Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder fra Arne Sørensen. (4)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder fra Arne Sørensen. (4). Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med sort Arne Sørensen læder på originalt koldskum. Ca. 3 cm i tykkelse. Syet ved dansk møbelpolstrer i Danmark. Modelfoto. Bemærk, stol medfølger ikke. (4) Varenr: 4554146

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:28:00 DKK 2.000
Eiler Løndahl. 'Holmslands Klit', huse ved Nr. Lyngvig.
Eiler Løndahl. 'Holmslands Klit', huse ved Nr. Lyngvig.. Eiler Løndahl (1887-1971). Olie på lærred. Klitparti: 'Holmsland Klit', på bagside betegnet: Nr Lyngvig. signeret Eiler Løndahl. Mål: 55 x 79 cm, (68,5x90,5). Varenr: 4603010 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:28:00 DKK 300
Samling biludstyr. Bl.a. slagboremaskine samt AEG radio.
Samling biludstyr. Bl.a. slagboremaskine samt AEG radio.. Samling biludstyr. Bl.a. Makita slagboremaskine, AEG radio, 5i1 sneskovl og isskraber, poleringsmaskine, forlygte samt armatur. Varenr: 4593787 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:30:00 DKK 325
Hermann A. Kähler. Stor vase af lertøj m/  kohornsglasur, H. 38 cm
Hermann A. Kähler. Stor vase af lertøj m/ kohornsglasur, H. 38 cm. Hermann A. Kähler. Stor vase af kohornsglaseret lertøj. Signeret i bund 'HAK'. Fremstår i blålige, brune samt enkelte rødlige og grønne nuancer på beige bund i form af blomster/ bladranker. H. 38 cm, Ø. ca. 27 cm. Fremstillet på Kählers keramiske værksted i 1930'erne. Enkelte glasur afslag, ... Varenr: 4600506 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:30:00 DKK 3.300
Orientalsk tæppe, 207 x 135 cm
Orientalsk tæppe, 207 x 135 cm. Orientalsk tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål: 207 x 135 cm. Brugsspor. Varenr: 4603022 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:32:00 DKK 325
Kristensen & Kristensen. Vitrineskab med CD/DVD opbevaring.
Kristensen & Kristensen. Vitrineskab med CD/DVD opbevaring.. Kristensen & Kristensen. Vitrineskab med CD/DVD opbevaring. Udført i massiv lakeret eg. Mål: H. 80. L. 94. D. 27 cm. Fremstår med et par tynde svindrevner. Varenr: 4591736

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:34:00 DKK 425
COUZ Skrivebord. Hvidolieret eg.
COUZ Skrivebord. Hvidolieret eg.. COUZ Skrivebord. Udført i hvidolieret eg. Tilspidsede ben. Tre skuffer. Mål: L. 140 cm. D. 80 cm H. 76,5 cm Materiale: 20 mm massiv/fineret eg, massive egeben Skuffer: 3 stk med mål b. 45 cm, skuffedybede (indvendigt) 62,5 cm, indvendig højde 5,5 cm Skuffebund og rygstykke ... Varenr: 4606946

DKK 6.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:35:00 DKK 1.150
Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph.
Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph. . Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af sort stål, gylden drejbar lynette. Swiss Ronda quartz urværk. Gylden urskive med Tachymeter skala, drejbar timeskala, permanent sekundviser, stopur funktion op til 30 min., viser for ugedag samt datorude. Vandtæt ... Varenr: 4305442

DKK 2.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:36:00 DKK 1.500
Børge Mogensen. to-pers. sofa, sort læder, model 2208
Børge Mogensen. to-pers. sofa, sort læder, model 2208. Børge Mogensen 1914-1972. To-pers. sofa med ben af mahogni; Sidehynder med koldskum, ryg med dunfyld nybetrukket med sort læder hos prof. møbelpolstrer. H. 80 B. 127 sædehøjde 43 cm. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 2208 Varenr: 4518565 DKK 25.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:36:47 DKK 13.000
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2442
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2442. Børge Mogensen 1914-1972. To-personers sofa, model 2442 med løse hynder i ryg og sæde med koldskums fyld. Nypolstret med sort Viking læder fra Arne Sørensen. Ben af eg. Fremstillet på Fredericia Stolefabrik. H. 72, L. 150, D. 82 cm. Fremstår nypolstret af dansk professionel møbelpolstrer i ... Varenr: 4498075 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:37:00 DKK 4.900
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 6 stk. (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 6 stk. (6). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu)Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6) Varenr: 4579653

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:37:00 DKK 2.900
Koskindstæppe. Patchwork, 213 x 151 cm.
Koskindstæppe. Patchwork, 213 x 151 cm.. Koskind. Rustikt patchwork tæppe af brasiliansk koskind. håndlavet i Indien. Mål ca. 213 x 151 cm. Varenr: 4418490

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:38:00 DKK 1.800
Arne Jacobsen. Lounge lænestol 'Svanen'. Walnut elegance læder.
Arne Jacobsen. Lounge lænestol 'Svanen'. Walnut elegance læder.. Arne Jacobsen 1902- 1971. Lænestol, model 3320 'Svanen' med drejelig firpasfod af aluminium. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen. Nybetrukket med cognacfarvet walnut elegance læder, udført af dansk professionel møbelpolstrer i... Varenr: 4498156 DKK 25.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:38:00 DKK 25.000
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron Executive B
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron Executive B . Donald Chadwick & William Stump: Multijusterbar kontorstol model Aeron Executive udført i poleret aluminium, genbrugsplast. Formgivet i 1992, fremstillet hos Herman Miller. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 4528497 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:38:00 DKK 6.200
Dansk møbelproducent. Rektangulært spisebord af teak med hollandsk udtræk
Dansk møbelproducent. Rektangulært spisebord af teak med hollandsk udtræk. Spisebord af teak, fineret rektangulær bordplade med hollandsk udtræk skjult under bordpladen. Ben af massivt teak. Fremstillet i Danmark. H. 76,5 L. 134/234 B. 90 cm. Varenr: 4520703

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:39:00 DKK 1.800
Køkken armatur i moderne design.
Køkken armatur i moderne design. . Køkken armatur i moderne design. Model XL Gastro. Forchromet messing med sort bakkelit håndtag, højde indstilling, drejbar tud samt aftagelig hånd bruser. Leveres i original emballage mål: 80x32x8 cm. Producent: Bruun Co. Varenr: 3637831

DKK 1.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:42:00 DKK 350
Dansk møbelproducent. Vitrineskab i massiv eg med hvid front.
Dansk møbelproducent. Vitrineskab i massiv eg med hvid front.. Dansk møbelproducent. Vitrineskab i massiv røget eg, front med tre skuffer samt tre låger i hvid laminat, hvoraf to er med glas. Lys til indvendig montering medfølger. H. 140. B. 120. D. 50 cm. Varenr: 4592254

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:42:00 DKK 2.700
Charles Eames. Kontorstol, model EA 216
Charles Eames. Kontorstol, model EA 216 . Charles Eames 1907-1978. Soft Pad lounge stol, model EA-216. Betræk af sort læder, drejelig firpasfod og armlæn i forkromet aluminium. Formgivet 1969. Fremstillet hos Vitra, Fremstår med minimale brugsspor på nær mærker på hjørner. Varenr: 4498145 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:42:23 DKK 7.800
Le Corbusier. Lænestol model LC2, brun læder
Le Corbusier. Lænestol model LC2, brun læder. Le Corbusier. LC2 lænestol med stel af forkromet stålrør, hynder med brunt læder. Formgivet af Le Corbusier, Pierre Jeanneret and Charlotte Perriand i 1928. Fremstillet hos Cassina, stempel herfra. nr. 79162. Litt. Charlotte & Peter Fiell. '1000 Chairs', gengivet og omtalt s. 133. Fremstår med ... Varenr: 4461159 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:43:00 DKK 8.800
Cartier armbåndsur, 'Roadster', 18 kt guld med lænke af guld, æake mm
Cartier armbåndsur, 'Roadster', 18 kt guld med lænke af guld, æake mm. Cartier Roadster Automatic i urkasse af 18 karat guld med lys urskive med logo, romertal, minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk, integreret Cartier lænke af 18 karat guld med Cartier butterfly spænde af 18 karat guld samt krone af 18 karat... Varenr: 4602181 DKK 140.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:43:26 DKK 86.000
Børge Mogensen. Tremmesofa af bøg, model 1789
Børge Mogensen. Tremmesofa af bøg, model 1789. Børge Mogensen 1914-1972. Tremmesofa med stel af lakeret bøgetræ. Formgivet 1945. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 1789. Løse hynder betrukket med sort, knapsyet læder. L. ca. 170 cm. Fremstår renoveret med nyslebet stel. Litteratur: F. Sieck's 'Dansk Møbelkunst', beskrevet og gengivet side ... Varenr: 4519317 DKK 24.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:44:00 DKK 19.500
Børge Mogensen. Gyngestol model J52G, sort
Børge Mogensen. Gyngestol model J52G, sort . Børge Mogensen gyngestol, model J52G af sortlakeret, formpresset bøg. FDB Møbler, designet i 1950'erne. H. 86 cm, B. 55 cm, SH. 46 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 4601651 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:44:50 DKK 2.000
Entremøbel af eksotisk hårdttræ samt læder.
Entremøbel af eksotisk hårdttræ samt læder.. Entremøbel af eksotisk hårdttræ, hynde af sort læder. Ben af poleret stål. H. 38/29 cm. B. 120 cm. D. 47 cm. Varenr: 4525195

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:45:00 DKK 1.900
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Varenr: 4579494

DKK 4.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:45:00 DKK 3.700
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Varenr: 4579496

DKK 4.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:46:00 DKK 3.700
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (6). Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med cognac farvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (6) Varenr: 4587602

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:48:00 DKK 1.850
Von Braun. Fixiebike. Rød lakeret
Von Braun. Fixiebike. Rød lakeret . Fixiebike rød. Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear ikke ... Varenr: 4595124

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:48:00 DKK 800
Lyngby vase m/ dekoration af guldregn
Lyngby vase m/ dekoration af guldregn. Lyngby. Vase af porcelæn, dekoreret med guldkant samt guldregn/ ranker i sort og guld. H. 20,5 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4600510 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:48:00 DKK 550
Bisset Of Switzerland. Gold/Black.
Bisset Of Switzerland. Gold/Black. . Bisset Of Switzerland, Gold/Black. Swiss made Herre armbåndsur, med Sort/forgyldt urkasse Swiss Isa quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, viser for måned, for ugedag samt dato. Vandtæt 50m. Monteret med sort læder rem. Opbevaringsboks medfølger. Varenr: 4374108

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:49:00 DKK 1.200
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol. Walnut Elegnace læder.
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol. Walnut Elegnace læder.. Arne Jacobsen. Oxford kontorstol nybetrukket med cognac farvet walnut elegance læder, fuldpolsteret. Drejefunktion. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nypolsteret med cognac farvet Walnut Elegance læder af dansk professionel møbelpolster i Danmark. Varenr: 4585576 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:49:00 DKK 6.000
<<  1 2 3 4  >>