Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen vase af discometl samt figur af patineret metal. (2)
Just Andersen vase af discometl samt figur af patineret metal. (2). Just Andersen vase af patineret discometal, rillet korpus, i siderne hanke. Stemplet monogram, Denmark D 132. H. 18,5 cm. Fremstår med ridser. Samt sidden nøgen kvinde. Figur af bronzepatineret metal. Mærket OR. H. 13,5 cm. (2) Varenr: 3567178 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 02-10-2014 12:52:38 DKK 325
Just Andersen mfl. Samling samling tin-effekter (4)
Just Andersen mfl. Samling samling tin-effekter (4). Samling samling tin-effekter, herunder Just Andersen olielampe og dækketallerken. Desuden en Engelsk kande samt kop. 1900-tallet. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 3522787 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 03-10-2014 19:08:00 DKK 300
Just Andersen, bordlampe, 1940'erne
Just Andersen, bordlampe, 1940'erne. Just Andersen, bordlampe af patineret diskometal. Stemplet monogram Just A D80. 1940'erne. H. 51 cm. Varenr: 3565192 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-10-2014 19:41:00 DKK 350
Just Andersen. Figur af diskometal
Just Andersen. Figur af diskometal. Just Andersen. Figur af diskometal, siddende kvinde. Sign. Just A. samt mærket D 1871. H. 23 cm. Varenr: 3570844 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 06-10-2014 13:44:04 DKK 325
Just Andersen vase af bronzepatineret diskometal, dessin 1925
Just Andersen vase af bronzepatineret diskometal, dessin 1925 . Just Andersen vase af bronzepatineret diskometal, stemplet Just, dessin 1925. H. 20,5 cm. Fremstår med patina, brugsspor samt inskription. Varenr: 3568606 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 06-10-2014 15:38:00 DKK 300
Just Andersen, Føl figur, patineret diskometal
Just Andersen, Føl figur, patineret diskometal . Just Andersen, figur af patineret diskometal i form af føl, formgivet af Gudrun Lauesen, stemplet Just Danmark nr. 2333. H. 29 cm. L. 27 cm. Varenr: 3565067 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 06-10-2014 19:01:00 DKK 625
Just Andersen. Vase samt lysestager (3)
Just Andersen. Vase samt lysestager (3). Just Andersen 1884-1943. Vase af diskometal. Dessin 1873, H. 14 cm. Lysestager af diskometal. Dessin 148, H. 6,5 cm. (2) Varenr: 3530774 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 07-10-2014 19:18:00 DKK 300
Just Andersen. Oval art deco skål af tin
Just Andersen. Oval art deco skål af tin. Just Andersen. Oval art deco skål af tin, L. 31,5 cm. Dessin nr. 2678. Varenr: 3574967 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-10-2014 16:51:36 DKK 325
Just Andersen samling af tin (26)
Just Andersen samling af tin (26). Just Andersen samling af tin bestående af 22 små bakker, 2 bægre og 2 tændstikholdere. Stemplet.(26) Varenr: 3559204 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 08-10-2014 19:20:00 DKK 300
H.A. Brendekilde, olie på lærred, landsbygade med personer
H.A. Brendekilde, olie på lærred, landsbygade med personer . Komposition med ældre kvinde og børn af Hans Andersen Brendekilde (1857-1942), olie på lærred, sign. H. A. Brendekilde. Monteret i kleisindramning. 53 x 69 cm (71 x 87 cm). Bemærk vurderingen er justeret. Varenr: 3553482 DKK 50.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-10-2014 20:15:00 DKK 40.000