Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 324  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Michael Kvium, kunsttryk/offset, figurkomposition (cd)
Michael Kvium, kunsttryk/offset, figurkomposition (cd). Figurkomposition af Michael Kvium f, 1955, cd, indrammet kunsttryk/offset, uden sign. 100x74 cm. (125x96 cm). Varenr: 4323169 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-07-2016 20:00:00 DKK 375
Brillant- alliancering af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 0.21 ct
Brillant- alliancering af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 0.21 ct. Brillant-alliancering af 14 kt. hvidguld, prydet med 3 brillantslebne diamanter på hver ca. 0.07 ct. i alt ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI1-SI2. Dansk design og fremstillet i Danmark. Vægt ca. 8 g. B. 0,44 cm. Ringstr. 53/17. Ringen kan bestilles i egen ringstørrelse fra str. 44 -... Varenr: 4322921

DKK 7.200 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2016 20:00:00 DKK 5.800
Dansk møbelproducent. Reol af palisander
Dansk møbelproducent. Reol af palisander. Dansk møbelproducent. Reol af palisander, front med fire rum, H. 66 cm, L. 153 cm, D. 32 cm. Fremstår med brugsspor, ridser. Huller repareret på bagvæg. Varenr: 4319219 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 05-07-2016 20:00:00 DKK 300
Nationalpark Vadehavet: Aperitif/ Frugtvin (12)
Nationalpark Vadehavet: Aperitif/ Frugtvin (12). Nationalpark Vadehavet: Aperitif/ frugtvin i tre kasser hver indeholdende 4 flasker. Blandt andet: Æble aperitif 8,2% 350 ml, frugtsymfoni 8,2% 350 ml og pære aperitif 6,2% 350 ml (12). Produceret hos Lunagaard.I alt 12 flasker i tre kasser. Varenr: 4323188 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-07-2016 20:00:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Et par trepers. sofaer (2)
Dansk møbelproducent. Et par trepers. sofaer (2). Dansk møbelproducent. Et par trepers. sofaer betrukket med sort semianilin læder. Ben af bøgetræ. L. 210 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser og mærker. (2) Varenr: 4321777 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-07-2016 20:00:00 DKK 350
Spisestue af fugleøjetræ (8)
Spisestue af fugleøjetræ (8). Spisestuemøblement af hvidlakeret fugleøjetræ med flet. Udgået fra Manillahuset. Bestående af: høj skænk med to låger bag hvilke hylder samt seks skuffer i fronten. H. 96 L. 205 D. 56 cm. Spisebord med udtræk. H. 74 L. 160 B. 95 cm. Udtræksplader monteret under bordplade. Seks stole. Sh. 44 B.... Varenr: 4313349 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-07-2016 20:00:00 DKK 350
Piet Hein. Superellipse bord, palisander
Piet Hein. Superellipse bord, palisander. Piet Hein. Superellipse spisebord med plade af finéret palisander, monteret med spændben af forkromet stål. H. 71, B 120,. L. 240 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Brugsspor, kanthakker, anløb på ben. Varenr: 4310792 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-07-2016 20:00:00 DKK 1.700
Carl-Henning Pedersen, 'H.C. Andersen', litografisk mappe, cd. (24)
Carl-Henning Pedersen, 'H.C. Andersen', litografisk mappe, cd. (24) . 'Hans Christian Andersen' af Carl-Henning Pedersen (1913-2007), mappe indeholdende 24 litografier, alle signeret samt nummereret Carl-Henning Pedersen 1985, nummererede 205/250, papir: Velin dArches, papirformat: 76 x 56 cm, uindrammede. Litografisk værksted: Atelier Arts Litho, Paris Udgiver: ... Varenr: 4207403 DKK 40.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-07-2016 20:00:00 DKK 30.000
Corum 'Meteorite Moonphase Admiral Peary'. Herreur i 18 kt. guld med meteoritskive
Corum 'Meteorite Moonphase Admiral Peary'. Herreur i 18 kt. guld med meteoritskive. Usædvanligt herrearmbåndsur fra Corum, model 'Meteorite Moonphase Admiral Peary', ref.nr.: 61.450.56, i urkasse af 18 kt. guld, skive af meteorit fundet af Robert E. Peary på Grønland ved Cap York i 1894, indvendig blå datokrans, månefase, safirglas, monteret med original strudserem med ... Varenr: 4295878 DKK 60.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2016 20:01:00 DKK 40.000
Michael Goldsmith , loungestol, model 'Meri' i antracit møbelstof.
Michael Goldsmith , loungestol, model 'Meri' i antracit møbelstof. . Michael Goldsmith f. 1965, loungestol model 'Meri'. Skal polstret med antracit møbelstof fra Gabriel, monteret på wire stel af rustfri stål. Fremstillet hos Woodmark Arne Christiansen. Specifikationer: Bredde: 94 cm Dybde: 84 cm Ryghøjde: 83,5 cm Siddehøjde: 35 cm N.B.: Se ... Varenr: 4311913

DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-07-2016 20:01:00 DKK 5.000
Dansk møbelproducent. TV skænk
Dansk møbelproducent. TV skænk. Dansk møbelproducent. TV skænk af bejdset fyrretræ, front med hylder, to hvidlakeret låger, bag hvilke hylder, hjørner af aluminium og runde ben af grålakeret metal. 2000-tallet. H. 100 L. 170 B. 47 cm. Fremstår med lettere slitage samt hul i bagbeklædning. Varenr: 4314682 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-07-2016 20:01:00 DKK 300
Ring, 14 kt guld, med 0.88 ct brillant
Ring, 14 kt guld, med 0.88 ct brillant . Ringen er fremstillet i 14 kt. guld, prydet med brillantslebet diamant. ca. 0.88 ct. Farve: Light yellow Klarhed: P2. Ringstr: 54 Varenr: 4322580

DKK 6.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-07-2016 20:01:00 DKK 4.800
Peter J.Lassen. Montana bord, model MP-K140
Peter J.Lassen. Montana bord, model MP-K140. Peter J.Lassen. Montana bord, model MP-K140, hvidmalet aluminium stel, med 19 mm mdf bordplade, belagt med laminat farve Royale samt lakerede kanter. L.139,2 x B 82.2 x H.72. cm Udstillingsmodel, fremstår med minimale brugsspor Varenr: 4322702 DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 05-07-2016 20:01:00 DKK 575
Ausziehtisch, wohl Belgien, dunkles Holz
Ausziehtisch, wohl Belgien, dunkles Holz. Tisch, wohl Belgien, dunkles Holz, Konstruktion auf vier Beinen, Metallfüßen und runder Platte, ausziehbar, mit einklappbaren Einlegeböden, H. 74,5 cm - D. 115 / 159 cm, einige Reibespuren und Kratzer auf der Platte. Varenr: 4219294 DKK 2.985 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 05-07-2016 20:02:00 DKK 1.866
Fire lammeskindspuder - Brune (4)
Fire lammeskindspuder - Brune (4). Fire kvadratiske skandinaviske lammeskindspuder. Mål ca. 40x40 cm. (Bænk medfølger ikke) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. ... Varenr: 4322293

DKK 1.050 DK, Odense, Kratholmvej 05-07-2016 20:02:00 DKK 750
Eero Saarinen, Knoll, fåtölj 'Womb chair'
Eero Saarinen, Knoll, fåtölj 'Womb chair'. Fåtölj "Womb chair", formgiven av Eero Saarinen, formgivningsår 1948. Stålstomme med klädsel i svart textil. Lösa plymåer. Tillverkad för Knoll, märkt i relief i stålet. Framstår med smärre slitage. Varenr: 4322326 DKK 12.075 SE, Stockholm, Slakthusgatan 05-07-2016 20:02:00 DKK 7.245
Henning Kjærnulf. Høj skænk, rio palisander
Henning Kjærnulf. Høj skænk, rio palisander. Henning Kjærnulf. Skænk fineret med riopalisander, front med fire skydelåger bag hvilke hylder og udtræksbakker. Fremstillet hos Bruno Hansen. 1960'erne. H. 103 L. 200 B. 44 cm. Fremstår med lettere brugsspor, låger går stramt samt lille stød på hjørne. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til ... Varenr: 4322840 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-07-2016 20:02:00 DKK 875
Rolex Submariner herrearmbåndsur af stål, ref. 16610
Rolex Submariner herrearmbåndsur af stål, ref. 16610. Rolex Submariner herrearmbåndsur af stål, ref. 16610, Z-serie, mekanisk værk med automatisk optræk, sort skive mrk. Rolex Oyster Perpetual Date, Submariner 1000ft-300m med time-, minut- og sekundviser samt med quick-set datoangivelse, monteret med Oyster-lænke med flip-lock foldespænde af stål. Ø... Varenr: 4325242 DKK 40.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-07-2016 20:02:00 DKK 32.000
Ulferts reolsystem af mahognibejdset finér
Ulferts reolsystem af mahognibejdset finér. Ulferts reolsystem af mahognibejdset finér bestående af: to moduler hver med seks skuffer, tre moduler hver med to låger, ét modul med nedfældelig låge bag hvilken barindretning. H. 201 B. 366 D. 42 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Desuden medfølger to øvrige bestående af: modul ... Varenr: 4300016 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-07-2016 20:03:00 DKK 300
Vanguard 2go 39 sling kamerataske
Vanguard 2go 39 sling kamerataske. Vanguard 2go 39 sling kamerataske, med tripod holder og regnslag, 42cm x 20 cm x 25 cm, modelfoto kamera dele ikke inkluderet Varenr: 4321546

DKK < 1.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 05-07-2016 20:03:00 DKK 325
Karmastol nyrokoko
Karmastol nyrokoko. BIBLIOTEKSSTOL, nyrokoko, vändbar till stege, valnöt, skuren dekor av bl a lejonhuvuden, fotavslut i form av tassar, sitthöjd ca 54 cm Varenr: 4322184 DKK 9.660 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 05-07-2016 20:03:00
Se mere
Bulgari 'Diagono Profesional'. Herrechronograf i 18 kt. guld med sort skive, 2000'erne
Bulgari 'Diagono Profesional'. Herrechronograf i 18 kt. guld med sort skive, 2000'erne . Herrearmbåndsur fra Bvlgari, model Diagono Professional, ref.nr.: CH 44 GTA , i urkasse af 18 kt. guld, sort skive med et arabertal og stregindeks, datoangivelse ved 4.30" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, riflet optrækskrone, safirglas, monteret med original ... Varenr: 4292811 DKK 65.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2016 20:03:00 DKK 45.000
Handknuten persisk matta, Nanaj 338 x 223 cm
Handknuten persisk matta, Nanaj 338 x 223 cm. Handknuten matta med traditionellt geometriskt nomadmönster från Hamedanprovinsen i västra Iran. I nyanser av rött, blått och jordfärger på mörkt indigoblå botten.Nanaj, ull på bomullsvarp. Storlek 338 x 223 cm. Varenr: 4288287

DKK 6.843 SE, Malmö, Baltzarsgatan 05-07-2016 20:03:00 DKK 2.335
Bang & Olufsen. Seks pickups (6)
Bang & Olufsen. Seks pickups (6). Bang & Olufsen. Seks pickups af forskellige typer (se foto). Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 4290934 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2016 20:04:00 DKK 300
Senempire spillebord af mahogni
Senempire spillebord af mahogni. Senempire spillebord af mahogni. H. 76/78 L. 91,5 B. 44,5/89 cm. 1800-tallets midte. Aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 4311839 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-07-2016 20:04:00 DKK 325
Ett par vägglystrar i gustaviansk stil(2)
Ett par vägglystrar i gustaviansk stil(2). Ett par vägglystrar i gustaviansk stil, stomme i mässing, två ljusarmar med ljushållare. 1900-talets senare del. H: ca 37 cm. B: ca 25 cm. Någon patina. Varenr: 4318168 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 05-07-2016 20:04:00 DKK 242
Flemming Agger. Standerlampe, model 368
Flemming Agger. Standerlampe, model 368 . Flemming Agger. Standerlampe med stamme af hvidlakeret metal, plisseret skærm. Fremstillet hos Le Klint, model 368. H. 146 cm. Varenr: 4322587 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 05-07-2016 20:04:00 DKK 325
Piedestal, empirestil
Piedestal, empirestil. Piedestal, empirestil. Förgylld stomme, stenskivor. 26 x 26, H 66. Varenr: 4293632 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 05-07-2016 20:05:00 DKK 242
Ole Lynggaard. 'Blonde Sweet Spot' charm af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard. 'Blonde Sweet Spot' charm af 18 kt. hvidguld. Ole Lynggaard. 'Blonde Sweet Spot' vedhæng med blondemotiv af 18 kt. hvidguld. Formgivet af Charlotte Lynggaard. Ø 1,5 cm. NB! Modelfoto.Vejl. udsalgspris: DDK 12.200,- Varenr: 4300433

DKK 8.500 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2016 20:05:00 DKK 6.000
Cocktailring af sølv med kvarts.
Cocktailring af sølv med kvarts.. A. Codiani. Cocktailring af sterlingsølv prydet med en større cabochonsleben kvarts, indeslutninger af sort turmalin. Mål af stenen ca. 2,3 x 3,8 cm. Ringstr. 53 /Ø. 16,8 mm. Vægt: ca 27,8 gram. Varenr: 4302707 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-07-2016 20:05:00 DKK 300
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 324  >>