Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herning, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Swiss Military Calibre. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.
Swiss Military Calibre. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. . Swiss Military Calibre. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse af sort ioniseret stål. Forgyldt lynette med tachymeter skala. Permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, 24 timers tids viser, samt datoviser. Monteret med sort silikone rem. Manual og boks medfølger Varenr: 3636452

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 29-11-2014 20:54:00 DKK 1.500
Emporio Armani Herre kronograf
Emporio Armani Herre kronograf. Emporio Armani Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse og lænke af børstet stål. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 60 min., samt 24 timer viser. Opbevaringsboks og manual medfølger. Varenr: 3572136

DKK 1.750 DK, Herning, Engdahlsvej 29-11-2014 21:14:00 DKK 1.400
Kähler Omaggio Jubilæumsvase. Mellem
Kähler Omaggio Jubilæumsvase. Mellem. Kähler Design. Jubilæumsvase 175 år. Omaggio vase af keramik med håndmalede striber i bronze. Højde 20 cm. Fremstår i original emballage. Varenr: 3621308 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 16:33:00 DKK 1.400
düb. Indskudborde, sort eg. Orange Ø62 og Grå Ø62.  (2)
düb. Indskudborde, sort eg. Orange Ø62 og Grå Ø62. (2). düb indskudsborde. To sofa/ indskudsborde med ben i sortlaseret eg, affasede bordplader med sortlakeret kant, over og underlamineret i samme farvet laminat. Bestående af : Cirkulært bord Ø. 62 H. 38 cm. i orange laminat. Cirkulært bord Ø. 62 H. 38 cm i grå laminat. I original emballage, ... Varenr: 3525572

DKK 2.600 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 18:05:00 DKK 1.300
Extreme Land model Lasso, Sort, str. M
Extreme Land model Lasso, Sort, str. M. Extreme Land model Lasso. Lækker allround kunst dunjakke fra X-Land med en fantastisk isolerende og let dunforing, der er sørger for at holde dig varm og yderst komfortabel. Med aftagelig hætte 2 sidelommer samt en praktisk indelomme. Jakken er med kunstpels af hensyn til dyrevelfærd. Str. M. ... Varenr: 3636521

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 18:55:00 DKK 600
Extreme Land model Lasso, Sort, str. XL
Extreme Land model Lasso, Sort, str. XL. Extreme Land model Lasso. Lækker allround kunst dunjakke fra X-Land med en fantastisk isolerende og let dunforing, der er sørger for at holde dig varm og yderst komfortabel. Med aftagelig hætte 2 sidelommer samt en praktisk indelomme. Jakken er med kunstpels af hensyn til dyrevelfærd. Str. XL. ... Varenr: 3636417

Extreme Land model Lasso, Sort, str. L
Extreme Land model Lasso, Sort, str. L. Extreme Land model Lasso. Lækker allround kunst dunjakke fra X-Land med en fantastisk isolerende og let dunforing, der er sørger for at holde dig varm og yderst komfortabel. Med aftagelig hætte 2 sidelommer samt en praktisk indelomme. Jakken er med kunstpels af hensyn til dyrevelfærd. Str. L. ... Varenr: 3636477

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 19:10:00 DKK 600
Preben Henrik Høhrmann født 1940. Motiv fra nord Bornholm og Forårs marker. To olie på lærred. (2)
Preben Henrik Høhrmann født 1940. Motiv fra nord Bornholm og Forårs marker. To olie på lærred. (2). Preben Henrik Høhrmann født 1940. Motiv fra nord Bornholm og Forårs marker. To olie på lærred. Hver sign. P.H. Hver 80 x 80 cm. (84x84) (2) Varenr: 3630232 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 19:18:00 DKK 300
Hans Bonde. Komposition med Figurer og Lys. Akryl på lærred
Hans Bonde. Komposition med Figurer og Lys. Akryl på lærred. Hans Bonde f 1948. Komposition med Figurer Lys. Akryl på lærred. Sign. Hans Bonde 14. 80 x 60 cm. (84 x 64). Sort svæveramme. Varenr: 3584140 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 19:25:00 DKK 475
Extreme Land model Lasso, Sort, str. XXL
Extreme Land model Lasso, Sort, str. XXL. Extreme Land model Lasso. Lækker allround kunst dunjakke fra X-Land med en fantastisk isolerende og let dunforing, der er sørger for at holde dig varm og yderst komfortabel. Med aftagelig hætte 2 sidelommer samt en praktisk indelomme. Jakken er med kunstpels af hensyn til dyrevelfærd. Str. XXL. ... Varenr: 3636506

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 19:25:00 DKK 600
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af sort ioniseret stål. Permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser. Manual og boks medfølger Varenr: 3572354

DKK 1.750 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 19:40:00 DKK 1.300
Mahognibord med 8 stole
Mahognibord med 8 stole. Mahognibord med 6 stole samt 2 stole i hepplewhite stil med armlæn. Bord med to sæt 4-pas ben på hjul. Indbygget sammenklaplig tillægsplade. Leveres med glas-dækningsplader (2 plader til normal bord, samt tillægsglasplade til tillægspladen). Alle stole er ombetrukket med sort møbelstof. Bord ... Varenr: 3637938 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 19:40:00 DKK 600
Trimmerbord model NDT1032. Sammenklappeligt alu bur
Trimmerbord model NDT1032. Sammenklappeligt alu bur. Trimmerbord model NDT1032. Sammenklappeligt alu bur med 2 låger og galge, på 4 hjul hvoraf 2 med bremse. Skridsikre måtter i bunden og på bordpladen. Udtageligt skillerum. Mål: B. 100 x D.71 x H. 93 cm. Leveres i originalemballage med instruktionsvejledning. Varenr: 3636654

DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 19:40:00 DKK 2.200
Édouard Herzig, 'Le Sud Algérien le Figuig', Vintage plakat
Édouard Herzig, 'Le Sud Algérien le Figuig', Vintage plakat. Édouard Herzig (1860-1926), "Le Sud Algérien le Figuig", Vintage plakat. Litografisk tryk. Trykt hos Lith. Baconnier.Alger. Sign. i tryk 'Herzig'. UR: 104 x 75 cm. Fremstår med håndteringsmærker, mindre revner i venstre/øverst kant, små kanthak. Denne vare er en del af Lauritz.com Hernings ... Varenr: 3636198 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 19:45:00 DKK 750
Poul Kjærholm. PK lænestol PK0, skalstol, sort træ
Poul Kjærholm. PK lænestol PK0, skalstol, sort træ . Poul Kjærholm. Lænestol PK0 udført af sortlakeret laminerede træskaller. Formgivet i 1952. Fremstillet hos Fritz Hansen i 600 nummerede eksemplarer, dette er nr. 28. Monteret med nummereret sølvplakette under sæde. Fremstår med enkelte ridser samt malingafslag på ben. Varenr: 3634183 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:00:00 DKK 12.000
Sæt høje skænke i teak (2)
Sæt høje skænke i teak (2). Sæt høje skænke i teak. Begge skænke har øverst to skydelåger i front samt 4 skuffer nederst. Bag låger opdelt i 2 rum med hylder. Den ene skænk endvidere 2 indvendige skuffer. Måler (per skænk): H. 108 cm, B. 118,5 cm, D. 40 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og enkelte afslag. (2) Varenr: 3636115 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:02:00 DKK 375
Jos-Henri Ponchin, cd, 'L'Algérie Romaine, Djemilla, Circuits automobiles de Kabylie', Vintage plakat
Jos-Henri Ponchin, cd, 'L'Algérie Romaine, Djemilla, Circuits automobiles de Kabylie', Vintage plakat. Jos-Henri Ponchin (1897-1981), 'L'Algérie Romaine, Djemilla, Circuits automobiles de Kabylie', Vintage plakat. Litografisk tryk. Trykt hos Lith. Baconnier Alger. Sign. i tryk 'Jos Henri Ponchin 1925'. UR: 105 x 74,5 cm. Fremstår med håndteringsmærker, mindrer kantrevner. Denne vare er en del ... Varenr: 3636201 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:05:00 DKK 375
Bang og Olufsen. BeoLab 15 – 16 Ampilifire 1 i. indbygningshøjtalere. (3)
Bang og Olufsen. BeoLab 15 – 16 Ampilifire 1 i. indbygningshøjtalere. (3). Bang og Olufsen. BeoLab 15 – 16 Ampilifire 1 i. indbygningshøjtalere. Udstillingsmodel med minimal brugspræg. Der gives 12 måneders garanti på denne vare fra købsdato. Varenr: 3635665 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:05:00 DKK 10.000
TOA forstærker A-2240 samt 4 højtalere BS678T (3).
TOA forstærker A-2240 samt 4 højtalere BS678T (3).. TOA forstærker A-2240 samt 4 højtalere BS678T. Udstillingsmodel i original emballage med minimale/ingen brugsspor. (3) Varenr: 3635748 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:05:00 DKK 350
Emporio Armani Herre kronograph
Emporio Armani Herre kronograph. Emporio Armani Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af børstet stål. Drejbar lynette med minut inddeling. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 60 min. med 1/10 sekund, samt datorude. Monteret med sort silikone rem. Opbevaringsboks og manual medfølger. Varenr: 3597077

DKK 1.750 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:10:00 DKK 1.400
Chateau Fombrauge 1988 og 1992 (6)
Chateau Fombrauge 1988 og 1992 (6). Samling Chateau Fombrauge. Årgangene er fra den 'danske periode' fra 1987-1999. Tre fl. Chateau Fombrauge 1988 Saint Emilion Grand Cru. Stand A/B. Tre fl. Chateau Fombrauge 1992 Saint Emilion Granc Cru. Stand A. (6) NB: auktion forlænget med 48 timer Varenr: 3636931 DKK 2.200 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:20:00 DKK 825
Butterflystol/Flagermusstol. Home Art. Brunt læder og kobberfarvet stel (2)
Butterflystol/Flagermusstol. Home Art. Brunt læder og kobberfarvet stel (2). Butterflystol, Home Art, læder Butterfly chair/Flagermusstol. Stolen er udspændt med læder, kobberfarvet rørstel. Udført for Homeart. H. 90/40 cm. x B. 70 cm En i originalemballage, og en samlet. Varenr: 3637111

DKK 5.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:20:00 DKK 2.500
Hans J. Wegner. Par armstole, model PP201, egetræ (2)
Hans J. Wegner. Par armstole, model PP201, egetræ (2). Hans J. Wegner. Par armstole, model PP-201 af egetræ, sæder med læder, kopstykke med indlægninger af wengé. Formgivet i 1969. Fremstillet hos PP Møbler, model PP 201. Litt: Wegner's 100 chairs side 191. Fremstår med lettere/minimal slitage. Se også varenummer. 3637537 Varenr: 3637536 DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:21:00 DKK 6.000
Confines spisebord med cementsokkel, Ø 125 cm
Confines spisebord med cementsokkel, Ø 125 cm . Confines spisebord. Rundt spisebord Ø 125 cm. stående på søjle cementsokkel. Bord udarbejdet i hvid Sky (som Corian). Søjle udarbejdet i cement. Står på en søjlefod med justeringsfødder. Måler: H. 73,5 cm, Ø 125 cm. Designet af 365 North Design, Aarhus. Bordet er en moderne klassiker og passer... Varenr: 3539061

DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:24:00 DKK 3.000
Mindre samlinger af Færøerne og Grønland samt lager med DK. m.m.
Mindre samlinger af Færøerne og Grønland samt lager med DK. m.m.. Mindre samlinger af Færøerne og Grønland samt lager med DK. m.m. Grønland 1938-1998 stemplet og ikke komplet. Færøerne 1975-1996 stemplet og ikke komplet. DK. lager/samling starter ved skilling og frem til afa ca. 1253 og er stemplet. Varenr: 3635987 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:32:00 DKK 750
Trimmerbord med hydraulisk løft og galge. NDG1011
Trimmerbord med hydraulisk løft og galge. NDG1011. Trimmerbord med hydraulisk løft og galge. Model NDG1011. Skridsikker måtte på bordplade. Mål: Bordplade Ø 70 cm. løfte højde 82-96 cm. Leveres i originalemballage Varenr: 3636630

DKK 2.100 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:38:00 DKK 1.600
Rundt spisebord af massiv ubehandlet eg (2)
Rundt spisebord af massiv ubehandlet eg (2). Rundt spisebord med tillægsplade af massiv ubehandlet eg og massive runde ubehandlede ben. Diameter på bord Ø 100 cm samt en tillægsplade a 50 cm. H. 73 cm. Fingersamlet. Dansk design og dansk produceret. Leveres samlet. (2) Varenr: 3617833

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:43:00 DKK 3.100
Løbegård og transportbur ( B.80 x D.65 x H.66 cm). NDT8000M.
Løbegård og transportbur ( B.80 x D.65 x H.66 cm). NDT8000M.. Transportbur af alu/træ, med runde faste tremmer, extra stærke hængsler, extra stærk lås med nøgler. 78 grader skrå bagvæg. Mål B.80 x D.65 x H.66 cm. Vægt 10 kg. Buret passer til bla. schæferhund eller labrador. Løbegård til hundehvalpe. Flexibel bestående af 8 elementer, deraf en med låge. ... Varenr: 3597096

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:45:00 DKK 2.400
Bjørn Wiinblad. Opsats til urtepotte.
Bjørn Wiinblad. Opsats til urtepotte.. Bjørn Wiinblad. Opsats til urtepotte af keramik, dekoreret i farver. Sign. monogram V 42 79. H.36,5 cm. Varenr: 3636862 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:45:00 DKK 900
Bjørn Wiinblad. Rundt bord med keramiske fliser.
Bjørn Wiinblad. Rundt bord med keramiske fliser.. Bjørn Wiinblad 1918-2006. Rundt bord med stel af fyrretræ, bordplade ilagt med 65 keramiske fliser dekoreret med kvinde, blomster og bladværk i grønne, gule og blå farver. Sign. Bjørn Wiinblad 74. H. 68 Ø 121 cm. Stel fremstår med revne ved sarg. Varenr: 3622498 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-11-2014 20:46:00 DKK 9.600
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>