Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen. To figurer af patineret diskometal (2)
Just Andersen. To figurer af patineret diskometal (2). Just Andersen. To figurer af patineret diskometal. Bestående af; Fisk H. 12 cm. Dessinnr. 1833, Fisk H. 10 cm. Dessinnr. 1389. Brugsspor, enkelte ridser. (2) Varenr: 4247357 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 19:57:00 DKK 325
Just Andersen. Samling figurer af patineret diskometal (4)
Just Andersen. Samling figurer af patineret diskometal (4). Just Andersen. Samling figurer af patineret diskometal. Bestående af; Skål med havfrue H. 13, Ø 24 cm. Dessinnr. 1830, Fiskevase H. 9 cm. Dessinnr. 1518, Dreng med vase H. 9,5 cm. Dessinnr. 2393, samt V-formet hængevase H. 15 cm. Dessinnr. 1373. Fremstår med brugsspor, ridser, anløbninger. (4) Varenr: 4247355 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 19:59:00 DKK 375
Just Andersen. Vase af diskometal, dessin 2395
Just Andersen. Vase af diskometal, dessin 2395 . Just Andersen 1884-1943. Vase af patineret diskometal, havfrue siddende på konkylie, dessin 2395. H. 24 cm. Enkelte ridser. Varenr: 4247285 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 20:00:00 DKK 550
Just Andersen. To figurer af patineret diskometal (2). Just Andersen. To figurer af patineret diskometa. Bestående af; Dreng med næsehorn H. 12 cm. Dessinnr. D1632 samt Dreng med slange H. 11 cm. Dessinnr. D1697. Fremstår med enkelte ridser. (2) Varenr: 4247291 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 20:01:00 DKK 375
Just Andersen. To figurer (2)
Just Andersen. To figurer (2) . Just Andersen. To figurer af diskometal, dessin nr. 1683 og 2355. H. ca. 17 cm. Brugsslitage. (2) Varenr: 4253353 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-05-2016 19:21:00 DKK 375
Cohr, Just Andersen m.m. Samling bestik / korpus af sølv / sterlingsølv (46)
Cohr, Just Andersen m.m. Samling bestik / korpus af sølv / sterlingsølv (46). Cohr, Just Andersen m.m. Samling bestik / korpus af sølv / sterlingsølv, bestående af 7 flaskebakker, 2 skåle, bæger, 2 æggebægre, 1 Hugo Grün strøbøsse m/ løst låg(manglende hasper ved låg) samt 32 dele div bestik, L. 5-32 & Ø 5,5-16 cm. Brugsspor & graveringer. Samlet vægt for dele med sølv ca ... Varenr: 4244715 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2016 21:06:00 DKK 1.600
Just Andersen med flere. To skåle af bronze (2)
Just Andersen med flere. To skåle af bronze (2). To skåle af bronze bestående af: Just Andersen, dessin 1384 Ø 16,5 og skål mærket ildfast bronze Ø 30,5. Fremstår med brugsspor (2) Varenr: 4251862 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-05-2016 16:10:00 DKK 450
Just Andersen. Rundt fad i pletsølv, Ø. 40 cm
Just Andersen. Rundt fad i pletsølv, Ø. 40 cm . Just andersen. Rundt fad i pletsølv med blomstermønster samt riller ved kant. Ø. 40 cm. Varenr: 4241091 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-05-2016 19:27:00 DKK 300