Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Svend Åge Eriksen/ Erik Kirkegaard armstol af Palisander - Glostrup Møbelfabrik
Svend Åge Eriksen/ Erik Kirkegaard armstol af Palisander - Glostrup Møbelfabrik. Svend Åge Eriksen/ Erik Kirkegaard armstol af palisander sæde og ryg med lyst skai. Fremstår med smiuds /brugsspor. - Glostrup Møbelfabrik . Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og skal ikke ombyttes ved videresalg. Ved handel ... Varenr: 3749755

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-04-2015 12:31:45 DKK 325
Vægur, tobaksskab og spejl, 1800/1900-tallet (3)
Vægur, tobaksskab og spejl, 1800/1900-tallet (3). Vægur, tobaksskab og spejl, 1800-tallet samt 1900-tallets start. Div. brugs- og alderspræg. Fyr og eg. Delvist finerede. Skab: 64 x 49 x 25 cm. Spejl: 78 x 47 cm. Ur: H. 82 cm. Medflg. optræksnøgle og pendul (3) Varenr: 3754532 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-04-2015 15:39:00 DKK 300
Ubekendt Kunstner, akvarel på papir, blomstermotiv
Ubekendt Kunstner, akvarel på papir, blomstermotiv. Blomstermotiv af Ubekendt Kunstner, indrammet akvarel på papir, sign. på bagsiden P. Lindorff 1825. 33x45 cm. (41,5x54 cm). Varenr: 3756058 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2015 14:23:43 DKK 425
Elefant og bord, oversøisk træsort, 1900-tallet (2)
Elefant og bord, oversøisk træsort, 1900-tallet (2). Skulptur i form af elefant og bord båret af elefanter, oversøisk træsort, 20. årh. H. 63, L. 52, D. 18 cm & H. 31, 30 x 30 cm. Fremstår med brugsspor bl.a. bord med løse ben. (2) Varenr: 3761600 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 12:01:53 DKK 325
Sparebøsse samt to-delt lågkrukke, keramik, 1900-tallet (2)
Sparebøsse samt to-delt lågkrukke, keramik, 1900-tallet (2). Sparebøsse samt to-delt lågkrukke i form af siddende orientalsk mand, limmet låg, begge af keramik, 20. årh. H. 24-24,5 cm. Fremstår med afslag. (2) Varenr: 3764239 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 12:00:00 DKK 300
Samling gl. vognhjul (6)
Samling gl. vognhjul (6). Samling gl. vognhjul af træ / jern. Antageligt fra ca. 1900. Kraftigt brugs- og alderspræg. Diam. ca. 95 - 105 cm. (6) Varenr: 3764983 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 15:55:00 DKK 325
Johan Thomas Lundbye og Frants Henningsen, tusch og radering, Motiver med tyr og markparti med bonde (2)
Johan Thomas Lundbye og Frants Henningsen, tusch og radering, Motiver med tyr og markparti med bonde (2). Motiver med tyr og markparti med bonde af J. Th. Lundbye og Frants Henningsen, indrammet tusch og radering, sign. FH, i monogram, 13x16 cm. (18,5x24,5 cm). 16x23 cm. (18x25,5 cm), enkelte syrepletter og skjolder. (2) Varenr: 3765699 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-04-2015 15:22:08 DKK 350
8 dele damebeklædning (8)
8 dele damebeklædning (8). 8 dele damebeklædning, at nævne en Silbor Fashion selskabskjole str. 38, samt 7 andre dele mode og selskabsbeklædning, ass. str. og modeller, bla. Silbor og Asos. Fremstår ubrugt. Varenr: 3765896 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 13:34:00 DKK 300
Samling blandet miniature spiritus flasker
Samling blandet miniature spiritus flasker. Samling blandet miniature spiritus flasker, størrelse bl.a. 5 cl m.m. bl.a. Finlandia Vodka, Dalmore Whisky, Martell VS Cognac m.m. Fremstår i meget varieret stand, nogle fremstår tomme. Eftersyn tilrådes. Varenr: 3771243 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 19:41:00 DKK 300
Kommode af mahogni, 1940/1950
Kommode af mahogni, 1940/1950. Kommode / chiffoniere af mahogni, 1940/1950. Brunerede messinggreb. Alm. brugsspor. H. 114. B. 65. D. 40 cm. Varenr: 3774870 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2015 13:45:00 DKK 375
Kommode af teak, 1960'erne
Kommode af teak, 1960'erne. Kommode af teak, 1960'erne. Front med 6 skuffer. Alm. brugs- og aldersspor. H. 106. B. 74. D. 46 cm. Varenr: 3775606 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2015 13:22:00 DKK 825
Poul M. Volther. 2 pindestole fra FDB. Samt lampebord (3)
Poul M. Volther. 2 pindestole fra FDB. Samt lampebord (3). Poul M. Volther. 2 pindestole af sortmalet træ fra FDB, 1970'erne. Samt rundt lampebord af oversøisk træsort. Alm. brugsspor. Senere bemaling/lakering. Sædeh. 44 cm. Bord H. 70,diam. 57 cm. (3) NB: Tekst ændret. Varenr: 3776095 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2015 14:41:00 DKK 450
Engelsk koloni-stok af bambus, snor og pletsølv, ca. 1900
Engelsk koloni-stok af bambus, snor og pletsølv, ca. 1900. Engelsk koloni-stok af bambus, beviklet snor og greb monteret med pletsølv, antageligt ca. 1900. Greb i form af puma/panter og slange. L. 52 cm. Varenr: 3779370 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 15:46:05 DKK 425
Bord med to skuffer - stål og lakeret træ
Bord med to skuffer - stål og lakeret træ. Bord med to skuffer - stålben og lakeret træ. Fremstår med brugsspor, samt lakafslag. Mål. 68x33 cm. H. 63 cm. Varenr: 3779453 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 16:09:57 DKK 300
Mads Johansen. - Turn sofabord - Snedkergården
Mads Johansen. - Turn sofabord - Snedkergården. Sofabord model Turn, designet af Mads Johansen. fremstillet hos Snedkergården, plade af hvidlaminat med sortbejdset underkant, på 3 tilspidsede ben. Mål: D. 74 cm. H. 49 cm. Små brugsspor. Varenr: 3779977 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2015 12:14:28 DKK 375
Bruno Mathsson. Pernilla lænestol m. uld
Bruno Mathsson. Pernilla lænestol m. uld. Lænestol model 'Pernilla' af Bruno Mathsson, fremstillet hos Dux, formgivet i 1969. Stel af formspændt lakeret bøgtræ monteret med kanvas og hynder i brunt uld. Fremstår med brugsspor, smuds, patinerede læderstropper, mangler en dup ved stropper bagpå. Varenr: 3782682 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-04-2015 13:46:00 DKK 350
Panora - Armbånd med 14 charms
Panora - Armbånd med 14 charms. Panora - Armbånd udført i sterling sølv, monteret med 14 charms. Længde ca. 17 cm. enkelte andre charms end Pandora kan forekomme. Varenr: 3783858 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-04-2015 20:06:00 DKK 350
Lene Schmidt-Petersen, akryl på lærred, 'Toscana'
Lene Schmidt-Petersen, akryl på lærred, 'Toscana' . 'Toscana' af Lene Schmidt-Petersen f. 1950, cd, akryl på lærred, signeret L Schmidt -P samt sign. og betitlet på bagsiden, 'Toscana', Lene Schmidt Petersen, 60 x 80 cm. (62 x 84 cm). Læs kunstnerprofil her Varenr: 3783967 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-04-2015 13:53:06 DKK 300
Værktøj i alukasse (185 dele)
Værktøj i alukasse (185 dele). Værkstøj i alukasse (rejsetaske) med hjul bestående af 185 dele, bl.a. topnøglesæt med forlængere, bidetang, skruetrækkere, hammer, lim-pistol, målebånd, hobbykniv, bitsholder inkl. 24 bits, unbrachonøgler m.m. CE-mærket. (185 dele) Varenr: 3710526

DKK 1.150 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2015 11:19:00 DKK 800
Værktøj i alukasse (185 dele)
Værktøj i alukasse (185 dele). Værktøj i alukasse (rejsetaske) med hjul bestående af 185 dele, bl.a. topnøglesæt med forlængere, bidetang, skruetrækkere, hammer, lim-pistol, målebånd, hobbykniv, bitsholder inkl. 24 bits, unbrachonøgler m.m. CE-mærket. (185) Varenr: 3729942

DKK 1.150 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2015 16:09:00 DKK 800
Johannes Andersen sofabord af palisander
Johannes Andersen sofabord af palisander. Johannes Andersen sofabord af palisander. L. 150x59 cm. H. 49 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og blegning. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og skal ikke ombyttes ved videresalg. Ved handel uden for EU, skal der søges ... Varenr: 3748618 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-04-2015 12:48:53 DKK 350
3 Skibsrat (3)
3 Skibsrat (3). 3 Skibsrat, Diam. Ø henholdsvis 84 cm. , 67 cm. , 41 cm. Fremstår med små brugsspor. (3) Varenr: 3758859 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2015 12:46:07 DKK 400
Ovation Guitar
Ovation Guitar. Ovation halvakustisk guitar, model Celebrity. Guitaren har tre kraftige revner i lakken på fronten. Der medfølger hardcase samt et ekstra sæt strenge. Brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3764672 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-04-2015 14:05:32 DKK 700
Bing og Grøndahl / Nissen / Kronjyden. J. H. Quistgaard. Relief. Div dele stel (76)
Bing og Grøndahl / Nissen / Kronjyden. J. H. Quistgaard. Relief. Div dele stel (76). Bing og Grøndahl / Nissen / Kronjyden. J. H. Quistgaard. Relief. Div dele stel af stentøj, bestående af: 11 kopper 1. sort. Ø 7,5 cm 1 kop 2. sort. Ø 7,5 cm 15 undertall. 1. sort. 1 undertall. 2. sort. 5 dybe tall. 2. sort. Ø 21,5 cm 1 dyb tall. 1. sort. Ø 21,5 cm 5 tall. 2. sort. - ... Varenr: 3770092 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 31-03-2015 19:31:00 DKK 700
Villeroy og Boch. Blå Olga. Div dele stel (20)
Villeroy og Boch. Blå Olga. Div dele stel (20). Villeroy og Boch. Blå Olga. Div dele stel af fajance, bestående af: 2 dybe tall Ø 19,5 cm 3 tall. Ø 24,5 cm 6 dybe tall. Ø 24 cm 7 tall. Ø 16 cm 1 terrin m/ låg m/ afslag L. 21 cm 1 oval skål - afslag - L. 25 cm Brugsspor. Div 10 dele m/ hårrevner / afslag medfølger. (20) Varenr: 3770360 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2015 19:26:00 DKK 750
Otte stabelbare armstole af bøg /uld (8)
Otte stabelbare armstole af bøg /uld (8). Otte stabelbare armstole af forbøjet bøg, sæde og ryg betrukket med mintfarvet uld. Fremstår med brugsspor, samt uld med smuds. (8) Varenr: 3772046 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 12:05:00 DKK 300
Sminkebord af mahogni, 1940/1950
Sminkebord af mahogni, 1940/1950 . Sminkebord af (fineret) mahogni, 1940/1950. Skuffer med bøjleformede greb af bruneret messing, runde ben med sko af messing. Opklappeligt spejlfelt, samt 2 låg, hvorunder bakker/hylder m. ruminddeling. Alm. lette brugsspor. H. 72. B. 100. D. 42 cm. Varenr: 3774872 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 10:54:44 DKK 3.300
6 stole af teak / uld, 1960'erne (6)
6 stole af teak / uld, 1960'erne (6). 6 stole af teak betrukket med stribet uld, 1960'erne. Alm. brugs- og alderspor, dog huller på betræk og polstring.Mærket T:S:M: Sædeh. 44-45 cm. (6) Varenr: 3774881 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2015 19:46:00 DKK 300
Ingmar Relling - Foldestol med gjorde - Westnofa
Ingmar Relling - Foldestol med gjorde - Westnofa. Foldestol af Ingmar Relling, fremstillet hos Westnofa. Udført med stel af lakeret bøg, sæde og ryg betrukket med flettede gjorder. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3774966 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 13:30:00 DKK 375
Par sengeborde af teak, 1960'erne (2)
Par sengeborde af teak, 1960'erne (2). Par sengeborde af teak, 1960'erne. Hver med een "svævende" skuffesektion. Drejede og tilspidsede ben. Alm. brugsspor; enkelte mærker på hjørner. H. 58. 52 x 36 cm. (2) Varenr: 3775611 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2015 13:01:26 DKK 2.200
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>