Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Pendel
Pendel. Pendel med ophæng af messing, skærm af grønt glas. 1900-tallets midte. Ø 50 cm. Fremstår med manglende fatning og lille mærke på skærm. Varenr: 3658936 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 17:38:00 DKK 325
Kähler m.m., samling fade m.m. (9)
Kähler m.m., samling fade m.m. (9). Samling fade m.m., heraf bl.a. Kähler tekande, Jørgen Mogensen fad af stentøj og engelsk Toby Jug. H. 2-26 cm. Fremstår med flere afslag. (9) Varenr: 3658928 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 17:42:00 DKK 350
Bjørn Wiinblad, juleplatter samt samler Aladdin platter/ tallerkner (19)
Bjørn Wiinblad, juleplatter samt samler Aladdin platter/ tallerkner (19). Bjørn Wiinblad for Rosenthal. Juleplatter af porcelæn, årg. 1974-1979 samt Aladin samler tallerkner/ platter. (19) Varenr: 3658706 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 17:44:00 DKK 550
Bardisk, rødt læder
Bardisk, rødt læder. Bardisk beklædt med rødt læder, fodspark af børstet stål. H. 87 B. 124 D. 53 cm. Fremstår med skjolder og større flænge på siden. Varenr: 3640512 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 17:53:00 DKK 300
Shine, herretøj (53)
Shine, herretøj (53). Shine herretøj, bestående af 10 skjorter, én t-shirt samt 42 par jeans. Assorterede modeller, størrelser og farver. Fremstår nyt og ubrugt. (53) Varenr: 3666970

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 17:54:00 DKK 1.500
Georg Jensen. Fyldepen
Georg Jensen. Fyldepen . Georg Jensen. Fyldepen af sterlingsølv, med mørkeblå kinalak, pennespids af iridium. Designet af Bo Bonfils. Stemplet Georg Jensen 925 S. L. 15 cm. Pennen er ikke længere i produktion. I original emballage. Fremstår ubrugt. Varenr: 3660557 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 18:17:00 DKK 450
Louis Poulsen, par arbejdspendler (2)
Louis Poulsen, par arbejdspendler (2). Louis Poulsen, par arbejdspendler af sortemaljeret metal. 1960'erne. Ø 35 cm. Fremstår med lettere slitage og snavset. (2) Varenr: 3663136 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 18:28:00 DKK 425
Poul Henningsen, PH-5 pendel
Poul Henningsen, PH-5 pendel . Poul Henningsen, PH-5 pendel med skærme af hvidlakeret metal, monteret med hvid stofledning. Ø 50 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med lettere slitage, defekter og skævhed. Varenr: 3666108 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 18:28:00 DKK 325
Bogkasser, egetræ (12)
Bogkasser, egetræ (12). Bogkasser fineret med egetræ. H. 22 - 43 B. 43 - 65 D. 35 cm. Fremstår med brugsspor. (12) Varenr: 3640514 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 18:54:00 DKK 625
Armstol
Armstol. Armstol med stel af sortlakeret stål, betrukket med gråt møbelstof. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3640499 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 18:59:00 DKK 400
Michael Bang for Holmegaard, Etude pendel
Michael Bang for Holmegaard, Etude pendel. Etude pendel af hvidt opalglas. Formgivet af Michael Bang. Fremstillet hos Holmegaard. Ø 40 cm. Varenr: 3656429 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:00:00 DKK 600
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Varenr: 3494938

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:00:00 DKK 325
Nakamichi 700 MKll kasettebåndoptager samt Marantz receiver (2)
Nakamichi 700 MKll kasettebåndoptager samt Marantz receiver (2). Nakamichi 700 MKll kasettebåndoptager samt Marantz model 2226 B receiver. 15 x 44 x 44 cm. 15 x 52 x 29 cm. Fremstår med slitage og ridser. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3656449 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:02:00 DKK 775
Poul Henningsen, PH 4/3 pendel
Poul Henningsen, PH 4/3 pendel . Poul Henningsen, PH 4/3 pendel af hvidlakeret metal. Ø 40 cm. Fremstillet ved Louis Poulsen. Fremstår med minimale brugsspor, dog med manglende blændskærm. Varenr: 3665042 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:04:00 DKK 325
Jo Hammerborg, par Zenith pendler (2)
Jo Hammerborg, par Zenith pendler (2). Jo Hammerborg, par Zenith pendler af aluminium og lakeret metal. Fremstillet hos Fog og Mørup. H. 41 Ø 14 cm. Fremstår med lettere slitage. (2) Varenr: 3655719 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:04:00 DKK 725
Spisebord, hvidlakeret, massivt ask
Spisebord, hvidlakeret, massivt ask. Spisebord med rektangulær hvid lakeret bordplade, zig-zag ben af massivt ask. H. 76. L. 180. B. 90 cm. Varenr: 3533747

DKK 4.100 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:11:00 DKK 400
Le Klint og Holmegaard, bordlamper (2)
Le Klint og Holmegaard, bordlamper (2). Le Klint og Holmegaard, bordlamper af farvet glas, plisserede skærme. H. 48-49 cm. Én lampe med afslag på montage. (2) Varenr: 3662695 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:12:00 DKK 325
B&G, Kgl. og Knud Kyhn, vaser m.m. (8)
B&G, Kgl. og Knud Kyhn, vaser m.m. (8). B&G, Kgl. og Knud Kyhn, vaser, bjørne samt fugle af porcelæn og stentøj. H. 5-23 cm. 1. sortering. Fugl 2. sortering. (8) Varenr: 3662697 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:15:00 DKK 375
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt guld, prydet med brillant på i alt ca. 1.45 ct, Farve: Cape (L), Klarhed: P3. Ringstr. 50. Varenr: 3621288

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:15:00 DKK 525
Werner Schou, pendel
Werner Schou, pendel . Werner Schou, pendel af kobber og sortlakeret metal. Produceret hos Coronell Electro. 1970'erne. Ø 44 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3660480 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:21:00 DKK 700
Uruguayansk rødvin. Bodega Marichal Premium Varietal Tannat 2011 (36)
Uruguayansk rødvin. Bodega Marichal Premium Varietal Tannat 2011 (36). Uruguayansk rødvin. Bodega Marichal Premium Varietal Tannat. Årg. 2011. 13,5%. Halvtør smag. Medium fylde. Opbevares i kasser à 6 stk. Stand A. (36 fl./6 ks.). (36) Varenr: 3598383

DKK 1.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:22:00 DKK 1.300
Dobbelt fjedrende box madras - str. 180 x 200 cm
Dobbelt fjedrende box madras - str. 180 x 200 cm. Dobbelt fjedrende box madras med 5 Zone pocket. Str. 180 x 200 cm, samt gavl / højde 120 cm. Bestående af to box madrasser med 9 cm. Bonnell nederst 150 pr. m2. 18 cm. 5 Zone pocket fjedre øverst. 268 pr. m2. - Én stor Top madras 180 x 200 cm - 60 mm. høj med memory varmfølsom skum. - En gavl... Varenr: 3568424

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:22:00 DKK 375
Sofabord - valnød
Sofabord - valnød. Sofabord af finéret valnød og ben af gummitræ. H. 40. D. 70. L. 170 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage.Emballage mål: 175x75x25 cm Varenr: 3666832

DKK 2.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:24:00 DKK 1.000
Håndtørrer - Jet Dryer
Håndtørrer - Jet Dryer. Håndtørrer - Jet Dryer. Tørrer på begge sider af hånden på een gang. Mål: B: 330 x D: 220 x H: 687 mm. Tilslutning: 220-240V Wattforbrug 880/1900 Lufthastighed m/s 95 m/s +/- 5% Vægt: 11 kg. Varenr: 3298882

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:25:00 DKK 1.200
Solfangersæt - 240 ltr / 24 vakuumrør
Solfangersæt - 240 ltr / 24 vakuumrør . Solfanger med varmvandbeholder på 240 liter med 24 stk. longlife vakuumrør. Varmvandsbeholder: Inderste tank syrefast SUS 304-2b/ rustfri stål 0,4 mm. Ydertank lakeret med PVDF 0,4 mm. Isolering 50 mm polyuretanskum. Vakuumrør: tykkelse 58 mm x længde 1800 mm. Diameter – vakuumrør... Varenr: 3278110

DKK 3.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:25:00 DKK 2.600
Seng med gavl - 140x200 cm
Seng med gavl - 140x200 cm. Seng med gavl udført i valnød farvet finér med stål ben. Str. seng: 140x200 cm. Gavl: B. 175 cm. Dansk produceret. Fremstår usamlet i original emballage. Sengeramme, sengegavl og ben medfølger. Bund, madras, sengeborder, puder m.m. medfølger ikke. Emballage str.: 64x10x217 cm. Arkiv foto. Varenr: 3588570

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:31:00 DKK 300
Hækklipper
Hækklipper. Hækklipper med en luftkølet 2-takt 1cylinder motor mærket 1E32F. Ydelse: 0,65kw. Motorstørrelsen 22,5cc og tændingen er CDI. Hækklipperen har trækstart. Brændstofblandingen er 2-takt olie & 95 blyfri blandet 1:25. Heraf er benzintanktens kapacitet 600ml. Sværd: Dobbelt kantet, længde: 600mm. ... Varenr: 3383497

DKK 1.100 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:40:00 DKK 775
Dobbeltlåget smedejernsport
Dobbeltlåget smedejernsport. Dobbeltlåget smedejernsport. Porten består af to galvaniseret, sortmalet smedejernsporte på hjul, samt to tilhørende stolper. Totalmål: H. 165 B. 300 Stolper H. 200 cm. Der kan fremstå mindre afskaldninger. OBS. Køber står selv for håndtering ved udleveringen. Varenr: 3632896

DKK 3.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:40:00 DKK 775
Samling piber (13)
Samling piber (13). Samling piber samt askebæger, bestående af 8 ford (ikke røget) Stanwell fabrikat fra omkring 1960, 4 ford. Fremstår nyrensede og nypolerede. (13) Varenr: 3644153 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:41:00 DKK 900
3+2 pers. sofaer - Model Kiara (2)
3+2 pers. sofaer - Model Kiara (2). 3+2 pers. sofa sæt - Model Kiara. Betrukket med sort skind på slidflader. Nakkestøtter med vippefunktion. Ben af metal. L 215/175. D 96 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 219x106x56 + 178106x56 cm. (2) Varenr: 3523087

DKK 9.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:43:00 DKK 6.400
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt rhodineret guld, prydet med brillant på i alt ca. 1.51 ct, Farve: brun, Klarhed: P3. Ringstr. 54. Varenr: 3519722

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:45:00 DKK 375
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Bee there, stay there'
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Bee there, stay there'. 'Bee there, stay there' af Ulf Røll Larsen (f. 1948), akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. Ulf Røll. 120 x 120 cm. U.R. Varenr: 3502342 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:48:00 DKK 400
Red line Compressor, herrearmbåndsur
Red line Compressor, herrearmbåndsur. Red line Compressor. Herrearmbåndsur med urkasse af forgyldt stål, sort skive med mineral krystalglas, punktinddeling, time- og minut markeringer, permanent sekundviser samt datoangivelse. Vandtæt til 90 M. Ø 44 mm. ekskl. krone. Quartz urværk. Medfølgende original æske samt brugsmanual. Fremstår... Varenr: 3656238 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:48:00 DKK 375
Isterning maskine
Isterning maskine. Isterning maskine med automatisk isterningdispenser. Sølvfarvet plastikkabinet. Vandet skal påfyldes manuelt via en vandtank. Skal tilsluttes 220-240V / 50 Hz. Nettovægt 11,2 kg. H. 40,5. B. 29. D. 35 cm. Varenr: 3291761

DKK 1.300 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:50:00 DKK 1.000
Ring af hvidguld med tahitiperle
Ring af hvidguld med tahitiperle. Ring af hvidguld prydet med tahitiperle. Inderside prydet med gennembrudte dekorationer i form af små hjerter Farve: Antracit, Form: Rund, Glans: høj. Fremstår med brugsspor. Ringstørrelse: 57 Ø 18,25 mm. Vægt 11,7 gram. Varenr: 3633263 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:55:00 DKK 700
Barstole (4)
Barstole (4). Barstole bestrukket med lilla møbelstof. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 2 x 58x43x41 cm. (4) Varenr: 3530234

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:00:00 DKK 850
Moderne design - Par loungechairs (2)
Moderne design - Par loungechairs (2). Moderne design - Par loungechairs betrukket med blåt og gønligt farvet stof, drejesokkel af forkromet stål. L. 75. B. 70. H. 42/83 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Emballage mål: 2x 70x70x60 cm. (2) Varenr: 3570862

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:00:00 DKK 1.100
Moderne design - Par loungechairs (2). Moderne design - Par loungechairs betrukket med sort og gråligt farvet stof, drejesokkel af forkromet stål. L. 70. B. 70. H. 42/83 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Emballage mål: 2x 72x65x60 cm. (2) Varenr: 3570787

DKK 2.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:00:00 DKK 1.250
Skænk
Skænk . Skænk af finéret valnød og ben af gummitræ. Front med 2 skydelåger, 3 skuffer og 2 hylder. H. 75. D. 45. L. 160 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage.Emballage mål: 168x53x60 cm Varenr: 3666856

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:06:00 DKK 325
Samling danske oltidsredskaber
Samling danske oltidsredskaber . Samling danske oltidsredskaber, bestående af tyknakkede flintøkser, dolk, segl, flækkeblok hjortetak fra køkkenmødding, ovenstående fundet på Norddjursland samt huløkse fra Lüneburger Heide i Nordtyskland. L. 6 - 20 cm. Varenr: 3652083 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:14:00 DKK 2.800
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt rhodineret guld, prydet med brillant på i alt ca. 3.61 ct, Farve: Top Crystal (I), Klarhed: P3. Ringstr. 54. Varenr: 3532230

DKK 18.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:15:00 DKK 8.000
Bernhard Hertz, skønvirke broche samt bæltespænde (2)
Bernhard Hertz, skønvirke broche samt bæltespænde (2). Bernhard Hertz, skønvirke broche samt bæltespænde af sølv, prydet med rav. Stemplede 826, BH. Broche L. 75 mm. B. 58 mm. inkl. vedhæng, Spænde L. 57 mm. B. 82 mm. Ca. 1910. Fremstår med trykmærker på ravsten. Varenr: 3656080 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:17:00 DKK 550
Par topmadrasser, memory skum - 90 x 200 cm
Par topmadrasser, memory skum - 90 x 200 cm. Par topmadrasser, memory skum - Str. pr. stk. 90 x 200 cm. 80 mm høj med indlæg af varmfølsom memory skum. Fremstår i original emballage. Str. pr. stk.: L. 95 cm. x Ø35 cm. Varenr: 3490635

DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:23:00 DKK 325
Dansk almue redskab, 1811
Dansk almue redskab, 1811. Dansk almue redskab af bemalet træ, rigt udskåret med med karvesnit og hestehoved, dateret 1811. H. 90 cm. Fremstår med senere bemaling og udskiftet hestehoved. Varenr: 3657276 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:23:41 DKK 325
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 240 x 340 cm.
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 240 x 340 cm. . Persisk Keshan, ægte håndknyttet tæppe vævet af 100 % uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 240 x 340 cm. Byen Kashan, er placeret midt i Persien, mellem Isfahan og Teheran. En by, der er gennem århundreder er kendt for sit kunsthåndværk. Disse smukke og imponerende ... Varenr: 3664304

DKK 14.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:25:00 DKK 10.000
Polyrattan havestole (6)
Polyrattan havestole (6). Seks havestole af sort polyrattan inkl. hvid hynde. Pulverlakeret aluminiumsstel med 4 liner , sort polyrattanflet. H 85 cm. B 50 cm. D 50 cm. Siddehøjde 50 cm. Hyndetykkelse 5 cm. (6). Varenr: 3531363

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:28:00 DKK 1.800
Sofa med chaiselong - Model Time One
Sofa med chaiselong - Model Time One. Sofa med chaiselong - Model Time One. Venstre vendt. Betrukket med koksgrå slidstærk møbelstof. Regulerbar nakkestøtter. Sæder med koldskum. Ben af forkromet stål. 2 stk. pyntepuder medfølger. Bredde: 290 cm. Længde lounge: 175 cm. Siddehøjde: 42 cm. Fremstår i original emballage. Emballage ... Varenr: 3648228

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:31:00 DKK 3.500
Persisk Keshan, 424 x 295 cm.
Persisk Keshan, 424 x 295 cm.. Persisk Keshan, 424 x 295 cm. Ægte håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3351513

DKK 5.900 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:38:00 DKK 4.500
N.E From m.fl, armbånd, ring samt vedhæng (4)
N.E From m.fl, armbånd, ring samt vedhæng (4). N.E From m.fl, armbånd, ring samt vedhæng af sølv med presset rav. 4 - 20 cm. Ringstørrelse: 56,5 Ø 18 mm. (4) Varenr: 3651113 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:40:00 DKK 650
Samling signeter og pilledåser, sølv  (8)
Samling signeter og pilledåser, sølv (8). Samling signeter og pilledåser af sølv, heraf et signet med stamme af palisander, dekoreret med påsatte sten samt pilledåse med låg og bund af grønlig stenart.. 1900-tallets begyndelse. H. 6,5 - 9 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage og småbuler. Varenr: 3651089 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:43:00 DKK 825
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt guld, prydet med brillant på i alt ca. 2.21 ct, Farve: Sort. Ringstr. 54. Varenr: 3629261

DKK 3.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:45:00 DKK 2.800
Swiss Legend Watchwinder
Swiss Legend Watchwinder. Swiss Legend Watchwinder betrukket med rødt kunstlæder. Optræk til et ur, H. 18 cm. B. 10 cm. D. 10 cm. Skal bruge batterier eller el adapter. El adapter til amerikansk stik medfølger. Medfølgende original æske samt brugsmanual. Varenr: 3656249 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:51:00 DKK 400
Stel til kajak, 1940'erne
Stel til kajak, 1940'erne. Stel til kajak af asketræ. 1940'erne. Fremstår med brugsspor og slitage. Enkelte manglende dele kan forekomme. Varenr: 3640503 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 20:57:00 DKK 300
Indo Bidjar tæppe, 146 x 201 cm.
Indo Bidjar tæppe, 146 x 201 cm.. Indo Bidjar tæppe, 146 x 201 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld Varenr: 3561203

DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 21:13:00 DKK 1.250
Uindfattet diamant, ca. 0.95 ct
Uindfattet diamant, ca. 0.95 ct . Uindfattet brillant sleben diamant på ca. 0.95 ct., Farve: Top Cape (K), Klarhed: P3. Varenr: 3621301

DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 21:15:00 DKK 1.400
Persisk Belouch, 261 x 128 cm.
Persisk Belouch, 261 x 128 cm.. Persisk Belouch, 261 x 128 cm. Ægte håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3347251

DKK 4.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 21:18:00 DKK 3.400
Indo Nain tæppe, 170 x 245 cm.
Indo Nain tæppe, 170 x 245 cm.. Indo Nain tæppe, 170 x 245 cm. Varenr: 3561190

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 21:20:00 DKK 3.000
Ubekendt kunstner, litografi, figurkomposition
Ubekendt kunstner, litografi, figurkomposition. Figurkomposition af ubekendt kunstner, litografi 7/400. Motivmål 34 x 52 (Indrammet i passepartout uden glas). Varenr: 3652078 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 13:36:00 DKK 300
Axel Søeborg, olie på lærred, hedelandskab med personer
Axel Søeborg, olie på lærred, hedelandskab med personer . Hedelandskab med personer af Axel Søeborg (1872-1939), olie på lærred. Sign. monogram AS. 54 x 48 cm (68 x 62). Varenr: 3663856 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 14:01:00 DKK 300
Bordlampe, udført i forkromet metal
Bordlampe, udført i forkromet metal. Bordlampe, udført i forkromet metal. Str. H. 63 cm. Fremstår i original emballage. Emballage str. 46x43x31 cm. Varenr: 3663031

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 14:01:00 DKK 300
Friis & Molkte, armstole (7)
Friis & Molkte, armstole (7). Knud Friis og Elmar Moltke Nielsen, armstole med stel af grålakeret stål, betrukket med brunt læder. Fremstillet hos Randers møbelfabrik. Fremstår med slitage på skind, afskalninger på stel og med manglende skruer. (7) Varenr: 3668855 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 14:02:10 DKK 350
Nyrococo sofa
Nyrococo sofa . Nyrococo sofa med stel af mahogny og bejdset bøgetræ, betrukket med mønstret stof. 1800'tallets midte. L. 150 cm. Fremstår med slitage, falmet, ledløs og revne i højre side ved nakke støtte. Varenr: 3666103 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 14:15:00 DKK 300
Kinesisk? skål
Kinesisk? skål. Bordskål med lavendel glasur, tilhørende stand af udskåret træ. Antageligt Kina. 1900-tallet. H. 10,5 / 14 Ø 22 cm. Varenr: 3668907 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 14:19:07 DKK 325
Charlotte Borgen m.fl., charms
Charlotte Borgen m.fl., charms. Charlotte Borgen m.fl., charms af sterling sølv 74 stk. med glasdekorationer. Varenr: 3667847 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 14:22:00 DKK 825
Samling urkæder samt lommeur (8)
Samling urkæder samt lommeur (8). Elan lommeur af forgyldt stål, lys urskive med araber-og romertal, time-og minutmarkeringer samt separat sekundviser, monteret med lænke af forgyldt stål, Ø 46 mm. ekskl. krone, quartz urværk, batteriskift påkrævet. Samling kæder bestående af seks kæder af henholdsvis stål og forgyldt stål. (8) Varenr: 3651116 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 14:26:00 DKK 325
Robert Jacobsen, litografi, komposition (cd)
Robert Jacobsen, litografi, komposition (cd). Komposition af Robert Jacobsen (1912-1993), litografi, 49/250. Sign. Robert Jacobsen. 50 x 66 cm (74 x 88). Varenr: 3667064 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 14:38:00 DKK 550
Poul Henningsen, PH-5 pendel
Poul Henningsen, PH-5 pendel . Poul Henningsen, PH-5 pendel med skærme af rødlakeret metal. Ø 50 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med lettere brugsspor og minimalt afslag på skærm. Varenr: 3666603 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 15:11:00 DKK 650
Pung af sølv
Pung af sølv. Pose af sølv, prydet med to sølvmønter, monteret med kæde af sølv. 1900-tallets begyndelse. Længde på kæde: 70 cm. Varenr: 3666571 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 15:32:00 DKK 300
Gustav Becker. Vægur, nøddetræ, 1800-tallets slutning
Gustav Becker. Vægur, nøddetræ, 1800-tallets slutning. Gustav Becker. Vægur i kasse af fineret nøddetræ, top med udskæringer, urskive med sorte arabertal, pendul af messing medfølger. 1800-tallets slutning. H. 107 cm. Fremstår med løst topstykke, viser glider på metalskive samt lettere brugsspor. Varenr: 3667472 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 15:46:00 DKK 575
Dansk møbelproducent. Spisebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Spisebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Spisebord fineret med teaktræ, kvadratisk plade med hollandskudtræk, runde tilspidsede ben. 196o'erne. H. 74 L. 130-240 B. 86 cm. Fremstår med enkelte ridser og lille nuanceforskel. Varenr: 3667091 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 15:46:00 DKK 550
Bruno Mathsson. Par lænestole (2)
Bruno Mathsson. Par lænestole (2). Bruno Mathsson. Par lænestole med stel af lakeret bøgetræ, betrukket med flettede gjorder. Fremstillet hos DUX, model Eva. Fremstår med slitage og nuanceforskel på gjorder. (2) Varenr: 3667099 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 15:47:00 DKK 1.650
Bang & Olufsen, par Beolab 4500 højttalere (2)
Bang & Olufsen, par Beolab 4500 højttalere (2). Bang & Olufsen, par Beolab 4500 højtalere. H. 55 B. 45 D. 8 cm. Fremstår med lettere brugsspor og stort kanthak. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3662000 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 16:10:00 DKK 1.150
Red & Green, pendel
Red & Green, pendel. Red & Green, pendel beklædt med farvet stof. H. 40 B. 40 D. 40 cm. Varenr: 3640544 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 16:26:00 DKK 300
Fransk kaminur, guldbronzeret zink
Fransk kaminur, guldbronzeret zink. Fransk kaminur af guldbronzeret zink, hvidemaljeret urskive. 1800-tallet. H. 37 cm. Fremstår med senere bronzering. Varenr: 3651060 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 16:32:00 DKK 350
Armring, 14 karat guld
Armring, 14 karat guld. Armring af 14 kt guld, mesterstemplet K.H. Vægt 16 gram. Indvendige mål: 6 x 5,3, B. 1 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3665961 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 16:42:00 DKK 1.550
Dansk møbelproducent. Lav skænk, palisander
Dansk møbelproducent. Lav skænk, palisander . Dansk møbelproducent. Lav skænk af palisander, frony med to skydelåger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, senere monteret uoriginale ben af børstet stål. 1960/70'erne. H. 80 L. 200 B. 45 cm. Fremstår med delvis mahogny på top og delvis manglende kantlister på top. Cites certifikat fra ... Varenr: 3667088 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 16:46:00 DKK 300
Studiegrammofon EMT 948
Studiegrammofon EMT 948 . Studiegrammofon EMT 948 broadcast turntable, pladespiller, serienummer 58247. 24 x 46 x 48 cm. Fremstår med lettere brugspræg. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3660893 DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:02:00 DKK 9.400
Dansk møbelproducent, lænestol, teaktræ
Dansk møbelproducent, lænestol, teaktræ. Dansk møbelproducent, lænestol betrukket med blåt møbelstof, svungne armlæn med negle og runde tilspidsede ben af teaktræ. 1960'erne. Fremstår med slitage, senere skind omkring negle og ledløs. Varenr: 3665956 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:06:00 DKK 350
Burberry, kort jakke, str. 38/40
Burberry, kort jakke, str. 38/40. Burberry, kort jakke af bomuld, front med lynlåslukning og lommer. L. 73 ærmelængde: 59 cm. Str. 38/40. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3663695 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:09:00 DKK 300
Sciulari, par bordlamper (2)
Sciulari, par bordlamper (2). Sciulari, par bordlamper af forgyldt metal, fod af marmor, skærme af stof. H. 77 cm. Fremstår med enkelte pletter på skærme. (2) Varenr: 3667458 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:16:00 DKK 325
Rimowa. Porsche Trolley
Rimowa. Porsche Trolley . Rimowa. Porsche Trolley til Porsche 911. 40 x 62 x 37 cm. Varenr: 3660792 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:25:00 DKK 675
Aluminia Corinna spise- og kaffestel (41)
Aluminia Corinna spise- og kaffestel (41). Aluminia Corinna spise- og kaffestel af fajance best. af: 14 middags-, 10 dybe middags-, 1 frokost-, 8 kagetallerkner (ikke vist på foto), 2 saucekander, lågskål, 5 fade. Flere dele 2. sortering. (41) Varenr: 3667765 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:29:00 DKK 350
Stor samling glas, 1800/1900-tallet
Stor samling glas, 1800/1900-tallet. Stor samling glas, heriblandt Holmegaard cognac karaffel, Holmegaard klukflaske, Toddyglas med snoet stilk fra Aalborg glasværk, karaffel med højt opstukket bund, Berlinois champagnefløjte, Berlinois glas uden slibning mm. 1800/1900-tallet. Enkelte glas med skår. Varenr: 3650991 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:32:00 DKK 875
Fransk loftsstage
Fransk loftsstage. Loftsstage af forgyldt messing. Ca. 1900. Fremstår med senere ophæng og en løs arm. Ø 25 cm. Varenr: 3667770 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:35:00 DKK 300
Staffordshire figurer (2)
Staffordshire figurer (2). Staffordshire figurer af fajance i form af mand og kvinde til hest, prinsen og prinsessen af Wales. H. 31-33 cm. Én med afslag på hov. (2) Varenr: 3667500 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:37:00 DKK 300
Living Divani. Tre lænestole (3)
Living Divani. Tre lænestole (3). Living Divani. Tre lænestole med stel af forkromet metal, ryg med flettet skind, løse hynder betrukket med lyst stof. Købt i 2008. Fremstår med pletter på sæder. (3) Varenr: 3668348 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:38:00 DKK 1.500
Holmegaard bordlampe
Holmegaard bordlampe. Holmegaard bordlampe af grønt glas, plisseret skærm. H. 65 cm. Fremstår med skævhed på skærm. Varenr: 3658922 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:39:00 DKK 550
Jørgen Møller. Sofabord, model Dan
Jørgen Møller. Sofabord, model Dan. Jørgen Møller. Sofabord, model Dan med oval plade af hvidlakeret træ, ben af satinforkromet metal. Købt i 2008. H. 40 L. 150 B. 130 cm. Fremstår med få brugsspor. Se vare nr. 3647385. Varenr: 3667067 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:39:00 DKK 350
Troldekugle (Trollbeads) armbånd
Troldekugle (Trollbeads) armbånd . Troldekugle (Trollbeads) armbånd af sterling sølv, prydet med charms af glas. L. ca. 20,5 cm. Varenr: 3660320 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:45:00 DKK 525
Barok lås, klemmestage samt hængelåse, 17/1800-tallet
Barok lås, klemmestage samt hængelåse, 17/1800-tallet. Barok lås, klemmestage samt hængelåse af jern, låse med medfølgende nøgler. 17/1800-tallet. L. 13 - 32 cm. H. 19 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage. Varenr: 3651046 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:45:00 DKK 675
Cocktailkander/ mixer (2)
Cocktailkander/ mixer (2) . Cocktailkander af glas med sølvmontage, cocktailmixer 'Kasketten' med cocktailske/ røreske formgivet af arkitekt Ole Hagen. Håndslebne markeringer på kande fra Holmegaard. Sølvmontering og ske af sterlingsølv af A. Michelsen. Mixer med montering af sterlingsølv fra DGH (Dansk Guldsmede Håndværk).... Varenr: 3658597 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 17:50:00 DKK 575
Bel Occhio, par pendler (2)
Bel Occhio, par pendler (2). Bel Occhio, par pendler, model Pablo, af klar akryl. Ø 40 cm. Formgivet af Pablo Pardo. Fremstår med lettere brugsspor, én med løs montage. (2) Varenr: 3657282 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 18:00:00 DKK 675
Fransk kaminur
Fransk kaminur . Fransk kaminur af zink og forgyldt bronze, hvidemaljeret urskive. 1800-tallet. H. 37 cm. Fremstår med løs top. Varenr: 3663986 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 18:08:00 DKK 350
Uforarbejdet ravklump, ca. 150 g.
Uforarbejdet ravklump, ca. 150 g.. Uforarbejdet ravklump, ca. 150 g. Fundet ved Vesterhavet. Fremstår med slebet bund. Mindre indvendig revne yderst på klumpen, fundet ved gennemlysning. Varenr: 3663822 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 18:33:00 DKK 550
Samling Dalar heste (7)
Samling Dalar heste (7). Samling Dalar heste af bemalet fyrretræ. H. 7-26 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (7) Varenr: 3660244 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 18:37:00 DKK 525
Skønvirke vase
Skønvirke vase . BC Copenhagen vase af bemalet teracotta med maskeroner. 1900-tallets begyndelse. H. 21 cm. Fremstår med afskalninger. Varenr: 3660267 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 18:38:00 DKK 300
Louis Vuitton. Nøglering
Louis Vuitton. Nøglering . Louis Vuitton. Nøglering i æske. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3664728 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 18:45:00 DKK 825
Havemøbelsæt, model Casablanca (5)
Havemøbelsæt, model Casablanca (5). Havemøbelsæt af sort polyrattan, model Casablanca. Sættet består af fire stole og ét spisebord med sort glasplade. Der medfølger hynder, der er betrukket med sort vandafvisende stof. Bord: H. 73 L. 150 B. 90 cm. Fremstår delvist i emballage. Emballagemål: 150x12x90 og 4 løse stole uden emballage.... Varenr: 3666722 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 18:49:00 DKK 850
Burberry. iPad sleeve
Burberry. iPad sleeve. Burberry. iPad sleeve med coated overflade. 21 x 27 cm. Kvittering medfølger. Varenr: 3664730 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 18:58:00 DKK 325
Vilhelm Lauritzen. Par Radiohus pendler samt ekstra skærm (3)
Vilhelm Lauritzen. Par Radiohus pendler samt ekstra skærm (3). Vilhelm Lauritzen. Par Radiohus pendler samt ekstra skærm af hvidt opalglas, montage af messing. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 30 cm. Fremstår med lille afslag i bund på én lampe. (3) Varenr: 3664874 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 19:02:00 DKK 2.700
<<  1 2 3 4 5 6 7  >>