Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kettler. Cross-trainer, model Kettler, model XTR1
Kettler. Cross-trainer, model Kettler, model XTR1 H. 158 L. ca. 130 B. 60 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4892744
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
13:04:54
Skulptur, bronze, Narcissus
Skulptur af bronze i form af Narcissus. Antagelig museumskopi, stemplet Musée de Naples. H. 35 cm.
Varenr: 4892923
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
14:38:33
Tæppe. Persisk Nain. 190x260 cm.
Persisk Nain. 190x260 cm. Fremstår med brugsspor samt plet på frynser.
Varenr: 4893051
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
17:09:00
Par Livida LED gulvlamper, Seeddesign (2)
Par Livida LED gulvlamper, Seeddesign. Med afbryder, flex-hals og fod i cement. LED-pære medfølger. Modelfoto (2)
Varenr: 4892352

18:13:00
Archimedes Seeddesign loftslampe
Archimedes Seeddesign loftslampe. Sort skærm. 3 x E14 lamper, Ø 40 cm.
Varenr: 4839756

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
18:16:00
Rays One. To-delt komposition (2)
Rays One (2000-tallet). Komposition, mixed media på lærred, sign. og dateret 17. Hvert lærred 80 x 60 cm. U.R.
Varenr: 4884221
18:18:00
Asger Bay Christiansen. Pendler (3)
Asger Bay Christiansen. Pendler med skærme af hvidlakeret metal. Ø 38 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt snavsede. (3)
Varenr: 4885629
19:16:00
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol, nybetrukket
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol med højtejusterbar fempas stjernefod af aluminium og forkromet metal, monteret på hjul. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket med sort 'Savanne' læder fra Arne Sørensen.
Varenr: 4886527
DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
19:21:00
Ole Lynggaard. 'Sweet Spot' vedhæng med motiv af et træ i grå emalje af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard. 'Sweet Spot' vedhæng med motiv af et træ i grå emalje af 18 kt. hvidguld. Formgivet af Charlotte Lynggaard Ø 1,5 cm. Udstillingsmodel
Varenr: 4890398
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
19:52:00
Severin Hansen. Indskudsborde, mahogni
Severin Hansen. Sæt indskudsborde fineret med mahogni, tilspidsede ben Fremstillet for Haslev møbler. Største bord H. 52 L. 58 B. 43 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og skjolder.
Varenr: 4885230
20:15:00
Saga Royal mink frakke, str. 42
Saga mink pelsfrakke af Royal mink. Frakke af brune mink, front med hægtelukning og skrålommer, Mærket P. Galletti i foer. L. 140 cm, indvendig ærmelængde 43 cm. Brystvidde ca. 112 cm, str. 42 (stor i størrelsen). Fremstår med minimale brugsspor. Saga Mink kategoriserer deres skind i tre ...
Varenr: 4867083
DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
20:18:00
DKK 1.800
Peter J. Lassen. Montana HIFI modul, model 7118 HF, dybde 38
Peter J. Lassen. Montana HIFI modul model 7118 HF. Modulet er med perforeret klap låger hvor bag der er hylde samt kabelgennemføring i bagbeklædningen. Modulet er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 38 SNOW. H. 24 x B. 69,6 x D. 46,8 cm. Modulet er med ophæng....
Varenr: 4892378
DKK 2.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
20:25:00
Kort jakke af rulam i asymmetrisk snit
Kort jakke af rulam i asymmetrisk snit, Front med lynlås. Skrålommer med lynlås. Læderbesætninger på sider, lommer og ærmer. L. 78 cm, bryst. 80 cm. Indvendige ærmemål 44 cm. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 4892400
20:30:00
Ib Kofod-Larsen. Lav skænk, sæbebehandlet egetræ
Ib Kofod-Larsen. Lav skænk af fineret sæbebehandlet egetræ, front med tre skuffer, herunder tre låger, bag hvilke udtræksbakker og hylder, senere monteret uoriginale ben og vægbeslag. 1960'erne. Fremstillet hos Faarup Møbelfabrik. H. 74 L. 190 B. 48 cm. Fremstår med lettere brugsspor samt ...
Varenr: 4892680
DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
20:31:00
DKK 4.800
Sandbergs, Nora Stad stage af bemalet træ
Sandbergs, Nora Stad Sweden, femarmet stage af bejdset samt bemalet træ. H.34. L. 30 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4893634
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-01-2018
19:23:00
Sækkeformet prismekrone, 1920/30'erne
Sækkeformet prismekrone behængt med talrige prismer af krystalglas, stel af forniklet metal og messing, indvendig med seks lyskilder. 1920/30'erne. H. 85 Ø 40 cm. Fremstår støvet.
Varenr: 4882390
DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-01-2018
20:05:00
DKK 3.600
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, nybetrukket
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med rødt læder, højdejustérbar stel på fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår senere ompolstret hos professionel møbelpolstrer med Savanne læder fra Arne Sørensen. Fremstår med lettere ...
Varenr: 4886678
DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-01-2018
15:20:00
Luftgevær PCP Kral Arms Puncher W kal. 4,5
Luftgevær PCP Kral Arms Puncher W kal. 4,5 mm.forberedt til lyddæmper. Justerbart tryk. Max 200 bar. Hastighed 294,9 M/sek. 2 stk. magasiner. Skæfte i træ. I følge loven skal man være minimum 18 år for at erhverve dette luftgevær.
Varenr: 4882159

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-01-2018
15:56:00
DKK 1.900
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, nyligt betrukket
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med lysebrunt læder, højdejustérbar stel på fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår senere ompolstret hos professionel møbelpolstrer.
Varenr: 4886739
17:19:53
DKK 4.200
Ole Lynggaard. 'My Little World' liljekonval-charm / vedhæng af 18 kt. satineret rødguld og sort-rhodineret guld
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm / vedhæng i form af liljekonval af 18 kt. satineret rødguld med detalje i sort-rhodineret guld. Totallængde: 1,6 cm. Art. nr. A2814-401.
Varenr: 4887258

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-01-2018
17:20:21
Less Longpendant loftslampe i mat messing
Less Longpendant loftslampe i mat messing. Længde 80 cm. Bruger 6 pærer med stor fatning. (medfølger ikke). Modelfoto
Varenr: 4894818

DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-01-2018
18:30:00
Par Colorado Seeddesign bordlamper, børstet stål (2)
Par Colorado Seeddesign bordlamper, børstet stål, lysdæmper. H. 50 cm. Modelfoto (2)
Varenr: 4894845

DKK 1.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-01-2018
18:42:00
Børge Mogensen. Par lænestole, model 2421(2)
Børge Mogensen. Par lænestole med ben af massiv egetræ, løse hynder med dunfyld original betrukket med brunt læder. H. 73 B. 70 sædehøjde 45 cm. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2421. Formgivet i 1963. Fremstår med patineret læder samt brugsspor. (2)
Varenr: 4886594
DKK 14.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-01-2018
19:20:00
DKK 8.200
Maurice Lacroix 'Pontos Rectangulaire Reserve De Marche'. Herreur i stål med sølvfarvet skive, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Maurice Lacroix, model Pontos Rectangulaire Reserve De Marche, ref.nr.: PT6157, i rektangulær urkasse af stål, sølvfarvet skive med romertal, datoangivelse ved 2" position, gangreserveindikator, safirglas, monteret med senere læderrem med originalt foldespænde af stål, ...
Varenr: 4886615
DKK 9.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-01-2018
19:21:00
DKK 3.400
Half Moon Seeddesign bordlampe, kobber.
Half Moon Seeddesign bordlampe i kobber. Sort stofledning. Højde 60cm. Modelfoto.
Varenr: 4894817

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-01-2018
19:30:00
Teo Chandelier 6-armet loftslampe
Teo Chandelier 6-armet loftslampe af metal, arme af træ, med sorte skærme af stof. Diameter 140cm. Store fatninger. Modelfoto
Varenr: 4894819

19:31:00
Neo Clear, loftslampe (2)
Neo Clear loftslampe. Ø 40 cm. Stor fatning. Modelfoto (2)
Varenr: 4894826

19:40:00
Vintage Omega De Ville Automatic, dameur
Vintage Omega De Ville Automatic, dameur, årgang 1972, minut- og timevisere, kasse af stål, optrækskrone med logo, B. 28 mm., sølvfarvet urskive, automatisk, selvoptrækkende urværk, ny rem af sort læder, spænde med logo, serienr. 35355056Fra lukning af Uhrmageriet, Store Torv, Aarhus. Butikspris...
Varenr: 4892606
20:00:00
Stort Invita udstillings køkken, model Athena i mintblå
Invita udstillings køkken, model Athena i mintblå. Overskabe af hvidpigmenteret eg med integreret lys. Stålsokler. Bordplade af 20 mm hvid solid-core med underlimet stålvask. Hvidevare medfølger ikke. Plantegning med mål vises i billedserien. Vejledende udsalgspris 120.000. Køkkenet står ...
Varenr: 4894978

DKK 50.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-01-2018
20:25:00
DKK 7.800
Half Moon Seeddesign gulvlampe i kobber
Half Moon Seeddesign gulvlampe i kobber. Sort stofledning. Med afbryder. Højde 175 cm. Modelfoto.
Varenr: 4894815

20:30:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>