Kategori  Vurdering

Denna auktion är annullerad

Varenummer: 4804456
Vurdering: SEK 40.000
(DKK 30.887)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Vhilo H Persson, f.1972, akryl på duk, 'The enchanted beauty'. Signerad verso, även betitlad och daterad 2017. Oramad med målad kant, 100 x 100 cm.

Deltagit i ett flertal internationella utställningar bl.a. 'Hong Kong Art Show 2014', 'Red Dot Art Fair Miami Dec 2014', 'Group Show Haags Kunsthuis Netherlands 2015', The ArtPrize Competition U.S 2016', 'ArtExpo New York 2017' m.fl.

Auktionen afsluttes:  01-01-1990 00:00:00
Showroom:  SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan

1168879 03-11-2017 15:14:05 SEK 300