Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fritstående skrivebord,  Vintage Design. Massivt elmetræ/ jern.
Fritstående skrivebord, Vintage Design. Massivt elmetræ/ jern.. Vintage Design: Fritstående skrivebord af massivt elmetræ samt patineret jern med to låger samt to skuffer, stel, låger, greb samt bagside af patineret jern. Mål: H. 87 cm, L. 170 cm, D. 60 cm. Udstillingsmodel med ridser og skrammer samt krakelering i bemaling. Varenr: 4362113

DKK 4.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2017 19:50:00 DKK 2.500
Poul Volther skrivebord af teak
Poul Volther skrivebord af teak. Poul M. Volther Skrivebord med plade af teaktræ, skråtstillede ben af egetræ, front med to skuffer i egetræ. Formgivet i 1958. Fremstillet hos FDB. H. 71 L. 160 B. 81 cm. Fremstår med ridser og mærker. Varenr: 4535116 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2017 12:49:00 DKK 1.900
Stofa møbler, skrivebord af bøg, samt armstol (2)
Stofa møbler, skrivebord af bøg, samt armstol (2). Stofa møbler. Fritstående skrivebord / skrivepult af massiv, stavlimet bøgetræ. Bordeplade med ilagt grå skriveplade, dueslag med rum og skuffer. H. 75/95 B. 105 D. 59 cm. Samt skrivebordsstol med polstring på sæde og ryg. købt hos Lindegaard Poulsen, Odense. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 4535008 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-01-2017 13:01:38 DKK 600
Skrivebord, hvidmalet i H.C. Andersen stil, ca. 1880-1900
Skrivebord, hvidmalet i H.C. Andersen stil, ca. 1880-1900. Skrivebord af 'H. C. Andersen' typen, 1880-1900. Hvidmalet træ. Mål: L. 124 cm. D. 60 cm. H. 78 cm. Fremstår med alders og brugsspor, bemaling brugsspor og små misfarvninger. Varenr: 4536045 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-01-2017 14:18:09 DKK 325
Dansk Møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak
Dansk Møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak. Fritstående skrivebord af teak, bordplade med kehlet kant. Front med skuffer, bagside åben rum, stel med afstiver af messing. Dansk møbelproducent, 1960'erne. B. 150 D. 88 H. 70 cm. Fremstår brugsspor, ridser og mærker; enkelte finer afslag. Varenr: 4535817 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-01-2017 19:30:00 DKK 625
Holmris. Elektrisk hæve/sænke skrivebord
Holmris. Elektrisk hæve/sænke skrivebord . Holmris. Elektrisk hæve/sænke skrivebord, sort softcoatet plade, stel af børstet stål. L. 200, B. 100 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker samt kanthak. Proveniens: Illums Bolighus. Køber står selv for håndtering ved udlevering Varenr: 4536088 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-01-2017 19:39:00 DKK 325
Skrivebord med opsats, nøddetræ, 18/1900-tallet
Skrivebord med opsats, nøddetræ, 18/1900-tallet . Skrivebord med opsats, nøddetræ. Opsats med skab. To skuffer i bordpladen. Skuffebeslag af messing. Fra sidst 1800, start 1900-tallet. H: 140 cm. Bordplade H: 74 cm. B: 90 cm. D; 50 cm. Varenr: 4533959 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-01-2017 20:34:00 DKK 500
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, mahogni, 1940/50'erne
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, mahogni, 1940/50'erne . Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af fineret mahogni og bejdset bøgetræ, front med fem skuffer og ende med to jalousilåger, bag hvilke hylder og spejlfelt, bagside med hylde. 1940/1950'erne. H. 76 L. 135 B. 70 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte finerafslag, spejl med kraftig ... Varenr: 4536372 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-01-2017 20:39:03 DKK 300
BG Design. Skrivebord i teak, model S-board
BG Design. Skrivebord i teak, model S-board . BG Design. Skrivebord udført med plade i massiv teak med gennemgående skuffe med kuglelås, model S-board, udført hos BG Design. H. 68, L. 164, D. 55 cm. Varenr: 4535094 DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 24-01-2017 09:37:00 DKK 2.800
USM Haller, skrivebord, sort
USM Haller, skrivebord, sort. USM Haller. Skrivebord med bordplade af sortlakeret egetræ, monteret med forkromet stålben, H. 74 cm. L. 175 cm. B. 75 cm. Brugsspor, topplade med ridser og enkelte afslag. Varenr: 4536332 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2017 13:24:01 DKK 300
Skrivebord  og stol (2)
Skrivebord og stol (2). Skrivebord med skuffe i sarg, løs glasplade på toppen og stol af kirsebær bejdset bøg, betrukket med alcantara. Med brugsspor og enkelte pletter på stof. H. 73 x 118 x 59 cm (2) Varenr: 4537074 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-01-2017 15:05:00 DKK 300
Philippe Starck. Fritstående skrivebord, model Baobab
Philippe Starck. Fritstående skrivebord, model Baobab . Philippe Starck. Fritstående skrivebord af lysegråt gennemfarvet plast, aftagelig plade af gummi, herunder plads til at skjule ledninger, front med hylder. Formgivet i 2005. Fremstillet hos Vitra, model Baobab. H. 73 L. 180 B. 82 cm. Fremstår med alm. brugsslitage. Varenr: 4537903 DKK 14.000 DK, Kolding, Trianglen 24-01-2017 17:24:17 DKK 3.800
BG Design. Fritstående skrivebord af palisander, model Flipper XS
BG Design. Fritstående skrivebord af palisander, model Flipper XS. BG design. Fritstående skrivebord af palisander, med skråtstillede ben og to skuffer, model Flipper XS. H. 68 cm. B 140 cm. D. 59 cm. Fremstillet af BG design v/Bj. Green, med messingplatte herfra. Varenr: 4505508 DKK 14.000 DK, Kolding, Trianglen 24-01-2017 17:37:00 DKK 8.000
Poul Cadouvius. Væghængt skrivebord af teaktræ samt hylder, 'System Royal' (8)
Poul Cadouvius. Væghængt skrivebord af teaktræ samt hylder, 'System Royal' (8). Poul Cadovius. Reolsystem/skrivebord, to hylder samt fem vanger udført i teak. Senere monteret metal ben. Højde ca. 198 cm. Skrivebord: L. 160 cm. B. 80 cm. H. 73 cm. Hylder: B. 80 cm. D. 24 cm. Fremstår med brugsspor, herunder enkelte ridser samt finerskade på skrivebord, mærker skjolder samt ... Varenr: 4536220 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2017 19:05:00 DKK 875
Skrivebord af mahogni og armstol af egetræ (2)
Skrivebord af mahogni og armstol af egetræ (2). Skrivebord af mahogni, front med to låger og skuffe, svungen ben. Samt armstol af egetræ rigt udskåret med blomster og bladværk samt ørn. Bord H. 77 cm. B. 144 cm. D. 76 cm. En lås og nøgle mangler. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (2) Varenr: 4537033 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-01-2017 19:14:00 DKK 350
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, egetræ
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, egetræ . Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fineret med egetræ, front med seks skuffer, bagside med rum, stel med tilspidsede ben. 1960'erne. H. 72 L. 130 D. 71 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder på plade. Nøgle medfølger. Varenr: 4537587

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-01-2017 19:25:00 DKK 300
Bondo Møbler. Hæve- sænke skrivebord med plade af kirsebærfiner
Bondo Møbler. Hæve- sænke skrivebord med plade af kirsebærfiner. Bondo Møbler. Hæve- sænke skrivebord med plade af kirsebærfiner, stel af grålakeret metal. L. 160, B. 110 cm. Fremstår med slitage, ridser og mærker, manglende hæve/sænkeknapper. Computerophæng medfølger.Møbelhunde medfølger ikke. Varenr: 4527390 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2017 19:40:00 DKK 325
Grossman Desk, 62-series, skrivebord af valnød-sort
Grossman Desk, 62-series, skrivebord af valnød-sort. Grossman Desk "62-serien", skrivebord af valnød / Sort med tre skuffer og dør. Topplade og dør i AICA laminat og malede kanter. Skuffer af fineret valnød og greb sort lakeret træ og valnød. H. 72 cm. D. 60 cm. L. 120 cm. Udstillingsmodel, fremstår med minimale brugsspor. Skævhed i låge, gør at ... Varenr: 4531146

DKK 14.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-01-2017 19:45:00 DKK 2.600
Dansk møbelproducent. Sminke- / skrivebord i teak
Dansk møbelproducent. Sminke- / skrivebord i teak. Dansk møbelproducent. Sminke- / skrivebord fineret med teaktræ, front med skuffe og skab, top med klap, hvorunder spejl samt opdelte rum. H. 69 cm, L. 104 cm, D. 42 cm. Fremstår med brugsmærker på pladen. Varenr: 4538654 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 25-01-2017 13:31:21 DKK 675
Dansk møbelproducent: Skrivebord - teaktræ
Dansk møbelproducent: Skrivebord - teaktræ. Dansk møbelproducent: Skrivebord af fineret teaktræ. Front med 2x3 skuffer. Fremstår med brugsspor og mærker. H 74 cm, B 130 cm, D 60 cm. Varenr: 4537894 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2017 13:45:00 DKK 300
Bondo Møbler. Hæve- sænke skrivebord med plade af kirsebærfiner. Bondo Møbler. Hæve- sænke skrivebord med plade af kirsebærfiner, stel af grålakeret metal. L. 160, B. 110 cm. Fremstår med slitage, ridser og mærker. Computerophæng medfølger. Møbelhunde medfølger ikke. Varenr: 4538798 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2017 14:19:47 DKK 300
Ole Wanscher, fritstående skrivebord af palisander samt stol (2)
Ole Wanscher, fritstående skrivebord af palisander samt stol (2). Ole Wanscher 1903-1985. Fritstående skrivebord af palisander, front med skuffer. Mål: L. 148 cm. D. 82 cm. Fremstår med amå alders og brugsspor, samt små malingrester. Samt stol af palisander med sombeslået olivengrønt polster. Ligeledes små brugsspor. (2) Varenr: 4537049 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2017 14:35:00 DKK 2.200
Skrivebord samt sidebord af mahogni (2)
Skrivebord samt sidebord af mahogni (2). Skrivebord med udtræk samt bord med faste hylder af finéret mahogni. H. 73, L. 96, D. 48 cm. bord H. 60, L. 69, D. 39 cm. Brugsspor og ridser (2) Varenr: 4537947 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2017 15:38:00 DKK 650
SIS skrivebord, El justerbart med bordplade af birk laminat
SIS skrivebord, El justerbart med bordplade af birk laminat. Skrivebord, El justerbart produceret af SIS International. Bordet er fremstillet i står med elektrisk justerbar ben som giver en højde fra 61 - 130 cm. B. 115 x L 165 cm. Bordpladen er produceret i 25 mm MDF som derefter er belagt med birk laminat. Kanterne er monteret med Grå Abs kanter. Bordet ... Varenr: 4538159 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2017 18:20:00 DKK 300
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ. Re:collection. Lille kassetteformet skrivebord af lakeret egetræ finer med skråtstillede ben. Front med to integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 76 cm. L. 100 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Modelfoto Varenr: 4319204

DKK 2.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2017 19:36:00 DKK 2.500
Dansk møbelproducent: Fritstående skrivebord - teaktræ
Dansk møbelproducent: Fritstående skrivebord - teaktræ. Dansk møbelproducent: Fritstående skrivebord af fineret teaktræ. Front med 2x3 skuffer. Bagsiden med rum og skydelåger. H 74 cm, B 146 cm, D 74 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder. Varenr: 4537897 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2017 19:44:00 DKK 375
Skrivebord af mahogni, Lysberg Hansen & Therp, omkr. 1940
Skrivebord af mahogni, Lysberg Hansen & Therp, omkr. 1940. Skrivebord fineret med mahogni, løse sko af messing, front med tre skuffer, i den ene forhandlermærkat fra Lysberg Hansen & Therp, fremstillet hos en dansk møbelsnedker omkr. 1940. H. 77. B. 147. D. 80 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsmærker, et nøglehus mangler. Varenr: 4537650 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2017 20:09:00 DKK 325
Kai Kristiansen skrivbord - teaktræ
Kai Kristiansen skrivbord - teaktræ. Kai Kristiansen. Skrivebord fineret med teaktræ, nyreformet plade, front med fire skuffer med greb af messing lille drejlig skuffe samt skab med jalousilåge, bag hvilken drejelig barindretning med spejlfelt, bagside med hylder, runde tilspidsede ben. H. 74 cm, B. 137 cm, D. 71 cm. 1960'erne. ... Varenr: 4538225 DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2017 14:28:00 DKK 2.900
Omann Junior skrivebord, samt stol i palisander (2)
Omann Junior skrivebord, samt stol i palisander (2). Omann Junior skrivebord, fritstående model med front med skuffer, de 2 er aflåselige og der medfølger 2 nøgler. Fremstår med små alders- og brugsspor, små skjolder på topplade, samt stol i palisander med ulden karrygyult polster, polster med mørt skum og brugsslitage. (2) Varenr: 4539146 DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-01-2017 15:48:03 DKK 2.400
Peter J. Lassen. Skrivebord samt to skuffemoduler(3)
Peter J. Lassen. Skrivebord samt to skuffemoduler(3). Peter J. Lassen f. 1930. Skrivebord med bordplade fineret m/ kirsebærtræ, på mat forkromet stel, under bordpladen kabelholder. H. 71 cm, L. 200 cm, D. 104 cm. Samt to skuffemoduler fineret med kirsebærtræ, front med skuffer, afsluttet på hjul. H. 58,5 cm, B. 41 cm, D. 47 cm. Fremstår med ... Varenr: 4539546 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 26-01-2017 16:52:00 DKK 325
 1 2  >>