Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Extreme Land model Lasso, Sort, str. XL
Extreme Land model Lasso, Sort, str. XL. Extreme Land model Lasso. Lækker allround kunst dunjakke fra X-Land med en fantastisk isolerende og let dunforing, der er sørger for at holde dig varm og yderst komfortabel. Med aftagelig hætte 2 sidelommer samt en praktisk indelomme. Jakken er med kunstpels af hensyn til dyrevelfærd. Str. XL. ... Varenr: 3674127

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 10:02:00 DKK 400
Extreme Land model Lasso, Sort, str. L
Extreme Land model Lasso, Sort, str. L. Extreme Land model Lasso. Lækker allround kunst dunjakke fra X-Land med en fantastisk isolerende og let dunforing, der er sørger for at holde dig varm og yderst komfortabel. Med aftagelig hætte 2 sidelommer samt en praktisk indelomme. Jakken er med kunstpels af hensyn til dyrevelfærd. Str. L. ... Varenr: 3674129

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 10:06:00 DKK 400
Gammel brødskærer model 'Alfa'
Gammel brødskærer model 'Alfa'. Gammel brødskærer model 'Alfa'. Kabinet af egetræ. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3726304 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 12:42:00 DKK 325
Sansonic TV bord med glasplade. Model Harmony7
Sansonic TV bord med glasplade. Model Harmony7. Sansonic TV bord med glasplade. Model Harmony7. Måler L. 126,5 cm, B. 57 cm, H. 22,5 cm. Leveres i original emballage. Første billede er modelfoto. Varenr: 3721310

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 13:41:00 DKK 300
Johannes Larsen, samling tryk (11)
Johannes Larsen, samling tryk (11) . Johannes Larsen 1867-1961, Indrammet tryk til Dansk Jagttidenes Julenummer årgang 1947, 48, 49, 50, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58. Variable mål. Største 25,5 x 29,5 cm. En fremstår med brud på glas. (11) Varenr: 3737291 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 14:43:02 DKK 425
Helge Ernst. cd. Opstillinger. To litografier i farver. (2)
Helge Ernst. cd. Opstillinger. To litografier i farver. (2). Helge Ernst (1916-1991). Opstillinger. To litografier i farver. Hver sign. og nummereret med bly Helge Ernst 178/275 og XXV/XXX. 52 x 68 cm. (53x69) og uden ramme 48 x 62 cm. (2) Varenr: 3737321 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 14:49:13 DKK 300
Elektrisk løbehjul.  48 V - 1300 W Turbo motor, SORT
Elektrisk løbehjul. 48 V - 1300 W Turbo motor, SORT. Elektrisk løbehjul. 48 V - 1300 W Turbo motor. Farve : Sort Kraftig 1300 W motor. Specifikationer: • Max. hastighed op til ca. 40 km /t. • Startnøgle • Kører 25-30 km. på en opladning • 12" hjul med onroad gummidæk • For og baglys • Horn • Kraftige skivebremser for og bag • Max. ... Varenr: 3413075

DKK 4.400 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 18:40:00 DKK 3.500
Erling Leick, olie på lærred, 'Wolfgang Amadeus'
Erling Leick, olie på lærred, 'Wolfgang Amadeus'. Erling Leick født 1952, olie på lærred, Betitlet 'Wolfgang Amadeus', sign. Leick, UR: 80 x 60 Om kunstneren: Fra Art Guide Denmark: Erling Leick arbejder i afsnit med forskellige emner. På samme måde som en film, en C.D., eller en bog, fremstår Erling Leicks udstillinger oftest som et ... Varenr: 3728042 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:03:00 DKK 325
Kusch & Co. Armstole, Bøg og læder. (6)
Kusch & Co. Armstole, Bøg og læder. (6) . Kusch & Co. Armstole af lakbejdset bøg, sæder og ryglæn polstrede med koldskum og betrukket med brunt læder H 57/84 cm. Stolene kan stables. Fremstillet i Tyskland af Kusch & Co. Fremstår med begrænset brugspræg. (6) Varenr: 3735864 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:04:00 DKK 325
Par lænestole af flet (2)
Par lænestole af flet (2). Par lænestole af flet. Monteret på formspændt bøgestel. Flet fremstår med enkelte brud. Fremstår med brugsspor (2) Varenr: 3735284 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:08:00 DKK 325
Samling auktionskataloger fra Bruun Rasmussen (61).
Samling auktionskataloger fra Bruun Rasmussen (61).. Samling auktionskataloger fra Bruun Rasmussen. Fremstår med alm. let brugspræg. (61). Varenr: 3729227 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:22:00 DKK 300
Ubekendt møbelproducent. Trepers. sofa, betrukket med moccafarvet læder
Ubekendt møbelproducent. Trepers. sofa, betrukket med moccafarvet læder. Ubekendt møbelproducent. Trepers. sofa, betrukket med moccafarvet læder, løse hynder i sæde og ryg, ben af lakeret bøg. H. 75/42. L. 180 cm. Fremstår med brugsspor og patina. Varenr: 3735904 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:24:00 DKK 400
LOOP. To cirkelformede sofa/indskudsborde, hvid melamin på sort MDF (2)
LOOP. To cirkelformede sofa/indskudsborde, hvid melamin på sort MDF (2). LOOP. To sofa/ indskudsborde i hvid melamin på sort MDF, affasede profilbordplader. Sortlakerede bøgetræsben. Dansk designet og produceret af Joiner Company. Bestående af: Cirkulært bord Ø. 60 H. 45 cm. Cirkulært bord Ø. 50 H. 40 cm. Tykkelse på 20 mm. Leveres samlet. Varenr: 3723654

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:28:00 DKK 350
Fritz Merrild. Entresæt bestående af konsol og spejl i Burma teak
Fritz Merrild. Entresæt bestående af konsol og spejl i Burma teak. Fritz Merrild. Entresæt beståene af væghængt konsol og spejl i massiv Burma teak. Dansk designet og produceret af Fritz Merrild. Konsol måler B. 70 cm, D. 35 cm. Skuffe i front. Spejl i massiv Burma teak. H. 72 cm, B. 58 cm. (2) Varenr: 3734542 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:30:00 DKK 300
2 orientalske tæpper samt persisk løber (3)
2 orientalske tæpper samt persisk løber (3). 2 orientalske tæpper 185x124, 182x125 cm. samt persisk løber 297x73 cm. Fremstår med brugsspor, pletter og mærker. (3). Varenr: 3737219 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:30:00 DKK 300
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af sort ioniseret stål. Permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser. Manual og boks medfølger Varenr: 3727504

DKK 1.750 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:32:00 DKK 1.400
Kirman. Persien. 212 x 123 cm.
Kirman. Persien. 212 x 123 cm.. Kirman. Persien. 212 x 123 cm. Fremstår med brugsspor, let slidte kanter. Varenr: 3736431 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:33:00 DKK 300
Par messing lamper (2)
Par messing lamper (2). Par messing lamper med porcelænsfatninger. H. 35 cm, Ø 25 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3734981 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:34:00 DKK 325
Stanley Carr Jr. cd. Komposition. Akryl på lærred.
Stanley Carr Jr. cd. Komposition. Akryl på lærred.. Stanley Carr Jr. F. 1973. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Stanley Carr Jr. 120 x 90 cm. (123x93) Varenr: 3736816 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:36:00 DKK 300
Sarab løber. Persien. 344 x 97 cm.
Sarab løber. Persien. 344 x 97 cm.. Sarab løber. Persien. 344 x 97 cm. Fremstår med brugsspor, slidte kanter Varenr: 3736413 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:38:00 DKK 325
Samling fiskehjul (9)
Samling fiskehjul (9). Samling fiskehjul bestående af : Rileh, Kalamazoo(USA), Intrepid fluehjul, ABU Cardinal 70, ABU svangsta, ABU Cardinal 60, Engelsk fluehjul samt D.A.M. pirate 11 hjul. Alle fremstår med alm. brugspræg. (9). OBS! Billedændringer Varenr: 3728992 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:38:00 DKK 525
Zapo, FunCartoon.
Zapo, FunCartoon.. Zapo, FunCartoon, print på lærred. Sign på bagsiden: 'Cartoon by Zapo 2015' . UR 100 x 150 cm Varenr: 3736605 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:39:00 DKK 375
Biskop Absalons nøgle af bronze.
Biskop Absalons nøgle af bronze.. Biskop Absalons nøgle af bronze med bymotiv samt tekst. L. 25 cm. Skrin af træ medfølger. Varenr: 3729221 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:41:00 DKK 300
Japansk 'Geischa' teservice. (40)
Japansk 'Geischa' teservice. (40) . Japansk testel med tydelig Geisha afbilledet i silhuet i bund af kopper. Stellet består af: Tekander, sukkerskål, flødekande, 10 kopper, 12 underkopper samt 12 små tallerkner. I alt 40 dele. Varenr: 3733004 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:41:00 DKK 300
Løber. Indien. 344 x 76 cm.
Løber. Indien. 344 x 76 cm.. Løber. Indien. 344 x 76 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 3736292 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:42:00 DKK 575
Swiss Legend herrearmbåndsur. Model Grande Sport
Swiss Legend herrearmbåndsur. Model Grande Sport. Swiss Legend herrearmbåndsur. Model Grande Sport. Hvid urskive med hvide timemarkeringer. Datorude ved kl. 3. Drejbar lynette. Urkasse af stål Ø45 mm. ex. krone. Lænke af delvist poleret stål med butterflylås. Uret fremstår ubrugt i æske med hangtags og vejledning. Uret går ved indlevering, men ... Varenr: 3737395 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:42:00 DKK 450
Medaillontæppe Wies. Persien. 340 x 238 cm.
Medaillontæppe Wies. Persien. 340 x 238 cm.. Medaillontæppe Wies. Persien. 340 x 238 cm. Fremstår med alm. brugsspor Varenr: 3736401 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:44:00 DKK 300
Samling Engelske porcelænsfugle fra Royal Worcester (17)
Samling Engelske porcelænsfugle fra Royal Worcester (17). Samling større og mindre Engelske porcelænsfugle fra Royal Worcester af Bone China, 1 fugl med minimal afslag på næb (17). Varenr: 3730353 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:45:00 DKK 1.200
Per Lütken for Holmegaard provence skål af blåt glas.
Per Lütken for Holmegaard provence skål af blåt glas. . Per Lütken for Holmegaard provence skål af blåt glas. Sign. Holmegaard, monogram, 17793. Ø. 33 cm. Varenr: 3737057 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:46:00 DKK 350
Royal Copenhagen, Blå Blomst 'kantet' diverse dele til kaffestel m.m. (109).
Royal Copenhagen, Blå Blomst 'kantet' diverse dele til kaffestel m.m. (109). . Royal Copenhagen, Blå Blomst 'kantet' diverse dele til kaffestel bestående af : 11 kopper nr. 8562, 17 underkopper nr. 8562, 10 kopper nr. 8608, 15 underkopper nr. 8608, 12 underkopper nr. 8500, 20 kagetallerkener nr. 8553, 5 tallerkener nr. 8518, 2 kaffekander nr. 8502, fløde/mælke kande nr. ... Varenr: 3732995 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:49:00 DKK 1.650
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>