Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup, f. 1968, akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 100x80 cm. U.R. Varenr: 3917994 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 06-08-2015 19:10:00 DKK 375
Arne Bang. Lille krukke m/ låg af sterlingsølv, rillet korpus, stentøj, nr. 128
Arne Bang. Lille krukke m/ låg af sterlingsølv, rillet korpus, stentøj, nr. 128. Arne Bang(1901-1983). Lågkrukke m/ låg af sterlingsølv, modelleret m/ rillet korpus, glasur i mintgrøn nuancer, stentøj, sign. monogram & 128, låg m/ rillet lågknop & stemplet K. Jacobsen Sterling 925S vægt ca. 25 gr., H. 5,5, Ø 7 cm. Varenr: 3921192 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2015 21:03:00 DKK 1.800
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Expressive Summer'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Expressive Summer'. 'Expressive Summer' af Bozena Ossowski(f. 1964), mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, UR., 100 x 100 cm. Varenr: 3923622 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2015 21:10:00 DKK 300
Leif Sylvester Petersen, kvadratisk glasophæng m/ fugl, (cd)
Leif Sylvester Petersen, kvadratisk glasophæng m/ fugl, (cd). Leif Sylvester(f.1940), kvadratisk glastryk til ophæng, tryk på glasplade nummereret 132/500, signeret og dateret 2014, 40 x 40 cm. Varenr: 3923728 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-08-2015 21:06:00 DKK 1.300
Pupitre - vinreol
Pupitre - vinreol . Pupitre / vinreol af egetræ med plads til 120 flasker, fungerer også til normale vinflasker. H. 150 cm. L. 73 cm. Fremstår med brugsspor, Varenr: 3924028 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-08-2015 14:31:37 DKK 1.850
Frisørstol med fodstøtte - sort skai
Frisørstol med fodstøtte - sort skai. Frisørstol med forkromet stel, med fodstøtte og er justerbar. Er betrukket med sort skai. Mål: B. 63 cm. D. 65 cm. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 3925122 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 06-08-2015 12:15:12 DKK 425
Par sideborde I rustfri stål(2)
Par sideborde I rustfri stål(2). Par sideborde med stel i rustfri stål og top af marmor. Mål: 50X35X54 cm (2) Varenr: 3925128

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 06-08-2015 12:16:47 DKK 425
Par ørestikker med opaler og brillanter - 18 kt. guld
Par ørestikker med opaler og brillanter - 18 kt. guld. Par ørestikker udført i 18 kt. guld, hver prydet opal, samt 4 brillanter, 2 af disse rørfattet i hvidguld. Samlet ca. 0.07 ct.Vægt ca. 5,2 gram. Varenr: 3926922 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 07-08-2015 16:01:08 DKK 875
Samling glas & kander bl.a. Chr. d. VIII glas m.m. (16)
Samling glas & kander bl.a. Chr. d. VIII glas m.m. (16). Samling glas & kander bl.a. 4 stk Chr. d. VIII glas, 10 div. glas samt to kander, H. 5-15 6 H. 19-23 cm. Brugsspor. (16) Varenr: 3916078 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 11-08-2015 19:24:00 DKK 350
Arne Bang. Krukke, rillet korpus, stentøj, nr. 129
Arne Bang. Krukke, rillet korpus, stentøj, nr. 129. Arne Bang(1901-1983). Krukke, modelleret m/ rillet korpus, glasur i brune nuancer, stentøj, sign. monogram & 129, H. 8, Ø 8 cm. Fremstår med mini minimalt afstød v/ kant. Varenr: 3916544 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2015 20:47:00 DKK 400
3 strand / tremmestole af lakeret bøg
3 strand / tremmestole af lakeret bøg. 3 strand / tremmestole af lakeret bøg, sæde af fineret bøg. Mål: B. 56 cm. H. 75 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3922143 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 07-08-2015 13:54:31 DKK 325
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Lonely Planet'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Lonely Planet'. 'Lonely Planet' af Bozena Ossowski(f. 1964), mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, UR., 100 x 100 cm. Varenr: 3923614 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2015 21:13:00 DKK 575
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Morning Diamonds'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Morning Diamonds'. 'Morning Diamonds' af Bozena Ossowski(f. 1964), mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, UR., 100 x 100 cm. Varenr: 3923623 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 11-08-2015 21:10:00 DKK 325
Uffe Christoffersen, litografier, komposition med tigre, (2)
Uffe Christoffersen, litografier, komposition med tigre, (2) . Kompositioner med tigre af Uffe Christoffersen (f. 1942), litografier & nr. 29/200 & 27/200, signerede samt dateret Uffe Christoffersen 2012. 55 x 38 cm. og 50 x 65 cm. UR. Modelfotos. (2) Varenr: 3923729 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-08-2015 20:48:00 DKK 450
Arne Bang. Vase på rund fod, stentøj, nr. 97
Arne Bang. Vase på rund fod, stentøj, nr. 97. Arne Bang(1901-1983). Vase, modelleret m/ rund fod, glasur i grønne nuancer, stentøj, sign. monogram & 97, H. 14, Ø 7,5 cm. Varenr: 3929079 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 11-08-2015 19:42:00 DKK 325
Chatol, bemalet
Chatol, bemalet. Bemalet chatol, front med skriveklap, hvorbag indelling samt mindre skuffer, nderst skuffer. Mål: B. 120 cm. D. 54 cm. H. 120 cm. Fremstår med en del aldersrelaterede brugsspor, svindrevner, stevise revner og krakeleringer og manglende benaling. Varenr: 3929806 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 11-08-2015 15:29:48 DKK 375
Bålfad af jern, Ø 95 cm. Danskproduceret
Bålfad af jern, Ø 95 cm. Danskproduceret. Bålfad af jern, Ø 95 cm. Plade 5 mm. Danskproduceret. Arkivfoto. Varenr: 3901472

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-08-2015 19:13:00 DKK 425
Armring af sterling sølv
Armring af sterling sølv. Armring af sterling sølv, dansk design og arbejde. blank kantet men afrundet profil. B. 5 mm. Omkreds ca. 19½ cm. Varenr: 3882363

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 08-08-2015 20:08:00 DKK 1.100
16 transportkasser / industrikasser (16)
16 transportkasser / industrikasser (16). 16 transportkasser / industrikasser af træ med kraftige metal hjørner/kanter, 1950'erne, H. 40,5 cm B. 49 cm. D. 44,5 cm. Fremstår med brugspræg. Modelfotos. (16) Varenr: 3924254 DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 05-08-2015 16:26:00 DKK 1.150
Halskæde med ferskvands kulturperler
Halskæde med ferskvands kulturperler. Halskæde, trukket med store ovale pastelfarvede ferskvands kulturperler, mellem hver perle en knude. Farvenuancer fra hvid, rosa og over i laksefarve. Perlemål ca. 12x13 mm. - 13x15 mm. Monteret med kanneleret kuglelukke af 14 kt. guld. Længde ca. 43 cm. Varenr: 3924600 DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 05-08-2015 19:57:00 DKK 700
Spejl med bred stålramme
Spejl med bred stålramme. Spejl med kraftig ramme i poleret rustfrit stål. Mål H130cm X B100cm. Varen fremstår i original emballage. Varenr: 3888638

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 06-08-2015 19:19:00 DKK 300
Spejl med ramme af rustfri stål
Spejl med ramme af rustfri stål. Stort spejl med kraftig ramme i poleret rustfrit stål. Rammen er 10 cm bred. Total mål: H200XB100cm Fremstår i original emballage Varenr: 3888121

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2015 19:19:00 DKK 325
Arne Bang. Krukke m/ låg af sølvplet, rillet korpus, stentøj, nr. 129
Arne Bang. Krukke m/ låg af sølvplet, rillet korpus, stentøj, nr. 129 . Arne Bang(1901-1983). Lågkrukke m/ låg(anløben) af sølvplet, modelleret m/ rillet korpus, glasur i mintgrøn nuancer, stentøj, låg m/ stiliseret lågknop, sign. monogram & 129, H. 9, Ø 8 cm. Fremstår med afstød ved kant. Varenr: 3916540 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2015 19:47:00 DKK 1.500
Arne Bang. Krukke m/ låg af sølvplet Hugo Grün, rillet korpus, stentøj, nr. 129
Arne Bang. Krukke m/ låg af sølvplet Hugo Grün, rillet korpus, stentøj, nr. 129 . Arne Bang(1901-1983). Lågkrukke m/ låg af sølvplet fra Hugo Grün, modelleret m/ rillet korpus, glasur i mintgrønne nuancer, stentøj, sign. monogram & 129, låg m/ stiliseret lågknop & stemplet Prima H. Gr., H. 8,5, Ø 8,8 cm. Varenr: 3916545 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2015 19:47:00 DKK 1.500
Samlings smykker med rav mm
Samlings smykker med rav mm. Samlings smykker med rav mm. Bestående af halskæde med polerede tavklumper. L. 45 mål på den største ravklump 2,4x2,2 cm. Vægt ca. 49 gram. Halskæde med flade polerde ravperler monteret med lukke af plast. L. 46 cm.Vedhæng samt ring af sølv med rav. Samt par Bijoux øreclips med glasstykker, et ... Varenr: 3926114 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 07-08-2015 14:37:57 DKK 1.400
2 ravklumper  - Hirtshals - samt lædersnor med ravvedhæng
2 ravklumper - Hirtshals - samt lædersnor med ravvedhæng. 2 danske ravklumper fundetved Hirtshals, vægt henholdsvis 29,6 gram. og 20,3 gram. - samt lædersnor med ravvedhæng ( selve ravstykket vejer 41,9 gram.) Lædersnoren er justerbar i længden. Varenr: 3926298 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 07-08-2015 13:21:42 DKK 975
Thermex Decor 590, Emhætte af stål
Thermex Decor 590, Emhætte af stål. Thermex Decor 590, Frithængende emhætte af stål. •Lampeformet, frithængende emhætte, kapacitet: 432 m³/t, halogenlys, 3 hastigheder + turbo. Fremstår ubrugt uden original emballage. Brugsspor. Sidste billeder er modelfoto. Varenr: 3929811 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 11-08-2015 15:32:15 DKK 1.850
Par sengeborde (2)
Par sengeborde (2). Par sengeborde med skuffe uden håndtag, i hvid højglans. hvoraf den ene er udstillingsmodel og fremstår med lidt brugsspor, den anden fremstår i original emballage. Mål pr. sengebord 55X40X42 cm. (2) Varenr: 3912577

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 05-08-2015 14:39:00 DKK 550
Lyngby. Offenbach. Div glas af krystal (68)
Lyngby. Offenbach. Div glas af krystal (68). Lyngby. Offenbach. Div glas af krystal, bestående af: 14 ølglas H. 13 cm 10 rødvinsglas H. 14,8 cm 11 hvidvinsglas H. 13,4 cm 6 hedvinsglas H. 11,7 cm 11 snapsglas H. 9,5 cm 8 likørglas H. 9 cm 8 cognac glas H. 10-10,5 cm Brugsspor. (68) Varenr: 3923153 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 11-08-2015 19:48:00 DKK 1.000
Væglampet, Lyfa, Model Gylfe, Orrefors
Væglampet, Lyfa, Model Gylfe, Orrefors. Carl Fagerlund / Orrefors for Lyfa, Gylfe væglampet, krystal og messing. H. 40 cm. B. 21 cm. Få brugsspor. Varenr: 3923944 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 10-08-2015 21:18:00 DKK 350
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>