Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Par diamantøreringe fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.50 ct. (2)
Par diamantøreringe fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.50 ct. (2) . Par diamantøreringe fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 kt rhodineret guld prydede med 22 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI2. Længde/Højde: ca. 15 mm. Vægt. ca. 4.0 gram. Stemplet 585 FHP. Varenr: 3635834

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 19:54:00 DKK 5.200
Stjerne ørestikker m/ brillanter ca. 1.15 ct, 18 kt guld. Et par. Vægt 10,5 gram
Stjerne ørestikker m/ brillanter ca. 1.15 ct, 18 kt guld. Et par. Vægt 10,5 gram. Stjerne ørestikker udført af 18 kt guld prydet med ca. 42 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 1.15 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VVS1-VS1. Slibning: God. Stærk brillans. Monteret med sikkerhedshaspe ved låse. Stemplet 750 samt FHP. Vægt 10,5 gram. Et par (2). Varenr: 3770398 DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 19:55:00 DKK 6.000
Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16. Camira uld
Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16. Camira uld. Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, af Camira uld. Vendbare med stropper i kernelæder. (3) Varenr: 3802294

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 19:55:00 DKK 1.500
Ubekendt kunstner. Abstrakt kompositon, 1 Bienal, Da Bahia, slut 1950'erne / start 1960' erne..
Ubekendt kunstner. Abstrakt kompositon, 1 Bienal, Da Bahia, slut 1950'erne / start 1960' erne... Ubekendt kunstner. Abstrakt kompositon, 1. Bienal Nacional Arte Moderna, Da Bahia, slut 1950'erne / start 1960' erne. Tusch samt gouache på papir, klæbet på plade. Signeret samt Verso betegnet samt signeret: J'zgobo? Mål: 50 x 50 cm. UR. Varenr: 3711240 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 19:57:00 DKK 325
Halscollier, 22 kt guld m/ rubin samt smaragd, 33,8 gram
Halscollier, 22 kt guld m/ rubin samt smaragd, 33,8 gram. Halscollier udført af 22 kt guld med fastsiddende vedhæng prydet med to små rubiner samt to små smaragder. Leddelt, rund guldkæde mundende ud i to små 'klokker'. Stemplet 22 kt, navnestempel mv. Længde ca. 53,5 cm, H. guldvedhæng ca. 5 cm, Vægt ca. 33,8 gram. Varen er en del af Lauritz.coms ... Varenr: 3755001 DKK 9.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:04:00 DKK 7.400
Brillantring af 18 kt guld, ca. 0.46 ct. Vægt 12,1 gram.
Brillantring af 18 kt guld, ca. 0.46 ct. Vægt 12,1 gram.. Brillantring af 18 kt guld prydet med 9 diamanter på tilsammen ca. 0.46 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (F-H). Klarhed: VS2-SI1. Ringstr. ca. 54,5/ 17,25 mm. Vægt 12,1 gram. Varenr: 3770275 DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:04:00 DKK 5.000
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.. Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm. Fremstillet af hvid bomuld. Mål for servietter: 37x41 cm. Mål for duge: B. 124. L. 170/220/270 cm. Bemærk..!! Bord og pynt medfølger ikke. Varenr: 3576588

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:06:00 DKK 750
Damask Collection. Tre duge samt 24 servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.
Damask Collection. Tre duge samt 24 servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.. Damask Collection. Tre duge samt 24 servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm. Fremstillet af hvid bomuld. Mål for servietter: 37x41 cm. Mål for duge: B. 124. L. 170/220/270 cm. Bemærk..!! Bord og pynt medfølger ikke. Varenr: 3576635

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:06:00 DKK 775
Charles Eames. Kontorstol model EA 117, læder
Charles Eames. Kontorstol model EA 117, læder . Charles Eames 1907-1978. Kontorstol fra serien "Aluminium Group Konference" EA 117. Femfasfod og armlæn i forkromet aluminium, sæde og ryg betrukket med sort læder. Drejefunktion og højdejusterbar. Formgivet i 1958. Fremstår med let patineret hjørner. Varenr: 3789279 DKK 12.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:10:00 DKK 10.000
Par solvogne i sort polyrattan med hynder. (2)
Par solvogne i sort polyrattan med hynder. (2) . Par solvogne i sort polyrattan med stel af koksgrå pulverlakeret aluminium. Monteret med armlæn af teak. L 195. B 65 cm. Koksgrå hynder i polyakryl medfølger.Fremstår med enkelte småridser og skrammer. Modelfoto(2) Varenr: 3807478

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:11:00 DKK 2.300
Børge Mogensen. Øreklapstol, model 2204.
Børge Mogensen. Øreklapstol, model 2204.. Børge Mogensen 1914-1972. Øreklapstol med ben af mahogni, løse hynder med originalt patineret læderbetræk. H. 107 B. 70 sædehøjde 43 cm. Formgivet 1964. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2204. Fremstår med patineret læder.. Varenr: 3797941 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:23:00 DKK 12.000
Broche i hvidguldsbelagt Sterling
Broche i hvidguldsbelagt Sterling. Broche i hvidguldsbelagt Sterling sølv fattet med 11 mm kulturperle samt talrige safirer, rubiner og tsavorit granater. M 66 x 53 mm Varenr: 3799218

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:23:00 DKK 700
Loungesæt Tyrkisblå
Loungesæt Tyrkisblå. Loungesæt med rund 4mm Polyrattan . Pulverlakeret Aluminiumsstel flet med 4mm rund tyrkisblå farvet polyrattan . Sættet består af Sofa , 2 stole samt sofabord med glasplade.Der medfølger beige farvede hynder - hyndetykkelse 5cm. 2 stole 73x84x80 cm 1 sofa 146x84x80 cm bord 98x60x44 cm 5mm ... Varenr: 3470368

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:25:00 DKK 1.400
Persisk Kashan, 370 x 253 cm.
Persisk Kashan, 370 x 253 cm.. Persisk Kashan. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål ca. 370 x 253 cm. Varenr: 3577682

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:26:00 DKK 8.000
Dansk møelproducent. Par 2½ personers sofaer, sort læder.(2)
Dansk møelproducent. Par 2½ personers sofaer, sort læder.(2). Dansk møbelproducent. Par 2½ personers sofaer. Løse hynder med dunfyld, betrukket med patineret sort læder. Ben af bøg. L. 180 cm. H. 72 cm. SH. 43 cm. D. 79 cm. Bemærk: Auktionen er forlænget pga. rettelse i beskrivelsen. (2) Varenr: 3796950 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:32:00 DKK 2.800
Damask Collection, pakke sorte håndklæder.(40)
Damask Collection, pakke sorte håndklæder.(40). Damask Collection. Stor pakke sorte håndklæder fremstillet af bomuld. bomulden adskiller sig ved at have have ekstra stærke og lange silkeagtige fibre, der giver bedre blødhed, absorberingsevne og holdbarhed. Bomuldskvalitet 650 gram/kvm. Pakken består af 40 sorte håndklæder i forskellige ... Varenr: 3731936

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:34:00 DKK 2.100
Hjertering m/ brillanter, 18 kt, ca. 0.75 ct.
Hjertering m/ brillanter, 18 kt, ca. 0.75 ct.. Guldring udført af 18 kt prydet med 30 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.75 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS1-SI2. Ringstr. ca. 56,5/ 18 mm. Vægt ca. 5,2 gram. Varenr: 3781613 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:38:00 DKK 3.000
Persisk Gabah Ghashghaie, 120 x 82 cm.
Persisk Gabah Ghashghaie, 120 x 82 cm.. Persisk Gabah Ghashghaie. Håndknyttet tæppe udført i uld. Varenr: 3752854

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:44:00 DKK 2.000
Rundt bord med galvaniseret hvidlakeret stel - Ø120 cm
Rundt bord med galvaniseret hvidlakeret stel - Ø120 cm. Rundt spisebord. Bordplade af imiteret skifer i farven 'Romantisk hvid', der ikke genskin fra sollys. Galvaniseret, hvidlakeret stel. Nemt af adskille og samle. Dansk design. Bordet har Ø 120 cm. H. 74 cm. Vægt ca. 65 kg. Udstillingsmodel. Varenr: 3804472

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:51:00 DKK 1.800
Ørestikker, 9 kt guld med diamanter, 0.30ct
Ørestikker, 9 kt guld med diamanter, 0.30ct . Par hjerteformede ørestikkere i 9 kt. guld prydet med talrige små diamanter på samlet ca. 0,30 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3 Varenr: 3779631

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:53:00 DKK 1.250
Alliancering fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.75 ct.
Alliancering fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.75 ct. . Alliancering fra Diamonds by Frisenholm af 14 kt. rhodineret guld prydet med 9 princesscut diamanter på i alt ca. 0.75 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI2. Ringstr.EU-51. Vægt: 2.1 gram. Stemplet 585 FHP. Varenr: 3635909

DKK 8.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 20:54:00 DKK 7.000
Juwelier Wempe. Bred guldring m/ diamanter, 18 kt, 8 gram.
Juwelier Wempe. Bred guldring m/ diamanter, 18 kt, 8 gram.. Juwelier Wempe: Bred guldring udført af 18 kt guld prydet med talrige små diamanter på tilsammen ca. 0,36 ct. Farv: Top Wesselton (G). Klarhed: VVS1-VVS2. Stemplet Wempe samt 750. Ringstr. ca. 51,5/ 16,5 mm. Vægt ca. 8 gram. Varen er en del af Lauritz.coms store temaauktion Fashion&Jewellery, ... Varenr: 3751584 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 21:00:00 DKK 2.800
Mærklin. Diverse lokomotiver, huse, samt tilbehør.
Mærklin. Diverse lokomotiver, huse, samt tilbehør.. Diverse lokomotiver, godsvogne, bygninger, samt tilbehør. Fremstår med kraftige brugsspor/mangler/defekter. Varenr: 3794891 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-04-2015 10:16:00 DKK 475
Von Braun. Fixiebike. Sortlakeret
Von Braun. Fixiebike. Sortlakeret. Fixiebike sortlakeret. Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear... Varenr: 3608453

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-04-2015 10:42:00 DKK 1.500
Servante samt skab.(2)
Servante samt skab.(2). Servante samt skab. Servante med låge, greb af patineret jern. Skab med marmorplade, med låge samt skuffe. Servante mål: B. 63 cm. D. 41 cm. H. 76 cm. Skab mål: B. 46,5 cm. H. 51 cm. D. 23 cm. Fremstår med brugsspor i form af bl.a. tørrevner. Varenr: 3802676 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-04-2015 10:50:45 DKK 325
Par ametyst og diamant ørestikkere i 14 kt. guld.(2)
Par ametyst og diamant ørestikkere i 14 kt. guld.(2). Par ametyst og diamant ørestikkere i 14 kt. guld prydet med 2 stk. ametyster samt seks mindre single cut diamanter. højde ca. 18,5 mm. (2) Varenr: 3779601

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-04-2015 10:54:00 DKK 1.700
Brillantring, 9 kt.  rhodineret guld, ca. 0,05 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,05 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.05 ct, Farve: Crystal -Top cape (J-K) Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53.0/16.75 mm. Vægt. ca. 1.26 gr. Varenr: 3345894

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-04-2015 10:55:00 DKK 300
Solitairering fra FHP, 14 kt. rhodineret guld. 0.10 ct.
Solitairering fra FHP, 14 kt. rhodineret guld. 0.10 ct.. Solitairering fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 karat rhodineret guld med blank overflade og 7 stk. brillantslebne diamanter på ca. 0.10 ct.. Farve: Wesselton/Top Crystal (H-I). Klarhed: SI. Høj brillans. Ringstr: EU-53. Vægt 1.0 gram. Stemplet 585 FHP. Medfølger certifikat. Varenr: 3614348

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-04-2015 11:55:00 DKK 2.000
Damask Collection. Hvide håndklæder af bomuld (40)
Damask Collection. Hvide håndklæder af bomuld (40). Damask Collection. 40 hvide håndklæder fremstillet af bomuld. Bomulden adskiller sig ved at have have ekstra stærke og lange silkeagtige fibre, der giver bedre blødhed, absorberingsevne og holdbarhed. Bomuldskvalitet 650 gram/kvm. Pakken består af 40 hvide håndklæder i forskellige ... Varenr: 3732195

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-04-2015 12:01:00 DKK 2.100
Sædehynder til Arne Jacobsen skalstol, model Myren. (6).
Sædehynder til Arne Jacobsen skalstol, model Myren. (6). . Sædehynder til Myren betrukket med sort læder, bagside med antiskrid. (6) Varenr: 3668405

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-04-2015 12:05:00 DKK 1.200
<<  1 2 3 4  >>