Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Peter Sandkamm-Møller, olie på lærred, motiv fra strand
Peter Sandkamm-Møller, olie på lærred, motiv fra strand. Motiv fra strand af Peter Sandkamm-Møller (1893-1981), cd, olie på lærred, sign. P Sandkamm-Møller, 80x91 cm. (88,5x99,5 cm). Varenr: 3733220 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 15:34:41 DKK 300
Marius Jensen Hindevad, olie på lærred, bondegårdsmotiv
Marius Jensen Hindevad, olie på lærred, bondegårdsmotiv. Bondegårdsmotiv af Marius Jensen Hindevad (1885-1977), cd, olie på lærred, sign. MJ 43, 76x91 cm. (88x103 cm). Varenr: 3733222 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 15:48:49 DKK 300
Carl Høyrup, olie på lærred, motiv med fasaner
Carl Høyrup, olie på lærred, motiv med fasaner. Motiv med fasaner af Carl Høyrup (1893-1961), cd, olie på lærred, sign. C Høyrup, 67x97 cm. (82x113 cm). Varenr: 3733225 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 15:27:40 DKK 325
Ellen Krogh, olie på lærred, opstilling med blomster i vase
Ellen Krogh, olie på lærred, opstilling med blomster i vase. Opstilling med blomster i vase af Ellen Krogh (1902-1986), cd, olie på lærred, Ellen krogh 1963, 23x29 cm. (32x38 cm). Varenr: 3734049 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 13:43:58 DKK 300
Elisabet Peschardt Petersen, akryl på lærred, komposition
Elisabet Peschardt Petersen, akryl på lærred, komposition. Kompostion af Elisabet Peschardt Petersen, f. 1947, cd, akryl på lærred, sign. EP, 80x60 cm. (84x64 cm). Varenr: 3734626 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 12:51:46 DKK 300
Mogens Balle, Bent Holstein, litografier, kompositioner (2)
Mogens Balle, Bent Holstein, litografier, kompositioner (2). Kompositioner af Mogens Balle og Bent Holstein, indrammede litografier, begge sign. i bly, 29,5x37,5 cm. (51,5x61,5 cm). 55,5x37,5 cm. (66x49 cm). (2) Varenr: 3735591 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-03-2015 10:46:18 DKK 300
Jørgen Gryholt, komposition, collagemaleri
Jørgen Gryholt, komposition, collagemaleri. Komposition af Jørgen Gryholt, indrammet Inciterende collagemaleri fra serien 'Livets Facetter'., sign. J. Gryholt, 27x21,5 cm. (40x33 cm). Varenr: 3735593 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-03-2015 10:24:40 DKK 300
Stolpeskab af eg, slut 1800-tallet. 2-delt.
Stolpeskab af eg, slut 1800-tallet. 2-delt.. Stolpeskab af eg, slut 1800-tallet. Nyrenæssance. Front med to låger og 2 skuffer, beslag/greb af støbt bronze. 4 drejede ben. Ornamentik i form af kanneleringer og tandsnit. Oprindelig med hyldeopsats, top med taphuller herfra. Alm. brugs- og alderspræg; enkelte svindrevner. H. 140. B- 91. D. 46... Varenr: 3735679 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-03-2015 11:02:35 DKK 325
Paraplyholder til Max Golfvogn (12)
Paraplyholder til Max Golfvogn (12). Paraplyholdere til BigMax golfvogn. Fremstår ubrugt og i original emballage. (12) Varenr: 3736200 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-03-2015 19:53:00 DKK 300
Sofabord af teak
Sofabord af teak. Sofabord af teak, med flethylde, samt plade med kehlet kant. L. 100c m. B. 51 cm. H. 50 cm. Fremstår med brugsspor, samt let defekt flet. Varenr: 3736447 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-03-2015 12:18:34 DKK 700
Bord med to skuffer - stål og lakeret træ
Bord med to skuffer - stål og lakeret træ. Bord med to skuffer - stålben og lakeret træ. Fremstår med brugsspor, samt lakafslag. Mål. 68x33 cm. H. 63 cm. Varenr: 3736466 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-03-2015 13:55:56 DKK 350
Michael Kvium, kunsttryk/offset, figurkomposition
Michael Kvium, kunsttryk/offset, figurkomposition. Figurkomposition af Michael Kvium f, 1955, cd, indrammet kunsttryk/offset, uden sign. 100x74 cm. (125x96 cm). Varenr: 3736519 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-03-2015 19:21:00 DKK 1.000
Halskæde med Akoya Saltvands Kulturperler
Halskæde med Akoya Saltvands Kulturperler. Halskæde med Akoya Saltvands Kulturperler, semirunde i form, monteret med lukke af 14 kt. guld. Længde ca. 41 cm. Perlemål ca. 7 mm. Varenr: 3736876 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-03-2015 18:59:00 DKK 400
Børge Mogensen, sofabord af teak med klapper
Børge Mogensen, sofabord af teak med klapper. Børge Mogensen, 1914-1972, sofabord af teak (fineret) med 2 klapper, fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. Brugs- og aldersspor. H. 54. 60 x 84 cm. / 160 cm. Varenr: 3737012 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 15:42:00 DKK 325
Skrivebord, lampebord samt bakke af teak, 1960'erne (3)
Skrivebord, lampebord samt bakke af teak, 1960'erne (3). Skrivebord, lampebord samt bakke af teak, 1960'erne. Bord med indlagte fliser. Alm. brugs- og alderspræg, enkelte små kantafslag. H. 73. 70 x 146 cm. og H. 46. 55 x 55 cm. (3) Varenr: 3737277 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-03-2015 14:50:00 DKK 375
Svend Nielsen, olie på¨lærred, parti fra Gudhjem
Svend Nielsen, olie på¨lærred, parti fra Gudhjem. Parti fra Gudhjem af Svend Nielsen (1908-1993), cd, olie på lærred, sign. Svend Nielsen, 60x70 cm. (68x78 cm). Varenr: 3738074 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 11:24:35 DKK 325
Sminkebordsstol, ca. 1940/1950
Sminkebordsstol, ca. 1940/1950. Sminkebordsstol, ca. 1940/1950. Satinvævet betræk, dette med skjolder. Stel af bejdset bøg. Klismosformet, rundet rygstykke med messing-kantsøm. Sædeh. 44 cm. B. 53. H. 72 cm. Brugs- og aldersspor. Varenr: 3740502 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-03-2015 10:07:03 DKK 300
Par sofaer samt puf  - italiensk design (3)
Par sofaer samt puf - italiensk design (3). Par sofaer samt puf betrukket med gråt møbelstof. L. 190 cm. D. 90 cm. Sædehøjde 41 cm. Mål på puf 90x90 cm. Fremstår med brugsspor/slittage på polster. - italiensk design (3) Varenr: 3740638 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-03-2015 15:32:46 DKK 300
Hængeskab af eg, barokform
Hængeskab af eg, barokform. Hængeskab af eg, barokform. Front med låge og skuffe, beslag og greb af jern. Nøgle medfølger. H. 68. B. 54. D. 28 cm. Varenr: 3741089 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-03-2015 11:09:00 DKK 300
Parmo Baslund samt Peter Larsen Birkebjerg, olie på plade, Kyst/markpartier (3)
Parmo Baslund samt Peter Larsen Birkebjerg, olie på plade, Kyst/markpartier (3). Kyst/markpartier af Parmo Baslund, f. 1928 samt Peter Larsen Birkebjerg (1907-1993), alle olie på plade, sign. Parmo Baslund og PLB, 41x58 cm. (61x44 cm). 44x60 cm. (63x47 cm ). 46x71 cm. (52x76 cm). (3) Varenr: 3741136 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 16:50:57 DKK 425
Stouby Møbler - Sofa af eg med møbelstof
Stouby Møbler - Sofa af eg med møbelstof. Stouby Møbler - Sofa af eg med småternet møbelstof. L. 150 cm. D. 55 cm. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 3742135 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-03-2015 15:30:40 DKK 325
Per Just, litografier, kompositioner (3)
Per Just, litografier, kompositioner (3). Kompositioner af Per Just, f. 1945, cd, litografier, nummeret og sign. i bly, 6/100, 8/100, 7/100. Per Just, 50x38 cm. U.R. (3) Varenr: 3742328 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-03-2015 14:26:00 DKK 325
Rud Thygesen & J. Sørensen. Bord af ahorn, tre-delt (3)
Rud Thygesen & J. Sørensen. Bord af ahorn, tre-delt (3). Rud Thygesen & J. Sørensen. Bord af fineret ahorn, tre-delt. L. 200 cm. B. 1365 cm. H. 63 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 3742367 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-03-2015 15:29:18 DKK 325
Bordlampe, Le Klint, model 344 af Gunnar Billmann-Petersen
Bordlampe, Le Klint, model 344 af Gunnar Billmann-Petersen . Gunnar Billmann-Petersen for Le Klint, designet i 1961, Model 344, bordlampe i messing med plisseret skærm og kan højdejusteres, H. inkl 60 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3740168 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 19:37:00 DKK 700
Orientalsk vitrineskab, 19. / 20. årh.
Orientalsk vitrineskab, 19. / 20. årh.. Orientalsk vitrineskab, 1800/1900-tallet. Oversøisk træsort. Udskåret, bemalet og forgyldt træ. Ornamentik med blomster og bladværk, 4 drejede ben, profileret top. Alm. brugs- og alderspræg, defekt lås. H. 82. B. 70. D. 28 cm. Varenr: 3732213 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-03-2015 15:40:00 DKK 550
Kommode af teak
Kommode af teak. Kommode af fineret teak, front med seks skuffer. H. 121 cm. B. 65 cm. D 41 cm. Fremstår med små brugsspor, bla. ridser og skjolder på topplade. Varenr: 3736270 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-03-2015 13:28:00 DKK 1.500
Bænkboremaskine og bordrundsav til finmekanik (3)
Bænkboremaskine og bordrundsav til finmekanik (3). Elværktøj til finmekanik og modelbyggeri. Bænkboremaskine og bordrundsav af mærket Proxxon. der medfølger ligeledes et maskinskruestik samt Tandkrans borepatron. (4) Varenr: 3728101 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 12:51:52 DKK 750
To pers. sofa af teak, løse hynder med uld
To pers. sofa af teak, løse hynder med uld. To pers. sofa af massivt teak, løse hynder betrukket med meleret uld. Ca. 1960'erne. Alm. brugs- og alderspræg. L. 137. Sædeh. 42-43 cm. Varenr: 3737002 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 15:44:00 DKK 775
Afghansk tæppe, Bochara-design, 320 x 200 cm.
Afghansk tæppe, Bochara-design, 320 x 200 cm. . Afghansk tæppe, Bochara-design, 320 x 200 cm. Uld på uld. Håndknyttet. Alm. brugs- og alderspræg. Varenr: 3744068 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-03-2015 17:52:47 DKK 375
Fad af sølv med gravering fra 1953
Fad af sølv med gravering fra 1953. Fad af sølv med gravering fra 1953. Vægt ca. 457 gr. Ø 28 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3743025 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-03-2015 12:00:00 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>