Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Ein Herz Sucht Liebe'
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Ein Herz Sucht Liebe'. 'Ein Herz Sucht Liebe' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3598320 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 28-10-2014 18:32:00 DKK 300
Sofa med brunt bøffellæder, 1980'erne
Sofa med brunt bøffellæder, 1980'erne. Sofa med brunt bøffellæder, 1980'erne, mørkbejdsede ben. L. 205 cm. D. 90 cm. Sædehøjde ca. 39 cm. Fremstår med brugsspor, patineret læder med bla. pletter. Varenr: 3595089 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 13:38:08 DKK 325
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' La Amour A La Mer'
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' La Amour A La Mer'. 'La Amour A La Mer' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3593974 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 21:30:00 DKK 375
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Moonlight Dance'
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Moonlight Dance'. 'Moonlight Dance' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3593952 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-10-2014 19:58:00 DKK 325
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Blue City'
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Blue City' . 'Blue City' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3593948 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-10-2014 20:22:00 DKK 300
Barok hjørnestol af bøg / læder, 1700-tallet
Barok hjørnestol af bøg / læder, 1700-tallet. Barok hjørnestol af bøg, sæde betrukket med brunt læder, 1700-tallet. Restaureringer / dele udskiftede. Slitage og alderspræg. H. 79. B. 75. D. 56. Sædeh. 47 cm. Varenr: 3593477 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2014 14:53:28 DKK 300
Konsolbord Herborg Design fremstillet af strukturlakeret MDF
Konsolbord Herborg Design fremstillet af strukturlakeret MDF . Konsolbord Herborg Design: Udført i antrasitlakeret MDF. Med 4 aftagelige glasplader. L. 128 cm. D. 34 cm. H. 70 cm. Fremstår usamlet - nyt og ubrugt i orginal indpakning. Fremstillet Vejle møbelfabrik Varenr: 3597789 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 28-10-2014 12:33:59 DKK 300
Sofa med uld, læn og ben i bøg, 1930/1940érne
Sofa med uld, læn og ben i bøg, 1930/1940érne. Sofa i Flemming Lassen form, læn og ben i bøg, overpolstret med stribet uldbetræk. Snoet kedesyet kant. 1930/1940'erne. H. 75 cm. B. 170 cm. D. 63 cm. Brugsspor samt betræk med slid. Varenr: 3596654 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 28-10-2014 12:01:36 DKK 300
To Winsorstole af eg (2)
To Winsorstole af eg (2). To Winsorstole af lakeret eg, med tremmeryg. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3596042 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 14:35:59 DKK 300
To Winsorstole af eg (2)
To Winsorstole af eg (2). To Winsorstole af lakeret eg, med tremmeryg. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3596040 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 15:37:00 DKK 300
To Winsorstole af eg (2)
To Winsorstole af eg (2). To Winsorstole af lakeret eg, med tremmeryg. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3596038 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 13:38:00 DKK 300
Laurence Dacade Paris. Stiletter, brun lak / patent leather, str. 38.
Laurence Dacade Paris. Stiletter, brun lak / patent leather, str. 38.. Laurence Dacade Paris. Platform stiletter, brun lak / patent leather, str. 38. Hæl H. 13 cm. Enkelte brugsspor. Denne vare er en del af en temaauktion over designertøj, tasker og sko, der sælges fra Lauritz.com i Odense i slutningen af sept. og starten af oktober. Varenr: 3593488 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2014 14:58:32 DKK 325
To Winsorstole ene med armlæn, anden uden armlæn
To Winsorstole ene med armlæn, anden uden armlæn. To Winsorstole af lakeret eg, med tremmeryg. , ene med armlæn, anden uden armlæn. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3596039 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 14:39:56 DKK 300
Konsolbord Herborg Design fremstillet af strukturlakeret MDF . Konsolbord Herborg Design: Udført i antrasitlakeret MDF. Med 4 aftagelige glasplader. L. 128 cm. D. 34 cm. H. 70 cm. Fremstår usamlet - nyt og ubrugt i orginal indpakning. Fremstillet på Vejle møbelfabrik.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3596439

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-10-2014 12:51:00 DKK 300
Charlotte Borgen halskæde 9 beads
Charlotte Borgen halskæde 9 beads . Charlotte Borgen halskæde med 9 beads charms af forgyldt sterling sølv, beads med glasdekoration. Længde ca. 51 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3595868

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-10-2014 19:41:00 DKK 300
Charlotte Borgen halskæde med 9 beads charms
Charlotte Borgen halskæde med 9 beads charms. Charlotte Borgen halskæde med 9 beads charms af forgyldt sterling sølv, beads med glasdekoration. Længde ca. 51 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3595856

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-10-2014 20:24:00 DKK 325
Armlænke af 14 kt. guld - Hugo Grün Kbh.
Armlænke af 14 kt. guld - Hugo Grün Kbh.. Hugo Grün Kbh. Vintage armlænke udført i 14 kt. guld, gennembrudte dekorerede led. Længde ca. 19 cm. B. 2 cm. Vægt ca. 10,2 gram. Fremstår med rep. og er oprindeligt med sikkerhedskæde som dog mangler. Varenr: 3594438 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-10-2014 14:25:32 DKK 950
Erik Kirkegaard, Par stole af eg med sort kunstlæder (2)
Erik Kirkegaard, Par stole af eg med sort kunstlæder (2). Erik Kirkegaard, par armstole af eg, sæde og ryg betrukket med sort kunstlæder. H. 78 cm. Sædehøjde 445 cm. Fremstår med brugsspor samt et sæde med flænge i betræk. (2) Varenr: 3596780 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 15:11:31 DKK 325
To Montana moduler - Peter J. Lassen (2)
To Montana moduler - Peter J. Lassen (2). To Montana moduler - Peter J. Lassen, hvidlakeret MDF, ene stereomodul med klap. Mål B. 70 cm. D. 38 cm. H. 25 cm. Mål på andet modul er B. 47 cm. D. 38 cm. H. 25 cm. Ophængslister medfølger. Fremstår med små brugsspor / hak i lakering. (2) Varenr: 3588330 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-10-2014 14:06:00 DKK 1.100
Skibsmodel efter Norske Løve - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Skibsmodel efter Norske Løve - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Skibsmodel af træ / plast, tremasterede efter Norske Løve på stand. 20. århs 2. halvdel. H. 91 cm. L. 94 cm. Brugsspor samt løs rig. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær. Læs mere om ... Varenr: 3574376 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-10-2014 14:25:00 DKK 475
Stol af eg udspændt med snore, ca. 1960'erne
Stol af eg udspændt med snore, ca. 1960'erne. Stol af eg med krydsben, udspændt med snore, løse hynder betrukket med uld. Ca. 1960'erne. H. 72 cm. B. 50 cm. Brugspor. Varenr: 3595577 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 12:27:31 DKK 325
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Colours Of Love'
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Colours Of Love'. 'Colours Of Love' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3593942 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-10-2014 19:20:00 DKK 500
Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord i sortlaseret egetræ.
Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord i sortlaseret egetræ. . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, plade af laseret træ, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. L. 150 cm. B. 100 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3590055 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 22-10-2014 16:28:40 DKK 850
Lars Ahlstrand, akryl på lærred, komposition
Lars Ahlstrand, akryl på lærred, komposition. Komposition af Lars Ahlstrand f. 1958, akryl på lærred, sign. på bagsiden Lars Ahlstrand 2013. 133x85 cm. U.R. Varenr: 3590461 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2014 16:10:00 DKK 575
Joey Moe, akryl på plade, komposition
Joey Moe, akryl på plade, komposition. Komposition af Joey Moe, akryl på plade, uden sign. 60x60 cm. U.R. Søn af Lupe Moes. Joey var kun 10 år, da han dannede sit eget boyband. I 2006 udkom hans første album ”Skakmat”, ”Du’ en éner” og ”Yo-Yo” er blandt Joeys hits. Dette kunstværk var en del af BMI Brikken´s auktioner "Mal for en ... Varenr: 3591322 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2014 17:01:00 DKK 300
Seks havestole af hvidmalet smedejern (6)
Seks havestole af hvidmalet smedejern (6). Seks havestole af hvidmalet smedejern. Fremstår med brugsspor og rustanløbninger. (6) Varenr: 3592255 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2014 15:46:19 DKK 400
Stouby Møbler - 2-pers. sofa med brunt læder
Stouby Møbler - 2-pers. sofa med brunt læder . Stouby Møbler - 2-pers. sofa med brunt læder, ben af eg. L. 145 cm. D. 87 cm. Fremstår med brugsspor, samt patineret læder med skjolder Varenr: 3597488 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-10-2014 14:40:48 DKK 300
Erik Jørgensen: sofa med lys uld, sort sokkel
Erik Jørgensen: sofa med lys uld, sort sokkel. Erik Jørgensen: sofa med lys uld, sortmalet sokkel. Længde ca. 280 cm. D. 90 cm. Sædehøjde 44 cm. Fremstå med brugsspor, samt pletter på polster Varenr: 3596074 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-10-2014 14:37:24 DKK 300
Niels Lindberg, landskab, olie på lærred
Niels Lindberg, landskab, olie på lærred. Landskab med stynede popler ved bæk. Niels Lindberg, 1886-1974. Olie på lærred. Sign. N. Lindberg. 90 x 120 cm. (100 x 130 cm.) Varenr: 3564879 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 22-10-2014 20:40:00 DKK 375
Par armstole med sort læder af palisander
Par armstole med sort læder af palisander. Par armstole, udført i palisander, sæde og ryg er betrukket med sort patineret læder med slitage ellers alm. brugsspor.Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og skal ikke ombyttes ved videresalg. Ved handel uden for EU, skal ... Varenr: 3566975 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 28-10-2014 14:07:00 DKK 575
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>