Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Charles & Ray Eames PACC kontorstol, vitra
Charles & Ray Eames kontorstol model PACC med hjul, sæde polstret med sort møbelstof. Produceret hos Vitra. H.76 B.62 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4811170
DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:07:00
DKK 1.750
Aage Hundevad. Bogreol, 1960'erne, palisander
Aage Hundevad. Bogreol fineret med palisander, front med justerbar hylder. 1960'erne. Fremstillet hos Hundevad & Co. H. 195 L. 138 D. 30 cm. Fremstår med falmet/ nuanceforskel på front og hul nederst på bagbeklædning.
Varenr: 4809793
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:09:00
DKK 450
Canon. Div. analoge kameraer (7)
Canon. Div. analoge kameraer, heriblandt AV-1, EOS 1000F, EOS 300 og EOS 5000. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten, fejl og defekter kan forekomme. (7)
Varenr: 4806720
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:12:00
DKK 500
2 stk. Dora pendler i metal (2)
2 stk. Dora pendler i metal Dora. Lamperne er indstillelige og med massive glaslinser. Diameter 10cm. LED 6,5w medfølger. Modelfoto (2)
Varenr: 4807934

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:13:00
DKK 325
at-bo reolen, Reol moduler med sokler (5)
at.bo reolen, fem reol moduler/bogkasser af krydsfiner, med tilhørende sokler. H.70/77, L.70, D.3,5. Fremstår med brugsspor. (5)
Varenr: 4809076
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:13:00
DKK 1.750
Dansk møbelproducent, Lænestol, 1960'erne
Dansk møbelproducent, Lænestol med stel af bejdset bøgetræ, betrukket med grønt stribet møbelstof med nakkehynde, vipbart ryg/sæde. 1960'erne. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 4809522
19:16:00
DKK 375
Engelsk Windsor par armstole, 1900'tallets første halvdel (2)
Engelsk Windsor par armstole af massivt bejdset elm og bøgetræ med tremmeryg med tremmeryg. 1900-tallets første halvdel. Fremstår med lettere brugsspor. (2)
Varenr: 4809150
19:19:00
DKK 900
Dansk møbelproducent. Øreklapstol, 1930/40'erne
Dansk møbelproducent. Øreklapstol betrukket med rødligt møbelstof, ben af bejdset bøgetræ, runde forben. 1930/ 40'erne. Fremstår med slitage, falmet stof og kradsemærker.
Varenr: 4811634
19:20:00
Leatherline Divani. 2½-pers. sofa, kraftig sort læder
Leatherline Divani. 2½-pers. sofa betrukket med kraftig sort læder med syninger af lyst stof, ben af sort plast. 2000'tallet. L. 225 Sh. 43 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Se vare nr. 4808910.
Varenr: 4808907
19:28:00
DKK 1.250
Arne Jacobsen. T-stole. Spisestole / stabelstole, model 3103 (6)
Arne Jacobsen. Seks T-stole / Hammerstole, model 3103, med skaller af formbøjet og lakeret finer, ben af stålrør, sædehøjde ca. 44 cm. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, anløben/ rust på ben, samt afskalning af lak. (6)
Varenr: 4809218
19:33:00
DKK 1.650
Dansk møbelproducent. Chatol, teaktræ
Dansk møbelproducent. Chatol fineret med teaktræ, front med hylder, tre små skuffer, låge med spejl på bagside, skriveplade med udtræk, herunder tre skuffer, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 111 B. 89 D. 47 cm. Fremstår med lettere brugsspor, dog mindre afslag på hjørne på bagkant.
Varenr: 4809840
19:34:00
Kral Arms, model CaraCara letvægt o/u haglgevær kal. 12
Kral Arms o/u haglgevær, letvægt, kal. 12 serienummer 16-K05577, PL. 71 TL 115 cm. Kolbelængde: 37 cm. Geværet er uden ejector og med manuel sikring. Baskyle af aluminium. Skæfte af nøddetræ. Ventileret sigteskinne, løbsvælger og singletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet, ...
Varenr: 4812393

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:34:00
DKK 1.700
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super ellipsebord med plade af brunt laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 L. 180 B. 120 cm. Fremstår med lettere brugsspor, uoriginal tillægsplade af krydsfiner medfølger. L. 76 cm.
Varenr: 4809769
19:35:00
Brd. Andersen. Sofabord, massivt egetræ
Brd. Andersen. Sofabord af massivt egetræ, rektangulær plade med en klap. L 135 B. 80. H 54 cm. Fremstår med enkelte skjolder.
Varenr: 4810695
19:38:00
Bruno Mathsson. Par lænestole, model Eva (2)
Bruno Mathsson. Par lænestole af formspænd bøgetræ, betrukket med flettede gjorde. Fremstillet hos Bruno Mathsson Internationa, model Eva. H. 82 B. 59 Sh. 40 cm. Fremstår med kraftig og flosset gjorder. (2)
Varenr: 4809803
DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:38:00
Yngve Ekström. Lænestol samt skammel, model Lamino (2)
Yngve Ekström. Lænestol samt skammel med stel af sæbebehandlet formbøjet egetræ betrukket med lysebrunt lettere patineret læder. Fremstillet af Swedese, Sverige, model Lamino. Fremstår med brugsspor lettere nuanceforskel på stel og læder. (2)
Varenr: 4809790
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:39:00
DKK 3.200
Dansk møbelproducent. Lænestol, 1960/70'erne
Dansk møbelproducent. Lænestol med rødbrunt knapsyet læder, formpresset skal med løse hynder, drejelig fempasfod af forkromet metal. 1960/70'erne. Fremstår med brugsslitage, anløbenstel, lille begyndende hul på et armlæn samt kælderlugt.
Varenr: 4809085
19:40:00
Arne Jacobsen. 7'er spisestole, model 3107 (6)
Arne Jacobsen. 7'er spisestole, model 3107 med skaller af formbøjet krydsfinér, stel af forkromede stålrør, sædehøjde ca. 44 cm. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår ombetrukket med sort læder og syet med kile. Fremstår med brugsspor og punktvis manglende lim/ løs læder på sæder...
Varenr: 4811357
DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:40:00
DKK 7.600
Blüthner, Leipzig. Flygel i kabinet af sortlakeret træ
Blüthner, Leipzig. Flygel i kabinet af sortlakeret træ, H. 100, B. 140, D. 184 cm. Fremstår med skader på kabinet samt slitage. Køber står selv for håndtering ved afhentning.
Varenr: 4811024
19:41:00
DKK 3.200
Dansk møbelproducent. Armstol, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Armstol med stel af massivt egetræ, armlæn af massivt teaktræ, sæde og ryg betrukket med blåligt uld. 1960'erne. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 4809134
19:42:00
Mazda Paris, industriel lampe
Mazda Paris, ældre industriel lampe af metal. Produceret hos Mazda Paris. H. 91 Ø. 57 cm. Fremstår med mindre buler på skærm, ellers aldersrelateret brugsspor.
Varenr: 4811171
DKK 3.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:42:00
DKK 325
Funder, Smidt & Madsen. Spisestole, teaktræ, model 11388 (4)
Funder, Smidt & Madsen. Spisestole med stel af massivt teaktræ, kopstykke af fineret teaktræ, sæder betrukket senere betrukket med gråligt møbelstof. 1960'erne. Fremstår med brugsslitage og pletter. (4)
Varenr: 4810616
19:45:00
DKK 850
Faldsled møbelfabrik. Spisestole, model 69 (4)
Faldsled møbelfabrik. Spisestole med stel af bejdset bøgetræ, sæde og ryg betrukket med sort skai. 1960'erne. Model 69. Fremstår med brugsspor, to sæde med mindre hul. (4)
Varenr: 4809827
19:50:00
Dansk møbelproducent. Reolsystem, teaktræ
Dansk møbelproducent. Reolsystem fineret med teaktræ, aftagelig overdel med hylder, to skydelåger og nedfældig klap, underdel med tre skydelåger, bag hvilke hylder og skuffer. 1970'erne. H. 180 L. 202 D. 42 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 4809839
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:54:00
Ørehængere, 14 kt guld- og hvidguld (2)
Ørehængere af 14 kt. guld- og hvidguld, i form af sommerfugle, pryder med klare og grønne syntetiske sten. L 1,8 cm. Vægt ca. 4,1 gram. Fremstår med lettere brugsspor. (2)
Varenr: 4810855
19:54:00
DKK 650
Michael Kvium, litografi, 'Speed Head' (cd)
'Speed Head' af Michael Kvium (f. 1955), litografi, 18/125. sign. Kvium 06. 40 x 40 cm (51 x 49). Litteratur: Michael Kvium. Det Trykgrafiske Værk 1979-2006, nr. EC180, afb. s. 189.
Varenr: 4809168
DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:56:00
DKK 5.800
Børge Mogensen. Skænk, egetræ, model 232
Børge Mogensen. Skænk fineret med egetræ, front med to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, to nøgle/greb af messing medfølger, stel af massivt egetræ. H. 93 L. 122 B. 45 cm. Fremstillet hos C. M. Madsen for FDB, model 232. Litt: FDB møbelkatalog 1954. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 4810551
20:00:00
DKK 3.700
Chesterfield wingchair / øreklapstol
Chesterfield wingchair / øreklapstol betrukket med brunt knapsyet dybhæftet og sømbeslået læder, capriole ben af sortlakeret træ. H.112/50 B. 89. Fremstår med lettere brugsspor. Se vare nr. 4810565.
Varenr: 4810567
DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
20:00:00
DKK 1.150
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ, 1950'erne
Dansk møbelproducent. Skænk fineret med teaktræ, front med to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, stel med runde tilspidsede ben af massivt egetræ. 1950'erne. H. 74 L. 138 D. 43 cm. Fremstår med letter brugsspor og hul på bagbeklædning. Nøgle medfølger.
Varenr: 4810563
20:03:00
Stiga Snow Breeze ES Sneslynge
Stiga Snow Breeze ES Sneslynge. Elektrisk start via kabel til 220 volt, 4-takts motor, ergonomisk håndtag, slagfast gummibeklædt sneskrue, justerbart udkast til både siden og i højden, 148 cc B&S motor samt 55 cm arbejdsbredde. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for ...
Varenr: 4811368
20:03:00
DKK 875
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>