Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen, vase, model 1521 samt bakker (8)
Just Andersen, vase, model 1521 samt bakker (8) . Just Andersen vase nr. D 1521, fremstillet i patineret diskometal. H 15 cm. Bakker af tin bestående af: Seks glasbakker nr. 1176, Ø 8 cm og en vinbakke nr. 1427, Ø 13,5 cm. Fremstår med minimal bule på kant af vase samt hak og ridser på bakker. (8) Varenr: 3579948 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 24-10-2014 14:40:00 DKK 300
Just Andersen, figur, diskometal.
Just Andersen, figur, diskometal.. Just Andersen 1884-1943. Figur i form af dreng på fisk. Stemplet på bagsiden Just A D 2114. H. 23,5 cm. Enkelte ridser. Varenr: 3592166 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 15:42:00 DKK 650
Just Andersen, bordlampe, diskometal model 1859
Just Andersen, bordlampe, diskometal model 1859. Just Andersen, bordlampe af diskometal på firsidet fodstykke, kanneleret korpus. Stemplet monogram Just samt Denmark, dessin nr. 1859. Ca. 1935. H. 32 cm med fatning. Varenr: 3592186 DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2014 19:15:00 DKK 2.200
Just Andersen. Bordlampe af patineret diskometal
Just Andersen. Bordlampe af patineret diskometal . Just Andersen. Bordlampe af patineret diskometal med kanneleret korpus samt ti-sidet fodstykke, sign. monogram Just A, dessin 2239, Denmark. H. inkl. skærmholder 52 cm. Fremstår med brugsridser samt plet mellem korpus og fodstykke. . Varenr: 3595917 DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-10-2014 20:13:00 DKK 575
Just Andersen. 7 egnsfigurer (7)
Just Andersen. 7 egnsfigurer (7). Just Andersen figurer. Samling best. af bemalede metalfigurer i egnsdragter. Kvinder : Dannevirke nr 11, Hedeboegnen, Amager nr. 4, Ærø nr. 5, Ringkøbing nr. 6. Herre : Mors nr. 9 og Amager nr. 3. Alle monteret på fod af træ. H ca. 14 cm. Fremstår med nogle afskalninger (7) Varenr: 3597139 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-10-2014 19:43:00 DKK 550
Just Andersen. Par lysestager af tin (2)
Just Andersen. Par lysestager af tin (2). Just Andersen. Et par lysestager af tin, dessin nr. 2574, H. 16 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, enkel med bule på fod. (2) Varenr: 3564917 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 19:14:00 DKK 350
Just Andersen. Skål af bronze, nr. B1514.
Just Andersen. Skål af bronze, nr. B1514. . Just Andersen(1884-1943). Skål af bronce, sign. A Just nr. B1514 Denmark, H. 7,5 cm, Ø 17 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3594538 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-10-2014 21:09:00 DKK 300
Just Andersen, diskometal, kvinde skulptur, nr. D 2300
Just Andersen, diskometal, kvinde skulptur, nr. D 2300 . Klassisk kvinde skulptur af Just Andersen(1884-1943), diskometal, stemplet Just A. Denmark D 2300, H. 27,5 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3600422 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 30-10-2014 21:16:00 DKK 325