Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Leif Larsson (2)
Leif Larsson (2). Leif Larsson. Herrearmbåndsur med urkasse af delvis forgyldt stål, sølvfarvet skive med stregindeks, arabertal, time-og minutmarkeringer samt datofunktion. Monteret med original rem af brunt læder med forgyldt spænde. Vandtæt til 40 M. Quartz urværk. Ø. 37 mm. ekskl. krone. Herrearmbåndsur med ... Varenr: 3770763 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:18:00 DKK 625
Dansk møbelproducent. Par lænestole samt Slagelse møbelfabrik. Sofabord (3)
Dansk møbelproducent. Par lænestole samt Slagelse møbelfabrik. Sofabord (3). Dansk møbelproducent. Par lænestole med stel af bejdset bøgetræ, løse springhynder betrukket med, stribet knapsyet springhynder. Samt Slagelse møbelfabrik. Sofabord fineret med nøddetræ med oval plade, herunder hylde, runde tilspidsede ben. H. 55 L. 95 B. 73 cm. 1950'erne. Fremstår med lettere ... Varenr: 3773683 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:18:00 DKK 325
6 Second ABS Program, mave og muskeltræner samt elektroniske cardiofitness slankebælter (8)
6 Second ABS Program, mave og muskeltræner samt elektroniske cardiofitness slankebælter (8). 6 Second ABS Program mave og muskeltræner med instruktions DVD samt syv elektroniske cardiofitness slankebælter. I original emballage. Fremstår med lettere åbne kasser. (8) Varenr: 3744096

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:19:00 DKK 300
Tobaksskab
Tobaksskab. Tobaksskab af bemalet træ, top med tandsnit, front med fyldningslåge. 1800-tallet. H. 68 B. 60 D. 28 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, et løst hængsel og manglende nøgle. Varenr: 3758930 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:20:00 DKK 325
Per Iversen, olie på lærred, landskabspartier (cd 3)
Per Iversen, olie på lærred, landskabspartier (cd 3). Landskabspartier af Per Iversen (1917-1989), olie på lærred. Sign. Per Iversen. Rammemål 51 x 64 - 68 x 92 cm. Det største fremstår med trykmærke/afskalning. (3) Varenr: 3762811 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:23:00 DKK 300
Itkin. Barnevogn, 1950/60'erne
Itkin. Barnevogn, 1950/60'erne. Itkin. Barnevogn af blåt vinyl og forkromet metal. 1950/60'erne, Fremstår med slitage og anløben krom. l. 105 cm. Varenr: 3772133 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:25:00 DKK 300
Flemming Agger / Le Klint. Standerlamper
Flemming Agger / Le Klint. Standerlamper . Standerlamper, Flemming Agger med stel af hvidlkeret metal med plisseret skærm. Fremstillet hos Le Klint, model 368. H. 145 cm. Fremstår med buler på skærm. Varenr: 3772135 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:28:00 DKK 325
MTT Holten. Indstillelig massagebriks
MTT Holten. Indstillelig massagebriks . MTT Holten. Indstillelig massagebriks af forkromet stål, betrukket med gråt kunstlæder. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3774145 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:29:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Spisestole, palisander (4)
Dansk møbelproducent. Spisestole, palisander (4). Dansk møbelproducent. Spisestole med stel af palisander, sæde og ryg betrukket med mønstret stof. 1960'erne. Fremstår med senere stof og flere uoriginal montageskjuler samt lettere ledløse. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. ... Varenr: 3667639 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:32:00 DKK 300
Setsu & Shinobu Ito, par knagerækker, model 'HanaHana' (2)
Setsu & Shinobu Ito, par knagerækker, model 'HanaHana' (2) . Setsu & Shinobu Ito, par knagerækker af grålaseret træ. Fremstillet hos Swedese, model 'HanaHana'. 40 x 31 cm. Fremstår ubrugte. (2) Varenr: 3772117 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:34:00 DKK 325
FIF Salon søjle fotostativ
FIF Salon søjle fotostativ. FIF Salon søjle fotostativ, af sortlakeret metal, højtejusterbart. H. 200 Fod: Ø 86 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3781304 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:38:02 DKK 450
Persisk Gashgai
Persisk Gashgai. Persisk Gashgai. 254 x 159 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3769218 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:40:00 DKK 325
Samling smårav, ca. 1350 g.
Samling smårav, ca. 1350 g.. Samling uforarbejdet små rav. Samlet vægt ca. 1350 g. Varenr: 3772244 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:48:00 DKK 550
Dansk møbelproducent, spisestole, 1960'erne (4)
Dansk møbelproducent, spisestole, 1960'erne (4). Dansk møbelproducent, spisestole med stel af bejdset bøgetræ, forbøjet kopstykke af fineret teaktræ, sæde betrukket med stof. 1960'erne. Fremstår med slitage og huller på stof. (4) Varenr: 3772104 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:50:00 DKK 300
Per Lütken/ Holmegaard. Carnaby vaser m.m.(7)
Per Lütken/ Holmegaard. Carnaby vaser m.m.(7). Per Lütken/ Holmegaard. Carnaby vaser af farvet glas og Palet salt bøsser. H. 9-23 cm. (7) Varenr: 3774348 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:50:00 DKK 1.450
Ravhalskæder (3)
Ravhalskæder (3). Halskæder af uforarbejdet, poleret og presset rav. Vægt ca. 135 g. L. 58-142 cm. (3) Varenr: 3767911 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:53:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, par senge, teaktræ (2)
Dansk møbelproducent, par senge, teaktræ (2). Dansk møbelproducent, par senge fineret med teaktræ. 1960'erne. 195 x 90 cm. Fremstår med brugsspor og finerafslag på nederst på en gavl. (2) Varenr: 3772097 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:53:00 DKK 300
Kirkekrone
Kirkekrone. Kirkekrone af messing med seks svungne lysarme. 1900'tallets begyndelse. Ø 52 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3774124 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:53:00 DKK 300
Samling zinkbaljer / kander mm.
Samling zinkbaljer / kander mm.. Samling zinkbaljer / kander, spande og vandkande. 1900'tallet. H. 15-84 B. 15-60 cm. Fremstår med slitage. Varenr: 3772174 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 16:59:00 DKK 950
Detomaso Cerchio, herrearmbåndsur
Detomaso Cerchio, herrearmbåndsur. Detomaso Cerchio. Herrearmbåndsur med urkasse af hvid kunstmateriale, hvid og sølvfarvet skive med time-og minutmarkeringer, permanent rød sekundviser, arabertal og stregindeks. Monteret med original lænke af hvid plastik. Quartz urværk. Ø 49 mm. ekskl. krone. Medfølgende original opbevaringsæske... Varenr: 3729351 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:00:00 DKK 300
To-pers sofa, grønt velour
To-pers sofa, grønt velour. To-pers sofa betrukket med grønt mønstret velour, runde drejet ben. 1900'tallets første halvdel. L. 130 cm. Fremstår med plet og et skjold på sæde, lettere skævhed på et ben. Varenr: 3756291 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:01:00 DKK 300
B&G, figur
B&G, figur. B&G, figur af porcelæn i form af smed. Dessin nr. 2225. Sign. Axel Locher.1. sortering. H. 30 cm. Varenr: 3771258 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:02:00 DKK 550
Art deco Klædeskab, 1940'erne
Art deco Klædeskab, 1940'erne. Art deco Klædeskab fineret med egetræ, front med to låger med sortlakeret greb, bag hvilke hylder og bøjlestang. 1940'erne. H. 166 B. 125 D. 58 cm. Fremstår med brugsspor og mindre ridser. Varenr: 3772162 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:07:00 DKK 325
Claro, herrearmbåndsur
Claro, herrearmbåndsur. Claro, Ref. 50012SS-01. Herrearmbåndsur med urkasse af børstet stål, hvid skive med romertal, fluorescerende punktinddeling samt time-og minutmarkeringer, separat sekundviser, kronograf- samt stopursfunktion og viser. Monteret med original rem af sort læder med hvide stikninger. Vandtæt til 20 M.... Varenr: 3770767 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:08:00 DKK 300
Atla, bordlampe
Atla, bordlampe. Atla, bordlampe af sølvplet, med gravering, 1932. H. 51 Ø 36 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3773037 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:13:00 DKK 325
Arne Jacobsen, AJ1 pendel
Arne Jacobsen, AJ1 pendel. Arne Jacobsen, AJ1 pendel af hvidlakeret metal. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 38 cm. Fremstår med brugsspor og små afskalninger. Varenr: 3772303 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:16:00 DKK 675
B&G, figur
B&G, figur. B&G, figur af porcelæn i form af soldat. Dessinnr. 2444. 2. sortering. H. 30 cm. Varenr: 3772407 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:19:00 DKK 1.250
Hannoversch Münden lågkrus, 1700/1800-tallet
Hannoversch Münden lågkrus, 1700/1800-tallet . Hannoversch Münden lågkrus af fajance, dekoreret med hest på spring, 1700/1800-tallet. H. 19 cm. Fremstår med enkelte afslag. Varenr: 3767586 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:31:00 DKK 1.050
Kgl./ B&G, figurer og vaser (11)
Kgl./ B&G, figurer og vaser (11). Kgl./ B&G, figurer og vaser af porcelæn, bl.a. pinerne og dreng med bold. H. 9-27 cm. 1. sortering. (11) Varenr: 3773966 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:34:00 DKK 350
Kinesisk røgelseskar
Kinesisk røgelseskar. Kinesisk røgelseskar af bronze på trefod, æske medfølger. 1900-tallet. H. 21 Ø 17 cm. Varenr: 3772038 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:36:00 DKK 300
Samling ravstykker
Samling ravstykker. Samling uforarbejdede og polerede rav klumper. Samlet vægt ca. 1110 g. Største stykke: 35 g. Varenr: 3772411 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:36:00 DKK 425
Kinesisk risvinssæt, Cinnabar lak
Kinesisk risvinssæt, Cinnabar lak. Kinesisk risvinssæt dekoreret med Cinnabar lak, æske medfølger. 1900-tallet. Varenr: 3772043 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:38:00 DKK 300
Kinesisk silketæppe 180 x 125
Kinesisk silketæppe 180 x 125. Kinesisk silketæppe. 180 x 125 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3772032 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:45:00 DKK 325
Samling blåt kunstglas (11)
Samling blåt kunstglas (11). Samling blåt kunstglas, bl.a. vaser, lågkrukker m.m. H. 7-27 cm. (11) Varenr: 3772400 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:50:00 DKK 300
Erik Buch. Spisestole, egetræ (4)
Erik Buch. Spisestole, egetræ (4). Erik Buch. Spisestole med stel af egetræ, sæde og ryg betrukket med rødligt uld. Fremstillet hos Oddense Maskinsnedkeri. Fremstår med slitage, plettere og og enkelte manglende afdækningsmontager. (4) Varenr: 3772119 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 17:56:00 DKK 325
Poul Henningsen, PH5 bordlampe
Poul Henningsen, PH5 bordlampe. Poul Henningsen, PH5 bordlampe med skærme af grålakeret metal og topplade af stål. H. 60 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3771842 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:06:00 DKK 2.500
Kinesisk opsats, 1900-tallet
Kinesisk opsats, 1900-tallet. Kinesisk opsats af soapstone, udskåret med drage og påfugl. 1900-tallet. H. 30 cm. Varenr: 3771259 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:07:00 DKK 325
B&G, figur
B&G, figur. B&G, figur af porcelæn i form af H. C. Andersen. Dessinnr. 2037. 2. sortering. H. 23 cm. Varenr: 3772406 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:22:00 DKK 550
Dansk møbelproducent. Bogreol, palisander
Dansk møbelproducent. Bogreol, palisander. Dansk møbelproducent. Bogreol fineret med palisander, skråtstillet front med hylder, runde tilspidsede ben. H. 182 B. 100 D. 28 cm. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import ... Varenr: 3683809 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:23:00 DKK 625
Shakerbord
Shakerbord. Shakerbord med rektangulær plade, fineret med egetræ, shakerstel af forkromet metal. 1970'erne. H. 73 L. 153 B. 76 cm. Fremstår med kraftig slitage og skjolder på plade, løs plade. Skruer medfølger. Varenr: 3773829 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:27:00 DKK 325
See by Chloé, kuverttaske, model Rodas
See by Chloé, kuverttaske, model Rodas. See by Chloé, kuverttaske/ skuldertaske, model Rodas af skind, front med sløjfe, indvendigt med et rum. 18 x 28 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3772661 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:30:00 DKK 300
FERMOB. Havebord samt par stole (3)
FERMOB. Havebord samt par stole (3). FERMOB. Havebord samt par stole med hvid-og grønlakeret foldbart stel. Fremstillet i Frankrig, model Bagatelle, model Floreal. H. 73 Ø 60 cm. (3) Varenr: 3770419 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:32:00 DKK 425
B&G, Mexico, Tema, Peru kaffe- og spisestel (139)
B&G, Mexico, Tema, Peru kaffe- og spisestel (139). B&G, Mexico, Tema, Peru kaffe- og spisestel, bestående af 21 middagstallerkener, 6 frokosttallerkener, 39 kagetallerkener, 20 kaffekopper, 48 underkopper, saucekande, 3 skåle, salt bøsse. (139) Varenr: 3773496 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:32:00 DKK 350
Mulberry, taske, model East West Bayswater
Mulberry, taske, model East West Bayswater. Mulberry, taske, model East West Bayswater af sort lak, indvendigt med ruskind og ét stort rum samt lomme. H. 17 L. 31 B. 11 cm. Fremstår med lettere brugsspor samt enkelte mærker på lak. Varenr: 3772658 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:40:00 DKK 775
Martti Rytkönen, Orrefors, vase
Martti Rytkönen, Orrefors, vase . Martti Rytkönen, Orrefors, vase af røgfarvet glas. Formgivet i 2006, nr. 87/100, signeret under bund. H. 37 cm. Varenr: 3774352 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:44:00 DKK 375
Dansk møbelproducent, lænestol, 1950'erne
Dansk møbelproducent, lænestol, 1950'erne . Dansk møbelproducent, lænestol med ben af bøgetræ, betrukket med blomstret møbelstof. 1950'erne. Fremstår med kraftig slitage og hul på stof. Varenr: 3754173 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:51:00 DKK 325
Dansk møbelproducent, skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent, skrivebord, teaktræ. Dansk møbelproducent, skrivebord fineret med teaktræ, front med fem skuffer. 1960'erne. H. 73 L. 105 B. 60 cm. Fremstår med enkelte skjolder og brugsspor. Nøgle mangler. Varenr: 3772094 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:51:00 DKK 325
Holmegaard m.m., samling kunstglas
Holmegaard m.m., samling kunstglas . Holmegaard m.m., samling kunstglas af farvet og klart glas. H. 7-30 cm. Varenr: 3772404 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:52:00 DKK 350
Dansk møbelproducent, lav skænk, palisander
Dansk møbelproducent, lav skænk, palisander. Dansk møbelproducent, lav skænk fineret med palisander, front med to vitrinelåger, senere ben af bejdset bøgetræ. H. 85 B. 139 D. 31 cm. Fremstår med lettere slitage og lille hul i top. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved ... Varenr: 3698468 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:52:00 DKK 575
Joch design. Par armstole (2)
Joch design. Par armstole (2). Joch design. Par armstole med stel af massivt bejdset bøgetræ, sæde og ryg betrukket med orange uld. 1970'erne. Fremstår med brugsspor og små skrammer. (2) Varenr: 3772120 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:54:00 DKK 300
Balmain, skulder-/ håndtaske
Balmain, skulder-/ håndtaske. Balmain, skulder-/ håndtaske af sort quiltet skind, aftagelig skulderrem, front med magnetlukning, indvendigt med to rum og lynlåslomme. H. 18 B. 18 cm. Fremstår med lettere brugsspor og enkelte skrammer. Varenr: 3772671 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:55:00 DKK 525
Langbord
Langbord. Langbord med stel af blåmalet træ, sarg med to skuffer, rektangulær plade af fyrretræs planker. 1900'tallets begyndelse. H. 77 L. 188 B. 86 cm. Fremstår med kraftig slitage, afskalninger og afslag. Varenr: 3774083 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:55:00 DKK 600
Fredberg, serveringsbakke, sterlingsølv
Fredberg, serveringsbakke, sterlingsølv. Fredberg, serveringsfad af sterlingsølv, dekoreret med muslinliger og konkylier. Vægt: ca. 970 g. 47 x 31 cm. Varenr: 3771849 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 18:59:00 DKK 1.850
Dansk lampeproducent. Standerlampe, palisander
Dansk lampeproducent. Standerlampe, palisander. Dansk lampeproducent. Standerlampe med stamme af massivt palisander og messing, cirkulær fineret fod, plisseret Le Klint skærm. 1960'erne. H. 137 cm. Fremstår med brugsspor og små buler på skærm. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Ved handel uden for EU, skal ... Varenr: 3673396 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:00:00 DKK 300
Fransk Havebænk
Fransk Havebænk. Fransk Havebænk af grønbemalet smedejern. 1900-tallets midte. L. 110 cm. Fremstår anløben. Varenr: 3770418 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:01:00 DKK 875
Samling legetøj, Tekno m.fl.
Samling legetøj, Tekno m.fl.. Samling legetøj best. af flere Tekno, Lesney og Gama modelbiler, tog og tankstation af træ. 1900'tallets sidste halvdel. Fremstår med kraftig slitage, fejl og defekter. Varenr: 3762146 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:04:00 DKK 1.900
Verner Panton. Panthella standerlampe, forkromet plast
Verner Panton. Panthella standerlampe, forkromet plast. Verner Panton. Panthella standerlampe med forkromet stamme, fod og skærm,afbryder på fod. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130 cm. Fremstår med slitage og defekt skærm. Varenr: 3764263 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:05:00 DKK 875
J.A.K. workwear - Jakker + Overalls + Buks (19)
J.A.K. workwear - Jakker + Overalls + Buks (19). J.A.K. workwear - Jakker (7) + Overalls (9) + Buks (3) / Advarselsbeklædning. Klassificering: EN 471 klasse 1. Specifikationer jakke: 2 forlommer, 2 brystlommer, den ene med lomme til mobiltelefon, trenålssømme og 50 mm 3M 9910 refleks. Farve: Koksgrå/rød. Str.: 116 / 7 stk. Ialt 7 ... Varenr: 3780413

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:05:00 DKK 500
Chanel, selskabstaske
Chanel, selskabstaske. Chanel, vintage skuldertaske af mørkblå quiltet skind, skulderrem samt klassisk logo af 'gold hardware', indvendigt mørkerødt skind, bagside med lomme, indvendigt med serienr. H. 14 B. 17 D. 6 cm. Fremstår med lettere brugsspor og enkelte skrammer. Varenr: 3772678 DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:10:00 DKK 6.200
Kai Kristiansen. Hæve/sænke sofabord / spisebord, teaktræ
Kai Kristiansen. Hæve/sænke sofabord / spisebord, teaktræ . Kai Kristiansen. Hæve/sænke sofabord / spisebord fineret med teaktræ, højtejustebar rektangulær plade med udtræk på side, stel med tilspidsede ben. 1960'erne. Fremstillet hos Vildbjerg Møbelfabrik. H. 52 -70 L. 140 B. 60-106 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3772125 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:11:00 DKK 300
Jørgen Rud, mixed media på papir, komposition (cd)
Jørgen Rud, mixed media på papir, komposition (cd). Komposition af Jørgen Rud (f. 1960), mixed media på papir. Sign. J. Rud. 57 x 76 cm (74 x 93). Varenr: 3774355 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:13:00 DKK 350
Smedejernshegn - 4 stk. - Længde ca. 840 cm (9)
Smedejernshegn - 4 stk. - Længde ca. 840 cm (9). Smedejernshegn, galvaniseret, sortmalet - 4 stk. hegn + 5 stolper - Total længde ca. 840 cm. Brd. pr. hegnstykke: 200 cm. Højde: 100 cm. Stolpe højde: 150 cm. Der medfølger IKKE samleskruer. Bemærk: Kan fremstå med afskalning efter transport. (9) Varenr: 3740687

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:15:00 DKK 425
Tonge fransk serveringsbord /buffe
Tonge fransk serveringsbord /buffe. Tonge fransk buffe af nøddetræ med to marmorplader og en af kunstmatriale, div. låger, heraf en med flasker med krydderier, rum og vinreol, ophængstang af messing. 1900'tallets sidste halvdel. H. 88 B. 100 D. 57 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3763430 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:16:00 DKK 550
Spillebord/ foldebord, grønt skai
Spillebord/ foldebord, grønt skai. Spillebord/ foldebord med stel og kant lister af bøgetræ, kvadratisk plade beklædt med grønt skai. H. 78 B. 81 D. 81 cm. Fremstår med slitage. Varenr: 3758022 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:19:00 DKK 300
Tias Eckhoff for Lundtofte, bestik (47)
Tias Eckhoff for Lundtofte, bestik (47). Tias Eckhoff for Lundtofte, bestik af rustfrit stål med palisander skæfter, bestående af: 8 middagsknive, 2 frokostknive, 10 middagsskeer, 7 dessertskeer, 4 teskeer, 10 middagsgafler, 2 frokostgafler, serveringsske, lagkagekniv, oplukker samt nøddeknækker. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til ... Varenr: 3722535 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:20:00 DKK 375
Div. kunstnere, plakater, Permild & Rosengreen (2)
Div. kunstnere, plakater, Permild & Rosengreen (2) . Div. motiver af bl.a. Bo Bonfils og Kim Lynnerup, offset. Rammemål 84 x 54 - 100 x 70 cm. (2) Varenr: 3740992

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:20:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ. Dansk møbelproducent. Skænk fineret med teaktræ, front med tre nylakeret flerefarvet skydelåger, bag hvilke hylder, senere monteret uoriginal stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 85 L. 175 D. 42 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3772614 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:20:00 DKK 575
Dansk møbelproducent, sovesofa, 1940/50'erne
Dansk møbelproducent, sovesofa, 1940/50'erne. Dansk møbelproducent, sovesofa med stel af bejdset bøgetræ, knapsyet lyst stribet stof, med nedfældig ryg. 1940/50'erne. Fremstår med enkelte ridser på armlæn. L. 203 Udslået. 112 cm. Fremstår ombetrukket med brugsspor på armlæn. Varenr: 3772101 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:22:00 DKK 325
Dansk møbelproducent, kommode, teaktræ
Dansk møbelproducent, kommode, teaktræ. Dansk møbelproducent, kommode fineret med teaktræ, front med fem skuffer. 1980'erne. H. 99 B. 80 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor, finerafslag nedert på en gavl. Varenr: 3772089 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:24:00 DKK 300
Kaffebeholder
Kaffebeholder . Kaffebeholder til kaffesalg af sortlakeret og forkromet metal, front med tre tragte med glas og sker. 1900'talle. H. 49 L. 75 B. 26 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3775516 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:24:00 DKK 1.300
Uforarbejdet ravklump, ca. 71 g.
Uforarbejdet ravklump, ca. 71 g.. Uforarbejdet ravklump. Vægt ca. 71 g. Ca. 7 x 5 cm. Fremstår med naturlige fordybninger og revner. Varenr: 3771721 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:25:00 DKK 1.250
Poul Henningsen, pendel, Kuglelamel / Snowball
Poul Henningsen, pendel, Kuglelamel / Snowball. Poul Henningsen, pendel, Kuglelamel / Snowball. Stel med otte skærme af hvidlakeret metal. Ø 40 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen, formgivet 1958. Litt. Tænd! PH-lampens historie, s. 270-71. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3772634 DKK 6.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:25:00 DKK 5.000
Samling ølkrus (5)
Samling ølkrus (5). Samling ølkrus af fajance og stentøj, låg af tin og glas. 1900-tallet. H. 15-17 cm. Fremstår med brugsspor. (5) Varenr: 3752444 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:26:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, væghængt reolsystem, teaktræ
Dansk møbelproducent, væghængt reolsystem, teaktræ. Dansk møbelproducent, væghængt reolsystem fineret med teaktræ, best. af syv hylder, to moduler med låger, skuffemodul med to skuffer og fire vanger. 1960'erne. H. 37 B. 75 D. 32 og H. 12 B. 75 D. 24 og L. 75 B. 20-24 og H. 200 cm. Fremstår med slitage, ridser og finerafslag. Varenr: 3772092 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:27:00 DKK 325
Gruekedel, kobber, 1800-tallet
Gruekedel, kobber, 1800-tallet. Gruekedel af kobber. 1800-tallet. H. 36 Ø 65 cm. Fremstår med patina, buler og enkelte manglende nitter. Varenr: 3769661 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:27:00 DKK 300
Uforarbejdet ravklump, ca. 235 g.
Uforarbejdet ravklump, ca. 235 g.. Uforarbejdet ravklump. Vægt ca. 235 g. Ca. 10 x 9 cm. Fremstår med naturlige fordybninger og revner. Varenr: 3771724 DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:27:00 DKK 4.700
Ovalt kinesisk lakbillede
Ovalt kinesisk lakbillede . Ovalt kinesisk lakbillede, dekoreret med fugle og bladværk i landskab. 1900-tallet. 39 x 27 cm. Fremstår med slitage og manglende dele til ramme. Varenr: 3769994 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:28:00 DKK 300
Arne Bang, vase
Arne Bang, vase. Arne Bang vase af stentøj, rillet korpus med blåligt glasur. Dessin 139. Sign. m. monogram. H. 17 cm. Fremstår med afslag på riller to steder. Varenr: 3772118 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:29:00 DKK 1.850
Louis Vuitton, håndtaske, model Papillon 26
Louis Vuitton, håndtaske, model Papillon 26. Louis Vuitton, håndtaske, model Papillon 26 af monogram kanvas med hanke af brunt læder, indvendigt med et stort rum. Produktionsnr. NO0993. H. 13 L. 26 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3781117 DKK 2.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:29:00 DKK 775
Vulcain, unisex armbåndsur
Vulcain, unisex armbåndsur. Vintage NOS Vulcain model Squelette, cal. T44. Unisex armbåndsur med pudeformet urkasse af stål, skeletteret skive, plexiglas, time-og minutmarkeringer, permanent sekundviser samt åben bagkasse med frit udsyn til værket. Monteret med original integreret lænke af stål. Mekanisk urværk med manuelt ... Varenr: 3770756 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:29:00 DKK 325
Dansk møbelprocent. Øreklapstol med skammel, teaktræ (2)
Dansk møbelprocent. Øreklapstol med skammel, teaktræ (2). Dansk møbelprocent. Øreklapstol med skammel med stel af massivt teaktræ, svungne armlæn, betrukket med grønligt stof, aftagelig hynde på skammel. 1960'erne. Fremstår med brugsspor og porøst skum på hynde til skammel. (2) Varenr: 3773828 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:29:00 DKK 375
Dansk møbelproducent. Lille skrivebord, egetræ
Dansk møbelproducent. Lille skrivebord, egetræ. Dansk møbelproducent. Lille skrivebord fineret med egetræ, opklappelig topplade, herunder rum, front med tre nymalet skuffer, tilspidsede ben. 1960'erne. H. 76 B. 82 D. 49 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder på top. Varenr: 3773645 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:29:54 DKK 850
Par festivalbænke/foldebænke, lakeret træ (2)
Par festivalbænke/foldebænke, lakeret træ (2). Par festivalbænke/foldebænke af lakeret træ, soldestel af lakeret metal. H. 46 L. 240 B. 36 cm. Fremstår med slitage. (2) Varenr: 3774149 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:30:00 DKK 500
COFUR - Fletstole samt sofabord (5)
COFUR - Fletstole samt sofabord (5). COFUR fletstole og sofabord i polyrattan flet sort. Inkl. hynde i offwhite samt sort polyrattan bord. Str. bord: 100x100 cm. H. 50 cm. Stole samt bord er håndlavet og produceret i Indonesien. Fremstår nye og ubrugte. (5) Varenr: 3769968

DKK 6.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:30:00 DKK 1.100
Spisestole, massivt egetræ (4)
Spisestole, massivt egetræ (4). Spisestole af massivt olieret egetræ, sprosser på ryg, sæder betrukket med sort alcantara. 1990/2000'tallet. Fremstår med brugsspor og pletter på stof. (4) Varenr: 3760884 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:33:00 DKK 300
Hans J. Wegner. Skrivebord
Hans J. Wegner. Skrivebord. H. J. Wegner. skrivebord med stel af af forkromet metal, senere monteret uoriginal plade af grålakeret mdf. Disse stel blev fremstillet hos Johannes Hansen. H. 72 L. 160 B. 80 cm. Fremstår med ridser på plade. Varenr: 3774913 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:33:00 DKK 300
Erling Torvits. Spisestole, palisander (6)
Erling Torvits. Spisestole, palisander (6). Erling Torvits. Spisestole med stel af massivt palisander, sæder betrukket med grønt . 1960'erne. Fremstillet hos Sorø Stolefabrik. Litt. Mobilia, 1964. Fremstår med brugsspor, flere med huller på stof, en stol med små afslag på kopstyk. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU... Varenr: 3534486 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:34:00 DKK 550
Ravsmykker, ca. 172 g. (7)
Ravsmykker, ca. 172 g. (7). Samling smykker af uforarbejdet og poleret rav, bestående af fire halskæder og tre vedhæng, heraf et hjerteformet. Vægt ca. 172 g. L. 52-76 cm. (7) Varenr: 3768009 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:34:00 DKK 325
Kinesisk segl
Kinesisk segl. Kinesisk segl af patineret bronze i form af Buddha. 18/1900-tallet. H. 17 cm. Vægt ca. 1 kg. Varenr: 3752430 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:35:00 DKK 550
Peter J. Lassen / Montana 10 enkelte spotlights samt modul på sokkel (11)
Peter J. Lassen / Montana 10 enkelte spotlights samt modul på sokkel (11) . Peter J. Lassen / Montana 10 enkelte spotlights af grålakerede mdf med transformator samt modul med sokkel. H. 24 B. 70 D. 38 cm. Fremstår med få brugspor. (11) Varenr: 3774462 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:35:00 DKK 300
Børge Mogensen. Fire shakerstole, model J-39, bøgetræ (4)
Børge Mogensen. Fire shakerstole, model J-39, bøgetræ (4) . Børge Mogensen. Fire shakerstole, model J-39, bøgetræ (4) Shakerstole af Børge Mogensen af bøgetræ, sæde med flettet papirgarn. Formgivet i 1947. Fremstillet hos FDB, model J39. Fremstår med brugsspor og åben flet. (4) Varenr: 3773819 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:35:00 DKK 375
Dansk møbelproducent. Spejl, palisander
Dansk møbelproducent. Spejl, palisander. Dansk møbelproducent. Spejl i ramme af massivt palisander. 1960'erne. H. 112 B. 45 cm. Fremstår lettere falmet på ramme. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for udlevering. Varenr: 3703596 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:39:00 DKK 1.500
Dobbelt fjedrende box madras - str. 180 x 200 cm
Dobbelt fjedrende box madras - str. 180 x 200 cm. Dobbelt fjedrende box madras med 5 Zone pocket. Str. 180 x 200 cm, samt gavl / højde 120 cm. Bestående af to box madrasser med 9 cm. Bonnell nederst 150 pr. m2. 18 cm. 5 Zone pocket fjedre øverst. 268 pr. m2. - Én stor Top madras 180 x 200 cm - 60 mm. høj med memory varmfølsom skum. - En gavl... Varenr: 3583927

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:39:00 DKK 2.700
Stevens Pumpgun, model 350
Stevens Pumpgun, model 350. Savage pumpgun mod. 350 kal. 12/76 serienummer. 100686H PL.70 TL. 121 cm. Med ventileret sigteskinne, kolbe og forskæfte af kunststof Fremstår med cammouflagebemaling, slitage og ridser. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet, udlevering og eftersyn kun efter aftale. Varenr: 3734940 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:40:00 DKK 450
Trip Trap. Badeværelsesmøbel, massivt teaktræ
Trip Trap. Badeværelsesmøbel, massivt teaktræ. Trip Trap. Badeværelsesmøbel af massivt teaktræ med hylde, senere monteret Villeroy & Boch hvid og dueblå porcelænsvask samt senere monteret opsats til vandhane og vandhane. H. 104 B. 90 D. 55 cm. Fremstår med lettere brugsspor og åben samling øverst på opsats under vandhane. Varenr: 3774909 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:40:10 DKK 600
To Jægerhirschfænger M/1801 (2)
To Jægerhirschfænger M/1801 (2). To Jægerhirschfænger M/1801. KL. 60-62 TL. 73-75 cm. Grebet beviklet med snoet messingtråd. En klinge stemplet (Fredriksværk) et fæste stemplet 1R. 21 .Fremstår med rust på klinger. Blankvåbentilladelse påkrævet. (2) Varenr: 3747292 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:42:00 DKK 850
3+2 pers. sofaer - Model Kiara (2)
3+2 pers. sofaer - Model Kiara (2). 3+2 pers. sofa sæt - Model Kiara. Betrukket med sort skind på slidflader. Nakkestøtter med vippefunktion. Ben af metal. L 215/175. D 96 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 219x106x56 + 178106x56 cm. (2) Varenr: 3523087

DKK 9.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:43:00 DKK 6.400
JBS trusser str. S-XXL, Claudio boxershorts (ca. 125)
JBS trusser str. S-XXL, Claudio boxershorts (ca. 125) . JBS trusser str. S-XXL, Claudio boxershorts str. S-XL sekspack lommetørklæder og seler. Assorterede farver og modeller. Fremstår med afklippede eller halverede hængemærker, emballage med slitage. (ca.125) Varenr: 3774883

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:44:30 DKK 550
COFUR - Bænk samt anretterbord (2)
COFUR - Bænk samt anretterbord (2). COFUR bænk samt anretterbord i polyrattan flet sort. Inkl. hynde i offwhite. Str. bænk: H. 45 cm. L. 150 D46. Str. bord: B. H. 78 cm.L. 78 cm. D 46 cm. Fletmøblerne er håndlavet og produceret i Indonesien. Fremstår nye og ubrugte. (2) Varenr: 3774471

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:45:00 DKK 350
Sofabord - eg
Sofabord - eg. Sofabord af finéret eg og ben af gummitræ. H. 40. D. 100. L. 100 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage.Emballage mål: 108x108x12 cm Varenr: 3722065

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-03-2015 19:45:00 DKK 1.000
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>