Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 353  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Friedrich Jürgenson friedrich
Friedrich Jürgenson friedrich . FRIEDRICH JÜRGENSON (1900-tal): Novemberkväll över Mälaren, signerad, etikettmärkt à tergo daterad 1948, pastell, ca 66x89 cm Varenr: 4534392 DKK 1.176 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 11:48:00
Se mere
2 Danske lyse XXL lammeskind (2)
2 Danske lyse XXL lammeskind (2). 2 danske lyse XXL lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 120x65 cm. og 123x80 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% ... Varenr: 4479800

DKK 1.250 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2017 11:49:00 DKK 1.000
Karta Belgien Flandern av Homann
Karta Belgien Flandern av Homann. KARTA BELGIEN MM. HOMANN, J. B. Belgii pars septentionalis... vulgo Hollandia.. Nürnberg ca 1730.. Handkolorerad graverad karta med kartusch och två infällda kartor. Ca 490x565 mm. Någon lagning i nedre del, några fuktfläckar. I passerpartout. Varenr: 4534393 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 11:52:00
Se mere
Golf Launchpad electric-spin USB game controle for golf.
Golf Launchpad electric-spin USB game controle for golf.. Golf Launchpad electric-spin USB game controle for golf. Varenr: 4535201 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2017 11:53:00 DKK 300
Royal Copenhagen / Kgl. P. Grethe Meyer. Blåkant. Div dele stel (45)
Royal Copenhagen / Kgl. P. Grethe Meyer. Blåkant. Div dele stel (45). Royal Copenhagen / Kgl. P. Grethe Meyer. Blåkant. Div dele stel af fajance, bestående af: 11 kopper ant. nr. 3042 1. sort. Ø 8,5 cm 12 under tall. nr. 3042 1. sort. 2 under tall. nr. 3081 1. sort. 1 saucekande m/ låg nr. 3085 H. 10 cm 1 lågkrukke - stjerne i bunden - nr. 3063 1. sort. H. 6 ... Varenr: 4532007 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2017 12:00:00 DKK 650
Raoul Chales Verlet brons
Raoul Chales Verlet brons. RAOUL FRANCOIS LARCHE (1860-1912): Bevingad yngling, signerad Rauol Larche, ?? Fondeur Paris, brons, höjd ca 36 cm Varenr: 4534394 DKK 3.920 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:00:00
Se mere
Persisk Beluch tæppe, 195x104 cm.
Persisk Beluch tæppe, 195x104 cm.. Persisk Beluch tæppe, uld på bomuld. 195x104 cm. Varenr: 4451858

DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2017 12:02:00 DKK 1.600
To melerede langhårede svenske lammeskind (2)
To melerede langhårede svenske lammeskind (2). To melerede langhårede bløde skandinaviske lammeskind - Mål henholdsvis ca. 98x57 cm. og 100x57 cm. Bemærk at stole medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. (2) Varenr: 4536831

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2017 12:03:00 DKK 1.000
Flygelsjal med brodyr
Flygelsjal med brodyr. FLYGELSJAL, 1900-talets början, cremefärgad, med fransar Varenr: 4534395 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:04:00
Se mere
Samling pins bl.a. Lions, MD-106 Danmark Marselisborg, Danmark MD 106 Rosenborg m.m.
Samling pins bl.a. Lions, MD-106 Danmark Marselisborg, Danmark MD 106 Rosenborg m.m.. Samling pins bl.a. Lions, MD-106 Danmark Marselisborg, Danmark MD 106 Rosenborg, MD 108 Danmark m/ HCA m.m., L. 1,5-6 cm. Få brugsspor. Varenr: 4531585 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2017 12:05:00 DKK 300
Oljemålning 1700-tal
Oljemålning 1700-tal. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Hamnmotiv med båtar, olja på duk, ca 36x57 cm Varenr: 4534396 DKK 2.352 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:08:00
Se mere
Bordlampe, Le Klint, model 302 af Biilman-Petersen
Bordlampe, Le Klint, model 302 af Biilman-Petersen . Biilman-Petersen for Le Klint 302 bordlampe af grønt glas med skærme, H. inkl. skærm 61,5 cm. Fremstår m/ brugsspor. Varenr: 4533859 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2017 12:10:00 DKK 425
Takkrona Maria Teresia-modell
Takkrona Maria Teresia-modell. TAKKRONA, 1900-talets andra hälft, sk Maria Teresia-modell, behängd med prismor, höjd ca 40, diameter 57 cm Varenr: 4534397 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:12:00
Se mere
Kandelaber mässing
Kandelaber mässing. KANDELABER, 1900-tal, mässing, för 7 ljus, dekor av dubbelörn, botten med otydlig tillverkarstämpel, höjd ca 58 cm Varenr: 4534398 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:16:00
Se mere
Et par Holmegaard Apoteker-bordlamper af opalglas med sorte skærme (2)
Et par Holmegaard Apoteker-bordlamper af opalglas med sorte skærme (2). Et par Holmegaard bordlamper af opalglas, model Apoteker. Fremstillet af mundblæst opal-glas i et stykke med montering af aluminium. Formgivet af Sidse Werner for Holmegaard. H. 32 cm. (str. mellem). H. inkl. skærm 44 cm.60W / E27-fatning, 2,1 m. ledning. Skærm beklædt med sort chintz, skærm H. ... Varenr: 4330003

DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2017 12:19:00 DKK 875
Persisk Koliyai løber, 195x90 cm.
Persisk Koliyai løber, 195x90 cm.. Persisk Koliyai løber, 195x90 cm. Varenr: 4420601

DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2017 12:20:00 DKK 1.200
To svenske hvide XL lammeskind (2)
To svenske hvide XL lammeskind (2). To svenske hvide XL lammeskind. Mål ca. 120 x 80 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Modelfoto, farvevariationer kan ... Varenr: 4531895

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2017 12:20:00 DKK 1.000
Astri Bergman Taube Antibes - Sjösala
Astri Bergman Taube Antibes - Sjösala. ASTRI BERGMAN TAUBE (1898-1980): Mappar (2): "Vår-vinter på Sjösala", signerade och numrerade Astri Bergman Taube, 146/210, 6 st serigrafier, bladstorlek 47,5x63 cm vardera samt "Antibes", signerade Astri Bergman Taube, 12/210, 6 st serigrafier, bladstorlek ca 47,5x63 cm vardera, texter av Evert ... Varenr: 4534399 DKK 1.568 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:20:00
Se mere
CC Sportswear. 'Softshell Equipment'  jakker  (3)
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (3). Parti bestående af tre vindtætte og vandafvisende softshell jakker med udvendige lommer: Blå herrejakke i str. L, sort damejakke i str. L, samt brun damejakke i str. S. Jakkerne er udført i polyester og spandex. (3) Varenr: 4500317

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-01-2017 12:20:35 DKK 300
Marni, blus i svart blank viskosblandning
Marni, blus i svart blank viskosblandning. MARNI, blus i svart blank viskosblandning med ståkrage och draperad nacke, IT storlek 42 Varenr: 4534400 DKK 1.176 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:24:00
Se mere
Faber armbåndsur af rosaforgyldt stål
Faber armbåndsur af rosaforgyldt stål. Faber armbåndsur af rosaforgyldt stål med safirglas, rem af krokodillepræget sort læder. Art nr. F113RG. Ø urkasse 37 mm. B rem 19 mm. Varenr: 4500079

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2017 12:26:00 DKK 550
Poul Henningsen, 'PH5 - Poul Henningsens collage til PH 5-lampen'. Offset
Poul Henningsen, 'PH5 - Poul Henningsens collage til PH 5-lampen'. Offset . Poul Henningsen, 'PH5 - Poul Henningsens collage til PH 5-lampen'. Offset nr. 3642. Indrammet bag plast. Rammemål 92,5x62 cm. Fremstår med håndteringsmærker. Plast med ridse. Varenr: 4535095 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 21-01-2017 12:27:36 DKK 425
Isaac Grünewald tillskriven oljemålning
Isaac Grünewald tillskriven oljemålning. ISAAC GRÜNEWALD (1889-1946): tillskriven: Sydländskt landskap med cypresser, olja på duk, ca 40x50 cm Varenr: 4534401 DKK 9.408 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:28:00
Se mere
Bookobject Monsour CA in case by Baj 1970
Bookobject Monsour CA in case by Baj 1970 . BOOKOBJECT BY BAJ. MONSOUR, JOYCE. CA. Illustration de Baj. Paris, Le soleil noir, 1970.. Small 4to (193x145 mm text). . Untrimmed and uncut. Loose in original printed wrappers. Housed in a black cloth case decorated with mirrors and fragments of mirrors, inside and outside. Limited edition of 13... Varenr: 4534402 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:32:00
Se mere
Skål design Rey Urban
Skål design Rey Urban. REY URBAN, skål, sterlingsilver, Stockholm 1990, höjd 5,5 cm, vikt ca 213 g Varenr: 4534403 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:36:00
Se mere
Kungliga slottet Stockholm
Kungliga slottet Stockholm. KUNGLIGA SLOTTET. Sent 1700-tal. Graverad vy, 330x725 mm. Bristning i mittveck, några fläckar. Varenr: 4534404 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:40:00
Se mere
Carl Milles efter vägglampett
Carl Milles efter vägglampett. CARL MILLES, efter, vägglampett i alabaster, snäckformad, ca 25 x 18 cm. . HISTORIA: Denna lampett ingick tidigare i Millesgårdens museibutiks sortiment. Lampetten, vars alabasterskärm bygger på Carl Milles 1920-talsform, är handtillverkad i Volterra, Italien Varenr: 4534405 DKK 1.176 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-01-2017 12:44:00
Se mere
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm soffbord
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm soffbord. PREBEN FABRICIUS & JØRGEN KASTHOLM, tillskrivet, soffbord, Danmark 1960-tal, polerat stål, skiva i marmor, höjd 48, 98x98cm Varenr: 4534406 DKK 3.920 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:48:00
Se mere
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Varenr: 4485937

DKK 4.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-01-2017 12:49:00 DKK 3.600
Carl Larsson etsning
Carl Larsson etsning. CARL LARSSON (1853-1919): Självporträtt, monogramsignerad, 1912, etsning, ca 22,3x29,4 cm; oramad Varenr: 4534407 DKK 3.920 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 12:52:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 353  >>