Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter . Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med fire små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt to Cubic zirkoniaer. Ring størrelse 54. Varenr: 3057589

DKK 1.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 19:42:00 DKK 600
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter . Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med seks små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt tre Cubic zirkoniaer. Ring størrelse 54. Varenr: 3268336

Indo Bidjar tæppe, 146 x 201 cm.
Indo Bidjar tæppe, 146 x 201 cm.. Indo Bidjar tæppe, 146 x 201 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld Varenr: 3561203

DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 19:49:00 DKK 1.250
Vinkøleskab til 52 flasker, 120 ltr.
Vinkøleskab til 52 flasker, 120 ltr.. Vinkøleskab til 52 flasker, 120 ltr. Seks udtrækshylder i træ. 6 store og to halve hylder. Indvendigt med blåt LED lys. Kompressor køling. Temperaturstyring 5-18 gr. Digital display. Strøm: 220-240V. Energi mærket B. Strøjniveau: 39 db. Nettovægt 41 kg. H. 84 cm. B. 49,5 cm. D. ... Varenr: 3515081

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 19:51:00 DKK 1.900
Ring af sterlingsølv med diamanter
Ring af sterlingsølv med diamanter. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med otte små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt Cubic zirkonia. Ring størrelse 54. Varenr: 3282218

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 19:57:00 DKK 300
3+2 pers. sofaer - Model Kiara (2)
3+2 pers. sofaer - Model Kiara (2). 3+2 pers. sofa sæt - Model Kiara. Betrukket med sort skind på slidflader. Nakkestøtter med vippefunktion. Ben af metal. L 215/175. D 96 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 219x106x56 + 178106x56 cm. (2) Varenr: 3523092

DKK 9.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:00:00 DKK 6.400
Moderne design - Par loungechairs (2)
Moderne design - Par loungechairs (2). Moderne design - Par loungechairs betrukket med sort og gråligt farvet stof, drejesokkel af forkromet stål. L. 64. B. 75. H. 42/85 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Emballage mål: 2x 82x70x65 cm. (2) Varenr: 3570883

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:00:00 DKK 1.100
Indo Bidjar tæppe, 254 x 350 cm.
Indo Bidjar tæppe, 254 x 350 cm.. Indo Bidjar tæppe, 254 x 350 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3561175

DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:01:00 DKK 4.800
Sofa med chaiselong - Model Beige
Sofa med chaiselong - Model Beige. Sofa med chaiselong. Design By Fenger - Model Beige. Venstre vendt. Betrukket med gråt slidstærk møbelstof, beige kedere og knapper. Sæder med koldskum. Ben af hård plast. Pyntepuder medfølger - 2 beige + 1 grå. Bredde: 242 cm. Længde lounge: 165 cm. Fremstår i original emballage. Emballage ... Varenr: 3589468

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:05:00 DKK 2.500
Poul Henningsen, par PH 2/1 pendler, opalglas (2)
Poul Henningsen, par PH 2/1 pendler, opalglas (2) . Poul Henningsen, par PH 2/1 pendler med fatningshus af forkromet metal, monteret med skærme af hvidt opal glas. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 20 cm. Fremstår med let brugsslitage samt revne i én overskærm. (2) Varenr: 3637382 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:05:00 DKK 3.900
Michael Kvium, grafisk særtryk, 'Blindt billede' (cd)
Michael Kvium, grafisk særtryk, 'Blindt billede' (cd). 'Blindt billede' af Michael Kvium (f. 1955), grafisk særtryk. Usign. 68 x 68 cm (75 x 75). Fremstillet i 200 eksemplarer i forbindelse med Michael Kviums udstilling 'Jaywalking Eyes' på ARoS 2006. Varenr: 3637205 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:07:00 DKK 2.900
Par kontorstole (2)
Par kontorstole (2). Par kontorstole. Betrukket med blågrøn imiteret skind. 5-fodet stel, af hvid bemalet metal, med hjul. Vippeanordning og trinløs højdejustering. Siddehøjde 45-59 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 2 x 55x50x20 cm.Modelfoto (2 Varenr: 3562996

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:10:00 DKK 700
Henrik Pedersen, 365-north.com. Spisestole, model String (8)
Henrik Pedersen, 365-north.com. Spisestole, model String (8). Henrik Pedersen. Spisestole af hvidt pulverlakeret metal. Formgivet af Henrik Pedersen, 365-North, i 2009. Produceret siden 2010 af HOUE.com design furniture. Vægt: 7,5 kg. Ramme: Ø 12, strenge: Ø 5, specialstøbte fødder, samles med fire undersænkede umbracoskruer. Fremstår i emballage.Hynder ... Varenr: 3640462

DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:12:00 DKK 325
Par klapborde (2)
Par klapborde (2). Par klapborde. Udført i plast med pulverlakeret stel. Offwhite plast bordplade med grå pulverlakeret ben. Transporthåndtag. Str. H. 74. L. 180. B. 74 cm. Str. sammenklappet / emballagemål: H. 9. L. 92. B. 75 cm. Fremstår i original emballage. (2) Varenr: 3598575

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:14:00 DKK 600
Pælebor, model GD520
Pælebor, model GD520. Motoriseret pælebor, med en 52cc luftkølet 2-takt motor. Ydelse: 2,5HP og tændingen er CDI. Derudover er der trækstart på maskinen. Brændstofblandingen er 2-takt olie & 95 blyfri blandet 1:25. Benzintankens kapacitet: 1200 ml. 100 mm bor medfølger. Bore diameter: 100mm/150mm/200mm og bore længden... Varenr: 3383887

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:15:00 DKK 1.050
Par Manhattan bordlamper, aluminium (2)
Par Manhattan bordlamper, aluminium (2) . Par bordlamper, model Manhattan af aluminium med indvendig hvid kontrastfarve. Ø 40 H. 65 cm. Arkivfoto. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 2 kasser: 69x37x37 cm. 4,7 kg. (2) Varenr: 3511971

DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:15:00 DKK 325
THE SOFA ELEVEN funktionssofa med chaiselong
THE SOFA ELEVEN funktionssofa med chaiselong. THE SOFA ELEVEN er produceret for The Furn Company. Venstre vendt funktionssofa med 3-delt indstillelig ryg med udskiftelige knapper i ryggen er betrukket med Hallingdal uld fra Kvadrat. Farve: Antracit grå. Der medfølger 2 sæt knapper hhv. 1 sæt i sofaens farve/stof (monteret) samt 1 sæt knapper... Varenr: 3631877

DKK 9.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:15:00 DKK 6.400
Fintknyttet persisk Nain løber, 211 x 83 cm.
Fintknyttet persisk Nain løber, 211 x 83 cm.. Fintknyttet persisk Nain løber, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 211 x 83 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en creme-farvet eller... Varenr: 3582013

DKK 5.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:20:00 DKK 4.200
Tateishi Shoiji - Buffet-/barvogn
Tateishi Shoiji - Buffet-/barvogn. Buffet-/barvogn af valnød og egetræ. På hjul. Str.: H. 73. B. 43. H. 51 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 83x48x55 cm. Varenr: 3369522

DKK 1.300 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:25:00 DKK 1.000
Persisk Keshan Ardekan, 372 x 302 cm.
Persisk Keshan Ardekan, 372 x 302 cm.. Persisk Keshan Ardekan, 372 x 302 cm. Ægte håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3346836

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:30:00 DKK 3.900
3+2 pers. sofaer - Model Sally (2)
3+2 pers. sofaer - Model Sally (2). 3+2 pers. sofa sæt - Model Sally. Betrukket med gråt møbelstof. Ben af metal. L 190/145 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 192x88x46 + 147x88x46 cm. (2) Varenr: 3523057

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:30:00 DKK 2.200
Safir- og brillantring
Safir- og brillantring . Ring af 9 kt rhodineret guld prydet med oval, facetteret safir samt talrige brillanter på i alt ca. 0.44 ct. Farve: Crystal-Top cape (J-L). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm. Varenr: 3223849

DKK 2.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:32:00 DKK 1.750
Poul Henningsen, PH 3/2 bordlampe, sortforkromet
Poul Henningsen, PH 3/2 bordlampe, sortforkromet. Poul Henningsen, PH 3/2 bordlampe med stel af sortforkromet stål, skærmsæt af hvid opalglas. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 47 cm. Ø 30 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3637292 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:36:00 DKK 4.100
Ring af sterlingsølv med diamant
Ring af sterlingsølv med diamant. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med en diamant, Farve; Wesselton (H), Klarhed: P2 samt tre Cubic zirkoniaer. Ring størrelse 54. Varenr: 3615591

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:37:00 DKK 300
Vedhæng af sterlingsølv med diamanter
Vedhæng af sterlingsølv med diamanter. Vedhæng af rhodineret sterlingsølv, prydet med otte diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt cubic zirkonia. Kæde af sterlingsølv medfølger. Varenr: 3053186

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:38:00 DKK 300
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 310 x 203 cm.
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 310 x 203 cm. . Persisk Keshan, ægte håndknyttet tæppe vævet af 100 % uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, lys bund, centralt med medaillon. 310 x 203 cm.Byen Kashan, er placeret midt i Persien, mellem Isfahan og Teheran. En by, der er gennem århundreder er kendt for sit kunsthåndværk. ... Varenr: 3571649

DKK 9.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 20:48:00 DKK 7.400
Indo Bidjar løbere, 72 x 143 cm. (2)
Indo Bidjar løbere, 72 x 143 cm. (2). Indo Bidjar løbere, 72 x 143 cm. (2) Håndknyttede tæpper af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3561162

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 21:01:00 DKK 1.700
Fintknyttet persisk Nain tæppe, knyttet med silke, 175 x 112 cm.
Fintknyttet persisk Nain tæppe, knyttet med silke, 175 x 112 cm. . Fintknyttet persisk Nain, ægte tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 175 x 112 cm.Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en cremefarvet... Varenr: 3571675

DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 21:04:00 DKK 4.800
Samling julesnaps årgang 1981-2007 (27)
Samling julesnaps årgang 1981-2007 (27). 27 flasker julesnaps årgang 1981-2007. Fremstår i originale æsker. Flere æsker med slitage. (27) Varenr: 3634303 DKK 2.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 21:10:00 DKK 1.400
Indo Bidjar, 204 x 302 cm.
Indo Bidjar, 204 x 302 cm.. Indo Bidjar, 204 x 302 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3561160

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-11-2014 21:12:00 DKK 3.500
Diamant ørestikkere, ca. 0,38 ct., et par (2)
Diamant ørestikkere, ca. 0,38 ct., et par (2). Par ørestikker udført i 9 kt guld prydet med talrige mindre diamanter - tilsammen ca. 0.38 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P2-P3. Ø: ca. 7 mm. (2) Varenr: 3300023

DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 11:46:00 DKK 1.250
Diamant-tester værktøj m.m (5)
Diamant-tester værktøj m.m (5). Diamant-tester værktøj bestående af: Moissan diamanttester med tilhørende etui samt brugsmanual, Puritest Solutions guldtester med seks beholdere til tests fra platinium til guld, Puritest teststen, forstørrelsesbriller med zoomfunktion op til x20 samt Diamond selector II diamantværktøj. (5) Varenr: 3627834

DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 14:33:00 DKK 325
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter . Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med seks små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt tre Cubic zirkoniaer. Ring størrelse 54. Varenr: 3271838

DKK 1.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 15:08:00 DKK 600
Vedhæng af sterlingsølv med diamanter . Vedhæng af rhodineret sterlingsølv, prydet med to diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt cubic zirkonia. Kæde af sterlingsølv medfølger. Varenr: 3268470

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 15:17:00 DKK 300
Powerbank oplader (50)
Powerbank oplader (50). Powerbank oplader. Ekstern oplader til mobiltelefon, kamera, MP3 afspillere m.m. Medfølgende USB stik samt tre stik der bl.a. kan benyttes til HTC, Sony, IPad, Ipd Samsung og Iphone 4. Ideel til festival. Består af flere forskellige farver. (50) Varenr: 3627512

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 15:46:00 DKK 600
Diamant-tester værktøj m.m. (4)
Diamant-tester værktøj m.m. (4). Diamant-tester værktøj bestående af: Moissan diamanttester med tilhørende etui samt brugsmanual, Puritest solutions guldtester med seks beholdere til tests fra platinium til guld, Puritest teststen samt sæt med 10 file. (4) Varenr: 3627807

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 15:47:00 DKK 325
Safir- og diamantørestikkere, et par (2)
Safir- og diamantørestikkere, et par (2) . Par ørestikkere af 9 kt. guld, hver prydet med seks facetslebne, ovale safirer samt en lille, rund diamant. Ø 1,2 cm. (2) Varenr: 3311122

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 17:29:00 DKK 1.100
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter. Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med to små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt en Cubic zirkonia. Ring størrelse 54. Varenr: 3271835

DKK 1.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 17:55:00 DKK 600
Fritz Hansen. Lænestol, model 1678
Fritz Hansen. Lænestol, model 1678. Fritz Hansen. Lænestol betrukket med grønt velour, tilspidsede ben af bejdset bøgetræ. Model 1678. 1940'erne. Fremstår med brugsspor, ridser på ben og løs keder på ca. 6 cm. Varenr: 3637997 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 18:16:00 DKK 325
Ubekendt kunstner, olie på lærred, kystparti
Ubekendt kunstner, olie på lærred, kystparti. Kystparti af ubekendt kunstner, olie på lærred. Usign. 31 x 39 cm (54 x 62). Fremstår med afskalning. Varenr: 3638025 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 18:26:00 DKK 325
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Safir- og diamantring af 9 kt guld prydet med to dråbeformede, facetterede behandlede sorte safirer på i alt ca. 2.03 ct samt 14 små diamanter. Ringstr. ca. 56,5/18 mm. Varenr: 3351853

DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 18:55:00 DKK 1.200
Fritstående skrivebord, valnød
Fritstående skrivebord, valnød. Fritstående skrivebord fineret med valnød træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Varenr: 3494896

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:00:00 DKK 800
Samling sommerfugle (4)
Samling sommerfugle (4). Samling sommerfugle i rammer af sortlakeret træ. 25 - 38 x 14 - 43 cm. (4) Varenr: 3623930

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:10:00 DKK 350
Spisebord med udtræk, hvidlakeret, elmetræ og ask
Spisebord med udtræk, hvidlakeret, elmetræ og ask. Spisebord med rektangulær hvid lakeret bordplade, udtræksplade af fineret elmetræ, ben af massivt ask. H. 76. L. 140 - 180. B. 90 cm Varenr: 3533762

DKK 5.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:11:00 DKK 2.300
Håndtørrer - Jet Dryer
Håndtørrer - Jet Dryer. Håndtørrer - Jet Dryer. Tørrer på begge sider af hånden på een gang. Mål: B: 330 x D: 220 x H: 687 mm. Tilslutning: 220-240V Wattforbrug 880/1900 Lufthastighed m/s 95 m/s +/- 5% Vægt: 11 kg. Varenr: 3355648

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:25:00 DKK 1.200
Fransk nyrococo urgarniture, forgyldt bronze, ca. 1860
Fransk nyrococo urgarniture, forgyldt bronze, ca. 1860. Fransk nyrococo urgarniture af forgyldt bronze, bestående af ur rigt støbt med delfin, blomster og bladværk, hvidemaljeret urskive med romer- og arabertal samt to stager med hver fem lysarme, rigt støbt med blomster og bladværk. Ca. 1860. H. 47 - 49 cm. Varenr: 3638019 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:25:00 DKK 2.800
Christian Dell, Kaiser Idell par bordlampe, model 6556 (2)
Christian Dell, Kaiser Idell par bordlampe, model 6556 (2) . Christian Dell, Kaiser Idell par bordlamper af sortlakeret metal. H. 45 cm. Formgivet i tilknytning til Bauhaus i 1930'erne, model 6556. Fremstår med slitage og med ridser. (2) Varenr: 3638030 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:28:00 DKK 2.200
Frituregryde 9 ltr.
Frituregryde 9 ltr.. Frituregryde med kurv og låg. 60-200 gr., 9 ltr. gryde. 220V. Mål: D. 42,5. B. 27. H. 28,5 cm. Fremstår i original emballage. Varenr: 3550942 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:30:00 DKK 575
Kommode med 6 skuffer - Udstillingsmodel
Kommode med 6 skuffer - Udstillingsmodel. Kommode med 6 skuffer, udført i olie behandlet ege finér. Produceret i Danmark. Fremstår usamlet i original emballage. Str.: H. 149. B. 71. D. 46 cm. Emballage mål: 164x50x15 cm. Varenr: 3599652

DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:30:00 DKK 300
Værkstedsvogn med diverse dele værktøj
Værkstedsvogn med diverse dele værktøj. Værkstedvogn med diverse dele værktøj heriblandt træ/metal og murbor, hammer, rawplugs, diverse værktøjsredskaber bl.a. spidstang og papegøjetang, diverse skruetrækkere og bits, nedstyger, waterpas, hobbykniv, m.m. Stående på hjul. Udført i rødlakeret metal. H. 70 (sammenklappet) B. 52 D. 28 cm.... Varenr: 3622417

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:35:00 DKK 550
Kombisæt med 4 forskellige funktioner
Kombisæt med 4 forskellige funktioner . Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger medfølger. Max effekt 1,65kw ved ... Varenr: 3456217

DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:50:00 DKK 1.150
Powerbank oplader (50)
Powerbank oplader (50). Powerbank oplader. Ekstern oplader til mobiltelefon, kamera, MP3 afspillere m.m. Medfølgende USB stik samt tre stik der bl.a. kan benyttes til HTC, Sony, IPad, Ipd Samsung og Iphone 4. Ideel til festival. Består af flere forskellige farver. (50) Varenr: 3627504

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:55:00 DKK 700
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 200 x 150 cm.
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 200 x 150 cm. . Persisk Nain, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, lys bund med florale mønstre i blå nuancer. 200 x 150 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain ... Varenr: 3364979

DKK 6.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 19:58:00 DKK 5.000
Barstole (4)
Barstole (4). Barstole bestrukket med sort skai. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 2 x 63x45x35 cm. (4) Varenr: 3530303

DKK 1.300 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 20:00:00 DKK 450
Moderne design - Par loungechairs (2). Moderne design - Par loungechairs betrukket med blåt og grønligt farvet stof, sokkel af forkromet stål. L. 63. B. 67. H. 70 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Emballage mål: 2x 71x68x65 cm. (2) Varenr: 3571024

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 20:00:00 DKK 1.100
Georg Jensen, Golden Christmas Elektrisk Lyskæde
Georg Jensen, Golden Christmas Elektrisk Lyskæde. Georg Jensen. Golden Christmas Elektrisk Lyskæde bestående af 40 lys, fordelt i 10 æsker med transformer og lysenhed til lyseholder. Fremstår ubrugt i original emballage. (10) Varenr: 3643194

DKK 2.700 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 20:10:00 DKK 475
Tre pers. sofa med chaiselong
Tre pers. sofa med chaiselong. Tre pers. sofa med højrevendt chaiselong. Betrukket med sort okselæder på slidflader. Regulerbar armlæn. Fast skum i hynder. Ben af metal. Mål: 278x86/215 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 215x87x70 og 190x87x60 cm. Varenr: 3591198

DKK 7.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 20:22:00 DKK 750
Sofa med chaiselong - Model Time One
Sofa med chaiselong - Model Time One. Sofa med chaiselong - Model Time One. Venstre vendt. Betrukket med koksgrå slidstærk møbelstof. Regulerbar nakkestøtter. Sæder med koldskum. Ben af forkromet stål. 2 stk. pyntepuder medfølger. Bredde: 290 cm. Længde lounge: 175 cm. Siddehøjde: 42 cm. Fremstår i original emballage. Emballage ... Varenr: 3628617

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 20:31:00 DKK 1.600
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 346 x 244 cm.
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 346 x 244 cm.. Persisk Keshan, ægte håndknyttet tæppe vævet af 100 % uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, mørkerød bund, centralt med medaillon. 346 x 244 cm.Byen Kashan, er placeret midt i Persien, mellem Isfahan og Teheran. En by, der er gennem århundreder er kendt for sit ... Varenr: 3571666

DKK 9.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-11-2014 21:16:00 DKK 7.000
Samling julesnaps årgang 1981-2007 (27). 27 flasker julesnaps årgang 1981-2007. Fremstår i originale æsker. Flere æsker med slitage. (27) Varenr: 3634304 DKK 2.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 15:10:00 DKK 1.450
Line B, akryl på lærred, komposition
Line B, akryl på lærred, komposition. Figurkomposition af Line B, akryl på lærred. Sign. Line B. 100 x 195 cm. U.R. Varenr: 3632599 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 15:30:00 DKK 350
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt rhodineret guld, prydet med brillant på i alt ca. 1.84 ct, Farve: Cape (L), Klarhed: P3. Ringstr. 54. Varenr: 3638319

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 18:34:00 DKK 4.000
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt rhodineret guld, prydet med brillant på i alt ca. 0.98 ct, Farve: Cape (M), Klarhed: P3. Ringstr. 54. Varenr: 3641877

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 19:08:00 DKK 375
Lav skænk, elmetræ og ask
Lav skænk, elmetræ og ask. Lav skænk af fineret elmetræ, front med to skuffer, hvoraf en skuffe er turkis lakeret, ben af massivt ask.H. 53. L. 180 D. 41 cm. Varenr: 3533806

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 19:11:00 DKK 850
3 i 1 spillekonsol: Bordhockey, Fodbold og Pool
3 i 1 spillekonsol: Bordhockey, Fodbold og Pool. 3 i 1 spillebord udført af finér med bordhockey, fodbold og pool. H. 86 B. 85 L. 122 cm. Der medfølger 2 bolde til fodboldbordet, 2 bolde til bordhockey, bat samt 2 pucks og 1 triangel. 12 pool baller samt 2 køer, L. 92 cm. Arkivfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3605802

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 19:12:00 DKK 300
Dobbeltlåget smedejernsport
Dobbeltlåget smedejernsport. Dobbeltlåget smedejernsport. Porten består af to galvaniseret, sortmalet smedejernsporte på hjul, samt to tilhørende stolper. Totalmål: H. 165 B. 300 Stolper H. 200 cm. Der kan fremstå mindre afskaldninger. OBS. Køber står selv for håndtering ved udleveringen. Varenr: 3592113

DKK 3.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 19:40:00 DKK 800
Arne Jacobsen, 7'er stole, cognacfarvet anilin læder (6)
Arne Jacobsen, 7'er stole, cognacfarvet anilin læder (6). 7'er stole af Arne Jacobsen af formspændt krydsfinér, nybetrukket med cognacfarvet Provence Brandy skind, ben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Fremstår nybetrukket med ren anilin læder fra Arne Sørensen. Fremstår med naturlige mærker i overfladen. (6) Varenr: 3641049 DKK 18.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 19:40:00 DKK 11.000
Tre pers. sofa med chaiselong
Tre pers. sofa med chaiselong. Tre pers. sofa med chaiselong. Højre vendt. Beige regenereret læder. Ramme i metal, ben i plast. Str.: B. 315. D. 185 cm. Fremstår i original emballage. Emballage mål: 208x98x74 cm + 182x109x74 cm. Varenr: 3598354

DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 19:41:00 DKK 3.000
Tateishi Shoiji - Stole (6)
Tateishi Shoiji - Stole (6). Tateishi Shoiji - Seks stole af massiv valnød og bøg. Siddehøjde 44 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 100x79x55 cm. (6) Varenr: 3537837

DKK 8.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 19:42:00 DKK 6.000
Moderne design - Par loungechairs (2). Moderne design - Par loungechairs betrukket med sort og gråligt farvet stof, drejesokkel af forkromet stål. L. 67. B. 82. H. 42/58 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Emballage mål: 80x77x35 cm. (2) Varenr: 3571224

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 20:00:00 DKK 1.100
Dobbeltfjedrende Continental seng - 180x200 cm
Dobbeltfjedrende Continental seng - 180x200 cm. Continental dobbeltseng. Str. 180x200 cm. Bestående af: Nederst 2 box-madrasser med bonnell-fjedre, 150 pr. m2. Én stor Madras monteret med posefjedre. 90 mm fastmonteret top madras med 50 mm memory skum. Alt monteret med stræk betræk. Liggehøjde: 63 cm. Soft/medium ligge komfort. Ben i ... Varenr: 3458674

DKK 5.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 20:15:00 DKK 350
Henrik Pedersen. Spisebord. Model String
Henrik Pedersen. Spisebord. Model String . Henrik Pedersen. Model String. Spisebord med plade af sort linolium, stel af sort lakeret metal, to tillægsplader medfølger. Formgivet af Henrik Pedersen, 365-North. H. 75 L. 190-270 B. 90 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 14x129x45, 3x193x95, 5x92x45 og 5x173x11 cm. Varenr: 3575109

DKK 4.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 20:22:00 DKK 325
Par topmadrasser, memory skum - 90 x 200 cm
Par topmadrasser, memory skum - 90 x 200 cm. Par topmadrasser, memory skum - Str. pr. stk. 90 x 200 cm. 80 mm høj med indlæg af varmfølsom memory skum. Fremstår i original emballage. Str. pr. stk.: L. 95 cm. x Ø35 cm. Varenr: 3490628

DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 20:23:00 DKK 325
365 North, spisestole, model Acura, Farve: Dark grey (6)
365 North, spisestole, model Acura, Farve: Dark grey (6). 365 North, spisestole med skal af formspændt finér, betrukket med dark grey farvet møbelstof, stel af rustfrit stål. Model Acura. Formgivet af 365 North i 2010. Produceres af HOUE.com.Fremstår usamlet i original emballage. Emballage mål: 6 x 49x56x59 cm. Arkiv foto (6) Varenr: 3592304

DKK 6.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 20:40:00 DKK 875
Persisk Nain tæppe, uld på bomuld, 260 x 84 cm.
Persisk Nain tæppe, uld på bomuld, 260 x 84 cm. . Persisk Nain, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, 260 x 84 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en cremefarvet eller dybblå basisfarve... Varenr: 3486705

DKK 3.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 20:54:00 DKK 2.500
Indo Heriz tæppe, 244 x 295 cm.
Indo Heriz tæppe, 244 x 295 cm.. Indo Heriz tæppe, 244 x 295 cm. Varenr: 3561184

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 20:54:00 DKK 4.000
Fint knyttet signeret persisk Nain Akhavan tæppe med silke, 300 x 204 cm.
Fint knyttet signeret persisk Nain Akhavan tæppe med silke, 300 x 204 cm. . Signeret fintknyttet persisk Nain Akhavan , ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 300 x 204 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som ... Varenr: 3461441

DKK 21.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 21:14:00 DKK 16.500
Persisk Ardakan, 350 x 248 cm.
Persisk Ardakan, 350 x 248 cm.. Persisk Ardakan, ægte håndknyttet tæppe vævet af 100 % uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre i blålige nuancer, lys bund. 350 x 248 cm. Varenr: 3571656

DKK 11.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 21:29:00 DKK 8.400
Fintknyttet persisk Nain tæppe, knyttet med silke, 298 x 194 cm.
Fintknyttet persisk Nain tæppe, knyttet med silke, 298 x 194 cm. . Fintknyttet persisk Nain, ægte tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 298 x 194 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en ... Varenr: 3571652

DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-11-2014 21:35:00 DKK 12.000
Samling smykker, rav, ca. 85 gram (4)
Samling smykker, rav, ca. 85 gram (4). Samling smykker med perler af poleret rav, bestående af to kæder og to armbånd. Samlet vægt ca. 85 gram. (4) Varenr: 3638500

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 07:52:27 DKK 325
Dansk ravklump, ca. 90 gr., uforarbejdet.
Dansk ravklump, ca. 90 gr., uforarbejdet.. Dansk ravklump, ca. 90 gr., uforarbejdet. Varenr: 3638501 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 07:58:12 DKK 425
Samling uforarbejdet dansk rav, ca. 400 gram
Samling uforarbejdet dansk rav, ca. 400 gram. Samling uforarbejdet dansk rav, ca. 60 klumper på i alt ca. 400 gram. Varenr: 3638502

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 08:02:33 DKK 1.350
Dansk lampeproducent, væglamper, opal (4)
Dansk lampeproducent, væglamper, opal (4). Dansk lampeproducent, væglamper af messing, én væglampe med skærme af opalglas samt vægbeslag af træ. 1900-tallets midte. H. 16 L. 32 B. 16 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage og enkelte afslag på skærme. (4) Varenr: 3638687 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 10:48:00 DKK 325
Stouby. Tre- pers. sofa
Stouby. Tre- pers. sofa. Stouby. Tre- pers. sofa betrukket med lysebrunt skind, stel af bøgetræ. 1990'erne. L. 200 cm. Fremstår med brugsslitage, pletter og kraftigt falmet. Varenr: 3637988 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 11:06:00 DKK 300
Arne Norell. Tre-pers. sofa
Arne Norell. Tre-pers. sofa . Arne Norell. Tre-pers. sofa med stel af bøgetræ, sider med fransk rørflet, løse hynder betrukket med ternet bomuld. L. 209 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3638924 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 11:59:58 DKK 325
Håndtaske, sort skind med zebramønster
Håndtaske, sort skind med zebramønster. Håndtaske af sort skind, front med zebramønster på koskind, med 'doktortaske' lukning. H. 36 B. 56 D. 27 cm. Fremstår med brugsspor, lettere anløben på lås og spænder. Varenr: 3630604 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 12:07:21 DKK 325
H. J. Wegner. Briks / daybed
H. J. Wegner. Briks / daybed. H. J. Wegner. Briks / daybed fineret med bøgetræ, sæde og ryg betrukket med ternet uldstof. Fremstillet hos Getama, 1970/80'erne. L. 206 cm. Fremstår med brugsspor, små pletter. Varenr: 3639311 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 13:10:27 DKK 350
Moderne kelim tæppe, 200 x 300 cm.
Moderne kelim tæppe, 200 x 300 cm.. Moderne kelim tæppe, 200 x 300 cm. Varenr: 3639368

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 13:21:57 DKK 325
Et par manchetknapper af 14 kt guld
Et par manchetknapper af 14 kt guld. Et par manchetknapper af 14 kt. guld i form af klassisk knude. Stemplet BH. Samlet vægt 6,7 gram. Varenr: 3631662 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 13:45:00 DKK 375
Kgl, B&G, figurer m.m., porcelæn (17)
Kgl, B&G, figurer m.m., porcelæn (17). Kgl, Bing & Grøndahl, figurer og askebægre af porcelæn. H. 2 - 25 cm. (17) Varenr: 3619904 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 13:57:56 DKK 1.350
Ole Wanscher. Spisebord, mahogny
Ole Wanscher. Spisebord, mahogny. Ole Wanscher. Spisebord fineret med mahogny, rektangulær plade med udtræk, tre tillægsplader med sarg medfølger, tilspidsede ben. Fremstillet hos Cado, mrk. herfra. H. 71 B. 150-330 B. 105 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og ridser, små finerafslag ved samling, tillægsplader med store ... Varenr: 3637321 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 13:58:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Lænestol
Dansk møbelproducent. Lænestol. Dansk møbelproducent. Lænestol betrukket med brunt knapsyet skind, fempas drejefod af forkromet metal. 1960/70'erne. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 3635480 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 14:02:00 DKK 300
Sofabord, marmor/glas
Sofabord, marmor/glas. Sofabord med fod af sortbroget marmor, oval plade af glas. 2000'tallet. H. 41 B. 131 D. 100 cm. Fremstår med ridser på plade. Varenr: 3638302 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 14:02:00 DKK 300
Empire dragkiste, egetræ
Empire dragkiste, egetræ. Empire dragkiste af egetræ, front med fem skuffer, en skuffe med intarsia, tilspidsede ben. 1800-tallet. H. 106 B. 116 D. 57 cm. Fremstår med revne / reparation på et hjørne, brugsslitage og skjolder på top. Nøgle medfølger. Varenr: 3636827 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 14:04:00 DKK 300
Samling tysk musselmalet (ca. 500)
Samling tysk musselmalet (ca. 500). Samling tysk musselmalede kaffeservice af porcelæn, bestående af 192 kaffekopper, 180 undekopper samt 140 kagetallerkener. Dele med skår kan forekomme. (ca. 500) Varenr: 3631926 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 14:05:14 DKK 425
Nixon, oversize herrrearmbåndsur
Nixon, oversize herrrearmbåndsur. Nixon model 51 30. Oversize herrrearmbåndsur med kasse samt lænke af stål, drejbar lynette, sort urskive med arabertal og streginddeling. Monteret med original rem med foldespænde. Vandtæt til 300 m. Ø 50 mm ekskl. krone. Quartz urværk Medfølgende original kasse. Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3629889 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 14:24:07 DKK 400
Peter Opsvik. Ergonomisk stol, model Thatsit
Peter Opsvik. Ergonomisk stol, model Thatsit. Peter Opsvik. Ergonomisk stol af bejset bøgetræ, betrukket med uld. Fremstillet hos Stokke, model Thatsit. Fremstår med brugspor og falmet stof. Varenr: 3590408 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 14:24:10 DKK 300
Arkivmøbler / rulleborde (3)
Arkivmøbler / rulleborde (3). Arkivmøbler / rulleborde af plast og hvidmalet træ samt lakeret metal, afsluttet på hjul. 1970/80'erne. H. 50-52 B. 38 -76 cm. Fremstår med brugsslitage og gulnet. (3) Varenr: 3638539 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 14:26:00 DKK 300
IMC Manufactoria Langhorst, herrearmbåndsur
IMC Manufactoria Langhorst, herrearmbåndsur . IMC Manufactoria Langhorst. Herrearmbåndsur med kasse forgyldt stål, hvid urskive med arabertal, kronograf funktion samt datoangivelse. Monteret med original rem af sort præget læder. Vandtæt til 50 m. Quartz urværk. Ø 37 mm. ekskl. krone. Medfølgende original æske og garantibevis. Uret gik på ... Varenr: 3630497 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 14:29:16 DKK 300
Jugend vægur
Jugend vægur . Jugend vægur i kasse fineret med bejdset egetræ urskive dekoreret med onamenter og med arabertal, pendul med messing. Nøgle medfølger. Tyskland. 1900-tallets begyndelse. H. 90 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3635603 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-12-2014 14:32:00 DKK 375
<<  1 2 3 4 5 6 7 8  >>