Kategori  Vurdering

Ubekendte malere 20.årh. (2)

Varenummer: 2252519
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendt malere. Skibsportrætter, Skoleskibet København. Olie på lærred. Sign. P. Toft 1930. Største maleri: 45x65 cm. Begge lærredet med stedvis tyndtslidt lærred, enkelte mindre revner samt tynd bemaling. NB! Kunstnernavn ændret.(2)

Auktionen afsluttes:  30-05-2011 11:30:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej