Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Modelskib, Fregatten Jylland med fuld rigning
Modelskib, Fregatten Jylland med fuld rigning. Modelskib, 'Fregatten Jylland' af bemalet træ, metal og plast. Med fuld rigning. H. 63. L. 100 cm. Varenr: 3601059 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 19:45:00 DKK 675
Bo Arvid. cd. 'Coctail party in the light of sundown'. Olie på lærred
Bo Arvid. cd. 'Coctail party in the light of sundown'. Olie på lærred. Bo Arvid født 1963. 'Coctail party in the light of sundown'. Olie på lærred. Sign. Bo Arvid, samt bagpå sign. og dat.: St. Paul de Vence 2009. 81 x 65 cm. Uindrammet. Varenr: 3601380 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 19:48:00 DKK 1.600
Royal Copenhagen. Tre figurer af porcelæn. (3)
Royal Copenhagen. Tre figurer af porcelæn. (3). Royal Copenhagen. Tre figurer af porcelæn, best. af tyredreng 772, liggende kalv 1072, pige med kat 4631. (3) Varenr: 3601256 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 19:52:00 DKK 450
Berria Belador Pro racercykel.
Berria Belador Pro racercykel.. Berria Belador Pro racercykel. Vægt: 6,6kg Stel: Berria Belador Pro HMX Carbon Forgaffel: HMX Carbon Styr/Frempind: Ritchey WCS Sadelpind: Ritchey WCS Sadel: San Marco Concor Kranksæt: Rotor 3D Krankboks: Rotor BB4124 Skrifegreb: Shimano Dura Ace 9000 11speed Forskifter: Shimano Dura ... Varenr: 3579153 DKK 28.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 19:59:00 DKK 20.000
Claus Bjørn Larsen. Roskilde festival. Lambda-print.
Claus Bjørn Larsen. Roskilde festival. Lambda-print.. Claus Bjørn Larsen f. 1963. Reportagefoto. Roskilde festival. Lambda-print, Signeret Claus Bjørn Larsen Motivmål H: 66 x B: 99 cm. Med hele verden som arbejdsplads har Claus Bjørn Larsen i de sidste 25 år været en af Danmarks mest aktive professionelle fotografer, fra støvede ... Varenr: 3579832 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:01:00 DKK 375
Grønland, P.P. Afa:2 postfriskt luxuseksemplar. Att.:Lasse Nielsen.
Grønland, P.P. Afa:2 postfriskt luxuseksemplar. Att.:Lasse Nielsen.. Grønland, P.P. Afa:2 postfriskt luxuseksemplar. Att.:Lasse Nielsen. Denne auktion er del af en stor Frimærke Tema Auktion hos Lauritz.com Herning. Se alle auktionerne her Varenr: 3579603 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:02:00 DKK 7.000
Preben Henrik Høhrmann. cd. 'Fra de svenske skove'. Olie på lærred.
Preben Henrik Høhrmann. cd. 'Fra de svenske skove'. Olie på lærred.. Preben Henrik Høhrmann født 1940. 'Fra de svenske skove'. Olie på lærred. Sign. P.H. 60 x 120 cm. (64x124) Varenr: 3597456 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:03:00 DKK 300
Grønland, P.P. Afa:1 postfriskt pragteksemplar. Att.:Lasse Nielsen.
Grønland, P.P. Afa:1 postfriskt pragteksemplar. Att.:Lasse Nielsen.. Grønland, P.P. Afa:1 postfriskt pragteksemplar. Att.:Lasse Nielsen. Denne auktion er del af en stor Frimærke Tema Auktion hos Lauritz.com Herning. Se alle auktionerne her Varenr: 3579602 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:11:00 DKK 5.000
Charles Eames & George Nelson. Rundt spisebord Ø. 121 cm
Charles Eames & George Nelson. Rundt spisebord Ø. 121 cm . Charles Eames & George Nelson. Rundt spisebord / 'Segmented Table'. Stel med hvidlakeret søjle og firpasfod i forkromet aluminium. Original plade af hvid laminat. Ø. 121cm. H. 73cm. Formgivet 1964. Fremstillet hos Herman Miller. Mærket herfra. Fremstår med brugsspor, anløbet stel, mærker og ... Varenr: 3602427 DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:17:00 DKK 325
Hans J. Wegner. Briks / sovesofa, stel af egtræ.
Hans J. Wegner. Briks / sovesofa, stel af egtræ.. H. J. Wegner. Briks / sovesofa, stel af egtræ, betrukket med uld. Fremstillet hos Getama. L. 206 cm. Fremstår med alm. brugspræg, pletter, ridser og mærker. Varenr: 3563136 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:20:00 DKK 625
Grønland, afa: 20a-25a postfriskt pragt sæt. Att.:Wowern.
Grønland, afa: 20a-25a postfriskt pragt sæt. Att.:Wowern.. Grønland, afa: 20a-25a postfriskt pragt sæt. Att.:Wowern. Denne auktion er del af en stor Frimærke Tema Auktion hos Lauritz.com Herning. Se alle auktionerne her Varenr: 3579608 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:22:00 DKK 5.600
Signe Hougaard Hansen. 'Ugler i natten'
Signe Hougaard Hansen. 'Ugler i natten'. Signe Hougaard Hansen født 1975. 'Ugler i natten'. Akryl på lærred. 100 x 100 cm. Signeret på forsiden 'Signe Hougaard'. Signeret og betitlet på bagsiden: ''. Uddannelse Århus kunstakademi Medlem af kunstnersammenslutningen Nybro Om Signe Hougaard af Tom Jørgensen, Kunstavisen ... Varenr: 3561110 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:28:00 DKK 425
Bang og Olufsen. BeoLab 15 – 16 Ampilifire 1 i. indbygningshøjtalere. (3)
Bang og Olufsen. BeoLab 15 – 16 Ampilifire 1 i. indbygningshøjtalere. (3). Bang og Olufsen. BeoLab 15 – 16 Ampilifire 1 i. indbygningshøjtalere. Udstillingsmodel med minimal brugspræg. Der gives 12 måneders garanti på denne vare fra købsdato. Varenr: 3579599 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:34:00 DKK 10.000
Ukendt møbelproducent. Tre og to pers. sofa betrukket med brunt læder. (2).
Ukendt møbelproducent. Tre og to pers. sofa betrukket med brunt læder. (2). . Ukendt møbelproducent. Tre og to pers. sofa betrukket med brunt læder. Ben af bejset træ. H. 83 cm., D. 90 cm., B. 160-190 cm. Fremstår med alm. let brugspræg, samt skjold på armlæn. (2) Varenr: 3598836 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:39:00 DKK 325
Bang & Olufsen. Beolab 8000 Højttalere (2)
Bang & Olufsen. Beolab 8000 Højttalere (2) . Bang & Olufsen. Par BeoLab 8000 højtalere. Blyantsformede kabinetter af poleret aluminium med sort frontstof. H. 132 cm. Alm. let brugspræg. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3601571 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:41:00 DKK 3.500
Grønland, afa:1 annuleret med violet ovalstempel: Kolonien Egedsminde, pragteksemplar. Att.:Lasse Nielsen.
Grønland, afa:1 annuleret med violet ovalstempel: Kolonien Egedsminde, pragteksemplar. Att.:Lasse Nielsen.. Grønland, afa:1 annuleret med violet ovalstempel: Kolonien Egedsminde, pragteksemplar. Att.:Lasse Nielsen. Denne auktion er del af en stor Frimærke Tema Auktion hos Lauritz.com Herning. Se alle auktionerne her Varenr: 3579605 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:43:00 DKK 5.000
Bo Arvid.  cd. 'Carnival Parade'. Olie på lærred.
Bo Arvid. cd. 'Carnival Parade'. Olie på lærred.. Bo Arvid født 1963. 'Carnival Parade'. Olie på lærred. Sign. Bo Arvid, samt bagpå sign. og dat.: Nice 2009. 130 x 97 cm. Uindrammet. Varenr: 3601378 DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:45:00 DKK 1.400
Grønland, Facit: P3 IIC2 med eftertakket bund, pragteksemplar. Att.:Lasse Nielsen og Møller.
Grønland, Facit: P3 IIC2 med eftertakket bund, pragteksemplar. Att.:Lasse Nielsen og Møller.. Grønland, Facit: P3 IIC2 med eftertakket bund, pragteksemplar. Att.:Lasse Nielsen og Møller. Denne auktion er del af en stor Frimærke Tema Auktion hos Lauritz.com Herning. Se alle auktionerne her Varenr: 3579607 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 20:56:00 DKK 10.000
Arrieta. Sidelås Tripplesæt kal. 12/70,
Arrieta. Sidelås Tripplesæt kal. 12/70, . Arrieta y Co. Tripplesæt Sidelåsbøsser S/S kal. 12/70. LL 64 cm OAL 106 cm. Ejektor, Purdey tap, fangsikring. flammehærdet bascule, helt graveret med florale motiver, forgyldte ejektorhaner, spændestænger, indikator for spændte låse. Tranboring:18,5 / 18,2 på alle løb. Alle tre geværer ... Varenr: 3575190 DKK 150.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 21:15:00 DKK 120.000
Grønland, afa: 17x-25x kopmplet postfrisk sæt, alle med attester.
Grønland, afa: 17x-25x kopmplet postfrisk sæt, alle med attester.. Grønland, afa: 17x-25x kopmplet postfrisk sæt, alle med attester. 6 mærker med prøvningsstempler på bagsiden. Sjældent sæt. Afa: 67000. Denne auktion er del af en stor Frimærke Tema Auktion hos Lauritz.com Herning. Se alle auktionerne her Varenr: 3579614 DKK 40.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 21:15:00 DKK 32.000
Pendel, Louis Poulsen , Septima 5. Patt. Appl. Poul Henningsen
Pendel, Louis Poulsen , Septima 5. Patt. Appl. Poul Henningsen . Poul Henningsen. Septima 5 / syvskærmskrone med skærmsæt af ravfarvet glas med matterede striber. Fatningshus af forniklet metal. Fremstillet hos Louis Poulsen i 1928. Stemplet Patt Appl. Fremstår i fuldstændig original stand, dog med afslag på kronen. Sjælden udbudt. Original hæfte medfølger. ... Varenr: 3573382 DKK 220.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-11-2014 21:34:00 DKK 175.000
Diverse glas og krystalglas. (8)
Diverse glas og krystalglas. (8). Diverse glas og krystalglas, delvis prydet med slibninger, best. af todelt opsat, kande, tre karafler og større samt to mindre fyrfade. Største H. 29 cm. Opsats fremstår med større og mindre kanthak. (8) Varenr: 3602688 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 03-11-2014 14:57:36 DKK 325
To armstole og stol (3)
To armstole og stol (3). To armstole af lakeret bøgetræ, betrukket med henholdsvis sort uld og kunstskind samt stol af sortlakeret træ, betrukket med grå uld, de to udført hos Magnus Olesen med etiket herfra. Armstol med kunstskind med revner i skind på ryg. (3) Varenr: 3559152 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 03-11-2014 17:07:23 DKK 300
Preben Henrik Høhrmann. cd. 'Nemmer'. Olie på lærred.
Preben Henrik Høhrmann. cd. 'Nemmer'. Olie på lærred.. Preben Henrik Høhrmann født 1940. 'Nemmer'. Olie på lærred. Sign. P.H. 08 samt betegnet på bagsiden. 80 x 110 cm. (84,5x114,5) Varenr: 3597431 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 03-11-2014 18:52:00 DKK 300
Claus Bjørn Larsen. Swimming pool, Egypten. Signeret Foto.
Claus Bjørn Larsen. Swimming pool, Egypten. Signeret Foto.. Claus Bjørn Larsen f. 1963. Reportagefoto, Egypten. Lambda-print, Signeret Claus Bjørn Larsen Motivmål H: 66 x B: 99 cm. Med hele verden som arbejdsplads har Claus Bjørn Larsen i de sidste 25 år været en af Danmarks mest aktive professionelle fotografer, fra støvede brændpunkter i ... Varenr: 3579830 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-11-2014 19:36:00 DKK 2.300
Håndlavet vintønde i fransk egetræ fra 2010.
Håndlavet vintønde i fransk egetræ fra 2010.. Håndlavet vintønde i fransk egetræ, rumindhold 225 liter. Højde ca. 95 cm x midten dia. ca. 70 cm x dia. ca. 59 cm i top og bund. Tønden har i top og bund flettet kant af hasselnøddegrene, og ellers galvaniserede. bånd. Tønden er fra 2010 og kommer fra 2. GCC slottet Gruaud Larose i St. Julien, ... Varenr: 3581889 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 03-11-2014 20:36:00 DKK 750
Grønland, med stor samling 52stk. pakkeporto bl.a. Nr.1 og 2stk. Nr.3 mfl.
Grønland, med stor samling 52stk. pakkeporto bl.a. Nr.1 og 2stk. Nr.3 mfl.. Grønland, med stor samling 52stk. pakkeporto bl.a. Nr.1 og 2stk. Nr.3 mfl. Pakkeporto mærkerne er i pæn stempel kvalitet og der mange bedre i mellem, dertil er der et Amerikaner sæt 1945 stemplet, Grønland går frem til 2002 og ser komplet ud inkl. miniark m.m. Varenr: 3577259 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-11-2014 20:54:00 DKK 8.000
Claus Bjørn Larsen. Soldater på øvelse. Signeret fotografi.
Claus Bjørn Larsen. Soldater på øvelse. Signeret fotografi. . Claus Bjørn Larsen f. 1963. Reportagefoto. Danske soldater på øvelse, Høvelte 2008. Print på 285 gr. Hahnemühle-papir. Sign. Claus Bjørn Larsen. Motivmål 66 x 99 cm. Med hele verden som arbejdsplads har Claus Bjørn Larsen i de sidste 25 år været en af Danmarks mest aktive professionelle ... Varenr: 3579821 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 04-11-2014 18:08:00 DKK 775
Einar Gross. Kystparti fra Blokhus. Olie på lærred
Einar Gross. Kystparti fra Blokhus. Olie på lærred. Einar Gross 1885-1962. Kystparti fra Blokhus. Olie på lærred. Sign. Einar Groos Blokhus 39. 58x69 (67x78). Varenr: 3604237 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 04-11-2014 19:11:00 DKK 325
Leo Arnak Pedersen, cd, Litografi 14/20
Leo Arnak Pedersen, cd, Litografi 14/20. Leo Arnak Pedersen født 1937. Litografi. Komposition uden titel. Sign. og nummereret i bly ''Arnak 85' og nummeret 14/20. Måler. 51 x 72 cm. (70 x 89cm.). Vigtigste udstillinger: Galerie Moderne, Silkeborg 1962-63; .Fr. havn Kunstmus. 1987-89; Kunstnernes påskeudstilling 1961, 1970, 1981, ... Varenr: 3569354 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 04-11-2014 19:18:00 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8  >>