Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 238  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fjärrkontroller Bang&Olufssen (2)
Fjärrkontroller Bang&Olufssen (2). Fjärrkontroller Bang&Olufssen. Två fjärrkontroller Beolink 1000 i metall och plast. Bruksslitage. Fungerar vid kontroll. Lauritz.com ansvarar ej för funktionen.(2) Varenr: 3693592 DKK 1.194 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 239
Matbord i ek
Matbord i ek. Matbord i ek. Fyrkantiga kraftiga ben. Avtagbara. Längd 200 cm. Bredd 100 cm. Höjd 82 cm. Varenr: 3696854 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 239
Søholm. Signeret O.R., Danmark, 1950-tal, kvinnohuvud höjd 31 cm
Søholm. Signeret O.R., Danmark, 1950-tal, kvinnohuvud höjd 31 cm. Søholm. Signeret O.R., Danmark, 1950-tal, kvinnohuvud. Märkt i botten, signerad. Höjd 31 cm. Varenr: 3696354 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 279
Aluminia barn figuriner, höjd 12,5-15 cm(4)
Aluminia barn figuriner, höjd 12,5-15 cm(4). Aluminia barn figuriner, höjd 12,5-15 cm(4) Aluminia. Insamling Childrencare former, designade av Herlof Jensenius, fajans, alla stämplade Aluminia, JUS Danmark.(4) Varenr: 3696379 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 1.035
Emmafåtölj med grönt ulltyg
Emmafåtölj med grönt ulltyg. Emmafåtölj med grönt ulltyg med svarvade ben. Bredd 63 cm, höjd 84 cm. Åldersrelaterat slitage, tyg med minimalt slitage. Varenr: 3697871 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 378
Jagtriffel (salonriffel) Squires Bingham kaliber .22 long rifle med stikmagasin
Jagtriffel (salonriffel) Squires Bingham kaliber .22 long rifle med stikmagasin. Serienummer A081431. Jagtriffel (Salonriffel) Squires Bingham model 1400 i kaliber .22 long rifle og med stikmagasin. Ingen rust. Cylinderlås. Stikmagasin. Indstillelige sigtemidler. OAL 102 cm. 54 cm løb med skarpe riffelgange. 35½ cm kolbe med lettere håndslidte netskæringer. Vægt ... Varenr: 3685469 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-01-2015 19:00:00 DKK 700
Belstaff MC jacka i vaxad bomull stl L
Belstaff MC jacka i vaxad bomull stl L. Belstaff MC jacka i vaxad bomull stl L. Herrjacka i sandbeige bomull med rutigt innerfoder. Skärp i midja. Förstärkningar på axlar och armbågar. Vaxad. Behöver behandlas med vax på nytt. Bruksslitage och mindre fläckar förekommer främst vid armslut, axelpartier samt fickor. Varenr: 3694164 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 677
Glasobjekt, Magdalena Maihoefer 'Skizze klar 1304'
Glasobjekt, Magdalena Maihoefer 'Skizze klar 1304'. Glasobjekt, Magdalena Maihoefer 'Skizze klar 1304', skal udformet med slebne glasruder smeltet ind i hinanden, med signatur, titel og dateringen '02', H. 13,5cm L. 90cm, B. ca. 30 cm. Varenr: 3646282 DKK 5.957 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-01-2015 19:00:00 DKK 3.723
Klaus Christ, skulptur, 'modelstudie'
Klaus Christ, skulptur, 'modelstudie'. Skulptur af persisk travertin, 'modelstudie' af Klaus Christ, signeret i bunden, H. 184cm, B. 40cm, D. 40cm (inkl. sokkel), H. 84cm, B. ca. 25cm, D. ca. 24cm (ekskl. sokkel) Varenr: 3649275 DKK 13.403 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-01-2015 19:00:00 DKK 8.935
Axel Kjersgaard, spegel i teak
Axel Kjersgaard, spegel i teak. Axel Kjersgaard, spegel i teak, rektangulär modell med falsade kanter. Danmark, 1960-tal. 105x44 cm. Varenr: 3692385 DKK 1.592 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 438
Clubbfåtöljer i rött skinn, ett par, 1900-talets första del (2)
Clubbfåtöljer i rött skinn, ett par, 1900-talets första del (2) . Clubbfåtöljer i rött skinn, ett par, 1900-talets första del. Kraftigt slitage, hål, lagningar, fläckar. I behov av renovering. B: 90, D: 93, H: 75 cm. (2) Varenr: 3696983 DKK 1.990 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 2.468
Okänd konstnär, olja på pannå, kustmotiv (2)
Okänd konstnär, olja på pannå, kustmotiv (2). Okänd konstnär, 1800/1900-tal. Oljemålningar på pannå, signerade Gilbert. Kustmotiv. 17,5x36 cm (33x51 cm). (2) Varenr: 3691050 DKK 1.194 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 498
Skrivbord med hurts, JOC (2)
Skrivbord med hurts, JOC (2). Skrivbord med hurts, JOC. Skrivbord i rödbetsat trä med ett tvärsgående fält med svart skinn. Benstomme svart och rödbetsat trä. Skivan har troligen en metallkärna. Längd 200 cm. Bredd 120 cm. Höjd 70 cm. >BR> Fristående hurts på hjul med tre lådor ingår. Översta lådan är låsbar, nedersta lådan ... Varenr: 3696813 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 637
Soffa med lösa kuddar, gul.
Soffa med lösa kuddar, gul.. Soffa med lösa kuddar, gul. Soffa klädd i gult tyg med lösa kuddar. Längd 200 cm. Bredd 90 cm. Höjd 80 cm. Sitsens djup 55 cm. Varenr: 3696819 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 259
Samling porslinsföremål, bl a Royal Copenhagen (5)
Samling porslinsföremål, bl a Royal Copenhagen (5). Samling porslinsföremål, bl a Royal Copenhagen, Bing&Gröndahl figurin, nr. 1745. H: 13,5 cm. Lockurna, modell 2562 med målad dekor av Kronborg. H: 25 cm. Ett par oljelampor, H: 16 cm, okänd märkning. Royal Copenhagen. Porslinsfigur. Modellnr 1659. Höjd 31 cm. 1. sort. (5) Varenr: 3694450 DKK 1.433 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 458
Ett par fästmanssoffor i smide  (2)
Ett par fästmanssoffor i smide (2). Fästmanssoffor i smide. Två fästmanssoffor i grått smide. Mjukt rundad design. Längd ca 135 cm. Bredd ca 55 cm. Höjd ca 87 cm. (2) Varenr: 3696824 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 1.194
Skänk i ek
Skänk i ek. Skänk i ek.Skänk i ljus ek.Tre utdragbara lådor och tre skåp, med vardera ett hyllplan. Längd 140 cm. Bredd 45 cm. Höjd 93 cm. Varenr: 3696821 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 318
Arne Jacobsen, fåtölj modell 3320, 'Svanen' 1970-tal
Arne Jacobsen, fåtölj modell 3320, 'Svanen' 1970-tal. Arne Jacobsen (1902-1971). Fåtölj, modell Svanen, modellnr. 3320. Blå ullklädsel, senare omklädd. Snurrfot av aluminium. Etikettmärkt Made in Denmark FH by Fritz Hansen. 1978. Danish Furnituremakers. Torr stoppning, fot med fläckar. Formgiven 1957- 1958 som del av totalinredningen på hotel ... Varenr: 3696787 DKK 6.368 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 4.935
Soffa, nyrokoko. 1800-tal
Soffa, nyrokoko. 1800-tal. Soffa, nyrokoko. 1800-tal. Utdagssoffa med snidat krön. Fanérad i, b.la valnöt. Förvaring under sittdynan. Mått: L 213 cm H 113 cm Dj 50 cm Varenr: 3697171 DKK 1.194 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 876
Louis Vuitton, håndtaske, model Alma
Louis Vuitton, håndtaske, model Alma . Louis Vuitton, håndtaske, model Alma af monogram kanvas, stort indvendigt rum med mindre lomme. Produktionsnr. VI0914. H. 24 L. 31 B. 16 cm. Fremstår med lettere brugsspor, patineret skind og stram lynlås. Varenr: 3692825 DKK 2.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-01-2015 19:00:00 DKK 475
Figuriner, Lladro & Nao (8)
Figuriner, Lladro & Nao (8). Figuriner i porslin från Lladro & Nao. Man och kvinna i orientaliska kläder samt tre änglar från Lladro, övriga tre figuriner från Nao. Höjd: 7-30 cm (8) Varenr: 3697237 DKK 1.194 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 577
Alexius Hüber, väggskulptur i metall och plexi (BUS)
Alexius Hüber, väggskulptur i metall och plexi (BUS). Alexius Hüber, f. 1939. Väggskulptur i metall och plexiglas. Signerad och numr. 18/100. H: 31,5x19,5 cm. Repor, slitage. Varenr: 3693507 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 577
Väggpendyl, gustaviansk stil
Väggpendyl, gustaviansk stil . Väggpendyl, gustaviansk stil. Förgylld. Urtavla märkt O Rydéns Malmö. Krönande urna, dekor av lagergirlanger, pärlstav mm, konsol nedtill. Nyckel finns. H: 80 cm. En lagergirlang av. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3691048 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 299
Spegel, 1800-talets andra hälft
Spegel, 1800-talets andra hälft. Spegel, 1800-talets andra hälft, bronserad/svart. Mått inkl. krön: 99x82 cm Avslag och färgbortfall. Varenr: 3697863 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 1.075
Märklin tåg Minex 3400 i originallåda och diverse andra delar
Märklin tåg Minex 3400 i originallåda och diverse andra delar. Märklin tåg Minex 3400 i originallåda och diverse andra delar. Hus, byggnader, träd. Varenr: 3693722 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 299
Piero Fornasetti askfat med cigaretthållare i porslin
Piero Fornasetti askfat med cigaretthållare i porslin. Piero Fornasetti (1913-1988). Askfat med cigaretthållare i porslin. Förgylld och svart dekor. L: 13 cm, H: 5 cm. Bruksslitage, nötning på färg. Varenr: 3694442 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 498
Rocky Affisch från filmen Rocky från 2010 med Autografer(2)
Rocky Affisch från filmen Rocky från 2010 med Autografer(2). Rocky Affisch från filmen Rocky från 2010 med Autografer. Autografer från filmen, Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young, Carl Weathers, Bill Baldwin mfl. Äkthetscertifikat medföljer. Mått på inramad affisch 71x105 cm, samt inramat certifikat 43x33 cm.(2) Varenr: 3696673 DKK 6.368 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 3.582
Minkpäls Saga helryckt
Minkpäls Saga helryckt . Minkpäls Saga helryckt uppskattad storlek 40/42. Märkt Amoress Saga. Bröstmått ca 110 cm, arm längd ca 61 cm, rygg längd ca 115 cm. Mörkbrun päls med inslag av svart. Axelvaddar är insydda mellan päls och innerfoder. Varenr: 3686083 DKK 4.776 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 2.149
Transportabel Air Conditioner, Bodner & Man
Transportabel Air Conditioner, Bodner & Man. Transportabel Air Conditioner, Bodner & Man. Model WAP-358DB. Brugsanvisning medföljer. Lauritz.com garanterar ej för funktionen. Varenr: 3698070 DKK 2.388 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 537
Fickur, Longines 10 Grand Prix
Fickur, Longines 10 Grand Prix. Longines 10 Grand Prix fickur, silver, plexiglas, öppna ansikte med urverk dammskydd. Circa -1934 - 37. DIam: 50mm, Vikt: 78gms, brukslitage.Fickur fungerar men Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3698073 DKK 1.194 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 318
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 238  >>