Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
4 stole af teak med sort skai, 1950/1960 (4)
4 stole af teak med sort skai, 1950/1960 (4). 4 stole af teak med sort skai, 1950/1960. Alm. brugs- og alderpræg, 1. maleplet. Sædeh. 43-44 cm. B. 50 cm. (4) Varenr: 3633105 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-11-2014 15:57:47 DKK 1.250
Alliancering med brillanter
Alliancering med brillanter . Alliancering udført i 9 kt. rhodineret guld, klassisk design, prydet med ni små diamanter på tilsammen ca. 0.30 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I-J) Klarhed: P2- P3. Ringstr. 17.25/54. Vægt ca. 2,3 gram. Varenr: 3635168 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-11-2014 19:04:00 DKK 300
Pendler, Flos, Crisol af Perry A. King & S. Miranda. (2)
Pendler, Flos, Crisol af Perry A. King & S. Miranda. (2). Perry A. King & S. Miranda for Flos, Crisol pendler, udført i matslebet glas med transformatorer samt wireophæng. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3633223 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-11-2014 12:25:23 DKK 325
Affaldsstativer af bemalet jern (56)
Affaldsstativer af bemalet jern (56). Affaldsstativer af bemalet jern. H. 36 cm. 22,5x19 cm. (56) Varenr: 3638962 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-12-2014 12:14:41 DKK 300
Radiatorskjuler fra 1900-tallets første halvdel
Radiatorskjuler fra 1900-tallets første halvdel. Radiatorskjuler fra 1900-tallets første halvdel. Fremstår med reperation ved ene bagerste ben. H: 110 L: 145 D: 20 cm. Brugsspor. Varenr: 3637324 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-11-2014 16:38:28 DKK 325
Pablo Picasso, fredsdue, tryk efter
Pablo Picasso, fredsdue, tryk efter. Fredsdue, tryk efter Pablo Picasso (1881-1973) Sign. og dateret i trykket. Picasso 28.12.61. 36,5x53 cm. (51x66,5 cm). Varenr: 3639592 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-12-2014 14:01:13 DKK 300
Ralph Lauren - Cocktailkjole str. 12 ( 38-40)
Ralph Lauren - Cocktailkjole str. 12 ( 38-40). Ralph Laren - Cocktailkjole, Guldfarvet crepet stretch, draperet i den ene side og med vandfaldshals. L. 100 cm. Brystmål 90 cm. Taljemål ca. ca. 80 cm. Fremstår ubrugt med mærkeseddel på. Varenr: 3637452

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-11-2014 20:34:00 DKK 350
Calvin Klein kjole str. L
Calvin Klein kjole str. L. Calvin Klein kjole str. L. koksgrå stretch, kantet med kusntskind. L. 90 cm. Brystmål ca. 90 cm. Taljemål ca. 80 cm. Varenr: 3637550

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-11-2014 14:10:00 DKK 325
Ralph Lauren Cocktailkjole str. 4 = str. 36
Ralph Lauren Cocktailkjole str. 4 = str. 36. Ralph Lauren midnatsblå Cocktailkjole str. 4 = str. 36. draoeret i den ene side, Palietbesat med tyllag. L. 115 cm. Taljemål ca. 70 cm. Fremstår ubrugt med mærkeseddel på. Varenr: 3637458

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2014 21:34:00 DKK 375
Calvin Klein strikkjole str. M
Calvin Klein strikkjole str. M . Calvin Klin strikkjole i grå, kantet med sort og med sølvfarvede kæder. Model med lommer. L. 90 cm. Taljemål 80 cm. Brystmål ca. 90 cm. Fremstår ubrugt med mærkeseddel på. Varenr: 3637453

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-11-2014 21:28:00 DKK 425
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing & Grøndahl / Asmussen. Samling stager, figur samt bordlampe. (6)
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing & Grøndahl / Asmussen. Samling stager, figur samt bordlampe. (6). Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing & Grøndahl / Asmussen. Samling B&G Prisme-serien Annegrete Halling-Koch 3 stager & vase H. 5-15 cm, RC figur nr. 666 1. sort. samt Asmussen bordlampe m/ 4 dråber H. inkl skærm 34 cm. (6) Varenr: 3637359 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-11-2014 15:00:34 DKK 350
Thorvald hagedorn - Olsen, farvelitografi, landskab med heste
Thorvald hagedorn - Olsen, farvelitografi, landskab med heste. Landskab med heste af Thorvald Hagedorn - Olsen (1902-1996), farvelitografi, cd, nr. 282/300. Sign. i bly, Hagedorn - Olsen, 45x60 cm. (61x75 cm). Varenr: 3636059 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-12-2014 11:18:35 DKK 325
Engelsk standur i kasse af eg, 1800-tallet
Engelsk standur i kasse af eg, 1800-tallet . Engelsk standur i kasse af eg, 1800-tallet. Urskive og ornamenter af messing, øverst med bevægeligt figur. Top opr. med spir.Medfølgende 1. lod og pendul. Skive signeret Jn. Greaves Newcastle. H. 208 cm. Aldersrelateret stand, enkelte ridser og mindre afslag. Varenr: 3628698 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-11-2014 10:43:16 DKK 650
Skrivebord af mahogni i engelsk stil, midten af 1900-tallet.
Skrivebord af mahogni i engelsk stil, midten af 1900-tallet.. Skrivebord af mahogni i engelsk stil, top med læder, sider med skuffer. Midten af 1900-tallet. H. 73 cm. B. 77 cm. D. 46 cm. Brugspræg, læder med defekt samt mindre afslag. Varenr: 3638229 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2014 16:49:55 DKK 300
Ubekendt Kunstner, maleri/collage bag glas, komposition
Ubekendt Kunstner, maleri/collage bag glas, komposition . Komposition af Ubekendt Kunstner, maleri/collage bag glas, ubekendt sign. 53x58 cm. (75x78 cm). Varenr: 3502796 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-11-2014 15:44:00 DKK 300
Sakselampe, Le Klint, Model 332 af Erik Hansen
Sakselampe, Le Klint, Model 332 af Erik Hansen . Erik Hansen for Le Klint 332, sakselampe af eg med plisseret skærm(enkelte tryk). H. 40 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3630613 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-11-2014 19:23:00 DKK 950
Morgan and Headley, herrearmbåndsur, quartz
Morgan and Headley, herrearmbåndsur, quartz. Chronograph af Morgan and Headley af stål. Cremefarvet urskive med araber- & stregindeks, chronograph-funktion, datorude, quartzværk m.m. Urkasse Ø 40 mm, org lænke L. 19 cm. I org. æske. Nyt batteri må påregnes, uret går ikke. Brugsspor. Lauritz.com indestår hverken for funktionaliteten eller ... Varenr: 3625507 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2014 19:26:00 DKK 300
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 80x60 cm. U.R. Varenr: 3634943 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-12-2014 19:45:00 DKK 350
Internationale fodboldspillertrøjer (18)
Internationale fodboldspillertrøjer (18). Mindre samling spillertrøjer fra følgende internationale landshold, England, Italien samt Tyskland. Der medfølger ligeledes autentiske vimpler og pins fra de respektive lande samt kampprogrammer fra kampe som holdene har spillet imod Danmark i parken. (Trøjerne kan være matchworn, men ... Varenr: 3603599 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-11-2014 10:16:00 DKK 1.150
Oldtidsfund. Samling stenredskaber
Oldtidsfund. Samling stenredskaber. Oldtidsfund. Samling stenredskaber og dele heraf. L. på største økse 17 cm. Varenr: 3603096 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2014 14:13:19 DKK 475
Salotti. To-pers. sofa med sort læder
Salotti. To-pers. sofa med sort læder. Salotti. To-pers. sofa betrukket med sort læder. Faste hynder. Alm. brugsspor og patina. L. 160 cm. Varenr: 3632441 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-11-2014 13:17:00 DKK 375
Brunstad sofabord med mørk glasplade
Brunstad sofabord med mørk glasplade. Brunstad bord i formspændt mørk bejdset træ. Glasplade Ø. 90cm H. 48cm. Brugsspor. Varenr: 3638083 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2014 17:03:58 DKK 300
Pendler, Louis Poulsen, Flowerpots af Verner Panton. (2)
Pendler, Louis Poulsen, Flowerpots af Verner Panton. (2). Verner Panton (1926-1998) for Louis Poulsen, Flowerpot af emalje. Ø 22 cm. NB første 3 fotos er model foto. Fremstår med brugsspor bl.a. enkelte afstød m.m. (2) Varenr: 3624048 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-11-2014 21:19:00 DKK 550
Per Arnoldi, tre serigrafier, kompositioner (3)
Per Arnoldi, tre serigrafier, kompositioner (3). Kompositioner af Per Arnoldi, f. 1941, tre seriegrafier, sign. i bly, Arnoldi EA, 2/3, 2/2, 2/5. 64x94 cm. U.R. (3) Varenr: 3583128 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-11-2014 15:08:05 DKK 375
Blæksuger samt notesblokholder af sølv (2)
Blæksuger samt notesblokholder af sølv (2). A. Halberstadt eftfl. Blæksuger af sølv graveret med ejerinitialer KG-N. Notesblokholder af sølv med læderindsats. L. 12-13 cm. (2) Varenr: 3641727 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2014 17:32:49 DKK 300
The Australian Barbeque Company. Transportabel gasblus (6)
The Australian Barbeque Company. Transportabel gasblus (6). The Australian Barbeque Company. Transpotabel gasblus i bæretaske. Letvægts. Der medfølger ikke gas.(6) Varenr: 3636358 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-11-2014 18:50:00 DKK 400
Elgin lommeur med lokomotiv
Elgin lommeur med lokomotiv . Elgin lommeur med lokomotiv gravering, hvid urskive med romertal, seperat sekundviser, mrk Elgin, Ø 5 cm. Brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet. Varenr: 3637523 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2014 19:44:00 DKK 325
Fransk Club chair / lænestol med brunt læder
Fransk Club chair / lænestol med brunt læder. Fransk Club chair / lænestol med brunt læder. Renoverings-trængende. Ben af bejdset bøgetræ. 1900-tallets 1. halvdel. H. 79. B. 82. Sædeh. 37-39 cm. Varenr: 3635995 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-11-2014 13:50:00 DKK 575
Ivan Grundahl palietbesat vintagejakke str.
Ivan Grundahl palietbesat vintagejakke str. . Ivan Grundahl palietbesat vintagejakke str. 42. Ca. slutningen af 1980erne. L. 76 Cm. Indvendigt ærmemål ca. 45 cm. Brystmål ca. 112 cm. Små brugsspor, samt enkelte løse og manglende palietter forekommer. Varenr: 3633922 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-11-2014 15:23:30 DKK 325
Chesterfieldstil armstol samt drumtable, 20. årh. (2)
Chesterfieldstil armstol samt drumtable, 20. årh. (2). Chesterfieldstil armstol, svungne armlæn, dybthæftet betræk, samt drumtable, plade med grønt læder, sarg med tre skuffer, drejet ben med trepasfod. 1900-tallet. Alm. brugsspor. H. 60, diam. 50 cm. Stol: H. 84. B. 53. Sædeh. 47 cm. (2) Varenr: 3641743 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2014 17:44:40 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>