Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 98  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Cartier. Lighter med tilhørende æske og papire
Cartier. Lighter med tilhørende æske og papire . Cartier. Lighter af stål med forgyldt hals, stemplet i bunden Cartier samt Swiss Made. Kommer med tilhørende æske, papirer samt certifikater. Varenr: 3526468 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 19:00:00 DKK 525
Webley & Scott. Raider luftriffel kal. 22 med pumpe.
Webley & Scott. Raider luftriffel kal. 22 med pumpe. . Webley & Scott. Raider luftriffel kaliber 22 OAL 94 cm LL 44,5 cm. 2 skuds magasin; det tomme magasinkammer kan lades mens riflen er skudklar, Justerbart aftræk. Pumpe original, ny og velfungerende. Monteret med Nikko Stirling 4 x 32 kikkert. Fremstår i pæn brugt stand med hel blånering og ... Varenr: 3515784 DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 19:00:00 DKK 2.700
Arne Jacobsen. Oxford Lounge Chair, model 3272
Arne Jacobsen. Oxford Lounge Chair, model 3272 . Arne Jacobsen 1902-1971. Oxford lounge Chair, højrygget lænestol model 3272, betrukket med sort læder, fod af forkromet aluminium. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor / ridser. Varenr: 3529023 DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2014 19:00:00 DKK 1.850
Bang & Olufsen. Beocord 3300 og Redline RL 60.2 højtalere (5)
Bang & Olufsen. Beocord 3300 og Redline RL 60.2 højtalere (5) . Bang & Olufsen. Beocord 3300 samt et par Redline RL 60.2 højtalere og fjernbetjening. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5) Varenr: 3526781 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:00:00 DKK 350
Skakbord med brikker
Skakbord med brikker . Skakbord med bordplade med blomsterdekoration og ilagt skakbræt af marmor med brikker af alabast og marmor, stel af smedejern. H. 53 cm. L. 92 cm. D. 62 cm. Fremstår med manglende intarsia og ikke komplet antal brikker. Varenr: 3527404 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:01:00 DKK 850
Uindfattet diamant, prinsesscut 0.46 ct
Uindfattet diamant, prinsesscut 0.46 ct. Uindfattet diamant ca. 0.38 ct. Prinsesscut. Crystal/J Klarhed P2. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3380129

DKK 2.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:01:00 DKK 1.500
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3528309 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-09-2014 19:01:00 DKK 1.300
Tahitian black pearl Semi Barok collier Designed by Trine Starup
Tahitian black pearl Semi Barok collier Designed by Trine Starup. Tahitian black pearl Semi Barok collier, længde på perlerne er fra ca. 17 til 21,5 mm. Kvalitet AAA med sølv lås og sølv hjerte vedhæng. Smykkerne som Trine Starup udvikler er alle håndlavet og derfor er der ikke to smykker der er fuldstændig ens. Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3397473

DKK 10.200 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 19:02:00 DKK 6.400
Samling træsnit og pennetegning (6)
Samling træsnit og pennetegning (6) . Fem japanske træsnit, heraf fire signerede. 23 x 15 - 25 x 37 cm. Samt ubekendt kunstner pennetegning, landskab med personer, signeret. 18 x 11 cm. Fremstår med foldemærker og huller. (6) Varenr: 3494915 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 19:02:00 DKK 325
Dansk møbelproducent, par lænestole samt kvadratisk sofabord (3)
Dansk møbelproducent, par lænestole samt kvadratisk sofabord (3). Dansk møbelproducent, par lænestole / skalstole, betrukket med møbelstof, samt kvadratisk sofabord med plade fineret med egetræ, stel af forkromet stål. 1960'erne. H. 54 B. 49 D. 49 cm. Fremstår med finerskader, pletter huller i betræk samt med lettere skævhev i stel på stole. (3) Varenr: 3531267 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:03:00 DKK 300
Cafebord, jernstel, marmorplade
Cafebord, jernstel, marmorplade. Cafebord, stel af jern, rektangulær plade af hvidborge marmor. 1900-tallet. H. 76 cm L. 100 cm B. 51 cm. Stel fremstår med rust. Varenr: 3524278 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-09-2014 19:03:00 DKK 375
En samling Lineol figurer (15)
En samling Lineol figurer (15) . En samling Lineol figurer i form af Garder og soldater (de 10 danske garder er med minimal brugsspor) resten i blandet stand (15) Varenr: 3530656 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 19:03:00 DKK 1.600
Rud Thygesen og Johnny Sørensen, paradestole (6)
Rud Thygesen og Johnny Sørensen, paradestole (6). Rud Thygesen og Johnny Sørensen/ 6 stole model MO 8513 'Parade', stabelbare, ryg af bøg med huller. Fem stole med sæde polstret med grå uld. En stol med sæde polstret med sort uld. Pulverlakeret stålrør. Fremstillet ved Magnus Olesen. Fremstår med almindelige brugsspor. (6) Varenr: 3509198 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 19:03:00 DKK 425
Hertha Bengtsson, Rörstrand. Delar till servis 'Blå Eld'
Hertha Bengtsson, Rörstrand. Delar till servis 'Blå Eld'. Hertha Bengtsson, Rörstrand. Delar till servis 'Blå Eld'. 1 kanna (höjd 17 cm), 1 karott med lock (höjd 23 cm), 6 st skålar diam. 13 cm. Fat, L. 26 cm. Skål, diam. 11 cm. Varenr: 3531318 DKK 811 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-09-2014 19:03:00 DKK 933
Orientalisk flatvävd matta, Harsin Kelim, 230x140 cm
Orientalisk flatvävd matta, Harsin Kelim, 230x140 cm. Orientalisk flatvävd matta, Harsin Kelim, 230x140 cm. Mönster med geometriska figurer och symboler i polykrom färgställning. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle ... Varenr: 3507073

DKK 3.246 SE, Örebro, Aspholmen 03-09-2014 19:04:00 DKK 304
Ozelot pelsfrakke str. 36-38
Ozelot pelsfrakke str. 36-38 . Ozelot pels med minkkrave, front med knaplukning, indstiklommer. L. 100, ærmelængde: 56 cm. Str. 36/38. Fremstår med slitage på kant. Cites certifikat medfølger, gældende for et engangssalg, ved videresalg skal Cites ansøges påny. Varenr: 3384332 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2014 19:04:00 DKK 375
Bruno Mathsson. Lænestole, model Ingrid (3)
Bruno Mathsson. Lænestole, model Ingrid (3) . Bruno Mathsson. tre lænestole med stel af formspændt bøgetræ, hynder og armlæn betrukket med knapsyet uld. Fremstillet hos Dux, model Ingrid. Fremstår med pletter på stof og slitage på armlæn. (3) Varenr: 3528053 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:04:00 DKK 300
Arne Jacobsen, 7 stolar modell, 3107, 'Sjuan' (7)
Arne Jacobsen, 7 stolar modell, 3107, 'Sjuan' (7). Stolar 3107 "Sjuan", 7 st, formgivna av Arne Jacobsen, tillverkade 2001. Skal i vitlackerat trä, benställning i förkromad metall. Tillverkade av Fritz Hansen. Repor, tryckrepor, färgbortfall och skavmärken. Varenr: 3531036 DKK 5.680 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-09-2014 19:04:00 DKK 3.246
Moderner Teppich, Design 'Opera' von Viva, Türkei, ca. 150 x 220 cm
Moderner Teppich, Design 'Opera' von Viva, Türkei, ca. 150 x 220 cm. Moderner Teppich, Design 'Opera' von Viva, Türkei, Material: 100% Polypropylene, Maße: ca. 150 x 220 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 15, an Adressen in Dänemark ca. EUR... Varenr: 3349758

DKK 2.123 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-09-2014 19:05:00 DKK 708
Halskæde med vedhæng, ring samt par ørestikkere med sorte diamanter
Halskæde med vedhæng, ring samt par ørestikkere med sorte diamanter. Halskæde med vedhæng, ring samt par ørestikkere udført i sterling sølv, fattet med sorte diamanter. Længde på halskæde 40 cm. Ringstr. Ø 17,25 mm - str. 54. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller... Varenr: 3532410

DKK 3.700 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2014 19:05:00 DKK 350
Jørgen Jakobsen. Rødt billede, 1967. Olie på lærred
Jørgen Jakobsen. Rødt billede, 1967. Olie på lærred. Jørgen Jakobsen f. 1928. Rødt billede, 1967. Olie på lærred. Sign. på bagsiden af lærred Jørgen Jakobsen 1967. 28,5 x 38,5 cm. (32x42) Udstillet Kunstcirklerne 1968. Varenr: 3531209 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 19:05:00 DKK 300
Uindfattet diamant, ca. 1.07 ct
Uindfattet diamant, ca. 1.07 ct . Uindfattet oval sleben diamant på ca. 1.07 ct., Farve: Cape (M), Klarhed: VS2.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3520225

DKK 18.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:05:00 DKK 5.800
Poul Agger, cd. Skulptur af bemalet lertøj
Poul Agger, cd. Skulptur af bemalet lertøj. Poul Agger født 1936. Skulptur af bemalet lertøj, sign. PA. H. 13, L. 21 cm. Varenr: 3528337 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:05:00 DKK 350
Kai kristiansen. FM reolsystem af palisander.
Kai kristiansen. FM reolsystem af palisander.. Kai kristiansen. FM reolsystem af palisander. En enkelt hylde med afslag, eller minimale brugsspor. H. 220 cm. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og skal ikke ombyttes ved videresalg. Ved handel uden for EU, skal der ... Varenr: 3466553 DKK 17.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2014 19:05:00 DKK 12.000
Great Greenland Furhouse. Sjal af sælskind
Great Greenland Furhouse. Sjal af sælskind. Great Greenland Furhouse. Sjal af sælskind, facon, front med to stiklommer med skjult velcro, L. 214 cm. Buntmager Præst, Holbæk. Fremstår ubrugt. Varenr: 3530610 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 19:05:00 DKK 600
Verner Panton. Pendel, VP-Globe, Ø 50 cm.
Verner Panton. Pendel, VP-Globe, Ø 50 cm.. Verner Panton. Pendel, VP-Globe. Bemalede aluminiumsskærme monteret i plexiglaskugle. Formgivet 1969. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm. Originalt certifikat medfølger. Litteratur: Verner Panton The collected Works, gengivet og omtalt S. 290. Varenr: 3531276 DKK 6.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:05:00 DKK 3.600
Alliancering, 14 kt guld, 0.52 ct
Alliancering, 14 kt guld, 0.52 ct . Ringen er fremstillet i 14 kt. hvidguld, prydet med 40 brillantslebne diamanter hele vejen rundt. Samlet 0.52 ct. Farve: Top Wesselton/F-G. Klarhed: Si2. Ringstr. 52½. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3490873

DKK 17.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:05:53 DKK 5.000
Lampbord, 1970-tal
Lampbord, 1970-tal. Bord med lampa, skärm med fransar. Svarvade ben samt lampfot. 1970-tal. Höjd 174 cm. Bruksspår. Varenr: 3530128 DKK 811 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-09-2014 19:06:00 DKK 264
Napapijri, dunjakke
Napapijri, dunjakke. Napapijri, dunjakke, front med lynlåslukning og indstikslommer. L. 62, ærmelængde 61 cm. Fremstår med lettere brugsslitage. Varenr: 3504833 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:06:00 DKK 350
Matta, röllakan, 204 x 141 cm
Matta, röllakan, 204 x 141 cm. Matta, röllakan, 204 x 141 cm. Geometriskt mönster i polykroma färger mot vit botten med rosa border. Smärre bruksslitage. Varenr: 3446009 DKK 649 SE, Norrköping, Finspångsv. 03-09-2014 19:06:00 DKK 243
H. J. Wegner. Tre-pers. sofa, Getama, model GE-236/3
H. J. Wegner. Tre-pers. sofa, Getama, model GE-236/3 . Tre-pers. sofa af Hans J. Wegner med stel af massivt egetræ, hynder med springfjedre betrukket med brunt uld. Fremstillet hos Getama, model GE-236/3. L. 210 cm. Fremstår med let brugsslitage, et lettere løst armlæn. Varenr: 3487082 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 19:06:00 DKK 4.300
Robert Indiana, serigrafi, Udstillingsplakat for Louisianna,
Robert Indiana, serigrafi, Udstillingsplakat for Louisianna, . Udstillingsplakat for Louisiana 'LOVE documenta' af Robert Indiana (f. 1928), serigrafisk trykt hos Vestergaard Serigrafi, 1968. 85 x 62 cm. Fremstår med krøllet kant, håndteringsmærker, flænge nederst samt spor efter ophængning med tegnestifter. Varenr: 3519184 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:06:00 DKK 325
Elvira Bach, farveradering 'Für Dich', 116/150
Elvira Bach, farveradering 'Für Dich', 116/150. Farveradering 'Für Dich' af Elvira Bach, signeret til højre forneden, nummereret '116/150' til venstre, i passepartout og indrammet bag glas, 66cm x 56cm (billedmål ekskl. ramme) Varenr: 3512562 DKK 6.704 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-09-2014 19:07:00 DKK 4.469
Lars Larsen. Fiskerleje Fyn (cd)
Lars Larsen. Fiskerleje Fyn (cd) . Lars Larsen. Fiskerleje Fyn. Olie på lærred, 66 x 78 cm. ( 80 x 72) Sign. lars Larsen. Varenr: 3458763 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 19:07:00 DKK 300
Karmstolar, ett par, rokokostil (2)
Karmstolar, ett par, rokokostil (2). Karmstolar, ett par, rokokostil. Bonat trä. Klädsel med tryck av vinetikett. Svängda ben. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varenr: 3526948

DKK 2.434 SE, Norrköping, Finspångsv. 03-09-2014 19:07:00 DKK 467
Poul Kjærholm. PK 22 Lænestol, sort orginalt læder
Poul Kjærholm. PK 22 Lænestol, sort orginalt læder . Poul Kjærholm.1929-1980. PK-22 lænestol med stel af mat forkromet fjederstål, originalt betræk af sort læder. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med minimal brugspræg. Lidt overfladerust på stel. Litt. N. Oda. 'Danish chairs', beskrevet og gengivet s. 18. Varenr: 3491370 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2014 19:08:00 DKK 12.000
Tæppe, design 'India Zahire' fra Loomier, Indien, 175 x 235 cm
Tæppe, design 'India Zahire' fra Loomier, Indien, 175 x 235 cm. Tæppe, design 'India Zahire' fra Loomier, Indien. Håndlavet, materiale: 100% rajasthan uld, mål: ca. 175 x 235 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 30, til... Varenr: 3350428

DKK 10.279 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-09-2014 19:08:00 DKK 3.352
Rolf Diener, 'Blumenvase', Aquarell, 1945
Rolf Diener, 'Blumenvase', Aquarell, 1945. Rolf Diener (1906-1988), 'Blumenvase', Aquarell auf Papier, 1945, 44 x 30 cm, unten rechts signiert mit 'Rolf Diener 1945'. Gerahmt. R. Diener war ein deutscher Maler und Grafiker. 1927-31 lernte er an der Landeskunstschule unter Arthur Illies. Erst nach Ende des 2. Weltkrieges konnte Diener ... Varenr: 3527569 DKK 1.117 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-09-2014 19:08:00 DKK 298
Barometer i mahogny, England
Barometer i mahogny, England. Barometer i mahogny, England. Första delen av 1900-talet. H. 95 cm. Varenr: 3510290 DKK 811 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-09-2014 19:08:00 DKK 243
Halscollier af 18 kt guld.
Halscollier af 18 kt guld. . Halscollier af 18 kt guld, Bredde: 13 mm. Længde: 41 cm. Vægt: 38,34 gr. Fremstår med minimale brugsspor. Smykkeæske medfølger. Varenr: 3527419 DKK 7.300 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:08:00 DKK 5.200
Hans J. Wegner. Seng af teaktræ
Hans J. Wegner. Seng af teaktræ. Hans J. Wegner 1914-2007. Seng af teaktræ, flettet gavl, indvendige mål 195 x 90 cm., gavlhøjde 45 cm. Alm. brugspræg. Varenr: 3529259 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:08:00 DKK 325
Vedhæng i 9 kt. guld med safir og brillanter
Vedhæng i 9 kt. guld med safir og brillanter. Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet safir på ca. 2.10 ct. omkranset af talrige mindre diamanter på tilsammen ca. 0.18 ct. H: ca. 24 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3491741

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 19:09:00 DKK 1.250
Diamantring af 9 kt. guld, med diamanter 0.25 ct
Diamantring af 9 kt. guld, med diamanter 0.25 ct . Ringen er fremstillet i 9 kt guld, prydet med 10 mindre diamanter, samlet ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal/I-Crystal/J. Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad... Varenr: 3330975

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:09:00 DKK 1.250
To Tintin-plakater, 1970 (2)
To Tintin-plakater, 1970 (2). To Tintin-plakater, 'Soltemplet' og 'Tintin', København 1970. 85 x 62 cm. Uden rammer. 'Soltemplet' fremstår med nogle små revner ca. 1 cm. (2) Varenr: 3529928 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 03-09-2014 19:09:00 DKK 325
Skåp/ skänk, 1900-talets början
Skåp/ skänk, 1900-talets början. Skåp/ skänk, 1900-talets början. Blåbemålat. Med invändigt hyllplan. L 56 D 38 H 113. Kraftigt slitage, renoveringsbehov. Dörren är lös. Varenr: 3526908 DKK 649 SE, Norrköping, Finspångsv. 03-09-2014 19:09:00 DKK 243
Ring af 9 kt guld, diamant, peridot og ametyst
Ring af 9 kt guld, diamant, peridot og ametyst. Ringen er fremstilet i 9 kt. guld, prydet med fem ametyster og fem peridoter samt 6 mindre diamanter. Ringstr. 56,5 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3455789

DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:09:00 DKK 1.250
Frodo Mikkelsen, cd. 'The beem', olie på lærred
Frodo Mikkelsen, cd. 'The beem', olie på lærred. Frodo Mikkelsen f. 1974. 'The beem', olie på lærred, sign. samt dat. bagpå Frodo Mikkelsen 2006. 30 x 30 cm. Uindrammet. Varenr: 3529262 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:09:00 DKK 3.000
Tæppe, design 'Ozbeki Ghazni' fra Loomier, Afghanistan, ca. 314 x 227 cm
Tæppe, design 'Ozbeki Ghazni' fra Loomier, Afghanistan, ca. 314 x 227 cm. Tæppe, design 'Ozbeki Ghazni' fra Loomier, Afghanistan. Håndlavet, materiale: Ghazni uld på bomuld, mål: ca. 314 x 227 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR ... Varenr: 3349970

DKK 15.642 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-09-2014 19:09:00 DKK 5.400
Diamantring, 9 kt med ferskvandsperle og diamanter
Diamantring, 9 kt med ferskvandsperle og diamanter. Ringen er fremstillet i 9 kt rhodineret guld, prydet med ferskvands kulturperle samt 6 mindre diamanter, samlet ca. 0.05 ct. Farve: Crystal/J Klarhed: SI2-P1. Ringstr. 54Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3386636

DKK 2.300 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:10:00 DKK 1.100
Ring af 9 kt. guld, med safir og diamanter.
Ring af 9 kt. guld, med safir og diamanter. . Ringen er fresmtillet af 9 kt guld prydet med to dråbeformede, behandlede sorte safirer, samlet ca. 2.03 ct., samt mindre diamanter, ca 0.12 ct. Farve: Crystal/J Klarhed Si2 Ringstr. ca. 54 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer ... Varenr: 3330978

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:10:00 DKK 1.200
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt rhodineret guld, prydet med brillant på i alt ca. 1.01 ct, Farve: Top Crystal (I), Klarhed: P3. Ringstr. 54Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3519688

DKK 14.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:10:00 DKK 375
Ole Mynster Herold. Ode til Salto. Skulptur af poleret granit
Ole Mynster Herold. Ode til Salto. Skulptur af poleret granit. Ole Mynster Herold f. 1946. "Ode til Salto". Skulptur af poleret granit. Sign. under sokkel Mynster Herold. Udstillet Limfjordens censuret udstilling 2010. H. incl. sokkel 35,5 cm. Ole Mynster Herold er primært kendt som billedhugger, Talrige udstillinger bl.a. KP, KS, Polygonen, Siena. Udført ... Varenr: 3529301 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 19:10:00 DKK 800
Surround Sound 3D 5.1 System - Alongza™ m/ Bluetooth.
Surround Sound 3D 5.1 System - Alongza™ m/ Bluetooth. . Surround Sound 3D 5.1 System - Alongza™ m/ Bluetooth. Lækkert Hi-FI surround sound system 3D 5.1med indbygget bluetooth funktion, SD kortlæser, FM radio og USB kortlæser. Høj kvalitet og lækker lyd fra Alongza™. Spiller trådløst fra din smartphone, tablet, spiller MP3 filer fra SD kort i ... Varenr: 3530962

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:10:00 DKK 600
Dobbeltseng med varmefølsomt memory skum, 180 x 200 cm
Dobbeltseng med varmefølsomt memory skum, 180 x 200 cm. Dobbelt seng i størrelsen 180 x 200 cm, betrukket med sort betræk, bestående af; Topmadras med 3 cm varmefølsomt memory skum/gel, fastsyet til madrassen. Madras med 3 cm høj densitets varmefølsomt skum, mellemlag af skum, 20 cm pocket fjedre, mellemlag af skum, afsluttende med 1,5 cm høj ... Varenr: 3455842

DKK 18.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:10:00 DKK 3.200
Finn Pedersen cd. Olie på lærred. Komposition
Finn Pedersen cd. Olie på lærred. Komposition. Finn Pedersen, født 1944. Olie på lærred, signeret på bagsiden. 81 x 100 cm. Maleriet fremstår med skæv blændramme. Dette værk er en del af en større mindeauktion for kunstneren Finn Pedersen 4. september 1944 - 18. juli 2014. Om Finn Pedersen Finn Pedersen født på Bornholm i 1944 – ... Varenr: 3528272 DKK 4.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-09-2014 19:10:00 DKK 1.550
Bord af massiv eg samt armstol af 1900-tallet
Bord af massiv eg samt armstol af 1900-tallet. Bord af massiv eg, 1900-tallet. H. 72 L. 110 B. 68 cm. Fremstår med brugsspor i form af svindrevner, ridser og mærker. Desuden medfølger armstol i empirestil af lakeret massiv bøg og eg, sæde betrukket med stribet uld, 1900-tallets første del. H. 84 B. 59 Sh. ca. 48 cm. (2) Varenr: 3531535 DKK 900 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 19:11:00 DKK 300
Garderobsskåp, bemålat, jugend, 1900-talets första kvartal
Garderobsskåp, bemålat, jugend, 1900-talets första kvartal. Garderobsskåp, bemålat, jugend, 1900-talets första kvartal. Front med skåpdörr samt låda. Dörr med fasettslipat glas. Höjd 192 cm, bredd 80 cm, djup 47 cm. Senare bemålning med gulnad samt färgbortfall. Beslag saknas. Varenr: 3531114 DKK 1.623 SE, Örebro, Aspholmen 03-09-2014 19:11:00 DKK 690
Skænk, elmetræ og ask
Skænk, elmetræ og ask. Skænk af fineret elmetræ, front med to turkis lakeret skuffer samt to låger, ben af massivt ask. H. 79. L. 180 D. 49 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik.... Varenr: 3529922

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:11:00 DKK 950
Ubekendt kunstner. Emaljevase
Ubekendt kunstner. Emaljevase. Ubekendt kunstner. Emalje på messing. H. 44 cm. Fremstår med enkelt afslag på emalje. Varenr: 3520684 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:11:22 DKK 300
Change Banjo-barometer
Change Banjo-barometer. Change Banjo-barometer på plade af mahogni. H. 100 cm. Varenr: 3517158 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:11:57 DKK 300
Bent Lauridsen. Siddende balletpige. Olie på lærred.
Bent Lauridsen. Siddende balletpige. Olie på lærred.. Bent Lauridsen (f. 1926). Siddende balletpige. Olie på lærred. Sign. B-Lau. 70 x 60 cm. (81x71). Varenr: 3530727 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 19:12:00 DKK 300
Wiliam Skotte Olsen, cd. Radering
Wiliam Skotte Olsen, cd. Radering. Wiliam Skotte Olsen 1945-2005. Komposition med figurer og huse. Radering, ET. Sign. WSO. 17 x 18 cm. Varenr: 3529265 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:12:00 DKK 500
Dansk møbeldesign. Højrygget lænestol af teak, 1960´erne
Dansk møbeldesign. Højrygget lænestol af teak, 1960´erne. Dansk møbeldesign. Højrygget lænestol af teak, med betræk af møbelstof. 1960´erne. Uoriginale skruer i bagstykke/rep. Varenr: 3519517 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:12:35 DKK 300
Dansk møbeldesign. Lænestol, 1940´erne
Dansk møbeldesign. Lænestol, 1940´erne. Dansk møbeldesign. Lænestol med betræk af dybhæftet knapsyet velour. 1940´erne. BEtræk med brugsslitage. Varenr: 3519521 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:12:49 DKK 300
Tal R (Tal Rosenzweig), offset, komposition (cd)
Tal R (Tal Rosenzweig), offset, komposition (cd). Komposition af Tal R (Tal Rosenzweig f. 1967), offset 42/250. Sign. Tal R. Bladmål 76 x 54 cm. U.R. Varenr: 3491074 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:13:00 DKK 1.250
Multicolour ring af 9 kt. guld
Multicolour ring af 9 kt. guld. Multicolour ring af 9 kt. guld prydet med citrin, peridot, ametyst, topas og granat. Imellem disse bånd fattet med fem små diamanter. Ringstr. 56 Ø: 17,80 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3398493

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 19:13:00 DKK 1.200
Peter Skovgaard, olie på lærred, komposition (cd) Golf and more 05
Peter Skovgaard, olie på lærred, komposition (cd) Golf and more 05. Komposition af Peter Skovgaard f.1960, (cd) "Golf and more 05". Olie på lærred, signeret Skovgaard. 120x100. U.R. Varenr: 3530518 DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 03-09-2014 19:13:00 DKK 3.700
Udestue/havemøbler i sort polyrattan (3)
Udestue/havemøbler i sort polyrattan (3). Mayfame udestue/ havemøbler med forskellige opstillingsmuligheder. Moduler i kraftigt håndflettet sort polyrattan. Rustfrit aluminiums og pulverlakeret stel. Hynder med vaskbart møbelstof. Kvadratisk sofabord med plade af hærdet glas. L. 225. B. 225 cm. Bord: L. 70. B. 70 cm. Emballagemål: Colli ... Varenr: 3520003

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2014 19:13:00 DKK 4.500
Poul Henningsen. Bordlampe PH 3½/2, 1930/40erne
Poul Henningsen. Bordlampe PH 3½/2, 1930/40erne . Poul Henningsen. Bordlampe med stamme, fod og fatningshus samt topdæksel af metal, afbryderhus af bakelit med trykafbryder. Tråbenstel monteret med 3½/2 skærmsæt af opalglas. Fremstillet hos Louis Poulsen ca. 1930/40erne. Ant. senere skærmsæt; inderskærm med minimale chips. Varenr: 3440492 DKK 12.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:13:11 DKK 10.000
Cafebord, jernstel, marmorplade. Cafebord, stel af jern, rektangulær plade af hvidborge marmor. 1900-tallet. H. 69 cm L. 100 cm B. 51 cm. Stel fremstår med rust. Varenr: 3525705 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-09-2014 19:14:00 DKK 350
Gunnar Bundgaard, olie på lærred, bondedreng med køer (cd)
Gunnar Bundgaard, olie på lærred, bondedreng med køer (cd). Bondedreng med køer af Gunnar Bundgaard (1920 - 2005), olie på lærred. Sign. G. Bundgaard. 35 x 46 cm (51 x 62) Proveniens: Boet efter Doris Poulsen, Randers. Doris Poulsen (1922-2014) var aktiv erhvervskvinde i Randers. I 1952 stiftede hun Broderimessen, som udviklede sig til at være Danmarks ... Varenr: 3531078 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:14:00 DKK 375
Holger Christensen. Skulptur af terracotta
Holger Christensen. Skulptur af terracotta. Holger Christensen. Skulptur af terracotta i form af ung mand, sign. på sokkel HC samt i bund Holger Christensen. H. 32 cm. Holger Christensen har bl.a lavet figurer for Royal Copenhagen. Varenr: 3528365 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:14:00 DKK 350
Kette aus grünem Achat, Zuchtperlen und Sterlingsilber
Kette aus grünem Achat, Zuchtperlen und Sterlingsilber. Kette auf Stahldraht aufgezogen aus weißen, semirunden Süßwasser-Zuchtperlen mit mittlerem Lüster, favettierten Kugeln aus grünem Achat, Silber vergoldeten Kugeln und Sternen und im Abschluss ein vergoldetes Herz aus 925 Sterlingsilber, Karabinerverschluss aus 925 Sterlingsilber - punziert, Kette... Varenr: 3499664

DKK 2.235 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-09-2014 19:14:00 DKK 1.117
Annette Wier, 'Frokostens Muse', Farblithographie, 1993
Annette Wier, 'Frokostens Muse', Farblithographie, 1993. Annette Wier (1962), 'Frokostens Muse', Farblithographie, 1993, aus der Aalborg Jubilaeums Edition 1994, Edition 105/300, rechts unten signiert und datiert, sowie links unten editiert und mittig betitelt. Die Übersetzung des Titels in 'Muse des Frühstücks' verweist auf die stilistische ... Varenr: 3250359 DKK 745 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-09-2014 19:14:00 DKK 335
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Remember! I did it again and again' (cd)
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Remember! I did it again and again' (cd). 'Remember! I did it again and again' af Ulf Røll Larsen (f. 1948), akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. samt stemplet bag på lærredet. 70 x 140 cm (Dobbelt blændramme). Varenr: 3522560 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:14:00 DKK 750
Corinto. Sofa betrukket med alcantara
Corinto. Sofa betrukket med alcantara. Corinto. Sofa betrukket med lysebrun alcantara, medestel af børstet stål.. Fremstillet hos Corinto med mærkat herfra. L. 190 cm. Brugsspor. Se også varenummer: 3529426 og 3529432. Varenr: 3529430 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:15:00 DKK 300
Diamantøreringe af guld, et par (2)
Diamantøreringe af guld, et par (2). Par diamantøreringe af 9 kt guld prydet med 26 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.26 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-L). Klarhed: P2-P3. H. ca.16 mm (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3280412

DKK 1.750 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 19:15:00 DKK 1.100
Brillantring ca. 0,35 ct.
Brillantring ca. 0,35 ct. . Brillantring af 9 kt rhodineret guld prydet med otte brillanter på i alt ca. 0.35 ct. Farve: Wesselton-Crystal(H-J). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54.5 Ø 17,25 mm Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3280410

DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 19:15:00 DKK 1.300
Par Pendler i glas og Messing
Par Pendler i glas og Messing. Par Pendler i glas og Messing, afstandsstykke i Palisander. Hver Lampe Måler: H 25 Ø 15 cm. Producent ubekendt; Orreforsstil. fremstår med brugsspor Varenr: 3132624 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 19:15:00 DKK 300
Turkmensk tæppe, Afghanistan, ca. 366 x 305 cm
Turkmensk tæppe, Afghanistan, ca. 366 x 305 cm. Turkmensk tæppe, Afghanistan. Håndlavet, materiale: uld på uld, mål: ca. 366 x 305 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 30, til en adresse i Danmark ca. EUR 55, til en adresse i Sverige/Finland... Varenr: 3349990

DKK 25.475 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-09-2014 19:15:00 DKK 9.683
Hvid markise 5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise 5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 5 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varenr: 3328720

DKK 14.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 19:15:00 DKK 3.200
Ring af 9 kt. guld, med safir og diamanter. . Ringen er fremstillet i 9 kt. guld, prydet med fire ovalslebne safirer på i alt ca. 1.80 ct. samt seks små diamanter på i alt ca. 0.06 ct. Ringstr. 56Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3362523

DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:15:00 DKK 1.250
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med naturgummi. Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3518586

DKK 2.333 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2014 19:15:00 DKK 1.250
Bordsunderede, smidesjärn, 1900-talets början
Bordsunderede, smidesjärn, 1900-talets början. Bordsunderede, smidesjärn, 1900-talets början. Grönlackerat. svängda ben. L 150, b 75, h 86. Färgbortfall, mindre rostangrepp. Varenr: 3526869 DKK 811 SE, Norrköping, Finspångsv. 03-09-2014 19:15:00 DKK 284
Uindfattet diamant, ca. 2.22 ct
Uindfattet diamant, ca. 2.22 ct . Uindfattet oval sleben diamant på ca. 2.22 ct., Farve: Fancy green, Klarhed: P2.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3520226

DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:15:00 DKK 7.000
Infrarød natkikkert – m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 – 5.0 MP
Infrarød natkikkert – m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 – 5.0 MP. Infrarød natkikkert – m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 – 5.0 MP Tidligere var infrarød kikkert forbeholdt politi og militær, men sådan er det ikke mere. Nu kan du få glæde og mange muligheder med denne kikkert der oven i købet har indbygget ... Varenr: 3530975

DKK 5.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:15:00 DKK 950
Taklampa, Poul Christiansen, modell 'Sinus' för Le Klint
Taklampa, Poul Christiansen, modell 'Sinus' för Le Klint. Taklampa, Poul Christiansen, modell 'Sinus' för Le Klint. Taklampa i veckad, klotformad vit PVC. Formgiven 1957. Klotets höjd samt diameter: 40/ 40 cm. Smärre slitage. Varenr: 3530800 DKK 649 SE, Norrköping, Finspångsv. 03-09-2014 19:15:00 DKK 507
Poul Agger, cd. Skulptur af bemalet lertøj. Poul Agger født 1936. Skulptur af bemalet lertøj i form af ansigt, sign. PA. H. 20, B. 20 cm. Varenr: 3528341 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:15:00 DKK 325
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring . Ring af 9 kt. rhodineret guld prydet med en oval, facetteret safir på ca. 1.50 ct. flankeret af små diamanter på samlet ca. 0,40 ct. Ringstr. 53,5 Ø 17 mm Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3231502

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-09-2014 19:15:00 DKK 1.500
To havestole og bænk af hvidmalet træ. (3)
To havestole og bænk af hvidmalet træ. (3). To havestole og bænk af hvidmalet træ. B. 58 H. 89 Sh. 45 cm. Bænk L. 150 cm. Fremstår i original emballage. (4)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere... Varenr: 3532124

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2014 19:15:00 DKK 1.150
Vägglampa, Italien
Vägglampa, Italien. Vägglampa, Italien. Vitlackerad metall med kromade detaljer. Design Studio Technico för Aurellano Toso, Murano, modellnamn 'Oci'. Visningsex. Enstaka muttrar kan saknas. L 33,5 D 12 H 18. Lauritz.com garanterar ej dess funktion. Varenr: 3315812 DKK 649 SE, Norrköping, Finspångsv. 03-09-2014 19:16:00 DKK 243
Udstillings mannequin-dukke fra spil. Solid Snake
Udstillings mannequin-dukke fra spil. Solid Snake. Udstillings mannquin-dukke fra spil promotion. Metal Gear Solid - Solid Snake. H. 182 cm. Fremstår med afslag samt defekt i samling ved ene arm derfor er arme stribbet sammen ved hænder. Varenr: 3531577 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 19:16:00 DKK 1.150
Nobuko Sugai, gouache, 'Ein einsames Herz' og 'Eine herzliche Beziehung' (2)
Nobuko Sugai, gouache, 'Ein einsames Herz' og 'Eine herzliche Beziehung' (2). Gouache på akvarelpapir, 'Ein einsames Herz' og 'Eine herzliche Beziehung' af Nobuko Sugai, med titel til venstre forneden, signeret og dateret '30.4.1991' og 1.5.1991' forneden til højre, passepartout, indrammet bag glas, 70cm x 100cm (billedmål ekskl. ramme) (2) Varenr: 3502603 DKK 4.469 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-09-2014 19:16:00 DKK 2.980
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117 . Arne Jacobsen 1902-1971. Kontorstol, 'Syveren' nybetrukket med sort anilin læder, drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron, sædehøjde 46 - 55 cm. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3496036 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:16:00 DKK 7.000
Arne Jacobsen. Fire stole, model 3103 (4)
Arne Jacobsen. Fire stole, model 3103 (4) . Arne Jacobsen 1902-1971. Fire T-stole, model 3103, med skaller af grønt lakeret, formspændt træ, på stel af sortlakerede stålrør. Formgivet i 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen. (4) Varenr: 3527100 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:16:00 DKK 1.950
Blaupunkt multimediecenter til VW Touareg samt Sony højttalere (2)
Blaupunkt multimediecenter til VW Touareg samt Sony højttalere (2). Blaupunkt multimediecenter til VW Touareg med navigation. Model 7L6035191. Fremstillet hos Blaupunkt. Fremstår med brugsspor. Sony højttaller model XS-F1320. Fremstår ubrugt. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3480746 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 19:16:00 DKK 650
Arne Jacobsen. Sofabord af eg
Arne Jacobsen. Sofabord af eg. Arne Jacobsen. Sofabord med original plade af egetræ, monteret med shakerstel af aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen, mrk. herfra. H. 48 L. 132 B. 55 cm. Fremstår med to mindre afslag. Varenr: 3390844 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2014 19:17:00 DKK 7.000
CC Fur Design. Frakke af sælskind
CC Fur Design. Frakke af sælskind. CC Fur Design. Sælskindsfrakke, prydet med mink omkring krave, front med stiklommer samt knapper. L. 95, fra nakkesøm til nedre søm, ærmelængde indv./udv. 40/69 cm, brystvidde 130 cm. Fremstår med minimale brugsspor samt initialer på foer(tone i tone). Varenr: 3530609 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 19:17:00 DKK 600
12 fl. Chateau Pedesclaux 2008 Pauillac.
12 fl. Chateau Pedesclaux 2008 Pauillac.. 12 fl. Chateau Pedesclaux 2008 Pauillac. I original trækasse (Owc). Varenr: 3531677 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:17:00 DKK 1.500
Ring, 14 kt guld, diamant
Ring, 14 kt guld, diamant. Ring af 14 kt guld, prydet med princess sleben diamant på i alt ca. 0.43 ct, Farve: Top Crystal (I), Klarhed: P3. Ringstr. 53Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3530921

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:18:00 DKK 400
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 98  >>