Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
 Just Andersen kvindefigur
Just Andersen kvindefigur . Diskometal Just Andersen kvindefigur af Diskometal, mærket Just A og nummereret 2100, h. 15 cm. Ridser. Varenr: 3699821 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 11:18:00 DKK 800
Just Andersen. 'Liggende fisk', et par figurer (2)
Just Andersen. 'Liggende fisk', et par figurer (2). Et par figurer i form af liggende fisk af patineret diskometal, Just Andersen. Dessin nr. 1518. H. ca. 10. L. 13 cm. Let slid på patinering. (2) Varenr: 3703566 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-02-2015 14:32:00 DKK 325
Just Andersen, bordlampe af diskometal nr. D80
Just Andersen, bordlampe af diskometal nr. D80 . Bordlampe af diskometal, Just Andersen, modelnr. D80, stemplet JUST D80. H. inkl. montering 51 cm. Fremstår med brugsmærker. Varenr: 3703683 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-02-2015 20:22:00 DKK 350
Just Andersen bordfad og vase i diskometal (2)
Just Andersen bordfad og vase i diskometal (2). Just Andersen 1884-1943. Bordfad af patineret diskometal med svungen profileret kanter. Stemplet Just 2006. 26x26 cm. Just Andersen. Vase af diskometal. Dessin 1873. H. 14 cm. Begge med brugsspor/ridser (2) Varenr: 3693219 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-02-2015 20:33:00 DKK 375
Just Andersen. sandtentøjsfigur  med bjørne
Just Andersen. sandtentøjsfigur med bjørne . Just Andersen. sandstentøjsfigur med bjørne Sign Just A. Nr. 14. H. 22 cm. ca Ø 26-28 cm Varenr: 3699757 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 04-02-2015 19:45:00 DKK 550
Just Andersen, Michael Andersen, Kai Nielsen/ipsens Enke mfl. Samling figurer (4)
Just Andersen, Michael Andersen, Kai Nielsen/ipsens Enke mfl. Samling figurer (4). Kai Nielsen/Ipsens Enke: 'Venus Kalipygos' figur af terracotta i form af pige, H. 21 cm, samt en figur af terracotta i form siddende dreng H. 18 cm. Just Andersen lille vase af diskometal H. 8 cm nr. 1758. Michael Andersen figur af keramik med krakeléglasur H. 31 cm nr. 3794. (4) Varenr: 3701247 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 05-02-2015 14:34:00 DKK 500
Just Andersen. Fad og vase af patineret bronze
Just Andersen. Fad og vase af patineret bronze. Just Andersen. Fad med svungne, profilerede kanter, sign. Just 2006. 26 x 26 cm. Samt lille vase af patineret bronze, profileret, riflet korpus. H. 7 cm. Ø 8 cm. Fremtræder med ridser og mærker. Varenr: 3703748 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-02-2015 19:38:00 DKK 300