Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Håndvask af natursten
Håndvask, af natursten, L. 49 cm, H 15 cm. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade.
Varenr: 4838365

DKK 3.400 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
12:45:00
Håndvask af natursten, 'Forza' i Antique
Håndvask af natursten, 'Forza' i farven Antique. Mål: 46x41x6 cm. Materiale: Italiensk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade.
Varenr: 4834138

15:03:37
2 x Kamphelikopter R/C - sæt m/ 4 dele (3 sæt)
2 x Kamphelikopter R/C - sæt m/ 4 dele. Smart helikoptersæt bestående af 2 kamphelikoptere samt fjernbetjeninger med forskellig frekvens. Helikopterne kan skyde med infrarød stråler mod hinanden og markerer når de er ramt. Specifikationer: Mål: 21 cm lang Fjernbetjening rækkevidde: 10 ...
Varenr: 4875631

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
15:04:01
Torasen. Earl to-personers sofa model ERL2.
Torasen. Earl to-personers sofa model ERL2 betrukket med sort Fame stof. Stel / ben af metal. H. 115,5 cm., B. 155 cm., D. 81 cm. I original emballage.
Varenr: 4873211

DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
15:45:00
Gustav Becker kaminur samt ældre ur / vækkeur af ukendt fabrikat (2).
Gustav Becker kaminur i kasse af træ H. 23,5 cm., B. 32 cm. samt ældre ur / vækkeur af ukendt fabrikat i kasse af træ H. 30 cm. (spir af metal mangler). Begge ure fremstår med alm. brugsspor. Der medfølger ikke optræksnøgler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2).
Varenr: 4892662
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
15:59:44
Harald Reinhold. Komposition (cd)
Harald Reinhold (1911-1996). Komposition, bemalet trærelief, sign. Reinhold. 50,5 x 62 cm. (cd)
Varenr: 4848170
16:41:00
2 store blomstertårne - 1 meter hver. (10).
2 store blomstertårne - 1 meter hver. Bestående af 10 stk. ialt. Diameter 44 cm. Blomsterpotter der er beregnet til at stable således du kan bygge dine egne blomstertårne. Enkel vanding - der er drænhuller i bunden der lukker vandet videre til potten nedenunder. Dyrk blomster, jordbær, ...
Varenr: 4858098

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
17:19:00
Harald Reinhold (1911-1996). Komposition, olie på lærred, sign. og dat. Reinhold '75. Lysmål: 44 x 53 (65 x 75) cm. (cd)
Varenr: 4880753
17:20:00
Flos Pure Pro Track skinne spots, hvide (4)
Fire stk. Flos Pure Pro Track skinne spots, hvide, nye i original emballage. (4)
Varenr: 4878704

17:21:00
Smykkesæt - sterlingsølv med månesten og ferskvandskulturperler (6)
Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med hhv. månesten og ferskvandskulturperler bestående af: To par øreringe og to vedhæng med tilhørende kæder. Medfølges af æsker. (6)
Varenr: 4837473

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
17:41:00
Copenhagen. Samling sorte maxikjoler og bukser, str. S-XL (203)
Copenhagen. Samling sorte maxikjoler af polyester/viscose. Front med udskæring, ærmer med slidser, slidser i siderne nederst, lynlås i nakken. Kjolerne medfølges af bukser med vidde i benene, lynlås. Str. S, M, L og XL. Tøjet er pakket enkeltvis med påhæftede tags. (203)
Varenr: 4885385
DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
17:45:33
DKK 450
Varenr: 4878709

17:45:55
Flemming Bo Hansen for Rosendahl. Digital dame armbåndsur, model 'Watch II'
Rosendahl. Digital dame armbåndsur, model 'Watch II' 43129. Design: Flemming Bo Hansen. Æske og emballage medfølger.
Varenr: 4864626

17:46:12
Keramisk karaffel og krus (7)
Keramisk karaffel med prop H. 28 cm og 6 krus H. 7 cm. (7)
Varenr: 4863625
18:48:00
Erling Steen. To kompositioner. Litografier E.A. (2)
Erling Steen (f. 1945). To kompositioner. Litografier E.A. Sign. og dat. Steen 89. 43 x 31 cm. Løsblad. (2)
Varenr: 4886247
18:48:00
Håndvask af natursten, Beige Travertine
Håndvask af natursten, Beige Travertine. Materiale: Iransk Travertin. 60 x 50 x 10 cm. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade.
Varenr: 4893083

DKK 3.800 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
18:51:00
Lysekrone. Empireform. 1900 tallet.
Elmonteret lysekrone med otte lysarme af forgyldt metal, to lyskilder i skål, rigt støbt med guirlander og bladværk, kædeophæng. Empireform. 1900 tallet. H. ca. 60 cm., Ø 70 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 4892431
19:42:00
Lysekrone med prismer samt par væglamper (3)
Lysekrone med prismer, med fire lyskilder, Ø 46 cm. Samt par væglamper med prismer H. 22 cm. Pose med prismer medfølger. Fremstår med brugsspor, enkelte prismer ikke påsat samt mangler kan forekomme. (3)
Varenr: 4876139
19:43:00
Harald Reinhold (1911-1996). Komposition, olie på lærred, sign. og dat. Reinhold '67. 55 x 65 (58 x 68) cm. (cd)
Varenr: 4874953
19:44:00
Kommode og spejl af egetræ (2)
Kommode og spejl af fineret egetræ, kommode med to skuffer rigt udskåret H. 65 cm, L. 66 cm D. 37 cm, spejl med ramme egetræ 82 x 52 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2)
Varenr: 4872062
19:44:00
Kelim tæppe, Indien, 228x173 cm.
Lyst kelim tæppe med påsyede borter i rødlige nuancer, 228x173 cm. Fremstillet i Indien.
Varenr: 4884999

DKK 5.400 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
19:45:00
Kelim løber, 397x80 cm.
Moderne kelim løber, 397x80 cm. Fremstillet i Indien.
Varenr: 4892093

19:45:00
Bakhtiari, figural tæppe, 298x218 cm.
Bakhtiari, figural tæppe, uld på bomuld med motiver af dyr, blomster og borter i polykrome farver. 298x218 cm.
Varenr: 4886867

DKK 13.500 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
19:46:00
Moderne tæppe, 243x169 cm.
Moderne lyst tæppe med mørkere aftegninger i form af tern, 243x169 cm. Fremstillet i Indien.
Varenr: 4886869

DKK 8.400 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
19:46:00
DKK 1.300
Kelim tæppe, 302x223 cm.
Kelim tæppe, gul bund med tern i rødlige nuancer, 302x223 cm.
Varenr: 4885637

DKK 4.200 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
19:48:00
Ubekendt kunstner. Komposition. Akryl på lærred
Ubekendt kunstner. Komposition. Akryl på lærred. Sign. 60 x 50 cm (64 x 54 cm).
Varenr: 4893082
19:49:00
Dansk Design. Par industrielle pendler af forkromet metal.
Dansk Design. Par industrielle pendler af forkromet og grå lakeret metal H. 42 cm. Ø 40 cm. monteret med ca. 2,5 meter stofledning og wire. Udstillings modeller der fremstår med håndterings spor, lette skrammer (2).
Varenr: 4884620

19:50:00
Varenr: 4878714

19:50:00
Kelim løber, 407x80 cm.
Moderne kelim løber i gyldne nuancer, 407x80 cm. Fremstillet i Indien.
Varenr: 4893084

19:53:00
Royal Copenhagen. 'Blå Vifte' middagsservice af porcelæn (52)
Royal Copenhagen. 'Blå Vifte' middagsservice i 1. sort. af porcelæn bestående af: 14 middagstallerkner Ø 25 cm nr. 11579, 14 dybe tallerkner Ø 22 cm nr. 11515, 14 frokosttallerkner Ø 22 cm nr. 11520, 2 skåle Ø 17 cm nr. 11575, 2 skåle Ø 23 nr. 11526, 2 sovseskåle L. 22 cm nr. 11550, 2 fade L. 30 ...
Varenr: 4892666
19:55:00
DKK 3.200
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>