Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 391  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Peter Frank, Giclée, 'Helmut Newton, Bonn Rheinisches Landesmuseum 1987'
Peter Frank, Giclée, 'Helmut Newton, Bonn Rheinisches Landesmuseum 1987'. Fine Art Inkjet Druck (Giclée) på 300g. museumspapir. 'Helmut Newton, Bonn Rheinisches Landesmuseum 1987' af Peter Frank (f. 1956). LAURITZ.COM editionsoplag på 10 stk., oplag 4/10 er på auktion, fås kun hos Lauritz.com. Med certifikat, signeret '2013' og nummereret, Bagside med hologram. ... Varenr: 3591309

DKK 5.212 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-10-2014 19:40:00 DKK 4.095
Par engelske vinbakker, sterlingsølv (2)
Par engelske vinbakker, sterlingsølv (2). Par engelske vinbakker af sterlingsølv med bund af mahogny. 1900-tallets midte, fremstillet i London. Ø 13 cm. Fremstår med lettere brugsslitage. (2) Varenr: 3591904 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-10-2014 19:40:00 DKK 900
Peter Hvidt for Fritz Hansen, fritstående 3 pers. sofa
Peter Hvidt for Fritz Hansen, fritstående 3 pers. sofa. Peter Hvidt Tre-pers sofa, 1940'erne. Fritstående tre-pers sofa betrukket med blågråt, knapsyet stof, tilspidsede ben af bejdset bøgetræ. Fremstillet hos Fritz Hansen. L. 180 cm. Indkøbt hos Johannes Larsen i 1950´erne. En ejer. Enkelte skjolder og tydelig slitage på betræk. Varenr: 3595332 DKK 4.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 19:40:00 DKK 425
Ole Lynggaard Love brillantring af hvidguld med blomst
Ole Lynggaard Love brillantring af hvidguld med blomst. Ole Lynggaard Love brillantring med blomst af hvidguld 18 kt., Nr. 1, prydet med brillant på 0.015 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. Vægt 5,9 gr. Ringstr. 53, Ø 17 mm. Design Charlotte Lynggaard. Varenr: 3597414 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 19:40:00 DKK 500
Politie tegn Næstved
Politie tegn Næstved. Politie tegn Næstved FRVII H 5,5 cm. Varenr: 3597599 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-10-2014 19:40:00 DKK 775
Jagtgevær AYA side-by-side kaliber 12-70
Jagtgevær AYA side-by-side kaliber 12-70. Serienummer 284482. AYA side-by-side Jagtgevær kaliber 12-70. Oal 113 cm. 70 cm løb jagtboret ½ (Modified) og 1/1 (Full). 36½ cm kontinental kolbe. Intet bruneringsslid. Intet slør, stramme fjedre. Boxlås. Vægt 3kg150gram. Jagttegn påkrævet. Varenr: 3598365 DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 29-10-2014 19:40:00 DKK 850
Druckgrafik, 'Jong' (2)
Druckgrafik, 'Jong' (2). Druckgrafik auf Leinen, von Jong, unten links signiert und datiert '1967', 53x29,5cm (Bildmaß ohne Rahmen) (2) Varenr: 3528582 DKK 745 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-10-2014 19:40:00 DKK 298
Teddy Sørensen, mixed media, kompositioner (2)
Teddy Sørensen, mixed media, kompositioner (2). Kompositioner af Teddy Sørensen (1938 - 2002), mixed media på papir. Sign. Bladmål hhv. 70 x 100 og 51 x 26-37 cm. Fremstår med flænger og håndteringsmærker, det store med foldemærke. (2) Varenr: 3597544 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-10-2014 19:40:00 DKK 325
Bogreol industielt design, genbrugsmaterialer
Bogreol industielt design, genbrugsmaterialer. Bogreol i industrielt design, udført af genbrugsmaterialer bestående af elmetræ og patineret jern. Front med fem hylder. H. 230 B. 63 D. 48 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3589188

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-10-2014 19:41:00 DKK 1.600
Hallspegel med konsolbord, björk (2)
Hallspegel med konsolbord, björk (2). Hallspegel med konsolbord, björk. Konsolbord med 2 lådor lackade i grönt, 1 lådknopp saknas. I skivan infälld metallbricka. Bruksslitage. H: 84 cm. 80 x 40 cm. Spegel, 85 x 35 cm. Spricka i spegelglaset övre högra hörnet. Varenr: 3590573 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-10-2014 19:41:00 DKK 243
Tolvarmet lysekrone, Maria Theresia stil, 1900-tallets sidste halvdel
Tolvarmet lysekrone, Maria Theresia stil, 1900-tallets sidste halvdel. Tolvarmet lysekrone, Maria Theresia stil. 1900-tallets sidste halvdel. H. 72, Ø 60 cm. Varenr: 3596676 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 19:41:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Spisebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Spisebord, teaktræ . Dansk møbelproducent. Spisebord fineret med teaktræ, rektangulær plade med hollandskudtræk, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 72, L. 129-233, B. 90 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 3597337 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 19:41:00 DKK 900
Naja Salto for Georg Jensen. Bælte, sterlingsølv med emaljearbejde
Naja Salto for Georg Jensen. Bælte, sterlingsølv med emaljearbejde. Georg Jensen. Bælte af bomuld i koboltblå, sort og olivengrøn med tre spænder af sterlingsølv 925 med emalje i forskellige blå og turkisgrønne nuancer. L. 74 - 90 cm. Justerbar længde. Design Naja Salto. 1960'erne. Varenr: 3598094 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 19:41:00 DKK 325
Spain, Offers In Europe The Enthralling Beauty And Mystery Of The East. Vintage rejseplakat.
Spain, Offers In Europe The Enthralling Beauty And Mystery Of The East. Vintage rejseplakat.. Spain, Offers in europe The Enthralling Beauty And Mystery Of The East. Vintage rejseplakat.Offsettryk hos Huecograbado Mumbrú - Barcelona , Foto Lladó UR 100 x 65 cm, Fremstår med håndteringsmærker, gulnet, plettet. Denne vare er en del af Lauritz.com Hernings store temaauktion med vintage ... Varenr: 3598434 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 29-10-2014 19:41:00 DKK 300
Cd stäli i körsbär och stål
Cd stäli i körsbär och stål. Cd stäli i körsbär och stål. Specialbeställt av finsnickare på 90-talet i Stockhom. Höjd 193 cm, fot 21x19 cm. Repor. Varenr: 3600018 DKK 2.026 SE, Malmö, Baltzarsgatan 29-10-2014 19:41:00 DKK 446
Dansk upoleret ravklump. Vægt 380 gram.
Dansk upoleret ravklump. Vægt 380 gram. . Dansk upoleret ravklump. Mål ca. 12,5 x 11,5 x 4,5 cm. Vægt ca. 380 gram. Fremstår med revner. Varenr: 3589260 DKK 25.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-10-2014 19:41:00 DKK 18.000
Rosenthal, Vase Dekor 'Goldrausch', Walter Mutze und Vase Krautheim Selb Bavaria (2)
Rosenthal, Vase Dekor 'Goldrausch', Walter Mutze und Vase Krautheim Selb Bavaria (2). Konvolut Vasen, Rosenthal, Dekor 'Goldrausch', Walter Mutze, H. 32,5cm, B. 27cm, T. 9,5cm, und Vase Krautheim Selb Bavaria, H. 36cm, Dm.ca 16cm beide polychrom bemalt, mit floralem Dekor, goldfarben. (2) Varenr: 3591842 DKK 1.489 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-10-2014 19:41:00 DKK 298
Egill Jacobsen cd. Olie på lærred
Egill Jacobsen cd. Olie på lærred. Egill Jacobsen 1910 - 1998. Olie på lærred. 42 x 65 (48 x 71) cm. Signeret på bagsiden 'E.J 68'. Indrammet i svæveramme belagt med bladguld. Varenr: 3561522 DKK 100.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 19:41:07 DKK 60.000
Jens-Flemming Sørensen cd. Bronze- og granit installation med spring og pumpebrønd
Jens-Flemming Sørensen cd. Bronze- og granit installation med spring og pumpebrønd. Jens-Flemming Sørensen født 1933. Bronze- og granit installation med spring og pumpebrønd. Opført 1985. Installation bestående af: Patineret bronzekugle Ø 30 cm Patineret bronzekugle Ø 45 cm (fragmenteret) Patineret bronzekugle Ø 50 cm Granitsøjle, synlig højde 153 Granitsøjle, ... Varenr: 3461884 DKK 200.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 19:41:48 DKK 125.000
Stratosphere italy diamond watch approx.0.25ct
Stratosphere italy diamond watch approx.0.25ct. Stratosphere italy diamond watch approx.0.25ct half moon dial in white with Arabic hour markers in black emaille adorned with silver tone casing Black hands of time in emaille stainless steel tempel case with 29 brilliant-cut diamond set on the bezel approx. 0.25ct Color: top wesselton ... Varenr: 3423970 DKK 7.445 BE, Antwerpen 29-10-2014 19:42:00 DKK 2.792
Poul Henningsen. Stammekrone med stel af forkromet metal
Poul Henningsen. Stammekrone med stel af forkromet metal. Poul Henningsen 1894-1967 for Louis Poulsen, PH Stammekrone med stel af forkromet metal, tre arme monteret med 2/1 skærmsæt af opalglas. Ø 60 cm. Fremstår med få brugsspor samt en manglende overskærm. Varenr: 3594279 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 19:42:00 DKK 1.550
Jette Thyssen cd. Kompositioner, serigrafi (2)
Jette Thyssen cd. Kompositioner, serigrafi (2). Jette Thyssen. Kompositioner. Sign. J. Thyssen 83. Serigrafier i farver, nummerede. 50 x 40 cm (68 x 57 cm). (2) Varenr: 3595037 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-10-2014 19:42:00 DKK 300
Hans J. Wegner, spisestuestol af eg & olieret valnød, model CH-33T.
Hans J. Wegner, spisestuestol af eg & olieret valnød, model CH-33T.. Spisestuestol, CH-33T af Hans J. Wegner(1914-2007), producerede hos Carl Hansen & Søn, formgivet i 1957. Udført med stel af eg & olieret valnød. Udstillingmodel. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3558468

DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-10-2014 19:43:00 DKK 2.600
Købmandsskilt 'Christgaus kaffe - en nydelse'
Købmandsskilt 'Christgaus kaffe - en nydelse'. Købmandsskilt 'Christgaus kaffe - en nydelse' på malet glas med sort træramme. 20. årh. 125 x 49 cm. Varenr: 3586252 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-10-2014 19:43:00 DKK 1.100
Dansk rav. Stor samling ravstykker ml. 1-12 gr. Samlet 5150 gr.
Dansk rav. Stor samling ravstykker ml. 1-12 gr. Samlet 5150 gr.. Stor samling ravstykker ml. ca. 1 - 12 gr. Overvejende upolerede stykker. Samlet vægt ca. 5150 gr. Varenr: 3588660 DKK 22.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-10-2014 19:43:00 DKK 18.000
Indo Mir 605 x 75 cm
Indo Mir 605 x 75 cm. Indo Mir 605 x 75 cm Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3598535

DKK 12.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-10-2014 19:43:00 DKK 425
Vintage clutch af brunt krokodilleskind
Vintage clutch af brunt krokodilleskind. Vintage clutch af brunt krokodilleskind. Indvendig et stort med hægtelukning, brunt nylonfoer samt lille siderum. Midterste indvendigt rum med hægtelukning og todelt foer af hhv. brunt nylon og lyst vaskeskind. H. 14, B. 21, D. 1,5 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3599348 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 19:43:00 DKK 325
Transport bur DeLuxe Line (B: 65 cm, D; 82 cm, H: 66 cm). NDT8000L
Transport bur DeLuxe Line (B: 65 cm, D; 82 cm, H: 66 cm). NDT8000L. Transportbur DeLuxe Line af alu/træ, med runde faste tremmer, extra stærke hængsler, extra stærk lås med nøgler. 78 grader skrå bagvæg. Mål B.65 x D.82 x H.66 cm. Vægt 10 kg. Buret passer til bla.schæfer hund eller labrador. Leveres usamlet i original emballage (mål: 65 x 80 x 65 ... Varenr: 3514429

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-10-2014 19:44:00 DKK 1.450
Chanel, väska, läder
Chanel, väska, läder. Axelremsväska i quiltat läder. Framställd av Chanel. Mått: 20x32 cm. Mindre bruksspår. Denna vara tillhör temaauktion High Fashion från en privat samlare. Varenr: 3581369 DKK 5.267 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-10-2014 19:44:00 DKK 4.052
Dansk rav. Ravstykker, upolerede samt polerede, 233 gr. (7)
Dansk rav. Ravstykker, upolerede samt polerede, 233 gr. (7). Syv ravstykker, hvoraf tre stk. er polerede samt enkelt m/ vedhæng. Største stykke måler ca. 7 x 6,5 x 4 cm, vægt ca. 76 gr. Næststørste stykke måler ca. 6 x 5 x 2,5 cm, vægt ca. 56 gr. Øvrige stykker vejer ca. 34, 31, 14, 11 samt 10 gr. Samlet vægt ca. 233 gr. (7) Varenr: 3588657 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-10-2014 19:44:00 DKK 7.400
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 391  >>