Kategori  Vurdering

Denna auktion är annullerad

Varenummer: 4804438
Vurdering: SEK 15.000
(DKK 11.583)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Vhilo H Persson, f.1972, akryl på duk, 'When a woman smiles your heart dance'. Signerad verso, även betitlad och daterad 2012. Oramad med målad kant, 96 x 88 cm.

Deltagit i ett flertal internationella utställningar bl.a. 'Hong Kong Art Show 2014', 'Red Dot Art Fair Miami Dec 2014', 'Group Show Haags Kunsthuis Netherlands 2015', The ArtPrize Competition U.S 2016', 'ArtExpo New York 2017' m.fl.

Auktionen afsluttes:  01-01-1990 00:00:00
Showroom:  SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan

770936 04-11-2017 18:38:56 SEK 300