Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 101  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Holmegaard. 'Ida' glasbesætning. m.fl. (42)
Holmegaard. 'Ida' glasbesætning. m.fl. (42). Holmegaard. 'Ida' glasbesætning bestående af: 8 glas H. 15 cm., 11 glas H. 12,5 cm,. 11 glas H. 8 cm., 12 glas H. 5 cm. Brugsspor. (42) Varenr: 4377191 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:00:00 DKK 425
Peter Dahl färglitografi
Peter Dahl färglitografi. PETER DAHL (född 1934): Slå inte min kompis, signerad Peter Dahl, färglitografi, PT, bildytan 64x48 cm Varenr: 4377293 DKK 1.170 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-08-2016 19:00:00
Se mere
Nanna Ditzel. Trinidad spisestol, model 3298.
Nanna Ditzel. Trinidad spisestol, model 3298.. Nanna Ditzel (1923-2005). Trinidad spisestol, model 3298, med skaller af formbøjet kirsebær, stel af sortlakeret stål. Formgivet 1992. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. Brugsspor, mærker, tape rester. Varenr: 4377421 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:00:00 DKK 450
Nordlux udendørlampe model Elements 35 (4)
Nordlux udendørlampe model Elements 35 (4). Nordlux udendørslamper model Elements 35 designet af Henrik Bønnelycke Max Watt: 60W IP-Grad: IP44 Fatningstype: E27 Klasse: Klasse 1 (Jord) Materiale/Farve: Hvid Materiale type: Metal/Glas Lyskilde: Ekskl. Lyskilde Parallelforbindelse: Muligt Højde: 22 cm Fremspring: 39 ... Varenr: 4377550

DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:00:00 DKK 325
Duncan Taylor 1993, 15 års, samt Bowmore 1989 16 års whisky (2)
Duncan Taylor 1993, 15 års, samt Bowmore 1989 16 års whisky (2). 1 fl. 1993 Whisky Duncan Taylor , ' NC 2 special sewlection' Cragganmore 15 års. Alc. 46,0 %. Flasket 2008. Cask no. 1968, flaske 185/382. 1fl. 1989 Bowmore limited edition single malt Whisky. 51,8 % (2) Varenr: 4377604 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-08-2016 19:00:00 DKK 1.200
Udstoppet skovskade, stær samt gøg (4)
Udstoppet skovskade, stær samt gøg (4). Udstoppet skovskade, stær, alk samt gøg på træsokkeler. H. 22-38 cm. (4) Varenr: 4377864 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-08-2016 19:00:00 DKK 650
Matzform. Lænestol af amerikansk eg
Matzform. Lænestol af amerikansk eg. Matzform. Lænestol med ben og negle af teak-bejdset amerikansk eg, sæde, ryg og sider betrukket med lyst møbelstof. Fremstillet af Matzform. H. 87 cm. B. 70 cm. D. 75 cm. Udstillingsmodel. Obs se også varenummer 4378594 Varenr: 4378597

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:00:00 DKK 1.300
Ib Kofod-Larsen. Lænestol af amerikansk eg
Ib Kofod-Larsen. Lænestol af amerikansk eg. Ib Kofod Larsen. Lænestol med stel af valnød-bejdset amerikansk eg, sæde og ryg betrukket med lyst møbelstof. Fremstillet af Matzform. Udstillingsmodel. Ridse på et armlæn Varenr: 4378716

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:00:00 DKK 3.300
Haji bliklegetøj. Togbane med vogne og skinner
Haji bliklegetøj. Togbane med vogne og skinner. Haji bliklegetøj, modeltog med skinner bestående af lokomotiv med kulvogn samt to vogne. Dertil skinner og løse dele. Japan 1960'erne. Brugsslitage og manglende hjul forekommer. Varenr: 4379865 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-08-2016 19:00:00 DKK 300
Murano pendel fra 1960'erne, formentlig Vistosi
Murano pendel fra 1960'erne, formentlig Vistosi. Murano pendel fra 1960'erne, formentlig Vistosi. Konstruktion med stænger af forkromet metal, glaspynt i 12 dele af muranoglas, klart, hvælvet glas, med hvidt underfang, udstyret med en lyskilde. Ø 35 cm, H. 50 cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 4263998 DKK 1.859 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-08-2016 19:01:00 DKK 1.153
Stehlampenfuß aus Schmiedeeisen
Stehlampenfuß aus Schmiedeeisen. Eiserner Lampenfuß, massiv, bestehend aus 6 leicht vasenförmig gebogenen, kantigen Eisenstäben, verziert und gefestigt mit kugelförmigem Dekor, Volutenverzier an Endstücken. H. ca. 176,5 cm – D. 53 cm. Teilweise Verfärbungen und Bereibungen, wackelig, Lampenglas fehlt. Varenr: 4315657 DKK 2.603 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:01:00 DKK 335
LED-Lys i haven - oplys træer eller hus
LED-Lys i haven - oplys træer eller hus. Fem LED-Lys, til haven - oplys træer eller hus. Fem LED Lys med spyd dertil Duma transformer: 230V 50/60 Hz samt ledninger 3GO. 75mm. Modelfoto. Varenr: 4363515

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-08-2016 19:01:00 DKK 1.100
Engelsk armstol af mahogni
Engelsk armstol af mahogni. Engelsk armstol af mahogni, fransk flet i ryg og sæde, polstret med olivengrønt læder. Kannelerede forben og svejfede bagben med hjul af messing. Fremstår med patina og brugsspor, enkelte ridser og mærker. Varenr: 4364517 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-08-2016 19:01:00 DKK 1.450
Persischer Mesched Teppich, Seide
Persischer Mesched Teppich, Seide. Mesched Teppich mit Feldermuster, Persien, Seide, L. 220 cm – B. 185 cm, altersbedingt großflächige Gebrauchsspuren Varenr: 4366552 DKK 2.975 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:01:00 DKK 1.339
Bang & Olufsen. BeoVision 7-32, mk. I, fladskærms TV
Bang & Olufsen. BeoVision 7-32, mk. I, fladskærms TV . Bang & Olufsen. BeoVision 7-32, mk. I, fladskærms TV, typenr. 9311. Beo4 fjernbetjening medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten, fejl og defekter kan forekomme. Kan ikke modtage digitalt tv. Varenr: 4372690 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-08-2016 19:01:00 DKK 325
Charles Eames. Fire DSR stole på 'Eiffel' stel (4)
Charles Eames. Fire DSR stole på 'Eiffel' stel (4) . Charles Eames. Fire DSR stole på 'Eiffel' stel, fremstillet hos Vitra. Nogle ridser og skrammer. (4) Varenr: 4374710 DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2016 19:01:00 DKK 1.800
Michael Kvium, tegning, 'Illustration til 'Min oldefars mandler' (cd)
Michael Kvium, tegning, 'Illustration til 'Min oldefars mandler' (cd). 'Illustration til 'Min oldefars mandler', manus-side 6 af Michael Kvium f. 1955, tegning, 42x29,5 cm. Enkelte små håndteringsmærker. U.R. Varenr: 4374894 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 19:01:00 DKK 800
Georg Jensen. Årssmykke 1994, sterlingsølv
Georg Jensen. Årssmykke 1994, sterlingsølv. Georg Jensen. Årssmykke/Vedhæng 1994 udført i delvist oxideret sterling sølv Dertil Figaro kæde af oxyderet sølv. Længde: 45 cm. Æske medfølger. Varenr: 4376921 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:01:00 DKK 450
Kraftig 'Anker' halssmykke og armbånd samt diverse smykker af sterlingsølv og sølv. (8)
Kraftig 'Anker' halssmykke og armbånd samt diverse smykker af sterlingsølv og sølv. (8). Kraftig 'Anker' halssmykke og armbånd af sterlingsølv samt diverse smykker af sterlingsølv og sølv bestående af TiSanto ring med rosensleben sort onyx, svungen ring med detalje i form af guldperle, 4 diverse ringe af sølv og flettet armbånd. Anker: B. 1,25 cm. og 1,5 cm L. 62 og 20 cm. Flettet ... Varenr: 4376556 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 31-08-2016 19:02:00 DKK 350
Natuzzi, trepers sofa
Natuzzi, trepers sofa. Natuzzi, trepers sofa betrukket med rødt læder, løse hynder, ben af børstet stål. L. 223 H. 66/44 D. 86 cm. Fremstår med brugsspor, ridser på det ene armlæne. Varenr: 4377215 DKK 4.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:02:00 DKK 350
Dansk møbelproducent. Lænestol samt sidebord (2)
Dansk møbelproducent. Lænestol samt sidebord (2). Dansk møbelproducent. Lænestol samt sidebord af massivt og fineret mahogny, lænestol betrukket med grønt møbelstof. 1900'tallets midte. H. 54 L. 55 B. 48 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (2) Varenr: 4377722 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-08-2016 19:02:00 DKK 350
Dansk lampeproducent. Standerlampe 1950'erne.
Dansk lampeproducent. Standerlampe 1950'erne.. Standerlampe af metal, skærme af opalglas fod af porcelæn. H. 145 cm. 1950'erne. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4380970 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:02:00 DKK 300
Simon Dittrich, Konvolut Farbradierungen (4)
Simon Dittrich, Konvolut Farbradierungen (4). Konvolut bestehend aus: Simon Dittrich (1940) Farbradierungen, teilweise im Passepartout: ‘Die kleine Eule‘, signiert und nummeriert ‘2598/ 10000‘ in Blei, 18 x 14,5 cm; ‘Mozart‘, signiert und nummeriert ‘28/ 280‘ in Blei, 16 x 13 cm; ‘Meine Zeit‘, signiert und nummeriert ‘167/ 280‘ in Blei, 28 ... Varenr: 4219408 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:03:00 DKK 558
Sechs Bürostühle, wohl Kastholm (6)
Sechs Bürostühle, wohl Kastholm (6). Sechs Stahlrohrstühle, wohl von Kastholm, Armlehnen Stühle, mattverchromt, dunkelbrauner Stoffbezug, Lederbesatz an den Armlehnen. Höhe ca. 77,5 cm – Sitzhöhe ca. 46 cm – Breite ca. 62 cm – Tiefe ca. 52 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, Verfärbungen und Bereibungen an Stoff, Bestoßungen an ... Varenr: 4315912 DKK 2.454 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:03:00 DKK 297
Dansk møbelproducent. 3 pers. sofa, grå læder
Dansk møbelproducent. 3 pers. sofa, grå læder. Dansk møbelproducent. 3 pers. sofa, grå læder. Opsat på ben af lakeret stål, hynder med dunfyld. Koksgrå patineret læder. L. 216, Sh. 43 cm. Læder fremstår med farveforskelle. Varenr: 4374922 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-08-2016 19:03:00 DKK 625
Fåtöljer rött skinn
Fåtöljer rött skinn. FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft, röd skinnklädsel med lösa plymåer, kromade metallben, sitthöjd ca 42 cm Varenr: 4377294 DKK 2.341 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-08-2016 19:03:00
Se mere
Peter J. Lassen. To Montana Moduler med Glaslåger. (2)
Peter J. Lassen. To Montana Moduler med Glaslåger. (2). Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1118G, module med 2 heldækkende glaslåger. Modulerne er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 115 Boulevard. Glaslåger er ligeledes bagside lakeret i farve 115 Boulevard. Grev er lakeret i farven 108 Green Tea.H. 69,6 x... Varenr: 4378105 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:03:24 DKK 2.300
Tamburmajor, 2000-tal
Tamburmajor, 2000-tal. Tamburmajor. Lackerad metall, detaljer i trä. Höjd 179 cm. Milda bruksspår. Varenr: 4365006 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 31-08-2016 19:04:00 DKK 234
Vier Bürostühle, wohl Kastholm (4)
Vier Bürostühle, wohl Kastholm (4). Vier Stahlrohrstühle, wohl von Kastholm, Armlehnstühle, mattverchromt, dunkelbrauner Stoffbezug, Lederbesatz an den Armlehnen. Höhe ca. 77,5 cm – Sitzhöhe ca. 46 cm – Breite ca. 62 cm – Tiefe ca. 52 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, Verfärbungen und Bereibungen an Stoff, Bestoßungen an ... Varenr: 4315913 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:05:00 DKK 297
Cykellampa, tidigt 1900-tal, karbid
Cykellampa, tidigt 1900-tal, karbid. Cykellampa, tidigt 1900-tal, karbid. Tyskland. Patina, någon buckla. Varenr: 4358992 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 31-08-2016 19:05:00 DKK 234
Armlehnstuhl der 1970er Jahre, wohl Italien
Armlehnstuhl der 1970er Jahre, wohl Italien. Armlehnstuhl der 1970er Jahre, wohl Italien. Konstruktion aus rot lasiertem und klar lackiertem Holz, Sitzbespannung aus Kordel. B. 56cm, H. 72,5cm, T. ca. 52cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren. Varenr: 4368149 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-08-2016 19:05:00 DKK 335
Fotostudie, Model 190023
Fotostudie, Model 190023. Fotostudie, Model 190023, sæt bestående af: 3 x lampe-stativer, Højde 78-210 cm 3 x softboks 40 x 40 cm 3 x lampeholdere 3 x dagslyslamper, 5600 kelvin 1 x fotobox mål 40x40x40 cm. 2 x lampestativ med lamper og pære, H. 25 cm. 1 x stativ til fotoapp. Justerbar højde 16-30 cm. 4 x ... Varenr: 4368277

DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 19:05:00 DKK 2.000
Apple iPhone 6s, 64 GB
Apple iPhone 6s, 64 GB. Apple iPhone 6s, 64 GB, Space Grey, 4,7" Retina skærm.Ny touch-teknologi '3D Touch', med trykfølsom skærm. 6s registrerer hvor hårdt du trykker, og udfører derefter forskellige handlinger afhængigt af trykkets kraft, hvilket giver mulighed for en række smarte genveje, både på hjemmeskærmen og i ... Varenr: 4370262 DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-08-2016 19:05:00 DKK 4.000
Figur af en kvinde
Figur af en kvinde . Figur af en kvinde, fremstillet af marmorgranulat. Patineret cremefarvet i hånden. Figuren er egnet til dekoration indendørs og udendørs. Mål ca.: H. 87 cm. Varenr: 4378771 DKK 3.346 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-08-2016 19:05:00 DKK 2.231
Danske guldmønter (5)
Danske guldmønter (5). Danske guldmønter: 20 kr 1873, 10 kr 1874, 1890, 1898, 1900, (5) Varenr: 4376807 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-08-2016 19:06:00 DKK 4.900
Nautiska signaler 1807-09
Nautiska signaler 1807-09. MILITARIA. (2). NAUTICA. Project till krigs-rörelser och signaler för armeens-flotta. (Kongl. tr.) 1809. 2 grav. plr (alla). Ngt nött blankt stänkmarmorerat blankt samtida omsl. Med flera. 2 vol. . . Med flera omfattar: Dag- mist- och natt-signaler til sjös och i hamn för Kongl. Maj:ts örlogs-flo... Varenr: 4377295 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-08-2016 19:06:00
Se mere
Udstoppet Skarv (Phalacrocorax) og Skallesluger (Mergus merganeser) (2)
Udstoppet Skarv (Phalacrocorax) og Skallesluger (Mergus merganeser) (2). Udstoppet Skarv (Phalacrocorax) på træstykke monteret på plade h.63 cm, Tranekær 1946 og Skallesluger (Mergus merganeser) monteret på træplade h.38 cm. Varenr: 4377900 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-08-2016 19:06:00 DKK 400
To sideborde (2)
To sideborde (2). To sideborde. Sidebord med indbygget magasinholder af bøgetræ H. 47 cm, L. 45 cm, B. 45 cm. Rundt sidebord af hvid plast og metal på hjul H. 54 cm, Ø47 cm. Fremstår med brugsspor (2) Varenr: 4377929 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:06:38 DKK 350
Ole Nielsen 'ON Briks'/Daybed
Ole Nielsen 'ON Briks'/Daybed. 'ON Briks' tegnet af Ole Nielsen i 1971 for nyt i bo. Briks/Daybed af fyrtræ. H. 31 L. 195 B. 100 cm. Uden madras. Varenr: 4373006 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2016 19:07:00 DKK 1.800
Kgl. P: Musselmalet porcelæn (21)
Kgl. P: Musselmalet porcelæn (21). Kgl. P. Musselmalet porcelæn bestående af: To underkopper nr 1130 III sort, 6 kopper nr 756 III sort, 4 underkopper nr 756 1 stk III sort, 4 sidetallerkener nr 574, underkop nr 719 II sort, underkop nr 626, flødekande nr 522 og sukkerskål nr 605. Alle dele 1. sortering med mindre andet er anført.... Varenr: 4376944 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-08-2016 19:07:00 DKK 850
Kosta Boda. Samling lysestager af glas (5)
Kosta Boda. Samling lysestager af glas (5). Kosta Boda. Fem lysestager af glas, 1900-tallets sidste halvdel. H. 6-11,5 cm. (5) Varenr: 4377435 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:07:00 DKK 300
Par store vognhjul, teaktræ (2)
Par store vognhjul, teaktræ (2). Par store vognhjul af massivt teaktræ og jern, kanter belagt med massivt gummi. Ø 85 cm. 1800/1900'tallet. Fremstår med slitage. (2) Varenr: 4377877 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-08-2016 19:07:00 DKK 325
Lysberg, Hansen & Therp. Trepers sofa
Lysberg, Hansen & Therp. Trepers sofa. Lysberg, Hansen & Therp. Trepersoners sofa overpolstret med møbelstof dekoreret med det svenske rigsvåben, løse hynder i sæde, ryg og sider. To puder medfølger. H. 72/40 L. 212 D. 90 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4377888 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:07:00 DKK 350
Et par ørestikker af 18 kt hvidguld prydet med citriner og diamanter. (2)
Et par ørestikker af 18 kt hvidguld prydet med citriner og diamanter. (2). Et par ørestikker af 18 kt hvidguld prydet med citriner og 64 st brillanter i alt ca 0.32 ct. Vægt ca. 7,6 gr. Æske medfølger. (2) Varenr: 4368694 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2016 19:07:00 DKK 1.350
14 dages luksusrundrejse i Kina inkl. Yangtze flodkrydstogt fra Beijing til Shanghai for 2 personer (hen- og af rejse til og fra Kina sker for egen regning)
14 dages luksusrundrejse i Kina inkl. Yangtze flodkrydstogt fra Beijing til Shanghai for 2 personer (hen- og af rejse til og fra Kina sker for egen regning). 14 dages luksusrundrejse i Kina inkl. Yangtze flodkrydstogt fra Beijing til Shanghai for 2 personer (hen- og af rejse til og fra Kina sker for egen regning) Rejsen indeholder følgende: Inkl. 13 overnatninger Inkl. alle nedenfor nævnte transfers Indlogering på 5-stjernede hoteller (de ... Varenr: 4225226

DKK 35.695 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-08-2016 19:08:00 DKK 19.335
Royal Copenhagen, Aluminia samt Dahl Jensen. Samling porcelæn og fajance (24)
Royal Copenhagen, Aluminia samt Dahl Jensen. Samling porcelæn og fajance (24). Samling porcelæn og fajance bestående af: Royal Copenhagen, musselmalet service: 1 riflet kaffekande nr. 48 1. sort., 1 halvblonde kaffekande nr. 519 uden låg 2. sort., 1 fad nr. 449 1. sort., samt 2 salt/peberbøsser nr. 189 1. sort. Aluminia, Tranquebar service: 1 kaffekande nr. 1105 2. sort., ... Varenr: 4371766 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2016 19:08:00 DKK 1.200
Rustning til udstillingsbrug.
Rustning til udstillingsbrug.. Rustning til udstillingsbrug. Udført af metal, stående på piedestal. Fremstillet til udstillingsbrug. H. 205 cm. inklusiv base. Varenr: 4375312 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-08-2016 19:08:00 DKK 3.100
Pape & Bolther. Winebags (2)
Pape & Bolther. Winebags (2). Pape & Bolther. Winebags i sort hhv. rødt skind. Fremstår ubrugte i original emballage. (2) Varenr: 4377856 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-08-2016 19:08:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Sofabord, palisander
Dansk møbelproducent. Sofabord, palisander. Dansk møbelproducent. Sofabord fineret med, rektangulær plade, tilspidsede ben. 1960'erne. H. 52 L. 160 B. 60 cm. Fremstår med lettere brugsspor, mindre reparation af gennemslibning på plade. Varenr: 4378636 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-08-2016 19:08:00 DKK 300
Bruno Bruni (1935), Konvolut Farblithographien (2)
Bruno Bruni (1935), Konvolut Farblithographien (2). Bruno Bruni (1935), Farblithographien, bestehend aus: ‘Con la mano al cuore‘, Farblithographie auf Büttenpapier mit Frauenportrait, 1984, signiert in Blei unten mittig, nummeriert ‘186/ 250’ in Blei unten links, zusätzlich in Rotstift datiert und betitelt unten links, Maße: 72 x 100 cm. ... Varenr: 4215154 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:09:00 DKK 558
Pippa Small. Turmalin øreringe af 18 kt
Pippa Small. Turmalin øreringe af 18 kt. Pippa Small, England. Par øreringe af 18 kt guld, syrebadet overflade, prydet med en olivengrøn turmalin hver. mål ca 9 x 10 mm. Varenr: 4310753

DKK 4.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:09:00 DKK 3.700
Ring med brillanter, ca. 0.42 ct
Ring med brillanter, ca. 0.42 ct. Ring med brillanter, udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.24 ct. Farve: Top Crystal/I. Klarhed: VS. flankeret af 22 små brillanter, ialt ca. 0.18 ct. Ringstr. Ø 16½ mm. Samlet ct. ca. 0.42 ct. Vægt ca. 3,9 gram. Varenr: 4312400

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 19:09:00 DKK 3.900
Ardebil, semiantik handknuten matta, 250 x 158 cm
Ardebil, semiantik handknuten matta, 250 x 158 cm. Ardebil, semiantik handknuten matta, 250 x 158 cm. Ca 50-70 år. Lugg och varp i ull. Bruksslitage, mindre skador i kanterna. Varenr: 4373867 DKK 1.561 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 31-08-2016 19:09:00 DKK 663
Maestri, Bosch, Fein, GeoFennel, mm. Samling værktøj. (5)
Maestri, Bosch, Fein, GeoFennel, mm. Samling værktøj. (5) . Samling værktøj. Fein skæremaskine, model FMM350Q. Brugsspor, original æske. Bosch stiksav, model GST150E. Brugsspor, original æske. Maesti sømpistol. Kraftig brugsspor, uden æske. Thermisk kikkert. Uden oplader. GeoFennel. Elektronisk vatterpas, model FL 40-3liner HP. Original æske. Uden ... Varenr: 4374366 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:09:00 DKK 2.200
Hjørneskab af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent
Hjørneskab af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. Hjørneskab af fineret teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. H. 187, B. 125, D. ca. 80 cm. Alm. brugsspor. Varenr: 4376973 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2016 19:09:00 DKK 325
Sofabord samt lampebord, Louis XVI stil (2)
Sofabord samt lampebord, Louis XVI stil (2). Sofabord samt lampebord med stel af bejdset bøgetræ, sarg med plaketter af porcelæn og messing, plade af broget marmor. Louis XVI stil. Sofabord H. L. B. cm. Repareret bordplade. Lampebord H. L. B. cm. (2) Varenr: 4377217 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:09:00 DKK 550
A. Jacobsen 'Skovjacob', olie på lærred, skovparti cd
A. Jacobsen 'Skovjacob', olie på lærred, skovparti cd . Skovparti, af A. Jacobsen 'Skovjacob' 1868 - 1955, sign. Jacobsen. 73x125 cm (104x156 cm) Varenr: 4377238 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:09:00 DKK 350
Hertha Hillfon lergods
Hertha Hillfon lergods. HERTHA HILLFON (1921-2013): Trädgårdsbänk, lergods, ca 60, 94x46 cm Varenr: 4377296 DKK 9.363 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-08-2016 19:09:00
Se mere
DKU Woodwork. Plankesofabord. Amerikansk valnød.
DKU Woodwork. Plankesofabord. Amerikansk valnød.. DKU Woodwork. Plankesofabord, udført i amerikansk valnød. Drejede ben olieret eg. L. 110 B. 63 H. 46 cm. Plejesæt medfølger. Varenr: 4379417

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-08-2016 19:09:00 DKK 6.000
Parti, Hattehylder med syv knager (99)
Parti, Hattehylder med syv knager (99). 99 Hattehylder med syv knager i olie og ludbehandlet fyrretræ. Producent Scandinavia Denmark. Mål. 80x38x30 cm. Emballage mål. 4,5x38x81 cm. Fremstår som ny, usamlet og i original emballage - på palle.(99) Varenr: 4376102

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 31-08-2016 19:09:00 DKK 325
Søholm. Stor vase af stentøj
Søholm. Stor vase af stentøj. Søholm. Stor vase af stentøj, tilspidset korpus modelleret med to hanke, delvist dekoreret med flydeglasur i tynde baner på uglaseret skærv. Stemplet 'Søholm stentøj, Danmark' samt nr. 3276. H. 46 cm. Varenr: 4366897 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2016 19:10:00 DKK 525
Halskæde af 14 kt. guld
Halskæde af 14 kt. guld. Lang halskæde af 14 kt. guld i mønster af figaro variation. L. ca. 65 cm. Vægt ca. 15,3 gram. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4371424 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:10:00 DKK 2.000
4 flasker Johnnie Walker Whiskey (4)
4 flasker Johnnie Walker Whiskey (4). 4 flasker Johnnie Walker Whiskey. Heriblandt Johnnie Walker Pure Malt 15 years 1,0 l. (4) Varenr: 4375063 DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-08-2016 19:10:00 DKK 1.650
Nanna Ditzel. Trinidad spisestol, model 3298. . Nanna Ditzel (1923-2005). Trinidad spisestol, model 3298, med skaller af formbøjet kirsebær, stel af forkromet stål. Formgivet 1992. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. Brugsspor, mærker, tape rester. Varenr: 4377422 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:10:00 DKK 550
Udstoppet Knopsvane
Udstoppet Knopsvane . Udstoppet Knopsvane monteret på fod af træ h.69 cm, l.79 cm. Datering på basen 1970. Varenr: 4377905 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-08-2016 19:10:00 DKK 1.800
Eero Aarnio, sæt stole/armstole fra 1960'erne, fremstillet hos Mobel Italia (4)
Eero Aarnio, sæt stole/armstole fra 1960'erne, fremstillet hos Mobel Italia (4). Sæt stole/armstole fra 1960'erne, formgivet af Eero Aarnio, fremstillet hos Mobel Italia. Konstruktion af stålplade med betræk af sort stof. Betegnet på undersiden med klæbemærkat. B. 65 cm, H. 74,5 cm, D. ca. 57 cm. Fremstår med lette, aldersrelaterede brugsspor, svejsningen af en af bagstiverne... Varenr: 4378423 DKK 6.693 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-08-2016 19:10:00 DKK 4.090
Håndlavet rygsæk med applikationer, dansk
Håndlavet rygsæk med applikationer, dansk. Håndlavet, dansk fremstillet rygsæk af læder med applikationer af leopardplettet ponyskind.. Rygsækken har tre ydre rum med lynlåslukning. Stort rum, uden for og med optegninger. H: 40 cm. B: 29 cm. D: 14 cm. Ubrugt. Varenr: 4379901 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:10:00 DKK 325
3 Pendelleuchten, italienisches Design (3)
3 Pendelleuchten, italienisches Design (3). 3 Pendelleuchten, italienisches Design. Lampenschirme aus weiß überfangenem und geschliffenem Mattglas, Aufhängung aus Metall, je mit einer Brennstelle. Maße ca.: H. 88 cm, D. 18 cm. Altersgemäßer Zustand, Klebereste. (3) Varenr: 4346659 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-08-2016 19:11:00 DKK 297
Aufsatzvitrine, 2. Hälfte 19. Jh.
Aufsatzvitrine, 2. Hälfte 19. Jh. . Aufsatzsekretär/ Vitrinensekretär, England, 2. Hälfte 19. Jh., Mahagoni auf Eiche mit Ahorn und Buche, zweiteiliger Korpus, Bureau auf Konsolfüssen mit zwei kurzen über drei durchgehenden Schubfächern, Schwanenhalsgriffe, Beinschlossblenden, Läufer, schräge Schreibklappe mit umlaufendem Band, ... Varenr: 4350298 DKK 2.975 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:11:00 DKK 1.859
Bang & Olufsen. Beosound 9000 på sokkel
Bang & Olufsen. Beosound 9000 på sokkel . Bang & Olufsen, BeoSound 9000 musiksystem med plads til 6 cd'er, navngivning af 200 cd'er samt FM-radio med 60 faste stationer. L. 90 B. 30 cm. Sokkel medfølger. Beo4 fjernbetjening medfølger. Fremstår med lettere brugspræg. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten, fejl og defekter kan ... Varenr: 4372702 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-08-2016 19:11:00 DKK 3.300
Halskæde med Regnbue Flourit, samt halskæde med sonyx (2)
Halskæde med Regnbue Flourit, samt halskæde med sonyx (2). Halskæde med upolerede Regnbue Flouritter. Længde ca. 53 cm. Samt halskæde med polerede runde sorte onyxperler, perlemål ca. 14 mm. Hvorimellem små mellemstykker. Længde ca. 48 cm. (2) Varenr: 4375017

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 19:11:00 DKK 325
Michael Andersen. Tre vaser af keramik. (3)
Michael Andersen. Tre vaser af keramik. (3). Michael Andersen. Tre keramiske vaser. Vaser dekoreret med relief og blåt glasur. H. 20 cm. Vase dekoreret med turkise og sort glasur, nr. 06/1. H. 17 cm. Vase dekoreret med snegle relief og flydeglasur, nr. 4486. H. 15 cm. Sidstnævnte vase med afslag på kanten. (3) Varenr: 4377449 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:11:00 DKK 325
Par ametyst ørestikker (2)
Par ametyst ørestikker (2) . Par ametyst ørestikker af 14 kt. guld prydet med to dråbeformede, brioletteslebne samt 10 runde, facetslebne ametyster på i alt ca. 23.00 ct. L. ca. 4 cm (2) Varenr: 4377580 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-08-2016 19:11:00 DKK 450
Chatol af bemalet fyrretræ, 1900-tallet
Chatol af bemalet fyrretræ, 1900-tallet. Chatol af bemalet fyrretræ. Front med vitrineoverdel, skriveklap hvorbag skuffer, herunder to mindre og to brede skuffer. 1900-tallet. Nøgle medfølger. H. 192 B. 96 D. 40 cm. remstår med senere bemaling, brugsspor, løse pyntelister på skufferne. Varenr: 4377875 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:11:00 DKK 300
Lysestage af sølv 187 gram
Lysestage af sølv 187 gram. Lysestage af sølv. H. 9,5 cm. Stemplet med tre tårne 1939 samt Guardein Johan Severinsen. 187 gram. Fremstår med lettere skævhed. Varenr: 4378457 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:11:00 DKK 325
Dansk møbelproducent, kommode, teaktræ
Dansk møbelproducent, kommode, teaktræ. Dansk møbelproducent, kommode fineret med teaktræ, front med syv skuffer. 1960'erne. H. 122 L. 83 B. 42 cm. Fremstår med brugsspor, finerafslag, skjolder. Varenr: 4379148 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:11:00 DKK 725
Reol i Rustikt design
Reol i Rustikt design. Reol af sortmalet træ i Rustikt design, front med skuffer, hylder samt låger. B. 80 H. 182 D. 32,5 cm. Modelfoto. Varenr: 4243083

DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2016 19:12:00 DKK 3.000
Seksarmet art deco alabaster-loftslampe af smedejern
Seksarmet art deco alabaster-loftslampe af smedejern . Loftslampe af smedejern, mærket 'L van Boeckel', messingfarvet, kantet korpus med indkærvet mønster, 6 rankeformede arme med bladdekoration. Alabasterlampetter, sekskantede, farvede skærme af blyglas, kugleformet alabasterdekoration anbragt i midten. H 104 cm - Ø 98 cm. Fremstår med ... Varenr: 4315916 DKK 3.718 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:12:00 DKK 632
Davenport Bureau/skrivepult, nøddetræ, omkring 1800
Davenport Bureau/skrivepult, nøddetræ, omkring 1800. Davenport Bureau/skrivepult, omkring 1800, nøddetræ fineret og poleret, indlæg i ahorn, prydet med intarsier med tråd- og rankeværk, skrævt pultrum med grønt skriveunderlag af læder, overdel med indlæg, fire skuffer i siden af soklen med knopgreb, snydeskuffer i venstre side, medefødder med ... Varenr: 4350411 DKK 4.462 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:12:00 DKK 2.975
Kommodensekretär, Mahagoni, um 1900
Kommodensekretär, Mahagoni, um 1900. Sekretär, Mahagoni auf Eiche, englisch, um 1900, vierschübiger Korpus auf Konsolfüssen, Beschläge und Schwanenhalsgriffe aus Messing, schräge Schreibklappe über seitlichen Läufern, innen mit grüner Lederschreibfläche, geprägt und goldverziert, innen mit 5 Schubladen und 6 Fächern, Schübe und ... Varenr: 4350415 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:12:00 DKK 1.115
Vintage armbånd af 18 kt guld, Italienskt.
Vintage armbånd af 18 kt guld, Italienskt.. Vintage armbånd af 18 kt. guld, Italienskt. Integreret kasselås med ottetals sikkerhedshaspe. Længde ca. 19 cm. Bredde ca. 14 mm. Vægt ca 28,1 gr. Varenr: 4366704 DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2016 19:12:00 DKK 4.800
Persisk Moud. 350 x 246 cm.
Persisk Moud. 350 x 246 cm.. Persisk Moud, ca. 350.000 knuder pr. m2. 350 x 246 cm. Fremstår falmet. Varenr: 4372758 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-08-2016 19:12:00 DKK 575
Ravklump, 130 gram
Ravklump, 130 gram. Uforarbejdet rav klump, fundet ved Hanstholm. ca. 8 x 6,5 x 4 cm. ca. 130 gram. Varenr: 4376751 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:12:00 DKK 1.150
VG Jimenez & Enrico Franzolini Big Bang. Pendel
VG Jimenez & Enrico Franzolini Big Bang. Pendel . VG Jimenez & Enrico Franzolini, pendel / loftlampe Model Big Bang, fremstillet for Foscarini. Methacrylat, hvid akryl L. ca 96 cm x 78 cm, H. 66 cm. Udstillingsmodel med lette brugsspor. Varenr: 4376759 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-08-2016 19:12:00 DKK 900
Eva Holmberg-Jacobsson, oljemålning, kvinnoporträtt. (bus)
Eva Holmberg-Jacobsson, oljemålning, kvinnoporträtt. (bus). Eva Holmberg-Jacobsson, oljemålning, kvinnoporträtt. (1910-2003). Olja på pannå. Signerad. 65 x 80 cm ( 81 x 94 cm). Dedikation i bild med datering 52. (bus) Varenr: 4377117 DKK 1.170 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 31-08-2016 19:12:00 DKK 234
Lisa Larson figurin katt
Lisa Larson figurin katt. LISA LARSON, figurin, stengods, i form av katt, Gustavsberg, glaserad i grått, svart o grönt, längd ca 32 cm Varenr: 4377297 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-08-2016 19:12:00
Se mere
Guitar, banjo samt mandolin (3)
Guitar, banjo samt mandolin (3). Stagg guitar, H. 94 cm. Banjo, H. 62 cm samt Mandolin, H. 60 cm. Fremstår med brugsspor herunder gået fra i samling. (3) Varenr: 4377924 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:12:00 DKK 500
Kgl. P., Søholm mfl: Samling skåle, vaser (13)
Kgl. P., Søholm mfl: Samling skåle, vaser (13). Kgl. P., Søholm mfl: Samling skåle, vaser mm. H op til 40 cm. (13) Varenr: 4378062 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-08-2016 19:12:00 DKK 400
Peter J. Lassen. Montana skrivebord model Hilow1
Peter J. Lassen. Montana skrivebord model Hilow1. Peter J. Lassen, Montana. Hilow elektrisk hæve- sænke skrivebord, str. L. 180, B. 104 cm. Bordplade i 19mm Mdf belagt med FORBO lineleum brun grå. Bordpladen har afrundet kanter som er lakeret med klar lak. I boredpladen er der nedfældet 3 kabelgennemføringer i massiv aluminium. Stel udført i ... Varenr: 4378833 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:12:00 DKK 2.100
Paar Ikonen / Holzikonen, um 1990, Ungarn (2)
Paar Ikonen / Holzikonen, um 1990, Ungarn (2). Paar Ikonen / Holzikonen, um 1990, Ungarn. Ikonen aus Holz gefertigt mit polychromer Tempera-Malerei; mit den Motiven 'Heiliger Georg und Drache' sowie 'Christus als Weltenherrscher mit zwei Heiligen'. Beide Ikonen rückseitig mit Befestigungshaken. Maße: 26 x 33 cm / 15 x 30 cm. Holz teilweise ... Varenr: 4323461 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:13:00 DKK 372
Knieende Statue / Begleitfigur / Kultfigur / Holzfigur, Thailand, vergoldet
Knieende Statue / Begleitfigur / Kultfigur / Holzfigur, Thailand, vergoldet. Knieende Statue / Begleitfigur / Kultfigur / Holzfigur, Thailand, vergoldet, rötlicher Bolus als Untergrund, Kopfschmuck und Gewand verziert mit Ornamenten und Glassteinen, wohl ehemals mit Stange in den Händen, H. 61,5 cm - B. 26,5 cm - T. 22,5 cm, Bruchstellen am Kopfschmuck, in beiden ... Varenr: 4350524 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:13:00 DKK 744
Bologna Hängeleuchte, Aloys Gangkofner, für Peill und Putzler, 50er Jahre
Bologna Hängeleuchte, Aloys Gangkofner, für Peill und Putzler, 50er Jahre. Deckenleuchte Bologna, Design von Aloys Gangkofner für Peill und Putzler, 1950-1960. Korpus aus bauchigem, weißem Opalglas mit leicht erhöhten, entlang des Korpus verlaufenden Rillen. H. 31cm – D. 28cm. Leichter Berieb und Verfärbungen, nicht mit authentischer Lampenaufhängungsfassung und Kabel, ... Varenr: 4359174 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-08-2016 19:13:00 DKK 297
Persisk Mehraban tæppe, 310X105 cm.
Persisk Mehraban tæppe, 310X105 cm. . Persisk Mehraban tæppe, 310X105 cm. Varenr: 4368896

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2016 19:13:00 DKK 1.600
Asger BC. Seks pendler, model 'Fyrtønden' (6)
Asger BC. Seks pendler, model 'Fyrtønden' (6). Asger BC. Seks pendler, model 'Fyrtønden' af hvidlakeret metal og med montering til lavenergi pære. H. 16 cm. Ø 10 cm. Brugsspor (6) Varenr: 4371774 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:13:00 DKK 325
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition. Henrik Krogsholm f. 1960. Abstrakt komposition. Akryl på lærred. Signeret på bagsiden. 103 x 80 cm. Uindrammet. Varenr: 4373001 DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-08-2016 19:13:00 DKK 550
Arne Jacobsen. Spisebord / arbejdsbord, teak og rødformika
Arne Jacobsen. Spisebord / arbejdsbord, teak og rødformika . Arne Jacobsen 1902 -1972. Spisebord / arbejdsbord, plade ilagt rød formica, kanter af teaktræ, opsat på ben af forkromet stål med sko af teak, H. 71 L. 150 B. 80 cm. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker, ben med anløbninger, plade med mindre rep. samt enkelte minimale huller gennem formica, ... Varenr: 4375864 DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2016 19:13:00 DKK 2.000
Perlehalskæde med hvidguldslås.
Perlehalskæde med hvidguldslås. . Dobbelt-rækket halskæde af hvide Akoya kulturperler med en lås af 14 kt. hvidguld - vægt 3,4 g., prydet med 12 enkeltslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. farve: Top Crystal ( I ), klarhed: SI2, samt en facetsleben blå safir af ca. 1.00 ct. Akoya perler Ø 6,5 mm, farve: hvid, lustre: strålende AA,... Varenr: 4376591 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-08-2016 19:13:00 DKK 675
Grønlandica, halskæde, ben
Grønlandica, halskæde, ben. Grønlandica, halskæde udskåret af ben, dekoreret med ulu samt maske. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4377934 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:13:00 DKK 425
Stereoskop samt stereoskopiske billeder (ca. 200+)
Stereoskop samt stereoskopiske billeder (ca. 200+). Stereoskop samt samling stereoskopiske billeder. Nogle billeder med beskrivelse samt tekst. Fremstår med brugsspor. (ca. 200+) Varenr: 4378300 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:13:00 DKK 525
Spinning Jewelry. Halskæder og armbånd (4)
Spinning Jewelry. Halskæder og armbånd (4). Spinning Jewelry. To slangekæder af sterlingsølv med charms i samme materiale - flere charms prydet med emalje, lyse ferskvandskulturperler m.v. Længde: ca. 40 cm. Armbånd af sort flettet læder med lås af sterlingsølv og halskæde/armbånd med rækker læder monteret med lås af børstet sølv. (4) Varenr: 4379260

DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:13:00 DKK 325
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 101  >>