Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Pendel, Dyberg-Larsen Practicals, Pineapple, model Magazine af Frank Kerdil.
Pendel, Dyberg-Larsen Practicals, Pineapple, model Magazine af Frank Kerdil.. Frank Kerdil for Dyberg-Larsen Practicals, Pineapple, model Magazine, pendel komplet med fatning, ledning og akrylstativ til montering af tidsskrift- og magasinsider, som også følger med. Hvert blad - undskyld udtrykket - på lampen består af fem sider, der klemmes fast på stativet. Usamlet. Ø 35... Varenr: 3536014 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2014 19:45:00 DKK 1.100
Vognlygte, mrk. Leonhard Kole, Nürnberg
Vognlygte, mrk. Leonhard Kole, Nürnberg . Vognlygte / lokomotiv-lygte, ovalt kobberskilt mrk. Leonhard Kole, Nürnberg, slut 1800-tallet/start 1900-tallet. Sortlakeret metal. Brugs- og alderspræget. H. H. 83. B. 42 cm. Varenr: 3539273 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2014 12:50:00 DKK 625
Spisebord af egetræ
Spisebord af egetræ. Spisebord af fineret egetræ, på tilspidsede ben. Diam. Ø 115 cm. H. 72 cm. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 3542029 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-09-2014 15:40:00 DKK 300
Afrikansk skulptur af udskåret ben/knogle, 20. årh.
Afrikansk skulptur af udskåret ben/knogle, 20. årh.. Afrikansk skulptur af udskåret ben/knogle. Figurudskæringer i omløbende relief. H. 71 cm. B.13-15 cm. 1900-tallet. Varenr: 3544026 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2014 15:09:00 DKK 300
Kastrup Glasværk. Samling skåle af presset glas. (8)
Kastrup Glasværk. Samling skåle af presset glas. (8) . Kastrup Glasværk. Samling skåle af presset glas med tunget kant og rillet, alle med mærke. Ø 8-23 cm. (8) Varenr: 3520382 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2014 19:16:00 DKK 300
Ronstan samt Le Chameau gummistøvler /sko str. 35 samt Sebago Bala sko 36 (3)
Ronstan samt Le Chameau gummistøvler /sko str. 35 samt Sebago Bala sko 36 (3). Ronstan gummistøvle, samt samt Le Chameau kort gummistøvle/sko. Begge str. 35. Le Chameau med let misfarvning langs kant ved sål. Samt Sebago Bala damesko str. 3,5 = str. 36. Lys ruskind med hvide skindkanter. Udstillingsmodel med små spor deraf. Ligger i org. æske(2)Nyproducerede varer ... Varenr: 3383389

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2014 08:34:00 DKK 300
Stenskulptur fra Zimbabwe, serpentine-sten
Stenskulptur fra Zimbabwe, serpentine-sten. Stenskulptur fra Zimbabwe i form af fugl. Serpentine-sten. Folder og avisartikel medfølger. H. 31 cm. Varenr: 3537716 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2014 13:20:00 DKK 350
Mink pelsfrakke  - ca. str. 40-42
Mink pelsfrakke - ca. str. 40-42. Pelsfrakke opsyet af små stykker mørkebrune mink, model med reverskrave, skjult hægtelukning samt indstikslommer. L. 114 cm. Brystmål ca. 105 cm. Indvendigt ærmemål ca. 471 cm. fremstår med brugsspor. Varenr: 3492037 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2014 15:24:00 DKK 300
Pelsfrakke af mink
Pelsfrakke af mink . Pelsfrakke af mellembrune mink, model med reverskrave, stiklommer, samt skjult hægtelukning og pynteknapper. L. 100 cm. Indvendigt ærmemål ca. 40 cm. Brystmål ca. 106 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3555263 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-09-2014 14:34:00 DKK 300
Bord af mahognibejdset bøg
Bord af mahognibejdset bøg. Bord af maognibejdset bøg. L. 110 cm. B. 73 cm. H. 68 cm. Fremstår med brugsspor/skjolder og ridser. Varenr: 3537930 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-09-2014 11:54:00 DKK 300
Kinesisk træsnit på japanpapir
Kinesisk træsnit på japanpapir. Kinesisk træsnit på japanpapir. 88 x 42 cm. Alder ubekendt. Aldersrelateret stand med foldemærker, skjolder m.m. Varenr: 3512784 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-09-2014 15:00:00 DKK 300
Bon Gout vintagetaske og 2 andre tasker (3)
Bon Gout vintagetaske og 2 andre tasker (3). Bon Gout vintagetaske i imiteret krokodille. Samt Esteve kuverttaske af firben og enkrokopræget lak taske med lang forgyldt skulderstrop. Mål på Bon Gout til sammenligning 19x29 cm. Fremstår alle med brugsspor. (3) Varenr: 3540037 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-09-2014 12:51:00 DKK 300
Lænestol med læder
Lænestol med læder. Lænestol af rødbrunt læder, sømbeslået kant, løs siddehynde af velour, ben af møekbejdset træ. H. 74 cm. B. 63 cm. D. 65 cm, polstring med defekter, krakeleret læder samt sider med løst læder. Varenr: 3551452 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2014 15:00:14 DKK 375
Svensk design, Sofa samt to stole, stål / grøn uld (3)
Svensk design, Sofa samt to stole, stål / grøn uld (3) . To-pers. sofa samt to lænestole, stel af stål, sæde og ryg betrukket med grøn uld, armlæn med sort gummi. Svensk design. Sofa, H. 72 cm. L. 121 cm. B. 64 cm. stole. H. 72 cm. L. 64 cm. D. 64 cm. Få brugsspor. (3) Varenr: 3556627 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-09-2014 11:06:30 DKK 300
Skammel af eg, Hans J. Wegner, Model GE-290S
Skammel af eg, Hans J. Wegner, Model GE-290S . Skammel af egetræ, med hynde af uld, Hans J. Wegner, GE 290S. Fremstår med brugsspor, hynde med hul i polster. Mål: 58x48 cm. H. 42 cm. Varenr: 3555694 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-09-2014 12:08:11 DKK 375
11 dele Uno damebeklædning - tunikaer, kjoler og bukser - ca. str. M og L
11 dele Uno damebeklædning - tunikaer, kjoler og bukser - ca. str. M og L. 11 dele Uno dametøj, bestående af tunikaer, kjoler og bukser. Ca. str. M og L. Små brugsspor. Varenr: 3499328 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2014 15:09:00 DKK 325
RH kontorstol model Logic 400
RH kontorstol model Logic 400. RH kontorstol model Logic 400 med nakkestøtte og armlæn i sort læder. Brugsspor. Varenr: 3550851 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2014 09:44:00 DKK 300
RH kontorstol model Logic 400
RH kontorstol model Logic 400. RH kontorstol model Logic 400 med nakkestøtte og armlæn i sort læder. Brugsspor Varenr: 3550850 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2014 09:43:00 DKK 300
J. P. Dahl-Jensen. To figurer, 'Silkehale' & 'Rødstjært', nr. 1243 & 1242 1. sort. (2)
J. P. Dahl-Jensen. To figurer, 'Silkehale' & 'Rødstjært', nr. 1243 & 1242 1. sort. (2). J. P. Dahl-Jensen. To figurer af porcelæn, 'Silkehale' & 'Rødstjært', nr. 1243 & 1242 1. sort., H. 6-13,5 cm. (2) Varenr: 3558222 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-09-2014 19:32:00 DKK 450
Christian Aigens, olie på lærred, interiør m. pige
Christian Aigens, olie på lærred, interiør m. pige. Interiør med pige ved vindue. Af Christian Aigens (1870-1940) Olie på lærred. Sign. Chr. Aigens. 60 x 52 (78 x 70 cm.) Varenr: 3550507 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2014 14:49:00 DKK 350
Alfred Jacobsen, olie på lærred, skovparti
Alfred Jacobsen, olie på lærred, skovparti. Skovparti med sø under bøgetræer af Alfred Jacobsen (1865-1955) Olie på lærred. Sign. A. Jacobsen. 60 x 91 cm. (75 x 106 cm.) Varenr: 3550525 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2014 14:16:14 DKK 425
Pakistansk bochara tæppe, 277 x 390 cm.
Pakistansk bochara tæppe, 277 x 390 cm.. Pakistansk bochara tæppe, 277 x 390 cm. Uld / bomuld. Alm. brugs- og aldersspor. Antageligt 20-30 år gl. Varenr: 3538626 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-09-2014 14:07:36 DKK 350
Trip Trap havemøbler i teak (3)
Trip Trap havemøbler i teak (3). Trip Trap Havemøbler i teak, to stole med bord. Mål. bord H. 74 cm. L. 76 cm. B. 75 cm. Stole H. 82 cm. D. 89 cm. B. 57 cm. Siddehøjde 43 cm. Brugsspor. (3) Varenr: 3502938 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-09-2014 14:21:13 DKK 300
2 sæt sofa-læderbetræk, ubrugte, i sort og cognac
2 sæt sofa-læderbetræk, ubrugte, i sort og cognac . 2 sæt sofa-læderbetræk, ubrugte, i sort og cognac. Varenr: 3532984 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-09-2014 13:46:00 DKK 300
Kraftig armring af sterlingsølv, bl.a. udført med flettet bånd
Kraftig armring af sterlingsølv, bl.a. udført med flettet bånd. Kraftig armring af sterlingsølv, bl.a. udført med flettet bånd, Ø. ca. 6,5 cm. Vægt: 122 gr. Varenr: 3549884 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2014 14:03:00 DKK 625
Reolmoduler af bøg (4)
Reolmoduler af bøg (4). Reolmoduler af bøg, bestående af fire moduler. To moduler med låger. H. 88 cm. B. 85,5 cm. D. 40 cm. Et modul med skuffer. H. 88 cm. B. 44,5 cm. D. 40 cm., samt et modul med glaslåger. H. 88 cm. B. 85,5 cm. D. 40 cm. brugsspor. (4) Varenr: 3547459 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2014 11:20:24 DKK 350
Kommode af teak, samt spejl af teak (2)
Kommode af teak, samt spejl af teak (2). Kommode af teak, front med 3 skuffer. H. 72 cm. B. 60 cm. D. 44 cm. samt spejl af teak, mål 54x67 cm. Fremstår med små brugsspor. (2) Varenr: 3553343 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-09-2014 12:46:00 DKK 325
Kurt Trampedach, tryk på lærred, figurkomposition
Kurt Trampedach, tryk på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Kurt Trampedach, (1943-2013), tryk på lærred. 120x95 cm. (124x99 cm). Varenr: 3551046 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-09-2014 13:14:11 DKK 300
Strikket minkvest - Map Copenhagen - Copenhagen fur ca. str. 36-38
Strikket minkvest - Map Copenhagen - Copenhagen fur ca. str. 36-38. Strikket minkvest af Burgundy mink, fra Map Copenhagen - Copenhagen fur. Model med kinakrave og lynlås. Ca. str. 36-38. Varenr: 3532727 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-09-2014 14:20:00 DKK 650
To ravklumper -  vægt ca. 70,6 & 17,9 gr. (2)
To ravklumper - vægt ca. 70,6 & 17,9 gr. (2). To polerede ravklumper - vægt ca. 70,6 & 17,9 gr. (2) Varenr: 3559371 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-09-2014 12:12:55 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>