Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Havemøbler. bord samt seks armstole, aluminium, polyrattan & artwood (7)
Havemøbler. bord samt seks armstole, aluminium, polyrattan & artwood (7). Havemøbler fra DaneLine bestående af havebord med bordplade af ensfarvet artwood. Stel af pulverlakeret hvid aluminium. Justerbar højde på bordet. H. 75 L. 219 B. 102 cm. Samt seks havestole, med regulerbar ryg, der reguleres via gaspatron. Udført af pulverlakeret aluminium samt hvidt ... Varenr: 3414148

DKK 5.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 12:51:00 DKK 4.000
Køkken armatur i moderne design. Sortforkromet.
Køkken armatur i moderne design. Sortforkromet. . Køkken armatur i moderne design. Model XL Gastro. Sort forkromet messing med sort bakkelit håndtag, højde indstilling, drejbar tud samt aftagelig hånd bruser. Leveres i original emballage mål: 80x32x8 cm. Producent: Bruun Co. Amaturet er VA godkendt. http://godkendtevandhaner.dk/ Varenr: 3647472

DKK 1.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 12:52:00 DKK 1.500
Brillantring fra FHP DeLuxe, 14 kt rosa guld, ca. 0.55 ct.
Brillantring fra FHP DeLuxe, 14 kt rosa guld, ca. 0.55 ct.. Diamonds By Frisenholm. DeLuxe serien. Brillantring udført i 14 kt rosa guld, prydet med 34 brillantslebne diamanter. Centralt placeret 10 stk. brillantslebne diamanter, 4 store samt 6 små på i alt 0.47 ct, disse omkrandset af talrige små brillantslebne diamanter. I alt ca. 0.55 ct. Farve: Top... Varenr: 3576929

DKK 11.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 12:54:00 DKK 8.800
Øresmykker med perler, 14 kt guld. Et par (2)
Øresmykker med perler, 14 kt guld. Et par (2). Øresmykker m/ skruelukning udført af 14 kt guld prydet med hver sin ferskvands kulturperle, simibarok form, god lustre, Ø. ca. 0.8 mm. Et par (2) Varenr: 3655439 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 12:57:00 DKK 350
Brillantring fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, 0.17 ct.
Brillantring fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, 0.17 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med 23 stk. brillantslebne diamanter på tilsammen 0.17 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed SI2. Ringstr: EU-53. Vægt ca. 3.7 gram. God brillans.Stemplet FHP 585 Varenr: 3635897

DKK 3.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 13:20:00 DKK 3.000
 Rosetring m/ Brillanter, 14 kt rosaguld, ca. 0.50 ct.
Rosetring m/ Brillanter, 14 kt rosaguld, ca. 0.50 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring i rosetform udført i 14 kt rosaguld, prydet med talrige brillantslebne diamanter. Centralt placeret brillant på ca. 0.28 ct, denne omkranset af mindre brillanter på ca. 0.22 ct. Tilsammen ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI2/P1. ... Varenr: 3255380

DKK 8.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 13:21:00 DKK 6.800
Multicolour ring
Multicolour ring . Multicolour ring af 9 kt guld prydet med dråbeformede, facetterede topas, citrin, peridot, ametyst og granat samt ni små, runde diamanter. Ringstr. 56 Ø 18 mm. Modelfoto. Varenr: 3577066

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 13:31:00 DKK 1.250
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt guld (3)
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt guld (3). Diamonds by Frisenholm. Ceramic Collection: Samlering bestående af ring udført i 14 kt guld prydet med talrige mindre brillantslebnme diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton - Top Cape (H-I). Klarhed: SI1/2. Dertil par ringe i sort High Tech Ceramic. Ringstr. ca. 55/ 17,5 mm ... Varenr: 3365355

DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 13:46:00 DKK 3.500
Diamantring fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld. 0.22 ct.
Diamantring fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld. 0.22 ct.. Diamantring fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 karat rhodineret guld med blank overflade og 45 stk. brillantsleben diamanter på ca. 0.22 ct.. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H) Klarhed: SI2. Meget høj brillans. Ringstr: EU-53. Vægt 3.4 gram. Stemplet 585 FHP. Varenr: 3635892

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 13:48:00 DKK 3.200
Rosetring med diamanter fra FHP, 14 kt guld, 0.65 ct
Rosetring med diamanter fra FHP, 14 kt guld, 0.65 ct. Diamonds By Frisenholm. rosetring med diamanter udført i 14 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.65 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. Fremstår med god brillans. Ringstr: EU-58. Vægt ca. 3.1 gram. Stemplet 585 FHP. På dette smykke er der ... Varenr: 3517470

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 13:50:00 DKK 8.000
Brillantring fra FHP, 14 kt rhodineret guld, ca. 0.21 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt rhodineret guld, ca. 0.21 ct.. Diamonds By Frisenholm. brillantring udført i 14 kt rhodineret guld, prydet med 26 brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.21 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. Slibning: God. Ringstr: EU-50, Vægt ca. 2.3 gram. Stempler 585 FHP. På dette smykke er der udvidet ... Varenr: 3517448

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 13:51:00 DKK 4.000
Rubinring, 14 kt. guld.
Rubinring, 14 kt. guld. . Rubinring fraDiamonds By Frisenholm. udført i 14 kt. guld. Prydet med talrige farvebehandlet små rubiner, ca. 0.58 ct. Ringstr: 55 Vægt: ca. 2.5 gram. BEMÆRK. Ringen er 14 kt. guld. Modelfoto. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres indtil 15-1-2015. Returretten kan ... Varenr: 3488922

DKK 2.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 13:51:00 DKK 1.750
Dansk rav. Stor ravklump, 210 gr.
Dansk rav. Stor ravklump, 210 gr.. Dansk rav. Stor ravklump, rød karamel. Mål: Ca. 14,2 x 9,5 x 3 cm. Vægt ca. 210 gr. Varenr: 3658567 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 13:58:01 DKK 7.800
Mads Bruun Collection. Par shopping Bag. (2)
Mads Bruun Collection. Par shopping Bag. (2). Mads Bruun Collection. Po shopping Bag. Udført med sort læder. Indvendig et stort rum foret med sort lærred, lille lomme med lynlås. Måler 47x38x13 cm. Varenr: 3649038

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:12:00 DKK 375
Diamantring, 14 kt rosa guld, ca. 0.57 ct.
Diamantring, 14 kt rosa guld, ca. 0.57 ct.. Brillantring fra Diamonds By Frisenholm. udført i 14 kt. rosa guld, prydet med brillantslebne diamanter - centralt placeret brillant på ca. 0.18 ct denne flankeret af mindre brillanter på ca. 0.39 ct. Tilsammen ca. 0.57 ct. Ringstr: 17,25/ 54.0 mm. Vægt ca. 2.3 gram. Stemplet FHP 585. På ... Varenr: 3461509

DKK 7.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:22:00 DKK 6.000
Par diamantøreringe fra byfrisenholm, 14 kt. guld, ca. 0.26 ct. (2)
Par diamantøreringe fra byfrisenholm, 14 kt. guld, ca. 0.26 ct. (2) . Par diamantøreringe fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 kt guld prydede med 16 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.26 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI2. Længde/Højde: ca. 10 mm. Vægt. ca. 2.5 gram. Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i ... Varenr: 3635827

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:23:00 DKK 3.200
Par diamantøreringe fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.35 ct. (2)
Par diamantøreringe fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.35 ct. (2) . Par diamantøreringe fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 kt rhodineret guld prydede med 18 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.35 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI2. Længde: ca. 13 mm. Vægt. ca. 2.5 gram. Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i ... Varenr: 3635826

DKK 4.350 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:28:00 DKK 3.500
Marius Skov samt Ubekendt kunstner, kopi af Van Gogh. (2)
Marius Skov samt Ubekendt kunstner, kopi af Van Gogh. (2). Marius Skov (1885-1964) cd: Skovparti, olie på lærred. Sign. M. Skov. Mål: 38 x 66 cm. (41 x 72 cm.). Fremstår løst monteret i ramme. Dertil ubekendt kunstner: Maleri betitlet 'V. Van Gogh Kopi'. Mål: 62 x 79 cm. (71 x 88 cm.), inkl. ramme. (2) Varenr: 3651210 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:32:00 DKK 300
Smaragd- og brillantvedhæng
Smaragd- og brillantvedhæng. Brillant- og smaragd vedhæng af 9 kt guld prydet med talrige brillanter på i alt ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton-Top crystal (H-I). Klarhed: P1-P3. Samt dråbeformet, facetslebet smaragd på i alt ca. 2.35 ct. L. ca. 2 cm. Varenr: 3531411

DKK 1.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:32:00 DKK 1.250
Michael Christensen. Rough #3 bænk, med sort Gloss 100% Trevira CS fra Kvadrat og Paul Smith knapper.
Michael Christensen. Rough #3 bænk, med sort Gloss 100% Trevira CS fra Kvadrat og Paul Smith knapper.. Michael Christensen. Rough #3 bænk. Betrukket med sort Gloss 100% Trevira CS fra Kvadrat og Paul Smith knapper. Stel af 10 mm børstet fladstål og Hynde er monteret på massiv træplade. Bænken´en er en del af Rough Collection. L. 120 cm. B. 45 cm. H. 28 cm. Fremstår som udstillingsmodel med ... Varenr: 3343172

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:36:00 DKK 2.500
Perlecollier af Peacock farvede kulturperler, flerradet.
Perlecollier af Peacock farvede kulturperler, flerradet.. Perlecollier af Peacock farvede ferskvands kulturperler samt små sorte glasperler, flerradet. Længde ca. 45,5 cm, monteret med forsølvet lås. Vægt ca. 148 gram. Varenr: 3662049

DKK 1.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:40:00 DKK 800
Dansk rav. Upolerede ravstykker ml. 2-57 gr. Samlet 222 gr.
Dansk rav. Upolerede ravstykker ml. 2-57 gr. Samlet 222 gr.. Samling upolerede ravstykker. Største stykke måler ca. 6,5 x 5,2 x 4,3 cm, vægt ca. 57 gr. Næststørste stykke måler ca. 4 x3,5 x 2,4 cm, vægt ca. 21 gr. Øvrige stykker vejer ca. ml. 2 - 9 gr. Samlet vægt ca. 222 gr. Varenr: 3658593 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:41:46 DKK 800
Diamant ørelokker fra FHP, 14 kt. rosa guld,  0.21 ct. Et par (2)
Diamant ørelokker fra FHP, 14 kt. rosa guld, 0.21 ct. Et par (2). Diamonds by Frisenholm. Par ørelokker udført i 14 kt. rosa guld. Prydet i front med 14 brillantslebne diamanter på ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton/Top Crystal (H-I) Klarhed: SI. Længde ca. 1,6 cm. Stemplet 585 FHP. Medfølger certifikat. Varenr: 3614314

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:46:00 DKK 2.400
Diamantring, 14 kt rosa guld, ca. 0.48 ct.
Diamantring, 14 kt rosa guld, ca. 0.48 ct.. Diamantring fra Diamonds By Frisenholm. udført i 14 kt rosa guld prydet med 9 diamanter på i alt ca. 0.48 ct Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: SI2/P1. Ringstr. 54.25/17.25 mm. Vægt ca. 2.2 gr. God brillans. Stemplet FHP og 585. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres ... Varenr: 3461550

DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:50:00 DKK 5.600
Rosetring m. brillanter, 14 kt rhodineret guld, ca. 0.45 ct.
Rosetring m. brillanter, 14 kt rhodineret guld, ca. 0.45 ct.. Brillantring fra Diamonds By Frisenholm. udført i 14 kt rhodineret guld, prydet med brillantslebne diamanter - centralt placeret brillant på ca. 0.12 ct denne flankeret af mindre brillanter på ca. 0.33 ct. Tilsammen ca. 0.45 ct. Ringstr: 17,25/ 54.0 mm. Vægt ca. 2.5 gram. Bemærk der er frit ... Varenr: 3597083

DKK 7.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:51:00 DKK 5.200
To delt vitrine i rød bemalet træ
To delt vitrine i rød bemalet træ. To delt vitrine i rød bemalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. Størrelse ca. (BxDxH) 142 x 46 x 211 cm. Modelfoto. Varenr: 3350106

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 14:55:00 DKK 2.000
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening. Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 213B-B13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 41 x 90 x 47 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 33 x 31 cm. Der medfølger diverse tilbehør. ... Varenr: 3336391

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 15:05:00 DKK 1.800
Dansk rav. Par halskæder samt armbånd, 90 gr. (3)
Dansk rav. Par halskæder samt armbånd, 90 gr. (3). Ravsmykker: Par halskæder af ravstykker, L. 68/ 46 cm. Dertil armbånd af behandlede ravkugler, Ø. ca. 7 cm. Samlet vægt ca. 90 gr. (3) Varenr: 3473402 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 15:07:00 DKK 300
Dansk rav. Samling ravsmykker, 60 gr. (10)
Dansk rav. Samling ravsmykker, 60 gr. (10). Smykker af polerede ravstykker: Armbånd af lyst rav, Ø. ca. 7 cm. Dertil seks stk. vedhæng samt tre ravstykker m/ hul til snor/ vedhæng. Samlet vægt ca. 60 gr. (10) Varenr: 3658794 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 15:13:00 DKK 350
Apples. Skuldertaske i sort læder.
Apples. Skuldertaske i sort læder.. Apples. Skuldertaske udført i sort læder m/ skulder strop og håndtag. Snaplås. Tre rum b.la med plads til mobiltelefor, penne, og kreditkort. Udtagelig stofpose med lynlås. Bagside med smalt rum med magnetlås. H. 30. B. 40 cm. Dustbag samt nøgle medfølger. Varenr: 2699584

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2014 15:16:00 DKK 1.000
<<  1 2 3 4 5 6 7  >>