Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sunwill jeans til mænd (53)
Sunwill jeans, 53 par til mænd i ass. modeller, farver og str. Bøjler og stativ medfølger ikke. (53)
Varenr: 4776555

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:09:00
Lili Ege, olie på plade, Kirkebakken (cd)
Kirkebakken af Lili Ege (1913-2004), olie på plade, sign. Lili Ege, 45x51,5 cm. (48x54,5 cm).
Varenr: 4808973
DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:09:06
DKK 1.350
Park/have/bed belysning, fem LED-lamper
Varenr: 4782429

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:10:00
DKK 825
Persisk Nain tæppe, uld og silke på bomuld, 198 x 135 cm
Persisk Nain tæppe, uld og silkestafferinger på bomuld, 198 x 135 cm. Medaljon design på lys bund. Svungen floral ornamentik m. blomster og bladranker, palmetter m.m. Ca. 800.000 - 850.000 knuder pr. kvm. Alm. brugsspor, ene ende med slid på frynser.
Varenr: 4768895
DKK 15.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:10:00
DKK 5.600
Lounge havesæt, model Vanilla - Light sand
Havemøbelsæt, loungesæt til haven model Vanilla i farven Light sand, bestående af fritstående sofa, to stole B. 80/165 cm. D. 75 cm. H. 74 cm. samt sofabord i polyrattan med ben i teaktræ. Sofabord med hærdet glasplade. L. 90 cm. B. 60 cm. H. 41 cm. Hynder i mørk stengrå vandafvisende UV/UVB ...
Varenr: 4774642

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:10:00
DKK 3.100
Düb sofa-/indskudsborde i mouse grå og rød (2)
Düb, sofa-/indskudsborde. Stort kløverformet sofabord i musegrå laminat og lille cirkulært indskudsbord i rød laminat. Begge med affasede kanter. Ben af lakeret eg. Kløverformet sofabord; L. 120 cm, B. 90 cm, H. 50 cm. Cirkulært bord: Ø. 55 cm, H. 47 cm. Bordene leveres usamlet og i original...
Varenr: 4640619

19:15:00
DKK 375
Donald Chadwick & William Stump, kontorstol, model Aeron, Medium B
Donald Chadwick & William Stump: Multijusterbar kontorstol, model Aeron udført i titanium. Justérbare armlæn, fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendeligt materiale. (Stolen er i størrelsen Medium B med vægt op til 100 kg. og personhøjde op til 193 cm.) Formgivet i 1992. ...
Varenr: 4054749
DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:15:00
DKK 3.100
Pladesteger i rustfrit stål
Pladesteger i rustfrit stål i kraftig kvalitet. Mål. 73x47x23 cm. Pladestegeren fremstår uden 220v stik. Fremstår i original emballage.
Varenr: 4766981

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:15:00
DKK 1.050
Elektrisk julemand 190 cm. Med bevægelse og musik.
Julemandsfigur med stofpåklædning til udstillingsbrug. Synger Jingle Bells, bukker og danser. Med bevægelsessensor, så den aktiveres ved aktivitet foran Julemanden. Volumeknap. Strømforsyning til 220 volt. Højde 190 cm. Bredde ca. 60 cm. Modelfoto. Fremstår i orginal emballage mål 64x42x55 cm
Varenr: 4809306

19:20:00
Cyclemaster knallert model 1953
Cyclemaster knallert model 1953. Sort stel. Motorkæder defekt. Starter og kører. Brugs- og aldersspor.
Varenr: 4810983
19:21:00
DKK 4.100
Bronzeskulptur, Mona Lisa
Bronzeskulptur, forestillende Mona Lisa efter Da Vinci i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Valli" i bronzen. B. 21 cm. H. 34 cm.
Varenr: 4620234

DKK 3.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:25:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende egyptisk kvinde med hund
Bronzeskulptur, erotisk poserende egyptisk kvinde med hund i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Fischer" Af nyere dato. H. 27 cm. B. 12 cm.
Varenr: 4630504

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:25:00
DKK 925
Skænk, Amerikansk valnød
Skænk i finéret valnød og runde ben i massiv valnød. Front med 3 skydelåger, hvor bag hylder. 2 ledningshuller på bagplade. L. 180 cm. D. 45 cm. H. 80 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 190x55x75 cm.
Varenr: 4662174

DKK 5.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:30:00
DKK 1.750
Lounge havesæt, model Cayenne - Light Grey
Varenr: 4726230

19:30:00
LEGO. Wright Flyer, nr. 10124 i org. æske
LEGO. Wright Flyer, nr. 10124 i org. i org. ubrudt æske, H. 7, B. 48, D. 38 cm. Æske m/ håndteringsmærker
Varenr: 4807992
19:30:00
DKK 825
Georg Jensen, Aria armring med onyx, str. M/L
Georg Jensen, Aria Armring udført i sterling sølv, prydet med sort onyx. Omkreds ca. 17 cm. Bredde er ca- 2 cm. Vægt ca. 106 gram. Armringen er monteret med "springlukke", dvs. kan åbnes let. Ligger i org. æske fra Georg Jensen. Vejl. pris 8300,-
Varenr: 4810919

19:30:00
DKK 2.300
Georg Jensen, Aria Bar halskæde, 13-radet
Georg Jensen, Aria Bar halskæde udført i sterling sølv, 13-radet halskæde som ligger draperet på halsen. Længde på den korteste række er ca. 43 cm. Er stemplet Georg Jensen i perlestraf 925s samt dessinnr. 593B. Vægt ca. 247 gram. Ligger i org. æske fra GJ. Vejl. pris er 28000,-
Varenr: 4810916

DKK 18.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:30:00
DKK 4.600
Bronzeskulptur, poserende mand
Bronzeskulptur, poserende nøgen mand i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 34 cm. H. 35 cm.
Varenr: 4620904

19:30:00
DKK 375
Autoart Models m.m. James Bond 007. 'Goldfinger', 'Die Another Day' & 'For your eyes only' i æsker (3)
Autoart Models m.m. James Bond 007. Aston Martin DB5 / V12 Vanquisch m.m. 'Goldfinger', 'Die Another Day' & 'For your eyes only' i æsker. Enkelte minimale brugsspor. (3)
Varenr: 4807990
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:35:00
AN∙NO, Pearl Bubble ring
AN∙NO ring model Pearl Bubble, udført i 14 kt. guld, prydet med en hvid Akoya Saltvands Kulturperle. Ringstr. Ø 17,75 mm. Vægt ca. 4,6 gram. Perldiam. Ø 11,8 mm. Ligger i org. æske. Designeren bag AN·NO er skuespillerinde Ann Eleonora, som bla. er kendt fra den prisvindende film Italiensk ...
Varenr: 4810929

DKK 5.800 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:35:00
DKK 2.800
Lene Visholm ørestikker med ametyst og brillanter
Lene Visholm, et par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med cabochonsleben ametyst, samt en brillant på tilsammen ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS.
Varenr: 4810946

19:35:00
Fritøse i rustfrit stål, enkelttank
Fritøse med 1 stk. 11 Liters olietanke i rustfrit stål. 32,5 x 45 x 35 cm. Fremstår i original emballage.
Varenr: 4749818

19:40:00
DKK 675
Havesæt, Loungesæt, model Provence
Havemøbelsæt, loungesæt til haven model Provence, bestående af fritstående sofa, to stole samt sofabord i polyrattan og stel i aluminium. B. 70/150 cm. D. 70 cm. H. 70 cm. Sofabord med hærdet glasplade. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 67 cm. Hynder i sort vandafvisende, UV/UVB beskyttet spun-polyester. ...
Varenr: 4727709

19:41:00
LEGO. Red Baron, nr. 10024 i org. æske
LEGO. Red Baron, nr. 10024 i org. ubrudt æske, H. 7cm, B. 38, D. 28 cm. Æske m/ håndteringsmærker.
Varenr: 4807993
19:42:00
DKK 950
Bronzeskulptur, Vikingkriger til hest
Bronzeskulptur, Vikingkriger til hest i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Kamiko" i bronzen. Af nyere dato. ca. B. 50 cm. H. 49 cm.
Varenr: 4619761

DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:45:00
DKK 1.250
Poul Henningsen. 3½-2½ Kobber Gulvlampe - Limited edition
Poul Henningsen. 3½-2½ Kobber Gulvlampe, Limited edition. To overskærme, kobber og mundblæst glas. Mellem og nederste skærm af mundblæst hvidt opalt glas. Skærmholder af Kobberbelagt støbt messing. Stander af kobber. Fremstillet af Louis Poulsen i et begrænset antal. Dimension: Ø 33 cm. H. 130 ...
Varenr: 4810924

19:45:00
DKK 11.500
Royal Copenhagen / Kgl. P. Knud Kyhn. Samling bjørne (12)
Royal Copenhagen / Kgl. P. Knud Kyhn. Samling bjørne, alle af stentøj, bestående af 21520 1. sort., 21519 2. sort., 2 stk. 21433 1. sort., 22742 1. sort., 22745 2. sort., 21435 2. sort., 21432 1. sort., 21434 1. sort., 21434 2. sort., 2 stk. 21435 1. sort, H. 4,5-15 cm. Brugsspor. (12)
Varenr: 4810931
19:46:00
DKK 1.450
Tekno. 'Chinese Checkers' kuglespil m/ plade & kugler i æsker (2)
Tekno. 'Chinese Checkers' kuglespil m/ plade & kugler i æsker, 40 x 40 cm. Brugsspor. (2)
Varenr: 4807991
19:47:00
Havesæt, hjørnesofa, model Lincaster
Havemøbelsæt, Spisebordssæt til haven, model Lincaster, bestående af fritstående hjørnesofa samt bord i gråhvid polyrattan. L. 225 cm. B. 225 cm. D. 80 cm. SH. 45 cm. Sofabord med hærdet glasplade. Ø 100 cm. Hynder i sort vandafvisende, UV/UVB beskyttet spun-polyester. Fremstår i original ...
Varenr: 4700469

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:50:00
DKK 2.300
Märklin. Samling bygninger bl.a. togstationer m.m. (4)
Märklin. Samling bygninger bl.a. togstationer m.m. af lakeret metal, 3 stk. m/ aftageligt tag, H. 10-17 cm, L. 33-35 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. tryk m.m. (4)
Varenr: 4807996
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:55:00
DKK 1.150
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >>