Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 352  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Eilersen. Spider sofabord
Eilersen. Spider sofabord. Eilersen. Spider sofabord, med stel af sortlakeret stål, bordplade af glas. Udstillingsmodel, håndteringsspor, ridse på glasplade. Varenr: 4497657

DKK 5.600 DK, Herning, Engdahlsvej 25-01-2017 20:21:27 DKK 3.200
Docka, porslin, Limbach, Tyskland, 1900-talets första del.
Docka, porslin, Limbach, Tyskland, 1900-talets första del.. Docka, porslin, Limbach, Tyskland, 1900-talets första del. Halvkropp i porslin märkt Limbach. Virkad kjol medföljer. Höjd ca 13 cm. Utan anmärkning. Varenr: 4526192 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-01-2017 20:21:49 DKK 234
To-personers bænk af bemalet jern
To-personers bænk af bemalet jern. To-personers bænk af rustik patineret bemalet jern, til både inden- og udendørsbrug. H. 95 L. 126 D. 54 Sædedybde 40,5 cm. Leveres usamlet i kasse. Emballagemål 129 x 44 x 61,5 cm. Modelfoto Varenr: 4428431

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 25-01-2017 20:22:00 DKK 700
Trip Trap. Skagerak Ocean bord
Trip Trap. Skagerak Ocean bord. Trip Trap. Skagerak Ocean bord i sort kompaktlaminat, stel af rustfrit stål. H. 72 cm, L. 141 cm, B. 85 cm. Udstillingsmodel, få håndteringsspor. Varenr: 4498084

DKK 6.600 DK, Herning, Engdahlsvej 25-01-2017 20:22:00 DKK 3.800
Rotwein Nuits- Saint- Georges Clos de Thorey 1964, Moillard
Rotwein Nuits- Saint- Georges Clos de Thorey 1964, Moillard. Rotwein Nuits- Saint- Georges Clos de Thorey 1964, Moillard, Appellation controlée, 0,75 l. Lauritz.com übernimmt keine Garantie für die Trinkbarkeit des Weins Varenr: 4519099 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-01-2017 20:22:00 DKK 297
Plakat, 'Statsanstalten for Livsforsikring udbetaler Bonus', litografi, 1952
Plakat, 'Statsanstalten for Livsforsikring udbetaler Bonus', litografi, 1952. Plakat, 'Statsanstalten for Livsforsikring udbetaler Bonus', litografisk trykt hos Levison Junr., 1952. 86 x 64 cm. Uden ramme. Fremstår med taperester på hjørnerne, ganske lille afrevet hjørnestykke. Plakaten er en del af temaauktionen 'Plakatens guldalder' - en omfattende samling af ... Varenr: 4532301 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2017 20:22:00 DKK 500
Royal Copenhagen. 'Musselmalet halvblonde' fiskefad med rist af porcelæn (2)
Royal Copenhagen. 'Musselmalet halvblonde' fiskefad med rist af porcelæn (2). Fiskefad, 'Musselmalet halvblonde' udført hos Royal Copenhagen af porcelæn bestående af fad nr. 535 og rist nr. 111. Fadet er udført i 1890'erne, risten i perioden 1898-1923. L. 47 og 38 cm. 1. sort. Risten fremstår med hårrevne på undersiden. (2) Varenr: 4537678 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2017 20:22:00 DKK 1.700
Emil Jensen. Landskab med sol, olie på lærred, 1960 (cd)
Emil Jensen. Landskab med sol, olie på lærred, 1960 (cd). Emil Jensen (1905-1973). Landskab med sol, olie på lærred. Sign. Emil J., dateret verso. 64 x 85 (73 x 94) cm. Varenr: 4537721 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-01-2017 20:22:00 DKK 300
To delt vitrineskab i grå antikbemaling. (2)
To delt vitrineskab i grå antikbemaling. (2). To delt vitrineskab. Udført i grå antikbemalet træ. indvendigt hvidmalet. Profileret top. Greb af patineret messing. Overdel med fire glaslåger hvor bag hylder. Underdel med seks skuffer samt to låger. H. 212 cm. B. 155 D. 44 cm (2) Varenr: 4540238

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2017 20:22:00 DKK 4.000
Gijs Papavoine/Montis, spisestuestole, model Spica (6)
Gijs Papavoine/Montis, spisestuestole, model Spica (6). Gijs Papavoine, f. 1949. Sæt på seks stole, model Spica med stel i lakeret stål, betræk af rødt læder. Fremstillet hos Montis, Holland. H. 89 cm, sh. 47 cm, B. 50 cm. Ekstra betræk i sort alcatara medfølger. Udstillingsmodeller, fremstår med minimale brugsspor. (6) Varenr: 4494359

DKK 20.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-01-2017 20:22:27 DKK 11.000
Balling Design. Standerlampe model Ask G1
Balling Design. Standerlampe model Ask G1. Balling Design. Standerlampe model Ask G1, lavet af asketræ, monteret med tænd/ sluk fodknap og ca. 2 m sort stof ledning. H. 124 cm, Ø. 46,5 cm. Udstillingsmodel, med håndteringsspor, revne i træ. Varenr: 4497825

DKK 5.900 DK, Herning, Engdahlsvej 25-01-2017 20:22:56 DKK 3.200
To kinesiske skåle af porcelæn
To kinesiske skåle af porcelæn. To kinesiske skåle af porcelæn, udvendig dekoreret i lyserød glasur og graveret med drager, indvendig med hvid glasur. Stemplet i bund. H. 5,5. Ø. 11,5 cm. Af nyere dato. Minimal brændingsfejl på fodrand. (2) Varenr: 4510376 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-01-2017 20:23:00 DKK 300
Rotwein Chateau Clerc Milon, Barone Philippe de Rothschild, Pauillac, Grand Cru Classé, 1992
Rotwein Chateau Clerc Milon, Barone Philippe de Rothschild, Pauillac, Grand Cru Classé, 1992. Rotwein Chateau Clerc Milon, Barone Philippe de Rothschild, Pauillac, Grand Cru Classé, 1992, Appellation Pauillac controlée, 0,75 l. Lauritz.com übernimmt keine Garantie für die Trinkbarkeit des Weins Varenr: 4519097 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-01-2017 20:23:00 DKK 744
Jean Piaubert. Komposition. Litografi. (cd)
Jean Piaubert. Komposition. Litografi. (cd). Komposition. Litografi af Jean Piaubert (1900-2002). Sign. i bly Piaubert samt II/IV. Mål: 59,5 x 45 cm. Uden ramme. Varenr: 4523419 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2017 20:23:00 DKK 300
Stolar, ett par, Karl Johan-stil (2)
Stolar, ett par, Karl Johan-stil (2). Stolar, ett par, Karl Johan-stil. 1900-talets början. Utförda i mahogny, omklädda i prickig klädsel. Höjd 88 cm. Bredd 48 cm. Djup 48 cm. Bruksslitage, mindre repor. (2) Varenr: 4530142 DKK 1.170 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-01-2017 20:23:00 DKK 234
Ole Lynggaard. Hjertering af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard. Hjertering af 18 kt. hvidguld. Ole Lynggaard. Hjertering af 18 kt. hvidguld, pavéret med 8 brillanter på i alt 0.08 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS1. Ringstørrelse. 52/Ø 16,50 mm. Vægt. Ca. 7,2 gram. Original æske medfølger. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4533502 DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-01-2017 20:23:00 DKK 5.000
Knud Jans, olie på lærred, komposition, cd
Knud Jans, olie på lærred, komposition, cd. Komposition, af Knud Jans 1916 - 1985, olie på lærred, sign. og dat. Knud Jans, 54. 31 x 38 (40 x 47) Varenr: 4537175 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2017 20:23:00 DKK 325
 Omega 'Speedmaster'. Stort dameur i stål med perlemorsskive, ca. 1998
Omega 'Speedmaster'. Stort dameur i stål med perlemorsskive, ca. 1998. Damearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster, ref.nr.: 175.0041, cal. 3220, i urkasse af stål, lys perlemorsskive med arabertral, separat sekundviser, stopursfunktion, tachymeter-krans, plexiglas, monteret med original Omega læderrem med det original Omega foldespænde af stål, automatisk urværk. ... Varenr: 4538599 DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2017 20:23:00 DKK 11.000
Børge Mogensen. Shakerstole, model J39 , bøgetræ (6)
Børge Mogensen. Shakerstole, model J39 , bøgetræ (6). Børge Mogensen. Shakerstole af bøgetræ, sæde med flettet papirgarn. Formgivet i 1947. Fremstillet hos FDB, model J39. Fremstår med brugsslitage, ridser enkelte med lettere løst flet samt pletter/skjolder. (6) Varenr: 4538905 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-01-2017 20:23:00 DKK 350
Lennarth Adrian for Mølballe. Moon sofabord
Lennarth Adrian for Mølballe. Moon sofabord. Lennarth Adrian for Mølballe. Moon sofabord med stel af stål, bordplade af glas. H. 50 cm, Ø. 50 cm. Udstillingsmodel, få håndteringsspor. Varenr: 4497665

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-01-2017 20:23:22 DKK 1.100
Benno Arzt. Akryl på duk. 'Crazy crazy love'
Benno Arzt. Akryl på duk. 'Crazy crazy love'. Benno Arzt (född 1941). Akryl på duk. "Crazy crazy love". Signerad och daterad 2013. A tergo betitlad. Oramad. 120x150 cm. Varenr: 4528740 DKK 4.678 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-01-2017 20:23:36 DKK 2.339
Trine Mervig for Morfo. To ZIIGZAAG reoler (2)
Trine Mervig for Morfo. To ZIIGZAAG reoler (2). Trine Mervig for Morfo. To ZIIGZAAG reoler i hvidlakeret metal. H. 150 cm, B. 31 cm, D. 22 cm. Udstillingsmodeller, få håndteringsspor. (2) Varenr: 4497939

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-01-2017 20:23:49 DKK 1.500
Persisk Liliyan tæppe, 410x318 cm.
Persisk Liliyan tæppe, 410x318 cm.. Persisk Liliyan tæppe, vest Persien. Håndknyttet med uld på bomuld. Klassiske florale mønstre og bladværk med sort, grøn, rosa og blå farver på rustrød bund. 410x318 cm. Varenr: 4422339

DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2017 20:24:00 DKK 4.700
Konvolut Historische Apothekergefäße u.a. (11)
Konvolut Historische Apothekergefäße u.a. (11). Konvolut Historische Apothergefäße. Glas, Porzellan, Keramik, Holz. 19./ 20. Jahrhundert. 2 zylindrische Flaschen (beschriftet 'Aq.Comun.'/ 'Alct. de LAVANDE', Stopfen bestoßen), 2 eckige Flaschen ohne Beschriftung, 2 zylindrische Porzellandosen (beschriftet 'UNGT.CEREUM'/ 'AMYL.MARANTH'), 3 ... Varenr: 4504845 DKK 1.115 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-01-2017 20:24:00 DKK 297
Torapekare, silver, bär stämplar.
Torapekare, silver, bär stämplar.. Torapekare, silver, bär stämplar. Vridet skaft med genombrutna partier. Handen med spår av förgyllning. L. 27,5 cm. Bruksslitage. Varenr: 4533540 DKK 1.170 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-01-2017 20:24:00 DKK 273
Kinesiske maskekompositioner, 1800-tallet
Kinesiske maskekompositioner, 1800-tallet. Kinesiske maskekompositioner, 1800-tallet. Forestillende mænd i traditionelle dragter, Grønne, røde, sorte og hvide farver. Med træpinde i siderne. I samme ramme. Begge måler 24x19 cm. (47x54). Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 4534002 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2017 20:24:00 DKK 300
Snedkermester. J.C.A. Jensen. Spisestole, 1940'erne (4)
Snedkermester. J.C.A. Jensen. Spisestole, 1940'erne (4) . Snedkermester. J.C.A. Jensen. Spisestole med sæde og ryg betrukket med originalt sort patineret læder, stel af massivt mahogny. 1940'erne. Fremstår med brugsslitage/ patina, en stol med flosset keder på front. (4) Varenr: 4537814 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-01-2017 20:24:00 DKK 325
Bordslampa barockstil
Bordslampa barockstil. BORDSLAMPA, barockstil, 1900-tal, mässing, total höjd ca 84 cm Varenr: 4538106 DKK 1.170 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-01-2017 20:24:00
Se mere
Ole Lynggaard. 'Blomst' lås af 18 kt. delvis satineret hvidguld med brillant
Ole Lynggaard. 'Blomst' lås af 18 kt. delvis satineret hvidguld med brillant. Ole Lynggaard. Brillantlås af delvis satineret 18 kt. hvidguld, i form af blomst, prydet med brilliantsleben diamant på ca. 0.04 ct. Farve: Top Wesselton (G) Klarhed: VS1. Vægt ca. 9,8 gr. Kan monteres til én eller to kæder. Ø. ca. 2,2 cm. Original velourpose medfølger.Vejl.udsalgspris: 22.300,- Varenr: 4538990

DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2017 20:24:00 DKK 9.600
Hjort & Moric. Skænk af egetræ
Hjort & Moric. Skænk af egetræ. Hjort & Moric. Skænk af sort bejdset egetræ, front med skydelåger af ubehandlet egetræ bagved hylder. H. 66 cm, L. 173 cm, D. 50 cm. Udstillingsmodel, med håndteringsspor. Varenr: 4497739

DKK 13.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-01-2017 20:24:19 DKK 7.000
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 352  >>