Kategori  Vurdering

Vilhelm Carlsen 1909-1995 cd samt ubekendt kunstner (2)

Varenummer: 2386745
Hammerslagspris: DKK 825
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Vilhelm Carlsen. Olie på lærred. Portræt samt eksteriør med figurer. Bemalt på begge sider. Sign. Vilhelm Carlsen. Mål: 35 x 45 cm. Fremstår med lille hul i lærred. Dertil ubekendt kunstner. Olie på lærred. Motiv fra Dyrehaven? med albino hjorte i lysning. Sign. i monogram HS, verso sign. H. Salyweil? samt dat. 1913, Mål: 80 x 120 cm. (2)

Auktionen afsluttes:  26-10-2011 19:40:28
Showroom:  DK, Esbjerg, Oddesundvej