Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 411  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ikon Sankt Petersburg
IKON, 1800-talets mitt, med silverrisa, probör Dimitry Ilyich Tverskoy, Sankt Petersburg, Jesus Pantokrator, 14x11 cm. . PROVENIENS: Russell Bodés samling
Varenr: 4843502
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-11-2017
17:46:00
Se mere
Bing & Grøndahl. Spise- og kaffeservice, 'Mågestellet', af porcelæn med guldkant (87)
Bing & Grøndahl. Spise- og kaffeservice, 'Mågestellet', af porcelæn med guldkant, best. af. 11 middagstallerkener nr. 25, 12 dybe middagstallerkener nr. 22, 13 frokosttallerkener nr. 26, 13 kagetallerkener nr. 28A, 5 sidetallerkener nr. 30, 13 kaffekopper nr. 102, 11 underkopper nr. 102, 1 ...
Varenr: 4843055
DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-11-2017
17:47:00
DKK 2.800
Ring 18 k vitguld smaragd diamanter
RING, 18 k vitguld, cabochonslipad smaragd 1,09 ct, 10 briljanter totalt 0,47 ct, enligt gravyrer, kvalité ca W(H)/VS, carmosémodell, Jürgen Girgsdies Juvel-Guldsmedja, Stockholm 1978, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 5,1 g
Varenr: 4843503
DKK 4.633 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-11-2017
17:48:00
Se mere
Freddy Eriksen, olie på plade, figurkomposition (cd)
Figurkomposition af Freddy Eriksen (1930-2012), olie på plade, sign. Freddy E. 24x24 cm. (28x28 cm).
Varenr: 4844649
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 23-11-2017
17:50:00
DKK 950
Presentkort, BDO revision och rådgivningsbyrå - Till förmån för Hungerprojektet
Presentkort för ett möte med dig som företagare i fokus. Få tips, råd och kommentarer kring din verksamhet i ca 90 minuter till ett värde av SEK 2000. Presentkortet är giltigt till 01-10-2018. Denna vara är skänkt av BDO. Samtliga intäkter från denna auktion, inklusive provisioner, går ...
Varenr: 4841252
DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-11-2017
17:50:00
DKK 502
Michael Kvium, kunsttryk/offset, figurkomposition (cd)
Figurkomposition af Michael Kvium f, 1955, indrammet kunsttryk/offset, uden sign. 100x74 cm. (125x96 cm).
Varenr: 4840121
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-11-2017
17:50:00
DKK 1.650
Presentkort, Yogansa - Till förmån för Hungerprojektet
Introkort Kombo hos Yogansa till ett värde av SEK 1200. Med detta kan du träna obegränsat på alla klasser i 30 dagar. Presentkortet är giltigt till 31-12-2018 Denna vara är skänkt av Yogansa. Samtliga intäkter från denna auktion, inklusive provisioner, går oavkortat till organisationen ...
Varenr: 4840400
17:55:00
DKK 251
Par Zhe bordlamper (2)
Par Zhe bordlamper, sortlakeret metal, H. 47 cm., Ø 23 cm, fatning E27, afbryder. (2)
Varenr: 4835976

DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-11-2017
17:57:00
Håndvask i marmor, 'Innocente' i Blue Stone
Håndvask, 'Innocente' i farven Blue Stone. Ø 42 cm, H 14 cm. Materiale: Marmor. Vasken er udhugget af en Travertinblok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade.
Varenr: 4835895

DKK 3.200 DK, Herning, Engdahlsvej 23-11-2017
17:58:00
Paul Hoff, figurin fjällgås, Gustavsberg
Paul Hoff, figurin fjällgås, Gustavsberg. Glaserat stengods, längd 20, höjd 18 cm Signerad.
Varenr: 4824145
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-11-2017
17:59:00
DKK 270
Hotellövernattning, Malmö Arena Hotel - Till förmån för Hungerprojektet
Hotellövernattning för två personer i Standard plus-rum på Malmö Arena Hotel. Inklusive frukost. Presentkortet gäller valfri dag under helg eller sommar. Presentkortet är giltigt mot förbokning t.o.m. 2018-10-30. Om Malmö Arena Hotel: Här hittar du shoppingcentret Emporia 2 minuters promenad...
Varenr: 4815767
18:00:00
DKK 618
Oluf C Johansen. Skønvirke armlænke af sølv
Oluf C Johansen. Leddelt skønvirke armlænke prydet med bladværk udført i sølv L. 20 cm, B. 19 mm. Stemplet OCJ samt 830. Fremstår med almindelig brugsspor samt graveringer.
Varenr: 4839519
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-11-2017
18:00:00
DKK 425
Nikon D300 samt D70s kamerahuse med objektiver. (5+)
Nikon D300 samt Nikon D70s kamerahus. Objektiver: Nikon ED, Nikkor 300mm 1:4. Nikon DX, Nikkor 16 - 85 mm, 1: 3,5 - 5,6. NIkon AF, Nikkor 50mm 1:1,8D. Tilbehør iform af batterigreb, lader, lowepro taske, manual, Manfrotto stativ mm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5+)
Varenr: 4841560
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-11-2017
18:00:00
DKK 3.300
Rubin ca.: 2195 ct.
Stor fantasislebet rubin på ca.: 9 x 5 x 5,7 cm. Vægt ca.: 2195 ct. Rubinen er blevet farveforbedret by filling.
Varenr: 4843814
DKK 5.583 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23-11-2017
18:00:00
DKK 968
Kurt Jansson Södermalm
KURT JANSSON (1900-tal), Gata Södermalm, olja på pannå 90x134 cm, signerad
Varenr: 4843504
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 23-11-2017
18:00:00
Se mere
A. Betz. Öl auf Karton. Signiert.
Andreas Betz (1910-1963, tätig in München). Moor in der Gegend von Aibling. Öl auf Karton. Rechts unten signiert. Maße ca. 10 x 21 cm. Gerahmt
Varenr: 4834969
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-11-2017
18:00:00
DKK 298
Samling sølvsmykker (4)
Samling vintage sølvsmykker bestående af: to halskæder udført i sterlingsølv med sildebens mønster L. 39,5 til 42,5 cm . B. 1,49 til 1,61 mm, stemplet 925 samt SS, armlænke udført i sterlingsølv med organiske led prydet med emalje L. 18,5 cm, B. 20 mm samt ring udført i sterlingsølv ringstørrelse...
Varenr: 4843005
18:00:00
DKK 325
Hans Hansen. Ring udført i sterling sølv
Hans Hansen. Ring udført i sterlingsølv, front med lueforgyldning. Stemplet HaH samt Denmark 925S. Ringstørrelse 54 /17 mm. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varenr: 4843198
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 23-11-2017
18:00:00
Halskæde udført i 14 kt guld
Leddelt guldkæde af 14 kt guld med kasselås med dobbelt sikkerheds hasper, L. 44 cm, B. 14,7 mm, stemplet 585 samt utydeligt mesterstempel (BH), vægt 18,2 gram. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varenr: 4843206
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-11-2017
18:00:00
ICA Dresden - Maximar 207 bælgkamera
ICA Dresden - Maximar 207 bælgkamera. Ca. 1900. H 16 cm. B 12 cm. D 20 cm.
Varenr: 4843125
18:00:00
DKK 375
2 stk. kandelabre forniklet metal (2)
2 stk. femarmede kandelabre forniklet metal H 46 cm. (2)
Varenr: 4843141
18:00:00
Log/patentlog/slæbelog, Walker's Cherub III, Thos. Walker & Son Oxford, England 1. halvdel af 1900-tallet (3)
Log, Walker's Cherub III Shio-Log, Thos. Walker & Son Oxford, England, 1. halvdel af 1900-tallet, i tre dele, patentlog med visningsinstrument, skala i mil, svinghjul og propel. Fremstår med brugs- og slitagespor. (3)
Varenr: 4848547
DKK 3.536 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-11-2017
18:00:00
DKK 968
Håndvævet kinesisk tæppe med blå bund omgivet af meanderbord prydet med sommerfugle og blomster.
Håndvævet Kinesisk tæppe med blå bund omgivet af meanderbord prydet med sommerfugle og blomster. Fremstår med mindre brugsspor. 320x245 cm.
Varenr: 4829979
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-11-2017
18:00:00
DKK 1.150
Gubi klädhängare design Mathieu Matégot
MATHIEU MATÉGOT, klädhängare, Gubi, svartlackerad metall och borstad mässing, tre armar, höjd ca 35 cm
Varenr: 4843505
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 23-11-2017
18:02:00
Se mere
Handknuten orientmatta Kashan 136x170 cm
Handknuten orientmatta Kashan, ull på bomullsvarp. Röd botten med floralt mönster. Mått: 136x170 cm Lätta bruksspår.
Varenr: 4813326
DKK 1.930 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-11-2017
18:03:00
DKK 1.197
Frans Mieris tillskriven goucahe
FRANS II VAN MIERIS (1689-1763):efter, Interör med läkarundersökning, signerad och daterad C A Clesse 1772, gouache på papper, 30,5x22 cm. . PROVENIENS: Russell Bodés samling
Varenr: 4843506
DKK 3.861 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-11-2017
18:04:00
Se mere
Bordsur, grå granit, mekaniskt urverk
Bordsur, urhus i grå granit med kolonnetter, mekaniskt urverk. H 26 cm B 24,5 cm Bakre kanten med nagg. Nyckel medföljer, ej funktionstestat.
Varenr: 4815280
18:05:00
DKK 251
Smakupplevelse, Restaurang Ilse - Till förmån för Hungerprojektet
Presentkort på restaurang Ilse i Stockholm, Upplev en två- eller trerättersmeny för två personer till ett värde av SEK 2500. Dryck ingår. Presentkortet är giltigt till och med 16-11-2018. Denna vara är skänkt av Restaurang Ilse. Samtliga intäkter från denna auktion, inklusive provisioner, går ...
Varenr: 4840682
18:05:00
DKK 1.197
2 skandinaviske lysegrå lammeskind (2)
2 skandinaviske lammeskind - indfarvede i en lysegrå nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Man kan frit vælge i stakken med de lyse grå skind Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug ...
Varenr: 4763654

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 23-11-2017
18:06:00
DKK 525
Damast Irland
DUK, SERVIETTER, 19 dlr., damast, Irland, 1900-talets början, märkta "Irish linen double damask", dekor av figurscener i landskap, dukens mått ca 360x180 cm, servietterna ca 57x60 cm
Varenr: 4843507
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-11-2017
18:06:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 411  >>