Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 25  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Rosenthal. Otto Pierne. Tre platter af glas fra 1974 (3)
Rosenthal. Otto Pierne. Tre platter af glas fra 1974 (3). Rosenthal. Otto Pierne. Tre platter af glas fra 1974, 585/1000, 724/1000 & 785/1000, Ø 36,5 cm. (3) Varenr: 3789846 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 14:06:00 DKK 300
Aagaard - par ørestikkere med Cubic Zirkonia - 14 kt. guld og hvidguld
Aagaard - par ørestikkere med Cubic Zirkonia - 14 kt. guld og hvidguld. Jens J. Aagaard - par ørestikkere udført i 14 kt. guld og hvidguld, hver prydet med Cubic Zirkonia. Samlet vægt ca. 3,1 gram. Varenr: 3794605

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 21:20:00 DKK 500
Samling porcelæn og fajance, overvejende kinesisk. 20. årh. (8)
Samling porcelæn og fajance, overvejende kinesisk. 20. årh. (8). Samling porcelæn og fajance, overvejende kinesisk. 1900-tallet. 2 tallerkener, røgelseskar på ben, thedåse, thekande, lille lågkrukke, lysestage og engelsk fajancefad.Røgelseskar af fajance med skadet/limet låg. Thedåse m. enkelt kantafslag. dIam. tallerkener 26 cm. (8) Varenr: 3794788 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 15:05:42 DKK 325
Samling væglamper, prismer / messing, 1900-tallets 2. halvdel (3)
Samling væglamper, prismer / messing, 1900-tallets 2. halvdel (3). Samling væglamper, prismer / messing, 2 stk mont til el & 1 stk til lys, 20. århs 2. halvdel. H. 28, B. 43 cm. Fremstår med manglende prismer / lampet med flere arme - en arm løs. (3) Varenr: 3796031 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 09:08:05 DKK 300
Samling blandede tegninger og akvareller (4)
Samling blandede tegninger og akvareller (4). Samling blandede tegninger og akvareller. Landskab/herregård, portræt m.m. Overvejende 1800-tallet. Mål på største og mindste tilsammenligning, 19x14 cm. (26x21 cm). 20x29,5 cm. (37x47 cm). (4) Varenr: 3791456 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 14:08:00 DKK 325
Royal Copenhagen / Kgl. P. Alev Ebüzziya Siesbye m.m. 12 undertall. & 12 boullionkopper (24)
Royal Copenhagen / Kgl. P. Alev Ebüzziya Siesbye m.m. 12 undertall. & 12 boullionkopper (24). Royal Copenhagen / Kgl. P. Alev Ebüzziya Siesbye(f. 1938) m.m. 12 undertall. er sign. Alev & 1. sort. & 12 boullionkopper - 3 boullionkopper af porcelæn er 2. sort - 1. sort. Ø 13 cm - boullionkopperne passer ikke til undertall. Brugsspor. (24) Varenr: 3794968 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 19:52:00 DKK 375
Vedhæng med  Cubic Zirkonia - 8 kt. guld
Vedhæng med Cubic Zirkonia - 8 kt. guld. Vedhæng udført i 8 kt. guld, satineret overflade, prydet med 3 facetslebne Cubic Zirkonia. Vægt ca. 1,5 gram. Varenr: 3797395

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2015 11:32:10 DKK 450
Tekno, Corgi, Wiking, Matchbox m.m. Samling legetøjsbiler m.m.
Tekno, Corgi, Wiking, Matchbox m.m. Samling legetøjsbiler m.m. . Tekno, Corgi, Wiking, Matchbox m.m. Samling legetøjsbiler m.m. Tekno 1 ambulance Zonen, 1 Politi Mercedes-Benz 230 Sl, 3 fly 'Flyvende fæstning' nr 88 & nr 488 samt Falck brandstation H. 21,5, B. 48, D. 25 cm. Samt 8 div store modelbiler bl.a. Burago skala 1/24, 2 motorcykler - den ene er ubrugt... Varenr: 3798606 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2015 19:41:00 DKK 700
Jødiske bønne-bøger med metalomslag (2)
Jødiske bønne-bøger med metalomslag (2). Jødiske bønne-bøger med metalomslag, dekoreret i farver, H. 9,5-12,5 cm, B. 6,5-9,5 cm. (2) Varenr: 3803772 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 16:45:00 DKK 325
Bing & Grøndahl. Windjammer platter, porcelæn (12)
Bing & Grøndahl. Windjammer platter, porcelæn (12). Bing & Grøndahl. James E. Mitchell. Seks Windjammer platter m/ dubletter i æsker, porcelæn, Ø 27 cm. (12) Varenr: 3805221 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2015 19:21:00 DKK 475
Leif Vaag Ujaraq, olie på plade, motiv fra Kerteminde
Leif Vaag Ujaraq, olie på plade, motiv fra Kerteminde. Motiv fra Kerteminde af Leif Ujaraq Vaag (1925-2008), cd, olie på plade, sign. L.U.V 1988, 82x122 cm. (92x133 cm). Varenr: 3808567 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 16:13:05 DKK 375
Arbejdsbord af eg, delvist ca. 1800
Arbejdsbord af eg, delvist ca. 1800. Arbejdsbord af eg, delvist ca. 1800, plade og stel sammenbragt. Sarg med skuffe, tilspidsede ben med sko. Brugs- og alderspræg, manglende listestykker. H. 72. B. 86. D. 42 cm. Varenr: 3810580 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 17:09:12 DKK 300
Tekno, Corgi m.m. Samling biler, lastbiler m.m.
Tekno, Corgi m.m. Samling biler, lastbiler m.m. . Tekno, Corgi m.m. Samling biler, lastbiler m.m. Tekno 1 VW 819, 2 MG 824, 1 Mercedes-Benz SL 924, 1 Ford Lincoln 829, 1 DKW Junior 724, 1 Volvo PV 544 822, 1 Tekno lastbil m/ åben lad, 1 brandbil, 1 Scania Vabis stigevogn 445, 1 Scania Vabis grøn 445. Samt div biler fra bl.a. Corgi, Vilmer, Dinky... Varenr: 3811559 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2015 19:37:00 DKK 550
Albin i Hyssna. Design Bo Armstrong, stol model 'Sigma 309'
Albin i Hyssna. Design Bo Armstrong, stol model 'Sigma 309'. Albin i Hyssna. Design Bo Armstrong, højrygget stol model 'Sigma 309'. Bøgetræ. H. 114 cm B. 72 cm D. 57 cm. Sædeh. 50 cm. Små / lette brugsspor. Varenr: 3812500 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 16:04:00 DKK 300
Lena Smirnona, akryl på lærred, 'birketræer'
Lena Smirnona, akryl på lærred, 'birketræer'. 'Biketræer' af Lena Smirnova, akryl på lærred, sign. LS samt sign og betitlet på bagsiden, 'Birketræer', Lena Smirnova 2015, 100x100 cm. U.R. Varenr: 3812603 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2015 16:43:00 DKK 375
Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte
Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte. Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte. Fineret. Brugs- og alderspræg, enkelte små kantafslag. H. 75. 70 x 135 cm. Varenr: 3812666 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 12:14:45 DKK 675
Bosch byggeplads-radio/oplader
Bosch byggeplads-radio/oplader. Bosch byggeplads-radio/oplader med indbygget radio. 2 stk. 230 V stikdåser for tilslutning af andre apparater, 12 V stikdåse for tilslutning af lavspændingsapparater. Brugt få gange, ca. 4-5 år gl. Brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3813439 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 13:19:07 DKK 850
Sofabord af teak, 1960'erne
Sofabord af teak, 1960'erne. Sofabord af fineret teak, 1960'erne, medeben. L. 168 cm. B. 60 cm. H. 51 cm. Fremstår med brugsspor, bla. på kanter Varenr: 3813470 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 14:24:00 DKK 350
Fagerthun Design - apr ørestikker af 14 kt. guld med skifer
Fagerthun Design - apr ørestikker af 14 kt. guld med skifer. Fagerthun design - par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med indlæg af skifer. Samlet vægt ca. 2,2 gram. Varenr: 3814306

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 21:05:00 DKK 550
2 - pers. sofa med lyst brunt læder ben af fyrretræ
2 - pers. sofa med lyst brunt læder ben af fyrretræ. 2 - pers. sofa betrukket med med lyst brunt læder, med ben af fyrretræ. L. 160 cm. D. 93 cm. Sædehøjde er 57 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3814578 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2015 13:41:00 DKK 300
Rundt salonbord med fire stole, 1800-tallets slutning (5)
Rundt salonbord med fire stole, 1800-tallets slutning (5) . Rundt salonbord med fire stole, 1800-tallets slutning. Drejede ben.Sæder m. rødt velourbetræk. Mahogni, nøddetræ og nøddepoleret træ. H. 71. Diam. 98 cm. Sædeh. 49-50 cm. Alm. brugs- og alderspræg. Enkelte ormhuller. (5) Varenr: 3814916 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2015 13:59:19 DKK 325
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing & Grøndahl. Samling figurer (4)
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing & Grøndahl. Samling figurer (4). Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing & Grøndahl. Samling figurer af porcelæn og stentøj, bestående af nr. 1733 2. sort., 21518 1. sort., 1407 1. sort., 1739 1. sort., H. 6-17 cm. (4) Varenr: 3815082 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2015 19:34:00 DKK 325
Michael Kvium, kunsttryk/offset, figurkomposition
Michael Kvium, kunsttryk/offset, figurkomposition. Figurkomposition af Michael Kvium f, 1955, cd, indrammet kunsttryk/offset, uden sign. 100x74 cm. (125x96 cm). Varenr: 3815283 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 17:30:42 DKK 525
Kgl. P. & Aluminia / Saxbo. Nils Thorsson og Eva Stæhr Nielsen. Vaser (2)
Kgl. P. & Aluminia / Saxbo. Nils Thorsson og Eva Stæhr Nielsen. Vaser (2). Kgl. P. & Aluminia / Saxbo. Nils Thorsson(1898-1975) og Eva Stæhr Nielsen(1911-1976). Marselis vase, rillet, okseblodsglasur, 2625 2. sort. H. 13 cm samt E.ST.N vase i glaseret stentøj, sign., H. 12 cm. (2) Varenr: 3817667 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2015 19:41:00 DKK 375
Poul Oskar Hansen, akvareller, klippe/kystparti (2)
Poul Oskar Hansen, akvareller, klippe/kystparti (2). Klippe og kystparti af Poul Oskar Hansen f. 1927, indrammede akvareller, sign. den ene sign. POH-76, 27x19 cm. (52x45 cm). 28x30 cm. (45x52 cm). Gulnet. (2) Varenr: 3817704 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2015 11:38:06 DKK 300
Skibsmodel efter kinesisk junke, 1900-tallets 2. halvdel
Skibsmodel efter kinesisk junke, 1900-tallets 2. halvdel. Skibsmodel efter kinesisk junke, 20. århs 2. halvdel. H. 72, L. 64, B. 21 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3800192 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2015 19:29:00 DKK 300
Tre bakker med sommerfuglevinger, 1900-tallet (3)
Tre bakker med sommerfuglevinger, 1900-tallet (3). Tre bakker med sommerfuglevinger, 1 bakke betegnet Rio de Janeiro, 20. årh. 29 x 48 & 45 x 74 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 3800199 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2015 19:46:00 DKK 325
Bræmer Jensen - armlænke af 14 kt. guld og hvidguld
Bræmer Jensen - armlænke af 14 kt. guld og hvidguld. Bræmer Jensen - armlænke udført i 14 kt. guld og hvidguld. L.18 cm. Vægt ca. 3 gram. Varenr: 3803478

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 20:28:00 DKK 600
Sofabord fra Lysberg Hansen, kvadratisk
Sofabord fra Lysberg Hansen, kvadratisk . Lysberg Hansen & Terp. Kvadratisk sofaborde med stel af forgyldt og forkromet metal, bordplade af glas. 70x70 cm. Fremstår med brugsspor samt glasplade med muslingskade. Varenr: 3804049 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2015 14:43:00 DKK 300
Moderne rullebord med matteret glasplade
Moderne rullebord med matteret glasplade . Rullebord med matteret glasplade, afrundede hjørner samt hjul. L. 140 cm. B. 95 cm. H. 73 cm. Brugsspor. Varenr: 3804856 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2015 12:40:00 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 25  >>