Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 430  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Emporio Armani herrearmbåndsur. Chronograph
Emporio Armani herrearmbåndsur. Chronograph. Emporio Armani herrearmbåndsur med urkasse i stål. Skive med romertal. Time, minut samt sekundviser. Dato. Chronograph funktion. 24 timers funktion. Ø. ca eksklusiv krone 42 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer. Varenr: 4618157

DKK 2.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-04-2017 11:49:55 DKK 1.750
Stolar 4 st rokokostil
Stolar 4 st rokokostil. STOLAR, 4 st, rokokostil, tidigt 1900-tal, björk, sitthöjd ca 47, höjd 93 cm. Varenr: 4636749 DKK 1.552 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-04-2017 11:50:00
Se mere
Arne Jacobsen. Par 'Syv'er' barstole med sort læder, model 3197. (2)
Arne Jacobsen. Par 'Syv'er' barstole med sort læder, model 3197. (2) . Arne Jacobsen. Par 'Syver' barstole med formspændte skaller i krydsfinér, betrukket med sort læder, stel i forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3197. H. 111 cm., sædehøjde ca. 78 cm. Modelfotos. Fremstår nybetrukket hos prof. møbelpolstrer med sort semianilin... Varenr: 4564211 DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 26-04-2017 11:51:00 DKK 7.400
Ida Bruun. Komposition med figurer og bygninger, akryl på lærred
Ida Bruun. Komposition med figurer og bygninger, akryl på lærred. Komposition med figurer og bygninger af Ida Bruun (født 1987). Akryl på lærred, sign. Ida, 100x100 cm. U.R. Ida startede på Kunstskolen Nordhøj i 2012 og har desuden en 3-årig STU uddannelse (Særlig tilrettelagt ungdomsuddannelse). Idas kunstneriske billedunivers er præget af klare farver og... Varenr: 4543602 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-04-2017 11:52:00 DKK 300
Emaljeskilt, reklameskilt for Dagens Nyheder
Emaljeskilt, reklameskilt for Dagens Nyheder. Emaljeskilt, reklameskilt for Dagens Nyheder. 15x43 cm. Brugsspor. Varenr: 4636347 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 11:53:01 DKK 2.500
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. 'Tulip' lounge chair
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. 'Tulip' lounge chair . Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. 'Tulip' lounge chair. Hvilestol betrukket med sort læder, Monteret på drejelig trepasfod af aluminium. Fremstillet hos Walter Knoll. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 4472385 DKK 11.000 DK, Kolding, Trianglen 26-04-2017 11:54:00 DKK 8.000
Holmegaard. Tre unisoft væglamper (3)
Holmegaard. Tre unisoft væglamper (3). Holmegaard. Tre Unisoft væglamper af opalglas, L. 54 cm. (3) Varenr: 4636340 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 11:54:35 DKK 325
Diamantring af 14 kt. guld og hvidguld, i alt ca. 1.00 ct
Diamantring af 14 kt. guld og hvidguld, i alt ca. 1.00 ct. Diamantring af 14 kt. guld og hvidguld prydet med tre større,- og 8 mindre diamanter med ældre slibninger i alt ca. ca. 1.00 ct. Farve: Top Crystal-Top Cape (I-K). Klarhed: VS-SI. 1900-tallets første halvdel. Vægt ca. 3,5 g. Front B. 1 cm. Ringstr. 60/18. Fremstår med brugsspor, nedslidte ... Varenr: 4605559 DKK 8.600 DK, Vejle, Dandyvej 26-04-2017 11:55:00 DKK 6.800
Skålfat porslin Kina
Skålfat porslin Kina. SKÅLFAT, porslin, Kina, dekor i emaljfärger, höjd 2,5 diameter 12 cm Varenr: 4636750 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-04-2017 11:55:00
Se mere
Fadavi, akryl på lærred, figurkomposition
Fadavi, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Fadavi f. 1960, akryl på lærred, sign. Fadavi, 50x50 cm. U.R. Varenr: 4637266 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-04-2017 11:59:40 DKK 950
Charles Eames. Sæt på seks armstole, model DAR (6)
Charles Eames. Sæt på seks armstole, model DAR (6) . Charles Eames 1907 - 1978. Sæt på seks armstole model DAR med gennemfarvede originale skaller af polypropylen, monteret på originale Wirestel af forkromet stål. 'Eiffel'. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra, stemplet. Model DAR. Fremstår med minimale brugsspor. (6) Varenr: 4627690 DKK 14.500 DK, Kolding, Trianglen 26-04-2017 12:00:00 DKK 11.500
Stolar 1 par
Stolar 1 par "CH-33P" design Hans J Wegner. HANS J WEGNER, Carl Hansen & Søn, stolar, 1 par, "CH-33P", formgivningsår 1958, i tvålad ek med stoppad sits klädd i svart skinn, skyltmärkta, sitthöjd ca 46 cm Varenr: 4636751 DKK 4.656 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-04-2017 12:00:00
Se mere
Legender's. Samling Herre jakker (14)
Legender's. Samling Herre jakker (14). Legender's. Samling Herre let dunjakker, 10 stk. i blå, 3 stk. i rød, 1 stk. i gul, i varierende størrelser S-XXL. (14) Varenr: 4618014

DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 12:01:00 DKK 3.500
Charlotte Astrid Ahrensberg Jensen. Figurkompositioner. Raderinger (2)
Charlotte Astrid Ahrensberg Jensen. Figurkompositioner. Raderinger (2). Figurkompositioner af Charlotte Astrid Ahrensberg Jensen (født 1996). Raderinger. Begge sign. Charlotte Jensen. 12 x 17 cm. (30 x 41 cm.) og 15 x 20 cm. (41 x 30 cm.) (2) Charlotte startede på Kunstskolen Nordhøj i 2106 og har desuden en 3-årig STU uddannelse (Særlig tilrettelagt ... Varenr: 4574191 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-04-2017 12:01:26 DKK 300
Frits Werner. Udsigt over landskab. Olie på lærred
Frits Werner. Udsigt over landskab. Olie på lærred. Udsigt over landskab, af Frits Werner. Olie på lærred. Sign. Frits Werner 1950. 70 x 81 cm. (82 x 94 cm.). Fremstår med krakeleringer, trykmærke på lærredet. Varenr: 4575551 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-04-2017 12:01:41 DKK 300
Spalding. Hvid herrecykel. Model 'Zero'
Spalding. Hvid herrecykel. Model 'Zero'. Spalding. Hvid herrecykel. Model 'Zero' Stel, styr, forgaffel og skærme i genanvendeligt aluminium. Miljøvenlig lakering Fælgbremse for, og fodbremse bag. Pro E40PP kranksæt Spalding 700C aluminiumsfælge Punkterhæmmende dæk, str. 700 x 28C Sadel og håndtag i spalding design. Stelstørrelse... Varenr: 4127279

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 12:02:00 DKK 2.200
Svensk Gotland skind Hvid
Svensk Gotland skind Hvid. Svensk Gotland skind. Hvid. Lækker tyk kvalitet. langhåret med små krøller. stemplede: Scandinavian lamb/sheepskinCa. 102 x 55 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Stol medfølger ikke. Varenr: 4565185

DKK 1.100 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 12:02:00 DKK 800
Jakke af minkpels, str. S/M
Jakke af minkpels, str. S/M. Jakke af minkpels syet op med mindre stykker, str. S/M, med krave, hægtelukning og indstikslommer. L. 73 cm, B. 104 cm, inder ærmelængde 38 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4603949 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 12:02:00 DKK 300
Par kinesiske bordlamper (2)
Par kinesiske bordlamper (2). Par bordlamper med kinesisk motiv. H. 66 cm incl. skærm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4631475 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 12:02:00 DKK 300
Poul Henningsen. PH5 Pendel, hvid
Poul Henningsen. PH5 Pendel, hvid. Poul Henningsen (1894-1967). PH5 pendel med skærme af hvidlakeret aluminium. Ø 50 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Brugsspor. Varenr: 4635963 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 12:02:00 DKK 750
Alfred Larsen. Landskab med køer. Olie på lærred
Alfred Larsen. Landskab med køer. Olie på lærred. Landskab med køer, af Alfred Larsen (f. 1886). Olie på lærred. Sign. Alfred Larsen. 69 x 96 cm. (80 x 107 cm.). Fremstår med afskalninger. Varenr: 4636115 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-04-2017 12:05:00 DKK 300
Derriére Le Miroir
Derriére Le Miroir. DERRIÈRE LE MIROIR, 5 st, efter Braque, nr 25-26 (1 litografier), nr 71-72 (9 teckningar i faksimile), nr 85-86(4 litografier) nr 135-136 (6 litografier) och 138 (5 litografier) Varenr: 4636752 DKK 1.164 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-04-2017 12:05:00
Se mere
Herre benklæder, 34 stk. ass. modeller og str.
Herre benklæder, 34 stk. ass. modeller og str. . Assorterede benklæder i div. modeller, størrelser og farver heriblandt mrk. Sand, Bäumler, Gleen. Sundwill, Ross River. Fremstår ubrugte. Varenr: 4636913 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-04-2017 12:07:00 DKK 600
Fire sovjetiske pendler, med skærm af klart, riflet glas. (4)
Fire sovjetiske pendler, med skærm af klart, riflet glas. (4). Fire sovjetiske pendler, med skærm af klart, riflet glas med montering af lakeret metal. H. ca. 30 cm. Fremstår med brugsspor og rust. (4) Varenr: 4584373 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 12:08:00 DKK 800
Persisk tæppe, uld på bomuld, 195x138 cm.
Persisk tæppe, uld på bomuld, 195x138 cm. . Persisk tæppe, uld på bomuld, 195x138 cm. Varenr: 4636007 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 12:10:00 DKK 300
Design Vicke Lindstrand vas i underfång
Design Vicke Lindstrand vas i underfång. VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas, Kosta, underfång i gult och blågrönt, signerad V. Lindstrand, 41843, höjd 28 cm Varenr: 4636753 DKK 1.164 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-04-2017 12:10:00
Se mere
Denne auktion er annulleret. 18kt diamant og ametyst øreringe ca. 0.60ct med tahiti perler vedhængt 18kt rhod.hvidguld, stemplet Øreringe prydet med 4 prinsesseslebne diamanter i alt ca. 0.60ct Også prydet med rundt slebet ametyster ca. 3.50ct, og to tahiti perler i grøn farve størrelse: 12.00mm Farve: Top ... Varenr: 4610529

DKK 15.252 BE, Antwerpen 26-04-2017 12:12:00 DKK 10.416
Ti elektriske varmeapperater/radiatorer mærket Nobo (10)
Ti elektriske varmeapperater/radiatorer mærket Nobo (10). Ti elektriske varmeapperater/radiatorer mærket Nobo, L. 60 cm., 75 cm. og 95 cm. H. 40 cm. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (10) Varenr: 4632874 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 12:14:00 DKK 300
Giant, herrecykel. 5540
Giant, herrecykel. 5540. Herrecykel fra Giant med syv gear. Fremstår med brugsspor, rust på skruer. Låst. stel str. 48cm. Stel nr. GA081636 Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her OBS! OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com ... Varenr: 4637295 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 12:14:01 DKK 425
C Göran Karlsson gouache
C Göran Karlsson gouache. C GÖRAN KARLSSON (född 1944): abstrakt komposition, gouache på papper, singerad CGK, daterad 86, ca 38x28,5 cm Varenr: 4636754 DKK 3.104 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-04-2017 12:15:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 430  >>