Kategori  Vurdering

Ubekendte kunstnere 2000tallet (4)

Varenummer: 1491045
Hammerslagspris: DKK 675
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendt kunstner. kopi efter Renoirs " Seinen ved Asniéres " . Olie på lærred. Usign. 41 x 51 cm (53 x 63 cm). Ubekendt kunstner. Landskab. Olie på lærred. Sign. i monogram DN samt dateret 83. 30 x 40 cm (40 x 50 cm). Ubekendt kunstner. Opstilling med frugter. Olie på lærred. Sign. Antoine. 40 x 30 cm (56 x 46 cm). Samt ubekendt kunstner. Landskab. Olie på lærred. Sign. A. Daniel. 40 x 50 cm (49 x 59 cm). (4)

Auktionen afsluttes:  10-02-2009 16:12:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej