Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen figurer (3)
Just Andersen figurer (3). Just Andersen figurer af patineret diskometal. H. 6 - 11 cm. (3) Varenr: 3492341 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-07-2014 19:42:00 DKK 300
Just Andersen, figur samt tre stager (4)
Just Andersen, figur samt tre stager (4). Just Andersen, samling best. af kvindefigur af diskometal nr. 2191, H. ca. 24 cm, Stage H. 19 cm, (med revner i fod) samt par stager nr. 1262 H. 10 cm. Alle dele med brugsspor. (4) Varenr: 3493933 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2014 13:55:16 DKK 325
Just Andersen. Vase, diskometal, dessin 1940
Just Andersen. Vase, diskometal, dessin 1940 . Just Andersen 1884-1943. Vase af patineret diskometal; kanneleret korpus, stemplet monogram samt dessin 1940. H. 24,5 cm. Diam. 20 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3494050 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-07-2014 19:01:00 DKK 750
Just Andersen. Skrivebordsgarniture (2)
Just Andersen. Skrivebordsgarniture (2). Just Andersen. Skrivebordsgarniture af patineret diskometal og bronze bestående af: Pennebakke med blækhus samt blæksuger. Ridser og mærker. (2) Varenr: 3469281 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-07-2014 19:19:00 DKK 300
Just Andersen. Samling bronze/-tinskåle. (4)
Just Andersen. Samling bronze/-tinskåle. (4). Samling bronze/-tinskåle fra Just Andersen, bestående af 1 bronzeskål m. indgraveret svale Ø. ca. 18 cm., 1 tinskål Ø ca. 21 cm., 1 mindre tinskål Ø. ca. 7,5, samt metalkop H. ca. 6,5 cm. (4) Varenr: 3476130 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2014 19:26:00 DKK 300
Elna Borch m.fl. for Just Andersen. To figurer af diskometal (2)
Elna Borch m.fl. for Just Andersen. To figurer af diskometal (2). Elna Borch 1869-1950. Figur af patineret diskometal i form af pige. Sign. E. Borch. Udført hos Just Andersen. H. 17,5 cm. Endvidere figur i form af stående nøgen kvinde, af diskometal, mrk. Just A. nr. D 2300. H. 27 cm. Fremstår med mindre skader i form af nogle ridser og hak. (2) Varenr: 3491157 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-08-2014 20:09:00 DKK 550
Just Andersen. Fad af bronze
Just Andersen. Fad af bronze. Just Andersen. Fad af patineret bronze. Mrk. Just Denmark B 1773. Ø 32 cm. Patinering delvist slidt af. Varenr: 3497326 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2014 16:21:19 DKK 300
Just Andersen. Figur, diskometal
Just Andersen. Figur, diskometal. Just Andersen. Figur i form af afklædt siddende kvinde. Udført af diskometal. Signeret Just A. H. 22,5 cm. Varenr: 3495242 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2014 19:06:00 DKK 300
Samling Just Andersen. Bl.a. lysestager samt vaser af diskometal. (6)
Samling Just Andersen. Bl.a. lysestager samt vaser af diskometal. (6). Just Andersen (1884-1943). Bestående af 3-armet lysestage nr. 1372, H. ca. 22,5 cm., 2-armet lysestage nr. 819, vase nr. 2337, vase nr. 159, bogstøtte nr. 1924 samt skål m. låg nr. 1541. Alle dele af diskometal. Sign. Just i bund. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 3496471 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2014 19:12:00 DKK 325
Just Andersen. Bordlampe
Just Andersen. Bordlampe . Just Andersen. Bordlampe af diskometal på firsidet fodstykke, kanneleret korpus. Stemplet monogram Just samt Denmark, dessin nr. 1859. Ca. 1935. H. inkl. montering 47 cm. Fremstår med brugsslitage, afklippet ledning, skrammer på korpus og defekt fatning. Varenr: 3494589 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2014 19:17:00 DKK 300
Just Andersen. Figur i form af kvinde, diskometalKvindefigur
Just Andersen. Figur i form af kvinde, diskometalKvindefigur . Just Andersen. Figur D2300 af bronze patineret diskometal i form af stående kvinde med klæde ved vandbeholder. H. 27. Sign. Just A. Varenr: 3498049 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-08-2014 15:17:00 DKK 300
Just Andersen. Bordlampe af patineret diskometal, dessin D1
Just Andersen. Bordlampe af patineret diskometal, dessin D1. Just Andersen. Bordlampe af patineret diskometal, dessin D1. H. 30-48 cm. Småmærker. Varenr: 3494569 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2014 17:53:43 DKK 300
Just Andersen. Bordlampe dessin nr. 2256
Just Andersen. Bordlampe dessin nr. 2256 . Just Andersen. Bordlampe af patineret diskometal, profileret korpus, stemplet monogram Just A. 2256, H. 39 cm. Lille mærke på fod; stamme med skævhed. Varenr: 3494567 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2014 17:54:23 DKK 300