Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
3/4 seng med madras.
3/4 seng med madras.. 3/4 seng med madras. Ramme samt hovedgærde beklædt med espressobrunt kunstlæder. Dobbelt lamelbund. Mål: H. 90. L. 200. B. 145 cm. Madrasmål: 90x138 cm. Varenr: 4297418

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:15:00 DKK 800
Dansk møbelproducent. vitrineskab, eg.
Dansk møbelproducent. vitrineskab, eg.. Dansk møbelproducent. Vitrineskab udført i olieret eg, stående på let skråstillede ben. Afrundede hjørner. Øverst to glaslåger hvor bag hylder, under dette tre skuffer i ene side samt en låge hvor bag hylder. H. 140 cm. B. 120 cm. D. 50 cm. Skuffer fungerer, men bør justeres. Varenr: 4297559

DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:15:00 DKK 2.200
Charles Eames. Kontorstol, model EA 219
Charles Eames. Kontorstol, model EA 219. Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol, EA 219 med armlæn af forkromet aluminium, monteret med højdejustérbar, drejelig stamme med fempas fod ligeledes i forkromet aluminium med hjul. Sæde og ryg med betræk af sort læder, bagside med hopsak. Vippefunktion. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra, ... Varenr: 4306179 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:18:00 DKK 7.200
Vitrineskab. Antik hvidbemalet.
Vitrineskab. Antik hvidbemalet.. Vitrineskab. Udført i antik hvidbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Med to glaslåger hvor bag hylder, to skuffer samt to låger hvor bag hylder. H. 210 cm. B. 110 cm. D. 38 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med skæve låger i bund samt glas på siden gaber. Stykke af hylde mangler. Varenr: 4341929 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:18:00 DKK 375
Rud Thygesen & Johnny Sørensen: To armstole fra Kongeserien. (2)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen: To armstole fra Kongeserien. (2) . Rud Thygesen & Johnny Sørensen: To armstole fra "Kongeserien", model 7512. Stel af lakeret ahorn med fransk flet i ryg. Sæder betrukket med originalt sort læder. Fremstillet ved Fredercia Furniture. (2) Varenr: 4130032

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:21:00 DKK 4.500
Hængekøje, med sort canvas
Hængekøje, med sort canvas. Hængekøje udført med stel i mørkbejdset træ monteret med køje i sort canvas. Totalmål: H. 124 L. 425 B. 150 cm. Mål i indpakket tilstand: 192x40x18 cm. Varenr: 3918325

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:22:00 DKK 825
Ruinart, Rose Champagne.
Ruinart, Rose Champagne.. Ruinart. Brut Rose Champagne. Fra Reims Frankrig Varenr: 4342451 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:24:00 DKK 350
Re:collection. Par væghængte borde af teak. (2)
Re:collection. Par væghængte borde af teak. (2). Re:collection. Par væghængte borde af teak finer. Front med skuffe, denne med greb af messing. Designet af Re:collection, Danmark. B. 50 D. 30 cm. Ophængslister medfølger. Udstillingsmodeller . (2) Varenr: 4342453

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:25:00 DKK 1.200
Arabia. sort landskab, service af fajance (58)
Arabia. sort landskab, service af fajance (58). Arabia. sort landskab, service af fajance. Kaffe- og middagsservice bestående af: 12 Middagstallerkener Ø.23,5 cm, 10 dybe tallerkener Ø. 23,5 cm, 12 dessert tallerkener Ø. 17 cm, 15 underkopper Ø. 13,5 cm, 7 kopper, 5 ovale fade, mål: Længde fra 22-39,5 cm, ovalt dybt fad 25 cm, rund skål Ø. 17 ... Varenr: 4342205 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:25:00 DKK 400
Armring af 14 kt guld med ciseleringer,
Armring af 14 kt guld med ciseleringer,. Armring udført af 14 kt guld prydet med ciseleringer, H. ca. 10 mm, Ø. ca. 5,9 cm. Stemplet K.He for Knud Hejl (1950-1996) samt 585. Vægt ca. 16,3 gram. Varenr: 4341526 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:27:00 DKK 1.900
Vitrineskab, to-delt, sort antikbemaling (2)
Vitrineskab, to-delt, sort antikbemaling (2). Vitrineskab, to-delt. Sort og hvid bemalet træ. Greb af patineret jern, overdel med fire glaslåger, underdel med fire skuffer samt fire glaslåger. H. 212 cm. L. 150 cm. D. 35 cm. Udstillingsmodel. To hylder kræver justering for korrekt montering. (2) Varenr: 4341809 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:28:00 DKK 800
Kronjyden/B&G. Relief middagsservice (63)
Kronjyden/B&G. Relief middagsservice (63). Jens Harald Quistgaard. Relief middagsservice af stentøj, bestående af: 12 middagstallerkener Ø. 25 cm, 12 frokosttallerkener Ø. 21 cm, 11 dybe tallerkener Ø. 22 cm, fad L. 30 cm, lågskål, smørskål, 8 æggebægre, 12 kuvertbægre Ø. 10,5 cm, salt/peber/senneps holder, vase H. 16 cm, 2 fyrfadsstager ... Varenr: 4342283 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:28:00 DKK 800
Kâle Rosing, linoleumstryk, grønlandske motiver. (13)
Kâle Rosing, linoleumstryk, grønlandske motiver. (13) . Grønlandske motiver af Kâle Rosing (1911-1974), linoleumstryk. Sign. Kâle Rosing. Mål: 16 x 17 cm (26 x 28) Lidt syrepletter. Varenr: 4341437 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:28:00 DKK 400
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, Model EA-217
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, Model EA-217. Charles Eames 1907-1978. Soft Pad kontorstol, model EA-217, fremstillet hos Vitra. Formgivet 1969. Betræk af sort læder, fempasfod og armlæn af poleret aluminium, monteret med drejefunktion samt højdejusterbar. Fremstår med brugspor, slid på læderet ved kanterne. Varenr: 4227299 DKK 16.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:30:00 DKK 13.000
Samling ravkæder. 282 gr.
Samling ravkæder. 282 gr. . Samling ravkæder samt armbånd. Vejer hhv. 125, 100, 26, 23 samt 8 gr. Fremstår med enkelte afsalg. Varenr: 4342310 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:30:00 DKK 350
Charles Eames. Fire armstole, model EA-108 (4)
Charles Eames. Fire armstole, model EA-108 (4) . Charles Eames 1907 - 1978. Fire kontorstole fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn i forkromet aluminium med drejefunktion. Betræk af blåt patineret læder. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med patina. (4) Varenr: 4142135 DKK 25.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:32:00 DKK 20.000
Von Braun. Fixiebike. Blå lakeret.
Von Braun. Fixiebike. Blå lakeret.. Von Braun Fixiebike Blå. Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Fælge, dæk, kæde, styr, greb på styr, frempind, pedalarme samt gear i andre farve. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at ... Varenr: 4331733

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:34:00 DKK 1.000
Flora Danica. Offset tryk (6).
Flora Danica. Offset tryk (6).. Flora Danica. Rammemål: 44 cm x 23,5 cm. Offset tryk (6). Varenr: 4341143 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:34:00 DKK 500
Havemøbler. Loungesæt. Model Benidorm. (4)
Havemøbler. Loungesæt. Model Benidorm. (4). Havemøbler. Loungesæt . Model Benidorm bestående af en 3 personers sofa samt 3 løse moduler med hynder - kan sammensættes på flere måder. Der medfølger plastic clips til at holde modulerne sammen samt en glasplade,så det ene modul kan bruges som bord. Farve - Mørk grå halvrund polyrattan flettet... Varenr: 4330569

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:36:00 DKK 2.200
Egyptisk parfume i æske (3)
Egyptisk parfume i æske (3). Æske med 3 glasflakoner med egyptisk parfume. Shahrzad-palace perfumes, Cairo. Tre forskellige dufte 'Five Secrets', 'Lotus Flower' og 'Scret of the Desert'. Fremstår med brugsspor, noget af parfume antaget fordampet. (3) Varenr: 4331783 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:36:00 DKK 300
Christina Strand. Par Rex-stole med sort Alcantara (2)
Christina Strand. Par Rex-stole med sort Alcantara (2). Christina Strand f. 1968. Lænestole model Rex, af fuldpolstret sort Alcantara, firepasfod med returdrej udført i børstet stål. Designet i 2002, og vandt designpris som stolen til HKH. Kronprins Frederik Fremstillet hos Fredericia Furniture. Mål: H. 82. B. 72 cm. Sædeh. 44 cm. Fremstår med enkelte... Varenr: 4334912 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:37:00 DKK 800
Vitrineskab, to-delt, råhvid. (2)
Vitrineskab, to-delt, råhvid. (2). Vitrineskab, to-delt. Hvid bemalet træ. Greb af patineret jern. Bund med tre skuffer, samt tre låger hvor bag tre hylder. Top med profileret top samt tre glaslåger med sprosser, hvor bag tre hylder. H. 202 cm. B. 152 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel. (2) Varenr: 4341835

DKK 4.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:39:00 DKK 1.800
Loungesæt Tyrkisblå
Loungesæt Tyrkisblå. Loungesæt med rund 4mm Polyrattan . Pulverlakeret Aluminiumsstel flet med 4mm rund tyrkisblå farvet polyrattan . Sættet består af Sofa , 2 stole samt sofabord med glasplade.Der medfølger beige farvede hynder - hyndetykkelse 5cm. 2 stole 73x84x80 cm 1 sofa 146x84x80 cm bord 98x60x44 ... Varenr: 4324374

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:43:00 DKK 400
Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph.
Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph.. Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph. Herrearmbåndsur med urkasse og lænke af forgyldt stål. Swiss Ronda quartz urværk. Silver urskive med permanent sekundviser, stopur funktion op til 30 min., viser for ugedag samt datorude. Vandtæt 50m. Opbevaringsboks og beskrivelse medfølger. Varenr: 4337055

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:43:00 DKK 1.900
Pierre Martin. 'Balance'. Skulptur af patineret bronze, H. 69 cm.
Pierre Martin. 'Balance'. Skulptur af patineret bronze, H. 69 cm.. Pierre Martin. 'Balance'. Skulptur i patineret bronze på sokkel af poleret granit. Signeret "PM" Højde ca. 69 cm. inkl. sokkel. Pierre Martin er pseudonym for nordisk kunstner, opvokset i Danmark. Udformningen af skulpturer/ det 3-dimensionelle optager Pierre Martin. Materialevalget ... Varenr: 4182436

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:45:00 DKK 4.000
Tag Heuer 'Link'. Dameur i stål med rosafarvet skive med brillanter - boks + cert. 2016
Tag Heuer 'Link'. Dameur i stål med rosafarvet skive med brillanter - boks + cert. 2016 . Dameurbåndsur fra Tag Heuer, model Link, ref.nr.: WAT1313. EPY0626, i rund urkasse af stål, guillocheret rosafarvet skive, skive og lynette prydet med 11 brillantslebne diamanter på Ialt 0.08 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), Klarhed: VS1-VS2, datoangivelse ved 6" position, optrækskrone med logo, ... Varenr: 4325665 DKK 20.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:46:00 DKK 14.000
Ubekendt kunstner. Maleri, exteriør.
Ubekendt kunstner. Maleri, exteriør. . Ubekendt kunstner. Maleri, exteriør med marker. Olie på lærred. Utydelig signeret. Mål: 47x63 cm. (62x78) Varenr: 4314117 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:47:00 DKK 300
Cohr. 'Dobbeltriflet' bestik af sølv (111)
Cohr. 'Dobbeltriflet' bestik af sølv (111). Carl M. Cohr, Dobbeltriflet bestik af sølv, bestående af 14 middagsknive L. 20,5 cm, 14 middagsgafler L. 19 cm, 14 middagsskeer L. 19,5 cm, 14 dessertskeer L. 17,5 cm, 14 teskeer L. 11,5 cm, 14 mocca skeer L. 9,3 cm, 12 kage gafler L. 13 cm, 2 pålægsgafler L. 14,5 cm, marmelade ske 12,5 cm, ... Varenr: 4341115 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:47:00 DKK 8.400
Sofabord, af massiv elmetræ.
Sofabord, af massiv elmetræ.. Sofabord, af massiv elmetræ. Med tre skuffer, samt hylde under. Stel af patineret jern, samt hylde. L. 140 cm. B. 90 cm. H. 45 cm. Modelfoto. Varenr: 4313241

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:48:00 DKK 4.000
Re:collection. Elipseformet spisebord med udtræk, teak. (3)
Re:collection. Elipseformet spisebord med udtræk, teak. (3) . Re:collection. Ellipseformet spisebord med udtræk, plade i lakeret teak finér, to tillægsplader medfølger. Tilspidsende ben. L. 180/280. B. 120. H. 72 cm. Designet i Danmark. (3) Varenr: 4319929

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 19:48:00 DKK 5.000
<<  1 2 3 4  >>