Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen, bordlampe, diskometal, model 1858
Just Andersen, bordlampe, diskometal, model 1858. Just Andersen 1884-1943. Bordlampe af patineret diskometal, profileret stamme med stiliseret plantevækst, glat rund fod, stemplet Just A. Danmark 1858. Højde med montage 67 cm. Højde med skærm 75 cm. Monteret med nyere ledning. Varenr: 3957066 DKK 30.000 DK, Kolding, Trianglen 07-09-2015 20:30:00 DKK 12.500
Just Andersen, vase af discometal, dessin 132
Just Andersen, vase af discometal, dessin 132. Just Andersen, vase af patineret discometal, stemplet monogram, dessin 132. H. 19 cm. Fremstår med brugsslitage, herunder inderside anløbet. Varenr: 3957063 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 08-09-2015 17:18:00 DKK 350
Just Andersen. Bordlampe, model D8
Just Andersen. Bordlampe, model D8. Just Andersen. Bordlampe af diskometal. Dessin nr. D8. H. inkl. montage 74 cm. Fremstår med ridser på stamme og buler på top. Varenr: 3953070 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-09-2015 18:48:00 DKK 425
Just Andersen, par stager (2)
Just Andersen, par stager (2). Just Andersen, par stager af patineret diskometal. Dessin 1530. 16 x 25 cm. Fremstår med enkelte ridser. (2) Varenr: 3951445 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-09-2015 16:59:00 DKK 325
Just Andersen. Kande, sukkerskål og flødekande af sterlingsølv (3)
Just Andersen. Kande, sukkerskål og flødekande af sterlingsølv (3). Just Andersen. Kaffeservice af sterlingsølv bestående af kande, sukker og flødesæt. Stemplet med monogram. Vægt 992 gr. (3) Varenr: 3961675 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-09-2015 19:43:00 DKK 300
Just Andersen. Føl af patineret diskometal
Just Andersen. Føl af patineret diskometal . Just Andersen 1884-1943. Figur af patineret diskometal i form af føl, stemplet med Just Andersens monogram, nr. D 2333. H. 29 cm. L. 27 cm. Varenr: 3961843 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-09-2015 19:50:00 DKK 350