Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Persisk Meshkin tæppe, uld på bomuld, 283 x 205 cm.
Persisk Meshkin tæppe, uld på bomuld, 283 x 205 cm. . Persisk Meshkin, ægte tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med geometriske mønstre, mørkeblå bund med rødlig hovedbort. 283 x 205 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller... Varenr: 3364413

DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 20:42:00 DKK 4.000
Signeret fintknyttet persisk Nain Akhavan, 303 x 200 cm.
Signeret fintknyttet persisk Nain Akhavan, 303 x 200 cm. . Signeret fintknyttet persisk Nain Akhavan , ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 303 x 200 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som ... Varenr: 3141174

DKK 50.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 20:42:00 DKK 12.000
Elguitar, Bryan Watts, T-style, gold.
Elguitar, Bryan Watts, T-style, gold.. Elektrisk guitar i gold finish. Soft case samt stativ medfølger. Leveres med 2 års garanti Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3328153

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 20:45:00 DKK 500
Seiko, herrearmbåndsur
Seiko, herrearmbåndsur. Seiko model 5T82. Herrearmbåndsur med kasse og lænke i stål, lynette med verdensdele i forskellige tidszoner, sølvfarvet urskive med sapphire crystal glas, streginddeling, alarm- samt datofunktion. Quartz urværk. Ø 42 mm. Medfølgende æske, brugsmanaual samt ekstra led. Uret går, Lauritz.com ... Varenr: 3380561 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 20:53:00 DKK 475
Fintknyttet persisk Torkaman tæppe, uld på bomuld, 140 x 97 cm.
Fintknyttet persisk Torkaman tæppe, uld på bomuld, 140 x 97 cm.. Fintknyttet persisk Torkaman, ægte håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med geometriske mønstre. 140 x 97 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3365014

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 20:54:00 DKK 2.000
Poul Kjærholm. PK-22 lænestol, Fritz Hansen, sort skind
Poul Kjærholm. PK-22 lænestol, Fritz Hansen, sort skind . Poul Kjærholm. PK-22 lænestol med stel af matforkromet fjederstål, senere betrukket med sort læder. Formgivet i 1956. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lettere brugsslitage på stel. Varenr: 3383342 DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 20:54:00 DKK 6.600
Fintknyttet persisk Torkaman tæppe, uld på bomuld, 140 x 95 cm.
Fintknyttet persisk Torkaman tæppe, uld på bomuld, 140 x 95 cm. . Fintknyttet persisk Torkaman, ægte håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med geometriske mønstre. 140 x 95 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3365023

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 20:56:00 DKK 1.500
Dansk møbelproducent, skænk, palisander
Dansk møbelproducent, skænk, palisander. Dansk møbelproducent, skænk af palisander, front med fire skydelåger, bag hvilke hylder, skuffer samt barindretning med spejlfelt, afsluttet på medeben. 1960'erne. H. 111 L. 220 B. 45 cm. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét ... Varenr: 3352006 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 21:00:00 DKK 425
Persisk Nain løber, uld på bomuld, 198 x 81 cm.
Persisk Nain løber, uld på bomuld, 198 x 81 cm. . Persisk Nain løber, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, mørkeblå bund med cremefarvet hovedbort. 198 x 81 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget ... Varenr: 3365008

DKK 7.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 21:00:00 DKK 2.500
De Tomaso Compasso
De Tomaso Compasso . DeTomaso Compasso. Herrearmbåndsur med kasse udført i rustfrit stål, med tids- samt datofunktion. Monteret med rem af sort silikone med røde striber. Vandresistent til 50 m. Ø 45 mm. eksklusiv krone. Quartz urværk. Opbevaringsboks og manual medfølger. Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3380946

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 21:12:00 DKK 325
Esprit Alamo
Esprit Alamo. Esprit Alamo. Herrearmbåndsur med rosa forgyldt kasse, sort urskive med streginddeling og arabertal samt datofunktion. Monteret med rem af sort læder med hvide syninger. Vandresistent til 10 BAR. Ø 43 mm. eksklusiv krone. Medfølgende opbevaringsboks samt brugsmanual. Lauritz.com indestår ikke for... Varenr: 3380950

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 21:16:00 DKK 300
Multicolour ring
Multicolour ring . Multicolour ring af 9 kt guld prydet med dråbeformede, facetterede citriner, granater, peridoter, ametyster og topaser samt seks små, runde diamanter på i alt ca. 0.15 ct. Ringstr. 56 Ø 17,75. mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3312761

DKK 2.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 09:30:00 DKK 1.250
Charles Eames. Wire chairs (4)
Charles Eames. Wire chairs (4) . Charles Eames. Wire chairs med stel af forkromet metal, hynde betrukket med rødt uld, H-base stel. Antageligt fremstillet hos Vitra, ustemplede. Proveniens: Kantinen hos Siemens, Tyskland. Fremstår med minimal rust på stel. (4) Varenr: 3355920 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 09:46:00 DKK 1.100
Par hjerte ørestikkere med diamanter
Par hjerte ørestikkere med diamanter. Par hjerteformede ørestikkere i 9 kt. hvidguld prydet med talrige små diamanter på samlet ca. 0,30 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3232154

DKK 1.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 10:00:00 DKK 1.200
Par safir- og brillantørestikkere (2)
Par safir- og brillantørestikkere (2). Par safir- og brillant ørestikkere af 9 kt guld prydede med to ovale, facetslebne safirer på i alt ca. 3.00 ct samt talrige mindre brillanter på i alt ca. 0.70 ct. Farve: Wesselton- Crystal (H-J). Klarhed: P1-P2. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen ... Varenr: 3310743

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 10:26:00 DKK 1.500
Diamant- og ametyst ring, 9 kt guld
Diamant- og ametyst ring, 9 kt guld. Diamant- og ametystring af 9 kt guld prydet med 26 runde diamanter. Farve: Wesselton- Crystal (H-J). Klarhed: P2-P3. Samt 13 runde, facetslebne ametyster. Ringstr.: 54 Ø 17,25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3366625

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 10:42:00 DKK 1.400
Orientalsk m.m., samling kobber og messing
Orientalsk m.m., samling kobber og messing. Orientalsk m.m, samling kobber og messing, heriblandt kande, stage, spande m.m. 1900-tallet. H. 3 - 52 cm. Fremstår med lettere slitage og flere med buler Varenr: 3375006 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 10:49:00 DKK 350
Par smaragd- og brillantørestikkere (2)
Par smaragd- og brillantørestikkere (2). Par smaragd- og brillant ørestikkere af 9 kt guld prydet med to ovale, facetslebne smaragder på i alt ca. 1.90 ct samt talrige mindre brillanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton- Crystal (H-J). Klarhed: P1-P2. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3310753

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 11:05:00 DKK 1.500
Dansk møbelarkitekt. Par reoler (2)
Dansk møbelarkitekt. Par reoler (2). Dansk møbelarkitekt. Par reoler af mahogny, front med hylder, herunder låger bag hvilke hylde. 1950'erne. H. 175 B. 220 cm. Fremstår med brugsslitage, enkelte ridser og fedet. (2) Varenr: 3291975 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 11:20:00 DKK 325
Diamantring ca. 0,21 ct.
Diamantring ca. 0,21 ct. . Diamantring af 9 kt guld, gennembrudt front prydet med talrige små, runde diamanter på i alt ca. 0.21 ct. Farve: Top Cape - Cape(K-M). Klarhed: P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3366681

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 11:43:00 DKK 1.200
Dansk møbelproducent, lænestol, 1950'erne
Dansk møbelproducent, lænestol, 1950'erne. Dansk møbelproducent, lænestol af bejdset bøgetræ, betrukket med rødt møbelstof. 1950'erne. Fremstår med lettere slitage samt løst armlæn. Varenr: 3381356 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 11:51:00 DKK 300
Bongotrommer (5)
Bongotrommer (5). 20 x 47 x 26 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3381355

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 11:51:00 DKK 775
Spisestole, peddigrørsflet  (6)
Spisestole, peddigrørsflet (6). Spisestole af peddigrørsflet, tilspidsede ben af mahogny. 1990/2000'tallet. Fremstår med lettere slitage. (6) Varenr: 3378492 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 11:52:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Spisestole  (5)
Dansk møbelproducent. Spisestole (5). Dansk møbelproducent. Spisestole af teak og egetræ, heraf en bejdset, sæde betrukket med sort skai. 1960'erne. Fremstår med brugsslitage, pletter og huller på sæder. (5) Varenr: 3381360 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 11:52:00 DKK 375
Ubekendt kunstner, olie på lærred, parti fra Aarhus Havn
Ubekendt kunstner, olie på lærred, parti fra Aarhus Havn . Parti fra Aarhus Havn af ubekendt kunstner, olie på lærred. Sign. og dateret BN 48. 80 x 100 cm (83 x 103). Varenr: 3379502 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 11:56:00 DKK 300
Armbånd, diamanter, forgyldt sterling sølv
Armbånd, diamanter, forgyldt sterling sølv. Armbånd af 18 kt guldbealgt sterling sølv, prydet med 65 små runde diamanter. L. ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3366549

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:00:00 DKK 1.250
Par ørestikkere. Ca. 0.49 ct (2)
Par ørestikkere. Ca. 0.49 ct (2). Par ørestikkere af 10 kt guld prydet med 14 mindre brillanter på i alt ca. 0.49 ct. Farve: Top Crystal-Crystal. (I-J). Klarhed: P1-P3 (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3310779

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:07:00 DKK 1.300
Dansk møbelproducent. Bogreol
Dansk møbelproducent. Bogreol. Dansk møbelproducent. Bogreol af udskåret bejdset egetræ, front med hylde og låge, kugleformet ben. 1940'erne. H. 72 L. 158 B. 30 cm. Fremstår med skjolde og ujævenheder på top samt manglende nøgle blik. Nøgle medfølger. Varenr: 3379046 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:28:00 DKK 300
Par safir- og brillantørestikkere (2). Par safir- og brillant ørestikkere af 9 kt rhodineret guld prydet med to ovale, facetslebne safirer på i alt ca. 1.90 ct samt talrige mindre brillanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton- Crystal (H-J). Klarhed: P1-P2. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3310793

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:30:00 DKK 1.500
Kinesiske tallerkner samt vase, 1800/1900-tallet (3)
Kinesiske tallerkner samt vase, 1800/1900-tallet (3). Par kinesiske tallerkener samt vase af porcelæn. 1800/1900-tallet. Ø 24 cm. Fremstår med enkelte afslag. (3) Varenr: 3352502 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:42:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Høj skænk, teaktræ, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Høj skænk, teaktræ, 1960'erne. Dansk møbelproducent. Høj skænk af teaktræ, front med fire skydelåge, bag hvilke hylder samt barindretning med spejlfelt, herunder to skuffer, tilspidsede ben. 1960'erne. H. 113 B. 180 D. 46 cm. Fremstår med lettere slitage, små pletter på en låge. Varenr: 3376699 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:45:00 DKK 350
Holmegaard, par Napoli bordlamper (2)
Holmegaard, par Napoli bordlamper (2). Holmegaard, par Napoli bordlamper af hvidt glas. H. 51 cm. (2) Varenr: 3380111 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:45:00 DKK 325
Spejl, cremefarvet
Spejl, cremefarvet. Spejl i ramme af cremefarvet træ, udskåret med bladværk. 140 x 110 cm. Fremstår med slitage, skrammer og småhak. Varenr: 3331483 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:46:00 DKK 325
Sofabord, mahogny
Sofabord, mahogny. Sofabord af mahogny med rektangulær plade. 1990'erne. H. 53 L. 130 B. 75 cm. Fremstår med nuanceforskel på plade samt mindre kantskade. Varenr: 3296116 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:46:00 DKK 300
Lotrte Linnet, signerede offset (2)
Lotrte Linnet, signerede offset (2). Lotte Linnet født 1953, kompositioner, signerede offsettryk, nummererede. Rammemål 81 x 60 cm. Fremstår med smuds. (2) Varenr: 3312985 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:51:00 DKK 300
Par sofaborde / sideborde, grålakeret metal (2)
Par sofaborde / sideborde, grålakeret metal (2). Par sofaborde/sidebord af grålakeret metal med rund fod. H. 40 L. 60 B. 50 cm. Fremstår med lettere brugsslitage samt enkelte ridser. (2) Varenr: 3351734 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:52:00 DKK 300
Golfkøller, Dunlop (13)
Golfkøller, Dunlop (13). Samling golfkøller, Dunlop. Fremstår med lettere slitage. (13) Varenr: 3339760 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:58:00 DKK 300
 Arne Norell. Lænestol, model Inca
Arne Norell. Lænestol, model Inca. Arne Norell. Lænestol med stel af mørkbejdset bøgetræ, armlæn betrukket med flerefarvet stof, ryg udspændt med sort skind. Fremstillet hos Aneby Møbler, model Inca. Fremstår lettere falmet på ryg samt manglende hynder. Varenr: 3351461 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 12:59:00 DKK 300
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Tre armstole samt cafebord, fra Dark Horse serien(4)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Tre armstole samt cafebord, fra Dark Horse serien(4). Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Tre armstole samt cafebord med stel af forkromet og sortlakeret stål, sæder og ryg betrukket med blåt stof, cafebord med cirkulær plade af mahogny. Designet 1988. Fremstillet hos Botium. H. 58 Ø 45 cm. Fremstår med enkelte pletter og lettere slitage, plade med ... Varenr: 3316646 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:00:00 DKK 300
Samling nøgler
Samling nøgler. Stor samling nøgler. Flere fremstår rustne. Varenr: 3380305 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:03:00 DKK 325
Skilte, DSB busstop, brevkasse samt Coca-Cola (3)
Skilte, DSB busstop, brevkasse samt Coca-Cola (3). Skilte af lakeret metal, bestående af DSB busstop, Brevkasse samt Coca-Cola. 1900-tallets anden halvdel. 12 - 30 x 30 -53 cm. Fremstår med slitage, Coca-Cola skilt med buler. (3) Varenr: 3353325 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:05:00 DKK 300
Michael Buus, akryl på lærred, 'Sangduo' (cd)
Michael Buus, akryl på lærred, 'Sangduo' (cd) . 'Sangduo' af Michael Buus (f. 1968), akryl på todelt lærred. Sign. bag på lærred. 60 x 40 cm. Varenr: 3379907 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:25:00 DKK 625
Kgl. Hvedekorn kaffestel, porcelæn (26)
Kgl. Hvedekorn kaffestel, porcelæn (26). Kgl. Hvedekorn kaffestel af porcelæn, formgivet af Thorkild Olsen, bestående af syv kaffekopper, syv underkopper, 11 sidetallerkener, to middagstallerkener, to dybe middagstallerkener, sukkerskål, flødekande, firkantet fad samt stage. (26) Varenr: 3377403 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:29:00 DKK 1.050
Kgl. og B&G, figurer, porcelæn (7)
Kgl. og B&G, figurer, porcelæn (7). Kgl. og Bing & Grøndahl figurer af porcelæn, heriblandt pessimist og optimist, vaser m.m. 1. sortering. H. 6 - 20 cm. (7) Varenr: 3380044 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:35:00 DKK 325
Holmegaard, vase, karaffel samt stager (4)
Holmegaard, vase, karaffel samt stager (4). Holmegaard, vase, karaffel samt stager af farvet glas. H. 30 - 39 cm. (4) Varenr: 3380110 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:46:00 DKK 850
Dansk møbelproducent. Tre-pers. banansofa samt lænestol, 1950/60'erne. (2)
Dansk møbelproducent. Tre-pers. banansofa samt lænestol, 1950/60'erne. (2). Dansk møbelproducent. Tre-pers. banansofa samt lænestol betrukket med grønt velour, tilspidsede ben af bejdset bøgetræ. 1950/60'erne. L. 202 cm. Fremstår med lettere brugsslitage og trykmærke på stof. (2) Varenr: 3377382 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:46:00 DKK 400
Spejl, hvidmalet
Spejl, hvidmalet. Spejl i ramme af hvidmalet træ. 136 x 94 cm. Fremstår med skrammer og slitage. Varenr: 3331429 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:47:00 DKK 325
Unic Ligthing. Tre uplight loftlamper, hvidlakeret metal (3)
Unic Ligthing. Tre uplight loftlamper, hvidlakeret metal (3). Unic Ligthing. Tre uplight loftlamper af hvidlakeret metal. Model Basket. Ø 70 cm. Fremstår med lettere slitage, en med med mindre afslag. (3) Varenr: 3376322 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:50:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. To-pers sofa
Dansk møbelproducent. To-pers sofa. Dansk møbelproducent. To-pers sofa betrukket med grønt velour, ben af bejdset bøgetræ. L. 130 cm. 1900'tallets midte. Fremstår med lettere snavset stof. Varenr: 3318204 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:52:00 DKK 300
Salonstole (4)
Salonstole (4). Salonstole af guldbronzeret træ, betrukket med flerfarvet møbelstof. 1900-tallet. Fremstår med slitage og skrammer samt løs sprosse. (4) Varenr: 3334812 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:53:00 DKK 300
Lionel Lines, amerikansk modeltog
Lionel Lines, amerikansk modeltog. Lionel Lines, amerikansk modeltog, bestående af lokomotiv, vogne og skinner. Vognlængde: 38 cm, lokomotivlængde: 36 cm. Fremstår med slitage. Fejl og mangler kan forekomme. Varenr: 3378725 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 13:59:00 DKK 450
Verner Nielsen, olie på lærred, Marine med Skoleskibet Danmark
Verner Nielsen, olie på lærred, Marine med Skoleskibet Danmark. Marine med Skoleskibet Danmark af Verner Nielsen (f. 1910), olie på lærred. Sign. V. Nielsen. 31 x 41 cm (47 x 57). Varenr: 3380053 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:00:00 DKK 325
Safir- og diamant ring
Safir- og diamant ring . Safir- og diamant ring af 9 kt guld prydet med fem ovale, facetslebne safirer samt fem otte små runde diamanter. Ringstr 56,5 Ø 18 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3366748

DKK 2.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:00:00 DKK 1.250
Par diamant øreringe. Ca. 0.25 ct (2)
Par diamant øreringe. Ca. 0.25 ct (2). Par diamant øreringe af 10 kt guld prydede med otte runde, facetslebne diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top crystal-Top cape(I-K). Klarhed: P3. Ø 1,5 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3366764

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:00:00 DKK 1.200
Ubekendt kunstner, olie på lærred, marine
Ubekendt kunstner, olie på lærred, marine. Marine af ubekendt kunstner, olie på lærred. Sign. E. Thornvig. 50 x 60 cm (61 x 71). Varenr: 3380074 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:01:00 DKK 325
Samling skåle, vaser, stager m.m. oliventræ og pikke fra hulepindsvin (28)
Samling skåle, vaser, stager m.m. oliventræ og pikke fra hulepindsvin (28). Samling skåle, vaser, stager, lampe, fade, askebægre m.m. oliventræ samt pikke fra hulepindsvin. H. 3 - 38 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3321517 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:03:00 DKK 300
Per Eli, akryl på lærred, komposition (cd)
Per Eli, akryl på lærred, komposition (cd). Komposition af Per Eli (f. 1957), akryl på lærred. Sign. Per Eli. 40 x 40 cm. U.R. Varenr: 3379891 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:03:00 DKK 400
Vaser, fad samt figur, glaseret stentøj (4)
Vaser, fad samt figur, glaseret stentøj (4). Vaser, fad samt skulptur af glaseret stentøj, signeret i bund. 1960/70'erne. H. 5 - 30 cm. (4) Varenr: 3348496 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:10:00 DKK 300
Poul Bruun Olsen, olie på lærred, figurkomposition (cd)
Poul Bruun Olsen, olie på lærred, figurkomposition (cd). Figurkomposition af Poul Bruun Olsen (f. 1946), olie på lærred. Sign. på blændramme. 25 x 25 cm (28 x 28) Varenr: 3378156 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:13:00 DKK 325
Karl Aage Riget, serigrafi, 'Sommerfest' (cd)
Karl Aage Riget, serigrafi, 'Sommerfest' (cd). 'Sommerfest' af Karl Aage Riget (1933 - 2001), serigrafi 129/250. Sign. Riget. 50 x 49 cm (68 x 65). Varenr: 3380411 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:13:00 DKK 350
Henrik Buster Bruun, olie på plade, landskabsparti (cd)
Henrik Buster Bruun, olie på plade, landskabsparti (cd). Landskabsparti af Henrik Buster Bruun (f. 1929), olie på plade. Sign. Buster 82. 31 x 34 cm (33 x 36). Varenr: 3378154 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:17:00 DKK 300
Holmegaard, Gisselfeldt glasbesætning (38)
Holmegaard, Gisselfeldt glasbesætning (38). Holmegaard, Gisselfeldt glasbesætning, bestående af ét ølglas, 11 rødvinsglas, tre hvidvinsglas, 10 vandglas samt 13 snapseglas. (38) Varenr: 3375128 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:21:00 DKK 325
Junghans. To vægure (2)
Junghans. To vægure (2). Junghans. To vægure af nød og bejdset træ, samt et senere bemalet, emaljeret urskive med sort romertal. Optræksnøgler medfølger. 1900'tallets begyndelse. H. 85 - 95 cm. Fremstår med enkelte små løsdele. (2) Varenr: 3379048 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:26:00 DKK 325
Bettina Winkelmann, olie på lærred, 'Tanker om aften' (cd)
Bettina Winkelmann, olie på lærred, 'Tanker om aften' (cd). 'Tanker om aften' af Bettina Winkelmann (f. 1961), olie på lærred. Sign. og dateret Bettina Winkelmann 2006 bag på lærred. 70 x 85 cm (73 x 88). Varenr: 3379754 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:26:00 DKK 350
Halskæde, sterlingsølv, safirer
Halskæde, sterlingsølv, safirer. Halskæde af sterling sølv, prydet med 19 runderm facetslebne, behandlede safirer. L. ca. 46 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3366679

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:30:00 DKK 1.100
Per Just, olie/akryl på lærred, kompositioner (cd 2)
Per Just, olie/akryl på lærred, kompositioner (cd 2). Kompositioner af Per Just (f. 1945), olie og akryl på lærred. Fra serien 'Fields'. Begge sign. Just. 70 x 60 cm. U.R. (2) Varenr: 3379730 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:35:00 DKK 300
Francis Francis illy X1 espresso. Designet af Lucca Trazzi.
Francis Francis illy X1 espresso. Designet af Lucca Trazzi. . Francis Francis illy X1 espresso i sort kabinet. Designet af Lucca Trazzi. H. 33 L. 26 B. 27 cm. Fremstår med lettere slitage og skævhed på justeringsskrue. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3380971 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:36:00 DKK 325
Robert Jacobsen, serigrafi, komposition (cd)
Robert Jacobsen, serigrafi, komposition (cd). Komposition af Robert Jacobsen (1912-1993), serigrafi 9/125. Fra mappen: 'En årstid i helvede' med tekst af Arthur Rimbaud, udgivet Hans Moestrup 1992. Sign. Robert Jacobsen. Bladmål 76 x 56 cm. U.R. Varenr: 3379718 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:39:00 DKK 625
Dansk møbelproducent. Par spisestole (2)
Dansk møbelproducent. Par spisestole (2). Dansk møbelproducent. Par spisestole betrukket med hvidt skai, runde tilspidsede ben af teaktræ. 1950'erne. Fremstår med revne på et sæde. (2) Varenr: 3379008 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:44:00 DKK 325
Jette Reinert, akryl på håndlavet papir, kompositioner (cd 2)
Jette Reinert, akryl på håndlavet papir, kompositioner (cd 2). 'Fantasi' af Jette Reinert (f. 1960), akryl på håndlavet papir. Sign. JR. 25 x 25 cm. (36 x 34,5) . (2) Varenr: 3379867 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:44:00 DKK 325
Erik Heide, olie på lærred, gårdparti (cd)
Erik Heide, olie på lærred, gårdparti (cd). Gårdparti af Erik Heide (f. 1934), olie på lærred. Sign. Erik Heide. 50 x 60 cm (60 x 70). Varenr: 3380353 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:45:00 DKK 400
Dansk møbelproducent. Spisestole, teaktræ (6)
Dansk møbelproducent. Spisestole, teaktræ (6). Dansk møbelproducent. Spisestole med stel af teaktræ, sæder og ryg betrukket med brunligt stof. 1970'erne. Fremstår med pletter og huller. (6) Varenr: 3375290 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:47:00 DKK 300
Leszek Nowosielski, keramisk relief (cd)
Leszek Nowosielski, keramisk relief (cd). Keramisk relief af Leszek Nowosielski (1918-2000). Sign. bag på L. Nowosielski. 39 x 57 cm. Fremstår med enkelt afslag. Varenr: 3377643 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:47:00 DKK 300
Julius Aagaard, olie på lærred, landskabsparti
Julius Aagaard, olie på lærred, landskabsparti. Landskabsparti af Julius Aagaard (1847-1926), olie på lærred. Sign. Julius Aagaard 1913. 38 x 59 cm (52 x 71). Varenr: 3380360 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:47:00 DKK 325
Poul Henningsen, PH5 pendel, hvidlakeret
Poul Henningsen, PH5 pendel, hvidlakeret. Poul Henningsen, PH5 pendel, af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm. Fremstår med lettere slitage samt lettere skævhed. Varenr: 3380080 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:47:00 DKK 300
Syltekrukker, vase samt urtepotteskjuler, stentøj og porcelæn (6)
Syltekrukker, vase samt urtepotteskjuler, stentøj og porcelæn (6). Syltekrukker, vase samt urtepotteskjuler af stentøj og porcelæn. 1900-tallet. H. 16 - 35 cm. Fremstår med lettere slitage. (6) Varenr: 3375014 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:48:00 DKK 425
Ametyst- og diamant armbånd
Ametyst- og diamant armbånd. Ametyst- og diamant armbånd af 18kt guldbelagt sterling sølv prydet med 96 runde, facetslebne ametyster på i alt ca. 17.00 ct samt 16 små diamanter på i alt ca. 0.12 ct. L. ca. 19 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3366518

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:49:00 DKK 1.500
Per Just, monotypier, div. motiver (cd 4)
Per Just, monotypier, div. motiver (cd 4). Diverse motiver af Per Just (f. 1945), monotypier. Alle sign. Rammemål 32 x 40 - 83 x 64 cm. (4) Varenr: 3379709 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:50:00 DKK 325
Samling piber (21)
Samling piber (21). Samling piber, bestående af bl.a. en Georg Jensen, fem Stanwell, en Parker m.fl. Se liste. Fremstår nyrensede og nypolerede. (21) Varenr: 3381128 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:52:00 DKK 425
Kai Winding. Skænk, palisander
Kai Winding. Skænk, palisander. Kai Winding. Skænk af palisander, front med fem skuffer og to låger, bag hvilke hylder, uoriginale stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 83 L. 164 B. 40 cm. Fremstår med lettere slitage og nuanceforskel på top. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. ... Varenr: 3347154 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:54:00 DKK 350
Ubekendt kunstner, olie på lærred, landskabsparti
Ubekendt kunstner, olie på lærred, landskabsparti. Landskab med personer ved flod af ubekendt kunstner, olie på lærred. Sign. WP samt dateret. 31 x 46 cm (42 x 58). Fremstår med enkelte afskalninger Varenr: 3380363 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:55:00 DKK 300
Florence McLean, akryl på lærred, 'Mosaik' (cd)
Florence McLean, akryl på lærred, 'Mosaik' (cd). 'Mosaik' af Florence McLean (f. 1965), akryl på lærred. Sign. og dateret Florence McLean 2008 bag på lærredet. 80 x 80 cm (84 x 84). Varenr: 3301263 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:56:00 DKK 325
Claus Bojesen, akryl på lærred, 'Gul Phemios' cd
Claus Bojesen, akryl på lærred, 'Gul Phemios' cd . 'Gul Phemios', af Claus Bojesen (f. 1948), akryl på lærred, sign. dat. /b Claus Bojesen 1992, 81 x 65 cm (85 x 69). Varenr: 3379901 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:58:00 DKK 375
L. Lange, bordkomfur / kokskomfur, støbejern
L. Lange, bordkomfur / kokskomfur, støbejern. L. Lange, bordkomfur / kokskomfur af støbejern. 1900-tallet. H. 30 L. 32 B. 48 cm. Fremstår med lettere slitage og lettere anløben. Varenr: 3377492 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:00:00 DKK 850
Hollansk og kinesiske vaser, porcelæn (3)
Hollansk og kinesiske vaser, porcelæn (3). Hollansk og kinesiske vaser af porcelæn, mærket i bund. 1900-tallets anden halvdel. H. 25 - 34 cm. (3) Varenr: 3375010 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:03:00 DKK 300
Eydun av Reyni, olie på lærred, landskabsparti (cd)
Eydun av Reyni, olie på lærred, landskabsparti (cd). Landskabsparti af Eydun av Reyni (f. 1951), olie på lærred. Sign. E av R. 45 x 55 cm (46 x 56). Varenr: 3377946 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:10:00 DKK 425
Stor samling kobber og messing
Stor samling kobber og messing. Stor samling kobber og messing, heriblandt fonduesæt, gryder, pander, væglampe, skeer, relieffer m.m. 1900-tallet. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3377053 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:12:00 DKK 400
Michael Kvium, litografi, 'Titelløs Model I' (cd)
Michael Kvium, litografi, 'Titelløs Model I' (cd). 'Titelløs Model I' af Michael Kvium (f. 1955), litografi, 19/60. Sign. og dateret Kvium 91. 56 x 84 cm (83 x 110). Litteratur: 'Michael Kvium det trykgrafiske værk 1979-2006', Edition Copenhagen 2006, nr. EC 029, afb. s. 52. Varenr: 3380105 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:12:00 DKK 2.200
Sofabord, mahogny
Sofabord, mahogny. Sofabord af mahogny, oval plade, herunder magasinhylde. 1900-tallets anden halvdel. H. 53 L. 135 B. 80 cm. Fremstår med skjolder på plade. Varenr: 3316732 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:15:00 DKK 300
John Hansen, akryl på lærred, komposition (cd)
John Hansen, akryl på lærred, komposition (cd). Komposition af John Hansen (f. 1953), akryl på lærred. Sign. bag på lærred. 70 x 60 cm (74 x 64). Varenr: 3380936 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:15:00 DKK 525
Par diamantørestikkere (2)
Par diamantørestikkere (2). Pat diamantørestikkere af 9 kt. guld prydet med 26 diamanter på ialt 0.26 ct, Farve Wesselton/Top Cape (H-L), klarhed P1-P2 (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i... Varenr: 3278741

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:15:00 DKK 1.200
Maria Struzik-Krull, litografi, komposition (cd)
Maria Struzik-Krull, litografi, komposition (cd). Komposition med kvinde og fugle af Maria Struzik-Krull (1951-2005), litografi 61/120. Sign. og dateret Maria Struzik-Krull 92. 45 x 59 cm (67 x 81). Varenr: 3380939 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:23:00 DKK 300
John Hansen, akryl på lærred, komposition (cd). Komposition af John Hansen (f. 1953), akryl på lærred. Sign. bag på lærred. 60 x 60 cm (64 x 64). Varenr: 3380937 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:25:00 DKK 550
John Hansen, akryl på lærred, komposition (cd). Komposition af John Hansen (f. 1953), akryl på lærred. Sign. bag på lærred. 54 x 49 cm (59 x 54). Varenr: 3380938 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:35:00 DKK 575
Hurricane stage, messing og glas
Hurricane stage, messing og glas. Hurricane stage af messing og glas med blå kant. 1900-tallet. H. 46 cm. Varenr: 3375020 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:45:00 DKK 350
Kjeld Ulrich, akvatinter, kompositioner  (cd 2)
Kjeld Ulrich, akvatinter, kompositioner (cd 2). Kompositioner af Kjeld Ulrich (f. 1942), akvatinte, begge 26/60. Begge sign. Kjeld Ulrich. 59 x 46 cm (77 x 64) Varenr: 3379676 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:48:00 DKK 350
Hjertevedhæng med diamanter
Hjertevedhæng med diamanter. Hjertevedhæng af 9 kt guld prydet med mindre diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I - J). Klarhed: P1 - P3. H. ca. 15 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3278864

DKK 1.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:50:00 DKK 1.000
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter og zirkoner
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter og zirkoner. Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med to små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt 13 zirkoner. Ring størrelse 54.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3279856

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:56:00 DKK 800
Carl Høyrup, olie på lærred, vinterlandskab med hare (cd)
Carl Høyrup, olie på lærred, vinterlandskab med hare (cd). Vinterlandskab af Carl Høyrup (1893-1961), olie på lærred. Sign. Høyrup. 73 x 100 cm (76 x 103) Varenr: 3380241 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:59:00 DKK 325
Massive. Udendørslamper af aluminium
Massive. Udendørslamper af aluminium. Massive. Udendørslamper af aluminium, stål m.m. Bl.a. model Geneve og Monaco. H. 94-116 cm. Fremstår i original emballage. (4) Varenr: 3314766 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 15:59:00 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>