Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 371  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Multicolour ørestikkere. Et par. (2)
Multicolour ørestikkere. Et par. (2). Par multicolour ørestikkere udført i 9 kt. guld prydet med ametyster, blå topaser, peridoter, granater og to diamanter. Ø. ca. 9 mm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3298254

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-09-2014 22:50:00 DKK 1.200
Tikibar, rotting med 3 pallar, 1900-talets mitt
Tikibar, rotting med 3 pallar, 1900-talets mitt. Bardisk i rotting med rödlackerad bordsdisk, Tiki-stil. Samt tre pallar. 1900-talets mitt. Bredd 150 cm, djup 105 cm, höjd 104 cm. Stolar höjd 86 cm. Framstår med skador i rotting, slitage. (4) Varenr: 3107229 DKK 2.431 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-09-2014 06:51:00 DKK 1.013
Diamant ørelokker, stjerneform, 14 kt. guld, 0.21 ct. Et par (2)
Diamant ørelokker, stjerneform, 14 kt. guld, 0.21 ct. Et par (2). Par stjerne ørelokker fra FHP udført i 14 kt. guld. Prydet i front med syv brillantslebne diamanter på ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: SI1-2. Længde ca. 1,6 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3433090

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 08:08:00 DKK 2.500
Keschan-kork tæppe, Persien, ca. 390 x 300 cm
Keschan-kork tæppe, Persien, ca. 390 x 300 cm. Keschan-kork tæppe, Persien. Håndknyttet, materiale: korkuld på bomuld, mål: ca. 390 x 300 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 30, til en adresse i Danmark ca. EUR 60, til en adresse i ... Varenr: 3401292

DKK 23.820 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-09-2014 08:10:00 DKK 5.955
Brillantring, rhodineret guld ca 0.05 ct. .
Brillantring, rhodineret guld ca 0.05 ct. . . Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.05 ct, Farve: Crystal -Top cape (J-K) Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53.0/16.75 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende... Varenr: 3345889

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 08:12:00 DKK 800
Safir- og diamantvedhæng
Safir- og diamantvedhæng. Vedhæng udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med en oval facetteret safir på ca. 2.0 ct. omkranset af talrige mindre diamanter på tilsammen ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton-Top cape (H-K). Klarhed: P2-P3. H: ca. 20 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen ... Varenr: 3513957

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 08:30:00 DKK 1.600
Diamond earrings in14kt.approx. 0.50ct.(2)
Diamond earrings in14kt.approx. 0.50ct.(2). Diamond earrings in yellow gold, hallmarked 585 Earrings adorned with in total 84 round-cut white and treated black and cognac diamonds approx. 0.50ct Colour: Top Wesselton (G) and treated black and cognac Clarity:VS2-SI1-SI2-P1 Measurements: 15 x 9 x 9mm ref E6981New goods are valued ... Varenr: 3186408

DKK 5.583 BE, Antwerpen 24-09-2014 09:01:00 DKK 1.489
Diamond ring in platina approx. 0.08ct
Diamond ring in platina approx. 0.08ct. Diamond ring in platina approx. 0.08ct Platina white, hallmarked PT950 Ring decorated with 1 brilliant-cut diamond approx. 0.08ct Colour: Top Wesselton (G) Clarity: P1 Ringsize: 55 / 17.50mm r4501New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate... Varenr: 3324969

DKK 8.560 BE, Antwerpen 24-09-2014 09:03:00 DKK 2.978
Dansk møbelproducent; 4 stole i eg/bøg med flet (4)
Dansk møbelproducent; 4 stole i eg/bøg med flet (4). Dansk møbelproducent; Fire spisestuestole med stel af eg og bøg. Sæder med flet. Fremstår med brugsspor på både stel og flet. (4) Varenr: 3543951 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2014 09:03:23 DKK 300
Moldova, kelim, tæppe, 325 cm x 203 cm
Moldova, kelim, tæppe, 325 cm x 203 cm. Kelim, tæppe, Moldova. Uld på uld. 325 cm x 203 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 15, til en adresse i Danmark ca. EUR 25, til en adresse i Sverige/Finland ca. EUR 35. For en nøjagtig pris ... Varenr: 3536841

DKK 6.327 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-09-2014 09:04:00 DKK 1.712
Diamond ring in 14kt gold approx. 1.28ctct
Diamond ring in 14kt gold approx. 1.28ctct. Diamond ring in 14kt gold approx. 1.28ctct 14kt white gold, hallmarked Ring decorated with numerous brilliant and baguette-cut diamonds approx. 1.28ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI1-SI2-P1 Ringsize: 55 / 17.50mm Seller offers change of ring size for an ... Varenr: 3435545

DKK 24.193 BE, Antwerpen 24-09-2014 09:05:00 DKK 9.677
Par diamantøreringe. Ca. 0.26 ct (2)
Par diamantøreringe. Ca. 0.26 ct (2). Par diamantøreringe af 9 kt hvidguld prydede med 26 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.26 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-L). Klarhed: P2-P3. H. ca.16 mm (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3470764

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 09:05:00 DKK 1.100
Sofa helpolstret i gult blokadestof
Sofa helpolstret i gult blokadestof. Sofa i gult blokadestof med mønster. L 245 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3532609 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2014 09:07:04 DKK 325
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt rhodineret guld (3)
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt rhodineret guld (3). Ceramic Collection: Samlering bestående af ring udført i 14 kt rhodineret guld prydet med talrige mindre brillantslebnme diamanter på i alt ca. 0.22 ct. Farve: Wesselton - Top Cape (H-I). Klarhed: SI1/2. Dertil par ringe i hvid High Tech Ceramic. Ringstr. ca. 55/ 17,5 mm High-Tech Ceramic ... Varenr: 3365338

DKK 8.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 09:08:00 DKK 3.300
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt guld (3)
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt guld (3). Ceramic Collection: Samlering bestående af ring udført i 14 kt rhodineret guld prydet med talrige mindre brillantslebnme diamanter på i alt ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton - Top Cape (H-I). Klarhed: SI1/2. Dertil par ringe i sort High Tech Ceramic. Ringstr. ca. 55/ 17,5 mm High-Tech Ceramic ... Varenr: 3365451

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 09:12:00 DKK 2.900
Gustav Becker. Vægur, ca. 1900
Gustav Becker. Vægur, ca. 1900. Gustav Becker. Vægur af mahogni. Pendul og lodder medfølger. Ca. 1900. H. 143 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3550526 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-09-2014 09:24:00 DKK 1.950
Pathé Wébo M 16 (1946-1960) Reflex smalfilmskamera. I tilhørende kasse
Pathé Wébo M 16 (1946-1960) Reflex smalfilmskamera. I tilhørende kasse. Pathé Wébo M 16 (1946-1960) Reflex smalfilmskamera. I tilhørende kasse af læder, med div. dele samt brugermanual. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3555782 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-09-2014 09:37:48 DKK 500
Dansk møbelproducent. Tre-personers fritstående sofa i teak
Dansk møbelproducent. Tre-personers fritstående sofa i teak. Dansk møbelproducent. Tre-personers fritstående sofa i teak, 1950erne. Løse hynder i brunt møbelstof. L. 160 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3550887 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2014 10:02:39 DKK 2.200
Sæt ørestikkere med smaragder og brillanter.
Sæt ørestikkere med smaragder og brillanter.. Sæt ørestikker udført i 9 kt. guld prydet med ovale smaragder på tilsammen ca. 1.90 ct. og omkranset af talrige små diamanter på tilsammen ca. 0.39 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P3. Mål: 11 x 9 mm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3528058

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 10:05:00 DKK 1.500
Par diamantørestikkere. Ca.0.56 ct (2)
Par diamantørestikkere. Ca.0.56 ct (2). Par diamantørestikkere af 9 kt rhodineret guld prydede med talrige diamanter på i alt ca. 0.56 ct. Farve: Wesselton-Crystal(H-J). Klarhed: P3. Ø 2 cm (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3341602

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 10:07:00 DKK 1.800
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,05 ct.
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,05 ct.. Brillantring udført i 9 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,0/16,85 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3330404

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 10:08:00 DKK 800
Safir- og diamantvedhæng.
Safir- og diamantvedhæng.. Vedhæng udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med en oval facetteret safir på ca. 2.0 ct. omkranset af talrige mindre diamanter på tilsammen ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton-Top cape (H-K). Klarhed: P2-P3. H: ca. 20 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3516202

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 10:11:00 DKK 1.600
Ceramic Collection: Hjertering m/ diamanter, 14 kt. guld, High Tech Ceramic.
Ceramic Collection: Hjertering m/ diamanter, 14 kt. guld, High Tech Ceramic.. Ceramic Collection: High Tech Ceramic ring i hvid prydet med diamanter i form af hjerte, indfattet i 14 kt guld. Hjertet består af talrige mindre brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.07 ct. Farve: Wesselton - Top Cape (H-I). Klarhed: SI1/2. Ringstr.ca. 53/16,75 mm High-Tech Ceramic laves ... Varenr: 3394768

DKK 4.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-09-2014 10:12:00 DKK 1.200
Pizzaovn med diverse tilbehør
Pizzaovn med diverse tilbehør. Pizzaovn. Leveres inkl. understel, skorsten, metaldør samt vejledning og tips til madlavning. Moderne teknologi sikrer effektiv og hurtig opvarmning med træ. Mål: B 87, L 87, H 180 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3514068

DKK 8.800 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2014 10:17:00 DKK 5.200
Lænesstol med blomstret polster
Lænesstol med blomstret polster. Lænesstol med blomstret polster, mørkbejdset træ. Fremstår med brugsspor, samt polster med slitage på læn. Varenr: 3555929 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2014 10:19:50 DKK 300
Diamond ring in 18kt approx. 0.39ct
Diamond ring in 18kt approx. 0.39ct. White gold, Hallmarked 750 Ring adorned with numerous baguette-cut diamonds total approx. 0.39ct Colour: Top wesselton- (G) Clarity: VS1-VS2 Total weight: 7.62gr Ringsize: 56 / 18.00mm r7640New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus ... Varenr: 3434013

DKK 11.538 BE, Antwerpen 24-09-2014 10:21:03 DKK 4.094
Børge Mogensen - Slædestol, unden hynder af egetræ
Børge Mogensen - Slædestol, unden hynder af egetræ. Børge Mogensen - Slædestol af massiv egetræ, fremstår uden hynder og med en del brugsspor, samt løs i samlinger. Varenr: 3555939 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2014 10:21:27 DKK 400
Lænestol af eg med sort læder
Lænestol af eg med sort læder. Lænestol af eg, betrykket med sort læder. Fremstår med små brugsspor. B. 66 cm. Sædehøjde ca. 47 cm. Varenr: 3555932 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 24-09-2014 10:22:29 DKK 725
18kt princess and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.50ct
18kt princess and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.50ct. 18kt princess and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.50ct 18kt yellow gold, hallmarked 750,0.50ct Ring decorated with numerous princess and baguette-cut diamonds approx. 0.50ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 few SI1 Total weight: 3.57gr Ringsize: 51 / ... Varenr: 3480374

DKK 11.910 BE, Antwerpen 24-09-2014 10:22:35 DKK 2.791
Fresh water pearl necklace with cubic zirkonia
Fresh water pearl necklace with cubic zirkonia. Fresh water pearl necklace with cubic zirkonia Sterling silver,Hallmarked 925 Fresh Water Pearls; Colour: Grey,White,Rose,Green, gold Lustre: strong Surface: clean Shape: Egg Size: 8.50-10..mm Total weight: 10.03 gr Total lenght: 41 cmNew goods are valued according to the 'brand new ... Varenr: 3495372

DKK 1.675 BE, Antwerpen 24-09-2014 10:24:42 DKK 484
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 371  >>