Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Uforarbejdede danske ravklumper, ca. 157 gram (3)
Uforarbejdede danske ravklumper, ca. 157 gram (3). Uforarbejdede danske rav klumper. Vægt 77,5 gram, 38,9 gram samt 41,2 gram, L. ca. 6 - 7 cm. (3) Varenr: 3494967 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:25:00 DKK 350
Dansk møbelproducent. Lille barskab, palisander,
Dansk møbelproducent. Lille barskab, palisander, . Dansk møbelproducent. Lille barskab fineret med palisander, senere uoriginale ben af rustfrit stål. 1960'erne. H. 72 B. 111 D. 27 cm. Fremstår med enkelte ridser på top. Nøgle medfølger.Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét ... Varenr: 3418237 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:26:00 DKK 325
Uforarbejdet dansk rav klump, ca. 116 gram
Uforarbejdet dansk rav klump, ca. 116 gram. Uforarbejdet dansk rav klump, fundet ved Hanstholm / Vigsø. Vægt ca. 116 gram, ca. 6 x 9,5 cm. Varenr: 3494968 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:26:00 DKK 375
Uforarbejdet dansk rav klump, ca. 133 gram
Uforarbejdet dansk rav klump, ca. 133 gram. Uforarbejdet dansk rav klump. Vægt ca. 133 gram, ca. 6 x 10 cm. Varenr: 3494970 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:27:00 DKK 325
Tateishi Shoiji - Stole (6)
Tateishi Shoiji - Stole (6). Tateishi Shoiji - Seks stole af massiv valnød og bøg. Siddehøjde 44 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 100x79x55 cm. (6)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3485583

DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:30:00 DKK 6.000
Uforarbejdet dansk ravklump, ca. 169 gram
Uforarbejdet dansk ravklump, ca. 169 gram. Uforarbejdet dansk rav klump, opfisket i Nordsøen af fisker fra Hirtshals i 2013. Vægt: ca. 169 gram, ca. H. 5 L. 7 B. 6 cm. Varenr: 3494989 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:32:00 DKK 375
Fransk vinreol, grålakeret
Fransk vinreol, grålakeret. Fransk vinreol af bemalet jern.1900-tallets midte. H. 117 B. 58 D. 56 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3494992 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:34:00 DKK 1.600
Sortlakeret postkasse af aluminum
Sortlakeret postkasse af aluminum. Postkasse på stand af sortlakeret aluminum, prydet med løver og ornamentik, front med brevsprække og låge, bagside med låge. H. 110 B. 36,5 D. 32,5 cm. Der medfølger ialt 4 nøgler. Vægt 11,5 kg. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 116x37x41cm. Varenr: 3380621

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:35:00 DKK 900
Dansk møbelproducent. Chatol, egetræ
Dansk møbelproducent. Chatol, egetræ. Dansk møbelproducent. Chatol af egetræ, front med nedfældig klap, bag hvilken små rum, herunder tre skuffer med messing greb. 1960'erne. H. 103 B. 108 D. 50 cm. Fremstår med lettere slitage og skjolde på top. Varenr: 3491568 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:39:00 DKK 325
Tre pers. sofa med chaiselong
Tre pers. sofa med chaiselong. Tre pers. sofa med chaiselong. Højre vendt. Beige regenereret læder. Ramme i metal, ben i plast. Str.: B. 315. D. 185 cm. Fremstår i original emballage. Emballage mål: 208x98x74 cm + 182x109x74 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3427223

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:40:00 DKK 3.000
Uindfattet GIA certificeret tanzanit. Ca. 18.66 ct
Uindfattet GIA certificeret tanzanit. Ca. 18.66 ct . Uindfattet oval sleben tanzanit på ca. 18.66 ct. Farve: Blå violet. Str. 20.75 x 13.25 x 8.63 mm. Medfølgende GIA certifikat nr. 1167096510.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3494406

DKK 85.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:40:00 DKK 17.000
Perle- og diamant ring
Perle- og diamant ring. Perle- og diamant ring af 9 kt rhodineret guld prydet med ferskvands kulturperle Ø ca. (8,7mm) samt seks diamanter på i alt ca. 0.05 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: SI2-P1. Ringstr. 55 Ø 17,5 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3364766

DKK 2.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:41:00 DKK 1.100
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Ring udført i 9 kt. guld prydet med fire ovale, facetslebne safirer på i alt ca. 1.80 ct. samt seks små diamanter på i alt ca. 0.06 ct. Ringstr. 18/56. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3411516

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:43:00 DKK 1.250
Stor perle, rav
Stor perle, rav. Stor perle af poleret rav med metaltråd / øsken. Vægt: 37 gram, Ø 4 cm. Varenr: 3495037 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:44:00 DKK 375
Dansk møbelprodcent. Lille skænk, teaktræ
Dansk møbelprodcent. Lille skænk, teaktræ. Dansk møbelprodcent. Lille skænk fineret med teaktræ, front med skuffe, herunder to skydelåger, senere monteret med uoriginale runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 78 B. 88 D. 50 cm. Fremstår med lettere slitage og nuanceforskel på top. Varenr: 3492240 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:48:00 DKK 375
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ. Dansk møbelproducent. Skænk fineret med teaktræ, front med skuffer og låge, senere uoriginale ben af forkromet metal. 1960'erne. H. 70 B. 120 D. 41 cm. Fremstår med senere lakerede låge, skuffer samt mindre hul i bagbeklædning. Varenr: 3492290 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:49:00 DKK 475
THE SOFA ELEVEN funktionssofa m. chaiselong by Morten Voss
THE SOFA ELEVEN funktionssofa m. chaiselong by Morten Voss. THE SOFA ELEVEN - Højre vendt funktionssofa med 3-delt indstillelig ryg med udskiftelige knapper i ryggen er betrukket med Hallingdal uld fra Kvadrat. Farve: Antracit grå. Der medfølger 2 sæt knapper hhv. 1 sæt i sofaens farve/stof (monteret) samt 1 sæt knapper som på foto. Yderligere knapper i... Varenr: 3496169

DKK 25.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 19:51:00 DKK 2.700
Air Breeze. Wave nordic varmepumpe, model KCV 20-030 on (2)
Air Breeze. Wave nordic varmepumpe, model KCV 20-030 on (2) . Air Breeze. Wave nordic varmepumpe, model KCV 20-030 on, med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion, fjernbetjening og manual medfølger. Fremstår ubrugt i original emballage. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til... Varenr: 3489557

DKK 4.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 20:06:00 DKK 575
Forlængersko til Arne Jacobsens spisestolsstel
Forlængersko til Arne Jacobsens spisestolsstel . Forlængersko til Arne Jacobsens spisestolsstel best. af 24 forlængersko af metal, metallim og 24 sorte plastiksko. Posen indeholder sko til seks stel. Passer flere modeller. Forhøjer stellet med 2,2 cm. NB. Modelfoto pakken passer til seks stel. Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3471853

DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 20:11:00 DKK 325
Par topmadrasser, latex natur skum - 90 x 200 cm
Par topmadrasser, latex natur skum - 90 x 200 cm. Par topmadrasser, latex natur skum - Str. pr. stk. 90 x 200 cm. 80 mm høj med indlæg af latex natur skum. Fremstår i original emballage. Str. pr. stk.: L. 95 cm. x Ø35 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3490720

DKK 4.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 20:25:00 DKK 550
Fintknyttet persisk Tabriz løber, 240 x 87 cm.
Fintknyttet persisk Tabriz løber, 240 x 87 cm. . Fintknyttet persisk Tabriz løber, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld og silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 240 x 87 cm. Tabriz ligger i det nordvestlige Iran. De ældste tæpper, som man kender til idag, kommer fra Tabriz og kan ses på verdens største museer. Dette ... Varenr: 3479997

DKK 24.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 20:30:00 DKK 5.000
Fintknyttet persisk Nain tæppe, knyttet med silke, 261 x 152 cm.
Fintknyttet persisk Nain tæppe, knyttet med silke, 261 x 152 cm.. Fintknyttet persisk Nain, ægte tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 261 x 152 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en ... Varenr: 3486708

DKK 30.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 20:40:00 DKK 10.000
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 205 x 148 cm.
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 205 x 148 cm. . Persisk Nain, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, blå bund med mønstre i lyse nuancer, lyserød hovedbort. 205 x 148 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale ... Varenr: 3486707

DKK 16.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 20:50:00 DKK 5.000
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 200 x 143 cm.
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 200 x 143 cm. . Persisk Nain, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, blå bund med mønstre i lyse nuancer, lyserød hovedbort. 200 x 143 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale ... Varenr: 3486706

DKK 16.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 21:00:00 DKK 5.000
Persisk Nain tæppe, uld på bomuld, 260 x 84 cm.
Persisk Nain tæppe, uld på bomuld, 260 x 84 cm. . Persisk Nain, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, 260 x 84 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en cremefarvet eller dybblå basisfarve... Varenr: 3486705

DKK 8.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 21:19:00 DKK 2.500
Par safir- og diamantørestikkere (2)
Par safir- og diamantørestikkere (2). Par safir- og diamantørestikkere af 9 kt. guld, prydede med to ovale, facetslebne behandlede safirer på i alt ca. 1.90 ct., talrige diamanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Top Crystal - Top Cape (I - L). Klarhed: P1-P3 (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3470748

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 09:30:00 DKK 1.500
Vedhæng med ametyst og diamanter
Vedhæng med ametyst og diamanter. Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet facetteret ametyst på ca. 2.60 ct. flankeret af otte små diamanter. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H: ca. 25 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den... Varenr: 3233386

DKK 2.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 10:00:00 DKK 1.100
Par diamant øreringe. Ca. 0.25 ct (2)
Par diamant øreringe. Ca. 0.25 ct (2). Par diamant øreringe af 10 kt guld prydede med otte runde, facetslebne diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top crystal-Top cape(I-K). Klarhed: P3. Ø 1,5 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3366764

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 10:30:00 DKK 1.200
Ametyst- og diamant armbånd
Ametyst- og diamant armbånd. Ametyst- og diamant armbånd af 18kt guldbelagt sterling sølv prydet med 96 runde, facetslebne ametyster på i alt ca. 17.00 ct samt 16 små diamanter på i alt ca. 0.12 ct. L. ca. 19 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3366518

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 11:00:00 DKK 1.500
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter og zirkoner
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter og zirkoner. Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med fire små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt otte zirkoner. Ring størrelse 54.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3268494

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 11:57:00 DKK 800
Hjertevedhæng
Hjertevedhæng. Hjertevedhæng af 9 kt guld prydet med 23 små, runde diamanter på ialt ca. 0.30 ct. Farve: Top crystal - Top cape (I-L). Klarhed: P1-P3. H. inkl. øsken ca. 2 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3278761

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 12:00:00 DKK 1.100
Par diamantørestikkere (2)
Par diamantørestikkere (2). Pat diamantørestikkere af 9 kt. guld prydet med 26 diamanter på ialt 0.26 ct, Farve Wesselton/Top Cape (H-L), klarhed P1-P2 (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i... Varenr: 3278741

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 13:11:00 DKK 1.200
Halskæde, sterlingsølv, safirer
Halskæde, sterlingsølv, safirer. Halskæde af sterling sølv, prydet med 19 runderm facetslebne, behandlede safirer. L. ca. 46 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3366679

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 13:35:00 DKK 1.100
Multicolour armbånd
Multicolour armbånd . Multicolour armbånd af sterling sølv prydet med 96 sten i form af ametyster, granater, citriner, peridoter og topaser på i alt ca. 12.00 ct. samt 16 små diamanter på i alt ca. 0.12 ct. L. ca 18.5 cm. br>Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3366506

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 13:59:00 DKK 1.500
Alliance ring ca. 0.50 ct
Alliance ring ca. 0.50 ct. Alliance ring ca. 0.50 ct. Udført i 9 kt guld og prydet med diamanter hele vejen rundt i alt ca. 0.50 ct. Farve Top-Crystal-Crystal/I-J. Klarhed P1-3. Ringstr ca. Ø 17/53,5 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3486477

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 14:30:00 DKK 1.500
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Safir- og diamantring af 9 kt. guld, prydet med en oval facetteret safir, flankeret af talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.56 ct. Farve: Wesselton - Top cape (H - K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 17.25/54 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3278826

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 14:49:00 DKK 1.750
Safir- og brillantring
Safir- og brillantring. Safir og- brillant ring af 9 kt rhodineret guld prydet med oval, facetsleben safir på ca. 1.90 ct. samt talrige mindre brillanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-P2. Ringstr. 55 Ø 17,5 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3366809

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 15:00:00 DKK 1.900
Smaragd- og diamant vedhæng
Smaragd- og diamant vedhæng. Smaragd- og diamant vedhæng af 9 kt. guld prydet med dråbeformet, facetsleben smaragd samt 36 små diamanter. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H. ca. 2,5 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3411505

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 15:20:00 DKK 1.250
Alliancering. Ca. 0.30 ct
Alliancering. Ca. 0.30 ct. Alliancering af 9 kt guld prydet med 13 mindre diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Farve: Top Crystal - Top Cape (I-L). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54,25 Ø /16,50 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3330895

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 15:50:00 DKK 1.100
Topas og diamant vedhæng
Topas og diamant vedhæng . Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet, facetteret topas på ca. 1.85 ct. omkranset af talrige små diamanter - tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H: ca. 25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen ... Varenr: 3470746

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 16:30:00 DKK 1.250
Jackpot m.fl, samling strømper (100)
Jackpot m.fl, samling strømper (100). Jackpot m.fl., samling strømper, heriblandt sportsstrømper, assorterede modeller, farver og størrelser. (100) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere ... Varenr: 3495948

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 16:36:00 DKK 425
Diamant ring. Ca. 0.50 ct
Diamant ring. Ca. 0.50 ct. Diamant ring af 9 kt guld prydet med talrige små, runde diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton-Crystal(H-J). Klarhed: P3. Ringstr. 55 Ø 17,5 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3470318

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 16:50:00 DKK 1.500
Diamant ørestikkere. 9 kt guld, 0.38 ct
Diamant ørestikkere. 9 kt guld, 0.38 ct. Et par diamantørestikkere af 9 kt. guld prydet med talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.38 ct. Farve: Cape/M. Klarhed: p2-p3. Ø ca. 7 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3444643

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 17:30:00 DKK 1.250
Opal- og diamantring
Opal- og diamantring. Opal- og diamantring af 9 kt guld prydet med fire ovale, cabochonslebne opaler på ialt ca. 1.80 ct. samt seks små, runde diamanter på ialt ca. 0.06 ct. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3330760

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 18:15:00 DKK 1.250
Brillantvedhæng af guld, ca. 0.35 ct
Brillantvedhæng af guld, ca. 0.35 ct. Vedhæng udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med brillant på ca. 0.35 ct. Farve: Top Cape (K), Klarhed: P1. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere ... Varenr: 3495930

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 18:29:00 DKK 375
Safir- og diamantvedhæng
Safir- og diamantvedhæng . Safir- og diamant vedhæng af 9 kt. rhodineret guld, prydet med oval facetsleben, safir på ca. 1.85 ct samt talrige små, runde diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton-Crystal(H-J). Klarhed: P1-P3. H.1,6 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen ... Varenr: 3330810

DKK 2.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 18:45:00 DKK 1.250
Uindfattet smaragd. Ca. 1.50 ct
Uindfattet smaragd. Ca. 1.50 ct. Uindfattet, naturlig oval sleben smaragd. Ca. 1.50 ct. Str.: 8.4 x 6.3 x 4.1 mm. Oprindelse: ColombiaNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3496039

DKK 4.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 18:47:00 DKK 325
Olympus mikroskob, model  CX31
Olympus mikroskob, model CX31. Olympus mikroskob, model CX31 med manual. Fremstår med lettere slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3495965 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 18:48:00 DKK 1.850
Par safir- og brillantørestikkere (2)
Par safir- og brillantørestikkere (2). Par safir- og brillant ørestikkere af 9 kt. guld, prydet med to ovale, facetslebne safirer på i alt ca. 1.90 ct samt talrige mindre brillanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton- Crystal (H-J). Klarhed: P1-P3. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3444614

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 19:00:00 DKK 1.500
Vandfontæne
Vandfontæne. Vandfontæne i polyrasin. Incl. vandpumpe. Str.: H. 70. Ø 40 cm. Fremstår i original emballage. Emballage mål: 75x46x58 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3438398

DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 19:15:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Spisestole (4)
Dansk møbelproducent. Spisestole (4). Dansk møbelproducent. Spisestole med stel af massivt bøgetræ, tremmeryg af fineret teaktræ, sæder betrukket med stribet stof. 1960'erne. Fremstår med kraftig slitage, huller/ revne på stof, en vange med stort hul. (4) Varenr: 3495939 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 19:32:00 DKK 300
Persisk Meshed, 285 x 202 cm.
Persisk Meshed, 285 x 202 cm.. Persisk Meshed, 285 x 202 cm. Ægte håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3495943

DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 19:33:00 DKK 3.500
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt rhodineret guld, prydet med brillant på i alt ca. 0.70 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: P2. Ringstr. 53Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. ... Varenr: 3495952

DKK 17.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 19:37:00 DKK 1.600
Hans Andersen. Sekskantet sidebord, palisander
Hans Andersen. Sekskantet sidebord, palisander . Hans Andersen. Sekskantet sidebod fineret med palisander, plade fineret med sort formica. 1960'erne. Mrk. Hans Andersen. H. 37 B. 42 D. 42 cm. Fremstår falmet, med enkelte skjolder samt med småridser. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er ... Varenr: 3411828 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 19:42:00 DKK 350
Brdr. Andersen/Zeta. Spisebord/Konferencebord, bøgetræ
Brdr. Andersen/Zeta. Spisebord/Konferencebord, bøgetræ. Brdr. Andersen/Zeta. Spisebord/Konferencebord med rektangulær af finéret bøgetræ, ben af satinforkromet metal. H. 72 L. 180 B. 120 cm. Fremstår med lettere slitage og enkelte ridser. Varenr: 3495974 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 19:55:00 DKK 300
Safir ring
Safir ring . Safir ring af 9 kt. guld prydet med to dråbeformede, facetslebne safirer samt otte runde, facetslebne safirer og seks små diamanter. Ringstr. 56 Ø 17,75 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3286176

DKK 2.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 20:00:00 DKK 1.100
Tateishi Shoiji - Hvilestol
Tateishi Shoiji - Hvilestol . Hvilestol af bøgetræ, sæde, armlæn samt kopstykke af valnøddetræ, løse hynder betrukket med lyst møbelstof. Fremstår i original emballage. Emballagemål: Colli: 95x75x75 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3485115

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 20:15:00 DKK 1.100
Continental dobbeltseng - 180x200 cm
Continental dobbeltseng - 180x200 cm. Continental dobbeltseng. Str. 180x200 cm. Bestående af: Nederst 2 box-madrasser med bonnell-fjedre, 150 pr. m2. Én stor Madras monteret med posefjedre. 90 mm fastmonteret top madras med 50 mm memory skum. Alt monteret med stræk betræk. Liggehøjde: 63 cm. Soft/medium ligge komfort. Ben i ... Varenr: 3458638

DKK 14.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 20:15:00 DKK 525
Par topmadrasser, memory skum - 90 x 200 cm
Par topmadrasser, memory skum - 90 x 200 cm. Par topmadrasser, memory skum - Str. pr. stk. 90 x 200 cm. 80 mm høj med indlæg af varmfølsom memory skum. Fremstår i original emballage. Str. pr. stk.: L. 95 cm. x Ø35 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende... Varenr: 3490577

DKK 4.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 20:23:00 DKK 300
Tateishi Shoiji - Buffet-/barvogn
Tateishi Shoiji - Buffet-/barvogn. Buffet-/barvogn af valnød og egetræ. På hjul. Str.: H. 73. B. 43. H. 51 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 83x48x55 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3369525

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 20:25:00 DKK 1.000
Håndlavet kugle tæppe Ø140 cm
Håndlavet kugle tæppe Ø140 cm. Håndlavet kugle tæppe, Ø140 cm, i 100% New Zealandsk uld. Multifarvet. Farverne er giftfri og helt fri for AZO. Tæppet er håndsyet i NepalNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil... Varenr: 3490750

DKK 2.900 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 20:25:00 DKK 850
Tateishi Shoiji - Spisebord
Tateishi Shoiji - Spisebord . Spisebord af massiv valnød og bøg. Str. L. 180. B. 90. H. 74,5 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 184x96x6 cm + 83x27x15 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3369427

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 20:30:00 DKK 2.900
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 351 x 242 cm.
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 351 x 242 cm. . Persisk Keshan, ægte håndknyttet tæppe vævet af 100 % uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, mørkeblå bund, centralt med medaillon. 351 x 242 cm. Byen Kashan, er placeret midt i Persien, mellem Isfahan og Teheran. En by, der er gennem århundreder er kendt for sit ... Varenr: 3486701

DKK 25.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 20:30:00 DKK 7.000
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 375 x 288 cm.
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 375 x 288 cm. . Persisk Keshan, ægte håndknyttet tæppe vævet af 100 % uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, mørkeblå bund, centralt med medaillon.375 x 288 cm. Byen Kashan, er placeret midt i Persien, mellem Isfahan og Teheran. En by, der er gennem århundreder er kendt for sit ... Varenr: 3486698

DKK 30.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 20:45:00 DKK 8.000
Persisk Bidjar tæppe, 317 x 226 cm.
Persisk Bidjar tæppe, 317 x 226 cm. . Persisk Bidjar, ægte håndknyttet tæppe vævet af 100 % uld på grundvæv af bomuld, rød bund med all over motiv, bort rigt dekoreret med florale mønstre. 317 x 226 cm. Bidjar er navnet på en af de små Kurdiske landsbyer i det nordlige Iran. Det er samtidigt også navnet på en af de mest rustikke ... Varenr: 3486699

DKK 40.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 20:55:00 DKK 10.000
Persisk Nain tæppe, uld på bomuld, 245 x 77 cm.
Persisk Nain tæppe, uld på bomuld, 245 x 77 cm. . Persisk Nain, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, 245 x 77 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en cremefarvet eller dybblå basisfarve... Varenr: 3486703

DKK 9.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 20:57:00 DKK 2.700
Fintknyttet persisk Nain tæppe, uld med silke, 177 x 110 cm.
Fintknyttet persisk Nain tæppe, uld med silke, 177 x 110 cm. . Fintknyttet persisk Nain, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, cremefarvet bund, centralt med medaillon, dekoreret med florale mønstre i blålige nuancer. 177 x 110 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i ... Varenr: 3481213

DKK 18.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 21:14:00 DKK 5.000
Persisk Kashmar tæppe, uld på bomuld, 400 x 297 cm.
Persisk Kashmar tæppe, uld på bomuld, 400 x 297 cm. . Persisk Kashmar tæppe, ægte tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, centralt med mangekantet medaillon. 400 x 297 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3486700

DKK 25.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 21:20:00 DKK 7.000
Smaragd- og diamantring
Smaragd- og diamantring . Smaragd- og diamantring af 9 kt. guld prydet med fire runde, facetslebne smaragder samt otte små diamanter. Farve: Crystal (J) Klarhed: P1-P3. Ringstr. 56 Ø 18 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris... Varenr: 3456248

DKK 1.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 09:30:00 DKK 1.100
Rosetring med rubin og brillanter
Rosetring med rubin og brillanter . Rosetring udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med en oval facetteret behandlet rubin på ca. 1.90 ct. omkranset af talrige mindre brillanter på tilsammen ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-P2. Ringstr. 17.25/54.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3278766

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 10:00:00 DKK 1.900
Par diamantørestikker ca. 0,38 ct. (2)
Par diamantørestikker ca. 0,38 ct. (2). Par ørestikker udført i 9 kt. guld prydet med talrige mindre diamanter - tilsammen ca. 0.38 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P2-P3. Ø: ca. 7 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3366841

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 10:30:00 DKK 1.250
Ametyst- og diamantvedhæng
Ametyst- og diamantvedhæng. Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet ametyst på ca. 1.85 ct. omkranset af små diamanter - i alt ca. 0.18 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H: ca. 25 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3259049

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 11:00:00 DKK 1.250
Par diamant øreringe (2)
Par diamant øreringe (2). Par diamantøreringe af 9 kt hvidguld prydede med 32 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.32 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-L). Klarhed: P3. Ø 15mm (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3406986

DKK 1.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 11:30:00 DKK 1.250
Multicolour ørestikker (2)
Multicolour ørestikker (2) . Par ørestikker udført i 9 kt. guld prydet med ametyster, blå topaser, peridoter, granater og to diamanter. Ø: ca. 9 mm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3258929

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 12:00:00 DKK 1.200
Par diamant øreringe ca. 0.24 ct. (2)
Par diamant øreringe ca. 0.24 ct. (2). Par diamant øreringe af 9 kt guld prydet med 40 mindre diamanter på i alt ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton-Crystal (H-J). Klarhed: P3. Ø 2 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3444550

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 13:00:00 DKK 1.250
Diamant ørestikkere, ca. 0.38 ct., et par (2)
Diamant ørestikkere, ca. 0.38 ct., et par (2). Par ørestikkere udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med talrige mindre diamanter - tilsammen ca. 0.38 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P2-P3. Ø: ca. 7 mm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris... Varenr: 3470751

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 13:45:00 DKK 1.250
Perle- og diamant ring
Perle- og diamant ring. Perle- og diamant ring af 9 kt rhodineret guld prydet med ferskvands kulturperle Ø ca. (8,7mm) samt seks diamanter på i alt ca. 0.05 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: SI2-P1. Ringstr. 55 Ø 17,5 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3366675

DKK 2.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 14:30:00 DKK 1.100
Par safir- og diamantørestikkere (2). Par safir- og diamantørestikkere af 9 kt guld prydede med seks navetteslebne og seks runde, facetterede mørkblå safirer samt to små, runde diamanter. Ø 1 cm (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3237125

DKK 2.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 14:59:00 DKK 1.200
Diamantring ca. 0.24 ct.
Diamantring ca. 0.24 ct. . Diamantring af 9 kt hvidguld, blomsterformet front prydet med 24 små, runde diamanter på i alt ca. 0.24 ct. Farve: Top Cape - Cape(K-M). Klarhed: P2. Ringstr. 55 Ø 17,5 mm Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3286495

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 15:15:00 DKK 1.300
Safir- og diamantørestikkere (2)
Safir- og diamantørestikkere (2). Par safir- og diamant ørestikkere af 9 kt rhodineret guld, prydet mindre diamanter på i alt ca. 0.39 ct., samt to ovale, facetslebne safirer på i alt ca. 1.90 ct. Farve: Wesselton-Top crystal (H-I). Klarhed: P1-P3. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3470753

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 15:45:00 DKK 1.500
Safir- og brillantvedhæng
Safir- og brillantvedhæng. Safir- og brillantvedhæng af 9 kt guld prydet med en dråbeformet, facetsleben safir på ca. 2.00 ct. samt talrige mindre brillanter på ialt ca. 0.20 ct. Farve: Top Cape (K-L) Klarhed: P2-P3. H: ca. 19 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3470749

DKK 2.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 16:00:00 DKK 1.250
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Safir- og diamantring af 9 kt guld prydet med tre ovale, facetslebne safirer på ialt ca. 0.75 ct. samt fire små, runde diamanter. Ringstr. 57 Ø 18 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3424808

DKK 2.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 16:30:00 DKK 1.250
Diamantring. Ca. 0.50 ct
Diamantring. Ca. 0.50 ct. Diamantring af 9 kt rhodineret guld prydet med talrige små, runde diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton-Crystal(H-J). Klarhed: P3. Ringstr. 54 Ø 17,5 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3470768

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 17:00:00 DKK 1.500
Safir- og brillantring
Safir- og brillantring. Safir- og brillantring af 9 kt rhodineret guld prydet ,ed oval, facetteret safir samt talrige brillanter på i alt ca. 0.55 ct. Farve: Wesselton-Crystal(H-J). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 55 Ø 17,5 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3444535

DKK 3.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 17:30:00 DKK 1.900
Diamantring ca. 0,20 ct
Diamantring ca. 0,20 ct. Diamantring udført i 9 kt. guld, prydet med ti diamanter på ialt tilsammen ca. 0.20 ct. Farve: Top Crystal - Top Cape (I-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 545 Ø 17.25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3245387

DKK 1.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 18:00:00 DKK 1.200
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Safir- og diamant ring af 9 kt guld prydet med fem ovale, facetslebne safirer samt fem otte små runde diamanter. Ringstr 53,5 Ø 17 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3289776

DKK 2.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 18:45:00 DKK 1.250
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3494626

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 19:00:00 DKK 325
Perle- og diamant ring
Perle- og diamant ring. Perle- og diamant ring af 9 kt. rhodineret guld prydet med ferskvands kulturperle Ø ca. (8,7mm), flankeret af seks diamanter på i alt ca. 0.05 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: SI2-P1. Ringstr. ca. 54,5/17,25 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3260611

DKK 2.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 19:35:00 DKK 1.100
Aage Hundevad. Bogreol samt skab, palisander (2)
Aage Hundevad. Bogreol samt skab, palisander (2). Aage Hundevad. Bogreol samt skab af palisander, front med hylder, samt to løse brevpakker, skab med to skydelåger, bag hvilke hylder, senere monteret uoriginale ben af børstet stål. 1960'erne. H. 149 B. 139 D. 30, H. 149 B. 108 D. 30 cm. Fremstår med lettere ridser. Cites certifikat fra Skov & ... Varenr: 3495969 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 19:52:00 DKK 1.150
Multicolour ring
Multicolour ring . Multicolour ring af 9 kt guld prydet med dråbeformede, facetterede citriner, granater, peridoter, ametyster og topaser samt seks små, runde diamanter på i alt ca. 0.15 ct. Ringstr. 56 Ø 17,75. mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3366554

DKK 2.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 20:00:00 DKK 1.250
Spisebord - Længde 250 cm
Spisebord - Længde 250 cm. Spisebord i elmetræ. Str.: L 250. B. 100. H. 82,5 cm. Fremstår usamlet i original emballage. Emballage mål: 258x110x14 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3476373

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 20:12:00 DKK 300
Tine Hind, litografi, grafisk serie (cd 4)
Tine Hind, litografi, grafisk serie (cd 4) . Grafisk serie af Tine Hind (f. 1953), litografi, alle 26/50. Alle sign. Bladmål 38 x 57 cm. U.R. Arkiv foto.(4) Varenr: 3487895 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 20:26:00 DKK 300
Persisk Nain løber, uld på bomuld, 216 x 78 cm.
Persisk Nain løber, uld på bomuld, 216 x 78 cm. . Persisk Nain, ægte håndknyttet løber vævet af uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, 216 x 78 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en cremefarvet eller dybblå basisfarve... Varenr: 3486702

DKK 8.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 20:30:00 DKK 2.500
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 192 x 148 cm.
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 192 x 148 cm. . Persisk Nain, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, blå bund med mønstre i lyse nuancer, lyserød hovedbort. 192 x 148 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale ... Varenr: 3466780

DKK 16.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 20:40:00 DKK 5.000
Fintknyttet persisk Nain løber, uld med silke, 260 x 76 cm.
Fintknyttet persisk Nain løber, uld med silke, 260 x 76 cm.. Fintknyttet persisk Nain løber, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 260 x 76 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget ... Varenr: 3424004

DKK 24.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 21:00:00 DKK 5.000
Fint knyttet signeret persisk Nain Akhavan tæppe med silke, 300 x 204 cm.
Fint knyttet signeret persisk Nain Akhavan tæppe med silke, 300 x 204 cm. . Signeret fintknyttet persisk Nain Akhavan , ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 300 x 204 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som ... Varenr: 3461441

DKK 55.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 21:10:00 DKK 16.500
Fintknyttet persisk Nain løber, 211 x 83 cm.
Fintknyttet persisk Nain løber, 211 x 83 cm.. Fintknyttet persisk Nain løber, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 211 x 83 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en creme-farvet eller... Varenr: 3424035

DKK 12.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 21:30:00 DKK 4.200
Ametyst ring med diamanter
Ametyst ring med diamanter. Ametyst ring med diamanter af 9 kt guld prydet med tolv ametyster samt fem små diamanter. Ringstr. 56 Ø 17,75 mm mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. ... Varenr: 3411501

DKK 2.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 09:45:00 DKK 1.100
Par diamantørestikkere ca. 0,38 ct. (2)
Par diamantørestikkere ca. 0,38 ct. (2) . Par ørestikker udført i 9 kt. guld prydet med talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.38 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P2-P3. Ø: ca. 7 mm. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3278747

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 10:00:00 DKK 1.200
Par diamant øreringe ca. 0.24 ct. (2). Par diamant øreringe af 9 kt guld prydet med 40 mindre diamanter på i alt ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton-Crystal (H-J). Klarhed: P3. Ø 2 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3366771

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 10:30:00 DKK 1.250
<<  1 2 3 4 5 6  >>