Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 416  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
H. J. Wegner. Modulsofa / hjørnesofa, model 280 (5)
H. J. Wegner. Modulsofa / hjørnesofa, model 280 (5). H. J. Wegner. Modulsofa stel af massivt bøgetræ, løse hynder betrukket med brunt skind, best. af fem moduler, heraf tre hjørner/endestykker. Tre samlingsbeslag medfølger. Formgivet i 1980. Fremstillet hos Getama, model 280. L. 220 x 220 cm. Fremstår med brugsslitage, krakeleringer på skind, en ... Varenr: 4147425 DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-02-2016 19:12:00 DKK 6.400
Persisk matta, Kirman-Lavar, 303x193 cm
Persisk matta, Kirman-Lavar, 303x193 cm. Persisk handknuten matta Kirman-Lavar, 303x193 cm. Stavas ibland Kerman. Lugg av ull och varp av bomull. Mönster med blommor, växtdetaljer och djur mot djupblå botten. Milda bruksspår. Varenr: 4147721 DKK 2.013 SE, Örebro, Aspholmen 10-02-2016 19:12:00 DKK 443
Dansk møbelproducent. Fire spisestole / pindestole (4)
Dansk møbelproducent. Fire spisestole / pindestole (4) . Dansk møbelproducent, spisestole / pindestole af sortbemalet træ, runde tilspidsede ben. H. 81 cm, SH. 44 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (4) Varenr: 4147351 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-02-2016 19:12:00 DKK 350
Samling LP'er, blandet rock, pop, mv (+1.000)
Samling LP'er, blandet rock, pop, mv (+1.000). Stor samling LP'er, dansk og udenlandsk pop, rock m.v. Blandet stand; eftersyn tilrådes. (+1.000) Varenr: 4138272 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-02-2016 19:12:00 DKK 1.350
Georg Thams. Tre-pers. sofa, grønt læder, 1960'erne
Georg Thams. Tre-pers. sofa, grønt læder, 1960'erne . Georg Thams. Tre-pers. sofa, betrukket med grønt læder, opsat på runde tilspidsede ben af massiv bøg, H. 85 B. 180 sædehøjde 46 cm. Fremstillet hos Vejen Polstermøbelfabrik, 1960'erne. Fremstår med brugsspor; læder med slitage og patina. Varenr: 4123961 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-02-2016 19:13:00 DKK 1.850
Stol, Nesto Nässjö stolfabrik, 1960-tal
Stol, Nesto Nässjö stolfabrik, 1960-tal. Stol, Nesto Nässjö stolfabrik, 1960-tal. Björk samt teak. Stämplad Nesto Made in Nässjö Sweden 1964. Bruksslitage, mindre fanérskador på sits. Varenr: 4134266 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 10-02-2016 19:13:00 DKK 242
Dansk møbelproducent: Skænk - palisander
Dansk møbelproducent: Skænk - palisander. Dansk møbelproducent: Skænk af fineret palisander. Front med to skydelåger. H 66 cm, D 40 cm, L 80 cm. Fremstår med brugsspor, topplade med skjold. Varenr: 4146145 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-02-2016 19:13:00 DKK 325
Spegel, empire, sign, 1800-talets början
Spegel, empire, sign, 1800-talets början. Spegel, empire, sign, 1800-talets början. Tympanonformat krön. Överdel med dekor av svan samt festong. Ram med blomranka samt godronnering. Nedtill dekor av rosetter samt sfinxer, ena sfinxen saknas. Sign GAS. H 140, b 87. Färgbortfall. Varenr: 4137927 DKK 2.415 SE, Norrköping, Finspångsv. 10-02-2016 19:13:00 DKK 564
Rullebillede, formentlig Kina, begyndelsen af 1900-tallet
Rullebillede, formentlig Kina, begyndelsen af 1900-tallet. Rullebillede. Koloreret trætryk på papir. Øverst til venstre tekst med sort penselskrift og rustrødt signaturstempel. Bjerglandskab med floddal, broer og enkelte huse, enkelte figurer og dyr. Montering/indramning på vævet stof. B. ca. 63 cm (med indramning), motiv: ca. 59,5 cm. L. ca. 158 cm (i ... Varenr: 4092185 DKK 4.478 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 10-02-2016 19:14:00 DKK 2.239
Byrå rokokostil
Byrå rokokostil. BYRÅ, 1900-talets andra hälft, rokokostil, fanérad i mahogny, profilerad stenskiva, beslag i mässing, höjd ca 82, 87x53 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen Varenr: 4146420 DKK 2.013 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 10-02-2016 19:14:00
Se mere
Ubekendt kunstner. To kompositioner (2)
Ubekendt kunstner. To kompositioner (2). Ubekendt kunstner. To kompositoner. Usignerede. Akryl på lærred. Indrammede. 90 x 60 (95 x 65) cm. (2) Varenr: 4139939 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 10-02-2016 19:14:00 DKK 300
Heltborg. Sofabord af teaktræ, 1960'erne.
Heltborg. Sofabord af teaktræ, 1960'erne.. Heltborg. Sofabord af teaktræ med hylde af flettet bambus. H. 56, L. 160, B. 52 cm. Fremstillet hos Heltborg Møbler, med stemplet herfra, 1960'erne. Få brugsspor. Varenr: 4146758 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-02-2016 19:14:00 DKK 825
Cook-Well: Mini kommode m. 113 dele bestik i rustfritstål
Cook-Well: Mini kommode m. 113 dele bestik i rustfritstål. Cook-Well: Mini kommode med 113 dele bestik til tolv pers. i rustfrit stål, bestående af: 12 middagsknive, 12 gafler, 12 skeer, 12 teskeer, 12 dessertknive, 12 kaffeskeer, 12 is-skeer/dessertskeer, 12 fiskegafler, 12 kagegafler, suppe-ske, sauce-ske, serveringsske, fiskeserveringskniv samt ... Varenr: 3124541

DKK 1.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-02-2016 19:15:00 DKK 800
Matta, Moud med silkesinslag, 340 x 250
Matta, Moud med silkesinslag, 340 x 250. Matta, Moud med silkesinslag, 340 x 250. Heltäckande mönster i varma färger. Varenr: 3879295

DKK 7.245 SE, Norrköping, Finspångsv. 10-02-2016 19:15:00 DKK 5.635
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4) Varenr: 3923137

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-02-2016 19:15:00 DKK 2.300
Solitaire ring i 14 kt. Guld med brillant 0.54 ct.
Solitaire ring i 14 kt. Guld med brillant 0.54 ct.. Solitaire ring af 14 kt. Guld, prydet med brillant sleben diamant på ca. 0.54 ct. Farve: Light Brown, Klarhed: P2. Ringstr. 56 Ø: 17,8 mm. Varenr: 4056353

DKK 2.800 DK, Helsingør, Støberivej 10-02-2016 19:15:00 DKK 2.100
Peder Meinert. 'Elverhøj'. Akryl på lærred (cd)
Peder Meinert. 'Elverhøj'. Akryl på lærred (cd). Peder Meinert (f. 1951). 'Elverhøj'. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Peder Meinert 2005. 120 x 140 cm (124 x 144 cm). Fremstår med minimal afskalning i øverste del af maleriet.(cd) Varenr: 4093255 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-02-2016 19:15:00 DKK 300
DSB jordbundstester.
DSB jordbundstester.. DSB jordbundstester af messing. H 22 cm, Ø 20 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4122857 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-02-2016 19:15:00 DKK 350
Jakobus von Compostela, Aufsatzfigur eine Prozessionsstange
Jakobus von Compostela, Aufsatzfigur eine Prozessionsstange. Jakobus von Compostela, Aufsatzfigur eine Prozessionsstange, H. (Figur) 34 cm, Halbfigur auf Wolkenbank, in der Rechten den Stab haltend, mit Pilgerhut, wohl 1. Hälfte 17. Jahrhundert, spätere Fassung, Weichholz vollrund geschnitzt, altersbedingte Gebrauchsspuren, Farbfassung partiell ... Varenr: 4130859 DKK 1.119 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 10-02-2016 19:15:00 DKK 373
Poul Friis. Abstrakt komposition. Akryl på lærred
Poul Friis. Abstrakt komposition. Akryl på lærred. Abstrakt komposition, af Poul Friis (f. 1938). Akryl på lærred. Sign. Friis. 40 x 40 cm. (44 x 44 cm.). Varenr: 4136384 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 10-02-2016 19:15:00 DKK 325
Fågelbur, modell större
Fågelbur, modell större. Fågelbur, modell större. Tak i två våningar, tre dörrar, blå plast botten. H. 83cm, B. 85cm D, 43cm. Bruksslitage, smuts. Varenr: 4145941 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 10-02-2016 19:15:00 DKK 242
Henning Kjærnulf. Spisestole, teaktræ (4)
Henning Kjærnulf. Spisestole, teaktræ (4). Henning Kjærnulf. Spisestole med stel af massivt teaktræ, sæder nybetrukket med brunt skai. Fremstillet hos Vejle stole- og møbelfabrik. 1960'erne. Fremstår nyrenoveret, dog med brugsspor. (4) Varenr: 4146981 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-02-2016 19:15:00 DKK 1.400
6 dages eksklusiv wellnessferie & bayersk flair på det 4-stjernede Hotel Antoniushof i Ruhstorf tæt på byen Passau med tre floder, for 2 personer
6 dages eksklusiv wellnessferie & bayersk flair på det 4-stjernede Hotel Antoniushof i Ruhstorf tæt på byen Passau med tre floder, for 2 personer . 6 dages eksklusiv wellnessferie & bayersk flair på det 4-stjernede Hotel Antoniushof i Ruhstorf tæt på byen Passau med tre floder, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 5 x overnatning i hyggeligt dobbeltværelse - Stor morgenmadsbuffet hver dag - Sprudlende velkomstdrik ved ... Varenr: 4057446

DKK 4.590 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-02-2016 19:15:00 DKK 4.105
Zwei Pendelleuchten / Deckenlampen / Deckenleuchten (2)
Zwei Pendelleuchten / Deckenlampen / Deckenleuchten (2). Zwei Pendelleuchten / Deckenlampen / Deckenleuchten. Reduzierte Konstruktionen aus Metall. Ausgestattet mit zahlreichen Brennstellen und Applikationen. Applikationen vereinzelt fehlend / gelöst, Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die Vollständigkeit der Perlen / Applikationen (2) Maße ... Varenr: 4122152 DKK 2.425 DE, Hamburg, Große Elbstraße 10-02-2016 19:15:00 DKK 1.866
David Abad. Bordlampe, model Royal T 60
David Abad. Bordlampe, model Royal T 60. Bordlampe, model Royal T 60, designet af David Abad, produceret af B. Lux, stander af metal med sort tekstilskærm. H. 60 cm, Ø 28 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Billede 1 er modelfoto. Varenr: 4142281 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 10-02-2016 19:15:00 DKK 525
Abstrakt figur af patineret bronze.
Abstrakt figur af patineret bronze.. Abstrakt figur af patineret bronce. Rund sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Juno H. 43 cm. inkl sokkel. Varenr: 4146584

DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-02-2016 19:15:00 DKK 925
Jytte Demuth lysekrone
Jytte Demuth lysekrone . Jytte Demuth lysekrone med fem små prismekroner ophængt i stofbeklædte ledninger/kæder, elmonteret. Fremstår ubrugt. H. 180 cm. Varenr: 4131777 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-02-2016 19:15:00 DKK 325
Designa, udstillings badsæt
Designa, udstillings badsæt. Designa, Floie fronter med støbt granitex vask. Skuffer har softclose og fuldudtræk. Der er udskæring til afløb i øverste skuffe. bredde på 100 cm. Badsættet har en vejledende udsalgspris på kr. 8.375,- Der kan tilkøbes ekstra moduler og laves plantegninger. Badesættet er en ... Varenr: 4131762

DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 10-02-2016 19:15:00 DKK 3.500
Vitré Møbler. Par sengeborde / lampeborde af egetræ (2)
Vitré Møbler. Par sengeborde / lampeborde af egetræ (2). Vitré Møbler. Par sengeborde / lampeborde med korpus af fineret egetræ, stel af massiv egetræ, front med hver en skuffe og et rum. H. 66, B. 50, D. 40 cm. Nøgler mangler, skuffer låste. Fremstår med kraftig slitage, mærker og brændemærker. (2) Denne vare er en del af en tema-auktion med ... Varenr: 4147605 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-02-2016 19:15:00 DKK 300
Par vægmonterede løvehoveder af bemalet kunststen (2)
Par vægmonterede løvehoveder af bemalet kunststen (2). Par vægmonterede løvehoveder af bemalet kunststen. H. 55 cm. B. 40 cm. Fremstår med få brugsspor. (2) Varenr: 4142325 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 10-02-2016 19:15:00 DKK 350
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 416  >>