Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 116  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Indigo Design, spisebord, model T1-180
Indigo Design, spisebord, model T1-180. Indigo Design, spisebord, model T1-180. Bordplade af massivt oliebehandlet røget eg, stel af dyb orange lakeret stål. Bordet er dansk designet og produceret. H. 72 L. 180 B. 90 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer ... Varenr: 3312368

DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-09-2014 20:30:00 DKK 1.500
O. Hartmeyer. Blomsteropstilling, olie på lærred
O. Hartmeyer. Blomsteropstilling, olie på lærred. O. Hartmeyer, 1900-tallet. Blomsteropstilling, olie på lærred. Sign. O. Hartmeyer. Fremstår snavset, mindre afskalning forekommer. 58 x 72,5 cm (81,5 x 68). Varenr: 3435936 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:30:00 DKK 300
Rado 'Intergral'. Herrechronograf i keramik med dato
Rado 'Intergral'. Herrechronograf i keramik med dato. Herrearmbåndsur fra Rado, model Intergral, ref.nr.: R20591152, i keramisk rektangulær urkasse, sort skive med arabertal og stregindeks, datoangivelse ved 6" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med keramisk lænke ... Varenr: 3369952

DKK 11.150 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:30:00 DKK 6.600
Torkman tæppe, Persien, ca. 300 x 150 cm
Torkman tæppe, Persien, ca. 300 x 150 cm. Torkman tæppe, Persien, håndknyttet, materiale: uld på bomuld, mål: ca. 300 x 150 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 35, til en adresse i ... Varenr: 3413641

DKK 4.839 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-09-2014 20:30:00 DKK 298
Pandora halskæde med charms
Pandora halskæde med charms . Pandora halskæde af sterlingsølv og guld samt delvis oxiderede og forgyldte charms og mellemled, i alt femten charms, heraf to i 14 kt. guld. Længde inkl. lås ca. 40 cm. Samlet vægt ca. 60 grNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer ... Varenr: 3457077

DKK 7.500 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:30:00 DKK 3.000
Carpet patchwork, handsydd
Carpet patchwork, handsydd. Carpet patchwork, handsydd, 304x203. Design av "Birinci" en av de främsta tillverkarna av pathwork i Turkiet. Tillverkad av äldre/antika anatoliska fragmat från mattor i polykroma växtfärger. Lapptäcksteknik. Bomullsfodral på baksidan. Med handsydd menar man att fragmenten är sammanfogade för ... Varenr: 3550878

DKK 8.913 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-09-2014 20:30:00 DKK 3.565
WK Möbel, reol fra 1950'erne i nøddetræ
WK Möbel, reol fra 1950'erne i nøddetræ. WK Möbel, reol fra 1950'erne i nøddetræ. Konstruktion med overflader i nøddetræsfiner, låger med afrundede hjørner og overflader i bøgetræsfiner. Betegnet med emblem. B. 100 cm, H. 165 cm, D. 36 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, delvist ridser og mindre stødmærker. Varenr: 3550985 DKK 4.466 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-09-2014 20:30:00 DKK 2.605
Dansk oldtid. Skafthulsøkse
Dansk oldtid. Skafthulsøkse . Dansk oldtid. Skafthulsøkse med plan overflade og underside. Lige afskåret nakke. L. 20 cm. Varenr: 3553841 DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2014 20:30:00 DKK 900
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord, hvidlakeret plade, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 L. 180 B. 120 cm. Bordplade fremstår med ridser og afskalninger. Varenr: 3551801 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-09-2014 20:30:00 DKK 300
Handknuten äkta matta, Kerman, 470x147 cm
Handknuten äkta matta, Kerman, 470x147 cm. Handknuten äkta matta, Kerman, 470x147 cm. Ull på bomullsvarp. Kerman som ligger i sydöstra Iran grundades på 300-talet och mattknytning har länge varit en viktig näring för orten. Kermanmattor är lätta att känna igen, med rött som vanligaste grundfärg, och mönstret domineras i regel av en ... Varenr: 3546850

DKK 11.344 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-09-2014 20:30:00 DKK 385
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Boomerang-Chair
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Boomerang-Chair . Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Boomerang-Chair. Hvilestole med stel og armlæn af teaktræ, løse hynder betrukket med kanvas, ben af messing. Formgivet i 1956. Fremstillet hos France & Daverkosen, model FD-134. Patinerede ben. Fremstår nypolstrede v/ professionel møbelpolster. OBS! ... Varenr: 3551943 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-09-2014 20:30:00 DKK 6.600
Ubekendt kunstner Abstrakt, komposition.
Ubekendt kunstner Abstrakt, komposition.. Ubekendt kunstner: Olie på lærred. Abstrakt, komposition.40 x 51 cm. (41,5 x 53), inkl. ramme. Signeret, utydeligt samt verso signeret. Varenr: 3550556 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 20:30:00 DKK 300
Confines spisebord på søjlefod, Ø 160 cm
Confines spisebord på søjlefod, Ø 160 cm . Confines spisebord. Rundt spisebord Ø 160 cm. stående på søjlesokkel. Bord og sokkel udarbejdet i hvid Sky (som Corian). Står på en søjlefod med justeringsfødder. Måler: H. 74 cm, Ø 160 cm. Designet af 365 North Design, Aarhus. Bordet er en moderne klassiker og passer til køkken, møderum, ... Varenr: 3559659

DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-09-2014 20:30:00 DKK 4.000
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2212
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2212. Børge Mogensen 1914 - 1972. To-personers sofa, model 2212, ben af sortlaseret træ, betrukket med sort læder, løse hynder med dunfyld. L. 158 cm. D. 81 cm. Formgivet 1962. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. Meget små brugsspor. Se også 3537749. Varenr: 3537750 DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:30:00 DKK 16.500
Jacob Gadd. 'God Nat'
Jacob Gadd. 'God Nat'. Jacob Gadd født 1961. 'God Nat'. Giclée-kunsttryk. Sign. og nummereret i bly Jacob Gadd, 12/75. 36 x 27 (52 x 42) cm. Varenr: 3541455 DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:30:00 DKK 550
Daneline Havemøbler. Rektangulært artwoodbord, 6 polyrattan armstole (7)
Daneline Havemøbler. Rektangulært artwoodbord, 6 polyrattan armstole (7). Daneline Havemøbler bestående af: Rektangulært bord med stel af pulverlakeret aluminiun, bordplade af artwood, H. 76 B. 200x90 cm. Seks havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan, kraftig model, med fourliner flet. Sorte vandafvisende hynder med aftageligt betræk. Hynde, H. 6,5cm. Stol:... Varenr: 3535905

DKK 6.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 20:30:00 DKK 3.000
Bogreol i fransk landstil
Bogreol i fransk landstil. Bog reol af massiv træ i fransk landstil. Antik behandlet i sort farve. Falset bagbeklædning. Tre skuffer. Består af to moduler, dekorations stige medfølger. Møblet er fabrikssamlet H. 220 B. 163. D. 38 cm. (Underdel er 68 cm. høj.) Fremstår i med brudt emballage. NB! Køber skal stille med to ... Varenr: 3490507

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 20:30:00 DKK 1.050
Poul Henningsen. PH reservedele. (6)
Poul Henningsen. PH reservedele. (6). Poul Henningsen. PH reservedele, bestående af en overskærm O2 af etlags opalglas, to mellemskærme M2 af matglas, en underskærm U2 og bundskål af matglas samt et trådbenstel stemplet PH2. Skærmene fremstår med mindre kanthak. (6) Varenr: 3550554 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2014 20:30:00 DKK 1.950
Matta, Carpet/Kelim Patchwork, handsydd. 352 x 251
Matta, Carpet/Kelim Patchwork, handsydd. 352 x 251. Matta, Carpet/Kelim Patchwork, handsydd. 352 x 251. Tillverkad av äldre/antika anatoliska fragmat från mattor samt kelimer i polykroma växtfärger. Lapptäcksteknik. Bomullsfodral på baksidan. Med handsydd menar man att fragmenten är sammanfogade för hand. Nyproducerade varor värderas efter ... Varenr: 3541303

DKK 12.154 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-09-2014 20:30:00 DKK 4.700
Ubekendt italiensk kunstner, Jesus tages ned fra korset, olie på lærred
Ubekendt italiensk kunstner, Jesus tages ned fra korset, olie på lærred. Ubekendt italiensk kunstner, 1600/1700-tallet, Jesus tages ned fra korset, olie på lærred, utydl. sign., 90 x 70 cm. (107 x 90 cm.) Varenr: 3541237 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-09-2014 20:30:00 DKK 1.400
Udendørs Barbeque gasgrill
Udendørs Barbeque gasgrill. Udendørs Barbeque gasgrill i rustfri stål. 3 stk. gasblus med ialt "33.000 BTU". Kabinet med et skab. Elektrisk tænding. Integreret brødrist, Fedtbakke. 2 sideborde. Termostat i låg. Fastmonteret gasslange, dog medfølger der IKKE regulator, 4 hjul, hvoraf 2 med stop. Dansk brugervejledning. CE ... Varenr: 3533157

DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 24-09-2014 20:30:00 DKK 1.450
Persisk Nain 137 x 89 cm.
Persisk Nain 137 x 89 cm. . Persisk Nain 137 x 89 cm. Håndknyttet uld på bomuld. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3356622

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 20:30:00 DKK 2.000
Pandora ring i 14 kt. guld med sten af rød granat
Pandora ring i 14 kt. guld med sten af rød granat. Pandora ring i 14 kt. guld kronet af blomst med sten af rød granat. Str. 55. Samlet vægt 6,1 g.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3337656

DKK 4.200 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:30:00 DKK 1.800
Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld.
Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld. . Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld. Et sæt bestående af ialt 2 x dynebetræk samt 2 x pudebetræk. Mål: L. 200. B. 140 cm. (4) Bemærk.!! Modelbilleder. Sættet er i Sort.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3554412

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 20:30:00 DKK 800
4 fl. diverse Champagne (4)
4 fl. diverse Champagne (4) . 4 fl. diverse Champagne: 1 fl. Veuve Cliquot La Grand Dame 1996 1 fl. Deutz Cuvée William Deutz 1990 1 Mg. Pol Roger Extra Cuvée de Reserve 1 fl. Pol Roger Extra Cuvée de Reserve Varenr: 3543616 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-09-2014 20:30:00 DKK 1.750
Persisk handknuten matta Semiantik, Bidjar mått 214 x 135 cm
Persisk handknuten matta Semiantik, Bidjar mått 214 x 135 cm. Persisk handknuten matta Semiantik, Bidjar mått 210 x 140 cm. Korkull på bomullsvarp. Heltäckande stiliserat Heratimönster bestående av geometriska formationer och stiliserade blommor mot röd botten. Denna matta är knuten av kurder i nordvästra Iran. Minimala bruksspår. Varenr: 3553498 DKK 2.836 SE, Örebro, Aspholmen 24-09-2014 20:30:00 DKK 486
Pandora 'Lovepods' ring, 18 kt guld med brillant
Pandora 'Lovepods' ring, 18 kt guld med brillant. Pandora 'Lovepods' ring, 18 kt guld med brillant, på ca. 0.05 ct., Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS1. Samlet vægt ca. 2.1 g. Ringstr. 541/2Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3424883

DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:31:00 DKK 1.200
Kolossalt fransk nyrococo spejl
Kolossalt fransk nyrococo spejl. Kolossalt nyrococo spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt dekoreret med fårehyrde, personer, granatæbler og bladværk. 1800-tallets midte. 255 x 110 cm. Fremstår med enkelte afslag og defekter. Varenr: 3530467 DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 20:31:00 DKK 3.000
Par ringe i 14 kt. guld, Desiree design
Par ringe i 14 kt. guld, Desiree design . Par ringe i 14 kt. guld, Desiree design med stribet mønster, en m. brillianter på ca. 0.01 ct., Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS1. Samlet vægt ca. 10,4 g. Ringstr. ca. 53 og 62 1/2. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3287855

DKK 9.500 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:31:00 DKK 2.500
Bræmer-Jensen design, ring i 14. kt. guld
Bræmer-Jensen design, ring i 14. kt. guld . Bræmer-Jensen design, ring i 14. kt. guld m. satineret overflade. Str. 63. Samlet vægt ca. 10,4 g.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3288033

DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:31:00 DKK 2.000
Kaj Have interiør med pige
Kaj Have interiør med pige. Kaj Have, 1900-tallet, olie på plade, interiør med pige. Signeret KH. 51 x 61 cm. (53 x 63 cm). Varenr: 3446995 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:32:00 DKK 300
Morten Voss. THE SOFA FIFTYONE. Modulsofa med udskiftelige knapper. Razor stof i Deep Yellow
Morten Voss. THE SOFA FIFTYONE. Modulsofa med udskiftelige knapper. Razor stof i Deep Yellow. THE SOFA FIFTYONE. Modulsofa med udskiftelige knapper. Formgivet af Morten Voss født 1964. Sofaen er designet for den danske møbelproducent The Furn Company A/S. Sofa betrukket med Deep Yellow kraftigt og slidstærkt RAZOR møbelstof. Udskiftelige knapper i ryggen er betrukket med Hallingdal... Varenr: 3545568

DKK 25.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-09-2014 20:32:00 DKK 2.700
Ditlev Karsten. Spisebord, massiv ask
Ditlev Karsten. Spisebord, massiv ask. Ditlev Karsten. Spisebord af massiv hvidolieret asketræ med rektangulær plade. Fremstillet hos Brdr. Andersen. H. 72 L. 260 B. 105 cm. Ender fremstår forberedt til tillægsplader. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3556217

DKK 27.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 20:32:00 DKK 2.700
Sofabord af teak, 1950'erne, dansk møbeldesign
Sofabord af teak, 1950'erne, dansk møbeldesign. Sofabord med rektangulær plade, fineret med teaktræ, H. 45, 180 x 62 cm. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsspor; nogle mræker og skjolder. Varenr: 3554381 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-09-2014 20:32:00 DKK 300
Tyg, Stig Lindberg, Pottery, bomullstwill, 8 m
Tyg, Stig Lindberg, Pottery, bomullstwill, 8 m. Tyg, Stig Lindberg, Pottery, 8 m, Bomullstwill, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, ... Varenr: 3557879

DKK 2.593 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-09-2014 20:32:00 DKK 425
Gunilla Allard, fåtöljer, modell Sahara, 2 st
Gunilla Allard, fåtöljer, modell Sahara, 2 st. Fåtöljer Sahara, Gunilla Allard, klädsel i rödbrunt skinn, stativ i förkromad metall, armlän i svartbetsad ask. Tillverkad för Lammhults. Mått H: 80 cm. B: 64 cm. D: 79 cm. SH: 41 cm. Obetydliga bruksspår. Varenr: 3555557 DKK 4.862 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-09-2014 20:32:00 DKK 2.674
Brillantring - ca. 0.76 ct.
Brillantring - ca. 0.76 ct.. Brillantring - ca. 0.76 ct. udført af 18 kt. hvidguld - stemplet, prydet med 10 brillanter på ca. 0.76 ct. i alt. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI1, ringstr. ca. 55,0 Ø 17,4 mm, vægt ca. 10,7 g.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3505522

DKK 31.264 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-09-2014 20:32:00 DKK 10.421
Ubekendt kunstner, Parti fra Færøerne.
Ubekendt kunstner, Parti fra Færøerne.. Parti fra Færøerne. Olie på lærred. Signeret PH samt dat 1983. Mål: 46 x56 cm, (56x66). Verso mærkat: 'Gave fra Vågø, Færøerne, Julen 1983'. Varenr: 3519086 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 20:32:00 DKK 400
Matta, Modern Art Kelim Uzbak, 232 x 180
Matta, Modern Art Kelim Uzbak, 232 x 180. Matta, Modern Art Kelim Uzbak, 232 x 180. Tillverkad i ren ull med växtfärger. Polykromt geometriskt mönster. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. ... Varenr: 3367700

DKK 5.672 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-09-2014 20:33:00 DKK 1.621
Apoteksvåg, 1900-talets första del
Apoteksvåg, 1900-talets första del. Apoteksvåg i glaskabinett. 1900-talets första del. Brickmärkt: E. Mentz H.Fleischer, Berlin. Längd 42 cm, bredd 28 cm, höjd 48 cm. Varenr: 3556111 DKK 648 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-09-2014 20:33:00 DKK 263
Møblement af forgyldt træ, betående af sofa og et par bergere, rigt udskåret med rocallier, blomster og bladværk, på cabriole ben. 1900-tallets begyndelse. . Rokoko for. (3).
Møblement af forgyldt træ, betående af sofa og et par bergere, rigt udskåret med rocallier, blomster og bladværk, på cabriole ben. 1900-tallets begyndelse. . Rokoko for. (3).. Møblement af forgyldt træ, betående af sofa og et par bergere, rigt udskåret med rocallier, blomster og bladværk, på cabriole ben. 1900-tallets begyndelse. Rokoko form. (3). Varenr: 3555289 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2014 20:33:00 DKK 825
Rolex GMT-Master. Vintage herreur i stål med 'Pepsi' lynette, 1985
Rolex GMT-Master. Vintage herreur i stål med 'Pepsi' lynette, 1985. Vintage herrearmbåndsur fra Rolex, model GMT-Master, ref.nr.: 16750, i urkasse af stål, sort skive med cremefarvet punkt- og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, GMT-funktion, justerbar 'Pepsi' lynette, optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med original jubilee-lænke af stål med ... Varenr: 3491777 DKK 39.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:33:00 DKK 31.000
Hans J. Wegner. Lænestol model 40
Hans J. Wegner. Lænestol model 40 . Hans J. Wegner 1914-2007. Lufthavnsstol model 40, betrukket med sort læder, monteret på stel af forkromet stål. H. 76. B. 60 cm. Fremstår med få brugsspor Varenr: 3557279 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2014 20:34:00 DKK 3.500
To-pers. sofa, mørkt træ og uld
To-pers. sofa, mørkt træ og uld. To-pers. sofa, mørkt træ med udskæringer, betræk af uldstof, løse sædehynder med mønstret stof, L. 125 H. 68 sædehøjde 48 cm. Fremstår med alders- og brugsspor. Varenr: 3553712 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-09-2014 20:34:00 DKK 300
Ravklump  af gul rav, ca 41 gr
Ravklump af gul rav, ca 41 gr. Ravklump af gult poleret rav. 41,69 gr. Mål: 10 x 5 x 3,5 cm Varenr: 3550019 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-09-2014 20:34:00 DKK 1.550
James Coignard. 'Chaises sur la Montagne'. 1994. Tre raderinger-collager. cd
James Coignard. 'Chaises sur la Montagne'. 1994. Tre raderinger-collager. cd . James Coignard, 1925-2008. 'Chaises sur la Montagne' 1994. 'S', 'E' og 'TJ'. Tre raderinger-collager. H.C. eksemplar. Signeret J. Coignard, nummereret H.C. XI/XX. Bladstørrelse 46 x 33 cm. I original mappe. Edition Raphael-Frankfurt/Main. Trykt hos Moulin de Larroque Atelier Pasnic, Paris. WV ... Varenr: 3548408 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:34:00 DKK 1.350
Vitrinskåp av senare tillverkning, tvådelat(2)
Vitrinskåp av senare tillverkning, tvådelat(2). Vitrinskåp av senare tillverkning, tvådelat. Med vitrindörrar och lådor. Nyckel finns. Höjd 208 cm, bredd 79 cm, Djup 42 cm.(2) Varenr: 3555431 DKK 810 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-09-2014 20:34:00 DKK 263
Sixten Wiklund cd. Olie på lærred (2)
Sixten Wiklund cd. Olie på lærred (2). Sixten Wiklund 1907-1986 cd. Olie på lærred. Byscene. Monogramsign. SW. 56 x 70 (62 x 76) cm. Samt landskabsscene med rødt hus. Monogramsign. SW. 48 x 62 (54 x 68) cm.Proveniens: Dansk privatsamling erhvervet direkte fra kunstneren.Historie: "Sixten Wiklund debuterede i 1933 på Kunstnernes ... Varenr: 3537964 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 20:34:00 DKK 325
Dansk rav. Samling ravklumper. Vægt 368 gram.
Dansk rav. Samling ravklumper. Vægt 368 gram. . Dansk rav. Samling upolerede/ polerede ravklumper. Største stykke ca. 7 x 4,5 x 4,2 cm. Vægt ca. 69 gram. Næst største stykke ca. 6 x 4,5 x 3,5 cm. Vægt ca. 55 gram. Dertil flere stykker fra ca. 6 - 36 gram. Samlet vægt ca. 368 gram. Fundet på Fanø. Varenr: 3533534 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 20:34:00 DKK 6.000
Pioneer Plasma TV 40
Pioneer Plasma TV 40. Pioneer Plasma TV 40 tommer incl. højtaler og Pioneer PLasma Display box samt fjernbetjening. Sort ramme. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3339275 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-09-2014 20:34:00 DKK 350
Karmstolar, nyrokoko (2)
Karmstolar, nyrokoko (2). Karmstolar, nyrokoko. 2 stycken. Tidigt 1900-tal, skurna detaljer, främre benparet med hjul. Höjd 110 cm, bredd 67 cm samt djup 67 cm. Visst slitage. Varenr: 3556003 DKK 1.215 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-09-2014 20:34:00 DKK 365
Cartier 'Ballon Bleu'. Herreur i 18 kt. roséguld prydet med safir
Cartier 'Ballon Bleu'. Herreur i 18 kt. roséguld prydet med safir. Herrearmbåndsur fra Cartier, model Ballon Bleu, ref.nr.: 3003, i urkasse af 18 kt. roséguld, sølvfarvet delvist guillocheret skive med romertal, riflet optrækskrone med cabochonsleben safir, safirglas, monteret med original læderrem med spænde af 18 kt. roséguld, automatisk urværk. Ø. 36 mm. ... Varenr: 3492048 DKK 75.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:35:00 DKK 56.000
Bisleys, hurts
Bisleys, hurts . Bisleys, hurts, Grålackerat stål, 4 inredda lådor. Smärre bruksslitage, nyckel saknas. Mått: 50x47 cm H 69 cm Varenr: 3549264 DKK 972 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-09-2014 20:35:00 DKK 243
Michael Kvium. 'Prinser og prinsesser' nr. 6. cd
Michael Kvium. 'Prinser og prinsesser' nr. 6. cd . Michael Kvium. 'Prinser og prinsesser' nr. 6 fra serien 'Prinser og prinsesser', litografi, 74/120. Sign. Kvium-10. 33 x 33 cm. (37 x 37) Varenr: 3556036 DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:35:00 DKK 3.900
Sigurd Resell. Par Falcon lænestole. (2)
Sigurd Resell. Par Falcon lænestole. (2) . Sigurd Resell. Par Falcon lænestole med stel af formbøjet mørkbejdset bøgetræ, løse hynder betrukket med knapsyet patineret læder, udspændt med kanvas. Formgivet 1971. Fremstillet hos Vatne Møbler, Norge. Fremstår med alm. brugspræg. (2) Varenr: 3556198 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:35:00 DKK 2.700
Elica STAR emfang/enhætte.
Elica STAR emfang/enhætte.. Elica STAR emfang. Loft emhætte, 400 m3/h, Bredde: 45 cm, Hastigheder 3. Tekniske data. Produktnavn : Star Produkt egenskaber : Type : Loft Monteringstype : Loft Kapacitet m3/h : 400 m3/h Lydniveau maks. dB (A) : 62 dB Farve : Rustfrit stål Funktioner Belysning : Ja ... Varenr: 3556323 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-09-2014 20:35:00 DKK 1.750
Samling rav, både smykker og rå stykker. ca.500gr.
Samling rav, både smykker og rå stykker. ca.500gr.. Samling rav, både smykker og rå stykker. ca.500gr. Indeholder 6 halskæder, ravrør Sanos-Filter fra Echt Bernstein, hovedparten af ravstykkerne er med huller. Varenr: 3556348 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-09-2014 20:35:00 DKK 350
Konvolut 19 Vintage Uhren (19)
Konvolut 19 Vintage Uhren (19) . Konvolut 19 Armbanduhren (19), Gehäuse aus Metall, vereinzelt vergoldet, mechanische Werke mit Batterie, unterschiedliches Alter. (19) Varenr: 3552719 DKK 2.978 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-09-2014 20:35:00 DKK 484
Hjørnebar af teaktræ, Haderup Møbelfabrik
Hjørnebar af teaktræ, Haderup Møbelfabrik. Hjørnebar fineret ed teaktræ, øverst skydelåger, hvorbag barindretning/spejlfelt samt to udtræksbakker, herunder udtrækkelig afsætningsplade ilagt sort formica samt jalousilåger, bag hvilke hylde, H. 144 B. 100 D. 63 cm. Fremstillet hos Haderup Møbelfabrik. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3553697 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-09-2014 20:35:00 DKK 1.550
Tre-pers. sofa, læder, HJ Design
Tre-pers. sofa, læder, HJ Design. Tre-pers. sofa overpolstret med læder, mærket HJ Design. L. 220 cm. Almindelige brugsspor. Varenr: 3559982 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-09-2014 20:35:00 DKK 300
Samling frimärken, ostämplade samt stämplade
Samling frimärken, ostämplade samt stämplade. Samling frimärken, ostämplade samt stämplade. 3 album samt samlingskuvert med stämplade och ostämplade frimärken, svenska och utländska frimärken. Varenr: 3555778 DKK 648 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-09-2014 20:35:00 DKK 243
Rene Barnekov. Parti med havn
Rene Barnekov. Parti med havn. Rene Barnekov. Olie på lærred. Parti med havn. Sign. Barnekov. 47 x 67 (57 x 76) cm. Varenr: 3520893 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 20:35:00 DKK 300
Iittala : Rød kardinal af Oiva Toikka (1)
Iittala : Rød kardinal af Oiva Toikka (1) . Iittala : Rød kardinal af Oiva Toikka. Fuglen er H. 14,5 cm., L. 20 cm. Alle Iittala Birds er mundblæste på Iittala's fabrik i Finland. Fuglen er ny i original emballage .Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3524524

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-09-2014 20:35:00 DKK 450
Par safir- og brillant ørestikkere (2)
Par safir- og brillant ørestikkere (2). Par safir- og brillant ørestikkere af 9 kt. rhodineret guld prydet med to ovale, facetslebne safirer på i alt ca. 1.90 ct., samt 28 mindre brillanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton - Crystal (H-J). Klarhed: P2-P3.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3345772

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 20:35:00 DKK 1.500
Samling ravsmykker - ca. 171 g (5)
Samling ravsmykker - ca. 171 g (5). Samling ravsmykker bestående af: 1 ravkæde poleret, skiftevis små og store ravstykker fra 18,0 x 11,5 mm til ca. 29,6 x 19,7 mm. Vægt: ca. 63,0 g. 1 ravkæde poleret, vægt ca. 55,0 g 1 ravkæde poleret, vægt ca. 23,0 g 1 ravarmbånd poleret, vægt ca. 18,0 g 1 kæde med 10 ravkugler ca. 12 ... Varenr: 3553404 DKK 3.722 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-09-2014 20:35:00 DKK 447
Charlotte Borgen - Otte dyrecharms (8)
Charlotte Borgen - Otte dyrecharms (8). Charlotte Borgen, Otte dyre-charms beregnet til kæder og armbånd. Charms er med sterling sølvkerne, bestående af Mariehøne, snegl, gris, hund, bjørn, frø mm. Passer til Pandora og troldekuglearmbånd (8)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3460569

DKK 1.600 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2014 20:36:00 DKK 300
Diamantring, ca. 1.59 ct.
Diamantring, ca. 1.59 ct. . Diamantring udført af 900 platin og 750 kt. guld, prydet midtpå med 2 baguetteslebne diamanter af hhv. ca. 0.62 ct. og ca. 0.90 ct., farve: naturgul og cognac, klarhed: VVS og VS, og 12 brillanter af i alt ca. 0.07 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: VS1, alle diamanter tilsammen af ca. 1.59 ct.,... Varenr: 3546875

DKK 52.107 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-09-2014 20:36:00 DKK 22.332
Mogens Koch. Reolmodul af Oregon pine
Mogens Koch. Reolmodul af Oregon pine . Mogens Koch 1898-1992. Reolmodul af Oregon pine. Fremstillet hos Rud. Rasmussen Snedkerier København, med mærkat herfra. H. 76 cm. B. 76 cm. D. 27,5 cm. Fremstår med brugsspor, samlehuller med messinggevind i sider. Varenr: 3551803 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-09-2014 20:36:00 DKK 1.150
Tyg, Stig Lindberg, Tallyho, blå, Bomull/polyester, 5 m
Tyg, Stig Lindberg, Tallyho, blå, Bomull/polyester, 5 m. Tyg, Stig Lindberg, Tallyho, blå, 5 m. Bomull/Polyester, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat ... Varenr: 3558108

DKK 1.540 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-09-2014 20:36:00 DKK 243
Dansk upoleret rav. Fire ravstykker, bl.a. lys mælkerav, 267 g. (4)
Dansk upoleret rav. Fire ravstykker, bl.a. lys mælkerav, 267 g. (4). Dansk rav. Bestående af fire upolerede ravklumper, bl.a. i lyst mælkerav. Største ravstykke måler ca. 8,3 x 5,5 x 4 cm., vægt ca. 91 g. Næst største stykke måler ca. 6,9 x 5,9 x 4,4 cm., vægt ca. 85 g. Hertil to ravstykker på hhv. 60 og 31 g. Samlet vægt ca. 267 cm. (4) Varenr: 3539458 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 20:36:00 DKK 9.000
Udstoppet Ravn 'Corvus corax' (1).
Udstoppet Ravn 'Corvus corax' (1).. Udstoppet Ravn 'Corvus corax' H: 45 cm. (1). Varenr: 3542192 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2014 20:36:00 DKK 725
Franz Hingelberg, julestjerne, sterlingsølv
Franz Hingelberg, julestjerne, sterlingsølv . Franz Hingelberg, juletræs topstjerne, udført i sterling sølv, tegnet af sølvsmed Erling Borup Kristensen for Frantz Hingelberg. Julestjernen er lakbehandlet og mønsterbekyttet. H. 29 cm Ø 20 cm. Original emballage medfølger. Fremstår med brugsspor, med bøjede spidser og to minimale afbræk. Varenr: 3544868 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 20:36:00 DKK 525
Concept 2000 Switch Link (4)
Concept 2000 Switch Link (4). Fire Concept 2000 Switch Link Type CP 20. Fremstår i original emballage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4) Varenr: 3529305 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 20:36:00 DKK 300
Figurer, mässing, 1900-tal (3)
Figurer, mässing, 1900-tal (3). Figurer, mässing, 1900-tal. Gjutgods. Hantverksscener. Höjd 17-20 cm. (3) Varenr: 3556260 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 24-09-2014 20:37:00 DKK 263
Bruno Mathsson, Karl Mathsson, stol, modell Eva
Bruno Mathsson, Karl Mathsson, stol, modell Eva . Stol, modell Eva, formgiven Bruno Mathsson, 1934 för Karl Mathsson. Stomme i formböjd bok, klädsel i naturfärgad sadelgjord. Restaurerad, ny sadelgjord. Varenr: 3557172 DKK 1.621 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-09-2014 20:37:00 DKK 972
Danske krigsaviser samt to danske M23 hjelme
Danske krigsaviser samt to danske M23 hjelme. Danske krigsaviser, bla. 1 stk. 9 april 1940, 3 stk. 5. maj 1945 samt ca. 30 stk. krigsaviser fra 6perioden maj 1945. Medfølgende 2 stk. danske M23 hjelme. Hjelme fremstår med buler. Varenr: 3556487 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:37:00 DKK 375
Sølvsmykker, heriblandt N.E. From halscollier med brillant (4)
Sølvsmykker, heriblandt N.E. From halscollier med brillant (4). Samling sølvsmykker bestående af: Otte-radet halscollier udført i oxyderet sterlingsølv med lås prydet med guld dekoration og fattet med brillant i top-wesselton/vs kvalitet, stemplet N.E. From, længde: 40 cm. Armbånd, fire-radet udført i oxyderet sterlingsølv, længde: 18 cm. "Strikket" halskæde ... Varenr: 3541927 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-09-2014 20:37:00 DKK 425
Hjørnesofa Quinta Strada fremstillet hos Saba Italia
Hjørnesofa Quinta Strada fremstillet hos Saba Italia . Hjørnesofa Quinta Strada fremstillet hos Saba Italia Rektangulær konstruktion bestående af to sofaelementer, det ene sofaelement med afrundet ryglæn, det andet element med rektangulært ryglæn, tre store, løst liggende rygpuder med stofbetræk med ornamentalt mønster, endvidere tre små puder, ... Varenr: 3544523 DKK 8.188 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-09-2014 20:37:00 DKK 5.955
Alliancering ca. 0,28 ct.
Alliancering ca. 0,28 ct. . Alliancering udført af 14 kt. hvidguld - prydet med 28 brillanter i alt ca. 0.28 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS1. Ringstr. ca. Ø53 17mm Varenr: 3555863 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-09-2014 20:37:00 DKK 475
Pink safir,-og brillantring af 18 kt. hvidguld
Pink safir,-og brillantring af 18 kt. hvidguld. Pink safir,-og brillantring af 18 kt. hvidguld, prydet med oval facetsleben pink safir på 2.26 ct. Carat stemplet i ringskinnen. flankeret af 20 brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.36 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-VS2. Stemplet med London Hallmarks 2006. Ringstr. 53/16,9. Varenr: 3551073 DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:38:00 DKK 5.000
4-dages gourmetophold på ****S VILA VTA Burghotel i Dinklage ( Niedersachsen ) for 2 personer
4-dages gourmetophold på ****S VILA VTA Burghotel i Dinklage ( Niedersachsen ) for 2 personer. 4-dages gourmetophold på ****S VILA VTA Burghotel i Dinklage ( Niedersachsen ) for 2 personer Opholdet indeholder følgende: 3 overnatninger i et komfort dobbeltværelse Hver dag morgenbuffet „Oldenburger Münsterland“ inkl. et glas mousserende vin Hver dag fri adgang til wellnessoasen ... Varenr: 3559386

DKK 5.955 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-09-2014 20:38:00 DKK 2.978
Andreas Hidvegi, olja på duk (BUS)
Andreas Hidvegi, olja på duk (BUS). Andreas Hidvegi, f. 1942, olja på duk. Fantasilandskap. Signerad samt daterad 1984. 50 x 75 cm. Varenr: 3544242 DKK 1.215 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-09-2014 20:38:00 DKK 243
Patek Philippe. Vintage herreur i kvadratisk urkasse af 18 kt. guld, ca. 1963
Patek Philippe. Vintage herreur i kvadratisk urkasse af 18 kt. guld, ca. 1963. Vintage herreur fra Patek Philippe, ref.nr.: 3430, cal. 23-300, i kvadratisk urkasse af 18 kt. guld, lys skive med stregindeks, optrækskrone med logo, monteret med nyere Patek Philippe læderrem med uoriginalt forgyldt stålspænde, safirglas, manuelt optræk. Mål: 26 x 26 mm. Fremstår med brugsspor,... Varenr: 3536144 DKK 45.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:38:00 DKK 33.000
Øreringe af hvidguld med brillanter og South Sea perler (2)
Øreringe af hvidguld med brillanter og South Sea perler (2). Øreringe udførte af 18kt. hvidguld, bevægelige, prydede med 48 brillanter af i alt ca. 0.50 ct., farve: Top Crystal - Top Cape ( I - L ), klarhed: VS1 - SI1, i afslutningen med en South Sea kulturperle på ca. 13,2 mm Ø, form: rund, farve: hvid, lustre: stærk, ingen synlige vækstmærker. Samlet ... Varenr: 3529405 DKK 13.399 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-09-2014 20:38:00 DKK 8.188
Ring med brillanter og South Sea perle, 11,8 mm
Ring med brillanter og South Sea perle, 11,8 mm. Ring med brillanter og South Sea perle. Ring udført af 18 kt. guld - stemplet. Ringskinne prydet med 4 brillanter og en South Sea kulturperle. Brillanter af i alt ca. 0.20 ct., farve: Top Wesselton (G) , klarhed: VS1. South Sea kulturperle Ø ca. 11,8 mm, farve: lys sølvfarvet med stærk lustre ... Varenr: 3546994

DKK 8.560 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-09-2014 20:39:00 DKK 3.722
Ulf Røll Larsen. Komposition: 'It was my best try', 118 x 150 cm
Ulf Røll Larsen. Komposition: 'It was my best try', 118 x 150 cm. Ulf Røll Larsen, født 1948, cd. Komposition: 'It was my best try'. Akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. samt verso betegnet. U.R. Bemærk størrelse: Mål: 118 x 150 cm. Læs kunstnerprofil her Varenr: 3560925 DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 20:39:00 DKK 375
Skåp slutet av 1800-talet
Skåp slutet av 1800-talet. Skåp slutet av 1800-talet i valnöt med intarsia, klotformade fötter. Höjd 155 cm, djup 45 cm, Bredd 71 cm. Åldersrelaterat slitage Varenr: 3555911 DKK 810 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-09-2014 20:39:00 DKK 365
Luftgevær, Hatsan mod. AT44 W-10
Luftgevær, Hatsan mod. AT44 W-10 . Luftgevær Hatsan AT44-10 PCP 5,5 mm. Serienummer 031012308, pumpe medfølger. Skæfte af valnød, monteret med Jaguar sigtekikkert. Fremstår med lettere slitage, uden magasin. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Jagttegn påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 3542349 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 20:39:00 DKK 1.400
Samling større danske ravklumper - 570,5 gr (8)
Samling større danske ravklumper - 570,5 gr (8). Samling større danske ravklumper. Samlet vægt ca 570,5 gr. Vægt enkeltvis: 49,8 gr, 28,5 gr, 82,8 gr, 89,5 gr, 97,5 (limet) gr, 86,1 gr, 39,7 gr, 96,8 gr. (8) Varenr: 3556652 DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-09-2014 20:39:00 DKK 425
Per Borup. 'Kugle' lås af 14 kt. delvist satineret hvidguld med treradet perlekæde
Per Borup. 'Kugle' lås af 14 kt. delvist satineret hvidguld med treradet perlekæde. Per Borup. 'Kugle' lås af 14 kt. delvist satineret hvidguld, Ø. 12, 5 mm. samt treradet hvid ferskvandsperlekæde, L. 42 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3447508

DKK 3.800 DK, Vejle, Dandyvej 24-09-2014 20:40:00 DKK 1.750
Signeret Tabriz tæppe, Persien, ca. 390 x 305 cm
Signeret Tabriz tæppe, Persien, ca. 390 x 305 cm . Signeret Tabriz tæppe, Persien. Håndknyttet, materiale: uld på bomuld, mål: ca. 390 x 305 cm. Den røde bund på dette Tabriz har en mørkeblå, polygonal medaljon omgivet af Herati-motiver. De cremefarvede kvartmedaljoner i hjørnerne er udsmykkede med naturalistiske floralornamenter. ... Varenr: 3401289

DKK 18.610 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-09-2014 20:40:00 DKK 3.722
Håndkikkert Swarovski Habicht SLC 8x30 WB
Håndkikkert Swarovski Habicht SLC 8x30 WB. Håndkikkert Swarovski Habicht SLC 8x30 WB. Fremstår med minimal brugsslitage. Varenr: 3489391 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2014 20:40:00 DKK 1.850
Tre-pers sofa, rødt møbelstof med sorte knapper
Tre-pers sofa, rødt møbelstof med sorte knapper . Tre-pers sofa betrukket med rødt møbelstof, knapper betrukket med sort møbelstof, tilspidsede ben af massivt mørkbejdset træ. L. 192 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil... Varenr: 3521710

DKK 6.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 20:40:00 DKK 700
Gallerimatta, Carpet patchwork, handsydd 305x82
Gallerimatta, Carpet patchwork, handsydd 305x82 . Gallerimatta, Carpet patchwork, handsydd 305x82. Tillverkad av äldre fragment från persiska mattor i polykroma färger. Bomullsfodrad baksida. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det... Varenr: 3553929

DKK 5.672 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-09-2014 20:40:00 DKK 1.621
Dansk oldtid. Retmejsel i flint
Dansk oldtid. Retmejsel i flint . Dansk oldtid. Retmejsel i flint. L. 20 cm. Varenr: 3553847 DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2014 20:40:00 DKK 450
2 lænestole + 2 fodskamler + papirkurv fra 1960'erne/70'erne, læder (5)
2 lænestole + 2 fodskamler + papirkurv fra 1960'erne/70'erne, læder (5). Par lænestole + par fodskamler + papirkurv fra 1960/70'erne. Drejekonstruktion med understel af aluminium, ramme og armlæn af mørkt træ, betræk af mørkebrunt læder. Papirkurven er af massivt palisandertræ. B. 70cm, H. 90cm, D. ca. 85cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, læderet er ... Varenr: 3553144 DKK 5.955 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-09-2014 20:40:00 DKK 3.722
Samling Danmark med bl.a. 10 jubi. Chr.IV, Fr.VIII, Chr.X m.m.
Samling Danmark med bl.a. 10 jubi. Chr.IV, Fr.VIII, Chr.X m.m.. Samling Danmark med bl.a. 10 jubi. Chr.IV, Fr.VIII, Chr.X m.m. Indeholder 10 jubi mønter, 10 sølv 2kr., 3 sølv 1kr. samt 1-2-5-10-25øre fra Chr.VI til Chr.X. Varenr: 3556674 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-09-2014 20:40:00 DKK 1.150
Hans J. Wegner. Gyngestol model J16
Hans J. Wegner. Gyngestol model J16 . Hans J. Wegner 1914-2007. Gyngestol af sortlakeret egetræ, sæde med flettet sort papirgarn. Formgivet i 1944. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model J-16. Fremstår med skade på den ene vandrette vange. Varenr: 3559448 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 20:40:00 DKK 1.400
Golvspegel
Golvspegel. Golvspegel, sent 1900-tal. Mörkbetsat trä. Höjd 183 cm, bredd 59 cm samt djup 58 cm. Varenr: 3556006 DKK 648 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-09-2014 20:40:00 DKK 324
Polypen, Frank Norris berømte roman, Gyldendals Boghandel, Vintage plakat.
Polypen, Frank Norris berømte roman, Gyldendals Boghandel, Vintage plakat.. Polypen, Frank Norris berømte roman, Gyldendals Boghandel, Vintage plakat. Offsettryk, trykt hos Chr. Cato, Kbh. V. UR: 73 x 46,5 cm. Fremstår med håndterings- og foldemærker. Denne vare er en del af Lauritz.com Hernings store temaauktion med vintage plakater fra hele verden. Plakaterne der ... Varenr: 3557127 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 24-09-2014 20:40:00 DKK 300
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 116  >>