Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Poul Volther. Fire stole, eg og flet, model 350. (4)
Poul Volther. Fire stole, eg og flet, model 350. (4) . Poul Volther 1923-2001. Fire stole af patineret eg, sæder med flette papirgarn. Fremstillet hos Sorø Stolefabrik. H. 80 cm. Sædehøjde ca. 43 cm. Fremstår med alm. brugspræg. Varenr: 3895520 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:24:00 DKK 325
Divana Gong standur i egetræskasse.
Divana Gong standur i egetræskasse.. Divana Gong standur i mørk egetræskasse. Uret går og slår. H. 195 cm., B. 45 cm., D. 23 cm. Fremstår med alm. brugspræg. Varenr: 3895642 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:24:00 DKK 325
Kurt Trampedach. Udstillingsplakat 'Anette - Galleri Asbæk'. Offset (cd)
Kurt Trampedach. Udstillingsplakat 'Anette - Galleri Asbæk'. Offset (cd). Kurt Trampedach (1943-2013). Udstillingsplakat 'Anette - Galleri Asbæk'. Offset plakat. Sign. og dat. Kurt Trampedach 83. 102 x 71 cm (103,5 x 72,5 cm). (cd) Varenr: 3896125 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:34:00 DKK 300
36 diverse ældre mønter bl.a. DK. skilling
36 diverse ældre mønter bl.a. DK. skilling . Indeholder mønter fra DK. Tyskland, Sverige, Norge, bl.a. DK./Glückstadt 3sk. lybsk 1667 (2) H:152 1668 H:152 (blk.f.) 10øre 1884, 1899, 1903. Norge Chr.VIII 2sk. 1783 H:32. Der er lidt kobber skilling samt lidt USA Indian head m.m. Varenr: 3894480 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:38:00 DKK 700
Choppard. Happy Diamonds armbånd af 18 kt. hvidguld med brillant vedhæng
Choppard. Happy Diamonds armbånd af 18 kt. hvidguld med brillant vedhæng. Choppard. 'Happy Diamonds' armbånd udført i 18 kt. hvidguld med vedhæng i form af hjerte prydet med bevægelig brillant på 0.05 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1. Længde: 20 cm. Vægt: 27 gr. Æske medfølger, dog ikke original. Ny rhodinering må påregnes. Varenr: 3886576 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:38:00 DKK 8.000
N. E. From. Smykkesæt af sterlingsølv med lapis lazuli (5)
N. E. From. Smykkesæt af sterlingsølv med lapis lazuli (5). N. E. From. Smykkesæt af sterlingsølv prydet med lapis lazuli bestående af: Halscollier trukket med runde polerede perler monteret med matteret lås af sølv, længde: ca. 44 cm. Armbånd prydet med trekantet stykke lapis lazuli, lås monteret med sikkerhedsanordning. Tre ringe - to ringe med ovale ... Varenr: 3896262 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:43:00 DKK 550
Hans Hansen. Kraftig ring af sterlingsølv
Hans Hansen. Kraftig ring af sterlingsølv. Hans Hansen. Kraftig ring udført i sterlingsølv. Ringstr. 15.25/48. Vægt: 18 gr. Fremstår med brugspræg. Varenr: 3896257 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:44:00 DKK 375
Ole Lynggaard. Blondeæg af sterlingsølv med tilhørende bånd (2)
Ole Lynggaard. Blondeæg af sterlingsølv med tilhørende bånd (2). Ole Lynggaard. Blondeæg udført i sterlingsølv med tilhørende sort bånd med snipper af oxyderet sølv i enderne. Mål på blondeæg inkl. øsken: 23x39 mm. Længe på snor: ca. 120 cm. Original smykkepose og æske medfølger. 82) Varenr: 3896776 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:44:00 DKK 525
Georg Jensen & A. Michelsen: Margurite broche og øreclips samt øreclips af sterlingsølv (5)
Georg Jensen & A. Michelsen: Margurite broche og øreclips samt øreclips af sterlingsølv (5). Georg Jensen: Margurit broche af sterlingsølv med kronblade prydet med gul emalje, Ø: 43 mm. A. Michelsen: Et par Margurit øreclips af forgyldt sterlingsølv med kronblade prydet med hvid emalje, H: 20 mm. (kronblade med emalje afslag) og et par øreclips med organisk form udført i sterlingsølv, H:... Varenr: 3896259 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:45:00 DKK 425
Georg Jensen. 'Sphere' ring med sort agat, dessin 483A
Georg Jensen. 'Sphere' ring med sort agat, dessin 483A. Georg Jensen. `Sphere´ ring af sterlingsølv prydet med rund sort agat, udført hos Georg Jensen, dessin 473A, str. 54/17.25. Medfølges af original æske og boks. Varenr: 3896174 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:46:00 DKK 325
Georg Jensen. 'Sphere' ring med sort agat, dessin 473A
Georg Jensen. 'Sphere' ring med sort agat, dessin 473A. Georg Jensen. `Sphere´ ring af sterlingsølv prydet med rund sort agat, udført hos Georg Jensen, dessin 473A, str. 18/56. Medfølges af original æske og boks. Varenr: 3896375 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:47:00 DKK 300
Von Dutch sko. 24 par sko (24)
Von Dutch sko. 24 par sko (24). Von Dutch sko. 24 par sko fordelt på følgende måde: str. 5 - 3 par str. 6 - 5 par str. 7 - 6 par str. 8 - 5 par str. 9 - 3 par str. 10 -2 par Skoene er fordelt i farverne: Orange/Yellow, Black/Pink, Purple/Pink, Red/Navy, Red Leveres i original emballage. Den enkelte skoæske kan ... Varenr: 3850451

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:48:00 DKK 375
Philippe Starck. Francois Ghost Spejl
Philippe Starck. Francois Ghost Spejl . Philippe Starck. Francois Ghost Spejl, ramme af lilla akryl, fremstillet hos Kartell. 79 x 65 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3886272 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:50:00 DKK 325
Ametyst og camévedhæng af 14 kt. guld + kæder (2)
Ametyst og camévedhæng af 14 kt. guld + kæder (2). Vedhæng af 14 kt. guld fattet med ametyst, H: 3.5 cm. med tilhørende Veneziakæde, ligeledes af 14 kt. guld, L: 48 cm. Oval camé udført i 14 kt. guld prydet med udskåret kvinde i profil, H: 3.5 cm. Hertil kæde på 60 cm., denne ikke stemplet. (2) Varenr: 3895317 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:53:00 DKK 425
Guldringe med diamanter, akvamarin mv. (3)
Guldringe med diamanter, akvamarin mv. (3). Tre guldringe: Ring udført i 9 kt. guld prydet med hjerter fattet med talrige små diamanter - tilsammen ca. 0.25 ct. Farve: Crystal-Top cape (J-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr.17.25/54. Ring af 14 kt. guld prydet med facetslebet akvamarin, ringstr. 17.5/55 og ring af 14 kt. guld fattet med tre hvide ... Varenr: 3893763 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:54:00 DKK 375
Smykkesæt af 14 kt. hvidguld med perle og diamanter (2)
Smykkesæt af 14 kt. hvidguld med perle og diamanter (2). Smykkesæt udført i 14 kt. hvidguld bestående af: Ring prydet med centreret lys kulturperle omkranset af seks hvide diamanter i VS kvalitet. Farve: Wesselton-Top wesselton (H/G), ringstr. 18.75/58.5 og vedhæng prydet med tre hvide diamanter - ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/Top wesselton (H/G). ... Varenr: 3895321 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:54:00 DKK 350
Svend Middelboe. Verona pendel af hvidlakeret aluminium.
Svend Middelboe. Verona pendel af hvidlakeret aluminium. . Svend Middelboe. Verona pendel af hvidlakeret aluminium. Fremstillet hos Thorn. Ø. ca. 72 cm. Fremstår med alm. brugsspor, mindre mærker på kant. Varenr: 3807493 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:56:00 DKK 500
Holmegaard. Samling glas (9)
Holmegaard. Samling glas (9). Holmegaard. Saling glas bestående af: Kande af grønt glas, H: 23.5 cm., 7 glas med rund kumme monteret på firkantet sokkel, H: 12.5 cm. og 1 snapsglas på høj stilk med luftbobler, kumme prydet med slibninger, H: 14.5 cm. (9) Varenr: 3895773 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:57:00 DKK 850
Dansk møbelproducent. Cirkulært spisebord med udtræk af eg. (3)
Dansk møbelproducent. Cirkulært spisebord med udtræk af eg. (3). Dansk møbelproducent. Cirkulært spisebord med udtræk af fineret eg. Ø. 124 cm., H. 72 cm. 2 stk. tillægsplader B. 50 cm. Fremstår med alm. brugspræg. (3) Varenr: 3895532 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:58:00 DKK 375
Bing & Grøndahl. Samling Musselmalet service (16)
Bing & Grøndahl. Samling Musselmalet service (16). Bing & Grøndahl. Samling Musselmalet service bestående af: 7 desserttall., Ø: 15.5 cm., 6 stk. i 1. sort. og 1 stk. i 2. sort, 1 terrin, H: 10 cm., L: 31.5 cm., B: 19 cm., 1. sort., fremstår med kanthak under bund samt på øre, 6 par kaffekopper, H: 6.5 cm., 2. sort., 1 sukkerskål, H: 5 cm., Ø: ... Varenr: 3895775 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:58:00 DKK 675
Sort markise 6 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Sort markise 6 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Sort markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 6 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i sort på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen eller ... Varenr: 3765067

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 20:00:00 DKK 5.400
Poul Henningsen. To PH5 pendler (2)
Poul Henningsen. To PH5 pendler (2). Poul Henningsen 1894-1967. To PH5 pendler med skærme af hvidlakeret aluminium. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 50 cm. Fremstår med alm. brugspræg (2) Varenr: 3867211 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 20:11:00 DKK 850
26' MostPower Mountainbike, Hardtail, Hvid 54 cm stel
26' MostPower Mountainbike, Hardtail, Hvid 54 cm stel. 26” Mountainbike Hardtail, Hvid Vægt 17,00 kg, 54 cm aluminiumsstel 26" punkterhæmmende MTB-dæk Samson High Power dobbeltbundede aluminiumsfælge Shimano RevoShift, 21 gear Mekaniske skivebremser for- og bag. Affjedret forgaffel med 100 mm vandring. Støttefod Lås: MTB forsikringsgodkendt ... Varenr: 3554334

DKK 2.600 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 20:12:00 DKK 1.500
Sæt gummibåde. Fishman200 og Fishman300. (2)
Sæt gummibåde. Fishman200 og Fishman300. (2). Sæt gummibåde. Fishman200 og Fishman300. Fishman 200: -Kapacitet 190 kg/1 voksen + 1 barn.Fishman 300: -Kaapacitet 265 kg./2 Voksne + 1 barn.Demomodeller, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.(2) Varenr: 3899200 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 20:14:00 DKK 425
Et par lampetskjolde af messing hver med lysarme (2)
Et par lampetskjolde af messing hver med lysarme (2). Et par lampetskjolde af messing hver med to lysarme, dekoreret med Bindesbøll ornamentik. 1900-tallets begyndelse. H. 40 cm B. 35 cm. Fremstår med brugsspor, lettere skævhed i lysearmene. (2) Varenr: 3885303 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 20:20:00 DKK 300
Tre mannequindukker (3)
Tre mannequindukker (3). Tre mannequindukker af kunstmateriale, to stående og en liggende. H. ca. 160 cm, monteret på løs fod af metal 32 x 32 cm. Fremstår med brugsspor, ridser. (3) Varenr: 3886974 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 20:20:00 DKK 325
Parti af remme/bælter (100)
Parti af remme/bælter (100). Parti af remme/bælter ca. 100. Fremstår med alm. brugsspor. (100) Varenr: 3887837 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 20:20:00 DKK 300
Dansk Møbelproducent. Samling stole (14)
Dansk Møbelproducent. Samling stole (14). Dansk Møbelproducent. Samling stole med tremmer i ryg og sæde af sort kunstmateriale. H. 93 cm, siddeh. 49 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder på betræk, ridser. (14) Varenr: 3887502 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 20:20:00 DKK 300
Hee Welling for Hay. Sæt på seks stk. About A Chair 16 (6).
Hee Welling for Hay. Sæt på seks stk. About A Chair 16 (6).. Hee Welling for Hay. Sæt på seks stk. About A Chair 16 betrukket med sort skind. Fremstår med alm. brugspræg samt enkelte trykmærker på skind. (6). Varenr: 3896181 DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 20:23:00 DKK 2.100
Persisk håndknyttet tæppe,  370x240 cm.
Persisk håndknyttet tæppe, 370x240 cm.. Persisk håndknyttet tæppe, uld på bomuld. Medaljon omgivet af stiliserede blomster og borter mod rød bund. 370x240 cm. Let brugspræg. Varenr: 3894388 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 20:25:00 DKK 450
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>