Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Holger Dall cd, komposition
Holger Dall cd, komposition. Holger Dall, 1903-1986 cd. Olie på lærred. Komposition med figurer.Signeret: Holger Dall. Måler: 60 x 35 cm (63 x 37,5 cm). Varenr: 4259407 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:32:00 DKK 1.100
Tøjgine
Tøjgine. Gine med drejet stamme af bøg, polstret kvindetorso. Måler: H. 150 cm. Fremstår med brugsspor og afslag. Varenr: 4259178 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:34:00 DKK 300
Thorn Indiquattro loftslampe (20)
Thorn Indiquattro loftslampe (20) . Thorn Indiquattro loftslampe. Loftslampe med indbyggede direkte/indirekte lysstofarmaturer, der giver effektiv og afbalanceret arbejdslys og en god almen belysning. Måler: L. 60 cm, B. 60 cm, D. 9 cm. Armaturhus: Hvidt prelakeret stål (tæt på RAL 9010) Afskærmning: Mikroperforeret hvidlakeret ... Varenr: 4259500 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:35:00 DKK 300
Rav kæder poleret/upoleret vægt ialt 253gr. (5)
Rav kæder poleret/upoleret vægt ialt 253gr. (5). L:40cm., V:23gr. poleret. L:80cm., V:42gr. poleret. L:64cm., V:42gr. Upoleret. L:44cm., V:32gr. Upoleret og defekt lås. L:70cm., V:114gr. Upoleret og defekt lås. Varenr: 4140290

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:35:00 DKK 550
Hertha Bengtsson for Rörstrand. Dele til 'Koka' service (52)
Hertha Bengtsson for Rörstrand. Dele til 'Koka' service (52). Hertha Bengtsson for Rörstrand. Dele til 'Koka' service:Hertha Bengtsson for Rörstrand. Dele til 'Koka' service bestående af: 6 middagstallerkener Ø 24 cm. 6 frokosttallerkener Ø 21 cm. 2 dybe tallerkner Ø. 21 cm. 9 kagetallerkener Ø 17 cm. 12 underkopper Ø 14 cm. 12 kaffekopper 1 ... Varenr: 4259680 DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:36:00 DKK 1.050
Samling beklædning heriblandt fra Von Holdt, By Malene Birger, Yves Saint Laurent og Eva & Claudi (5)
Samling beklædning heriblandt fra Von Holdt, By Malene Birger, Yves Saint Laurent og Eva & Claudi (5). Von Holdt ruskindsjakke str. 40/42, ryglængde 58 cm, inder ærmelængde 45 cm, brystvidde 52 cm. Yves Saint Laurent nederdel str. M, L. 61 cm. By Malene Birger jakke str. 36, ryglængde 53 cm,inder ærmelængde 31 cm, brystvidde 46 cm. Eva & Claudi jakke str. 42, ryglængde 55 cm, inder ærmelængde 30 ... Varenr: 4259549 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:38:00 DKK 375
Samling bedre breve m.m. (61)
Samling bedre breve m.m. (61). Der er både DK. og udlanske breve bl.a. Russiske forsendelser til Danmark, Adresse brev for 3 pakker Kjøbenhavn til DWI. det er et spændende parti med mange bedre i mellem. Varenr: 4257220 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:41:00 DKK 1.500
Jo Hammerborg samt Jens Møller Jensen. Tre lamper (3)
Jo Hammerborg samt Jens Møller Jensen. Tre lamper (3). Jo Hammerborg for Fog & Mørup, designet i 1973, Milieu pendel af forkromet og orangelakeret metal. H. 24, Ø 35 cm. Fremstår med kraftige brugsspor. 2 stk. Louis Poulsen væglamper, model Planet, nr. fl307, design Jens Møller Jensen, H. 35 cm., D. 50 cm. Fremstår med kraftige brugsspor. (3). Varenr: 4257281 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:41:00 DKK 325
Skab af fyrretræ.
Skab af fyrretræ.. Skab af fyrretræ, front med to låger med hylde bag. Nøgle medfølger. H. 80 cm, B. 130 cm, D. 48 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4259157 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:42:00 DKK 325
Rav kæder poleret vægt ialt. 77gr. (3)
Rav kæder poleret vægt ialt. 77gr. (3). L:50cm., V:8gr. L:73cm., V:29gr. L:89cm., V:40gr. Varenr: 4140285

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:43:00 DKK 525
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Skabsmodul samt reolmodul af mahogni (2)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Skabsmodul samt reolmodul af mahogni (2). Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Skabsmodul samt reolmodul af fineret mahogni. Fremstillet hos Botium. Hvert modul måler. H. 105, B. 100,5 D. 36 cm. Fremstår med brugsspor i form af mindre ridser/mærker. (2) Varenr: 4259153 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:44:00 DKK 625
Arne Bang. Vase af stentøj
Arne Bang. Vase af stentøj . Arne Bang (1901-1983). Vase af stentøj modelleret med rillet korpus, dekoreret med lys glasur. Sign. monogram AB, samt nr. 128. H. 6 cm, Ø. 7 cm. Varenr: 4258120 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:45:00 DKK 500
Per Hillo. Cd. Akryl på lærred.  Komposition.
Per Hillo. Cd. Akryl på lærred. Komposition. . Komposition. Akryl på lærred. Betitlet "You & Me". Per Hillo f. 1957. Sign. Per Hillo. Dateret 16.04.2004. 80 x 60 cm (83 x 63). Gylden ramme.. Varenr: 4259165 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 19:58:00 DKK 350
Bente Kallehauge. Portræt af Danmarks første kvindelige minister Nina Bang. Mixed media, filt
Bente Kallehauge. Portræt af Danmarks første kvindelige minister Nina Bang. Mixed media, filt. Bente Kallehauge (f. 1962). Portræt af Danmarks første kvindelige minister Nina Bang. Mixed media, filt. Sign. og dat. på bagsiden B. Kallehauge 2016. Rammemål: 66 x 73 cm. Billedet blev bestilt til at indgå i en udstilling hos PM Kunstformidling i Randers i anledning af 100 året for kvinders ... Varenr: 4250372 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:00:00 DKK 325
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben (2)
RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben (2). RANDOM. Indskudsborde med farvet laminat med ubehandlede egetræsben. Affaset kant. Dansk designet og produceret. Består af følgende: Lille bord. Farve Glacier: Ø. 50 cm, H. 40 cm. Mellem bord. Farve Grotto: Ø. 60 cm, H. 45 cm. Leveres usamlede. (2) Varenr: 4248178

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:00:00 DKK 1.300
Asger Jorn. 'Les suedoises s'amusent'. Litografi 40/300 (cd)
Asger Jorn. 'Les suedoises s'amusent'. Litografi 40/300 (cd). Asger Jorn (1914-1973). 'Les suedoises s'amusent', Sign. samt dat. Jorn 55. Litografi 40/300. 78 x 53 cm (81 x 57 cm). Van de Loo nr. 180. Fremstår med skjolder nederst. (cd) Varenr: 4258126 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:00:00 DKK 3.900
Mads Stage. Chr. IV Stellet, porcelænsservice (26)
Mads Stage. Chr. IV Stellet, porcelænsservice (26). Mads Stage. Chr. IV Stellet med motiver af Rosenborg Slot, Børsen, Frederiksborg Slot, Holmens Kirke, porcelænsservice bestående af: 4 kopper, 4 underkopper, 4 kagetallerk., 4 frokosttallerk. (en med afslag), 4 dybe tallerk., 4 spisetallerk. (26) Varenr: 4257969 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:10:00 DKK 350
Bavaria, Schumann Germany. Firkløverens Juleservice, design af Axel Eliasson (147)
Bavaria, Schumann Germany. Firkløverens Juleservice, design af Axel Eliasson (147). Bavaria, Schumann Germany. Firkløverens Juleservice, design af Axel Eliasson bestående af: 12 kopper, 12 underkopper, 12 kagetallerk., 1 kaffekande, 1 sukkerskål, 2 kander, 12 frokosttallerl., 12 dybe tallerk., 12 spisetallerk., 2 sovsekander, 2 tre-armet lysestager, 1 lysestage, salt og peber ... Varenr: 4258246 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:10:00 DKK 1.100
Amuletto armbånd med mørkegrå tahiti perle
Amuletto armbånd med mørkegrå tahiti perle. Amuletto armbånd lavet i håndknyttet læder. En tahiti perle 14 mm, i mørkegrå nuance. Vejledende udsalgspris Kr. 2550.- Varenr: 4001100

DKK 1.700 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:14:00 DKK 400
Ole Lynggaard. 'LACE' ring af 18 kt. rødguld paveret med 1.13 ct.
Ole Lynggaard. 'LACE' ring af 18 kt. rødguld paveret med 1.13 ct.. Ole Lynggaard. 'LACE' ring udført i 18 kt. rødguld, paveret med 63 brillanter i alt 1.13 ct., Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS1. Ring Størrelse. 56 / 17,80. Model nr. A1761-405-56. Der Medfølges af originalt etui. Vejledende udsalgspris: 68.500,- DKK Varenr: 4218265

DKK 45.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:16:00 DKK 30.000
Hans J. Wegner. Fire-pers. Lufthavnssofa.
Hans J. Wegner. Fire-pers. Lufthavnssofa.. Hans J. Wegner 1914-2007. Fire personers lufthavnssofa. Fremstår nypolsteret med koksgrå møbelstof, nye vendbare koldskums hynder, samt nye gjorde ved professionel møbelpolster, ben af ny forkromet stål. Fremstillet hos AP-stolen, model 3304 L. 270 cm. Varenr: 4258340 DKK 20.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:24:00 DKK 15.000
Ukendt møbelsnedker. Sofabord af mahogni med glasplade og messingdetaljer 1930erne.
Ukendt møbelsnedker. Sofabord af mahogni med glasplade og messingdetaljer 1930erne.. Ukendt møbelsnedker. Sofabord af mahogni med glasplade og messingdetaljer / sko 1930erne. Fremstår med brugsspor, ridser m.m. H. 60 cm., B. 120 cm., D. 57 cm. Varenr: 4257300 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:25:00 DKK 350
Bente Kallehauge. Komposition. Mixed media, filt
Bente Kallehauge. Komposition. Mixed media, filt. Bente Kallehauge (f. 1962). Komposition. Mixed media, filt. Sign. og dat. på bagsiden B. Kallehauge 2016. Rammemål: 86 x 74 cm. Det abstrakte billede blev filtet, da kunstneren havde lyst til at lege og udfordre sig selv på sit eget kunstværksted i Underværket i Randers.Bente Kallehauge har i en ... Varenr: 4251045 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:30:00 DKK 325
Spændende samling breve m.m. med bl.a. Krigsfangepost, Soldaterbreve, Feldpost, Rødekors, Krigsfangeforsendelser. ca.80stk.
Spændende samling breve m.m. med bl.a. Krigsfangepost, Soldaterbreve, Feldpost, Rødekors, Krigsfangeforsendelser. ca.80stk.. Samlingen indeholder mange bedre forsendelser både Danske og udlanske og mest første verdenskrig, bl.a. flere Russiske mfl. En samling der er et kik værd. Varenr: 4255053 DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:30:00 DKK 1.600
Mogens Hansen. Lænestol model 102
Mogens Hansen. Lænestol model 102. Mogens Hansen. Lænestol med stel af ubehandlet bøgetræ, løs hynde nybetrukket med grå Hallingdal 130, indstillelig ryg. Model 102. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4258341 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:36:00 DKK 325
Sigurd Valdemar Lønholdt, Komposition af bygninger, cd
Sigurd Valdemar Lønholdt, Komposition af bygninger, cd . Sigurd Valdemar Lønholdt 1910-2001. Komposition af bygninger. Olie på plade, sign. SVL. 123 x 62 cm. (133 x 72,5 cm). Varenr: 4259408 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:36:00 DKK 350
Rav kæder poleret vægt ialt 69gr. (3)
Rav kæder poleret vægt ialt 69gr. (3). Mål og Vægt. L:62cm., V:23gr. L:61cm., V:14gr. L:38gr., V:32gr. Varenr: 4140283

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:42:00 DKK 550
Komfur i jernblik med tilbehør. 1900`tallet (8)
Komfur i jernblik med tilbehør. 1900`tallet (8). Mål, L:34,5cm. D:25cm. H:15,5cm og med skorstene H:36cm. Mangler brænder til ovnen, højre brænder mangler håndtag. Varenr: 4258012 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:42:00 DKK 350
Westernsaddel, Big Horn Reiner, 15½', Fiberglass covered wood tree.
Westernsaddel, Big Horn Reiner, 15½', Fiberglass covered wood tree.. Westernsaddel, Big Horn Reiner, 15½', Fiberglass covered wood tree. Fiberglass covered wood tree. Cantle: 3 3/4" Seat: 15½" Horn: 2 1/4" x 2" Rigging: Close Contact, rawhide reinforced, inskirt. Skirts: 27" x 13" Fenders: 19" x 8½", 2½" stirrup leathers with stainless steel ... Varenr: 4188276

DKK 12.900 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:46:00 DKK 4.500
Per Kirkeby cd. Offset print (4)
Per Kirkeby cd. Offset print (4). Per Kirkeby, født 1938. Komposition. Offset print af: Tilbageblik III, Mørke hule, Vibeke og Uden titel. Indrammet bag glas. Måler 54,5 x 54,5 cm. (4) Varenr: 4259168 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-05-2016 20:49:00 DKK 400
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>