Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Benedict Eli. Komposition. Akryl på lærred (cd)
Komposition af Benedict Eli. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '93. 90 x 110 cm UR. (cd)
Varenr: 4796781
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
19:04:00
BLYFRI. 'Globe' taske, sort kalveskind
BLYFRI. 'Globe' taske udført i sort kalveskind. Tasken fungerer som kabine-, ryg- og skulder taske. Tasken har stort rum i midt med plads til opbevaring af pc og rum på bagside til remme m.v. 45x30x20 cm. Kan bære op til 27 liter - 22 kg. BLYFRI er et dansk mærke. Dustbag medfølger.
Varenr: 4767170

DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
19:24:00
Komposition af Benedict Eli. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '92. 74 x 74 cm UR. (cd)
Varenr: 4796769
19:26:00
Skalma. To personers lædersofa, cognac
Sofa. Topersoners sofa H 45/80 B 140 D 80 cm med løse hynder, stel af brunbejdset bøg, betrukket med cognacfarvet læder. Fremstillet af Skalma. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4811088
DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
19:27:00
DKK 950
Skalma. To personers lædersofa, sort
Topersoners sofa H 40/80 B 145 D 82 cm med løse hynder, stel af bøg, betrukket med cognacfarvet læder. Fremstillet af Skalma. Fremstår med brugsspor, spor af røglugt.
Varenr: 4811087
19:35:00
William Skotte Olsen. Unika krukke (cd)
Unika krukke af Wiliam Skotte Olsen (1945-2005), bemalet krukke af keramik, dekoreret under bunden, usign. H. 28 cm, Ø. 33 cm. Få skalninger. (cd)
Varenr: 4703918
DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
19:52:44
Poul Henningsen. 'Tivolilampen'
Poul Henningsen 1894-1967. 'Tivolilampen'. Overdel af grønlakeret metal med skærm af spiralskåret hvidlakeret metal. Inderskærm af gennemsigtig akryl omviklet af rød spiral. Udført 1949 hos Louis Poulsen eksklusiv til belysning i Tivoli. Oprindelig monteret på stander med tre forskudte lamper og ...
Varenr: 4810658
DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
19:55:00
DKK 6.200
Strøyer Møbelfabrik. Hepplewhite spisebord
Hepplewhite spisebord med 4 tillægsplader, heraf en med sarg, fremstillet hos Strøyer Møbelfabrik. Hvidmalet træ med guldstafferinger. Udtræk med støtteben. H. 75. 108 x 144 cm. Plader: 40 og 60 cm. Fremstår alm. brugs- og aldersspor.
Varenr: 4810462
20:00:00
Ubekendt kunstner. Interiørparti med siddende person. Olie på lærred
Interiørparti med siddende person af ubekendt kunstner. Olie på lærred. Usign. 36 x 42,5 cm (49 x 55,5 cm). Hul i lærredet. Bagpå blændrammen betegnet :Tycho Jessen 91
Varenr: 4810743
20:00:00
Louis Vuitton. Keepall Bandouliere, weekend taske
Louis Vuitton. Keepall Bandouliere, weekend taske af monogram canvas med kernelæder, aftagelig skulderrem og nametag. H. 27, L. 45, B. 20 cm. Medfølges af dustbag og æske. Kvittering forevist. Minimal brugspræg.
Varenr: 4811320
DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
20:01:00
DKK 4.500
Jens BK. 'When Pigs Fly'. Mixed media på papir
'When Pigs Fly' af Jens BK (f. 1977). Mixed media på papir. Sign. Jens BK. 29 x 19 cm, uden ramme, passepartout 40 x 30 cm. Jens BK arbejder intuitivt med sin kunst. Ud fra personlige oplevelser, stemninger og følelser skaber han abstrakte værker med genkendelige spor. Hvert billede forvandler ...
Varenr: 4771691
DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
20:04:00
Helle Freja Hansen. Komposition. Akryl på lærred
Komposition af Helle Freja Hansen (f. 1965). Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Freja 2011. 80 x 80 cm UR.
Varenr: 4796857
20:05:00
Komposition af Benedict Eli. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '93. 90 x 100 cm UR. (cd)
Varenr: 4796778
20:05:00
Erik Ole Jørgensen. Sofa med chaiselongue
Erik Ole Jørgensen. Sofa med chaiselongue - opdelt i tre moduler - betrukket med lyst stof, løse hynder i sæde og ryg, ben af børstet metal. Højde: 68 cm. Sædehøjde: 43 cm. Længde: 390 cm. Længde på chaiselongue: 160 cm. Let brugspræg, dog enkelte mindre pletter.
Varenr: 4779824
DKK 20.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
20:06:00
DKK 5.400
Havebænk, 'Listebænk', mahogni.
Havebænk, 'Listebænk' med stel af varmtgalvaniseret stål, 12 lister og armlæn af FSC certificeret mahogni, A2 rustfrie bolte og skruer. H. 75/42. L. 160. D. 60 cm. Bænken leveres usamlet, Samlevejledning medfølger. Modelfotos.
Varenr: 4710686

DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
20:09:28
DKK 1.250
BLYFRI. 'Cube' taske, sort kalveskind
BLYFRI. 'Cube' taske udført i sort kalveskind. Tasken fungerer som ryg-, skulder- og kabinetaske. Tasken har stort rum i midt med plads til opbevaring og rum på bagside til remme m.v. 52x34x20 cm. Kan bære op til 32 l - 27 kg. BLYFRI er et dansk mærke. Dustbag medfølger.
Varenr: 4767262

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
20:10:00
DKK 525
Red/Green DOT holosight til jagtgevær eller riffel
Red/Green DOT holosight til jagtgevær eller riffel. Holosightet giver en rød eller grøn prik ovenpå løbet og du har dermed sigtelinie ud til dit mål. Sigtet er parallaxfri. Incl. batteri - klar til brug.
Varenr: 4790958

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
20:10:03
DKK 675
Sofabord med glasplade
Sofabord med glasplade, stel af stål H. 50 cm, L. 110 cm, B. 110 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 4788234
20:10:52
Komposition af Benedict Eli. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '97. 100 x 80 cm UR. (cd)
Varenr: 4796820
20:11:32
Verner Panton. Sæt trådreoler (5)
Verner Panton 1929-1998. Sæt trådreoler af rødlakeret stål (moulin rouge). 35x35x35 cm. Fremstillet hos Montana. Ubrugte i original emballage. Første billede er modelfoto. (5)
Varenr: 4750686

DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
20:12:13
DKK 3.100
Komposition af Benedict Eli. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '93. 100 x 110 cm UR. (cd)
Varenr: 4796823
20:12:45
Komposition af Benedict Eli. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '98. 100 x 80 cm UR. (cd)
Varenr: 4796828
20:13:45
Peter Lundberg. 'From a Day in Birdland'. Olie på lærred (cd)
'From a Day in Birdland' af Peter Lundberg (f. 1955). Olie på lærred. Sign. og dat. Peter Lundberg 1998/2002. 48 x 59 cm (51 x 62 cm). (cd)
Varenr: 4796914
20:14:11
DKK 325
Jens BK. 'Loves Me Not, Loves Me Not'. Mixed media på papir
'Loves Me Not, Loves Me Not' af Jens BK (f. 1977). Mixed media på papir. Sign. Jens BK. 29 x 19 cm, uden ramme, passepartout 40 x 30 cm. Jens BK arbejder intuitivt med sin kunst. Ud fra personlige oplevelser, stemninger og følelser skaber han abstrakte værker med genkendelige spor. Hvert billede...
Varenr: 4771687
20:14:47
Ubekendt kunstner (1800 tallet). Figurkomposition. Olie på lærred
Figurkomposition af ubekendt kunstner (1800 tallet). Olie på lærred. Usign. 49,5 x 39 cm UR. Lærred dubleret.
Varenr: 4810741
20:15:00
DKK 575
Komposition af Benedict Eli. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '92. 72 x 65 cm UR. (cd)
Varenr: 4796767
20:15:23
Benedict Eli. Komposition. Olie på lærred (cd)
Komposition af Benedict Eli. Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '90. 60 x 101 cm (63 x 104 cm). (cd)
Varenr: 4796843
20:16:02
DKK 325
Kinesisk kunstner. Tre landskabspartier. Vandfarve på silkestof monteret på rispapir (3)
Tre landskabspartier af kinesisk kunstner. Vandfarve på silkestof monteret på rispapir. Sign. 50 x 50 cm UR.
Varenr: 4799475
20:16:31
Komposition af Benedict Eli. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '90. 65 x 100 cm UR. (cd)
Varenr: 4796244
20:17:07
Udstoppet skuldermonteret Waterbuck (Kobus ellipsiprymnus)
Udstoppet skuldermonteret Waterbuck (Kobus ellipsiprymnus) Højde ca. 157 cm. Brede: 49 cm. Dybde: 80 cm. Horn L:57cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4811196
DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
20:22:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>