Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 395  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Georg Jensen. Stor bonbonniere, oplukkere samt pengeclips (6)
Georg Jensen. Stor bonbonniere, oplukkere samt pengeclips (6). Georg Jensen. Stor bonbonniere L. 160 mm, oplukkere Ø 70 mm samt to pengeclips. Fremstår med brugsslitage.(6) Varenr: 3509264 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 27-08-2014 12:08:00 DKK 325
Sporvognsskilte (2)
Sporvognsskilte (2) . Københavns Sporveje: To frontskilte / sporvognsskilte af malt metal, Ca. 1960. Hver H. 58 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor og mærker. (2) Varenr: 3518365 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2014 12:09:00 DKK 375
Værktøjssæt i alu kasse, 185 dele
Værktøjssæt i alu kasse, 185 dele. Værkstøj i alukasse(rejsetaske) med hjul bestående af 185 dele, bl.a. topnøglesæt med forlængere, bidetang, skruetrækkere, el-tester, hammer, lim-pistol, målebånd, hobbykniv, bitholder inkl. 24 bits, unbrachonøgler m.m. Ialt 185 dele. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3455485

DKK 1.150 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2014 12:10:00 DKK 900
Sporvognsskilte (2)
Sporvognsskilte (2) . Københavns Sporveje: To frontskilte / sporvognsskilte af malt metal, Ca. 1960. Hver H. 58 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor og mærker. (2) Varenr: 3518366 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2014 12:10:00 DKK 325
Samling uindfattede opaldubletter, ca. 60.62 ct. ( 11 )
Samling uindfattede opaldubletter, ca. 60.62 ct. ( 11 ). Samling uindfattede opaldubletter i forskellige grøn- og blåtoner, mål ca. 15,3 x 12,0 - 22,0 x 17,0 mm, ca. 60.62 ct. ( 11 )Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3429874

DKK 5.219 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-08-2014 12:11:45 DKK 1.193
Ravklumper, ca. 721 gr
Ravklumper, ca. 721 gr. Ravklumper, ca. 721 gr., uforarbejdet. Fundet i Sørå, Danmark. Varenr: 3508279 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 27-08-2014 12:12:00 DKK 300
Sporvognsskilt, mrk. Frederiksberg
Sporvognsskilt, mrk. Frederiksberg. Sporvognsskilt. Et sideskilt af bemalet metal "Frederiksberg" L. 122 cm. Varenr: 3518367 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2014 12:12:00 DKK 350
Øreringe, Creoler, 9 kt guld med 0.30 ct
Øreringe, Creoler, 9 kt guld med 0.30 ct . Creoløreringe af 9 kt rhodineret guld, prydet med 20 mindre diamanter, samlet ca 0.30 ct. Farve: Crystal/J-Top Cape/L Klarhed: P3. Ø 14 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil... Varenr: 3511032

DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-08-2014 12:12:00 DKK 1.200
Dansk upoleret ravklump. Vægt 157 gram.
Dansk upoleret ravklump. Vægt 157 gram. . Dansk upoleret ravklump. Fundet ved Nordsøen, Danmark. Mål ca. 8,8 x 8 x 5,5 cm. Vægt ca. 157 gram. Varenr: 3525077 DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2014 12:12:00 DKK 300
Samling uindfattede tanzanitter ca. 12.3 ct.
Samling uindfattede tanzanitter ca. 12.3 ct.. Samling uindfattede tanzanitter i forskellige slibninger og farvenuancer. Mål på ca. 2,0 x 2,0 - 6,1 x 4,2 x 3,0 mm, vægt ca. 12.3 ct. i alt.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3464800

DKK 6.710 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-08-2014 12:12:49 DKK 2.050
Par bogreoler i art deco stil (2)
Par bogreoler i art deco stil (2). Par reoler i art deco stil med åbne hylder, stærkt året finer, højglanslakering, 12 forskudte, åbne hylder, afsluttet med afrundede hjørner, svungen trinformet sokkeldel. H 175 cm. B 120 cm. D 29 cm. Fremstår med brugsspor samt enkelte små finerskader. (2) Varenr: 3522085 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-08-2014 12:13:05 DKK 475
Soladite & cultured fresh water pearl necklace
Soladite & cultured fresh water pearl necklace. Soladite & cultured fresh water pearl necklace. Sterling silver, hallmarked 925. between each Soladite is adorned with 2 tone fresh water pearls. Necklace is adorned with large facetted Soladite between the pearls. Round shape fresh water pearls . Color pearl: cream, grey-blue. Soladite : ... Varenr: 3472628

DKK 2.796 BE, Antwerpen 27-08-2014 12:14:00 DKK 559
Safir- og brillantring
Safir- og brillantring. Ring af 9 kt rhodineret guld prydet med oval, facetteret safir samt talrige brillanter på i alt ca. 0.44 ct. Farve: Crystal-Top cape (J-L). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54.50 Ø 17,25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3222816

DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 27-08-2014 12:15:00 DKK 1.750
Et armbånd af rav, samt ravperler ca. 116 gr.
Et armbånd af rav, samt ravperler ca. 116 gr.. Et armbånd af gule ravperler. En pose med gule polerede ravstykker i assorterede størrelser. Alle gemmeboret og kan anvendes til matchende halskæde. Samlet vægt 116,60 gr. Varenr: 3481068 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-08-2014 12:15:00 DKK 350
Sporvognsskilte af bemalet metal (4)
Sporvognsskilte af bemalet metal (4). Sporvognsskilte af bemalet metal. mrk. Toftegaards plads, 2x Kammasvej og Holmbladsg. L. 78 cm. Fremstår med brugsspor i form af rust og afskaldninger. (4) Varenr: 3518369 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2014 12:16:00 DKK 350
 Alliancering ca. 0.50 ct.
Alliancering ca. 0.50 ct.. Alliancering af 9 kt guld prydet med talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Crystal - Top Cape (I-L). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 17.25/54.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3217328

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2014 12:17:00 DKK 1.500
Brillantring, 9 kt.  rhodineret guld, ca. 0,06 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,06 ct.. Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.06 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,0/16,85 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3345905

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2014 12:17:00 DKK 850
Dansk rav. Upoleret ravklump, 127 g.
Dansk rav. Upoleret ravklump, 127 g. . Dansk rav. Upoleret ravklump fundet ved Vesterhavet. Måler ca. 8,3 x 6 x 8 cm., vægt ca. 127 g. Varenr: 3519404 DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2014 12:18:00 DKK 300
Miljöexpo, stolar och bord, 19/2000-tal (5)
Miljöexpo, stolar och bord, 19/2000-tal (5). Miljöexpo, stolar och bord, 19/2000-tal. Grön- samt svartlackerad metall. Stolar med sits och rygg i formpressat, betsat lövträ. Bord höjd 61 cm, Ø 55 cm. Stolar höjd 78 cm, sitthöjd 48 cm. Stolar etikettmärkta. Repor. (5) Varenr: 3521909 DKK 1.222 SE, Örebro, Aspholmen 27-08-2014 12:19:36 DKK 244
Samling marokkanske lanterner samt to borde. (10)
Samling marokkanske lanterner samt to borde. (10). Ti marokkanske lanterner af metal med farvet glas. H. 29 cm, samt to sideborde af messing med sicelerede bordplader. H. 52, Ø 35 cm. (12) Varenr: 3519043 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2014 12:20:00 DKK 325
Kette aus Labradorit, Verschluss aus Silber
Kette aus Labradorit, Verschluss aus Silber. Kette auf Stahldraht aufgezogen aus Labradorit-Rondellen Ø c. 6-6,5 mm mit einem Verschluss aus Silber. Länge der Kette ca. 46,5 cmNeuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen Verkaufspreis oder dem Preis, zu dem die Ware ... Varenr: 3499919

DKK 2.535 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-08-2014 12:21:00 DKK 746
Halskæde af rav.
Halskæde af rav. . Halskæde af 39 gyldne olivenformede ravperler, sorteret i forløb. Perlediameter 5-11 mm. Længde: 42 cm. Vægt: 13,68 gr. Varenr: 3509486 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-08-2014 12:25:00 DKK 350
Brillantring, 14 kt. guld, ca. 0.51 ct.
Brillantring, 14 kt. guld, ca. 0.51 ct.. Brillantring fra FHP udført i 14 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.51 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. God brillans. Ringstr: 54.0/17.25 mm. Vægt ca. 2.5 gram. Stemplet 585 FHP. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse på denne ring. Ved ... Varenr: 3449135

DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2014 12:26:00 DKK 5.000
Korsvedhæng af hvidguld med brillanter
Korsvedhæng af hvidguld med brillanter. Vedhæng udført af 14kt. hvidguld, prydet med 11 brillanter af i alt ca. 0.18 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS1 - SI1, mål ca. 20,5 x 15,5 mm, vægt: ca. 4,8 g. Den afbildede stålsnor tjener kun til illustration og hører ikke med til auktionen.Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3484415

DKK 4.846 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-08-2014 12:26:00 DKK 1.789
Le Fusil Darne kaliber 16/65
Le Fusil Darne kaliber 16/65. Le Fusil Darne kaliber 16/65, serie nr. 4F265, løbslængde 68,5cm, olieret prince of wales skæfte 36,5cm, boret full og halv, Darnes patenterede "sliding breech" lås med Intakt flammebrunering, God mekanisk stand, ingen rust, rene blanke løb, brugsmærker på skæftet, ældre trækasse medfølger. Varenr: 3511241 DKK 11.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 27-08-2014 12:26:00 DKK 6.000
Chatol af massiv elm, 1800-tallet
Chatol af massiv elm, 1800-tallet. Chatol af massiv elm, front med tre skuffer samt nedfældelig klap, bag hvilken skriveplade med nedfældet grøn lærred, talrige rum og skuffer, ornamenterede messingbeslag, 4 hemmelige skuffer/gemmesteder. H. 106 B. 99 D. 60 - 95 cm. Fremstår med nyere bagbeklædning i form af massonitplade, ... Varenr: 3449277 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 27-08-2014 12:28:23 DKK 300
Samling ravstykker. Upoleret dansk rav. Vægt 247 g.
Samling ravstykker. Upoleret dansk rav. Vægt 247 g.. Dansk upoleret rav. Fundet ved Vesterhavet. Største stykke måler ca. 9,5 x 7,7 x 5 cm., vægt ca. 190 g. Øvrige stykker vejer hhv. ca. 17, 17 og 23 g. Samlet vægt ca. 247 g. (4) Varenr: 3519966 DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2014 12:29:00 DKK 300
Kaminskærm
Kaminskærm. Kaminskærm af sortlakeret metal, dekoreret med blomster og bladværk. 1900'tallet. H. 116 B. 57 cm. Fremstår med slitage og rust. Varenr: 3520790 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-08-2014 12:30:00 DKK 325
Dansk rav. Delvis poleret ravklump, 195 g.
Dansk rav. Delvis poleret ravklump, 195 g. . Dansk rav. Delvis poleret ravklump fundet ved Vesterhavet, Fanø. Måler ca. 11,4 x 7,6 x 6,4 cm., vægt ca. 195 g. Varenr: 3519352 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2014 12:31:00 DKK 8.000
Uforarbejdet dansk rav, ca. 449 gram
Uforarbejdet dansk rav, ca. 449 gram. Uforarbejdet dansk rav. Samlet vægt ca. 449 gram, L. 1 - 5 cm. Varenr: 3520495 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-08-2014 12:33:00 DKK 300
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 395  >>