Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Just Andersen. Bæger at tin
Just Andersen. Bæger at tin. Just Andersen. Bæger af tin, riflet korpus. Mrk. Just 2353, Denmark. H. 10 cm. Ø 10 cm. Varenr: 4662208 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-05-2017 19:49:00 DKK 325
Just Andersen 1884-1943. Lampe af grønpatineret diskometal
Just Andersen 1884-1943. Lampe af grønpatineret diskometal . Just Andersen 1884-1943. Lampe af grønpatineret diskometal med kugleformet korpus samt elefantfødder. H. inklusiv montering 21 cm. Varenr: 4666323 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-05-2017 18:30:00 DKK 350
Rigmor Andersen, Annelise Bjørner læsebord af mahogni, Rud. Rasmussens snedkerier
Rigmor Andersen, Annelise Bjørner læsebord af mahogni, Rud. Rasmussens snedkerier. Rigmor Andersen, Annelise Bjørner læsebord af mahogni monteret med hjul, top med justerbar vinkling. Udført hos snedkermestermester Jørgen Christensen. Udgået fra Rud. Rasmussens snedkerier 2003. H. 67 cm. L. 72 cm. B. 48 cm. Fremstår med alm. brugsspor og mærker Varenr: 4663860 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2017 20:20:00 DKK 550
Just Andersen. Jardinniere af patineret diskometal. Dessin 1752
Just Andersen. Jardinniere af patineret diskometal. Dessin 1752. Just Andersen 1884-1943. Jardiniere af patineret diskometal med rillet korpus. Stemplet Just Danmark samt dessin 1752. H. 11,5. L. 32 cm. Enkelte mindre ridser. Varenr: 4666059 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2017 20:49:00 DKK 675
Just Andersen. Samling tin (12)
Just Andersen. Samling tin (12). Just Andersen. Samling tin bestående af kande med bambushank nr. 2238, diverse skåle og kander, fad 27 cm, samt norsk lågkrus, hollandsk ølkrus og askebæger. Fremstår med brugsspor. (12) Varenr: 4667868 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-05-2017 15:54:00 DKK 300
Elna Borch for Just Andersen, figur af diskometal og Svend Lindstrøm figur af  (2)
Elna Borch for Just Andersen, figur af diskometal og Svend Lindstrøm figur af (2). Elna Borch for Just Andersen, figur af diskometal i form af knælende pige, signeret på fod. Stemplet Just A., dessin nr. D 2017. H. 17 cm. og Svend Lindstrøm Piger, der vasker sig, figur af patineret zink-metal, sign. ved fod, H. 17 cm. (2) Varenr: 4667724 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2017 12:00:00 DKK 325
Just Andersen. Lampe/vase af diskometal nr. 1754
Just Andersen. Lampe/vase af diskometal nr. 1754 . Just Just Andersen. Lampe/vase af diskometal med firkantet munding samt korpus med vertikale rifler. Dess. nr. 1754. H. 18 cm. Fremstår med småridser. Senere monteret som bordlampe. Varenr: 4668575 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-05-2017 13:54:00 DKK 300
Just Andersen. Bordlampe, D140
Just Andersen. Bordlampe, D140. Just Andersen: Bordlampe af grønpatineret metal, højde 19cm., mrk. Just, Danmark D140. Brugsspor, nogle små ridser. Varenr: 4670442 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2017 17:58:11 DKK 325
Just Andersen. Vase af patineret bronze
Just Andersen. Vase af patineret bronze. Just Andersen. Vase af patineret bronze, stemplet i bunden Just A, 3. H. 8,5 cm., B. 17,5 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4659696 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 29-05-2017 19:39:00 DKK 300
Bordlampe, Just Andersen, nr. 1857, diskometal
Bordlampe, Just Andersen, nr. 1857, diskometal . Just Andersen (1884-1943), bordlampe af patineret diskometal, kanneleret stamme på svungen fod, sign. i bunden og nummeret 1857, fremstår med brugsspor, mærker. Varenr: 4668610 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-05-2017 20:51:00 DKK 750
Just Andersen, bordlampe af diskometal nr D8
Just Andersen, bordlampe af diskometal nr D8. Just Andersen, høj bordlampe udført af diskometal. Nr. D8. H. 51-71 cm. Varenr: 4667251 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 16-07-2017 10:41:05 DKK 400