Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen. Vase, bronze. Dessin B 50
Just Andersen. Vase, bronze. Dessin B 50. Just Andersen. Vase af patineret bronze, korpus med hank. Stemplet logo. Dessin B 50. H. 21,5 cm. Varenr: 3730625 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-03-2015 20:00:00 DKK 1.100
Just Andersen, sølvskål
Just Andersen, sølvskål. Just Andersen. Skål på rund fod af sterlingsølv. Stemplet i monogramform, dessin nr. 1842 samt sterling 925 S. Vægt: 352 gr. H. 5 Ø 21,5 cm. Fremstår med brugsspor samt lille bule. Varenr: 3737090 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-03-2015 21:05:00 DKK 450
Just Andersen skrivesæt af diskometal
Just Andersen skrivesæt af diskometal. Just Andersen. Skrivesæt bestående pennebakke med blækhus nr. 1895 samt blæksluger, udført i diskometal, mål 24 x 15,5 cm og blæksluger 14,5 x 7 cm. Penne m.m. medfølger. Fremstår med slitage og mærker samt mindre skår i glasindsats. Varenr: 3724914 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-03-2015 19:22:00 DKK 300
Just Andersen, par stager af diskometal (2)
Just Andersen, par stager af diskometal (2). Just Andersen(1884-1943), par 3-armet stager af diskometal, nr. 819 & Just A, H. 22, B. 24 cm. Fremstår med brugsspor (2) Varenr: 3734051 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-03-2015 19:30:00 DKK 425
Elna Borch for Just Andersen 'Knælende pige' , figur nr. D 2017
Elna Borch for Just Andersen 'Knælende pige' , figur nr. D 2017. Elna Borch (1869-1950)for Just Andersen. Figur af patineret diskometal i form af pige, sign. E. Borch. Udført hos Just Andersen, dessin nr. D. 2017. Håndteringsmærker. H. 17,5 cm. Varenr: 3738297 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-03-2015 20:22:00 DKK 375
Georg Jensen, to bestikdele af sterlingsølv, 'Bernadotte' og 'Blok' (2)
Georg Jensen, to bestikdele af sterlingsølv, 'Bernadotte' og 'Blok' (2). To bestikdele af sterlingsølv fra Georg Jensen bestående af 'Bernadotte' frokostgaffel formgivet af Sigvard Bernadotte, udført efter 1945 (L. 18 cm.) og 'Blok' serveringsske formgivet af Ib Just Andersen, udført i perioden 1930-45 (L. 19,5 cm.) Samlet vægt ca. 128 gr. Brugsspor. (2) Varenr: 3738903 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-03-2015 20:49:00 DKK 300
Jens Harald Quistgaard, Just Andersen , Tinos mfl. (6).
Jens Harald Quistgaard, Just Andersen , Tinos mfl. (6).. Jens Harald Quistgaard 3 stager af metal, Just Andersen figur nr. 2017 pige H.17 cm. , Tinos fad af bronze Ø. 28 cm. (med inskription), Figur af bronze forestillende dreng med fisk H. 13,5 cm. (6) Varenr: 3736526 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 04-03-2015 18:45:00 DKK 450
Just Andersen, bordlampe, diskometal, model 1860
Just Andersen, bordlampe, diskometal, model 1860 . Just Andersen, bordlampe af diskometal, dråbeformet korpus med kanneleringer på otte-kantet fod, dessin nr. 1860, stemplet Just A 1860 i bund. H. 50 cm. Fremstår med brugsspor og lettere skævheder på skærmholder. Varenr: 3729593 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-03-2015 20:16:00 DKK 425