Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen 1884 - 1943 Lille vase af bronze
Just Andersen 1884 - 1943 Lille vase af bronze. Just Andersen. Vaser af patineret bronze, med rillet korpus, stemplet monogram, Denmark, B 127. H. 13 cm. Alm. brugsspor. Varenr: 3811913 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-04-2015 15:27:46 DKK 675
Just Andersen, Georg Jensen, J. H. Quistgaard og Asmussen, stager m.m. (13)
Just Andersen, Georg Jensen, J. H. Quistgaard og Asmussen, stager m.m. (13). Just Andersen, Georg Jensen, J. H. Quistgaard og Asmussen, stager m.m. af tin, støbejern, stentøj m.m. H. 3,5-27 cm. (13) Varenr: 3801951 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-04-2015 17:43:00 DKK 300
Just Andersen. Kvindefigur af diskometal, nr. 2191
Just Andersen. Kvindefigur af diskometal, nr. 2191. Just Andersen 1884-1943. Figur af patineret diskometal i form af kvinde. Stemplet i bunden Just A, Danmark nr 2191. H. 24 cm. Fremstår med brugsmærker, hakker. Varenr: 3814911 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-04-2015 20:31:00 DKK 675
Just Andersen, 'Stående kvinde', figur af diskometal
Just Andersen, 'Stående kvinde', figur af diskometal . Just Andersen 1884-1943. Figur af bronzepatineret diskometal af stående nøgen kvinde, mrk. Just A. nr. D 2300. H. 27 cm. Fremstår med brugsmærker. Varenr: 3814503 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-04-2015 20:39:00 DKK 550
Just Andersen. Par lysestager (2)
Just Andersen. Par lysestager (2). Just Andersen. Par tre-armede lysestager af tin. Stemplet Just samt nr. 1351. H. 22 cm. (2) Varenr: 3805391 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 29-04-2015 14:12:00 DKK 450
'Musling', Georg Jensen og Just Andersen. Bestikdele af sølv
'Musling', Georg Jensen og Just Andersen. Bestikdele af sølv. 'Musling' mm. Bestikdele af sølv, i form af 6 knive L. 17,5 cm, 2 knive l. 17,5 cm, osteskærer L. 22 cm, 2 knive L. 21 cm, 2 knive med blade af sølv L. 16,5 cm, serveringsgaffel L. 15 cm, samt kniv L. 19 cm. Just Andersen serveringsspade L. 19 cm, Georg Jensen serveringsspade L. 18 cm, samt Georg... Varenr: 3807847 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 29-04-2015 15:07:00 DKK 500
Just Andersen og Torben Ørskov mm. Samling patineret bronze og tin. 15 dele. (15)
Just Andersen og Torben Ørskov mm. Samling patineret bronze og tin. 15 dele. (15). Just Andersen og Torben Ørskov mm. Samling patineret bronze og tin. 15 dele bestående af; to vaser H. 15 cm, 17 cm, ti lysestager H. 2-27 cm, kande med låg H. 18 cm, to fade L. 20 cm, Ø.16,5 cm. Fremstår med slitage - ridser, tryk i vase. (15) Varenr: 3809654 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2015 10:06:26 DKK 325
Just Andersen og Bjørnstad. Tre dele bronze / diskometal (3)
Just Andersen og Bjørnstad. Tre dele bronze / diskometal (3). Just Andersen: Bæger udsmykket med Samson og Dalila, H. 11,5 cm, samt olielampe, H. 6 cm. Mærket for Just Andersen og med dessinnr. hhv. 159 og 1618. Lågknop på olielampen aflnækket og medfølger, bægeret fremstår med mindre hak. Bjørnstad, Norge, lille bronzefad med iriserende emaljedekoration, Ø... Varenr: 3818635 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-05-2015 14:03:00 DKK 325
Just Andersen. Ni dækketallerkner af tin (9)
Just Andersen. Ni dækketallerkner af tin (9). Just Andersen. Ni dækketallerkner af tin, stemplede bagpå Just A, Danmark samt nr. 1584/28. Ø 28 cm. Brugsspor. (9) Varenr: 3809047 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-05-2015 19:35:00 DKK 400
Just Andersen. Et par stager af tin, dessin 2403 (2)
Just Andersen. Et par stager af tin, dessin 2403 (2). Just Andersen. Et par stager af tin, balusterformet stamme med vertikale riller, kvadratisk hvælvet fodstykke, stemplet monogram samt 2403. H. 21 cm. (2) Varenr: 3821773 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-05-2015 19:02:00 DKK 300