Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 324  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bordslampa, bananblad, mässing 70-tal, Italiensk
Bordslampa, bananblad, mässing 70-tal, Italiensk. Bordslampa, bananblad, mässing 70-tal, Italiensk. Höjd 51 cm, bredd 19 cm. Något åldersrelaterat slitage. Varenr: 3754867 DKK 4.030 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-04-2015 19:21:00 DKK 1.209
Poul Kjærholm, lænestol PK 22, læder
Poul Kjærholm, lænestol PK 22, læder. Lænestol PK 22 formgivet af Poul Kjærholm, fremstillet hos E. Kold Christensen. Formgivet i 1955. Lænestol, fladstål, cognacfarvet læder. 71 x 63 x 67 cm. Syning åben på overgangen fra siddefladen til ryglænet samt på alle fire hjørner. Læderet er patineret og let skjoldet samt med lette spor af ... Varenr: 3765626 DKK 9.339 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 02-04-2015 19:21:00 DKK 9.713
Tina Charlotte Nielsen, akryl på lærred, komposition
Tina Charlotte Nielsen, akryl på lærred, komposition . Figurkomposition af Tina Charlotte Nielsen (f. 1964), akryl på lærred. Sign. på bagside Tina Nielsen. 50 x 50 cm (54 x 54 ). Varenr: 3775331 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-04-2015 19:22:00 DKK 300
Tre-pers. sofa, bejdset træ og uld, 1940'erne
Tre-pers. sofa, bejdset træ og uld, 1940'erne. Tre-pers. sofa med ben og armlæn af bejdset bøgetræ, knapsyet ryg, betrukket med stribet uldstof, H. 85 B. 160 cm. sædehøjde 45 cm. Dansk møbelproducent, 1940'erne. Fremstår med alders- og brugsspor; betræk med slitage. Varenr: 3782044 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 19:22:00 DKK 325
Vaser i stengods, 1900-talets mitt, Danmark (3)
Vaser i stengods, 1900-talets mitt, Danmark (3). Vaser i stengods, 1900-talets mitt, Danmark. Bl a Nymölle och Saxbo. H: 9-19 cm. Lilla vasen sign SN Nymölle. Mellanvasen sign. Dirch/Dirck Danmark. Lilla vasen med krackelerad glasyr samt lagning på mynning. (3) Varenr: 3782534 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-04-2015 19:22:00 DKK 1.249
To afrikanske masker og skjold (3)
To afrikanske masker og skjold (3). To afrikanske masker og skjold af delvis udskåret og bemalet træ. Kenya. H. 40 - 50 cm. Fremstår med alm. brugsspor i form af afslag. (3) Varenr: 3780523 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-04-2015 19:22:00 DKK 325
Vitrineskab af mahogni
Vitrineskab af mahogni. Vitrineskab af fineret mahogni, indvendig med fyretræ. Top med vitrinelåger bund med 2 låger bag hvilke der er hylder. Fremstår med brugsspor samt enkelte finerafslag. H 214 cm, B 110 cm, D 47 cm. Nøgle medfølger. Varenr: 3782851 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-04-2015 19:22:00 DKK 475
Kähler vase af keramik
Kähler vase af keramik. Kähler vase af keeramik dekoreret med kohornsglasur i farver. H. 23 cm. Fremstår med mindre kanthak i bunden. Varenr: 3781354 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-04-2015 19:22:00 DKK 650
Soffbord i teak 1950-tal
Soffbord i teak 1950-tal. Soffbord i teak 1950-tal. Fanérad, mässingsskodda ben. Skiva med fläckar, mindre kantjack. Sprucken skiva/sarg. Varenr: 3728522 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-04-2015 19:23:00 DKK 242
Par kinesiske kabinetter, elmetræ og bejdset træ (2)
Par kinesiske kabinetter, elmetræ og bejdset træ (2). Par kinesiske kabinetter fineret med elmetræ og bejdset træ med beslag af messing, front med to låger, nedfældig klap samt tre skuffer, medeformet stel med udskæringer. 1900'tallets midte. H. 63 B. 62 D. 33 cm. Nøgler og låse medfølger. Fremstår med brugsspor, messing på et hjørne har sluppet. ... Varenr: 3780762 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-04-2015 19:23:00 DKK 1.450
Diverse blankvåben (8)
Diverse blankvåben (8). Diverse persiske og afrikanske blankvåben. Flere med sølvindlægninger. L 25 - 68 cm. Fremstår med rustspor. Blankvåbentilladelse påkrævet. (8) Varenr: 3783836 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-04-2015 19:23:00 DKK 350
Gunilla Lagerhem Ulllberg, Arkad matta, Kasthall
Gunilla Lagerhem Ulllberg, Arkad matta, Kasthall. Gunilla Lagerhem Ulllberg, Arkad matta för Kasthall. 100 % ull, gummerad undersida. 200 x 295 cm. Slitage, smuts/fläckar, liten skada, se bild. Varenr: 3783240 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-04-2015 19:23:00 DKK 302
Etienne Aigner, herre skindjakke, sort, str. 50
Etienne Aigner, herre skindjakke, sort, str. 50. Etienne Aigner, herre skindjakke, sort, str. 50. Udstyret to udvendige lommer, to indvendig lomme, mindre krave, knapper og lynlås. Ærmelængde fra skulder til håndled 62 cm. Længde fra nakkesøm til nedre kant 73 cm. Brystmål 120 cm. Fremstår med almindelige brugsspor. Slidtage på ærmekanter og ... Varenr: 3774427 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-04-2015 19:23:00 DKK 325
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe. LENNART RODHE (1916-2005): Komposition, monogramsignerad i trycket samt signerad och daterad 1972, färglitografi, 273/360, bladmått 44x53 cm Varenr: 3783104 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-04-2015 19:24:00
Se mere
Dansk møbelproducent. Tre-pers. shakersofa samt lænestol (2)
Dansk møbelproducent. Tre-pers. shakersofa samt lænestol (2). Dansk møbelproducent. Tre-pers. shakersofa samt lænestol betrukket med knapsyet brunt skind, firpasfod og shakerstel af forkromet metal. 1960/70'erne. L. 180 cm. Fremstår med brugsspor, armlæn med slitage. (2) Varenr: 3783261 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-04-2015 19:24:00 DKK 325
Rolex Oyster Date Vintage damearmbåndsur af stål, ref. 6916. Ca. 1975.
Rolex Oyster Date Vintage damearmbåndsur af stål, ref. 6916. Ca. 1975.. Rolex Oyster Date Vintage damearmbåndsur af stål, ref. 6916, serienr. 3915647, mekanisk værk med automatisk optræk, antracitgrå metallic skive med timeindikationer, time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse, mrk. Rolex Oyster Perpetual Date, monteret på Oyster-lænke af stål med ... Varenr: 3708532 DKK 14.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-04-2015 19:24:00 DKK 11.000
Pendel, hvidt opalglas, messingmontering
Pendel, hvidt opalglas, messingmontering. Pendel af mælkehvidt glas, montering af messing. 20. årh.s midte. H. incl. montering 42 cm. Varenr: 3783376 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-04-2015 19:24:00 DKK 650
Luxo. Tre standerlamper af sort- og hvidlakeret metal, 1960'erne (3)
Luxo. Tre standerlamper af sort- og hvidlakeret metal, 1960'erne (3). Luxo. Tre standerlamper; en af hvidlakeret metal; en med hvidlakeret skærm og fod samt sortlakeret stamme; en af sortlakeret metal. H. 105 cm., 1960'erne. Fremstår med alm. alders- og brugspræg. (3) Varenr: 3784094 DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 19:24:00 DKK 600
Ole Lynggaard Blonde ring af satineret hvidguld 18 kt.
Ole Lynggaard Blonde ring af satineret hvidguld 18 kt.. Ole Lynggaard Blonde ring af satineret hvidguld 18 kt. med syv brillanter på i alt 0.07 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. Vægt 15,4 gr. B. 1,9 cm. Ringstr. 57, Ø 18,25 mm. Design Charlotte Lynggaard. Varenr: 3781750 DKK 12.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-04-2015 19:25:00 DKK 8.200
Havebord med nistret glasplade
Havebord med nistret glasplade. Havebord med nistret glasplade, grå stel. H. 74 96 x 96 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3780360 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-04-2015 19:25:00 DKK 300
Okänd konstnär, olja på duk, månlandskap (BUS)
Okänd konstnär, olja på duk, månlandskap (BUS). Okänd konstnär, oljemålning på duk. Otydlig signatur. Månlandskap. 61x81 cm (70x91 cm). Smärre färgbortfall. Varenr: 3780676 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-04-2015 19:25:00 DKK 242
Louis Poulsen. Skinne system med spot
Louis Poulsen. Skinne system med spot. Louis Poulsen. To special fremstillede 12 volt skinner á 130 cm hver monteret med fire Halogen spots. Der medfølger transformer, oplader og beslag. Varenr: 3783783 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-04-2015 19:25:00 DKK 300
Jo Hammerborg. Pendel, 'Timeglasset'
Jo Hammerborg. Pendel, 'Timeglasset'. Jo Hammerborg. Pendel model 'Timeglasset' af aluminium. 1970'erne. Fremstillet hos Fog & Mørup. H. 55, Ø 40 cm. Brugsspor. Varenr: 3782412 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 19:25:00 DKK 425
Standerlampe, bronze, 1900-tallet
Standerlampe, bronze, 1900-tallet . Standerlampe af patineret bronze, mellemstykker af riflet træ; fire lysarme, afsluttet på løvefødder, monteret med skærm af stof. 1900-tallet. H. 173 cm. Fremstår med alders- og brugsspor. Varenr: 3783228 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 19:25:00 DKK 325
Tre reolmoduler af teak, 1960'erne, dansk møbeldesign (3)
Tre reolmoduler af teak, 1960'erne, dansk møbeldesign (3). Tre reolmoduler af teak, to med jalousilåger, større modul med glaslåge. 1960'erne, dansk møbeldesign. H. 50, B. 60, D. 50 og H. 80, B. 60, D. 50 cm. (3) Varenr: 3782831 DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 19:25:00 DKK 850
Honda generator 220V
Honda generator 220V. Honda generator 220V. Lille handy generator, ny og ubrugt fra beredskabslager. Varenr: 3779957 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-04-2015 19:25:00 DKK 1.100
3 kasser frimærker (3)
3 kasser frimærker (3). Tre kasser frimærker bestående af samlinger fra Skandinavien alle tyndt besat i starten. Noget postfrisk Danmark i 80'erne. Frimærketilbehør og masser af æsker med frimærker. (3) Varenr: 3758526 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-04-2015 19:25:00 DKK 800
Matgrupp, 5 delar, gustaviansk stil (5)
Matgrupp, 5 delar, gustaviansk stil (5). Matgrupp, 6 delar, gustaviansk stil. Vitlackerad. Matbord, 4 stolar samt buffé- Matbord med två iläggskivaor. Ø 105, (tot l 165), h 74. Stolar med genombruten spjälrygg, klädda sitsar. Varenr: 3779309 DKK 1.209 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-04-2015 19:25:00 DKK 282
Par standerlamper af metal (2)
Par standerlamper af metal (2). Par standerlamper af metal, sortlakeret skærm samt fod, højdejusterbar, H. 95 - 140 cm. Fremstår med alders- og brugsspor; ridser og mærker; fod med buler. (2) Varenr: 3783851 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 19:26:00 DKK 850
Keramikbild, Ruth Faktorowicz, 'Puppenköpfe'
Keramikbild, Ruth Faktorowicz, 'Puppenköpfe'. Keramikbild gerahmt, 'Puppenköpfe' von Ruth Faktorowicz (*1937), 70ger Jahre, unten rechts signiert, 30 x 15cm. (Bildmaß ohne Rahmen) Varenr: 3755421 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 02-04-2015 19:26:00 DKK 299
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 324  >>