Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 385  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Peter J. Lassen. To Montana moduler model 1231, dybde 38
Peter J. Lassen. To Montana moduler model 1231, dybde 38. Peter J. Lassen. To Montana moduler model 1231. Begge moduler er åben med 2 store hylder. Derudover er modulerne monteret med to skråhylder som kan afmonteres. Modulerne er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 101 new white samt farve 106 Latte.. H. 69,6 x B. ... Varenr: 4699928 DKK 2.800 DK, Aalborg, Nibevej 24-06-2017 19:09:05 DKK 650
Skalmonteret gaurtyr (Bos gaurus)
Skalmonteret gaurtyr (Bos gaurus). Skalmonteret gaurtyr (Bos gaurus). Gauren er den største af alle okserne og kan nå en vægt på halvandet ton og en skulderhøjde på 220 cm. Ældre sæt horn, med ældre reparation på skal. B. 77 cm. Varenr: 4696453 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-06-2017 19:10:02 DKK 675
Sæt spisestole (6)
Sæt spisestole (6). Sæt spisestole af rattan, sæder betrukket med sort skai. H: 109 cm, sh: 46 cm. Fremstår med patina. (6) Varenr: 4697883 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 24-06-2017 19:11:00 DKK 350
Væghængt vitrineskab. Antik hvidbemalet.
Væghængt vitrineskab. Antik hvidbemalet. . Væghængt vitrineskab. Udført i antik hvidbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag hylder. H. 121 cm. B. 81 cm. D. 26 cm. Modelfotos DICS011WW OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com Herlev’s eksterne lager på Rovsingsgade 68,... Varenr: 4679920

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2017 19:12:00 DKK 825
Alvar Aalto
Alvar Aalto. ALVAR AALTO, bänk, björk, Artek, Finland, höjd 44, 72x40 cm Varenr: 4699456 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 19:12:00
Se mere
Erik Jørgensen. Lænestol, model Ej-315-1.
Erik Jørgensen. Lænestol, model Ej-315-1. . Erik Jørgensen 1925-2002. Lænestol med stel af bøgetræ, betrukket med knapsyet blå uld. Fremstillet hos Erik Jørgensen, model EJ-315-1. B. 72, D. 76 cm. H. 78 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 4681923 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-06-2017 19:14:00 DKK 800
BearSafe. Værktøjsvogn af sortlakeret metal på hjul incl. værktøj
BearSafe. Værktøjsvogn af sortlakeret metal på hjul incl. værktøj . BearSafe. Værktøjsvogn af sortlakeret metal på hjul, front med låge herover to skuffer. H. ca. 74 B. 62 D. 33 cm. Løs overbygning af sortlakeret metal med fem skuffer med diverse værktøj desuden ophæng til værktøj på siden. Overbygning H. 34 B. 60 D. 26 cm. To nøgler medfølger. Leveres usamlet i ... Varenr: 4532676

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-06-2017 19:15:00 DKK 1.550
Soffbord med fanér i palisander
Soffbord med fanér i palisander. Soffbord med fanér i palisander. Mässingsdekor längs kanterna. Längd 130 cm. Djup 80 cm. Höjd 55 cm. Mindre bruksslitage, fläckar. Varenr: 4634165 DKK 1.530 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-06-2017 19:15:00 DKK 612
düb sofa-/indskudsborde i mouse grå og rød (2)
düb sofa-/indskudsborde i mouse grå og rød (2). Düb, sofa-/indskudsborde. Stort kløverformet sofabord i musegrå laminat og lille cirkulært indskudsbord i rød laminat. Begge med affasede kanter. Ben af lakeret eg. Kløverformet sofabord; L. 120 cm, B. 90 cm, H. 50 cm. Cirkulært bord: Ø. 45 cm, H. 47 cm. Bordene leveres usamlet og i original... Varenr: 4640613

DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-06-2017 19:15:00 DKK 1.600
Kay Christensen cd. Litografi
Kay Christensen cd. Litografi. Kay Christensen 1899-1981. Litografi, 15/200. "Den evige verden". Sign. Kay C. 44 x 54 cm (66 x 74). Varenr: 4674924 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2017 19:15:00 DKK 300
Yngvar Sandström, Säffle, soffbord
Yngvar Sandström, Säffle, soffbord. Soffbord, formgivet av Yngvar Sandström, 1960-tal. I teak. Tillverkat för Seffle Möbelfabrik. 120x78 cm, höjd 53 cm. Visst slitage. Varenr: 4681228 DKK 1.147 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-06-2017 19:15:00 DKK 229
Stor køkken sektion med rustfri stålplade og vaske til evt. udekøkken.
Stor køkken sektion med rustfri stålplade og vaske til evt. udekøkken.. Stor køkken sektion med rustfri stålplade og vaske til evt. udekøkken. Bund også indækket med rustfri stål. H. 88 cm., B. 300 cm., D. 70 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4697730 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-06-2017 19:15:00 DKK 325
Karaffer 2 st 1800-/1900-tal
Karaffer 2 st 1800-/1900-tal. KARAFFER med propp, glas, 2 st snarlika, 18/1900-tal, slipad dekor, höjd 27,5 resp 29,5 cm Varenr: 4699457 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-06-2017 19:15:00
Se mere
Fritøse samt pølsegrill i rustfrit stål (2)
Fritøse samt pølsegrill i rustfrit stål (2). Fritøse samt pølsegrill i rustfrit stål. Fritøse med 11 Liters olietank 32,5 x 45 x 35 cm. Pølsegrill/rotator 58x25x22 cm. Alle fremstår i original emballage. (2) Varenr: 4680936

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-06-2017 19:15:00 DKK 875
Figur af udskåret træ i form af tyr
Figur af udskåret træ i form af tyr. Figur af udskåret træ i form af stejlende tyr. H. 105 cm. L. ca. 110 cm. Fremstår med brugsspor herunder mærker, afslag samt revner på horn. (Se fotos) Varenr: 4699995 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-06-2017 19:15:00 DKK 825
Kombisæt med stor kraftig motor på 43 ccm/1,4kw model PR-HT-0043 med 4 forskellige funktioner. Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. PROKRAFT model PR-HT-0043. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger, ... Varenr: 4213381

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-06-2017 19:16:00 DKK 825
Vier Konferenzstühle von Brunner (4)
Vier Konferenzstühle von Brunner (4). Vier Konferenzstühle von Brunner. Modelle Linos 1222. Design von Lepper Schmidt Sommerlade. 4-Fuß-Gestell aus Rundstahlrohr, glanzverchromt. Sitzschalen aus Buchenformsperrholz. Verschiedene Farben, Stoffe und Polster. Maße: H. 81 cm, B. 48 cm, T. 57 cm, SH. 46 cm. Ausstellungsstücke, mit ... Varenr: 4688171 DKK 1.487 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 19:17:00 DKK 297
Ludvig Jacobsen cd. Olie på plade. Byparti
Ludvig Jacobsen cd. Olie på plade. Byparti . Ludvig Jacobsen (1890-1957) cd. Byparti med huse, træer og vandløb, olie på plade. Sign. Ludvig Jacobsen. H. 34 x 44 cm. (47x57) Varenr: 4690335 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2017 19:17:00 DKK 300
Mads Poulsen. '22' fladskærm'. Mixed media (cd)
Mads Poulsen. '22' fladskærm'. Mixed media (cd). '22' fladskærm' af Mads Poulsen. Mixed media. Sign. på bagsiden. 70 x 110 cm. (cd) Varenr: 4698868 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-06-2017 19:17:00 DKK 300
Karl Heinz Hansen-Bahia, drei Holzschnitte (3)
Karl Heinz Hansen-Bahia, drei Holzschnitte (3). Karl Heinz Hansen-Bahia (1915-1978), drei Holzschnitte. 1. 'Cowboy', 1960. Bildmaße: 40 x 60 ( Rahmenmaße 65,5 x 84 cm. Probedruck. Signiert und datiert. 2. Ochse, 1959. Maße: 31 x 45 (Rahmenmaße: 47 x 59 cm). Ed. 39/60, signiert, nummeriert und datiert.3. Ochsengespann, 1959. Maße: 31 x 96 ... Varenr: 4677406 DKK 1.115 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 19:17:00 DKK 335
Bordslampa
Bordslampa . BORDSLAMPA, 1960/70-tal, delvis klarglas, foten klädd i skinn, höjd 41 cm Varenr: 4699458 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-06-2017 19:18:00
Se mere
Arrben, Italy, 1 par karmstolar
Arrben, Italy, 1 par karmstolar. Arrben Italy. Marilyn 14 karmstolar, 1 par, Underrede av förkromade stålrör, klädsel av svart skinn. Märkta Arrben/Italy, H 80, B 59,5, D 50, SH 46 cm. Bruksslitage, repor/märken Varenr: 4689242 DKK 1.530 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-06-2017 19:19:00 DKK 574
Markise, ivory farvet - 4,0 m
Markise, ivory farvet - 4,0 m . Markise med vind/sol sensor, ivory farvet polyesterdug i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening med holder. 4,0 meter bred med 3,0 meter udfald. 2 stk. vægbeslag medfølger. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug på 300 gram/m2. Bemærk: På... Varenr: 4455453

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-06-2017 19:20:00 DKK 3.500
Orientmatta Afgahn
Orientmatta Afgahn. ORIENTMATTA, semiantik, Afghan, ca 365x250 cm Varenr: 4699459 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 19:21:00
Se mere
Uno Svensson. Mapp med fyra färgserigrafier. 'Människa/Landskap' (BUS)
Uno Svensson. Mapp med fyra färgserigrafier. 'Människa/Landskap' (BUS). Uno Svensson (1929-2012). Mapp med fyra färgserigrafier. "Människa/Landskap". Utgiven av Uno Svensson-sällskapet, Kulturcentrum Ronneby. Blyertssignerade. Numrerade 16/150. Bladstorlek: 22 x 30,5 cm. Varenr: 4586270 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-06-2017 19:21:00 DKK 249
Dansk Perkussionsmusket model 1848 ex fransk M/1822 transformée
Dansk Perkussionsmusket model 1848 ex fransk M/1822 transformée . Dansk Perkussionsmusket model 1848 ex fransk M/1822 transformée (omgjort fra flintelås)med ladestok. Velfungerende stram lås. Løb med regimentsstempling i form af 17L1 B 2C79. Fremstår i godt stand set i forhold til alder. Kuglestøbetang samt diverse samtidigt våbenværktøj medfølger. Totallængde ... Varenr: 4688958 DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-06-2017 19:22:00 DKK 4.700
Täbriz, Teppich, handgeknüpft
Täbriz, Teppich, handgeknüpft. Täbriz, Teppich, handgeknüpft, Wolle auf Baumwolle. Varenr: 4647239

DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 19:23:00 DKK 781
Marek Braun, 'Flash me!', 2017. Mischtechnik
Marek Braun, 'Flash me!', 2017. Mischtechnik . Marek Braun, 'Flash me!', 2017. Mischtechnik auf Leinwand. Verso gestempelt, signiert, datiert und betitelt. Maße: 40 x 40 cm. Varenr: 4662664 DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 19:23:00 DKK 297
Soffbord
Soffbord . SOFFBORD, 1900-talets mitt, rokokostil, bemålat i svart och guld, höjd ca 57, 102x58 cm Varenr: 4699460 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 19:24:00
Se mere
Skænk, valnød
Skænk, valnød. Skænk af finéret valnød og ben af gummitræ. Front med 2 vippelåger bag hvilke skuffe og hylde. Samt hylde i midtersektion. H. 50. D. 45. L. 180 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 187x53x45 cm Varenr: 4628178

DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-06-2017 19:24:00 DKK 3.100
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 385  >>