Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen, guldbemalet gips, Kvinde / Venus i halvfigur
Just Andersen, guldbemalet gips, Kvinde / Venus i halvfigur . Kvinde / Venus i halvfigur, af Just Andersen 1884-1943, guldbemalet gips, sign. H 70 cm, B. 37, D. 30 cm. Med enkelte afslag Varenr: 4318793 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-07-2016 14:00:31 DKK 850
Royal copenhagen og Just andersen samling figurer (3)
Royal copenhagen og Just andersen samling figurer (3). Royal Copenhagen: Hjortekid nr. 2648 og Kat nr. 3281, samt Just Andersen figur af fodboldspiller mærket S. H 36 cm. Alle dele er 1. sort.(3) Varenr: 4347580 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2016 09:08:00 DKK 325
Just Andersen, Vase af patineret diskometal
Just Andersen, Vase af patineret diskometal . Just Andersen 1884-1943. Vase af patineret diskometal med kanneleret korpus, stemplet monogram samt dessin 1940. H. 24,5 Ø 20 cm. Fremstår med reparation ved base. Varenr: 4347731 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2016 16:35:00 DKK 550
Just Andersen. Jardiniere af patineret diskometal. Dessin 164
Just Andersen. Jardiniere af patineret diskometal. Dessin 164. Just Andersen. Jardiniere af patineret diskometal med gennembrudt fodstykke. Dessin 164. H. 14 L. 30 B. 20 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4349146 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-08-2016 19:27:00 DKK 325
Just Andersen bordlampe af diskometal
Just Andersen bordlampe af diskometal . Just Andersen bordlampe af diskometal nr. 1347. 27/ 48 cm. Fremstår med rep. på fod. Varenr: 4349744 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-08-2016 19:56:00 DKK 325
Just Andersen og Ballin & Hertz. To skåle af tin og bronze (2)
Just Andersen og Ballin & Hertz. To skåle af tin og bronze (2). Just Andersen: Skål af bronze, dessin B 94, Just Denmark. Ø 15 samt Ballin & Hertz: Skønvirke skål af tin, stemplet HB Denmark 1919, Ø 12,5. Brugsspor (2) Varenr: 4342397 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2016 14:32:00 DKK 300