Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Safir- og diamant vedhæng
Safir- og diamant vedhæng. Vedhæng i 9 kt. guld prydet med en facetsleben safir. Flankeret af talrige mindre brillanter, i alt på ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I-J), klarhed: P1-P3. Længde inkl. øsken ca. 2,6 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær... Varenr: 3220406

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:08:00 DKK 1.100
 Brillantring fra FHP, 14 kt rhodineret guld, 0.15 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt rhodineret guld, 0.15 ct. . FHP Diamonds, brillantring udført i 14 kt rhodineret guld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.15 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. Ringstr: ca.EU-52. Vægt ca. 2,2 gram. God brillans. Stemplet 585 FHP Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, ... Varenr: 3517500

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:13:00 DKK 2.600
Par diamantørestikkere ca. 0,38 ct. (2)
Par diamantørestikkere ca. 0,38 ct. (2) . Par ørestikker udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.38 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P2-P3. Ø: ca. 7 mm. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3252419

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:17:00 DKK 1.250
Omega De- Ville damearmbåndsur. 14 karat guld. Vægt ca. 31 gram.
Omega De- Ville damearmbåndsur. 14 karat guld. Vægt ca. 31 gram.. Omega De- Ville damearmbåndsur. 14 karat guld. Vægt ca. 31 gram. Quartzværk. Skal monteres med nyt batteri. L. 17-18 cm. Ø ca. 5,5 cm. Varenr: 3523833 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:18:35 DKK 2.400
Par kinesiske silketryk (2)
Par kinesiske silketryk (2). Par kinesiske silketryk indrammet bag glas. Usignerede. Mål hver: 60 x 42 cm. Varenr: 3495357 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:23:48 DKK 300
Fotostudie Model 190041
Fotostudie Model 190041. Fotostudie Model 190041, sæt bestående af: - 3 x lampe-stativer, Højde 78-230 cm - 3 x refleksskærme Ø 84 cm - 3 x lampeholdere - 3 x dagslyslamper 36 Watt, samt - transporttaske 2xFototelt, 2x4 baggrundsstof, 2x lampestativer og 1x kamerastativ, (begge justerbar). Velegnet tilbehør til ... Varenr: 3498141

DKK 6.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:24:26 DKK 3.300
Kay Birkmose samt Johannes Britze. Par malerier, bl.a. landparti. (2)
Kay Birkmose samt Johannes Britze. Par malerier, bl.a. landparti. (2). Par malerier. Bestående af Kay Birkmose, f. 1933, cd. Komposition af Holmsland. Olie på lærred. Sign. K. Å. Birkmose. Måler ca. 24 x 30 cm., (37 x 43). Hertil Johannes Britze f. 1895 - 1960, cd. Komposition af Gudhjem 1939. Olie på lærred. Måler ca. 53 x 68 cm., (61 x 76). (2) Varenr: 3507161 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:24:35 DKK 300
Orchié bestik i sølv, W & S. Sørensen. Vægt 2189 g. (72)
Orchié bestik i sølv, W & S. Sørensen. Vægt 2189 g. (72). W & S. Sørensen, sølvbestik, model 'Orchidé', stemplet 830S samt W&SS bestående af: 12 knive, L. 19,4 cm, 12 middagsgafler, L. 19 cm, 12 frokostgafler L. 17 cm, 12 spiseskeer, 12 teskeer samt 12 kagegafler. I alt 72 dele. Vægt ca. 1600 gram uden knive, 2189 gram samlet. (72) Varenr: 3507079 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:25:27 DKK 8.000
Dobbeltkapslet lommeur i 14 karat guld.
Dobbeltkapslet lommeur i 14 karat guld. . Dobbeltkapslet lommeur i 14 karat guld. Hvid urskive med romertal og seperat sekundviser. Urkasse stemplet N233627U samt DKB. Urkasse Ø 5 cm. Vægt inkl værk og støvkapsel ca. 85 gr. Brugsspor bla. med små buler. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet. Varenr: 3522563 DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:26:21 DKK 2.200
Brillantring fra FHP, 14 kt guld, ca. 1.01 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt guld, ca. 1.01 ct.. FHP Diamonds, brillantring fra Bridal Collections, udført i 14 kt. guld prydet med 9 center brillantslebne diamanter på ca. 0.54 ct, disse omkranset/flankeret af 66 stk. mindre brillantslebne diamanter på ca. 0.47 ct. Tilsammen ca. 1.01 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. ... Varenr: 3517481

DKK 35.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:27:00 DKK 11.000
Højt vitrinekab af naturtræ
Højt vitrinekab af naturtræ . Højt vitrinekab udført i naturtræ med rustikt præg. Front med glaslåge, ramme med sort malet metal hvorbag hylder H. 205 B. 55 D. 36 cm. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3441018

DKK 4.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:38:10 DKK 2.700
Dansk rav. Polerede ravsmykker, bl.a. ravkæde. Vægt 106 g. (2)
Dansk rav. Polerede ravsmykker, bl.a. ravkæde. Vægt 106 g. (2). Dansk poleret rav. Ravsmykker bestående af ravkæde, L. ca. 48 cm., vægt ca. 95 g., samt justerbar ring m. ravperle, str. 62/20.50 mm. Samlet vægt ca. 106 g. (2) Varenr: 3529611 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:47:07 DKK 400
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,05 ct.
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,05 ct.. Brillantring udført i 9 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,0/16,85 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3346113

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:50:00 DKK 800
Dansk rav. Tre upolerede ravklumper, 80 g. (3)
Dansk rav. Tre upolerede ravklumper, 80 g. (3) . Dansk rav. Fundet ved Vesterhavet, Blåvand. Bestående af tre upolerede ravklumper. Største stykke måler ca. 6,5 x 4,6 x 2,5 cm., vægt 28 g. Øvrige stykker måler begge 26 g. Samlet vægt ca. 80 g. (3) Varenr: 3530006 DKK 900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:54:00 DKK 1.600
Dansk rav. Upoleret ravklump, 62 g.
Dansk rav. Upoleret ravklump, 62 g. . Upoleret dansk ravstykke. Fundet ved Vesterhavet, Blåvand. Måler ca. 8,2 x 6,8 x 2,5 cm., vægt ca. 62 g. Varenr: 3530004 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:54:00 DKK 600
Sofabord i teak med udtræk samt underhylde/ flet.
Sofabord i teak med udtræk samt underhylde/ flet.. Sofabord i teak med udtræk samt underhylde bøg m/ flet. To tråde i flet itu. H. 54. L. 120/200. B. 55 cm. Varenr: 3528708 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 14:54:37 DKK 425
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening. Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 213B-B13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 41 x 90 x 47 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 33 x 31 cm. Der medfølger diverse tilbehør. ... Varenr: 3336404

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:00:00 DKK 1.800
Par diamantørestikker, ca. 0.30 ct. (2)
Par diamantørestikker, ca. 0.30 ct. (2). Par ørestikkere af 9 kt rhodineret guld prydet med 14 mindre brillanter på i alt ca. 0.30 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P3. (2) Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3311568

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:00:00 DKK 1.300
Ørestikkere af 9 kt. guld med diamanter ca. 0,26 ct.
Ørestikkere af 9 kt. guld med diamanter ca. 0,26 ct.. Ørestikker udført i 9 kt. guld prydet med 26 diamanter på ialt 0.26 ct, Farve Wesselton/Top Cape (H-L), klarhed P1-P2. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik.... Varenr: 3516208

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:07:00 DKK 1.250
Safir- og diamant vedhæng
Safir- og diamant vedhæng . Safir- og diamant vedhæng af 9 kt. rhodineret guld prydet med farvebehandlet, dråbeformet, facetslebet safir samt mindre diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Crystal -Top Cape (J-L). Klarhed: P2-P3. H. ca. 1,4 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen... Varenr: 3217232

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:18:00 DKK 1.100
Brillantring fra FHP, 14 kt rosa guld, ca. 1.01 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt rosa guld, ca. 1.01 ct.. FHP Diamonds, brillantring fra Bridal Collections, udført i 14 kt. rosa guld prydet med 9 center brillantslebne diamanter på ca. 0.53 ct, disse omkranset/flankeret af 66 stk. mindre brillantslebne diamanter på ca. 0.48 ct. Tilsammen ca. 1.01 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: ... Varenr: 3517480

DKK 35.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:27:00 DKK 11.000
Diamantring fra FHP, 14 kt rosa guld, ca. 0.75 ct.
Diamantring fra FHP, 14 kt rosa guld, ca. 0.75 ct.. FHP Diamonds, brillantring udført i 14 kt rosa guld, centralt prydet med 12 brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.63 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI1, disse omkranset af 28 små sorte, naturlige diamanter på i alt ca. 0.12 ct. I alt 0.75 ct. slibning: God. Ringstr: EU-58. ... Varenr: 3517451

DKK 17.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:41:00 DKK 7.400
Dansk rav. Samling polerede/upolerede ravstykker, 870 g.
Dansk rav. Samling polerede/upolerede ravstykker, 870 g. . Samling dansk rav. Upolerede/polerede ravstykker. Vægt ml. 2 - 20 g., overvejende 5-20 grams stykker. Samlet vægt ca. 870 gram. Varenr: 3507598 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:45:17 DKK 5.000
Dansk rav. Samling upolerede ravklumper. Vægt 321 gram. (9)
Dansk rav. Samling upolerede ravklumper. Vægt 321 gram. (9). Dansk rav. Samling upolerede ravklumper. Fundet ved Vesterhavet, Fanø, Danmark. Største stykke ca. 7 x 6,5 x 7,2 cm. Vægt ca. 91 gram. Næst største stykke ca. 6 x 4,5 x 5,5 cm. Vægt ca. 65 gram. Dertil syv stykker på hhv. 48, 33, 29, 25, 12, 10 og 8 gram. Samlet vægt ca. 321 gram. (9) Varenr: 3529812 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:46:21 DKK 6.200
Vitrineskab/Montre, sortmalet træ
Vitrineskab/Montre, sortmalet træ. Vitrineskab/Montre i sortmalet træ. Fem sektioner med glaslåge, som åbnes op ad. Greb af patineret jern. Mål. H. 205 D. 44 B. 80 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3471129

DKK 4.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:46:32 DKK 3.400
Verner Panton: 'Panton Chair's' Par stole i pink polypropylen. (2)
Verner Panton: 'Panton Chair's' Par stole i pink polypropylen. (2). Verner Panton. Par frisvinger stole 'Panton Chair's' i helstøbt pink polypropylen. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3487296

DKK 3.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:46:38 DKK 2.000
Kombisæt med stor kraftig motor på 43 ccm/1,4kw model PR-HT-0043 med 4 forskellige funktioner. Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. PROKRAFT model PR-HT-0043. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger, ... Varenr: 3509761

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:48:01 DKK 1.250
Verner Panton: 'Panton Chair's'  i pink polypropylen
Verner Panton: 'Panton Chair's' i pink polypropylen. Verner Panton. Frisvinge stol 'Panton Chair's' i helstøbt pink polypropylen. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3487297

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:48:07 DKK 1.000
Ravhalskæde. Ovale polerede ravperler, 52 g.
Ravhalskæde. Ovale polerede ravperler, 52 g. . Halssmykke af ovale polerede ravperler, m. sølvlås stemplet med 835, bundet med knude ml. hver rav perle. Fra start 1900 tallet, ø ca. 17 og 7,50 mm. Længde: ca. 72 cm. Vægt: ca. 52 g. Varenr: 3490169 DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:48:25 DKK 10.000
Charles Eames. Par armstole, model EA-208 (2)
Charles Eames. Par armstole, model EA-208 (2). Charles Eames 1907-1978. To Soft Pad armstole, Model EA-208. Sæde og ryg med betræk af rød patineret hopsak. Firpasfod og armlæn i forkromet aluminium. Formgivet 1969. Fremstillet hos Herman Miller. Fremstår med slitage. (2) Varenr: 3349390 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 15:48:31 DKK 8.000
<<  1 2 3 4 5 6 7 8  >>