Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 369  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling filmer & diabilder; grundskolans naturvetenskap (3)
Samling filmer & diabilder; grundskolans naturvetenskap (3). Samling 35 mm filmer & diabilder; ´'Grundskolans naturvetenskap' Tre stycken träschatull: 'Centralafrikas djur & växtvärld' 'Fåglar & växter i Europa' m.m Lådorna ej genomgångna. Lauritz.com garanterar inte funktionen. (3) Varenr: 3880573 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 11-07-2015 19:38:00 DKK 239
Alliancering, 9 kt. 0.50 ct
Alliancering, 9 kt. 0.50 ct. Alliancering, fremstillet i 9 kt rhodineret guld, prydet med talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Crystal/I - Top Cape/L. Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Varenr: 3889494

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-07-2015 19:38:00 DKK 1.500
Slettvoll satsbord/lampbord i höglankt svart 2 st(2)
Slettvoll satsbord/lampbord i höglankt svart 2 st(2). Slettvoll satsbord/lampbord i höglankt svart 2 st. Större bord 50x50 cm, höjd 55 cm, Mindre bord 39x39 cm, höjd 47,5 cm. Märkning saknas. Bruksslitage, något avskav.(2) Varenr: 3877082 DKK 1.194 SE, Malmö, Baltzarsgatan 11-07-2015 19:39:00 DKK 239
Hängskåp
Hängskåp. HÄNGSKÅP, allmoge, med imitationsmåleri, 1800-tal, höjd 53, 42x22 cm, Nyckel finns Varenr: 3898731 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 11-07-2015 19:39:00
Se mere
Jacob & Josef Kohn, bænk og 2 lænestole (3)
Jacob & Josef Kohn, bænk og 2 lænestole (3). Bænk og 2 lænestole, Jacob & Josef Kohn, Wien, omkring 1905. Bøgetræ, mahognifarvet overflade, metalsko. Polstring med velourstof i Wiener Werkstätte-stil. Mål på bænken: 94 x 123 x 57 cm. Mål på lænestolene: 93 x 59,5 x 57 cm. Alle dele betegnet på undersiden med stempel: J & J KOHN TESCHEN ... Varenr: 3870151 DKK 11.192 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 11-07-2015 19:41:00 DKK 5.969
Sweeper til havetraktor 42 tommer
Sweeper til havetraktor 42 tommer. Sweeper til havetraktor 42". Græsopsamler. Mål: L. 160 cm. B. 130 cm. H. 60 cm. i udpakket stand. Varenr: 3895621

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-07-2015 19:41:00 DKK 1.200
Havemøbelsæt - Teaktræ (7).
Havemøbelsæt - Teaktræ (7). . Havemøbelsæt af ubehandlet teaktræ, sættet består af ét bord med gemt tillægsplade og seks foldestole. H. 75. L. 150-210. B 90 cm. Fremstår i original emballage. Emballagestr.: 92x152x16 + 3 x 114x48x19 cm. (7) Varenr: 3778834

DKK 5.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-07-2015 19:41:00 DKK 3.100
Holländsk skola 1800-tal
Holländsk skola 1800-tal. HOLLÄNDSK SKOLA (1800-tal): Hamnvy, olja på duk, 60x106 cm Varenr: 3898732 DKK 2.387 SE, Stockholms Auktionsverk Online 11-07-2015 19:42:00
Se mere
Hjerte vedhæng udført i 9 kt. rhodineret guld
Hjerte vedhæng udført i 9 kt. rhodineret guld. Vedhæng udført i 9 kt. rhodineret guld i form af hjerte med ordet mom prydet med flere mindre diamanter - tilsammen ca. 0.09 ct. Farve: Crystal -Top Cape (J-L). Klarhed: P1-P3. H: ca. 21 mm. Varenr: 3762774

DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 11-07-2015 19:43:00 DKK 1.200
Dansk møbelproducent. Seks stole af bøgetræ (6)
Dansk møbelproducent. Seks stole af bøgetræ (6). Dansk møbelproducent. Seks stole af mørklakeret bøgetræ, sæder betrukkede med sort skai. H. 76,5 B. 48 Sh. 44 cm. Fremstår med slitage / defekter på betræk. (6) Varenr: 3889130 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-07-2015 19:44:00 DKK 300
Bogsamling om biler m.m.
Bogsamling om biler m.m. . Bogsamling om biler m.m .. Kasse med bl.a. Castrol "Land Sea & Air udgivet i forbindelse med dennes 100 år jubilæum. Også bøger om Tunning af m.m. Varenr: 3858052 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-07-2015 19:45:00 DKK 300
Pablo Picasso, Plakat 'Côte d'Azur', 1962, Farblithografie
Pablo Picasso, Plakat 'Côte d'Azur', 1962, Farblithografie . Pablo Picasso (1881-1973), Plakat 'Côte d'Azur', 1962, Farblithografie auf Papier, im Druck bezeichnet und signiert, am unteren Rand mit typografischem Vermerk. Druck von Henri Deschamps bei Mourlot / Paris, herausgegeben von der französischen Regierung (Ministère des Travaux Publics et des ... Varenr: 3877600 DKK 1.492 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-07-2015 19:45:00 DKK 1.380
Skåp
Skåp. SKÅP, 1900-tal, med orientalisk dekor i svart och guld, höjd 59, 44x30 Varenr: 3898733 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 11-07-2015 19:45:00
Se mere
Holmegaard, 'Cocoon', to bordlamper af rødt opalglas, lille model (2)
Holmegaard, 'Cocoon', to bordlamper af rødt opalglas, lille model (2). Peter Svarrer serien for Holmegaard, 'Cocoon', to lamper af rødt opalglas i form af lille model. H. 30 cm. inkl. fatning. Ledninger uden stik. Varenr: 3901501 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-07-2015 19:45:00 DKK 325
Sort markise 5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Sort markise 5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Sort markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 5 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i sort farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varenr: 3764969

DKK 5.800 DK, Herning, Engdahlsvej 11-07-2015 19:45:00 DKK 3.000
Puf betrukket med sort læder
Puf betrukket med sort læder. Kvadratisk puf betrukket med sort læder, monteret med hjul. H. 40, 64 x 64 cm. Fremstår med parina. Varenr: 3886501 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-07-2015 19:45:00 DKK 300
Bogsamling bl.a.L&H tekniske ordbøger m.fl. (12)
Bogsamling bl.a.L&H tekniske ordbøger m.fl. (12) . Bogsamling bl.a L&H tekniske ordbøger. Dansk - Engelsk samt Engelsk til Dansk. Hawley's Condensed Chemical dictionary m.m. Varenr: 3854539 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 11-07-2015 19:46:00 DKK 300
18kt half eternity diamond ring approx. 0.48ct
18kt half eternity diamond ring approx. 0.48ct. 18kt half eternity diamond ring approx. 0.48ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Diamond half etenity ring adorned with 9 brilliant-cut diamonds approx. 0.48ct Colour: Top Wesselton (G) Clarity: VS1-VS2 Very good brilliance Total weight: 3.78gr Ringsize: 55 / 17.50mm 0006343 Varenr: 3891606

DKK 11.192 BE, Antwerpen 11-07-2015 19:46:00 DKK 7.834
Kuddfodral, Kelim, handvävda, 4 stycken
Kuddfodral, Kelim, handvävda, 4 stycken. Kuddfodral, Kelim, 4 stycken. Framsida i handvävd gammal kelim. Baksida i bomullstextil, blixtlås.Mått ca 40 x 40 cm. Nya, oanvända. (4) Varenr: 3893563

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 11-07-2015 19:46:00 DKK 398
Nain 233 x 165 cm
Nain 233 x 165 cm. Nain 233 x 165 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3839180

DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 11-07-2015 19:47:00 DKK 3.000
Herstal. Tre fakkelformede væglamper (3)
Herstal. Tre fakkelformede væglamper (3). Herstal. Tre fakkelformede væglamper med tilhørende transformatorer. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (3) Varenr: 3854571 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-07-2015 19:47:00 DKK 300
Peter Skovgaard, olie på lærred, komposition. cd
Peter Skovgaard, olie på lærred, komposition. cd . Peter Skovgaard (f.1960), olie på lærred, komposition, signeret Skovgaard. U.R. ca. 190 x 150 cm. Varenr: 3825370 DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-07-2015 19:47:00 DKK 4.100
Charles Eames. Armstol, model EA-108
Charles Eames. Armstol, model EA-108. Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn i forkromet aluminium med drejefunktion. Betræk af sort hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra Varenr: 3815756 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-07-2015 19:48:00 DKK 6.000
Efva Attling ringar i vitguld varav en med diamanter (2)
Efva Attling ringar i vitguld varav en med diamanter (2). Efva Attling ringar i vitguld varav en med diamanter.Två ringar varav en slät och en med diamanter. Slät ring med bredd 5 mm. Storlek Ø17¾ vilket motsvarar 56. Vikt ca 8 g. Stämplad 750 och graverad Efva Attling. Ring med diamanter. Bredd ca 2 mm. Storlek Ø15¾ vilket motsvarar 49. Vikt ca 10 g. ... Varenr: 3887094 DKK 15.914 SE, Malmö, Baltzarsgatan 11-07-2015 19:48:00 DKK 11.936
Målning 1800-tal
Målning 1800-tal. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal), Flickor vid kanal, spår av etikett, Artist Lady ..., olja på duk, 46x56 cm Varenr: 3898734 DKK 2.387 SE, Stockholms Auktionsverk Online 11-07-2015 19:48:00
Se mere
Havemøbelsæt, bord samt 6 stole (7)
Havemøbelsæt, bord samt 6 stole (7). Havemøbelsæt af børstet aluminum, model Mols. Sættet består af seks stabelstole og ét spisebord med bordplade udført i sort plast med trælook. Str. bord: H. 76. L. 180. B. 100 cm. Fremstår i originalt emballage. Emballage mål bord: 105x11x184 cm. (7) Varenr: 3454130

DKK 4.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-07-2015 19:49:00 DKK 1.100
Hvid markise 5,5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise 5,5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 5,5 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varenr: 3862073

DKK 6.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-07-2015 19:50:00 DKK 5.400
Skænk af mahogni, Hepplewhite form
Skænk af mahogni, Hepplewhite form. Skænk af mahogni, Hepplewhite form. Front med fire låger bag hvilke hylder, kannelerede ben med sko af messing. H. 86 L. 220 D. 53 cm. Alm. brugsspor. Nøgle medfølger; ene lås låser ikke. Varenr: 3890294 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-07-2015 19:50:00 DKK 300
Hörnskåp, gustaviansk stil, 1800-tal
Hörnskåp, gustaviansk stil, 1800-tal. Hörnskåp, gustaviansk stil, 1800-tal. Ådringsmålat. Dörrar med räfflad dekor. D 74, h 209. Varenr: 3897264 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 11-07-2015 19:51:00 DKK 278
Vitrinskåp i vintagestil i trä med glasvitrin
Vitrinskåp i vintagestil i trä med glasvitrin. Vitrinskåp i vintagestil i trä med glasvitrin. Beslag och stänganordning i metall. Höjd ca 225 cm, djup ca 48 cm, bredd ca120 cm. Patina, mindre bruksslitage. Varenr: 3899196 DKK 3.979 SE, Malmö, Baltzarsgatan 11-07-2015 19:51:00 DKK 1.591
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 369  >>