Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Køkken hængevitrine
Køkken hængevitrine. Bemalet køkken hængevitrine, front med lågerm hvorbag hylder. Mål: L. 103 cm. D. 30 cm. H. 70 cm. Fremstår med små aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 4375088 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 15:12:41 DKK 350
Kurt Westergaard, akvarel, forside til bogen 'Cecilie bli'r bortført' samt bog (cd) (2)
Kurt Westergaard, akvarel, forside til bogen 'Cecilie bli'r bortført' samt bog (cd) (2). Forside til bogen 'Cecilie bli'r bortført' af Kurt Westergaard f. 1935, akvarel. Bog medfølger. Akvarel med håndteringsmærker. (2) Varenr: 4375371 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 13:47:15 DKK 300
Væglamper / sakselamper, teak, 1900-tallets 2. halvdel (2)
Væglamper / sakselamper, teak, 1900-tallets 2. halvdel (2). Væglamper / sakselamper, teak, 20. århs 2. halvdel, H. 34,5 cm. Fremstår m/ brugsspor. (2) Varenr: 4375707 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 19:32:00 DKK 350
Samling spots samt div skinner, mrk. bl.a. Nordic Light AB, Sverige (24)
Samling spots samt div skinner, mrk. bl.a. Nordic Light AB, Sverige (24). Samling spots samt div skinner, mrk. bl.a. Nordic Light AB, Sverige, skinner L. 96-199 cm & spots L. 26 cm. Brugsspor. NB vogn medfølger ikke. (24) Varenr: 4376007 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 19:27:00 DKK 300
Henrik Buster Bruun, olie på plade, komposition (cd)
Henrik Buster Bruun, olie på plade, komposition (cd). Komposition af Henrik Buster Bruun f. 1929, olie på plade, sign. Buster, 44x46 cm. (48x51 cm). Enkelte afskalninger. Varenr: 4376088 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 20:14:00 DKK 300
Samling effekter af jern, 1800- og 1900-tallet
Samling effekter af jern, 1800- og 1900-tallet. Samling effekter af jern, 1800- og 1900-tallet. Tænger, ålejern, bordstande, hakkere, stegegafler, klemmestage, 8 mortere, 2 strygejern, m.m. Brugs- og alderspræg. Varenr: 4376682 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 14:58:53 DKK 375
2 danske mørkebrune lammeskind (2)
2 danske mørkebrune lammeskind (2). 2 danske mørkebrune lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål ca. 105x85 og 110x70 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er ... Varenr: 4379067

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-08-2016 18:28:00 DKK 775
Lloyd Loom sofabord med glasplade
Lloyd Loom sofabord med glasplade. Lloyd Loom sofabord med (løstliggende) glasplade. Stel af lakeret flet. Underliggende hylde. H. 50. 70 x 110 cm. Varenr: 4379719 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-09-2016 16:54:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, seks armstole af bøg
Dansk møbelproducent, seks armstole af bøg. Dansk møbelproducent, seks stole af bøg, betrukket med vandtæt og let rengørligt kunststof.. Fremstår med brugsspor, lettere smudset. (6) Varenr: 4336083 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-08-2016 12:00:00 DKK 300
Samling glas med slibninger. (45)
Samling glas med slibninger. (45) . Samling glas med slibninger. Øl, vin, snapseglas. Heraf 1. snapse-, samt 1. ølglas m. lille kantafslag (45) Varenr: 4351386 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-08-2016 16:00:00 DKK 300
Reinhard Heinemann, træsnit, kompositioner (cd) (2)
Reinhard Heinemann, træsnit, kompositioner (cd) (2). Kompositioner af Reinhard Heinemann (1895-1967), træsnit, den ene er indrammet, sign. R. Heinemann, 22,5x31,5 cm. (34x9 cm). 37x52 cm. Ene med syrepletter. (2) Varenr: 4356650 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 12:59:50 DKK 325
Grønlandica. Grønlandsk kajak m. fanger og udstyr
Grønlandica. Grønlandsk kajak m. fanger og udstyr. Grønlandsk kajak m. fanger og udstyr. Grønlandsk kajak udformet i skind med div. dele af træ og ben. L. 71 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. NB: Bemærk: Udløbstidspunkt ændret. Varenr: 4360548 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-08-2016 16:14:00 DKK 325
Sejer, Kähler og Søholm. To fade samt vase, stentøj (3)
Sejer, Kähler og Søholm. To fade samt vase, stentøj (3). Sejer, Kähler og Søholm / Noomi Backhausen. To fade samt vase, stentøj, Ø 31-36 cm & H. 27 cm. (3) Varenr: 4368036 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-08-2016 19:28:00 DKK 325
Pendler / skærme, Louis Poulsen, arbejds- / værkstedspendler (4)
Pendler / skærme, Louis Poulsen, arbejds- / værkstedspendler (4). Louis Poulsen, arbejdspendler af hvid emalje, Ø 34,5 cm. Fremstår med få brugsspor bl.a. afstød. (4) Varenr: 4371835 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 19:37:00 DKK 450
Jeff Ibbo, stentøj, skulptur, siddende nøgen kvinde
Jeff Ibbo, stentøj, skulptur, siddende nøgen kvinde . Abstrakt skulptur i form af siddende nøgen kvinde, af Jeff Ibbo (f. 1941), oxyderet og glaseret keramiske stentøjsler, sign., H. 28 cm. Varenr: 4374148 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-08-2016 19:32:00 DKK 300
Seks stole, italiensk design med brunt læder (6)
Seks stole, italiensk design med brunt læder (6). Seks stole, italiensk design, forkromede tilspidsede ben, med brunt læder. B. 42 cm. Sædehøjde 45 cm. Små brugsspor. (6) Varenr: 4374153 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-08-2016 17:08:00 DKK 300
Indisk løber og pakistansk tæppe (2)
Indisk løber og pakistansk tæppe (2). Indisk løber og pakistansk tæppe. Uld på bomuld. Håndknyttede. Mål ca. 250 x 78, 157 x 97 cm. Alm. brugs- og alderspræg. Varenr: 4374560 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 15:55:00 DKK 300
Rundt spisebord af eg, udtræk m. tillægsplade, 1960'erne (2)
Rundt spisebord af eg, udtræk m. tillægsplade, 1960'erne (2). Rundt spisebord af (fineret) eg, udtræk m. 1 tillægsplade, 1960'erne. Drejede, tilspidsede ben. Plade m. hjørnereparation. Brugsspor m. stedvise ridser. H. 73. Ø. 110 cm. Plade 48 cm. (2) Varenr: 4375728 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 21:10:00 DKK 300
Poul M. Volther, par tremmestole fra FDB (2)
Poul M. Volther, par tremmestole fra FDB (2). Poul M. Volther. Par tremmestole. Formgivet i 1954. Fremstillet hos FDB, model J46. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4375788 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 19:15:00 DKK 450
Par Bergere med læder strimler (2)
Par Bergere med læder strimler (2). Par Bergere med ryg af flettede læder strimler. Sæder med velour polster. B. 64 cm. D. 60 cm. H. 71 cm. Fremstår med brugsspor samt skader på læderflet. (2) Varenr: 4375851 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 11:24:39 DKK 300
2 ABU spinnestænger, samt Sølvkroken gaf (3)
2 ABU spinnestænger, samt Sølvkroken gaf (3). 2 ABU spinnestænger, samt Sølvkroken gaf. Ca. 20- 22 år gl. Fremstår m. små brugsspor. Brugte få gange. ABU Baltic, 9 fod, 10-30 gr., 100 % grahite, samt ABU Revenge 8 fod, 10-30 gr., '24 ton graphite'. (3) Varenr: 4375853 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 13:25:00 DKK 400
Tøjstativ af bemalet træ, ca. 1880-1900
Tøjstativ af bemalet træ, ca. 1880-1900. Tøjstativ / garderobemøbel af bemalet træ, ca. 1880-1900. Sorte stafferinger. Drejede stolper på 4 let svungne ben. Alm. brugs- og aldersspor. H.192. L. 130. B. 66 cm. Varenr: 4376112 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 16:20:00 DKK 325
Espe Møbler. 3 pers. sofa m. lyst betræk
Espe Møbler. 3 pers. sofa m. lyst betræk. Espe Møbler. 3 pers. sofa m. lyst betræk / møbelstof. Løse hynder i sæde, sider og ryg. L. 220. D. 86. Sædeh. 46-47 cm. Lette brugsspor. Varenr: 4376251 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 16:38:00 DKK 325
Sofa og lænestol med stribet møbelstof, 1950'erne (2)
Sofa og lænestol med stribet møbelstof, 1950'erne (2). Sofa og lænestol betrukket med stribet, satinvævet møbelstof, 1950'erne. Alm. stedvise brugsspor. L. 143. B. stol 64 cm. H. 79-80 cm. Sædeh. 40-41 cm. (2) Varenr: 4376274 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 10:46:52 DKK 300
Reolsystem af mahogni, gustaviansk stil, 6 moduler (6)
Reolsystem af mahogni, gustaviansk stil, 6 moduler (6). Reolsystem af (fineret) mahogni, gustaviansk stil, 20. århs. midte. Svensk-produceret. Bestående af 6 moduler, tre sektioner. Reol-overdele med underskabe; kannelerede lågefronter. Ene modul med sekretærindretning. Nøgle medfølger. H. 164. D. 45/30 cm. B. hver sektion 94 cm. Alm. brugs- og ... Varenr: 4376277 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 13:50:00 DKK 300
Ib Petersen, olie på lærred, komposition
Ib Petersen, olie på lærred, komposition. Komposition af Ib Pedersen, olie på lærred, sign. og betitlet på bagsiden, komposition, Ib Pedersen 2013, 72x65 cm. U.R. Varenr: 4376938 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 14:52:00 DKK 300
Georg Jensen, Ole Bent Petersen, Balletdanserinde
Georg Jensen, Ole Bent Petersen, Balletdanserinde. Ole Bent Petersen for Georg Jensen, vedhæng af forgyldt bronze iform af balletdanser med kæde længde 80 cm, designet af guld- og sølvsmed Ole Bent Petersen. Er stemplet Georg Jensen Design 5201 Denmark, Samt Ole Bent Petersen i monogram. Varenr: 4377088 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 20:24:00 DKK 400
Gl. vognhjul af træ / jern (4)
Gl. vognhjul af træ / jern (4). Gl. vognhjul af træ / jern & belagt m/ gummi. 1900-tallet. Kraftigt brugs- og alderspræg. Ø ca. 86-128 cm. (4) Varenr: 4377376 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 21:10:00 DKK 325
Sakselampe af teak, 1900-tallets 2. halvdel
Sakselampe af teak, 1900-tallets 2. halvdel. Sakselampe af teak, 20. århs 2. halvdel, H. 40 cm. Fremstår m/ brugsspor. Varenr: 4378253 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 14:08:06 DKK 400
2 rammeure, 1800-tallet (2)
2 rammeure, 1800-tallet (2). 2 rammeure, 1800-tallet. Kabinetter af træ med glaslåger. Bemalede i farver og forgyldte. Ornamentik i form af blomster og bladranker, ene med figurmotiver i drevet messingblik. Urskiver m. hvid emalje samt tin. Løse dele medfølger. 33 x 28 x 14 og 35 x 35 x 13 cm. Brugs- og aldersprægede. ... Varenr: 4379409 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-09-2016 12:14:34 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>