Kategori  Vurdering

Viggo Stender (1883-1954), olie på lærred, byeksteriør

Varenummer: 1142431
Hammerslagspris: DKK 325
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendt kunstner. Olie på lærred. Byeksteriør. Sign. samt dateret i nederste venstre hjørne Viggo Stender, 1958. 46 x 66 cm (56 x 76 cm).

Auktionen afsluttes:  22-11-2007 14:25:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej

1273 22-11-2007 14:08:12 DKK 325
397669 15-11-2007 21:11:04 DKK 300