Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 326  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.. Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i rosa, sort samt hvide nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm. Varenr: 4374157

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 09:28:09 DKK 525
Ingmar Relling. Siesta lænestole,høj- og lavrygget (2)
Ingmar Relling. Siesta lænestole,høj- og lavrygget (2). Ingmar Relling, 1920-2002. Siesta lænestole, høj- og lavrygget. Hynder betrukket med knapsyet læder. Fremstillede hos Westnofa. Formspændte stel i bøg. Fremstår med brugs- og aldersspor / patina, flere knapper mangler. H.98 / 78. B. 72 cm. (2) Varenr: 4372560 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-08-2016 09:44:59 DKK 725
Dampäls med hatt, nutria (2)
Dampäls med hatt, nutria (2). Dampäls med hatt, nutria. Med krage och fickor, knäppes med hyskor. Rygglängd 117. Ärminnerlängd 34. Hatt med grön fjäder. Stlk ca 54. Bruksslitage. Hattask medföljer. Varenr: 4192276 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-08-2016 09:45:00 DKK 234
Klädhängare, kohorn, 1800/1900-tal.
Klädhängare, kohorn, 1800/1900-tal.. Klädhängare, kohorn, 1800/1900-tal. Varenr: 4193986

DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-08-2016 09:52:00 DKK 234
Loftlampe, model ARRAY med otte LED lys, pink
Loftlampe, model ARRAY med otte LED lys, pink . Loftlampe, model ARRAY med otte LED lys, i farven pink, 8 stk pendler med LED. Mål : Baldakin 55 x 26 x 5 cm - længde på pendler 250 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 4380877 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-08-2016 09:58:00 DKK 475
Persisk Songhor 307 x 150 cm
Persisk Songhor 307 x 150 cm. Persisk Songhor 307 x 150 cm Håndknyttet uld på bomuld. Varenr: 4213854

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2016 10:00:00 DKK 1.800
Ryska mynt
Ryska mynt. RYSKA MYNT, 8 st., silver, 1-rubel, Nikolaj II, 1896, diameter ca 34 mm Varenr: 4373449 DKK 1.561 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-08-2016 10:00:00
Se mere
Dansk møbelproducent. Par lænestole (2)
Dansk møbelproducent. Par lænestole (2). Dansk møbelproducent. Par lænestole, overpolstret med blomstret møbelstof med flæsekant, hvilende på drejede ben af lakeret egetræ, hvor den ene stol har messingsko, H. 80-87 cm., sædehøjde 35-40 cm. Fremstår med brugsspor, herunder slitage/ huller på betræk. (2) Varenr: 4336384 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 29-08-2016 10:03:14 DKK 300
Armstol af mahogni, empireform samt nyrococo salonstol. (2)
Armstol af mahogni, empireform samt nyrococo salonstol. (2). Armstol af mahogni, prydet med listeindlægninger og intarsia. På tilspidsede ben. Empireform. Ca. 1900. Ryghøjde 92 cm. Nyrococo salonstol af mahogni. 1800-tallets slutning. Ryghøjde 92 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og mærker, listeindlægninger mangler. (2) Varenr: 4330633 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 29-08-2016 10:03:26 DKK 300
Bokhylla med skrivklaff, björk, 1940-tal
Bokhylla med skrivklaff, björk, 1940-tal. Bokhylla med skrivklaff, björk, 1940-tal. Upptill hylla med två hyllplan, Mittdel med klaff bakom skrivinredning, nedunder skåp. L 105, d 41, h 195. Repor samt mindre skrapmärken. Varenr: 4296078 DKK 1.170 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-08-2016 10:05:00 DKK 234
Bordslampa funkis
Bordslampa funkis. BORDSLAMPA, förkromad och bemålad metall, 1900-talets första hälft, funkis, höjd ca 31, diameter 25 cm Varenr: 4373450 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 29-08-2016 10:08:00
Se mere
Bjørn Wiinblad. Lysestage af glaseret lertøj
Bjørn Wiinblad. Lysestage af glaseret lertøj. Bjørn Wiinblad 1918-2006. Lysestage af glaseret lertøj i form af kvinde med hat. Sign. med monogram samt dateret 72. L. 42 Danmark. H. 42 cm. Varenr: 4373974 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 10:11:34 DKK 3.800
Arne Jacobsen. Seks stole model 3100 (6)
Arne Jacobsen. Seks stole model 3100 (6). Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på seks stole 'Myren' af formbøjet hvidlakeret finér, ben af blankforkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3100. H. 44 cm. Fremstår nylakerede. (6) Varenr: 4374021 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-08-2016 10:13:00 DKK 7.600
Rolleicord Vb, Schneider-Kreuznach Xenar 1:3,5 75mm mit Zubehör
Rolleicord Vb, Schneider-Kreuznach Xenar 1:3,5 75mm mit Zubehör . Rolleicord Vb, Schneider-Kreuznach Xenar 1:3,5 75mm mit Zubehör, Aufnahmeobjektiv: Schneider Xenar 3,5/75 mm, Produktionszeitraum: 1962–1976, mit Filter 'Rollei-gelb Mittel' und 'Rollei-hellrot', Seriennummer: 2607413, Mit Original Ledertragetasche, Maße ca.: B. 10 cm, H. 15 cm, Gewicht ... Varenr: 4351183 DKK 2.603 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-08-2016 10:15:00 DKK 1.115
Karmstol
Karmstol "Domus lounge chair" Artek. ILMARI TAPIOVAARA, "Domus lounge chair", karmstol, böjträ, för Artek, vitlackat, sitthöjd ca 46 cm Varenr: 4373451 DKK 1.951 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-08-2016 10:16:00
Se mere
Salongsbord gustaviansk syil
Salongsbord gustaviansk syil. SALONGSBORD med kalkstenskiva, 1900-tal, gustaviansk stil, skuren och förgylld dekor, höjd ca 69, diameter 79 cm Varenr: 4373452 DKK 1.951 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-08-2016 10:24:00
Se mere
Persisk Shiraz 305 x 175 cm
Persisk Shiraz 305 x 175 cm. Persisk Shiraz 305 x 175 cm Håndknyttet uld på bomuld. Varenr: 4213828

DKK 2.100 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2016 10:30:00 DKK 1.600
Ubekendt møbelproducent. Et par lave hvilestole, overpolstret med sort læder. (2)
Ubekendt møbelproducent. Et par lave hvilestole, overpolstret med sort læder. (2). Ubekendt møbelproducent. Et par lave hvilestole, overpolstret med sort læder, tilspidsede ben af sortlakeret træ. H. 78/40 cm. Erhvervet hos Ingvard Christensen. Fremstår med alm. brugsspor og patina. (2) Varenr: 4373751 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-08-2016 10:31:00 DKK 950
Cigarettskrin samt fat
Cigarettskrin samt fat. CIGARETTSKRIN, FAT, 3 dlr., silver, 1900-tal, bland annat K. Anderson, Stockholm, längd ca 11-28 cm, vikt ca 1000 g Varenr: 4373453 DKK 1.561 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 29-08-2016 10:32:00
Se mere
Anders Bundgaard, akryl på plade, 'Frank Zappa's feet'
Anders Bundgaard, akryl på plade, 'Frank Zappa's feet'. 'Frank Zappa's feet' af Anders Bundgaard f. 1977, akryl på plade, sign. og betitlet på bagsiden, Anders Bundgaard, 122x123 cm. Fremstår med afskalninger. U.R. Varenr: 4372377 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-08-2016 10:36:06 DKK 775
Fåtöljer, plast, IKEA modell 'Kimme' (2)
Fåtöljer, plast, IKEA modell 'Kimme' (2). Ett par fåtöljer, plast. Modell Kimme, IKEA. Märkta K. Hagberg och M.Hagberg. Höjd 65 cm, sitthöjd 35 cm, Ø ca 60 cm. Bruksspår, en fåtölj med spricka i sits. Varenr: 4355974 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 29-08-2016 10:38:00 DKK 234
Kuddfodral, 6 st, Carpet Patchwork, 45 x 45 (6)
Kuddfodral, 6 st, Carpet Patchwork, 45 x 45 (6). Kuddfodral, 6 st, Carpet Patchwork, 45 x 45. Tillverkade av äldre behnadlade samt infärgade persiska mattor. Säljes utan fyllning. Varenr: 4290123

DKK 1.404 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-08-2016 10:40:00 DKK 1.170
Pallar/bord skinn Vitra
Pallar/bord skinn Vitra. RONAN & ERWAN BOUROULLEC, pallar/bord, 2 st., klädda i chokladbrunt skinn på stål, höjd ca 45, 41x41 cm Varenr: 4373454 DKK 3.901 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-08-2016 10:40:00
Se mere
To håndlavede jagtknive med sorte greb i horn, damaceret stålklinger (2)
To håndlavede jagtknive med sorte greb i horn, damaceret stålklinger (2). To håndlavede jagtknive med greb i sortpoleret horn med messingbolster. Klinger i damaceret stål. Låsbar klinge L. 8 cm. Kan kun lovlige anvendes til anerkendelsesværdigt formål, såsom erhvervsudøvelse, jagt, lystfiskeri, sportsudøvelse eller andet lignende anerkendelsesværdigt formål. Modelfoto.... Varenr: 4345317

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 10:42:00 DKK 650
Ring mit Gravurplatte und Diamant
Ring mit Gravurplatte und Diamant . Ring gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit einem Diamanten im 8/8 Schliff von ca.: 0.03ct. Farbe: Wesselton (H), Reinheit: SI2. Ringgröße ca.: 63, Durchmesser ca.: 20 mm. Gewicht ca.: 9,4 g. Varenr: 4367701 DKK 2.603 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-08-2016 10:45:00 DKK 1.859
Poul Cadovius. Reolsystem i teak.
Poul Cadovius. Reolsystem i teak.. Poul Cadovius. Reolsystem i teak bestående af 1 modul med fire skuffer, 1 modul med låger hvorbag hylder og rum, 3 vanger (198 cm) samt seks hylder. Mål for hylder: L. 80. D. 20/24 cm. Fremstår med brugsspor, mindre afslag. Varenr: 4372857 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 10:45:00 DKK 2.600
Dansk møbelproducent. Spisebord i palisander.
Dansk møbelproducent. Spisebord i palisander.. Dansk møbelproducent. Spisebord m/ udtræk. Udført i palisander. H. 73. Ø. 120 cm. Små finerafslag v/ samling. Varenr: 4372855 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 10:47:00 DKK 375
Omann Junior. Rundt bord af palisander, 3 tillægsplader (4)
Omann Junior. Rundt bord af palisander, 3 tillægsplader (4). Omann Juniors Møbelfabrik, model 55. Rundt bord af (fineret)palisander, udtræk med 3 tillægsplader. Tilspidsede ben med lette profileringer, samt profileret sargkant. H. 72. Ø. 121 cm., plader 50 cm. Brugsspor, enkelte små kantafslag og brugsmærker (4) Varenr: 4373756 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-08-2016 10:49:00 DKK 1.900
Dansk møbelproducent. Et par lænestole betrukket med patineret læder (2)
Dansk møbelproducent. Et par lænestole betrukket med patineret læder (2). Dansk møbelproducent, to overpolstrede lænestole betrukket med naturfarvet læder. Fremstår med kraftigt patineret læder, ridser og mærker, et sæde med hul, brugspatina. Se også varenr. 4360315. (2) Varenr: 4379776 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-08-2016 10:53:00 DKK 975
Dansk møbelproducent. To syborde i teak. (2)
Dansk møbelproducent. To syborde i teak. (2). Dansk møbelproducent. To syborde i teak. H. 60/62 cm. Fremstår med skjolder, lille brændemærke, samt gennemslibning på pladerne(2) Varenr: 4372742 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 10:54:00 DKK 700
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 326  >>