Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 342  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Linea Raffaelli brudekjole str. 38
Linea Raffaelli brudekjole str. 38. Linea Raffaelli brudekjole str. 38. 2 delt model med halterneck, og sort tylblomster til påsyning / er vist på foto, men er kun sat på med nåle. Brystmål ca. 80 cm. Talje ca. 74 cm. Livvvidde på nederdel ca. 70 cm. Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til ... Varenr: 4259793

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2016 09:41:00 DKK 300
Rembo Skylight brudekjole - 2-delt str. 42
Rembo Skylight brudekjole - 2-delt str. 42. Rembo Skylight brudekjole - 2-delt str. 42. Livvidde på nederdel ca. 80 cm. Brystmål ca. 96 cm. Du er velkommen til at prøve kjolen i Showroom Odense Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til bryllup - studenterfest eller en anden særlig lejlighed. Varenr: 4212047

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2016 09:42:00 DKK 300
Brudekjole str. 38
Brudekjole str. 38. Brudekjole str. 38. delt - beige, corasagedel med blonde og bånd. Taljemål på nederdel er ca. 74 cm. Brystmål på corasagedel 80 cm. Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til bryllup - studenterfest eller en anden særlig lejlighed. Varenr: 4291897

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2016 09:43:00 DKK 300
Tre cocktaol/selskabskjoler str. 34-40. (3)
Tre cocktaol/selskabskjoler str. 34-40. (3). Tre cocktaol/selskabskjoler str. 34-40. Cotton Club - Cocktailkjole str. 38-40 - ferskenfarvet med perledekoation. Taljemål ca. 70 cm Brystmål ca. 80 cm. Cherlone - Cocktailkjole st. (34) elastik i ryg. Taljemål ca. 70 cm. Brystmål ca. 90 cm. City Girl - Cocktailkjole str. 38. med sløjfe ved ... Varenr: 4285122

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2016 09:43:00 DKK 300
Rembo Skyligh - Brudekjole str. XXL
Rembo Skyligh - Brudekjole str. XXL. Rembo Skyligh - Brudekjole str. XXL. Todelt, overdel pyntet med palietter. Brystmål ca. 100 cm. Taljemål ca. 90 cm. Taljemål nederdel ca. 80 cm. Du er velkommen til at prøve kjolen i Showroom Odense Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til bryllup - ... Varenr: 4300874

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2016 09:47:00 DKK 300
Lænestol, polstret, armlæn af olieret teak, 1950'erne/1960'erne
Lænestol, polstret, armlæn af olieret teak, 1950'erne/1960'erne. Lænestol overpolstret med mønstret betræk, ben af bejdset træ, armlæn af olieret teak, løs nakkepude, 1950'erne/1960'erne. H. 103 cm. B. 70 cm. Sædehøjde 37 cm. Fremstår med brugsspor samt ene armlæn løst. Varenr: 4314097 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2016 09:48:46 DKK 1.200
Josef Frank 1 par gardiner
Josef Frank 1 par gardiner. JOSEF FRANK, gardiner, 1 par, linne, fodrade, Svenskt Tenn, Anacreon, vardera ca 120x110 cm Varenr: 4313805 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-06-2016 10:00:00
Se mere
Rosettenbrosche aus Bein
Rosettenbrosche aus Bein. Filigrane Rosettenbrosche aus Bein gefertigt und durchbrochen gearbeitet. Broschierung aus Metall mit Scharnier und Kugelhakenverschluss. Aufwendige Handsägearbeit. Durchmesser ca. 3,9 cm. Varenr: 4111003 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-06-2016 10:02:00 DKK 299
Ljuskrona
Ljuskrona . LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, för 3 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 46, diameter 30 cm Varenr: 4313806 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-06-2016 10:06:00
Se mere
Ljusstakar Art Deco
Ljusstakar Art Deco. LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1900-talets första hälft, Art Deco, höjd 20 cm Varenr: 4313807 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-06-2016 10:12:00
Se mere
Soffa, jugend, tidigt 1900-tal
Soffa, jugend, tidigt 1900-tal. Kökssoffa, jugend, tidigt 1900-tal. Bemålad. Utdragbar front. Höjd 91,5 cm, sitthöjd 44,5 cm, längd 193 cm. Senare bemålad, färgbortfall. Varenr: 4314203 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 27-06-2016 10:16:03 DKK 262
Soffa Lindome
Soffa Lindome. SOFFA, omkring 1800, gustavianskt Lindome-arbete, bemålad, träskuren dekor, kannelerade ben med palmetter, längd 180 cm, sitthöjd 40 cm Varenr: 4313808 DKK 3.220 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-06-2016 10:18:00
Se mere
Et par Kinesiske Zhou sideborde, 1900-tallet (2)
Et par Kinesiske Zhou sideborde, 1900-tallet (2). Et par Kinesiske "zhou" sideborde af elmetræ. 1900 tallet. H, 49, B. 39, D. 28 cm. (2) Varenr: 4301282 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-06-2016 10:18:12 DKK 1.250
Fire hvilestole, uld / lakeret bøg, 1950'erne. (4)
Fire hvilestole, uld / lakeret bøg, 1950'erne. (4). Fire hvilestole betrukket med uld, ben af lakeret bøg, 1950'erne. H. 79 cm. B. 50 cm. Sædehøjde 41 cm. Brugsspor samt betræk med slid. (4) Varenr: 4313016 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2016 10:20:43 DKK 525
Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur.
Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur.. Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur. Urkasse af børstet stål. Sort urskive med minut skala, permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, viser for, dato. Vandtæt 100m. Monteret med kraftig sort læder rem. Manual og boks medfølger. Varenr: 4184281

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2016 10:22:00 DKK 1.500
Soffa gustaviansk stil
Soffa gustaviansk stil. SOFFA, 1800-talets andra hälft, gustaviansk stil, gråmålad, längd 188, sitthöjd 44 cm Varenr: 4313809 DKK 3.220 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-06-2016 10:24:00
Se mere
Fat
Fat . FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av buskpion, prunus samt bambu, brättet med reserver av stiliserad lotus i emaljfärger, järnoxid samt sepia, diameter 31 cm Varenr: 4313810 DKK 4.830 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-06-2016 10:30:00
Se mere
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld. ARMBAND, 18 k guld, fantasilänk, Stockholm 1949, vikt ca 20,5 g Varenr: 4313811 DKK 4.025 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-06-2016 10:36:00
Se mere
Displaybord
Displaybord. Displaybord för sytillbehör, mitten av 1900-talet, teak och glas, höjd 52 cm, ca 50 x 50 cm. Smärre slitage Varenr: 4297428 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 27-06-2016 10:37:00 DKK 242
Swiss Military. Herrearmbåndsur.
Swiss Military. Herrearmbåndsur.. Swiss Military. Herrearmbåndsur. Swiss made. Urkasse af poleret stål, Orange urskive med permanent sekundviser, samt datorude. Vandtæt til 50 m, monteret med sort silikone rem. Manual og boks medfølger Varenr: 4203158

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2016 10:38:00 DKK 1.200
Bordslampa
Bordslampa. BORDSLAMPA, 1900-tal, mässing, totalhöjd 60 cm Varenr: 4313812 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-06-2016 10:42:00
Se mere
Oswald Rasmussen. To malerier. Exteriør. (2)
Oswald Rasmussen. To malerier. Exteriør. (2). Oswald Rasmussen. To malerier. Exteriør, olie på lærred. Mål for største: 66x88 cm. (84x105) (2) Varenr: 4314104 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-06-2016 10:43:23 DKK 300
Brudekjole str.56. Snørreryg og dekoreret med palietter og perler
Brudekjole str.56. Snørreryg og dekoreret med palietter og perler. Brudekjole str.56. Snørreryg og dekoreret med palietter og perler. Brystmål ca. 130 cm. Taljemål ca. 120 cm. Du er velkommen til at prøve kjolen i Showroom Odense Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til bryllup - studenterfest eller en anden særlig ... Varenr: 4309807

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2016 10:44:00 DKK 325
Smörsnäckor mm. silver 1800-1900-tal
Smörsnäckor mm. silver 1800-1900-tal. SMÖRSNÄCKOR, 6 st., SKÅLFAT på fot, sekelskifte 1900, Österrike-Ungern, SKÅLAR, 2 st, SALTSKED, England, mm. total ca 640 g Varenr: 4313813 DKK 1.449 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-06-2016 10:48:00
Se mere
Matta, ljus Keshan, Persien, 345 x 242
Matta, ljus Keshan, Persien, 345 x 242. Matta, ljus Keshan, Persien, 345 x 242. Ull på bomullsvarp. Huvudfält med strödd dekor av palmetter och arabesker. Huvudbård med palmettranka. Varenr: 4204602

DKK 7.245 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-06-2016 10:58:00 DKK 5.635
Klaffbord gråmålat
Klaffbord gråmålat. KLAFFBORD, 1900-talets början, på pelarfot, med hjul, fotavslut i form av lejontassar, gråmålat, höjd 77, 91 x 150 cm Varenr: 4313814 DKK 2.013 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-06-2016 11:00:00
Se mere
Købmandsdisk / skænk, fyrretræ, 1900-tallets slutning
Købmandsdisk / skænk, fyrretræ, 1900-tallets slutning. Købmandsdisk / skænk af fyrretræ, front med 6 skuffer og 2 låger, hvorbag hylder. 1900-tallets slutning. H. 72 cm. L. 129 cm. B. 42 cm. Fremstår med brugsspor samt topplade med skjold og ridser. Varenr: 4314152 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2016 11:04:49 DKK 350
Rendbo Skylight - 2-delt Brudekjole str. 42
Rendbo Skylight - 2-delt Brudekjole str. 42. Rendbo Skylight - Beige brudekjole str. 42. 2- delt Mål på corsage: Taljemål ca. 80 cm. Brystmål ca. 90 cm. Nederdel liv ca. 88 cm. Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til bryllup - studenterfest eller en anden særlig lejlighed. Varenr: 4250855

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 27-06-2016 11:05:00 DKK 300
Affisch, Marc Chagall, 1960-tal
Affisch, Marc Chagall, 1960-tal. Affisch, Marc Chagall, 1960-tal. Utställningsaffisch. "Chagall Galerie Maeght Juin-Juillet 1962". Inramad. ca 72 x 54. Varenr: 4308185 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-06-2016 11:05:00 DKK 302
Mendoza**** Gatuscen med blomsterflicka och pojke
Mendoza**** Gatuscen med blomsterflicka och pojke. MENDOZA**** (1800-talets andra hälft): Gatuscen med blomsterflicka och pojke, olja på duk, 123x95 cm Varenr: 4313815 DKK 9.660 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-06-2016 11:06:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 342  >>