Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Par strandstole med fodskamler (2)
Par strandstole med fodskamler (2). Par strandstole med aftagelige fodskamler med stel af hvidmalet bøgetræ, udspændt med blå og hvidt stribet stof. 1900'tallets sidste halvdel. Fremstår med slitage, smuds og afskalninger. (2) Varenr: 3898827 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 15:29:00 DKK 300
Dansk to-delt Louis XVI dragkiste
Dansk to-delt Louis XVI dragkiste . Dansk to-delt Louis XVI dragkiste af egetræ, front med fire skuffer, greb og nøgleblik af bronze, tilspidsede ben. 1800'tallet. H. 122 B. 134 D. 58 cm. Fremstår med slitage, skjolder og tørsprække på top, reparation på skuffe. Nøgle mangler. Varenr: 3894886 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 15:31:00 DKK 300
Jesper K. Thomsen. Spisebord, model Float
Jesper K. Thomsen. Spisebord, model Float . Jesper K. Thomsen. Spisebord, model Float med rektangulær plade med laminat, stel af hvid powdercoatet stål. H. 75 L. 160 B. 90 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3894337 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 16:02:00 DKK 350
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ. Dansk møbelproducent. Skænk fineret med teaktræ, skråtstillede front med fire skydelåger, bag hvilke hylder, udtræksbakker og barindretning med spejlfelt, herunder tre skuffer, tilspidsede ben. 1960'erne. H. 115 B. 185 D. 45 cm. Fremstår med skader på midterlåger og brugsspor. Varenr: 3893619 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 16:11:00 DKK 300
Tre-pers sofa, 1900'tallets begyndelse
Tre-pers sofa, 1900'tallets begyndelse. Tre-pers sofa fineret med nøddetræ med svungne armlæn, betrukket med stribet møbelstof slitage. 1900'tallets begyndelse. L. 250 cm. Fremstår med slitage, finerafslag, begyndende huller og falmet stof, afkortet ben. Varenr: 3896891 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 16:18:00 DKK 300
Engelsk standur, mrk. Wasbroughs
Engelsk standur, mrk. Wasbroughs. Engelsk standur i kasse af mahogny, urhus flankeret af drejede søjler svanehalsformet top, urskive af messing med sorte romertal. Pendul, optræksnøgle, nøgle og lodder medfølger.1800-tallet. Mrk. Wasbroughs, Bristol. H. 226 cm. Fremstår med brugsslitage, finerskader og defekt pendul. Fejl og ... Varenr: 3894171 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 16:20:00 DKK 325
Boconcept. Sofabord
Boconcept. Sofabord . Boconcept. Sofabord af sortlasseret asketræ, sarg med skuffe, sokkel af børstet stål. 2000'tallet. H. 31 B. 126 D. 90 cm. Fremstår med flere mindre kanthak. Varenr: 3894341 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 16:25:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, spisestole (8)
Dansk møbelproducent, spisestole (8). Dansk møbelproducent, spisestole af hvidlakeret træ, sæder betrukket med blåt uld. Fremstår med brugsspor og små mærker på stel. (8) Varenr: 3894314 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 16:27:00 DKK 300
Olielamper (2)
Olielamper (2). Olielamper af messing, glas og opalglas. 1900-tallets begyndelse. H. 61-67 cm. Fremstår med slitage. (2) Varenr: 3897227 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 16:28:51 DKK 325
Studio Design Italia. Pendel, model Ovi
Studio Design Italia. Pendel, model Ovi. Studio Design Italia. Pendel, model Ovi, med skærm af matteret glas. L. 68 cm. Første foto er arkivfoto. Fremstår med enkelte ridser. Varenr: 3897234 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 16:31:51 DKK 300
Bjørn Wiinblad for Irma. Puslespil og billedlotteri (6)
Bjørn Wiinblad for Irma. Puslespil og billedlotteri (6). Bjørn Wiinblad for Irma. Puslespil og billedlotteri i æsker. 1970/80'erne. Fremstår med lettere brugsspor. (6) Varenr: 3898832 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 16:32:00 DKK 300
Tekno, Matchbox, Kirk m.m. Samling modelbiler m.m.
Tekno, Matchbox, Kirk m.m. Samling modelbiler m.m.. Tekno, Matchbox, Kirk m.m. Samling modelbiler m.m. 1900-tallet. Fremstår med brugsspor, fejl og mangler kan forekomme. Varenr: 3891011 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 16:56:00 DKK 1.550
Poul Henningsen m.fl. PH 4/3 pendel samt pendel (2)
Poul Henningsen m.fl. PH 4/3 pendel samt pendel (2). Poul Henningsen m.fl., PH 4/3 pendel af hvidlakeret metal samt pendel med skærm af hvidt opalglas. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. H. 36 cm. Fremstår med manglende blændskærm. (2) Varenr: 3899007 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 17:04:00 DKK 300
Delfts lågkrukker, vaser m.m. (9)
Delfts lågkrukker, vaser m.m. (9). Delfts lågkrukker, vaser m.m. af fajance, dekoreret med blomster og bladværk. 1900-tallet. H. 11-39 cm. (9) Varenr: 3890244

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 17:11:00 DKK 325
Tvborde / skænke (2)
Tvborde / skænke (2). Tvborde / skænke af hvid højglanslakeret træ, front med grebsfri låger og skuffe, løs topplader medfølger. 2000'tallet. H. 44 L. 120 B. 50 og H. 44 L. 240 D. 50 cm. Fremstår med lettere brugsspor, afslag nederst på en gavl. (2) Varenr: 3897220 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 17:14:00 DKK 325
Hobart røremaskine
Hobart røremaskine. Hobart røremaskine af grålakeret metal. H. 43 cm. Fremstår med slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3896647 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 17:18:00 DKK 350
Grønlandica, armbånd (2)
Grønlandica, armbånd (2). Grønlandica, armbånd af hvalrostand og rentak. Ca. 1970'erne. (2) Varenr: 3869996 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 17:20:00 DKK 350
Vitrineskab
Vitrineskab . Vitrineskab af sortlakeret træ, front med to vitrinelåger. Erhvervet hos Norr11. H. 110 L. 160 B. 41 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3893553 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 17:21:00 DKK 325
Stor samling dukker samt tre møbler (69)
Stor samling dukker samt tre møbler (69). 66 dukker af porcelæns / bisuit samt tre møbler af bemalet træ. 1990/2000. H. 16-50 cm. Fremstår med få brugsspor. (69) Varenr: 3898831 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 17:32:00 DKK 350
Samling Lego modelbiler (13)
Samling Lego modelbiler (13). Samling Lego model biler/lastbiler med vogne af plast. Fremstår med brugsspor, små fejl og mangler kan forekomme. (13) Varenr: 3890248 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 17:53:00 DKK 300
Cross, Parker m.m. fyldepenne samt kinesisk skrin
Cross, Parker m.m. fyldepenne samt kinesisk skrin . Cross, Parker m.m. fyldepenne og pencils samt kinesisk lakæske. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3891012 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 17:54:00 DKK 1.050
Engelsk og japansk bestik
Engelsk og japansk bestik . Engelsk og japansk bestik med skæfte af perlemor og bambus. Æsker medfølger. Varenr: 3891009 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 17:57:00 DKK 300
Dansk keramiker. Skåle (2)
Dansk keramiker. Skåle (2). Dansk keramiker. Skåle af brun- og blåglaseret stentøj. H. 13-20 cm. (2) Varenr: 3888444 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 18:23:00 DKK 300
Ipsens enke. Skåle, askebæger og vase (4)
Ipsens enke. Skåle, askebæger og vase (4). Ipsens enke. Skåle, askebæger og vase af glaseret lertøj. H. 8-22 cm. (4) Varenr: 3896654 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 18:26:00 DKK 325
Gdynia-Amerika Linien. Emaljeskilt
Gdynia-Amerika Linien. Emaljeskilt. Gdynia-Amerika Linien. Emaljeskilt. Ekspresrute fra København til New York og København til Gdynia. Fremstillet hos Glud og Marstrand, 1935. 50 x 60 cm. Fremstår med afskalninger og rust ved kanter. Varenr: 3899655 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 18:33:00 DKK 1.500
Dahl Jensen, figurer (4)
Dahl Jensen, figurer (4). Dahl Jensen. Figurer af porcelæn. Dessin 1247, 1064, 1295 og 1241. H. 7-19 cm. 1. sortering. (4) Varenr: 3896674 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 18:39:00 DKK 1.550
Dansk møbelproducent. Lænestol, teaktræ
Dansk møbelproducent. Lænestol, teaktræ. Dansk møbelproducent. Lænestol betrukket med knapsyet sort skind, armlæn og skråtstillede ben af teaktræ. 1960'erne. Fremstår med brugsspor, senere indfarvet skind samt senere uoriginalt monteret stel. Varenr: 3896617 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 18:39:00 DKK 325
Kai Nielsen/ Bing & Grøndahl. Figurer (2)
Kai Nielsen/ Bing & Grøndahl. Figurer (2). Kai Nielsen/ Bing & Grøndahl. Figurer af glaseret stentøj fra serien Druehøst. Signeret Kai Nielsen. H. 7-20 cm. (2) Varenr: 3896672 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 18:42:00 DKK 875
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ. Dansk møbelproducent. Skænk fineret med teaktræ, front med to nymalet sort og hvid låger, bag hvilke hylder, udtræksbakker og barindretning med spejlfelt, senere monteret uoriginale runde tilspidsede sort ben. 1960'erne. H. 86 L. 165 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3896607 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 18:56:00 DKK 300
Kgl. og Jørgen Mogensen. Figurer og fad (3)
Kgl. og Jørgen Mogensen. Figurer og fad (3). Kgl. og Jørgen Mogensen. Figurer af porcelæn samt fad af glaseret stentøj. H. 7-15 cm. 1. sortering. Børn med hund 2. sortering. (3) Varenr: 3896676 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 18:59:00 DKK 300
Fire-pers. sofa, brunt skind
Fire-pers. sofa, brunt skind. Fire-pers. sofa betrukket med brunt skind, en side med magasinholder, ben af bejdset træ. 2000'tallet. Erhvervet hos the vicshop. L. 270 cm. Fremstår med brugsslitage, nuanceforskel/falmet skind. Varenr: 3897876 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:03:00 DKK 300
Mulberry skuldertaske
Mulberry skuldertaske. Mulberry skuldertaske af brunt læder, lynlåslukning, ternet foer, indvendigt med rum og lynlåslomme. H. 24 B. 24 D. 9 cm. Fremstår med brugsspor, skrammer og defekt lynlås. Varenr: 3893835 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:12:00 DKK 325
Par lænestole (2)
Par lænestole (2). Par lænestole betrukket med sort skai, drejelig firpasfod af børstet stål. 2000'tallet. Fremstår med mindre afskalning på skai på en stol. (2) Varenr: 3898779 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:12:00 DKK 300
Lapalma. Barstole, model Kai (4)
Lapalma. Barstole, model Kai (4). Lapalma. Barstole, model Kai med formbøjet hvidlakeret sæde, betrukket med hvidt læder, højdejusterbart stel af satinforkromet stål. 2000'tallet. Fremstår med brugsslitage, afskalninger og snavset skind. (4) Varenr: 3897218 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:15:00 DKK 325
Schröder, skål
Schröder, skål . Schröder, skål af sølv. H. 11 cm. Vægt: 305 g. Varenr: 3869914 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:18:00 DKK 325
Skovby. Spisebord, seks armstole samt skænk (8)
Skovby. Spisebord, seks armstole samt skænk (8). Skovby. Spisebord stole samt skænk af fineret og massivt lasseret asktræ, rektangulær plade med skjult udtræk, seks armstole betrukket med blomstret stof, skænk / vitrineskab med tre vitrinelåger, to låger og fem skuffer. 1980/90'erne. H. 71 L. 164-244 B. 98 og H. 186 B. 199 D. 46 cm. Fremstår ... Varenr: 3894361 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:19:00 DKK 325
Hay modulsofa, model Mags
Hay modulsofa, model Mags. Hay. Modulsofa, model Mags betrukket med gråt kraftig møbelstof. L. 240 cm. Pr. modul: L. 75 cm. Fremstår med få brugsspor og enkelt plet. Varenr: 3894336 DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:20:00 DKK 5.000
Vitrika, pendel
Vitrika, pendel. Vitrika, pendel af messing og glas. 1960/70'erne. Ø 36 cm. Varenr: 3896526 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:20:00 DKK 300
Ferruccio Laviani. Bordlampe, model Bourgie
Ferruccio Laviani. Bordlampe, model Bourgie . Ferruccio Laviani. Bordlampe model Bourgie af guldfolieret plexiglas. Fremstillet for Kartell. H. 78 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3897229 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:21:00 DKK 500
Havestole (6)
Havestole (6). Havestole af sort polyrattan, model Casablanca. Hynder betrukket med sort vandafvisende stof medfølger. Fremstår nye og ubrugte uden emballage.(6) Varenr: 3891446

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:23:00 DKK 650
Dansk møbelproducent Lav skænk, teaktræ
Dansk møbelproducent Lav skænk, teaktræ. Dansk møbelproducent Lav skænk fineret med teaktræ, front med fire skuffer og to skydelåger, nymaler sort og hvid. 1960'erne. H. 83 L. 165 D. 48 cm. Fremstår med nuanceforskel og enkelte skrammer. Varenr: 3896605 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:25:00 DKK 300
Henning Koppel, Petronella olielampe
Henning Koppel, Petronella olielampe. Henning Koppel, Petronella olielampe af messing med skærm af opalglas. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 32 cm. Fremstår med lille afslag på skærm. Varenr: 3898821 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:25:00 DKK 300
Arne Jacobsen/ Georg Jensen. AJ bestik (36)
Arne Jacobsen/ Georg Jensen. AJ bestik (36). Arne Jacobsen. AJ bestik af mat stål bestående af 12 middagsknive, 12 middagsgafler og 12 middagsskeer. Fremstillet hos Georg Jensen. Bestikket er formgivet til SAS Royal Hotel i 1957 til hotellets restaurant. (36) Varenr: 3890298 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:26:00 DKK 1.600
Thomas Pedersen. Gyngestol, model Stingray
Thomas Pedersen. Gyngestol, model Stingray. Thomas Pedersen. Gyngestol af hvidt plast, medeformet stel af rustfrit stål, sort lammeskind medfølger. Fremstillet hos Fredericia Furniture. Fremstår med få små skrammer. Formen på stolen ligner en rokke i havet, deraf det engelske navn StingRay. Gyngestolen har vundet flere designpriser verden... Varenr: 3894340 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:27:00 DKK 2.800
Winchester haglgevær model 101, kal. 12/70
Winchester haglgevær model 101, kal. 12/70. Winchester haglgevær model 101, kal. 12/70, med singletrigger og ejektor, serie nr. 113930. PL. 76 TL. 117 cm. Fremstår med slitage og med udlusning på skæfte. Jagttegn påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 3898829 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:31:00 DKK 1.400
Hans J. Wegner. Par armstole, egetræ, model PP-58 (2)
Hans J. Wegner. Par armstole, egetræ, model PP-58 (2). Hans J. Wegner. Par armstole med stel af sæbebehandlet egetræ, sæder monteret med flettet papirgarn. Formgivet i 1987. Fremstillet hos PP-Møbler, model PP58. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3897210 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:31:00 DKK 675
Cane Line. Spisebord samt Fem armstole (6)
Cane Line. Spisebord samt Fem armstole (6). Cane Line. Spisebord af flettet polyrattan, rektangulær plade af massivt teaktræ, ben af grålakeret metal. Samt fem armstole af polyrattan, løse hynder betrukket med sort stof. 2000'tallet. H. 74 L. 158-258 B. 100 cm. Fremstår med slitage/falmet bordplade, smuds og afskalninger på stel. (6) Varenr: 3897204 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:32:00 DKK 300
Par klapborde (2)
Par klapborde (2). Par klapborde. Udført i plast med pulverlakeret stel. Offwhite plast bordplade med grå pulverlakeret ben. Transporthåndtag. Str. H. 74. L. 180. B. 74 cm. Str. sammenklappet / emballagemål: H. 9. L. 92. B. 75 cm. Fremstår i original emballage. (2) Varenr: 3900691

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:36:00 DKK 300
Tateishi Shoiji - Buffet-/barvogn
Tateishi Shoiji - Buffet-/barvogn. Buffet-/barvogn af valnød og egetræ. På hjul. Str.: H. 73. B. 43. H. 51 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 83x48x55 cm. Varenr: 3369498

DKK 1.300 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:37:00 DKK 300
Tre-pers. sofa samt par lænestole (3)
Tre-pers. sofa samt par lænestole (3). Tre-pers. sofa samt par lænestole betrukket med blomstret stof, ben af bøgetræ. 1930/40'erne. L. 183 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 3893454 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:39:00 DKK 300
Tateishi Shoiji - Chaiselong
Tateishi Shoiji - Chaiselong. Chaiselong/lænestol med krydsbenstel, udført af ege- og valnøddetræ, betrukket med beige farvet møbelstof. Fremstår i original emballage. Str.: L. 170. B. 80 og H. ryg 100 cm. Emballage str. 82x100x180 cm. Varenr: 3785018

DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:40:00 DKK 300
Mulberry, skuldertaske, model Antony
Mulberry, skuldertaske, model Antony. Mulberry skuldertaske, model Antony af sort darwin læder, justerbar skulderrem af canvas, indvendigt med et rum. H. 30 B. 28 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3885839 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:40:00 DKK 1.150
Ferruccio Laviani. Bordlampe, model Bourgie. Ferruccio Laviani. Bordlampe model Bourgie af klart plexiglas. Fremstillet for Kartell. H. 78 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3897230 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:41:00 DKK 550
Skulpture lænestol / chaiselong
Skulpture lænestol / chaiselong. Skulpture lænestol / chaiselong af massivt træ, med løst medfølgende fåreskind, afsluttet på hjul. H. 65 L. 150 B. 75 cm. Fremstår med naturlige tørsprækker. Varenr: 3896637 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:44:00 DKK 475
Chatol, egetræ
Chatol, egetræ. Chatol af massivt og fineret egetræ, nedfældig klap betrukket med brunt skind, bag hvilke udtræksbakker og hylder, herunder tre skuffer med greb af messing. 1950/60'erne. H. 185 B. 94 D. 46 cm. Fremstår med brugsspor. Nøgle medfølger. Varenr: 3893040 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:45:00 DKK 300
Spisebord / langbord, egetræ
Spisebord / langbord, egetræ. Spisebord fineret med sæbebehandlet egetræ, rektangulær plade, en ende med to skjulte tillægsplader. 2000'tallet. H. 75 L. 241-351 B. 100 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og pletter. Varenr: 3897116 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:49:00 DKK 300
Grethe Meyer/ Georg Jensen. Copenhagen bestik (32)
Grethe Meyer/ Georg Jensen. Copenhagen bestik (32). Grethe Meyer/ Georg Jensen. Copenhagen bestik bestående af spiseskeer, spisegafler, spiseknive og teskeer. Fremstår i original emballage. (32 dele- 2 kasser) Varenr: 3879596 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:49:00 DKK 750
Havemøbelsæt, bord samt 6 stole (7)
Havemøbelsæt, bord samt 6 stole (7). Havemøbelsæt af børstet aluminum, model Løkken. Sættet består af seks stabelstole og ét spisebord med bordplade udført i plast med teaktræs look. Str. bord: H. 76. L. 180. B. 100 cm. Fremstår i originalt emballage. Emballage mål bord: 104x86x26 cm + 7x8x170 cm. (7) Varenr: 3454232

DKK 5.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:49:00 DKK 600
Lyfa. Standerlampe, model Silva
Lyfa. Standerlampe, model Silva. Lyfa. Standerlampe af forkromet metal og aluminium, skærm af lyst stof. 1970'erne. Model Silva. H. 167 cm. Fremstår med små buler og ridser på fod. Varenr: 3896523 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:50:00 DKK 300
Udendørs Barbeque gasgrill - Wcooker
Udendørs Barbeque gasgrill - Wcooker. Udendørs Barbeque gasgrill i rustfri stål. 4 stk. gasblus med ialt "44.000 BTU", samt sideblus med "11.000 BTU". Kabinet med 2 skabe. Termostat i låg. Gasslange, regulator, 4 hjul, hvoraf 2 med stop. Beskyttelses overtræk. Dansk manual. CE godkendt. Effekt: 16 kw. Forbrug 1140 g/t. Str. H. 106. ... Varenr: 3452372

DKK 2.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:54:00 DKK 300
Bali. Loungsæt (4)
Bali. Loungsæt (4). Bali. Loungsæt, best. af sofa, par lænestole samt sofabord af brunt polyrattan, løse hynder og puder betrukket med brunt møbelstof, cirkulær plade af glas. 2010'erne. L. 200 og H. 30 Ø 85 cm. Fremstår med lettere brugsspor, mindre pletter på en hynde. (4) Varenr: 3896635 DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:54:00 DKK 2.200
Mulberry. Skuldertaske
Mulberry. Skuldertaske. Mulberry skuldertaske af sort darwin læder, aftagelig og justerbar skulderrem, indvendigt med stort rum og lynlåslomme. H. 38 B. 35 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3885840 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:55:00 DKK 1.300
Verge spisestole (4)
Verge spisestole (4). Verge spisebordsstol med sæde formet i Sky (tilsvarende Corian) og håndforarbejdet i støbeform. Sædet har en organisk form uden kanter. Er vedligeholdelsesfrit. Kan repareres for ridser. Olieret wengéfarvet/sort ben i egetræ. Siddehøjde 44 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Velegnet til ... Varenr: 3894338 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:56:00 DKK 425
Jens J. Aagaard armbånd, from soldier to soldier, sterling sølv
Jens J. Aagaard armbånd, from soldier to soldier, sterling sølv. Jens J. Aagaard armbånd from soldier to soldier af sterlingsølv og faldskærmsliner, låsen delvis oxydet, camouflageline. L: 21 cm. Original æske samt stof etui medfølger. Fremstår ubrugt. Varenr: 3896898 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:57:00 DKK 325
Havestole (6)
Havestole (6). Havestole af sort polyrattan, model Hua Hin. Hynder betrukket med sort vandafvisende stof. Fremstår nye og ubrugte uden emballage. (6) Varenr: 3891535

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 19:59:00 DKK 650
Hans J. Wegner. Hjertestolen. Spisestole, model FH4104 (4)
Hans J. Wegner. Hjertestolen. Spisestole, model FH4104 (4). H. J. Wegner. Hjertestolen medtrebenet stel af egtræ, sæder nybetrykket med sort læder. Formgivet i 1952. Fremstillet hos Fritz Hansen, model FH 4104. Litt: Hans J. wegner 100 chairs Corona books afb. og beskrevet side 059. Fremstår med brugsspor, enkelte med limininger ved samlinger. (4) Varenr: 3894254 DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:00:00 DKK 2.900
Fritstående købmandisk
Fritstående købmandisk . Fritstående købmandisk af massivt fyrretræ, front med to foldelåger, bag hvilke hylder, topplade af olieret egetræ. 1900'tallets begyndelse. H. 87 L. 175 D. 41 cm. Fremstår med slitage og rester af maling, skjolder på top. Varenr: 3896610 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:02:00 DKK 375
Terrassevarmer
Terrassevarmer. Terrassevarmer udført i børstet aluminum. Den meget effektive brænder og reflektor dækker et areal på omkring 20 kvm. Inkl. regulator og slange samt 2 hjul. Mål: H 220, B 52, D. 52 cm. Fremstår usamlet i original emballage. Varenr: 3488895

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:05:00 DKK 1.500
Morten Voss. Sofabord, model Flightdeck
Morten Voss. Sofabord, model Flightdeck. Morten Voss. Sofabord, model Flightdeck, med kvadratisk plade af støbt silkematteret beton, hjørner med ben af silkematteret aluminium. Formgivet i 1994. Fremstillet af Voss Co Living. H. 43 L. 110 B. 110 cm. Fremstår med brugsslitage og pletter på plade. Varenr: 3897881 DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:06:00 DKK 325
Vedhæng, 14 kt guld
Vedhæng, 14 kt guld. Vedhæng af 14 kt. guld, rektangulær konisk fatning med fire grabber, fattet med facet sleben ametyst, monteret med øsken. Ametyst: 8 x 10 mm. Vægt: ca. 1,4 gram. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 3896903 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:07:00 DKK 325
Sigvard Bernadotte for Georg Jensen, Bernadotte bestik, sølv (29)
Sigvard Bernadotte for Georg Jensen, Bernadotte bestik, sølv (29). Sigvard Bernadotte for Georg Jensen, Bernadotte bestik af sterling sølv best. af: 8 dessertskeer, 5 kaffeskeer, 7 middagsgafler, 6 kagegafler, potageske, serveringsske og sauceske. Stemplet Georg Jensen i oval af prikker og Georg Jensen & Wendel A/S. Samlet vægt: 1512 g. (29) Varenr: 3891147 DKK 6.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:12:00 DKK 1.350
Poul Henningsen. Pendel. Koglen af kobber Ø 72
Poul Henningsen. Pendel. Koglen af kobber Ø 72 . Poul Henningsen. Pendel 'Koglen' med 72 blade i kobber placeret på 12 buer i forkromet stål. Komplet med fatningshus i forkromet aluminium, wireophæng og baldakin medfølger. Formgivet 1957- 1959 til Langeliniepavillonen i København. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 72 cm. Louis Poulsen ID ... Varenr: 3893849 DKK 25.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:14:00 DKK 7.600
Edvard Berg slangering, 14 kt guld
Edvard Berg slangering, 14 kt guld. Edvard Berg slangering af 14 kt. guld, ringtop i form af slangehoveder, fattet med henholdsvis hvid og blå facet sleben sten. Ringstørrelse: 58/Ø 18,5 mm. Vægt: ca. 4 gram. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3898490 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:19:00 DKK 350
Persisk Nain Akhavan med silke, 302 x 202 cm.
Persisk Nain Akhavan med silke, 302 x 202 cm.. Persisk Nain Akhavan , ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 302 x 202 cm.Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en ... Varenr: 3890393

DKK 22.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:22:00 DKK 16.500
Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa, model EJ 315/3
Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa, model EJ 315/3 . Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa betrukket med lyst knapsyet savak, stel af massivt egetræ. Fremstillet hos Erik Jørgensen, model EJ 315/3. L. 210 cm. Fremstår med brugsspor, armlæn nusset, let skjold på en side. Varenr: 3898076 DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:29:00 DKK 1.600
Lehmann motorcykel, Echo
Lehmann motorcykel, Echo. Lehmann mekanisk motorcykel af bemalet blik. Mrk. Lehmann Echo 725. Fremstillet i Tyskland imellem 1917-35. H. 17,5 cm. Fremstår med defekt optræk og brugsslitage. Varenr: 3896849 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:38:00 DKK 4.000
Ring og ørehængere med ametyst, 14 kt gul- og hvidguld (3)
Ring og ørehængere med ametyst, 14 kt gul- og hvidguld (3). Ring og ørehængere af 14 kt. guld, ring med rillet skuldre, ringtop med gennembrudte riller, facet sleben ametyst fattet i hvidguldsgrabbefatning, på hver side af ametyst tre old cut diamanter i nedstukket fatninger af hvidguld, miligrif rundt på kanterne. Seks old cut diamanter på hver ca. 0.02 ... Varenr: 3898493 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:39:00 DKK 350
Lapponia ring, sterling sølv
Lapponia ring, sterling sølv. Lapponia ring af sterlingsølv, trekantet ringtop, delvis mat. Ringstørrelse: 55/Ø 17,5 mm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3897827 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:41:00 DKK 300
Knud Hejl ring, 14 kt guld med jaspis
Knud Hejl ring, 14 kt guld med jaspis. Knud Hejl ring af 14 kt. guld, prydet jaspis, skuldrene monteret med hver tre guldtråde, guldtrådene delvis rillet, ringskinne i forløb mod ringtop. Ringstørrelse: 60/Ø 19 mm. Vægt: ca. 4,5 gram. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3896906 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:47:00 DKK 300
Rav halskæde i forløb
Rav halskæde i forløb. Ravhalskæde i forløb, i form af slebne perler. L: ca. 70 cm. Perler: ca. 10 x 5,7 - 17,8 x 8 mm. Vægt: 80,2 gram. Fremstår med lettere bruggspor Varenr: 3897813 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:50:00 DKK 350
Anton Michelsen marguerit smykkesæt, sterling sølv og emalje (4)
Anton Michelsen marguerit smykkesæt, sterling sølv og emalje (4) . Anton Michelsen marguerit smykkesæt af sterlingsølv og emalje, bestående af halskæde, broche og ørehængere, ørehængere med skrue mekanik. Ø marguerit: ca. 11 mm. L: 51 cm. Fremstår med brugsspor og anløben samt mindre emalje afslag på ene ørehænger. (4) Varenr: 3897825 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:51:00 DKK 350
Vivianna Torun Bülow-Hübe/ Georg Jensen. Vivianna bestik (32)
Vivianna Torun Bülow-Hübe/ Georg Jensen. Vivianna bestik (32). Vivianna Torun Bülow-Hübe/ Georg Jensen. Vivianna bestik bestående af spiseskeer, spisegafler, spiseknive og teskeer. Fremstår i original emballage. (32 dele- 2 kasser) Varenr: 3890642 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:51:00 DKK 775
Stort lot, div halvfabrikata dele til smykkefremstilling
Stort lot, div halvfabrikata dele til smykkefremstilling. Stort lot halvfabrikata dele til smykkefremstilling af metal, bestående af forskellige størrelse øskner, både i diameter og tråd tykkelse, forskellige størrelse karabinlåse, bidsellåse, dele til ørehængere, tre i en ringe, sølv guld og rosé farvet, m.m. Fremstår ubrugt og i forskellige farver. Varenr: 3894893 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:54:00 DKK 400
Rav halskæde i forløb
Rav halskæde i forløb. Ravhalskæde i forløb, i form af slebne perler. L: 70 cm. Perler: ca. 12,30 x 5,70 - 24,40 x 17,40 mm. Vægt: 115,6 gram. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3897819 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:56:00 DKK 350
Murstens halskæde i forløb, 14 kt guld
Murstens halskæde i forløb, 14 kt guld. Murstenshalskæde i forløb af 14 kt. guld, monteret med kasselås og to sikkerhedshasper. L: 42 cm. Vægt: ca. 20,7 gram. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3898494 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:58:00 DKK 350
Ring 14 kt hvidguld med ferskvandskulturperle
Ring 14 kt hvidguld med ferskvandskulturperle. Ring af 14 kt. hvidguld, prydet med ferskvandskulturperle, rundt om perlen fire old cut diamanter i nedstukket fatning på i alt ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1. Kanten rundt på de nedstukne fatninger er med miligrif. Ringstørrelse: 56/Ø 17,75 mm. Vægt: ca. 3,8 gram. Fremstår med ... Varenr: 3896908 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 20:59:00 DKK 300
Stort lot, div halvfabrikata dele til smykkefremstilling. Stort lot halvfabrikata dele til smykkefremstilling af metal, bestående af forskellige størrelse øskner, både i diameter og tråd tykkelse, forskellige størrelse karabinlåse, bidsellåse, dele til ørehængere, tre i en ringe, sølv guld og rosé farvet, m.m. Fremstår ubrugt og i forskellige farver. Varenr: 3894892 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-07-2015 21:00:00 DKK 400
Alf Svensson. Lænestol,
Alf Svensson. Lænestol,. Alf Svensson. Lænestol med stel af massivt teaktræ, betrukket med ternet møbelstof. Formgivet i 1957. Fremstillet hos Fritz Hansen, model Kontur. Fremstår med kraftig slitage og flere defekte fjeder. Varenr: 3901362 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 14:26:27 DKK 300
Jordbærkande samt skål (2)
Jordbærkande samt skål (2). Kande og skål, jordbærsæt, af klart glas med emaljedekoration. 1900-tallets første halvdel. Kande med reparation på side og skål med lille afslag. (2) Varenr: 3901367 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 14:28:24 DKK 300
Michael Andersen, figurer, kande m.m. (6)
Michael Andersen, figurer, kande m.m. (6). Michael Andersen, figurer, kande, fade og vase af glaseret stentøj. H. 5-18 cm. (6) Varenr: 3901401 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 14:39:55 DKK 300
Michael Bredtved, blandform på lærred, komposition (cd 3)
Michael Bredtved, blandform på lærred, komposition (cd 3) . 'Chikkin' m.m. af Michael Bredtved (f. 1959), blandform på lærred. To sign. og daterede bag på lærredet. 30 x 40, 53 x 46 og 34 x 43 cm. U.R (3) Varenr: 3901403 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 14:40:37 DKK 300
Dansk møbelproducent. Par armstole, 1930'erne (2)
Dansk møbelproducent. Par armstole, 1930'erne (2) . Dansk møbelproducent. Par armstole med stel af bejdset egetræ, med udskæringer, sæder senere betrukket med sømbeslået mønstret stof. 1930'erne. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3897069 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 14:51:43 DKK 300
Dansk møbelproducent. Skænk, 1930'erne
Dansk møbelproducent. Skænk, 1930'erne. Dansk møbelproducent. Skænk af massivt og fineret bejdset egetræ med udskæringer, front med to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. 1930'erne. Nøgle medfølger. H. 138 B. 160 D. 50 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3897066 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 15:00:00 DKK 300
Loftskroner, væglampet samt bordlampe (4)
Loftskroner, væglampet samt bordlampe (4). Loftskroner, væglampet samt bordlampe af patineret bronze og messing. 1800/1900-tallet. Ø 40-56 og H. 28-58 cm. Fremstår med lettere slitage. (4) Varenr: 3899873 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 15:03:00 DKK 300
Brdr. Andersen /  Zeta Furniture. Par spisestole, model Zentio (2)
Brdr. Andersen / Zeta Furniture. Par spisestole, model Zentio (2). Brdr. Andersen / Zeta Furniture. Par spisestole af formspændt sortlaseret træ, stel af satinforkromet metal. Model Zentio. Fremstår med brugsspor og trykmærker på sæde. (2) Varenr: 3897574 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 15:08:00 DKK 300
Brevpresse/ skulptur
Brevpresse/ skulptur. Brevpresse/ skulptur af bronze i form af urfugl på sokkel af granit. H. 16 cm. Varenr: 3863730 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 15:09:00 DKK 300
J. Dahlbom. Skulptur
J. Dahlbom. Skulptur. J. Dahlbom. Skulptur af gips. H. 48 cm. Fremstår med enkelte afslag. Varenr: 3863732 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 15:13:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktæ
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktæ. Dansk møbelproducent. Skænk fineret med teaktræ, front med fire låger, bag hvilke hylder, udtræksbakker og skuffer, stel af egetræ med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 125 B. 170 D. 42 cm. Fremstår med enkelte ridser og skrammer på top. Varenr: 3896701 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 15:52:00 DKK 300
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Reolsystem
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Reolsystem. Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Reolsystem finéret med teaktræ, best. af to moduler med to skuffer og to skydelåger bag hvilke hylder samt to vanger og to hylder. Fremstillet hos HG-Furniture. 1960'erne. Moduler Mål. H. 14-50 B. 90 D. 30-40 cm. Fremstår med brugsspor, rider og hylder med ... Varenr: 3897055 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 16:01:00 DKK 300
Børge Mogensen, tilskrevet. Sofabord, teaktræ
Børge Mogensen, tilskrevet. Sofabord, teaktræ. Børge Mogensen, tilskrevet. Sofabord fineret med teaktræ, rektangulær plade med to klapper, ben med montageskrue af messing. 1960'erne. Antageligt fremstillet hos Søborg. H. 51 L. 100-178 B. 50 cm. Fremstår med ridser og skjolder på plade. Varenr: 3897833 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 16:04:00 DKK 300
<<  1 2 3 4 5  >>