Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 392  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ørestikker af 18 kt guld med 0.03 ct brillanter.
Ørestikker af 18 kt guld med 0.03 ct brillanter.. Ørestikker fremstillet af 18 kt. guld, prydet med brillant, På samlet 0.06 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: SI.Samlet vægt 2.8 Gr. Varenr: 4687752

DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 24-06-2017 10:44:00 DKK 525
Bakhtiar 290 x 170
Bakhtiar 290 x 170 . Bakhtiari Teppich, Persien, Handgeknüpft, Material: Wolle auf Baumwolle, Maße: 290 x 170 cm. Varenr: 4645116

DKK 1.636 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 10:52:00 DKK 1.115
Persertæppe, Hamadan, 385 x 110 cm
Persertæppe, Hamadan, 385 x 110 cm. Persertæppe, Hamadan. Håndknyttet, materiale: uld på bomuld, mål: 385 x 110 cm. Fremstår med svage brugsspor og vasket professionelt. Varenr: 4583578 DKK 4.462 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 10:53:00 DKK 2.045
Bisley, Paar Schubladenschränke, vierschübig, Metall hellgrau lackiert (2)
Bisley, Paar Schubladenschränke, vierschübig, Metall hellgrau lackiert (2). Bisley, Paar Schubladenschränke, Metall hellgrau lackiert. Jeweils vierschübiger rechteckiger Korpus mit Bügelgriffen. Maße ca: H. 67cm, B. 47, T.48cm, Mit Gebrauchsspuren. Herstelleremblem an der Frontseite. (2) Varenr: 4660126 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 10:53:00 DKK 297
Båndring, 18 kt. guld, med 1 akvamarin og 2 granatsten
Båndring, 18 kt. guld, med 1 akvamarin og 2 granatsten. Båndring i 18 kt. guld, håndlavet, juveler Schon, Hamborg. 1 akvamarin, rundfacetteret, ca. 0.81 ct. 2 maligranater på ca. 1.10 ct. i alt. Vægt ca. 20 gram, ringstr. ca. 51, bredde ca. 8 mm. Stempel: CCS 750 Varenr: 4655872 DKK 14.129 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 10:54:00 DKK 4.276
Sabsewar 320 x 240
Sabsewar 320 x 240. Sabsewar Teppich, Persien, Handgeknüpft, Material: Wolle auf Baumwolle, Maße: 320 x 240 cm Varenr: 4645442

DKK 2.603 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 10:55:00 DKK 558
Teppich Persien, mit Göl Muster, 190 x 125 cm
Teppich Persien, mit Göl Muster, 190 x 125 cm. Teppich Persien, mit Göl Muster, 1Wolle auf Baumwolle, handgeknüpft, cremefarbener Fond mit Gölmustern, mehrfache Bordüre in Rottönen und geometrischen Dekoren, 90 x 125 cm. Leichte Gebrauchsspuren. Varenr: 4248728 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 10:56:00 DKK 297
Indonesischer Tisch, länglich, Bambus-Optik
Indonesischer Tisch, länglich, Bambus-Optik. Indonesischer Tisch, länglich, Bambus-Optik Edelholz, Lack in Bambus-Optik. Maße ca: H 76 cm, B 120 cm, T 63 cm. Altersgemäßer Zustand mit Bestoßungen und Kratzern. Varenr: 4650926 DKK 1.636 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 10:58:00 DKK 297
Kashmar, tæppe, Persien, ca. 392 x 290 cm
Kashmar, tæppe, Persien, ca. 392 x 290 cm. Kashmar, tæppe, Persien, håndknyttet, uld på bomuld, 392 x 290 cm. Varenr: 4584106

DKK 4.462 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 11:00:00 DKK 2.603
Alvar Aalto pall
Alvar Aalto pall. ALVAR AALTO, pall, modell Y601, för Artek, solfjäderformad Y-fot i björk, sitsen klädd i svart läder, höjd 46, diameter 38,5 cm Varenr: 4699329 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:00:00
Se mere
Golvlampa design Frank
Golvlampa design Frank. JOSEF FRANK, golvlampa, Svenskt Tenn, modell 1842, mässing, tredelad fot, vit skärm från Firma Svenskt Tenn, svängd arm, höj- och sänkbar Varenr: 4699330 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:03:00
Se mere
Joan Miro affisch
Joan Miro affisch. JOAN MIRO (Spanien, 1893-1983): Miró Album 19, Sala Gaspar 26-X-15-XI-1963, färglitografisk affisch, ca 63x47 cm Varenr: 4699331 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:06:00
Se mere
Vaser 1 par 1900-tal
Vaser 1 par 1900-tal. VASER, 1 par, Japan, 1900-talets första hälft, cloisonné, dekor av blommor, höjd ca 31 cm Varenr: 4699332 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-06-2017 11:09:00
Se mere
Gösta Westerbergs soffgrupp
Gösta Westerbergs soffgrupp. GÖSTA WESTERBERG, "Johanna", soffgrupp, 2 dlr, skinn, 1900-talets andra hälft, bestående av 2-sitssoffa samt fåtölj, brunt läder, men i trä, lösa stoppade plymåer, sitthöjd ca 40, bredd ca 90 resp. 150 cm Varenr: 4699333 DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-06-2017 11:12:00
Se mere
Picasso's printed graphic work, 2 vol.
Picasso's printed graphic work, 2 vol.. PICASSO'S PRINTED GRAPHIC WORK (2). BLOCH, GEORGES. Picasso. Catalogue de loeuvre gravé et lithographié. Catalogue of the printed graphic work. Katalog des graphischen Werkes [1904-1969]. I-II. Bern, Editions Kornfeld et Klipstein, 1971.. 4to. 295 x 245 mm. (2), 310; 344, (1, 1 blank, 2) pp. Illu... Varenr: 4699334 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:15:00
Se mere
Kaffepanna och sockerskål Carl Sandberg
Kaffepanna och sockerskål Carl Sandberg. KAFFEPANNA, SOCKERSKÅL MED LOCK, Carl Sandberg (1889-1919), Ängelholm, 1909, empirestil, sockerskålen låsbar med nyckel, kaffepannans höjd ca 21 cm, total vikt ca 1310 g Varenr: 4699335 DKK 4.589 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:18:00
Se mere
Stolar 1 par 1800-tal
Stolar 1 par 1800-tal. STOLAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, sengustaviansk stil, pastellage samt skruren dekor, vitmlålade samt bronserade, sitthöjd ca 43 Varenr: 4699336 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-06-2017 11:21:00
Se mere
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal. BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Mandarinporslin, invändig dekor av kartuscher med figurscener, lambrekängbård i emaljfärger, underglasyrblått samt järnoxid, diameter ca 38 cm, höjd ca 16,5 cm Varenr: 4699337 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:24:00
Se mere
Barstolar Alvar Aalto
Barstolar Alvar Aalto. ALVAR AALTO, barstolar, 1 par, ''K65'', för Artek, björk, sitthöjd ca 60 cm Varenr: 4699338 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:27:00
Se mere
Collier lapis lazuli
Collier lapis lazuli. COLLIER, lapis lazulikulor ca 18,2-18,4 mm, lås i förgyllt sterlingsilver, längd 46 cm Varenr: 4699339 DKK 1.912 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:30:00
Se mere
To melerede langhårede lammeskind
To melerede langhårede lammeskind. To melerede langhårede bløde skandinaviske lammeskind - Mål henholdsvis ca. 108x75 cm. og 102x70 cm. Bemærk at stole medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. (2) Varenr: 4657969

DKK 1.250 DK, Kolding, Trianglen 24-06-2017 11:32:00 DKK 650
Karmstol England
Karmstol England. KARMSTOL, 1900-talets andra hälft, England, fanérad i mahogny, skuren dekor, randig klädsel, sitthöjd ca 44 cm Varenr: 4699340 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:33:00
Se mere
Holmegaard, et par Topshade pendler designet af Todd Bracher (2)
Holmegaard, et par Topshade pendler designet af Todd Bracher (2). To Holmegaard pendler af opalglas, model Topshade. Fremstillet af mundblæst opal-glas i et stykke med montering af aluminium. Formgivet af Tod Bracher for Holmegaard. Ø 37 cm. H. ca. 30 cm. 60W / E27-fatning. baldakin og 4,6 m. stofledning medfølger. Bemærk: som ved alle mundblæste glaslamper er ... Varenr: 4598971

DKK 1.250 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-06-2017 11:33:00 DKK 525
Anita Fröding oljemplning
Anita Fröding oljemplning. ANITA FRÖDING (född 1942): "Lyrisk blomma musikalisk dikt", Ur Toner och tangenter, monogramsignerad AF, olja på duk, ca 33x41 cm, oramad. . HISTORIK: Anita Fröding är en svensk konstnär och illustratör, utbildad vid Ecole National Superieure Des Beaux Arts, Paris, Konstfack samt Konsthögskolan i... Varenr: 4699341 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:36:00
Se mere
Ljuskrona med prismor
Ljuskrona med prismor. LJUSKRONA, med prismor, 1900-talets andra hälft, Karl-Johan-stil, för 5 ljuskällor samt för 4 ljus, höjd ca 74, diameter ca 30 cm Varenr: 4699342 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:39:00
Se mere
Annica Vallin
Annica Vallin. ANNICA VALLIN, ringar, 9 st., örhängen, 1 par, silver Varenr: 4699343 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 11:42:00
Se mere
Finn Juhl. Sofabord model 5804
Finn Juhl. Sofabord model 5804. Rektangulært sofabord model 5804. Design: Finn Juhl. Udført i valnød, med massiv kehlet kant på bordplade. Måler 60 x 175cm, højde 46cm. Fremstillet hos One Collection. Udstillingsmodel med ridser/mærker. Varenr: 4699891 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-06-2017 11:55:00 DKK 4.300
Glasservis Ingeborg Lundin Carina
Glasservis Ingeborg Lundin Carina. INGEBORG LUNDIN, "Carina", glasservis, 41 dlr, Orrefors, bestående av 12 vinglas (18 cm), 17 vitvinsglas (16,5 cm) , 12 starkvinsglas Varenr: 4699344 DKK 3.824 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 12:00:00
Se mere
Pendant in 18k bicolour gold with diamond 0.08ct
Pendant in 18k bicolour gold with diamond 0.08ct. Pendant in 18k bicolour gold with brilliant cut diamond 0.08ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: SI1 Total weight: 2g P2545 Varenr: 4684155

DKK 3.718 BE, Antwerpen 24-06-2017 12:02:00 DKK 669
Koppartunna
Koppartunna. KOPPARTUNNA med hänklar, 18/1900-tal, höjd ca 78 cm Varenr: 4699345 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-06-2017 12:03:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 392  >>