Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Diana 34 luftgevær, kal. 4,5 mm.
Diana 34 luftgevær, kal. 4,5 mm.. Diana 34 luftgevær, kal. 4,5 mm. PL. 39 TL. 117 cm. Fremstår med brugsspor, overfladerust og med defekt sigtemiddel. Varenr: 3603925 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 16:56:00 DKK 325
Ideal Combi vinduesparti
Ideal Combi vinduesparti . Ideal Combi vinduesparti træ/alu, RAL 9010. H. 33,7 B. 218 cm. Fremstår ubrugt dog med håndteringsmærker Varenr: 3598472 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 17:18:00 DKK 375
De Lucchi & G. Fassina, par væglamper, aluminium, Model Tolomeo,
De Lucchi & G. Fassina, par væglamper, aluminium, Model Tolomeo,. De Lucchi & G. Fassina, par væglamper af aluminium, justerbar skærme. Model Tolomeo, fremstillet hos Artemide. H. 20 L. 27 cm. Fremstår med lettere slitage. (2) Varenr: 3603541 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 17:34:00 DKK 500
Par næstvedstager, messing, 1700/1800-tallet (2)
Par næstvedstager, messing, 1700/1800-tallet (2). Par næstvedstager af messing. 1700/1800-tallet. H. 14 cm. Fremstår med reparationer, skævhed samt buler. (2) Varenr: 3597967 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 17:44:00 DKK 300
Brouer møbelfabrik. Par skænke, palisander (2)
Brouer møbelfabrik. Par skænke, palisander (2). Brouer møbelfabrik. Par skænke fineret med palisander, senere ben af mørkbejdset træ. H. 81 B. 100 D. 50 cm. Fremstår med lettere slitage samt med nuanceforskelle på top. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel ... Varenr: 3548155 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 18:03:00 DKK 2.100
Møbelspot af messing. (60)
Møbelspot af messing. (60). Møbelspot af messing. 12v 20w. Til indbygning i skabe eller loft. Mærket F og ifølge oplysninger tilladt til indbygning i brandbart materiale. Lauritz.com indestår ikke for funktinaliteten. (60) Varenr: 3604212 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 18:19:00 DKK 300
Kgl. Musselmalede frokosttallerkener, porcelæn (6)
Kgl. Musselmalede frokosttallerkener, porcelæn (6). Kgl. Musselmalede frokosttallerkener af porcelæn, dessin nr. 572. 1.sortering. (6) Varenr: 3603542 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 18:34:00 DKK 1.150
Samling arkitektlamper samt væglamper (16)
Samling arkitektlamper samt væglamper (16). Samling arkitektlamper af flerefarvet lakeret metal og aluminium med montageholder samt væglamper af grønt og brunt lakeret metal. 1970/80'erne. Fremtår med brugsslitage og buler samt flere falmet. H. 21-91 cm. (16) Varenr: 3601935 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 18:39:00 DKK 325
Børge Mogensen & Grethe Meyer. Boligens byggeskabe. Tre bogreoler (3)
Børge Mogensen & Grethe Meyer. Boligens byggeskabe. Tre bogreoler (3). Børge Mogensen & Grethe Meyer. Boligens byggeskabe. Tre reoler af oregon pine og fiberplade sprøjtelakeret med grå dyrolit, front med justerbar hylder. Fremstillet hos C. Danel. H. 207, B. 102, D. 34 cm. Litteratur: Arne Karlsen & Anker Tiedemann: Dansk brugskunst s. 104, mobilia 1958, Frederik ... Varenr: 3600196 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 18:41:00 DKK 500
Arne Jacobsen. Standerlampe, model AJ gulv
Arne Jacobsen. Standerlampe, model AJ gulv. Arne Jacobsen. Standerlampe af hvidlakeret metal, med trykafbryder på ledning. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Louis Poulsen, model AJ gulv. H. 126 cm. Fremstår med små afskalninger. Varenr: 3603328 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 18:50:00 DKK 2.300
Dansk møbelproducent. Væghængt bogreol, palisander
Dansk møbelproducent. Væghængt bogreol, palisander. Dansk møbelproducent. Væghængt bogreol fineret med palisander, justerbar hylder fineret med ahorn, bagbeklædning med grønt laminat. 1950/60'erne. H. 69 L. 160 B. 27 cm. Fremstår med lettere brugsslitage. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er ... Varenr: 3554178 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 18:57:00 DKK 325
Bang & Olufesen, Beomic BM6 mikrofon
Bang & Olufesen, Beomic BM6 mikrofon. Bang & Olufesen, Beomic BM6 mikrofon i original kasse af palisander med B&O logo, produceret i 1961. H. 5 L. 29 B. 21 cm. Dimensions: 263 mm high, 27 mm diameter Hum sensitivity -146 dB Impedance 200 ohms Response 30-13000 c/s +/- 2,5 dB Sensitivity M position,85 dB below ... Varenr: 3558736 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:02:00 DKK 1.600
Samling bestik m.m., sølv (27)
Samling bestik m.m., sølv (27). Samling bestik, serveringsbestik, saltbøsse samt cigaretetuier m.m. af sølv, heriblandt rococo middagsske, empire middagsske m.m. Samlet vægt: ca. 590 gram. Fremstår med brugsspor, flere dele med graveringer. (27) Varenr: 3595149 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:05:00 DKK 575
Spisebord, hvidlakeret, elmetræ og ask
Spisebord, hvidlakeret, elmetræ og ask. Spisebord med rektangulær hvid lakeret bordplade med indlæg af fineret elmetræ, ben af massivt ask. H. 76. L. 180. B. 90 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3533779

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:11:00 DKK 350
Kinesiske armbånd, jade (3)
Kinesiske armbånd, jade (3). Kinesiske armbånd af lys og flaskegrøn jade. 1900-tallets begyndelse. Ø 7,5 - 8 cm. (3) Varenr: 3603588 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:15:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, litografisk plakat, 'Vær med i DUI'
Ubekendt kunstner, litografisk plakat, 'Vær med i DUI'. Vintage plakat. 'Vær med i DUI' af ubekendt kunstner, litografisk tryk. Trykt hos Permild & Rosengreen. Bladmål 69 x 50 cm. U.R. Fremstår med flænger, fugtpletter, knappenålshuller samt spor efter opklæbning på bagside. Varenr: 3571426 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:16:00 DKK 300
Kenneth Nielsen, akryl på lærred, 'Burning Fields'
Kenneth Nielsen, akryl på lærred, 'Burning Fields'. 'Burning Fields' af Kenneth Nielsen (f. 1973), akryl på lærred. Sign. og dateret Kenneth Nielsen 2013 bag på lærredet. 80 x 130 cm (85 x 135). Varenr: 3604205 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:17:00 DKK 300
SP-tools, Sykes-pickavant, opretterværktøj
SP-tools, Sykes-pickavant, opretterværktøj . SP-tools, Sykes-pickavant plade med opretterværktøj. 46 x 76 cm. Fremstår med slitage. Varenr: 3595086 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:18:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, spisestole, palisander (8)
Dansk møbelproducent, spisestole, palisander (8). Dansk møbelproducent, spisestole med stel af palisander, betrukket med lyst læder. 1960'erne. Fremstår med slitage på sæder og på enkelte kopstykker. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der ... Varenr: 3602551 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:19:00 DKK 1.800
Gino Sarfatti. Lysekrone , 30 lysarme
Gino Sarfatti. Lysekrone , 30 lysarme. Gino Sarfatti. Lysekrone af forkromet metal, monteret med 30 lysarme. Fremstillet hos Flos, model 2097/30. H. 72 Ø 88 cm. Fremstår med en manglende skrue til at fastholde montage med pære samt mindre brugsspor. Varenr: 3599731 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:19:34 DKK 825
Persisk Hussainabad løber, 100 x 960 cm
Persisk Hussainabad løber, 100 x 960 cm. Persisk Hussainabad løber, uld på grundvæv af bomuld. 100 x 960 cm Fremstår med farveudtræk efter vandskade. Varenr: 3598874 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:25:00 DKK 300
Arne Jacobsen. Myren. Stabelstole (4)
Arne Jacobsen. Myren. Stabelstole (4). Arne Jacobsen. Myren. Stabelstole af sortlakeret formspændt krydsfinér, monteret med stel af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3100. Fremstår med senere bemaling, en med et løst ben, ridser og mindre afskalninger og enkelte manglende sko. (4) Varenr: 3600568 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:27:51 DKK 975
Dansk møbelproducent. Par væghængte sengeborde, palisander (2)
Dansk møbelproducent. Par væghængte sengeborde, palisander (2). Dansk møbelproducent. Par væghængte sengeborde fineret med palisander, svungen front med hylde. 1960'erne. H. 12 B. 38 D. 18 cm. (2) Varenr: 3478168 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:28:00 DKK 350
Poul Henningsen, PH5-pendel samt søværnspendel (2)
Poul Henningsen, PH5-pendel samt søværnspendel (2). Poul Henningsen, PH5-pendel af lillalakeret metal, fremstillet hos Louis Poulsen samt søværnspendel af forkromet metal. Ø 27 - 50 cm. Fremstår med lettere slitage, gulnet og med smuds. (2) Varenr: 3590907 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:30:00 DKK 350
Ideal Combi vinduesparti, rødt/hvidt
Ideal Combi vinduesparti, rødt/hvidt. Ideal Combi vinduesparti af rødt og hvidlakeret træ indvendig, alle vinduer kan åbnes. H. 69, 5 L. 335 cm. Fremstår ubrugt dog med håndteringsmærker og skrammer. Varenr: 3598475 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:32:09 DKK 475
H. J. Wegner. Briks / daybed, bøgetræ
H. J. Wegner. Briks / daybed, bøgetræ. H. J. Wegner. Briks / daybed fineret med bøgetræ, sæde og ryg betrukket med uoriginalt mønstret stof. Fremstillet hos Getama, 1970/80'erne. L. 190 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3599839 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:35:00 DKK 325
Rolf Hesland. Magasinholder samt minibar (2)
Rolf Hesland. Magasinholder samt minibar (2) . Rolf Hesland. Magasinholder samt minibar fineret med palisander, to med to låger, herunder løs indsats, afsluttet på hjul af forkromet metal. Fremstillet hos Bruksbo. 1960'erne. H. 45 B. 35 D. 35 cm. Fremstår med lettere slitage. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU ... Varenr: 3542156 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:35:00 DKK 700
Bachs møbelfabrik, indskudsborde, palisander
Bachs møbelfabrik, indskudsborde, palisander . Bachs møbelfabrik. Indskudsborde fineret med palisander monteret med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 51 B. 58 D. 37 cm. Fremstår med enkelte skjolder. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal... Varenr: 3478054 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:37:00 DKK 650
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ. Dansk møbelproducent. Skænk finere teaktræ, front med to låger, bag hvilke glashylder bag hvilke spejlfelt, udtræksbakker og hylder, senere monteret uoriginale stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 92 L. 194 B. 38 cm. Fremstår med lettere brugsslitage. Varenr: 3600236 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:41:00 DKK 750
Disney. Carl Barks, serigrafi, 'I may have to spend some of this stuff' (cd)
Disney. Carl Barks, serigrafi, 'I may have to spend some of this stuff' (cd) . 'I may have to spend some of this stuff' af Carl Barks (1901 - 2000), serigrafi 457/500. Sign. Carl Barks. Bladmål 48 x 56 cm. Certifikat medfølger Varenr: 3604116 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:42:00 DKK 575
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse spisebord, hvid laminat
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse spisebord, hvid laminat. Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse spisebord Superellipse spisebord, Piet Hein & Bruno Mathsson, med plade af hvid laminat, kantlist af børstet aluminium, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1981. H. 70 L. 150 B. 100 cm. Fremstår med brugsspor og ridser på kanlist. Varenr: 3599872 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:43:00 DKK 900
Carl Thore. Pendel
Carl Thore. Pendel . Carl Thore. Pendel af kobberbelagt aluminium. Fremstillet hos Fog og Mørup. H. 32 Ø 40 cm. Fremstår med enkelte ridser og skrammer. Varenr: 3601325 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:48:00 DKK 625
Dansk møbelproducent, spisestole, palisander (6)
Dansk møbelproducent, spisestole, palisander (6). Dansk møbelproducent, spisestole af palisander, betrukket med sort skai. 1960'erne. Fremstår med enkelte brugsspor og en stol med malingstænk. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges ... Varenr: 3561378 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:50:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, palisander
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, palisander. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fineret med palisander, front med tre skuffer, bagside med rum og nedfældig klap. 1960'erne. H. 72 L. 140 B. 82 cm. Fremstår med buet plade og kraftige ridser på plade. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. ... Varenr: 3552220 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:53:00 DKK 350
Samling damearmbåndsure (4)
Samling damearmbåndsure (4) . Samling damearmbåndsure bestående af: Milus, Michel Herbelin, Pierre Rucci og Dugena. Pierre Rucci med kasse af forgyldt stål, mønstret urskive med streginddeling samt tre visere. Monteret med rem af sort præget læder. Quartz urværk. Ø 23 mm. ekskl. krone. Rem fremstår med slitage og limrester. ... Varenr: 3572426 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:54:00 DKK 300
To-pers. sofa, alcantara
To-pers. sofa, alcantara. To-pers. sofa betrukket med alcantara, løse sæde hynder, sortlakeret ben. 2000-tallet. L: 146 cm. Fremstår med mindre brugsspor og sorte strege på ryg. Varenr: 3584486 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:55:00 DKK 300
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, model EA-217
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, model EA-217. Charles Eames. Soft Pad kontorstol betrukket med original sort læder, femfasfod og armlæn i poleret aluminium, højdejustérbar med vippefunktion. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Vitra, model EA-217. Fremstår med enkelte små brugsspor. Varenr: 3588488 DKK 13.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:00:00 DKK 9.000
Peter J. Lassen / Montana . To væghængte skabsmoduler, kirsebærtræ (2)
Peter J. Lassen / Montana . To væghængte skabsmoduler, kirsebærtræ (2). Peter J. Lassen. To væghængte skabsmoduler fineret med kirsebærtræ, front med seks låger og to hylder, vægbeslag medfølger. Fremstillet hos Montana. H. 70 B. 47-70 D. 47 cm. Fremstår med minimal brugsspor. (2) Varenr: 3600194 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:00:00 DKK 1.950
Lyngby / Danild, Harlekin spisestel, porcelæn (52)
Lyngby / Danild, Harlekin spisestel, porcelæn (52). Lyngby / Danild, Harlekin spisestel af porcelæn, bestående af ni frokosttallerkener, syv dybe frokosttallerkener, syv kagetallerkener, syv kaffekopper, otte underkopper, kaffekande, flødekande / smørnæb, skål, tre fade, tre salt/peber, tre æggebægre, sennepsglas samt smørskjulder. Smørskjuler ... Varenr: 3597911 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:00:00 DKK 1.000
24 fl. diverse italiensk vin (24)
24 fl. diverse italiensk vin (24). 24 fl. diverse italiensk vin: 12 fl. Valpolicella Classico Superiore La Fabriseria 2006. I originale kartoner(Oc) 12 fl. Barolo Cordone Terredavino 2006. I originale kartoner(Oc) Varenr: 3601468 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:00:00 DKK 950
Aage Hundevad. Reolsystem, palisander (5)
Aage Hundevad. Reolsystem, palisander (5). Aage Hundevad. Reolsystem fineret med palisander, front med hylder, fire skuffer samt låge, bag hvilken hylder. 1960'erne. Fremstillet hos Hundevad & Co. H. 195 B. 280 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor og nuanceforskel. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. ... Varenr: 3542133 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:01:00 DKK 300
18 fl. Brunello di Montalcino 2001 (18)
18 fl. Brunello di Montalcino 2001 (18). 18 fl. Brunello di Montalcino Cantina di Montalcino 2001. I originale kartoner(Oc). Decanter Award og 5 stjerner. Varenr: 3601406 DKK 3.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:03:00 DKK 1.200
Studio flash, FalconEyes SS-110F samt stativer og paraplyer. (6)
Studio flash, FalconEyes SS-110F samt stativer og paraplyer. (6). 2 styk FalconEyes SS-110F Studio flash, flashhoveder. 2 styk Manfrotto stativer samt 2 gennemlysningsparaplyer. Heraf en lukket med indvendig reflektor. Begge Ø 65cm. Strømkabler og et sync-kabel medfølger. Fremstår med let slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3604569 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:04:00 DKK 350
Maria Berntsen for Georg Jensen, samling bestik, stål (60)
Maria Berntsen for Georg Jensen, samling bestik, stål (60). Maria Berntsen for Georg Jensen, samling bestik af stål, bestående af 12 middagsknive, 12 middagsskeer, 12 teskeer, 12 middagsgafler samt 12 kagegafler. Fremstår med lette brugsspor. NB. Ændret tekst. (60) Varenr: 3602274 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:04:00 DKK 1.950
18 fl. diverse spansk vin (18)
18 fl. diverse spansk vin (18). 18 fl. diverse spansk vin: 12 fl. Colleccion Privada Bodegas Peñafiel Ribera del Duero 2003. 6 fl. Les Mines Priorat 2005. I originale kartoner(Oc) Varenr: 3595110 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:06:00 DKK 800
12 fl. Louis Jadot Pommard 1. Cru Grands Epenots 2003 (12)
12 fl. Louis Jadot Pommard 1. Cru Grands Epenots 2003 (12). 12 fl. Louis Jadot Pommard 1. Cru Grands Epenots 2003. I originale kartoner(Oc) Varenr: 3601449 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:09:00 DKK 1.700
12 fl. Louis Jadot Beaune Les Boucherottes 1. Cru 2006 (12)
12 fl. Louis Jadot Beaune Les Boucherottes 1. Cru 2006 (12). 12 fl. Louis Jadot Beaune Les Boucherottes 1. Cru 2006. I original trækasse(Owc) Varenr: 3601458 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:12:00 DKK 1.550
Fuldskæftet Krico jagtriffel, Kal. 6,5 x 55
Fuldskæftet Krico jagtriffel, Kal. 6,5 x 55. Fuldskæftet Krico jagtriffel, Kal. 6,5 x 55. 3 skuds magasin. Monteret med tysk variabel kikkert 1,5-6 x 40 i Weaver montage. Serienr. 185625. Pibe L. 51 cm. Total L. 105 cm. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 3603923 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:12:00 DKK 2.200
12 fl. Louis Jadot Beaune Greves 1. Cru 2006 (12)
12 fl. Louis Jadot Beaune Greves 1. Cru 2006 (12). 12 fl. Louis Jadot Beaune Greves 1. Cru 2006. I original trækasse(Owc) Varenr: 3601455 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:15:00 DKK 1.550
Kgl. vase af porcelæn, dessin nr. 8569, Hetsch-model
Kgl. vase af porcelæn, dessin nr. 8569, Hetsch-model. Kgl. vase af porcelæn, dekoreret i guld og farver med blomster, Hetsch-model. Dessin nr. 627/8569. 1. sortering. H. 27 cm. Varenr: 3595231 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:16:00 DKK 550
Dansk møbelproducent, spisebord, palisander, 1960'erne
Dansk møbelproducent, spisebord, palisander, 1960'erne. Dansk møbelproducent, spisebord fineret med palisander, plade med udtræk, to tillægsplader samt udtræksplade beklædt med formica. 1960'erne. H. 72 L. 170 B. 85 cm.Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for ... Varenr: 3561373 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:16:00 DKK 375
12 fl. diverse Churchill portvin (12)
12 fl. diverse Churchill portvin (12). 12 fl. diverse Churchill portvin: 6 fl. Churchill Vintage Port 2000. I original trækasse(Owc) 6 ½-fl. (37,5 cl.) Churchill Vintage Port 2005. Varenr: 3601437 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:18:00 DKK 1.450
18 fl. diverse amerikansk vin (18)
18 fl. diverse amerikansk vin (18). 18 fl. diverse amerikansk vin: 12 fl. Spring Valley Vineyards Frederick 2005. I originale kartoner(Oc) 6 fl. Omaggio Seghesio Family Vineyards Sonoma County 2002. I original trækasse(Owc) Varenr: 3601382 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:21:00 DKK 1.500
Samling Märklin HO, modeltog
Samling Märklin HO, modeltog. Samling Märklin HO modeltog bestående af fire lokomotiver, syv vogne, sporsæt, fjernstyret svingkran 7051, startpakke, Delta 2915, Tenderlokomotiv med decoder 3087 samt litteratur m.m., flere dele i original emballage. Fremstår med lettere slitage, fejl og mangler kan forekomme. Varenr: 3595092 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:22:00 DKK 1.150
12 fl. Stags Leap Artemis 2006 (12)
12 fl. Stags Leap Artemis 2006 (12). 12 fl. Stags Leap Artemis 2006. I original karton(Oc) Varenr: 3601333 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:24:00 DKK 1.750
Indo silke Quum 185 x 120 cm
Indo silke Quum 185 x 120 cm. Indo Quum, helsilke på grundvæv af bomuld. 185 x 120 cm. Fremstår med farveudtræk efter vandskade. Varenr: 3598877 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:24:00 DKK 300
12 fl. diverse årgange Mitolo Savitar (12)
12 fl. diverse årgange Mitolo Savitar (12). 12 fl. diverse årgange Mitolo Savitar: 6 fl. 2005. 96p Robert Parker 6 fl. 2006. 94+p Robert Parker I originale kartoner(Oc) Varenr: 3601385 DKK 2.700 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:27:00 DKK 1.050
14 fl. diverse australsk vin fra Ben Glaetzer 2006 (14)
14 fl. diverse australsk vin fra Ben Glaetzer 2006 (14). 14 fl. diverse australsk vin fra Ben Glaetzer 2006: 6 fl. Mitolo Reiver 2006. 94p Robert Parker 6 fl. Mitolo GAM 2006. 95p Robert Parker 2 fl. Amon-Ra 2006. 94p Robert Parker Varenr: 3601442 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:30:00 DKK 1.800
Omann Jun. Fritstående skrivebord, palisander
Omann Jun. Fritstående skrivebord, palisander. Omann Jun. Fritstående skrivebord fineret med palisander, front med seks skuffer, bagside med to hylder samt én nedfældig klap. Nøgler medfølger. H. 72 L. 156 B. 80 cm. Fremstår med lettere brugsslitage og nuanceforskel. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU ... Varenr: 3542149 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:30:00 DKK 750
ideal combi. Terassedør af hvidlakeret /grålakeret træ/alu
ideal combi. Terassedør af hvidlakeret /grålakeret træ/alu. idealcombi. Terassedør af hvidlakeret træ og lakeret aluminium, bundstyk af massivt mahogny. H. 230 B. 95,7 cm. Ubrugt dog med håndteringsmærker og mindre ridser samt monteringshuller på karme. Varenr: 3596566 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:31:24 DKK 375
14 fl. diverse australsk vin fra Ben Glaetzer 2007(14)
14 fl. diverse australsk vin fra Ben Glaetzer 2007(14). 14 fl. diverse australsk vin fra Ben Glaetzer 2007: 6 fl. Mitolo Reiver 2007. 6 fl. Mitolo GAM 2007 2 fl. Amon Ra 2007 Varenr: 3601434 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:33:00 DKK 1.600
Bo Bonfils for Georg Jensen, samling bestik, stål (92)
Bo Bonfils for Georg Jensen, samling bestik, stål (92). Bo Bonfils for Georg Jensen, samling bestik af stål, bestående af 37 middagsknive, 22 middagsgafler samt 33 kagegafler. Fremstår med lette brugsspor. (92) Varenr: 3602275 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:45:00 DKK 1.950
Dansk perkussionspistol, C. V. Kyhl
Dansk perkussionspistol, C. V. Kyhl . Dansk perkussionspistol med håndbøjle, sideblik og montering af messing. Oktogonal pibe, stemplet C. V. Kyhl samt "2", låseblik graveret med stiliseret bladværk og tordensky. Ant. C. V. Kyhl 1762-1827, dog er piben stemplet med enkelt "V" fremfor "W". Pistolen er antagligvis den den ene af et ... Varenr: 3601202 DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:51:00 DKK 7.400
Pertti Metsälampi for Ittala, fad, sort og klart glas
Pertti Metsälampi for Ittala, fad, sort og klart glas. Pertti Metsälampi for Ittala, fad af sort og klart glas, signeret og mærket 2/1987. Ø 40 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3605239 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 10:17:48 DKK 350
Engelske windsorstole (6)
Engelske windsorstole (6). Engelske windsorstole af massivt elmetræ, best. af to armstole og fire stole. 1900-tallets første halvdel. Fremstår med brugsspor/patina. Se vare nr. 3578661. (6) Varenr: 3605308 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 10:42:40 DKK 550
Orientalsk tæppe. 255 x 155 cm.
Orientalsk tæppe. 255 x 155 cm.. Orientalsk tæppe. 255 x 155 cm. Fremstår med slitage på frynser, hundelugt og hundehår. Varenr: 3599199 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 11:16:06 DKK 325
Barbara Bui, skuldertaske lammeskind
Barbara Bui, skuldertaske lammeskind. Barbara Bui, skuldertaske udført af lammeskind, kernelæder og imiteret slangeskind, interiør med større rum, mobillomme samt lynlåslomme, front med to lommer og sidelommer, dustbag medfølger. H. 30 L. 34 D. 10 cm. Fremstår ubrugt. Varenr: 3605678 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 12:40:19 DKK 400
Dansk møbelproducent. Øreklapstol, brunt skind
Dansk møbelproducent. Øreklapstol, brunt skind. Dansk møbelproducent. Øreklapstol betrukket brunt skind, ben af bejdset bøgetræ. 1980'erne. Fremstår med smuds og brugsslitage. Varenr: 3605782 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 13:08:10 DKK 300
Nanna Ditzel, Tobago cafeborde, asketræ (2)
Nanna Ditzel, Tobago cafeborde, asketræ (2). Nanna Ditzel, Tobago cafeborde fineret med asketræ, cirkulær plade, stel af forkromet metal. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 8002. H.73 Ø 75 cm. Fremstår med lettere brugsslitage.(2) Varenr: 3605788 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 13:11:13 DKK 325
Pendel, opalglas
Pendel, opalglas. Pendel med stel af jern, skærm af opalglas, behængt med prismer. 1900-tallet. Ø 44 cm. Fremstår med lettere slitage og små afslag. Varenr: 3589406 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 13:52:00 DKK 300
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Spisestole (4)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Spisestole (4). Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Spisestole med stel af formbøjet bøgetræ, sæde og ryg betrukket med sort stof. Fremstillet hos Magnus Olesen, Durup. Fremstår med limninger på kopstykker og stof på sæder med reparationer i form af klips. (4) Varenr: 3606031 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 14:34:37 DKK 300
Inge-Lise Ravn, olie på lærred, 'Ham jeg elsker'
Inge-Lise Ravn, olie på lærred, 'Ham jeg elsker'. 'Ham jeg elsker' af Inge-Lise Ravn (f. 1943), olie på lærred. Sign. og dateret Inge-Lise Ravn 85 bag på lærredet. 75 x 87 cm (77 x 89). Varenr: 3603194 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 14:44:14 DKK 325
Hoaf weedmaster. Ukrudtsbrænder / gasbrænder
Hoaf weedmaster. Ukrudtsbrænder / gasbrænder . Hoaf weedmaster. Ukrudtsbrænder / gasbrænder. L. 150 B. 56 cm. Fremstår med brugsslitage og lettere rusten. Varenr: 3602907 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 14:46:27 DKK 675
Div. ældre skønlitteratur m.m.  (20)
Div. ældre skønlitteratur m.m. (20). Div. ældre litteratur, heriblandt Holbergs Comoedier 1-3, Gyldendal 1930, Herman Bang Fortællinger, 1920, L de Thurah, Bornholm & Christiansø, 1968, B.S. Ingemann Historiske romaner 4 bd. 1912, H.C. Andersen Eventyr og historier, 1930. (20) Varenr: 3587509 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 14:48:00 DKK 300
Ideal Combi vinduesparti træ/alu
Ideal Combi vinduesparti træ/alu. Ideal Combi vinduesparti af hvidlakeret træ, front med grålakeret aluminium. H. 19,5-154,5 L. 351,5 cm. Fremstår ubrugt dog med håndteringsmærker og mindre ridser. Varenr: 3598469

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 14:51:00 DKK 325
Ulferts, Tibro. Reolsystem, teaktræ (6)
Ulferts, Tibro. Reolsystem, teaktræ (6). Ulferts, Tibro. Reolsystem fineret med teaktræ, front med hylder, fire låger bag hvilke hylder og to skuffer. 1970'erne. H. 72-174 B. 300 D. 52 cm. Fremstår med brugsspor og mindre skrammer. (6) Varenr: 3601713 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 14:52:00 DKK 325
Orientalsk tæppe 242 x 176
Orientalsk tæppe 242 x 176. Orientalsk tæppe. 242 x 176 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 3601736 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 14:53:05 DKK 300
Hindsgaul mannequiner (2)
Hindsgaul mannequiner (2) . To hindsgaul mannequindukker, damer. H. 178 cm. Fremstår med mindre skrammer. (2) Varenr: 3599442 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 14:59:08 DKK 475
Frans Frandsen, olie på plade, parti fra Venedig (cd)
Frans Frandsen, olie på plade, parti fra Venedig (cd). Parti fra Venedig af Frans Frandsen (1885-1979), olie på plade. Usign. 34 x 26 cm (43 x 35) Varenr: 3603893 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:01:30 DKK 300
Ipsens enke og Bjørn Wiinblad, fade, vase samt platter (22)
Ipsens enke og Bjørn Wiinblad, fade, vase samt platter (22). Ipsens enke fade og vase af glaseret lertøj samt Bjørn Wiinblad platter af fajance. H. 2 - 15 cm. (22) Varenr: 3596215 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:04:00 DKK 550
Morten Starkoff, akvarel, tusch, bly, 'Lovers be free'
Morten Starkoff, akvarel, tusch, bly, 'Lovers be free'. 'Lovers be free' af Morten Starkoff, akvarel, tusch og bly på papir. Sign. og dateret Morten Starkoff 2014. 29 x 23 cm (32 x 26). Varenr: 3604337 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:05:44 DKK 300
Hans J. Wegner. Højrygget lænestol
Hans J. Wegner. Højrygget lænestol. Hans J. Wegner 1914-2007. Højrygget lænestol af egetræ, originale hynder betrukket med grønt uld. Fremstillet hos Getama, model GE-375. Fremstår falmet. Varenr: 3599940 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:07:00 DKK 825
Kjeld Ulrich, offset / litografi, kompositioner (cd 2)
Kjeld Ulrich, offset / litografi, kompositioner (cd 2). Kompositioner af Kjeld Ulrich (f. 1942), offset/litografi, H.C. Begge sign. Rammemål 51 x 71 cm. Fremstår med skjolder/fugtpletter. (2) Varenr: 3604876 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:08:55 DKK 300
Märklin HO, modeltog m.m.
Märklin HO, modeltog m.m.. Märklin HO modeltog, bestående af tre lokomotiver og 25 vogne, skinner, huse m.m., flere dele i original emballage. Fremstår med brugsspor, fejl og mangler kan forekomme. Varenr: 3605795 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:11:00 DKK 575
Ubekendt kunstner, litografi, komposition (cd)
Ubekendt kunstner, litografi, komposition (cd). Komposition af ubekendt kunstner, litografi 34/95. Sign. 32 x 49 (52 x 67). Varenr: 3604878 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:12:03 DKK 300
Steen Bille, olie på lærred, marine (cd)
Steen Bille, olie på lærred, marine (cd) . Marine med København i baggrunden af Steen Bille (1890-1953), olie på lærred. Sign. St. Bille. 67 x 97 cm (79 x 109). Varenr: 3605618 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:20:04 DKK 325
Karel Appel, litografi, komposition (cd)
Karel Appel, litografi, komposition (cd). Komposition af Karel Appel (1921-2006), litografi H.C. X/XV. Sign. Appel. 55 x 75 cm (85 x 100) Varenr: 3601643 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:21:45 DKK 975
Axel P. Jensen, olie på lærred, parti fra Blokhus (cd)
Axel P. Jensen, olie på lærred, parti fra Blokhus (cd). Parti fra Blokhus af Axel P. Jensen (1885-1972), olie på lærred. Sign. Axel P.J. 65 x 92 cm (74 x 101) Varenr: 3603922 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:23:01 DKK 325
Kgl. og B&G, figurer og vaser, porcelæn (12)
Kgl. og B&G, figurer og vaser, porcelæn (12). Kgl. og Bing & Grøndahl, figurer og vaser af porcelæn. Dreng samt isbjørn 2. sortering. H. 4 - 25 cm. (12) Varenr: 3596212 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:26:00 DKK 375
Alvar Aalto. Bænk, Artek
Alvar Aalto. Bænk, Artek. Alvar Aalto. Bænk af massivt birketræ med formspændte ben og tremmesæde. H. 44. L. 72. B 40 cm. Fremstillet hos Artek i Finland, model 153B. Fremstår med enkelte brugsspor. Varenr: 3602720 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:26:42 DKK 425
Dansk møbelproducent. Lænestol, grønt velour
Dansk møbelproducent. Lænestol, grønt velour. Dansk møbelproducent. Lænestol betrukket med grønt velour, ben af bejdset bøgetræ. 1940'erne. Fremstår med flere løse keder og ledløs. Varenr: 3602718 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:28:24 DKK 300
Dansk møbelproducent. Sybord, egetræ
Dansk møbelproducent. Sybord, egetræ. Dansk møbelproducent. Sybord fineret med egetræ, front med to skuffer, heraf en med holder til tråd og små rum, skråtstillede ben afskuttet på hjul. 1970'erne. H. 61 B. 65 D. 42 cm. Fremstår med brugsslitage og nuanceforskel på top. Varenr: 3602745 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:33:51 DKK 300
Grukeddel samt spande, kobber (5)
Grukeddel samt spande, kobber (5). Grukeddel samt spande af kobber. 1900-tallet. H. 19-32 Ø 18-50 cm. Fremstår med brugsslitage. (5) Varenr: 3602738 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:36:09 DKK 375
Akustiske guitarer (4)
Akustiske guitarer (4) . Akustiske guitarer af flere træsorter. Fremstår med to manglende strenge, en med flere finerskader, resten med letter brugsspor. (4) Varenr: 3602746 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:39:10 DKK 300
Thomas Dam, Trolderi trolde (3)
Thomas Dam, Trolderi trolde (3). Thomas Dam, Trolderi trolde, bestående af Lille Skid, Gimpe og Humpe, i original emballage. H. 10 - 23 cm. (3) Varenr: 3590025 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:51:00 DKK 300
Emil Hørbov, div. tekniker, landskab m.m. (cd 3)
Emil Hørbov, div. tekniker, landskab m.m. (cd 3). Landskabspartier og portræt af Emil Hørbov (1915 -1990), akvarel og tusch. Alle sign. Rammemål 40 x 47 - 45 x 49 cm. (3) Varenr: 3598174 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:53:00 DKK 300
Spejl i guldramme
Spejl i guldramme. Ovalt spejl i guldbronzeret ramme. 1900-tallets sidste halvdel. 70 x 56 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. Varenr: 3598928 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 16:08:00 DKK 300
Børge Mogensen. Armstole samt Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Spisebord (7)
Børge Mogensen. Armstole samt Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Spisebord (7). Børge Mogensen. Armstole med stel af egetræ, sæde og ryg betrukket med blåt uld. Fremstillet hos C. M Madsens fabrikker. Samt Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Spisebord af bøgetræ, plade med gråt laminat. Fremstillet hos Magnus Olesen. H. 72 B. 80 D. 80 cm. Fremstår med kraftig slitage, smuds og ... Varenr: 3601154 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 16:08:00 DKK 300
Kinesisk spejl med udskæringer
Kinesisk spejl med udskæringer. Kinesisk spejl i ramme af guldbronzeret og bemalet træ, dekoreret med udskæringer. 85 x 71 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. Varenr: 3598925 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 16:09:00 DKK 300
Hurup møbelfabrik, par lænestole (2)
Hurup møbelfabrik, par lænestole (2). Hurup møbelfabrik, par lænestole med fod af metal, betrukket med sort skind. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3600821 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 16:09:00 DKK 1.100
<<  1 2 3 4 5 6 7  >>