Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 424  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sportstøj, Hummel, Arena, Forza mfl. (84)
Sportstøj, Hummel, Arena, Forza mfl. (84). Stort parti sportstøj på over 80 enkelt dele, bestående af Jakker, bukser, shirts, shorts hovedsaligt i mærkerne Hummel og Arena og FZ Forza samt You. Fremstår ubrugt og størstedelen med original emballage eller hængemærker. (84) Varenr: 3818330 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2015 09:38:00 DKK 1.700
Diamantvedhæng iform af kors med diamanter ca. 0,40 ct.
Diamantvedhæng iform af kors med diamanter ca. 0,40 ct.. Diamantvedhæng udført i 9 kt. guld, prydet med mindre diamanter på tilsammen ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton - Top Cape (H-L). Klarhed: P1-P3. H. inkl. øsken ca, 3,8 cm. Varenr: 3531418

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2015 10:00:00 DKK 1.300
Harald Lindberg
Harald Lindberg. HARALD LINDBERG (1904-1976): Båt till havs, signerad Harald Lindberg, 10/40, litografi med färgkrita, 34x45 cm Varenr: 3843125 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 24-05-2015 10:00:00
Se mere
John Jon-And
John Jon-And. JOHN JON-AND (1889-1941), Blick och läppar, stämpelsignerad, 1930-tal, blandteknik på papper, ca 46 x 36 cm Varenr: 3843126 DKK 2.017 SE, Stockholms Auktionsverk Online 24-05-2015 10:12:00
Se mere
Cleve
Cleve. AGNES CLEVE (1875-1951): (2), Man med hatt samt Stickande kvinna, stämpelsignerad samt signerad i blyerts, blyerts på papper, ca 33,5 x 25 respektive 38 x 30 cm Varenr: 3843127 DKK 1.614 SE, Stockholms Auktionsverk Online 24-05-2015 10:24:00
Se mere
Ring, 9 kt. guld, 0.30 ct.
Ring, 9 kt. guld, 0.30 ct.. Ringen er fremstillet i 9 kt. guld prydet med flere diamanter på tilsammen ca. 0.30 ct. Farve: Top Crystal-Cape (I - L) Klarhed: P3. Ringstr. 55 Varenr: 3699214

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2015 10:30:00 DKK 1.400
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm. 14 kt. rhodineret guld, 0.05 ct.
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm. 14 kt. rhodineret guld, 0.05 ct.. Brillantring fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med 17 stk. brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/Top Crystal (H-I). Klarhed: SI, Ringstr: EU-53.5. Vægt: 1.1 gram. God brillans. Stemplet 585 FHP. Medfølger certifikat. Varenr: 3614343

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2015 10:34:00 DKK 1.300
Bordslampa 1970-tal
Bordslampa 1970-tal. BORDSLAMPA, 1970-tal, stomme i glas och gulmetall, total höjd ca 67 cm Varenr: 3843128 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 24-05-2015 10:36:00
Se mere
Tripel rosetring m. brillanter fra FHP, 14 kt guld, ca. 0.63 ct.
Tripel rosetring m. brillanter fra FHP, 14 kt guld, ca. 0.63 ct.. Diamonds by Frisenholm. Tripel brillant- / rosetring udført i 14 kt. guld prydet med 41 brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.63 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ringstr: EU-53. Vægt ca. 2.9 gram. Stemplet FHP 585. Varenr: 3576959

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2015 10:46:00 DKK 6.400
18kt. emerald pendant approx. 3.85ct
18kt. emerald pendant approx. 3.85ct. 18kt. emerald pendant approx. 3.85ct 18kt yellow gold, hallmarked Pendant decorated in with emerald-cut green emerald approx. 3.85ct Colour: Green Total weight: 5.80gr Measurements: 20 x 13 x 8mm Varenr: 3592367 DKK 8.576 BE, Antwerpen 24-05-2015 10:47:00 DKK 5.779
Goldplated diamond ring approx. 0.26ct
Goldplated diamond ring approx. 0.26ct. Goldplated diamond ring approx. 0.26ct Goldplated sterling silver, hallmarked Diamond ring decorated with single-cut diamonds Colour: Wesselton-Crystal (H-J) Clarity: P1-P2 Ringsize: 54 / 17.25mm ajr09028 Varenr: 3797855

DKK 2.237 BE, Antwerpen 24-05-2015 10:50:00 DKK 1.119
Goldplated diamond ring approx. 0.15ct
Goldplated diamond ring approx. 0.15ct. Goldplated diamond ring approx. 0.15ct Goldplated sterling silver, hallmarked Diamond ring decorated with brilliant-cut diamonds Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: P1-P3 Ringsize: 52 / 16.75mm jar7823 Varenr: 3797878

DKK 1.864 BE, Antwerpen 24-05-2015 10:51:00 DKK 932
Diamond ring and earrings in 18kt approx. 0.60ct (3)
Diamond ring and earrings in 18kt approx. 0.60ct (3). Diamond ring and earrings in 18kt approx. 0.60ct (3) 18 kt bi-colour gold, hallmarked 750 Ring and earrings adorned with numerous round-single-cut diamonds approx. 0.60ct Colour: Top Wesselton-Wesselton few Top Crystal (G-H-I) Clarity: VS2-SI1 few SI2 total weight (3): 15.27 gr Ringsize: 47... Varenr: 3340258 DKK 4.474 BE, Antwerpen 24-05-2015 10:54:00 DKK 2.983
Diamond ring in 18kt approx. 1.50ct
Diamond ring in 18kt approx. 1.50ct. Diamond ring in 18kt approx. 1.50ct 18kt white gold, hallmarked Diamond ring decorated with 13 brilliant-cut diamond Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2 few P1 Total weight: 6.76 gr Ringsize; 54 / 17.25mm guld diamant Varenr: 3653205 DKK 8.016 BE, Antwerpen 24-05-2015 10:54:00 DKK 6.525
14kt diamond earrings approx. 2.07ct
14kt diamond earrings approx. 2.07ct. 14kt diamond earrings approx. 2.07ct 14kt white gold hallmarked Diamond earrings decorated with 112 brilliant-cut diamonds approx. 1.05ct and 86 tapered baguette-cut diamonds approx. 1.02ct diamonds total approx. 2.07ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: SI2-P1 Total weight: ... Varenr: 3738478

DKK 19.389 BE, Antwerpen 24-05-2015 10:55:00 DKK 12.677
Officina Del Tempo wristwatch
Officina Del Tempo wristwatch. Officina Del Tempo wristwatch Italian made stainless steel watch. Grey dial decorated minute circel in the middle, and sub dial for second option below Hour markers in Arabic white,black tone hands of time partly luminated. Brand at 12 ,second dial at 6 o`clock Rectangular stainless steel ... Varenr: 3781896

DKK 1.491 BE, Antwerpen 24-05-2015 10:58:00 DKK 597
Fåtölj
Fåtölj. FÅTÖLJ, 1900-talets första hälft, klädsel i beige plysch, beni bonad björk, ca sitthöjd ca 40 cm Varenr: 3843129 DKK 1.210 SE, Stockholms Auktionsverk Online 24-05-2015 11:00:00
Se mere
Officina Del Tempo chronograph wristwatch
Officina Del Tempo chronograph wristwatch. Officina Del Tempo chronograph wristwatch Italian made stainless steel watch. Blue dial decorated with 3 sub dial for chronograph option, and a window for date Hour markers in Arabic white ,white tone hands of time partly luminated. Brand at 1 ,date window at 4 o`clock 3 sub dial for ... Varenr: 3781867

DKK 1.864 BE, Antwerpen 24-05-2015 11:00:00 DKK 597
Gavekort til ALFA OMEGA Klinikken i København - Til fordel for Cph Pride
Gavekort til ALFA OMEGA Klinikken i København - Til fordel for Cph Pride. Trænger din hud til at se friskere ud? Livet belaster til tider mere end hvad godt er og det slider og kan give stresset og trist hud. Meget kan du gøre selv for at optimere hudens forhold - fx igennem cremer. Men noget skal du have hjælp til af sundhedsfaglige eksperter inden for hud og ... Varenr: 3839392 DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2015 11:00:00 DKK 550
Fem 'Københavnerlamper' Ø 46cm. (5)
Fem 'Københavnerlamper' Ø 46cm. (5). ´Københavnerlampen´ er tegnet i 1970’erne af Stadsarkitektens kontor i Københavns Kommune. Armaturerne, som er produceret af Philips Danmark, er af patineret glasfiber. Ø 46cm. Fremstår med brugsspor samt manglende ophæng. Ikke konverteret til 230V. Modelfoto. Kan variere i patinaen. Varen ... Varenr: 3844412 DKK 7.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2015 11:00:00 DKK 5.600
Kautsjukring med guld, ametyst og topas
Kautsjukring med guld, ametyst og topas. Ring udført af kautsjuk med en fatning af 14 kt. guld - stemplet, prydet med en ametyst og rosafarvet topas, begge runde og facetslebne, Fatning Ø ca. 7 + 9 mm. Ringstr. ca. 58 Ø 18,4 mm, vægt ca. 5,2 g. NB: ringstr. kan ikke ændres. Tysk guldsmedearbejde. Varenr: 3843117

DKK 3.356 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-05-2015 11:00:00 DKK 2.237
Vedhæng med topaz og diamanter
Vedhæng med topaz og diamanter . Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet facetteret topaz på ca. 2.60 ct. flankeret af otte små diamanter. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H: ca. 25 mm Varenr: 3481680

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2015 11:01:00 DKK 1.200
Officina Del Tempo chronograph calendar wristwatch
Officina Del Tempo chronograph calendar wristwatch. Officina Del Tempo chronograph calendar wristwatch Italian made stainless steel watch. Silver grey designed dial with blue tone hour markers , Hands of time in black luminated Brand at 12 and calendar at 4 2 sub dials for chronograph option Rectangular stainless steel case with brand on ... Varenr: 3830690

DKK 2.312 BE, Antwerpen 24-05-2015 11:01:00 DKK 1.044
Quadrifoglio brillant armbånd af 18 kt. hvidguld
Quadrifoglio brillant armbånd af 18 kt. hvidguld. Quadrifoglio brillant armbånd af 18 kt. hvidguld med HB logo charm, front med tre bevægelige stjerner sat med 33 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1. Armbåndet er elastisk og håndlavet med stræk teknologi og en mekanisme ude elastik. Fra Hulchi Belluni,... Varenr: 3835608 DKK 5.800 DK, Vejle, Dandyvej 24-05-2015 11:07:00 DKK 4.600
Afrikansk mask skuren i trä
Afrikansk mask skuren i trä. Afrikansk mask skuren i trä. H26 cm. Dekor av snäckor, bemålning och hår av växtfiber. Patina. Av nyare tillverkning. Varenr: 3845787 DKK 1.210 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-05-2015 11:09:00 DKK 242
Pärra Andreasson
Pärra Andreasson . PÄRRA ANDREASSON, "Ruskig" (Samtida): Porträtt, graffiti (spray) på pannå, signerad a tergo Pärra 100x100 cm Varenr: 3843130 DKK 4.842 SE, Stockholms Auktionsverk Online 24-05-2015 11:12:00
Se mere
Slipsenål i guld
Slipsenål i guld. Slipsenål udført af 14 kt. guld - stemplet, overfladen delvis struktureret og satineret, længde ca. 68 mm, bredde ca. 5,5 mm, vægt ca. 9,5 g. Tysk guldsmedearbejde Varenr: 3845297

DKK 2.237 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-05-2015 11:15:00 DKK 1.491
To 'Københavnerlamper' Ø 46cm. (2)
To 'Københavnerlamper' Ø 46cm. (2). ´Københavnerlampen´ er tegnet i 1970’erne af Stadsarkitektens kontor i Københavns Kommune. Armaturerne, som er produceret af Philips Danmark, er af patineret glasfiber. Ø 46cm. Fremstår med brugsspor samt manglende ophæng. Ikke konverteret til 230V. Modelfoto. Kan variere i patinaen. Varen sælges... Varenr: 3844695 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2015 11:19:00 DKK 3.300
Soffa, Materia, grått skinn
Soffa, Materia, grått skinn. Soffa, klädsel i grått skinn samt benställning i trä. Tillverkad för Materia. Materia. Höjd 83 cm, sitthöjd 44 cm, längd 155 cm, djup 70 cm. Framstår med patina/bruksspår. Varenr: 3805892 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-05-2015 11:19:00 DKK 262
Diamantvedhæng
Diamantvedhæng . Vedhæng af 14 kt guld. Prydet med 39 brillantslebne diamanter, I alt ca 0.29 ct. Frave Top Wesselton (G) Klarhed. SI1- P1. L.4,2 cm Varenr: 3655637

DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2015 11:20:00 DKK 2.200
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 424  >>