Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling samlerhæfter, heriblandt Rich's (20)
Samling samlerhæfter, heriblandt Rich's (20). Samling samlerhæfter bestående af: 'Dyr fra alle lande', 'Dyrefabler', 'Orientalische Cigaretten Company, YOSMA', 'En Resa Genom Sverige', Danmarks films-serie', 'Paa Rejse med Rich's', 'Politi og Brandmænd Verden over', 'Jorden Rundt med Rich's', 'Vores Husdyr', 'Ud i vort skønne land', 'Før og ... Varenr: 4377633 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 20:45:00 DKK 325
Erling Askjær Jørgensen. 'Brutalus Una'. Akryl på lærred
Erling Askjær Jørgensen. 'Brutalus Una'. Akryl på lærred. Erling Askjær Jørgensen (f. 1933). 'Brutalus Una'. Akryl på lærred. Sign. E. 120 x 90 cm UR. (cd)Som tidligere folketingsmedlem og selvstændig erhvervsdrivende har kunsten ikke altid været det primære fokus, men i sine senere år har Erling Askjær Jørgensen helliget sig til malerkunsten. Han ... Varenr: 4376577 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 20:45:00 DKK 300
Bordgrill - Brasserade.
Bordgrill - Brasserade. . Thomas Heering. Brasserade Bordgrill til inden- og udendørs brug. Mål 19 x 15 x 15 cm. Fremstillet af Hvalsø A/S. Fremstår ubrugt i original emballage. Varenr: 4377815 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 20:46:00 DKK 300
Egetræsmøbler. (3)
Egetræsmøbler. (3). Lot egetræsmøbler bestående af kasseskrivebord H 79 L 142 D 74 cm, Seng L 200 B 100 H 78 cm, Reol H 100 L 150 D 28 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, skader. (3) Varenr: 4377939 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 20:46:00 DKK 300
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord med hvid plade
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord med hvid plade. Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super Elipse spisebord med aluminiumskant, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1986, label herfra. L. 150 cm. B. 100 cm. H. 70,5 cm. Fremstår med alm. brugsspor, samt ridset alukant, enkelte ridser på bordplade og... Varenr: 4376539 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 20:48:00 DKK 550
Restparti med DK. og udland bl.a. FDCér, breve, afklip, samt løse mærker m.m. (1)
Restparti med DK. og udland bl.a. FDCér, breve, afklip, samt løse mærker m.m. (1) . Indeholder en stor mængde mærker, der er en del breve m.m. også ældre. Kartoteker med en del DK. Varenr: 4357469 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 20:49:00 DKK 475
Designa Køkkenmiljø, model Multi GF.
Designa Køkkenmiljø, model Multi GF.. DESIGNA køkkenmiljør. Udstilingsmodel, model Multi GF. Designet og produceret i Danmark. Udført i hvid laminat med kantprofiler og sokkel af sort eg. Bordplader: - 41 mm GetaCore bordplade med nedfældet GetaCore vask, fra Horn Bordplader - Broløsning, 40 mm sort eg fra Horn ... Varenr: 4339339

DKK 105.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 20:53:00 DKK 43.000
Samling samlerhæfter, heriblandt Rich's (21)
Samling samlerhæfter, heriblandt Rich's (21). Samling samlerhæfter bestående af: 'Dejlige Danmark', 'Jorden rundt med Rich's', 'Vor Tids Vidundere', 'Aus Wald und Flur', 'Danmarks Flag Serie', 'Ruhmesblätter Deutscher Geschichte', 'Flagalbum', 'Danske Slotte og Herregaarde', 'Der Staat der Arbeit und des Friedens', 'Ingemanns Historiske ... Varenr: 4377694 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 21:00:00 DKK 325
Kurt Østervig. Sæt på seks armstole af egetræ for FDB. (6)
Kurt Østervig. Sæt på seks armstole af egetræ for FDB. (6). Kurt Østervig. Sæt på seks armstole af lakeret egetræ, sæde med turkis uld. Udført hos FDB Møbler. Fremstår med alm. brugsspor, ridser, skrammer, pletter (6). Varenr: 4344347 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 21:08:00 DKK 325
Samling samlerhæfter med Walt Disney, heriblandt fra Rich's (14)
Samling samlerhæfter med Walt Disney, heriblandt fra Rich's (14). Samling samlerhæfter med Walt Disney bestående af: 2 stk. 'Anders And og Hans Venner', 'Eventyret om Bongo', 'Alice i Eventyrland', 'Aladdin', 2 stk. 'Tom Puss', 'Naturens Småbørn', 'Disney Parade', 'Peter Pan', 2 stk. 'Lady og Vagabonden - Bambi - Dumbo', 'Tornerose', 'Mickey og bønnestagen'. ... Varenr: 4377730 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 21:15:00 DKK 350
Samling samlerhæfter, heriblandt Rich's (15)
Samling samlerhæfter, heriblandt Rich's (15). Samling samlerhæfter bestående af: 'Alles für Deutchland', 'Vom Einbaum bis zum Ozean Riesen', 'Der Welt Krieg', 'Fra naturens hverdag', 'Vort lands Historie', Af Dyrenes Verden: Pattedyr', 'Zeppelin-Weltfahrten', 'Die XI. Olympiade Berlin 1936', 'Die Deutsche Wehrmacht', 'Peter Pan', 'Askepot', ... Varenr: 4377807 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 21:30:00 DKK 325
Tegneserie. Samling blandet tegneserier (31)
Tegneserie. Samling blandet tegneserier (31). Tegneserie. Samling blandet tegneserier bestående af 17 forskellige titler, heriblandt: 'Quark' fra Carlsen Comics, 'Herman' fra Interpresse, 'Fedtmule og klassikerne' fra Gutenberghus Bladene. Fremstår med brugsspor, kvalitet: pæn til NM. (31) Varenr: 4379234 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2016 21:36:46 DKK 325
Armring af 14kt. guld
Armring af 14kt. guld. Armring udført i 14 kt. guld, klassisk design. Omkreds ca. 19 cm. Bredde ca. 7 mm. Vægt ca. 25,5 gram. Varenr: 4368191 DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 10:35:21 DKK 4.300
Håndvask af natursten, Innocente, Beige Travertin samt armatur og stenskjul
Håndvask af natursten, Innocente, Beige Travertin samt armatur og stenskjul. Håndvask, Innocente, Beige Travertin samt armatur og stenskjul. Ø42 cm, H 14 cm. Materiale: Tyrkisk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade.. Inklusive stenskjul, Beige Travertin, H: 20 cm. samt et-grebs servantearmatur, ... Varenr: 4339505

DKK 5.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 14:36:00 DKK 2.700
Amperemeter samt Voltmeter (2)
Amperemeter samt Voltmeter (2). Amperemeter (trækabinet) samt Voltmeter Amperemeter, 20 x 16 x 7 cm. Voltmeter 18 x 21,5 x 8,3 cm (2) Varenr: 4348870 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 15:18:00 DKK 300
Armring af 8 og 14 kt. guld, samt Panserarmlænke af 14 kt. guld (3)
Armring af 8 og 14 kt. guld, samt Panserarmlænke af 14 kt. guld (3) . 2 armringe af guld, ene af 14 kt. guld, prydet med ciselereinger, lukke er monteret med sikkerheds hasp. Omkreds ca. 17½ cm. Bredde ca. 7 mm. Er stemplet 585 og Surel. Vægt ca. 15,4 gram. Samt armring af 8 kt. guld, lukke er monteret med sikkerheds hasp. Omkreds ca. 17½ mm. Bredde ca. 9 mm. Vægt ... Varenr: 4366908 DKK 6.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 16:35:00 DKK 5.000
Gubi Design, To skabsmoduler og et arkivmøbel (3)
Gubi Design, To skabsmoduler og et arkivmøbel (3) . Gubi Design, To skabsmoduler og et arkivmøbel af egetræ, skuffer og skabsfronter af aluminium. Nøgle til arkivskab medfølger. Fremstår med brugsspor, ene modul med løs bagplade.. H. 2 x 80 L. 80 cm. D. 33 cm. Sokkel H. 10 cm., akkivmøbel H. 60 B. 42 D. 50 cm.(3) Varenr: 4353866 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 17:36:00 DKK 350
Vintage Tissot Visodate Seastar PR516 Herreur
Vintage Tissot Visodate Seastar PR516 Herreur. Vintage Tissot Visodate Seastar PR516 Herreur i urkasse af delvis forgyldt stål, mørk og hvid urskive med stregindeks, minutinddeling, datofunktion, logo. Skive mærket 'Automatic seastar PR516'. Ø 34 mm. uden krone. Monteret med gummirem. Mekanisk værk med automatisk optræk. Uret går ikke. Varenr: 4353996 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 18:12:00 DKK 300
Spisebord af genbrugstræ og stel af antikbemalet jern.
Spisebord af genbrugstræ og stel af antikbemalet jern.. Spisebord. Plade af rustikt genbrugstræ, stel af antikbemalet jern. L. 180 cm B. 69,5 cm H. 77 cm. Fremstår med skævt understel. Vejledende udsalgspris 3999,-. Varenr: 4361157

DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 18:44:00 DKK 1.800
Foster 'Tornado' Køkkenvask. 1679/060
Foster 'Tornado' Køkkenvask. 1679/060. Foster 'Tornado' Køkkenvask. 1679/060. Fremstillet af rustfri stål. 79 x 50 cm. D. 20 cm. Emballagen kan være beskadiget eller åbnet. Varenr: 4016499

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 19:14:00 DKK 300
Vibrasonic ultralydsrensningssæt
Vibrasonic ultralydsrensningssæt. Vibrasonic ultralydsrensningssæt til ure. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4357933 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 19:19:00 DKK 300
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben (2)
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben (2). RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben. Affaset kant. Dansk designet og produceret. Består af følgende: Mellem bord, Farve CrystalWhite: Ø. 60 cm, H. 45 cm. Stort bord, Farve Thistle: Ø. 70 cm, H. 50 cm. Leveres usamlede. (2) Varenr: 4040940

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 19:38:00 DKK 1.300
Tryk efter Fred Stocombe 'The Rockery'
Tryk efter Fred Stocombe 'The Rockery'. Tryk efter Fred Stocombe 'The Rockery'. Bred lakeret ramme. Fremstår med skjolder. Måler: 89 x 66 cm. Varenr: 4362353 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 19:38:00 DKK 300
Foster gaskomfur 'Piano Contura Da Incasso' Serienr 7202/022
Foster gaskomfur 'Piano Contura Da Incasso' Serienr 7202/022. Foster gaskomfur model 'Piano Contura Da Incasso' Serienr 7202/022. Fremstillet af rustfri stål. Måler 48 x 57 cm. Emballagen kan være beskadiget eller åbnet. Varenr: 4379657

DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 19:58:00 DKK 425
Tegneserie. Samling blandet tegneserier (30)
Tegneserie. Samling blandet tegneserier (30). Tegneserie. Samling blandet tegneserier bestående af 27 forskellige titler, heriblandt: 'Felix' fra Carlsen Comics, 'Al Crane' fra Carlsen Comics og 'Ækvator' fra Arboris. Fremstår med brugsspor, kvalitet: pæn til NM. (30) Varenr: 4377797 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 20:00:00 DKK 300
Tre raderinger/tryk af´Schultz, Roose og Holm (3)
Tre raderinger/tryk af´Schultz, Roose og Holm (3). Tre raderinger i forskellige rammer. Karl Schultz, sign. i bly, 42 x 33 cm. A Roose, sign i tryk, 41,5 x 54,5 cm. Holm, sign. i bly, 29 x 34,5 cm. (3). Varenr: 4362352 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 20:05:00 DKK 300
Ubekendt kunstner. Figurkomposition. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Figurkomposition. Olie på lærred. Ubekendt kunstner. Figurkomposition. Olie på lærred. Sign. og dat. US 53. 28 x 26 cm (30 x 28 cm). Varenr: 4368691 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 20:05:00 DKK 300
F. Jaritz, tysk kunstner fra Artline Galerie. Komposition. Akryl på lærred
F. Jaritz, tysk kunstner fra Artline Galerie. Komposition. Akryl på lærred. F. Jaritz, tysk kunstner fra Artline Galerie. Komposition. Akryl på lærred. Sign. 90 x 100 cm. UR. Varenr: 4371941 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 20:05:00 DKK 300
Arne Ungermann. 'Ah! Et dampbad i Frederiksberg Svømmehal', plakat, 1936
Arne Ungermann. 'Ah! Et dampbad i Frederiksberg Svømmehal', plakat, 1936. 'Ah! Et dampbad i Frederiksberg Svømmehal', litografisk plakat tegnet af Arne Ungermann (1902-1981), 1936. 85 x 62 cm. Uden ramme. Revne nederst. Varenr: 4366570 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 20:08:00 DKK 425
DESIGNA Badeværelsesarrangement. Model Cassiopeia med Graphalit bordplade og Lilly vaske.
DESIGNA Badeværelsesarrangement. Model Cassiopeia med Graphalit bordplade og Lilly vaske. . DESIGNA Badeværelsesarrangement. Model Cassiopeia med Graphalit bordplade og Lilly vaske.. Designet og produceret i Danmark. Vejl. udsalgspris kr. 16.503,00 Se Plantegning for mål og opstilling. Der er tale om en udstillingsmodel, hvorfor brugsspor relateret hertil kan forekomme.Badet ... Varenr: 4307065

DKK 11.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2016 20:09:00 DKK 4.300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8  >>