Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Spisebord, elmtræ
Spisebord, elmtræ. Spisebord med plade og stel af træ. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ. Stel fremstillet af bemalet elmetræ. Mål: H. 75 L. 200 B. 100 cm. Bordet leveres usamlet. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, variatoner må derfor ... Varenr: 3663721

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 12:33:00 DKK 1.500
Apples.Business/Rejsetaske i sort læder.
Apples.Business/Rejsetaske i sort læder.. Apples.Business/Rejsetaske i kraftig sort læder med talrige rum. Rum b.la med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Jakkesæt, ipad m.m. Kraftige lynlåse. Teleskophåndtag samt hjul. H. 38. B. 40 cm. L. Med Teleskophåndtag 103 cm. Dustbag medfølger Varenr: 3609033

DKK 1.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 12:35:00 DKK 1.000
Apples.  Business/Rejsetaske i brun læder.
Apples. Business/Rejsetaske i brun læder.. Apples. Business/Rejsetaske i kraftig brun læder med talrige rum. Rum b.la med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Jakkesæt, ipad m.m. Kraftige lynlåse. Teleskophåndtag samt hjul. H. 38. B. 40 cm. L. Med Teleskophåndtag 103 cm. Dustbag medfølger. Varenr: 3609104

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 12:35:00 DKK 1.000
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Kraftigt bærehåndtag samt skulderrem. Indvendig stort rum samt to side lommer. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. B. 26 cm. Dustbag medfølger. L. Med Teleskophåndtag 110 cm Varenr: 3566595

DKK 1.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 12:36:00 DKK 1.000
Diamantring, 9 kt guld med 0.25 ct diamanter
Diamantring, 9 kt guld med 0.25 ct diamanter. Ringen er fremstillet i 9 kt guld, prydet med 14 mindre diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Cape/K - Cape/M. Klarhed: P3. Ringstr. 55 Varenr: 3699272

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 12:45:00 DKK 1.250
Solitairering  fra byfrisenholm, 14 karat rhodineret guld, 0.10 ct.
Solitairering fra byfrisenholm, 14 karat rhodineret guld, 0.10 ct.. Diamonds by Frisenholm. Solitairering fra FHP i 14 karat rhodineret guld med blank overflade og 1 brillantsleben diamant på ca. 0.10 ct.. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H) Klarhed: SI2. Ringstr: EU-56. Vægt 2.8 gram. Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, Varenr: 3635871

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 12:48:00 DKK 2.100
Køkken armatur i moderne design. Sortforkromet.
Køkken armatur i moderne design. Sortforkromet. . Køkken armatur i moderne design. Model XL Gastro. Sort forkromet messing med sort bakkelit håndtag, højde indstilling, drejbar tud samt aftagelig hånd bruser. Leveres i original emballage mål: 80x32x8 cm. Producent: Bruun Co. Amaturet er VA godkendt. http://godkendtevandhaner.dk/ Varenr: 3647459

DKK 1.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 12:52:00 DKK 1.500
Von Braun. Fixiebike. Orange lakeret
Von Braun. Fixiebike. Orange lakeret. Fixiebike orange Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear ikke ... Varenr: 3593163

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 12:53:00 DKK 1.500
Michael Christensen. Rough #3 bænk, med sort Gloss 100% Trevira CS fra Kvadrat og Paul Smith knapper.
Michael Christensen. Rough #3 bænk, med sort Gloss 100% Trevira CS fra Kvadrat og Paul Smith knapper.. Michael Christensen. Rough #3 bænk. Betrukket med sort Gloss 100% Trevira CS fra Kvadrat og Paul Smith knapper. Stel af 10 mm børstet fladstål og Hynde er monteret på masiv træplade. Bænken´en er en del af Rough Collection. L. 120 cm. B. 45 cm. H. 28 cm. Fremstår som udstillingsmodel med ... Varenr: 3343184

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 12:57:00 DKK 3.000
Øreringe, 9 kt rhodineret guld, med 0.30 ct diamanter
Øreringe, 9 kt rhodineret guld, med 0.30 ct diamanter. Et par creol øreringe, fremstillet i 9 kt. rhodineret guld. Prydet med enkeltslebne diamanter, samlet ca. 0.30 ct. Farve: Crystal/J-Top Cape/L Klarhed: P2-P3. H: ca. 16 mm. Varenr: 3700867

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 13:02:00 DKK 1.250
Hjertering med diamanter.
Hjertering med diamanter. . Ring udført i 9 kt. guld prydet med hjerter fattet med talrige små diamanter - tilsammen ca.0.25 ct. Farve: Crystal-Top cape (J-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Ø 17.25 mm. Varenr: 3699269

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 13:06:00 DKK 1.200
Brusepanel med massage, LED lys
Brusepanel med massage, LED lys. Brusepanel i strøgslebet rustfristål komplet med integreret brusehoved farve skiftende LED lys, håndbruser, samt to integrede massagedyser med LED lys. Hovedsageligt udført i koksgrå strøgslebet rustfristål, bortset fra brusedyser og enkelte mindre dele. Samlet højde ca. 161 cm. B.20 cm. ... Varenr: 3624822

DKK 4.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 13:08:00 DKK 4.000
Seks hynder betrukkket med Sort anilin læder.(6)
Seks hynder betrukkket med Sort anilin læder.(6). Seks hynder betrukkket med sort anilin læder. Mål: 42x35 cm. Varenr: 3667857

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 13:20:00 DKK 1.200
Ring med sorte diamanter fra FHP, 14 kt. guld, 0.44 ct..
Ring med sorte diamanter fra FHP, 14 kt. guld, 0.44 ct.. . Diamonds By Frisenholm. Ring med sorte naturlige farvebehandlede diamanter udført i 14 kt. guld. Prydet med 32 farvebehandlet sorte diamanter, ca. 0.44 ct. Ringstr: EU-53. Vægt: ca. 2.6 gram. Stemplet FHP 585. Varenr: 3539425

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 13:20:00 DKK 2.000
Brusepanel med massage, LED lys. Brusepanel i strøgslebet rustfristål model waterfall komplet med integreret brusehoved farve skiftende LED lys, håndbruser, samt to integrede massagedyser med LED lys. Hovedsageligt udført i koksgrå strøgslebet rustfristål, bortset fra brusedyser og enkelte mindre dele. Samlet højde ca. 160 cm. ... Varenr: 3624824

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 13:23:00 DKK 3.500
Von Braun. Fixiebike. lakeret
Von Braun. Fixiebike. lakeret. Fixiebike. Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear ikke har ... Varenr: 3639402

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 13:27:00 DKK 1.500
Von Braun. Fixiebike. Blå lakeret
Von Braun. Fixiebike. Blå lakeret. Fixiebike Blå. Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear ikke ... Varenr: 3566855

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 13:28:00 DKK 1.500
Ring af 9 kt. guld med Diamanter, ametyst og peridot
Ring af 9 kt. guld med Diamanter, ametyst og peridot. Ring af 9 kt. guld med diamanter og farvebehandlede ametyst og peridot. Ring str. 55 Ø: 17,5 mm. Modelfoto. Varenr: 3728769

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 13:36:00 DKK 1.300
Par diamantøreringe fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.50 ct. (2)
Par diamantøreringe fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.50 ct. (2) . Par diamantøreringe fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 kt rhodineret guld prydede med 14 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI2. Vægt. ca. 2.0 gram. Stemplet 585 FHP. Varenr: 3671353

DKK 5.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 13:49:00 DKK 4.500
Vitrineskab/Montre, sortmalet træ
Vitrineskab/Montre, sortmalet træ. Vitrineskab/Montre i sortmalet træ. Fem sektioner med glaslåge, som åbnes op ad. Greb af patineret jern. Mål. H. 205 D. 44 B. 80 cm. Varenr: 3485692

DKK 4.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 13:51:00 DKK 2.500
Vedhæng 9 kt. med 0.25 ct.
Vedhæng 9 kt. med 0.25 ct. . Diamantvedhæng Vedhæng udført i 9 kt. guld og rhodineret guld, i form af engel prydet med talrige mindre diamanter på tilsammen ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal - Top Cape (I- L). Klarhed: P2-P3. H. inkl. øsken ca. 1,8 cm. Varenr: 3700870

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 14:02:00 DKK 1.000
Multicolour ørestikker (2)
Multicolour ørestikker (2). Par ørestikker udført i 9 kt. guld prydet med ametyster, blå topaser, peridoter, granater og to diamanter. Ø: ca. 9 mm. (2) Varenr: 3699270

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 14:06:00 DKK 1.200
Brillantring/ Blomsterring fra Diamonds by Frisenholm, 14 kt rhodineret guld, 0.15 ct.
Brillantring/ Blomsterring fra Diamonds by Frisenholm, 14 kt rhodineret guld, 0.15 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring udført som blomsterring i 14 kt rhodineret guld prydet med 7 stk brillantslebne diamanter i stjerneroset p 0.10 ct, flankeret af 12 stk. brillanter på ringskinne på 0.05 ct., I alt ca 0.15 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI, Stærk brillans. Ringstr: ... Varenr: 3576968

DKK 2.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 14:20:00 DKK 2.200
Dansk rav. To upolerede ravklumper, ca. 184 gr. (2)
Dansk rav. To upolerede ravklumper, ca. 184 gr. (2). To upolerede, lyse ravklumper fundet på Fanø. Vægt hhv. ca. 124 gram og 60 gram. Samlet vægt ca. 184 gram (2) Varenr: 3715980 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 14:35:00 DKK 9.000
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. guld, ca. 0.93 ct.
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. guld, ca. 0.93 ct.. Diamonds By Frisenholm. Tennis / brillantarmbånd udført i 9 kt rhodineret guld. Integreret kasselås monteret med dobbelte sikkerhedshasper. Prydet med 116 brillanter på i alt ca. 0.93 ct. Farve Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed P1-P2. Længde ca. 18,5 cm. God brillans. Varenr: 3382605

DKK 7.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 14:49:00 DKK 6.200
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening. Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 213B-B13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 41 x 90 x 47 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 33 x 31 cm. Der medfølger diverse tilbehør. ... Varenr: 3336400

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 15:05:00 DKK 1.800
Par diamantøreringe ca. 0,26 ct
Par diamantøreringe ca. 0,26 ct. Par diamantøreringe af 9 kt . hvidguld prydede med 26 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.26 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-L). Klarhed: P2-P3. h ca.16 mm (2) Varenr: 3699275

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 15:06:00 DKK 1.100
Daneline Havemøbler. To artwoodborde, 6 polyrattan armstole (7)
Daneline Havemøbler. To artwoodborde, 6 polyrattan armstole (7). Daneline Havemøbler bestående af: To borde med stel af pulverlakeret aluminium, bordplade af sort kunstmateriale. Mål:H. 75 B. 90x90 cm og H. 75 B. 90x150 cm. Samt Seks stabelbare havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan, kraftig model, med fourliner flet. Sorte vandafvisende ... Varenr: 3360911

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 15:14:00 DKK 4.000
Bucka & Nissen /Tirschenreuth. 'Figaro'. Middags- samt kaffeservice. (86)
Bucka & Nissen /Tirschenreuth. 'Figaro'. Middags- samt kaffeservice. (86). Bucka & Nielsen. Tischenreuth service model 'Figaro med guldkant bestående af: 15 kopper, 12 underkopper, 12 kagetallerkner, 1 kaffekande, 1 sukkerskål, 1 flødekande med 1 undertall., 1 vase, 16 middagstall., 15 dybe tall., 2 sovseskåle, 2 kartoffelskåle, 1 rundt fad m/ hanke samt 6 aflange fade.... Varenr: 3717068 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 15:20:00 DKK 1.050
Diamantring, 14 kt rosa guld, ca. 0.57 ct.
Diamantring, 14 kt rosa guld, ca. 0.57 ct.. Brillantring fra Diamonds By Frisenholm. udført i 14 kt. rosa guld, prydet med brillantslebne diamanter - centralt placeret brillant på ca. 0.18 ct denne flankeret af mindre brillanter på ca. 0.39 ct. Tilsammen ca. 0.57 ct. Ringstr: 17,25/ 54.0 mm. Vægt ca. 2.3 gram. Stemplet FHP 585. Varenr: 3461509

DKK 7.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 15:20:00 DKK 6.000
<<  1 2 3 4 5 6 7  >>