Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 469  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kowa TSN-1 kikkert med stativ.
Kowa TSN-1 kikkert med stativ.. Kowa TSN-1 kikkert med stativ. Længde på kikkert: 41 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 3735944 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 06-03-2015 18:31:59 DKK 2.700
Bordsknivar smörgåsknivar silver
Bordsknivar smörgåsknivar silver. BORDSKNIVAR, 5+7, SMÖRGÅRSKNIVAR, 6 st, silver, saknar stämplar, udda modeller, längd ca 17,5-20,5 cm Varenr: 3744842 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 06-03-2015 18:32:00
Se mere
Bronzefigur 'Nøgenstudie af siddende kvinde'
Bronzefigur 'Nøgenstudie af siddende kvinde'. Bronzefigur 'Nøgenstudie af siddende kvinde', hulstøbning, patineret bronze, monteret på stensokkel, H. 73 cm, B. 36 cm, D. 27cm. Varenr: 3687508

DKK 9.691 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-03-2015 18:32:00 DKK 7.455
Marketterikommode i art deco-stil
Marketterikommode i art deco-stil. Marketterikommode i art deco-stil, 3 skuffer, udformet i ternet dekor, H. 78cm, B. 90cm, D. 40cm. Varenr: 3687520

DKK 5.218 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-03-2015 18:33:00 DKK 3.727
Collier med brillanter og rubiner - ca. 0.75 ct. og 1.70 ct.
Collier med brillanter og rubiner - ca. 0.75 ct. og 1.70 ct.. Collier med brillanter og rubiner udført af 18kt. hvidguld, prydet med 12 brillanter af i alt ca. 0.75 ct., farve: Top Wesselton ( G ), klarhed: VVS1, og 2 dråbeslebne rubiner samt 2 rundslebne rubiner, alle rubiner tilsammen af ca. 1,70 ct., midterdel ca. 34,0 mm, kasselås med sikkerhedslukning,... Varenr: 3629765 DKK 8.946 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-03-2015 18:33:00 DKK 5.591
Ring i hvidguld med brillanter og safirer
Ring i hvidguld med brillanter og safirer. Ring udført af 18 kt. hvidguld - stemplet. Delvist sortnede fatninger, prydet med 31 brillanter og 11 safirer. Brillanter på ca. 0.31 ct. i alt, farve: Top Crystal (I-J), klarhed: SI1-P1, rundfacetterede safirer Ø ca. 1,4 mm. Ringskinnens bredde 7,3 - 10 mm, ringstr. ca. 54 Ø 17,2 mm, vægt ca.... Varenr: 3720934

DKK 4.846 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-03-2015 18:34:00 DKK 3.541
Øreringe, Creoler, 9 kt rhodineret guld. 0.26 ct.
Øreringe, Creoler, 9 kt rhodineret guld. 0.26 ct.. Creol øreringe, fremstillet af 9 kt. rhodineret guld prydede med 26 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.26 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-L). Klarhed: P2-P3. Varenr: 3700874

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-03-2015 18:36:00 DKK 1.150
Lindorm Liljefors oljemålning
Lindorm Liljefors oljemålning. LINDORM LILJEFORS (1909-1985): Landskap med älg och jämthund signerad och daterad Lindorm L-72, olja på pannå, 34x45 cm Varenr: 3744843 DKK 4.050 SE, Stockholms Auktionsverk Online 06-03-2015 18:36:00
Se mere
Sæt vielsesringe i palladium (2)
Sæt vielsesringe i palladium (2). Sæt palladiumringe (platin + hvidguld) bestående af: 1 brillantring udført af palladium - stemplet, prydet med 4 brillanter på ca. 0.04 ct., farve Wesselton (H), klarhed SI1, høj brillans. Ringstr. ca. 54,0 Ø 17,4 mm, vægt ca. 6,0 g. 1 ring udført af palladium - stemplet, ringstr. ca. 64,5 Ø ... Varenr: 3629675

DKK 3.541 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-03-2015 18:36:00 DKK 2.609
Patchwork Teppich, Design 'In Jajim Patch Natural', 240 x 170 cm
Patchwork Teppich, Design 'In Jajim Patch Natural', 240 x 170 cm. Patchwork Teppich Design 'In Jajim Patch Natural', Wolle und Baumwolle, cremefarbene Rechtecke mit stilisierten Mustern, Maße: 240 x 170 cm. Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. ... Varenr: 3588538

DKK 2.087 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-03-2015 18:39:00 DKK 1.677
Arteluce, väggarmaturer upplight i glas, Italien (5)
Arteluce, väggarmaturer upplight i glas, Italien (5). Arteluce, uplight vägglampor med skärmar av glas samt lackerad metall. Tillverkad av Arteluce. L. 36 cm. Med bruksspår. Bruksslitage. 3 täckglas skruvar saknas. (2) Varenr: 3738304 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 06-03-2015 18:39:22 DKK 405
Ring af 9 kt guld, multicolour ædelsten
Ring af 9 kt guld, multicolour ædelsten . Ringen er fremstillet af 9 kt guld, prydet med facetslebne multicolour ædelsten, peridot, topas, citrin, granat, ametyst, rhodolit. Ringstr. 54 Varenr: 3644827

DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-03-2015 18:40:00 DKK 1.250
Matta i modern design, 170x120 cm
Matta i modern design, 170x120 cm. Matta i modern design, 170x120 cm. Handtuftad ull och akryl. Varenr: 3713561

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-03-2015 18:40:00 DKK 243
Syskrin i senbarock
Syskrin i senbarock. SYSKRIN, senbarock, 1700-tal, delvis valrotsfanér, höjd 18, 42x33 cm, nyckel finns Varenr: 3744844 DKK 6.481 SE, Stockholms Auktionsverk Online 06-03-2015 18:40:00
Se mere
Soffa Classic, TheHome.se, 3-sits
Soffa Classic, TheHome.se, 3-sits. Soffa Classic, TheHome.se, 3-sits. Trästomme, plymåer med kallskum/bolster/dun. Mörkgrå klädsel i bomull och lin. Betsade träben. H 85, L 220. D 100, SH 45 cm. Bruksslitage. Varenr: 3744614 DKK 2.835 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-03-2015 18:40:00 DKK 1.175
Pionier herrearmbåndsur, model 'Barbados'
Pionier herrearmbåndsur, model 'Barbados'. Pionier herrearmbåndsur model 'Barbados', med manuelt optræk. Urkasse, urrem og dornfoldelås af sortnet rustfrit stål, sort, delvist skeletteret urskive med sekundviser, forskellige angivelser på kl. '3', '6' og '9', 3 kroner, skruet urkassebund med glas på urværket, mekanisk urværk med manuelt ... Varenr: 3743351

DKK 4.100 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-03-2015 18:42:07 DKK 1.193
Palet vielsesringe - stål med brillanter (17)
Palet vielsesringe - stål med brillanter (17). Palet vielsesringe - stål med brillanter bestående af: 1 brillantring udført af stål - stemplet, prydet med 1 brillant af ca. 0.04 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI1, høj brillans. Ringstr. ca. 53 Ø 16,7 mm, 1 ring udført af stål - stemplet, ringstr. ca. 62 Ø 19,6 mm. 1 brillantring ... Varenr: 3743339

DKK 5.964 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-03-2015 18:42:18 DKK 3.727
Arne Jacobsen, miniatyrmöbler, BRIO 1960/70-tal (5)
Arne Jacobsen, miniatyrmöbler, BRIO 1960/70-tal (5). Arne Jacobsen, Miniatyrmöbler. Originalframställda av BRIO på 1960/70-talet. 2 st röda äggetfåtöljer, 1 röd pall, 1 grön äggetfåtölj samt 1 st bord. Slitage. H. 3-7 cm. Smärre bruksslitage. Varenr: 3745336 DKK 2.025 SE, Malmö, Baltzarsgatan 06-03-2015 18:42:23 DKK 2.025
Collier af guld med brillanter og topas
Collier af guld med brillanter og topas. Collier udført af 14kt. guld, prydet med 4 brillanter af i alt ca. 0.14 ct., farve: Top Wesselton - Wesselton ( G - H ), klarhed: SI2 - P1, i afslutningen en bevægelig topaspampel på ca. 15 x 8,1mm. Kasselås med sikkerhedslukning, L. ca. 44 cm, vægt: ca. 15 g. Varenr: 3723262

DKK 4.100 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-03-2015 18:43:00 DKK 2.982
Armringar 22 k guld
Armringar 22 k guld. ARMRINGAR, 3 st., 22 k guld, fasetterade stenar, filigrandekor, vikt ca 44,8 g Varenr: 3744845 DKK 11.341 SE, Stockholms Auktionsverk Online 06-03-2015 18:44:00
Se mere
Henrik Bønnelycke bænk af massivt sortlakeret eg.
Henrik Bønnelycke bænk af massivt sortlakeret eg.. Henrik Bønnelycke bænk af massivt sortlakeret eg. Mål. L.110, B.43, H.32cm. Udført hos Silo. I original emballage. Modelfoto. Varen kan ikke besigtiges eller afhentes i Herlev. Udlevering kan ske tirsdage fra 9-18 på adresse; Rovsingsgade 68, 2100 København Ø. Kontakt: reneb.herlev@lauritz.com Varenr: 3661522

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-03-2015 18:44:00 DKK 1.100
Tias Eckhoff / Stelton: Komplet Una bestik i stål til 12 pers. (72 dele)
Tias Eckhoff / Stelton: Komplet Una bestik i stål til 12 pers. (72 dele). Tias Eckhoff f. 1926 / Stelton: Komplet Una bestik i satinpoleret stål til 12 pers. (72 dele). Bestående af : 12 stk. Middagsgaffel 12 stk. Middagsske 12 stk. Middagskniv 12 stk. teske 12 stk. Dessertske 12 stk. dessertgaffel. Formgivet i 1973 og fremstillet for Stelton. I original uåbnet ... Varenr: 3736074

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-03-2015 18:45:00 DKK 2.600
Arne Jacobsen. Seks stole model Myren på tre ben (6)
Arne Jacobsen. Seks stole model Myren på tre ben (6). Arne Jacobsen 1902-1971. Seks stole 'Myren' af formbøjet sortlakeret krydsfinér, tre ben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3100. Fremstår med brugsspor og mærker. (6) Varenr: 3745041 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-03-2015 18:45:00 DKK 6.600
Matta i modern design, 180x120 cm
Matta i modern design, 180x120 cm. Matta i modern design, 180x120 cm. Handtuftad ull och akryl med inslag av silke. Varenr: 3696241

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-03-2015 18:45:00 DKK 263
Georg Kosmiadi, Konvolut zweier Zeichnungen, 'Winterlandschaft', 1950 (2)
Georg Kosmiadi, Konvolut zweier Zeichnungen, 'Winterlandschaft', 1950 (2). Georg Kosmiadi (1886-1967), Konvolut zweier Zeichnungen / Gouache auf Papier, 'Winterlandschaft', 1950, jeweils 30 x 40 cm, links unten signiert und datiert. Gerahmt. Meisterschüler von Valentin Serov. Verließ um 1920 Russland und lebte ab etwa 1940 in Hamburg. (2) Varenr: 3742500 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-03-2015 18:45:00 DKK 335
Växtplanscher efter Redouté ca 1801
Växtplanscher efter Redouté ca 1801. REDOUTÉ -DUHAMEL DU MONCEAU. 7 kolorerade graverade planscher efter Redouté, ca 1801-19.. 1 textblad medföljer. Mått ca 30x23 cm, hela bladet ca 49x34 cm. . Ur Traité des arbres et arbustes, ca 1801-19 Varenr: 3744846 DKK 3.240 SE, Stockholms Auktionsverk Online 06-03-2015 18:48:00
Se mere
Håndbygget 3 mastet fulrig sejlbåd.
Håndbygget 3 mastet fulrig sejlbåd.. Håndbygget 3 mastet fulrig sejlbåd udført i lakeret træ med sejl i lærred. Længde: 80 cm. Fremstår usamlet i original emballage. Samle anvisning medfølger. Kan samles på 10 minutter. Varenr: 3750736

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-03-2015 18:49:00 DKK 1.200
Acrylgemälde, A. Garmatz, 'Abstrakte Komposition'
Acrylgemälde, A. Garmatz, 'Abstrakte Komposition'. Acryl auf Leinwand, 'Abstrakte Kompostion', von A. Garmatz, unten links signiert und datiert '65', gerahmt, 70 x 100cm. (Bildmaß ohne Rahmen) Varenr: 3734636 DKK 1.864 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-03-2015 18:49:00 DKK 373
Helge Sibast og Børge Rammeskov. Stole af palisander model 465 samt bord (7)
Helge Sibast og Børge Rammeskov. Stole af palisander model 465 samt bord (7) . Helge Sibast og Børge Rammeskov. Seks stole af palisander, sæder nyligt ombetrukket med uld, designet før 1962. Fremstillet hos Sibast Møbler med mærke herfra. Hertil bord af andet mærke, palisander med hollandsk udtræk, H. 73 cm. B. 90 cm. L. 153 cm., to udtræk á 60 cm. (7) Varenr: 3579343 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-03-2015 18:50:00 DKK 12.000
Badekar på løvefødder, fritstående armatur.
Badekar på løvefødder, fritstående armatur.. Badekar på løvefødder. Højdejusterbare ben af forkromet metal. Fritstående blandingsbatteri med bruser samt afløbsfittings af forkrommet metal medfølger. Badekarret er fremstillet af dobbeltlags sanitetsacryl. H. 80 L. 154 cm. B. 72 cm. Fremstår i emballage. (badekar samt 3 kolli) Varenr: 3718997

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-03-2015 18:50:00 DKK 3.300
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 469  >>