Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling Saint Emilion Grand Cru Classe rødvine (4)
Samling Saint Emilion Grand Cru Classe rødvine (4). Samling Saint Emilion Grand Cru Classe rødvine. Bestående af følgene: 1 fl. Chateau Grand Corbin, 1992, stand A 1 fl. Chateau Pavilion Cadet, 1992, stand A 1 fl. Chateau Matras, 1992, stand A/B 1 fl. Chateau Terfre Daugay, 1987, stand A/B I alt 4 flasker (4) Varenr: 4340017 DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2016 21:10:00 DKK 600
Dansk møbel producent, sminkebord af egetræ
Dansk møbel producent, sminkebord af egetræ. Dansk møbel producent, sminkebord af egetræ. Sminkebord af fineret egetræ med vipbarspejl, tre skuffer med buet greb på y-formet tilspidsede ben. - Løs sort bemalet glas bordplade. H. 107 cm. B. 77 cm. D. 36 cm. Fremstår med brugsspor, afslag på skuffer og malerafslag på glasplade. Varenr: 4342286 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2016 21:11:00 DKK 450
Bing & Grøndahl, Mågestel og Blå Tone (95)
Bing & Grøndahl, Mågestel og Blå Tone (95). Bing & Grøndahl, Mågestel og Blå Tone. Mågestel med og uden guldkant :10 kagetall. Ø. 15,5 cm. - 6 kagetall. 17,5 cm. - 8 underkopper - 1 fad Ø. 24 cm. 1 bølget fad Ø. 19 cm. - 8 kaffekopper - 8-kantet fad Ø. 9 cm. - 3 fade Ø. 10 cm. Blå Tone jern porcelæn : 11 kagetall. Ø. 15,5 cm. - 5 kagetall... Varenr: 4339292 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2016 21:12:00 DKK 425
Jakob Wagner for Hay: Sæt på seks stole model JW01 (6)
Jakob Wagner for Hay: Sæt på seks stole model JW01 (6). Jakob Wagner. Sæt på seks stole model JW01, betrukket med gråt uld, stel af satinforkromet stål. Fremstillet for HAY. Fremstår med alm. brugsspor (6). Varenr: 4341660 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2016 21:15:00 DKK 900
Christian Valentinussen. Kystparti med fiskekuttere, olie på lærred
Christian Valentinussen. Kystparti med fiskekuttere, olie på lærred. Christian Valentinussen. Kystparti med fiskekuttere og personer, olie på lærred. Christian Valentinussen (1903-1984). 50x72 cm. (57,5x79,5). Fremstår med brugsspor, snavs. Varenr: 4341911 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2016 21:19:00 DKK 300
Bang & Olufsen. Par BeoLab 8000 højtalere (2)
Bang & Olufsen. Par BeoLab 8000 højtalere (2). Bang & Olufsen. Par BeoLab 8000 højtalere. Blyantsformede kabinetter af poleret aluminium med sort frontstof. H. 132 cm. Der medfølger kabler. Brugsspor, enkelte ridser. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 4340640 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2016 21:22:00 DKK 3.000
Arne Vodder. Kommode ' Lowboy' i valnød
Arne Vodder. Kommode ' Lowboy' i valnød . Arne Vodder 1926-2009. Kommode ' Lowboy' i valnød med 3 skuffer. Bredde 80 cm, Dybde 45 cm, Højde 72 cm. Fremstår med minimalt brugspræg. Varenr: 4342273 DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2016 21:26:00 DKK 7.400
Beolab 4, par højtalere, model Ice (2)
Beolab 4, par højtalere, model Ice (2). Beolab 4 par højtalere model Ice, Sort lakerede Beolab 4 højtalere. Der medfølger ledninger. Fremstår med få brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.(2) Varenr: 4342069 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2016 21:33:00 DKK 1.700
Dansk Møbelproducent, overpolstret øreklapstol 1940-50
Dansk Møbelproducent, overpolstret øreklapstol 1940-50. Dansk Møbelproducent, overpolstret øreklapstol 1940-50. Overpolstret lænestol med knapsyet ryg, ben af mørklakeret bøgetræ - betrukket med hvid/grå møbelstof. H. 96 cm. Siddehøjde 40 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder. Varenr: 4341883 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2016 21:39:00 DKK 325
Beocenter 9300 med Beo4 fjernbetjening (2)
Beocenter 9300 med Beo4 fjernbetjening (2). Beocenter 9300 med Beo4 fjernbetjening. Fremstår med lette brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funkionaliteten. (2) Varenr: 4342076 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2016 21:39:00 DKK 750
Ældre haglvåben (4)
Ældre haglvåben (4). Lot ældre haglvåben, herunder: Pieper sidelås s/s S/nr 39261 Liege Sidelås Hanebøsse kal 16 s/nr 27722 El Casco Enkeltlader kal. 12/70, ren i løb. S/nr 45671 Liege hanebøsse med underlukke og båndsmedede løb kla 12. s/nr 21922. Varierende alders-og brugsspor. (4) Jagttegn eller tilladelse ... Varenr: 4331043 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 15:20:27 DKK 750
Butterfly chair / Flagermusstol, naturfarvet skind
Butterfly chair / Flagermusstol, naturfarvet skind . Butterflystol / Flagermusstol. Stolen er udspændt med naturfarvet skind, kobberfarvet rørstel. H. 94 cm, siddeh. 36 cm, B. 74 cm. Fremstår ny i original emballage. Varenr: 4297638

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 18:32:00 DKK 1.700
Håndvask af natursten, Forza, Antique Forest Marble, , samt stenskjul og armatur (3).
Håndvask af natursten, Forza, Antique Forest Marble, , samt stenskjul og armatur (3).. Håndvask, Forza, Antique Forest Marble.. 42x42x12 cm, tykkelse 6 cm. Materiale: Italiensk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Inklusive stenskjul, Antique Forest Marble, H: 20 cm. samt et-grebs servantearmatur, ... Varenr: 4269697

DKK 6.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 18:46:00 DKK 3.000
Hestevogn. Char-a-banc Herregårdsmodel / Wagonette
Hestevogn. Char-a-banc Herregårdsmodel / Wagonette. Char-a-banc Herregårdsmodel / Wagonette. Henry Fife, København. 12 personer. Restaureret 2008. Sporbredde 148 cm., H. til kudske sæde 180 cm. Varenr: 4297261 DKK 70.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 19:35:00 DKK 40.000
Håndvask af natursten, Innocente, Beige Marble
Håndvask af natursten, Innocente, Beige Marble. Håndvask, Innocente, Beige Marble. Ø42 cm, H 14 cm. Materiale: Tyrkisk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Mulighed for senere tilkøb af stenskjul til armatur. Varenr: 4242245

DKK 3.400 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 19:45:00 DKK 1.900
Par Cozy Kino multifunktionsstole, DARK COFFEE(2)
Par Cozy Kino multifunktionsstole, DARK COFFEE(2). Par Cozy Kino multifunktionsstole. Hvilestol med nakkestøtte og armlæn. Utallige indstillingsmuligheder; sidde-sove-læse-PC-arbejde mm. - Også velegnet til at tage med ud på terrassen. Stolen har high density skumfyld, som ikke deformerer. Betrukket med møbelstof. Underside i slidstærkt sort ... Varenr: 4315239

DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 19:54:00 DKK 3.100
Stor Aluminia Erimitage vase/urtepotteskjuler.
Stor Aluminia Erimitage vase/urtepotteskjuler.. Stor Aluminia Erimitage vase/urtepotteskjuler. Designet af Chr. Joachim. Blev kun fremstillet i årene 1919-22. H. 26 cm., Ø. 32 cm. Varenr: 4343500 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:08:00 DKK 925
Tegneserier 4 mapper med C.I.A, Charles Rand, Super Marvel,Rekord magasinet. (4)
Tegneserier 4 mapper med C.I.A, Charles Rand, Super Marvel,Rekord magasinet. (4). C.I.A nr. 1-3,5-15,17-19. Charles Rand nr.1,3. John Drake nr.1. Hævnerne nr1(2) Super Marvel nr. 1-6(6,85kr.), 1-12(7,50-7,75kr.), nr.1-7(7,75-8,10kr.)' Rekord Magasinet nr. 1-18. kvaliteten ligger på Very Good til Very Fine+. Varenr: 4343635 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:10:00 DKK 325
Hvid markise 4,5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise 4,5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 4,5 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varenr: 4212911

DKK 5.400 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:11:00 DKK 4.800
Tegneserie 8 forskellige titler (25)
Tegneserie 8 forskellige titler (25). Muro Harriet nr. 1-,2(3), 4. Eventyret om Alef-Thau nr.1-2,4-7. Røde orm i Vesterled og Østerled samt Anden del i Allas Navn. Java mennesket 3/4, 4/4. Sopa nr.1-2. Gotfred af Bouillon nr.1-3. En fortælling fra He Paos liv nr.1-3. Abemennesket nr.1-2. Varenr: 4343493 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:12:00 DKK 350
Stort spisebord med zink plade
Stort spisebord med zink plade. Spisebord af antikbemalet træ med slitage look med plade belagt med zink. L. 250 cm B. 90 cm H. 77 cm. Fremstår med ridser og mærker. Udstillingsmodel. Varenr: 4343915

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:18:00 DKK 2.500
Håndvask af natursten, Forza, Black Marquine Marble.  samt stenskjul og armatur. (3)
Håndvask af natursten, Forza, Black Marquine Marble. samt stenskjul og armatur. (3). Håndvask, Forza, Black Marquine Marble. 42x42x12 cm, tykkelse 6 cm. Materiale: Kinesisk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Inklusive stenskjul, Black Marquine Marble, H: 20 cm. samt et-grebs servantearmatur, ... Varenr: 4242256

DKK 6.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:21:00 DKK 3.000
Parti, Knagerækker i fyrretræ og messing (91)
Parti, Knagerækker i fyrretræ og messing (91). Parti, Knagerækker i fyrretræ og messing. Væghængt knagerække med tre messing knager. Mål. 9x53 cm. Emballage mål. 60x10x6 cm. Fremstår som ny,usamlet og i original emballage - på palle. (91) Varenr: 4343538

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:28:00 DKK 325
Hestevogn. Dogcart Phaeton
Hestevogn. Dogcart Phaeton. Dogcart Phaeton. S.A. Fuller, Bath. Originale lygter. Sporvidde 148 cm. H. til kudske sæde 155 cm. Restaureret 2008. Navn i lygter og navkapsel er ens. Varenr: 4297258 DKK 110.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:35:00 DKK 80.000
Emil Krause 1871-1945 cd. Fjord motiv, Olie på lærred
Emil Krause 1871-1945 cd. Fjord motiv, Olie på lærred. Emil Krause 1871-1945 cd. Fjord motiv, Olie på lærred. Fjord motiv med både og personer, monogram signeret E. K. 89. 33x22,5 cm. (49x38 cm.) Fremstår med krakeleringer. Varenr: 4342765 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:38:00 DKK 375
Royal Copenhagen, 'Hjertegræs' porcelæns service (68)
Royal Copenhagen, 'Hjertegræs' porcelæns service (68). Royal Copenhagen, 'Hjertegræs' porcelæns service. 11 frokost tall. Ø. 22 cm. - 10 kaffefopper - 1 flødekande - 1 løst låg Ø. 8 cm. - 1 slål m. låg Ø. 22 cm. - 1 kartoffel skål Ø. 21,5 cm. - 1 krukke med låg. - 1 trekantet fad Ø. 24 cm. - 1 mælkekande - 1 thekande - 12 suppe tall. Ø. 24,5 cm. - 12... Varenr: 4342850 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:42:00 DKK 425
To par klaverstager i messing (4).
To par klaverstager i messing (4).. To par klaverstager i messing. Det ene sæt er med dobbeltstager. L. 17 - 24 cm. Svingbare. Alm. alders/brugspræg. (4). Varenr: 4342858 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:47:00 DKK 325
To 'Københavnerlamper' Ø. 38 cm. (2)
To 'Københavnerlamper' Ø. 38 cm. (2) . To 'Københavnerlamper' Ø. 38 cm. (2) Københavnerlampen´ er tegnet i 1970’erne af Stadsarkitektens kontor i Københavns Kommune. Armaturerne, som er produceret af Philips Danmark, er af brun patineret glasfiber. Ø. 38cm. Fremstår med brugsspor, snavs og mærker. (2) Varenr: 4342976 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:57:00 DKK 450
Oluf Jensen, olie på lærred, Landskabs motiv fra Dyrehaven (cd)
Oluf Jensen, olie på lærred, Landskabs motiv fra Dyrehaven (cd). Oluf Jensen, olie på lærred, Parti fra Dyrehaven (cd). Landskabsparti fra Dyrehaven med Eremitagen og hjortevildt. Signeret Oluf Jensen 1905. 57x36,5 cm. (75x53,5 cm.) Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 4342780 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:59:00 DKK 300
To 'Københavnerlamper' Ø. 38 cm. (2) . To 'Københavnerlamper' Ø. 38 cm. (2) Københavnerlampen´ er tegnet i 1970’erne af Stadsarkitektens kontor i Københavns Kommune. Armaturerne, som er produceret af Philips Danmark, er af hvid patineret glasfiber. Ø. 38 cm. Fremstår med brugsspor, snavs og mærker. (2) Varenr: 4342978 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2016 20:59:00 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>