Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 390  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Gant Kronograf. Herrearmbåndsur
Gant Kronograf. Herrearmbåndsur . Gant Kronograf. Herrearmbåndsur med urkasse Ø 45mm af poleret stål. Urskive med stopurfunktion op til 60 min., 24 timers viser, samt datorude. Vandtæt 50m. Monteret med sort læderrem. Opbevaringsboks og manual medfølger. Varenr: 4495115

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-12-2016 09:32:00 DKK 1.200
Ubekendt møbelarkitekt. Retro Lounge sæt, 1970'erne (3)
Ubekendt møbelarkitekt. Retro Lounge sæt, 1970'erne (3). Ubekendt møbelarkitekt. Retro Lounge hvilestole / sofasæt med formstøbt skal i flamingo betrukket med uld, afsluttet på stel af mørkt træ. 1970'erne. Mål pr. del: H. 67 B. 70 D. 77 cm. Alm. brugsspor. (3) Varenr: 4497879 DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 08-12-2016 09:47:00 DKK 2.300
Marek Braun, Mischtechnik auf Kartonagenpappe, 'Human Things $$$'
Marek Braun, Mischtechnik auf Kartonagenpappe, 'Human Things $$$'. Marek Braun, Mischtechnik (Acryl, Spray, Stencil, Lack) auf Kartonagenpappe, 'Human Things $$$', rückseitig monogrammiert, betitelt, datiert und gestempelt. Maße: 47 x 47 cm. Varenr: 4377784 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:47:50 DKK 298
Marek Braun, Mischtechnik auf Kartonagenpappe, 'Mona?'
Marek Braun, Mischtechnik auf Kartonagenpappe, 'Mona?'. Marek Braun, Mischtechnik (Acryl, Spray, Stencil, Lack) auf Kartonagenpappe, 'Mona?', rückseitig monogrammiert, betitelt, datiert und gestempelt. Maße: 47 x 47 cm. Varenr: 4377782 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:48:02 DKK 298
2 Tischlampen in goldener Farbe (2)
2 Tischlampen in goldener Farbe (2) . 2 Tischlampen in goldener Farbe, ausgestattet mit einer Brennstelle, unten mit Samt bezogen, Maße ca.: H. 30 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. (2) Varenr: 4480193 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:50:14 DKK 298
Willy Hugo Demmler, Öl auf Leinwand, ' Ohne Titel '
Willy Hugo Demmler, Öl auf Leinwand, ' Ohne Titel ' . Willy Hugo Demmler, Öl auf Leinwand, ' Ohne Titel ' , unten links signiert. Bildmaß: 36 x 32 cm. Rahmenmaß: 48 x 45,5 x 6 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4470424 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:50:44 DKK 298
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand  'Hafenszene'
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand 'Hafenszene'. Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand 'Hafenszene'. Bildmaß: 48 x 59 cm. Rahmenmaß: 70 x 78 x 6 cm. Altersgemäßer Zustand mit Bestoßungen am Rahmen. Varenr: 4470479 DKK 1.116 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:50:54 DKK 298
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand, 'Portrait einer Bäuerin'
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand, 'Portrait einer Bäuerin'. Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand, 'Portrait einer Bäuerin', Bildmaß: 44 x 32 cm. Rahmenmaß: 62 x 53,5 x 6 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4470170 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:51:06 DKK 298
Wilhelm Schuster, Öl auf Hartfaserplatte, ' Ohne Titel '
Wilhelm Schuster, Öl auf Hartfaserplatte, ' Ohne Titel ' . Wilhelm Schuster, Öl auf Hartfaserplatte, ' Ohne Titel ' , unten rechts signiert. Bildmaß: 59 x 79 cm. Rahmenmaß: 79 x 99 x 9 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4470510 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:51:15 DKK 744
Unbekannter Künstler, Acryl auf Leinwand, ' Ohne Titel '
Unbekannter Künstler, Acryl auf Leinwand, ' Ohne Titel '. Unbekannter Künstler, Acryl auf Leinwand, ' Ohne Titel ', unten links unleserlich signiert. Hinter Glas gerahmt. Bildmaß: 60 x 55 cm. Rahmenmaß: 80 x 71 x 5 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4470468 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:51:25 DKK 744
Ernst Schulte-Noelle, Pastell auf Papier, ' Ohne Titel '
Ernst Schulte-Noelle, Pastell auf Papier, ' Ohne Titel '. Ernst Schulte-Noelle, Pastell auf Papier, ' Ohne Titel ', unten links signiert. Hinter Glas gerahmt. Bildmaß: 60 x 80 cm. Rahmenmaß: 70 x 91 x 5 cm Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4470504 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:51:35 DKK 298
Unbekannter Künstler, Öl auf Platte , ' Ohne Titel '
Unbekannter Künstler, Öl auf Platte , ' Ohne Titel '. Unbekannter Künstler, Öl auf Platte , ' Ohne Titel ', Bildmaß: 61 x 83 cm Rahmenmaß: 93 x 115 x 3 cm. Altersgemäßer Zustand und zum Teil Stockfleckig. Glas gerahmt, Stockfleckig Varenr: 4470499 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:51:51 DKK 298
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand  'Bauernhof'
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand 'Bauernhof'. Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand 'Bauernhof', unten rechts unleserlich signiert. Bildmaß: 48 x 79 cm. Rahmenmaß: 70 x 90 x 5 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4470474 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:52:02 DKK 298
Ledebur. Öl auf Leinwand , Stillleben
Ledebur. Öl auf Leinwand , Stillleben. Ledebur. Öl auf Leinwand , Stillleben, unten rechts signiert. Bildmaß: 50 x 99 cm. Rahmenmaß: 65 x 114,5 x 4,5 cm Altersgemäßer Zustand mit Bestoßungen am Rahmen. Varenr: 4470461 DKK 1.116 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:52:14 DKK 298
E. Ritter, Öl auf Leinwand  'Zigeuner am Lagerfeuer '
E. Ritter, Öl auf Leinwand 'Zigeuner am Lagerfeuer ' . E. Ritter, Öl auf Leinwand 'Zigeuner am Lagerfeuer ', unten links signiert. Bildmaß: 82 x 99 cm. Rahmenmaß: 104 x 124,5 x 5,5 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4470489 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:52:25 DKK 744
Jean Möhren, (1876-1956), olie på lærred, Skildring af by
Jean Möhren, (1876-1956), olie på lærred, Skildring af by. Jean Möhren, (1876-1956), olie på lærred, Skildring af by, signeret forneden til venstre 'J. Möhren', ramme i brun farve, Bileldmål ca.: 59 x 78 cm, Rammemål ca.: 90 x 110 cm. Varenr: 4297790 DKK 4.465 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:52:40 DKK 2.232
Paperweights in Form eines Schwans (2)
Paperweights in Form eines Schwans (2). Paperweights in Form eines Schwans, aus transparentem Glas gefertigt, mit farbigen Einschmelzungen, Maße ca.: H. 16 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. (2) Varenr: 4487824 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:55:59 DKK 298
3 Kerzenständer aus der Manufaktur N Dresden (3)
3 Kerzenständer aus der Manufaktur N Dresden (3) . 3 Kerzenständer aus der Manufaktur N Dresden, weißes Porzellan mit Aufglasurbemalung, handstaffiert, unterseitig mit Bodenmarke versehen, Maße ca.: H. 3-14 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. (3) Varenr: 4487823 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:56:07 DKK 298
Ismet Polatli, olie på lærred, 'Himmelsschaukel'
Ismet Polatli, olie på lærred, 'Himmelsschaukel'. Ismet Polatli, olie på lærred, titel: 'Himmelschaukel'. Signeret og dateret forneden til højre: Ismet Polati.2012. Mål: 100 x 160 cm. Varenr: 4473213 DKK 14.882 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:57:38 DKK 7.069
Fünf Elefanten diversen Manufakturen u.a LGora, JHR
Fünf Elefanten diversen Manufakturen u.a LGora, JHR. Fünf Elefanten aus diversen Manufakturen u.a LGora, JHR usw. Weiß/graues glasiertes Porzellan. unterseitig gemarkt. Maße: H. ca. 7 - 20 cm. Altersgemäße Gebrauchspuren. Varenr: 4471425 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:59:04 DKK 744
Fünf Elefanten aus diverse Manufakturen u.a Japan, Coalport
Fünf Elefanten aus diverse Manufakturen u.a Japan, Coalport . Fünf Elefanten aus diverse Manufakturen u.a Japan, Coalport usw, weißes/graues glasiertes Porzellan Maße: H. ca. 14 - 17 cm. Altersgemäße Gebrauchspuren. Varenr: 4471422 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 09:59:12 DKK 744
Wittenborg kaffeautamat/varmdriksautomat
Wittenborg kaffeautamat/varmdriksautomat. Wittenborg, kaffe/varmdriksautomat, model FB 5100. Fremstår med alm. slitage. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4493050 DKK 3.500 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 10:00:00 DKK 1.850
Kaffeeservice aus der Manufaktur Bing & Grøndahl für 6 Personen (24)
Kaffeeservice aus der Manufaktur Bing & Grøndahl für 6 Personen (24). Kaffeeservice aus der Manufaktur Bing & Grøndahl für 6 Personen, Dänemark, Porzellan, handbemalt, Dekor "Blumenbouquet" in Purpur und mit Goldrand,bestehend aus: 1 Kaffekanne, 1 Zuckerdose, 1 Milchkännchen, 1 Vorlegeplatte, 6 Tassen, 6 Unterteller, 6 kleine Gebäckteller. Altersgemäßer ... Varenr: 4426837 DKK 2.604 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 10:00:35 DKK 744
10 Jubiläumsbecher und 1 Medaille aus der Manufaktur Meissen (11)
10 Jubiläumsbecher und 1 Medaille aus der Manufaktur Meissen (11). 10 Jubiläumsbecher und 1 Medaille aus der Manufaktur Meissen. Bestehend aus : 4 große Becher aus den Jahrgängen: 1998, 2000, 2002 , 2003. 6 kleine Becher aus den Jahrgängen: 2010, 2011 , 2012, 2013, 2014, 2015 1 Medaille. 1 Wahl. Minimale Gebrauchspuren. Höhe: 5-8 cm. Durchmesser der ... Varenr: 4426838 DKK 2.232 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 10:00:42 DKK 744
Brillantring
Brillantring . Ring gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit einem Brillanten von ca.: 0.10ct. Farbe: Wesselton (H), Reinheit: VSI2. Ringgröße ca.: 64, Durchmesser ca.: 20,4 mm. Gewicht ca.: 3,7 g. Varenr: 4493909 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 10:00:46 DKK 1.488
Spegel rokoko
Spegel rokoko. SPEGEL, 1700-tal, rokoko, förgylld, skuren dekor, ca 63x27 cm Varenr: 4495977 DKK 3.034 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 10:04:00
Se mere
Medaljonger 18 k guld
Medaljonger 18 k guld. MEDALJONGER, 2 st., 18 k guld, varav en med syntetisk spinell, höjd 2,9 samt 3,5 cm, vikt ca 9,3 g Varenr: 4495978 DKK 1.896 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 10:08:00
Se mere
Æske med diverse mønter (23)
Æske med diverse mønter (23). Æske med diverse sølvmønter, bestående af seks mønter fra Danmarkshistorien, fire OL mønter, fire Fifa mønter, fem dollar- og euromønter samt fire mindre valutamønter i guldmetal, alle indkapslede og samlet i æske (23) Varenr: 4493813 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-12-2016 10:10:00 DKK 1.350
Mantel, Gr. ca.: 40
Mantel, Gr. ca.: 40. Mantel, 93% Seide, Pelzfutter, Gr. 40. 2 Aussentaschen, 4 Knöpfen. Maße ca.: Armlänge: 40 cm, Schulterbreite: 44 cm, Gesamtlänge: 120 cm, Saumweite: 208 cm. Der Mantel befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Tragespuren. Varenr: 4476578 DKK 1.488 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 10:10:23 DKK 298
Pablo Picasso färglitografi
Pablo Picasso färglitografi. PABLO PICASSO (1881-1973), Dans l'Atelier de Picasso, 1955, bär signatur Picasso i rött (något blekt), numrerad i blyerts 212/250, färglitografi 44,5x33,5 cm. PROVENIENS: Galerie (Sture) Larsson, Gävle. LITTERATUR: Bloch 779, Mourlot 269, Cramer 88 Varenr: 4495979 DKK 3.034 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 10:12:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 390  >>