Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen m. fl. Diverse bronze og tin (7)
Just Andersen m. fl. Diverse bronze og tin (7). Just Andersen: skrin af tin nr. 2494, vase nr. 2455, kuvertaskebæger nr. 2522. Svend Lindhart askebæger af bronze, støbt hos Brd. Graage. G. A. Fad / skål af bronze H. 3,5 Ø 17,5 cm. Skål af patineret bronze med kanneleret korpus, stemplet CE H. 7,5 Ø 8,5 cm. Desuden medfølger bakke af ... Varenr: 4603198 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-03-2017 17:39:00 DKK 450
Just Andersen. Fem dele af diskometal (5)
Just Andersen. Fem dele af diskometal (5). Just Andersen. Fem dele af diskometal. H. 6-11 cm. Fremstår med brugsspor. (5) Varenr: 4597350 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-03-2017 19:43:00 DKK 575
Just Andersen. Siddende dreng
Just Andersen. Siddende dreng . Just Andersen, En figur af patineret diskometal, i form af siddende Dreng, nr. D 2326. H. 18,5 cm. Monteret på marmorplade. H. ca. 22 cm. Fremstår med brugsspor Varenr: 4601868 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-03-2017 19:54:00 DKK 475
Samling Keramik og figurer mm. (18)
Samling Keramik og figurer mm. (18). Samling Keramik bestående af diverse krukker, kander, fade og figurer, bla. Bing & Grøndal modelnummer 1656 H: 17 cm. Royal Copenhagen bjørne modelnummer 20240 og 21434, fad med krabbe modelnummer 2465 mm. samt Just Andersen fad i metal. Fremstår med brugsspor og enkelte ting med skår. (18) Varenr: 4601945 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2017 20:57:00 DKK 350
Just Andersen. Par lysestager af tin (2)
Just Andersen. Par lysestager af tin (2). Just Andersen. Et par lysestager af tin, dessin nr. 2574, H. 16,5 cm. Fremstår med ridser. (2) Varenr: 4607131 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-03-2017 18:48:00 DKK 325
Just Andersen. Figur af diskometal
Just Andersen. Figur af diskometal. Just Andersen. Figur af diskometal med fisk og havdreng siddende på et kvindehoved. Usign. Stemplet D1688. H. 14 cm. Fremstår med nogle ridser. Varenr: 4606149 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2017 19:22:00 DKK 300