Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 398  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Apples. Skuldertaske i sort læder.
Apples. Skuldertaske i sort læder.. Apples. Skuldertaske udført i sort læder m/ skulder strop og håndtag. Snaplås. Tre rum b.la med plads til mobiltelefor, penne, og kreditkort. . Bagside med smalt rum med lynlås. H. 30. B. 40 cm. Dustbag samt nøgle medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 2700210

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 06:30:00 DKK 1.000
Tæppe, design 'Patchwork', Tyrkiet, ca. 315 x 222 cm
Tæppe, design 'Patchwork', Tyrkiet, ca. 315 x 222 cm. Tæppe, design 'Patchwork', Tyrkiet. Håndlavet, mål: ca. 315 x 222 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3562812

DKK 17.309 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2014 08:10:00 DKK 6.887
Dänischer Möbelproduzent, ausziehbarer Esstisch mit Einlegeplatte, dazu 4 Stühle, Massivholz (5)
Dänischer Möbelproduzent, ausziehbarer Esstisch mit Einlegeplatte, dazu 4 Stühle, Massivholz (5). Dänischer Möbelproduzent, ausziehbarer Esstisch mit Einlegeplatte, dazu 4 Stühle, Massivholz. Holzrahmenkonstruktion aus Massivholz, mit Einlegeplatte. Tisch unterseitig bezeichnet mit Stempel: 'Made in Denmark 130398'. Stühle ebenfalls aus Massivholz mit gepolsterten Sitzflächen und hellem, ... Varenr: 3556327 DKK 2.978 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2014 08:27:00 DKK 335
Tæppe, design 'Kilim Karabak', ca. 323 x 197 cm
Tæppe, design 'Kilim Karabak', ca. 323 x 197 cm. Tæppe, design 'Kilim Karabak'. Håndlavet, mål ca. 323 x 197 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3584297

DKK 11.912 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2014 08:30:00 DKK 5.211
Diamantring, 14 kt guld, ca. 0.49 ct.
Diamantring, 14 kt guld, ca. 0.49 ct.. Diamantring fra FHP udført i 14 kt guld prydet med 9 diamanter på i alt ca. 0.49 ct Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: SI/P1. Ringstr. 54.25/17.25 mm. Vægt ca. 2.2 gr. God brillans. Stemplet FHP og 585. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres indtil 15-1-2015. ... Varenr: 3461639

DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 08:41:00 DKK 5.400
Vedhæng af hvidguld med South Sea perle og brillanter
Vedhæng af hvidguld med South Sea perle og brillanter. Vedhæng udført af 14kt. hvidguld, prydet med 1 dråbeformet South Sea perle, farve: gylden med rosa overtoner og lette vækstmærker, mål ca. 14,5 x 11,7 mm og 3 brillanter af i alt ca. 0.02 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: P1, mål inkl. øsken ca. 28,2 x 11,7 mm, vægt: ca. 3,1 g. Nyproducerede ... Varenr: 3414009

DKK 7.073 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2014 08:42:00 DKK 2.792
Brillantring fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.53 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.53 ct.. FHP Diamonds, brillantring udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med 9 brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.53 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI God brillans. Ringstr: EU- Vægt ca. 2.0 gram. Stemplet 585 FHP. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan ... Varenr: 3539399

DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 08:46:00 DKK 5.200
Alliancering, 14 kt. rhodineret guld,  0.50 ct
Alliancering, 14 kt. rhodineret guld, 0.50 ct . Alliancering udført i 14 kt guld prydet med syv brillantslebne diamanter på i alt ca.0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI1-2. God brillans. Ringstr: ca. 53,0/16,80 mm. Vægt ca. 2,36 gram. Stemplet 585 . Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus... Varenr: 3339027

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 08:58:00 DKK 5.200
Fuglsang Collection, spisebord og Børge Mogensen, fire spisebordsstole fremstillet hos C.M. Madsens Fabrikker (5)
Fuglsang Collection, spisebord og Børge Mogensen, fire spisebordsstole fremstillet hos C.M. Madsens Fabrikker (5). Fuglsang Collection, spisebord af træ, bordpladen kan klappes ud i siderne, og Børge Mogensen, fire spisebordsstole fremstillet hos C.M. Madsens Fabrikker, trærammekonstruktion af egetræ, sædepolstring betrukket med naturfarvet stof. Betegnet på undersiden med producentens brandstempel. Mål på ... Varenr: 3564391 DKK 4.467 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2014 09:32:00 DKK 2.978
Toine van den Heuvel, frisvinger, model Maxx, grøn polstring, fremstillet hos Artifort
Toine van den Heuvel, frisvinger, model Maxx, grøn polstring, fremstillet hos Artifort. Frisvinger, model Maxx, grøn polstring, formgivet af Toine van den Heuvel, fremstillet hos Artifort. Formgivet i 2006. Metalkonstruktion, polstret, lysegrønt stofbetræk. H. 82 cm - B. 45 cm - D. 52 cm - siddehøjde 46 cm. Udstillingsmodel med mindre alders- og brugsspor. Nyproducerede varer ... Varenr: 3543051

DKK 3.536 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2014 09:33:00 DKK 298
Kaminbænk/vinduesbænk kirsebærtræsfarvet, lakeret
Kaminbænk/vinduesbænk kirsebærtræsfarvet, lakeret. Kaminbænk/vinduesbænk kirsebærtræsfarvet, lakeret. Udadbøjede ben, åbne sidelæn, polstret sæde betrukket med lys damast og pyntesøm, H. 70, D. 49, L. 100 cm. Fremstår som udstillingsmodel med lette brugsspor. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3564423

DKK 2.978 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2014 09:37:00 DKK 1.861
Diamant ørestikker, 14 kt rosaguld ca. 0.32 ct.
Diamant ørestikker, 14 kt rosaguld ca. 0.32 ct.. Diamant ørestikker fra FHP udført i 14 kt rosaguld guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.32 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. God brillans. Vægt ca. 1.7 gram. Stemplet 585 FHP. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres ... Varenr: 3409476

DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 09:41:00 DKK 3.800
Brillantring med diamanter fra FHP DeLuxe Collection, 14 kt guld, 0.99 ct
Brillantring med diamanter fra FHP DeLuxe Collection, 14 kt guld, 0.99 ct. FHP Diamonds, brillantring fra DeLuxe Collectionen udført i 14 kt guld, prydet med 25 brillantslebne diamanter. I alt ca. 0.99 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ringstr: EU-55/56. Vægt ca. 4.3 gram. Stemplet 585 FHP. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan ... Varenr: 3539421

DKK 30.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 09:47:00 DKK 9.800
Brillantring, 9 kt rhodineret guld, ca. 0.26 ct.
Brillantring, 9 kt rhodineret guld, ca. 0.26 ct.. Brillantring udført i 9 kt rhodineret guld med delt ringskinne udsmykket med 52 stk. brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,26 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2/P1. Ringstr: 52.0/16,5 mm. Vægt: ca. 3,0 gram. God brillans Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3470427

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 09:58:00 DKK 3.500
Hugo Boss Herre Kronograf
Hugo Boss Herre Kronograf. Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af forgyldt stål. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 60 min., samt 24 timer viser. Monteret med sort læder rem. Opbevaringsboks og manual medfølger. Denne vare er med på OutletMessen i Messecenter Herning den 25. og 26. ... Varenr: 3597081

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 25-10-2014 10:05:00 DKK 1.550
Ring with opal, lapis lazulli and emeralds, 14kt. gold.
Ring with opal, lapis lazulli and emeralds, 14kt. gold.. Ring in 14kt. set with opal, lapis lazulli and emeralds. 14kt. yellow gold, hallmarked 14kt.. Ring adorned on with 8 cabouchone-cut opal approx. 1.50ct and also 1 cabouchone-cut lapis lazulli in the center approx. 0.70ct and finally adorned with 8 round-cut green emeralds approx. 0.75ct. Total... Varenr: 3524518 DKK 4.467 BE, Antwerpen 25-10-2014 10:14:00 DKK 2.606
Diamond ring, 18kt. white gold, approx. 2.53ct
Diamond ring, 18kt. white gold, approx. 2.53ct. 18kt. white gold, hallmarked 750. Diamond ring decorated with 118 brilliant and 10 baguette-cut diamonds approx. total 2.53ct. Colour: Top wesselton (G). Clarity: VS1-VS2 . Very good brilliance Total weight: 10.11 gr. Ringsize: 53 / 17.00mm. RW/001New goods are valued according to the ... Varenr: 3494478

DKK 67.004 BE, Antwerpen 25-10-2014 10:20:00 DKK 21.590
Diamond ring, 18kt. gold, approx. 0.69ct
Diamond ring, 18kt. gold, approx. 0.69ct. Ring in 18kt. with diamonds approx. 0.69ct. 18kt. bicolour gold, hallmarked 750. Diamond ring decorated with 76 brilliant cut diamonds approx. total 0.69ct. Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H). Clarity: SI1-SI2 few P1. good brilliance Total weight: 18.97 gr. Ringsize: 54 / ... Varenr: 3494488

DKK 25.685 BE, Antwerpen 25-10-2014 10:22:00 DKK 8.934
Diamantring ca. 0,30 ct.
Diamantring ca. 0,30 ct. . Diamantring af 9 kt guld, front prydet med 20 små, runde diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Farve: Top Cape - Cape (K-M). Klarhed: P3. Ringstr. 17.25/54,5 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3220329

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 10:29:00 DKK 1.300
Diamantring ca. 0.21 ct.
Diamantring ca. 0.21 ct. . Diamantring af 9 kt guld, gennembrudt front prydet med talrige små, runde diamanter på i alt ca. 0.21 ct. Farve: Top Cape - Cape(K-M). Klarhed: P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3544847

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-10-2014 10:30:00 DKK 1.350
Uindfattet brillant, ca. 0.34 ct., med GIA-certifikat
Uindfattet brillant, ca. 0.34 ct., med GIA-certifikat . Uindfattet brillant, ca. 0.34 ct., med GIA-certifikat Farve: Natural Fancy Gray-Yellow Green Klarhed: SI2 Mål:4.42 x 4,49 x 2.74 mm Polish: Good Symmetry: Good Certifikat GIA 16355655.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer... Varenr: 3539201

DKK 24.568 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2014 10:36:00 DKK 14.145
Tæppe, design 'Revive Patch', ca. 297 x 212 cm
Tæppe, design 'Revive Patch', ca. 297 x 212 cm. Tæppe, design 'Revive Patch'. Håndlavet, mål: ca. 297 x 212 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3562793

DKK 10.423 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2014 10:36:00 DKK 4.467
Diamant armbånd, 14 kt. guld/ sort oxideret sterling sølv, ca. 5.8 ct.
Diamant armbånd, 14 kt. guld/ sort oxideret sterling sølv, ca. 5.8 ct.. Diamant armbånd fra FHP. Black India serien,, udført i 14 kt. guld og sort oxideret sterling sølv samt 2 sikkerhedshasper. Prydet med talrige Polki diamanter ca. 1.16 ct, samt single cut diamanter på ca. 4.64 ct. I alt: ca 5.8 ct. Farve: Top Cape/Cape (L-M) Klarhed: P2-P3. Vægt: 39.01 ... Varenr: 3472092

DKK 35.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 10:41:00 DKK 14.000
Fire komplette sengesæt i gaveæske, koksgråt mønster, KEOPS COLLECTION (8 dele)
Fire komplette sengesæt i gaveæske, koksgråt mønster, KEOPS COLLECTION (8 dele) . Fire komplette sengesæt i gaveæske, koksgråt mønster. Bestående af 4 pudebetræk 60x63 cm. samt 4 dynebetræk 135x200 cm. Dynebetrækket har skjult lynlåslukning i fodenden, mens pudebetrækket har en 3-siders kant og åben i bunden til ind- og udtagelse af pude. Fremstillet af 100% kæmmet bomuld ... Varenr: 3436358

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-10-2014 10:42:00 DKK 950
Blomster ring med diamanter
Blomster ring med diamanter . Ring udført i 9 kt. guld prydet med fire blomster fattet med små diamanter - tilsammen ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J) Klarhed: P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3536948

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 10:42:00 DKK 1.350
Par diamantørestikkere (2)
Par diamantørestikkere (2) . Par diamantørestikkere udført i 9 kt. rhodineret guld, prydet med 26 diamanter på ialt 0.26 ct. Farve: Wesselton-Top Cape (H-L). Klarhed: P1-P3. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3444746

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-10-2014 10:46:00 DKK 1.200
Brillant/ Rosetring fra FHP, 14 kt. guld, 0.48 ct.
Brillant/ Rosetring fra FHP, 14 kt. guld, 0.48 ct.. FHP Diamonds, brillant- / rosetring udført i 14 kt. guld prydet med ni brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.48 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Stærk brillans. Ringstr: ca. 54.5. Vægt ca. 2.1 gram. Stemplet FHP 585. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan ... Varenr: 3539424

DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 10:47:00 DKK 5.600
Smykkesæt af sterlingsølv prydet med diamanter 0,09 ct. (3)
Smykkesæt af sterlingsølv prydet med diamanter 0,09 ct. (3). Smykkesæt udført i 925 sterlingsølv prydet med diamanter bestående af: Halskæde med vedhæng samt øreringe med mindre diamanter på i alt ca. 0,09 ct.. Farve: Wesselton (H) Klarhed: P1. Længde: Halskæde inkl. vedhæng ca. 47 cm. samt et par øreringe (3) br>Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3468778

DKK 2.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2014 10:58:00 DKK 800
Zuchtperlenkette, apricot, ca. 90 cm
Zuchtperlenkette, apricot, ca. 90 cm. Endloskette aus barocken apricotfarbenen Süßwasserzuchtperlen, Perlen von ca. 6 - 7 mm mit leicht changierenden Übertönen, glänzendem Lüster und natürlichen Wachstumsmerkmalen, Länge ca. 90 cm. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision ... Varenr: 3487385

DKK 596 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-10-2014 11:00:00 DKK 298
Tæppe, design 'Kelim Kaudani', ca. 195 x 160 cm
Tæppe, design 'Kelim Kaudani', ca. 195 x 160 cm. Tæppe, design 'Kelim Kaudani', håndlavet, mål: ca. 195 x 160 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 30, til en adresse i Danmark ca. EUR 40, til en adresse i Sverige/Finland ca. EUR 50. For en ... Varenr: 3584735

DKK 4.095 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2014 11:00:00 DKK 1.675
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 398  >>