Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lapponia. Smykkesæt i sterlingsølv, sidste halvdel af 1900-tallet (5)
Lapponia. Smykkesæt i sterlingsølv, sidste halvdel af 1900-tallet (5). Lapponia: Smykkesæt udført i sterlingsølv bestående af: Armbånd, lås monteret med sikkerhedsanordning (vægt: 33.6 gr.). Ring, ringstr. 17/53.5 (vægt: 9.2 gr.). Et par øreclips, H: 19 mm. (vægt: 6.9 gr.) og halscollier på 41 cm. (vægt: 15.6 gr.). Originale forede poser fra Lapponia medfølger. ... Varenr: 3821070 DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-08-2015 20:47:00 DKK 3.000
Stor samling øreringe af sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv med smykkestativer
Stor samling øreringe af sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv med smykkestativer. To smykkestativer af sortlakeret metal. Ene smykkestativ med 24 par øreringe af sterlingsølv prydet med facetterede ametyster, kvarts, perler mv. H: 0.5-5.5 cm. Andet stativ har 24 par øreringe af forgyldt sterlingsølv prydet med kulturperler, facetterede kvarts, ametyster, onyx m.v. H: 0.5-5.5 ... Varenr: 3917648

DKK 7.200 DK, Herning, Engdahlsvej 31-08-2015 20:50:00 DKK 1.900
Jydepejsen brændeovn, model Panorama 1500 Sort. Demomodel
Jydepejsen brændeovn, model Panorama 1500 Sort. Demomodel. Jydepejsen brændeovn, model Panorama 1500 Demomodel. Panorama, en kubistisk brændeovn med et stort vinkelformet glas, giver et godt indblik til ilden fra flere vinkler. Modellens store selvlukkende låge er med til at bevare de lige linjer og giver modellen et slankt og elegant ... Varenr: 3884971

DKK 9.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-08-2015 20:55:00 DKK 8.000
Poul Henningsen PH 4½ - 3½ Bordlampe.
Poul Henningsen PH 4½ - 3½ Bordlampe.. Poul Henningsen 1894-1967. PH 4½ / 3½ bordlampe med stamme og fatningshus af forkromet metal, skærmsæt af hvid opal glas. Fremstillet hos Louis Poulsen, nummereret 16224. H. 55, Ø 45 cm. Brochure medfølger. Fremstår ubrugt i original emballage. Første billede er modelfoto. Varenr: 3949195 DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-08-2015 20:55:00 DKK 4.800
Børge Mogensen: Skænk af eg, FDB (2).
Børge Mogensen: Skænk af eg, FDB (2).. Børge Mogensen, skænk med overdel, fineret med ubehandlet egetræ, front med to låger, bag hvilke udtræksbakker, greb af messing. H. 95 + 87 cm., B. 122 cm., D. 26- 45 cm. Fremstillet hos C. M. Madsen for FDB. Litt: FDB møbelkatalog 1954. Fremstår med brugsspor. (2). Varenr: 3949302 DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-08-2015 21:00:00 DKK 1.100
Stor samling Chateau du Caix (37)
Stor samling Chateau du Caix (37). Stor samling Chateau du Caix bestående af: følgende årgange: 1978, 1979, 1980 (2), 1981 (2), 1982 (2), 1983 (2), 1985 (2), 1986, 1987, 1988 (2), 1989 (2), 1990 (2), 1991 (2), 1992 (2), 1993 (2), 1994 (2), 1995 (2), 1996 (2), 1997 (2), 1998 (2) Hertil 1 fl. Cuvee du Jubilee 1990. Ialt 37 ... Varenr: 3949938 DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 31-08-2015 21:49:00 DKK 2.300
Jydepejsen brændeovn model Contry 765 sort. Demomodel.
Jydepejsen brændeovn model Contry 765 sort. Demomodel.. Jydepejsen brændeovn model Contry 765 sort. Demomodel. Vejledende udsalgspris : 8495 kr. Målangivelser : Country H. 76 x B. 47 x D.35 cm. Farve : Sort Specifikationer : Greb: L-greb Brænderumslåge: Nej Røg udgang: Top og bag Friskluftsindtag: Nej Støbejernsstuds: Ja ... Varenr: 3950823

DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 09:13:10 DKK 3.000
Golfjern. MacGregor MT OS. 4-GW (8)
Golfjern. MacGregor MT OS. 4-GW (8). Golfjern. MacGregor MT OS. 4-GW. Fujikura R-Flex grafitskafter. Standard længde og lie. Højrehånds. Sættet består af demomodeller, med få spor herfra.(8) Varenr: 3908901 DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 15:19:00 DKK 450
Ukendt Møbelproducent. Fire hvide stole af kunstmateriale (4)
Ukendt Møbelproducent. Fire hvide stole af kunstmateriale (4). Ukendt Møbelproducent. Fire hvide stole, skal af kunstmateriale, ben af metal. H. 77,5 cm, siddeh. 43 cm. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 3950709 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 18:40:00 DKK 300
Royal Copenhagen. Hjertegræs kaffe- og middagsservice (97)
Royal Copenhagen. Hjertegræs kaffe- og middagsservice (97). Royal Copenhagen. Hjertegræs kaffe- og middagsservice, 97 dele bestående af: 12 kaffekopper, 13 kagetallerk., 13 underkopper, kaffekande med låg, tekande med låg, tevarmer, sukkerskål med låg, flødekande, chokoladekande, 4 askebæger, 2 lysestager, 8 fade, 2 skåle, 12 dybe tallerk., 11 ... Varenr: 3950004 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 18:55:00 DKK 375
Holmegaard. Tivoli glas (27).
Holmegaard. Tivoli glas (27).. Holmegaard. Tivoli glas H. 9-16 cm. (27). Varenr: 3949315 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 18:58:00 DKK 375
Persisk håndknyttet tæppe. Sarough Old 202x127 cm.
Persisk håndknyttet tæppe. Sarough Old 202x127 cm. . Persisk håndknyttet tæppe. Sarough Old 202x127 cm. Fremstår med alm. brugspræg. Varenr: 3949645 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 18:59:00 DKK 325
Skuldertaske i skind
Skuldertaske i skind. Skuldertaske i skind. Opdelt i indvendige rum/lommer. Måler: H. 25 cm, B. 30 cm, D. 9 cm. Kraftig skulderrem samt låseordning. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3952271 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 18:59:00 DKK 300
LOOP. To elipseformet sofa/indskudsborde med ben af bøg (2)
LOOP. To elipseformet sofa/indskudsborde med ben af bøg (2) . LOOP. To elipseformet sofa/ indskudsborde i hvid og dueblå laminat, affasede naturkant. Tre ben af bøg. Dansk designet og produceret af Joiner Company. Bestående af: Stor elipse: Hvid: L. 90 cm, B: 60 cm, H: 50,5 cm. Lille elipse: Dueblå: L. 72 cm, B: 48 cm , H: 45,5 cm. Tykkelse på 25 ... Varenr: 3940261

DKK 2.700 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:06:00 DKK 1.300
Rimme Design. Væghængt skabsmodul og skuffemodul af eg. (2).
Rimme Design. Væghængt skabsmodul og skuffemodul af eg. (2).. Rimme Design. Væghængt skabsmodul af eg, front med låger hvor bag hylder H. 70 cm., B. 72 cm., D. 35 cm. og skuffemodul med 4 skuffer. H. 37 cm., B. 72 cm., D. 29 cm. Fremstår ubrugte med minimale håndteringsspor. (2). Varenr: 3949680 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:09:00 DKK 350
Persisk løber. Ægte, håndknyttet tæppe, 342 x 79 cm.
Persisk løber. Ægte, håndknyttet tæppe, 342 x 79 cm.. Persisk løber. Ægte, håndknyttet tæppe, 342 x 79 cm. Fremstår med alm. brugspræg. Varenr: 3951151 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:10:00 DKK 325
Ludvig Jacobsen.  'Hr. Jourdains honette, Ambition, Molière'. Olie på lærred (cd)
Ludvig Jacobsen. 'Hr. Jourdains honette, Ambition, Molière'. Olie på lærred (cd). Ludvig Jacobsen (1890-1957). 'Hr. Jourdains honette, Ambition, Molière'. Sign. Ludvig Jacobsen. Olie på lærred. 61 x 78 cm (77 x 96 cm). (cd) Fremstår med mindre afskalning. Varenr: 3950504 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:12:00 DKK 300
B&G figur nr. 2432 1 sort m.m. (5)
B&G figur nr. 2432 1 sort m.m. (5). B&G figur nr. 2432 1 sort samt par vaser og par askebægre (5). Varenr: 3951307 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:18:00 DKK 850
Kammertjener. Brevetatto
Kammertjener. Brevetatto. Kammertjener. Brevetatto fra Italien. Tøjstativ i mahogni. H. 107 cm. Varenr: 3950240 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:20:00 DKK 325
Samling primært russiske håndmalede Babuska dukker i træ (7).
Samling primært russiske håndmalede Babuska dukker i træ (7).. Samling primært russiske håndmalede Babuska dukker i træ. H. 8-17 cm. 1 stk. "Russer" med manglende underdel (7). Varenr: 3950315 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:23:00 DKK 425
Knud Edsberg. Parti med fire køer. Olie på lærred (cd)
Knud Edsberg. Parti med fire køer. Olie på lærred (cd). Knud Edsberg (1911-2003). Parti med fire køer. Olie på lærred. Sign. Edsberg. 41 x 51 cm (56,5 x 67). (cd) Varenr: 3950501 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:23:00 DKK 325
Rosenthal, Bavaria. Crysanthéme Cäcilie. Testel (39)
Rosenthal, Bavaria. Crysanthéme Cäcilie. Testel (39). Rosenthal, Bavaria. Crysanthéme Cäcilie. Testel bestående af: 9 tekopper Ø. 9 cm, 9 underkopper Ø. 15 cm, 8 desserttallerk. Ø. 15,5 cm, mælkekande H. 14 cm, flødekande H. 10 cm, sukkerskål m. låg H. 10 cm, tekande m. låg H. 12 cm, rundt fad Ø. 21 cm, marmeladekrukke m. låg H. 10 cm, ... Varenr: 3950193 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:37:00 DKK 1.300
Vintage bord/arkitekt lampe.
Vintage bord/arkitekt lampe.. Vintage bord/arkitekt lampe af metal, skærm af sortlakeret aluminium, monteret med ny sort stofledning H. ca. 90 cm. Ø. på skærm. 16,5 cm. Fremstår med alm. alders/brugspræg. Varenr: 3950327 DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:40:00 DKK 1.100
Alois Carigiet, cd, 'Graubünden Schweiz', Vintage plakat
Alois Carigiet, cd, 'Graubünden Schweiz', Vintage plakat. Alois Carigiet, (1902-1985) 'Graubünden Schweiz', Vintage plakat. Litografisk tryk. Sign. i trykket 'A. Carigiet '37'. Trykt hos Wolfsberg Druck Zürich. Fremstår med håndteringsspor, meget få kantspor. Varenr: 3932985 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:41:00 DKK 325
Hans. J. Wegner. Briks / sovesofa, stel af bøgetræ.
Hans. J. Wegner. Briks / sovesofa, stel af bøgetræ.. Hans. J. Wegner. Briks / sovesofa, stel af bøgetræ, betrukket med uld. Fremstillet hos Getama. L. 206 cm. Fremstår med alm. brugspræg, pletter, ridser og mærker. Varenr: 3946792 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:45:00 DKK 300
Sigvard Bernadotte, Scanline bestik, bronze (39)
Sigvard Bernadotte, Scanline bestik, bronze (39) . Sigvard Bernadotte, Scanline bestik af bronze, bestående af 6 knive, 6 gafler, 5 skeer, 9 teskeer, 13 dele serveringsbestik. Alm. brugsspor. (39) Varenr: 3950310 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:48:00 DKK 475
Samling primært Dansk keramik og porcelæn fra bla. Kähler, Aluminia m.m. (26)
Samling primært Dansk keramik og porcelæn fra bla. Kähler, Aluminia m.m. (26). Samling primært Dansk keramik og porcelæn fra bla. Kähler, Aluminia, Hjort, Michael Andersen m.m. H. 1-31 cm. (26) Varenr: 3950298 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:51:00 DKK 575
Haglgevær Baikal, s/s, kal. 12/70
Haglgevær Baikal, s/s, kal. 12/70 . Haglgevær Baikal, s/s kal. 12/70 våben nr. 9200267. Dobbelttrigger. Fungere mekanisk godt/stram. Pibelængde: 72,3 cm. Totallængde: 113 cm. Jagttegn påkrævet Varenr: 3951306 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:51:00 DKK 350
Pilkestang med kraftigt Dam hjul.
Pilkestang med kraftigt Dam hjul.. Pilkestang L. 210 cm. med kraftigt Dam hjul mrk. Dam Ocean Ø. 11,5 cm., B. 13 cm. uden håndtag. Fremstår med alm. brugspræg. Varenr: 3950552 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:52:00 DKK 300
Alumina Susanne/Susanne Confetti, Diverse servicedele (37)
Alumina Susanne/Susanne Confetti, Diverse servicedele (37). Aluminia. Susanne og Confetti diverse dele bestående af: 5 dybe tallerkner Ø 23 cm, 8 tallerkener Ø 24,5 cm, 8 desserttallerk15,4 cm, 4 underkopper Ø 14 cm, 1 smørskål med låg, 2 lysestager H. 5 cm, 1 kaffekop, 5 æggebæger H. 4,8 cm, 3 kander H. 8,2, 10,2 cm og 13 cm. Enkelte dele med ... Varenr: 3950920 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 19:54:00 DKK 700
<<  1 2 3 4 5 6 7 8  >>