Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 373  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kinnarps. Armstole med stel af formbøjet bøg (6)
Kinnarps. Armstole med stel af formbøjet bøg (6). Kinnarps. Armstole med stel af formbøjet lakeret bøg, sæde og ryg betrukket med grå/rød mønstret betræk. H. 79 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser, mærker samt pletter på betræk (6) Varenr: 3498812 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 25-09-2014 20:26:00 DKK 300
Emaljeskilt, 'Thor Øl', 1930
Emaljeskilt, 'Thor Øl', 1930. Emaljeskilt, 'Thor Øl', fra A/S Bryggeriet Thor i Randerse. Fremstillet hos Johs Thejll, København 1930/31. 74 x 48 cm. Fremstår med afslag og rustpletter Varenr: 3547366 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 20:26:00 DKK 3.400
Samling af herrearmbåndsure
Samling af herrearmbåndsure. Samling af herrearmbåndsure. Et Omega De Ville Quartz med guldfarvet skive med logo, timemarkeringer, to visere samt datoangivelse. Uret har quartzværk (batteriskift påkærvet) og er monteret med elastisk, forgyldt stållænke. Bredde: 33 mm (ekskl. krone). Herudover et Certina Quartz med blå skive ... Varenr: 3544995 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2014 20:26:00 DKK 325
Flensborgspand af messing med hank af jern, samt rund serveringsbakke af messing. (2).
Flensborgspand af messing med hank af jern, samt rund serveringsbakke af messing. (2).. Flensborgspand af messing med hank af jern, samt rund serveringsbakke af messing.1800-1900-tallet Diam. 42 cm. Diam. 47 cm. (2). Flensborgspand med lodning. Varenr: 3557358 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2014 20:27:00 DKK 300
Tysk kogekar, Bundeswehr, 1959
Tysk kogekar, Bundeswehr, 1959. Tysk kogekar med benzinbrænder og udtrækkelig gryde, Bundeswehr, 1959. H. 110 B. 56 D. 66 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3556095 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 20:27:00 DKK 300
Vico Magistretti, Sessel Modell Maralunga mit Hocker / Ottoman für Cassina (2)
Vico Magistretti, Sessel Modell Maralunga mit Hocker / Ottoman für Cassina (2). Vico Magistretti, Sessel Modell Maralunga mit Hocker / Ottoman für Cassina. Entwurf von 1973. Stahlgestell, Sockel aus schwarzem Plastikgleiter. Füllung der Sitzkissen aus Polyurethan-Schaumstoff und Polyesterwatte. Bezug aus bräunlich - grünlich gestreiftem Stoff. Die Rückenlehne mit Kopfstütze ... Varenr: 3554149 DKK 1.489 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-09-2014 20:27:00 DKK 335
Dansk lampeproducent, par pendler, messing og glas (2)
Dansk lampeproducent, par pendler, messing og glas (2). Dansk lampeproducent, par istap pendler af glas, montage af messing. 1950'erne. H. 31 cm. Fremstår anløben. (2) Varenr: 3502380 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 20:27:00 DKK 325
Skydedøre
Skydedøre. Skydedøre, 2stk. 25mm skydedøre farve antrazit m/indfræset greb. Incl. skinner. Bredde 115cm højde 233cm Vejled. udsalgspris kr.16.490,- Udstillingsmodel. Varen er udstillet hos JKE Design Roskilde, Københavnsvej 5, 4000 Roskilde og kan derfor ikke besigtiges i Lauritz.com showroom. ... Varenr: 3558459

DKK 13.100 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2014 20:27:00 DKK 3.300
Georg Jensen / Michelsen, Margurit brocher (2)
Georg Jensen / Michelsen, Margurit brocher (2). Georg Jensen og A. Michelsen, Margurit brocher af forgyldt og emaljeret sterling sølv. Ø ca. 30 mm. Michelsen broche med minimalt emaljeafslag Varenr: 3478157 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 20:27:00 DKK 400
Dansk møbelproducent: Skænk teaktræ
Dansk møbelproducent: Skænk teaktræ. Dansk møbelproducent. Lav skænk af fineret teaktræ. Front med 2 låger og 1 klap. Fremstår med brugsspor. H 81 cm, D 40 cm, L 184,5 cm. Varenr: 3557749 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-09-2014 20:27:00 DKK 700
Cartier 'Love' armbånd af 18 kt. hvidguld prydet med ædelstene
Cartier 'Love' armbånd af 18 kt. hvidguld prydet med ædelstene. Cartier 'Love' armbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 2 lavendelfarvede spineller, 2 blå safirer, 2 pink safirer, 2 ametyster and 2 aquamariner, indvendig sign. "Cartier 750". Str. 17 (indvendige mål: 47 mm. x 55,8 mm.). Vægt: ca. 30,8 gr. Tilhørende skruetrækker medfølger. Cartier's kendte og ... Varenr: 3536143 DKK 40.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:28:00 DKK 30.000
'Kongelig Toldkontrol' skilt
'Kongelig Toldkontrol' skilt . 'Kongelig Toldkontrol', Chr. X. skilt af metal, hvælvet. 75 x 58 cm. Fremstår med rust, ridser, mærker, patina. Hidrører fra dansk privatsamling af emaljeskilte. Varenr: 3559135 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:28:00 DKK 575
Klassisk spansk guitar, José Ramirez, Madrid, 1971
Klassisk spansk guitar, José Ramirez, Madrid, 1971. Klassisk spansk guitar, José Ramirez, Madrid, serienummer 5241, 1971, clase 1. Fremstår med revner, brugsspor og mærker. I flightcase. Lauritz.com garanterer ikke for funktionen. Hidrører fra boet efter en guitarist. Varenr: 3560298 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:28:00 DKK 1.600
Hans Hansen 'Charlotte' otte frokostknive med skafter af sterlingsølv(8)
Hans Hansen 'Charlotte' otte frokostknive med skafter af sterlingsølv(8). Hans Hansen 'Charlotte' otte frokostknive med skafter af sterlingsølv, L. 19 cm. Vægt incl. stål ca. 406 gr. Fremstår med brugsspor. (8) Varenr: 3558175 DKK 2.400 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:28:00 DKK 475
Fender Stratocaster, elguitar, made in Japan
Fender Stratocaster, elguitar, made in Japan. Fender Stratocaster, elguitar, made in Japan, with synchronized tremolo, serienummer V005265. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Hidrører fra boet efter en guitarist. I tilhørende pose. Varenr: 3559311 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:28:00 DKK 3.200
Per Borup. 'Svane' lås af 14 kt. rødguld med collier af jade
Per Borup. 'Svane' lås af 14 kt. rødguld med collier af jade. Per Borup. 'Svane' lås af 14 kt. rødguld samt collier med kuglesleben jade, Ø. 10 mm., L. 42 cm. Vægt af lås: ca.10,1 gr. Medfølges af originalt etui. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3452838

DKK 12.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:28:00 DKK 5.400
Roland Svensson, litografier (2) (bus)
Roland Svensson, litografier (2) (bus). Roland Svensson, litografier, 2 stycken (bus)Signerade och numrerad 72/360 (den andra är ett provtryck). Ramade och glasade. Tryckytornas mått 40 x 25 respektive 42 x 29 cm. Varenr: 3557564 DKK 1.216 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-09-2014 20:29:00 DKK 932
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3557345 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-09-2014 20:29:00 DKK 400
Viggo Johansen. Campagna di Roma presco di Aqua Acetosa. Olie på lærred.
Viggo Johansen. Campagna di Roma presco di Aqua Acetosa. Olie på lærred. . Viggo Johansen 1851-1935. Campagna di Roma presco di Aqua Acetosa. Olie på lærred. Sign. V. Johansen Nov 90-. 33,5 x 53 cm. Senere ramme 47 x 66,5 cm. Udstillet kunstforeningen. Proveniens: ABR. auktion 424 kat. 638. Varenr: 3557706 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-09-2014 20:29:00 DKK 475
Ubekendt dansk møbelproducent. Lav skænk af fineret egetræ
Ubekendt dansk møbelproducent. Lav skænk af fineret egetræ. Ubekendt dansk møbelproducent. Lav skænk af fineret egetræ, front med fire skuffer og to låger. H. 82. L. 210. D. 47 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 3558272 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-09-2014 20:29:00 DKK 325
Kort over Norden, 'Carte des Courones du Nord', Amsterdam, 1700-tallet
Kort over Norden, 'Carte des Courones du Nord', Amsterdam, 1700-tallet. Kort over Norden, 'Carte des Courones du Nord qui Comprend les Royaumes de Danemark, Suede, & Norwege, &c.' af Guillaume de Lisle, udgivet af Covens & Mortier, Amsterdam, 1700-tallet. Delvist håndkoloreret kobberstik. Lysmål 91 x 62 cm. (102 x 73 cm.) Fremstår i aldersrelateret stand med pletter. Varenr: 3553076 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:29:00 DKK 750
Salonriffel Winchester riffel, model 1890 kal. 22 short, slideaction (punpgun)
Salonriffel Winchester riffel, model 1890 kal. 22 short, slideaction (punpgun). Salonriffel Winchester riffel, model 1890, kal. 22 short slideaction (punpgun) 13 skuds rørmagasin, otte kantet løb, "take down". Våben nummer 505426. Pibelængde: 59,5 Totallængde: 101 cm. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3552008 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2014 20:29:00 DKK 650
Christian Poulsen, unika vase samt Valdemar Pedersen, bordskål (2)
Christian Poulsen, unika vase samt Valdemar Pedersen, bordskål (2). Christian Poulsen, unika vase samt Valdemar Pedersen, bordskål, B&G, begge af stentøj med hhv. brun og karrygul glasur. H. 9 - 11 cm. Begge med professionelt udført reparation. (2) Varenr: 3478150 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 20:29:00 DKK 325
Øreclips af guld med ametyster, par ( 2 )
Øreclips af guld med ametyster, par ( 2 ). Øreclips udførte af 14kt. guld, prydede med 2 ovalt cabochonslebne ametyster på ca. 15,7 x 11,9 mm, mål ca. 26,3 x 21,3 mm, vægt: ca. 16,0 g. ( 2 ) Varenr: 3518677 DKK 5.211 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-09-2014 20:29:00 DKK 3.536
Ravkæde, ca. 134,8 g
Ravkæde, ca. 134,8 g. Kæde uden lås med poleret rav i forskellige farvenuancer, former og størrelser. Størrelse L/B maks. ca. 11 x 17 - 20 x 33 mm, kæde længde lukket ca. 32 cm, vægt total ca. 134,8 g. Varenr: 3507541 DKK 6.700 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-09-2014 20:29:20 DKK 3.722
Vitrineskab, sort antikbemaling
Vitrineskab, sort antikbemaling. Vitrine/Skab af sort antikbemalet træ. Indvendigt sortmalet. Front med 2 glasdøre bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 cm B. 150 cm D. 45 cm. Fremstår med defekt liste inde i skab og skader samt manglende pal til en glasdør. 3 hyldeknægte i hvid 1 i sort. Nyproducerede varer vurderes ... Varenr: 3373598

DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2014 20:30:00 DKK 375
Par store pærelamper (2)
Par store pærelamper (2). Par store lamper i form af pære, med opalglas og fatningshus af stål. Ø. 27 H. 46 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3339849

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 25-09-2014 20:30:00 DKK 600
 Persisk Nain med silke. 133 x 85 cm
Persisk Nain med silke. 133 x 85 cm. Persisk Nain. Uld med silke. 133 x 85 cmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3444772

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-09-2014 20:30:00 DKK 1.800
Longines 'DolceVita'. Dameur i 18 kt. roséguld og stål med brillantbesat perlemorsskive
Longines 'DolceVita'. Dameur i 18 kt. roséguld og stål med brillantbesat perlemorsskive. Damearmbåndsur fra Longines, model DolceVita, ref.nr.: L5.155.5, i rektangulær urkasse af 18 kt. roséguld og stål, brillantbesat perlemorsskive, separat sekundviser, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med lænke af 18 kt. roséguld og stål med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Mål: 19,9 x ... Varenr: 3543821 DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:30:00 DKK 9.000
3+2 pers. sofaer - Model Sally (2)
3+2 pers. sofaer - Model Sally (2). 3+2 pers. sofa sæt - Model Sally. Betrukket med gråt møbelstof. Ben af metal. L 190/145 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 192x88x46 + 147x88x46 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3523041

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 20:30:00 DKK 2.200
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 373  >>