Kategori  Vurdering
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Koskindstæppe. Patchwork, 248 x 159 cm.
Koskind. Rustikt patchwork tæppe af brasiliansk koskind. håndlavet i Indien. Mål ca. 248 x 159 cm.
Varenr: 4740513

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
11:37:00
DKK 650
Gant Herrearmbåndsur.
Gant herrearmbåndsur med urkasse af stål. Sort skive med time, minut samt sekundviser. Dato. Semili sten. Lænke af stål. Ø. ca. eksklusiv krone 42 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer.
Varenr: 4713892

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
11:38:56
Hannes D'Haese. 'Elephant' skulptur.
Hannes D'Haese f. 1965. 'Elephant' skulptur, bemalet polyester resin. Bemalet med figurativ kompostion på ryg. Signeret ned af ben: D'Haese H. 15 cm. B. 20 cm Hannes D'Haese er født og bosat i Belgien. Autodidakt kunstner, som kommer fra en kunstner familie. Nevø af Reinhoud D'Haese Cobra ...
Varenr: 4706131

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
11:40:20
Moderne håndtuftet designtæppe 140x200
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i gul, blå samt brune nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Varenr: 4088292

11:42:00
Vitrineskab/Skab, sort antikbemalet træ.
Vitrine/Skab i fransk stil af sort antikbemalet træ. Indvendigt sort bemalet, fire hylder. Front med to glasdøre, med udvendigt låsemekanisme. Todelt. Mål: H. 212 B. 150 D. 30 cm. Modelfoto
Varenr: 4720741

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
11:50:00
DKK 2.300
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Konsol. 170x240 cm.
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Konsol. Udført i 100% ren ny uld på hørklæde. Mål: 240x240 cm. Fremstillet ved Linie Design.
Varenr: 4697890

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
12:00:00
DKK 525
Jørgen Bækmark. To cirkulære borde, FDB. (2)
Jørgen Bækmark. To cirkulære borde, FDB. H. 72. Ø. 106/120 cm. Senere bemalet plader, stel i eg, mærket FDB. Fremstår med kraftige brugsspor. (2)
Varenr: 4749700
DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
12:05:00
Skrivebord / spisebord af egetræ. Hay bukke.
Skrivebord med plade udført i egetræsfiner. Løst liggende på sort lakerede Hay bukke. L. 188 cm. B. 78 cm. H. 73 cm. Fremstår med mindre mørkere plet.
Varenr: 4748531

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
12:18:31
DKK 825
Vitrineskab, hvid antikbemaling
Vitrine/Skab af hvidt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glasdøre bag hvilke hylder. Beslag af metal. Mål: H. 198 B. 92,5 D. 38 cm.Modelfoto.
Varenr: 4710350

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
12:27:42
DKK 700
Hugo Boss Kronograf. Herrearmbåndsur.
Hugo Boss Kronograf. Herrearmbåndsur med urkasse Ø 46mm af gråt stål. Sort lynette . Urskive med stopurfunktion op til 60 min.. Monteret med sort nylon rem med læder indvendigt. Opbevaringsboks og manual medfølger.
Varenr: 4717220

12:39:00
DKK 725
Fossil herrearmbåndsur, chronograph.
Fossil Herrearmbåndsur urkasse i bronzeret rustfri stål. Blå skive med time, minut samt sekundviser. Derudover chronograph funktion samt 24 timers viser. Brun læderrem. Ø. ca. eksklusiv krone 41 mm. Kommer med boks samt manual.
Varenr: 4708684

13:39:00
DKK 625
Persisk Baluch, 183 x 101 cm
Persisk Baluch. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål ca. 183 x 101 cm
Varenr: 4664265

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
14:32:00
LED-Lys i haven - oplys træer eller hus
Fem LED-Lys, til haven - oplys træer eller hus. Fem LED Lys med spyd dertil Duma transformer: 230V 50/60 Hz samt ledninger 3GO. 75mm. Modelfoto.
Varenr: 4587164

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
15:03:54
Havemøbelsæt. Otte armstole samt artwood bord. (9)
Havemøbelsæt. Otte stabelbare armstole i sort polyrattan med hynder . Daneline bord i artwood, lakeret stålstel. Mål: L. 210 cm. B. 90 cm. H. 76 cm. Artwood er et hårdfør og robust kunstmateriale. Artwood er afvisende overfor fugt og mug, er stabilt og der vil ikke forekomme revner og sprækker ...
Varenr: 4734937
DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
15:07:00
DKK 1.150
Tre væghængte vitrineskabe. Sort bemalet. (3)
Tre væghængte vitrineskabe. Udført i sort bemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. Vendbare. Glaslåge/sider samt glashylder. H. 50 cm. B. 27 cm. D. 30 cm. Modelfoto.
Varenr: 4715684

16:01:00
Hermes Bag samt pung, model 'Birds Pattern' (2)
Rygsæk af Hermes, Model 'Birds Pattern' af multifarvet lærred, med dekoration af fugle. Grønne lærreds snøre. H. 29 cm. Bund Ø 18 cm. Dertil lille pung. Mål: 19x10 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 4745128
DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
16:31:00
DKK 725
Indisk Saraben, 79 x 202 cm
Indisk Saraben. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål ca. 79 x 202 cm
Varenr: 4742856

18:22:00
Hængekøje, med sort canvas
Hængekøje udført med stel i mørkbejdset træ monteret med køje i sort canvas. Totalmål: H. 124 L. 425 B. 150 cm. Mål i indpakket tilstand: 192x40x18 cm.
Varenr: 4651382

19:07:00
DKK 450
Solitairering, 14 kt rhod. guld, 0.90 ct.
Solitairering udført af 14 kt rhodineret guld prydet med brillant på ca. 0.90 ct. Farve: Top Cape. Klarhed: P2. Ringstr. ca. Ø. 17,75 mm/ 55,5. Stemplet JH/ 585.
Varenr: 4748294
DKK 6.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
19:08:00
DKK 1.700
Barstole (4)
Barstole bestrukket med sort skai og beklædt med brunt finér udvendigt. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 2 x 59x50x48 cm. (4)
Varenr: 4342449

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
19:10:00
DKK 1.950
Unika vask af flodsten.
Unika vask af flodsten, med glatpoleret inderside samt hul til afløb. Ca. mål 55 x 46 x 16 cm. Color: Riverstone.
Varenr: 4565082

19:13:00
Hannes D'Haese. 'French B Dog' skulptur. H. 82 cm.
Hannes D'Haese f. 1965. 'French B Dog' skulptur, bemalet polyester resin. Bemalet med figurativ kompostion på ryg. Påskrift: I Wove You. Signeret på ene side: D'Haese H. 82 cm. L. 93 cm. Hannes D'Haese er født og bosat i Belgien. Autodidakt kunstner, som kommer fra en kunstner familie. Nevø af...
Varenr: 4748863

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
19:25:00
To-delt vitrineskab. Gråbemalet. (2)
To-delt vitrineskab. Udført i gråbemalet træ. Greb af patineret messing. Underdel med fire låger hvor bag hylder samt fire skuffer. Overdel med fire låger hvor bag hylder. H. 213 cm. B. 150 cm. D. 40 cm. (2)
Varenr: 4729476

DKK 5.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
19:31:00
Tv skænk. Antik hvidbemalet.
Tv skænk udført i antik hvidbemalet træ. Greb af patineret messing. Hylder samt to skuffer hvor bag hylder. H. 61 cm. B. 165 cm. D. 48 cm.
Varenr: 4675614

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
19:32:00
DKK 375
Karl Lagerfeld. Taske/ Cross Body i sort læder m/ dustbag (2)
Karl Lagerfeld. Taske/ Cross Body i sort læder med logo detalje på front. H. ca. 38 cm (incl. hanke), B. 25 cm, D. 10 cm. Aftagelig skulderrem med karabinhager, L. 112 cm. Lynlåse i siderne for udvidelse af tasken, indvendigt stort rum, lynlåslomme samt to øvrige lommer. Dustbag medfølger. ...
Varenr: 4745131
19:34:00
DKK 700
Emhætte væghængt i stål
Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 8810-13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 20 kg. Emhætten måler (HxBxD) 68 x 60 x 49 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 28 x 28 cm. Der medfølger diverse tilbehør. Første...
Varenr: 4597524

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
19:34:00
Bænk / entremøbel af eksotisk hårdttræ.
Bænk / entremøbel udført i stamme af eksotisk hårdttræ. Ben af sort lakeret jern. L. 201 cm. B. 37 cm. H. 42 cm. Tykkelse af stamme 8 cm.
Varenr: 4655026

19:36:00
DKK 700
Hans J. Wegner. Seks stole af bøg, model CH24 Y-stol (6)
Hans J. Wegner 1914-2007. Sæt på seks Y- stole, model CH-24, med stel af bøg, sæde af flettet papirgarn. Formgivet i 1950. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn. H. 75 cm. Sh. 45 cm. B. 55 cm. (6)
Varenr: 4747933
DKK 22.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
19:38:00
DKK 17.000
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (6)
Varenr: 4737345

19:38:00
DKK 1.850
Fossil herrearmbåndsur med urkasse af sort stål. Sort skive med time, minut samt sekundviser. Chronograph funktion samt 24 timers funktion. Lænke af sort stål. Ø. ca. eksklusiv krone 46 mm. Kommer med æske samt manualer.
Varenr: 4707419

DKK 1.350 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
19:39:00
DKK 425
 1 2 3 4  >>