Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Reol-arrangement Sort/Eg, Dansk møbelproducent (10)
Reol-arrangement Sort/Eg, Dansk møbelproducent (10). Reol-arrangement, Dansk møbelproducent. Lakeret SORT / Fineret Eg. Bestående af: - 2 stk 2-rums moduler, vandret montering, Mål H383xB757x390 - 2 stk 2-rums modul, lodret montering, Mål H754xB383x390 - 2 stk 1-rums modul, Mål H383x383x390 - 2 stk skuffemodul, Egefinér, Mål H355xB355xD365 - 1... Varenr: 4484916

DKK 6.900 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 17:34:38 DKK 2.600
Reol-arrangement Sort/Eg, Dansk møbelproducent (10). Reol-arrangement, Dansk møbelproducent. Lakeret SORT / Fineret Eg. Bestående af: - 2 stk 4-rums moduler, Mål H754xB754xD390 - 2 stk 2-rums moduler, vandret montering, Mål H383xB757x390 - 1 stk 1-rums modul, Mål H383x383x390 - 2 stk skuffemodul, Egefinér, Mål H355xB355xD365 - 3 stk hylde, Mål... Varenr: 4484956

DKK 5.900 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 18:34:00 DKK 2.300
Frimærkesamling. Indeholder bl.a. tofarvet øremærker
Frimærkesamling. Indeholder bl.a. tofarvet øremærker. Frimærkesamling. Indeholder bl.a. tofarvet øremærker, mange komplette sæt bl.a. provisorier komp. med Xérne. Dertil 2015-2016 komp. Katalog værdi ca.50.000kr. Varenr: 4474835 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 19:12:00 DKK 6.800
Reol-arrangement Sort/Eg, Dansk møbelproducent (8)
Reol-arrangement Sort/Eg, Dansk møbelproducent (8). Reol-arrangement, Dansk møbelproducent. Lakeret SORT / Egefinér. Bestående af: - 2 stk 4-rums moduler, Mål H754xB754xD390 - 1 stk 2-rums modul, lodret montering, Mål H754xB383x390 - 2 stk skuffemodul, Egefinér, Mål H355xB355xD365 - 1 stk hylde, Mål H20xB358,7xD339 - 1 stk låge, Mål ... Varenr: 4484864

DKK 5.400 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 19:35:00 DKK 2.200
Ældre Dansk ravkæde samt armkæde (1)
Ældre Dansk ravkæde samt armkæde (1). Halskæde L:54cm V:58gr. (defekt lås). Armkæde L:18cm. V:5,8gr. Varenr: 4498164 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 20:07:00 DKK 750
Samling FDCér m.m. fra Danmark, Grønland og Færø. (2)
Samling FDCér m.m. fra Danmark, Grønland og Færø. (2). Samling FDCér m.m. fra Danmark, Grønland og Færø. (2) Indeholder Danmark FDC fra 1968 til 2011 dog ikke komplet. Grønland fra 1969 til 2011 dog ikke komplet. Færø fra 1975 til 2010 dog ikke komplet. Dertil en del Hafnia nytryk af helark med skilling og tofarvede dansk Vestindien m.m. 6stk. ... Varenr: 4484835 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 20:28:00 DKK 500
Knud Vinther. Batchair.dk Hanger af petroleumsfarvet naturrattan
Knud Vinther. Batchair.dk Hanger af petroleumsfarvet naturrattan. Knud Vinther. Batchair.dk Hanger af petroleumsfarvet naturrattan, på ramme af poleret rustfrit stål. Beregnet til indendørs ophæng under loft og på bjælker. Fremstillet hos Fletmageren, model Batchair Hanger. Inkl. komplet ophæng: 8 m sort reb, 2 karabinhager, 2 ophængskroge samt 6 stk wirelåse Varenr: 4456676

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 20:33:00 DKK 1.650
Knud Vinther. Hvilestol, model Batchair
Knud Vinther. Hvilestol, model Batchair . Gyngestol af Knud Vinther. Fremstillet hos Fletmageren, model Batchair- Rocker. Stol af naturfarvet rattan, stel og meder af højglanspoleret rustfrit stål. Varenr: 4432111

DKK 4.800 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 20:54:00 DKK 2.800
Dansk ravklump på 163,2gr.
Dansk ravklump på 163,2gr.. Dansk ravklump på 163,2gr. Stammer fra Nordsøen. Varenr: 4498152 DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 21:05:00 DKK 2.100
Solur opsat på piedestal, 1900-tallet
Solur opsat på piedestal, 1900-tallet . Solur opsat på piedestal, 1900-tallet. H. 130 cm. Naturlig patina. Varenr: 4498762 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 21:12:10 DKK 325
Georg Jensen. Damask dug
Georg Jensen. Damask dug. Georg Jensen. Damask dug, lys med gule egeløv. 150 x 224 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4498761 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 21:15:12 DKK 375
Mory. Business taske i Tanfarvet læder
Mory. Business taske i Tanfarvet læder. Mory. Business taske udført i Tanfarvet læder med trims og ringe i farven antique brass. Opdelt i 4 store rum, heraf 1 rum med lynlås, rum til mobil, kuglepenne m.v. Rum på yderside af taske med lynlås. Aftagelig skulderrem medfølger H: ca. 31 cm. B: ca. 40 cm. D: ca. 12 cm. Bemærk: MacBook ... Varenr: 3653367

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 14:58:00 DKK 750
Mory. Business taske i Sort læder
Mory. Business taske i Sort læder. Mory. Business taske udført i Sort læder med trims og ringe i farven antique brass. Opdelt i 4 store rum, heraf 1 rum med lynlås, rum til mobil, kuglepenne m.v. Rum på yderside af taske med lynlås. Aftagelig skulderrem medfølger H: ca. 31 cm. B: ca. 40 cm. D: ca. 12 cm. Bemærk: MacBook og ... Varenr: 3653710

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 15:02:00 DKK 925
Mory. Business taske i Cognacfarvet læder
Mory. Business taske i Cognacfarvet læder. Mory. Business taske udført i Cognacfarvet læder med trims og ringe i farven antique brass. Opdelt i 4 store rum, heraf 1 rum med lynlås, rum til mobil, kuglepenne m.v. Rum på yderside af taske med lynlås. Aftagelig skulderrem medfølger H: ca. 31 cm. B: ca. 40 cm. D: ca. 12 cm. Varenr: 4491903

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 15:06:00 DKK 575
MiniBike kredsløbsmaskine
MiniBike kredsløbsmaskine. MiniBike kredsløbsmaskine. Til forbedring af kredsløb, forbrænding og styrkelse af muskler Der kan skiftes mellem 4 hastigheder, forlæns og baglæns eller maskinen kan gøre det hele automatisk, ved bare et trykke på en enkelt knap. Maskinen tæller pedal omgange, forbrændte kalorier og tid. Fod... Varenr: 3721668

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 16:04:00 DKK 400
Chateau Lafite Rothschild, Pauillac, 1994 (10)
Chateau Lafite Rothschild, Pauillac, 1994 (10). Chateau Lafite Rothschild, Pauillac, årgang 1994. Slotsaftappet. Leveres i original træemballage, dog ikke komplet låg. Original papirindpakning på 10 flasker. Stand A. Vinen har været korrekt opbevaret. (10) Lauritz.com indestår ikke for vinens drikkelighed. Læs mere om vin her Varenr: 4474618 DKK 35.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 19:14:00 DKK 19.500
Buste/ hatteholder af gips.
Buste/ hatteholder af gips.. Buste/hatteholder af bemalet gibs i form af kvinde. 1930/40 'erne. H. 46 cm. Fremstår med reparation og senere opmalning. Varenr: 4496649

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:03:00 DKK 325
Lars Rohde. Keramisk glaseret fad
Lars Rohde. Keramisk glaseret fad. Lars Rohde (f. 1950). Keramisk glaseret fad. Sign. og dat. Rohde 16. Ø. 41 cm. Varenr: 4495838 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:04:00 DKK 300
Samling bøger, heriblandt 'Kongeriget Danmark' mm. (27)
Samling bøger, heriblandt 'Kongeriget Danmark' mm. (27) . Samling bøger bestående af: J. P. Trap 'Kongeriget Danmark', 1-5 Bind Achton Friis 'Danmarks Store Øer', 1-2 Bind Achton Friis 'De Danskes Øer', 1-3 Bind Achton Friis 'De Jyders Øer', 1-2 Bind Aage Roussell ' Danske Slotte og Herregårde', 1-16 Bind (Bind 10 mangler). Fremstår med ... Varenr: 4488462 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:05:00 DKK 300
Bang & Olufsen. System 3300 med Tuner, CD og kasette afspiller (3)
Bang & Olufsen. System 3300 med Tuner, CD og kasette afspiller (3). Bang & Olufsen. System 3300 med Tuner, CD og kasette afspiller, Type 2941, 5141 og 2957. Fremstår med brugsspor, afklippet ledninger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3) Varenr: 4491565 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:05:00 DKK 350
Engel / putto
Engel / putto. Engel / putto udført i bemalet støbt materiale, H. 52 cm. Varenr: 4494959 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:06:00 DKK 300
'His Master's Voice'. Pladespiller samt dertilhørende plader (
'His Master's Voice'. Pladespiller samt dertilhørende plader (. 'His Master's Voice'. Pladespiller i en kuffert samt dertilhørende plader på 57 stk. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (58) Varenr: 4495475 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:07:00 DKK 550
Bænk i rokokostil
Bænk i rokokostil. Bemalet træbænk i rokokostil med udskæringer, betrukket med møbelstof. H. 86 cm, L. 87 cm, D. 40 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og hakker. Varenr: 4494944 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:08:00 DKK 300
To havefigurer af metal (2)
To havefigurer af metal (2). To havefigurer af metal, formet som engle siddende på en kugle med base. H. 85 cm. (2) Varenr: 4494936 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:08:00 DKK 1.100
Lysekrone, 1900 tallet
Lysekrone, 1900 tallet. Lysekrone med seks lyseholdere, rigt prydet af udskåret i messing samt skål af glas. Ø. 70 cm, H. 98 cm. Fremstår med brugsspor, en messingdetalje mangler samt en knækket af. Varenr: 4494937 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:09:00 DKK 300
Day Home, lænestol med foldestel
Day Home, lænestol med foldestel. DAY Home, lænestol med sortmalet foldestel og aftageligt gråt lærreds betræk H. 107, siddehøjde 42 cm, B. 72, D. 96 cm. Fremstillet af Day Home, Day Birger Mikkelsen. Fremstår med brugsspor, bla. defekt syning. Varenr: 4497919 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:10:00 DKK 300
 Tegneserier. 7 forskellige titler ialt 24stk. hæfter. (2)
Tegneserier. 7 forskellige titler ialt 24stk. hæfter. (2). Indeholder.: Katarernes Aske nr.1-5,7-8. Largo Winch nr.1-2. Alix nr.2,5,8,17. Bulder nr.1-5 (nr.4 med ejer mærke) Blues nr.1-3. Cyanns Saga 1 Hans og Prinsessen nr.1-2. Kvaliteten ligger mellem Very Fine til NM. Varenr: 4498144 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:10:00 DKK 300
Tegneserie. Øgleridderne gigant udgave nr.3,7-9 alle signeret og nummerreret samt Hemmelighedsfulde byer nr.5 signeret og nummerreret. (5)
Tegneserie. Øgleridderne gigant udgave nr.3,7-9 alle signeret og nummerreret samt Hemmelighedsfulde byer nr.5 signeret og nummerreret. (5). Tegneserie. Øgleridderne gigant udgave nr.3,7-9 alle signeret og nummerreret samt Hemmelighedsfulde byer nr.5 signeret og nummerreret. (5) Nr.3 62/100. Nr.7 14/200. Nr.8 192/200. Nr.9 73/200. Nr.5 650/1000. Kvaliteten NM. Dog er der røgfarvet belægning på nogle af bøgerne, der umiddelbart kan ... Varenr: 4496600 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:10:00 DKK 375
Bjørn Wiinblad. 'Eva' opsats af blåglaseret lertøj samt to vaser for Rosen Thal. (3)
Bjørn Wiinblad. 'Eva' opsats af blåglaseret lertøj samt to vaser for Rosen Thal. (3). Bjørn Wiinblad. 'Eva' opsats af blåglaseret lertøj samt to vaser for Rosen Thal. (3) `Eva` opsats H:29,5cm.Sign. V - 53 monogram BW - 77. har tre afslag på svampene. To vaser for Rosen Thal H:26cm. og 16cm. Varenr: 4493828 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 20:20:00 DKK 675
Bjørn Wiinblad. Et sæt 'Hurricane'-stager af messing (2)
Bjørn Wiinblad. Et sæt 'Hurricane'-stager af messing (2). Bjørn Wiinblad (1918-2006). Et sæt 'Hurricane'-stager af messing, stammen består af 9 cm. lange led, der kan udtages/indsættes, så ønsket højde opnås. Signeret under bund. H. 30-39 cm. Brugsspor, manglende glas og en manglende lysmanchet. (2) Varenr: 4497024 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-12-2016 21:02:00 DKK 350
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>