Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Rosenthal. Bjørn Wiinblad. Bordlampe & platter (3)
Rosenthal. Bjørn Wiinblad. Bordlampe & platter (3). Rosenthal Studio Linie. Bjørn Wiinblad 1918-2006. Prinsen & Prinsessen platter samt bordlampe, alle dele i porcelæn, H. inkl skærm 55 & Ø 32 cm. (3) Varenr: 3895128 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-07-2015 19:32:00 DKK 900
Day Birger Mikkelsen samt Baum Und Pferdgarten (2)
Day Birger Mikkelsen samt Baum Und Pferdgarten (2). Day Birger Mikkelsen smokingjakke sort, ca. str. 38. Mål: L. 100 cm. Brystmål ca. 88 cm. og indvendigt ærmemål ca. 47 cm. Samt Baum Und Pferdgarten glimmer-bouclejakke str. 38. Mål: L. 51 cm. Brystmål ca. 88 cm. Indvendigt ærmemål ca. 47 cm. minimale brugsspor. (2) Varenr: 3895145 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-07-2015 13:40:42 DKK 325
Par Chr. VIII lænestole af mahogni, 1800-tallets midte (2)
Par Chr. VIII lænestole af mahogni, 1800-tallets midte (2). Par Chr. VIII lænestole af mahogni, 1800-tallets midte. Hidrører fra fynsk herregård. Prydede med udskæringer i form af kanneleringer, bladværk, blomster og rocailler. Broderet betræk af uld. Ene stol med messinghjul på forben. Brugs- og aldersspor. (2) Varenr: 3895251 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2015 13:37:25 DKK 325
Fladlåget kiste bemalet med blomster, 20. årh.
Fladlåget kiste bemalet med blomster, 20. årh. . Fladlåget kiste bemalet med blomster og bladranker, indvendigt rødmalet. 20. årh. Stående på 4 kontorhjul. Alm. brugsspor. H. 55. 55 x 180 cm. Varenr: 3895257 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2015 15:27:10 DKK 550
Ole Gjerløv Knudsen og Torben Lind. Moduline sofa-bænk, tre-delt
Ole Gjerløv Knudsen og Torben Lind. Moduline sofa-bænk, tre-delt. Ole Gjerløv Knudsen og Torben Lind. 'Moduline' sofa-bænk, tre-delt: 2 sæder samt bord. Fineret og massivt eg, betræk af knapsyet, patineret brunt læder. Fremstillet hos France & Søn. Brugs- og aldersspor, herunder betræk m. hvid plet, een knap mangler læder. L. 174. Sædeh. 36-38 cm. Bord H. 31 ... Varenr: 3895313 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-07-2015 13:37:00 DKK 450
Øreklapstol med uld, 1940/1950
Øreklapstol med uld, 1940/1950. Øreklapstol betrukket med flerfarvet, mønstret uld, 1940/1950. Ben af bejdset bøg. Ryg mangle ene knap. Fremstår med slitage og brugsspor. H. 105. B. 68. Sædeh. 44-45 cm. Varenr: 3895814 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2015 20:41:00 DKK 325
Sagem dankortterminaler samt Towa SX-580 kasseapparat
Sagem dankortterminaler samt Towa SX-580 kasseapparat . Sagem dankortterminaler samt Towa SX-580 kasseapparat (nøgle medfølger). Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4) Varenr: 3896128 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-07-2015 12:33:37 DKK 300
Samling skolekort bl.a. Europa & Danmark m.m. (3)
Samling skolekort bl.a. Europa & Danmark m.m. (3). Samling skolekort bl.a. Europa & Danmark m.m. Nordisk Korthandel, Scanmaps m.m., 190 x 202, 190 x 205 & 190 x 197 cm. Fremstår med brugs- og aldersrelaterede spor bl.a. med rep ved DK. (3) Varenr: 3896429 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-07-2015 12:00:00 DKK 350
Viggo Einfeldt. Dele til Juno seng / 'Lille Per seng'
Viggo Einfeldt. Dele til Juno seng / 'Lille Per seng' . Viggo Einfeldt. Dele til Juno seng / 'Lille Per seng'. Brugs- og alderspræget. Varenr: 3896495 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-07-2015 16:45:52 DKK 425
Ole Due, B.Engelbrecht Sørensen, Peer Dahl, Claus Bjørn Jensen (4)
Ole Due, B.Engelbrecht Sørensen, Peer Dahl, Claus Bjørn Jensen (4). Ole Due, B.Engelbrecht Sørensen, Peer Dahl, Claus Bjørn Jensen. Landskaber m.m. Olie på lærred. Alle signerede. Alm. aldersrelateret stand; Ole Due-maleri dog m. enkelte lette krakeleringer. Mål på største og mindste, incl. rammer: 43 x 53 cm. og 31 x 23 cm. (4) Varenr: 3896741 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-07-2015 20:50:00 DKK 300
Jugend skab af mahogni med intarsia, ca. 1900-1910
Jugend skab af mahogni med intarsia, ca. 1900-1910. Jugend skab af mahogni, top prydet med intarsia, ca. 1900-1910. Låger med facetslebne ruder. Indvendigt med justérbare hylder. Alm. små brugs- og aldersspor. H. 173. B. 83. D. 41 cm. Varenr: 3897178 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-07-2015 16:09:00 DKK 425
Dele til væghængt reolsystem af teak, 1950/1960
Dele til væghængt reolsystem af teak, 1950/1960. Dele til væghængt reolsystem af teak, 1950/1960. Bæringer/holdere af messing. 4 vanger til væg. Stedvise brugs-og aldersspor. B. hylder 80 cm. Vanger: ca. 90-128 cm. Varenr: 3897181 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-07-2015 10:37:47 DKK 325
Pendler, Holmegaard, Morph af Rune Schou Larsen og Elisabeth Gamborg (3)
Pendler, Holmegaard, Morph af Rune Schou Larsen og Elisabeth Gamborg (3). Rune Schou Larsen og Elisabeth Gamborg for Holmegaard, Morph pendler af plastelementer, H. 30 & 40 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. (3) Varenr: 3897491 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-07-2015 19:47:00 DKK 300
Bang og Olufsen. Beovox 3000 højttalere (2)
Bang og Olufsen. Beovox 3000 højttalere (2). Bang og Olufsen. Beovox 3000 højttalere, type 6716, 38 x 45 cm cm. fremstår med brugsspor bl.a. maler pletter. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3897798 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-07-2015 21:18:00 DKK 475
Skammel / sidebord af teak, vendbar plade m. læder, 1960'erne
Skammel / sidebord af teak, vendbar plade m. læder, 1960'erne. Skammel / sidebord af teak, vendbar plade m. læder og fineret teak, ben med sprosser. 1960'erne. Alm. brugsspor. H. 38-39 cm. 51 x 51 cm. Varenr: 3897941 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-07-2015 15:29:10 DKK 350
Sofabord med plade med fosiler
Sofabord med plade med fosiler . Sofabord med stel af mørkbejdset bøg, bordplade i form af forstenet havbund med fosiler. Mål: 127x80 cm. H. 49 cm. Fremstår med brugsspor, bla. hak på stel. Varenr: 3898007 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-07-2015 13:28:52 DKK 300
Burberry - kort damejakke  ca. str. 42
Burberry - kort damejakke ca. str. 42. Burberry - kort damejakke ca. str. 42, beige med lynlås, fper samt krave med ternet underside. Mål: L. 65 cm. Indvendigt ærmemål ca. 50 cm. Brystmål ca. 116 cm. Fremstår med brugsspor, bla pletter og smuds. Plet på ryg. Varenr: 3898457 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-07-2015 10:21:23 DKK 300
Piquattro, Italien. Sofa med brunt læder, Chesterfield-form
Piquattro, Italien. Sofa med brunt læder, Chesterfield-form. Piquattro, Italien. Sofa betrukket med brunt læder, Chesterfield-form. Faste sædehynder, hvoraf ene med lille flænge. Ellers alm. stedvise brugsspor og patina. L. 165. Sædeh. 44-45 cm. Varenr: 3898485 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-07-2015 20:48:00 DKK 300
Pendler, Louis Poulsen, Flowerpots af Verner Panton (2)
Pendler, Louis Poulsen, Flowerpots af Verner Panton (2) . Verner Panton (1926-1998) for Louis Poulsen, Flowerpot af emalje, Ø 22 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3898492 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-07-2015 19:35:00 DKK 725
Bakkebord af bøgtræ
Bakkebord af bøgtræ. Ovalt bakkebord af lakeret bøg. 2 aftagelige bakker Mål: 83x54 cm. H. 57 cm. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 3899546 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-07-2015 09:51:03 DKK 300
Biografbænk af lakeret bøgtræ og uld
Biografbænk af lakeret bøgtræ og uld. Biografbænk med 3 opklappelige sæder betrukket med uld, stel af lakeret bøgtræ. Mål: L. 170 cm. Sædehøjde ca. 45 cm. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 3899548 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-07-2015 09:53:47 DKK 300
Freddy Eriksen, olie på lærred, landskab (cd)
Freddy Eriksen, olie på lærred, landskab (cd). Landskab af Freddy Eriksen (1930-2012), olie på lærred, sign. Freddy E, 30 x 70 cm(31 x 71 cm). Varenr: 3899783 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-07-2015 20:57:00 DKK 375
Freddy Eriksen, olie på lærred, landskab (cd). Landskab af Freddy Eriksen (1930-2012), olie på lærred, sign. Freddy E, 30 x 70 cm(31 x 71 cm). Varenr: 3899784 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-07-2015 19:50:00 DKK 400
Gerd Rune Sundien. Tre abstrakte kompositioner. Akryl på lærred (3)
Gerd Rune Sundien. Tre abstrakte kompositioner. Akryl på lærred (3). Gerd Rune Sundien. Tre abstrakte kompositioner. Akryl, pap og papir m.m. på lærred. Signerede samt daterede. Mål incl. ramme: 24 x 24 cm. og 44 x 44 cm. (3) Varenr: 3899888 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-07-2015 21:05:00 DKK 300
Rosenthal. Bjørn Wiinblad. Serenade. Div dele stel (32)
Rosenthal. Bjørn Wiinblad. Serenade. Div dele stel (32). Bjørn Wiinblad(1918-2006) for Rosenthal Studio-Linie Håndmalet / 100 Jahre Rosenthal, Serenade, div dele stel af porcelæn, bestående af: 2 kopper Ø 9 cm 5 kopper Ø 6,8 cm 1 sukkerskål m/ låg Ø 9,5 cm 1 sæt salt/peber H. 6-8 cm 4 dybe tall. Ø 22 cm 2 tall. Ø 15,5 cm 8 tall. Ø 26 ... Varenr: 3900275 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-07-2015 14:26:00 DKK 350
Murstens armlænke - 14 kt. guld
Murstens armlænke - 14 kt. guld. Klassisk murstens armlænke udført i 14 kt. guld, lukke er monteret med sikkerhedshasper. L. 18 cm. Vægt ca. 9,6 gram. Varenr: 3900306 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-07-2015 13:27:00 DKK 1.000
Pendel, Fog og Mørup, Nova af Jo Hammerborg
Pendel, Fog og Mørup, Nova af Jo Hammerborg . Jo Hammerborg for Fog og Mørup, Nova pendel af patineret kobber, 1960'erne. Ø 40 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3900850 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-07-2015 19:33:00 DKK 525
Slagbænk af fyr, 1800-tallet
Slagbænk af fyr, 1800-tallet. Slagbænk af fyr, 1800-tallet, med udtrækskuffe. Mål: L. 180 cm. D. 54 cm. Sædehøjde 46 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, svindrevner mm. Varenr: 3901337 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-07-2015 16:35:55 DKK 300
Nicolaus Lützhøft. Parti fra Svendborgsund. Olie på lærred
Nicolaus Lützhøft. Parti fra Svendborgsund. Olie på lærred. Nicolaus Lützhøft, 1864-1928. Parti fra Svendborgsund m. personer i jolle. Olie på lærred. Signeret monogram NL, dateret 99. Mål incl. ramme: 43 x 56 cm. Stedvist lette krakeleringer. Varenr: 3901503 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-07-2015 21:00:00 DKK 350
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Helle'
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Helle'. 'Helle' af Lena Smirnova, akryl på lærred, sign. LS samt sign og betitlet på bagsiden, 'Helle', Lena Smirnova, 50x50 cm. U.R. Varenr: 3871475 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-07-2015 21:22:10 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>