Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 357  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Afrikanske masker/figurer, udskåret i træ (2)
Afrikanske masker/figurer, udskåret i træ (2). Afrikanske masker/figurer, udskåret i træ. H. 20-60 cm. (2) Varenr: 3849472 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-05-2015 20:21:00 DKK 300
'Bernstorff', tre serveringsdele af sølv (3)
'Bernstorff', tre serveringsdele af sølv (3). 'Bernstorff', tre serveringsdele af sølv. L. 20,5-25 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 3850106 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:21:00 DKK 525
Enoch Woods: Middagsservice (132)
Enoch Woods: Middagsservice (132). Enoch Woods: Middagsservice. Bestående af; 49 middagstallerkener Ø 23 cm. 64 frokosttallerkener Ø 19,5 cm. 19 sidetallerkener Ø 17 cm. Fremstår med brugsspor enkelte med krakeleringer overordnet sidetallerkener. (132) Varenr: 3845608 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:21:00 DKK 550
Carl Fischer. Opstilling med flasker, krukker og bøger på et bord. cd
Carl Fischer. Opstilling med flasker, krukker og bøger på et bord. cd. Carl Fischer 1887-1962. Opstilling med flasker, krukker og bøger på et bord. Olie på plade. Sign. Carl Fischer. 42 x 54 cm. (50 x 61) Varenr: 3850384 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:21:00 DKK 4.000
Danmark 500 kroner 1931
Danmark 500 kroner 1931. Danmark 500 kroner 1931. Kvalitet meget fin 01. Varenr: 3368836 DKK 8.000 DK, Aalborg, Nibevej 28-05-2015 20:21:00 DKK 6.200
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, model CH-103, vegetabilsk læder.
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, model CH-103, vegetabilsk læder.. Hans J. Wegner 1914-2007. Fritstående tre-pers. sofa, model CH-103, meder og synlig ramme af rustfrit stål, fuldpolstret med vegetabilsk læder med let naturlig begyndende patinering. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, med mærke herfra. L. 218 cm. D. 77 cm H. incl ryghynde 72 cm. Fremstår med ... Varenr: 3844438 DKK 50.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:21:00 DKK 38.000
Hans Christian Rylander, olie / akryl på lærred, komposition
Hans Christian Rylander, olie / akryl på lærred, komposition . 'Kronprinsen og venner' komposition af Hans Christian Rylander (f. 1934), olie / akryl på lærred, signeret monogram & på bagsiden Hans Christian Rylander 2012-14. 116 x 89 cm. (120 x 93) Hans Christian Rylander fremstod fra begyndelsen som et koloristisk talent. Tidligt udviklede han ... Varenr: 3551163 DKK 25.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-05-2015 20:22:00 DKK 10.000
Solitaire brillantring af 14 kt. guld -  0.50 ct.
Solitaire brillantring af 14 kt. guld - 0.50 ct.. Solitaire brillantring af 14 kt. guld, prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.50 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: P1. Vægt ca. 4,6 gr. Ringstr. 49/15,5. Varenr: 3745977 DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:22:00 DKK 8.000
Lounge sofa fra Summer serien fremstillet hos Alberta, Made in Italy
Lounge sofa fra Summer serien fremstillet hos Alberta, Made in Italy. Lounge sofa fra Summer serien fremstillet hos Alberta, Made in Italy. Klassisk reduceret formgivning. Bærende struktur af massivt træ beklædt med fløjsagtig polyamid. Fjedring bestående af Nosag-remme. Rygpuder af gåsedun og polyurethanskum, betræk af bomuld; siddepuder af gåsedun og ... Varenr: 3836009 DKK 7.456 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-05-2015 20:22:00 DKK 5.964
Samling øreringe med ædelsten - to stativer og 48 par øreringe (50)
Samling øreringe med ædelsten - to stativer og 48 par øreringe (50). Samling øreringe af hhv. sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebne onyx, ametyster, kvarts, perler etc. H: 7-55 mm. Endvidere to stativer af sort lakeret metal. (48 par øreringe og to stativer) Varenr: 3839408

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-05-2015 20:22:00 DKK 1.900
Stort spisebord med stel af jern, egetræ.
Stort spisebord med stel af jern, egetræ. . Stort spisebord med plade af egetræ, kant af jern, monteret med fransk stel af støbejern fra 1920'erne. L. 238 cm B. 107 cm H. 76 cm. Stel fremstår modificeret, brugspatina. Dette er en del af Lauritz.com - Vejles temaauktion 'vintage industrial' Varenr: 3825887 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:22:00 DKK 5.000
Poul Henningsen. PH 4,5/3 udendørslampe med skærm af patineret kobber.
Poul Henningsen. PH 4,5/3 udendørslampe med skærm af patineret kobber. . Poul Henningsen. PH 4,5/3 udendørslampe med skærm af patineret kobber. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med patina. Nye sikkerhedsskruer medfølger. Varenr: 3841093 DKK 3.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-05-2015 20:23:00 DKK 2.900
Diamond pendant, approx. 0.72ct.
Diamond pendant, approx. 0.72ct.. Diamond pendant in David star shape approx. 0.72ct. 18kt. white gold, hallmarked 750. Star David adorned with 48 single-cut-round diamonds total approx. 0.72ct. colour: Top Wesselton - Wesselton (G-H). clarity: VS1-VS2 Cut: Good. Very good brilliance. Total weight: 8.57 gr. Pendant ... Varenr: 3841195 DKK 5.592 BE, Antwerpen 28-05-2015 20:23:00 DKK 2.982
Tag Heuer 'Link Senna'. Herrechronograf i stål, limiteret udgave
Tag Heuer 'Link Senna'. Herrechronograf i stål, limiteret udgave. Herrearmbåndsur fra Tag Heuer, model Link Senna, ref.nr.: CT5114, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, justerbar lynette, safirglas, monteret med stållænke, automatisk urværk. Ø. 41 mm. Fremstår med... Varenr: 3819982 DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:23:00 DKK 10.000
Rasmus Nellemann. Komposition, radering (cd)
Rasmus Nellemann. Komposition, radering (cd). Komposition af Rasmus Nellemann (1923-2004), radering nr. 446/600, sign. Rasmus Nellemann samt dateret 1982. 54 x 64 cm. Uden ramme. Varenr: 3832628 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:23:00 DKK 325
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2442
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2442 . Børge Mogensen. To- pers. sofa med ben af egetræ, betrukket med sort læder, H. 78 L. 148 sædehøjde 44 cm. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2442. Fremstår nybetrukket hos prof. møbelpolstrer. Varenr: 3836517 DKK 25.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-05-2015 20:23:00 DKK 20.000
Väggur, gustaviansk stil
Väggur, gustaviansk stil . Väggur, gustaviansk stil i mässing. Krönande pilkoger, lagerbukett och lågor, nedtill girlanger och bockhuvud. H: 52 cm. Varenr: 3846060 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-05-2015 20:23:00 DKK 242
Model af motor
Model af motor. Model af encylindret motor med mekaniske dele samt svinghjul. H. 13 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Lauritz.com garantere ikke for fejl eller mangler. Varenr: 3847597 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:23:00 DKK 1.250
Diamantring af platin, i alt ca. 0.50 ct
Diamantring af platin, i alt ca. 0.50 ct. Moderne diamantring udført i 900 platin, prydet med 22 baguetteslebne diamanter, i lat ca. 0.50 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS1-VS2. Vægt ca. 5,9 gr. Ringstr. 53/16,8. Varenr: 3850026 DKK 9.500 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:23:00 DKK 7.600
Skåp, klätt med 'Nordens Flora', Arne Bruk 1900-talets första hälft
Skåp, klätt med 'Nordens Flora', Arne Bruk 1900-talets första hälft . Skåp, klätt med 'Nordens Flora', 1900-talets första hälft Skåp Skåp, klätt med 'Nordens Flora', 1900-talets första hälft. Etikettmärkt. Front med 4 st skåpsdörrar insida med hyllplan. Höjd 81,5 cm, bredd 185 cm, djup 42 cm. 4 st nycklar medföljer. Något åldersrelaterat slitage. Varenr: 3848782 DKK 6.453 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-05-2015 20:23:00 DKK 1.331
Marc Newson. Gulvlampe, model Helice
Marc Newson. Gulvlampe, model Helice. Marc Newson. Gulvlampe af aluminium, model Helice. Formgivet i 1992 for Flos. H. ca 200 cm, diam. 30 cm. Lysdæmper på ledning. Defekt top. Varenr: 3841348 DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:23:24 DKK 1.550
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3840164 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-05-2015 20:24:00 DKK 825
Hans Sandgren Jakobsen, SIS skamler (6)
Hans Sandgren Jakobsen, SIS skamler (6). Hans Sandgren Jakobsen, SIS skamler af rødt plast. H. 43 cm. Fremstår med slitage, skrammer og tuschstreger. (6) Varenr: 3846860 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-05-2015 20:24:00 DKK 300
Par lænestole i Chesterfield form (2)
Par lænestole i Chesterfield form (2). Par lænestole i Chesterfield form, monteret med læder, sømbeslået og knapsyet; løse hynder i sæde, ben af mørklakeret træ, B. 100, D. 90 cm. Fremstår med spor af røg. (2) Varenr: 3847062 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-05-2015 20:24:00 DKK 1.800
Sjælden plakat, 'Midt-Jylland. Det dejlige ferieland', midten af 1900-tallet
Sjælden plakat, 'Midt-Jylland. Det dejlige ferieland', midten af 1900-tallet. Sjælden turistplakat, 'Midt-Jylland. Det dejlige ferieland' tegnet af ubekendt kunstner for Lockeys Reklamebureau, blandet tryk (litografisk og offset), tryksign. Sv. Aa. Hvid, midten af 1900-tallet. 99 x 62 cm. Uden ramme. Fremstår med minimale håndteringsmærker. Varenr: 3848451 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:24:00 DKK 500
Ihreborn soffa
Ihreborn soffa. DAN IHREBORN (samtida), soffa, för Legend Swedish Interiors, klädsel i mörktbrunt läder, längd ca 220, höjd 39 cm Varenr: 3849062 DKK 8.066 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-05-2015 20:24:00
Se mere
Andreas Schulenburg, mixed media på papir, komposition, cd
Andreas Schulenburg, mixed media på papir, komposition, cd. Komposition, af Andreas Schulenburg (f. 1975). Mixed media på papir. Usign. 76 x 99 cm (81 x 104 cm) Se alle auktionerne her Varenr: 3816325 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:24:00 DKK 825
ego Professional. Sæt med glatte- og krøllejern. (2)
ego Professional. Sæt med glatte- og krøllejern. (2). ego Professional. Sæt med glatte- og krøllejern. Glattejern model 'Therapy' samt krøjllejern model 'Twist'. Fremstår ubrugt i originalemballage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3849256 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-05-2015 20:24:00 DKK 375
Schuco. Mekanisk trafikbetjent, 'Flic 4520'
Schuco. Mekanisk trafikbetjent, 'Flic 4520' . Schuco. Mekanisk trafikbetjent, 'Flic 4520' af bemalet blik. Optræksnøgle medfølger, ligger i org. emballage. 'Made in U.S.-Zone Germany'. H. 12,5 cm. Original emballage medfølger. Fremstår med få brugsspor. Fungerer, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3843535 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-05-2015 20:24:00 DKK 1.550
Hans J. Wegner. Seks savbukkestole af teaktræ, model CH-29. (6)
Hans J. Wegner. Seks savbukkestole af teaktræ, model CH-29. (6) . Hans J. Wegner 1914-2007. Seks savbukkestole af teaktræ, sæder betrukket med stof, H. 82 cm sædehøjde 44,54 cm. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH-29, med mærke herfra. Fremstår med alm. brugsspor. (6) Varenr: 3705662 DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:24:00 DKK 16.000
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 357  >>