Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Par lænestole, læder (2)
Par lænestole, læder (2). Par lænestole med stel af bejdset formspændt bøg, sider samt løs hynde betrukket med knapsyet læder. H: ca. 84 cm. Fremstår med patina. (2) Varenr: 4703056 DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 21:06:00 DKK 1.400
Gelænder i rustfri stål til båd / sejlbåd (2).
Gelænder i rustfri stål til båd / sejlbåd (2).. Gelænder i rustfri stål til båd / sejlbåd. L. ca. 210 cm., H. 53 cm., D. 50 cm. Lette brugsspor (2). Varenr: 4699994 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 21:15:00 DKK 300
Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina. Sæt 'Tolomeo ' arkitektlamper Artemide. (2).
Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina. Sæt 'Tolomeo ' arkitektlamper Artemide. (2). . Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina. Sæt bordlamper med stel og fod af forkromet metal, skærm af aluminium. H 60 - 120 cm. Fremstillet hos Artemide, model Tolomeo. Fremstår med brugsspor (2). Varenr: 4699181 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 21:16:00 DKK 1.200
Spieler til båd ca. 70 kvm. Passer bla. til Albin Ballad
Spieler til båd ca. 70 kvm. Passer bla. til Albin Ballad. Spieler til båd ca. 70 kvm. Passer bla. til Albin Ballad. Lette brugsspor. Opbevaringspose medfølger. Varenr: 4699996 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 21:19:00 DKK 700
Knud Vinther, Corollo.dk 4 lænestol i Burgundy naturflet
Knud Vinther, Corollo.dk 4 lænestol i Burgundy naturflet. Knud Vinther, Corollo.dk 4 lænestol i Burgundy naturflet, samt knapsyet hynde i grånistret møbelstof, fremstillet som yder- og inderside med et indvendigt stel af stål i hulrummet, med påmonterede ben af rustfrti stål. 'Seasalt II' hynde betrukket med møbelstof medfølger. Stolen er fremstillet ... Varenr: 4701049

DKK 5.900 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 21:19:00 DKK 1.500
Freeride/Freestyle. Samling Kite udstyr
Freeride/Freestyle. Samling Kite udstyr. Freeride/Freestyle. Samling allround Kite udstyr, Slingshot RPM, bygget i ''bomb proff' konstruktion, to størrelser, pumpe og bar medfølger. Velegnet til nybegynderen og den øvede kitesurfer. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4678543 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 21:21:04 DKK 1.650
Naish Torch. Samling Kite udstyr (3)
Naish Torch. Samling Kite udstyr (3). Naish Torch. Samling Kite udstyr, C-kite udstyr, kan bruges til både bølger, freeride og freestyle, tre forskellige størrelser, bar og pumpe medfølger. Velegnet til nye og øvede kitesurfere. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4678541 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 21:21:25 DKK 3.000
Dansk møbelproducent. Ellipseformet spisebord med tillægsplade
Dansk møbelproducent. Ellipseformet spisebord med tillægsplade. Dansk møbelproducent. Ellipseformet spisebord med tillægsplade. Sortmalet ask. Ø 100 cm. L 150 B 100 cm. H 73 cm. Tilspidsede forkromede ben. Udstillingsmodel. Varenr: 4703423

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 21:23:15 DKK 300
Lone Schebye. 'Lioness'. Akryl på lærred
Lone Schebye. 'Lioness'. Akryl på lærred. 'Lioness' af Lone Schebye. Akryl på lærred. Usign. 100 x 120 cm. Uden ramme. Kunstneren 'Portrætsnedkeren' Lone Schebye arbejder med portrætgenren, hvor hun skildrer forskellige personligheder med fokus på diversiteten i mennesker. Det er især etnicitet og skævheder, der inspirerer Schebye. Varenr: 4700929 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 21:30:00 DKK 400
Ubekendt kunstner. Marineparti. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Marineparti. Olie på lærred. Marineparti af ubekendt kunstner, olie på lærred, utydelig sign. 67 x 97 cm (77 x 107 cm). Få afskalninger. Varenr: 4697310 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 12:45:14 DKK 300
Sixpence. 'Misilskjold'. Skulptur af mixed media
Sixpence. 'Misilskjold'. Skulptur af mixed media. 'Misilskjold' af Sixpence (f. 1951). Skulptur af mixed media. Sign. og dat. Sixpence 2017. H. 58 cm. Varenr: 4697215 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 12:45:25 DKK 300
Sixpence. 'Modsætninger mødes'. Skulptur af mixed media
Sixpence. 'Modsætninger mødes'. Skulptur af mixed media. 'Modsætninger mødes' af Sixpence (f. 1951). Skulptur af mixed media. Sign. og dat. Sixpence 2016. L. 53 cm. Søren ”SIXPENCE” Larsen er autodidakt kunster, født i Glostrup i 1951 og er nu bosiddende på Mors. Hans formsprog udtrykkes gennem en fri leg med materialer og humoristiske ordspil. Varenr: 4681709 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 12:45:35 DKK 300
Kommode i metal med hjul
Kommode i metal med hjul. Kommode i metal med hjul. 6 skuffer og en stor trådkurv. I original emballagel: 52 cm B: 41 cm, H: 104 cm. Varenr: 4697274

DKK 2.900 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 12:46:09 DKK 550
TechnoMarine armbåndsur model Blue manta 213003
TechnoMarine armbåndsur model Blue manta 213003. TechnoMarine armbåndsur model Blue manta 213003. Urkasse i rustfrit stål, med 68 brillanter i alt 0.25ct Wesselton/H Klarhed SI1. samt integreret lænke i rustfrit stål med hvide keramiske indlæg og butterfly lås. Lynette med hvide keramiske indlæg. Hvid urskive med timemarkeringer. Time-, minut- ... Varenr: 4697267

DKK 9.100 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 12:46:41 DKK 2.100
Indiske skabe med udskæringer (2)
Indiske skabe med udskæringer (2). Par Indiske skabe af massiv mahogni rigt prydet med udskæringer i form af fugle og stiliseret bladværk. Låger med messingrosetter. Ringhanke af jern. Hvert skab måler: H. 96 cm. B. 60 cm. D. 50 cm. Fremstår med enkelte ridser/mærker. (2) Varenr: 4703962 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 13:31:59 DKK 325
Sofa og lænestole af massiv rosentræ med udskæringer (5)
Sofa og lænestole af massiv rosentræ med udskæringer (5). Sofa og lænestole af massiv rosentræ prydet med udskæringer, løse sædehynder samt puder. H: 94. Længde på sofa: 184 cm. (5) Varenr: 4703958 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 13:36:02 DKK 700
Ukendt fotograf, parti fra Cuba, digitalprint
Ukendt fotograf, parti fra Cuba, digitalprint. Ukendt fotograf, parti fra Cuba, fotografi, digitalprint, 58 x 39 cm (106 x 72 cm). Monteret i 32 mm bred børstet aluminiums ramme. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4704069 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 14:08:37 DKK 300
Werner Schou. Fire pendler (4)
Werner Schou. Fire pendler (4). Werner Schou. Fire pendler bestående af: Pendel af kobber og sortlakeret metal med prismer Ø. 33 cm Pendel af hvidlakeret metal med prismer Ø. 18 cm Pendel af kobber og sortlakeret metal med prismer Ø. 43 cm Pendel fra dansk møbelproducent af kobber og sortlakeret metal Ø. 40 cm. Fremstår med... Varenr: 4704091 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 14:25:41 DKK 325
Hans-Agne Jakobsson (tilskrevet) . Par væg lamper af messing (2).
Hans-Agne Jakobsson (tilskrevet) . Par væg lamper af messing (2).. Hans-Agne Jakobsson (tilskrevet) . Par væg lamper af messing, hver med tre lyskilder. Hidrører fra Dansk kirke. H. 27 cm., B. 24 cm. Fremstår med alm. brugsspor, manglende messingbelægning. Se også varenummer 4672919 og 4674306 (2). Varenr: 4704089 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 14:31:44 DKK 425
Hans-Agne Jakobsson (tilskrevet) . Par væg lamper af messing (2).. Hans-Agne Jakobsson (tilskrevet) . Par væg lamper af messing, hver med tre lyskilder. Hidrører fra Dansk kirke. H. 27 cm., B. 24 cm. Fremstår med alm. brugsspor, manglende messingbelægning. Se også varenummer 4674305 og 4674306 (2). Varenr: 4704087 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 14:31:56 DKK 400
Dansk lampeproducent. Samling pendler (6)
Dansk lampeproducent. Samling pendler (6). Dansk lampeproducent. Samling pendler af metal med glasmontering på siderne, to store Ø. 30 cm af kobber og messinglakeret, fire små Ø.25 cm af messinglakeret. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 4704076 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 14:32:35 DKK 300
Samling diverse gulvlamper (13)
Samling diverse gulvlamper (13). Samling diverse gulvlamper, med stamme af metal og træ, forskellige skærme. H. 144-154 cm. Fremstår med brugsspor. (13) Varenr: 4704072 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 16:10:00 DKK 625
Nipu. Spisebord / skrivebord af egetræ
Nipu. Spisebord / skrivebord af egetræ. Nipu. Spisebord / skrivebord af egetræ, stel med aluminium. L. 158 cm B. 79 cm H. 73 cm. Alm. brugsslitage. Varenr: 4704062 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 16:31:00 DKK 300
Armand Marseille 6 stk. dukker med bisquit hoveder (6)
Armand Marseille 6 stk. dukker med bisquit hoveder (6). Armand Marseille 6 stk. dukker med bisquit hoveder og kroppe af komposit materiale, dukkerne har følgende stempler: 975 A11 M L:52cm. 990 A 14 M L:60cm (løs paryk + øjne faldet ind). 990 A 14 M L:60cm. 999 A 15 M L:63cm. 390 A 9 M L:60cm. M 0½. DEF. L:48cm. fremstår med aldersspor samt små ... Varenr: 4704071 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 17:09:00 DKK 375
Dansk møbelproducent. To pers. sofa
Dansk møbelproducent. To pers. sofa. Dansk møbelproducent. To pers. sofa, betrukket med brunt knapsyet, ben af bejdset træ H. 78 cm, sh. 40 cm, L. 155 cm. Fremstår med brugsspor, patina. Varenr: 4704054 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 18:11:00 DKK 425
Amerikanske havestole i ubehandlet massiv mahogni (2)
Amerikanske havestole i ubehandlet massiv mahogni (2). Amerikanske havestole i ubehandlet massiv mahogni (tidligere Chairman). Mål: L:94 x B:78 x H:91cm. (2) Varenr: 4704061

DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 18:23:00 DKK 3.200
BLYFRI. 'Globe' taske, sort kalveskind
BLYFRI. 'Globe' taske, sort kalveskind. BLYFRI. 'Globe' taske udført i sort kalveskind. Tasken fungerer som kabine-, ryg- og skulder taske. Tasken har stort rum i midt med plads til opbevaring af pc og rum på bagside til remme m.v. 45x30x20 cm. Kan bære op til 27 liter - 22 kg. BLYFRI er et dansk mærke. Dustbag medfølger. Varenr: 4689678

DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 18:24:00 DKK 300
BLYFRI. 'Cube' taske, sort kalveskind
BLYFRI. 'Cube' taske, sort kalveskind. BLYFRI. 'Cube' taske udført i sort kalveskind. Tasken fungerer som ryg-, skulder- og kabinetaske. Tasken har stort rum i midt med plads til opbevaring og rum på bagside til remme m.v. 52x34x20 cm. Kan bære op til 32 l - 27 kg. BLYFRI er et dansk mærke. Dustbag medfølger. Varenr: 4689642

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 18:25:00 DKK 300
Rolex Oyster Perpetual Superlative Chronometer model 114200 herreur fra 2016.
Rolex Oyster Perpetual Superlative Chronometer model 114200 herreur fra 2016.. Rolex, herrearmbåndsur, Oyster Perpetual Superlative Chronometer fra 09 - 2016 af stål. Model 114200 serial 59N28562. Purple farvet skive med stregindeks. Ø 34. Mekanisk Rolex urværk med automatisk optræk. Uret er monteret med original Rolex Oysterlænke af stål. Uret går. Fremstår ubrugt i ... Varenr: 4704063 DKK 32.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 19:08:00 DKK 22.000
Dansk møbelproducent. Samling stole af palisander (6)
Dansk møbelproducent. Samling stole af palisander (6). Dansk møbelproducent. Samling på seks forskellige stole af fineret palisander, betrukket med sort læder og møbelstof, H. 75-80 cm. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 4704057 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 19:12:00 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>