Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sort markise 4.5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Sort markise 4.5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Sort markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 4,5 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig sort farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen eller manuelt. Medfølger 3 beslag, stang til ... Varenr: 3764929

DKK 5.400 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 20:17:00 DKK 2.500
Kgl. og B&G. Samling figurer, vaser m.m. (20)
Kgl. og B&G. Samling figurer, vaser m.m. (20). Kgl. og B&G. Samling figurer, vaser m.m. bestående af : Kgl. smed nr. 4502 1 sort., B&G gøg nr. 1770 1 sort., B&G nr. 1648 1 sort., B&G 2162 1 sort., B&G 1574 1 sort., B&G 2273 1 sort., Kgl. isfugl nr. 2257 1 sort., Kgl. fugle nr. 1519 og 1031 1 sort., B&G par fugle nr. 1633 og 1635 1 sort., 3 ... Varenr: 3917788 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 20:20:00 DKK 2.000
Jacob Wagner for HAY. Langbord samt tolv stole (13).
Jacob Wagner for HAY. Langbord samt tolv stole (13).. Jacob Wagner for HAY. Langbord af massiv sortlaseret asketræ L. 400 cm., B. 95 cm., H. 74 cm. samt tolv stole model JW01 formspændt sortlaseret ask, bøjlestel i børstet rustfrit stål, stabelbare H. 77 cm. Sættet fremstår med alm. brugsspor, ridser, skrammer, mærker. Stole med enkelte afslag af ... Varenr: 3906061 DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 20:26:00 DKK 2.700
Svend Nielsen.(CD) Olie på lærred, parti fra Svaneke
Svend Nielsen.(CD) Olie på lærred, parti fra Svaneke. Parti fra Svanneke af Svend Nielsen (1908-1993), cd, olie på lærred, sign. Svend Nielsen Svaneke, 66x96cm. (84,5x115,5 cm). Varenr: 3917778 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 20:29:00 DKK 300
Vinterjakke til mænd med strikærmer. Model LIST. (18)
Vinterjakke til mænd med strikærmer. Model LIST. (18). Model LIST Vinterjakke til mænd med strikærmer. Jakke med forede strik ærmer. Fuld frihed til bevægelse og minimalt varmetab er nøgleordene. Du får fordelene fra en vest og varmen fra en jakke og ser godt ud imens. Jakken har en åndbar membran i jakkeforet og fiberfyld i ærmerne. Aftagerlig ... Varenr: 3848862

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 20:33:00 DKK 3.000
Chor Kaffekande af tretårnet sølv.
Chor Kaffekande af tretårnet sølv.. Chor Kaffekande af tretårnet sølv fra 1960. Håndtag og lågknop af kunst materiale. H. 21 cm. Vægt ca. 480 gram. Varenr: 3916854 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 20:36:00 DKK 650
Elektrisk løbehjul.  48 V - 1300 W Turbo motor. GRØN
Elektrisk løbehjul. 48 V - 1300 W Turbo motor. GRØN. Elektrisk løbehjul. 48 V - 1300 W Turbo motor. Farve : Grøn Kraftig 1300 W motor. Specifikationer: • Max. hastighed op til ca. 40 km /t. • Startnøgle • Kører 25-30 km. på en opladning • 12" hjul med onroad gummidæk • For og baglys • Horn • Kraftige skivebremser for og bag • Max. ... Varenr: 3413004

DKK 4.400 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 20:40:00 DKK 3.500
Jydepejsen brændeovn, Model: Natura stål Farve: sort
Jydepejsen brændeovn, Model: Natura stål Farve: sort. Jydepejsen brændeovn, Model: Natura stål Demomodel Farve: Sort Specifikationer: H: 110 cm x B: 54 cm x D: 43 cm Greb: Koldt greb Røg udgang: Top eller bag Brænderumslåge: Standard Friskluftindtag: Nej Støbejernsstuds: ja Støbejernsbund: ja Askeskuffe: Ja Lufttilførsel: ... Varenr: 3435185

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 20:45:00 DKK 3.700
Robert Jacobsen. Signeret litografisk udstillings plakat
Robert Jacobsen. Signeret litografisk udstillings plakat. Robert Jacobsen. Litografisk udstillings plakat. "Robert Jacobsen - Kjellerup Kunstforening..." Signeret med tusch. 57 x 45,5 (66,5 x 53,6 cm.). Varenr: 3918048 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 20:54:00 DKK 375
Parti softguns (35)
Parti softguns (35) . Parti softguns bestående af : Colt 25, Beretta M92SB, Smith&Wesson M4505, Sig Sauer P230, Cyma P.658. Fremstår nye i original emballage. Der medfølger kugler til nogle af pistolerne. (35). Varenr: 3917461 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 20:58:00 DKK 625
Maison Jansen. Reol/rumdeler af plexiglas og glas, 1970-1980'erne
Maison Jansen. Reol/rumdeler af plexiglas og glas, 1970-1980'erne. Maison Jansen. Reol/rumdeler af plexiglas og messing med hylder af glas. H: ca. 131 cm. B: 130 cm. D: 33 cm. Dekorationsbuer medfølger, dog ikke beslag hertil. Fremstår med aldersrelateret brugspræg. 1970-1980'erne. Varenr: 3899146 DKK 25.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 21:06:00 DKK 13.000
Vest med hætte til mænd. Model LUDIKA. (24)
Vest med hætte til mænd. Model LUDIKA. (24). Vest med hætte til mænd model LUDIKA. Dunvest i gennemført kvalitet, med farveeffekt der toner farven ned over vesten. Let vest, som giver optimal bevægelse og som sørger for at holde dig varm. Vesten kan maskinvaskes uden at miste sine isolerende egenskaber. Vesten er med hætte, to sidelommer ... Varenr: 3848841

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 21:07:00 DKK 3.000
Ege tæpper Art line. Paul Klee No. 80535
Ege tæpper Art line. Paul Klee No. 80535 . Ege tæpper Art line. Paul Klee No. 80535. Fremstillet hos Ege tæpper, Danmark. 200 x 140 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3917100 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 21:08:00 DKK 725
Poul Henningsen. Tre PH5 pendler (3)
Poul Henningsen. Tre PH5 pendler (3) . Poul Henningsen 1894-1967. Tre PH5 pendler med skærme af hvidlakeret aluminium. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 50 cm. Fremstår med diverse fejl og mangler samt alm. brugspræg (3) . Varenr: 3917402 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 21:10:00 DKK 325
Jasper Morrison. Sæt loftslamper, model Glo-Ball C1 (2)
Jasper Morrison. Sæt loftslamper, model Glo-Ball C1 (2). Jasper Morrison. Sæt loftslamper, model Glo-Ball C1. Ø. 33 cm. Fremstillet af Flos. Fremstår med minimale brugsspor. (2). Varenr: 3865554 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 21:16:00 DKK 900
Poul Henningsen. Fire PH-Hatte (4)
Poul Henningsen. Fire PH-Hatte (4). Poul Henningsen 1894-1967. Fire PH-Hatte af hvidlakeret metal med lyserød inderside. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 22 cm. Lette brugsspor. (2) Varenr: 3867172 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2015 21:17:00 DKK 925
Bassin folie til 100 m3 kar - eller havedam.
Bassin folie til 100 m3 kar - eller havedam. . Stærk vandtæt folie, anvendelig til f.eks. anlæg af havedam el. lign. Cylinderformet Ø 13 m. (Kan udskæres til kvadrat 9,2x9,2m.) Farve: grå. Oprindelse: Materiel fra CF-depot, beregnet som vandtæt membran i 100 m3 kar, dannet af stålplader som illustreret. Fremstår ubrugt, emballage med ... Varenr: 3903640 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 10:42:00 DKK 1.100
Hans J. Wegner. Briks/Daybed, model GE-258
Hans J. Wegner. Briks/Daybed, model GE-258. Hans J. Wegner 1914-2007. Briks med stel og ramme af bøgetræ, sæde og ryg betrukket med orange uld. I ryggen sengetøjsdepot. L. 205 cm. Fremstillet hos Getama. Fremstår med brugspræg. Varenr: 3917426 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 11:21:29 DKK 600
Louis Poulsen. Tre væglamper. (3).
Louis Poulsen. Tre væglamper. (3).. Louis Poulsen. Tre væglamper specielt designet til Dronningens Ferieby i ca. 1985. H. 50 cm. + flexstykke. Ø. på skærme 14 cm. Fremstår med brugsspor. Modelfoto's - afvigelser vil forekomme (3) Varenr: 3898367 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 11:34:58 DKK 325
Skind af Sika og slangeskind. (2)
Skind af Sika og slangeskind. (2). Skind af sikahjort, nedlagt i Danmark, samt slangeskind. Mål (største ) hhv 115 x 110 cm og 140 x 18 cm. Fremstår med lidt patina / aldersspor. (2) Varenr: 3909659 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 11:37:19 DKK 325
Havemøbler af sort polyrattan: Cirkulært bord og to stole (3)
Havemøbler af sort polyrattan: Cirkulært bord og to stole (3). Havemøbler af sort polyrattan. Sættet består af cirkulært bord med glasplade, H: 72 cm. Ø: 89 cm. og to stole med lyse hynder, H: 82 cm. Alm. brugspræg. (3) Varenr: 3917628 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 13:24:00 DKK 625
Samling pendler, heriblandt fra Fog & Mørup (4)
Samling pendler, heriblandt fra Fog & Mørup (4). Samling pendler af messing, heriblandt fra Fog & Mørup. 1960/70'erne. Ø. 32-40 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4) Varenr: 3907647 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 13:29:00 DKK 325
Striksweater med krave og mønstret ribstrik. Model REAL. (24)
Striksweater med krave og mønstret ribstrik. Model REAL. (24). Lækker strik sweater med krave og mønstret ribstrik. Sweateren er fremstillet i 100% acryl hvilket gør den utroligt slidstærk og sørger for at den holder sin facon. Vaskbar. Består af følgende: Farve Rock Grey: 1 x S, 1 x M, 2 x L, 1 x XL, 1 x XXL Farve Sort: 1 x S, 1 x M, 2 x L, 2 x XL, 1 x ... Varenr: 3877552

DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 13:32:00 DKK 2.000
Par figurspejle (2)
Par figurspejle (2). Par figurspejle af lakeret metal monteret på hjul. H: 184 cm. B: 55 cm. Fremstår med brugspræg. (2) Varenr: 3898312 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 13:37:00 DKK 300
Apple. iPhone 5
Apple. iPhone 5. Apple. iPhone 5, Black 16 gb. Æske, oplader, etui m.v. medfølger. Få brugsspor. Varenr: 3919245 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 13:52:11 DKK 1.950
Apple. iPhone 5
Apple. iPhone 5. Apple. iPhone 5, Black 16 gb. Æske, oplader, etui m.v. medfølger Varenr: 3919248 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 13:53:10 DKK 2.300
Henrik Westergaard. Skulptur (cd)
Henrik Westergaard. Skulptur (cd). Henrik Westergaard (f. 1962). Skulptur af brændt, blåglaseret ler, sign. under bund. H. 25 cm. (cd)Henrik Westergaard er en ægte repræsentant for det, man kalder en multikunstner. Han maler, laver skulpturer, installationer, land art, kæmpestore keramiske relieffer, og så underviser han. ... Varenr: 3896156 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 14:23:00 DKK 300
Peter J. Lassen for Montana. Sengegavl og -borde (3)
Peter J. Lassen for Montana. Sengegavl og -borde (3). Peter J. Lassen f. 1930. En lang sengegavl og to sengeborde med skuffer af grålakeret MDF plade. Gavl H. 65. L. 240. Borde H. 24,5. L. 35,5 D. 30 cm. Gavlens bredde er samlet 240 cm. Borde beregnet for montage direkte på væg eller gavl. Fremstillet hos Montana. Fremstår med brugsspor i form af ... Varenr: 3919598 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 16:33:49 DKK 800
Samling glaskupler (19)
Samling glaskupler (19). Samling glaskupler af hvidt glas Ø. 14-20 cm. Fremstår med brugsspor, flere med afslag. (19) Varenr: 3907858 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 17:22:55 DKK 300
Samling diverse Just Andersen tin og Discometal (8).
Samling diverse Just Andersen tin og Discometal (8).. Samling diverse Just Andersen tin og Discometal bestående af : 2 sæt stager 3 askebægre samt vase / penneholder D160 . Fremstår med alm. brugspræg. (8). Varenr: 3918920 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2015 18:34:00 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>