Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 343  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Runt matbord med pelarfot, rokokostil
Runt matbord med pelarfot, rokokostil. Runt matbord med pelarfot, rokokostil, andra hälften av 1900-talet. Lasyrmålat. 1 iläggsskiva à 40 cm. H: 77 cm. Diam: 120 cm. Varenr: 3493166 DKK 811 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-07-2014 18:55:00 DKK 243
Jeppe Hagedorn-Olsen cd. Unika fad af glaseret stentøj
Jeppe Hagedorn-Olsen cd. Unika fad af glaseret stentøj. Jeppe Hagedorn-Olsen f. 1929. Unika fad af glaseret stentøj. Sign. Jeppe Hagedorn-Olsen 89. Ø 40,5 cm. Varenr: 3492297 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-07-2014 18:56:00 DKK 325
Hermes, 6 kuverter med 1 skål 'chaine d'ancre bleu' (19)
Hermes, 6 kuverter med 1 skål 'chaine d'ancre bleu' (19). Porcelæn bestående af: 6 kopper med underkopper, 6 kagetallerkener, 1 lille skål. Alle dele med bundmærker. (19) Varenr: 3448896 DKK 8.950 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-07-2014 18:56:00 DKK 5.221
Samling ravsmykker. Ravkæde, ring samt broche. Vægt 52 g. (3)
Samling ravsmykker. Ravkæde, ring samt broche. Vægt 52 g. (3). Dansk rav. Bestående af poleret ravkæde, ring samt broche. Mål ca.: ravkæde L. 49,5 cm., (6,5 x 3 x 1,3 cm.), vægt 32 g., ringstr. 16.30/51.50 mm., vægt 8 g., broche 4,8 x 2,6 x 1 cm., vægt 12 g. Samlet vægt ca. 52 g. (3) Varenr: 3490712 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-07-2014 18:57:00 DKK 350
Bronzedyrefigur 'Adler'
Bronzedyrefigur 'Adler'. Bronze, patineret, naturalistisk modelleret dyreskulptur, ørn med årvågent blik, siddende på en grensokkel. H 52 cm, B 42 cm, D 23 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3472960

DKK 5.966 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-07-2014 18:57:00 DKK 4.661
Industrilampa
Industrilampa. Industrilampa / grislampa i lackerad plåt samt raster i metall. Industridesign, 1900-talets andra hälft. Diameter 35 cm. Patina och slitage. Varenr: 3491592 DKK 649 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2014 18:59:00 DKK 264
Broche med brillanter og South Sea perle
Broche med brillanter og South Sea perle. Broche udført af 18 kt. guld - stemplet, prydet med 11 brillanter af i alt ca. 0.09 ct. - stemplet, farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS1 og en South Sea kulturperle Ø ca. 10,7 mm, farve: hvid, lustre: stærk, form: rund, overflade: glat. Mål ca. 60 x max 21,5 mm, vægt ca. 8,7 g. Brochering med ... Varenr: 3366399

DKK 11.933 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-07-2014 18:59:00 DKK 5.221
Fredrico de Albinini, Julia Roberts, blandteknik
Fredrico de Albinini, Julia Roberts, blandteknik. Fredrico de Albinini, blandteknik, I´m just a girl. Foto samt akryl på duk. Mått: 100x50 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat som ... Varenr: 3493073 DKK 1.622 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2014 18:59:00 DKK 243
Dansk møbelproducent. Hvilestol
Dansk møbelproducent. Hvilestol. Dansk møbelproducent. Overpolstret dybhæftet hvilestol beklædt med rødligt stof. H 82 cm, SH 35 cm, B 85 cm. Fremstår med brugsspor, slid samt huller i stof. Varenr: 3492721 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 300
Sydafrikansk jagttrofæ, Impala
Sydafrikansk jagttrofæ, Impala . Hovedmonteret afrikansk jagttrofæ, Impala. H. ca. 90 cm. Impalaen er den talrigeste af alle antilopearter på den afrikanske savanne. Impalaen er en lille, slank antilope med gyldenbrun pels. Den har sort/hvide tegninger i ansigtet samt sorte pletter på bagbenene. Hannerne har snoede, bagudvendte... Varenr: 3489970 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-07-2014 19:00:00 DKK 1.200
Persisk Bakhtiari 300 x 211 cm
Persisk Bakhtiari 300 x 211 cm. Persisk Bakhtiari, havemotiv 300 x 211 cm med minimale brugsspor, dog med slidte frynser. Varenr: 3489127 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 375
Dansk møbelproducent. Hvilestol. Dansk møbelproducent. Overpolstret dybhæftet hvilestol med armlæn af udskåret egetræ. H 71 cm, SH 36 cm, B 75 cm. Fremstår med brugsspor samt skjolder. Varenr: 3492695 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 300
Night Owl model NOCC3 natkikkert
Night Owl model NOCC3 natkikkert. Night Owl model NOCC3 natkikker i original etui. Virker ifølge rekvirent. Varenr: 3491550 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 450
Silva Atlas Pro GPS mapping system
Silva Atlas Pro GPS mapping system. Silva Atlas Pro GPS mapping system med kort over. Sjællands kyster samt Østjyllands kyster. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3491559 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 325
 Søren Willadsen. Skab med buet front 1900-tallets midte
Søren Willadsen. Skab med buet front 1900-tallets midte. Søren Willadsen. Skab af mahogni, buet front med to låger, bag hvilke skuffer og hylder. 1900-tallets midte. H. 130 B. 150 D. 55 cm. Nøglehulsbeslag mangler. Nøgle medfølger. Varenr: 3486586 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 300
Danske Slotte og Herregaarde (10)
Danske Slotte og Herregaarde (10). Danske Slotte og Herregaarde bind 1-4, Danske Slotte og Herregaarde bind 1-3 samt Danske Herregaarde ved 1920 bind 1-3. Fremstår med brugsspor. (10) Varenr: 3492331 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 300
Toglygte af sortmalet metal
Toglygte af sortmalet metal. Toglygte af sortmalet metal, med mulighed for rødt lys. 1900-tallets første halvdel. Fremstår med alders- og brugsslitage, til el. ca. H. 40 cm. D. 20 cm. Varenr: 3491754 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 325
Ole Lynggaard Lotus Ring med månesten
Ole Lynggaard Lotus Ring med månesten. Ole Lynggaard Lotus Ring, udført i 18 kt. guld, punslet overflade, prydet med cabconsleben månesten. Ringstr. 52 Ø 16,5 mm. Vægt ca. 9.58 gram. Ligger i org. gaveæske fra Ole L. Varenr: 3488423 DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2014 19:00:00 DKK 4.700
Lauritz De Thura, Den Danske Vitruvius (4)
Lauritz De Thura, Den Danske Vitruvius (4). Lauritz De Thura. Den Danske Vitruvius. 3 bind/3 volumes. Fotografisk genoptryk Thaning & Appel, Copenhagen 1966. Folio. Rigt illustreret i sort/hvid. Orig. halvlæderbind. Dertil Architekten Lauritz Thura af Frederik Weilbach. (4) Varenr: 3492311 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 325
Diverse ældre bøger (18)
Diverse ældre bøger (18). Diverse ældre bøger bestående af: Kjøbenhavns Huse og Indvaanere efter branden 1728 udgivet 1906, Skånska Sjöfartens Historia fra 1950, 2 x Danske Arkitekturstrømninger 1850-1950, Danske Købstæder for to hundrede år siden og idag 2 bind, De Danskes Øer 3 bind, Tidende for forhandlingerne ved ... Varenr: 3492306 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 300
Hans J. Wegner: Hvilestol model Ap-15, teak
Hans J. Wegner: Hvilestol model Ap-15, teak . Hans J. Wegner 1914-2007. Hvilestol model AP-15 med stel af teaktræ, sæde og ryg senere polstret med blomsteret stof. Formgivet i 1951, fremstillet hos AP Stolen, model AP15. Fremstår med manglende dyvel i siden samt løse samlinger. Varenr: 3492411 DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 1.150
Samling Julerose og tre vaser (46)
Samling Julerose og tre vaser (46). Samling Julerose og tre vaser, bestående af; Julerose: 2 flade tall. Ø. 24,5 cm, 3 dybe tall. Ø. 21,5 cm, 7 flade tall. Ø. 21 cm, 1 frokost tall. Ø. 20 cm, 6 side tall. Ø. 17,5 cm, 2 side tall. Ø. 16 cm, 1 underkop Ø. 17,5 cm, 4 kaffekopper, 7 tilhørende underkopper nr. 102, 1 skål Ø. 20 cm, 2 ... Varenr: 3491059 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 325
Dansk møbeldesign. Spisebord med fire stole af teak (5)
Dansk møbeldesign. Spisebord med fire stole af teak (5) . Dansk møbeldesign. Spisebord af teak med hollandsk udtræk, H. 75 cm, B. 76 cm, L. 116-192 cm. Fire stole af teak med stribet møbelstof. Fremstår med alm. slitage, bordplade med små finerskader. (5) Varenr: 3491147 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 300
Vitrineskab af rosentræ
Vitrineskab af rosentræ. Vitrineskab af rosentræ, prydet med indlægninger af lysere træ, svejfede ben. I fronten låge, bag hvilke hylder. H. 121 cm. B. 68 cm. D. 33 cm. Fremstår med lette brugsspor. Nøgle medfølger. Varenr: 3492832 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 375
Skab / dækketøjsskab af rosentræ, 1900-tallet
Skab / dækketøjsskab af rosentræ, 1900-tallet . Skab / dækketøjsskab af rosentræ, med intarsia og beslag af messing, front med tre døre og tre skuffer. 1900-tallet. H. 130 cm, L. 154 cm, D. 45 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3492815 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Hvilestol. Dansk møbelproducent. Hvilestol beklædt med overpolstret lyst møbelbetræk. Forreste ben med messing sko. H 90 cm, SH 40 cm, B 85 cm. Varenr: 3492738 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Sofa samt hvilestol (2)
Dansk møbelproducent. Sofa samt hvilestol (2). Dansk møbelproducent. Sofa H 81 cm, SH 37 cm, L 182 cm samt hvilestol H 81 cm, SH 37 cm, B 83 cm beklædt med dybhæftet grønt møbelstof. Forreste ben med messing sko. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3492728 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 300
Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen. par ax-stoel m. armlæn (2)
Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen. par ax-stoel m. armlæn (2). Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen. par ax-stole med stel af bøgetræ indlagt med mahogni, sæde og ryg af teaktræ. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med aldersrelaterede spor; mærker og lakslitage. (2) Varenr: 3492710 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 350
Væghængt almueskab
Væghængt almueskab. Væghængt almueskab af bemalet fyrretræ. H 118 cm, B 122 cm, D 43 cm. Front med 2 låger, bag hvilke der er hylder. Nøgle mangler. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 3489265 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 300
Salonriffel Anschutz kal .22
Salonriffel Anschutz kal .22. Enkeltskuds salonriffel Anschutz kal .22 våbennummer: 339247. TL 100 cm, PL 52,5 cm. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3491850 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 350
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 343  >>