Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 394  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Omega 'Seamaster 600'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1966
Omega 'Seamaster 600'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1966. Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 600, ref.nr.: 135.012, cal. 601, i urkasse af stål, lys skive med arabertal, optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med Omega stållænke, automatisk urværk. Ø. 32,5 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive. Uret gik på ... Varenr: 4567306 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-02-2017 05:00:00 DKK 1.600
David Chu for Georg Jensen. Herreur i stål med sort skive - boks + cert. 2016
David Chu for Georg Jensen. Herreur i stål med sort skive - boks + cert. 2016. Herrearmbåndsur fra Georg Jensen, designet af David Chu, ref.nr.: D42-ST01, i urkasse af stål, sort skive med arabertal og stregindeks, centreret sekundviser, safirglas, monteret med stållænke med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Ø. 41 mm. Medfølges af boks, kasse, to ekstra led samt certifikat... Varenr: 4564168 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-02-2017 05:05:00 DKK 3.000
Henning Koppel for Georg Jensen. Herrechronograf i stål med lys skive - boks + cert. 2012
Henning Koppel for Georg Jensen. Herrechronograf i stål med lys skive - boks + cert. 2012. Herrearmbåndsur fra Georg Jensen, designet af Henning Koppel, dessin nr. 517, i urkasse af rustfrit stål, lys skive med punktindeks, datoangivelse ved 6" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original sort læderrem med ... Varenr: 4564170 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-02-2017 05:10:00 DKK 4.400
Royal Copenhagen & Lyngby porcelæn. Tre vaser (3)
Royal Copenhagen & Lyngby porcelæn. Tre vaser (3). Royal Copenhagen vaser nr. 2017/72 samt nr. 2004/72 H. 15 cm. Lyngby Porcelæn. Vase af porcelæn med fiskemotiv. H. 24 Ø 18 cm. 1. sortering. (3) Varenr: 4568602 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-02-2017 09:05:45 DKK 375
Charles Eames. Et sæt på seks glasfiber stole, model DSW. (6)
Charles Eames. Et sæt på seks glasfiber stole, model DSW. (6) . Charles Eames 1907-1978. Et sæt på seks skalstole. Originale vintage skaller i struktureret, cremefarvet glasfiber med minimale brugsspor alderen taget i betragtning. Fremstillet hos Herman Miller. Formgivet 1948, model DSW. Professionel eftermonteret på originale Dowelleg stel i mørkbejdset ... Varenr: 4502173 DKK 24.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 09:06:00 DKK 17.000
Charles & Ray Eames. Ovalt arbejdsbord 'Segmented table'
Charles & Ray Eames. Ovalt arbejdsbord 'Segmented table'. Charles & Ray Eames. Ovalt konferrence/ arbejdsbord 'Segmented table' med ben i forkromet/sortlakeret aluminium. Plade af hvid laminat med sort gummikant. Formgivet 1964. Fremstillet hos Vitra. H. 71, 5 cm. L. 273, 5 cm. D. 137 cm. Varenr: 4553304 DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 09:28:00 DKK 11.000
Hörnskåp gustavianskt
Hörnskåp gustavianskt . HÖRNSKÅP, omkring år 1800, gustavianskt, kannelerade dörrar, blå bemålning, höjd ca 209, 104x65 cm, nyckel till överlås finns Varenr: 4568995 DKK 4.715 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:00:00
Se mere
2 danske lammeskind - brune (2)
2 danske lammeskind - brune (2). 2 danske lammeskind - brune. Tyk og blød kvalitet. Mål ca. 102x84 cm. og 105x67 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Varenr: 4556028

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 10:02:00 DKK 750
Karl Erik Höglund litografi
Karl Erik Höglund litografi. KARL HÖGLUND (född 1940): Figurscen, signerad K Höglund, 109/210, färglitografi, bladstorlek ca 42x56 cm Varenr: 4568996 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:03:00
Se mere
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA, old, möjligen Sarough, mönster i relief med blomsterurna, lugg med silkesinlag på bomullsvarp, ca 216x140 cm Varenr: 4568997 DKK 3.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:06:00
Se mere
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA, old/semiantik, ca 408x358 cm Varenr: 4568998 DKK 6.287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:09:00
Se mere
Orientalske bordlamper, porcelæn, 1900-tallets 2. halvdel (2)
Orientalske bordlamper, porcelæn, 1900-tallets 2. halvdel (2). Orientalske bordlamper, porcelæn, dekoreret i farver m/ fugle m.m., 20. århs 2. halvdel, H. inkl. skærme 66-68 cm. Skærme medfølger. Brugsspor. (2) Varenr: 4547488 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-02-2017 10:11:41 DKK 300
4 kvadratiske lammeskind - lyse (4)
4 kvadratiske lammeskind - lyse (4). 4 kvadratiske lyse lammeskind. Mål ca. 40x40 cm. (Bænk medfølger ikke) Modelfotos. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig Varenr: 4520080

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 22-02-2017 10:12:00 DKK 750
Julius Kronberg oljemålning
Julius Kronberg oljemålning. JULIUS KRONBERG (1850-1921): Motiv från Visby, signerad och daterad J Kronberg 1870, olja på papp, 23x34 cm Varenr: 4568999 DKK 6.287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:12:00
Se mere
Bordsfotogenlampor 1800-tal
Bordsfotogenlampor 1800-tal. BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st., snarlika, 1800-tal, empirestil, delvis brons, lamphus i klarglas, kupor i grönt glas, höjd ca 81 cm Varenr: 4569000 DKK 4.715 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:15:00
Se mere
Hollänsk skola oljemålning
Hollänsk skola oljemålning . HOLLÄNDSK SKOLA (1600/1700-tal): Vandrare och åsnor, olja på pannå, ca 20x16 cm Varenr: 4569001 DKK 1.179 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:18:00
Se mere
Flasktorkare
Flasktorkare. FLASKTORKARE, Frankrike, omkring 1900, höjd ca 87 cm. PROVENIENS: Slott i Loire, Frankrike. Varenr: 4569002 DKK 1.572 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:21:00
Se mere
Vintage plakat / Valgplakat 'Bevar Fradragsretten - Stem Konservativt'. Litografisk tryk
Vintage plakat / Valgplakat 'Bevar Fradragsretten - Stem Konservativt'. Litografisk tryk. Vintage plakat / Valgplakat 'Bevar Fradragsretten - Stem Konservativt'. 1950-60'erne. Litografisk tryk monteret på pap. Sign. Joh. 87 x 64 cm. UR. Fremstår med ridser og kantskader. Varenr: 4530349 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 10:21:00 DKK 325
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs (2)
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs (2). Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs. Et par drejbare stole betrukket med læder, stel af matpoleret stål. Fremstillet hos Vitra, fremstår med minimale brugsspor. (2) Varenr: 4323606 DKK 14.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 10:23:00 DKK 6.600
Francesco Morelli etsning
Francesco Morelli etsning. FRANCESCO MORELLI (omkring 1768-1840): Veduta del Tempio di Minerva, etsning, ca 37x47 cm Varenr: 4569003 DKK 1.179 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:24:00
Se mere
Bild / Rollbild, Asien
Bild / Rollbild, Asien. Bild / Rollbild, Tusche / Aquarell auf Pergament, Darstellung einer Flusslandschaft mit Bäumen in Braun-, Blau- und Grüntönen, oben links im Bild asiatische Schriftzeichen und gestempelt, Bildfläche in braunem Stoff gerahmt, 169 x 42 cm, stellenweise Stockflecken, Knickspuren und Stoff an den ... Varenr: 4422846 DKK 1.635 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-02-2017 10:25:00 DKK 669
Taklampa
Taklampa. TAKLAMPA, stomme i metall med genombruten dekor behängd med prismor, diameter ca 50, höjd ca 30 cm Varenr: 4569004 DKK 1.179 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:27:00
Se mere
Rörstrand matservis Ostindia
Rörstrand matservis Ostindia. MATSERVIS, 50 dlr, Rörstrand, modell Ostindia, bestående av: 12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 8 assietter, 4 djupa tallrikar, 4 buljongkoppar m fat, soppterrin, såsskål på fat, såskanna, skål med lock, 2 uppläggningsfat, mindre skål, salladsskål, saladiere, smörterrin Varenr: 4569005 DKK 3.144 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:30:00
Se mere
Optisan Kikkert 10x42 samt Sie 600 A afstandsmåler. (2)
Optisan Kikkert 10x42 samt Sie 600 A afstandsmåler. (2). Optisan Kikkert 10x42 samt Sie 600 A afstandsmåler. Fremstår med almindelige brugsspor (2) Varenr: 4566608 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 10:30:21 DKK 925
Ljusstakar Ulla Forsell
Ljusstakar Ulla Forsell. ULLA FORSELL, ljusstakar, 1 par, glas, kolonnformad fot med löstagbar ljushållare, signerade UF 09*, höjd ca 42 cm Varenr: 4569006 DKK 1.572 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:33:00
Se mere
Sidevåben for fodfolk 'Gravkors' model 1854 samt bajonet (2).
Sidevåben for fodfolk 'Gravkors' model 1854 samt bajonet (2).. Sidevåben for fodfolk 'Gravkors' model 1854 med defekt skede samt bajonet. Blankvåbentilladelse påkrævet (2). Varenr: 4567340 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 10:35:18 DKK 600
Byrå 1800-tal
Byrå 1800-tal. BYRÅ, 1800-tal, 4 lådor, svart bemålning, höjd ca 98, 98x46 cm, nyckel finns Varenr: 4569007 DKK 3.144 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:36:00
Se mere
Madeleine Pyk olja på pannå
Madeleine Pyk olja på pannå. MADELEINE PYK (född 1934), Sjöman, signerad och daterad Madeleine Pyk 1957, olja på pannå, 61x33 cm Varenr: 4569008 DKK 6.287 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:39:00
Se mere
Gjutjärnsurnor empirestil
Gjutjärnsurnor empirestil. TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn, samtida, empirestil, 2-delade, höjd inklusive sockel ca 66, diameter ca 36 cm Varenr: 4569009 DKK 1.572 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:42:00
Se mere
Par armstole og sofabord, rokokostil (3)
Par armstole og sofabord, rokokostil (3). Par armstole i rokokostil af nøddefarvet træ, svungne armlæn med udskæringer, cabriole ben. Monterede med grønt velour samt sofabord af nød og nøddefarvet træ. H. 52 L. 60 B. 39 cm. 1900-tallets midte. (3) Varenr: 4567965 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 10:43:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 394  >>