Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 105  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bamboo Tischleuchte in Messing mit Rattan Schirm
Bamboo Tischleuchte in Messing mit Rattan Schirm. Bamboo Tischleuchte. Konstruktion aus Messing und Messingblech, Schirm aus Rattan, ausgestattet mit zwei Brennstellen und Zugschalter. D. 45cm, H. 97cm. Altersgemä0e Gebrauchsspuren, das Messing ist angelaufen und weist Flecken auf, es ist kein Stecker vorhanden. Varenr: 4703797 DKK 1.115 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-06-2017 19:50:00 DKK 335
Set Stühle / Sprossenstühle der 1950/60er Jahre im Stile von Tapiovaara (4)
Set Stühle / Sprossenstühle der 1950/60er Jahre im Stile von Tapiovaara (4). Set Stühle / Sprossenstühle der 1950/60er Jahre im Stile von Tapiovaara. Filigrane Konstruktion aus dunkel gebeiztem Holz, Sitzfläche aus Schichtholz. Unterseitig mit Aufkleber bezeichnet. B. 37cm, H. 77cm, T. ca. 49cm, SH. 44cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren, eine untere Verstrebung ... Varenr: 4703802 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-06-2017 19:50:00 DKK 297
 Ernst Syberg  cd. Parti med kirke og træer
Ernst Syberg cd. Parti med kirke og træer. Ernst Syberg 1906-1981. Parti med kirke og træer, olie på lærred, sign. Ernst Syberg 1943, 75 x 100 cm. ( 86 x 111 cm). Udstillet i Kunstforeningen København 1961 Kat. nr. 14. Samt Corner 1944. Stempel herfra på bagsiden Varenr: 4704532 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:50:00 DKK 300
Par orientalske skamler af keramik, 1900-tallet (2)
Par orientalske skamler af keramik, 1900-tallet (2). et par orientalske skamler af glaseret keramik dekoreret i farver, H. 36 B. 42 L. 42 cm. 1900-tallet. Fremstår med enkelte mindre afslag, bl.a. på 'kvast' i ene hjørne øverst. (2) Varenr: 4705473 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2017 19:50:00 DKK 300
Rundt bord, af massiv elmetræ.
Rundt bord, af massiv elmetræ.. Rundt bord, af massiv elmetræ. Stel af patineret sort jern, med tre ben. H. 40 Ø. 80 cm. Modelfoto. Varenr: 4362091

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2017 19:50:00 DKK 475
H. W. Klein. Lænestol model 207 med stel af teak
H. W. Klein. Lænestol model 207 med stel af teak. H. W. Klein. Lænestol model 207 med vippebart stel af teak, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet af Bramin-Møbler, N. A. Jørgensens Møbelfabrik. Fremstår med brugsslitage; betræk med defekter samt porøst skum. H. 103 cm. B. 76 cm. Siddehøjde 31 cm. Varenr: 4673912 DKK 12.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2017 19:50:00 DKK 6.400
Par lænestole/armstole, i stil med Hartmut Lohmeyer, træ og stof (2)
Par lænestole/armstole, i stil med Hartmut Lohmeyer, træ og stof (2). Par lænestole/armstole, i stil med Hartmut Lohmeyer, understel af træ, konstruktion på fire koniske fødder, siddeflade og ryglæn polstret med grønt stof med orangefarvet blomstermønster, H. 77 cm - siddehøjde 46 cm - B. 66 cm, D. 65 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, delvist... Varenr: 4692112 DKK 3.718 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2017 19:50:00 DKK 632
Gustav Knautsch, 'Nach Hause telefonieren', maleri
Gustav Knautsch, 'Nach Hause telefonieren', maleri. Gustav Knautsch, 'Nach Hause telefonieren', maleri, spraymaling og akryl på plade, abstrakt motiv af en ufo, blå, sort, gul, lilla og rød, signeret forneden til venstre i billedet. Mål: 132 x 82 cm. Varenr: 4459185 DKK 4.834 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2017 19:51:00 DKK 3.718
Martin Ballendat, Mittelsäulentisch 'window' von Brunner
Martin Ballendat, Mittelsäulentisch 'window' von Brunner . Martin Ballendat, Mittelsäulentisch 'window' von Brunner Modell 3460/0. Quadratische Mittelsäule aus Buchenmassivholz. Plattenoberfläche mit HPL, in weiß und Buchenfurnier-Kanten. Bodenplatte quadratisch aus Stahlblech. Maße: H. 74 cm, 70 x 70 cm. Altersspuren, teils Bestoßen an den Kanten. Varenr: 4689489 DKK 1.487 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:51:00 DKK 297
Gunleif Grube cd. 'Happy Dreamer', serigrafi
Gunleif Grube cd. 'Happy Dreamer', serigrafi . Gunleif Grube født 1947. “Happy Dreamer”, serigrafi. Signeret, dateret, nummereret, 04, 105/150. Indrammet bag glas, sølvbemalet ramme. 107 x 95 cm. (134 x 118).Født i 1947 i bygden Skàla på Færøerne. Medlem af BKF. Gunleif Grube debuterede i 1980 på Kunstnernes Efterårsudstilling, København. ... Varenr: 4700256 DKK 3.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2017 19:51:00 DKK 450
Niels Jørgen Haugesen, Tre stole, model String chair (3)
Niels Jørgen Haugesen, Tre stole, model String chair (3). Niels Jørgen Haugesen. Tre stole model String chair af massiv ahorn, ryg udspændt med snore, sæder betrukket med møbelstof, sædehøjde 41 cm. Fremstillet hos Tranekær Furniture. Litteratur: Frederick Sieck. Dansk Møbelkunst s. 10. Fremstår med brugsspor på stel. (3) Varenr: 4702574 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:51:00 DKK 350
Rubin- og diamant vedhæng, 9 kt guld
Rubin- og diamant vedhæng, 9 kt guld. Rubin- og diamant vedhæng af 9 kt guld prydet med en dråbeformet facetsleben rubin på ca. 2.35 ct. samt talrige mindre diamanter på ialt ca. 0.23 ct. Farve: Wesselton-Crystal (H-I). Klarhed: P1-P2. H. 2 cm incl. øsken. Varenr: 4703738 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-06-2017 19:51:00 DKK 1.800
Wesco. Skraldespand, Kickboy 40L Sort
Wesco. Skraldespand, Kickboy 40L Sort. Wesco. Skraldespand, Kickboy, stål med flap i rustfrit stål, metalhåndtag og pedalfunktion, 40 L. H. 75 cm. B. 43 cm. Fremstår i original emballage. Varenr: 4703741

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 19:51:00 DKK 1.050
 H.W. Klein. Spisebord i teak med udtræk
H.W. Klein. Spisebord i teak med udtræk. H. W. Klein. Spisebord af teak med udtræk samt skjult tillægsplade.Hjørne med palisander insats Fremstillet hos Bramin. H. 72 L. 160/220 B.100 cm. Fremstår med nuanceforskel fra tillægsplade. Varenr: 4703828 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-06-2017 19:51:00 DKK 2.100
Gustav Knautsch, 'Nobody I', 2016, Gemälde
Gustav Knautsch, 'Nobody I', 2016, Gemälde. Gustav Knautsch, 'Nobody I', 2016, Gemälde, Sprühfarbe und Acryl auf Leinwand, abstrakte Komposition mit Schriftzug, Braun, Grün, Lila, Schwarz und Gelb, rückseitig signiert und datiert, 70,5 x 50 cm. Gustav Knautsch ist Graffitikünstler und sprüht seit etwa 12 Jahren. Hauptsächlich sind seine ... Varenr: 4459179 DKK 2.603 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2017 19:51:00 DKK 1.859
Persisk Patchwork løber, 375 x 83 cm.
Persisk Patchwork løber, 375 x 83 cm.. Persisk Patchwork løber, fremstillet af persiske vintage fragmenter. 375 x 83 cm. Varenr: 4618343

DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2017 19:51:00 DKK 325
Karaff England
Karaff England. KARAFF, 1900-tal, England, med beslag i silver, höjd ca 21 cm Varenr: 4703550 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-06-2017 19:51:00
Se mere
Rud Thygesen & Johnny Sørensen, Skænk af eg
Rud Thygesen & Johnny Sørensen, Skænk af eg. Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Skænk af fineret eg med skuffer samt låge; løst monteret stel. H. 86, 101 x 36 cm. Alm. brugsspor. Varenr: 4705067 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2017 19:51:00 DKK 300
To lænestole, eg og uld, 1900-tallets anden halvdel (2)
To lænestole, eg og uld, 1900-tallets anden halvdel (2). To lænestole med stel af massiv egetræ, udspændt med kanvas, polstret armlæn samt løse hynder betrukket med uldstof, mål hhv. H. 94 B. 78 sædehøjde 43 cm. og H. 72 B. 78 sædehøjde 43 cm. 1900-tallets anden halvdel. Fremstår med brugsspor; betræk med enkelte pletter. (2) Varenr: 4702843 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2017 19:51:00 DKK 325
Gucci, skuldertaske af læder
Gucci, skuldertaske af læder . Gucci, skuldertaske af læder med skulderrem af metal. Indvendigt med et rum samt sidelommer. Lynlås monteret med kvast. H. 17 cm, B. 29 cm. Minimale brugsspor. Varenr: 4677007 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:52:00 DKK 3.300
To små plakater for FN, offsettryk, 1940-50'erne (2)
To små plakater for FN, offsettryk, 1940-50'erne (2). To små oplysningsplakater for De Forenede Nationer bestående af en amerikansk, 'United Nations - for understanding - for peace', udgivet af United Nations Department of Public Information, og en dansk, 'Unicef - hjælp til alle børn', udgivet af De Forenede Nationers Børnehjælpefond, offsettryk, ... Varenr: 4702460 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2017 19:52:00 DKK 325
Øreringe sølv/forgyldt med natur-smaragder, safirer og diamanter (2)
Øreringe sølv/forgyldt med natur-smaragder, safirer og diamanter (2) . Øreringe (2) i 925 sølv, forgyldt med 14 kt. guld, med facetterede natur-smaragder og safirer på i alt ca. 45,80 ct. og diamanter på i alt ca. 2 ct., klarhed ca. SI - Pique 2, farve ca. Cape - (O - P). Mål: ca. 60 x 22 mm. Vægt: ca.22 g. Varenr: 4612990

DKK 8.924 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:52:00 DKK 1.115
Konvolut Tiere / Kuscheltiere, Teddybären, u.a. Steiff
Konvolut Tiere / Kuscheltiere, Teddybären, u.a. Steiff . Großes Konvolut Tiere / Kuscheltiere, Teddybären, u.a. Steiff, verschiedene Ausführungen und Größen, teilweise bekleidet und mit Herstelleretiketten, Gebrauchsspuren. Varenr: 4669389 DKK 1.487 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2017 19:52:00 DKK 335
Armbånd med diamanter 2.45 ct
Armbånd med diamanter 2.45 ct. Armring af rhodineret hvidguld. Prydet med talrige prinsesseslebne diamanter samt diamanter i gammel slib, i alt ca 2.42 ct. Farve Wesselton- Crystal (H- J) Klarhed SI. Ø. 5,7 cm, B. 10 cm. Vægt ca. 25,9 gram. Stemplet 500 svarer til 12 kt guld. Varenr: 4691874 DKK 14.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2017 19:52:00 DKK 3.000
 Evgenij Klenø  cd.  Opstilling med tepotte, vaser og krukke på bord
Evgenij Klenø cd. Opstilling med tepotte, vaser og krukke på bord. Evgenij Klenø 1921-2005 Opstilling med tepotte, vaser og krukke på bord, olie på lærred, sign EK. 65 x 80 cm ( 75 x 90 cm) Varenr: 4702436 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:52:00 DKK 300
Okänd konstnär, England. Olja på pannå, omkring 1900
Okänd konstnär, England. Olja på pannå, omkring 1900. Okänd konstnär, England, omkring 1900. Olja på pannå. Dam i blågrön klänning. Inramad. 21x15. (34x28) Varenr: 4703856 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 29-06-2017 19:52:00 DKK 268
Atelier Borgila, Becher 925 Sterling Silber, Schweden, 1970
Atelier Borgila, Becher 925 Sterling Silber, Schweden, 1970. Handgeschmiedeter Becher 925 Sterling Silber, Gewicht ca. 228 Gramm, H. ca. 55mm, Ø ca. 93mm, Ø Fuss ca. 45mm, Entwurf und Fertigung per Hand aus einem Stück Atelier Borgila, Stockholm, Schweden, Oberfläche mit sichtbarem Hammerschlag. Punzierung Segelschiff- Punze, Herstellerpunze 'Borgila', ... Varenr: 4635901 DKK 2.603 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2017 19:53:00 DKK 372
C Vermeulen, Petrus Vincentius Bertin Portrait, 1694, Kupferstich / Druck
C Vermeulen, Petrus Vincentius Bertin Portrait, 1694, Kupferstich / Druck. Cornelis Martinus Vermeulen (ca.1644-1709), Petrus Vincentius Bertin Portrait, 1964, Kupferstich, nach einem Femälde des Künstlers Nicolas de Largillière, Plattenmaß 38x28cm, Blattmaß 48x43cm; altersgmäßer Zustand. Varenr: 4670601 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2017 19:53:00 DKK 297
Sigvard Bernadotte for Christineholm, 'Marianne'. Royal Blue service (32)
Sigvard Bernadotte for Christineholm, 'Marianne'. Royal Blue service (32) . Sigvard Bernadotte for Christineholm, 'Marianne'. Royal Blue service af porcelæn bestående af: 12 middagstallerkner, 12 frokosttallerkner, 12 dybe tallerkner, ovalt fad og lågterrin. Varenr: 4703297 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2017 19:53:00 DKK 850
Diamantring ca 1.00 ct
Diamantring ca 1.00 ct . Ring af 8 kt hvidguld. Prydet med talrige diamanter i alt ca 1.00 ct. mangler to diamanter. Farve Crystal -Light Yellow. Klarhed P. B. 12 mm. Ringst. 54Ø17,25 Varenr: 4704037 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2017 19:53:00 DKK 325
Wanduhr, Holz
Wanduhr, Holz. Wanduhr, wohl um 1950, kastenförmiges Holzgehäuse mit architektonischem Aufbau, mit Türmchen, zwei flankierende Säulen links und rechts neben rundem Glasfenster (D: 7 cm), emailliertes Ziffernblatt mit schwarzen römischen Ziffern und Verzierungen, Dekoelemente aus Messing, Maße 34,5 x 16,5 x 11,5... Varenr: 4626298 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2017 19:53:00 DKK 297
Nishabour 285 x 195
Nishabour 285 x 195. Nishabour Teppich, Persien. Handgeknüpft, Material: Wolle auf Baumwolle, Maße: 285 x 195 cm. Leichte Gebrauchsspuren. Varenr: 4645156 DKK 2.603 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:53:00 DKK 967
Tennisarmbånd af 14 kt hvidguld med brillanter, 3 ct.
Tennisarmbånd af 14 kt hvidguld med brillanter, 3 ct.. Kraftigt tennisarmbånd udført af 14 kt hvidguld med talrige brillanter på tilsammen ca. 3 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: P1. Længde ca. 19 cm. Bredde ca. 0.3 mm. Samlet ca. 18 gram. Varenr: 4685256 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:53:00 DKK 5.600
France & Søn, Ecktisch / Couchtisch / Coffeetable, Teakholz
France & Søn, Ecktisch / Couchtisch / Coffeetable, Teakholz. France & Søn, Ecktisch mit quadratischer Ablagefläche, Teakholz, Beine konisch zulaufend, Höhe ca. 56 cm, quadratische Fläche ca. 80x80 cm, minimaler Abrieb und Gebrauchsspuren. Varenr: 4692163 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2017 19:53:00 DKK 297
Haglgevær AYA The Shooting Star Ejector kal. 20/70
Haglgevær AYA The Shooting Star Ejector kal. 20/70 . Haglgevær AYA The Shooting Star Ejector kal. 20/70 våbennr. 365382. Pibelængde: 68 cm. Totallængde: 110 cm. Kolbelængde: 36,5 cm. Fremstår med enkelte rustskygger i løbet. Jagttegn påkrævet. Varenr: 4697287 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:53:00 DKK 1.050
Ole Otto Ernst, olie på lærred, erotisk motiv
Ole Otto Ernst, olie på lærred, erotisk motiv. Erotisk motiv af Ole Otto Ernst f. 1949, olie på lærred, sign. O.O. Ernst, 100x120 cm. UR.Ole Otto Ernst er født 1949 i Kolding, uddannet på Det Kongelige Danske Kunstakademi, Designskolen i Kolding samt Det Jyske Kunstakademi, elev under Erling Frederiksen, Svend Wiig Hansen og Wilhelm Freddie, ... Varenr: 4703633 DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 19:53:00 DKK 525
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117. Arne Jacobsen 1902-1971. Kontorstol, 'Syveren' nybetrukket med cognacfarvet anilin læder, drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet anilin læder, dette ej udført hos ... Varenr: 4676658 DKK 11.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2017 19:53:00 DKK 2.600
Persisk Keschan 352 x 251 cm.
Persisk Keschan 352 x 251 cm. . Persisk Keschan 352 x 251 cm. Håndknyttet uld på bomuld. Varenr: 4554736

DKK 14.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 19:54:00 DKK 7.000
Bakhtiar tæppe, Persien, håndknyttet, 300 x 210 cm
Bakhtiar tæppe, Persien, håndknyttet, 300 x 210 cm. Bakhtiar tæppe, Persien, håndknyttet, materiale: uld på bomuld, mål: ca. 300 x 210 cm. Varenr: 4634172

DKK 3.346 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:54:00 DKK 818
Persisk Kashan m/ silke, 415 x 310 cm
Persisk Kashan m/ silke, 415 x 310 cm. Persisk Kashan m/ silke. Stort håndknyttet tæppe udført af uld samt silketråde på bomuldsbund. Fremstår i overvejende gylden-grønne samt blålige nuancer, rigt prydet med florale mønstre. Mål: 415 x 310 cm. Varenr: 4664854

DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2017 19:54:00 DKK 800
Dansk møbelproducent. Hjørneskab samt kommode i palisander (2)
Dansk møbelproducent. Hjørneskab samt kommode i palisander (2). Dansk møbelproducent. Hjørneskab i palisander. Front med låsbare låger bag hvilke hylder. Nøgle medfølger. B. 85 cm., D. 54 cm., H. 139 cm. Kommode i palisander. Front med to skuffer. Topplade ilagt kakler. L. 84 cm., D. 41 cm., H. 44 cm. Fremstår med brugsspor, samt mindre afslag på skuffe. (2) Varenr: 4684095 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 29-06-2017 19:54:00 DKK 300
Bronze skulptur af rovdyr
Bronze skulptur af rovdyr. Skulptur af patineret bronze i form af rovdyr på sokkel af marmor. Sign. Decour h. 35 cm l. 24 cm. Af nyere dato. Modelfoto Varenr: 4685290

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2017 19:54:00 DKK 1.550
Havemøbelsæt m. hynder, teak (5)
Havemøbelsæt m. hynder, teak (5). Havemøbler af V-legal certificeret teak fra Indonesien bestående af: To armstole samt bænk og bord. Mål på bord. H. 75 D. 80 L. 165 cm. Mål på stole. H. 89 B. 59 D. 59 sh. 45 cm. Mål på bænk. H. 89 D. 59. L. 150 cm. Samt tilhørende hyndesæt bestående af 2 stolehynder, 1 bænkhynde og 5 puder,... Varenr: 4694326

DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 19:54:00 DKK 2.200
Köpmansdisk
Köpmansdisk. KÖPMANSDISK, laminat, 2000-tal, lådor, hjul medföljer, höjd ca 90,5, 131x40 cm Varenr: 4703551 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 29-06-2017 19:54:00
Se mere
H.W.Klein. Seks Spisestole Teak med armlæn og flet sæde (6)
H.W.Klein. Seks Spisestole Teak med armlæn og flet sæde (6). H. W. Klein. Seks spisestole med stel af massiv teak og med armlæn. Kopstyk med tapsamlinger i palisander, sæde betrukket med snoreflet. 1960'erne. Fremstillet hos Bramin. Fremstår med små pletter på sæde. Se vare nr. 4703828. (6) Varenr: 4703841 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-06-2017 19:54:00 DKK 3.300
William Hogarth, 'The Rake's Progress. Plate 7: The Prison Scene', kobberstik
William Hogarth, 'The Rake's Progress. Plate 7: The Prison Scene', kobberstik. 'The Rake's Progress. Plate 7: The Prison Scene' af William Hogarth (1697-1764), kobberstik 1731, senere tryk, 34 x 40 cm. (49 x 55 cm.). Varenr: 4700842 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:54:00 DKK 300
Bakhtiar 290 x 170
Bakhtiar 290 x 170 . Bakhtiari Teppich, Persien, Handgeknüpft, Material: Wolle auf Baumwolle, Maße: 290 x 170 cm. Varenr: 4645116

DKK 1.636 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:55:00 DKK 1.115
Snedkermester Bruno Hansen. Fritstående skænk, teaktræ
Snedkermester Bruno Hansen. Fritstående skænk, teaktræ . Snedkermester Bruno Hansen. Fritstående skænk af fineret teaktræ, front med to jalousilåger bag hvilke otte lakerede udtræksskuffer / bakker, på runde tilspidsede ben. Fremstillet hos Bruno Hansen Snedkerier, Slagelse. Fremstår som ny. H. 73. L. 180. D. 42 cm.Bruno Hansens opgaver spænder vidt ... Varenr: 4647193 DKK 15.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 19:55:00 DKK 8.800
Borek Sipek, stol model Ota Otanek, fremstillet hos Vitra
Borek Sipek, stol model Ota Otanek, fremstillet hos Vitra . Armstol model Ota Otanek, design af Borek Sipek, formgivet i 1988, fremstillet til Vitra Design Museum. Konstruktion af sølvstruktureret, lakeret stål, ryglæn af kobberplade, sæde og ben af sortlakeret træ. H. 75 cm, B. 53 cm, D. 56 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4679284 DKK 6.507 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2017 19:55:00 DKK 521
jehs + laub, vier Armlehnenstühle 'A-Chairs' für Brunner (4)
jehs + laub, vier Armlehnenstühle 'A-Chairs' für Brunner (4). jehs + laub, vier Armlehnenstühle 'A-Chairs' für Brunner Gestell in Aluminium-Druckguss, poliert. Drei Sitzschale aus Buchenformsperrholz, ein aus Kunststoff in schwarz. Armlehnen in Kunststoff, schwarz. Kunststoffgleiter. Maße: H. 81 cm, SH. 46 cm, B. 57,5 cm, T. 55 cm. Ausstellungsstücke mit ... Varenr: 4698841 DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:55:00 DKK 297
Guldlås med samling ferskvands kulturperlekæder (5)
Guldlås med samling ferskvands kulturperlekæder (5). Lås af 14 kt guld, L ca 9 mm, dertil fem ferskvands kulturperlekæder monteret med dupsko hhv en af hvide rosatonede perler, ø ca 10,11 mm, stærk glans. L.. ca 41,5 cm, en af større hvide perler, enkelte rosatonede, ø ca 11,85 - 12 mm. L.: ca 46,5 cm, kæde af hvide perler, ø ca 10-10,5 mm, stærk ... Varenr: 4700738

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:55:00 DKK 450
Arbetsstol, industrimodell
Arbetsstol, industrimodell. Arbetsstol, industrimodell. 1900-talets första hälft. Massiv ek och målad metall. H 86, SH 51. Slitage. Varenr: 4703115 DKK 1.147 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-06-2017 19:55:00 DKK 249
Kaiser Idell skrivebordslampe fra 1960'erne
Kaiser Idell skrivebordslampe fra 1960'erne . Kaiser Idell skrivebordslampe fra 1960'erne. Konstruktion med fod og reflektor af lakeret metal, stang i metal, betegnet med klæbemærkat. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 4657863 DKK 3.718 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:56:00 DKK 632
Bord, coffee table, sidebord/sofabord, Maison Jansen, krom, messing og glas
Bord, coffee table, sidebord/sofabord, Maison Jansen, krom, messing og glas. Bord, coffee table, sidebord/sofabord, Maison Jansen, krom, messing og glas, konstruktion på firkantben, to planer, begge med indlagt glasplade, H. 51 cm - L. 90 cm - B. 90 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, delvist små ridser og afslag. Varenr: 4672623 DKK 7.436 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-06-2017 19:56:00 DKK 335
Lavt skab, hvidbemalet træ
Lavt skab, hvidbemalet træ. Lavt skab, af hvidbemalet træ, front med to låger H. 81 L. 125 D. 78,5 cm. Fremstår med kraftige brugsspor i form af ridser hakker og mangler. Varenr: 4682527 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 19:56:00 DKK 300
Aage Sikker Hansen m.fl. Tolv små teaterplakater, overvejende 1930-40'erne (12)
Aage Sikker Hansen m.fl. Tolv små teaterplakater, overvejende 1930-40'erne (12). Tolv små teaterplakater for bl.a. Betty Nansen Teatret, Moulin Rouge Teatret, Det Ny Teater, tegnet af bl.a. Aage Sikker Hansen, Asger Jerrild, Des Asmussen, Boye Willumsen, Storm-P., med skuespillernavne som Dirch Passer og Peter Malberg på plakaten, overvejende litografiske, overvejende fra ... Varenr: 4702101 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2017 19:56:00 DKK 500
TV-bord af hvidlakeret træ samt skuffemodul (2)
TV-bord af hvidlakeret træ samt skuffemodul (2). Hvidlakeret TV-bord af træ med ben af stål, to skuffer og et rum med vippelåge. H. 43, L. 234,5, D. 42 cm. Endvidere et tilhørende skuffemodul uden ben. H. 31, L. 78, D. 42 cm. Bordet fremstår med almindelige brugsspor og et par små afslag på malingen, midterste skuffe "hænger" lidt, ikke limet ... Varenr: 4703865 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2017 19:56:00 DKK 425
Necklace with Tahiti pearls
Necklace with Tahiti pearls . Necklace with Tahiti pearls in sterling silver, hallmarked Pearl shape: baroque Pearl size: 11x14mm Pearl colour: green with silver overtone Necklace length: 47cm Necklace features a slide in clasp Certificate from United Pearls included Varenr: 4578035

DKK 7.808 BE, Antwerpen 29-06-2017 19:57:00 DKK 5.391
Samling sølvsmykker(6)
Samling sølvsmykker(6). Samling smykker af sterling sølv, bestående af et par øreringe prydet med grøn agat, L.: ca 2,6 cm, og et armbånd ligeledes prydet med grøn agat, L.: ca 18 cm. Endvidere et armbånd prydt med runde farveløs cubic zirkonia, L.: ca 19,5 cm. Et par øreringe prydet med lyslilla ametyster, L.: ca 3,8 ... Varenr: 4640458

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:57:00 DKK 300
Hjertering af guld med brillanter
Hjertering af guld med brillanter. Hjertering af 14 kt. guld prydet med tre brillanter på tilsammen ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS. Ring str. 52,5. Indvendig med gravering. 12,3 gram. Varenr: 4691958 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:57:00 DKK 2.600
Rolex Date damearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 69173
Rolex Date damearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 69173. Rolex Date damearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 69173, serienr. 8771553, mekanisk værk med automatisk optræk, safirglas, gylden skive, mrk. Rolex Oyster Perpetual Date, med timeindikationer, time-, minut- og sekundviser samt med quick-set datofunktion, urkrans af guld 18 kt., monteret på ... Varenr: 4692476 DKK 22.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2017 19:57:00 DKK 13.500
Dimitri Jelezky, Egg Chair, 2017. Bleistift
Dimitri Jelezky, Egg Chair, 2017. Bleistift . Dimitri Jelezky, Egg Chair, 2017. Bleistift auf Papier. Verso signiert, datiert und bezeichnet. Maße: 42 x 30 cm. Dimitri Jelezky ist Künstler, Designer, Dozent und Autor. Aufgewachsen in einer Künstlerfamilie begann er schon sehr früh zu zeichnen, besuchte Kunstschulen und ist studierter ... Varenr: 4700891 DKK 1.636 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:57:00 DKK 706
Frank Margerin, Comic, 1988. Farbserigraphie
Frank Margerin, Comic, 1988. Farbserigraphie. Frank Margerin, Comic, 1988. Farbserigraphie. Signiert und datiert unten rechts in Bleistift. Maße ca. 70 x 100 cm. Leicht knickspurig an den Ecken, teils etwas beschmutzt. Varenr: 4701069 DKK 1.487 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:57:00 DKK 297
Samling kunstglas Kgl. Holmegaard, Søholm (4)
Samling kunstglas Kgl. Holmegaard, Søholm (4). En samling af glas og glasvaser bestående af Morslund for Søholm 1 blåt fad Ø 36 cm1 Holmegaard vase af grønt glas H. 40,5 cm. Makora (Polen)1 langhalset sort glasvase H 101 cm. 1 Royal Copenhagen krystal vase H 18,5 cm (4). Varenr: 4703062 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-06-2017 19:57:00 DKK 300
Land. Samling tasker (5)
Land. Samling tasker (5). LAND, fire tasker, Columbia, 1980-tal, flerfarvet læder og tekstil, mrk. LAND. Kabinetasken H. ca 60 B. 37 D. 23 cm. Brugsspor. Varenr: 4703248 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:57:00 DKK 350
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil. LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, 6-armad, elektrifierad, stomme i mässing behängd med prismor, diameter ca 54, höjd ca 60 cm Varenr: 4703552 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-06-2017 19:57:00
Se mere
Wiener ringkrone. 1900 tallet.
Wiener ringkrone. 1900 tallet.. Wiener ringkrone. Udført i messing. Ni lyskilder, otte i ringen med skærme. Ene lyskilde i center uden glas. 1900 tallet. Ø 65 cm. H. 90 cm. Ring fremstår lettere skæv, enkelte skærm med mindre buler samt en manglende ring ved skærm. Varenr: 4703629 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2017 19:57:00 DKK 300
Skrivepult af palisander, dansk snedkermester
Skrivepult af palisander, dansk snedkermester. Fritstående skrivepult fineret med palisander, opklappelig skriveplade, hvorunder rum; to skuffer samt udtræksplade, H. 114 B. 88 D. 59 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, herunder bagsiden med malerpletter, udtrækspladen mgl. ene greb. Varenr: 4703786 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2017 19:57:00 DKK 425
Samling Walt Disney metalskilte, motiver med Anders And, Fedtmule, Pluto mm. (9)
Samling Walt Disney metalskilte, motiver med Anders And, Fedtmule, Pluto mm. (9) . Samling Walt Disney metalskilte med præg, påtrykte motiver med Anders And, Mickey Mouse, Fedtmule, Pluto mm. taget fra ældre tegnefilmsplakater. Nummererede fra limiteret serie på 500 stk. 32 x 21,5 cm. Fremstår ubrugte. (9) Varenr: 4705321 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-06-2017 19:57:00 DKK 375
3 dage i Tysklands hovedstad Berlin på designhotellet ****New Berlin for 2 personer
3 dage i Tysklands hovedstad Berlin på designhotellet ****New Berlin for 2 personer. 3 dage i Tysklands hovedstad Berlin på designhotellet ****New Berlin i Deluxe-værelse for 2 personer Opholdet indeholder følgende: 2 overnatninger i Deluxe design-dobbeltværelse med Kingsize seng ( 28m² , plasma-flatscreen, minibar, klimaanlæg, Safe og brusebad af høj kvalitet) Inkl. ... Varenr: 4587108

DKK 2.082 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:57:00 DKK 1.822
Tallboy af teaktræ, dansk møbelproducent
Tallboy af teaktræ, dansk møbelproducent. Tallboy/ Kommode af fineret teaktræ, otte skuffer, øverste låsbar. opsat på runde tilspidsende ben af massiv teaktræ, H. 126 B: 75 D: 47 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker. Varenr: 4698592 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2017 19:57:00 DKK 1.250
Jacob Kjær, tilskrevet. To-pers. sofa, uld og mahogni
Jacob Kjær, tilskrevet. To-pers. sofa, uld og mahogni. Jacob Kjær, tilskrevet. Fritstående to-pers. sofa betrukket med stribet uld, ben af mahogni. L. 156 cm. Få brugsspor. Varenr: 4704280 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2017 19:57:00 DKK 625
 CHALET Damenarmbanduhr, Lederarmband, Imitatsteine
CHALET Damenarmbanduhr, Lederarmband, Imitatsteine . CHALET, Camy Watch Co, Damenarmbanduhr, 18 kt Gelbgold gebläute Zeiger, Punze auf der Rückseite : FIT-RITE 14 K Handaufzug, kleine Sekunde auf 6 Uhr, 8 kleine weiße und 3 rote Imitat-Schmucksteine als Besatz, gewölbtes Mineralglas mit Gebrauchsspuren, Uhrenmaße in mm ca. : 31,4 x 21,48 mm, ... Varenr: 4623200 DKK 2.826 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:58:00 DKK 1.487
Indisk Kashmar, 66 x 136 cm
Indisk Kashmar, 66 x 136 cm. Indisk Kashmar. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål ca. 66 x 136 cm Varenr: 4664736

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2017 19:58:00 DKK 400
Christian Bauer. Palladium- og guldring med brillanter,ca 0.18 ct
Christian Bauer. Palladium- og guldring med brillanter,ca 0.18 ct. Christian Bauer. Ring af satineret palladium og detaljer af 18 kt guld, prydet med tre brillanter, samlet ca 0.12 ct., Farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS. Mellemstykke af ringen fungerer som skinne med bevægelige mellemstykker. Bredde af ringen ca 7,8 mm. Vægt ca 8,4 gr. Ringstr. 58. Brugt få... Varenr: 4686018 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:58:00 DKK 2.700
Tæppe. Antik Persisk Tabriz 390 x 313 cm
Tæppe. Antik Persisk Tabriz 390 x 313 cm. Tæppe. Antik Persisk Tabriz, uld med bomuld i målene 390 x 313 cm Varenr: 4701327

DKK 32.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2017 19:58:00 DKK 625
 Evgenij Klenø. cd.   Landskab med lille pige på vej,
Evgenij Klenø. cd. Landskab med lille pige på vej,. Evgenij Klenø 1921-2005 Landskab med lille pige på vej, olie på masonit plade, sign E.K. 52 x 61 cm ( 60 x 70 cm.) Varenr: 4702204 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:58:00 DKK 325
Elica. Köksfläkt, modell Twin IX/F90
Elica. Köksfläkt, modell Twin IX/F90. Elica. Köksfläkt, modell Twin IX/F90. Angiven vikt 34,2 kg. 90x50 cm, rostfritt stål. Ny i originalkartong. Funktion ej testad eller garanterad. Varenr: 4702510 DKK 11.472 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 29-06-2017 19:58:00 DKK 4.130
Fritstående butiksmontre/desk
Fritstående butiksmontre/desk. Fritstående butiksmontre/desk medskuffer, greb af metal. H. 105 L. 199 D. 50 cm. Alders- og brugsrelateret slitage; ridser og skrammmer. Varenr: 4702558 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:58:00 DKK 425
Diamantring i 18 kt. hvidguld
Diamantring i 18 kt. hvidguld. Damering i 18 kt. hvidguld med 79 x brillanter ca. 2.05 ct. i alt, stempel: 18K, klarhed: SI - Pique 1, farve: Wesselton - Top Crystal (H - J), vægt ca. 13 g, ringstr.: 52, ringskinnens bredde ca. 13,60 mm. Varenr: 4612959

DKK 21.566 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:58:00 DKK 781
 Niels Walseth. cd.  Sydeuropæisk bjerglandskab
Niels Walseth. cd. Sydeuropæisk bjerglandskab . Niels Walseth (1914-2001) Sydeuropædisk bjerglandskab med kvinde ved vandløb, olie på lærred, sign. Niels Walseth, 50 x 40 cm ( 60 x 50 cm.) Varenr: 4702116 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:58:00 DKK 300
Skål, Kjell Engman, Kosta Boda
Skål, Kjell Engman, Kosta Boda. Skål i melerat glas, glaserad. Träd och fågelmotiv. Signerad och numrerad 58263. Höjd 15 cm. Mindre stötskada. Varenr: 4703604 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 29-06-2017 19:58:00 DKK 306
Brosche in 14 kt Gelbgold/Weißgold mit Diamanten und Turmalinen
Brosche in 14 kt Gelbgold/Weißgold mit Diamanten und Turmalinen. Brosche, ca. 50er Jahre, in 14 kt Gelbgold mit 3 x 8/8-Diamanten in 14 kt Weißgold gefasst, zus. ca. 0.04 ct, Reinheit: ca. SI, Farbe: ca. Wesselton (H)5 x Turmaline zus. ca. 0.30 ct Maße in mm: ca. Länge 46 x Breite 27, Gewicht ca. 7 Gramm Varenr: 4599214 DKK 2.603 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:59:00 DKK 1.524
Hermés, skuldertaske
Hermés, skuldertaske . Hermés, skuldertaske udført af kanvas kantet med lyst kernelæder. Indvendigt med et rum. Tasken har knaplukke og klassisk dreje lukke. H. 25 (med hank ca 75 cm), B. 30 cm, D. 13 cm. Minimale brugsspor. Varenr: 4676894 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 19:59:00 DKK 1.800
Roland Schmidt, Mittelsäulentisch 'sonato' von Brunner
Roland Schmidt, Mittelsäulentisch 'sonato' von Brunner. Roland Schmidt, Mittelsäulentisch 'sonato' von Brunner Säule in Buchenschichtholz natur lackiert. Bodenplatte quadratisch aus Stahlblech. Plattenoberfläche Buchenfurnier. Maße: H. 74 cm, 80 x 80 cm. Leichte Altersspuren. Varenr: 4689568 DKK 1.487 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 19:59:00 DKK 297
Georg Jensen. Par bordlamper (2)
Georg Jensen. Par bordlamper (2). Georg Jensen. Par bordlampe med stel af lakeret stål, skærme af damask. H. 55 cm. Minimale brugsspor. (2) Varenr: 4702562 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2017 19:59:00 DKK 500
Dansk møbelproducent. Skænk, teak/eg, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Skænk, teak/eg, 1960'erne. Dansk møbelproducent. Skænk af fineret teaktræ, topplade med kehlet kant, front med to låger, bag hvilke hylder og fem skuffer, senere monteret uoriginalt stet af ubehandlet egetræ, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 85 L. 130 D. 50 cm. Fremstår med brugsspor og skjolde på topplade. Nøgle ... Varenr: 4703659 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-06-2017 19:59:00 DKK 300
1 flaske Whisky, Poit Dhubh, 30 years
1 flaske Whisky, Poit Dhubh, 30 years . 1 flaske Whisky, Poit Dhubh, 30 years. Gælisk whisky, limiteret udgave, flaske nummer 691. I original gaveæske. Varenr: 4703761 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2017 19:59:00 DKK 1.300
Mette Hannemann cd. Skov, olie på lærred
Mette Hannemann cd. Skov, olie på lærred. Mette Hannemann født 1964. " Skov", olie på lærred, s/b M. Hannemann 2003, 100 x 120 cm. Uindrammet. Varenr: 4688071 DKK 15.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 19:59:00 DKK 2.700
Skab i metal og træ. Rustikt look. Industrielt design
Skab i metal og træ. Rustikt look. Industrielt design. Skab i metal og træ. Rustikt look i industrielt design. Front med seks låger i metal samt seks hylder. Kan også benyttes som mindre reol, vitrine, skænk, kommode eller bogreol. H. 140 B. 180 D. 40 cm. Modelfoto. Varenr: 4032232

DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2017 20:00:00 DKK 2.700
Stor bogreol i industrielt design
Stor bogreol i industrielt design . Stor bogreol i industrielt design. Todelt med stel af jern, fire skuffer udført i rustikt genanvendt træ over hvilke hylder. Biblioteksstige medfølger IKKE. H. 245 cm. D.45 cm. B. 215 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel bogreol unik, variationer må derfor forventes. ... Varenr: 4537427

DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 20:00:00 DKK 8.000
Vitrineskab i metal. Rustikt look. Industrielt design
Vitrineskab i metal. Rustikt look. Industrielt design. Vitrine/Skab i metal. Rustikt look i industrielt design. Front med to glasdøre bag hvilke hylder samt to skuffer. H. 175 cm B. 130 cm D. 40 cm. Kan også benyttes som reol. Bemærk modelfoto variationer i 'slitage look' må derfor forventes. Varenr: 4549495

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 20:00:00 DKK 4.000
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde. Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. H. 84 cm. B. 27 cm. Varenr: 4634343

DKK 6.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 20:00:00 DKK 3.100
Sort markise 5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Sort markise 5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Sort markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 5 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i sort farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varenr: 4643784

DKK 5.800 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 20:00:00 DKK 4.100
To Seiko herrearmbåndsure
To Seiko herrearmbåndsure. Et Seiko med sort urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere, alamfunktion samt angivelse af ugedag og dato. Bredde: 35 mm. Fremstår med afslag i glas. Et Seiko Sports 100 med hvid urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt angivelse af ugedag og dato. Bredde: 38 ... Varenr: 4661196 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 20:00:00 DKK 300
Ole Lynggaard. Brillant hjertelås, ca 1.07 ct med kulturperlekæde
Ole Lynggaard. Brillant hjertelås, ca 1.07 ct med kulturperlekæde. Ole Lynggaard. Brillanthjertelås af 18 kt hvidguld, prydet med pavéfattede brillanter, samlet ca 1.07 ct., farve: Top Wesselton (G), Klarhed:VS. mål af herte ca 14,5 x 15,5 mm. Dertil afmonterbar halskæde af akoya saltvands kulturperler, ø ca 8-8,5 mm. Længde ca 43,5 cm. Varenr: 4684555 DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 20:00:00 DKK 15.500
To Guldbrocher
To Guldbrocher. Aflang broche af 14 kt guld, prydet med to brillanter, samlet ca 0.03 ct, farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS. L.: ca 8 cm. Endvidere Wilhelm Müller broche i form af krans af 14 kt guld og satineret hvidguld, ø ca 2,7 cm. Samlet vægt: ca 17 gr (2) Varenr: 4686013 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 20:00:00 DKK 325
Lounge chair von Brunner
Lounge chair von Brunner. Lounge chair von Brunner. Modell Drive 262/A. Design von Lepper Schmidt Sommerlade. Rückenrahmen Spitzovalprofil, verchromt mit schwarzem Leder bespannt. Gestell Spezial-Ovalrohr, verchromt. Maße: H. 92 cm, B. 59 cm, T. 56,5 cm, SH. 47 cm. Ausstellungsstück, mit Gebrauchsspuren. Varenr: 4690089 DKK 1.115 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 20:00:00 DKK 297
Enicar m.fl. NOS dame- og herreur i 14 kt. guld, 1950-60'erne (3)
Enicar m.fl. NOS dame- og herreur i 14 kt. guld, 1950-60'erne (3). To dame- og ét herrearmbåndsur, New Old Stock, i urkasser af 14 kt. guld, lyse skiver, plexiglas, manuelt optræk. Ø. 14,5, 23,6 og 33,8 mm. Fremstår med minimale håndteringsspor. Urene gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet. Varenr: 4691070 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2017 20:00:00 DKK 1.700
Cartier 'Love' brillantarmbånd af 18 kt. Hvidguld
Cartier 'Love' brillantarmbånd af 18 kt. Hvidguld. Cartier 'Love' brillantarmbånd af 18 kt. Hvidguld prydet med fire brillanter på i alt ca. 0.24 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS, indvendig sign. Cartier samt med serienr. RE,1768, Str 16. Cartier Indvendigt mål 4,7 cm. x 5,6 cm.). Vægt 29,3 gr. Original boks og skruetrækker medfølger Varenr: 4691684 DKK 45.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-06-2017 20:00:00 DKK 31.000
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 105  >>