Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Rembo Skyligh - Brudekjole str. 54. Halterneck af perlerækker og tyl
Rembo Skyligh - Brudekjole str. 54. Halterneck af perlerækker og tyl. Rembo Skyligh - Brudekjole str. 54. Halterneck af perlerækker og tyl. Brystmål ca. 120 cm. Taljemål ca. 110 cm. Du er velkommen til at prøve kjolen i Showroom Odense Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til bryllup - studenterfest eller en anden særlig ... Varenr: 4311057

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2016 10:22:00 DKK 300
Nixa Swedish design - Brudekjole str. 44, to-delt.
Nixa Swedish design - Brudekjole str. 44, to-delt. . Nixa Swedish design - Brudekjole str. 44, to-delt. Overdel med palietter og similisten. Lynlås i ryg dækket med knapper. Brystmål ca. 100 cm. Taljemål ca. 90 cm. Taljemål nederdel ca. 90 cm.Du er velkommen til at prøve kjolen i Showroom Odense Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ... Varenr: 4311096

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2016 10:36:00 DKK 300
Brudekjole str. 58. Rigt pyntet med palietter og perler.
Brudekjole str. 58. Rigt pyntet med palietter og perler.. Brudekjole str. 58. Rigt pyntet med palietter og perler på tyl. Lynlås i ryg, dækket af knapper og slæb. Brystmål ca. 140 cm. Taljemål ca. 130 cm. Du er velkommen til at prøve kjolen i Showroom Odense Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til bryllup - ... Varenr: 4311165

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2016 10:44:00 DKK 300
Søren Kai Christensen, akryl på lærred, komposition (cd)
Søren Kai Christensen, akryl på lærred, komposition (cd). Komposition af Søren Kai Christensen f. 1944, akryl på lærred, sign. SKC-99, 65x80 cm. (87x83 cm). Varenr: 4311832 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2016 09:22:58 DKK 300
To grydeformede lænestole, firpasstel af grålakeret metal (2)
To grydeformede lænestole, firpasstel af grålakeret metal (2). To grydeformede lænestole, overpolstrede m. lys uld, drejesokkel med firpasstel af grålakeret metal. Løse sædehynder. Stedvise brugsspor og pletter. H. 72. B. 75. Sædeh. 40-42 cm. (2) Varenr: 4312643 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2016 09:19:12 DKK 300
Mona Askær, tusch på papir, komposition
Mona Askær, tusch på papir, komposition. Komposition af Mona Askær f. 1953, indrammet tusch på papir, sign. og nummeret i bly, nr. 1/1, Mona Askær -15, 25,5x17,5 cm. (42x31,5 cm). Mona Askær er uddannet tegner/grafiker fra Designskolen i Kolding 1974 og fra Det Fynske Kunstakademi 1978/79. Hun har deltaget i SAKS censurerede ... Varenr: 4312684 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2016 09:24:09 DKK 300
Mona Askær, tusch på papir, komposition. Komposition af Mona Askær f. 1953, indrammet tusch på papir, sign. og nummeret i bly, nr. 1/1, Mona Askær -15, 25,5x17,5 cm. (42x31,5 cm). Mona Askær er uddannet tegner/grafiker fra Designskolen i Kolding 1974 og fra Det Fynske Kunstakademi 1978/79. Hun har deltaget i SAKS censurerede ... Varenr: 4312685 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2016 09:23:46 DKK 300
Mona Askær, tusch på papir, komposition. Komposition af Mona Askær f. 1953, indrammet tusch på papir, sign. og nummeret i bly, nr. 1/1, Mona Askær -15, 25,5x17,5 cm. (42x31,5 cm). Mona Askær er uddannet tegner/grafiker fra Designskolen i Kolding 1974 og fra Det Fynske Kunstakademi 1978/79. Hun har deltaget i SAKS censurerede ... Varenr: 4312688 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2016 09:23:23 DKK 300
Ercol, England. Bord og skab af mørkbejdset træ (2)
Ercol, England. Bord og skab af mørkbejdset træ (2). Ercol, England. Bord m. udtræk og skab af mørkbejdset træ. 20. årh. Enkelte skrammer på kanter. H. 67. 43 x 77 og Bord: H. 74. 71 x 114 cm. (2) Varenr: 4312990 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2016 13:20:56 DKK 300
Bing og Grøndahl. Mexico. Div. dele stel af stentøj (105)
Bing og Grøndahl. Mexico. Div. dele stel af stentøj (105). Bing og Grøndahl. Mexico. Div. dele stel af stentøj, bestående af: 1 fad nr. 316 1. sort. L. 30 cm 2 skåle nr. 512 1. sort. Ø 18,5 cm 2 skåle nr. 574 1. sort. Ø 16,5 cm 2 sauceskåle nr. 311 1. sort. Ø 10,5 cm 2 urtepotteskjulere(kalkringe) nr 669 1. sort. Ø 14,5 cm 10 boullionkopper nr. 401... Varenr: 4313123 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-06-2016 19:42:00 DKK 725
Royal Copenhagen / Kgl. P., Bing & Grøndahl m.m. Samling figurer, platter m.m. (38)
Royal Copenhagen / Kgl. P., Bing & Grøndahl m.m. Samling figurer, platter m.m. (38). Royal Copenhagen / Kgl. P., Bing & Grøndahl m.m. Samling figurer, platter m.m. af keramik, bestående af MA&S kvindefigur m/ Persia-glasur nr. 4815(ridse ved fod), MA&S døbefond nr 4645, RC juleplatter fra 1964, 1967-1988, 4 stk. Søholm Peter-serien(nr. 773 afstød bagsiden), BW lille Flora vase ... Varenr: 4313134 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2016 19:33:00 DKK 425
LG, Hometheater med Blu-Ray
LG, Hometheater med Blu-Ray. LG, 3D Home theater, model BH7220CN, med Blu-Ray afspiller, 2-1 lyd højttalersystem. Manual samt div. kabler medfølger. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 4314754 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2016 13:33:00 DKK 300
Kranz & Ziegler, Story armbånd
Kranz & Ziegler, Story armbånd. Armbånd fra Krantz & Ziegler, Story armbånd. Udført i lys grå silke, med charm/Sparkling Buttom i rhodineret. sterling sølv med Cubic Zirconia. Længde 56 cm. Hele beløbet fra auktionen går til GOG´s talentudvikling. GOG er for alvor tilbage i toppen af dansk håndbold, efter flere års hårdt ... Varenr: 4316247

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2016 13:05:00 DKK 300
Knud Kyhn for Royal Copenhagen. Figurer af glaseret stentøj i form af bjørne (8)
Knud Kyhn for Royal Copenhagen. Figurer af glaseret stentøj i form af bjørne (8). Knud Kyhn for Royal Copenhagen. Figurer af glaseret stentøj i form af bjørne. 1. sortering. Dessinnr. 21432, 21433, 21434, 21435, 22745,22746, 22747, 22748. (8) Varenr: 4317000 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2016 21:00:00 DKK 1.250
Skolekort bl.a. Verden og Europa (2)
Skolekort bl.a. Verden og Europa (2). Skolekort bl.a. Verden og Europa , 200 x 120 & 210 x 185 cm. Fremstår med brugs- og aldersrelaterede spor. (2) Varenr: 4317026 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2016 16:02:00 DKK 850
Lars Dan, Anne Vilsbøl, Albert Merz mfl., samling litografier, kompositioner (6)
Lars Dan, Anne Vilsbøl, Albert Merz mfl., samling litografier, kompositioner (6). Kompositioner af Lars Dan, Anne Vilsbøl, Albert Merz, Kari Svensson, Henrik Have og Bentemarie Kjeldbæk, samling litografier, alle sign, og nummeret, en med håndteringsmærker, mål på største og mindste tilsammenligning, 60x39,5 cm. 44,5x31 cm. U. R. (6) Varenr: 4317159 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2016 13:00:10 DKK 325
Albert Elmstedt, samling grafik, div. motiver / kompositioner (6)
Albert Elmstedt, samling grafik, div. motiver / kompositioner (6). Div. motiver / kompositioner af Albert Elmstedt (1895-1976), litografier, tuschtegninger, akvareller og et offset-tryk, en uden ramme, alle sign. Mål med ramme på største og mindste tilsammenligning, 72,5x62,5 cm. 33,5x40,5 cm. Enkelte med mindre syrepletter. (6) Varenr: 4317239 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2016 10:42:55 DKK 300
Tobaksskab / hængeskab af eg. Barokform, 1700-tallet
Tobaksskab / hængeskab af eg. Barokform, 1700-tallet. Tobaksskab / hængeskab af eg. Barokform, 1700-tallet. Front med fyldningslåge og skuffe, profileret top. Brugs- og aldersspor. H. 73. B. 68. D. 36 cm. Varenr: 4317431 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2016 16:23:08 DKK 375
Orientalsk kiste af kamfertræ, 20. årh.
Orientalsk kiste af kamfertræ, 20. årh.. Orientalsk kiste af kamfertræ, 20. årh. Prydet med udskæringer i relief. Front med beslag og lås af graveret messing. Indvendigt med flytbar hylde. Alm. små brugsspor. H. 61. 52 x 102 cm. Varenr: 4317549 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2016 16:30:28 DKK 300
Royal Copenhagen / Kgl. P., Bing & Grøndahl m.m. Samling figurer m.m. (8)
Royal Copenhagen / Kgl. P., Bing & Grøndahl m.m. Samling figurer m.m. (8). Royal Copenhagen / Kgl. P., Bing & Grøndahl m.m. Samling figurer m.m. af stentøj / porcelæn m.m., bestående af Anette Olander Grise Basse figur, Kähler skål, 1567 1. sort., 2217 1. sort., 720 1. sort., 1692 1. sort., Johgus bjørn samt Henri fad m/ kar, H. 5,5-22 6 Ø 35 cm. Tre dele bl.a. Søholm /... Varenr: 4318002 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2016 19:25:00 DKK 600
Standur, kasse og værk sammenbragte
Standur, kasse og værk sammenbragte. Standur, yngre mahognikasse og ældre værk, sammenbragte. Hvid- og blåmalet urskive med støbte, forgyldte ornamenter. Øverst bevægelig fugl af messing. Medflg. pendul og lod. H. 211 cm. Brugs- og aldersspor. Varenr: 4318265 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2016 12:20:00 DKK 300
Royal Copenhagen / Kgl. P. Tranquebar. Div dele stel (40)
Royal Copenhagen / Kgl. P. Tranquebar. Div dele stel (40). Royal Copenhagen / Kgl. P. Tranquebar. Div dele stel af fajance, bestående af: 3 smørtall. nr 1117 1. sort. Ø 9 cm 1 fad nr. 924 1. sort. L. 20 cm 1 sukkerskål m/ låg nr. 953 1. sort. h. 10 cm 1 flødekande nr. 954 1. sort. H. 7,5 cm 8 kopper nr. 992 1. sort. 11 undertall. nr. 992-1190 1. ... Varenr: 4318283 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2016 19:45:00 DKK 500
Svend P. unika figur i form af en sultan, ant. Fyens Porcellainsbrænderi, 1900-tallet
Svend P. unika figur i form af en sultan, ant. Fyens Porcellainsbrænderi, 1900-tallet. Svend P. unika figur i form af en sultan m/ sværd, glaseret lertøj, sign. SP 47 unica, ant. Fyens Porcellainsbrænderi, 20. årh., H. 28,5 cm. Fremstår med afskalning på bagsiden ved bunden. Varenr: 4318617 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2016 19:41:00 DKK 325
Skulptur i form af golfspiller, resin, af nyere dato
Skulptur i form af golfspiller, resin, af nyere dato. Skulptur i form af golfspiller, resin, af nyere dato, H. 47 cm. Enkelte brugsspor. Varenr: 4318619 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2016 19:39:00 DKK 300
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Firkløveren. Samling Storm P. platter samt Mindealbum fra 1968 (13)
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Firkløveren. Samling Storm P. platter samt Mindealbum fra 1968 (13). Royal Copenhagen / Kgl. P. / Firkløveren. Samling Storm P. platter 1-6 & Storm P. 100 år 1-6 Ø 18 cm samt Storm Petersens mindealbum fra 1968. Brugsspor. (13) Varenr: 4318658 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2016 19:49:00 DKK 350
Georg Jensen - Aria ring
Georg Jensen - Aria ring. Georg Jensen. Aria ring - tre rækker af sterlingsølv. Ringstørrelse ca. 58. Ringtop. 20 x 20 mm. Vægt. Ca. 20.7 gram. Varenr: 4318764 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2016 14:53:14 DKK 775
Party telt i 2 kasser, 6,8 x 5 meter (2 kasser)
Party telt i 2 kasser, 6,8 x 5 meter (2 kasser) . Party telt i 2 kasser, 6,8 x 5 meter. Alm. små brugs-/ håndteringsspor. Brugt 2 gange. NB: anslået kassevægt, samlet 80-120 kg. (2 kasser) Varenr: 4318880 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2016 16:08:00 DKK 725
Standur i hvidmalet kasse, klassicistisk form, 1700-tallets slutning
Standur i hvidmalet kasse, klassicistisk form, 1700-tallets slutning. Standur i kasse af hvidmalet træ med guldstafferinger, klassicistisk form og ornamentik, 1700-tallets 2. halvdel. Senere blåmalet og mærkatpåklæbet urskive af jern. Samt senere kassebemaling. Dele udskiftede / restaureringer. Medflg. pendul. Brugs- og alderspræget. H. 215 cm. Varenr: 4318906 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2016 14:51:47 DKK 300
Kommode af fineret teak, 1960'erne
Kommode af fineret teak, 1960'erne. Kommode af fineret teak, front med 6 skuffer, lettere tilspidsede ben, 1960'erne, H. 106 cm. B. 83,5 cm. D. 42,5 cm. Brugsspor, topplade med ridser og brændemærke. Varenr: 4320722 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2016 14:27:37 DKK 375
2 Højryggede lænestole af bøg, flettede gjorde (2)
2 Højryggede lænestole af bøg, flettede gjorde (2). Par højryggede lænestole betrukket med flettede gjorde, stel af lakeret bøg, justerbare nakkepuder, H. 99 cm. B. 63 cm. Sædehøjde 36 cm. Brugsspor samt snavset gjorder. (2) Varenr: 4320936 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2016 15:17:16 DKK 325
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>