Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ole Kortzau for Georg Jensen. Armring og ring, sterling sølv (2)
Ole Kortzau for Georg Jensen. Armring og ring, sterling sølv (2). Ole Kortzau for Georg Jensen. Armring og ring af sterlingsølv. Stemplet Georg Jensen, efter 1945. Dessin nr. 238 og 333. Ø armring. 6 cm. Ringstørrelse. 53/Ø 17 mm. Vægt. Ca. 27,1 gram. fremstår med brugsspor. (2)Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen temaauktion, hvor vi markerer ... Varenr: 4241960 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-05-2016 21:20:00 DKK 600
Luxman CL-34 Rør-forforstærker
Luxman CL-34 Rør-forforstærker. Luxman forforstærker med otte rør, model Stereo Control Center CL-34 "Tube control amplifier". 44 x 33 cm. Se også varenummer 4259077. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten Varenr: 4259093 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-05-2016 21:22:00 DKK 1.450
Georg Jensen. Hjerteformet pilleæske, sølv
Georg Jensen. Hjerteformet pilleæske, sølv. Georg Jensen. Hjerteformet pilleæske af sterling sølv, låg med monogram. Dessin 382. Stemplet Georg Jensen i oval med prikker, efter 1945. Vægt: 61,8 g. Ca. 6,5 x 6 cm. Fremstår med små trykmærker.Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen temaauktion, hvor vi markerer 150-året for Georg... Varenr: 4245381 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-05-2016 21:30:00 DKK 375
Luxman rørforstærker, model 68 Custom MQ68c.
Luxman rørforstærker, model 68 Custom MQ68c. . Luxman rørforstærker, model 68 Custom MQ68c. 30 watt stereo i 8 ohm. Japan start 1980'erne. Serienummer 11800571. 41 x 17 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Se også varenummer 4259093 Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten Varenr: 4259077 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-05-2016 21:33:00 DKK 2.300
Georg Jensen. Æske, sølv
Georg Jensen. Æske, sølv. Georg Jensen. Æske af sterling sølv. Dessin 191. Stemplet Georg Jensen i oval med prikker, efter 1945. Vægt: 78 g. L. 9 cm. Fremstår med små mærker.Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen temaauktion, hvor vi markerer 150-året for Georg Arthur Jensens fødsel. Varenr: 4245383 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-05-2016 21:40:00 DKK 1.600
Lommeur af guld dobbeltkapslet
Lommeur af guld dobbeltkapslet. Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt guld, urskive m/ arabertal, Ø 52 mm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4257514 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-05-2016 21:40:00 DKK 1.600
Frimærker Danmark Bornholm, stempler og varianter
Frimærker Danmark Bornholm, stempler og varianter. Samling Danmark med varianter, stempler fra Bornholm, udvalgshæfter. Litteratur nummerstempler. Sava over Danmark og Grønland stålstik. Afa nr 81r, "farveplet under A". Flere Afa og Sava varianter, Bog med bornholmske stempler og postkort. Mappe med breve og stempler vedrørende Bornholm, 2 stk.... Varenr: 4240245 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-05-2016 21:45:00 DKK 575
Schwaneberger Frimærkealbum - Europa / Amerika
Schwaneberger Frimærkealbum - Europa / Amerika. Schwaneberger Briefmarken Album, Europa / Ûbersee 1931. Ca. 400 sider med frimærker fra Europa, Syd- og Nordamerika. Tyske Stater, Tyske Rige, Tyskland områder, Danzig, Balkan, Baltiske, Polen, Rusland. Britiske og franske kolonier. Bypost med mere. Varenr: 4259592 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 13:30:00 DKK 3.700
Frimærker Norge 1855-1999
Frimærker Norge 1855-1999. Samling Norge monteret i Leuchtturm album med kassette 1855-1999 med portomærker og tjenestemærker. Stort set komplet fra 1922 til ca 1999. Afa nr. 1, 4, 5, 11, 12, 14 med flere. 230 let hængslet, fuld gummi. De fleste miniark og sammentryk. Postfrisk, ubrugt og stemplet. Kassette ikke ... Varenr: 4246762 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 13:45:00 DKK 775
Frimærker Dansk Vestindien og Færøerne
Frimærker Dansk Vestindien og Færøerne. Samling Dansk Vestindien og Færøerne monteret i Leuchtturm album med kassette. DVI: Afa nr. 1C fuld gummiering, lille tynd plet / Afa nr. 2 fuld gummi, rest af hængsel / Afa nr. 3 fuld gummi, rest af hængsel / Tofarvede hængslet eller stemplet. St. Thomas Havn: 30*, 31*, 32** / Færøerne med ... Varenr: 4246759 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 14:00:00 DKK 875
Stor samling rav 36370 g.
Stor samling rav 36370 g.. Stor Samling, delvist poleret, rav, stykker. Samlet vægt 36370 g. (36 kg.) Varenr: 4259524 DKK 25.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 15:34:00 DKK 15.000
Industriel rullevogn
Industriel rullevogn. Industriel rullevogn med stel af grønlakeret metal og fyrretræ, afsluttet på hjul. 1900'tallets sidste halvdel. H. 93 L. 128 B. 60 cm. Fremstår med brugsslitage Varenr: 4259602 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 16:02:00 DKK 400
Dansk møbelproducent. Par sengeborde (2)
Dansk møbelproducent. Par sengeborde (2). Dansk møbelproducent. Par sengeborde af bambus, topplade af glas, herunder tremmehylde. 1980'erne. H. 57 B. 47 D. 38 cm. En plade fremstår med afslag. (2) Varenr: 4260588 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 16:33:58 DKK 300
Afrikansk Høvdinge
Afrikansk Høvdinge . Afrikansk Høvdinge af massivt hardwood, udskåret relief i ryggen med fisk og fugle, to delt. 1900'tallets sidste halvdel. Varenr: 4259606 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 16:38:00 DKK 300
Montre
Montre . Montre af massivt egetræ, front med to vitrinelåger, hylde af glas, indbygget lys. 1900-tallets midte. H. 167 B. 119 D. 53 cm. Fremstår med brugsspor, skrammer, revne på glas. Se varenr. 4250441. Varenr: 4260643 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 16:51:57 DKK 325
Kgl. Knud Kyhn. Bjørne (5)
Kgl. Knud Kyhn. Bjørne (5). Kgl./ Knud Kyhn. Figurer af glaseret stentøj i form af bjørne. H. 5-9 cm. 2. sortering. (5) Varenr: 4259240 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 17:13:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Væghængt reolsystem, teaktræ
Dansk møbelproducent. Væghængt reolsystem, teaktræ. Dansk møbelproducent. Væghængt reolsystem fineret med teaktræ, best. af to vanger og seks hylder. 1960'erne. H. 200 B. 80 D. 20-30 cm. Fremstår med brugsspor og enkelte mindre ridser. Varenr: 4259954 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 17:37:00 DKK 400
Tabriz tæppe 292 x 200 cm.
Tabriz tæppe 292 x 200 cm. . Tabriz, tæppe af uld på bomuld, håndknyttet, rød baggrund med blomster- og bladranker. Todelt bort i blå og creme med blomster og stjerneformet dekoration, signeret. 292 x 200 cm. Varenr: 4260089 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 17:57:24 DKK 300
Atbo. Bogkasser (4)
Atbo. Bogkasser (4). Atbo. Bogkasser af krydsfinér fineret med fyrretræ, front med justerbare hylder, løse sokler medfølger. H. 77 B. 70 D. 30 cm. Fremstår med brugsslitage, skruehuller på sider. (4) Varenr: 4259718 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 18:16:00 DKK 325
Atbo. Bogkasser (4)
Atbo. Bogkasser (4). Atbo. Bogkasser af krydsfinér fineret med fyrretræ, front med justerbare hylder, to løse sokler medfølger. H. 77 B. 70 D. 30 cm. Fremstår med brugsslitage, skruehuller på sider samt lille reparation. (4) Varenr: 4259719 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 18:26:00 DKK 325
Stor loftlampe
Stor loftlampe . Stor loftlampe med kant af pulverlakeret aluminium, skærm af matteret plast. H. 11 Ø 124 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4259721 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 18:36:00 DKK 300
Skønvirke chatol med overdel
Skønvirke chatol med overdel. Skønvirke chatol med overdel af røget egetræ, front med to blyindfattet vitrinelåger, bag hvilke hylder, herunder skråtstillede nedfældig skriveklap bag hvilke små rum, herunder tre skuffer, tilspidsede ben. 1910/20'erne. H. 198 B. 80 D. 43 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med lettere brugsspor, en... Varenr: 4259598 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 18:57:00 DKK 300
Kosta Boda. Bordlampe
Kosta Boda. Bordlampe. Kosta Boda. Bordlampe med fod af grønligt glas, skærm af stof. 1970'erne. H. 60 cm. Fremstår med lille afslag på fod. Varenr: 4237786 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 18:58:00 DKK 300
Isskab/svaleskab, 1940/50'erne
Isskab/svaleskab, 1940/50'erne. Isskab/svaleskab fineret med egetræ, topplade beklædt med zink, front med to låger med beslag og greb af forkromet metal, nøgleblik af messing, indvendig med to hylder og beklædt med zink. 1940/50'erne. H. 92 L. 130 D. 65 cm. Fremstår med brugsslitage og finerafslag på sider. Varenr: 4259596 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 18:58:00 DKK 350
Persisk Tabriz 280 x 300 cm
Persisk Tabriz 280 x 300 cm . Persisk Tabriz 280 x 300 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4260517 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:14:00 DKK 350
Mogens Hansen. Tre-pers. sofa, lysebrunt skind
Mogens Hansen. Tre-pers. sofa, lysebrunt skind . Mogens Hansen. Tre-pers. sofa betrukket med lysebrunt skind, ben af bøgetræ. 1990'erne. L. 220 cm. Fremstår med lettere brugsspor, små ridser på ryg. Varenr: 4260019 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:15:00 DKK 300
Gulvlampe industrielt fra Alpe design
Gulvlampe industrielt fra Alpe design . Gulvlampe i industrielt design fra Alpe design, H: 150 cm. Lampen er udført i forkromet metal samt glas skærm. Varenr: 4230659

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:15:00 DKK 1.000
Conrad og NZG lastbil og bus (2)
Conrad og NZG lastbil og bus (2). Modelbiler fra Tyskland. Conrad Volvo FH16 globetrotter lastbil 280964 i original æske. Tyskland / NZG 0 3500 Omnibus no. 218. Østtyskland. Fremstår med minimale brugsspor (2) Varenr: 4259983 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:16:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. To-pers. sofa samt lænestol (2)
Dansk møbelproducent. To-pers. sofa samt lænestol (2). Dansk møbelproducent. To-pers. sofa samt lænestol med stel af massivt egetræ, løse hynder og armlæn betrukket med knapsyet kraftig brunt patineret bøffellæder. 1970/80'erne. L. 150 cm. Fremstår med brugsslitage og slappe gjorder. (2) Varenr: 4259926 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:18:00 DKK 300
 Luftgevær Hatsan model 125 i kal. 5,5 mm.
Luftgevær Hatsan model 125 i kal. 5,5 mm. . Luftgevær Hatsan model 125, kal. 5,5 mm. serienummer 0209 05397 med sikring, skæfte af kunstmateriale, monteret med AOE 6-24X50 sigtekikkert. Jagttegn påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 4235269 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:19:00 DKK 1.000
Poul Henningsen. Charlottenborg pendel
Poul Henningsen. Charlottenborg pendel. Poul Henningsen. Charlottenborg pendel med fire skærme af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 65 cm. Litteratur: Jørstian, m.fl.: "Tænd! PH lampens historie", gengivet og omtalt s. 243. Fremstår med lettere brugsspor, lettere snavset, defekt fatning samt afkortet ledning og wire ... Varenr: 4244358 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:20:00 DKK 1.200
Tias Eckhoff for Georg Jensen, 'Cypres'  bestik af sterlingsølv (64)
Tias Eckhoff for Georg Jensen, 'Cypres' bestik af sterlingsølv (64) . Tias Eckhoff for Georg Jensen, 'Cypres' bestik af sterlingsølv, bestående af otte middagsgafler, L 19 cm, otte dessertgafler L 17 cm, otte middagsknive med stålblade L 22 cm, otte frokostknive L 20 cm, ti middagsskeer L 18 cm, otte kagegafler L 14,7 cm, tolv teskeer L 11,2 cm, serveringsgaffel L ... Varenr: 4257825 DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:20:00 DKK 8.000
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Sidebord/ sofabord
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Sidebord/ sofabord. Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Sidebord/ sofabord, med stel af forkromet metal, rektangulær plade af glas. Formgivet i 1963. Fremstillet af Bo-EX. H. 43, B. 73 D. 40 cm. Fremstår med rust på stel og ridser og afslag på plade ved en montage. Varenr: 4259899 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:20:00 DKK 1.850
Signeret persisk Isfahan løber med silke,  310 x 85 cm.
Signeret persisk Isfahan løber med silke, 310 x 85 cm. . Signeret persisk Isfahan løber, af silke på grundvæv af silke, knyttet med Ca. 1 million knuder pr. M2. 310 x 85 cm. Varenr: 4245358 DKK 20.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:21:00 DKK 8.000
Oscar Edv. Ekelunds / Hepplewhite skænk
Oscar Edv. Ekelunds / Hepplewhite skænk. Oscar Edv. Ekelunds / Hepplewhite skænk fineret med mahogni, front med to låger bag hvilke hylder samt fire skuffer med greb af messing, tilspidsede ben. 1970'erne. H. 88 L. 195 D. 50 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og trykmærker på front. Nøgle medfølger. Varenr: 4260511 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:21:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. spisestole, teaktræ (6)
Dansk møbelproducent. spisestole, teaktræ (6). Dansk møbelproducent. Spisestole med stel af massivt teaktræ, ryg og sæder betrukket med grønt uld. 1960'erne. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte pletter. (6) Varenr: 4260548 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:22:00 DKK 300
Georg Jensen. Ovalt fad, sterling sølv
Georg Jensen. Ovalt fad, sterling sølv. Georg Jensen, ovalt fad af let hammerslået sterlingsølv. Stemplet Georg Jensen, efter 1945. Dessin nr. 223B. 20 x 30 cm. Vægt. Ca. 486,3 gram.)Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen temaauktion, hvor vi markerer 150-året for Georg Arthur Jensens fødsel. Varenr: 4248847 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:30:00 DKK 1.750
Wilfa. Sæt dampstrygejern (3)
Wilfa. Sæt dampstrygejern (3) . Wilfa. Sæt dampstrygejern med keramisk strygeflade. Strygejernet har bl.a. automatisk sluk, antidryp og antikalk funktion. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3) Varenr: 4259545

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:35:00 DKK 300
Hardball pistol samt Pistolhylstre til luger m.m. skind (3)
Hardball pistol samt Pistolhylstre til luger m.m. skind (3). Hardball pistol samt Pistolhylstre af brunt og sort læder, til luger og P-38. L. 26 cm. Pistol fremstår delvis defekt, skyder alle kugler af på en gang. Pistolhylstre af nyere dato fremstår med lettere brugsspor. (3) Varenr: 4260052 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:35:00 DKK 325
Cohr Herregård forskærersæt (2)
Cohr Herregård forskærersæt (2). Cohr Herregård' forskærersæt med skafter af sølv, bestående af: forskærerkniv (L. 31,5 cm.), stegegaffel (L. 26,5 cm.). Vægt incl. stål ca. 248 gr. Fremstår med privat gravering. (2) Varenr: 4259546 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:36:00 DKK 925
Stressless. Lænestol samt skammel, sort skind (2)
Stressless. Lænestol samt skammel, sort skind (2). Stressless. Lænestol betrukket med sort læder, stel af lakeret bøgetræ, justerbar ryg og sæde. Fremstillet hos Ekornes, Norge. Fremstår med brugsslitage. (2) Varenr: 4259949 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:38:00 DKK 325
Orientalske figurer (5)
Orientalske figurer (5). Orientalske figurer af delvis forgyldt og grønpatineret bronze i form af musikanter. H. 14 cm. (5) Varenr: 4260724 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:38:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Sofabord samt sidebord (2)
Dansk møbelproducent. Sofabord samt sidebord (2). Dansk møbelproducent. Sofabord samt sidebord fineret med teaktræ, ben af bejdset bøgetræ og egetræ. 1960'erne. H. 51-53 L. 67-120 B. 39-48 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte ridser og skjolder samt finérafslag. (2) Varenr: 4259548 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:38:00 DKK 325
Henning Koppel for Georg Jensen. Moccasæt af messing (4)
Henning Koppel for Georg Jensen. Moccasæt af messing (4) . Henning Koppel for Georg Jensen. Moccasæt af messing, bestående af af kaffekande med låg af sort bakelit H. 11,5 cm, sukkerskål H. 3,5 cm, flødekande H. 4,5 cm samt bakke af sort bakelit L. 30 x 35 cm. Fremstår med brugspor. (4)Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen temaauktion, ... Varenr: 4257494 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:40:00 DKK 325
Konsolskab, Kina
Konsolskab, Kina. Kinesisk konsolskab i mørklakeret elmetræ med tre skuffer og to låger. Antageliglig valnøddetræ. Messingbeslag. 1900-tallet, H. 87 cm, L. 151 cm, D: 48, Kina. Proveniens; hidrører fra dansk privatsamling. Varenr: 4259551 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:41:00 DKK 300
J.V. Martin, akryl på papir, 'Eksplosion i byen'
J.V. Martin, akryl på papir, 'Eksplosion i byen' . 'Eksplosion i byen' af J.V. Martin (1930 - 1993), akryl på papir. Sign. og dateret J.V. Martin 85. Bladmål 60 x 42 cm (72 x 52). Varenr: 4259559 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:48:00 DKK 300
Georg Jensen. Armbånd, 18 kt guld
Georg Jensen. Armbånd, 18 kt guld. Georg Jensen. Armbånd af 18 kt. guld, led i form af stiliseret bladværk, prydet med 12 orientalske perler, monteret med kasselås og to ottetals sikkerhedshasper. Formgivet af Georg Jensen. Stemplet GJ i rektangulær firkant 1933-1944, 18K og 765. Dessin nr. 249. L. 19 cm. Vægt. Ca. 16,6 gram. ... Varenr: 4250335 DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:50:00 DKK 7.600
Violin 4/4. 1800-tallet
Violin 4/4. 1800-tallet. Violin med indvendig label "Repareret af M. Abildgaard, Aalborg 8/1 1893". Længde 36/60 cm. Fremstår med reparation ved hals, begyndende revner på krop og afslag. Varenr: 4259980 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:55:00 DKK 300
Georg Thams. Lænestol, skind, 1960'erne
Georg Thams. Lænestol, skind, 1960'erne . Georg Thams. Lænestol betrukket med brunt skind, fempas fod af stål. Fremstillet hos Vejen Polstermøbelfabrik. Fremstår med brugsspor, små ridser på skind. Varenr: 4260095 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:55:00 DKK 300
Nikon kamera samt objektiver
Nikon kamera samt objektiver. Nikkormat EL analogt kamera. Nikkor 50mm, f/1.4. Nikkor 28mm, f/3.5. Nikkor 105mm, f/2.5. Rollei 140 res flash. Memo 35 EE kompaktkamera. Taske, stativ samt filtre. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4259811 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:55:00 DKK 700
Skænk med vitrineoverdel, 1900-tallet
Skænk med vitrineoverdel, 1900-tallet . Skænk med vitrineoverdel af fyrretræ og beslag af messing, front med tre vitrinelåger bag hvilke hylder, underdel med to skuffer og tre låger. 1900-tallet. H. 165 L. 162. B. 65 cm. Fremstår med slitage, skjolder og manglende låse. Varenr: 4248625 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:57:00 DKK 300
A. Michelsen istang m.m. sterling sølv og sølv (10)
A. Michelsen istang m.m. sterling sølv og sølv (10). A. Michelsen istang og pålægsgaffel af sterlingsølv L 17 og 12,5 cm. Musling, otte teskeer af sølv L 12,5 cm. Vægt sterlingsølv. Ca. 112,7 gram. Vægt sølv. Ca. 84,7 gram. Teskeer fremstår med privat gravering. (10) Varenr: 4246169 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:59:00 DKK 300
Garderobestativ
Garderobestativ. Garderobestativ af massivt mahogny med tremmehylde og bøjlestang af messing. 1900'tallets sidste halvdel. L. 176 D. 59 cm. Fremstår med afslag/ defekt ophæng til bøjlestang. Varenr: 4251373 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:59:00 DKK 325
Georg Jensen. Fyldepen, design Bo Bonfils
Georg Jensen. Fyldepen, design Bo Bonfils . Georg Jensen, fyldepen af sterlingsølv, med sort kinalak, pennespids af iridium. To blækpatroner medfølger. Designet af Bo Bonfils. Stemplet Georg Jensen 925 S. L. 15 cm. Pennen er ikke længere i produktion. I original emballage.Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen temaauktion, ... Varenr: 4242305 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:00:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Bogreol, teaktræ
Dansk møbelproducent. Bogreol, teaktræ. Dansk møbelproducent. Bogreol fineret med teaktræ, front med hylder, to delvis matteret vitrinelåger og to skydelåger, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 178 B. 88 D. 41 cm. Fremstår med slitage, finerafslag og hul på en vange og skævhed på ben. Varenr: 4259892 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:04:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Høj skænk, teaktræ, 1950/60'erne
Dansk møbelproducent. Høj skænk, teaktræ, 1950/60'erne. Dansk møbelproducent. Høj skænk fineret med teaktræ, front med to skydelåger, bag hvilke hylder og to bemalet udtræksbakker, stel med skråtstillede tilspidsede ben. 1950/60'eren. H. 113 L. 186 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor og en manglende udtræks bakke. Varenr: 4259678 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:05:00 DKK 350
Vivianna Torun Bülow-Hübe for Georg Jensen. Ørehængere 'Savanna' 18 kt guld (2)
Vivianna Torun Bülow-Hübe for Georg Jensen. Ørehængere 'Savanna' 18 kt guld (2). Vivianna Torun Bülow-Hübe for Georg Jensen. Savanna ørehængere, prydet med facet slebne citriner. L ørehængere: 5,5 cm. Vægt. Ca. 6,1 gram. Original æske medfølger. Fremstår med lettere brugsspor. (2)Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen temaauktion, hvor vi markerer 150-året for ... Varenr: 4259837 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:10:00 DKK 3.200
Electrolux Assistent køkkenmaskine
Electrolux Assistent køkkenmaskine. Electrolux køkkenmaskine, model Assistent AKM 4180 W. Med skål og løsdele. Flere med minimale brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4260016 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:14:00 DKK 600
Torun Bülow-Hübbe for Georg Jensen. Bøjleur
Torun Bülow-Hübbe for Georg Jensen. Bøjleur. Georg Jensen damebøjleur, kasse samt bøjle af sortmateret stål, sort urskive med time- og minutmarkeringer. Dessin nr. 326. Quartz urværk. Formgivet af Torun Bülow-Hübe. Urkasse Ø 33 mm. Indvendig mål. 56 mm x 42 mm. Fremstår med brugsspor og manglende skrue på bagkapsel. Medfølgende originalt ... Varenr: 4245584 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:15:00 DKK 375
Samling piber (18)
Samling piber (18). Samling piber, heriblandt 3 Stanwell, 3 BBB, 3 Georg Jensen, 1 Peterson m.m. samt stativ, stopper og et sæt fræser. Fremstår nyrensede og polerede. (18) Varenr: 4208679 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:17:00 DKK 1.150
Georg Jensen. Fyldepen, design Bo Bonfils . Georg Jensen, fyldepen af sterlingsølv, med sort kinalak, pennespids af iridium. To blækpatroner medfølger. Designet af Bo Bonfils. Stemplet Georg Jensen 925 S. L. 15 cm. Pennen er ikke længere i produktion. I original emballage, stadig forseglet i plast. Fremstår ubrugt..Varen er en del af ... Varenr: 4242307 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:25:00 DKK 350
Dansk møbelproducent. Par safaristole, 1960'erne (2)
Dansk møbelproducent. Par safaristole, 1960'erne (2). Dansk møbelproducent. Par safaristole med stel af ubehandlet massivt egetræ, armlæn, sæde og vipbar ryg betrukket med cognacfarvet patineret kernelæder. 1960/70'erne. Fremstår med letter brugsspor/ patina på skind. (2) Varenr: 4259624 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:32:00 DKK 2.600
Georg Jensen. Moonlight Grapes armbånd, sterlingsølv
Georg Jensen. Moonlight Grapes armbånd, sterlingsølv . Georg Jensen Moonlight Grapes armbånd af sterlingsølv, led i form vindrueklaser, indbygget kasselås, monteret med en ottetals sikkerhedshaspe og original sikkerhedskæde. Formgivet af Georg Jensen i 1920'erne. Stemplet Georg Jensen, efter 1945. Dessin nr. 30. L. 20 cm. B. 2,5 - 3 cm. Vægt. Ca. ... Varenr: 4191132 DKK 14.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:35:00 DKK 10.500
Christophersen. Bestik, sølv (47)
Christophersen. Bestik, sølv (47) . Christophersen. Bestik af sølv, bestående af: 11 middagsgafler L 19 cm, 12 middagsknive med stålblade L 23,5 cm, 12 frokostknive L 21 cm samt 12 teskeer L 13 cm. Stemplet Christophersen, RAC for R.A. Christophersen samt Københavns bymærke i form af tre tårne. Vægt ekskl. dele med stål. Ca. 1051,1... Varenr: 4255153 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:37:00 DKK 1.100
Dansk møbelproducent. Lænestol, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Lænestol, 1960'erne. Dansk møbelproducent. Lænestol betrukket med grønligt og ternet møbelstof, armlæn med negle af teaktræ, stel med tilspidsede ben af massivt teaktræ. 1960'erne. Fremstår med brugsslitage og huller på stof. Varenr: 4259951 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:45:00 DKK 300
Georg Jensen. Fyldepen, design Bo Bonfils . Georg Jensen, fyldepen af sterlingsølv, med sort kinalak, pennespids af iridium. To blækpatroner medfølger. Designet af Bo Bonfils. Stemplet Georg Jensen 925 S. L. 15 cm. Pennen er ikke længere i produktion. I original emballage, stadig forseglet i plast. Fremstår ubrugt.Varen er en del af ... Varenr: 4242308 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:50:00 DKK 325
Orla Wichmann. Armbånd, 14 kt guld, rosa og hvidguld
Orla Wichmann. Armbånd, 14 kt guld, rosa og hvidguld. Orla Wichmann armbånd af 14 kt. guld, i form af talrige sammensatte led, heraf nogle led med front af rosa og hvidguldsplader, fronten satineret og prydet med håndgraverede mønstre, monteret med kasselås og to ottetals sikkerhedshasper. L. 20 cm. B. 12,2 mm. Vægt. Ca. 30,6 gram. Fremstår med ... Varenr: 4259839 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 20:50:00 DKK 1.550
Vatne Møbler. Par lænestole, 1970'erne (2)
Vatne Møbler. Par lænestole, 1970'erne (2). Vatne Møbler. Par lænestole betrukket med kraftigt brunt skind, løse hynder med flettet keder, runde ben af bejdset bøgetræ. 1970'erne. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4259879 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 21:00:00 DKK 300
Georg Jensen. Broche, 18 kt guld
Georg Jensen. Broche, 18 kt guld. Georg Jensen broche af 18 kt. guld, prydet med en orientalsk perle. Formgivet af Georg Jensen. Stemplet GJ i rektangulær firkant, 1933-1944 og 765 guld. Dessin nr. 237. L. 5,5 cm. Ø perle. 5,5 mm. Vægt. Ca. 4,4 gram. Fremstår med brugsspor.Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen ... Varenr: 4187522 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 21:00:00 DKK 400
Arne Jacobsen/ Georg Jensen. AJ bestik (22)
Arne Jacobsen/ Georg Jensen. AJ bestik (22). Arne Jacobsen. AJ bestik af mat stål bestående af 12 middagsknive og 10 middagsgafler. Fremstillet hos Georg Jensen. Fremstår med brugsspor. (22)Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen temaauktion, hvor vi markerer 150-året for Georg Arthur Jensens fødsel. Varenr: 4239096 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 21:10:00 DKK 575
Regitze Overgaard for Georg Jensen. Zephyr smykkersæt, sterling sølv (4)
Regitze Overgaard for Georg Jensen. Zephyr smykkersæt, sterling sølv (4). Regitze Overgaard for Georg Jensen. Zephyr smykkesæt af sterlingsølv, bestående af, halskæde, armbånd og ørehængere. Stemplet Georg Jensen, efter 1945. Dessin nr. 500. L halskæde. 50,5 cm. L armbånd. 22,5 cm. L ørehængere. 2 cm. Vægt. Ca. 62,8 gram. Originale æsker medfølger. Fremstår med ... Varenr: 4241866 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 21:20:00 DKK 3.500
Figur af fedtsten. Simon Kristoffersen
Figur af fedtsten. Simon Kristoffersen. Figur af fedtsten, af Simon Kristoffersen, sign. i bund Simon Kr. H. 12, L. 28 cm. Varenr: 4259771 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 21:21:00 DKK 550
Georg Jensen halskæde, årssmykke 1989, sterling sølv
Georg Jensen halskæde, årssmykke 1989, sterling sølv . Georg Jensen halskæde, årssmykke fra 1989 af sterlingsølv. Stemplet Georg jensen efter 1945. L. 46 cm. Vægt. Ca. 12 gram. Fremstår med brugsspor. Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen temaauktion, hvor vi markerer 150-året for Georg Arthur Jensens fødsel. Varenr: 4246475 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 21:30:00 DKK 400
Regitze Overgaard for Georg Jensen, øreclips, sterling sølv (2)
Regitze Overgaard for Georg Jensen, øreclips, sterling sølv (2). Regitze Overgaard for Georg Jensen, øreclips af sterling sølv. Dessin 208. Stemplet Georg Jensen, efter 1945. L. 5,2 cm. Vægt. Ca. 22,6 gram. Fremstår med brugsspor. (2)Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen temaauktion, hvor vi markerer 150-året for Georg Arthur Jensens fødsel. Varenr: 4246481 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 21:40:00 DKK 300
Henning Koppel for Georg Jensen, New York bestik, stål (65)
Henning Koppel for Georg Jensen, New York bestik, stål (65). Henning Koppel for Georg Jensen, New York bestik af stål, bestående af 11 middagsknive, 11 middagsgafler, 10 middagsskeer, 11 dessertskeer, 10 teskeer og 12 kagegafler. Fremstår med brugsspor og enkelte dele lettere anløbne. (65)Varen er en del af Lauritz.com Aarhus' Georg Jensen temaauktion, ... Varenr: 4246501 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 21:50:00 DKK 1.850
Johny Martin, akryl på lærred, komposition
Johny Martin, akryl på lærred, komposition . Komposition af Johny Martin, akryl på lærred. Sign. Johny Martin-15 bag på lærredet. 77 x 92 cm. U.R. Varenr: 4219775 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 11:59:00 DKK 300
Frimærker Danmark. Postfrisk kartotek, prestigemapper m.m.
Frimærker Danmark. Postfrisk kartotek, prestigemapper m.m.. Samling danske frimærker. Kartotek med postfriske frimærker 1998 til ca. 2007. Prestigemapper, julemærker, hæfter. Stender album med stemplede mærker, kun lidt bogtryk. Poser med mere. Postfrisk pålydende ca. DKK 3000,- Varenr: 4242898 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 13:30:00 DKK 525
Danske mønter og sedler
Danske mønter og sedler. Samling danske sølvmønter og sedler bestående af 1 krone 1916 ucirkuleret 2 stk. 10 kroner 1943 U og T Sieg 105, ucirkulerede, en med lille svag fold i hjørne. 10 stk. 1977 B1, Sieg 139, ucirkulerede i fortløbende numre. 10 kroner 1967 K8 ucirkuleret 3 stk. 20 kroner 1979 A0 ucirkuleret 50 ... Varenr: 4261478 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 13:50:00 DKK 350
Frimærker Island 1876-1999
Frimærker Island 1876-1999. Samling Island monteret i Leuchtturm album med klemlommer og kassette. Sider fra 1876 til 1999. Mangler enkelte sammentryk fra hæfter, ellers komplet postfrisk fra år 1953, inkl. miniark. Afa nr. 47*, 124* næsten usynlig rest af hængsel, 144* 146*, 278*. Pose med hæfter o.a. Varenr: 4246736 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 14:00:00 DKK 350
Dansk møbelproducent. Skole-/ stabelstole (8)
Dansk møbelproducent. Skole-/ stabelstole (8). Dansk møbelproducent. Skole-/ stabelstole med formbøjet sæde og ryg fineret med teak egetræ, stel af grålakeret metal. 1960'erne. Fremstår med slitage, ridser og flere manglende sko enkelte finerafslag og rustne stel. (8) Varenr: 4261889 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 18:09:00 DKK 300
Härkila, Jagtstøvler mod. Pro Hunter GTX 12
Härkila, Jagtstøvler mod. Pro Hunter GTX 12 . Härkila, jagtstøvler model Pro Hunter GTX 12" str. 44. Medfølgende æske. Fremstår ubrugt. Varenr: 4261602 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 18:10:00 DKK 850
Mossberg salonriffel, mod. 464 kal. 22 LR
Mossberg salonriffel, mod. 464 kal. 22 LR . Mossberg salonriffel, model 464, lever action, kaliber 22 LR, PL. 45 TL. 91 cm. serie no. LA019606, med 13 skuds rørmagasin. Fremstår ubrugt, transporttaske medfølger. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 4261152

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 18:15:00 DKK 300
J.M Urriola Sarasqueta s/s haglgevær kal 12/70
J.M Urriola Sarasqueta s/s haglgevær kal 12/70 . J.M Urriola Sarasqueta s/s haglgevær kal. 12/70. Serienummer 30219 PL. 70 TL.115 cm. Med automatisk sikring. Våbnet fremstår , uden slør og med med blanke løb lettere brugsspor. Jagttegn påkrævet. Varenr: 4261440 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 18:15:00 DKK 300
Avis-/ magasinholder, 1900-tallets begyndelse
Avis-/ magasinholder, 1900-tallets begyndelse. Avis-/ magasinholder af messing og massivt mahogny. 1900-tallets begyndelse første halvdel. H. 59 cm. Fremstår med lettere brugsspor og lettere skævhed. Varenr: 4261642 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 18:26:00 DKK 300
Mossberg jagtriffel mod. 100 ATR
Mossberg jagtriffel mod. 100 ATR . Mossberg jagtriffel model 100 ATR. kal. 308 win, serie nr. BA113132. PL. 54 TL. 106 cm. Med skæfte af sort kunststof. Fremstår ubrugt, transporttaske medfølger. Våbentilladelse påkrævet, udlevering og eftersyn kun efter aftale Varenr: 4261239

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 18:30:00 DKK 325
Optimic kikkert 10x42
Optimic kikkert 10x42. Optimic kikkert, 10x42 kikkert, model High Grade, med tilhørende taske. H. 15 cm. Fremstår ubrugt i original æske. Varenr: 4261647 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 18:40:00 DKK 325
El Gamo luftgevær model Viper express, kal. 5,5 mm.
El Gamo luftgevær model Viper express, kal. 5,5 mm.. El Gamo luftgevær model Viper express, kal. 5,5 mm. med kunststofskæfte, serie nr. 04-1C-597826-08. PL. 45 TL. 110 cm. Fremstår ubrugt, transporttaske medfølger. Jagttegn påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 4261259 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 18:45:00 DKK 300
Club Interchasse Weekend-/ rejsetaske
Club Interchasse Weekend-/ rejsetaske . Club Interchasse, Weekendtaske / gunbag af kanvas med læder trim med aftagelig skulderrem, lynlåslukning, spænder af messing, indvendigt med stort rum samt lynlåsrum. H. 40 L. 70 B. 30 cm. Fremstår ubrugt. Varenr: 4261587

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 18:50:00 DKK 300
Husqvarna hanebøsse, kal 12
Husqvarna hanebøsse, kal 12 . Husqvarna Haglgevær s/s kal 12. Serienummer 128672. PL.75, TL.116 cm. Fremstår med brugsslitage, mærke på skæfte. Jagttegn eller samlertilladelse påkrevet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 4261443 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:00:00 DKK 300
Härkila, jagtstøvler mod. Pro Hunter GTX 7,5
Härkila, jagtstøvler mod. Pro Hunter GTX 7,5. Härkila, jagtstøvler model Pro Hunter GTX 7,5" str. 43. Medfølgende æske. Fremstår ubrugt. Varenr: 4261600 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:00:00 DKK 700
Mossberg salonriffel, mod. 802 Plinkster, kal. 22 LR
Mossberg salonriffel, mod. 802 Plinkster, kal. 22 LR. Salonriffel, repeter, Mossberg mod. 802 Plinkster, kaliber .22 LR. PL. 46 TL. 95 cm. serienummer HFJ001219 med aftageligt magasin. Transporttaske samt ekstra magasin medfølger. Fremstår ubrugt. Våbentilladelse påkrævet, udlevering og eftersyn kun efter aftale Varenr: 4261366 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:00:00 DKK 375
Spisebord, fyrretræ
Spisebord, fyrretræ. Spisebord af massivt fyrretræ med rektangulær plade. Ca. 1900. H. 74, L. 140, B. 70 cm. Fremstår med slitage, tørresprækker, malingsrester under sarg samt bidemærker på en sprosse ved gavl. Varenr: 4253530 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:02:00 DKK 300
Cafebord
Cafebord. Cafebord / køkkenbord med kvadratisk plade fineret med egetræ, søjle af egetræ, fod af hvidlakeret metal. 2000'tallet. H. 73 B. 70 D. 70 cm. Fremstår med lettere brugsspor og tryk på et hjørne. Varenr: 4228585 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:03:00 DKK 300
Våben og uniform-tilbehør (6)
Våben og uniform-tilbehør (6). Dansk sabel, antagelig jægerhirschfænger, ændret med uoriginalt skæfte, og nu afkortet eller med udskiftet klinge, officersabel med forkromet klinge, samt embedsmandskårde, blåneret med guldekoration på klinge samt perlemorsskæfte, polsk øksestok, kugletang samt skråhue (6) Varenr: 4262048 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:04:00 DKK 450
Gyngeheste, Tecnofix minigolf m.m. (6)
Gyngeheste, Tecnofix minigolf m.m. (6). Gyngeheste, Tecnofix minigolf samt russiske byggeklodser.1900-tallet. H. 30-60 L. 60-80 cm. Alt fremstår med brugsspor / slitage. (6) Varenr: 4261885 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:06:00 DKK 300
Holmegaard/Royal Copenhagen, Mandarin pendel
Holmegaard/Royal Copenhagen, Mandarin pendel . Holmegaard/Royal Copenhagen, Mandarin pendel af hvidt opalglas. Formgivet af Michael Bang. Ø. 45 cm. Varenr: 4260119 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:10:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Daybed, 1950'erne
Dansk møbelproducent. Daybed, 1950'erne. Dansk møbelproducent. Daybed betrukket med knapsyet blåligt møbelstof, aftagelig ryglæn, stel af bejdset fyrretræ, runde tilspidsede ben af bejdset bøgetræ med sko af messing. 1950'erne. 180 x 80 cm. Fremstår med slitage, enkelte manglende knapper og løse keder. Varenr: 4261894 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:10:00 DKK 300
Danske lammeskind, hvide (2)
Danske lammeskind, hvide (2). Danske lammeskind, hvide. Tyk og blød kvalitet. Mål ca. 110 x 75-80 cm.Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt. (2) Varenr: 4191995

DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:14:00 DKK 750
Ulla Diedrichsen, serigrafi, kompositioner (cd 4)
Ulla Diedrichsen, serigrafi, kompositioner (cd 4). Kompositioner af Ulla Diedrichsen (f. 1950), serigrafi, alle 25/50. Sign. UD. 27 x 27 cm (30 x 30). (4) Varenr: 4228633 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:14:00 DKK 300
Wild Game / Tecni-Mec o/u haglgevær kal. 20/70
Wild Game / Tecni-Mec o/u haglgevær kal. 20/70. Tecni-Mec o/u haglgevær kal. 20/70 serienummer 208305, PL. 68 TL 112 cm. Graveret med jagtmotiver, ventileret sigteskinne og ejector. Fremstår ubrugt, transporttaske medfølger. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet, udlevering og eftersyn kun efter aftale. Varenr: 4261507 DKK 6.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 19:15:00 DKK 1.600
<<  1 2 3 4 5 6  >>