Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen. Et par stager af tin, dessin 2403 (2)
Just Andersen. Et par stager af tin, dessin 2403 (2) . Just Andersen. Et par stager af tin, balusterformet stamme med vertikale riller, kvadratisk hvælvet fodstykke, stemplet monogram samt 2403. Enkelte mærker. H. 21 cm. (2) Varenr: 4371872 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-08-2016 20:15:00 DKK 900
Just Andersen. Bordlampe og bordskål af diskometal (2)
Just Andersen. Bordlampe og bordskål af diskometal (2). Just Andersen. Bordlampe med ligeknækket, balusterformet stamme på trepasfod, dessin nr. 01, og bordskål, dessin nr. 1830B, begge af bronzepatineret diskometal. Lampe: H. inkl. montering 49 cm. Skål: Ø 24 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, lampen med brud ved en øvre samling. (2) Varenr: 4375248 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 30-08-2016 19:29:00 DKK 300
Just Andersen. Figur af diskometal. D 2191
Just Andersen. Figur af diskometal. D 2191. Just Andersen 1884-1943, figur af bronzepatineret diskometal forestillende mor og barn, stemplet D 2171. H. 32 cm. Varenr: 4363662 DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2016 20:01:00 DKK 1.150
Just Andersen. Kande af patineret bronze
Just Andersen. Kande af patineret bronze. Just Andersen. Kande af patineret bronze. Stemplet i bunden Just, B 112. H. 17 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4375800 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2016 20:09:00 DKK 675
Just Andersen. Fad af bronze
Just Andersen. Fad af bronze. Just Andersen. Fad af bronze. Stemplet bomærke JUST samt nr. B 95. Ø 23,5 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4376789 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 12:14:43 DKK 300
Just Andersen, bordskål af bronze
Just Andersen, bordskål af bronze. Just Andersen, bordskål af bronze, Ø 31 cm, dessin B52. Fremstår pudset og med ridser og mærker. Varenr: 4371364 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 19:24:00 DKK 775
Just Andersen. Blækhus af diskometal. D. 52. Sjældent udbudt.
Just Andersen. Blækhus af diskometal. D. 52. Sjældent udbudt.. Just Andersen. Blækhus af diskometal. Med låg samt blækglas. Dessin nr. 52 Sjældent udbudt. B. 12,5 cm. D. 7 cm. H. 11,5 cm. Varenr: 4377770 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-08-2016 19:41:00 DKK 300
10 Toddyglas fra Just Andersen samt to ekstra holdere (12)
10 Toddyglas fra Just Andersen samt to ekstra holdere (12). 10 Toddyglas, holdere af tin, nr. 1289 md glasindsatser fra Just Andersen. Desuden to ekstra holdere (12) Varenr: 4376760 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2016 20:14:00 DKK 325
Just Andersen. Et par flaskebakker af sølv (2)
Just Andersen. Et par flaskebakker af sølv (2). Et par flaskebakker fra Just Andersen af sølv, faner med stiliseret kugle- og bølgeornamentik. Ø 13 cm. Samlet vægt ca. 254 gr. Fremstår med brugsspor, små trykmærker. OBS: Vin medfølger ikke. (2) Varenr: 4378478 DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 31-08-2016 20:18:00 DKK 1.350