Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lyngby Porcellæn / Royal Copenhagen / Kgl. P. Rillet vase, vase samt isbjørn, nr. 21434 1. sort., 4949 1. sort. (3)
Lyngby Porcellæn / Royal Copenhagen / Kgl. P. Rillet vase, vase samt isbjørn, nr. 21434 1. sort., 4949 1. sort. (3). Lyngby Porcellæn / Royal Copenhagen / Kgl. P. Knud Kyhn m.m. Rillet vase m/ blomster & guld kant, 1. sort. H. 20 cm, vase nr. 4949 1. sort. H. 17 cm samt isbjørn nr. 21434 1. sort. L. 8 cm, alle dele af porcelæn. Brugsspor. (3) Varenr: 4702891 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-06-2017 20:35:00 DKK 600
Buffet af eg, 1880-1900-tallet
Buffet af eg, 1880-1900-tallet. Buffet af eg, 1880-1900-tallet, dekoreret med søjler, balustre og skæringer i låger. Front med låger og skuffer, der medfølger én nøgle. Mål: B. 155 cm. D. 70 cm. H. 237 cm. Fremstår med alders og brugsspor, samt rep. Varenr: 4703019 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2017 16:32:24 DKK 300
Bord, 6 stole og 4 tillægsplader af eg, 1880-1900-tallet (11)
Bord, 6 stole og 4 tillægsplader af eg, 1880-1900-tallet (11). Bord, 6 stole og 4 tillægsplader af eg, stole med sømbeslået læder, 1880-1900-tallet. Tillægsplade: 95x39 cm. Stole: H. 108 cm. Sædehøjde 48 cm. Bord: H. 79 cm. L. 130 cm. B. 94 cm. Brugsspor samt topplade med ridser, rander og skjolder. (11) Varenr: 4703022 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2017 14:28:37 DKK 300
Randers sølv, Armring af sterling sølv, snoet design
Randers sølv, Armring af sterling sølv, snoet design. Randers Sølv - snoet armring udført i sterling sølv. Omkreds ca. 17½ cm. Bredde ca. 7 mm. Vægt ca. 25 gram. Varenr: 4703597

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-06-2017 19:59:00 DKK 600
Orientalske bordlamper, 1900-tallet (2)
Orientalske bordlamper, 1900-tallet (2). Orientalske bordlamper, porcelæn, rigt dekoreret i farver & guld m/ blomster, personer m.m., mrk. DPH Trading, 20. Årh., skærme medfølger(støvet), H. inkl. skærm 70 cm. Brugsspor. (2) Varenr: 4704007 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2017 19:24:00 DKK 300
Arne Petersen, akryl på lærred, blomstermotiver / 'Udsigt fra Langø' (3)
Arne Petersen, akryl på lærred, blomstermotiver / 'Udsigt fra Langø' (3). Blomstermotiver / 'Udsigt fra Langø' af Arne Petersen f. 1949, akryl på lærred, sign. i monogram, 25x30 cm. (28x33 cm). 42x36 cm. (44,5x38,5 cm). 57,5x51,5 cm. (59,5x53 cm). (3) Varenr: 4704244 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2017 10:46:57 DKK 300
2 Medaljonstole, 1900-tallet (2)
2 Medaljonstole, 1900-tallet (2). 2 Medaljonstole, 1900-tallet, bejdset egetræ med stribet polster. Fremstår med alders og brugsspor, polster med stedvise gennemslid. B. 65 cm. Sædeh. 40 cm. (2) Varenr: 4704424

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 17:25:30 DKK 300
Aluminia, Michael Andersen & Søn m.m. Samling fade, vaser m.m. (7)
Aluminia, Michael Andersen & Søn m.m. Samling fade, vaser m.m. (7). Aluminia, Michael Andersen & Søn m.m. Samling fade, vaser m.m. af keramik, bestående af MA&S krus (afstød), MA&S to fade, Aluminia Marselis Nils Thorsson vase, Sus ant. Ask Keramik samt to vaser m/ afstød, Ø 32-34 cm, H. 16-30 & L. 39 cm. Brugsspor. (7) Varenr: 4704458 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2017 19:34:00 DKK 300
Amfora af hårdtbrændt ler på stand af jern, 20. årh.
Amfora af hårdtbrændt ler på stand af jern, 20. årh. . Amfora af hårdtbrændt ler på trefodet stand af jern. 20. årh. H. 93 cm. Varenr: 4686527 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 16:00:00 DKK 325
Modern Art tæppe, uld på bomuld, 200x140 cm.
Modern Art tæppe, uld på bomuld, 200x140 cm.. Håndknyttet Modern Art tæppe, uld på bomuld. 200x140 cm. Brugsspor. Varenr: 4696594 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2017 16:01:00 DKK 300
Henrik Madsen, olie på lærred, sydlandsk motiv (cd)
Henrik Madsen, olie på lærred, sydlandsk motiv (cd). Sydlandsk motiv af Henrik Madsen (1904-1984), olie på lærred, sign. Henrik Madsen, 31x41 cm. (52x61 cm). Fremstår med krakeleringer. Varenr: 4698346 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2017 13:23:00 DKK 300
Ovalt bord af fineret mahogni, 1800-tallet
Ovalt bord af fineret mahogni, 1800-tallet. Ovalt bord af fineret mahogni, 1800-tallets 2. halvdel. 4 søjler samlet med fire fødder. Nål: 116x89 cm. H. 74 cm. Fremstår med alders og brugsspor, svindrevne og små skader på finér. Varenr: 4701572 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2017 16:43:20 DKK 325
Buffet af egetræ, 1880-1900tallet
Buffet af egetræ, 1880-1900tallet. Buffet af egetræ, 1880-1900tallet, front med skuffer, låger, dekoreret med tandsnit og svanehalstop. Mål: B. 126 cm. D. 58 cm. H. 202 cm. Fremstår med alders og brugsslitage. DEr medfølger en nøgle. Varenr: 4702986 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2017 16:42:00 DKK 300
3-pers. sofa med brunt læder
3-pers. sofa med brunt læder. Tre-pers. betrukket med brunt læder, løse hynder, ben af bejdset træ, H. 75 cm. L. 185 cm. B. 74 cm. Brugsspor samt slid. Varenr: 4703716 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 13:51:00 DKK 300
Ubekendte Kunstnere, olie på plader, marinemotiver (2)
Ubekendte Kunstnere, olie på plader, marinemotiver (2). Marinemotiver af Ubekendte Kunstnere, olie på plader, uden sign. 25x34,5 cm. (30,5x40 cm).20,5x26,5 cm. (25,5x31 cm). (2) Varenr: 4704462 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2017 10:37:38 DKK 550
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lyse lammeskind (2). 2 danske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ... Varenr: 4698917

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-06-2017 21:59:00 DKK 650
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lyse lammeskind (2). 2 danske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ... Varenr: 4698919

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 09:49:00 DKK 325
Stol i Louis XVI-form samt ovalt spejl (2)
Stol i Louis XVI-form samt ovalt spejl (2). Stol i Louis XVI-form af lakeret bøgetræ, betrukket med satinvævet betræk med mønster, H. 88 cm. Sædehøjde 48 cm. Ovalt spejl i ramme af forgyldt træ, 79x61 cm. Stol mangler kantbånd. Begge fremstår i aldersrelateret stand. (2) Varenr: 4701950 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-07-2017 13:34:26 DKK 300
Stressless lænestol med skammel, bejdset træ / alcantara (2)
Stressless lænestol med skammel, bejdset træ / alcantara (2). Stressless lænestol med skammel af formspændt bejdset træ, betrukket med alcantara, justerbar, H. 100 cm. Sædehøjde 38 cm. Skammel: H. 37 cm. 43x48 cm. brugsspor samt smuds. (2) Varenr: 4705606 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-07-2017 11:02:48 DKK 300
Salgsdisplay med 720 kort med kuvert
Salgsdisplay med 720 kort med kuvert. Salgsdisplay, sortlakeret metalstativ på hjul med 720 anledningskort med kuvert. H. 168 cm. Varenr: 4697157

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2017 20:51:00 DKK 650
Samling skolekort bl.a. Europa og Bibelens lande (3)
Samling skolekort bl.a. Europa og Bibelens lande (3). Samling skolekort bl.a. Europa og Bibelens lande, 160 x 197 cm & 125 x 173 cm - ramme L. 218 cm. Brugsspor. (3) Varenr: 4701770 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2017 19:43:00 DKK 400
Lena Smirnova, akryl på lærred,
Lena Smirnova, akryl på lærred,. 'Bogreolen, find en hamster' af Lena Smirnova, akryl på lærred, sign. LS samt sign. og betitlet på bagsiden, 80x80 cm. U.R. Varenr: 4685253 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 11:09:00 DKK 1.200
Snedkergaarden. Ovalt sofabord, massivt træ / børstet stål
Snedkergaarden. Ovalt sofabord, massivt træ / børstet stål. Ovalt sofabord af massivt træ, ben af børstet stål, fremstillet hos Snedkergaarden, H. 48 cm. L. 140 cm. B. 79 cm. Brugsspor samt topplade med tuschstreger og ridser. Varenr: 4705572 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2017 14:12:12 DKK 300
Boye Givskov, olie på lærred, plænen på Skovlund (cd)
Boye Givskov, olie på lærred, plænen på Skovlund (cd). Plænen på Skovlund af Boye Givskov (1912-1995), olie på lærred, sign. BG, 33x46 cm. (49x62 cm). Varenr: 4705089 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2017 10:13:39 DKK 325
Axel Halldin & Thorbjørn Skeel Ankersen, olie på lærred, skovparti / landsbymotiv (2)
Axel Halldin & Thorbjørn Skeel Ankersen, olie på lærred, skovparti / landsbymotiv (2). Skovparti / landsbymotiv af Axel Halldin (1899-1983 & Thorbjørn Skeel Ankersen, olie på lærred, begge sign. 80x68 cm. (86,5x75 cm). 66x48 cm. (72,5x54,5 cm) (2) Varenr: 4703632 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 09:52:08 DKK 300
O. V. Mogensen m.m. Antik Rokoko. Bestik af plet (61)
O. V. Mogensen m.m. Antik Rokoko. Bestik af plet (61). O. V. Mogensen m.m. Antik Rokoko. Bestik af sølvplet, bestående af: 15 middagsknive L. 22 cm 11 middagsgafler L. 20 cm 1 frokostgaffel L. 18,5 cm 7 middagsskeer L. 20 cm 8 dessertskeer L. 18,5 cm 14 kaffeskeer L. 12 cm 5 serveringsdele L. 12,5-25,5 cm Brugsspor. (61) Varenr: 4705869 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2017 19:46:00 DKK 700
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Nymölle Bjørn Wiinblad. Samling platter, vase m.m. (31)
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Nymölle Bjørn Wiinblad. Samling platter, vase m.m. (31). Royal Copenhagen / Kgl. P. / Nymölle Bjørn Wiinblad. Samling platter, vase m.m., bestående af RC 780 / 2885 1. sort., RC 780 / 3121 2. sort., RC 2668 / 2037 1. sort., Nymölle Bjørn Wiinblad 'De 4 årstider / Årstiderne' 3052 - 1277, 3054 -1286, 3053 - 1279 & smørbrikker fra Jan-Dec, stage 3110 - ... Varenr: 4705847 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2017 19:37:00 DKK 850
Seca vægt
Seca vægt. Seca, hvidlakeret klinikvægt. H. 106 cm. Fremstår med alders og brugsspor. Varenr: 4706067 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2017 09:35:09 DKK 325
Bent Holstein, olie på papir opklæbet på plade, komposition (cd)
Bent Holstein, olie på papir opklæbet på plade, komposition (cd). Komposition af Bent Holstein f. 1943, olie på papir opklæbet på plade, sign. B. Holstein-2003, 20x25 cm. (26x31 cm). Varenr: 4706063 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2017 15:31:00 DKK 300
Bogreol af mahogni
Bogreol af mahogni. Bogreol af fineret mahogni, front med hylder. Mål: B. 100 cm. D. 33 cm. H. 155 cm. Fremstår med alders og brugsspor, samt finérafslag på top/siden. Varenr: 4706056 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2017 09:18:44 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>