Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 383  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Et gotlandsk lammeskind
Et gotlandsk lammeskind. Et Gotlandsk lammeskind. Mål ca. 83x62 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Varenr: 4682823

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 25-06-2017 08:45:00 DKK 550
Cocktailring med rosakvarts samt brillanter 0.30 ct
Cocktailring med rosakvarts samt brillanter 0.30 ct. Hartmann's, Ring af 18 kt. guld. Prydet i center med en cabochonslebet rosakvarts 22X15 mm, ca 20.91 ct, dertil 45 brillantslebne diamanter i alt ca 0.30 ct. Farve Top Wesselton (G). Klarhed VVS. Ringst. 53/16,75 mm. Stemplet HA 750. Original papir medfølger. Varenr: 4692416

DKK 14.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-06-2017 09:30:00 DKK 7.000
Havebord / spisebord
Havebord / spisebord. Havebord / spisebord med stel af jern, plade/rist af gråt plast. H. 75 L. 108 D. 108 cm. Fremstår med slitage og rust. Varenr: 4676552 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-06-2017 09:58:49 DKK 375
Roberto Matta färglitografi 1971
Roberto Matta färglitografi 1971. ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): ''Les Annales Du Son (1971)'', signerad, 201/300, färglitografi, bladmått ca 46x61 cm Varenr: 4699512 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 10:00:00
Se mere
Taburett rokokostil
Taburett rokokostil. TABURETT, rokokostil, 1900-talets andra hälft, bemålad, höjd 45, 48x46 cm Varenr: 4699513 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 10:05:00
Se mere
Vergoldete Design Ohrclips (2)
Vergoldete Design Ohrclips (2). Vergoldete Design Ohrclips aus 925 Silber gefertigt (punziert). Maße ca.: 27,6 x 18 x 8 mm. Gesamtgewicht ca.: 17,8 g. Die Ohrclips befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit Tragespuren. (2) Varenr: 4652900 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-06-2017 10:10:00 DKK 297
Väggpendyl Jacob Kock
Väggpendyl Jacob Kock. JACOB KOCK, väggpendyl, gustavianskt stockholmsarbete, Jacob Kock Stockholm (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1737-1805), delvis förgylld, dekor med festonger, palmetter, lagerblad, rosetter, fleuronger, pärlbård, pinjekotte, höjd ca 81 cm Varenr: 4699514 DKK 4.589 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 10:10:00
Se mere
David Rosén matbord
David Rosén matbord. DAVID ROSÉN, Nordiska Kompaniet, matbord med 2 iläggsskivor, fanérad i teak, underrede i massiv björk, fotavslutningar med mässingshylsor, höjd ca 70, 104x105, total längd180 cm Varenr: 4699515 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 10:15:00
Se mere
Konvolut Bernstein ca.: 230 g.
Konvolut Bernstein ca.: 230 g. . Konvolut Bernstein bestehend aus 9 einzelnen losen Steinen, 1 Armband, 1 endlose Kette, 1 Kette mit Schraubverschluss, 1 Kette ohne Verschluss sowie ein Armband ohne Verschluss. Gesamtgewicht ca.: 230 g. Teilweise müssten die Ketten neu aufgezogen und die Verschlüsse ergänzt werden. Varenr: 4597178 DKK 2.975 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-06-2017 10:15:00 DKK 1.115
Tagesdecke mit Goldfadendekor
Tagesdecke mit Goldfadendekor . Tagesdecke mit Goldfadendekor, florales Muster mit Arabeske. Rückseite mit blauem Stoff abgefüttert. Maße ca.: B. 174 cm, L. 294 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Varenr: 4690273 DKK 1.487 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-06-2017 10:15:00 DKK 335
Bägare
Bägare. BÄGARE, silver, Petter Röding, Varberg 1751, höjd 9,5 cm, vikt ca 76 g Varenr: 4699516 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 10:20:00
Se mere
Nashörner Paar
Nashörner Paar. Nashörner Paar, der Korpus mit Wismut Überzug, vollplastische Darstellung. Maße ca.: H. 17 cm, L. 28 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. Varenr: 4693852 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-06-2017 10:21:00 DKK 297
Carsten Hvistendahl oljemålning
Carsten Hvistendahl oljemålning. CARTEN HVISTENDAHL (1901-1972): Sydländskt motiv, signerad C Hvistendahl, olja på pannå, 47x58 cm Varenr: 4699517 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 10:25:00
Se mere
Skænk, model Juice - udstillingsmodel
Skænk, model Juice - udstillingsmodel. Skænk, model Juice. Højglanslakeret med orange greb, hvilende på stel af stål. Indrettet med skuffer samt låge bag hvilken hylde.Mål; L 140, D 45, H 66 cm.Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær opmærksom på, at denne ... Varenr: 4686170

DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 25-06-2017 10:27:00 DKK 750
Åke Axelsson Trapphusstolen
Åke Axelsson Trapphusstolen. ÅKE AXELSSON, 24 stolar "Trapphusstolen", på tillhörande transportvagn, fällbar sits, sitthöjd ca 46, vagnens bottenplatta 170x46 cm Varenr: 4699518 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-06-2017 10:30:00
Se mere
fat med väggkran
fat med väggkran. FAT med vattensprutande delfin, tenn, 1900-talets första hälft, delfinens höjd ca 36, skålen ca 40x31 cm Varenr: 4699519 DKK 3.824 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 10:35:00
Se mere
Burberry tote
Burberry tote. BURBERRY, tote med klassiskt rutmönster och emblem med svarta skinndetaljer, fack med dragkedja, invändig skyltmärkning i vitmetall resp. skinn märkta Burberry London resp. made in Italy, höjd inkl. handtag 35 x 33 cm; dustbag i original medföljer Varenr: 4699520 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 10:40:00
Se mere
Konvolut Modeschmuck (4)
Konvolut Modeschmuck (4) . Opulente Modeschmuckketten bestehend aus folgenden Positionen: 1 Kette aus der Manufaktur Recto-Verso Länge ca.: 120 cm, 1 Charlestonkette im Stil der 20er Jahre, Länge ca.: 135 cm. 1 mehrreihige schwarze Kette mit passender Brosche, Länge ca.: 41 cm. Der Schmuck befindet sich in einem ... Varenr: 4681762 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-06-2017 10:45:00 DKK 297
Hänge örhängen 1 par 14 k guld
Hänge örhängen 1 par 14 k guld. HÄNGE, ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, överdel med rosettdekor, vita fasettslipade stenar, kanter genombrutna, kedjans längd 45 cm, total vikt ca 8 g Varenr: 4699521 DKK 1.912 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 10:45:00
Se mere
Shiraz 355 x 225
Shiraz 355 x 225. Shiraz tæppe, Persien, håndknyttet, materiale: uld på bomuld, mål: 355 x 225 cm. Varenr: 4645407

DKK 4.090 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-06-2017 10:53:00 DKK 335
Nishabour 285 x 195
Nishabour 285 x 195. Nishabour Teppich, Persien. Handgeknüpft, Material: Wolle auf Baumwolle, Maße: 285 x 195 cm. Leichte Gebrauchsspuren. Varenr: 4645156 DKK 2.603 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-06-2017 10:54:00 DKK 446
Liegender, betender Mönch
Liegender, betender Mönch . Liegender, betender Mönch Holz, geschnitzt, rot gefasst. Gewandsaum mit Spiegelglas belegt. Maße: H 48, B 45, T 100. Altersspuren, teils bestoßen. Varenr: 4618619 DKK 2.603 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-06-2017 10:57:00 DKK 744
Schmuck- Foto-Studio von Engelkemper
Schmuck- Foto-Studio von Engelkemper. Schmuck- Foto-Studio Apparatur und Zubehör von dem Schmuckhersteller Engelkemper. Die Apparatur diente als Polaroid Fotostudio für Schmuckstücke. Das Schmuckstück wurde auf vorgefertigte Schablonen gegeben und anschließend die Belichtungszeit eingestellt. Das Gerät wurde nicht auf die ... Varenr: 4676915 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-06-2017 11:00:00 DKK 297
Soffa gustaviansk
Soffa gustaviansk . SOFFA, gustaviansk, bemålad, skuren dekor, randig klädsel, längd ca 243, sitthöjd ca 44 cm Varenr: 4699522 DKK 4.589 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 11:00:00
Se mere
Ljusstake
Ljusstake . LJUSSTAKE, omkring 1900, i form av dansare, bemålad gulmetall, höjd ca 25,5 cm Varenr: 4699523 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 11:05:00
Se mere
Seth Martin oljemålning
Seth Martin oljemålning. SETH ROLAND MARTIN (1886-1925): Jämtland Sågen, signerad och daterad S Martin 09, olja på pannå, ca 46x60 cm Varenr: 4699524 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 11:10:00
Se mere
Konvolut Beinschmuck (5)
Konvolut Beinschmuck (5) . Konvolut Beinschmuck bestehend folgenden Positionen: 1 Armband, Länge ca.: 20,5 cm. 1 Kette mit Anhänger, Länge ca.: 44 cm. 1 Collier, Länge ca.: 45 cm. 1 Brosche, Länge ca.: 5 cm. 1 Kette, Länge ca.: 38 cm. Das Konvolut befindet sich in einem altersgemäßen Zustand. (5) Varenr: 4634246 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-06-2017 11:11:00 DKK 297
Skænk, model Skin - udstillingsmodel
Skænk, model Skin - udstillingsmodel. Højglanslakeret skænk, model Skin. Indrettet med skuffer samt låger bag hvilke hylder. Mål; 107, D 40, H 127 cm.Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt lager i ... Varenr: 4686365

DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 25-06-2017 11:13:00 DKK 775
Ring 14 k guld smaragd
Ring 14 k guld smaragd. RING, 14 k guld, trappslipad smaragd, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 2,8 g Varenr: 4699525 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-06-2017 11:15:00
Se mere
Tredelt skænk, model Ulm - udstillingsmodel (3)
Tredelt skænk, model Ulm - udstillingsmodel (3). Tredelt skænk, model Ulm. Indrettet med låger bag hvilke justerbare hylder. Kan også stå som tre separate enheder.Mål samlet; L 180, D 34, H 82 cm.Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær opmærksom på, at denne vare ... Varenr: 4686296

DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 25-06-2017 11:15:00 DKK 550
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 383  >>