Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Andreas Friis samt Otto Larsen, tre landskaber, olie på lærred (3)
Andreas Friis samt Otto Larsen, tre landskaber, olie på lærred (3). Andreas Friis samt Otto Larsen, 1890-1983 og 1901-1987. Tre landskaber, 1916 og 1953, olie på lærred. Signerede. Alm. aldersrelateret stand. 53 x 60 (71 x 77 cm.), 67 x 48 (75 x 56 cm.) og 36 x 44 cm. (48 x 56 cm.) (3) Varenr: 3656355 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-12-2014 13:52:00 DKK 300
Bing og Grøndahl. Samling juleplatter 1946, 1948-1987, Mors Dags platter 1969-93 m.m. (82)
Bing og Grøndahl. Samling juleplatter 1946, 1948-1987, Mors Dags platter 1969-93 m.m. (82). Bing og Grøndahl. Samling juleplatter 1946, 1948-1987, Mors Dags platter 1969-93 samt div platter. med dubletter. Ø 15-23 cm. (82) Varenr: 3656509 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-12-2014 14:46:00 DKK 650
Reol af mahogni
Reol af mahogni. Reol af fineret mahogni - sektioner - 2-delte, front med hylder, låger sat skriveklap, hvorbag små skuffer. L. 240 cm. H. 184 cm. D. 44/30 cm Fremstår med en del brugsspor, bla. ridser. Varenr: 3656638 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-12-2014 14:05:38 DKK 300
Svend Danelund, olie på lærrred, partier fra Skagen (2)
Svend Danelund, olie på lærrred, partier fra Skagen (2). Partier fra Skagen af Svend Danelund, cd, Olie på lærred, sign. SD, 24x34 cm. (29x39 cm). 60x80 cm. (68,5x89 cm). (2) Varenr: 3658194 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 13:39:40 DKK 400
Kinesisk skab - antikbemalet oversøisk træsort
Kinesisk skab - antikbemalet oversøisk træsort. Kinesisk skab - antikbemalet oversøisk træsort, front med låger og skuffer.L. 92 cm. D. 43 cm. H 85 cm. Små brugsspor. Varenr: 3658213 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-12-2014 14:22:00 DKK 350
Holmegaard / Lyngby Porcellæn. Per Lütken m.m. To vaser (2)
Holmegaard / Lyngby Porcellæn. Per Lütken m.m. To vaser (2). Holmegaard / Lyngby Porcellæn. Per Lütken m.m. Carnaby vase, blå/opal glas. LP svejfet vase af porcelæn. H. 16,5 & 30 cm. (2) Varenr: 3658575 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-12-2014 14:50:00 DKK 650
6 højryggede stole af eg, ca. 1880-1900-tallet (6)
6 højryggede stole af eg, ca. 1880-1900-tallet (6). 6 højryggede stole med skæringer og drejede søjler, udført i eg, sæder med sjeneflet, ca. 1880-1900-tallet. Fremstår med brugsspor, svindrevner og let bulet flet. (6) Varenr: 3659083 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-12-2014 14:01:55 DKK 350
25 charlotte Borgen charms /beads - lilla (25)
25 charlotte Borgen charms /beads - lilla (25). 25 charlotte Borgen charms /beads med kerne af sterling sølv, prydet med glasdekoration i lilla nuancer. (25) Varenr: 3659863

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 13:40:00 DKK 300
25 Charlotte Borgen Beads - brun
25 Charlotte Borgen Beads - brun. 25 Charlotte Borgen charms /beads med kerne af sterling sølv, prydet med glasdekoration eller emaljedekoration i brune nuancer. (25) Varenr: 3659873

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-12-2014 14:48:00 DKK 300
Pelsjakke - kort model af klippet mink med minkkrave ca. str. 40
Pelsjakke - kort model af klippet mink med minkkrave ca. str. 40. Pelsjakke - kort model af klippet mink med minkkrave ca. str. 40. Model med skjult hægtelukning samt indstikslommer. L. 60 cm. Indvendigt ærmemål ca. 36 Brystmål ca. 98 cm. Fremstår med brugsspor, samt initialer broderet i foer. Varenr: 3659899 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 14:26:00 DKK 400
Vintage pelsstola af lyse mink, samt hat kantet med mink (2)
Vintage pelsstola af lyse mink, samt hat kantet med mink (2). Vintage pelsstola af lyse mink, Bundtmager Bent Hansen Svendborg. Samt hat kantet med mink. (2) Varenr: 3659911 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 12:25:33 DKK 425
Vintagering med turmalin
Vintagering med turmalin. Vintagering udført i 14 kt. guld, prydet med en ovalfacetsleben grøn turmalin. Tourmalin har ridser. Fremstår med indvendig gravur, der lige som stempler næsten er helt vækslidte. Ringstr. Ø 18½ mm. Vægt ca. 2,9 gram. Varenr: 3660209 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-12-2014 20:02:00 DKK 425
Orientalsk slagbænk af oversøisk træsort
Orientalsk slagbænk af oversøisk træsort. Orientalsk slagbænk af oversøisk træsort, udskæringer i form af blomster, svugne armlæn, nederst eeen skuffe. H. 84 cm. L. 154 cm. D. 51 cm. Brugsspor samt enkelte afslag. Varenr: 3660632 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 10:35:09 DKK 450
Seks Cidue spisebordsstole af stål og flet (6)
Seks Cidue spisebordsstole af stål og flet (6). Seks Cidue spisebordsstole - Italiensk design, af grålakeret stål og sæde med flet. Fremstår med små brugsspor.(6) Varenr: 3660729 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 14:05:00 DKK 300
Cafébord af ahorn/sortmalet jern
Cafébord af ahorn/sortmalet jern. Cafébord med plade af ahorn, stamme og fod af sortmalet jern. H. 74 cm. Ø. 99,5 cm. Fremstår med ridser på bordplade samt enkelte afslag på fod. Varenr: 3660761 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 10:46:13 DKK 300
Lille bananformet sofa, 1940/1950
Lille bananformet sofa, 1940/1950. Lille bananformet sofa, 1940/1950. Overpolstret med mønsteret, satinvævet betræk. Ben af bejdset bøg. L- 110 cm. D. 60 cm. Sædehøjde 42 cm. Fremstår med brugsspor / stedvise skjolder. Varenr: 3660827 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 14:04:00 DKK 350
Stressless lænestol med sort læder- Ekorness Norge
Stressless lænestol med sort læder- Ekorness Norge. Stressless lænestol med sort læder, sortalkeret fod.-Fremstiillet hos Ekorness i Norge. Fremstår med brugsspor, patineret og bleget læder. Varenr: 3660829 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 14:02:00 DKK 325
Chr. d vlll sofa af mahogni, ca. 1900-tallet
Chr. d vlll sofa af mahogni, ca. 1900-tallet. Chr. d VIII, Sofa udført i mahogni, betrukket med stribet møbelstof, ca. 1900-tallet. H. 95 cm. L. 167 cm. D. 64 cm. Varenr: 3661241 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-12-2014 14:28:30 DKK 325
Kommode af mahogni
Kommode af mahogni. Kommode af fineret mahogni, kugleben og er dekoreret med skæringer. Front med skuffer. B. 107 cm. D. 50 cm. H. 96 cm. Fremstår med en del brugsspor. Varenr: 3661242 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-12-2014 12:38:45 DKK 325
Anretterskab af mahogni
Anretterskab af mahogni. Anretterskab af fineret mahogni, kugleben og er dekoreret med skæringer, front halvsøljer, samt med låger hvorbag skuffer. H. 154 cm. B. 92 cm. D. 46 cm. fremstår med en del brugsspor, samt løse lister og skæring medfølger. Varenr: 3661244 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-12-2014 12:49:00 DKK 300
Par kommoder af mahogni (2)
Par kommoder af mahogni (2). Par kommoder af fineret mahogni, front med skuffer. H. 65 cm. B. 28 cm. D. 30 cm. fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3661248 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-12-2014 13:40:00 DKK 375
To skibslamper i messing/kobber til renovering, 1900-tallet (2)
To skibslamper i messing/kobber til renovering, 1900-tallet (2). To skibslamper i messing/kobber til renovering, 20. årh. H. 28, Ø 30 cm. Brugspræg bl.a. manglende fatning. (2) Varenr: 3661513 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-12-2014 14:39:00 DKK 400
Rullebord med intarsia
Rullebord med intarsia. Rullebord af messing med intarsia. På hjul og med holdere til 2 flasker. Mål. 73x44x67 cm. Fremstår med brugsspor, Messing let anløben. Varenr: 3661729 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 11:58:16 DKK 525
Vintage halskæde med integreret vedhæng - 14 kt. guld
Vintage halskæde med integreret vedhæng - 14 kt. guld. Vintage halskæde med integreret vedhæng, udført i 14 kt. guld, prydet med hvide porcelænsblomster. Længde ca. 40 cm. Vægt ca. 5,4 gram. Varenr: 3662055 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 14:08:00 DKK 450
Paul Christensson, komposition, olie på plade
Paul Christensson, komposition, olie på plade. Komposition med joller. Paul Christensson, 1909-2004. Olie på plade. Sign. Paul Christensson. 25 x 60 cm. (29 x 63 cm.) Varenr: 3662077 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 13:49:40 DKK 350
PH 4 pendler, to hvide og to røde (4)
PH 4 pendler, to hvide og to røde (4). Pendler, Louis Poulsen, PH4, orangelakeret & hvidlakeret, tegnet af Poul Henningsen. Fremstår med kraftige brugsspor i form af buler ridser. Der mangler ligeledes en enkelt orange centerring og diffusere. (4) Varenr: 3662228 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2014 14:52:54 DKK 875
Toglygte, 1900-tallet
Toglygte, 1900-tallet. Toglygte, 20. årh. H. 43, B. 27 cm. Fremstår med revne i glas. Varenr: 3662715 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-12-2014 15:00:28 DKK 300
Severin Hansen, sofabord af palisander - Haslev Møbelsnedkeri
Severin Hansen, sofabord af palisander - Haslev Møbelsnedkeri. Severin Hansen for Haslev Møbelsnedkeri. Rektangulært sofabord af palisander. H. 49 L. 150 B. 60 cm. Fremstår med brugsspor, at nævne ridser.Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og skal ikke ombyttes ved videresalg. Ved handel ... Varenr: 3583559 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-12-2014 15:34:00 DKK 500
Samling vintage tasker - Connie Balscmidt, Georg Jensen, Charles Jourdan Samt Casedei
Samling vintage tasker - Connie Balscmidt, Georg Jensen, Charles Jourdan Samt Casedei. Samling vintage tasker, bestående af Connie Balscmidt grå skindtaske med hestehovedspænde, Georg Jensen velourtaske, Charles Jourdan brun og beige skindtaske, samt 2 ruskinds tasker af mærket Casedei. og en sort krokopræget skindtaske uden navn. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3665946 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 14:03:00 DKK 300
Flos pendel, Romeo Moon
Flos pendel, Romeo Moon. Philippe Starck f. 1949 / Flos. Pendel. Skærm af glas. Model Romeo Moon. H. 23 Ø 50 cm. Brugsspor. Varenr: 3644916 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-12-2014 12:02:39 DKK 1.550
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>