Kategori  Vurdering

William M. Henriksen 1880-1964 cd (2)

Varenummer: 2615480
Hammerslagspris: DKK 850
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
William M. Henriksen. To kompositioner; Sommerlandskab med høstmand samt gård-eksteriør med høns. Sign. Wm. Henriksen, det ene dateret 1930. Olie på lærred. 44 x 35 cm. (54 x 46 cm.) samt 27 x 25 cm. (37 x 35 cm.). (2)

Auktionen afsluttes:  22-05-2012 15:44:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej