Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Reebok romaskine, model Fusion
Reebok romaskine, model Fusion. Reebok romaskine, model Fusion. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3381490 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2014 12:51:00 DKK 375
Samling smykker af sterling sølv, Georg Jensen mm.
Samling smykker af sterling sølv, Georg Jensen mm. . Samling smykker af sterling sølv, bestående af halskæde med Zephyr vedhæng fra Georg Jensen, ligger i org. æske. ARmring som kan åbnes, samt halsring Varenr: 3381525 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2014 20:04:00 DKK 450
Tæppe, mrk. Fraster, Nature Design, 200 x 300 cm.
Tæppe, mrk. Fraster, Nature Design, 200 x 300 cm. . Tæppe, mrk. Fraster, Nature Design. Erhvervet ved Trend Bazar. Ca. 4-5 år gl. Alm. lette brugsspor. 200 x 300 cm. Varenr: 3381960 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2014 20:10:00 DKK 325
Kinesisk maleri, motiv med grågås
Kinesisk maleri, motiv med grågås. Kinesisk maleri på silke, motiv med grågas, signeret. 50 x 50 cm. (66 x 66 cm). Varenr: 3382297 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2014 16:48:00 DKK 350
Skænk af teak, 1960'erne
Skænk af teak, 1960'erne. Skænk af teak, 1960'erne, front med 3 skydelåger hvor bag hylder samt bakker med grønt filt. L. 170 cm. D. 43 cm. H. 96 cm. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 3383133 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2014 16:29:00 DKK 900
Samling væglampetter m.m. 1900-tallet. (7)
Samling væglampetter m.m. 1900-tallet. (7). Samling væglampetter, et par lampetter med spejl & bordlampe, messing, 20. årh. H. inkl mont. 52 cm & lampetter H. 17-25 cm. Brugsspor bl.a. defekt lysholder m.m. (7) Varenr: 3360433 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2014 13:24:00 DKK 300
Ti armstole, stabelbare, polstret grå uld (10)
Ti armstole, stabelbare, polstret grå uld (10). Ti armstole, stabelbare, af formbøjet lakeret bøgetræ, polstret grå uld, Fremstår med brugsspor, samt polster med pletter. (10) Varenr: 3373589 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2014 20:32:00 DKK 300
ProNatura / Epiphone, akustisk guitar, spansk guitar (2)
ProNatura / Epiphone, akustisk guitar, spansk guitar (2). ProNatura Silver Series Solid Top Model Maple 4/4 & Epiphone DR-100/N III22314922, akustisk samt spansk guitar. L. 98 & 106 cm. Den ene med gigbar. Stregene på den spanske er til en akustisk. Få brugsspor. (2) Varenr: 3379571 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 11:33:00 DKK 825
Anton Michelsen - Marguerit smykkesæt - Broche, ring, samt par øreclips
Anton Michelsen - Marguerit smykkesæt - Broche, ring, samt par øreclips. Anton Michelsen - Marguerit smykkesæt udført i forgyldt sterling sølv med hvid emaljedekoration. Bestående af broche, ring, samt par øreclips. Diam. Ø på Broche 3,3 cm. Ringstr. Ø 18 mm. Fremstår med små skader på emaljen. Varenr: 3379669 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 11:55:00 DKK 400
Anders Bundgaard, akryl på lærred, selvportræt
Anders Bundgaard, akryl på lærred, selvportræt. Selvportræt af Anders Bundgaard, akryl på lærred, signeret på bagsiden Anders S. Bundgaard. U.R. 130 x 100 cm. Varenr: 3379877 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 18:46:00 DKK 325
Ole Lynggaard - halskæde med Akoyakulturperler
Ole Lynggaard - halskæde med Akoyakulturperler. Ole Lynggaard - halskæde trukket med barokke Akoyakulturperler, melllem hver perle, er der trukket en knude, samt er monteret med dupsko. L. 49 cm. Ligger i Velourpose fra Ole L. Varenr: 3381045 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2014 21:25:00 DKK 350
Pendel, Louis Poulsen, PH 5 pendel af Poul Henningsen
Pendel, Louis Poulsen, PH 5 pendel af Poul Henningsen. Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH5 pendel, stel af hvidlakeret metal. Ø 50 cm. Fremstår med lidt smuds. Varenr: 3381475 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2014 15:56:00 DKK 300
Pendel, Louis Poulsen, PH 5 pendel af Poul Henningsen. Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH5 pendel, stel af hvidlakeret metal. Ø 50 cm. Fremstår lettere gulnet og med lidt smuds. Varenr: 3381480 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2014 14:51:00 DKK 300
Bordlampe, Orrefors, Carl Fagerlund RD 1982.
Bordlampe, Orrefors, Carl Fagerlund RD 1982.. Carl Fagerlund for Orrefors, bordlampe glas plader og messing, stemplet i bunden RD 1982. H. inkl mont. 53 cm. Varenr: 3382265 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2014 16:30:00 DKK 325
Par kurvestole samt sofabord med glasplade (3)
Par kurvestole samt sofabord med glasplade (3). Par kurvestole samt sofabord med glasplade. Løse hynder med mønstervævet møbelstof. Læderbeviklede samlinger. Sofabord med forkromede ben. Alm. brugsspor. B. 65. Sædeh. 40-42 cm. Bord H. 45. 70 x 70 cm. (3) Varenr: 3382491 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2014 17:53:00 DKK 300
Escada / Margaretha Ley -  sort dame skindjakke str. 36
Escada / Margaretha Ley - sort dame skindjakke str. 36. Escada / Margaretha Ley - sort dame skindjakke str. 36. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3384366 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2014 17:13:00 DKK 300
Tommy Hilfiger - Herrarmbåndsur
Tommy Hilfiger - Herrarmbåndsur . Rustfrit stål ur med gummirem. Stål urskive med sort krans, grå indeksering og med sort urkasse, quartz urværk, mineralglas, time, minut, sekund og datovisning samt vandtæt indtil 50 meter. Remmen måler: længde 24 cm Leveres i gaveæske. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3356203

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2014 19:51:00 DKK 700
Vetus, motor til vinduesvisker
Vetus, motor til vinduesvisker. Vetus. Motor til vindusvisker, type WWF12C1 720. 12V, Lang aksel 2". Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde , som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3353987

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2014 17:47:00 DKK 300
Henri Lloyd - Cambrigde - herre jakke str. M - Mørk blå
Henri Lloyd - Cambrigde - herre jakke str. M - Mørk blå. Henri Lloyd - Cambrigde - herre jakke str. M - Mørk blå. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde , som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3381246

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2014 19:23:00 DKK 325
Cobb, Premier grill, wok og lågforhøjer
Cobb, Premier grill, wok og lågforhøjer. Premier grill, wok og lågforhøjer af mærket Cobb samt seks skærebrætter. Bæretaske medfølger. Udstillingsmodel med smuds og små mærker. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center' – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3381624

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 13:14:00 DKK 600
Reservedele til Mercruiser (5)
Reservedele til Mercruiser (5). Reservedele i form af udstødningsbælg, slange og pakningssæt passer til Mercruiser R/MR Alpha drivers s/n 6225577. (5)Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer... Varenr: 3376053

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2014 10:49:00 DKK 300
Quicksilver, Watski, anodesæt til Alpha I-II (7)
Quicksilver, Watski, anodesæt til Alpha I-II (7). Quicksilver og Watski. Anodesæt af zink til Alpha I-II. (7)Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3376095

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 13:07:00 DKK 300
Quicksilver, Watski, anodesæt til Alpha I-II (7). Quicksilver og Watski. Anodesæt af zink til Alpha I-II. (7)Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3376085

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2014 12:58:00 DKK 300
Leif Rydeng, træsnit, motiv med sneppe (cd)
Leif Rydeng, træsnit, motiv med sneppe (cd). Motiv med sneppe af Leif Ryding (1913-1975), træsnit, signeret Leif Rydeng, eget tryk. 41 x 40 cm. (48 x 46 cm). Varenr: 3378784 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 15:52:00 DKK 650
Liliput / Fleischmann / ROCO / LIMA. Samling tog / lokomotiver, passagervogne, godsvogne, skinner m.m.
Liliput / Fleischmann / ROCO / LIMA. Samling tog / lokomotiver, passagervogne, godsvogne, skinner m.m.. Liliput / Fleischmann / ROCO / LIMA. Samling tog / lokomotiver, passagervogne, godsvogne, skinner m.m. Fleischmann tog nr. 1306 / GFN 1304 / nr. 708 / DB V60151 1380, Lima tog 0690, DSB tog, passagervogne & godsvogne fra Liliput, ROCO m.m., Fleischmann skinner, biler m.m. fra bl.a. Wiking, Heljan... Varenr: 3370684 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2014 19:43:00 DKK 525
Havemøblement af teak. Rundt bord og 2 stole af teak (3)
Havemøblement af teak. Rundt bord og 2 stole af teak (3). Havemøblement af teaktræ. Rundt bord og 2 klapstole af teak. Diam. Ø på bord er ca. 81 cm. H. 71 cm. (3) Varenr: 3380986 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2014 13:39:00 DKK 425
Fire tasker - Benedikte Utzon, Coloris, Imoni og Merete Fonnesberg (4)
Fire tasker - Benedikte Utzon, Coloris, Imoni og Merete Fonnesberg (4) . Fire tasker - Benedikte Utzon sort flettet lammeskinds clutch/taske, Coloris hvid lak og kunstskind, Imoni brun lakog Merete Fonnesberg sort skind. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 3379538 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 11:24:00 DKK 325
Stor samling skibsklokker, lysestager m.m. af messing (18)
Stor samling skibsklokker, lysestager m.m. af messing (18). Stor samling messing bestående af 6 fyrfadstager. H. 12 cm. 4 lysestager formet som skibsklokker. H. 8 cm. 2 skibsklokker. Ø. 15 cm. 2 askebæger. 1 lyseslukker. 1 oplukker. 1 fyrfadstage samt 1 skilt. (18)Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra ... Varenr: 3382482

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2014 17:43:00 DKK 750
Sofa med sort læder, ben af stål
Sofa med sort læder, ben af stål. Sofa betrukketmed sort læder, ben af stål. L. 170 cm. D. 85 cm. Sædehøjde 44 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3376770 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-04-2014 20:02:00 DKK 300
YAMAHA propel - 10 3/4 Diameter
YAMAHA propel - 10 3/4 Diameter. YAMAHA propel - Model 663-45941-01-EL Material: Aluminum Blade: 3-Blade Diameter: 10 3/4 Pitch: 17 Rotation: Right-Hand Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Se alle auktionerne her Nyproducerede varer ... Varenr: 3369948

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-04-2014 16:56:00 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >>