Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Katrine Smedegaard, lammeskindsjakke str. 40
Katrine Smedegaard, lammeskindsjakke str. 40. Katrine Smedegaard, lammeskindsjakke str. 40, revers med flæser. L. 50 cm. Brystmål ca. 100 cm. Indvendigt ærmemål ca. 44 cm. Varenr: 4492663

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-12-2016 19:40:00 DKK 325
CKN, skindjakke str. XXXL
CKN, skindjakke str. XXXL. CKN, skindjakke str. XXXL. let patineret look. Model med reverskrave, synlige stikninger, knaplukning samt lommer. L. 65 cm. Brystmål ca. 126 cm. Indvendigt ærmemål ca. 50 cm. Varenr: 4492664

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-12-2016 19:30:00 DKK 300
CKN, brun lammeskindsjakke str. XXL
CKN, brun lammeskindsjakke str. XXL . CKN, chokolade brun skindjakke, model med reverskrave og gennemgående lynlås, skrå lynlåslommer. L. 61 cm. Brystmål ca. 112 cm. Indvendigt ærmemål ca. 47 cm. Varenr: 4492676

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-12-2016 19:00:00 DKK 300
Saki Comfort, sort lammeskindsjakke str. 44
Saki Comfort, sort lammeskindsjakke str. 44. Saki Comfort, sort lammeskindsjakke str. 44, model med krave, lynlåslukning samt indstikslommer. L. 77 cm. Brystmål ca. 112 cm. Indvendigt ærmemål ca. 45 cm. Varenr: 4492743

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-12-2016 10:04:00 DKK 300
Auluna ruskindsjakke str. 40
Auluna ruskindsjakke str. 40. Auluna, lys ruskinds blazerjakke, model med reverskrave, knaplukning og skrå stiklommer. L. 70 cm. Brystmål ca. 106 cm. Indvendigt ærmemål ca. 43 cm. Varenr: 4492805

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-12-2016 15:42:00 DKK 300
Patino, herre skindjakke str. 52
Patino, herre skindjakke str. 52. Patino, herre skindjakke str. 52 i blazerform, model med reverskrave, knaplukning oh lommer. L. 77 cm. Indvendigt ærmmål ca. 46 cm. Brytmål ca. 114 cm. Varenr: 4492841

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2016 15:49:00 DKK 300
Klink skindjakke
Klink skindjakke . Klink jakke, udført i sort skind, 3/4 lang model med synt. pelskrave. L. 92 cm. Brysmål ca. 120 cm. Indvendigt ærmemål 41 cm. Fremstår med små brugsspor på ærmekanter. Varenr: 4492844 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-12-2016 19:38:00 DKK 300
Auluna, 3/4 lang lammesskinds jakke str. 44
Auluna, 3/4 lang lammesskinds jakke str. 44. Auluna, 3/4 lang lammesskinds jakke str. 44, udført i handskeblødt sort skind. Model med reverskrave, lommer og knaplukning. L. 97 cm. Brystmål ca. 108 cm. Indvendigt ærmemål ca. 42 cm. Varenr: 4492852

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2016 19:34:00 DKK 300
PG Sweden, ruskindsfrakke str. 38
PG Sweden, ruskindsfrakke str. 38. PG Sweden, ruskindsfrakke str. 38. Lotta Thisen design. Model uden krave, med knaplukning og stiklommer. L. 80 cm. Brystmål ca. 112 cm. Indvendigt ærmemål ca. 45 cm. Varenr: 4492860

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 19:03:00 DKK 325
6 højryggede nyrenæssance-stole af eg, 1800-tallets slutning (6)
6 højryggede nyrenæssance-stole af eg, 1800-tallets slutning (6). 6 højryggede nyrenæssance-stole af eg, 1800-tallets slutning. Sæder med messingsømbeslået møbelstof. Balusterformede forben, ryg med galleri, spir og 'diamant' felter. Nogle limede samlinger, 2 løse spir. Enkelt sæde med revne. H. 99. Ssædeh. 49-50 cm. B. 46 cm. (6) Varenr: 4493455 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-12-2016 14:29:00 DKK 300
Bing og Grøndahl. Hotel Service. Egen / EG. Div dele stel (48)
Bing og Grøndahl. Hotel Service. Egen / EG. Div dele stel (48). Bing og Grøndahl. Hotel Service. Egen / EG / spejl dekoreret med stiliseret egetræ. Div dele stel af jern porcelæn, bestående af: 12 kage tall. nr. 1002 1. sort. Ø 15,5 cm 12 dessert / frokost tall. nr. 1007 1. sort. Ø 21 cm 12 middags tall. nr. 1009 1. sort. Ø 24 cm 12 dybe middags tall. nr.... Varenr: 4493473 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-12-2016 19:41:00 DKK 2.200
Tekno, Corgi m.m. Samling biler m.m. (24)
Tekno, Corgi m.m. Samling biler m.m. (24). Tekno, Corgi m.m. Samling biler m.m. bl.a. Tekno VW SMC servicevogn, 2 stk. Tekno lastbiler Ford-D 800, 1 Tekno æske Ford D0810 917, Tekno Mercedes Benz 230 SL, Tekno Mercedes Benz 220 S 731/32, Tekno MG sportsvogn, Tekno cementblander, Corgi 007 Aston Martin DB5, Moonraker, Solido m.m., L. ... Varenr: 4493627 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2016 19:48:00 DKK 775
Kelim / vævet tæppe, 236 x 347 cm.
Kelim / vævet tæppe, 236 x 347 cm. . Kelim / vævet tæppe, 236 x 347 cm. Farver i stribet design. Brugsspor. Alder ubekendt. Varenr: 4493885 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-12-2016 13:26:00 DKK 325
Dragkiste, hvidmalet, 1800-tallet.
Dragkiste, hvidmalet, 1800-tallet.. Dragkiste, 1800-tallet, hvidmalet. Front med 5 skuffer med nyere beslag/greb og bemaling, flankeret af søjler, forrest kugleben, H. 116 cm. B. 123 cm. D. 59 cm. Fremstår med brugsspor og enkelte afskalninger. Varenr: 4495065 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-12-2016 11:59:29 DKK 325
Carl M. Cohr. Mimosa. 10 middagsskeer af sterlingsølv (10)
Carl M. Cohr. Mimosa. 10 middagsskeer af sterlingsølv (10). Carl M. Cohr. Mimosa. 10 middagsskeer af sterlingsølv L. 19,5 cm, vægt inkl. plastposer ca. 539 gr. (10) Varenr: 4495365 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 19:40:00 DKK 350
Henny Møller, olie på lærred, figurkomposition (cd)
Henny Møller, olie på lærred, figurkomposition (cd). Figurkomposition af Henny Møller (1933-2014), olie på lærred, sign. HM, 55x41 cm. (57x43 cm). Varenr: 4495373 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-12-2016 13:52:12 DKK 525
låsbare stativer / pelsstativer med nøgle (2)
låsbare stativer / pelsstativer med nøgle (2). Låsbare stativer / pelsstativer af forkromet og lakeret metal, låsbare bøjler, afsluttet på firpas fod. Ca. 165 x 95 cm. nøgle medfølger. Brugsspor.(2) Varenr: 4495438 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-12-2016 14:08:38 DKK 300
Entrésæt, kommode og spejl, 1900-tallet (2)
Entrésæt, kommode og spejl, 1900-tallet (2). Entrékommode og spejl, 1900-tallets midte. Fineret rosentræ med intarsia i form af blomster og bladranker. Svunget spejl uden rammeværk. Kommode i rokoko-/transitionsform. Brugsspor. Enkelte finerskader. H. 67. B. 69. D. 39 cm. Spejl 95 x 48 cm. (2) Varenr: 4495861 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 15:32:27 DKK 325
Mogens S. Andersen, olie på lærred, landskab (cd)
Mogens S. Andersen, olie på lærred, landskab (cd). Landskab af Mogens S. Andersen (1909-2002), olie på lærred, sign. Mogens S. Andersen, 50x67 cm. (65,5x82,5 cm). Varenr: 4495864 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 14:25:43 DKK 325
Dragkiste af egetræ, klassicisme, ca. 1800
Dragkiste af egetræ, klassicisme, ca. 1800. Dragkiste af egetræ, klassicisme, ca. 1800. Senere tilvirket sokkel af fyr. Ornamentik i form af tandsnitsrække og smalle kvartsøjler på hjørner. Fremstår med restaureringer / dele udskiftede. Ovale nøglebeslag af messing. Løse lister og listedele medfølger. H. 109. B. 118. D. 57 cm. Varenr: 4495897 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 21:30:00 DKK 300
Pendel, Louis Poulsen, PH5 af Poul Henningsen
Pendel, Louis Poulsen, PH5 af Poul Henningsen . Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH5 pendel af lakeret aluminium, Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor bl.a. let tryk Varenr: 4495903 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 19:43:00 DKK 350
Arkitektlampe & bordlampe, bl.a. RIJO, 1940'erne (2)
Arkitektlampe & bordlampe, bl.a. RIJO, 1940'erne (2). Arkitektlampe, justerbar i højden & bordlampe, sort / hvidlakeret, bl.a. RIJO, 1940'erne, H. 43-48 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. tryk. (2) Varenr: 4495905 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 19:31:00 DKK 375
Par lænestole på drejelig fod, brunt læder (2)
Par lænestole på drejelig fod, brunt læder (2). Par lænestole med hynder af brunt knapsyet læder, monteret på drejelig firpasfod af aluminium. H. 65 cm. Sædehøjde 39 cm. Fremstår med kraftig brugspræg samt mindre huller i kanvas og stof. (2) Varenr: 4495923 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 13:36:26 DKK 300
Kurulstol af mørkbejdset træ
Kurulstol af mørkbejdset træ . Kurulstol af mørkbejdset træ, senere ombetrukket med sømbeslået lyst alcantare på sæde og ryg. Mål: B. 65 cm. D. 55 cm. Sædeh. 43 cm. Fremstår md små aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 4496207 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 16:23:00 DKK 300
Skab tilvirket af 2 sengeborde fra 1800-tallet
Skab tilvirket af 2 sengeborde fra 1800-tallet. Skab tilvirket af 2 ældre sengeborde / sengeskabe fra 1800-tallet. Senere 'shabby-chic' bemaling og patinering. Ornamentik i form af rosetter og risalitter med drejede dele samt 'diamant' felter. Front med to låger og to skuffer, drejede forben. H. 84. B. 97. D. 38 cm. Enkelte små kantafslag, ... Varenr: 4496401 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 15:03:00 DKK 300
Pendel, Fog og Mørup / LYFA, Semipendel af Claus Bonderup & Torsten Thorup i org. æske
Pendel, Fog og Mørup / LYFA, Semipendel af Claus Bonderup & Torsten Thorup i org. æske. Claus Bonderup & Torsten Thorup for Fog og Mørup / LYFA, Semipendel eller 'Trompet', hvidlakeret, i org. æske, Ø 60 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. Varenr: 4496676 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 19:50:00 DKK 475
Pendel, Louis Poulsen, PH5 af Poul Henningsen . Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH5 pendel af lakeret aluminium, Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4496679 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 19:55:00 DKK 400
Pendler, Louis Poulsen, PH 4/3 af Poul Henningsen (2)
Pendler, Louis Poulsen, PH 4/3 af Poul Henningsen (2). Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH 4/3 pendler, stel med skærme af lakeret aluminium, Ø 40 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. manglende bundplader m.m. (2) Varenr: 4496686 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 19:32:00 DKK 300
Wilfredo Lam, litografi, komposition (cd)
Wilfredo Lam, litografi, komposition (cd) . Komposition af Wilfredo Lam (1902-1982), sign. og nummeret i bly, nr. 84/100, W. Lam-1953, 44,5x57,5 cm. Fremstår med spor efter fugt. U.R. Varenr: 4497197 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2016 15:47:00 DKK 300
Karl Fred Dahmen, ætsning på papir, komposition (cd)
Karl Fred Dahmen, ætsning på papir, komposition (cd). Komposition af Karl Fred Dahmen (1917-1981), ætsning på papir, sign. og nummeret i bly, nr. 11/75, Dahmen, 64,5x49,5 cm. Fremstår med små syrepletter. U.R. Varenr: 4497256 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2016 16:27:00 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>