Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 416  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Indisk tæppe, 278 x 184 cm.
Indisk tæppe, 278 x 184 cm.. Indisk tæppe, 278 x 184 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3952044 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-09-2015 15:13:30 DKK 300
Sofa med chaiselong
Sofa med chaiselong. Sofa med chaiselong betrukket med kraftig vævet lysebrunt møbelstof, løse puder medfølger, ben af sortlakeret træ. 2000'tallet. 270 x 160 cm. Fremstår med lettere brugsspor og enkelte pletter/skjolder. Varenr: 3952048 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-09-2015 15:14:51 DKK 350
Charles Eames. Sæt på fire armstole, model EA-107 / 'Black' (4)
Charles Eames. Sæt på fire armstole, model EA-107 / 'Black' (4). Charles Eames 1907 - 1978. Sæt på fire kontorstole fra serien 'Aluminium Group', model EA-107 med stel og armlæn i sortlakeret aluminium med fast fod. Betræk af sort hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med minimale brugsspor alderen taget i betragtning. (4) Se også ... Varenr: 3926489 DKK 24.000 DK, Kolding, Trianglen 01-09-2015 15:15:00 DKK 18.000
Brillant ring i 14 kt. Hvidguld
Brillant ring i 14 kt. Hvidguld. Ring I 14 kt. hvidguld med brillanter, anslået ca. 0.70 ct. Farve: Crystal(J) - Cape(M) Klarhed: P1-P2 Centerstenen er anslået alene et veje ca. 0.40 ct. Ring str. 53 Ø: 16,80 mm. Varenr: 3942356 DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 15:15:00 DKK 4.000
Div. mønter i æsker (2)
Div. mønter i æsker (2). Div. mønter i æsker. Lot med div. mønter set er bl.a. skillingsmønter m.m. (2) Varenr: 3939584 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 15:15:03 DKK 325
Labofa Munch. Par skabe af Mahogni, mellem str. (2)
Labofa Munch. Par skabe af Mahogni, mellem str. (2) . Labofa Munch. Par skabe, front med to låger af lys mahogni, sider af sortlakeret træ. H. 118, B. 97-197, D. 35 cm. Nøgle mangler. Fremstår med brugsspor/ridser. (2) Varenr: 3935959 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-09-2015 15:16:00 DKK 300
Randers Sølvvare, klassisk smykkesæt - halskæde samt armbånd af sterling sølv
Randers Sølvvare, klassisk smykkesæt - halskæde samt armbånd af sterling sølv . Randers Sølvvare, klassisk smykkesæt - halskæde samt matchende armbånd af sterling sølv. Længde henholdsvis 40 og 19 cm. Samlet vægt ca. 110 gram. (2) Vejl. priser er 4350,- for armbånd og 2075,- for armbånd. Varenr: 3934765

DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 01-09-2015 15:17:00 DKK 1.800
Brillantring - ca. 0.49 ct
Brillantring - ca. 0.49 ct. Brillantring, udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet brillant på ca. 0.35 ct. Farve: Champagne. Klarhed: SI1. omkranset af 14 mindre brillanter, ialt ca. 0.14 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS2. Ringstr. Ø 17 mm. Vægt ca. 2 gram. Varenr: 3906289

DKK 6.000 DK, Kolding, Trianglen 01-09-2015 15:17:00 DKK 4.500
Charles Eames. 'Intermediate Swivel Arm Chair'
Charles Eames. 'Intermediate Swivel Arm Chair' . Charles Eames. 'Intermediate Swivel Arm Chair' udført med stel i aluminium. Sæde, ryg og armlæn original betrukket med originalt brunt uldstof. Model ES 102, udført hos Herman Miller mellem 1968 - 1972. Fremstår med minimale brugsspor alderen taget i betragtning. Denne stol fra Charles & ... Varenr: 3851443 DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 01-09-2015 15:17:01 DKK 11.500
Tony Müller, olie på lærred, motiv med pige og bold
Tony Müller, olie på lærred, motiv med pige og bold . Motiv med pige og bold af Tony Müller (1873-1965), cd, olie på lærred, sign. Tony Müller, 92x65 cm. (105x77 cm). Varenr: 3951806 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-09-2015 15:17:23 DKK 325
Halskæder i forløb og ørestikkere, turkis og koral (4)
Halskæder i forløb og ørestikkere, turkis og koral (4). Halskæder i forløb af turkis og koral, turkis halskæde monteret med kasselås af sterlingsølv, samt ørestikkere af koral. L: 58 - 68 cm. Fremstår med brugsspor samt manglende bagmekanik til ene ørestik. (4) Varenr: 3952053 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-09-2015 15:17:51 DKK 300
Toralf Jergill (1909-1995). Stilleben. (BUS)
Toralf Jergill (1909-1995). Stilleben. (BUS). Toralf Jergill (1909-1995). Stilleben. (BUS). Olja på duk. Signerad Jergill. Dukmått 100 x 81 cm. (116 x 97 cm). Varenr: 3951226 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 01-09-2015 15:18:00 DKK 255
Jacob Jensen for Bang & Olufsen. Stereobænk
Jacob Jensen for Bang & Olufsen. Stereobænk . Jacob Jensen for Bang & Olufsen. Stereobænk af grålakeret plade, ben af forkromet stål og sort kunstmateriale. H. 58 L. 108 B. 44 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og små afskalninger. Varenr: 3951355 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 15:18:00 DKK 325
Emerald earrings in sterling silver (2)
Emerald earrings in sterling silver (2). Emerald earrings 1.39ct. (2) . Green synthetic emerald earrings in sterling silver. Hallmarked 925. Earrings adorned with multiple emeralds approx. 1.39ct. Measurement: 9 x 9mm Varenr: 3358063

DKK 1.082 BE, Antwerpen 01-09-2015 15:19:00 DKK 299
Golfjern. MacGregor MT OS. 4-GW (8)
Golfjern. MacGregor MT OS. 4-GW (8). Golfjern. MacGregor MT OS. 4-GW. Fujikura R-Flex grafitskafter. Standard længde og lie. Højrehånds. Sættet består af demomodeller, med få spor herfra.(8) Varenr: 3908901 DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 01-09-2015 15:19:00 DKK 450
Hans J. Wegner. Kvadratisk sofabord, massivt egetræ
Hans J. Wegner. Kvadratisk sofabord, massivt egetræ . Hans J. Wegner 1914-2007. Kvadratisk sofabord af massivt egetræ. H. 48 L. 84 B. 85 cm. Brugsspor. Fremstillet hos Andreas Tuck, brændstempel herfra. Varenr: 3950712 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-09-2015 15:19:00 DKK 375
Engelsk banjoformet barometer
Engelsk banjoformet barometer. Engelsk banjoformet barometer i kasse af mahogni. H. 99 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3951455 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-09-2015 15:19:44 DKK 300
Matgrupp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft (5)
Matgrupp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft (5). Matgrupp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft. Stolar, s.k. 'Bellmanstolar', med lösa stoppade sitsar. Höjd 84 cm, sitthöjd 45 cm. Bord med två iläggsskivor. Höjd 72 cm, längd 110 - 190 cm. Slitage. (5) Varenr: 3948485 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 01-09-2015 15:20:00 DKK 255
Poul M. Volther. Daybed/ briks, bøgetræ, model H9
Poul M. Volther. Daybed/ briks, bøgetræ, model H9 . Poul M. Volther. Daybed/ briks af bøgetræ med tilspidsede ben. 190 x 80 cm. Formgivet i 1958. Fremstillet for FDB hos C. M. Madsen, model H9. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3951713 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-09-2015 15:20:00 DKK 475
Brillant ørestikker af 14 kt. guld med brillanter i alt 1.58 ct.
Brillant ørestikker af 14 kt. guld med brillanter i alt 1.58 ct.. Brillant ørestikker med skrue af 14 kt. guld, prydet med brillant slebne diamanter på i alt ca. 1.58 ct. Farve: Crystal(J), Klarhed: P2. Varenr: 3846345

DKK 6.500 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 15:20:00 DKK 4.000
Samling diverse sølv, korpus og bestik (28)
Samling diverse sølv, korpus og bestik (28). Samling diverse sølv bestående af: Moe & Søn. To ens smørtnæb af sølv med hanke af bakelit, københavnerærket 1936, Ø 10,5 cm. To stk. tastevin af sølv, ene stemplet 800, hhv. Ø 8 cm og Ø 6,5 cm. Tændstikholder af sterling sølv, københavnermærket, 3,5 x 10,5 x 6,5 cm. Lille engelsk skål af ... Varenr: 3951446 DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-09-2015 15:20:26 DKK 1.050
Ole Wanscher. Sofabord af mahogni
Ole Wanscher. Sofabord af mahogni. Ole Wanscher. Sofabord af fineret og massiv mahogni med rektangulær plade. H. 52 L. 130 cm. B. 65 cm. Fremstillet hos P. Jeppesen, plaquette herfra. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3951371 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 15:21:00 DKK 325
Erik Larsen, olie på lærred, kompositioner (3)
Erik Larsen, olie på lærred, kompositioner (3). kompositioner af Erik Larsen (1902-1975), olie på lærred. Sign. Erik Larsen. 30 x 19 cm (37 x 27), 36 x 30 (42 x 36), 33 x 38 cm (39 x 44). (3) Varenr: 3949111 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-09-2015 15:21:00 DKK 400
Tony Müller, olie på lærred, motiv med hund
Tony Müller, olie på lærred, motiv med hund. Motiv med hund af Tony Müller (1873-1965), olie på lærred, sign. Tony Müller, 47x46 cm. (54x52 cm). Varenr: 3923352 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-09-2015 15:21:21 DKK 300
Canon ImagePrograf IPF8000s
Canon ImagePrograf IPF8000s. Canon imagePROGRAF iPF80s00 desktop bredformatsprinter. Canon PosterArtist 2007 disc medfølger. Printantal ukendt. Der medfølger original software samt manualer med. Brugsspor Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3951947 DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-09-2015 15:21:57 DKK 1.700
To vedhæng af 925 sterlig sølv i form af sommer fugle (2)
To vedhæng af 925 sterlig sølv i form af sommer fugle (2). To vedhæng af 925 sterlig sølv i form af sommer fugle, L: 42-45 cm. (2) Varenr: 3924900 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-09-2015 15:22:00 DKK 300
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Taklampa, jugend, 1900-talets början. Taklampa, jugend, 1900-talets början. Stomme i patinerad mässing. Fem svängda ljusarmar med kupor i marmorerat glas. H 92. Varenr: 3938497 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 01-09-2015 15:22:11 DKK 235
Gant. Damearmbåndsur, model 'Malibu'
Gant. Damearmbåndsur, model 'Malibu'. Gant. Damearmbåndsur, model 'Malibu' i kasse af poleret stål, lynette med arabertalsindeks, sort skive med stregindeks, dato ved 3" position, logo. Monteret på integreret leddelt lænke af stål på hvilken sommerfuglelås. Vandtæt til 100 meter. Ø 36 mm uden krone. Quartz værk. Kommer i tilhørende ... Varenr: 3558569

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 15:23:00 DKK 1.200
Spisebord med ottekantet glasplade samt seks spisestuestole (7)
Spisebord med ottekantet glasplade samt seks spisestuestole (7). Spisebord med stel af hvidmalet metal i form af klassisk kanelleret søjle afsluttet med komposit kapitæl, løs bordplade i form af ottekantet glasplade. H. ca. 77 Ø. 130 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser samt par mindre kantafslag. Desuden medfølger 6 højryggede stole af birketræ, sæder... Varenr: 3951636 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 15:23:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Spisestole (6)
Dansk møbelproducent. Spisestole (6). Dansk møbelproducent. Spisestole med tremmeryg af teaktræ, stel af bejdset bøgetr, sæde og ryg betrukket med mønstret møbelstof. 1960'erne. Fremstår med brugsspor og senere betrukket. (6) Varenr: 3947594 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-09-2015 15:23:10 DKK 300
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 416  >>