Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 108  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Borg & Bigum Blender.
Borg & Bigum Blender.. Ubrugt Borg & Bigum blender i org. kasse. Model TS-850SC, 600 W., 3 hastigheder. Inkl. manual m.m. Varenr: 3549153 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-10-2014 20:02:00 DKK 300
Kinesisk tøndeformet piedestal / taburet
Kinesisk tøndeformet piedestal / taburet. Kinesisk tøndeformet piedestal / taburet af porcelæn, rigt dekoreret. 1900 tallet. H. 42 cm, Ø 32 cm. Varenr: 3567054 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-10-2014 20:02:00 DKK 325
Fire div. retrolamper (4)
Fire div. retrolamper (4). Fire div. retrolamper, bestående af; hvid tragtformet lampe ca. Ø. 47 cm, H. 25 cm. Messing lampe med røgfarvede glasfacetter Ø. 36 cm, messingfarvet lampe med gule glasfacetter Ø. 35 cm, samt kobberfarvet lampe H. 28 cm, Ø. 31 cm. Fremstår med brugsspor, hvid lampe med afskalning på malingen, og... Varenr: 3575219 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-10-2014 20:02:00 DKK 300
Raymond Weil 'Tradition Rectangular Date'. Herreur i delvist forgyldt stål
Raymond Weil 'Tradition Rectangular Date'. Herreur i delvist forgyldt stål. Herrearmbåndsur fra Raymond Weil, model Tradition Rectangular Date, ref.nr.: 5456, i rektangulær urkasse af delvist forgyldt stål, hvid skive med romertal, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med lænke af delvist forgyldt stål med foldelukke, quartz urværk. ... Varenr: 3575503 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:02:00 DKK 6.600
Almue havfrue manglebrædt, anno 1800
Almue havfrue manglebrædt, anno 1800. Almue havfrue manglebrædt, anno 1800, rigt udskåret med høje reliefskæringer, original bemalet træ i røde, grønne, blå og hvide farver, hank i form af havfrue, blomsterkurv hvorover nøgen figur holdende blomst, tandsnit, frugter samt cartouche med ejerinitialer og datering 1800. L. 64. B. 15 cm.... Varenr: 3588139 DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:02:00 DKK 6.200
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Vera Højrevendt. Tre moduler (3)
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Vera Højrevendt. Tre moduler (3) . Dansk design. Stor sofa bestående af tre moduler, med chaiselong samt puf. HØJREVENDT Stående på mørke træben. Komposition: Fast sæde med 35kg 160 neuton på nozagfjedre, hynder med granulat og fibervat. Polstret med kraftigt møbelstof i farven "sort". Mål: H. 82 B. 285 D. 84-150 ... Varenr: 3424321

DKK 7.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-10-2014 20:03:00 DKK 3.200
Nomad DOT modulsofa, betrukket med møbelstof, forkromede ben
Nomad DOT modulsofa, betrukket med møbelstof, forkromede ben. Nomad DOT modulsofa, 3-4 personers. Betrukket med møbelstof med knap på ryg stof. Ben af forkromet metal. Sofaen består af 4 dele (to hjørner, 1 sæde og en puf). Nomad-sofaen er designet for den danske møbelproducent 2UP i 2011© . Produktinformation: Betræk: Polyester Vedligehold: ... Varenr: 3516839

DKK 16.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-10-2014 20:03:00 DKK 6.000
Fritstående skrivebord, valnød
Fritstående skrivebord, valnød. Fritstående skrivebord fineret med valnød træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Emballage mål: 195x97x15 + 140x75x13 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3525772

DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-10-2014 20:03:00 DKK 1.850
Barok Tallboy af nøddetræ 1700-tallet
Barok Tallboy af nøddetræ 1700-tallet. Barok Tallboy af nøddetræ og -rod med hhv. to små og tre graduerede skuffer, delvis senere underdel med snoede ben hvorimellem sprosser, beslag af messing. 1700-tallet. H. 157 B. 102 D. 58 cm. Fremstår med slitage, finérmangler og revner. Varenr: 3588790 DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:03:00 DKK 1.650
Omega. Vintage herreur i roseforgyldt stål med seperat sekundviser, ca. 1956
Omega. Vintage herreur i roseforgyldt stål med seperat sekundviser, ca. 1956. Vintage herrearbåndsur fra Omega, ref.nr.: 2494-6, cal. 267, i urkasse af roseforgyldt stål, lys skive med stregindeks, separat sekundviser, plexiglas, monteret med ældre læderrem med metalspænde, manuelt optræk. Ø. 36,4 mm. Fremstår med brugsspor, ridser, patineret skive med én maglende ... Varenr: 3591030 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:03:00 DKK 350
Poul Volther. Corona lænestol.
Poul Volther. Corona lænestol. . Poul M. Volther. Corona-lænestol, EJ 5, monteret med lyst læder, stel af mat stål. Fremstillet hos Erik Jørgensen. Fremstår med slidtage og krakeleringer. Varenr: 3591140 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:03:00 DKK 7.000
Tosi - Murano Italien - glasobjekt
Tosi - Murano Italien - glasobjekt . Tosi - Murano Italien - glasobjekt - figur af klart glas med flerfarvet underfang. Håndlavet udført af Giuliano Tosi fra Murano-Italien, ridsesignatur i bunden. Mål max. H. ca. 40 cm, B. ca. 13,4 cm D. ca. 16 cm, vægt ca. 5,43 kg.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, ... Varenr: 3479634

DKK 8.192 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-10-2014 20:03:00 DKK 4.468
George III standur i kasse af mahogni, England ca. 1800
George III standur i kasse af mahogni, England ca. 1800. George III standur i kasse af mahogni, prydet med indlægninger af lyst træ, urskive, plakette og timekrans af messing med romer og arabertal, sekund og datoangivelse, plakette betegnet Tempus Fugit, England ca. 1800. H. 223 cm. To optræksnøgler medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Varenr: 3589555 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 22-10-2014 20:03:00 DKK 850
Stor gatlykta i sandgjuten aluminium
Stor gatlykta i sandgjuten aluminium. Stor gatlykta i sandgjuten aluminium, tysk tillverkning. Monterad med el. Lackerad. Vikt ca 75 kg. Lyktan med okrossbart plexiglas. H: ca 325 cm. Ca 10 år, dock ej monterad eller brukad. Varenr: 3591447 DKK 4.874 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 22-10-2014 20:03:00 DKK 975
Markise. ca. 4 meter i hellukket hvid aluminiumskasse, poluesterdug, motor og fjernbetjening.
Markise. ca. 4 meter i hellukket hvid aluminiumskasse, poluesterdug, motor og fjernbetjening. . Markise, ca. 4 meter, 300g polyesterdug i hellukket hvid aluminiumskasse med motor samt 2 stk fjernbetjening. 3 meter udfald. 2 arme. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i sort på 300gram/m2. Markisen kan styres via fjernbetjeningen eller manuelt. Medfølger 3 ... Varenr: 3518702

DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-10-2014 20:04:00 DKK 4.000
Tre dele kunstglas (3)
Tre dele kunstglas (3). Tre dele kunstglas, med abstrakt udsmykning H. 14-33 cm. (3) Varenr: 3542308 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-10-2014 20:04:00 DKK 300
Raymond Weil 'Persifal GMT'. Herreur i 18 kt. guld og stål med dato
Raymond Weil 'Persifal GMT'. Herreur i 18 kt. guld og stål med dato. Herrearmbåndsur fra Raymond Weil, model Parsifal GMT, ref.nr.: 2989, cal. 6827, i urkasse af 18 kt. guld og stål, lys skive med romertal og prydet med blå emaillearbejde, datoangivelse ved 3" position, justerbar GMT-lynette, optrækskrone med cabochonsleben safir, safirglas, monteret med original ... Varenr: 3566774 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:04:00 DKK 5.000
Susanne Lanng - ring med ferskvands kulturperle samt par øreclips med ferskvands kulturperle
Susanne Lanng - ring med ferskvands kulturperle samt par øreclips med ferskvands kulturperle. Ring udført i sterling sølv, prydet med ferskvands kulturperle fattet i guld. Ringstr. Ø 16,50 mm. Samt par øreclips af sterling med knapformet sølvgrå ferskvands kulturperle - Perlediam. Ø 12 mm. Købt ved Susanne Lanng i Gl. Skagen. Varenr: 3570641 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-10-2014 20:04:00 DKK 300
Persisk Nain 255 x 157 cm.
Persisk Nain 255 x 157 cm. . Persisk Nain 255 x 157 cm. Figuralmønster med bla. fugle. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3587105 DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-10-2014 20:04:00 DKK 2.300
Børge Mogensen. Reolsystem af teaktræ. (2)
Børge Mogensen. Reolsystem af teaktræ. (2). Børge Mogensen 1914-1972. Reolsystem af teaktræ Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik. Overdel med flytb. Hylder samt underdel med to døre bag hvilke hylde, H. 182 B. 100 D. 47 cm. Nøgle medfølger. (2) Varenr: 3589802 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-10-2014 20:04:00 DKK 1.200
Mulberry, necessär i läder, modell Wash bag scotchgrain
Mulberry, necessär i läder, modell Wash bag scotchgrain. Necessär i läder, modell Wash bag scotchgrain, framställd av Mulberry. Två invändiga fack med dragkedja. Märkt Mulberry samt serienummer 1017908. Mått: 18,5x38 cm. Framstår som oanvänd. Dustbag medföljer. Varenr: 3590922 DKK 975 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-10-2014 20:04:00 DKK 1.056
Parker Knoll. Øreklapstol model 976
Parker Knoll. Øreklapstol model 976. Parker Knoll. Øreklapstol betrukket med blomstret møbelstof ben af mørkbejdset træ. H 100 cm, SH 40 cm. Model PK 750. Stemplet Parker Design. Fremstår med brugsspor, huller samt pletter på stof. Varenr: 3579903 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-10-2014 20:04:00 DKK 325
Vintage Omega Seamaster 600, herrearmbåndsur
Vintage Omega Seamaster 600, herrearmbåndsur. Vintage Omega Seamaster 600, cal. 601, herrearmbåndsur i urkasse af stål med lys urskive med logo, time- og minutmarkeringer samt tre visere. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk og er monteret med ny, sort læderrem med stålspænde. Ø: 34 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men Lauritz.com ... Varenr: 3588290 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:04:00 DKK 2.900
Grå jakke, sort højhalssweater samt sort tanktop. Str. M (3)
Grå jakke, sort højhalssweater samt sort tanktop. Str. M (3). Grå jakke, sort højhalssweater samt sort tanktop. Størrelse. M (3) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3591883

DKK 1.300 DK, Aalborg, Nibevej 22-10-2014 20:04:00 DKK 400
Par udendørs væglanterner, sorte (2)
Par udendørs væglanterner, sorte (2). Par udendørs væglanterner, kuppelformede/sorte. Fremstillet i pulverlakeret aluminium med vinduesglas i lamper. H. 56 B. 19 D. 22 cm. Bemærk: Ekstra sæt lampeglas medflg. Fremstår i original emballage. Mål pr. ks. 42x25x20 cm. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder,... Varenr: 2772516

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-10-2014 20:05:00 DKK 600
Brillantring med hvid koral af 18 kt hvidguld. Chantecler
Brillantring med hvid koral af 18 kt hvidguld. Chantecler. Chantecler, Capri. Ring af 18 kt hvidguld, prydet i front med hvid koral. Mål af front: ca 19 x 25 mm. Pavéret med talrige brilantslebne diamanter, samlet ca 1.70 ct., Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS-SI. Chantecler logo i form af hane på indersiden af ringen. Ringstr. 53 Integreret ... Varenr: 3488418 DKK 25.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:05:00 DKK 10.000
Dacore lounge hjørnesofa med bord, model amadeus
Dacore lounge hjørnesofa med bord, model amadeus. Dacore lounge hjørnesofa med bord, model Amadeus. Udført af antrazitfarvet vejrbestandig polyrattan på kraftigt metalstel. Medfølgende hynder i brunligt vandafvisende stof. H. 64 cm. L. 220 cm. D. 220 cm. Sædehøjde inkl. hynder 40 cm. Bord H 33 cm. 64 x 64 cm. Bemærk: første billed er ... Varenr: 3565553

DKK 9.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-10-2014 20:05:00 DKK 2.300
7 Vasen My Belle in schwarzem und weißem Marmor von Excel (7)
7 Vasen My Belle in schwarzem und weißem Marmor von Excel (7). 7 Vasen My Belle in schwarzem und weißem Marmor von Excel. Reduzierte, klassische, zylindrische Form aus weißem (4x) und schwarzem (3x) Marmor mit Maserung. Ausführung white und black tall. Maße je Vase: H. ca. 22,5 cm, Durchmesser ca. 8,5 cm, Wanddicke ca. 0,5 cm. In der Originalverpackungen. ... Varenr: 3580012 DKK 2.234 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-10-2014 20:05:00 DKK 372
Arne Jacobsen. 'Ægget' , 'Indian Red' 'Elegance' læder
Arne Jacobsen. 'Ægget' , 'Indian Red' 'Elegance' læder. Arne Jacobsen. 'Ægget'. Hvilestol monteret med firpasfod af helstøbt aluminium, betrukket med 'Indian Red' Elegance læder. Formgivet i 1958-59 som en del af totalindretningen i Hotel Royal København. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3316. Fremstår nybetrukket hos prof. møbelpolster. Varenr: 3582244 DKK 38.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-10-2014 20:05:00 DKK 30.000
Etnografiska föremål, Centralafrika/Kongo. (3)
Etnografiska föremål, Centralafrika/Kongo. (3). Etnografiska föremål, Centralafrika/Kongo. Skuret och delvis bemålat trä samt metall. H: 25-60 cm. Varenr: 3583973 DKK 975 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-10-2014 20:05:00 DKK 244
Fem skalmonterede jagttrofæer (5)
Fem skalmonterede jagttrofæer (5). Fem skalmonterede jagttrofæer, monteret på plade. B. 58/35/58/72/55 cm. Nedlagt på isle of Jura, Skotland. (5) Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods og er hjembragt fra jagtrejser til bl. a. Afrika og Skotland. Varenr: 3586989 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-10-2014 20:05:00 DKK 700
2-radet kæde med Akoya kulturperler og lås af hvidguld med safirer
2-radet kæde med Akoya kulturperler og lås af hvidguld med safirer. 2-radet kæde med Akoya kulturperler på ca. 7,7 - 8,5 mm, trukket på silke og med en knude mellem hver perle, cremehvide perler, runde - let dråbeformede, lustre: stærk - mellemstærk - svag, middel - tydelige vækstmærker, lås udført af 14kt. hvidguld, prydet med 13 rundslebne safirer på ca. 1,5 - ... Varenr: 3589171 DKK 4.468 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-10-2014 20:05:00 DKK 2.234
Piet Hein. Kinaskak af teaktræ
Piet Hein. Kinaskak af teaktræ. Piet Hein. 'Chinese Checkers' Kinaskak af teaktræ, to læderposer med brikker af forskellige træsorter, samt vejledning. I original æske mrk. Henning Glahn. Ca. 1965. Varenr: 3589935 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:05:00 DKK 400
IWC Schaffhausen. Herreur i 18 kt. guld med sort skive
IWC Schaffhausen. Herreur i 18 kt. guld med sort skive. Herrearmbåndsur fra IWC, i urkasse af 18 kt. guld, sort skive med romertal og punktindeks, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med Michel Herbelin læderrem med forgyldt spænde, quartz urværk. Mål: 30 x 38 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com garanterer... Varenr: 3591015 DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:05:00 DKK 12.000
Moët & Chandon. 1,5 liter champagne.
Moët & Chandon. 1,5 liter champagne.. Moët & Chandon: 1 flaske champagne. Brut Impérial. 1,5 liter. Varenr: 3591535 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-10-2014 20:05:00 DKK 550
Fåtölj, 1940-tal
Fåtölj, 1940-tal. Fåtölj, björk samt klädsel i grönt. Sitthöjd 46 cm, bredd 67 cm. Sverige, 1940-tal. Smärre slitage. Varenr: 3514626 DKK 650 SE, Stockholm, Slakthusgatan 22-10-2014 20:06:00 DKK 244
Colombiansk, umodnet ravklump, 1654 gr.
Colombiansk, umodnet ravklump, 1654 gr.. Colombiansk, umodnet rav/harpiks (kopal), med mange indeslutninger og insekter. Mål: 31 x 15,5 x 10,5 cm. Vægt ca. 1654 gr. Bemærk: porøst, kun til udstillingsbrug. Varenr: 3514737 DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:06:00 DKK 10.000
4 dage på det romantiske ****Schloss Wedendorf ( Mecklenburg ) for 2 personer
4 dage på det romantiske ****Schloss Wedendorf ( Mecklenburg ) for 2 personer. 4 dage på det romantiske ****Schloss Wedendorf ( Mecklenburg ) for 2 personer Opholdet indeholder følgende: Inkl.3 overnatninger i en Junior Suite Inkl. en velkomstdrink pr. person Inkl. en flaske Prosecco på værelset 1 x 3-retters menu for 2 personer Inkl. en rotur på søen ... Varenr: 3559330

DKK 4.543 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-10-2014 20:06:00 DKK 2.607
Vitrineskab af gråmalet træ, Louis XVI form ca. 1900
Vitrineskab af gråmalet træ, Louis XVI form ca. 1900 . Vitrineskab af gråmalet træ, Louis XVI form ca. 1900, af gråmalet træ prydet med tandsnit, front med to glaslåger og to låger. Fremstår restaureret og kompletteret, med nyere antikbemaling med slidt look. H. 228 cm. B. 124 cm. D. 47 cm. Varenr: 3588612 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:06:00 DKK 3.300
En stor samling konkylier, muslingeskaller m.m.
En stor samling konkylier, muslingeskaller m.m.. En stor samling konkylier, muslingeskaller, søpindsvin, søstjerner m.m. Største konkylie måler: H. 27. B. 21. D. 19 cm. Bogen 'Fakta om konkylier' medfølger. Varenr: 3590525 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:06:00 DKK 375
TIRISI. Et par Creol brillantørestikker af 18 kt. guld. (2)
TIRISI. Et par Creol brillantørestikker af 18 kt. guld. (2). TIRISI. Et par Creol brillantørestikker af 18 kt. guld, prydet med 98 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.742 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-VS2. Model: Amsterdam E9030D. Nr. 0014929. Vægt. ca. 6,5 gr. Ø. 1,2 cm. (2) Uudfyldt certifikat samt TIRISI etui med medfølger. Tirisi er en af... Varenr: 3439863

DKK 22.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:06:00 DKK 12.000
Benno Arzt. Akryl på duk 'Tulips grow even under bridges' (bus)
Benno Arzt. Akryl på duk 'Tulips grow even under bridges' (bus). Benno Arzt, f 1941. Akryl på duk 'Tulips grow even under bridges'. 150 x 100 cm. Signerad Benno Arzt - 09. Oramad. Varenr: 3592381 DKK 3.249 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 22-10-2014 20:06:00 DKK 589
Porträtt, olja på duk, Dotted Mind
Porträtt, olja på duk, Dotted Mind. Porträtt, "Dotted mind", olja på duk, 2000-tal, osignerad, oramad, ej uppspänd på spännram, utlämnas rullad i papprör. Bildmått: 150x150 cm.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det ... Varenr: 3592294

DKK 2.437 SE, Stockholm, Slakthusgatan 22-10-2014 20:06:00 DKK 853
Brillantring, ca. 0.50 ct.
Brillantring, ca. 0.50 ct. . Brillantring med vurderingscertifikat (GIA), udført af 18 kt. hvidguld - stemplet, prydet midtpå med 1 brillant af ca. 0.50 ct., farve: Top Wesselton (F), klarhed: VVS2, meget høj brillans, ringstr. ca. 57 Ø 18,3 mm, vægt ca. 2,2 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3538467

DKK 40.960 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-10-2014 20:07:00 DKK 17.873
Persisk Nain Akhavan tæppe, 6La, 253 x 163 cm.
Persisk Nain Akhavan tæppe, 6La, 253 x 163 cm.. Persisk Nain Akhavan, 6La, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med korkuld på grundvæv af bomuld, ca. 900.000 - 1.000.000 knuder pr. M2, rigt dekoreret med florale mønstre på lys bund. 253 x 163 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. ... Varenr: 3571669

DKK 45.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-10-2014 20:07:00 DKK 22.000
Jaeger-LeCoultre 'Reverso Duetto'. Dameur i 18 kt. guld og stål med brillanter
Jaeger-LeCoultre 'Reverso Duetto'. Dameur i 18 kt. guld og stål med brillanter. Damearmbåndsur fra Jeager LeCoultre, model Reverso Duetto, ref.nr.: 266.544, i vendbar urkasse af 18 kt. guld, lyse skiver, den ene two-tone, prydet med perlemor og brillantbesat lynette, den anden med arabertal, monteret med original lænke af 18 kt. guld og stål, safirglas, manuelt optræksværk. ... Varenr: 3575711 DKK 45.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:07:00 DKK 34.000
Persisk patchwork kelim løber, 255x86 cm.
Persisk patchwork kelim løber, 255x86 cm. . Persisk patchwork kelim løber, fremstillet af ældre persiske kelimtæpper. 255x86 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3589936

DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:07:00 DKK 350
Rolex Datejust. Vintage dameur i 18 kt. guld og stål med brillantskive, ca. 1974
Rolex Datejust. Vintage dameur i 18 kt. guld og stål med brillantskive, ca. 1974. Damearmbåndsur fra Rolex model Datejust, ref.nr.: 6916, i urkasse af 18 kt. guld og stål, aftermarket champagnefarvet skrive med juvelereftersat brillantindeks, datoangivelse ved 3" position, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med oyster-lænke af 18 kt. guld og stål med ... Varenr: 3590966 DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:07:00 DKK 16.000
Schrank mit Jalousietüren, Eiche dunkel gebeizt
Schrank mit Jalousietüren, Eiche dunkel gebeizt. Schrank mit Jalousietüren, Eiche dunkel gebeizt. Kastenförmige, furnierte Konstruktion, Eiche, dunkel gebeizt mit Sockel und 2 Jalousietüren. Dahinter Einlegeböden. Maße H. ca. 124 cm, B. ca. 180 cm, T. ca. 41 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und Bereibungen, teils Furnierbestoßungen, ... Varenr: 3591024 DKK 894 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-10-2014 20:07:00 DKK 298
SECTOR Race Chronograf Stål med sort rem
SECTOR Race Chronograf Stål med sort rem. SECTOR Race Chronograf. Diameter ca. 44 mm. Vandtæt til 10 ATM / 100 meter Dato, Tachymeterskala, Sort rem, Rund rustfri stål kasse. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3490088

DKK 2.600 DK, Helsingør, Støberivej 22-10-2014 20:08:00 DKK 2.000
Markise. ca. 4 meter i hellukket hvid aluminiumskasse, poluesterdug, motor og fjernbetjening.  Galvaniserede baslag samt rustfri bolte.
Markise. ca. 4 meter i hellukket hvid aluminiumskasse, poluesterdug, motor og fjernbetjening. Galvaniserede baslag samt rustfri bolte.. Markise, ca. 4 meter, 300g polyesterdug i hellukket hvid aluminiumskasse med motor samt 2 stk fjernbetjening. 3 meter udfald. 2 arme. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i sort på 300gram/m2. Markisen kan styres via fjernbetjeningen eller manuelt. Medfølger 3 ... Varenr: 3515617

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-10-2014 20:08:00 DKK 4.000
Par kontorstole med ergonomisk siddekomfort (2)
Par kontorstole med ergonomisk siddekomfort (2). Par kontorstole med ergonomisk siddekomfort. Betrukket med sort imiteret skind. 5-fodet stel, af bemalet plast, med hjul. Vippeanordning og trinløs højdejustering. Siddehøjde 46-56 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 2 x 78x63x36 cm. Modelfoto (2). Nyproducerede varer vurderes ... Varenr: 3562326

DKK 2.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-10-2014 20:08:00 DKK 1.100
Mont Blanc m.fl., fyldepenne (4)
Mont Blanc m.fl., fyldepenne (4). Mont Blanc, Big Ben m.fl. fyldepenne med flere marmorerede hylstre, pennespidser af 14 karat guld m.m. 1900-tallets midte. Fremstår med brugsslitage. (4) Varenr: 3587143 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-10-2014 20:08:00 DKK 525
Børge Mogensen, skab, teak. (2)
Børge Mogensen, skab, teak. (2). Børge Mogensen, skab fineret med teaktræ, front med fire låger. Fremstillet hos Søborg møbelfabrik. H. 66/182 B. 100 D. 46. Nøgler medfølger. (2) Varenr: 3589803 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-10-2014 20:08:00 DKK 400
Persisk Harsin kelim, 260x140 cm.
Persisk Harsin kelim, 260x140 cm.. Persisk Harsin kelim, nordvest Persien. Uld på bomuld. 260x140 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3589817

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:08:00 DKK 350
Poul Henningsen. PH 4½/4 udendørslampe af kobber
Poul Henningsen. PH 4½/4 udendørslampe af kobber . Poul Henningsen 1894-1967. PH 4½/4 udendørslampe af kobber. Formgivet 1966, fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med naturlig patina. Varenr: 3591153 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-10-2014 20:08:00 DKK 1.400
Kathrine Ærtebjerg. Litografi, 'Ugleunge taget til fange' cd
Kathrine Ærtebjerg. Litografi, 'Ugleunge taget til fange' cd . 'Ugleunge taget til fange', Kathrine Ærtebjerg født 1969, litografi 8/300. Sign. KÆ 06, 42 x 32 cm. Varenr: 3588307 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:08:00 DKK 1.600
Fem Charlotte Borgen armbånd med sikkerhedskæde af forgyldt sterling sølv (5)
Fem Charlotte Borgen armbånd med sikkerhedskæde af forgyldt sterling sølv (5). Fem Charlotte Borgen armbånd med sikkerhedskæde udført i forgyldt sterling sølv, hver prydet med 2 emaljerede beads med sterling sølv kerne. Længde 17 cm. (5)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3592540

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 22-10-2014 20:08:00 DKK 300
Rosseau Raymond. Herreur i stål med separat sekundviser
Rosseau Raymond. Herreur i stål med separat sekundviser. Herrearmbåndsur fra Rosseau Raymond, ref.nr.: 3611, i urkasse af stål, lys harlequin-ternet skive med romertal, separat sekundviser, riflet lynette, "åben" bagkasse med frit udsyn til værket, mineralglas, monteret med original læderrem med stålspænde, manuelt optræk. Ø. 44 mm. Fremstår med ... Varenr: 3591484 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:08:00 DKK 475
Indo Ardebil tæppe, 143 x 199 cm.
Indo Ardebil tæppe, 143 x 199 cm.. Indo Ardebil tæppe, 143 x 199 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuldNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3561176

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-10-2014 20:09:00 DKK 325
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition. Akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition. Akryl på lærred. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, signeret Pia Birgitte. 90 x 70 cm. Uindrammet. Varenr: 3568329 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:09:00 DKK 550
Klippbord/Alteljèbord/butiksdisk butiksinredning designad åt Marimekko butiken i Malmö specialtillverkad av Exakt snickeri
Klippbord/Alteljèbord/butiksdisk butiksinredning designad åt Marimekko butiken i Malmö specialtillverkad av Exakt snickeri. Klippbord/Alteljèbord/butiksdisk butiksinredning designad åt Marimekko butiken i Malmö specialtillverkad av Exakt snickeri. Längd 161 cm, Djup 80 cm, Höjd 98 cm. 4 st lådor på hjul, 2 st större lådor. Något bruksrelaterat slitage. Varenr: 3579662 DKK 4.062 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-10-2014 20:09:00 DKK 1.219
Signe Hougaard Hansen. 'Sommerfuglebørn'
Signe Hougaard Hansen. 'Sommerfuglebørn'. Signe Hougaard Hansen født 1975. Olie på lærred. 80 x 110 cm. Signeret på forsiden 'Signe Hougaard'. Signeret og betitlet på bagsiden: 'Sommerfuglebørn'. Uddannelse Århus kunstakademi Medlem af kunstnersammenslutningen Nybro Om Signe Hougaard af Tom Jørgensen, Kunstavisen ... Varenr: 3580407 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-10-2014 20:09:00 DKK 850
Thomas Pedersen. 'Stingray' gyngestol af egetræ
Thomas Pedersen. 'Stingray' gyngestol af egetræ. Thomas Pedersen. 'Stingray' gyngestol, skal af formbøjet fineret egetræ, stel af forkromet metal. H. 85, B.118, D. 107 cm. Formgivet 2002. Fremstillet hos Fredericia Furniture med label herfra. Minimale/ingen brugsspor. Varenr: 3586443 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:09:00 DKK 6.000
Arketipo. Hjørnesofa
Arketipo. Hjørnesofa. Italiensk design: Arketipo modulhjørnesofa, monteret med sandfarvet, strukturvævet stof; ben og beslag af stål. L. 320 cm B. 230 cm D. 100 cm. Fremstår med spor af brug. Varenr: 3588402 DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-10-2014 20:09:00 DKK 350
Elcykel - Urban Fun e-bike Sølv med skivebremser
Elcykel - Urban Fun e-bike Sølv med skivebremser . Urban Fun e-bike. Cykel med stel af lakeret aluminium. LCD-display med bla. hastighedsmåler, triptæller og batteriniveau indikator. Motor aktiveres via drejningsmomentsensor i pedalsystemet. Cyklen er designet og udviklet i Danmark. - Ramme: 7020 Aluminium. - Hjulstørrelse: 20 tommer - ... Varenr: 3589357

DKK 12.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-10-2014 20:09:00 DKK 4.400
Patchwork, kelim/carpet, handsydd, sign 458 x 86
Patchwork, kelim/carpet, handsydd, sign 458 x 86. Patchwork, kelim/carpet, 458x86. Signerad. Tillverkad av äldre/antika anatoliska fragmat från mattor samt kelimer i polykroma växtfärger. Lapptäcksteknik. Bomullsfodral på baksidan. Med handsydd menar man att fragmenten är sammanfogade för hand.Nyproducerade varor värderas efter ... Varenr: 3034286

DKK 4.874 SE, Norrköping, Finspångsv. 22-10-2014 20:10:00 DKK 2.275
Kelim ptachwork, 244 x 177
Kelim ptachwork, 244 x 177 . Matta, Kelim ptachwork, 244 x 177 . Specialdesign med monokroma röda kelimer i kombination med röda Jajimer. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. ... Varenr: 3389603

DKK 4.874 SE, Norrköping, Finspångsv. 22-10-2014 20:10:00 DKK 2.437
Matta, Naturfärgad Kelim, Uzbak 240X 168
Matta, Naturfärgad Kelim, Uzbak 240X 168. Matta, Naturfärgad Kelim, Uzbak 240X 168. Geometriskt mönster i ljusa toner. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varenr: 3541283

DKK 6.499 SE, Norrköping, Finspångsv. 22-10-2014 20:10:00 DKK 2.924
Håndlavet kugle tæppe Ø140 cm
Håndlavet kugle tæppe Ø140 cm. Håndlavet kugle tæppe, Ø140 cm, i 100% New Zealandsk uld. Multifarvet. Farverne er giftfri og helt fri for AZO. Tæppet er håndsyet i NepalNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil... Varenr: 3555637

DKK 2.900 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-10-2014 20:10:00 DKK 1.050
Par kontorstole (2)
Par kontorstole (2). Par kontorstole. Betrukket med sort imiteret skind. 5-fodet stel, af hvid bemalet metal, med hjul. Vippeanordning og trinløs højdejustering. Siddehøjde 45-59 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 2 x 55x50x20 cm.Modelfoto (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3562842

DKK 1.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-10-2014 20:10:00 DKK 700
Simeon Gonzales, abstrakt ansigt, olie på lærred, cd
Simeon Gonzales, abstrakt ansigt, olie på lærred, cd. Simeon Gonzales f. 1973, abstrakt ansigt, olie på lærred, sign. Simeon Gonzales, 40 x 30 cm. (44 x 34 cm.) Ægthedsbevis medfølger. Varenr: 3569739 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 22-10-2014 20:10:00 DKK 325
Oluf Høst. Tegning
Oluf Høst. Tegning. Oluf Høst 1884-1966 cd. Selvportræt. Pen på papir. Indr. i passe partout. Sign. monogram. 11 x 7 (21 x 16) cm. Varenr: 3573297 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 22-10-2014 20:10:00 DKK 500
Ringe af hvidguld med brillanter og safirer (2)
Ringe af hvidguld med brillanter og safirer (2). Ring udført af 14kt. hvidguld, prydet med 5 enkeltslebne diamanter af i alt ca. 0.06 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI1-2, ringstr. ca. 63, Ø ca.20,2 mm, vægt: ca. 2,3 g. Ring udført af 14kt. hvidguld, prydet med 3 rundslebne safirer på ca. 2,9 mm og 2 enkeltslebne diamanter af i alt ... Varenr: 3574325

DKK 3.351 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-10-2014 20:10:00 DKK 1.340
Persisk Kashan 400 x 300 cm.
Persisk Kashan 400 x 300 cm. . Persisk Kashan 400 x 300 cm. Håndknyttet uld på bomuld. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3584073

DKK 14.500 DK, Helsingør, Støberivej 22-10-2014 20:10:00 DKK 1.300
Fem skalmonterede jagttrofæer (5). Fem skalmonterede jagttrofæer. B. 62/63/62/75/47 cm. Nedlagt på isle of Jura, Skotland. (5) Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods og er hjembragt fra jagtrejser til bl. a. Afrika og Skotland Varenr: 3586553 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-10-2014 20:10:00 DKK 425
Eilersen sofa, af Jens Juul Eilersen, model Playground
Eilersen sofa, af Jens Juul Eilersen, model Playground. Eilersen sofa, designet af Jens Juul Eilersen, model Playground. Multimøbel / sovesofa. De kegleformede og mobile rygklodser er på undersiden betrukket med et skridsikkert materiale. Stel i massivtræ med sædeaffjedring af Nozag-fjedre, polstret med polyuretanskum svøbt i 600 g. forkomprimeret ... Varenr: 3587211 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-10-2014 20:10:00 DKK 1.050
Robert Storm Petersen. tusch, blyant og akvarel på papir, figurkomposition, cd
Robert Storm Petersen. tusch, blyant og akvarel på papir, figurkomposition, cd. Figurkomposition, af Robert Storm Petersen (1882-1949), tusch, blyant og akvarel på papir. Sign. R. Storm P. 30 x 24 cm (33 x 27 cm). Papir fremstår lettere gulnet. Varenr: 3587790 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:10:00 DKK 1.100
Kristensen & Kristensen. Langbord, provencestil
Kristensen & Kristensen. Langbord, provencestil. Kristensen & Kristensen. Langbord, provencestil af massivt olieret egetræ, to tillægsplader medfølger. 2000-tallet. H. 75 L. 220 - 320 B. 90 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Se vare nr. 3589649, 3589654. Varenr: 3589651 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-10-2014 20:10:00 DKK 2.200
Persisk Harsin kelim, 300x152 cm.
Persisk Harsin kelim, 300x152 cm.. Persisk Harsin nomade-kelim, nordvest Persien. Uld på bomuld. 300x152 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3589873

DKK 4.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:10:00 DKK 325
Mehrfach verstellbarer und drehbarer Architekten Stuhl / Bürostuhl von Bombenstabil
Mehrfach verstellbarer und drehbarer Architekten Stuhl / Bürostuhl von Bombenstabil. Mehrfach verstellbarer und drehbarer Architekten Stuhl / Bürostuhl von Bombenstabil. 1. Hälfte 20. Jahrhundert. Konstruktion aus Buchenholz mit ergonomisch gearbeitetem Sitz und Rückenteil. Beschläge aus Metall. Bezeichnet. Maße auf dem Foto: H. ca. 89 cm, B. ca. 43 cm, T. ca. 52 cm. Alters- und ... Varenr: 3590904 DKK 1.489 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-10-2014 20:10:00 DKK 559
Arne Norell. Par safaristole af asketræ, model Scirocco (2)
Arne Norell. Par safaristole af asketræ, model Scirocco (2). Par safaristole af Arne Norell, model 'Sirocco'. Stel af massivt asketræ. Ryg, sæde samt armlæn af udspændt patineret læder. Løse hynder betrukket med knapsyet læder. Fremstår med brugsspor; mindre rep. på ene sæde. (2) Varenr: 3591397 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-10-2014 20:10:00 DKK 3.300
Et par renaissance klokkestager af malm, 1600-tallet. (2)
Et par renaissance klokkestager af malm, 1600-tallet. (2) . Et par renaissance klokkestager af malm, sekskantet, hvælvet fodstykke med drypskål støbt med englemasker, balusterformet stamme. H. 25 cm. 1600-tallet Fremstår med aldersrelateret brugsslitage, en stage med tre kugleben udskiftet. Varenr: 3588513 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:10:00 DKK 2.500
Knud Kyhn for Kgl. P. Isbjørn, figur af porcelæn
Knud Kyhn for Kgl. P. Isbjørn, figur af porcelæn . Knud Kyhn for Kgl. P. Isbjørn, figur af porcelæn, nr. 1137. L. 28 cm. 2. sort. Varenr: 3590225 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-10-2014 20:10:00 DKK 625
Samling Star Wars, Kenner, 1970/80-tal
Samling Star Wars, Kenner, 1970/80-tal. Större samling Star Wars / Stjärnornas Krig, samlarfigurer och skepp. Tillverkat för Kenner. Samling bestående av: AT-ST, komplett, mindre slitage. Millenium Falcon, något inkomplett, mindre slitage. Land Speeder, skador och bortfall. 2 st X-wing, ena med kraftiga skador, gulnad och bortfall. Den... Varenr: 3591858 DKK 3.249 SE, Stockholm, Slakthusgatan 22-10-2014 20:10:00 DKK 1.868
Charles & Ray Eames, par kontorstole med mange funktioner, model EA 117 fremstillet hos Vitra (2)
Charles & Ray Eames, par kontorstole med mange funktioner, model EA 117 fremstillet hos Vitra (2). Par kontorstole med mange funktioner, model EA 117 fra Aluminium Group, amerikansk design af Charles & Ray Eames, fremstillet hos Vitra. Formgivet i 1958. Stel og armlæn af forkromet, støbt aluminium, betræk af gråt, struktureret vinyl (Starvinyl). Mange funktioner, bl.a. vippemekanisme og ... Varenr: 3591628 DKK 5.213 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-10-2014 20:10:00 DKK 2.979
Dansk møbelproducent. Københavnerbord / elevationsbord, teak, 1950 - 60erne Sofabord / spisebord
Dansk møbelproducent. Københavnerbord / elevationsbord, teak, 1950 - 60erne Sofabord / spisebord. Dansk møbelproducent. Københavnerbord / elevationsbord, teak, 1950'erne ,Sofabord / spisebord fineret med teaktræ, rektangulær let afrundet plade med udtræksklapper, højtejusterbar stel, runde tilspidsede ben. 1950 - 60erne. H. 52-71 L. 125,5. B. 52-88 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3591511 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-10-2014 20:10:00 DKK 425
Locman 'Panorama Gold Edition'. Dameur i forgyldt stål med kobberfarvet skive
Locman 'Panorama Gold Edition'. Dameur i forgyldt stål med kobberfarvet skive. Italiensk damearmbåndsur fra Locman, model Panorama Gold Edition, ref.nr.: 158, i urkasse og med lænke af rosaforgyldt stål, kobberfarvet med arabertal og punktindeks, datoangivelse ved 6" position, mineralglas, quartz urværk. Mål: 28,3 x 38,7 mm. Medfølges af etui og uudfyldt certifikat. ... Varenr: 3428037

DKK 4.550 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:11:00 DKK 2.200
Vægur af egetræ ca. 1900
Vægur af egetræ ca. 1900 . Vægur af egetræ prydet med halvsøjler og bladværk. H. 65 cm. Fremstår med manglene liste, topstykke og afslag. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3562555 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-10-2014 20:11:00 DKK 300
Omega Constellation. Damearmbåndsur
Omega Constellation. Damearmbåndsur. Omega Constellation. Damearmbåndsur. Urkasse af stål og 18 kt. guld. Gylden urskive med gyldne timemarkeringer, gyldne visere samt datoangivelse. Quartzværk. Ø 32 mm eksklusiv krone. Monteret med pythonpræget læderrem med forgyldt spænde. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3570449 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-10-2014 20:11:00 DKK 675
Cuno Amiet, akvarell (bus)
Cuno Amiet, akvarell (bus). Cuno Amiet f.1868-1961, Schweiz, akvarell, landskap, gulnat papper, monogramsignerad CA samt a tergo med signatur Cuno Amiet-Swiss. Bildmått 19x11,5 cm. (bus) Varenr: 3575923 DKK 16.247 SE, Stockholm, Slakthusgatan 22-10-2014 20:11:00 DKK 9.748
Tulip Coffee Table der 1960er Jahre mit Marmorplatte
Tulip Coffee Table der 1960er Jahre mit Marmorplatte. Tulip Coffee Table der 1960er Jahre. Untergestell aus schwarz lackiertem Metall, Platte in weißem Marmor. D. 90cm, H. 53,5cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren. Varenr: 3581202 DKK 2.234 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-10-2014 20:11:00 DKK 372
1 fl Champagne Dom Perignon 1996
1 fl Champagne Dom Perignon 1996. 1 fl Champagne Dom Perignon 1996. Original æske (Oc). Varenr: 3584152 DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:11:00 DKK 1.550
Birgit Stentoft Pedersen. 'Flugt', akryl på lærred (cd)
Birgit Stentoft Pedersen. 'Flugt', akryl på lærred (cd). 'Flugt' af Birgit Stentoft Pedersen (f. 1942), akryl på lærred, sign. monogram. 80 x 60 cm. Uden ramme. Varenr: 3588318 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:11:00 DKK 300
N.O. Møller spisebordsstole af teak model 78 (6)
N.O. Møller spisebordsstole af teak model 78 (6). Spisebordsstole af N.O. Møller med stel af massiv teak model 78, sæder med blåligt (falmet) stof. Formgivet i 1962. Fremstillet hos J. L. Møllers Møbelfabrik. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 3591349 DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-10-2014 20:11:00 DKK 1.950
Alfred Jacobsen. Skovparti, olie på lærred (cd)
Alfred Jacobsen. Skovparti, olie på lærred (cd). Skovparti med sø under bøgetræer af Alfred Jacobsen (1865-1955), olie på lærred, sign. A. Jacobsen. 34 x 47 (48 x 61 cm.) Fremstår med krakeleringer og trænger til overfladerens. Varenr: 3590371 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:11:00 DKK 300
South Sea perlekæde
South Sea perlekæde. Halskæde af gyldne South Sea kulturperler trukket i doseret forløb. Stærk glans, enkelte vækstmærker. ø af største og mindste perle: 13 mm og 9 mm. Monteret med lås af forgyldt sølv. Længde: 50,5 cm. Perlerne er muligvis farvebehandlede. Varenr: 3491312 DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 20:12:00 DKK 3.600
Frisørsalonvæg / barbervæg
Frisørsalonvæg / barbervæg. Frisørsalonvæg / barbervæg. Konstruktion af massivt nåletræ. Med forskellige skabselementer og spejle (i alt tre spejle og to skabe). Konstruktion forstærket med vinkler på bagsiden. Med fodstøtter. Mål i alt: B. ca. 350 cm, D. ca. 38 cm; H. ca. 202 cm. Delvist demonteret. Fremstår med alders- og... Varenr: 3500661 DKK 5.213 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-10-2014 20:12:00 DKK 335
Dansk rav. Ravklump fra Vesterhavet ca. 842 gr.
Dansk rav. Ravklump fra Vesterhavet ca. 842 gr.. Dansk rav. Stor ravklump fra Vesterhavet, poleret. Vægt ca. 842 gr. Mål ca. 13,5x11,5x11 cm. Fremstår med revne og 8 større og mindre huller fra Ø ca. 0,5 cm til ca. 3 cm. Varenr: 3531029 DKK 60.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:12:00 DKK 40.000
Moderne italiensk pink safirring af 18 kt. guld
Moderne italiensk pink safirring af 18 kt. guld. Moderne italiensk pink safirring af 18 kt. guld, prydet med 65 runde facetslebne pink safirer. Vægt ca. 12,7 gr. B. 1,1 cm. Ringstr. 54/17,5. Varenr: 3550968 DKK 7.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-10-2014 20:12:00 DKK 6.000
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 108  >>