Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 406  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Balinesisk maler, olie på lærred, motiv med dansende figurer
Balinesisk maler, olie på lærred, motiv med dansende figurer. Balinesisk maler, slut 1900-tallet, olie på lærred, motiv med dansende figurer. 40 x 32 cm (51 x 44 cm). Varenr: 4477522 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 16:41:08 DKK 325
Yngve Ekstrøm for Swedese, lænestol
Yngve Ekstrøm for Swedese, lænestol. Yngve Ekström. Lamello lænestol med stel af lakeret bøgetræ, betrukket med stof. H. 102 B. 64 sædehøjde 40 cm. Fremstillet hos Swedese. Fremstår med brugsspor på betræk og stel. Varenr: 4467084 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 16:41:16 DKK 300
Ubekendt kunstner, olie på papir, sætstykker, forlæg m.m. (5)
Ubekendt kunstner, olie på papir, sætstykker, forlæg m.m. (5). En samling sætstykker og forlæg heriblandt sætstykke til 'Melodien der blev væk' Århus teater, af ubekendt kunstner, olie på papir, usign. 52x70 cm. Med rifter langs kant. Uindrammede (5) Varenr: 4464263 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 16:41:26 DKK 300
 Birger Th. Hansen f. 1940. Vinterlandskab med gående herre i baggrunden solnedgang.
Birger Th. Hansen f. 1940. Vinterlandskab med gående herre i baggrunden solnedgang.. Birger Th. Hansen f. 1940. Vinterlandskab med gående herre i baggrunden solnedgang. Olie på lærred. Sign. Birger. 60 x 80 cm. (63 x 83 cm). Varenr: 4479157 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 16:41:56 DKK 300
To prydglas af krystalglas, rigt prydet med slibninger (2).
To prydglas af krystalglas, rigt prydet med slibninger (2).. To prydglas af krystalglas, rigt prydet med slibninger, initialer og årstal. C.A. 14. - 11 - 09. og F.A. 1875 28 Maj 1900. H. 25 cm H. 18 cm. (2). Varenr: 4480060 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 16:42:03 DKK 300
J. Hesselberg 20. årh. Kystparti med hus.
J. Hesselberg 20. årh. Kystparti med hus.. J. Hesselberg 20. årh. Kystparti med hus, olie på masonitplade. Sign. J. Hesselberg. 42 x 51 cm (51 x 61 cm). Varenr: 4479170 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 16:42:12 DKK 300
Marokkansk Berbertæppe, 200x165 cm
Marokkansk Berbertæppe, 200x165 cm. Marokkansk Berbertæppe, uld på uld, 200x165 cm. Varenr: 4246676

DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 16:42:20 DKK 2.500
Lommeure: Spindelur, Waltham samt 2 dameure, .(4)
Lommeure: Spindelur, Waltham samt 2 dameure, .(4). Lommeure: 1. Spindelur fra slut 1800`tal, i sølv, uret gået og nøgle medføgler. 1. Waltham Mass. nr. 2703651 i sølv uret gå, og nøgle medfølger. 1. Dame lommeue af sølv med nøgle, uret gå, og nøgle medfølger. 1. Dame lommeur i sølv, uret gå. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4496632 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 16:43:00 DKK 425
Samling ældre spindel lommeure.
Samling ældre spindel lommeure.. Samling ældre spindel lommeure. 1.George Prior spindel lommeur, mangler dog viserne. 2. andre spindel lommeure. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4497227 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 16:43:00 DKK 325
Skål på fot Gustaf Möllenborg Stockholm 1854
Skål på fot Gustaf Möllenborg Stockholm 1854. SKÅL på fot, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1854, höjd ca 29, diameter 32 cm, vikt ca 925 g Varenr: 4497432 DKK 3.034 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-12-2016 16:44:00
Se mere
Ring und Ohrringe in Gold mit Saphiren und Brillanten ( 3 )
Ring und Ohrringe in Gold mit Saphiren und Brillanten ( 3 ). Ring und Ohrstecker gefertigt aus 14kt. Gelbgold, gepunzt, Ohrmuttern aus Metall, besetzt mit insgesamt 9 Diamanten im 8/8- und Brillantschliff von total ca. 0.09 ct. Farbe: Wesselton - Crystal ( H - J ), Reinheit: SI1 - P1 und 2 Saphiren im Ovalschliff von ca. 4,9 x 3,4 mm, Ringgröße ca. 56, D. ... Varenr: 4497632 DKK 2.232 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 09-12-2016 16:45:00 DKK 1.339
Anderssons Design. Svensktillverkade ljusstakar i svensk design (13)
Anderssons Design. Svensktillverkade ljusstakar i svensk design (13). Anderssons Design. Svensktillverkade ljusstakar i svensk design. Laserskuren lackad metall. Parti bestående av: 'Cirklar' ljusstake i trä, 10-ljus, Diam: 30 cm. 2 st. 'Starraise', 1-ljus, röd blank lack, H: 23 cm. 'Rocklight', svart struktur pulverlack, Diam: 15 cm. 2 st. 'Lily Light, ... Varenr: 4466013

DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 09-12-2016 16:46:00 DKK 228
Vas Wärff
Vas Wärff. GÖRAN WÄRFF, "Champagnefrukost", vas, Kosta Boda, graverad dekor av figurscen, signerad Kosta Boda G Wärff, gravör Jim Johnsson, höjd ca 24, längd 32 cm Varenr: 4497433 DKK 1.138 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-12-2016 16:48:00
Se mere
Pendel i industrielt design. Krom
Pendel i industrielt design. Krom. Pendel i industrielt design udført i krom. 100 cm. kæde, som kan afkortes. Lampen kan tiltes og måler 45x46 cm. Fatning: E27 (pærer medfølger ikke) Leveres i originalt emballage i målene: 51x40x51. Varenr: 4412806

DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 09-12-2016 16:51:00 DKK 2.500
Lysekrone med prismer.
Lysekrone med prismer. . Lysekrone af bronzeret malm med prismer. 8 lyskilder. H. 70 cm., Ø. ca. 55 cm. Fremstår med alm. let alders/brugspræg. Varenr: 4426071 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 16:51:00 DKK 300
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse Ø 45 mm og lænke af poleret stål. Drejbar lynette med minut inddeling. Urskive med tachymeter skala, permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, datoviser, vandtæt til 100 m. Manual og boks medfølger. Varenr: 4501019

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2016 16:53:00 DKK 1.700
Herluf Jensenius. Aluminia børnehjælpfigurer af fajance (3)
Herluf Jensenius. Aluminia børnehjælpfigurer af fajance (3). Herluf Jensenius 1888-1966. Aluminia børnehjælpfigurer af fajance. 'Fætter og Kusine' nr. 2328 & 2284 samt 'Skovserpige' nr. 2390. Tegnet af Herluf Jensenius og modelleret af Hans Henrik Hansen. Fremstillet af Aluminia. 1. sortering (3) Varenr: 4497718 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 16:56:00 DKK 325
Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, figurkompositioner (2)
Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, figurkompositioner (2) . Figurkompositioner af Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, sign. Onofri, 30x30 cm. U.R. (2) Varenr: 4490081 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2016 16:57:00 DKK 300
Frodo Mikkelsen, akryl på lærred, 'Dans med orange måne i ryggen' (cd)
Frodo Mikkelsen, akryl på lærred, 'Dans med orange måne i ryggen' (cd). 'Dans med orange måne i ryggen' af Frodo Mikkelsen f. 1971, akryl på lærred, sign. på bagsiden, 'Dans med orange måne i ryggen' af Frodo Mikkelsen-2008, 74x63 cm. (76x66 cm). Varenr: 4497969 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2016 16:57:00 DKK 925
Stor industriel pendel
Stor industriel pendel. Stor industriel pendel med skærm af sort emalje. Bundplade af glas, fremstår med afslag og rust. H. 74 cm, Ø 55 cm. Monteret med fatning. Varenr: 4487413 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2016 16:58:00 DKK 550
Stolar, 2 st, nyrokoko, 1800-tal (2)
Stolar, 2 st, nyrokoko, 1800-tal (2). Stolar, 2 st, nyrokoko, 1800-tal. Mahogny samt valnöt. Ballongryggar, svängda ben. Stoppade samt klädda sitsar. Repor. Varenr: 4459646 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 09-12-2016 17:00:00 DKK 228
Peter Løvig Nielsen, sideboard 1 par
Peter Løvig Nielsen, sideboard 1 par. PETER LØVIG NIELSEN, sideboard, 1 par, Danmark 1960-tal, teak, mässing, höjd 71, längd 120 cm/st Varenr: 4497434 DKK 11.377 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-12-2016 17:00:00
Se mere
Figursyet pels af mahogny mink ca str 36-38
Figursyet pels af mahogny mink ca str 36-38. Figursyet pels af mahogny mink, front med knaplukning og stiklommer. Mærket Kirsten stampe. Længde 85 cm ærmer 55 cm, ryg / bryst 49 cm. ca str 36-38. Med brugsspor. Varenr: 4495882 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 09-12-2016 17:03:00 DKK 450
CG Design. Et par puder betrukket med læderfelter fra Syverstole af Arne Jacobsen. (2)
CG Design. Et par puder betrukket med læderfelter fra Syverstole af Arne Jacobsen. (2). CG Design. Et par puder betrukket med læderfelter fra Syverstole af Arne Jacobsen, bagsider med bomuld. 40 x 40 cm. (2) Varenr: 4497175

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 17:03:02 DKK 375
HOLLANDKRAFT Kompressoranlage 50L
HOLLANDKRAFT Kompressoranlage 50L. HOLLANDKRAFT Kompressoranlage MY2055/88 , Mit Betriebsanleitung und Teileliste. Bis 8 bar, 220 Volt, Zubehör. Lauritz.com nicht die Funktionalität. Varenr: 4456319

DKK 1.860 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 17:04:00 DKK 1.116
Bordspendyl gustaviansk stil
Bordspendyl gustaviansk stil. BORDSPENDYL, 1900-talets början, gustaviansk stil, röd sten, dekordelar i mässing, urtavla med arabiska siffror, höjd ca 45, 27x10, pendel och nyckel finns Varenr: 4497435 DKK 1.138 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-12-2016 17:04:00
Se mere
Stor samling gräddkannor samt sockerskålar, ca 30 st (30)
Stor samling gräddkannor samt sockerskålar, ca 30 st (30). Stor samling gräddkannor samt sockerskålar, ca 30 st. Klarglas samt färgat glas. Nagg kan förekomma. Varenr: 4394374 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 09-12-2016 17:05:00 DKK 228
Dolkar samt skallra, Afrika, 3 delar
Dolkar samt skallra, Afrika, 3 delar. Dolkar, 2 st. Varav en med skuren dekor av huvud med två ansikten. Skallra, brons. Afrika. Dolkarnas längd 38 respektive 29,5 cm Varenr: 4483735 DKK 1.138 SE, Stockholm, Slakthusgatan 09-12-2016 17:05:00 DKK 228
To store industrielle pendler (2)
To store industrielle pendler (2) . To store industrielle pendler med skærme af sort emalje. Fremstår med afslag og rust. H. 74 cm, Ø 52 cm. Monteret med fatning. (2) Varenr: 4488295 DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2016 17:06:00 DKK 450
Persisk Keshan tæppe, 415X300 cm.
Persisk Keshan tæppe, 415X300 cm.. Persisk Keshan tæppe, central Persien. Uld på bomuld. Rigt dekoreret med Shah Abbas design, blomster, ranker og bladværk på rød bund. 415X300 cm. Varenr: 4499864

DKK 6.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 17:06:00 DKK 4.800
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 406  >>