Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 320  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bronzeskulptur af en kvinde i art deco-stil
Bronzeskulptur af en kvinde i art deco-stil. Bronzeskulptur af en kvinde i art deco-stil, grøn/brun patina. Skulptur tiltænkt funktion som lampe. Mål: H. 157 cm. B. 107 cm. D. 40 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor. Lamper og ledninger defekte. Varenr: 4624424 DKK 13.384 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 14:14:11 DKK 8.923
IKEA; spisebord med fire stole
IKEA; spisebord med fire stole. IKEA; spisebord med lakeret stålstel pålagt cirkulær glasplade. Hertil fire Vilmar stole. Fremstår med brugsspor. Mål på bord; Ø 105, H 73 cm. (5) Varenr: 4631772 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:15:13 DKK 300
Angelica Wiik litografi
Angelica Wiik litografi. ANGELICA WIIK (född 1960): "Pont Neuf", signerad Angelica Wiik, EA, färglitografi med glitter, ca 59x42 cm;. oramad Varenr: 4635021 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 14:16:00
Se mere
Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl, Dahl-Jensen og Aluminia, samling af porcelæn og fajance
Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl, Dahl-Jensen og Aluminia, samling af porcelæn og fajance. Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl, Dahl-Jensen og Aluminia, samling af porcelæn og fajance, bestående af Royal Copenhagen: stor lågkrukke, nr. 1791 (låg mangler, 4. sortering), vase, nr. 853, gråspurvepar, nr. 1309, isbjørne, nr. 1107, 2 askebægre, Ø 13, lille skål, nr. 2800, Bing & Grøndahl, ... Varenr: 4632118 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 14:17:00 DKK 750
Expoga, telefon med drejeskive
Expoga, telefon med drejeskive. Expoga, telefon med drejeskive med det danske rigsvåben på drejeskiven. Mærkat på underside: 'Expoga - Danmark', dateret 1973. Hidrører ifølge rekvirent fra den danske ambassade i Singapore. Varenr: 4632129 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 14:17:00 DKK 875
Charles Eames. Par armstole, model EA-108 (2)
Charles Eames. Par armstole, model EA-108 (2) . Charles Eames 1907 - 1978. Par armstole fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn i forkromet aluminium med drejefunktion. Betræk af sort hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra, mærket herfra. Alm. brugsspor. (2) Varenr: 4585115 DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:18:16 DKK 7.600
Paar Jugenstil Stühle (2)
Paar Jugenstil Stühle (2). Paar Jugenstil Stühle gefertigt aus Holz mit grünem Bezug. Maße: H. 96 cm. B. 48 cm. T. 40 cm Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. (2) Varenr: 4581892 DKK 2.082 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 14:18:21 DKK 744
Karta Schlesvig Holstein Homann
Karta Schlesvig Holstein Homann. KARTA SCHLESVIG HOLSTEIN - DANMARK. HOMANN, J. B. Ducatus Slesvicensis... Nürnberg ca 1710.. Handkolorerad graverad karta med figurativ kartusch, ca 480x560 mm. Ramad. Varenr: 4635022 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 14:20:00
Se mere
Samling lommeure (6)
Samling lommeure (6). Seks diverse lommeure hhv. dame- og herrelommeure af sølv og forgyldt stål. Ø 32-50 mm. Fremstår med kraftig brugsslitage/defekter. (6) Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4636319 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 14:22:00 DKK 350
Skulptur
Skulptur. SKULPTUR, troligen Waja/ Jukon, Nigeria, höjd exklusive sockel ca 38 cm Varenr: 4635023 DKK 2.322 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 14:24:00
Se mere
Lysekrone fra 1930' erne
Lysekrone fra 1930' erne. Lysekrone i lakeret metal samt patineret messing. Skærme i glas. Højde inkl. ophæng ca 780 cm. Ø 65 cm. Fremstår med markante brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet. Varenr: 4589200 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:26:00 DKK 300
Boris Krilov. Figur af lertøj
Boris Krilov. Figur af lertøj. Figur af lertøj dekoreret i farver; syngende russer i festligt lag. Sign. B. Krilov. H. 20 cm., 11,5 x 11,5 cm. Fremstår med brugsspor, herunder glasurafslag. Varenr: 4628521 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 14:26:00 DKK 375
Jørgen Brendekilde cd, landskabsmotiver (2)
Jørgen Brendekilde cd, landskabsmotiver (2). Jørgen Brendekilde 1920-1993 cd. Olie på lærred. Landskabsmotiver, signerede. 'Hærvejen ved Jyllinge' H.27 x 41 cm (45 x 59 cm) og 'Jyllinge fjord' 32 x 46 cm (46 x 59 cm). Varenr: 4630897 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2017 14:27:52 DKK 325
Astrid Mønster Tästesen. Portræt og opstillinger. Pastel og akvarel på papir (4)
Astrid Mønster Tästesen. Portræt og opstillinger. Pastel og akvarel på papir (4). Portræt og opstillinger af Astrid Mønster Tästesen (født 1988). Pastel og akvarel på papir. Alle sign. 30 x 20 cm. (32 x 23 cm.) - 30 x 22 cm. (42 x 32 cm.) (4) Astrid startede på Kunstskolen Nordhøj i 2011 og har desuden en 3-årig STU uddannelse (Særlig tilrettelagt ungdomsuddannelse). ... Varenr: 4573834 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:28:00 DKK 300
Empire tekande af messing på underdel, hank og knob af sortlakeret træ.
Empire tekande af messing på underdel, hank og knob af sortlakeret træ.. Empire tekande af messing på underdel, hank og knob af sortlakeret træ. 19. årh.s begyndelse, H. 28,5 cm. Varenr: 4628034 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 14:28:00 DKK 300
Alfred Wahlberg oljemålning
Alfred Wahlberg oljemålning. ALFRED WAHLBERG (1834-1906): tillskriven, Skutor vid strand, olja på duk, ca 12x17 cm Varenr: 4635025 DKK 3.096 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 14:28:00
Se mere
Michel Ducaroy. Loungesæt, model Togo i brunt læder (2)
Michel Ducaroy. Loungesæt, model Togo i brunt læder (2). Michel Ducaroy. Lounge hvilestol H. 70 B. 90 cm. med tilhørende puf D. 90 x B. 90 cm. Fremstillet hos Ligne Roset. Model Togo. Fremstår professionelt nybetrukket i brunt læder med bibevarelse af det originale bundstof og Ligne Roset labels. (2) Varenr: 4609732 DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:29:00 DKK 8.600
Royal Copenhagen / Kgl. P. Knud Kyhn m.m. Figurer, nr. 21516 & 1317 1. sort. (2)
Royal Copenhagen / Kgl. P. Knud Kyhn m.m. Figurer, nr. 21516 & 1317 1. sort. (2). Royal Copenhagen / Kgl. P. Knud Kyhn m.m. Figurer af porcelæn & stentøj, nr. 21516 1. sort. - afstød ved fod & 1317 1. sort., H. 15-22 cm. (2) Varenr: 4632880 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 14:29:04 DKK 300
Dansk møbelproducent. Sybord af teaktræ
Dansk møbelproducent. Sybord af teaktræ . Dansk møbelproducent. Sybord af fineret teaktræ. Opklappeligt låg hvorunder rum med inddelinger. Udtrækkelig bastkurv samt tremmehylde. Stående på hjul. H. 58 B. 60 D. 40 cm. Med brugsspor. Varenr: 4635621 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2017 14:31:00 DKK 675
Arne Jacobsen. Sæt på seks Oxford stole med returdrej, cognacfarvet læder (6)
Arne Jacobsen. Sæt på seks Oxford stole med returdrej, cognacfarvet læder (6) . Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på seks 'Oxford' stole. Monteret på drejelig fempasfod af aluminium med returdrej. Sæde og ryg originalt betrukket med rødglødet, cognacfarvet læder med naturlig patina. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen år 2007 'Red Label'. (6) Varenr: 4582282 DKK 30.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:32:00 DKK 17.000
Kärl precolumbiansk
Kärl precolumbiansk. KÄRL, precolumbiansk, troligen Chancay, keramikhöjd ca 21 cm Varenr: 4635026 DKK 1.548 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 14:32:00
Se mere
Charles Eames. Par skalstole med siddepolstring, model DSW (2)
Charles Eames. Par skalstole med siddepolstring, model DSW (2) . Charles Eames (1907-1978). Par skalstole med skal i polypropylen, monteret på Dowelleg stel af ahorn og sortlakeret stål, original siddepolstring i hopsak. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra med stempel herfra, model DSW. Fremstår med minimale brugsspor. (2) Varenr: 4635487 DKK 5.500 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:33:29 DKK 2.500
Antonio Citterio. Lounge hvilestol med fodskammel, model Repos. (2)
Antonio Citterio. Lounge hvilestol med fodskammel, model Repos. (2) . Antonio Citterio. Lounge hvilestol med tilhørende skammel, model Repos. Fuldpolstret med hvidt læder, på drejelig firpasfod i forkromet aluminium med vippefunktion. Formgivet 2011 efter design af Antonio Citterio. Fremstillet hos Vitra med label herfra. Fremstår med minimale brugsspor. (2) Varenr: 4571465 DKK 20.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:35:11 DKK 15.500
Kurt Nørregaard for Louis Poulsen. Fem Oslo loftslamper (5)
Kurt Nørregaard for Louis Poulsen. Fem Oslo loftslamper (5) . Kurt Nørregaard for Louis Poulsen. Fem Oslo loftslamper af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor og enkelte skævheder. H. 50 cm, Ø 60 cm. (5) Varenr: 4635393 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2017 14:35:28 DKK 475
Akvarell
Akvarell. AKVARELL (Kina, 1800-tal): Landskap med figurer, ca 33x48 cm Varenr: 4635027 DKK 1.548 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 14:36:00
Se mere
Bang & Olufsen. Beocenter 6-26
Bang & Olufsen. Beocenter 6-26. Bang & Olufsen. Beocenter 6-26, fjernbetjening, antenneledning, bagbeslag samt manualer medfølger. Brugsspor, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4636352 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 14:36:32 DKK 400
Diamond earrings in 18kt approx. 0.40ct
Diamond earrings in 18kt approx. 0.40ct. Diamond earrings in 18kt approx. 0.40ct 18kt yellow gold, hallmarked Earrings set with 2 brilliant-cut diamonds approx. 0.40ct Colour: Crystal (J) Clarity: SI1-SI2 Varenr: 4610388 DKK 7.064 BE, Antwerpen 25-04-2017 14:37:00 DKK 4.090
Kort vintage jakke af sort persianer.
Kort vintage jakke af sort persianer. . Kort vintage jakke af sort persianer, front med knaplukning, sort silkefor. L. 71 cm, bryst. 100 cm, ærmer. 55 cm. Minimale brugsspor. Ca. str. 40 Varenr: 4630520 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 14:37:20 DKK 325
Gucci, skuldertaske
Gucci, skuldertaske. Gucci, skuldertaske udført af sort monogram kanvas med detaljer af sort læder. Invendigt med et rum samt sidelomme. H. 22 cm, B. 30 cm. Fremstår let bleget i kanvas. Varenr: 4636354 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 14:38:14 DKK 600
3 børnetasker fra CarrieAlong - Til fordel for Ungdommens Røde Kors
3 børnetasker fra CarrieAlong - Til fordel for Ungdommens Røde Kors. 3 børnetasker fra CarrieAlong 1 x Disney skoletaske, Frozen Mål: 42 x 36 x 22 cm. Vægt: 783 g. Liter: 35 L. Materiale: Polyester. 1 x Disney skoletaske, Star Wars Mål: 42 x 36 x 18 cm. Materiale: Polyester. 1 x Echolac Esplanade kabinekuffert, 55 cm, hvid Japansk ... Varenr: 4636361 DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 14:38:42 DKK 325
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 320  >>