Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Smykkesæt af sterlingsølv prydet med sort onyx (5)
Smykkesæt af sterlingsølv prydet med sort onyx (5). Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebet sort onyx bestående af: Armbånd med oval onyx i begge ender, et par dråbeformede øreringe, H: 30 mm. og vedhæng med dråbeformet onyx og matteret hjerte samt tynd Venezia kæde på ca. 80 cm. Smykkeposer medfølger. (5) Varenr: 3524034

DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 19:40:00 DKK 1.000
Indisk tæppe, Keschan, 197 x 293 cm
Indisk tæppe, Keschan, 197 x 293 cm. Indisk tæppe, Keschan, 197 x 293 cm Varenr: 3621675

DKK 4.600 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 19:40:00 DKK 3.500
Rubin smykkesæt i forgyldt sterlingsølv (3)
Rubin smykkesæt i forgyldt sterlingsølv (3). Smykkesæt i forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebne rubiner bestående af: Leddelt armbånd med regulerbar længde på 18-20 cm., et par øreringe, H: 38 mm. og kuglekæde på 70 cm. med blomstervedhæng prydet med hvid cubic zirkon og vedhæng prydet med rubin, H: 15-28 mm. inkl. øsken. (3) Varenr: 3623575

DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 19:40:00 DKK 900
Labradorit smykkesæt i sterlingsølv - halssmykke, armring og øreringe (5)
Labradorit smykkesæt i sterlingsølv - halssmykke, armring og øreringe (5). Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebne ovale stykker labradorit bestående af: Kuglekæde på 80 cm. med tilhørende ovalt vedhæng på 35 mm., armbånd afsluttet med oval facetslebet sten i begge ender og et par øreringe, H: 37 mm. Sten med god brillans. Smykkeposer medfølger. (5) Varenr: 3590316

DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 19:41:00 DKK 1.000
Armbånd i sterlingsølv prydet med månesten
Armbånd i sterlingsølv prydet med månesten. Leddelt armbånd udført i sterlingsølv prydet med talrige facetterede månesten, monteret med stavlås. Længde. 22.5 cm. Smykkepose medfølger. Varenr: 3607648

DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 19:41:00 DKK 1.100
Multicolour smykkesæt: Par øreringe, ring og vedhæng (4)
Multicolour smykkesæt: Par øreringe, ring og vedhæng (4). Multicolour smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebne citriner, peridoter, kvarts m.fl. Sættet består af vedhæng, H: 21 mm. inkl. øsken, et par øreringe, H: 33 mm. og en ring, ringstr. 16.5/52. Smykkepose medfølger. (4) Varenr: 3567830

DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 19:42:00 DKK 850
Riberhus bestik fra Cohr af sølvplet (69)
Riberhus bestik fra Cohr af sølvplet (69) . Riberhus bestik fra Cohr af sølvplet bestående af: 5 middagsknive, 12 middagsgafler, 11 middagsskeer, 7 dessertskeer, 12 theskeer, 10 kagegafler, 12 dele diverse tatøj. (69). Varenr: 3701312 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 19:45:00 DKK 750
Ubekendt møbelproducent, 1930-40-erne. Skænk af nøddetræ
Ubekendt møbelproducent, 1930-40-erne. Skænk af nøddetræ. Ubekendt møbelproducent, 1930-40-erne. Skænk af nøddetræ, greb, lister og sko af kobber, afrundede hjørner, front med fire låger og fire skuffer. H. 118,5. B. 181. D. 47 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Varenr: 3695426 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 19:47:00 DKK 300
Indisk tæppe, Bidjar, 165 x 230 cm
Indisk tæppe, Bidjar, 165 x 230 cm. Indisk tæppe, Bidjar, 165 x 230 cm Varenr: 3621648

DKK 3.300 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 19:49:00 DKK 2.500
Løve af udskåret træ, ca. år 2000
Løve af udskåret træ, ca. år 2000. Løve af udskåret træ, ca. år 2000, udskåret af et stykke. H. 78. L. 94. D. 42 cm. Vægt ca. 40 - 50 kg. Varenr: 3701425 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 19:53:00 DKK 1.000
Illuzion by Zapo. Rundt sofabord
Illuzion by Zapo. Rundt sofabord . Illuzion by Zapo. Sofabord med ben af træ, plade af træ med print. H. 47. Ø80 Varenr: 3702408

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 19:54:00 DKK 800
Hans J. Wegner. Et sæt på fire Y-stole af egetræ, model CH-24. (4)
Hans J. Wegner. Et sæt på fire Y-stole af egetræ, model CH-24. (4) . Hans J. Wegner 1914-2007. Et sæt på fire stole, model CH-24, 'Y- stolen', med stel af egetræ, sæder med flettet papirgarn. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, med stempel herfra, formgivet i 1950. Fremstår med brugsspor, pletter på flet. (4) Varenr: 3701839 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:01:00 DKK 8.400
Dansk møbelproducent. Spisebord med 2 plader og 2 klapper
Dansk møbelproducent. Spisebord med 2 plader og 2 klapper. Dansk møbelproducent. Kvadratisk spisebord af egetræ, plade med udtræk og to klapper, to tillægsplader medfølger. 1960'erne. H. 72, L. 84/246 cm., B. 84 cm. Slitage/skjolder Varenr: 3701842 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:03:00 DKK 375
Transport bur DeLuxe Line( B.80 x D.65 x H.66 cm). NDT8000M
Transport bur DeLuxe Line( B.80 x D.65 x H.66 cm). NDT8000M. Transportbur DeLuxe Line af alu/træ, med runde faste tremmer, extra stærke hængsler, extra stærk lås med nøgler. 78 grader skrå bagvæg. Mål B.80 x D.65 x H.66 cm. Vægt 10 kg. Buret passer til bla. schæferhund eller labrador. Leveres usamlet i original emballage (mål: 82 x 65 x 66 cm) Varenr: 3572474

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:04:00 DKK 1.500
Ole Lynggaard. ´Prisme´ ring af 18 kt. hvidguld med brillanter, 0.36 ct.
Ole Lynggaard. ´Prisme´ ring af 18 kt. hvidguld med brillanter, 0.36 ct.. Ole Lynggaard. Ring model "Prisme" udført i 18 kt. satinet hvidguld prydet med tolv brillanter på tilsammen 0.36 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: VS1. Bredde. 12 mm. Ringstr. 18/56. Æske medfølger. Vejledende udsalgspris kr. 47.500,00. Varenr: 3689535

DKK 33.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:05:00 DKK 23.000
Bisset of Switzerland. Model Concordia Black/gold. Swiss made
Bisset of Switzerland. Model Concordia Black/gold. Swiss made. Bisset of Switzerland. Model Concordia Black/gold. Swiss made herrekronograf. Herrearmbåndsur med urkasse og lænke af sort stål. Swiss Isa caliber 8172 quartz-urværk. Permanent sekundviser, 30 min. stopursfunktion, viser for ugedag samt datorude. Opbevaringsboks og beskrivelse medfølger. Varenr: 3666867

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:05:00 DKK 1.800
John-Franklin Koening. cd. 'Dana rox' Komposition. Litografi i farver
John-Franklin Koening. cd. 'Dana rox' Komposition. Litografi i farver. John-Franklin Koening 1924 - 2008. 'Dana rox' Komposition. Litografi i farver. Sign. og nummereret med bly J.F.Koening 75, 60/120. 73 x 58 cm. (89x74) Varenr: 3688006 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:10:00 DKK 300
Ole Lynggaard. ´Prisme´ creolere i 18 kt. hvidguld med brillanter, 0.16 ct. (2)
Ole Lynggaard. ´Prisme´ creolere i 18 kt. hvidguld med brillanter, 0.16 ct. (2). Ole Lynggaard. "Prime" creolere udført i 18 kt. satineret hvidguld prydet med otte brillanter på tilsammen 0.16 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: VS. Æske medfølger. (2) Vejledende udsalgspris kr. 43.900,00. Varenr: 3689542

DKK 31.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:15:00 DKK 22.000
Gisela Genthner. cd. Komposition. Litografi
Gisela Genthner. cd. Komposition. Litografi. Gisela Genthner født 1945. Komposition. Litografi. Sign. og nummereret G. Genthner 102/150. 58 x 41 cm. (72x56) Varenr: 3688266 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:16:00 DKK 300
Arne L. Hansen. cd. Kompositioner. Fem litografier i farver. (5)
Arne L. Hansen. cd. Kompositioner. Fem litografier i farver. (5). Arne L. Hansen 1921-2009. Kompositioner. Fem litografier i farver. Hver sign. Arne L. Hansen 69, 71 og 73, de tre nummereret 57/100, 54/500, 44/500. De 2: 51 x 44 (66x58), de 3: 52 x 58 cm. (54x61). En fremstår med brud på frontglas, en uden glas. (5) Varenr: 3689493 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:17:00 DKK 300
Annelise Kalbak, Oda Moe. To litografier i farver. (2)
Annelise Kalbak, Oda Moe. To litografier i farver. (2). Annelise Kalbak født 1941, Oda Moe. To litografier i farver. Sign. Annelise Kalbak 89, H.B. og Oda Moe 91, 74/90. 75 x 57 cm. (83x64), 71 x 54 cm. (89x69). (2) Varenr: 3688375 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:18:00 DKK 300
Samling nye White Star piber (8)
Samling nye White Star piber (8). Samling nye piber med anti-bite mundstykke (kan ikke bides i stykker) mrk. White star. L. 15,5 cm. Fremstår nye og ubrugte. Varenr: 3700955 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:18:00 DKK 900
Finn Have, Maud Sinclaire. Skovparti og blomster. To litografier i farver. (2)
Finn Have, Maud Sinclaire. Skovparti og blomster. To litografier i farver. (2). Finn Have f. 1952, Maud Sinclaire. Skovparti og blomster. To litografier i farver. Sign. Finn Have 91, 59/212 og Maud Sinclaire 60/750. 62 x 49 cm. (78x61), 54 x 40 cm. (70x54). (2) Varenr: 3688379 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:19:00 DKK 300
Jesper Nørgaard. Komposition. Olie på lærred (cd)
Jesper Nørgaard. Komposition. Olie på lærred (cd). Jesper Nørgaard (f. 1974). Komposition. Olie på lærred. Sign. J.Nørgaard UR 170 x 110 cm Jesper Nørgaard har bl. a. lavet en del malerier til ministrene i den gamle Nyrup regering og udsmykninger til flere offentlige institutioner. Varenr: 3702342 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:19:00 DKK 2.100
Bernard Mandeville, Keld Jensen. Kompositioner. Litografi og akvarel. (2)
Bernard Mandeville, Keld Jensen. Kompositioner. Litografi og akvarel. (2). Bernard Mandeville, Keld Jensen. Kompositioner. Litografi og akvarel på papir. Sign. Ø.B. Mandeville 336/400 og KJ 85. 54 x 64 cm. (55x66), 50 x 44 cm. (72x60). (2) Varenr: 3688345 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:20:00 DKK 325
Vibeke Tøjner. cd. Komposition. Litografi i farver.
Vibeke Tøjner. cd. Komposition. Litografi i farver.. Vibeke Tøjner født 1961. Komposition. Litografi i farver. Sign. V. Tøjner, Paris 05 36/50, vandmærke fra Atelier Clot Paris. 65 x 48 cm. (82x64) Varenr: 3689132 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:22:00 DKK 300
Poul Henningsen. PH5 pendel, hvid
Poul Henningsen. PH5 pendel, hvid . Poul Henningsen 1894-1967. PH5 pendel med skærme af hvidlakeret aluminium incl. ledningsoprul i procelæn. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor/røget. Varenr: 3691733 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:22:00 DKK 375
Vibeke Tøjner. cd. Komposition. Litografi i farver.. Vibeke Tøjner født 1961. Komposition. Litografi i farver. Sign. V. Tøjner, Paris 05 36/50, vandmærke fra Atelier Clot Paris. 65 x 48 cm. (82x64) Varenr: 3688003 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:23:00 DKK 300
Jørgen Rasmussen for Kevi. Kontorstol
Jørgen Rasmussen for Kevi. Kontorstol . Jørgens Rasmussen for Kevi. Kontorstol. Ergonomisk kontorstol på fempasfod af aluminium, med justerbare armlæn og sæde der kan vippes. Trykpatron. Sædehøjde variabel 47-61 cm. Polstret med grønt møbelstof fra Gabriel. Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Fempasfod sidder ikke fast Varenr: 3683845 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:24:00 DKK 300
Filmlærred, fremstår i uåbnet originalemballage
Filmlærred, fremstår i uåbnet originalemballage. Filmlærred, fremstår i uåbnet originalemballage af mærket "Acco Nobo" 1750 x 1325 mm. 8.3 kg. Mathvid overflade i 4:3-format. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3702269 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-02-2015 20:24:00 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>