Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 355  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lammeskind - lyse. Tyk og blød kvalitet. Mål ligger ca. mellem 138x79 cm. og 102x67 cm. Der er en lille rustplet på bagsiden af det ene skind. Modelfotos - Bemærk stol medfølger ikke.
Varenr: 4782997

DKK 1.100 DK, Kolding, Trianglen 16-12-2017
08:42:00
Apples. Skulder/rejsetaske i rødbrunt skind samt bælte/ rejsetaske. (2)
Apples. Skulder/rejsetaske i rødbrunt skind. Kraftigt bærehåndtag samt skulderrem. Indvendig med flere rum hvoraf et med holder for fyldepen, mobiltelefon m.m. H. 35 cm. B. 45 cm. Lås samt nøgle. Bærerem medfølger. Dertil bælte/ rejsetaske i sort blødt læder. Flere større og mindre rum/lommer ...
Varenr: 4804953

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-12-2017
09:42:00
DKK 450
Koskindstæppe. Patchwork, 211 x 152 cm.
Koskind. Rustikt patchwork tæppe af brasiliansk koskind. Mål ca. 211 x 152 cm.
Varenr: 4854239

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-12-2017
09:52:00
2 danske hvide lammeskind (2)
2 danske hvide lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens ...
Varenr: 4769940

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
09:57:00
A Famille Rose Quail Dish Oriental Selected
A FAMILLE ROSE 'QUAIL' DISH, enamelled with a panel in the form of an open scroll depicting a pair of quails perched on rockwork amongst large flowering peony branches and bamboo, Qianlong period (1736-1795), diameter c. 24 cm
Varenr: 4867874
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
10:00:00
Se mere
Martin Nyrop. Skrivebord tegnet til københavns Rådhus
Martin Nyrop (1849-1921). Skrivebord tegnet til københavns Rådhus. Skuffer i sarg, bordplade med sort linoleum. Nøgle medfølger ikke.H. 79, L. 131, B. 81 cm. Dette møbel er en del af en temaauktion med effekter formgivet af den danske arkitekt Martin Nyrop til Københavns Rådhus. Nyrop tegnede ...
Varenr: 4864607
DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-12-2017
10:00:00
DKK 1.300
A Set of Five Bowls with Stands Oriental Selected
A SET OF FIVE BOWLS WITH STANDS, decorated with flowers and garlands in European style, Qianlong period (1736-1795), diameter c. 10.5-15 cm
Varenr: 4867875
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
10:04:00
Se mere
A Tenmoku Glazed Tea Bowl Oriental Selected
A DARK JIAN TENMOKU GLAZED TEA BOWL, with deep conical sides, the interior and exterior covered in a lustrous black glaze finely streaked with brown "hare's fur" markings, thinning to brown at the rim and pooling in a line above the neatly cut foot to reveal the coarse ware fired to brown, Song D...
Varenr: 4867876
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
10:08:00
Se mere
A Set of Two Canton Dishes Oriental Selected
A SET OF TWO 'CANTON GREEN' DISHES, of oval form, decorated with figural scenes depicting trading, within a floral border, Daoguang period (1821-1850), length c. 37-46 cm
Varenr: 4867877
DKK 6.177 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
10:12:00
Se mere
A Blue and White Charger Oriental Selected
A BLUE AND WHITE OVAL WARMING CHARGER, decorated to the centre with pagodas in a river landscape, partely gilt, late Qianlong period (1736-1795), length c. 35.5 cm
Varenr: 4867878
DKK 4.633 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
10:16:00
Se mere
To-delt vitrineskab i hvidlakeret træ. (2)
To-delt vitrineskab af hvidlakeret træ. Indvendigt hvid. Front med to glaslåger, samt to skuffer. Underdel med to skuffer samt to låger. Mål: H. 211. B. 114. D. 50 cm. (2)
Varenr: 4823639

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-12-2017
10:19:00
DKK 2.800
Martin Nyrop. Lille reol fra Københavns Rådhus, Martin Nyrop (1849-1921).
Lille reol fra Københavns Rådhus. Fremstillet af massiv fyrretræ med tapsamlinger. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. H. 145 B. 63 cm. D. 36 cm. Fremstår med naturlig patina og brugsspor; ridser og skrammer mm. Dette møbel er en del af en temaauktion med effekter formgivet af den ...
Varenr: 4855958
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-12-2017
10:20:00
A Famille Verte Rouleau Vase Oriental Selected
A 'FAMILLE VERTE' ROULEAU VASE, the cylindrical body rising from a short tapering foot to a ribbed neck with everted waisted rim, enamelled around the sides with a figural scene under a pine tree, 20th/21th Century, height c. 46 cm
Varenr: 4867879
DKK 9.266 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
10:20:00
Se mere
2 skandinaviske lammeskind, nuance: brun (2)
2 skandinaviske lammeskind - indfarvet i en brun nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. - 100x70 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ...
Varenr: 4825863

10:21:00
DKK 500
Herrecykel. 7260
Herrecykel med syv gear. Fremstår med brugsspor, rust på kæde samt defekt skærm og bremse. Låst. Stel str. 47 cm. Stelnummer: WBK073242K Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 4862143
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-12-2017
10:21:00
Winther, damecykel. 7261
Damecykel fra Winther med syv gear. Fremstår med brugsspor, låst. Stel str. 49 cm. Stelnummer. WAV33033X Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 4862145
10:21:00
Nishiki, damecykel. 7267
Damecykel fra Nishiki med syv gear. Fremstår med brugsspor, rust på kæde samt mislyd fra forgaffel, kugleleje muligvis defekt. Stel nr. WN06324X Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 4862152
10:21:00
MBK, damecykel. 7269
Damecykel fra MBK med syv gear. Fremstår med brugsspor, rust på kæde samt defekt sadel. Låst. Stel str. 54 cm. Stelnummer: WMB11537T Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 4862153
10:21:00
MBK, damecykel. 7229
Damecykel fra MBK med syv gear. Fremstår med brugsspor, defekt bremse og sadel samt rust på kæde. Stel str. 54 cm. Stelnummer: WMB65795X Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 4862101
10:23:00
Gotland svensk grå
Skandinavisk Gotland skind. i grå nuancer, langhåret med små krøller stemplet: Scandinavian lamb/sheepskin. Ca. 105x 62 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Stol medfølger ikke.
Varenr: 4873004

DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-12-2017
10:23:00
Centurion, damecykel. 7225
Damecykel fra Centurion med syv gear. Fremstår med brugsspor, rust på kæde samt defekt bremse. Låst. Stel str. 47 cm. Stel nr. WAK30489E Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 4862093
10:24:00
A Blue and White Service Set Oriental Selected
A BLUE AND WHITE PART DINNER SERVICE, 13 piece set, with canted corners and shaped brim painted with fleur de lys, decorated with scattered chrysanthemum and various other flowers, Qianlong period (1736-1795), length c. 23-38 cm
Varenr: 4867880
10:24:00
Se mere
Everton, herrecykel. 7218
Herrecykel fra Everton. Fremstår med brugsspor, defekt gear og sadel, kæde hoppet af. Låst. Stel str. 58 cm. Stelnummer: WBK131154U Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 4862082
10:27:00
Centurion, herrecykel. 7221
Herrecykel fra Centurion med syv gear. Fremstår med brugsspor, defekt bremse samt rust på kæde og skruer. Låst. Stel str. 54 cm. Stel nr. WAK30860A Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 4862088
10:27:00
An Iron-Red Box and Cover Oriental Selected
AN IRON-RED SEAL PASTE BOX AND COVER, of circular form, decorated with the god Zhong and a ghost, calligraphy bearing three seals, base with mark, 20th Century, diameter c. 12.5 cm, height c. 6 cm
Varenr: 4867881
10:28:00
Se mere
Martin Nyrop. Lille reol tegnet til Københavns Rådhus, Martin Nyrop (1849-1921).
Lille reol tegnet til Københavns Rådhus. Fremstillet af massiv fyrretræ med tapsamlinger. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. H. 145 B. 63 cm. D. 37 cm. Fremstår med naturlig patina og brugsspor; ridser og skrammer mm. Dette møbel er en del af en temaauktion med effekter formgivet af...
Varenr: 4862254
10:30:00
DKK 950
An Enamelled Seal Paste Box Oriental Selected
AN ENAMELLED SEAL PASTE BOX AND COVER, of circular form, decorated with a rooster in a garden, calligraphy with one seal, the base with mark, early 20th Century, diameter c. 8.5 cm
Varenr: 4867882
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
10:32:00
Se mere
A Canton Green Plate Oriental Selected
A 'CANTON GREEN' PLATE, enamelled and gilt with a panel enclosing a figurative scen, the rim with peony blooms, Daoguang period (1821-1850), diameter c. 20 cm
Varenr: 4867883
10:36:00
Se mere
Martin Nyrop (1849-1921). Lille reol tegnet til Københavns Rådhus. Fremstillet af massiv fyrretræ med tapsamlinger. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. H. 145 B. 63 cm. D. 46 cm. Fremstår med naturlig patina og kraftig brugsslitage; ridser og skrammer m.m. Dette møbel er en del af en...
Varenr: 4855855
10:40:00
DKK 850
A Famille Verte Fish Bowl Oriental Selected
A 'FAMILLE VERTE' FISH BOWL, of globular form, enamelled with panels enclosing figurative scenes and landscape scenes, decorated to the interior with carp amongst pond weed, 19th Century, diameter c. 41 cm, height c. 34 cm
Varenr: 4867884
DKK 7.722 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
10:40:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 355  >>