Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Iittala : Fasan af Oiva Toikka.
Iittala : Fasan af Oiva Toikka. . Iittala : Fasan af Oiva Toikka. Fuglen måler H. 15 cm. og L. 24 cm. Alle Iittala Birds er mundblæste på Iittala's fabrik i Nuutajärvi, Finland. Fuglen fremstår ny i original emballage. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3524527

DKK 2.600 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:25:00 DKK 525
Rav uforarbejdet klump på 265gr.
Rav uforarbejdet klump på 265gr.. Rav uforarbejdet klump på 265gr. Fundet ved Blåvand. Varenr: 3527620 DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:27:00 DKK 850
Bisset of Switzerland, model Yachting Timer Gold
Bisset of Switzerland, model Yachting Timer Gold. Bisset Of Switzerland, model Yachting Timer Gold. Swiss made Herre Cronograph. Herrearmbåndsur med Lynette og trykknapper af forgyldt stål. Swiss Isa Caliber 8270 quartz urværk. Lynette med 10 min. nedtællings skala, lille permanent sekundviser, 96 timers Race Time Chronograph, 60 sec. og 24 time... Varenr: 3525776

DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:29:00 DKK 1.700
Freddy Eriksen. Figur i landskab. Olie på lærred
Freddy Eriksen. Figur i landskab. Olie på lærred. Freddy Eriksen, 1930 - 2012. Figur i landskab. Olie på lærred. Sign. Freddy E. 67 x 87 cm. (69x90) Varenr: 3526677 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:29:00 DKK 1.650
Samling rav på ialt 825gr.
Samling rav på ialt 825gr.. Samling rav på ialt 825gr. Ravet er opdelt i poser efter størrelse, de største stykker vejer 43gr.,35gr., 16gr.,16gr.,14gr. og ned til 0,1gr. Varenr: 3528373 DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:35:00 DKK 325
J. V. Martin. Komposition over masker. Olie på lærred
J. V. Martin. Komposition over masker. Olie på lærred. J. V. Martin 1930-1993. "Komposition over masker" 1985. Olie på lærred. Sign. J. V. Martin samt betegnet på bagsiden J. V. Martin 1985. 69 x 60 cm. (71,5x62,5) Varenr: 3526680 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:41:00 DKK 4.200
Verge spisebordsstol med olieret stoleben i amerikansk valnød (6)
Verge spisebordsstol med olieret stoleben i amerikansk valnød (6) . Verge spisebordsstol med olieret stoleben i massiv amerikansk valnød med sæde formet i Sky (tilsvarende Corian) og håndforarbejdet i støbeform. Sædet har en organisk form uden kanter. Er vedligeholdelsesfrit. Kan repareres for ridser. Stoleben af massiv amerikansk valnød. Siddehøjde 45 cm. ... Varenr: 3522870

DKK 13.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:44:00 DKK 4.900
Rav, 8 store uforarbejdet klumper på ialt 904gr. (8)
Rav, 8 store uforarbejdet klumper på ialt 904gr. (8). Rav, 8 store uforarbejdet klumper på ialt 904gr. Stykkerne vejer henholdsvis 160gr. 152gr. 143gr. 136gr. 93gr. 83gr. 73gr. 64gr. (8) Varenr: 3527622 DKK 20.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:48:00 DKK 26.000
Danske møbelproducenter. Spisebord og sofabord teak (2)
Danske møbelproducenter. Spisebord og sofabord teak (2). Danske møbelproducenter. Spisebord af teak med hollandsk udtræk H. 75 cm., B. 80 cm., L. 120 + 2x 46 cm. Sofabord teak med hylde L. 122 cm., B. 56 cm., H. 56 cm. Begge fremstår med brugspræg, bord med nuance forskel på plade og udtræksplader. (2) Varenr: 3526852 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:49:00 DKK 325
Harsin Kilim tæppe, 330 x 150 cm.
Harsin Kilim tæppe, 330 x 150 cm.. Harsin. Kelim tæppe, uld på bomuld. Zig zag mønster i polykrome farver, afsluttet med frynser. 330 x 150 cm. Tæppet er fremstillet i provinsen Kermanshah. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3521905

DKK 7.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:50:00 DKK 375
Westerstrand. Vægur i gustaviansk stil
Westerstrand. Vægur i gustaviansk stil. Westerstrand - Töreboda vægur i gustaviansk stil med kasse af forgyldt træ prydet med udskæringer. Lys urskive med arabertal. Nøgle medfølger. H: 54 cm. B: 33 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3509460 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:51:00 DKK 300
Trommesæt mrk. Legion samt Tenson guitar (5)
Trommesæt mrk. Legion samt Tenson guitar (5). Trommesæt mrk. Legion samt Tenson Classic 4/4 guitar. Trommesættet fremstår med en del alm. brugsspor. (5). Varenr: 3472559 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:52:00 DKK 800
Infrarød natkikkert – m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 – 5.0 MP
Infrarød natkikkert – m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 – 5.0 MP. Infrarød natkikkert – m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 – 5.0 MP Tidligere var infrarød kikkert forbeholdt politi og militær, men sådan er det ikke mere. Nu kan du få glæde og mange muligheder med denne kikkert der oven i købet har indbygget ... Varenr: 3521671

DKK 5.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:53:00 DKK 1.500
..gør hverdagen til festdag.. 2 personers ophold på Lyne Kro og Hotel..
..gør hverdagen til festdag.. 2 personers ophold på Lyne Kro og Hotel... Tage et afbræk i hverdagen på Lyne Kro og Hotel. Arrangement omfatter: * 2 overnatninger for 2 personer på dobbeltværelse med eget bad og toilet, inklusive morgenmad * 1. aften: 3 retters kro-menu i Skrædderstuen * 2. dag - frokost: I får vores berømte frokostplatte med el. Serveret i ... Varenr: 3532046

DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:58:00 DKK 975
H. W. Klein, lav skænk, egetræ, Bramin
H. W. Klein, lav skænk, egetræ, Bramin. H. W. Klein. Lav skænk af egetræ, front med fire skuffer samt to skydelåger bag hvilke hylder, hjørner med synlige sinker, runde tilspidsede ben. 1960'erne. Fremstillet hos Bramin. H. 80, L. 225, D. 45 cm. Brugsspor, enkelte mærker samt enkelte tørrevner. Varenr: 3526227 DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 21:00:00 DKK 11.500
Weekend ophold for 2 personer på Lyne Kro & Hotel
Weekend ophold for 2 personer på Lyne Kro & Hotel. Et weekend ophold for 2, med kro- og gourmetmad på Lyne Kro og Hotel i Vestjylland Arrangementet omfatter : * 2 overnatninger med morgenmad, i dobbeltværelse med eget bad/toilet * Fredag aften 3 retters kro-middag i Skrædderstuen * Lørdag frokost: I får vores berømte frokostplatte med el. ... Varenr: 3532044

DKK 2.900 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 21:00:00 DKK 1.250
Grønlandica: Isbjørn af fedtsten.
Grønlandica: Isbjørn af fedtsten.. Grønlandica: Isbjørn af fedtsten med ilagte øjne af ben. L 34 cm, H 16,3 cm. Varenr: 3529206 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 21:06:57 DKK 1.050
Freddy Eriksen. Komposition med figurer, bygninger og træ. Olie på lærred
Freddy Eriksen. Komposition med figurer, bygninger og træ. Olie på lærred. Freddy Eriksen, 1930 - 2012. Komposition med figurer, bygninger og træ. Olie på lærred. Sign. Freddy E. 80 x 100 cm. (82x102) Varenr: 3526676 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 21:07:00 DKK 2.900
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv med topaser (5)
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv med topaser (5). Smykkesæt udført i forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebne blå topaser. Smykkesættet består af kuglekæde på 42 cm. med to vedhæng - et med topas og et hjerte af børstet forgyldt sølv, leddelt armbånd på 20 cm. og et par øreringe, H: 25 mm. Smykkeposer medfølger. (5) Nyproducerede varer ... Varenr: 3528998

DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 21:08:00 DKK 825
Par indskudsborde i bordeauxrød laminat (2)
Par indskudsborde i bordeauxrød laminat (2). Par indskudsborde i bordeauxrød laminat. Paletformet og rundt bord. Ben i eg. Paletformet bord måler H: 47 cm, L: 103 cm, B: 70 cm. Rundt bord måler H: 40 cm, Ø 60 cm. Leveres samlet. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer ... Varenr: 3528348

DKK 3.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 21:09:00 DKK 325
Omega Seamaster Automatic vintage herreur
Omega Seamaster Automatic vintage herreur . Omega Seamaster Automatic, vintage herreur. Let firekantet urkasse af matpoleret stål ca.36 x 45 mm., lys grå urskive med streginddeling samt dato og day angivelse. Årg. 1970'erne. Orig. krone med logo, bagkasse med Seamaster logo. Monteret med original integreret Omega stål lænke. Manuelt urværk... Varenr: 3528694 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 21:10:00 DKK 2.300
Harsin Kilim tæppe, 305 x 90 cm.
Harsin Kilim tæppe, 305 x 90 cm.. Harsin. Kelim tæppe, uld på bomuld. Zig zag mønster i polykrome farver, afsluttet med frynser. 305 x 90 cm. Tæppet er fremstillet i provinsen Kermanshah. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3522011

DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 21:12:00 DKK 1.050
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss Military By Hanowa. Swiss made Chronograph. Herrearmbåndsur med kasse af sort ioniseret stål. Urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, vandtæt til 100 meter. Monteret med sort læder rem. Manual og boks medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. ... Varenr: 3530394

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 10:28:00 DKK 1.400
Still Leather Goods. Net i brunt præget læder
Still Leather Goods. Net i brunt præget læder. Still Leather Goods. Net i brunt præget læder med lynlås, udvendig lomme med klap. Indvendigt ét stort rum med tre side rum, heraf et rum med lynlås. Monteret med ensfarvet for. H: ca. 37.5 cm. B: ca. 31.5 cm. D: ca. 12 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3358217

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 11:16:00 DKK 400
Still Leather Goods. Skuldertaske i sort læder
Still Leather Goods. Skuldertaske i sort læder . Still Leather Goods. Skuldertaske udført i sort læder med aftagelig skulderrem og matteret hardware. Opdelt i et stort rum med et mindre side rum med lynlås. Monteret med ensfarvet sort stof for. H: ca. 20 cm. B: ca. 25 cm. D: ca. 7 cm. Dustbag medfølger. Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3307147

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 11:41:00 DKK 450
Ubekendt møbelproducent. Spisebord med stel af grålakeret metal, plade af hvid laminat.
Ubekendt møbelproducent. Spisebord med stel af grålakeret metal, plade af hvid laminat.. Ubekendt møbelproducent. Spisebord med stel af grålakeret metal, plade af hvid laminat. H. 73,5. L. 190. D. 79 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 3470740 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 11:52:00 DKK 300
Hugo Boss Herre Kronograf
Hugo Boss Herre Kronograf. Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af poleret stål. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 60 min., samt 24 timer viser. Monteret med sort læder rem. Opbevaringsboks og manual medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen... Varenr: 3525740

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 13:45:00 DKK 1.500
Henrik Westergaard (f. 1962). 'Hello pretty'. Akryl og spray på lærred.
Henrik Westergaard (f. 1962). 'Hello pretty'. Akryl og spray på lærred.. Henrik Westergaard (f. 1962). 'Hello pretty. Akryl og spray på lærred. Signeret på bagsiden. Hewart.dk. Værket måler 78 x 78 cm med en dybde på 4,5 cm. Uden ramme. Eksperimenterende, nysgerrig og konstant udfordrende,- Henrik Westergaard er multikunstner, bor og arbejder i Thy. Uddannet på ... Varenr: 3427911

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 13:48:00 DKK 300
Form-Light pendel af hvidlakeret metal.
Form-Light pendel af hvidlakeret metal. . Form-Light pendel af hvidlakeret metal. Ø. 45 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3523258 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 14:37:00 DKK 300
Horizon højt loungebord model Ø100 med skjult vinkøler
Horizon højt loungebord model Ø100 med skjult vinkøler. Horizon højt loungebord med vinkøler. Rundt loungebord model Ø100. Står på en søjlefod med justeringsfødder. H. 45 cm, Ø 100 cm. Bord og søjle udarbejdet i hvid Sky (som Corian). Skjult vinkøler i bordmidte. Designet af Henrik Pedersens designstue '365'. Bordet er en moderne klassiker og ... Varenr: 3534450

DKK 6.500 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 16:40:00 DKK 1.900
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>