Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 322  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Barnestol af hvidmalet træ
Barnestol af hvidmalet træ. Barnestol af hvidmalet træ, trebenet stel, sæde betrukket med rødt stof. Ryghøjde 65 cm. Sædehøjde 39 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 3908013 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2015 11:43:07 DKK 300
Dobbeltlåget port i sortlakeret aluminium. B. ca. 344 cm (3)
Dobbeltlåget port i sortlakeret aluminium. B. ca. 344 cm (3) . Dobbeltlåget port med spir og 2 stolper udført i sortlakeret aluminium. Porten består af 2 sortlakerede aluminiumsporte med tilhørende 2 stolper, låsepal og stopknop for fliser. Mål H. 97/137 cm. B. ca. 344 cm. incl. stolper.(3) Varenr: 3926165

DKK 6.500 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2015 11:43:12 DKK 5.000
Charlotte Borgen - 30 beads/charms
Charlotte Borgen - 30 beads/charms. Charlotte Borgen - 30 beads/charms, sterling sølv kerne, dekoreret med emalje - Farve: blå og sort. (21) Varenr: 3798420

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2015 11:44:04 DKK 300
Kleningen vægur af teak
Kleningen vægur af teak. Kleningen vægur af fineret teak, urskive af metal med romertal. Medfølgende pendul og to lodder af messing. Urkasse B. 30,5 cm. Varenr: 3876057 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2015 11:44:20 DKK 325
Uindfattet brillant, ca. 0.99 ct.
Uindfattet brillant, ca. 0.99 ct.. Uindfattet diamant Vægt: ca. 0.99 ct. Slibning: brillant Farve: Wesselton ( H ) Klarhed: ( P1 ) Mål: ca. 6,25 x 6,33 x 4,02 mm Varenr: 3906089

DKK 25.370 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2015 11:45:00 DKK 17.162
Smaragd- og diamant vedhæng
Smaragd- og diamant vedhæng. Smaragd- og diamant vedhæng af 9 kt. guld prydet med dråbeformet, facetsleben behandlet smaragd samt 36 små diamanter. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H. ca. 2,5 cm. Modelfoto. Varenr: 3728733

DKK 1.650 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 11:46:00 DKK 1.250
Halskæde af hvidguldsbelagt sterlingsølv
Halskæde af hvidguldsbelagt sterlingsølv. Halskæde af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige peridotter, granater og zirkonia, i alt ca. 45,50 ct. L 44 cm Varenr: 3861405

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 11:46:00 DKK 3.000
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH80 bordlampe
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH80 bordlampe . Poul Henningsen 1894-1967. PH80 bordlampe med skærm af akryl, top af rød/sort kunststof, forkromet stamme på sort fodstykke. H. 67 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Varenr: 3922711 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 11:48:02 DKK 2.900
Zwei 6-tlg. Trinkgläser-Sets, Moser/Karlsbad (12)
Zwei 6-tlg. Trinkgläser-Sets, Moser/Karlsbad (12). Zwei 6-tlg. Trinkgläser-Sets, Entwurf Chocholatý František/1957, Moser/Karlsbad; 6 Miniatur-Schwenker in Originalschatulle, im Innendeckel bezeichnet "The Moser Club`s. Physiognomical Miniature Snifters" und Typenbezeichnungen; Gläserhöhe von 6,5 bis 14 cm; 6 Riesen-Schwenker "Giant Snifters", ... Varenr: 3922712 DKK 2.985 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-08-2015 11:48:18 DKK 336
Holmegaard petroleumslampe.
Holmegaard petroleumslampe.. Holmegaard petroleumslampe med stamme af orange glas, skærm af opal glas. H. 35 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3921303 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 11:49:00 DKK 300
Forlovelses/vielsesringe i Sterling sølv
Forlovelses/vielsesringe i Sterling sølv. Forlovelses/vielsesringe i Sterling sølv bredde ca. 4,0 mm. ring str. 54 og 63. Varenr: 3908037

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2015 11:50:00 DKK 300
Fresh water pearl earrings in gold
Fresh water pearl earrings in gold. Fresh water pearl earrings in gold 9kt yellow gold, hallmarked 375 Fresh water pearl earrings decorated with 6 in oval shape aubergine colour with good surface and good lustre pearls with size 4.00-6.00mm Measurements: 23 x 10 x 5mm Varenr: 3842651 DKK 1.380 BE, Antwerpen 04-08-2015 11:50:00 DKK 336
Vintage Akoya- og diamantbroche af 18 kt. hvidguld. Ca. 1950
Vintage Akoya- og diamantbroche af 18 kt. hvidguld. Ca. 1950. Vintage Akoya- og diamantbroche, af 18 kt. hvidguld prydet med 15 større og mindre hvide Akoya Saltvandskulturperler flankeret af 40 større og mindre brillantslebne diamanter og 11 baguetteslebne diamanter, i alt ca. 1.70 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-Si1. Perle Ø ca. 3.30 - 6.08 mm. ... Varenr: 3911595 DKK 24.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 11:52:00 DKK 18.000
Ubekendt kunstner, kopi efter Rembrandt. 'Kvinde, badende i flod', 1900-tallet
Ubekendt kunstner, kopi efter Rembrandt. 'Kvinde, badende i flod', 1900-tallet. Ubekendt kunstner, kopi efter Rembrandt, 1900-tallet. 'Kvinde, badende i flod', olie på lærred usign. 41x28 cm (49x36 cm). Fremstår med krakelleringer Varenr: 3921643 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 11:54:00 DKK 950
Brillantarmring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.00 ct
Brillantarmring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.00 ct . Brillantarmring af 14 kt. hvidguld, let oval og oplukkelig i siden, front prydet med 21 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.00 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-VS2. Vægt ca. 7,7 gr. Indvendig omkreds ca. 16,6 cm. Varenr: 3902488 DKK 8.500 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 11:55:00 DKK 6.800
Mercedes Autotog. Verdensudstillingsbus 1958 Expo Bruxelles
Mercedes Autotog. Verdensudstillingsbus 1958 Expo Bruxelles. Mercedes Autotog. Verdensudstillingsbus 1958 Expo Bruxelles. Alm. slitage. Et anhængertræk fremstår knækket på to bagerste vogne. (3) Varenr: 3922729 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 11:56:02 DKK 950
Vintage South-Sea - og diamanthalssmykke 18 kt. hvidguld
Vintage South-Sea - og diamanthalssmykke 18 kt. hvidguld. Vintage South-Sea - og diamanthalssmykke 18 kt. hvidguld, prydet med 26 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.65 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: Vs1-Si1. Senere isat stor perlemorsfarvet semi-rund South-Sea saltvandskulturperle. Ø ca. 15,71 mm. Vægt ca. 11 gr. Ustemplet. Vedhæng L. 7,6 cm. ... Varenr: 3876936 DKK 9.500 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 11:57:00 DKK 7.600
Chatol, bemalet
Chatol, bemalet. Bemalet chatol, front med skriveklap, hvorbag indelling samt mindre skuffer, nderst skuffer. Mål: B. 120 cm. D. 54 cm. H. 120 cm. Fremstår med en del aldersrelaterede brugsspor, svindrevner, stevise revner og krakeleringer og manglende benaling. Varenr: 3919639 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2015 11:57:00 DKK 425
Tekno. Buick mælkelastbil, model 740
Tekno. Buick mælkelastbil, model 740. Tekno. Buick mælkelastbil, model 740 med original emballage. Ni mælkejunger medfølger. Lastbil med minimal slitage. Æske med slitage og manglende flap. Varenr: 3922732 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 11:57:03 DKK 650
Sæt forlovelses/vielsesringe i sterling sølv
Sæt forlovelses/vielsesringe i sterling sølv. Sæt forlovelses/vielsesringe i sterling sølv, bredde ca. 5,4 mm. ringstr. 52 Ø: 16,5 Ø: 19 mm. og 67 Ø: 21,3 mm. Varenr: 3851993

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2015 12:00:00 DKK 300
3 lose Diamanten, ca. 0.62 ct.
3 lose Diamanten, ca. 0.62 ct.. Lot 3 loser Diamanten in unterschiedlichen Altschliffen von total ca. 0.62 ct., Farbe: Top Cape - light brown, Reinheit: VS1 - P1. Varenr: 3892437

DKK 1.940 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2015 12:00:00 DKK 1.343
Patchwork
Patchwork. ORIENTMATTA, Patchwork, ca 203x304 cm Varenr: 3920786 DKK 3.148 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-08-2015 12:00:00
Se mere
Cocktailring af 18 kt. hvidguld med røgkvarts og brillanter
Cocktailring af 18 kt. hvidguld med røgkvarts og brillanter. Moderne cocktailring af 18 kt. hvidguld, prydet med større gyldenbrun smargdsleben røgkvarts flankeret af 38 små sorte, mørkegrønne og gyldne enketslebne og brillantslebne diamanter, på i alt ca. 0.35 ct. Vægt ca. 13,9 gr. Front 1,2 x 2,4 cm. Ringstr. 56,5/18. Varenr: 3904309 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 12:00:00 DKK 3.400
Ørestikkere af guld 9 kt med diamanter og ametyst.(2)
Ørestikkere af guld 9 kt med diamanter og ametyst.(2) . Ørestikkere af guld 9 kt. Prydet med ametyst og mindre diamanter. I alt ca. 0.28 ct. Farve: Top Cape - Cape (L-M) Klarhed: P2 - P3. Mål: 6,5 x 8,5 mm. (2) Varenr: 3846303

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 12:04:00 DKK 1.400
Alpina TR26J Grästrimmer, bensindriven, ny och oanvänd
Alpina TR26J Grästrimmer, bensindriven, ny och oanvänd. Alpina TR26J Grästrimmer bensindriven. Trådmatad. Framstår som ny, oanvänd, manual medföljer. Framstår omonterad i original emballage. Varenr: 3914589 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-08-2015 12:04:16 DKK 256
Hængekøje med lys canvas
Hængekøje med lys canvas. Luksus hængekøje udført med stel i mørkbejdset træ monteret med køje i lyst canvas. Totalmål: H. 124 L. 425 B. 150 cm.Mål i indpakket tilstand: 192x40x18 cm. Varenr: 3918345

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 12:10:00 DKK 900
Uindfattet brillant 0.63 ct.
Uindfattet brillant 0.63 ct.. Uindfattet brillant sleben diamant Vægt: ca. 0.63 ct. Farve: Light Brown Klarhed: P3 Mål ca. 5,50 mm. Varenr: 3908045

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2015 12:10:00 DKK 1.200
Sofa, 2 stole, bord samt reol (4)
Sofa, 2 stole, bord samt reol (4). 2- pers. sofa betrukket med blomsteret møbelstof, dertil 2 antik/hvidlakerede stole med fletryg, sofabord samt reol. Fremstår gulnet. Mål på sofa: L. 162cm. Sædehøjde 45 cm. Mål på sofabord 110x60 cm. H. 47 cm. Mål på reol: 119x32 cm. H. 87 cm. (4) Varenr: 3917860 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2015 12:10:00 DKK 1.600
Ring og vedhæng af 18 kt. hvidguld med diamanter, i alt ca. 1.30 ct. (2)
Ring og vedhæng af 18 kt. hvidguld med diamanter, i alt ca. 1.30 ct. (2). Smykkesæt af 18 kt. hvidguld i form af stjerner, prydet med 10 fantasislebne diamanter, i alt ca. 1.30 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VVs1 -Vs1. Vægt i alt ca. 3,6 gr. Tynd kæde af sterlingsølv medfølger. L. 41 cm. Vedhæng H. 1,5 cm. incl. øsken. Ringstr. 52/16,7. (2) Varenr: 3913275 DKK 12.500 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 12:12:00 DKK 10.000
Dansk møbelproducent. 2½-pers. sofa
Dansk møbelproducent. 2½-pers. sofa. Dansk møbelproducent. 2½-pers. sofa betrukket med brunt patineret skind. L. 210 cm. Fremstår med brugsspor og falmet/nuanceforskel på skind. Varenr: 3919965 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2015 12:12:00 DKK 325
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 322  >>