Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sydamerikansk kuffert af præget læder
Sydamerikansk kuffert af præget læder. Sydamerikansk kuffert af præget læder, ca. 40-45 år gl. Hidrører fra Paraguay. Nøgle medfølger. 42,5x80 cm. Brugsspor. Varenr: 4607071 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2017 14:03:00 DKK 300
Bon Gout arbejdstaske / agentmappe af sort læder
Bon Gout arbejdstaske / agentmappe af sort læder. Bon Gout arbejdstaske / agentmappe af sort læder, interiøre med forskellige rum til redskaber mm. Aftagelig lang skulderstrop samt nøgle medfølger. Fremstår ubrugt, dog med håndteringsspor / smuds og hengemt lugt. Mål: 31x44 cm.. Varenr: 4607122 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2017 19:59:00 DKK 300
Anker armlænke af sterling sølv
Anker armlænke af sterling sølv. Svær armlænke udført i sterling sølv. Klassisk Ankermønster. Længde ca..19½ cm. Vægt ca. 55,9 gram. Fremstår med små brugsspor/mærker. Varenr: 4607603 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2017 19:10:00 DKK 350
Poul Pava ,10 urteptteskjulere, samt 12 div. rustikke urtepotter
Poul Pava ,10 urteptteskjulere, samt 12 div. rustikke urtepotter. Poul Pava ,10 urteptteskjulere, samt 12 div. rustikke urtepotter, afslag på de små rustikke urtepotter forekommer. Er fra ophørt butik, enkelte spor af blomster i potter forekommer. Varenr: 4608456

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2017 16:00:00 DKK 375
Samling div. jule og påskepynt mm
Samling div. jule og påskepynt mm. Samling div. jule og påskepynt mm. bla. æsker med div. udpustede dekorationsæg. Varenr: 4608462

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2017 16:20:00 DKK 300
Samling div. glas  urtepotskjulere, lanterner mm. samt 2 runde lammeskind, og vaskeklude
Samling div. glas urtepotskjulere, lanterner mm. samt 2 runde lammeskind, og vaskeklude. Samling div. glas urtepotskjulere, lanterner, vaser mm. samt 2 runde lammeskind, og 11 frotte vaskeklude ( er med smuds, bør kunne vaskes rene) Varenr: 4608539

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2017 12:40:08 DKK 300
Ubekendt Kunstner, olie på lærred, komposition
Ubekendt Kunstner, olie på lærred, komposition. Komposition af Ubekendt Kunstner, olie på lærred, sign., 44x64 cm. (47x66 cm). Varenr: 4608716 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2017 10:46:13 DKK 300
Peder Brøndum Sørensen, olie på lærred, 'Figur i blåt ved huse'
Peder Brøndum Sørensen, olie på lærred, 'Figur i blåt ved huse'. 'Figur i blåt ved huse' af Peder Brøndum Sørensen (1931-2003), olie på lærred, sign. PBS, 30,5x101 cm. (73x112 cm). Varenr: 4610932 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2017 11:18:00 DKK 300
Mogens Høver, olie på lærred, motiv fra byggeplads af Tuborg havn, 'Udgravningen'
Mogens Høver, olie på lærred, motiv fra byggeplads af Tuborg havn, 'Udgravningen'. Motiv fra byggeplads af Tuborg havn, 'Udgravningen' af Mogens Høver f. 1930, olie på lærred, sign. M. Høver-2000, 71,5x90,5 cm. (75x95 cm). Maleriet er fra serien Tuborg Nord, hvor Mogens Høver fulgte nedbrydningen af Tuborg bryggeriet og opførelsen af en ny bydel. Varenr: 4612004 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2017 20:15:00 DKK 300
Mogens Høver, olie på lærred, motiv fra byggeplads af Tuborg havn
Mogens Høver, olie på lærred, motiv fra byggeplads af Tuborg havn. Motiv fra byggeplads af Tuborg havn af Mogens Høver f. 1930, olie på lærred, sign. M. Høver-2000, 71,5x90,5 cm. (75x95 cm). Maleriet er fra serien Tuborg Nord, hvor Mogens Høver fulgte nedbrydningen af Tuborg bryggeriet og opførelsen af en ny bydel. Varenr: 4611992 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2017 19:35:00 DKK 300
Mogens Høver, olie på lærred, motiv fra byggeplads af Tuborg havn, 'Havnebassinnet'
Mogens Høver, olie på lærred, motiv fra byggeplads af Tuborg havn, 'Havnebassinnet' . Motiv fra byggeplads af Tuborg havn, 'Havnebassinnet' af Mogens Høver f. 1930, olie på lærred, sign. M. Høver-2000, 62x73 cm. (76x65 cm). Maleriet er fra serien Tuborg Nord, hvor Mogens Høver fulgte nedbrydningen af Tuborg bryggeriet og opførelsen af en ny bydel. Varenr: 4612032 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2017 20:30:00 DKK 300
Mogens Høver, olie på lærred, motiv fra byggeplads af Tuborg havn, 'Jordrens'
Mogens Høver, olie på lærred, motiv fra byggeplads af Tuborg havn, 'Jordrens'. Motiv fra byggeplads af Tuborg havn, 'Jordrens' af Mogens Høver f. 1930, olie på lærred, sign. M. Høver-2001, 71,5x90,5 cm. (75x95 cm). Maleriet er fra serien Tuborg Nord, hvor Mogens Høver fulgte nedbrydningen af Tuborg bryggeriet og opførelsen af en ny bydel. Varenr: 4612020 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2017 20:50:00 DKK 300
Mogens Høver, olie på lærred, motiv fra byggeplads af Tuborg havn. Motiv fra byggeplads af Tuborg havn af Mogens Høver f. 1930, olie på lærred, sign. M. Høver-2000, 72x92 cm. U.R. Maleriet er fra serien Tuborg Nord, hvor Mogens Høver fulgte nedbrydningen af Tuborg bryggeriet og opførelsen af en ny bydel. Varenr: 4611955 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2017 19:55:00 DKK 300
Mogens Høver, olie på lærred, motiv fra byggeplads af Tuborg havn. Motiv fra byggeplads af Tuborg havn af Mogens Høver f. 1930, olie på lærred, sign. M. Høver-2000, 72x92 cm. U.R. Maleriet er fra serien Tuborg Nord, hvor Mogens Høver fulgte nedbrydningen af Tuborg bryggeriet og opførelsen af en ny bydel. Varenr: 4611980 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2017 21:15:00 DKK 300
Mads Stage / Seltmann. Fiskestellet. Diverse dele stel (14)
Mads Stage / Seltmann. Fiskestellet. Diverse dele stel (14). Mads Stage / Seltmann. Fiskestellet. Diverse dele stel af porcelæn, bestående af: 12 fisketall. Ø 20 cm 1 stor fisketall. Ø 25 cm Brugsspor. (14) Varenr: 4612901 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-04-2017 21:12:00 DKK 300
Pendler, Le Klint, Tage Klint (3)
Pendler, Le Klint, Tage Klint (3). Tage Klint for le Klint, pendler, plisseret, Ø 33-50 cm. Fremstår m/ tryk (3) Varenr: 4612594 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-04-2017 19:24:00 DKK 300
Samling delvist lakerede bøjler, 1900-tallets 2. halvdel (24)
Samling delvist lakerede bøjler, 1900-tallets 2. halvdel (24). Samling delvist lakerede bøjler af teak, 1900-tallets 2. halvdel, L. 43-43,5 cm. Brugsspor. (24) Varenr: 4612417 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-04-2017 19:24:00 DKK 300
Mandskabskab af lakeret metal
Mandskabskab af lakeret metal . Grålakeret gardarobeskab af metal, 3 låger, med hver 3 nøgler. Mål: B. 93 cm. D. 50 cm. H. 185 cm. Fremstår med brugsslitage, samt rust Varenr: 4612132 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2017 14:03:00 DKK 300
Provencebord af øversøisk træsort
Provencebord af øversøisk træsort. Provencebord af øversøisk træsort, Mål: L. 230 cm. B. 95 cm. H. 76 cm. Fremstår med brugsspor, og kraftig smuds. Varenr: 4607815 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2017 12:08:30 DKK 350
Samling på 23 brillestel af forskellige mærker, modeller og str. + dele
Samling på 23 brillestel af forskellige mærker, modeller og str. + dele. Samling på 23 brillestel af forskellige producenter, fra ophørt optikker, er uden styrke. Der medfølger div. med defekter. Ubrugte. Varenr: 4600214 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2017 20:12:00 DKK 325
Mandskabsskab af grålakeret metal
Mandskabsskab af grålakeret metal. Grålakerede stålskabe - 4-mands, aflåselige. Der medfølger nøgler. Mål: B. 120 cm. D. 50 cm. H. 182 cm. Fremstår med alders og brugsslitage. Rust og ridser forekommer. Modelfotos. Små variationer af slittage kan forekomme. Varenr: 4612006 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2017 12:09:00 DKK 325
Ubekendt Kunstner, olie på lærred, opstilling med blomster / modelstudie (2)
Ubekendt Kunstner, olie på lærred, opstilling med blomster / modelstudie (2). Opstilling med blomster / modelstudie af Ubekendt Kunstner, olie på lærred, uden sign. 61x91 cm. (83x113 cm). (2) Varenr: 4607823 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2017 11:02:35 DKK 325
Lexington - Summer Collection - Sengetæppe
Lexington - Summer Collection - Sengetæppe . Lexington - Summer Collection - Sengetæppe, offwhite med smal beige stribe, quiltet. Mål: 160x240 Varenr: 4608009

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2017 16:30:00 DKK 325
Lexington - Summer Collection - sengetæppe
Lexington - Summer Collection - sengetæppe . Lexington - Summer Collection, koksgrå, stor quiltet sengetæppe 160x240 cm. Varenr: 4608023

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2017 15:30:00 DKK 325
Lars Swane, Kurt Trampedach & Johannes Hofmeister, offset-tryk / litografi, portræt m.m. (3)
Lars Swane, Kurt Trampedach & Johannes Hofmeister, offset-tryk / litografi, portræt m.m. (3). Portræt m.m. af Lars Swane (1913-2002), Kurt Trampedach (1943-2013) & Johannes Hofmeister (1914-1990), indrammede offset-tryk / litografi, alle sign. mål på største med ramme 82x70 cm. (3) Varenr: 4602519 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2017 11:55:36 DKK 700
Lexington - Holiday Collection, 2 sæt flonels sengetøj (2)
Lexington - Holiday Collection, 2 sæt flonels sengetøj (2). Lexington - Holiday Collection, 2 sæt flonels sengetøj. Mål: 140x220 cm. og 60x63 cm. (2) Varenr: 4607999

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2017 16:40:00 DKK 450
Lexington uld Plaid og div. håndklæder
Lexington uld Plaid og div. håndklæder. Lexington lyseblå uldplaid og div. håndklæder og gæstehåndklæder Varenr: 4608029

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2017 15:10:00 DKK 325
Maisto, Burago, Mattel Hot Wheels m.m. Samling Ferrari modelbiler (16)
Maisto, Burago, Mattel Hot Wheels m.m. Samling Ferrari modelbiler (16). Maisto, Burago, Mattel Hot Wheels m.m. Samling Ferrari modelbiler bl.a. 360 Spider, F40 (1987) 1/18, Testarossa (1984) 1/18, 250GT California Spider 1/18, 250 Le Mans (1965) 1/18, 550 Barchetta 1/18, 166 MM m.m. Fremstår med brugsspor. (16) Varenr: 4600259 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-04-2017 19:39:00 DKK 550
Märklin, Wilesco m.m. Samling dampmaskine, ingeniør / bygge sæt m.m.
Märklin, Wilesco m.m. Samling dampmaskine, ingeniør / bygge sæt m.m. . Märklin, Wilesco m.m. Samling dampmaskine bl.a. Wilesco D5 i org. æske, ingeniør / bygge sæt bl.a. Märklin æsker 99A & 103 m.m. Fremstår m/ brugsspor. Varenr: 4590735 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-03-2017 19:39:00 DKK 375
Erik Magnussen, 4 Chairik-stole, samt 6 stole af bøg (10)
Erik Magnussen, 4 Chairik-stole, samt 6 stole af bøg (10). Erik Magnussen, 4 Chairik-stole, forkromede be, sort lamineret formbøjet sæde samt 6 stole af formbøjet bøg, fordelt på flere modeller med sort uld. Fremstår med brugsspor. (10) Varenr: 4603961 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2017 11:31:24 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >>