Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
En samling tin, glas m.m. - bl.a. Just Andersen og Dansk Designs France IHQ (15)
En samling tin, glas m.m. - bl.a. Just Andersen og Dansk Designs France IHQ (15). En samling tin, glas m.m. Omfatter: Kaffekande samt sukker-flødesæt (dessinnr. 2158) på bakke (dessinnr. 2420) i tin fra Just Andersen. Kaffekanden har flettet hank, H. ca. 17,5 cm. Bakken L. ca. 25,5 cm. Fremstår med ridser og hak Seks Italienske glas/flaskebakker med bund i presset glas ... Varenr: 3509091 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 24-08-2014 17:22:00 DKK 325
Just Andersen. Bordlampe, figur samt vase (3)
Just Andersen. Bordlampe, figur samt vase (3). Just Andersen. Bordlampe nr. D02 af patineret diskometal. H. 30 cm. excl. montering, figur nr. 1682 i form af dreng og næsehorn, samt vase nr. 1758 med riflet korpus, H. 7 cm. Brugsspor og ridser. (3) Varenr: 3514982 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2014 11:51:41 DKK 325
Just Andersen. Armring i tin
Just Andersen. Armring i tin. Just Andersen. Armring i tin str. Ø: 64 mm. bredde ca. 20 mm. vægt ca. 108,5 gram. Varenr: 3518665 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2014 12:31:18 DKK 350
To bordlamper bl.a. Just Andersen (2)
To bordlamper bl.a. Just Andersen (2). To bordlamper. Just Andersen bordlampe nr. D02 af patineret diskometal. H. ekskl. montering 30 cm, inkl. montering 50 cm. Bordlampe af bronzelignende metal, H. ekskl. montering 23 cm, inkl. montering 45 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3519751 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2014 18:52:00 DKK 300
Just Andersen siddende pige af Diskometal
Just Andersen siddende pige af Diskometal. Just Andersen siddende pige af Diskometal, signeret Just A Denmark og nummereret D1871. H. 23 cm. Bronzepatinering slidt på hovedet. Varenr: 3513860 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-08-2014 19:03:00 DKK 350
Just Andersen. Figurer, 2076, 1871 diskometal  (2)
Just Andersen. Figurer, 2076, 1871 diskometal (2). Just Andersen figurer i form af kalv nr. 2076 af patineret bronze og siddende kvinde nr. 1871 af diskometal. Signeret i støbning.(2) Varenr: 3498313 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 27-08-2014 15:21:00 DKK 325
Just Andersen vase af discometl samt figur af patineret metal. (2)
Just Andersen vase af discometl samt figur af patineret metal. (2). Just Andersen vase af patineret discometal, rillet korpus, i siderne hanke. Stemplet monogram, Denmark D 132. H. 18,5 cm. Fremstår med ridser. Samt sidden nøgen kvinde. Figur af bronzepatineret metal. Mærket OR. H. 13,5 cm. (2) Varenr: 3515477 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 27-08-2014 15:22:58 DKK 325
Just Andersen, Føl figur, patineret diskometal
Just Andersen, Føl figur, patineret diskometal . Just Andersen, figur af patineret diskometal i form af føl, formgivet af Gudrun Lauesen, stemplet Just Danmark nr. 2333. H. 29 cm. L. 27 cm. Varenr: 3504015 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-08-2014 20:01:00 DKK 1.050
Just Andersen vase af bronzepatineret diskometal, dessin 1925
Just Andersen vase af bronzepatineret diskometal, dessin 1925 . Just Andersen vase af bronzepatineret diskometal, stemplet Just, dessin 1925. H. 20,5 cm. Fremstår med patina og brugsspor. Varenr: 3523221 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-08-2014 20:44:00 DKK 300
Diamantring, 18 kt hvidguld. Just Andersen.
Diamantring, 18 kt hvidguld. Just Andersen. . Ringen er fremstillet i 18 kt. hvidguld, prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.25 ct. Farve: Crystal/J Klarhed: Vs2-Si2. Ringstr. 49. Bredde: 17 mm. Vægt: 12 gr. Varenr: 3512290 DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-08-2014 20:45:00 DKK 900
Just Andersen mfl. Samling samling tin-effekter (4)
Just Andersen mfl. Samling samling tin-effekter (4). Samling samling tin-effekter, herunder Just Andersen olielampe og dækketallerken. Desuden en Engelsk kande samt kop. 1900-tallet. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 3522787 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2014 12:45:00 DKK 300
Just Andersen. Skrivebordssæt m.m. (3)
Just Andersen. Skrivebordssæt m.m. (3). Just Andersen. Skrivebordssæt nr. D 93, vase nr. 160 udført i diskometal samt skål af tin nr. 1239. Fremstår med brugsspor og ridser. (3) Varenr: 3518080 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 29-08-2014 14:06:06 DKK 300
Just Andersen. Bordlampe af diskometal
Just Andersen. Bordlampe af diskometal . Just Andersen: Bordlampe af diskometal. Dessin nr. D8. H. inkl. montering 75 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3524501 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-08-2014 19:08:00 DKK 300
Just Andersen. Bordlampe, diskometal, model 1858
Just Andersen. Bordlampe, diskometal, model 1858. Just Andersen 1884-1943. Bordlampe af patineret diskometal, profileret stamme med stiliseret plantevækst, glat rund fod, stemplet Just A. Danmark 1858. H. m/ mont. 65 cm. Fremstår med ledning af nyere dato. Varenr: 3522383 DKK 40.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-09-2014 20:58:00 DKK 30.000