Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Odense, DK i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Erik Jørgensen: sofa med lys uld, sort sokkel
Erik Jørgensen: sofa med lys uld, sort sokkel. Erik Jørgensen: sofa med lys uld, sortmalet sokkel. Længde ca. 280 cm. D. 90 cm. Sædehøjde 44 cm. Fremstå med brugsspor, samt pletter på polster Varenr: 3596074 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-10-2014 14:37:24 DKK 1.250
Spejl med konsol med marmorplade
Spejl med konsol med marmorplade. Spejl med konsol af forgyldt træ med udskæringer. Mål på spejl. H. 121 cm.B. 82 cm. Konsol med marmorplade. Fremstår med brugsspor, samt afslag på træ Varenr: 3596049 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 16:29:38 DKK 325
To Winsorstole af eg (2)
To Winsorstole af eg (2). To Winsorstole af lakeret eg, med tremmeryg. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3596042 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 14:35:59 DKK 575
To Winsorstole ene med armlæn, anden uden armlæn
To Winsorstole ene med armlæn, anden uden armlæn. To Winsorstole af lakeret eg, med tremmeryg. , ene med armlæn, anden uden armlæn. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3596039 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 14:39:56 DKK 325
To Winsorstole af eg (2)
To Winsorstole af eg (2). To Winsorstole af lakeret eg, med tremmeryg. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3596038 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 13:38:00 DKK 625
Sofa med brunt bøffellæder, 1980'erne
Sofa med brunt bøffellæder, 1980'erne. Sofa med brunt bøffellæder, 1980'erne, mørkbejdsede ben. L. 205 cm. D. 90 cm. Sædehøjde ca. 39 cm. Fremstår med brugsspor, patineret læder med bla. pletter. Varenr: 3595089 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 13:38:08 DKK 350
Emaljeskilte, 'BP GAS', Forsikring' & 'Spirella'. (3)
Emaljeskilte, 'BP GAS', Forsikring' & 'Spirella'. (3). Emaljeskilte / reklameskilte, 'BP GAS', Forsikring' & 'Spirella', 41 x 31, 25 x 55 & 14 x 25 cm. Fremstår med enkelte afslag / anløben. (3) Varenr: 3592311 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-10-2014 21:04:00 DKK 650
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing og Grøndahl / Ipsens Enke m.m. Samling figurer m.m. (14)
Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing og Grøndahl / Ipsens Enke m.m. Samling figurer m.m. (14). Royal Copenhagen / Kgl. P. / Bing og Grøndahl / Ipsens Enke m.m. Samling figurer m.m. af porcelæn & terracotta, bestående af Ipsens Enke 2 stk 451 m/ ridse, 40 (afslag), 225 (afslag), 135 (afs på bagsiden), 1926 1. sort., 2609 3. sort., 2 stk 1821 1. sort., 2891/271 1. sort., 157/5210 2. sort., ... Varenr: 3579185 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 19:29:00 DKK 425
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Moonlight Dance'
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Moonlight Dance'. 'Moonlight Dance' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3593952 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-10-2014 19:58:00 DKK 350
Barok ske af sølv, 1600-tallet
Barok ske af sølv, 1600-tallet. Barok ske af sølv, graveret m. spejlmonogram, Mester Simon Matthiesen ?-1697, stemplet SM, L. 17,5 cm. Vægt ca. 41 gr. Brugsspor. Varenr: 3601181 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-10-2014 19:54:00 DKK 400
Yngve Ekström lænestol med skammel - Model Lamino (2)
Yngve Ekström lænestol med skammel - Model Lamino (2). Yngve Ekström. Højrygget lænestol, model Lamino samt skammel, stel af formspændt lakeret bøg, betrukket med pink uld. Fremstillet hos Swedese. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3601211 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-10-2014 15:05:58 DKK 350
Sofa med uld, læn og ben i bøg, 1930/1940érne
Sofa med uld, læn og ben i bøg, 1930/1940érne. Sofa i Flemming Lassen form, læn og ben i bøg, overpolstret med stribet uldbetræk. Snoet kedesyet kant. 1930/1940'erne. H. 75 cm. B. 170 cm. D. 63 cm. Brugsspor samt betræk med slid. Varenr: 3596654 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 28-10-2014 12:01:36 DKK 325
Erik Kirkegaard, Par stole af eg med sort kunstlæder (2)
Erik Kirkegaard, Par stole af eg med sort kunstlæder (2). Erik Kirkegaard, par armstole af eg, sæde og ryg betrukket med sort kunstlæder. H. 78 cm. Sædehøjde 445 cm. Fremstår med brugsspor samt et sæde med flænge i betræk. (2) Varenr: 3596780 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 15:11:31 DKK 400
Holger Kyster / Thorvald Bindesbøll. Ske af sølv med skønvirke ornamentik.
Holger Kyster / Thorvald Bindesbøll. Ske af sølv med skønvirke ornamentik.. Holger Kyster / Thorvald Bindesbøll. Ske af sølv drevet med skønvirke ornamentik, Holger Kyster, Kolding samt Bindesbølls(1846-1908) monogram og med dekorationsforeningsmærke, graveret MGN & årstal 17.-6.-16, L. 18 cm. Vægt ca. 39 gr. Varenr: 3596567 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-10-2014 21:04:00 DKK 450
Sonia Brandes, to papirklip, 'Saul' & 'Fundet i Nilen' (2)
Sonia Brandes, to papirklip, 'Saul' & 'Fundet i Nilen' (2). 'Saul' & 'Fundet i Nilen', kompositioner med figurer af Sonia Brandes (f.1946), papirklip, sign. i bly Sonia Brandes 1993 & på bagsiden. 43 x 33 cm(68 x 53 cm). (2) Varenr: 3598943 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-11-2014 19:42:00 DKK 300
Hjørneskab af teak, front med jalousilåger nederst, 1950'erne
Hjørneskab af teak, front med jalousilåger nederst, 1950'erne. Hjørneskab af teak, front med jalousilåger nederst, hvorbag hylder, 1950'erne. H. 156 cm. D. 56 cm. B. 80 cm. HFemstår med brugsspor / ridser og mærker. Varenr: 3599556 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 12:42:17 DKK 300
Bananformet sofa, 1930/1940, blå uld
Bananformet sofa, 1930/1940, blå uld. Bananformet sofa, 1930/1940, blå uld - . L. 190 cm. D. 105 cm. Sædehøjde 38 cm. Fremstår med kraftige brugsspor / slittage, stevise gennemslid på polster. Varenr: 3599554 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 12:28:22 DKK 350
Smykkesæt, halsring med vedhæng samt armbnd - Jacob Hull (2)
Smykkesæt, halsring med vedhæng samt armbnd - Jacob Hull (2). Jacob Hull, Smykkesæt ant. udført i forsølvet og forgyldt tin., halsring med vedhæng samt armbånd.L. 22 cm. - (2) Varenr: 3600749 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-10-2014 21:12:04 DKK 300
Stouby Møbler - 2-pers. sofa med brunt læder
Stouby Møbler - 2-pers. sofa med brunt læder . Stouby Møbler - 2-pers. sofa med brunt læder, ben af eg. L. 145 cm. D. 87 cm. Fremstår med brugsspor, samt patineret læder med skjolder Varenr: 3597488 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-10-2014 14:40:48 DKK 325
24 Flasker Cabernet Sauvignon, Vin de France, 2012, André Goichot(24/4)
24 Flasker Cabernet Sauvignon, Vin de France, 2012, André Goichot(24/4). 24 Flasker Cabernet Sauvignon, Vin de France, 2012, André Goichot, Alc. 13 % (24/4) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3545785

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 19:30:00 DKK 375
18 fl. 2011 Costa Mediana, Ripasso Valpolicella DOC, Veneto Italien. (18/3)
18 fl. 2011 Costa Mediana, Ripasso Valpolicella DOC, Veneto Italien. (18/3). 18 fl. 2011 Costa Mediana, Ripasso Valpolicella DOC, Veneto Italien. Alc. 14 %. Pakket i kasser med 6 stk. (OC) (18/3)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. ... Varenr: 3545758

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 25-10-2014 19:23:00 DKK 850
24 Flasker Merlot, Vin de France, 2012, André Goichot(24/4)
24 Flasker Merlot, Vin de France, 2012, André Goichot(24/4). 24 Flasker Merlot, Vin de France, 2012, André Goichot, Alc. 13 % (24/4)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3545722

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 26-10-2014 20:16:00 DKK 425
Abstrakt figur af bronce
Abstrakt figur af bronce. Abstrakt figur af grønpatineret bronce. Sokkel af marmor. H. 34 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3594032

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 19:00:00 DKK 300
Charlotte Borgen halskæde med 10 charms
Charlotte Borgen halskæde med 10 charms. Charlotte Borgen halskæde med 10 beads charms af forgyldt sterling sølv, beads med glasdekoration. Længde ca. 61 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3595853

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 25-10-2014 20:21:00 DKK 300
Pandora:  Amlænke med sikkerhedsjæde og 20 charms
Pandora: Amlænke med sikkerhedsjæde og 20 charms. Pandora: Amlænke af sterling sølv med sikkerhedsjæde og 20 charms, enkelte arndre charms end Pandora kan forekomme. L. 20½ cm. Ligger i Pandoraæske. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 3601750 DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 15:50:22 DKK 300
Phillip - Damearmbåndsur
Phillip - Damearmbåndsur . Phillip, Damearmbåndsur, urkasse af rustfri stål, lænke af sort læder. Dekoreret skive med streginddeling samt 3-6-9-tal. Største omkreds på uret er ca. 17 cm. Ligger i smart gaveæske.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3231954

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 20:41:00 DKK 600
Charlotte Borgen - halskæde med 11 charms
Charlotte Borgen - halskæde med 11 charms. Charlotte Borgen halskæde med 11 beads charms af forgyldt sterling sølv, beads med glasdekoration. Længde ca. 45 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3595903

DKK 1.700 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 20:15:00 DKK 325
John Galliano - Dame solbrille
John Galliano - Dame solbrille. John Gallaino: Dame solbrille John Galliano. Multifarvet stel, nitter og med tonede glas. Der medfølger brilleetui.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3574041

DKK 1.700 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 15:41:00 DKK 550
5 Par ørestikker - sterling sølv - ligger i gaveæske.
5 Par ørestikker - sterling sølv - ligger i gaveæske. . 5 Par ørestikker af sterling sølv, oxyderet eller forgyldt sterling sølv, et par med ferskvands kulturperler. Ligger i gaveæske. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i ... Varenr: 3544855

DKK 1.700 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 21:14:00 DKK 650
5 par ørestikker af sterling sølv - ligger i gaveæske
5 par ørestikker af sterling sølv - ligger i gaveæske. 5 Par ørestikker af sterling sølv, oxyderet eller forgyldt sterling sølv. - Ligger i gaveæskeNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3543382

DKK 1.700 DK, Odense, Kratholmvej 25-10-2014 20:54:00 DKK 650
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>