Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også

Ubekendte kunstnere. Landskabs- samt gårdparti, olie på plade, 1800/1900-tallet (2)

Varenummer: 4650344
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000
Ubekendte kunstnere. Landskabsparti med Den Slesviske Sten i Dyrehaven, olie på plade. Sign. monogram AL samt dateret 86 (1886). 19 x 28 (27 x 36) cm.
Gårdparti 'Skovløberhus, Ordrupkrat', olie på plade. Sign. Monogram LJ. 26 x 17 (38 x 29) cm. (2)

Auktionen afsluttes:  08-05-2017 19:50:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej