Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 384  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Miró Sculptures m.fl (3)
Miró Sculptures m.fl (3). Kunstbøger bestående af Miró Sculptures, Miró & artiga, céramiques samt Chagall Hommage á Marc Chagall. Udgivet af maeght editeur samt Fondation Maeght (3) Varenr: 3864116 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-07-2015 08:30:54 DKK 300
Piet Hein / Bruno Mathsson / Arne Jacobsen. Rundt spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson / Arne Jacobsen. Rundt spisebord. Piet Hein / Bruno Mathsson / Arne Jacobsen. Cirkulært bord med plade af hvidt laminat, alu kant, monteret på stamme og sekspas fod af forkromet metal, H. 70, Ø. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, ridser og pletter, afskalninger på undersiden af bordkanten samt anløbet ... Varenr: 3875633 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2015 09:02:00 DKK 2.700
Fire spisebordsstole af teak og bøg med hvidlakeret sæde (4)
Fire spisebordsstole af teak og bøg med hvidlakeret sæde (4). Fire spisebordsstole stel af bøg, ryg af fineret teak, og med hvidlakeret sæde. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 3890987 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2015 09:24:33 DKK 375
Hans J. Wegner. Seks armstole, model CH-50 (6)
Hans J. Wegner. Seks armstole, model CH-50 (6). Hans J. Wegner 1914-2007. Sæt på seks armstole af massivt bøgetræ, betrukket med alcantara. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH-50. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 3892881 DKK 3.500 DK, Kolding, Trianglen 02-07-2015 09:31:00 DKK 3.200
Dansk møbelproducent. Skænk / vitrine i teak
Dansk møbelproducent. Skænk / vitrine i teak . Dansk møbelproducent. Skænk / vitrine med skydelåger af glas, stående på skråtstille ben. Udførti teak. H. 96 L. 120 D. 30 cm. Varenr: 3893167 DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 02-07-2015 09:35:00 DKK 750
BG design. Skrivebord model Flipper XS i Rio palisander
BG design. Skrivebord model Flipper XS i Rio palisander . BG design. Skrivebord udført i Riopalisander, med skråtstillede ben og to skuffer. Mål: H. 68, 5 B 141, D 58,5 cm. BG design v/Bj. Green, messingplatte herfra. Cites certifikat fra Naturstyrelsen medfølger. Varenr: 3892755 DKK 14.000 DK, Kolding, Trianglen 02-07-2015 09:39:00 DKK 7.200
Sæt ørestikkere med smaragder og brillanter.
Sæt ørestikkere med smaragder og brillanter.. Sæt ørestikker udført i 9 kt. guld prydet med ovale behandlede smaragder på ca. 7x5 mm.. og omkranset af talrige små diamanter på tilsammen ca. 0.39 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P3. Mål: 11 x 9 mm. Varenr: 3851413

DKK 1.900 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 10:00:00 DKK 1.500
Skåp Louis XV-stil
Skåp Louis XV-stil. SKÅP, 1900-talets mitt, Louis XV-stil, fanérat i valnöt, skulpterad dekor med förgyllda beslag, slipat glas, höjd ca 200, 170x50 cm, nyckel finns Varenr: 3890043 DKK 3.229 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-07-2015 10:00:00
Se mere
Toftegaard agern vedhæng i guld
Toftegaard agern vedhæng i guld. Toftegaard agern vedhæng i 14 kt. guld, Øskenet er 7 mm. i længden indvendigt og ca. 4 mm. på det bredeste sted.Længde med øsken ca. 25 mm. Varenr: 3582536

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 10:10:00 DKK 1.500
Københavner bord med elevation
Københavner bord med elevation. Københavner sofa / spisebord, udført i eg med elevation 'københavnerudtræk. H. 57 cm.L. 129 B. 57/107 cm. Varenr: 3893153 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 02-07-2015 10:13:00 DKK 400
Dansk Møbelproducent. MH. Stålmøbler. To spisebordsstole (2)
Dansk Møbelproducent. MH. Stålmøbler. To spisebordsstole (2). Dansk Møbelproducent. MH. Stålmøbler. To spisebordsstole. Stel af sortlakeret stål, sæde og ryg betrukket med karrygult uldstof. H. 44/78, B. 50, D. 47 cm. Fremstår med brugsspor. Uld med pletter. (2) Varenr: 3878627 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2015 10:16:00 DKK 300
Uindfattet brillant 0.51 ct.
Uindfattet brillant 0.51 ct.. Uindfattet brillant sleben diamant Vægt: ca. 0.51 ct. Farve: Light Brown Klarhed: P3 Mål ca. 4,92 mm. Varenr: 3855963

DKK 1.900 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 10:20:00 DKK 1.300
Angelica Wiik färglitografi
Angelica Wiik färglitografi. ANGELICA WIIK (född 1960): "Rosmadonna", signerad Angelica Wiik, 40/190, färglitografi, ca 50x21,5 cm, oramad Varenr: 3890044 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-07-2015 10:20:00
Se mere
18kt diamond ring approx. 1.23ct
18kt diamond ring approx. 1.23ct. 18kt diamond ring approx. 1.23ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Diamond ring adorned with 161 brilliant-cut diamonds approx. 1.23ct Colour: Top wesselton (G) Clarity: VS1-VS2 few SI1 Strong brilliance Total weight: 8.04 gr Ringsize: 53 / 17.00mm 0006874 Varenr: 3891699

DKK 28.718 BE, Antwerpen 02-07-2015 10:21:00 DKK 20.140
Garderobe/Lockerskab af lakeret metal
Garderobe/Lockerskab af lakeret metal . Bisley. Garderobe/Lockerskab af grålakeret metal. Front med en dør indrettet med koøje bag hvilke hylder og bøjlestang. H. 197, B. 92, D. 45,5 cm. Fremstår med brugsspor samt med enkelte ridser. Nøgle medfølger ikke. Varenr: 3890981 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2015 10:21:29 DKK 350
Lænestol på drejesokkel med rødt skai samt skammel (2)
Lænestol på drejesokkel med rødt skai samt skammel (2). Lænestol på drejesokkel med rødt skai samt skammel ben af bøg med rødt skai ( ikke org. samthørende. Fremstår med en del brugsspor, krakeleringer og smuds. (2) Varenr: 3890988 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2015 10:23:00 DKK 325
Sofabord på hjul med elmetræ
Sofabord på hjul med elmetræ. Sofabord på hjul i industrielt vintage design. Bordet er fremstillet i massivt rustikt gammelt elmetræ Stel og hjul af patineret metal. Mål: H. 40 B. 70 L. 110 cm. fremstår usamlet i original emballage. Varenr: 3885243

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-07-2015 10:25:00 DKK 2.200
ZeeZen, Ring i Titanium med brillanter
ZeeZen, Ring i Titanium med brillanter. ZeeZen, Ring i Titanium med brillanter som stjerne drys 0.10 ct. Farve: Top Wesselton(G) Klarhed P1, Bredde 3,5 mm. ringstr. 54 Ø: 17,2 mm. Varenr: 3890947

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 10:26:00 DKK 1.900
Ausziehbarer Tisch mit 8 Stühlen (9)
Ausziehbarer Tisch mit 8 Stühlen (9). Ausziehbarer Tisch mit 8 Stühlen. Ovaler Tisch ausziehbar zu einer länglich ovalen Platte, H. 79, L. 110, T. 140 cm. Kratzer und Bestoßungen. 8 Stühle mit gepolstertem Sitz und geflochtener Rückenlehne, H. 85, B. 46, T. 45 cm. 2 Stühle mit defekter geflochtener Lehne, Kratzer und Bestoßungen. ... Varenr: 3859406 DKK 1.119 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-07-2015 10:28:16 DKK 336
Diamantring af 9 kt. guld, diamanter 0.35 ct
Diamantring af 9 kt. guld, diamanter 0.35 ct . Diamantring ca. 0,35 ct. Ringen er fremstillet i 9 kt. guld, prydet med hjerte med diamanter, samlet ca 0.35 ct. Farve: Crystal/J-Top Cape/K Klarhed: P3. Ringstr. 55 Ø: 17,5 mm. Varenr: 3851429

DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 10:30:00 DKK 1.250
Stor kinesisk figur af porcelæn, 1900-tallet
Stor kinesisk figur af porcelæn, 1900-tallet. Stor kinesisk figur af porcelæn i form af stående vismand med barn iført folderige gevandter, dekoreret i farver. Stempel under bund. H. 63 cm. Varenr: 3888105 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2015 10:33:33 DKK 825
CANDINO Chronograph herreur i stål.
CANDINO Chronograph herreur i stål.. CANDINO Chronograph i stål, urkasse 31x33 mm. tykkelse 10 mm. sølvfarvet skive, vandtæt til 10 Atm./100 m. Dato visning. Swiss Made. Varenr: 3405028

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 10:35:00 DKK 1.800
ZeeZen, Ring i Titanium med brillanter. ZeeZen, Ring i Titanium med brillanter, 0.06 ct. Farve: Top Wesselton(G), Klarhed P1, Bredde 2,0 mm. ringstr. 54 Ø: 17,2 mm. Varenr: 3891328

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 10:38:00 DKK 700
Hjerte regn ring fra Heartbeats
Hjerte regn ring fra Heartbeats. Hjerte regn ring fra Heartbeats ca. 0.25 ct. Udført i 14 kt sort-rhodineret guld og prydet med hjerter indført i hvidguld med små diamanter i alt ca. 0.25 ct Farve Wesselton-Crystal/H-J Klarhed P1-3. Ringstr. 55 ca. Ø 17,50 mm. Varenr: 3660786

DKK 5.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 10:40:00 DKK 4.400
Opal- og diamant vedhæng, 14 kt. guld
Opal- og diamant vedhæng, 14 kt. guld. Vedhænget er fremstillet i 14 kt. guld, prydet med rosét af opal, omkranset af 14 enkeltslebne diamanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Cape/M. Klarhed P3. (2) Varenr: 3779603

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-07-2015 10:40:00 DKK 1.400
Ausziehbarer Glastisch
Ausziehbarer Glastisch. Ausziehbarer Glastisch, Metallgestell schwarz lackiert, Tischplatte aus Glas, darunter 1 weitere Tischplatte gleicher Größe zum Ausziehen, 74, 123 x 90 cm (nicht ausgezogen). Starke Kratzer und Berieb auf dem Gestell. Varenr: 3886521 DKK 1.119 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-07-2015 10:41:52 DKK 298
Ørum. Skammel i teak / eg
Ørum. Skammel i teak / eg. Ørum. Fodskammel udført i teak og eg. 1950'erne. H. 42 x 54 x 36 cm. Varenr: 3893045 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 02-07-2015 10:43:00 DKK 775
Gant. Herrearmbåndsur, model 'Ocean Grove'
Gant. Herrearmbåndsur, model 'Ocean Grove'. Gant. Herrearmbåndsur, model 'Ocean Grove' i kasse af børstet stål, drejelig lyette med arabertalsindeks, hvid skive med arabertals/stregindeks, to visere med luminox, seperat time samt dato angivelse, heliumventil, logo. Højre krone med optræk via nøgle. Monteret på rem af sort læder på hvilken ... Varenr: 3558610

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 10:46:00 DKK 1.400
Brillantring fra FHP, 14 kt rosa guld, 0.36 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt rosa guld, 0.36 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 14 kt rosa guld, prydet med talrige brillantsleben diamant er på ca. 0.36 ct. Farve: Wesselton/Top Crystal (H-I). Klarhed: SI. God brillans. Ringstr: ca. 53. Vægt: 1.8 gram. Stemplet 585 FHP. Medfølger certifikat. Varenr: 3656382

DKK 4.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-07-2015 10:50:00 DKK 3.600
Toftegaard broche i guld
Toftegaard broche i guld. Toftegaard broche "danser" i 14 kt. guld. Varenr: 3583111

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 10:52:00 DKK 2.000
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 384  >>