Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen, vaser samt fad, diskometal
Just Andersen, vaser samt fad, diskometal. Just Andersen, vaser samt fad af diskometal, dessin nr. 159, 1359, 1399 samt 2360. H. 6 - 17,5 cm. Fremstår med slitage og ridser. Varenr: 3842563 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 26-05-2015 16:54:00 DKK 325
Just Andersen. Vase af diskometal, dessin 2318
Just Andersen. Vase af diskometal, dessin 2318. Just Andersen 1884-1943. Vase af patineret diskometal, kanneleret korpus, udsvajet halsrand. Stemplet monogram Just A. 2318. H. 18 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og skrammer. Varenr: 3845276 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2015 19:55:00 DKK 400
Just Andersen. To skåle af diskometal (2)
Just Andersen. To skåle af diskometal (2). Just Andersen. To skåle af diskometal. Skål med ligeknækkede kant, nr. 2006, 26 x 26 x 5,5 cm, samt ottekantet konfektskål, nr. 1922, Ø 14 cm. Fremstår med brugsspor (2) Varenr: 3844170 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-05-2015 19:07:00 DKK 300
Royal Copenhagen Niels Juul lågkrus
Royal Copenhagen Niels Juul lågkrus . Niels Juul lågkrus af porcelæn, fremstillet i anledning af 300 året for Slaget i Køge Bugt. Mrk. 128/2500. Monteret med Just Andersen tinlåg. Certifikat medfølger. H. ca. 21 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3845859 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-05-2015 20:27:00 DKK 300
Just Andersen m.fl. Vase, figurer m.m. (7)
Just Andersen m.fl. Vase, figurer m.m. (7). Just Andersen m.fl. Vase, figurer m.m. af diskometal, tin, gibs og støbt kunstmateriale. 1900-tallets første halvdel. H. 8-38 cm. 2 figurer med afslag. (7) Varenr: 3848838 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-05-2015 17:06:00 DKK 375