Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 353  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Aldo Lanciano. 'Un Giorno D'Agosto'' cd. 70x150 cm
Aldo Lanciano F. 1942. Akryl på lærred. Komposition med maleri med kvinde samt solnedgang. Titel: 'Un Giorno D'Agosto'. Sign. Lanciano Aldo samt dateret 2000. 70x150 cm. (96x176cm.)
Varenr: 4726266
DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-08-2017
19:53:00
DKK 4.100
Snedkerudført sofabord af massivt bøg
Snedkerudført sofabord af massivt bøg, stavlimet bordplade, stel med fingertappede samling. Udført af Snedkermester Jan Willems, ultimo 1900-tallet. H. 52 L 176 B. 81 cm. Fremstår med brugsspor, ridser.
Varenr: 4736031
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-08-2017
19:53:00
Hans J. Wegner for Louis Poulsen. Pendel
Hans J. Wegner. Pendel af hvidlakeret aluminium med bøjle af børstet stål, "The Pendant". Formgivet i 1962, fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm. Stofledning. Fremstår med brugsspor i form af afskallet lak på kant. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4739508
DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-08-2017
19:53:00
DKK 1.200
REX ildslukkeren
REX ildslukkeren af forniklet metal. H 58 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4747480
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-08-2017
19:53:00
DKK 425
Jesper K. Thomsen. Spisebord, model Float, 160
Jesper K. Thomsen. Spisebord, model Float med bordplade af gråt linoleum, sortlakeret kant, ben af sortlakeret metal. H 73 L 160 B 90 cm.
Varenr: 4746100

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-08-2017
19:53:36
Charles Eames. Spisebord med sort kant.
Charles Eames 1907-1978. Rundt spisebord. Stel med firpasfod i forkromet aluminium, plade i sort laminat med gummikant. Fremstillet hos Vitra, mærkat herfra. H. 72 cm. Ø. 110 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4745956
DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-08-2017
19:53:48
DKK 4.600
Certina Valjoux 7750 dykkerur model DS-3 Chrono Automatic
Certina dykkerur DS-3 Automatic med kasse af blank- og matpoleret stål, drejbar lynette, time og minutindeks, tre subdials samt dato og angivelse af ugedag. Safirglas. Bagkasse med kig til urværk.Vandtæt til 1000 m. Monteret med stållænke, gummirem med flip-lock lås medfølger. Limited edition, ...
Varenr: 4726382
DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-08-2017
19:54:00
DKK 3.900
Map Copenhagen. Kort jakke i vaskebjørn og strik, str. 40
Map Copenhagen. Kort jakke i vaskebjørn med ribstrik langs nedre kant og ved håndled, lynlåslukke, stiklommer. Str. 40. L. 61 cm, brystmål 94 cm, ærmelængde 62 cm. Ubrugt, pelshårene skiller ved syning i ryggen.
Varenr: 4712637
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-08-2017
19:54:00
Perleøreringe og halskæde med vedhæng Øreringe: 9K guld L3 diamanter 0.015ct vedhæng + kæde: 9k guld & L3 diamanter 0.01ct Øreringe & vedhæng med dyrkede ferskvandsperler. guld 9k Perleform: rund Farve: hvid med rose overtone Længde halskæde: 44cm
Varenr: 4734756

DKK 2.491 BE, Antwerpen 21-08-2017
19:54:00
DKK 1.859
To vintage skraldespande af galvaniseret stål (2)
To vintage skraldespande af galvaniseret stål, hver med låg og greb. H. 65 Ø 39 cm. (2)
Varenr: 4745713
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-08-2017
19:54:00
DKK 525
Isspand af palisander
Isspand af palisander med indsats af metal H. 24 Ø 19 cm.
Varenr: 4745661
19:54:00
DKK 900
Royal Copenhagen cremekoppar
CREMEKOPPAR, med fat, 14 st, porslin, Royal Copenhagen, "Blå blomst", höjd inkl fat ca 9 cm
Varenr: 4746698
DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-08-2017
19:54:00
Se mere
Folmer Bendtsen, olie på lærred, parti fra Sydhavnen, cd
Parti fra Sydhavnen, af Folmer Bendtsen (1907-1993), olie på lærred, sign. og dat. Folmer Bendtsen 60. 81 x 100 cm (99 x 119 cm).
Varenr: 4747211
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-08-2017
19:54:00
DKK 5.600
Raun Home. Tre pers. sofa
Raun Home. Tre-pers. sofa, hynder betrukket med uldstof, monteret på stålben. Sofa L. 230 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 4745321
DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-08-2017
19:54:00
DKK 850
Erotisk motiv på plade af elfenben.
Plade af elfenben med malet erotisk motiv/ havescene, Indo-persisk,, 1900-tallets første halvdel, hvor den blev hjembragt af dansk sømand. 10x15 cm. Mindre farvebortfald.
Varenr: 4746079
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-08-2017
19:54:00
DKK 1.150
Buffet samt kommode, eg og mahogni, 1900-tallets 1. halvdel (2)
Buffet af eg, H. 133, 110 x 62 cm. Nogle skrammer og ridser.Kommode af mahogni med beslag af messing. H. 93, 49 x 94 cm. 1900-tallets 1. halvdel. Brugsslitage. (2)
Varenr: 4745186
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-08-2017
19:54:00
Samling julemærker i mappe 'Christmas sheets' 1959-20016
Samling julemærker i mappe 'Christmas sheets' 1959-2016 komplet i plastlommer.
Varenr: 4707801
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-08-2017
19:54:00
DKK 700
Stehleuchte / Kugelleuchte der 1960er Jahre in Chrom
Stehleuchte / Kugelleuchte der 1960er Jahre in Chrom. Stielförmige Konstruktion mit drei angebrachten Ringen in denen sich kugelförmige Lampenschirme befinden. Diese können beliebig im Neigungswinkel verstellt werden. Die Lampe kann so geschaltet werden, dass entweder alle drei Glühbirnen brennen...
Varenr: 4720463
DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-08-2017
19:55:00
DKK 1.153
Bing & Gröndahl, servis 'Sommerfugl' (27)
Bing & Gröndahl, kaffeservis 'Sommerfugl'. (27). Bestående av: 12 st moccakoppar, 108B. 8 st 2. sort, 4 st. 3. sort. 12 st moccafat, 108B. 1 st. 1. sort, 11 st 3. sort. 1 sockerskål med lock, 94C. 1. sort. 1 mjölkkanna, 85. 1. sort. 1 kakfat, 199. 1. sort. Handtag har lossnat, medföljer, ...
Varenr: 4745712
DKK 1.147 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-08-2017
19:55:00
DKK 268
Tognana, Saturnia Porcellane Da Tavlo m.m. Samling store tallerkner / fade bl.a. til pizza, til servering m.m. (122)
Tognana(5 stk.), Saturnia Porcellane Da Tavlo(16 stk. m.m. Samling store tallerkner / fade af porcelæn, bl.a. til pizza, til servering bl.a. tapas m.m., Ø 30-31 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. tallerknen m/ hårrevne. NB rettet i antal & udløb(122)
Varenr: 4745625
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-08-2017
19:55:00
DKK 500
Børge Mogensen & Grethe Meyer. 'Boligens byggeskabe'. Klædeskab med overdel (2)
Børge Mogensen & Grethe Meyer. 'Boligens byggeskabe'. Klædeskab af pine, beslag af messing. H. 207, 102 x 67 cm. Tilhørende overdel med klap H. 40 B. 135 cm. Lås virker ikke. Fremstår med skrammer og alm. brugsspor
Varenr: 4745870
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-08-2017
19:55:00
DKK 2.500
Salonbord af rigt udskåret og forgyldt træ, Louis XVI stil, ca. 1900
Salonbord af rigt udskåret, gennembrudt og forgyldt træ. Plade af onyx. Louis XVI stil, ca. 1900. H. 75 L. 100 D. 66 cm. Aldersrelateret slitage; plade med revne ved det ene hjørne.
Varenr: 4747121
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-08-2017
19:55:00
Hans Øllgaard, Rygvendt pige, olie på lærred, cd
Rygvendt pige af Hans Øllgaard (1911-1969), olie på lærred, sign. med monogram: Ø. 35 x 45 cm. (52 x 62 cm.).
Varenr: 4747377
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-08-2017
19:55:00
DKK 925
Simeon Gonzales, komposition, akryl på lærred (cd)
Komposition af Simeon Gonzales (f. 1973), akryl på lærred. Sign. Simeon Gonzales. 50 x 70 cm, U.R.
Varenr: 4747496
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-08-2017
19:55:00
DKK 475
Studio Matz. Lænestol model Petal
Studio Matz. Lænestol model Petal. Ben af massiv bejdset eg, betrukket med grønt møbelstof. Fremstillet af Matzform. H. 74 cm. B. 80 cm. D. 70 cm. Sædeh. 39 cm.
Varenr: 4747794

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-08-2017
19:55:00
DKK 1.150
Piet Hein/ Bruno Mathsson. Elipse spisebord med bordplade
Piet Hein/ Bruno Mathsson. Elipse spisebord med bordplade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm, L. 150 cm, B. 100 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4747622
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-08-2017
19:55:00
2 rosa lammeskind (2)
2 lammeskind - indfarvede i en rosa nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk bænk medfølger ikke. Mål ca. 105x66 cm. og 110x70 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ...
Varenr: 4745446

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 21-08-2017
19:55:00
Seks skolestole / stabelstole, 1950'erne (6)
Seks skolestole / stabelstole med stel af lakeret metal, ryg og sæde af finéret teaktræ. 1950'erne. Brugsspor og skrammer. (6)
Varenr: 4744863
19:55:00
DKK 3.200
Buffet af egetræ, 1900-tallets begyndelse
Buffet af bejdset egetræ med snoede og drejede søjler samt udskæringer, underdel med to skuffer og to døre, overdel med en skuffe og en dør. H. 218, B. 142, D. 67 cm. 1900-tallets begyndelse. En nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og enkelte manglende lister.
Varenr: 4747122
19:55:00
DKK 325
Japansk og kinesisk samling af porcelæn (9)
Japansk og kinesisk samling af porcelæn bestående af: Fire vaser, tre skåle, platte og kande dekoreret i polykrom glasur med figurer, bladværk og skrifttegn. (9)
Varenr: 4744997
19:55:00
DKK 3.700
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 353  >>