Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 311  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Airbus, VIP-Werkführung für 2 Personen, mit Flugzeugmodell Airbus A320 und Airbus A350
Airbus, VIP-Werkführung für 2 Personen, mit Flugzeugmodell Airbus A320 und Airbus A350. Airbus, VIP-Werkführung für 2 Personen, und Flugzeugmodell Airbus A320 L. 38 cm, und Airbus A350 L. 73 cm. Führung inklusive Mittagessen. Gutschein ist gültig bis zum 01.09.2016. Im Wert von 550 Euro. Dieser Artikel wurde zur Verfügung gestellt von Airbus zugunsten der altonale. Der gesamte ... Varenr: 3925698

DKK 2.242 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-08-2015 18:28:00 DKK 523
Solitairering  fra byfrisenholm, 14 karat rhodineret guld, 0.10 ct.
Solitairering fra byfrisenholm, 14 karat rhodineret guld, 0.10 ct.. Diamonds by Frisenholm. Solitairering fra FHP i 14 karat rhodineret guld med blank overflade og 1 brillantsleben diamant på ca. 0.10 ct.. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H) Klarhed: SI2. Ringstr: EU-56. Vægt 2.8 gram. Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, Varenr: 3635871

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-08-2015 18:29:00 DKK 1.600
Poul Henningsen. PH 4/3 pendel og par P-Hat væglampetter (3)
Poul Henningsen. PH 4/3 pendel og par P-Hat væglampetter (3). Poul Henningsen. PH 4/3 pendel og par P-Hat væglampetter af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 21-40 cm. Fremstår med brugsspor, snavset og med uoriginale skruer på væglamper. (3) Varenr: 3919985 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 06-08-2015 18:29:00 DKK 400
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, blågrön, trevira, 8 m
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, blågrön, trevira, 8 m. Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, blågrön, 8 m. Trevira, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 4312. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3912374

DKK 1.259 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-08-2015 18:30:00 DKK 256
Ørestikker i hvidguld og rosaguld med brillanter, et par (2)
Ørestikker i hvidguld og rosaguld med brillanter, et par (2). Ørestikker udført af 14. kt. hvidguld og rosaguld - stemplet, prydet med i alt 6 brillanter på ca. 0.045 ct. i alt. Wesselton (H), klarhed: SI1. Længde ca. 17 mm i alt, maksimal bredde ca. 5,4 mm i alt, vægt ca. 4,1 g i alt. (2) Varenr: 3875263

DKK 4.110 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-08-2015 18:31:00 DKK 2.802
Tyg, Gunnel Wigén, Tussilago, blå, bomull, 6 m
Tyg, Gunnel Wigén, Tussilago, blå, bomull, 6 m. Tyg, Gunnel Wigén, Tussilago, blå, 6 m. Bomull, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 2190. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3912383

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-08-2015 18:35:00 DKK 236
Knud Erik Sørensen cd, komposition
Knud Erik Sørensen cd, komposition. Knud Erik Sørensen f. 1951 cd. Mixed media på plade, signeret. H.122 x 81 cm UR. Varenr: 3923408 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-08-2015 18:36:00 DKK 300
Fritz Hansen, lænestol, blåt uld
Fritz Hansen, lænestol, blåt uld. Fritz Hansen, lænestol med stel af egetræ, betrukket med blåt uld. Fremstår med brugsspor og med enkelte små pletter og huller. Varenr: 3925177 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 06-08-2015 18:37:00 DKK 850
Dockor, Ginger, 2 st samt tillbehör, 1950-tal
Dockor, Ginger, 2 st samt tillbehör, 1950-tal . Dockor, Ginger, 2 st samt tillbehör, 1950-tal. Docka Ginger samt Ginger baby. Kläder samt säng medföljer. Smärre bruksspår. Varenr: 3925424 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 06-08-2015 18:37:00 DKK 236
Vedhæng, 14 kt guld med topaz.
Vedhæng, 14 kt guld med topaz.. Vedhænget er fremstillet af 14 kt. guld, prydet med en dråbeslebet behandlet topas, samt fire mindre diamanter. H. 1,8 cm. Varenr: 3728739

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-08-2015 18:38:00 DKK 1.500
Fransk kaminur
Fransk kaminur . Fransk kaminur af delvist forgyldt bronze, prydet med vase, bladværk m.m., urskive med sorte romertal med snoreophæng. 1800-tallet. H. 42 cm. Fremstår med lettere slitage og manglende pendul. Varenr: 3920388 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 06-08-2015 18:40:00 DKK 375
Sofa, uld og teak, 1950'erne, dansk møbelproducent
Sofa, uld og teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. Sofa betrukket med uld, armlæn og en af teak. Fremstillet hos dansk møbelproducent, 1950'erne. H. 67 L. 181, sædehøjde ca. 38 cm. Brugsspor; betræk med slitage. Varenr: 3925027 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-08-2015 18:40:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Høj skænk af teaktræ, 1950'erne
Dansk møbelproducent. Høj skænk af teaktræ, 1950'erne. Dansk møbelproducent. Høj skænk af teaktræ, front med fire skyderlåger, i midten fire skuffer samt barindretning af fineret palisander. H. 140, L. 180, D. 45 cm. 1950'erne. Varenr: 3925328 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-08-2015 18:40:00 DKK 325
Lindells. Balansvåg, 500 gram
Lindells. Balansvåg, 500 gram. Lindells. Balansvåg, 500 gram. Finvåg. 7 st. mässingsvikter medföljer. H: 42 cm. B: 46 cm. Varenr: 3925339 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 06-08-2015 18:40:00 DKK 236
Tyg, Ljungbergs, Leksandsstolar, röd/grå/vit, bomull, 5 m
Tyg, Ljungbergs, Leksandsstolar, röd/grå/vit, bomull, 5 m. Tyg, Ljungbergs, Leksandsstolar, röd/grå/vit, 5 m. Bomull, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 1975. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3898434

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-08-2015 18:40:00 DKK 256
Ljusstakar 17/1800-tal
Ljusstakar 17/1800-tal. LJUSSTAKAR, 1 par, Frankrike, 17/1800-tal, Louis XVI, mässing, kanneleringar, pärlstavsdekor, bär spår av försilvring, höjd ca 27 cm Varenr: 3920953 DKK 2.361 SE, Stockholms Auktionsverk Online 06-08-2015 18:40:00
Se mere
Ken Done, Kosta Boda, vinglas 'Palm tree' (5)
Ken Done, Kosta Boda, vinglas 'Palm tree' (5). Ken Done, Kosta Boda, vinglas 'Palm tree'. Glas. Handmålad dekor. Signerade samt märkta Kosta Boda. Höjd 16,5 cm. (5) Varenr: 3923630 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 06-08-2015 18:42:00 DKK 236
Aksel Mørch, cd. Kvinde med barn og får, olie på lærred
Aksel Mørch, cd. Kvinde med barn og får, olie på lærred. Aksel Mørch 1883-1960, cd. Kvinde med barn og får, olie på lærred. Sign. Aksel Mørch samt dateret 1948. Rammemål: 107 x 89,5 cm. Fremstår med smuds. Varenr: 3909184 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-08-2015 18:44:00 DKK 300
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu) Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (2) Varenr: 3831418

DKK 2.333 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-08-2015 18:44:00 DKK 1.250
Øreringe af guld med bjergkrystal og sorte diamanter, et par (2)
Øreringe af guld med bjergkrystal og sorte diamanter, et par (2). Bevægelige øreringe udført af 18 kt. guld. Kroge på låsene prydet med 2 sorte diamanter i bertlet fatning Ø ca. 4,2 mm og på ca. 0.53 ct. i alt. To facetslebne bjergkrystaller, i bertlet fatning - mål ca. 16 x 16 x 10,2 mm og 16 x 16 x 9,8 mm, vægt ca. 24.16 ct. i alt. Længde inklusive lås ca. 31... Varenr: 3906947

DKK 5.044 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-08-2015 18:44:00 DKK 3.737
Ukendt møbelproducent. Sæt på 6 stole (6)
Ukendt møbelproducent. Sæt på 6 stole (6). Ukendt møbelproducent. Sæt på 6 stole med stel af forkromet stål, sæde og ryg med sort skind. H. 82 cm., sh. 44 cm., B. 44 cm. Fremstår med alm. brugspræg. (6). Varenr: 3925267 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 06-08-2015 18:44:00 DKK 300
Asger Bay Christiansen. Par væglamper (2)
Asger Bay Christiansen. Par væglamper (2). Asger Bay Christiansen. Et par hvide væglamper. L. 127 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3908526

DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-08-2015 18:45:00 DKK 300
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, marinblå, trevira, 8 m
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, marinblå, trevira, 8 m. Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, marinblå, 8 m. Trevira, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 4312. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3908487

DKK 1.259 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-08-2015 18:45:00 DKK 256
Hans Hansen. Bjørn Wiinblad- forår-  tallerken i sterlingsølv
Hans Hansen. Bjørn Wiinblad- forår- tallerken i sterlingsølv. Bjørn Wiinblad. Tallerken "forår" af sterlingsølv og 14 kt. guld fra serien - De fire Årstider - Hans Hansen Sølvsmedie, fremstillet i et oplag på 199 stk, nr. 197. Fremstillet hos Karl Gustav Hansen, Kolding. L. 15,7. B. 15,7 cm. Vægt ca 313 gr. Org. æske og certifikat medfølger Varenr: 3924026 DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-08-2015 18:45:00 DKK 1.450
Royal Copenhagen Megamussel (17)
Royal Copenhagen Megamussel (17). Royal Copenhagen Megamussel. Bestehend aus 6 Speisetellern 627 (2x 2. Wahl), 2 Tassen 093 (1 Abschlag), 2 Kuchenteller 622, 2 Teller 091 + 094, 3 Schalen 586 + 588 + 589, 2 Dosen (eine mit Abschlag am Innenrand). (17) Varenr: 3914000 DKK 2.242 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-08-2015 18:47:00 DKK 3.176
Royal Copemnhagen. Samling årskrus (41)
Royal Copemnhagen. Samling årskrus (41). Royal Copemnhagen. Samling årskrus bestående af: 39 store årskrus, heraf tretten krus i 3.-4. sort. og resten i 1. sort., 1 stort jubilæumskrus 1. sort. samt 1 lille årskrus. Enkelte brochurer medfølger. (41) Varenr: 3922178 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-08-2015 18:47:00 DKK 950
Øreringe af hvidguld med brillanter og South Sea pelrer, par ( 2 )
Øreringe af hvidguld med brillanter og South Sea pelrer, par ( 2 ). Øreringe med låse udførte af 14 kt. hvidguld - stemplet og tilsammen prydede med 8 brillanter af i alt ca. 0.06 ct., farve: Top Crystal - Crystal ( I -J ), klarhed: P1, i afslutningen hver med en hvid South Sea kulturperle med rund form på ca. Ø 11 mm med mellemstærk lustre og spredte ... Varenr: 3833748

DKK 5.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-08-2015 18:48:00 DKK 3.737
Ring af 9 kt guld, diamant, peridot og ametyst
Ring af 9 kt guld, diamant, peridot og ametyst. Ringen er fremstilet i 9 kt. guld, prydet med fem ametyster og fem peridoter samt 6 mindre diamanter. Ringstr. 57 Varenr: 3906396

DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-08-2015 18:50:00 DKK 1.200
Standerlampe, Italien, ca. 1980
Standerlampe, Italien, ca. 1980. Standerlampe, Italien, ca. 1980; grønt lakeret metalrør, hvid lakeret perforeret plade. 163 x 44 x 50 cm. Varenr: 3918524 DKK 4.484 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 06-08-2015 18:50:00 DKK 2.616
Samling ljusstakar, mässing och malm, bl. a. Skultuna (9)
Samling ljusstakar, mässing och malm, bl. a. Skultuna (9). Samling ljusstakar, mässing och malm, bl. a. Skultuna. Totalt 9 st delar bestående av 2 st nattljusstakar, 3 st par med balustersvarvad stam samt 5-armad kandelaber. Höjd 12-55 cm. (9) Varenr: 3924306 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 06-08-2015 18:50:00 DKK 236
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 311  >>