Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 421  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hugo Boss, Herrenmantel
Hugo Boss, Herrenmantel. Herrenmantel, 100%Schurwolle, schwarz, von Hugo Boss, 2- fache Knopfleiste, doppelreihig, mit Gürtel, 2 Seitentaschen, Innentasche mit Herstelleretikett, 2 Erstatzknöpfe am unteren Saum, Länge120cm, Schulterbreite: 52cm, Armlänge: 60cm, Saumweite: 155cm. Sehr guter Erhaltungszustand. Varenr: 3733777 DKK 1.492 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 05-03-2015 19:49:00 DKK 336
Jo Hammerborg for Fog & Mørup. Pendel, model Equator
Jo Hammerborg for Fog & Mørup. Pendel, model Equator. Jo Hammerborg. Pendel, model Equator af gullakeret metal. H. 25, Ø 40 cm. Fremstillet hos Fog & Mørup. Brugsspor. Varenr: 3736641 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-03-2015 19:49:00 DKK 500
Verandabänk teak
Verandabänk teak. Verandabänk teak. L169, D62 cm, H90 cm, Sitthöjd 43 cm. Varenr: 3737220 DKK 3.195 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 05-03-2015 19:49:00 DKK 1.997
Tre skamler (3)
Tre skamler (3). Tre skamler med stel af Rød-, gul- og grønlakeret metal, sæder af sort skai. H. 81 cm. Brugsslitage. (3) Varenr: 3742759 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-03-2015 19:49:00 DKK 300
Nordal. Fire pendler af bruneret metal. (4)
Nordal. Fire pendler af bruneret metal. (4). Nordal. Fire pendler af bruneret metal Ø. 25 cm. Model fotos. (4) Varenr: 3743999 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-03-2015 19:49:00 DKK 325
Handknuten persisk gallerimatta, Markazi 318 x 105 cm
Handknuten persisk gallerimatta, Markazi 318 x 105 cm. Handknuten gallerimatta från Saroughområdet. Heratimönstrad, huvudsakligen i rött och vitt på indigoblå botten. Markazi, ull på bomullsvarp. Storlek 318 x 105 cm. Varenr: 3744909

DKK 3.115 SE, Malmö, Baltzarsgatan 05-03-2015 19:49:00 DKK 280
Tre-pers.sofa og to lænestole med brunt læder (3)
Tre-pers.sofa og to lænestole med brunt læder (3) . Tre-pers.sofa og lænestole betrukket med brunt læder, mørklakerede ben. Sofa H. 75 L. 193 D. 80 cm. Stole H. 75 L. 77 D. 80 cm. Fremstår med brugsslitage i form af huller og revner i betræk. (3) Varenr: 3739749 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-03-2015 19:49:00 DKK 350
Ring, 14 kt guld, brillanter
Ring, 14 kt guld, brillanter. Ring af 14 kt guld, prydet med brillant på i alt ca. 0.40 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS2, flankeret af 44 brillanter på i alt ca. 0.35 ct, Farve: Top Wesselton - Wesselton (G-H), Klarhed: VS1-2. Ringstr. 53 Varenr: 3410693

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-03-2015 19:50:00 DKK 4.800
Vitrineskab/Skab, sort antikbemalet træ
Vitrineskab/Skab, sort antikbemalet træ. Vitrine/Skab i fransk stil af sort antikbemalet træ. Indvendigt grønt bemalet, To låger med glas. Fire hylder. Mål: H. 225 B. 108 D. 40 cm. Modelfoto. Varenr: 3449789

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-03-2015 19:50:00 DKK 4.000
Iransk Nain 121 x 215 cm.
Iransk Nain 121 x 215 cm. . Iransk Nain 121 x 215 cm. Håndknyttet uld på bomuld. Varenr: 3694025

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 05-03-2015 19:50:00 DKK 3.500
Oliemaleri, Frank Jacob Esser, 'Schwein'
Oliemaleri, Frank Jacob Esser, 'Schwein'. Olie på lærred, 'Schwein' af Frank Jacob Esser, med titel på bagsiden, 140 x 220 cm. Varenr: 3697342 DKK 4.477 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 05-03-2015 19:50:00 DKK 2.985
Leder Kurzmantel 'Fabiani'
Leder Kurzmantel 'Fabiani'. Ledermantel/Kurzmantel, schwarz, von 'Fabiani, 4-fache Knopfleiste, seitlich gelegene doppelte Knopfreieh, ein Knopf gebrochen, seitliche aufgebrachte Innentasche, 1 Reißverschlussinnentasche, mit Herstelleretikett 'Fabiani', aufkrmepelbare Manschetten, schwarzes Innenfutter, L: 90cm, ... Varenr: 3703209 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 05-03-2015 19:50:00 DKK 298
Carl Otto Müller, litografiske plakater, 'SZV' (cd 7)
Carl Otto Müller, litografiske plakater, 'SZV' (cd 7). Vintage plakater. Div SZV Schweiz af Carl Otto Müller (1901-1970), litografisk tryk. Trykt hos J. C. Müller, Zürich. Bladmål 54 x 36 cm. U.R. Varenr: 3707348 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-03-2015 19:50:00 DKK 450
Bisammantel mit Fuchsfellkragen Gr. 40
Bisammantel mit Fuchsfellkragen Gr. 40. Sehr weicher Bisammantel mit Fuchsfellkragen, Gürtel mit Fellbommeln, 2- facher Haken-Ösenverschluss,innenliegende Seitentaschen, helles Innenfutter, Ganzfellig verarbeitet, Länge: 110cm, Schulterbreite: 40cm, Armlänge: 58cm, Saumweite: 160cm. Guter Erhaltungszustand. Varenr: 3722522 DKK 1.492 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 05-03-2015 19:50:00 DKK 298
Burberry. Silketørklæde i klassisk mønster.
Burberry. Silketørklæde i klassisk mønster.. Burberry. Silketørklæde i de klassiske mønstre samt farver. Mål ca. 85 x 85 cm. Minimalt brugspræg, dog løs logo label. Varenr: 3724369 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-03-2015 19:50:00 DKK 575
Roj Friberg cd, litografi
Roj Friberg cd, litografi. Roj Friberg f.1934 cd. Litografi med næsehorn nummereret 52 / 98 og signeret 1977. H.45 x 56 cm ( 55,5 x 67 cm) Varenr: 3726826 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-03-2015 19:50:00 DKK 300
Samling turmalin
Samling turmalin. En mix fasetslebet rund turmalin. ca 4,57 ct. Ø ca 9 mm. Samt 9 dråbeslebne turmaliner, ca 19 ct. Dertil 4 halskæder med turmalin. L. ca 82 cm. Varenr: 3741602

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-03-2015 19:50:00 DKK 300
Reol af teak med jalousi, teak, 1960'erne, dansk møbelproducent
Reol af teak med jalousi, teak, 1960'erne, dansk møbelproducent. Dansk møbelproducent. Reol af mørkbejdset teak med jalousilåger, herunder tre skuffer, 1960'erne. H. 182 B. 100 D. 52 cm. Brugsspor; enkelte ridser. Varenr: 3741727 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-03-2015 19:50:00 DKK 325
Georg Jensen. Mitra bestik af rustfrit stål (24)
Georg Jensen. Mitra bestik af rustfrit stål (24). Georg Jensen. Mitra bestik af rustfrit stål, bestående af: 6 gafler L.17 cm, 6 knive L. 21 cm, 6 smørreknive L. 16 cm, 3 pållægsgafler L. 16 cm, 1 ske L. 15 cm samt to sildegafler L. 17 cm. Fremstår med brugsspor. (24) Varenr: 3742661 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 05-03-2015 19:50:00 DKK 1.350
Salsskåp, ek, nyrenässans, omkring sekelskiftet 1900
Salsskåp, ek, nyrenässans, omkring sekelskiftet 1900. Salsskåp, ek, nyrenässans, omkring sekelskiftet 1900. Delbart i tre delar. Dekor av fristående vridna kolonner. Skåpdörrar med skuren dekor. Beslag i mässing. Höjd 235 cm, bredd 178 cm, djup 70 cm. Enligt uppgift tillverkat av C. O. Pettersson i Virserum. Nyckel finns. En låda saknar lås. ... Varenr: 3743856 DKK 3.994 SE, Örebro, Aspholmen 05-03-2015 19:50:00 DKK 1.597
Armring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld
Armring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld. Armring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld med grønne granater (Demantoid) i alt 2.16 ct. derudover enkelt slebne diamanter i alt 2.98 ct. Dobbelt otte-tals lås Str. Ø: 55x60 mm. Varenr: 3631465

DKK 11.500 DK, Helsingør, Støberivej 05-03-2015 19:51:00 DKK 9.000
Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren)
Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren). Seks hynder til Arne Jacobsens stole model 3107/3207 (7éren) af sort læder. Bagside med skridsikret materiale. (6) Varenr: 3668392

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-03-2015 19:51:00 DKK 1.200
Oljelampa i marmor
Oljelampa i marmor. Oljelampa i marmor. Med dekor invändigt i plast av antikiserande figur och ormbunkar. Med eldriven oljefontän med invändig belysning. Höjd 50 cm. Varenr: 3731825 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 05-03-2015 19:51:00 DKK 260
Uno Svensson, (1929 - ), (bus). UNO SVENSSON. Dockansikte
Uno Svensson, (1929 - ), (bus). UNO SVENSSON. Dockansikte. Uno Svensson, (1929 - ), (bus). UNO SVENSSON. Dockansikte. Litografi nr 48 av 125, 51X36 inramad cm. Signerad Uno Svensson, -81. Varenr: 3737361 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 05-03-2015 19:51:00 DKK 280
Herman A. Kähler, ytterfoder samt skål i fajans (2)
Herman A. Kähler, ytterfoder samt skål i fajans (2). Herman A. Kähler, ytterfoder samt skål i fajans. Signerade HAK. Runt fat med lejondekor, diam 31 cm. Kruka/ytterfoder, L: 42 cm. Glasyrnagg, slitage, småsprickor. (2) Varenr: 3738350 DKK 1.278 SE, Malmö, Baltzarsgatan 05-03-2015 19:51:00 DKK 359
Citizen Promaster Diver's herrearmbåndsur af stål, automatic
Citizen Promaster Diver's herrearmbåndsur af stål, automatic. Citizen Promaster Diver's herrearmbåndsur af stål, mekanisk værk med automatisk optræk, neongul, selvlysende skive mrk. Citizen, Automatic, Diver's, Water Resist 200 M, med selvlysende time-, minut- og sekundviser samt med dags- (engelsk) og datoangivelse, monteret på sort gummirem med spænde af ... Varenr: 3740420

DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-03-2015 19:51:00 DKK 725
Dessy Larsen, akryl på lærred, komposition med træ
Dessy Larsen, akryl på lærred, komposition med træ. Dessy Larsen. Komposition med træ, akryl på lærred, signeret Dessy Larsen. 80 x 60 cm. (84 x 64 cm). Varenr: 3740812 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 05-03-2015 19:51:00 DKK 300
Pierre Olofsson 5 klont kasett med 6 serigrafier
Pierre Olofsson 5 klont kasett med 6 serigrafier. PIERRE OLOFSSON (1921-1996): 5 Klont - grafikmapp, innehållande 6 färgserigrafier, klonterade av Ulf Linde, och en ljudkassett, Stockholm 1988, verket signerat av Ulf Linde och Pierre Olofsson, numrerad 12/100, 25x45 cm Varenr: 3743217 DKK 6.390 SE, Stockholms Auktionsverk Online 05-03-2015 19:51:00
Se mere
Per Kirkeby. Litografi fra serien 'Rebeccas Herbarium' (cd)
Per Kirkeby. Litografi fra serien 'Rebeccas Herbarium' (cd). Komposition af Per Kirkeby (f. 1938) fra serien 'Rebeccas Herbarium', litografi nr. 69/100, sign. Per Kirkeby 75. Lysmål 60 x 43 cm. (72 x 54 cm.) Varenr: 3743596 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-03-2015 19:51:00 DKK 650
Orla Lau f. 1926. Komposition. Olie på lærred.
Orla Lau f. 1926. Komposition. Olie på lærred.. Orla Lau f. 1926. Komposition. Olie på lærred. Usign. 80 x 98 cm. (82x100). Udstillet: Kunstnernes påskeudstilling 1969 med etikette herfra. Fremstår med originale lapper på bagsiden. Varenr: 3744190 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 05-03-2015 19:51:00 DKK 350
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 421  >>