Kategori  Vurdering

Wilhelm Freddie og Hans Scherfig (2)

Varenummer: 1935285
Hammerslagspris: DKK 700
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Wilhelm Freddie. Surrealistisk komposition. Litografi, prøvetryk nr. 6. Sign. freddie 75. 18 x 25 cm. Fremstår med syrepletter. Hans Scherfig. Junglestemning med tapir. Usign. 20 x 27 cm. (2)

Auktionen afsluttes:  12-07-2010 18:30:00
Showroom:  DK, Aarhus, Egå Havvej