Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Brillantring fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.53 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.53 ct.. Diamonds By Frisenholm. , brillantring udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med 9 brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.53 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI God brillans. Ringstr: EU- Vægt ca. 2.0 gram. Stemplet 585 FHP. På dette smykke er der udvidet bytteservice. ... Varenr: 3539399

DKK 6.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 15:00:00 DKK 5.200
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring . Safir- og diamantring af 9 kt guld prydet med to dråbeformede, facetterede sorte safirer på i alt ca. 2.03 ct samt 14 små diamanter. Ringstr. 54 Ø 17 mm. Modelfoto. Varenr: 3354100

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 15:03:00 DKK 1.200
Vedhæng med ametyst og diamanter
Vedhæng med ametyst og diamanter. Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet facetteret farvebehandlet ametyst på ca. 2.60 ct. flankeret af otte små diamanter. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H: ca. 25 mm Varenr: 3454023

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 15:18:00 DKK 1.250
Par diamantørestikkere ca. 0,38 ct. (2)
Par diamantørestikkere ca. 0,38 ct. (2) . Par ørestikker udført i 9 kt. guld prydet med talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.38 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P2-P3. Ø: ca. 7 mm. (2 Varenr: 3531427

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 15:20:00 DKK 1.250
Topaz- og diamant vedhæng
Topaz- og diamant vedhæng. Topaz- og diamant vedhæng af 9 kt. guld prydet med en oval topaz på ca. 2.35 ct., flankeret af talrige mindre brillanter, i alt på ca. 0.24 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. Længde inkl. øsken 1,8cm. Varenr: 3214822

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 15:22:00 DKK 1.250
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Jane. Tre moduler (3)
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Jane. Tre moduler (3). Dansk design. Stor sofa bestående af tre moduler, med chaiselong i to dybder. Stående på sorte træben. Komposition: Fast sæde med 35kg 160 neuton på nozakfjedre, Hynder med granulat og fibervat. Polstret med kraftigt sort møbelstof. L. 365 cm, H. 82cm, D.85/150/190 cm. Fremstillet i EU. Leveres i... Varenr: 3627945

DKK 5.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 15:58:00 DKK 4.000
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,10 ct.
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,10 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,0/16,80 mm. Varenr: 3345948

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 16:11:00 DKK 1.100
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring . Safir- og diamantring af 9 kt. guld prydet med fire dråbeformede, facetslebne behandlede safirer samt fem små diamanter. Farve: Crystal (J) Klarhed: P2-P3. Ringstr. 56,5 Ø 18 mm. Modelfoto. Varenr: 3321005

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 16:18:00 DKK 1.200
Charles Eames. Sæt på seks skalstole, model DSR (6)
Charles Eames. Sæt på seks skalstole, model DSR (6). Charles Eames 1907-1978. Sæt på seks skalstole med gennemfarvede skaller af sort polypropylen. Wirestel i forkromet stål. 'Eiffel'. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra, model DSR. Fremstår i originalt emballage. Model fotos. (6) Varenr: 3525549

DKK 11.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 16:19:00 DKK 10.000
Rosetring m/ Brillanter, 14 kt guld, ca. 0.50 ct.
Rosetring m/ Brillanter, 14 kt guld, ca. 0.50 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring i rosetform udført i 14 kt guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter. Centralt placeret brillant på ca. 0.28 ct, denne omkranset af mindre brillanter på ca. 0.22 ct. Tilsammen ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI2/P1. ... Varenr: 3255376

DKK 8.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 16:20:00 DKK 6.800
Johannes Andersen. Sofabord, teak.
Johannes Andersen. Sofabord, teak.. Johanne Andersen sofabord i teak træ, med udtryksskuffer og udtræksbord. B. 64 cm. L. 158 cm. H. 51 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3637400 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 16:24:00 DKK 425
Alliancering fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, 0.15 ct.
Alliancering fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, 0.15 ct.. Diamonds by Frisenholm. Alliancering udført i 14 kt rhodineret guld prydet med 9 princesscut diamanter på ialt ca.0.15 ct. Farve: Top Wesseltonn/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ringstr: EU-54. Vægt ca. 1,2 gram. Stemplet FHP 585. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse på denne ring. Ved ... Varenr: 3576966

DKK 2.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 16:44:00 DKK 1.800
Ring med ametyst, blå topas og diamanter
Ring med ametyst, blå topas og diamanter. Ring af 9 kt guld prydet med dråbeformet ametyst og blå topas samt 13 små, runde diamanter på ialt ca. 0,13 ct. Farve: Wesselton - Crystal (H-J). Klarhed: P1-P2. Ringstr. 56,5 Ø 18 mm Varenr: 3214453

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 17:00:00 DKK 1.200
Diamant ørestikker fra FHP, 14 kt guld, ca. 0.45 ct.
Diamant ørestikker fra FHP, 14 kt guld, ca. 0.45 ct.. Diamonds By Frisenholm. Diamant ørestikker udført i 14 kt guld, prydet med 20 stk. brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.45 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Vægt ca. 1.1 gram. Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, På denne ring er der ... Varenr: 3576961

DKK 6.125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 17:02:00 DKK 4.900
Par safir- og brillantørestikkere (2)
Par safir- og brillantørestikkere (2). Par safir- og brillant ørestikkere af 9 kt. guld, prydet med to ovale, facetslebne farvebehandlede safirer på i alt ca. 1.90 ct samt talrige mindre brillanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton- Crystal (H-J). Klarhed: P1-P3. (2 Varenr: 3453914

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 17:19:00 DKK 1.500
Brillantring fra FHP, 14 kt guld, ca. 1.27 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt guld, ca. 1.27 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring udført i 14 kt guld, prydet med 10 stk. brune diamanter på tilsammen ca. 0.85 ct, samt 34 stk. brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.42 ct, I alt ca. 1.27 ct.. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ringstr: EU-56. Vægt ca. 3.3 gr. ... Varenr: 3576977

DKK 12.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:01:00 DKK 9.800
Hans. J. Wegner. Spisestole, Carl Hansen & Søn, model CH-23 (8)
Hans. J. Wegner. Spisestole, Carl Hansen & Søn, model CH-23 (8). Hans. J. Wegner. Spisestole med stel af bøgetræ, sæder med flettet papirgarn, kopstykke af teaktræ med indlæg. Formgivet i 1951. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH-23. (8) Varenr: 3618022 DKK 27.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:03:00 DKK 24.000
Rubinring, 14 kt. guld.
Rubinring, 14 kt. guld. . Diamonds by Frisenholm. Rubinring udført i 14 kt. guld. Prydet med talrige farvebehandlet små rubiner, ca. 0.58 ct. Ringstr: 54.25/17.25 mm. Vægt: ca. 2.5 gram. BEMÆRK. Ringen er 14 kt. guld. Modelfoto. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres indtil 15-1-2015. Returretten ... Varenr: 3546031

DKK 2.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:05:00 DKK 1.750
Diamant ørestikker fra FHP. Rombeformet. 14 kt. guld. 0.52 ct. (2)
Diamant ørestikker fra FHP. Rombeformet. 14 kt. guld. 0.52 ct. (2). Diamonds By Frisenholm. Rombeformet Diamant ørestikker udført i 14 kt guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.52 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. God brillans. Vægt ca. 3.1 gram. Stemplet 585 FHP. (2). På dette smykke er der udvidet ... Varenr: 3576944

DKK 7.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:10:00 DKK 5.400
Værktøjssæt i alu kasse, 185 dele
Værktøjssæt i alu kasse, 185 dele. Værkstøj i alukasse(rejsetaske) med hjul bestående af 185 dele, bl.a. topnøglesæt med forlængere, bidetang, skruetrækkere, el-tester, hammer, lim-pistol, målebånd, hobbykniv, bitholder inkl. 24 bits, unbrachonøgler m.m. Ialt 185 dele. Varenr: 2847110

DKK 1.150 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:13:00 DKK 925
 Alliancering ca. 0.50 ct.
Alliancering ca. 0.50 ct.. Alliancering af 9 kt guld prydet med talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Crystal - Top Cape (I-L). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 17.25/54 Varenr: 3217328

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:19:00 DKK 1.500
Par diamant ørestikkere. 14 kt. rhodineret guld. 0.63 ct. (2)
Par diamant ørestikkere. 14 kt. rhodineret guld. 0.63 ct. (2) . Par diamant ørestikkere fra Diamonds By Frisenholm. af 14 kt rhodineret guld, prydet med talrige brillanter på i alt ca. 0.63 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H).Klarhed: SI2-P1. Vægt: ca. 2.4 gram. Semplet FHP 585. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres indtil ... Varenr: 3382649

DKK 7.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:20:00 DKK 6.000
Safirring fra FHP, 14 kt.  guld.
Safirring fra FHP, 14 kt. guld. . Diamonds By Frisenholm. safirring udført i 14 kt. guld. Prydet med 32 farvebehandlet Safirer, ca. 0.54 ct. Ringstr: EU-56. Vægt: ca. 2.5 gram. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres indtil 15-1-2015. Returretten kan bruges på smykker der returneres ubrugte. Levering i... Varenr: 3539414

DKK 2.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:20:00 DKK 1.750
Smaragd - og diamantring.
Smaragd - og diamantring.. Smaragd- og diamantring af 9 kt guld prydet med 13 smaragder samt talrige små diamanter. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm. Modelfoto Varenr: 3302446

DKK 1.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:20:00 DKK 1.400
Diamantring, 14 kt guld, ca. 0.15 ct.
Diamantring, 14 kt guld, ca. 0.15 ct.. Diamantring udført i 14 kt guld prydet med tre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.15 ct. Farve: Top Crystal- Crystal (I-J). Klarhed: SI2-P2. Ringstr. ca. 51,75/ 16,5 mm. Vægt ca. 4,4 gram. Varenr: 3607903 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:20:00 DKK 3.600
Murano væglamper. To stk. (2)
Murano væglamper. To stk. (2). Murano, Italien: Par væglamper udført i mundblæst amberfarvet Murano glas. Produceret hos LEUCOS/ Light Point. Ca. mål: H. 35 cm. B. 35 cm. D. 16 cm. Fremstår m/ brugsspor i form af mindre kantafslag samt differentierede nuancer i farven. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3603094 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:20:00 DKK 350
Apples. Taske i rødbrunt skind.
Apples. Taske i rødbrunt skind.. Apples. Taske i rødbrunt skind. Beslag i messing. Magnetlukning. Indvendig med et stort rum med lynlås, samt flere mindre rum forrest. Bærerem samt dustbag medfølger. H. 32. B. 40 cm. Varenr: 2699046

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:34:00 DKK 1.000
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. guld, ca. 0.93 ct.
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. guld, ca. 0.93 ct.. Diamonds By Frisenholm. Tennis / brillantarmbånd udført i 9 kt rhodineret guld. Integreret kasselås monteret med dobbelte sikkerhedshasper. Prydet med 116 brillanter på i alt ca. 0.93 ct. Farve Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed P1-P2. Længde ca. 18,5 cm. God brillans. Varenr: 3382605

DKK 7.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:43:00 DKK 6.200
THE SOFA EIGHTYEIGHT - 4 personers sofa RAZOR Cool Grey
THE SOFA EIGHTYEIGHT - 4 personers sofa RAZOR Cool Grey. THE SOFA EIGHTYEIGHT. 4 personers sofa udført i RAZOR Cool Grey stof. Moderne sofa med ruminddelte syninger. Skrå armlæn og træramme i hvidolieret ask. Betræk RAZOR Cool Grey. Sofaens dimensioner: 228 x 98 x 70 cm. Produktinformation: Betræk: RAZOR Cool Grey Ben: Træramme i ... Varenr: 3574553

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:50:00 DKK 4.200
Safir- og brillant vedhæng
Safir- og brillant vedhæng. Safir- og brillant vedhæng af 9 kt rhodineret guld prydet med oval, facetsleben, dybblå safir samt talrige brillanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton-Top cape (H-L). Klarhed: P2-P3. H. ca. 2,2 cm inkl. øsken.. Modelfoto. Varenr: 3354146

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 18:51:00 DKK 1.600
<<  1 2 3 4  >>