Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 214  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk poleret ravkæde i forløb vægt 53,6 gr.
Dansk poleret ravkæde i forløb vægt 53,6 gr. . Kæde trukket med 35 runde polerede ravstykker i forløb samt ravlås. Vægt 53,6 gr. Længde 49 cm. En perle er revnet Varenr: 3487337 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2014 12:15:00 DKK 350
Dansk Rav. Ravstykke ca 110 gram
Dansk Rav. Ravstykke ca 110 gram. Dansk Rav. Poleret ravstykke fundet ved Østkysten, Danmark . Mål ca. 7 x 6 x 4 cm. Vægt Ca. 110 gram. Varenr: 3489997 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-07-2014 12:15:05 DKK 350
Peter Kuzma Rodvad, sofabord / spisebord af ask
Peter Kuzma Rodvad, sofabord / spisebord af ask. Peter Kuzma Rodvad, sofabord / spisebord af ask. L. 174, D. 90, H. 48 / 66 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3460187 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:16:00 DKK 300
Rabo Møbler. 14 stole af bøg
Rabo Møbler. 14 stole af bøg. Rabo Møbler. 14 stole af fineret bøg. Sædehøjde 41 cm. Brugsslitage. Varenr: 3489253 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2014 12:17:00 DKK 325
Sæt på to kurvestole (2)
Sæt på to kurvestole (2) . Sæt på to kurvestole. Mærket Poly Garden. H. 80 cm. B. 68 cm. D. 47 cm. (2) Varenr: 3489484 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:18:00 DKK 500
Dansk møbelproducent. Et par armstole (2)
Dansk møbelproducent. Et par armstole (2). Dansk møbelproducent. Et par armstole med stel af mahogni, polstret med grønt møbelstof. Aldersrelateret brugsspor. (2) Varenr: 3489990 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-07-2014 12:19:56 DKK 300
Diamond and fresh water pearl necklace 18kt approx. 1.25ct
Diamond and fresh water pearl necklace 18kt approx. 1.25ct. Diamond and fresh water pearl necklace 18kt approx. 1.25ct. 18kt yellow gold, hallmarked 750. Necklace adorned on the pendant part with 1 brilliant-cut diamond approx. 1.25ct. Each pearl on the necklace is individually knotted from the others, round shape with clean surface and good lustre ... Varenr: 3384668 DKK 41.014 BE, Antwerpen 28-07-2014 12:20:00 DKK 27.591
Stor Industrilampa med väggmontering
Stor Industrilampa med väggmontering. Stor Industrilampa, E. Erikssons Kökkarlsfabrik AB, Type B-LZ. Max 1000 watt, till tak eller vägg. Lackad metal med glas. Väggmontering medföljer. Mått: Ø 43 cm. H. 43 cm utan montering. Patina. Bruksspår. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3407514 DKK 977 SE, Örebro, Aspholmen 28-07-2014 12:20:31 DKK 305
Kinesisk vase af porcelæn, 1900-tallet
Kinesisk vase af porcelæn, 1900-tallet. Kinesisk vase af porcelæn, dekorweret i blåt med blomster og bladværk. H. 58 cm. 1900-tallet Varenr: 3488352 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:25:00 DKK 300
Luxo. Fire loftslamper (4)
Luxo. Fire loftslamper (4). Luxo. Fire loftslamper af hvidlakeret aluminium, lysplade af plast. Ø 48 cm. Brugsspor. (4) Varenr: 3488355 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:27:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, litografi, komposition
Ubekendt kunstner, litografi, komposition. Komposition af ubekendt kunstner, litografi, signeret i bly, 233/330. 55 x 37 cm. (73 x 53 cm). Varenr: 3476167 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2014 12:29:00 DKK 300
Verner Panton. Pantella standerlampe
Verner Panton. Pantella standerlampe . Verner Panton, 1926-1998. Pantella standerlampe med skærm af hvid plast. Formgivet i 1970. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130, Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor, mærker på stamme samt skærm. Varenr: 3489472 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:29:00 DKK 1.100
To danske  ravklumper - 65,8 gram og 70,5 gram - Total 136,3 gram. (2
To danske ravklumper - 65,8 gram og 70,5 gram - Total 136,3 gram. (2. To ravklumper, uforarbejdet på henholdsvis 65,8 og 70,5 gram. Total vægt 136,3 gram. (2) Varenr: 3484833 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2014 12:30:00 DKK 375
Pergola med kupoltak i järnsmide
Pergola med kupoltak i järnsmide. Paviljong / Pergola med kupoltak i vitbemålat järnsmide. Ø 220 cm och höjd 320 cm. Monterad, nedmonterbar vid frakt. Varenr: 3422573 DKK 4.886 SE, Örebro, Aspholmen 28-07-2014 12:32:00 DKK 3.257
Ravklump ca. 162 gr., uforarbejdet
Ravklump ca. 162 gr., uforarbejdet. Ravklump ca. 162 gr., uforarbejdet. Fundet ved Hanstholm. Varenr: 3490260 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 28-07-2014 12:35:00 DKK 500
Bakkebord med aftagelige bakker af massivt bøgetræ
Bakkebord med aftagelige bakker af massivt bøgetræ. Bakkebord, sammenklappeligt, med runde aftagelige bakker af massivt bøgetræ. Ene bakke med drejelig anordning med kuglelejesystem. Stående på hjul. H. 61 Ø ca. 53 cm. Varenr: 3489110 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 28-07-2014 12:35:24 DKK 300
Entrebord med underliggende hylde
Entrebord med underliggende hylde. Entrebord med underliggende hylde. Produceret i 1900 tallets midte. Fremstår med brugsspor. Mål: L 90, B 44, H 65 cm. Varenr: 3489724 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 28-07-2014 12:35:32 DKK 325
Samsonite kufferter en med spinning hjul (2)
Samsonite kufferter en med spinning hjul (2) . Samsonite kufferter en med spinning hjul i polypropylen. Sort metalfarvet med spinning hjul H. 55 cm. B. 36 cm. D. 20 cm. Kabine kuffert sort. Fremstår ubrugte. (2) Varenr: 3489788 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 28-07-2014 12:36:57 DKK 650
Dansk møbelfabrikant. Høj skænk i teak
Dansk møbelfabrikant. Høj skænk i teak . Dansk møbelfabrikant. Høj skænk i teak fra 1960'erne. skænk med låger og skuffer samt indretning til barskab. H. 141, L. 156, D. 43 cm. Nøgle medfølger. Varenr: 3489488 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:38:00 DKK 325
Bing & Grøndahl. Mågestel m. guldkant middagsservice (57)
Bing & Grøndahl. Mågestel m. guldkant middagsservice (57) . Bing & Grøndahl. Mågestel med guldkant, middags- og kaffeservice bestående af kaffekande, 12 kaffekopper nr. 305, 1 kaffekopper nr. 102, 4 dybe tallerkner nr. 22 Ø. 24,5 cm, 5 dybe tallerkner nr. 23, Ø. 21 cm, 15 kagetallerkner nr. 28a Ø. 15,5 cm, 11 underkopper nr. 102, 2 skåle nr. 44 Ø. 20,5 ... Varenr: 3488134 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:39:00 DKK 975
Stolar, mahogny, senempir, 1800-talets första hälft / mitt (2)
Stolar, mahogny, senempir, 1800-talets första hälft / mitt (2). Stolar, mahogny, senempir, 1800-talets första hälft / mitt. Fanerade. Träskuren och svarvad dekor. Fasta, stoppade sitsar. Höjd 89 cm, sitthöjd 48 cm. En stol ostadig. Mindre fanerskador. (2) Varenr: 3475152 DKK 651 SE, Örebro, Aspholmen 28-07-2014 12:41:00 DKK 244
Kgl. P. Musselmalet strøbøsse samt tedåse, musselmalet (2)
Kgl. P. Musselmalet strøbøsse samt tedåse, musselmalet (2). Kgl. P. Musselmalet strøbøsse af porcelæn. 1/2126. H. 17 cm. 1. sort. Mangler bundprop, samt Musselmalet tedåse nr. 1/679. 2. sort. låg mangler. H. 12,5 cm. (2) Varenr: 3489490 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:42:00 DKK 600
Dansk Rav - Ravklump, 416 gram, Vesterhavet
Dansk Rav - Ravklump, 416 gram, Vesterhavet. Dansk Rav - Ravklump fundet ved Vesterhavet. Mål ca. 10x11x7 cm. Vægt 416 gram. Varenr: 3489491 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:43:00 DKK 1.450
2 småborde i rosentræ. Rokoko stil (2)
2 småborde i rosentræ. Rokoko stil (2). 2 småborde i rokoko stil. Produceret i rosentræ med indlagt intarsia på plader. Svungne ben. Ene bord påsat metal udsmykninger på ben og fødder. Mål på cirkulært bord; Ø 60, H 54 cm. Mål på klapbord; L 75, B 42 + 2 klapper a 12,5, H 57 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3489671 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 28-07-2014 12:44:01 DKK 475
Dansk ravklump ca. 47,1 gr. gram - Upoleret
Dansk ravklump ca. 47,1 gr. gram - Upoleret . Dansk ravklump uforarbejdet mål ca. 8,5 x 4,5 cm. Varenr: 3485764 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2014 12:45:00 DKK 350
Tage Andersen. Kandelaber
Tage Andersen. Kandelaber . Tage Andersen. Kandelaber af bemalet og guldstafferet træ og metal, ni lysarme støbt med blade, påsat med træfrugter. H. 63 cm. Varenr: 3489513 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:46:00 DKK 350
Aage Gitz-Johansen 1897-1977. Olie på lærred, 'Fangehytte i Angmagssalik'
Aage Gitz-Johansen 1897-1977. Olie på lærred, 'Fangehytte i Angmagssalik'. Aage Gitz-Johansen 1897-1977. Olie på lærred, "Fangehytte i Angmagssalik 1935-36", grønlandsk bjerglandskab. Sign. Gitz. Betegnet på bagsiden: "Til Vanderen Holger Rosenberg i Taknemmelighed. Trørød 3 Maj 1940. Gitz." 56 x 50 cm. Historik: Journalisten og globetrotteren Holger Rosenberg ... Varenr: 3489479 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:48:36 DKK 1.700
To ure af eg (2)
To ure af eg (2). To vægure i kasse af eg, urskive med arabertal, facetslebet glas. Optræksnøgler medfølger. H. 65 og H. 80 cm. En fjeder sprunget i stort ur. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (2) Varenr: 3481415 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:50:00 DKK 350
Lotte Arnkilde. To abstrakte kompositioner, olie og bladguld på lærred (2)
Lotte Arnkilde. To abstrakte kompositioner, olie og bladguld på lærred (2). To abstrakte kompositioner af Lotte Arnkilde. Olie og bladguld på lærred. Uindrammet 54,5 x 46 samt 40 x 35 cm. Bagpå sign. samt dat. Lotte Arnkilde. (2) Varenr: 3477670 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:51:00 DKK 300
Dansk upoleret ravklump. Vægt 440 gram.
Dansk upoleret ravklump. Vægt 440 gram. . Dansk upoleret ravklump. Mål ca. 11 x 12 x 8 cm. Vægt ca. 440 gram. Varenr: 3490817 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-07-2014 12:51:00 DKK 8.000
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 214  >>