Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Innovation sovesofa / gæsteseng
Innovation sovesofa / gæsteseng. Innovation sovesofa kan slåes ud som sovesova. L. 195 cm. B når den er slået ud er 110 cm. Sædehøjde 37 cm. Betrukket med rødt polster. Fremstår med brugsspor, polster med smuds /skjolder. Varenr: 4350572 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2016 12:52:45 DKK 300
Seks stole, italiensk design med brunt læder (6)
Seks stole, italiensk design med brunt læder (6). Seks stole, italiensk design, forkromede tilspidsede ben, med brunt læder. B. 42 cm. Sædehøjde 45 cm. Små brugsspor. (6) Varenr: 4350569

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2016 12:28:23 DKK 300
Elof Risebye, olie på lærred, 'Søvn' (cd)
Elof Risebye, olie på lærred, 'Søvn' (cd). 'Søvn' af Elof Risebye (1892-1961), olie på lærred, sign. Risebye, 58x76 cm. (64x81 cm). Varenr: 4346050 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2016 14:09:26 DKK 1.750
Armring af satineret sterling sølv
Armring af satineret sterling sølv. Armring udført i sterling sølv, oval i form, men rund satineret profil. Omkreds ca. 18 cm. B. 7,5 mm. Vægt ca. 19,9 gram. Varenr: 4325346

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2016 08:43:00 DKK 700
Pendel, Lyfa, model Dania
Pendel, Lyfa, model Dania. Lyfa, Dania pendel af hvidlakeret metal med skærm af hvid kunststof, Ø 48 cm. Fremstår m/ brugsspor. Varenr: 4342868 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2016 15:43:00 DKK 300
Lanterne / ampel m/ glas, 1900-tallet
Lanterne / ampel m/ glas, 1900-tallet. Lanterne / ampel m/ facetslebet glas, 20. årh, H. 110 cm. Fremstår m/ revnet glas. Varenr: 4330591 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2016 14:45:00 DKK 300
Divana Sposa - Brudekjole str. 40.
Divana Sposa - Brudekjole str. 40.. Divana Sposa - Brudekjole str. 40, med blonde/tyl aplikationer samt tylskørt. Brystmål ca. 80 cm. Taljemål ca. 70 cm. Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til bryllup - studenterfest eller en anden særlig lejlighed. Varenr: 4299872

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-08-2016 20:46:00 DKK 300
Euro Bride - Brudekjole str. 38, med palietter/aplikation og slæb.
Euro Bride - Brudekjole str. 38, med palietter/aplikation og slæb.. Euro Bride - Brudekjole str. 38, med palietter/aplikation og slæb. Brystmål ca. 80 cm. Taljemål ca. 72 cm. Du er velkommen til at prøve kjolen i Showroom Odense Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Varenr: 4285303

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-08-2016 19:03:00 DKK 300
Samling glas med slibninger. (45)
Samling glas med slibninger. (45) . Samling glas med slibninger. Øl, vin, snapseglas. Heraf 1. snapse-, samt 1. ølglas m. lille kantafslag (45) Varenr: 4351386 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2016 11:38:01 DKK 300
Hjalmar Møller m.m. Samling glaseret lertøj, 1900-tallet (8)
Hjalmar Møller m.m. Samling glaseret lertøj, 1900-tallet (8) . Hjalmar Møller m.m. Samling glaseret lertøj bl.a. kander, lågskåle m.m., 20.årh., H. 14-21 cm. fremstår m7 glasurafstød. (8) Varenr: 4330600 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-08-2016 19:30:00 DKK 350
 2 Bogstavskilte - R og D fra Harald Nyborg (2)
2 Bogstavskilte - R og D fra Harald Nyborg (2). 2 Bogstavskilte - R og D fra Harald Nyborg, gul og sort komb. Fremstår med brugsslitage og buler. Mål på D 115x109 cm. (2) Varenr: 4336702 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2016 16:47:00 DKK 325
Parrot, tangent harmonika i kuffert
Parrot, tangent harmonika i kuffert. Tangent harmonika af mærket Parrot. Pianosort. Kuffert medfølger. Brugspræg. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4351641 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2016 14:06:44 DKK 300
Bakke/rullebord af messing med palisanderlaminat
Bakke/rullebord af messing med palisanderlaminat. Bakke/rullebord af messing på hjul med palisanderlaminat, plads til flasker på nederste bakke. Mål: 77x41 cm. H. 71 cm. Små brugsspor. Varenr: 4350730 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2016 12:29:36 DKK 325
Verner Panton Lighting Stairs og Norman Copenhagen Pendel norm 69 (2)
Verner Panton Lighting Stairs og Norman Copenhagen Pendel norm 69 (2). Verner Panton Lighting Stairs og Norman Copenhagen Pendel norm 69. Verner Panton, lysestager til fyrfadslys af lakeret stål, model Lighting Stairs, fremstillet hos Palette Design. Formgivet i 1973. H. 20 cm. Normann Copenhagen. Norm 69 small pendel. Ø 42 cm. Pendel er ikke samlet og ligger i ... Varenr: 4351631 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2016 14:03:49 DKK 325
Modèca - Brudekjole to-delt str. 40.
Modèca - Brudekjole to-delt str. 40.. Modèca - Brudekjole to-delt str. 40. Overdel med filt og aplikationer. Brystmål ca. 80 cm. Taljemål ca. 76 cm. Taljemål nederdel ca. 76 cm. Du er velkommen til at prøve kjolen i Showroom Odense Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til bryllup - ... Varenr: 4340222

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-08-2016 15:27:00 DKK 300
Fire lammeskindspuder - lyse (4)
Fire lammeskindspuder - lyse (4). Fire kvadratiske skandinaviske lammeskindspuder. Mål ca. 40x40 cm. (Bænk medfølger ikke) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. ... Varenr: 4322292

DKK 1.050 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2016 20:51:00 DKK 750
Fire lammeskindspuder - Brune (4)
Fire lammeskindspuder - Brune (4). Fire kvadratiske skandinaviske lammeskindspuder. Mål ca. 40x40 cm. (Bænk medfølger ikke) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. ... Varenr: 4351647

DKK 1.050 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2016 14:07:59 DKK 750
2 danske brune lammeskind (2)
2 danske brune lammeskind (2). 2 danske brune lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål ca. 105x90 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk ... Varenr: 4285088

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2016 21:29:00 DKK 750
2 hvide danske lammeskind (2)
2 hvide danske lammeskind (2). 2 danske hvide / lyse lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 110x80 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden ... Varenr: 4260251

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2016 18:26:00 DKK 750
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, blomstrende træ
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, blomstrende træ. Blomstrende træ af Pia Birgitte Stenderup, f. 1968, akryl på lærred, sign. PB. 100x100 cm. U.R. Varenr: 4303639 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2016 20:47:00 DKK 300
Kvadratisk armring af sterling sølv
Kvadratisk armring af sterling sølv. Armring udført i sterling sølv, kvadratisk men med afrundede hjørner. Kan åbnes. Bredde ca. 20 mm. Vægt ca. 36 gram. Varenr: 4325266

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-08-2016 21:31:13 DKK 950
Kvadratisk armring af sterling sølv. Armring udført i sterling sølv, kvadratisk men med afrundede hjørner. Kan åbnes. Bredde ca. 20 mm. Vægt ca. 36 gram. Varenr: 4325267

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-08-2016 20:30:00 DKK 900
Kosta Boda, To vaser af mørkerødt glas (2)
Kosta Boda, To vaser af mørkerødt glas (2). Kosta Boda, To vaser af mørkerødt glas, runde i form. Diam. Ø 21 cm. H. 11 cm. Små brugsspor. (2) Varenr: 4330598 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-08-2016 15:37:00 DKK 300
Omega, herrearmbåndsur, Genevé
Omega, herrearmbåndsur, Genevé . Genevé af Omega, herrearmbåndsur af rustfrit stål. Gulnet urskive med arabertal, seperat sekundviser, Omega krone. Urværk m/ manuelt optræk, urkasse Ø 30 mm & anden Speidel flexilænke af rustfrit stål L. 20 cm. Brugsspor. Urværket gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 4331670 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2016 19:34:00 DKK 400
C.C. Hermann. Opsats af sterlingsølv
C.C. Hermann. Opsats af sterlingsølv . C.C. Hermann. Opsats af sterlingsølv, rund fod med net ornamentik, stemplet C.C. Hermann Denmark Sterling 925S Y53, H. 6,5 cm, Ø 27 cm. Fremstår m/ tryk & graveret i fanen. Samlet vægt for dele m/ sterling ca. 565 gr. Varenr: 4344364 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2016 19:38:00 DKK 525
Anna Klindt Sørensen, olie på plade, motiv fra Las Palmas (cd)
Anna Klindt Sørensen, olie på plade, motiv fra Las Palmas (cd). Motiv fra las Palmas af Anna Klindt Sørensen (1899-1985), olie på lærred, sign. AKS, 55x66 cm. (60x72 cm). Afbilledet i bogen: Dansk Malerkunst 1955, side 166 i sort/hvid. 34x42 cm. (38x46 cm). Varenr: 4345956 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2016 14:53:30 DKK 1.100
Skænk af oversøisk træ
Skænk af oversøisk træ. Skænk af oversøisk træ, fronmt med skuffer, hvorunder låger med gennembrudt flet. Mål: 145x44 cm. H. 90 cm. Små brugsspor. Varenr: 4346986 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-08-2016 13:00:00 DKK 300
Lænestol samt bakkebord
Lænestol samt bakkebord. Lænestol samt bakkebord af bedset bøg, stol med læder, justerbar ryg og drejelig fod. Bakkebord med aftagelig øverste plade. Diam. Ø 55 cm. H. 59 cm. Bredde på stol er ca. 73 cm. Små brugsspor. Se tillige varenr. 4347537. (2) Varenr: 4347535 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-08-2016 12:26:08 DKK 300
Lænestol samt bakkebord
Lænestol samt bakkebord. Lænestol samt bakkebord af bedset bøg, stol med læder, justerbar ryg og drejelig fod. Bakkebord med aftagelig øverste plade. Diam. Ø 55 cm. H. 59 cm. Bredde på stol er ca. 73 cm. Små brugsspor. Se tillige varenr. 4347535. (2) Varenr: 4347537 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-08-2016 13:29:00 DKK 300
Akho. ti skole / kantinestole, nr 3 Hørning (10)
Akho. ti skole / kantinestole, nr 3 Hørning (10). Akho. ti stabelbare skole / kantinestole, stel af lakeret stål, sæde og ryg med fineret teak Model nr 3, Hørning. Fremstår med brugsslitage. B. 46 cm. Sædeh. 42 cm. (10) Varenr: 4347859 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-08-2016 15:02:00 DKK 375
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>