Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 377  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Poul Henningsen. Charlottenborg pendel, Ø 45 cm. Hvidlakeret
Poul Henningsen. Charlottenborg pendel, Ø 45 cm. Hvidlakeret. PH Charlottenborg pendel med fire skærme af hvidlakeret metal. Poul Henningsen 1984-1967. Fremstillet hos Louis Poulsen. Formgivet i 1979 til udstillingsbygningen på Charlottenborg. Litteratur: Jørstian, m.fl.:. "Tænd! PH lampens historie", gengivet og omtalt s. 243. Ø 45 cm. Fremstår med ... Varenr: 3771983 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 05-05-2015 08:00:00 DKK 1.900
Erik Jørgensen. Sofa model EJ315/3 med stel af mahogni
Erik Jørgensen. Sofa model EJ315/3 med stel af mahogni . Erik Jørgensen 1925 - 2002. Fritstående tre-pers. sofa med stel af mahogni, ryg og løse hynder betrukket med uld med hæftede knapper. Fremstillet hos Erik Jørgensen, model EJ-315. L. 210 cm. Fremstår med brugsspor. Se i øvrigt varenr. 3809798 Varenr: 3809789 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-05-2015 08:58:00 DKK 6.800
Bing & Grøndahl. Løvfald, spise- samt kaffestel. (72)
Bing & Grøndahl. Løvfald, spise- samt kaffestel. (72). Bing & Grøndahl. Løvfald, samling stel. 72 dele bestående af: 2 fade, Ø 26 cm. 10 middagstallerkener, Ø 24 cm. (1 fremstår med kanthak). 7 frokost tallerkener, Ø 21 cm. 11 kage tallerkener, Ø 15,5 cm. 6 dybe tallerkener, Ø 21 cm. 11 kopper samt 11 underkopper. 1 kaffekande med låg, 5 fade, heraf ... Varenr: 3822383 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-05-2015 09:12:00 DKK 375
Dansk møbelproducent; Daybed med løs ryg
Dansk møbelproducent; Daybed med løs ryg. Dansk møbelproducent; daybed med løs ryg. Polstret med knapsyet møbelstof. Ben af bøg. Mål; L 186, B 70 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3825199 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 05-05-2015 09:37:00 DKK 350
Højdejustérbar armstol af bøgetræ, 1940'erne
Højdejustérbar armstol af bøgetræ, 1940'erne. Armstol af bøgetræ, ryg med tremmer, sæde med sømbestået kunstskind, højdejustérbart stel med fempasfod. 1940'erne. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og mærker, sæde med krakeleringer/hul. Varenr: 3822531 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 05-05-2015 09:37:00 DKK 550
Labofa; kontorstol i teak
Labofa; kontorstol i teak. Labofa; kontorstol med sæde og ryg i teak. Stel af lakeret metal. Højde justerbar samt indstillelig ryg. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3825182 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 05-05-2015 09:39:00 DKK 350
Rijo Industriel lampe / arkitektlampe
Rijo Industriel lampe / arkitektlampe . Rijo Industriel lampe / arkitektlampe af lakeret metal, til montering på bord / væg. Ca. L. 96 cm, skærm Ø 14 cm. 1900-tallets midte. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3825179 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 05-05-2015 09:41:00 DKK 1.050
Senempire chatol af mahogni med intarsia, 1800-tallet
Senempire chatol af mahogni med intarsia, 1800-tallet. Senempire chatol af mahogni, cylinderklap bag hvilken udtrækkelig skriveplade med rum samt større og mindre skuffer med intarsia og låge, flakneret af halvsøjler, front med tre større skuffer. 1800-tallet. H. 121 cm. B. 128 cm. D. 57 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og mærker samt ... Varenr: 3822525 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 05-05-2015 09:43:00 DKK 750
Julius Andersen 18/1900-tallet. Olie på plade.
Julius Andersen 18/1900-tallet. Olie på plade.. Julius Andersen 18/1900-tallet. Olie på plade. Sign. Jul. Andersen 1895. Mål 40 x 26 cm. (47x33). Varenr: 3822891 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-05-2015 09:44:00 DKK 700
Dansk møbelproducent; Kommode med spejl
Dansk møbelproducent; Kommode med spejl. Dansk møbelproducent; kommode i teak. Front med tappede skuffer samt opklappeligt spejl i toppen. Hvilende p tilspidsede ben. Fremstår med brugsspor. Mål; B 65, D 39, H 80 cm. Varenr: 3825204 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 05-05-2015 09:47:00 DKK 500
Munthe. Aruba blazer, str. 36
Munthe. Aruba blazer, str. 36. Munthe. Aruba blazer i metallic sort bomuld/polyester, str. 42. Med langt revers og pyntelommer. L. 67 cm. Varenr: 3821981

DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 05-05-2015 09:58:47 DKK 300
Robert Högfeldt blandteknik
Robert Högfeldt blandteknik. ROBERT HÖGFELDT (1894-1986): "Oväntad överraskning", signerad Högfeldt, blandteknik, ca 12x27 cm Varenr: 3822947 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 05-05-2015 10:00:00
Se mere
Diamond ring approx. 0.55ct
Diamond ring approx. 0.55ct. Diamond ring approx. 0.55ct Goldplated sterling silver, hallmarked Diamond ring decorated with single-cut diamonds Colour: Wesselton-Crystal (H-J) Clarity: P1-P3 Ringsize: 61 / 19.50mm sar00248 Varenr: 3797711

DKK 1.866 BE, Antwerpen 05-05-2015 10:00:00 DKK 970
Diamantring ca. 0,21 ct.
Diamantring ca. 0,21 ct. . Diamantring af 9 kt guld, gennembrudt front prydet med talrige små, runde diamanter på i alt ca. 0.21 ct. Farve: Top Cape - Cape (K-M). Klarhed: P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm Varenr: 3728752

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-05-2015 10:01:00 DKK 1.250
Bred blomster ring fra Heartbeats.
Bred blomster ring fra Heartbeats.. Bred blomster ring fra Heartbeats. En bred blomster ring med sirlige udskæringer og blomster udført i 14 kt guld og prydet med ca. 0.17 ct diamanter Ringstr. 58 ca. Ø 18,50 mm. Bredde ca. 9 mm. Varenr: 3668788

DKK 4.900 DK, Helsingør, Støberivej 05-05-2015 10:04:00 DKK 3.900
Berndt Friberg vas
Berndt Friberg vas . BERNDT FRIBERG (1899-1981), glaserat stengods, Gustavsberg, vas, signerad Friberg samt studiohanden, höjd 15,5 cm Varenr: 3822948 DKK 1.985 SE, Stockholms Auktionsverk Online 05-05-2015 10:05:00
Se mere
Diamond ring in gold approx. 0.15ct
Diamond ring in gold approx. 0.15ct. Diamond ring in gold approx. 0.15ct 9kt bicolour gold, hallmarked 375, 0.15 Ring adorned with 1 Brilliant-cut diamond approx. 0.15ct Colour:Top wesselton (G) Clarity: P1 Ringsize: 67 / 21.25mm . ref 10243 guld diamant Varenr: 3371327

DKK 1.866 BE, Antwerpen 05-05-2015 10:05:00 DKK 1.120
James Coignard
James Coignard . JAMES COIGNARD (Frankrike, 1925-2008): Komposition, signerad J Coignard, numrerad 23/75, färgcarborundum med applikation 68x50 cm Varenr: 3822949 DKK 1.588 SE, Stockholms Auktionsverk Online 05-05-2015 10:10:00
Se mere
Diamond ring approx. 0.25ct
Diamond ring approx. 0.25ct. Diamond ring approx. 0.25ct Goldplated sterling silver, hallmarked Diamond ring decorated with single-cut diamonds Colour: Wesselton-Crystal (H-J) Clarity: P1-P2 Ringsize: 52 / 16.75mm jar19556 Varenr: 3797782

DKK 1.493 BE, Antwerpen 05-05-2015 10:10:00 DKK 784
Tekoppar med fat, äggskalsporslin, Kina, 1900-talets första del (11)
Tekoppar med fat, äggskalsporslin, Kina, 1900-talets första del (11). Tekoppar med fat, Kina, 1900-talets första del. 5 st koppar samt 6 st underfat. Porslin, s.k. äggskalsporslin. Polykromt bemålad dekor av fåglar och växter. Botten med sex karaktärers märke. Fatens Ø ca 12,5 cm. Kopparnas höjd ca 5,5 cm. 1 st fat med hårspricka samt 1 st kopp med sprickor. (11) Varenr: 3800967 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 05-05-2015 10:13:14 DKK 238
Skål, porslin, Kanton, Kina, 1800-tal
Skål, porslin, Kanton, Kina, 1800-tal. Skål, porslin, Kanton, Kina, 1800-tal. Dekor i famille rose av figurscener. Delvis förgylld. Ø 20 cm, höjd 8,5 cm. 2 st smärre sprickor samt nagg. Varenr: 3800962 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 05-05-2015 10:13:59 DKK 238
Prismor
Prismor. PRISMOR, större antal, olikslipade, olika storlekar Varenr: 3822950 DKK 2.382 SE, Stockholms Auktionsverk Online 05-05-2015 10:15:00
Se mere
Diamond ring approx. 0.26ct
Diamond ring approx. 0.26ct. Diamond ring approx. 0.26ct Goldplated sterling silver, hallmarked Diamond ring decorated with single-cut diamonds Colour: Wesselton-Crystal (H-J) Clarity: P1-P2 Ringsize: 54 / 17.25mm ajr09028 Varenr: 3797857

DKK 2.239 BE, Antwerpen 05-05-2015 10:15:00 DKK 1.120
Michael Christensen. Folde-taburet
Michael Christensen. Folde-taburet. Foldetaburet, model 'Rough 1', formgivet af Michael Christensen, med stel af 10 mm håndsmedet råt behandlet fladstål, sæde udspændt sort læder. H. 32. L. 61. B. 40 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3823192 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-05-2015 10:16:36 DKK 550
Vielses- eller forlovelsesringe i sterling sølv
Vielses- eller forlovelsesringe i sterling sølv. Vielses- eller forlovelsesringe i sterling sølv, bredde 5,0 mm. ringstr. 63 Ø: 20,0 mm. og 54 Ø: 17,2 mm. Dansk guldsmede håndværk. Varenr: 3774493

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 05-05-2015 10:18:00 DKK 300
Målningar
Målningar. OIDENTIFIERADE KONSTNÄRER (1900-tal): (2) Landskap, signerade (1 H Durant), olja på duk, 59x89 cm vardera Varenr: 3822951 DKK 1.191 SE, Stockholms Auktionsverk Online 05-05-2015 10:20:00
Se mere
Diamond ring in gold approx. 0.05ct
Diamond ring in gold approx. 0.05ct. Diamond ring in gold approx. 0.05ct 9kt white gold, hallmarked 375 Adorned with 3 single-cut diamonds approx. 0.05ct Colour: Wesselton -Top Crystal (H-I) Clarity: SI1-SI2-P1 Ringsize: 56 / 17.75mm Recommended retail price 350 €. ajr08553 Varenr: 3168652

DKK 1.045 BE, Antwerpen 05-05-2015 10:20:00 DKK 746
Alliancering 0.20 ct. 9 kt. guld
Alliancering 0.20 ct. 9 kt. guld . Alliancering i 9 kt. guld med 13 diamanter i alt ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton-Crystal(H-J). Klarhed: P2-P3. Ring str. 54 Varenr: 3725678

DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-05-2015 10:21:00 DKK 1.200
Tæppe, design 'Ozbeki Pamir', Pakistan, ca. 215 x 162 cm
Tæppe, design 'Ozbeki Pamir', Pakistan, ca. 215 x 162 cm. Tæppe, design 'Ozbeki Pamir', Pakistan. Håndlavet, mål: ca. 215 x 162 cm. Varenr: 3562795

DKK 4.478 DE, Hamburg, Große Elbstraße 05-05-2015 10:22:00 DKK 3.359
Par diamantøreringe ca. 0,26 ct.
Par diamantøreringe ca. 0,26 ct. . Par diamantøreringe af 9 kt . hvidguld prydede med 26 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.26 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-L). Klarhed: P2-P3. h ca.16 mm (2) Varenr: 3812161

DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 05-05-2015 10:23:00 DKK 1.150
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 377  >>