Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 302  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Teppich, Design 'Primavera', Türkei, ca. 230 x 160 cm
Teppich, Design 'Primavera', Türkei, ca. 230 x 160 cm. Teppich, Design 'Primavera', Türkei, Material: 100% Viskose, Maße: ca. 230 x 160 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 20, an Adressen in Dänemark ca. EUR 30 und an Adressen ... Varenr: 3349886

DKK 2.983 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2014 07:59:00 DKK 1.007
Kelim fra Jajim, Iran, ca. 240 x 160 cm
Kelim fra Jajim, Iran, ca. 240 x 160 cm. Kelim fra Jajim, Iran, materiale: 100% uld, mål: ca. 240 x 160 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 30, til en adresse i Sverige/Finland ca. EUR 40. For en ... Varenr: 3349978

DKK 6.525 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2014 08:00:00 DKK 1.491
Ivan Anisimovich Kulik, Aften ved floden, olie på lærred, 1970
Ivan Anisimovich Kulik, Aften ved floden, olie på lærred, 1970. Ivan Anisimovich Kulik (1923 - 1995), Aften ved floden, olie på lærred, 1970, kyrillisk signeret og dateret, 206 x 154 cm. Кулик Иван Анисимович (1923 - 1995). ... Varenr: 3152450 DKK 13.423 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2014 08:00:00 DKK 9.694
Par små sideborde med 3 ben i art deco stil (2)
Par små sideborde med 3 ben i art deco stil (2) . Par sideborde på 3 svungne, slanke, sorte ben, ovalt korpus med finer og lakering, 3 skuffer, H. 79, B. 62, D. 50 cm, fremstår med nogen slitage, skrammer. (2) Varenr: 3297053 DKK 4.474 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2014 08:05:00 DKK 2.983
Jozan løber, Persien, ca. 320 x 100 cm
Jozan løber, Persien, ca. 320 x 100 cm. Jozan løber, Persien. Håndknyttet, materiale: uld på bomuld, mål: ca. 320 x 100 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 30, til en adresse i Sverige/Finland ... Varenr: 3421464

DKK 7.084 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2014 08:05:00 DKK 783
Patchwork Kelim, Tyrkiet, ca. 217 x 182 cm
Patchwork Kelim, Tyrkiet, ca. 217 x 182 cm. Patchwork Kelim, Tyrkiet. Håndlavet, materiale: 100% uld, mål: 217 x 182 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 30, til en adresse i Sverige/Finland ca. EUR ... Varenr: 3350038

DKK 7.979 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2014 08:06:00 DKK 2.610
Kelim, design 'In Silk Red', Indien, ca. 160 x 230 cm
Kelim, design 'In Silk Red', Indien, ca. 160 x 230 cm. Kelim, design 'In Silk Red', Indien. Håndlavet, materiale: 80% silke, 20% bomuld, mål: ca. 160 x 230 cm. Kelim i changerende røde toner. I nederste tredjedel ses en gul linje. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i ... Varenr: 3350379

DKK 5.742 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2014 08:14:00 DKK 1.864
Moderner Teppich, Design 'Opera' von Viva, Türkei, ca. 150 x 220 cm
Moderner Teppich, Design 'Opera' von Viva, Türkei, ca. 150 x 220 cm. Moderner Teppich, Design 'Opera' von Viva, Türkei, Material: 100% Polypropylene, Maße: ca. 150 x 220 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 15, an Adressen in Dänemark ca. EUR... Varenr: 3349748

DKK 2.125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2014 08:20:00 DKK 708
Moderner Teppich, Design 'Otto Brown', China, ca. 240 x 170 cm
Moderner Teppich, Design 'Otto Brown', China, ca. 240 x 170 cm. Moderner Teppich, Design 'Otto brown', China, Handgetuftet, Material: 100% Acryl, Maße: ca. 240 x 170 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 20, an Adressen in Dänemark ca. ... Varenr: 3349746

DKK 2.535 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2014 08:27:00 DKK 858
Brillantring, ca 0.09 ct. rhodineret guld.
Brillantring, ca 0.09 ct. rhodineret guld. . Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med talrige brillantslebne diamanter formet som firkløver på i alt ca. 0.09 ct, Farve: Crystal -Top cape (J-K) Klarhed: P1-P2. Ringstr: 53.0/17.0 mm. Vægt. ca. 1.4 gr. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3330362

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-07-2014 08:39:00 DKK 1.000
4 row strechable fresh water pearl bracelet in 14kt
4 row strechable fresh water pearl bracelet in 14kt. 4 row strechable fresh water pearl bracelet in 14kt 14kt yellow gold balls, tested Bracelet decorated with gold links and balls between the pearls Colour: white cream Shape: round to oval Size: 5.00-6.00mm lustre: good surface: clean Total lenght: 21cm, strechable. New goods are valued ... Varenr: 3490968

DKK 2.386 BE, Antwerpen 29-07-2014 08:41:46 DKK 932
Moderner Teppich, Design 'Opera' von Viva, Türkei, ca. 150 x 220 cm. Moderner Teppich, Design 'Opera' von Viva, Türkei, Material: 100% Polypropylene, Maße: ca. 150 x 220 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 20, an Adressen in Dänemark ca. EUR... Varenr: 3349765

DKK 2.946 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2014 09:06:00 DKK 708
Brillantring, rhodineret guld ca 0.05 ct. .
Brillantring, rhodineret guld ca 0.05 ct. . . Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.05 ct, Farve: Crystal -Top cape (J-K) Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53.0/16.75 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende... Varenr: 3345888

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-07-2014 09:08:00 DKK 800
Susanne Öhlén, Matservis 'Clair de Lune' Rörstrand (60)
Susanne Öhlén, Matservis 'Clair de Lune' Rörstrand (60). Rörstrand. Matservis 'Clair de Lune'. Handmålad dekor, design av Susanne Öhlén. 60 delar bestående av: 17 mattallrikar, 14 djupa, 12 förrättstallrikar, 12 kaffekoppar med fat, 2 karotter, 1 skål, 2 fat samt 1 såskanna. Nagg förekommer, viss slitage på dekor. (60) Varenr: 3490067 DKK 815 SE, Örebro, Aspholmen 29-07-2014 09:34:04 DKK 265
Sort reol/kommode i bejdset fyrretræ
Sort reol/kommode i bejdset fyrretræ. Kommode i sortbejdset fyrretræ. Fremstår med løse ben og brugsspor. Mål: B 100, D 34, H 80 cm Varenr: 3469645 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 29-07-2014 09:34:05 DKK 325
Natuzzi; sofabord i Wenge med glasplade - udstillingsmodel
Natuzzi; sofabord i Wenge med glasplade - udstillingsmodel. Natuzzi: Sofabord i fineret wenge. I midten hvilende glasplade. Fremstår med minimale brugsspor. Mål: L 140, B 80, H 38 cm. Varenr: 3469604 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 29-07-2014 09:39:33 DKK 325
Køkkenophæng i rustfri stål
Køkkenophæng i rustfri stål. Køkkenophæng i rustfrit stål. Mål: L 82, D 18, H 36 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3462786 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 29-07-2014 09:40:56 DKK 300
Friture dobbelt
Friture dobbelt. Friture med 2 rum, hver rum med justerbar temperatur (80 - 200 grader), og afløb, til når olien skal skiftes. Udført i rustfrit stål. 220 Volt, hver kar skal have sin egen strøm tilslutning. Størrelse. (BxDxH) 59 x 45 x 98 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3489076

DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-07-2014 09:41:00 DKK 1.800
Bornholmerur i kasse af bemalet træ
Bornholmerur i kasse af bemalet træ. Bornholmerur i kasse af bemalet og guldstaferet træ. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Mål: H 193 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet Varenr: 3439579 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 29-07-2014 09:42:51 DKK 350
Matgrupp, teak, 1900-talets mitt (5)
Matgrupp, teak, 1900-talets mitt (5). Matgrupp i teak och betsad bok bestående av bord samt fyra stolar med klädd sits. Stolar med ryggstöd i formböjd teak samt benställning i betsad bok, höjd 80 cm, sitthöjd 44 cm. Klädda sitsar i ull. Bord med skiva i teakfaner samt ben i betsad bok, längd 125 cm, bredd 80 cm, höjd 72 cm. ... Varenr: 3489792 DKK 1.630 SE, Örebro, Aspholmen 29-07-2014 09:52:23 DKK 672
Havemøbler. Seks stabelbare havestole, sort polyrattan, aluminium stel. (6)
Havemøbler. Seks stabelbare havestole, sort polyrattan, aluminium stel. (6) . Seks stabelbare havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan. Kraftig model med fourliner flet, stel samt endestykker på stolene af aluminium. Vandafvisende hynder med aftageligt betræk medfølger. Hynde, H. 6 cm. Stol: H. 85 B. 57 cm. SH. 45 cm. (6) Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3490790

DKK 4.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-07-2014 09:52:49 DKK 2.000
Hugo Boss Herre kronograph
Hugo Boss Herre kronograph. Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af poleret stål. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 60 min., samt 24 timer viser. Monteret med sort læder rem. Opbevaringsboks og manual medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen... Varenr: 3399239

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2014 09:55:00 DKK 1.400
Ytterfoder rotting och smide (2)
Ytterfoder rotting och smide (2). Ytterfoder i rotting med ställning i smide, höjd 92 cm, Ø 25 cm resp. höjd 120 cm, Ø 33 cm. (2) Varenr: 3489839 DKK 652 SE, Örebro, Aspholmen 29-07-2014 09:58:27 DKK 346
Diamond earrings in14kt.approx. 0.50ct.(2)
Diamond earrings in14kt.approx. 0.50ct.(2). Diamond earrings in yellow gold, hallmarked 585 Earrings adorned with in total 84 round-cut white and treated black and cognac diamonds approx. 0.50ct Colour: Top Wesselton (G) and treated black and cognac Clarity:VS2-SI1-SI2-P1 Measurements: 15 x 9 x 9mm ref E6981New goods are valued ... Varenr: 3186408

DKK 5.593 BE, Antwerpen 29-07-2014 10:00:00 DKK 1.491
Diamond ring in gold approx. 0.73ct
Diamond ring in gold approx. 0.73ct. Diamond ring in gold approx. 0.73ct. 9kt yellow gold, hallmarked 375 Ring adorned with numerous single-cut diamonds approx. 0.73ct, Colour: Wesselton- Top Crystal(H-I) Clarity: SI1-SI2-P1 Ringsize: 53/ 17.00mm ref R12222 New goods are valued according to the 'brand new item' principle. ... Varenr: 3484884

DKK 7.271 BE, Antwerpen 29-07-2014 10:06:00 DKK 2.796
Hans J. Wegner. Tremmestol model 1788 af bøg
Hans J. Wegner. Tremmestol model 1788 af bøg. Hans J. Wegner 1914 - 2007. Tremmestol model 1788 af lakeret massivt bøgetræ, løse hynder betrukket med ternet møbelstof. Formgivet i 1945. Fremstillet hos Fritz Hansen. Brugsspor, senere ombetrukket. Obs. se også varenummer 3491018 Varenr: 3491021 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-07-2014 10:07:12 DKK 1.350
Kommode i eg. Regence form
Kommode i eg. Regence form. Kommode i eg. Regence form fra 1900 tallet. Front med udskæringer. To skuffer med metal greb. Svungne ben ligeledes med udskæringer. Mål: B 90, D 44, H 66 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3491020 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 29-07-2014 10:07:41 DKK 400
Christian Hvidt. Skrivebord af mahogni
Christian Hvidt. Skrivebord af mahogni . Christian Hvidt. Fritstående skrivebord af mahogni, front med to skuffer, greb af messing. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik model 413 serie M-76. H. 73 B. 200 D. 100 cm. Fremstår med brugsspor, nuanceforskelle på bordplade. Varenr: 3491023 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-07-2014 10:08:17 DKK 1.050
Par solvogne i sort polyrattan. (2)
Par solvogne i sort polyrattan. (2) . Par solvogne i sort polyrattan med stel af grå pulverlakeret aluminium. Monteret med armlæn af teak. L 195. B 65 cm. Modelfoto. Hynder medfølger ikke. Fremstår med enkelte småridser og skrammer(2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3490365

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-07-2014 10:08:51 DKK 1.650
Fresh water pearl and diamond earrings in gold approx. 0.02ct
Fresh water pearl and diamond earrings in gold approx. 0.02ct. Fresh water pearl and diamond earrings in gold approx. 0.02ct 9kt yellow gold , hallmarked 375 Earrings decorated with dangling fresh water pearl in round shape, with good lustre and clean surface in size approx.8.00-8.50mmNew goods are valued according to the 'brand new item' principle. This... Varenr: 3491019

DKK 2.051 BE, Antwerpen 29-07-2014 10:08:58 DKK 1.007
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 302  >>