Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 183  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piedestal, gustaviansk stil
Piedestal, gustaviansk stil. Piedestal, gustaviansk stil. Grålackerad. Kolonnformad piedestal. Kannelerad på kvadratisk sockel. Ø 46, H 100. Varenr: 3378600 DKK 4.912 SE, Norrköping, Finspångsv. 21-04-2014 19:00:00 DKK 2.210
Dansk møbelproducent. Øreklapstol, 1970'erne
Dansk møbelproducent. Øreklapstol, 1970'erne. Dansk møbelproducent. Øreklapstol betrukket med brunt skind, ben af bejdset bøgetræ. 1970'erne. Fremstår med lettere brugsslitage og lettere falmet skind. Varenr: 3376604 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 19:02:00 DKK 325
Emalje og blikskilte (4)
Emalje og blikskilte (4). Samling emalje og blikskilte. 1900-tallet. 10 - 51 x 20- 74 cm. Fremstår med kraftig slitage, anløbne og med afslag. (4) Varenr: 3375994 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 19:03:00 DKK 400
Orientalisk matta, röd botten, 160x101 cm
Orientalisk matta, röd botten, 160x101 cm. Orientalisk matta, röd botten, 160x101 cm. Handknuten, ull på bomullsvarp. Medaljongmönster. Varenr: 3377837 DKK 819 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-04-2014 19:05:00 DKK 246
Herrarmbandsur, Breitling-Crosswind Watch B
Herrarmbandsur, Breitling-Crosswind Watch B. Herrearmbandsur, Breitling, modell Crosswind racing, ref.nr.: B13355, i urtavla i stål, med blå urtavla, datumangivelse vid 3" position, separat sekundvisare, stoppfunktion, chronograffunktion, justerbar lynette med safirglas, monterad med original länk, automatisk urverk. Ø. 42,5 mm. Framstår ... Varenr: 3318633 DKK 16.374 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-04-2014 19:05:00 DKK 11.462
Kgl. P. Blå Blomst kantet terrin m/ låg
Kgl. P. Blå Blomst kantet terrin m/ låg. Kgl.P. terrin fra stellet Blå Blomst nr. 10/8532. 2. sort. H. 25 cm. Ø. 28 cm. Varenr: 3377762 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-04-2014 19:05:00 DKK 450
Fransk Louis Phillipe konsolur, forgyldt og patineret bronze
Fransk Louis Phillipe konsolur, forgyldt og patineret bronze. Fransk Louis Phillipe konsolur, forgyldt og patineret bronze, rigt støbt med bladværk, prydet øverst med rytter, urskive med romertal, snoreophængt pendul. 1800-tallets midte. H. 35 cm. Fremstår med lettere slitage, nøgle medfølger. Varenr: 3376128 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 19:06:00 DKK 850
Arne Jacobsen, Fritz Hansen, fot till bord
Arne Jacobsen, Fritz Hansen, fot till bord. Arne Jacobsen, Fritz Hansen, fot till bord i aluminium. Märkt Frits Hansen. I originalkartong med bruksanvisning. Endast fot och platta. Rör och fästbeslag saknas. Varenr: 3318148 DKK 655 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 21-04-2014 19:06:00 DKK 389
Guldarmband och örhänge i 18k guld (2)
Guldarmband och örhänge i 18k guld (2). Guldarmband och örhänge i 18k guld. Längd på armband: 18.5 cm. Bredd. Ca 5 mm. Örhängen i 18k med gröna cabochonslipade stenar. Troligen turkoser. Totalvikt: 6.5g (2) Varenr: 3377219 DKK 982 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-04-2014 19:06:00 DKK 450
Samling ravkæder. Vægt 164 gram. (4)
Samling ravkæder. Vægt 164 gram. (4). Samling ravkæder. To fremstår med lås. Længde fra ca. 40 - 71 cm. Samlet vægt ca. 164 gram. (4) Varenr: 3379386 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-04-2014 19:06:00 DKK 325
Harmonika. Bugari Armando Champion Cassotto, 470/CHC (2)
Harmonika. Bugari Armando Champion Cassotto, 470/CHC (2). Knapharmonika. Bugari Armando, model Champion Cassotto model 470/CHC. Sort kabinet. Tilhørende transportkasse. Mappe med diverse noder medfølger. Fremstår med mindre brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3380626 DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-04-2014 19:07:00 DKK 3.700
Spisebord, cirkulært
Spisebord, cirkulært . Spisebord, cirkulært. Spisebord af lakeret metal, støbt med rocailler og bladværk. Rococo form. 1900-tallet. H. 75 Ø 100 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, rust, manglende plade. Varenr: 3379137 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 21-04-2014 19:09:00 DKK 350
Omega De Ville dameur i guld m/ brillanter samt tilhørende brillantring, 60 gram. (2)
Omega De Ville dameur i guld m/ brillanter samt tilhørende brillantring, 60 gram. (2). Omega De Ville. Dame armbåndsur med brillanter samt brillantring, alt udført i 14 kt guld. Urkasse med intergreret lænke. Satineret urskive med logo, timemarkeringer samt to visere. Uret har mekanisk schweizisk urværk. Leddelt urlænke i 5 radet 'blok' mønster, lås med dobbelt sikkerhedshaspe. ... Varenr: 3334692 DKK 20.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-04-2014 19:09:00 DKK 15.000
Div. kunstnere, litografiske plakater, svensk litteratur m.m. (11)
Div. kunstnere, litografiske plakater, svensk litteratur m.m. (11). Vintage plakater. Svenske forlagsplakater m.m. af div. kunstnere, litografisk tryk. U.R. Bladmål 46 x 48 - 70 x 50 cm. Fremstår med flænger, pletter og krøllet kant. (11) Varenr: 3343259 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 19:10:00 DKK 300
Trädgårdsurna, gjutjärn
Trädgårdsurna, gjutjärn. Trädgårdsurna, gjutjärn. Dekor av stjärnor. Ø 38, h 17. Rostanlupen. Varenr: 3378609 DKK 1.637 SE, Norrköping, Finspångsv. 21-04-2014 19:10:00 DKK 1.146
Oidentifierad konstnär, oja på duk
Oidentifierad konstnär, oja på duk. Oidentifierad konstnär, olja på duk, motiv av kvinna. Signerad FRED. Bildmått 55x67 cm. Ramad med belysning. Varenr: 3378300 DKK 655 SE, Stockholm, Slakthusgatan 21-04-2014 19:12:00 DKK 246
Friis & Moltke for Veksø, pendler (2)
Friis & Moltke for Veksø, pendler (2). Friis & Moltke for Veksø, store pendler i sortbemalet metal med sort stofledning. Ø 53 cm. Udstillingsmodeller med minimale brugsspor. (2) Varenr: 3373459 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 19:13:00 DKK 425
Mulberry. skuldertaske model 'Alexa', sandfarvet buffaloskind.
Mulberry. skuldertaske model 'Alexa', sandfarvet buffaloskind.. Mulberry. Skuldertaske model Alexa. Mellemstor taske i varm sandfarvet buffaloskind. Modellen er med flap og drejelukning. Alle spænder og beslag er rosa forgyldte. Stort indvendigt rum samt to lommer hvoraf en er med lynlås. H. 30 cm, 34 cm incl. hank og 88 cm incl. skulderrem. B.38 cm, D.14 ... Varenr: 3380408 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-04-2014 19:13:00 DKK 1.800
Nain med silke. Persien, 306x200
Nain med silke. Persien, 306x200 . Tæppe. Nain med silke, Persien, 306x200. Hovedfelt med klassisk medaljonmønster i lyse farver. Minimale brugsspor. Varenr: 3380653 DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-04-2014 19:14:00 DKK 1.250
Brillantring af guld
Brillantring af guld . Brillantring udført af 14 kt. hvidguld - stemplet, ringhoved i filigran prydet midtpå med en brillant af ca. 0.50 ct., omgivet af 8 brillanter af i alt ca. 0.16 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS1-2, ringhoved ca. 15,5x15,5 mm, ringstr. ca. 53 Ø 16,8 mm, vægt ca. 4,7 g. Varenr: 3343244 DKK 8.213 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-04-2014 19:14:00 DKK 5.600
Arne Jacobsen. Sæt på otte stole model 3107. (8)
Arne Jacobsen. Sæt på otte stole model 3107. (8). Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på otte stole model 3107 (Syveren). Med formspændt skal og forkromede ben. Fremstillet hos Fritz Hansen. Sædehøjde 44,5 cm. Nypolstret ved professionel møbelpolstrer med cognac italiensk anilinlæder, vegetabilsk garvet. Der gives 2 års garanti på polstring. Bemærk ... Varenr: 3374447 DKK 24.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-04-2014 19:14:00 DKK 16.000
Matbord, Fransk lantstil
Matbord, Fransk lantstil. Matbord, Fransk lantstil. Grålackerad underrede med balustersvarvade ben. Vitlackerad skiva. L 230, b 90, h 76. Varenr: 3378601 DKK 8.187 SE, Norrköping, Finspångsv. 21-04-2014 19:15:00 DKK 3.848
Gustaviansk stilbyrå
Gustaviansk stilbyrå. Gustaviansk stilbyrå. 1900-talets andra hälft. Skiva med inläggningar i form av rosor. Höjd 81 cm, bredd 47 cm, djup 32 cm. Nyckel saknas. Varenr: 3377452 DKK 1.637 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 21-04-2014 19:16:00 DKK 819
Olga Novitskaya Ravn f. 1978. Maleri, akryl på lærred (cd)
Olga Novitskaya Ravn f. 1978. Maleri, akryl på lærred (cd). Olga Novitskaya Ravn f. 1978. Akryl på lærred. 'The Power of Wind'. Signeret Olga N. Ravn 2008. Mål 80 x 60 cm. (84 x 64 cm.). Varenr: 3377999 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-04-2014 19:16:00 DKK 325
Hans J. Wegner. Daybed af teak
Hans J. Wegner. Daybed af teak . Hans J. Wegner: Briks af teak med originalt uldbetræk. L 206 cm. Fremstår med brugsspor, huller i betræk. Varenr: 3376836 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-04-2014 19:16:00 DKK 650
Samling grafik, 3 delar bla Susanne Nessim (3)
Samling grafik, 3 delar bla Susanne Nessim (3). Samling grafik, 3 delar. Susanne Nessim, kvinnostudie, sign samt numr 264/320. 22 x 19. Kvinnostudie, sign Rejno o numr 14/50. 22 x 18. Örjan Wickström, sign o numr 153/295. Figurkomposition. 15 x 19. Varenr: 3376862 DKK 819 SE, Norrköping, Finspångsv. 21-04-2014 19:18:00 DKK 246
Fickur Omega / Hebdomas (2)
Fickur Omega / Hebdomas (2). Fickur, Omega 14k, dubbelkapslad. Metall invändigt. Diam: 48 mm. Vikt: 76g. Fickur i silver, Hebdomas Diam: 48mm Vikt: 81g. Lauritz.com garanterar ej funktionen. (2) Varenr: 3353206 DKK 1.474 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-04-2014 19:19:00 DKK 696
Knyd Kyhn, Royal Copenhagen. Urna med bronslock
Knyd Kyhn, Royal Copenhagen. Urna med bronslock. Knyd Kyhn, Royal Copenhagen. Urna med celadonglasyr. Bronslock tillverkat av Knud Andersen. Modellnr. 20510. H. inkl. lock ca. 15 cm. Lock Ø: 11 cm. Varenr: 3379353 DKK 4.912 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 21-04-2014 19:19:00 DKK 3.684
Judith Johansson, mattor röllakan, 2 st
Judith Johansson, mattor röllakan, 2 st. Judith Johansson, 2 st röllakanmattor med geometriskt mönster. Mått längsta mattan 225x83 cm. Monogramsignerade JJ. Slitage. (2) Varenr: 3378319 DKK 982 SE, Stockholm, Slakthusgatan 21-04-2014 19:20:00 DKK 246
Brillant-diamantring af guld med smaragd
Brillant-diamantring af guld med smaragd. Brillant-diamantring med smaragd - håndlavet, unika. Ringskinne udført af 14 kt. gulguld, prydet med 32 brillanter og 8 baguetteslebne diamanter af ca. total. 1.16 ct. Farve: Cystal ( I ), klarhed: SI2-P2, samt med en smaragd. Ringstr. ca. 52 Ø 16,1 mm, vægt ca. 8,5 g. Varenr: 3343529 DKK 7.093 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-04-2014 19:22:00 DKK 4.480
<<  1 .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 .. 183  >>