Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Parti små reoler af fyrretræ (120)
Parti små reoler af fyrretræ (120). Parti små reoler af fyrretræ, med seks rum. Mål: L 45, H 52, D 14,5 cm. Fremstår usamlede samt enkeltvis emballerede. På palle. (120) Varenr: 4554635

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:30:00 DKK 350
Samling mønter på ca. 15kg. i 3 albums samt klods kasse hovedsageligt Danmark. (4)
Samling mønter på ca. 15kg. i 3 albums samt klods kasse hovedsageligt Danmark. (4). Samling mønter på ca. 15kg. i 3 albums samt klods kasse hovedsageligt Danmark. (4) Indeholder mindre DK. årgangssamling med lidt sølv samt sedler, der er en del vekselbar mønt især 1-5-10kr. Der er lidt udland samt lidt sedler m.m. Klodskassen er fyldt med DK. og lidt udland m.m. Klodskassen ... Varenr: 4554861 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:32:00 DKK 1.400
Stort spisebord med tillægsplade
Stort spisebord med tillægsplade . Dansk produceret spisebord med tillægsplade. Bordplade i hvid laminat med sort kant på 6-strengs kromben. Tillægsplade i støvgrå laminat med sort kant. Bordet måler: H. 73 cm, B 101 cm, L. 180/230 cm. Varenr: 4569383

DKK 4.800 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:35:00 DKK 2.500
Niels Martoft. Interiørparti. Olie på lærred
Niels Martoft. Interiørparti. Olie på lærred. Niels Martoft (f. 1878). Interiørparti. Olie på lærred. Sign. N. Martoft. 50 x 67 cm (59 x 76 cm). Varenr: 4409441 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:35:00 DKK 325
Foster. Keramisk kogeplade
Foster. Keramisk kogeplade. Foster. Keramisk kogeplade. Fremstår ubrugt og i original emballage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4569363

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:40:00 DKK 350
düb sofabord
düb sofabord. düb sofabord, cirkulært med ben i sortlaseret eg. Affasede bordplader med sortlakeret kant, over og underlamineret i samme farvet laminat. Ø. 103 cm, H. 44 cm. I original emballage, bestående af kasse med bordplade og kasse med ben. I alt to kasser. Varenr: 4569389

DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:40:00 DKK 475
Arne Jacobsen for Fritz Hansen. Par syverstole 3107
Arne Jacobsen for Fritz Hansen. Par syverstole 3107. Arne Jacobsen. Sæt på to stole 'Syveren' af fineret egetræ, ben af matforkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Fremstår med brugsspor, rust på stel, defekte rygge samt finerskader. (2) Varenr: 4569506 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:44:00 DKK 350
Hakon Ek Nielsen. 'Midsommer, Vesterhavet'. Olie på lærred (cd)
Hakon Ek Nielsen. 'Midsommer, Vesterhavet'. Olie på lærred (cd). Hakon Ek Nielsen (f. 1914). 'Midsommer, Vesterhavet'. Olie på lærred. Sign. med monogram. 61 x 95 cm (70 x 104 cm). (cd) Varenr: 4546780 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:45:00 DKK 300
Dansk produceret spisebord i sortlakeret ask med tillægsplader (3)
Dansk produceret spisebord i sortlakeret ask med tillægsplader (3) . Dansk designet og produceret spisebord i med tillægsplader. Spisebord og plader i sortlakeret ask. Sortlakeret 6-strengs ben. Bord måler: L. 170/270 cm. B. 100 cm, H. 73 cm. Udstillingsmodel. (3) Varenr: 4569354

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:45:00 DKK 2.500
Stor samling tinsoldater mini og karoliner samt flade, malet og umalet. (5)
Stor samling tinsoldater mini og karoliner samt flade, malet og umalet. (5). Stor samling tinsoldater mini og karoliner samt flade, malet og umalet. (5) Samlingen er i 4 cigaræsker samt trækasse, en æske med diverse geværer og hoveder. Figurerne måler mellem H:6,5cm og 2,0cm. Varenr: 4569230 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:48:00 DKK 425
Henry Heerup. Komposition. Litografi 81/110 (cd)
Henry Heerup. Komposition. Litografi 81/110 (cd). Henry Heerup (1907-1993). Komposition. Litografi 81/110. Sign. Heerup. 61 x 43 cm. Løsblad. (cd) Varenr: 4569386 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:50:00 DKK 325
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (3)
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (3). Parti bestående af tre vindtætte og vandafvisende softshell jakker med udvendige lommer: Blå herrejakke i str. S, brun damejakke i str. M, samt sort damejakke med hætte i str. L. Jakkerne er udført i polyester og spandex. (3) Varenr: 4514585

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:50:00 DKK 300
Kaare Klint. Par safaristole, cognacfarvet læder (2)
Kaare Klint. Par safaristole, cognacfarvet læder (2) . Kaare Klint. Par safaristole med stel af eg, ryg og sæde af udspændt cognacfarvet læder. Formgivet 1933. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier i 1971. Fremstår med patineret skind, brugsspor, samt defekt syning på ryg af en af stolene. (2). Varenr: 4569392 DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:50:00 DKK 6.200
Dansk møbelproducent. Hvilestol med blomstret møbelstof
Dansk møbelproducent. Hvilestol med blomstret møbelstof. Dansk møbelproducent. Hvilestole beklædt med blomstret møbelstof. Armlæn samt ben af teaktræ. B. 62, H. 83 cm. SH 38 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4567440 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:50:00 DKK 2.200
To rengøringsvogne mærket Ecolab
To rengøringsvogne mærket Ecolab. To rengøringsvogne mærket Ecolab med div. tilbehør. Fremstår med alm. brugsspor. (2) Varenr: 4569371 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 20:50:00 DKK 375
Ole Mynster Herold. 'Formia'. Skulptur af rød granit
Ole Mynster Herold. 'Formia'. Skulptur af rød granit . Ole Mynster Herold (f. 1946). 'Formia'. 2012. Skulptur af rød granit. Sign. med monogram. H. 32 cm.Med sine runde og organiske former udfordrer skulpturen selve materialet - den hårde granit gøres blød og taktil. Formligheden fører også beskuerens blik rundt om skulpturen, og derved skabes ... Varenr: 4569390 DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 21:00:00 DKK 1.800
KLIM bogreol i olieret eg
KLIM bogreol i olieret eg. KLIM bogreol i olieret eg. Mål: Bredde 100 cm., højde 81,5 cm og dybde 40 cm. Med fast sokkel. Udstillingsmodel. Fremstår ny og ubrugt. Varenr: 4498051

DKK 3.400 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 21:05:18 DKK 1.550
Japansk fad blåmalet under glasuren Ø:39,5cm 1800/1900 tallet. (1)
Japansk fad blåmalet under glasuren Ø:39,5cm 1800/1900 tallet. (1). Japansk fad blåmalet under glasuren Ø:39,5cm 1800/1900 tallet. (1) Varenr: 4523643 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 21:06:36 DKK 300
Knud Vinther. Batchair. Lænestol af rattan i farven 'Petroleum'
Knud Vinther. Batchair. Lænestol af rattan i farven 'Petroleum'. Knud Vinther. Batchair. Lænestol af rattan i farven 'Petroleum', på ramme af poleret rustfrit stål. Fremstillet hos Fletmageren, model Batchair. Se også batchchair.dk Varenr: 3991042

DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 21:06:59 DKK 2.000
Bjarne Lunde, ring med hjertesleben diamant på ca. 0.20 ct
Bjarne Lunde, ring med hjertesleben diamant på ca. 0.20 ct. Bjarne Lunde, massiv ring udført i 14 kt. guld, prydet med en klar hvid hjertesleben diamant på ca. 0.20 ct. Farve: River: Klarhed: VS. Ringstr. Ø 16 mm. Vægt ca. 5,5 gram. Varenr: 4441493 DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 21:07:23 DKK 4.000
Aksel Kjærsgaard. Naver track reol modul
Aksel Kjærsgaard. Naver track reol modul. Aksel Kjærsgaard. Naver Track reol modul af lakeret laminat, med hylder og rødfarvet skuffe af plast, med lysmontering. H. 192 cm., B. 27 cm. Udstillingsmodel, få håndteringsspor.Se også lot. 4494258 og 4494247. Varenr: 4494253

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 21:07:50 DKK 2.100
Dansk produceret. Bådformet spisebord med tillægsplade (2)
Dansk produceret. Bådformet spisebord med tillægsplade (2). Dansk designet og produceret. Bådformet spisebord i hvid laminat. Tillægsplade i hvid laminat. Bord og plade med natur kant. Ben matbørstet/satineret med indstillige fødder. Måler: 200/250 cm, B. 90 cm, H. 73,5 cm. Udstillingsmodel. (2) Varenr: 4486457

DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 21:08:04 DKK 2.900
Herrejakke med strikærmer model Lace (18)
Herrejakke med strikærmer model Lace (18). Model Lace herrejakke med strikærmer. Jakke med forede strik ærmer. Fuld frihed til bevægelse og minimalt varmetab er nøgleordene. Du får fordelene fra en vest og varmen fra en jakke og ser godt ud imens. Jakken har en åndbar membran i jakkeforet og fiberfyld i ærmerne. Aftagerlig ... Varenr: 3877545

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 21:10:28 DKK 2.900
Rolex Submariner herrearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 16613. Ca. 2002
Rolex Submariner herrearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 16613. Ca. 2002. Rolex Submariner herrearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 16613, serienr. P816652, safirglas, mekanisk værk med automatisk optræk, azurblå skive mrk. Rolex Oyster Perpetual Date Submariner 1000 Ft = 300 m med fluoriserende timeindikationer, time-, minut- og sekundviser samt med quick-set ... Varenr: 4558844 DKK 57.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 21:12:25 DKK 45.000
Spalding. Sort herrecykel. Model 'Nexus'
Spalding. Sort herrecykel. Model 'Nexus'. Spalding. Sort herrecykel. Model 'Nexus' Stel, forgaffel, skærme og styr i genanvendeligt aluminium. Miljøvenlig lakering Shimano nexus 7 gear. Shimano rullebremser for og bag. Spalding aluminiumsfælge, str: 700c/28'' 5 mm. 'Saluo high protection' Punkterhæmmende dæk. Stelstørrelse 56 ... Varenr: 3883294

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 21:14:03 DKK 2.700
Parti stigereoler af fyrretræ (36)
Parti stigereoler af fyrretræ (36). Parti stigereoler af fyrretræ med 8 rum. Mål: B 107 cm. H 99 cm. Fremstår emballeret enkeltvis samt usamlet. På palle. (36) Varenr: 4541521

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 23-02-2017 10:41:06 DKK 350
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.. Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier af sortgrundet træ, plexiglas, langt "plante"bord og to skamler" medfølger. Tag med tagpap, 4 hjul m/bremser, to skydedøre. Mål: Højde 245 cm (inkl.hjul) x Bredde 180 cm x Dybde 130 cm. Leveres i 7 kasser: 195x221x8,5 cm - 46 kg + 128x221x8,5 cm ... Varenr: 4564770

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-02-2017 11:09:00 DKK 3.900
Parti knagerækker med seks træknager (900)
Parti knagerækker med seks træknager (900). Parti knagerækker af fyrretræ med 6 træknager. Mål: B 38,5 cm. H 6 cm. I kasser á 25 stk. - på palle. (900) Varenr: 4570495

DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 23-02-2017 11:13:39 DKK 375
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (10)
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (10). Parti bestående af ti blå og sorte vindtætte og vandafvisende softshell jakker med udvendige lommer. 2 blå i str. S. 2 blå i str. M. 3 sorte i str. M, heraf 1 med hætte. 1 blå samt 1 sort i str. L. Jakkerne er udført i polyester og spandex. (10) Varenr: 4553893

DKK 3.400 DK, Herning, Engdahlsvej 23-02-2017 12:52:00 DKK 800
To store havekrukker slagfast plast med UV sikring (2)
To store havekrukker slagfast plast med UV sikring (2) . To store havekrukker. Frostsikker og UV-sikret i slagfast plast / pink. N.B. Stol medfølger ikke. Krukkerne er vandtætte uden bundhul. Ved udendørs anvendelse skal der bores 2 x 8mm huller i bunden. Anvend 15-20 cm lecanødder i bunden for optimal dræn. Mål: Højde 70 cm. Ø. 80 cm. (2) Varenr: 4451786

DKK 2.200 DK, Herning, Engdahlsvej 23-02-2017 12:54:00 DKK 1.150
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >>