Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lille kommode i teak
Lille kommode i teak. Lille kommode i teak med tre skuffer. B. 62 cm. D. 29 cm. H. 49 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4157126 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-02-2016 12:05:00 DKK 300
Ernst Altien, akryl på lærred, 'Odsherred-landskab'
Ernst Altien, akryl på lærred, 'Odsherred-landskab'. 'Odsherred-landskab' af Ernst Altien, f. 1977, akryl på lærred, sign. EA, 60x80 cm. (64x84 cm). Varenr: 4128668 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-02-2016 16:09:00 DKK 300
Vanerun/SIS skoleborde (2)
Vanerun/SIS skoleborde (2). Vanerun/SIS skoleborde, med stel i grålakeret stål og bordplader i bøgefinér. Taskekrog samt stoleophæng er integreret. Mini B. 70 cm. D. 50 cm. H. 64 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (2) Varenr: 4130016 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 13-02-2016 12:27:39 DKK 300
Loftlampe / væglampe, rustfrit stål, mrk MinitalLux, 1900-tallets slutning
Loftlampe / væglampe, rustfrit stål, mrk MinitalLux, 1900-tallets slutning. Loftlampe / væglampe, rustfrit stål, mrk MinitalLux, 20. århs slutning, H. 60, B. 39 cm. Fremstår med brugsspor bl.a. manglende halogenpære. Varenr: 4132402 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 14-02-2016 19:52:21 DKK 300
Åben armring af sterling sølv
Åben armring af sterling sølv. Åben armring udført i sterling sølv, omkreds ca. 16 cm. Bredde ca. 11 mm. Vægt ca. 25 gram. Varenr: 4139238

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-02-2016 19:48:00 DKK 750
Armring af sterling sølv
Armring af sterling sølv. Åben armring udført i sterling sølv, omkreds ca. 16 cm. Bredde ca. 11 mm. Vægt ca. 25 gram. Varenr: 4139239

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-02-2016 19:18:00 DKK 750
Fem stole af bejset eg (5)
Fem stole af bejset eg (5). Fem stole af bejset eg, sæde og ryg betrukket med velour. ene mangler både polstring og betruk på rygstykke. Fremstår med brugslitage. (5) Varenr: 4143788 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-02-2016 16:09:00 DKK 300
Emil A. Schou, olie på plade, komposition med insekter (cd)
Emil A. Schou, olie på plade, komposition med insekter (cd). Komposition med insekter af Emil A. Schou (1896-1986), olie på plade, sign. Emil A. Schou 1983, 60x60 cm. (67x67 cm). Varenr: 4143813 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-02-2016 11:03:36 DKK 300
RH kontorstol, type 4521
RH kontorstol, type 4521. RH, kontorstol, type 4521. betrukket med ambla kunststof. Små / minimale brugsspor. Varenr: 4145908 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-02-2016 12:41:00 DKK 300
Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, figurkompostioner (2)
Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, figurkompostioner (2). Figurkompositioner af Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, sign. Onofri, 41x33 cm. U.R. (2) Varenr: 4146850 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-02-2016 18:52:00 DKK 300
Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, figurkompostioner (2). Figurkompositioner af Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, sign. Onofri, 30x30 cm. U.R. (2) Varenr: 4146851 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-02-2016 11:49:26 DKK 300
Sofa overpolstret m. lyst møbelstof
Sofa overpolstret m. lyst møbelstof. 2 ½ pers. sofa overpolstret m. lyst møbelstof / brokade. Løse hynder i sæde og ryg, samt tilh. puder. Fremstår m. skjolder. L. 252 cm. Sædeh. 45-46 cm. D. 100 cm. Varenr: 4147429 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-02-2016 15:15:00 DKK 300
Kjeld Ulrich, litografier, kompositioner (cd) (2)
Kjeld Ulrich, litografier, kompositioner (cd) (2). Kompositioner af Kjeld Ulrich f. 1942, indrammede litografier, sign. og nummeret i bly, nr. 47/80, Kjeld Ulrich, 76x56 cm. (85x64 cm). (2) Varenr: 4148631 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-02-2016 12:03:43 DKK 400
Ubekendt Kunstner, litografier, kompositioner (7)
Ubekendt Kunstner, litografier, kompositioner (7). Kompositioner af Ubekendt Kunstner, indrammede litografier, sign. og nummeret, 100x69 cm. (103x72 cm). 48,5x58 cm. (52x62 cm). En med ødelagt glas. (7) Varenr: 4148637 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-02-2016 13:27:00 DKK 325
Projecta AV-vogne (2)
Projecta AV-vogne (2). Projecta AV-vogne, model Standmaster I og Solo 9000. Standmaster I med hylde til både projektor samt laptop. Fremstår ubrugte i original emballage. (2) Varenr: 4149236

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-02-2016 14:45:00 DKK 475
Projecta AV-vogne (2)
Projecta AV-vogne (2). Projecta AV-vogne, model Standmaster I med hylde til både projektor samt laptop. Fremstår ubrugte i original emballage. (2) Varenr: 4149238

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-02-2016 14:41:23 DKK 575
Klapbord og to stole af egetræ, 20. årh. (3)
Klapbord og to stole af egetræ, 20. årh. (3). Klapbord og to stole af egetræ. 20. årh. Bord med udtræksben og 2 halvrunde klapper, drejede ben. Stole i Windsor-form. Sæder m. uldbetrukne, løse hynder. Massiv bordplade. H. 72. 100 x 70 cm. / opklappet 166 cm. Sædeh. 44 cm. Alm. små brugsspor; stolerygge m. let ledløshed (3) Varenr: 4149526 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 14-02-2016 21:15:00 DKK 300
Reol og hjørneskab af bejset egetræ, 20. årh. (2)
Reol og hjørneskab af bejset egetræ, 20. årh. (2). Reol og hjørneskab af bejset egetræ. 20. årh. Reol med svungne kanter, underskab m. skuffer og en låge, støbte beslag/greb. Hjørneskab m. blyindfattede ruder, affasede hjørner m. kanneleringer. Alm. lette brugsspor. Reol H. 183. B. 120. D. 44 cm. og skab H. 161. B. 75. D. 47 cm. (2) Varenr: 4149535 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 14-02-2016 21:45:00 DKK 300
Farstrup, Otium stol med skammel (2)
Farstrup, Otium stol med skammel (2). Farstrup, Otium stol med skammel samt løs nakkepude, alle betrukket med beige velour. H 105 cm. SH 39 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4149543 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-02-2016 11:46:00 DKK 300
Skænk af eg, 1920/1930'erne
Skænk af eg, 1920/1930'erne . Skænk af eg, 1920/1930'erne. Let buet front m. 4 låger og en skuffe. Opsats med hylde og svungen top med udskæringer. Låger med indlægninger. Greb af messing og sort bakelit. Cabriole ben. Alm. brugs- og alderspræg; enkelt løs greb. Topplade m. skjolder. H. 144. B. 156. D. 62 cm. Varenr: 4149640 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 13-02-2016 16:08:00 DKK 325
Ole Wanscher, sofabord af cuba-mahogni
Ole Wanscher, sofabord af cuba-mahogni. Ole Wanscher. Sofabord af mahogni, L. 130 cm. B. 65 cm. H. 52,5 cm. Fremstillet hos PJ Møbler med plakette herfra. Fremstår med brugsspor og mærker. Varenr: 4149911 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-02-2016 13:04:44 DKK 325
Lars Syberg & Martha Zøllner. To figurer samt lågkrukke (3)
Lars Syberg & Martha Zøllner. To figurer samt lågkrukke (3). Lars Syberg & Martha Zøllner. To figurer, bordklokke samt peber/oliekande m/ låg samt lågkrukke m/ masker, H. 16-22 cm. Den ene figure har rep. ved hank. (3) Varenr: 4149972 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 14-02-2016 19:20:00 DKK 325
H. C. Lund (kopi efter Michael Ancher), olie på lærred, to fiskerre ved en båd
H. C. Lund (kopi efter Michael Ancher), olie på lærred, to fiskerre ved en båd. To fiskere ved en båd af H. C. Lund (kopi efter Michael Ancher), olie på lærred, sign. H.C. Lund, 66x88 cm. (78x100 cm). Fremstår med krakeleringer og afskalninger. Varenr: 4150431 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-02-2016 14:10:10 DKK 300
Margit Schmidt, akryl på lærred, komposition
Margit Schmidt, akryl på lærred, komposition. Komposition af Margit Schmidt f. 1963, akryl på lærred, sign. i monogram samt sign. på bagsiden Margit Schmidt, 120x90 cm. U.R. Varenr: 4150708 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-02-2016 15:12:19 DKK 325
Harald Foss, olie på lærred, Parti fra Karup Å
Harald Foss, olie på lærred, Parti fra Karup Å. Parti fra Karup Å, af Harald Foss (1843-1922), olie på lærred, sign. H. Foss, 26,5x40 cm. (46,5x60 cm). Fremstår med krakeleringer og afskalninger. Varenr: 4151008 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-02-2016 15:32:00 DKK 325
Samling afghanske og persiske tæpper, 20. årh. (5)
Samling afghanske og persiske tæpper, 20. årh. (5) . Samling afghanske og persiske tæpper, Beloutch m.m. 20. årh. Heraf eet bedetæppe. Uld og bomuld. Brugs- og alderspræg. Mål på største/mindste: 194 x 122 og 100 x 65 cm. (5) Varenr: 4151962 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-02-2016 16:10:28 DKK 325
Pandora armbånd med charms
Pandora armbånd med charms. Panora armbånd i form sammensatte kæder, udført i sterling sølv, dertil charms af sterling sølv. Længde ca. 18 cm. Ligger i org. æske. De 3 charms kan umiddelbart ikke komme på. Varenr: 4151998 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 15-02-2016 20:14:00 DKK 400
To industripendler, aluminium (2)
To industripendler, aluminium (2). Industrielt design, pendler af aluminium. H. 53 cm. Ø 35 cm. Fremstår med mindre skævheder, mærker og ridser, brugsspor (2) Varenr: 4152002 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 15-02-2016 16:44:41 DKK 300
To industripendler, aluminium (2). Industrielt design, pendler af aluminium. H. 63 cm. Ø 38 cm. Fremstår med mindre skævheder, mærker og ridser, brugsspor (2) Varenr: 4152004 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 15-02-2016 16:50:00 DKK 300
Hans J. Wegner. kvadratisk bord
Hans J. Wegner. kvadratisk bord. Hans J. Wegner 1914-2007. Sofabord af massivt egetræ, kvadratisk plade, senere lamineret på topplade, med afrundet kanter samt kantet ben, H. 60 B. 70 L. 70 cm. Fremstillet hos Getama, brændemærke herfra. Fremstår med brugsspor; enkelte ridser og mærker. Varenr: 4152007 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 15-02-2016 13:59:00 DKK 375
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>