Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 129  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Georg Jensen. Moonlight Grape ring
Georg Jensen. Moonlight Grape ring. Georg Jensen. "Moonlight Grapes" ring af sterlingsølv i form af vindrueklase med sølvkugler. Stor model. Ringstr. ca. 53/ 17 mm. I original æske. Varenr: 3840971 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 19:50:00 DKK 2.100
Vaso Pero Trädgårdsurna/Kruka i marmorkrossn Höjd 82 cm
Vaso Pero Trädgårdsurna/Kruka i marmorkrossn Höjd 82 cm. Vaso Pero Trädgårdsurna/Kruka. Höjd 82 cm, vikt 95 kg. Produkterna tillverkas i norra Italien av ett företag som funnits i branschen sedan 1945. gjorda av marmorkross vilket gör dem lämpade för just vårt klimat där det krävs att produkten klarar av sträng kyla för både inom och utomhus miljöer... Varenr: 3843849

DKK 4.025 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2015 19:50:00 DKK 845
Vaso Pero Trädgårdsurna/Kruka i marmorkrossn Höjd 82 cm. Vaso Pero Trädgårdsurna/Kruka. Höjd 82 cm, vikt 95 kg. Produkterna tillverkas i norra Italien av ett företag som funnits i branschen sedan 1945. gjorda av marmorkross vilket gör dem lämpade för just vårt klimat där det krävs att produkten klarar av sträng kyla för både inom och utomhus miljöer... Varenr: 3843846

Stor kommode i art deco-stil
Stor kommode i art deco-stil. Stor kommode i art deco-stil, højglansfiner i flere farver og dekorer, afrundede sidedele med låger og en flytbar hylde, midtpå en dobbeltlåge og en gennemgående flytbar hylde, midterdel med 2 skuffer, overflader trappede hen imod siderne. H. 93, B. 162cm, D. 58cm. Varenr: 3687633 DKK 6.709 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:50:00 DKK 4.659
Arne Jacobsen. Fem Oxfordstole, model 3272 (5)
Arne Jacobsen. Fem Oxfordstole, model 3272 (5). Arne Jacobsen. Fem højryggede Oxford kontorstole, model 3272. Fuldpolstret, sæde, armlæn og ryg betrukket med uld, stel med fempas fod af aluminium og forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor; armlæn med nogle ridser. (5) Varenr: 3646988 DKK 19.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 19:51:00 DKK 15.000
Kostüm mit Punkten, zweiteilig und Stola  mit Jäckchen(4)
Kostüm mit Punkten, zweiteilig und Stola mit Jäckchen(4). Kostüm, champagnerfarben mit hellen Punkten, Gr. 38, Jacke mit 5- facher Knopfleiste, Manschetten krempelbar, Bleistiftrock mit rückseitigem Reissverschluss, mir Herstelleretikett 'Come Sta', Jacke: Länge: 60cm; Schulterbreite: 40cm; Armlänge: 64cm; Saumweite: 113cm; Rock: Länge. 65cm; großes ... Varenr: 3773777 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:51:00 DKK 298
Oljemplning efter Rafael
Oljemplning efter Rafael. RAFAEL, efter: Den heliga familjen med Johannes döparen som barn, olja på duk upplagd på pannå, 64x51 cm Varenr: 3843279 DKK 4.025 SE, Stockholms Auktionsverk Online 25-05-2015 19:51:00
Se mere
NE.From clips i silver samt två clips och två broscher i silver/metall (5)
NE.From clips i silver samt två clips och två broscher i silver/metall (5). NE.From clips i silver samt två clips och två broscher i silver/metall.Ett par clips i silver med bärnstenar, stämplade NE.From Sterling 925S, Denmark, två par clips i blandade material. Två vintage broscher i silver eller metall samt plast/markasiter. Bruksslitage, pldersrelaterat. Mindre repor ... Varenr: 3834473 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2015 19:51:00 DKK 262
BoConcept. TV-bord af sortlakeret træ og børstet stål.
BoConcept. TV-bord af sortlakeret træ og børstet stål. . TV-bord fra BoConcept af sortlakeret træ med stel af børstet stål. Mål. H.49, B.154, D.40cm. OBS. Modelfoto, interiør og tv medfølger ikke. Denne auktion er en del af Lauritz.com temaauktion over restvarelager fra BoConcept. Se alle auktionerne her Udlevering kan ske tirsdage fra 9-18 på... Varenr: 3787902

DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 19:51:00 DKK 425
Poul M. Volther spisestole  (7)
Poul M. Volther spisestole (7). Poul M. Volther. Spisestole af sort-og hvidmalet bøgetræ med tremmeryg. Formgivet i 1954. Fremstillet hos FDB, model J46. Fremstår med brugsspor og skrammer. (7) Varenr: 3840421 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-05-2015 19:51:00 DKK 1.500
Kostüm zweiteilig 'Roger Sakoun' Gr. 40
Kostüm zweiteilig 'Roger Sakoun' Gr. 40. Kostüm, zweiteilig der Marke 'Roger Sakoun', Gr. 40, gelbes Top mit schwarzen Punkten, schwarz gelbes SAcko mit schwarzen Punkten, einfache Knopfleiste, doppelseitg schließbar, außen aufgesetzte Seitentaschen, mit Herstelleretikett und Ledergürtel; Maße Top: L. 42, B. 50cm; Sacko: L. 64cm; ... Varenr: 3773794 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:52:00 DKK 298
Halskæde af guld 18 kt.
Halskæde af guld 18 kt. . Halskæde af satineret guld 18 kt. L. 45 cm. Vægt 41 gr. Italiensk stempel. Købt hos Jan Stockmarr Design, ca. 2001. Tilhørende etui medfølger. Varenr: 3840507 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-05-2015 19:52:00 DKK 7.800
Mario Bellini & Elio Martinelli, par stole (2)
Mario Bellini & Elio Martinelli, par stole (2). Mario Bellini, par stole Amanta fremstillet hos C & B Italia. Formgivet i 1966, tidlig fremstilling. Siddeskaller af hvidt kunststof på kuglefødder af sort gummi, polstring af sortbrunt fløjlsstof. Mærket på undersiden. Mål pr. element: B. 80cm, H. 71cm, D. 80cm. Siddeskaller fremstår delvist ... Varenr: 3842116 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-05-2015 19:52:00 DKK 375
Hans J. Wegner. Lænestol 'cigaren', model GE-240
Hans J. Wegner. Lænestol 'cigaren', model GE-240 . Hans J. Wegner 1914-2007. Lænestol, model GE-240, 'Cigaren' med stel af massivt egetræ, løse fjederhynder med org.betræk. Formgivet i 1955. Fremstillet hos Getama. Fremstår med let brugsslitage. Varenr: 3844391 DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-05-2015 19:52:00 DKK 3.600
Tavla med silverfärgad skulptur med silverfärgar mönstrad skiva
Tavla med silverfärgad skulptur med silverfärgar mönstrad skiva . Tavla med silverfärgad skulptur med silverfärgar mönstrad skiva, mörk ram i trä. Mått 70 x 70 cm. Varenr: 3814853

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 19:52:00 DKK 523
Arne Jacobsen; 3107 Special edition
Arne Jacobsen; 3107 Special edition . Arne Jacobsen, Special Edition 3107 for Fritz Hansen. Særmodel i farven "neon pink" udvalgt af designer Arik Levy. Formgivet i 1955, fremstilling fra 2009. Understel i special version af forkromet stålrør. Betegnet med label på undersiden. Udstillingsmodel med enkelte brugsspor. Varenr: 3835842 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 25-05-2015 19:52:00 DKK 1.600
Nils Rooth, paret fåtöljer modell Vienna, DUX (2)
Nils Rooth, paret fåtöljer modell Vienna, DUX (2). Nils Rooth, paret fåtöljer, modell Vienna. Tillverkade av DUX. Stomme i bok, klädsel i naturfärgat läder. Höjd 82 cm, sitthöjd 39 cm, bredd 59 cm. Lädret med viss patina. (2) Varenr: 3844292 DKK 4.831 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2015 19:52:00 DKK 1.208
Soffbord i valnöt med stenskiva
Soffbord i valnöt med stenskiva. Soffbord i valnöt med stenskiva. Underrede i valnöt på hjul skiva i sten. Mått ca 90x90 cm, höjd 56 cm. Något åldersrelaterat slitage. Varenr: 3843505 DKK 1.208 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2015 19:52:00 DKK 262
Samling fossile hajtænder(250)
Samling fossile hajtænder(250). Samling fossile hajtænder. Tænderne er fundet i Sydengland, ca. 54 mio. år gamle, L. 25-60 mm. ( 250 stk.) Varenr: 3844639 DKK 1.600 DK, Kolding, Trianglen 25-05-2015 19:52:00 DKK 1.550
Hög byrå slutet av 1800-talet i mahogny och rotfanèr
Hög byrå slutet av 1800-talet i mahogny och rotfanèr. Hög byrå slutet av 1800-talet i mahogny och rotfanèr. Bredd 80 cm, höjd 145 cm, djup 54,5 cm. Något åldersrelaterat slitage. Varenr: 3839247 DKK 1.208 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2015 19:52:00 DKK 886
Wildlederjacke in schwarz von 'Selbach' Gr. 42/44
Wildlederjacke in schwarz von 'Selbach' Gr. 42/44. Wildlederjack in schwarz, von 'Selbach', Gr. 42/44, Kragen und Innenfutter aus Kunstfell, 3-fache Knopfleiste, außen aufgesetzte Seitentaschen, innen mit Herstelleretikett, Länge: 95cm; Schulterbreite: 50cm; Armlänge: 65cm; Saumweite: 140cm. Varenr: 3773801 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:53:00 DKK 298
Damelommeur af guld 18 K med tilhørende montre. (2)
Damelommeur af guld 18 K med tilhørende montre. (2). Damelommeur af guld 18K, hvidemaljeret urskive med romer- og arabertal samt separat sekundviser, bagkapsel med guillochering og cartouche. Guldet stemplet med schweiziske guldstemplet, K18 samt nr. 118756. Støvkapsel af metal. Ø 35 mm. Vægt 42 gr. Uret virker ved optræk. Montre med stel af ... Varenr: 3840618 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 19:53:00 DKK 500
Dansk møbelproducent. Chatol/sminkebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Chatol/sminkebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Chatol/sminkebord fineret med teaktræ, front med fire små skuffer, nedfældig spejlfelt, udtræks skriveplade, herunder tre skuffer, runder tilspidsede ben. 1960'erne. H. 112 B. 88 D. 42 cm. Fremstår med brugsspor og et manglende greb. Nøgle medfølger. Varenr: 3840903 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-05-2015 19:53:00 DKK 425
Moderne håndtuftet tæppe, 230 x 160 cm.
Moderne håndtuftet tæppe, 230 x 160 cm.. Moderne håndtuftet tæppe. Mål: 230 x 160 cm. Varenr: 3844450

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 19:53:00 DKK 300
Ditte & Adrian Heath. To armstole af elmetræ (2)
Ditte & Adrian Heath. To armstole af elmetræ (2) . Ditte & Adrian Heath. To armstole af mahogni. Sæde og ryg med stjerneflet, løst monteret med hynder betrukket med uld. SH. 44 cm. Fremstillet ved Snedkermester Niels Roth Andersen/Søren Horns eftf., mærker. Lette brugsspor. (2) Varenr: 3844565 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 19:53:00 DKK 375
Wiking. En samling modelbiler (35)
Wiking. En samling modelbiler (35). Wiking. En samling modelbiler, -lastbiler m.v. Skala 1:87. 35 stk. Overvejende i original emballage kun anvendt som display. (35) Varenr: 3838850 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2015 19:53:00 DKK 650
Zink baljer, kander (8)
Zink baljer, kander (8). Baljer og kander af zink og aluminium. 1900-tallets midte. H. 18 - 32 cm. Fremstår med brugsslitage og buler. (8) Varenr: 3838177 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-05-2015 19:53:00 DKK 400
Örhängen 1 par 18 k vitguld briljanter
Örhängen 1 par 18 k vitguld briljanter. ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k vitguld, carmosémodell,14 briljanter totalt 1,50 ct, kvalité ca W(H)/SI-P, vikt ca 2,9 g Varenr: 3843280 DKK 8.051 SE, Stockholms Auktionsverk Online 25-05-2015 19:54:00
Se mere
Smyckeset, halsband, ring, schal och schalspännen(6)
Smyckeset, halsband, ring, schal och schalspännen(6) . Smyckeset, halsband, ring, schal och schalspänne.Ett halsband i tråd med pärlor och amuletter i blandade material. Längd ca 100 cm. Det går även att vira det längre flera varv runt handled och användas som armband.Ring i stål, hjärtformad med infälld sten. Storlek Ø19 vilket motsvarar 60.Vit ... Varenr: 3818582

DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2015 19:54:00 DKK 242
Bronzeskulptur, 'Justitia'
Bronzeskulptur, 'Justitia'. Bronze, patineret, monteret på rund, sort sokkel, allegori over Justitia med bind for øjnene, holdende vægtskåle i den venstre hånd og sværdet i den højre hånd modelleret i klassisk stil. For hendes fødder ligger en slange. H. 98cm, B. 33cm, D. 25cm. Varenr: 3839339 DKK 6.709 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:54:00 DKK 4.473
Tavla med bl.a sjöstjärnor och säckor 'sea beauty'
Tavla med bl.a sjöstjärnor och säckor 'sea beauty'. Tavla med bl.a sjöstjärnor och säckor 'sea beauty' med vit patinerad ram. Mått 54 x 29 x 6 cm. Varenr: 3850466

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 19:54:00 DKK 242
Duschpanel, Nordic Bath Interior, NBI-9507
Duschpanel, Nordic Bath Interior, NBI-9507. Duschpanel av märket Nordic Bath Interior, modell NBI-9507. Tillverkad i 304 rostfritt stål i spegelfinish. Mått: 150 x 18 cm. Modellbilder. Varan säljs i originalförpackning. Funktioner / information: - Termostatblandare i mässing, 3-1 - 'rain-shower' + takdusch, rostfritt stål - ... Varenr: 3584835

DKK 1.932 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-05-2015 19:54:00 DKK 1.409
Sammlung Weihnachtsteller, Royal Copenhagen und Bing & Gröndahl (32)
Sammlung Weihnachtsteller, Royal Copenhagen und Bing & Gröndahl (32). Großes Konvolut Weihnachtsteller von Royal Copenhagen und Bing & Gröndahl, jeweils unterseitig mit Manufakturstempel und Bezeichnung. Konvolut bestehend aus: 15 Teller von Bing & Gröndahl: 'Christmas in the village 1974', 'Christmas in Greenland 1972', 'Silent Night 1986', 'The Snowman's ... Varenr: 3830805 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:54:00 DKK 298
Tavla med silverfärgad trästam
Tavla med silverfärgad trästam. Tavla med silverfärgad trästam, mörk bakgrund och silvergrå träram. Mått 125 x 85 x 6 cm. Varenr: 3831211

DKK 1.449 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 19:54:00 DKK 926
Oliemaleri, K. Rettner, 'Segelschiff auf hoher See'
Oliemaleri, K. Rettner, 'Segelschiff auf hoher See'. Olie på lærred, 'Segelschiff auf hoher See', af K. Rettner, signeret nederst til venstre, 71 x 101 cm. (Billedmål uden ramme). Varenr: 3822797 DKK 4.473 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:54:00 DKK 2.609
Safir og brillant armbånd i 14 kt.
Safir og brillant armbånd i 14 kt.. Armbånd af 14 kt guld prydet med fem brillanter, samlet ca 0.20 ct, Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS, samt fem blå cabochonslebne safirer. Længde: ca 17,5 cm. Vægt: 17,6 gr. Varenr: 3674008

DKK 12.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 19:55:00 DKK 7.400
Spisebord af travertin fra 1970'erne/80'erne i stil med Angelo Mangiarotti
Spisebord af travertin fra 1970'erne/80'erne i stil med Angelo Mangiarotti. Spisebord af travertin fra 1970'erne/80'erne i stil med Angelo Mangiarotti. Todelt konstruktion af beige travertin med åring. Ø 119cm, H. 72cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 3841211 DKK 5.963 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:55:00 DKK 3.914
Fritz Henningsen. Sidebord af mahogni
Fritz Henningsen. Sidebord af mahogni. Fritz Henningsen 1889-1965. Sidebord med bordplade af mahogni, bordplade med kehlet kant, på firpasfod. H. 60,5, Ø 68,5 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 3842603 DKK 4.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 19:55:00 DKK 1.150
Ubekendt kunstner, bymotiv
Ubekendt kunstner, bymotiv. Ubekendt kunstner, olie på lærred. Bymotiv fra Bryggen i København, utydeligt signeret. H. 48 x 58 cm (58 x 70 cm) Varenr: 3843754 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-05-2015 19:55:00 DKK 300
Trädgårdssoffa
Trädgårdssoffa. Trädgårdssoffa. Gavlar av vitmålat gjutjärn. Sits av träribbor. Höjd 83 cm, sitthöjd 41 cm, längd 155 cm. Slitage. Varenr: 3844768 DKK 1.610 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-05-2015 19:55:00 DKK 483
Salvador Dali, litografi, 'The Earth Goddess'. cd.
Salvador Dali, litografi, 'The Earth Goddess'. cd. . 'The Earth Goddess' af Salvador Dali (1904-1989). Litografi, tryk på Arches-papir. Sign. Dali i bly samt nummereret 50/65. 57 x 45,5 cm (88 x 71 cm) Varenr: 3821357 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 19:55:00 DKK 2.800
Ett par sängbord/byrå, bemålat trä, 3 lådor. (2)
Ett par sängbord/byrå, bemålat trä, 3 lådor. (2). Ett par sängbord byrå, bemålat trä, 3 lådor. Höjd 57cm, bredd 48 cm, djup 34 cm. (2) Varenr: 3810590

DKK 1.288 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 19:55:00 DKK 845
Anette Berglund, 'Droppsten', akvarell
Anette Berglund, 'Droppsten', akvarell. 'Droppsten' av Anette Berglund. Akvarell. Bildmått 53 x 72 cm. Signerad. "Jag arbetar som keramiker och bildkonstnär. Min produktion består av bruksföremål, väggreliefer och skulptur i stengodslera. Jag målar bilder i olja och akryl och använder mig också av olika grafiska tekniker. Jag ... Varenr: 3822802 DKK 8.051 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 19:55:00 DKK 2.013
Arne Jacobsen. Par 'Svane' stole model 3320. Vip. (2)
Arne Jacobsen. Par 'Svane' stole model 3320. Vip. (2). Arne Jacobsen 1902- 1971. Par lænestole, model 3320 'Svanen' med drejelig firpasfod med vippefunktion af helstøbt profileret aluminium. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen. Nybetrukket ved professionel møbelpolster med ... Varenr: 3843074 DKK 45.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 19:55:00 DKK 36.000
Armbånd af forgyldt sterlingsølv
Armbånd af forgyldt sterlingsølv. Armbånd af forgyldt sterlingsølv fattet med talrige smaragdslebne ametyst, L 20 cm. Varenr: 3843382

DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-05-2015 19:55:00 DKK 800
Armband, pärlor samt lås i silver med ametist
Armband, pärlor samt lås i silver med ametist. Armband, pärlor samt lås i silver med ametist. Tredaigt armband med saltvattenspärlor. Blomformat lås i silver med cabochonslipad ametist omkransat av pärlor. L 18. Varenr: 3844958 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 25-05-2015 19:55:00 DKK 584
Herrarmbandsur, Breitling Chronomat
Herrarmbandsur, Breitling Chronomat. Herrarmbandsur, Breitling Chronomat, kronograf, Ref nr: B13047, serienummer: 102456, automatisk urverk, guld på stål, safirglas, datum, läderrem ej original, brukslitage. Diam: ca 40mm (exc.krono). Uret fungerer vid test men Lauritz.com garanterar ej funktionen. Intyg medföljer. Varenr: 3843645 DKK 8.051 SE, Norrköping, Finspångsv. 25-05-2015 19:55:00 DKK 7.085
Standur i mahogni, ca. 1800
Standur i mahogni, ca. 1800. Standur i kasse af mahogni. Ca. 1800. Urskive med sekundviser og månefase ovenover. H. 216 cm. Medfølgende to lodder, pendul og optræksnøgle. Fremstår med afslag. Varenr: 3835359 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-05-2015 19:55:00 DKK 475
Marketterisekretær med 4 skuffer og intarsiadekor
Marketterisekretær med 4 skuffer og intarsiadekor. Marketterisekretær med 4 skuffer og intarsiadekor, løstliggende plade, udklappeligt skriverum, indvendigt med 8 skuffer B. 57cm, H. 127cm, D. 38cm. Klappen lukker dårligt, det ene baghjørne af pladen er let afslået. Varenr: 3687588 DKK 5.218 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:55:00 DKK 3.354
Persisk Nahavand, 160 x 115 cm.
Persisk Nahavand, 160 x 115 cm.. Persisk Nahavand. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål: 160 x 115 cm. Varenr: 3752813

DKK 3.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 19:56:00 DKK 3.000
Oliemaleri, Istvan Kende, 'Landschaft'
Oliemaleri, Istvan Kende, 'Landschaft'. Olie på træ, 'Landschaft' af Istvan Kende (1865-1936), signeret nederst til højre, 40 x 51,5 cm. (Billedmål uden ramme). Fremstår med let revnedannelse i træet. Varenr: 3839605 DKK 4.473 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:56:00 DKK 2.609
Georg Jensen Magic brillantring af hvidguld 18 kt.
Georg Jensen Magic brillantring af hvidguld 18 kt.. Georg Jensen Magic brillantring af hvidguld 18 kt. med ni brillanter på i alt ca. 0.45 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. Dess. nr. 1314. Design Regitze Overgaard. Vægt 15,4 gr. Ringstr. 55, Ø 17,60 mm. Varenr: 3842912 DKK 12.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-05-2015 19:56:00 DKK 9.000
Øreringe, Creoler 9 kt, med 0.25 ct. diamanter
Øreringe, Creoler 9 kt, med 0.25 ct. diamanter. Et par creol øreringe, fremstillet i 9 kt. rhodineret guld, prydet med enkeltslebne diamanter på ca. samlet ca. 0.25 ct. Farve: Top Cape - Cape (L-M). Klarhed: P2-P3. Ø. ca. 1,5 cm. Varenr: 3812168

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 19:56:00 DKK 1.350
Smyckeset, halsband och armband (3)
Smyckeset, halsband och armband (3). Smyckeset, halsband och armband.Halsband i skinn med detaljer i metall. Längd ca 80 cm. Kan även träs flera varv runt handled som wrap armband.Armband i kittfärgat läder med spänne i vit metall. Längd ca 18 cm vid knäppning. Bredd ca 4,5 cm.ZIZ skapades av två systrar som har blandat olika ... Varenr: 3817830

DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2015 19:56:00 DKK 242
Sven Dahlström, 2 st oljor på pannå, BUS (2)
Sven Dahlström, 2 st oljor på pannå, BUS (2). Sven Dahlström, 1889-1967, 2 st oljor på pannå. Landskap. Båda tavlornas mått 30 x 41(ramarnas storlek skiljer dock i storlek. Varenr: 3823678 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 25-05-2015 19:56:00 DKK 242
Natuzzi, sofabord.
Natuzzi, sofabord.. Natuzzi, sofabord. Lavet af bejdset træ, med svævende røgfarvet glasplade. 80x80 cm. H. 61 cm. Fremstår med enkle afslag. Varenr: 3835764 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 19:56:00 DKK 300
Allmogeskåp, underskåp 1700/1800-talsstil
Allmogeskåp, underskåp 1700/1800-talsstil. Allmogeskåp, underskåp 1700/1800-talsstil.Bemålad underdel hörnskåp. Framsida renoverad, senare bemålad. Ovansida med patina. Reparation av stödben. Ovandel saknas, Nyckel saknas. Bredd sida till sida från hörn ca 95 cm. Bredd framtill ca 138 cm. Djup ca 86 cm. Höjd ca 92 cm.Bruksslitage, ... Varenr: 3836781 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2015 19:56:00 DKK 322
To teaterkikkerter, 'Diadem' (2)
To teaterkikkerter, 'Diadem' (2). 2 teaterkikkerter 'Diadem' fra firmaet Hensold, Wetzlar. Teaterkikkert af messing, delvist forgyldt og blålakeret, pyntestriber af blåt farvet, firbenspræget læder, nr. 914378. Teaterkikkert af messing, delvist forgyldt og sortlakeret, pyntestriber af hvidt perlemor, nr. 933198. Begge ... Varenr: 3837566 DKK 4.473 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:56:00 DKK 2.795
Kai Kristiansen. Nyreformet fritstående skrivebord af fineret teaktræ, 1960erne
Kai Kristiansen. Nyreformet fritstående skrivebord af fineret teaktræ, 1960erne. Kai Kristiansen. Fritstående skrivebord af fineret teaktræ med nyreformet plade, front med skuffer samt jalousilåge, bag hvilken barindretning med spejl i form af drejelig rondel, bagside med hylder, runde tilspidsede ben. Tegnet af Kai Kristiansen, fremstillet hos Feltballe møbelfabrik, ... Varenr: 3843096 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 19:56:00 DKK 875
Handknuten persisk matta, ull på bomullsvarp, 226 x 134 cm
Handknuten persisk matta, ull på bomullsvarp, 226 x 134 cm. Handknuten persisk matta. Äldre Keshan med medaljongmönster på djupröd botten. Ull på bomullsvarp, 226 x 134 cm Varenr: 3732900 DKK 4.831 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2015 19:57:00 DKK 3.220
Dansk møbelproducent, spisestole, 1960'erne (2)
Dansk møbelproducent, spisestole, 1960'erne (2). Dansk møbelproducent. Spisestole med stel af massivt teaktræ, sæde og ryg betrukket med lilla møbelstof 1960'erne. Fremstår med huller og pletter på stof. (2) Varenr: 3840999 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-05-2015 19:57:00 DKK 300
Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd af sort kernelæder med Sky Blue Topas Sweet Drop
Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd af sort kernelæder med Sky Blue Topas Sweet Drop. Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd af sort kernelæder med Sky Blue Topas Sweet Drop af guld 18 kt., Sweet Drop med brillant på 0.015 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. Str. Medium (20 - 21 cm.). I tilhørende etui fra Ole Lynggaard Copenhagen. Varenr: 3841317

DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-05-2015 19:57:00 DKK 2.400
Ole Lynggaard Tornerose brillantring af guld 14 kt.
Ole Lynggaard Tornerose brillantring af guld 14 kt.. Ole Lynggaard Tornerose brillantring af guld 14 kt. med fire brillanter på i alt 0.09 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: VS1. Vægt 12,0 gr. Ringstr. 53, Ø 16,75 mm. Tilhørende 'pouch' fra Ole Lynggaard medfølger. Varenr: 3842024 DKK 15.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-05-2015 19:57:00 DKK 10.000
Lancaster Vitramic Hornsea. Contrast. Kaffe og spisestel (69)
Lancaster Vitramic Hornsea. Contrast. Kaffe og spisestel (69). Lancaster Vitramic Hornsea. Contrast. Kaffe og spisestel. Bestående af; 12 middagstallerkener,13 frokosttallerkener, 12 portionsskåle, 2 stegefade L. 35 cm. 1 sidetallerken, 11 tekopper, 12 te underkopper, 1 kaffekop, 1 kaffeunderkop, 1 sukkerskål, 1 sovsekande, 1 par salt/peber, (69) Varenr: 3842610 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 19:57:00 DKK 325
Italiensk skola teckning
Italiensk skola teckning. ITALIENSK SKOLA, Palatsinteriör med mytologisk scen, tuschlavering, 12x16 cm; oramad Varenr: 3843281 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk Online 25-05-2015 19:57:00
Se mere
Vitrineskab, fransk stil. hvidbemalet
Vitrineskab, fransk stil. hvidbemalet. Vitrineskab udført i fransk landstil hvidfarvet antik bemalet træ. Indvendigt hvidbemalet. Front med to glasdøre, samt glasruder i siderne, med dekorationslister rundt. fem hylder. H. 216 cm B. 148cm D. 40 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto. Varenr: 3836014

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 19:57:00 DKK 4.000
Harsin-Kelim 282 x 142 cm
Harsin-Kelim 282 x 142 cm. Harsin-Kelim 282 x 142 cm. Flatvävd matta i ull på bomullsvarp. Dessa handvävda mattor kan ha ojämn form och bredd/längd. Byn Harsin ligger i Kurdistan, söder om Azerbajdzjan. Där vävs mattor med geometriska mönster, romber, medaljonger och små utsmyckningar, men även andra mönster. Basfärgen i... Varenr: 3832740

DKK 1.610 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-05-2015 19:57:00 DKK 564
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2212
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2212. Børge Mogensen. To-personers sofa med ben af Egetræ, løse hynder i ryg, sæde og sider med dunfyld, L. 157 H. 77 sædehøjde 43 cm. Fremstillet hos Fredericia stolefabrik, model 2212. Fremstår nybetrukket med sort anilin læder. Varenr: 3824843 DKK 28.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 19:57:00 DKK 22.000
Par havekrukker med børn (2)
Par havekrukker med børn (2) . Haveskulpturer af marmor/stenmateriale i form af par drenge. H. 78 cm, Ø 36 cm, samlet vægt ca. 60 kg. Obs: skal læsses på egen hånd. (2) Varenr: 3825248

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 19:57:00 DKK 475
BoConcept. Adjust Me, gulvlampe, matgrå.
BoConcept. Adjust Me, gulvlampe, matgrå. . Gulvlampe model Adjust Me designet af Henrik Pedersen for BoConcept i mat gråt lakeret metal. Mål. H110/200xB22cm Fremstår i original emballage. VENLIGST VÆR OPMÆRKSOM PÅ AT DENNE VARE BEFINDER SIG PÅ LAURITZ.COM HERLEV’S EKSTERNE LAGER PÅ ROVSINGSGADE 68, 2100 KØBENHAVN Ø OG KAN UDELUKKENDE ... Varenr: 3841141

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 19:57:00 DKK 475
Spisebord med to bænke i sortpatineret eg (3)
Spisebord med to bænke i sortpatineret eg (3). Spisebord med to bænke i sortpatineret massiv eg, fingertappede samlinger, bord, H. 73 B. 104 L. 180 cm. Bænke mål: H. 40 B. 45 L. 160 cm. Plade 40 mm. tyk. Fremstår med brugsspor og enkelte ridser Varenr: 3843116 DKK 5.300 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 19:57:00 DKK 1.400
Matta, Carpet Vintage, 324 x 210
Matta, Carpet Vintage, 324 x 210. Matta, Carpet Vintage, 324 x 210. Tillverkad av äldre infärgad samt behandlad persisk matta. Varenr: 3793948

DKK 4.347 SE, Norrköping, Finspångsv. 25-05-2015 19:58:00 DKK 3.623
Mogens Hertz cd. Maleri
Mogens Hertz cd. Maleri. Mogens Hertz 1909-1999. Motiv fra Gudhjem. Sign. Mogens Hertz. Olie på lærred. 73 x 92 cm. (91 x 111) cm. Varenr: 3842443 DKK 7.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-05-2015 19:58:00 DKK 2.200
Viggo Boesen. Soffa
Viggo Boesen. Soffa . Viggo Boesen. Soffa i bambu och rotting. Längd 164 cm, höjd 78 cm, sitthöjd ca 40 cm. Avtagbar dyna med fläckar/slitage. Varenr: 3844167 DKK 1.610 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-05-2015 19:58:00 DKK 443
Øreklapstol, 1960'erne, dansk møbeldesign
Øreklapstol, 1960'erne, dansk møbeldesign. Øreklapstol overpolstret med naturlæder, 1960'erne, dansk møbeldesign. Læder med defekter. Varenr: 3845733 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 19:58:00 DKK 300
Yellow citrine ring approx.0.88ct
Yellow citrine ring approx.0.88ct. Yellow citrine ring in sterling silver, hallmarked 925. 5 round and square-cut citrine of a total 0.88 ct. Ring size 52 Ø 16.75 mm. Varenr: 3365086

DKK 1.081 BE, Antwerpen 25-05-2015 19:58:00 DKK 485
Arne Jacobsen. Par Oxford stole, nybetrukket med sort læder (2)
Arne Jacobsen. Par Oxford stole, nybetrukket med sort læder (2). Arne Jacobsen 1902 - 1971. Et par Oxford stole, monteret på fempas stjernefod af aluminium, sædehøjde ca. 46 cm. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2005, nyeste model. Fremstår nybetrukket med sort semi anilin læder, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel møbelpolstrer. ... Varenr: 3848113 DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 19:58:00 DKK 12.000
Daneline Havemøbler. Rundt havebord samt seks armstole, teak (7)
Daneline Havemøbler. Rundt havebord samt seks armstole, teak (7). Havemøbler fra DaneLine bestående af rundt havebord med bordplade af knastfrit ensfarvet plantage teak, stel af pulverlakeret antracitgrå aluminium. H. 75 Ø. 150 cm. Samt seks armstole/stabelstole med stel af pulverlakeret antracitgrå aluminium, ergonomisk sæde og ryg af knastfrit plantage teak. ... Varenr: 3850961 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 19:58:00 DKK 1.100
Chatol med vitrineoverdel, Hepplewhite stil
Chatol med vitrineoverdel, Hepplewhite stil. Chatol med vitrineoverdel af mahogni, overdel med sprossede vitrinelåger, underdel med nedfældig klap, bag hvilken skuffer og rum, herunder to mindre skuffer og tre større skuffer. H. 202, B. 103, D. 50-84 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser/skrammer. Nøgler medfølger. Varenr: 3842766 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 19:59:00 DKK 325
Stig Claesson, Landskap med katt, pastell (bus)
Stig Claesson, Landskap med katt, pastell (bus). Komposition av Stig 'Slas' Claesson (1928-2008). Pastell på papper. Signerad.Ramens mått: 64 x 79 cm. Bildytans mått: 36 x 52 cm. Glasad, ramad samt monterad i passepartout. Varenr: 3844936 DKK 2.013 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 19:59:00 DKK 282
Andrzej Danielski, skulptur, 'Figur auf Holzstele'
Andrzej Danielski, skulptur, 'Figur auf Holzstele'. Jern, monteret på træsøjle, rustfarvet patina, svejset, 'Figur auf Holzstele' af Andrzej Danielski (f. 1958). H 165 cm, B 25 cm, D 20 cm. Varenr: 3834313 DKK 4.473 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 19:59:00 DKK 2.609
Topaz and diamond earrings, 14kt. white gold (2).
Topaz and diamond earrings, 14kt. white gold (2).. 14 kt white gold earrings - hallmarked. Each earring featuring 1 blue topaz and 6 diamonds. Blue topazes 2.39 ct total. Diamonds total 0.05 ct. Length approx. 14 mm. Varenr: 3358382

DKK 2.423 BE, Antwerpen 25-05-2015 19:59:00 DKK 1.305
Samling tegneserier, Anders And, Basserrne m.fl. Fire kasser (4)
Samling tegneserier, Anders And, Basserrne m.fl. Fire kasser (4). Samling tegneserier, Anders And blade, Jumbo Bøger, Basserrne m.fl. Fire flyttekasser. Eftersyn tilrådes. (4) Varenr: 3842910 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 19:59:00 DKK 525
Byst Verdi höjd 34 cm, marmorblandning, Italien
Byst Verdi höjd 34 cm, marmorblandning, Italien. Byst Verdi höjd 34 cm, marmorblandning, Italien, vikt 6 kg. Varan är i en marmorkrossblandning från Italien. Produkterna tillverkas i norra Italien av ett företag som funnits i branschen sedan 1945. gjorda av marmorkross vilket gör dem lämpade för just vårt klimat där det krävs att produkten ... Varenr: 3769108

DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2015 19:59:00 DKK 403
Mark Seliger, fotoprint, 'Lavazza The Lavazzers'
Mark Seliger, fotoprint, 'Lavazza The Lavazzers' . Mark Seliger, fotoprint ur Lavazza The Lavazzers, tryckår 2012. Bladmått 59x41 cm. Producerat av Armando Testa, tryckt vid Stamperia Artistica Nazionale, Italien. Ramad bakom glas och passepartout. Varenr: 3844146 DKK 1.610 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-05-2015 19:59:00 DKK 684
Veilchen Brosche in Gold mit Amethyst und Nephrit
Veilchen Brosche in Gold mit Amethyst und Nephrit. Brosche gefertigt aus 14kt. Gelbgold, gepunzt, besetzt mit 1 geschnitzten Amethyst und 2 geschnitzten Nephrit, Maße ca. 41,5 x 33,2 mm, Gewicht: ca. 7,1 g. Varenr: 3199087

DKK 1.677 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 20:00:00 DKK 1.118
Ring, 9 kt rhodineret guld med perle
Ring, 9 kt rhodineret guld med perle . Ringen er fremstillet af 9 kt guld, prydet med Ferskvands kulturperle og 6 mindre diamanter, på i alt ca. 0.05 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: P1-P3. Ringstr. 54 Varenr: 3685562

DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 20:00:00 DKK 1.200
Johansen, 'Unique Spring', køkkenarmatur
Johansen, 'Unique Spring', køkkenarmatur. Johansen, 'Unique Spring'. Køkkenarmatur med høj svingtud, forkromet. VA-godkendt, keramisk kartousche. I original emballage. VVS nr. 70.5695.004. Varenr: 3723157

DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-05-2015 20:00:00 DKK 550
Bronzefigur af ung mand
Bronzefigur af ung mand . Figur forestillende ung siddende mand i massivt patineret bronze, monteret på base af broget sort marmor. H. 23 cm Varenr: 3799215

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-05-2015 20:00:00 DKK 800
Louis Vuitton. Taske, model Lexington Lavande. M91222
Louis Vuitton. Taske, model Lexington Lavande. M91222 . Louis Vuitton. Taske, model Lexington Louis Vuitton. Taske, model Lexington. M91222. Udført i i lavendelfarvet perlemors vernis med monogram med hank af kernelæder. 11,5 x 20 cm. Louis Vuitton dustbag og æske medfølger. Kvittering forevist. Brugspatina. Varenr: 3841950 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2015 20:00:00 DKK 1.700
Verner Panton System 1-2-3, lænestole (2)
Verner Panton System 1-2-3, lænestole (2) . VERNER PANTON. Hvilestole med betræk af dybthæftet uld, stående på rund fod af aluminium. Fra serien System 1-2-3. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsslitage, pletter, revne, en løs fod og ridser på fod. Se vare nr. 3841993 og 3841989. (2) Varenr: 3841988 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-05-2015 20:00:00 DKK 1.100
Flemming Born cd. Eventyrlig figurkomposition, olie på plade, 1985
Flemming Born cd. Eventyrlig figurkomposition, olie på plade, 1985. Flemming Born født 1951. Eventyrlig figurkomposition med mennesker og dyr, olie på plade. Sign. og dateret recto og verso Born 1985. 122 x 100 (126 x 103) cm. Varenr: 3842364 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 20:00:00 DKK 575
Skagen, to-pers. Tremmesofa.
Skagen, to-pers. Tremmesofa.. Skage, to-pers. Tremmesofa med stel af sæbebehandlet eg, løse hynder med dunfyld, polstret med brunt patineret læder. L. 175 cm. D. 80 cm. H. 82 cm. SH. 44 cm. Fremstår med brugsspor i form af bl.a. patineret læder, samt mærker på stel. Varenr: 3842548 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 20:00:00 DKK 350
Cirkulært Chr. IX bord, af nøddetræ
Cirkulært Chr. IX bord, af nøddetræ. Chr. IX bord med cirkulær bordplade af fineret nøddetræ med indlægninger at lyst frugttræ, pladens kant sortbemalet, på drejede ben. H. 72,5. Ø 91 cm. Fremstår med brugsslitage, enkelte mindre skader på finer. Varenr: 3842613 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 20:00:00 DKK 325
Senempire kommode af mahogni
Senempire kommode af mahogni. Senempire kommode af mahogni, front med tre skuffer, cabriole ben, svungen topplade. Mål ca. H. 83. B. 70. D. 45 cm. Fremstår med brugsslitage. Nøgle medfølger. Varenr: 3843037 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 20:00:00 DKK 350
Oidentifierad konstnär olja
Oidentifierad konstnär olja . OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Jesus och Romarna, olja på papp, 24x30 cm Varenr: 3843282 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 25-05-2015 20:00:00
Se mere
Uindfattet brillantsleben diamant  på ca. 0.98 ct. G/VS2
Uindfattet brillantsleben diamant på ca. 0.98 ct. G/VS2. Uindfattet brillantsleben diamant. Måler ca. 6,20 x 6,31 x 3,90 mm. 0.98 ct. Farve: Top Wesselton (G) Klarhed: VS2. Certifikat medfølger dateret 28 August 2014. Varenr: 3843328 DKK 25.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2015 20:00:00 DKK 19.500
Rud. Rasmussens Snedkerier. Skab af egetræ
Rud. Rasmussens Snedkerier. Skab af egetræ . Rud. Rasmussens Snedkerier. Skab af egetræ med indlægninger, understel med snoede ben. Top med 2 låger bag hvilke hylder. H 172 cm, D 52,5 cm, B 124 cm. Fremstår med brugsspor. Nøgle medfølger. Varenr: 3843527 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-05-2015 20:00:00 DKK 300
Jesper Söderberg, 'Clear the ice', fotografi
Jesper Söderberg, 'Clear the ice', fotografi. 'Clear the ice' av Jesper Söderberg (f.1989). Fotografi. C-print. Upplaga omfattande 5 st exemplar. Signerad, numrerad samt betitlad a tergo. Daterad: 2012. Bladets mått 30 x 46 cm. Oramad. Varenr: 3844485 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 20:00:00 DKK 242
Giancarlo Piretti, sæt stabelstole med armlæn fremstillet hos Castelli Italy (16)
Giancarlo Piretti, sæt stabelstole med armlæn fremstillet hos Castelli Italy (16). Sæt stabelstole, italiensk design af Giancarlo Piretti, fremstillet hos Castelli Italy. Formgivet omkring 1970. Stel med elementer af støbt aluminium og ben af beklædte stålrør, sæde og ryg af bøjet krydsfiner med betræk af sort stof. Betegnet på stellet. Den afbildede rullevogn er en del af ... Varenr: 3844828 DKK 5.218 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 20:00:00 DKK 3.168
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 129  >>