Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
3+2 pers. sofaer - Model Kiara (2)
3+2 pers. sofaer - Model Kiara (2). 3+2 pers. sofa sæt - Model Kiara. Betrukket med sort skind på slidflader. Nakkestøtter med vippefunktion. Ben af metal. L 215/175. D 96 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 219x106x56 + 178x106x56 cm. (2) Varenr: 4219132

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:15:00 DKK 4.700
Håndlavet DOT tæppe, Ø140 cm
Håndlavet DOT tæppe, Ø140 cm. Håndlavet DOT tæppe, i 100% New Zealandsk uld. 3-farvet; grå, hvid, sort. Ø 140 cm. Varenr: 4282981

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:15:00 DKK 1.800
Våbenskab
Våbenskab . Våbenskab af hvidlakeret stål, Model HP 05 & HP 07, H 146 B 50 D 30 cm. Skuminddeling for 7 våben af max. 122 cm længde, skab i top, fremstår ulåst, nøgle medfølger ikke. Skafor blå godkendt, nr. 664.1-98. En nøgler medfølger. Fremstår med lette brugsspor, nøgle medfølger, nøgle til lille skab ... Varenr: 4282986 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:15:00 DKK 2.400
Rundt bord med galvaniseret sortlakeret stel - Ø120 cm
Rundt bord med galvaniseret sortlakeret stel - Ø120 cm. Vedligeholdelsesfrit bord til ude og inde brug. Pladen er af imiteret sort skifer og stellet er galvaniseret. Moderne dansk design. Tåler ikke frost. Måler 120 x 120 cm. H. 74 cm. Vægt ca. 55 kg. Udstillingsmodel, fremstår med enkelte ridser. Varenr: 4281542

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:15:00 DKK 825
Charles Eames. Fire stole, model EA 107, multicolur samt rundt bord. (5)
Charles Eames. Fire stole, model EA 107, multicolur samt rundt bord. (5). Charles Eames. Fire stole, model EA 107, multicolur hopsak, samt rundt bord med plade i grå laminat og sort kantliste. Stel i forkromet stål. Ø 100 cm. H. 72 cm. Fremstillet ved Vitra. Varenr: 4282968 DKK 20.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:16:00 DKK 12.500
Bogreol/Vitrineskab. Cremehvid bemalet.
Bogreol/Vitrineskab. Cremehvid bemalet.. Bogreol/Vitrineskab. Cremehvid bemalet træ. Profileret top. Greb af patineret jern. Med fire justerbare hylder. Med to skuffer. H. 200 cm. B. 109 cm. D. 33 cm. Varenr: 4282976

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:16:00 DKK 425
Rundt bord med galvaniseret hvidlakeret stel - Ø120 cm
Rundt bord med galvaniseret hvidlakeret stel - Ø120 cm. Rundt spisebord. Bordplade af imiteret skifer i farven 'Romantisk hvid', der ikke genskin fra sollys. Galvaniseret, hvidlakeret stel. Nemt af adskille og samle. Dansk design. Tåler ikke frost. Bordet har Ø 120 cm. H. 74 cm. Vægt ca. 65 kg. Udstillingsmodel. Fremstår usamlet. Varenr: 4281541

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:16:00 DKK 625
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, sort læder
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, sort læder. Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22. Sort læder. Kanvas medfølger. Varenr: 4282580

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:17:00 DKK 1.800
Swiss Military. Swiss made Herrearmbåndsur.
Swiss Military. Swiss made Herrearmbåndsur.. Swiss Military. Swiss made Herrearmbåndsur. Urkasse og lænke af børstet stål. Blå urskive med permanent sekundviser, samt datorude. Vandtæt til 100 m, Manual og boks medfølger Varenr: 4282973

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:17:00 DKK 1.300
Vitrineskab. Cremehvid bemalet træ.
Vitrineskab. Cremehvid bemalet træ.. Vitrineskab. Cremehvid bemalet træ. Greb af patineret jern. Seks glaslåger hvor bag hylder. Nederst tre skuffer. H. 188 cm. B. 90 cm. D. 40 cm. Fremstår i original emballage. Varenr: 4272460

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:17:00 DKK 400
Havemøbelsæt - Teaktræ (7).
Havemøbelsæt - Teaktræ (7).. Havemøbelsæt af ubehandlet teaktræ, sættet består af ét bord med gemt tillægsplade og seks foldestole. H. 75. L. 150-210. B 90 cm. Fremstår i original emballage. Emballagestr.: 92x152x16 + 3 x 114x48x19 cm. (7) Varenr: 4201262

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:19:00 DKK 3.000
BoConcept. To armstole m/ vip, brunt lædder. (2)
BoConcept. To armstole m/ vip, brunt lædder. (2). BoConcept. To armstole m/ vip, brunt læder. Fremstår med brugsspor, i form af småmærker samt rids på ene sæde. En stol skal justeres for at den virker i vippefunktion. H: ca. 90 cm. B: ca. 60 cm. Sædehøjde: ca. 50 cm. Varenr: 4266489 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:19:00 DKK 300
Hans J. Wegner. Skammel til bamsestolen af asketræ, model PP 120.
Hans J. Wegner. Skammel til bamsestolen af asketræ, model PP 120.. Hans J. Wegner 1914-2007. Skammel til Bamsestolen, med stel af asketræ med runde tilspidsede ben, sæde betrukket med læder, sædehøjde 40 cm. Formgivet i 1952. Fremstillet hos PP-møbler, model PP120. Varenr: 3862687 DKK 12.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:20:00 DKK 9.200
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4) Varenr: 4278980

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:21:00 DKK 2.400
Hurup Møbelfabrik. Stue med to samt tre personers sofa.(2)
Hurup Møbelfabrik. Stue med to samt tre personers sofa.(2). Hurup Møbelfabrik. Stue bestående af en tre-personers sofa samt en to-personers sofa. Udført i massiv bøg. Løse hynder betrukket med Gabriel Byron koksgrå stof. Mål: Tre pers: L. 200 D. 71 Sh. ca. 46 cm. To pers: L. 150 D. 71 Sh. ca. 46 cm. Fremstillet i Danmark. (2) Varenr: 4281998

DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:24:00 DKK 3.500
Dansk møbelproducent. Skænk af eg
Dansk møbelproducent. Skænk af eg. Skænk af fineret og massivt lakeret egetræ. Buet front med to låger og 4 skuffer. H. 83,5 cm L. 160 cm. D. 41-53 cm. Fremstillet i Danmark. Udstillingsmodel, enkelte mærker. Varenr: 4022329

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:26:00 DKK 3.000
Seks hynder betrukkket med Sort læder.(6)
Seks hynder betrukkket med Sort læder.(6). Seks hynder betrukket med sort læder. Mål: 42x35 cm. Varenr: 4071507

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:28:00 DKK 1.200
COUZ. Skænk af skibsvrag, model Davy Jones.
COUZ. Skænk af skibsvrag, model Davy Jones.. Skænk af skibsvrag, model Davy Jones. Front med to skuffer samt fire låger hvor bag hylder. Greb af patineret skibssøm. B: 150cm. H: 90cm. D: 50cm. Certifikat medfølger. COUZ byder velkommen til en helt ny verden af trendy møbler. - Disse skibsmøbler af gedigent håndværk, emmer af historie og ... Varenr: 4256521

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:28:00 DKK 3.000
Nanna Ditzel. Fritstående skalsofa model ND82. Valnød.
Nanna Ditzel. Fritstående skalsofa model ND82. Valnød. . Nanna Ditzel 1923-2005. Fritstående skalsofa med sæde samt ryg betrukket med sort hallingdal uld på stel af valnød. B. 137cm. Formgivet i 1952. Model ND82. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 4282470 DKK 20.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:29:00 DKK 12.500
Roland Graf for Fredericia Furniture. Spisebord model Slim Jim.
Roland Graf for Fredericia Furniture. Spisebord model Slim Jim. . Roland Graf for Fredericia Furniture. Spisebord med lamineret vendbar plade, hvid/sort., ben sortlakeret stål. L. 160 cm B. 75 cm. H. 73,5 cm. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model Slim Jim. Varenr: 4275231

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:30:00 DKK 850
Hurup Møbelfabrik. Par tremmestole af bøg. (2)
Hurup Møbelfabrik. Par tremmestole af bøg. (2). Par tremmestole med stel af massivt bøgetræ, betrukket med Gabriel Byron koksgrå stof. B. 68 H. 75 Sh. ca. 47 cm. Fremstillet i Danmark. (2) Varenr: 4282006

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:30:00 DKK 1.200
Daneline Havemøbler. Havebord samt seks armstole.(7)
Daneline Havemøbler. Havebord samt seks armstole.(7) . Havemøbler fra DaneLine Bestående af havebord med bordplade af kunstmateriale. Fremstår med brugsspor. Stel af pulverlakeret modehvid aluminium. Justerbar højde på bordet. H. 75 L. 160 B. 90 cm. Samt seks armstole/stabelstole med stel af pulverlakeret modehvid aluminium. Ergonomisk sæde og... Varenr: 4254606

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:31:00 DKK 5.000
Legetelt. Håndbroderet bomuld.
Legetelt. Håndbroderet bomuld.. Legetelt. Udført i bomuld, håndbroderet. Sygehus tema. Med stof foran dør. Fra 3 til 12 år. Kan let foldes sammen og tages med i medfølgende taske. Højde 112 cm. Længde 106 cm. Dybde 73 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet. Varenr: 3961887

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:32:00 DKK 300
Børge Mogensen. Daybed / briks af eg, model 4312
Børge Mogensen. Daybed / briks af eg, model 4312 . Børge Mogensen 1914-1972. Daybed / briks med stel af massiv egetræ, løs siddehynder betrukket med ternet, knapsyet uld, ryghynder mangler. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 4312. H. 38/74, B. 194, D. 98 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4279804 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:35:00 DKK 1.100
Daneline. Par solvogne m/ hynder. (2)
Daneline. Par solvogne m/ hynder. (2). Daneline. Par solvogne udført i sort polyrattan, stel i lakeret stål. Monteret med hjul. Justerbar ryg. Armlæn i plantageteak. hynder i polyakryl medfølger. L. 188 cm. SH. 37 cm. Udstillingsmodel. Ridser og skrammer kan forekomme. Varenr: 4279903 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:35:00 DKK 1.500
Barstole (4)
Barstole (4) . Barstole bestrukket med sort skai og beklædt med brunt finér udvendigt. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 2 x 59x50x48 cm. (4) Varenr: 4009462

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:36:00 DKK 1.900
Armlænke. Murstens mønster, 7-radet, 22,5 gram
Armlænke. Murstens mønster, 7-radet, 22,5 gram . Armlænke udført af 14 kt guld. Murstens mønster, 7-radet, monteret med to sikkerhedshaspe, stemplet AA/585. Længde ca. 21 cm, Vægt ca. 22,5 gram. Varenr: 4282038 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:36:00 DKK 2.800
Guld halskæde 14 kt, 16,4 gram.
Guld halskæde 14 kt, 16,4 gram.. Halscollier udført af 14 kt guld monteret med dobbelt sikkerhedshaspe, Stemplet 585/ Sav. Længde ca. 42 cm. Vægt ca. 16,4 gram. Varenr: 4282042 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:36:00 DKK 1.900
To vintage ringe, 14 kt guld, 6,2 gram. (2)
To vintage ringe, 14 kt guld, 6,2 gram. (2). To vintage ringe af 14 kt guld, ene med facetsleben pink turmalin, ringstr. ca. 17,5 mm/ 55, anden med lille facetsleben topas, ringstr. ca. Ø. 16,75/ 53. Stemplet HJ/ 585. Samlet vægt ca. 6,2 gram (2) Varenr: 4261295 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:36:00 DKK 850
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.. Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm. Fremstillet af hvid bomuld. Mål for servietter: 37x41 cm. Mål for duge: B. 124. L. 170/220/270 cm. Bemærk..!! Bord og pynt medfølger ikke. Varenr: 3982016

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 19:38:00 DKK 1.000
<<  1 2 3 4  >>