Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 123  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Karin Mamma Andersson mfl
Karin Mamma Andersson mfl. KARIN MAMMA ANDERSSON (född 1962) / AMALIA ÅRFELT (f. 1969) / ROLF STEINBERG (1900-tal): "Trio me tryck", signerad Mamma Andersson, Amalia Årfeldt, stämpelsignerad för Rolf Steinberg, färglitografi, 40/70, bladmått ca 47 x 56 cm, oramad Varenr: 3827582 DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 12:12:00
Se mere
Diamond pendant in 18kt approx. 0.20ct
Diamond pendant in 18kt approx. 0.20ct. Diamond pendant in 18kt white gold, tested 750 Adorned with numerous brilliant-cut diamond approx. 0.20ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: VS2-SI1 Total weight: 0.60gr Measurements: 12 x 7 x 3mm Ref:6034 Varenr: 3384621

DKK 3.732 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:12:00 DKK 2.239
Earrings in 14k set with brilliant cut diamonds 0.74 ct
Earrings in 14k set with brilliant cut diamonds 0.74 ct. Earrings in 14k yellow gold set with brilliant cut diamonds 0.74 ct . Colour:(G)Top Wesselton - Clarity:VS2-SI2 Varenr: 3497386

DKK 11.568 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:13:00 DKK 6.530
1 loose brilliant-cut diamond 0.30ct
1 loose brilliant-cut diamond 0.30ct. 1 loose brilliant-cut diamond 0.30ct Colour: Crystal (J) Clarity: P1 Measurements: 4.32 x 4.32 x 2.61mm Varenr: 3799545 DKK 3.172 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:13:00 DKK 560
Bracelet in 14k  set with brilliant cut diamonds  0.24 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.24 ct. Bracelet in 14k rose gold with clover motive set with brilliant cut diamonds 0.24 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Varenr: 3710071

DKK 4.851 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:14:00 DKK 3.172
Ring af guld med brillant, ca. 1.16 ct.
Ring af guld med brillant, ca. 1.16 ct.. Ring udført af 14 kt. guld og hvidguld, stemplet, prydet med 1 brillant af ca. 1.16 ct., farve: Top Crystal ( I ), klarhed: P2, ringstr. ca. 54, Ø ca.17,1 mm, vægt ca. 4,1 g. DPL-certifikat medfølger. Varenr: 3735088 DKK 15.673 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-05-2015 12:15:00 DKK 10.448
Par diamant ørestikker fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.10 ct. (2)
Par diamant ørestikker fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.10 ct. (2). Par ørestikker fra Diamonds by Frisenholm udført i 14 kt rhodineret guld prydet med 14 diamanter på ialt 0.10 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI2. Et par (2) Vægt: 1 gram. Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, Varenr: 3635841

DKK 1.850 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-05-2015 12:16:00 DKK 1.500
18kt handmade coral and diamond ring approx. ct
18kt handmade coral and diamond ring approx. ct. 18kt handmade coral and diamond ring approx. ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Handmade ring decorated with special shaped rose corals all over the ring Also around the coral decorated with numerous brilliant-cut round diamonds total approx. ct The back of the ring is finished in bate for ... Varenr: 3754273 DKK 17.912 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:18:00 DKK 14.180
Havemøbler. Seks stabelbare havestole, sort polyrattan, aluminium stel. (6)
Havemøbler. Seks stabelbare havestole, sort polyrattan, aluminium stel. (6). Seks stabelbare havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan. Kraftig model med fourliner flet, stel samt endestykker på stolene af aluminium. Vandafvisende hynder med aftageligt betræk medfølger. Hynde, H. 6 cm. Stol: H. 85 B. 57 cm. SH. 45 cm. Modelfoto.(6) Varenr: 3717824

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-05-2015 12:18:00 DKK 2.100
Toiletteväska, i brunt krokodilskinn
Toiletteväska, i brunt krokodilskinn. TOILETTEVÄSKA, i brunt krokodilskinn med präglad initial I. S, 31 x 55 x 14 cm tillhörande fodral i original Varenr: 3827583 DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 12:18:00
Se mere
Safir og diamant armring i 18 kt. hvidguld
Safir og diamant armring i 18 kt. hvidguld. Safir og diamant armring i 18 kt. hvidguld, 19 safirer i forløb mellem 4,2 og 5,6 mm. derudover talrige enkelt slebne diamanter. Ø: 63x48 Armringen er en anelse trykket hvorfor låsen skal styres på plads, men virker funktionelt, der er endvidere monteret ottetal sikkerhedslås og en ekstra ... Varenr: 3816222 DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-05-2015 12:19:00 DKK 4.000
Brooch in 18kt with diamonds, sapphire and green avonturine
Brooch in 18kt with diamonds, sapphire and green avonturine. Brooch in 18kt. set with diamonds,sapphire and green avonturine approx.0.50ct . 18kt. white gold, no hallmarked tested.. Brooch adorned on top with a round carved avonturine ,also adorned with square-cut blue sapphire approx. 2.00ct finally decorated with numerous round-cut diamonds approx. ... Varenr: 3036484 DKK 9.142 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:20:00 DKK 7.277
Diamond and emerald pendant in 18k approx. 3.00ct
Diamond and emerald pendant in 18k approx. 3.00ct. Diamond and emerald pendant in 18k approx. 3.00ct 18kt yellow gold, tested Ring decorated in the middle with 1 emerald-cut green emerald approx. 12.00ct Also adorned around the centerstone with 30 brilliant-cut diamonds total 3.00ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: ... Varenr: 3580317 DKK 43.287 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:23:00 DKK 26.121
Skrivbord
Skrivbord. SKRIVBORD, 1900-talets början, bemålat, beslag i mässing, höjd 76,5, 120x64 cm Varenr: 3827584 DKK 1.996 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 12:24:00
Se mere
18kt diamond necklace / brooch approx. 1.50 ct
18kt diamond necklace / brooch approx. 1.50 ct. 18kt diamond necklace / brooch approx. 1.50 ct 18kt white gold, hallmarked Diamond necklace/brooch adorned with 1 big brilliant-cut diamond approx. 0.90ct ( H/P1) Also set with smaller round brilliant-cut diamonds total approx. 0.60ct few stones are missing Colour: Wesselton (H) Clarity: ... Varenr: 3711349 DKK 19.404 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:25:00 DKK 14.926
18kt. diamond ring approx. 2.50ct.
18kt. diamond ring approx. 2.50ct.. 18kt. diamond ring approx. 2.50ct. 18kt. yellow gold.tested Diamond ring adorned with 1 brilliant-cut diamond in the center approx. 1.80ct (Clarity: P1Colour: Wesselton (H). also adorned with 8 brilliant-cut diamonds approx. 0.40ct & 8 baguette-cut diamonds approx. 0.30ct around the centerstone... Varenr: 3445131 DKK 69.035 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:29:00 DKK 55.228
Torsten Renqvist etsning
Torsten Renqvist etsning. TORSTEN RENQVIS T(1924-2007), "I en båt", monogramsignerad och daterad T.R -52, etsning, ca 8x12 cm Varenr: 3827585 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 12:30:00
Se mere
Øreringe af guld med ametyster ( 2 )
Øreringe af guld med ametyster ( 2 ). Øreringe med skruelås udførte af 18kt. guld, hver prydet med en ametystbriolet på ca. 24,7 x 14,2 mm, L. inkl. lås ca. 42,8 mm, vægt ca. 9,6 g. ( 2 ) Varenr: 3803281

DKK 6.717 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-05-2015 12:30:00 DKK 4.478
To koralhalskæder (2)
To koralhalskæder (2). En lang halskæde med hvide koral perler. Ø ca 8 mm. L. 80 cm. En halskæde med rød koral. L. ca 76 cm (2) Varenr: 3784318 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 08-05-2015 12:30:00 DKK 300
Multicolour ørestikker (2)
Multicolour ørestikker (2). Par ørestikker udført i 14 kt. guld prydet med ametyster, blå topaser, peridoter, citriner og diamanter. Ø: ca. 9 mm Varenr: 3779580

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-05-2015 12:31:00 DKK 1.500
Le Corbusier. LC3 hvilestol i læder
Le Corbusier. LC3 hvilestol i læder. Le Corbusier 1887-1965. LC3 hvilestol med stel i forkromet stålrør, polstret med kedesyet sort læder. Formgivet af Le Corbusier, Pierre Jeanneret and Charlotte Perriand i 1928. Fremstillet hos Cassina, stempel herfra. Fremstår uden brugsspor i original emballage. Tilhørende certifikat medfølger. ... Varenr: 3826429

DKK 35.000 DK, Kolding, Trianglen 08-05-2015 12:32:00 DKK 24.000
Officina Del Tempo calendar wristwatch
Officina Del Tempo calendar wristwatch. Officina Del Tempo calendar wristwatch Italian made stainless steel watch. Blue and white tone dial with hour markers in Roman with silver tone. Brand at 12 and 6 o`clock and calendar at 3 Round stainless steel case with brand on crown on the side stainless steel case attached to light ... Varenr: 3731208

DKK 1.493 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:33:00 DKK 597
Ring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld
Ring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld. Ring fra Granath i oxideret sterling sølv med rubiner i alt 3.85 ct. derudover enkelt slebne diamanter i alt 0.85 ct. ring str. 55,5 Ø: 17.7 mm. Varenr: 3631701

DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-05-2015 12:36:00 DKK 4.800
Armani, sandfärgad filthatt, storlek 58
Armani, sandfärgad filthatt, storlek 58. ARMANI, sandfärgad filthatt, storlek 58 Varenr: 3827586 DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 12:36:00
Se mere
Multicolour ring
Multicolour ring. Multicolour ring af 9 kt guld prydet med dråbeformede, facetterede citriner, granater, peridoter, ametyster og topaser samt seks små, runde diamanter på i alt ca. 0.15 ct. Ringstr. 54 Varenr: 3700849

DKK 1.650 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-05-2015 12:38:00 DKK 1.400
18kt diamond pendant necklace approx. 0.20ct
18kt diamond pendant necklace approx. 0.20ct. 18kt diamond pendant necklace approx. 0.20ct 18kt white gold, hallmarked Diamond pendant decorated with numerous brilliant-cut diamonds total approx. 0.20ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: SI1-SI2 Total weight: 2.95 gr Pendant measurements: 19 x 12 x 4mm Chain lenght: ... Varenr: 3688296

DKK 5.075 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:42:00 DKK 3.172
Inge Schiöler
Inge Schiöler. INGE SCHIÖLER (1908-71), Motiv från Koster, stämpelsignerad Inge Schiöler, provtryck, färgserigrafi, bildmått ca 51x63 cm; oramad Varenr: 3827587 DKK 1.597 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 12:42:00
Se mere
Diamond solitaire ring in 18kt approx 0.50ct
Diamond solitaire ring in 18kt approx 0.50ct. Diamond solitaire ring in 18kt approx 0.50ct 18kt rhod. white gold, hallmarked Ring adorned with 1 brilliant-cut diamond approx. 0.50ct Colour: Top Crystal (I) Clarity: SI1 Good brilliance Total weight: 2.74 gr Ringsize: 53 / 17.00mm Varenr: 3812604 DKK 7.463 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:43:00 DKK 5.597
Belid, Varberg. Taklampa, 1970-tal
Belid, Varberg. Taklampa, 1970-tal. Belid, Varberg. Taklampa i grön- och orangelackerad aluminium. Silverfärgade raster i plast. H: ca 23 cm. exkl. upphäng. Diam: ca 42 cm. Varenr: 3826855 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 08-05-2015 12:45:00 DKK 260
18kt eternity ring approx. 2.50ct
18kt eternity ring approx. 2.50ct. 18kt eternity ring approx. 2.50ct 18kt yellow gold, hallmarked Ring decorated with 21 brilliant-cut diamonds approx. 2.50ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: SI2- P1 Strong brilliance Total weight: 6.72 gr Ringsize: 55 / 17.50mm Varenr: 3629795

DKK 27.614 BE, Antwerpen 08-05-2015 12:45:00 DKK 13.807
Bokhylla i mahognyfanér
Bokhylla i mahognyfanér. BOKHYLLA, 1900-tal, mahognyfanér, löstagbara hyllplan, höjd ca 86, 160x25,5 cm Varenr: 3827588 DKK 1.597 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 12:48:00
Se mere
Par solvogne (2)
Par solvogne (2). Par solvogne i polyrattan med aluminium stel. Med ryglæn der kan sættes i 6 positioner. Kan stables. Fremstår nye og ubrugte. (2) Varenr: 3828691

DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 08-05-2015 12:49:00 DKK 1.600
Design brillant ring ca. 0.55 ct.
Design brillant ring ca. 0.55 ct.. Design brillant ring ca. 0.55 ct. Udført i 18 kt hvidguld og designet med en "hammeret" guldplade i center og i kanten hele vejen rundt prydet med brillanter i alt ca. 0.55 ct. Farve Top-Wesselton/F-G Klarhed VVS1-2. Stærk brillans. Ringstr ca. Ø 16,75 mm. Varenr: 3315871

DKK 13.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-05-2015 12:50:00 DKK 6.400
Veronica Civa,smykkesæt af sølv  (3)
Veronica Civa,smykkesæt af sølv (3). Veronica Civa,smykkesæt af sølv bestående af et armbånd , model Chloé. L. 19 cm. Et par øreringe model Tarina L. 5 mm. Fremstår nye og ubrugte (3) Varenr: 3825933 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-05-2015 12:50:00 DKK 300
Habitjakke i cremefarvet ruskind, str. ca. 40. Designprøve
Habitjakke i cremefarvet ruskind, str. ca. 40. Designprøve. Enkeltradet habitjakke udført i cremefarvet ruskind. Revers, lommer og kanter af præget læder i samme farve. Str. ca. 40. Brystvidde: ca. 94 cm. Længde: ca. 63 cm. Designprøve. Varenr: 3438743

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-05-2015 12:54:00 DKK 325
'Dragons Jade', relief monterad i ram
'Dragons Jade', relief monterad i ram. 'Dragons Jade', reproduktion av antik asiatisk konstverk, relief av sten och skuren trä monterad i ram bakom glas. Ramens mått: 90 x 90 cm. Varenr: 3756417

DKK 1.198 SE, Örebro, Aspholmen 08-05-2015 12:56:00 DKK 719
Ametyst- og diamantvedhæng
Ametyst- og diamantvedhæng. Ametyst- og diamantvedhæng Vedhæng af 9 kt. guld prydet med en dråbeformet facetteret ametyst på ca. 2.60 ct. flankeret af otte små diamanter. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H. ca. 25 mm. Varenr: 3134683

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-05-2015 12:57:00 DKK 1.200
Tavla med geometrik motiv i försilvrad brons
Tavla med geometrik motiv i försilvrad brons. Tavla med geometrik motiv i försilvrad brons. Relief dekor ramad bakom glas. Mått: 80 x 80 cm, D. 5 cm. Varenr: 3819650

DKK 1.118 SE, Örebro, Aspholmen 08-05-2015 12:57:00 DKK 659
Tavla med inrammad abstrakt skulptur
Tavla med inrammad abstrakt skulptur . Tavla med inrammad abstrakt skulptur. Ramad i så kallad 'shadow box'. Mått: 90 x 60 cm. Varenr: 3813540

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 08-05-2015 12:58:00 DKK 439
Øreringe af guld med rosenkvarts ( 2 )
Øreringe af guld med rosenkvarts ( 2 ). Øreringe med skruelås udførte af 18kt. guld, hver med en rosenkvartspampel på ca. 26,2 x 9,3 mm, L. inkl. lås ca. 40,5 mm, vægt ca. 7,2 g. ( 2 ) Varenr: 3803291

DKK 6.157 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-05-2015 13:00:00 DKK 4.105
Ring in 18k set with radiant cut diamond  0.60 ct
Ring in 18k set with radiant cut diamond 0.60 ct . Ring in 18k set with radiant cut diamond 0.60 ct 18kt white gold, tested Colour: (H) Wesselton Clarity: P1 Total weight: 4.29 gr Ringsize: 52 / 16.75mm Varenr: 3759280

DKK 12.501 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:00:00 DKK 5.784
Et par diamantørestikker , 0.10 ct(2)
Et par diamantørestikker , 0.10 ct(2). Et par ørestikker af 14 kt hvidguld. I alt ca 0.10 ct. Farve Top Wesselton (G) Klarhed VVS2. (2) Varenr: 3657076

DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 08-05-2015 13:00:00 DKK 1.600
John Harris färgakvatint
John Harris färgakvatint. JOHN HARRIS (1811-1865), "Fores´s sporting scraps, Hunting", efter H. Alken, färgakvatint, 40 x 52 cm Varenr: 3827589 DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 13:00:00
Se mere
Diamond ring in gold approx. 0.08ct
Diamond ring in gold approx. 0.08ct. Diamond ring in gold approx. 0.08ct 9kt white gold, hallmarked 375 Decorated with 1 brilliant and 2 single-cut diamond approx. 0.08ct Colour: Wesselton (H) Clarity: P1 Ringsize: 52 / 16.75mm AJR 12953 Varenr: 3400342

DKK 1.119 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:00:00 DKK 746
Guldring med diamanter
Guldring med diamanter. Ring af 14 kt trefarvet guld. Prydet med tallrige små diamanter. Ringst. 54/Ø17,25. Fremstår med slitage Varenr: 3825552 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 08-05-2015 13:00:00 DKK 800
Viola ring fra Heartbeats.
Viola ring fra Heartbeats.. Viola ring fra Heartbeats. Dansk guldsmede arbejde udført i 14 kt hvidguld og prydet med ca. 0.30 ct. brillanter. Ringstr. 54 ca. Ø 17,2 mm. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse levering ca 3 uger efter bestilling. Fortrydelsesretten ophører, når en eventuel tilpasning påbegyndes.OBS hvis ... Varenr: 3631828

DKK 4.800 DK, Helsingør, Støberivej 08-05-2015 13:03:00 DKK 3.800
Safirer- og diamantring fra FHP, 14 kt rhodineret guld, ca. 0.85 ct.
Safirer- og diamantring fra FHP, 14 kt rhodineret guld, ca. 0.85 ct.. Diamonds By Frisenholm. safir- og diamantring udført i 14 kt rhodineret guld, centralt prydet med 12 blå safirer på ca. 0.75 ct., disse omgivet af 28 små brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.10 ct. I alt ca. 0.85 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Farve: SI1. Ringstr. EU-54. Vægt ca.... Varenr: 3517467

DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-05-2015 13:03:00 DKK 3.500
18kt. diamond earrings approx. 0.11ct
18kt. diamond earrings approx. 0.11ct. 18kt. diamond earrings approx. 0.11ct 18kt yellow gold, hallmarked Earrings decorated with 14 brilliant-cut diamonds approx. 0.11ct Colour: Wesselton (H) Clarity: SI2 Total weight: 1.90 gr Recommended retail price 750 €. Ref: e3589 Varenr: 3575278

DKK 2.314 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:05:00 DKK 1.605
Solitaire ring i 14 kt. guld prydet med Svarowski sten.
Solitaire ring i 14 kt. guld prydet med Svarowski sten.. Solitaire ring i 14 kt. guld prydet med Svarowski sten Ø: 5,75 mm. Ring størrelse 52,5 Ø: 16,6 mm. Varenr: 3759527

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-05-2015 13:06:00 DKK 1.300
Medaljong 18 k guld briljant
Medaljong 18 k guld briljant . MEDALJONG, 18 k guld, genombruten blom- och bladdekor samt briljant ca 0,12 ct, Erik Wilhelm Eriksson, Stockholm 1881, höjd inkl. ögla 6 cm, vikt inkl. glas 9,8 g; ögla avkopplingsbar Varenr: 3827590 DKK 2.396 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 13:06:00
Se mere
Arne Jacobsen. Ægget, lænestol med skammel, model 3316 og 3127. Red Label (2)
Arne Jacobsen. Ægget, lænestol med skammel, model 3316 og 3127. Red Label (2) . Arne Jacobsen 1902-1971. 'Ægget', model 3316 med vippeanordning og firpasfod med naturlig drej i massiv aluminium med tilhørende fodskammel, model 3127. Begge polstret med originalt 'Divina' uld. Formgivet 1958. Red Label, fremstillet hos Fritz Hansen 2008. Litteratur: C Thau / K. Vindum ... Varenr: 3823507 DKK 28.000 DK, Kolding, Trianglen 08-05-2015 13:09:00 DKK 23.000
To økologiske lammeskind. Natures Collection (2)
To økologiske lammeskind. Natures Collection (2). To kraftige økologiske lammeskind, long wool, fra England. Limited edition fra Natures Collection. Farver: Brunligt. L. 95 + 100 cm. B. ca. 60 + 80 cm. (2) BEMÆRK: Stole medfølger ikke. Varenr: 3798660

DKK 2.100 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-05-2015 13:10:00 DKK 1.550
Creoler af  18 kt hvidguld, ca 0.04 ct
Creoler af 18 kt hvidguld, ca 0.04 ct. Par creoler af 18 kt satineret hvidguld, hver prydet med en brillant, samlet ca 0.04 ct., Farve: Wesselton (H), Klarhed: P1- P2. ø ca13 mm Varenr: 3818658

DKK 2.300 DK, Herlev, Dynamovej 08-05-2015 13:10:00 DKK 1.050
Diamond earrings in 14kt. gold, approx. 0.50ct.(2)
Diamond earrings in 14kt. gold, approx. 0.50ct.(2). Diamond earrings in 14kt. gold, approx. 0.50ct.(2) 14kt yellow gold, hallmarked 585 Earrings adorned with in total 84 round-cut white and treated black and cognac diamonds approx. 0.50ct Colour: Top Wesselton (G) and treated black and cognac Clarity:VS2-SI1-SI2-P1 Measurements: 15 x 9 x ... Varenr: 3186288

DKK 2.239 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:10:00 DKK 1.493
Diamond earrings in gold approx. 0.52ct
Diamond earrings in gold approx. 0.52ct. Earrings in gold approx. 0.52ct. 9kt yellow gold, hallmarked 375 Earrings adorned with numerous brilliant-cut diamonds approx. 0.52ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity:SI2-P1 Measurements: 15x 12 x 4mm ref e893 Varenr: 3424619

DKK 2.612 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:10:00 DKK 1.866
Chapman Tractat om skepps-byggeriet 1775
Chapman Tractat om skepps-byggeriet 1775. CHAPMAN, Fr. H. af, Tractat om skepps-byggeriet, tillika med förklaring och bevis öfver Architectura navalis Mercatoria &c. (J. Pfeiffer) 1775. . . 4:o. 1 graverad vinjett, 16 utvikbara graverade planscher, 8 utvikbara tabeller (alla). Samtida hfrbd. Exlibris Axel Jonsson. Namnteckningar, varav 1... Varenr: 3827591 DKK 3.194 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 13:12:00
Se mere
Diamond pendant, 14kt. gold, approx 1.08ct.
Diamond pendant, 14kt. gold, approx 1.08ct. . Pendant in 14k set with diamonds 1.08ct. 14kt bicolour gold, hallmarked 585. Pendant adorned with numerous single-brilliant and baguette-cut diamond approx. 1.08ct. Colour: Top wesselton- Wesselton-Top Crystal (G-H-I). Clarity: VS2-SI1-SI2-P1 few P2. Pendant measurements: 25 x 18 x ... Varenr: 3064077

DKK 5.971 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:15:00 DKK 4.105
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. 'Tulip' lounge chair.
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. 'Tulip' lounge chair. . Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. 'Tulip' chair. Højrygget hvilestol betrukket med mørkeblåt læder, Monteret på drejelig trepasfod af aluminium. Fremstillet hos Walter Knoll. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3823471 DKK 11.000 DK, Kolding, Trianglen 08-05-2015 13:16:00 DKK 7.400
Hjertering m/ diamant fra byfrisenholm, 14 kt rhodineret guld, 0.02 ct.
Hjertering m/ diamant fra byfrisenholm, 14 kt rhodineret guld, 0.02 ct.. Diamonds by Frisenholm. Diamantring udført i 14 kt. rhodineret guld prydet med et hjerte prydet med lille brillant på ca.0.02 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2. Ringstr. EU-54. Vægt 1.3 gram. Stemplet 585 FHP. Leveres i gaveæske. Varenr: 3674198

DKK 1.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-05-2015 13:16:00 DKK 1.400
Skålfat Uppsala Ekeby
Skålfat Uppsala Ekeby. ANNA-LISA THOMSON (1905-1952): skålfat, Uppsala Ekeby, monogramsignerat ALT, höjd 7, 37x24 cm Varenr: 3827592 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 13:18:00
Se mere
Aagaard vedhæng af guld med diamanter
Aagaard vedhæng af guld med diamanter . Aagaard vedhæng samt venezia kæde af 14 kt guld. I form af et hjerte. Prydet med små enkelslebne diamanter, ca 0.03 ct. Farve Wesselton (H). Klarhed SI2. H.1,5 cm. Længde på kæde 44 cm. Varenr: 3816462 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-05-2015 13:20:00 DKK 375
Diamond ring, 14kt. gold, approx. 0.70ct.
Diamond ring, 14kt. gold, approx. 0.70ct.. Ring in 14k set with eight cut diamonds approx.0.70 ct 14kt yellow gold, hallmarked 585. ring adorned with numerous single-cut diamond approx. 0.70ct. Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I). Clarity: VS2-SI1-SI2-P1 Ringsize: 53 / 17.00mm Recommended retail price 1750 €. (jar17401) Varenr: 3179591

DKK 6.157 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:20:00 DKK 3.732
Ring i 18k guld med topas samt briljanter
Ring i 18k guld med topas samt briljanter. Ring utförd i 18k guld prydd med en smaragdslipad topas, ca 16x11 mm, med ett band av små briljantslipade diamanter på totalt ca 0.15 ct. Färg: Wesselton (H). Klarhet: VS1-VS2. Ringstorlek: 53 / 17 mm. Vikt: 10,6g. Varenr: 3623050 DKK 7.986 SE, Örebro, Aspholmen 08-05-2015 13:21:00 DKK 5.590
Sæt på 2 fiskeknive(2)
Sæt på 2 fiskeknive(2). Foldekniv med tofarvet gummiskæfte og titaniumblad. L. 21/12 cm. Låsbart blad, L. 9 cm. Nylonhylster med velcrolukning medfølger. Jagt/fiskedolk med tofarvet gummiskæfte og titaniumblad. L. 21,5 cm. Bladlængde 10 cm. Nylonhylster med trykknapslukning og bæltestrop medfølger. (2) Varenr: 3819917

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-05-2015 13:23:00 DKK 300
Ring i 14k guld med diamanter, ca  1.50 ct
Ring i 14k guld med diamanter, ca 1.50 ct. Ring utförd i 14k vitt guld prydd med flertalet prinsesslipade samt enkelslipade diamanter, totalt ca 1.50 ct. Färg: Top Wesselton (G). Klarhet: VS1-SI1. Ringstorlek: 55 / 17,5 mm. Stämplad 14k. Vikt: 5,9g. Varenr: 3641710 DKK 8.784 SE, Örebro, Aspholmen 08-05-2015 13:23:00 DKK 7.028
Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing. LJUSSTAKAR, 2 st, Dantorp design, Danmark, 1950-tal, mässing, varav en nattljusstake, längd 14 cm, en väggljusstake, höjd 14 cm Varenr: 3827593 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 13:24:00
Se mere
Goldplated diamond ring approx. 0.16ct
Goldplated diamond ring approx. 0.16ct. Goldplated diamond ring approx. 0.16ct Goldplated sterling silver, hallmarked Diamond ring decorated with brilliant-cut diamonds Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: SI2-P2 Ringsize: 54 / 17.25mm ajr13055 Varenr: 3797835

DKK 1.493 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:25:00 DKK 746
Handmade diamond solitaire ring in 18kt approx.0.08ct
Handmade diamond solitaire ring in 18kt approx.0.08ct . Handmade diamond solitaire ring in 18kt approx.0.08ct 18kt white gold, hallmarked 750 Ring adorned with 1 brilliant-cut diamonds approx. 0.08ct Colour: Wesselton (H) Clarity: VS2 Total weight: 3.69 gr Ringsize: 52 / 16.50mm guld diamant Varenr: 3671139

DKK 5.597 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:30:00 DKK 2.799
Lampbord 1 par
Lampbord 1 par. LAMPBORD, 1 par, 1900-tal, vitmålade, hökjd 65, 55x55 cm Varenr: 3827594 DKK 1.437 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 13:30:00
Se mere
Medicinskåp, röstfri samt frostad glas
Medicinskåp, röstfri samt frostad glas. Medicinskåp, röstfristål samt frostad glas. Låsbar, nyckel medföljer. Mått: H. 45 cm, B. 30 cm, D. 12 cm. Varenr: 3830716

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 08-05-2015 13:30:00 DKK 240
Ole Lynggaard ørecreol af hvidguld med brillant (2)
Ole Lynggaard ørecreol af hvidguld med brillant (2). Ole Lynggaard, et par creoler, udført i 18 kt. hvidguld, og guld, hver prydet med brillantslebet diamant, på ca. 0,03 ct. I alt ca . 06 ct. Farve Top Wesselton(G), Klarhed: VS1. Diam. Ø ca. 1,50 cm. (2) Varenr: 3808093 DKK 6.500 DK, Herlev, Dynamovej 08-05-2015 13:30:00 DKK 2.700
Diamond ring in 18kt. gold, approx. 0.05 ct
Diamond ring in 18kt. gold, approx. 0.05 ct . Diamond ring, 18kt. white gold, approx. 0.08ct. 18kt. white gold, hallmarked 750. Ring adorned with numerous single-cut diamonds approx. 0.05ct. Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Clarity: VS2-SI1. Total weight: 2.21 gr. Ringsize: 55 / 17.50 mm . Jar12818) Varenr: 3317621

DKK 1.717 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:30:00 DKK 1.194
Ametyst- og diamantvedhæng.
Ametyst- og diamantvedhæng.. Dråbeformet vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet farvebehandlet facetteret ametyst på ca. 1.85 ct., denne omkranset af talrige små diamanter - i alt ca. 0.18 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H: ca. 25 mm. Modelfoto. Varenr: 3728761

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-05-2015 13:31:00 DKK 1.250
Fixiebike. Von Braun gråtlakeret
Fixiebike. Von Braun gråtlakeret. Fixiebike gråtlakeret. Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear... Varenr: 3639514

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-05-2015 13:33:00 DKK 1.500
Ørestikker fra Granath i oxideret sterling sølv
Ørestikker fra Granath i oxideret sterling sølv. Ørestikker fra Granath i oxideret sterling sølv med blå safirer i alt 25.00 ct. og enkelt slebne diamanter i alt 0.96 ct. Varenr: 3633036

DKK 2.200 DK, Helsingør, Støberivej 08-05-2015 13:33:00 DKK 1.700
18kt. diamond pendant approx. 0.54ct
18kt. diamond pendant approx. 0.54ct. 18kt. diamond pendant approx. 0.54ct 18kt yellow gold, hallmarked Pendant decorated with 83 brilliant-cut diamonds approx. 0.54ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2 Total weight: 4.90 gr Recommended retail price 1900 €. Ref: P6109 Varenr: 3575144 DKK 6.530 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:35:00 DKK 4.105
Stig Claesson färglitografi
Stig Claesson färglitografi. STIG CLAESSON (Slas), (1928-2008): Motiv med boxning, signerad Claesson, färglitografi, dedikation från konstnären i marginalen, ca 47,5x62,5 cm Varenr: 3827595 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 13:36:00
Se mere
Charles Eames. Sjælden udbudt kontorstol, model ES 102 fra Herman Miller
Charles Eames. Sjælden udbudt kontorstol, model ES 102 fra Herman Miller . Charles Eames. 'Intermediate Swivel Arm Chair' udført med stel i aluminium. Sæde, ryg og armlæn original betrukket med originalt brunt uldstof. Model ES 102, udført hos Herman Miller mellem 1968 - 1972. Fremstår med minimale brugsspor alderen taget i betragtning. Denne stol fra Charles & Ray ... Varenr: 3790056 DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 08-05-2015 13:36:00 DKK 12.000
Diamantvedhæng iform af kors med diamanter ca. 0,40 ct.
Diamantvedhæng iform af kors med diamanter ca. 0,40 ct.. Diamantvedhæng udført i 9 kt. guld, prydet med mindre diamanter på tilsammen ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton - Top Cape (H-L). Klarhed: P1-P3. H. inkl. øsken ca, 3,8 cm. Varenr: 3531418

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-05-2015 13:39:00 DKK 1.300
Diamond ring, 14kt. white gold, approx. 0.24ct
Diamond ring, 14kt. white gold, approx. 0.24ct . White gold, hallmarked 585. ring adorned with 48 black and 20 white brilliant-cut diamond approx. 0.24ct. Colour: black and Top Wesselton (G) Clarity P1-P2 Total weight: 2.78 gr. Ringsize: 54 / 17.25mm Recommended retail price: € 875 r15464 Varenr: 3434202

DKK 3.732 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:40:00 DKK 1.866
Armbånd af guld
Armbånd af guld. Armbånd af 14 kt rhodineret guld med delvis satineret led. B. 9 mm. L. 20 cm. Vægt ca. 27,60 gram. Varenr: 3805343 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-05-2015 13:40:00 DKK 3.100
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.14 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.14 ct . Cross motived bracelet in 14k rose gold set with brilliant cut diamonds 0.14 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Varenr: 3590495

DKK 3.918 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:42:00 DKK 2.612
Ole Lynggaard. Hvidguldslås med ametyst + kæde (2)
Ole Lynggaard. Hvidguldslås med ametyst + kæde (2). Ole Lynggaard. Oval smykkelås udført i 14 kt. hvidguld prydet med en oval, facetteret ametyst, 22x26 mm. Hertil kæde trukket med runde lyse kunstperler, længde: 45 cm. Æske medfølger. Vejl. udsalgspris: 27.250,- kr. Varenr: 3692625

DKK 19.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-05-2015 13:42:00 DKK 12.000
Marius Rasmussen (Røde Marius), olie på lærred, forårsmotiv
Marius Rasmussen (Røde Marius), olie på lærred, forårsmotiv. Forårsmotiv af Marius Rasmussen (Røde Marius), (1905-1972), cd, olie på lærred, sign. Marius 50, 61x78 cm. (67x83 cm). Varenr: 3804043 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-05-2015 13:42:00 DKK 325
N. E. From, ring af 14 kt. guld og oxyderet sterling sølv, brillant på ca. 0.03 ct
N. E. From, ring af 14 kt. guld og oxyderet sterling sølv, brillant på ca. 0.03 ct. N. E. From, ring af 14 kt. guld og oxyderet sterling sølv, prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: Si. Ringstr. Ø 17 mm. Vægt ca. 4,6 gram. Varenr: 3822508

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-05-2015 13:42:00 DKK 1.350
Brosch örhängen 1 par 18 k röd/vitguld
Brosch örhängen 1 par 18 k röd/vitguld. BROSCH, ÖRHÄNGEN, 1 par 18 k röd/vitguld, föreställande glasstrutar med rån och 3 "glasskulor" av fasetterade briljanter, rubiner och smaragder, brosch stämplad G Sengels Guldsmedja 1986, vikt ca 19 g; örhängen ej stämplade Varenr: 3827596 DKK 7.986 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 13:42:00
Se mere
Vedhæng med brillant på 0.01 ct. - 14 kt. guld
Vedhæng med brillant på 0.01 ct. - 14 kt. guld. Vedhæng udført i 14 kt. guld og hvidguld, prydet med en hvid brillant på 0.01 ct. Farve: WesseltonH. Klarhed: P1. Vægt ca. 4 gram. Stemplet MEC 585. Varenr: 3792546

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 08-05-2015 13:43:00 DKK 950
Diamond ring, 18kt. white gold, approx. 0.34
Diamond ring, 18kt. white gold, approx. 0.34. Diamond, white gold, hallmarked . Diamond ring adorned with numerous brilliant-cut diamonds approx. 0.34ct. Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I). Clarity: SI1-SI2-P1. Total weight: 4.70 gr. Ringsize: 53/17.00mm. Recommended retail price: € 1.575 r2855 Varenr: 3445689

DKK 4.814 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:45:00 DKK 3.358
Økologisk lammeskind. Natures Collection
Økologisk lammeskind. Natures Collection . Kraftig økologiske lammeskind, long wool, fra England. Limited edition fra Natures Collection. Farve: Brunligt L. 100 cm. B. 66 cm. BEMÆRK: Stol medfølger ikke. Varenr: 3798646

DKK 1.100 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-05-2015 13:46:00 DKK 600
Stomme till golvlampa Grashopper
Stomme till golvlampa Grashopper. STOMME / GOLVLAMPA, "Grashopper", blå, höjd ca 145 cm Varenr: 3827597 DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-05-2015 13:48:00
Se mere
To Smykkesæt af guld med c.Z(7)
To Smykkesæt af guld med c.Z(7). Smykkesæt af 10 kt guld prydet med farveløs cubic Zirkonia. Bestående af ørestikker samt vedhæng med kæde. Ørestikker Ø 5 mm. Vedhæng H. 17 mm. Længde på kæden 46 cm. Dertil et smykkesæt af 18 kt guld, prydet med grøna og farveløse similistene. Længde armbånd 18 cm. Vedhæng H. 18 cm. Italienske ... Varenr: 3805213 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 08-05-2015 13:50:00 DKK 400
Diamond earrings in gold approx. 0.50ct.(2)
Diamond earrings in gold approx. 0.50ct.(2). Diamond earrings in gold approx. 0.50ct.(2) 9kt yellow gold, hallmarked 375 Earrings adorned with in total numerous round-single-cut diamonds approx. 0.50ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: P2-P3 Measurements: 15 x 9 x 9mm ref E8026 Varenr: 3486768

DKK 1.493 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:50:00 DKK 933
1 loose princess-cut diamond 0.43ct
1 loose princess-cut diamond 0.43ct. 1 loose princess-cut diamond 0.43ct Colour: Top wesselton (G) Clarity: P1 Antwerp craftsmenship Small cavity on the girdle Ref: 36. Varenr: 3663419

DKK 3.396 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:54:00 DKK 1.866
Ett par urnor, Franska Lilja, svartlackerat gjutjärn (2)
Ett par urnor, Franska Lilja, svartlackerat gjutjärn (2). Ett par urnor i svartlackerat gjutjärn. Dekor av Heraldisk lilja. Kvadratisk bas. Dräneringshål. Mått: 31x20x20 cm. Varenr: 3730726

DKK 1.198 SE, Örebro, Aspholmen 08-05-2015 13:55:00 DKK 799
18kt. diamond ring approx. 0.85ct
18kt. diamond ring approx. 0.85ct. 18kt. diamond ring approx. 0.85ct. 18kt. white gold, hallmarked. Diamond ring adorned with numerous brilliant & baguette-cut diamonds approx. 0.85ct. Colour: Top Wesselton -Wesselton (G-H). Clarity: VS2-SI1-SI2 few P1. Total weight: 5.75gr. Ringsize: 56/17.75mm.r15030 Varenr: 3434370

DKK 13.434 BE, Antwerpen 08-05-2015 13:55:00 DKK 6.717
Stor trädgårdsurna, svartlackerat gjutjärn
Stor trädgårdsurna, svartlackerat gjutjärn. Stor trädgårdsurna, svartlackerat gjutjärn. Dekorationer i form av lejonmaskaroner. Mått: H. 41 cm, 39x39cm. Vikt: ca 75 kg. Varenr: 3706269

DKK 2.795 SE, Örebro, Aspholmen 08-05-2015 13:57:00 DKK 1.597
Preben Fabrius og Jørgen Kastholm. Loungestol, model FK-86
Preben Fabrius og Jørgen Kastholm. Loungestol, model FK-86 . Preben Fabrius og Jørgen Kastholm. Lounge hvilestol, model FK-86. Tre strjernet drejefod i poleret aluminimum. Originalt polsteret med hvidt læder. Armelæn i matforkromet stål med viklinger i læder. Fremstillet ved Walter Knoll, Tyskland. Fremstår med enkelte, små hårridser på siddeflade, ellers ... Varenr: 3823486 DKK 16.000 DK, Kolding, Trianglen 08-05-2015 13:59:00 DKK 10.000
Kilroy Collection, moderne tæppe af uld, 200 x 140 cm.
Kilroy Collection, moderne tæppe af uld, 200 x 140 cm.. Kilroy Collection, moderne tæppe af uld. 200 x 140 cm. Udstillingsmodel, med mindre brugsspor. Varenr: 3828228

DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-05-2015 13:59:00 DKK 300
Louis Vuitton. Kuffert 1930/40 erne
Louis Vuitton. Kuffert 1930/40 erne. Louis Vuitton.Kuffert udført i blødt klassisk monogram kanvas og cognacfarvet patineret kernelæder, guldtrykte initialer samt klistermærke på top. lynlåslukning på side af kuffert med lås, to någler medfølger. Fremstillet på licens i USA. H: ca. 34 cm. B: ca. 52 cm. D: ca. 19 cm. Fremstår med ... Varenr: 3447269 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-05-2015 13:59:00 DKK 6.000
Ring af guld med koral
Ring af guld med koral. Ring af 14 kt guld. I form af muslinger prydet med en rød koral. B. 20 mm. Ringst. 51/Ø16,25. Stemplet ES 585 81. Varenr: 3803648 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 08-05-2015 14:00:00 DKK 375
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 123  >>