Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen. Figur af diskometal i form af føl, dessin D2333
Just Andersen. Figur af diskometal i form af føl, dessin D2333. Just Andersen 1884-1943. Figur af diskometal i form af føl, dessin D2333. H. 29, L. 27 cm. Fremstår med ridse på ben. NB: tekst ændret. Varenr: 4153823 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 17:56:00 DKK 1.550
Just Andersen. Par lysestager af disko metal, model D. 54 (2)
Just Andersen. Par lysestager af disko metal, model D. 54 (2). Just Andersen 1884-1943. Par Just Andersen stager af disko metal. Sign. i bund samt mærket D. 54. H. 19 cm. Fremstår med alm. brugsspor i form af småridser og mærker. (2) Varenr: 4153038 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-02-2016 18:10:00 DKK 400
En samling  Just Andersen tin og diskometal bestående af.
En samling Just Andersen tin og diskometal bestående af.. En samling Just Andersen tin og diskometal bestående af et par lysestager nr. 150, 'Margrethe bæget' nr 2353, vase 2707, sukkerskål og flødekande nr 2272, Aladin olielampe nr 675. (5). Varenr: 4151888 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 15-02-2016 19:42:00 DKK 350
Just Andersen, bordskål af bronze, nummer B52.
Just Andersen, bordskål af bronze, nummer B52.. Just Andersen, bordskål af bronze, Ø 32 cm, stemplet med nummer B52. Varenr: 4151993 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 15-02-2016 20:35:00 DKK 400
Just Andersen. Et par samt enkelt lysestage af discometal. (3)
Just Andersen. Et par samt enkelt lysestage af discometal. (3). Just Andersen. Et par stager af patineret discometal, på firkantet fodstykke. Stemplet Just A, Denmark 163. H. 10 cm. Samt lysestager af patineret discometal, på tolvsidet fodstykke. Stemplet Just A, D 92. H. 8,2 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og ridser. (3) Varenr: 4150576 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 16-02-2016 13:07:00 DKK 325
Just Andersen, diskometal, siddende kvinde, nr 1744
Just Andersen, diskometal, siddende kvinde, nr 1744 . Just Andersen(1884-1943). Figur af patineret diskometal i form af en siddende ung kvinde, på tresidet sokkel, mrk. AL Just D 1744. H. m/ sokkel 29 cm. B. 23,5 cm. Enkelte ridser & afstød på sokkel. Varenr: 4140575 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-02-2016 21:13:00 DKK 525
Just Andersen. Fiskeserveringssæt af sølv (2)
Just Andersen. Fiskeserveringssæt af sølv (2). Just Andersen 1884-1943. Fiskeserveringssæt af let hammerslået sølv, drevne med bølgeornamentik, havfrue, delfiner og muslinger, skafter monterede med ben. Stemplede monogram Just A 830S. L. hhv. 26 cm og 25,5 cm. Samlet vægt ca. 254 gram. (2) Varenr: 4155146 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-02-2016 19:47:00 DKK 5.600