Kategori  Vurdering

William Jensen ( Kaj Drews 1884-1964 cd )

Varenummer: 2485057
Hammerslagspris: DKK 375
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
William Jensen ( Kaj Drews ). Gade i Lyngby. Olie på lærred. Sign. og dateret, W. Jensen 1937. 33 x 48 cm (41 x 56). Hidrører fra stor privat samling af ældre dansk kunst.

Auktionen afsluttes:  26-01-2012 18:25:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej