Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skrivebord af mahogni, 1800-tallet
Skrivebord af mahogni, 1800-tallet. Skrivebord af mahogni, på tilspidsede kannelerede ben, med 4 skuffer i sarg, der medfølger ingen nøgler. 1800-tallet. Mål: 155x84 cm. H. 77 cm. Fremstår med brugsspor, rest af lak på plade, samt små hak i kant. Varenr: 4645901 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 13:46:00 DKK 350
Skønvirke armstol samt klaverbænk, 1900-tallet (2)
Skønvirke armstol samt klaverbænk, 1900-tallet (2). Skønvirke armstol samt klaverbænk, 1900-tallets start. Mahogni og mahognipoleret træ. Sæder med uld, stol med løst indsatssæde. Stedvise brugs- og aldersspor. Senere/yngre betræk. Stol med limede reparationer af stellet. Stol: H. 86. B. 57. Sædeh. 48 cm. og bænk L. 80. B. 33, sædeh. 52 cm. (2) Varenr: 4645902 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-05-2017 21:12:00 DKK 300
Tæpper fra Indien og Pakistan. Uld på bomuld (6)
Tæpper fra Indien og Pakistan. Uld på bomuld (6). Tæpper fra Indien og Pakistan. Håndknyttede. Uld på bomuld. Tre medaljontæpper i Bidjar-stil, samt tre tæpper i Bochara design med rækker af güls. Variable brugsspor. Mål på 2 tæpper til sammenligning: 191 x 127 og løber 280 x 75 cm. (6) Varenr: 4645908 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2017 14:41:00 DKK 375
Kommode og blomsterpiedestal (2)
Kommode og blomsterpiedestal (2). Kommode af mahogni, sen-empireform, 20. årh., og blomsterpiedestal af guldbronzeret træ med gråbrogede marmorplader, 1900-tallets 1. halvdel. Alm. små brugsspor. H. 113. 26 x 26 cm. Kommode: H. 78. 77 x 45 cm. (2) Varenr: 4646367 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-05-2017 20:46:00 DKK 300
Paul Wunderlich, litografi, figurkomposition (cd)
Paul Wunderlich, litografi, figurkomposition (cd). Figurkomposition af Paul Wunderlich f. 1927, indrammet litografi, sign. og nummeret i bly, nr. 117/125, Wunderlich, 79x59 cm. (97x76 cm). Varenr: 4646470 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-05-2017 17:50:00 DKK 325
Benny Drøscher, litografi, komposition (cd)
Benny Drøscher, litografi, komposition (cd). Komposition af Benny Drøscher f. 1971, indrammet litografi, sign. og nummeret i bly, nr. 33/250, Benny Drøscher, 53,5x36 cm. (71,5x53,5 cm). Varenr: 4646472 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 20:40:00 DKK 300
Kiste af mahogni med messingbeslag
Kiste af mahogni med messingbeslag. Kiste af mahogni med messingbeslag og lås, én nøgle medfølger. Mål: 96x48 cm. H. 46 cm. Fremstår med små alders og brugsspor. Varenr: 4646474 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 13:39:00 DKK 325
Grethe Jalk - Sofabord af teak
Grethe Jalk - Sofabord af teak. Grethe Jalk, sofabord af teak med underliggende tremmehylde, tilspidsede ben. Mål: 160x60 cm. H. 50 cm. Varenr: 4646715 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 13:17:00 DKK 425
Alain Delon silketørklæde
Alain Delon silketørklæde. Alain Delon vintage tørklæde udført i håndstukket silke. Mål: 185x85 cm. Varenr: 4647041 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-05-2017 14:56:43 DKK 425
2 skandinaviske brune lammeskind (2)
2 skandinaviske brune lammeskind (2). 2 brune skandinaviske lammeskind. Mål ca. 120x80 cm. Tyk og blød kvalitet. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. ... Varenr: 4631370

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2017 19:19:00 DKK 800
Royal Doulton, DADO m.m. Samling figurer m.m. (6)
Royal Doulton, DADO m.m. Samling figurer m.m. (6). Royal Doulton, DADO m.m. Samling par hunde Staffordshire - stil & kander m.m. af fajance & majolika, H. 8,5-23 cm. Fremstår 4 dele m/ afstød. (6) Varenr: 4631576 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-05-2017 16:35:00 DKK 300
Thorvald Læsøe, Vilhelm Blom, Carl Thomsen, samling grafik (55)
Thorvald Læsøe, Vilhelm Blom, Carl Thomsen, samling grafik (55). Samling grafik af bla. Henrik Lund, Otto Bache, Peter Ilsted, Rigmor Klein, Thorvald Læsøe, Vilhelm Blom, Carl Thomsen, alle sign. og flere nummeret, mål på største og mindste 64,5x50 cm. 16,5x21 cm. Der forekommer enkelte med håndteringsmærker, syrepletter, sider med revner / folder. U.R. (55) Varenr: 4632011 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2017 15:59:00 DKK 325
Ubekendt Kunstner, olie på malepap, marine
Ubekendt Kunstner, olie på malepap, marine. Marine af Ubekendt Kunstner, olie på malepap, 1800-tallet. uden sign. 24,5x35 cm. (32,5x42,5 cm). Fremstår med bule. Pladen har slået sig. Varenr: 4632661 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 15:32:00 DKK 300
Pendel, opalglas / messing, 1900-tallet
Pendel, opalglas / messing, 1900-tallet. Pendel, mat opalglas / messing, 20. årh., H. inkl. mont. 22 cm. Fremstår m/ brugsspor. Varenr: 4635535 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2017 14:21:00 DKK 300
Ubekendt Kunstner (antagelig italiensk), olie på lærred, portræt af fisker
Ubekendt Kunstner (antagelig italiensk), olie på lærred, portræt af fisker. Portræt af fisker af Ubekendt Kunstner (antagelig italiensk), 1800/1900-tallet, utydelig sign. 58,5x37,5 cm. (70x49 cm). Fremstår med krakeleringer. Varenr: 4635721 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2017 17:15:00 DKK 350
Pakistansk medaljon tæppe, 218 x 142 cm. Uld på bomuld
Pakistansk medaljon tæppe, 218 x 142 cm. Uld på bomuld. Pakistansk medaljon tæppe, 218 x 142 cm. Uld på bomuld. Håndknyttet. Florale motiver med bladranker, palmetter m.m. Alder anslået ca. 25- 40 år. Alm. brugs- og alderspræg. Varenr: 4636477 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-05-2017 20:38:00 DKK 325
Eli Ponsaing, fotogravure / æstning, komposition (cd)
Eli Ponsaing, fotogravure / æstning, komposition (cd). Komposition af Eli Ponsaing (1922-2013), indrammet fotogravure / æstning, sign. og nummeret, nr. 29/30, Eli Ponsaing-85, 49x59 cm. (50x60 cm). Fremstår med syrepletter. Varenr: 4642021 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2017 13:55:00 DKK 300
Hjørnestol og hængeskab af egetræ (2)
Hjørnestol og hængeskab af egetræ (2). Hjørnestol med skæringer i ryg, sæde polstret med stribet uld. Mål: B. 67 cm. Sædeh. 47 cm. Samt hængeskab af egetræ, bag låge en hylde. der medfølger nøgle. Mål: 53x29 cm. H. 68 cm. Fremstår med alders og brugsspor, sæde med smuds. (2) Varenr: 4642989 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2017 14:15:00 DKK 300
Samling malerier bl.a. Aage Wang, Harriet Hansen, olie på lærred, div. motiver (4)
Samling malerier bl.a. Aage Wang, Harriet Hansen, olie på lærred, div. motiver (4). Samling malerier bl.a. Aage Wang (1879-1959), Harriet Hansen f. 1920, m.m. div. motiver, olie på lærred, alle sign. mål på største og mindste med ramme 93,5x70,5 cm. 56x73 cm. Fremstår med afskalninger, ene med buler i lærred samt et med huller i lærred. (4) Varenr: 4643707 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2017 10:12:20 DKK 325
Samling fotoudstyr bl.a. Minolta, Zeiss Ikon m.m. + tilbehør
Samling fotoudstyr bl.a. Minolta, Zeiss Ikon m.m. + tilbehør. Samling fotoudstyr bl.a. Minolta, Zeiss Ikon m.m. + tilbehør, bestående af Minolta kamera XE-1 nr. 1223488 m/ Minolta obj. MC Rokkor-PF 1:1.4 nr. 5011971, Minolta obj. MC W Rokkor 1:2.8 nr. 1076660, Minolta obj. Macro Rokkor 1:3.5 nr. 1503384, RMC obj. Tokina 80-200 mm 1:4 nr. 7951656, Vivitar ... Varenr: 4644039 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-05-2017 19:28:00 DKK 300
Projektør, af nyere dato
Projektør, af nyere dato. Projektør, lakeret matel, af nyere dato, H. 144 cm. Fremstår m/ brugsspor. Varenr: 4644864 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-05-2017 21:12:00 DKK 300
Keith Haring, tryk, 'Playboy's' (3)
Keith Haring, tryk, 'Playboy's' (3). 'Playboy's' af Keith Haring (1958-1990), indrammede tryk, special editions limited 1991, 60x45 cm. (64x49 cm). (3) Varenr: 4644915 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 14:58:33 DKK 300
Konsolspejl af mahogni
Konsolspejl af mahogni. Spejl med konsol af mahogni, og rodtræ, konsol med skuffe. Mål på spejl 170x63 cm. Mål på konsol 63x26 cm. H. 40 cm. Fremstår med alders og brugsspor. (2) Varenr: 4645906 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 13:00:00 DKK 325
Gunnar L. Nielsen (tilskrevet), olie på plade, motiver med huse og personer (2)
Gunnar L. Nielsen (tilskrevet), olie på plade, motiver med huse og personer (2). Motiver med huse og personer af Gunnar L. Nielsen (tilskrevet), olie på plade. uden sign. 31,5x60 cm. (42x69,5 cm). 34x55 cm. (44x65 cm). (2) Varenr: 4646146 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-05-2017 13:41:00 DKK 325
Armani buks str. 31 - Damemodel
Armani buks str. 31 - Damemodel . Armani sort damebuks, str. 31. Fremstår ubrugte med mærkeseddel på. Varenr: 4646753 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 14:53:06 DKK 300
Bitte Kai Rand og Carla du Nord - damebeklædning
Bitte Kai Rand og Carla du Nord - damebeklædning. Bitte Kai Rand og Carla du Nord - damebeklædning, Fra Bitte er der en sort jakke med grået fleecefoer, str. 40, et par olivenfarvede bukser str. og en brun kort strik i uld og viscose. str. M. Fra Carla mønstret skjorte i brune nuancer str. 38, samt en beige mønstret jakke str. 38, med ... Varenr: 4646787 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 15:09:56 DKK 325
Halskæde og armlænke med ferskvands kulturperler (2)
Halskæde og armlænke med ferskvands kulturperler (2). Halskæde og armlænke trukket med semirunde hvide ferskvands kulturperler, monteret med magnetlås, kan både bruges som halskæde og armlænke, men også sammensættes til en længere halskæde, Længde henholdsvis 70 og 20 cm. (2) Varenr: 4646919

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 14:36:00 DKK 700
Bordlamper, Louis Poulsen, Petronella af Henning Koppel (2)
Bordlamper, Louis Poulsen, Petronella af Henning Koppel (2). Henning Koppel (1918-81) for Louis Poulsen, Petronella olielamper i messing m/ skærm af opalglas, den ene m/ LP klister mrk., H. 31 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. (2) Varenr: 4646999 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-05-2017 19:30:00 DKK 350
Ole Ahlberg, litografi, komposition
Ole Ahlberg, litografi, komposition. Komposition af Ole Ahlberg f. 1949, indrammet litografi, sign. og nummeret i bly, nr. 6A, Ole Ahlberg-80, 35,5x41,5 cm. (51,5x57 cm). Varenr: 4646482 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 21:10:16 DKK 375
Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, komposition
Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, komposition. Komposition af Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, uden sign. 129x69 cm. U.R. Varenr: 4648336 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2017 13:43:00 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >>