Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Royal Copenhagen / Kgl. P. Mini Circus Collection. Figurer af porcelæn samt reol. (9)
Royal Copenhagen / Kgl. P. Mini Circus Collection. Figurer af porcelæn samt reol. (9). Royal Copenhagen / Kgl. P. Mini-cirkus figurer af porcelæn samt reol. Mini Circus Collection bestående af: Den lille artist nr. 201 H. 10,5 cm, Cirkushest nr. 210 H. 7,5 cm, Den lille sprechstallmeister nr. 203 H. 7,5 cm, 2 stk Klovn m/ hund nr. 212 L. 5 cm, Den lille domptør nr. 207 H. 9 cm, Den... Varenr: 3512765 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 06-09-2014 12:15:00 DKK 700
Anja Vestergaard Hansen, akryl på lærred, figurkomposition
Anja Vestergaard Hansen, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Anja Vestergaard Hansen, (f. 1987), akryl på lærred, sign. i monogram, 90x30 cm. (94x34 cm). Varenr: 3469400 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 19:52:00 DKK 300
Kaminur samt Junghans lanterneur, messing, 1900-tallet. (2)
Kaminur samt Junghans lanterneur, messing, 1900-tallet. (2). Kaminur pendul og nøgle medfølger samt Junghans lanterneur med nøgle, messing, 20. årh. H. 32-33 cm, B. 17-24, D. 9-13 cm. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3501697 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2014 19:38:00 DKK 1.050
3 Par Kansas Arbejdsbukser
3 Par Kansas Arbejdsbukser. 3 Par Kansas Arbejdsbukser, 1 par Icon i farven Grey/black str. 84/48, 1 par Service i farve sort, str. 88/50, 1 par Service i farven Antrasit grey str. 84/48. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer ... Varenr: 3506072

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 19:29:00 DKK 300
Sofa, 1930'erne
Sofa, 1930'erne. Sofa, 1930'erne, mørkbejdset træ, betrukket med grøn mekka og uld, L. 153 cm. D. 70 cm. Sædehøjde ca. 46 cm. Fremstår med brugsspor, og nedslidt polser med smuds. Varenr: 3457528 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 08-09-2014 14:46:00 DKK 300
Bådhunde (2) kraftige galvaniserede.
Bådhunde (2) kraftige galvaniserede.. Bådhunde (2) kraftige galvaniserede. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center' – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3521129

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 11:53:00 DKK 425
Ole Lynggaard halskæde strikket oxyderet sterling sølv med supsko
Ole Lynggaard halskæde strikket oxyderet sterling sølv med supsko. Ole Lynggaard. Halskæde udført i strikket oxyderet sterlingsølv, monteret med hams karakteristiske dubsko beregenet for hans klassiske låsesystem. Længde: ca. 42 cm. Original æske medfølger. Fremstår ubrugt. Varenr: 3530486 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2014 12:40:00 DKK 475
Bådhunde (2) kraftige galvaniserede.. Bådhunde (2) kraftige galvaniserede. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center' – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3521131

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 11:42:00 DKK 425
Farstrup: 4 stole med tremmeryg, bemalede (4)
Farstrup: 4 stole med tremmeryg, bemalede (4). Farstrup: 4 stole med tremmeryg, bemalet træ. 1960/1970'erne. Slitage og afskallinger, een stol med ledløshed i ryg. Sædeh. 43-44 cm. (4) Varenr: 3532681 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 15:28:06 DKK 325
Henry Heerup, litografi, komposition (cd)
Henry Heerup, litografi, komposition (cd). Komposition af Henry Heerup (1907-1993), litografi, signeret i bly Heerup, 170/293. 49 x 34 cm. (65 x 48 cm). Varenr: 3528409 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 13:41:00 DKK 650
Væglampe, Louis Poulsen, AJ-væglampe af Arne Jacobsen.
Væglampe, Louis Poulsen, AJ-væglampe af Arne Jacobsen. . Arne Jacobsen for Louis Poulsen, AJ væglampe. Stel af grålakeret metal & afbryder på vægplade. L. 13 cm. Fremstår med brugsspor bl.a. afskalninger. Varenr: 3534621 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 08-09-2014 19:46:00 DKK 550
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, signeret Pia Birgitte. U.R. 120 x 40 cm. Varenr: 3487057 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 08-09-2014 21:22:00 DKK 325
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, signeret Pia Birgitte. U.R. 80 x 80 cm. Varenr: 3487033 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2014 20:30:00 DKK 575
Dansk rav - Samling på 7 ravklumper - 93 gram  - Lolland
Dansk rav - Samling på 7 ravklumper - 93 gram - Lolland. Dansk rav - Samling på 7 ravklumper - Fundet på Lolland. Det største stykke vejer 67,4 gram / 8x5x2 cm. Andet største stykke vejer 15 gram /4,5x4x1,5 cm. Resten vejer samlet 11 gram. Varenr: 3535945 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 08-09-2014 16:27:18 DKK 300
To Par Carrera dame solbriller (2)
To Par Carrera dame solbriller (2). To par Carrera solbriller til damer, sorttonet glas, med pink stribet detalje på stel over over glas. Ligger i org. etuiNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik.... Varenr: 3510654

DKK 1.325 DK, Odense, Kratholmvej 05-09-2014 20:48:00 DKK 600
Dansk Rav - Ravklump på ca. 50,8 gram. - Lundeborg
Dansk Rav - Ravklump på ca. 50,8 gram. - Lundeborg. Dansk Rav - Ravklump på ca. 50,8 gram. - Fundet ved Lundeborg på Fyn. Mål ca. 8x6,5x1,8 cm. Varenr: 3532294 DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 21:34:00 DKK 325
Spejl antik-look
Spejl antik-look. Spejl antik-look. 170x65 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3520023

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2014 13:25:00 DKK 325
Spejl antik-look
Spejl antik-look. Spejl antik-look spejlflade og bemaling. Mål: 170x65 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3504371

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 08-09-2014 18:45:00 DKK 300
Frits Henningsen. Lænestol med uld, ben af mahogni
Frits Henningsen. Lænestol med uld, ben af mahogni. Frits Henningsen, 1889-1965. Overpolstret lænestol betrukket med grøn uld, tilspidsede ben af mahogni. Fremstår med slitage, overvejende på kanter. Fremstillet hos Snedkermester Frits Henningsen. H. 83. B. 66. Sædeh. 42 cm. Varenr: 3531688 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 16:19:00 DKK 350
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Happiness Island'
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Happiness Island'. 'Happiness Island', olie på lærred. Bozena Ossowski f. 1964. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3532319 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 06-09-2014 19:59:00 DKK 300
Sceptere div. nogle med fæster samt andet. hvoraf flere er rustne.
Sceptere div. nogle med fæster samt andet. hvoraf flere er rustne.. Sceptere div. nogle med fæster hvoraf flere er rustne. samt andet. Sælges som vist på fotos. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center' – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3532813

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 16:20:24 DKK 300
Just Andersn. Elna Borch m.fl. Fire figurer af diskometal, nr. 1690, 2017, 1900 & 2820. (4) .
Just Andersn. Elna Borch m.fl. Fire figurer af diskometal, nr. 1690, 2017, 1900 & 2820. (4) .. Just Andersn 1884-1943. Elna Borch m.fl. Fire figurer af diskometal, nr. 1690, D 2017, D 1900 & D 2820. H. 14-23 cm. Enkelte ridser. (4) Varenr: 3503888 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 19:39:00 DKK 325
Haveskulptur i form af kvinde, bronzepatineret polyresin
Haveskulptur i form af kvinde, bronzepatineret polyresin. Haveskulptur i form af stående kvinde i draperet klædedragt, bronzepatineret polyresin. Mål ca. H. 165. 50 x 40 cm. Varenr: 3525734 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2014 17:38:32 DKK 1.150
William Skotte Olsen, olie på pap, portræt (cd)
William Skotte Olsen, olie på pap, portræt (cd). Portræt af William Skotte Olsen (1945-2005), olie på pap, signeret VSO. 25 x 18 cm. (32 x 27 cm). Varenr: 3517424 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2014 14:30:00 DKK 750
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'In My Dreams At Night'
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'In My Dreams At Night'. 'In My Dreams At Night', olie på lærred. Bozena Ossowski f. 1964. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3532314 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-09-2014 19:22:00 DKK 400
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Blaues Meer'
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Blaues Meer'. 'Blaues Meer', olie på lærred. Bozena Ossowski f. 1964. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3532305 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 19:43:00 DKK 325
Lænestol med sort læder, ben af bøg, 1960'erne
Lænestol med sort læder, ben af bøg, 1960'erne. Lænestol betrukket med sort læder, drejede ben af mørkbejdset bøg, 1960'erne. Løse hynder syet med knapper. H. 73. B. 80. Sædeh. 40-41 cm. Stedvis slitage. Varenr: 3531682 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 16:30:00 DKK 300
Johannes Larsen, træsnit, fuglemotiv (cd)
Johannes Larsen, træsnit, fuglemotiv (cd). Fuglemotiv af Johannes Larsen (1867-1961), træsnit, signeret i trykket Johannes Larsen. 23 x 19 cm. (41 x 31 cm). Fremstår med lille skjold. Varenr: 3528959 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2014 12:00:00 DKK 575
Herman A. Kähler. Vase af keramik.
Herman A. Kähler. Vase af keramik.. Herman A. Kähler. Vase af keramik, modelleret med geometrisk mønster, dekoreret med beige glasur, signeret HAK Danmark. H. 24 cm. Fremstår m/ mindre glasurafslag. Varenr: 3523428 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 07-09-2014 21:07:00 DKK 375
Svend Engelund, litografier, kirkemotiv og landskabspartier (4)
Svend Engelund, litografier, kirkemotiv og landskabspartier (4). Kirkemotiv og landskabspartier af Svend Engelund (1908-2007), litografier, signerede i bly Svend Engelund, 99/120, 156/200 og 392/500, ene usigneret og unummereret. Mål på største: 44 x 61 cm. (60 x 76 cm). (4) Varenr: 3528395 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2014 15:00:53 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>