Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ansgar Williams, akryl på lærred, kompositioner med Simpsons (2)
Ansgar Williams, akryl på lærred, kompositioner med Simpsons (2). Kompositioner med Simpsons af Ansgar Williams, akryl på lærred, signeret og dateret på bagsiden: Ansgar, 2008. Mål på største: 60 x 80 cm. (64 x 84 cm). (2) Varenr: 3491969 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2014 17:10:26 DKK 325
Convair luftkøler, model 800CH
Convair luftkøler, model 800CH. Convair luftkøler til vandpåfyldning, monteret på hjul, model 800CH. H. 103 cm. B. 61 cm. D. 28 cm. Manual medfølger. Modelfoto. Er i original emballage. Varenr: 3484848 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2014 15:28:00 DKK 300
Samling vedhæng og brocher med rav - ca. 258 gram
Samling vedhæng og brocher med rav - ca. 258 gram. Samling vedhæng og brocher med rav. Ialt ca. 258 gram. Enkelte ravklumper uden montering forekommer. Varenr: 3489244 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2014 13:47:00 DKK 500
Tranekær, ovalt spisebord
Tranekær, ovalt spisebord. Ovalt spisebord af Tranekær. Udført med plade af kirsebærtræ, ben af forkromet stål. To tillægsplader medfølger. L. 198/298 cm. H. 73 cm. Fremstår med skjolder og ridser. Varenr: 3487224 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 12:45:00 DKK 325
Anja Vestergaard Hansen, akryl på lærred, figurkomposition
Anja Vestergaard Hansen, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Anja Vestergaard Hansen, (f. 1987), akryl på lærred, sign. i monogram, 100x100 cm. U.R. Varenr: 3455044 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2014 17:08:00 DKK 300
Børge Mogensen, shakerbord samt to stole (3)
Børge Mogensen, shakerbord samt to stole (3). Shakerbord af Børge Mogensen samt to stole, fremstillet for FDB. Udført i teaktræ, stole med sæde med flettet papirgarn. Mål på bord: L. 160 cm. B. 81 cm. H. 73 cm. Fremstår med skader på flet og patineret træværk med enkelte skjolder og skrammer. (3) Varenr: 3481973 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2014 15:47:00 DKK 425
Samling africana (11)
Samling africana (11). Samling africana, heriblandt kan nævnes div. figurer, enkelte skåle samt billed udskåret af træ. H. på største og mindste tilsammenligning 24 og 40 cm. Enkelte med tørrerevner og mindre afslag. (11) Varenr: 3456605 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 15:06:34 DKK 325
Vintage halskæde med ovale ravperler
Vintage halskæde med ovale ravperler. Vintage halskæde med ovale ravperler - Starten af 1900-tallet. Længde ca. 43 cm. ( er lidt løs i tråden / Omtrækning må påregens) Mål på den største perle er ca.1,5x1,2 cm. Vægtca. 16,4 gram. Varenr: 3489099 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2014 16:12:00 DKK 1.550
Lænestol samt skammel (2)
Lænestol samt skammel (2). Lænestol med tilhørende skammel udført med stel af bejdset bøgetræ, betrukket med lyst uldstof. Fremstår med alm. brugsspor og stedvis smuds. (2) Varenr: 3486525 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2014 14:02:00 DKK 300
Pendel, Vibia, Slim 4 af Jordi Vilardell.
Pendel, Vibia, Slim 4 af Jordi Vilardell. . Jordi Vilardell for Vibia, designet i 2006, Slim 4 pendel med fire lange rør af glas og kunststof, H. 85, Ø 24 cm. Fremstår med brugsspor bl.a. afslag på en glaskant. Varenr: 3488919 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 17:07:32 DKK 300
Arabisk kaffemorter af lakeret træ samt 24 moccakopper af porcelæn (25)
Arabisk kaffemorter af lakeret træ samt 24 moccakopper af porcelæn (25). Arabisk kaffemorter af lakeret træ, detaljer med metal og udskæringer. H. 35 cm. Håndtag med afslag. 24 moccakopper af porcelæn, dekoreret med blomster. (25)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller... Varenr: 3481287

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 17:14:54 DKK 300
Par playboy herresko, brun ruskind, str. 42½
Par playboy herresko, brun ruskind, str. 42½. Par playboy herresko med det velkendte mønster af brun ruskind og læder samt rågummisål, str. 42½. Varenr: 3485145 DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 30-07-2014 20:08:00 DKK 325
Gas alarm mrk. Vetus med 2 sensore type 902 24 v
Gas alarm mrk. Vetus med 2 sensore type 902 24 v. Gas alarm mrk. Vetus med 2 sensore type 902 Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3493419

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2014 12:15:00 DKK 350
Cabin skotlamper af messing (2)
Cabin skotlamper af messing (2). Cabin skotlamper af messing (2) Den originale danske CABIN lampe. Håndarbejde i højglanspoleret lakeret messing med FRIGAST CABIN skilt. Ø 73mm. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes ... Varenr: 3491828

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2014 14:43:18 DKK 1.200
Phillip - Damearmbåndsur
Phillip - Damearmbåndsur . Phillip, Damearmbåndsur, urkasse af rustfri stål, lænke af sort læder. Dekoreret skive med streginddeling samt 3-6-9-tal. Største omkreds på uret er ca. 17 cm. Ligger i smart gaveæske.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3231954

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2014 22:14:19 DKK 600
Charlotte Borgen - 16 par ørelokkere - sterling søkv med glas eller emalje
Charlotte Borgen - 16 par ørelokkere - sterling søkv med glas eller emalje . 16 par Charlotte Borgen ørelokkere udført i sterling sølv, med aftagelige vedhæng enten med emaljerede perler eller glasperler. ( Bemærk at stativet medfølger ikke). Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3461773

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 20:04:00 DKK 300
Instrument serie, mrk Faria marine (7)
Instrument serie, mrk Faria marine (7). Instrument serie, mrk Faria marine. Serien består af: Omdrejningstæller, Fartmåler, Thermometer, Quartz ur, Rorindikator, Olietryksmåler, Vandtryksmåler. (7) Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer ... Varenr: 3487544

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 12:31:00 DKK 450
Dansk Rav - Poleret ravklump på ca. 45,2 gram
Dansk Rav - Poleret ravklump på ca. 45,2 gram. Dansk Rav - Poleret ravklump på ca. 45,2 gram - Mål ca. 7,4x6x1,7 cm. Varenr: 3489985 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2014 14:11:00 DKK 375
Ravklump på ca. 67 gram - Østersøen
Ravklump på ca. 67 gram - Østersøen. Ravklump på ca. 67 gram - Østersøen. Mål ca. 9x6x2,5 cm. Varenr: 3489257 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2014 14:21:00 DKK 350
To-pers. sofa samt lænestol, dansk design, 1960'erne (2)
To-pers. sofa samt lænestol, dansk design, 1960'erne (2). To-pers. sofa samt lænestol, monteret på shakerformet stel af aluminium, betrukket med brunt læder. Dansk design fra 1960'erne. L. på sofa: 130 cm. Fremstår patineret med ridser og mærker. (2) Varenr: 3492041 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-07-2014 15:57:28 DKK 350
Hans J. Wegner, rektangulært sofabord
Hans J. Wegner, rektangulært sofabord. Rektangulært sofabord af Hans J. Wegner (1914-2007), udført hos Andreas Tuck. Udført i lakeret egetræ. L. 150 cm. B. 90 cm. H. 48 cm. Fremstår med ridser. Varenr: 3491669 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-07-2014 16:25:08 DKK 350
Sofa, bananformet, dansk design, 1940'erne
Sofa, bananformet, dansk design, 1940'erne. Bananformet sofa med ben af bejdset træ, betrukket med gult mekka, dansk design fra 1940'erne. L. 150 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt stedvis smuds. Varenr: 3487327 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2014 16:10:00 DKK 325
Lænestol, lyst læder
Lænestol, lyst læder. Lænestol med skjult fodhviler, betrukket med lyst læder. Fremstår med alm. brugsspor dog med lettere løs ryg i ene side. Varenr: 3487221 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 15:58:00 DKK 325
Steffen Martin, olie, akryl og spray på lærred, 'Forgotton Bat Cave'
Steffen Martin, olie, akryl og spray på lærred, 'Forgotton Bat Cave'. 'Forgotten Bat Cave' af Steffen Martin (f. 1976), olie, akryl og spray på lærred, signeret på bagsiden Steffen Martin samt dateret 2010. U.R. 170 x 120 cm. Varenr: 3491797 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2014 14:36:02 DKK 300
Tre-pers. sofa, dansk design, 1960'erne
Tre-pers. sofa, dansk design, 1960'erne. Tre-pers. sofa, monteret på shakerformet stel af aluminium, betrukket med brunt læder. Dansk design fra 1960'erne. L. 185 cm. Fremstår med patineret læder, ridser og mærker. Varenr: 3492040 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-07-2014 15:22:00 DKK 350
Bordlampe, Louis Poulsen, PH 80 af Poul Henningsen.
Bordlampe, Louis Poulsen, PH 80 af Poul Henningsen. . Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH 80 standerlampe. Stel med skærme af akryl samt top i rødt/sort kunststof, stander af forkromet messingrør monteret på sort fod. Ledning med afbryder. H. 67 cm. Brugsspor samt enkelte ridser. Varenr: 3488351 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 16:59:40 DKK 1.650
Alvar Alto, bænk
Alvar Alto, bænk . Bænk af Alvar Alto (1898- 1976). Udført i birketræ. L. 112 cm. B. 40 cm. H. 45 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 3485685 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2014 12:58:46 DKK 350
Armlænke udført i 14 kt. guld
Armlænke udført i 14 kt. guld. Armlænke udført i 14 kt. guld, X-lænke mønster. Lukke er monteret med dobbelt sikkerheds hasp. Længde ca. 18½ cm. Vægt ca. 18,1 gram Varenr: 3489207 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2014 20:06:00 DKK 1.850
Dansk Rav - Ravklump på ca. 106 gram - Langeland
Dansk Rav - Ravklump på ca. 106 gram - Langeland. Dansk Rav - Ravklump på ca. 106 gram - Fundet på Langeland. Mål: 10x8x5,5 cm. Fremstår med revne. Varenr: 3489251 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2014 14:12:00 DKK 325
Dansk Rav - 2 Ravklumper på 45,4 gram og 42,1 gram - Vesterhavet
Dansk Rav - 2 Ravklumper på 45,4 gram og 42,1 gram - Vesterhavet. Dansk Rav - 2 Ravklumper på 45,4 gram og 42,1 gram - Fundet ved Vesterhavet (2) Varenr: 3489249 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2014 17:33:00 DKK 350
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>