Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling pigetøj, Freoli, (ca.55)
Samling pigetøj, Freoli, (ca.55). Samling pigetøj, ca. 51 stk. Primært mærket Freoli, str. 2, 68, 86, 98 104 (4 år) mm., Jakker, Kjoler, bluser mm. (51) Varenr: 3696947 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 03-02-2015 15:23:44 DKK 600
Karl Niemann, olie på lærred, motiv med huse
Karl Niemann, olie på lærred, motiv med huse. Motiv med huse af Karl Niemann (1908-1982), cd, olie på lærred, sign. karl Niemann, 38x55 cm. (64x71 cm). Varenr: 3706709 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 05-02-2015 17:10:47 DKK 325
William Skotte Olsen, olie på pap, portrætter
William Skotte Olsen, olie på pap, portrætter . Portrætter af William Skotte Olsen (1945-2002), cd, olie på pap, opklæbet på plade bag glas, det ene vævet søgras Sign. WSO, 19x26 cm. (22x29 cm). Varenr: 3686302 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-02-2015 11:40:23 DKK 325
Væglamper, Lyfa, opalglas (5)
Væglamper, Lyfa, opalglas (5). Lyfa. Væglamper af opalglas med montering. 20 årh. Ø 34 cm. Fremstår med brugspor. (5) Varenr: 3703211 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-02-2015 21:04:00 DKK 325
Sidebord med glasplade
Sidebord med glasplade. Sidebord med bordplade i hærdet glas monteret på stand af bemalet glasfiber. H. 60cm, Ø 50cm. Varenr: 3644263

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 31-01-2015 19:16:00 DKK 325
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, komposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, komposition. Komposition af Pia Birgitte Stenderup, f. 1968, akryl på lærred, sign. Pia Birgitte, 90x70 cm. U.R. Varenr: 3690285 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-02-2015 19:30:00 DKK 350
Hængeskab af fyr. 1900-tallet
Hængeskab af fyr. 1900-tallet. Hængeskab af fyrtræ, med glas front og porcelænshåndtag. 190-tallet. H. 90 cm. B. 80 cm. D.27 cm. Fremstår med alderstegn. Varenr: 3694953 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-02-2015 14:45:58 DKK 300
Farstrup, lænestol, model Otium, bøg/uld
Farstrup, lænestol, model Otium, bøg/uld. Farstrup, lænestol med nakkepude, model Otium stol, stel af lakeret bøg, betrukket med uld. H. 118 cm. B. 65 cm. D. 49 cm. Brugsspor. Varenr: 3700541 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-02-2015 10:55:32 DKK 300
Sovesofa med grøn uld, bøg og teak, 1950'erne.
Sovesofa med grøn uld, bøg og teak, 1950'erne.. Sovesofa med grønt mønstret uld, stel af bøg og teak, 1950'erne, prydet med pyntebånd- og knapper. H. 75 cm. B. 165 cm.(245 cm. med ender udslået), D.78 cm. Varenr: 3702234 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 03-02-2015 14:59:56 DKK 300
Daybed af teak, hynde med lys uld, 1950/1960
Daybed af teak, hynde med lys uld, 1950/1960. Daybed af teak, hynde betrukket med lys, meleret uld, 1950/1960. Fjederbund. Brugs- og aldersspor. Ene læn med limet samling. H. 51 / 43 cm. 98 x 203 cm. Varenr: 3702237 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-02-2015 11:07:33 DKK 300
Stander / gulvlampe, Fog og Mørup, Studio af Jo Hammerborg
Stander / gulvlampe, Fog og Mørup, Studio af Jo Hammerborg . Jo Hammerborg for Fog og Mørup, Studio standerlampe med grålakeret stamme, formica og skærm med afbryder. H. 142 cm. Fremstår med brugsspor bl.a. tryk på fod & tryk ved skærm(løs). Varenr: 3700353 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-02-2015 19:38:00 DKK 775
Farvepigment, flere farver,  ca. 7 kg
Farvepigment, flere farver, ca. 7 kg. Farvepigment ca. 7 kg. Lottet består af ; 5 kg. Hvid. 1 kg. Sort. 1 kg. Blå. Varenr: 3700754 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 03-02-2015 17:31:47 DKK 325
To Par Carrera dame solbriller (2)
To Par Carrera dame solbriller (2). To par Carrera solbriller til damer, sorttonet glas, med pink stribet detalje på stel over over glas. Ligger i org. etuiNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik.... Varenr: 3591479

DKK 1.325 DK, Odense, Kratholmvej 01-02-2015 15:23:00 DKK 500
Farstrup m.fl. producenter, 7 stole af teak / bøg (7)
Farstrup m.fl. producenter, 7 stole af teak / bøg (7). Farstrup m.fl. producenter, 7 stole af teak / bøg. Forkellige polstreinger. Fremstår med brugsspor/slittage. (7) Varenr: 3547045 DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 30-01-2015 14:16:14 DKK 850
To jalousiskab, et af bejdset bøg &  et af teak (2)
To jalousiskab, et af bejdset bøg & et af teak (2). To jalousiskab, et af bejdset bøg & et af teak, er senere monteret på plader med hjul. Fremstår med en del slittage. Mål henholdsvis 62x48 cm. H. 130 cm. og 60x40 cm. H. 123 cm. #2# Varenr: 3700724 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-02-2015 13:25:28 DKK 450
Fritstående skrivebord af teak
Fritstående skrivebord af teak . Skrivebord af teak, fritstående, front med skuffer, een med nøgle. H. 77 cm. L. 130 cm. D. 67 cm. Brugspræg samt enkelte rander. Varenr: 3703804 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-02-2015 14:19:46 DKK 425
Buddha af udskåret træ m. forgyldning
Buddha af udskåret træ m. forgyldning. Thailandsk Buddhafigur siddende i lotursstilling i udskåret træ, med afskallede forgyldninger. H. 80 cm. B. 40 cm. D. 25 cm. Fremstår med afslag og tørrevner i træet. Varenr: 3698390 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-02-2015 10:15:58 DKK 1.000
Leif Sylvester, litografi, komposition
Leif Sylvester, litografi, komposition. Figurkomposition af Leif Sylvester, f. 1940, litografi, cd, sign. i bly Sylvester, nr. 17/20, 34,5 x 33 cm. U.R. Varenr: 3701739 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-02-2015 15:00:00 DKK 775
Tomahawk - pelsfrakke med kanin str. 42
Tomahawk - pelsfrakke med kanin str. 42. Tomahawk - pelsfrakke med kanin str. 42, Rumlamsfrakke med kaninfoer og kantet med flerefarvede små kaninpelsstykker. L. 107 cm. Brystmål ca. 100 cm. ndvendigt ærmemål er ca. 41 cm. Minimale brugsspor. Varenr: 3704523 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 03-02-2015 17:22:00 DKK 350
Samling keramik mm. heraf Kähler m.m. (15)
Samling keramik mm. heraf Kähler m.m. (15). Saming keramik heriblandt tre Kähler vaser H. 7, 12,5 og 20 cm. Ø 7, 7,5 og 10 cm. En Kähler kande, flødefarvet, med afslag. H. 15 cm. B. 17 cm. Et Kähler saltkar H. 2 cm. Ø 5,5 cm. To glaserede øreskåle med tre hanke H. ca. 13,5 cm. Ø ca. 20 cm. Den ene er stemplet: Japan. Samling krukker og ... Varenr: 3696948 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-02-2015 10:30:27 DKK 375
To skilte, emalje- samt blikskilt, 'Grøn Tuborg' m.m. (2)
To skilte, emalje- samt blikskilt, 'Grøn Tuborg' m.m. (2). To ølskilte / reklameskilte, 'Grøn Tuborg' emaljeskilt 49 x 35 cm & 'Grøn Tuborg gør livet lidt grønnere' blikskilt 49 x 35,5 cm. Få brugsspor. (2) Varenr: 3704221 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-02-2015 19:38:00 DKK 325
Landerholm & Lund. Seks armstole af massiv mahogni
Landerholm & Lund. Seks armstole af massiv mahogni. Landerholm & Lund. Seks armstole af massiv mahogni, betræk af grønt møbelstof, sædehøjde. 43 cm. Fremstillet på Fredericia stolefabrik. Fremstår med brugsspor samt uld med let smuds. (6) Varenr: 3703965 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-02-2015 16:15:00 DKK 300
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Beautiful Morning'
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Beautiful Morning'. 'Beautiful Morning' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 80 x 120 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3703841 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-02-2015 14:24:35 DKK 450
Hjørnesofa med grønt uld, 1950'erne, 3-delt
Hjørnesofa med grønt uld, 1950'erne, 3-delt. Hjørnesofa betrukket med grønt uld, 3-delt, sæder knapsyede, ben og sider af bejdset træ. 1950'erne. Længeste del 190 cm., korte del 186 cm. D. 69 cm. Sædehøjde 44 cm. H. ca. 82 cm. Brugspræg samt betræk med slid og farveforskel. Varenr: 3707646 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-02-2015 17:19:02 DKK 300
Kommode af teak, 1950'erne
Kommode af teak, 1950'erne. Kommode af teak. front med seks skuffer, tilspidsede ben. 1950'erne. H. 110 cm. B. 72 cm. D. 36 cm. Brugsspor. Nøgle medfølger. Varenr: 3702452 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 03-02-2015 13:41:00 DKK 350
Engelsk standur i kasse af mahogni, ca. 1800
Engelsk standur i kasse af mahogni, ca. 1800. Engelsk Georg III standur i kasse af mahogni, ca. 1800. Svanehalsformet top med messingrosetter og spir. Bemalet urskive dekoreret med landskab, blomster og bladranker. Skive signeret Young, Perth. Kasse med kannelerede søjler og kvartsøjler. Medfølg. lodder, pendul og optræksnøgle. H. 226 cm. ... Varenr: 3703823 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-02-2015 14:22:55 DKK 850
Samling standerlamper, 1900-tallet (8)
Samling standerlamper, 1900-tallet (8). Samling standerlamper, lakeret metal, messing, læder m.m., 20. årh. H. inkl mont 111-156 cm. Fremstår med brugsspor. (8) Varenr: 3704382 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-02-2015 19:26:00 DKK 375
Kiplampe, Le Klint, Kip væg- og bordlampe af Kaare Klint, model 306 + 2 ekstra skærme + armatur
Kiplampe, Le Klint, Kip væg- og bordlampe af Kaare Klint, model 306 + 2 ekstra skærme + armatur . Kaare Klint / Le Klint, model 306, Kip væg- & bordlampe, børstet messing. To størrelser Le Klint skærme 2/21 & 12/21 samt armatur. I org. æsker. H. inkl skærm 40 cm. NB først foto er et modelfoto. Varenr: 3705368 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-02-2015 19:44:00 DKK 475
To øreklapstole og et bord (3)
To øreklapstole og et bord (3). To øreklapstole og et bord. Bordet er af egetræ, firkantede sprosser og kvadratiske flade fødder . Fauteuil i Ludvig XIV stil, forgyldt træ, grønne sæder, med røde kantebånd. Bergère af bejdset bøg, med fransk flet i siderne, gyldent pistaciefarvet mønstret stof, og svugne ben. (3) Varenr: 3696762 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-01-2015 16:13:34 DKK 350
Armstol og lampebord, mahogni, engelsk edwardiansk stil (2)
Armstol og lampebord, mahogni, engelsk edwardiansk stil (2). Armstol og lampebord af mahogni, stolen er en engelsk wheel-back armstol i edwardiansk stil (tidlig 1900-tal). H. 97 cm. B.65 cm. D.48 cm. SædeH. 47 cm. Prydet med udskårne florale dekorativer og kantebånd, sædet er i grønt velour. I bunden er et fastsømmet skilt med ordet "Reprodux". Bordet er i... Varenr: 3699965 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-02-2015 14:14:43 DKK 350
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>