Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 333  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hatthylla 'Rio', Ljunghäll Anderstorp, 1950-tal
Hatthylla 'Rio', Ljunghäll Anderstorp, 1950-tal. Hatthylla 'Rio', Ljunghäll Anderstorp, 1950-tal. Aluminium. Längd 80 cm. Märkt Rio. Varenr: 3800603 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 27-04-2015 11:38:00 DKK 239
Kjeld Ulrich, litografier, kompositioner (2)
Kjeld Ulrich, litografier, kompositioner (2). Kompositioner af Kjeld Ulrich f. 1942, cd, indrammet litografier, sign. i bly Kjeld Ulrich, 50x70 cm. (58x78 cm). (2) Varenr: 3811752 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 11:38:08 DKK 300
Ljuskrona 1900-tal
Ljuskrona 1900-tal. AMPEL, för 4 ljus, 1900-tal, olikslipade prismor, stomme i mässing, glaskupa i överfång av blått, underfång i dekor av bladornamentik, diameter ca 61, höjd ca 53 cm Varenr: 3811313 DKK 1.989 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 11:40:00
Se mere
Kustmotiv, olja på duk
Kustmotiv, olja på duk . Kustmotiv av okänd konstnär. Olja på duk uppfodrad på pannå. osignerad. Bildmått: 20 x 32 cm. Ramad. Varenr: 3796255 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 27-04-2015 11:42:00 DKK 239
Lænestol med stel af mahognipoleret bøgetræ.
Lænestol med stel af mahognipoleret bøgetræ.. Lænestol med stel af mahognipoleret bøgetræ, overpolstret med grøn velur. 1900-tallets midte. Fremstår med enkelte pletter på betrækket. Varenr: 3811996 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 11:42:00 DKK 325
Fire stole med formstøbt sort plastskal
Fire stole med formstøbt sort plastskal. Fire stole med formstøbt sort plastskal, stel af forkromet metal. Siddehøjde ca. 44 cm. Fremstår usamlet i papkasse. (4) Varenr: 3812460 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 11:43:07 DKK 325
Johannes Boesen, olie på lærred, landskab med sø og bjerge
Johannes Boesen, olie på lærred, landskab med sø og bjerge. Landskab med sø og bjerge af Johannes Boesen (1847-1916), olie på lærred, sign. i monogram, 24x41 cm. (38x54 cm). Varenr: 3808131 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 11:43:36 DKK 425
Mosse Stoopendaal
Mosse Stoopendaal. MOSSE STOOPENDAAL(1901-1948): "Hare i sommarskog",signerad Mosse Stoopendaal samt a tergo betitlad och signerad Mosse St-l 1944, olja på duk, 50x70 cm Varenr: 3811314 DKK 9.545 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 11:44:00
Se mere
Resegramofon med stenkakor i etui, 1900-talets första hälft
Resegramofon med stenkakor i etui, 1900-talets första hälft. Resegramofon med stenkakor i etui, 1900-talets första hälft. längd 45 cm, bredd 37 cm, höjd 14 cm. Slitage, skador. Lauritz.com garanterar ej funktionen Varenr: 3812523 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 27-04-2015 11:47:41 DKK 239
Bord 1900-talets första hälft
Bord 1900-talets första hälft. BORD, 1900-talets första hälft, underrede fanérat i björk, bordsskivan fanérad i alm, med hyllplan, höjd ca 65, diameter 75 cm Varenr: 3811315 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 11:48:00
Se mere
Bing og Grøndahl, Royal Copenhagen, sæl, større og mindre vase samt askebæger. (4)
Bing og Grøndahl, Royal Copenhagen, sæl, større og mindre vase samt askebæger. (4). Bing og Grøndahl, sæl nr. 1733 og askebæger redningsbåden samt Royal Copenhagen, større nr. 2694 og mindre vase nr. 1138 af porcelæn. (4) Varenr: 3812587 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 11:53:00 DKK 375
Taske, Jardin Des Sacs.
Taske, Jardin Des Sacs. . Sort krokodilletaske af mrk. Jardin Des Sacs. Mål: 25 x 33 cm. Indvendig to rum, samt mindre lommer. Forgyldte kæder som skulderrem. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3806689 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2015 11:54:00 DKK 300
Svend Engelund, palet / komposition på plade
Svend Engelund, palet / komposition på plade. Palet/komposition med penselbæger, maling, kapsler, stof m.m. af Svend Engelund (1908-2007), cd, sign. SE 14-3-81cm. 57 x 57 cm. U.R. Varenr: 3806704 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 11:58:03 DKK 325
Fåtölj, utdragbar, sekelskiftet 1900
Fåtölj, utdragbar, sekelskiftet 1900. Fåtölj, utdragbar, sekelskiftet 1900. Gulmålad stomme, klädd med ylleschagg och sadelgjord. Höjd 85 cm, sitthöjd 42 cm, längd 50-240 cm. Slitage. Varenr: 3812548 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 27-04-2015 11:58:04 DKK 318
Swedese, sofabord
Swedese, sofabord. Swedese, sofabord med stel af sortlakeret stål, plade af hvid laminat. Fremstår med minimale brugsspor. L. 110 cm, D. 46 cm, H. 46 cm. Varenr: 3810733 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 12:00:00 DKK 1.100
Hiroshige träsnitt 1800-tal
Hiroshige träsnitt 1800-tal. ANDO HIROSHIGE (1797-1858): Taira-no Kiyomori watching in his garden, where everything seemed to be changed into a skull, del av triptyk, 1840-tal, obanformat Varenr: 3811316 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 12:00:00
Se mere
Bing & Grøndahl, flise/releif, stentøj
Bing & Grøndahl, flise/releif, stentøj. Bing & Grøndahl, flise/releif af stentøj med motiv i form af håndværker. H. 24 x 22 cm. Fremstår med enkelte afslag på bagside. Varenr: 3787083 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-04-2015 12:03:00 DKK 300
Fire stole med formstøbt sort plastskal (4)
Fire stole med formstøbt sort plastskal (4). Fire stole med formstøbt sort plastskal, stel af forkromet metal. Siddehøjde ca. 44 cm. Fremstår usamlet i papkasse. (4) Varenr: 3812630 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 12:03:43 DKK 325
Chanel, axelbandsväska, Flap bag 2.55 medium
Chanel, axelbandsväska, Flap bag 2.55 medium. CHANEL, axelbandsväska, Flap bag 2.55 medium i lipstick red quiltad jersey med monogramprytt lås och länk i blank gulmetall, 16 x 25,5 x 7,5 cm, dubbla axelband 25 cm, kontrollnummer 2362788, tillhörande dustbag i original Varenr: 3811317 DKK 14.317 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 12:04:00
Se mere
Par lænestole 1940´erne. (2)
Par lænestole 1940´erne. (2). Par lænestole, 1940´erne. Armlæn og ben i bøg, sæde polstret med stof. H. 44/86, B. 66 cm. Fremstår med brugsspor, den ene stol med defekt fjeder i sæde. (2) Varenr: 3810089 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 12:05:00 DKK 300
Orla Ingerslöv oljemålningar
Orla Ingerslöv oljemålningar. ORLA INGERSLÖV (Danmark, samtida): (2), illustrationer, signerade och daterade Orla 83, olja på pannå, ca 38x53 cm Varenr: 3811318 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 12:08:00
Se mere
Dansk møbelproducent. Skænk af teaktræ
Dansk møbelproducent. Skænk af teaktræ. Dansk møbelproducent. Skænk af teaktræ, front med skuffer, låger og klap, bag hvilken indretning med hylder, skråtstillede ben. L. 206 cm D. 44 cm H. 113 cm. Fremstår nyrenoveret. Varenr: 3810961 DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 12:09:00 DKK 725
Svend Nielsen, olie på lærred, parti fra Gudhjem
Svend Nielsen, olie på lærred, parti fra Gudhjem. Parti fra Gudhjem af Svend Nielsen (1908-1993), cd, olie på lærred, sign. Svend Nielsen Gudhjem, 60x70cm. (69x79 cm). Varenr: 3806722 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 12:10:42 DKK 350
Applies the principles of physics to obstetrics
Applies the principles of physics to obstetrics. OBSTETRICS. LEVRET, ANDRÉ. L'art des accouchemens, demontré par des principes de physique et de méchanique;... 3rd edition. Paris (chez P. Fr. Didot le Jeune) 1776.. 8:o. (4), (i)-xvi, (1)-480, (4, last 2 advertisment) pp. Engraved frontispiece portrait, 5 folding engraved plates (all, some tears... Varenr: 3811319 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 12:12:00
Se mere
Hans J. Wegner lænestol, model Ge-34, til renovering
Hans J. Wegner lænestol, model Ge-34, til renovering. Hans J. Wegner 1914-2007. Lænestol Til renovering, betrukket med stof, ben af stål. model Ge-34, formgivet 1957. Fremstillet hos Getama. Fremstår med mørt fyld samt brugsspor. Varenr: 3812662 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 12:13:56 DKK 1.100
Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte
Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte. Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte. Fineret. Brugs- og alderspræg, enkelte små kantafslag. H. 75. 70 x 135 cm. Varenr: 3812666 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 12:14:45 DKK 675
Ubekendt kunstner, raderinger, 'Little smile' og 'Fairytale Cake' (2)
Ubekendt kunstner, raderinger, 'Little smile' og 'Fairytale Cake' (2). 'Little smile' og 'Fairytale Cake' af ubekendt kunstner, raderinger. Utydeligt signeret. Begge 29 x 41 cm (48 x 58). (2) Varenr: 3796644 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-04-2015 12:16:00 DKK 300
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk. LJUSKRONA, för 10 ljus, oscariansk, 1800-talets slut, 6 ljuspunkter, förgylld mässing, dekor av bla vindruvsklasar, diameter ca 67, höjd ca 72 cm Varenr: 3811320 DKK 4.772 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 12:16:00
Se mere
Philadelphia Enterprise. Kaffemøllen, Model Nr. 7
Philadelphia Enterprise. Kaffemøllen, Model Nr. 7. Philadelphia Enterprise. Kaffemøllen, Model Nr. 7. Nøgle og kaffespade medfølger. H. 60 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og rust. Varenr: 3810125 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 12:16:00 DKK 900
Stort standur i kasse af eg, spilleværk med piber / 6 melodier
Stort standur i kasse af eg, spilleværk med piber / 6 melodier . Stort standur i kasse af bejdset eg, værk med orgelpiber / 6 melodier. Værk fra 1800-tallets midte. Kasse fra 1900-tallets 1. halvdel. Ornamentik i form af stiliseret bladværk, kanneleringer m.m. Svungen top med gennembrudte udskæringer / lydhuller. Urskive i messing og tin, med månefase. Medflg.... Varenr: 3812670 DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 12:16:46 DKK 8.000
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 333  >>