Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Martin Bigum, litografi, 'havblik' cd.
Martin Bigum, litografi, 'havblik' cd.. 'Havblik' af Martin Bigum (født 1966), litografi, 33/100, signeret og dateret 98'. 30 x 21 cm. (43 x 33) Varenr: 3478750 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:30:00 DKK 650
Michael Kvium. 'The Act', litografi, cd
Michael Kvium. 'The Act', litografi, cd . 'The Act', Michael Kvium født 1955. Litografi, 42/100, sign. og dateret Kvium 09, lysmål 63 x 45 cm. (84 x 64 cm.) Fremstår med enkelte stød på ramme. Varenr: 3479776 DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:30:00 DKK 7.400
Samling jernbaneeffekter
Samling jernbaneeffekter. Samling jernbaneeffekter, heraf bl.a. fløjte, ur og messingemblemer. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3477585 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:32:01 DKK 300
Aage Hundevad m.fl. overdele, palisander (3)
Aage Hundevad m.fl. overdele, palisander (3) . Aage Hundevad m.fl. Reol overdele fineret med palisander, heraf to med nedfældig klap. 1960'erne. H. 19-129 B. 120-143 D. 25-30 cm. Fremstår med brugsslitage, huller i bagbeklædning samt falmet på hvid låge. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen... Varenr: 3426535 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:34:00 DKK 300
Norske juledukker (2)
Norske juledukker (2). Norske juledukker, bl.a. Anne i Eventyrland, i original emballage. H. 30-36 cm. (2) Varenr: 3477582 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:34:55 DKK 750
Suhl, S/S haglgevær, kal. 16/70
Suhl, S/S haglgevær, kal. 16/70. Suhl haglgevær s/s kal. 16/70. Serienummer 1677, PL. 72 TL. 115 cm. Fremstår med brugsrelateret slitage og enkelte skrammer. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet, udlevering og eftersyn kun efter aftale. Varenr: 3462478 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:35:00 DKK 375
Brillantvedhæng af guld, ca. 1.19 ct
Brillantvedhæng af guld, ca. 1.19 ct. Vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med pude sleben brillant på ca. 1.19 ct. Farve: Gul, Klarhed: P2. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3491210

DKK 16.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:36:00 DKK 425
Kgl/B&G samt Trip Trap. Figurer og modelhuse (9)
Kgl/B&G samt Trip Trap. Figurer og modelhuse (9) . Kgl/ B&G figurer af porcelæn samt Trip Trap modelhuse. H. 6-20 cm. (9) Varenr: 3477590 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:37:05 DKK 375
Citizen Chronograph Automatic, Bullhead. Herrearmbåndsur
Citizen Chronograph Automatic, Bullhead. Herrearmbåndsur. Citizen Chronograph Automatic, Bullhead. Urkasse samt lænke af forgyldt stål, gylden urskive med sorte felter, streginddeling, chronograph funktion, dag (engelsk og japansk angivelse)- samt datogengivelse, orange visere. Mekanisk værk med automatisk optræk. Ø 38 mm eksklusiv krone. Nyserviceret. ... Varenr: 3488764 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:38:00 DKK 925
Par franske væglampetter (2)
Par franske væglampetter (2). Par franske væglampetter af forgyldt bronze, støbt med bladværk. 1800-tallet. H. 57 cm. Fremstår med afslag/ revner på lysholdere. (2) Varenr: 3477428 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:43:35 DKK 325
Par franske væglampetter samt loftkrone (3)
Par franske væglampetter samt loftkrone (3). Par franske væglampetter samt loftkrone af forgyldt bronze støbt med bladværk. 1800-tallet. Ø 12-27 cm. Fremstår med slitage og afslag. (3) Varenr: 3477432 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:45:30 DKK 325
Björn Beniston, akryl på lærred, 'En god dag'
Björn Beniston, akryl på lærred, 'En god dag'. 'En god dag' af Björn Beniston (f. 1951), akryl på lærred. Sign. og dateret Björn Beniston 2014 bag på lærredet. 70 x 90 cm. U.R. Varenr: 3489112 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:46:00 DKK 300
Brio, Kay Bojesen m.m. Samling legetøj
Brio, Kay Bojesen m.m. Samling legetøj . Brio, Kay Bojesen m.m. Samling legetøj af delvist bemalet træ. Fremstår med lettere slitage og afskalninger. Varenr: 3476223 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:48:23 DKK 450
Ring af sterlingsølv med diamanter og zirkoner
Ring af sterlingsølv med diamanter og zirkoner. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med tolv små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt ni zirkoner. Ring størrelse 54.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 2970470

DKK 1.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:49:00 DKK 300
Lise Malinovsky, 'Mand no. 5', olie på lærred
Lise Malinovsky, 'Mand no. 5', olie på lærred. 'Mand no. 5' af Lise Malinovsky f. 1957, olie på lærred, signeret og betitlet på bagsiden. 80 x 60 cm. Varenr: 3479791 DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:50:00 DKK 7.200
J. H. Quistgaard. Thekander, stager m.m.
J. H. Quistgaard. Thekander, stager m.m.. J. H. Quistgaard. Relief thekande, stager af grønt glas, smørnæb af gulemaljeret metal, Azur service best. af 6 middagstallerkner, 6 dybe middagstallerkner, 3 kagetallerkner, 3 thekopper, 3 underkopper, thekande. Varenr: 3476229 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:54:13 DKK 300
Store konsolspejle
Store konsolspejle. Stort konsolspejl af forgyldt træ, udskåret med bladværk, plade af marmor. 238 x 90 x 50 cm. Fremstår med slitage og afskalninger. Varenr: 3486659 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:55:00 DKK 600
Samling pendler samt bordlampe (4)
Samling pendler samt bordlampe (4). Samling pendler samt bordlampe af lakeret metal og aluminium. Fremstår med kraftig slitage og skævheder. Ø 11-24 cm. (4) Varenr: 3477957 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:56:40 DKK 325
Egill Jacobsen. Litografi, maskekomposition (cd)
Egill Jacobsen. Litografi, maskekomposition (cd) . Maskekomposition, af Egill Jacobsen (1910-1998). Litografi, 51/300, signeret. 59 x 48 cm. (78 x 66 cm.) Varenr: 3476297 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:59:00 DKK 975
Kienzle. Verdensur
Kienzle. Verdensur . Kienzle. Verdensur af messing, urskive med romertal. H. 28 cm. Fremstår med slitage. Varenr: 3479605 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:07:24 DKK 350
Bang & Olufsen. Beocord V 8000 VHS afspiller
Bang & Olufsen. Beocord V 8000 VHS afspiller. Bang & Olufsen. Beocord V 8000 VHS afspiller, instruktionsbog samt rensebånd medfølger. Fremstår med lettere slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3478305 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:09:09 DKK 300
Kaare Klint. Kip bordlampe, model 306
Kaare Klint. Kip bordlampe, model 306 . Kaare Klint, kombineret bord- og væglampe, fod af messing, plisseret skærm. Fremstillet hos Le Klint, model 306. H. 43 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3479593 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:11:11 DKK 400
Lladro figur
Lladro figur . Lladro figur. To eskimobørn. Figur af stentøj. H. 39 cm. Varenr: 3477105 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:11:55 DKK 450
Holmegaard bordlampe samt PH 4/3 pendel (2)
Holmegaard bordlampe samt PH 4/3 pendel (2). Holmegaard bordlampe af farvet glas samt Poul Henningsen PH 4/3 pendel af orangelakeret metal. H. 40 og Ø 40 cm. Fremstår med lettere slitage og bule på top af pendel. (2) Varenr: 3477794 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:13:41 DKK 300
Louis Vuitton. Skuldertaske, model Bucket samt pung (2)
Louis Vuitton. Skuldertaske, model Bucket samt pung (2). Louis Vuitton. Skuldertaske, model Bucket af monogram canvas med kernelæderbesætning, pung og dustbag medfølger. NB. Taske og pung ikke med samme serienummer. (2) Varenr: 3477969 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:16:46 DKK 2.300
Royal Copenhagen. Bordlampe, model Lotus
Royal Copenhagen. Bordlampe, model Lotus. Royal Copenhagen. Bordlampe, model Lotus med 9 krystalblomster. H. 78 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3476929 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:20:15 DKK 350
Schatz skibsur samt barometer (2)
Schatz skibsur samt barometer (2). Schatz skibsur samt barometer af messing, plade af egetræ. Ø 18 cm. Fremstår med lettere slitage og et manglende hjørneornament. (2) Varenr: 3476061 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:27:10 DKK 350
Holmegaard. P&T pendler (2)
Holmegaard. P&T pendler (2). Holmegaard. P&T pendler af glas. Ø 31 cm. Fremstår med enkelte malerpletter. (2) Varenr: 3475767 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:29:46 DKK 400
Samling africana (14)
Samling africana (14). Samling africana best. af masker og figurer af udskåret træ. Fremstår med lettere slitage. L. 10-68 cm. (14) Varenr: 3475876 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:31:33 DKK 325
Holmegaard. Charlotte Amalie glasservice (24)
Holmegaard. Charlotte Amalie glasservice (24). Holmegaard. Charlotte Amalie glasservice best. af 6 øl-, 6 rødvins-, 6 hvidvins- og 6 snapseglas. H. 14-22 cm. (24) Varenr: 3476893 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:35:06 DKK 950
Ernst Leitz. Mikroskop
Ernst Leitz. Mikroskop. Ernst Wetzlar Leitz, Germany mikroskop. H. 34 cm. Fremstår med lettere slitage og afskalninger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3475873 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 21:37:56 DKK 325
Alliancering, ca. 0.50 ct.
Alliancering, ca. 0.50 ct.. Alliancering udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med diamanter hele vejen rundt- i alt ca. 0.50 ct. Farve Top-Crystal-Top Cape/I-L. Klarhed P2-P3. Ringstr. 17.25/54.50.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3491038

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 10:47:00 DKK 1.500
Par diamantørestikkere. Ca.0.56 ct (2)
Par diamantørestikkere. Ca.0.56 ct (2). Par diamantørestikkere af 9 kt rhodineret guld prydede med talrige diamanter på i alt ca. 0.56 ct. Farve: Wesselton-Crystal(H-J). Klarhed: P3. Ø 2 cm (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3341602

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 10:54:00 DKK 1.800
Vedhæng med diamanter
Vedhæng med diamanter. Vedhæng af 9 kt. guld i form af engel med hjerte prydet med talrige små diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Cape - Cape (K-M). Klarhed: P3Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3341584

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 10:54:00 DKK 1.100
Par diamant ørestikkere ca. 0.38 ct. (2)
Par diamant ørestikkere ca. 0.38 ct. (2). Par diamant ørestikkere af 9 kt guld, prydet med talrige små runde diamanter på ialt ca. 0.38 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P2-P3. Ø: ca. 7 mm (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3286151

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 10:55:00 DKK 1.200
Safir- og brillantvedhæng
Safir- og brillantvedhæng. Safir- og brillantvedhæng af 9 kt guld prydet med en dråbeformet, facetsleben safir på ca. 2.00 ct. samt talrige mindre brillanter på ialt ca. 0.20 ct. Farve: Top Cape (K-L) Klarhed: P2-P3. H: ca. 19 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3470293

DKK 2.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 10:56:00 DKK 1.250
Poul Henningsen, PH-5 pendel, hvid
Poul Henningsen, PH-5 pendel, hvid. Poul Henningsen, PH-5 pendel af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm. Fremstår med bulet overskærm. Varenr: 3485499 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 11:23:00 DKK 750
Tre giner (3)
Tre giner (3). Tre giner. H. 60-167 cm. Fremstår med slitage, en med manglende arme. (3) Varenr: 3476404 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 11:26:00 DKK 300
Smaragd- og diamant ring
Smaragd- og diamant ring. Smaragd- og diamant ring af 9 kt guld prydet med fire dråbeformede, facetslebne smaragder samt fem små diamanter. Ringstr. 56,5 Ø 18,00 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3411512

DKK 2.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 11:52:00 DKK 1.300
Par diamantørestikker, ca. 0.30 ct. (2)
Par diamantørestikker, ca. 0.30 ct. (2). Et par ørestikker udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med 14 diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton/Top Cape (H-L). Klarhed: P1-P2. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3245551

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 11:52:00 DKK 1.200
Par safir- og brillantørestikkere (2)
Par safir- og brillantørestikkere (2). Par safir- og brillant ørestikkere af 9 kt rhodineret guld prydet med to ovale, facetslebne safirer på i alt ca. 1.90 ct samt talrige mindre brillanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton- Crystal (H-J). Klarhed: P1-P2. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3444580

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 11:53:00 DKK 1.500
Skolekort /Europakort
Skolekort /Europakort. Skolekort /Europakort. 160 x 198 cm. Fremstår pletvis krøllet. Varenr: 3484246 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 12:22:00 DKK 425
Carl Fagerlund, tilskrevet. Pendel
Carl Fagerlund, tilskrevet. Pendel. Carl Fagerlund, tilskrevet. Pendel af messing, med røgfarvet og klart pressetglas. 1960/70'erne. Ø 35 cm. Antageligt fremstillet hos Orrefors. Varenr: 3476408 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 12:25:00 DKK 300
Tilskrevet Thorvald Bindesbøll. Broche af sølv med rav fra Holger Kyster
Tilskrevet Thorvald Bindesbøll. Broche af sølv med rav fra Holger Kyster. Tilskrevet Thorvald Bindesbøl (1846-1908). Broche af sølv med ravsten, stemplet Holger Kyster og Holger Kyster monogram. Ca. 1904-1908. L. 4 cm. Varenr: 3482494 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 12:53:00 DKK 975
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring . Safir- og diamantring af 9 kt guld, prydet med tolv safirer, samt fem små, runde diamanter. Ringstr. 56,50 Ø 18 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3330771

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 12:55:00 DKK 1.300
Empire spejl
Empire spejl . Empire spejl af mahogny, intarsia af lyst træ, panel af glas med hinterglas dekoration. 1800'tallet. H. 108 B. 31 cm. Fremstår med glaspest, mindre finerafslag, enkelte steder med lettere løst finer. Varenr: 3487188 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 13:22:00 DKK 300
Märklin m.fl, modeltog m.m.
Märklin m.fl, modeltog m.m.. Märklin m.fl, modeltog m.m. best. af i lokomotiv samt ni vogne, modelhuse, større samling skinner, samt flere transformator og blade. Fremstår med brugsslitage, fejl og mangler kan forkomme. Varenr: 3476412 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 13:25:00 DKK 350
Yves Camani Golden Twinkle Black, damearmbåndsur
Yves Camani Golden Twinkle Black, damearmbåndsur. Yves Camani model Golden Twinkle Black. Damearmbåndsur med urkasse af 18 kt. forgyldt stål, sort urskive prydet med 12 små diamanter samt datovisning. Monteret med rem af sort præget læder. Vandresistent op til 3 ATM, quartz urværk. Ø 34 mm. Medfølgende original æske samt brugsanvisning. ... Varenr: 3492007

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 13:30:00 DKK 325
Erik Magnussen, Anton Michelsen m.fl, samling smykker, sølv og rav m.m (6)
Erik Magnussen, Anton Michelsen m.fl, samling smykker, sølv og rav m.m (6). Samling smykker bestående af Erik Magnussen armlænke og broche af sølv, Anton Michelsen marguerit broche af sølv og hvid emalje, broche af sølv, vedhæng prydet med rav samt halskæde prydet med 11 rav stykker. (6) Varenr: 3481242 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 13:42:00 DKK 325
Vedhæng af 9 kt hvidguld, diamanter
Vedhæng af 9 kt hvidguld, diamanter. Vedhæng af 9 kt hvidguld, prydet med 10 diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I-J) Klarhed: P2- P3Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3330875

DKK 2.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 13:55:00 DKK 1.000
Par halskæder, runde polerede rav  (2)
Par halskæder, runde polerede rav (2). Par halskæder med polerede runde ravperler i forløb. Vægt: ca. 26 gram, L. ca. 42/42 cm. (2) Varenr: 3483946 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:04:00 DKK 325
Have bord
Have bord. Have bord af bemalet jern. 80 x 130 x 80 cm. Fremstår med slitage, rust og manglende bordplade. Varenr: 3486673 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:10:00 DKK 300
Wilson Staff, golfsæt, køller, jern samt taske (8)
Wilson Staff, golfsæt, køller, jern samt taske (8). Wilson Staff, golfsæt best. af task med foldeben, Putter, jern: 9'er, 7'er, wedges, samt to køller: drivers . Til en højde på 155 cm. Fremstår med lettere brugsslitage. (8) Varenr: 3482113 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:22:00 DKK 325
Par halskæder, ovale polerede rav (2)
Par halskæder, ovale polerede rav (2). Par halskæder med polerede ovale ravperler i forløb. Vægt: ca. 20 gram, L. 40/40 cm. (2) Varenr: 3483943 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:24:00 DKK 300
Sofa med chaiselong
Sofa med chaiselong . Sofa med chaiselong betrukket med sort skind, monteret med justerbar rygstøtter, ben af forkromet metal. 315 x 235 cm. Fremstår med brugsslitage, punktvis med krakkeleringer på skind. Varenr: 3485819 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:25:00 DKK 400
Smaragd- og brillantring
Smaragd- og brillantring. Smaragd- og brillantring af 9 kt. guld prydet med oval, facetteret smaragd samt talrige brillanter på i alt ca. 0.56 ct. Farve: Wesselton-Top cape (H-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer ... Varenr: 3292114

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:27:00 DKK 1.900
Yves Camani Maxime, herrearmbåndsur
Yves Camani Maxime, herrearmbåndsur. Yves Camani, model Maxime white brown. Herrearmbåndsur med urkasse i 18 kt. forgyldt stål, hvid urskive med romertal, stopur- samt datofunktion. Monteret med rem i brunt præget læder. Vandresistent op til 5 ATM, automatik urværk. Ø 43 mm. ekskl. krone. Æske, samt brugsmanual medfølger. ... Varenr: 3492015

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:28:00 DKK 475
Par halskæder, runde og ovale polerede rav (2)
Par halskæder, runde og ovale polerede rav (2). Par halskæder med henholdsvis polerede runde og ovale ravperler i forløb. Vægt: ca. 24 gram, L. ca. 42/40 cm. (2) Varenr: 3483949 DKK 1.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:30:00 DKK 325
Halskæde, ovale polerede rav
Halskæde, ovale polerede rav. Halskæder med polerede ovale rav i forløb. Vægt: ca. 18 gram, L. ca. 46 cm. Varenr: 3483944 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:34:00 DKK 325
Broche, 14 karat guld, topas
Broche, 14 karat guld, topas. Broche af 14 karat guld, prydet med dyb blå topas på i alt ca. 0.20 ct. L. ca. 4,3 cm. Varenr: 3481240 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:41:00 DKK 425
Par halskæder, polerede ovale rav (2)
Par halskæder, polerede ovale rav (2). Par halskæder med polerede ovale ravperler i forløb. Vægt: ca. 20 gram, L. 40/40 cm. (2) Varenr: 3483945 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:44:00 DKK 350
Par halskæder, runde polerede rav (2). Par halskæder med polerede runde ravperler i forløb. Vægt: ca. 23 gram, L. ca. 42/42 cm. (2) Varenr: 3483947 DKK 1.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 14:54:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Chatol, nøddetræ
Dansk møbelproducent. Chatol, nøddetræ. Dansk møbelproducent. Chatol fineret med nøddetræ og bejdset træ, cylinderklap bag hvilken rum og små skuffer, herunder tre skufer, cabriole ben. 1900'tallets første halvdel. H. 100 B. 77 D. 41 cm. Fremstår med senere nøgleblik, lettere slitage og mindre kanhak. Nøgle medfølger, Varenr: 3482108 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 15:23:00 DKK 350
Rubin- og diamantvedhæng
Rubin- og diamantvedhæng. Rubin- og diamantvedhæng af 9 kt. guld prydet med en dråbeformet, facetsleben, behandlet rubin på ca. 2.10 ct. samt 36 mindre enkeltslebne diamanter. H. 2,4 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3444536

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 15:26:00 DKK 1.250
Krug-Baümen Tuxedo, herre/damearmbåndsur
Krug-Baümen Tuxedo, herre/damearmbåndsur. Krug-Baümen Tuxedo. Herre/damearmbåndsur med kasse af rustfrit 18 kt. forgyldt stål, marmorfarvet urskive med tre visere, punktinddeling i form af diamanter, chronograph- samt datofunktion. Monteret med rem af gult præget læder. Vandresistent 30 m. Quartz urværk. Ø 36 mm. eksklusiv krone. ... Varenr: 3492072

DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 15:32:00 DKK 375
Varg i Veum samt 'Tegninger fra Politikens magasin' (2)
Varg i Veum samt 'Tegninger fra Politikens magasin' (2). Varg i Veum, grafisk mappe med digte af Tommy Flugt med grafik af Røde Mor: Tommy Flugt, Thomas Kruse, Dea Trier Mørch, Yukari Ochiai, Ole Thilo og Troels Trier, 59 x 42 cm. Mappen indeholder 25 sider med grafik og digte. Samt 'Tegninger fra Politikens magasin' med grafiske arbejder af Arne ... Varenr: 3487904 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 15:43:00 DKK 325
Carl Milton Jensen, olie på lærred, kystparti
Carl Milton Jensen, olie på lærred, kystparti. Kystparti af Carl Milton Jensen (1855-1928), olie på lærred, signeret og dateret 1906. 31 x 46 cm (44 x 59 cm.) Varenr: 3474599 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 15:53:00 DKK 325
Paffoni, køkkenarmatur, forkromet metal, model Stick (10)
Paffoni, køkkenarmatur, forkromet metal, model Stick (10). Paffoni, køkkenarmatur, forkromet metal, model Stick. L. 32 cm. (10)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3472821

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 16:06:00 DKK 1.600
Arne Jacobsen. Par 7'er stole, sort skind (2)
Arne Jacobsen. Par 7'er stole, sort skind (2). Arne Jacobsen. Par 7'er stole af formspændt krydsfinér, betrukket med sort skind, ben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med mindre ridser på skind. (2) Varenr: 3488555 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 16:11:03 DKK 900
Konsolspejl, bronzeret
Konsolspejl, bronzeret. Konsolspejl af guldbronzeret træ, udskåret med blomster og bladværk samt fugle. 1900-tallet. H. 68 cm. Fremstår med slitage, afskalninger og tørsprækker. Varenr: 3491064 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 16:24:00 DKK 300
Diamant ring. Ca. 0.50 ct
Diamant ring. Ca. 0.50 ct. Diamant ring af 9 kt guld prydet med talrige små, runde diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton-Crystal(H-J). Klarhed: P3. Ringstr. 55 Ø 17,5 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3472540

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 16:26:00 DKK 1.500
Poul M. Volther. Par spisestole, bøgetræ (2)
Poul M. Volther. Par spisestole, bøgetræ (2). Spisestole, Poul M. Volther af bøgetræ med tremmeryg. Formgivet i 1954. Fremstillet hos FDB, model J46. Fremstår med slitage, ridser og kraftig snavset. (2) Varenr: 3492114 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 16:34:41 DKK 375
Mexikansk håndvask glaseret lertøj
Mexikansk håndvask glaseret lertøj. Mexikansk håndvask glaseret lertøj dekoreret med flerefarvet motiver. H. 53 B. 43 cm. Fremstår med lettere brugsslitage. Varenr: 3484267 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 16:43:00 DKK 350
Bang & Olufsen, Beosystem 2300, løs forstærker samt par Beovox 4500 højttalere med vægbeslag (4)
Bang & Olufsen, Beosystem 2300, løs forstærker samt par Beovox 4500 højttalere med vægbeslag (4). Bang & Olufsen, Beosystem 2300 , løs forstærker samt par Beovox 4500 højttalere med gråligt frontstof og forkromet metal. Vægbeslag til højttaler medfølger. Fremstår med lettere brugsslitage. Lauritz.com indestår dog ikke for funktionaliteten (4) Varenr: 3475068 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 16:43:00 DKK 775
Militære Minesøgere årg. 1950 (2)
Militære Minesøgere årg. 1950 (2). Par militære minesøgere i transportkasser, foldebar stamme. Årg. 1950. H. 23 B. 71 D. 38 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3476037 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 16:55:00 DKK 425
Dame golfsæt
Dame golfsæt. Dame golfsæt best. Callaway 12´ driver, Callaway ne.3 Driver, Callaway jern : PW-sand-7-8-9, Adams Fairway kølle, Dunlop Driver, Putter, Callaway bag med regndække. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3488027 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 17:01:00 DKK 325
Arne Jacobsen. 7'er stole med medfølgende sædehynder (6)
Arne Jacobsen. 7'er stole med medfølgende sædehynder (6). Arne Jacobsen. 7'er stole af formspændt sortlakeret krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Løse hynder betrukket med sort skind medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Fremstår med ridser og mindre afskalninger. (6) Varenr: 3488575 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 17:09:00 DKK 2.300
Dansk møbelproducent. Øreklapstol,1970'erne
Dansk møbelproducent. Øreklapstol,1970'erne. Dansk møbelproducent. Øreklapstol betrukket med sort skind, ben af sortmalet træ. 1970'erne. Fremstår med slitage, stød på hjørner og senere indfarvet skind og bemalet ben. Varenr: 3486573 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 17:20:00 DKK 300
Samling modeltog, Lima m.fl,
Samling modeltog, Lima m.fl, . Samling modeltog best. af bla. Lima HO startsæt, Piko lokomotiv, Lima, Fleischmann og Roco vogne, skinner m.m. Flere ting i originale kasser. Fremstår med brugsslitage, små fejl og mangler kan forkomme. Varenr: 3476410 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 17:26:00 DKK 375
Nyrococco armstol
Nyrococco armstol . Nyrococco armstol af udskåret mahogny, sæde og ryg betrukket med mønster stof, cabriole ben af sluttet på messing hjul. ca. 1860. Fremstår med reparation unde sæde. Varenr: 3487253 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 17:34:00 DKK 400
Dansk møbelproducent, par skænke, palisander (2)
Dansk møbelproducent, par skænke, palisander (2). Dansk møbelproducent. Par skænke fineret med palisander, front med låger bag hvilke hylder og udtræksbakker, senere monteret uoriginale ben af børstet stål. 1960'erne. H. 69 B. 100-200 D. 45 cm. Fremstår med lettere brugsslitage og nuanceforskel på top. (2)Cites certifikat fra Skov & ... Varenr: 3452995 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 17:40:00 DKK 350
Køkkenborde, 1800/1900-tallets  (2)
Køkkenborde, 1800/1900-tallets (2). Køkkenborde af åderbemalet træ, dennne med skuffe på sarg, afsluttet på hjul, bejdset fyrretræ med tilspidsede ben. 1800-tallets. H. 64 L. 90 B. 57, H. 79 B. 126 D. 67 cm. Fremstår med kraftig slitage og afskalninger. (2) Varenr: 3487700 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 17:41:00 DKK 325
Renate Sautermeister, skulptur samt bog (2)
Renate Sautermeister, skulptur samt bog (2). Komposition af Renate Sautermeister, mixed media på plade, signeret på bagsiden. 53 x 43 cm. Medfølgende bog bog (2) Varenr: 3474456 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 17:42:00 DKK 325
Safir- og brillantring. Ca. 0.70 ct
Safir- og brillantring. Ca. 0.70 ct. Safir- og brillantring af 9 kt rhodineret guld prydet med oval, facetteret behandlet safir på ca. 3.15 ct samt 26 brillanter og små diamanter på i alt ca. 0.70 ct. Farve: Crystal-Top cape(J-L). Klarhed: P2-3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3491915

DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:09:00 DKK 2.400
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Safir- og diamantring af 9 kt guld prydet med tre ovale, facetslebne safirer på ialt ca. 0.75 ct. samt fire små, runde diamanter. Ringstr. 57 Ø 18 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3470299

DKK 2.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:27:00 DKK 1.250
Halskæde, topaser, forgyldt sterling sølv
Halskæde, topaser, forgyldt sterling sølv. Halskæde af 18 kt. guldbelagt sterling sølv, prydet med med seks princess cut topaser. L. ca. 46 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3366666

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:28:00 DKK 1.250
Par safir- og diamantørestikkere (2)
Par safir- og diamantørestikkere (2). Par safir- og diamantørestikkere af 14 kt guld prydede med to runde, facetterede mørkblå safirer samt totalt 16 små, runde diamanterNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste... Varenr: 3411540

DKK 2.100 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:29:00 DKK 1.400
Smaragd- og diamant vedhæng
Smaragd- og diamant vedhæng. Smaragd- og diamant vedhæng af 9 kt. guld prydet med dråbeformet, facetsleben smaragd samt 36 små diamanter. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H. ca. 2,5 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3436817

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:30:00 DKK 1.250
Hjertering med diamanter
Hjertering med diamanter. Ring udført i 9 kt. guld prydet med hjerte fattet med talrige små diamanter - tilsammen ca.0.35 ct. Farve: Crystal-Top cape (J-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 55, Ø 17.5.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3232228

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:31:00 DKK 1.100
Diamantvedhæng
Diamantvedhæng. Diamantvedhæng udført i 9 kt. guld, prydet med 30 mindre diamanter på tilsammen ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton - Top Cape (H-L). Klarhed: P1-P2. H. inkl. øsken ca, 3,5 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3366545

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:31:00 DKK 1.300
Gangsø sofabord
Gangsø sofabord. Gangsø sofabord oval plade fineret med bøgetræ med spændben af bøgetræ. 1990/2000'erne. H. 52 L. 136 B. 86 cm. Fremstår med enkelte skjolder på plade. Varenr: 3488794 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:34:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Øreklapstol, 1940/50'erne
Dansk møbelproducent. Øreklapstol, 1940/50'erne. Dansk møbelproducent. Øreklapstol betrukket med grønt stof, tilspidsede ben af bejdset bøgetræ. 1940/50'erne. Fremstår med slitage, huller på stof på ryg og knækket sprosse på ryg samt ledløs. Varenr: 3487839 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:43:00 DKK 325
Ole Wanscher. Rungstedlund, lav skænk, mahogny
Ole Wanscher. Rungstedlund, lav skænk, mahogny. Ole Wanscher. Rungstedlund, lav skænk, fineret med mahogny, front med tre låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 83 L. 180 B. 49 cm. Fremstillet hos P. Jeppesen. Fremstår med lettere falmet. Nøgler medfølger. Varenr: 3487232 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:45:00 DKK 325
Bang & Olufsen. Beosound 4, par BeoLab 4 aktive højttalere samt fjernbetjening (4)
Bang & Olufsen. Beosound 4, par BeoLab 4 aktive højttalere samt fjernbetjening (4) . Bang & Olufsen. Beosound 4 med indbygget cd-afspiller, FM-radio og SD-kortlæser samt par BeoLab 4, aktive højttalere. Kabler og Beo4 fjernbetjening medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4). Varenr: 3474435 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:46:00 DKK 5.800
Kai Kristiansen, tilskrevet. Fritstående skrivebord
Kai Kristiansen, tilskrevet. Fritstående skrivebord . Kai Kristiansen, tilskrevet. Fritstående skrivebord af sortmalet egetræ, plade med Kehlet bagkant, front med seks skuffer, bagside med hylde, medeformet ben. 1960'erne. H. 72 L. 156 B. 75 cm. Fremstår med senere bemaling og lettere slitage. Varenr: 3487208 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:54:00 DKK 325
Dansk møbelproducent, lav skænk, palisander
Dansk møbelproducent, lav skænk, palisander. Dansk møbelproducent, lav skænk af palisander, front med skydelåger, bag hvilke hylder samt skuffer. 1960'erne. H. 79 L. 202 D. 42 cm. Fremstår med senere ben, mærker efter tidlige topmontering. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig ... Varenr: 3342337 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:55:00 DKK 300
Raoul U. Braun, herrearmbåndsur
Raoul U. Braun, herrearmbåndsur. Raoul U. Braun. Herrearmbåndsur med kasse af forgyldt sølv, sort urskive med streginddeling, tre visere, heraf to fluorescerende, dato- ugedags, samt månedsvisning. Vandresistent 100 m. Monteret med rem af sort præget læder. Automatisk urværk. Ø 53 mm. eksklusiv krone. Medfølgende æske. ... Varenr: 3491159

DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 18:57:00 DKK 300
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt guld, prydet med brillant på i alt ca. 0.36 ct, Farve: Cape (L), Klarhed: VVS2. Ringstr. 55Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3464011

DKK 8.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 19:00:00 DKK 325
Arne Jacobsen. Cafébord / spisebord
Arne Jacobsen. Cafébord / spisebord. Arne Jacobsen. Cafébord / spisebord med kvadratisk plade af hvid laminat, med kantlist af børstet aluminium, firpasfod af forkromet metal og aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 B. 80 D. 80 cm. Fremstår med brugsslitage og ridser. Varenr: 3492166 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 19:02:00 DKK 325
Bænk / skammel, forsølvet
Bænk / skammel, forsølvet . Bænk / skammel af forsølvet træ, betrukket med mønstret møbelstof. L. 95 cm. Fremstår med trykmærker.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3492170

DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 19:03:00 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>