Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling diverse glas samt karaffel (9)
Samling diverse glas samt karaffel (9). Samling diverse glas samt karaffel, Karraffel af grønt glas med prop af grønt glas dekoreret med tin-kappe. H. 28 cm. Fem grønne glas H. 14,5 cm, tre blå glas H. 11 cm. (9) Varenr: 3491863 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2014 21:11:00 DKK 525
Fotostativ med Hvidt baggrundsstof.
Fotostativ med Hvidt baggrundsstof.. Fotostativ med Hvidt baggrundsstof. Baggrundsstof nr 190010 - 3 x 3 meter + stativ nr. 190001, inkl. transporttaske.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se... Varenr: 3487096

DKK 1.850 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 09:38:00 DKK 1.050
Poul Erik Jensen
Poul Erik Jensen. Maleri, Abstrakt komposition. Poul Erik Jensen, Dansk. 60 x 60 cm, akryl på Masonit. Indrammet i hvid svæveramme. Varenr: 3068160 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 14:17:00 DKK 300
2xFototelt, 2x4 baggrundsstof, 2x lampestativer og 1x kamerastativ. Velegnet tilbehør til fotografering af mindre emner
2xFototelt, 2x4 baggrundsstof, 2x lampestativer og 1x kamerastativ. Velegnet tilbehør til fotografering af mindre emner. 2xFototelt, 2x4 baggrundsstof, 2x lampestativer og 1x kamerastativ. Velegnet tilbehør til fotografering af mindre emner. Fototelt 1 mål: ca. 80 x 80 cm. Fototelt 2 mål: ca. 30 x 30 cm. Derudover medfølger: 2 x 4 stk. farvet baggrundsstof, 2 x justerbar (45-75 cm.) lampestativer med reflektor ... Varenr: 3361518

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 14:39:00 DKK 1.250
Fotostudio Model 190023
Fotostudio Model 190023. Fotostudio Model 190023, sæt bestående af: - 3 x lampe-stativer, Højde 78-210 cm - 3 x softboks 40 x 40 cm - 3 x lampeholdere - 3 x dagslyslamper, 5600 kelvin - transporttaske Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3496188

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 15:32:00 DKK 1.800
Jessing. Bernini plint / bord.
Jessing. Bernini plint / bord.. Jessing. Bernini plint/bord, ovalt rørstel af varmt galvaniseret stål, FSC certificeret hårdttræ. H. 69,5 cm., B. 69 cm., L. 200 cm. Kan bruges til både bord eller plint. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3471571

DKK 17.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 15:46:26 DKK 4.800
Jessing Pianobænk
Jessing Pianobænk. Jessing Pianobænk af varmtgalvaniseret stål , sort-grå 3 komponent vådlak (Ral 7021). L. 176 cm., H. 89 cm., D. 60 cm. Udstillings/demomodel med håndteringsspor. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3481721

DKK 17.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 15:46:59 DKK 3.400
Aage Jessen. Maleri. (cd)
Aage Jessen. Maleri. (cd). Maleri olie på lærred, motiv af kone med risknippe. Aage Jessen 1876 - 1961. 70 x 97 cm (82 x 107). Varenr: 3241233 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 17:32:15 DKK 300
Per Arnoldi cd. Kompositioner. To litografier. (2)
Per Arnoldi cd. Kompositioner. To litografier. (2) . Per Arnoldi f. 1941 cd. Kompositioner. To litografier. Hver sign. med bly Arnoldi henholdsvis EA. og 17/25. 49 x 69 cm. (50,5x70,5) og 75 x 55 cm. (76x56). Den ene fremstår let gulnet. Varenr: 3406360 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 17:56:56 DKK 300
Moderne tæppe, 300x200 cm.
Moderne tæppe, 300x200 cm.. Moderne tæppe i grå. 300x200 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3389535

DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 18:00:00 DKK 300
Alfio Bonanno. Merry X-mas 1977. Maleri
Alfio Bonanno. Merry X-mas 1977. Maleri. Alfio Bonanno f. 1947 Merry X-mas. 1977. Olie på Masonit, Signeret og bet. på bagside. 59,5 x 55,5 cm. ( 73 x 58). Varenr: 3370054 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 18:01:00 DKK 325
Rovsing. Teglgaardshavnen, 1947. Olie på lærred (cd)
Rovsing. Teglgaardshavnen, 1947. Olie på lærred (cd). Ubekendt kunstner, 1900-tallet. Havnemotiv, 52 x 67 cm (65 x 80) Olie på lærred. Sign.Rovsing, betitlet ' Teglgaardshavnen'. Varenr: 3355878 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 18:14:37 DKK 300
B&G. Saksisk blomst - kaffe og middagsservice (77)
B&G. Saksisk blomst - kaffe og middagsservice (77). B&G. Saksisk blomst - kaffe- og middagsservice bestående af: 11 tallerkener, Ø: 21.5 cm., 1. sort. 15 tallerkener, Ø: 24 cm. - heraf 4 stk. i 2. sort. og 11 stk. i 1. sort. 10 dybe tallerkener, Ø: 21. cm. 1. sort. 10 dybe tallerkener, Ø: 24.5 cm. - heraf 5 stk. i 1. sort. og 5 stk. i 2. sort. 7 ... Varenr: 3464154 DKK 3.200 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 18:42:00 DKK 975
Helle Bovbjerg født 1965 - 'Lille pram på vej til Haiti'
Helle Bovbjerg født 1965 - 'Lille pram på vej til Haiti'. Helle Bovbjerg. 'Lille pram på vej til Haiti'. Stentøj, porcelæn, gummi og tråd. Stempelsign. HB. 9 cm L. 28 cm. Varenr: 3491367 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 18:54:00 DKK 600
Marc & Sons chronograph
Marc & Sons chronograph. Marc & Sons chronograph. Model MSQ-003/1. Herrrarmbåndsur. Urkasse samt lænke af børstet stål, lynette med tachymeter skala, drejbar minut skala, urskive med permanent sekundviser, stopur med 1/10 sekunder, samt datorude. Opbevarings box og manual medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3496170

DKK 2.100 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:08:00 DKK 900
Empire spejl i ramme af mahogny, 1800-tallets begyndelse
Empire spejl i ramme af mahogny, 1800-tallets begyndelse. Empire spejl i ramme af mahogny, prydet med indlægninger af lyst træ, øverst med glasmaleri, senere spejlglas, 1800-tallets begyndelse. H. 106 B. 38 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og mærker, mindre finerafslag, senere bagbeklædning. Varenr: 3493501 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:13:00 DKK 300
Anne Vilsbøl, litografi
Anne Vilsbøl, litografi . Anne Vilsbøll f. 1951. Litografi, ed. 50 / 100. Trykkets mål 57 x 42 cm (80 x 64). Sign og nr. i Bly Varenr: 3308722 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:16:00 DKK 300
Jens H. Quistgaard, 'Relief' kaffe- og spisestel, stentøj. (158)
Jens H. Quistgaard, 'Relief' kaffe- og spisestel, stentøj. (158) . Jens H. Quistgaard for Bing & Grøndahl/Kronjyden/Nissen. 'Relief' kaffe- og spisestel af stentøj, bestående af thekande 654, 2 fløde, 2 skåle, 7 æggebæger, de fem 696, bæger, salt og peber 535, salt, peber og sennep med stand af eg, stor trekantet stage, 2 små trekantet stager, par vaser, 4 ... Varenr: 3492477 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:16:00 DKK 3.700
Bang & Olufsen BeoCom 5 Speaker phone.
Bang & Olufsen BeoCom 5 Speaker phone.. Bang & Olufsen BeoCom 5 Speaker phone med tilhørende lader og manualer. Fremstår med minimale/ingen brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3494010 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:23:00 DKK 525
Verner Panton, Panthella standerlampe
Verner Panton, Panthella standerlampe . Verner Panton 1926-1998. Pantella standerlampe af hvidt akrylplast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130 Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor, lette ridser og mærker, skævhed i stamme. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3493202 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:28:00 DKK 575
Komplet fotostudie 190067
Komplet fotostudie 190067. Komplet fotostudie 190067, sæt bestående af: 2 x lape-stativer + 2 x blitz app. + 2 x hvide softbox skærme, + 1 x 2 in1-reflektor, set med 4 farvefiltre, spotforsats, synkronkabel ca. 3 m, huse stativer af aluminium, højdeindstilling 70-210 cm, netkabler ca. 5 m. Alt komplet med bæretaske. Blitz ... Varenr: 3496192

DKK 3.800 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:35:00 DKK 2.200
Tyrkisk tæppe. 250 x 170 cm.
Tyrkisk tæppe. 250 x 170 cm.. Tyrkisk tæppe. 250 x 170 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 3490387 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:39:00 DKK 300
Stort fad samt låg af sølvplet (2)
Stort fad samt låg af sølvplet (2). Stort serveringsfad L. 58 cm., B. 48 cm., samt låg L. 51 cm., B. 36,5 cm., H. 26 cm. af sølvplet. Delene passer ikke oprindeligt sammen. (2). Varenr: 3493244 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:41:00 DKK 350
Bang & Olufsen. Beocenter AV 5 samt Beo 4 fjernbetjening. (2)
Bang & Olufsen. Beocenter AV 5 samt Beo 4 fjernbetjening. (2) . Bang & Olufsen. Beocenter AV 5 med radio, CD m.m. samt Beo 4 fjernbetjening. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3493561 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:41:00 DKK 325
Stor overdækket pavillon med køje til 2 personer.
Stor overdækket pavillon med køje til 2 personer. . Stor overdækket pavillon med køje til 2 personer. Pavillonen er forsynet med insektnet og lynlåse, så der kan lukkes helt af for insekter. Kraftigt udført i coated stål (43x1,3 mm) og oversegl i 180 gr/m2 polyester som er både vejr- og solbestandig. Mål 233 x 205 x 139 cm. Nyproducerede varer ... Varenr: 3492872

DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:42:00 DKK 875
Poul Henningsen, PH 80 standerlampe, Louis Poulsen
Poul Henningsen, PH 80 standerlampe, Louis Poulsen . Poul Henningsen 1894-1967, PH80 standerlampe med skærme af akryl samt top af rødt/sort plastik, stamme af forkromet messingrør monteret på sort fod, ledning med afbryder. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 132 cm. Fremstår med alm./minimale brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for ... Varenr: 3493190 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:44:00 DKK 1.800
Henry Heerup. Træsnit, Litografier (cd) (2)
Henry Heerup. Træsnit, Litografier (cd) (2). Henry Heerup 1907-1993. Træsnit, E.A. Trykkets mål 13 x 22 cm. Indrammet i glas og passepartout; lysmål 17 x 24,5 (41 x 51). Signeret og bet. i bly. Samt 'Pigen og Nisssen' Litografi. Signeret, betitlet i bly. Indrammet i glas og passepartout. Lysmål 44 x 32 cm ( 72 x 52). (2) Varenr: 3414560 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:48:00 DKK 425
Susanna Hernesniemi Litografi.
Susanna Hernesniemi Litografi.. Susanna Hernesniemi (f. 1952), Litografi. Sign. Susanna Hernesniemi, nummereret 18/30. Mål: 60 x 50 cm, lysmål: 45 x 34 cm. Varenr: 3465170 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:49:00 DKK 300
Hans Christian Thomsen.  Mand, Dame. Et par olie på lærred. (2)
Hans Christian Thomsen. Mand, Dame. Et par olie på lærred. (2). Hans Christian Thomsen født 1956. "Mand", "Dame". Et par olie på lærred. Hver sign. monogram samt betegnet på bagsiden. Hver 40 x 30 cm. (41x31). (2) Varenr: 3493180 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:55:00 DKK 1.050
Knud Vinther. Spiderchair Relax type Feeter - søgræs
Knud Vinther. Spiderchair Relax type Feeter - søgræs. Knud Vinther - Spiderchair Relax, type Feeter - søgræs, Parallelvævet, ufarvet søgræs på stel af rustfrit stål med vendbar nakkestøtte og aftagelig fodskammel. Også kaldes Havfruen/Mermaid. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til... Varenr: 3482293

DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 20:00:00 DKK 1.650
<<  1 2 3 4 5 6 7 8  >>