Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sixpence. 'Anno 1901'. Skulptur af mixed media
Sixpence (f. 1951). 'Anno 1901'. Skulptur af mixed media. Sign. og dat. Sixpence 2016. H. 61 cm.
Varenr: 4663822
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:19:32
Terrassepejs Ambiance 143 cm.
Terrassepejs Ambiance 143 cm. Kraftig terrassepejs til at forlænge sommer aftenerne med på terrassen. Højde opslået 143 cm. Incl. skorsten.
Varenr: 4722668

DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:19:48
DKK 1.200
Dansk møbelproducent. Sofabord med kakler, palisander
Dansk møbelproducent. Sofabord af palisander ilagt lyse kakler. H: 48 cm. L: 149 cm. B: 69 cm. Fremstår med brugsspor i form af mærker og skjolder.
Varenr: 4682782
20:20:05
DKK 325
Vitrineskab, i to dele, træ, i retro stil (2)
Vitrineskab, i to dele, træ, i retro stil. 4 låger med glas og 4 hylder.B: 126 cm D: 39 cm H: 150 cm - I original emballage.
Varenr: 4675625

DKK 5.900 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:20:30
DKK 2.700
Parti på 24 stk. tv-borde (24)
Parti på 24 stk.nye tv-borde af fyrretræ. Model SI Lounge cabinet multimedia 610/4515 1634. H. 53 cm., B. 92,1 cm., D. 51,7 cm. Fremstår usamlede i original emballage. Modelfotos. (24).
Varenr: 4747068

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:22:22
Freeride/Freestyle. Samling Kite udstyr
Freeride/Freestyle. Samling allround Kite udstyr, Slingshot RPM, bygget i ''bomb proff' konstruktion, to størrelser, pumpe og bar medfølger. Velegnet til nybegynderen og den øvede kitesurfer. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4678543
DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:23:31
DKK 1.900
12 store havekrukker. Frostsikker og UV-sikret i slagfast plast/hvid. (12).
12 store havekrukker. Frostsikker og UV-sikret i slagfast plast/hvid. Krukkerne er vandtætte uden bundhul. Ved udendørs anvendelse skal der bores 2 x 8mm huller i bunden. Anvend 15-20 cm lecanødder i bunden for optimal dræn. Mål: Top Ø80 - Højde 70 cm.(6). Mål: Top Ø60 - Højde 52 cm. ...
Varenr: 4743071

DKK 9.600 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:24:34
DKK 1.200
Bænk, dansk produceret 'Trallebænk' af ral 9005 matsortbejset miljørigtigt dansk træ
Bænk, dansk produceret 'Trallebænk' af ral 9005 matsortbejset miljørigtigt nordisk fyrretræ, bedste sortering, samlet med rustfri A2 gevindstænger og bolte, primært en bænk til indendørs brug, men kan også stå ude under tag. H. 40. L. 120. D. 35 cm. Modelfotos.
Varenr: 4737102

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:24:58
DKK 925
Bådformet spisebord med tillægsplade i hvid melamin (2)
Bådformet spisebord med tillægsplade i hvid højtryks laminat med sort kant samt ben af børstet stål. Måler: L: 170/210 cm. B:100 cm. H: 71,00 cm. Tillægsplade fremstår med nuanceforskel. Leveres samlet.
Varenr: 4703743

DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:25:47
DKK 525
Ray og Charles Eames. Armstole, model Dar (9)
Ray og Charles Eames 1907-1978. Ni skalstole af bordeaux plast, monteret med originale Vitra Dowelleg stel af mørkt ahorn. Fremstillet hos Vitra, model DAR. Udstillingsmodeller ingen/minimale håndteringsspor (9)
Varenr: 4739586

DKK 30.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:32:00
DKK 12.000
RIB-330 - AQUARIB RIB-330 - 11 fod
RIB-330 - AQUARIB RIB-330 - 11 fod. Lækker RIB med glasfiberskrog, jockeykonsol med rat og kabel, klargjort til motor. Sødygtig, stabil og manøvredygtig båd med mange anvendelsesmuligheder. Trækker fint vandski og tubes med en 15 HK motor. Specifikationer: - Længde 11" (3.30m) - ...
Varenr: 4748723

DKK 18.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:35:00
DKK 12.000
Andreas Hansen for Le Klint. Pendel, model 'Onefivefour', str. L
Andreas Hansen for Le Klint. Pendel, model "Onefivefour" af indigoblue papir, H: 24 cm. Ø: 50 cm. Str. L. Original ubrudt emballage. NB: Tre første billeder er modelfotos.
Varenr: 4744849

DKK 2.200 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:38:00
DKK 1.050
Charles Eames. Sæt på fem skalstole, model DSW (5)
Charles og Ray Eames. Sæt på fem skalstole af bordeaux gennemfarvet plast, monteret med original Dowelleg stel af mørkt ahorn. Fremstillet hos Vitra, model DSW. Udstillingsmodeller der fremstår med ingen / minimale håndterings spor. (5)
Varenr: 4739599

DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:44:00
DKK 5.800
Poul Christiansen for Le Klint. Pendel, model 172B
Poul Christiansen for Le Klint. Pendel af foldet plastfolie, model 172B. H. 40, Ø 44 cm. Ubrugt i original emballage.
Varenr: 4744158

DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:49:00
DKK 900
Varenr: 4744154

20:53:00
DKK 1.350
Verner Panton. Pendel, model 'Moon'
Verner Panton. Pendel, model "Moon" af hvidlakeret aluminium. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Verpan. Ø 34 cm. Fremstillet af Verpan. Original ubrudt emballage. Første foto er modelfoto.
Varenr: 4744139

DKK 3.200 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:54:00
DKK 2.100
Nanna Ditzel. Et sæt på seks 'Trinidad' stole i ahorn, model 3298 (6)
Nanna Ditzel. Seks 'Trinidad' stole, model 3298 udført i formspændt fineret ahorn med stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fredericia Furniture, med mærkat derfra. Alm. brugsspor. (6)
Varenr: 4745016
DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:55:00
DKK 9.800
Piet Hein og Bruno Mathson. Superelipsebord med udtræk, hvid laminat samt tillægsplader (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse spisebord med udtræk, plade i hvid laminat. H. 70 cm. L. 150/250 cm. B. 120 cm. Med to tillægsplader á 50 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1995. Fremstår med lette alm. brugsspor, mærker på alukant (3)
Varenr: 4745023
20:57:00
DKK 8.000
Bådformet spisebord med tillægsplade i hvid højtryks laminat med sort kant samt ben af børstet stål. Måler: L: 220/270 cm. B:100 cm. H: 73,5 cm. Tillægsplade fremstår med nuanceforskel. Leveres samlet.
Varenr: 4703737

DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
20:58:06
DKK 1.550
ECO2. Sort unisex cykel. Model 'Retro'
ECO2. Sort unisex cykel. Model 'Retro'. Stel, styr og forgaffel i genanvendeligt aluminium. Miljøvenlig lakering. Shimano Nexus 7 gear. Fælgbremser for, fodbremse bag. 28'' Hjul. Sadel og håndtag af sort læder. Stelstørrelse 50,4 cm/20''. Fremstår delvist samlet og kan færdigsamles på ca. 15 ...
Varenr: 4715596

20:59:25
DKK 1.250
Ole Pless. Sæt på tre Pipeline væglamper af kobber. (3).
Ole Pless. Tre stk. Pipeline udendørslampe til vægmontering. Udført af kobber. Fremstillet ved Nordisk Solar. H. 40 D. 26 cm., Ø 13 cm. Fremstår med brugsspor / patineret (3) Se også varenr. 4739674
Varenr: 4739214
DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-08-2017
21:00:00
DKK 1.250
Rado damearmbåndsur
Rado damearmbåndsur. Hvid keramisk urskive med arabertal og datorude. Urkasse B. 34 mm. Lænke af titanium og keramik med foldelås. Quartzværk, vandtæt til 30 m.
Varenr: 4747137

DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-08-2017
10:11:10
DKK 2.500
Gelænder i rustfri stål til båd / sejlbåd (2).
Gelænder i rustfri stål til båd / sejlbåd. L. ca. 210 cm., H. 53 cm., D. 50 cm. Lette brugsspor (2).
Varenr: 4747158
DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-08-2017
10:18:22
Burghart Vogtherr for Fritz Hansen, kontorstol
Burghart Vogtherr. Kontorstol betrukket med læder, fempasfod monteret med hjul. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med patina
Varenr: 4747232
DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-08-2017
11:12:18
RANDOM. Sofabord
RANDOM. Sofabord med lysgrå laminat bordplade og egetræsben. Dansk designet og produceret. H. 45 cm, Ø. 50 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 4747246

11:13:28
Dansk møbelproducent. Kommode i palisander.
Dansk møbelproducent. Kommode af palisander, buet front med seks skuffer, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 110 cm. B. 80 cm. D. 44 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor herunder enkelt skjold, mindre ridser.
Varenr: 4733734
DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-08-2017
14:00:00
DKK 3.600
Samling på ni grønne vin glas (9).
Samling på ni grønne hvidvins glas H. 10,6 cm., Ø 7,5 cm. (9).
Varenr: 4733722
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-08-2017
14:07:00
Omfattende lys-/spot løsning til butik
Stor samling lamper og spots til butik. Anskaffelsespris var oprindelig +200.000. Omfattende udvalg og produkter til en stor eller flere små butikker. Brugt i 1 år og fremstår med brugsspor. Mulighed for at isætte LED lyskilder i de store lamper.Der er tale om følgende effekter: 3 faset lys ...
Varenr: 4736076
DKK 30.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-08-2017
14:13:21
DKK 525
Dansk møbelproducent. Kommode af palisander.
Dansk møbelproducent. Kommode af fineret palisander 1970erne. Firkantede ben. Front med fire skuffer. H. 62 cm., B, 80 cm., D. 38,5 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 4733733
14:14:00
Samling Dansk og udenlandsk keramik bla. af Elsebet Granzow og Søholm (5).
Samling Dansk og udenlandsk keramik bla. af Elsebet Granzow (f. 1926) Knabstrup og Søholm H. 3,5 - 23 cm. Alm. brugsspor (5).
Varenr: 4733719
14:21:00
DKK 475
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>