Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 260  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Poul Henningsen. PH 4/3 bordlampe
Poul Henningsen. PH 4/3 bordlampe . Poul Henningsen. PH 4/3 bordlampe med skærme af hvidlakeret metal, stamme og fod af forkromet stål. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 55 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 4331445 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:00:00 DKK 2.200
Abrams konstlitteratur
Abrams konstlitteratur. KONSTLITTERATUR, 6 band, Abrams, New York, bestående av; Gauguin, Turner, Bonnard, Daumier, Cezanne, Pissarro, 33x25 cm Varenr: 4342645 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2016 13:00:00
Se mere
Bestellkommode / Nachtschränkchen um 1900
Bestellkommode / Nachtschränkchen um 1900. Bestellkommode / Nachtschränkchen um 1900, Front mit einer Tür, darüber eine Schublade, schwarz ebonisierte Leisten, mehrfach profiliert, Ablage mit polierter Steinplatte, H. 84, B. 38, T. 35 cm. Gebrauchsspuren, Risse im Holz, Bestoßungen und Kratzer. Varenr: 4342998 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2016 13:04:00 DKK 298
Postfrisk Grønland, Færøerne i to Leuchtturmalbum, fire årsmapper, samt 14 små plancher.
Postfrisk Grønland, Færøerne i to Leuchtturmalbum, fire årsmapper, samt 14 små plancher.. Grønland Luchtturm med følg blade: 1938, 1950/60, 1957/69, 1963/68, 1970/74, 1973/89, 1975/78, 1979/82, 1980/89, 2002, 2002 (fireblok, 2002 (fireblok, alle sider næsten fuldt besat, Færøerne i Leuchtturmalbum med kassette, 1975-2003, næsten fuldt besat, fire årsmapper, samt 14 små plancher. Varenr: 4342804 DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2016 13:05:34 DKK 650
Brutalist Coffee Table der 1960/70er Jahre mit Platte in Kupfer
Brutalist Coffee Table der 1960/70er Jahre mit Platte in Kupfer. Brutalist Coffee Table der 1960/70er Jahre. Konstruktion mit Sockel in teakholzfurnier, Platte aus geätztem und getriebenem Kupfer. B. 149cm, H. 50cm, T. 76,5cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, an den Kanten des Standes Bestoßen. Varenr: 4309286 DKK 2.975 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2016 13:08:00 DKK 1.488
Dansk møbelproducent. Sofabord af palisander, ca. 1960erne
Dansk møbelproducent. Sofabord af palisander, ca. 1960erne. Dansk møbelproducent. Sofabord af fineret palisander, ca. 1960erne. H. 50 L. 160 B. 60 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4342524 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-07-2016 13:09:00 DKK 300
Konvolut Zucker und Sahne Set aus dem Haus WMF  (9)
Konvolut Zucker und Sahne Set aus dem Haus WMF (9). Konvolut Zucker und Sahne Set aus dem Haus WMF, versilbert teilweise im klassischen Dresdener Barock. Altersgemäße Gebrauchspuren. Bestehend aus: 3 Sahnegießer. 3 Schalen. 3 Tabletts. Varenr: 4335155 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2016 13:10:00 DKK 298
Skänk nyrenässans
Skänk nyrenässans. SKÄNK, bemålad, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, förgyllda beslag, skuren dekor, svarvade fötter, höjd ca 130, 99x52 cm Varenr: 4342646 DKK 1.963 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2016 13:10:00
Se mere
Swisslamps International, Pendelleuchte in Aluminium
Swisslamps International, Pendelleuchte in Aluminium. Swisslamps International, Pendelleuchte der 1960/70er Jahren. Konstruktion mit Diffusor aus poliertem Aluminium, Reflektor aus cremeweißem Fließ in Metallrahmen, Aufhängung aus Stahlseilen. B. 72,5cm, H. 90cm, T. 41cm. Leichte Gebrauchsspuren, kleinere Bestoßungen, das Fließ ist etwas ... Varenr: 4185137 DKK 2.975 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2016 13:12:00 DKK 1.860
Kähler. Tallerken af lertøj
Kähler. Tallerken af lertøj. Kähler. Tallerken af lertøj dekoreret med kohornsglasur. Stemplet HAK, Denmark. Ø 22 cm. Varenr: 4334309 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:14:04 DKK 300
Lilly Schmidt, akryl på lærred, parti med heste
Lilly Schmidt, akryl på lærred, parti med heste. Parti med heste, af Lilly Schmidt (f. 1953), akryl på lærred. Sign. samt dat. på bagside Lilly Schmidt 2014. 100 x 80 cm. Uindrammet. Varenr: 4335295 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:15:31 DKK 300
1 loose old-cut 0.61ct diamond
1 loose old-cut 0.61ct diamond. 1 loose old-cut 0.61ct diamond Colour: Top crystal (I) Clarity: P1 There are cavity`s on the side of the stone Measurements: 5.35 x5.08 x 3.05mm Varenr: 4333699 DKK 2.901 BE, Antwerpen 26-07-2016 13:16:00 DKK 2.231
Øreklapstol, moderne design.
Øreklapstol, moderne design. . Øreklapstol i moderne design betrukket med gråt og blåt møbelstof. Armlæn monteret med afsætningsplade. Mål. H.146, B.122, D.111cm. VENLIGST VÆR OPMÆRKSOM PÅ AT DENNE VARE BEFINDER SIG PÅ LAURITZ.COM HERLEV’S EKSTERNE LAGER PÅ ROVSINGSGADE 68, 2100 KØBENHAVN Ø OG KAN UDELUKKENDE BESIGTIGES OG ... Varenr: 4331816 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:18:00 DKK 1.900
Lænestol/ øreklapstol
Lænestol/ øreklapstol. Lænestol/ øreklapstol betrukket med gulligt velour. Ben af bøg. H. 92, B. 83 cm. Fremstår med slitage og pletter, samt enkelte huller. Varenr: 4335030 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:18:07 DKK 300
SN - Innolux Super Nova Dim Lysterapilampe / Dagslyslampe
SN - Innolux Super Nova Dim Lysterapilampe / Dagslyslampe. SN - Innolux Super Nova Dim Lysterapilampe, med skærm af plast og base af stål. Dagslysspektret hvidt lys. Lysstyrke op til max 10.000 lux. H. 64, B. 44 D. 12 cm. Original emballage medfølger. Varenr: 4335430 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:18:36 DKK 300
Fire dele orientalica, 1900-tallet (4)
Fire dele orientalica, 1900-tallet (4). Fire dele orientalica best. af: to tallerkner, etui samt rituel effekt af stenart. 1900-tallet. Ø 16-22 cm. Etui L. 32 cm. (4) Varenr: 4326515 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:18:46 DKK 300
Palle Pedersen, olie på lærred monteret på plade, 'Farvel Lanagergård' cd
Palle Pedersen, olie på lærred monteret på plade, 'Farvel Lanagergård' cd. 'Farvel Lanagergård', af Palle Pedersen, olie på lærred, monteret på plade sign. PP, 79x59 cm (83x63 cm) Varenr: 4325388 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:19:07 DKK 300
August Dencker, m.fl. olie på lærred, kompositioner cd (2)
August Dencker, m.fl. olie på lærred, kompositioner cd (2) . Landskab, af August Dencker 1882-1942, olie på lærred, sign. Aug Dencker. 65x96 cm (81x112 cm). Landskab, af ubekendt kunstner, olie på lærred, utydeligt sign. 58x97 cm (78x118 cm) (2) Varenr: 4325418 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:19:17 DKK 300
Duba. Fem armstole (5)
Duba. Fem armstole (5). Duba B8. Tre armstole / konferencestole med stel af stål, armlæn af egetræ. Sæde og ryg betrukket med sort uldstof, samt to stole betrukket med blåt uldstof. Fremstår med brugsspor. (5) Varenr: 4326213 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:19:28 DKK 300
Knoch-Licht. Tre loftlamper til hallogen (3)
Knoch-Licht. Tre loftlamper til hallogen (3). Knoch-Licht. Tre loftlamper af messing, til 16 hallogenpærer hver. H. 26 Ø 39 cm. (3) Varenr: 4317095 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:19:56 DKK 300
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil. MATGRUPP, tidigt 1900-tal, rokokostil, bemålad, stolar med textilklädd sits, sitthöjd ca 45, mått bord ca höjd 75, 140x95 cm Varenr: 4342647 DKK 2.356 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-07-2016 13:20:00
Se mere
Konvolut Karaffen mit handgeschliffenen Zierkorken (4)
Konvolut Karaffen mit handgeschliffenen Zierkorken (4) . Konvolut Karaffen mit handgeschliffenen Zierkorken, handgeschliffen, mit verschiedenen Dekoren, aus transparentem Glas gefertigt, bestehend aus: 2 Große Karaffen, H.32 cm, H.27 cm, 2 Likörkaraffen, H.17 cm, H.14 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. (4) Varenr: 4342837 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2016 13:20:00 DKK 298
Pendel med sort stofskærm
Pendel med sort stofskærm. Pendel med sort skærm af stof, top af hvidt akrylplast. H. 31, Ø 63 cm. Fremstår med brugsspor. Modelfoto. Varenr: 4308944 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:20:06 DKK 300
Par kinesiske borde af lakeret hardwood (2)
Par kinesiske borde af lakeret hardwood (2). Par kinesiske borde af lakeret hard Wood. H. 49,5, L. 160, D. 55 cm. Fremstår med enkelte skjolder på plade (2) Varenr: 4316491 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:20:21 DKK 325
Tween Light, fire udendørslamper model Copenhagen (4)
Tween Light, fire udendørslamper model Copenhagen (4). Tween Light, fire udendørslamper model Copenhagen, rustfrit stål. Fremstår ubrugt i original emballage. (4) Varenr: 4327477 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 26-07-2016 13:20:27 DKK 300
Reol sort højglanslakeret
Reol sort højglanslakeret. Reol sort højglanslakeret H. 130,5 cm. B 100 cm. D. 33 cm. Nogle ridser. Varenr: 4257921 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:20:33 DKK 300
Hans J. Wegner. Seks stole model CH23 (6)
Hans J. Wegner. Seks stole model CH23 (6). Hans J. Wegner 1914-2007. Sæt på seks stole, model CH23 med stel af egetræ, kopstykke af teaktræ. Kopstykke med korsformede indlægninger. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn. Fremstår med aldersrelateret patinering, (6) Varenr: 4337562 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 13:23:00 DKK 7.200
Dansk møbelproducent; skrivebord i palisander
Dansk møbelproducent; skrivebord i palisander. Dansk møbelproducent; fritstående skrivebord i palisander. Front med seks tappede skuffer, bagside med opbevaringsrum. Mål; L 140, D 70, H 72 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4341084 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-07-2016 13:29:45 DKK 800
Jindrich Halabala, indstilleligt spisebord/bord model H-37 fremstillet hos UP
Jindrich Halabala, indstilleligt spisebord/bord model H-37 fremstillet hos UP. Indstilleligt spisebord/bord H-37, tjekkisk design af Jindrich Halabala fremstillet hos UP, Spojene Brno, CZ. Formgivet omkring 1930. Konstruktion med ben af massivt egetræ, sarg i bøgetræ, afstivning af stålrør, sortlakeret bordplade, der kan drejes om sin egen akse og så klappes ud. B. 80/160 ... Varenr: 4332782 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2016 13:30:00 DKK 1.116
Hilding Linnqvist
Hilding Linnqvist. HILDING LINNQVIST (1891-1984): Landskap, monogramsignerad HL, akvarell och blyerts, ca 23x29cm Varenr: 4342648 DKK 1.178 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2016 13:30:00
Se mere
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 260  >>