Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Børge Mogensen. Par lænestole, model 2321, nybetrukkede (2)
Børge Mogensen. Par lænestole, model 2321, nybetrukkede (2). Børge Mogensen. Par lænestole, model 2321, ben af massiv egetræ, løse hynder, betrukket med sort læder, H. 78 B. 72 sædehøjde 44 cm. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, formgivet i 1963. Fremstår nybetrukket hos professionel dansk møbelpolster i Danmark med sort bøffel læder. (2) Varenr: 4676546 DKK 23.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:34:00 DKK 5.400
Persisk Afshar, 173 x 236 cm
Persisk Afshar, 173 x 236 cm. Persisk Afshar. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål: 173 x 236 cm Varenr: 4616998

DKK 5.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:34:00 DKK 2.800
Topas- og diamantvedhæng, 14 kt hvidguld.
Topas- og diamantvedhæng, 14 kt hvidguld.. Vedhæng udført af 14 kt hvidguld prydet med facetsleben topas på ca. 5.50 ct omkranset af talrige brillanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton. Klarhed: SI. Stemplet BRK for Bruun Rasmussen Kunstauktioner samt 585. Højde ca. 3,5 cm, bredde ca. 2,3 cm. Vægt ca. 4,8 gram. Smykkeæske medfølger. Varenr: 4688036

DKK 5.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:34:00 DKK 2.900
Køkken i moduler, højglans, hvid m/ grå plade i laminat. (16)
Køkken i moduler, højglans, hvid m/ grå plade i laminat. (16). Køkken i moduler, højglans, hvid m/ grå plade i laminat. Bestående af fem overskabe og fem underskabe, samt et højskab. Løsemoduler med indfarvede sider. Køkkenet kan derfor sammensættes vilkårligt efter behov. Bordplade på hver enkelt underskab. Låger samt skuffer med softclose. Greb i lakeret ... Varenr: 4635457

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:38:00 DKK 825
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening. Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 8809S-13GR. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 50 x 90 x 45 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 28 x 28 cm. Der medfølger diverse tilbehør. ... Varenr: 4605432

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:38:00 DKK 1.550
COUZ 155. Modulsofa bestående af 5 moduler, betrukket med slidstærkt SOHO stof i Antrazit Grå. Designet af COUZ DESIGN TEAM. (5)
COUZ 155. Modulsofa bestående af 5 moduler, betrukket med slidstærkt SOHO stof i Antrazit Grå. Designet af COUZ DESIGN TEAM. (5) . COUZ 155 modul hjørnesofa med 5moduler, betrukket med slidstærkt SOHO stof i Antrazit Grå fra couz.dk. Designet af COUZ DESIGN TEAM Sofa betrukket med kraftig og slidstærkt SOHO møbelstof i farven Antrazit grå. Udskiftelige knapper i lændepuder er betrukket med SOHO møbelstof i kontrastfarven ... Varenr: 4692327

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:40:00 DKK 4.600
Verner Panton. Gyngestol / gyngesofa, model 'Relaxer'
Verner Panton. Gyngestol / gyngesofa, model 'Relaxer' . Verner Panton 1926-1988. Gyngestol / gyngesofa, model 'Relaxer' med stel af valnød, løs hynde original betrukket med rød tonus uld. Formgivet i 1974. Fremstår med lette brugsspor på stel, minimale brugsspor på hynde. Varenr: 4682448 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:44:00 DKK 3.900
Paul Erik Johansen. Mixed Media. Drivtømmer i ramme (2)
Paul Erik Johansen. Mixed Media. Drivtømmer i ramme (2). Paul Erik Johansen, (1935-2013). Mixed Media. Drivtømmer i ramme, To stk, Mål hhv; 52 x 31 cm og 57 x 41 cm. Proveniens: Kunstnerens dødsbo. (2) Varenr: 4689114 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:45:00 DKK 325
Poul Hennnigsen. Par PH4 pendler, hvide (2)
Poul Hennnigsen. Par PH4 pendler, hvide (2). Poul Henningsen. To PH4 pendler med skærme af hvidlakeret aluminium, Ø 40 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, ridser enkelt maler rest samt bundskærme mangler. (2) Varenr: 4700796 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:45:00 DKK 500
L.E.Moore “Kiss My Red Lips”, Art skulptur. Limited Edition nr. 74/100.
L.E.Moore “Kiss My Red Lips”, Art skulptur. Limited Edition nr. 74/100.. L.E.Moore “Kiss My Red Lips”, Art skulptur. Limited Edition nr. 74/100. Håndmalet og lak forseglet buste, af hærdet Pvc. stående på 30x30 cm. acryl plade. Højde 78 cm., Bredde 39 cm. Signeret L.E. Moore og nummereret 74/100 Varenr: 4686868

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:48:00 DKK 1.950
Hans Hansen. 'Kristine', sterling sølv m/ knive (49)
Hans Hansen. 'Kristine', sterling sølv m/ knive (49). Hans Hansen 'Kristine' bestik af sterling sølv, bestående af 12 middagsknive, 12 middagsgafler, 12 middagsskeer, 12 dessertskeer samt en pålægsgaffel L. 15 cm. Stemplet. Hans Hansen, Sterling Denmark, 925. Vægt. ekskl. knive ca. 1553 gram. (49) Varenr: 4593849 DKK 24.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:48:00 DKK 8.400
Plankebord af massivt olieret  egetræ
Plankebord af massivt olieret egetræ. Dansk Design. Plankebord af massivt olieret egetræ, stående på trebenet i sortlakeret metal. Bordplade 30 mm. L. 240 B. 95 H. 74 cm.Vedligehold: Den daglige rengøring foretages med en hårdt opvredet klud med lunkent vand. Undgå sulfo og andre rengøringsmidler som affedter bordpladen og derved ... Varenr: 4689920

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:50:00 DKK 550
Stigereol, af massiv elmetræ.
Stigereol, af massiv elmetræ.. Stigereol, af massiv elmetræ. Skråstillet. Stel af patineret sort jern, fire hylder. H. 180 cm. B. 90 cm. Modelfoto. Varenr: 4680151

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:50:00 DKK 950
Emhætte væghængt i stål
Emhætte væghængt i stål. Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 8810-13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 68 x 90 x 49 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 28 x 28 cm. Der medfølger diverse tilbehør. Første... Varenr: 4597260

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:51:00 DKK 400
Arne Jacobsen. Seks stole model 3107. (6)
Arne Jacobsen. Seks stole model 3107. (6) . Arne Jacobsen. Seks 7'er stole, model 3107 med skaller af formspændt finer; sortlakeret, farvekode 10. Monteret med ben af forkromet stålrør. Udført hos Fritz Hansen 2009. Fremstår med brugsspor, overfladeridser på nogle af sæderne. (6) Varenr: 4700131 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:53:00 DKK 3.000
Bisset of Switzerland, model Gold. Chronograph herrearmbåndsur
Bisset of Switzerland, model Gold. Chronograph herrearmbåndsur. Bisset of Switzerland, model Gold. Swiss made herre Chronograph. Herrearmbåndsur med forgyldt urkasse, Ø 45 mm og lænke. Swiss Isa quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, stopur funktion op til 30 min. Viser for ugedag samt datorude. Vandtæt 50 m. Opbevaringsboks og beskrivelse ... Varenr: 4683056

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:55:00 DKK 775
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Cognacfarvet læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (4) Varenr: 4587514

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:56:00 DKK 2.500
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder (6). Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Syet ved dansk møbelpolster i Danmark. Bemærk, stol medfølger ikke. (6) Varenr: 4693353

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:56:00 DKK 1.450
Indisk Bidjar, 240 x 310 cm
Indisk Bidjar, 240 x 310 cm. Indisk Bidjar. Håndknyttet tæppe udført af uld på bund af bomuld. Mål ca. 240 x 310 cm. Indfarvet af plantefarve. Fremstår med en vis afsmitning på frynser. Varenr: 4664395

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:57:00 DKK 1.600
Gunnar Nylund for Rørstrand. Gulvvase af glaseret stentøj, H. 51 cm.
Gunnar Nylund for Rørstrand. Gulvvase af glaseret stentøj, H. 51 cm.. Gunnar Nylund for Rørstrand. Stor gulvvase af stentøj med brunlig/ olivengrøn glasur. H. 51 cm, Ø. ca. 20 cm. Sign. 'R' med tre kroner samt GN for Gunnar Nylund. Varenr: 4698274 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:00:00 DKK 950
24 fl.  Baladin øl, bestående af 12 fl. Super samt 12 fl. Wayan. 75 cl. (24)
24 fl. Baladin øl, bestående af 12 fl. Super samt 12 fl. Wayan. 75 cl. (24). 24 fl. Baladin øl. Super samt Wayan. 75 cl. Bestående af: 12 fl. Baladin Super. Denne øl passer særdeles godt til braiseret kød og er fremragende med modne oste. Super er inspireret af øltypen Abbey og fortolker denne med sin egen stil. Øllen har en skinnende ravfarve og dufter af tropisk ... Varenr: 4698796

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:00:00 DKK 850
Vintage diamant- og safirring, 14 kt hvidguld, 0.80 ct.
Vintage diamant- og safirring, 14 kt hvidguld, 0.80 ct.. Vintage diamant- samt safirring udført af 14 kt hvidguld. Centerplaceret facetseleben safir på ca. 0.85 ct, denne omkranset af otte brillanter på tilsammen ca. 0.80 ct. Farve: River- Top Wesselton. Klarhed: VS-SI. Ringstr. ca. Ø. 17 mm/ 53. Stemplet 585/ SIS for Skau Isaksen & Skånstrøm ... Varenr: 4691004 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:00:00 DKK 1.800
Cerruti 1881 Damearmbåndsur.
Cerruti 1881 Damearmbåndsur.. Cerruti 1881 Damearmbåndsur. Urkasse og lænke af rosa forgyldt stål. Sort urskive med klare sten samt klare sten på lynetten. Vandtæt til 30 meter. Manual og boks medfølger. Varenr: 4611025

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:01:00 DKK 300
Swiss Grovana. Herrearmbåndsur.
Swiss Grovana. Herrearmbåndsur. . Swiss Grovana. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af børstet stål. Perlemor urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, datoviser, vandtæt til 50 m. Manual og boks medfølger. Varenr: 4610640

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:02:00 DKK 375
Gant Herre Kronograf. Herrearmbåndsur.
Gant Herre Kronograf. Herrearmbåndsur.. Gant Herre Kronograf. Herrearmbåndsur. Urkasse Ø 45 mm. Og lænke af børstet stål, urskive med tachymeter skala, permanent sekundviser, stopur funktion op til 60 min., dato rude. Vandtæt 50 meter. Boks medfølger. Varenr: 4664881

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:04:00 DKK 400
Koskindstæppe. Patchwork, 240 x 152 cm.
Koskindstæppe. Patchwork, 240 x 152 cm. . Koskind. Rustikt patchwork tæppe af brasiliansk koskind. Mål ca. 240 x 152 cm. Varenr: 4506751

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:05:00 DKK 1.800
Kristesen&Kristensen. Spisebord med plade i massiv eg.
Kristesen&Kristensen. Spisebord med plade i massiv eg.. Kristesen&Kristensen. Spisebord med plade i massiv olieret eg. Medeformet stel i stål. H. 75. L. 180. B. 90 cm. Plade med enkelte pletter. Udstillingsmodel. Varenr: 4688754

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:05:00 DKK 325
Arne Jacobsen. Tre-pers. Lufthavnssofa, model 3303
Arne Jacobsen. Tre-pers. Lufthavnssofa, model 3303 . Arne Jacobsen 1902 - 1971. Tre-pers. Lufthavnssofa, model 3303, stel af forkromet stål, sæde og ryg betrukket med sort semi anilin læder fra Arne Sørensen , H. 75 B. 180 sædehøjde 43 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket med sort semi anilin læder fra Arne Sørensen, dette ej ... Varenr: 4676651 DKK 30.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:05:00 DKK 14.500
Arne Jacobsen, otte 'Myren' spisestole (8)
Arne Jacobsen, otte 'Myren' spisestole (8) . Arne Jacobsen (1902-1971), otte stole, model 3100 'Myren', sortlaseret eg, monteret på rørstel af forkromet stål. Fremstillet af Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor i form af afskalning, ridser nogle stole med manglende sko, malingspletter, finerafslag samt en med manglende bundkapsel. (8) Varenr: 4700656 DKK 4.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:06:00 DKK 3.800
Arne Vodder. Fritstående lav skænk, egetræ
Arne Vodder. Fritstående lav skænk, egetræ. Arne Vodder. Fristående lav skænk, udført i egetræ. Kehlet kant. To vendbare skydelåger hvor bag hylde. Seks skuffer. Stående på ben af eg samt stål. Fremstillet hos snedkergården, brændemærke herfra. L. 220 cm. D. 50 cm. H. 78 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 4625535 DKK 22.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:06:00 DKK 14.500
<<  1 2 3 4  >>