Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 264  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ubekendt kunstner. Acryl på lærred. 80x100 cm.
Ubekendt kunstner. Acryl på lærred. 80x100 cm.. Ubekendt kunstner. Acryl på lærred. Mål: 80x100 cm. U/R. Sign. i nederste venstre hjørne. Varenr: 3585984 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2014 19:06:00 DKK 300
Stort spejl
Stort spejl . Stort spejl prydet med rosetter af messing, bagbeklædning af mahogni. H. 180 cm. B. 90 cm. Varenr: 3581694 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-10-2014 19:06:00 DKK 625
Lampa äggformad tillverkad plexi troligen Italiensk
Lampa äggformad tillverkad plexi troligen Italiensk. Lampa äggformad tillverkad plexi troligen Italiensk. inköpt på Silverbergs i Malmö. Lampan är i två delar. Bruksslitage. Lauritz.com garanterar ej för funktionen. Denna vara ingår i temaauktionen ”ljus i mörkret - lampor för alla smaker”. Varenr: 3566308 DKK 2.837 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-10-2014 19:06:00 DKK 263
Karmstolar/ konferensstolar, 6 st, Karl Erik Ekselius, JOC (6)
Karmstolar/ konferensstolar, 6 st, Karl Erik Ekselius, JOC (6). Karmstolar/ konferensstolar, 6 st, Karl Erik Ekselius, Joc, Vetlanda, 1970-tal . Stomme i teak samt stoppad sits och rygg med grön textilklädsel. Stämpelmärkt. Tillverkad för Jan O Carlsson, JOC i Vetlanda. B 63 D 50 H 81. Framstår med något torkad stoppning, fläckar och mindre repor samt ... Varenr: 3558137 DKK 648 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-10-2014 19:06:00 DKK 243
Brætspilspakke fra Game Inventors - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Brætspilspakke fra Game Inventors - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Brætspilspakke fra og doneret af Game Inventors. Pakken indeholder følgende 3 spil: EGO Pictures Spritnyt spil i den populære EGO-serie - nu med billeder! En blanding af klassisk EGO og helt nye og spændende elementer, der skaber grobund for gode anekdoter og afsløring af personlige ... Varenr: 3584018 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 19:07:00 DKK 325
Benjamin Boe Rasmussens REFUGEE  hat - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Benjamin Boe Rasmussens REFUGEE hat - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Benjamin Boe Rasmussens REFUGEE hat. Med hatten følger et diplom med signatur af Benjamin Boe Rasmussen. I København er der en gruppe kunstnere, som har startet projektet REFUGEE New Frontier. Projektets mål er at synliggøre ligestilling uafhængig af køn, seksualitet og nationalitet – og ... Varenr: 3599382 DKK 400 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 19:07:00 DKK 300
Lyserød lampe plus pære - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Lyserød lampe plus pære - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Lyserød lampe plus pære, doneret af Ledsign A/S. Lampen måler: Diameter : 600mm og højde : 500mm og har en vejl. pris på DKK 659. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær. Læs mere om ... Varenr: 3586938 DKK 530 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 19:07:00 DKK 300
Møntsamling/kilovare, hele verden
Møntsamling/kilovare, hele verden. Møntsamling/kilovare, hele verden, lidt 'bedre' kilovare, bl.a. 4 røde møntalbum med Island og Grønland, 9 blå møntalbum engelske - tyndt besat. Mange plastlommer med mønter, plastboks med mange enkelt mønter, alle i separate pap-chatek, papkasse med div. små æsker og bøtter med mønter mm. Varenr: 3589199 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2014 19:07:00 DKK 1.950
Taklampa italiensk i trä, glas och mässing 40-tal
Taklampa italiensk i trä, glas och mässing 40-tal. Taklampa italiensk i trä, glas och mässing. Höjd 93 cm. El behöver ses över. Denna vara ingår i temaauktionen ”ljus i mörkret - lampor för alla smaker”. Varenr: 3581241 DKK 2.026 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-10-2014 19:08:00 DKK 263
2 Big Dynamo lamper i farven lime - Til fordel for Knæk Cancer 2014
2 Big Dynamo lamper i farven lime - Til fordel for Knæk Cancer 2014. 2 Big Dynamo lamper i farven lime fra og doneret af SUPERLIVING. Samlet vejl. udsalgspris DKK 1.500. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær. Læs mere om Knæk Cancer 2014 eller se alle ... Varenr: 3599108 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 19:08:00 DKK 450
Kahles langdistance sigtekikkert med balistisktårn
Kahles langdistance sigtekikkert med balistisktårn. Kahles langdistance sigtekikkert med balistisktårn. Mådel K 624 i 6-24 x 56. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3593884 DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2014 19:08:00 DKK 10.000
Rolex. Vintage herreur i 18 kt. guld, ca. 1960.
Rolex. Vintage herreur i 18 kt. guld, ca. 1960. . Rolex. Vintage herreur i 18 kt. guld, ca. 1960. Urkasse i guld med satinfarvet urskive med stregindex, mekanisk urværk. Mål for urkasse: Ø. 34 mm. Bagkasse med garveret logo. Monteret med Hirsch rem samt spænde. L. 21 cm. Samlet vægt incl. rem 34 gram. Opbevaringsæske medfølger. Uret gik på ... Varenr: 3563614 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2014 19:08:00 DKK 11.000
Arne Jacobsen. Fire 'Syver' stole af bøgetræ, model 3107 (4)
Arne Jacobsen. Fire 'Syver' stole af bøgetræ, model 3107 (4). Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på fire 'Syver' stole med skaller af formspændt bøgetræ, monteret på stel af forkromet stålrør, sædehøjde 42,5 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor; små ridser og mindre finerafslag. (4) Varenr: 3591662 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2014 19:09:00 DKK 2.100
Armstol i barokform
Armstol i barokform . Armstol i barokfrom med stel af rigt udskåret, mørkbejdset bøgetræ, sæde og ryg af fransk rørflet. 1900-tallets første halvdel. Varenr: 3591659 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 19:09:00 DKK 375
Mega Kähler jubilæumsvase - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Mega Kähler jubilæumsvase - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Mega Kähler jubilæumsvase, produceret i meget få eksemplarer og ikke mulig at købe i handlen. Kählers eksklusive 175 års jubilæumsvase med de håndmalede striber i bronze er designet af Ditte Reckweg og Jelena Schou Nordentoft, kendt som designteamet Stilleben. Vasen er doneret af ... Varenr: 3588242 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 19:09:00 DKK 16.000
Fotoshoot i Køge - til fordel for Knæk Cancer 2014
Fotoshoot i Køge - til fordel for Knæk Cancer 2014. 30 minutters fotoshoot hos Our Beloved i Køge. Inkluderer 5 færdigredigerede billeder på fil samt 1 stk A 4 print. Værdibeviset har en pålydende værdi på DKK 1.000 og er doneret af Our Beloved. www.ourbeloved.dk. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer ... Varenr: 3595860 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 19:09:00 DKK 375
Ravklump, ca. 108 gr.
Ravklump, ca. 108 gr.. Ravklump 108 gr. Mål: ca. 9,5 cm. x 7 cm. Varenr: 3593886 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2014 19:10:00 DKK 4.000
Bjarne Bech. To udendørslamper (2)
Bjarne Bech. To udendørslamper (2) . Bjarne Bech. To par udendørslampe af galvaniseret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 33 Ø 33 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3588932 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2014 19:10:00 DKK 1.350
Ateljé Lyktan, bordslampa, 70-tal
Ateljé Lyktan, bordslampa, 70-tal . Ateljé Lyktan, bordslampa i vitlackerad metall, fot klädd i brunt läder. Vintage,70-tal Denna vara ingår i temaauktionen ”ljus i mörkret - lampor för alla smaker”. Varenr: 3560710 DKK 810 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-10-2014 19:10:00 DKK 588
1600 tals skæringer (3)
1600 tals skæringer (3). 1600 tals skæskæringer af eg bestående af bemalet panel fra Sønderjylland med udskæringer i form af kvindelig Herme, blomster, bånd med kvast m.m. mindre lignende uden bemaling men med rester af forgyldning med mandsfigur m.m. h.22 cm, udskæring med engel 12 x 19 cm. Aldersrelateret stand. Varenr: 3592253 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2014 19:11:00 DKK 625
Signeret Esbjerg superliga trøje L - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Signeret Esbjerg superliga trøje L - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Signeret Esbjerg superliga trøje L. Doneret af CANAL9 og de danske Superligaklubber. Trøjen er fra Superligasæsonen 13/14 Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær. Læs mere om Knæk Cancer 2014... Varenr: 3583770 DKK 480 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 19:11:00 DKK 1.550
Bergboms Bordslampor 2 st i glas från 1967(2)
Bergboms Bordslampor 2 st i glas från 1967(2). Bergboms Bordslampor 2 st i glas från 1967. Höjd 68 cm inklusive skärm, höjd lampfot 36 cm, glasfot 9x9 cm. Diameter med skärm 31 cm.(2) Denna vara ingår i temaauktionen ”ljus i mörkret - lampor för alla smaker”. Varenr: 3581571 DKK 1.459 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-10-2014 19:11:00 DKK 1.945
Bang og Olufsen. Beovision Avant 28 fjernsyn, tidlig model - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Bang og Olufsen. Beovision Avant 28 fjernsyn, tidlig model - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Bang og Olufsen. Beovision Avant 28" fjernsyn på motor drejesokkel. Tidlig model. H. 101 B. 73 D. 50 cm. Fremstår med lettere slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer ... Varenr: 3589502 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 24-10-2014 19:12:00 DKK 300
Bjarne Bech. To udendørslamper (2) . Bjarne Bech. To par udendørslampe af galvaniseret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 33 Ø 33 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3588930 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2014 19:12:00 DKK 1.300
Dansk møbelproducent. Fire armstole af teaktræ (4)
Dansk møbelproducent. Fire armstole af teaktræ (4). Dansk møbelproducent. Fire armstole af teaktræ, betrukket med sort skai. Brugsspor. (4) Varenr: 3591675 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 19:13:00 DKK 650
Glas, 6+6 st, Tapio Wirkkala för Ittala (12)
Glas, 6+6 st, Tapio Wirkkala för Ittala (12). Glas, 6+6 st, Tapio Wirkkala för Ittala. 6 st glas vars höjd är 7 cm samt 6 st glas vars höjd är 6 cm. Ur serien Ultima Thule. Bruksslitage. Varenr: 3571313 DKK 648 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-10-2014 19:13:00 DKK 243
Badsæt Model Seven hvid fra HTH - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Badsæt Model Seven hvid fra HTH - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Badsæt Model Seven hvid fra HTH. Prisen er inkl. 40+80+40 cm brede skuffer med softluk i dybde 47,5 cm, hvid/Canto Kuma bordplade med vask, Hans Grohe blandingsbatteri og spejl med sandblæst glas. Vejl. udsalgspris DKK 22.850. Bemærk: Efter hammerslag og endt betaling bedes køber ... Varenr: 3577888 DKK 18.350 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 19:13:00 DKK 8.000
Hjørneskab, slutningen af 1800-tallet
Hjørneskab, slutningen af 1800-tallet. Hjørneskab, rodtræsfiner, korpus af blødt træ, slutningen af 1800-tallet, front og afskråede sider med glasindsatser, til højre og til venstre for lågen drejede, forblændede stivere, 3 hylder, nøgle medfølger, mindre finerskader, et sted på venstre pynteliste med mangel, fremstår med ... Varenr: 3573436 DKK 4.467 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-10-2014 19:14:00 DKK 2.978
Okänd konstnär, 2000-talet
Okänd konstnär, 2000-talet. Okänd konstnär, 2000-talet. 'Kvinna med kruka'. Olja på duk. Dukmått: ca 130x170cm. Varenr: 3570388 DKK 2.431 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-10-2014 19:14:00 DKK 243
Just Andersen, bordlampe, diskometal model 1859
Just Andersen, bordlampe, diskometal model 1859. Just Andersen, bordlampe af diskometal på firsidet fodstykke, kanneleret korpus. Stemplet monogram Just samt Denmark, dessin nr. 1859. Ca. 1935. H. 32 cm med fatning. Varenr: 3592186 DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2014 19:15:00 DKK 2.200
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 264  >>