Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer i Esbjerg, DK der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hjellegjerde. Sidebord/skammel. Cube large. (2)
Hjellegjerde. Sidebord/skammel. Cube large. (2). Hjellegjerde. Sidebord/skammel. Cube large, i lakeret bøg finér. Måler 45 x 45 x 45 cm. (2) Varenr: 4314210

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:10:00 DKK 325
Re:collection. Rundt spisebord med plade i Santos palisander.
Re:collection. Rundt spisebord med plade i Santos palisander.. Re:collection. Rundt spisebord med plade i Santos palisander, tilspidsede ben i lakeret eg. H 71. Ø. 105 cm. Varenr: 4318406

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:14:00 DKK 1.850
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, egetræ
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, egetræ. Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa med stel af massivt egetræ, hynder betrukket med brunt uld. Fremstillet hos Getama, model GE-236/3. 1960'erne. L. 180 cm. Fremstår med slitage, huller, afkortet sprosser og sømhuller på top. Varenr: 4320451 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:15:00 DKK 5.400
Eldrevet, leddelt garageport med striber. Str. 240x205 cm. (4)
Eldrevet, leddelt garageport med striber. Str. 240x205 cm. (4). Komplet garageport - eldrevet. Leddelt, med striber (som billed 1), samt 1 stk. fjernbetjeninger. PU-isoleret, el-motor, kædetræk og skinner af galvaniseret stål. Frihøjde: 21 cm. Hulmål: Bredde 2400 mm. Højde 2050 mm. Emballage str.: Coll. 1: 278x18x58 cm. Coll. 2: 241x9x42 cm. Coll. 3: ... Varenr: 4296159

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:16:00 DKK 3.300
Seiko armbåndsur, model Sapphire i stål.
Seiko armbåndsur, model Sapphire i stål.. Seiko hereur, model Sapphire. Hvid urskive med stregindeks, dato/day rude samt logo. Urværk quartz (batteri), Urkasse af stål, Ø. ca. 36 mm, samt integreret lænke med foldelås, indvendig mål ca. 21 cm. Fremstår med brugsspor. Urværket går på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke ... Varenr: 4320467 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:18:00 DKK 325
Seks flasker champange, seks flasker mousserende vin, samt tre champangekølerer. (15)
Seks flasker champange, seks flasker mousserende vin, samt tre champangekølerer. (15). Seks flasker champagne, 5 Ayala samt 1 Devaux. Seks flasker mousserende vin, 2 rose i pink samt 4 almindelige i guld. Samt 3 champagnekølere med dybden: ca. 20 cm. Varenr: 4319180 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:19:00 DKK 975
Dobbeltlåget port i sortlakeret aluminium. B. ca. 344 cm (3)
Dobbeltlåget port i sortlakeret aluminium. B. ca. 344 cm (3). Dobbeltlåget port med spir og 2 stolper udført i sortlakeret aluminium. Porten består af 2 sortlakerede aluminiumsporte med tilhørende 2 stolper, låsepal og stopknop for fliser. Mål H. 97/137 cm. B. ca. 344 cm. incl. stolper.(3) Varenr: 4110703

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:22:00 DKK 3.100
Piet Hein/Bruno Mathsson: Superellipse bord, L .150. Nyfineret teak med tillægsplader
Piet Hein/Bruno Mathsson: Superellipse bord, L .150. Nyfineret teak med tillægsplader . Piet Hein/Bruno Mathsson. Superellipse bord med plade af lakeret teak finer, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. L. 150 cm. B. 100 cm. Tillægsplader 2x50cm. Fremstår omfineret, dog med små afslag i fineren ved samling.(3) Varenr: 4318272 DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:26:00 DKK 12.500
Persisk Shiraz. 163x114 cm.
Persisk Shiraz. 163x114 cm.. Persisk Shiraz. Håndknyttet tæppe i uld. I brune, gule, orange samt grønne farvenuancer. 163x114 cm. Varenr: 4003579

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:30:00 DKK 2.900
Grå stenvæg, 13. m2
Grå stenvæg, 13. m2. Stenvæg af ægte natur-skifer, 13 kvm. 100% natursten/natur-skifer til opsætning på væg. Kan benyttes både indvendigt og udvendigt. Størrelsen pr. stykke ca. 15 x 60 cm, tykkelsen er variabel 10 - 25 mm. Grå naturfarvet. Vægt ca. 400 kg, svarende til næsten halvdelen af afbilledet palle. Pakket i ... Varenr: 4032323

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:30:00 DKK 1.900
Seks flasker Alfa Spiga, tre Spiga, samt Alfa Crux
Seks flasker Alfa Spiga, tre Spiga, samt Alfa Crux. Seks flasker Alfa Spiga 2006 O. Fournier. Tre flasker Spiga 2003 O. Fournier. Samt 1 kasse indeholdende 3 flasker vin fra Argentina, O. Fournier. Varenr: 4319185

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:34:00 DKK 1.050
Iron Line spisebord. Rustikt design.
Iron Line spisebord. Rustikt design. . Iron Line spisebord. Udført i genbrugstræ fra tidligere Indonesiske fiskerbåde. Stel i sort lakeret jern, med tværstiver. Dobbelt jern i ender. Højdejusterbar fødder medfølger. Rustikt design, alle overflader dog finpudset / glatte. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 78 cm. Varenr: 4311646

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:40:00 DKK 2.600
Ekornes. Par stressless lænestole samt en skammel (3)
Ekornes. Par stressless lænestole samt en skammel (3). Ekornes. Par stressless lænestole samt en skammel betrukket med cremefarvet læder, stel i lakeret bøg. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4317906 DKK 4.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:41:00 DKK 1.100
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse af poleret stål, silver urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, datoviser, vandtæt til 100 m. Monteret med sort læder rem. Manual og boks medfølger Varenr: 4051029

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:42:00 DKK 1.300
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3271. sort læder.
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3271. sort læder.. Arne Jacobsen 1902 - 1971. Oxford kontorstol med armlæn, model 3271, på fempas stjernefod af aluminium. Stol med drejefunktion samt hæve sænke funktion. Polsteret med sort original læder. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med enkelt mærke på armlæn. Varenr: 4222844 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:44:00 DKK 6.800
Brusepanel med massage, LED lys
Brusepanel med massage, LED lys. Brusepanel i strøgslebet rustfristål model waterfall komplet med integreret brusehoved farve skiftende LED lys, håndbruser, samt to integrede massagedyser farve skiftende LED lys. Hovedsageligt udført i koksgrå strøgslebet rustfristål, bortset fra brusedyser og enkelte mindre dele. Samlet højde ... Varenr: 3649079

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:45:00 DKK 2.600
Georg Jensen. 'Mitra' bestik af stål med div. serveringsdeld (ca. 88)
Georg Jensen. 'Mitra' bestik af stål med div. serveringsdeld (ca. 88). Gundorph Albertus for Georg Jensen. 'Mitra' bestik af stål bestående af følgende: 12 Knive L. 20 cm 12 Gafler L. 20 cm. 12 Spiseskeer L. 20,7 cm. 24 Dessertskeer L. 18,6 cm. 12 Teskeer L. 11,2 cm. 1 Lagkagekniv L. 22,3 cm. 1 Stegegaffel L. 21,4 cm. 2 Kartoffelskeer, L. hhv: ... Varenr: 4317493 DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:46:00 DKK 3.100
Vitrineskab. Hvid bemalet.
Vitrineskab. Hvid bemalet.. Vitrineskab. Udført i hvidbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Med to glaslåger hvor bag hylder, to skuffer samt to låger hvor bag hylder. H. 210 cm. B. 110 cm. D. 38 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 4321731

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:47:00 DKK 550
Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur.
Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur. . Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur. Urkasse af børstet stål. Sort urskive med minut skala, permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, viser for, dato. Vandtæt 100m. Monteret med kraftig sort læder rem. Manual og boks medfølger. Varenr: 4267750

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:48:00 DKK 1.500
Jørgen Corell, cd. Provence v. Bar Sur Loup, 100.130 cm.
Jørgen Corell, cd. Provence v. Bar Sur Loup, 100.130 cm.. Jørgen Corell, (1925-2012). Landskab fra Provence v. Bar Sur Loup. Olie på plade. Signeret i monogram J. C samt verso signeret og betegnet: Jørgen Corell, Provence v. Bar Sur Loup, dat. 1998. Mål: 100 x 134 cm, (104x134). Varenr: 4278921 DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:48:00 DKK 575
Re:collection. Elipseformet spisebord med udtræk, Santos palisander. (3)
Re:collection. Elipseformet spisebord med udtræk, Santos palisander. (3) . Re:collection. Ellipseformet spisebord med udtræk, plade i lakeret, fineret Santos palisander to tillægsplader medfølger, den ene fremstår med mindre trykmærke på hjørne. Tilspidsende ben. L. 180/280. B. 120. H. 72 cm. Designet i Danmark. (3) Varenr: 4319938

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:49:00 DKK 5.000
Alliancering, 14 kt rosaguld, 0.52 ct.
Alliancering, 14 kt rosaguld, 0.52 ct.. Alliancering udført af 14 kt rosaguld prydet med fem brillanter på tilsammen ca. ca. 0.52 ct. Farve: Top Wesselton- Wesselton (F-H). Klarhed SI1-P1. Ringstr. ca. Ø. 17,25 mm/54. Vægt 3,4 gram. Stemplet FHP for Frisenholm & Partners samt 585. Varenr: 4320426

DKK 7.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:51:00 DKK 1.900
Swiss Military By Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.
Swiss Military By Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.. Swiss Military By Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af poleret stål. Sort urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser.. Manual og boks medfølger. Varenr: 4294269

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:54:00 DKK 1.700
Bisset Of Switzerland. Gold/Black.
Bisset Of Switzerland. Gold/Black. . Bisset Of Switzerland, Gold/Black. Swiss made Herre armbåndsur, med Sort/forgyldt urkasse Swiss Isa quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, viser for måned, for ugedag samt dato. Vandtæt 50m. Monteret med sort læder rem. Opbevaringsboks medfølger. Varenr: 4263321

DKK 2.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:55:00 DKK 1.300
Arne Jacobsen. To stole, myren model 3100, samt fire T-stole, model 3103. (6)
Arne Jacobsen. To stole, myren model 3100, samt fire T-stole, model 3103. (6). Arne Jacobsen. To stole, myren model 3100, samt fire T-stole, model 3103 udført i formspændt finer. Fremstillet ved Fritz Hansen. Fremstår nylakerede hhv sort/hvid. Enkelte små afslag i bemaling. (6) Varenr: 4320559

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:55:00 DKK 2.900
DKU WoodWork. Sofabord/sidebord. Massivt dansk bøg.
DKU WoodWork. Sofabord/sidebord. Massivt dansk bøg.. DKU WoodWork. Sofabord/sidebord udført af en skive massiv dansk bøg, pladen er oliebehandlet med mørk olie. Trekanten er af ask og oliebehandlet med samme type olie. Drejede egetræs ben, olie behandlet med mørk olie. Mål H. 46 cm. Ø. 60 cm. Vejl. udsalgspris 5800 kr. Bøge skiven kommer fra de ... Varenr: 4282158

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:56:00 DKK 1.700
Roset brillantring, 14 kt guld, 0.60 ct.
Roset brillantring, 14 kt guld, 0.60 ct. . Diamonds By Frisenholm. DeLuxe serien. Rosetring med diamanter udført af 14 kt. guld prydet med 44 stk. brillanter på ialt ca. 0.60 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: VS1. Ringstr: Ø. ca. 17,25 mm/54. Vægt ca. 3 gram. Stemplet 585/ FHP. Gaveæske fra byFrisenholm medfølger. Varenr: 4320991

DKK 11.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 20:58:00 DKK 2.500
Persisk Kelim. 188 x 54 cm.
Persisk Kelim. 188 x 54 cm.. Persisk Kelim. Håndknyttet tæppe i uld. I orange, blå, grønne, råhvide, sand, røde samt lyserøde farvenuancer. 188x54 cm. Varenr: 4050229

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 21:00:00 DKK 1.950
Persisk Nain Akhavan m/ Silke, 6 La, Signeret, 301 x 215 cm
Persisk Nain Akhavan m/ Silke, 6 La, Signeret, 301 x 215 cm. Persisk Nain med silke, signeret Akhavan. Håndknyttet tæppe udført i uld samt silke på bomuldsbund, 6 La. (ca. 900.000/ 1.000.000 kn/m2). Fremstår i de klassiske beige, hvide samt blålige farvenuancer med stor medaljon, rigt prydet med blomster samt bladranker. Mål ca. 301 x 215 cm. Tæppet ... Varenr: 3355765

DKK 30.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 21:00:00 DKK 25.000
Re:collection. Rundt bord i eg.
Re:collection. Rundt bord i eg.. Re:collection. Rundt bord med plade i fineret eg, tilspidsede ben i ask med stivere i metal. H. 73. Ø. 89 cm. Varenr: 4320200

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-06-2016 21:18:00 DKK 300
<<  1 2 3  >>