Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 362  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Arne Jacobsen. Seks Grand Prix stole, model 3130, sort læder (6)
Arne Jacobsen. Seks Grand Prix stole, model 3130, sort læder (6) . Arne Jacobsen 1902-1971. Seks stole model 3130 (Grand Prix) betrukket med sort læder, stel af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår professionelt nybetrukket med sort læder. Professionel sælger yder 2 års garanti på polstring fra hammerslag (6) Se varenummer 4687173. ... Varenr: 4646714 DKK 18.000 DK, Kolding, Trianglen 02-07-2017 15:21:00 DKK 11.000
Håndvask af natursten, 'Senza'
Håndvask af natursten, 'Senza'. Håndvask af natursten, 'Senza' i farven beige travertine. Mål: 60 x 50 x 10 cm. Materiale: Italiensk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Varenr: 4642178

DKK 3.800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 15:28:34 DKK 300
Gino Serverini Internationell grafik
Gino Serverini Internationell grafik. GINO SEVERINI (1883-1966): ''Le Cycliste'', signerad Gino Serverini, 41/150, litografi, blindstämpel L'Oeuvre Gravée, bladmått ca 50x65 cm, bildmått ca 38,5x55,5 cm Varenr: 4704864 DKK 11.472 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-07-2017 15:30:00
Se mere
Fisketelt, 1 pers.
Fisketelt, 1 pers.. 1 pers. telt, perfekt til fisketure. Varenr: 4663820

DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 15:30:05 DKK 300
Bang & Olufsen. Væghængt stander til fladskærms tv samt to plader til ophæng (3)
Bang & Olufsen. Væghængt stander til fladskærms tv samt to plader til ophæng (3). Bang & Olufsen. Væghængt stander til fladskærms tv H. 66 cm. Samt to plader til ophæng. Fremstår med brugsspor. Bagplade til ophæng mangler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3) Varenr: 4678210 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 15:30:21 DKK 300
Jasper Morrisson for Rado. Herrearmbåndsur
Jasper Morrisson for Rado. Herrearmbåndsur. Jasper Morrisson for Rado. Herrearmbåndsur. Sort keramisk urskive med digital datovisning. Urkasse B. 31mm. Lænke med foldelås af keramik og titanium. Quartzværk, vandtæt til 30m. Varenr: 4670376

DKK 11.600 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 15:37:13 DKK 2.600
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.. Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier af sortgrundet træ, plexiglas, langt "plante"bord og to skamler" medfølger. Tag med tagpap, 4 hjul m/bremser, to skydedøre. Mål: Højde 245 cm (inkl.hjul) x Bredde 180 cm x Dybde 130 cm. Leveres i 7 kasser: 195x221x8,5 cm - 46 kg + 128x221x8,5 cm ... Varenr: 4632657

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 15:37:31 DKK 850
René Roalf. Sted i Grækenland. Fotografi 1/10
René Roalf. Sted i Grækenland. Fotografi 1/10. Sted i Grækenland af René Roalf (f. 1962). Digital farvefotografi, inkjet på velvet fine art paper 1/10. Sign.og dat. René Roalf 2017. 48 x 33 cm (59,5 x 44,5 cm). Prisbelønnet kunstfotograf René Roalf med Kunstnernes Påskeudstilling i 1989 bag sig og en del danske og udenlandske udstillinger ... Varenr: 4649968

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 15:40:00 DKK 300
Byrå i gustaviansk stil
Byrå i gustaviansk stil. BYRÅ, 1900-talets början, sengustaviansk stil, fanérad i bonad björk, beslag i mässing, 3 lådor, kannelerade sidor, höjd 80,5, 92x46 cm Varenr: 4704865 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 02-07-2017 15:40:00
Se mere
Zehn Konferenzstühle von Brunner (10)
Zehn Konferenzstühle von Brunner (10). Zehn Konferenzstühle von Brunner. Modelle 1330. Design von Roland Schmidt, LSS designer Design. Gestell Rundstahlrohr, glanzverchromt. Sitzschalen aus Buchenformholz. Verschiedene Farben und Polster. Maße: H. 86,5 cm, B. 50 cm, T. 57 cm, SH. 45 cm. Ausstellungsstück, mit Gebrauchsspuren. (10) Varenr: 4687383 DKK 1.859 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-07-2017 15:45:40 DKK 335
Camille Bryen Internationell grafik
Camille Bryen Internationell grafik. CAMILLE BRYEN (1907-1977), "Graphie Céleste'', signerad och numrerad Bryen 77/120, blindstämpel L'OEUVRE GRAVÉE, etsning, ca 29x23,5 cm; oramad Varenr: 4704866 DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-07-2017 15:50:00
Se mere
Konvolut Sammel-Fingerhüte (12)
Konvolut Sammel-Fingerhüte (12) . Konvolut Sammel-Fingerhüte gefertigt aus Porzellan und Cloisonné. Die Fingerhüte befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen, der blau staffierte Porzellanfingerhut besitzt einen Riss. (12) Varenr: 4569846 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 02-07-2017 15:55:00 DKK 297
Håndvask af natursten, 'Grazioso'
Håndvask af natursten, 'Grazioso'. Håndvask af natursten, 'Grazioso', i farven Beige Marble. Mål: 44 x 44 x 15 cm. Varenr: 4676434

DKK 3.800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 15:56:00 DKK 300
Søjlevask af natursten, 'Serenade'
Søjlevask af natursten, 'Serenade'. Søjlevask af natursten, 'Serenade', i farven beige marble. H: 84, Ø37 cm, Dybde 45 cm. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Varenr: 4676433

DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 15:57:00 DKK 550
Kerstin Hörlin-Holmqvist 1 par fåtöljer
Kerstin Hörlin-Holmqvist 1 par fåtöljer. KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, "Skrindan", fåtöljer, 1 par, formgivna 1963, brunbetsad bok, lösa sitt- och ryggkuddar klädda i bredrandig manchester, höjd ca 80, bredd 73, sitthöjd 40 cm Varenr: 4704867 DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-07-2017 16:00:00
Se mere
Jagtgevær, Made Italy s/s i kal. 12/70.
Jagtgevær, Made Italy s/s i kal. 12/70.. Jagtgevær, Made Italy s/s i kal. 12/70. TL 113 cm. LL 70,5 cm. Våbennr. 145185. Spejlblank i løbene. Single trigger. Graveringer. Fremstår uden brugspræg. Jagttegn kræves. Varenr: 4705345 DKK 8.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2017 16:00:00 DKK 3.100
Spisebord af lakeret træ
Spisebord af lakeret træ. Spisebord af lakeret træ, dekoration i form af blomster. H. 84 L.245 B. 122 cm. Fremstår med brugsspor, afskalninger, ridser, mærker samt manglende fyldning i midten. Varenr: 4705845 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2017 16:01:00 DKK 300
Poul Henningsen. 3½-2½ Kobber Gulvlampe - Limited edition
Poul Henningsen. 3½-2½ Kobber Gulvlampe - Limited edition . Poul Henningsen. 3½-2½ Kobber Gulvlampe, Limited edition. To overskærme, kobber og mundblæst glas. Mellem og nederste skærm af mundblæst hvidt opalt glas. Skærmholder af Kobberbelagt støbt messing. Stander af kobber. Fremstillet af Louis Poulsen i et begrænset antal. Dimension: Ø 33 cm. H. 130 ... Varenr: 4664660

DKK 15.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2017 16:07:00 DKK 8.200
Corneille Internationell grafik
Corneille Internationell grafik. CORNEILLE (Holland, 1922-2010): '' Signe I, n°3 '', signerad och daterad Corneille -60, 3/50, färglitografi, bladmått ca 38x28 cm, oramad Varenr: 4704868 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-07-2017 16:10:00
Se mere
Champagneglas och vinglas
Champagneglas och vinglas. CHAMPAGNEGLAS, 5+6 st (höjd ca 15 cm), RÖDVINGLAS, 4+6 st, (höjd ca 19,5), med guldkant, inköpta i Chigago på 50-talet Varenr: 4704869 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-07-2017 16:20:00
Se mere
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.79ct
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.79ct . Earrings in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.79ct Colour: (H) Wesselton Clarity: SI-P1 Varenr: 4688528

DKK 19.335 BE, Antwerpen 02-07-2017 16:22:00 DKK 818
Jagtriffel, Steyr-Mannlicher i kal. 222 Rem. med Zeiss kikkertsigte.
Jagtriffel, Steyr-Mannlicher i kal. 222 Rem. med Zeiss kikkertsigte.. Jagtriffel, Steyr-Mannlicher i kal. 222 Rem. med Zeiss kikkertsigte. TL 114 cm. LL 63 cm. Våbennr. 108313. Spejlblank i løbet. Aftageligt magasin. Snelleaftræk. Zeiss 2,5 - 10x52 kikkertsigte. Fremstår med minimalt brugspræg. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4703327 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2017 16:25:00 DKK 2.300
Armband 14 k guld
Armband 14 k guld. ARMBAND, 14 k guld, med bokstäverna: LOVE YOU, längd 18 cm, vikt ca 29 g Varenr: 4704870 DKK 5.353 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-07-2017 16:30:00
Se mere
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2)
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2). Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir nr. 1/50. Sign. 33 x 48,5 cm. Løsblad. (2) Varenr: 4653775

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 16:39:00 DKK 300
Pennteckning av prins Fredrik Adolf
Pennteckning av prins Fredrik Adolf. FREDRIK ADOLF (1750-1803), Italienskt landskap, signerad och daterad Fredrich Adolph fecit 1763, laverad pennteckning monterad på samtida blad, 20 x 36 cm. . PROVENIENS: Kulla Gunnarstorp, Skåne. . Fredrik Adolf var svensk prins, hertig av Östergötland, och yngste son till kung Adolf Fredrik och ... Varenr: 4704871 DKK 4.589 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-07-2017 16:40:00
Se mere
düb Spisebordssofa med wengefarvet ben af eg (6)
düb Spisebordssofa med wengefarvet ben af eg (6). düb Spisebordssofa med wengefarvet ben af eg. Betrukket med lyst slidstærkt møbelstof, Martindale 40.000. Påmonteret sort underdækning. Måler: H. 88 cm, SH 48 cm, L 200 cm. Koldskum ryg- og sædefyld med h.h.v. 38 kg/sæde og 26 kg/ryg. Korpus og ben af eg med kvalitetssamlinger og stærk ... Varenr: 4485332

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 16:41:00 DKK 1.750
Longines 'DolceVita' damearmbåndsur
Longines 'DolceVita' damearmbåndsur. Longines 'DolceVita' damearmbåndsur. Hvid urskive med arabertal. Urkasse B. 23 mm. Stållænke med butterflylås. Quartzværk. Leveres i original emballage Varenr: 4699913

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 16:44:00 DKK 350
Jagtgevær, Armi Varni Zanano VT. Brescia o/u i kal 12/70.
Jagtgevær, Armi Varni Zanano VT. Brescia o/u i kal 12/70.. Jagtgevær, Armi Varni Zanano VT. Brescia o/u i kal 12/70. TL 112,5 cm. LL 70 cm. Våbennr. 29486. Spejlblank i løbene. Ejektor. Fremstår med let brugspræg. Jagttegn kræves. Varenr: 4703331 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2017 16:50:00 DKK 375
Omega herrarmbandsur i stål
Omega herrarmbandsur i stål . OMEGA, armbandsur, stål, ca 1954, manuellt uppdrag, plexiglas, boettnr. 2792-6SC, serienr. 14303864. cal. 283, diameter 35 mm Varenr: 4704872 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 02-07-2017 16:50:00
Se mere
René Roalf. Sted i Tyskland. Fotografi 1/10
René Roalf. Sted i Tyskland. Fotografi 1/10. Sted i Tyskland af René Roalf (f. 1962). Digital farvefotografi, inkjet på velvet fine art paper 1/10. Sign.og dat. René Roalf 2017. 48 x 33 cm (59,5 x 44,5 cm). Prisbelønnet kunstfotograf René Roalf med Kunstnernes Påskeudstilling i 1989 bag sig og en del danske og udenlandske udstillinger ... Varenr: 4649963

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 16:57:00 DKK 300
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 362  >>