Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Armstol af bøg med læder i sæde og ryg
Armstol af bøg med læder i sæde og ryg. Armstol af bejdset bøg, betrukket med brunt læder i sæde og ryg. B. 64 cm. Sædehøjde 48 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 4255628 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 09:38:20 DKK 300
Bordlamper, onyx, 1900-tallets 2. halvdel (2)
Bordlamper, onyx, 1900-tallets 2. halvdel (2). Bordlamper, onyx, 20. århs 2. halvdel, H. inkl mont. 50 cm. Brugsspor. (2) Varenr: 4255694 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 12:05:00 DKK 325
Arne Jacobsen, vævet tæppe, mønstret i grønlig uld
Arne Jacobsen, vævet tæppe, mønstret i grønlig uld. Arne Jacobsen, vævet tæppe mønstret i grønlig uld. 'Star'. Tegnet til SAS-hotellet, brugsspor med enkelte pletter. 340x245 cm. Varenr: 4255698 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 13:26:00 DKK 2.100
Samling smykker med rav
Samling smykker med rav. Samling smykker med rav, bestående af halskæde med ravperler, varierende i nuance, der er trukket en knude mellem hver perle. L. 52 cm. Vægt ca. 31,5 gramt en buttet hjerteformet vedhæng af honninggult rav. Mål ca. 3x2,25 cm. Vægt ca, 5,8 gram. Samt par øreclips med rav, og 2 halskæder med rav. ... Varenr: 4256020 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 12:47:59 DKK 325
Dråbestager og bordlampe, Asmussen, 1900-tallets 2. halvdel (3)
Dråbestager og bordlampe, Asmussen, 1900-tallets 2. halvdel (3). Dråbestager og bordlampe, 24 kt guldbelægning på messing, Asmussen, 20. århs 2. halvdel, H. 8-38(inkl skærm) cm. Enkelte brugsspor. (3) Varenr: 4256072 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-05-2016 12:00:00 DKK 325
Samling vintage smykker med rav og smeltet rav
Samling vintage smykker med rav og smeltet rav . Samling vintage smykker med rav og smeltet rav, bestående af halskæde med perler i nuancemix. L. 200 cm. Samt halskæde med perler af smeltet preset rav. L.51 cm. Lædesnor med ravstykke med insekt i. Div. vedhæng ørestikker, øreskruer mm med enten rav eller smeltet presset rav. De 2 perler ant. ... Varenr: 4256152 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 13:53:02 DKK 375
Samling blikskilte med bla. Hollywood (9)
Samling blikskilte med bla. Hollywood (9). Samling blikskilte med bla. Hollywood, mål på største og mindste tilsammenligning,40,5x30,5 cm. 29,5x26,5 cm. Alle skilte er individuelt folieret. (9) Varenr: 4256220

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 13:29:04 DKK 325
Samling blikskilte med bla. Coffee og England (10)
Samling blikskilte med bla. Coffee og England (10). Samling blikskilte med bla. Coffee og England, mål på største og mindste tilsammenligning,40,5x30,5 cm. Ø. 40,5 cm. Ni skilte er individuelt folieret. (10) Varenr: 4256255

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 16:00:00 DKK 300
Par vielses / forlovelsesringe af sterling sølv, damering med Cubic Zirkonia (2)
Par vielses / forlovelsesringe af sterling sølv, damering med Cubic Zirkonia (2). Par vielses / forlovelsesringe udført i sterling sølv, damering prydet med Cubic Zirkonia. Ringstr. Ø 20,25 og 17,75 mm. (2) Varenr: 4256410

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 14:08:07 DKK 300
Loftlampe / lysekrone, bronce, 1900-tallet
Loftlampe / lysekrone, bronce, 1900-tallet. Loftlampe / lysekrone, 6-armet, bronze, rigt støbt m/ sløjfer m.m., 20. årh., Ø 58 cm. Brugsspor. Varenr: 4256536 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 14:57:25 DKK 300
Skolebord samt skolestol af teak og stål (2)
Skolebord samt skolestol af teak og stål (2). Skolebord samt skolestol af teak og stål. Mål på bord er ca. 70x50 cm. H. 72 cm. Modelfotos. Fremstår med brugsslittage. (2) Varenr: 4256537 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 14:58:23 DKK 300
Dukkekomfur samt Madam Blå tilbehør, 1900-tallet
Dukkekomfur samt Madam Blå tilbehør, 1900-tallet. Dukkekomfur samt Madam Blå tilbehør, 20. årh. Komfur H. 31, L. 28, D. 19 cm. Tilbehør Ø 4,5-8 cm & H. 1-6 cm. Brugsspor bl.a. anløben. Varenr: 4256545 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 15:01:23 DKK 375
La Síbella Design - Cocktailkjole Str. 40
La Síbella Design - Cocktailkjole Str. 40. La Sibella Design, lang selskabskjole med slæb. Pink. Brystmål ca, 90 cm. Taljemål ca. 75 cm. Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Varen er en del af Lauritz.coms store, internationale temaauktion Fashion & Jewellery, der skal inspirere til skønne og unikke køb til dem, ... Varenr: 4256551

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 15:02:53 DKK 300
Pendel, Holmegaard, Mythos pendel af Sidse Werner
Pendel, Holmegaard, Mythos pendel af Sidse Werner. Sidse Werner for Holmegaard, Mythos pendel, skærm af opalglas, Ø 47 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4256064 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-05-2016 12:05:00 DKK 325
Bent Lohmann, fresko på pus, religiøst motiv (cd)
Bent Lohmann, fresko på pus, religiøst motiv (cd). Religiøst motiv af Bent Lohmann (1934-1982), fresko på puds, sign. på bagsiden. 125x48 cm. (133x58). Fremstår med afslag og afskalninger. Varenr: 4252618 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2016 11:26:23 DKK 300
Lyseblå paliet gallakjole str. 36 - Eva Rokkedal
Lyseblå paliet gallakjole str. 36 - Eva Rokkedal. Lyseblå paliet gallakjole med aftageligt slag/nederdel str. 36. Fremstår med brugsspor.Eva Rokkedals GALLAKJOLER på auktion hos Lauritz.com Varenr: 4256547 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 15:01:36 DKK 300
Pendler, Louis Poulsen, Nyhavn af Alfred Homann & Ole V. Kjær (2)
Pendler, Louis Poulsen, Nyhavn af Alfred Homann & Ole V. Kjær (2). Alfred Homann & Ole V. Kjær for Louis Poulsen, to Nyhavn pendler af hvidlakeret, begge m/ glas kuppel, Ø 31 cm. Fremstår med enkelte brugsspor bl.a. malerplet. (2) Varenr: 4250944 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 13:16:00 DKK 325
Holmegaard. Per Lütken. Tivoli. Div glas (25)
Holmegaard. Per Lütken. Tivoli. Div glas (25). Holmegaard. Per Lütken. Tivoli. Div glas, bestående af: 12 ølglas H. 15,5 cm 12 snapsglas H. 11 cm 1 karaffel H. 23 cm Brugsspor. (25) Varenr: 4235606 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 19:30:00 DKK 325
Emaljeskilt, 'Martini Vermouth'
Emaljeskilt, 'Martini Vermouth'. Emaljeskilt / reklameskilt, 'Martini Vermouth', 37 x 58 cm. Fremstår med afstød & tryk. Varenr: 4244726 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-05-2016 19:34:00 DKK 325
Gense. Folke Arström. Attaché bestik af rustfrit stål (24)
Gense. Folke Arström. Attaché bestik af rustfrit stål (24). Gense. Folke Arström. Attaché bestik af rustfrit stål, bestående af: 8 middagsknive L. 20,5 cm 7 middagsgafler L. 19 cm 3 middagsskeer L. 19 cm 1 dessertske L. 17,5 cm 1 kagegaffel L. 14,5 cm 2 teskeer L. 11,5 cm 2 serveringsdele L. 20-22 cm Brugsspor. (24) Varenr: 4245556 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2016 19:29:00 DKK 300
Samling hammerslået sølv bl.a. brevknive, fyldepen, toiletsager m.m. (14)
Samling hammerslået sølv bl.a. brevknive, fyldepen, toiletsager m.m. (14). Samling hammerslået sølv bl.a. brevknive, fyldepen, toiletsager m.m., L. 5-17 cm & Ø 4 cm. Pille dåse af plet samt emalje stiftsblyant medfølger. Brugsspor & graveringer. Samlet vægt for dele med stål m.m. ca 101 gr. Samlet vægt for dele m/ sølv ca 67 gr. (14) Varenr: 4244632 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2016 16:36:05 DKK 500
Samling smykkebakker, samt udstillingsgenstande til guldsmede
Samling smykkebakker, samt udstillingsgenstande til guldsmede. Samling smykkebakker, samt udstillingsgenstande til guldsmede. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4252790 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2016 12:19:20 DKK 1.200
The Venivici, Vibratory Massage, massageapparat, 1900-tallet
The Venivici, Vibratory Massage, massageapparat, 1900-tallet. The Venivici, Vibratory Massage, massageapparat i tilhørende æske, 2 betjeningsvejledninger medfølger, 1900-tallet. Æskemål: 39 x 9 x 10 cm. Varenr: 4239139 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 15:47:20 DKK 300
15 ass. herresmykker af stål (15)
15 ass. herresmykker af stål (15). 15 herresmykker af stål, ass. modeller nogle med læder halskæde. (15) Varenr: 4248056

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2016 12:55:00 DKK 450
Krukke af blådekoreret keramik
Krukke af blådekoreret keramik. Krukke af blå/hvid-glaseret keramik. Alder ubekendt. H. 20, Ø. 30 cm. Omløbende frise med dyr; hjorte, hunde, fugl og hare. Borter m. stiliserede bladranker m.m. Brugs- og aldersspor, afslag og afskallinger. Varenr: 4234891 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 18:15:00 DKK 300
Canett Furniture - 2 spejle (2)
Canett Furniture - 2 spejle (2). Canett Furniture - 2 spejle, hvidpatineret træ. Mål henholdsvois 60x80 cm. og 90x60 cm. (2) Varenr: 4254639

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 13:36:51 DKK 300
Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, motiv fra Bali
Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, motiv fra Bali. Motiv fra Bali af Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, utydelig sign. 60x80 cm. (63x83 cm). Varenr: 4248081 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 14:48:00 DKK 300
'Billeder af berømte Danske Mænd og Kvinder' 1867-69. Bind 1-3
'Billeder af berømte Danske Mænd og Kvinder' 1867-69. Bind 1-3. 'Billeder af berømte Danske Mænd og Kvinder' 1867-69. Bind 1-3. Brugs- og aldersspor. Varenr: 4237211 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 13:41:00 DKK 300
Klapbord af mahogni
Klapbord af mahogni . Klapbord af mahogni, gateleg-form. Mål: 151x45 cm. Klapper á 25 cm. H. 54 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 4247360 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 11:33:00 DKK 300
Sofabord fra Ry Møblelfabrik af fyrretræ
Sofabord fra Ry Møblelfabrik af fyrretræ. Sofabord med klapper af fyrretræ, fra Ry Møblelfabrik. Mål: 74x74 cm. Klapper á 30 cm. H. 55 cm. Fremstår med brugssporlitage. Varenr: 4247320 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 08:33:07 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >>