Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 355  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vjeteslav Kliuchnikov oljemålning
Vjeteslav Kliuchnikov oljemålning. VJETESLAV KLIUCHNIKOV (Ryssland, född 1956): Pioner, signerad och daterad Kliuchnikov V16, olja på duk, ca 50 x 60 cm, oramad Varenr: 4288177 DKK 3.220 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 03-06-2016 18:08:00
Se mere
Diamanthänge i 18K guld
Diamanthänge i 18K guld. Diamanthänge i 18K rhodinerat guld prydd med briljantslipad diamant om ca 0.41 ct. Färg: Wesselton (H). Klarhet: P2. Diam. ca 6,0 mm. Varenr: 4274404 DKK 2.818 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-06-2016 18:09:00 DKK 2.254
Poul Henningsen PH 80 standerlampe
Poul Henningsen PH 80 standerlampe. Poul Henningsen. PH80 standerlampe med stamme af forkromet messingrør, skærme af akryl, fod af sort plast. H. 131 cm. Fremstår med lettere brugsspor samt løst topdæksel. Revne i øverste skærm. Varenr: 4277835 DKK 2.800 DK, Aalborg, Nibevej 03-06-2016 18:10:00 DKK 2.900
Taffelur, forgyldt træ, 1900-tallets begyndelse
Taffelur, forgyldt træ, 1900-tallets begyndelse . Taffelur af forgyldt træ, dekoreret med blomster og bladværk, fjederophængt pendul. 1900-tallets begyndelse, optræksnøgle medfølger. H. 46 L. 36 B. 15 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage og enkelt dekoration med afslag/manglende del. Varenr: 4287810 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-06-2016 18:11:00 DKK 325
Bojaner Kina
Bojaner Kina. BOJANER, 4 st., porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor av bland annat prunusblom i underglasyrblått, höjd 12-20 cm Varenr: 4288178 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 03-06-2016 18:12:00
Se mere
Bruno Mathsson, fåtöljer Mi425 'Mina', 2 st
Bruno Mathsson, fåtöljer Mi425 'Mina', 2 st . Fåtöljer modell Mi 425 "Mina", 2 st, formgivna av Bruno Mathsson, formgivningsår 1978. Stomme av skiktlimmad, varmbörd bok och klädsel av flätad linnegjord. Höjd 81 cm, bredd 59 cm, djup 68,5 cm. Brännmärkta Bruno Mathsson Design Made in Sweden. Allmänt bruksslitage, fläckar. (2) Varenr: 4288561 DKK 3.220 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-06-2016 18:12:00 DKK 362
Dansk møbelproducent skænk
Dansk møbelproducent skænk. Skænk i lakeret bøgetræ med tre skuffer samt tre låger, hvorbag hylder. Grebsfri. Stående på ltilspedsede ben. Længde 181cm, dybde 50cm, højde 82cm. Fremstillet hos Klim. Varenr: 4289074 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 03-06-2016 18:13:00 DKK 325
Kempe & Ljunglöf, Gärsnäs, golvlampor 'Sandhamn', 1 par
Kempe & Ljunglöf, Gärsnäs, golvlampor 'Sandhamn', 1 par. Golvlampor "Sandhamn", 1 par, formgivna av Hans Kempe och Lars Ljunglöf. I vitlackerad metall. Tillverkade för Gärsnäs. Höjd ca 120 cm. Bruksslitage. (2) Varenr: 4286997 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-06-2016 18:14:00 DKK 242
Gemälde, Mischtechnik auf Papier, unbekannter Künstler
Gemälde, Mischtechnik auf Papier, unbekannter Künstler. Gemälde, Mischtechnik auf Papier, unbekannter Künstler, rechts unten signiert. Hinter Glas gerahmt. Blattmaß ca.: 56 x 68 cm. Varenr: 4249234 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-06-2016 18:15:00 DKK 299
24 fl. Villa Le Prata 2006 Brunello de Montalcino
24 fl. Villa Le Prata 2006 Brunello de Montalcino. 24 fl. Villa Le Prata 2006 Brunello de Montalcino. 100 % Sangiovese, 94 Point i Winespectator. I Originale kasser (Oc). Lauritz.com indestår ikke for vinens drikkelighed. Læs mere om vin her Varenr: 4258362

DKK 7.500 DK, Herlev, Dynamovej 03-06-2016 18:15:00 DKK 5.400
Bert-Håge Häverö färglitografi
Bert-Håge Häverö färglitografi. BERT-HÅGE HÄVERÖ (1932-2014): Skärgårdsbåtar vid slottet, signerad och daterad Bert Håge Häverö, e.a, färglitografi, 33x44 cm Varenr: 4288179 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 03-06-2016 18:16:00
Se mere
Chateau Franc Petit Figeac 2008, Chateau Carbonnieux 2007, Sauternes de Rayne Vigneau 2003 (21)
Chateau Franc Petit Figeac 2008, Chateau Carbonnieux 2007, Sauternes de Rayne Vigneau 2003 (21). 11 fl. Chateau Franc Petit Figeac 2008 Saint-Emilion. 5 fl. Chateau Carbonnieux 2007 Graves. 5 fl. Sauternes de Rayne Vigneau 2003 (21) Varenr: 4285783 DKK 3.200 DK, Herlev, Dynamovej 03-06-2016 18:16:00 DKK 1.550
Fåtöljer, kolonialstil, 1 par
Fåtöljer, kolonialstil, 1 par. Fåtöljer, i teak med brun skinnklädsel. Kolonialstil, 120x85 cm, höjd 100 cm. Visst slitage. (2) Varenr: 4265865 DKK 2.415 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-06-2016 18:17:00 DKK 1.127
Poul Henningsen, PH80, golvlampa
Poul Henningsen, PH80, golvlampa . Poul Henningsen, Louis Poulsen, golvlampa PH-80 Golvarmatur, modell PH80, formgiven av Poul Henningsen. I vit akrylplast. Höjd 132 cm. Märkt under lampskärm. Tillverkad för Louis Poulsen. Smärre slitage, akrylskärm med skada. Varenr: 4288583 DKK 1.208 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-06-2016 18:17:00 DKK 362
Persisk handknuten matta Arak 365x270 cm
Persisk handknuten matta Arak 365x270 cm. Persisk handknuten matta Arak mått 365x270 cm. Ull på bomullsvarp. Central medaljong omgiven av stiliserade blommor, palmetter mot blå botten. Denna matta är handknuten i staden Arak (tidigare Sultanabad) som är huvudstad i markazi-provinsen i västra Iran. Varenr: 4267877

DKK 4.830 SE, Örebro, Aspholmen 03-06-2016 18:20:00 DKK 3.220
Solitärring  i 14K guld
Solitärring i 14K guld. Solitärring i 14K satinerat vitguld. Prydd med rektangulärslipad diamant om ca 0.51 ct. Färg. Wesselton (H). Karhet: P1. Ringstorl. ca 16,5 mm/52. Varenr: 4274402 DKK 4.025 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-06-2016 18:20:00 DKK 3.220
Brasskydd
Brasskydd. BRASSKYDD, tidigt 1900-tal, under signerad med monogram, koppar samt zinkplåt, höjd ca 23, längd 58 cm Varenr: 4288180 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 03-06-2016 18:20:00
Se mere
Mulberry, skuldertaske
Mulberry, skuldertaske . Mulberry, skuldertaske af sort scotchgrain med besætning og rem af brunt skind, lynlås lomme på bagside, interiør med klassisk ternet foer, to rum samt stor lomme med lynlås i midten. H. 33 B. 31 D. 7 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4288434 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 03-06-2016 18:20:00 DKK 500
Persisk handknuten matta Mashad, mått 292x193 cm
Persisk handknuten matta Mashad, mått 292x193 cm. Persisk handknuten matta Mashad, mått 292x193 cm. Lugg av ull och varp av bomull. Stavas ibland Meshed eller Meshad. Central medaljong omgiven av blomsterslingor, palmetter, arabesker och akantusblad i polykroma färger mot röd botten. Khorasanprovinsen, nordöstra Iran. Varenr: 4229869

DKK 4.428 SE, Örebro, Aspholmen 03-06-2016 18:21:00 DKK 2.576
Henrik Seiersen. Akryl på lærred. 'Summerbird' (cd)
Henrik Seiersen. Akryl på lærred. 'Summerbird' (cd). Henrik Seiersen. Akryl på lærred. 'Summerbird', af Henrik Seiersen f. 1953. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden H. Seiersen 2016. 100 x 100 cm. UR Varenr: 4287772 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-06-2016 18:22:00 DKK 325
Soffa Howardmodell
Soffa Howardmodell. Soffa, Howard, i textil, off-White. 2000-tal. 185x90 cm, höjd 90 cm. Bruksslitage. Varenr: 4287919 DKK 1.610 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-06-2016 18:22:00 DKK 282
Elis Ryberg Stockholm Stortorget
Elis Ryberg Stockholm Stortorget. ELIS RYBERG (1919-1985): "Storgtorget", signerad Elis Ryberg, 281/360, färglitografi, ca 51 x 62 cm Varenr: 4288181 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 03-06-2016 18:24:00
Se mere
Bord, art deco
Bord, art deco. Sidobord i förkromat stålrör med toppskiva i härdat glas. Art deco, 1920/30-tal. 65x65 cm, höjd 72 cm. Bruksslitage, mindre kantnagg, sekundär glasskiva. Varenr: 4287936 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-06-2016 18:25:00 DKK 403
Havemøbelsæt Cortina Sunset polyrattan (7)
Havemøbelsæt Cortina Sunset polyrattan (7). Havmøbelsæt bestående af bord model Cortina i sort polyrattan med sort hærdet glasplade. Bord H. 75 L. 220 B. 100 cm. Seks polyrattan havestole i grå, med hynder. Stol H. 86 B. 60 cm. (7) Varenr: 4216792

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-06-2016 18:27:00 DKK 3.900
Terrassesæt, fire stole samt bord, nonwood (5)
Terrassesæt, fire stole samt bord, nonwood (5). Terrassesæt bestående af bord på aluminiumsstel top af Nonwood. H.76 L. 100 D. 70 cm. Fire tilhørende stole ligeledes med nonwood og aluminiumsstel. (4) Varenr: 4216834

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-06-2016 18:27:00 DKK 1.950
F.L. Vombach, Offenbach AM. Ett par kandelabrar 1800-tal (2)
F.L. Vombach, Offenbach AM. Ett par kandelabrar 1800-tal (2). F.L. Vombach, Offenbach AM. Ett par kandelabrar 1800-talets senare del, empirestil. Bronserad vitmetall. Gjuten märkning undertill. H: ca 21 cm. Varenr: 4286061 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-06-2016 18:27:00 DKK 322
Carl Malmsten, Liljeholmen. Ljusstake No. 5,
Carl Malmsten, Liljeholmen. Ljusstake No. 5, . Carl Malmsten, Liljeholmen. Ljusstake No. 5, i bonad björk, lyxutförande, Skavmärken, liten skada på kant upptill, metallinnerkopp saknas. H: 16 cm. Varenr: 4286318 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-06-2016 18:27:00 DKK 242
Tag Heuer model
Tag Heuer model . dame ur med rem og urkasse i ædelstål. Perlemors urskive,i svag rosa samt datovisning. Safir glas. Quartz. Vandtæt til 200 meter. Fremstår med alm. brugsslitage. Uret går dog garanterer Lauritz.com ikke for funktionaliteten. Varenr: 4288430 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-06-2016 18:27:00 DKK 925
Taklampa, ljuskrona med svarta prismor
Taklampa, ljuskrona med svarta prismor. Taklampa, ljuskrona med svarta prismor. Stomme i metall, Skärmar i textil. Höjd exkl upphängning: ca 51 cm. Milda bruksspår. Varenr: 4272467 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 03-06-2016 18:28:00 DKK 242
Matservisdelar Gustavsberg
Matservisdelar Gustavsberg. MATSERVIS, 46 dlr, Gustafsberg, bestående av: 30 mattallrikar, 15 djupa tallrikar, såsskål Varenr: 4288182 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 03-06-2016 18:28:00
Se mere
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 355  >>