Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Halskæde 'Unisex', 18 kt samt manchetknapper, 14 kt  (3)
Halskæde 'Unisex', 18 kt samt manchetknapper, 14 kt (3). Halslænke, Unisex udført af 18 kt hvidguld samt guld med gennembrudte led, L. ca. 46 cm, Vægt ca. 28,2 gram. Stemplet JH samt 750. Dertil Manchetknapper af 14 kt guld. 'Knuder', stemplede 585 samt CBJ, Vægt ca. 5,8 gram. (3) Varenr: 3841262 DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:33:00 DKK 5.200
Brillantring, 9 kt.  rhodineret guld, ca. 0,05 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,05 ct.. Diamonds by Frisenholm.Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 52,75/17,0 mm. Vægt.ca. 1.12 gr. Varenr: 3345840

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:35:00 DKK 800
4/4 Violin. Grandini Jerome Thibouville - Lamy&Co, Paris-London. Vurderingsbeskrivelse samt transportkasse.
4/4 Violin. Grandini Jerome Thibouville - Lamy&Co, Paris-London. Vurderingsbeskrivelse samt transportkasse.. 4/4 Violin fra Grandini Jerome Thibouville, Lamy&Co., Paris-London. Vurderingsbeskrivelse fra Joachim Ruppert, Flensburg 2007 medfølger: ' Violinen er et smukt udformet instrument i god stand uden markante revner. Violinen har en delt bund, der er meget fint og jævnt, mellemfint flammet. ... Varenr: 3847986 DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:39:00 DKK 12.000
Persisk Turkaman, 150 x 107 cm.
Persisk Turkaman, 150 x 107 cm.. Persisk Turkaman. Håndknyttet tæppe udført i uld. Mål: 150 x 107 cm. Varenr: 3752838

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:40:00 DKK 3.000
Diamantvedhæng samt ørestikkere, 14 kt hvidguld (4)
Diamantvedhæng samt ørestikkere, 14 kt hvidguld (4). To vedhæng udført af 14 kt hvidguld prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS1-SI1. L. største ca. 20 mm. Dertil et par ørestikkere, ligeledes 14 kt hvidguld m/ brillanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Samlet vægt ca. 3,2 gram. (4) Varenr: 3841271 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:40:00 DKK 3.200
Arne Jacobsen. Sæt på otte Oxford stole, sort læder (8)
Arne Jacobsen. Sæt på otte Oxford stole, sort læder (8) . Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på otte lavryggede 'Oxford' stole. Monteret på drejelig fempasfod af aluminium. Sæde og ryg betrukket med Italiensk marchetto læder. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nypolstret ved professionel møbelpolstrer (8) Varenr: 3809792 DKK 46.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:41:00 DKK 36.000
Sofabord på hjul med elmetræ
Sofabord på hjul med elmetræ. Sofabord på hjul i industrielt vintage design. Bordet er fremstillet i massivt rustikt gammelt elmetræ Stel og hjul af patineret metal. Mål: H. 40 B. 70 L. 110 cm. fremstår usamlet i original emballage. Varenr: 3838931

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:41:00 DKK 2.200
Hjertering m/ brillanter, 18 kt, ca. 0.75 ct.
Hjertering m/ brillanter, 18 kt, ca. 0.75 ct.. Guldring udført af 18 kt prydet med 30 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.75 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS1-SI2. Ringstr. ca. 56,5/ 18 mm. Vægt ca. 5,2 gram. Varenr: 3781613 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:42:00 DKK 3.000
S. V. Andersen. Spisestue samt skænk, Mahogni.(9)
S. V. Andersen. Spisestue samt skænk, Mahogni.(9). S. V. Andersen. Spisestue bestående af et bord med to tillægsplader, samt fem stole, hvor en med armlæn, med sæder af hestehår. Udover dette en skænk, med tre låger hvor bag hylder samt bestikskuffer. Udført i mahogni. Mål: Stole: H. 80 cm. Sh. 46 cm. Bord: L. 150/260 cm. B. 100 cm. H. 72 cm. ... Varenr: 3845997 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:42:00 DKK 400
Panserkæde. Halskæde af 14 kt. guld, ca.156,4 gram.
Panserkæde. Halskæde af 14 kt. guld, ca.156,4 gram.. Panserkæde udført af 14 kt guld, led-størrelse ca: 10 x 13 mm. Længde ca. 57 cm. Stemplet 585 samt FHP. Vægt ca. 156,4 gram. Fremstår med løshed ved lås, bemærk dog to sikkerhedshaspe. Varenr: 3840957 DKK 25.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:44:00 DKK 19.500
Stouby, Copenhagen to pers sofa. Sort semianilin læder.
Stouby, Copenhagen to pers sofa. Sort semianilin læder.. Stouby, model Copenhagen. To pers. sofa. Polstret med sort semianilin læder, løse hynder sæde med koldskums fyld ryg med polydun. Ben af sæbebehandlet bøg. L. 141 cm. H. 75 cm. SH. 45 cm. D. 77 cm. Se også varenr. 3838125 Varenr: 3838187

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:45:00 DKK 5.200
Nanna Ditzel. Tobago spisebord m. udtræk, model 8312. (3)
Nanna Ditzel. Tobago spisebord m. udtræk, model 8312. (3) . Nanna Ditzel født 1923. Ovalt Tobago spisebord med udtræk. Bordplade med sort laminat monteret på stel i forkromet stål. H. 72 L. 180/290 B. 120 cm. To tilhørende tillægsplader a' 55 cm. Udstillingsmodel. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 8312 Varenr: 3804989

DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:46:00 DKK 10.000
Leddelt Halscollier af 18 kt guld, 33 gram.
Leddelt Halscollier af 18 kt guld, 33 gram.. Leddelt halscollier udført af 18 kt guld, stemplet FHP/ 750. Længde ca. 50 cm. Vægt ca. 33 gram. Varenr: 3820298 DKK 8.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:46:00 DKK 6.000
Apples. Rejsetaske i sort læder.
Apples. Rejsetaske i sort læder.. Apples. Rejsetaske i sort læder med talrige rum. Forrest to rum med lynlås. To side lommer. Indvendig med stort rum samt jakkesæt. Praktisk som "håndbagage" ved flyvning. Kraftige lynlåse. Teleskophåndtag samt hjul. H. 35. B. 45 cm. Dustbag medfølger. L. Med Teleskophåndtag 95 cm. Varenr: 3609154

DKK 1.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:47:00 DKK 1.000
Tsavoritering fra byfrisenholm, 14 kt. guld, 0.80 ct.
Tsavoritering fra byfrisenholm, 14 kt. guld, 0.80 ct. . Diamonds by Frisenholm. Klassisk ring udført i 14 kt. guld, prydet med 48 stk. klare grønne tsavoritesten, ca. 0.80 ct. Ringstr. EU-62. Vægt: 3.6 gram. Stemplet 585 FHP. Varenr: 3824379

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:47:00 DKK 2.800
Halscollier af 14 kt guld m/ rubin samt diamanter, 23,8 gram.
Halscollier af 14 kt guld m/ rubin samt diamanter, 23,8 gram.. Halscollier udført af 14 kt guld monteret med fast vedhæng med cabochon sleben rubin på ca. 1.0 ct samt talrige diamanter, hhv. brillantslebne samt baguette slebne på tilsammen ca. 0.65 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (F-H). Klarhed: VVS1- VS1. Leddelt lænke i bredden 3 mm, variabel længde ... Varenr: 3839096 DKK 6.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:48:00 DKK 4.800
Simon Buch Petersen. Unika tegning. 'Lost kids'
Simon Buch Petersen. Unika tegning. 'Lost kids'. Simon Buch Petersen, f. 1983. "Lost kids" Original-tegning/ Unika komposition i bly tusch/ akryl indrammet i passe partoute bag glas i sortlakeret ramme. Sign. Simon Buch 2014. Mål: 54 x 42 cm incl. ramme. Varenr: 3832309 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:48:00 DKK 525
Par ringe af 8 kt guld, ca. 12,5 gram (2)
Par ringe af 8 kt guld, ca. 12,5 gram (2). Par ringe udført af 8 kt guld, ringstr. hhv: 70/ 22,25 mm og 50,5/ 16 mm.. og 53 1/2 og 62 1/2. Samlet vægt ca. 12,5 g. Varenr: 3845778

DKK 2.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:49:00 DKK 1.700
Safir og diamantring, 14 kt hvidguld, 3,3 gram.
Safir og diamantring, 14 kt hvidguld, 3,3 gram.. Safir og diamantring udført af 14 kt hvidguld prudet med oval, facetteret safir på ca. 0,65 ct samt seks mindre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0,03 ct. Stemplet JAa samt 585. Ringstr. ca. 53/ 16,75 mm. Vægt ca. 3,3 gram. Varenr: 3846159

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:49:00 DKK 1.900
Vintage guldringe, 14 kt. Diamant/ safirring, Siersbøl ring samt broche mfl., samlet 24,3 gram (8)
Vintage guldringe, 14 kt. Diamant/ safirring, Siersbøl ring samt broche mfl., samlet 24,3 gram (8). Samling vintage guldringe af 14 kt guld, herunder Herman Siersbøl ring samt broche, Safir- og diamantring, ring med turkis m fl. Ringstørrelser melle 43/ 13,5 mm (turkis) - 58/ 18,5 mm. Vægt ca. 24,3 gram. Siersbøl safirring fremstår med manlglende sten. (8) Varenr: 3825486 DKK 5.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:50:00 DKK 4.400
Øresmykker af 22 kt guld. Et par. 8,5 gram. (2)
Øresmykker af 22 kt guld. Et par. 8,5 gram. (2). Øresmykker udført af 22 kt guld med form som fugl, prydet med dråbeformet grøn smaragd samt lille tanzanit. Monteret med lille bøjle til øret. Stemplet 22 kt samt RL. Vægt ca. 8,5 gram. Et par (2) Varenr: 3834155 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:50:00 DKK 2.600
Panser armlænke samt vintage ringe af guld (5)
Panser armlænke samt vintage ringe af guld (5). Panser armlænke af 14 kt guld, L. ca. 20,3 cm, stemplet 585/ BNH, vægt ca. 10 gram samt fire vintage ringe af guld bestående af: Ametystring, 14 kt guld, ringstr ca. 53/ 17 mm, Ring m/ facetsleben beryl, 8 kt guld, ringstr. ca. 52/ 16,5 mm samt to guldringe af 14 kt m/ similistene, ringstr. hhv: ... Varenr: 3841270 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:50:00 DKK 2.600
Stort tre delt vitrineskab. Antikbemalet, råhvid.
Stort tre delt vitrineskab. Antikbemalet, råhvid.. Stort tre delt vitrineskab. Antikbemalet. Råhvid. Med profileret top, overdel med fire skyde glaslåger, underdel med skuffesektion med tolv skuffer samt to skabe. Beslag af metal. H. 260 cm. B. 235 cm. D. 60 cm. Varenr: 3848395

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:51:00 DKK 5.000
Stouby Design. Tremmesofa, model Reykjavik, sort læder, stel i ubehandlet eg.
Stouby Design. Tremmesofa, model Reykjavik, sort læder, stel i ubehandlet eg.. Stouby Design. Tremmesofa, model Reykjavik, betrukket med sort læder, delvis syet med kedersyninger, stel i massiv ubehandlet eg. Fremstillet ved Stouby. Varenr: 3848081

DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:53:00 DKK 7.600
Persisk Nain. Kurk/ Silke, 301 x 207 cm
Persisk Nain. Kurk/ Silke, 301 x 207 cm . Persisk Nain, udført i Kurk uld af fineste kvalitet fra fårets hals samt silke på bund af bomuld. Høj knudetæthed ca. 1.000.000 kn/m2. Fremstår rigt dekoreret med fugle, blomster- og bladranker. Mål: 301 x 207 cm. Varenr: 3318367

DKK 50.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:53:00 DKK 40.000
Armlænke: 'Kongekæde' samt to ældre signetringe, 24,6 gram (3)
Armlænke: 'Kongekæde' samt to ældre signetringe, 24,6 gram (3). Armlænke/ 'Kongekæde', Længde 20,5 cm, vægt ca. 14,4 gram samt to ældre signetringe, ene med initialerne KR, ringstr. ca. 57/ 18,25 mm, vægt ca. 2,8 gram. Ringstr anden: ca. 66-68/ 21-21,75 mm, vægt ca. 7,4 gram. Alt i 14 karat. Samlet vægt ca. 24,6 gram. (3) Varenr: 3841259 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:53:00 DKK 3.600
Otte vedhæng af forgyldt sterling sølv m/ similistene. To kæder medfølger (10)
Otte vedhæng af forgyldt sterling sølv m/ similistene. To kæder medfølger (10). Otte vedhæng af forgyldt sterling sølv med facetterede similistene, H. 1,7 cm (største) samt to halskæder, ligeledes forgyldt sterling sølv, L. ca. 44 cm. (10) Varenr: 3846697

DKK 2.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:54:00 DKK 1.700
Ida Settergreen. 'Nightmare', 170 x 150 cm.
Ida Settergreen. 'Nightmare', 170 x 150 cm.. Ida Settegren, f. 1985. Komposition: 'Nightmare'. Olie og akryl på lærred. Verso signeret Ida Settergreen samt dat. '08 - '10. Mål: 170 x 150 cm. UR. Ida Marie Settergren, f. 1985 er ny-uddannet 2013 på Det Kongelige Danske Kunstakademi i København. En up-coming kunstner på den danske ... Varenr: 3766747 DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 20:55:00 DKK 7.600
Diverse mønter/medaljer. (4)
Diverse mønter/medaljer. (4). Diverse mønter/medaljer bestående af: 1. Chr VIII Dyrenes beskyttelse 1875-1900, 25 års Jub. medalje i forgyldt sølv, vægt 78 gram. Tildelt Th. Petersen. 2. Sammen mønt som ovennævnte i bronze. K. I. Baagøe. 3. Medalje i sælv, 32 gram, guldbryllup 1878 med brystnål. 4. Sølvmedalje bryllup, ... Varenr: 3849652 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-05-2015 10:15:00 DKK 550
Hjertevedhæng med diamanter - ca. 0,30 ct.
Hjertevedhæng med diamanter - ca. 0,30 ct.. Vedhæng i form af hjerte udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med 23 mindre diamanter - tilsammen ca. 0.30 ct. Farve: Top-crystal-Top-cape (I-L). Klarhed: P1-P3. H: ca. 19 mm. inkl. øsken. Varenr: 3728768

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-05-2015 10:30:00 DKK 1.100
<<  1 2 3 4 5 6  >>