Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Leif Mikkelsen. Konkret komposition, olie på plade
Leif Mikkelsen. Konkret komposition, olie på plade. Konkret komposition af Leif Mikkelsen, f. 1938. Olie på plade. Signeret bagpå LM samt dateret 1991. Titel: 'Farvel Ægypten' 108 x 87 cm. incl. ramme. Varenr: 3554837 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-10-2014 13:32:00 DKK 775
Zanussi indbygnings-kogeplade, model IB40
Zanussi indbygnings-kogeplade, model IB40. Zanussi indbygnings-kogeplade med fire kogeplader, heraf to med termostat. Model IB40. Indbygningsmål. D. 465m/m. B. 550m/m. Fylder i plademål. D. 500m/m. B. 580m/m, tilsluttes 380/400 volt. Ny og ubrugt og i original emballage. Varenr: 3555418 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-10-2014 20:35:00 DKK 325
Easymatic 2, model 23102, db m/kryds To Speed ​​Storskødesystem
Easymatic 2, model 23102, db m/kryds To Speed ​​Storskødesystem. Easymatic 2, model 23102, db m/kryds To Speed ​​Storskødesystem. System 6: 1 -Både på op til 42ft / 11,5 Et storskøde-system med to gear Storskøde system gør trimmerens valg af magt eller hastighed. For hurtig folie træk på begge linjer sammen, eller til dobbelt magt og præcis ... Varenr: 3566366

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 14:16:24 DKK 350
BSI Easy udstyr (3)
BSI Easy udstyr (3). Easymatic 1 model 93103, Easyblock 1 model 93112, Easyfeeder model 23023. (3) Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer ... Varenr: 3566365

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 15:01:54 DKK 300
Easymatic 2 Violin, model 93702
Easymatic 2 Violin, model 93702. Easymatic 2, model 93702, db m/kryds To Speed ​​Storskødesystem. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til... Varenr: 3566363

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 14:49:18 DKK 300
Quicksilver. AnodeKit til Bravo III
Quicksilver. AnodeKit til Bravo III. Quicksilver. To sæt AnodeKit til Bravo III af aluminium. Part. No. 888761Q04 (2) Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3571467

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 06-10-2014 16:36:44 DKK 300
Leif Sylvester, skulptur 'Elephant Parade - A glimpse of humanity' (cd)
Leif Sylvester, skulptur 'Elephant Parade - A glimpse of humanity' (cd) . Bemalet skulptur forstillende elefant 'Elephant Parade - A glimpse of humanity' af Leif Sylvester (f. 1940), udført i 250 eksemplarer, 100/250, materiale: håndlagt fiberglas, polyester og harpiks, sign. H. 15 cm. Varen er en del af deLuxe auktionen i Lauritz.com Odense, der sætter fokus på ... Varenr: 3566466 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2014 19:39:00 DKK 875
Stander- / gulvlampe, Le Klint. Model 321 af Michael Bang.
Stander- / gulvlampe, Le Klint. Model 321 af Michael Bang. . Michael Bang for Le Klint, stander / gulvlampe, Model 321. Stel af børstet stål. Med plisseret Le Klint skærm, nogle tryk på skærm. Justerbar i højden H. 130-155 cm. Enkelte brugsspor. Varenr: 3566151 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-10-2014 15:01:11 DKK 875
Pubsæt. Bord med 4 stole, grønt betræk. Engelsk producent (5)
Pubsæt. Bord med 4 stole, grønt betræk. Engelsk producent (5). Pubsæt. Bord med 4 stole, grønt betræk. Engelsk producent. Mørkbejdsede stel, betræk af grønt læder. Bord. H. 73 cm. B. 60 cm. L. 120 cm. Stole H. 89 cm. Sædeh. 48 cm. Brugsspor og stedvist slitage. (5) Varenr: 3563549 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 06-10-2014 13:47:41 DKK 300
Pubsæt. Bord med 4 stole, grønt betræk. Engelsk producent (5). Pubsæt. Bord med 4 stole, grønt betræk. Engelsk producent. Mørkbejdsede stel, betræk af grønt læder. Brugsspor og stedvist slitage, stedvise krakeleringer i betrækkene. H. 71. 122 x 62 cm. Sædeh. 46-47 cm. (5) Varenr: 3563557 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 06-10-2014 13:28:00 DKK 300
To Par Carrera dame solbriller (2)
To Par Carrera dame solbriller (2). To par Carrera solbriller til damer, sorttonet glas, med pink stribet detalje på stel over over glas. Ligger i org. etuiNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik.... Varenr: 3510654

DKK 1.325 DK, Odense, Kratholmvej 30-09-2014 20:42:00 DKK 600
Spinlock Display med diverse spinlocks
Spinlock Display med diverse spinlocks. Spinlock Display med diverse XAS og XTS spinlocks monteret, samt PX dele. (4) Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center' – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer ... Varenr: 3521122

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 16:27:42 DKK 350
CFC Silkebord sofabord af Palisander
CFC Silkebord sofabord af Palisander . CFC Silkebord, cirkulært sofabord udført i fineret palisander. Diam. Ø 100 cm. H. 50 cm. Fremstår med små brugsspor, bla. ridser og små hak i plade. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og skal ikke ombyttes ved videresalg.... Varenr: 3523468 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 06-10-2014 14:28:00 DKK 375
Bendicte Utzon - Rulamsfrakke str. large
Bendicte Utzon - Rulamsfrakke str. large . Benedicte Utzon, casual Rulamsfrakke str. L. beige med broderier på ryggen. Model knapper og stiklommer. L. 130 cm. Brystmål ca. 100 cm. Indvendigt ærmemål kan justeres med oplsag. Fremstår med små brugsspor, samt smuds på ærme. Denne vare er en del af en temaauktion over designertøj, tasker og ... Varenr: 3559157 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 20:34:00 DKK 750
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Smaragdsee'
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Smaragdsee'. 'Smaragdsee' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3567364 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 03-10-2014 20:06:00 DKK 650
Ludvig Jacobsen, olie på lærred, scene fra Holberg-komedie (cd)
Ludvig Jacobsen, olie på lærred, scene fra Holberg-komedie (cd). Scene fra Holberg-komedie af Ludvig Jacobsen (1890-1957), olie på lærred, sign. Ludvig Jacobsen. 85 x 113 cm. (104 x 133 cm). Fremstår med stedvise krakeleringer. Varen er en del af deLuxe auktionen i Lauritz.com Odense, der sætter fokus på kunst & design. Varenr: 3554092 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 21:04:00 DKK 650
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Island Of Dreams'
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Island Of Dreams'. 'Island Of Dreams' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 80 x 120 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3572115 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2014 20:29:00 DKK 300
Emanuel A. Pedersen, olie på plade, grønlandsk bygd med hus (cd
Emanuel A. Pedersen, olie på plade, grønlandsk bygd med hus (cd . Grønlandsk bygd med hus af Emanuel A. Pedersen (1894-1948), olie på plade, signeret Christianshaab Em. A. Petersen 1923. 20 x 40 cm. (28 x 48 cm). Varen er en del af deLuxe auktionen i Lauritz.com Odense, der sætter fokus på kunst & design. Varenr: 3536095 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2014 19:38:00 DKK 1.400
Poul Cadovius: System Royal af palisander: Et modul, 7 hylde samt vanger
Poul Cadovius: System Royal af palisander: Et modul, 7 hylde samt vanger. Poul Cadovius: System Royal af palisander: Et modul, 7 hylde samt vanger. L. på vanger ca,. 147 cm. Modul måler ca. B. 86 cm. D. 32 cm. Hylder d. mellem 18-40 cm. Fremstår med brugsspor. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er ... Varenr: 3529825 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 06-10-2014 14:52:00 DKK 375
Märklin HO. Samling tog / lokomotiver, passagervogne, godsvogne, skinner.
Märklin HO. Samling tog / lokomotiver, passagervogne, godsvogne, skinner.. Märklin HO. Samling tog / lokomotiver, passagervogne, godsvogne, skinner m.m. Bestående af 2 stk tog nr. DB 103113-7 & 23014, 9 godsvogne bl.a. 4413, 4441 m.m., diverse skinner / sporskift m.m. bla. 5106, 5221, 5114 m.m., 2 transformatorer, Märklin brochure og æsker bl.a. DA 800 æske medfølger. ... Varenr: 3548686 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-10-2014 19:42:00 DKK 725
17 skoleplancher, 1900-tallet. (17)
17 skoleplancher, 1900-tallet. (17). 17 skoleplancher med forskellige motiver bl.a. insekter, anatomi m.m., 20. årh. Mål af største: 100 x 70 & 70 x 100 cm. Fremstår med aldersrelateret stand bl.a. håndteringssmuds. (17) Varenr: 3544980 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-09-2014 21:12:00 DKK 600
Elise Gug nederdel - samt jakke og bælte str. 36
Elise Gug nederdel - samt jakke og bælte str. 36. Elise Gug nederdel med brede plissér. Livvidde ca. 70 cm. - samt kort jakke og brunt bælte str. 36. Denne vare er en del af en temaauktion over designertøj, tasker og sko, der sælges fra Lauritz.com i Odense i slutningen af sept. og starten af oktober. Varenr: 3570629 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2014 20:23:00 DKK 300
Lamper, Louis Poulsen, Munkegaardslamper af Arne Jacobsen. (4)
Lamper, Louis Poulsen, Munkegaardslamper af Arne Jacobsen. (4). Arne Jacobsen (1902-1971) for Louis Poulsen, 4 Munkegaardslamper, model 460, messing & opalglas. Ø. 46 cm, H. 15 cm. Fremstår med brugsspor herunder enkelte mærker/ anløb på kant. (4) Varenr: 3554156 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-09-2014 20:56:00 DKK 375
Bing & Grøndahl. Sygeplejerske, figur, nr. 2226 1. sort.
Bing & Grøndahl. Sygeplejerske, figur, nr. 2226 1. sort. . Bing og Grøndahl. Sygeplejerske, figur af porcelæn, nr. 2226 1. sort., H. 22 cm. Fremstår med ujævnhed i glasuren under kjolen. Varenr: 3555214 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-09-2014 19:32:00 DKK 1.150
Samling udstoppede dyr bl.a. ræv, fasan m.m. (7)
Samling udstoppede dyr bl.a. ræv, fasan m.m. (7). Samling udstoppede dyr bl.a. ræv, fasan m.m. H. 15-49 cm, L. 22-73 cm. Aldersrelateret stand - enkelte mangler bl.a. ørene på ræven m.m. (7) Varenr: 3549805 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-09-2014 19:34:00 DKK 525
Erik Kirkegaard, Par stole af eg med sort kunstlæder (2)
Erik Kirkegaard, Par stole af eg med sort kunstlæder (2). Erik Kirkegaard, par armstole af eg, sæde og ryg betrukket med sort kunstlæder. H. 78 cm. Sædehøjde 445 cm. Fremstår med brugsspor samt et sæde med flænge i betræk. (2) Varenr: 3565994 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 01-10-2014 14:13:38 DKK 400
Frans Kannik, akvarel på papir, erotisk komposition (cd)
Frans Kannik, akvarel på papir, erotisk komposition (cd). Erotisk komposition af Frantz Kannik (1949 - 2011), akvarel på papir, sign. Frans Kannik. 30 x 40 cm (50,5 x 60,5). Frans Kannik bevægede sig fra 1980 på usædvanlig kort tid frem til en markant position i dansk kunstliv. K. var medstifter af værkstedskollektivet Leifsgade 22, en central gruppe... Varenr: 3554082 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 18:40:00 DKK 1.050
Samling Disney-figurer m.m., gummi, plast og pap
Samling Disney-figurer m.m., gummi, plast og pap. Samling Disney-figurer m.m., gummi, plast og pap. Enkelte skader. Brugs- og aldersspor. 1900-tallet. Mål på største papfigur: 40 x 37 cm. Mål på Fred Flintstone-figur H. 28 cm. Varenr: 3552442 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-09-2014 16:04:49 DKK 825
Pia Birgitte Stendeup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stendeup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. U.R. 100 x 100 cm. Varenr: 3546690 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 19:30:00 DKK 1.000
Erik Rolf Rasmussen. Paustian Modulsofa (2)
Erik Rolf Rasmussen. Paustian Modulsofa (2) . Erik Rolf Rasmussen. Modulsofa betrukket med lyst uld, bestående af to hjørnemoduler, H. 67 B. 86/86 D. 86 cm. Udgået fra Paustian. Fremstår med brugsspor /små pletter. (2) Varenr: 3559302 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 20:16:00 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >>