Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 322  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vas Gustafsberg
Vas Gustafsberg. GUSTAFSBERG, vas, jugend, omkring 1900, flintgods, lysterglasyr i grönt och gult, med dekor av kvinnofigurer i relief, undertill märkt Gustafsberg 1901, höjd ca 30 cm Varenr: 4151468 DKK 2.415 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 14-02-2016 14:44:00
Se mere
Joan Miró, litografisk tryk, Udstillingsplakat Philadelphia Museum of Art, 1966 cd
Joan Miró, litografisk tryk, Udstillingsplakat Philadelphia Museum of Art, 1966 cd . Udstillingsplakat for 'Joan Miró - Graphics, Philadelphia Museum of Art, Sept. 15-Oct.23 1966', af Joan Miró 1893-1983, litografisk tryk, trykt af Maeght Editeur, Paris, Frankrig. Mourlot 434, Plakatmål 65x50 cm, 63x48 cm (76x60,5 cm) Dette værk er en del af en temaauktionen 'På Plakaten'. Se... Varenr: 4127672 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 14:47:00 DKK 325
Ett par prakturnor, England (2)
Ett par prakturnor, England (2). Ett par prakturnor, England. Höjd 42 cm. En urna med spricka. (2) Varenr: 4149275 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 14-02-2016 14:48:00 DKK 242
Poncho, siden, Vietnam
Poncho, siden, Vietnam. Poncho, siden, Vietnam. Rött siden med svarta passpoaller samt snörknäppning. Broderad dekor av blommor. Framstår som ny och oanvänd. Varenr: 4150827 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 14-02-2016 14:48:00 DKK 242
Sengustavianska ljusstakar
Sengustavianska ljusstakar. LJUSSTAKAR, 1 par, sengustaviansk stil, marmor, brons, höjd ca 24 cm Varenr: 4151469 DKK 2.415 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-02-2016 14:48:00
Se mere
Bäuerliche Tischleuchte, Horn, Holz
Bäuerliche Tischleuchte, Horn, Holz. Bäuerliche Tischleuchte, Horn, Holz, verschiedene Brauntöne, Leuchtenfuß auf Sockel, Teil eines gebogenen Geweihs als Leuchtenschaft, runder Lampenschirm, innen Gold bemalt, unter dem Rand kleine unregelmäßige Holzkugeln als Dekor, eins fehlt, H. 33 cm – B. 44 cm – D. 12 cm. Elektrifikation ist ... Varenr: 4147190 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 14-02-2016 14:54:00 DKK 299
Parti glasföremål. Bl a Flygsfors (30)
Parti glasföremål. Bl a Flygsfors (30). Parti glasföremål. Bl a Flygsfors mm. 30 delar fördelat på vaser, skålar, lampa mm. Högsta vasens höjd 37 cm. Flertalet delar med bottennagg. (30) Varenr: 4150938 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 14-02-2016 14:55:00 DKK 262
Kristian Devantier, litografi, komposition cd
Kristian Devantier, litografi, komposition cd . Komposition, af Kristian Devantier (f. 1971), litografi 197/230, sign. og dat. Kristian Devantier 07, 30x40 cm. (Uindrammet) Varenr: 4147472 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 15:00:00 DKK 300
Parti Märklin, Fleishmann mm
Parti Märklin, Fleishmann mm. Parti Märklin, Fleischmann mm. Bland annat Märklin: 8 passagerarvagnar varav 7 utan tak, 1 Shell tankvagn, 4 öppna godsvagnar, 1 kolvagn, 1 Esso tankvagn, 1 stängd godsvagn, 5 ånglok mm. Medföljer räls, transformatorer mm. Slitage, skador. Varenr: 4149304 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 14-02-2016 15:00:00 DKK 322
Joan Miro färglitografi
Joan Miro färglitografi. JOAN MIRÓ (1893-1982): Composition, färglitografi, ur Derriere Le Miroir, 38x55,5 cm Varenr: 4151470 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-02-2016 15:00:00
Se mere
Sven Brasch, 'Dans, dyd og daarskab', vintage plakat, 1926
Sven Brasch, 'Dans, dyd og daarskab', vintage plakat, 1926 . 'Dans, dyd og daarskab', af Sven Brasch (1886-1970). Vintage plakat, 1926. Linoleumstryk og bogtryk, trykt hos Kruckow-Waldorff. 84 x 61 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor samt kantskader. Dette værk er en del af en temaauktionen 'På Plakaten'. Se alle værkerne her Varenr: 4134213 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 15:00:00 DKK 2.600
John Kørner, litografi, komposition, cd
John Kørner, litografi, komposition, cd . Komposition, af John Kørner f. 1967, litografi 99/225, sign. John Kørner, 40,5x30 cm (uindrammet) Varenr: 4147563 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 15:00:00 DKK 1.550
Louis XVI kommode af eg
Louis XVI kommode af eg. Louis XVI kommode af eg. Tre-delt. Front med fire skuffer med greb støbt med vaseformet dekoration. H. 126, B. 119, D. 58 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med buet/defekt bagbeklædning. Varenr: 4152430 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 15:03:00 DKK 300
Diamond earrings and matching ring, 18kt. gold, total approx. 1.25ct (3)
Diamond earrings and matching ring, 18kt. gold, total approx. 1.25ct (3). 18kt. diamond earrings and ring total approx. 1.25ct (3) 18kt. white gold,hallmarked 750, 18kt. diamond earrings adorned with 108 brilliant-cut diamonds . 18kt. diamond ring adorned with 24 brilliant-cut diamonds Total diamond approx. 1.25ct Color:Top Wesselton-(G). Clarity: VS1-VS2 few ... Varenr: 4143902 DKK 17.538 BE, Antwerpen 14-02-2016 15:03:00 DKK 13.433
Nattduksbord
Nattduksbord. NATTDUKSBORD, 1 par, 1930/40-tal, låda i sargen, höjd 60, 48x37 cm Varenr: 4151471 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-02-2016 15:04:00
Se mere
Svend Johansen, original litografisk plakat, jubilæumsplakat for Grønningen 1965. cd.
Svend Johansen, original litografisk plakat, jubilæumsplakat for Grønningen 1965. cd. . Original jubilæumsplakat for Grønningen 1965 af Svend Johansen (1890-1970). Litografisk plakat, sign. i trykket 'Svend Johansen' samt dedikeret og signeret i tusch 'Svend Johansen'. Plakatmål: 84 x 61 cm. Svend Johansen udførte flere plakater, der ved deres umiddelbare livsglæde vakte opsigt.... Varenr: 4126151 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 15:04:00 DKK 625
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA, old/semiantik, Kirman, ca 375x266 cm Varenr: 4151472 DKK 8.050 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-02-2016 15:08:00
Se mere
Litografiske filmplakater, 'Hektiske Dage' og 'I Vinkelværelset'. cd. (2)
Litografiske filmplakater, 'Hektiske Dage' og 'I Vinkelværelset'. cd. (2). 'Hektiske Dage' og 'I Vinkelværelset' af ubekendt kunster for hhv. Warmer Bros., Paramount og Columbia Films. Litografi samt silketryk. Alle trykt af IMA-Offset. Begge måler 89 x 64 cm. Uindrammede. (2) Dette værk er en del af en temaauktionen 'På Plakaten'. Se alle værkerne her Varenr: 4145648 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 15:09:00 DKK 300
Cirkusplakat, litografisk tryk, 'Cirque Pinder Jean Richard / Katia Schumann', 1976
Cirkusplakat, litografisk tryk, 'Cirque Pinder Jean Richard / Katia Schumann', 1976 . Cirkusplakat, Katia Schumanns optræden for det franske Cirque Pinder Jean Richard, 1976, litografisk tryk, trykt hos Chabrillac S. A. Imp-Toulouse-Paris - RC. 157x115 cm (160x121 cm). Fremstår med små rifter, ramme uden glas og med buk. Dette værk er en del af en temaauktionen 'På ... Varenr: 4127670 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 15:10:00 DKK 325
Etsning efter Luke Fildes
Etsning efter Luke Fildes. LUKE FILDES (1843-1927), efter, La Zingarella, signerad O.H. -95, etsning, 24x16,5 cm Varenr: 4151473 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-02-2016 15:12:00
Se mere
14kt multicolour emaille and diamond ring approx.0.08ct, by S.T.diamond
14kt multicolour emaille and diamond ring approx.0.08ct, by S.T.diamond. 14kt multicolour emaille and diamond ring approx.0.08ct, by S.T.diamond 14kt rhod.rose gold, hallmarked Ring decorated with multicolour emaille in floral motives between gold,also finished inside with motive`s Also adorned with 8 brilliant-cut diamonds approx. 0.08ct Colour: Top wesselton ... Varenr: 4144538 DKK 4.105 BE, Antwerpen 14-02-2016 15:14:00 DKK 3.172
Kista
Kista. KISTA, ek, Nordeuropa, 1500/1600-tal, ombyggt till skåp med lådor och hyllor, höjd ca 86, 150x81 cm, nyckel finns. Varenr: 4151474 DKK 2.415 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-02-2016 15:16:00
Se mere
Karta Mexico
Karta Mexico. KARTA, Isaak Tirion, 1765, karta över Mexico och Nya Guinea, 30 x 47 cm Varenr: 4151475 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-02-2016 15:20:00
Se mere
Taklampa, 2 st ljuspunkter, glas, mässing, 2000-tal
Taklampa, 2 st ljuspunkter, glas, mässing, 2000-tal. Taklampa, 2 st ljuspunkter, satinerade glaskuppor, mässing med växtdekor. Etikettmärkt Creval SA. Mått: inkl. upphängning H. 180 cm, L. 80 cm. Glaskuppor: Ø 30 cm. Smärre bruksspår. Varenr: 4138384 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 14-02-2016 15:20:00 DKK 242
Bjørn Wiinblad, 'Musik Skal Der Til, Spil Selv', litografisk plakat. cd.
Bjørn Wiinblad, 'Musik Skal Der Til, Spil Selv', litografisk plakat. cd. . 'Musik Skal Der Til, Spil Selv' af Bjørn Wiinblad (1918 - 2006). Litografisk plakat, trykt af Permild & Rosengreen. Tryksigneret Bjørn Wiinblad. 85 x 61,5 cm. Uindrammet. Dette værk er en del af en temaauktionen 'På Plakaten'. Se alle værkerne her Varenr: 4144358 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 15:21:00 DKK 975
Trädgårdssoffa
Trädgårdssoffa. Trädgårdssoffa i gjuten metall, lackerad i vitt. 1900-talets andra hälft. Längd 96 cm, höjd 78 cm, sitthöjd ca 37 cm. Slitage, färgbortfall. Varenr: 4150970 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 14-02-2016 15:23:00 DKK 845
Ett par karmstolar, Gripsholmsmodell. IKEAs 1700-talsserie, Medevi Brunn (2)
Ett par karmstolar, Gripsholmsmodell. IKEAs 1700-talsserie, Medevi Brunn (2). Ett par karmstolar, Gripsholmsmodell. Medevi Brunn. Producerad av Move Möbler AB. Stomme bemålad i grå/beige, rutigt tyg. Lösa dynor, medföljer extra tygbit. IKEAs 1700-talsserie. Höjd 93 cm, bredd 67 cm, sitthöjd 44 cm. (2) Varenr: 4146150 DKK 2.415 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 14-02-2016 15:24:00 DKK 3.542
Terassfat
Terassfat. TERASSFAT, 1 par, samtida, vitmetall, höjd ca 75 resp. 80 cm Varenr: 4151476 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 14-02-2016 15:24:00
Se mere
'Findus - Spis findus fisk. Havfrisk og benfri!', litografi og offset. cd.
'Findus - Spis findus fisk. Havfrisk og benfri!', litografi og offset. cd. . 'Findus - Spis findus fisk. Havfrisk og benfri!' af ubekendt kunstner for Findus. Litografi og offsettryk. trykt af Permild & Rosengreen. 87 x 62 cm. Fremstår med mindre afblegninger og knækkede hjørner. Uindrammet. Dette værk er en del af en temaauktionen 'På Plakaten'. Se alle værkerne her... Varenr: 4145737 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 15:24:00 DKK 300
Wolters, Ölgemälde, 'Stillleben mit Ackerblumen'.
Wolters, Ölgemälde, 'Stillleben mit Ackerblumen'. . Öl auf Leinwand, 'Stillleben mit Ackerblumen' von Wolters, unten rechts signiert, Bildmaß: ca. 50 x 70 cm, Rahmenmaß: ca. 60 x 80 x 3,5 cm. Varenr: 4055255 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 14-02-2016 15:25:00 DKK 299
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 322  >>