Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 101  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Charlotte Borgen - halskæde med 39 charms, ca. 44 cm
Charlotte Borgen - halskæde med 39 charms, ca. 44 cm. Charlotte Borgen - halskæde, rævehalemønster udført i sterling sølv, prydet med 39 charms, en del af sterlin sølv med Cubic Zirkonia, samt en del med glasdekoration. Længde ca. 44 cm. Fremstår ubrugt. Varenr: 4285574 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2016 19:52:00 DKK 325
Persisk handknuten matta, Täbriz, 322x200 cm
Persisk handknuten matta, Täbriz, 322x200 cm. Persisk handknuten matta, Täbriz, mått 322x200 cm. Lugg av ull och varp av bomull. Central medaljong omgiven av Herati-mönster i polykroma färger mot djupblå botten. Azerbajdzjan-provinsen, nordvästra Iran. Varenr: 4230012

DKK 4.428 SE, Örebro, Aspholmen 29-06-2016 19:53:00 DKK 1.932
Gläser, farblos, Freimaurer- und Jagdmotive (2)
Gläser, farblos, Freimaurer- und Jagdmotive (2). Zwei Gläser, farbloses Glas, 20. Jahrhundert, bestehend aus: 1 Trinkglas in Aleform, auf rundem umgeschlagenen Fuß und ringförmigem Nodus, matter Schnittdekor mit in Landschaft eingebetteten Jagdszene, H. 17,5 cm. 1 Trinkglas in Becherform, facettiertet massiver Fuß, geschliffener geschnittener ... Varenr: 4255136 DKK 1.045 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 19:53:00 DKK 299
Leuchterfragment, Messing, Replik
Leuchterfragment, Messing, Replik. Nürnberger Leuchter/ Kerzenhalter, Messing, Replik nach mittelalterlichem Vorbild, Fragment. Darstellung einer stehenden, männlichen Figur mit ausgebreiteten Armen, aus ihren Händen ragen zwei kelchförmige Kerzenhalter, Ringprofilierung, Schraubgewinde, Füße unterseitig mit Innengewinde, H. 17 cm... Varenr: 4255134 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 19:53:00 DKK 299
Per Borup. Brillantring af guld og hvidguld 14 kt.
Per Borup. Brillantring af guld og hvidguld 14 kt.. Per Borup. Brillantring af guld og hvidguld 14 kt., prydet med større brillant på ca. 0.15 ct. og tre mindre brillanter på i alt ca. 0.03 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: VS1-SI2. Vægt 7,3 gr. Ringstr. 50, Ø 15,90 mm. Design Karin Borup. Varenr: 4317428 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2016 19:53:00 DKK 1.600
Teller, Walter Moorcroft, Moorcroft Pottery, England, Porzellan
Teller, Walter Moorcroft, Moorcroft Pottery, England, Porzellan. Teller, Walter Moorcroft (1917-2002) für Moorcroft Pottery (seit 1913), England, Porzellan, florale Bemalung in rot und gelb, unterseitig signiert und mit Herstellerstempel, D. 29,5 cm. Varenr: 4310506 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 19:54:00 DKK 336
Kombisæt med 4 forskellige funktioner
Kombisæt med 4 forskellige funktioner . Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger medfølger. Max effekt 1,65kw ved ... Varenr: 3926551

DKK 1.700 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2016 19:54:00 DKK 1.100
Le Corbusier; LC2 Fritstående sofa, sort læder
Le Corbusier; LC2 Fritstående sofa, sort læder. Le Corbusier. Fritstående to-pers. sofa, model LC2 med stel af forkromet stålrør, løse hynder polstret med sort læder. Formgivet af Le Corbusier, Pierre Jeanneret and Charlotte Perriand i 1928. Logo samt serienr. præget i stel. Fremstillet hos Cassina. L. 130 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med ... Varenr: 4284523 DKK 54.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2016 19:54:00 DKK 29.000
Damask Collection, pakke sorte/hvide håndklæder.(40)
Damask Collection, pakke sorte/hvide håndklæder.(40). Damask Collection. 40 hvide/sorte håndklæder fremstillet af bomuld. Bomulden adskiller sig ved at have have ekstra stærke og lange silkeagtige fibre, der giver bedre blødhed, absorberingsevne og holdbarhed. Bomuldskvalitet 650 gram/kvm. Pakken består af 20 hvide og 20 sorte håndklæder i ... Varenr: 4320115

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2016 19:54:00 DKK 2.000
Havemøbelsæt. Teaktræ (9)
Havemøbelsæt. Teaktræ (9). Havemøbelsæt af ubehandlet teaktræ, sættet består af ét bord med udtræk og otte foldestole. H. 75. L. 180/240 B 100 cm. Fremstår i original emballage. Emballagestr.: 102 x 182 x 21 cm. + 4 x 114x48x19 cm. (9) Varenr: 4199241

DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2016 19:54:00 DKK 3.900
Konvolut Stahlstiche, Stadtmotive Bonn (4)
Konvolut Stahlstiche, Stadtmotive Bonn (4). Konvolut Stahlstiche, Stadtmotive von Bonn, 2 Stahlstiche von Johann Poppel (1807-1882) nach Georg Osterwald (1803-1884), ‘Bonn. Aussicht vom Hotel Royale‘ und ‘Aussicht vom Stockenthor in Bonn‘; 1 Stahlstich, von Johann Richter nach Ludwig Lange (1808-1864), ‘Das Hochkreuz bei Bonn‘; 1 ... Varenr: 4268701 DKK 1.194 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 19:54:00 DKK 299
Spatserkäppar två stycken, 1900-tal. (2)
Spatserkäppar två stycken, 1900-tal. (2). Spatserkäppar två stycken, 1900-tal. Handtag med dekor av hund samt katt. Längder 88 cm. Slitage. (2) Varenr: 4314549 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 29-06-2016 19:54:00 DKK 262
Kanne, Keramik, braune Salzglasur
Kanne, Keramik, braune Salzglasur. Kanne, Keramik, braune Salzglasur, bauchiger Korpus mit einem Henkel, ovaler Ausguss in Schnauzen/Schnabelform, halbkreisförmige Mündungsöffnung mit gedrücktem Band, H. 19,5 cm - B. 20 cm - T. 14 cm. Ausguss und Fuß mit oberflächlichen Glasurbestoßungen, Fuß partiell bestoßen Varenr: 4255185 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 19:54:00 DKK 299
Hjellegjerde. Indskuds Sidebord/skammel. Cube sæt. (2)
Hjellegjerde. Indskuds Sidebord/skammel. Cube sæt. (2). Hjellegjerde. Sidebord/skammel. Cube large, i ubehandlet bøg finér. Måler 45 x 45 x 45 cm. samt 42,5 x 42,5 x 45 cm. Udstillingsmodel.(2) Varenr: 4317494 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2016 19:54:00 DKK 300
Bruno Mathsson & Piet Hein bord supercirkel
Bruno Mathsson & Piet Hein bord supercirkel. BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord, supercirkel, Mathsson International, tvådelad skiva, fanerad i masurbjörk, 5 spännben i förkromad metall. höjd 70, 180 x 180 cm Varenr: 4316928 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 29-06-2016 19:54:00
Se mere
 Emaljeskilt reklame for Thor Bryggerierne, Randers, ca. 1950
Emaljeskilt reklame for Thor Bryggerierne, Randers, ca. 1950. Emaljeskilt 'Thor Øl', reklame for Thor Bryggerierne, Randers. Glud & Marstrand, ca. 1950. 74 x 49 cm. Fremstår med ridser og emaljeafslag. Varenr: 4317325 DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2016 19:54:00 DKK 1.700
Borko Petrovic, Love in the air
Borko Petrovic, Love in the air. Borko Petrovic, född 1971, Serbien. "Love in the air", olja på duk,65x80 cm, Signerad samt daterad 2015. Ramad. Varenr: 4278595 DKK 2.415 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-06-2016 19:54:00 DKK 1.610
Paar Stahlstiche nach Entwürfen von Karl Friedrich Schinkel (2)
Paar Stahlstiche nach Entwürfen von Karl Friedrich Schinkel (2). Paar Stahlstiche nach Entwurfszeichnungen von Karl Friedrich Schinkel (1781-1841) aus "Sammlung architektonischer Entwürfe", erschienen 1819 bis 1840 in 29 Heften, bestehend aus: Aufrisszeichnung "Platfond-Verzierung des Zuschauerraumes in dem Schauspielhause zu Berlin", gestochen von Carl ... Varenr: 4269352 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 19:55:00 DKK 299
Ørestikker af hvidguld med diamanter og South Sea perler, par ( 2 )
Ørestikker af hvidguld med diamanter og South Sea perler, par ( 2 ). Ørestikker udførte af 14 kt. hvidguld - stemplet, prydede med 4 princess-slebne diamanter af i alt ca. 0.28 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI1 samt i afslutningen hver med en South Sea kulturperle på ca. Ø 10,5-10,8 mm, farve: hvid, lustre: meget stærk, changerende overtoner og næsten ... Varenr: 4138451

DKK 8.955 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2016 19:55:00 DKK 5.784
Treradet kulturperlehalscollier, mellemled og lås af 18 kt. hvidguld sat med brillanter
Treradet kulturperlehalscollier, mellemled og lås af 18 kt. hvidguld sat med brillanter. Treradet halscollier med runde og semirunde saltvandskulturperler, to mellemled og lås af 18 kt. hvidguld sat med 39 små hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.20 ct. Perle Ø ca. 4,62 - 5,41 mm. L. 42 cm. 1900-tallets anden halvdel. Varenr: 4315665 DKK 9.500 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2016 19:55:00 DKK 7.600
Per Borup. Brillantring af guld 14 kt.
Per Borup. Brillantring af guld 14 kt.. Per Borup. Brillantring af guld 14 kt., prydet med brillant på ca. 0.15 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: VS1. Vægt 6,1 gr. Ringstr. 56, Ø 17,60 mm. Design Karin Borup. Varenr: 4317446 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2016 19:55:00 DKK 1.250
Køkken armatur i moderne design.
Køkken armatur i moderne design. . Køkken armatur i moderne design. Model XL Gastro. Forkromet messing med sort bakkelit håndtag, højde indstilling, drejbar tud samt aftagelig hånd bruser. Amaturet er fremstillet af kraftigt forkromet messing. Vægt ca. 4 kg. Leveres i original emballage mål: 80x32x8 cm. Nem montering med de 2 ... Varenr: 3637794

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2016 19:55:00 DKK 1.200
Vase und Schale, hellblaues Glas, signiert (2)
Vase und Schale, hellblaues Glas, signiert (2). Vase und Schale, transparentes hellblaues Glas, 20. Jh., unleserlich diamantgeritzt signiert "Strindberg" (2), bestehend aus: 1 Vase, konischer Korpus über ovalem Stand, dickwandig, H. 16 cm - B. 22,5 cm - T. 11,5 cm, Bestoßung inneren Lippenrand. 1 Schale, 1964, bootsförmiger Korpus, dickwandig,... Varenr: 4255098 DKK 1.642 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 19:55:00 DKK 299
Konvolut Stahlstiche, Beilagen zur allgemeinen Musterzeitung (4)
Konvolut Stahlstiche, Beilagen zur allgemeinen Musterzeitung (4). Konvolut Stahlstiche, Beilagen zur allgemeinen Musterzeitung, Album für weibliche Arbeiten und Moden, verschiedene Motive aus den Jahren 1. März 1851, 1. Mai 1851, 1. Juli 1850 und ‘Modes de Paris‘, 1838, alle auf Papier montiert und im Passepartout, Bildausschnitt 17,5 x 12 cm, Blätter wellig ... Varenr: 4268700 DKK 1.119 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 19:55:00 DKK 299
Kaiser, Pendelleuchte der 1960/70er Jahre
Kaiser, Pendelleuchte der 1960/70er Jahre. Pendelleuchte der 1960/70er Jahre, deutsches Design von Kaiser. Sechsarmige Konstruktion aus orange lackiertem Metall, Diffusoren aus mattweißem Opalglas. Im Baldachin mit Aufkleber bezeichnet. D. ca. 40cm, H. 104cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, stellenweise leichter Rost, ein Glas leicht ... Varenr: 4269406 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-06-2016 19:55:00 DKK 299
Uwe Bremer, 'Akromegalie auf Uranus' (1972)
Uwe Bremer, 'Akromegalie auf Uranus' (1972). Radierung, coloriert auf Büttenpapier. Mit Bleistift signiert, datiert und nummeriert. 48/120. Leichte Knicke durch Lagerung bedingt leichte Verschmutzungen, guter Gesamtzustand. Maße: 76 x 53 cm. Varenr: 4304053 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2016 19:55:00 DKK 299
Sofabord. Stort sofabord, lakeret fyr og stål
Sofabord. Stort sofabord, lakeret fyr og stål. Sofabord. Stort sofabord af lakeret fyr og stål. Bordplade af patineret, lakeret fyrretrå. Opsat på stel af sortlakeret stålprofil. 173 x 173, H. 40 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 4316068 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2016 19:55:00 DKK 325
Royal Copenhagen, Slagter, porcelæn, dessin nr. 4645
Royal Copenhagen, Slagter, porcelæn, dessin nr. 4645. Royal Copenhagen, figur i form af slagter af porcelæn. Dessin nr. 4645, 1. sortering. H. 20 cm. Varenr: 4317649 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-06-2016 19:55:00 DKK 825
Unbekannter Maler, Walisische Landschaft, 19. Jh. Ölgemälde
Unbekannter Maler, Walisische Landschaft, 19. Jh. Ölgemälde. Unbekannter Maler, Walisische Landschaft, 19. Jh. Öl auf Platte. Maße ca. 16,5 x 23 cm, gerahmt ca. 26 x 33 cm. Varenr: 4317057 DKK 1.866 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2016 19:55:00 DKK 746
Evan Jensen. København cd. patineret bordlampe
Evan Jensen. København cd. patineret bordlampe. Evan Jensen f. 1888-1978. Bordlampe af patineret bronze. Stemplet Evan Jensen 655 København H. 37.5 cm uden montering. Lign. afbilledet på side 5 i hæftet: Bronze Evan Jensen´s bronzestøberi, Hesseløgade 3-7, København-Danmark (hæfte medfølger ikke) Varenr: 4316118 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2016 19:55:00 DKK 1.200
3 dages romantisk stund ved Serrahner See på det 4-stjernede Van der Valk Hotel Serrahn ved Mecklenburgische Seenplatte for 2 personer
3 dages romantisk stund ved Serrahner See på det 4-stjernede Van der Valk Hotel Serrahn ved Mecklenburgische Seenplatte for 2 personer. 3 dages romantisk stund ved Serrahner See på det 4-stjernede Van der Valk Hotel Serrahn ved Mecklenburgische Seenplatte for 2 personer Opholdet indeholder følgende: 2 overnatninger i et dobbeltværelse på 4-stjernet hotel Inkl. 2 syvsovermorgenmad inkl. 1 glas sekt indtil kl. 12.00 Inkl. ... Varenr: 4319856

DKK 2.239 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-06-2016 19:55:00 DKK 970
Vintage aquamarinring af hvidguld
Vintage aquamarinring af hvidguld. Vintage cocktailring af 14 kt. hvidguld, prydet med snoet tråd samt en aquamarin i smaragdslib. Mål ca. 11,2 x 12,6 mm. Ringstr. 55 /Ø. 17,5 mm. Bredde af front ca. 16,4 mm. Vægt ca. 8,2 gram. Fremstår lavet i str. og med brugsspor. Varenr: 4316750 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 19:55:00 DKK 1.350
Kai Kristiansen. Fem stole af teaktræ (5)
Kai Kristiansen. Fem stole af teaktræ (5) . Kai Kristiansen. Fem stole med stel af massivt teaktræ, sæde og kopstykke betrukket med uldstof, sædehøjde 45 cm. Fremstår med brugsspor; polstring klumper en smule nogle steder, en stol med mindre hul på sæde bagtil. (5) Varenr: 4316707 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2016 19:55:00 DKK 1.850
Fodbold med autografer fra spillere i AaB (2008/2009)
Fodbold med autografer fra spillere i AaB (2008/2009). Fodbold med autografer fra spillere i AaB - Aalborg Fodbold Klub. Rekvirenten oplyser at bolden er brugt i sæsonen 2008/2009 hvor AaB spillede mod Manchester United, Villarreal C.F. samt Celtic FC. AaB modtog mellem 96-104 fodbolde fra UEFA til træning eller kamp. Rekvirenten har modtaget bolden ... Varenr: 4317464 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 29-06-2016 19:56:00 DKK 325
Træskulptur, måneseglsmadonna, slutningen af 1800-tallet
Træskulptur, måneseglsmadonna, slutningen af 1800-tallet. Sakral træskulptur af en måneseglsmadonna, Rheinland/Eifel, slutningen af 1800-tallet, trekvart skulpturel vægfigur, stående Mariafigur på en måneseglssokkel med stiliserede bølger, i guldfarvet klædedragt med rød-blå kappe, holdende jesusbarnet med kuglekorset på sin højre arm, guldfarvet og ... Varenr: 4249366 DKK 14.926 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 19:56:00 DKK 9.702
To-pers. sofa, dansk snedkermester
To-pers. sofa, dansk snedkermester. To-pers. betrukket med sømbeslået læder, løs dybthæftet sædehynde, opsat på stel af bejdset træ, H. 87 B. 135 sædehøjde 42 cm. Dansk snekdermster, 1900-tallets midte. Fremstår med naturligt brugspræg og patina. Varenr: 4316370 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2016 19:56:00 DKK 350
Samling af gamle postkort, tre mapper samt to kasser
Samling af gamle postkort, tre mapper samt to kasser . Samling af gamle postkort samlet i to kasser samt tre albums; både danske og udenlandske, 1900-tallets første halvdel, mange fra 1900-tallets begyndelse. Varenr: 4314651 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2016 19:56:00 DKK 825
Poul Henningsen, PH 4½-3½ bordlampe
Poul Henningsen, PH 4½-3½ bordlampe . Poul Henningsen 1894-1967. PH 4½-3½ bordlampe med stamme og fatningshus af forkromet metal, skærmsæt af hvid opal glas. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 55, Ø 45 cm. Lette ridser. Varenr: 4316749 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 19:56:00 DKK 5.400
Cameo pendant in 18kt with portret of lady and coral earrings (3)
Cameo pendant in 18kt with portret of lady and coral earrings (3). Brooch: Cameo pendant in 18kt with portret of lady 18kt yellow gold, hallmarked Cameo carved in lady portret on the side vieuw Total weight: 13.35 gr Measurements: 47 x 30 x 11mm Earrings: Red coral earrings in 18kt approx. 2.00ct (2) 18kt yellow gold, tested Earrings decorated with 2... Varenr: 4299646 DKK 2.910 BE, Antwerpen 29-06-2016 19:56:00 DKK 2.239
Stokke (2)
Stokke (2). Stok i metal eller niello, ottekantet tværsnit med geometrisk mønster, håndtag afsluttende med kamelhoved samt stok antagelig af hvalben med håndtag i sølvplet. Håndtag med inskription "Fra Søndagsskolen 1915". 93-95 cm. Slitage, anløben. (2) Varenr: 4317186 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-06-2016 19:56:00 DKK 425
Samuel Poromaa
Samuel Poromaa. SAMUEL POROMAA (född 1960), "Den fjärde pusselbiten" monogramsignerad, daterad -86, olja på duk 65 x 55 cm Varenr: 4316929 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 29-06-2016 19:57:00
Se mere
Paar Spiegelplatten und Dose, Bronze, Asien (3)
Paar Spiegelplatten und Dose, Bronze, Asien (3). Paar Spiegelplatten und Dose, Bronze, Asien, vermutlich China, bestehend aus: zwei runde Metallplatten, eine kleine Platte mit flachem Griff mit asiatischen Schriftzeichen, D. 17 cm; eine Platte mit kleinem Griff, D. 20 cm, ein kleines Loch im äußeren Ring, beide mit starker Korrosionsspuren. ... Varenr: 4255093 DKK 2.239 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 19:57:00 DKK 746
Spisebord af metal. Råt industrilook.
Spisebord af metal. Råt industrilook.. Spisebord af metal. Bordplade af 3 mm lakeret metal. Bordben af lakeret metal. L 120, B 70, H 75 cm Varenr: 4294572

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2016 19:57:00 DKK 325
Engell. Tre pers. sofa
Engell. Tre pers. sofa . Engell. Tre pers. sofa. Sandfarvet uldtekstil, opsat på lave ben af laseret træ. L. 257, Sh. 42 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 4315933 DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2016 19:57:00 DKK 325
Karmstolar i ek, sits i sadeljord, okänd tillverkare(6)
Karmstolar i ek, sits i sadeljord, okänd tillverkare(6). Karmstolar i ek, sits i sadeljord, okänd tillverkare. Bredd 58 cm, höjd 75 cm. Patina, bruksspår, smuts på sadeljord.(6) Varenr: 4281468 DKK 1.208 SE, Malmö, Baltzarsgatan 29-06-2016 19:57:00 DKK 242
Potatisvåg/säckavåg i trä och metall med 4 vikter
Potatisvåg/säckavåg i trä och metall med 4 vikter. Potatisvåg/säckavåg i trä och metall med vikter. Längd ca 105 cm, höjd ca 67 cm. Vikter 3 st 5Kg vikter, 1 st 2 Kg vikter. Patina och åldersrelaterat slitage. Varenr: 4296148 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 29-06-2016 19:57:00 DKK 242
Buffalo karmstolar i Teak ett par(2)
Buffalo karmstolar i Teak ett par(2). Två karmstolar 'Buffalo' i behandlad teak. Rundad och ribbad rygg med återkommande dekor i armstöd och front. H. 93cm, B. 60cm D. 48,5cm Varenr: 4296974 DKK 3.220 SE, Malmö, Baltzarsgatan 29-06-2016 19:57:00 DKK 1.610
Moderne Kelim tæppe 287 x 223 cm
Moderne Kelim tæppe 287 x 223 cm. Moderne Kelim tæppe 287 x 223 cm Varenr: 4246310

DKK 2.300 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2016 19:58:00 DKK 1.800
Ib Eisner, olie på lærred, 'Nymåne Dyrehaven' cd
Ib Eisner, olie på lærred, 'Nymåne Dyrehaven' cd. 'Nymåne Dyrehave', af Ib Eisner 1925-2003, olie på lærred, sign. Ib Eisner, 50x60 cm (53x63 cm) Varenr: 4317335 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 19:58:00 DKK 650
Aagaard, smykkesæt, 8 kt guld (3)
Aagaard, smykkesæt, 8 kt guld (3). Aagaard smykkesæt af 8 kt. guld, bestående af, halskæde og ørestikkere, i form af slangekæder monteret med dråber. L. 44 cm. L ørestikkere. 4,5 cm. Samlet vægt. Ca. 5,3 gram. Fremstår med lettere brugsspor. (3) Varenr: 4316539 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-06-2016 19:58:00 DKK 425
Ole Lynggaard. Love ring af hvidguld 14 kt. Str. 5.
Ole Lynggaard. Love ring af hvidguld 14 kt. Str. 5.. Ole Lynggaard. Love ring af hvidguld 14 kt. Str. 5. Vægt 9,8 gr. Ringstr. 54, Ø 17,20 mm. Design Charlotte Lynggaard. Varenr: 4317272 DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2016 19:58:00 DKK 2.600
Gucci U-Play damearmbåndsur af stål, ref. YA129409
Gucci U-Play damearmbåndsur af stål, ref. YA129409. Gucci U-Play damearmbåndsur af stål, ref. YA129409, safirglas, quarz værk, udskiftelig urkrans ilagt sort læder, sølvskive mrk. Gucci med time- og minutviser, monteret på sort læderrem med stål 'Horsebit' dekorationer og stålspænde. Mål urhus Ø 36 mm. Tilhørende Gucci etui samt 'Warranty & ... Varenr: 4304014

DKK 2.400 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2016 19:59:00 DKK 1.900
Konvolut Porzellan, Figuren, Kaminhunde / Kapitänshunde (4)
Konvolut Porzellan, Figuren, Kaminhunde / Kapitänshunde (4). Konvolut Porzellan, Figuren, vier Kaminhunde / Puffhunde / Kapitänshunde, englische Staffordshire Spaniel, 2 Hunde, weiß, rot und gold staffiert, H. 11,5 cm, 2 Hunde, weiß, H. 23 cm; stellenweise Farbabrieb und Bestoßungen. (4) Varenr: 4310660 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 19:59:00 DKK 299
Plakate der Russischen Revolution 1917-1929, 1966 (gebhardt verlag)
Plakate der Russischen Revolution 1917-1929, 1966 (gebhardt verlag). Plakate der Russischen Revolution 1917-1929, 1966 (gebhardt verlag berlin) Mappe mit 40 Plakaten inklusive Index. Maße: 69 x 48,5 cm. Blätter teils gebräunt. Varenr: 4316763 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2016 19:59:00 DKK 299
Hög balusterformad kruka
Hög balusterformad kruka. Hög balusterformad kruka. H. 80cm diam 35cmPatina och beläggningar Varenr: 4254006 DKK 2.013 SE, Malmö, Baltzarsgatan 29-06-2016 19:59:00 DKK 966
Pärlcollier med diamantlås tillverkat av Bucherer
Pärlcollier med diamantlås tillverkat av Bucherer. Pärlcollier med 37 st. odlade South Sea pärlor med knut mellan varje pärla. Pärldiam. ca 9,0 mm. Klolås i 18K guld tillverkat av Bucherer, Schweiz prydd med 44 st. diamanter om totalt ca 0.55 ct. Wesselton/SI. Längd på collier ca 40 cm. Varenr: 4304058 DKK 7.245 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 29-06-2016 19:59:00 DKK 5.796
Henning Jensen & Torben Valeur. Fritstående skrivebord, palisander
Henning Jensen & Torben Valeur. Fritstående skrivebord, palisander . Henning Jensen & Torben Valeur. Fritstående skrivebord af palisander, medeformede ben og kehlet bagkant. Front med seks skuffer, bagside med hylde. H. 71, L. 155,5, D. 74 cm. Nøgler medfølger. Brugsspor og solblegning. Top med lille finérreparation. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel ... Varenr: 4314627 DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2016 19:59:00 DKK 2.700
W. Veger, Flämische Straßenansicht, 1976. Öl auf Platte
W. Veger, Flämische Straßenansicht, 1976. Öl auf Platte. W. Veger, Flämische Straßenansicht, 1976. Öl auf Platte. Maße 19 x 24 cm, gerahmt 30,5 x 36 cm. Varenr: 4317060 DKK 2.239 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2016 19:59:00 DKK 1.119
8 dages flodkrydstogt med MS Belvedere Fantastiske byer og idylliske landskaber i en 2-sengs kahyt for 2 personer fra + til Passau. Rejseperiode 14.08. - 21.08.2016
8 dages flodkrydstogt med MS Belvedere Fantastiske byer og idylliske landskaber i en 2-sengs kahyt for 2 personer fra + til Passau. Rejseperiode 14.08. - 21.08.2016. 8 dages flodkrydstogt med MS Belvedere Fantastiske byer og idylliske landskaber i en 2-sengs kahyt for 2 personer fra + til Passau. Rejseperiode 14.08. - 21.08.2016 Rejsen indeholder følgende: Krydstogt i den bookede kahytkategori 2-sengs kahyt med fransk altan Arrangøren vælger kahyttens ... Varenr: 4319858

DKK 8.955 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-06-2016 19:59:00 DKK 5.224
Eilersen. Modul sofa med puf, custommade. (4)
Eilersen. Modul sofa med puf, custommade. (4). Eilersen modul sofa med puf, custommade. Betrukket med sandfarvet nistret bomuldsstof, aftageligt betræk. Rygpuder med dunfyld. Stående på sort malet træben. L. 204x224 D. 100 cm Puf. 60x100 cm. Fremstår lettere solfalmet. (4) Varenr: 4318520 DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2016 19:59:00 DKK 10.000
Hvid markise 5,5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise 5,5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 5,5 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varenr: 3840703

DKK 6.200 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2016 20:00:00 DKK 5.400
Perlekæde af barokke South Sea kulturperler med guldlås
Perlekæde af barokke South Sea kulturperler med guldlås. Perlekæde af barokke South Sea kulturperler med guldlås. Kæde trukket med hvide South Sea kulturperler i barokke former og forskellige størrelser på ca. 10x12,6 - 11,2x16,1 mm, lustre: stærk med changerende overtoner. Kuglelås Ø 12,1 mm udført af 14 kt. guld - stemplet. Kuglelås åbnes ved at ... Varenr: 4144635

DKK 14.552 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2016 20:00:00 DKK 10.821
Handknuten persisk matta, Farahan, 312x72 cm
Handknuten persisk matta, Farahan, 312x72 cm. Handknuten persisk matta, Farahan, 312x72 cm. Gallerigång. Ull på bomullsvarp. Varenr: 4307214

DKK 2.415 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 29-06-2016 20:00:00 DKK 1.127
Collier von Regine Juhls Norwegen
Collier von Regine Juhls Norwegen . Collier von der norwegischen Schmuckdesignerin Regine Juhls, gefertigt aus 925 Silber (punziert). Das Collier ist endlos, daher ohne Verschluss gefertigt. Varenr: 4311817 DKK 2.239 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-06-2016 20:00:00 DKK 1.642
Persisk Kashan, Signeret, 400 x 295 cm
Persisk Kashan, Signeret, 400 x 295 cm. Persisk Kashan. Stort håndknyttet tæppe udført i uld på bomuld, Signeret i bort. Mål ca. 400 x 295 cm. Varenr: 4143898

DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2016 20:00:00 DKK 11.000
Loftlamper to stk, Frandsen lighting, model Napoli (2)
Loftlamper to stk, Frandsen lighting, model Napoli (2) . Loftlampe, to stk fremstillet af Frandsen lighting, model Napoli. Mellem model, Ø 20 cm. H. 225 cm. Fremstår i original emballage. Emb mål: 27,5x25x25 (2) Første billed er modelfoto. Varenr: 4175182

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2016 20:00:00 DKK 300
Reol sort højglanslakeret
Reol sort højglanslakeret. Reol sort højglanslakeret H. 130,5 cm. B 100 cm. D. 33 cm. Nogle ridser. Varenr: 4257921 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 20:00:00 DKK 300
Rado 'Integral'. Dameur i hvid keramik og guld med brillanter
Rado 'Integral'. Dameur i hvid keramik og guld med brillanter . Damearmbåndsur fra Rado, model Integral, ref.nr.: 01.153.0792.3.190, i urkasse og med integreret lænke af hvid keramik og forgyldt stål, lys perlemorsskive med brillantbesat punktindeks på Ialt 0.017 ct., Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VVS, safirglas, quartz urværk. Mål: 19,4 x 24,8 mm. ... Varenr: 4287605

DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2016 20:00:00 DKK 5.000
Niclas Hoflin, Rubn, vägglampa Arkipelag, svart blank
Niclas Hoflin, Rubn, vägglampa Arkipelag, svart blank. Vägglampa 'Arkipelag', formgiven av Niclas Hoflin. I svart blanklackerat utförande och svart textilsladd. Tillverkad för Rubn. Höjd 121 cm och skärmens diameter 11 cm. I originalkartong. Denna vara tillhör en temaauktion med svensk belysningsdesign från Rubn. Varenr: 4313450

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-06-2016 20:00:00 DKK 242
Samling ægte håndknyttede tæpper fra Iran og Pakistan (6)
Samling ægte håndknyttede tæpper fra Iran og Pakistan (6). Samling ægte håndknyttede tæpper fra Iran og Pakistan, prydet med ornamentik. Mål: 148 x 99 cm, 125 x 85 cm, 83 x 58 cm, 105 x 78 cm, 91 x 27 cm, 97 x 61 cm. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 4316550 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2016 20:00:00 DKK 325
Hästens, elevationsseng
Hästens, elevationsseng. Hästens elevationsseng med boxmadras, topmadras samt fjernbetjening. 195 x 90 cm, H. 55 cm. Varenr: 4316647 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 20:00:00 DKK 575
Svend Toksværd lysestager, Sølv. (2)
Svend Toksværd lysestager, Sølv. (2) . Svend Toksværd lysestager fremstillet af sølv, hver med plads til et lys. Stemplet Sv.T. samt 830 S. Højde 11 cm. Udfyldt i bunden. (2) Varenr: 4316684 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 20:00:00 DKK 400
Samling Bing & Grøndahl samt Royal Copenhagen figurer (11)
Samling Bing & Grøndahl samt Royal Copenhagen figurer (11). Samling Bing & Grøndahl samt Royal Copenhagen figurer. Royal Copenhagen - To hunde, dessinnr. 3170 og 2767, 1. sortering. Bjørn dessinnr. 3014. 1. sortering. Bing & Grøndahl - Undulat nr. 2210, 1. sortering. Hovedpine nr. 2206. Tandpine nr. 2207. Mavepine nr. 2208. Ørepine 2209. Alle fire 1. ... Varenr: 4317085 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2016 20:00:00 DKK 975
Royal Copenhagen, køkkentøj af fajance. (3)
Royal Copenhagen, køkkentøj af fajance. (3). Køkkentøj af fajance fra Royal Copenhagen bestående af køkkenrulleholder nr. 183/3659, kaffefilterholder nr. 177/3622, saltkar nr. 132/261 (3) Varenr: 4212691 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 20:00:00 DKK 475
Bogreol i industrielt design
Bogreol i industrielt design . Bogreol/Reol i industrielt design. Fremstillet i massivt rustikt genanvendt gammelt elmetræ samt patineret jern. Front med 5 hylder, stående på aftagelige metal/jern hjul. H. 215 cm. D. 42 cm. B. 180 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel vitrine unik, variationer må derfor ... Varenr: 4228005

DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2016 20:00:00 DKK 4.000
Vitrin/Skåp i svart antikbehandlat trä
Vitrin/Skåp i svart antikbehandlat trä. Vitrin/Skåp i svart antikbehandlat trä. Invändigt svartlackerat. Front med tre lådor samt två dörrar, bakom hyllinredning. Metallbeslag. L 130, d 45, h 175. Observera! Modellfoto, variationer och slitage kan därför förväntas. Varenr: 4235885

DKK 4.830 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 29-06-2016 20:00:00 DKK 3.784
Brudekjole str. 48
Brudekjole str. 48. Brudekjole str. 48. 2 delt model med blomstertyl. Brystmål ca. 100 cm. Talmål ca. 90 cm. Livvidde på nederdel ca. 90 cm. Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til bryllup - studenterfest eller en anden særlig lejlighed. Varenr: 4259798

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2016 20:00:00 DKK 300
Ole Lynggaard. Nøglevedhæng med brillanter og ametyst
Ole Lynggaard. Nøglevedhæng med brillanter og ametyst. Ole Lynggaard. Nøglevedhæng af 18 kt guld, prydet med hjerte samt hjerte med tre brillanter, tilsammen ca. 0.02 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed. VS. Samt en briolettesleben ametyst. Længde: ca 4,5 cm. Varenr: 4297585

DKK 4.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 20:00:00 DKK 3.000
Stort vitrineskab, grå antikbemaling (2)
Stort vitrineskab, grå antikbemaling (2) . Vitrine/Skab tre-fløjet i fransk landstil af gråt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med tre fyldningslåger, herover tre skuffer samt tre låger med glasfyldninger og krydssprosser. Hvidmalet indretning med hylder. To delt. H. 195 B. 160 D. 40 cm. Modelfoto (2) Varenr: 4302589

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2016 20:00:00 DKK 3.900
Bild / Lithografie, Knochenrahmen mit Goetheporträt, nach Heinrich Christoph Kolbe
Bild / Lithografie, Knochenrahmen mit Goetheporträt, nach Heinrich Christoph Kolbe. Bild / Lithografie, nach Heinrich Christoph Kolbe (1771-1836), Knochenrahmen mit Goetheporträt, rückseitig 'Echt Elfenbein', ovaler Bildausschnitt von Johann Wolfgang von Goethe im Dreiviertel - Profil, heller Knochenrahmen, signiert, L. 14,5 cm - B. 12,5 cm. Varenr: 4310508 DKK 1.642 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 20:00:00 DKK 1.119
Kaiser Germany, Tischleuchte / Schreibtischleuchte, Modell 6875
Kaiser Germany, Tischleuchte / Schreibtischleuchte, Modell 6875. Kaiser Germany, Tischleuchte / Schreibtischleuchte, Modell 6875 der 1950/60er Jahre. Verstellbare Konstruktion mit Gestänge aus verchromtem Metall, Reflektor grau lackiert, Stand grau lackiert mit Auflage aus Teak, ausgestattet mit 2 Brennstellen. H. 39,5 cm, B. 34 cm, T. 22 cm. Altersgemäße ... Varenr: 4312427 DKK 1.119 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-06-2016 20:00:00 DKK 299
Bob og Dries van den Berghe. Par armstole model Iris (2)
Bob og Dries van den Berghe. Par armstole model Iris (2). Bob og Dries van den Berghe. Par armstole model Iris i hvidlaseret ask, sæder med hvidt læder. Fremstillet ved Tranekær møbler. Sh. 44 cm. Slidtage, mærker, krakelering. (2) Varenr: 4315135 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 20:00:00 DKK 325
Ljusstakar silver Tore Eldh
Ljusstakar silver Tore Eldh. LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tore Eldh, stämplade K & EC, Göteborg 1966, kvadratisk form med runda hörn, balusterskaft, fylld botten, höjd ca 18 cm Varenr: 4316930 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-06-2016 20:00:00
Se mere
Hvid markise 5,75 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise 5,75 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 5,75 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varenr: 4317422

DKK 6.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2016 20:00:00 DKK 5.800
 Tegneserier 4 forskellige titler fra H.C.Andersen samt Skipper Skræk Gutenberghus nr.1-7 samt 3 andre. (17)
Tegneserier 4 forskellige titler fra H.C.Andersen samt Skipper Skræk Gutenberghus nr.1-7 samt 3 andre. (17) . Indeholder: En Historie og andre eventyr, Carlsen Comics. Snedronningen Interpresse. Tommelise, De vilde Svaner 1-2 Forlaget Casa. Kidde Jeppesen Løvdahl nr.1-3 Carlsen Comics.Skipper Skræk Gutenberghus nr.1-7 samt 3 andre. (10) Måneægget Purpur-Perlen. Interpresse Uhyret på Bokseøen og ... Varenr: 4317638 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2016 20:00:00 DKK 300
Horsens Møbelfabrik, reolsystem (8)
Horsens Møbelfabrik, reolsystem (8). Horsens Møbelfabrik. Reolsystem. fineret med palisander. Bestående af; Fem overmoduler med skydelåger og hylder. H. 60, D. 26, L. 85 cm. samt tre undermoduler monteret på sokkel. Skydelåger og hylder. H. 70, D. 42, L. 85 cm. Brugsspor, ridser mærker samt dele med gennemboringer til ledninger. (8) Varenr: 4191360 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 20:00:00 DKK 375
Jacob Jensen for Bang & Olufsen. Stereobænk
Jacob Jensen for Bang & Olufsen. Stereobænk. Jacob Jensen for Bang & Olufsen. Stereobænk fineret med palisander, front med hylder og udtræksplader, stel og kanter af aluminium. 1980'erne. H. 63 L. 137 B. 41 cm. Brugsspor, skjolder, ridser. Varenr: 4191381 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 20:00:00 DKK 425
Jo Hammerborg. Bordlampe, model 'Trombone'
Jo Hammerborg. Bordlampe, model 'Trombone'. Jo Hammerborg. Trombone bordlampe af forkromet og poleret stål med justerbar skærm, fodstykke af grålakeret metal. Fremstillet hos Fog & Mørup. H. 57 cm. Få ridser, snavs. Varenr: 4316581 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 20:00:00 DKK 900
Audi S6 5,2 FSi V10 Avant quattro Tiptr. 5d  årgang 2006
Audi S6 5,2 FSi V10 Avant quattro Tiptr. 5d årgang 2006. Audi S6 5,2 FSi V10 Avant quattro Tiptr. 5d årgang 2006. 435 HK. Farve: Sortmetal med sølvlister og sølvspejle Stelnummer: WAUZZZ4F77N086272. Bilen har kørt 164884 Km. Drivkraft: Benzin Aut.gear/tiptronic, formel 1 gearskifter. 2 zone klimaanlæg. Sædevarme. Lyst læder/Alcantara indtræk... Varenr: 4316154 DKK 240.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 20:00:00 DKK 170.000
Sækkeformet prismekrone i empireform
Sækkeformet prismekrone i empireform. Sækkeformet prismekrone i empireform, stel af messing. Prydet med prismer. H. 76 Ø 42 cm. OBS!! Fremstår uden el-føring og fatninger Varenr: 4302874

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2016 20:00:00 DKK 350
Moderne kelim, 216 x 304 cm
Moderne kelim, 216 x 304 cm. Moderne Kelim tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål 216 x 304 cm Varenr: 3951876

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2016 20:00:00 DKK 325
Felt Beach Cruiser. Cykel
Felt Beach Cruiser. Cykel. Felt Beach Cruiser. Cykel med tre gear, håndbremse, reflekser og justerbar sadel, L. 170 cm. Fremstår med brugsspor, herunder anløben. Varenr: 4315387 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 29-06-2016 20:00:00 DKK 800
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, silver/brun
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, silver/brun. Nautilus från Kompass, herrarmbandsur, silverfärgad urtavla, 18 karats roséguldspläterad boett. Japanskt urverk med datumvisning, Kompass P3114Q, Japan Quartz (Seiko). Krokodilmönstrat armband i brunt italienskt läder med insida av mocka. Laseretsad bakboett. Både tidsindexering och visare är ... Varenr: 4316559

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-06-2016 20:00:00 DKK 282
Richard Mortensen, litografi, komposition cd
Richard Mortensen, litografi, komposition cd . Komposition, af Richard Mortensen 1907-1993, litografi 64/73, sign. og dat. Richard Mortensen 73, 68x49,5 cm (78,5x59,5 cm). Se også varenummer 4317136. Varenr: 4317131 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2016 20:00:00 DKK 625
P.S. Krøyer, portræt af dreng med hund 1907
P.S. Krøyer, portræt af dreng med hund 1907. P.S. Krøyer 1851-1909. Tegning, kul og akvarel. Portræt med dreng og hund, øverst påskrevet 'Christian.....', signeret og dateret 28 april 1907. H.23 x 13,5 cm (35 x 26 cm) Varenr: 4308314 DKK 22.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2016 20:00:00 DKK 17.000
Ernst Barlach, Mappe 'Übungen der leichten Hand', 19 Lichtdrucke, 1965
Ernst Barlach, Mappe 'Übungen der leichten Hand', 19 Lichtdrucke, 1965. Ernst Barlach "Übungen der leichten Hand", Verlag der Kunst, Dresden, 1965, Text mit Vorwort von Friedrich Schult (4 Seiten), 19 Blätter mit Lichtdrucken nach 43 figürlichen Zeichnungen in Originalhalbleinenmappe, Blattgröße 32,5 x 44 cm, Blätter teilweise mit Knickspuren, Mappe berieben und mit ... Varenr: 4269756 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 20:01:00 DKK 299
Sixtus Thomsen. Fire forseglede uindfattede brillantslebne diamanter 0.82 ct. W/SI1-2
Sixtus Thomsen. Fire forseglede uindfattede brillantslebne diamanter 0.82 ct. W/SI1-2. Sixtus Thomsen. Fire forseglede uindfattede brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.82 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI1-2 (4) Varenr: 4307593 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2016 20:01:00 DKK 6.000
Antje Brüggemann-Breckwoldt vase keramik
Antje Brüggemann-Breckwoldt vase keramik . Antje Brüggemann-Breckwoldt. Vase. 1997. Keramik. Vasekorpus opbygget og modelleret. Beholder med rombelignende tværsnit. Delvist glaseret i flere nuancer i lysegrå, lyseblå, blå og guld. H. 23 cm. Signeret og dateret 97 i bunden. Varenr: 4309067 DKK 4.851 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2016 20:01:00 DKK 2.985
Lievore Altherr Molina, Schichtholz Stuhl Modell Rondo in Eiche für Andreu World
Lievore Altherr Molina, Schichtholz Stuhl Modell Rondo in Eiche für Andreu World. Schichtholz Stuhl Modell Rondo in Eiche, Design von Lievore Altherr Molina für Andreu World. Drehbare Konstruktion mit Sitzschale aus Schichtholz mit Eichenfurnier, Untergestell massiv, Sitzkissen in Stoff. Mit Aufkleber bezeichnet. B. 59,5cm, H. 75cm, T. ca. 55cm. Ausstellungsstück mit minimalen... Varenr: 4316009 DKK 1.866 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-06-2016 20:01:00 DKK 336
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Varenr: 4313164

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2016 20:01:00 DKK 3.600
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 101  >>