Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 212  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sejling skabe. Spisebord, 1960'erne
Sejling skabe. Spisebord, 1960'erne . Sejling skabe. Spisebord af teaktræ med hollandsk udtræk. H. 74 L. 139/227 B. 88 cm. Fremstår med brugsslitage, enkelte afslag og skjolder. Varenr: 3921889 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-08-2015 13:57:54 DKK 300
Lars Ruggaard, blandform på papir, 'Den tibetanske munk'
Lars Ruggaard, blandform på papir, 'Den tibetanske munk'. 'Den tibetanske munk' af Lars Ruggard, blandform på papir. Sign., dateret samt betitlet, 49 x 42 cm. (65 x 56 cm.) Varenr: 3896642 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 13:58:00 DKK 300
Elisabeth Witte. Olja, abstrakt interiör
Elisabeth Witte. Olja, abstrakt interiör. Elisabeth Witte. Olja på duk, signerad. Oramad, 92 x 73 cm. Varenr: 3919580 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-08-2015 13:59:00 DKK 236
Skål
Skål . SKÅL, glas, slipad dekor, höjd 22 cm Varenr: 3919826 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 03-08-2015 14:00:00
Se mere
Karen Millen, Aftonväska clutch samt tillhörande skor, framstår som nya och oanvända(2)
Karen Millen, Aftonväska clutch samt tillhörande skor, framstår som nya och oanvända(2). Karen Millen, Aftonväska, clutch modell samt tillhörande skor. Väska samt skor i silvergrått siden med dekor av strass. L. 30 cm, H. 9 cm, D. 3 cm. Sko Storlek 37. Handväska framstår som ny och oanvänd, skor med ytterst minimala bruksspår undertill. Detta utrop är en del av en temaauktion på ... Varenr: 3920714 DKK 1.180 SE, Örebro, Aspholmen 03-08-2015 14:00:00 DKK 275
Vejle Stole- og Møbelfabrik. Lampebord af palisander
Vejle Stole- og Møbelfabrik. Lampebord af palisander. Lampebord af palisander. H. 50 B. 64 D. 44 cm. Fremstillet hos Vejle Stole- og Møbelfabrik. Fremstår med brugsspor. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for ... Varenr: 3904126 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2015 14:03:00 DKK 300
Dansk Rav - 2 ravklumper - 154,3 gram og 43,8 gram (2)
Dansk Rav - 2 ravklumper - 154,3 gram og 43,8 gram (2). Dansk Rav - 2 ravklumper - Største er fundet ved Løkken og vejer ca. 154,3 gram/ mål 11,5x7x3 cm. og det mindste er fundet på Samsø og vejer ca. 43,8 gram/ mål 6x3x3 cm. (2). Varenr: 3920249 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2015 14:04:00 DKK 4.200
Wojtek Depka Carstens for Stouby Møbler. Tre-pers tremmesofa, model Maria
Wojtek Depka Carstens for Stouby Møbler. Tre-pers tremmesofa, model Maria. Wojtek Depka Carstens for Stouby Møbler. Tre-pers. tremmesofa, model Maria, tremmestel af massivt lakeret bøgtræ, løse ryg- og sædehynder betrukket med uldstof, fastgjort med læderstropper, H. 80. L. 195 sædehøjde 42 cm. Fremstillet hos Stouby Møbler. Fremstår med brugsspor; ben med fugtspor ... Varenr: 3921672 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2015 14:05:00 DKK 300
Karen Millen, 2 st väskor i läder (2)
Karen Millen, 2 st väskor i läder (2). Karen Millen, 2 st väskor i läder med detaljer i silvertonad metall. H. inkl. handtag 50 cm, L. 35 cm, D. 2 cm samt H. 40 cm, L. 40 cm, D. 20 cm. Framstår med bruksspår. Detta utrop är en del av en temaauktion på Lauritz.com i Örebro med anledning av en norsk fashionistas försäljning av stora ... Varenr: 3920711 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 03-08-2015 14:10:00 DKK 452
Børge Mogensen. Tegne-/arbejdsbord, Munch Møbler
Børge Mogensen. Tegne-/arbejdsbord, Munch Møbler . Børge Mogensen: Tegne- og arbejdsbord med stel af bøgetræ og plade fineret med abachi. Plade kan hæves eller skråtstilles. Designet 1962/1963. Fremstillet af Munchs Møbler. H. 70/90 cm. L. 155 cm. B. 92 cm. Fremstår med kraftig slitage, skjolder, og dyb ridse. Literatur: Arne Karlsen 'Møbler ... Varenr: 3919600 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 14:12:00 DKK 350
Persisk Moud løber, 296 x 78 cm
Persisk Moud løber, 296 x 78 cm. Persisk Moud løber, 296 x 78 cm. Uld på bomuld. Antageligt ca. 12-15 år gl. Brugsspor. Varenr: 3921593 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2015 14:12:00 DKK 375
Tre dele keramik fra Saxbo. Vase af stentøj samt lille skål af Eva Stæhr-Nielsen samt krukke (3)
Tre dele keramik fra Saxbo. Vase af stentøj samt lille skål af Eva Stæhr-Nielsen samt krukke (3). 3 dele Saxbo: Vase af stentøj med indridset dekoration og lys turkisgrøn glasur, sign. E.ST.N, Eva Stæhr-Nielsen 1911-1976. nr. 9. Udført hos Saxbo. H. 22 cm. samt lille skål af stentøj med turkisgrøn glasur, sign. E.ST.N, nr. 660. Udført hos Saxbo. H. 22 cm. Desuden Edith Sonne for Saxbo, krukke... Varenr: 3921397 DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2015 14:14:00 DKK 1.600
Kähler lampefod af glaseret keramik
Kähler lampefod af glaseret keramik. Kähler lampefod af glaseret keramik med indridset blomstermotiv, sign. HAK, H. 26 cm. enkelte glasurafspring på kanten. Varenr: 3921399 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2015 14:16:00 DKK 350
Kaminur mrk. Brixos/Urgos
Kaminur mrk. Brixos/Urgos. Kaminur mrk. Brixos/Urgos i urkasse af træ, ornamenteret urskive i metal med romertal. Nøgle medfølger. H. 35, B., 32 cm. D. 16 cm. 1900-tallets anden halvdel. Nøgle medfølger. Varenr: 3921895 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2015 14:16:37 DKK 325
Konsolskab med to skuffer, egetræ
Konsolskab med to skuffer, egetræ. Konsolskab af mørklakeret egetre med to skuffer og hylde. H. 76 B. 74 D. 34 cm. 1900-tallets midte. Varenr: 3920733 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 14:17:00 DKK 300
Herman A. Kähler samt Kgl. Vaser (2)
Herman A. Kähler samt Kgl. Vaser (2). Herman A. Kähler. Vase af glaseret keramik, sign. HAK, Danmark samt Royal Copenhagen Vase af glaseret stentøj. H. 14,5/18 cm. Kähler vase med enkelte afslag i bund. (2) Varenr: 3917112 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-08-2015 14:19:00 DKK 550
Clement sølvkande fra 1883
Clement sølvkande fra 1883. Kande af sølv med svungen hank, prydet med fugle, bladværk og bær. Korpus graveret, stående på rund fod, drevet med rocailer. Stempler: Clement, København 1883, gaurdein Simon Groth. H. 31 cm. Vægt 476 gram. Varenr: 3921030 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2015 14:19:00 DKK 1.900
Sven Palmqvist  glasskulptur
Sven Palmqvist glasskulptur . SVEN PALMQVIST, glasskulptur, Orrefors 1961, signerad ORREFORS Expo P 204-61 Sven Palmqvist, höjd ca 25 cm Varenr: 3919827 DKK 1.574 SE, Stockholms Auktionsverk Online 03-08-2015 14:20:00
Se mere
Ole Palsby for Eva Trio. Diverse kobbertøj (6)
Ole Palsby for Eva Trio. Diverse kobbertøj (6). Ole Palsby for Eva Trio. Diverse kobbertøj bestående af: sauterpande 21 cm, kasserolle Ø 14,5 cm, smørsmelter Ø 9 cm, høj pande Ø 21 cm, pande Ø 24 cm samt pamde Ø 28 cm. (6) Varenr: 3920341 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 14:20:00 DKK 675
Tysk Art Deco bordlampe
Tysk Art Deco bordlampe . Tysk Art Deco bordlampe af messing og guldbronzeret metal, stamme med bakelit. 1940/50'erne. H. 42 cm. Fremstår med slitage, afskalninger og med lettere skævhed. Varenr: 3909568 DKK 1.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 14:21:00 DKK 425
Spisebord/ mødebord af ahorn
Spisebord/ mødebord af ahorn. Spisebord/ mødebord af ahorn, to tillægsplader integreret. H. 75 cm. B. 90 cm. L. 200-300 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Varenr: 3920450 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-08-2015 14:22:00 DKK 350
Gulvlampe med glasskærme
Gulvlampe med glasskærme. Gulvlampe med stamme af lakeret metal, med tre skærme af glas, H. 167 cm. Varenr: 3911132 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 03-08-2015 14:25:01 DKK 300
Hans J. Wegner. Tre-personers sofa med to tilhørende hvilestole med een skammel (4)
Hans J. Wegner. Tre-personers sofa med to tilhørende hvilestole med een skammel (4). Hans J. Wegner (1914-2007). Tre-personers sofa model GE-290-3, Højrygget lænestol model GE-290A, hvilestol model GE-290 samt skammel model GE-290-S. Stel af massiv egetræ, hynder betrukket med brunt skind. Formgivet i 1953. Fremstillet hos Getama. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 3919383 DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 03-08-2015 14:25:19 DKK 13.500
Vesterhavsrav Armbånd 19 gr.
Vesterhavsrav Armbånd 19 gr.. Vesterhavsrav armbånd af poleret rav. Ø. ca. 6 cm. Største perle måler ca. H. 3 cm. Samlet vægt ca. 19 gr. Varenr: 3916997 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2015 14:25:55 DKK 925
Mont Blanc, skrivebords garniture (5)
Mont Blanc, skrivebords garniture (5) . Mont Blanc, skrivebords garniture best. af brevåbner L. 24 cm, blæksuger L. 19 cm, B. 7,5 cm, penneholder mrk. Meisterstück no. 149 samt tilhørende blækpen med låg L. 14,5 cm. Alle dele med lette brugsspor. Yderligere medhølger 50ml. blæk. (5) Varenr: 3920296 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2015 14:26:00 DKK 1.800
Bing & Grøndahl. Jubilæumsstellet af porcelæn (23)
Bing & Grøndahl. Jubilæumsstellet af porcelæn (23) . Bing & Grøndahl. Jubilæumsstellet af porcelæn bestående af: 8 middagstall., 7 dybe tall., lågskål Ø 22 cm, terrin med låg Ø 25 cm - afknækket hank medfølger, 2 sauceskåle, 2 ovale fade L. 25 cm, oval skål L. 23 cm samt oval skål L. 28 cm. (23) Alle dele I. sort. Varenr: 3919186 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 14:29:00 DKK 350
Johannes Andersen. Sæt på fem stole, teak. (5)
Johannes Andersen. Sæt på fem stole, teak. (5). Johannes Andersen. Sæt på fem stole af teak, betræk af gråt uldstof. Fremstillet hos Uldum Møbelfabrik. Fremstår med minimale brugsspor. Sædehøjde ca. 44 cm. (5) Varenr: 3921179 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2015 14:32:00 DKK 2.300
Ravsmykker. 1800 tallet samt start 1900 tallet. 67 gr.
Ravsmykker. 1800 tallet samt start 1900 tallet. 67 gr.. Ravsmykker. 1800 tallet samt start 1900 tallet. Bestående af flg. dele: To armbånd med flade perler Ø. ca. 6 cm. Seks ørestikker/ringe samt diverse vedhæng. Samlet vægt ca. 67 gr. Varenr: 3917429 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2015 14:33:00 DKK 1.150
Hans Christian Bärenholdt. Høstlandskab med gårde. cd
Hans Christian Bärenholdt. Høstlandskab med gårde. cd. Hans Christian Bärenholdt 1890-1976. Høstlandskab med gårde. Olie på masonit. Sign. monogram 1925. 40 x 60 cm. (50 x 70). Fremstår med mindre krakelleringer. Varenr: 3921873 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2015 14:34:09 DKK 325
Cartier, dokumentmappe/ taske af læder, model Pasha
Cartier, dokumentmappe/ taske af læder, model Pasha. Cartier, dokumentmappe/ taske model Pasha af sort præget læder, fortil med klik lukning af metal med to cabochonslebet, afslået safire, indvendigt med to rum samt mindre lommer og sidelomme med lynlås. H. 32 cm, B. 41 cm, D. 12 cm. Erhvervet hos Cartier i 2007. Brugsspor. Varenr: 3920288 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2015 14:36:00 DKK 1.900
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 212  >>