Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også

Ubekendt kunstner og Christine Deichmann. To akvareller (2)

Varenummer: 4510007
Hammerslagspris: DKK 475
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendt kunstner og Christine Deichmann (1868-1945). Marine hhv. landskab fra Bornholm. Akvarel på papir, sign. 21 x 30 (23 x 33) & 32 x 41 (44 x 54) cm. (2) NB: Kunstnernavn tilføjet.

Auktionen afsluttes:  03-01-2017 12:32:17