Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 323  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Glasbesætning, krystal (33)
Glasbesætning, krystal (33). Glasbesætning af slebet krystal, bestående af: 11 vandglas H. 18 cm, 12 hvidvinsglas H. 19 cm, 10 rødvinsglas H. 20,5 cm. (33) Varenr: 4246191 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-05-2016 05:25:00 DKK 325
Bing & Grøndahl. 16 påskeplatter (16)
Bing & Grøndahl. 16 påskeplatter (16). Bing & Grøndahl. 16 påskeplatter årg. 1910-1915, 1917, 1918, 2 x 1919, 1920, 1921, 1922, 2924, 1928 samt 1930. Varenr: 4255634 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 06-05-2016 05:42:00 DKK 750
Sofabord fra Ry Møblelfabrik af fyrretræ
Sofabord fra Ry Møblelfabrik af fyrretræ. Sofabord med klapper af fyrretræ, fra Ry Møblelfabrik. Mål: 74x74 cm. Klapper á 30 cm. H. 55 cm. Fremstår med brugssporlitage. Varenr: 4247320 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 08:33:07 DKK 300
Bananformet sofa med gråt uld
Bananformet sofa med gråt uld . Bananformet sofa betrukket med gråt uld, kedesyninger, ben af bøg, H. 73 cm. B. ca. 80 cm. L. 127 cm. Brugsspor, slid på armlæn, sæde med pletter. Varenr: 4238005 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 09:15:03 DKK 1.600
Ottawa Pendel fra BoConcept.
Ottawa Pendel fra BoConcept.. Ottawa pendant i hvid og orange fra Bo Concept. Designer Karim Rashid. H30cm Ø40cm. Modelfoto. Denne auktion er en del af Lauritz.com temaauktion over restvarelager fra BoConcept. Se alle auktionerne her Varenr: 3850805

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-05-2016 09:21:00 DKK 325
Omega. Dobbeltkapslet lommeur i 14 kt guld
Omega. Dobbeltkapslet lommeur i 14 kt guld. Omega dobbeltkapslet lommeur i 14 kt. guld med org æske. Hvid urskive med arabertal & sekundviser - kasse Ø 5 cm - inderkapsel af forgyldt metal - samlet vægt incl værk ca. 90 gr. Kæde i messing samt æske medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten Varenr: 4236133 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-05-2016 09:33:55 DKK 5.200
Matta, orientalisk, 207 x 107
Matta, orientalisk, 207 x 107. Matta, orientalisk, 207 x 107. Huvudfält i rött med dekor av geometrisk medaljong samt hörnornamentik. Ställvist slitage. Varenr: 4257034 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-05-2016 09:36:48 DKK 262
Militærtromme, 1800-tallet
Militærtromme, 1800-tallet. Militærtromme, 1800-tallet. Skind, bemalet træ, snorebespændinger, side beklædt med messing. Mål ca. H. 41, Ø. 40 cm. Brugs- og aldersspor; enkelte mindre hul i skind. Varenr: 4257043 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 09:47:52 DKK 800
Jupiter, damecykel.
Jupiter, damecykel.. Damecykel fra Jupiter med tre gear. Fremstår med brugsspor, rust på kæde og skruer samt defekte skærme. Stel str. 51cm. OBS. KAN IKKE BESIGTIGES I LAURITZ.COM HERLEV. AFHENTNING SKAL SKE PÅ HITTEGODS KONTORET, SLOTSHERRENSVEJ 113, 2720 VANLØSE OM TORSDAGEN 10-14. ALLE HENVENDELSER VEDRØRENDE ... Varenr: 4257045 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-05-2016 09:49:53 DKK 400
Tysk slikautomat, mrk. 'Sally', nøgler medfølger
Tysk slikautomat, mrk. 'Sally', nøgler medfølger. Tysk slikautomat, mrk. 'Sally'. Klart og rødt plast. 2 nøgler medfølger. H. 83 cm.- Sokkel Ø 33 cm. Alm. små brugsspor. Varenr: 4255701 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 09:54:01 DKK 325
Traviata, harmonika i kuffert
Traviata, harmonika i kuffert. Traviata, harmonika i kuffert, der medfølger 2 nodehæfter. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4257056 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 09:58:51 DKK 575
Samling konstböcker, 3 st bla Karl Asplund (3)
Samling konstböcker, 3 st bla Karl Asplund (3). Samling konstböcker, 3 st. Karl Asplund - Carl Eldh, Stockholm 1943. Ernst Malmberg; Larsson-Liljefors-Zorn, Stockholm 1919. Frans Servaes Anders Zorn. Varenr: 4256167 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-05-2016 10:00:00 DKK 242
Kalle Anka nr 1 1949
Kalle Anka nr 1 1949. KALLE ANKA & C:O, 1949, nr 1, FN Varenr: 4256798 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 10:00:00
Se mere
Frede Salling, olie på lærred, opstilling med blomster og gadeparti (2)
Frede Salling, olie på lærred, opstilling med blomster og gadeparti (2). Opstilling med blomster og gadeparti af Frede Salling f. 1910, olie på lærred, sign. F. Salling, 70x60 cm. (78x68 cm). 70x60 cm. (79x69 cm). (2) Varenr: 4257067 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 10:00:44 DKK 475
Ring 14 k vitguld
Ring 14 k vitguld. RING, 14 k guld, fasettslipad rektangulär grön ametist (kvarts) ca 8,50-9,00 ct, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 3,5 g Varenr: 4256799 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 10:03:00
Se mere
Kinesisk havesæt af porcelæn. 4 skamler og et bord (5)
Kinesisk havesæt af porcelæn. 4 skamler og et bord (5). Kinesisk havesæt med bord og 4 skamler af porcelæn, underglasur med blåt og farver, rigt dekoreret med landskaber m.m. Skamler med greb. 20. årh. Bord: H. 57 cm. Ø. 55 cm. Skamler: H. 42 cm. Ø. 30 cm. (5) Varenr: 4204587 DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 10:03:50 DKK 3.000
Sidenbroderier
Sidenbroderier. SIDENBRODERIER, 2 st, Kina, 1900-talets andra hälft, rammått ca 66x53 resp 118x42 cm Varenr: 4256800 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 10:06:00
Se mere
Omega damarmbandsur 18 k vitguld
Omega damarmbandsur 18 k vitguld. OMEGA, damarmbandsur, 18 k vitguld, mekaniskt urverk, rektangulär lapis lazuliknande urtavla, stavindex, krans med 30 baguetteslipade diamanter totalt ca 3,78 ct, boettnr: 701809, 725116, verknr: 25488689, cal: 730, integrerad länk i 18 k vitguld, total vikt ca 60 g, certifikat medföljer Varenr: 4256801 DKK 20.125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 10:09:00
Se mere
Hermès, skärp Collier de Chien i svart Box
Hermès, skärp Collier de Chien i svart Box . HERMÈS, skärp Collier de Chien i svart Box slätt kalvskinn med nitar och lås i Palladium, storlek 80, bredd 4,9 cm, tillhörande dustbag i original Varenr: 4256802 DKK 4.830 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 10:12:00
Se mere
Renate Linnemeier, Akryl/stof på lærred, 'In Motion' (2)
Renate Linnemeier, Akryl/stof på lærred, 'In Motion' (2). Akryl/stof på lærred, 'In Motion' af Renate Linnemeier (f. 1959), signeret og dateret '2012' på forneden til højre, 40x40 cm. (2) Varenr: 4185359 DKK 3.358 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-05-2016 10:12:01 DKK 2.612
Renate Linnemeier, akrylmaleri, 'Wolkenkuckuksheim'
Renate Linnemeier, akrylmaleri, 'Wolkenkuckuksheim'. Akryl/mixed media på lærred, 'Wolkenkuckuksheim' af Renate Linnemeier (f. 1959), signeret og dateret '2013' på bagsiden, 90 x 150 cm. Varenr: 4185371 DKK 3.731 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-05-2016 10:12:47 DKK 2.985
Bordspendyl 1800-talets andra hälft
Bordspendyl 1800-talets andra hälft. BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, fodral i svart- och rödmelerad sten, emaljerad urtavla med romerska siffror, urtavla märkt HE HOLST Köbenhamn, krönt av get i grönpatenerad metall Varenr: 4256803 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 10:15:00
Se mere
Hylla
Hylla "Ekolsund". IKEA, "Ekolsund", bokhylla, IKEAS 1700-talsserie, vitmålad, höjd ca 223, 100 x 27,5 cm Varenr: 4256804 DKK 3.220 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 10:18:00
Se mere
En samling kaskelot tænder. Physeter macrocephalus (9).
En samling kaskelot tænder. Physeter macrocephalus (9).. En samling kaskelot tænder. 'Physeter macrocephalus' Længde mellem: 10 - 21 cm. Vægt mellem: 70 - 452 gram. Samlet vægt: 1960 gram Cites certifikater fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / ... Varenr: 4148330 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-05-2016 10:18:00 DKK 4.500
Ring 14 k vitguld
Ring 14 k vitguld . RING, 14 k vitguld, 5 princesslipade rosa safirer totalt ca 0,50 ct, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 2 g Varenr: 4256805 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 10:21:00
Se mere
Fo-hund og buddha maske af messing, 1900-tallet (2)
Fo-hund og buddha maske af messing, 1900-tallet (2). Fo-hund og buddha maske af messing, 1900-tallet. Maske, H. 20 cm. Fo-hund, L. 27 cm. Varenr: 4248436 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 06-05-2016 10:23:00 DKK 550
Ben Nicholson pochoirtryck
Ben Nicholson pochoirtryck. BEN NICHOLSON (England, 1894-1982): Composition, pochoirtryck, omkring 1948, bladmått ca 30,2 x 23,5 cm. Skador: osignerad Varenr: 4256806 DKK 4.025 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 10:24:00
Se mere
Orientmatta
Orientmatta . ORIENTMATTA, ca 223x173 cm Varenr: 4256807 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 10:27:00
Se mere
Mediabänk samtida
Mediabänk samtida. MIEDIABÄNK, samtida, 3 dlr, vit- och svartlackerad, höjd ca 21, 40x45 (1 st), höjd 20, 160x45 cm (2 st) Varenr: 4256808 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 10:30:00
Se mere
Samling jakt samt djurböcker, 5 delar, bla Jakten i Sverige (5)
Samling jakt samt djurböcker, 5 delar, bla Jakten i Sverige (5). Samling jakt samt djurböcker, 5 delar. "Jakten i Sverige Samlingsverk om jakt och jaktvård". Utgivet under redaktion av Arvid Lundbergh. Svensk litteratur, 1948. Halvfranskt band. "Djur och jakt jorden runt" En antologi om modern jakt, Bla Leif Beckman m fl. Malmö1949. Halvfranskt ... Varenr: 4256102 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-05-2016 10:30:00 DKK 242
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 323  >>