Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 243  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Alexander Werk. Strygerulle af støbejern
Alexander Werk. Strygerulle af støbejern. Alexander Werk. Strygerulle af støbejern og træ. H. 108 cm. B. 88 cm. D. 50 cm. Mrk. Alexander Werk 5132 U. 5146 Rieber Werk. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3552459 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-09-2014 19:31:00 DKK 400
Ett par jakttrofér. Dovhjort (2)
Ett par jakttrofér. Dovhjort (2). Ett par jakttrofér. Dovhjort. Monterade på träplatta. Total höjd ca 70-75 cm. (2) Varenr: 3553434 DKK 2.431 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-09-2014 19:31:00 DKK 263
Pendel, Louis Poulsen, PH5 pendel af Poul Henningsen.
Pendel, Louis Poulsen, PH5 pendel af Poul Henningsen.. Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH5 pendel. Stel af hvidlakeret metal. Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor bl.a. ridser. Varenr: 3550821 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2014 19:31:00 DKK 475
Kamera Canon EOS 620 med objektiv samt Osram blitz m/ afslag. (2)
Kamera Canon EOS 620 med objektiv samt Osram blitz m/ afslag. (2). Kamera Canon EOS 620 nr. 1174534 med Canon objektiv Zoom Lens EF 35-105 mm 1:3.5-4.5 nr. 1038773 samt Osram blitz m/ afslag. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3537828 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2014 19:32:00 DKK 300
4 armringe af elfenben samt 6 metalarmringe, hidrører fra Nigeria
4 armringe af elfenben samt 6 metalarmringe, hidrører fra Nigeria . 4 armringe af elfenben samt 6 metalarmringe, hidrører fra Nigeria. Ene armring med afslag. Certifikat fra Cites medfølger. Gældende for én transaktion. Såfremt der sælges igen, skal Cites søges påny. Varenr: 3555193 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2014 19:32:00 DKK 775
Vintage smykkesæt med safirer og diamanter - Ring samt øreskruer
Vintage smykkesæt med safirer og diamanter - Ring samt øreskruer. Vintage smykkesæt udført i 14 kt. hvidguld, bestående af ring samt et par øreskruer, prydet med faceteret safirer omkranset af old-cut diamanter. Ialt ca. 0,55 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS2-SI1. Ringstr. Ø 16,25 mm. Vægt ca. 9,6 gram. Varenr: 3553692 DKK 3.800 DK, Kolding, Trianglen 23-09-2014 19:32:00 DKK 525
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Skuffemodul
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Skuffemodul. USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Skuffemodul udført af forkromet stålrørsramme og pulverlakerede metalplader i sort med 2 skuffer, arkiv hylde samt låsbar klap, nøgle medfølger. H 78 cm, D 53 cm, B 77 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3553322 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-09-2014 19:32:00 DKK 2.100
Duba. Seks stole af teaktræ (6)
Duba. Seks stole af teaktræ (6) . Duba. Seks stole af formbøjet teakfinér med stel af lakeret metal, sædehøjde 46 cm. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 3552913 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2014 19:32:00 DKK 500
J. Frere. Skulptur af bronze
J. Frere. Skulptur af bronze. J. Frere. Skulptur af bronze i form af siddende ung pige spillende tamburin. Sign. J. Frere. Utydl. støberi-stempel. 1900-tallets 1. halvdel. H. 48 cm. Varenr: 3551008 DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 23-09-2014 19:32:00 DKK 1.850
Ett par karmstolar, okänd formgivare, 1960-tal (2)
Ett par karmstolar, okänd formgivare, 1960-tal (2). Ett par karmstolar med lackad stomme i massiv ek, stoppad sits samt rygg i brunsvart galon. 1960-tal sannolikt Danmark. Mått Bredd 73 cm, djup 70 cm, höjd 74 cm. Stomme med bruksslitage, klädsel med minimalt slitage. (2) Varenr: 3540581 DKK 4.862 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-09-2014 19:33:00 DKK 2.593
Ole Lynggaard halsband (3)
Ole Lynggaard halsband (3). Halsband till Lynggaards lås. Ett med bergskristaller, längd: 38 cm. Ett med dubbar och ståltråd. Längd: 41 cm Ståltråden behöver bytas ut. Ett halsband i silver med dobbar. Längd: 80 cm (3) Varenr: 3541802 DKK 1.215 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-09-2014 19:33:00 DKK 466
Hans J. Wegner. Fritstående sofa, model GE-240, teak
Hans J. Wegner. Fritstående sofa, model GE-240, teak. Hans J. Wegner 1914-2007. Trepersoners sofa, 'Cigaren', med stel af patineret teaktræ, løse hynder betrukket med uldstof. Formgivet i 1955. Fremstillet hos Getama. L. 175 cm. Fremstår med brugsrelaterede spor og naturlig patina; slid på hynder. Varenr: 3555194 DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2014 19:33:00 DKK 8.600
Hanne Thyborøn. Komposition
Hanne Thyborøn. Komposition. Hanne Thyborøn. Komposition. Mixed media på plade. Signeret på forsiden 'Hanne Thyborøn 2014' 81 x 61 cm. Uden ramme. Varenr: 3557365 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2014 19:33:00 DKK 350
Stor gyngehest, glasfiber og træ
Stor gyngehest, glasfiber og træ. Stor gyngehest af bemalet glasfiber, sadel af brunt læder, monteret på stand af træ. H. 126 L. 178,5 cm. Fremstår med brugsspor samt uden hale. Varenr: 3553317 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-09-2014 19:33:00 DKK 500
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spisebord/ skrivebord med skuffemøbel (2)
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spisebord/ skrivebord med skuffemøbel (2). USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spisebord/ skrivebord med plade af hvid laminat, stel af forkromet stål. H. 74 L. 200 B. 100 cm. Fremstår med lettere slitage. Dertil skuffemøbel (2) Varenr: 3553304 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-09-2014 19:34:00 DKK 1.600
Børge Mogensen. Højrygget slædestol af eg
Børge Mogensen. Højrygget slædestol af eg . Børge Mogensen. Lænestol slædestol med stel af eg. Nakkepude medfølger. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. Fremstår med brugsspor, mørnet skum i hynder, samt mørnet bundstropper. Varenr: 3552463 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2014 19:34:00 DKK 425
T4S LED - ALARM Sportsur
T4S LED - ALARM Sportsur. T4S LED - ALARM Sportsur, multifunktion med stor digital visning og kalenderfunktion T4S LED - ALARM Sportsur, multifunktion med stor digital visning og kalenderfunktion. Urkasse og urlænke udført af satineret rustfrit stål med polerede sider, urlænke med sikkerhedsfoldelås. Antracitfarvet ... Varenr: 3551207 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2014 19:34:00 DKK 300
Glud & Marstrand. 'Glasuld' emaljeskilt
Glud & Marstrand. 'Glasuld' emaljeskilt. 'Glasuld' emaljeskilt. Fremstillet hos Glud & Marstrand. 51 x 70 cm. Fremstår med emaljeafslag og rust. Varenr: 3551113 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2014 19:34:00 DKK 925
Halskæde af guld 14K
Halskæde af guld 14K. Halskæde i murstensmønster variation. Længde: ca 43 cm. Vægt: 45,2 gr Varenr: 3528993 DKK 5.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2014 19:35:00 DKK 4.900
Pendel, Louis Poulsen, PH 3/2 af Poul Henningsen
Pendel, Louis Poulsen, PH 3/2 af Poul Henningsen . Poul Henningsen 1894-1967 for Louis Poulsen, PH 3/2 pendel med fatning af forkromet metal, skærme af opalglas. Ø 30 cm. Få brugsspor bl.a. indvendigt mindre afslag på mellemskærm. Varenr: 3551614 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2014 19:35:00 DKK 1.600
Minkkåbe, brune skind, str. 38-40. Mrk. Saga Mink
Minkkåbe, brune skind, str. 38-40. Mrk. Saga Mink. Minkkåbe, brune skind, str. 38-40. Mrk. Saga Mink. Udstyret med mindre krave, stiklommer og hægtelukning. Ærmelængde fra skulder til håndled 65 cm (incl. 8 cm opslag). Længde fra nakkesøm til nedre kant 123 cm. Brystmål 110 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3553340 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-09-2014 19:35:00 DKK 8.000
Våg med vikter ca 1900
Våg med vikter ca 1900. Våg med vikter ca 1900. Längd 47 cm, Höjd 28 cm. Åldersrelaterat slitage. Varenr: 3538620 DKK 648 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-09-2014 19:35:00 DKK 608
Zanussi indbygnings-kogeplade, model IB40
Zanussi indbygnings-kogeplade, model IB40. Zanussi indbygnings-kogeplade med fire kogeplader, heraf to med termostat. Model IB40. Indbygningsmål. D. 465m/m. B. 550m/m. Fylder i plademål. D. 500m/m. B. 580m/m, tilsluttes 380/400 volt. Ny og ubrugt og i original emballage. Varenr: 3555397 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2014 19:35:00 DKK 375
Dansk møbelproducent. Klædeskab, teaktræ
Dansk møbelproducent. Klædeskab, teaktræ. Dansk møbelproducent. Klædeskab fineret med teaktræ, front med to låger, bag hvilke hylder og bøjlestang, tilspidsede ben. 1960'erne. H. 170 B. 150 D. 58 cm. Fremstår med enkelte rider og brugsslitage, indvendig med kælderlugt. Varenr: 3552735 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2014 19:35:00 DKK 325
Carl Börner 1828-1905, Tyskland, bronsrelief
Carl Börner 1828-1905, Tyskland, bronsrelief. Carl Börner 1828-1905, Tyskland, bronsrelief. Motiv av jägare med hund. Ram med mässingsdekorer. 38 x 27. Varenr: 3552792 DKK 972 SE, Norrköping, Finspångsv. 23-09-2014 19:35:00 DKK 263
Skrivbyrå, jakaranda, 1960-tal
Skrivbyrå, jakaranda, 1960-tal. Skrivbyrå i jakaranda, lådförvaring, utdragbar skrivskiva, glasdörrar. 1960-tal. Mått B 89 cm, D 47 cm, H 118 cm. Smärre slitage, fanerbortfall på övre främre listen. Varenr: 3554060 DKK 1.215 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-09-2014 19:35:00 DKK 851
Teleskop kikkert
Teleskop kikkert. Teleskop kikkert af messing og læder. 1900-tallet. L. 25 - 74 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage, løsnet læder samt afslag på glas. Varenr: 3549963 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2014 19:35:00 DKK 625
Farre Jensen, Hepplewhite spisestue, nr.1 (11)
Farre Jensen, Hepplewhite spisestue, nr.1 (11). Farre Jensen, Hepplewhite spisestue, nr.1 af hvidmalet og guldstafferet træ, best. af spisebord med med udtræk, tre tillægsplader medfølger, to armstole samt seks spisestole, sæde betrukket med stribet stof, lav skænk med skuffer og låger, vitrineskab med to glaslåger, herunder to låger, runde ... Varenr: 3549787 DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2014 19:35:00 DKK 4.300
Et par engelske windsor armstole af patineret elmetræ og asketræ. 1900-tallet (2).
Et par engelske windsor armstole af patineret elmetræ og asketræ. 1900-tallet (2).. Et par engelske windsor armstole af patineret elmetræ og asketræ. 1900-tallet (2). Varenr: 3548772 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2014 19:35:00 DKK 2.800
Takpendel. Konsthantverk, Tyringe
Takpendel. Konsthantverk, Tyringe. Takpendel i pressat glas. Frostad yta med dekor i relief. Etikettmärkt Konsthantverk AB, Tyringe, Artnr. 3609. Diameter 40 cm, höjd med kedja ca 50 cm. Varenr: 3543437 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-09-2014 19:36:00 DKK 243
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 243  >>