Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Labradorit smykkesæt i sterlingsølv - halssmykke, armring og øreringe (5)
Labradorit smykkesæt i sterlingsølv - halssmykke, armring og øreringe (5). Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebne ovale stykker labradorit bestående af: Kuglekæde på 80 cm. med tilhørende ovalt vedhæng på 35 mm., armbånd afsluttet med oval facetslebet sten i begge ender og et par øreringe, H: 37 mm. Sten med god brillans. Smykkeposer medfølger. (5) ... Varenr: 3590316

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-10-2014 20:57:00 DKK 900
Jukeboks 105 cm høj i trækabinet med Bluetooth.
Jukeboks 105 cm høj i trækabinet med Bluetooth.. Klassisk jukebox udført med trækabinet og ny teknologi. Til denne jukebox behøver du ikke 100 cd'er for at få alt din yndlingsmusik ind. Du kan nemlig afspille dem via bluetooth fra eks. din iPhone, iPad, tablet, smartphone, pc etc. Du kan også afspille dem fra hukommelseskort som MP3 ... Varenr: 3599126

DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-10-2014 21:00:00 DKK 3.200
Komplet fotostudio 12 dele
Komplet fotostudio 12 dele. Komplet fotostudio 12 dele Få dit eget fotostudie til professionelle billeder til webshoppen, produktfremvisning, portrætter, familiefotografering m.m. Studiet består af: Stort fotostativ 2 x 3 meter Hvid baggrundsfarve 2 fotolamper excl. pærer 4 sølv refleksskærme 2 hvide ... Varenr: 3598485

DKK 3.800 DK, Herning, Engdahlsvej 26-10-2014 21:00:00 DKK 1.550
Surround Sound 3D 5.1 System - Alongza™ m/ Bluetooth.
Surround Sound 3D 5.1 System - Alongza™ m/ Bluetooth.. Surround Sound 3D 5.1 System - Alongza™ m/ Bluetooth. Lækkert Hi-FI surround sound system 3D 5.1med indbygget bluetooth funktion, SD kortlæser, FM radio og USB kortlæser. Høj kvalitet og lækker lyd fra Alongza™. Spiller trådløst fra din smartphone, tablet, spiller MP3 filer fra SD kort i ... Varenr: 3598460

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 26-10-2014 21:30:00 DKK 575
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af sort ioniseret stål. Permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser. Manual og boks medfølgerNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3572354

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 10:36:00 DKK 1.400
Still Leather Goods. Rejsetaske, model 'Gant'
Still Leather Goods. Rejsetaske, model 'Gant'. Still Leather Goods. Rejsetaske, model "Gant" udført i kraftigt sort læder med aftagelig skulderrem. Tasken har et yderrum der kan lukkes med lynlås og et stort rum med mindre siderum m. lynlås. Monteret med ensfarvet sort for. H: 31 cm. L. 55 cm. B: 32 cm.Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3531819

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 12:05:00 DKK 600
Swiss Made Claro. Herre kronograph.
Swiss Made Claro. Herre kronograph.. Swiss Made Claro. Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af børstet stål. Swiss made Ronda quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 30 min., med viser for 1/10 sekund samt datorude. Monteret med Sort læderrem. -Opbevaringsboks samt manual medfølgerNyproducerede ... Varenr: 3572195

DKK 2.700 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 14:30:00 DKK 950
Stor Swatch væg-reklameur til batterier
Stor Swatch væg-reklameur til batterier. Stor Swatch væg-reklameur til batterier af plast. L. 206 cm. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3596563 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 17:57:00 DKK 325
Celinah Kruse, figurkomposition, akryl på lærred, cd
Celinah Kruse, figurkomposition, akryl på lærred, cd. Celinah Kruse, f. 1957, figurkomposition, akryl på lærred, sign. Celinah, 100 x 150 cm. Uindrammet. Varenr: 3594404 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 18:06:00 DKK 950
Børge Mogensen. Gyngestol af sortlakeret træ, FDB
Børge Mogensen. Gyngestol af sortlakeret træ, FDB . Børge Mogensen 1914-1972. Gyngestol af sortlakeret træ. Fremstillet for FDB. Fremstår med brugsspor og mærker. Varenr: 3595232 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 18:10:00 DKK 1.100
Vitrine af mahogny i Georg III stil, 1900-tallets anden halvdel
Vitrine af mahogny i Georg III stil, 1900-tallets anden halvdel. Vitrine af mahogny i Georg III stil, 1900-tallets anden halvdel, front med to glaslåger og to låger. H. 160,5. B. 110. D. 33 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 3595233 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 18:17:00 DKK 400
Kurt Trampedach, offset, udstillingsplakat 'Anette - Galleri Asbæk' cd
Kurt Trampedach, offset, udstillingsplakat 'Anette - Galleri Asbæk' cd . Kurt Trampedach 1943-2013 Udstillingsplakat 'Anette - Galleri Asbæk', Offset plakat, sign. og dat. Kurt Trampedach 83. 98x70 cm (117x87) Varenr: 3595387 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 18:20:00 DKK 575
Soldaterpibe/langpibe med porcelænshoved
Soldaterpibe/langpibe med porcelænshoved. Soldaterpibe/langpibe med porcelænshoved Med inskription "Erindring fra Kjöbenhavn", "Tullebølle Erindring fra Tjenesten 1887-1888". og "2. Drg. Rgmt. 2. Eskdr. No 61´6" Varenr: 3589564 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 18:21:26 DKK 350
To rammer fra Royal Copenhagen (2)
To rammer fra Royal Copenhagen (2). Royal Copenhagen rammer af porcelæn, 1978. 10 x 10,5 cm og 14 x 15 cm. Ophæng af sterlingsølv. Den lille ramme har en revne. Varenr: 3595268 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 18:24:00 DKK 300
Smykkesæt med månesten: Armbånd, halssmykke og øreringe (6)
Smykkesæt med månesten: Armbånd, halssmykke og øreringe (6). Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med månesten bestående af: Armbånd afsluttet med en oval, facetslebet månesten i begge ender, et par øreringe, H: 27 mm. og kuglekæde på 80 cm. med to vedhæng på 20-26 mm. Smykkeposer medfølger. (6) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3590448

DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 18:31:02 DKK 800
Samling bestik sølvplet til 12 personer model 'Pia'. (87).
Samling bestik sølvplet til 12 personer model 'Pia'. (87).. Samling bestik sølvplet til 12 personer model 'Pia' bestående af : 12 knive, 12 gafler, 12 skeer, 14 theskeer, 14 dessertskeer, 12 kagegafler, 4 pålægsgafler, 1 lagkagekniv, 6 dele diverse tatøj. (87). Varenr: 3596024 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 18:41:06 DKK 625
Frantz Hingelberg. Vintage ring af 14 kt. guld prydet med topas
Frantz Hingelberg. Vintage ring af 14 kt. guld prydet med topas. Frantz Hingelberg. Vintage ring af 14 kt. guld prydet med topas. Ringstr. 16.25/51.5. Vægt: 6 gr. Minimale brugsspor. Original æske medfølger. Varenr: 3593945 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 18:48:00 DKK 600
Svend Ivar Dysthe lænestol model Planet
Svend Ivar Dysthe lænestol model Planet. Sven Ivar Dysthe. Hvilestol med vippefunktion, betrukket gråt stof, monteret på drejelig firpas fod af forkromet stål og træ. Fremstillet hos Variér Furniture, model Planet. Se også nr. 3594871 Varenr: 3594829 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:01:00 DKK 1.350
Zeiss Nettar og Zeiss Ikonta kamera. (2)
Zeiss Nettar og Zeiss Ikonta kamera. (2). Zeiss Nettar og Zeiss Ikonta kamera med Watameter. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3595561 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:05:00 DKK 325
MiniBike kredsløbsmaskine
MiniBike kredsløbsmaskine. MiniBike kredsløbsmaskine. Til forbedring af kredsløb, forbrænding og styrkelse af muskler Der kan skiftes mellem 4 hastigheder, forlæns og baglæns eller maskinen kan gøre det hele automatisk, ved bare et trykke på en enkelt knap. Maskinen tæller pedal omgange, forbrændte kalorier og tid. Fod... Varenr: 3595359

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:09:00 DKK 600
Smykkesæt i sterlingsølv prydet med røgtopas: Halscollier, armbånd og øreringe (4)
Smykkesæt i sterlingsølv prydet med røgtopas: Halscollier, armbånd og øreringe (4). Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebet røgtopas bestående af: Halscollier på 45 cm., leddelt armbånd på 18-20 cm. og et par øreringe, H: 30 mm. God brillans. Smykkeposer medfølger. (4) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær... Varenr: 3590451

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:09:00 DKK 900
Ubekendt møbelproducent, 1960 - 70-erne. Fodskammel betrukket med brun læder
Ubekendt møbelproducent, 1960 - 70-erne. Fodskammel betrukket med brun læder. Ubekendt møbelproducent, 1960 - 70-erne. Fodskammel betrukket med brun læder, løs hynde, stel og firpasfod af delvis forkromet metal. H. 38. B. 72. D. 47 cm. Fremstår med brugsspor, hynde med mærke. Varenr: 3595541 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:12:00 DKK 300
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition.
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition.. Henrik Krogsholm født 1960. Abstrakt komposition. Måler 100 x 100 cm. Signeret og dateret bagpå blindramme 'Henrik KrogsholmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3587706

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:14:00 DKK 300
Par stager af malm hver med balusterformet stamme, barokform 1800 tallet (2).
Par stager af malm hver med balusterformet stamme, barokform 1800 tallet (2).. Par stager af malm hver med balusterformet stamme, barokform 1800 tallet. H. ca. 40 cm. (2). Varenr: 3595999 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:15:00 DKK 325
Barok dragkiste af egetræ, 1800-tallet
Barok dragkiste af egetræ, 1800-tallet. Barok dragkiste af egetræ, front med tre svungne skuffer, greb og beslag af messing, 1800-tallet. H. 84. B. 126. D. 69. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, ridser, mærker, tørrevner, lus og afslag. Varenr: 3596917 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:18:00 DKK 825
Samling fyldepenne (10)
Samling fyldepenne (10). Samling fyldepenne bestående af bla. Parker Junior, Parker Victory, 2 Parker Slimtip, Parker Vacummatic no. 784404, Stella, Skribent, Standardt samt en Cross i original æske. Fremstår med brugsspor. (10) Varenr: 3595553 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:21:00 DKK 325
Leo Arnak Pedersen, 2 litografier no 16/22
Leo Arnak Pedersen, 2 litografier no 16/22. Leo Arnak Pedersen født 1937. To litografier. Komposition uden titel. Sign. og nummereret i bly ''Arnak 85' og nummeret 16/22. Måler. 26 x 21 cm. (38,5 x 32,5 cm) Vigtigste udstillinger: Galerie Moderne, Silkeborg 1962-63; .Fr. havn Kunstmus. 1987-89; Kunstnernes påskeudstilling 1961, 1970, ... Varenr: 3569350 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:24:00 DKK 300
Louise XVI hængeskab af hvidmalet træ, 1800-tallet
Louise XVI hængeskab af hvidmalet træ, 1800-tallet. Louise XVI hængeskab af hvidmalet træ, prydet med forgyldte stafferinger, kanneleringer og tandsnit, front med skuffe og låge, 1800-tallet. H. 74. B. 68. D. 35 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, revner, ridser, mærker, afslag i træet, nøgle mangler. Varenr: 3596923 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:25:00 DKK 300
En stor samlig emblemer af sølv, messing, emalje m.m.
En stor samlig emblemer af sølv, messing, emalje m.m.. En stor samlig emblemer af sølv, messing, emalje m.m. enkelte monteret på stok med beslag af sølv. Varenr: 3596543 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:28:00 DKK 350
Extreme Land model Lasso, Sort, str. M
Extreme Land model Lasso, Sort, str. M. Extreme Land model Lasso. Lækker allround kunst dunjakke fra X-Land med en fantastisk isolerende og let dunforing, der er sørger for at holde dig varm og yderst komfortabel. Med aftagelig hætte 2 sidelommer samt en praktisk indelomme. Jakken er med kunstpels af hensyn til dyrevelfærd. Str. M. ... Varenr: 3586182

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-10-2014 19:35:00 DKK 600
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>