Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Havemøbler: Teakbord samt seks armstole i polyrattan (7)
Havemøbler: Teakbord samt seks armstole i polyrattan (7). Havemøbler bestående af havebord med plade af teak, stel af pulverlakeret aluminium. H. 75 L. 200 B. 90 cm. Seks stabelbare havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan, kraftig model, med fourliner flet. Sorte vandafvisende hynder med aftageligt betræk. Hynde, H. 6,5cm. Stol: H. 85 B. 57... Varenr: 3470500

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 17:21:00 DKK 2.900
Robert Jacobsen. 'Drippainting', Olie på lærred.
Robert Jacobsen. 'Drippainting', Olie på lærred.. Robert Jacobsen (1912-1993). Abstrakt komposition. 'Drippainting', Unika. Olie på lærred. Mål: 50 x 65 cm. Usigneret. UR. Proveniens: Privat kunstsamling. Værket har tidligere været en del af Robert Jacobsens privatsamling. Læs kunstnerprofil her Værket her er en del af Lauritz.coms store, ... Varenr: 3770032 DKK 26.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 17:21:15 DKK 20.000
Moderne håndtuftet designtæppe 300x200 cm.
Moderne håndtuftet designtæppe 300x200 cm. . Moderne tuftet tæppe i lyse farver, olivengrøn og råhvid. Fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse) 60% uld 40% akryl. mål: ca. 300x200 cm. Varenr: 3747791

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 17:23:26 DKK 1.500
Coph. Skammel af egetræ, læder
Coph. Skammel af egetræ, læder. Coph Furniture, Skammel designet af Søren Stage. Skammel med sæde af sort læder, med ben af massive lakeret egetræ. H. 36 Ø. 50 cm. Varenr: 3741841

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 17:24:56 DKK 1.000
Poul Henningsen. Bordlampe PH 3½/2, 1930/40erne
Poul Henningsen. Bordlampe PH 3½/2, 1930/40erne. Poul Henningsen. Bordlampe med sort bemalet fod, stamme og fatningshus samt topdæksel af forniklet metal, afbryderhus af bakelit med trykafbryder. Tråbenstel monteret med 3½/2 skærmsæt af opalglas. Fremstillet hos Louis Poulsen ca. 1930/40erne. Fremstår med senere skærmsæt. Varenr: 3736945 DKK 12.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 17:25:02 DKK 10.000
Louis Vuitton taske, model Boetie MM Bag samt Pung. (2)
Louis Vuitton taske, model Boetie MM Bag samt Pung. (2). Louis Vuitton taske, model Boetie MM Bag, udført af monogram kanvas med besætninger af kernelæder, top monteret med lukke med monogram og lynlås. H. ca. 30. B. ca. 43. D. ca. 15 cm. Pung model Boetie M63220. L. 20,5 H. 11,5 cm. Dustbag medfølger. Fremstår med minimale brugsspor.(2) Varen er en ... Varenr: 3664714 DKK 13.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 17:29:04 DKK 10.000
Sirener fire stk. med blitz/flash samt batteri backup.(4)
Sirener fire stk. med blitz/flash samt batteri backup.(4). Sirener fire stk. med blitz/flash samt batteri backup. Farve en aluminums look, en orange og to hvide. Fremstår i original indpakning. Enkelt fremstår uden indpakning. Modelfoto. Bemærk at farve kan variere fra billedet, korrekt farve opgivet i tekst.(4) Varenr: 3712187 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 17:29:40 DKK 300
Par femarmede gulv kandelabre. (2)
Par femarmede gulv kandelabre. (2). Par femarmede gulv kandelabre af højglanspoleret aluminium, højde: 120 cm. Fremstår usamlet og i emballage. (2) Varenr: 3748408

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 17:32:53 DKK 3.000
Guldæg, 14 kt til halskæde/ armbånd. ca. 42 gram. (5)
Guldæg, 14 kt til halskæde/ armbånd. ca. 42 gram. (5). Guldæg, 14 kt til halskæde/ armbånd. Fem stk. Stemplet 585 sjø. Mål ml. 3,5 cm og 2,5 cm. Samlet vægt ca. 42 gram(5) Varenr: 3736501 DKK 6.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 17:34:27 DKK 5.000
Bvlgari chronograph, model Ergon
Bvlgari chronograph, model Ergon . Bvlgari (Bulgari) herre armbåndsur af stål, model Ergon, Chronograph, mekanisk værk med automatisk optræk, sort skive mrk. Bvlgari Automatic med time-, minut og sekundviser samt med dato og stopursfunktion, timemarkeringer med diamanter, urkasse bagside mrk. Bvlgari Ergon, EG 40 S CH D 0454, rem ... Varenr: 3731026 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 17:34:34 DKK 9.600
Dansk møbelproducent.hjørneskab af teaktræ
Dansk møbelproducent.hjørneskab af teaktræ. Dansk møbelproducent. Hjørneskab af teaktræ. Låger med indlagt gulligt glas, bag hvilke hylder. B. 89 H. 171 cm. Nøgler medfølger. Varenr: 3765951 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 17:37:08 DKK 325
Tanzanite og diamant ring
Tanzanite og diamant ring. Ring udført i 9 kt. guld prydet med fire ovale, facetslebne, behandlede tanzanite på i alt ca. 1.80 ct. samt seks små diamanter på i alt ca. 0.06 ct. Ringstr. 57. Modelfoto. Varenr: 3728726

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 18:06:00 DKK 1.500
Brillantring fra FHP, 14 kt. guld, ca. 0.29 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt. guld, ca. 0.29 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring udført i 14 kt. rhodineret guld prydet med tre brillantslebne diamanter på ialt ca.0.29 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. slibning: God. Ringstr: EU-54. Vægt ca. 2 gram. Stemplet FHP 585. Varenr: 3576976

DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 18:07:00 DKK 3.500
Børge Mogensen, skænk af egetræ model 57
Børge Mogensen, skænk af egetræ model 57. Børge Mogensen. Skænk af egetræ, monteret med messing-beslag. Låger bag hvilke skuffe. Model 57. Medformede ben. Nøgler medfølger. Mål: H. 90. L. 138 D: 50 cm. Fremstillet hos P. Lauritsen & Søn, Aalestrup. Litt: Mobilia 1957 Varenr: 3705250 DKK 19.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 18:24:00 DKK 15.500
Daneline Havemøbler.Trekantet havebord
Daneline Havemøbler.Trekantet havebord. Havebord fra DaneLine. Trekantet havebord med bordplade af ensfarvet kunstmateriale. Stel af pulverlakeret antracitgrå aluminium. Justerbar højde på bordet. H. 75 L. 155 B. 136 cm. Varenr: 3161795

DKK 1.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 18:25:00 DKK 1.000
Apples. Skuldertaske i sort læder.
Apples. Skuldertaske i sort læder.. Apples. Skuldertaske udført i sort læder m/ skulder strop og håndtag. Snaplås. Tre rum b.la med plads til mobiltelefor, penne, og kreditkort. . Bagside med smalt rum med lynlås. H. 30. B. 40 cm. Dustbag samt nøgle medfølger Varenr: 3685540

DKK 1.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 18:34:00 DKK 1.000
Apples. Rejsetaske i brunt læder.
Apples. Rejsetaske i brunt læder.. Apples. Weekendtaske i kraftig brunt læder. Kraftige bærehåndtag. Monteret med hjul samt teleskophåndtag. Forrest to små rum med lynlås. Indvendig med stort rum samt mindre rum med lynlås. dustbag medfølger. H. 30. L. 60 cm. L. Med teleskophåndtag 112 cm Varenr: 3710808

Dækketallerkner i kobber. (24).
Dækketallerkner i kobber. (24).. Dækketallerkner i kobber Ø. 31 cm. Vægt ca. 10 kg. (24) Varenr: 3777456 DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:00:00 DKK 475
Indisk Bidjar, 86 x 205 cm.
Indisk Bidjar, 86 x 205 cm.. Indisk Bidjar, håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål: 86 x 205 cm. Varenr: 3782690

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:00:00 DKK 550
Gulvlampe/loftlampe af rød plast og lakeret stål
Gulvlampe/loftlampe af rød plast og lakeret stål . Gulvlampe/loftlampe med skærm af rød plast, roterbar, kan monteres på sortlakeret stel af stål. L. 46 cm. H. 46 cm. Er i original emballage. Varenr: 3758078 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:02:00 DKK 300
Højt vitrinekab af naturtræ
Højt vitrinekab af naturtræ . Højt vitrinekab udført i naturtræ med rustikt præg. Front med glaslåge, ramme med sort malet metal hvorbag hylder H. 205 B. 55 D. 36 cm. Modelfoto. Varenr: 3657398

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:03:00 DKK 1.400
Vitrineskab/Skab, sort antikbemalet træ
Vitrineskab/Skab, sort antikbemalet træ. Vitrine/Skab i fransk stil af sort antikbemalet træ. Indvendigt grønt bemalet, To låger med glas. Fire hylder. Mål: H. 225 B. 108 D. 40 cm. Modelfoto. Varenr: 3449789

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:04:00 DKK 2.100
9 kt. vedhæng med Ametyst og Brillanter.
9 kt. vedhæng med Ametyst og Brillanter.. Vedhæng udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med en oval facetteret ametyst på ca. 1.85 ct. omkranset af talrige mindre brillanter - tilsammen ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton - Crystal (H - J). Klarhed: P2 - P3. H: ca. 20 mm., inkl. øsken. Modelfoto. Varenr: 3728728

DKK 1.650 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:06:00 DKK 1.250
Vitrineskab/Montre, sortmalet træ
Vitrineskab/Montre, sortmalet træ. Vitrineskab/Montre i sortmalet træ. Fem sektioner med glaslåge, som åbnes op ad. Greb af patineret jern. Mål. H. 205 D. 44 B. 80 cm. Varenr: 3485692

DKK 4.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:06:00 DKK 2.500
Persisk Nain m/ Silke, 258 x 170 cm
Persisk Nain m/ Silke, 258 x 170 cm. Persisk Nain m/ silke. Håndknyttet tæppe udført i uld og silke på bomuldsbund. Høj knudetæthed. Fremstår med den klassiske lyse/ beige bundfarve, rigt prydet med florale mønstre samt medaljon i blålige, sandfarvede samt støvet rosa nuancer. Mål: 258 x 170 cm. Tæppet fremstår med skiftende ... Varenr: 3355774

DKK 30.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:07:00 DKK 25.000
Knagerække sort med Paul Smith stof
Knagerække sort med Paul Smith stof. Hanger Knagerække sort. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3700261

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:08:00 DKK 600
Rosetring m/ Brillanter, 14 kt guld, ca. 0.50 ct.
Rosetring m/ Brillanter, 14 kt guld, ca. 0.50 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring i rosetform udført i 14 kt guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter. Centralt placeret brillant på ca. 0.28 ct, denne omkranset af mindre brillanter på ca. 0.22 ct. Tilsammen ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI2/P1. ... Varenr: 3255376

DKK 8.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:08:00 DKK 6.800
Michael Christensen, Rough#3 Bænk, cognacfarvet anilinlæder.
Michael Christensen, Rough#3 Bænk, cognacfarvet anilinlæder.. Michael Christensen. Rough #3 Bænk med ben af skråtstillet hårdttræ med rustik præg og hynde af Cognacfarvet anilin knapsyet læder. Bænken er en del af Rough Collection. L. 120 cm. B. 47 cm. H. ca. 38 cm. Varenr: 3685887

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:09:00 DKK 2.200
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu) Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (2) Varenr: 3682629

DKK 2.333 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:10:00 DKK 1.250
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Kraftigt bærehåndtag samt skulderrem. Indvendig stort rum samt to side lommer. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. B. 26 cm. Dustbag medfølger. L. Med Teleskophåndtag 110 cm Varenr: 3686167

DKK 1.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 19:10:00 DKK 1.000
<<  1 2 3 4 5  >>