Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Carpe Diem seng,
Carpe Diem seng, . Carpe Diem seng. Topmadras, med aftageligt betræk medfølger. Mål: ca. H. 58 cm. 105 x 200 cm. Fremstår med pletter/plamager på topmadras. Varenr: 4372935 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:10:00 DKK 875
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse Ø. 43 mm. og lænke af sort ioniseret stål. Sort urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser. Manual og boks medfølger. Varenr: 4337087

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:11:00 DKK 1.700
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord, L. 240 cm
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord, L. 240 cm . Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af fineret teak, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen H 70 L 240 B 120 cm. Fremstår nyfineret ved professionel møbelsnedker. Varenr: 4320616 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:15:00 DKK 9.600
Cocktailring. Håndlavet m/ rosenkvarts, hvidguldsbelagt sterling sølv, 15,4 gram.
Cocktailring. Håndlavet m/ rosenkvarts, hvidguldsbelagt sterling sølv, 15,4 gram.. Unika ring, 'Cocktailring' udført af hvidguldsbelagt sterling sølv prydet med stor cabochonsleben rosakvarts samt mindre facetslebne safirer og spineller. Ringstr. ca. Ø. 17,5 mm/ 55. H. ca. 2,2 cm. Vægt ca. 15,4 gram. Varenr: 4361059

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:15:00 DKK 1.000
Persisk Nain, 145 X 70 cm
Persisk Nain, 145 X 70 cm. Persisk Nain. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund, mål ca. 145 x 70 cm. Varenr: 4372926

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:17:00 DKK 1.900
24 flasker Banfi Rosso Di Montalcino Castello, Italien, 2013
24 flasker Banfi Rosso Di Montalcino Castello, Italien, 2013. 24 flasker Banfi Rosso Di Montalcino Castello, Italien, 2013. OBS. Ved endt auktion afhentes varen i 6650 Brørup. Kontakt Lauritz.com efter hammerslag for adresse. Castello Banfi blev ved VinItaly 2010 kåret som 'Bedste italienske vineri' - det var tolvte gang på sytten år. Lauritz.com ... Varenr: 4274823

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:19:00 DKK 1.900
Arne Jacobsen. To Syver stole model 3107 (2)
Arne Jacobsen. To Syver stole model 3107 (2). Arne Jacobsen. To 'Syver'-stole af formspændt, gullakeret krydsfinér, stel af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Fremstår med ridser og afskalninger, anløbet på stel og blød defekt ryg. (2) Varenr: 4374742 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:19:00 DKK 350
Axel Locher 1879-1941 . Bing & Grøndahl. 2241.
Axel Locher 1879-1941 . Bing & Grøndahl. 2241.. Bing & Grøndahl figur, skrædder, nr. 2241. Sign. Axel Locher. 2. sortering. H. 19 cm. Varenr: 4373894 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:20:00 DKK 875
Strandkurv, model Hornbæk grøn/hvid stribet
Strandkurv, model Hornbæk grøn/hvid stribet. Strandkurv, model Hornbæk grøn/hvid stribet, af træ og sort kunstflet, med plads til to personer. Indvendig beklædning samt hynder betrukket med markisestof. Flere detaljer i form af fodstøtter og markise, mindre sidebord, samt regulerbart rygstøtte og opbevaringsrum for fodstøttter o.a. H. ca. ... Varenr: 4266228

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:21:00 DKK 2.100
Johnny Madsen, cd. Figur komposition, 50 x 60 cm
Johnny Madsen, cd. Figur komposition, 50 x 60 cm. Johnny Madsen, f. 1951. Figurkomposition. Akryl på lærred. Signeret Johnny Madsen. Mål: 50 x 60 cm, (54x64). Varenr: 4345892 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:21:00 DKK 10.000
Gretoma. Butlers Tray, L. 120 cm
Gretoma. Butlers Tray, L. 120 cm. Gretoma. Butlers Tray fremstillet af lakeret kirsebærtræ. Mål ca. L: 120 cm (92 cm), B: 88.5 cm (62.5 cm), H: 52 cm. Fremstår med brugsspor, herunder mærker på plade. Varenr: 4365068 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:22:00 DKK 325
Vægvitrineskab af rødmalet guldstafferet træ
Vægvitrineskab af rødmalet guldstafferet træ. Vægvitrineskab af rødmalet guldstafferet træ. Almuestil. Sider og låge med glas. Nøgle medfølger. H. 65 B. 90 D. 22 cm. Varenr: 4367146 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:27:00 DKK 300
Sæt på seks hynder til H. J. Wegners Y-stol. (6)
Sæt på seks hynder til H. J. Wegners Y-stol. (6). Sæt på seks hynder til H. J. Wegners Y-stol, betrukket med brunt læder. To med logo fra Design-classic. (6) Varenr: 4352236

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:32:00 DKK 2.000
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (7)
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (7). Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med sort læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, to ryghynder samt to flettede læderstropper til gavl. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Bemærk: Sofaen medfølger ikke. (7) Varenr: 4371610

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:32:00 DKK 3.100
Arne Jacobsen. Sæt på fire 'Syveren' stole, model 3107 (4)
Arne Jacobsen. Sæt på fire 'Syveren' stole, model 3107 (4). Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på fire 'Syveren'. Formspændte skaller af bøg, ben af forkromede stålrør. Fremstillede hos Fritz Hansen, model 3107. SH. 42,5 cm. Lette brugsspor i form af ridser samt mærker. Plet på ene stol.. (4) Varenr: 4374866 DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:32:00 DKK 2.000
Toiletmøbel med vippespejl
Toiletmøbel med vippespejl . Toiletmøbel af afsyret fyrretræ. Top med ovalt facetsleben spejl, front med skuffe samt to skabe med hylder. Ca. 1920. H. 181. L. 54. D. 29 cm. Varenr: 4373615 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:33:00 DKK 325
Jacob Bang for Holmegaard. Unika skål, H. 9,5 cm
Jacob Bang for Holmegaard. Unika skål, H. 9,5 cm. Jacob Bang for Holmegaard: Unika glasskål i blågrøn nuance, H. 9,5 cm, Ø. ca. 14 cm. Proveniens: Fødselsdagsgave fra kunstneren til Ester Sadolin, (1888-1964) lavet specielt til denne. Varenr: 4374983 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:34:00 DKK 300
Tilgmans Keramik. Stor bordlampe med vikinge motiv
Tilgmans Keramik. Stor bordlampe med vikinge motiv. Tilgmans Keramik. Stor bordlampe dekoreret i farverigt glaseret keramik med vikingemotiv. Uden fatning og ledning. H. 56 cm. Varenr: 4374525 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:36:00 DKK 325
Hængekøje med lys canvas
Hængekøje med lys canvas. Luksus hængekøje udført med stel i mørkbejdset træ monteret med køje i lyst canvas. Totalmål: H. 124 L. 425 B. 150 cm.Mål i indpakket tilstand: 192x40x18 cm. Varenr: 3918363

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:38:00 DKK 925
COUZ 175. Tre-pers. sofa, betrukket med Diego stof. Designet af COUZ DESIGN TEAM
COUZ 175. Tre-pers. sofa, betrukket med Diego stof. Designet af COUZ DESIGN TEAM. COUZ 175 Tre-pers. sofa, betrukket med Diego stof. Designet af COUZ DESIGN TEAM. Mål: L. 224 cm. D 87 cm. H. 80 cm. Produktinformation. Betræk: Diego (Powder Blue) møbelstof 57% Viskose 18 % Polyester, 15 % Bomuld, 10%Linen. Martindaletest: >100.000 slidture Ben: Metal. ... Varenr: 4286724

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:40:00 DKK 1.400
Vitrineskab/Skab, sort antikbemalet træ.
Vitrineskab/Skab, sort antikbemalet træ.. Vitrine/Skab i fransk stil af sort antikbemalet træ. Indvendigt sort bemalet, Tre sektioner med i alt 6 skydelåger.Tre hylder, en i hver sektion. Mål: H. 200 B. 108 D. 40 cm. Modelfoto. Varenr: 4362154

DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:44:00 DKK 3.500
Hans J Wegner sofa GE-236/3
Hans J Wegner sofa GE-236/3. Hans J. Wegner 1914-2007. Tre-pers. sofa med stel af eg, hynder nybetrukket med sort læder, H. 76 B. 210 sædehøjde 40 cm. Fremstillet hos Getama, model GE-236/3. Fremstår nypolsteret ved anden professionel møbelpolster i sort læder fra Arne Sørensen. Varenr: 4376387 DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:45:00 DKK 10.500
Niels Walseth (1914-2001). Maleri med pige/ køer
Niels Walseth (1914-2001). Maleri med pige/ køer . Niels Walseth (1914-2001). Maleri med pige og køer. Olie på lærred. 99 x 69 cm (120.5 x 92 cm). Varenr: 4372360 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:45:00 DKK 550
Hans. J. Wegner. Modulsofa / hjørnesofa, model 280  (5)
Hans. J. Wegner. Modulsofa / hjørnesofa, model 280 (5). Hans. J. Wegner. Modulsofa stel af massivt lakeret bøgetræ, løse hynder betrukket med gråt Camira uld, bestående af fem moduler, heraf tre hjørner/endestykker. Fire samlingsbeslag medfølger. Formgivet i 1980. Fremstillet hos Getama, model 280. L. 220 x 220 cm. Nypolstret ved professionel ... Varenr: 4352229 DKK 32.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:47:00 DKK 25.000
Ring med Tanzanitter, sterling sølv.
Ring med Tanzanitter, sterling sølv.. Ring udført af sterling sølv prydet med talrige Tanzanitter, ringstr. ca. Ø. 16 mm/50. Højed ca. 1,8 cm, Vægt ca. 5,3 gram. Varenr: 4361040

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:47:00 DKK 800
Par kinesiske lamper på stand, skærme medfølger (2)
Par kinesiske lamper på stand, skærme medfølger (2). Par kinesiske bordlamper af porcelæn dekoreret med blomstrende grene og fugle samt kinesisk landskab. Montering af messing samt stand af træ. H. 55-58 cm inkl. fatning. Hvide skærme medfølger, fremstår med skjolder. Varenr: 4372370 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:47:00 DKK 325
Charles & Ray Eames. Ovalt bord 'Segmented table' med stel i forkromet/sortlakeret aluminium. Plade i 'Boatshape' L. 240 cm
Charles & Ray Eames. Ovalt bord 'Segmented table' med stel i forkromet/sortlakeret aluminium. Plade i 'Boatshape' L. 240 cm . Charles & Ray Eames. Ovalt bord 'Segmented table' med stel i forkromet/sortlakeret aluminium. Plade i 'Boatshape' med hvid laminat med sort gummikant. Formgivet 1964. Fremstillet hos Vitra. H. 72 cm. L. 240 cm. B. 120 cm. Fremstår med mærker på hjørner af gummikant. Lette brugsspor i form af ... Varenr: 4373873 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:47:00 DKK 9.200
Vintage Universal Geneve. Damearmbåndsur. 14 kt guld.
Vintage Universal Geneve. Damearmbåndsur. 14 kt guld.. Vintage Universal Geneve. Damearmbåndsur, urkasse i antageligt 14 kt. guld. Ø. 18 mm. eksl. krone. Gyldne time, minutviser samt stregindeks. Lys urskive. Mekanisk værk, med manuelt optræk. Murstens lænke af 14 kt. guld. L. 19,8 cm. Samlet vægt 30 gr. Fremstår med aldersrelaterede brug. Varenr: 4373973 DKK 4.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:49:00 DKK 2.700
Hans J Wegner. Sofa i teak, model GE236/3
Hans J Wegner. Sofa i teak, model GE236/3 . Hans J. Wegner 1914-2007. Tre-pers. sofa, model GE-236 med stel af teak, løse hynder betrukket med cognacfarvet anilin læder. Fremstillet hos Getama. L. 210 cm. D. 80 cm. H. 80 cm. Fremstår nypolsteret med cognacfarvet anilin læder. Varenr: 4376392 DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:49:00 DKK 10.500
Fire havestole, blandede farver. PE-Polyrattan (4)
Fire havestole, blandede farver. PE-Polyrattan (4). Fire havestole. Ën Pink, Tre Grønne. Pe Polyrattan, 4 mm rund stel af hvidlakeret metal. Mål ca.: H. 93. SH. 44 cm. (4) Varenr: 4339302

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 19:50:00 DKK 325
<<  1 2 3  >>