Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "just andersen" i alle aktive varer på det valgte sprog Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fad af bronze, Just Andersen
Fad af bronze, Just Andersen. Fad af patineret bronze, centralt motiv med hjorte, udført hos Just Andersen, dessin nr. 51. Ø 22 cm. Indgraveret under bunden med dato 10-9-43. Varenr: 3375052 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-04-2014 20:18:00 DKK 325
Just Andersen, figur, kande m.m., tin, diskometal (5)
Just Andersen, figur, kande m.m., tin, diskometal (5). Just Andersen, figur og fad af diskometal, kande samt sukker og flødesæt af tin. 1900-tallet. H. 3 - 18 cm. Fremstår med lettere slitage. (5) Varenr: 3374998 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-04-2014 18:26:00 DKK 300
Just Andersen. Bordlampe af diskometal, nr. D 80
Just Andersen. Bordlampe af diskometal, nr. D 80. Just Andersen. Lampe af diskometal, dessin nr. D 80. H. inkl. fatning H. 52 cm. Fremstår med brugsspor i form af mindre buler samt revne i fod. Varenr: 3375164 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 11:37:00 DKK 300
Just Andersen. Skjuler af bronze
Just Andersen. Skjuler af bronze. Just Andersen. Skjuler af bronze, dessin nr. B. 36, H. 12, Ø 16,5 cm. Mærket Just, Denmark. Fremstår med ridser. Varenr: 3376258 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 13:14:00 DKK 450
Just Andersen, samling effekter af diskometal (6)
Just Andersen, samling effekter af diskometal (6). Just Andersen 1884-1943. Samling effekter af Patineret diskometal, bestående af skål nr. 1830, Ø 24 cm, vase nr. D19, H. 7 cm, vase nr. 1556, H. 14 cm, lille fad nr. 1621, Ø 13 cm, askebæger nr. D63 samt etui til tændstikæske nr. 32. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 3380264 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2014 12:29:00 DKK 300
Just Andersen. Par bogstøtter nr. 165, diskometal (2)
Just Andersen. Par bogstøtter nr. 165, diskometal (2). Just Andersen. Par bogstøtter i form af siddende elefanter model 165. Fremstillet af patineret diskometal. Højde ca. 12 cm. Ene fremstår med rep. samt skramme. (2) Varenr: 3377273 DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-04-2014 18:50:00 DKK 325
Just Andersen. Bordlampe af diskometal, dessin nr. 1860
Just Andersen. Bordlampe af diskometal, dessin nr. 1860 . Just Andersen 1884-1943. Bordlampe af patineret diskometal, dråbeformet korpus med kanneleringer på otte-kantet fod. Stemplet, Just 1860. H. 46 cm. incl. skærmholder. Fremstår med enkelte ridser/mærker samt nyere skærmholder. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3377647 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2014 19:30:00 DKK 300
Just Andersen bordlampe af diskometal, dessin nr. 1859.
Just Andersen bordlampe af diskometal, dessin nr. 1859.. Just Andersen bordlampe af patineret diskometal, korpus med kanneleringer på firkantet fod. Stemplet monogram Just A. 1859. H. 45 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3377658 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2014 20:00:00 DKK 300
Bordlampe af patineret diskometal, Just Andersen
Bordlampe af patineret diskometal, Just Andersen . Just Andersen. Bordlampe af patineret diskometal med kanneleret korpus samt ti-sidet fodstykke, sign. monogram Just A, dessin 2239, Denmark. H. inkl. skærmholder 55 cm. Enkelte ridser. Varenr: 3379355 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-04-2014 20:56:00 DKK 575
Just Andersen. Vase af diskometal, dessin 2395
Just Andersen. Vase af diskometal, dessin 2395. Just Andersen 1884-1943. Vase af patineret diskometal, havfrue siddende på konkylie, dessin 2395. H. 24 cm. Fremstår med bule på korpus; inskription i bunden. Varenr: 3192539 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-04-2014 15:39:00 DKK 325
Just Andersen. Vase af diskometal 2318
Just Andersen. Vase af diskometal 2318 . Just Andersen 1884-1943. Vase af patineret diskometal, kanneleret korpus, udsvajet halsrand. Stemplet monogram Just A. 2318. H. 18 cm. Varenr: 3378068 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2014 14:37:00 DKK 675