Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 335  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bronzefigur af ung kvinde
Kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. H. 18 cm. Monteret på rund sokkel af sort marmor. Modelfoto
Varenr: 4674157

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-08-2017
19:32:00
Bing & Grøndahl. Måge m/ guld. Diverse dele kaffestel (65)
Bing & Grøndahl. Måge m/ guld. Diverse dele kaffestel af porcelæn, bestående af: 1 kaffekande m/ låg nr. 91A 2. sort. H. 24 cm 1 kande nr. 84 2. sort. H. 17 cm 1 vase nr. 202 2. sort. H. 12,5 cm 1 opsats nr. 66 2. sort. H. 10 cm 1 musling skål nr. 42 2. sort. L. 17 cm 1 skål m/ flæse kant ...
Varenr: 4728167
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-08-2017
19:32:00
Skænk, Amerikansk valnød
Skænk i finéret valnød og runde ben i massiv valnød. Front med 3 skydelåger, hvor bag hylder. 2 ledningshuller på bagplade. L. 180 cm. D. 45 cm. H. 80 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 190x55x75 cm.
Varenr: 4662161

DKK 5.500 DK, Odense, Kratholmvej 20-08-2017
19:32:14
DKK 4.300
Snedkermester. Fire stole af massiv eg, sæde og ryg naturlæder (4)
Snedkermester. Fire stole med stel af massiv patineret eg. Sæde og ryg senere betrukket med naturlæder. H. 84,5 cm. B. 51 cm. D. 50 cm. Sædehøjde: 46,5 cm. Brugsspor, slitage, reparationer på træ, udskiftede træpropper, nogle afslag, limning ved samlinger.
Varenr: 4731070
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-08-2017
19:33:00
DKK 5.200
Relief Nike
RELIEF, 1900-tal, gips, Nike, avgjutning efter relief funnen vid Niketemplet, ca 100x55 cm
Varenr: 4746573
DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-08-2017
19:33:00
Se mere
Bing & Grøndahl. Klitrose. Kaffe- og middagsstel (70)
Bing & Grøndahl. Klitrose. Kaffe- og middagsstel af porcelæn, bestående af: 1 kaffekande m/ låg nr. 91A 2. sort. H. 22,5 cm 1 flødekande nr. 189 2. sort. afstød H. 10,5 cm 1 sukkerskål m/ låg nr. 94 2. sort. H. 12,5 cm 1 stage nr. 249 1. sort. H. 4 cm 1 musling askebæger nr. 200 2. sort. L. ...
Varenr: 4732876
19:34:00
DKK 1.300
Stor samling industrielle pendler (30)
Stor samling industrielle pendler med overskærme af sort emaljeret metal og glasskærme af hhv. klart og matteret glas med gitter. fremstår med rust samt aldersrelateret brugsspor. H. ca. 45 cm. (30)
Varenr: 4713004
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-08-2017
19:34:00
DKK 5.800
Skrivebord af eksotisk hårdttræ. Rustikt design.
Skrivebord. Udført i eksotisk hårdttræ. Skråstillede sortlakerede ben af jern. Enkelt rum under bordplade. Afrundede hjørner. Rustikt design. H. 83 cm. B. 116 cm. D. 55 cm. Fremstår ustabilt og rokker.
Varenr: 4723865

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-08-2017
19:34:00
DKK 500
Ole Lynggaard. Smykkelås i et asymmetrisk design af 14 kt. satineret guld
Ole Lynggaard. Smykkelås i et asymmetrisk design af 14 kt. satineret guld med detaljer af blankpoleret hvidguld og en brillantsleben diamant på 0,08 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Designet af Ole Lynggaard i 1991. Låsen er egnet til en eller to kæder. Mål: 35 x 22 mm. Vægt 15,7 g. Samt ...
Varenr: 4734510
DKK 11.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-08-2017
19:35:00
DKK 5.800
Moderne tæppe, 266 x 172 cm
Moderne tæppe udført af uld på bomuldsbund i blålige nuancer. Mål ca. 266 x 172 cm.
Varenr: 4607757

DKK 4.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-08-2017
19:35:00
To-delt vitrineskab. Gråt antik bemalet træ. (2)
To delt vitrineskab. Udført i grå bemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Overdel med tre glaslåger hvor bag hylder. Underdel med tre skuffer samt tre låger hvor bag hylder. H. 195 cm. B. 160 cm. D. 50 cm. (2)
Varenr: 4729490

DKK 5.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-08-2017
19:35:00
DKK 4.100
Vandspil i form af kvindeskulptur i sort marmor
Vandspil i form af kvindeskulptur på sokkel, begge udhugget i råt og poleret sort marmor. Forberedt til vand, pumpe til vandcirkulation medfølger. H. ca. 160 cm. Vægt ca. 300 kg. Modelfoto.
Varenr: 4720773

DKK 8.500 DK, Odense, Kratholmvej 20-08-2017
19:35:00
DKK 4.100
Persisk Najafabad tæppe, 393 x 265 cm.
Persisk Najafabad tæppe, central Persien. Uld på bomuld. 393 x 265 cm.
Varenr: 4727949

DKK 8.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-08-2017
19:35:00
Astrid Widenberg Liljefors oljemålning
ASTRID WIDENBERG LILJEFORS (född 1943), galoppmotiv, signerad A Widenberg Liljefors -75, olja på pannå, ca 30x46 cm
Varenr: 4746574
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-08-2017
19:36:00
Se mere
Skindtæppe. Tæppe af læderstrimler. 200 x 140 cm.
Skindtæppe. Tæppe udført af læderstrimler. Mål: 200 x 140 cm.
Varenr: 4739050

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-08-2017
19:37:00
Persisk Bakhtiari tæppe, 312x214 cm.
Persisk Bakhtiari tæppe, uld på bomuld. 312x214 cm.
Varenr: 4680380

DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-08-2017
19:37:00
To-delt vitrineskab. antikbemalet. (2)
To-delt vitrineskab. Cremefarvet antikbemalet. Med profileret top, overdel med to glaslåger, hvorbag hylder. Underdel med to skuffer samt låger hvorbag hylder. Mål: H. 220. B. 125. D. 50 cm. dia012cc OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com Herlev’s ...
Varenr: 4749176

DKK 3.200 DK, Herlev, Dynamovej 20-08-2017
19:37:00
DKK 1.250
Patrick Nordström & Knud Kyhn abe af stentøj
Patrick Nordström 1870-1929 & Knud Kyhn 1880-1969 . Figur af stentøj i form af siddende orangutang, dekoreret med grøn / olivengrøn glasur. H 16 cm. Sign med monogram PN, Isle. Fremstillet på Patrick Nordström's eget værksted i Islev.
Varenr: 4744827
DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 20-08-2017
19:38:00
DKK 1.750
Hans J. Wegner. Lufthavnssofa, tre-pers. model 34/3
Hans J. Wegner 1914-2007. Tre-pers. sofa, Lufthavnssofa, med ben af forkromet stål og nybetrukket med sort læder. Fremstillet hos AP-stolen, model 34/3. L. 210 cm. Sh. 39 cm. Fremstår nybetrukket med Italiensk Basic læder fra Marchetto Pellami.
Varenr: 4747467
DKK 21.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-08-2017
19:38:00
DKK 16.500
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening
Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 8809S-13GR. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 50 x 90 x 45 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 28 x 28 cm. Der medfølger diverse tilbehør. ...
Varenr: 4605441

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-08-2017
19:38:00
Ole Lynggaard Sweet armbånd samt Sweeet drop med sorte diamanter, ca 1.98 ct
Ole Lynggaard Sweet drop af 18 kt sort rhodineretguld, prydet med 66 pavéfattede sorte diamanter, samlet ca 1.98 ct., Monteret på en sort Sweet drop armbånd af kalveskind. L. 20 cm. Original æske medfølger. Vejl. butikspris 29050 dkk
Varenr: 4736819

DKK 15.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 20-08-2017
19:39:00
DKK 4.100
Festina damearmbåndsur ref. F16685
Festina damearmbåndsur af af stål samt rosatonat stål. Urskive mrk. Festina, Quartz, lys urskive med Logo, stregindex, visere for time-, minut og sekund. Datoangivelse ved kl 3. Ø 40.00 mm. Lænk af bortset stål samt rosatonat stål. L. ca 19 cm. Ref. F16685. Original Festina etui medfølger.
Varenr: 4741821

DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 20-08-2017
19:39:00
DKK 650
Soffa sengustavianskt provinsarbete
SOFFA, sengustavianskt provinsarbete, bemålad, skuren dekor, bronserade detaljer, längd 164 cm
Varenr: 4746575
DKK 6.118 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-08-2017
19:39:00
Se mere
Luca Trazzi for Viceversa. Toaster, model 'Tix', chrome
Toaster, model 'Tix', chrome, plads til to skiver, indstillelig timer med ni niveauer, krummebakke. Designet af Luca Trazzi for Viceversa, Italien. H. 20 L. 29 D. 20 cm. Fremstår ubrugt i original emballage.
Varenr: 4683869
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 20-08-2017
19:39:00
DKK 575
Væghængt vitrineskab. Antik hvidbemalet.
Væghængt vitrineskab. Udført i antik hvidbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag hylder. H. 121 cm. B. 81 cm. D. 26 cm. Modelfotos DICS011WW OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com Herlev’s eksterne lager på Rovsingsgade 68,...
Varenr: 4748757

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 20-08-2017
19:39:00
DKK 650
Charles Eames. Fire Kontorstole fra serien 'Aluminium Group Konference' (4)
Charles Eames. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference'. Stel samt fempasfod af poleret aluminium, sæde og ryg betrukket med gråt skind. Drejefunktion samt højdejusterbar. Formgivet i 1958, fremstillet hos Herman Miller. Fremstår med alm. brugsspor; nogle mindre skrammer, armlæn med ...
Varenr: 4733661
DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-08-2017
19:40:00
DKK 7.800
Arne Jacobsen, sæt stole model 3107 + 3207 fremstillet hos Fritz Hansen (5)
Stole model 3107 + 3207, dansk design af Arne Jacobsen fremstillet hos Fritz Hansen. Formgivet i 1955. Fremstillet i 1974. Skaller af formet krydsfiner med bøgetræsfiner, understel af forkromet stålrør. B. 49,5/62 cm, H. 77,5/75 cm, D. ca. 50 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, delvist ...
Varenr: 4745924
DKK 4.462 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-08-2017
19:40:00
DKK 1.636
Sort markise 6 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Sort markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 6 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i sort på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen eller ...
Varenr: 4638742

DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-08-2017
19:40:00
DKK 6.200
Finn Juhl. Sofabord model 5804
Rektangulært sofabord model 5804. Design: Finn Juhl. Udført i valnød, med massiv kehlet kant på bordplade. Måler 60 x 175cm, højde 46cm. Fremstillet hos One Collection. Udstillingsmodel med ridser/mærker.
Varenr: 4699891
DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-08-2017
19:40:00
DKK 4.700
Loungesofa fra 1950'erne
Loungesofa fra 1950'erne. Gennempolstret trærammekonstruktion på konisk tilspidsede, udadskrævende ben. Tre løstliggende puder på gjorde. Betræk af beigefarvet uldstof. B. 174 cm, H. 81,5 cm, D. 81 cm. Fremstår med normale aldersrelaterede brugsspor. Enkelte skjolder.
Varenr: 4707034
19:40:00
DKK 1.785
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 335  >>