Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 423  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld. RINGAR, 2 st., 18 k guld, cabochonslipad ametist resp. malakit, Stockholm 1959 resp. Gustaf Dahltgren & Co, Malmö 1953, ringstorlek ca 16 samt 18 mm, total vikt ca 7 g Varenr: 4603541 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 10:39:00
Se mere
Vinglas empire
Vinglas empire. VINGLAS, 6 st ,1800-talets första hälft, empire, graverad dekor av blomsterstingor, höjd ca 13 cm Varenr: 4603542 DKK 2.345 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 10:42:00
Se mere
Kolonnskåp empire
Kolonnskåp empire . KOLONNSKÅP, empire, 1800-talets början, marmorerat i pärlgrått samt bronsimitation, träskuren dekor i form av rosetter, akantusornamentik samt kymation, höjd 97, 53x43 cm Varenr: 4603543 DKK 6.253 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 10:45:00
Se mere
Ring af sølv med rubiner
Ring af sølv med rubiner. Ring af rhodium og guldbelagt sterling sølv. I form ar en blomst. Prydet med tre cabochonslebne rubiner. B. 3,4 cm. Rinsgt. 58Ø/18,5 mm. Varenr: 4590613

DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-03-2017 10:54:00 DKK 1.000
Wilhelm Kåge skålfat
Wilhelm Kåge skålfat. WILHELM KÅGE, skålfat, Argenta, dekor av fisk, höjd 4, diameter 16 cm i original papper Varenr: 4603544 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 11:00:00
Se mere
Armbandsur 18 k guld
Armbandsur 18 k guld. PHILIP WATCH, armbandsur, 18 k guld, vit urtavla, romerska siffror, datum, armband i svart skinn, diameter 37 mm Varenr: 4603545 DKK 2.345 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-03-2017 11:03:00
Se mere
18kt diamond ring approx. 0.76ct
18kt diamond ring approx. 0.76ct. 18kt diamond ring approx. 0.76ct 18k rhod. white gold Hallmarked 750 Ring decorated with numerous tappered baguete-cut diamonds approx. 0.76ct Colour:(F-G) Top Wesselton Clarity: VS2-SI1 Size: 54.5/17.5 Weight: 10.19g Varenr: 4421457 DKK 6.323 BE, Antwerpen 25-03-2017 11:05:00 DKK 4.463
Coloured aquatints by Cruikshank
Coloured aquatints by Cruikshank. (CRUIKSHANK, I. R.). Lessons of Thrift, published for General Benefit, by a Member of the Save-all Club. London (printed for Thomas Boys) 1820.. . Small 4:o. Engraved title, (i)-xvi, (1)-240 pp. Engraved title with coloured vignette, 13 coloured aquatinta-engraved plates (all, partly foxed).. Nea... Varenr: 4603546 DKK 1.563 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 11:06:00
Se mere
Soffa gustaviansk
Soffa gustaviansk. SOFFA, omkring år 1800, gustavianska Lindomearbeten, träskuren dekor av bl a äggstavsbård, fleuroner, kanellerande ben med anfanger, stoppad sits och rygg, ryggbricka med balustrad, bemålade, bronserade, längd ca 183, sitthöjd 43 cm Varenr: 4603547 DKK 3.908 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 11:09:00
Se mere
Stolar barockstil
Stolar barockstil. STOLAR, KARMSTOLAR, 6+2, 1900-talets första hälft, barockstil, ek, träskuren dekor, stoppad sits och rygg, klädsel i skinn, sitthöjd ca 46-49 cm Varenr: 4603548 DKK 1.954 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 11:12:00
Se mere
Salonmøblement. Et par lænestole samt sofabord. (3)
Salonmøblement. Et par lænestole samt sofabord. (3) . Salonmøblement bestående af et par lænestole samt sofabord, hvidlakeret og guldstafferet, beklædt med stof. Fremstår med brugsspor, mærker og pletter. Modelfotos. (4) Proveniens: Hotel Phoenix, Bredgade. OBS! Vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com Herlev’s eksterne ... Varenr: 4607106 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-03-2017 11:14:00 DKK 325
Sameskedar såsslev silver
Sameskedar såsslev silver. SAMESKEDAR, 10 st, silver, 1972, märkta COP, graverad dekor, total vikt ca 130 g, SÅSSLEV, silver, med träskaft, 1878, vikt ca 22 g Varenr: 4603549 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 11:15:00
Se mere
Magni Magnusson, Skruf, 63 servisglas
Magni Magnusson, Skruf, 63 servisglas. MAGNI MAGNUSSON, servisglas, 63 dlr, modell Stockholm, formgiven 1935, Skruf, bestående av: 9 rödvinsglas, 8 vitvinsglas, 10 champagnestrutar, 9 + 13 likörglas (2 varianter), 4 starkvinglas, 4 dessertvinglas, 6 snapsglas, martiniglas, höjder ca 8,7-16,3 cm Varenr: 4603550 DKK 1.563 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-03-2017 11:18:00
Se mere
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Kvinna i landskap, 1800-talets senare del, olja på duk, 70x45 cm Varenr: 4603551 DKK 4.690 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 11:21:00
Se mere
24 fl. Banfi Evoluzione 1 di tre Toscana I.G.T.
24 fl. Banfi Evoluzione 1 di tre Toscana I.G.T.. 24 fl. Banfi Evoluzione 1 di tre Toscana I.G.T. Vinen er produceret af 70 % Sangiovese, 15 % Cabernet Sauvignon, 10 % Syrah og 5 % Merlot druer, der er dyrket på Castello Banfis egne vinmarker i den sydlige del af Montalcino i Toscana. Det er en unik og meget innovativ vin, da den ikke bare er ... Varenr: 4585440

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-03-2017 11:22:00 DKK 3.400
Ring 18 k vitguld diamanter
Ring 18 k vitguld diamanter. RING, 18 k rodierat vitguld, 5 briljanter totalt 0,60 ct, enligt gravyr, kvalité ca W(H)/VS-SI, K & EC, Göteborg 1977, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 7,1 g Varenr: 4603552 DKK 3.908 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 11:24:00
Se mere
Hans J Wegner taklampa
Hans J Wegner taklampa. HANS J WEGNER, Louis Poulsen, taklampa "Opala", akrylplast samt metall, diameter 51 cm. . Formgiven till Hotel Scandinavia i Köpenhamn, 1973 Varenr: 4603553 DKK 1.563 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-03-2017 11:27:00
Se mere
Bruno Liljefors Rapphöna
Bruno Liljefors Rapphöna. BRUNO LILJEFORS (1860-1939): "Rapphöna Vårtiden", signerad och numrerad i blyerts Bruno Liljefors 10/100, grafiskt blad efter en målning, bildmått 19,5x29,5 cm Varenr: 4603554 DKK 2.345 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-03-2017 11:30:00
Se mere
Ripani. Håndtaske af blødt brunt læder
Ripani. Håndtaske af blødt brunt læder. Ripani 'made in Italy'. Håndtaske af blødt brunt læder, med messing detaljer, lynlåslukning, indvendig et stort rum med mindre sidelomme. H. 25 cm, L. 37 cm. Original dustbag medfølger. Varenr: 4585949

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 11:31:56 DKK 700
John Flint. Havneparti. Olie på lærred
John Flint. Havneparti. Olie på lærred. John Flint (20. årh.). Havneparti. Olie på lærred. Sign. og dat. John Flint 1970. 66 x 92 cm (74 x 100 cm). Varenr: 4587016 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 11:32:29 DKK 300
Vitrinbord
Vitrinbord . VITRINBORD,fyrklöverformad, glasad ovandel, löstagbar bricka, hjultrissor, beslag i mässing, diameter ca 68, höjd ca 83 cm Varenr: 4603555 DKK 1.563 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 11:33:00
Se mere
Samling Dansk rav 11stk. på ialt 439,3gr.
Samling Dansk rav 11stk. på ialt 439,3gr.. Stykkerne vejer hver: 33,9gr. 48,7gr. 42,2gr. 40,6gr. 45,8gr. 37,1gr. 31,1gr. 49,6gr. 42,1gr. 34,1gr. 34,1gr. Varenr: 4556207 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 11:35:37 DKK 8.400
Mansporträtt oljemålning
Mansporträtt oljemålning. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Manporträtt, enligt uppgift Per Olsson släkt med Lars Montén (bror eller farbror), olja på duk, ca 70x59 cm Varenr: 4603556 DKK 2.345 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 11:36:00
Se mere
Arbetsstol industridesign
Arbetsstol industridesign. LINDQVIST, arbetsstol, industridesign, 1900-talets andra hälft, klädsel i konstskinn, stomme i förkromad metall, sitthöjd ca 43 cm Varenr: 4603557 DKK 1.172 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-03-2017 11:39:00
Se mere
Golvur
Golvur. GOLVUR, märkt 1834, fodral med imitations- och kurbitssmåleri, vev, pendel och 2 lod medföljer, höjd ca 204 cm, Varenr: 4603558 DKK 1.563 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-03-2017 11:42:00
Se mere
Vitrinskåp Louis XV stil
Vitrinskåp Louis XV stil. VITRINSKÅP, Louis XV-stil, 1900-talets andra hälft, svarmålad, höjd ca 144, 60x34 nyckel finns Varenr: 4603559 DKK 2.345 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 11:45:00
Se mere
To 'Københavnerlamper' Ø. 54cm. (2)
To 'Københavnerlamper' Ø. 54cm. (2). Københavnerlampen´ er tegnet i 1970’erne af Stadsarkitektens kontor i Københavns Kommune. Armaturerne, som er produceret af Philips Danmark, er af patineret glasfiber. Ø 54cm. Fremstår med brugsspor samt manglende ophæng. Ikke konverteret til 230V. Modelfoto. Kan variere i patinaen. Varen sælges ... Varenr: 4607046 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-03-2017 12:00:00 DKK 3.200
Samling legetøj af bemalet træ / metal i Santa Clara Prunes kasse, 1900-tallet
Samling legetøj af bemalet træ / metal i Santa Clara Prunes kasse, 1900-tallet. Samling legetøj af bemalet træ / metal bl.a. tre motocykler, hus mrk. 'Løve Margarine' m.m. i Santa Clara Prunes kasse, 20. årh., motorcykler H. 14-20, L. 28-37 cm, huse H. 3,5-14 cm & kasse H. 25, L. 41,5 cm. Brugsspor. Varenr: 4593283 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-03-2017 12:00:00 DKK 350
Taklampa empirestil
Taklampa empirestil. TAKLAMPA, 1900-talets första hälft, empirestil, mässing samt frostat glas, 4 ljuspunkter, totalhöjd ca 55 cm Varenr: 4603560 DKK 1.172 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 12:00:00
Se mere
Bordslampor Louis XV-stil
Bordslampor Louis XV-stil. BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets första hälft, Louis XV-stil, vitmetall, höjd ca 38 cm Varenr: 4603561 DKK 1.172 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-03-2017 12:03:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 423  >>