Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
DESIGNA Badeværelsesarrangement. Model Va Bene
DESIGNA Badeværelsesarrangement. Model Va Bene. DESIGNA Badeværelsesarrangement. Model Va Bene. Designet og produceret i Danmark. Vejl. udsalgspris kr. 6.176,00 Se Plantegning for mål og opstilling. Der er tale om en udstillingsmodel, hvorfor brugsspor relateret hertil kan forekomme. Badet er demonteret og klar til udlevering Varenr: 4307078

DKK 4.100 DK, Herning, Engdahlsvej 22-01-2017 19:36:00 DKK 900
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben  (3)
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben (3). RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben. Affaset kant. Dansk designet og produceret. Består af følgende: Lille bord: Ø. 50 cm, H. 45 cm. Mellem bord: Ø. 60 cm, H. 50 cm. Stort bord: Ø. 60 cm, H. 50 cm. Leveres samlet. (3) Varenr: 4368472

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-01-2017 19:39:00 DKK 1.800
Hans. J. Wegner. Sæt på tolv Y- stole, asketræ model CH-24 (12).
Hans. J. Wegner. Sæt på tolv Y- stole, asketræ model CH-24 (12).. Hans J. Wegner 1914-2007. Tolv Y- stole med stel af ask, sæde flettet med papirgarn. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH-24, formgivet i 1950. Små brugsspor. To stole med mindre skjold på sæde. (12) Varenr: 4534154 DKK 42.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-01-2017 20:47:00 DKK 33.000
Arne Jacobsen. Skammel til Ægget model 3127 1960erne, originalt betrukket.
Arne Jacobsen. Skammel til Ægget model 3127 1960erne, originalt betrukket.. Arne Jacobsen. Skammel til 'Ægget'. Originalt betrukket med originalt patineret skind, firpas fod af helstøbt profileret aluminium. Formgivet 1958. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3127. Litteratur: C Thau / K. Vindum 'Arne Jacobsen' 1998 Bl.a omtalt s. 144, 432 gengivet s. 433, 438-439, 467, ... Varenr: 4533981 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-01-2017 21:32:00 DKK 6.000
Sam Larsson for DUX. Hyndesæt til Fenix hvilestol
Sam Larsson for DUX. Hyndesæt til Fenix hvilestol. Sam Larsson for DUX. Hyndesæt betrukket med sort skind til Fenix hvilestol. Fremstår patineret med alm. brugspræg. Varenr: 4534077 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 09:57:10 DKK 325
Geographical Norway herrejakke, model 'Andore' (L)
Geographical Norway herrejakke, model 'Andore' (L). Geographical Norway herrejakke, model 'Andore' af 100% polyester i farven sort, 3 lommer på front, lynlås samt hætte med aftagelig kunstpelsbesætning. Str. L. Varenr: 4527489

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 10:26:31 DKK 400
Leedox retro vinterjakke til mænd (24)
Leedox retro vinterjakke til mænd (24). Leedox vinterjakke. Leedox dunjakke retro jakke med kunstpels og træknapper. Effektiv åndbar og fleksibel isolering. Kasen indeholder følgende: Farve sort: 1 x S, 2 x M, 3 x L, 2 x XL, 1 x XXL Farve Eclipse Blue: 1 x S, 1 x M, 1 x L, 1 x XL, 1 x XXL Farve: Burnt Brown: 1 x S, 1 x M, 1 x L,... Varenr: 3857254

DKK 9.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 11:44:00 DKK 4.500
7 Dsign - Cyclo. Tæppe af cykelslanger. Red dot award vinner 2011
7 Dsign - Cyclo. Tæppe af cykelslanger. Red dot award vinner 2011 . 7 Dsign -Cyclo: Håndvævet tæppe fremstillet af opskårne cykelslanger. Tæppet er et økovenligt genbrugsprodukt, der er fremstillet uden brug af kemikalier. Tæppet er vejrbestandigt og kan bruges udendørs. Også genial til forteltet. Mål : 160x230 cm. Vinder af "Red dot" Award 2011. Tæppet er ... Varenr: 4508118

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 11:47:00 DKK 925
Stor hjørnesofa med chaiselong
Stor hjørnesofa med chaiselong. Stor hjørnesofa med chaiselong i sort alcantara, ben af stål. H. 85 cm, sh. 42 cm, L. 225+110 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4471801 DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 11:55:01 DKK 825
Royal Copenhagen, samling porcelæn 'Friisenborg' (87)
Royal Copenhagen, samling porcelæn 'Friisenborg' (87). Royal Copenhagen, samling porcelæn 'Friisenborg' bestående af: 13 middagstallerkener, 9 frokosttallerkener, 13 kagetallerkener, 3 dybe tallerkener Ø 22 cm, 6 dybe tallerkener Ø 24 cm, 3 dybe tallerkener Ø 25 cm, 11 kaffekopper, 12 underkopper, 2 flødekander, 4 kuvert smørtallerkener, 3 fade, hhv.... Varenr: 4534238 DKK 3.200 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 12:21:54 DKK 1.050
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (3)
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (3). Parti bestående af tre vindtætte og vandafvisende softshell jakker med udvendige lommer: Blå herrejakke i str. M, blå damejakke i str. S, samt turkis damejakke i str. XS. Jakkerne er udført i polyester og spandex. (3) Varenr: 4514426

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 12:22:00 DKK 300
Geographical Norway herrejakke, model 'Andore' (XL)
Geographical Norway herrejakke, model 'Andore' (XL). Geographical Norway herrejakke, model 'Andore' af 100% polyester i farven navy, 3 lommer på front, lynlås samt hætte med aftagelig kunstpelsbesætning. Str. XL. Varenr: 4517397

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 12:37:35 DKK 400
Knud Kyhn for Royal Copenhagen. Isbjørn af porcelæn
Knud Kyhn for Royal Copenhagen. Isbjørn af porcelæn. Knud Kyhn for Royal Copenhagen. Liggende isbjørn, nr. 21520. L 21 cm, H ca 13 cm. Sign. monogram KK. Varenr: 4534240 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 12:39:50 DKK 775
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (5)
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (5). Parti bestående af fem vindtætte og vandafvisende softshell jakker med udvendige lommer: Brun damejakke i str. L, rød damejakke i str. M, blå damejakke i str. M, sort damejakke med hætte i str. S samt hvid dame-/børnejakke i str. XS. Jakkerne er udført i polyester og spandex. (5) Varenr: 4533963

DKK 1.700 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 13:43:00 DKK 400
Par cykelstativer i galvaniseret stål. (2)
Par cykelstativer i galvaniseret stål. (2). Par cykelstativer i galvaniseret stål med plads til 3 og 4 cykler. L. 103-141 cm., D. 34 cm., H. 35 cm. Fremstår med alm. brugspræg. (2) Modelfotos. Varenr: 4536120 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 15:49:01 DKK 325
Rado damearmbåndsur
Rado damearmbåndsur. Rado damearmbåndsur Lys urskive med punktindeks. Keramisk urkasse B. 18 mm. Lænke af titanium og keramik med foldespænde. Quartzværk. Vandtæt til 30 m. Vejledende udsalgspris 10.800,00 Varenr: 4378041

DKK 7.600 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 16:59:04 DKK 4.900
Dansk møbelproducent. Hvilestol
Dansk møbelproducent. Hvilestol. Dansk møbelproducent. Hvilestol af formspændt træ, betrukket med møbelstof, armlæn betrukket med uld. H. 96 cm, sh. 38 cm, B. 80 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4528595 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 17:15:00 DKK 300
TechnoMarine damechronograf
TechnoMarine damechronograf. TechnoMarine damechronograf Lys urskive med gyldent stregindeks. Datorude og chronograffunktion. Urkasse af stål Ø40 mm. Gummirem samt værktøt til remskift. Vandtæt til 200m. Safirglas. Quartzværk. Vejledende udsalgspris 3.737,00 Varenr: 4378621

DKK 2.700 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 17:50:00 DKK 1.700
Sebastian Zachl, bordsæt
Sebastian Zachl, bordsæt . Sebastian Zachl. Bord, model Zachl, og fire skamler / stole, model Zachl 1. Bordplade og sæde samt spændben af fineret olieret birk, sarg af massiv olieret eg. Fremstillet af GEA. Bord H. 74 B. 76 D. 76 cm. Skammel/stol H. 46 B. 35 D. 35 cm. Leveres samlet. Samlevejledning medfølger på tysk med ... Varenr: 4411229

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 17:50:00 DKK 800
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med sortlakerede bøgeben (3)
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med sortlakerede bøgeben (3) . RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med sortlakerede bøgeben. Affaset sort kant. Dansk designet og produceret. Består af følgende: Lille bord. Farve: Thistle. Ø. 50 cm, H. 40 cm. Mellem bord. Farve: CrystalWhite. Ø. 60 cm, H. 45 cm. Mellem bord. Farve: CrystalWhite. Ø. 60 cm, H. 45 ... Varenr: 4248225

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 17:51:00 DKK 1.200
Håndvask af natursten, Forza, Black Marquine Marble.  samt stenskjul (2)
Håndvask af natursten, Forza, Black Marquine Marble. samt stenskjul (2). Håndvask, Forza, Black Marquine Marble. 42x42x12 cm, tykkelse 6 cm. Materiale: Kinesisk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Inklusive stenskjul, Black Marquine Marble, H: 20 cm. Armatur på foto medfølger ikke. (2) Varenr: 4242256

DKK 4.900 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 18:12:00 DKK 1.700
Spidshagl kal 5,5 mm, 144 æsker a 250 stk.
Spidshagl kal 5,5 mm, 144 æsker a 250 stk. . Blyhagl for luftgevær. Spidshagl kal 5,5 mm, 144 æsker a 250 stk. Jaggten/ tilladelse fordres. Varenr: 4501955

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 18:12:00 DKK 425
Håndvask af natursten, Innocente, Athens Grey Marble samt stenskjul. (2)
Håndvask af natursten, Innocente, Athens Grey Marble samt stenskjul. (2). Håndvask, Innocente, Athens Grey Marble. Ø42 cm, H 14 cm. Materiale: Græsk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Inklusive stenskjul, Athens Grey Marble, H: 20 cm. Armatur på foto medfølger ikke. (2) Varenr: 4368470

DKK 4.200 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 18:13:00 DKK 1.600
Søjlevask af natursten, Rhapsodi, Antique Forest Marble
Søjlevask af natursten, Rhapsodi, Antique Forest Marble. Søjlevask af natursten, Rhapsodi, Antique Forest Marble. H: 84, B: 40, D: 40 cm. Materiale: Italiensk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken skal afhentes i postnummer 8600 - aftales efter hammerslag. Der forefindes transportkasse som køber kan benytte til indpakning. Varenr: 4524692

DKK 16.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 18:16:00 DKK 4.800
Håndvask af natursten, Amorosso, Antique Forest Marble samt stenskjul.(2)
Håndvask af natursten, Amorosso, Antique Forest Marble samt stenskjul.(2). Håndvask af natursten, Amorosso, Antique Forest Marble samt stenskjul. 65 x 40 x 15 cm. Materiale: Kinesisk granit. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Inklusive stenskjul, Guanxi Black Granite, H: 20 cm. (2)Armatur på foto ... Varenr: 4339500

DKK 4.900 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 18:16:00 DKK 1.750
Håndvask af natursten, Innocente, Bluestone Marble samt stenskjul. (2)
Håndvask af natursten, Innocente, Bluestone Marble samt stenskjul. (2). Håndvask, Innocente, Bluestone Marble. Ø42 cm, H 14 cm. Materiale: Vietnamesisk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Inklusive stenskjul, Bluestone Marble, H: 20 cm. Armatur på foto medfølger ikke. (2) Varenr: 4339491

DKK 4.200 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 18:19:00 DKK 1.600
Håndvask af natursten, Forza, Antique Forest Marble, , samt stenskjul (2).
Håndvask af natursten, Forza, Antique Forest Marble, , samt stenskjul (2).. Håndvask, Forza, Antique Forest Marble.. 42x42x12 cm, tykkelse 6 cm. Materiale: Italiensk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Inklusive stenskjul, Antique Forest Marble, H: 20 cm. Armatur på foto medfølger ikke. (2) Varenr: 4269697

DKK 4.900 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 18:21:00 DKK 1.700
düb Spisebordssofa med wengefarvet ben af eg (6)
düb Spisebordssofa med wengefarvet ben af eg (6). düb Spisebordssofa med wengefarvet ben af eg. Betrukket med lyst slidstærkt møbelstof, Martindale 40.000. Påmonteret sort underdækning. Måler: H. 88 cm, SH 48 cm, L 200 cm. Koldskum ryg- og sædefyld med h.h.v. 38 kg/sæde og 26 kg/ryg. Korpus og ben af eg med kvalitetssamlinger og stærk ... Varenr: 4485331

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 18:24:00 DKK 1.800
Henrik Westergaard. Komposition. Mixed media på lærred
Henrik Westergaard. Komposition. Mixed media på lærred. Henrik Westergaard (f. 1962). Komposition. Mixed media på lærred. Sign. på bagsiden. 60 x 80 cm. UR. Varenr: 3892824 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 18:48:00 DKK 300
Ovalt spisebord af massiv ubehandlet eg
Ovalt spisebord af massiv ubehandlet eg. Ovalt spisebord af massiv ubehandlet eg. Tilspidsede sortlakerede træben. Måler 180, B: 90, H: 73,5 cm. Dansk design og dansk produceret. Leveres samlet. Varenr: 4439785

DKK 3.600 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 18:49:00 DKK 1.800
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >>