Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 112  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Stigbert. Halsband i silver med bergkristall, 1940-tal
Stigbert. Halsband i silver med bergkristall, 1940-tal. Stigbert. Ett halsband med hänge i form av rosett med bergkristall, 2x3 cm, utfört i silver. Hängets längd 4,5 cm. Kedjans längd 64 cm. Stämplade HE, S, V8-X8 (1947-1948) samt signerade Stigbert. Vikt: 39,7g. Varenr: 3361976 DKK 987 SE, Örebro, Aspholmen 19-04-2014 15:40:00 DKK 555
Par LamPetit bordlamper. Samt standerlampe (3)
Par LamPetit bordlamper. Samt standerlampe (3). Louis Poulsen. Par Lampetit bordlamper af gråt plast, højdejusterbar. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 20-40 cm. Fremstår med brugsspor samt enkelte små afslag; Samt standerlampe med stamme af hvidlakeret og forkromet stål, monteret med plisseret skærm. H. 140 cm. (3) Varenr: 3376767 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 15:42:00 DKK 300
Lykke Vigen, 'Flower Girls', akryl på lærred
Lykke Vigen, 'Flower Girls', akryl på lærred. 'Flower Girls', af Lykke Vigen (f. 1927). Akryl på lærred, sign. 64 x 80 cm. Varenr: 3377223 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 15:43:00 DKK 300
Daisy Smykkesæt. Georg Jensen. (4)
Daisy Smykkesæt. Georg Jensen. (4) . Georg Jensen Daisy smykkesæt af forgyldt sterling sølv med hvid emaljerede margueritter. Bestående af et par ørestikker, ø 18 mm, et vedhæng, ø 18 mm, med original halskæde, L..45 cm. Endvidere et Daisy armbånde prydet med enkel marguerit. L.:15,5 cm (4)Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3372385

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 15:45:00 DKK 1.100
Bord af bøg og teak
Bord af bøg og teak. Bord med ben af bøg, plade og fødder af teak H. 73, B. 80, L. 115 cm Varenr: 3376786 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 15:45:00 DKK 325
Hans J. Wegner. Lænestol, model GE-290
Hans J. Wegner. Lænestol, model GE-290 . Hans J. Wegner 1914-2007. Lænestol med stel af massivt egetræ, løse springhynder betrukket med uld. Fremstillet hos Getama. Fremstår med brugsspor, polster med skjolder og slidtage. Varenr: 3374984 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 15:49:00 DKK 3.400
Rud Rasmussen. Specialfremstillet cirkulært bord, rustfrit stål og mahogni
Rud Rasmussen. Specialfremstillet cirkulært bord, rustfrit stål og mahogni . Specialfremstillet cirkulært bord med bordplade af mahogni fremstillet og mærket med etiket af Rud Rasmussen. Hertil stel af børstet rustfrit stål. H. 72,5, Ø 130 cm. Brugsspor, Pladen ligger løst på stel. skruer medfølger ikke. Varenr: 3376810 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 15:49:00 DKK 450
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter og zirkon
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter og zirkon. Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med to små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt en zirkon. Ring størrelse 54.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3279839

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-04-2014 15:53:00 DKK 800
Tre kasser div. smykker ca. 240 stk. (3)
Tre kasser div. smykker ca. 240 stk. (3). Tre kasser div. smykker. Bestående af: halskæder, øreringe, armbånd, hårpynt m.m. Ca. 240 pakker i org. embl. Arkivfoto.(3)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3213233

DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 19-04-2014 15:55:00 DKK 550
Arne Jacobsen. Syv dørgreb med rosetter i hvid bronze, 97 mm (7)
Arne Jacobsen. Syv dørgreb med rosetter i hvid bronze, 97 mm (7) . Arne Jacobsen 1902-1971. 7 sæt dørgreb af hvid bronze samt tilhørende rosetter, splitter og skruer. Formgivet til SAS hotel, København. Dørgreb L. 9,7 cm. Fremstår patineret (7) Varenr: 3378280 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 15:55:00 DKK 2.600
Multicolour ørestikkere. Et par. (2)
Multicolour ørestikkere. Et par. (2). Par multicolour ørestikkere udført i 9 kt. guld prydet med ametyster, blå topaser, peridoter, granater og to diamanter. Ø. ca. 9 mm. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3298315

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2014 15:56:00 DKK 1.200
Viggo Pedersen, olie på lærred, Interiør med strikkende damer
Viggo Pedersen, olie på lærred, Interiør med strikkende damer . Viggo Pedersen 1854-1926. Interiør med strikkende damer, olie på lærred sat på plade, sign. Viggo Pedersen. 32 x 31 cm. Varenr: 3375412 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 15:57:00 DKK 375
Kompressor
Kompressor. Kompresser E 351/9/100, 400v. 2,2 kw. Luftafkølet. Luftindtag (l/min) 348. Luftudtag (l/min) 203 . Tryk bar 9. Antal cylinder 2. Luft beholder 100 l. Dimisioner 1070 x 380 x 710 mm. Vægt (kg) 69. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen ... Varenr: 3356744

DKK 5.500 DK, Odense, Kratholmvej 19-04-2014 15:58:00 DKK 3.100
Alliancering, ca. 0.50 ct.
Alliancering, ca. 0.50 ct.. Alliancering udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med diamanter hele vejen rundt- i alt ca. 0.50 ct. Farve Top-Crystal-Top Cape/I-L. Klarhed P2-P3. Ringstr. 17.25/54.50.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3307019

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-04-2014 16:00:00 DKK 1.500
Ubekendt kunstner, olie på lærred, skovparti
Ubekendt kunstner, olie på lærred, skovparti . Ubekendt kunstner, skovparti med bøgetræer, vinter, olie på lærred, usign. 64x64 cm (80x81 cm). Med afskalninger. Varenr: 3345909 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:00:00 DKK 300
Øreringe af guld med turmalin ( 2 )
Øreringe af guld med turmalin ( 2 ). Øreringe udførte af 14kt. guld, prydet med 2 smaragdslebne turmaliner på ca. 9,0 x 7,0 mm, mål ca. 35,7 x 12,8 mm, vægt: ca. 4,4 g. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3341250

DKK 7.466 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-04-2014 16:00:00 DKK 3.360
Økologisk Islandsk forligger, fåreskind - long wool. Farve: Hvid
Økologisk Islandsk forligger, fåreskind - long wool. Farve: Hvid. Et langhåret islandsk fåreskind af økologisk opdræt. Forligger. Farve: Hvid. Gennemsnitlige mål er: ca. L. 190cm. B. 80 cm. - målt på uldsiden. Islandske får lever frit i den islandske natur uden kontakt med mennesker. Den unikke lange uld er resultatet af århundredes tilpasning til det ... Varenr: 3316409

DKK 2.200 DK, Vejle, Dandyvej 19-04-2014 16:00:00 DKK 350
Little People Company, Børnemøbler. Lågkiste, model Innocent og to kommoder, model Kudzai (3)
Little People Company, Børnemøbler. Lågkiste, model Innocent og to kommoder, model Kudzai (3) . Little People Company, Børnemøbler af træ lakeret med blyfri 'Old White' maling. Lågkiste, model Innocent H. 47 L. 89 D. 45 cm og to kommoder, model Kudzai H. 66 B. 40 D. 42 cm. Modelfoto anvendt. Little People Companys børnemøbler er bæredygtigt produceret med focus på hjælp til Afrika. (3) ... Varenr: 3375860

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:00:00 DKK 325
Louise Stjær, akryl på lærred, komposition
Louise Stjær, akryl på lærred, komposition . komposition, af Louise Stjær f.1978, akryl på lærred, sign. Louise Stjær. 120 x 80 cm. Uindrammet Varenr: 3378422 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:00:00 DKK 325
Guibin Zhu, olie på lærred, komposition
Guibin Zhu, olie på lærred, komposition. Komposition, af Giubin Zhu (f. 1980), olie på lærred. Sign. Gui Bin. 80 x 100 cm, (84 x 104 cm). Varenr: 3375424 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:04:00 DKK 725
Ravarmbånd og ring af 14 kt guld
Ravarmbånd og ring af 14 kt guld. Armbånd af 14 kt guld, stemplet EF, prydet med 7 runde rav cabonchon. Længde: 19 cm. Der medfølger et ektra led. Endvidere guldring ligeledes stemplet EF, prydet med en oval rav cabochon. dog manglende lødighedsstempel. Ifølge guldprøve af 14 kt. (2) Varenr: 3368905 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:05:00 DKK 1.200
14kt diamond ring approx. 0.22ct
14kt diamond ring approx. 0.22ct. Diamond ring, white gold, hallmarked Ring decorated with numerous brilliant-cut diamonds approx. 0.22ct Colour: Wesselton (H) Clarity: SI2-P1 Ringsize: 54 / 17.25mm r17110New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium ... Varenr: 3151606

DKK 5.599 BE, Antwerpen 19-04-2014 16:07:00 DKK 2.240
Poncho blue iris strikket mink str one size
Poncho blue iris strikket mink str one size . Brdr. Alex Petersen. Poncho af strikket mink. Front med krave. Farve: Blue Iris str. One size Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3367224

DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:11:00 DKK 5.000
Japansk netsuke af elfenben
Japansk netsuke af elfenben. Japansk netsuke af udskåret elfenben i form af sumobryder, signeret i bunden. H. 5 cm. Forarbejdet før 1947. Tro- og love erklæring forevist. Denne vare er en del af lauritz.com Herlev temaauktion over netsuker og figurer af elfenben og ben. Varenr: 3377799 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:11:00 DKK 550
Ølkrus med låg af stentøj
Ølkrus med låg af stentøj. Ølkrus med låg af stentøj, hank af metal. H 40 cm. Varenr: 3361583 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:12:00 DKK 300
Frederik Lindskov, olie på masonit, figurkomposition cd
Frederik Lindskov, olie på masonit, figurkomposition cd. Figurkomposition, af Frederik Lindskov, olie masonit, 122 x 132 cm. U.R. Varenr: 3362127 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:12:00 DKK 325
Max Nathan. Blomsterkomposition. Olie på masonit
Max Nathan. Blomsterkomposition. Olie på masonit. Max Nathan. Blomsterkomposition. Olie på masonit. 54 x 65. Sign. Max Nathan, dateret '47. Indrammet. Varenr: 3363578 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:12:00 DKK 300
Interline italy  sofa med en skammel (2)
Interline italy sofa med en skammel (2). Interline italy sofa betrukket med brunt læde . Ben af stål. Skammel medfølger. Fremstår med brugsspor samt defekt ben. Mål ca. L. 198 cm. (2) Varenr: 3348362 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:13:00 DKK 300
Bodil Damgaard, akryl på plade, komposition
Bodil Damgaard, akryl på plade, komposition. Komposition, af Bodil Damgaard. Akryl på plade. Sign. og dat. 60 x 84 cm Varenr: 3363041 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:13:00 DKK 300
To-pers. sofa
To-pers. sofa. To-pers. sofa betrukket med læder. Fremstår solbleget, og løst ben. L. 156 cm. Varenr: 3367183 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:13:00 DKK 325
Asger Bay Christiansen. Pendler, model Haiku.(7)
Asger Bay Christiansen. Pendler, model Haiku.(7) . Asger BC: Pendler af forkromet metal. model Haiku. L. 37, Diam. 9 cm. Fremstår med brugsspor. (7) Varenr: 3376889 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:13:00 DKK 325
Rasmus Sørensen. Efterårsmotiv, olie på lærred
Rasmus Sørensen. Efterårsmotiv, olie på lærred. Efterårsmotiv, af Rasmus Sørensen (f.1879), olie på lærred. Sign. monogram RS. 40 x 55 cm. (44 x 59 cm). Varenr: 3329715 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:14:00 DKK 300
Fire reoler af egefinér (4)
Fire reoler af egefinér (4). Fire reoler af egefinér med flytbare hylder. En reol H. 86, B. 80, D. 32 cm, en reol H. 86, B. 120, D. 32 cm, en reol H. 120, B. 80, D. 32 cm, samt en reol H. 120, B. 120, D. 32 cm. To reoler uden hylder. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 3364971 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:14:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Skab af teak
Dansk møbelproducent. Skab af teak. Dansk møbelproducent. Skab af teak. Front med to døre bag hvilke skuffer og hylder. H. 108, B. 93, D. 44 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. Varenr: 3365447 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:14:00 DKK 300
6V multifunktionelle LED pærer til baglygter, lys/bremselys. (40)
6V multifunktionelle LED pærer til baglygter, lys/bremselys. (40). Fyrre stk 6V multifunktionelle LED pærer til baglygter, lys/bremselys.(40) Denne vare er en del af en temaauktion for Kammeradvokaten. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3322806

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:14:00 DKK 300
Par havekrukker med roser (2)
Par havekrukker med roser (2) . Par havekrukker af frostsikret, støbt marmormateriale dekoreret med roser. Bronzepatinerede. H. 50 cm. Vægt 33 kg pr. stk. Obs. skal læsses på egen hånd (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3382235

DKK 3.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-04-2014 16:14:00 DKK 1.850
Smykkesæt af sterling sølv og 14 kt. guld - Armring samt ring
Smykkesæt af sterling sølv og 14 kt. guld - Armring samt ring . Smykkesæt af sterling sølv og 14 kt. guld - Randers Sølv. Bestående af: armring samt ring, begge udført i massiv sterling sølv prydet klar Cubic Zirkonia fattet i 14 kt. guld. Omkreds ca. 18½ cm. Ringstr. Ø 17,25 mm. Samlet vægt ca. 22,1 gram. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet.... Varenr: 3333393

DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 19-04-2014 16:15:00 DKK 1.250
Lænestol
Lænestol. Lænestol betrukket med sortbrunt læder på ben af sortbejdset tre. H. 71, B. 86, D. 83 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 3364643 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:15:00 DKK 300
Ring af guld med brillanter, ca. 1.0 ct.
Ring af guld med brillanter, ca. 1.0 ct. . Ring udført af 14kt. guld, prydet med 99 brillanter af i alt ca. 1.00 ct., stemplet, farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI2 - P2, ringstr. ca. 55, Ø ca.17,4 mm, vægt: ca. 6,4 g. Udstillingsmodel med lette spor. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3341771

DKK 11.945 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-04-2014 16:15:00 DKK 5.226
Diamant øreringe, et par (2)
Diamant øreringe, et par (2). Par diamantøreringe af 9 kt hvidguld prydede med 32 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.32 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-L). Klarhed: P3. Ø 15mm (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3233128

DKK 1.750 DK, Aalborg, Nibevej 19-04-2014 16:15:00 DKK 1.200
Diamantøreringe. ca. 0.30 ct., et par (2)
Diamantøreringe. ca. 0.30 ct., et par (2). Par diamantøreringe af 9 kt guld prydede med 20 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-L). Klarhed: P2-P3. Ø 14 mm (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3255350

Arno Malinowski for Georg Jensen. Vedhæng  med kæde
Arno Malinowski for Georg Jensen. Vedhæng med kæde. Georg Jensen. Vedhæng af sødmalm med indlægninger af sølv og forgyldt sølv. Dessin nr. 5003. Design Arno Malinowski. H. 5 cm. Dertil ærtekæde af 830 sølv af andet fabrikat. Længde: 60 cm. Varenr: 3373377 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:15:00 DKK 1.150
Montana skrivebord / bord
Montana skrivebord / bord. Montana skrivebord / bord med bordplade af antrazitgrå laminat, stel af satinforkromet stål, højdejusterbar H. 72/82, L. 204, B. 104 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3378329 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:15:00 DKK 450
Uppsättning stolar samt fåtöljer
Uppsättning stolar samt fåtöljer. Parti stolar samt fåtöljer och karmstolar. Sverige, 2000-tal. Bruksslitage Varenr: 3331391 DKK 658 SE, Stockholm, Slakthusgatan 19-04-2014 16:16:00 DKK 247
Kinesiske porcelænsfigurer i form af ænder og kaniner (4)
Kinesiske porcelænsfigurer i form af ænder og kaniner (4) . Kinesiske porcelænsfigurer i form af ænder og kaniner dekoreret med blomster og bladværk. 1900-tallet. Ænder L:11 cm, H: 11 cm. Kaniner L: 22 cm, H: 12 cm. Varenr: 3285260 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:17:00 DKK 300
Dansk ravklump. Vægt 125 gram.
Dansk ravklump. Vægt 125 gram. . Dansk ravklump. Mål ca. 7,6 x 8 x 4,5 cm. Vægt ca. 125 gram. Varenr: 3375012 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2014 16:17:00 DKK 700
André Even, komposition, litografi, cd
André Even, komposition, litografi, cd. Komposition med marker, af André Even (1918-1996, Frankrig). Litografi. Sign. samt nummereret E.A. XXVII/XXX. 40 x 57,5 cm (61,5 x 80 cm) Varenr: 3340576 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:17:00 DKK 300
Rahman. To Kompositioner, Kridt på papir (2)
Rahman. To Kompositioner, Kridt på papir (2) . To kompositioner af Rahman. Kridt på papir. sign. 20x27 cm samt 27x 20 cm. (2) Varenr: 3353266 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:18:00 DKK 300
Jørgen Greve. Komposition. Kridt på papir.
Jørgen Greve. Komposition. Kridt på papir.. Komposition af Jørgen Greve. Kridt på papir. Sign. Greve 99, 29 x 41 cm. Varenr: 3353267 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:18:00 DKK 300
En samling låse og vridere (12)
En samling låse og vridere (12) . En samling beslag bestående af: To vridere og ti låse af rustfrit stål (12) Varenr: 3354476 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:18:00 DKK 300
Erik Ortvad, litografi, tre kompositioner, cd (3)
Erik Ortvad, litografi, tre kompositioner, cd (3). Tre kompositioner, Erik Ortvad 1917 - 2008, litografi, diverse nummereringer, alle sign. og dat. Erik Ortvad '88. Udført hos Hostrup-Pedersen & Johansen, 29,5x20,5 cm. Uindrammede. Modelfoto anvendt (3) Varenr: 3248501 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:19:00 DKK 300
Jørgen Greve. To Komposition, Kridt på papir. (2)
Jørgen Greve. To Komposition, Kridt på papir. (2). To Kompositioner af Jørgen Greve, Kridt på papir. sign. Greve 98. 28 x 20 cm. (2) Varenr: 3353286 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:19:00 DKK 300
Dansk Møbelproducent. Borde, teak (2)
Dansk Møbelproducent. Borde, teak (2). Dansk Møbelproducent. Rektangulært bord af teak, plade med hvid laminat. H. 72 cm., B. 80 cm. L. 123 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3284766 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:19:00 DKK 325
Collier med polerede onyxkugler og amazonitlinser
Collier med polerede onyxkugler og amazonitlinser. Collier med polerede onyxkugler og amazonitlinser. Skiftevist trukket med onyxkugler ca. 20,0-12,0 mm og amazonitlinser ca. 8,3 mm i forløb. Lås af 925 sterlingsølv. Kædelængde ca. 53,0 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til... Varenr: 3322042

DKK 3.733 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-04-2014 16:19:00 DKK 1.493
Sælskind fra Remmesæl (1)
Sælskind fra Remmesæl (1). Sælskind fra Remmesæl. B: 149 cm. L: 237 cm. fremstår med aldersrelateret brugsslitage (1) Varenr: 3351526 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:20:00 DKK 300
Dansk Møbelproducent. Borde, teak (2). Dansk Møbelproducent. Rektangulært bord af teak, plade med hvid laminat. H. 72 cm., B. 80 cm. L. 123 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3284769 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:20:00 DKK 325
Per Iversen for Louis Poulsen. Bordlampe
Per Iversen for Louis Poulsen. Bordlampe . Per Iversen. Bordlampe af sortlakeret metal, skærm af hvid plast; top med afbryderknap. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. inkl. skærm 52 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med revne i skærm. Varenr: 3362318 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:21:00 DKK 525
Safir- og diamantvedhæng
Safir- og diamantvedhæng. Safir- og diamantvedhæng af 9 kt. guld prydet med en dråbeformet, facetsleben safir på ca. 2.00 ct. samt talrige mindre diamanter på ialt ca. 0.20 ct. Farve: Top Cape (K-L) Klarhed: P2-P3. H: ca. 19 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3289766

DKK 2.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-04-2014 16:23:00 DKK 1.250
Bronzeskulptur serie af Liné Ringtved Thordarson (4)
Bronzeskulptur serie af Liné Ringtved Thordarson (4). Liné Ringtved Thordarson født 1965. Bronzeskulptur serie bestående af fire skulpturer. Hver skulptur er individuelt håndslebet og patineret. Serien er patineret i fire forskellige patineringer. Hver skulptur H. 15 cm. Hver skulptur signeret 'Liné'. Signeret eksemplar af "Sensitivity, ... Varenr: 3344274 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-04-2014 16:25:00 DKK 2.500
Maritime tryk (3)
Maritime tryk (3). Diverse skibsportrætter af div. kunstnere, offsettryk, 28 x 40 cm. (32 x 44 cm.) Den ene fremstår gulnet i papiret. (3) Varenr: 3346316 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 19-04-2014 16:27:00 DKK 300
Stouby. Trepersoners sofa
Stouby. Trepersoners sofa . Stouby. Trepersoners sofa med stel af bejdset bøg, løse hynder betrukket med brunt patineret læder. L. 207 cm. Fremstår slitage og bleget stel. Varenr: 3377457 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:27:00 DKK 350
Ring i 14k guld med opal och briljant
Ring i 14k guld med opal och briljant. Ring utförd i 14k guld med en vit opal, Ø 5 mm, samt en briljantslipad diamant ca 0.04 ct. Färg: Wesselton (H). Klarhet: SI2. Ringstorlek: 54,5 / 17,4 mm. Varenr: 3373700 DKK 987 SE, Örebro, Aspholmen 19-04-2014 16:27:00 DKK 267
24 Flasker Cabernet Sauvignon, Vin de France, 2012, André Goichot(24/4)
24 Flasker Cabernet Sauvignon, Vin de France, 2012, André Goichot(24/4). 24 Flasker Cabernet Sauvignon, Vin de France, 2012, André Goichot, Alc. 13 % (24/4) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3329227

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 19-04-2014 16:27:00 DKK 600
Kronen & Söhne, armbandsur med automatverk
Kronen & Söhne, armbandsur med automatverk. Kronen & Söhne, armbandsur med automatverk. Boett i stål. Svart delvis genombruten urtavla med synligt urverk. Boettens mått 50 x 50 mm. Vattentålig. Armlänk. Fungerar vid test. Lauritz.com ansvarar ej för funktionen. Framstår som ny och oanvänd i originalbox. Varenr: 3306677 DKK 658 SE, Örebro, Aspholmen 19-04-2014 16:28:00 DKK 247
Ring af guld med brillanter, ca. 0.90 ct.
Ring af guld med brillanter, ca. 0.90 ct.. Ring udført af 18kt. guld, prydet med 88 brillanter af i alt ca. 0.90 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI1 - P1, ringstr. ca. 55, Ø ca.17,5 mm, vægt: ca. 8,7 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3341833

DKK 12.692 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-04-2014 16:30:00 DKK 5.599
Arne Jacobsen, AJ Pendel, hvid
Arne Jacobsen, AJ Pendel, hvid. Arne Jacobsen, AJ pendel med skærm af hvidlakeret metal. Model AJ1, formgivet i 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm. Varenr: 3375694 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:30:00 DKK 900
Fåtölj samt fotpall, gustaviansk stil (2)
Fåtölj samt fotpall, gustaviansk stil (2). Fåtölj samt fotpall, gustaviansk stil. Öronkappsfåtölj med plyschklädsel. Dito den lilla fotpallen. Varenr: 3376472 DKK 987 SE, Norrköping, Finspångsv. 19-04-2014 16:33:00 DKK 267
Diamond pendant, 14kt. gold, approx. 1.08 ct
Diamond pendant, 14kt. gold, approx. 1.08 ct. Pendant in 14k set with diamonds 1.08 ct 14kt bicolour gold, hallmarked 585. Pendant adorned with numerous single-brilliant and baguette-cut diamond approx. 1.08ct. Colour: Top wesselton- Wesselton-Top Crystal (G-H-I). Clarity: VS2-SI1-SI2-P1 few P2. Pendant measurements: 25 x 18 x 8mm. ... Varenr: 3064101

DKK 13.439 BE, Antwerpen 19-04-2014 16:36:00 DKK 4.106
Herlufsholm sofaen, Tre pers. sofa model Gavnø
Herlufsholm sofaen, Tre pers. sofa model Gavnø. Herlufsholm sofaen, Tre pers. sofa model Gavnø . Kasseformet sofa med sidehynderBen i børstet stål. Indvendige stel er opbygget af krydsfiner i birketræ og MDF beklædning. Sædehynder i 35 kg/m3 koldskum med softsvøb, Ryghynder i 26 kg/m3 koldskum med softsvøb. Alle hynder er vendbare. ... Varenr: 3184422

DKK 13.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-04-2014 16:36:00 DKK 3.200
Diamond handmade ring in 18kt approx. 1.10ct
Diamond handmade ring in 18kt approx. 1.10ct . Diamond handmade ring in white gold, tested ring adorned with 110 round brilliant-cut diamonds total approx. 1.10ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 few SI1 Total weight: 15.89 gr Ringsize: 54 / 17.25mm Varenr: 3209913 DKK 10.452 BE, Antwerpen 19-04-2014 16:37:00 DKK 8.212
Herlufsholm sofaen, 3+3  pers. sofa model Suså (2)
Herlufsholm sofaen, 3+3 pers. sofa model Suså (2). Herlufsholm sofaen, 3+3 pers. sofa model Suså med to ekstra puder. Ben i børstet stål. Indvendige stel er opbygget af krydsfiner i birketræ og MDF beklædning. Sædehynder i 35 kg/m3 koldskum med softsvøb, Ryghynder i 26 kg/m3 koldskum med softsvøb. Alle hynder er vendbare. Betrukket med ... Varenr: 3331617

DKK 24.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-04-2014 16:37:00 DKK 6.400
Vitrineskab, hvid antikbemaling
Vitrineskab, hvid antikbemaling. Vitrine/Skab i fransk stil af hvidbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Fem justerbare hylder. Front med to glasdøre. H. 212 cm B. 147 cm D. 41 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3298027

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2014 16:40:00 DKK 4.000
Kai Husum, vinterlandskab, olie på lærred, cd.
Kai Husum, vinterlandskab, olie på lærred, cd.. Kai Husum 1933-2007, vinterlandskab, olie på lærred, sign. Kai Husum, 61 x 76 cm. (80 x 94 cm.) Varenr: 3357087 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 19-04-2014 16:41:00 DKK 300
Herlufsholm sofaen, Tre pers. sofa model Suså
Herlufsholm sofaen, Tre pers. sofa model Suså. Herlufsholm sofaen, Tre pers. sofa model Suså med to ekstra puder. Ben i børstet stål. Indvendige stel er opbygget af krydsfiner i birketræ og MDF beklædning. Sædehynder i 35 kg/m3 koldskum med softsvøb, Ryghynder i 26 kg/m3 koldskum med softsvøb. Alle hynder er vendbare. Betrukket med Livorno... Varenr: 3184245

DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-04-2014 16:44:00 DKK 3.200
Øreringe af guld med diamanter, ca. 1.00 ct. ( 2 )
Øreringe af guld med diamanter, ca. 1.00 ct. ( 2 ). Øreringe udførte af 14kt. guld, hvidrhodineret, prydet med 120 trapezslebne diamanter af i alt ca. 1.00 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI2 - P2, mål ca. 21,3 x 6,2 mm, vægt: ca. 6,1 g. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3342691

DKK 14.185 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-04-2014 16:45:00 DKK 6.346
Lapiscollier
Lapiscollier . Lapiscollier trukket med lapisrondeller på ca. Ø 12,3 x 6,2 mm og polerede lapiskugler Ø ca. 4,0 mm. Karabinlås udført af 925 sterlingsølv - forgyldt, L. ca. 42,0 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3321628

DKK 3.360 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-04-2014 16:46:00 DKK 1.344
Stiig Kalsing, cd. Seks skulpturer af bronze (6)
Stiig Kalsing, cd. Seks skulpturer af bronze (6). Stiig Kalsing f. 1945. Seks skulpturer / vinpropper af bronze i form af golfspillere i base i form af golfkugle. H. 10 cm. (6) NB: Forlænet auktionsperiode Varenr: 3330599 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:47:00 DKK 350
Week-end-ophold på Tranekær Slots Kro for 2 pers.
Week-end-ophold på Tranekær Slots Kro for 2 pers.. Week-end ophold for 2 personer i kroens dobbeltværelse på Tranekær Slots Kro, 2 x Morgenbuffet med kaffe og The. samt 2x3-retters menu for 2 pers. Opholdet skal bruges inen d. 30. sept. 2014. Bemærk at der udover hammerslag skal betales 30,- dkr. pr. gæst i grøn miljøafgift ved ankomst til ... Varenr: 3378562

DKK 2.300 DK, Odense, Kratholmvej 19-04-2014 16:48:00 DKK 950
Bjørn Wiinblad. Hurricane stage af messing
Bjørn Wiinblad. Hurricane stage af messing. Bjørn Wiinblad 1918-2006. Hurricane stage af messing med shade af klart glas. H. 52,5 cm. inkl. glas. Fremstår med lille afslag i bunden af glas. Varenr: 3375840 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:50:00 DKK 750
Ørestikker af hvidguld med South Sea perler, par ( 2 )
Ørestikker af hvidguld med South Sea perler, par ( 2 ). Ørestikker udførte af 18 kt. hvidguld - stemplet, hver prydet med en hvid South Sea kulturperle på ca. Ø 9,4 mm, lustre: stærk, changerende og næsten fejlfri overflade, modstikker af guld med silikoneovertræk, samlet vægt ca. 2,7 g. ( 2 )Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3281180

DKK 7.093 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-04-2014 16:50:00 DKK 3.173
Otto Käszner, født 1938, ´Københavnerlampen´
Otto Käszner, født 1938, ´Københavnerlampen´ . Otto Käszner, født 1938, ´Københavnerlampen´ af patineret glasfiber med topdæksel af aluminium, Ø 46 cm. Industriel lampe tegnet af stadsarkitekt Otto Käszner, fremstillet til Københavns Kommune ca. 1970. Er ikke konverteret til 230 v. NB: Forlænet auktionsperiode Varenr: 3373900 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:52:00 DKK 550
Otto Käszner, født 1938, ´Københavnerlampen
Otto Käszner, født 1938, ´Københavnerlampen. Otto Käszner, født 1938, ´Københavnerlampen´ af patineret glasfiber med topdæksel af aluminium, Ø 46 cm. Industriel lampe tegnet af stadsarkitekt Otto Käszner, fremstillet til Københavns Kommune ca. 1970. Er ikke konverteret til 230 v. NB: Forlænet auktionsperiode Varenr: 3373905 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:53:00 DKK 575
Dryckeshorn, nysilver, GAB, tidigt 1900-tal
Dryckeshorn, nysilver, GAB, tidigt 1900-tal. Dryckeshorn, nysilver, Guldsmeds AB, tidigt 1900-tal. Fot med putto samt lock med figur. Höjd 48 cm, bredd 35 cm. Stämplat GAB. Något nött försilvring. Bär gravyr 21/2 1909. Varenr: 3368873 DKK 658 SE, Örebro, Aspholmen 19-04-2014 16:55:00 DKK 288
Diamantring. Ca. 0.30 ct
Diamantring. Ca. 0.30 ct. Diamantring af 9 kt guld prydet med ni runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.35 ct. Farve: Top crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3246753

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2014 16:57:00 DKK 1.400
Kgl. P. B&G. Musselmalet porcelæn (30)
Kgl. P. B&G. Musselmalet porcelæn (30). Kgl. Porcelæn. Bestående af; 3 frokosttallerkner nr. 177, 4 frokosttallerkner nr. 179 (4 2.sort), 1 dyb tallerken Ø. 22 cm, 5 kagetallerkner nr. 573 (2 2. sort.), 1 aflangt fad nr. 714 L. 37 cm, 1 Fad nr. 716 L. 24,5 cm, 1 fad nr. 359 L. 22,5 cm, 1 fad nr. 331 L 2305 cm (2. sort.), 1 sovsekande ... Varenr: 3375925 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:57:00 DKK 4.000
Rem HDEm_ 440 HW højtryksrenser
Rem HDEm_ 440 HW højtryksrenser. Højtryksrenser HDEm 440 HW. 230v. Motor 2,1 kw. Varmt vandsrenser. Vand gennemstrømning (l/time) 400-440 Arbejdstryk bar 125. Højeste vandtemperatur 55grader. Brændstofsforbrug (l/time) 2,1. Vandtank 4,0 l. Trykslange 8 m, Elkabel 6 m. Dimisioner 640 x 760 x 480 mm. Vægt: ... Varenr: 3321588

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-04-2014 16:58:00 DKK 6.000
Erik Møller. 13 Pakhus pendler hvidlakeret metal. Louis Poulsen. (13)
Erik Møller. 13 Pakhus pendler hvidlakeret metal. Louis Poulsen. (13). Erik Møller. 13 pendler / loftlamper af hvidlakeret metal. Model Pakhus 16800. Designet af Erik Møllers Tegnestrue. Fremstillet hos Louis Poulsen. H 17 cm. (13) Varenr: 3376987 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:59:00 DKK 450
Hjertering med diamanter
Hjertering med diamanter. Ring udført i 9 kt. guld prydet med hjerte fattet med talrige små diamanter - tilsammen ca.0.35 ct. Farve: Crystal-Top cape (J-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 55, Ø 17.5.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3232228

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-04-2014 17:00:00 DKK 1.100
Tyskland diverse samlinger m.v.
Tyskland diverse samlinger m.v.. Vesttyskland og Berlin 1948-1990, stemplede samlinger monteret i 2 stk indstiksbøger. Begge samlinger tæt besat over lange stræk også med en del i tidlige del. Hertil mapper med dubletter og bl.a. samling Schweiz og dubletlager samt flere mindre samlinger fra andre lande. Varenr: 3332530 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 19-04-2014 17:00:00 DKK 550
Clipsvedhæng af guld med brillanter, ca. 0.90 ct.
Clipsvedhæng af guld med brillanter, ca. 0.90 ct.. Clipsvedhæng med stor øsken udført af 14kt. guld, delvist rhodineret, prydet med 86 brillanter af i alt ca. 0.16 ct., farve: Wesselton - Top Cape ( H - K ), en sten light yellow, klarhed: SI1 - P1, mål inkl. øsken ca. 32,8 x 25,1 mm, vægt: ca. 11,4 g. Udstillingsmodel med lette ... Varenr: 3342715

DKK 18.665 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-04-2014 17:00:00 DKK 8.212
Ring af guld med brillant
Ring af guld med brillant. Ring udført af 18kt. guld, prydet med 1 brillant af ca. 0.06 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS2, ringstr. ca. 53, Ø ca.17,1 mm, vægt: ca. 3,8 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3346229

DKK 3.920 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-04-2014 17:00:00 DKK 1.269
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Seks armstole af mahogni (6)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Seks armstole af mahogni (6) . Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Seks armstole med stel af mahogni, ryg med fransk flet, sæde med betrukket med lyst læder. Fremstillet hos Botium som en del af 'Kongeserien'. H. 83. B. 54. sædehøjde 44 cm. Fremstår med brugsspor (6) Varenr: 3353407 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 17:03:00 DKK 475
H. J. Wegner. Par Opala pendler, stor model (2)
H. J. Wegner. Par Opala pendler, stor model (2). Hans J. Wegner 1914-2007. Par Opala pendler med skærm af hvid plast, hvid top. Fremstillet hos Louis Poulsen, stor model. Ø 52 cm. (2) Varenr: 3375724 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 17:03:00 DKK 375
 3 Tage Golfen im ****Schlosshotel Ballenstedt für 2 Personen
3 Tage Golfen im ****Schlosshotel Ballenstedt für 2 Personen. 3 Tage Golfen im ****Schlosshotel Ballenstedt für 2 Personen Das Arrangement beinhaltet folgende Leistungen: 2 Übernachtungen im Doppelzimmer der Komfortkategorie inkl. großzügigem Frühstücksbuffet inkl. einem Begrüßungs-Tee-Geschenk auf dem Zimmer inkl. 1 x 4-Gang-Dinner am ... Varenr: 3382044

DKK 2.837 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-04-2014 17:03:00 DKK 485
Republic of China samling 1967-2002
Republic of China samling 1967-2002. Taiwan Kina samling frimærker perioden ikke helt komplet men der er mange. Mærkerne er alle indlagt i officielle pressemeddelelser med beskrivende tekst omkring serien. Alle mærker er pre-cancel / annulleret ved overtryk af streger gennem frimærkets værdi. Varenr: 3376948 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 19-04-2014 17:04:00 DKK 350
Leo Houlberg, bypartier, raderinger (2)
Leo Houlberg, bypartier, raderinger (2). Leo Houlberg f. 1896-?, bypartier, raderinger, tryksign. samt sign. i bly, 36 x 26 cm. (57 x 46 cm.) (2) Varenr: 3337106 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 19-04-2014 17:05:00 DKK 325
6 dages udforskning af Harzen & Brocken på ****Schloss Meisdorf for 2 personer
6 dages udforskning af Harzen & Brocken på ****Schloss Meisdorf for 2 personer. 6 dages udforskning af Harzen & Brocken på ****Schloss Meisdorf for 2 personer Opholdet indeholder følgende: 5 overnatninger i dobbeltværelse i komfortkategorien Inkl. storslået morgenbuffet Inkl. en velkomstgave pr. værelse Inkl. 5 x dinnerbuffet eller 3-retters menu 1 x 4 dage... Varenr: 3382063

DKK 4.853 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-04-2014 17:07:00 DKK 2.613
WWF samling fugle, dyr og fisk m.v.  (7)
WWF samling fugle, dyr og fisk m.v. (7). World Wide Fund for Nature samling postfriske mærker, FDC kuverter og maxikort med dyr, fisk, fugle og sommerfugle m.v. Ialt 7 albums alle fyldt og en del breve er også forsynet med indlagte medaljer (møntbreve).. Varenr: 3367058 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 19-04-2014 17:08:00 DKK 525
Diamonds pendant, approx. 0.15ct
Diamonds pendant, approx. 0.15ct . Pendant in Sterling silver set with diamonds approx. 0.15ct Sterling silver white , hallmarked 925. Pendant adorned with numerous single-cut diamond approx. 0.15ct. Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I). Clarity: P1-P2 few P3. Chain lenght:41 cm. Pendant measurements: 20 x 11 x 6mm. ,jar ... Varenr: 3064007

DKK 2.800 BE, Antwerpen 19-04-2014 17:09:00 DKK 747
Diamond earrings in 14kt. approx. 0.80ct.(2)
Diamond earrings in 14kt. approx. 0.80ct.(2). Diamond earrings in 14kt. approx. 0.80ct.(2) 14kt yellow gold, hallmarked 585 Earrings adorned with in total numerous round-single-cut white and treated black diamonds approx. 0.80ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) and treated black diamonds Clarity: SI1-SI2-P1 Measurements: 15 x 15 x ... Varenr: 3301276

DKK 7.093 BE, Antwerpen 19-04-2014 17:11:00 DKK 2.613
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 112  >>