Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tre cocktail/selskabskjoler xs/36. (3)
Tre cocktail/selskabskjoler xs/36. (3). Tre cocktail/selskabskjoler xs/36. La Sibella - Grøn cocktailkjole med perler - str. XS. taljemål ca. 70 cm. Brystmål ca. 84 cm. La Sibella - Cocktail / Gallakjole str. 3. Taljemål ca. 68 cm. Brystmål ca. 80 cm. La Sibella - selskabskjole str. 36. Asymetrisk snit med kun én skulderstrop. Brystmål... Varenr: 4276410

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-06-2016 15:12:00 DKK 300
Tre cocktail-/selskabskjoler str. 36-38. (3)
Tre cocktail-/selskabskjoler str. 36-38. (3). Tre cocktail-/selskabskjoler. Exclusive - Selskabskjole - Rød - str. 36. Enkel model med rørpalient i hals. Taljemål ca. 70 cm. Brystmål ca. 80 cm Juju & Christina selskabskjole str. 36-38. Brystmål ca. 80 cm. Taljemål ca. 68 cm. Split i lynlås( som man trækker op med mangler) men kan sagtens ... Varenr: 4272488

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-06-2016 14:12:00 DKK 300
Tre cockkail-/selskabskjoler str. xs. (3)
Tre cockkail-/selskabskjoler str. xs. (3). Tre cocktailkjoler. La Sibella - Grøn cocktailkjole med perler - str. XS. taljemål ca. 68 cm. Brystmål ca. 80 cm. La Sibella selskabs / Gallakjole str. 34. Brystmål ca. 74 cm. Talmål ca. 70 cm. Influence - coctailkjole str. 34-36, asymetrisk model med ét ærme. Brystmål ca. 80 cm. Taljemål ca. 65 ... Varenr: 4272472

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-06-2016 15:11:00 DKK 300
Dele damebeklædning, Gerry Weber m.m. (8)
Dele damebeklædning, Gerry Weber m.m. (8). Otte dele tøj str. 42. Gerry Weber - jakke m tern, nederdel (str. 40) Jakke m. lynlås (str. 40). Hvide shorts. Sorte 3/4 bukser. Mørkeblå bukser. Kello sæt bestående af jakke og nederdel.(8) Varenr: 4264032 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-06-2016 12:11:33 DKK 325
To sporvognsskilte, 'Kongens Nytorv' & 'Valby' (2)
To sporvognsskilte, 'Kongens Nytorv' & 'Valby' (2). To sporvognsskilte, 'Kongens Nytorv' & 'Valby', begge linie 6, bemalet metal, 20 x 121 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. tryk. (2) Varenr: 4286176 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2016 19:45:00 DKK 550
Three Bags, Adax, Donna Laura. Tre dametasker (3)
Three Bags, Adax, Donna Laura. Tre dametasker (3). Three Bags, taske i sort læder, charms på hank. Mål 29x43 cm. Fremstår med en del brugsspor, især under bund. Taske fra Adax, Mål ca. 24x22 cm. Donna Laura laktaske, mål ca. 25x34 cm. Brugsspor.(3) Varenr: 4284446 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-06-2016 14:05:20 DKK 325
To kronhjorte m.m., løse gevirer (3)
To kronhjorte m.m., løse gevirer (3). To kronhjorte m.m., løse gevirer, L. 65-73 cm. (3) Varenr: 4283845 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-06-2016 19:38:00 DKK 500
Merete Barker, Ellen Raadal mfl. akvareller og grafik, div. motiver (27)
Merete Barker, Ellen Raadal mfl. akvareller og grafik, div. motiver (27). Div. motiver af bla. Merete Barker, Ellen Raadal og Felix Pedersen, div. akvareller og grafik, alle med sign. Mål på største og mindste tilsammenligning, 56x72 cm. 47,5x32,5 cm. U.R. Enkelte med håndteringssmærker. (27) Varenr: 4285633 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-06-2016 12:47:20 DKK 625
Duba halvbord. Samt 2 stole og skammel af bøg (4)
Duba halvbord. Samt 2 stole og skammel af bøg (4). Halvbord / D-bord fra Duba møbler. Samt 2 stole og skammel af formspændt, fineret, lakeret bøg. Runde sæder. Stedvise brugspræg. H. 73. B. 140. D. 70 cm. Sædeh. 50 cm. Skammel 30 cm.(4) Varenr: 4287395 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-06-2016 11:04:00 DKK 300
Fritz Hansen. Lænestol model 8020
Fritz Hansen. Lænestol model 8020. Fritz Hansen. Lænestol model 8020, betrukket med knapsyet stof, tilspidsede ben af bejdset bøg. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 8020. Fremstår med brugsspor, polster med kraftig slitage / gennemslid. Varenr: 4274976 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-06-2016 17:00:00 DKK 300
Royal Copenhagen / Kgl. P.  Jæger m/ hund, figur, nr. 1087 1. sort
Royal Copenhagen / Kgl. P. Jæger m/ hund, figur, nr. 1087 1. sort. Royal Copenhagen / Kgl. P. Jæger m/ hund, figur af porcelæn, nr. 1087 1. sort., H. 20 cm. Varenr: 4288415 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-06-2016 19:42:00 DKK 700
Tine K Home - tæppe -støvet rosa 300x400 cm
Tine K Home - tæppe -støvet rosa 300x400 cm. Tine K Home - tæppe af bomuld - Nuance: Almond/støvet rosa. Mål: 300x400 cm. Varenr: 4279409

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2016 09:51:00 DKK 450
Balinesisk indendørskrukke
Balinesisk indendørskrukke. Balinesisk indendørskrukke. H. 97 cm. Dia. Ø. 35 cm. Se stort udvalg af farverige balinesiske krukker. Bemærk kun til indendørs brug. Udstillingsmodel - håndteringsmærker kan forekomme. Varenr: 4262374

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-06-2016 20:15:00 DKK 300
Indskudsborde i glas og stål
Indskudsborde i glas og stål. Indskudsborde i glas og stål, en sortfarvet samt to klare glasplader. L. 55/50/45 cm. B. 55/50/45 cm. H. 41/36/31 cm. Fremstår med brugsspor samt en manglende sugekop på ene stel. Varenr: 4274900 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-06-2016 18:00:00 DKK 300
Skilt, 'Burmeister & Wains Maskin og Skibsbyggeri'
Skilt, 'Burmeister & Wains Maskin og Skibsbyggeri'. Skilt, 'Burmeister & Wains Maskin og Skibsbyggeri', patineret messing, H. 7,5 cm, L. 37 cm. Varenr: 4288573 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-06-2016 19:43:00 DKK 325
Rundt salonbord af mahogni, nyrokoko, 1800-tallet
Rundt salonbord af mahogni, nyrokoko, 1800-tallet. Rundt salonbord af mahogni, nyrokoko, 1800-tallets slutning. Massiv plade. Prydet med udskæringer på sarg og ben i form af rocailler, kæmninger m.m. Cabriole ben m. volutte fødder. Alm. brugs- og aldersspor; dog ene fod m. afslag. H. 75. Ø. 128 cm. Varenr: 4286394 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-06-2016 21:24:00 DKK 350
Samling ældre tømmerværktøj
Samling ældre tømmerværktøj. Samling ældre tømmerværktøj. Høvle, afbarker, skruetvinger, økser, bor, hamre, m.m. Brugs- og aldersprægede. Varenr: 4281729 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-06-2016 16:19:23 DKK 825
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing & Grøndahl m.m. Samling figurer m.m. (5)
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing & Grøndahl m.m. Samling figurer m.m. (5). Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing & Grøndahl m.m. Samling figurer m.m. af porcelæn, bestående af nr. 2312 1. sort., 2162 1. sort. samt 2 stk. Lyngby askebægre 111 2 54 2. sort. & 111 3 36 1. sort., H. 17,5-22 cm & L. 17,5-21 cm. Nr 1858 3. sort. medfølger. (5) Varenr: 4283803 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-06-2016 19:35:00 DKK 400
Stenderup, akryl på lærred, komposition
Stenderup, akryl på lærred, komposition . Komposition af Stenderup, akryl på lærred, sign. Stenderup, 80x60 cm. U.R. Varenr: 4287269 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-06-2016 17:03:00 DKK 300
Susanna Søberg, assemblage, skulptur m/ vindmøller (cd)
Susanna Søberg, assemblage, skulptur m/ vindmøller (cd). Skulptur m/ vindmøller af Susanna Søberg(f. 1982), 'Uden titel', assemblage / mixed media på lærred, sign. Susanne Søberg 2008, H. 50, B. 60, D. 42 cm. Varenr: 4270603 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-06-2016 18:37:00 DKK 300
Jeff Ibbo, stentøj, skulptur, siddende nøgen kvinde
Jeff Ibbo, stentøj, skulptur, siddende nøgen kvinde. Abstrakt skulptur i form af siddende nøgen kvinde, af Jeff Ibbo (f. 1941), oxyderet og glaseret keramiske stentøjsler, sign. i bunden, H. 29 cm. Varenr: 4289036 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-06-2016 21:04:00 DKK 400
Brudekjole str. 38
Brudekjole str. 38. Brudekjole str. 38, 2-delt, glat nederdel med en livvidde på ca. 72 cm. Brystmål på corsagedel ca. 84 cm. Udstillingsmodel, små smuds/spor deraf forekomnmer.nederst på nederdel Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til bryllup - studenterfest eller en anden... Varenr: 4250842

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-06-2016 19:13:00 DKK 300
Tre cocktail/selskabskjoler str. 38. (3)
Tre cocktail/selskabskjoler str. 38. (3). Tre cocktail/selskabskjoler str. 38. Influence - coctailkjole str. 38, asymetrisk model med ét ærme. Brystmål ca. 90 cm. Taljemål ca. 80 cm. Meng Collection, lys himmelblå selskabskjole, asymetrisk med én skulderstrop. Brystmål ca. 82 cm. Taljemål ca. 65 cm. Fantazym - kort selskabskjole str. 38,... Varenr: 4276157

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-06-2016 12:34:00 DKK 300
Danske frimærke årsmapper. 1970-1980
Danske frimærke årsmapper. 1970-1980. Danske frimærke årsmapper. 1970-1980. Heraf flere ubrudte. Varenr: 4266963 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2016 15:03:00 DKK 425
Væghængt reolsystem af teak. 5 hylder og 2 vanger (7)
Væghængt reolsystem af teak. 5 hylder og 2 vanger (7). Dele til væghængt reolsystem af (fineret) teak. 5 hylder og 2 vanger til vægmontering. Bøjler af metal. Alm. brugs- og alderspræg. B. 80 cm. L. vanger 202 cm. (7) Varenr: 4284082 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-06-2016 15:29:00 DKK 450
Dele damebeklædning, MASAI  (5)
Dele damebeklædning, MASAI (5). Fem dele MASAI str. M. Sort/grå tunika. Stribet slå om overdel, strik med knapper, lilla strik, hvid/lilla bluse (5) Varenr: 4264030 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-06-2016 12:15:23 DKK 300
Tre cocktail/selskabskjoler str. 40/L. (3)
Tre cocktail/selskabskjoler str. 40/L. (3). Tre cocktail/selskabskjoler str. 40/L. Fantazym - lang selskabskjole str. 40, lilla med pink bånd med prikker. Taljemål ca. 66 cm. Brystmål ca. 78 cm. Ethina - rød cocktailkjole str. L, med blondebånd med simili i talje. Taljemål ca. 70 cm. Brystmål ca. 80 cm. er justerbar/ elastik i ryg. ... Varenr: 4276255

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-06-2016 16:15:00 DKK 300
Leif Tingkær, lak på plade, komposition (cd)
Leif Tingkær, lak på plade, komposition (cd). Komposition af Leif Tingkær f. 1946, lak på plade, sign. Leif Tingkær, 1971 50x50 cm. (70x70 cm). Varenr: 4284442 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2016 14:54:02 DKK 300
Nålepuder m/ nipsenåle, 1900-tallet
Nålepuder m/ nipsenåle, 1900-tallet . Nålepuder m/ nipsenåle i form af større og mindre farvede kugler og figurer m.m., H. 0,5-3 cm. Pude 16 x 16 cm. Enkelte fremstår med minimale afstød. Se også varenr 4283614 Varenr: 4283615 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2016 19:34:00 DKK 425
4 kvadratiske lammeskind (4)
4 kvadratiske lammeskind (4). 4 kvadratiske lammeskind. Mål ca. 40x40 cm. (Bænk medfølger ikke) Modelfotos. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Varenr: 4186416

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2016 20:50:00 DKK 750
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>