Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 368  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Necklace with girl motive pendant in 14k
Necklace with girl motive pendant in 14k. Yes -it's a girl Necklace with girl motive pendant in 14k yellow gold hallmarked. Girl pendant measurements: 0.90x16mm Necklace length: 42cm Varenr: 4626148

DKK 1.857 BE, Antwerpen 03-05-2017 20:57:00 DKK 297
Kai Molter, to gadepartier med sporvogn, olie på lærred (2) (cd)
Kai Molter, to gadepartier med sporvogn, olie på lærred (2) (cd) . To københavnske gadepartier med sporvogn, Adelgade samt Kongens Nytorv ved Bredgade, olie på lærred, Kai Molter 1903-1977, begge sign. K Molter. Minimale hånderingsspor. 34x26 cm (35x43) (2) (cd) Varenr: 4639851 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-05-2017 20:57:00 DKK 375
Lars Calmar, stentøj, skulptur (cd)
Lars Calmar, stentøj, skulptur (cd). Skulptur af stentøj af Lars Calmar(f. 1968), sign. L. Calmar, H. 28 cm. Se også varenr. 4639362 & 4639364. Lars Calmar har udviklet et meget levende og personligt billedkunstnerisk udtryk i sine ofte groteske figurer. Hvor samfundet i den grad er fokuseret på ungdom og den unge krop, har ... Varenr: 4640215 DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2017 20:57:00 DKK 5.200
Sex kaffeskedar, silver (6)
Sex kaffeskedar, silver (6). Sex kaffeskedar, silver, Mattsson & Olsson, 1955, Malmö. Skedar med individuella skedskaftsdekor. Etui i grönt fauxläder. Längd 11 cm. Sammanlagd vikt 60 gram. Behov av putsning, bruksslitage. Denna vara ingår i temaauktion KITSCH. Varenr: 4619447 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 03-05-2017 20:57:43 DKK 232
Persisk Hosseinabad, 300 x 79 cm
Persisk Hosseinabad, 300 x 79 cm. Persisk Hosseinabad. Håndknyttet løber udført i uld på bomuldsbund. Mål ca. 300 x 79 cm. Varenr: 4607750

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-05-2017 20:58:00 DKK 2.400
Gaspari 'Time Square'. Herrechronograf i 18 kt. roséguld med lys skive, 2000'erne
Gaspari 'Time Square'. Herrechronograf i 18 kt. roséguld med lys skive, 2000'erne. Massivt herrearmbåndsur fra Gaspari, model Time Square, ref.nr.: 32002, i kraftig urkasse af 18 kt. roséguld, lys guilloucheret skive med arabertal, datoangivelse ved 6" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, riflet optrækskrone, safirglas, monteret med original ... Varenr: 4612630 DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-05-2017 20:58:00 DKK 24.000
Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik. EINAR FORSETH (1892-1982): Landskapsmotiv signerad och daterad Einar Forseth, blandteknik, 47x64 cm Varenr: 4644643 DKK 1.547 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 03-05-2017 20:58:00
Se mere
Breguet 'Medicale'. Automatisk herreur i 18 kt. guld med original rem og spænde, 1990'erne
Breguet 'Medicale'. Automatisk herreur i 18 kt. guld med original rem og spænde, 1990'erne. Herrearmbåndsur fra Breguet, model Medicale, ref.nr.: 3640, cal. 8810c, i urkasse af 18 kt. guld, delvist guillocheret sølvskive med romer- og arabertal, indvendig pulsationskrans, datoangivelse ved 6" position, riflet optrækskrone med cabochonsleben safir, safirglas, monteret med original dybblå... Varenr: 4584411 DKK 65.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-05-2017 21:00:00 DKK 50.000
Signe Hougaard Hansen. 'Sommeraften'. Akryl på lærred
Signe Hougaard Hansen. 'Sommeraften'. Akryl på lærred. 'Sommeraften' af Signe Hougaard Hansen (f. 1975). Akryl på lærred. Sign. og dat. Signe Hougaard 2013. 40 x 50 cm. U.R. Varenr: 4635981 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-05-2017 21:00:00 DKK 300
Signe Hougaard Hansen. 'Mandarin'. Olie på lærred
Signe Hougaard Hansen. 'Mandarin'. Olie på lærred. 'Mandarin' af Signe Hougaard Hansen (f. 1975). Olie på lærred. Sign. Signe Hougaard. 50 x 40 cm. U.R. Varenr: 4636031 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-05-2017 21:00:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Høj lænestol af teak
Dansk møbelproducent. Høj lænestol af teak. Dansk møbelproducent. Høj lænestol af teak, betrukket med uld, med udslåelig fodhvile. H. 101 cm, sh. 43 cm, B. 70 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4642721 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 03-05-2017 21:00:00 DKK 325
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko. SALONGSGRUPP, 8 dlr, nyrokoko, 1800-talets slut, skuren dekor, beståennde av Soffa, taburetter 2 st, stolar 4 st, bord, etikett C.E Jonsson, soffans längd 140, bordets höjd ca 77, 86x70, sitthöjd ca 45 cm. . Proveniens: Inköp av Dirkettören S.H Ödmann och hans fru Sigird Lindqvist år 1895, urspru... Varenr: 4644644 DKK 3.868 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 03-05-2017 21:00:00
Se mere
2 stk. Loch Ness bordlampe i blank hvid metal. (2)
2 stk. Loch Ness bordlampe i blank hvid metal. (2) . 2 stk. Loch Ness bordlamper i blank hvid metal med rød stofledning, incl. halogenpære. Højde 51 cm. 50w Halogen G6,35 /m dæmper (2) Varenr: 4645587

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-05-2017 21:00:00 DKK 500
Dansk produceret spisebord med tillægsplade (2)
Dansk produceret spisebord med tillægsplade (2). Dansk designet og produceret stort spisebord. Spisebord i laminat med tillægsplade i laminat. Spisebord i knækket hvid laminat og tillægsplade i hvid laminat. I tillægsplade er der en lille ridse (se foto) Forkromede koniske ben. Måler: L. 170/270 cm, B. 100 cm, H. 73 cm. Udstillingsmodel. (2) Varenr: 4625459

DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 03-05-2017 21:00:00 DKK 1.000
Achille Castiglione, Flos. Takpendel 'Fucsia 3'
Achille Castiglione, Flos. Takpendel 'Fucsia 3'. Achille Castiglione, Flos, Italien. Taklampa "Fucsia 3". Pendel bestående av tre fritt hängande ljuspunkter med strutformade kupor i munblåst klarglas. Höjd: 33,5 cm. Diameter (totalt): 33 cm. Diameter (enskild kupa): 16 cm. Formgiven 1996. Försiktigt slitage. Obs. Första bilden är en modellbild. Varenr: 4643753 DKK 1.547 SE, Malmö, Baltzarsgatan 03-05-2017 21:00:00 DKK 271
Louis Vuitton. Håndtaske model Trouville. Monogram canvas.
Louis Vuitton. Håndtaske model Trouville. Monogram canvas. . Louis Vuitton. Håndtaske model Trouville. Monogram canvas. Produktionskode MB0091. Indvendig et stort med dobbelt lynlåslukning, fire åbne siderum samt fire indvendige stroppe. Foer af lyst canvas. Hængelås med tilhørende nøgle medfølger. Fremstår med lette brugsspor, patineret kernelæder samt ... Varenr: 4644772 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-05-2017 21:00:00 DKK 1.850
Lena K. Eriksson. Akryl på pannå. 'Ragazza III'.
Lena K. Eriksson. Akryl på pannå. 'Ragazza III'.. Lena K. Eriksson (samtida). Akryl på pannå. "Ragazza III". Figurkomposition i skära toner. A tergo signerad, betitlad och daterad 2008. Monterad i rikt ornamenterad rosa ram. 75x34. (99x58) Denna vara ingår i temaauktion KITSCH. Varenr: 4626158 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 03-05-2017 21:00:57 DKK 232
Ole Lynggaard. 'Emeli' lås af 18 kt. guld med månesten med nøglevedhæng og 3 kæder. (5)
Ole Lynggaard. 'Emeli' lås af 18 kt. guld med månesten med nøglevedhæng og 3 kæder. (5) . Ole Lynggaard. 'Emeli' lås af 18 kt. blankpoleret guld til nøglevedhæng, prydet med større oval cabochonsleben månesten. Art nr. A1974-401. Tilhørende nøglevedhæng af 18 kt. guld med fire større og mindre hjerter. Art nr. A1770-401. samt 3 kæder trukket på wire med dupsko bestående kæde med grå ... Varenr: 4551509

DKK 25.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-05-2017 21:01:00 DKK 18.000
Dansk møbelproducent. Sofabord, ellipseformet med hvid laminat
Dansk møbelproducent. Sofabord, ellipseformet med hvid laminat. Ellipseformet sofabord med hvid laminat samt let skrå tilspidsede egetræsben. L 139, B 79, H 46 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 4617378

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 03-05-2017 21:01:00 DKK 800
Svend Aage Madsen. 'Duen' og 'Fisken'. Mixed media (2)
Svend Aage Madsen. 'Duen' og 'Fisken'. Mixed media (2). 'Duen' og 'Fisken' af Svend Aage Madsen (f. 1937), mixed media, sign. og dat. på bagsiden S.Å.M. 05. Beskrivelse af værkerne medfølger. 47 x 60 cm og 60 x 90 cm. (2) Varenr: 4630714 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-05-2017 21:01:00 DKK 5.000
Samling krus af porcelæn 'Coffee' (72)
Samling krus af porcelæn 'Coffee' (72). Samling krus af porcelæn, glaseret og med skrift 'Coffee'. Mærke www.CoffeeBeansOnline.eu. (72) Varenr: 4615819

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 03-05-2017 21:02:00 DKK 600
Vytautas Tomasevicius. Komposition. Litografi 81/120 (cd)
Vytautas Tomasevicius. Komposition. Litografi 81/120 (cd). Komposition af Vytautas Tomasevicius (f. 1972 i Vilnius), litografi 81/120, sign. og dat. Vy. To. 2002, 52 x 76 cm (58 x 81 cm). (cd) Varenr: 4631769 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-05-2017 21:02:00 DKK 300
Andreea Design, soffa
Andreea Design, soffa. Soffa, tillverkad för Adreea Design. Grå textilklädsel med formstöpta ben i aluminium. 210x78 cm, sitthöjd 42 cm. Visst slitage. Varenr: 4643555 DKK 1.547 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-05-2017 21:02:00 DKK 774
Bruno Karlsson oljemålning
Bruno Karlsson oljemålning. BRUNO KARLSSON (född 1927): Höstlandskap med fors, signerad och daterad Bruno Karlsson -87, olja på duk, 61x74 cm Varenr: 4644645 DKK 1.160 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 03-05-2017 21:02:00
Se mere
Skrin mahogny
Skrin mahogny. SKRIN, mahogny, 1800-tal, intarsia, locket med centrumdekor av kompassros samt bandfläta, mässingsbeslag, höjd ca 19, 42x28 cm, nyckel saknas Varenr: 4644646 DKK 1.160 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 03-05-2017 21:04:00
Se mere
Hans J. Wegner. Lænestol model PP130 'Cirkelstolen', asketræ med tilhørende skammel (2).
Hans J. Wegner. Lænestol model PP130 'Cirkelstolen', asketræ med tilhørende skammel (2).. Hans J. Wegner 1914 - 2007. Cirkelstolen. Lænestol med stel af massivt asketræ, sæde og ryg udspændt med flagline, løs sæde- og nakkepude betrukket med blåt uld, bagben afsluttet på hjul. Formgivet i 1985. Fremstillet hos PP Møbler, model PP-130. Fremstår med lette brugsspor. Samt Hans J. Wegner... Varenr: 4607642 DKK 38.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-05-2017 21:05:00 DKK 31.000
Spisebord med tillægsplade, model 'Countryside', creme
Spisebord med tillægsplade, model 'Countryside', creme . Spisebord af cremefarvet antikbemalet træ og svungne ben. Små hakker og revner vil forekomme, som er en del af looket. En tillægsplade medfølger, model Countryside. Bordets mål er: L 180/240 cm. B 90 cm H 78 cm. Vejledende udsalgspris incl. tillægsplade: 6495,95 kr.Se også varenr. 4343920 Varenr: 4622858

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-05-2017 21:05:00 DKK 1.600
Natuna bordlampe, Seeddesign, sort.
Natuna bordlampe, Seeddesign, sort.. Natuna bordlampe, Seeddesign. Udført i træ med lampeskærm i sort stof. H. 70 cm. Modelfoto. Varenr: 4645590

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-05-2017 21:05:00 DKK 300
Günther Grass. Skulptur 'Langsame Drehung', bronze, cd
Günther Grass. Skulptur 'Langsame Drehung', bronze, cd . Günther Grass (1927-2015). Skulptur 'Langsame Drehung' af patineret bronze. Sign. Grass og nummereret 11/30. H. 30 cm. Varenr: 4644990 DKK 20.000 DK, Kolding, Trianglen 03-05-2017 21:05:00 DKK 15.000
Philippe Starck taklampa
Philippe Starck taklampa . PHILIPPE STARCK, golvlampa, Flos, KTRIBE F3, höjd inkl. skärm 185 cm Varenr: 4644647 DKK 3.868 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 03-05-2017 21:06:00
Se mere
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 368  >>