Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 447  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Omann Jun. Skænk af rio palisander
Omann Jun. Skænk af rio palisander . Omann Jun. Høj skænk fineret med palisander, front med fire skydelåger, bag hvilke udtræksbakker og hylder. Fremstillet hos Omann Jun Møbelfabrik. H. 110 L. 200 B. 45 cm. Kan handles frit indenfor EU uden CITES certifikat. Varenr: 3778003 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2015 20:19:00 DKK 375
Ole Lynggaard halskæde af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard halskæde af 18 kt. hvidguld. Ole Lynggaard halskæde af 18 kt. hvidguld med hjerteformet aquamarin vedhæng samt mindre hvidguldshjerte L. 50 cm. Varenr: 3580427

DKK 6.500 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2015 20:19:00 DKK 4.500
Dansk møbelproducent, trepers. og topers. sofa, cognacfarvet læder. (2)
Dansk møbelproducent, trepers. og topers. sofa, cognacfarvet læder. (2). Dansk møbelproducent, trepers. og topers. sofa, betrukket med cognacfarvet læder, løse hynder i armlæn, sæde og ryg, ben af mørklakeret bøg. H. 72/41. L. 196 og 142 cm. Fremstår med brugsspor, mærker og patina. Se også varenummer 3774932 (2) Varenr: 3774931 DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2015 20:19:00 DKK 1.100
Mads Stage for Royal Copenhagen. 12 tallerkener, københavnske prospekter, (12)
Mads Stage for Royal Copenhagen. 12 tallerkener, københavnske prospekter, (12). Mads Stage for Royal Copenhagen. 12 tallerkener med forskellige københavnske prospekter, bl.a. Rundetårn, Kongens Have og Charlottenborg. Designet af Mads Stage i 1977 for Royal Copenhagen. Ø 27 cm. Fremstår i original emballage. (12) Varenr: 3774406 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2015 20:19:00 DKK 350
Chopard. Godolphin, armbandsur, unisex
Chopard. Godolphin, armbandsur, unisex. Chopard, armbandsur, formgiven och producerad av Sheikh Mohammed av Dubai's företag Godolphin för Chopard. Modell Godolphin. Stål, blå urtavla, quartz urverk, arabiska siffor, dubbla subvisare, datumvisare, gummirem. Ref. nr. 800657 8900. Mått Ø 35 mm inkl. krona. Minimala bruksspår. ... Varenr: 3754719 DKK 9.632 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-03-2015 20:19:00 DKK 5.619
Søren Willadsen. Fire-pers.sofa, palisander
Søren Willadsen. Fire-pers.sofa, palisander. Søren Willadsen. Fire-pers. sofa betrukket med blåt uld, tilspidsede ben af massivt palisander. Fremstillet hos Søren Willadsen, mrk. herfra. L. 265 cm. Fremstår med slitage på stof, defekt skum og gjorder. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er ... Varenr: 3702412 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2015 20:20:00 DKK 300
Prada taske
Prada taske. Prada taske af gråt quiltet nylon med forkromet kæderem med læder. Indvedig rum med sidelomme H. 20 x 30 x 10 cm. Med brugsspor på kanter, Varenr: 3759681 DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2015 20:20:00 DKK 375
Danmark diverse mønter / lagerparti
Danmark diverse mønter / lagerparti. Danmark lagerparti mønter i æsker og poser. Indeholder bl.a.. ca. 2,1 kilo 1 kroner fra perioden 1960-1989, ca. 5,5 kilo 5 kroner fra perioden 1960-88, ca. 200 stk gule 2 kroner herunder 1 x 1924 og 2 x 1941 og 5 stk jubilæumsmønter i sølv og 18 stk udgivet før 1924. Samling sedler med bl.a. 7 ... Varenr: 3764928 DKK 7.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-03-2015 20:20:00 DKK 3.500
Stor samling miniature sko og støvler af porcelæn. (ca. 100)
Stor samling miniature sko og støvler af porcelæn. (ca. 100). Stor samling miniature sko, støvler og træsko, overvejende af porcelæn. Enkelte dele fremstår skåret og limet. (ca. 100) Varenr: 3774411 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2015 20:20:00 DKK 650
Ole Lynggaard halskæde i oxideret sterling sølv med 18 kt. guld endestykker
Ole Lynggaard halskæde i oxideret sterling sølv med 18 kt. guld endestykker. Ole Lynggaard 5 raddet halskæde i oxideret sterling sølv med 18 kt. guld endestykker, monteret med Lynggaard dupsko. Længde ca. 78 cm. Varenr: 3580622

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2015 20:20:00 DKK 3.000
Duschpanel, Nordic Bath Interior, NBI-9024
Duschpanel, Nordic Bath Interior, NBI-9024. Duschpanel av märket Nordic Bath Interior, modell NBI-9024. Tillverkad i 304 rostfritt stål i borstad finish med "antifinger-print" yta. Mått: 155 x 20 cm. Modellbilder. Varan säljs i originalförpackning. Funktioner / information: - Termostatblandare i mässing, 3-1 - Super tunn takdusch, ... Varenr: 3698143

DKK 2.007 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-03-2015 20:20:00 DKK 1.405
Par små skænke af rio palisander, 1960'erne (2)
Par små skænke af rio palisander, 1960'erne (2). Par små skænke af fineret rio palisander, monteret med låger; greb af messing. Senere monteret med uoriginale ben af stål. 1960'erne, dansk møbeldesign. H. 77, 93 x 45 cm. (2) Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel ... Varenr: 3709464 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2015 20:20:00 DKK 300
Harsin-kelim 280 x 130 cm
Harsin-kelim 280 x 130 cm. Harsin-kelim 280 x 130 cm. Flatvävd matta i ull på bomullsvarp. Dessa handvävda mattor kan ha ojämn form och bredd/längd. Byn Harsin i Kurdistan, söder om Azerbajdzjan, är ett aktivt vävericentrum av mattor. De väver mattor med geometriska mönster, romber, medaljonger och små utsmyckningar, men ... Varenr: 3722132

DKK 1.766 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-03-2015 20:20:00 DKK 562
N.E. From. Armring samt øvrige sølvsmykker m/ amentyst (5)
N.E. From. Armring samt øvrige sølvsmykker m/ amentyst (5). N. E. From. Armring af sterlingsølv med ametyst, Ø. ca. 6 cm, dertil ældre broche, øreclips med druer, vedhæng samt ring m/ turkis, ringstr: 58,5/ 18,5 mm. Alle stemplede 925/ 830S. Samlet vægt ca. 41 gram.(6) Varenr: 3744439 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-03-2015 20:20:00 DKK 450
Ring af guld med brillanter, ca. 0.60 ct.
Ring af guld med brillanter, ca. 0.60 ct. . Ring i form af en elefant udført af 18kt. guld - stemplet, prydet med 50 brillanter af i alt ca. 0.60 ct., farve: Wesselton ( H ), 1 sten light brown, klarhed: VS1-2 og en rundslebet safir på ca. 1,0 mm, ringstr. ca. 55, Ø ca.17,5 mm, vægt: ca. 11,2 g. Varenr: 3757584

DKK 7.095 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-03-2015 20:20:00 DKK 4.855
Ole Lynggaard. 'Dew Drop' charm af 18 kt. urhodineret guld med onyx samt armbånd
Ole Lynggaard. 'Dew Drop' charm af 18 kt. urhodineret guld med onyx samt armbånd. Ole Lynggaard. 'Dew Drop' charm af 18 kt. satineret urhodineret guld (A2633-502), prydet med onyxdråbe samt armbånd af mørkebrun læder (A2516-003), L. ca. 20 cm. Vejledende udsalgspris: 9.940,- DKK Varenr: 3762525

DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2015 20:20:00 DKK 5.600
Gärsnäs, sofa betrukket med læder
Gärsnäs, sofa betrukket med læder. Sofa betrukket med læder. Produsert hos Gärsnäs. H. 72cm. L. 149cm. B. 50cm. Fremstår med patina Varenr: 3775220 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-03-2015 20:20:00 DKK 550
Mogens Hansen. Tre-pers. sofa, to-pers. sofa, læder (2)
Mogens Hansen. Tre-pers. sofa, to-pers. sofa, læder (2). Mogens Hansen. Tre-pers. sofa og to-pers. sofa, betrukket med læder, løse hynder. Monteret med runde ben af stål. L. 217 cm. Læder med patina og brugsslitage. (2) Varenr: 3776408 DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2015 20:20:00 DKK 1.600
Zebra skulptur familie håndlavet i  forkromet messing.
Zebra skulptur familie håndlavet i forkromet messing.. Håndlavet Zebra familie forkromet messing. Håndmalet med sort maling. På bund af rustfrit stål. Mål: Ca. L: 32 x B: 32,5 x H: 33 cm. Vægt ca. 10 kg. Varenr: 3778823

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-03-2015 20:20:00 DKK 350
Arne Jacobsen, kontorstol model 3117 fremstillet hos Fritz Hansen
Arne Jacobsen, kontorstol model 3117 fremstillet hos Fritz Hansen. Kontorstol model 3117 af Arne Jacobsen fremstillet hos Fritz Hansen. Formgivet i 1955. Tidlig produktion fra 1971 med højdeindstillelig firpasfod på hjul, denne er af forkromet metal, skal af sortlakeret krydsfiner. Betegnet på plastkappen. B. 48,5 cm, H. 78-92 cm, D. ca. 50 cm. Fremstår med ... Varenr: 3779362 DKK 4.481 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-03-2015 20:20:00 DKK 2.614
Poul Steen. 'Røde Erna med håndtag i ryggen' 2015
Poul Steen. 'Røde Erna med håndtag i ryggen' 2015. Poul Steen f. 1945 'Røde Erna med håndtag i ryggen' 2015. Olie og akryl på lærred. Sign. monogram samt på bagsiden betitlet og signeret monogram med ægyptiske hieroglyffer. 60 x 60 cm. Uden ramme. Læs mere her Varenr: 3778875 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2015 20:20:00 DKK 2.500
Stort skab i barokstil
Stort skab i barokstil. Højt skab i barokstil, korpus stående på 2 stiliserede klofødder forrest, kvadratiske fødder bagerst, nederste del er svejfet med 3 gennemgående skuffer, affasede sider, øverste del med dobbeltlåge, indvendigt med 3 flytbare hylder, afslutning med snittearbejde og frontalt medaljon midtpå. H: ... Varenr: 3751888 DKK 5.228 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-03-2015 20:20:00 DKK 3.361
Kai Kristiansen, kommode,  palisander
Kai Kristiansen, kommode, palisander. Kai Kristiansen, kommode af fineret palisander, front med fire skuffer. Fremstillet hos Feldballe møbelfabrik. 1960'erne. H. 50 B. 86 D. 45 cm. Fremstår med slitage; mærker, ridser, top med skruehuller.Kan handles frit indenfor EU uden CITES certifikat. Varenr: 3707169 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2015 20:20:00 DKK 575
Hans Agne Jakobsson. Loftlampe
Hans Agne Jakobsson. Loftlampe . Hans Agne Jakobsson. Loftlampe med syv dråbeformede skærme af sortbrunt metal med messingmontering. Monteret i syvarmet ophæng af messing. H. 120 cm. Fremstår med mindre brugsspor og ridser. Varenr: 3774257 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2015 20:20:00 DKK 6.200
Anderssons, Sverige. Stressless lænestol og skammel med sort læder (2)
Anderssons, Sverige. Stressless lænestol og skammel med sort læder (2). Anderssons, Sverige. Stressless lænestol og skammel betrukket med sort læder, stel af massivt, sæbebehandlet eg, synlige tapsamlinger. Justérbar i sæde og ryg, samt justérbar nakkehynde. Minimale, alm. brugsspor (2) Varenr: 3778298 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 20:20:00 DKK 1.850
Schmidt-Rubin riffel M/1889, fuldskæftet. Kal 7,5x55
Schmidt-Rubin riffel M/1889, fuldskæftet. Kal 7,5x55. Schmidt-Rubin riffel M/1889, fuldskæftet. Kal 7,5x55. Våbennummer: 164080. PL 75,5 cm, TL 130 cm. Monteret med 10 skuds magasin. Samlertilladelse til skydevåben eller SKV2-tilladelse påkrævet. Varenr: 3778556 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-03-2015 20:20:00 DKK 975
Brno Bochbüchsflinte med vekselpibe
Brno Bochbüchsflinte med vekselpibe. Brno Bochbüchsflinte med vekselpibe model ZH203, kal. 12/70 og 12/70 / 7x57R, serienummer 2400798, monteret med Bushnell 1,75-4,5 sigtekikkert. PL. 53/65 TL. 114 cm. Fremstår med brugsslitage, skrammer , rustpletter på pibe mm. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 3741607 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2015 20:20:00 DKK 925
Tolv flasker 2008  Latour à Pomerol, i trækasse (12)
Tolv flasker 2008 Latour à Pomerol, i trækasse (12). Tolv flasker 2008 Latour à Pomerol, i trækasse (12) Varenr: 3725161 DKK 5.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-03-2015 20:20:00 DKK 3.900
Georg Jensen. 'Kugle' middagsknive med skafter af sterlingsølv (4)
Georg Jensen. 'Kugle' middagsknive med skafter af sterlingsølv (4). Georg Jensen. 'Kugle' middagsknive med skafter af sterlingsølv, L. 21,8 cm. Designet af Georg Jensen i 1916. Samlet vægt inkl. monteringer: ca. 264 gr. Fremstår med lettere brugsspor. (4) Varenr: 3762335 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2015 20:20:00 DKK 500
Asiatisk mønt, vedhæng samt fedtsten m/ udskæringer (3)
Asiatisk mønt, vedhæng samt fedtsten m/ udskæringer (3). Asiatisk møntform af metal med stempler. L. 11 cm, ca. 102 gram. Fedtsten prydet med div. udskæringer, bl.a. træer. H. 6 cm, Vægt ca. 104 gram. Halssmykke ca. 6 cm, Vægt ca. 21,4 gram. (3) Varenr: 3720438 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-03-2015 20:20:00 DKK 300
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 447  >>