Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 330  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tæppe, design 'Ozbeki Gabbe' af Loomier, Afghanistan, ca. 205 x 122 cm
Tæppe, design 'Ozbeki Gabbe' af Loomier, Afghanistan, ca. 205 x 122 cm. Tæppe, design 'Ozbeki Gabbe' af Loomier, Afghanistan. Håndlavet, materiale: uld på uld, mål: ca. 205 x 122 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 15, til en adresse i Danmark ca. EUR 25, til en ... Varenr: 3350395

DKK 6.413 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 07:57:00 DKK 2.237
Teppich, Design 'In Goteborg Multi', 180 x 120 cm
Teppich, Design 'In Goteborg Multi', 180 x 120 cm. Teppich, Design 'In Goteborg Multi', Handgearbeitet, Maße: 180 x 120 cm. Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 15, an Adressen in Dänemark ca. EUR 25 und an Adressen in ... Varenr: 3228688

DKK 2.610 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 07:59:00 DKK 298
Turmalin-brillantring ca. 10.00 ct. og 0.12 ct.
Turmalin-brillantring ca. 10.00 ct. og 0.12 ct.. Turmalin-brillantring, svær, massiv skinne udført af 18 kt. guld - stemplet, prydet med en oval rosa turmalin-cabochon på ca. 15,0 x 10,7 x 8,0 mm og ca. 10.00 ct. med delvist gennemskinnelig transparens, og 8 brillanter på ca. 0.12 ct. i alt. Farve: Top Wesselton (G), klarhed VS1. Ringstr. ca. ... Varenr: 3451526

DKK 38.775 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 08:00:00 DKK 13.049
Patchwork Kelim, Tyrkiet, ca. 257 x 153 cm
Patchwork Kelim, Tyrkiet, ca. 257 x 153 cm. Patchwork Kelim, Tyrkiet. Håndlavet, materiale: 100% uld, mål: 257 x 153 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 30, til en adresse i Sverige/Finland ca. EUR ... Varenr: 3350007

DKK 7.979 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 08:01:00 DKK 2.610
Tæppe, design 'Ozbeki' fra Loomier, Afghanistan, ca. 232 x 175 cm
Tæppe, design 'Ozbeki' fra Loomier, Afghanistan, ca. 232 x 175 cm. Tæppe, design 'Ozbeki' fra Loomier, Afghanistan. Håndlavet, materiale: uld på uld, mål: ca. 232 x 175 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 30, til en ... Varenr: 3350444

DKK 10.141 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 08:01:00 DKK 3.356
Tæppe, design 'Ozbeki' af Loomier, Afghanistan, ca. 172 x 260 cm
Tæppe, design 'Ozbeki' af Loomier, Afghanistan, ca. 172 x 260 cm. Tæppe, design 'Ozbeki' af Loomier, Afghanistan, håndlavet, materiale: uld på uld, mål: ca. 172 x 260 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 30, til en adresse... Varenr: 3350451

DKK 11.185 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 08:02:00 DKK 3.728
Patchworktæppe fra Loomier, Iran, ca. 248 x 211 cm
Patchworktæppe fra Loomier, Iran, ca. 248 x 211 cm. Patchworktæppe fra Loomier, Iran. Håndlavet, mål: ca. 300 x 302 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 35, til en adresse i Sverige/Finland ca. EUR 45. For en... Varenr: 3350482

DKK 14.578 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 08:03:00 DKK 4.474
Teppich, Design 'Primavera', Türkei, ca. 230 x 160 cm
Teppich, Design 'Primavera', Türkei, ca. 230 x 160 cm. Teppich, Design 'Primavera', Türkei, Material: 100% Viskose, Maße: ca. 230 x 160 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 20, an Adressen in Dänemark ca. EUR 30 und an Adressen ... Varenr: 3349888

DKK 2.983 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 08:07:00 DKK 1.007
Lisbeth Pedersen cd. Olie på lærred
Lisbeth Pedersen cd. Olie på lærred. Lisbeth Pedersen cd. Abstrakt komposition, Olie på lærred. Sign. Lisbethp, 100 x 100 cm. Varenr: 3486162 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 08:07:00 DKK 400
Tæppe, design 'Ozbeki Ghazni' fra Loomier, Afghanistan, ca. 324 x 212 cm
Tæppe, design 'Ozbeki Ghazni' fra Loomier, Afghanistan, ca. 324 x 212 cm. Tæppe, design 'Ozbeki Ghazni' fra Loomier, Afghanistan, materiale: Ghazni uld på uld, mål: ca. 324 x 212 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 40, til en ... Varenr: 3349959

DKK 13.720 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 08:14:00 DKK 4.474
Todelt vitrineskab af hvidt bemalet træ
Todelt vitrineskab af hvidt bemalet træ. Todelt vitrineskab af hvidt bemalet træ. Overskab med to glaslåger og to reolhylder, underskab med to låger, bagvedliggende reolhylde. Mål ca. (BxDxH) 141,5 x 46 x 211 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3346291

DKK 11.931 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 08:17:00 DKK 4.101
Solitairering, 14 kt guld, 0.11 ct.
Solitairering, 14 kt guld, 0.11 ct.. Solitairering udført i 14 kt guld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.11 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI2. God brillans. Ringstr: ca. 57,25/ 18,25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3361492

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 08:35:00 DKK 1.550
Vase af glas
Vase af glas. Glasvase H. 43 cm. Varenr: 3485851 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 08:43:27 DKK 625
Fransk brudeklokke, 1900-tallets begyndelse
Fransk brudeklokke, 1900-tallets begyndelse. Fransk brudeklokke med blå knappolstret stof omkranset af forgyldte fugle, blade og blomster. Monteret under oval glaskuppel på sokkel af træ. 1900-tallets begyndelse. H. 44 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage samt afskalninger på træsokkel. Varenr: 3482856 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 08:44:24 DKK 1.600
Fransk brudekrone, 1900-tallets begyndelse
Fransk brudekrone, 1900-tallets begyndelse. Fransk brudekrone i forgyldt metal monteret med rød knapsyet stof dekoreret med blade og blomster, monteret med mindre spejl. Monteret under oval glaskuppel på sokkel af træ. 1900-tallets begyndelse. H. 37 cm. Fremstår med huller i stoffet, samt slitage på træsokkel. Varenr: 3482853 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 08:45:29 DKK 925
Watchwinder
Watchwinder . Watchwinder. Watchwinder til automatic ure. Fremstillet af mahognifineret træ. Indrettet med 4-dobbelt winding og opbevaring. Adapter medfølger. H. 18 cm. B. 31 cm. D. 24 cm. Varenr: 3484240 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 08:48:12 DKK 850
Lineol og Elastolin. Samling figurer (45)
Lineol og Elastolin. Samling figurer (45). Lineol og Elastolin. Samling figurer bestående af div. soldater, musikkorps, sygepleje samt ryttere med heste. Mærket hhv. Lineol og Elastolin. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, enkelte dele med knækkede dele. Varenr: 3484964 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 08:48:56 DKK 850
Samling cigaretemballage i album
Samling cigaretemballage i album . Samling cigaretemballage i album, bestående af div. ældre cigaretpakker, danske samt udlandske. Overvejende tilklippede, fastklæbede til sider i albummet, to chateques med dubletter. Fra omkr. 1945. Fremstår med aldersrelaterede spor. Varenr: 3485003 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 08:50:31 DKK 325
Diamant ørestikker, 14 kt guld, ca. 0.40 ct.
Diamant ørestikker, 14 kt guld, ca. 0.40 ct.. Diamant ørestikker fra FHP udført i 14 kt guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. God brillans. Vægt ca. 1.3 gram. Stemplet 585 FHP. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3409474

DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 08:51:00 DKK 4.100
Samlering m/ brillanter, 9 kt. rosa/hvid samt rødguld, ialt 0,06 ct. (3)
Samlering m/ brillanter, 9 kt. rosa/hvid samt rødguld, ialt 0,06 ct. (3). Samlering bestående af tre brillantringe udført i 9 kt. guld/ rosa samt hvidguld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,0/16,8 mm. (3) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3382589

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 08:56:00 DKK 1.200
Hof øl samt Stjernes øl, par emaljeskilte. (2)
Hof øl samt Stjernes øl, par emaljeskilte. (2). Par emaljeskilte best. af Hof øl H. 50 cm x 35 cm, samt Stjernen's øl H. 54,5 x 35 cm. Afslag og aldersreleteret slitage. (2) Varenr: 3486283 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 08:57:00 DKK 2.200
Daneline Havemøbler. Seks stabelbare armstole samt bord med granitplader. (7)
Daneline Havemøbler. Seks stabelbare armstole samt bord med granitplader. (7) . Havemøbler. Seks stabelbare havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan. Kraftig model med fourliner flet. Medfølgende vandafvisende hynder med aftageligt betræk. Hynde, H. 6 cm. Stol: H. 85 B. 57 cm. Endvidre bord med sortlakeret letvægtsstel hvor pladen er inddelt i tre løse polerede ... Varenr: 3402246

DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2014 09:00:00 DKK 4.000
2 PARTOUT billetter samt 1 Can Sleep til Danmarks smukkeste festival - Til fordel for Polka Verner Legatet
2 PARTOUT billetter samt 1 Can Sleep til Danmarks smukkeste festival - Til fordel for Polka Verner Legatet. 1 CAN SLEEP + 2 PARTOUT billetter til Skanderborg Festivalen. 2 stk. af de totalt udsolgte partoutbilletter + udsolgt Can Sleep dåse giver adgang for to personer til hele festivalen inklusiv pre-arrangementet Live Camp på Kærlig Heden. Der åbnes for publikum, hvor man kan få armbånd sat på fra ... Varenr: 3478976 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 09:00:00 DKK 15.500
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt guld (3)
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt guld (3). Ceramic Collection: Samlering bestående af ring udført i 14 kt rhodineret guld prydet med talrige mindre brillantslebnme diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton - Top Cape (H-I). Klarhed: SI1/2. Dertil par ringe i sort High Tech Ceramic. Ringstr. ca. 55/ 17,5 mm High-Tech Ceramic ... Varenr: 3436530

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 09:20:00 DKK 3.500
Par diamant ørestikkere. 14 kt. guld. 0.63 ct. (2)
Par diamant ørestikkere. 14 kt. guld. 0.63 ct. (2) . Par diamant ørestikkere fra FHP af 14 kt guld, prydet med talrige brillanter på i alt ca. 0.63 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H).Klarhed: SI2-P1. Vægt: ca. 1.6 gram. Semplet FHP 585. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3409481

DKK 17.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 09:24:00 DKK 6.000
Klassisk solitairering med brillant samt et par solitaire brillant ørestikkere
Klassisk solitairering med brillant samt et par solitaire brillant ørestikkere . Klassisk solitairering med brillant udført i 14 kt. guld, prydet med en klar hvid brillant på ca. 0,15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VS2. Ringstr. Ø 17,75 mm. samt et par solitaire brillantørestikkere udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med brillant på ca. 0,02 ct. Farve: Wesselton/H. ... Varenr: 3468585 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 24-07-2014 09:35:00 DKK 700
Dea Trier Mørch. Linoleumssnit. (2)
Dea Trier Mørch. Linoleumssnit. (2). Linoleumssnit af Dea Trier Mørch ( 1941-2001) 'Måge' 1974, nr. 22/200.Sign. DEA. samt 'Vintertræer' 1982, nr. 23/200 56 x 38 cm. Uindrammet. (2) Proveniens: Galerie Asbæk . Varenr: 3486756 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 09:48:03 DKK 350
Kombisæt med stor kraftig motor på 43 ccm/1,4kw model PR-HT-0043 med 4 forskellige funktioner. Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. PROKRAFT model PR-HT-0043. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger, ... Varenr: 3485939

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 09:48:14 DKK 1.300
Par solvogne i sort polyrattan. (2)
Par solvogne i sort polyrattan. (2) . Par solvogne i sort polyrattan med stel af grå pulverlakeret aluminium. Monteret med armlæn af teak. L 195. B 65 cm. Modelfoto. Hynder medfølger ikke. Fremstår med enkelte småridser og skrammer(2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3485714

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 09:48:57 DKK 1.350
Charlotte Borgen - 100 Beads /Charms sterling med facetsleben glas
Charlotte Borgen - 100 Beads /Charms sterling med facetsleben glas. Charlotte Borgen - 100 beads med kerne af sterling sølv, men facetsleben glas i ass. nuancer. Beadsne måler ca. 10 mm. Ø. hul i beads ca. 4 mm. Ø. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3468941

DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 24-07-2014 09:52:00 DKK 700
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 330  >>