Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 94  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Persisk Nain m/ Silke, 240 x 143 cm
Persisk Nain m/ Silke, 240 x 143 cm. Persisk Nain m/ silke. Håndknyttet tæppe udført i uld og silke på bomuldsbund. Høj knudetæthed. Fremstår i lyse/beige, røde samt lyseblå nuancer, rigt dekoreret med medaljer og florale mønstre. Mål: 240 x 143 cm Varenr: 3355627

DKK 12.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:09:00 DKK 10.000
Akoyaperlecollier med diamantprydet midterdel af hvidguld og tahitiperle
Akoyaperlecollier med diamantprydet midterdel af hvidguld og tahitiperle. Akoyaperlecollier med diamantprydet midterdel og tahitikulturperle. Collier trukket af små akoyakulturperler Ø ca. 4,5-5 mm i hvid farve, med stærk lustre i rund til semirund form. Midterdel udført af 14 kt. hvidguld - stemplet, prydet med 4 enkeltslebne diamanter på ca. 0.03 ct. i alt. Farve: ... Varenr: 3822104

DKK 4.484 DE, Hamburg, Große Elbstraße 04-08-2015 19:09:00 DKK 3.176
Arne Jacobsen. 'Svanen', Lænestol model 3320
Arne Jacobsen. 'Svanen', Lænestol model 3320 . Arne Jacobsen 1902- 1971. Lænestol, model 3320 'Svanen' betrukket med sort anilin læder, tidlig model med drejelig firpasfod af helstøbt profileret aluminium, højdeindstillelig, H. 80 B. 75 sædehøjde 42 cm. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet ... Varenr: 3496043 DKK 25.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:10:00 DKK 20.000
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu) Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (2) Varenr: 3682620

DKK 2.333 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:10:00 DKK 1.250
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Kraftigt bærehåndtag samt skulderrem. Indvendig stort rum samt to side lommer. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. B. 26 cm. Dustbag medfølger. L. Med Teleskophåndtag 110 cm Varenr: 3686167

DKK 1.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:10:00 DKK 1.000
Elisabeth Hockauf, Radierung
Elisabeth Hockauf, Radierung . Radierung, 'Ohne Titel', von Elisabeth Hockauf, rechtsseitig signiert und datiert'15', gerahmt und hinter Glas '15', 60cm x 50cm. Varenr: 3732705 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2015 19:10:00 DKK 299
Diesel jeans  W28
Diesel jeans W28. Diesel. Jeans. Regular slim-straight. W28 Nya med tags. Varenr: 3899663 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-08-2015 19:10:00 DKK 236
Stor bordlampe med stamme af bronzepatineret metal
Stor bordlampe med stamme af bronzepatineret metal. Stor bordlampe med stamme af bronzepatineret metal monteret på fodstykke af træ. H. 108 cm. inkl. skærm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3917457 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:10:00 DKK 325
Herrarmbandsur, Ardath
Herrarmbandsur, Ardath . Herrarmbandsur, Ardath, Triple Date Calender med Moonphase, guld på stål, Schweiziska manuell urverk, 32mm(exc. krono), ca : 50's, ny läderband, brukslitage. Urverk fungerar vid test. Lauritz.com svarar ej för funktionen. Slitage åldersrelaterat Varenr: 3918464 DKK 5.508 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-08-2015 19:10:00 DKK 2.361
Karen Millen, Stola samt pälskrage (2)
Karen Millen, Stola samt pälskrage (2). Karen Millen, Stola i fuskpäls med dekor i siden. Stola storlek 1 (XS). Pälskrage i färgade päls. Minimala bruksspår. Detta utrop är en del av en temaauktion på Lauritz.com i Örebro med anledning av en norsk fashionistas försäljning av stora delar ur sin privata garderob. (2) Varenr: 3921283 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-08-2015 19:10:00 DKK 236
Solitaire ring af 14 kt. guld med brillant 1.00 ct.
Solitaire ring af 14 kt. guld med brillant 1.00 ct.. Solitaire ring af 14 kt. guld, prydet med brillant sleben diamant på ca. 1.00 ct. Farve: Light brown, Klarhed: P2. Ringstr. 60 / 19,1 mm. Varenr: 3844797

DKK 5.500 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2015 19:10:00 DKK 3.800
Bestick, nysilver, modell 'Birgitta' (53)
Bestick, nysilver, modell 'Birgitta' (53). Bestick, nysilver, modell 'Birgitta'. Totalt st delar bestående av 12 st skedar, 11 st gafflar, 9 st knivar med blad i rostfritt stål, 10 st efterrättsgafflar samt 11 st efterrättsknivar. Repor. (53) Varenr: 3920612 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-08-2015 19:10:00 DKK 236
Kähler. Bordlampe af lertøj med kohonsglasur
Kähler. Bordlampe af lertøj med kohonsglasur. Kähler. Bordlampe af lertøj med kohonsglasur. Sign. HAK. H. eks. fatning 25 cm. H. inkl. fatning 47 cm. Fremstår med glasurafslag på fodrand. Varenr: 3921683 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:10:00 DKK 325
Skænk, sybord samt sofabord, teaktræ og palisander, danske møbelproducenter (3)
Skænk, sybord samt sofabord, teaktræ og palisander, danske møbelproducenter (3). Sybord af fineret teaktræ, front med to skuffer, plade med låg, hvorunder rum, H. 77 B. 89 D. 42 cm. Nøgle medfølger ikke. Cirkulært sofabord fineret med palisander, plade ilagt kobber, H. 50 Ø 91 cm. Høj skænk fineret med teaktræ, front med hylder, skuffer og skydelåger, skydelåger øverst mgl. ... Varenr: 3922233 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:10:00 DKK 300
Druckgrafik, Ruth Orkin, 'American Girl in Italy'
Druckgrafik, Ruth Orkin, 'American Girl in Italy'. Druckgrafik, Werbeplakat, 'American Girl in Itlay', von Ruth Orkin, passepartouriert, gerahmt hinter Glas, 58,5 x 88,5cm. (Bildmaß vom Passepartoutausschnitt) Varenr: 3915527 DKK 2.242 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2015 19:10:00 DKK 336
Herman Stilling. Træsnit. Figurkomposition og interieur, cd. (2)
Herman Stilling. Træsnit. Figurkomposition og interieur, cd. (2). Figurkomposition og interiør, af Herman Stilling 1925-1996. Træsnit. Begge sign. Herman Stilling samt dat. 52 og 1959. Rammemål 31,5 x 27 cm. og 39 x 31 cm. (2) Varenr: 3920156 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:11:00 DKK 325
Christian VIII. Sofa af mahogni. 1800-tallets midte
Christian VIII. Sofa af mahogni. 1800-tallets midte . Christian VIII. Sofa af mahogni. Betrukket med gult silkestof. 1800-tallets midte. H. 86 L. 186 D. 68 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3923110 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2015 19:11:00 DKK 1.150
Allan Herrik, cd. Olie på lærred, komposition nøgen kvinde
Allan Herrik, cd. Olie på lærred, komposition nøgen kvinde. Figurativ komposition i form af nøgen kvinde. Olie på lærred. Betegnet bagpå " Slagterens kone ". Allan Herrik f. 1950. Usigneret. 99 x 79 ( 103 x 83 ) cm. Varenr: 3923114 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2015 19:11:00 DKK 325
Fåtölj Stjernmöbler, 1970-tal
Fåtölj Stjernmöbler, 1970-tal. Fåtölj Stjernmöbler, Herrljunga, 1970-tal. Stomme i brunbetsad bok. Lösa plymåer klädda med ljus, grov textil av manchestertyp. Etikettmärkt. H 98. B 88, D 95, SH 40 cm. Bruksslitage, viss smuts. Varenr: 3899455 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 04-08-2015 19:11:00 DKK 236
To fasaner, Muranoglas (2)
To fasaner, Muranoglas (2). To dyreskulpturer 'Fasan'. Murano, Italien. Rødt og mørkegrønt glas med guldfolieindesmeltninger og indstukne luftbobler, farveløst overfang. Spiralformet. hvælvet sokkel med guldindesmeltninger. Midten af 1900-tallet. H. 43,5 cm. Begge betegnede med klistermærke i bunden: Made in Italy. Fremstår... Varenr: 3797778 DKK 5.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-08-2015 19:11:00 DKK 2.055
Par ametyst og diamant ørestikkere i 14 kt. guld.(2)
Par ametyst og diamant ørestikkere i 14 kt. guld.(2). Par ametyst og diamant ørestikkere i 14 kt. guld prydet med 2 stk. ametyster samt seks mindre single cut diamanter. højde ca. 18,5 mm. (2) Varenr: 3779601

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:12:00 DKK 1.700
Vinkylare Engelsk
Vinkylare Engelsk. VINKYLARE, pläterad, 1900-talets första hälft, England, hänklar, höjd ca 21 cm Varenr: 3920806 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-08-2015 19:12:00
Se mere
Malmbergs hallogenlamper (3)
Malmbergs hallogenlamper (3). Samling Malmbergs hallogenlamper. Samling bestående af én lampe af type MIRA 67, 70W, R7s, B. 23 cm, D. ca. 44 cm (inklusiv beslag). Endvidere to lamper af type QH-1500U, 1500W, R7s, B. 33 cm, H. ca. 34 cm (inklusiv beslag). Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten ... Varenr: 3921392 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:12:00 DKK 300
Et par brillantøreskruer af hvidguld 14 kt. (2)
Et par brillantøreskruer af hvidguld 14 kt. (2). Et par brillantøreskruer af hvidguld 14 kt. med otte større og mindre brillanter på i alt ca. 0.38 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: VVS1 - VS1. Vægt 3,3 gr. L. 2,6 cm. (2) Varenr: 3915952 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2015 19:12:00 DKK 400
Dansk møbelproducent. Topersoners sofa med stel af hvidpigmenteret bøg
Dansk møbelproducent. Topersoners sofa med stel af hvidpigmenteret bøg. Dansk møbelproducent. Topersoners sofa med stel af hvidpigmenteret bøg, betrukket med brunt patineret læder. H. 75 B. 149 D. 78 cm. Fremstår med brugsspor (2) Varenr: 3921391 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:12:00 DKK 325
Tysk E. Leitz Wetzlar 6x30 kikkert.
Tysk E. Leitz Wetzlar 6x30 kikkert.. Tysk E. Leitz Wetzlar 6x30 kikkert. Serienr. 197993. Fremstår med brugspræg, defekt rem. Varenr: 3921831 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 04-08-2015 19:12:00 DKK 325
Henning Jensen og Torben Valeur. Skrivebord / hjørnebord af mahogni
Henning Jensen og Torben Valeur. Skrivebord / hjørnebord af mahogni . Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord / Hjørnebord af mahogni. Fremstillet hos Munck møbler. H. 74 cm, L. 120 cm, B. 120 cm. Varenr: 3921920 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:12:00 DKK 300
Brickbord i trä 18/1900-tal
Brickbord i trä 18/1900-tal. Brickbord i trä 18/1900-tal.Bricka med handtag i gulfärgad metall. Benstälnning och bricka i brunt trä. Höjd ca 73 cm. Bredd ca 80 cm. Djup ca 54 cm. Bruksslitage, åldersrelaterat, mindre repor förekommer. Varenr: 3921972 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-08-2015 19:12:00 DKK 236
Samling fotorammer af messing m.m. (ca. 60)
Samling fotorammer af messing m.m. (ca. 60). Samling fotorammer af messing m.m. H. 9-24, B. 9-19 cm. (ca. 60) Varenr: 3923117 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:12:00 DKK 675
Dansk møbelproducent. Armstole, teaktræ (8)
Dansk møbelproducent. Armstole, teaktræ (8). Dansk møbelproducent. Armstole med stel af teaktræ, sæde og ryg betrukket med gråligt uld. 1960'erne. Fremstår med kraftig slitage, vakkelvorn, huller på stof og tørt skum. (8) Varenr: 3920357 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2015 19:13:00 DKK 325
Tekno. Samling legetøjsbiler (10)
Tekno. Samling legetøjsbiler (10). Tekno. Samling legetøjsbiler bestående af: 6 div. buick lastbiler, to buick ambulancer samt to div. vogne. Fremstår med brugsslitage. To lastbiler mangler hhv. et og to hjul. Én ambulance med senere bemaling. (10) Varenr: 3922731 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:13:00 DKK 375
Ring med gul safir og brillanter
Ring med gul safir og brillanter. Ring udført i 18 kt. rhodineret guld, prydet med oval facetsleben gul safir på ca. 2.11 ct. flankeret af 2 klare hvide brillanter på hver ca. 0.15 ct. Samlet ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS1-2. Ringstr. Ø 17,50 mm. Vægt ca. 4,2 gram. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3210439 DKK 7.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2015 19:14:00 DKK 5.400
Diverse smykker af sterlingsølv, forgyldt metal mm. (7)
Diverse smykker af sterlingsølv, forgyldt metal mm. (7). Diverse smykker bestående af: Royal Copenhagen halskæde af sterlingsølv 925 med porcelænsvedhæng i form af 'åkandeblad', hvorpå akoya kulturperle, i tilhørende etui, to halskæder af sterlingsølv 925, anker-kæde og venezia-kæde, et par øreskruer af forgyldt sterlingsølv 925, vedhæng af forsølvet ... Varenr: 3915948 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2015 19:14:00 DKK 325
B&G Mågestel, Thekande
B&G Mågestel, Thekande . B&G Mågestel Thekande nr. 2381 med tilhørende låg. Lille glaseringsfejl på kant. Varenr: 3921747 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 04-08-2015 19:14:00 DKK 350
Axel Holm, Et par manchetknapper af 14 kt guld (2)
Axel Holm, Et par manchetknapper af 14 kt guld (2) . Axel Holm, Et par manchetknapper af 14 kt guld. L. 2,5 cm B. 7 mm. Vægt ca 10 gr. (2) Varenr: 3651860

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:14:00 DKK 2.000
Arne Jacobsen. Par 'Svane' stole model 3320. (2)
Arne Jacobsen. Par 'Svane' stole model 3320. (2). Arne Jacobsen 1902- 1971. Par lænestole, model 3320 'Svanen' med drejelig firpasfod af aluminium. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen. Nybetrukket ved professionel møbelpolster med cognacfarvet italiensk anilinlæder, ... Varenr: 3915978 DKK 45.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:14:00 DKK 36.000
Jacob Jensen for Bang & Olufsen. Stereobænk / stereoskænk af teaktræ
Jacob Jensen for Bang & Olufsen. Stereobænk / stereoskænk af teaktræ . Jacob Jensen for Bang & Olufsen. Stereobænk / stereoskænk af teaktræ, front med hylder og udtræksplader, stel og kanter af aluminium. H. 63, L. 137, B. 41 cm. Brugsspor. Varenr: 3920563 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:14:00 DKK 400
Tre herrearmbåndsure af stål. (3)
Tre herrearmbåndsure af stål. (3). Tre herrearmbåndsure af stål, bestående af Ferrari Automatic, ref. 2248, serienummer 31041, Certina Attack quartz, ref. EOL 115 1095 / 1195 43 og Certina DS quartz, ref. EOL 113 7070 / 7170 44. Urene går ikke (skal have nyt batteri/eftersyn) og Ferrari uret mangler kronen. (3) Lauritz.com ... Varenr: 3922415 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2015 19:14:00 DKK 500
Chanel N°5 reklamedisplay Nicole Kidman
Chanel N°5 reklamedisplay Nicole Kidman. Reklamedisplay fra firmaet Chanel, Paris "N° 5, Nicole Kidman". Plakattryk monteret på stabil holder af bølgepap med flere lag. Original reklame fra en Chanel-shop. 2004. 111 x 84 x 3 cm. Fremstår delvist med stødmærker på nederste kant og på hjørner og kanter, minimalt bølget. Varenr: 3828683 DKK 4.484 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-08-2015 19:14:00 DKK 2.242
Badekar på løvefødder
Badekar på løvefødder . Badekar på løvefødder. Højdejusterbare ben af forkromet metal. Blandingsbatteri med bruser samt afløbsfittings af forkrommet metal medfølger. Badekarret er fremstillet af dobbeltlags sanitetsacryl. H. 80 L. 170 cm. B. 74 cm. Fremstår i emballage. (badekar samt 3 kolli) Varenr: 3707106

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2015 19:15:00 DKK 3.300
BoConcept. Interiørpakke.
BoConcept. Interiørpakke.. Interiørpakke fra BoConcept bestående af; to Drop pendler i "Jade Green" H.40, Ø.21cm designet af Henrik Pedersen samt tre puder i mønstret design H.50,B.50cm. Denne auktion er en del af Lauritz.com temaauktion over restvarelager fra BoConcept. Se alle auktionerne her Varenr: 3805778

DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:15:00 DKK 300
Ring, 9 kt guld med opaler.
Ring, 9 kt guld med opaler. . Ringen er fremstillet i 9 kt guld, prydet med tre hvisde opaler, samt 4 mindre diamanter. Ringstr. 54 Varenr: 3846476

DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:15:00 DKK 1.250
Jacob & Josef Kohn, bænk og 2 lænestole (3)
Jacob & Josef Kohn, bænk og 2 lænestole (3). Bænk og 2 lænestole, Jacob & Josef Kohn, Wien, omkring 1905. Bøgetræ, mahognifarvet overflade, metalsko. Polstring med velourstof i Wiener Werkstätte-stil. Mål på bænken: 94 x 123 x 57 cm. Mål på lænestolene: 93 x 59,5 x 57 cm. Alle dele betegnet på undersiden med stempel: J & J KOHN TESCHEN ... Varenr: 3870151 DKK 11.210 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-08-2015 19:15:00 DKK 5.978
Luke Pearson & Tom Lloyd, lounge lænestol, model Bob, fremstillet hos Walter Knoll
Luke Pearson & Tom Lloyd, lounge lænestol, model Bob, fremstillet hos Walter Knoll. Luke Pearson & Tom Lloyd, lounge lænestol, model Bob, fremstillet hos Walter Knoll. Formgivet i 2001. Konstruktion med drejelig siddeskal, betræk af violet, filtagtigt stof, fod af poleret aluminium. Betegnet med label. Mål: B. 69cm, H. 74,5cm, D. ca. 60cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3888031 DKK 4.484 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2015 19:15:00 DKK 2.242
Michael Kors, Tiger, RAW denim, Jeans, storlek 25/26 (4)
Michael Kors, Tiger, RAW denim, Jeans, storlek 25/26 (4). Michael Kors, Tiger, RAW denim, samling Jeans, storlek 25/26, 2 par av Michael Kors, modell Jac Legging (25) samt Lou Skinny (26), Ett par Tiger, modell Kelly (25/32) samt RAW Denim, modell Christy Dart Seam Jeans (27/34) Framstår liten i storlek ca. 25/26. Mindre bruksspår. Detta utrop är en del... Varenr: 3921281 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-08-2015 19:15:00 DKK 236
Lena Rauha, akvarell (BUS)
Lena Rauha, akvarell (BUS). Lena Rauha, f. 1942, akvarell. Irisar. Signerad samt daterad '89. 54 x 36. Varenr: 3921967 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 04-08-2015 19:15:00 DKK 236
Alliancering 0.20 ct. 9 kt. guld
Alliancering 0.20 ct. 9 kt. guld . Alliancering i 9 kt. rhodineret guld med 13 diamanter i alt ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton-Crystal(H-J). Klarhed: P2-P3. Ring str. 54 Varenr: 3685760

DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:15:00 DKK 1.200
Øreringe, Creoler, 9 kt guld ca. 0,32 ct.
Øreringe, Creoler, 9 kt guld ca. 0,32 ct. . Creoløreringe af 9 kt guld, prydet med 32 mindre diamanter, samlet ca 0.32 ct. Farve: Crystal/J-Top Cape(L Klarhed: P3. Ø 15mm Varenr: 3697083

DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2015 19:15:00 DKK 1.250
Frederique Constant Healey herrearmbåndsur af rosaforgyldt stål. Ltd. Edt.
Frederique Constant Healey herrearmbåndsur af rosaforgyldt stål. Ltd. Edt. . Frederique Constant Healey herrearmbåndsur af rosaforgyldt stål, limited edition 0374/2888, mekanisk værk med automatisk optræk, delvis guillocheret sølvskive mrk. Frederique Constant, Geneve, Healey med timeindikationer, time-, minut- og sekundviser samt med 24-timers indikator og datoangivelse,... Varenr: 3781351

DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2015 19:15:00 DKK 6.400
Stolar
Stolar. STOLAR, 1 par, gustavianska provinsarbeten, 1800-tal, sitthöjd 44 cm Varenr: 3920807 DKK 1.967 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-08-2015 19:15:00
Se mere
Karen Millen, 2 stycken aftonklänningar, storlek 36 (2)
Karen Millen, 2 stycken aftonklänningar, storlek 36 (2). Karen Millen, 2 stycken aftonklänningar, siden liknande: 89% triacetate, 11% polyester, storlek 36, framstår liten i storlek. L. ca. 145 cm. Minimala bruksspår. Detta utrop är en del av en temaauktion på Lauritz.com i Örebro med anledning av en norsk fashionistas försäljning av stora delar ur sin... Varenr: 3921279 DKK 1.180 SE, Örebro, Aspholmen 04-08-2015 19:15:00 DKK 236
Samling Barbie-dukker, 1960'erne
Samling Barbie-dukker, 1960'erne. Samling Barbie-dukker. Hertil to hunde samt div. tøj 1960'erne. Aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 3920196 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:15:00 DKK 325
Seks overtræk til Arne Jacobsens stole 3101 (myren), cognac læder (6)
Seks overtræk til Arne Jacobsens stole 3101 (myren), cognac læder (6) . Seks hynder til Arne Jacobsens stole 3101 (myren), fire ben, betrukket med cognac læder, bagside med antiskrid. (6) Varenr: 3919157

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:16:00 DKK 2.900
Vedhæng af guld 9 kt med topas og diamanter.
Vedhæng af guld 9 kt med topas og diamanter. . Vedhæng af guld 9 kt med en ovalslebet topas, omkranset af diamanter, ialt ca. 0.24 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J) Klarhed: P2 - P3. L: inkl. øsken 1,8 cm. Varenr: 3846509

DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:16:00 DKK 1.300
Lyngby Glas /  Holmegaard. To glasbesætninger 'Ida' samt 'Tosca' (55+47)
Lyngby Glas / Holmegaard. To glasbesætninger 'Ida' samt 'Tosca' (55+47). Holmegaard Glasværk. 'Ida' glasbesætning med guldkant, formgivet af Jacob E. Bang i 1935 best. af; 12 øl H. 12 cm.; 3 rød; 1 hvid; 14 hedvin; 14 snaps; 4 sjus; 7 likør.Lyngby Glas. 'Tosca' glasbesætning best. af; 7 øl H. 11 cm.; 9 rød; 8 hvid; 9 likør; 12 snaps; 2 cognac. (55+47) Varenr: 3922244 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:16:00 DKK 425
Gucci Stirrup rejsevækkeur/bordur
Gucci Stirrup rejsevækkeur/bordur. Gucci Stirrup rejsevækkeur/bordur, nummereret 004273, quartz værk, off-white skive mrk. Gucci med romertal, fluoriserende time- og minutviser samt med alarmviser, trekantet urhus af forgyldt meal og mørkeblå emalje med små 'guldstykker', monteret med flettet, sort læderstrop med kvaster. Mål ... Varenr: 3918413

DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2015 19:17:00 DKK 750
Bredt armbånd af guld 18 kt. Vægt 59,9 gr.
Bredt armbånd af guld 18 kt. Vægt 59,9 gr.. Bredt armbånd af guld 18 kt., 'flettet'. B. 2,9 cm. L. 20,5 cm. Vægt 59,9 gr. Fremstår med enkelte små buler. Varenr: 3917934 DKK 18.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2015 19:18:00 DKK 13.500
Bruno Mathson Ingrid
Bruno Mathson Ingrid. BRUNO MATHSSON, fåtölj och fotpall, för DUX, modell "Ingrid", stomme i bok, brännmärkta, sitthöjd ca 39 cm Varenr: 3920808 DKK 1.180 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-08-2015 19:18:00
Se mere
Captain's chair af eg, 1900 - tallet.
Captain's chair af eg, 1900 - tallet. . Captain's chair af egmed tremmer i ryggen, drejede ben. H. 110 cm, B. 55 cm. Fremstår med brugsspor Varenr: 3921934 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:18:00 DKK 300
Daneline Havemøbler. Havebord samt seks armstole.(7)
Daneline Havemøbler. Havebord samt seks armstole.(7) . Havemøbler fra DaneLine Bestående af havebord med bordplade af kunstmateriale. Fremstår med brugsspor. Stel af pulverlakeret modehvid aluminium. Justerbar højde på bordet. H. 75 L. 160 B. 90 cm. Samt seks armstole/stabelstole med stel af pulverlakeret modehvid aluminium. Ergonomisk sæde og... Varenr: 3718709

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:18:00 DKK 5.000
Science fiction tidskrift Häpna, 1950/60-tal, 113 st
Science fiction tidskrift Häpna, 1950/60-tal, 113 st. Science fiction-tidskriften "Häpna", 113 st, utgivna av Grafiska Förlaget Kindberg & Söner AB i Jönköping. Tryckta på 1950/60-talet. 18x13,5 cm. Blandat slitage. (113) Varenr: 3922776 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 04-08-2015 19:18:00 DKK 236
Et par vognlygter af sortmalet metal (2)
Et par vognlygter af sortmalet metal (2) . Et par vognlygter af sortmalet metal, ruder af facetslebet lygteglas, H. 50 cm. Monteringsholder medfølgere, ca. 1900. Fremstår med slitage samt rust. (2) Varenr: 3922248 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:19:00 DKK 550
Ring aus Strelingsilber mit farbigen Saphiren
Ring aus Strelingsilber mit farbigen Saphiren . Ring gefertigt aus 925 Sterlingsilber - punziert, ausgefasst mit farbigen Saphiren in variierenden Schliffen und Größen. Ringkopf Durchmesser ca. 23 mm, Ringgröße ca. 57 Ø 18,1 mm, Gewicht ca. 8,8 Varenr: 3922981

DKK 2.242 DE, Hamburg, Große Elbstraße 04-08-2015 19:19:00 DKK 1.495
Brusepanel med massage, LED lys
Brusepanel med massage, LED lys. Brusepanel i strøgslebet rustfristål model waterfall komplet med integreret brusehoved farve skiftende LED lys, håndbruser, samt to integrede massagedyser farve skiftende LED lys. Hovedsageligt udført i koksgrå strøgslebet rustfristål, bortset fra brusedyser og enkelte mindre dele. Samlet højde ... Varenr: 3649080

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:19:00 DKK 2.200
Udendørs Barbeque gasgrill
Udendørs Barbeque gasgrill . Udendørs Barbeque gasgrill i rustfri stål. 3 stk. gasblus med ialt "33.000 BTU". Kabinet med et skab. Elektrisk tænding. Integreret brødrist, Fedtbakke. 2 sideborde. Termostat i låg. Fastmonteret gasslange, dog medfølger der IKKE regulator, 4 hjul, hvoraf 2 med stop. Dansk ... Varenr: 3900872

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2015 19:19:00 DKK 1.450
Barry Wilmont, cd. Farvelitografi. Figurkomposition 4/100
Barry Wilmont, cd. Farvelitografi. Figurkomposition 4/100. Barry Wilmont født 1936 cd. Farvelitografi, nr. 4/100. Figurkomposition. Sign. Barry '91. Bladmål:38 x 54 cm. UR. Varenr: 3880700 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:20:00 DKK 325
Herre diamantring fra Heartbeats ca. 0.58 ct.
Herre diamantring fra Heartbeats ca. 0.58 ct.. Herre diamantring fra Heartbeats ca. 0.58 ct. Udført i 14 kt rhodineret hvidguld og i center prydet med ca. 0.30 ct diamanter Farve Wesselton/H Klarhed P1-3. Omkring disse ca. 0.30 ct sorte naturlige diamanter. Ringstr 65 ca. Ø 20,70 mm. Sælger tilbyder gratis ændring af ringstørrelse, efter ... Varenr: 3719602

DKK 3.700 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2015 19:20:00 DKK 2.900
Orientteppich ca. 210 x 120cm
Orientteppich ca. 210 x 120cm. Orientteppich geometrisches Dekor auf rötlichem Grund, Mit breiter Hauptbordüre auf rötlichem Grund, und 2 Nebenbordüren auf ebenfalls rötlichem Grund. Entlang der Außenbordüre gerissen, Fransen zum teil abgerissen. Maße: 210 x 120cm. Varenr: 3880452 DKK 1.121 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2015 19:20:00 DKK 299
Hans J. Wegner. Par lufthavnsstole, sort læder, model AP-38 (2)
Hans J. Wegner. Par lufthavnsstole, sort læder, model AP-38 (2). Hans J. Wegner. Et par lufthavnsstole med ben af forkromet metal, prof. nybetrukket med sort læder, H. 80 B. 52 sædehøjde 43 cm. Fremstillet hos AP-Stolen, model AP-38. Få brugsspor. (2) Varenr: 3888436 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:20:00 DKK 6.000
Michael Andersen & Søn. Borlampe af lertøj.
Michael Andersen & Søn. Borlampe af lertøj.. Michael Andersen & Søn. Bordlampe af keramik. Stemplet i bund " MA&S", 1368. H. ca. 50 cm. Fremstår med ubekendt fyld. Varenr: 3917452 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:20:00 DKK 575
Karen Millen, Kappa, storlek 36
Karen Millen, Kappa, storlek 36. Karen Millen, Kappa, 100% bomull, fickor på sidan, dragkedja fram. Storlek: EU 36, framstår liten i storlek. Minimala bruksspår. Detta utrop är en del av en temaauktion på Lauritz.com i Örebro med anledning av en norsk fashionistas försäljning av stora delar ur sin privata garderob. Varenr: 3920621 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-08-2015 19:20:00 DKK 236
Georg Jensen. To Daisy armbånd (2)
Georg Jensen. To Daisy armbånd (2). Georg Jensen. Daisy armbånd udført i sterlingsølv prydet med 14 sølvmarguerit vedhæng samt i center en med sort emalje. L. 18 cm.G eorg Jensen Daisy armbånd af rhodineret sølv prydet med en marguerit af sort emalj . L. ca 14-15 cm. Varenr: 3921322

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:20:00 DKK 450
Vinglas, 6 st, Orrefors (6)
Vinglas, 6 st, Orrefors (6). Vinglas, 6 st, Orrefors. Klarglas. Etikettsmärkta. H 21 cm. Varenr: 3922836 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 04-08-2015 19:20:00 DKK 256
Senempire sofa, mahogni, 1900-tallet
Senempire sofa, mahogni, 1900-tallet. Senempire sofa fineret med mahogni med udskæringer, betrukket med storblomstret stof. 1900-tallets begyndelse. H. 110, L. 168, D. 72 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 3905441 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:20:00 DKK 325
Hossaianbad, Iran, 380 x 266 cm
Hossaianbad, Iran, 380 x 266 cm. Hossaianbad, Iran, 380 x 266 cm. Fremstår med kraftig slitage på frynser, delvis falmet og røglugt. Varenr: 3921447 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2015 19:20:27 DKK 325
Ametyst- og diamantørestikkere (2)
Ametyst- og diamantørestikkere (2). Ørestikkerne er fremstilet i 9 kt guld, prydet med ametyst omkranset af mindre diamanter. Samlet ca. 0.28 ct. farve: Top Cape/L - Cape/M. Klarhed: P2-P3. Mål: 6,5 x 8,5 mm Varenr: 3702586

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2015 19:21:00 DKK 1.400
Philippe Huart, 'Turn on your lovelight' (BUS)
Philippe Huart, 'Turn on your lovelight' (BUS). Philippe Huart (född 1953), Frankrike. "Turn on your lovelight". Serigrafi. Signerad och daterad 2007. Numrerad 30/50. Inramad. 104x110. (BUS) Varenr: 3917502 DKK 2.754 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-08-2015 19:21:00 DKK 610
Paul Helmig / Meissen. Jugend kaminur af porcelæn, ca. 1910
Paul Helmig / Meissen. Jugend kaminur af porcelæn, ca. 1910. Paul Helmig 1859-1939. Jugend kaminur af porcelæn, modelleret med dansende par. Udført i Meissen ca. 1910. Signeret monogram Meissen samt stemplet dessin W116. Urskive af bronze med arabertal. Urværk stemplet Lenzkirch samt nr. 658903. H. 33, B. 32, D. 14 cm. Fremstår med reparation på kvindens ... Varenr: 3920556 DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:21:00 DKK 8.600
Orrefors. Par 'Venus' lampetter. (2)
Orrefors. Par 'Venus' lampetter. (2). Orrefors. Par 'Venus' væglamper af klart dobbelt-korrugeret krystal og messing. Fremstillet hos Lyfa. H. 25,5 cm. Brugsspor. (2) Varenr: 3921407 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:21:00 DKK 300
Samlingen ringar, 3 st ringar,18 K guld, 5,4 gram (3)
Samlingen ringar, 3 st ringar,18 K guld, 5,4 gram (3). 3 st ringar utförd i 18 K guld. 2 stycken ringar med stenar. 1 st ring med Marquis slipad rubin, 1 st ring med 3 stycken vita safirer. Samtliga stämplade 18K. Storlek: 51, 52 samt 53 Ø 16,25 - 17mm. Samlade vikt: 5,4 gr (3) Varenr: 3923464 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-08-2015 19:21:00 DKK 570
Bruno Mathsson fåtölj med fotpall
Bruno Mathsson fåtölj med fotpall. BRUNO MATHSSON, fåtölj med fotpall, modell "Pernilla", Bruno Mathsson för Dux, klädsel i natorfärgat läder, brännmärkt, stomme i bok Varenr: 3920809 DKK 3.934 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-08-2015 19:21:00
Se mere
To Georg Jensen Carnival ringe af hvidguld 18 kt, Regitze Overgaard (2)
To Georg Jensen Carnival ringe af hvidguld 18 kt, Regitze Overgaard (2). To Georg Jensen Carnival ringe af hvidguld 18 kt, med cabochonslebet blå safir og ti brillanter på i alt 0.10 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), klarhed: VVS1. Ringstr. 50, Ø 16,00 mm. Vægt 9,7 gr. Dessin nr 1263: Design Regitze Overgaard. Varenr: 3922551 DKK 6.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:21:00 DKK 2.600
Bordlampe fra Pablo design model Tupe Top27, gråbrun.
Bordlampe fra Pablo design model Tupe Top27, gråbrun. . Bordlampe fra Pablo, designet af Peter Stathis udført i gråbrunt akryl med gråbrun skærm. H. 68,5cm. Leveres i original emballage. Varen kan ikke besigtiges eller afhentes i Herlev. Udlevering kan ske tirsdage fra 9-18 på adresse; Rovsingsgade 68, 2100 København Ø Varenr: 3691694

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:22:00 DKK 400
Cuervo Y Sobrinos Esplendidos herrearmbåndsur af stål, ref. A 2412
Cuervo Y Sobrinos Esplendidos herrearmbåndsur af stål, ref. A 2412. Cuervo Y Sobrinos Esplendidos herrearmbåndsur af stål, ref. A 2412, serienr. 2023, mekanisk værk med automatisk optræk, sølvskive mrk. Cuervo Y Sobrinos Habana Autorecargante med timeindikationer, time-, minut- og sekundvisere, monteret på original brun krokodilleskindsrem med foldespænde af ... Varenr: 3870125 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2015 19:22:00 DKK 8.000
Ottavianelli. Harmonika, Model Junior III
Ottavianelli. Harmonika, Model Junior III. Ottavianelli. Harmonika, Model Junior III. Cordura/Fuselli transporttaske medfølger. Harmonika med minimale brugsspor. Varenr: 3880245 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:22:00 DKK 6.000
Bosch. Skruemaskine model GSR 18 V-LI Professional
Bosch. Skruemaskine model GSR 18 V-LI Professional . Bosch. Skruemaskine model GSR 18 V-LI Professional. To batterier medfølger, model 4,0 Ah. Ubrugt i original emballage. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3920742 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:22:00 DKK 1.050
Herrarmbandsur,  Angelus Datoluxe
Herrarmbandsur, Angelus Datoluxe . Herrarmbandsur, Vintage - Angelus Datoluxe Day/Date Moonphase , Schweiziska automatisk urverk, roseguld på stål, 33mm(exc.krono), ca - 50's, brukslitage. Urverk fungerar vid test. Lauritz.com svarar ej för funktionen. Slitage åldersrelaterat. Varenr: 3918466 DKK 6.688 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-08-2015 19:22:00 DKK 2.518
Collier, halskæde samt armlænke af guld 14k (3)
Collier, halskæde samt armlænke af guld 14k (3). Halskæde af 14 kt guld, mustensmønster. Vægt 21,4 gr. L. 55,5 cm. Armbånd af 14 k guld, murstensmønster B: 9,5 mm. L: 20 cm. Vægt: 23,5 gr. Collie af 14 k guld, murstensmønster i forløb. L: 40,5 cm. Vægt: 37 gr. (2) Varenr: 3922636 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:22:00 DKK 9.600
Satsbord, 1900-talets andra hälft
Satsbord, 1900-talets andra hälft. Satsbord, 1900-talets andra hälft. Skivor med kakelplattor, olika motiv, svängda ben. Höjd 55 cm. Bruksspår. Varenr: 3906140 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 04-08-2015 19:22:00 DKK 236
Georg Jensen, Erik Bagger, Asmussen, J. H. Quistgaard. Stager samt skåle (12)
Georg Jensen, Erik Bagger, Asmussen, J. H. Quistgaard. Stager samt skåle (12). Georg Jensen, Erik Bagger, Asmussen, J. H. Quistgaard. Stager samt skåle af stål og forsølvet metal. H. 3-13 cm. Fremstår med brugsspor. (12) Varenr: 3918137 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2015 19:23:00 DKK 325
Daybed, sort læder
Daybed, sort læder . Daybed. Ben af skråtstillet hårdttræ (teak) med rustik præg og hynde med knapsyet sort læder. Hynde integreret i bund. Ben medfølger løst og skal monteres. Ben og stel fremstår rustikt patineret med overflade rust og hakker på ben. Modelfoto. L. 190 cm. B. 80 cm. H. 37 cm. Usamlet i original ... Varenr: 3898222

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:23:00 DKK 3.700
Nordkorea heark (500)
Nordkorea heark (500). Nordkorea, Michel nr. 3765-69,3773-77 og 3779-93 i helark, ialt 500 stemplede ark. Michel katalogværdi antagelig 210.000,- Euro. (x7,35=1.543.500) (500) Varenr: 3919485 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2015 19:23:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Spisestole, teaktræ/egetræ (4)
Dansk møbelproducent. Spisestole, teaktræ/egetræ (4) . Dansk møbelproducent. Spisestole med formbøjet kopstykke fineret med teaktræ, stel af massivt egetræ, sæder betrukket med sort skai. 1960'erne. Fremstår med brugsslitage og tørtskum på sæder. (4) Varenr: 3921082 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2015 19:23:47 DKK 350
Køkken armatur i moderne design. Sortforkromet.
Køkken armatur i moderne design. Sortforkromet. . Køkken armatur i moderne design. Model XL Gastro. Sortforkromet messing med sort bakkelit håndtag, højde indstilling, drejbar tud samt aftagelig hånd bruser. Amaturet er fremstillet af kraftigt Sortforkromet messing. Vægt ca. 4 kg. Leveres i original emballage mål: 80x32x8 cm. Nem montering med ... Varenr: 3647509

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:24:00 DKK 1.200
Ottoman/skammel, sort læder.
Ottoman/skammel, sort læder.. Ottoman/skammel, polsteret med sort knapsyet læder. Ben af skråtstillet hårdttræ (teak) med rustik præg. Ben og stel fremstår rustikt patineret med overflade rust og hakker på ben. H. 35 cm. B samt længde 51 cm. Vipper en smule. Varenr: 3915932

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:24:00 DKK 1.150
Karmstolar rokokostil
Karmstolar rokokostil. KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-tal, träskuren dekor med motiv av blommor, sitthöjd ca Varenr: 3920810 DKK 1.574 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-08-2015 19:24:00
Se mere
Bordslarmatur Falkenberg
Bordslarmatur Falkenberg. Boris Lacroix, bords-/vägglampa, Falkenbergs Belysning, 1900-talets mitt. Stomme i mässing, skärm i blålackerad plåt. L ca 35, H ca 23 cm. Visst slitage/märken. Varenr: 3923211 DKK 1.574 SE, Stockholm, Slakthusgatan 04-08-2015 19:24:00 DKK 256
Hans J. Wegner. To-pers. sofa - Model GE-285
Hans J. Wegner. To-pers. sofa - Model GE-285 . Hans J. Wegner 1904-2007. To-personers sofa med stel af bøgetræ, betrukket med sort læder. L. 125 cm. D. 80 cm. Sædehøjde 42 cm. Formgivet 1985. Fremstillet hos Getama, model GE-285. Udstillingsmodel. Varenr: 3591824 DKK 19.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:25:00 DKK 15.000
Knagerække hvid med Paul Smith stof
Knagerække hvid med Paul Smith stof. Hanger Knagerække Hvid. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595651

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:25:00 DKK 600
Ørestikkere, 14 kt guld prydet med mindre diamanter
Ørestikkere, 14 kt guld prydet med mindre diamanter. Ørestikkerne er fremstillet som creol øreringe, i 14 kt. guld, prydet med mindre diamaner, samlet ca. 0.16 ct. Farve: Crystal-Top Cape (J-L). Klarhed: P2-P3. H: ca. 13 mm. Varenr: 3699687

DKK 2.100 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2015 19:25:00 DKK 1.600
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 94  >>