Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Trek 3700 Alpha
Trek 3700 Alpha . Trek 3700 Alpha, 40 cm stel med affjedret forgaffel, 26 tommer hjul, 21 Shimano Acera gear. Fremstår med slitage, skrammer samt let anløben. Varenr: 3848503 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 15:06:56 DKK 450
Lommeure af sølv og gulddouble (3)
Lommeure af sølv og gulddouble (3). Cylindre 10 Rubis lomeur af tysk sølv, hvidemaljeret skive med romertal, forgyldt time-og minutmarkeinger, heraf ene besat med sten samt permanent sekundviser. Fremstår med afslag på skive, brugsspor, ridser, falmet og trykmærker. Uret gik ikke på vurderingstidspunktet, Lauritz.com indestår ikke ... Varenr: 3845680 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 15:14:00 DKK 550
Spisebord, massivt egetræ
Spisebord, massivt egetræ. Spisebord af massivt egetræ med rektangulær plade, krydsbens-stel. 1900-tallet. H. 66 L. 135 B. 57 cm. Fremstår med slitage, skjolder og tørsprækker. Varenr: 3844500 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 15:22:24 DKK 325
Werner Schou m.fl. pendler (2)
Werner Schou m.fl. pendler (2). Werner Schou m.fl. pendel af kobber og sortlakeret metal med glassten samt pendel af aluminium. 1960/70'erne. Ø 16-30 cm. Fremstår lettere anløben og lille pendel med buler. (2) Varenr: 3845621 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 15:35:00 DKK 325
Køkken fra BoForm - Røget eg
Køkken fra BoForm - Røget eg. Køkken fra BoForm. Model Line, Fritstående ø i Røget eg finer med 5 mm massiv stålbordplade i fladstål med højglanspoleret forkant. Incl. Reol i eg finer, Miele induktionskogeplade, Miele opvaskemaskine, Vola Bl.batteri i rustfrit stål, skuffeindretning. Køkkenet har en vejledende ... Varenr: 3844462

DKK 90.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 15:44:00 DKK 70.000
Dame lommeur, 14 kt guld
Dame lommeur, 14 kt guld. Dame lommeur af 14 kt. guld, hvidemaljeret skive med arabertal, punktinddeling samt time-og minutmarkeringer. Tilhørende forgyldt Veneziakæde, L. ca. 50 cm. stemplet GIFA. Ø. ca. 32 mm. ekskl. krone. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Fremstår med krakeleringer på skive, kraftigt iret på urværk ... Varenr: 3845674 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 15:47:00 DKK 375
To armstole, 1900-tallet (2)
To armstole, 1900-tallet (2). To armstole med stel af mahogny og egetræ, betrukket med flerefarvet broderet stof. 1900-tallet. Fremstår med brugsslitage. (2) Varenr: 3844493 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 15:58:24 DKK 325
Spejl, sølv
Spejl, sølv. Spejl i ramme af sølvmalet træ, facetslebet spejlfelt. 120 x 90 cm. Varenr: 3840531

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:00:00 DKK 300
Par engelske hurricane stager (2)
Par engelske hurricane stager (2). Par engelske hurricane stager af messing og glas. 1900-tallet. H. 39 cm. Fremstår med lettere slitage. (2) Varenr: 3845113 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:05:00 DKK 300
Bang & Olufsen. Beolab 2000
Bang & Olufsen. Beolab 2000 . Bang & Olufsen. Beolab 2000 med vægophæng. 30 x 40 x 16 cm. Fremstår med lettere slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og mangler kan forekomme. Varenr: 3846174 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:12:00 DKK 400
Gatelegtable af eg 1900-tallets midte
Gatelegtable af eg 1900-tallets midte. Gatelegtable af massivt egetræ, plade med to klapper, snoet ben. 1900-tallets midte. H. 73 L. 53-153 B.104 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser og limning ved et udtræksben. Varenr: 3844503 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:16:00 DKK 325
Par armstole, rokokoform (2)
Par armstole, rokokoform (2). Par armstole med stel af udskåret bejdset bøgetræ, sæde, ryg og armlæn betrukket med blomstret stramaj, cabrioleben. Rokokoform. 1900'tallets midte. Fremstår med brugsspor og enkelte pletter. (2) Varenr: 3844431 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:20:00 DKK 325
Stort figurspejl
Stort figurspejl. Stort figurspejl af bemalet træ med udskæringer og støbninger, ovalt facetslebet spejl. 1900'tallets slutning. H. 173 B. 103 cm. Fremstår med afskalninger og revne øverst ved samling. Varenr: 3843447 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:22:00 DKK 475
Bent Karlby, pendel, 1960'erne
Bent Karlby, pendel, 1960'erne. Bent Karlby, pendel af kobbercoated aluminium. 1960'erne. Fremstillet hos Lyfa. Ø 40 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3845919 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:22:00 DKK 325
Peter Hvidt & Orla Mølgaard. Lænestol
Peter Hvidt & Orla Mølgaard. Lænestol. Peter Hvidt & Orla Mølgaard. Lænestol af fineret formbøjet teak -og bøgetræ med indlægninger på ben. Formgivet 1947. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3844337 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:25:00 DKK 800
Barbiedukker (4)
Barbiedukker (4). Barbie, Skipper dukke m.m. Tøj og diverse tilbehør medfølger. 1960/70'erne. H. 23-32 cm. Fremstår med slitage. Fejl og mangler kan forekomme. (4) Varenr: 3845913 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:25:00 DKK 750
Gaskogeplade
Gaskogeplade . Gaskogeplade med fire blus. 58 x 51 cm. Fremstår med lettere rust og snavset. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3841938 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:27:00 DKK 350
Dansk møbelproducent, par bogreoler, teaktræ (2)
Dansk møbelproducent, par bogreoler, teaktræ (2). Dansk møbelproducent, par bogreoler fineret med teaktræ, front med justerbar hylder, senere monteret stel med runde tilspidsede ben af massivt teaktræ. 1960'erne. H. 98 L. 120-240 B. 30 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3845656 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:33:00 DKK 650
Dansk møbelproducent. To-pers. sofa, sort læder
Dansk møbelproducent. To-pers. sofa, sort læder. Dansk møbelproducent. To-pers. sofa betrukket med sort læder, ben af ludbehandlet bøgetræ. 2012-2013. L. 140 cm. Fremstår med minimale brugsspor. NB. Ændret udløbsdato. Varenr: 3839892 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:38:00 DKK 425
Foldebord/arbejdsbord
Foldebord/arbejdsbord . Foldebord/arbejdsbord med rektangulær plade af fyrretræ, foldestel af brunlakeret metal. 1900'tallets sidste halvdel. H. 71 L. 150 B. 88 cm. Fremstår med kraftig slitage, afslag og rust. Varenr: 3844265 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:43:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Spisestole, teaktræ (6)
Dansk møbelproducent. Spisestole, teaktræ (6). Dansk møbelproducent. Spisestole med stel af massivt teaktræ, sæde og ryg betrukket med grønt skai. 1960'erne. Fremstår med slitage på stel, enkelte med krassemærker på skind. (6) Varenr: 3844262 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:45:00 DKK 425
Dansk møbelproducent, lænestole, øreklapstol samt skammel, brunt læder (3)
Dansk møbelproducent, lænestole, øreklapstol samt skammel, brunt læder (3). Dansk møbelproducent, lænestole, øreklapstol samt skammel betrukket med brunt læder, tilspidsede ben af bejdset bøgetræ. 1970'erne. Fremstår med brugsslitage og pletter, lav lænestol leddeløs ved et armlæn. (3) Varenr: 3843472 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:46:00 DKK 375
Børge Mogensen, par lænestole, model 2227, egetræ (2)
Børge Mogensen, par lænestole, model 2227, egetræ (2) . Børge Mogensen, par lænestole med stel af massivt egetræ, løse hynder betrukket med grønt stof. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2227. Fremstår med brugsslitage, skjolde på stof og tørt skum, flere lameller med tape/revnet, en leddeløs samt tørsprækker ved et armlæn. (2) Varenr: 3843594 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:49:00 DKK 600
Holmris. Reolmoduler (4)
Holmris. Reolmoduler (4). Holmris. Reolmoduler af grålakeret mdf, front med låger og hylder. 2000'tallet. H. 84 B. 41-81 D. 33 cm. Fremstår med brugsslitage, enkelte hylder med slitage, en løs sokkel. (4) Varenr: 3843635 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:53:00 DKK 375
Salonbord samt par stole (3)
Salonbord samt par stole (3). Salonbord fineret med mahogny med cabriole ben samt par stole af udskåret mahogny, sæder betrukket med grønt møbelstof. 1800-tallet. H. 71 L. 120 D. 88 cm. Fremstår med brugsslitagem gennemgående sprække i sarg. (3) Varenr: 3844497 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 16:53:00 DKK 350
B&G. Erantis spisestel (29)
B&G. Erantis spisestel (29). Bing & Grøndahl, Erantis spisestel af porcelæn, bestående af 8 middagstallerkener (nr. 25), 11 dybe middagstallerkener (nr. 22), 9 dybe frokosttallerkener (nr. 23) og fad (nr. 15). 1. sortering. (29) Varenr: 3846733 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:03:00 DKK 750
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, pendel
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, pendel. Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, pendel af kobber. Formgivet i 1963. Fremstillet for Nordisk Solar Kompagni. Ø 56 cm. Fremstår med enkelte ridser. Varenr: 3846522 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:04:00 DKK 400
Dansk møbelproducent, spisestole, nybetrukket (6)
Dansk møbelproducent, spisestole, nybetrukket (6). Dansk møbelproducent. Spisestole med formbøjet kopstykke fineret med teaktræ, stel af massivt bejdset bøgetræ, teaktræ og egetræ, sæder nybetrukket med sort skai. 1960'erne. Fremstår med lettere brugsspor. (6) Varenr: 3845664 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:09:36 DKK 375
Bjørn Wiinblad. Kande, månedsplatter og fad (15)
Bjørn Wiinblad. Kande, månedsplatter og fad (15). Bjørn Wiinblad. Kande, fad og månedsplatter af fajance. Fremstillet hos Nymølle. Kande nr. K30, 1975. Ø 15-26 H. 28 cm. Kande med reparation på låg. (15) Varenr: 3845104 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:10:00 DKK 425
Hjorth, bordlampe, vase og lågskåle (5)
Hjorth, bordlampe, vase og lågskåle (5). Hjorth, bordlampe, vase og lågskåle af glaseret lertøj. H. 6-51 cm. Bordlampe med afkortet ledning. (5) Varenr: 3845129 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:13:00 DKK 350
Par kinesiske bordlamper (2)
Par kinesiske bordlamper (2). Par kinesiske bordlamper af porcelæn, dekoreret med fugle og bladværk, hvide stofskærme medfølger. 1900-tallet. H. 55 cm. (2) Varenr: 3846316 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:15:00 DKK 300
Fransk kaminur
Fransk kaminur. Fransk kaminur af forgyldt zink støbt med bladværk, hvidemaljeret urskive med sorte romertal, på top stejlende hest. 1800-tallets slutning. H. 42 cm. Fremstår med slitage, afslag på dekoration, hest med brækket ben og reparationer. Varenr: 3845146 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:18:00 DKK 350
Jo Hammerborg. Corona pendel
Jo Hammerborg. Corona pendel. Jo Hammerborg. Corona pendel af delvis sortlakeret aluminium. Fremstillet hos Fog og Mørup. H. 46 Ø 24 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3846529 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:22:00 DKK 325
Poul Henningsen, par PH 4/3 pendler (2)
Poul Henningsen, par PH 4/3 pendler (2). Poul Henningsen, par PH 4/3 pendler af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med lettere slitage og én med manglende blændskærm. (2) Varenr: 3843030 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:31:00 DKK 600
Køkken fra JKE Design i sort eg
Køkken fra JKE Design i sort eg. Køkken fra JKE Design i sort eg med 12 mm stålbordplade isvejset vask og Foster gasblus. 80 mm barplade i bambus. Køkkenet er inklusiv hvidevarer fra Siemens: Opvaskemaskine SN65T052SK Køleskab KI42FP Desuden medfølger emhætte fra Eico med intern motor. Køkkenet har en vejledende udsalgspris... Varenr: 3844461

DKK 90.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:36:00 DKK 74.000
Køkken fra JKE Design hvidpigmenteret bøg (folie)
Køkken fra JKE Design hvidpigmenteret bøg (folie). Køkken fra JKE-Design i hvidpigmenteret bøg (folie). Bordplade 40 mm laminat. (bordpladen er ét stykke) Køkkenet er en udstillingsmodel og fremstår med minimale brugsspor. Køkkenet har en vejledende udsalgspris på kr. 65.000. Køkkenet er en udstillingsmodel, der kan ses hos JKE Design, ... Varenr: 3844183

DKK 30.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:37:00 DKK 12.000
Lineol samt Elastolin, figurer og dyr, 1930'erne
Lineol samt Elastolin, figurer og dyr, 1930'erne . Lineol samt Elastolin, figurer og dyr. 1930'erne. H. 2-17 cm. Fremstår med kraftig slitage, fejl og mangler kan forekomme. Varenr: 3848223 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:37:00 DKK 475
Louis Poulsen, arbejdspendler (5)
Louis Poulsen, arbejdspendler (5). Louis Poulsen, arbejdspendler af brunemaljeret metal. 1960'erne. Ø 35 cm. Fremstår med minimal slitage. (5) Varenr: 3846426 DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:37:00 DKK 725
Køkken fra JKE Design i hvid ask
Køkken fra JKE Design i hvid ask. Køkken fra JKE-Design i hvid ask. Bordplade 40 mm olieret eg. 40mm betonbordplade ved kogesektion.Underlimet silgranitvask med afløbsbakke. Blandingsbatteri medfølger. Køkkenet er en udstillingsmodel og fremstår med minimale brugsspor. Køkkenet har en vejledende udsalgspris på kr. ... Varenr: 3847804

DKK 60.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:38:00 DKK 22.000
Wedgwood m.m. Jasperware lågkrukke, kiksespand m.m. (4)
Wedgwood m.m. Jasperware lågkrukke, kiksespand m.m. (4). Wedgwood m.m. Jasperware lågkrukke, kiksespand m.m. af bisquit. H. 5-18 cm. Kiksespand med lettere skæv hank, én med slibemærke på kant. (4) Varenr: 3845738 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:38:00 DKK 350
Louis Poulsen, pendel
Louis Poulsen, pendel. Louis Poulsen, pendel af orangelakeret metal, fatning af porcelæn, monteret med original orange stofledning. Ø 36 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3846433 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 17:50:00 DKK 325
Gunnar Nylund, vase
Gunnar Nylund, vase. Gunnar Nylund, vase af glaseret lertøj. Fremstillet hos Rörstrand, signeret GN. H. 23 cm. Varenr: 3846898 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:01:00 DKK 325
Ruth Stubben, akryl på lærred, 'Masai-søstre'
Ruth Stubben, akryl på lærred, 'Masai-søstre'. 'Masai-søstre' af Ruth Stubben, akryl på lærred. Sign. og dateret RS 03. 80 x 60 cm (84 x 64). Varenr: 3846869 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:16:00 DKK 300
Spisebord / langbord, massivt egetræ
Spisebord / langbord, massivt egetræ. Spisebord / langbord af massivt egetræ, rektangulær plade, sarg med skuffe. 17/1800-tallet. H. 70 L. 135 B. 59 cm. Fremstår med brugsslitage/slitage, ormehuller, senere monteret uoriginale skuffe. Varenr: 3844502 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:19:00 DKK 350
Hermann. Komposition, akryl på lærred
Hermann. Komposition, akryl på lærred. Hermann. Komposition, akryl på lærred, sign. Hermann. 79,5 x 79,5 cm. U.R. Varenr: 3846870 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:21:00 DKK 300
Salonbord, mahogny
Salonbord, mahogny. Salonbord af massivt mahogny, cirkulær plade, balusterformet søjle med udskæringer, afsluttet på løvefødder. 1800'tallet. H. 67 Ø 87 cm. Fremstår med lettere brugsspor og varmeskjold på plade. Varenr: 3847579 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:27:00 DKK 550
Dansk møbelproducent. Skrivepult til bordmontering
Dansk møbelproducent. Skrivepult til bordmontering . Dansk møbelproducent. Skrivepult til bordmontering fineret med bøgetræ, skråtstillede skriveplade med gråt laminat, herunder rum. 1980'erne. H. 28 B. 80 D. 49 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3844286 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:32:00 DKK 300
Johannes Hofmeister, litografiske tryk, div. motiver (cd 3)
Johannes Hofmeister, litografiske tryk, div. motiver (cd 3). Landskabspartier med personer af Johannes Hofmeister (1914-1990), litografiske tryk. Ét sign. Rammemål 37 x 41 - 40 x 47 cm. (3) Varenr: 3848213 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:35:00 DKK 300
Dansk møbelproducent kommode.
Dansk møbelproducent kommode. . Dansk møbelproducent. smal kommode af massivt kirsebærbejdset bøgetræ, front med seks skuffer, greb af rustfrit stål. H. 130 B. 62 D. 45 cm. Fremstår ny og ubrugt i original emballage. Varenr: 3837848

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:38:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Spisestole samt armstol (2)
Dansk møbelproducent. Spisestole samt armstol (2). Dansk møbelproducent. Spisestole samt armstol med tremmeryg, sortlakeret træ, sæde fineret med teaktræ, kopstykker samt armlæn af massivt teaktræ. 1960'eren. Fremstår med brugsspor, et løst armlæn. (2) Varenr: 3844282 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:39:00 DKK 350
Dansk møbelproducent, skænk, teaktræ
Dansk møbelproducent, skænk, teaktræ. Dansk møbelproducent, skænk fineret med teaktræ, front med fem låger, bag hvilke hylder samt fem skuffer, senere monteret uoriginalt stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 76 L. 242 B. 42 cm. Fremstår med brugsspor og delvis mahogny på top. Varenr: 3845646 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:40:00 DKK 900
Ravhalskæde
Ravhalskæde. Ravklump indfattet i gitter af sølv, tilhørende ankerkæde. L. 68 cm. Samlet vægt: 68,4 g. Varenr: 3846764 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:43:00 DKK 2.300
Louis Poulsen, arbejdspendler (4)
Louis Poulsen, arbejdspendler (4). Louis Poulsen, arbejdspendler af sortemaljeret metal og senere hvidlakeret metal. 1960'erne. Ø 35 cm. Fremstår med lettere slitage, hvide pendler med ridser. Fatninger med sort stofledning medfølger (4) Varenr: 3846428 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:48:00 DKK 775
Skrivebord, mahogny
Skrivebord, mahogny. Skrivebord fineret med mahogny, front med fem skuffer med nøglerosetter af perlemor, runde tilspidsede ben. 1900-tallets sidste halvdel. H. 74 L. 126 B. 64 cm. Fremstår med finerskader på front og et løst ben. Nøgle medfølger. Varenr: 3844261 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:52:00 DKK 300
Cyclepro Stonypoint mountainbike matsort/grøn cykel
Cyclepro Stonypoint mountainbike matsort/grøn cykel. Mountainbike Cyclepro Stonypoint i matsort/grøn. Velkørende og let ALU MTB cykel med SHIMANO gear komponenter og kraftige dobbeltbundede fælge, 26” hjul og stift ALU stel og fjeder forgaffel. Stelstr. 482mm. Emballage str. H72. L140. D22. Fremstår ny og ubrugt. Varenr: 3844945

DKK 2.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 18:56:00 DKK 900
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spise-/ skrivebord
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spise-/ skrivebord . USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Arbejdsbord / skrivebord med plade af hvidt laminat, stel af forkromet stål. H. 75 L. 176 B. 75 cm. Fremstår med brugsspor, endestykke stikker op over plade ved ét ben. Varenr: 3838656 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:00:00 DKK 300
Kgl. helblonde musselmalet spisestel (27)
Kgl. helblonde musselmalet spisestel (27). Kgl. helblonde musselmalet spisestel af porcelæn bestående af 5 middagstallerkener (nr. 1084, Ø 25 cm.), 5 frokosttallerkener (nr. 1085, Ø 23,5 cm.), 6 dybe frokosttallerkener (nr. 1079, Ø 23 cm.), 6 kagetallerkener (nr. 1086, Ø 20 cm.), sidetallerken (nr. 1088, Ø 15 cm.), kaffekop (nr. 1036), ... Varenr: 3845994 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:04:00 DKK 4.700
Morsø rammeskærer
Morsø rammeskærer. Morsø rammeskærer af støbejern, ekstra klinger medfølger. H. 103 B. 157 D. 60 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3842020 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:05:00 DKK 500
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem. USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem af hvidlakeret og forkromet metal, front med to skuffer til hængemapper og hylder. H. 145 B. 190 D. 38 cm. Fremstår med slitage, ridser, snavset, gulnet og med små buler. Varenr: 3838664 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:05:00 DKK 625
Fem lysskilte til beskyttelsesrum (5)
Fem lysskilte til beskyttelsesrum (5) . Fem lysskilte til beskyttelsesrum af metal og plast med signallys på top. Fra civilforsvar ca. 1967- 1979. Fremstår uden ledning (kører på batterier). H. 31 L. 72 D. 9 cm. Ubrugt i original emballage, med minimale brugsspor. Modelfoto. (5) Varenr: 3833322 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:08:00 DKK 300
Nissen, par vinreoler (2)
Nissen, par vinreoler (2). Nissen, par vinreoler af massivt ubehandlet bøgetræ. Fremstillet hos Nissen, Langå. H. 86 B. 45 D. 28 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3845662 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:10:00 DKK 325
Aluminia, vase
Aluminia, vase. Aluminia, vase af fajance dekoreret med blomster. 838/147. H. 23 cm. Varenr: 3846899 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:10:00 DKK 550
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem . USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem af hvidlakeret og forkromet metal, front med nedfældige låger. H. 75 B. 152 D. 38 cm. Fremstår med slitage, ridser, snavset og gulnet. Varenr: 3838667 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:10:00 DKK 1.050
Dobbeltseng med varmefølsomt memory skum, 180 x 200 cm
Dobbeltseng med varmefølsomt memory skum, 180 x 200 cm. Dobbelt seng i størrelsen 180 x 200 cm, betrukket med sort og hvidt stof, bestående af; Løs topmadras med 3 cm varmefølsomt memory skum/gel, 1 cm skum, 3 cm højdensitets skum, 1 cm skum. Madras med 1,5 cm skum, mellemlag af skum, 20 cm pocket fjedre, mellemlag af skum, afsluttende med 1,5 cm ... Varenr: 3824608

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:11:00 DKK 2.200
Feldballe møbelfabrik, par skænke samt kommode, palisander, 1980'erne (3)
Feldballe møbelfabrik, par skænke samt kommode, palisander, 1980'erne (3). Feldballe møbelfabrik, par skænke samt kommode fineret med palisander, front med låger og skuffer, senere monteret uoriginale ben af børstet stål. 1980'erne. H. 57 B. 100-300 D. 52 cm. Fremstår med brugsspor og afdækning af montage huller på top, en manglende hylde. (3) Varenr: 3843336 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:12:00 DKK 375
Dansk møbelproducent, par væghængte sengeborde, teaktræ (2)
Dansk møbelproducent, par væghængte sengeborde, teaktræ (2). Dansk møbelproducent, par væghængte sengeborde fineret med teaktræ, front med skuffe, senere sortmalet greb. 1960'erne. H. 24 B. 39 D. 27 cm. Fremstår med brugsslitage, lille kanthak ved front af en. (2) Varenr: 3845658 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:15:00 DKK 700
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem/ magasinholder
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem/ magasinholder. USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem af hvidlakeret og forkromet metal, front med skråtstillede hylder til magasiner. H. 75 B. 227 D. 38 cm. Fremstår med slitage, ridser, snavset, gulnet, to hylder med defekter, med bule på top. Varenr: 3838668 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:15:00 DKK 600
Børge Mogensen. Biblioteksbord, model BM71.
Børge Mogensen. Biblioteksbord, model BM71. . Børge Mogensen. Biblioteksbord fineret med mahogny, rektangulær plade med to med klapper. Formgivet i 1958. Fremstillet af P. Lauritsen & Søns Møbelfabrik A/S, model BM71. H. 70 L. 128-244 B. 93 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder og nuanceforskel på plade, en plade med manglende hængsler og ... Varenr: 3842224 DKK 7.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:15:00 DKK 325
Persiske fliser (62)
Persiske fliser (62). Persiske fliser, dekoreret med blomster og fugle. 10 x 10 cm. (62) Varenr: 3845671 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:16:00 DKK 550
Kurt Østervig, spisestole (6)
Kurt Østervig, spisestole (6). Kurt Østervig, spisestole med stel af massivt egetræ, formbøjet fineret lameller på sæde og ryg, originale hynder betrukket med ternet stof. Fremstillet hos KP Møbler. Fremstår med kraftig snavset stel og brugsspor, hynder med fladt skum og flere åbne syninger. (6) Varenr: 3845641 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:19:00 DKK 450
Havemøbelsæt. Teaktræ (7)
Havemøbelsæt. Teaktræ (7). Havemøbelsæt af ubehandlet teaktræ, sættet består af ét bord og seks foldestole. H. 75. L. 120 B 70 cm. Fremstår i original emballage. Emballagestr.: 122 x 104 x 19 cm. + 3 x 114x48x19 cm.(7) Varenr: 3778779

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:20:00 DKK 1.450
Jochen Rochholz, skulptur, liggende kvinde
Jochen Rochholz, skulptur, liggende kvinde. Liggende kvinde, fra serien 'Ofringer' af Jochen Rochholz (f. 1947), skulptur af brændt/svedet træ. Usign. L. 210, B. 105, H. (inkl. sokkel) 135 cm.Skulpturen har bl.a. været udstillet i Aarhus Kunstbygning 2004. Fremstår med enkelte partier med manglende sod, samt spor efter bænkebidere. Varenr: 3816488 DKK 30.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:20:00 DKK 20.000
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem. USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem af hvidlakeret og forkromet metal, front med hylder. H. 155 B. 227 D. 38 cm. Fremstår med slitage, ridser, snavset, gulnet, buler og malerrester. Varenr: 3838670 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:20:00 DKK 725
Nyrococo salonbord, 1800-tallets slutning
Nyrococo salonbord, 1800-tallets slutning. Nyrococo salonbord af massivt egetræ, oval plade, stel med med påsatte udskæringer, cabriole ben. 1800-tallets slutning. H. 71 Ø 109 cm. Fremstår med slitage, skjolder og en manglende dekoration. Varenr: 3847572 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:25:00 DKK 350
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem. USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem af hvidlakeret og forkromet metal, front med hylder. H. 110 B. 152 D. 38 cm. Fremstår med slitage, ridser, snavset og gulnet. Varenr: 3838671 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:25:00 DKK 625
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa, sort læder
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa, sort læder. Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa betrukket med sort læder, løse hynder med dunfyld, ben af sæbebehandlet bøgetræ. 2000'tallet. L. 198 cm. Fremstår få brugsspor. Varenr: 3837755 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:26:00 DKK 575
Kodak to Diasfremviserer til diasshow
Kodak to Diasfremviserer til diasshow . Kodak to Diasfremviserer til diasshow med lydanlæg og tandberg båndoptager. H. 26 B. 62 D. 51 cm. Fremstår med brugsslitage. Fejl og defekter kan forkomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3844301 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:27:00 DKK 300
Børge Seindal. Kommode, egetræ
Børge Seindal. Kommode, egetræ. Børge Seindal. Kommode fineret med egetræ, front med seks skuffer, runder tilspidsede ben. 1960'erne. H. 100 B. 76 D. 41 cm. Fremstillet hos Westergaards Møbelfabrik. Fremstår med små brandmærker på top og brugsspor. Varenr: 3843478 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:28:00 DKK 550
Henning Kjærnulf, spisebord, teaktræ
Henning Kjærnulf, spisebord, teaktræ. Henning Kjærnulf, spisebord af finéret teaktræ, rektangulær plade med skjult udtræk, tilspidsede ben. 1960'erne. Fremstillet hos Vejle Stole- og Møbelfabrik. H. 73 L. 140-240 D. 90 cm. Fremstår med skjolder og brugsslitage. Varenr: 3844293 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:28:00 DKK 375
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spise-/ skrivebord. USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Arbejdsbord / skrivebord med plade af hvidt laminat, stel af forkromet stål. H. 75 L. 176 B. 75 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3838657 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:30:00 DKK 300
Fransk møblement, Louis Seize form (3)
Fransk møblement, Louis Seize form (3). Fransk møblement best. af sofa samt par armstole med stel af udskåret palisander, betrukket med blåligt mønstret møbelstof. 1900'tallets begyndelse. Louis Seize form. L. 165 cm. Fremstår med lettere brugsspor, leddeløse, en ben mangler dyvler til montering. (3) Varenr: 3843441 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:30:00 DKK 750
Henrik Pedersen, 365 north, havebord model Circle 150
Henrik Pedersen, 365 north, havebord model Circle 150 . Circle havebord Ø150 og h 75 cm med bordplade i sorte polywood lameller og dekorativ granitsten i midten. Benkonstruktion i mørkegrå pulverlakeret metal. Formgivet af Henrik Pedersen, 365 North og produceret af Houe.com. Fremstår med rust og skrammer på bordstel. Modelfoto. Varenr: 3845543 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:35:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, øreklapstol, 1940'erne
Dansk møbelproducent, øreklapstol, 1940'erne. Dansk møbelproducent, øreklapstol overbetrukket med blomstret møbelstof, ben af bejdset bøgetræ. 1940'erne. Fremstår med lettere brugsspor og lettere leddeløs. Varenr: 3845654 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:35:00 DKK 300
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem . USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem af hvidlakeret og forkromet metal, front med hylder, skråtstillede hylder og skuffer. H. 110 B. 227 D. 38 cm. Fremstår med slitage, ridser, snavset, gulnet, buler og klistermærker på top. Varenr: 3838672 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:35:00 DKK 400
Allan Axelsen, olie på lærred, parti med kirke (cd)
Allan Axelsen, olie på lærred, parti med kirke (cd). Parti med kirke af Allan Axelsen (f. 1955), olie på lærred. Sign AA. 100 x 80 cm (102 x 82). Varenr: 3825722 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:39:00 DKK 325
Frits Henningen. To-pers. sofa
Frits Henningen. To-pers. sofa. Frits Henningen. To-pers. sofa betrukket med blåt møbelstof, tilspidsede ben af bejdset bøgetræ. 1940/50'erne. L. 133 cm. Fremstår med brugsspor og nuanceforskel/falmet på en gavl. Se vare nr. 3835519. Varenr: 3848227 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:39:00 DKK 325
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem. USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem af hvidlakeret og forkromet metal, front med hylder og arkivskuffer. H. 145 B. 152 D. 38 cm. Fremstår med slitage, ridser, snavset, gulnet, små buler og klistermærker på top. Varenr: 3838673 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:40:00 DKK 425
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Rektangulært sofabord, massivt teaktræ
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Rektangulært sofabord, massivt teaktræ . Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Rektangulært sofabord af massivt teaktræ med underliggende hylde af flet med ophæng af messing, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 49 B. 151 D. 50 cm. Fremstår med pletter/skjolder og hak på plade. Varenr: 3844280 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:41:00 DKK 650
Vintage ravhalskæde i forløb
Vintage ravhalskæde i forløb . Vintage halskæde af rav med 35 ovale perler i forløb. L ca. 46 cm. Vægt ca. 22 gram. Varenr: 3848240 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:42:00 DKK 375
Dansk møbelproducent, skrivebord samt armstol (2)
Dansk møbelproducent, skrivebord samt armstol (2). Dansk møbelproducent, skrivebord fineret med teaktræ, front med fire skuffer, runde ben af bøgetræ samt armstol med stel af teaktræ, sæde og ryg betrukket med brunt skind. 1900'tallets midte. H. 73 L. 130 B. 60 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, hak på plade, en skuffe med revne. (2) Varenr: 3845652 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:43:00 DKK 325
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spise-/ skrivebord. USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Arbejdsbord / skrivebord med plade af hvidt laminat, stel af forkromet stål. H. 75 L. 176 B. 75 cm. Fremstår med brugsspor og kraftig snavset. Varenr: 3838658 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:45:00 DKK 325
Lun Tuchnowski, litografi, komposition (cd)
Lun Tuchnowski, litografi, komposition (cd). Komposition af Lun Tuchnowski (f. 1946), litografi. Sign. Lun Tuchnowski. 40 x 57 cm (57 x 73). Varenr: 3840450 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:45:00 DKK 325
Kaskelottand
Kaskelottand . Kaskelottand uforabejdet. L. 14,5 cm, vægt: 370 gram. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen medfølger. Varenr: 3725075 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:45:00 DKK 650
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem. USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem af hvid- og grålakeret samt forkromet metal, granitplade på top, front med hylder. H. 102 B. 150 D. 63 cm. Fremstår med slitage, ridser, snavset og gulnet. Varenr: 3838674 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:50:00 DKK 350
Dansk møbelproducent. Børne skole-/ stabelstole (10)
Dansk møbelproducent. Børne skole-/ stabelstole (10). Dansk møbelproducent. Børne skole-/ stabelstole med formbøjet sæde og ryg fineret med nøddetræ, stel af grålakeret metal. 1960'erne. Fremstår med kraftig slitage, afslag, ridser og skjolder. (10) Varenr: 3845682 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:52:00 DKK 300
Kranier og horn
Kranier og horn. Kranier og horn fra bl.a. ko, gris m.m. L. 15-42 cm. Varenr: 3848290 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:53:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Skole-/ stabelstole, teaktræ (10)
Dansk møbelproducent. Skole-/ stabelstole, teaktræ (10). Dansk møbelproducent. Skole-/ stabelstole med formbøjet sæde og ryg fineret med teaktræ, stel af grålakeret metal. 1960'erne. Fremstår med kraftig slitage, afslag, en med store afslag, ridser og skjolder. (10) Varenr: 3845681 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:54:00 DKK 325
INDREAM professionel massagestol med 3D kuglemassage
INDREAM professionel massagestol med 3D kuglemassage. INDREAM professionel massagestol med 3D kuglemassage. En af de få massagestole som masserer horisontalt, vertikalt og med intensivt dybdemassage. Intelligent body scanning således at massagen tilpasses til den enkelte brugers størrelse og højde. Super lækker arm massage (36 indbygget ... Varenr: 3748764

DKK 22.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:55:00 DKK 12.000
Kommode i messingsilke med læderhåndtag
Kommode i messingsilke med læderhåndtag. Håndlavet kommode i træ beklædt med messingsilke. Håndtag af læder. Skufferne er beklædt med filt. Mål: H.: 80. B.: 81. D.: 41 cm. Der kan fremkomme variation i finishen, da kommoden er håndlavet. Fremstår i original emballage. Arkiv foto Varenr: 3737099

DKK 7.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:55:00 DKK 600
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem . USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Reolsystem af hvidlakeret samt forkromet metal, front med hylder og arkivskuffer. H. 110 B. 152 D. 38 cm. Fremstår med slitage, ridser, snavset og gulnet. Varenr: 3838675 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 19:55:00 DKK 625
<<  1 2 3 4 5 6 7  >>