Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sunny Asemota. Komposition. Akryl på papir (cd)
Sunny Asemota. Komposition. Akryl på papir (cd). Komposition af Sunny Asemota (f. 1962). Akryl på papir. Sign. Asemota X. 76 x 57 cm (96,5 x 75 cm). (cd) Varenr: 4636549 DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-04-2017 21:11:00 DKK 475
Sunny Asemota. Komposition. Akryl på lærred (cd)
Sunny Asemota. Komposition. Akryl på lærred (cd). Komposition af Sunny Asemota (f. 1962). Akryl på lærred. Sign. Asemota X. 70 x 60 cm (75,5 x 65,5 cm). (cd) Varenr: 4636546 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-04-2017 21:21:00 DKK 675
Niels Kjeld Tvermoes Jensen. 'Have A Nice Day'. Kul og farvekridt på plade af krydsfiner
Niels Kjeld Tvermoes Jensen. 'Have A Nice Day'. Kul og farvekridt på plade af krydsfiner. 'Have A Nice Day' af Niels Kjeld Tvermoes Jensen (f. 1965). Kul og farvekridt på plade af krydsfiner. Sign. med monogram og dat. 2016. 60 x 75 cm. Ophæng medfølger. Niels Kjeld Tvermoes Jensen er opvokset i Tórshavn på Færøerne og havde sin første solo-udstiling i 1996 i “ Smiðjuni “ i Tórshavn.... Varenr: 4638837 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-04-2017 21:30:00 DKK 1.100
Parti softguns og kugler (20)
Parti softguns og kugler (20). Parti softguns Colt M2001 og kugler. Softguns må kun erhverves af personer der er fyldt 18 år. (20) Varenr: 4642072

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 10:46:19 DKK 350
BLYFRI. 'Globe' taske
BLYFRI. 'Globe' taske. BLYFRI. 'Globe' taske udført i sort kalveskind. Tasken fungerer som kabine-, ryg- og skulder taske. Tasken har stort rum i midt med plads til opbevaring af pc og rum på bagside til remme m.v. 45x30x20 cm. Kan bære op til 27 liter - 22 kg. BLYFRI er et dansk mærke. Dustbag medfølger. Varenr: 4612622

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 12:25:58 DKK 525
düb Spisebordssofa med wengefarvet ben af eg (6)
düb Spisebordssofa med wengefarvet ben af eg (6). düb Spisebordssofa med wengefarvet ben af eg. Betrukket med lyst slidstærkt møbelstof, Martindale 40.000. Påmonteret sort underdækning. Måler: H. 88 cm, SH 48 cm, L 200 cm. Koldskum ryg- og sædefyld med h.h.v. 38 kg/sæde og 26 kg/ryg. Korpus og ben af eg med kvalitetssamlinger og stærk ... Varenr: 4485331

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 12:40:00 DKK 900
Just A Fucking T-Shirt. Samling T-shirts og toppe, børnestørrelser (75)
Just A Fucking T-Shirt. Samling T-shirts og toppe, børnestørrelser (75). Samling T-shirts og toppe af bomuld og elastan, varriende børnestørrelser. Mærke 'Just A Fucking T-Shirt'. (75) Varenr: 4642370

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 12:41:30 DKK 400
Parti hylder af fyrretræ (77)
Parti hylder af fyrretræ (77). Parti fyrretræs hylder med skuffe. B 39 cm. Fremstår usamlede samt enkeltvis pakket i kasser. På palle. (77) Varenr: 4642108

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 13:21:45 DKK 325
PopArt skulptur i form af elefant
PopArt skulptur i form af elefant. PopArt skulptur i form af elefant. Fremstillet af glasfiber og polyresin. Håndmalet og autolakeret i højglansfinish. H. 60 cm, L. 72 cm. Varenr: 4642157

DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 14:12:51 DKK 1.700
Terracotta krukke
Terracotta krukke. Terracotta krukke fra Kreta. Krukken er frostsikker ned til -20 gr (skal dog fyldes med 1/3 granulat og ikke stå direkte på jorden om vinteren). H 71 cm. Krukken har tre hanke og er prydet med mønster. Varenr: 4642176

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 14:13:17 DKK 900
Jan Jensen, skulptur i træ - Til fordel for SOS-Gambia
Jan Jensen, skulptur i træ - Til fordel for SOS-Gambia. Jan Jensen, f. 1949. Skulptur i mixed media. Elefant. Monteret på træplade, signeret og dateret herunder. Elefant. H: 18 cm. Elefanten leveres i speciallavet trækasse med plexiglaslåg. Bemærk: I auktionsperioden er skulpturen udstillet i Studio 1 2 på Teglvænget 27 i Herning og kan her ses ... Varenr: 4642146 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 14:18:43 DKK 375
Asko emhætte med indbygget motor.
Asko emhætte med indbygget motor. . Asko emhætte med indbygget motor. Farve Rustfrit stål. Højde 5 cm. Bredde 90 cm. Dybde 60 cm. Aftræksrør og teleskopafdækning, mål 32,6 x 29,8 cm. Produktnavn CI4930SE. Produkt egenskaber: Type Standard Kapacitet m3/h 760 m3/h. Lydniveau maks. dB (A) 54 dB. Spænding 230 volt. Funktioner : ... Varenr: 4642186 DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 14:18:59 DKK 625
Håndvask af natursten, 'Senza'
Håndvask af natursten, 'Senza'. Håndvask af natursten, 'Senza' i farven beige travertine. Mål: 60 x 50 x 10 cm. Materiale: Italiensk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Varenr: 4642175

DKK 3.800 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 14:20:57 DKK 1.900
Sofa af fineret mahogni betrukket med hestehår
Sofa af fineret mahogni betrukket med hestehår. Sofa af fineret mahogni, svungen sider og ben. Ryg og sider betrukket med sort hestehår. L. 190, D. 64, H. 112, SH 51 cm. Fremstår med brugsspor, finérskader, revner samt rep. ved ene ben. Varenr: 4642215 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 14:21:47 DKK 375
Brudekiste af egetræ, 1800-tallet
Brudekiste af egetræ, 1800-tallet . Brudekiste af egetræ, 1800-tallet. Jernhåndtag på begge sider. L. 142 cm. B. 62 cm. H. 52 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 4642196 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 14:22:59 DKK 300
Børge Mogensen, Shakerbord af fineret eg
Børge Mogensen, Shakerbord af fineret eg . Børge Mogensen. FDB shaker spisebord med rektangulær plade fineret med egetræ, shakerstel af massivt egetræ. Fremstillet hos FDB. H.73 x 160 x 81,5 cm. Bordpladen fremstår lakeret samt med ridser. Varenr: 4642192 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 14:23:45 DKK 400
Håndvask af natursten, 'Senza'. Håndvask af natursten, 'Senza' i farven beige travertine. Mål: 60 x 50 x 10 cm. Materiale: Italiensk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Varenr: 4642178

DKK 3.800 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 14:24:35 DKK 1.900
TechnoMarine damechronograf.
TechnoMarine damechronograf.. TechnoMarine damechronograf. Hvid mønstret urskive med stregindeks. Datorude og chronograffunktion. Urkasse af stål, Ø40 mm. Hvid gummirem samt ekstra rem. Krans besat med sten. Quartzværk. Vandtæt til 200 m. Vejledende udsalgspris DKK 17.464,00. Varenr: 4378458

DKK 12.200 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 14:25:33 DKK 7.800
Rado damearmbåndsur
Rado damearmbåndsur. Rado damearmbåndsur Hvid keramisk urskive med stregindeks. Urkasse B: 21mm. Lænke af keramik og titanium med foldelås. Quartz værk. Vejl. udsalgspris DKK 14.500,00. Varenr: 4377835

DKK 10.200 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 14:25:44 DKK 6.600
Sixpence. 'Fængslende Kunst'. Skulptur af mixed media
Sixpence. 'Fængslende Kunst'. Skulptur af mixed media. 'Fængslende Kunst' af Sixpence (f. 1951). Skulptur af mixed media. Sign. og dat. Sixpence 2017. H. 42 cm. Søren ”SIXPENCE” Larsen er autodidakt kunster, født i Glostrup i 1951 og er nu bosiddende på Mors. Hans formsprog udtrykkes gennem en fri leg med materialer og humoristiske ordspil. Varenr: 4619311 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 15:19:21 DKK 300
Havebænk, 'Listebænk' med stel af varmtgalvaniseret stål, lister af FSC certificeret mahogni
Havebænk, 'Listebænk' med stel af varmtgalvaniseret stål, lister af FSC certificeret mahogni . Havebænk, 'Listebænk' med stel af varmtgalvaniseret stål, 12 lister og armlæn af FSC certificeret mahogni, A2 rustfrie bolte og skruer. H. 75/42. L. 160. D. 60 cm. Bænken leveres usamlet, samlevejledning medfølger. Modelfoto Varenr: 4642983

DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 17:09:44 DKK 2.100
Danmark samling postfrisk og ustemplet/hængslet. (1)
Danmark samling postfrisk og ustemplet/hængslet. (1). Samlingen består bl.a. af mange komplette sæt så som 27øre´s provisorier med 85X, 86X,87X,89X ustemplet, konger ustemplet og postfriske. gl. luftpost ustemplet. Ellers er resten postfriske. Stor katalog værdi samt porto værdi. Varenr: 4642112 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 17:18:00 DKK 3.900
Sixpence. 'Forår'. Skulptur af mixed media
Sixpence. 'Forår'. Skulptur af mixed media. 'Forår' af Sixpence (f. 1951). Skulptur af mixed media. Sign. og dat. Sixpence 2013. H. 92 cm. Søren ”SIXPENCE” Larsen er autodidakt kunster, født i Glostrup i 1951 og er nu bosiddende på Mors. Hans formsprog udtrykkes gennem en fri leg med materialer og humoristiske ordspil. Varenr: 4637656 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 17:18:00 DKK 300
Jasper Morrison. Gulvlampe, model Glo-Ball F3
Jasper Morrison. Gulvlampe, model Glo-Ball F3. Jasper Morrison. Gulvlampe, model Glo-Ball F3. Ø. 43 cm, H. 185 cm. Fremstillet af Flos. Fremstår ny i original indpakning. Billeder 1-5 modelfotos. Varenr: 4610993

DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 17:42:49 DKK 2.500
Samling Danmark postfrisk og stemplet. (1)
Samling Danmark postfrisk og stemplet. (1). Indeholder side med diverse stemplede posthus afa:67 kort tak, 81 fold øverst venstre hjørne. der efter postfrisk med bl.a. noget postfærge samt noget diverse, side med Magrethe komp. samt Christian komp. Postfrisk fra afa:433 til 888 med lidt afa varianter. Varenr: 4642111 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 18:16:00 DKK 825
Sort damejakke med dragemotiv, str. L
Sort damejakke med dragemotiv, str. L. Sort damejakke med kinaflip, str. L. Prydet med rødt dragemotiv på front, ryg samt ærmer. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4636005 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 18:17:43 DKK 300
4 stole i mahogni, 1800-tallets anden halvdel, nyrokoko
4 stole i mahogni, 1800-tallets anden halvdel, nyrokoko . 4 salonstole af mahogni og mahognipoleret bøg, betrukket med grøn velour stof. H: 50/94 cm. side H:49cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 4642362 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 18:19:00 DKK 1.100
Indfarvet sælskinds jakke 38/40
Indfarvet sælskinds jakke 38/40. Indfarvet sælskinds jakke i orange-brune nuancer med krave, str. 38/40. Mrk. Great Greenland. Med lynlås og lynlåslommer. Kanter samt detaljer af brunt læder. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4635998 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 18:19:40 DKK 350
Facetslebet spejl med træramme, 1800/1900 tallet
Facetslebet spejl med træramme, 1800/1900 tallet. Facetslebet spejl, ramme af træ med profileret top, 1800/1900 tallet, H. 152 cm, B. 81 cm, D. 4,5 cm. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 4637490 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 18:23:39 DKK 375
Salonriffel kal. 0,22
Salonriffel kal. 0,22 . Salonriffel kaliber .22lr. Mærket '1978' LL 55 OAL103 cm. Stikmagasin af plast til 5 patroner. Ny med lagerspor. S/Nr,Nr. 57435 Våbentilladelse fordres; eftersyn/udlevering efter aftale. Varenr: 4620655 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 19:07:00 DKK 425
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >>