Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sofabord, bjørn, patineret messing
Sofabord, bjørn, patineret messing. Sofabord med base af af patineret messing i form af bjørn, plade af glas. H. 54 L. 140 B. 80 cm. Varenr: 3590625 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 16:25:00 DKK 775
Hårpynt
Hårpynt. Hårpynt bestående af klemmer, næb, elastikker m.m. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3436304

DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 16:25:00 DKK 300
Smaragd- og brillantring
Smaragd- og brillantring. Brillant- og smaragdring af 9 kt guld prydet med 36 brillanter på i alt ca. 0,5 ct. Farve: Wesselton-Top crystal (H-I). Klarhed: P1-P3.Samt oval, facetslebet smaragd 7,5x5,5 mm. Ringstr.: 55 Ø. 18 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær... Varenr: 3513830

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 16:28:00 DKK 1.900
Dansk møbelproducent. Rundt spisebord, teak
Dansk møbelproducent. Rundt spisebord, teak. Dansk møbelproducent. Rundt spisebord fineret med teaktræ, plade med udtræk, to tillægsplader medfølger. 1960'erne. H. 72 Ø 121 L. 221 cm. Fremstår med enkelte ridser samt med lille reparation ved samling. Varenr: 3589587 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 16:29:00 DKK 900
Nanna Ditzel, Tobago cafeborde, asketræ (2)
Nanna Ditzel, Tobago cafeborde, asketræ (2). Nanna Ditzel, Tobago cafeborde fineret med asketræ, cirkulær plade, stel af forkromet metal. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 8002. H.73 Ø 75 cm. Fremstår med lettere brugsslitage.(2) Varenr: 3590995 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 16:29:00 DKK 400
Kinesisk skab
Kinesisk skab . Kinesisk skab af lakeret træ, front med to låger med sjeneflet bag hvilke hylde. 1900-tallets sidste halvdel. H. 120 B. 91 D. 52 cm. Flere mærke og ridser og revne på bagbeklædning. Varenr: 3589729 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 16:34:00 DKK 325
Søjleboremaskine
Søjleboremaskine . Søjleboremaskine af metal. H. 60 B. 24 D. 42 cm. Fremstår med brugsslitage og rust. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3589890 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 16:45:00 DKK 425
H. J. Wegner. Briks / daybed, egetræ/bøgetræ
H. J. Wegner. Briks / daybed, egetræ/bøgetræ. H. J. Wegner. Briks / daybed fineret med bøgetræ, vanger af egetræ, sæde og ryg betrukket med uldstof. Fremstillet hos Getama, 1970/80'erne. L. 206 cm. Fremstår med brugsslitage, hul og skjolder på stof. Varenr: 3589926 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 16:45:00 DKK 325
Strandflag stænger og fødder til reklame Beachflag
Strandflag stænger og fødder til reklame Beachflag. Strandflag stænger og fødder til reklame Beachflag. Varenr: 3589777 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 16:50:00 DKK 300
Johnson 9,9 HK Sea-Horse påhængsmotor
Johnson 9,9 HK Sea-Horse påhængsmotor. Johnson 9,9 HK Sea-Horse påhængsmotor. L. 95 cm. Fremstår med brugsslitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3591650 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 16:59:00 DKK 1.650
Dansk møbelproducent. To og tre- pers. sofa (2)
Dansk møbelproducent. To og tre- pers. sofa (2). Dansk møbelproducent. To og tre- pers. sofa med tremmestel af bejset bøgetræ betrukket med brunt skind, betrukket med brunt skind. 1990/2000-tallet. L. 142-205 cm. Fremstår med enkelte mærker på skind og lettere slitage på stel. (2) Varenr: 3589734 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 17:22:00 DKK 700
Vedhæng af 9 kt guld, diamanter
Vedhæng af 9 kt guld, diamanter . Vedhæng af 9 kt guld forestillende engel, prydet med diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I-J) Klarhed: P2- P3 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3577928

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 17:29:00 DKK 1.000
Safir og diamant ring
Safir og diamant ring . Safir og diamant ring. Udført i 9 kt guld og prydet med 8 safirer i alt ca. 1.76 ct samt 9 diamanter på i alt .ca 0.09 ct, Farve: Wesselton - Crystal (H-J), Klarhed: P3. Ringstr ca. Ø 17,50 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer... Varenr: 3411581

DKK 2.700 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 17:29:00 DKK 1.500
Ring af sterlingsølv med diamanter
Ring af sterlingsølv med diamanter. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med to små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt tre Cubic zirkoniaer. Ring størrelse 54.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3286619

DKK 1.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 17:38:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Spisestole, nybetrukket (4)
Dansk møbelproducent. Spisestole, nybetrukket (4). Dansk møbelproducent. Spisestole med stel af massivt bejdset bøgetræ, kopstyk fineret med mahogny, sæder nybetrukket med sort skai. 1950'erne. Fremstår med enkelte små finerskader på kopstykker. (4) Varenr: 3591428 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 18:26:00 DKK 300
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord. Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord fineret med kirsebærtræ, plade med udtræk, to tillægsplader medfølger, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 L. 140-240 B. 100 cm. Fremstår med kraftig slitage, skjolder og nuanceforskel på plader. Varenr: 3591002 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 18:26:00 DKK 725
Safir- og diamant vedhæng
Safir- og diamant vedhæng. Safir- og diamant vedhæng af 9 kt guld prydet med en dråbeformet, facetsleben safir på ca. 2.10 ct. samt talrige små, runde diamanter på ialt ca. 0.18 ct. H. ca. 24 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3444708

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 18:30:00 DKK 1.300
Omann jun. Spisebord, palisander
Omann jun. Spisebord, palisander. Omann Jun. Spisebord fineret med palisander, tilspidsede ben, tre tillægsplader medfølger, én med sarg. 1960'erne. H. 71 L. 120 - 270 cm. Fremstår med lettere slitage og med overfladiske ridser. To af tillægspladerne af mahogny. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU ... Varenr: 3506681 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 18:40:00 DKK 350
Thorn, par udendørslamper, af galvaniseret bemalet metal skærme med luftbobler (2)
Thorn, par udendørslamper, af galvaniseret bemalet metal skærme med luftbobler (2). Thorn, par udendørslamper med stel af galvaniseret og bemalet metal, kuppelskærme af glas med luftbobler. H. 34 cm. Fremstår med lettere slitage. (2) Varenr: 3588774 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 18:40:00 DKK 325
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, pendel, messing
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, pendel, messing. Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, pendel af messing. Formgivet i 1963. Fremstillet for Nordisk Solar Kompagni. Ø 56 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3588972 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 18:41:00 DKK 450
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter . Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med to små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt en Cubic zirkonia. Ring størrelse 54.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3280487

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 18:42:00 DKK 800
Dansk møbelproducent. Par hjørneskabe, palisander
Dansk møbelproducent. Par hjørneskabe, palisander. Dansk møbelproducent. Par hjørneskabe finere med palisander, front med låger bag hvilke hylder samt skuffer, runde tilspidsede ben. 1960'erne. Nøgle medfølger. H. 148 B. 53 D. 53 cm. Fremstår med lettere slitage, enkelte små finerafslag, en defekt lås. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen ... Varenr: 3506669 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 18:59:00 DKK 450
Bordlampe
Bordlampe. Bordlampe, udført i forkromet metal. Str. H. 63 cm. Fremstår i original emballage. Emballage str. 46x43x31 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere ... Varenr: 3032667

DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:00:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, palisander
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, palisander. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fineret med palisander, front med seks skuffer, bagside med hylder og nedfældig klap, medeformet ben. 1960'erne. H. 76 L. 150 B. 50 cm. Fremstår med flere mindre finerafslag og brandmærke plade. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel ... Varenr: 3506679 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:04:00 DKK 300
Spisebord, hvidlakeret, massivt ask
Spisebord, hvidlakeret, massivt ask. Spisebord med rektangulær hvid lakeret bordplade, zig-zag ben af massivt ask. H. 76. L. 180. B. 90 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3533738

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:11:00 DKK 1.750
Onstage, herre frakke, læder str. L.
Onstage, herre frakke, læder str. L.. Onstage, herre frakke af brunt læder, front med lynlåslukning og indstikslommer. L. 72, ærmelængde 64 cm, ca. str. L. Fremstår med manglende ekstra for, lettere slitage. Varenr: 3577437 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:13:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Lav skænk, palisander, 1980'erne
Dansk møbelproducent. Lav skænk, palisander, 1980'erne. Dansk møbelproducent. Lav skænk fineret med palisander, front med tre skydelåger, bag hvilke skuffer og udtræksbakker, senere monteret uoriginale ben af børstet stål. 1980'erne. H. 71 L. 243 B. 42 cm. Fremstår brugsslitage, reparation bagerst på hjørner og ridser på top. Varenr: 3591444 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:15:00 DKK 325
Persisk Nomadkelim. 331 x180 cm.
Persisk Nomadkelim. 331 x180 cm. . Persisk Nomadkelim. 331 x180 cm. Varenr: 3592885 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:15:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Lænestole, teaktræ (2)
Dansk møbelproducent. Lænestole, teaktræ (2). Dansk møbelproducent. Lænestole med negle og stel af teaktræ, betrukket med ternet stof. 1960'erne. Fremstår med kraftig slitage og huller på stof. (2) Varenr: 3591436 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:18:00 DKK 375
Dansk møbelproducent. Spisebord samt fire stole (5)
Dansk møbelproducent. Spisebord samt fire stole (5). Dansk møbelproducent. Spisebord fineret med teaktræ, rektangulær plade med hollandskudtræk, runde tilspidsede ben samt fire spisestole med formbøjet kopstyk fineret med teaktræ, stel af massivt egetræ, sæde betrukket med lyst stribet stof. 1960'erne. H. 73 L. 1230-214 B. 84cm. Fremstår med ... Varenr: 3592555 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:18:00 DKK 300
Rubin- og brillantvedhæng
Rubin- og brillantvedhæng. Rubin- og brillant vedhæng af 9 kt guld prydet med dråbeformet, facetsleben, behandlet rubin på ca. 1.12 ct. samt 36 brillanter på i alt ca. 0.60 ct. Farve: Wesselton-Top crystal (H-I). Klarhed: P2-P3. H. 2 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen ... Varenr: 3362875

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:18:00 DKK 1.600
Carlsberg og Jolly., reklameskilte, blik (13)
Carlsberg og Jolly., reklameskilte, blik (13). Carlsberg og Jolly Cola, reklameskilte af blik. H. 5 - 22 B. 27 - 40 cm. Fremstår med rust og slitage. (13) Varenr: 3588368 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:18:00 DKK 825
Verner Panton. Pantella bordlampe, ny model
Verner Panton. Pantella bordlampe, ny model. Verner Panton. Panthella bordlampe af hvidt akrylplast, afbryder på ledning (ny model). Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 55 cm. Fremstår med stjerne på skærm. Varenr: 3500832 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:21:00 DKK 925
Uforarbejdet dansk rav, ca. 106 gram
Uforarbejdet dansk rav, ca. 106 gram. Uforarbejdet dansk ravklump, opfisket i Tyskerbugten. Vægt ca. 106 gram, ca. 8 x 7 cm. Fremstår med naturlige fordybninger Varenr: 3593571 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:23:00 DKK 1.100
Dansk møbelproducent. Spisebord, palisander
Dansk møbelproducent. Spisebord, palisander. Dansk møbelproducent. Spisebord fineret med palisander, cirkulær plade med udtræk, to tillægsplader af fyrretræ medfølger, tilspidsede ben. 1950'erne. H. 75 Ø 122-200 cm. Fremstår med slitage. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ... Varenr: 3506683 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:24:00 DKK 300
Solfangersæt - 200 ltr / 20 vakuumrør
Solfangersæt - 200 ltr / 20 vakuumrør. Solfanger med varmvandbeholder på 200 liter med 20 stk. longlife vakuumrør. Varmvandsbeholder: Inderste tank syrefast SUS 304-2b/ rustfri stål 0,4 mm. Ydertank lakeret med PVDF 0,4 mm. Isolering 50 mm polyuretanskum. Vakuumrør: tykkelse 58 mm x længde 1800 mm. Diameter – vakuumrør... Varenr: 3278178

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:25:00 DKK 2.400
Charles Eames. Kontorstol / spisestol, blå glasfiber
Charles Eames. Kontorstol / spisestol, blå glasfiber. Charles Eames. Kontorstol / spisestol med skal a blåt glasfiber, sæde betrukket med blåt kunstskind, drejlig firpasfod af poleret aluminium og lakeret metal. Fremstillet hos Herman Miller, mrk herfra. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3500846 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:31:00 DKK 1.350
Seng - 140x200 cm
Seng - 140x200 cm. Seng udført i sæbebehandlet ege finér. Str. seng: 140x200 cm. Dansk produceret. Fremstår usamlet i original emballage. Bund, madras, dyner, puder m.m. medfølger ikke. Emballage str.: 64x10x217 cm. Arkiv fotoNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3584242

DKK 2.300 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:31:00 DKK 300
Persisk Meshed, 295 x 200 cm.
Persisk Meshed, 295 x 200 cm.. Persisk Meshed, 295 x 200 cm. Ægte håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3346794

DKK 14.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:33:00 DKK 2.900
Dansk møbelproducent. Høj skænk, nøddetræ,
Dansk møbelproducent. Høj skænk, nøddetræ,. Dansk møbelproducent. Høj skænk fineret med nøddetræ, front med skydelåger. 1950/60'erne. H. 118 B. 190 D. 48 cm. Fremstår med lettere slitage og smårevner samt med finereafslag, finerstumpen ligger i skuffen. Varenr: 3592503 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:34:00 DKK 300
Vintage halskæde, rav, ca. 71 gram
Vintage halskæde, rav, ca. 71 gram. Vintage halskæde med 31 perler af poleret rav i forløb. Vægt ca. 71 gram. Varenr: 3591738 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:35:00 DKK 350
Popcornmaskine - Bordmodel
Popcornmaskine - Bordmodel. Popcorn maskine - Bordmodel af rustfrit stål samt rødlakeret metal. Integreret lys og varmelegme. H. 68 L. 50 B. 36 cm. Brugsanvisning medfølger. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 57x43x70 cm. Vægt: 25,5 kg.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3564230

DKK 2.300 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:39:00 DKK 725
Burberry trenchcoat
Burberry trenchcoat. Klassisk beigefarvet burberry trenchcoat, enkeltradet med skjult knaplukning, klassisk ternet for. L. 112, ærmelængde 58 cm. Fremstår med lettere brugsslitage og nyrenset. Varenr: 3583229 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:40:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Sofabord, nøddetræ
Dansk møbelproducent. Sofabord, nøddetræ. Dansk møbelproducent. Sofabord fineret med nøddetræ, rektangulær plade med kehlet kant, stel med runde tilspidsede ben af bøgetræ. 1950/60'erne. H. 55 L. 125 B. 52 cm. Fremstår med lettere slitage og enkelte mindre ridser. Varenr: 3590781 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:41:00 DKK 300
Kinesisk brudeskab, rødlakeret
Kinesisk brudeskab, rødlakeret . Kinesisk brudeskab af rødlakeret træ, front med to låger bag hvilke to skuffer, hylde og hemmelige rum. 1900-tallets slutning. H. 186 B. 120 D. 65 cm. Fremstår med brugsspor og afskalninger på lak. Varenr: 3589724 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:42:00 DKK 325
Krieghoff  Semprio jagtriffel, kal 9,3x62 serie S 082014
Krieghoff Semprio jagtriffel, kal 9,3x62 serie S 082014. Krieghoff Semprio jagtriffel, kal 9,3x62, våben nr. S 082014, monteret med svingmontage. PL. 53 TL. 107 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, store rustpletter og manglende magasin. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 3589662 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:43:00 DKK 3.200
Dansk møbelproducent. Par spisestole, 1960'erne (2)
Dansk møbelproducent. Par spisestole, 1960'erne (2). Dansk møbelproducent. Par spisestole med stel af massivt teaktræ, sæde og ryg betrukket med sort skai. 1960'erne. Fremstår med lettere brugsslitage og minimal hul på et sæde. (2) Varenr: 3500842 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:45:00 DKK 325
Jakke, bisampels, ca. str. 40
Jakke, bisampels, ca. str. 40. Jakke af bisampelsm front med krave som revers, hægtelukning og indstikslommer. L. 71, ærmelængde 57 cm, ca. str. 40. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3582230 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:47:00 DKK 300
Peter Keppler, vintage selskabskjole med jakke, str. 38/40
Peter Keppler, vintage selskabskjole med jakke, str. 38/40. Peter Keppler, vintage selskabskjole af sort velour og flerfarvet satin, Vera Mont jakke af pink satin. 1980'erne. Jakke: L. 59, ærmelængde 43, kjole: L 116, brystmål ca. 76 cm, ca. str. 38/40. Fremstår med minimale brugsspor og manglende knap. Varenr: 3577435 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:52:00 DKK 300
3 Boremaskiner samt vinkelsliber (4)
3 Boremaskiner samt vinkelsliber (4). Samling boremaskiner best. af to Bosch samt makita samt Bosch vinkelsliber. En transportkasse medfølger. Fremstår med brugsslitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4) Varenr: 3589892 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:54:00 DKK 400
Walt Disney, Carl Barks, serigrafi, 'Leaving their cares behind' (cd)
Walt Disney, Carl Barks, serigrafi, 'Leaving their cares behind' (cd). 'Leaving their cares behind' af Carl Barks (1901-2000), serigrafi 156/350. Sign. Carl Barks. Bladmål 64 x 51 cm. U.R. Fremstår med flænge uden for motiv. Varenr: 3589684 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:54:00 DKK 550
Dansk møbelproducent, arkivskab, palisander
Dansk møbelproducent, arkivskab, palisander. Dansk møbelproducent. Arkivskab fineret med palisander, top med låg, herunde rum/barskab, herunder skuffe og skuffe med udtræk til hængemapper. 1960'erne. H. 97 B. 83 B. 64 cm. Fremstår med ridser på top Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er ... Varenr: 3506670 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:58:00 DKK 325
Sofagruppe (5)
Sofagruppe (5). Sofagruppe med stel af mørkbejdset træ, betrukket med mønstret møbelstof, udskåret med bladværk, bestående af to tre-pers sofaer, to lænestole samt sofabord. Sofaer: L. 206 cm. Bord: H. 37 B. 67 L. 102 cm. Fremstår med brugsslitage, brandmærke på en sædehynde samt skrammer på stel. (5) Varenr: 3590786 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:58:00 DKK 925
Bosch GBH 7 DE samt Hilti TE 17 (2)
Bosch GBH 7 DE samt Hilti TE 17 (2) . Boschhammer, model GBH 7 DE samt Hilti Hammer, model TE 17, begge i transportkasse. Fremstår med slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3589888 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:58:00 DKK 625
Erik Buch. Armstole, orange uld (6)
Erik Buch. Armstole, orange uld (6). Erik Buch. Armstole med stel af massivt egetræ, sæde og ryg betrukket med orange stof. Fremstillet hos Oddense Maskinsnedkeri. Fremstår med slitage og pletter, to stol med gennemslidt stof på front og nuanceforskel på stof på to stole. (6) Varenr: 3591354 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 19:58:54 DKK 650
3 pers. sofa med chaiselong - Model Bianca
3 pers. sofa med chaiselong - Model Bianca. 3 pers. sofa med chaiselong - Model Bianca. Betrukket med hvidt skind på slidflader. Nakkestøtter med vippefunktion. Ben af metal. Chaiselong i højre side. L 275. D 180 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 179x107x65 + 184x109x65 + 34x20x13 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3523106

DKK 18.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:00:00 DKK 6.400
Dansk møbelproducent. Spisestole, palisander (4)
Dansk møbelproducent. Spisestole, palisander (4). Dansk møbelproducent. Spisestole af palisander, sæde og ryg betrukket med lyst stof. 1960'erne. Fremstår med brugsslitage slitage og pletter på stof. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der ... Varenr: 3506689 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:00:00 DKK 300
Vilhelm Lauritzen. Par dobbelte væglamper, 1940'erne (2)
Vilhelm Lauritzen. Par dobbelte væglamper, 1940'erne (2). Wilhelm Lauritzen. Par dobbelte væglamper af messing, to svungne lysarme med skærme af mat opalglas. Fremstillet hos Louis Poulsen i 1940'erne. Formgivet til Radiohuset i København i slutningen af 1930'erne. H. 24 B. 40 cm. Fremstår med to senere huller på hver montageplade. (2) Litteratur: ... Varenr: 3591053 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:00:00 DKK 2.900
Barstole (4)
Barstole (4). Barstole bestrukket med sort skai og beklædt med brunt finér udvendigt. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 2 x 59x50x48 cm. (4) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3530271

DKK 2.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:00:00 DKK 550
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, model EA-217
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, model EA-217. Charles Eames. Soft Pad kontorstol betrukket med original sort læder, femfasfod og armlæn i poleret aluminium, højdejustérbar med vippefunktion. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Vitra, model EA-217. Fremstår med enkelte minimale brugsspor. Varenr: 3588485 DKK 13.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:00:00 DKK 9.000
Knud Vinther. 'Flexliner.dk 1' lænestol
Knud Vinther. 'Flexliner.dk 1' lænestol. Knud Vinther. 'Flexliner.dk 1' lænestol af rustfrit stål og sæde med ryg af honningfarvet naturrattan, samt 7-delt råhvid bomuldshynde med indlæg af skum i sæde og ryg. Nakkehynden har indlæg af granulat og andefjer. Sæde og ryglæn kan indstilles ved at skyde en vange under sædet, der fastholdes ... Varenr: 3544440

DKK 6.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:00:00 DKK 1.500
Frakke, brun minkpels, str. 42
Frakke, brun minkpels, str. 42 . Frakke af brun minkpels, front med knap og hægtelukning og lommer. L. 96, ærmelængde 58 cm, str. 42. Erhvervet hos Kirsten Stampe. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3584357 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:01:00 DKK 450
Persisk Yalameh tæppe, uld på bomuld, 133 x 85 cm.
Persisk Yalameh tæppe, uld på bomuld, 133 x 85 cm.. Persisk Yalameh, ægte håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld, rød bund med florale mønstre, rigt dekoreret med florale mønstre. 133 x 85 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3334943

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:01:00 DKK 2.500
Indo Bidjar tæppe, 171 x 242 cm.
Indo Bidjar tæppe, 171 x 242 cm.. Indo Bidjar tæppe, 171 x 242 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuldNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3561177

DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:07:00 DKK 3.000
Samling flintredskaber, tegningshæfte samt kort fra 'Danmarks Oldtid'
Samling flintredskaber, tegningshæfte samt kort fra 'Danmarks Oldtid'. Samling flintredskaber, heriblandt dolke, slebne og uslebne økser, pilespidser, tegningshæfte fra 1913 med Tegninger efter afbildningerne i Dr. phil. Sophus Müller af Jes Brink samt kort fra 'Danmarks Oldtid'. L. 2 - 23,5 cm. Proveniens: Fritidsarkæolog Jes J. Brink (1874-1966), Løjt Kirkeby. ... Varenr: 3588193 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:12:00 DKK 1.100
Par Manhattan bordlamper, aluminium (2)
Par Manhattan bordlamper, aluminium (2) . Par bordlamper, model Manhattan af aluminium med indvendig hvid kontrastfarve. Ø 40 H. 65 cm. Arkivfoto. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 2 kasser: 69x37x37 cm. 4,7 kg. (2) Varenr: 3511966

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:15:00 DKK 350
Erik Wørtz. Par safaristole  / lænestole, palisander (2)
Erik Wørtz. Par safaristole / lænestole, palisander (2). Erik Wørtz. Par safaristole med stel af palisander, betrukket med sort patineret skind. Fremstillet hos N. eilseren. 1960'erne. Fremstår med brugsslitage og kraftig slitage på skind. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. ... Varenr: 3506678 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:25:00 DKK 675
Elektrisk guitar 'No. 1', flightcase samt 'acoustic' transistorforstærker
Elektrisk guitar 'No. 1', flightcase samt 'acoustic' transistorforstærker. Elektrisk guitar i god kvalitet graveret med navnet "No. 1". Bygget i foretning Mejlgade, Århus. Krop og hals er i et stykke. Acoustic Control corp. guitarforstærker model 111 fra 80'erne. Der medfølger guitarkasse / flightcase samt rem og et kabel. Guitar fremstår med lette brugsspor, irret... Varenr: 3589182 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:25:00 DKK 3.700
Tateishi Shoiji - Buffet-/barvogn
Tateishi Shoiji - Buffet-/barvogn. Buffet-/barvogn af valnød og egetræ. På hjul. Str.: H. 73. B. 43. H. 51 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 83x48x55 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3369522

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:25:00 DKK 1.000
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 200 x 143 cm.
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 200 x 143 cm. . Persisk Nain, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, blå bund med mønstre i lyse nuancer, lyserød hovedbort. 200 x 143 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale ... Varenr: 3486706

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:30:00 DKK 5.000
Dansk møbelproducent. Indskudsborde, palisander
Dansk møbelproducent. Indskudsborde, palisander. Dansk møbelproducent. Indskudsborde fineret med palisander. 1960'erne. H. 52 B. 65 D. 37 cm. Fremstår med skjolder på top. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import ... Varenr: 3506673 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:30:00 DKK 300
3+2 pers. sofaer - Model Sally (2)
3+2 pers. sofaer - Model Sally (2). 3+2 pers. sofa sæt - Model Sally. Betrukket med gråt møbelstof. Ben af metal. L 190/145 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 192x88x46 + 147x88x46 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3523048

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:30:00 DKK 1.900
Frakke, brun minkpels, str. 40
Frakke, brun minkpels, str. 40. Frakke af brun minkpels, syet i silbensmønster, front med indstikslommer, hægtelukning, krave med lædersnørre. L. 96, ærmelængde 60 cm, ca. str. 40. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3582216 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:31:00 DKK 400
Dansk møbelproducent. Spisestole, 1960'erne (4)
Dansk møbelproducent. Spisestole, 1960'erne (4). Dansk møbelproducent. Spisestole med kopstyk af formbøjet fineret teaktræ, stel af bejdset bøgetræ, sæder betrukket med originalt sort skai. 1960'erne. Fremstår med mindre revne på et sæde. (4) Varenr: 3591427 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:31:02 DKK 400
Arne Jacobsen, 7'er stole, sort Elegancelæder (2)
Arne Jacobsen, 7'er stole, sort Elegancelæder (2) . 7'er stole af Arne Jacobsen af formspændt krydsfinér, nybetrukket med sort anilin læder, ben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Fremstår nybetrukket med sort Elegance anilin læder fra Arne Sørensen. Fremstår med naturlige ar og rifter i overfladen. (2) Varenr: 3595082 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:32:00 DKK 3.200
Tre-pers sofa, sort møbelstof
Tre-pers sofa, sort møbelstof. Tre-pers sofa betrukket med sort møbelstof, ben af børstet stål, løse puder betrukket med hhv. orange og grønt møbelstof. L. 212 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste... Varenr: 3519196

DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:37:00 DKK 1.150
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 192 x 148 cm.
Persisk Nain tæppe, uld med silke, 192 x 148 cm. . Persisk Nain, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, blå bund med mønstre i lyse nuancer, lyserød hovedbort. 192 x 148 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale ... Varenr: 3466780

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:42:00 DKK 5.000
Sjørup, frakke, minkpels
Sjørup, frakke, minkpels. Sjørup, frakke af minkpels, front med krave som revers, hægtelukning og indstikslommer. L. 100, ærmelængde 57 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3580056 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:45:00 DKK 300
Samling emaljeskilte (4)
Samling emaljeskilte (4). Dansk, fransk og polske emaljeskilte, heriblandt ét fremstillet hos Glud & Marstrand. H. 16 - 25 B. 14 - 34 cm. Fremstår med slitage, anløbne og med enkelte afslag. (4) Varenr: 3588362 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:45:00 DKK 350
Raun, fire-pers sofa model Family
Raun, fire-pers sofa model Family. Raun, fire-pers sofa model Family, formgivet af Stine Prang, betrukket med gråt Hallingdal uld fra Kvadrat, ryghynder med granulatfyld, ben af aluminium. L. 315 cm. Fremstår med brugsslitage, lettere falmet og med stor samling mindre pletter. Varenr: 3589586 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:48:00 DKK 300
Arne Jacobsen. 7'er stole, koskind, nybetrukket (4)
Arne Jacobsen. 7'er stole, koskind, nybetrukket (4) . Arne Jacobsen. 7'er stole af formspændt krydsfinér, nybetrukket med koskind, kedere af sort læder, ben af forkromet stålrør. Formgivet 1958. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Fremstår med enkelte naturlige ar i overfladen. Tre stole med metalkapsel, en stol med plastkapsel. (4) Varenr: 3595080 DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:53:00 DKK 4.200
Reklameskilte, blik, emalje og glas (4)
Reklameskilte, blik, emalje og glas (4). Samling reklameskilte, bestående af Faxe Pilsnerøl, Fløde II, Albani samt KFK foderblandinger af emaljeskilt, glas og blik. H. 8 - 36 B. 8 - 60 cm. Fremstår med lettere slitage. (4) Varenr: 3588354 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:58:00 DKK 375
Persisk Nain løber, uld på bomuld, 216 x 78 cm.
Persisk Nain løber, uld på bomuld, 216 x 78 cm. . Persisk Nain, ægte håndknyttet løber vævet af uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, 216 x 78 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en cremefarvet eller dybblå basisfarve... Varenr: 3486702

DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:59:00 DKK 2.500
Knud Vinther-Flexliner.dk 2 lænestol
Knud Vinther-Flexliner.dk 2 lænestol . Knud Vinther-Flexliner.dk 2 lænestol af rustfrit stål og sæde med ryg af honningfarvet naturrattan, samt 7-delt sort bomuldshynde med indlæg af skum i sæde og ryg. Sæde og ryglæn kan indstilles ved at skyde en vange under sædet, der fastholdes i positionen med O-ringe. Nyproducerede varer ... Varenr: 3528033

DKK 7.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 21:00:00 DKK 1.850
Liné Ringtved Thordarson, skulptur af bronze, kvinde - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Liné Ringtved Thordarson, skulptur af bronze, kvinde - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Kvinde af Liné Ringtved Thordarson (f. 1965), bronzeskulptur. Sign. Liné. H. 15 cm. Signeret eksemplar af "Sensitivity, fragility and strength" medfølger. Værket er doneret af kunstneren læs mere på www.linethordarson.com. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk ... Varenr: 3588072 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 08:45:00 DKK 1.300
Par safircreoler - ca. 10 ct.
Par safircreoler - ca. 10 ct.. Par creolere udført i hvidguldsbelagt sølv prydet med talrige facetterede mørkeblå/ dybblå safirer - tilsammen ca. 10.0 ct. Ø: ca. 30 mm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3470747

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 11:33:00 DKK 900
Safir- og diamant ring
Safir- og diamant ring . Safir- og diamant ring af 9 kt guld prydet med fem ovale, facetslebne safirer samt fem otte små runde diamanter. Ringstr 56,5 Ø 18 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3366748

DKK 2.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 11:33:00 DKK 1.300
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, kompositioner (2)
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, kompositioner (2). Kompositioner af ubekendt kunstner, akryl på lærred. Begge sign. 40 x 40 cm (44 x 44). (2) Varenr: 3565150 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 11:46:00 DKK 300
Tavo, Belgien. Par stole (2)
Tavo, Belgien. Par stole (2). Tavo, Belgien. Par stole betrukket med gråt skai, firpasfod af forkromet metal. Fremstår med lettere brugsspor og lettere anløbne på stel. (2) Varenr: 3573120 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 11:52:00 DKK 300
Rubin- og diamant vedhæng
Rubin- og diamant vedhæng . Rubin- og diamant vedhæng af 9 kt guld prydet med en dråbeformet, facetsleben, behandlet rubin på ca. 2.35 ct. samt talrige mindre diamanter på ialt ca. 0.23 ct. Farve: Wesselton-Crystal (H-I). Klarhed: P1-P2. H. 2 cm incl. øsken.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, ... Varenr: 3491867

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 12:00:00 DKK 1.300
Anders Hune, olie på lærred, skovparti (cd)
Anders Hune, olie på lærred, skovparti (cd). Skovparti af Anders Hune (1894-1968), olie på lærred. Sign. Anders Hune. 60 x 79 cm (74 x 93). Varenr: 3565122 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 12:30:00 DKK 300
Ubekendte kunstnere, akryl på lærred, kompositioner (2)
Ubekendte kunstnere, akryl på lærred, kompositioner (2). Kompositioner af ubekendte kunstnere, akryl på lærred. Begge sign. 60 x 50 cm (64 x 54). (2) Varenr: 3565158 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 12:36:00 DKK 300
Dorit Lykke Buus, akryl på lærred, 'Blomstercentifugen'
Dorit Lykke Buus, akryl på lærred, 'Blomstercentifugen'. 'Blomstercentifugen' af Dorit Lykke Buus, akryl på lærred. Sign. Dot 08. 60 x 80 cm (64 x 84). Varenr: 3561617 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 12:56:00 DKK 300
Karina B. Pedersen, mixed media på lærred, komposition (cd)
Karina B. Pedersen, mixed media på lærred, komposition (cd). Komposition af Karina B. Pedersen, mixed media på lærred. Sign. KBP. 130 x 100 cm. U.R. Varenr: 3556184 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 12:59:00 DKK 300
Bolia. Lænestole, sort skind
Bolia. Lænestole, sort skind. Bolia. Lænestole betrukket med sort skind, justerbar nakkehynde, armlæn samt drejlig firpasfod af forkromet, justerbar ryg. Fremstår med lettere brugsslitage, første indstilling på nakkehynde defekt. Varenr: 3592622 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 13:02:39 DKK 375
Vedhæng af sterlingsølv med diamant
Vedhæng af sterlingsølv med diamant. Vedhæng af rhodineret sterlingsølv, prydet med diamant, Farve; Wesselton (H), Klarhed: P2 samt Cubic zirkonia. Kæde af sterlingsølv medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen... Varenr: 3282264

DKK 1.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 13:14:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Daybed
Dansk møbelproducent. Daybed . Dansk møbelproducent. Daybed betrukket med knapsyet grønt stof, aftageligt ryglæn, runde tilspidsede ben af bejdset bøgetræ. 1950'erne. L. 190 cm. Fremstår med to manglende knapper og brugsspor. Varenr: 3592562 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 13:32:49 DKK 325
Tobaksbord
Tobaksbord. Tobaksbord af bemalet træ. 1800-tallets slutning. H. 75 B. 55 D. 41 cm. Fremstår med skrammer og ridser. Varenr: 3590777 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 13:58:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Spisebord samt stole (5)
Dansk møbelproducent. Spisebord samt stole (5). Dansk møbelproducent. Spisebord samt stole af massivt og fineret med teaktræ, sæder betrukket med sort skai, rektangulær plade med hollandskudtræk. 1960'erne. H. 75 L. 100-184 B. 70 cm. Fremstår med lettere slitage og lille hul på en tillægsplade. (5) Varenr: 3592557 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 14:22:09 DKK 350
Standkiste, egetræ
Standkiste, egetræ. Standkiste af massivt med beslag og greb af jern med buet låg, original lås og nøgle. 1800-tallet. H. 70 L. 126 B. 62 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3592042 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 14:29:00 DKK 400
<<  1 2 3 4 5 6 7 8  >>