Kategori  Vurdering

Wilhelm Marstrand 1810-1873 (tilskrevet), 'Hafenszenerie San Giorgio Maggiore'

Varenummer: 1408268
Vurdering: EUR 5.500
(DKK 40.939)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Wilhelm Marstrand 1810-1873 (tilskrevet), 'Hafenszenerie San Giorgio Maggiore'. Olie på lærred (dubleret). Indrammet. Bagside betegnet 'Marstrand'. Fremstår med krakeleringer, stedvist retoucheringer. H. 47,5cm, B. 66cm (billedmål uden ramme).

Auktionen afsluttes:  14-11-1998 15:40:00
Showroom:  DE, Hamburg, Große Elbstraße