Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Par multicolour ørestikkere (2)
Par multicolour ørestikkere (2). Par multicolour ørestikkere af 9 kt guld prydede med ovale, facetterede topaser, ametyst, peridot, citrin og granat samt to små diamanter. Ø 1,2 cm (2) Varenr: 3453708

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 14:34:00 DKK 1.200
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm, 14 kt rosa guld, ca. 0.50 ct.
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm, 14 kt rosa guld, ca. 0.50 ct.. Diamonds By Frisenholm. brillantring udført i 14 kt rosa guld prydet med 12 brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Centralt placeret brillant på ca. 0.20 ct, denne omkranset af 11 brillanter på ca. 0.30 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. Slibning: God. Ringstr: ... Varenr: 3517497

DKK 8.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 14:39:00 DKK 6.800
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening. Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 213B-B13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 41 x 90 x 47 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 33 x 31 cm. Der medfølger diverse tilbehør. ... Varenr: 3336403

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 15:05:00 DKK 1.800
Emhætte væghængt i stål
Emhætte væghængt i stål. Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 8810-13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 68 x 90 x 49 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 28 x 28 cm. Der medfølger diverse tilbehør. Første... Varenr: 3336317

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 15:05:00 DKK 1.900
Par multicolour ørestikkere (2). Par ørestikker udført i 9 kt. guld prydet med ametyster, blå topaser, peridoter, granater og to diamanter. Ø: ca. 9 mm. (2) Varenr: 3456426

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 15:34:00 DKK 1.200
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm, 14 kt. guld, ca. 0.51 ct.
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm, 14 kt. guld, ca. 0.51 ct.. Brillantring fra Diamonds By Frisenholm. udført i 14 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.51 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. God brillans. Ringstr: 54.0/17.25 mm. Vægt ca. 2.5 gram. Stemplet 585 FHP. På dette smykke er der udvidet ... Varenr: 3449135

DKK 6.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 15:40:00 DKK 5.000
To havestole og bænk af hvidmalet træ. (3)
To havestole og bænk af hvidmalet træ. (3). To havestole og bænk af hvidmalet træ. B. 58 H. 89 Sh. 45 cm. Bænk L. 150 cm. Fremstår med skader ved ben. Modelfoto.(4) Varenr: 3632217

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 15:51:00 DKK 625
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Jane. Tre moduler (3)
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Jane. Tre moduler (3). Dansk design. Stor sofa bestående af tre moduler, med chaiselong i to dybder. Stående på sorte træben. Komposition: Fast sæde med 35kg 160 neuton på nozakfjedre, Hynder med granulat og fibervat. Polstret med kraftigt sort møbelstof. L. 365 cm, H. 82cm, D.85/150/190 cm. Fremstillet i EU. Leveres i... Varenr: 3627942

DKK 5.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 15:58:00 DKK 4.000
Safir- og diamant ring
Safir- og diamant ring . Safir- og diamant ring af 9 kt guld prydet med fem ovale, facetslebne farvebehandlede safirer samt fem otte små runde diamanter. Ringstr. ca. 55/17,5 Varenr: 3575800

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 16:34:00 DKK 1.250
Rosetring med diamanter, 14 kt guld, 0.60 ct
Rosetring med diamanter, 14 kt guld, 0.60 ct. Rosetring med diamanter fra Diamonds By Frisenholm udført i 14 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.60 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. Fremstår med god brillans. Ringstr: ca. 58/18.30 mm. Vægt ca. 2.2 gram. Stemplet 585 FHP. Modelfoto. ... Varenr: 3589226

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 16:40:00 DKK 5.600
Multicolour ring
Multicolour ring. Multicolour ring af 9 kt guld prydet med dråbeformede, facetterede citriner, granater, peridoter, ametyster og topaser samt seks små, runde diamanter på i alt ca. 0.15 ct. Ringstr. 56 Ø 17 mm. Modelfoto. Varenr: 3423130

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 17:34:00 DKK 1.250
Diamant ørestikker fra Diamonds by Frisenholm, 14 kt rhodineret guld, ca. 0.40 ct.
Diamant ørestikker fra Diamonds by Frisenholm, 14 kt rhodineret guld, ca. 0.40 ct.. Diamonds By Frisenholm. Diamant ørestikker fra FHP udført i 14 kt rhodineret guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. God brillans. Vægt ca. 1.3 gram. Stemplet 585 FHP. Varenr: 3576945

DKK 5.125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 17:41:00 DKK 4.100
Vitrineskab, turkis bemalet
Vitrineskab, turkis bemalet . Vitrine/skab i fransk landstil af turkis bemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glaslåger bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 B. 144 D. 44 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto. Varenr: 3567878

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:01:00 DKK 2.800
Rubin- og brillantring
Rubin- og brillantring. Rubin- og brillantring af 9 kt rhodineret guld prydet med oval, facetteret behandlet rubin samt talrige små brillanter på i alt ca. 0.44 ct. Farve: Crystal-Top cape(J-L). Klarhed: P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm Varenr: 3219144

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:01:00 DKK 1.750
Multicolour ørestikkere. Et par. (2)
Multicolour ørestikkere. Et par. (2). Par multicolour ørestikkere udført i 9 kt. guld prydet med ametyster, blå topaser, peridoter, granater og to diamanter. Ø. ca. 9 mm. (2 Varenr: 3298254

DKK 1.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:02:00 DKK 1.200
Brillantring, 9 kt rhodineret guld, ca. 0.25 ct.
Brillantring, 9 kt rhodineret guld, ca. 0.25 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt rhodineret guld med delt ringskinne udsmykket med 32 stk. brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,25 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2/P1. Ringstr: 54.0/17,0 mm. Vægt: ca. 2,9 gram. God brillans Varenr: 3470433

DKK 3.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:06:00 DKK 3.000
Diamantring, 14 kt guld, ca. 0.49 ct.
Diamantring, 14 kt guld, ca. 0.49 ct.. Diamantring fra Diamonds By Frisenholm. udført i 14 kt guld prydet med 9 diamanter på i alt ca. 0.49 ct Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: SI/P1. Ringstr. 54.25/17.25 mm. Vægt ca. 2.2 gr. God brillans. Stemplet FHP og 585. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres ... Varenr: 3461639

DKK 6.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:08:00 DKK 5.400
Alliancering ca. 0.50 ct.
Alliancering ca. 0.50 ct.. Alliancering af 9 kt guld prydet med talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Crystal - Top Cape (I-L). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 17.25/54. Modelfoto Varenr: 3302540

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:08:00 DKK 1.500
Brillantring fra FHP, 14 kt.  rhodineret guld, ca. 0,20 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0,20 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/Top crystal-crystal H-IJ). Klarhed: SI. Ringstr: EU-53. Vægt: 1.9 gram. Stemplet 585 FHP. Medfølger certifikat Varenr: 3614290

DKK 3.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:09:00 DKK 3.000
Brillantring, 9 kt.  rhodineret guld, ca. 0,10 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,10 ct.. Diamonds by Frisenholm.Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P2. Ringstr: 52,50/16,75 mm. Vægt.ca. 1.41 gr. Varenr: 3345832

DKK 1.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:23:00 DKK 1.000
Par diamant ørestikkere fra FHP. 14 kt. guld. 0.63 ct. (2)
Par diamant ørestikkere fra FHP. 14 kt. guld. 0.63 ct. (2) . Diamonds by Frisenholm. Par diamant ørestikkere af 14 kt. guld, prydet med 60 stk. brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.63 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H).Klarhed: SI. Vægt: ca. 1.7 gram. Semplet FHP 585. (2) På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres indtil ... Varenr: 3576949

DKK 8.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:23:00 DKK 6.800
Smykkesæt af sterlingsølv prydet med diamanter 0,03 ct. (3)
Smykkesæt af sterlingsølv prydet med diamanter 0,03 ct. (3). Diamonds by Frisenholm. Smykkesæt udført i 925 sterlingsølv prydet med diamanter bestående af: Halskæde med vedhæng samt øreringe med mindre diamanter på i alt ca. 0,03 ct.. Farve: Wesselton (H) Klarhed: P1. Længde: Halskæde inkl. vedhæng ca. 47 cm. samt et par øreringe (3) Varenr: 3356224

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:23:00 DKK 800
Solitairering, 14 kt guld, 0.11 ct.
Solitairering, 14 kt guld, 0.11 ct.. Diamonds by Frisenholm. Solitairering udført i 14 kt guld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.11 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI2. God brillans. Ringstr: ca. 57,25/ 18,25 mm. Varenr: 3517368

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:25:00 DKK 1.550
Diamant ørestikker fra FHP, 14 kt. rosa guld. 0.30 ct. (2)
Diamant ørestikker fra FHP, 14 kt. rosa guld. 0.30 ct. (2). Diamonds by Frisenholm. Diamant ørestikker udført i 14 kt rosa guld, prydet med 54 stk. brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. God brillans. Vægt ca. 1.1 gram. Stemplet 585 FHP (2). Varenr: 3576956

DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:29:00 DKK 3.500
Ring af 9 kt guld, med multicolour ædelsten
Ring af 9 kt guld, med multicolour ædelsten. Ringen er fremstillet af 9 kt guld, prydet med citrin, peridot, topas, granat, ametyst samt tre små runde diamanter. Ringstr. 56 Varenr: 3454062

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:34:00 DKK 1.100
Brillantring, 9 kt.  rhodineret guld, ca. 0,05 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,05 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 52,75/17,0 mm. Vægt.ca. 1.12 gr. Varenr: 3345841

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:37:00 DKK 800
Dråbeformet ørelokker m/ brillanter fra Diamonds by Frisenholm Luxe Collection, 14 kt rhodineret guld, ca 0.91 ct. Et par (2)
Dråbeformet ørelokker m/ brillanter fra Diamonds by Frisenholm Luxe Collection, 14 kt rhodineret guld, ca 0.91 ct. Et par (2). Diamonds By Frisenholm, Par dråbeformet ørelokker fra Luxe Collection udført i 14 kt rhodineret guld. Prydet med 10 stk. brune diamanter på 0.37 ct. disse omkranset af 132 stk. brillantslebne diamanter på 0.54 ct. I alt 0.91 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI. L: ca. 2.4 cm. ... Varenr: 3576957

DKK 10.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:41:00 DKK 8.600
Smykkesæt af sterlingsølv prydet med diamanter 0,03 ct. (3). Diamonds by Frisenholm. Smykkesæt udført i 925 sterlingsølv prydet med diamanter bestående af: Halskæde med vedhæng samt øreringe med mindre diamanter på i alt ca. 0,03 ct.. Farve: Wesselton (H) Klarhed: P1. Længde: Halskæde inkl. vedhæng ca. 47 cm. samt et par øreringe (3) Varenr: 3356225

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:46:00 DKK 800
THE SOFA EIGHTYEIGHT - 4 personers sofa RAZOR Cool Grey
THE SOFA EIGHTYEIGHT - 4 personers sofa RAZOR Cool Grey. THE SOFA EIGHTYEIGHT. 4 personers sofa udført i RAZOR Cool Grey stof. Moderne sofa med ruminddelte syninger. Skrå armlæn og træramme i hvidolieret ask. Betræk RAZOR Cool Grey. Sofaens dimensioner: 228 x 98 x 70 cm. Produktinformation: Betræk: RAZOR Cool Grey Ben: Træramme i ... Varenr: 3574549

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:50:00 DKK 2.800
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789, cognacfarvet læder. (7)
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789, cognacfarvet læder. (7). Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Med cognacfarvet semianilin læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, to ryghynder samt to flettede læderstropper til gavl. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Dansk fremstillet.(7) BEMÆRK:... Varenr: 3516923

DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 18:59:00 DKK 3.600
<<  1 2 3 4 5  >>