Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen. Et par trearmede stager af grønpatineret diskometal. (2)
Just Andersen. Et par trearmede stager af grønpatineret diskometal. (2). Just Andersen. Et par trearmede stager af grønpatineret diskometal, stemplet monogram, dessin nr. 155. H. 23 cm. Fremstår med alm. aldersrelaterede brugsspor. (2) Varenr: 4281913 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2016 20:31:00 DKK 300
Just Andersen. Vase samt lysestager, diskometal (3)
Just Andersen. Vase samt lysestager, diskometal (3). Just Andersen. Vase af grønpatineret diskometal H. 12 cm, dessin 1399. Par lysestager af grønpatineret diskometal H. 10 cm, dessin 144. (3) Varenr: 4282613 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-05-2016 20:00:00 DKK 350
David-Andersen, Oslo. Emaljesmykker i sterlingsølv m.m.(8)
David-Andersen, Oslo. Emaljesmykker i sterlingsølv m.m.(8). David-Andersen, Norway. Smykker i sterlingsølv bestående af: Par Øreclips med auberginefarvet emalje h. 2.3 cm. Ring med regulerbar skinne med grøn emalje., Vedhæng i form af skarabæ h. 2.2 cm, Kvadratisk vedhæng h. 2.4 x 2.4 cm. Desuden smykkesæt i forgyldt metal fra David-Andersen ... Varenr: 4285690 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-06-2016 19:55:00 DKK 325
Just Andersen. Figur af diskometal af kvinde
Just Andersen. Figur af diskometal af kvinde. Just Andersen. Figur af diskometal, siddende kvinde. Sign. Just A. samt mærket D 1871. H. 23 cm. Varenr: 4286787 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-06-2016 16:58:00 DKK 350
Just Andersen. Bordlampe af diskometal, D60
Just Andersen. Bordlampe af diskometal, D60. Just Andersen 1884-1943. Bordlampe af diskometal, mærket Just Andersens monogram, D 60. 1940'erne. H. 51 cm. incl. montering. Varenr: 4286975 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-06-2016 19:28:00 DKK 300
Just Andersen. Bordlampe
Just Andersen. Bordlampe. Just Andersen, bordlampe af patineret diskometal. Stemplet Just A. 02. H. 51 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 4286401 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-06-2016 19:38:00 DKK 300
Just Andersen. Bordlampe af diskometal, dessin 1856
Just Andersen. Bordlampe af diskometal, dessin 1856. Just Andersen. Bordlampe af diskometal, mrk. Just A samt dessin 1856. H. 25 cm. inkl. fatning. Brugsspor. Varenr: 4286256 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-06-2016 20:00:00 DKK 300
Bjørn Wiinblad dele af fajance samt 5 dele tin. (11)
Bjørn Wiinblad dele af fajance samt 5 dele tin. (11). Bjørn Wiinblad. Forår og Efterår plaketter (Ø 35,5 cm.), rundt fad (Ø 21,5 cm.), oval vase (H. 12 cm.)lysestage (H. 6 cm.), og september platte (Ø 15 cm.), alle dele af fajance, Nymølle. Vase med hårrevne. Samt skål (Ø 18,5), Just Andersen bæger, to graverede krus og lysestage (H. 15 cm.) af ... Varenr: 4256008 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 03-06-2016 12:53:00 DKK 300
Leon-Victor Dupré, olie på træ, Køer vandes ved en dam samt Landskab ved en flod, olie på træ (2)
Leon-Victor Dupré, olie på træ, Køer vandes ved en dam samt Landskab ved en flod, olie på træ (2). Leon-Victor Dupré 1816-1879, Barbizon skolen, olie på træ: 'Vaches s'abreuvant dans une mare' (Køer vandes ved en dam) samt 'Pâturage au bord d'une rivière' (Landskab med græs ved en flod). 8,6 x 17,8 & 9 x 18,4 cm. I forgyldte rammer i regence stil. Proveniens: Collection Montaignac, Winkel ... Varenr: 4246939 DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-06-2016 15:05:00 DKK 12.000
 Just Andersen 1884-1943. Vase af patineret diskometal
Just Andersen 1884-1943. Vase af patineret diskometal. Just Andersen 1884-1943. Vase af patineret diskometal; kanneleret korpus, stemplet monogram samt dessin 1940. H. 24,5 cm. Diam. 20 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4288528 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-06-2016 19:40:00 DKK 300