Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skovmand Andersen - Seks stole af lakeret teak (6)
Skovmand Andersen - Seks stole af lakeret teak (6). Skovmand Andersen - Seks stole af lakeret teak, sæde betrukket med lyst møbelstof. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 3379544 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 12:27:00 DKK 300
Jeppe Hagedorn-Olsen og ubekendt kunstner, relieffer, kompositioner (2)
Jeppe Hagedorn-Olsen og ubekendt kunstner, relieffer, kompositioner (2). Kompositioner af Jeppe Hagedorn-Olsen (f. 1929) og ubekendt kunstner, relieffer, signerede Jeppe Hagedorn-Olsen 88 og Lena. Mål på største: 50 x 68 cm. (2) Varenr: 3381336 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 13:55:00 DKK 300
To lysekrone, messing, Hans Agne Jakobsson stil. (2)
To lysekrone, messing, Hans Agne Jakobsson stil. (2). To lysekrone, messing, fem & seksarmet, skærme af glas, Hans Agne Jakobsson stil. H. 60-68 cm, Ø 50-53 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3381459 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 19:41:00 DKK 300
Skibsprojektør af messing, mrk NIFE, 1900-tallet.
Skibsprojektør af messing, mrk NIFE, 1900-tallet. . Skibsprojektør af messing, mrk NIFE, 20. årh. H. 54. Ø 28 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3381998 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2014 12:15:00 DKK 525
Bordlampe i teak og alu, retro, 1900-tallets 2. halvdel.
Bordlampe i teak og alu, retro, 1900-tallets 2. halvdel. . Bordlampe i teak og alu, retro, 20. århs 2. halvdel. H. inkl skærm 84 cm. Gulnet skærm. Varenr: 3383480 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 19:35:00 DKK 300
Samling bordlamper bl.a. Lene Bjerre, Royal Copenhagen m.m. (4)
Samling bordlamper bl.a. Lene Bjerre, Royal Copenhagen m.m. (4). Samling bordlamper af opalglas og keramik bl.a. Lene Bjerre, Royal Copenhagen, Kastrup/Holmegaard m.m. H. inkl skærm 31-86 cm. Skærme med tryk m.m. (4) Varenr: 3383486 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 19:40:00 DKK 375
Halskæde, ørestikkere og matchende armbånd af goldstone
Halskæde, ørestikkere og matchende armbånd af goldstone. Halskæde og matchende armbånd samt ørestikkere af Goldstone-perler diam. Ø 12 mm. Monteret med forgyldt magnetlås. L.: 42,5 og 21 cm. (3) Varenr: 3383860 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 21:20:00 DKK 300
Josef Duncan, mixed media på papir/lærred, komposition (cd)
Josef Duncan, mixed media på papir/lærred, komposition (cd). Komposition af Josef Duncan (f. 1920), mixed media på papir, opspændt på lærred, signeret Duncan 67. 46 x 27 cm. (47 x 28 cm). Varenr: 3384221 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 16:13:00 DKK 300
Gina Pellon, bemalet litografi, komposition (cd)
Gina Pellon, bemalet litografi, komposition (cd). Komposition af Gina Pellon (f. 1926), bemalet litografi, signeret i bly Gina Pellon, E/A. 37,5 x 28 cm. (54 x 44 cm). Varenr: 3384238 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 16:56:00 DKK 300
To Lampeborde af mahogni /mahohgnibejdset bøg (2)
To Lampeborde af mahogni /mahohgnibejdset bøg (2). To Lampeborde med plade af mahogni og ben af mahohgnibejdset bøg. Mål: 62x43 cm. H. 55 cm. Fremstår med brugsspor / samt defekt liste under plade. Varenr: 3384388 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 13:36:00 DKK 300
Klaverskammel samt 2 kontorskamler (3)
Klaverskammel samt 2 kontorskamler (3). Tre skamler, de to kontorskamler på hjul, fempasstel. Ene fra HÅG. Klaverskammel af lakeret træ, trepasfod, højdeindstillelig med jerngevind, stemme med stedvise ormhuller, 1900-tallet. Alm. brugsspor, enkelte pletter. (3) Varenr: 3385106 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 15:44:00 DKK 325
Christian Hvidt. Stort konference/spisebord af mahogni.
Christian Hvidt. Stort konference/spisebord af mahogni. . Christian Hvidt. Stort konference/spisebord af mahogni, bestående af to rektangulære borde H. 73, L. 120, B. 70 cm. samt to halvcirkulære borde L. 60 cm. Fremstillet hos Søborg Møbler. Fremstår med brugsspor og ridser Varenr: 3385406 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 12:00:00 DKK 400
Ingeborg Thygesen, olie på lærred, 'Forår ved havet' (cd)
Ingeborg Thygesen, olie på lærred, 'Forår ved havet' (cd). 'Forår ved havet' af Ingeborg Thygesen (1910-1986), olie på lærred, signeret I. Thygesen. 41 x 47 cm. (45 x 51 cm). Varenr: 3385728 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 15:28:00 DKK 300
Anders Bundgaard, akryl på lærred, komposition med kvinde
Anders Bundgaard, akryl på lærred, komposition med kvinde. Komposition med kvinde af Anders Bundgaard (f. 1977), akryl på lærred, signeret på bagsiden Anders S. Bundgaard. U.R. 130 x 100 cm. Varenr: 3385838 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 15:27:00 DKK 325
Anders Bundgaard, akryl på lærred, komposition
Anders Bundgaard, akryl på lærred, komposition. Komposition med Anders Bundgaard (f. 1977), akryl på lærred, signeret på bagsiden Anders S. Bundgaard. U.R. 98 x 98 cm. Varenr: 3385862 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 16:30:00 DKK 300
Anretterskab af teak, fremstillet for FDB
Anretterskab af teak, fremstillet for FDB. Anretterskab af teak, fremstillet på møbeelfabrik for FDB, blækstemplet bagpå. Indvendigt med hylder. Ben med sprosser. Alm. brugs- og aldersspor, enkelte svindrevner. H. 148. B. 105. D. 53 cm. Varenr: 3386073 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 14:29:00 DKK 300
Ring med Røg Kvarts - 8 kt. guld
Ring med Røg Kvarts - 8 kt. guld. Ring udført i 8 kt. guld, prydet med oval facetsleben med Røg Kvarts. Ringstr. Ø 18,75 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3386456

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 15:14:00 DKK 350
Ring med Madeira citrin af 8 kt. guld
Ring med Madeira citrin af 8 kt. guld. Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en facetsleben Madeira citrin. Ringstr. Ø 17,75 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3386478

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 21:12:00 DKK 325
Aagaard - ring med Cubic Zirkonia
Aagaard - ring med Cubic Zirkonia. Aagaard - ring udført 8 kt. guld, satineret overflade, prydet med princess-cut Cubic Zirkonia. Ringstr. Ø 57. Vægt ca. 3,3 gram.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i ... Varenr: 3386568

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 19:10:00 DKK 325
Yachtreb, mørkeblåt, 12mm, ca. 100 meter
Yachtreb, mørkeblåt, 12mm, ca. 100 meter. Yachtreb, mørkeblåt, polyester ca. 100 meter, 12mm. Der tages forbehold for længden, da den er anslået. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3386629

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 14:58:00 DKK 350
Bordlampe, VIBA, Massimo Vallotto.
Bordlampe, VIBA, Massimo Vallotto. . Massimo Vallotto for VIBA, bordlampe, uplight, Art Deco-stil, keramik og skærm af glas, H. inkl skærm 70 cm. Let skævhed. Varenr: 3386841 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 19:34:00 DKK 325
To uindfattede hvide topazer - ca. 10,00 ct.
To uindfattede hvide topazer - ca. 10,00 ct. . To uindfattede ovale facetslebne hvide topaser. Ca. 10.00 ct. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3387196

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2014 15:53:00 DKK 325
Johan Koch, olie på lærred, marinemotiv (cd)
Johan Koch, olie på lærred, marinemotiv (cd). Marinemotiv af Johan Koch (1869-1944), olie på lærred, signeret Johan Koch. 52 x 67 cm. (60 x 75 cm). Fremstår med enkelte lette krakeleringer. Varenr: 3387394 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 14:35:00 DKK 300
To Grand Ocean - børne redningsveste (2)
To Grand Ocean - børne redningsveste (2). To Grand Ocean fuldautomatiske oppustelige redningsveste, der har et kompakt og slankt design. 165 N opdrift med 33 g CO2 patron velcro lukning for nem gen-pakning m/skridtgjorde m/klikspænde. Bemærk at der er tale om 2 stk. selv om foto kun viser en (2) Denne vare er en del af ... Varenr: 3387697

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 15:11:00 DKK 325
Kirkebænk af bemalet fyr
Kirkebænk af bemalet fyr. Kirkebænk af bemalet fyrretræ, Fremstår med kraftigt malingbortfald. L. 345 cm. D. 45 cm. Sædehøjde 48 cm. Brugsspor Varenr: 3387979 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 13:45:00 DKK 300
International, Trilux hard antifouling, bundmaling, sort (4)
International, Trilux hard antifouling, bundmaling, sort (4). International, Trilux hard antifouling, bundmaling, sort 4x750ml. (4) Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den... Varenr: 3388017

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 13:53:00 DKK 300
Samling upoleret / poleret rav, samlet vægt ca. 27 gr. (6)
Samling upoleret / poleret rav, samlet vægt ca. 27 gr. (6). Samling upoleret / poleret rav i forskellige farver og størrelser, samlet vægt ca. 27 gr. Mål på største stk. L. 3 cm. (6) Varenr: 3388062 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 19:25:00 DKK 300
Samling barnemøbler: Armstole, gyngestole og vugge (5)
Samling barnemøbler: Armstole, gyngestole og vugge (5). Samling barnemøbler: Armstole, gyngestole og vugge. Mahogni, bejdset og bemalet træ, samt bemalet jern. Ene gyngestol fra Thonet. 1800 og 1900-tallet. Mål på gyngestole: H. 78. B. 42. og H. 58. B. 45 cm. Enkelte skader og reparationer. Brugsslitage og aldersspor. (5) Varenr: 3388350 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 15:40:00 DKK 375
Armeret PVC slanger Div.
Armeret PVC slanger Div.. Armeret PVC slanger Div. Klar og klar blå pvc slange Ø 50mm Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center' – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense Kan besigtiges efter aftale. Henstår i Kerteminde hvofra køber skal afhente Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3388853

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2014 12:54:00 DKK 300
Dencon: Konferencebord i ahorn, 2-delt
Dencon: Konferencebord i ahorn, 2-delt. Dencon: Konferencebord i ahorn, 2-delt. Grålakeret stel. Alm. små brugsspor. H. 72. B. 85-120 cm. L. 412 cm. Varenr: 3389158 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2014 16:15:00 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >>