Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 328  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Niels Bjørndahl. Akryl på voksdug. Komposition
Komposition, af Niels Bjørndahl, født 1974. Akryl på voksdug. Usign. 85 x 278 cm. Snavset, enkelte mindre huller.
Varenr: 4894104
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2018
15:06:00
Olle Baertling färgserigrafi
OLLE BAERTLING (1911-1981): Aradi, 1965, stämpelsignerad Baertling, Baertling Foundation, numrerad 4/17, färgserigrafi, bladstorlek 35x19 cm, nr 29 i mappen The Angles of Baertling
Varenr: 4893535
DKK 4.633 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-01-2018
15:07:00
Se mere
Per Eli. Komposition, akryl på lærred
Komposition af Per Eli (f. 1957), akryl på lærred, sign. Per Eli. 100 x 80 cm. (104 x 84 cm.) Læs kunstnerprofil her
Varenr: 4747952
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2018
15:07:39
DKK 4.200
Professionel køkken / restaurant buffet til kolde retter, model SBM4
Professionel køkken / restaurant buffet til kolde retter, sider af bemalet og lamineret plade, bordplader er broget marmor, kumme af metal, monteret med hjul og el. Termostat med 5 trin. Enkelte kantiner medfølger. Fremstillet af Çözüm Mutfak AS, model SBM4. H. 89/133. L. 150,5 D.89 cm. ...
Varenr: 4882087
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-01-2018
15:09:00
Diverse danske bestikmønstre af sølv (24)
Diverse danske bestikmønstre af sølv samt Svend Toxværd servietring. Vægt 893 gram eksklusiv knive. (24)
Varenr: 4892761
DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-01-2018
15:10:00
DKK 1.700
Charles Eames. Kontorstol i læder, model EA-117
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol. Nyeste generation med krom-ring. Model EA-117 med stel af forkromet aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul, betræk af læder. Vippefunktion, højdeindstillelig med gaspatron. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med minimale brugspor.
Varenr: 4884243
DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 22-01-2018
15:10:00
DKK 6.800
Vintage Omega Seamaster 30, herrearmbåndsur
Vintage Omega Seamaster 30, ref. herrearmbåndsur i urkasse af forgyldt stål med lys urskive med logo, stregindex, time- og minutmarkeringer samt tre visere. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk. og er monteret med lænk af forgyldt stål. Ø: 35 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men ...
Varenr: 4892735
DKK 2.600 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-01-2018
15:10:04
Outfit. Loungesæt.
Loungesæt fra Outfit bestående af en tre-pers. sofa, to lænestole samt et sofabord af beige rattan med aluminiums stel. Mål. tre personers sofa: L.187, H.73, D.63 cm Bord: L.100, B.60, H.35 cm Lænestol: B.76, H.73, D.63 cm I original emballage.
Varenr: 4892987

DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2018
15:11:00
DKK 3.200
Flemming Bo Hansen for Rosendahl. Digital dame armbåndsur, model 'Watch II'
Rosendahl. Digital dame armbåndsur, model 'Watch II' 43129. Design: Flemming Bo Hansen. Æske og emballage medfølger.
Varenr: 4864630

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-01-2018
15:11:30
Skænk af fyrretræ, 1800-tallets slutning
Skænk af (afsyret) fyrretræ, 1800-tallets slutning. Front med 2 fyldningslåger, 2 skuffer og drejede søjler. Låger udskårne med blomster i skønvirkestil. Drejede forben. Brugs- og alderspræg. H.92. D. 57. B. 125 cm.
Varenr: 4893824
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2018
15:12:00
Ubekendt maler, 1900-tallet. Vinterlandskab. Olie på lærred
Vinterlandskab med hestevogn og stynede træer, af ubekendt maler, 1900-tallet. Olie på lærred. Sign. F. Nielsen 1958. 42 x 53 cm. (55 x 66 cm.)
Varenr: 4871343
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-01-2018
15:13:12
Jagthorn af messing, Fürst-Pless m.m. (3)
Jagthorn af messing, det største mærket Fürst-Pless. L.20, 28, 34 cm. alle med brugsspor og buler.
Varenr: 4893633

DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2018
15:14:00
Omega Geneve
OMEGA, Genève, armbandsur, stål, 1970-tal, manuellt uppdrag, plexiglas, refnr: 135041, verknr: 31699633, cal: 601, läderarmband ej original, diameter 34 mm
Varenr: 4893536
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-01-2018
15:14:00
Se mere
Kaare Klint, safaristol af ask / kanvas og læder
Kaare Klint (1888-1954), Safaristol med stel af asketræ, sæde og ryg udspændt med kanvas, armlæn og stropper af kernelæder. Formgivet 1933. Fremstillet hos Rud. Rasmussens Snedkerier. Brugs- og aldersspor, herunder skjolder. Uoriginal hynde med kanvas. H. 80. B. 57 cm.
Varenr: 4894074
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2018
15:15:00
DKK 1.200
Italiensk design, kommode og to sengeborde kirsebær (3)
Italiensk design fineret med kirsebærtræ, kommode med let buet front og 5 skuffer, top med matteret glasplade h.80 x 125 x d.56 cm, par sengeborde i samme stil hver med tre skuffer og glasplade h.52 x 52 x d.46 cm. Brugsspor, enkelte mærker/ridser, én lille glasplade med kantafslag.
Varenr: 4893892
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2018
15:15:07
DKK 700
Dansk møbelproducent. To lænestole i brunt læder(2)
Dansk møbelproducent. Par lænestole betrukket med patineret, knapsyet brunt læder. Den ene monteret på drejelig fempasfod af metal, den anden med runde ben af bejdset bøg. H. 40/69 cm, B. 85 cm, samt H. 40/96 cm, B. 86 cm. Fremstår med brugsspor, nogle krakeleringer og ridser. Den højrygget stol ...
Varenr: 4891845
DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 22-01-2018
15:16:00
A2 Designers. SPIN / CANDELABRA. Sara Larsson. Kandelabre, hvidlakeret metal & MDF i org. kasser (2)
A2 Designers. SPIN / CANDELABRA. Sara Larsson. Skulpturelle kandelabre m/ hver fire lys - adventsstage, hvidlakeret metal & MDF i org. kasser, H. 25 cm, 27 x 27 cm. Kasser m/ håndteringsmærker. Fremstår ubrugte. NB det første foto er et modelfoto. (2)
Varenr: 4867727
15:16:00
Loose brilliant cut diamond 0.78ct
Loose brilliant cut diamond 0.78ct Colour: (J) Crystal Clarity: P1
Varenr: 4816529
DKK 6.699 BE, Antwerpen 22-01-2018
15:17:00
DKK 2.419
Skænk i engelsk stil med blyindfattede ruder, egetræ
Skænk af egetræ med udskæringer, engelsk stil, øverst låger med blyindfattede ruder, hvorbag hylder, nederst 3 små låger med små rum, greb og beslag af messing, 1 nøgle. Stemplet på bagsiden Reprodux, England, H. 140 cm. L. 161 cm. D. 30 cm. Brugsspor samt afslag på udskæring på hjørne ...
Varenr: 4893737
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2018
15:17:28
Dukkevogn fra 1950'erne samt 5 dukker og plysbamse
Dukkevogn af bemalet træ, med kaleche, stel af bemalet jern. Fra 1950`erne. 5 ældre dukker, af plast og komposit, samt plysbamse medfølger. Dukker fremstår med kraftige brugsspor.
Varenr: 4890499
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-01-2018
15:17:57
Eileen Gray. Et par justérbare sideborde, model E 1027 (2)
Eileen Gray 1878-1976. To justérbare sideborde, model E 1027. Stel i forkromede stålrør. Bordplade af klar krystal glas. Formgivet 1927. Fremstillet hos ClassiCon. Mrk. herfra samt stemplet på stel med ID nr. NB: Bemærk arkivfotos. Bordene fremstår ubrugt i original emballage. (2)
Varenr: 4848604
DKK 11.000 DK, Kolding, Trianglen 22-01-2018
15:18:00
DKK 8.600
Kjøbenhavns Porcellains Maleri. Kaffeservice af porcelæn (14)
Kjøbenhavns Porcellains Maleri. Kaffeservice af porcelæn i forskellige farver og med guldstaffering. Består af 5 kaffekopper med 6 underkopper, 1 kaffekande, 1 flødekande, 1 sukkerskål med låg. Afslag på fod på sukkerskål og microchip på 1 underkop. (14)
Varenr: 4894360
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2018
15:18:06
DKK 500
Samling bordplader, samt cafébordben af metal (10)
Samling på 9 bordplader, samt cafébordben af sortlakeret letmetal metal. Kvadratiske og runde plader. Brugsprægede. H. ben 72,5 cm. Plader 80 x 80 og Ø 90 cm. (10)
Varenr: 4894050
15:19:00
Johannes Foersom & Peter Hiort-Lorenzen. Par Flamingo armstole, model EJ 205 (2)
Johannes Foersom & Peter Hiort-Lorenzen. Par Flamingo armstole med original skal polstret med cognacfarvet læder på drejbar firpasfod i stål. Formgivet 2002. Fremstillet hos Erik Jørgensen, model EJ 205. Professionel eftermonteret med stel fra anden producent. Fremstår med minimale brugsspor....
Varenr: 4885784
DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 22-01-2018
15:19:00
DKK 4.800
Brillantcollier i 750/- guld
Brillantcollier i 750/- guld Kasselås med sikkerhedslukning Prydet med: 25 brillanter, på ca. 3.20 ct. i alt De enkelte brillanter har en caratvægt på ca. 0.05 ct. - 0.20 ct. Klarhed ca. VVSI - SI Farve ca. Top Wesselton - Wesselton (F - H) Vægt ca. 54 gram, collierlængde ca. 39,5 ...
Varenr: 4869836
DKK 40.194 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-01-2018
15:19:29
DKK 10.421
Ring in 18k gold with diamonds 0.73ct
Ring in 18k white rhod gold with single cut diamonds 0.73ctClarity:SIColour:(F-G) Top WesseltonSize:55/17.5Weight: 9.3g
Varenr: 4864255

DKK 11.165 BE, Antwerpen 22-01-2018
15:20:00
DKK 1.675
Fire orientalske tæpper, Hamadan, Beluch og Afghan. (4)
Fire orientalske tæpper, Hamadan, Beluch og Afghan.. 200x130 cm. 145x98 cm.96x44cm. 80x48 cm.(4)
Varenr: 4862207
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2018
15:20:10
Spisebord af teak, hollandsk udtræk, 1950'erne
Spisebord af fineret teak, monteret med hollandsk udtræk, 1950'erne. H. 73, 85 x 85 cm. Total længde, 150 cm. Enkelte mærker og skrammer.
Varenr: 4892999
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2018
15:21:00
DKK 650
Martina Clason färglitografi
MARTINA CLASON (född 1938): "Orbetello", signerad Martina Clason, 71/100, färglitografi, ca 59x53 cm
Varenr: 4893537
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-01-2018
15:21:00
Se mere
Gerard van de Berg. Hvilestol med en tilhørende fodskammel, Racing Green læder (2)
Gerard van de Berg. Hvilestol med en tilhørende fodskammel. Model Loge, betrukket med alm. patineret, Racing Green læder, ben af forkromet stål. Formgivet i 1989. Fremstillet hos Montis. (2)
Varenr: 4875675
DKK 9.000 DK, Kolding, Trianglen 22-01-2018
15:22:00
DKK 1.200
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 328  >>