Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bushnell kikkert på trefod.
Bushnell kikkert på trefod.. Bushnell kikkert på Slik 35s trefod. Fremstår med alm. brugspræg. Varenr: 3803905 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:29:00 DKK 425
Knud Vinther. Batchair Hanger
Knud Vinther. Batchair Hanger. Knud Vinther. Batchair Hanger af honningfarvet naturrattan, på ramme af poleret rustfrit stål. Beregnet til ophæng under loft, udhæng og træer med ca. 8 m.m. reb. Fremstillet hos Fletmageren, model Batchair Hanger. Inkl. komplet ophæng: 8 m. sort reb, 2 karabinehager, 2 ophængskroge samt 6 stk. ... Varenr: 3786588

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:30:00 DKK 1.450
FDB møbler par borde samt par indskudsborde af teak (4)
FDB møbler par borde samt par indskudsborde af teak (4). Jørgen Bækmark for FDB møbler par borde bestående af : sofabord af fineret teak H. 56 cm., B. 80 cm., D. 80 cm. Spisebord H. 72 cm., L. 70 cm., D. 70 cm. med vendbar plade. Ukendt møbelproducent par indskudsborde af teak H. 46-47 cm., B.48,5-55 cm., D. 36 cm. Alle delene fremstår med ... Varenr: 3804905 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:30:00 DKK 475
Poul Janus Ibsen, komposition, litografi 158/300. (cd)
Poul Janus Ibsen, komposition, litografi 158/300. (cd). Poul Janus Ibsen (f. 1936), komposition, litografi 158/300, sign. og dat. Poul Janus Ibsen 1978, 67 x 48 cm. (cd) Varenr: 3803820 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:32:00 DKK 325
Orientalsk fiskebowle samt fad (2)
Orientalsk fiskebowle samt fad (2). Orientalsk fiskebowle med låg H. 26 cm. samt fad Ø.36,5 cm. 1900 tallet. Rigt dekoreret. (2) Varenr: 3784365 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:34:00 DKK 300
Verner Panton, System 1-2-3 lænestol. (4)
Verner Panton, System 1-2-3 lænestol. (4). Verner Panton, System 1-2-3, fire lænestole betrukket med grå uld, butterflyfod af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med slitage. (4) Varenr: 3803249 DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:37:00 DKK 1.050
Kgl. Porcelæn, Stephan Ussing fad 1921
Kgl. Porcelæn, Stephan Ussing fad 1921. Kgl. porcelæn. Stephan Ussing fad dateret d. 21/9 1921. Motiv med sø og landskab. Ø 30,5 cm. Varenr: 3805134 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:43:00 DKK 325
Knud Agger, landskabsmotiv, olie på lærred. (cd)
Knud Agger, landskabsmotiv, olie på lærred. (cd). Knud Agger (1895-1973), landskabsmotiv,olie på lærred, sign. Agger, 90 x 105 cm. (cd) Varenr: 3803825 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:44:00 DKK 325
Johannes Andersen. Spisebord teaktræ.
Johannes Andersen. Spisebord teaktræ.. Johannes Andersen 1923-2003. Rektangulært spisebord af teaktræ med tilspidsede ben, plade med udtræk, svungen sarg og tillægsplade á 70 cm skjult under bordplade. H. 74 cm, L. 170 cm, B. 89 cm. Fremstillet hos CFC, Silkeborg 1960'erne. Se også varenr. 3787420 Varenr: 3787421 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:46:00 DKK 3.300
Tre emaljeskilte (3)
Tre emaljeskilte (3). Tre emaljeskilte bestående af : Daells Varehus 58x58 cm., fremstår med kraftige brugsspor, Dansk Eternit 58x58 cm.,fremstår med kraftige brugsspor. Kosangas 48x48,5 cm. Fremstår med alm. lette brugsspor. (3). Varenr: 3801519 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:47:00 DKK 700
Dansk lampeproducent. Tre-armet pendel m/ teak og skærme af glas.
Dansk lampeproducent. Tre-armet pendel m/ teak og skærme af glas.. Dansk lampeproducent. Tre-armet pendel m/ teak og skærme af glas. H. på glaspendel 24 cm. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 3794101 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:49:00 DKK 325
Sven Dalsgaard, kompositioner, to litografier. (2) (cd)
Sven Dalsgaard, kompositioner, to litografier. (2) (cd). Sven Dalsgaard (1914-1999), kompositioner, to litografier, ikke nummeret, sign og dat. Sven Dalsgaard 1988, 42 x 31 cm. (2) (cd) Varenr: 3803811 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:50:00 DKK 575
Johannes Andersen. Seks stole af teak. (6)
Johannes Andersen. Seks stole af teak. (6) . Johannes Andersen (f. 1922). Et sæt på seks stole af teak, betræk af gråt uldstof. Model 16. Formgivet 1965. Fremstillet hos Uldum Møbelfabrik. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og mærker, sæder let plettede. Se også varenr. 3787421 (6) Varenr: 3787420 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:50:00 DKK 3.200
Halskæde af 14 karat guld
Halskæde af 14 karat guld. Halskæde af 14 karat guld stemplet EHS samt 585. L. 40,5 cm., B. 0,8 cm. Fremstår med alm. let brugspræg. Vægt ca. 39,4 gram. Æske medfølger. Varenr: 3803913 DKK 6.500 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 20:55:00 DKK 5.200
Massagestol ZeroGravity.
Massagestol ZeroGravity.. Massagestol ZeroGravity. Fire automatiske massagefunktioner. Upper Body funktioner: Tre massagepositioner, fem massagefunktioner, tre hastigheder for hver funktion Armmassage, med tre intensitetsniveauer. LowerBody massage: tre massagepositioner, tre intensitetsniveauer. Hofte og ... Varenr: 3803610

DKK 20.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 21:00:00 DKK 5.600
Ikea. Par lænestole med ben af stål, betrukket med orange møbelstof (2)
Ikea. Par lænestole med ben af stål, betrukket med orange møbelstof (2). Ikea. Par lænestole med ben af stål, betrukket med orange møbelstof. 2000'tallet. H. 72 cm., B. 70 cm., D. 75 cm. Fremstår nye med minimale / ingen brugsspor. (2) Varenr: 3801971 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 21:00:00 DKK 300
Børge Mogensen. Seks spisestuestole 'Folkestolen' model J-39 af bøg.
Børge Mogensen. Seks spisestuestole 'Folkestolen' model J-39 af bøg.. Børge Mogensen. Seks spisestuestole 'Folkestolen' model J-39 af bøg, 4 grønne og 2 røde. Sæder med flettet papirgarn. Fremstillet for FDB. Fremstår med brugsspor i form af ridser på stel samt mærker på flet. (6) Varenr: 3804570 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 21:02:00 DKK 1.250
Elektrisk løbehjul.  48 V - 1300 W Turbo motor, SORT
Elektrisk løbehjul. 48 V - 1300 W Turbo motor, SORT. Elektrisk løbehjul. 48 V - 1300 W Turbo motor. Farve : Sort Kraftig 1300 W motor. Specifikationer: • Max. hastighed op til ca. 40 km /t. • Startnøgle • Kører 25-30 km. på en opladning • 12" hjul med onroad gummidæk • For og baglys • Horn • Kraftige skivebremser for og bag • Max. ... Varenr: 3413068

DKK 4.400 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 21:16:00 DKK 3.500
Pendel, kobber, 1950/1960'erne.
Pendel, kobber, 1950/1960'erne.. Pendel, kobber, 1950/1960'erne, Ø 51 cm. Fremstår med patina. Varenr: 3804709 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 21:18:00 DKK 300
Løbegård til hundehvalpe
Løbegård til hundehvalpe. Løbegård til hundehvalpe. Flexibel bestående af 8 elementer, deraf en med låge. Hvert element mål: B.80 x H.100 cm. Lakeret stål. Samles og demonteres uden værktøj. Leveres i originalemballage: 81,5 cm x 101,5 cm x 14,5 cm. 27 kg Varenr: 3780471

DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2015 21:18:00 DKK 950
Malongo expresso maskine samt milk foamer m.m.
Malongo expresso maskine samt milk foamer m.m.. Malongo expresso maskine samt milk foamer m.m. Fremstår ubrugt med diverse manualer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3). Varenr: 3805368 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2015 13:18:00 DKK 300
Zapo, FunCartoon, 'Tomlehus'
Zapo, FunCartoon, 'Tomlehus'. Zapo, FunCartoon, print på lærred. Sign på bagsiden: 'Tomlehus Zapo 2015' . UR 100 x 100 cm. Varenr: 3787651 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2015 13:35:00 DKK 300
LOOP. Spisebord af sort laminat på sort mdf.
LOOP. Spisebord af sort laminat på sort mdf. . LOOP. Spisebord af sort laminat på sort mdf. Ø90, H. 72. ben af hvidolieret eg. Dansk designet og produceret af Joiner Company. Leveres samlet. Varenr: 3803268

DKK 3.200 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2015 14:31:00 DKK 1.500
Keep out lille, 20x25cm. 37 stk.
Keep out lille, 20x25cm. 37 stk.. Keep out lille, 20x25cm. 37 stk.Denne vare er en del af en samlet serie hos Laritz.com i Herning, med Brugskunst og kunsthåndværk fra Thailand, Bali og Vietnam, i forbindelse med et virksomhedsophør. Se alle varer fra auktionen her Varenr: 3797653

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2015 15:00:00 DKK 325
Fisk på snor, single L.20cm. 192 stk. Bemalet træ
Fisk på snor, single L.20cm. 192 stk. Bemalet træ. Fisk på snor, single L.20cm. 192 stk. Bemalet træDenne vare er en del af en samlet serie hos Laritz.com i Herning, med Brugskunst og kunsthåndværk fra Thailand, Bali og Vietnam, i forbindelse med et virksomhedsophør. Se alle varer fra auktionen her Varenr: 3794470

DKK 2.700 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2015 15:42:00 DKK 325
7 Dsign - Cyclo. Tæppe af cykelslanger. Red dot award vinner 2011
7 Dsign - Cyclo. Tæppe af cykelslanger. Red dot award vinner 2011 . 7 Dsign -Cyclo: Håndvævet tæppe fremstillet af opskårne cykelslanger. Tæppet er et økovenligt genbrugsprodukt, der er fremstillet uden brug af kemikalier. Tæppet er vejrbestandigt og kan bruges udendørs. Også genial til forteltet. Mål : 160x230 cm. Vinder af "Red dot" Award 2011. Tæppet er ... Varenr: 3761979

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2015 18:47:00 DKK 950
Kai Husum, 'Klitten ved Henne', 'Uhre Mølle, aften', 'Skrænten ved Skjern aa', Ålestageren', fire akvareller på papir. (cd) (4)
Kai Husum, 'Klitten ved Henne', 'Uhre Mølle, aften', 'Skrænten ved Skjern aa', Ålestageren', fire akvareller på papir. (cd) (4). Kai Husum (1933-2007), 'Klitten ved Henne', 'Uhre Mølle, aften', 'Skrænten ved Skjern aa', 'Ålestageren', fire akvareller på papir, bet. og sign. Kai Husum, 30 x 42 cm. (cd) (4) Varenr: 3801045 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2015 18:48:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, landskabsmotiv, olie på lærred.
Ubekendt kunstner, landskabsmotiv, olie på lærred.. Ubekendt kunstner, landskabsmotiv, olie på lærred, utydelig sign., 55 x 65 cm. Varenr: 3802632 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2015 19:02:00 DKK 325
Hvid markise 6 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise 6 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 6 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varenr: 3765090

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2015 19:15:00 DKK 2.800
Samling figurer m.m. fra Kgl. og B&G (18)
Samling figurer m.m. fra Kgl. og B&G (18). Samling figurer m.m. fra Kgl. og B&G bestående af : kgl. kat nr.3281 1 sort., Kgl. Bambi nr. 2609 4 sort., Kgl. bjørn nr. 729 1 sort., Kgl. bjørn nr. 21433 1 sort., kgl. fugl nr. 2266 1 sort., kgl. fugl nr. 1081 1 sort., kgl. fugl nr. 1519 1 sort., B&G 1568 1 sort., B&G grønlænder nr. 2410 1 ... Varenr: 3803907 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2015 19:17:00 DKK 1.150
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>