Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 352  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Smaragd- og brillantring af 9 kt  guld
Smaragd- og brillantring af 9 kt guld. Smaragd- og brillantring af 9 kt guld prydet med oval, facetteret behandlet smaragd(7x5 mm) samt talrige brillanter på i alt ca. 0.56 ct. Farve: Wesselton-Top cape(H-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 55 Ø 17,5 mm Varenr: 3700121

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 30-01-2015 12:52:00 DKK 1.950
Hans Meyer Petersen, litografi, komposition (cd)
Hans Meyer Petersen, litografi, komposition (cd). Komposition af Hans Meyer Petersen (f. 1937), litografi 34/60. Sign. og dateret Hans Meyer Petersen 78. 33 x 26 cm (52 x 41) Varenr: 3668342 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-01-2015 12:53:00 DKK 300
Galia Minkova, Konvolut 3 Gemälde (3)
Galia Minkova, Konvolut 3 Gemälde (3). Galia Minkova (*1962), Konvolut 3 Gemälde, Mischtechnik auf Leinwand, verso signiert und datiert 'Galia/12'. 62 x 93cm (3). Varenr: 3685814 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-01-2015 12:53:00 DKK 298
Bord fra Hay i sort
Bord fra Hay i sort. Hay spisebord / mødebord / konferencebord produceret af Hay Mål: H: 75, B: 95, L: 200cm. Benprofiler i aluminium, pulverlakeret sort Plade i hvid laminat med hvide slagfaste ABS kanter. Pladetykkelse 23 mm Bordet fremstilles i dag hos Designoffice under navnet Tango. Fremstår med ... Varenr: 3622581

DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 12:53:29 DKK 1.950
Daneline Havemøbler. Rektangulært artwoodbord, 6 polyrattan armstole (7)
Daneline Havemøbler. Rektangulært artwoodbord, 6 polyrattan armstole (7). Daneline Havemøbler bestående af: Rektangulært bord med stel af pulverlakeret aluminiun, bordplade af artwood, H. 76 B. 200x90 cm. Seks havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan, kraftig model, med fourliner flet. Sorte vandafvisende hynder med aftageligt betræk. Hynde, H. 6,5cm. Stol:... Varenr: 3392235

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-01-2015 12:55:00 DKK 3.000
Dameur
Dameur . Dameur af forgyldt stål, bagkapsel af 14 k guld, urskive med regindeling, mrk Valiant 17 Rubis incabloc. Ø 1,5 cm. Fremstår med brugsslitage, uret går ikke. Varenr: 3680126 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-01-2015 12:55:00 DKK 325
Par danske barokstager, 1700-tallet (2)
Par danske barokstager, 1700-tallet (2). Par danske barokstager med profilerede balusterformede stamme på ligeknækkede fodstykker, 1700-tallet. H. 16 cm. Fremstår med let skævhed samt enkelt hul i stamme. (2) Varenr: 3696733 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 12:55:00 DKK 575
Halskæde og broche af sterling sølv
Halskæde og broche af sterling sølv. Halskæde og broche af sterling sølv - Dansk design og arbejde. Længde på halskæden er ca. 42 cm. Broche ca. 5 cm. Fremstår uden brugsspor. Varenr: 3700196 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 30-01-2015 12:56:10 DKK 525
Peter Opsvik, stokkearmstol, model Gravity Balans
Peter Opsvik, stokkearmstol, model Gravity Balans. Peter Opsvik. Gravity Balans gyngestol af formspændt sortlakeret bøgetræ, betrukket med sort skind. Udført hos Stokke. Fremstår med brugsspor, skind med anelse nuanceforskel. Varenr: 3697553 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-01-2015 12:57:00 DKK 4.600
Klapbord af mahogni og gyngestol. (2)
Klapbord af mahogni og gyngestol. (2). Klapbord af mahogni med skuffe i sarg. H. 72 x 72 x 39 cm. Klapper 30 cm. Gyngestol i bejdset bøgetræ, sæde og ryg betrukket med stof, fra 1800-tallets slutning. H.ca. 101 cm. Fremstår i aldersrelateret stand og slitage. 82) Varenr: 3696315 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-01-2015 12:57:00 DKK 425
Ravklump, ca. 150, Vestkysten
Ravklump, ca. 150, Vestkysten. Ravklump, ca. 150 gr., uforarbejdet. Fundet ved Vestkysten, Danmark. Varenr: 3700258 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-01-2015 12:57:00 DKK 1.550
Ole Lynggaard halskæde af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard halskæde af 18 kt. hvidguld. Ole Lynggaard halskæde af 18 kt. hvidguld med hjerteformet aquamarin vedhæng samt mindre hvidguldshjerte L. 50 cm. Varenr: 3580427

DKK 8.500 DK, Helsingør, Støberivej 30-01-2015 13:01:00 DKK 6.400
Skrivepult af fyrretræ.
Skrivepult af fyrretræ. . Skrivepult af fyrretræ med skrå skriveklap, under hvilken stort rum, H. 105 cm D. 64 cm B. 63 cm Varenr: 3698696 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-01-2015 13:01:00 DKK 350
Ubekendt kunstner. Portræt af en pige, olie på lærred
Ubekendt kunstner. Portræt af en pige, olie på lærred. Portræt af en pige, ubekendt kunstner. Olie på lærred, sign. A.B. 1892. 69 x 47 cm. Fremstår med revne i lærred øverst tv. ca. 3 cm. Varenr: 3689644 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 13:01:00 DKK 475
Maria med barnet i bemalet metal
Maria med barnet i bemalet metal. Maria med barnet i bemalet metal. Håndlavet katolsk figur forestillende Jomfru Maria med Jesusbarnet. Udført i præget metal og resin med patineret bemaling i . H: 35 cm, B: 28 cm D: 15 cm Varenr: 3271697

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-01-2015 13:02:00 DKK 500
Asko opvaskemaskine model D5654 XXL.
Asko opvaskemaskine model D5654 XXL. . Asko/Vølund D5654SOFXXLS Opvaskemaskine. Opvaskemaskinen D5654SOFXXLS fra Asko/Vølund med 14 forskelligeopvaskeprogrammer samt Udskudt start er også en mulighed, valgfrit fra 1-24 timer. Opvaskemaskinen er med touch-betjening. Udført i et stilrent design medstål-overflade. Varen kan ikke ... Varenr: 3696771

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 13:02:17 DKK 2.700
Asta Ring-Schultz. Træsnit. 'Venedi', cd
Asta Ring-Schultz. Træsnit. 'Venedi', cd. 'Venedi' af Asta Ring-Schultz. Træsnit. Sign. Asta Ring-Schultz opus 164. Lysmål 49 x 38,5 cm. Varenr: 3688993 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 13:04:00 DKK 300
Sofa polstret med rødt plys.
Sofa polstret med rødt plys. . Sofa med frynser samt ben forrest afsluttet på hjul. Sofa L.118 cm. Varenr: 3700231 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 13:04:09 DKK 300
Brillantring, 9 kt.  rhodineret guld, ca. 0,06 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,06 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.06 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,0/16,85 mm. Varenr: 3345907

DKK 1.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-01-2015 13:06:00 DKK 850
Zirkoniakette mit Verschluss aus Sterlingsilber
Zirkoniakette mit Verschluss aus Sterlingsilber . Zirkoniakette mit Verschluss aus Sterlingsilber. Kette mit facettierten Zirkoniarondellen von ca. 3,8 mm, Karabiner-Verschluss und Kalotten gefertigt aus 925 Sterlingsilber, punziert, Länge ca. 42 cm. Varenr: 3655368

DKK 1.489 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-01-2015 13:08:00 DKK 1.005
Kildemoes, pigecykel.
Kildemoes, pigecykel.. Pigecykel fra Kildemoes med tre gear. Fremstår med brugsspor. Låst. Stel str. 44cm. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Kan ikke besigtiges i Lauritz.com Herlev. Afhentning sker på Hittegods kontoret, Slotsherrensvej 113, 2720 ... Varenr: 3688617 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 13:08:00 DKK 300
Matz Wiid. Sønderjysk standur
Matz Wiid. Sønderjysk standur. Sønderjysk standur i kasse træ, urskive med månefase. Pendul, loder, løst træ og nøgle medfølger. Ca. 1740. Fremstår med nogle afslag. Lauritz.com garanterer ikke funktionalitet samt event. mangler. Varenr: 3698792 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 30-01-2015 13:08:00 DKK 1.450
Vinsamling (17)
Vinsamling (17). Vinsamling. Består bl.a. 6 fl. Chateau Camensac 1981 Haut-Medoc(17) Varenr: 3696508 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 13:08:50 DKK 550
Drengecykel,
Drengecykel,. Drengecykel. Fremstår med brugsspor, rust på kæde samtskruer. Knækket støtteben samt skæve skærme. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Kan ikke besigtiges i Lauritz.com Herlev. Afhentning sker på Hittegods kontoret, Slotsherrensvej ... Varenr: 3688623 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 13:09:00 DKK 300
Kildemoes, drengecykel
Kildemoes, drengecykel . Drengecykel fra Kildemoes. Fremstår med defekte gear samt manglende saddel. Stel str. 40cm. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Kan ikke besigtiges i Lauritz.com Herlev. Afhentning sker på Hittegods kontoret, Slotsherrensvej 113, ... Varenr: 3688613 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 13:09:00 DKK 300
Samling figurer (13)
Samling figurer (13). Samling figurer af fajance, H. 15-38 cm, Fremstår med krakeleringer og enkelte med hårrevner. (13) Varenr: 3695805 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-01-2015 13:09:00 DKK 325
Jytte Demuth. Fire pyntepuder (4)
Jytte Demuth. Fire pyntepuder (4). Jytte Demuth. Fire runde pyntepuder med Jack Russel hundemotiv. Ø 40 cm. (4) Se alle auktionerne her Varenr: 3635792

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 13:09:00 DKK 300
Spejl
Spejl. Spejl i ramme af hvidmalet og udskåret træ. 175 x 87 cm. Fremstår med enkelte mindre afslag. Varenr: 3695243 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-01-2015 13:10:00 DKK 300
Samling ravhalskæder 232 gram(4)
Samling ravhalskæder 232 gram(4). Samling halskæder med poleret og delvis poleret rav. L- 30-50 cm. 2 fremstår med mangel af lås . Vægt ca 232 gram Varenr: 3698431 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2015 13:10:00 DKK 325
Lievore, Altherr, Molina. Sæt på seks stole, model Catifa 46 med armlæn (6)
Lievore, Altherr, Molina. Sæt på seks stole, model Catifa 46 med armlæn (6) . Lievore, Altherr, Molina. Sæt på seks armstole, model Catifa 46 med ben af forkromet drejestel i stål på firpasfod, to farvet Bicolor polypropylen skal. sædehøjde 53cm. Designet 2004. Fremstillet af Arper, Italien. Fremstår med minimale brugsspor. (6) Varenr: 3698235 DKK 12.000 DK, Kolding, Trianglen 30-01-2015 13:10:00 DKK 3.500
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 352  >>