Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Yves Saint Laurent -  vintage frakkekjole med uniformsknapper Str. 36
Yves Saint Laurent - vintage frakkekjole med uniformsknapper Str. 36. Yves Saint Laurent - sort vintage frakkekjole med uniformsknapper, ca. slutningen af 1980erne. ca. dansk str. 36. L. 98 cm. Brysmål ca. 92 cm. Taljemål 80 cm. Indvendigt ærmemål ca. 43 cm. Minimale brugsspor. Varenr: 3607593 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-11-2014 20:41:00 DKK 300
Stolpeskab/tobaksskab af egetræ, 1700-tallet
Stolpeskab/tobaksskab af egetræ, 1700-tallet. Stolpeskab/tobaksskab af egetræ, drejede ben med sprosser. Front med låge, hvorbag hylder, skuffe med skjult lukke. 1700-tallet. H. 123 cm. B. 64 cm. D. 26 cm. Restureret, dele udskiftede. Alm. aldersrelateret brugsspor. Varenr: 3606381 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-11-2014 12:43:33 DKK 350
Pendel, Louis Poulsen, PH5 pendel af Poul Henningsen
Pendel, Louis Poulsen, PH5 pendel af Poul Henningsen . Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH5 pendel. Stel af hvidlakeret metal. Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3603136 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-11-2014 19:51:00 DKK 350
Robert Clergerie Vintage kuverttaske - Koboltblåt læder
Robert Clergerie Vintage kuverttaske - Koboltblåt læder. Robert Clergerie - Vintage kuverttaske - Koboltblåt læder. Ca. slutningen af 1980erne. Mål ca. 31x20 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3607536 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-11-2014 15:41:39 DKK 300
Dansk Rav - Ravklump på ca. 46 gram
Dansk Rav - Ravklump på ca. 46 gram. Dansk Rav - Ravklump på ca. 46 gram. Mål: 6x4x,28 cm. Varenr: 3606143 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-11-2014 20:07:00 DKK 350
12 stabelstole med sæde og ryg af teak (12)
12 stabelstole med sæde og ryg af teak (12). 12 stabelstole med sæde og ryg af fineret teak. Fremstår med brugsspor, ridser, samt enkelte manglende sko, og ben med rust.(12) Varenr: 3605000 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-11-2014 17:05:01 DKK 300
Morten Særmark Thomsen, akryl på lærred 'Rund og hyggelig figur'
Morten Særmark Thomsen, akryl på lærred 'Rund og hyggelig figur'. 'Rund og hyggelig figur' af Morten Særmark Thomsen (f. 1957), cd, akryl på lærred, Sign. STR. - 00, 70x100 cm. (72x102 cm). Varenr: 3594927 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 12:03:01 DKK 375
Samling lommeure og reservedele. 1900-tallet.
Samling lommeure og reservedele. 1900-tallet.. Samling lommeure og reservedele bl.a. Zenith, Vitas, Coinor m.m. 20. årh. Ø 30-60 mm. Fremstår med brugsspor og defekter. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet. Varenr: 3579075 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-11-2014 19:30:00 DKK 575
Bakkebord af bøg, sort- og hvidlaminerede bakker
Bakkebord af bøg, sort- og hvidlaminerede bakker. Bakke-/rullebord af bøg, sort- og hvidlaminerede bakker. H. 56. Diam. 52 cm. Alm. brugs- og aldersspor, enkelte skjolder. Varenr: 3597757 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-11-2014 14:49:24 DKK 575
Eva Bay Jørgensen, akryl på plade, kompositioner (2)
Eva Bay Jørgensen, akryl på plade, kompositioner (2) . Kompositioner af Eva Bay Jørgensen(f. 1952), akryl på plade, usign. 59 x 50 cm(62,5 x 54 cm). (2) Varenr: 3597746 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-11-2014 19:30:00 DKK 325
Troels Brandt, olie på lærred samt to offsettryk (3)
Troels Brandt, olie på lærred samt to offsettryk (3). Motiver fra Godthåb, offsettryk, sign. i bly og betegnet i trykket Godthåb 77, begge 28x40 cm. (49,5x61 cm). Motiv fra fabrik, olie på lærred, sign. Troels Brandt, 55x69 cm. (57,5x71,5 cm). (3) Varenr: 3582110 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-11-2014 14:04:56 DKK 300
Camilla Holk, akryl på lærred, komposition
Camilla Holk, akryl på lærred, komposition . Komposition af Camilla Holk (f. 1974), akryl på lærred, sign. på bagsiden. 100x100 cm. U.R. Varenr: 3592938 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-11-2014 16:12:00 DKK 300
Steen Valde Larsen, olie/akryl på lærred, 'Solen går sin gang', (cd)
Steen Valde Larsen, olie/akryl på lærred, 'Solen går sin gang', (cd) . 'Solen går sin gang' af Steen Valde Larsen (1964-2011), olie/akryl på lærred, sign. Vald Larsen 99 samt på bagsiden. 70 x 50 cm(76 x 55 cm). Varenr: 3597710 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-11-2014 19:26:00 DKK 2.500
Chatol i engelsk George III-form, 1900-tallet
Chatol i engelsk George III-form, 1900-tallet. Chatol i engelsk George III-form, 1900-tallet. Mahogni / nøddetræ, ovale greb/beslag af messing. Bag skriveklap 'pigeon holes', små skuffer og låge/rum. Klap indlagt med grønt læder. Bracket feet - ben. Enkelte mærker og ridser. H. 103. B. 97. D. 48 cm. 3 nøgler med kardangled medfølger. Varenr: 3597705 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-11-2014 16:12:00 DKK 300
Engelsk gyngestol samt flisebord, 1900-tallets start (2)
Engelsk gyngestol samt flisebord, 1900-tallets start (2). Engelsk gyngestol samt flisebord, fajancefliser dekorerede med blomster. Elm. bøg og mahogni. 1900-tallets start. Bord med låge/rum, cabriole ben. Alm. brugsslid og alderspræg, enkelte revner i fliser. H. 108. B. 60. Sædeh. 47-48 cm. og bord: H. 62. 56 x 56 cm. (2) Varenr: 3597699 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-11-2014 14:36:00 DKK 375
Konditor /forrådsskab af fyr
Konditor /forrådsskab af fyr. Konditor / Forrådsskab af fyrretræ med glassider. Mål 46x46 cm. H. 82 cm. Med glashylder som fremstår med huller, og små afslag. Brugsspor. Varenr: 3597671 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-11-2014 13:58:56 DKK 750
Slagbænk af fyrretræ
Slagbænk af fyrretræ. Slagbænk af fyrretræ, delvis bemalet. Fremstår med brugsspor, evindrevner, samt delvis manglende bemaling. L 195 cm. D. 55 cm. Sædehøjde 48 cm. Varenr: 3594464 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 17:27:53 DKK 775
Par kandelabre af forgyldt bronce og messing, 1800-tallets slutning (2)
Par kandelabre af forgyldt bronce og messing, 1800-tallets slutning (2). Par kandelabre af forgyldt bronce og messing med svugne lysarme, stilblandning. 1800-tallets slutning. H. 46 cm. Fremstår med flere skævheder. (2) Varenr: 3589844 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-11-2014 13:00:00 DKK 325
Christel, offsettryk i rammer, 1900-tallet (13)
Christel, offsettryk i rammer, 1900-tallet (13). Christel, offsettryk i rammer, 1900-tallets midte. Motiver med kvinder. Mål incl. rammer: 42 x 33 cm. og een: 37 x 32 cm. Stedvise skjolder. (13) Varenr: 3578494 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-11-2014 17:18:44 DKK 350
Mink pelsfrakke  - ca. str. 40-42
Mink pelsfrakke - ca. str. 40-42. Pelsfrakke opsyet af små stykker mørkebrune mink, model med reverskrave, skjult hægtelukning samt indstikslommer. L. 114 cm. Brystmål ca. 105 cm. Indvendigt ærmemål ca. 471 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3596582 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-11-2014 09:30:07 DKK 300
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. U.R. 90 x 40 cm. Varenr: 3582959 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-11-2014 20:11:00 DKK 325
Georg Jensen Damask. To duge samt 26 mundservietter (28)
Georg Jensen Damask. To duge samt 26 mundservietter (28). Georg Jensen Damask. To duge samt 26 mundservietter, duge L 300 x B 150 & L. 350 x B. 150 cm samt mundservietter 38 x 38 cm. Fremstår med brugsspor. (28) Varenr: 3575208 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-11-2014 19:31:00 DKK 375
Holmegaard. Samling P&T pendler samt skomager pendel (4)
Holmegaard. Samling P&T pendler samt skomager pendel (4). Holmegaard. Samling P&T pendler samt skomager pendel, Ø 20-26 cm. Et stk P&T pendel mangler fatning. (4) Varenr: 3575207 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-11-2014 19:39:00 DKK 350
Meisterbach. Knivsæt samt bestiksæt
Meisterbach. Knivsæt samt bestiksæt . Meisterbach. Knivsæt samt bestiksæt til seks personer af rustfrit stål. I tilhørende kuffert. Brugsspor. Varenr: 3569153 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-11-2014 11:43:44 DKK 325
Peter J. Lassen - Montana modul på sokkel
Peter J. Lassen - Montana modul på sokkel. Peter J. Lassen - Montana modul på sokkel, grå og koboltblå lakeret MDF. Mål: L. 70 cm. D. 3 88 cm. H. incl. sokkel 78 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3601153 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 17:26:44 DKK 500
12 stabelstole med sæde og ryg af teak (12). 12 stabelstole med sæde og ryg af fineret teak. Fremstår med brugsspor, ridser, samt enkelte manglende sko, og ben med rust.(12) Varenr: 3605003 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-11-2014 15:06:00 DKK 350
Dana Hævesænkebord, Bøg
Dana Hævesænkebord, Bøg . Dana Hævesænkebord, med plade af bøg med kabelbakke monteret under plade, grålakeret stel, Mål: 120x200 cm. Lauritz.conm garanterer ikke for funktionaliteten. Minimale brugsspor. Varenr: 3589237 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 14:25:00 DKK 375
Bente Christensen, akryl på lærred, figurkomp., 'Trane Dans'  (cd)
Bente Christensen, akryl på lærred, figurkomp., 'Trane Dans' (cd). Figurkomposition 'Trane Dans' af Bente Christensen (f. 1955), akryl på lærred, signeret BC samt signeret og betitlet på bagsiden: Bente Christensen 'Trane Dans'. U.R. cm. 80 x 80 cm. Varenr: 3597741 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-11-2014 19:28:00 DKK 500
Pendel, Louis Poulsen, PH5 pendel af Poul Henningsen. Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH5 pendel. Stel af hvidlakeret metal. Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3606854 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-11-2014 11:36:11 DKK 375
Bang & Olufsen, Beosystem 2300
Bang & Olufsen, Beosystem 2300 . Bang og Olufsen. Beosystem 2300 med brugervejledning. Der medfølger ingen kabler/ledning. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3605939 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-11-2014 10:59:47 DKK 400
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>