Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen. Samling effekter af diskometal og stål (9)
Just Andersen. Samling effekter af diskometal og stål (9) . Just Andersen. Samling effekter af diskometal, herunder blækhus med glasindsats på bakke nr. 1312, stage nr. 1602, vase nr D20, stage nr. 349 (knækket), penneholder nr. D1704, olielampe nr. 603, lille skål nr. 649, samt kande og bæger af stål nr. 1675/1952. Blækhus indsats fremstår med ... Varenr: 3543733 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 18-09-2014 15:28:00 DKK 375
Just Andersen. Bordlampe, diskometal, model 1858
Just Andersen. Bordlampe, diskometal, model 1858 . Just Andersen 1884-1943. Bordlampe af patineret diskometal, profileret stamme med stiliseret plantevækst, glat rund fod, stemplet Just A. Danmark 1858. Monteret med nyere ledning & tændknap. H. m/ mont. 65 cm. Fremstår med brugspor. Varenr: 3544378 DKK 30.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 21:10:00 DKK 21.000
Tinstage. Astrid Fog for Just Andersen.
Tinstage. Astrid Fog for Just Andersen. . Just Andersen (1884-1943): Tinstage, H. ca. 5 cm., Ø. ca. 14 cm. Formgivet af Astrid Fog. Varenr: 3539900 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2014 13:28:26 DKK 300
Just Andersen 'Kalv', figur af patineret diskometal
Just Andersen 'Kalv', figur af patineret diskometal . Just Andersen 1884 -1943. Kalv, figur af patineret diskometal nr. 2405, formgivet af Gudrun Lauesen. Stemplet Just Denmark D2405. H. 18,5. L. 22 cm. Varenr: 3546921 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2014 19:31:00 DKK 450
Just Andersen. Vase samt lysestager (3)
Just Andersen. Vase samt lysestager (3). Just Andersen 1884-1943. Vase af diskometal. Dessin 1873, H. 14 cm. Lysestager af diskometal. Dessin 148, H. 6,5 cm. (2) Varenr: 3530774 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 20-09-2014 18:08:00 DKK 300
Samling Just Andersen. Bl.a. lysestager samt vaser af diskometal. (6)
Samling Just Andersen. Bl.a. lysestager samt vaser af diskometal. (6). Just Andersen (1884-1943). Bestående af 3-armet lysestage nr. 1372, H. ca. 22,5 cm., 2-armet lysestage nr. 819, vase nr. 2337, vase nr. 159, bogstøtte nr. 1924 samt skål m. låg nr. 1541. Alle dele af diskometal. Sign. Just i bund. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 3553002 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-09-2014 19:48:00 DKK 350
Just Andersen mfl. Samling samling tin-effekter (4)
Just Andersen mfl. Samling samling tin-effekter (4). Samling samling tin-effekter, herunder Just Andersen olielampe og dækketallerken. Desuden en Engelsk kande samt kop. 1900-tallet. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 3522787 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 13:16:00 DKK 300
Kgl. årskrus, porcelæn
Kgl. årskrus, porcelæn. Kgl. Porcelæn årskrus "Niels Juel" krus af porcelæn med låg af tin, dekoreret med løve, udført af Just Andersen, i original emballage. Udgivet som nr. 433/2500 i forbindelse med 300 året for Slaget i Køge Bugt. H. 18 cm. Certifikat medfølger. Varenr: 3548014 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 16:31:00 DKK 300
Just Andersen. Opsats af tin
Just Andersen. Opsats af tin . Just Andersen. Opsats af tin på profileret fod gennembrudt stamme. Stemplet Just Andersen, dessin nr. 1189. H. 15 cm. Ø. 27.5 cm. Varenr: 3552337 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2014 19:58:00 DKK 325
Just Andersen m.fl., figur, lågskrin m.m. (5)
Just Andersen m.fl., figur, lågskrin m.m. (5). Just Andersen figur af sandsten i form af jæger med hund, stager af tin og lågskrin af diskometal, dekoreret med hjort samt fad med ophæng af patineret metal, stemplet Nordisk malm nexøsten. Lågskrin fremstår med mindre bule. H. 4 - 25, Ø 39 cm. (5) Varenr: 3557426 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 10:01:17 DKK 300