Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 117  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tibetansk Thangka Lama Ripoche
Tibetansk Thangka Lama Ripoche. Tibetansk Thangka Lama Ripoche, 1700/1800-tal, målat siden med senare textil inramning, målningen 55 x 41 cm, med inramning 103 x 64 cm. Bruks och åldersrelaterat slitage. Varenr: 4488946 DKK 5.309 SE, Stockholm, Slakthusgatan 09-12-2016 20:05:00 DKK 3.944
Oiva Toikka
Oiva Toikka. OIVA TOIKKA, FLASKA, Nuutajärvi, signerad, etikett, blått och grönt glas, höjd ca 15 cm. Varenr: 4497494 DKK 2.275 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-12-2016 20:06:00
Se mere
Hans J. Wegner. Fire-pers. sofa, model 236/4, eg
Hans J. Wegner. Fire-pers. sofa, model 236/4, eg. Hans J. Wegner. Fire-personers sofa med stel af massivt egetræ, hynder betrukket med Hallingdal uld. L. 270 cm. Fremstillet hos Getama, 1960'erne, model GE-236/4. Betræk med defekter. Varenr: 4490388 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:06:00 DKK 5.400
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse af poleret stål, med blå urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, datoviser, vandtæt til 100 m. Monteret med Sort læder rem. Manual og boks medfølger Varenr: 4336989

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2016 20:07:00 DKK 1.500
Spisebord / udtræksbord, teak, antageligt dansk design
Spisebord / udtræksbord, teak, antageligt dansk design. Spisebord / udtræksbord, teak, antageligt dansk design, polygonal bordplade, med afrundede kanter, på let koniske ben, ulæseligt producentstempel på undersiden. Mål: H. 73cm, min. B. 112cm, max. B. 202cm, D. 108cm. Fremstår med slitageområder, ridser, afslag frem for alt på benene, en vandskjold ... Varenr: 4479564 DKK 5.209 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09-12-2016 20:07:00 DKK 3.348
Persisk Beluch tæppe, 175x105 cm.
Persisk Beluch tæppe, 175x105 cm.. Persisk Beluch tæppe, uld på bomuld. 175x105 cm. Varenr: 4498016

DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:07:00 DKK 2.400
Ældre Dansk ravkæde samt armkæde (1)
Ældre Dansk ravkæde samt armkæde (1). Halskæde L:54cm V:58gr. (defekt lås). Armkæde L:18cm. V:5,8gr. Varenr: 4498164 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 09-12-2016 20:07:00 DKK 750
Le Klint. Standerlampe
Le Klint. Standerlampe . Le Klint. Standerlampe f sortlakeret metal monteret med plisséret skærm. Højdejusterbar. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten Varenr: 4496695 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:07:00 DKK 475
Michael H. Nielsen. Spisebord, model Mood
Michael H. Nielsen. Spisebord, model Mood. Michael H. Nielsen. Spisebord med rektangulær plade af gråbrun laminat, kantlister og skråtstillede ben af massivt asketræ. H. 73, L. 235, B. 95 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte mindre ridser og mærker. Varenr: 4496172 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:07:00 DKK 325
Grann & Laglye to skønvirke brocher (2)
Grann & Laglye to skønvirke brocher (2). Grann & LaglyeSkønvirke broche af 830 sølv i form af blomst prydetv med en månesten. L.: 6,2 cm. Skønvirke broche af 830 sølv, monteret med vedhæng og prydet med rav, denne revnet. Mål ca 5,4 x 7 cm. samlet vægt: ca13,9 gr (2) Varenr: 4494163 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:08:00 DKK 325
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld. RINGAR, 2 st., 18 k guld, trappslipad rosa syntetisk sten samt 3 fasettslipade vita stenar, ringstorlekar ca 16 resp. 17 mm, total vikt ca 8,5 g Varenr: 4497495 DKK 1.365 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-12-2016 20:08:00
Se mere
BearSafe. Værktøjsvogn af sortlakeret metal på hjul incl. værktøj
BearSafe. Værktøjsvogn af sortlakeret metal på hjul incl. værktøj. BearSafe. Værktøjsvogn af sortlakeret metal på hjul, front med låge herover to skuffer. H. ca. 74 B. 62 D. 33 cm. Løs overbygning af sortlakeret metal med fem skuffer med diverse værktøj desuden ophæng til værktøj på siden. Overbygning H. 34 B. 60 D. 26 cm. To nøgler medfølger. Leveres usamlet ... Varenr: 4370647

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2016 20:08:00 DKK 1.500
Spiegel, Holz/Glas, vergoldet
Spiegel, Holz/Glas, vergoldet. Spiegel, Holz/Glas, hochrechteckiger Spiegel, Rahmen aus profilierten vergoldeten Holzleisten mit Seitenprofilen aus altem Spiegelglas mit Quecksilberauflage, zentrales Spiegelglas erneuert, 88 x 68 cm Varenr: 4456836 DKK 1.637 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09-12-2016 20:08:00 DKK 298
Et par skomagerpendler af glas (2)
Et par skomagerpendler af glas (2). Et par skomagerpendler af glas med monteringer af messing. Ø 24-26 cm. Fremstår med brugsspor, lettere rustanløb på monteringer samt en manglende monteringskrue. (2) Varenr: 4489189 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-12-2016 20:08:00 DKK 300
2½-pers. sofa, læder, dansk møbelproducent
2½-pers. sofa, læder, dansk møbelproducent. 2½-pers. sofa, betrukket med gråt læder, stel af bejdset bøg. Dansk møbelproducent. L. ca. 193 cm. Naturlig patina og brugsspor. Varenr: 4496699 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:09:00 DKK 425
Le Corbusier.  LC3 hvilestol
Le Corbusier. LC3 hvilestol . Le Corbusier 1887-1965. LC3 hvilestol fra cassina med stempel præget i stel. Stel i forkromet stålrør, løse hynder polstret med sort alcantara. B. 100 cm. D. 73 cm. H. 65 cm. Formgivet af Le Corbusier, Pierre Jeanneret and Charlotte Perriand i 1928. Fremstår med ingen/minimale brugsspor. Litt. ... Varenr: 4253540

DKK 20.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2016 20:09:00 DKK 7.400
Vintage armlænke af 14 kt. guld
Vintage armlænke af 14 kt. guld . Vintage armlænke udført af 14 kt. guld med rillet mønster. L. ca. 18 cm. Vægt. 27 gram. Varenr: 4485495 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:09:00 DKK 3.000
Dansk møbelproducent. To bogreoler, teak og palisander (2)
Dansk møbelproducent. To bogreoler, teak og palisander (2). Dansk møbelproducent. To bogreoler best. af en fineret med teaktræ og en fineret med palisander, front med hylder. 1960'erne. H. 115-120 B. 120 D. 25-30 cm. Fremstår med brugsspor, en med manglende bagbeklædning, begge med mindre finerskader. (2) Varenr: 4487448 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-12-2016 20:09:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Lænestol, 1940'erne
Dansk møbelproducent. Lænestol, 1940'erne. Dansk møbelproducent. Lænestol betrukket med knapsyet uld, svungne armlæn, runde ben af bejdset bøgetræ. 1940'erne. Fremstår med falmet stof. Se vare nr. 4465124. Varenr: 4498027 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-12-2016 20:09:00 DKK 300
Benze / Zwei Stühle und Tisch für Kinder / Schulstühle und Schulschreibtisch der 1960/70er Jahre. (3)
Benze / Zwei Stühle und Tisch für Kinder / Schulstühle und Schulschreibtisch der 1960/70er Jahre. (3) . Benze / Zwei Stühle und Tisch für Kinder / Schulstühle und Schulschreibtisch der 1960/70er Jahre. Konstruktion aus massivem Buchenholz, Sitz und Rücken in Schichtholz. Maße Tisch: H. ca. 65 cm, B. ca. 124 cm, T. ca. 50 cm. Maße Stühle: H. ca. 66 cm, B. ca. 35 cm, T. ca. 37 cm. Sitzhöhe: ca. 38 ... Varenr: 4419334 DKK 1.116 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 20:09:00 DKK 298
Japanisches Teeservice Satsuma-Stil, handbemalt mit Drachendekor, Porzellan, frühes 20. Jahrhundert (14)
Japanisches Teeservice Satsuma-Stil, handbemalt mit Drachendekor, Porzellan, frühes 20. Jahrhundert (14). Japanisches Teeservice Satsuma-Stil, handbemalt mit Drachendekor, Porzellan, frühes 20. Jahrhundert. Teeservice aus Japan bestehend aus 1 Teekanne, 1 Zuckerdose, 1 Milchkännchen, 5 Tassen und 6 Untertassen. Dekor handbemalt, mit Motiven von Schlachtszenen mit bewaffneten Kriegern, Ort in Japan. ... Varenr: 4496444 DKK 1.637 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 20:10:00 DKK 744
Hugo Grün. Kaffekande af sølv
Hugo Grün. Kaffekande af sølv. Hugo Grün. Kaffekande af sølv med skævknækket korpus, Rococoform. Stemplet H.Gr, tretårne 1946 samt JS for guardein Johannes Siggaard. H. 26 cm. Vægt ca. 823,6 gram. Varenr: 4496728 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-12-2016 20:10:00 DKK 1.350
Folke Ohlsson fåtölj
Folke Ohlsson fåtölj. FOLKE OHLSON, modell "USA 75", fåtölj, Dux, stomme i valnöt, klädsel i grön textil, sitthöjd ca 37 cm Varenr: 4497496 DKK 2.275 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 09-12-2016 20:10:00
Se mere
Matta, figural Täbriz, silkesinslag, 220 x 150
Matta, figural Täbriz, silkesinslag, 220 x 150. Matta, figural Täbriz, silkesinslag, 220 x 150. Rosa och benvit. Huvudfält med dekor av mittmedaljong, strödda blommor, urnor. Varenr: 4497692 DKK 3.792 SE, Norrköping, Finspångsv. 09-12-2016 20:10:00 DKK 3.110
Tischleuchte / Lampe, Limburg, Glas
Tischleuchte / Lampe, Limburg, Glas. Tischleuchte / Lampe, Limburg, geschlossene Glas-Form mit breitem trichterförmigen Lampenschirm auf rundem, bauchigem Stand, farblose Glasschicht über weißem Glas, mit Luftblaseneinschluss, Etiquett 'Limburg' innen; Maße: H. 22cm, D. 19,5cm; oberflächliche Verschmutzungen und ... Varenr: 4416120 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09-12-2016 20:10:00 DKK 298
Ole Lynggaard. 'Sweet Drops' charm af 18 kt. hvidguld med grøn ametyst
Ole Lynggaard. 'Sweet Drops' charm af 18 kt. hvidguld med grøn ametyst. Ole Lynggaard. 'Sweet Drops' charm af 18 kt. hvidguld, prydet med cabochonsleben grøn ametyst og brillantsleben diamant på ca. 0,015 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Design: Charlotte Lynggaard. Vægt ca. 3,9 g. L. 2,3 cm. Art. nr. A2559-507. Vejl. udsalgspris 8.950,- Varenr: 4456326

DKK 5.500 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2016 20:10:00 DKK 4.500
Johannes Hedegaard for Royal Copenhagen
Johannes Hedegaard for Royal Copenhagen. Johannes Hedegaard for Royal Copenhagen. Kvinde med fugle, figur nr. 21319. 1 sortering. H. 31 cm. Den ene hånd med reparation. Varenr: 4494949 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:10:00 DKK 850
Chatol af eg, Ultimo 1800-tallet
Chatol af eg, Ultimo 1800-tallet. Chatol af massiv eg, front med fire skuffer og nedfældelig klap bag hvilke skuffer og låger, ender monteret med smedejernshanke. Ultimo 1800-tallet. Fremstår med aldersrelaterede spor, defekter, senere håndtag og nøglehulsblik af messing, reparationer, delvis løs bagbeklædning (bræt medfølger). ... Varenr: 4496208 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 09-12-2016 20:10:00 DKK 375
Henrik Pedersen. Spisebord. Model Sketch, sort linoleum.
Henrik Pedersen. Spisebord. Model Sketch, sort linoleum.. Henrik Pedersen. Model Sketch. Spisebord med plade af sort linoleum og sort kant, stel af sortlakeret metal. Formgivet af Henrik Pedersen, 365-North. H. 75 L. 205 B. 90 cm. Varenr: 4497027

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-12-2016 20:10:00 DKK 1.750
 Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Briks / daybed
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Briks / daybed. Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Briks / daybed af teaktræ. Madras betrukket med uldstof. Fremstillet hos France & daverkosen. Mærket FD.L. 200 cm Varenr: 4497592 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:10:00 DKK 900
Peter J. Lassen. Montana CO16 modul model KN1201 dybde 38
Peter J. Lassen. Montana CO16 modul model KN1201 dybde 38. Peter J. Lassen. Montana CO16 modul model KN1201. Modulet er med en heldækkende låge med lås og nøgle samt 3 åbne rum samt 4 låsbare hjul.Modulet er produceret i 18mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 09 Nordic. H. 113,8 x B.81,8 x D. 38 cm. Udstillingsmodel som fremstår med ... Varenr: 4498755 DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:10:22 DKK 1.350
Henrik Pedersen. Spisebord Model Gate, grå linoleum.
Henrik Pedersen. Spisebord Model Gate, grå linoleum.. Henrik Pedersen. Spisebord Model Gate, bordplade i grå linoleum. H. 74. L. 160. B. 90 cm. Ben af lyst træ. Produceret af Houe.com. Udstillingsmodel. Varenr: 4498036 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-12-2016 20:11:00 DKK 350
Sinar P2 4x5 tommer systemkamera
Sinar P2 4x5 tommer systemkamera. Sinar P2 4x5" systemkamera med 4 objektiver. Objektiver: 150mm 1:5,6 Sinaron S, 90mm 1:4,5 Sinaron W, 240mm 1:5,6 Sinaron S MC, 360mm 1:6,8 Sinaron S MC. Tilbehør i form af vidvinkelbælg, kopallukker, filmkassetter (35), Polaroid kassetter til enkeltskuds lan-filmholder. Polaroid kassette ... Varenr: 4498357 DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:11:00 DKK 4.300
Sami Rinne, komposition
Sami Rinne, komposition. Sammi Rinne, f. 1971, Finland. Komposition. Olja på pannå. 80x61 cm. Signerad. Varenr: 4486422 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 09-12-2016 20:11:00 DKK 228
Dansk møbelproducent. 3 prs. sofa,
Dansk møbelproducent. 3 prs. sofa, . Dansk møbelproducent, Tre-pers. ryg og armlæn betrukket med kunstskind, løse hynder betrukket med brunt skind, runde tilspidsede ben af teak. 1960/70'erne. L. 195 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4497666 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-12-2016 20:11:00 DKK 325
Peter J. Lassen. To Montana moduler model 6161 dybde 38 (2)
Peter J. Lassen. To Montana moduler model 6161 dybde 38 (2). Peter J. Lassen. To Montana moduler model 6161 åben. Modulerne er produceret i 12 mm MDF som der efter er lakeret med vandbaseret lak farve 111 Candy Floss. H. 35,4 x B. 35,4 x D. 38 cm. Begge moduler er med ophæng til væg. Udstillingsmodel som fremstår med få brugsspor. (2) Varenr: 4498345 DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:12:00 DKK 1.250
Skålar Seguso
Skålar Seguso. SEGUSO, skålar, 2 st, Italien, 1970-tal, delvis matterat glas, höjd ca 6, undertill märkta Seguso v d´Arte Varenr: 4497497 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-12-2016 20:12:00
Se mere
Fritz Hansen, spisebord med plade af hvid laminat
Fritz Hansen, spisebord med plade af hvid laminat. Fritz Hansen. Cirkulært spisebord. Plade af hvid laminat, rund brun søjlefod, kantliste af bejdset træ. Fremstillet hos Fritz Hansen, model '7409', mærkat herfra. H. 70 cm, Ø120 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4498547 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:12:00 DKK 375
Vier Stühle im Stil von Mario Bellini (4)
Vier Stühle im Stil von Mario Bellini (4) . Vier Stühle im Stil von Mario Bellini. Unterkonstruktion aus Stahl, bezogen mit schwarzem Leder. Höhe 80 cm, Breite 43 cm, Sitzhöhe 43 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, teils stärkere Bereibungen, Kratzer und Bestoßungen. (4) Varenr: 4495885 DKK 1.488 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 20:12:00 DKK 298
Handknuten persisk gallerimatta, Songhor 205 x 100 cm
Handknuten persisk gallerimatta, Songhor 205 x 100 cm. Handknuten matta från Kurdistan, i de västra delarna av Iran. Stort utsparat mittfält i tegelrött. Bred huvudbård i vitt med gröna och svarta stiliserade bladslingor. Songhor, Kermanshah, ull på bomullsvarp. Storlek 205 x 100 Songhormattor är exempel på kurdiska bymattor. De är charmiga och ... Varenr: 4425244

DKK 2.958 SE, Malmö, Baltzarsgatan 09-12-2016 20:13:00 DKK 607
Georg Jensen. 'Cypres' middagsknive med skafter af sterlingsølv (9)
Georg Jensen. 'Cypres' middagsknive med skafter af sterlingsølv (9). Et sæt på 9 middagsknive, 'Cypres' tegnet af Tias Eckhoff i 1954, udført hos Georg Jensen med skafter af sterlingsølv og blade af rustfrit stål. L. 22,5 cm. Samlet vægt ca. 636 gr. Brugsspor. (9) Varenr: 4497232 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2016 20:13:00 DKK 775
Ole Gjerløv-Knudsen/Torben Lind. To lænestole model Moduline (2)
Ole Gjerløv-Knudsen/Torben Lind. To lænestole model Moduline (2). Ole Gjerløv-Knudsen/Torben Lind. Par lænestole model Moduline. Stel af stål, sæde og ryg betrukket med knapsyet læder. Fremstår med defekter i læder. (2) Varenr: 4496186 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:13:00 DKK 350
Handknuten persisk matta, Bakhtiari 200 x 155 cm
Handknuten persisk matta, Bakhtiari 200 x 155 cm. Handknuten matta med typiskt nomadmönster från västra Iran. Mönster av geometriska former i vitt, rött och jordfärger på mörkröd botten. Bakhtiari, ull på bomullsvarp. Mått 200 x 155 cm. Bakhtiari är namnet på en folkstam i Luristan – Khozestan som delvis lever som nomader. Stammen är lika ... Varenr: 4498181

DKK 2.579 SE, Malmö, Baltzarsgatan 09-12-2016 20:13:00 DKK 986
Ubekendt møbelproducent. Et par armstole med stel af sortlakeret metal. (2)
Ubekendt møbelproducent. Et par armstole med stel af sortlakeret metal. (2). Ubekendt møbelproducent. Et par armstole med stel af sortlakeret metal, armlæn af teak, skalformet ryg af fineret teak, opklappelig sæde og ryg monteret med rødt læder. H. 78/45 cm. Fremstår nyrenoveret. (2) Varenr: 4498189 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2016 20:13:00 DKK 900
Poul Kjærholm. Par PK22 lænestole (2)
Poul Kjærholm. Par PK22 lænestole (2). Poul Kjærholm. Par PK22 lænestole med stel af matforkromet fjederstål, betrukket med sort læder. Formgivet i 1956. Fremstillet hos Fritz Hansen med stempel herfra. Litt: Michael Sheridan: Poul Kjærholm Møbelarkitekt, Louisiana, 2006. Minimale brugsspor, den ene stol dog med lille mærke læder. (2) Varenr: 4498184 DKK 25.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:13:00 DKK 19.000
Egmond vintage elbas
Egmond vintage elbas. Egmond vintage elbas, serienummer 22650065, produceret i Holland i 1970'erne. Ombygget/repareret omkring jack-udgangen med andre knapper. Hardcase transportkasse, rem og jack-kabel medfølger. Brugsspor, mindre skrammer. Trevejs switch-knap mangler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4497562 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:13:00 DKK 625
Rund bodskål af sølv med svungne sider. 1928.  Diam 18 cm.
Rund bodskål af sølv med svungne sider. 1928. Diam 18 cm.. Rund bodskål af sølv med svungne sider. 1928. Diam 18 cm. H. 5,5 cm. vægt 187 gram. Varenr: 4497817 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:13:00 DKK 400
Antonio Citterio. To kontorstole model T - Chair (2)
Antonio Citterio. To kontorstole model T - Chair (2) . Antonio Citterio kontorstol. Monteret med sort betræk. Stel af plast, på fempas fod med hjul, højdedejustering, vippe- og låsefunktion. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med lette brugsspor. (2) Varenr: 4498078 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:13:00 DKK 800
Frodo Mikkelsen, 'Hunters bad dream'  (cd)
Frodo Mikkelsen, 'Hunters bad dream' (cd). Frodo Mikkelsen født 1974. Akryl på lærred. Motiv betitlet 'Hunters bad dream'. Signeret og dateret 2009. H. 80 x 70 cm. Varenr: 4498680 DKK 7.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:13:35 DKK 2.900
Ring in gold 18 k with diamond approx. 0.17 ct
Ring in gold 18 k with diamond approx. 0.17 ct. Ring in yellow/white gold 14 k with brilliant cut diamond approx. 0.17 ct Color: Wesselton (H) Clarity: Si2 Ringsize: 57/18 mm. Weight: 4,2 g. Varenr: 4350932

DKK 3.274 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 20:14:00 DKK 2.790
Planet bordlampe i sort metal og messing
Planet bordlampe i sort metal og messing. Planet bordlampe i sort metal og messing, med lysdæmper. Højde 55 cm. Længde 78 cm. Benytter 8,5w LED som medfølger. Varenr: 4495300

DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-12-2016 20:14:00 DKK 800
Korbsessel mit losen Sitzkissen
Korbsessel mit losen Sitzkissen. Korbsessel, leicht geschwungene Armlehnen und Rücken. Mit Kissen. Alters- und Gebrauchsspuren. Maße: H 77, B 58 cm. Varenr: 4495752 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 20:14:00 DKK 298
Syltkrukor Gustafsberg
Syltkrukor Gustafsberg. KRUS, 3 st, Gustafsberg, omkring 1900, höjd ca 16-19-25 cm Varenr: 4497498 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-12-2016 20:14:00
Se mere
Puf / ottoman, Design Sixtynine, bordeaux rød velour
Puf / ottoman, Design Sixtynine, bordeaux rød velour. Rund puf / ottoman fra Design Sixtynine, opbygget med træramme beklædt med koldskum herefter betrukket med slidstærk møbel velour. Stående på fire sorte træben. H. 40 Ø 80 cm. Varenr: 4477725

DKK 3.800 DK, Helsingør, Støberivej 09-12-2016 20:14:00 DKK 1.900
Hvid markise 5,5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise 5,5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 5,5 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varenr: 3923602

DKK 6.200 DK, Helsingør, Støberivej 09-12-2016 20:15:00 DKK 5.400
Matta, Keshan, Persien, 370 x 216
Matta, Keshan, Persien, 370 x 216. Matta, Keshan, Persien, 370 x 216. Ull på bomullsvarp. Ovanlig storlek. Huvudfält i mörkblått med dekor av mittmedaljong, hörnornamnetik samt arabesker och palmetter. Huvudbård med palmettranka. Varenr: 4353153

DKK 4.551 SE, Norrköping, Finspångsv. 09-12-2016 20:15:00 DKK 3.489
Samling kristen litteratur (32)
Samling kristen litteratur (32). Samling kristen litteratur fra 1772 – 1901, bønnebøger/opbyggelseslitteratur, omhyggeligt udformede indbindinger med kristne motiver, fremstår i let til delvist kraftigt brugt stand. (32) Varenr: 4480776 DKK 3.721 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09-12-2016 20:15:00 DKK 1.488
Formel A. Sofabord model Enok, GC
Formel A. Sofabord model Enok, GC. Enok GC coffee table med bordplade af helstøbt grå beton samt stel af sæbebehandlet eg. Materialer: Eg, jern og beton Mål: Enok GC: ø 70 cm / højde 46cm Designet og produceret for Formel A Varenr: 4488682

DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 09-12-2016 20:15:00 DKK 400
Ring in white gold 18 k with diamonds approx. 0.50 ct
Ring in white gold 18 k with diamonds approx. 0.50 ct. Ring in white gold 18 k decorated with brilliant cut diamonds approx. 0.50 ct. Color: Wesselton (H) Clarity: Si1-2 Ringsize: 55, 17,50 mm. Weight: 6,0 gr. Varenr: 4350911

DKK 5.953 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 20:15:00 DKK 5.209
Zwei Stühle / Polsterstühle, 1950er, Holzgestell, Skai-Kunstlederbezug, Gelb und Rot (2)
Zwei Stühle / Polsterstühle, 1950er, Holzgestell, Skai-Kunstlederbezug, Gelb und Rot (2). Zwei Stühle / Polsterstühle, 1950er, Holzgestell, Skai-Kunstlederbezug, Gelb und Rot, geschwungene Rückenlehnen, Maße: H. 77 / 80cm, B. 44,5 / 46cm, T. 46 / 48cm; Bezüge mit Verfärbungen, Kratzern und Rissen, Beine mit zum Teil starken Abrieb und Bestoßungen, Polsternägel am roten Stuhl ... Varenr: 4432444 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09-12-2016 20:15:00 DKK 298
Pickawood Couchtisch / Sofatisch aus Kernbuche massiv Natur geölt
Pickawood Couchtisch / Sofatisch aus Kernbuche massiv Natur geölt. Pickawood Couchtisch / Sofatisch aus Kernbuche massiv Natur geölt. Schlichter, länglicher Korpus mit quadratischen Beinen aus Massivholz. Maße: H. 45cm, B. 120cm, T. 65cm. Minimale Gebrauchsspuren. Pick a wood mit Pickawood aus der Gründerszene in Hamburg. Das Start-up vertreibt Möbel, ... Varenr: 4456964 DKK 1.488 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 20:15:00 DKK 298
Erwan & Ronan Bouroullec for Vitra. 'Alcove' fritstående højrygget sofa
Erwan & Ronan Bouroullec for Vitra. 'Alcove' fritstående højrygget sofa . Erwan og Ronan Bouroullec. 'Alcove' fritstående højrygget sofa med stel i forkromet stålrør, sider, ryg samt løse hynder betrukket med 'Laser' uld . Formgivet 2006. Fremstillet hos Vitra. H. 136 cm. L. 125 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4458705 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:15:00 DKK 8.000
Elisa Fend, kappa stl. 38
Elisa Fend, kappa stl. 38. Elisa Fend, kappa i vinröd jungfruull, polyamid och kashmir. Knäppes med fem knappar i lmörk plast. Två sidofickor samt innerficka. Längd ca 120 cm, stl. 38 Varenr: 4468065

DKK 2.731 SE, Malmö, Baltzarsgatan 09-12-2016 20:15:00 DKK 834
Frisvinger loungestol/wire chair fra 1980'erne + fodskammel (2)
Frisvinger loungestol/wire chair fra 1980'erne + fodskammel (2). Frisvinger loungestol/wire chair fra 1980'erne + fodskammel. Fritsvingende konstruktion af sortlakeret trådstål, skal af sortlakeret stålplade, aftageligt betræk af sort læder. B. 90/52,5 cm, H. 107/35 cm, D. ca. 110/53 cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor, læderet er noget patineret... Varenr: 4487750 DKK 4.093 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 09-12-2016 20:15:00 DKK 2.604
Johannes Andersen for Uldum. Fire spisebordstole, model U20 (4)
Johannes Andersen for Uldum. Fire spisebordstole, model U20 (4). Johannes Andersen, sæt på fire spisestole af teaktræ, betrukket med læder, model U20. Fremstillet hos Uldum Møbelfabrik. Litteratur: Mobilia 1966. H. 74 cm. Sh. 43. Brugsspor. (4) Varenr: 4497282 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:15:00 DKK 1.750
Mogens Hansen. Par lænestole, læder (2)
Mogens Hansen. Par lænestole, læder (2). Mogens Hansen. Par lænestole betrukket med læder, løse hynder i sæde og ryg, ben af bejdset træ. H: 76 cm. Fremstår med brugsslitage og rødlugt. Varenr: 4498595 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:15:00 DKK 350
Titus Genevé. Vintage herrechronograf i 18 kt. rødguld med kobberfarvet skive, 1950'erne
Titus Genevé. Vintage herrechronograf i 18 kt. rødguld med kobberfarvet skive, 1950'erne . Vintage herrearmbåndsur fra Titus Genevé, cal. Landeron 48, i urkasse af 18 kt. rødguld, støvkapsel af metal, kobberfarvet skive med arabertal, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, plexiglas, monteret med nyere Hirsch læderrem med forgyldt spænde, manuelt optræk. Ø. 37,5 mm. ... Varenr: 4493511 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2016 20:15:00 DKK 4.100
Svend Danelund, skulptur i form af 'købmand fra Skagen' (cd)
Svend Danelund, skulptur i form af 'købmand fra Skagen' (cd). Svend Danelund (1916-2001). Skulptur i gibs i form af købmand I. CL. Iversen fra Skagen. Signeret samt dateret S. Danelund Skagen 1957. H. 28 cm. (cd) Varenr: 4496835 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:15:00 DKK 350
Pelsjakke mahogany mink Str. large, herremodel.
Pelsjakke mahogany mink Str. large, herremodel.. Pelsjakke af mahogany mink, kantsyninger af brunt læder, front med lynlås, i siderne stiklommer, indvendigt med brunt for med inderlomme, ærmerne kan lynes af, så den kan anvendes som vest. Længde 74 cm. Brystmål 139 cm. Ærme 65 cm. Str. large Varenr: 4496574 DKK 4.500 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:15:00 DKK 725
Schultz & Larsen. M65 jagtriffel kaliber 30-06
Schultz & Larsen. M65 jagtriffel kaliber 30-06. Schultz & Larsen M65 jagtriffel kaliber 30-06. længde 58 cm., total længde 113 cm. Bavarisk skæfte, monteret med Bausch & Lomb sigtekikkert, Våbennummer: 10923. våbentilladelse kræves. Varenr: 4497859 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:15:00 DKK 3.700
DAMM MODULSOFA betrukket med slidstærkt URBAN GREY møbelstof
DAMM MODULSOFA betrukket med slidstærkt URBAN GREY møbelstof. DAMM MODULSOFA med tilspidsede metalben betrukket med slidstærkt URBAN GREY møbelstof. Sofaen består af 4 moduler: 2 hjørnemoduler 2 sædemoduler (Opstilling 4) (Modulerne kan sammensættes efter ønske). Specifikationer på hjørne, sæde, og pufmoduler. Modulstørrelse: 90 x 90 cm. ... Varenr: 4381529

DKK 8.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 09-12-2016 20:15:00 DKK 1.250
FLOKK MODULSOFA i Blue af Sigurd Larsen for Formel A
FLOKK MODULSOFA i Blue af Sigurd Larsen for Formel A . FLOKK sofa designet af den Danske Arkitekt Sigurd Larsen for Formel A bestående af 3 moduler. Sofaen er betrukket med Blue møbelstof, ben af egetræ. Hynder af Polyuretan skum med en bund af Nozag-fjedre. Sigurd Larsen er en dansk arkitekt, møbeldesigner og kunstner. Han er bosat i ... Varenr: 4427982

DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 09-12-2016 20:15:00 DKK 3.900
Antonio Citterio, sofalandskab / hjørnesofa / modulsofa, model George, chaiselong til højre, med puder, fremstillet hos B&B (2)
Antonio Citterio, sofalandskab / hjørnesofa / modulsofa, model George, chaiselong til højre, med puder, fremstillet hos B&B (2). Antonio Citterio, sofalandskab / hjørnesofa / modulsofa, model George, chaiselong til højre, med puder, fremstillet hos B&B. Formgivet i 1980'erne. Polstret konstruktion med fødder af børstet aluminium. Lyst, meleret betræksstof, som kan tages af, 8 løstliggende puder, polyuretan-fyld. ... Varenr: 4495959 DKK 7.441 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 20:15:00 DKK 3.907
Lego, Flagværket samt Hanse trælegetøj (6)
Lego, Flagværket samt Hanse trælegetøj (6). Samling dansk trælegetøj fra LEGO, Flagværket Dansk Legetøjsfabrik samt Hanse. LEGO landbrugsmaskiner til traktor. Hest på hjul fra Flagværket Dansk Legetøjsfabrik H. 28 cm. Fremstår med alders relaterede brugsspor. (6) Varenr: 4498458 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:15:21 DKK 350
Wanduhr, Carteluhr, Holz, Westerstrands Schweden
Wanduhr, Carteluhr, Holz, Westerstrands Schweden. Carteluhr, Wanduhr, vergoldetes Holzgehäuse mit Rosen und Feston über gerippter Konsole mit stilisierter Eichel, gelbtonige Zifferblatt mit schwarzen arabischen Zahlen und Minutenkranz, Schlagwerk, Uhrwerk bezeichnet 'Westerstrands Made in Schweden', Schlüssel vorhanden, H: B: T: cm. Holzelemente... Varenr: 4350997 DKK 2.976 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09-12-2016 20:16:00 DKK 298
Loftlampe, Frandsen Lighting, model ZNOOR
Loftlampe, Frandsen Lighting, model ZNOOR . Loftlampe, fremstillet af Frandsen Lighting, model ZNOOR. Designet af 365´ NORD. Farve: Hvid, sort stofledning. Ø. 44,5 cm. Fremstår i original emballage. Varenr: 4472284

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:16:00 DKK 300
Alf Svensson Capri Soffa
Alf Svensson Capri Soffa. ALF SVENSSON, "Capri", soffa, brickmärkt Bra Bohag, Dux Ljungs industrier, klädd i original orange tyg, längd ca 143 cm Varenr: 4497499 DKK 4.551 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-12-2016 20:16:00
Se mere
Hans J. Wegner. Savbuklænestolen af eg, model CH-28
Hans J. Wegner. Savbuklænestolen af eg, model CH-28. Hans J. Wegner. Savbukke stol med stel af massivt egetræ, sæde betrukket med sort skai, ryg med sømbeslået sort skai. Formgivet i 1951. Fremstillet hos Carl Hansen & søn, model CH-28. Fremstår med mærker på læder i ene side. Varenr: 4498083 DKK 13.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2016 20:16:00 DKK 10.500
Samling ravsmykker (4)
Samling ravsmykker (4). Samling ravsmykker bestående af: Tre halskæder trukket med ravchips, L: ca. 65 cm. samt ravstykke (vægt: 9 gram). Samlet vægt: 192 gram. (4) Varenr: 4496270 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:16:11 DKK 325
Sakrale Schnitzfigur, 18./19. Jh.
Sakrale Schnitzfigur, 18./19. Jh.. Sakrale Holzfigur eines bärtigen Mannes, Holz, farbig gefasst, 18./19. Jh., vollplastische Arbeit, Büste bis zur Körpermitte, mit zur Seite geneigtem Kopf und ausgebreiteten Armen, Fassung in Grün, Rot und Brauntönen, auf einem gekehlten rechteckigen Sockel montiert mit roter marmorähnlicher ... Varenr: 4350608 DKK 2.232 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09-12-2016 20:17:00 DKK 298
Keramikskåle (3)
Keramikskåle (3). Ubekendt keramiker, keramikskåle i gule, grønne samt blå glasurer, alle signerede HF eller MF, H. 8-13 cm. Varenr: 4487122 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-12-2016 20:17:00 DKK 300
Damo bordlampe i mat sort metal
Damo bordlampe i mat sort metal. Damo bordlampe I mat sort metal, med afbryder og drejbar skærm, Højde 48 cm. Diameter 38 cm. 2 x 60w E27-fatning (stor) m/ afbryder. Varenr: 4495302

DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-12-2016 20:17:00 DKK 900
Par solvogne m. armlæn, sort 4-liner polyratten (2)
Par solvogne m. armlæn, sort 4-liner polyratten (2). Par solvogne i kraftig 4line polyrattan og pulverlakeret letvægtsstel med armlæn. Solvognene har justerbart ryglæn og hynde med vandafvisende betræk. Mål: L:200, B:85 cm. Havemøbler leveres indpakket Emballagemål: per kolli 182X66X91 cm. Vægt: 34 kg. Varenr: 3880046

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 09-12-2016 20:17:00 DKK 3.000
Vintage Champagne (3).
Vintage Champagne (3).. 1 fl. Taittinger Collection 1981. 1 fl. Dom Perignon 2000. 1 fl. Perrier Jouët Belle Epoque 1998 (3). Varenr: 4497563 DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:17:00 DKK 2.700
Poul Henningsen for Louis Poulsen. Kuglelamel / Snowball pendel
Poul Henningsen for Louis Poulsen. Kuglelamel / Snowball pendel . Poul Henningsen 1894-1967. Kuglelamel / Snowball pendel med skærme af hvidlakeret metal. Ø 40 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med manglende topskærm/fatning. Varenr: 4498054 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:17:00 DKK 2.900
Handknuten persisk matta, Moud 195 x 125 cm
Handknuten persisk matta, Moud 195 x 125 cm. Handknuten matta, producerad i Iran. Ull på bomullsvarp. Heltäckande stiliserat mönster av täta blomslingor, brett mittfält i mörkblått. Smal huvudbård, ena kortändan med signatur. Moud 195 x 125 cm Moudmattor tillverkas i alla storlekar, även gallerimattor. Kvaliteten är jämn och i första hand... Varenr: 4480825

DKK 5.689 SE, Malmö, Baltzarsgatan 09-12-2016 20:18:00 DKK 1.972
Kopparföremål
Kopparföremål . TUNNA, ALADÅBFORM, KAFFEKANNA, BULKRUKOR, TEKÖK, mm, koppar, mässing, kaffekanna på ben höjd 36 cm Varenr: 4497500 DKK 1.517 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-12-2016 20:18:00
Se mere
Rundt spisebord af massiv genbrugstræ.
Rundt spisebord af massiv genbrugstræ.. Rundt spisebord fremstillet af massiv genbrugstræ, udført i et rustikt design. Bordplade fritliggende på fire ben af samme type genbrugstræ. Ø: 125 cm., H: 76 cm. 80 mm. bordplade. Varenr: 4498124

DKK 4.500 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:18:00 DKK 2.500
Halskæde med mælkerav
Halskæde med mælkerav. Halskæde med stykker af mælkerav i let forløb. Længde: 50 cm. Vægt: 102 cm. Varenr: 4497805 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:18:05 DKK 325
DAMM MODULSOFA betrukket med slidstærkt DARK KNIGHT møbelstof
DAMM MODULSOFA betrukket med slidstærkt DARK KNIGHT møbelstof. DAMM MODULSOFA med tilspidsede metalben betrukket med slidstærkt DARK KNIGHT møbelstof. Sofaen består af 4 moduler: 2 hjørnemodul 1 sædemodul 1 puf (Opstilling 1) (Modulerne kan sammensættes efter ønske). Specifikationer på hjørne, sæde, og pufmoduler. Modulstørrelse: 90 x 90 ... Varenr: 4494817

DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 09-12-2016 20:19:00 DKK 800
Vinreol, smedejern
Vinreol, smedejern. Vinreol af smedejern i antikstil med aflåselig dobbeltdør, rigt dekoreret med blade. Plads til 85 flasker. H. 146 cm. B. 84 cm.D. 38 cm. Lås medfølger ikke. Fremstår i original emballage. Varenr: 4208016

DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 20:19:00 DKK 1.500
Afshari, Wolle auf Wolle, um 1950
Afshari, Wolle auf Wolle, um 1950. Afshari, Wolle auf Wolle, um 1950, Mittelfeld mit dreiteiligem Rautenmotiv in Blau, Orange, Grün, Beige, Schwarz und Braun, Hauptbordüre mit stilisierten Floralmotiven, 220 x 163 cm. Beide Abschlüsse mit gekürzten Fransen, leicht fleckig Varenr: 4350274 DKK 2.976 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 09-12-2016 20:19:00 DKK 298
Mask, Mama, Nigeria
Mask, Mama, Nigeria. Buffelmask, Mama, Nigeria. Skuren i trä. Spår av röd pigment. Höjd 60 cm. Patina. Varenr: 4484362 DKK 3.034 SE, Stockholm, Slakthusgatan 09-12-2016 20:19:00 DKK 1.669
Royal Copenhagen. 'Flora Danica' Tallerken nr. 621
Royal Copenhagen. 'Flora Danica' Tallerken nr. 621 . "Flora Danica Lathyrus Pratensus" dyb tallerken af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster. Kgl. P. 621. I sort. Ø 19,5 cm. Varenr: 4496897 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2016 20:19:00 DKK 1.050
Stefan Wewerka, vifteformet bord fremstillet hos Tecta
Stefan Wewerka, vifteformet bord fremstillet hos Tecta. Stefan Wewerka, vifteformet bord fremstillet hos Tecta. Sokkel med en låge. Sort ask. Formgivet i 1979. H. 74 cm, B. 188 cm, D. 148 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, lakken delvist afslidt, tape på den indvendige kant, delvist afslag, skjolder. Varenr: 4495725 DKK 4.465 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 20:19:00 DKK 1.488
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron B
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron B. Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron B udført i titanium. Justérbare armlæn, fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendeligt materiale. Formgivet i 1992. Fremstillet hos Hermann Miller, mærket heraf. Brugsspor. Varenr: 4492009 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:19:00 DKK 2.700
Georg Abraham Hackert, Vy över Neapelbukten
Georg Abraham Hackert, Vy över Neapelbukten. Georg Abraham Hackert (1755-1805), efter, Jacob Philipp Hackert, Vy över Neapelbukten (Veduta di Napoli), ca 1785, etsning, tryckytans mått ca 54 x 72 cm. Gulnat blad, fläckar. Varenr: 4498135 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 09-12-2016 20:19:00 DKK 247
Bing & Grøndahl 'Moderkærlighed', figur af porcelæn nr. 1552
Bing & Grøndahl 'Moderkærlighed', figur af porcelæn nr. 1552 . Bing & Grøndahl 'Moderkærlighed', figur af porcelæn nr. 1552, formgivet af Ingeborg Plockross Irminger. 1. sort. H. 29 cm. Varenr: 4498645 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 09-12-2016 20:19:38 DKK 475
Less Longpendant i messing.
Less Longpendant i messing.. Less Longpendant loftslampe i mat messing. Længde 80 cm. Bruger 6 x E27 - 60w. (medfølger ikke) Varenr: 4495308

DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-12-2016 20:20:00 DKK 1.000
Ib Kofoed-Larsen matbord Seffle möbelfabrik
Ib Kofoed-Larsen matbord Seffle möbelfabrik. IB KOFOED-LARSEN, matbord med två iläggsskivor, Seffle Möbelfabrik, jakaranda, 1960-tal, höjd ca 72, 140x 120, totallängd 230 cm, citesintyg medföljer Varenr: 4497501 DKK 13.653 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-12-2016 20:20:00
Se mere
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 117  >>