Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bjørn Wiinblad for Rosenthal. Bordlampe i keramik
Bjørn Wiinblad for Rosenthal. Bordlampe i keramik. Bjørn Wiinblad for Rosenthal. Bordlampe i keramik med brunlig dekoration. H. incl. skærm 54 cm. Varenr: 4602031 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 20:30:00 DKK 300
Burberry skuldertaske
Burberry skuldertaske. Burberry. Skuldertaske udført i novacheck kanvas og sort læder. Indvendigt med stort rum midter lomme med lynlås. H. 27 cm, B. 25 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4602034 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 20:30:00 DKK 300
Litz prado diasprojektorer med Hektor optik 1:2.8/250mm. (1)
Litz prado diasprojektorer med Hektor optik 1:2.8/250mm. (1). Litz prado diasprojektorer med Hektor optik 1:2.8/250mm. (1) Medfølger ledning samt kuffert samt pære . Står med lette brugsspor. Varenr: 4602693 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 20:34:00 DKK 375
Armlænke, anker facet af 14 kt guld
Armlænke, anker facet af 14 kt guld. Armlænke udført i 14 kt guld, monteret med kasselås og to sikkerhedshasper, stemplet Backhausen 585. L 20,7 cm. B ca 9,8 mm. Vægt: 63,4 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4602650 DKK 14.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 20:44:00 DKK 10.000
Visatec solo 800 3stk. i kuffert samt lidt tilbehør. (1)
Visatec solo 800 3stk. i kuffert samt lidt tilbehør. (1). Visatec solo 800 3stk. i kuffert samt lidt tilbehør. (1) Varenr: 4602679 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 20:44:00 DKK 450
Mester Laurits Berth. Sukkerskålog flødekande af sølv (2).
Mester Laurits Berth. Sukkerskålog flødekande af sølv (2).. Laurits Berth (1893-1957). Sukkerskål og flødekande af sølv med let hammerslået korpus. H. 7 cm. København 1925. Stemplet tre-tårnet, sølvguardein Christian Frederik Heise samt L. Berth og CMC. Vægt ca. 304 gr. Varenr: 4602971 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 20:46:00 DKK 375
Dansk møbelsnedker, Organisk formet fritstående skrivebord, ca. 1950erne
Dansk møbelsnedker, Organisk formet fritstående skrivebord, ca. 1950erne. Dansk møbelsnedker, Organisk formet fritstående skrivebord, 1950erne. Nøddetræ. Front med 5 skuffer. Ene ende med konveks/konkav formet jalousilåge, hvor bag barindretning med hylde af glas. Bagside med hylde. Monteret på seks koniske ben. H. 74 cm., L. 137 cm., B. 70 cm. Fremstår med ... Varenr: 4602941 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 20:52:00 DKK 425
iMac, stationær computer, 27 tommer
iMac, stationær computer, 27 tommer. Stationær iMac fra 2009. OS X Yosemite, version 10.10.5. Processor 3,06 GHz, Intel Core 2 Duo. 4 GB Ram. Grafikkort ATI Radeon HD 4670, 256 MB. Trådløst tastatur samt mus medfølger. Fremstår med brugsspor. Administratorkode medfølger. Virker på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for... Varenr: 4601260 DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 20:56:00 DKK 2.800
Esben Hanefelt Kristensen, litografi, komposition, cd
Esben Hanefelt Kristensen, litografi, komposition, cd. Komposition af Esben Hanefelt Kristensen (f. 1952). Litografi 842/1280. Sign. og dat. 1985. 55 x 35 cm.(72x52). Varenr: 4602963 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 20:58:00 DKK 400
Pierre Cardin beauty box
Pierre Cardin beauty box. Pierre Cardin beauty box med krokopræget detaljer og messingbeslag, indvendig et stort rum, nøgler medfølger. H. 22 cm, L. 29,5 cm, B. 23,5 cm. Varenr: 4602036 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 21:11:00 DKK 300
TechnoMarine chronograph damearmbåndsur
TechnoMarine chronograph damearmbåndsur. TechnoMarine chronograph damearmbåndsur, urkasse Ø 44 mm. i hvid stål, monteret med integreret hvid silicone rem. Hvid urskive med sekund, minut, time og datoangivelse samt drejbar lynette. Fremstår i original emballage med tilbehør i form af værktøj for udskiftning af ekstra medfølgende rem ... Varenr: 4378472

DKK 3.300 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 10:24:00 DKK 1.750
Henrik Westergaard. Komposition. Mixed media på lærred
Henrik Westergaard. Komposition. Mixed media på lærred. Henrik Westergaard (f. 1962). Komposition. Mixed media på lærred. Sign. på bagsiden. 60 x 80 cm. UR. Varenr: 4161057 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 10:29:00 DKK 300
TechnoMarine herrechronograf
TechnoMarine herrechronograf. TechnoMarine herrechronograf Sølvfarvet urskive med stregindeks. Datorude og chronograffunktion. Urkasse af stål Ø45 mm. Gummirem. Quartzværk. Vandtættil 200m. Varenr: 4378613

DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 11:16:00 DKK 4.900
Prisme lysekrone med lyserøde prismer
Prisme lysekrone med lyserøde prismer. Prisme lysekrone med lyserøde prismer med tre lyskilder. Ø. 38 cm. Fremstår med brugsspor, manglende prismer samt løse kæde. Varenr: 4586842 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 11:33:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, 20. årh. Abstrakt komposition. Akryl på lærred
Ubekendt kunstner, 20. årh. Abstrakt komposition. Akryl på lærred. Ubekendt kunstner, 20. årh. Abstrakt komposition. Akryl på lærred. Sign. Finn Holger. 98 x 78 cm (102 x 82 cm). Varenr: 4500355 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 11:34:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, komposition, litografisk tryk
Ubekendt kunstner, komposition, litografisk tryk. Komposition af ubekendt kunstner, litografisk tryk, usign., 17,5 x 23,5 cm (26 x 31,5 cm). Varenr: 4592473 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 11:36:00 DKK 300
Engelsk gateleg klapbord af egetræ, ca. 1900
Engelsk gateleg klapbord af egetræ, ca. 1900 . Engelsk gateleg klapbord af egetræ, på spiralsnoede ben ca. 1900. H. 73 cm. L. med klapper 117 cm. B. 90 cm. Aldersrelateret stand. Varenr: 4594765 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 11:36:00 DKK 300
Ripani. Håndtaske af sort krokopræget læder
Ripani. Håndtaske af sort krokopræget læder. Ripani 'made in Italy'. Håndtaske af sort krokopræget læder, med messing detaljer, lynlåslukning, indvendig et stort rum med mindre sidelommer samt rum i midten. H. 31 cm, L. 45 cm. Original dustbag medfølger. Varenr: 4585973

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 11:37:00 DKK 1.000
Henrik Westergaard. Skulptur (cd)
Henrik Westergaard. Skulptur (cd). Henrik Westergaard (f. 1962). Skulptur af brændt, glaseret ler, sign. under bund. L. 11 cm. Løs i delene. (cd) Varenr: 3896239 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 12:01:00 DKK 300
TechnoMarine damechronograf
TechnoMarine damechronograf. TechnoMarine damechronograf. Urkasse af stål/kunstmateriale. Ø40mm.Hvid urskive med stål timemarkeringer, chronograffunktion og datorude. Rem af kunstmateriale samt remværktøj. Vandtæt til 200m, quartzværk. Leveres i original emballage. Vejledende udsalgspris 3.737,00 Varenr: 4378620

DKK 2.700 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 12:02:00 DKK 1.700
Håndvask af natursten, 'Amoroso'
Håndvask af natursten, 'Amoroso'. Håndvask af natursten, 'Amoroso', i farven Ancient Forest. 60 x 38 x 14 cm. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Varenr: 4582129

DKK 4.900 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 12:02:00 DKK 1.700
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.. Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier af sortgrundet træ, plexiglas, langt "plante"bord og to skamler" medfølger. Tag med tagpap, 4 hjul m/bremser, to skydedøre. Mål: Højde 245 cm (inkl.hjul) x Bredde 180 cm x Dybde 130 cm. Leveres i 7 kasser: 195x221x8,5 cm - 46 kg + 128x221x8,5 cm ... Varenr: 4460732

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 12:10:00 DKK 3.900
'Polypen, Frank Norris berømte roman, Gyldendals Boghandel', Vintage plakat.
'Polypen, Frank Norris berømte roman, Gyldendals Boghandel', Vintage plakat.. 'Polypen, Frank Norris berømte roman, Gyldendals Boghandel', Vintage plakat. Offsettryk, trykt hos Chr. Cato, Kbh. V. 73 x 46,5 cm. Løsblad. Fremstår med håndterings- og foldemærker. Varenr: 3557127 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 12:12:00 DKK 300
Håndvask af natursten, 'Forza'
Håndvask af natursten, 'Forza'. Håndvask af natursten, 'Forza' i farven Ancient forest. Mål: 46x41x6 cm. Materiale: Italiensk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Varenr: 4583195

DKK 3.400 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 12:15:00 DKK 1.700
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben  (3)
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben (3). RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben. Affaset kant. Dansk designet og produceret. Består af følgende: Lille bord: Ø. 50 cm, H. 45 cm. Mellem bord: Ø. 60 cm, H. 50 cm. Stort bord: Ø. 60 cm, H. 50 cm. Leveres samlet. (3) Varenr: 4368471

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 13:25:00 DKK 1.050
Jasper Morrisson for Rado. Herrearmbåndsur
Jasper Morrisson for Rado. Herrearmbåndsur. Jasper Morrisson for Rado. Herrearmbåndsur. Sort keramisk urskive med digital datovisning. Urkasse B. 31mm. Lænke med foldelås af keramik og titanium. Quartzværk, vandtæt til 30m. Varenr: 4377909

DKK 11.600 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 14:35:00 DKK 7.000
Spalding. Hvid herrecykel. Model 'Zero'
Spalding. Hvid herrecykel. Model 'Zero'. Spalding. Hvid herrecykel. Model 'Zero' Stel, styr, forgaffel og skærme i genanvendeligt aluminium. Miljøvenlig lakering Fælgbremse for, og fodbremse bag. Pro E40PP kranksæt Spalding 700C aluminiumsfælge Punkterhæmmende dæk, str. 700 x 28C Sadel og håndtag i spalding design. Stelstørrelse... Varenr: 4566814

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 15:08:28 DKK 1.800
Ripani. Skuldertaske af brunt læder
Ripani. Skuldertaske af brunt læder. Ripani 'made in Italy'. Skuldertaske af brunt læder, med messing detaljer, lynlåslukning, indvendig et stort rum med mindre sidelommer. H. 20 cm, L. 30 cm. Original dustbag medfølger. Varenr: 4585982

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 15:10:10 DKK 500
Ripani. Skuldertaske af sort læder
Ripani. Skuldertaske af sort læder. Ripani 'made in Italy'. Skuldertaske af sort læder, med messing detaljer, lynlåslukning, indvendig et stort rum med mindre sidelommer. H. 22 cm, L. 26 cm. Original dustbag medfølger. Varenr: 4585976

DKK 1.100 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 15:10:28 DKK 800
Ripani. Håndtaske af sort læder
Ripani. Håndtaske af sort læder. Ripani 'made in Italy'. Håndtaske af sort læder, med ruskindsdetaljer, messing detaljer, lynlåslukning, indvendig et stort rum med mindre sidelommer. Ekstra lang rem medfølger. H. 29 cm, L. 42 cm. Original dustbag medfølger. Varenr: 4585519

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 15:10:47 DKK 800
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >>