Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 369  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sofabænk/bord af lakret bøg og uld
Sofabænk/bord af lakret bøg og uld . Sofabænk/bord af lakret bøg, 2 sæder betrukket med blå uld. Fremstår med brugsspor, samt brændemærke på bord, samt stof under bund mangler. Mål: L. 185 cm. OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Telehøjen i Odense. Køber skal derfor kontakte Lauritz.com i Odense på 63962240,... Varenr: 4651644 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2017 08:27:00 DKK 300
18 fl. Cortes de Cima Courela Tinto Vinho Regional Alentejano 2013.
18 fl. Cortes de Cima Courela Tinto Vinho Regional Alentejano 2013.. 18 fl. Cortes de Cima Courela Tinto Vinho Regional Alentejano. Årgang 2013. Portugal, rødvin. Produceret af dansk vinbonde fra Viborg. OBS. Ved endt auktion afhentes varen i 6650 Brørup. Kontakt Lauritz.com efter hammerslag for adresse. Drue: Aragonez (= Tempranillo), Syrah, Touriga ... Varenr: 4635623

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2017 09:25:26 DKK 650
Reol-arrangement, Sort/Eg, Dansk møbelproducent MODELFOTO
Reol-arrangement, Sort/Eg, Dansk møbelproducent MODELFOTO. Reol-arrangement, Dansk møbelproducent. Lakeret SORT / Egefinér. Bestående af:4 stk 4-rums moduler, Mål H754xB754xD390 (B422sort) - 3 stk 1-rums modul, Mål H383x383x390 (B411sort) - 1 stk skuffemodul, Egefinér, Mål H355xB355xD365 - 3 stk hylde, Mål H20xB358,7xD339 (B406sort) - 4 stk låge, Mål... Varenr: 4664541

DKK 5.300 DK, Herning, Engdahlsvej 24-05-2017 10:02:00 DKK 1.300
Vitrineskab, 1900-tallet
Vitrineskab, 1900-tallet. Vitrineskab af bemalet træ, front med vitrinedør, bag hvilket hylder. Greb af messing. H. 110 B. 50 D. 25 cm. 1900-tallets midte. Brugsspor. Varenr: 4667078 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:05:41 DKK 825
Samling Vipp produkter (13)
Samling Vipp produkter (13). Samling Vipp produkter bestående af; en sort Vipp270 brødkasse, en CPH Green Vipp7 tandbørstekrus, en sort Vipp262 peberkværn samt ti sorte Vipp102 håndklæder (65x45cm). Håndklæder af 65% økologisk bomuld, 35% bambus. (13) Varenr: 4274781

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:07:00 DKK 575
Solitærring
Solitærring . Ring udført i 14 kt. guld (stemplet), prydet med en brillant på ca. 0.45 ct. Farve: Crystal (I), klarhed: SI (1). Ringstr. ca.: 53, diameter ca.: 17 mm. Vægt ca.: 3,6 g. Ringen fremstår i aldersrelateret stand. Varenr: 4658584 DKK 5.210 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-05-2017 10:15:00 DKK 1.451
Royal Copenhagen, Samling juleplatter (38)
Royal Copenhagen, Samling juleplatter (38) . Royal Copenhagen, Samling juleplatter bestående af årgang: 1941, 1952, 1956, 1962, 1968-74, 6x1975, 1976-1984, 1998. 1. sort (38) Varenr: 4667171 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:16:49 DKK 1.150
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af børstet stål. Urskive med Tachymeter skala, permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, datoviser, vandtæt til 100 m. Manual og boks medfølger Varenr: 4484076

DKK 2.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2017 10:18:00 DKK 850
Jens juul Eilersen. Model Baseline. 3 pers. sofa
Jens juul Eilersen. Model Baseline. 3 pers. sofa. Eilersen modul sofa med chaiselongue, model 'Baseline', Designet af Jens Juul Eilersen. Monteret med lyst stof. 285 x 100 / 180 cm. Fremstår med plet på chaiselong samt almindelige brugsspor. Varenr: 4667198 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:18:29 DKK 2.700
To klovne til ophæng (2)
To klovne til ophæng (2). To klovne til ophæng, af bemalet kompositmateriale, 1900-tallet, H 53-58 cm. (2) Varenr: 4667200 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:20:01 DKK 650
Steen Lykke Madsen f. 1937 for Bing & Grøndahl. Figur, nr 7051
Steen Lykke Madsen f. 1937 for Bing & Grøndahl. Figur, nr 7051. Steen Lykke Madsen f. 1937 for Bing & Grøndahl. Figur af glaseret stentøj i form af fabeldyr. Nr. 7051. 3. sort. H. ca. 23 cm. Sten Lykke Madsen er uddannet på Kunsthåndværkerskolen i København 1954-58. Kunstneren er repræsenteret på flere europæiske kunstmuseer, bl.a. Victoria & Albert Museum... Varenr: 4660395 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-05-2017 10:22:00 DKK 1.100
Konvolut Kristallglas Schalen, Versace Rosenthal, Paloma Picasso, Schale Bohemia (3)
Konvolut Kristallglas Schalen, Versace Rosenthal, Paloma Picasso, Schale Bohemia (3) . Konvolut Kristallglas Schalen bestehend aus: achteckige Schale gefertigt aus Glas 'Versace Rosenthal Medusa', unterseitig mit Bodenmarke versehen. Maße ca.: D. 14 cm. Schale aus der Serie Paloma Picasso. Maße ca.: D. 24 cm. Schale Bohemia mit geometrischem Schliff. Maße ca.: 20 cm. ... Varenr: 4539828 DKK 1.116 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-05-2017 10:22:54 DKK 298
Fuchspelz Stulpen (2)
Fuchspelz Stulpen (2). Paar Stulpen aus Fuchspelz, Gelb/Orange eingefärbt. H. 14 cm. D. 19 cm. Altersgemäße Tragespuren. (2) Varenr: 4652187 DKK 1.637 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-05-2017 10:23:03 DKK 298
John Galliano Top und Jacke .Gr. 36-38
John Galliano Top und Jacke .Gr. 36-38 . John Galliano Top und Jacke .Gr. 36-38 . Seide , fällt sehr schmal aus . Altersgemäße Tragespuren. Varenr: 4488824 DKK 1.861 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-05-2017 10:23:14 DKK 298
Tagesdecke mit Goldfadendekor
Tagesdecke mit Goldfadendekor . Tagesdecke mit Goldfadendekor, florales Muster mit Arabeske. Rückseite mit blauem Stoff abgefüttert. Maße ca.: B. 174 cm, L. 294 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Varenr: 4539806 DKK 1.488 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-05-2017 10:23:23 DKK 298
Et par sofaer af skind (2)
Et par sofaer af skind (2). Et par to-personers sofaer af skind, med stel af grene og lædergjorder. H. 76, SH. 41, L. 130 cm. Brugsspor (2) Varenr: 4667211 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:23:41 DKK 1.050
Kontormodul af bøg
Kontormodul af bøg . Modul af fineret bøg, front med 3 skydelåger, hvor bag hylde, der medfølger ingen nøgler. Mål: 170x44 cm. H. 77 cm. Fremstår med små brugsspor samt skjolder på topplade.OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Telehøjen i Odense. Køber skal derfor kontakte Lauritz.com i Odense... Varenr: 4651628 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2017 10:27:00 DKK 325
Louis Poulsen. Tre cylinderformede pendler (3)
Louis Poulsen. Tre cylinderformede pendler (3). Louis Poulsen. Tre cylinderformede pendler, sortlakerede. Type 71-596. H. 30 cm, Ø 14.5 cm. Fremstår med brugspor, ridser, mærker. (3) Varenr: 4667230 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:33:35 DKK 300
Pia Schutzmann, fire raderinger, cd (4)
Pia Schutzmann, fire raderinger, cd (4). Fire raderinger af Pia Schutzmann f. 1940. Opstilling nr. 18, sign. og dat. 74. Opus 37 Grækenland, 38/100, sign. og dat. 75, Opus 74, sign. bag passepartout. Opus 144 Venice, 9/75, sign. og dat. 1987. Alle indrammet bag passepartout, 58 x 45 cm. (4) Varenr: 4667231 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:34:45 DKK 325
Vintage Seiko 5 Automatic, herrearmbåndsur
Vintage Seiko 5 Automatic, herrearmbåndsur . Vintage Seiko 5 Automatic, herrearmbåndsur i urkasse af stål med mørkeblå urskive med logo, timemarkeringer, tre visere samt angivelse af ugedag (arabisk) og dato. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med Seiko stållænke med ditto foldespænde. Bredde: 35 mm. Uret går, men... Varenr: 4667240 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:40:34 DKK 375
4 Skandinaviske lyse lammeskind (4)
4 Skandinaviske lyse lammeskind (4). 4 skandinaviske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål ca. mellem 110x80 cm. Man kan frit vælge mellem 4 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller ... Varenr: 4665570

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2017 10:42:00 DKK 850
Studio Engros, Samling spejle (8)
Studio Engros, Samling spejle (8). Samling spejle fra Studio Engros, Design af Morten Edvard. Facetslebet kanter, Forberedt for montering af lys i sider. Lyskilde og monteringsbeslag medfølger ikke. Fremstår ubrugte i original emballage. Varenr: 4667250

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:44:05 DKK 325
Wilhelm Lauritzen. Et par pendler, model Radiohus af opalglas. (2)
Wilhelm Lauritzen. Et par pendler, model Radiohus af opalglas. (2) . Wilhelm Lauritzen. Et par pendler, model Radiohus af opalglas monteret top af metal. H. 38 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Begge fremstår med afslag på kant. (2) Varenr: 4667256 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:46:51 DKK 350
Børge Mogensen & Grete Meyer 'Boligens byggeskab
Børge Mogensen & Grete Meyer 'Boligens byggeskab. Børge Mogensen & Grete Meyer. Skab fra 'Boligens byggeskabe af oregonepine og grålakeret sider, Front med justerbare hylder og klap bag hvilket rum. H. 198 cm., D. 33,5 B. et skab 102 cm., Brugsspor, Nøgle mangler. Varenr: 4667259 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 10:49:31 DKK 300
Persisk Keshan tæppe, 375 x 290 cm
Persisk Keshan tæppe, 375 x 290 cm. Persisk Keshan tæppe, 375 x 290 cm. Håndknyttet. Luv af uld på bomuldsbund. Ornamentik i form florale mønstre med blomster- og bladranker,,samt 'shah abbas' motiver. Bort desuden med fugle. Byen Kashan, er placeret midt i Persien, mellem Isfahan og Teheran. En by, der er gennem århundreder er ... Varenr: 4597597

DKK 16.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2017 10:51:40 DKK 3.100
Persisk Nain tæppe, 168 x 110 cm
Persisk Nain tæppe, 168 x 110 cm. Persisk Nain tæppe, 168 x 110 cm. Håndknyttet. Fint knyttet med luv af uld og silkestafferinger på bomuldsbund. Klassisk medaljondesign m. rund medaljon på mørk blå bund, ovalt hovedfelt. Ornamentik i form af florale arabesker, bladslyng, blomster og 'shah abbas'. Lyse beige, hvide, sand-, ... Varenr: 4593673

DKK 6.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2017 10:52:21 DKK 2.800
Cerutti1881 Herre armbåndsur.
Cerutti1881 Herre armbåndsur. . Cerutti1881 Herre armbåndsur. Herrearmbåndsur med urkasse Ø40 mm og lænke med butterfly lås, af poleret stål. Urskive med permanent sekundviser, 24 timers viser, ugedags viser, samt datoviser. Opbevaringsboks og manual medfølger. Varenr: 4528975

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2017 10:53:00 DKK 425
2 skandinaviske brune lammeskind (2)
2 skandinaviske brune lammeskind (2). 2 brune skandinaviske lammeskind. Mål ca. 120x80 cm. Tyk og blød kvalitet. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. ... Varenr: 4657586

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2017 10:53:00 DKK 525
Holmegaard / Kastrup, samling Twist glas (45)
Holmegaard / Kastrup, samling Twist glas (45). Holmegaard/ Kastrup , samling Twist glas bestående af 8 cognacglas med større kumme H. ca. 7,5 cm, 13 portvinsglas H. 8,5 cm, 12 hvidvinsglas H. 11 cm, 6 martiniglas H. 9 cm, tre cocktailglas H. 10,5 cm samt tre portvinsglas. (45) Varenr: 4665976 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2017 11:05:00 DKK 375
Yngve Ekstrøm. Tre højryggede lænestole, model Lamino (3)
Yngve Ekstrøm. Tre højryggede lænestole, model Lamino (3) . Yngve Ekstrøm 1913-1988. Tre højryggede lænestole med stel af formbøjet bøg, polstret med møbelstof og Alcantara. Fremstillet hos Swedese, model Lamino. Fremstår med brugsspor herunder skævhed i stel og slid på betræk. (3) Varenr: 4666260

DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 24-05-2017 11:05:00 DKK 3.200
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 369  >>