Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 118  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk rav. Samling upolerede ravklumper. Vægt 317 gram (4)
Dansk rav. Samling upolerede ravklumper. Vægt 317 gram (4). Dansk rav. Samling upolerede ravklumper. Største stykke ca. 9,5 x 7,5 x 5,4 cm., vægt ca. 148 g. Næst største stykke ca. 10 x 4,9 x 4 cm., vægt ca. 91 g. Dertil to stykker på hhv. 45 og 33 gram. Samlet vægt ca. 317 g. (4) Varenr: 3524964 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 11:47:00 DKK 5.000
Klg. Porcelæn. Blå Blomst, kaffeservice (51)
Klg. Porcelæn. Blå Blomst, kaffeservice (51). Kgl. Porcelæn. Blå Blomst, kaffeservice, riflet og med knækket kant. Bestående af 11 kaffekopper nr. 10/1549, 13 kagetallerkner nr. 10/1629, 12 underkopper nr. 10/1549, 6 kuvertaskebæger nr. 10/1802, 1 kaffekande nr. 10/10/1517, 1 vase nr. 10/1803, 1 cigaretholder nr. 10/8566, salt og ... Varenr: 3518358 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 11:47:00 DKK 775
Danske ravklumper. Ca. 133 gram - Upoleret
Danske ravklumper. Ca. 133 gram - Upoleret . Samling ravklumper. Ialt ca. 133 gr. Uforarbejdet. Fundet ved Vestkysten, Danmark Varenr: 3521355 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 11:51:00 DKK 300
Mercedes 300SL. Marusan Toys SAN Japan Kosuge samt tre biler (4)
Mercedes 300SL. Marusan Toys SAN Japan Kosuge samt tre biler (4) . Mercedes 300SL. mrk. Marusan Toys SAN Japan Kosuge. L. 23 cm. Original æske medfølger. Få/ingen brugsspor. Lucky Car, nr. 3263, mrk. Marusan Toys, SAN Kosuge. L. 11 cm. Original æske medfølger. Japansk batteridrevet politibil af bemalet blik. Æske medfølger. Batteriholder fremstår irret. ... Varenr: 3518384 DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 11:52:00 DKK 550
Kay Bojesen. To gardere (2)
Kay Bojesen. To gardere (2) . Kay Bojesen: To gardere af træ, dekorerede i farver, iklædt rød galla. H. 22 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3512422 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 11:52:00 DKK 600
To lænestole, naturlæder, 1960'erne, dansk møbeldesign (2)
To lænestole, naturlæder, 1960'erne, dansk møbeldesign (2). To lænestole overpolstret med naturlæder, stel og fempasfod af metal med drejefunktion. 1960'erne, dansk møbeldesign. H. 105 og H. 77 cm. B. 70 sædehøjde ca 45 cm. Læder fremstår med brugsslitage og naturlig patina. (2) Varenr: 3520513 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-08-2014 11:53:51 DKK 325
Samling etsningar, A. Österberg O. Gripensvärd, A Heller samt A. Tallberg
Samling etsningar, A. Österberg O. Gripensvärd, A Heller samt A. Tallberg. Samling etsningar, 5 st. Axel Österberg, Otto Gripensvärd, Anders Heller samt Axel Tallberg. Signerade i blyerts samt några betitlade. Största bildyta: 35 x 24 cm. Ställvis med gulnad och enstaka mindre fläckar. Glasade och ramade. Varenr: 3519441 DKK 977 SE, Örebro, Aspholmen 26-08-2014 11:54:00 DKK 244
Ib Spang Olsen født 1921 cd IB
Ib Spang Olsen født 1921 cd IB . Barndommens gade af Ib Spang Olsen (f.1921). Litografi nr. 193/650 sign. Ib Spang Olsen, 50 x 40 cm. Varenr: 3518360 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 11:55:00 DKK 500
Ametyst ring af 9 kt. guld
Ametyst ring af 9 kt. guld. Ametyst ring af 9 kt. guld prydet med 9 oval slebne ametyster ringstr. 57 Ø:18,2 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3458440

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2014 11:56:00 DKK 1.250
Tre stager af messing (3)
Tre stager af messing (3). Tre stager af messing best af tre-armet messing stage H. 21 cm samt 2 lave stager H. 11 cm. (3) Varenr: 3520146 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 11:59:00 DKK 300
Sølvring med abalone, formgivet af Peter Kirmaczek
Sølvring med abalone, formgivet af Peter Kirmaczek. Designerring udført af 925 sterlingsølv med delvis polerede og strukturerede overflader, prydet med 2 navetteslebne, polerede abalonestykker, ringhovedet på ca. 35,0 x 32,3 m, ringstr.: ca. 60, Ø ca.19,1 mm, vægt: ca. 30,1 g. Tysk guldsmedearbejde, Design Peter Kirmaczek. Nyproducerede varer ... Varenr: 3517716

DKK 4.473 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-08-2014 12:00:00 DKK 1.454
Mercury Optimus 125 hk. påhængsmotor (def)
Mercury Optimus 125 hk. påhængsmotor (def) . Mercury Optimus125 hk. påhængsmotor Årgang 2001 (defekt) Motoren sælges adskilt som reservedele og uden nogen form for garanti. Skaden: motoren har har været kørt varm og stempler og cylinderforinger er revet se fotos. Skrue mangler. Serie no. op111240. Denne vare er en del af konkursboet ... Varenr: 3506070 DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2014 12:01:00 DKK 1.600
Hængekøje med lys canvas
Hængekøje med lys canvas. Hængekøje udført med stel i mørkbejdset træ monteret med køje i lyst canvas. Totalmål: H. 124 L. 425 B. 150 cm.Mål i indpakket tilstand: 192x40x18 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3131995

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:02:00 DKK 1.500
Dansk rav. Delvis polerede ravstykker, ml. ca. 11 - 26 g. Vægt 330 g. (19)
Dansk rav. Delvis polerede ravstykker, ml. ca. 11 - 26 g. Vægt 330 g. (19). Dansk rav. Nitten delvis polerede ravklumper fundet ved Vesterhavet. Største stykke måler ca. 4,1 x 4,4 x 2,8 cm., vægt ca. 26 g. Næststørste stykke måler ca. 6 x 5,2 x 1,5 cm., vægt ca. 25 g. Hertil sytten ravklumper ml. ca. 11 - 23 g. Samlet vægt ca. 330 g. (19) Varenr: 3523005 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:02:00 DKK 5.000
Dansk rav. Upolerede ravklumper ml. 2 - 22 g. Vægt 602 g.
Dansk rav. Upolerede ravklumper ml. 2 - 22 g. Vægt 602 g. . Dansk rav. Samling upolerede ravstykker fundet ved Vesterhavet, Esbjerg. Største stykke måler ca. 5,4 x 3,5 x 2,8 cm., vægt ca. 22 g. Næststørste stykke ca. 4,6 x 3,8 x 2,6 cm., vægt ca. 21 g. Øvrige stykker ml. ca. 2 - 18 g, overvejende 9 - 11 g. Samlet vægt ca. 602 g. Varenr: 3525037 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:04:00 DKK 6.000
Samling dansk rav. Vægt 424 gram. (2)
Samling dansk rav. Vægt 424 gram. (2). Samling dansk rav. To upolerede ravklumper fundet ved Vesterhavet. Mål på største stykke ca. 13,4 x 7,7 x 5,1 cm. Vægt ca. 250 gram. Dertil stykke på ca. 10,2 x 6,6 x 4,6 cm. Vægt ca. 174 gram. Samlet vægt ca. 424 gram. (2) Varenr: 3525035 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:04:00 DKK 7.000
Bang & Olufsen. Beosound Overture med Beolab 2500 højttalere
Bang & Olufsen. Beosound Overture med Beolab 2500 højttalere . Bang & Olufsen. Beosound 'Overture' stereoanlæg med CD-afspiller, radio og kassetteafspiller, Beolab 2500 højtalere. Div. ledninger medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3512478 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:04:00 DKK 1.350
Dansk ravklump, ca. 103 gr
Dansk ravklump, ca. 103 gr. Dansk ravklump, ca. 103 gr., uforarbejdet. Fundet ved Skagerak, Danmark. Varenr: 3497229 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 12:05:00 DKK 350
Vedhæng af 9 kt. guld med 15 stk.diamanter
Vedhæng af 9 kt. guld med 15 stk.diamanter. Hjertevedhæng af 9 kt guld prydet med talrige små runde diamanter på i alt ca. 0.15 ct. Farve: Top crystal-Top Cape(I-L). Klarhed: P3. H. 17 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3458530

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2014 12:05:00 DKK 1.200
Gas grill model BBQ Exclusive med fire hovedbrændere og én sidebrænder
Gas grill model BBQ Exclusive med fire hovedbrændere og én sidebrænder. Gas-grill model "BBQ Exclusive" med fire hovedbrændere og én sidebrænder i ergonomisk design. - Sort to-lags pulverlakeret låg af stål med indbygget termometer og stort varmefast håndtag. - Sølv-pulverlakeret kontrolpanel af stål med påtrykt logo. - Porcelæns-emaljebelagt varme-diffuser af ... Varenr: 3503298

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:06:00 DKK 1.200
Moderne design, Sofa, model Berlin
Moderne design, Sofa, model Berlin. Moderne design, Sofa betrukket med stof, ben af stål. L. 210 cm D. 97 cm. Model Berlin, erhvervet hos Idé Møbler. Fremstår med solblegning på toppen af ryg. Se evt. også 3520143. Varenr: 3520144 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2014 12:07:00 DKK 300
Mark Cross, dokumentmapp / folio, strutsskinn, 1950-tal
Mark Cross, dokumentmapp / folio, strutsskinn, 1950-tal. Mark Cross, dokumentmapp / folio i strutsskinn, 1950-tal. Mått: 28x21 cm. Invändiga fack samt hållare för pennor. Bruksspår, patina, defekt dragkedja. Varenr: 3520519 DKK 651 SE, Örebro, Aspholmen 26-08-2014 12:07:21 DKK 244
Hjertevedhæng med diamanter - ca. 0,30 ct.
Hjertevedhæng med diamanter - ca. 0,30 ct.. Vedhæng i form af hjerte udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med 23 mindre diamanter - tilsammen ca. 0.30 ct. Farve: Top-crystal-Top-cape (I-L). Klarhed: P1-P3. H: ca. 19 mm. inkl. øsken.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3328063

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2014 12:10:00 DKK 1.100
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Safir- og diamantring af 9 kt guld prydet med tre ovale, facetslebne safirer på ialt ca. 0.75 ct. samt fire små, runde diamanter. Ringstr. 57 Ø 18 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3470299

DKK 2.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-08-2014 12:11:00 DKK 1.250
Dansk rav. To ravklumper. Vægt 153 gram. (2)
Dansk rav. To ravklumper. Vægt 153 gram. (2). Dansk rav. To ravklumper, poleret samt upoleret. Fundet ved Vesterhavet, Danmark. Mål på største ca. 7,5 x 5,5 x 4 cm. Vægt ca. 89 gram. Mål på mindste ca. 3,5 x 4,5 x 4,3 cm. Vægt ca. 64 gram. Samlet vægt ca. 153 gram. (2) Varenr: 3525071 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:11:00 DKK 300
Ni stk. pullover / Windbraeker.(9)
Ni stk. pullover / Windbraeker.(9). Ni stk. pullover / Windbraeker, af mærket Jack`s, 8 stk. Large, 1 stk. X-large. Denne vare er en del af konkurssalg over golfudstyr, der sælges ved Lauritz.com Næstved. Sælger er et konkursbo uden nærmere kendskab til det solgte og sælger fraskriver sig derfor i videst mulige omfang ... Varenr: 3522925

DKK 2.700 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-08-2014 12:11:00 DKK 625
Dansk ravklump. Upoleret rav. Vægt 83 g.
Dansk ravklump. Upoleret rav. Vægt 83 g. . Dansk upoleret ravklump. Fundet ved Vesterhavet. Måler ca. 7,5 x 7 x 3,5 cm. Vægt ca. 83 g. Varenr: 3525074 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:12:00 DKK 300
Dansk upoleret ravklump 82,7 gr.
Dansk upoleret ravklump 82,7 gr. . Dansk upoleret ravklump på 82,7 gr. Mål ca. 7,7 x 7 cm. Varenr: 3520758 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-08-2014 12:12:00 DKK 300
Smaragd- og brillantring
Smaragd- og brillantring. Ring udført i 9 kt. guld, prydet med en oval farvebehandlet facetteret smaragd, flankeret af talrige mindre diamanter på tilsammen ca. 0.56 ct. Farve: Wesselton - Top cape (H - K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Ø 17.25 mm. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3311561

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:12:00 DKK 1.900
Diamant ørelokker, 14 kt. rhodineret guld, 0.25 ct. Et par (2)
Diamant ørelokker, 14 kt. rhodineret guld, 0.25 ct. Et par (2). Par ørelokker fra FHP udført i 14 kt. guld. Prydet i front med 9 brillantslebne diamanter på ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: SI1/2. Længde ca. 1,6 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris... Varenr: 3433068

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:13:00 DKK 2.500
Bang & Olufsen samt Tandberg. (6)
Bang & Olufsen samt Tandberg. (6). Bang & Olufsen samt Tandberg. Bestående af: Beomaster 4400. Beogram CD 5500. Beogram 5505 pladespiller. Beovox S45. Par højttalere. Tandberg Sølvsuper 11. Brogram 5005 med defekt pickup, højttalere med rifter på frontstof. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet (6) Varenr: 3510015 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2014 12:13:00 DKK 425
Stykke rav vægt ca. 72 gram
Stykke rav vægt ca. 72 gram. Stykke rav vægt ca. 72 gram Mål: ca. 106x52x29 mm. Varenr: 3497241 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2014 12:14:00 DKK 300
Ravklump, upoleret Vesterhavet, vægt ca. 85 gram.
Ravklump, upoleret Vesterhavet, vægt ca. 85 gram.. Dansk rav. Uforarbejdet ravklump på ca. 85 gram fundet ved Vesterhavet. L. 7,9 x 5,2 x 4 cm Varenr: 3525079 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:14:00 DKK 300
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring . Safir- og diamantring af 9 kt guld, prydet med tolv safirer, samt fem små, runde diamanter. Ringstr. 56,50 Ø 18 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. ... Varenr: 3338951

DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 12:15:00 DKK 1.300
Safir- og diamantørestikkere, et par (2)
Safir- og diamantørestikkere, et par (2). Par safir- og diamantørestikkere af 9 kt guld prydede med seks navetteslebne og seks runde, facetterede mørkblå safirer samt to små, runde diamanter. Ø 1 cm (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3404561

DKK 2.250 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 12:15:00 DKK 1.200
Dansk ravklump, ca. 106 gr
Dansk ravklump, ca. 106 gr. Dansk ravklump, ca. 106 gr., uforarbejdet. Fundet ved Skagerak, Danmark. Varenr: 3497230 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 12:15:00 DKK 350
Dansk upoleret ravklump. Vægt 440 gram.
Dansk upoleret ravklump. Vægt 440 gram. . Dansk upoleret ravklump. Mål ca. 11 x 12 x 8 cm. Vægt ca. 440 gram. Varenr: 3525043 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:15:00 DKK 8.000
Aldo Tura. Barvogn designet 1940erne
Aldo Tura. Barvogn designet 1940erne. Aldo Tura. Barvogne af messing Udført af Tura Mailand. Stel greb og hjul af messing. Plader belagt med geddeskind (Pergament)og lakeret med klarlak. H. 55 cm. L. 50 cm. D. 28 cm. Brugsspor Varenr: 3520572 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:15:14 DKK 675
Spotlamper div. 21stk. (4 med defekt plastgevind )
Spotlamper div. 21stk. (4 med defekt plastgevind ). Spotlamper klemmespot gulvspot mm. desuden 4 med aluarme ( defekte gevind ) Lyskilder ikke testet. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen... Varenr: 3506079

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2014 12:18:00 DKK 325
Dansk rav. Upoleret ravklump. Vægt 138 g.
Dansk rav. Upoleret ravklump. Vægt 138 g.. Dansk upoleret ravklump. Fundet ved Vesterhavet. Ca. mål: 12 x 6,7 x 2,5 cm. Ca. vægt 138 g. Varenr: 3525089 DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:18:00 DKK 300
Ravarmbånd. Vægt 129 g.
Ravarmbånd. Vægt 129 g. . Ravarmbånd, antageligt i sølv. Ø ca. 7 cm. Ravstykket måler ca. 5,5 x 5 cm. Vægt ca. 129 g. Varenr: 3525093 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:19:00 DKK 325
Emeco. Navy chair
Emeco. Navy chair. Spisestol Emeco. Navy chair af 111 genbrugte Coca Cola flasker, orangerød. Stolen er oprindeligt fremstillet til den amerikanske flåde. I 2010 indgik Emeco et samarbejde med Coca-Cola om at genskabe stolen af genbrugsflasker. Varenr: 3520577 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:19:20 DKK 375
Norsk møbelproducent. Par lænestole, teak (2)
Norsk møbelproducent. Par lænestole, teak (2). Norsk møbelproducent. Par lænestole med armlæn af teak, betrukket med stof, ben af bøg. H. 77 cm B. 78 cm. Let brugspræg. (2) Se evt. også 3519511. Varenr: 3519512 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2014 12:20:00 DKK 525
Dansk rav, stor ravklump og fire små stykker (5)
Dansk rav, stor ravklump og fire små stykker (5). Dansk rav, stor ravklump og fire små stykker. Samlet vægt: 66 gram, største klump 58 gram og måler 7,5x5x3 cm. (5) Varenr: 3520783 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-08-2014 12:21:00 DKK 300
Diamond earrings in14kt.approx. 0.50ct.(2)
Diamond earrings in14kt.approx. 0.50ct.(2). Diamond earrings in14kt.approx. 0.50ct.(2) 14kt yellow gold, hallmarked 585 Earrings adorned with in total 84 round-cut white and treated black and cognac diamonds approx. 0.50ct Colour: Top Wesselton (G) and treated black and cognac Clarity:VS2-SI1-SI2-P1 Measurements: 15 x 9 x 9mm ref ... Varenr: 3186412

DKK 5.592 BE, Antwerpen 26-08-2014 12:21:00 DKK 1.491
Diamantring, 14 kt rosa guld, ca. 0.57 ct.
Diamantring, 14 kt rosa guld, ca. 0.57 ct.. Brillantring fra FHP udført i 14 kt. rosa guld, prydet med brillantslebne diamanter - centralt placeret brillant på ca. 0.18 ct denne flankeret af mindre brillanter på ca. 0.39 ct. Tilsammen ca. 0.57 ct. Ringstr: 17,25/ 54.0 mm. Vægt ca. 2.3 gram. Stemplet FHP 585. Bemærk der er frit valg af ... Varenr: 3461509

DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:22:00 DKK 6.000
Danske ravklumper. Ca. 253 gram - Upoleret (6).
Danske ravklumper. Ca. 253 gram - Upoleret (6). . Samling ravklumper. Ialt ca. 253 gr. Fordelt på 64, 48, 44, 33, 32 og 32 gr.. Uforarbejdet. Fundet ved Vestkysten, Danmark (6). Varenr: 3518265 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 12:22:00 DKK 325
Moderne design. Sofa med puf, model Berlin
Moderne design. Sofa med puf, model Berlin. Moderne design, Sofa med puf, betrukket med stof, ben af stål. L. 240 cm D. 97 cm. Puf: 97 x 67 cm. Model Berlin, erhvervet hos Idé Møbler. Fremstår med alm. brugspræg. Varenr: 3520143 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2014 12:23:00 DKK 475
Fresh water pearl necklace
Fresh water pearl necklace. Fresh water pearl necklace . Pearls: Lustre: good Lustre Surface: good surface Shape: different shape`s Colour: grey,blue and green-blue (dyed colour) Size: 3.00-7.50mm. Lenght: approx. 115 cmNew goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate ... Varenr: 3438891

DKK 2.237 BE, Antwerpen 26-08-2014 12:24:00 DKK 447
Ørestikkere af sterlingsølv med diamanter og zirkoner
Ørestikkere af sterlingsølv med diamanter og zirkoner. Ørestikkere af rhodineret sterlingsølv, prydet med to diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt to zirkonerNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3058929

DKK 1.250 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 12:25:00 DKK 600
KEOPS - Collection. Dinner DeLuxe. Borddugesæt. 140x220 cm
KEOPS - Collection. Dinner DeLuxe. Borddugesæt. 140x220 cm . KEOPS - Collection. Denne helt nye serie med bordduge og stofservietter til bordet er udviklet i den velkendte KEOPS Collection serie og indeholder 2 ensfarvede bordduge (mål:140 x 220cm. ) i hvid og champagne. 8 ensfarvede stofservietter (50x50 cm.) i hvid og champagne. KEOPS® Collection har ... Varenr: 3520604

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2014 12:25:51 DKK 450
Ring af guld med rubiner
Ring af guld med rubiner. Ring udført af 9kt. guld, prydet med 7 navetteslebne rubiner på ca. 6,4 x 3,4 mm, ringstr. ca. 56,5, Ø ca.17,9 mm, vægt: ca. 3,4 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3484401

DKK 4.473 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-08-2014 12:27:00 DKK 1.864
Dansk Rav. Samling upolerede stykker, ca. 677 gram.
Dansk Rav. Samling upolerede stykker, ca. 677 gram.. Samling upoleret dansk rav fundet ved Vesterhavet. Ravstykker på ml. ca. 6-54 gram, største stykker: 54,42,39,24 gram, overvejende større/ regulære stykker. Samlet vægt ca. 677 gram. Varenr: 3519975 DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:28:00 DKK 10.500
Danske ravklumper - Ialt ca. 596 gr. (28)
Danske ravklumper - Ialt ca. 596 gr. (28). Danske ravklumper - Ialt ca. 596 gr. Upoleret, dog et stk. poleret. Hanstholm, Danmark (28) Varenr: 3518283 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 12:28:00 DKK 400
Samling tegneserier. Knold & Tot, Blæksprutten mm. (19)
Samling tegneserier. Knold & Tot, Blæksprutten mm. (19). Samling tegneserier i form af 'Knold og Tot', årg. 1926, 1930, 1932, 1935, 1936, 1937, og 1943. 'Blæksprutten', årg. 1915, 1917, 1919 og 1920, 'Gyldenspjæt', årg. 1938 og 1939, 'Blondie' årg. 1941, 'Fyrtårnet og Bivognen', to årgange, samt tre julehæfter. Fremstår med brugsspor, nogle hæfter med ... Varenr: 3520617 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:28:58 DKK 375
Barpall
Barpall. Barpall i trä. Målad och patinerad. Höjd 75 cm, bredd 55 cm, djup 44 cm, sitthöjd 74 cm.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varenr: 3397681

DKK 692 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-08-2014 12:29:11 DKK 244
Samling smykker m.m., rav, ca. 180 gram (10)
Samling smykker m.m., rav, ca. 180 gram (10). Samling smykker m.m. af uforarbejdet og poleret rav. Samlet vægt ca. 180 gram, største stykke: ca. 18 gram, ca. 3,5 x 6 cm. (10) Varenr: 3508399 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-08-2014 12:30:00 DKK 300
Yacht tilbehør mrk. Seldén. blokke mm på salgsstativ ialt 80 dele
Yacht tilbehør mrk. Seldén. blokke mm på salgsstativ ialt 80 dele. Yacht tilbehør mrk. Seldén blokke mm. på salgsstativ ialt 80 dele Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3506081

DKK 15.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2014 12:30:00 DKK 4.400
4 luftgeværer kaliber 4,5 mm
4 luftgeværer kaliber 4,5 mm. 4 luftgeværer kaliber 4,5 mm, em-ge-zelia-mehlis, Diana børne model, samt to af ukendt mærke alle fungerer, men med varierende rust og tæring Varenr: 3520642 DKK 1.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 26-08-2014 12:31:00 DKK 350
Cook-Well: Mini kommode m. 113 dele bestik i rustfritstål
Cook-Well: Mini kommode m. 113 dele bestik i rustfritstål. Cook-Well: Mini kommode med 113 dele bestik til tolv pers. i rustfrit stål, bestående af: 12 middagsknive, 12 gafler, 12 skeer, 12 teskeer, 12 dessertknive, 12 kaffeskeer, 12 is-skeer/dessertskeer, 12 fiskegafler, 12 kagegafler, suppe-ske, sauce-ske, serveringsske, fiskeserveringskniv samt ... Varenr: 3124474

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:31:00 DKK 1.000
Just Andersen. Armring i tin
Just Andersen. Armring i tin. Just Andersen. Armring i tin str. Ø: 64 mm. bredde ca. 20 mm. vægt ca. 108,5 gram. Varenr: 3518665 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2014 12:31:18 DKK 350
Henrik Tengler. Fire armstole model Chairman (4)
Henrik Tengler. Fire armstole model Chairman (4). Fire armstole model 'Chairman' / HT 6105. Formgivet af Henrik Tengler i 1991. Stel af aluminium, kopstykke af ahorn, sæde og ryg betrukket med blåt alcantara. H. 76, sædehøjde 45, B. 55, D. 50 cm. Fremstillede hos Hansen & Sørensen. Fremstår med brugsspor (4) Varenr: 3520628 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:31:48 DKK 1.400
Dansk Rav - Ravklump på ca. 53,7 gram
Dansk Rav - Ravklump på ca. 53,7 gram. Dansk Rav - Ravklump på ca. 53,7 gram. Mål ca. 6x5x3 cm. Varenr: 3520457 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2014 12:31:48 DKK 300
Alliancering af 14 kt, hvidguld med brillanter
Alliancering af 14 kt, hvidguld med brillanter. Alliancering af 14 kt, hvidguld, prydet med fem med brillanter på i alt ca. 0.05 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI1-2. Ringstr. 48,5/ 15,5. Varenr: 3517691 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-08-2014 12:33:00 DKK 350
Parti Callaway driver. Højrehånds.(10)
Parti Callaway driver. Højrehånds.(10). Parti Callaway driver. Højrehånds. Bestående af 9 stk. Callaway Great Big Bertha driver, Div. loft og flex, samt golfbag. Udstillingsmodeller fremstår med minimale brugsspor. Denne vare er en del af konkurssalg over golfudstyr, der sælges ved Lauritz.com Næstved. Sælger er et konkursbo uden... Varenr: 3522977

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-08-2014 12:33:00 DKK 1.050
Hjertering med diamanter ca. 0,25 ct.
Hjertering med diamanter ca. 0,25 ct. . Ring udført i 9 kt. guld prydet med to hjerter heraf et fattet med talrige små diamanter - tilsammen ca.0.25 ct. Farve: Crystal-Top cape (J-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 17.25/54. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3453918

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:34:00 DKK 1.300
Ravklumper, ca. 441 gr
Ravklumper, ca. 441 gr. Ravklumper, ca. 441 gr., uforarbejdet. Fundet ved Hanstholm, Danmark. Varenr: 3521279 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 12:34:00 DKK 3.800
Ravklumper, ca. 142 gr (5)
Ravklumper, ca. 142 gr (5). Ravklumper, ca. 142 gr., flere poleret. Fundet ved Sæby, Danmark (5) Varenr: 3513990 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 12:35:00 DKK 325
Norsk møbelproducent. Sofa, teak.
Norsk møbelproducent. Sofa, teak.. Norsk møbelproducent. Sofa med armlæn af teak, betrukket med stof, ben af bøg. L. 225 cm H. 80 cm D. 69 cm. Let brugspræg. Se evt. også 3519512. Varenr: 3519511 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2014 12:35:00 DKK 2.100
Ravarmbånd. Poleret rav. Vægt 17 g.
Ravarmbånd. Poleret rav. Vægt 17 g.. Poleret ravarmbånd. Længde ca. 22,5 cm, højde ca. 2 cm. To justeringsmuligheder, Ø ca. hhv. 5 og 6 cm. Vægt ca. 17 g. Varenr: 3520631 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:35:11 DKK 675
Dansk møbelproducent, lænestol
Dansk møbelproducent, lænestol. Dansk møbelproducent, lænestol betrukket med sort skai, senere monteret stel af forkromet metal. Fremstår med lettere slitage samt med rust. Varenr: 3499781 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-08-2014 12:36:00 DKK 300
Udstillingsbelysning 7 stk spot 250w lamper på aluarme.
Udstillingsbelysning 7 stk spot 250w lamper på aluarme.. Udstillingsbelysning 7 stk spot 250w lamper på aluarme. til messestande. Rør ikke testet. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3506078

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2014 12:36:00 DKK 525
Vier Wandlampen (4)
Vier Wandlampen (4). Vier Wandlampen, elektrifiziert, jeweils mit zwei geschwungenen Armen, zweilichtig, mit Tropfschalen, H. 33, B. 36, T. 18 cm. Kratzer und Berieb. (4) Varenr: 3488202 DKK 746 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-08-2014 12:38:00 DKK 335
Ørelokkere samt ring, 14 kt guld, ametyst
Ørelokkere samt ring, 14 kt guld, ametyst . Ørelokkere samt ring udført i 14 kt guld, hver prydet med facetsleben ametyst, samlet ca. 4.0 ct. Ringstr. 54/ 17,25. Varenr: 3502302 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-08-2014 12:39:00 DKK 450
Armband, Kette und Ohrhänger aus Bergkristall, Rosenquarz und Sterlingsilber, Set ( 5 )
Armband, Kette und Ohrhänger aus Bergkristall, Rosenquarz und Sterlingsilber, Set ( 5 ). Armband, Kette mit Anhänger und Ohrhänger aus Bergkristall und Rosenquarz. Karabinerverschlüsse und Brisuren aus 925 Sterlingsilber - punziert. Elemente aus Bergkristall ca. 40 x max. 11 mm, Kugeln aus Rosenquarz ca. 16,4 + 4,3 mm. Länge des Armbandes ca. 25 cm Länge der Kette ca. 47,5 ... Varenr: 3499941

DKK 2.535 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-08-2014 12:42:00 DKK 895
Troels Trier, to litografier, Drømmer androider om elektriske får og Skater på slæb.  cd. (2)
Troels Trier, to litografier, Drømmer androider om elektriske får og Skater på slæb. cd. (2) . Drømmer androider om elektriske får? og Skater på slæb af Troels Trier f. 1940. Tp litografier. Sign. og dateret 07 og 08. Nummereret 118/150 og 107/150. Uindrammet. 49 x 38 cm. (2) Varenr: 3518373 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:42:00 DKK 850
Brickbord, rokoko. Norge, 1700-tal
Brickbord, rokoko. Norge, 1700-tal. Brickbord, rokoko. Norge. 1700-tal, brickan fast. Renoverat, kompletterat, senare bemålat samt patinerat. Benen med skuren dekor i relief i form av rocailler samt hjärtan. Höjd med sarg 78 cm, 81x103 cm. Varenr: 3521159 DKK 4.071 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-08-2014 12:44:00 DKK 509
Eiler Løndal, olie på lærred, landskabsparti (cd)
Eiler Løndal, olie på lærred, landskabsparti (cd). Landskabsparti af Eiler Løndal (1887-1971), olie på lærred. Sign. Eiler Løndal. 48 x 80 cm (54 x 86) Varenr: 3376677 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-08-2014 12:45:00 DKK 300
Dansk ravklump, ca. 195 gr
Dansk ravklump, ca. 195 gr. Dansk ravklump, ca. 195 gr., uforarbejdet. Fundet ved Vesterhavet, Danmark. Varenr: 3496484 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 12:45:00 DKK 325
Ring af 9 kt. guld, med safir og diamanter.
Ring af 9 kt. guld, med safir og diamanter. . Ringen er fremstillet i 9 kt guld med rhodinerede detaljer, prydet med ovalslebet safir 8 x 6 mm, samt mindre diamanter. Ring str 53.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3511049

DKK 2.250 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-08-2014 12:45:00 DKK 1.100
Zeta Furniture. Cirkulært sofabord
Zeta Furniture. Cirkulært sofabord . Zeta Furniture. Sofabord med plade af fineret bøgetræ, fempasfod af matforkromet stål. H. 54 Ø 75 cm. Fremstillet hos Brdr. Andersen Møbelsnedkeri, fra Zeta Furniture kollektionen. Fremstår med ridse på plade og små skjolder. Varenr: 3493405 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-08-2014 12:48:00 DKK 300
Ravklumper, ca. 249 gr (7)
Ravklumper, ca. 249 gr (7) . Ravklumper, vægt mellem 13 gr. - 59 gr. ca. 249 gr. i alt. Fundet ved Hanstholm, Danmark (7) Varenr: 3521348 DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 12:48:00 DKK 300
Søvandsfilter mrk. Vetus type 330
Søvandsfilter mrk. Vetus type 330. Søvandsfilter mrk. Vetus type 330 i Originalemballage. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3520673

DKK 650 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2014 12:48:25 DKK 325
1 stykke rav vægt ca. 93,9 gram
1 stykke rav vægt ca. 93,9 gram. 1 stykke rav vægt ca. 93,9 gram mål: ca. 63x61x34 mm. Varenr: 3506134 DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2014 12:49:00 DKK 350
Vedhæng af 14 kt. hvidguld med smaragd og diamanter
Vedhæng af 14 kt. hvidguld med smaragd og diamanter. Vedhæng af 14 kt. hvidguld med smaragd og diamanter i alt ca. 0.36 ct. Farve: Top Crystal/I - Top Cape/L Klarhed: P2-P3 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3521792

DKK 4.400 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2014 12:49:00 DKK 2.200
Italiensk lysekrone af malm, fem arme
Italiensk lysekrone af malm, fem arme. Italiensk lysekrone af patineret malm med fem arme. H. 52, Ø 64 cm. barokstil 1930'erne. Enkelte fatninger mangler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3509544 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:49:15 DKK 300
Ulla Mørch, olie på lærred, 'In between', cd (3)
Ulla Mørch, olie på lærred, 'In between', cd (3). 'In between', af Ulla Mørch (f. 1946). Olie på lærred. Signeret på bagsiden. Ulla Mørch, 29 x 33 cm. (33 x 37 cm.) (3) Varenr: 3508792 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:49:46 DKK 300
Stor hattehylde med bøjlestang, massiv teak.
Stor hattehylde med bøjlestang, massiv teak.. Stor hattehylde med bøjlestang, udført i massiv teak. L. 184. D. 50 cm. Varenr: 3518145 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2014 12:50:00 DKK 300
Hans Agne Jakobsson. To pendler, Ø 80 cm. (2)
Hans Agne Jakobsson. To pendler, Ø 80 cm. (2). Hans Agne Jakobsson. Par pendler af hvidlakeret metal. Model T934/8.1DT. Max 500W. Ø 80 cm. Wireophængning mangler. Brugsspor. (2) Varenr: 3508538 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:50:03 DKK 300
Sofabord, kirsebær og glas
Sofabord, kirsebær og glas. Sofabord af kirsebær, ben af sortlakeret træ, plade af glas. H. 49, L. 150, B. 95 cm. Minimale brugsspor. Varenr: 3510588 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:50:17 DKK 300
Danske stykker rav 56 gr. (9)
Danske stykker rav 56 gr. (9). Danske stykker rav vægt 56 gr. 2 stykker polerede. L. fra 28 til 45 mm, h. fra 10 til 20 mm. Varenr: 3515767 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2014 12:51:00 DKK 300
Bestik af sølv, model 'Funkis III' (67)
Bestik af sølv, model 'Funkis III' (67). Bestik af sølv, model 'Funkis III', bestående af 6 middagsgafler L. 19,5 cm, 12 skeer L. 17,5 cm, 6 frokostgafler L. 17,5 cm, 12 kagegafler L. 14,5 cm, 12 teskeer L. 11,5 cm, samt 7 serveringsdele L. 11-23 cm. Samlet vægt ca. 1900 gr. Desuden 12 knive med plastgreb. (67) Varenr: 3517010 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:51:00 DKK 2.100
Jørgen Greve. Komposition. akryl på papir.
Jørgen Greve. Komposition. akryl på papir.. Komposition af Jørgen Greve. Akryl på papir. sign. Greve. 46 x 66 cm. ( 63 x 82 cm) Varenr: 3509451 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:51:05 DKK 300
Galla kjole med tyl
Galla kjole med tyl. Blå Galla kjole,med perler og fjer på skørt ,Overdel besat med perler og simili sten. Mærke str.10 svarende til str 36/38. Lukning i ryggen med blå silkebånd. L.130 fra top til forkant. Lette brugspor. Varenr: 3492868 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:51:18 DKK 300
Marek Leszcynski, olie på lærred, figurkomposition
Marek Leszcynski, olie på lærred, figurkomposition . Figurkomposition, af Marek Leszcynski (f. 1948). Olie på lærred, sign. 55 x 46 cm (58 x 51 cm) Varenr: 3496144 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:51:34 DKK 300
Samling rød- & hvidvine bl.a. Mouton-Cadet 1990 / 1984 / 1985, Vizonde de Ayala 1981 / 1984 m.m. (30)
Samling rød- & hvidvine bl.a. Mouton-Cadet 1990 / 1984 / 1985, Vizonde de Ayala 1981 / 1984 m.m. (30) . Samling rød- & hvidvine bl.a. Mouton-Cadet 1990(3 stk) / 1984(3 stk) / 1985(6 stk), 6 fl. Vizonde de Ayala 1981 / 1984, 2 fl. Chateau Les Adams 1994, 1 fl. Chateau de Roquefort 1983, 1 fl. Torre Mayor 1990, 1 fl. Chateau Cadillac 1976, 1 fl. Pinot Noir 1994, 3 fl. Ondarre Rioja 1981 samt 3 fl. ... Varenr: 3520678 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2014 12:51:36 DKK 1.950
Halsband, Obehandlad bärnsten
Halsband, Obehandlad bärnsten. Halsband, Obehandlad samt opolerad bärnsten. Transparanta samt opaka stenar. Största stenen 4 x 3 cm. L. ca. 82 cm. Vikt: 165 gram. Varenr: 3520648 DKK 1.221 SE, Örebro, Aspholmen 26-08-2014 12:51:45 DKK 244
6V multifunktionelle LED pærer til baglygter, lys/bremselys. (40)
6V multifunktionelle LED pærer til baglygter, lys/bremselys. (40). Fyrre stk 6V multifunktionelle LED pærer til baglygter, lys/bremselys.(40) Denne vare er en del af en temaauktion for Kammeradvokaten. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3453414

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:51:55 DKK 300
Voxtresm. Telefoncentral (5)
Voxtresm. Telefoncentral (5). Telefoncentral med fire telefoner, hvoraf tre med headsæt. Fremstår med lette brugspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet, fejl og mangler. Varenr: 3493964 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:52:09 DKK 325
Samling cigaretemballage i album
Samling cigaretemballage i album . Samling cigaretemballage i album, bestående af div. ældre cigaretpakker, danske samt udlandske. Overvejende tilklippede, fastklæbede til sider i albummet, to chateques med dubletter. Fra omkr. 1945. Fremstår med aldersrelaterede spor. Varenr: 3495055 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 12:53:34 DKK 300
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 118  >>