Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Odder dukkevogn og dukkevogn af træ (2)
Odder dukkevogn og dukkevogn af træ (2). Odder dukkevogn af metal og kunstmateriale L. 93 cm, H. 88 cm samt dukkevogn af rødmalet træ L. 40 cm, H. 36 cm. 1900 tallet. Aldersrelateret stand. (2) Varenr: 4129266 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:30:00 DKK 350
Georg Jensen Living. Jean Nouvel bestik (28)
Georg Jensen Living. Jean Nouvel bestik (28). Georg Jensen stålbestik, design Jean Nouvel bestående af: 8 knive L. 22,5 cm, 8 gafler L. 20,5 cm, 7 skeer L. 20,5 cm, BEMÆRK ÆNDRET TIL 5 teskeer L. 14 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (28) Varenr: 4141571 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:30:00 DKK 1.350
Anders Andersen Lundbye. Skovparti. Olie på lærred
Anders Andersen Lundbye. Skovparti. Olie på lærred. Anders Andersen Lundbye (1840-1923). Skovparti. Olie på lærred. Sign. 24 x 34,5 cm (34,5 x 45,5 cm). Varenr: 4143506 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:30:00 DKK 400
Erling Steen. 'Romanée Conti La Tache 1990 Wine Bottle'. Olie på lærred
Erling Steen. 'Romanée Conti La Tache 1990 Wine Bottle'. Olie på lærred. Erling Steen (f. 1945). 'Romanée Conti La Tache 1990 Wine Bottle'. Olie på lærred. Sign. og dat. Steen 14. 80 x 70 cm (90,5 x 80,5 cm).Erling Steen arbejder i det hyperrealistiske formsprog, som kaldes nyrealisme. Han gengiver elementer fra virkeligheden, oftest i form af opstillinger, ved hjælp ... Varenr: 4123789 DKK 17.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:30:00 DKK 7.000
Knud Vinter, Blixenstolen.dk (2)
Knud Vinter, Blixenstolen.dk (2). Knud Vinther, Blixenstolen.dk, stor lænestol med tilhørende fodskammel / bord på ramme af naturrør monteret med varmhonningfarvet naturflet, løse hynder med fyld af andefjer og skumgranulat i kraftig råhvid sildebensvævet møbelstof, på bagsiden bøjle til ophæng af tæppe / plaid. Knud Vinter ... Varenr: 4116132

DKK 6.800 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:30:00 DKK 3.600
Dansk møbelproducent. Chatol af teak.
Dansk møbelproducent. Chatol af teak.. Dansk møbelproducent. Chatol af teak. Front med tre dybe skuffer, udtræksskriveplade, overdel med to små skuffer samt rum. H. 102 cm. B. 83 cm. D. 45 cm. Fremstår med brugsslitage, finerafslag, afslag, ridser, skrammer. Varenr: 4140497 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:31:00 DKK 425
Danmark postfrisk, bl.a. samling mærker med Mag. nr. m.m. (1)
Danmark postfrisk, bl.a. samling mærker med Mag. nr. m.m. (1). Indeholder mærker med Mag. nr. start med lidt bogtryk, ellers stålstik. Postfriske Mag. 4-blokke samt lidt Hæftesammentryk og 4 helark. Varenr: 4137842 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:33:00 DKK 1.100
Mastersmith Aaron Wilburn. Unika Bowie kniv
Mastersmith Aaron Wilburn. Unika Bowie kniv. Mastersmith Aaron Wilburn. Unika Bowie kniv. Lavet på bestilling i 2015. Håndsmedet "Feather Damascus" klinge i 15N20 & 1080 stål. S formet parerstang og mellemstykke samt endestykke i Damascusstål. Knivlængde 41 cm, Bladlængde 26 cm. Skæfte af højkvalitets hjortetak. Alt håndlavet i bedste ... Varenr: 4136555 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:36:00 DKK 27.000
Erling Steen. 'Chateau Pichon Longueville wine bottle'. Olie på lærred
Erling Steen. 'Chateau Pichon Longueville wine bottle'. Olie på lærred. Erling Steen (f. 1945). 'Chateau Pichon Longueville wine bottle'. Olie på lærred. Sign. og dat. Steen 15. 41 x 33 cm (47 x 39 cm).Erling Steen arbejder i det hyperrealistiske formsprog, som kaldes nyrealisme. Han gengiver elementer fra virkeligheden, oftest i form af opstillinger, ved hjælp af en... Varenr: 4123829 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:36:49 DKK 11.000
Hovedmonteret Warthog/ Vortesvin. Længeste tand 25cm. Længde målt fra væg til snude 52cm.
Hovedmonteret Warthog/ Vortesvin. Længeste tand 25cm. Længde målt fra væg til snude 52cm.. Hovedmonteret Warthog/ Vortesvin. Længeste tand 25cm. Længde målt fra væg til snude 52cm. Varenr: 4144228 DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:37:00 DKK 875
Arne Jacobsen. Stol, model 3100 ''Myren''.
Arne Jacobsen. Stol, model 3100 ''Myren''. . Arne Jacobsen 1902-1971. Stole 'Myren' af formbøjet sortmalet krydsfinér, tre ben af matforkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3100. Fremstår med alm. alders/brugsspor, stel med anløbninger. Varenr: 4140460 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:39:00 DKK 925
Michael Bang for Holmegaard. 'Fontaine'  Jubilæum´s rødvin´s glas (17)
Michael Bang for Holmegaard. 'Fontaine' Jubilæum´s rødvin´s glas (17). Michael Bang for Holmegaard. 'Fontaine' glasservice Jubilæum´s glas (17) Indeholder 17stk. Rødvin H:24cm. hvor de 16 er graveret i bunden med TASTER WINE. Alle er i originale æsker. Varenr: 4139201 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:41:00 DKK 1.300
Mindre samling Danmark med lidt udland samt mindedukat med Fr.IX 3,5gr. 21,6 karat.
Mindre samling Danmark med lidt udland samt mindedukat med Fr.IX 3,5gr. 21,6 karat.. Indeholder 2 album med mindre samling Danmark samt lidt udland med lidt sølv i mellem, dertil jubi. 200kr. samt Guld mindedukat Fr. IX 3,5gr. 21,6 karat. Varenr: 4125549 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:42:00 DKK 1.350
Dansk møbelproducent. Tre-personers sofa af bøgetræ og sort læder
Dansk møbelproducent. Tre-personers sofa af bøgetræ og sort læder. Dansk møbelproducent. Tre-personers sofa med stel af bøgetræ og med løse hynder, tremmesider og ryg betrukket med sort læder. L. 200 cm, D. 75 cm, H. 72 cm. Fremstår med brugsspor, hul i læderet, ridser og skrammer. Varenr: 4144453 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:47:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Otte stole, teak, bøg og sort skai (8)
Dansk møbelproducent. Otte stole, teak, bøg og sort skai (8) . Dansk møbelproducent, 1960'erne. Otte stole med stel af bøgetræ, kopstykke af teaktræ, sæder betrukket med sort skai, sædehøjde 46 cm. Fremstår med alm. alders- og brugspræg. (8) Varenr: 4130058 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:47:19 DKK 3.200
Hove møbler, par hvilestole Pedro samt Sigurd Ressell. Sofabord, glas og bejdset bøg, model Falcon . (3)
Hove møbler, par hvilestole Pedro samt Sigurd Ressell. Sofabord, glas og bejdset bøg, model Falcon . (3). Hove møbler / Pedro Norge, par hvilestole med stel af mahogni bejset træ, sæde og ryg betrukket med skind, H. 77 cm., B. 58 cm. samt Sigurd Ressell. Sofabord, glas og bejdset bøg, model Falcon, Ø. 90 cm., H. 47 cm. Fremstår med alm. brugspræg. (3) Varenr: 4142655 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:49:00 DKK 325
Stor klump Læsø rav på 340gr. (1)
Stor klump Læsø rav på 340gr. (1). Stor klump Læsø rav på 340gr. (1) L:12cm. B:9cm. H:5cm. Varenr: 4138966 DKK 22.500 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:50:00 DKK 18.000
Poul Henningsen for Louis Poulsen. Pendel PH 4½-4
Poul Henningsen for Louis Poulsen. Pendel PH 4½-4. Poul Henningsen 1894-1967. PH 4½-4 pendel med skærme af hvidt opal glas, fatningshus af forkromet metal samt monteret med hvid stofledning. Revne i underskærm samt chipafslag på toprand på største skærm samt pletter. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm Varenr: 4142208 DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:51:00 DKK 2.500
Ole Lynggaard. 'Bobbel' lås af 18 kt.med 14kt. kæde
Ole Lynggaard. 'Bobbel' lås af 18 kt.med 14kt. kæde. Ole Lynggaard. 'Bobbel' lås af 18 kt. hvidguld med blå topas samt hvidguldkæde / collier af 14 kt. kædens længde 42 cm. Varenr: 4131134 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:53:00 DKK 5.600
Norge. Hove møbler. Lænestol model Cindy
Norge. Hove møbler. Lænestol model Cindy. Norge. Hove møbler. Lænestol model Cindy med stel af mørk bejset træ, beklædt med skind. H. 85 cm., B. 72 cm. Fremstår med alm. brugspræg. Varenr: 4142656 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:53:00 DKK 350
Orvis Graphits fluestang 7,9 F. Klasse 5. (1)
Orvis Graphits fluestang 7,9 F. Klasse 5. (1). Orvis Graphits fluestang 7,9 F. Klasse 5. (1) Stangen er i flot stand, samt i original Aluminiums rør. Varenr: 4137643 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:54:00 DKK 1.100
Dansk møbelproducent. Sofa med læderarmlæn
Dansk møbelproducent. Sofa med læderarmlæn. Dansk møbelproducent. Sofa med læderarmlæn betrukket med grønlig stof og stribet hynder, ben af træ. H. 77 cm, B. 185 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4138698 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:55:00 DKK 325
Bundtmager Ole B. Christensen, minkpels ca. str. L
Bundtmager Ole B. Christensen, minkpels ca. str. L. Bundtmager Ole B. Christensen, jakke af lysebrun mink, ca. str. L, prydet med lynlås og to indstikslommer, sammensnøring i bunden, broderet foer. Længde 83 cm fra nakkekant til nedre kant. Brystvidde 65 cm, inder ærmelængde 40 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 4131759 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:57:00 DKK 5.000
Ravklump fra Læsø på 96gr. (1)
Ravklump fra Læsø på 96gr. (1). Ravklump fra Læsø på 96gr. (1) L:11cm. B:9,5cm. H:2,0cm. Varenr: 4138984 DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:57:44 DKK 4.900
Brunstad. Tre pers. sofa og par hvilestole (3)
Brunstad. Tre pers. sofa og par hvilestole (3). Brunstad sofasæt bestående af tre-pers sofa L. 180 cm., H. 82 cm., samt to lænestole B. 75 cm. H. 82 cm., betrukket med uld, løse hynder, ben af træ. Fremstillet hos Brunstad, med mærke herfra. Fremstår med alm. brugspræg, pletter samt små defekter på uld. (3) Varenr: 4142240 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 20:59:00 DKK 350
Erling Steen. 'Blue painted pot'. Olie på lærred
Erling Steen. 'Blue painted pot'. Olie på lærred. Erling Steen (f. 1945). 'Blue painted pot'. Olie på lærred. Sign. og dat. Steen 15. 60 x 50 cm (70 x 60 cm).Erling Steen arbejder i det hyperrealistiske formsprog, som kaldes nyrealisme. Han gengiver elementer fra virkeligheden, oftest i form af opstillinger, ved hjælp af en minutiøs malemåde, ... Varenr: 4123826 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 21:00:00 DKK 5.800
Biblos's. Italien. Overpolstret stol
Biblos's. Italien. Overpolstret stol. Biblos's. Italien. Overpolstret stol af grå møbelstof, monteret på rund fod af forkromet stål, drejefunktion. H. 83 cm, siddeh. 45 cm. Fremstår med brugsspor, snavs. Varenr: 4138701 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 21:01:00 DKK 300
Ukendt design. Butler af kirsebærtræ og metal.
Ukendt design. Butler af kirsebærtræ og metal.. Ukendt design. Butler af kirsebærtræ og metal. H. 127 cm. Fremstår med alm. let brugspræg. Varenr: 4142182 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 21:04:00 DKK 550
Poul Henningsen. PH 4½ - 3½ standerlampe. Ubrugt i original emballage. (2).
Poul Henningsen. PH 4½ - 3½ standerlampe. Ubrugt i original emballage. (2).. Poul Henningsen, 1894 - 1967. Standerlampe PH 4½-3½ med fod, stamme og topplade af højglansforkromet metal, skærme af hvidt opal glas. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 125 cm., Ø. 45 cm. Nummerbevis/certifikat medfølger. Fremstår ubrugt i original emballage. Billede 1-6 er modelfoto. Varenr: 4142512 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 21:06:00 DKK 11.500
B&O Beoplay A9
B&O Beoplay A9 . Beoplay A9 musikstreamingsystem.◾touch-betjening ◾Spotify, TuneIn, Deezer ◾Trådløs streaming via AirPlay, DLNA ◾Rumtilpasningsteknologi, der optimerer lyden i forhold til placeringen ◾ 480 watt ◾Integreret adgang til streamingtjenester som Spotify og Deezer.Ben... Varenr: 4138695 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-02-2016 21:09:00 DKK 6.600
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>