Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 450  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Royal Copenhagen, Flora Danica, 2 delar
Royal Copenhagen, Flora Danica, 2 delar. Royal Copenhagen, Flora Danica. Tallrik 20/3549, 25,5 cm, handmålad dekor med Anagallis coerulea Schrek, Blåmire, förstasortering, minimalt slitage. Tallrik 20/3546, 22 cm, handmålad dekor med Campanula Rotundifolia Arctica, blåklocka, förstasortering, minimalt slitage. fjällbräcka, ... Varenr: 3638061 DKK 4.008 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-12-2014 16:47:00 DKK 3.286
Dansk møbelproducent. Sybord, palisander
Dansk møbelproducent. Sybord, palisander. Dansk møbelproducent. Sybord fineret med palisander, front med skuffe. 1960'erne. H. 50 B. 72 D. 44 cm. Fremstår med lettere slitage. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import ... Varenr: 3594504 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-12-2014 16:48:00 DKK 350
Oidentifierad konstnär, Tyskland, 1970-tal, 2 st
Oidentifierad konstnär, Tyskland, 1970-tal, 2 st. Oidentifierad konstnär, Tyskland. "Forsthaus Aumähle", "Fährhaus ..." Etsningar, tryckyta 33x35 cm. Signerade, betitlade, numrerade 32/75. Ramade. (2) Varenr: 3641667 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-12-2014 16:48:10 DKK 240
14kt diamond ring decorated with pear-cut diamond approx. 0.35ct.With HRD report
14kt diamond ring decorated with pear-cut diamond approx. 0.35ct.With HRD report. 14kt diamond ring decorated with pear-cut diamond approx. 0.35ct.With HRD report Ring will be send with the report 14kt yellow gold,hallmarked Colour: Fancy green Clarity: SI2 Total weight: 2.43 gr Ringsize: 52 16.50mm With HRD report included Varenr: 3561864

DKK 10.416 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:48:33 DKK 6.510
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4)
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4). Bangle: Lapis lazulli bangle in 18kt approx. 30.00ct 18kt yellow gold, tested Bangle decorated with 1 oval-cabouchone-cut blue lapis lazulli approx. 30.00ct Total weight: 45.00 gr Diameter: 56mm Bangle features a slide in and lock clasp Ring Lapis lazulli ring in 18kt approx. ... Varenr: 3384644 DKK 18.600 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:48:46 DKK 14.880
South sea diamond earrings in gold approx. 0.33ct
South sea diamond earrings in gold approx. 0.33ct . South sea diamond earrings in gold approx. 0.33ct 9k white gold,hallmarked 375 Earrings adorned with 6 brilliant-cut and 6 baguette-cut diamonds approx. 0.33ct Colour: Top wesselton- Wesselton(G-H) Clarity: SI2-P1 South sea pearls: Colour: cream-yellow Luster: strong Luster Surface: ... Varenr: 3393896

DKK 9.225 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:49:00 DKK 4.836
Oidentifierad keramiker. Stort fat i chamotte, raku
Oidentifierad keramiker. Stort fat i chamotte, raku. Oidentifierad keramiker. Stort fat i chamotte, raku. Stämpelsignerad med monogram 'DE' eller 'ED'. H: 6 cm. 46 x 46 cm. Varenr: 3640777 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 02-12-2014 16:49:00 DKK 260
Skrivebord af mahogni i engelsk stil, midten af 1900-tallet.
Skrivebord af mahogni i engelsk stil, midten af 1900-tallet.. Skrivebord af mahogni i engelsk stil, top med læder, sider med skuffer. Midten af 1900-tallet. H. 73 cm. B. 77 cm. D. 46 cm. Brugspræg, læder med defekt samt mindre afslag. Varenr: 3638229 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2014 16:49:55 DKK 300
Zuchtperlenkette mit Farbsteinen, ca. 150 cm
Zuchtperlenkette mit Farbsteinen, ca. 150 cm. Endloskette aus Süßwasserzuchtperlen in weiß und grün, gefärbt, in barocker und semirunder Form von ca. 4,5 - 9,9 mm, abgesetzt mit poliertem Elementen aus Onyx, Karneol und Fluorit von ca. 11,7 - 20 x 16 mm. Kette auf Seide aufgezogen und einzeln durchgeknotet, Länge ca. 150 cm. Varenr: 3487400

DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 02-12-2014 16:50:00 DKK 409
Hörnskåp, allmoge, 17/1800-tal
Hörnskåp, allmoge, 17/1800-tal. Hörnskåp, allmoge, 17/1800-tal. Front med skåpdörr, snedställda hörn. Höjd 108 cm, bredd 98 cm, djup 61 cm. Lås saknas. Kompletterat baktill. Senare bemålat. Varenr: 3637734 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 02-12-2014 16:50:02 DKK 260
Diamond ring, 18kt. gold, approx. 1.42ct
Diamond ring, 18kt. gold, approx. 1.42ct. Ring in 18kt. with diamonds approx. 1.42ct. 18kt. white gold, hallmarked 750. Diamond ring decorated with 42 brilliant -cut round diamonds approx. total 1.42ct. Colour: Top wesselton (G). Clarity: VS1-VS2 . Very good brilliance Total weight: 10.58 gr. Ringsize: 55 / 17.50mm. R/007 Varenr: 3580047 DKK 14.508 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:50:47 DKK 7.440
Diamond and fresh water pearl pendant in gold approx. 0.05ct
Diamond and fresh water pearl pendant in gold approx. 0.05ct. Diamond and fresh water pearl pendant in gold approx. 0.05ct 9kt white gold, hallmarked 375 Pendant adorned with 1 drop-shape. cream colour with clean surface and strong lustre fresh water pearls with size approx. 7.00-8.00mm Also decorated with 6 round-cut diamonds approx. 0.05ct Colour: ... Varenr: 3263389

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:52:00 DKK 670
Bang & Olufsen radioer, model Master 43K samt model Master 40 (2)
Bang & Olufsen radioer, model Master 43K samt model Master 40 (2). Bang & Olufsen radioer, model Master 43K samt model Master 40 i kabinet af nøddetræ, front med glas. 1940'erne. Medfølgende produktkatalog fra 1943. H. 42 B. 51 D. 26 og H. 38 B. 53 D. 28 cm. Fremstår med brugsspor, en knap løs. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3637295 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-12-2014 16:52:00 DKK 850
18kt tie pin with diamonds , ruby and sapphire approx.0.12ct
18kt tie pin with diamonds , ruby and sapphire approx.0.12ct . 18kt tie pin with diamonds , ruby and sapphire approx.0.12ct Tie pin decorated with 7 brilliant-cut diamonds approx. 0.12ct Also adorned with 1 red ruby and 1 blue sapphire Colour: Top Wesselton-wesselton G-H) Clarity: VS1-VS2 Total weight: 3.23 gr Measurements: 60 x 10 x 8 mm Varenr: 3627264

DKK 2.418 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:52:03 DKK 1.860
Morten Voss. THE SOFA FIFTYONE. Modulsofa med udskiftelige knapper. Cool Grey med Sunset Orange knapper i Hallingdal uld.
Morten Voss. THE SOFA FIFTYONE. Modulsofa med udskiftelige knapper. Cool Grey med Sunset Orange knapper i Hallingdal uld.. THE SOFA FIFTYONE. Modulsofa med udskiftelige knapper. Formgivet af Morten Voss født 1964. Sofaen er designet for den danske møbelproducent The Furn Company A/S. Sofa betrukket med "Cool Gray/Antracit grå" kraftigt og slidstærkt RAZOR møbelstof. Udskiftelige knapper i ryggen er betrukket ... Varenr: 3644596

DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-12-2014 16:53:00 DKK 3.900
Tahitian pearl pendant in silver
Tahitian pearl pendant in silver. Tahitian pearl pendant in silver Sterling silver, tested Pendant in silver decorated with drop shape green colour tahitian pearl in good lustre and good surface partly blemished in size approx. 11.50-12.50mm. This lot is part of Lauritz.com's big theme auction with inspiration for unique ... Varenr: 3531922

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:53:00 DKK 595
Udstillingsmontre
Udstillingsmontre. Udstillingsmontre med ramme af aluminium. 4 skydelåger af glas. Indrettet med aftrappet løststående hjemmelavet hyldesystem. H. 168 B. 122 D. 63 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor. Enkelt kantskår i kant af ene låge. Obs! hjul falder af når man flytter/køre den. Varenr: 3583752 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-12-2014 16:54:00 DKK 300
Omann Jun. Høj kommode, teaktræ, model 126
Omann Jun. Høj kommode, teaktræ, model 126. Omann Jun. Høj kommode fineret med teaktræ, front med skuffer, stel med runde tilspidsede ben af massivt egetræ. 1960'erne. Model 126. H. 130 B. 80 D. 44 cm. Fremstår med ridser og pletter på top. Nøgle mangler. Varenr: 3638147 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-12-2014 16:54:00 DKK 400
Poul Henningsen. Par væglamper, PH hat (2)
Poul Henningsen. Par væglamper, PH hat (2). Poul Henningsen 1894-1967. Par PH-hat væglamper af hvidlakeret metal med lyserød reflektorskærm. Ø 30 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3631715 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 02-12-2014 16:54:00 DKK 350
Ole Lynggaard. Sweet Drops vedhæng
Ole Lynggaard. Sweet Drops vedhæng. Ole Lynggaard. Sweet Drops vedhæng af 18 kt guld med dråbeformet, facet sleben rosenkvarts samt en brillant på 0.015 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS2. . Varenr: 3626825 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-12-2014 16:54:00 DKK 3.100
Diamond ring in 18kt approx. 0.35ct
Diamond ring in 18kt approx. 0.35ct. Diamond ring in 18kt approx. 0.35ct 18kt two tone gold, hallmarked Ring adorned with 17 brilliant-cut diamonds approx. 0.35ct Colour: top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2,br> Total weight: 7.87 gr Ringsize: 18 / 56.00mm Varenr: 3591353

DKK 11.680 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:54:56 DKK 6.510
Wolfers diamond handmade medallion in 18kt approx. 0.75ct & 194gr
Wolfers diamond handmade medallion in 18kt approx. 0.75ct & 194gr. Wolfers gold and diamond handmade medallion in 18kt approx. 0.75ct & 194gr 18kt yellow gold , tested Diamond medallion adorned with handmade designing finish , also the necklace chain is fabricated in same style of finish medallion decorated with 5 brilliant-cut diamonds approx. ... Varenr: 3571596 DKK 78.118 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:55:33 DKK 56.542
Diamond and emerald ring approx.0.02ct
Diamond and emerald ring approx.0.02ct. Diamond and emerald ring approx.0.02ct. sterling white silver, hallmarked 925. Total adorned with 2 single-cut diamonds approx. 0.02ct. Colour: Wesselton (H). Clarity: SI2-P1. Also adorned in the center with 3 Oval-cut green emeralds approx. 0.60ct. Ringsize: 55 / 17.75mm. Varenr: 3585585

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:56:00 DKK 595
Bokhyllor, bemålade, 19/200-tal (2)
Bokhyllor, bemålade, 19/200-tal (2). Bokhyllor, ett par, 19/2000-tal. Bemålade röda, hyllplan i glas. Höjd 212 cm, bredd 132 cm vardera, djup 45 cm. Smärre bruksspår. (2) Varenr: 3641684 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 02-12-2014 16:56:19 DKK 260
Engelsk wingback chair, læder
Engelsk wingback chair, læder. Engelsk wingback chair betrukket med sømbeslået patineret læder, profilerede ben af mahogni, 1900-tallet. H. 102, sædehøjde 45 cm. Alders- og brugsrelateret slitage; ben med ridser. Varenr: 3640611 DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-12-2014 16:57:00 DKK 550
Minkfrakke
Minkfrakke. Minkfrakke i mørkebrun mink med revers, hægtelukke (flere udskiftet) og stiklommer. Pynteknapper på front (en mangler). L. 113 cm, brystmål 112 cm, ærmelængde 56 cm. Slitage ved kanter på ærmer, lommer og front. Varenr: 3610793 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2014 16:57:00 DKK 300
Long pearl and amethyst necklace
Long pearl and amethyst necklace. Long pearl and amethyst necklace Necklace adorned with rose and dark bordeaux colour, different shape, with blemished surface and good lustre pearls with size approx. 4.00-10.00mm Also decorated with oval-polished shape violet amethysts Each pearl and gem is individually knotted from th eother... Varenr: 3362792

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:58:00 DKK 484
Violin 'Josef Guarnerius'
Violin 'Josef Guarnerius'. Violin 'Josef Guarnerius' ano 1765'. L. 60 cm. Varenr: 3640914 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 02-12-2014 16:58:00 DKK 600
Gerrit Rietveld, 'Red Blue Chair', skulpturel stol
Gerrit Rietveld, 'Red Blue Chair', skulpturel stol. Rød / Blå stol af Gerrit Rietveld, oprindelig formgivet 1918-23, uden stempler/mærkater. Stel af bemalet bøgetræ og krydsfiner. Fremstår med alm. brugspræg. Litt: C & P Fiell 1000 Chairs omtalt s. 152. Varenr: 3640429 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2014 16:59:04 DKK 1.250
Gucci dameur af stål med diamanter, ca. 0.30ct
Gucci dameur af stål med diamanter, ca. 0.30ct . Gucci dameur af stål med diamanter, ca. 0.30ct Rektangulær, hvælvet, sort spejlurskive, sorte visere Fancy urkasse prydet med talrige brillanter, ca. 0.30ct Farve: Top Wesselton (G) Klarhed: VS2 Rektangulær urkasse og Gucci urrem af ægte, hvidt firbenslæder med dornlås Batteridrevet ... Varenr: 3290894

DKK 15.624 BE, Antwerpen 02-12-2014 16:59:18 DKK 9.672
<<  1 .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 .. 450  >>