Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 421  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Chaiselong betrukket med blomstret stof
Chaiselong betrukket med blomstret stof. Chaiselong betrukket med blomstret møbelstof, ca. 1900. H. ca. 83 cm. L. 170 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor herunder hul i stof samt pletter. Varenr: 4607961 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-03-2017 18:29:00 DKK 300
Matta, Najafabad, 335x235 cm
Matta, Najafabad, 335x235 cm. Matta, Najafabad, 335x235 cm. Ull på bomullsvarp. Huvudfält i rött med dekor av mittmedaljong, Bård med stiliserad växtdekor. Varenr: 4574246

DKK 3.908 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-03-2017 18:30:00 DKK 3.126
Indifferenz-Generator JA / NEIN, manuell
Indifferenz-Generator JA / NEIN, manuell. Konstrukt eines Indifferenz-Generators, JA / NEIN, manueller Betrieb, Konstruktion bestehend aus einem runden Holzuntersatz mit dreifüßigen Standkugeln aus Holz, und einer aufgesetzten Metallplatte, manuell bedienbar durch eine Handkurbel mit aufgesetztem Holzknauf, durch das Drehen der Kurbel ... Varenr: 4589383 DKK 1.860 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-03-2017 18:30:00 DKK 893
Skolekort. Europa
Skolekort. Europa. Skolekort. Europa af nyere data, monteret på ophæng. H. 205 cm., B. 200 cm. Fremstår med håndteringsmærker. Varenr: 4603791 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 29-03-2017 18:30:00 DKK 500
Fritz Hanen. Sofabord med plade af skiffer
Fritz Hanen. Sofabord med plade af skiffer. Sofabord med cirkulær plade sort skiffer, monteret på stel af aluminium med firpas fod. Stel fremstillet hos Fritz Hansen. H. 46 Ø 60 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; løs stamme. Varenr: 4605828 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2017 18:30:00 DKK 300
Ingmar Relling. lavrykket lænestol med stel af formspændt bøgetræ
Ingmar Relling. lavrykket lænestol med stel af formspændt bøgetræ. Ingmar Relling. lavrykket lænestol med stel af formspændt bøgetræ, hynder betrukket med knapsyet brunt læder. Fremstillet hos Westnofa, model Siesta. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. H 83 cm. Varenr: 4608071 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-03-2017 18:30:00 DKK 300
Eric Hallström Färg och Form
Eric Hallström Färg och Form. ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): Utan titel, signerad Eric Hallström, olja på pannå, ca 43,5x60cm Varenr: 4608358 DKK 3.908 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-03-2017 18:30:00
Se mere
Samling af Bourbon og Sour Mash Whiskey (16)
Samling af Bourbon og Sour Mash Whiskey (16). Samling af Bourbon og Sour Mash Whiskey (16) Varenr: 4608024 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2017 18:30:00 DKK 1.000
Poul Volther, lænestol model Corona samt skammel, sort læder (2)
Poul Volther, lænestol model Corona samt skammel, sort læder (2) . Poul M. Volther 1923 - 2001. 'Corona' lænestol med tilhørende skammel. Stol udført med fire skaller fuldpolstrede med sort læder, stel af stål. Formgivet 1964. Fremstillet hos Erik Jørgensen, model EJ 5. Fremstår med alm. brugsspor. (2) Varenr: 4608104 DKK 22.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-03-2017 18:30:00 DKK 18.000
Vølund elektrisk rulle Cylinda 75
Vølund elektrisk rulle Cylinda 75. Vølund, elektrisk rulle. Cylinda 75 H. 96 cm. B. 89 cm. D. 40 cm. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4608114 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-03-2017 18:31:00 DKK 325
Reinhard H.W. Brand, Lebensbaum 2, 2013, Druck / Mischtechnik
Reinhard H.W. Brand, Lebensbaum 2, 2013, Druck / Mischtechnik. Reinhard H.W. Brand (geb.1949), 'Lebensbaum 2', 2013, Fine Art Print auf Leinwand, Mischtechnik, abstrakte Darstellung eines Baumes in Grün-, Orange-, Schwarz- und Blautönen, unten rechts im Bild monogrammiert, 100x60 cm. Varenr: 4576413 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-03-2017 18:31:00 DKK 1.116
Karmstol sk, 'Dantestol'. 19/2000-tal
Karmstol sk, 'Dantestol'. 19/2000-tal. Karmstol sk, 'Dantestol'. 19/2000-tal. Hardwood. Höjd 83, sitthöjd 46 cm. Del saknas på ryggbricka. Varenr: 4594884 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 29-03-2017 18:32:00 DKK 234
Caprani. Standerlampe af formspændt bøgetræ,
Caprani. Standerlampe af formspændt bøgetræ, . Caprani. Standerlampe af formspændt bøgetræ, fodstykke af sortlakeret stål. defekt skærm af plisseret plast/stof. H. 150 cm. Brugsspor. Varenr: 4608075 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-03-2017 18:32:00 DKK 300
Tysk standur
Tysk standur. Tysk standur. Standur i kasse af mørklakeret egetæ, låge med indfattet rude. H 200 cm. B. 50 cm. Lodder samt pendul medfølger. Varenr: 4608156 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-03-2017 18:32:00 DKK 325
Omega bordsur
Omega bordsur . OMEGA, bordsur, ca 1945, fodral i trä och mässing, mineralglas, mekansikt urverk, cal: 59-8D SCS, verk nr: 10823920, 8 dagars gångreserv, ankargång, diameter 18,5 x 18,5 x 4 cm. Varenr: 4608359 DKK 6.253 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-03-2017 18:32:00
Se mere
Par havekrukker med hanke (2)
Par havekrukker med hanke (2). Par havekrukker af frostsikret, støbt stenmateriale dekoreret med hanke. H. 53. Vægt 43 kg pr stk. Obs: skal læsses på egen hånd (2) Varenr: 4610442

DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-03-2017 18:33:00 DKK 500
Håndvask af natursten, 'Grazioso'
Håndvask af natursten, 'Grazioso'. Håndvask af natursten, 'Grazioso', i farven Menggu Black. Mål: 44 x 44 x 15 cm. Varenr: 4583220

DKK 3.800 DK, Herning, Engdahlsvej 29-03-2017 18:33:00 DKK 1.900
Jo Hammerborg. Standerlampe af palisander forkromet stål, små sko af palisander,
Jo Hammerborg. Standerlampe af palisander forkromet stål, små sko af palisander, . Jo Hammerborg. Standerlampe af aluminium og forkromet stål, små sko af palisander, monteret med Le Klint skærm. Fremstillet hos Fog & Mørup. H. 162 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 4608086 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-03-2017 18:33:00 DKK 325
Unika vask af flodsten.
Unika vask af flodsten.. Unika vask af flodsten, med glatpoleret inderside samt hul til afløb. Ca. mål 47 x 45 x 16,5 cm. Color: Riverstone. Varenr: 4565070

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-03-2017 18:33:00 DKK 1.100
Mogens Hansen. Fritstående to- og trepers. sofa (2)
Mogens Hansen. Fritstående to- og trepers. sofa (2). Mogens Hansen. Fritstående to- og trepers. sofa med tremmestel af bøgetræ betrukket med cognacfarvet skind, løse polydun hynder. L. 147/212 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt overskydende læderfedt. Spor efter tobaksrøg (2) Varenr: 4608107 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 29-03-2017 18:33:00 DKK 300
Karott med lock silver K. Anderson Stockholm
Karott med lock silver K. Anderson Stockholm. KAROTT MED LOCK, silver, K. Anderson, Stockholm 1929, lockknopp i form av pinjekotte, avtagbart handtag i plast, diameter ca 16 cm, vikt ca 630 g Varenr: 4608360 DKK 3.908 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-03-2017 18:34:00
Se mere
Soffbord i ek, 2000-tal
Soffbord i ek, 2000-tal. Soffbord i ek, 2000-tal. Förvaringsdel med spjälor. Höjd 53 cm, 140 x 80 cm. Märkt: Control 2010 12 08 BJD. (Bottnafjord?). Smärre repor. Varenr: 4589054 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 29-03-2017 18:35:00 DKK 234
Vase, Keramik, 50er / 60er Jahre, organische Form, Bernhard J. Giertz, Salzglasur
Vase, Keramik, 50er / 60er Jahre, organische Form, Bernhard J. Giertz, Salzglasur. Vase aus Keramik, organische Form mit Henkel,Töpferei Giertz, Traditionstöpferei seit 1747, salzglasiertes Steinzeug, 50er / 60er Jahre, unterseitig mit Ritzstempel, 'Bernh Jak Giertz, Adendorf bei Bonn, Handarbeit', Maße: H. 42 cm, D. altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, rissiger Boden, ... Varenr: 4589207 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-03-2017 18:35:00 DKK 298
Kandelabrar jugend
Kandelabrar jugend. KANDELABRAR, 1 par, 1900-talets början, jugend, mässing, för 3 ljus vardera, höjd ca 36 cm Varenr: 4608361 DKK 1.172 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-03-2017 18:36:00
Se mere
Ubekendt kunstner, mandsportræt 1800 tallet
Ubekendt kunstner, mandsportræt 1800 tallet . Ubekendt kunstner, olie på lærred. Mandsportræt, usigneret. H.62 x 52 cm (74 x 64 cm) 1800 tallets anden halvdel. Fremstår med skjolder og farvebortfald. Varenr: 4608852 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-03-2017 18:36:00 DKK 300
Slagelse møbelværk. Sæt spisestole af egetræ (6)
Slagelse møbelværk. Sæt spisestole af egetræ (6). Slagelse møbelværk. Sæt spisestole af egetræ, sæde betrukket med stribet stof. H: 80 cm. Sædehøjde: 46.5 cm. Fremstår med brugspræg. (6) Varenr: 4608658 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-03-2017 18:38:00 DKK 300
Jan Both 2 etsningar
Jan Both 2 etsningar. JAN DIRCKSZ BOTH (1615/18-1652) (2), Die Landschaft mit den zwei Mauleseln, Der große Baum, ca 26,5x20 cm, oramade Varenr: 4608362 DKK 1.563 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-03-2017 18:38:00
Se mere
Persisk Harsin Kelim 285 x 100 cm.
Persisk Harsin Kelim 285 x 100 cm.. Persisk Harsin Kelim, uld på bomuld. 285 x 100 cm. Varenr: 4579937

DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-03-2017 18:39:00 DKK 1.800
Alliancering af 9 kt. hvidguld, 0.21 ct.
Alliancering af 9 kt. hvidguld, 0.21 ct.. Diamonds by Frisenholm. Alliancering udført af 9 kt. hvidguld med 2 delt ringskinne, den ene er prydet med 17 diamanter på i alt ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2/I1. Ringstr. 16.75/52.85 mm. Varenr: 4590953

DKK 1.650 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-03-2017 18:39:00 DKK 1.300
Peter J. Lassen. Montana HIFI modul model 6130HF, dybde 38
Peter J. Lassen. Montana HIFI modul model 6130HF, dybde 38. Peter J. Lassen. Montana HIFI modul, model 6130HF. Modulet er med tophæng klap låge i perforeret metal, hvor bag der er hylde samt kabelmagasin. Derudover har modulet kabelføring i bagbeklædningen. Modulet er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 36 Coal. H. ... Varenr: 4607992 DKK 2.800 DK, Aalborg, Nibevej 29-03-2017 18:39:00 DKK 425
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 421  >>