Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 461  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Seks stole - Farstrup møbler - bejdset bøg/uld (6)
Seks stole - Farstrup møbler - bejdset bøg/uld (6). Seks stole - Farstrup møbler, stel af bejdset bøg, sæde og ryg med nistret uld. Fremstår med brugsspor. Modelfotos. (6) Varenr: 4137244 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 06-02-2016 08:47:00 DKK 325
Moderne brillantring - ca. 0.92 ct
Moderne brillantring - ca. 0.92 ct. Moderne brillantring udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med brillant på ca. 0.40 ct. Farve: Top Crystal/I. Klarhed: VS2. omkranset og flankeret af talrige små brillanter. Ringstr. Ø 17 mm. Vægt ca. 3,6 gram. Varenr: 3906302

DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 06-02-2016 08:48:00 DKK 10.500
Svensk specialskind flerfarvet.
Svensk specialskind flerfarvet. . Svensk specialskind flerfarvet. Tyk og blød kvalitet ca. 95 x 70 cm. Miljørigtigt produceret. Naturlig farve uden afblegning eller indfarvning. Der er ikke anvendt krom i garvningen, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte, efter regler om beskyttelse og bevaring af vores ... Varenr: 4110986

DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-02-2016 09:16:00 DKK 750
Patchwork tæppe 196 x 144 cm
Patchwork tæppe 196 x 144 cm. Patchwork tæppe 196 x 144 cm Varenr: 4062849

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 06-02-2016 09:30:00 DKK 900
Kunglig Dansk. Uppsatsskål, musselmalet, modell 1022
Kunglig Dansk. Uppsatsskål, musselmalet, modell 1022. Kunglig Dansk. Uppsatsskål, musselmalet, modell 1022. Kgl. P. Höjd 18, diameter 38 cm. Varenr: 4138040 DKK 2.013 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 06-02-2016 09:43:00 DKK 1.530
Tekanna, Inox 18/10, Bodum. Design C Jørgensen
Tekanna, Inox 18/10, Bodum. Design C Jørgensen. Tekanna, Inox 18/10, Bodum. Design C Jørgensen. Höjd 23 cm. Märkt i botten C. Jørgensen. Framstår med mindre bruksspår. Varenr: 4144546 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-02-2016 10:00:00 DKK 282
Persisk Bakhtiari 245 x 130 cm
Persisk Bakhtiari 245 x 130 cm. Persisk Bakhtiari 245 x 130 cm Håndknyttet uld på bomuld. Varenr: 4062851

DKK 1.700 DK, Helsingør, Støberivej 06-02-2016 10:00:00 DKK 1.400
Relief Lisa Larson
Relief Lisa Larson. LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg, fåglar, ca 42x32 cm Varenr: 4142853 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:00:00
Se mere
Dan Lekberg
Dan Lekberg. DAN LEKBERG (född 1945): Komposition, signerad, kolteckning, ca 45x60 cm Varenr: 4142854 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:04:00
Se mere
Brillant ørestikker af 14 kt. guld i alt 0.90 ct.
Brillant ørestikker af 14 kt. guld i alt 0.90 ct. . Brillant ørestikker af 14 kt. guld, prydet med brillant slebne diamanter på i alt ca. 0.90 ct. Farve: Light Brown Klarhed: P1-P3. Varenr: 4063454

DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 06-02-2016 10:07:00 DKK 2.800
Hänge kedja briljanter
Hänge kedja briljanter. HÄNGE, 7 småbriljanter, carmosémodell, höjd inkl ögla ca 1,5 cm, KEDJA, 18 k vitguld, venetiansk, längd 39 cm, vikt ca 5 g Varenr: 4142855 DKK 2.013 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:08:00
Se mere
Gottfrid Kallstenius
Gottfrid Kallstenius . GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Skärgårdsmotiv, signerad och daterad G Kallstenius -36, olja på duk, 73x80 cm Varenr: 4142856 DKK 8.050 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:12:00
Se mere
Diamant ørestikker, 9 kt guld med 0.38 ct
Diamant ørestikker, 9 kt guld med 0.38 ct . Et par diamantørestikkere af 9 kt.hvidguld prydet med talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.38 ct. Farve: Top Cape/K-L. Klarhed: p2-p3. Ø ca. 7 mm Varenr: 3851502

DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 06-02-2016 10:12:00 DKK 1.300
Lisa Larson figuriner
Lisa Larson figuriner . LISA LARSON, figuriner, 5 st, bestående av: säl, Nils, Ivan, Maria, Öst Varenr: 4142857 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:16:00
Se mere
Endre Sziraki
Endre Sziraki. ENDRE SZIRAKI (född 1944): Kompositioner, 7 st (3+2+2), färgetsningar i en 40-upplaga, ca 79x59 cm; oramade Varenr: 4142858 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:20:00
Se mere
Stolar senbarock resp sengustaviansk
Stolar senbarock resp sengustaviansk. STOLAR, 2 st, senbarock resp. sengustaviansk, bemålade Varenr: 4142859 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:24:00
Se mere
Svensk specialskind i beige og hvide nuancer
Svensk specialskind i beige og hvide nuancer. Svensk specialskind i beige og hvide nuancer. Tyk og blød kvalitet ca. 100 x 65 cm. Miljørigtigt produceret. Naturlig farve uden afblegning eller indfarvning. Der er ikke anvendt krom i garvningen, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte, efter regler om beskyttelse og bevaring... Varenr: 4090184

DKK 1.100 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-02-2016 10:25:00 DKK 750
14kt multicolour emaille ring
14kt multicolour emaille ring . 14kt multicolour emaille ring 14kt yellow gold, hallmarked Ring decorated with in multicolour emaille with floral motives between gold,also finished inside the ring with motive`s Total weight: 7.00gr Ringsize: 53 / 17.00mmItem will send in jewellery gift box e025 Varenr: 4144565 DKK 3.881 BE, Antwerpen 06-02-2016 10:26:00 DKK 2.985
Gunnar Kanevad väggrelief
Gunnar Kanevad väggrelief. GUNNAR KANEVAD (född 1930), skulptur, föreställande Valthorn, träarbete i relief, ca 70x85 cm, broschyr medföljer Varenr: 4142860 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:28:00
Se mere
Persisk Zanjan 232 x 135 cm
Persisk Zanjan 232 x 135 cm. Persisk Zanjan 232 x 135 cm Håndknyttet uld på bomuld. Varenr: 4062852

DKK 1.700 DK, Helsingør, Støberivej 06-02-2016 10:30:00 DKK 1.450
Skrivbord
Skrivbord. SKRIVBORD, barockstil, träskuren dekor, höjd 78, 140x79 cm Varenr: 4142861 DKK 2.013 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:32:00
Se mere
Ljuskrona
Ljuskrona . LJUSKRONA med prismor, för 6 ljus, gustaviansk stil, höjd exkl. kedja 58, diameter 56 cm Varenr: 4142862 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:36:00
Se mere
Brillant ørestikker af 14 kt. guld med brillanter i alt 1.92 ct.
Brillant ørestikker af 14 kt. guld med brillanter i alt 1.92 ct.. Brillant ørestikker med skrue af 14 kt. guld, prydet med brillant slebne diamanter på i alt ca. 1.92 ct. Farve: Light Yellow, Klarhed: P1. Varenr: 3846567

DKK 9.500 DK, Helsingør, Støberivej 06-02-2016 10:38:00 DKK 6.600
Patricia Mulko
Patricia Mulko. Patricia Mulko. Akryl på lærred 104 x43 cm. Varenr: 4142247 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-02-2016 10:38:00 DKK 325
J.F Martin
J.F Martin. J.F.MARTIN (2 st). Drottningholm resp Ulriksdal, etsningar/akvartint, mått på Ulriksdal 36x51 cm samt Drottningholm 34x51 cm Varenr: 4142863 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:40:00
Se mere
Diamantring ca. 0,20 ct.
Diamantring ca. 0,20 ct. . Diamantring af 9 kt guld, front prydet med 20 små, runde diamanter på i alt ca. 0.20 ct. Farve: Top Cape - Cape (K-M). Klarhed: P3. Ringstr. 55 Ø: 17,5 mm. Varenr: 3896440

DKK 1.700 DK, Helsingør, Støberivej 06-02-2016 10:42:00 DKK 1.350
Hänge i forma av hjärta 18 k vitguld briljanter
Hänge i forma av hjärta 18 k vitguld briljanter. HÄNGE, i form av hjärta, 26 småbriljanter i pavéfattning samt 2 diamanter i öglan, Jürgen Girgsdies Juvel-Guldsmedja, Stockholm 1974, KEDJA, 18 k vitguld, venetiansk, Balestra, längd 35 cm, vikt ca 3,3 g Varenr: 4142864 DKK 4.830 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 10:44:00
Se mere
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm. 14 kt. guld, 0.05 ct
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm. 14 kt. guld, 0.05 ct. Brillantring fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 kt. guld, prydet med 17 stk. brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/Top Crystal (H-I). Klarhed: SI, Ringstr: EU-53.5. Vægt: 1.1 gram. God brillans. Stemplet 585 FHP. Medfølger certifikat. Varenr: 3614342

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-02-2016 10:54:00 DKK 1.200
Brillantring fra byfrisenholm af 14 kt guld, 0.21 ct.
Brillantring fra byfrisenholm af 14 kt guld, 0.21 ct.. Diamonds by Frisenholm: Brillantring udført af 14 kt guld prydet med 37 stk. brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.21 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G_H) Klarhed: SI2-P1. God brillans. Stemplet 585/ FHP. Ringstr. ca. 56 Vægt ca. 2.91 gram. Varenr: 4094879

DKK 4.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-02-2016 10:58:00 DKK 3.400
Trädgårdsskulptur
Trädgårdsskulptur. TRÄDGÅRDSGRODA, samtida, grönpatinerad metall, 35 x 30 cm Varenr: 4142865 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-02-2016 11:00:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 461  >>