Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 91  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Art Junkies, akrylmaleri 'Dream a little Dream'
Art Junkies, akrylmaleri 'Dream a little Dream'. Akryl på lærred, 'Dream a Little Dream' af Art Junkies, forsynet med titel, nummereringen '1087' og certifikat på bagsiden, 100 x 100 x 2cm. Varenr: 3634194

DKK 11.901 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-12-2014 21:45:00 DKK 4.649
Diamantøreringe - ca. 2,54 ct. ( 2 )
Diamantøreringe - ca. 2,54 ct. ( 2 ). Diamantøreringe af guld, par, udførte af 18 kt. guld - stemplet, tilsammen prydede med 58 brillanter af i alt ca. 2.54 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1, L. ca. 49,5 mm, samlet vægt ca. 10,7 g. ( 2 ) Varenr: 3574118

DKK 29.010 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-12-2014 21:54:00 DKK 22.315
Luftgevær, kaliber 4,5 mm - efterligning af maskinpistol.
Luftgevær, kaliber 4,5 mm - efterligning af maskinpistol.. Luftgevær, kaliber 4,5 mm - udformet som maskinpistol. Enkeltskuds. Ukendt fabrikat - ingen nummer. Pibelængde 38 cm. Totallængde med udslået bøjle: 89,5 cm. Våbnet har sammenklappelig skulderbøjle og pistolgreb. Forskæfte og pistolgreb fremstillet af plast. Lettere brugspræget. Kan erhverves af... Varenr: 3662808 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-12-2014 22:00:00 DKK 500
Brillantring, 9 kt.  rhodineret guld, ca. 0,05 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,05 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 52,75/17,0 mm. Vægt.ca. 1.12 gr. Varenr: 3345842

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-12-2014 22:10:00 DKK 800
Unbekannter Künstler, 'Herbstlicher Waldweg', Ölgemälde
Unbekannter Künstler, 'Herbstlicher Waldweg', Ölgemälde. Unbekannter Künstler, 'Herbstlicher Waldweg', Ölgemälde, Öl auf Leinwand, unten links unleserliche Ritzsignatur, 38 x 31,5 cm. Gerahmt. Leicht verschmutzt, unten rechts mit kleinem Riss, partiell mit Abrieb. Varenr: 3650284 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 07:47:35 DKK 298
Brillantørestikker - ca. 1.50 ct. (2)
Brillantørestikker - ca. 1.50 ct. (2). Solitaireørestikker med brillanter udførte af 18 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant af ca. 0.75 ct., begge brillanter tilsammen af ca. 1.50 ct., farve: Top Crystal ( I ), klarhed: VS2. Vægt ca. 1,6 g. (2). Varenr: 3613758

DKK 40.911 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 08:30:00 DKK 32.729
Tischlampe im Tiffany Stil
Tischlampe im Tiffany Stil. Tischlampe im Tiffany Stil. Fuß Bronze in Form eines Baumstammes, mehrkantiger Lampenschirm aus weißen Milchglasplatten mit grauen spitzen Dreiecken in Bleifassungen. 42 x 42 cm. Bruchstelle an der oberen Kante. Varenr: 3644966 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 08:48:00 DKK 298
Unbekannter Künstler, 'La beauté du paysage', Siebdruck
Unbekannter Künstler, 'La beauté du paysage', Siebdruck. Unbekannter Künstler, 'La beauté du paysage', Siebdruck auf schwarzem Papier, 53,5 x 39 cm. Ungerahmt. Varenr: 3651085 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 08:48:00 DKK 298
Earrings in 14k set with brilliant cut diamonds 0.57 ct
Earrings in 14k set with brilliant cut diamonds 0.57 ct . Earrings in 14k set with brilliant cut diamonds 0.57 ct Colour: (I) Top Crystal Clarity:VS1-VS2 6174 Varenr: 3598034

DKK 8.554 BE, Antwerpen 26-12-2014 09:18:00 DKK 5.393
Dekorative dæmpbare kvalitets LED-lamper (3)
Dekorative dæmpbare kvalitets LED-lamper (3). Dekorative dæmpbare kvalitets LED-lamper3 stk PAR38 ALT LED-lampe sølvfarvet, 20 watt, 120 grader, varm hvid farvetemperatur, L:160 mm, Ø:130 mm.Kan anvendes alene på fatning eller i egnet lampeUbrugt vare fra restlager Varenr: 3619252

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-12-2014 09:28:00 DKK 900
Dekorative dæmpbare kvalitets LED-lamper (4)
Dekorative dæmpbare kvalitets LED-lamper (4). Dekorative dæmpbare kvalitets LED-lamper4 stk PAR30 ALT LED-lampe sølvfarvet, 10 watt, 120 grader, varm hvid farvetemperatur, L:150 mm, Ø:100 mmKan anvendes alene på fatning eller i egnet lampeUbrugt vare fra restlager Varenr: 3619310

DKK 4.800 DK, Herning, Engdahlsvej 26-12-2014 09:29:00 DKK 950
Pear cut diamond 1.50 ct
Pear cut diamond 1.50 ct . Pear cut diamond 1.50 ct Colour: yellowish brown Clarity : VS2 Varenr: 3647563

DKK 23.431 BE, Antwerpen 26-12-2014 09:31:17 DKK 17.852
Kelim, håndvævet, Persien, Ghashghai-Bonnati, ca. 465 x 125 cm
Kelim, håndvævet, Persien, Ghashghai-Bonnati, ca. 465 x 125 cm . Kelim, håndvævet, Persien, Ghashghai-Bonnati, materiale: uld på uld, ca. 465 x 125 cm.Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 25, til en adresse i Danmark ca. EUR 35, til en adresse i Sverige/Finland ... Varenr: 3413697

DKK 5.207 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 09:44:00 DKK 2.975
Damesekretær, mahognifiner med 2 låger
Damesekretær, mahognifiner med 2 låger. Damesekretær, mahognifiner med 2 låger i nederste del, bag dem 1 hylde, derover en skuffe. 2 støttestave i siderne til skråpladen. Kan klappes op, med grøn læderbelægning. 2 små skuffer og åbne hylder indvendigt. H. 106, B. 80, D. 44 cm. Kanterne fremstår med slitage, stedvist skrammer. Varenr: 3644942 DKK 4.463 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 09:49:00 DKK 2.603
Samling africana / østen, figurer af udskåret træ
Samling africana / østen, figurer af udskåret træ. Samling africana / østen, figurer af udskåret og delvist patineret træ. Enkelte manglende dele. Mål på største og mindste: Maske 42 x 22 cm. og buste: 11 x 7 x 5 cm. Varenr: 3641861 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 09:54:39 DKK 350
Hjalmar Kragh Petersen, olie på lærred, parti fra Ribe
Hjalmar Kragh Petersen, olie på lærred, parti fra Ribe. Parti fra Ribe af Hjalmer Kragh Petersen (1883-1963), cd, olie på lærred, sign. Kragh Petersen. 39x28 cm. (57x46 cm). Varenr: 3588263 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 09:57:13 DKK 300
Diamond earrings in 14kt approx. 0.21ct
Diamond earrings in 14kt approx. 0.21ct. Diamond earrings in 14kt approx. 0.21ct 14kt yellow gold, hallmarked 585 Decorated with numerous single-cut diamonds approx. 0.21ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: P1-P2 E 6089 Varenr: 3569194

DKK 2.641 BE, Antwerpen 26-12-2014 10:00:00 DKK 1.860
10 stk ALT Miniglobe LED-pære. 7 watt, E27 sokkel (10)
10 stk ALT Miniglobe LED-pære. 7 watt, E27 sokkel (10). 10 stk ALT Miniglobe LED-pære. 7 watt, E27 sokkel, varm hvid farvetemperatur. Energibesparende som kan anvendes til alle lamper med E27 sokkel. Varenr: 3625316

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-12-2014 10:02:00 DKK 350
Handtuftad matta i modern design, 230x160
Handtuftad matta i modern design, 230x160. Handtuftad matta i modern design, 200x160 cm. Ull, bomull och konstmaterial. Varenr: 3668295

DKK 1.571 SE, Örebro, Aspholmen 26-12-2014 10:04:57 DKK 236
Diamond ring in Platinum approx. 0.20ct
Diamond ring in Platinum approx. 0.20ct. Diamond ring in Platinum approx. 0.20ct Platinum, hallmarked Ring decorated with 1 brilliant-cut diamondin center approx. 0.14ct W / SI2 Also decorated with 24 brilliant-cut diamonds approx. 0.06ct Colour: Wesselton (H) Clarity: SI2 Total weight: 4.70 gr Ringsize: 53 / 17.00mm Ref: ... Varenr: 3575100

DKK 8.405 BE, Antwerpen 26-12-2014 10:05:00 DKK 4.835
Tæppe, håndlavet, 240 x 170 cm, Tyrkiet
Tæppe, håndlavet, 240 x 170 cm, Tyrkiet. Tæppe, Tyrkiet, håndlavet, uld på uld, sort og rødt changerende striber, 240 x 170 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 30, til en adresse i Danmark ca. EUR 35, til en adresse i ... Varenr: 3583892

DKK 4.649 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 10:08:00 DKK 3.347
Marco Mazzoni. 'Gesta', giclee print, cd
Marco Mazzoni. 'Gesta', giclee print, cd. 'Gesta' af Marco Mazzoni, født 1982. Giclee print, 13/25, sign. 48 x 39 cm. Uindrammet. Varenr: 3665894 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-12-2014 10:09:00 DKK 300
Peder Larsen Birkebjerg, olie på lærred, 'Æblegren'
Peder Larsen Birkebjerg, olie på lærred, 'Æblegren'. 'Æblegren' af Peder Larsen Birkebjerg' (1907-1993), cd, olie på plade, sign. PLB, 69,5x34 cm. (74x40 cm). Varenr: 3661654 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 10:09:38 DKK 400
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,11 ct.
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,11 ct.. Brillantring udført i 9 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.11 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,5/17,0 mm. Varenr: 3631807

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-12-2014 10:11:00 DKK 1.100
Ken Denning, Annelise Kalbak samt ubekendt kunstner. Fire kompositioner (4)
Ken Denning, Annelise Kalbak samt ubekendt kunstner. Fire kompositioner (4). Ken Denning født 1957, Annelise Kalbak født 1941 samt ubekendt kunstner. Fire kompositioner. Kobbertryk og litografi, sign. 56 x 38 - 57 x 76 cm. Uindrammede. (4) Varenr: 3665903 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-12-2014 10:11:00 DKK 575
18kt. diamond ring approx. 0.18ct
18kt. diamond ring approx. 0.18ct. 18kt. diamond ring approx. 0.18ct 18kt gold, hallmarked Ring decorated with 7 brilliant-cut diamond approx. 0.18ct Colour: Wesselton (H) Clarity: SI2-P1 Total weight: 2.50 gr Ringsize: 54 / 17.25mm Ref: EU42559B15A01 Varenr: 3603525

DKK 2.975 BE, Antwerpen 26-12-2014 10:15:00 DKK 1.860
Væghængt vitrineskab, kommode samt lille skab (3)
Væghængt vitrineskab, kommode samt lille skab (3). Væghængt vitrineskab, kommode samt lille skab af hvidbemalet træ. 1900-tallet. Vitrine: H. 112, B. 71, D. 30 cm, kommode: H. 110, B. 50, D. 26 cm, lille skab: H. 60, B. 50, D. 15 cm. Fremstår med brugsspor, lille skab uden bagbeklædning. (3) Varenr: 3666164 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 10:18:00 DKK 350
Stefan Tunedal, oljemålning
Stefan Tunedal, oljemålning. Stefan Tunedal f.1959-, olja, signerad, bildmått 70x50 cm. Varenr: 3656893 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-12-2014 10:19:00 DKK 236
Thorkild Knudsen, olie på lærred, motiv med Faaborg kirke i baggrunden
Thorkild Knudsen, olie på lærred, motiv med Faaborg kirke i baggrunden. Motiv med Faaborg kirke i baggrunden af Thorkild Knudsen (1912-1998), olie på lærred, sign. TK, 66x83 cm. (75x91 cm). Varenr: 3667349 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 10:32:04 DKK 300
Lapis lazulli blue necklace
Lapis lazulli blue necklace. Lapis lazulli blue necklace All gems are individually knotted Decorated with polished cube, small and bigg balls all the way Colour: blue Shape: cube and ball Size: 6.50-9.5-14.00 and cube12.50mm Total lenght: 75.00cm Varenr: 3588772

DKK 1.116 BE, Antwerpen 26-12-2014 10:43:00 DKK 744
Tre golfsæt af diverse fabrikater
Tre golfsæt af diverse fabrikater. Tre golfsæt af diverse fabrikater, Donnay, Lynx, Mercury m.fl. Tre golftasker samt hætte og ekstra rem medfølger. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3664030 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 10:45:00 DKK 300
Kaj Drews, olie på lærred, sommerlandskab med heste
Kaj Drews, olie på lærred, sommerlandskab med heste. Sommerlandskab med heste af Kaj Drews (1884-1964), cd, olie på lærred, sign. K Drews. 1940, 69x102 cm. (81x114 cm). Varenr: 3667911 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 10:46:15 DKK 300
Lin Utzon. Vase af lertøj
Lin Utzon. Vase af lertøj. Lin Utzon f. 1946. Vase af glaseret lertøj, udført hos Kähler. Sign. i bunden. H. 34 cm. Varenr: 3667148 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 26-12-2014 10:59:00 DKK 625
Ring af hvidguld med safirer og brillanter
Ring af hvidguld med safirer og brillanter. Ring udført af 18kt. hvidguld, prydet med 6 rundslebne safirer på ca. 3,6 mm og 7 brillanter af i alt ca. 0.41 ct., farve: Top Wesselton - Wesselton ( G - H ), klarhed: VVS2 - VS1, ringstr. ca. 53, Ø ca.16,8 mm, vægt: ca. 5,3 g. Varenr: 3616362 DKK 5.579 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 11:00:00 DKK 3.719
7 dages luksusophold i Dubai City & The Palm Jumeirah på 5* City Hotel Fairmont med halvpension og udflugtspakke for 2 personer
7 dages luksusophold i Dubai City & The Palm Jumeirah på 5* City Hotel Fairmont med halvpension og udflugtspakke for 2 personer. 7 dages luksusophold i Dubai City & The Palm Jumeirah på 5* City Hotel Fairmont med halvpension og udflugtspakke for 2 personer Rejsen indeholder følgende: - 2 nætter på 5* Hotel Fairmont Dubai i dobbeltværelse Fairmont Room (klimaanlæg, luksusriøs badeværelsesindretning, inkl. badekåbe og ... Varenr: 3656434

DKK 13.389 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 11:00:00 DKK 10.414
Black and white brilliant-cut diamond ring approx. 0.57ct
Black and white brilliant-cut diamond ring approx. 0.57ct. Black and white brilliant-cut diamond ring approx. 0.57ct Sterling silver, hallmarked Ring decorated with numerous brilliant-cut black and white diamonds approx. 0.57ct Colour: (treated) black and Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2 few P1 Ringsize: 55/ 17.50mm R10454 Varenr: 3484153

DKK 2.641 BE, Antwerpen 26-12-2014 11:00:00 DKK 1.860
10 dages Sortehavet-krydstogt `Sortehavet – gylden sjæl` (Tyrkiet, Rusland og meget mere) med MS HAMBURG, 20.03. -  29.03.2015, inkl. fly fra Tyskland, Østrig og Schweiz, for 2 personer
10 dages Sortehavet-krydstogt `Sortehavet – gylden sjæl` (Tyrkiet, Rusland og meget mere) med MS HAMBURG, 20.03. - 29.03.2015, inkl. fly fra Tyskland, Østrig og Schweiz, for 2 personer. 10 dages Sortehavet-krydstogt `Sortehavet – gylden sjæl` (Tyrkiet, Rusland og meget mere) med MS HAMBURG, 20.03. - 29.03.2015, inkl. fly fra Tyskland, Østrig og Schweiz, for 2 personer Rejsen indeholder følgende: - Henrejse med fly fra/til alle lufthavne i Tyskland, Østrig og Schweiz inkl.... Varenr: 3628016

DKK 22.315 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 11:00:00 DKK 298
Bläckställ, försilvrat, möjligen Eneret Victoria, 1900-talets första del
Bläckställ, försilvrat, möjligen Eneret Victoria, 1900-talets första del. Bläckställ, försilvrat, möjligen Eneret Victoria, 1900-talets första del. Krönande isbjörn. Mått 29x19 cm. Framstår med gravyr och nött försilvring. Bläckhorn med avslag. Varenr: 3644203 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 26-12-2014 11:03:00 DKK 236
Montana. Tv-møbel
Montana. Tv-møbel. Montana. Tv-møbel af lakeret mdf med skuffe, monteret på hjul. H. 35, B. 70, D. 47 cm. Fremstår med slitage. Varenr: 3668401 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-12-2014 11:06:34 DKK 350
Teppich, Design India Zahire, 175 x 235 cm
Teppich, Design India Zahire, 175 x 235 cm. Teppich, Design India Zahire, 175 x 235 cm, Handgearbeitet. Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 30, an Adressen in Dänemark ca. EUR 30 und an Adressen in ... Varenr: 3623702

DKK 4.835 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 11:09:00 DKK 4.091
Walasse Ting, litografi, kvinder ved pony
Walasse Ting, litografi, kvinder ved pony. Kvinder ved pony af Walasse Ting (1929-2010), cd, litografi, sign. i bly Ting 81, 44,5x59,5 cm. Fremstår med håndteringsmærke. U.R. Varenr: 3640754 DKK 3.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 11:10:00 DKK 850
Armbånd af 14kt. guld
Armbånd af 14kt. guld. Armbånd udført af 14kt. guld, struktureret overflade, skjult lås med sikkerhedslukning, Ø indvendigt ca. 62,3 x 53,0 mm, B. ca. 16,2 mm, vægt ca. 49,5 g. Varenr: 3616360 DKK 10.414 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 11:10:00 DKK 7.438
Poul Pava, f. 1967 cd. Maleripå print på metal, komposition
Poul Pava, f. 1967 cd. Maleripå print på metal, komposition. Poul Pava (f. 1967), maleri på print på metal, Figurkomposition. Signeret Poul Pava samt dateret 2014. 40 x 20 cm. Varenr: 3663843 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 11:10:00 DKK 650
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt guld (3)
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt guld (3). Diamonds by Frisenholm. Ceramic Collection: Samlering bestående af ring udført i 14 kt guld prydet med talrige mindre brillantslebnme diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton - Top Cape (H-I). Klarhed: SI1/2. Dertil par ringe i hvid High Tech Ceramic. Ringstr. ca. 55/ 17,5 mm ... Varenr: 3517186

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-12-2014 11:11:00 DKK 3.500
Kenn André Stilling, litografi i farver, figurkomposition
Kenn André Stilling, litografi i farver, figurkomposition. Figurkomposition. Kenn André Stilling, f. 1945. Litografi i farver. Ramme med glas. Sign. i bly Kenn André Stilling 90, E.A.78 x 56 cm. (98 x 77 cm.) Varenr: 3641363 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 11:11:00 DKK 375
Android Tablet samt bordvægte (4)
Android Tablet samt bordvægte (4). To Android Tablets, ene i original emballage, samt en Wedo mini bordvægte i original emballage og en Concept brevvægt. Brugsspor. Den ene tablet har vist fejl, iflg. rekvirent. (4) Varenr: 3663101 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 11:16:38 DKK 325
Ring in Roségold mit Rohdiamant ca. 0.7 ct.
Ring in Roségold mit Rohdiamant ca. 0.7 ct.. Ring gefertigt aus 14kt. Roségold, besetzt mit 1 Rohdiamanten von ca. 0.70 ct. ca. 5,6 x 3,8 x 4,8 mm, Ringgröße: ca. 63, Ø ca.19,9 mm, Gewicht: ca. 2,5 g. Varenr: 3658164

DKK 2.008 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 11:20:00 DKK 1.339
Ring i hvidguld med turmaliner og brillanter
Ring i hvidguld med turmaliner og brillanter. Ring udført af 14 kt. hvidguld, prydet med 5 brillanter på ca. 0.45 ct. i alt. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI2 og 18 navetteslebne turmaliner på ca. 6 x 3 mm, ca. 3.6 ct. i alt, ringstr. ca. 50, Ø ca. 16,1 mm, vægt: ca. 7,9 g. Varenr: 3657388

DKK 5.951 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 11:20:00 DKK 4.463
Goldring mit Brillanten
Goldring mit Brillanten . Goldring mit Brillanten - aus 18 kt. Gelbgold - punziert, besetzt mit 1 Brillanten von ca. 0.007 ct. Farbe: Wesselton (H), Reinheit: IF- Lupenrein, Ringgröße ca. 55,5 Ø 17,4 mm, Gewicht ca. 1,6 g. Varenr: 3571315

DKK 1.339 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 11:22:00 DKK 1.041
Kabinettskåp,
Kabinettskåp, . Kabinettskåp, omkring 1920. Skåpet på benställning. Björkfaner med intarsia på skåpsdörrarna. Två hyllplan samt låda. Höjd 129 cm, bredd 82,5 cm samt djup 46 cm. Visst slitage. Varenr: 3667986 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-12-2014 11:23:21 DKK 236
fresh water pearl necklace
fresh water pearl necklace. fresh water pearl necklace. Oval to baroque shape l cream,grey and aubergine colour fresh water cultured pearls of 6.00-8.00mm size. Pearls individually knotted Total lenght: 140cm. Varenr: 3666076

DKK 1.302 BE, Antwerpen 26-12-2014 11:24:00 DKK 298
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.30 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.30 ct. Heartshaped bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.30 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2guld -diamant Varenr: 3527433

DKK 4.835 BE, Antwerpen 26-12-2014 11:24:00 DKK 2.975
Vitrineskab, blå antikbemaling
Vitrineskab, blå antikbemaling. Vitrineskab i blåt antik bemalet træ, blåmalet indvendigt. Mål: H. 90 B. 90 D. 40 cm. Front med to låger bag hvilke hylde. låger samt sider udfyldt med glas. Varenr: 3657071

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 11:30:00 DKK 1.000
Collier af hvidguld med akvamarin
Collier af hvidguld med akvamarin. Collier udført af 18kt. hvidguld, prydet med en håndudskåret akvamarin på ca. 50,2 x 22,6 x 15,7 mm, ca. 149.3 ct. I alt 19 brillanter af i alt ca. 0.40 ct., farve: Top Wesselton - Wesselton ( G - H ), klarhed: VS1 - SI2, L. vedhæng ca. 69,2 mm, kædelængde ca. 47 cm, vægt: ca. 34,5 g. Varenr: 3644322

DKK 81.822 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 11:30:00 DKK 55.044
Samling kunstbøger
Samling kunstbøger. Samling kunstbøger, dansk kunst, Heerups grafiske værk, dog uden litografi. m. fl. Eftersyn tilrådes. Varenr: 3668388 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 11:33:31 DKK 325
Persisk Asad abad 285 x 135 cm.
Persisk Asad abad 285 x 135 cm. . Persisk Neishabur 380 x 288 cm. Håndknyttet uld på bomuld. Varenr: 3584085

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 11:35:20 DKK 2.200
Tyg, Stig Lindberg, Fruktlåda, ljusblå, satin, 6 m
Tyg, Stig Lindberg, Fruktlåda, ljusblå, satin, 6 m. Tyg, Stig Lindberg, Fruktlåda, ljusblå, 6 m, Satin, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 2250. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3668066

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-12-2014 11:37:52 DKK 275
18kt diamond ring approx. 1.05ct
18kt diamond ring approx. 1.05ct. 18kt diamond ring approx. 1.05ct 18kt white gold, hallmarked Ring decorated with 1 marquise-cut diamond approx. 1.05ct Colour: Top Wesselton (G) Clarity:VS2 Total weight: 3.94 gr Ringsize: 53 / 17.00mm Recommended Retail Price : 10,500 €. 6129guld -diamant Varenr: 3601367

DKK 26.778 BE, Antwerpen 26-12-2014 11:38:07 DKK 23.059
Loose brilliant cut diamond  0.41 ct
Loose brilliant cut diamond 0.41 ct . Loose brilliant cut diamond 0.41 ct Colour: (F) Top Wesselton Clarity: P2
Varenr: 3226476

DKK 5.021 BE, Antwerpen 26-12-2014 11:40:00 DKK 335
Collier af guld med safirer, ca. 12.0 ct. Og brillanter, ca. 4.20 ct.
Collier af guld med safirer, ca. 12.0 ct. Og brillanter, ca. 4.20 ct.. Collier udført af 18kt. guld, prydet med 4 ovale, cabochonslebne safirer på ca. 9,1 x 7,1 mm, i alt ca. 12.0 ct. og 224 brillanter af i alt ca. 4.20 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS1 - SI2, skjult lås med sikkerhedsbøjle, L. ca. 46 cm, vægt: ca. 82,3 g. Ægthedscertifikat fra et ... Varenr: 3616278

DKK 85.542 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 11:40:00 DKK 59.507
Knud Basse, Karin og Erling Heerwagen m.m. Samling figurer. (6)
Knud Basse, Karin og Erling Heerwagen m.m. Samling figurer. (6). Knud Basse, Karin og Erling Heerwagen m.m. Samling figurer bestående af 2 KB bjørne 2 K&EH fugle samt to Svenning ænder, H. 7,5-14 cm. (6) Varenr: 3666114 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 11:41:00 DKK 650
Diamond and prasiolite earrings in gold approx. 0.02ct
Diamond and prasiolite earrings in gold approx. 0.02ct. Diamond and prasiolite earrings in gold approx. 0.02ct 9kt yellow gold, hallmarked 375 Earrings adorned with 2 rectangular-cut light green prasiolite approx. total 2.00ct Earrings decorated with 2 round-single-cut diamonds approx. 0.02ct Colour: (H) Wesselton, clarity: VS2-SI1 Measurement ... Varenr: 3640364

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 26-12-2014 11:42:00 DKK 298
Poul Henningsen, PH-5 pendel
Poul Henningsen, PH-5 pendel . Poul Henningsen, PH-5 pendel med skærme af hvidlakeret metal. Ø 50 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Brugsspor. Varenr: 3666120 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-12-2014 11:44:00 DKK 325
Ring af hvidguld med brillanter, ca. 1.08 ct.
Ring af hvidguld med brillanter, ca. 1.08 ct. . Ring udført af 18kt. hvidguld, prydet med 9 brillanter af i alt ca. 1.08 ct., farve: Top Wesselton ( F - G ), klarhed: VVS2 - VS1, ringstr. ca. 53, Ø ca.17 mm, vægt: ca. 8,3 g. Varenr: 3626466 DKK 8.926 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 11:50:00 DKK 5.951
Kugelkette -  Acaht, Carneol, Onyx und Tigerauge - 140 cm
Kugelkette - Acaht, Carneol, Onyx und Tigerauge - 140 cm. Kette im Wechsel aufgezogen mit Kugeln aus Carneol facettiert ca. Ø 13 mm, Onyx und Achat ca. Ø 10-10,5 mm, Tigerauge ca. Ø 8,5 mm. Endlos aufgezogen mit Zwischenringen aus Silber und Glas. Länge ca. 140 cm, Gewicht ca. 173 g. Varenr: 3647937

DKK 1.265 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 11:53:00 DKK 893
Aigle Wellies, gummistøvler, model R-Boot og Benyl (2)
Aigle Wellies, gummistøvler, model R-Boot og Benyl (2). Aigle Wellies,gummistøvler, model R-Boot og Benyl, håndlavet i Frankrig og udført af det blødeste naturgummi. Begge støvler er sorte og i str. 38. (2) Varenr: 3668547 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 11:55:11 DKK 300
Pendel af messing med hejsefunktion, ca. 1960erne
Pendel af messing med hejsefunktion, ca. 1960erne. Pendel af messing med hejsefunktion, ca. 1960erne. Ø. 44 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3664039 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 11:56:00 DKK 300
Samling rødt glas (28)
Samling rødt glas (28). Samling rødt glas bestående af diverse drikkeglas, vaser, og bøhmisk overfangs glas, slebet med ornamentik. H. 10,5 - 26 cm. (28) Varenr: 3662763 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 11:56:00 DKK 825
Sekretær / kommode med hylde af teak
Sekretær / kommode med hylde af teak. Sekretær / kommode med hylde af teak. Kasseformet konstruktion, massiv, på firbenet understel, med skuffer, en skrå klap, bagvedliggende hylder og skuffe. Ubetegnet. Skrå klap og skuffer kan aflåses, nøgle medfølger. Mål H. ca. 111 cm, B. ca. 95 cm, D. ca. 45 cm. Fremstår med lette ... Varenr: 3582913 DKK 5.579 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 11:57:00 DKK 3.719
Persisk handknuten gallerimatta Mahal, mått 420 x 115 cm
Persisk handknuten gallerimatta Mahal, mått 420 x 115 cm. Persisk handknuten gallerimatta Mahal, mått 420 x 115 cm. Ull på bomullsvarp. Mönster av stiliserade blommor och geometriska formationer i polykroma mättade färger mot mörk botten. Denna matta är knuten i Markazi provinsen i västra Persien. Framstår med abrasch. Varenr: 3664684 DKK 2.357 SE, Örebro, Aspholmen 26-12-2014 11:59:00 DKK 295
Kulinarisk weekend på Privathotel Lindtner i Hamborg, 2 overnatninger i Superior dobbeltværelse for 2 personer
Kulinarisk weekend på Privathotel Lindtner i Hamborg, 2 overnatninger i Superior dobbeltværelse for 2 personer. Kulinarisk weekend på Privathotel Lindtner i Hamborg, 2 overnatninger i Superior dobbeltværelse for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 2 overnatninger i Superior dobbeltværelse - Inkl. righoldig forkælelsesmorgenmad - 1x 3-retters menu på restaurant 'Diele' - 1 velkomstcocktail -... Varenr: 3542294

DKK 2.789 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 12:00:00 DKK 2.232
Lapis Lazuli, poleret og graveret, ca. 2120 g.
Lapis Lazuli, poleret og graveret, ca. 2120 g.. Poleret og graveret lapis lazuli klump på ca. 19 x 10 x 5 cm, ca. 2120 g. Nyvare fra konkursbo. Varenr: 3662409

DKK 3.347 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 12:00:00 DKK 2.232
Arne Jacobsen. Fire stole 'syveren', model 3107, nybetrukket med sort læder (4 )
Arne Jacobsen. Fire stole 'syveren', model 3107, nybetrukket med sort læder (4 ). Fire stole 'Syveren', model 3107 af Arne Jacobsen (1902-1971), produceret af Fritz Hansen, dansk design fra 1955 i sort læder og med stel af forkromede stålrør. Fremstår nybetrukket, brugsspor på stellet. (4) Varenr: 3544968 DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 12:00:00 DKK 1.400
Storkøkken udtryr køledesk med skuffer, øverst med varme
Storkøkken udtryr køledesk med skuffer, øverst med varme . Storkøkken udtryr køledesk med 6 køleskuffer, øverst med varme. Mål: L. 149 cm. D. 74 cm. H. 100 cm. Totalhøjde 145 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, smuds, samt uden garanti for funktionalitet. Bemærk der skal to til at håndtere afhentning. Varenr: 3667921 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 12:01:14 DKK 325
Tæppe, design India Zahire, ca 175 x 237 cm
Tæppe, design India Zahire, ca 175 x 237 cm. Tæppe, design India Zahire, ca 175 x 237 cm. Håndlavet. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 30, til en adresse i Danmark ca. EUR 30, til en adresse i Sverige/Finland ca. EUR 40. For en nøjagtig ... Varenr: 3621375

DKK 5.207 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 12:05:00 DKK 4.091
Diamond and amethyst earrings in gold approx. 0.05ct (2)
Diamond and amethyst earrings in gold approx. 0.05ct (2). Diamond and amethyst earrings in gold approx. 0.05ct (2) White gold, hallmarked 9K Earrings adorned on top with 4 round-cut diamonds approx. 0.05ct Also decorated with 2 pear-cut violet colour amethyst approx. 10.00ct Colour: Top Crystal (I) Clarity: VS2-SI1 Measurements: 20 x 10 x ... Varenr: 3454826

DKK 3.645 BE, Antwerpen 26-12-2014 12:06:00 DKK 1.860
Trepers. sofa samt lænestol. Okseblodsfarvet skind. (2)
Trepers. sofa samt lænestol. Okseblodsfarvet skind. (2). Trepers. sofa H. 80 L. 198 D. 80 cm samt tilhørende samt lænestol. Betrukket med okseblodsfarvet skind. Få brugsspor. (2) Varenr: 3656346 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 12:09:17 DKK 325
Raymond Weil. Herrearmbåndsur
Raymond Weil. Herrearmbåndsur. Raymond Weil. Herrearmbåndsur i kasse af poleret stål, hvid urskive med romertalsindeks, minutinddeling, dato ved 3" position, logo. Ø 36 mm uden krone. Monteret på integreret rem af delvist poleret/matteret stål på hvilken foldespænde. Quartz værk. Kommer med tilhørende manual samt bokse. Uret ... Varenr: 3606045

DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 12:09:50 DKK 8.000
2 lapis lazuli klumper, ca. 3560 g.
2 lapis lazuli klumper, ca. 3560 g.. 2 polerede lapis lazuli klumper på ca. 17,5 x 12 x 7,5 cm og 9 x 6,5 x 4,5 cm, i alt ca. 3560 g. Nyvare fra konkursbo. Varenr: 3663859

DKK 3.719 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 12:10:00 DKK 2.603
Brillantring fra FHP, 14 kt. guld, ca. 0.19 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt. guld, ca. 0.19 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 14 kt. guld, prydet med 7 stk. brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.07 ct. Farve: Wesselton/Top crystal (H-I). Klarhed: SI, Ringstr: EU-53. Vægt: 1.9 gram. Stemplet 585 FHP. Medfølger certifikat. Varenr: 3614302

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-12-2014 12:11:00 DKK 2.000
Sector. Herrearmbåndsur
Sector. Herrearmbåndsur. Sector. Herrearmbåndsur i kasse af matteret stål, sølvfarvet urskive med arabertalsindeks, minutinddeling, date ved 3" position, logo. Ø 44 mm uden krone. Monteret på rem af poleret stål på hvilken foldespænde. Quartz værk. Uret gik ved indlevering, men Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3606270

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 12:11:18 DKK 1.400
Time Force. Herrearmbåndsur
Time Force. Herrearmbåndsur. Time Force. Herrearmbåndsur i kasse af poleret stål, sort urskive med stregindeks, minutinddeling, dato ved 4" position, seperate time/minut/chronograph-visere. Ø 36 mm uden krone. Monteret på rem af sort imiteret krokopræget læder på hvilken spænde. Quartz værk. Kommer til tilhørende æske. Uret ... Varenr: 3598886

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 12:11:28 DKK 1.100
Kashan. Persisk håndknyttet tæppe, 450x300 cm.
Kashan. Persisk håndknyttet tæppe, 450x300 cm.. Kashan. Persisk håndknyttet tæppe, uld på bomuld. Medaljonmønster omgivet af stiliserede blomster og ranker i polykrome farver mod rød bund, afsluttet med frynser. 450 x 300 cm. Varenr: 3661816

DKK 9.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-12-2014 12:12:56 DKK 425
Apples.  Business/Rejsetaske i brun læder
Apples. Business/Rejsetaske i brun læder. Apples. Business/Rejsetaske i kraftig brun læder med talrige rum. Rum b.la med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Jakkesæt, ipad m.m. Tasken kan aflåses. Kraftige lynlåse. Teleskophåndtag samt hjul. H. 38. B. 45 cm. L. Med Teleskophåndtag 103 cm. Dustbag medfølger. Varenr: 3609174

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-12-2014 12:15:00 DKK 1.000
Tæppe, design Ozbeki Pamir, ca. 286 x 201 cm
Tæppe, design Ozbeki Pamir, ca. 286 x 201 cm. Tæppe, design Ozbeki Pamir, ca. 286 x 201 cm, håndlavet. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 40, til en adresse i Danmark ca. EUR 40, til en adresse i Sverige/Finland ca. EUR 50. For en nøjagtig ... Varenr: 3636084

DKK 6.695 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 12:15:00 DKK 5.765
Søs Arnum, akryl på lærred, 'Family Picnic'
Søs Arnum, akryl på lærred, 'Family Picnic'. 'Family Picnic' af Søs Arnum f. 1946, akryl på lærred, sign. Søs A. 100 x 80 cm. U.R. Varenr: 3668653 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 12:16:57 DKK 325
Farbsteinring
Farbsteinring. Farbsteinring gefertigt aus 10kt. Gelb- und Weißgold, besetzt mit 6 Farbsteinen, Ringgröße: ca. 54, Ø ca.17,2 mm, Gewicht: ca. 2,9 g. Varenr: 3600606

DKK 1.488 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 12:19:00 DKK 1.116
Lapis Lazuli, poleret, ca. 5680 g.
Lapis Lazuli, poleret, ca. 5680 g. . Poleret lapis lazuli klump på ca. 204 x 17,5 x 11,5 cm, ca. 5680 g. Nyvare fra konkursbo. Varenr: 3662407

DKK 9.670 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 12:20:00 DKK 6.323
Brillantcreoler - ca. 0.48 ct.
Brillantcreoler - ca. 0.48 ct. . Brillantcreoler - ca. 0.48 ct. Udførte af 14 kt. hvidguld, prydede med talrige brillanter af i alt ca. 0.48 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: SI, mål ca. 15,0 x 7,8 mm, samlet vægt ca. 8,0 g. Varenr: 3554011

DKK 9.112 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-12-2014 12:21:00 DKK 7.066
Par vaser af fajance dekoreret med rosengrene, 1900-tallet  (2)
Par vaser af fajance dekoreret med rosengrene, 1900-tallet (2). Par vaser af fajance dekoreret med parkmotiv samt med påsat modellering af rosengrene og roser, 1900-tallet. H. 29 cm. Fremstår med afslag og reparationer. (2) Varenr: 3663522 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 12:25:00 DKK 300
Vitrineskab, sort bemalet
Vitrineskab, sort bemalet . Vitrine/skab i fransk landstil af sort bemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glaslåger bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 B. 144 D. 44 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto. Kan fremstår med krakeleringer og afslag i bemalingen Varenr: 3623443

DKK 3.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-12-2014 12:25:00 DKK 2.700
Birgit Stentoft Pedersen, akryl på lærres, 'Facebook'
Birgit Stentoft Pedersen, akryl på lærres, 'Facebook'. 'Facebook' af Birgit Stentoft Pedersen f. 1942, akryl på lærred, sign i monogram samt betitlet på bagsiden, 80x60 cm. U.R. Varenr: 3668671 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 12:28:00 DKK 300
Toftegaard vedhæng Sterlingsølv og guld med brillant
Toftegaard vedhæng Sterlingsølv og guld med brillant. Toftegaard vedhæng Sterlingsølv og guld med brillant 0.03 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: VS2. Varenr: 3582636

DKK 4.600 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 12:28:00 DKK 2.700
Stor helligdagsikon, Rusland omkring 1800
Stor helligdagsikon, Rusland omkring 1800. Stor helligdagsikon, tempera på træ, Rusland omkring 1800, H. 44 cm, B. 36,5 cm, D. 3 cm. Varenr: 3575925 DKK 17.852 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 12:28:00 DKK 10.414
Kenzia by KU. Rejsegarderobe
Kenzia by KU. Rejsegarderobe. Kenzia by KU. Rejsegarderobe. Brunt monogram scotch grain med læderbesætning. Et stort indvendigt rum med lynlåslukning. Indvendig lomme med lynlåslukning. Udvendigt rum med lynlåslukning. Udvendig krog til ophængning samt indvendigt bøjleophæng. Skulderrem og nametag medfølger.L. 52 (105 ) cm B.... Varenr: 3669138 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-12-2014 12:29:00 DKK 300
Kaffeservis Pruszkow (25)
Kaffeservis Pruszkow (25). Kaffeservis Pruszkow . H7-24 cm. Kaffekanna, sockerskål och gräddkanna. 6 koppar med fat och 6 assietter. Varenr: 3659579 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-12-2014 12:29:22 DKK 236
Turkisklump, poleret, ca. 1430 g.
Turkisklump, poleret, ca. 1430 g.. Poleret turkisklump på ca. 13,5 x cm, ca. 1430g. Nyvare fra konkursbo. Varenr: 3662410

DKK 4.463 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-12-2014 12:30:00 DKK 3.161
Samling Bygdø 6 dages løbs platter (21)
Samling Bygdø 6 dages løbs platter (21). Samling Bygdø 6 dages løbs platter bestående af årgangene: 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1986, 1987, 1988, 2 stk.1989 (forskellige), 1991, 1992, 1994, 1995, 1996 samt 1997. Motiver med diverse vinderpar bl.a. Ole Ritter, Danny Clark, Hans Henrik Ørsted, Jens Veggerby, ... Varenr: 3648451 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 12:31:49 DKK 300
Isterningemaskine af mærket Scotsman MC 45 - Storkøkken udstyr
Isterningemaskine af mærket Scotsman MC 45 - Storkøkken udstyr. Isterningemaskine af mærket Scotsman MC 45 - Storkøkken udstyr / industrimodel. H. 180 cm. B. 108 cm. D. 78 cm. Lauritz.com garanterer ikke for defekter samt funktionaliteten. Fremstår med en kraftig smuds samt med brugsspor. Bemærk at der skal 2 mand til at håndtere afhentning. Varenr: 3667915 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 12:32:00 DKK 300
Mundus. Par hesteskoformede tremmestole, 1900-tallet
Mundus. Par hesteskoformede tremmestole, 1900-tallet. Mundus. Par hesteskoformede tremmestole / barstole af bejdset træ. Fremstillet hos Mundus, Tjekkoslovakiet med mærker derfra, 1900-tallet. H. 82 B. 56 Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og slid samt stol med revne på sæde. Varenr: 3630670 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 12:32:07 DKK 300
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 91  >>