Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 323  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Par store industripendler/loftlamper (2)
Par store industripendler/loftlamper (2). Et par industripendler/loftlamper med fatningshus af grålakeret metal, runde skærme af forkromet metal. H. 55 cm. Ø 45 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser, mærker og buler. (2) Varenr: 4564642 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-02-2017 19:16:00 DKK 475
Macbook Air model A1369, uden harddisk
Macbook Air model A1369, uden harddisk. Macbook Air model A1369, uden harddisk. 13.3" skærm. Oplader medfølger. Serienr. C02GJHC5DJWV. Fremstår brugsspor med ridser og skrammer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher Varenr: 4566637 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 19:16:00 DKK 1.450
Åke Arenhill. Färglitografi (BUS)
Åke Arenhill. Färglitografi (BUS). Åke Arenhill (född 1920). Färglitografi. Komposition med påfågel. Provtryck. Signerad och daterad 1974. Inramad bakom glas med passepartout. 48x39, (66x54.) Konditionsrapport: ram med skavmärken, ytsmuts på glaset. Varenr: 4548251 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-02-2017 19:17:00 DKK 236
Chatol af mahogni og bejdset træ
Chatol af mahogni og bejdset træ. Chatol af mahogni og mahognibejdset træ, front med skuffer og cylinderklap, bag hvilken rum og små skuffer. H. 110 B. 95 D. 56 cm. Ca. 1900. Fremstår med kraftige brugsspor; ridser, skrammer, talrige afslag, defekte låse, mgl. greb på små skuffer, dekoration nederst med afslag. Varenr: 4560483 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-02-2017 19:17:00 DKK 300
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord B619 (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord B619 (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk, hvidlamineret plade med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen 2011. NY Model med låsesystem ved bordende og ID nummer. H. 72.5 L.... Varenr: 4569314 DKK 22.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-02-2017 19:17:00 DKK 18.000
Par lænestole, formspændt bøg (2)
Par lænestole, formspændt bøg (2). Par lænestole af formspændt bøg, hynde betrukket med blå stof. H: 97 cm. Fremstår med enkelte ridser/mærker. Hynde med mindre plet. (2) Varenr: 4570011 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 22-02-2017 19:17:00 DKK 300
Dux, soffa, 3-sits, 'Fredrik'
Dux, soffa, 3-sits, 'Fredrik'. Dux, soffa, 3-sits, "Fredrik". Klädsel i vit bomullstextil. Lösa plymåer. Längd: 200 cm. Djup: 84 cm. Höjd: 85 cm. Konditionsrapport: saknar en sidokudde, hål i sittplymåerna, slitage. Varenr: 4561492 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-02-2017 19:17:00 DKK 236
Fagerhult. Par industrilamper / pendler (2)
Fagerhult. Par industrilamper / pendler (2) . Fagerhult. Et par industripendler / loftlamper af aluminium. 1900-tallets sidste del. H. 50 cm. Ø 30 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2) Varenr: 4564644 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-02-2017 19:17:00 DKK 350
Arne Jacobsen. Par 'Syverstole', model 3107 (2)
Arne Jacobsen. Par 'Syverstole', model 3107 (2). Arne Jacobsen 1902 -1971. Par 'Syverstole', model 3107. Formbøjet sæde i mørkbejdset eg med forkromede ben. Forsidepolstret på sæde med rødbrunt alcantara. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1982. Stolene fremstår med alders/brugsslitage, ridser, mærker og skjolder. (2) Varenr: 4568682 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-02-2017 19:17:00 DKK 450
Dækketøjsskab af nøddetræ / mahogni, 1950'erne
Dækketøjsskab af nøddetræ / mahogni, 1950'erne. Dækketøjsskab af nøddetræ / mahogni, 1950'erne. H. 135, 110 x 44 cm. Nøgle medfølger. Nogle ridser og skrammer. Nøgleblik med defekter. Varenr: 4569202 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-02-2017 19:17:00 DKK 325
Piet Hein, Fritz Hansen, pall 50650
Piet Hein, Fritz Hansen, pall 50650. Piet Hein 1905-1996. Hög pall, modell 50650 med stomme av förkromat stål och monterad på rund fot av aluminium. Sits klädd med svart konstläder. H. 63 cm. Formgiven i 1961. Producerad av Fritz Hansen. Bruksslitage och repor. Varenr: 4569385 DKK 1.572 SE, Stockholm, Slakthusgatan 22-02-2017 19:17:00 DKK 255
Fåtölj med klädsel i textil av Paul Smith
Fåtölj med klädsel i textil av Paul Smith. Fåtölj, 1950-tal. Stomme i ek. Nytapetserad i randig textil formgiven av Paul Smith. Höjd: 80 cm. Bredd. 68 cm. Djup: 60 cm. Varenr: 4546680 DKK 6.287 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-02-2017 19:18:00 DKK 3.144
Pillespejl ca.1880-1900
Pillespejl ca.1880-1900. Pillespejl fineret med mahogni og nød, facetslebet spejl, ramme med udskæronger og to fritstående søjler h.196 x 93 cm. Ca.1880-1900. Fremstår med finér og fugtskader, afslag, manglende lister, spejl anløbet. Varenr: 4567155 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-02-2017 19:18:00 DKK 375
Tekanna silver Wien
Tekanna silver Wien . TEKANNA, silver, Wien (1872-1922), dekor av blad, höjd ca 21 cm, vikt ca 1075 g Varenr: 4569139 DKK 3.144 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 19:18:00
Se mere
Sigfrid Bengtsson. Olja på pannå. 'Vårlandskap' (BUS)
Sigfrid Bengtsson. Olja på pannå. 'Vårlandskap' (BUS). Sigrid Bengtsson (1898-1985). Olja på pannå. "Vårlandskap". Signerad. Daterad 1943. A tergo betitlad. Inramad. 22x34. (35x47.) Varenr: 4550713 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-02-2017 19:18:00 DKK 275
5 fl. Bordeaux Grand Cru Classè rødvin i årgange fra 1981-89 (5)
5 fl. Bordeaux Grand Cru Classè rødvin i årgange fra 1981-89 (5). 5 fl. Bordeaux Grand Cru Classè rødvin i årgange fra 1981-89 (5) Varenr: 4563717 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 19:18:00 DKK 1.600
Højdejusterbar massagebriks (9)
Højdejusterbar massagebriks (9). Højdejusterbar massagebriks beklædt med skai, stel af bøgetræ. Madrasstørrelse 75x195 cm. Hovedstøtte. Fremstår usamlet. Skruer medfølger ikke. (9) Varenr: 4561166 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-02-2017 19:19:00 DKK 300
Guldmønter (5)
Guldmønter (5). 5 stk. Guldmønter, bestående af; 1 stk. 20 mark Wilhelm Kaiser König von Preussen 1887 og 4 stk. 20 mark 1889, 1890, 1900, 1909, Wilhelm d. II Kaiser König von Preussen. Varenr: 4566659 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 19:19:00 DKK 8.600
Arne Jacobsen. Otte syverstole model 3107, sort læder (8)
Arne Jacobsen. Otte syverstole model 3107, sort læder (8) . Arne Jacobsen 1902 - 1971. Otte stole, model 3107, 'Syveren' med skaller af formbøjet krydsfinér, stel af forkromede stålrør, sædehøjde ca. 44 cm. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket hos prof. møbelpolstrer med sort læder. (8) Varenr: 4560967 DKK 24.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-02-2017 19:20:00 DKK 18.000
Per Lütken. Årstiderne
Per Lütken. Årstiderne. Per Lütken. Årstiderne. Relieff af glas, forår. Fremstillet hos Holmegaard. Ø 40 cm. Varenr: 4568527 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-02-2017 19:20:00 DKK 300
Le Klint, Sakselampen
Le Klint, Sakselampen. Le Klint, Sakselampen af egetræ. H. 39 cm. Model 332/334. Skærm med buler. Varenr: 4568799 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 19:20:00 DKK 650
Canon EOS 1100D digital kamera
Canon EOS 1100D digital kamera. Canon EOS 1100D monteret med tilhørende objektiv EF-S 18-55 mm 1:3.5-5.6 III. Medfølger zoom EF 75-300mm 1:4-5.6 III. Uden oplader og hukommelseskort. Taske medfølger. Alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns ... Varenr: 4566646 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 19:20:00 DKK 900
Murstenshalskæde af 8 kt. guld 22.8 gr.
Murstenshalskæde af 8 kt. guld 22.8 gr. . Murstenshalskæde af 8 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe l. 45 cm B. 0.5 cm. Vægt 22.8 gr. Alm. brugsspor Varenr: 4560993 DKK 1.700 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-02-2017 19:20:00 DKK 1.450
Bottega Veneta handväska
Bottega Veneta handväska. BOTTEGA VENETA, handväska, Intrecciato, svart, omkring 2010, nr 10190801466NE, 35x24 cm Varenr: 4569140 DKK 1.965 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 19:21:00
Se mere
Emaljeskilt, 'Premier Is'.
Emaljeskilt, 'Premier Is'.. Emaljeskilt / reklameskilt, 'Premier Is', 48 x 138 cm. Fremstår med kraftige afslag/anløbet. Varenr: 4569803 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-02-2017 19:21:00 DKK 350
I.L. Jensen for Kgl. Porcelæn.
I.L. Jensen for Kgl. Porcelæn. . 'Drømmen om Italien - Farverne og Duftene" af I.L. Jensen for Kgl. Porcelæn, porcelænsbillede nr. 1118/7500, 21 x 27 (34 x 40) cm. Ramme med enkelte mindre lakafslag. Varenr: 4551240 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-02-2017 19:21:00 DKK 350
Chatol af mahogni
Chatol af mahogni. Chatol af mahogni. Front med skriveklap, bag hvilken rum og små skuffer. Tre store skuffer. Danmark begyndelsen af 1900-tallet. H. 115 cm. B.107 m. D. 55 cm. Fremstår med nogle mærker/slitage, samt et læst ben foran. Varenr: 4561359 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-02-2017 19:22:00 DKK 300
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa af egetræ, model GE-290
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa af egetræ, model GE-290. Hans. J. Wegner (1914-2007). Tre-pers. sofa med stel af massivt egetræ og løse originale skumhynder fra Getama. Mål: L. 182 cm. H. ca. 72 cm. D. ca. 80 cm. Siddehøjde ca. 40 cm. Formgivet i 1953 og fremstillet hos Getama, model GE-290. Fremstår nypolstret med sort Viking læder fra Arne Sørensen ... Varenr: 4568843 DKK 22.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-02-2017 19:22:00 DKK 17.000
Tapio Wirkkala og Timo Sarpaneva for Iittala. Ultima Thule og Senator glasbesætning. (86)
Tapio Wirkkala og Timo Sarpaneva for Iittala. Ultima Thule og Senator glasbesætning. (86). Tapio Wirkkala for Iittala. 'Ultima Thule' glasbesætning bestående af: 4 whiskyglas H. 9 cm., 6 vandglas H. 7 cm, 13 portionsglas H. 5, Ø 11 cm., 2 skåle H. 9-10, Ø 15-19 cm., 4 olieflasker H. 15 cm., 1 snapseglas H. 5,5 cm. Timo Sarpaneva for Iittala. 'Senator' dele til glasbesætning, bestående... Varenr: 4565030 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 19:22:00 DKK 1.500
Guldmønt: 50 Écu 1987
Guldmønt: 50 Écu 1987. Guldmønt: 50 Écu 1987. Commemorative: 30th Anniversary - Treaties of Rome. Guld – 17.2 g – ø 29 mm. Varenr: 4569305 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-02-2017 19:22:00 DKK 3.700
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 323  >>