Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Poul Henningsen. Pendel 'Koglen' af kobber, Ø 60 cm
Poul Henningsen. Pendel 'Koglen' af kobber, Ø 60 cm. Poul Henningsen 1894 -1967. Pendel 'Koglen' med overskærm monteret med blade af kobber. Formgivet 1957- 1959 til Langeliniepavillonen i København. Ø 60 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen Litteratur: 'Tænd PH-lampens historie', gengivet og omtalt s. 276, 277, 278. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 4316288 DKK 30.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 19:37:00 DKK 18.500
Fire Splitcane fiskestænger (4)
Fire Splitcane fiskestænger (4). Fire Splitcane fiskestænger. Splitcane flue- og spinnestænger. Bl.a. Orient og Sea Prince. Fremstår med mangler, øjer og brugsspor. (4) Varenr: 4315006

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 19:44:00 DKK 300
PopArt skulptur i form af Bulldog
PopArt skulptur i form af Bulldog. PopArt skulptur i form af Bulldog.Fremstillet af glasfiber og polyresin. Autolakeret i højglansfinish. H 60 L: 75 B 32 cm. Varenr: 4047240

DKK 3.300 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 19:49:00 DKK 1.700
Hvid markise 5,75 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise 5,75 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 5,75 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varenr: 4302130

DKK 6.600 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 19:49:00 DKK 5.800
Hjørneskab samt tobaksskab almuemalet (2).
Hjørneskab samt tobaksskab almuemalet (2).. Hjørneskab af almuemalet træ H. 185 cm., B. 78 cm., D. 41 cm. Front med to låger med lås hvor bag hylder, nøgle medfølger. Tobaksskab almuemalet, front med skuffe samt låge med lås hvor bag hylde B. 68 cm., D. 29 cm., H. 76 cm. Minimale brugsspor (2). Varenr: 4315230 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 19:49:00 DKK 325
Armlænke af 14 kt. guld.
Armlænke af 14 kt. guld.. Armlænke i flettet mønster af 14 kt. guld. L. 19 cm. B. 1,7 cm. monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "FBM 585". Fremstår med let/minimalt brugspræg. Vægt 46,2 gram. Varenr: 4304912 DKK 11.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 19:50:00 DKK 8.000
Svend Engelund, cd. Landskab med grønne marker. Olie på lærred
Svend Engelund, cd. Landskab med grønne marker. Olie på lærred. Svend Engelund 1908-2007. Landskab med grønne marker. Olie på lærred. Sign. SE 82. 89 x 130 cm. (100x140) Varenr: 3637565 DKK 20.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 19:51:00 DKK 16.000
Function. Hjørnesofa betrukket med brunt læder.
Function. Hjørnesofa betrukket med brunt læder.. Function, hjørnesofa betrukket med brunt læder, ben af aluminium. 305 x 305 cm. Købt i IDEmøbler i 2008. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 4313092 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 19:51:00 DKK 2.200
Analog kamerarer Asahi Pentax Spotmatic II samt  Pentax P30N samt tilbehør.
Analog kamerarer Asahi Pentax Spotmatic II samt Pentax P30N samt tilbehør.. Analog kamerarer Asahi Pentax Spotmatic II samt Asahi Pentax SP1000 samt tilbehør. Takumar 55mm f/1.8 samt UV filtrer. Tukina 28mm F/2,8 Tele converter 1.8X. gummi modlysblende Blitz Popular C-500 Pentax P30N med bajonetfatning samt Flach AF260Sa Pentax-A Zoom F/3,5 makro dertil taske. Varenr: 4314520 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 19:53:00 DKK 400
Actona Company, spisebord med 2 tillægsplader (3)
Actona Company, spisebord med 2 tillægsplader (3). Actona Company, spisebord med 2 tillægsplader. Hvidlakeret spisebord, ramme og ben i børstet stål. Fuld L. 262 cm. B. 90 cm. Tillægsplader 2 x 45 cm. Fremstår med håndteringsspor. (3) Varenr: 4314977

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 19:57:00 DKK 575
Betina Brantlov. 'Avalanche'. Olie på lærred
Betina Brantlov. 'Avalanche'. Olie på lærred. Betina Brantlov (f. 1980). 'Avalanche'. Olie på lærred. Sign. Betina Brantlov. 100 x 80 cm (104 x 84 cm).Betina Brantlov er uddannet designer, skrædder og modelkonstruktør på Tekstilhåndværkerskolen i Aalborg, og har med sin kreative sans valgt at fokusere på billedkunsten, hvilket også har ... Varenr: 4313199 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:00:00 DKK 300
Tegneserier 7 forskellige titler. (26)
Tegneserier 7 forskellige titler. (26). Niels Roland, Gunnar nr. 1,3,5,7(2),8. samt Gunnar & Oskar. Steve Pops nr. 1-2. Thorfinn nr. 1. og 2. del, Drager ud i verden, 2. hæfte. Bulder nr.1-2. Lille Lasse nr. 1-3. Melvis nr. 1-3. Brunhilde nr. 1-3, 7-8. Kvaliteten ligger mellem pæn til NM. Varenr: 4315361 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:02:00 DKK 475
Nikon D300 kamerahus med to objektiver m.m.
Nikon D300 kamerahus med to objektiver m.m.. Nikon D300 kamerahus med to objektiver. Nikon AF28-100mm F:3,5, Nikon AF-300mm F/4-5.6G. Oplader LCD beskyttelse samt to CF kort 4GB. Taske. Batteri Nikon EN-El3e. Fungere ved indlevering. Varenr: 4314489 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:04:00 DKK 4.200
Poul Henningsen, PH 3/2 pendel, grønlakeret
Poul Henningsen, PH 3/2 pendel, grønlakeret . Poul Henningsen, PH 3/2 pendel, jubilæumsmodel, skærme af grønlakeret metal, montage af messing. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 30 cm. Fremstår med lettere brugsspor, lille bule på overskærm. Varenr: 4308643 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:06:00 DKK 1.450
Prada. Dame solbrille, model SPR 070
Prada. Dame solbrille, model SPR 070. Prada. Dame solbrille, model SPR 070, med brunlig stel. Original etui medfølger. Fremstår med minimale håndteringsspor. Varenr: 4315379 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:10:00 DKK 400
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipsebord, dekoreret af David Hernan
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipsebord, dekoreret af David Hernan. Piet Hein (1905-1996) / Bruno Mathsson (1907-1988). Superelipse spisebord, plade af laminat, monteret med spændben af forkromet stål. H. 70 L. 150 B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Dekoreret af kunstneren David Hernan, signeret under bunden.David Hernan er autodidakt kunstner og ... Varenr: 4315101 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:15:00 DKK 7.000
Mulberry, skuldertaske model Bayswater
Mulberry, skuldertaske model Bayswater. Mulberry, skuldertaske model Bayswater af blød lilla læder, interiør med ét stort rum samt sidelomme. H. 24 cm, B. 35 cm. Dustbag medfølger. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 4315383 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:15:00 DKK 975
Johannes Meyer Andersen. Interiør med blomster, Paris. Olie på lærred (cd)
Johannes Meyer Andersen. Interiør med blomster, Paris. Olie på lærred (cd). Johannes Meyer Andersen (1918-2005). Interiør med blomster, Paris. Olie på lærred. Sign. Meyer Andersen. 67 x 53 cm. (75 x 62 cm). (cd) Varenr: 4314496 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:22:00 DKK 325
Sæt indskudsborde. Sort laminat med og eg (2)
Sæt indskudsborde. Sort laminat med og eg (2). Sæt indskudsborde. Bordplade i sort laminat og kant af ubehandlet eg. Ben af massiv ubehandlet eg. Måler: Bord 1: L. 80 cm, B. 50 cm. H. 46 cm. Bord 2: L. 80 cm, B. 50 cm, H. 41 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 4259071

DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:24:00 DKK 900
Samling koloreret kobberstik (6)
Samling koloreret kobberstik (6). Samling koloreret kobberstik bestående af: 'Portugal - La prise du voile' malet af Seyfforth 35 x 26 cm (46,5 x 37,5 cm), 'Un Rempart D'Afrique' malet af Vallou de Villeneuve 45 x 35 cm (56 x 46 cm), 'Pologne - Les exilés' malet af Parris 35 x 26 cm (46,5 x 37,5 cm) (glas itu), 'Suisse - Jeune ... Varenr: 4302474 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:25:00 DKK 300
Tysk kaminur af bronze 1900 tallet
Tysk kaminur af bronze 1900 tallet. Kaminur af patineret bronze, urskive af messing med hvidemaljerede plaketter med romertal. Tyskland 1900-tallet. H. 61 cm, B. 37 cm. Optræksnøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, messingskiver mangler på frontskiven. Varenr: 4315614 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:25:00 DKK 350
Lysskilt 'Elna Symaskiner'
Lysskilt 'Elna Symaskiner'. Lysskilt 'Elna Symaskiner' udendørs lysskilt til topmontering. H. 79 cm, B. 59 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4315654 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:30:00 DKK 300
Sigurd Resell. Falcon loungestol
Sigurd Resell. Falcon loungestol . Sigurd Resell, Falcon lounge stol med stel af formbøjet mørkbejdset bøg, udspændt med kanvas, hynde betrukket med brunt læder. H. 98 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4315250 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:30:00 DKK 850
Betina Brantlov. 'Ellen'. Olie på lærred
Betina Brantlov. 'Ellen'. Olie på lærred. Betina Brantlov (f. 1980). 'Ellen'. Olie på lærred. Sign. Betina Brantlov. 120 x 90 cm (124 x 94 cm).Betina Brantlov er uddannet designer, skrædder og modelkonstruktør på Tekstilhåndværkerskolen i Aalborg, og har med sin kreative sans valgt at fokusere på billedkunsten, hvilket også har medført, ... Varenr: 4313197 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:30:00 DKK 425
Jaeger- Le Coultre. Atmos bordur
Jaeger- Le Coultre. Atmos bordur . Jaeger-Le Coultre. Bordur, model Atmos, i kasse af glas og forgyldt bronze, hvid urskive med arabertal og stregindeks. Transport sikring, stabilitationsskuer. H. 22,5 B. 18 D. 13,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Atmos-uret er fremstillet hos ... Varenr: 4315629 DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:30:00 DKK 2.400
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med sortlakerede bøgeben (3)
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med sortlakerede bøgeben (3) . RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med sortlakerede bøgeben. Affaset sort kant. Dansk designet og produceret. Består af følgende: Mellem bord. Farve Thistle: Ø. 60 cm, H. 50 cm. Mellem bord. Farve Glacier: Ø. 60 cm, H. 45 cm. Mellem bord. Farve Terril: Ø. 60 cm, H. 40 cm. Leveres ... Varenr: 4248213

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:34:00 DKK 1.800
Knud Vinther. Lænestol. Spiderchair Feeter med vævning i hvid 6 mm pp-flagline.
Knud Vinther. Lænestol. Spiderchair Feeter med vævning i hvid 6 mm pp-flagline.. Knud Vinther. Spiderchair Feeter med dobbelt trekantvævning i 6 mm pp-flagline, på et stel af poleret, rustfrit stål. Kan benyttes ude og inde. Varenr: 4313434

DKK 4.800 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:38:00 DKK 2.000
Mulberry, skuldertaske model Tan Bayswater
Mulberry, skuldertaske model Tan Bayswater. Mulberry Tan Bayswater. Taske i naturfarvet skind med bemalede detaljer i folkloristisk stil. Detaljer i messing. Stort rum indvendig med lommer. Nøgle og lås hænger på handtag. L. 34 cm. B. 15 cm. H. 23 cm. Dustbag medfølger. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4315382 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:45:00 DKK 700
Peter Bysted. To udendørslamper model Bysted (2)
Peter Bysted. To udendørslamper model Bysted (2). Peter Bysted. To udendørslamper af Cor-ten stål og støbejern. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 170 cm. Lamperne fremstår med brugsslitage og rust samt bule/revne på sokkel (2) Varenr: 4314807 DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:47:00 DKK 5.200
Peter Bysted. To udendørslamper model Bysted (2). Peter Bysted. To udendørslamper af Cor-ten stål og støbejern. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 170 cm. Lamperne fremstår med brugsslitage og rust samt bule på sokkel (2) Varenr: 4314813 DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2016 20:49:00 DKK 5.200
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>