Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Konferencebord, mahogni
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Konferencebord, mahogni. Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Fritstående konference- / skrivebord af mahogni. H 73,5 cm, L 185 cm, B 93 cm. Fremstillet hos Botium. Fremstår med brugsslitage i form af ridser, mærker på bordplade. Varenr: 3564739 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-10-2014 14:56:00 DKK 300
Hans Olsen m.fl. Skrivebord samt stol i teak, 1950'erne (2)
Hans Olsen m.fl. Skrivebord samt stol i teak, 1950'erne (2). Hans Olsen. Stol af fineret teak. Dansk møbelproducent. Skrivebord af teak. B. 123 D. 63 H. 73 cm. Solblegning. (2) Varenr: 3565936 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-10-2014 15:13:31 DKK 525
Rud Thygesen og J. Sørensen. Skrivebord  og skuffemodul samt stol (3)
Rud Thygesen og J. Sørensen. Skrivebord og skuffemodul samt stol (3). Rud Thygesen og J. Sørensen. Skrivebord af eg med plade belagt med sort linoleum. H. 70, L. 155, D. 90 cm, samt skuffemodul af eg med tre skuffer melagt med sort linoleum. H. 58, B. 51, D. 63 cm. Fremstillede hos Magnus Olesen. Kontorstol på hjul med fempasfod af poleret aluminium, sæde og ryg ... Varenr: 3559145 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 01-10-2014 15:17:00 DKK 1.350
Chatol, birketræ
Chatol, birketræ. Chatol af birketræ, ligeknækket front med fire dybe skuffer, herover skråtstillet skriveplade, bag hvilken små skuffer. 1900-tallet. H. 117 cm B. 105 cm D: 59 cm. Fremstår med alders- og brugsrelaterede spor og mærker, finérafslag. Nøgle medfølger Varenr: 3561962 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-10-2014 15:38:00 DKK 400
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit. Skrivbordslampa "Tolomeo", formgiven av Giancarlo Fassina & Michele De Lucchi, 2000-tal. Vitlackerat utförande med vitlackerad rund fot. Tillverkad för Artemide. Höjd 129 cm, fot diameter 23 cm, ljuskälla 1x100w med E27 skruvsockel (E27). I obrutet originalemballageNyproducerade varor värderas ... Varenr: 3567937

DKK 1.864 SE, Stockholm, Slakthusgatan 01-10-2014 17:39:00 DKK 547
Skrivebord af egetræ, dansk møbelproducent
Skrivebord af egetræ, dansk møbelproducent. Skrivebord fineret med egetræ, front med seks skuffer, H. 74, 122 x 62 cm. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsspor; nogle mærker og ridser samt enkelte mindre finerafslag. Varenr: 3564953 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-10-2014 20:01:00 DKK 300
Glasskrivebord fra 1970'erne fremstillet hos Galotti & Radice Italy
Glasskrivebord fra 1970'erne fremstillet hos Galotti & Radice Italy. Glasskrivebord fremstillet hos Galotti & Radice Italy. Formgivet omkring 1970. Konstruktion af let grønligt sikkerhedsglas forbundet med stålelementer af messing, understel af guldfarvet metal. B. 206cm, H. 74cm, D. 85cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor, delvist skrammer på ... Varenr: 3539133 DKK 5.954 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-10-2014 20:15:00 DKK 3.721
Antonio Citterio, stort skrivebord med opbevaring på hjul, model Spatio fremstillet hos Vitra (2)
Antonio Citterio, stort skrivebord med opbevaring på hjul, model Spatio fremstillet hos Vitra (2). Stort skrivebord med opbevaring på hjul, model Spatio, italiensk design af Antonio Citterio, fremstillet hos Vitra. Konstruktion med stel af forkromet, støbt aluminium, hvidlamineret plade med to huller til kabelføring og en stikdåseenhed, der kan drejes. Opbevaring på hjul af grålakeret ... Varenr: 3533404 DKK 8.187 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-10-2014 20:25:00 DKK 5.210
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit. Skrivbordslampa "Tolomeo", formgiven av Giancarlo Fassina & Michele De Lucchi, 2000-tal. Vitlackerat utförande med vitlackerad rund fot. Tillverkad för Artemide. Höjd 129 cm, fot diameter 23 cm, ljuskälla 1x100w med E27 skruvsockel (E27). I obrutet originalemballageNyproducerade varor värderas ... Varenr: 3567938

DKK 1.864 SE, Stockholm, Slakthusgatan 01-10-2014 20:39:00 DKK 547
Dansk Møbelproducent. Skrivebord samt kommode, teak. (2)
Dansk Møbelproducent. Skrivebord samt kommode, teak. (2). Dansk Møbelproducent. Skrivebord samt kommode, teak. Mål for skrivebord: H. 73. L. 150. B. 70 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3551923 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-10-2014 11:42:00 DKK 450
Standeraskebæger, bordtelefon samt pendul (3)
Standeraskebæger, bordtelefon samt pendul (3). Standeraskebæger, bordtelefon samt pendul. H. 34 - 71 cm. (3) Varenr: 3561216 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-10-2014 11:48:03 DKK 350
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ, 1960erne
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ, 1960erne. Dansk møbelproducent. Skrivebord med plade af teaktræ, 2 skuffer med fronter af sort formica, ben af sortlakeret metal, 1960erne. H. 72 L. 120 B. 60 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Varenr: 3566414 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 02-10-2014 12:53:00 DKK 350
Skrivbordsgarnityr, brons och marmor, 1930/40-tal (5)
Skrivbordsgarnityr, brons och marmor, 1930/40-tal (5). Skrivbordsgarnityr, brons och marmor, 1930/40-tal. Bestående av skrivställ med bläckhorn, brevställ, press, brevsprättare samt sigillstamp. Hund i brons. Minimala bruksspår. (5) Varenr: 3560191 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 02-10-2014 14:48:00 DKK 243
Sekretær, elmetræ og rodtræ. 19. årh.
Sekretær, elmetræ og rodtræ. 19. årh.. Sekretær af elmetræ og rodtræ, prydet med udskæringer i form af bladværk, i fronten tre dybe skuffer, herover nedfældelig skriveplade, bag hvilken små skuffer; herover to div. skuffer. Danmark, 19. årh.s anden halvdel. H. 188 cm B. 101 cm D. 53 cm. Fremstår med alders- og brugsrelateret slitage, ... Varenr: 3561403 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-10-2014 15:21:00 DKK 500
Peter J. Lassen / Montana. Reolmodul /skrivebord
Peter J. Lassen / Montana. Reolmodul /skrivebord . Peter J. Lassen / Montana. Reolmodul af lakeret MDF, front med opklappelig låge og nedfældig skriveklap, herunder to låger, bagbeklædning med ledningsudtag. H. 135 B. 94 D. 60 cm. Fremstår med lettere slitage og enkelte ridser. Varenr: 3566796 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-10-2014 16:00:00 DKK 550
Damesekretær, England, mahognifiner
Damesekretær, England, mahognifiner. Damesekretær, England, mahognifiner. Svejfet sokkel, fire skuffer, opklappelig skrivebordsplade med grøn læderbelægning, med åbne hylder og en lille skuffe indvendig, H. 96, B. 51, D. 42 cm. Fremstår som udstillingsmodel med lette brugsspor.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det... Varenr: 3564407

DKK 3.721 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-10-2014 16:52:00 DKK 2.233
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit. Skrivbordslampa "Tolomeo", formgiven av Giancarlo Fassina & Michele De Lucchi, 2000-tal. Vitlackerat utförande med vitlackerad rund fot. Tillverkad för Artemide. Höjd 129 cm, fot diameter 23 cm, ljuskälla 1x100w med E27 skruvsockel (E27). I obrutet originalemballageNyproducerade varor värderas ... Varenr: 3567939

DKK 1.864 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-10-2014 17:39:14 DKK 446
Sekretær med overdel fra ca. 1900
Sekretær med overdel fra ca. 1900. Sekretær med overdel, mahogni-bejdset nøddetræ, udtrækkelig skrivebordsplade, 3 skuffer, midtpå et lille skab med 2 låger flankeret af volutdekoration, 2 skuffer i hver side, svungne ben med udskåret plantemønster, fremstår med aldersrelaterede brugsspor, H 131,5 cm, B 111 cm, D 71 (105,5) cm. Varenr: 3499168 DKK 2.977 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 02-10-2014 17:55:19 DKK 1.042
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3494924

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-10-2014 19:00:00 DKK 675
Dansk møbelproducent 1970-erne. Fritstående skrivebord af teaktræ.
Dansk møbelproducent 1970-erne. Fritstående skrivebord af teaktræ.. Dansk møbelproducent 1970-erne. Fritstående skrivebord af teaktræ, front med større samt tre mindre skuffer og låge, bagside med rum. H. 73. B. 129. D. 60 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 3567098 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-10-2014 19:23:00 DKK 325
H. P. Hansen, Schreibtisch der 1970er Jahre in Teak
H. P. Hansen, Schreibtisch der 1970er Jahre in Teak. H. P. Hansen, Schreibtisch der 1970er Jahre in Teak. Konstruktion mit Gestell aus massivem Teakholz, Oberflächen in Teak furniert, ausgestattet mit zwei Containern und zwei Buchablagen. Unterseitig bezeichnet. B. 148,5cm, H. 72,5cm, T. 75cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren, an den Schüben ... Varenr: 3554703 DKK 1.861 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 02-10-2014 20:00:00 DKK 372
Fritstående skrivebord, ibenholt
Fritstående skrivebord, ibenholt. Fritstående skrivebord fineret med ibenholt træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Emballage mål: 200x100x15 + 140x75x13 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær... Varenr: 3525878

DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-10-2014 20:03:00 DKK 1.650
Arne Vodder. Skrivebord af teaktræ
Arne Vodder. Skrivebord af teaktræ . Arne Vodder 1926-2009. Fritstående skrivebord af teaktræ, plade med kehlet kant. Front med fem skuffer, lås i begge skuffemoduler, nøgle medfølger ikke. Fremstillet hos Sibast Møbler. H. 74 cm. L. 179 cm. B. 80 cm. Fremstår med alm. brugsspor, ene kehlede kant med afslag samt skjolder på plade. Varenr: 3567332 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-10-2014 20:07:00 DKK 5.200
Holmris, hæve / sænke skrivebord
Holmris, hæve / sænke skrivebord . Holmris, hæve / sænke skrivebord, stel af mørkegråt lakeret stål, plade af sort laminat 180 x 80 cm. Fremstår med lettere slitage på stel. Varenr: 3524904 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-10-2014 20:31:00 DKK 600
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit. Skrivbordslampa "Tolomeo", formgiven av Giancarlo Fassina & Michele De Lucchi, 2000-tal. Vitlackerat utförande med vitlackerad rund fot. Tillverkad för Artemide. Höjd 129 cm, fot diameter 23 cm, ljuskälla 1x100w med E27 skruvsockel (E27). I obrutet originalemballageNyproducerade varor värderas ... Varenr: 3567940

DKK 1.864 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-10-2014 20:39:00 DKK 547
Skrivbord, Engelsk stil, 1800/1900-tal
Skrivbord, Engelsk stil, 1800/1900-tal. Skrivbord i Engelsk stil, mahogny med dekor i intarsia, uppsats med fackinredning, skiva med skrivunderlägg i skinn. Avsmalnande ben avslutade på hjultrissor i mässing. 1800/1900-tal. Mått B 121 cm, D 53 cm, H 80-95 cm. Smärre åldersrelaterat slitage. Varenr: 3567003 DKK 1.621 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-10-2014 20:51:00 DKK 304
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence. Skrivebord i fransk stil, model Fayence, i hvidbemalet træ. Udtrækshylde i sarg samt skuffe og låge. Mål: H. 76 B. 140 D. 60 cm. Udleveres i en kolli ca. 145x80x65 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3264959

DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 03-10-2014 11:51:00 DKK 2.000
Fritstående skrivebord, valnød
Fritstående skrivebord, valnød. Fritstående skrivebord fineret med valnød træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3568839

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-10-2014 13:48:32 DKK 900
Skrivebord af fyrretræ, dansk møbelproducent
Skrivebord af fyrretræ, dansk møbelproducent. Skrivebord af fyrretræ, plade og sider med grøn linolium, front med tre skuffer, H. 69, 160 x 80 cm. Dansk møbelproducent. Mærkat fra 'Danish Furnituremakers Control' under pladen. Fremstår med brugsslitage; ridser, skrammer samt enkelte mindre finerafslag. Varenr: 3557061 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-10-2014 13:55:06 DKK 300
Skrivebord samt armstol (2)
Skrivebord samt armstol (2). Skrivebord samt armstol fineret med mørkbejdset egetræ, rigt udskåret med bladværk, stol med fransk flet, ben udskåret med Claw & Ball. 1940'erne. H. 72 B. 134 D. 80 cm. Bremstår med brugsslitage. Nøgle medfølger. Varenr: 3566298 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-10-2014 14:15:00 DKK 650
 1 2 3  >>