Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Georg Jensen: Oval armring af 18 kt. guld.
Georg Jensen: Oval armring af 18 kt. guld.. Georg Jensen: Oval armring, Dessin 302 udført i 18 kt. guld, prydet skiftende rundt, delvis glat og delvis snoet. Indvendigt. H.5,5 x B.6,8 cm. Vægt. 20 gr. Georg Jensen efter 1945. Fremstår med almindelig brugsspor. Varenr: 4175632 DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 20:57:00 DKK 4.100
Ole Lynggaard. 'LACE' ring af 18 kt. rødguld paveret med 1.13 ct.
Ole Lynggaard. 'LACE' ring af 18 kt. rødguld paveret med 1.13 ct.. Ole Lynggaard. 'LACE' ring udført i 18 kt. rødguld, paveret med 63 brillanter i alt 1.13 ct., Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS1. Ring Størrelse. 56 / 17,80. Model nr. A1761-405-56. Der Medfølges af originalt etui. Varen er ubrugt og ny. Vejledende udsalgspris: 68.500,- DKK Varenr: 4218265

DKK 45.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 20:57:00 DKK 25.000
Børge Mogensen, tremmestol, model 1790, bøg, fremstillet hos Fritz Hansen
Børge Mogensen, tremmestol, model 1790, bøg, fremstillet hos Fritz Hansen . Børge Mogensen. Tremmestol af lakeret bøg, model 1790. Fremstillet hos Fritz Hansen. Løse hynder originalt betrukket med ternet uld. Fremstår med alm. brugsspor, betræk med slitage og pletter. Varenr: 4275512 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 20:58:00 DKK 1.800
Faustino I Gran Reserva og Tinto Reserva (6)
Faustino I Gran Reserva og Tinto Reserva (6). 1 fl. Faustino I Gran Reserva 1964 og 1989 4 fl. Faustino I Tinto Reserva 1970 Stand A og A/B. Vinen har været korrekt opbevaret. I alt 6 fl. (6) Lauritz.com indestår ikke for vinens drikkelighed. Læs mere om vin her Varenr: 4277932 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 21:00:00 DKK 875
Prada. Dame solbrille, model SPR 05P
Prada. Dame solbrille, model SPR 05P. Prada. Dame solbrille, model SPR 05P, med flerfarvet stel. Udstillingsmodel, minimale håndteringsspor. Varenr: 4272635

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 21:00:00 DKK 475
Butterfly chair / Flagermusstol, naturfarvet skind
Butterfly chair / Flagermusstol, naturfarvet skind . Butterflystol / Flagermusstol. Stolen er udspændt med naturfarvet skind, kobberfarvet rørstel. H. 94 cm, siddeh. 36 cm, B. 74 cm. Fremstår ny i original emballage. Varenr: 4280091 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 21:05:00 DKK 750
Arne Norell. To-pers. sofa og to hvilestole, model Ilona (3).
Arne Norell. To-pers. sofa og to hvilestole, model Ilona (3).. Arne Norell. To-personers sofa med stel af bejdset bøg udspændt med kernelæder, løse, hynder betrukket med lyst brunt skind. Model Ilona. L. 150 cm., H. 73 cm., D. 79 cm. samt par hvilestole med stel af bejdset bøgetræ, udspændt med kernelæder, løse hynder betrukket med lyst brunt skind H. 73 ... Varenr: 4275423 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 21:10:00 DKK 6.400
Ukendt møbelsnedker. To pers. sofa samt par hvilestole betrukket med lyst læder. (3)
Ukendt møbelsnedker. To pers. sofa samt par hvilestole betrukket med lyst læder. (3). Ukendt møbelsnedker. To pers. sofa B. 122 cm., H. 80 cm., D. 80 cm., samt par dybe loungestole B. 65 cm., D. 80 cm., H. 80 cm., stel af træ betrukket med sømbeslået lyst læder, løse sædehynder. Første halvdel af 1900 tallet. Fremstår med alm. alders/brugsspor. (3) Varenr: 4276951 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 21:13:00 DKK 475
Trehjulet Viktor 3 Senior-cykel
Trehjulet Viktor 3 Senior-cykel . Trehjulet Viktor seniorcykel bla. med lav indstigningshøjde, 3 gear, godkendt lås m.m. Fremstår med brugspræg. L. ca. 165 cm. H. 110 cm. Varenr: 4279624 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 21:13:00 DKK 925
Hans J. Wegner. Tre-personers sofa, model GE 236/3
Hans J. Wegner. Tre-personers sofa, model GE 236/3 . Hans J. Wegner 1914-2007. Tre-pers. sofa, model GE-236/3, med stel af egetræ, løse springhynder betrukket med brunt fjøjl. Fremstillet hos Getama. L. 210 cm. D. 80 cm. H. 80 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Betræk med enkelte huller samt pletter. Se også varenr. 4276945 Varenr: 4276944 DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 21:14:00 DKK 6.200
Samling på 20 diverse Hjort figurer (20)
Samling på 20 diverse Hjort figurer (20). Samling på 20 diverse Hjort figurer : 8 damer i egnsdragter, 6 herre i egnsdragter, 2 engle, 2 fugle, 2 rundkirker. To damer i egnsdragter med minimalt chipafslag. (20) Varenr: 4276370 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 21:14:00 DKK 1.500
25 Italienske stigeled
25 Italienske stigeled. Sammenskydelige stigeled af træ med beslag. Kan sættes sammen (max 4 længder). Hvert led måler :L 215 B 50 D 7 cm. Hidhørende fra Civilforsvaret, Mærket 'CF'. (25) Varenr: 4272117 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 21:16:00 DKK 875
Hans J. Wegner. Lænestol høj model GE290A med fodskammel af eg (2)
Hans J. Wegner. Lænestol høj model GE290A med fodskammel af eg (2) . Hans J. Wegner 1914-2007. Højrygget stol af massivt egetræ, model GE290A med tilhørende skammel. Løse springhynder betrukket med brunt fløjl. Formgivet 1953. Fremstillet hos Getama. Fremstår med alm. brugsspor. Skammel med rep. på lamel. Litt. Noritsugu Oda: 'Hans J. Wegner's 100 Chairs' s. ... Varenr: 4276945 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 21:20:00 DKK 4.300
Jydepejsen. Væghængt brændeovn model Eos Wall.
Jydepejsen. Væghængt brændeovn model Eos Wall. . Jydepejsen. Væghængt brændeovn model Eos Wall. Farve: Sort Greb: Koldt greb Brænderumslåge: Standard Røgudgang: Top eller bag Støbejernsstuds Støbejernsbund/Vermiculite Askeskuffe: ja Lufttilførsel: DuplicAir Beklædning: Støbejern Specifikationer: Vægt: 180 kg Effekt: 3-7 ... Varenr: 4188739

DKK 11.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2016 21:25:00 DKK 7.000
Vitrineskab af olieret egetræ.
Vitrineskab af olieret egetræ.. Vitrineskab af olieret egetræ front med to glasdøre bag hvilke hylder af eg. 2000 tallet. Indlagt lys. H. 199 cm.,. B. 104,5.cm., D. 50 cm. Fremstår med alm. brugspræg. Se også varenr. 4242128 Varenr: 4279489 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 10:23:45 DKK 350
Tibo CD afspiller (CDP-100) samt to højtalere (Model TA 4) ( (3)
Tibo CD afspiller (CDP-100) samt to højtalere (Model TA 4) ( (3). Tibo CD afspiller (CDP-100) Lydformater: CD, CD-R, HDCD, MP3, WMA, DAC sampling Forvrængning: <0,1% Frekvensområde: 20Hz-20KHz S/N >0 dB Mål: 430 x 285 x 50 mm Bemærk: Engelsk stik. Fjernbetjening medfølger. Samt to højtalere med forstærker (Model TA ). Fremstår ubrugt, i original ... Varenr: 4279602 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 11:02:10 DKK 325
Marklin togsæt Delta 2915, Hobby 2905, Set-Ho T1 samt ekstra skinner og vogne. (6)
Marklin togsæt Delta 2915, Hobby 2905, Set-Ho T1 samt ekstra skinner og vogne. (6). Marklin togsæt Delta 2915, Hobby 2905, Set-Ho T1 samt ekstra skinner og vogne. (6) Skinnerne er let anløbene, alt står med brugsspor. Varenr: 4279621 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 11:08:21 DKK 550
Fire kinesiske vaser af porcelæn og en lampe, 1900-tallet (5)
Fire kinesiske vaser af porcelæn og en lampe, 1900-tallet (5). Fire kinesiske vaser af porcelæn og en lampe, dekoreret i polykrom glasur med figurscener og kinesiske tegn. H. på vaserne 28-28,5 cm, Ø. 12 cm. Lampe H. med montering 56 cm. 1900-tallet. (5) Varenr: 4279841 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 12:16:47 DKK 300
Par cykelstativer i galvaniseret stål. (2)
Par cykelstativer i galvaniseret stål. (2). Par cykelstativer i galvaniseret stål med plads til 3 og 4 cykler. L. 103-141 cm., D. 34 cm., H. 35 cm. Fremstår med alm. let brugspræg. (2) Modelfotos. Varenr: 4279927 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 12:41:02 DKK 325
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med sortlakerede bøgeben (3)
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med sortlakerede bøgeben (3) . RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med sortlakerede bøgeben. Affaset sort kant. Dansk designet og produceret. Består af følgende: Lille bord. Farve: Thistle. Ø. 50 cm, H. 40 cm. Mellem bord. Farve: CrystalWhite. Ø. 60 cm, H. 45 cm. Mellem bord. Farve: CrystalWhite. Ø. 60 cm, H. 45 ... Varenr: 4247947

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 13:39:00 DKK 1.800
Dansk møbelproducent. Sæt på ni stole af eg (9).
Dansk møbelproducent. Sæt på ni stole af eg (9).. Dansk møbelproducent. Sæt på ni stole af eg hvoraf de fem er med armlæn, sæde betrukket med gråt stof. H. 77 cm., B. 48-61 cm. Fremstår med alm. brugsspor (9). Varenr: 4280118 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 14:20:55 DKK 350
Erik Buch. Fem armstole af palisander og teak (5)
Erik Buch. Fem armstole af palisander og teak (5). Erik Buck, 3 armstole med stel af palisander og 2 armstole af teak, betrukket med blåt uld. Fremstillet hos Ørum Møbelfabrik, model 67 A. 1960'erne. Fremstår med alm. brugsspor, en stol med rep. på armlæn, flere stole mangler skruepropper. (5) Varenr: 4280160 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 14:36:30 DKK 6.400
Movado 'The Museum Watch' Damearmbåndsur
Movado 'The Museum Watch' Damearmbåndsur. Movado 'The Museum Watch' Damrearmbåndsur af stål med lænke og butterfly lås, ref. 84. E3.1840, Safirglas, quartz værk, sort skive mrk. Movado Swiss Quartz med time- og minutviser. Ø 26 mm. (ekskl. krone). Movado æske og 'International Service garantibevis (ustemplet) medfølger. Vejledende ... Varenr: 3999719

DKK 4.200 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 14:38:00 DKK 1.500
Foster 'Quadra' Køkkenvask. 1215/860
Foster 'Quadra' Køkkenvask. 1215/860. Foster 'Quadra' Køkkenvask. 1215/860. Fremstillet af rustfri stål. 50 x 55 cm. D. 20 cm. Til montering under bordplade. Diamantformet bund. Emballagen kan være beskadiget eller åbnet. Varenr: 4016614

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 15:12:00 DKK 300
Stort parti LPèr , bestående af både danske og udenlandske kunstnere, indenfor  Pop, rock, jazz, Blues, klassisk, Country.
Stort parti LPèr , bestående af både danske og udenlandske kunstnere, indenfor Pop, rock, jazz, Blues, klassisk, Country.. Stort parti LPèr , bestående af både danske og udenlandske kunstnere, indenfor Pop, rock, jazz, Blues, klassisk, Country. West side story, Michel Petri, Electric Light Orchestra, The Great Starrs, The Poice, Shu-bi--dua, Sade, Sylvester Fremstår i variabel stand. Brugsspor. Dubletter, fejl og ... Varenr: 4253418 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 16:18:00 DKK 1.400
eco2Mtb, Mountainbike. 19' Stel, Sort
eco2Mtb, Mountainbike. 19' Stel, Sort. eco2Mtb Mountainbike. Stel: Recycled Alloy 6061, 19" (58-60 cm) Forgaffel: Manitou Tower Camp Skærmsæt: Sunnywheel SW-DH7. Farve: Sort Bremser for- og bag: Shimano Hydraulistiske skivebremser Gear: Shimano Deore XT 27. Krank: Shimano FC-M542-S 29" hjul. Dæk: 29 x 2.0 Geax Borro ... Varenr: 3998803

DKK 6.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 16:19:28 DKK 3.600
Friedensreich Hundertwasser. Komposition. Serigrafi (cd)
Friedensreich Hundertwasser. Komposition. Serigrafi (cd). Friedensreich Hundertwasser (1928-2000). Komposition. Serigrafi. Tryksigneret på forsiden Hundertwasser. Fra serien Regentag. 48 x 65 cm (67 x 82 cm). Dette er sæt nr. 37/3000. (cd) Varenr: 4242079 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 16:29:00 DKK 4.600
D&G Dolce & Gabbana armbåndsur.
D&G Dolce & Gabbana armbåndsur.. Dolce & Gabbana armbåndsur model DW0346 af forgyldt stål. Urskive mrk. D&G, med Time og minutviser, champagne farvet skive. urkasse har facetslebne hvide sten på siden, leddelt lænke med smykkelås. vandtæt til 3ATM. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4139266

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 16:40:00 DKK 825
Christina London damearmbåndsur med diamanter.
Christina London damearmbåndsur med diamanter.. Christina of London, dameur med urkasse med krokopræget læderrem. Urskiven af 2-lags Mother of Pearl. Time, minut og sekundviser, Safirglas. Urkasse/lunetten er prydet med talrige diamater Farve: Top Wesselton. Klarhed: vvs. Swis made quartz værk. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. ... Varenr: 4139326

DKK 5.800 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 16:40:00 DKK 3.000
Alfex armbåndsur med chronograph.
Alfex armbåndsur med chronograph.. Alfex armbåndsur model 5678 med chronograph. Udført i forgyldt stål (Double) med zirkon besat lunette. Uret har integreret lænke med foldelås. Hvid perlemors skive, time, minut, sekundviser. samt datoanvisning. Chronograph / stopursfunktion, Vandtæt til 5 ATM. Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 4139342

DKK 2.600 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 16:40:00 DKK 1.800
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>