Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 349  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
GOLF AKADEMI OPHOLD på Nordbornholm Superior Slægtsgaarden. 5 overnatninger for 10 personer i delt dobbeltværelser i tidsrummet 1. februar til 30. maj, eller 1. september til 30. oktoner i 2018
I Golf Akademi opholds centeret får I:5 overnatninger i delt dobbeltværelse, med bad og toilet.5 gange Morgenmads oplevelser.5 gange golf madpakker til en oplevelsesrig golf dag.2 gange aftensmad.Fri parkeringPension Slægtsgaarden ligger midt i det gamle Allinge, med en hyggelige samtale miljøer ...
Varenr: 4887680

DKK 25.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-02-2018
09:50:00
Sif Jakobs Bracelet and earrings with zirconia
A Sif Jakobs black leather bracelet studded with white zirconiaLength: 57cm - Can be wrapped three times around the wristEarrings: with black zirconiaLength: 2 cmRetail price: 1950 DKK
Varenr: 4865902

DKK 1.117 BE, Antwerpen 25-02-2018
09:55:00
DKK 298
Konvolut Ringe (3)
Konvolut Ringe bestehend aus folgenden Positionen: 1 Ring gefertigt aus 8kt. Gold (punziert), besetzt mit 5 Diamanten im 8/8 Schliff von gesamt ca.: 0.05ct. Farbe: Cape (L), Reinheit: Si. Ringgröße ca.: 52, Durchmesser ca.: 16,6 mm. Gewicht ca.: 2,6 g. 1 Ring gefertigt aus 8kt. Gold ...
Varenr: 4829712
DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-02-2018
10:00:00
DKK 372
Menestrier's Bibliotheque curieuse 1704
MENESTRIER'S BIBLIOTHEQUE CURIEUSE 1704. MENESTRIER, CLAUDE-FRANCOIS. Bibliotheque curieuse et instructive de divers ouvrages anciens & modernes, de litterature & des arts. Ouverte pour les personnes qui aiment les lettres. I-II. A Trevoux, 1704.. 12mo. 145 x 76 mm. (10), 161, (5); 226, (1, 1 bla...
Varenr: 4924867
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2018
10:00:00
Se mere
Sängvärmare 17/1800-tal
SÄNGVÄRMARE, 17/1800-tal, koppar, handtag i trä, genombrutet lock med dekor av sexuddig stjärna, längd 84 cm
Varenr: 4924868
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2018
10:04:00
Se mere
Ogeborg matta
OGEBORG, matta, samtida, diameter ca 262 cm
Varenr: 4924869
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-02-2018
10:08:00
Se mere
Bestick Prins Albert GAB
BESTICK, 12 dlr., "Prins Albert", silver, GAB, Stockholm, 1990-tal, bestående av: 4 bordsgafflar, 4 bordsknivar samt 4 bordsskedar, längd ca 18-21 cm, vikt exkl. knivar ca 418 g
Varenr: 4924870
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2018
10:12:00
Se mere
Hänge 18 k guld med skuren snäckskalskamé
HÄNGE, 18 k guld, kamé, skuret snäckskal föreställande klassisk kvinnoprofil, höjd ca 66 mm, vikt ca 20,5 g
Varenr: 4924871
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-02-2018
10:16:00
Se mere
Matbord Cirkante design Bob & Dries van den Berghe
BOB & DRIES VAN DEN BERGHE, matbord, "Cirkante", Tranekaer, Danmark, svartbetsad ek, central skiva av granit, utfällbara klaffar, höjd 72-74 cm, 123,5x123,5 cm, med klaffarna utfällda: 198x198 cm, etikettmärkt
Varenr: 4924872
DKK 3.861 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 25-02-2018
10:20:00
Se mere
Gottfrid Kallstenius oljemålning
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Landskapsmotiv, signerad G Kallstenius, olja på duk, ca 71x100 cm
Varenr: 4924873
DKK 6.177 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2018
10:24:00
Se mere
Havemøbel, gyngestol m/ indbygget sidebord. Polyrattan.
Havemøbel. Gyngestol udført i polyrattan med stel af lakeret aluminium. Indbygget udtrækkeligt sidebord. Sh. 36 cm. H. 84 cm. B. 60 cm. Udstillingsmodel, mærker på stel.
Varenr: 4911252

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-02-2018
10:25:00
Bouillottelampa rokokostil
BOUILLOTTELAMPA, mässing samt plåt, 1900-talets mitt, rokokostil, två ljuspunkter, höj- och sänkbar skärm, höjd ca 47 cm
Varenr: 4924874
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2018
10:28:00
Se mere
Stolar design Philippe Starck Designklassiker
PHILIPPE STARCK, stolar, 6 st, "Victoria Ghost", Kartell, Italien, vit glasfiber, bakre sarg märkt Kartell, sitthöjd ca 48 cm
Varenr: 4924875
DKK 4.633 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 25-02-2018
10:32:00
Se mere
Prins Eugen Waldemarsuddekrukan
PRINS EUGEN, "Waldemarsudde", ytterfoder, porslin, vit glasyr, modellen formgiven 1915, diameter ca 25 cm, höjd ca 13 cm
Varenr: 4924876
10:36:00
Se mere
Ludvig Kumlien akvarell
LUDVIG KUMLIEN (1880-1958): "På ridhusläktaren", signerad L. Kumlien,. akvarell, ca 36x28 cm
Varenr: 4924877
10:40:00
Se mere
Soffa design Hans Olsen Designklassiker
HANS OLSEN, soffa, France & Søn, Danmark, 1960-tal, tresitsig, klädsel i svart skinn, lösa plymåer, benställning av mörkbetsat trä, sitthöjd ca 43 cm, längd ca 200 cm
Varenr: 4924878
10:44:00
Se mere
Indisk kelim tæppe, 300x220 cm.
Stribet kelim tæppe fra Indien i farverne grøn, gul og blå. 300x220 cm.
Varenr: 4894019

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-02-2018
10:45:00
DKK 850
Koskindstæppe. Patchwork, 211 x 152 cm.
Koskind. Rustikt patchwork tæppe af brasiliansk koskind. Mål ca. 211 x 152 cm.
Varenr: 4925650

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-02-2018
10:52:00
Opulente Bernsteinkette
Opulente Bernsteinkette im Verlauf aufgezogen aus unbehandelten Bernsteinen in barocker natürlicher Form. Die einzelnen Elemente besitzen eine Länge von ca.: 18 bis 43 mm. Die Kette ist ohne einen Verschluss gefertigt. Gewicht ca.: 233,4 g.
Varenr: 4866119
11:00:00
DKK 335
Staffan Hedqvist
STAFFAN HEDQVIST (1943-2011): "Mac III", signerad under basen SH 08, bemålad träskulptur, höjd ca 65cm
Varenr: 4924879
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2018
11:00:00
Se mere
Unika vask af flodsten.
Unika vask af flodsten, med glatpoleret inderside samt hul til afløb. Ca. mål 46 x 37 x 15 cm. Color: Riverstone.
Varenr: 4888333

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-02-2018
11:04:00
Alvar Aalto karmstolar
ALVAR AALTO, karmstolar, 4 st, "NV45", Artek, Finland, björk, armlän lindade i läder, sits och rygg i läder, bredd 59 cm, sitthöjd ca 42 cm
Varenr: 4924880
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-02-2018
11:04:00
Se mere
18kt diamond pendant approx. 0.60ct
18kt diamond pendant approx. 0.60ct 18kt rhod.white gold, tested Diamond necklace decorated with 1 brilliant-cut diamond in center approx. 0.40ct I/SI1 Also set with 18 single-cut diamonds approx. 0.20ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: SI1-P1 Measurements pendant: 22 x 15 x ...
Varenr: 4708314
DKK 3.722 BE, Antwerpen 25-02-2018
11:06:00
DKK 2.233
Louis Moe oljemålning
LOUIS MOE (Norge/Danmark, 1857-1945): Naturscen med kvinna och fantasidjur, olja på duk, signerad och daterad -29, 58x64 cm
Varenr: 4924881
DKK 3.861 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2018
11:08:00
Se mere
Matbord design Ekselius Designklassiker
KARL-ERIK EKSELIUS, matbord, JOC, Vetlanda, mörkbetsad ek, höjd 72, 227x110 cm, etikettmärkt
Varenr: 4924882
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 25-02-2018
11:12:00
Se mere
Tage Hedqvist oljemålning
TAGE HEDQVIST (1909-1997): "Ett papper på botten", monogramsignerad TH samt monogramsignerad och daterad på baksidan 19.5.80 Collioure, olja på duk, ca 100x81 cm
Varenr: 4924883
DKK 4.633 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2018
11:16:00
Se mere
Pucci o kenzo scarfs
PUCCI och KENZO, scarfs, 2 st., ca 54x55, 106x102 cm
Varenr: 4924884
11:20:00
Se mere
Oidentifierad konstnär
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Spelman, olja på duk, signerad G.Colombas, ca 27x20 cm
Varenr: 4924885
11:24:00
Se mere
Puderstol rokokostil
PUDERSTOL, 1800-tal, rokokostil, grönmålad, stoppad sits, sitthöjd ca 46 cm
Varenr: 4924886
11:28:00
Se mere
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Varenr: 4920122
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-02-2018
11:30:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 349  >>