Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Elsbeth Burgwald Tholstrup og ubekendt kunstner. 20. Årh. To litografier. (2)
Elsbeth Burgwald Tholstrup og ubekendt kunstner. 20. Årh. To litografier. (2). Elsbeth Burgwald Tholstrup og ubekendt kunstner. 20. Årh. Blomstring. Litografi. Sign. med bly Elsbeth Burgwald Tholstrup 2004 I/II. 28 x 26 cm. (40,5x40,5) og Ubekendt kunstner. Komposition med nøgenmodel. Sign. med bly Mendel 86 7/50. 28 x 35 cm. (49x56). Hver fremstår uden glas. (2) Varenr: 3422728 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 19:46:00 DKK 300
Ubekendt møbelproducent, 1970erne. Armstol
Ubekendt møbelproducent, 1970erne. Armstol. Ubekendt møbelproducent, 1970erne. Armstol betrukket med brunt patineret læder, stamme og fempas drejefod af forkromet metal. H. 83/50 cm. Fremstår med brugsspor og patina, stamme og fod anløbet. Varenr: 3546887 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 19:47:00 DKK 300
Kähler. 'Marmitta' stegeso, 3.3 liter (2)
Kähler. 'Marmitta' stegeso, 3.3 liter (2). 2 stk Kähler. "Marmitta" stegeso, 3.3 liter udført i keramik. H: 132 mm. B: 285 mm. Ovnfast - kan gå i mikroovn og opvaskemaskine. Formgivet af Søren Thygesen for Kähler. Stegesoen leveres i displayemballage - to stk samlet i forsendelsesemballage. (2) Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3541870

DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 19:51:00 DKK 575
Blå topas smykkesæt: Halscollier og armbånd (2)
Blå topas smykkesæt: Halscollier og armbånd (2). To-delt smykkesæt udført i sterlingsølv bestående af: Halscollier prydet med facetslebne blå topaser - hovedparten ovale, længde: 47 cm. og to-radet armbånd på 18-21.5 cm. Smykkeposer medfølger. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3545258

DKK 9.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 19:52:00 DKK 1.800
Friis & Moltke for Veksø. Par sorte metal pendler (2)
Friis & Moltke for Veksø. Par sorte metal pendler (2). Friis & Moltke for Veksø. Et par store pendler i sortlekeret metal med sort stofledning. Ø: 53 cm. Udstillingsmodeller med lette brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Pærer medfølger ikke. (2) Varenr: 3544598 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 19:52:00 DKK 450
Vilhelm Arnesen. Marine med sejlskibe. Olie på plade
Vilhelm Arnesen. Marine med sejlskibe. Olie på plade. Vilhelm Arnesen 1865-1948. Marine med sejlskibe. Olie på plade. Sign. Vilh. Arnesen 1885. 18 x 28 cm. (29,5x39) Varenr: 3544361 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 19:52:00 DKK 850
7 Dsign - Cyclo. Tæppe af cykelslanger. Red dot award vinner 2011
7 Dsign - Cyclo. Tæppe af cykelslanger. Red dot award vinner 2011 . 7 Dsign -Cyclo: Håndvævet tæppe fremstillet af opskårne cykelslanger. Tæppet er et økovenligt genbrugsprodukt, der er fremstillet uden brug af kemikalier. Tæppet er vejrbestandigt og kan bruges udendørs. Også genial til forteltet. Mål : 160x230 cm. Vinder af "Red dot" Award 2011. Tæppet er ... Varenr: 3526223

DKK 4.800 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 19:56:00 DKK 950
Bjørn Wiinblad. Myggebord
Bjørn Wiinblad. Myggebord. Bjørn Wiinblad. Myggebord på trompetfod af aluminium, dekoration på bordplade. H. 51 Ø. 97 cm. Fremstillet hos Cado. Enkelte emaljeafslag på kant. Varenr: 3544869 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:06:00 DKK 650
Diverse kunstnere. En samling diverse litografier, tryk, malerier og relieffer. (18)
Diverse kunstnere. En samling diverse litografier, tryk, malerier og relieffer. (18). Diverse kunstnere. En samling diverse litografier, tryk, malerier og relieffer. Største 64 x 96 cm. Enkelte fremstår med brud samt manglende glas, relieffer med afslag. (18) Varenr: 3547352 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:07:00 DKK 325
Ole Germandsen. Blå landskabsfigur 1979. Olie på lærred
Ole Germandsen. Blå landskabsfigur 1979. Olie på lærred. Ole Germandsen. Blå landskabsfigur 1979. Olie på lærred. Sign. monogram samt betegnet på bagsiden. 55 x 40 cm. (57x41,5) Udstillet: kunstcirklerne 1979. Varenr: 3544401 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:07:00 DKK 325
Par lysekroner med fem arme (2)
Par lysekroner med fem arme (2). Par lysekroner. Stel af forkromet metal, monteret med fem arme. Hver arm med matteret glas. Hver lysekrone måler Ø 60 cm, og den enkelte arm Ø 22 cm. Fremstår med minimale brugsspor (2) Varenr: 3543060 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:09:00 DKK 400
Armbånd i 14 kt. guld
Armbånd i 14 kt. guld . Leddelt armbånd udført i 14 kt. guld. Lås monteret med sikkerhedsanordning. Længde: 17.5 cm. Vægt: 10 gr. Varenr: 3547652 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:11:00 DKK 1.000
Ukendt møbelproducent. Par hvilestole, betrukket med læder (2)
Ukendt møbelproducent. Par hvilestole, betrukket med læder (2). Ukendt møbelproducent. Par hvilestole, betrukket med lys pistacefarvet læder, med udtrækkelig fodhviler, vippefunktion samt justerbar nakkestøtte. Stel og fod af grålakeret metal. H. 102 cm., B. 76 cm. Fremstår med alm. let brugspræg. (2). Varenr: 3542570 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:23:00 DKK 1.500
Moderne kelim, 200x300 cm.
Moderne kelim, 200x300 cm.. Moderne kelim tæppe. Måler 200 x 300 cm. Stribet mønster i mørke farvenuancer. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3389937

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:28:00 DKK 375
Wheelbench fra Weltevree.
Wheelbench fra Weltevree.. Wheelbench fra Weltevree af egetræ. L. 200 cm., H. 78 cm., D. 46 cm. Montreret med gummihjul. Fremstår med alm. brugspræg / udendørs brug. Varenr: 3542334 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:28:00 DKK 325
Lene Lykke, f. 1961, 'Valmuer og Høns'
Lene Lykke, f. 1961, 'Valmuer og Høns'. Lene Lykke. f. 1961. 'Valmuer og høns'. Akryl på lærred. Sign. på forside 'Lykke' og på baside 'Lene Lykke 2014'. UR 90 x 70 cm. Historie: Lene bor og arbejder i Skive. Lene har gennem de sidste par år været fast elev hos Christina Kjeldsmark. Lene udstiller lokalt samt udenbys. Hun har ... Varenr: 3533052 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:28:00 DKK 575
Carl Bille. Marine. Olie på lærred
Carl Bille. Marine. Olie på lærred . Carl Bille 1815-1898. Marine med sejlskibe udfor mole. Olie på lærred. Sign. Monogram CB. 29 x 37 cm. (44x52) Varenr: 3542376 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:30:00 DKK 375
Ukendt møbelproducent. Tre og to pers. sofa betrukket med brunt læder. (2).
Ukendt møbelproducent. Tre og to pers. sofa betrukket med brunt læder. (2). . Ukendt møbelproducent. Tre og to pers. sofa betrukket med brunt læder. Ben af bejset træ. H. 83 cm., D. 90 cm., B. 160-190 cm. Fremstår med alm. let brugspræg, samt skjold på armlæn. (2) Varenr: 3542680 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:31:00 DKK 325
Ubekendt møbelproducent. Sofa, vinrød læder
Ubekendt møbelproducent. Sofa, vinrød læder. Ubekendt møbelproducent. Sofa, betrukket med vinrød læder, løse hynder i sæde og ryg. H. 75/42.L. 240. D. 102 cm. Fremstår med alm. brugsspor, lette mærker. Varenr: 3546689 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:32:00 DKK 300
Sæt indskudsborde i hvid med ben i natur eg (3)
Sæt indskudsborde i hvid med ben i natur eg (3). Sæt indskudsborde.Tre sofa/ indskudsborde med ben i natur eg. Bordplader med hvid melamin. Bestående af : Cirkulært bord Ø. 70 H. 51 cm Cirkulært bord Ø. 60 H. 46 cm Cirkulært bord Ø. 50 H. 41 cm Leveres samlet. Udstillingsmodel. Varenr: 3540807 DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:32:00 DKK 1.850
30 flasker (5 kasser) spansk rødvin. 2009 Roulette D. O. Montsant
30 flasker (5 kasser) spansk rødvin. 2009 Roulette D. O. Montsant. 30 flasker (5 kasser) spansk rødvin. 2009 Roulette D. O. Montsant Område: Montsant (6 HA) Lagring: 12 mdr. i franske ege tønder, 5 måneder i flaske Druer: Garnacha, Cariñena, Cabernet Sauvignon Vinstokke i alderen 50, 20 og 5 år. Kommentar fra ønolog (Roser Amorós): Denne vin er baseret på ... Varenr: 3548838

DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:34:00 DKK 1.800
Dansk Dragonpallask M. 1785
Dansk Dragonpallask M. 1785. Dansk Dragonpallask M. 1785KL 96 cm OAL 114 cm. Klingestempler på terts-side: BS og C7-monogram. Kvartside uden synlige stempler. Parerpladen stemplet 'SR3E72'. Fremstår med alm aldersspor; lidt plettet klinge. Blankvåbentilladelse fordres. Varenr: 3516055 DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:40:00 DKK 6.800
Verge spisebordsstol med olieret wengéfarvet ben i egetræ (6)
Verge spisebordsstol med olieret wengéfarvet ben i egetræ (6). Verge spisebordsstol med sæde formet i Sky (tilsvarende Corian) og håndforarbejdet i støbeform. Sædet har en organisk form uden kanter. Er vedligeholdelsesfrit. Kan repareres for ridser. Olieret wengéfarvet ben i egetræ. Siddehøjde 44 cm. Velegnet til spiseborde som stand-alone ... Varenr: 3523262

DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:40:00 DKK 3.200
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af sort ioniseret stål. Permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser. Manual og boks medfølgerNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3543172

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:48:00 DKK 1.400
Lene Lykke, f. 1961, 'Valmuer'
Lene Lykke, f. 1961, 'Valmuer'. Lene Lykke. f. 1961. 'Valmuer'. Akryl på lærred. Sign. på forside 'Lykke' og på baside 'Lene Lykke 2014'. UR 120 x 40 cm. Historie: Lene bor og arbejder i Skive. Lene har gennem de sidste par år været fast elev hos Christina Kjeldsmark. Lene udstiller lokalt samt udenbys. Hun har udstillet ved... Varenr: 3533059 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:48:00 DKK 850
Kai Kristiansen. Fem armstole, model 42, teak, 1950'erne (5)
Kai Kristiansen. Fem armstole, model 42, teak, 1950'erne (5). Kai Kristiansen. Fem spisestole - model 42 med stel af teak, sæde og ryg betrukket med uldstof, vipbar ryg. Sædehøjde ca. 45 cm. Fremstår med alm. brugspræg, pletter og enkelte huller i betræk. (5) Varenr: 3545951 DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:48:00 DKK 3.700
Confines spisebord med cementsokkel, Ø 125 cm
Confines spisebord med cementsokkel, Ø 125 cm . Confines spisebord. Rundt spisebord Ø 125 cm. stående på søjle cementsokkel. Bord udarbejdet i hvid Sky (som Corian). Søjle udarbejdet i cement. Står på en søjlefod med justeringsfødder. Måler: H. 73,5 cm, Ø 125 cm. Designet af 365 North Design, Aarhus. Bordet er en moderne klassiker og passer... Varenr: 3539060

DKK 9.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:53:00 DKK 3.000
Christian Benjamin Olsen. Marine med sejl og motorskibe udfor kyst. Olie på malerpap monteret på lærred
Christian Benjamin Olsen. Marine med sejl og motorskibe udfor kyst. Olie på malerpap monteret på lærred. Christian Benjamin Olsen 1873-1935. Marine med sejl og motorskibe udfor kyst. Olie på malerpap monteret på lærred. Sign. Chr. Benjamin Olsen. 35 x 42 cm. (50x58). Fremstår med revner midtfor Varenr: 3544329 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:55:00 DKK 400
Piet Hein/Bruno Mathsson Super Ellipse bord med udtræk + to tillægs pl.
Piet Hein/Bruno Mathsson Super Ellipse bord med udtræk + to tillægs pl. . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse bord med brun laminat og to tillægsplader, listekant af aluminium, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70,5 cm. L. 150 cm. + 2x50 cm. B. 100 cm. fremstår med alm. brugsspor, laminat slipper let på det ene hjørne. Varenr: 3546212 DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:55:00 DKK 3.000
B&O master deluxe 606
B&O master deluxe 606. Bang&Olufsen, fjernsyn i lakeret trækabinet på hjul. Model: Master DeLuxe 606 . 21 tommer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3543404 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 17-09-2014 20:56:00 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>