Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen. Vase af diskometal, dessin 2395
Just Andersen. Vase af diskometal, dessin 2395 . Just Andersen 1884-1943. Vase af patineret diskometal, havfrue siddende på konkylie, dessin 2395. H. 24 cm. Enkelte brugsspor. Varenr: 3477840 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2014 19:20:00 DKK 650
Just Andersen: Sterlingsølv halscollier
Just Andersen: Sterlingsølv halscollier. Just Andersen halscollier/ring i Sterlingsølv indvendig mål Ø. ca. 11,8 cm. Stemplet Just A. Sterling Danmark 680. Vægt ca. 86 gr. Varenr: 3488019 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2014 19:00:00 DKK 350
Just Andersen. Stager m.m. (9)
Just Andersen. Stager m.m. (9). Just Andersen. Stager m.m. af diskometal og let bronze. Signeret. H. 7-17 cm. (9) Varenr: 3480166 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:29:15 DKK 800
Just Andersen. Kvindefigur af diskometal.
Just Andersen. Kvindefigur af diskometal. . Just Andersen, f. 1884-1943. Forestiller siddende nøgen kvinde, lavet af diskometal. Sign. Just A., nr. D1871. H. ca. 24 cm. Fremstår m. få ridser og mærker. Varenr: 3490361 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-07-2014 19:09:00 DKK 350
Just Andersen, figur, diskometal
Just Andersen, figur, diskometal. Just Andersen, figur af diskometal i form af kvinde med spejl. Sign. Just A. 2299. H. 36 cm. Fremstår med skade på arm. Varenr: 3491003 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 19:27:00 DKK 325
Just Andersen figurer (3)
Just Andersen figurer (3). Just Andersen figurer af patineret diskometal. H. 6 - 11 cm. (3) Varenr: 3492341 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-07-2014 19:42:00 DKK 300
Just Andersen, figur samt tre stager (4)
Just Andersen, figur samt tre stager (4). Just Andersen, samling best. af kvindefigur af diskometal nr. 2191, H. ca. 24 cm, Stage H. 19 cm, (med revner i fod) samt par stager nr. 1262 H. 10 cm. Alle dele med brugsspor. (4) Varenr: 3493933 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2014 13:55:16 DKK 300
Just Andersen. Vase, diskometal, dessin 1940
Just Andersen. Vase, diskometal, dessin 1940 . Just Andersen 1884-1943. Vase af patineret diskometal; kanneleret korpus, stemplet monogram samt dessin 1940. H. 24,5 cm. Diam. 20 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3494050 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-07-2014 19:01:00 DKK 325
Just Andersen. Skrivebordsgarniture (2)
Just Andersen. Skrivebordsgarniture (2). Just Andersen. Skrivebordsgarniture af patineret diskometal og bronze bestående af: Pennebakke med blækhus samt blæksuger. Ridser og mærker. (2) Varenr: 3469281 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-07-2014 19:19:00 DKK 300
Just Andersen. Samling bronze/-tinskåle. (4)
Just Andersen. Samling bronze/-tinskåle. (4). Samling bronze/-tinskåle fra Just Andersen, bestående af 1 bronzeskål m. indgraveret svale Ø. ca. 18 cm., 1 tinskål Ø ca. 21 cm., 1 mindre tinskål Ø. ca. 7,5, samt metalkop H. ca. 6,5 cm. (4) Varenr: 3476130 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2014 19:26:00 DKK 300
Elna Borch m.fl. for Just Andersen. To figurer af diskometal (2)
Elna Borch m.fl. for Just Andersen. To figurer af diskometal (2). Elna Borch 1869-1950. Figur af patineret diskometal i form af pige. Sign. E. Borch. Udført hos Just Andersen. H. 17,5 cm. Endvidere figur i form af stående nøgen kvinde, af diskometal, mrk. Just A. nr. D 2300. H. 27 cm. Fremstår med mindre skader i form af nogle ridser og hak. (2) Varenr: 3491157 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-08-2014 20:09:00 DKK 300