Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 91  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Axel Salto for Kgl. P. Spisestel (68)
Axel Salto for Kgl. P. Spisestel (68). Axel Salto for Kgl. P.Beståenden af 20 Bullionkopper, 24 underkopper Ø. 15,5 cm samt 24 tilhørende låg. (68) Varenr: 3492385 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 15:39:00 DKK 475
Ring af sølv med diamanter, ca. 1.0 ct.
Ring af sølv med diamanter, ca. 1.0 ct.. Ring udført af 925 sterlingsølv, prydet med ca. 80 enkeltslebne diamanter af i alt ca. 1.0 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: P1-3, ringstr. ca. 66, Ø ca. 21,1 mm, vægt: ca. 5,4 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den... Varenr: 3484439

DKK 3.355 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2014 15:40:00 DKK 1.342
Kaffeservis, ca 1880-1900 (25)
Kaffeservis, ca 1880-1900 (25). Kaffeservis, ca 1880-1900. Målad dekor. 12 kaffekoppar, 11 underfat, snipa, kaffekanna. Största H: 23 cm. Varenr: 3493764 DKK 647 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 15:41:00 DKK 263
Ravklump ca. 95 gr., uforarbejdet
Ravklump ca. 95 gr., uforarbejdet. Dansk ravklump ca. 95 gr., uforarbejdet. Varenr: 3497092 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2014 15:41:00 DKK 1.550
Par lænestole, mønstret betræk (2)
Par lænestole, mønstret betræk (2). Par lænestole betrukket med mønstret betræk, ben af bejdset bøgetræ. Fremstår med lettere slitage. (2) Varenr: 3475518 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 15:43:00 DKK 300
Aage hundevad, skænk med overdel, egetræ
Aage hundevad, skænk med overdel, egetræ. Aage hundevad, skænk med overdel fineret med egetræ, front med åbne, herunder underdel med to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. 1960'erne. H. 195 L. 138 B. 44 cm. Fremstår med lettere slitage, enkelte pletter på front samt små finerafslag. Nøgle medfølger. Varenr: 3460324 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 15:44:00 DKK 300
Dansk Rav. Samling upolerede stykker, ca. 677 gram.
Dansk Rav. Samling upolerede stykker, ca. 677 gram.. Samling upoleret dansk rav fundet ved Vesterhavet. Ravstykker på ml. ca. 6-54 gram, største stykker: 54,42,39,24 gram, overvejende større/ regulære stykker. Samlet vægt ca. 677 gram. Varenr: 3495687 DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2014 15:45:00 DKK 10.500
Kolossal ravklump,upoleret Nordsøen. Vægt ca. 1512 gram
Kolossal ravklump,upoleret Nordsøen. Vægt ca. 1512 gram. Kolossal upoleret ravklump fundet i Nordsøen, vægt ca. 1512 gram. Mål ca. 20 x 12 x 11 cm. Fremstår med naturlige fordybninger, overflade-revner samt enkelt gennemgående revne på smalleste side, antagelig svarende til ca. 120 gram - se foto nr. tre. Varenr: 3495718 DKK 190.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2014 15:45:00 DKK 150.000
Le Corbusier 1887-1965. LC3 Fritstående sofa med tilhørende certifikat
Le Corbusier 1887-1965. LC3 Fritstående sofa med tilhørende certifikat. Le Corbusier. Fritstående to-pers. sofa, model LC3 med stel af forkromet stålrør, løse hynder polstret med sort 'Pelle' læder. Formgivet af Le Corbusier, Pierre Jeanneret and Charlotte Perriand i 1928. logo samt serienr. præget i stel. Fremstillet hos Cassina. L. 168 cm. Fremstår med ... Varenr: 3276581 DKK 45.000 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 15:45:00 DKK 32.000
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring . Safir- og diamantring af 9 kt guld prydet med tre ovale, facetslebne, behandlede safirer på i alt ca. 0.75 ct. samt fire små, runde diamanter. Ringstr. 54 Ø 17 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris... Varenr: 3495672

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2014 15:47:00 DKK 1.200
Multi gem and pearl silver necklace
Multi gem and pearl silver necklace. Multi gem and pearl silver necklace. Sterling silver gilded,hallmarked 925. Also decorated with rock shape quartz, peridot and amethyst between the pearls Round pearls approx. 5.00- 6.00mm. Orange ,blemished surface and strong lustre. Necklace with slide in clasp . Total lenght: 42cm.New ... Varenr: 3176727

DKK 2.983 BE, Antwerpen 04-08-2014 15:47:49 DKK 597
Sigurd Resell. Højrygget lænestol model Falcon
Sigurd Resell. Højrygget lænestol model Falcon. Sigurd Resell. Højrygget lænestol model Falcon med stel af formbøjet bøgetræ, løse hynder betrukket med knapsyet sort læder, udspændt med sort kanvas. Formgivet 1971. Fremstillet hos Vatne Møbler, Norge. Varenr: 3493353 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2014 15:48:00 DKK 1.650
Rolex. Damarmbandsur. Jubilee Datejust. Stål, 18K guld samt diamanter på urtavla
Rolex. Damarmbandsur. Jubilee Datejust. Stål, 18K guld samt diamanter på urtavla. Rolex. Jubilee Datejust. Damarmbandsur. Stål, 18K guld samt diamanter på urtavla. Automatiskt urverk. Referensnr 69173. Tillverkningsnr U238061. Ristnr 3923c. Med originalask samt tillbehör och cercertifikat. Varenr: 3496582 DKK 16.174 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 15:48:34 DKK 12.535
Margrete Bæk. To kompositioner (2)
Margrete Bæk. To kompositioner (2). Margrete Bæk f. 1940: To kompositioner. Begge sign. M. Bæk samt på bagsiden Margrete Bæk 02 og 1979. Akryl på lærred. 59 x 50 (61 x 52) og 60 x 51 (62 x 53) cm. (2) Varenr: 3460866 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2014 15:49:00 DKK 300
Diamond bracelet charm with silk approx. 0.11ct by Kapriss jewelery
Diamond bracelet charm with silk approx. 0.11ct by Kapriss jewelery. Diamond bracelet charm with silk approx. 0.11ct 18kt white gold, hallmarked Charm decorated with numerous single-cut diamonds approx. 0.11ct adorned with black silk ribbon Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI1 Total weight: 0.98 gr Total lenght: 16.50mm KAR-00643New goods... Varenr: 3429748

DKK 4.474 BE, Antwerpen 04-08-2014 15:49:06 DKK 1.864
Jens Sinding Christensen, skovparti, olie på lærred, cd
Jens Sinding Christensen, skovparti, olie på lærred, cd. Jens Sinding Christensen 1898-1980, skovparti, olie på lærred, sign. JSC, 31 x 23 cm. U.R. Varenr: 3477809 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2014 15:50:00 DKK 300
Diamant ørestikkere, ca. 0.38 ct., et par (2)
Diamant ørestikkere, ca. 0.38 ct., et par (2). Par ørestikkere udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med talrige mindre diamanter - tilsammen ca. 0.38 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P2-P3. Ø: ca. 7 mm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris... Varenr: 3366728

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 15:50:00 DKK 1.250
18kt. orange and pink quartz Chinese kaligrafy pendant necklace
18kt. orange and pink quartz Chinese kaligrafy pendant necklace. 18kt. orange and pink quartz pendant necklace 18kt rose gold, hallmarked 750 Pendant in chinese kaligrafy with meaning as `spring` decorated with numerous round-cut orange colour quartz, also adorned with round-facetted rose quart in rose colour Total weight: 11.17 gr Measurements: 33 x 37 x ... Varenr: 3485049

DKK 11.185 BE, Antwerpen 04-08-2014 15:50:09 DKK 4.474
Dansk møbelproducent. Spisebord/Konferencebord
Dansk møbelproducent. Spisebord/Konferencebord. Dansk møbelproducent Spisebord/Konferencebord, plade med grå laminat, ben af forkromet metal. H. 72 L. 120 B. 100 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3430147 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 15:51:00 DKK 300
18kt princess and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.25ct
18kt princess and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.25ct. 18kt princess and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.25ct 18kt white gold, hallmarked 750,0.25ct Ring decorated with numerous princess and baguette-cut diamonds approx. 0.33ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 few SI1 Total weight: 3.84 gr Ringsize: 57 / ... Varenr: 3480243

DKK 8.761 BE, Antwerpen 04-08-2014 15:51:48 DKK 1.864
CHARMEX - Damenarmbanduhr
CHARMEX - Damenarmbanduhr. Damenarmbanduhr mit einem Gehäuse gefertigt aus Edelstahl einem Armband aus schwarzem Leder mit Edelstahl Schließe. Schwarzes Zifferblatt mit aufgesetzten Indices und Zeichen, Gehäuse teils besetzt mit farblosen, transparenten, facettiert geschliffenen Steinen, Quarzuhrwerk, Gehäuseabmessungen ... Varenr: 3322529

DKK 2.684 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2014 15:52:00 DKK 1.193
Royal Copenhagen. Flora Danica. To små tallerkener 20/3590 (2)
Royal Copenhagen. Flora Danica. To små tallerkener 20/3590 (2). Royal Copenhagen. Flora Danica. To små tallerkener 20/3590 Ø 14,5 cm. 1.sortering (2) Varenr: 3495821 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 15:54:00 DKK 575
2 loose triangel-cut diamonds 0.48ct
2 loose triangel-cut diamonds 0.48ct. 2 loose triangel-cut diamonds 0.48ct Colour: Top Crystal-Crystal (I-J) Clarity: VS2-P1 Measurements: 4.35 x 4.44 x 1.91mm and 4.42 x 4.58 x 2.14mm Antwerp craftsmenship New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium ... Varenr: 3418355

DKK 9.321 BE, Antwerpen 04-08-2014 15:54:12 DKK 2.983
P. Ørsnæs, Cigarkasse af sølv
P. Ørsnæs, Cigarkasse af sølv. Cigarkasse af sølv, indvendigt ilagt med træ. Stemplet P. Ørsnæs, tretårne samt dateret 06. L. 18,5 cm, B.12,5 cm, H. 5 cm. Vægt. 645 gram. Varenr: 3495523 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 15:55:00 DKK 1.150
Akoya pearl stick earrings in 9K gold
Akoya pearl stick earrings in 9K gold. Akoya pearl stick earrings in 9K gold. 9k yellow gold,hallmarked 375 clean surface with strong lustre size:smaller 5.50- biggest 6.50mm Round shape in cream-rose colour Measurements: 30 x 7 x 7 mmNew goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate ... Varenr: 3499023

DKK 2.423 BE, Antwerpen 04-08-2014 15:55:00 DKK 597
Robert Dudley Best. BestLite bordlampe, model BL1
Robert Dudley Best. BestLite bordlampe, model BL1. Robert Dudley Best 1892-1984. BestLite bordlampe, model BL1 med fod og skærm af cremefarvet metal, højdejusterbar stamme af forkromet stål. H. 52-85 cm. Fremstår med defekt skærmholderring på fatning. Varenr: 3494171 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2014 15:55:00 DKK 700
Sigurd Resell. Et par Falcon stole (2)
Sigurd Resell. Et par Falcon stole (2) . Sigurd Resell. Et par Falcon stole. Stel af mørkbejdset bøgetræ. Sæde og ryg betrukket med knapsyet patineret læder. Udspændt med kanvas. Formgivet 1971. Fremstillet hos Vatne Møbler, Norge. Fremstår med brugsspor. Ene stol med 1 knækket læderstrop (2) Varenr: 3493351 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2014 15:56:00 DKK 350
Jacob Gadd. 'Elefant øl'
Jacob Gadd. 'Elefant øl'. Jacob Gadd født 1961. 'Elefant øl'. Giclée-kunsttryk. Sign. og nummereret i bly Jacob Gadd, 29/75. 36 x 27 (52 x 42) cm. Varenr: 3497269 DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2014 15:56:20 DKK 900
Royal Copenhagen og Bing & Grøndahl. Tre figurer (3)
Royal Copenhagen og Bing & Grøndahl. Tre figurer (3). Royal Copenhagen. Figur 'Faun på ged', figur af porcelæn, nr. 737, formgivet af Chr. Thomsen i 1906. H. 20 cm, 1. sort., figur nr. 528, 4. sort. Bing & Grøndahl. Figur nr. 2251, 1. sort. (3) Varenr: 3495642 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2014 15:57:00 DKK 400
Ørehænger i antik look m/ Polki og Single cut diamanter, 14 kt. guld/sterling sølv, 0.77 ct. (2)
Ørehænger i antik look m/ Polki og Single cut diamanter, 14 kt. guld/sterling sølv, 0.77 ct. (2). Ørehængere udført i sort oxideret sterling sølv med 14 kt. guld ørehænger, prydet med center Polki diamant på ca. 0.18 ct. omkranset af Single cut dimanter på ca. 0.59 ct. I alt, ca 0.77 ct. Farve: Top Cape/Cape (L-M) Klarhed: P2-P3. Længde: 30 mm. Vægt: 3.8 gram (2). Nyproducerede varer ... Varenr: 3472086

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2014 15:57:00 DKK 2.000
14kt diamond and pink sapphire earrings approx. 0.30ct
14kt diamond and pink sapphire earrings approx. 0.30ct. 14kt diamond and pink sapphire earrings approx. 0.30ct 14kt white gold hallmarked Diamond earrings decorated with numerous single-cut diamonds approx. 0.30ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: SI2-P1 Also adorned with round-cut pink sapphires Total weight: 5.58 gr Measurements:... Varenr: 3469242

DKK 10.439 BE, Antwerpen 04-08-2014 15:57:18 DKK 3.355
Diamond zipper pendant in 18kt approx. 0.37ct.By Kapriss jewellery
Diamond zipper pendant in 18kt approx. 0.37ct.By Kapriss jewellery. Diamond zipper pendant in 18kt approx. 0.37ct 18kt white gold, hallmarked Pendant decorated with numerous brilliant-cut black and white diamonds approx. 0.37ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) and black Clarity: VS2-SI1-SI2 Total weight: 11.06gr Measurements: 35 x 11 x 10mm See also ... Varenr: 3492533

DKK 23.115 BE, Antwerpen 04-08-2014 15:57:50 DKK 8.575
9K gold fresh water & diamond pendant approx. 0.03ct
9K gold fresh water & diamond pendant approx. 0.03ct . 9K gold fresh water & diamond pendant approx. 0.03ct 9k yellow gold,hallmarked 375 set with 3 round-cut & diamonds approx. 0.03ct Fresh water pearl: Size: 8.50-9.00mm Colour: aubergine Surface:clean Lustre: strong Shape: oval-drop Measurements: 21 x 9 x 9 mm.New goods are valued ... Varenr: 3499063

DKK 2.237 BE, Antwerpen 04-08-2014 15:58:00 DKK 559
Hjertevedhæng med diamanter
Hjertevedhæng med diamanter . Vedhæng i form af hjerte udført i 9 kt guld, prydet med talrige diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Farve. Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed. P2-P3. H. ca. 2,3 cm.. Modelfoto.. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende... Varenr: 3354119

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2014 15:58:00 DKK 1.200
Danske ravklumper. Ca. 564 gram - Upoleret (4).
Danske ravklumper. Ca. 564 gram - Upoleret (4). . Samling ravklumper. Ialt ca. 564 gr. Fordelt på 181, 150, 147 og 86 gr.. Uforarbejdet. Fundet ved Vestkysten, Danmark (4). Varenr: 3481824 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2014 15:58:00 DKK 1.300
Gubi. Ti stole af filt. (10)
Gubi. Ti stole af filt. (10). Ti stabel stole i mørkegråt filt. Udført hos Gubi København. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor og løs filt. (10) (10)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3497273

DKK 21.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 15:58:22 DKK 1.100
9K akoya diamond pendant approx. 0.04ct
9K akoya diamond pendant approx. 0.04ct. 9K akoya diamond pendant approx. 0.04ct 9K white gold ,Hallmarked 375 Total set with 2 brilliant-cut & 1 baguette diamonds approx. 0.04ct Colour:Top Wesselton -Wesselton (G-H) Clarity: SI2-P1 Akoya pearls : Colour: Black-green Surface: clean Luster: strong Shape: Round Size: ... Varenr: 3499083

DKK 2.237 BE, Antwerpen 04-08-2014 15:59:00 DKK 559
Poul Henningsen. PH Bordlampe, model TrePH, jubilæumsmodel med stamme og fod af bruneret messing
Poul Henningsen. PH Bordlampe, model TrePH, jubilæumsmodel med stamme og fod af bruneret messing. Poul Henningsen 1894-1967. Bordlampe, model TrePH, jubilæumsmodel med stamme og fod af bruneret messing, monteret med 3/2 skærme af opalglas. Fremstillet hos Louis Poulsen i et begrænset antal, i forbindelse med 100-året for PHs fødsel. H. 45 cm. Varenr: 3494493 DKK 12.000 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 16:00:00 DKK 8.600
Zuchtperlenkette, weiß, ca. 160 cm
Zuchtperlenkette, weiß, ca. 160 cm. Endloskette aus Süßwasserzuchtperlen in überwiegend leicht barocker Form von ca. 8,0 - 10,7 mm in weiß, Lüster stark glänzend - mittel, natürliche Wachstumsmerkmale, auf Seide aufgezogen und einzeln durchgeknotet, Länge ca. 160 cm. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der ... Varenr: 3487398

DKK 1.230 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2014 16:00:00 DKK 410
Charles Eames. Armstol, model EA - 212 Soft Pad
Charles Eames. Armstol, model EA - 212 Soft Pad . Charles Eames. Soft Pad armstol, Model EA-212. Betræk af brunt læder også på armlæn, drejelig firpasfod og armlæn i forkromet aluminium. Formgivet 1969. Fremstillet hos Vitra for Herman Miller. Fremstår med minimale brugsspor alderen taget i betragtning. Varenr: 3479705 DKK 12.500 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 16:00:00 DKK 6.400
Skulpturer af bronze (4)
Skulpturer af bronze (4). Skulpturer af patineret og forgyldt bronze i form af musikanter og elefant i Thailandsk stil. H. 12 3 30 cm. Vægt i alt 7828 gr. Varenr: 3494635 DKK 2.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2014 16:00:00 DKK 375
Longines dameur model L. 42202128
Longines dameur model L. 42202128. Longines Dameur model L. 42202128 Uden original kasseEfter Hammerslag og betaling udstedes garantibevis på uret. Denne auktion er en del temaauktionen Longines ure ved Lauritz.com Næstved Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3415574

DKK 4.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2014 16:02:00 DKK 3.300
18kt South sea pearl earrings approx. 11.00-12.00mm
18kt South sea pearl earrings approx. 11.00-12.00mm . 18kt South sea pearl earrings approx. 11.00-12.00mm Yellow gold ,tested .. measurements: 11.00-12.00 mm. Lustre: strong. Shape: round Surface: clean Colour: golden.New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium ... Varenr: 3500613

DKK 3.915 BE, Antwerpen 04-08-2014 16:03:00 DKK 1.305
Ravkæde i upoleret rav. Vægt 53 g.
Ravkæde i upoleret rav. Vægt 53 g. . Ravhalskæde i upoleret rav, m. lås. Måler ca. 49 cm. Vægt ca. 53 g. Varenr: 3497187 DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2014 16:03:42 DKK 375
2 stk. Cortex 7
2 stk. Cortex 7. 2 stk. Cortex 7'' Tablet PC m/ Wide Screen + Android 4.0+Multi Touch+1.2GHz 512MB 4GB+Webcam+Frontkamera+Wifi + Bonus ekstra 4 GB Hukommelseskort Lækker Android Tablet PC nyeste Android 4.0 + BONUS EKSTRA: 4 GB hukommelseskort medfølger! ALLVINDER A13 - MED DANSK SPROG! Superlækker og ... Varenr: 3496331 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 04-08-2014 16:04:00 DKK 750
Longines Dameur model L. 51584166
Longines Dameur model L. 51584166. Longines damer model L. 51584166 Uden original kasseEfter Hammerslag og betaling udstedes garantibevis på uret. Denne auktion er en del temaauktionen Longines ure ved Lauritz.com Næstved Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3415575

DKK 5.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2014 16:04:00 DKK 4.100
Diamant og onyx herrering fra Heartbeats. Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 3396916
Diamant og onyx herrering fra Heartbeats. Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 3396916. Diamant og onyx herrering fra Heartbeats. Udført i 14 kt hvidguld og i center prydet med en fancy cut onyx. Omkring denne ca. 0.16 ct diamanter. Ringstr. 65 ca. Ø 20,70 mm. Sælger tilbyder gratis ændring af ringstørrelse, efter betaling sendes mail om størrelse til ... Varenr: 3404611

DKK 6.500 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2014 16:05:00 DKK 3.200
Uindfattet diamant 0,75 ct
Uindfattet diamant 0,75 ct. Diamant 0.75 ct i fancycut. Farve: Cape/M Klarhed: P3 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3356952

DKK 5.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2014 16:05:00 DKK 1.800
Ergonomisk skrivbordsstol HÅG
Ergonomisk skrivbordsstol HÅG. Ergonomisk skrivbordsstol HÅG. Pelarben med snurrfunktion och höj-och sänkbar. Klädd i blå textil. Variabel höjd. Varenr: 3494610 DKK 647 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-08-2014 16:05:52 DKK 263
Memoirering med brillanter ca. 0.77 ct.
Memoirering med brillanter ca. 0.77 ct.. Memoirering med brillanter udført af 18 kt. guld - stemplet, prydet med brillanter på ca. 0.77 ct. i alt – stemplet. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI1, meget høj brillans, bredde: 5,0 mm. Ringstr. ca. 58,0 Ø 18,3 mm, vægt ca. 5,5 g.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3450831

DKK 23.488 DE, Hamburg, Große Elbstraße 04-08-2014 16:08:00 DKK 7.829
Bowlerhat
Bowlerhat . Bowlerhat med tilhørende æske, dateret 1877. Fremstår med defekt kant. Varenr: 3495506 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:09:00 DKK 300
Flos: 6 stk. Downlight Compass justerbare indbygningsspot Ø162mm.,  HIT-CRI 150W, Grå  fra Architectual serien (6)
Flos: 6 stk. Downlight Compass justerbare indbygningsspot Ø162mm., HIT-CRI 150W, Grå fra Architectual serien (6). Flos: 6 stk. Downlight Compass justerbare indbygningsspot Ø162mm., HIT-CRI 150W, GRÅ fra Architectual serien . 220 v. Lyskilde G12 max 150w. Ø. 162 mm. ( installations Ø. 152 mm.) H. 220 mm. 39 gr. reflektor. I original ubrudt æske. Fremstillet ved Antares for FLOS. (6) Nyproducerede varer ... Varenr: 3497299

DKK 4.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2014 16:10:00 DKK 300
En samling sølv, diverse skeer, brevkniv, servietringe og juleskeer(19)
En samling sølv, diverse skeer, brevkniv, servietringe og juleskeer(19). En samling sølv. To suppeskeer samt strøske, Empire. Diverse små skeer, heraf en russisk og en ant. fransk, brevkniv med blad af sølv og tre servietringe. Desuden A. Michelsen. Tre juleskeer af forgyldt sterlingsølv med emalje bestående af årg. 1955, 1957 og 1963. Fremstår med brugsspor, enkelte ... Varenr: 3494268 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 16:10:00 DKK 425
Hjerte vedhæng med diamanter
Hjerte vedhæng med diamanter. Vedhæng udført i 9 kt. guld i form af hjerte med ordet mom prydet med flere mindre diamanter - tilsammen ca. 0.25 ct. Farve: Crystal -Top Cape (J-L). Klarhed: P3. H: ca. 22 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3433953

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2014 16:11:00 DKK 1.200
To syvarmet lysestager af messing (Menora) (2)
To syvarmet lysestager af messing (Menora) (2) . To syvarmet lysestager af messing. H. 35 og 28 cm. 20 årh. (2) Varenr: 3495509 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:11:00 DKK 325
Fresh water pearl earrings in gold
Fresh water pearl earrings in gold. Fresh water pearl earrings in gold 9kt yellow,hallmarked 375.. measurements: 4.00-6.00 mm. Lustre: strong. Shape: round and drop shape slightly blemished Colour: aubergine blue.New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's ... Varenr: 3497700

DKK 1.864 BE, Antwerpen 04-08-2014 16:12:00 DKK 373
Diamond solitaire ring approx. 0.82ct
Diamond solitaire ring approx. 0.82ct. Diamond trilogy ring in 18kt approx. 0.82ct 18kt yellow gold, hallmarked Ring decorated with 1 brilliant-cut diamond in the center approx. 0.50ct, Top Crystal , VS2and numerous brilliant-cut on the side total approx. 0.82ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: VS2-SI2-P1 Total ... Varenr: 3491351

DKK 20.133 BE, Antwerpen 04-08-2014 16:12:00 DKK 10.066
Anita Nylund, Jie. Kryddset, 'Familjen Pepparson' (3)
Anita Nylund, Jie. Kryddset, 'Familjen Pepparson' (3). Anita Nylund, Jie. Kryddset, 'Familjen Pepparson'. 2 naggar på undersidan hatten på pojken. H: 10 / 14,5 cm. Varenr: 3496380 DKK 647 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 16:12:00 DKK 263
Dansk møbelproducent. Øreklapstol, 1940'erne
Dansk møbelproducent. Øreklapstol, 1940'erne. Dansk møbelproducent. Øreklapstol betrukket med brunt stof, ben af bejdset bøgetræ. 1940'erne. Fremstår uorigonalt betræk og kraftig slitage Varenr: 3489965 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 16:13:00 DKK 300
Arne Jacobsen. Sæt på seks Grand Prix stole, model 3130 (6)
Arne Jacobsen. Sæt på seks Grand Prix stole, model 3130 (6). Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på seks Grand Prix stole med skaller i formbøjet hvidlakeret krydsfinér, monteret på ben i forkromede stålrør. Formgivet 1957. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3130. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 3489710 DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 16:13:00 DKK 3.400
To pendler, Asger Bay Christiansen. (2)
To pendler, Asger Bay Christiansen. (2). Asger Bay Christiansen. Par Pendler af hvidlakeret metal Ø. 32 cm. Fremstillet hos Asger bc Lys. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3493192 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:13:00 DKK 300
Ampel af rosafarvet glas, 1900-tallet
Ampel af rosafarvet glas, 1900-tallet. Ampel af rosafarvet glas, top og bund monteret med messingblik. H. 34 cm. 1900-tallets først halvdel. Varenr: 3497278 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:13:19 DKK 400
Fransk kaminur af marmor, 1800-tallets slutning
Fransk kaminur af marmor, 1800-tallets slutning. Fransk kaminur af sort ciseleret og forgyldt marmor med profileret bund, top med figur af patineret zink i form af siddende kvinde med lyre, betegnet Aizelin, hvidemaljeret urskive med romertal. 1800-tallets slutning. Pendul og optræksnøgle medfølger. Fremstår sammensat: figur fra andet kaminur. ... Varenr: 3497304 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:13:57 DKK 350
Kæde med grossular-granat og ametyst med lås af sterlingsølv
Kæde med grossular-granat og ametyst med lås af sterlingsølv. Kæde skiftevist trukket med polerede grossular-granatkugler og facetslebne ametystkugler på hver ca. Ø 8-8,2 mm und 4,2-4,3 mm. Magnetlås af 925 sterlingsølv - stemplet, forgyldt og satineret, kædelængde ca. 62 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen... Varenr: 3477512

DKK 2.983 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2014 16:15:00 DKK 746
Barnstol i rokokostil
Barnstol i rokokostil. Barnstol i rokokostil. Höjd 54 cm, sitthöjd 20 cm. Varenr: 3496056 DKK 809 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 16:15:00 DKK 243
Skulptur
Skulptur. Skulptur av trä, färgrester. Enligt uppgift Offergåva från Baht Krum, Chiang Mai, Thailand. Monterad på träplatta. Tota höjd 33 cm, längd 65 cm. Varenr: 3480101 DKK 809 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 16:15:00 DKK 243
Uindfattet diamant 0,57 ct
Uindfattet diamant 0,57 ct. Uindfattet diamant, 0,57 ct. Brillantslebet diamant 0.57 ct. Farve: Crystal(J) Klarhed: P3 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3386966

DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2014 16:15:00 DKK 1.800
Multicolourring
Multicolourring . Multicolourring af 9 kt. guld prydet med smaragdslebet granat, citrin, topas, ametyst og peridot på i alt ca. 1.80 ct. samt otte små, runde diamanter på i alt ca. 0.10 ct. Ringstr. 53.5 Ø 17 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer... Varenr: 3407771

DKK 2.250 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2014 16:15:00 DKK 1.300
Hjertevedhæng med diamanter
Hjertevedhæng med diamanter . Vedhæng i form af hjerte udført i 9 kt. guld prydet med små diamanter - tilsammen ca. 0.30 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed. P2-P3. H: ca. 23 mm Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3221766

DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2014 16:15:00 DKK 1.100
Charles & Ray Eames. Lounge Chair med skammel, jubilæumsmodel, nr. 062 (3)
Charles & Ray Eames. Lounge Chair med skammel, jubilæumsmodel, nr. 062 (3) . Charles & Ray Eames. Hvilestol, model Lounge Chair samt tilhørende ottoman. Speciel udført Jubilæumsmodel med skal af Santos palisander og hynder betrukket med Royalin skind. Monteret på drejefod af sort/poleret aluminium. Designet i 1956. Fremstår med minimale brugsspor. Fremstillet i ... Varenr: 3452158 DKK 62.000 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 16:15:00 DKK 49.000
Letherline Divani. To sofaer samt stol (3)
Letherline Divani. To sofaer samt stol (3). Letherline Divani. Made in Italy. To sofaer samt stol og sofabord, Bestående af; Sofasæt fuldpolstret med mørkebrunt læder, ben af bejdset bøgetræ. H. 73 cm, D. 87 cm, L. 114 cm, 176 cm og 220 cm. Desuden medfølgende sofabord i lakeret bøg, H. 54 cm, L. 140x81 cm. (3) Varenr: 3497309 DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:15:33 DKK 1.100
Violino. To-pers, Tre-pers sofa samt lænestol af sort læder (3)
Violino. To-pers, Tre-pers sofa samt lænestol af sort læder (3). Violino. Tre-personer sofa L. 195, To-personers sofa L. 140, samt lænestol betrukket med sort læder og faste hynder. Lænestol med nedfældig fodskammel (3) Varenr: 3497313 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:16:46 DKK 700
Elektrisk Caddy/Golfvogn (2)
Elektrisk Caddy/Golfvogn (2). Elektrisk CaddyGolfvogn med batteri og oplader til 220V. Stel af lakeret stål. Kan sammenfoldes. Faste brede hjul. Trinløs justering af hastighed. Manual på engelsk medfølger. Fremstår ny og ubrugt i original emballage. Modelfoto. Varenr: 3496270 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2014 16:17:00 DKK 650
Peter Boy. Magasinholder, børstet stål (3)
Peter Boy. Magasinholder, børstet stål (3). Peter Boy. Magasinholder af børstet stål, to lodrette og en vandret, et vægbeslag medfølger. Fremstår med taperester. L. 63-105 cm. (3) Varenr: 3496253 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 16:17:00 DKK 350
Havemøbler. Fire skamler af polyrattan flet (4)
Havemøbler. Fire skamler af polyrattan flet (4). Havemøbler. Fire skamler af polyrattan flet (4) Denne vare er en del af en temaauktion for Kammeradvokaten. Varen kan ikke besigtiges i Herlev. Afhentning kan ske tirsdage mellem kl. 10-18 og onsdage mellem kl. 9-16 på adresse; Rovsingsgade 68, 2100 København Ø. Kontakt: ... Varenr: 3492069

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:17:00 DKK 300
Kashmir silketæppe,180 x 125 cm.
Kashmir silketæppe,180 x 125 cm.. Kashmir silketæppe, silke på bomuld. Fremstår med brugsspor. 180 x 125 cm. Varenr: 3497314 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:17:56 DKK 375
Stor senempire armstol af mahogni. Cirka 1830
Stor senempire armstol af mahogni. Cirka 1830. Stor senempire armstol af mahogni samt mahognifarvet bøg. Udskåret med palmetter, bladværk og perlestaf, svungle armlæn og drejede og udskårne forben. Frederik VI's tid ca. 1830. Proveniens: Armstolen har stået på Odense Bispegård i tiden under Christian Thorning Engelstoft, 8.8.1805-25.1.1889,... Varenr: 3497321 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:19:40 DKK 375
Ubekendt kunstner, 1900-tallet, blomsteropstilling
Ubekendt kunstner, 1900-tallet, blomsteropstilling. Ubekendt kunstner, 1900-tallet, blomsteropstilling, olie på lærred, sign. C. Møller, 61 x 50 cm. (79 x 68 cm.) Varenr: 3486428 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2014 16:20:00 DKK 300
Afrikanska masker (2)
Afrikanska masker (2). Afrikanska masker. Skurna i trä. Bemålad. Höjd 31 cm. Av nyare tillverkning. (2) Varenr: 3496881 DKK 647 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 16:20:00 DKK 243
Ett par väggljusstakar i gjutjärn (2)
Ett par väggljusstakar i gjutjärn (2). Ett par väggljusstakar i gjutjärn. D. 20 cm. Varenr: 3496779 DKK 647 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 16:20:00 DKK 243
Anna Lunge cd. Parti fra Svaneke, olie på lærred
Anna Lunge cd. Parti fra Svaneke, olie på lærred. Anna Lunge 1889-1972 cd. Parti fra Svaneke, Bornholm, olie på lærred. Sign. AL. 50x75 cm(57,5x83 cm). Fremstår med reparation i midten. Varenr: 3496339 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 16:21:00 DKK 300
Musto - Chinos, samt Sunblocker Polo shirt, samt kasket
Musto - Chinos, samt Sunblocker Polo shirt, samt kasket . Musto - Chinos str. 30, , samt Sunblocker Polo shirt str. Medium , samt kasket Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde , som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3429840

DKK 950 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2014 16:21:00 DKK 300
Sofabord af hardwood med fletkurve
Sofabord af hardwood med fletkurve. Sofabord af hardwood, sarg med tre fletkurve. H. 50, L. 140, B. 69 cm. Brugsspor. Varenr: 3494962 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:21:00 DKK 325
Just Andersen. Fad af bronze
Just Andersen. Fad af bronze. Just Andersen. Fad af patineret bronze. Mrk. Just Denmark B 1773. Ø 32 cm. Patinering delvist slidt af. Varenr: 3497326 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2014 16:21:19 DKK 300
Duba møbelfabrik, skrivebord samt armstole, palisander (3)
Duba møbelfabrik, skrivebord samt armstole, palisander (3). Duba møbelfabrik, fritstående skrivebord fineret med palisander, front med skuffer samt armstol med stel af palisander, betrukket med grønt møbelstof. 1960'erne. H. 71 L. 205 B. 100 cm. Fremstår med lettere slitage samt nuanceforskel på plade. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel... Varenr: 3465034 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 16:22:00 DKK 350
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,10 ct.
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,10 ct.. Brillantring udført i 9 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 52,75/16,75 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3346000

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2014 16:26:00 DKK 1.100
Maja Lisa Engelhardt cd. Komposition, litografi
Maja Lisa Engelhardt cd. Komposition, litografi . Maja Lisa Engelhardt født 1956 cd. Komposition. Litografi, 75/100. Sign. og dateret i bly Maja Lisa Engelhardt 89. 97,5x67 cm(108x77 cm). Fremstår uden glas. Varenr: 3486128 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 16:28:00 DKK 600
Spegel med konsolbord, bronserade, 1900-tal (2)
Spegel med konsolbord, bronserade, 1900-tal (2). Spegel med konsolbord, bronserade, 1900-tal. Bord med stenskiva. Spegel mått 120x47 cm. Bord höjd 75 cm, bredd 52 cm. Bord med viss sprickbildning. (2) Varenr: 3497334 DKK 647 SE, Örebro, Aspholmen 04-08-2014 16:28:12 DKK 263
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Ring udført i 9 kt. guld prydet med en oval, facetteret, behandlede safir (ca. 8x6 mm.) flankeret af rhodineret bånd fattet med tolv mindre diamanter. Ringstr. 18/56,50.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3200128

DKK 2.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2014 16:29:00 DKK 1.100
Finn Wennerwald. Parti fra Riva ved Gardasøen (cd)
Finn Wennerwald. Parti fra Riva ved Gardasøen (cd). Parti fra Riva ved Gardasøen af Finn Wennerwald (1896-1969), olie på lærred, signeret. 60 x 70 cm. (77 x 87 cm.) Varenr: 3497338 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 16:29:19 DKK 300
Zuchtperlenkette, braun/bunt, ca. 140 cm
Zuchtperlenkette, braun/bunt, ca. 140 cm. Endloskette aus Süßwasserzuchtperlen in semirunder - leicht barocker Form von ca. 8,5 - 9,9 mm in unterschiedlichen Farben, zum Teil behandelt, Lüster stark glänzend - mittel, natürliche Wachstumsmerkmale, auf Seide aufgezogen und einzeln durchgeknotet, Länge ca. 140 cm. Neuwaren werden nach ... Varenr: 3487397

DKK 1.081 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2014 16:30:00 DKK 373
Poul Henningsen. PH5 pendel
Poul Henningsen. PH5 pendel. Poul Henningsen 1894-1967. PH5 pendel med skærme af rødlakeret aluminium. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm.. Litteratur: Tænd! - PH lampens historie omtalt og gengivet s. 272-275. Fremstår med slitage, småmærker og mindre afskalninger. Varenr: 3495501 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:30:00 DKK 325
Skulpterad dörrkläpp i brons, häst
Skulpterad dörrkläpp i brons, häst . Skulpterad dörrkläpp i brons, häst. H. 14 cm. B. 12 cm. D. 7 cm. Varenr: 3486750 DKK 647 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 16:30:00 DKK 243
Victoriansk reol af nøddetræ. 1800-tallets sidste halvdel
Victoriansk reol af nøddetræ. 1800-tallets sidste halvdel. Victoriansk etagèrer/reol af nøddetræ med drejede søjler hvorimellem fire hylder. 1800-tallets sidste halvdel. H. 124, B. 62, D. 46 cm. Brugsspor og mærker. Varenr: 3494310 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:30:00 DKK 325
Armbånd, diamanter, forgyldt sterling sølv
Armbånd, diamanter, forgyldt sterling sølv. Armbånd af 18 kt guldbealgt sterling sølv, prydet med 65 små runde diamanter. L. ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3366549

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 16:30:00 DKK 1.250
Ring, 9 kt guld, alliancering.
Ring, 9 kt guld, alliancering. . Alliancering af 9 kt guld prydet med diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Crystal/I - Top Cape/L Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste ... Varenr: 3330997

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2014 16:30:00 DKK 1.500
3 orientalske æsker - bl.a. kortspil æske med jetonner.
3 orientalske æsker - bl.a. kortspil æske med jetonner.. 3 orientalske æsker - bl.a. kortspil æske med jetonner. Mindste æske måler 3 x 10 x 22 cm Mellemste æske måler 6 x 9 x 14 cm Største æske måler 6 x 16 x 23 cm (kortspil æske). Varenr: 3497341 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:30:32 DKK 325
Skib af rav
Skib af rav. Skib af poleret og sammensat rav, med sokkel ialt 400 gr., H. uden sokkel 32 cm, L. 30 cm. Varenr: 3496161 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:34:00 DKK 1.100
Christian Dell. Kaiser par bordlamper, model 45097 (2)
Christian Dell. Kaiser par bordlamper, model 45097 (2). Christian Dell, Kaiser Idell par små bordlamper af grå lakeret metal. H. 20 cm. Formgivet i tilknytning til Bauhaus i 1930'erne, model 45097. Fremstår med lettere slitage, enkelte rust pletter. Varenr: 3495293 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 16:35:00 DKK 475
Bjarne Troelstrup. To kompositioner, serigrafier(2)
Bjarne Troelstrup. To kompositioner, serigrafier(2). Bjarne Winther Troelstrup født 1934 cd. Konkrete kompositioner, serigrafier, begge signerede i bly. Nr. 10/20, eget tryk. Rammemål 70x72,5 cm. Den ene uden glas(2) Varenr: 3486132 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 16:36:00 DKK 325
<<  1 .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 .. 91  >>