Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Brillantring, 9 kt rhodineret guld, ca. 0.25 ct.
Brillantring, 9 kt rhodineret guld, ca. 0.25 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt rhodineret guld med delt ringskinne udsmykket med 32 stk. brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,25 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2/P1. Ringstr: 54.0/17,0 mm. Vægt: ca. 2,9 gram. God brillans Varenr: 3470433

DKK 3.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 13:37:00 DKK 2.500
Multicolour ring
Multicolour ring. Multicolour ring af 9 kt. guld prydet med dråbeformet citrin, peridot, ametyst, topas og granat. Imellem disse bånd fattet med fem små diamanter. Ringstr. 56 Ø: 17,80 mm. Varenr: 3897966

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 13:48:00 DKK 1.200
Von Braun. Fixiebike. Orange lakeret
Von Braun. Fixiebike. Orange lakeret. Fixiebike orange Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear ikke ... Varenr: 3822757

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 13:52:00 DKK 1.550
Danmark Pax Danica samlingen, m.m.
Danmark Pax Danica samlingen, m.m. . Danmark. Pax Danica samlingen, bestående af 25 forgyldte frimærker af sølv (925/1000) i varierende størrelser fra 2,0 x 2,0 til 2,4 x 4,0 cm. I originalæske nr. 1173/5000, mål 33 x 25 cm. Nøgle til æske medfølger. Nogle mærker er anløbne. Autentisitets- og begrænsningsattest medfølger. Derudover... Varenr: 3901386 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:09:36 DKK 750
Apples. Rejsetaske i brunt læder.
Apples. Rejsetaske i brunt læder.. Apples. Weekendtaske i kraftig brunt læder. Kraftige bærehåndtag. Monteret med hjul samt teleskophåndtag. Forrest to små rum med lynlås. Indvendig med stort rum samt mindre rum med lynlås. dustbag medfølger. H. 30. L. 60 cm. L. Med teleskophåndtag 112 cm Varenr: 3686130

DKK 1.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:20:00 DKK 1.000
Ørestikker af hvidguldsbelagt sterlingsølv
Ørestikker af hvidguldsbelagt sterlingsølv. Ørestikker af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige topaser ametyster og peridotter. L 41 mm Varenr: 3861367

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:25:00 DKK 650
Håndfremstillet ring af guld- og hvidguldsbelagt sterlingsølv
Håndfremstillet ring af guld- og hvidguldsbelagt sterlingsølv . Håndfremstillet ring af guld- og hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med cabochonsleben labradorit med bevægende gylden "Cat's Eye. Ringstørrelse 51 Varenr: 3895631

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:30:00 DKK 1.000
Perle ørestikkerm/ granater, 14 kt. guld. Et par (2)
Perle ørestikkerm/ granater, 14 kt. guld. Et par (2). Par perle ørestikkere af 14 kt guld. Dråbeformede kulturperler, Ø. ca. 7 mm prydet med hver tre facetslebne granater. L. ca.2 cm. Et par. (2) Varenr: 3700915

DKK 1.950 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:30:00 DKK 1.550
Par diamantøreringe fra FHP, 14 kt. guld, ca. 0.15 ct. (2)
Par diamantøreringe fra FHP, 14 kt. guld, ca. 0.15 ct. (2) . Par diamantøreringe fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 kt guld prydede med 10 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.15 ct. Farve: Top Wellelton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI2. Længde: 11 mm. Vægt. ca. 2.0 gram. Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, Varenr: 3635819

DKK 2.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:37:00 DKK 1.800
Smykkeur af guldbelagt sterlingsølv
Smykkeur af guldbelagt sterlingsølv . Smykkeur af guldbelagt sterlingsølv fattet med talrige safirer. Urskive af perlemor, urskive måler 25 x 21 mm. L 18 cm. Varenr: 3861415

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:45:54 DKK 1.450
Indisk Mir, 248 x 302 cm.
Indisk Mir, 248 x 302 cm.. Indisk Mir. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål: 248 x 302 cm. Varenr: 3861357

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:46:23 DKK 4.000
Par diamantøreringe. ca. 0.26 ct (2)
Par diamantøreringe. ca. 0.26 ct (2) . Par diamantøreringe af 9 kt guld prydede med 26 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.26 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-L). Klarhed: P2-P3. h ca.16 mm (2). Modelfoto. Varenr: 3813334

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:48:00 DKK 1.150
Damask Collection. Stor pakke sort sengelinned i egyptisk bomuld. (8)
Damask Collection. Stor pakke sort sengelinned i egyptisk bomuld. (8). Damask Collection. Stor pakke sort sengelinned i egyptisk bomuld. To sæt bestående af ialt 4 x dynebetræk samt 4 x pudebetræk. Mål: L. 200. B. 140 cm. (8) Varenr: 3561707

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:54:00 DKK 1.250
To petroliumslamper. (2)
To petroliumslamper. (2). To petroliumslamper med flæseskærm. Den mindste lampe er monteret til el. H. 40/60 cm. (2) Varenr: 3922918 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:56:34 DKK 300
Sædehynder til Arne Jacobsen skalstol, model Myren. (6).
Sædehynder til Arne Jacobsen skalstol, model Myren. (6). . Sædehynder til Myren betrukket med sort læder, bagside med antiskrid. (6) Varenr: 3922908

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:56:49 DKK 350
Rubinring fra byfrisenholm, 14 kt. guld, 0.80 ct.
Rubinring fra byfrisenholm, 14 kt. guld, 0.80 ct.. Diamonds by Frisenholm. Rubinring udført i 14 kt. guld. Prydet med 48 stk. farvebehandlet rubiner, ca. 0.80 ct. Ringstr: EU-58. Vægt: ca. 3.64 gram. Stemplet: 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget. Varenr: 3921825

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 14:59:10 DKK 1.900
Safirring fra byfrisenholm, 14 kt. guld, 0.32 ct.
Safirring fra byfrisenholm, 14 kt. guld, 0.32 ct. . Diamonds By Frisenholm. Safirring udført i 14 kt. guld. Prydet med 15 stk behandlede Safirer, ca. 0.32 ct. Ringstr: EU-54. Vægt: ca. 1.6 gram. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, Varenr: 3921679

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:00:00 DKK 925
Von Braun. Fixiebike. Gullakeret
Von Braun. Fixiebike. Gullakeret. Fixiebike Gullakeret. Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear ... Varenr: 3639503

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:01:00 DKK 1.500
Apples. Skuldertaske i sort læder.
Apples. Skuldertaske i sort læder.. Apples. Skuldertaske udført i sort læder m/ skulder strop og håndtag. Snaplås. Tre rum b.la med plads til mobiltelefor, penne, og kreditkort. Udtagelig stofpose med lynlås. Bagside med smalt rum med magnetlås. H. 30. B. 40 cm. Dustbag samt nøgle medfølger. Varenr: 2699594

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:16:00 DKK 1.000
Reol, af massiv elmetræ. Med stige.
Reol, af massiv elmetræ. Med stige.. Reol, af massiv elmetræ. Med stige. Stel af patineret jern. Bund med fire skuffer, samt en hylde. Top med 6 hylder. Samt beslag til stige. H. 245 cm. B. 160 cm. D. 45 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet i original emballage. Varenr: 3843953

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:28:00 DKK 4.900
Armbånd i hvidguldsbelagt Sterling sølv
Armbånd i hvidguldsbelagt Sterling sølv . Armbånd i hvidguldsbelagt Sterling sølv fattet med talrige safirer. L 18 cm Varenr: 3807514

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:30:00 DKK 800
Par diamantørestikker, ca. 0.30 ct. (2)
Par diamantørestikker, ca. 0.30 ct. (2). Par ørestikkere af 9 kt rhodineret guld prydet med 14 mindre brillanter på i alt ca. 0.30 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P3. (2) Modelfoto. Varenr: 3311568

DKK 1.650 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:31:00 DKK 1.300
Brillantring, 9 kt.  rhodineret guld, ca. 0,05 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,05 ct.. Diamonds by Frisenholm.Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 52,75/17,0 mm. Vægt.ca. 1.12 gr. Varenr: 3345840

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:37:00 DKK 500
Armbånd i hvidguldsbelagt Sterling sølv . Armbånd i hvidguldsbelagt Sterling sølv fattet med talrige safirer, i alt 16,80 ct. L 18 cm Varenr: 3807512

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:37:00 DKK 800
Vitrineskab, fransk stil. hvidbemalet
Vitrineskab, fransk stil. hvidbemalet. Vitrineskab udført i fransk landstil hvidfarvet antik bemalet træ. Indvendigt hvidbemalet. Front med to glasdøre, samt glasruder i siderne, med dekorationslister rundt. fem hylder. H. 216 cm B. 148cm D. 40 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto. Varenr: 3764769

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:41:00 DKK 4.000
Samling ældre glansbilleder. Fem mapper samt 15 løse ark.
Samling ældre glansbilleder. Fem mapper samt 15 løse ark.. Samling ældre glansbilleder. Fem mapper samt 15 løse ark. Album ej fuldt besat. Varenr: 3900902 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:41:36 DKK 300
Sofabord, massiv elmetæ
Sofabord, massiv elmetæ . Sofabord i genanvendt elmetræ. Kraftig tyk bordplade, stående på solidt firkantet stel. Mål: H. 45 B. 100 D. 100 cm. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, variatoner må derfor forventes. Modelfoto. Varenr: 3679396

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:42:00 DKK 1.400
Vedhæng med ametyst og diamanter
Vedhæng med ametyst og diamanter. Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet facetteret ametyst omkranset af små pavéfattede diamanter. H: ca. 20 mm. inkl. øsken. Modelfoto. Varenr: 3804516

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:48:00 DKK 1.000
Brillantring, 14 kt rhodineret guld, 0.32 ct.
Brillantring, 14 kt rhodineret guld, 0.32 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring udført i 14 kt rhodineret guld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.32 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI2/P1. God brillans. Ringstr: ca. 53,0/ 17,0 mm. Vægt ca. 2,28 gram. Varenr: 3254231

DKK 7.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:48:08 DKK 6.000
Armbånd i hvidguldsbelagt Sterling sølv. Armbånd i hvidguldsbelagt Sterling sølv fattet med talrige ametyster, i alt 10,40 ct. L 19 cm Varenr: 3807522

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 15:51:00 DKK 800
<<  1 2 3 4 5 6 7 8  >>