Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 387  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
14kt. diamond ring approx. 0.02ct
14kt. diamond ring approx. 0.02ct. 14kt. diamond ring approx. 0.02ct 14kt gold, hallmarked Ring decorated with 1 brilliant-cut diamond approx. 0.02ct Colour: Wesselton (H) Clarity: SI2 Total weight: 1.90 gr Ringsize: 55 / 17.50mm Ref: ky345583 New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means ... Varenr: 3575094

DKK 2.048 BE, Antwerpen 21-10-2014 15:32:43 DKK 745
Fritstående Hepplewhiteform skrivebord, mahogni
Fritstående Hepplewhiteform skrivebord, mahogni. Fritstående Hepplewhiteform skrivebord, i fronten tre skuffer, bordplade ilagt læder med forgyldt prægning. 1900-tallets anden halvdel. H. 76 cm L. 153 cm B. 81 cm. Fremstår med brugsrelaterede spor; læder med randmærker. Varenr: 3589989 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 15:33:21 DKK 1.400
Kelim, design 'Revive Vintage Patch' fremstillet hos Loomier, ca. 214 x 158 cm
Kelim, design 'Revive Vintage Patch' fremstillet hos Loomier, ca. 214 x 158 cm. Kelim, design 'Revive Vintage Patch' fremstillet hos Loomier. Håndlavet, mål: ca. 214 x 158 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3587591

DKK 9.830 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2014 15:34:00 DKK 3.165
Thosiba pladespiller samt LP'er
Thosiba pladespiller samt LP'er. Thosiba pladespiller Full Automatic System SR-F 330 samt mindre samling LP'er best. af bl.a. DAD, Rolling Stones, Queen, Depeche Mode. Fremstår med brugsslitage, fejl og mangler kan forkomme. Varenr: 3588519 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 15:34:00 DKK 450
Orientalsk Buddha figur, massivt teaktræ
Orientalsk Buddha figur, massivt teaktræ. Orientalsk Buddha figur af massivt udskåret teaktræ. H. 155 cm. Fremstår med småskrammer. Varenr: 3587964 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 15:34:03 DKK 1.700
18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.50ct
18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.50ct. 18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.50ct 18kt white gold, hallmarked 750,0.50ct Ring decorated with numerous brilliant and baguette-cut diamonds approx. 0.50ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 few SI1 Total weight: 3.48gr Ringsize: 57/ ... Varenr: 3480519

DKK 13.032 BE, Antwerpen 21-10-2014 15:34:47 DKK 2.979
Lyngby Porcelæn. Kannelerede vaser (2)
Lyngby Porcelæn. Kannelerede vaser (2). Lyngby Porcelæn. Vaser af porcelæn i kanneleret korpus, H. 26 cm og 12,5 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3586818 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2014 15:34:49 DKK 1.450
Tanzanite- og diamantring
Tanzanite- og diamantring. Tanzanite- og diamantring af 9 kt. guld prydet med fem runde, facetslebne tanzanite samt otte små diamanter. Farve: Crystal (J) Klarhed: P1-P3. Ringstr. 56,5 Ø 18mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3398652

DKK 2.200 DK, Helsingør, Støberivej 21-10-2014 15:35:00 DKK 1.100
Halskæde, mælkerav, ca. 170 gram
Halskæde, mælkerav, ca. 170 gram. Halskæde med 21 perler af poleret mælkerav i forløb. Vægt ca. 170 gram, perler 3 - 4 cm. Varenr: 3588636 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 15:35:00 DKK 5.400
Carl Wennemoes, olie på lærred, skovparti (cd)
Carl Wennemoes, olie på lærred, skovparti (cd). Skovparti af Carl Wennemoes (1890-1965), olie på lærred. Sign. C. Wennemoes. 67 x 97 cm (78 x 108). Varenr: 3588337 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 15:35:51 DKK 300
Kaare Klint  To armstole - Den røde stol (2)
Kaare Klint To armstole - Den røde stol (2). Kaare Klint 1888 - 1954. Par armstole 'Den røde stol' med stel af mahogni, sæde og ryg brunt læder. Formgivet 1927. H 88 cm, SH 45 cm. B 58 cm. Fremstår med en kraftige brugsspor stedvis slitage på kanter, samt revne i læder på ryggen af den ene. Varenr: 3589433 DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2014 15:36:00 DKK 2.300
18kt. diamond collier approx. 0.08ct
18kt. diamond collier approx. 0.08ct. 18kt. diamond collier approx. 0.08ct 18kt gold, hallamrked Diamond necklace adorned with 6 brilliant-cut diamonds approx. 0.08ct Colour: Wesselton (H) Clarity: SI1-SI2 Total lenght: 42.00cm Total weight: 19.90 gr Necklace features a slide in and buckle clasp Ref: N184New goods are valued... Varenr: 3574684

DKK 24.202 BE, Antwerpen 21-10-2014 15:36:06 DKK 8.936
Diamond ring, 18kt. gold, approx. 0.10ct
Diamond ring, 18kt. gold, approx. 0.10ct. Diamond ring in bi-colour gold, hallmarked 750. Total adorned withnumerous brilliant-cut diamonds approx. 0.10ct. Colour: Top Wesselton (G). Clarity: SI1-SI2-P1. Ringsize: 55 / 17.75mm. R13787.New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate ... Varenr: 3417847

DKK 7.819 BE, Antwerpen 21-10-2014 15:37:45 DKK 1.862
Gipsrelief
Gipsrelief. Relief af gips efter antik frise. H. 91 cm L. 138 cm. Fremstår med afslag langs kanter. Hidrørende arkitekten Max Louw's hjem. Varenr: 3588744 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 15:39:00 DKK 1.250
Tuborg Bar samt køledisk (2)
Tuborg Bar samt køledisk (2). Sammenklappelig bardisk med logo, plade af massivt egetræ samt køledisk. H. 101 L. 122 B. 63, H. 86 Ø 54 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser/skrammer og skjolder. (2) Varenr: 3590464 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2014 15:39:00 DKK 825
Snedker Bjarne Haagensen. Vægvitrine
Snedker Bjarne Haagensen. Vægvitrine. Snedker Bjarne Haagensen. Vægvitrine af dok eg, front med to låger med facetslet glas, bag hvilke hylder og bagbeklædningaf rødt læder. H. 56. B. 58. D. 11 cm. Varenr: 3573314 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-10-2014 15:39:21 DKK 325
Kobber: Lystestager, julehjerte, rivejern m.m. (40)
Kobber: Lystestager, julehjerte, rivejern m.m. (40). Kobberting: Stort julehjerte, fade, rivejern, kander, potteskjuler m. porcelænshåndtag, lysestager, heriblandt 3 stk. holdere til fyrfadslys i original emballage m. alderspræg, samt 4 stk. glas med håndtag i plast m.m. Mål ml. ca. 6-38 cm. (40) lysestager, blomsterkasser, urtepotteskjuler, ... Varenr: 3590540 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 15:39:44 DKK 400
Danske ravklumper, ca. 370 gr
Danske ravklumper, ca. 370 gr. Danske ravklumper, ca. 370 gr., uforarbejdet. Fundet ved Kattegat, Danmark. Varenr: 3589826 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2014 15:40:00 DKK 6.400
Anni Grøndahl, 'Maskekomposition', akryl på lærred
Anni Grøndahl, 'Maskekomposition', akryl på lærred. Anni Grøndahl f. 1940, 'Maskekomposition', akryl på lærred, sign. monogram AG, 100 x 100 cm. (104 x 104 cm.) Varenr: 3565848 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2014 15:40:00 DKK 950
Cook-Well: Mini kommode m. 113 dele bestik i rustfritstål
Cook-Well: Mini kommode m. 113 dele bestik i rustfritstål. Cook-Well: Mini kommode med 113 dele bestik til tolv pers. i rustfrit stål, bestående af: 12 middagsknive, 12 gafler, 12 skeer, 12 teskeer, 12 dessertknive, 12 kaffeskeer, 12 is-skeer/dessertskeer, 12 fiskegafler, 12 kagegafler, suppe-ske, sauce-ske, serveringsske, fiskeserveringskniv samt ... Varenr: 3590091

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 15:40:15 DKK 1.000
Brillantring fra FHP, 14 kt guld, ca. 0.32 ct.
Brillantring fra FHP, 14 kt guld, ca. 0.32 ct.. FHP Diamonds, brillantring udført i 14 kt guld, prydet med 10 brillantslebne diamanter. En centerplaceret brillant på ca. 0.14 ct, denne omkranset af 9 mindre brillanter. Tilsammen i alt ca. 0.32 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. slibning: God. Ringstr: EU-53 Vægt ca. 3,2 ... Varenr: 3589454

DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 15:40:44 DKK 4.500
Alliancering, 9 kt. 0.50 ct
Alliancering, 9 kt. 0.50 ct. Alliancering, fremstillet i 9 kt rhodineret guld, prydet med talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Crystal/I - Top Cape/L. Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3587244

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 15:41:00 DKK 1.550
Bælter med LED lys (13)
Bælter med LED lys (13). LED bæltespænder med selvvalgt tekst der løber. Der medfølger 13 imiteret læderbælter. Sidste billede er modelfoto for illustrering af LED tekst. Fremstår ubrugt.(13) Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3589120 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2014 15:42:34 DKK 375
S. Reinholdt: Fire tegninger, oliepastel på papir (4)
S. Reinholdt: Fire tegninger, oliepastel på papir (4). Fire tegninger, motiver med kvinder og scene med tyrefægtning. S. Reinholdt, 1900-tallet. Oliepastel på papir. Sign. i monogramform S. Reinholdt. Antageligt 1970'erne. Hvert, incl ramme: 42 x 32 cm. (4) Varenr: 3561531 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2014 15:43:00 DKK 300
Von Braun. Fixiebike. Lilla lakeret
Von Braun. Fixiebike. Lilla lakeret. Fixiebike lilla. Stel i stål. Singlespeed/fixie sportscykel med flip/flop nav, samt letmetals fælge. Cykel med fast gear (fixie) er et udtryk for en cykel, der har et fast cykelnav, hvilket betyder at pedalerne altid drejer hvis hjulet drejer, hvilket igen betyder at en cykel med fast gear ikke ... Varenr: 3589362

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 15:43:21 DKK 1.550
Diamantring, ca. 0.40 ct. af 9 kt. guld
Diamantring, ca. 0.40 ct. af 9 kt. guld. Ring udført i 9 kt. guld prydet med talrige små diamanter - tilsammen ca. 0.40 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J) Klarhed: P3. Ringstr. 55 Ø: 17.5 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3522154

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-10-2014 15:44:00 DKK 1.400
Cross over blomster ring fra Heartbeats.
Cross over blomster ring fra Heartbeats.. Cross over blomster ring fra Heartbeats. Udført i 14 kt guld og i et cross over design med matteret blomst i center prydet med ca. 0.10 ct. diamanter. Ringstr. 58 ca. Ø 18,5 mm. Sælger tilbyder gratis ændring af ringstørrelse, efter betaling sendes mail om størrelse til ... Varenr: 3536429

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 21-10-2014 15:44:00 DKK 2.100
1 par fåtöljer, nyrokoko Danmark, 1800-talets andra hälft
1 par fåtöljer, nyrokoko Danmark, 1800-talets andra hälft. 1 par fåtöljer, nyrokoko Danmark, 1800-talets andra hälft. Stomme i valnöt. Stoppad sits och rygg, klädsel i plysch. Höjd 101 cm, sitthöjd 40 cm, bredd 66 cm. Bruksspår, en fåtölj något ostadig. (2) Varenr: 3590046 DKK 1.216 SE, Örebro, Aspholmen 21-10-2014 15:44:00 DKK 1.134
Dansk rav. Upoleret ravklump, 210 g.
Dansk rav. Upoleret ravklump, 210 g. . Upoleret dansk rav fundet ved Vesterhavet. Måler ca. 13 x 9,5 x 5,7 cm. Vægt ca. 210 g. Varenr: 3589265 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 15:44:04 DKK 7.000
Dansk upoleret ravklump. Vægt 380 gram.
Dansk upoleret ravklump. Vægt 380 gram. . Dansk upoleret ravklump. Mål ca. 12,5 x 11,5 x 4,5 cm. Vægt ca. 380 gram. Fremstår med revner. Varenr: 3589260 DKK 25.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 15:44:16 DKK 18.000
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 387  >>