Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 247  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Magnus Olesen, seks konference stole af bøgetræ (6)
Magnus Olesen, seks konference stole af bøgetræ (6). Magnus Olesen, seks konference stole af bøgetræ med rødt møbelstof. H. 79 cm, SH. 45 cm, B. 50 cm. Fremstår med brugsspor herunder pletter på betræk. (6) Varenr: 4318196 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:12:00 DKK 300
Gösta Bjelkebo två pasteller Spanien (2) (bus).
Gösta Bjelkebo två pasteller Spanien (2) (bus).. Gösta Bjelkebo två pasteller, Spanien. Signerad bjelkebo Spanien -56. Ca 27 x 20 resp 20 x 30 cm (45 x 37,5 resp 35 x 45 cm). Varenr: 4306201 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 30-06-2016 18:12:00 DKK 262
Paar Art Déco Stil Wandleuchten mit Glas in Muschelform (2)
Paar Art Déco Stil Wandleuchten mit Glas in Muschelform (2). Paar Art Déco Stil Wandleuchten mit Glas in Muschelform, Messing, Pressglas, wohl Belgien, ein Fixierungselement mit einer Messingfarbenen Zierkugel fehlend, jeweils zwei E27-Fassungen, B. 27,5 cm - H. 23,5 cm, altersbedingte Gebrauchsspuren, rückwändiges Blech partiell nachgeschnitten. ... Varenr: 4271959 DKK 1.642 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-06-2016 18:14:00 DKK 746
Zenith rustfrit stål automatisk ur Swiss made ur <br>
Zenith rustfrit stål automatisk ur Swiss made ur
. Zenith rustfrit stål automatisk ur Swiss made ur Rustfrit stål automatisk Swiss made se Square creme farve urskive med timemarkeringer i romersk på blå-grå cirkel i skiven Hænderne på tid i sort tone Rustfrit stål firkantet sag med logo på kronen Målinger tilfælde: 29 x 27 x 8 krone inc... Varenr: 4299384
DKK 2.239 BE, Antwerpen 30-06-2016 18:14:00 DKK 1.679
Fyra stolar, 1800-talets andra hälft (4)
Fyra stolar, 1800-talets andra hälft (4). Fyra stolar, 1800-talets andra hälft. Senare klädsel. Höjd 84 mc, sitthöjd 43 cm. (4) Varenr: 4307737 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 30-06-2016 18:14:00 DKK 242
KPM og CT tysk  porcelæn kaffestel (52)
KPM og CT tysk porcelæn kaffestel (52). Kaffestel af porcelæn dekoreret med blomster og bladguld, mrk .KPM, WJS, CT., bestående af: kaffekande, flødekande, sukkerskål med låg, 14 kopper, 16 underkopper, 14 kagetallerkner, bakke, skål, fad, kagefad, opsats, 2 askebæger. (52) Varenr: 4315123 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-06-2016 18:15:00 DKK 750
Träsnitt två stycken ur boken 'Historia animalium' av Conrad Gessner. (2)
Träsnitt två stycken ur boken 'Historia animalium' av Conrad Gessner. (2). Träsnitt två stycken ur boken 'Historia animalium' av Conrad Gessner. 1500-talets mitt eller tidigt 1600-tal. 36 x 23,5 cm ( 56 x 42 cm ). 36 x 23,5 cm ( 54 x 40 cm ). Ett blad löst från passepartout. Fläckar. Ett blad med lagning eller tejpbit.(2) Varenr: 4307355 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 30-06-2016 18:15:00 DKK 242
Smykkesæt af sølv - bl.a. Georg Jensen vedhæng
Smykkesæt af sølv - bl.a. Georg Jensen vedhæng. Smykkesæt af sølv bestående af vedhæng fra Georg Jensen med tilhørende ankerkæde på 42 cm. - dansk sølv: vedhæng i form af kors, H: 5.5 cm., inkl. øsken, broche i form af drueklase, H: ca. 58 mm. og leddelt armbånd på 17 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 4318386 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:15:00 DKK 1.200
Verner Panton, VP ONE stol i farven 'Latte'
Verner Panton, VP ONE stol i farven 'Latte' . Verner Panton 1926 -1998. VP 'ONE' stole i farven 'Latte' med bemalet stel i rustfrit stål, sæde og ryg håndflettet med polyeurethan, forstærket med nylonkerne snore. Formgivet i 1955. Sædehøjde 50 cm.Produceret af Montana. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor, herunder ridser i stel. Varenr: 4318427 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:15:00 DKK 675
Bordlamper, væglampe samt pendel (4)
Bordlamper, væglampe samt pendel (4). Bordlamper, bestående af én af forkromet metal samt pendel, én med skærm og fod af lakeret metal, flexstamme beklædt med plastik, væglampe af sortlakeret metal samt pendel af brunlakeret metal. H. 43 - 50 L. 82 Ø 29 cm. Fremstår med brugsspor og kraftige brugsspor. (4) Varenr: 4318345 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:15:00 DKK 375
Samling porcelænsfigurer, vase m.v. (11)
Samling porcelænsfigurer, vase m.v. (11). Samling porcelæn bestående af: Kgl. porc. lampefod for Fog & Mørup, H: 25 cm., ekskl. fatning - lampen medfølges af plisseret skærm, Bing & Grøndahl vase nr. 7912, 1. sort., H: 22.5 cm., Kgl. porc. krakelé stage nr. 3335, 1. sort., H: 5.5 cm., Kgl. porc. skål af stentøj nr. 2196, 1. sort., H: 6 ... Varenr: 4318390 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:16:00 DKK 1.050
Matskedar silver
Matskedar silver. MATSKEDAR, 12 st, silver, varav 9 st 1800-tal resp. 3 1900-tal, modell gammal fransk, längd ca 20-21 cm, total vikt ca 650 g Varenr: 4318078 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-06-2016 18:16:00
Se mere
Søjlebord af fineret træ, fod i rustfrit stål
Søjlebord af fineret træ, fod i rustfrit stål. Søjlebord af fineret træ, fod i rustfrit stål. Ø 80 cm, H. 73 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker. Varenr: 4318228 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:16:00 DKK 300
Ebbe Gehl & Søren Nissen. Par lænestole, model Opus samt cafébord (3)
Ebbe Gehl & Søren Nissen. Par lænestole, model Opus samt cafébord (3). Ebbe Gehl & Søren Nissen. Par lænestole, model Opus, betrukket med blå alcantara, stel af bøg. Fremstillet hos Nielaus/Jeki Møbler. H. 73 B. 62 D. 60 cm. Samt anden producent cafébord med stel af stål og plade af ahorn H. 53 cm, Ø 69. Fremstår med brugsspor og ridse i plade (3) Varenr: 4318745 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2016 18:16:00 DKK 325
Spiegel und Rahmen, Biedermeier (2)
Spiegel und Rahmen, Biedermeier (2). Spiegel Biedermeier und Rahmen Mahagoni, Spiegel: rechteckiger Rahmen aus Nussbaum, ungeschliffenes Spiegelglas, 73 x 49 cm, stellenweise leichte Reibespuren und Risse im Holz; ovaler Rahmen, Mahagoni, schwarz - rot, 58 x 49 cm, stellenweise leichte Reibespuren, Rahmen des Spiegels oben mit ... Varenr: 4311303 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-06-2016 18:17:00 DKK 299
Verner Panton. VP One Lounge Chair, Rød
Verner Panton. VP One Lounge Chair, Rød. Verner Panton 1926-1998. VP One, lounge stol i farven "Rød" med bemalet stel af børstet rustfrit stål, sæde og ryg håndflettet med polyeurethan snore, forstærket med nylonkerne. Formgivet omkring 1955. Produceret af Montana. Udstillingsmodel. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 4320198 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:17:00 DKK 550
Schreibtisch / Arzttisch von Admi mit Stuhl von Casala(2)
Schreibtisch / Arzttisch von Admi mit Stuhl von Casala(2). Schreibtisch / Arztschreibtisch von Admi, Bauhaus, Stahlrohr, Metallgestell beige lackiert, Sockel schwarz lackiert, Platte aus grauem Linoleum, beleuchtbare Einlegeplatte aus Milchglas, Schalter unter der Platte, Unterschränke mit je 3 Schüben mit Metallgriffen, 2 davon abschließbar, 2 Schlüssel... Varenr: 4270208 DKK 2.985 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-06-2016 18:18:00 DKK 2.239
Rav smykkesæt (5)
Rav smykkesæt (5). Rav smykkesæt bestående af: Halskæde trukket med ovale polerede ravperler i let forløb, L: 60 cm., to vedhæng, H:25-28 mm., sølvring18.25/57.5 og armbånd med ravchips. (5) Varenr: 4318797 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:18:00 DKK 425
Alvar Alto, bord af birk
Alvar Alto, bord af birk. Alvar Alto, bord af birk med hvid laminat på bordplade. Ophæng til computer samt skuffe til computer keyboard monteret under bordpladen. H. 72 cm, L. 150 cm, B. 75 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4318236 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:19:00 DKK 300
Anita Houvenaeghel, olie på lærred, komposition (cd)
Anita Houvenaeghel, olie på lærred, komposition (cd). Komposition af Anita Houvenaeghel (f. 1945), olie på lærred. Sign. og dateret A. Houvenaeghel 97. 40 x 30 cm (33 x 44). Varenr: 4320138 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:19:00 DKK 600
Max Müller, Ölgemälde, 'Grazien'
Max Müller, Ölgemälde, 'Grazien'. Öl auf Leinwand, Spachteltechnik, 'Grazien' von Max Müller (*1964), unten rechts signiert und datiert '15'. Bildmaß 100 x 100 cm, Rahmenmaß 105 x 105 cm Varenr: 4317834 DKK 2.985 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-06-2016 18:20:00 DKK 1.642
Spinning Jewelry. Samling Spinning ringe, str. XXS (12)
Spinning Jewelry. Samling Spinning ringe, str. XXS (12). Spinning Jewelry. Samling Spinning ring af sterlingsølv prydet med blomster, stjerner m.v. prydet med emalje, cubic zirkoner o.a. str. XXS. (12) Varenr: 4319918 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:20:00 DKK 325
Helmut Newton, (BUS) 1920-2004, USA, efter. Offsetlitografi, ur Sex and Landscapes
Helmut Newton, (BUS) 1920-2004, USA, efter. Offsetlitografi, ur Sex and Landscapes. Helmut Newton, (BUS) 1920-2004, USA, efter. Offsetlitografi, "Untitled I, Bel Air 1989" ur Sex and Landscapes Rupertinum 2002, förstaupplaga 1000 stycken offsetlitografier. Bladmått 32 x 24. Varenr: 4309922 DKK 1.208 SE, Norrköping, Finspångsv. 30-06-2016 18:22:00 DKK 262
Sekretær/skænk/kommode, Hadsten Træindustri Made in Denmark
Sekretær/skænk/kommode, Hadsten Træindustri Made in Denmark. Sekretær/skænk/kommode, Hadsten Træindustri Made in Denmark. Kasseformet konstruktion med tre skuffer og skrå klap, bag den skuffer og låger. Betegnet: 'Hadsten Træindustri Made in Denmark'. Mål: H. ca. 100,5 cm, B. ca. 89,5 cm, D. ca. 51,5 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, ridser og ... Varenr: 4317832 DKK 4.478 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-06-2016 18:22:00 DKK 2.612
Peter J. Lassen. Montana skuffemodul, Dybde 46.
Peter J. Lassen. Montana skuffemodul, Dybde 46.. Peter J. Lassen. Montana skuffemodul model QR1201 med låsbar hjul. Modulet er med 3 skuffer, hvor af den ene er med masssiv penne indsats. 16mm MDF lakeret med vandbaseret lak farve 122 RIO. H.62,5 x 41,9, dybde 46 cm. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 4320056 DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:23:00 DKK 750
Zwei russische Schiffslampen / Werkslampen / Industrielampen (2)
Zwei russische Schiffslampen / Werkslampen / Industrielampen (2). Zwei russische Schiffslampen / Werkslampen / Industrielampen. S Außen schwarz lackierter Metalllampenschirm in eckiger Form. Maße je Höhe ca. 42cm, Durchmesser ca. 32cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer, Bereibungen, partieller Rostbefall, teils kleine Abplatzer, teils Bestoßungen / leichte... Varenr: 4192499 DKK 2.985 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-06-2016 18:24:00 DKK 336
Fåtöljer 1 par
Fåtöljer 1 par . FÅTÖLJER, 1 par, 1900-tal, mahogny, blommig klädsel, pärlspikade, sitthöjd 44, rygghöjd 102 cm Varenr: 4318079 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-06-2016 18:24:00
Se mere
Spinning Jewelry. Armbånd med ekstra led
Spinning Jewelry. Armbånd med ekstra led. Spinning Jewelry. Armbånd af sterlingsølv, læder m.v. samt talrige ekstra led, så man selv kan sammensætte og variere armbåndene i længde og udtryk. Varenr: 4320015 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2016 18:26:00 DKK 500
Armlänk, 18K guld
Armlänk, 18K guld. Armlänk, 18K guld. Stämplad 750. Kistlås, en hasp. Längd 19 cm. Vikt 18 gram. Varenr: 4279830 DKK 4.025 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 30-06-2016 18:27:00 DKK 2.979
Hörnskåp / Vitrinskåp m belysning, valnöt 1900-talets senare hälft
Hörnskåp / Vitrinskåp m belysning, valnöt 1900-talets senare hälft. Hörnskåp / Vitrinskåp m belysning, valnöt 1900-talets senare hälft, engelsk stil. H 198 cm, br ca 107 cm, dj ca 60 cm. Överst med 2 lösa hyllplan i trä, spröjsad vitrindörr. Under med 1 löst hyllplan i trä, dubbla skåpsdörrar. Varenr: 4306416 DKK 1.449 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 30-06-2016 18:27:00 DKK 242
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 247  >>