Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kommode af rosentræ med marmor på top
Kommode af rosentræ med marmor på top. Kommode fineret med rosentræ, indlagt med intarsia, marmor på top. H. 78 B. 80 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor. Nøgler medfølger. Varenr: 3917878 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 16:40:00 DKK 325
OZ alu fælge (4)
OZ alu fælge (4). OZ alu fælge. Fremstår med skrammer, slitage og lakskader. (4) Varenr: 3918444 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 16:58:00 DKK 300
Hilbert Jensen, olie på lærred, marklandskab (cd)
Hilbert Jensen, olie på lærred, marklandskab (cd). Marklandskab med høstakke og udsigt til fjord af Hilbert Jensen (1911-?), olie på lærred. Sign. Hilbert Jensen. 66 x 96 cm (82 x 112) Varenr: 3869964 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 17:02:00 DKK 300
Bjørn Wiinblad, stage
Bjørn Wiinblad, stage. Bjørn Wiinblad, stage af glaseret stentøj. Fremstillet hos Rosentahl. H. 36 cm. Varenr: 3910131 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 17:15:00 DKK 875
Omi. Bordlampe, messing
Omi. Bordlampe, messing. Omi. Bordlampe af messing. 1900-tallets midte. H. 59 cm. Fremstår med slitage. Varenr: 3909016 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 17:32:00 DKK 375
Farstrup møbelfabrik, spisestole (6)
Farstrup møbelfabrik, spisestole (6). Farstrup møbelfabrik, spisestole med stel af teaktræ, betrukket med mønstret stof. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 3917993 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 17:37:00 DKK 550
 Kai Winding, par bogreoler, palisander (2)
Kai Winding, par bogreoler, palisander (2). Kai Winding, par bogreoler fineret med palisander, front med låger og nedfældig klap, bag hvilken skuffer og hylder, senere monteret uoriginale ben af børstet stål. Fremstår med brugsslitage. 1960'erne. Nøgle medfølger. H. 139 B. 110-220 D. 30 cm. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel ... Varenr: 3856077 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 17:48:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, skænk, 1960'erne
Dansk møbelproducent, skænk, 1960'erne. Dansk møbelproducent, skænk fineret med egetræ, front med fem skuffer og to låger, senere ben. 1960'erne. H. 83 B. 200 D. 45 cm. Fremstår med brugsspor oh med nuanceforskel på top. Varenr: 3917978 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 17:50:00 DKK 1.000
Dansk møbelproducent. Skammel, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Skammel, 1960'erne. Dansk møbelproducent. Skammel af egetræ, sæde med sjene flet. 1960'erne. Fremstår med brugsslitage, leddeløs og enkelte fletdefekter. Varenr: 3917623 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 17:55:00 DKK 400
Dansk møbelproducent. Samling pendler (4)
Dansk møbelproducent. Samling pendler (4). Dansk møbelproducent. Samling pendler af messingcottet aluminium. 1970'erne. Ø 40-50 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (4) Varenr: 3919928 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 18:18:00 DKK 300
Christian Dell. Bordlampe
Christian Dell. Bordlampe. Christian Dell, Kaiser Idell bordlampe af sortlakeret metal. H. ca. 45 cm. Formgivet i tilknytning til Bauhaus i 1930'erne, model 6556. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3909013 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 18:34:00 DKK 1.450
Ubekendt keramiker, skål
Ubekendt keramiker, skål. Ubekendt keramiker, skål af stentøj med lysgrøn glasur, modeleret i let relief. Signeret under bunden. H. 13 Ø 16 cm. Varenr: 3909045 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 18:36:00 DKK 300
Erik Buch, spisestole (4)
Erik Buch, spisestole (4). Erik Buch, spisestole med stel af teaktræ, betrukket med møbelstof. 1960'erne. Fremstår med brugsspor, pletter og smuds. (4) Varenr: 3917995 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 18:38:00 DKK 350
Ametyst, topas og diamantring
Ametyst, topas og diamantring . Ametyst, topas og diamantring udført i 9 kt. guld, prydet dråbeformet ametyst og blå topas, flankeret af mindre diamanter. Ringstr. 54,5 Ø 17,25 mm. Varenr: 3134674

DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 18:43:00 DKK 1.200
Alvar Aalto. Knagerække og tidsskrifthylde (2)
Alvar Aalto. Knagerække og tidsskrifthylde (2). Alvar Aalto. Knagerække og tidsskrifthylde a birketræ og bøgetræ. B. 90 - 92 cm. Fremstår med nuanceforskelle, tørresprækker, revner og afslag. (2) Varenr: 3919952 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 18:49:00 DKK 325
Dansk møbelproducent, skænk af teak, 1960'erne
Dansk møbelproducent, skænk af teak, 1960'erne. Dansk møbelproducent, skænk fineret med teaktræ, front med tre senere lakerede låger, senere ben. 1960'erne. H. 97 B. 175 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3917976 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 18:51:00 DKK 800
Verner Panton VIII Mini, cirkulært tæppe
Verner Panton VIII Mini, cirkulært tæppe. Verner Panton VIII Mini, cirkulært tæppe. I original emballage. Ø 68 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3918807 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:03:00 DKK 525
Barok tobaksskab, 1700-tallet
Barok tobaksskab, 1700-tallet. Barok tobaksskab af fyrretræ med rester af original bemaling. 1700-tallet. H. 82 B. 65 D. 35 cm. Fremstår med brugsslitage, tørresprækker, ormehuller, manglende liste og manglende nøgle. Varenr: 3919981 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:07:00 DKK 325
Isterning maskine
Isterning maskine. Isterning maskine med automatisk isterningdispenser. Sølvfarvet plastikkabinet. Vandet skal påfyldes manuelt via en vandtank. Skal tilsluttes 220-240V / 50 Hz. Nettovægt 11,2 kg. H. 40,5. B. 29. D. 35 cm. Varenr: 3377896

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:20:00 DKK 325
Vilhelm Lauritzen. Radiohus par pendler (2)
Vilhelm Lauritzen. Radiohus par pendler (2). Vilhelm Lauritzen. Radiohus par pendler af opalglas med montage af forniklet metal. 1900'tallets midte. H. 34 Ø 40 cm. Fremstår med manglende ophæng og ledning samt mindre afslag nederst på kant. (2) Varenr: 3920224 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:21:00 DKK 400
Terrassevarmer
Terrassevarmer. Terrassevarmer udført i børstet aluminum. Den meget effektive brænder og reflektor dækker et areal på omkring 20 kvm. Inkl. regulator og slange samt 2 hjul. Mål: H 220, B 52, D. 52 cm. Fremstår usamlet i original emballage. Varenr: 3489040

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:23:00 DKK 850
Udendørs Barbeque gasgrill - Wcooker
Udendørs Barbeque gasgrill - Wcooker. Udendørs Barbeque gasgrill i rustfri stål. 4 stk. gasblus med ialt "44.000 BTU", samt sideblus med "11.000 BTU". Kabinet med 2 skabe. Termostat i låg. Gasslange, regulator, 4 hjul, hvoraf 2 med stop. Beskyttelses overtræk. Dansk manual. CE godkendt. Effekt: 16 kw. Forbrug 1140 g/t. Str. H. 106. ... Varenr: 3027074

DKK 2.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:30:00 DKK 1.150
Udendørs Barbeque gasgrill
Udendørs Barbeque gasgrill. Udendørs Barbeque gasgrill i rustfri stål. 3 stk. gasblus med ialt "33.000 BTU". Kabinet med et skab. Elektrisk tænding. Integreret brødrist, Fedtbakke. 2 sideborde. Termostat i låg. Fastmonteret gasslange, dog medfølger der IKKE regulator, 4 hjul, hvoraf 2 med stop. Dansk brugervejledning. CE ... Varenr: 3778533

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:30:00 DKK 550
J.A.K. workwear (9)
J.A.K. workwear (9). J.A.K. workwear - termokedeldragt, termooveralls, pilotjakker samt div. Farve: Koksgrå/orange. Assorteret størrelser M-XXXL (9) Varenr: 3920097

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:33:00 DKK 675
Svend Middelbo m.fl. Pendler (2)
Svend Middelbo m.fl. Pendler (2). Svend Middelbo m.fl. Pendler af aluminium og kobber. Ø 45/48 cm. Fremstår med buler, ridser og med manglende fatninger. (2) Varenr: 3917633 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:36:00 DKK 350
Dansk møbelproducent, par lænestole, 1960'erne (2)
Dansk møbelproducent, par lænestole, 1960'erne (2). Dansk møbelproducent, par lænestole med ben af bøgetræ, betrukket med mønstret stof. 1960'erne. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3917999 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:36:00 DKK 450
Tateishi Shoiji - Hvilestol
Tateishi Shoiji - Hvilestol . Hvilestol af egetræ, sæde, armlæn samt topstykke af valnøddetræ, løse hynder betrukket med mørkt møbelstof. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 95x95x75 cm. Varenr: 3738364

DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:40:00 DKK 2.200
Havemøbelsæt - Teaktræ (7).
Havemøbelsæt - Teaktræ (7). . Havemøbelsæt af ubehandlet teaktræ, sættet består af ét bord med gemt tillægsplade og seks foldestole. H. 75. L. 150-210. B 90 cm. Fremstår i original emballage. Emballagestr.: 92x152x16 + 3 x 114x48x19 cm. (7) Varenr: 3778842

DKK 5.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:41:00 DKK 3.000
Dansk møbelproducent, par hjørneskabe af teak (2)
Dansk møbelproducent, par hjørneskabe af teak (2). Dansk møbelproducent, par hjørneskabe fineret med teaktræ, front med låger og skuffer. 1960'erne. H. 121 B. 89 D. 58 cm. Fremstår med brugsspor. Nøgler medfølger. (2) Varenr: 3917983 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:45:00 DKK 425
Kommode i messingsilke med læderhåndtag
Kommode i messingsilke med læderhåndtag. Håndlavet kommode i træ beklædt med messingsilke. Håndtag af læder. Skufferne er beklædt med filt. Mål: H.: 80. B.: 81. D.: 41 cm. Der kan fremkomme variation i finishen, da kommoden er håndlavet. Fremstår i original emballage. Arkiv foto Varenr: 3920149

DKK 7.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:45:00 DKK 675
Engelsk sekretær / skrivebord, mahogni
Engelsk sekretær / skrivebord, mahogni . Engelsk sekretær / skrivebord fineret med mahogni, top med gallerikant, skråtstillede front med skriveklap, bag hvilken små skuffer samt to klapper, herunder tre skuffer og to låger, bag hvilke udtræksbakker, afsluttet på løvefødder. 1900'tallets første halvdel. H. 109 B. 126 D. 53 cm. Nøgle ... Varenr: 3920152 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:46:00 DKK 375
Samling karafler (25)
Samling karafler (25). Samling karafler af klart og farvet glas, bl.a. med slibninger og enkelte med bemalet ornamentik, 1900-tallet, H. 20-38 cm. Fremstår med brugsspor samt en enkelt fremstår med afslag på top. (25) Varenr: 3919956 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:53:00 DKK 575
H. C. Andersen,  gyngestol
H. C. Andersen, gyngestol . H. C. Andersen gyngestol af brumalet jern, betrukket med brunt fløjel. Ca. år 1900. Fremstår med brugsspor, en uoriginal bolt og små huller på et armlæn. Varenr: 3919961 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:55:00 DKK 375
Par klapborde (2)
Par klapborde (2). Par klapborde. Udført i plast med pulverlakeret stel. Offwhite plast bordplade med grå pulverlakeret ben. Transporthåndtag. Str. H. 74. L. 180. B. 74 cm. Str. sammenklappet / emballagemål: H. 9. L. 92. B. 75 cm. Fremstår i original emballage. (2) Varenr: 3920162

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:56:00 DKK 400
H.J. Wegner, reoler, teak (2)
H.J. Wegner, reoler, teak (2). H.J. Wegner, reoler fineret med teaktræ, front med hylder, klap, låger og skuffer. Fremstillet hos Ry Møbler. H. 181 B. 100 D. 49 cm. Fremstår med slitage, ridser og skjolder. (2) Varenr: 3918198 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 19:59:00 DKK 1.700
Buddha, Vajrasattva
Buddha, Vajrasattva. Buddha, Vajrasattva af forsølvet bronze, siddende i mediterende stilling på lotustrone, holdende vajra/ dorje i højre hånd og klokke i venstre. H. 20 cm. Varenr: 3909275 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:00:00 DKK 375
Kgl. Porcelæn 'Grå magnolia', kaffe / spisestel (103)
Kgl. Porcelæn 'Grå magnolia', kaffe / spisestel (103). Kgl. Porcelæn 'Grå magnolia', kaffe / spisestel af porcelæn, bestående af 12 middagstallerkner, 11 dybe frokosttallerkner, 15 kagetallerkner, 12 sidetallerkner, 12 aflange asietter, 2 kaffekopper, 3 underkopper, 10 tekopper, 12 underkopper, 1 kaffekande, 1 tekande, 1 vandkande, 1 flødekande, 2 ... Varenr: 3911717 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:04:00 DKK 1.900
Etiopisk ikon, skind
Etiopisk ikon, skind. Etiopisk foldeikon beklædt med skind. 1900-tallet. H. 11 cm. Varenr: 3910937 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:07:00 DKK 300
Buddha Manjushri, Boddhisatva
Buddha Manjushri, Boddhisatva. Buddha Manjushri, Boddhisatva af bronze, siddende i mediterende stilling på lotustrone, holdende sværd. Nepal/ Tibet. H. 21 cm. Varenr: 3909265 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:10:00 DKK 675
Illum Wikkelsø . Lænestol af palisander
Illum Wikkelsø . Lænestol af palisander. Illum Wikkelsø . Lænestol af palisander. Formgivet i 1959. Fremstillet hos N. Eilersen, model nr. 4. Fremstår med brugsspor og med manglende hynder. Varenr: 3879018 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:10:07 DKK 875
Etiopisk ikon af træ med udskæringer
Etiopisk ikon af træ med udskæringer. Etiopisk foldeikon af træ med udskæringer, indvendig bemalet med religiøse motiver. 1800/1900-tallet. H. 35 cm. Fremstår med brugsspor og krakeleringer. Varenr: 3910934 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:12:00 DKK 325
Arne Jacobsen, cirkulært bord
Arne Jacobsen, cirkulært bord. Arne Jacobsen, cirkulært bord med plade af sortlakeret træ, ben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 69 Ø 90 cm. Fremstår med slitage, rustpletter, senere bemaling, og med krakeleringer i overfladen. Varenr: 3918199 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:13:00 DKK 850
Georg Jensen fyldepenne (2)
Georg Jensen fyldepenne (2). Georg Jensen. Fyldepenne af sort kinalak og sterling sølv. Designet af Bo Bonfils. Stemplet Georg Jensen 925 S. L. 15 cm. Pennen er ikke længere i produktion. I original emballage, stadig forseglede i plast. (2) Varenr: 3839669

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:14:00 DKK 575
Etiopisk ikon af træ med udskæringer. Etiopisk ikon af træ med udskæringer, indvendig bemalet med religiøse motiver, Skt. Georg og dragen. 1900-tallet. H. 25 cm. Fremstår med brugsspor og krakeleringer. Varenr: 3910927 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:17:00 DKK 300
'Maskekomposition' af Anni Grøndahl (cd)
'Maskekomposition' af Anni Grøndahl (cd). 'Maskekomposition' af Anni Grøndahl (f. 1940), akryl på lærred. Sign. monogram AG. 90 x 120 (94 x 124). Varenr: 3887028 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:19:00 DKK 850
Buddha
Buddha . Buddha af bronze, siddende i mediterende stilling på lotustrone. H. 20 cm. Varenr: 3909262 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:20:00 DKK 600
Koptisk kors af forsølvet metal.
Koptisk kors af forsølvet metal. . Koptisk kors af forsølvet metal. Etiopien. 1900-tallet. H. 26 cm. Varenr: 3910910 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:22:00 DKK 300
Christian Dell. Kaiser væglampe
Christian Dell. Kaiser væglampe . Christian Dell. Kaiser væglampe med sakseudtræk af sortlakeret metal. Formgivet i tilknytning til Bauhaus i 1930'erne. L. ca. 68 cm. Fremstår med slitage. Varenr: 3909557 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:25:00 DKK 800
Persisk Kashan, 310 x 206 cm.
Persisk Kashan, 310 x 206 cm.. Persisk Keshan, ægte håndknyttet tæppe vævet af 100 % uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 310 x 206 cm. Byen Kashan, er placeret midt i Persien, mellem Isfahan og Teheran. En by, der er gennem århundreder er kendt for sit kunsthåndværk. Disse smukke og imponerende ... Varenr: 3890390

DKK 14.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:27:00 DKK 10.000
Langtlivs Buddha
Langtlivs Buddha . Langtlivs Buddha af bronze, siddende i mediterende stilling på lotustrone, holdende ambrosia vase. Nepal/ Tibet. H. 28 cm. Varenr: 3909261 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:30:00 DKK 1.550
Dansk møbelproducent, skænk af palisander
Dansk møbelproducent, skænk af palisander. Dansk møbelproducent, skænk fineret med ostindisk palisander, front med to låger og fire skuffer, senere ben af bejdset træ. 1980'erne. H. 72 B. 178 D. 50 cm. Fremstår med brugsspor og med ridser på top. Varenr: 3917980 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 20:47:00 DKK 425
Par diamant- og smaragd ørestikkere (2)
Par diamant- og smaragd ørestikkere (2). Par diamant- og smaragd ørestikkere af 10 kt guld prydet med 28 brillanter på i alt ca. 0.39 ct. Farve: Top crystal - Crystal (I-J). Klarhed: P1-P3 . Endvidere to ovale, facetslebne smaragder på i alt ca. 1.9 ct. Varenr: 3310753

DKK 1.900 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2015 13:08:00 DKK 1.500
Gateleg table af egetræ
Gateleg table af egetræ. Gateleg table af egetræ, plade med to klapper, snoede ben. England, 1900-tallets begyndelse. H. 71 L. 53/146 B. 105 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3915941 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2015 15:56:00 DKK 300
Par Chesterfield wingchairs betrukket med brunt sømbeslået læder,ben af bejdset træ (2)
Par Chesterfield wingchairs betrukket med brunt sømbeslået læder,ben af bejdset træ (2). Par Chesterfield wing chairs betrukket med brunt sømbeslået læder, ben af bejdset træ. 1900-tallet. Fremstår med brugsspor og slitage på armlæn. (2) Varenr: 3915938 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2015 16:57:00 DKK 425
Muldvarpeskræmmer m/ solceller (24)
Muldvarpeskræmmer m/ solceller (24) . Muldvarpeskræmmer der oplades vha. solcelle og udsender en høj lyd hvert 30. sekund som skræmmer muldvarpe væk. Rækkevidde en omkreds af 30 meter fra skræmmeren. Højde 35 cm. 24 stk. Varenr: 3850142

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2015 18:25:00 DKK 500
 Air Breeze. Atlantic nordic varmepumpe, model KCV 20-028 (2)
Air Breeze. Atlantic nordic varmepumpe, model KCV 20-028 (2). Air Breeze. Atlantic nordic varmepumpe, model KCV 20-028, med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion, fjernbetjening og manual medfølger. Mål på kasser: 54 x 80 x 27 og 35 x 86 x 25 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. (2 kolli) Varenr: 3882551

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2015 19:01:00 DKK 975
Klapstole - 16 stk.
Klapstole - 16 stk.. 16 stk. klapstole med sort plast sæde og ryg med sort pulverlakeret stel. Ekstra forstærket ben. Siddehøjde: 46 cm. Str.: H. 80. B. 43,5 cm. Str. sammenklappet / emballagemål: 2 x H. 28. B. 46. L. 98 cm. Fremstår i original emballage. (16) Varenr: 3907216

DKK 1.100 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2015 19:02:00 DKK 600
Havemøbelsæt, bord samt 6 stole (7)
Havemøbelsæt, bord samt 6 stole (7). Havemøbelsæt af børstet aluminum, model Mols. Sættet består af seks stabelstole og ét spisebord med bordplade udført i sort plast med trælook. Str. bord: H. 76. L. 180. B. 100 cm. Fremstår i originalt emballage. Emballage mål bord: 105x11x184 cm. (7) Varenr: 3454123

DKK 4.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2015 19:29:00 DKK 975
1080P Actionkamera SPORT DVR Fish Eye 135 grader (2)
1080P Actionkamera SPORT DVR Fish Eye 135 grader (2). 1080P Actionkamera SPORT DVR Fish Eye 135 grader Ny 2014 model Full HD 1920 x 1080P m/ 1,5" LCD farveskærm og vandtæt til 60 meter. Perfekt til hjelmen, dykkerturen, cyklen, etc. Nøglefunktioner: - Digital zoom - 135 grader Fish Eye lines - 1,5 tommer LCD farveskærm - HDMI ... Varenr: 3850228

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2015 19:40:00 DKK 575
Persisk Belouch, 97 x 176 cm.
Persisk Belouch, 97 x 176 cm.. Persisk Belouch, 97 x 176 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3693230

DKK 2.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2015 21:24:00 DKK 1.500
Persisk Nain Akhavan med silke, 302 x 202 cm.
Persisk Nain Akhavan med silke, 302 x 202 cm.. Persisk Nain Akhavan , ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 302 x 202 cm.Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en ... Varenr: 3890393

DKK 22.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2015 21:48:00 DKK 16.500
Christian Dell. Kaiser væglampe . Christian Dell. Kaiser væglampe med sakseudtræk af sortlakeret metal. Formgivet i tilknytning til Bauhaus i 1930'erne. L. ca. 84 cm. Fremstår med slitage. Varenr: 3909556 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2015 19:24:00 DKK 675
Udendørs, mobil Barbeque gasgrill
Udendørs, mobil Barbeque gasgrill. Udendørs, mobil Barbeque gasgrill i rustfri stål. Grillen er opdelt i 2 sektioner. Venstre side: Store sektion med 3 brændere, bagbrænder (til bl.a. sprød svær), batteridrevet grillspyd, udvendig termostat, elektrisk tænding på alle blus. Højre side: Lille sektion med bundbrænder (til bl.a. ... Varenr: 3778215

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2015 19:45:00 DKK 3.500
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'For my lady'
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'For my lady'. 'For my lady' af Ulf Røll Larsen (f. 1948), akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. Ulf Røll. 70 x 140 cm. U.R. Varenr: 3899332 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2015 20:00:00 DKK 375
Gunnar Wallentin, olie på lærred, 'Vårbäcken' (cd)
Gunnar Wallentin, olie på lærred, 'Vårbäcken' (cd). 'Vårbäcken' af Gunnar Wallentin (1905-1997), olie på lærred. Sign. og dateret Gunnar Wallentin 59. 92 x 70 cm (102 x 81). Varenr: 3916207 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2015 20:02:00 DKK 300
Christian Dell. Kaiser bordlampe
Christian Dell. Kaiser bordlampe. Christian Dell, Kaiser Idell bordlampe af sortlakeret metal. H. ca. 45 cm. Formgivet i tilknytning til Bauhaus i 1930'erne, model 6556. Fremstår med slitage. Varenr: 3909559 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2015 20:28:00 DKK 675
Kristian Hornsleth, mixed media, 'Arms Investment Corporation' 11/100
Kristian Hornsleth, mixed media, 'Arms Investment Corporation' 11/100. 'Hornsleth Arms Investment Corporation Certificate of Stock' af Kristian Hornsleth (f. 1963), værket er en malet aktie i Hornsleth Arms Investment Corporation nr. 11/100, mixed media på lovligt certificeret tryk på lærred, sign. Hornsleth. 63 x 94 cm. Uden ramme. Varenr: 3915641 DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2015 20:43:00 DKK 12.000
Indo Bidjar, 161 x 250 cm.
Indo Bidjar, 161 x 250 cm.. Indo Bidjar, 161 x 250 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3693306

DKK 3.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2015 20:49:00 DKK 2.500
Persisk Yalameh tæppe, uld på bomuld, 133 x 85 cm.
Persisk Yalameh tæppe, uld på bomuld, 133 x 85 cm.. Persisk Yalameh, ægte håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld, rød bund med florale mønstre, rigt dekoreret med florale mønstre. 133 x 85 cm. Varenr: 3334943

DKK 3.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2015 21:56:00 DKK 2.500
Par bogstøtter (2)
Par bogstøtter (2) . Par bogstøtter af patineret bronze støbt med orientalske figurer med strengeinstrument og bog. 1800-tallets slutning. H. 21 B. 14 D. 10 cm. En figur mangler pensel i hånd (2) Varenr: 3921374 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 09:56:31 DKK 450
Duba møbelfabrik, armstol, brunt uld
Duba møbelfabrik, armstol, brunt uld. Duba møbelfabrik, armstol betrukket med brunt uld, fineret med egetræ, stel af forkromet stål. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3921376 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 09:57:53 DKK 300
Helle Mardahl, fotostat på aluminium, 'The Maid' (cd)
Helle Mardahl, fotostat på aluminium, 'The Maid' (cd). 'The Maid' af Helle Mardahl (f. 1976), fotostat monteret på aluminiumsplade, 10/15, sign. HM, 206 x 110 cm. Fremstår med spor efter klistermærke. Varenr: 3921381 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 10:03:38 DKK 400
Køkkenbord, hjørnestol samt salonstole (4)
Køkkenbord, hjørnestol samt salonstole (4). Køkkenbord, hjørnestol samt salonstole af bejdset og bemalet træ. 1800-tallet. H. 77 B. 94 D. 62 cm. Fremstår med slitage, afskalninger og defekter. (4) Varenr: 3921441 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 10:36:00 DKK 325
Marc Jacobs og ThinkPad. Taske og computertaske (2)
Marc Jacobs og ThinkPad. Taske og computertaske (2). Marc Jacobs og ThinkPad. Taske af sort og orange lak, indvendigt med stort rum og lynlåsrum samt computertaske med flere rum. H. 33 L. 36 B. 12 og H. 36 L. 42 B. 8 cm. Fremstår med lettere slitage, Marc Jacobs med lettere slitage på lak. (2) Varenr: 3921457 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 10:43:05 DKK 300
Dansk møbelproducent. Spisebord samt tre spisestole (4)
Dansk møbelproducent. Spisebord samt tre spisestole (4). Dansk møbelproducent. Spisebord samt tre spisestole fineret med teaktræ, rektangulær plade med hollandsk udtræk, sæder betrukket med lilla uld. 1960'erne. H. 74 L. 127-223 B. 86 cm. Fremstår med brugsslitage, stole med slitage på hjørner, plade med lettere nuanceforskel. (4) Varenr: 3920093 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 12:34:00 DKK 325
Indskud / sideborde samt konsolbord  (5)
Indskud / sideborde samt konsolbord (5). Indskud / sideborde samt konsolbord fineret med mahogny of hvidlakeret træ, konslodbord med skuffe. 1900'tallets sidste halvdel. H. 53 B. 55 D. 34 og H. 71 B. 85 D. 25 og H. 50 B. 43 D. 35 cm. Fremstår med slitage og flere løse samlinger. (5) Varenr: 3920432 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 12:38:00 DKK 300
Afrikansk stol samt maske (2)
Afrikansk stol samt maske (2). Afrikansk stol samt maske af rigt udskåret hårdt træ. Maske H. 43 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3917910 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 13:21:00 DKK 300
Dameskrivebord, 1800-tallets slutning
Dameskrivebord, 1800-tallets slutning. Dameskrivebord fineret med nøddetræ, opsats med to skuffer og udskæringer, front med to skuffer med greb af mesing, runde tilspidsede drejet ben. 1800-tallets slutning. H. 71-120 B. 91 D. 47 cm. Fremstår med slitage, falmet og skjold på plade. Nøgle mangler. Varenr: 3920429 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 13:41:00 DKK 325
Lars Ruggaard, blandform på papir, 'Den tibetanske munk'
Lars Ruggaard, blandform på papir, 'Den tibetanske munk'. 'Den tibetanske munk' af Lars Ruggard, blandform på papir. Sign., dateret samt betitlet, 49 x 42 cm. (65 x 56 cm.) Varenr: 3896642 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 13:58:00 DKK 300
Børge Mogensen. Tegne-/arbejdsbord, Munch Møbler
Børge Mogensen. Tegne-/arbejdsbord, Munch Møbler . Børge Mogensen: Tegne- og arbejdsbord med stel af bøgetræ og plade af abachi. Plade kan hæves eller skråtstilles. Designet 1962/1963. Fremstillet af Munchs Møbler. H. 70/90 cm. L. 155 cm. B. 92 cm. Fremstår med kraftig slitage, skjolder og afslag. Literatur: Arne Karlsen 'Møbler tegnet af Børge ... Varenr: 3919600 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 14:12:00 DKK 300
Tysk Art Deco bordlampe
Tysk Art Deco bordlampe . Tysk Art Deco bordlampe af messing og guldbronzeret metal, stamme med bakelit. 1940/50'erne. H. 42 cm. Fremstår med slitage, afskalninger og med lettere skævhed. Varenr: 3909568 DKK 1.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 14:21:00 DKK 350
Par Italienske spisestole (2)
Par Italienske spisestole (2). Par Italienske spisestole med stel af forkromet metal, sæde og ryg betrukket med sort skind, model texas / Prinze ?. Fremstår med lettere brugsspor. (2) Varenr: 3919409 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 14:58:00 DKK 300
Skovby. Spisestole, model SM-58 (4)
Skovby. Spisestole, model SM-58 (4). Skovby. Spisestole med teflonbehandlede stel, sæde og ryg betrukket med sort skind. Model SM-58. Fremstår med brugsspor og enkelte pletter. (4) Varenr: 3919405 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 15:00:00 DKK 300
Oulm, herrearmbåndsur
Oulm, herrearmbåndsur . Oulm. Herrearmbåndsur med urkasse af stål, kobberfarvede og sorte urskiver, med time-og minutvisning, kompas samt termometer. Monteret med rem af brunt læder med originalt spænde af stål. Urkassen måler ca. 6 x 5,7 cm. Quartz værk. Fremstår med enkle brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet, ... Varenr: 3908220 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 15:09:00 DKK 325
Uforarbejdet ravklump, ca. 115 g.
Uforarbejdet ravklump, ca. 115 g.. Uforarbejdet ravklump, ca. 115 g. Fundet ved Limfjorden. 12 x 6 5 cm. Varenr: 3905460 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 15:33:00 DKK 925
Dansk lampeproducent. Standerlampe samt to væglamper (3)
Dansk lampeproducent. Standerlampe samt to væglamper (3). Dansk lampeproducent. Standerlampe med to skærme og fod af brunlakeret metal samt to væglamper af farvet glas og plast. 1970'erne. H. 133 og H. 16-19 cm. Fremstår med brugsslitage og ridser. (3) Varenr: 3918168 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 15:35:00 DKK 300
Salonbord, 1800-tallet
Salonbord, 1800-tallet. Salonbord fineret med nøddetræ, stel af bejdset bøgetræ. 1800-tallet. H. 75 L. 118 B. 69 cm. Fremstår med brugsspor, slitage, skjolder, leddeløst og med løse svindklodser. Varenr: 3912018 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 15:37:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. To standerlamper (2)
Dansk møbelproducent. To standerlamper (2). Dansk møbelproducent. To standerlamper af hvidlakeret metal og lakeret aluminium. 1970/80'erne. H. 140 cm. Fremstår med kraftig slitage og afskalninger. (2) Varenr: 3918163 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 15:40:00 DKK 300
Samling uforarbejdet små rav
Samling uforarbejdet små rav. Samling uforarbejdet små rav. I alt ca. 550 g. Varenr: 3913034 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 15:50:00 DKK 725
Knud Kyhn for Kgl. Bjørne (5)
Knud Kyhn for Kgl. Bjørne (5). Knud Kyhn for Kgl. Bjørne af stentøj. 1. sortering. (5) Varenr: 3917296 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 16:12:00 DKK 350
Innovation. Futon sovesofa/sofa
Innovation. Futon sovesofa/sofa . Innovation. Futon sovesofa/sofa betrukket med rødt alcantara, nedfældigt ryglæn, løs hynde medfølger, ben af forkromet metal. 202 x 140 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3919393 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 16:14:50 DKK 300
Hjorth. Vaser, bordlampe, olielampe m.m. (7)
Hjorth. Vaser, bordlampe, olielampe m.m. (7). Hjorth. Vaser, bordlampe, olielampe m.m. af glaseret lertøj med dekoration i form af fugle m.m. H. 4-47 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (7) Varenr: 3917294 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 16:18:00 DKK 325
Stolpeskab
Stolpeskab. Stolpeskab af egetræ med delvis ådret bemaling med fyldninger og udskæringer, front med to stolper og to låger, runde kugleformet ben. 1900'tallets første halvdel. H. 138 B. 68 D. 43 cm. Fremstår med slitage og manglende nøgler. Varenr: 3919687 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 16:19:00 DKK 325
Petroleums væg- og bordlamper (3)
Petroleums væg- og bordlamper (3). Petroleums væg- og bordlamper af messing og opalglas m.m. Én bordlampe senere monteret med el. H. 50-60 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (3) Varenr: 3917293 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 16:21:00 DKK 325
Persisk Keshan. 203 x 134 cm.
Persisk Keshan. 203 x 134 cm. . Persisk Keshan, 5-600.000 kn. pr. M2. 203 x 134 cm. Fremstår med brugsspor og manglende frynser i en ende. Varenr: 3919608 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 16:22:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Samling små møbler samt vægur (4)
Dansk møbelproducent. Samling små møbler samt vægur (4). Dansk møbelproducent. Kommode, sideborde, vægur samt plantekumme fineret med teaktræ. 1960'erne. H. 53-58 B. 46-60 D. 31-35 cm. Fremstår med brugsspor og mindre ridser. (4) Varenr: 3920098 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 16:32:00 DKK 300
Dansk Krone Sølv, 'Eva' bestik, sølv (26)
Dansk Krone Sølv, 'Eva' bestik, sølv (26). Dansk Krone Sølv, 'Eva' bestik af sølv bestående af: 5 frokostskeer, 12 teskeer og 9 kagegafler. Vægt: 459 g. (26) Varenr: 3917277 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 16:40:00 DKK 300
Orientalske samt to kelim tæpper (4)
Orientalske samt to kelim tæpper (4). Orientalske samt to kelim tæpper. 66-193 x 46-146 cm. Fremstår med brugsspor/slitage og nuanceforskel. (4) Varenr: 3919073 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 16:42:00 DKK 300
Per Lütken. Holmegaard. Ideelle glasservice (11)
Per Lütken. Holmegaard. Ideelle glasservice (11). Per Lütken. Holmegaard. Ideelle glasservice bestående af 4 rødvinsglas, 3 hvidvinsglas og 4 snapseglas. (11) Varenr: 3915263 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 17:03:00 DKK 525
Just Andersen m.fl. Stager, vaser m.m. (9)
Just Andersen m.fl. Stager, vaser m.m. (9). Just Andersen m.fl. Stager, vaser m.m. af diskometal, tin, sølvplet og tin. L. 5-14 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (9) Varenr: 3916779 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 17:07:00 DKK 300
<<  1 2 3 4 5  >>