Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 301  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Johannes Foersom & Peter Hiort-Lorenzen, spise-/ stabelstole (6)
Johannes Foersom & Peter Hiort-Lorenzen, spise-/ stabelstole (6). Johannes Foersom & Peter Hiort-Lorenzen, spise-/ stabelstole, sæde og ryg betrukket med sort alcantare, stel af forkromet stål. Fremstillet hos Lammhults, model Spira. Fremstår med alm. brugsspor. (6) Varenr: 3822184 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 15:10:00 DKK 325
Salon møblement, rokokoform (5)
Salon møblement, rokokoform (5). Rokokoform salon møblement af nøddepoleret bøgetræ med udskæringer bestående af: sofa H. 86,5 L. 170 cm, par bergere H. 78,5 B. 73 cm samt to armstole H. 88,5 B. 61,5 cm. 1900-tallets midte. (5) Varenr: 3844004 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-05-2015 15:10:00 DKK 1.550
Erphila. Par kander af fajance i form af rokoko kvinder, 1900-tallets første halvdel (2)
Erphila. Par kander af fajance i form af rokoko kvinder, 1900-tallets første halvdel (2). Erphila. Par kander af fajance i form af rokoko kvinder, H. 24,5 cm. 1900-tallets første halvdel. (2) Varenr: 3835118 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 15:10:17 DKK 325
Kjeld Heltoft, akvarel og radering, dyremotiver (2)
Kjeld Heltoft, akvarel og radering, dyremotiver (2). Dyremotiver af Kjeld Heltoft f. 1931, indrammet akvarel og radering, sign. K-Heltoft, 12x13 cm. (19x19 cm). 44,5x65 cm. (50,5x70,5 cm). Radering med enkelte skjolder. (2) Varenr: 3844153 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-05-2015 15:10:55 DKK 325
Vægur i kasse af mørklakeret eg
Vægur i kasse af mørklakeret eg. Vægur i kasse af mørklakeret eg, metal urskive med arabertal. H. 70 B. 39 cm. 1900-tallets første halvdel. Optræksnøgle samt pendul medfølger. Varenr: 3829697 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-05-2015 15:11:00 DKK 300
Olja efter Murillo
Olja efter Murillo. BARTOLOMÉ ESTEBAN MURILLO (1800-tal): efter, Mangeur de gâteau, olja på duk, 69x55 cm Varenr: 3843246 DKK 4.035 SE, Stockholms Auktionsverk Online 25-05-2015 15:12:00
Se mere
Poul Henningsen, PH 4/3 bordlampe
Poul Henningsen, PH 4/3 bordlampe . Poul Henningsen, PH 4/3 bordlampe med stamme og fatningshus af forkromet metal, skærmsæt af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 55 Ø 45 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3842799 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 15:12:00 DKK 1.900
Fanø rav. Poleret ravklump på ca. 30 gram
Fanø rav. Poleret ravklump på ca. 30 gram. Dansk ravstykke fundet på Fanø. Poleret ravklump på ca. 30,2 gram, Mål ca: 5,8 x 4 x 2,3 cm, midt 1900-tallet. Varenr: 3837384 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 15:13:00 DKK 1.700
Gucci, kosmetikpung
Gucci, kosmetikpung. Gucci, kosmetikpung af præget rosa skind monteret med lynlåslukning med charm, indvendigt med et rum. L. 17 cm, B. 7 cm. Original æske medfølger. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3841994 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 15:13:00 DKK 800
Hans Olsen. Par lænestole, sort læder (2)
Hans Olsen. Par lænestole, sort læder (2). Hans Olsen. Par lænestole betrukket med sort læder, løse hynder med dunfyld, ben af teak. Fremstillet France og Søn. Brugsspor i form af krakeleringer samt revner ved armlæn og løse rygge. (2) Varenr: 3836704 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 15:13:51 DKK 775
Samling af gule ravsmykker (4)
Samling af gule ravsmykker (4). Samlingen består af et armbånd, trukket på elastik. Indvendig Ø 6 cm. Bredde: 17-30 mm. En dobbeltrækket snoet halskæde af af mindre ravperler. Længde: ca 62 cm. To halskæder af ravperler, sorteret i forløb. Længder: 60 og 70 cm. Samlet vægt: 157,45 gr. Varenr: 3839618 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 15:15:00 DKK 1.350
Bogskab af mahogni, 1900-tallets første halvdel
Bogskab af mahogni, 1900-tallets første halvdel. Bogskab af massiv og fineret mahogni, front med låge delvist med glasudfyldninger bag hvilken hylder, cabriole ben, top med pynteliste. 1900-tallets første halvdel. H. 163 B. 78 D. 34 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser, mærker og mindre afslag. Nøgle medfølger. Varenr: 3843428 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 15:16:00 DKK 825
Louis Vuitton, pung af monogram canvas
Louis Vuitton, pung af monogram canvas. Louis Vuitton, pung af monogram canvas med plads til mønter, kort og sedler. H. 11 cm, B. 10 cm. Original æske medfølger. Fremstår med brugsspor på canvas. Varenr: 3842000 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 15:16:00 DKK 800
Farstrup Møbler - otte stole med uld / bøg (8)
Farstrup Møbler - otte stole med uld / bøg (8). Farstrup Møbler - otte spisetole af bøg, sæde og ryg polstret med stribet uld. Fremstår med reperationsskruer og stedvis slitage. (8) Varenr: 3844322 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-05-2015 15:19:30 DKK 325
Gubi Chairs, Barstol
Gubi Chairs, Barstol . Gubi Chairs barstol med medestel af mat forkromet metal, soft coated sæde. Sædehøjde 75 cm. Fremstår med ridser og mærker på sæde. Varenr: 3843782 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 15:20:00 DKK 325
Elisabet Linna Persson, 'Tänk på det som är bra', akryl på duk
Elisabet Linna Persson, 'Tänk på det som är bra', akryl på duk. 'Tänk på det som är bra' av Elisabet Linna Persson (f. 1958, Sverige). Akryl på duk. Mått: 75 x 60 cm. Monogramsignerad. Signerad samt titel a tergo. "Jag är bildkonstnär i Luleå och jobbar med måleri, grafik, emalj och glas. Min konst vill förmedla glädje och välbefinnande med en gnutta ... Varenr: 3814758 DKK 4.842 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 15:20:00 DKK 3.631
Klädskåp, rokoko med graffitimålning, 1900- talets första hälft
Klädskåp, rokoko med graffitimålning, 1900- talets första hälft. Klädskåp, rokoko med graffitimålning, 1900- talets första hälft. 3 st dörrpar. Höjd 190 cm, bredd 292 cm, Djup 68 cm. Bruksslitage. Varenr: 3844655 DKK 2.421 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 15:22:00 DKK 767
Christian Louboutin, par stiletter, str. 37,5
Christian Louboutin, par stiletter, str. 37,5. Christian Louboutin, par stiletter af brunt ruskind. Original æske samt støvpose medfølger. Fremstår med brugsspor. Hælhøjde 8,5 cm. Str. 37,5. Varenr: 3841996 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 15:23:00 DKK 375
Arne Jacobsen. Lænestol, 'Svanen' på hjul, model 3323
Arne Jacobsen. Lænestol, 'Svanen' på hjul, model 3323. Arne Jacobsen 1902-1971. Svanen. Hvilestol originalt betrukket med brunt patineret skind, drejelig firpasfod af aluminium, afsluttet på hjul, monteret med vippefunktion og højdeindstilling. Justeringsnøgle medfølger. Fremtillet hos Fritz Hansen, model 3323. Formgivet 1957- 1958 som del af ... Varenr: 3800490 DKK 20.000 DK, Kolding, Trianglen 25-05-2015 15:23:00 DKK 16.000
Gijs Papavoine. Lænestol model Romeo
Gijs Papavoine. Lænestol model Romeo. Gijs Papavoine. Hvilestol, model Romeo, betrukket med lyst læder, løse sædehynde. Stående på drejeligt understel med fempasfod af grålakeret stål.Fremstillet hos Montis, Holland. Fremstår med brugsspor, ridser i læderet. Varenr: 3844782 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 15:23:42 DKK 300
Dansk møbelproducent. Lænestol med stel af teak, ca. 1960erne
Dansk møbelproducent. Lænestol med stel af teak, ca. 1960erne. Dansk møbelproducent. Lænestol med stel af teak, sæde og ryg polstret med blåternet stof. Ca. 1960erne. H. 93 B. 55 cm. Fremstår med brugsspor i form ridser, mærker, armlæn med tuschpåskrifter samt huller i polstring. Varenr: 3844477 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 15:23:54 DKK 300
Taklampa med glaskupor
Taklampa med glaskupor. TAKARMATUR, för 6 ljuspunkter, 1900-talets mitt, stomme i metall med kupor i frostat glas, total höjd ca 73, diameter ca 61 cm Varenr: 3843247 DKK 1.614 SE, Stockholms Auktionsverk Online 25-05-2015 15:24:00
Se mere
Samling bliklegetøj
Samling bliklegetøj. Samling bliklegetøj fra Japan m.m., heriblandt biler, militærkøretøjer og fly. L. 6-24 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3835890 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-05-2015 15:25:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, olie på plade, motiv med stubmølle
Ubekendt kunstner, olie på plade, motiv med stubmølle . Motiv med stubmølle af ubekendt kunstner, olie på plade. Utydeligt sign. 1800-tallet. 32 x 26 cm (55 x 48). Fremstår gulnet og med enkelte ridser/krakeleringer. Varenr: 3840280 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-05-2015 15:25:00 DKK 350
Industri pendler uden montage (4)
Industri pendler uden montage (4). Industrielle pendler/ loftslamper af aluminium. Ø 54 cm. Fremstår med kraftig slitage, ridser, buler, skævheder, snavset uden montage. (4) Varenr: 3813981 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-05-2015 15:26:00 DKK 300
Longines 18kt diamond watch approx. 0.50ct
Longines 18kt diamond watch approx. 0.50ct. Longines 18kt diamond watch approx. 0.50ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Round silver tone dial with hour markers in silver tone stick shape Hands of time in white tone and brand at 12 Round gold case with diamond bezel and attachement to bracelet decorated with numerous ... Varenr: 3844890 DKK 9.694 BE, Antwerpen 25-05-2015 15:26:00 DKK 7.271
Samling diverse sølv, bla. Hans Hansen 1400 gram
Samling diverse sølv, bla. Hans Hansen 1400 gram. Samling diverse sølv best. af fire Hans Hansen kaffeskeer L. 11,5 cm, 'Antik' 4 spiseskeer L. 21,5 cm, 'Dobbeltriflet' to spiseskeer L. 17,5 cm, Hans Hansen spiseske 'Arvesølv nr. 3' spiseske L. 18 cm, 'Bernstoff', seks skeer L. 17,5 cm, 'Kugle' seks kaffeskeer L. 11,5 cm samt saltske, Cohr, ... Varenr: 3841542 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 15:27:00 DKK 2.300
8 strand cultured pearl and garnet necklace
8 strand cultured pearl and garnet necklace . 8 strand cultured pearl and garnet necklace Sterling silver, hallmarked colour: rose,cream and bordeaux Sahpe: round-oval-drop Lustre: good surface: blemished size: different sizes: from 5.00mm to 9.00mm Also decorated with small rock shape red garnets total lenght : 40.00 cm ... Varenr: 3844973 DKK 1.491 BE, Antwerpen 25-05-2015 15:27:00 DKK 298
MOLTKE Jewelry. Ring af guld  ca 1970érne
MOLTKE Jewelry. Ring af guld ca 1970érne. MOLTKE Jewelry. Ring af guld 14 kt guld. Prydet med en mix lebet Citrin. ca 1970érne. Ringst 17,25/Ø55. Vægt ca. 14,49 gram. Varenr: 3844014 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 15:27:00 DKK 1.300
Per Lütken for Holmegaard Glasværk. Tivoli glas (38)
Per Lütken for Holmegaard Glasværk. Tivoli glas (38). Per Lütken for Holmegaard Glasværk. Tivoli glas bestående af: 8 øl 2 snaps 9 rød 7 hvidvin 6 portvin 6 cognac. (38) Varenr: 3843331 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-05-2015 15:28:00 DKK 575
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 301  >>