Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Thorvald Petersen, olie på lærred, Odense Symfoniorkester/motiv med høns (2)
Thorvald Petersen, olie på lærred, Odense Symfoniorkester/motiv med høns (2). Odense Symfoniorkester samt motiv med høns af Thorvald Petersen (1899-1988), olie på lærred, sign. Th.P, 26x33 cm. (36x42 cm). 56x67 cm. (67x79 cm). (2) Varenr: 3846519 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-05-2015 15:50:46 DKK 325
DFDS væglamper af messing styrbord og bagbord, 1900-tallet (2)
DFDS væglamper af messing styrbord og bagbord, 1900-tallet (2). DFDS væglamper af messing styrbord og bagbord, 20. årh. L. 21, H. 14 cm. Fremstår m/ enkelte brugsspor bl.a. afstød på rød skærm. (2) Varenr: 3846682 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-05-2015 15:35:00 DKK 525
Steiner Senator kikkert 15 x 80
Steiner Senator kikkert 15 x 80. Steiner Senator kikkert 15 x 80 med bærerem. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3846783 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-05-2015 19:40:00 DKK 1.100
Chr. VIII salonbord samt tre salonstole, 1800-tallet (4)
Chr. VIII salonbord samt tre salonstole, 1800-tallet (4). Chr. VIII salonbord samt tre nyrokoko salonstole, 1800-tallet. Mahogni. Betræk af rød velour. Udskæringer m. stiliseret akantus. Enkelte reparationer. Alm. små / forventelige brugs- og aldersspor. H. 73. 111 x 79 cm. Sædeh. 44 cm. (4) Varenr: 3847089 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-05-2015 20:35:00 DKK 400
Samling vaser m/ dekoration af kunstneren Ingrid Slot (10)
Samling vaser m/ dekoration af kunstneren Ingrid Slot (10). Samling vaser m/ dekoration i form af blomster af kunstneren Ingrid Slot, porcelæn, H. 7,5-21 cm. En enkelt vase uden dekoration. (10) Varenr: 3847096 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2015 12:00:00 DKK 325
Kommode af mahogni
Kommode af mahogni. Kommode af mahognifinér, buet front med 6 skuffer med messingbeslag. B. 91 cm. D. 53 cm. H. 115 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, hakker og ridser, samt afslag på finér. Varenr: 3847102 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-05-2015 14:38:19 DKK 325
Spillebord, Fred. VII, 1800-tallets slutning
Spillebord, Fred. VII, 1800-tallets slutning . Spillebord, Fred. VII, 1800-tallets slutning, af mahogni og nøddefiner. Der medfølger æske med div. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Mål 91 x45/udslået 90 cm. H. 78 cm. Varenr: 3847107 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-05-2015 16:01:53 DKK 325
John Sparre Christensen, olie på plade, nonfigurativt motiv
John Sparre Christensen, olie på plade, nonfigurativt motiv. Nonfigurativt motiv af John Sparre Christensen (1921-1999), cd, olie på plade, sign. JSC, 120x91,5 cm. (125x95 cm). Enkelte steder med afskalninger. Varenr: 3847110 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-05-2015 11:28:06 DKK 325
Kontormodul i kirsebær og grålakeret stål
Kontormodul i kirsebær og grålakeret stål. Kontormodul i kirsebær og grålakeret stål, de 2 nederste skuffer er beregnet for hængemapper, de 2 øverste er med inddeling. 1 nøgle medfølger. Mål: 112x42 cm. H. 73 cm. Fremstår med brugsspor i form af småridser. Varenr: 3847809 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-05-2015 13:24:00 DKK 300
Reol af grønlakeret MDF-plade
Reol af grønlakeret MDF-plade. Reol af grønlakeret MDF-plade. Kan skilles ad i mange dele. Stedvise brugsspor og aldersspor. H. 184. B. 179. D. 32 cm. Varenr: 3848252 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-05-2015 17:04:00 DKK 300
Susanne Clement, akryl på lærred,  'Sommer, efterår, vinter og forår' (4)
Susanne Clement, akryl på lærred, 'Sommer, efterår, vinter og forår' (4). 'Sommer, efterår, vinter og forår' af Susanne Clement, akryl på lærred, sign. SC samt sign. og betitlet på bagsiden, 50x50 cm. (52x52 cm). (4) Varenr: 3848273 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-05-2015 12:33:27 DKK 300
Bord med to skuffer - stål og lakeret træ
Bord med to skuffer - stål og lakeret træ. Bord med to skuffer - stålben og lakeret træ. Fremstår med brugsspor, samt lakafslag. Mål. 68x33 cm. H. 63 cm. Varenr: 3849820 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-05-2015 13:08:34 DKK 325
Michael Kvium, kunsttryk/offset, figurkomposition
Michael Kvium, kunsttryk/offset, figurkomposition. Figurkomposition af Michael Kvium f, 1955, cd, indrammet kunsttryk/offset, uden sign. 100x74 cm. (125x96 cm). Varenr: 3849978 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-05-2015 16:38:55 DKK 550
Arbejdslampe / væglampe, sortlakeret, mrk Rijo, 1940'erne
Arbejdslampe / væglampe, sortlakeret, mrk Rijo, 1940'erne . Arbejdslampe / væglampe med justérbare arm og skærm, sortlakeret, mrk Rijo, 1940'erne. Skærm Ø 15 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3842908 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-05-2015 19:33:00 DKK 650
Lundtofte. Tias Eckhoff. Bestik af rustfrit stål og palisander (47)
Lundtofte. Tias Eckhoff. Bestik af rustfrit stål og palisander (47). Lundtofte. Tias Eckhoff. Bestik af rustfrit stål og palisander, bestående af: 7 middagsknive L. 22 cm 8 middagsgafler L. 19,5 cm 3 middagsskeer L. 20 cm 10 dessert / kageskeer L. 16,5 cm 13 teskeer L. 12 cm Samt serveringsbestik L. 29-30 & 4 servietringe L. 6,5 cm. Fremstår med brugsspor. ... Varenr: 3844164 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-05-2015 19:45:00 DKK 1.150
Biografstole, med rødt betræk
Biografstole, med rødt betræk. Biografstole, sammenhængende i rød stof monteret på finérplade. Vippebar sæder. B. 127/146 cm. Fremstår med brugsspor. Varen er doneret af Sabroes, Svendborg. Hele beløbet fra auktionen går til GOG´s talentudvikling. GOG er for alvor tilbage i toppen af dansk håndbold, efter flere års ... Varenr: 3839552 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2015 12:35:00 DKK 300
Sofabord af palisander og mørkbejdsede ben
Sofabord af palisander og mørkbejdsede ben. Sofabord med plade af fineret palisander på tilspidsede mørkbejdsede ben. L. 200 cm. D. 61 cm. H. 60 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3851079 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-05-2015 13:38:45 DKK 325
Tobaksskab af eg, barokform
Tobaksskab af eg, barokform. Tobaks-/hængeskab af eg, barokform, front med låge samt skuffe. Mål: B. 54 cm. D. 25 cm. H. 64 cm. Fremstår med med aldersrelaterede brugsspor, svindrevner. Varenr: 3846494 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-05-2015 14:06:35 DKK 575
Sofabord af teak
Sofabord af teak . Sofabord af fineret teak, på skråtstillede tilspidsede ben med underliggende hylde. L. 148 cm. D. 58 cm. H. 52 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3851074 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-05-2015 13:26:22 DKK 350
Mandolin, 1900-tallet
Mandolin, 1900-tallet. Mandolin, 1900-tallet. L. ca. 60 cm. B. ca. 25 cm. Dæk med intarsia. Brugsspor. Varenr: 3833913 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-05-2015 17:32:00 DKK 325
Gavekort Til Performance Gym, 3 måneders medlemskab
Gavekort Til Performance Gym, 3 måneders medlemskab. Gavekort til Performance Gym, pålydende 3 måneders medlemsskab. Gavekortet har en værdi på 1300,- og kan indløses i Performance Gym, Svendborg. Varen er doneret af Performance Gym, Svendborg. Hele beløbet fra auktionen går til GOG´s talentudvikling. GOG er for alvor tilbage i toppen af ... Varenr: 3839561

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2015 13:55:00 DKK 300
Gavekort Til Performance Gym, 3 måneders medlemskab. Gavekort til Performance Gym, pålydende 3 måneders medlemsskab. Gavekortet har en værdi på 1300,- og kan indløses i Performance Gym, Svendborg. Varen er doneret af Performance Gym, Svendborg. Hele beløbet fra auktionen går til GOG´s talentudvikling. GOG er for alvor tilbage i toppen af ... Varenr: 3839560

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2015 12:55:00 DKK 300
Oras, Brusesæt, Natura Chrome
Oras, Brusesæt, Natura Chrome. Oras Natura brusersæt i krom Dette enkle Oras Natura brusersæt består af bruserstang, håndbruser, vægholder, 1,5 m bruserslange, rummelig sæbeskål samt krog. Bruserstangen har fleksible installationshuller, hvilket betyder at du slipper for at skulle bore nye huller i væggen når du udskifter ... Varenr: 3839536

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2015 15:10:00 DKK 325
Lars Larsen Watches, dame ur i stål og læder
Lars Larsen Watches, dame ur i stål og læder. Lars Larsen Watches, et elegant og klassisk ur, model Clara, renhed og enkelte linjer, klassisk og sporty med let læselige hvid urskive. Model No.: Clara • Urværk: Myota • Materiale: Højglans poleret Rustfrit Stål • Rem: Hvid Kalve Læder • Glas: Ridsefrit safirglas, med flere lag ... Varenr: 3839532

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2015 13:30:00 DKK 300
Lars Larsen Watches, dame ur i stål og læder. Lars Larsen Watches, et elegant og klassisk ur, model Clara, renhed og enkelte linjer, klassisk og sporty med let læselige hvid urskive. Model No.: Clara • Urværk: Myota • Materiale: Højglans poleret Rustfrit Stål • Rem: Hvid Kalve Læder • Glas: Ridsefrit safirglas, med flere lag ... Varenr: 3839531

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2015 12:50:00 DKK 300
Lars Larsen Watches, herre ur i stål og læder
Lars Larsen Watches, herre ur i stål og læder. Lars Larsen Watches, et elegant og klassisk ur, model Alex, med let læselige sølv urskive. Designet som Unisex model, giver Alex mulighed for det sportslige udtryk samtidig med karakter af Dansk design. Model No.: Alex steel • Urværk: Myota • Materiale: Højglans poleret Rustfrit Stål • Rem:... Varenr: 3839529

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2015 13:05:00 DKK 325
Lars Larsen Watches, herre ur i stål og læder. Lars Larsen Watches, et elegant og klassisk ur, model Alex, med let læselige sort urskive. Designet som Unisex model, giver Alex mulighed for det sportslige udtryk samtidig med karakter af Dansk design. Model No.: Alex steel • Urværk: Myota • Materiale: Højglans poleret Rustfrit Stål • Rem:... Varenr: 3839528

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2015 14:05:00 DKK 325
Samling kunstbøger fordelt på 2 kasser (ca. 50)
Samling kunstbøger fordelt på 2 kasser (ca. 50). Samling kunstbøger fordelt på 2 kasser, bl.a. Picasso, Dali, Van Gogh, Niels Hansen, Emil Nolde, Hans Scherfig m.m. Fremstår med brugsspor. (ca. 50) Varenr: 3829432 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-05-2015 19:31:00 DKK 700
Rosenthal. Bjørn Wiinblad. To vaser & rundt fad (3)
Rosenthal. Bjørn Wiinblad. To vaser & rundt fad (3). Bjørn Wiinblad(1918-2006) for Rosenthal Studio-Linie Håndmalet / 100 Jahre Rosenthal, to vaser & rundt fad af porcelæn, H. 20-21 cm & Ø 19 cm. (3) Varenr: 3851765 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2015 12:01:00 DKK 550
Væglampe, Muranoglas og stål (2)
Væglampe, Muranoglas og stål (2). Vetri, par væglamper i Muranoglas og stål. Model Selis amber, PP35t. H. 35 cm. B. 35 cm. D. 19 cm. Fremstår med brugsspor og små afslag på enkelte hjørner. Sidste billede er modelfoto.(2) Varen er doneret af Sabroes, Svendborg. Hele beløbet fra auktionen går til GOG´s talentudvikling. GOG ... Varenr: 3839547 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2015 13:25:00 DKK 300
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>