Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 301  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bulgariring i hvidguld
Bulgariring i hvidguld. Drejelig Bulgariring udført af 18 kt. hvidguld, BVLGARI navnetræk indstanset i skinnens kant, ringstr. ca. 55 Ø 17,5 mm, vægt: ca. 11,4 g Varenr: 3639492 DKK 4.463 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 08:00:00 DKK 3.347
Par brillant ringe, 14 kt rhodineret guld, 0.46 ct. (2)
Par brillant ringe, 14 kt rhodineret guld, 0.46 ct. (2). Diamonds by Frisenholm. Par brillantringe udført i 14 kt rhodineret guld bestående af: Solitairering med brillantsleben diamant på ca. 0.18 ct, Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI2 samt alliancering med 7 brillantslebne diamanter på tilsammen 0.28 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed VS2-SI2. ... Varenr: 3382596

DKK 9.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-12-2014 08:01:00 DKK 7.400
Patchworktæppe fra Loomier, Iran, ca. 330 x 305 cm
Patchworktæppe fra Loomier, Iran, ca. 330 x 305 cm. Patchworktæppe fra Loomier, Iran. Håndlavet, mål: ca. 330 x 305 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 40, til en adresse i Danmark ca. EUR 50, til en adresse i Sverige/Finland ca. EUR 65. For en... Varenr: 3350098

DKK 10.414 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 08:10:00 DKK 8.182
Rubin- og diamantring, 14 kt  rhodineret guld.
Rubin- og diamantring, 14 kt rhodineret guld. . Diamonds By Frisenholm. Oval Rubin- og diamantring fra FHP udført i 14 kt. rhodineret guld prydet med 9 farvebehandlede rubiner på i alt 0.62 ct, disse omkranset af talrige små brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.09 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. slibning: God. ... Varenr: 3409506

DKK 3.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-12-2014 08:21:00 DKK 3.100
Brillantarmbånd af guld, ca. 3.20 ct.
Brillantarmbånd af guld, ca. 3.20 ct. . Brillantarmbånd af guld, ca. 3.20 ct. Udført af 18kt. guld, prydet i pavé med talrige brillanter af i alt ca. 3.20 ct., klarhed: VVS2, farve: Top Wesselton (G) Ø indvendigt ca. 60,2 x 52,9 mm, skjult lås med knap på siden, vægt: ca. 44,9 g.Vejledende udsalgspris € 14.000. Varenr: 3574022

DKK 56.532 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 08:30:00 DKK 41.655
Øreringe af hvidguld med diamanter og Tahiti perler (2)
Øreringe af hvidguld med diamanter og Tahiti perler (2). Øreringe af hvidguld med diamanter og Tahiti perler, udførte af 14 kt. hvidguld - stemplet, hver prydet midtpå med 2 brillanter, alle tilsammen af ca. 0.12 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: SI1 samt i afslutningen hver med en Tahiti kulturperle Ø ca. 10,5 mm, farve: antracit med changerende ... Varenr: 3582199

DKK 5.021 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 08:37:00 DKK 3.719
Hjertevedhæng, 9 kt. guld, ca. 0,17 ct.
Hjertevedhæng, 9 kt. guld, ca. 0,17 ct.. Diamonds by Frisenholm. Hjertevedhæng af 9 kt guld prydet med 7 diamanter på i alt ca. 0.17 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2/P1. Højde incl. øsken ca. 15 mm. Samlet længde inkl. kæde. ca. 23.5 cm. Varenr: 3470400

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-12-2014 09:01:00 DKK 2.500
Patchwork Teppich Design 'In Jajim Patch Natural', 240 x 170 cm
Patchwork Teppich Design 'In Jajim Patch Natural', 240 x 170 cm. Patchwork Teppich Design 'In Jajim Patch Natural', Wolle und Baumwolle, cremefarbene Rechtecke mit stilisierten Mustern, 240 x 170 cm. Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR ... Varenr: 3583747

DKK 2.157 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 09:10:00 DKK 1.674
Utzon. Frakke af Saga mink
Utzon. Frakke af Saga mink. Frakke af Saga mink, front med stiklommer og hægtelukning. L. 122 cm fra nakkesøm til nedre kant, ærmelængde indv./udv. 40/64 cm, brystvidde 160 cm. Mrk. Utzon skind og pels. Fremstår med minimal slitage ved hægter. Varenr: 3664261 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-12-2014 09:16:14 DKK 2.400
Ørelokker m/ brillanter fra FHP Luxe Collection, 14 kt guld, ca 0.66 ct. Et par (2)
Ørelokker m/ brillanter fra FHP Luxe Collection, 14 kt guld, ca 0.66 ct. Et par (2). Diamonds By Frisenholm. Par ørelokker fra Luxe Collection udført i 14 kt guld. Prydet med 66 brillantslebne diamanter på ca. 0.65 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. Ø. ca. 7 mm. Vægt: ca. 2.7 gram. Stemplet FHP 585 (2) På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan ... Varenr: 3566348

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-12-2014 09:21:00 DKK 6.400
Raymond Weil, herrearmbåndsur, model Parsifal Automatic, stål.
Raymond Weil, herrearmbåndsur, model Parsifal Automatic, stål. . Parsifal Automatic af Raymond Weil, herrearmbåndsur / dresswatch af stål. Grå urskive med streg/punktindeks, romertal, ridsefast safirglas og datorude. Urværket er automatisk, selvoptrækkende, 38 mm (ekskl. krone). Uret har org. lænke med foldespænde i stål L. 21 cm. Uret fungerer, men ... Varenr: 3350982

DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-12-2014 09:24:00 DKK 5.800
Dekorative dæmpbare kvalitets LED-lamper (3)
Dekorative dæmpbare kvalitets LED-lamper (3). Dekorative dæmpbare kvalitets LED-lamper3 stk PAR38 ALT LED-lampe sølvfarvet, 20 watt, 60 grader, varm hvid farvetemperatur, L:160 mm, Ø:130 mmKan anvendes alene på fatning eller i egnet lampeUbrugt vare fra restlager Varenr: 3619285

DKK 4.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-12-2014 09:28:00 DKK 900
Fem par ørepynt i gave / udstillingsæske
Fem par ørepynt i gave / udstillingsæske . Fem par ørepynt, udført i steling sølv eller forgyldt eller oxyderet sterling sølv, forskellig udformning, bla. prydet med Swarovski Krystaller. Varenr: 3654819

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-12-2014 09:30:00 DKK 500
Kelim, håndvævet, Persien, Gheselgapan Gharajeh, ca. 190 x 163 cm
Kelim, håndvævet, Persien, Gheselgapan Gharajeh, ca. 190 x 163 cm. Kelim, håndvævet, Persien, Gheselgapan Gharajeh, materiale: uld på uld, mål 190 x 163 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 25, til en adresse i Danmark ca. EUR 30, til en adresse i ... Varenr: 3500789

DKK 3.161 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 09:43:00 DKK 2.046
Loungesofa/cocktailsofa
Loungesofa/cocktailsofa. Loungesofa/cocktailsofa. Formentlig fremstillet i Tyskland i 1950'erne/1960'erne. Polstret konstruktion på delvist let udadskrævende ben, med armlæn, brunligt, flerfarvet stofbetræk, med pyntesyning. H. ca. 75 cm, B. ca. 165 cm, D. ca. 75 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, delvist små ridser ... Varenr: 3660381 DKK 4.463 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 09:44:00 DKK 2.975
Longines, Hydro Conquest, Damarmbandsur
Longines, Hydro Conquest, Damarmbandsur. Longines, Sport Kollektion, Hydro Conquest, damarmbandsur. Serienummer/modellnummer: L34276996. Quartz urverk, stål boett samt armband i länk. Borstat samt polerad finish. Safirglas, svart urtavla med silvertonad självlysande visare och index. Vattentätt till 300 meter. Kaliber 955 med 7 jewels ... Varenr: 3655895

DKK 5.106 SE, Örebro, Aspholmen 23-12-2014 09:53:08 DKK 2.357
Tæppe, design 'Revive Patch', ca. 297 x 212 cm
Tæppe, design 'Revive Patch', ca. 297 x 212 cm. Tæppe, design 'Revive Patch'. Håndlavet, mål: ca. 297 x 212 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 35, til en adresse i Danmark ca. EUR 45, til en adresse i Sverige/Finland ca. EUR 60. For en ... Varenr: 3562793

DKK 6.137 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 09:59:00 DKK 4.463
Guldørestikker med brillanter og diamanter, ca. 1.12 ct. (2)
Guldørestikker med brillanter og diamanter, ca. 1.12 ct. (2). Guldørestikker med brillanter og diamanter, ca. 1.12 ct. Udført af 18kt. hvidguld - stemplet, hver prydet med 2 halvmåner og 1 princess-slebet diamant sat sammen til et hjerte, omgivet af talrige brillanter af i alt ca. 1.12 ct. - stemplet, farve: Top Wesselton ( G ), klarhed: VS1, ørestikker ... Varenr: 3581648

DKK 27.150 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 10:00:00 DKK 20.084
Diamond pendant, 14kt. gold, approx.  1.08 ct
Diamond pendant, 14kt. gold, approx. 1.08 ct . Pendant in 14k set with diamonds 1.08 ct 14kt bicolour gold, hallmarked 585. Pendant adorned with numerous single-brilliant and baguette-cut diamond approx. 1.08ct. Colour: Top wesselton- Wesselton-Top Crystal (G-H-I). Clarity: VS2-SI1-SI2-P1 few P2. Pendant measurements: 25 x 18 x 8mm. ... Varenr: 3064091

DKK 8.182 BE, Antwerpen 23-12-2014 10:00:00 DKK 4.091
Hjertering, 9 kt.  guld, ca. 0,13 ct.
Hjertering, 9 kt. guld, ca. 0,13 ct.. Diamonds by Frisenholm. Hjertering af 9 kt guld prydet med 7 diamanter på i alt ca. 0.13 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2/P1. Ringstr: 19.60/62.0 mm. Vægt: 4.3 gram. Varenr: 3470412

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-12-2014 10:01:00 DKK 2.500
Pablo Picasso (efter), 'Le Visage de la Paix', granolitografi (bus)
Pablo Picasso (efter), 'Le Visage de la Paix', granolitografi (bus). 'Le Visage de la Paix' av Pablo Picasso (1881-1973), (efter). Granolitografi. Signerad i trycket samt numrerad 1082/2000 i blyerts. Bladets mått: 25 x 33 cm. Bildytans mått: 19 x 25 cm. Monterad i passepartout. Varenr: 3665753 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 23-12-2014 10:01:00 DKK 393
Børge Mogensen. Tre-pers sofa, model 205, gullig
Børge Mogensen. Tre-pers sofa, model 205, gullig. Børge Mogensen. Tre-pers. sofa betrukket med gulligt uld. Formgivet 1958. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 205. L. 210 cm. Fremstår med slitage, hul på et hjørne, pletter/nuanceforskel. Varenr: 3659755 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-12-2014 10:01:09 DKK 300
Eterna. Damearmbåndsur
Eterna. Damearmbåndsur. Eterna. Damearmbåndsur i kasse af poleret stål, sort urskive med streg/romertalsnideks, minutinddeling, logo. Monteret på rem af poleret stål på hvilken foldespænde. Quartz værk. Uret gik ved indlevering, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3606316

DKK 3.800 DK, Helsingør, Støberivej 23-12-2014 10:03:12 DKK 3.000
Candino. Damearmbåndsur
Candino. Damearmbåndsur. Candino. Damearmbåndsur i kasse af poleret stål, sort urskive med streg/arabertalsindeks, minutinddeling. Ø 32 mm uden krone. Monteret på rem af poleret stål på hvilken foldespænde. Quartz værk. Uret gik ved indlevering, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3606318

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 23-12-2014 10:03:26 DKK 1.100
Diamond princess cut  bangle.18kt set with 6.01ct
Diamond princess cut bangle.18kt set with 6.01ct. Diamond bangle.18kt white gold set with 6.01ct princess cut and baguette cut diamonds Colour: (H) Wesselton Clarity: VS1 -VS2 16 gr. REF B-403 Diameter: 7.00cm Lenght: 20.00cm Width : 3mm Varenr: 3435439

DKK 55.937 BE, Antwerpen 23-12-2014 10:05:00 DKK 33.473
Marco Mazzoni. 'The Dreamer', giclee print, cd
Marco Mazzoni. 'The Dreamer', giclee print, cd. 'The Dreamer' af Marco Mazzoni, født 1982. Giclee print, 12/20, sign. 33 x 28 cm. Uindrammet. Varenr: 3665884 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-12-2014 10:06:00 DKK 325
3 Loose brilliant cut diamonds 0.84ct
3 Loose brilliant cut diamonds 0.84ct. 3 Loose brilliant cut diamonds 0.84ct Round brilliant-cut diamonds Colour: Light brown Clarity : SI1-SI2-P1 Measurements diameter: 4.13 & 4.16& 4.22mm Varenr: 3661825

DKK 6.137 BE, Antwerpen 23-12-2014 10:07:04 DKK 3.347
Øreringe med diamanter, ca. 1.00 ct. (2)
Øreringe med diamanter, ca. 1.00 ct. (2). Øreringe med diamanter udført af 18 kt. hvidguld, fronten prydet med hver 4 brillanter og hver 20 enkeltslebne diamanter på ca. 1.00 ct. i alt. Farve: Top Wesselton - Wesselton (G - H), klarhed: VS1, i den aftagelige ørestik sidder der en hvid perle med Ø på ca. 4,0 mm, i afslutningen en perle i ... Varenr: 3616377 DKK 5.021 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 10:08:00 DKK 3.719
Dorthe Falkenberg, akryl på lærred, 'Barnepige'.
Dorthe Falkenberg, akryl på lærred, 'Barnepige'.. 'Barnepige' fra serien 'Kunst Der Gør Glad' af Dorthe Falkenberg (f. 1959). Akryl på lærred. Sign. Dorthe Falkenberg-H, fremstår udat. 140 x 100 cm. Uindrammet. Varenr: 3653616 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-12-2014 10:09:00 DKK 475
Dorthe Falkenberg, akryl på lærred, 'Ung'.
Dorthe Falkenberg, akryl på lærred, 'Ung'.. 'Ung' fra serien 'Kunst Der Gør Glad' af Dorthe Falkenberg (f. 1959). Akryl på lærred. Sign. Dorthe Falkenberg-H, fremstår udat. 100 x 80 cm (104 x 84 cm) Varenr: 3653617 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 23-12-2014 10:09:00 DKK 750
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 301  >>