Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 130  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Badekar på løvefødder
Badekar på løvefødder . Badekar på løvefødder. Højdejusterbare ben af forkromet metal. Blandingsbatteri med bruser samt afløbsfittings af forkrommet metal medfølger. Badekarret er fremstillet af dobbeltlags sanitetsacryl. H. 80 L. 170 cm. B. 74 cm. Fremstår i emballage. (badekar samt 3 kolli) Varenr: 3707106

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-03-2015 19:15:00 DKK 3.300
Örhängeb 1 par 18 k guld pärlor och briljanter
Örhängeb 1 par 18 k guld pärlor och briljanter. ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, odlade saltvattenspärlor ca 6,5 mm, 2 briljanter ca 0,15 ct/st, skruvsystem, vikt ca 3,1 g Varenr: 3746648 DKK 3.232 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-03-2015 19:15:00
Se mere
Gustavsberg, kaffekoppar 'Kungliga slott' (12)
Gustavsberg, kaffekoppar 'Kungliga slott' (12). Gustavsberg, 12 st kaffekoppar med fat 'Kungliga slott'. Utgavs i samband med Gustavsbergs 150-årsjubileum 1975. Benporslin. H 7 cm. 3 st av kopparna missfärgde/bruna inuti. Varenr: 3731588 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 08-03-2015 19:15:00 DKK 242
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Whenever you leave me, I'll be back'
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Whenever you leave me, I'll be back'. 'Whenever you leave me, I'll be back' af Ulf Røll Larsen (f. 1948), akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. Ulf Røll. 120 x 120 cm. U.R. Varenr: 3737027 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:15:00 DKK 975
Carl Larsson (efter), 8 st offset tryck av hans akvareller (8)
Carl Larsson (efter), 8 st offset tryck av hans akvareller (8). Carl Larsson (efter), 8 st offset tryck av hans akvareller. Mapp med 8 st konsttryck av Carl Larsson (1853-1919),(efter). Offset. Utgåva 1953. Tryckt av:/Ljunglöfs litografiska AB Nordisk Fotogravyr. Utgiven av Konst och kultur AB Stockholm. Bladmått: 54 x 42 cm. Blad framstår med viss gulnad, ... Varenr: 3743632 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 08-03-2015 19:15:00 DKK 242
Hans Degner, akrylmaleri, 'Something there down'
Hans Degner, akrylmaleri, 'Something there down'. Akryl på lærred, 'Something there down' af Hans Degner (*1964 i København), signeret, betegnet og dateret på bagsiden 'Berlin 2013', 90 x 120 cm. Varenr: 3750582 DKK 4.473 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-03-2015 19:15:00 DKK 2.982
Langbord/Spisebord i fransk antik landstil. Af genanvendt gammelt træ
Langbord/Spisebord i fransk antik landstil. Af genanvendt gammelt træ. Bord i fransk antik landstil. Bordplade fremstillet af massivt genanvendt gammelt træ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Stel fremstillet af massivt træ. H. ca. 83 cm, L. ca. 250 cm, B. ca. 100 cm. Bordplade fremstår med skævhed, afslag og revner. Varenr: 3698062

DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-03-2015 19:15:00 DKK 550
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Hercules'
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Hercules'. Akryl på lærred, 'Hercules' af Sky Dweller, 2014, forsynet med certifikat, 200 x 140 x 3cm. 'Sky Dweller' er en gruppe tyske kunstnere, der lægger vægt på at være incognito. De ønsker udelukkende at formidle indholdet af deres kunst og vil undgå personkult. Varenr: 3728591 DKK 20.873 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-03-2015 19:15:00 DKK 14.164
Sidebord med glasplade
Sidebord med glasplade. Sidebord med bordplade i hærdet glas monteret på stand af bemalet glasfiber. H. 60cm, Ø 50cm. Varenr: 3644273

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 08-03-2015 19:16:00 DKK 300
Loose brilliant cut diamond 2.03 ct
Loose brilliant cut diamond 2.03 ct . Loose brilliant cut diamond 2.03 ct Colour: (H) Wesselton Clarity: P2 Cavity and extra facet on girdle Measurements: 7.35 x 7.43 x 5.33mm Varenr: 3737036

DKK 21.246 BE, Antwerpen 08-03-2015 19:16:00 DKK 10.064
Loose princess cut diamond 0.36 ct
Loose princess cut diamond 0.36 ct. Loose princess cut diamond 0.36 ct Colour: (H) Wesselton Clarity: P1 Measurements:3.63 x 3.87 x 2.91mm Varenr: 3737486

DKK 3.355 BE, Antwerpen 08-03-2015 19:16:00 DKK 335
Ring in 18k set with diamonds 1.15ct
Ring in 18k set with diamonds 1.15ct . Ring in 18k set with a princess cut diamond 0.75 ct Colour: (H) Wesselton Clarity: SI2 Also featuring numerous brillant cut diamonds total 0.40 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS2 Total weight: 4.82 gr Ringsize: 57 / 18.25mm 1173 Varenr: 3751191 DKK 14.164 BE, Antwerpen 08-03-2015 19:17:00 DKK 9.318
Chanel, kosmetiktaske
Chanel, kosmetiktaske. Chanel, kosmetiktaske af sort læder med quilted læder bund, lynlås åbning, et stort indvendigt rum med elastik lomme. H. 10 L. 19 B. 14 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3751673 DKK 2.300 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:17:00 DKK 1.100
Børge Mogensen, skænk af egetræ model 57
Børge Mogensen, skænk af egetræ model 57. Børge Mogensen. Skænk af egetræ, monteret med messing-beslag. Låger bag hvilke skuffe. Model 57. Medformede ben. Nøgler medfølger. Mål: H. 90. L. 138 D: 50 cm. Fremstillet hos P. Lauritsen & Søn, Aalestrup. Litt: Mobilia 1957 Varenr: 3705250 DKK 19.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-03-2015 19:18:00 DKK 15.000
Bent-Göran Karlsson oljemålning
Bent-Göran Karlsson oljemålning. BENGT-GÖRAN KARLSSON (född 1954): "Ballerinor", signerad BG Karlsson, olja på duk, ca 200 x 150 cm . PROVENIENS: Galleri Ferm Varenr: 3746649 DKK 16.162 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-03-2015 19:18:00
Se mere
Topaz and diamond earrings, 14kt. white gold (2).
Topaz and diamond earrings, 14kt. white gold (2).. 14 kt white gold earrings - hallmarked. Each earring featuring 1 blue topaz and 6 diamonds. Blue topazes 2.39 ct total. Diamonds total 0.05 ct. Length approx. 14 mm. Varenr: 3358382

DKK 2.423 BE, Antwerpen 08-03-2015 19:18:00 DKK 1.305
Von Braun sportscykel, farve: Yellow
Von Braun sportscykel, farve: Yellow. Von Braun singlespeed/fixie sportscykel med flop/flip nav. Stålstel. Farve: yellow med gule fælge. Udstyr og dæk i forskellige farver. Saddel med kunstlædersaddel, styr med greb af gummi. Cyklen er designet i Danmark. Specifikationer: Stel: stål, størrelse: 56 cm. (passer til personer ca. ... Varenr: 3580978

DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-03-2015 19:19:00 DKK 1.500
Ring, 14 kt guld, brillanter
Ring, 14 kt guld, brillanter. Ring af 14 kt guld, prydet med brillant på i alt ca. 0.25 ct, Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS1, flankeret af 22 brillanter på i alt ca. 0.18 ct, Farve: Top Wesselton - Wesselton (G-H), Klarhed: VS1-2. Ringstr. 54 Varenr: 3410704

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:20:00 DKK 4.000
Perlecollier
Perlecollier . Seksradet, ligeløbende perlecollier af hvide ferskvandsperler monteret med perlemorlås i sølv. Perlediameter ca. 7,0 mm Ø. Længde: 50 cm. Varenr: 3743760 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 08-03-2015 19:20:00 DKK 325
Bo Bonfils for Georg Jensen, herrearmbåndsur
Bo Bonfils for Georg Jensen, herrearmbåndsur. Bo Bonfils for Georg Jensen, herrearmbåndsur i urkasse af stål med detaljer i guld samt two tone urskive med logo, romertal, minutmarkeringer og tre visere. Uret har glasbagkasse med kig til mekanisk urværk med automatisk optræk. Ø: 34 mm (ekskl. krone). Design nr. 365. Uret har integreret lænke ... Varenr: 3737003 DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-03-2015 19:20:00 DKK 6.600
Vitrineskab, grøn bemalet
Vitrineskab, grøn bemalet . Vitrine/skab i fransk landstil af grøn bemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glaslåger bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 B. 144 D. 44 cm. Modelfoto. Fremstår med kantafslag samt mindre flænge på ene side. Varenr: 3750650 DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-03-2015 19:20:00 DKK 325
Bond Collection. Samling håndlavede James Bond figurer, Argentina (34)
Bond Collection. Samling håndlavede James Bond figurer, Argentina (34). Bond Collection. Samling håndlavede James Bond figurer med håndsyet tøj og accesories. 24 figurer H. 17-30 cm. bestående af: 1 Ian Fleming figur, 4 div. Sean Connery figurer, 5 div. Daniel Craig figurer, 1 Pierce Brosnan figur, 1 Timothy Dalton figur, 1 George Lazenby figur, 1 Roger Moore figur, ... Varenr: 3658435 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-03-2015 19:20:00 DKK 3.100
Sky Dweller, akrylmaleri, 'A New Start'
Sky Dweller, akrylmaleri, 'A New Start'. Akryl på lærred, 'A New Start' af Sky Dweller, 2014, forsynet med certifikat, 140 x 110 x 3cm. 'Sky Dweller' er en gruppe tyske kunstnere, der lægger vægt på at være incognito. De ønsker udelukkende at formidle indholdet af deres kunst og vil undgå personkult. Varenr: 3728565 DKK 6.709 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-03-2015 19:20:00 DKK 4.845
Ring 18 k guld briljant
Ring 18 k guld briljant. RING, 18 k guld, briljant ca 0,20 ct, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 1,4 g Varenr: 3746650 DKK 2.828 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-03-2015 19:21:00
Se mere
Nomad modulsofa betrukket med chokoladefarvet kunstlæder
Nomad modulsofa betrukket med chokoladefarvet kunstlæder. Nomad modulsofa, 3-4 personers. Betrukket med chokoladefarvet kraftigt kunstlæder (Knight betræk fremstillet af læderspåner med præget mønster på en tekstilbund. Betrækket indeholder 41% læderspåner). Ben af forkromet metal. Sofaen består af 4 dele (to hjørner, 1 sæde og en puf) kan sammensættes ... Varenr: 3679373

DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-03-2015 19:21:00 DKK 4.000
Snedklaffsekretär, barockstil, 1900-tal
Snedklaffsekretär, barockstil, 1900-tal. Snedklaffsekretär, barockstil. Mahogny. Bukig form, skuren dekor. Bakom snedklaff lådinredning. Delvis läderklädd klaff. Nedtill lådor. Handtag i mässing, senare stil. B: 115, D: 63, H: 103 cm. Bruksslitage, fanérskador, avslag. Bakstycke sprucket, nyckel saknas. Varenr: 3741172 DKK 2.424 SE, Malmö, Baltzarsgatan 08-03-2015 19:21:00 DKK 242
Uruguayansk rødvin. Viña Varela Zarranz, Classic Tannat/Merlot (36)
Uruguayansk rødvin. Viña Varela Zarranz, Classic Tannat/Merlot (36). Uruguayansk rødvin. Viña Varela Zarranz, Classic Tannat/Merlot. Årg. 2011. 13%. Halvtør smag. Medium fylde. Opbevares i kasser à 6 stk. Stand A. (36 fl./6 ks.). (36) Varenr: 3598372

DKK 1.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:22:00 DKK 1.150
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Romantic. To moduler (2)
Dansk design. Stor sofa med chaiselong, model Romantic. To moduler (2). Dansk design. Stor sofa bestående af to moduler, med chaiselong. HØJREVENDT Stående på aluminiumsben. Komposition: Fast sæde med 35kg 160 newton på nozakfjedre, hynder med granulat og fibervat. Polstret med kraftigt møbelstof i farven "Lys gråmeleret". Mål: H. 74 B. 305 D. 86-148 cm. Chaiselong ... Varenr: 3688185

DKK 4.300 DK, Helsingør, Støberivej 08-03-2015 19:22:00 DKK 2.400
Brusepanel med massage, LED lys
Brusepanel med massage, LED lys. Brusepanel i strøgslebet rustfristål model waterfall komplet med integreret brusehoved farve skiftende LED lys, håndbruser, samt to integrede massagedyser med LED lys. Hovedsageligt udført i koksgrå strøgslebet rustfristål, bortset fra brusedyser og enkelte mindre dele. Samlet højde ca. 160 cm. ... Varenr: 3649114

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-03-2015 19:22:00 DKK 3.500
Fredrico de Albinini, blandteknik, James Bond
Fredrico de Albinini, blandteknik, James Bond. Fredrico de Albinini, blandteknik på duk, motiv av Goldfinger med Sean Connery som James Bond 130 x 80 cm Foto samt akryl på djup duk. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han ... Varenr: 3749344 DKK 4.041 SE, Stockholm, Slakthusgatan 08-03-2015 19:23:00 DKK 263
Sofabord, massiv elmetæ
Sofabord, massiv elmetæ . Sofabord i genanvendt elmetræ. Kraftig tyk bordplade, stående på solidt firkantet stel. Mål: H. 45 B. 100 D. 100 cm. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, variatoner må derfor forventes. Modelfoto. Varenr: 3679398

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-03-2015 19:23:00 DKK 1.400
Kobberstik med motiv fra Svenskekrigene bl.a. Helsingborg og Helsingør 1658, 1700-tallet (2)
Kobberstik med motiv fra Svenskekrigene bl.a. Helsingborg og Helsingør 1658, 1700-tallet (2). Kobberstik visende Helsingborg og Helsingør 1658, betegnet 'Ser. Reg. Caroli Gustavi Victoriosus e Sialandia discessus facta Pace Rothschildensi d. 5. Martij 1658' og på samme blad nederst 'Ser. Reg. Sueciæ Aduentus Helsingburgi postquam Ser. Reg. Daniæ Fridericiburgi valedixerat eiusdemque ... Varenr: 3712119 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 08-03-2015 19:23:00 DKK 400
Sofabord - eg
Sofabord - eg. Sofabord af finéret eg og ben af gummitræ. H. 40. D. 70. L. 120 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage.Emballage mål: 129x79x12 cm Varenr: 3671429

DKK 2.200 DK, Aalborg, Nibevej 08-03-2015 19:24:00 DKK 1.100
Dansk Rav. Vedhæng, Fanø m/ lædersnor. Vægt ca. 42 gr.
Dansk Rav. Vedhæng, Fanø m/ lædersnor. Vægt ca. 42 gr.. Dansk Rav fundet på Fanø. Vedhæng, poleret monteret med øsken. Mål ca. 7,5 x5,8 x 2 cm. Halssnor af gummi medfølger, variabel længde ca. 42-50 cm. Vægt vedhæng ca. 42 gram. Varenr: 3715923 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-03-2015 19:24:00 DKK 2.800
Miniature ridder i rustning af kobber.
Miniature ridder i rustning af kobber.. Miniature ridder i rustning af kobber, sokkel af træ. H. 30 cm. Signeret København 1967 E. Palle. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 3745399 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-03-2015 19:24:00 DKK 325
Bengt Lindström, Kungen
Bengt Lindström, Kungen. BENGT LINDSTRÖM (1925-2008): "Kungen", olja på duk, 65 x 54 cm. Certifikat utfärdat av Comité Bengt Lindström, Paris, Frankrike medföljer. . PROVENIENS: Konstnären Bengt Lindströms kvarlåtenskap, nr 0324 Varenr: 3746651 DKK 32.325 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-03-2015 19:24:00
Se mere
Omega Speedmaster Cronograph. Vintage
Omega Speedmaster Cronograph. Vintage . Omega Speedmaster Cronograph. Vintage. Urverket märkt 105012-66. Cal 321. Urhus i rostfritt stål. Svart urtavla med streckade timmarkörer. Ø 38 mm. Ej original länk, saknar krona samt tryckknapp. Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3748696 DKK 9.697 SE, Norrköping, Finspångsv. 08-03-2015 19:24:00 DKK 7.435
Skænk - Eg
Skænk - Eg. Skænk af finéret eg og ben af gummitræ. Front med 2 vippelåger bag hvilke skuffe og hylde. Samt hylde i midtersektion. H. 50. D. 45. L. 180 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage.Emballage mål: 187x53x45 cm Varenr: 3722179

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:25:00 DKK 350
Toftegaard rosa guld ring med blank overflade
Toftegaard rosa guld ring med blank overflade. Toftegaard 14 kt. rosa guld ring med blank overflade ringstr. 53 Ø: 16,8 mm. Bredde ca. 2,5 mm. Varenr: 3582208

DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 08-03-2015 19:25:00 DKK 1.700
Stor golvstående kandelaber, 150 cm
Stor golvstående kandelaber, 150 cm . Stor golvstående kandelaber, förkromad metall. 9 st ljuspunkter, 8 armar. Höjd: 150 cm. Nedmonterbar. Varenr: 3754856

DKK 1.293 SE, Örebro, Aspholmen 08-03-2015 19:25:00 DKK 788
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Guardians of Time'
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Guardians of Time'. Akryl på lærred, 'Guardians of Time' af Sky Dweller, 2014, forsynet med certifikat, 110 x 140 x 3cm. 'Sky Dweller' er en gruppe tyske kunstnere, der lægger vægt på at være incognito. De ønsker udelukkende at formidle indholdet af deres kunst og vil undgå personkult. Varenr: 3728578 DKK 6.709 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-03-2015 19:25:00 DKK 4.845
COFUR Fletstole samt bord (5)
COFUR Fletstole samt bord (5). COFUR fletstole i cubu grå bambus/rattan med naturflet. Inkl. hynde i offwhite. Model Bombay. 4 stk. stole. Str. bord: 70x70 cm. H. 50 cm. Møblerne er håndlavet og produceret i Indonesien. Fremstår nye og ubrugte. (5) Varenr: 3741079

DKK 6.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:26:00 DKK 1.900
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA, ca 390x290 cm Varenr: 3746653 DKK 6.465 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-03-2015 19:27:00
Se mere
To vedhæng af jade og 9 kt. guld (2)
To vedhæng af jade og 9 kt. guld (2). Et vedhæng af 9 kt guld. Prydet med en flad slebet jade samt en buda i guld. H. 4,5 cmDertil et vedhæng af udskåret jade, H.4 cm(2) Varenr: 3743506 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 08-03-2015 19:28:00 DKK 300
Halskæde af sterling sølv - klassisk design - dansk arbejde
Halskæde af sterling sølv - klassisk design - dansk arbejde. Klassisk halskæde, udført i sterling sølv, håndlavet dansk design og arbejde, i form af asymetriske sammensatte trekanter. Længde ca. 44 cm. Vægt ca. 45 gram. Varenr: 3751959

DKK 1.900 DK, Odense, Kratholmvej 08-03-2015 19:28:00 DKK 1.500
Vintage Eterna-Matic KonTiki, herrearmbåndsur
Vintage Eterna-Matic KonTiki, herrearmbåndsur. Vintage Eterna-Matic KonTiki, herrearmbåndsur i urkasse af stål med lys urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk og har integreret Eterna stållænke med Eterna foldespænde i stål. Ø: 36 mm (ekskl. krone). Uret ... Varenr: 3744400 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-03-2015 19:28:00 DKK 3.100
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med naturgummi. Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (2) Varenr: 3699640

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-03-2015 19:29:00 DKK 1.250
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3741103 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-03-2015 19:29:00 DKK 925
Bibliioteksstege
Bibliioteksstege. Biblioteksstege i viktoriansk stil. Antikbemålat trä i svart med skuren dekor. H. 82 cm, B. 45 cm. D. 50 cm. Varenr: 3743889 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 08-03-2015 19:29:00 DKK 242
Morsø brændeovn S10-40
Morsø brændeovn S10-40. Morsø brændeovn S10-40. Tekniske data : Drifteffekt 3-7 kW Opvarmer 45-105 m2 Højde 98 cm Bredde 45,6 cm Dybde 36,2 cm Kammer bredde 34 cm • Konvektionssystem • Sodfri glaslåge • Forvarmet forbrændingsluft • Forvarmet sekundær luft • Tertiær luft • Koldt håndtag • ... Varenr: 3744435

DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-03-2015 19:29:00 DKK 3.500
Ring, 14 kt guld, brillanter
Ring, 14 kt guld, brillanter. Ring af 14 kt rhodineret guld, prydet med brillant på i alt ca. 0.48 ct, Farve: Crystal (J), Klarhed: VS2, flankeret af 50 brillanter på i alt ca. 0.52 ct, Farve: Top Wesselton - Wesselton (G-H), Klarhed: VS1-2. Ringstr. 53. Varenr: 3410697

DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:30:00 DKK 6.800
Industri pladesteger samt friture (2)
Industri pladesteger samt friture (2) . Industri pladesteger samt friture. Stegeplade kan benyttes som pølsesteger, bøfsteger mv. Inklusiv olieafløbsåbning samt fedtbakke. Graderne kan sættes fra 0-300C. H. 19,5 B. 52 D. 49 cm. Frituregryde med låg. OBS "kurv" til gryde mangler. Str. 28,5 x 44,0 x 29,5 cm. Fremstår i original emballage... Varenr: 3688457

DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-03-2015 19:30:00 DKK 1.300
Ørestikkere, sterlingsølv
Ørestikkere, sterlingsølv. Ørestikker af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige rubiner, granater og hvide topaser. L 54 mm Varenr: 3688492

DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 08-03-2015 19:30:00 DKK 325
Vedhæng med hjerteslebet topas og diamanter
Vedhæng med hjerteslebet topas og diamanter. Vedhænget er fremstillet i 9 kt guld, prydet med hjerteslebet topas samt 6 mindre diamanter. Samlet ca. 0,04 ct. Farve: Cape/L. Klarhed: P2. Varenr: 3699915

DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-03-2015 19:30:00 DKK 1.200
Marianne Ågren oljemålning
Marianne Ågren oljemålning. MARIANNE ÅGREN (född 1943): Interiör, signerad Marianne Ågren, olja på duk, ca 120 x 130 cm, oramad Varenr: 3746654 DKK 6.465 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-03-2015 19:30:00
Se mere
Tavla dekorativ, motiv av snäcka i svart och silver
Tavla dekorativ, motiv av snäcka i svart och silver. Tavla dekorativ, motiv av snäcka i svart och silver. Mått 90x90 cm, djup 5 cm. Varenr: 3747245 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 08-03-2015 19:30:00 DKK 323
Par 180 cm bredde bænke/borde af genanvendt gammelt træ (2)
Par 180 cm bredde bænke/borde af genanvendt gammelt træ (2). Par bænke/borde fremstillet af genanvendt gammelt træ. Stel fremstillet af jern i rustik stil. H. 46 cm. B. 180 cm D. 40 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hver enkel bænk/bord unikt, variationer må derfor forventes. Modelfoto. (2) Varenr: 3573548

DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 08-03-2015 19:30:00 DKK 2.800
Konsolbord i industrielt design
Konsolbord i industrielt design . Konsolbord/reol i industrielt ”vintage” design. Fremstillet i massivt træ i rustikt look. Tre hylder stående på metal/jern hjul. H. 91 cm. D. 41 cm. B. 120 cm. Grundet det rustikke look i træet er hvert enkelt bord unikt, variationer må derfor forventes. Kan også benyttes som skænk, anretterbord ... Varenr: 3647345

DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-03-2015 19:30:00 DKK 2.400
Handknuten äkta matta, Mahallat, 303x100 cm
Handknuten äkta matta, Mahallat, 303x100 cm. Handknuten äkta matta, Mahallat, 303x100 cm. Ull på bomullsvarp. Varenr: 3731191

DKK 2.263 SE, Stockholm, Slakthusgatan 08-03-2015 19:30:00 DKK 303
Skab i sortbemalet metal. Rustikt container look. Industrielt design.
Skab i sortbemalet metal. Rustikt container look. Industrielt design.. Skab i sortbemalet metal. Rustikt container look i industrielt design. Indvendigt sortmalet. Front med to skuffer samt to låger bag hvilke hylder. Kan eventuelt benyttes som klædeskab/garderobeskab. H. 188 B. 98 D. 56. Modelfoto. Variationer i 'antik looket' må derfor forventes. Varenr: 3749251

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-03-2015 19:30:00 DKK 3.400
Nøgleskab med 133 kroge til nøgler. Elektronisk display samt sikkerhedsnøgler
Nøgleskab med 133 kroge til nøgler. Elektronisk display samt sikkerhedsnøgler. Nøgleskab med 133 kroge til nøgler. Elektronisk display samt sikkerhedsnøgler. Nøgleskab til hoteller, bofællesskaber, plejehjem, institutioner eller hjemmet. 133 kroge til nøgler. Nøgleskab af lakeret jern samt låge med sikkerhedsdisplay. Sikkerhedsnøgler medføler. Kan også benyttes som mindre ... Varenr: 3546366

DKK 2.250 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-03-2015 19:30:00 DKK 1.300
Stor reol i industrielt design
Stor reol i industrielt design . Stor reol i industrielt vintage design. Fremstillet i massivt træ i rustikt look, fire hylder stående på metal/jern hjul. H. 207 cm. D. 45 cm. B. 160 cm. Grundet det rustikke look i træet er hver enkelt reol unik, variationer må derfor forventes. Kan også benyttes som vitrine eller bogreol. ... Varenr: 3719467

DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-03-2015 19:30:00 DKK 4.000
Fire Argentinske lammeskind. Farve: Sort. Krøllet kvalitet. (4)
Fire Argentinske lammeskind. Farve: Sort. Krøllet kvalitet. (4) . 100% Argentinsk lammeskind. Farve: Sort. Måler gennemsnitligt 75x45 cm. (målt på uldsiden). Skindet fremstår i krøllet kvalitet. Modelfoto. (2) Kan anvendes til f.eks. fodskamler, lænestol, stuen, sofaen, soveværelset (på sengen eller gulvet foran) m.v. Varenr: 3712027

DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 08-03-2015 19:30:00 DKK 375
Hans Hartl, 'Chaise' chaiselong
Hans Hartl, 'Chaise' chaiselong . Hans Hartl, chaiselong 'Chaise', ben af eg, hynde betrukkede med grå møbelstof. H. 83 cm, L. 185 cm, B. 87 cm. Fremstillet hos Matzform. Fremstår med minimale brugspor. NB! Auktion forlænget grundet ændret tekst. Varenr: 3724498 DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 08-03-2015 19:30:00 DKK 1.100
Dobbeltseng med varmefølsomt memory skum, 180 x 200 cm
Dobbeltseng med varmefølsomt memory skum, 180 x 200 cm. Dobbelt seng i størrelsen 180 x 200 cm, betrukket med sort og hvidt stof, bestående af; Løs topmadras med 3 cm varmefølsomt memory skum/gel, 1 cm skum, 3 cm højdensitets skum, 1 cm skum. Madras med 1,5 cm skum, mellemlag af skum, 20 cm pocket fjedre, mellemlag af skum, afsluttende med 1,5 cm ... Varenr: 3631370

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:30:00 DKK 3.200
Re:collection. Daybed, sortfarvet anilin-læder
Re:collection. Daybed, sortfarvet anilin-læder. Re:collection. Daybed monteret på stel af 10 mm. rustfrit fladstål, hynde betrukket med sortfarvet Italiensk anilin læder på plade af fineret Afrormosia træ. Designet af Re:collection, Danmark. L. 205 H. 32 B. 90 cm. Varenr: 3734127

DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-03-2015 19:30:00 DKK 4.400
Emaljeskilte, 'Almindeligt Dansk Vare- og Industrilotteri' Kollektion m.m., trekantede skilte (2)
Emaljeskilte, 'Almindeligt Dansk Vare- og Industrilotteri' Kollektion m.m., trekantede skilte (2). Emaljeskilt / reklameskilt, 'Almindeligt Dansk Vare- og Industrilotteri' Kollektion m.m., to trekantede skilte, H. 49-26 cm, B. 27-45 cm. Fremstår anløben m.m. (2) Varenr: 3743434 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 08-03-2015 19:30:00 DKK 450
Frits Henningsen, tilskrevet, øreklapstol, ca. 1940
Frits Henningsen, tilskrevet, øreklapstol, ca. 1940. Frits Henningsen, tilskrevet, øreklapstol med stel af massivt Cuba mahogni, svungne armlæn, profilerede ben, nybetrukket med vegetabilsk garvet naturlæder. Antageligt fremstillet hos snedkermester Frits Henningsen, København på bestilling. Ca. 1940. Fremstår med brugsspor og lettere lakslitage på... Varenr: 3634582 DKK 25.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-03-2015 19:30:00 DKK 3.000
Stort vitrinskåp, 4 dörrar, vit antikbemålning (2)
Stort vitrinskåp, 4 dörrar, vit antikbemålning (2). Stort vitrinskåp, vit antikbemålning. Skåp med fyra dörrar i fransk lantstil av vitt antikbemålat trä. Invändigt vitmålat. Överdel med vitrin med glasade dörrar med spröjs. Vitmålad inredning med hyllinredning. Nederdel med fyra skåp med paneldörrar samt däröver lådor. Tvådelat. Höjd 200 cm, ... Varenr: 3665750

DKK 7.677 SE, Norrköping, Finspångsv. 08-03-2015 19:30:00 DKK 2.909
THE SOFA FIFTYONE. Modulsofa `Retro Beige` med udskiftelige knapper, Retro Beige.
THE SOFA FIFTYONE. Modulsofa `Retro Beige` med udskiftelige knapper, Retro Beige.. THE SOFA FIFTYONE. Modulsofa med udskiftelige knapper. Formgivet af Morten Voss født 1964. Sofaen er designet for den danske møbelproducent The Furn Company A/S. Sofa betrukket med "Retro Beige" kraftigt og slidstærkt RAZOR møbelstof. Udskiftelige knapper i ryggen er betrukket med ... Varenr: 3730376

DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-03-2015 19:30:00 DKK 700
Par Tjekkiske industri pendler, sort emalje, H. 78 cm (2)
Par Tjekkiske industri pendler, sort emalje, H. 78 cm (2). Par tjekkiske industrielle pendler med sortemalieret skærm af metal, 1960'erne. Monteret med stik tilslutning. H. 78 (2) Varenr: 3727527 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-03-2015 19:30:00 DKK 575
Elcykel, Sort
Elcykel, Sort. Elcykel. El-systemet er et PAS system (Pedal Assist System). Dette system er velegnet, da det hjælper, straks du træder i pedalerne, og kun når du træder i pedalerne. Hjælpen fås ved at tænde for 'speed displayet', og man kan endvidere regulere hvor meget hjælp man ønsker. Varen kan ikke ... Varenr: 3710187

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 08-03-2015 19:30:00 DKK 3.600
Dansk rav halskæde samt poleret ravstykke, samlet 120 gram (2)
Dansk rav halskæde samt poleret ravstykke, samlet 120 gram (2). Dansk rav. Poleret ravstykke på ca. 41 gram samt halskæde af upolerede stykker, L. 48 cm. Samlet vægt ca. 120 gram. (2) Varenr: 3728231 DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-03-2015 19:30:00 DKK 625
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Waterfalls of Life'
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Waterfalls of Life'. Akryl på lærred, 'Waterfalls of Life' af Sky Dweller, 2014, forsynet med certifikat, 120 x 80 x 3cm. 'Sky Dweller' er en gruppe tyske kunstnere, der lægger vægt på at være incognito. De ønsker udelukkende at formidle indholdet af deres kunst og vil undgå personkult. Varenr: 3728633 DKK 6.709 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-03-2015 19:30:00 DKK 4.473
Skulptur af håndhugget broget marmor af kvindetorso, 2000-tallet
Skulptur af håndhugget broget marmor af kvindetorso, 2000-tallet. Skulptur af håndhugget broget marmor i form af nøgen kvindetorso. H. 100 cm. Varenr: 3745443 DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-03-2015 19:30:00 DKK 2.200
Plåtstolar i industridesign, gröna (8)
Plåtstolar i industridesign, gröna (8). Plåtstolar i industridesign, gröna. Lackad metall. Stapelbara. Bruksslitage, bucklor, färgbortfall. (8) Varenr: 3743912 DKK 2.424 SE, Malmö, Baltzarsgatan 08-03-2015 19:32:00 DKK 404
Tekno. Tre Flack Zonen i org æsker (3)
Tekno. Tre Flack Zonen i org æsker (3). Tekno. Tre Flack Zonen i org æsker, nr. 459, 445 & 436. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 3743453 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 08-03-2015 19:32:00 DKK 1.300
Plåtstolar i industridesign, bruna (8)
Plåtstolar i industridesign, bruna (8). Plåtstolar i industridesign, bruna. Lackad metall. Stapelbara. Bruksslitage, bucklor, färgbortfall. (8) Varenr: 3743914 DKK 2.424 SE, Malmö, Baltzarsgatan 08-03-2015 19:33:00 DKK 263
Skylt i form av bokstaven O av Sören Brunes
Skylt i form av bokstaven O av Sören Brunes . Skylt i form av bokstaven O av teaterscenografen Sören Brunes. Bemålat trä samt opakt akrylglas. Inbyggd belysning. Nätsladd medföljer. Mått 183 x 130, D 20 cm. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3748251 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 08-03-2015 19:33:00 DKK 242
Persisk handknuten matta Lilihan 350x220 cm
Persisk handknuten matta Lilihan 350x220 cm. Persisk handknuten matta Lilihan mått 350x220 cm. Stavas ibland även Lilian, Liliyan och Lilijhan. Ull på bomullsvarp. Stiliserade blommor, palmetter och akantusblad i polykroma färger med central medaljong mot röd botten. Denna matta är handknuten i byn Lilihan som ligger i Arakdistriktet i ... Varenr: 3742879

DKK 3.232 SE, Örebro, Aspholmen 08-03-2015 19:33:00 DKK 525
Tallrikar i rokokostil tenn
Tallrikar i rokokostil tenn. TALLRIKAR, 6 st, tenn, diameter 22,5 cm Varenr: 3746655 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-03-2015 19:33:00
Se mere
Spisebord, genanvendt elmetræ
Spisebord, genanvendt elmetræ. Spisebord med plade af træ på stel af jern. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Stel fremstillet af hvidbemalet jern. Mål: Ca H. 80 B. 100 L. 250 cm. Bordet leveres usamlet. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, variatoner ... Varenr: 3652845

DKK 3.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-03-2015 19:33:00 DKK 2.800
Asplunds carpets, 100% ull 160 x 240 cm
Asplunds carpets, 100% ull 160 x 240 cm. Asplunds carpets, 100% ull på ullvarp. Modell 'Mini flag 1 Nordic' 160 x 240 cm. Märkt col. 23. Lätt bruksslitage. Varenr: 3735488 DKK 4.445 SE, Malmö, Baltzarsgatan 08-03-2015 19:34:00 DKK 2.424
Von Braun. Fixiebike. Sortlakeret
Von Braun. Fixiebike. Sortlakeret. Fixiebike sortlakeret. Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear... Varenr: 3639469

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-03-2015 19:34:00 DKK 1.500
Taklampa i industristil, modell Fagersta, Watt&Veke
Taklampa i industristil, modell Fagersta, Watt&Veke. Taklampa i industristil, modell Fagersta, Watt&Veke. Aluminium med mattgrå finish. Max 40W. H: 59, diam 49 cm. Levereras i originalförpackning, mått: 52x51x76 cm. Varenr: 3493946

DKK 2.020 SE, Malmö, Baltzarsgatan 08-03-2015 19:34:00 DKK 485
Burberry. Trenchcoat, str. ca. L
Burberry. Trenchcoat, str. ca. L. Burberry. Klassisk dobbeltradet trenchcoat med revers, bælte, knaplukning og lommer. Gå-læg bagpå frakke. Monteret med klassisk ternet for. Str. ca. L. Alm. brugsspor. Varenr: 3740276 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-03-2015 19:34:00 DKK 375
Omega Electronic Chronometer, 1970-tal
Omega Electronic Chronometer, 1970-tal. Omega, herrarmbandsur, guld på stål, Omega Electronic, urtavlan märkt Omega Electronic F300 Hz, Kronometer, Genève, datum, läderband, omkring 1970-tal. Mått bredd exkl. krona 38 mm. Bruksspår, repor. Ej funktionstestad, lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3748012 DKK 1.616 SE, Stockholm, Slakthusgatan 08-03-2015 19:34:00 DKK 343
Havemøbelsæt. Stort lounge modulsæt, polyrattan, offwhite samt rød (7)
Havemøbelsæt. Stort lounge modulsæt, polyrattan, offwhite samt rød (7) . Havemøbelsæt. Stort lounge modul sofasæt med stol bestående af 2 lange endemoduler, 1 hjørne modul, 1 mellem modul, 1 stol, 1 sofabord med glasplade samt 1 sidebord med glasplade. Udført af sort, vedligeholdelsesfrit polyrattan, stel af aluminium. Medfølger sidde-, og ryghynder med vandafvisende ... Varenr: 3601472

DKK 7.000 DK, Aalborg, Nibevej 08-03-2015 19:35:00 DKK 4.000
Indisk Keshan 200 x 237 cm.
Indisk Keshan 200 x 237 cm. . Indisk Keshan 200 x 237 cm. Håndknyttet uld på bomuld. Varenr: 3603058

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 08-03-2015 19:35:00 DKK 3.500
Gösta Werner, 2 st litografier (2)
Gösta Werner, 2 st litografier (2). Gösta Werner (1909-1989), 2 st litografier. Signerade, ej numrerade. Oramade. 43 x 58,5 cm. (2) Varenr: 3730282 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 08-03-2015 19:35:00 DKK 263
Stort lounge modulsæt, polyrattan, offwhite samt turkis (7)
Stort lounge modulsæt, polyrattan, offwhite samt turkis (7) . Havemøbler. Stort lounge modul sofasæt med stol. Bestående af: 2 lange endemoduler, 1 hjørne modul, 1 mellem modul, 1 stol, 1 sofabord med glasplade samt 1 sidebord med glasplade. Udført af sort, vedligeholdelsesfrit polyrattan, stel af aluminium. Medfølger sidde-, og ryghynder med vandafvisende... Varenr: 3736768

Læderbukser samt nederdele, brunt skind,  str, 38 (4)
Læderbukser samt nederdele, brunt skind, str, 38 (4). To par læderbukser samt to nederdele, brunt skind, Håndsyede i rustikt look str. ca 38. Bukser: Benlængde: ca. 72 cm. Livvidde: ca. 80 cm samt benlængde ca. 69 cm fra skridt til ankel. Livvidde ca. 80 cm. Nederdele: Længde: ca. 33,5 cm. Livvidde: ca. 80 cm, samt Længde ca. 33 cm. ... Varenr: 3671366

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-03-2015 19:35:00 DKK 500
Teemu Keisteri, Handtryckt T-shirt, 'Blue Night Sky', L
Teemu Keisteri, Handtryckt T-shirt, 'Blue Night Sky', L. Teemu Keisteri, handtryckt T-shirt, 'Blue Night Sky', storlek L, speciellt framtagen för 'We Live Here' 2015. T-shirt i 100% återanvända textilrester för Pure Waste, Finland. Handtryckt av Teemu Keisteri. Om sig själv säger formgivaren: -Jag studerade fotografi, men slutade som ... Varenr: 3726485 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 08-03-2015 19:35:00 DKK 242
Von Braun. Fixiebike. Gullakeret
Von Braun. Fixiebike. Gullakeret. Fixiebike Gullakeret. Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear ... Varenr: 3639500

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-03-2015 19:35:00 DKK 1.500
Huang Junbi, kinesisk rullebillede med vandfald, tuschtegning på papir
Huang Junbi, kinesisk rullebillede med vandfald, tuschtegning på papir. Landskab med vandfald. Tuschtegning på papir. Huang Junbi (1898-1991). Skildring af tre figurer foran et vandfald omgivet af fyrretræer. Inskription. Monteret på papir, indramning med silkevævning. Signeret på motivet med røde signaturstempler, betegnet på bagsiden med taiwansk eksportstempel. ... Varenr: 3723336 DKK 111.819 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 08-03-2015 19:35:00 DKK 59.637
Kokkeknivsæt udført af 67 lag japansk damaskus, omkring en kerne af det skarpe og hårde japanske VG10 stål
Kokkeknivsæt udført af 67 lag japansk damaskus, omkring en kerne af det skarpe og hårde japanske VG10 stål. Knivsæt udført af 67 lag japansk damascus omkring en kerne af det skarpe og hårde japanske VG-10 stål. Klingerne er hærdet til 61HRC +-1, og holder derfor skarpheden længere, og er ligeledes nemme at slibe op igen. Knivene har en lækker balance, og udført i flotte micarta skæfte. Knivsættet af... Varenr: 3688474

DKK 3.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-03-2015 19:35:00 DKK 1.900
Continental madras seng. Str. 180 x 200 cm
Continental madras seng. Str. 180 x 200 cm. Continental dobbelt seng. madras str. 180 x 200 cm. Fast base med ben i børstet stål. Madras monteret med posefjedre. 90 mm fastmonteret top madras med 50 mm memory skum. Alt monteret med stræk betræk. Liggehøjde: 63 cm. Soft/medium ligge komfort. I original emballage. Varenr: 3585970

DKK 4.400 DK, Aalborg, Nibevej 08-03-2015 19:35:00 DKK 325
Toftegaard hvidgulds ring med blank overflade
Toftegaard hvidgulds ring med blank overflade. Toftegaard 14 kt. hvidgulds ring med blank overflade, ringstr. 53 Ø: 16,8 mm. bredde 2,5 mm. Varenr: 3582344

DKK 3.900 DK, Helsingør, Støberivej 08-03-2015 19:35:00 DKK 1.500
Plåtstolar i industridesign, blå (8)
Plåtstolar i industridesign, blå (8). Plåtstolar i industridesign, blå. Lackad metall. Stapelbara. Bruksslitage, bucklor, färgbortfall.(8) Varenr: 3743917 DKK 2.424 SE, Malmö, Baltzarsgatan 08-03-2015 19:35:00 DKK 1.778
Langbord/Spisebord i fransk antik landstil. Af genanvendt gammelt elmetræ
Langbord/Spisebord i fransk antik landstil. Af genanvendt gammelt elmetræ . Bord i fransk antik landstil. Bordplade fremstillet af massivt genanvendt gammelt elmetræ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Stel fremstillet af patineret jern i rustik stil. H. 83 cm, L. 300 cm, B. 100 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkelt bord unikt, variationer må derfor ... Varenr: 3710142

DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-03-2015 19:35:00 DKK 2.800
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 130  >>