Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Aarhus, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sofa med chaiselong - Model Blue
Sofa med chaiselong - Model Blue. Sofa med chaiselong. Design By Fenger - Model Blue. Venstre vendt. Betrukket med gråt slidstærk møbelstof, blå kedere og knapper. Sæder med koldskum. Ben af hård plast. BEMÆRK: Kun 1 blå pyntepude medfølger. Bredde: 242 cm. Længde lounge: 165 cm. En del fremstår i original emballage, den anden ... Varenr: 3717392

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:40:00 DKK 2.500
Arne Jacobsen. 7'er stole, ko skind (6)
Arne Jacobsen. 7'er stole, ko skind (6) . Arne Jacobsen. 7'er stole af formspændt krydsfinér, nybetrukket med koskind, kedere af sort læder, ben af forkromet stålrør. Formgivet 1958. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Fremstår med enkelte naturlige ar i overfladen. (6) Varenr: 3748629 DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:40:00 DKK 6.400
Jørgen Rasmussen, Kevi, gråt betræk, fempasfod (2)
Jørgen Rasmussen, Kevi, gråt betræk, fempasfod (2). Jørgen Rasmussen, Kevi kontorstole betrukket med gråt stof, højtejusterbar fempasfod af aluminium og forkromet metal, afsluttet på hjul. 1970'erne. Fremstår med brugsspor og enkelte pletter. Varenr: 3741115 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:47:00 DKK 325
Norsk strygebræt, bejdset fyrretræ
Norsk strygebræt, bejdset fyrretræ. Norsk strygebræt af bejdset fyrretræ. 1900-tallet. Til dekorationsbrug. H. 85 B. 33 L. 141 cm. Fremstår med brugsspor og små huller langs kant fra tidligere monteret stof. Varenr: 3742589 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:52:00 DKK 300
Mogens Kjær, offset, figurkomposition (cd)
Mogens Kjær, offset, figurkomposition (cd). Figurkomposition af Mogens Kjær (1927-1986), offset, 29/150. Sign. samt med dedikation. 59 x 44 cm (73 x 58). Varenr: 3685051 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:54:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, lænestol, 1960'erne
Dansk møbelproducent, lænestol, 1960'erne. Dansk møbelproducent, lænestol med stel af egetræ, armlæn af teaktræ, betrukket med mønstret stof. 1960'erne. Fremstår med brugsslitage og leddeløs. Varenr: 3742844 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:56:00 DKK 375
H. J. Wegner. Par lufthavnsstole (2)
H. J. Wegner. Par lufthavnsstole (2). H. J. Wegner. Par lufthavnsstole nybetrukket med grønt læder, ben af forkromet metal. Formgivet i 1958. Fremstillet hos AP-Stolen, model AP38. Fremstår nybetrukkede. Fremstår med få brugsspor. (2) Varenr: 3742626 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 20:01:00 DKK 1.550
ZeroStress massagelænestol med bord og skammel
ZeroStress massagelænestol med bord og skammel. ZeroStress massagelænestol med bord og skammel. Kuglemassage i nakke, lænd og ryg. Fjernkontrol til styring af massage funktioner. Produceres i Tyskland. Varenr: 3687028

DKK 20.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 20:08:00 DKK 11.500
Indo Bidjar tæppe, 171 x 242 cm.
Indo Bidjar tæppe, 171 x 242 cm.. Indo Bidjar tæppe, 171 x 242 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3561177

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 20:35:00 DKK 3.000
Persisk Nain. Ægte, håndknyttet tæppe,  253 x 154 cm.
Persisk Nain. Ægte, håndknyttet tæppe, 253 x 154 cm. . Persisk Nain. Ægte, håndknyttet tæppe af uld med silke på bomuldsbund, fint knyttet med florale motiver og medaljon i blå, rødbrune og beige nuancer på den klassiske cremehvide bundfarve. Signeret. Mål: 253 x 154 cm. Varenr: 3647585

DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 20:40:00 DKK 12.000
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 405 x 305 cm.
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 405 x 305 cm. . Persisk Keshan, ægte håndknyttet tæppe vævet af 100 % uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 405 x 305 cm. Byen Kashan, er placeret midt i Persien, mellem Isfahan og Teheran. En by, der er gennem århundreder er kendt for sit kunsthåndværk. Disse smukke og imponerende ... Varenr: 3664278

DKK 17.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 20:51:00 DKK 12.000
Cirkulære spiseborde (2)
Cirkulære spiseborde (2). Cirkulære spiseborde af hvidmalet træ. Barok form. H. 74 Ø 110 cm. Fremstår med brugsslitage, afskalninger og skjolder. (2) Varenr: 3742585 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 20:53:00 DKK 325
Dansk møbelproducent, spisebord samt stole (7)
Dansk møbelproducent, spisebord samt stole (7) . Dansk møbelproducent, spisebord samt stole fineret med egetræ, betrukket med stribet uld, plade med udtræk, to tillægsplader medfølger, heraf en med sarg. 1960'erne. H. 73 Ø 122 L. 210 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte skjolder og løse ben. (7) Varenr: 3742856 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 20:55:00 DKK 350
Persisk Mahal løber, 338 x 112 cm.
Persisk Mahal løber, 338 x 112 cm.. Persisk Mahal tæppe, ægte tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld, dekoreret med geometriske mønstre. 338 x 112 cm. Varenr: 3730983

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 21:04:00 DKK 3.000
Fint knyttet signeret persisk Nain Akhavan tæppe med silke, 300 x 204 cm.
Fint knyttet signeret persisk Nain Akhavan tæppe med silke, 300 x 204 cm. . Signeret fintknyttet persisk Nain Akhavan , ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 300 x 204 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som ... Varenr: 3461441

DKK 21.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 21:11:00 DKK 16.500
Persisk Kirman Yazd, 372 x 271 cm.
Persisk Kirman Yazd, 372 x 271 cm.. Persisk Kirman Yazd, 372 x 271 cm. Ægte håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3351515

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 21:33:00 DKK 3.900
Indo Kirman, 151 x 214 cm.
Indo Kirman, 151 x 214 cm.. Indo Kirman, 151 x 214 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3693247

DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 21:33:00 DKK 1.500
Persisk Tabriz, 295 x 193 cm.
Persisk Tabriz, 295 x 193 cm.. Persisk Tabriz, 295 x 193 cm. Ægte håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3346807

DKK 3.900 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 21:36:00 DKK 2.900
Persisk Nain. Fint håndknyttet, ægte tæppe, 250 x 158 cm.
Persisk Nain. Fint håndknyttet, ægte tæppe, 250 x 158 cm. . Persisk Nain. Fint håndknyttet, ægte tæppe af uld med silke på grundvæv af bomuld med florale motiver og medaljon i lyse farver. 250 x 158 cm. Varenr: 3647407

DKK 12.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 21:40:00 DKK 10.000
Persisk Keshan, 350 x 246 cm.
Persisk Keshan, 350 x 246 cm.. Persisk Keshan, ægte håndknyttet tæppe vævet af 100 % uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre, centralt med medaillon. 350 x 246 cm. Byen Kashan, er placeret midt i Persien, mellem Isfahan og Teheran. En by, der er gennem århundreder er kendt for sit kunsthåndværk. Disse ... Varenr: 3730965

DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 21:53:00 DKK 9.000
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 408 x 296 cm.
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld, 408 x 296 cm.. Persisk Keshan, ægte håndknyttet tæppe vævet af 100 % uld på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 408 x 296 cm. Byen Kashan, er placeret midt i Persien, mellem Isfahan og Teheran. En by, der er gennem århundreder er kendt for sit kunsthåndværk. Disse smukke og imponerende ... Varenr: 3664282

DKK 17.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 22:09:00 DKK 12.000
Kinesisk tæppe, 355 x 270 cm.
Kinesisk tæppe, 355 x 270 cm.. Kinesisk tæppe, 355 x 270 cm. Fremstår med brugsspor og kælderlugt. Varenr: 3742385 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 12:00:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, skolestole (11)
Dansk møbelproducent, skolestole (11). Dansk møbelproducent, skolestole med grålakeret stel, sæde og ryg af mahogny. Fremstår med slitage. (11) Varenr: 3741983 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 12:13:39 DKK 575
Bose PA højttalere mod. 402 med stativ (2)
Bose PA højttalere mod. 402 med stativ (2). Bose PA højttalere mod. 402 med stativ. Kan forekomme med fejl og defekter. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3742740 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 12:22:16 DKK 300
H. W. Klein, tilskrevet, armstol samt spisestole (5)
H. W. Klein, tilskrevet, armstol samt spisestole (5). H. W. Klein, tilskrevet, armstol samt spisestole med stel af mahogny, betrukket med rødligt møbelstof. Fremstår med enkelte brugsspor. (5) Varenr: 3743432 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 12:24:11 DKK 300
Orientalske tæpper (3)
Orientalske tæpper (3). Orientalske tæpper. L. 150 - 218, B. 102 - 130 cm. Fremstår med partiel slitage. (3) Varenr: 3736627 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 12:36:00 DKK 350
Samling vintage fiskestænger samt hjul
Samling vintage fiskestænger samt hjul. Samling vintage fiskestænger, heriblandt stålstang med ABU Record multihjul nr. 1800, stål prikestang med Camo hjulm mm. Fremstår med slitage. Varenr: 3740741 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 12:42:51 DKK 300
Stander samt bordlampe af messing, (2)
Stander samt bordlampe af messing, (2). Stander samt bordlampe af messing og sortlakeret metal, fodstykke støbt med bladværk, stander med skærm af stof. 1900-tallets første halvdel. H. 48-166 cm. Fremstår med lettere brugsspor, bordlampe med manglende skærm. (2) Varenr: 3742407 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 12:45:05 DKK 300
Cellofan- og gavepapirsholder/stativ.
Cellofan- og gavepapirsholder/stativ. . Cellofan- og gavepapirsholder/stativ. Cellofan 60 cm og 70 cm samt gavepapir 70 cm. Fremstår med Brugsslitage. B. 85 cm. Varenr: 3742581 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 13:00:00 DKK 325
Frandsen Lighting. Skrivebordslamper (2)
Frandsen Lighting. Skrivebordslamper (2). Frandsen Lighting. Skrivebordslamper, stel og fod af forkromet metal, skærm med lyst stof. H. 50 - 95 cm. Fremstår leddeløse, med brugsslitage og med buler i skærme. (2) Varenr: 3742344 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 13:17:00 DKK 300
Tre sofaborde samt tre salonstole (6)
Tre sofaborde samt tre salonstole (6). Tre sofaborde samt tre salonstole af hhv. egetræ, mahogni og hvidlakeret træ. 1900-tallet. H. 64-73 L. 49-120 B. 61-150 cm. Fremstår med brugsslitage og finerskader. Varenr: 3748338 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 13:23:42 DKK 300
Pablo Picasso, litografiske tryk, udstillingsplakater (4)
Pablo Picasso, litografiske tryk, udstillingsplakater (4). Div. udstillingsplakater af Pablo Picasso (1881-1973), litografiske tryk. Usign. Bladmål 60 x 40 cm - 85 x 59 cm. U.R. Fremstår med håndteringsmærker, heraf to med flænger og afrivninger. (4) Varenr: 3747623 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 14:20:00 DKK 1.050
To standerlamper samt seks bordlamper (8)
To standerlamper samt seks bordlamper (8). To standerlamper samt seks bordlamper af hhv. messing, porcelæn og fajance. H. 49 - 143 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3748556 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 14:23:13 DKK 325
Arne Jacobsen, 7'er stol, læder
Arne Jacobsen, 7'er stol, læder. Arne Jacobsen, 7'er stol af formspændt krydsfiner betrukket med sort skind, stel af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen model 3107. Fremstår med defekt ryg og defekt forkromning på den ene ben. Varenr: 3748590 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 14:33:13 DKK 300
Sofaborde, palisander, 1980'erne (3)
Sofaborde, palisander, 1980'erne (3). Sofaborde fineret med palisander, heraf et mrk. Bruksbo. 1980'erne. H. 50-52 B. 62-701 B. 45-47 cm. (3) Varenr: 3748595 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 14:35:43 DKK 300
Orientalske tæpper (5)
Orientalske tæpper (5). Orientalske tæpper. L. 142 - 153, B. 94 - 106 cm. Fremstår med brugsslitage. (5) Varenr: 3736630 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 14:36:00 DKK 325
Asger Jorn, litografiske tryk, udstillingsplakater (2)
Asger Jorn, litografiske tryk, udstillingsplakater (2). Udstillingsplakater fra Kestner-Geshellschaft Hannover og Silkeborg Museum af Asger Jorn (1914-1973), litografisk tryk. Bl.a. udført hos Clot Bramsen & Georges, Paris. Bladmål 84 x 59 cm og 75 x 53 cm. (2) Varenr: 3747629 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 14:43:00 DKK 325
Sekskantet vitrine, hardwood
Sekskantet vitrine, hardwood. Sekskantet vitrine af massivt hardwood, front med låger. H. 196 Ø 102 cm. Fremstår med enkelte brugsspor og lille revne i et glas. Varenr: 3748615 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 14:43:17 DKK 375
Dansk møbelproducent. 2½-pers. sofa, massivt kirsebærtræ
Dansk møbelproducent. 2½-pers. sofa, massivt kirsebærtræ . Dansk møbelproducent. 2½-pers. sofa med stel af massivt kirsebærtræ, betrukket med lyst læder. Erhvervet i 2006. L. 182 cm. Fremstår med lettere nusset skind. Varenr: 3748656 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 14:56:36 DKK 325
Poul Henningsen, P-Hat væglamper (4)
Poul Henningsen, P-Hat væglamper (4). Poul Henningsen, P-Hat væglampetter af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 22 cm. Fremstår med skævheder, enkelte ridser og løse dele. (4) Varenr: 3748677 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:00:59 DKK 325
Simon Buch, mixed media på lærred, komposition (cd)
Simon Buch, mixed media på lærred, komposition (cd). Komposition af Simon Buch (f. 1983), mixed media på lærred. Sign. Simon Buch. 130 x 130 cm. U.R. Varenr: 3717082 DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:02:00 DKK 3.000
Trækbasun
Trækbasun. Trækbasun af messing, transporttaske medfølger. Fremstår ubrugt, dog med røglugt. Varenr: 3742731

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:21:00 DKK 550
Senempire sekretær, mahogni
Senempire sekretær, mahogni. Senempire sekretær fineret med mahogni, front med skriveklap og skuffer. 1940'erne. H. 152 B. 101 D. 50 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsslitage, tørresprækker på låge, små reparationer samt med manglende / løse lister. Varenr: 3748779 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:32:47 DKK 300
Hans August Andersen, vinyl på plade, 'Collage' (cd)
Hans August Andersen, vinyl på plade, 'Collage' (cd) . 'Collage' af Hans August Andersen (1926-2003), vinyl på plade. Sign. samt dateret Hans August Andersen. 63 x 43 cm. Fremstår med afslag Varenr: 3709234 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:35:00 DKK 300
Stor samling spots, hovedsagligt 1970'erne
Stor samling spots, hovedsagligt 1970'erne. Samling væglamper og pendler af plast, lakeret metal, messing m.m. Hovedsageligt 1970'erne. H. 13-21 cm. Fremstår med slitage og ridser. Varenr: 3748599 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:36:00 DKK 375
Peter J. Lassen / Montana. Væghængte skabsmoduler (2)
Peter J. Lassen / Montana. Væghængte skabsmoduler (2). Peter J. Lassen. Væghængte skabsmoduleraf af kirsebærtræ, front med låger bag hvilke hylder. Vægbeslag medfølger, heraf et dog uoriginalt. H. 47 L. 35-70 B. 38 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder på top. (2) Varenr: 3742946 DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:39:00 DKK 1.450
Marc Chagall, litografisk tryk, Galerie Maeght
Marc Chagall, litografisk tryk, Galerie Maeght . Udstillingsplakat fra Galerie Maeght af Marc Chagall (1887-1985), litografisk tryk. Trykt hos Mourlot. Bladmål 70 x 55 cm. U.R. Varenr: 3747616 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:41:00 DKK 675
Morten Gøttler, Par Lænestole (2)
Morten Gøttler, Par Lænestole (2). Morten Gøttler, Par Lænestole af bøgetræ med gjordeflet, løse hønder og nakkepude betrukket med gråt uld. Fremstillet hos Vejle Møbelsnedkeri. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 3742984 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:43:00 DKK 475
Kronhjort opsats, 12-ender
Kronhjort opsats, 12-ender . Kronhjort opsats, 12-ender monteret på trofæplade af træ. 108 x 96 cm. Varenr: 3745040 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:46:08 DKK 900
ESA Møbelfabrik. Bakkebord, massivt teaktræ
ESA Møbelfabrik. Bakkebord, massivt teaktræ. ESA Møbelfabrik. Bakkebord af massivt teaktræ med foldestel. 1960'erne. Stemplet ESA. H. 68 B. 63 D. 39 cm. Fremstår med skjolder på bakke. Varenr: 3748832 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:46:28 DKK 325
Klovnedukke
Klovnedukke . Klovnedukke af porcelæn. 1900-tallets sidste halvdel. H. 62 cm. Fremstår med slitage. Varenr: 3716828 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 15:56:00 DKK 325
To loftkroner (2)
To loftkroner (2). To loftkroner af messing med fem og seks svungne lysarme. 1900'tallet. ø 43-58 cm. (2) Varenr: 3741931 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:01:00 DKK 350
To orientalske tæpper (2)
To orientalske tæpper (2) . To orientalske tæpper. 136 x 103 og 212 x 155 cm. Fremstår med slitage og smuds. (2) Varenr: 3748680 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:01:00 DKK 300
Persisk Kashmar.  405 x 290 cm.
Persisk Kashmar. 405 x 290 cm.. Persisk Kashmar. Håndknyttet tæppe, uld på bomuld. 405 x 290 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3736962 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:11:00 DKK 1.050
Sony Str-de235 receiver, CDp-xe 530 samt Jamo højtalere (4)
Sony Str-de235 receiver, CDp-xe 530 samt Jamo højtalere (4). Sony Str-de235 receiver, CDp-xe 530 samt Jamo højttalere. H. 25 - 87 cm. Fremstår med slitage og smuds. Kan forekomme med fejl og defekter. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4) Varenr: 3743567 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:16:00 DKK 625
Charles Eames, cafebord
Charles Eames, cafebord. Charles Eames, cafebord med plade af hvidt laminat, stel af forkromet stål. Fremstillet hos Vitra. H. 72 L. 62 B. 62 cm. Fremstår med brugsspor, plade ikke fastmonteret. Varenr: 3681995 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:17:00 DKK 325
Engelsk Windsor chair, elm/bøg
Engelsk Windsor chair, elm/bøg. Engelsk Windsor chair af elmetræ og bøgetræ. 1800-tallets slutning. Fremstår med skævhed og brugsslitage. Varenr: 3732546 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:17:00 DKK 300
Boconcept, to skænke / TV borde (2)
Boconcept, to skænke / TV borde (2). Boconcept, to skænke / TV borde af hvidt laminat, ben af forkromet stål. H. 49 B. 205 D. 46 og H. 49 B. 103 D. 46 cm. Fremstår med pletter, skader og slitage. (2) Varenr: 3742333 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:19:00 DKK 325
Montana, moduler reol samt skab (2)
Montana, moduler reol samt skab (2) . Montana, moduler reol samt skab af sølvgrå lakeret MDF plade. H. 70 B. 70 D. 30 cm. Fremstår med slitage og ridser. (2) Varenr: 3742322 DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:20:00 DKK 850
Johannes Andersen. Rullebord / serveringsvogn, teaktræ
Johannes Andersen. Rullebord / serveringsvogn, teaktræ . Johannes Andersen. Rullebord / serveringsvogn af teaktræ med underhylder, afsluttet på hjul. Fremstillet hos CFC, Silkeborg. H. 70 L. 73 B. 46 cm. Fremstår med enkelte små skrammer. Varenr: 3741952 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:38:00 DKK 1.100
Skovby møbelfabrik, spisebord
Skovby møbelfabrik, spisebord . Skovby møbelfabrik, spisebord af sortlaseret asketræ, plade med skjult udtræk. H. 72 L. 134/185 B. 102 cm. Fremstår med brugsspor og lille finer afslag nederst på sokkel. Varenr: 3743415 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:41:00 DKK 375
Dansk møbelproducent, lav skænk, egetræ
Dansk møbelproducent, lav skænk, egetræ. Dansk møbelproducent, lav skænk fineret med egetræ, front med skydelåger og skuffer. H. 81 B. 191 D. 48 cm. Fremstår med skjolder og pletter, samt med finerafslag / reparation på siden. Varenr: 3745086 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:46:00 DKK 300
Samling lystfiske-og jagtlitteratur (18)
Samling lystfiske-og jagtlitteratur (18). Samling lystfiske-og jagtlitteratur. Fremstår med brugsspor og æselører. (18) Varenr: 3740729 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:47:00 DKK 350
Le Corbusier. Bord samt stol af flettet bambus (2)
Le Corbusier. Bord samt stol af flettet bambus (2). Le Corbusier. Kurvestol samt bord af lakeret bambus, plade, ryg, armlæn og sæde af flet. H. 71 Ø 75 cm. Fremstrå med lettere brugsspor. (2) Varenr: 3742312 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:47:00 DKK 300
Emaljeskilt, Vermund
Emaljeskilt, Vermund. Emaljeskilt, Vermund af 1904, Brandforsikring, Bygninger, Løsøre. 60 x 30 cm. Fremstår med rustpletter, emaljeafslag samt med aldersrelateret slitage. Varenr: 3740714 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:49:00 DKK 300
Hay. Spisestol, About a Chair med seks skind (7)
Hay. Spisestol, About a Chair med seks skind (7). Hay. Spisestol, About a Chair med hvid formbøjet skal, stel med runde tilspidsede ben af sæbebehandlet egetræ, nyfremstillet løse hynder betrukket med sort skind. (7) Varenr: 3615585

DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:54:00 DKK 475
Fritz Hansen. Armstol, 1940'erne
Fritz Hansen. Armstol, 1940'erne. Fritz Hansen. Armstol med stel af bejdset bøgetræ, betrukket med sømbeslået sort læder. 1940'erne. Stempel og mærkat fra Fritz Hansen. Fremstår lettere leddløs og med senere limninger. Varenr: 3742502 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 16:59:00 DKK 325
Stor kandelaber
Stor kandelaber. Stor kandelaber / gulvstage af forkromet metal, fem lysarme. H. 150 cm. Fremstår med lette skævheder. Varenr: 3733403

DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 17:08:00 DKK 1.200
Hans Thyge Raunkjær, stabelstole (30)
Hans Thyge Raunkjær, stabelstole (30). Hans Thyge Raunkjær, stabelstole af farvet plast, stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Randers Møbelfabrik, model Sala. Vogne medfølger. Fremstår med brugsspor og støv. (30) Varenr: 3745596 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 17:18:45 DKK 1.400
Boconcept, par skabe af hvidt laminat (2)
Boconcept, par skabe af hvidt laminat (2). Boconcept, par skabe af hvidt laminat. H. 179 B. 40 D. 30 cm. Fremstår med brugsslitage. (2) Varenr: 3742329 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 17:19:00 DKK 300
Hans Thyge Raunkjær, stabelstole (30). Hans Thyge Raunkjær, stabelstole af farvet plast, stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Randers Møbelfabrik, model Sala. Vogne medfølger. Fremstår med brugsspor og støv. (30) Varenr: 3745597 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 17:23:00 DKK 1.550
Dansk møbelproducent, bananformet sofa, 1950'erne
Dansk møbelproducent, bananformet sofa, 1950'erne. Dansk møbelproducent, bananformet sofa betrukket med lilla og gråligt møbelstof, ben af bøgetræ. 1950'erne. L. 125 cm. Fremstår med senere betræk og med brugsspor. Varenr: 3748759 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 17:23:39 DKK 350
Triomint spillemaskine
Triomint spillemaskine. Triomint spillemaskine i kabinet af fineret nøddetræ. Nøgler medfølger. H. 70 B. 50 D. 18 cm. Varenr: 3748793 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 17:36:00 DKK 1.150
 Pandora armlænker med charms, sterling sølv (2)
Pandora armlænker med charms, sterling sølv (2). Pandora. To armlænker af sterling sølv, prydet med 32 charms, heraf enkelt af 14 kt. guld. Enkelte prydet med glas, perler, sten samt sølv og guld. L. 19 cm. Samlet vægt 123 gram, dertil charm af 14 kt. guld vægt 2,8 gram. Enkelte andre charms end Pandora kan forekomme. Varenr: 3735329 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 17:44:00 DKK 2.200
Dansk møbelproducent, skænk af teak, 1960'erne
Dansk møbelproducent, skænk af teak, 1960'erne. Dansk møbelproducent, skænk fineret med teaktræ, delvist fineret med mahogni på toppen, front med fire skydelåger. 1960'erne. H. 81 B. 191 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor og nuanceforskel på toppen. Varenr: 3742495 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 17:46:00 DKK 550
Montana reolmoduler (7)
Montana reolmoduler (7). Montana reolmoduler af lakeret MDF plade. H. 47/70 B. 70 D. 38 cm. Tre sokler i anden farve medfølger. Fremstår med smuds og slitage, klistermærker, afslag og skruehuller. (7) Varenr: 3687111 DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 17:57:00 DKK 1.300
H. W. Klein, lav skænk, palisander, 1980'erne
H. W. Klein, lav skænk, palisander, 1980'erne. H. W. Klein, lav skænk fineret med palisander, front med skydelåger bag hvilke hylder og udtræksbakker. 1980'erne. H. 79 B. 225 D. 47 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker på top. Varenr: 3745101 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 18:27:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, reol af teak
Dansk møbelproducent, reol af teak. Dansk møbelproducent, reol fineret med teaktræ, front med klap, hylder og låger, monteret med senere uoriginale ben af stål. 1960'erne. H. 118 B. 191 D. 31 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder på top. Nøgle medfølger. Varenr: 3742504 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 18:44:00 DKK 325
Samling fiskegrej
Samling fiskegrej. Ni A. Jensen flueline skydehoveder 6-9, F og I, to teleskopstænger, gummi shads mm. Varenr: 3740727 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 18:47:00 DKK 325
Samling dametøj og pluspigetøj (6 kasser)
Samling dametøj og pluspigetøj (6 kasser). Samling dametøj og pluspigetøj, heriblandt Zizzi, NoaNoa, Fransa, Culture m.m. Assorterede størrelser. Fremstår ubrugt og flere dele uden hængemærker og vaskemærker. (6 kasser) Varenr: 3748667

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 18:59:00 DKK 650
Chanel, kosmetiktaske
Chanel, kosmetiktaske. Chanel, kosmetiktaske af sort læder med quilted læder bund, lynlås åbning, et stort indvendigt rum med elastik lomme. H. 17 L. 16 B. 13 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3748851 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:04:00 DKK 700
Havestol med høj ryg
Havestol med høj ryg. Havestol med regulerbar høj ryg. Udført af plastik lameller, bambus armlæn samt stel i powercoatet metal. Fremstår med få brugsspor. Udstillingsmodel Varenr: 3748715 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:12:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Lav skænk, teaktræ
Dansk møbelproducent. Lav skænk, teaktræ. Dansk møbelproducent. Lav skænk fineret med teaktræ, front med tre skydelåger samt fire skuffer, senere montere uoriginale ben af børstet stål. 1960'erne. H. 72 L. 200 B. 47 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser på top og manglende hylder. Varenr: 3744627 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:14:00 DKK 600
Dansk møbelproducent. Fridtstående skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Fridtstående skrivebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Fridtstående skrivebord fineret med teaktræ, front med fem skuffe, bagside med hylde, runde tilspidsede ben af massivt bøgetræ med sko af teaktræ. 1950/60'erne. Nøgle medfølger. H. 74 L. 143 B. 71 cm. Fremstår med lettere brugsspor og nuanceforskel på plade. Varenr: 3743654 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:20:00 DKK 350
Nyrococo chatol med overdel, elmetræ
Nyrococo chatol med overdel, elmetræ. Nyrococo chatol med overdel af elmetræ med udskæringer, overdel med tre låger, cylinderklap, bag hvilke små skuffer fineret med nøddetræ, herunder fire skuffer. 1880. H. 238 B. 125 D. 63 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsslitage, løs list, ridser, cylinderklap kan ikke lukkes helt tæt. Varenr: 3742023 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:22:00 DKK 375
Halskæde af rav med ovale perler
Halskæde af rav med ovale perler. Halskæde af poleret rav besat med 61 ovale perler i forløb. Største perle måler 13x17 mm. L. ca. 44 cm. Vægt 16 gram. Fremstår med enkelte afslag. N.B. ændret tekst. Varenr: 3748079 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:22:00 DKK 750
Dansk møbelproducent, spisestole, 1960'erne (6)
Dansk møbelproducent, spisestole, 1960'erne (6). Dansk møbelproducent, spisestole med stel af teaktræ, betrukket med rødt møbelstof. 1960'erne. Fremstår med brugsspor og senere betræk. (6) Varenr: 3745107 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:24:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Par armstole (2)
Dansk møbelproducent. Par armstole (2). Dansk møbelproducent. Par armstole med stel af massivt mahogny med buet tremmeryg, sæde betrukket med grønt stof. 1920'erne. Fremstår med slitage, ledløse og brud på tremmer på ryg. (2) Varenr: 3748125 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:26:00 DKK 325
Havestole / foldstole
Havestole / foldstole . Havestole med foldbarestel af metaliseret smedejern, sæde, ryg og armlæn af massivt mahogny. Fremstår med brugsslitage og nuanceforskel/falmet. (6) Varenr: 3742471 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:29:00 DKK 1.150
Dansk møbelproducent. Skrivepult, egetræ
Dansk møbelproducent. Skrivepult, egetræ. Dansk møbelproducent. Skrivepult af massivt egetræ, skråtstillede skriveplade belagt med brunt skind, front med skuffe. 1960'erne. H. 115 B. 90 D. 60 cm. Fremstår med brugsspor og enkelte kanthak. Varenr: 3748140 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:29:00 DKK 325
Aksel Kjærsgaard, spejle, teak / eg (2)
Aksel Kjærsgaard, spejle, teak / eg (2). Aksel Kjærsgaard, spejle i rammer af hhv. teak-og egetræ. H. 79-106 B. 40-44 cm. (2) Varenr: 3748147 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:31:00 DKK 375
Bang & Olufsen. Beovision 7-32 fladskærms-tv med BeoLab 7.1 højttaler, monteret på gulvstand med højttaler fjernbetjening
Bang & Olufsen. Beovision 7-32 fladskærms-tv med BeoLab 7.1 højttaler, monteret på gulvstand med højttaler fjernbetjening . Bang & Olufsen. Beovision 7-32 fladskærms-tv, med indbygget dvd med BeoLab 7.1 højttaler, monteret på motor gulvstand med højttaler Beo4 fjernbetjening. Købskvittering fra 2004 medfølger. H. 112 B. 100 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Fremstår med defekt på LCD panel/ defekt på ... Varenr: 3748149 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:34:00 DKK 1.300
Giant Anthem X4, 29'', mountainbike
Giant Anthem X4, 29'', mountainbike. Giant Anthem X4, 29'', mountainbike. Model fra 2013. Enkelte skrammer forekommer efter transport. Varenr: 3748789

DKK 7.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:35:00 DKK 3.300
Kinesiske scrolls (2)
Kinesiske scrolls (2). Kinesiske scrolls, gouache på papir, senere monterede i rammer. 1900-tallet. 99 x 45 cm. Fremstår med skrammer på en ramme. (2) Varenr: 3743932 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:36:00 DKK 325
Patricia Urquiola, barstole, model Fjord (2)
Patricia Urquiola, barstole, model Fjord (2). Patricia Urquiola. Par barstole med sæder betrukket med uld, stel af rustfrit børstet stål. Formgivet 2002. Fremstillet hos Moroso, model Fjord. Sædeh. 77 cm. Se vare nr. 3742308. (2) Varenr: 3742307 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:40:00 DKK 325
Le Corbusier. Spisebord med glasplade, LC6, stemplet
Le Corbusier. Spisebord med glasplade, LC6, stemplet. Le Corbusier. Spisebord med stel i lyseblåtlakeret stål med original rektangulær plade af hærdet glas med matteret kant. Formgivet år 1928. Fremstillet hos Cassina, LC6. Stemplet herfra. No. 25480. H. 68 L. 225 B. 85 cm. Fremstår med slitage, ridser og større afslag samt mindre tryk. Varenr: 3745149 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:41:00 DKK 325
Michael Kvium og Christian Lemmerz, litografi, 'Wake' (cd)
Michael Kvium og Christian Lemmerz, litografi, 'Wake' (cd). 'Wake', af Michael Kvium (f. 1955) og Christian Lemmerz (f. 1959), litografi, 81/100. Sign. Lemmerz og Kvium. 56 x 76 cm. U.R. Varenr: 3748818 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:41:00 DKK 2.600
Peter J. Lassen/ Montana Væghængte bogreol
Peter J. Lassen/ Montana Væghængte bogreol . Peter J. Lassen. Væghængte bogreol af hvidlakeret mdf, front med hylder. Vægbeslag medfølger. Fremstillet hos Montana H. 70 L. 70 B. 38 cm. Fremstår med brugsspor. NB. Kun et vægbeslag medfølger. Varenr: 3742944 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:41:00 DKK 825
Hardy 8' fluestang klasse 6 med to hjul
Hardy 8' fluestang klasse 6 med to hjul. Hardy 8' fluestang klasse 6, mrk. Fibotube, Alnwick, England, Daiwa samt Shakespeare fluehjul medfølger. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3740735 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:43:00 DKK 375
Dansk møbelproducent, lav skænk, teak, 1960'erne
Dansk møbelproducent, lav skænk, teak, 1960'erne. Dansk møbelproducent, lav skænk fineret med teaktræ, front med skydelåger og skuffer, senere ben af bejdset bøgetræ. H. 84 B. 200 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor og nuanceforskel på top. Varenr: 3745094 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-03-2015 19:45:00 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7  >>