Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 349  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Halskæde med trekantede led - sterling sølv
Halskæde med trekantede led - sterling sølv. Halskæde med trekantede led, klassisk dansk design og arbejde, udført i sterling sølv. Længde ca. 40½ cm. Varenr: 3923777

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2015 08:45:00 DKK 1.250
Vedhæng i form af hjerte udført i 10 kt hvidguld
Vedhæng i form af hjerte udført i 10 kt hvidguld. Vedhæng i form af hjerte udført i 10 kt hvidguld. Prydet prydet med brillanter i alt ca. 0.95 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. Vægt: 2,4 gr. Varenr: 3936760

DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2015 08:46:41 DKK 2.200
Henrik Krogsholm, Acrylgemälde
Henrik Krogsholm, Acrylgemälde. Henrik Krogsholm, Acrylgemälde, Acryl auf Leinwand, 2014, 100 x 80 cm, verso signiert und datiert. Ungerahmt. Varenr: 3902143 DKK 1.493 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-08-2015 09:11:00 DKK 299
Halskæde af sterling sølv - sammensatte dråbeformede led
Halskæde af sterling sølv - sammensatte dråbeformede led. Halskæde udført i sterling sølv - sammensatte dråbeformede led. Længde ca. 45 cm. Dansk design og arbejde. Varenr: 3882874

DKK 2.300 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2015 09:18:00 DKK 1.250
Cola reklameskilt træ
Cola reklameskilt træ. Cola reklameskilt træ. H 67 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 3942347 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 09:20:23 DKK 1.750
To Tuborg reklameskilte emalje (2)
To Tuborg reklameskilte emalje (2). Emaljeskilte / reklameskilte, Decorina. Tuborg Pilsner og Tuborg øl. 47 x 32 cm. Fremstår med afslag / anløben. (2) Varenr: 3942341 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 09:21:16 DKK 1.450
Emaljeskilte. Carlsberg Øl Mineralvande og Ceres øl og Mineralvand
Emaljeskilte. Carlsberg Øl Mineralvande og Ceres øl og Mineralvand. Emaljeskilte. Carlsberg Øl Mineralvande og Ceres øl og Mineralvand. 49 x 30 cm. Fremstår med brugsspor / anløben. (2) Varenr: 3942333 DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 09:21:44 DKK 2.800
Mulberry Garment bag / rejsetaske
Mulberry Garment bag / rejsetaske. Mulberry Garment bag / rejsetaske af sort scotch grain, kantet med brunt læder, med indvendigt foer i classic tern samt til montering af bøjler. Aftagelig skulderrem. L. 50/105 cm, B. 60 cm. Fremstår med brugsspor, ridser på læder. Varenr: 3934749 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 09:24:05 DKK 1.850
Kombisæt med 4 forskellige funktioner
Kombisæt med 4 forskellige funktioner . Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger medfølger. Max effekt 1,65kw ved ... Varenr: 3937088

DKK 1.700 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2015 09:28:42 DKK 1.100
Udendørs, mobil Barbeque gasgrill
Udendørs, mobil Barbeque gasgrill. Udendørs, mobil Barbeque gasgrill i rustfri stål. Grillen er opdelt i 2 sektioner. Venstre side: Store sektion med 3 brændere, bagbrænder (til bl.a. sprød svær), batteridrevet grillspyd, udvendig termostat, elektrisk tænding på alle blus. Højre side: Lille sektion med bundbrænder (til bl.a.... Varenr: 3900952

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2015 09:28:53 DKK 3.500
Tre kinesiske segl af halvædelsten, Qing
Tre kinesiske segl af halvædelsten, Qing. Tre kinesiske segl af halvædelsten, udskåret med Fo-hund med unge på ryggen og fabeldyr. Qing. H. 3,5-5,5 cm. Se varenr. 3950174 for liste med oversættelser af segl. Varenr: 3950412 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 09:30:00 DKK 1.200
18kt diamond solitaire ring approx. 0.20ct, with ID report
18kt diamond solitaire ring approx. 0.20ct, with ID report. 18kt diamond solitaire ring approx. 0.20ct, with ID report. 18kt yellow gold, hallmarked Ring decorated with 1 brilliant-cut diamond Colour: Wesselton (H) Clarity: SI1 Very good brilliance Total weight: 2.00 gr Ringsize: 54 / 17.25mm Accompanied with jewel ID report Varenr: 3867546

DKK 5.224 BE, Antwerpen 31-08-2015 09:45:00 DKK 2.985
14kt diamond cluster ring approx. 0.35ct
14kt diamond cluster ring approx. 0.35ct. 14kt diamond cluster ring approx. 0.35ct 14kt rhod.white gold, hallmarked Ring decorated with brilliant-cut diamonds approx. 0.35ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: SI1-P1 Total weight: 2.35gr Ringsize: 54 / 17.25mm Varenr: 3780606

DKK 4.478 BE, Antwerpen 31-08-2015 09:46:00 DKK 2.612
Diamond ring in 14kt approx. 0.54ct
Diamond ring in 14kt approx. 0.54ct. Diamond ring in 14kt approx. 0.54ct 14kt yellow gold, hallmarked 585 Ring decorated with numerous baguette and single-cut diamonds approx. 0.54ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2 few P1 very good brilliance Ringsize: 53 / 17.00mm JAR 18104 Varenr: 3892688

DKK 3.732 BE, Antwerpen 31-08-2015 09:46:00 DKK 2.612
Asger Andersen, olie på plade, komposition
Asger Andersen, olie på plade, komposition. Komposition af Asger Andersen (1908-1980), cd, olie på plade, sign. Asger A. 50 x 61 cm. (58 x 69 cm). Fremstår nyrenset. Varenr: 3938612 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2015 09:48:04 DKK 350
Bachtiar Teppich, Persien, ca. 310 x 170 cm
Bachtiar Teppich, Persien, ca. 310 x 170 cm. Bachtiar Teppich, Persien, Handgeknüpft, Material: Wolle auf Baumwolle, Maße: ca. 310 x 170 cm. Aus Bachtiar stammen vor allem Teppiche mit Garten-Motiven. So auch bei diesem: der Fond ist durchgemustert mit quadratischen Feldern, die verschiedene Blumen und Baumarten zeigen, vor allem ... Varenr: 3918169 DKK 1.119 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-08-2015 09:59:00 DKK 336
3 Ringe i sterling sølv
3 Ringe i sterling sølv . 3 Ringe i sterling sølv I forskellige udformninger i str. 56 Varenr: 3882106

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-08-2015 10:00:00 DKK 300
Dalahästar 1900-tal
Dalahästar 1900-tal. HÄSTAR, 5 st, Dalarna, 1900-tal, polykromt bemålade, total höjd ca 13,5-21 cm Varenr: 3948662 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 31-08-2015 10:00:00
Se mere
Johannes Andersen. Sofabord i palisander.
Johannes Andersen. Sofabord i palisander.. Johannes Andersen. Sofabord af palisander, plade indlagt med kakler fra Royal Copenhagen, 1960'erne. Fremstillet hos CFC, Silkeborg. L. 135 cm., B. 75 cm. x H. 50 cm. Certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Bemærk: Ved handel uden for ... Varenr: 3870170 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-08-2015 10:00:17 DKK 600
Ardakan Galerie Teppich, Persien, ca. 295 x 115 cm
Ardakan Galerie Teppich, Persien, ca. 295 x 115 cm. Ardakan Teppich, Persien. Handgeknüpft, Material: Wolle auf Baumwolle, Maße: ca. 295 x 115 cm. Roter Fond mit mehrlagigem polygonalem Medaillon in der Mitte und vereinzelten Blütenmotiven. Viertelmedaillons in den Ecken. Die Haupt- und die beiden Nebenbordüren sind ebenfalls mit floralen ... Varenr: 3918162 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-08-2015 10:03:00 DKK 299
Vedhæng og ørestikker i 14 kt. guld og rhodineret guld(4)
Vedhæng og ørestikker i 14 kt. guld og rhodineret guld(4) . 2 Hjerte vedhæng og kors ørestikker i 14 kt. guld og rhodineret guld med talrige brillanter Farve: Wesselton(H) Klarhed P2 Varenr: 3740603

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 31-08-2015 10:05:00 DKK 1.900
Beck & Jung
Beck & Jung. BECK & JUNG (HOLGER BÄCKSTRÖM & BO LJUNGBERG): Pyramidkomposition, akryl med computer ink, signerad och daterad 1981, ca 86x60 cm Varenr: 3948663 DKK 1.183 SE, Stockholms Auktionsverk Online 31-08-2015 10:06:00
Se mere
Ring med garnet og brillanter, 9 kt. guld
Ring med garnet og brillanter, 9 kt. guld. Ring i 9 kt guld prydet med oval mørk rød garnet på ca. 2.41 ct. flankeret af mindre brillanter. Farve Crystal-Top Cape (J-K), klarhed P2-P3. Str. 54. Varenr: 3947154

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-08-2015 10:08:00 DKK 1.200
Havemøbelsæt, bord samt 6 stole (7)
Havemøbelsæt, bord samt 6 stole (7) . Havemøbelsæt af børstet aluminum, model Mols. Sættet består af seks stabelstole og ét spisebord med bordplade udført i sort plast med trælook. Str. bord: H. 76. L. 180. B. 100 cm. Fremstår i originalt emballage. Emballage mål bord: 105x11x184 cm. (7) Varenr: 3938030

DKK 4.800 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2015 10:08:11 DKK 1.600
Rosetring m/ Brillanter fra byfrisenholm, 14 kt hammeret guld, ca. 0.61 ct.
Rosetring m/ Brillanter fra byfrisenholm, 14 kt hammeret guld, ca. 0.61 ct. . Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 14 kt hammeret guld prydet med 35 stk. brillantslebne diamanter. Centralt ni brillanter på ca. 0.50 ct. Disse omranset af 26 stk. diamanter på ca. 0.11 ct. I alt ca. 0.61 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI2. Stærk brillans. Ringstr:... Varenr: 3774763

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-08-2015 10:09:00 DKK 9.000
Halskæde af hvidguldsbelagt sterlingsølv
Halskæde af hvidguldsbelagt sterlingsølv. Halskæde af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige ubehandlede tanzanitter, blå og hvide topaser. L 45 cm Varenr: 3861266

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-08-2015 10:09:00 DKK 1.250
Palle Nielsen, Mogens Egil, Hlege Hermansen mfl. Samling litografier m.m, div. motiver (11)
Palle Nielsen, Mogens Egil, Hlege Hermansen mfl. Samling litografier m.m, div. motiver (11). Samling grafik af bla. Daskaloff, Palle Nielsen, Hjort Nielsen, Gordon Fazakerley, Mogens Egil mfl. Div. motiver og kompositioner, alle sign. samt enkelte nummeret, mål på største og mindste tilsammenligning 54x75 cm. 29x19 cm. Fremstår med håndteringsmærker samt enkelte med bukkede hjørner. (11)... Varenr: 3940686 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2015 10:09:50 DKK 350
Ring af 9kt guld med diamanter
Ring af 9kt guld med diamanter. Ringen er fremstillet i 9 kt. guld prydet med flere diamanter på tilsammen ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal-Cape (I - L) Klarhed: P3. Ringstr. 54,5, Ø 17,5 mm Varenr: 3851963

DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 31-08-2015 10:10:00 DKK 1.250
To kinesiske segl af halvædelsten, Qing (2)
To kinesiske segl af halvædelsten, Qing (2). To kinesiske segl af broget halvædelsten, udskåret med fabeldyr og trane ved åkander. Qing. H. 5,5-6,5 cm. Et par chips på åkande. Se varenr. 3950174 for liste med oversættelser af segl. Varenr: 3950445 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 10:11:00 DKK 600
Tanzanite- og diamant vintage armbånd af guld og sølv. 1900-tallets første halvdel
Tanzanite- og diamant vintage armbånd af guld og sølv. 1900-tallets første halvdel. Tanzanite- og diamant vintage armbånd af guld, prydet med rosenslebne større og mindre tanzanit plader i slebne asymetriske former omkranset af talrige små letslebne, rosenslebne og halvrå diamanter. Armbåndet fremstår ustemplet, syretestet til 9 kt. guld.1900-tallets første halvdel. Vægt ca. ... Varenr: 3884705 DKK 42.000 DK, Vejle, Dandyvej 31-08-2015 10:12:00 DKK 33.000
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 349  >>