Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 303  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hjellegjerde. Sidebord/skammel. Cube large. (2)
Hjellegjerde. Sidebord/skammel. Cube large. (2). Hjellegjerde. Sidebord/skammel. Cube large, i ubehandlet bøg finér. Måler 45 x 45 x 45 cm. (2) Varenr: 4343361

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-07-2016 09:46:14 DKK 350
Brännvinsskål silver
Brännvinsskål silver. BRÄNNVINSSKÅL, silver, 1700-tal, invändigt förgylld, godronnerad samt dekor med kerub och grotesque, oidentifierade stämplar, längd inklusive handtag ca 14 cm, vikt ca 75 g Varenr: 4343808 DKK 3.926 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-07-2016 10:00:00
Se mere
Matta, Carpet Patchwork, design Birinci, 300 x 252
Matta, Carpet Patchwork, design Birinci, 300 x 252. Matta, Carpet Patchwork, design Birinci, 300 x 252. Matta tillverkad av fragment från äldre infärgade samt behandlade persiska mattor, som har sytts ihop och försetts med en ny baksida i tjockt tyg som stöd. Lapptäcksteknik. Designad av Birinci, en av de främsta tillverkarna av patchworksmattor i... Varenr: 4295751 DKK 6.282 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-07-2016 10:10:04 DKK 5.025
Diamond ring approx. 0.10ct<br>
Diamond ring approx. 0.10ct
. Diamond ring approx. 0.10ct Goldplated sterling silver, hallmarked Diamond ring decorated with single-cut diamonds Colour: Top Crystal -Top Cape (I-K) Clarity: P1-P2 Ringsize: 54 / 17.25mm ajr16011 Varenr: 4318585

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 27-07-2016 10:12:00 DKK 744
Vägglampor
Vägglampor. VÄGGLAMPOR, 1 par, blyinfattat glas, höjd ca 26 cm Varenr: 4343809 DKK 1.178 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-07-2016 10:15:00
Se mere
Set Putten im Stile des Rokoko (2)
Set Putten im Stile des Rokoko (2). Set Putten im Stile des Rokoko, vergoldet, Inkarnat mit ausgeprägten Krakelee, Aufhängung rückseitig. Schwarzhaarige Putte, H. 11 cm, B. 10 cm, T. 6 cm, braunhaarige Putte, H. 10 cm, B. 9,5 cm, T. 6,5 cm. (2) Varenr: 4343952 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:20:39 DKK 298
Indisk skakspil af mammutelfenben (33)
Indisk skakspil af mammutelfenben (33) . Indisk skakspil delvist udført af mammutelfenben, håndlavet, træbræt med skuffer på begge sider, i alt 32 sorte og hvide skakbrikker med indiske guder og krigere. Mål ca. fra 7 til 15 cm. Mål på kassen ca.: H. 8 cm, B. 51 cm, D. 21 cm. Fremstår med lette, aldersrelaterede brugsspor, en ... Varenr: 4343746 DKK 5.579 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:20:53 DKK 2.603
AG Horizont, Gutschein für sechs Stunden Beratungsgespräch
AG Horizont, Gutschein für sechs Stunden Beratungsgespräch. AG Horizont, Gutschein für sechs Stunden Beratungsgespräch, im Wert von ca. 540 € im Grossraum Hamburg über alle Fragen, die im Zusammenhang mit der Sanierung von Bestandsgebäuden stehen: -Begutachtung von Bauschäden -Baukostenberatung Dieser Gutschein ist gültig bis 31. Dezember 2015. ... Varenr: 4316364

DKK 2.975 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-07-2016 10:22:00 DKK 298
AW Morris spegel
AW Morris spegel. AW MORRIS, 1900-talets senare del, spegel, antikbehandlad ram, fasettslipat kristallglas, diameter ca 46 cm Varenr: 4343810 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-07-2016 10:30:00
Se mere
Miloslava Vrbova-Stevkova, olie på lærrded. En danserinde binder sine balletsko
Miloslava Vrbova-Stevkova, olie på lærrded. En danserinde binder sine balletsko . Miloslava Vrbova-Stevkova (1909 – 1991), olie på lærred. En danserinde binder sine balletsko. Signeret nederst til højre. Billedmål: ca. 40 x 30 cm. Rammemål: 50 x 40 x 3 cm. Varenr: 4333540 DKK 5.579 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:32:57 DKK 2.789
Giovanni Marchetti, Öl und Sand auf Hartfaserplatte, Titel: Markt in Sabaudia 1958
Giovanni Marchetti, Öl und Sand auf Hartfaserplatte, Titel: Markt in Sabaudia 1958. Giovanni Marchetti, Öl und Sand auf Hartfaserplatte, Titel: Markt in Sabaudia 1958. Unten rechts signiert und datiert: Marchetti 58. Maße ca.: 50 x 60 cm. Varenr: 4335485 DKK 1.636 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:33:15 DKK 483
Børge Mogensen. Sæt på fire shakerstole, model J39 (4)
Børge Mogensen. Sæt på fire shakerstole, model J39 (4). Børge Mogensen 1914-1972. Sæt på fire shakerstole af bøg, sæde med flettet papirgarn. Formgivet i 1947. Fremstillet hos FDB, model J39. Brugsspor, patineret stel med ridser og mærker, sæder med pletter/skjolder. (4) Varenr: 4342129 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2016 10:33:23 DKK 1.600
Gemälde, Öl auf Karton, Mischtechnik, Titel: Enzian
Gemälde, Öl auf Karton, Mischtechnik, Titel: Enzian . Gemälde, Öl auf Karton, Mischtechnik, Titel: Enzian, unten rechts monogrammiert: OM. An der rechten Seite auf dem Bild Bestoßen und Kratzer. Bildmaß ca.: 40 x 30 cm. Rahmenmaß ca.: 43,5 x 34 x 2,5 cm. Varenr: 4335453 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:36:04 DKK 298
Otmar Alt, akryl på papir, Kat
Otmar Alt, akryl på papir, Kat. Otmar Alt (1940-1989), akryl på papir, Kat. Signeret og dateret forneden til venstre: O. Alt 89. Indrammet bag glas og passepartout. Billedmål ca.: 27 x 32 cm, Rammemål ca.: 45 x 48 cm. Varenr: 4311655 DKK 14.876 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:37:12 DKK 11.529
Raf Verjans, Bronzerelief in Kopfform
Raf Verjans, Bronzerelief in Kopfform. Raf Verjans (1935), Bronzerelief in Kopfform, unten links signiert 'Verjans Raf', halbplastisch, rückseitig unten '3' bezeichnet, Gewicht ca.: 720 g, Maße ca.: H.12 cm, B.14 cm, Varenr: 4311564 DKK 1.636 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:37:22 DKK 1.116
Ewald Jorzig (1905-1983), Öl auf Leinwand, Landschafts Szene
Ewald Jorzig (1905-1983), Öl auf Leinwand, Landschafts Szene. Ewald Jorzig (1905-1983), Öl auf Leinwand, Landschafts Szene, Altersgemäßer Zustand. Maße ca.: 80 x 105 x 3 cm. Varenr: 4311773 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:37:31 DKK 1.488
Omega damearmbåndsur.
Omega damearmbåndsur.. Vintage Omega damearmbåndsur med kasse i forgyldt stål, uoriginal rem i forgyldt stål. Fremstår med brugsspor. Uret er ikke umiddelbart gangbart. Mål for urkasse: Ø. 19 mm. Varenr: 4343229 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-07-2016 10:38:00 DKK 325
Ilse Petry-Ambrosius, 2 Lithographien, limitiert (2)
Ilse Petry-Ambrosius, 2 Lithographien, limitiert (2) . Ilse Petry-Ambrosius (*1939), 2 Lithographien, unten rechts betitelt 'Birken' und 'Windschief', limitiert 50/100 und 55/100, unten links signiert 'I. Petry-Ambrosius' und datiert '83' und '84', unter Glas und Passepartout Bildmaße je: 14 x 14 cm, Rahmenmaße je: 31, 5 x 41,5 cm. (2) Varenr: 4299314 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:38:18 DKK 298
Konvolut Raumdekorationen im Jugendstildekor (15)
Konvolut Raumdekorationen im Jugendstildekor (15). Konvolut Raumdekorationen im Jugendstildekor, bestehend aus: 10 Kacheln aus Keramik, 1 Kachelelement, 3 geschwungenen Holzelementen und einem Buntglas Fensterelement. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. (15) Varenr: 4311258 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:38:34 DKK 298
Konvolut Weinflaschen (9)
Konvolut Weinflaschen (9). Konvolut Weinflaschen von unterschiedlichster Art und Jahrgängen bestehend aus: 3 Fl. Sorrentino Lacryma Christi vino rosato, 1 Fl. H.A. Struch Nierstein am Rhein Kabinett 1971, 1 Fl. Ca´ Berti, Lambrusco, 1 Fl. Giordano Sangiovese 2006, 1 Fl. Winzerhaus Günther Riesling 1994, 1 Fl. ... Varenr: 4335433 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:38:45 DKK 298
Konvolut Weinflaschen (9)
Konvolut Weinflaschen (9). Konvolut Weinflaschen von unterschiedlichster Art und Jahrgängen bestehend aus: 1 Fl. Chateauneuf du Pape 1979, 1 Fl. Ca`Berti Lambrusco, 1 Fl. Grafschafter Johannisbeer Dessertwein, 1 Fl. Winzerhaus Hüter Faberrebe Spätlese, 1 Fl. Giordano Barbera D´Asti, 1 Fl. Rudolf Müller Reiler ... Varenr: 4325682 DKK 1.636 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:38:53 DKK 893
Versilberte Gegenstände u.a. Kaffeesahnespender (4)
Versilberte Gegenstände u.a. Kaffeesahnespender (4) . Konvolut von versilberten Gegenständen bestehend aus einem patentierten Sahnegießer von der Firma HKE, unterseitig punziert: D.R.G.M. (Deutsches Reich geschütztes Muster). Einem Teesieb, einer Blütenförmigen Schale und einem Durchbrochen gearbeiteten Schale aus der Manufaktur SMF. Alle ... Varenr: 4325640 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:39:00 DKK 298
Knud Erik Færgemann 1925-2003. Litografi, cd
Knud Erik Færgemann 1925-2003. Litografi, cd. Knud Erik Færgemann 1925-2003. Litografi 28/100, sign. og dateret 80, indrammet bag glas, 50x66 cm. (68x84 cm.), cd. Varenr: 4344032 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2016 10:39:00 DKK 325
Holzobjekte u. a. ein Hostienteller  (3)
Holzobjekte u. a. ein Hostienteller (3) . Gegenstände gefertigt aus diversen Holzarten, bestehend aus einem Hostienteller mit dem Schriftzug: Gib uns heute unser täglich Brot, Durchmesser ca.: 30 cm. Einem Flaschenschließer zum verkorken von Flaschen, Höhe ca.: 27 cm. Sowie einem Schreibtisch Accessoire mit einem Schlafendem Löwen, ... Varenr: 4325642 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:39:23 DKK 335
Klappsekretär mit Düsseldorf Wappen und 2 Regale (3)
Klappsekretär mit Düsseldorf Wappen und 2 Regale (3). Korpus aus Eiche, Klappsekretär schauseitig mit geschnitztem Wappen der Stadt Düsseldorf. Normale Gebrauchsspuren. Breite 110 cm, Höhe 120 cm, Tiefe 50 cm Maße der Regale Breite 80 cm, Breite 90 cm, Tiefe 30 cm. (3) 3 schlüssel Varenr: 4325662 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:39:30 DKK 298
2 Krüge Steingut und Porzellan 'Ansicht von Düsseldorf'
2 Krüge Steingut und Porzellan 'Ansicht von Düsseldorf'. Ein Krug mit Wirtshausszene, blau staffiert. Ein Krug mit Ansicht von Düsseldorf, Zinnmontierung. Normale Gebrauchsspuren. Höhe 15 und 27 cm, Durchmesser 9 und 9,5 cm. Varenr: 4325649 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:39:38 DKK 298
Kaffee- und Teeservice Manufaktur Steinmann Tiefenfurth (42)
Kaffee- und Teeservice Manufaktur Steinmann Tiefenfurth (42). Bestehend aus 11 Kaffeetassen, 11 Untertassen,1 Kaffeekanne,1 Teekanne,1 Zuckerdose, 1 Milch-Kännchen, 2 Kerzenständer, 12 Kuchenteller 1 kleine Schale, 1 große Schale. Umlaufend mit Golddekor. Unterseitig Manufakturmarke. Normale Gebrauchspuren. (42) Varenr: 4325701 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:39:46 DKK 335
Rosenthal Kaffeeservice für 6 Personen, Entwurf Hans-Theo Baumann (21)
Rosenthal Kaffeeservice für 6 Personen, Entwurf Hans-Theo Baumann (21). Rosenthal Kaffeeservice für 6 Personen studio-line. Bestehend aus 1 Kaffeekanne, 1 Milchgießer,1 Zuckerdose, 6 Kaffeetassen, 6 Unterteller und 6 Kuchenteller. Umlaufend mit goldfarbenem Dekor. Unterseitig Manufakturmarke. Normale Gebrauchsspuren. (21) Varenr: 4325696 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2016 10:39:54 DKK 298
Pendant in 14k white gold set with smoky quartz 2.79 ct
Pendant in 14k white gold set with smoky quartz 2.79 ct. Pendant in 14k white gold set with smoky quartz 2.79 ct 14 kt white gold, hallmarked 585 Measurements: 10 x 9 x 7 mmItem will send in jewellery gift box Varenr: 4294601

DKK 1.934 BE, Antwerpen 27-07-2016 10:40:00 DKK 1.488
Møbelproducent. Sæt på tolv stole. (12)
Møbelproducent. Sæt på tolv stole. (12). Møbelproducent. Sæt på tolv stole med skal af formbøjet, mørklaseret træ, stel af aluminium. H. 46/80 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, flere ridser og mærker. OBS. Modelfotos. (12) Varenr: 4332491 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2016 10:40:00 DKK 1.850
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 303  >>