Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 365  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Diamant broche af 18 kt, ca 0.71ct og sølvbroche. Butterfly. Jytte Kløve (2)
Diamant broche af 18 kt, ca 0.71ct og sølvbroche. Butterfly. Jytte Kløve (2). Jytte Kløve To brocher model Butterfly. Broche af 18 kt guld, partielt forsølvret og oxideret. Prydet med en princesslebet diamant ca 0.71 ct. Farve Top Wesselton (G). Klarhed VVS1. Vægt ca 30,9 gr. Mål 5,2X3,8 cm. Graveret titel Gul Butterfly. År 2000. Samt broche af sølv Mål 5,2X3,8 cm. ... Varenr: 3636582

DKK 50.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 20:20:00 DKK 32.000
Halvautomatisk jagtgevær Beretta Model A 301 i kaliber 20-70
Halvautomatisk jagtgevær Beretta Model A 301 i kaliber 20-70. Serienummer D39186E. Halvautomatisk jagtgevær Beretta A 301 i kaliber 20-70. Graveringer i låsestolen, uden bruneringsslid. OAL 116 cm. 65 cm blankt løb med ventileret sigteskinne. 36 cm kolbe med skarpe netskæringer. Letvægt 2kg800gram. Jagttegn påkrævet. Varenr: 3663285 DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 22-12-2014 20:20:00 DKK 2.300
Stor japansk snusflaske af elfenben
Stor japansk snusflaske af elfenben. Stor japansk snusflaske af elfenben udskåret med sagnfigurer ombord på skib i form af drage. Sign. i bund. Meiji 1866-1912. H. 12,5 cm. Varenr: 3605534 DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 20:20:00 DKK 8.000
Edwin Hughes, Olja, Interiör, i antikaffären
Edwin Hughes, Olja, Interiör, i antikaffären. Edwin Hughes, act. ca 1872-1892. Olja på duk, Interiör, i antikaffären. Signerad. Retuscher, svaga ytrepor. 36 x 53 cm. (63 x 79 cm.) Varenr: 3637967 DKK 9.431 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 22-12-2014 20:20:00 DKK 2.358
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt rhodineret guld, prydet med brillant på i alt ca. 1.84 ct, Farve: Cape (L), Klarhed: P3. Ringstr. 54. Varenr: 3638319

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-12-2014 20:20:00 DKK 400
Rolex Explorer II, herrearmbåndsur
Rolex Explorer II, herrearmbåndsur. Rolex Explorer II, ref. 16570, herrearmbåndsur i urkasse af stål med hvid urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere, viser til sekundær tidszone samt datoangivele. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk samt integreret Rolex lænke (lænke med ref. 78790, endestykker 501B) med... Varenr: 3645521 DKK 24.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 20:20:00 DKK 20.000
Vintage Favre-Leuba, herrearmbåndsur af 18 karat guld
Vintage Favre-Leuba, herrearmbåndsur af 18 karat guld. Vintage Favre-Leuba, herrearmbåndsur i urkasse af 18 karat guld med guldfarvet skive med logo, timemarkeringer samt to visere. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk samt integreret lænke af 18 karat guld. Lænken er repareret. Totalvægt: 64 gram. Ø: 33 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men ... Varenr: 3646625 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 20:20:00 DKK 8.000
Samling bijouteri smykker (20)
Samling bijouteri smykker (20). Samlingen består af 9 ringe af rødguldsforgyldning. Prydet med klare synt. sten. Ringstr. 50-62 Et par ørehængere med bjergkrystal. L: 10 cm. Et par creol-øreringe med klare synt. sten. Ø. 4 cm. Fire forsølvede ringe med klare/farvede synt. sten. Ringstr: 55-57. Fire par ørestikkere med synt ... Varenr: 3651068 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 20:20:00 DKK 325
Diamantcollier 4,36
Diamantcollier 4,36. Collier af 18 kt hvidguld. Prydet med 36 brillantslebne i doseret forløb. ca 0.06 ct til 0.25 ct, totalt ca 4,36 ct (graveret) Farve Wesselton (H) Klarhed VVS-SI2. God brillans. L. 44 cm. Vægt ca 22,8 g Varenr: 3652155 DKK 35.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 20:20:00 DKK 25.000
Persisk Mashad 380 x 292 cm
Persisk Mashad 380 x 292 cm. Persisk Mashad 380 x 292 cm. Håndknyttet uld på bomuld. Varenr: 3657247

DKK 3.200 DK, Helsingør, Støberivej 22-12-2014 20:20:00 DKK 2.800
Märklin DSB damplokomotiv nr. 37834.
Märklin DSB damplokomotiv nr. 37834.. Märklin DSB damplokomotiv nr. 37834. Fremstår i original kasse. Varenr: 3661087 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 20:20:00 DKK 1.350
Holland. Samling frimærker i Stender album
Holland. Samling frimærker i Stender album. Holland. Samling frimærker i Stender album fra perioden ca.1852 - 1982. Samlingen indeholder blandt andet en del Wilhelm III og Dronning Wilhelmina inklusiv bedre mærker, provisorier, 25-års regeringsjubilæum 1923 komplet serie m.m. Varenr: 3662629 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 20:20:00 DKK 550
Breitling 'Windrider Reserve de Marche'. Herreur i 18 kt. guld og stål med power-reserve, ca. 1994
Breitling 'Windrider Reserve de Marche'. Herreur i 18 kt. guld og stål med power-reserve, ca. 1994. Herrearmbåndsur fra Breitling, serie Windrider, model Reserve de Marche, ref.nr.: 81980, i ur kasse af 18 kt. guld og stål, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 6" position, 45 timers power-reserve indikator, safirglas, monteret med uoriginal læderrem med originalt foldespænde af stål, ... Varenr: 3663233 DKK 12.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:20:00 DKK 10.000
Bente Gammelgaard. Abstrakt komposition
Bente Gammelgaard. Abstrakt komposition . Bente Gammelgaard f.1943. Akryl på lærred. Abstrakt komposition. Sign. på bagside Bente Gammelgaard, -10. betitlet " Elefanternes paradis ". 120 x 100 uindrammet.BH er autodidakt kunstner og har udstillet følgende steder: 1977 Den Gamle By, Århus Tranbjerg Bibliotek 1978 Den Gamle By, Århus ... Varenr: 3663631 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-12-2014 20:20:00 DKK 300
1 fl. Andresen Colheita 1937 (1)
1 fl. Andresen Colheita 1937 (1). 1 fl. Andresen Colheita 1937 Varenr: 3664098 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 20:20:00 DKK 1.300
Royal Copenhagen / Kgl. P. Flora Danica. Par kaffekopper, 1. sort. (4)
Royal Copenhagen / Kgl. P. Flora Danica. Par kaffekopper, 1. sort. (4) . Royal Copenhagen / Kgl. P. Flora Danica. Par kaffekopper med tilhørende underkop af porcelæn, dekoreret med blomster i farver og guld, modelleret med grenhanke og pousserede blomster, nr. 20/3597 & 072. Ø 7,5-13,5 cm. 1. sort. (4) Varenr: 3665396 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 20:20:00 DKK 400
Poul Kjærholm. PK 22 lænestol, orginalt ruskind
Poul Kjærholm. PK 22 lænestol, orginalt ruskind. Poul Kjærholm1929-1980. Lænestol model PK-22 med stel af mat forkromet fjederstål, originalt betræk af ruskind. H. 72 B. 65 sædehøjde 35 cm, Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen. Litt. N. Oda. 'Danish chairs', beskrevet og gengivet s. 18. Lette brugsspor; ruskind med alm. brugspræg. Varenr: 3665558 DKK 14.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 20:20:00 DKK 11.000
Persisk matta Mussel 305 x 150 cm
Persisk matta Mussel 305 x 150 cm. Persisk matta Mussel 305 x 150 cm. Ull på bomullsvarp. Medaljong omgiven av stiliserade ströblommor mot röd botten. Varenr: 3625908

DKK 2.672 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 22-12-2014 20:20:00 DKK 2.122
Tommy Stockholm cd, litografi
Tommy Stockholm cd, litografi. Tommy Stockholm, cd. Komposition med figur. Litografi, unummereret. Sign. Tommy Stockholm samt dateret 1975. Mål: 48 x 55 cm (63 x 83 cm). Varenr: 3662015 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-12-2014 20:20:00 DKK 300
Arne Jacobsen, sæt stole model 3100 Myren fremstillet hos Fritz Hansen (4)
Arne Jacobsen, sæt stole model 3100 Myren fremstillet hos Fritz Hansen (4). Sæt stole model Myren 3100, dansk design af Arne Jacobsen fremstillet hos Fritz Hansen. Formgivet i 1951, fremstillet i 1969. Skaller af formet krydsfiner, sorte lakerede overflader, trebenede understel af stålrør. Betegnet på undersiden. B. 50 cm (målt ved enderne af benene), H. 75,5 cm, D. ca. ... Varenr: 3662464 DKK 4.464 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-12-2014 20:20:00 DKK 2.232
Kjeld Appel, akryl på lærred, figurkomposition. cd.
Kjeld Appel, akryl på lærred, figurkomposition. cd. . Figurkomposition af Kjeld Appel (1960-2013). Akryl på lærred. Sign. KA. 120 x 90 cm. Dette værk er en del af en stor mindeauktion for kunstneren Kjeld Appel ( 1960-2013 ). Håndplukkede værker fra Kjeld Appels agent gennem mange år, specielt udvalgt til denne auktion. Se alle auktionerne her Varenr: 3546299 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 20:20:00 DKK 750
Brillantring, 14 kt guld/rhodineret guld, 0.06 ct.
Brillantring, 14 kt guld/rhodineret guld, 0.06 ct.. Diamant ring fra Diamonds By Frisenholm. i 14 karat guld.- og hvidguld med blank overflade prydet med syv brillantslebene diamanter på ca. 0.06 ct. Farve: Top Wesselton - Wesselton (G-H). Klarhed: SI-P1. Ringstr. 54.5/17.65 mm. Vægt: 2.0 gram. Stemplet FHP 585. På dette smykke er der udvidet ... Varenr: 3472066

DKK 2.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 20:20:00 DKK 2.200
Eternityring med brillanter
Eternityring med brillanter. Ring af 14 kt. Prydet med 17 brillantslebne diamanter, ca 0.80 ct. Farve Wesselton (H). Klarhed P1-P2. Ringst 53,5/Ø17. Mangler en diamant samt en med afslag. Mangler stempler, fremstår med synlig lod indvendigt da den er blevet lavet om i størelse. Varenr: 3661897 DKK 4.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 20:20:00 DKK 875
Brillantarmbånd af hvidguld, ca. 1.90 ct.
Brillantarmbånd af hvidguld, ca. 1.90 ct.. Brillantarmbånd af hvidguld, ca. 1.90 ct. Udført af 18kt. hvidguld, prydet med 94 brillanter af i alt ca. 1.90 ct., klarhed: SI1, farve: Top Wesselton (G), Ø inderside ca. 62,1 x 53,3 mm, skjult lås, vægt: ca. 34,6 g. Varenr: 3575684

DKK 34.227 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-12-2014 20:21:00 DKK 26.787
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, Model EA-219
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, Model EA-219. Charles Eames 1907-1978. Soft Pad kontorstol, model EA-219, fremstillet hos Vitra. Formgivet 1969. Betræk af chokoladebrunt læder, femfasfod og armlæn af poleret aluminium, monteret med dreje- og vippefunktion. Fremstår ny og ubrugt fra 2014. Varenr: 3646979 DKK 18.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 20:21:00 DKK 13.500
Bord med marmorskiva
Bord med marmorskiva. Bord med marmorskiva. Underrede i stål. L 130 D 76 H 51. Underrede delvis rostangripet. Varenr: 3650770 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 22-12-2014 20:21:00 DKK 236
Handknuten persisk gallerimatta, Hamedan 300 x 100 cm
Handknuten persisk gallerimatta, Hamedan 300 x 100 cm. Handknuten gallerimatta från Hamedanprovinsen i västra Iran. Tung knytning med traditionellt nomadmönster av geometriska former i nyanser av rött och jordfärger på mörk botten.Hamedan, ull på bomullsvarp. Storlek 300 x 100 cm. Varenr: 3662837

DKK 2.358 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-12-2014 20:22:00 DKK 452
Brillantcreoler, ca. 0.60 ct. (2)
Brillantcreoler, ca. 0.60 ct. (2). Brillantcreoler, ca. 0.60 ct. Udførte af 18 kt. guld - stemplet, tilsammen prydede med 40 brillanter af i alt ca. 0.60 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1-SI1, creoler ca. 24,8 x 3,0 mm, samlet vægt ca. 9,4 g. (2). Varenr: 3575705

DKK 10.045 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-12-2014 20:22:00 DKK 7.813
Montblanc Classic Roller Meisterstuck
Montblanc Classic Roller Meisterstuck. Montblanc Classic Roller Meisterstuck. lock och kropp med svart lack (harts), rund fasettslipad safir och Montblanc klassiska logotyp i svart och vit emalj. I svart läderetui, stämplat Montblanc. Detaljer i guldfärgad metall. patroner ingår. Slitage på fodral någon fläck. Varenr: 3664254 DKK 1.415 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-12-2014 20:22:00 DKK 393
Von Braun. Fixiebike. Sortlakeret
Von Braun. Fixiebike. Sortlakeret. Fixiebike sortlakeret. Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear... Varenr: 3608458

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 20:22:00 DKK 1.500
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 365  >>