Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 413  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Alliancering, 14 kt. guld, ca. 0.42 ct
Alliancering, 14 kt. guld, ca. 0.42 ct. Diamonds By Frisenholm. Alliancering af 14 kt. guld prydet med femten Princes cut diamanter på i alt ca. 0.42 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2/P1. Ringstr. 17.25/54.5 mm. Vægt: ca. 1,99 gram. Varenr: 3530122

DKK 4.375 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 08:06:00 DKK 3.500
SKM  / dansk møbelproducent. Tre bogreoler, egetræ (3)
SKM / dansk møbelproducent. Tre bogreoler, egetræ (3). SKM / dansk møbelproducent. Tre bogreoler fineret med egetræ, front med hylder, sokkel af teaktræ. 1960'erne. H. 144 B. 90 D. 29 og H. 144 B. 120 d. 29 cm. Fremstår med slitage og afslag. (3) Varenr: 3748781 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-04-2015 09:02:28 DKK 400
Niels Jørgen Haugesen. m.fl.  Spisestole (5)
Niels Jørgen Haugesen. m.fl. Spisestole (5). Niels Jørgen Haugesen. X-line spisestol af grålakeret metal, samt Rud Thygesen/Johnny Sørensen. Skammel, ubkendt armstole samt spisestol med stel af sortlakeret træ, sæde med flet. Fremstår med lettere brugsspor og enkelte skrammer. (5) Varenr: 3714116 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-04-2015 09:02:50 DKK 350
Brillantring fra Diamonds By Frisenholm.  14 kt rosa guld, ca. 0.32 ct.
Brillantring fra Diamonds By Frisenholm. 14 kt rosa guld, ca. 0.32 ct.. Diamonds By Frisenholm. , brillantring udført i 14 kt rosa guld, prydet med 10 brillantslebne diamanter. En centerplaceret brillant på ca. 0.14 ct, denne omkranset af 9 mindre brillanter. Tilsammen i alt ca. 0.32 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. slibning: God. Ringstr: ... Varenr: 3667444

DKK 5.625 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 09:06:00 DKK 4.500
Platons skrifter 1-10 (10)
Platons skrifter 1-10 (10) . Platons Skrifter. 1-10. C.A. Reitzels Forlag. København. 1932-1941. Udgivet ved Carsten Høeg og Hans Ræder. Fremstår med slitage. (10) Varenr: 3763919 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-04-2015 09:15:25 DKK 300
Schultertasche / Abendtasche 1960er, Krokodilleder
Schultertasche / Abendtasche 1960er, Krokodilleder. Schultertasche / Abendtasche 1960er, schwarzes Krokodilleder. Klickverschluss, Inneres mit kleinem Seitenfach verschließbar mit Reißverschluss. Trageriemen als Schlangenglieder Band. 30 x 16 cm, T 3 cm. Kratzer und Berieb auf dem Leder, Berieb an den Kanten. Varenr: 3778795 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-04-2015 09:32:45 DKK 336
Konvolut Zeitschriften Antik & Auktion Schweden von 1991 - 2000 (ca. 104)
Konvolut Zeitschriften Antik & Auktion Schweden von 1991 - 2000 (ca. 104). Konvolut Zeitschriften Antik & Auktion Schweden von 1991 - 2000. In schwedischer Sprache. Jahrgänge 1991 - 2000. Jahrgang: 1991, Nr. 1, 2 und 5 fehlen; Jahrgänge 1992 - 1997 vollständig. Nr. 2 von 1993 doppelt vorhanden; Jahrgang 1998: Nr. 7 und 8 fehlen; Jahrgänge 1999 und 2000: jeweils Nr. 12 ... Varenr: 3727480 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-04-2015 09:38:15 DKK 299
Sergio Bicego, loungesofa/hjørnesofa model Taos med fodskammel fra Saba Italia (2)
Sergio Bicego, loungesofa/hjørnesofa model Taos med fodskammel fra Saba Italia (2). Sergio Bicego, loungesofa/hjørnesofa model Taos med fodskammel fra Saba Italia. Stel af træ og stål, fødder af forkromet stål, polstring: sidde- og rygpuder af bomuld fyldt med gåsefjer, lyst, cremefarvet stofbetræk. Betegnet med etiket. Mål: L. ca. 330 cm, D. ca. 137/100 cm, H. ca. 63/85 cm, ... Varenr: 3698428 DKK 4.481 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-04-2015 09:40:28 DKK 2.241
Große Anrichte / Schrank
Große Anrichte / Schrank. Große Anrichte / Schrank. Klassisch reduzierte, kastenförmige Holzrahmenkonstruktion, cremeweiß lackiert. Mit Türen und silbergrau lackierten Holzbeinen. L. ca. 195 cm, T. ca. 40 cm, H. ca. 77 cm, T. ca. 40 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und Bereibungen, teils Kantenstauchungen / kleine... Varenr: 3707340 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-04-2015 09:43:34 DKK 336
Spillebord af orientalsk træ
Spillebord af orientalsk træ. Spillebord af orientalsk træ, indlagt ornamentik af messing, opklappelig bordplade prydet med skakfelter og backgammon. H. 46,50. B. 50. D. 50 cm. Varenr: 3780958 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 09:44:21 DKK 550
Lounge suite / sofagruppe i læder: lounge sofa, to lounge lænestole og fodskammel (4)
Lounge suite / sofagruppe i læder: lounge sofa, to lounge lænestole og fodskammel (4). Lounge suite / sofagruppe i læder: lounge sofa, to lounge lænestole og fodskammel. Klassisk, reduceret formgivning på fødder og hjul. Polstret korpus med brunt læderbetræk, løstliggende puder ligeledes med brunt læderbetræk. Ubetegnet. Mål: længere sofaelement: H. ca. 90 cm, B. ca. 115 (B. mindre... Varenr: 3762873 DKK 11.203 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-04-2015 09:47:27 DKK 8.962
Diamond bracelet approx. 1.00ct
Diamond bracelet approx. 1.00ct. Diamond bracelet approx. 1.00ct Sterling silver, hallmarked 925 Diamond barcelet decorated with 252 single-cut round diamonds approx. 1.00ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: SI2-P1 Total lenght: 18.50cm Bracelet features a slide in buckle clasp Varenr: 3715281 DKK 5.601 BE, Antwerpen 01-04-2015 09:53:00 DKK 2.427
3-pers. sofa, model DS 95/03 fremstillet hos DeSede
3-pers. sofa, model DS 95/03 fremstillet hos DeSede. 3-pers. sofa, model DS 95/03 fremstillet hos DeSede. Solid trærammekonstruktion betrukket med tykt tyrelæder. Mål sofa: B. ca. 186 cm, H. ca. 77 cm, D. ca. 103 cm, siddehøjde ca. 45 cm. Fremstillet med alders- og brugsspor, let patina / hist og her småskjolder, delvist skrammer og delvist ... Varenr: 3728958 DKK 11.203 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-04-2015 09:55:12 DKK 8.962
Diamond earrings, 14kt. gold, approx. 1.00ct  (2)
Diamond earrings, 14kt. gold, approx. 1.00ct (2). Earrings in 14k set with diamonds approx. 1.00ct (2) 14kt yellow gold, hallmarked 585. Earrings adorned with numerous single and baguette-cut diamond approx. 1.00ct. Colour: Top wesselton- Wesselton-Top Crystal (G-H-I). Clarity: VS2-SI1-SI2-P1 few P2. Earrings measurements: 15 x 10 x ... Varenr: 3064038

DKK 6.908 BE, Antwerpen 01-04-2015 10:00:00 DKK 4.108
Stor stueplante Codiaeum Golden Sun ' Croton' , 30 cm. potte
Stor stueplante Codiaeum Golden Sun ' Croton' , 30 cm. potte. Stor stueplante Codiaeum Golden Sun ' Croton'. ø. 30 cm. potte ( indvendig mål). H. ca. 135 Ø. (plante) ca. 45 cm. Bør stå lyst, dog ikke i direkte sol. Tåler temp. ned til 14 grader. Varenr: 3782144 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-04-2015 10:00:00 DKK 325
Viggo Stender, olie på lærred, hus ved vej (cd)
Viggo Stender, olie på lærred, hus ved vej (cd). Landskabsparti af Viggo Stender (1883 - 1954), olie på lærred. Sign. Viggo Stender 1940, 35 x 39 cm (49 x 53 cm). Varenr: 3720730 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-04-2015 10:00:55 DKK 300
Ubekendt kunstner, kopi efter Carl Bloch, olie på lærred
Ubekendt kunstner, kopi efter Carl Bloch, olie på lærred. 'Fra et romersk osteria', ubekendt kunstner, kopi efter Carl Bloch. Sign P. Kruse, Olie på lærred. 65 x 95 (82,7 x 112,3)cm Varenr: 3740934 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-04-2015 10:02:11 DKK 325
Brudekjole Str 36
Brudekjole Str 36. Todelt brudekjole af elfenbensfarvet polyester Str 36. Overdel med perlebroderi, samt snøre i ryg. Glat underdel. Taljemål ca. 70 cm. Brystmål: ca 75 cm. Kjolen er ny og ubrugt. Varenr: 3763747

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-04-2015 10:02:17 DKK 300
Øreringe, creoler, 9 kt guld
Øreringe, creoler, 9 kt guld. Par diamantøreringe af 9 kt guld prydet mindre diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-L). Klarhed: P3. Ø 14 mm. Modelfoto. Varenr: 3728685

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 10:04:00 DKK 1.300
Diamond link bracelet approx. 1.93ct
Diamond link bracelet approx. 1.93ct. Diamond link bracelet approx. 1.93ct. Sterling silver yellow ,gold plated, hallmarked 925. Bracelet with set with 120 single-cut diamonds, total approx. 1.93ct. Colour: Crystal Top Cape(J-K) Clarity: SI2-P1-P2. Total weight: 9.90gr. Total lenght: 18.00cm. The bracelet is with a slide in ... Varenr: 3739680

DKK 21.286 BE, Antwerpen 01-04-2015 10:05:00 DKK 3.174
Diamant creoler, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0,52 ct, et par (2)
Diamant creoler, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0,52 ct, et par (2). Diamonds By Frisenholm. Par creolere udført i 14 kt. rhodineret guld, hver prydet med talrige mindre diamanter på tilsammen ca. 0.52 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI-P1. Ø. ca. 3.0 cm. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, Varenr: 3472064

DKK 7.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 10:06:00 DKK 6.000
Arnold W. Petersen cd, Vinterlandskab, olie på lærred
Arnold W. Petersen cd, Vinterlandskab, olie på lærred. Arnold W. Petersen (1912-1986), Vinterlandskab, olie på lærred. Sign. Arnold W. Petersen. 39 x 49 (54 x 64) cm Varenr: 3737137 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-04-2015 10:08:23 DKK 300
M. Monberg (20Årh.) - Vinterlandskab med slot. Olie på lærred
M. Monberg (20Årh.) - Vinterlandskab med slot. Olie på lærred. M. Monberg (20Årh.) - Vinterlandskab med slot. Olie på lærred, sign. M. Mondberg '1929 , 42x32 (55x44,8) cm Varenr: 3737132 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-04-2015 10:09:45 DKK 300
Vitrineskab, fransk stil. sortbemalet
Vitrineskab, fransk stil. sortbemalet. Vitrine/skab i fransk landstil af sort bemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glasdøre, samt glasruder i siderne, med dekorationslister rundt. fem hylder. H. 216 B. 144 D. 44 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto. Varenr: 3764800

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-04-2015 10:10:00 DKK 4.000
18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.33ct
18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.33ct. 18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.33ct 18kt yellow gold, hallmarked 750,0.33ct Ring decorated with numerous brilliant and baguette-cut diamonds approx. 0.33ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 few SI1 Total weight: 3.77gr Ringsize: 56 / ... Varenr: 3480405

DKK 5.228 BE, Antwerpen 01-04-2015 10:10:00 DKK 2.614
Eiler Løndal. cd. Bymotiv, olie på lærred
Eiler Løndal. cd. Bymotiv, olie på lærred. Eiler Løndal (1887-1971). Bymotiv, olie på lærred. Sign Eiler Løndal. 38,5 x 43,5 (49 x 53,7) cm. Varenr: 3770973 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-04-2015 10:10:24 DKK 300
Ole Wanscher. Sofa, model Senator, teak
Ole Wanscher. Sofa, model Senator, teak. Ole Wanscher 1903-1985. Sofa med stel af massiv teaktræ, løse hynder betrukket med lyst nistret uld. Formgivet i 1951. Fremstillet hos P. Jeppesen. Model 166. L. 184 cm. Fremstår med brugsspor. Se i øvrigt varenr. 3769936. Varenr: 3769930 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 10:11:00 DKK 2.700
18kt floating diamond bracelet approx. 0.31ct
18kt floating diamond bracelet approx. 0.31ct. 18kt floating diamond bracelet approx. 0.31ct 18kt rose gold, hallmarked 2 strand braclet decorated with centerpiece adorned with diamonds and 1 diamond floating in the middle Colour: (G) Top Wesselton and smaller stones are yellow-brown Clarity: VS2-SI2 Total weight: 3.29gr The diamond ... Varenr: 3708428

DKK 6.348 BE, Antwerpen 01-04-2015 10:20:00 DKK 3.174
18kt. diamond stick pendant approx.0.19ct
18kt. diamond stick pendant approx.0.19ct. 18kt. diamond stick pendant approx.0.19ct. 18kt. yellow gold, hallmarked. Total set with 19 brilliant-cut diamond`s. Colour: yellow . Clarity: VS2-SI2 Total weight: 1.56 gr. Measurements: 30 x 5 x 2 mm 15/2/10. Varenr: 3708411

DKK 3.734 BE, Antwerpen 01-04-2015 10:20:00 DKK 1.867
18kt. diamond bangle approx.1.97ct
18kt. diamond bangle approx.1.97ct. 18kt. diamond bangle approx.1.97ct. 18kt. rose gold, hallmarked 750. Total adorned all around the bangle with numerous brilliant-cut diamonds. Colour: Top wesselton-wesselton (G-H) Clarity: P1-P2 Total weight: 8.85 gr. Diameter : 60mm. Bangle features a slide in and buckle clasp for ... Varenr: 3731831

DKK 15.684 BE, Antwerpen 01-04-2015 10:21:00 DKK 7.842
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 413  >>