Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence. Skrivebord i fransk stil, model Fayence, i hvidbemalet træ. Udtrækshylde i sarg samt skuffe og låge. Mål: H. 76 B. 140 D. 60 cm. Udleveres i en kolli ca. 145x80x65 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3264959

DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 26-10-2014 11:51:00 DKK 2.000
Engelbrechts, elektrisk hæve- sænkebord
Engelbrechts, elektrisk hæve- sænkebord . Engelbrechts Furniture. Elektrisk hæve- sænkebord. Bord med plade af fineret birketræ, stel af antrazitgrå-lakeret metal med perforeret afskærmningsplade. Bord L. 200 cm. D. 90 cm. Fremstår med mærker/skrammer/farveforskelle i træ. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3593431 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-10-2014 15:14:00 DKK 300
Grange Skrivbord med stol i flätad rotting (3)
Grange Skrivbord med stol i flätad rotting (3). Grange Skrivbord med stol i flätad rotting, Märkt med mässingsbricka. Tillverkat av Grange, Frankrike. Träslag Körsbär, beslag i mässing. Bredd skrivbord 79 cm, Höjd 75/106 cm, Djup 51 cm. Stol Höjd 91 cm, Bredd 49 cm. Ingår också låda med fett till möbeln. Något minimalt bruksrelaterat ... Varenr: 3594964 DKK 2.431 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-10-2014 17:37:00 DKK 2.998
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3494928

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-10-2014 19:00:00 DKK 1.100
Fritstående bord i højglans hvid
Fritstående bord i højglans hvid . Fritstående skrivebord i højglans hvid til kontor, butik eller privatbrug. Kan bruges som fritstående skrivebord. Mål: H. 77 L. 150 B. 70 cm. 1 kolli. Mål: 157x77x44 cm. Vægt 36 kg.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den... Varenr: 3600698

DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-10-2014 20:02:00 DKK 925
Skrivbord, ek, ca 1920-tal
Skrivbord, ek, ca 1920-tal. Skrivbord, ek, ca 1920-tal. Mörkbetsad ekfaner. Front med två skåp samt låda. Svängda ben. Höjd 78 cm, bredd 140 cm, djup 73 cm. Repor, fläckar, ett lås samt vissa beslag saknas. Varenr: 3594564 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 27-10-2014 10:51:15 DKK 243
Engelbrechts Furniture. Elektrisk hæve- sænkebord.
Engelbrechts Furniture. Elektrisk hæve- sænkebord. . Engelbrechts Furniture. Elektrisk hæve- sænkebord. Bord med plade af fineret kirsebær, stel af antrazitgrå-lakeret metal med perforeret afskærmningsplade. Bord L. 200 cm. D. 90 cm. Fremstår med mærker/skrammer/farveforskelle i træ. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3595309 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-10-2014 12:06:00 DKK 325
Skrivebord af palisander
Skrivebord af palisander . Skrivebord af palisander med tre skuffer i front. H. 73 x 133 x 81 cm Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for udlevering. Varenr: 3555752 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-10-2014 13:36:35 DKK 825
Montana: skrivebord - Peter J. Lassen
Montana: skrivebord - Peter J. Lassen. Montana: skrivebord - Peter J. Lassen, hvidlakeret træ. L. 120 cm. D. 60 cm. H. 74 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3595511 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2014 13:40:34 DKK 400
Dansk møbelproducent. Skrivebord / spisebord, teak
Dansk møbelproducent. Skrivebord / spisebord, teak. Dansk møbelproducent. Skrivebord / spisebord fineret med teaktræ, front med fire skuffer, side med udtræk, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 76 L. 118 B. 65-105 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 3593138 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-10-2014 15:42:11 DKK 425
Engelbrechts, elektrisk hæve- sænkebord . Engelbrechts Furniture. Elektrisk hæve- sænkebord. Bord med plade af fineret birketræ, stel af antrazitgrå-lakeret metal med perforeret afskærmningsplade. Bord L. 200 cm. D. 90 cm. Fremstår med mærker/skrammer/farveforskelle i træ. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3593389 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-10-2014 15:43:00 DKK 325
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit. Skrivbordslampa "Tolomeo", formgiven av Giancarlo Fassina & Michele De Lucchi, 2000-tal. Vitlackerat utförande med vitlackerad rund fot. Tillverkad för Artemide. Höjd 129 cm, fot diameter 23 cm, ljuskälla 1x100w med E27 skruvsockel (E27). I obrutet originalemballageNyproducerade varor värderas ... Varenr: 3593558

DKK 1.864 SE, Stockholm, Slakthusgatan 27-10-2014 15:54:00 DKK 446
Engelbrechts, elektrisk hæve- sænkebord . Engelbrechts Furniture. Elektrisk hæve- sænkebord. Bord med plade af fineret birketræ, stel af antrazitgrå-lakeret metal med perforeret afskærmningsplade. Bord L. 200 cm. D. 90 cm. Fremstår med mærker/skrammer/farveforskelle i træ. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3593248 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-10-2014 16:17:00 DKK 300
Davenport/skrivepult af nøddetræ
Davenport/skrivepult af nøddetræ. Davenport/skrivepult af nøddetræ, skriveplade indlagt med grønt læder under hvilken rum, herunder låge. Ca. 1900. H. 100, B. 70, D. 60 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, flere defekter. Nøgle medfølger. Varenr: 3595002 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 27-10-2014 18:00:00 DKK 425
Skrivebord i mintgrønfarvet metal. Rustikt container look. Industrielt design
Skrivebord i mintgrønfarvet metal. Rustikt container look. Industrielt design . Skrivebord i bemalet metal. Rustikt container look i industrielt design. Indvendigt gråmalet. Front med skuffe samt to låger bag hvilke hylder. H. 77 B. 129 D. 70. Modelfoto. Variationer i 'antik looket' må derfor forventes. Varen kan ikke besigtiges i Herlev. Afhentning kan ske tirsdage mellem ... Varenr: 3592446

DKK 9.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-10-2014 19:15:00 DKK 500
Bodil Kjær. Fritstående skrivebord af rio palisander
Bodil Kjær. Fritstående skrivebord af rio palisander. Bodil Kjær. Fritstående skrivebord af rio palisander, monteret på stel af forkromet stål, kasetteformet plade med fire skuffer. Formgivet 1959. Fremstillet hos E. Petersen & Søn. H. 72 B. 200 D. 100 cm. Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelt greb mangler. Flere kanthak samt plade med ... Varenr: 3551929 DKK 80.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-10-2014 19:41:00 DKK 43.000
Engelbrechts, elektrisk hæve- sænkebord . Engelbrechts Furniture. Elektrisk hæve- sænkebord. Bord med plade af fineret birketræ, stel af antrazitgrå-lakeret metal med perforeret afskærmningsplade. Bord L. 200 cm. D. 90 cm. Fremstår med mærker/skrammer/farveforskelle i træ. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3593402 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-10-2014 19:44:00 DKK 300
Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord, palisander
Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord, palisander. Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord af palisander, kasetteformet plade med fire skuffer, monteret på runde kegleformede ben. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Søren Willadsen, Vejen. H. 72 L. 175 B. 75 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder, lille brændmærke, finerskade ved ende og lille ... Varenr: 3506685 DKK 20.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-10-2014 20:06:00 DKK 12.000
Mauser skrivebord
Mauser skrivebord. Mauser skrivebord. Stel af stålrør, container af metalplade, rødlakeret, med to skuffer, firkantet bordplade med antracitfarvet belægning, limede aluminiumskanter. H. 74 cm B. 134 cm D. 77 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, lette ridser og slitage, stedvist skjolder og aftryk på ... Varenr: 3566479 DKK 4.467 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-10-2014 20:37:00 DKK 2.792
Glasskrivebord fremstillet hos Galotti & Radice Italy
Glasskrivebord fremstillet hos Galotti & Radice Italy. Glasskrivebord fremstillet hos Galotti & Radice Italy. Formgivet omkring 1970. Konstruktion af sikkerhedsglas forbundet med forkromede stålelementer, glas med let grønlig nuance, plade med passende skrivebelægning i rødt. H. 74 cm B. 206 cm D. 85 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, ... Varenr: 3566486 DKK 5.956 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-10-2014 20:42:00 DKK 3.350
Großer Chefschreibtisch / Schreibtisch mit Container (2)
Großer Chefschreibtisch / Schreibtisch mit Container (2). Großer Chefschreibtisch / Schreibtisch mit Container. Schreibtisch: Metallgestell, Tischplatte, Container mit vier Schubladen und Rückwand aus Holz, links und rechts unter der Tischplatte jeweils ein ausziehbares Fach. Frei zu stellender Container: Kastenförmige Holzkonstruktion mit zwei ... Varenr: 3558597 DKK 2.234 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-10-2014 20:50:00 DKK 335
Ligne Roset, skrivbord, Hyannis Port,vitt
Ligne Roset, skrivbord, Hyannis Port,vitt . Ligne Roset, Frankrike, skrivbord modell 'Hyannis Port', vit högblank mdf samt skiva i glas, benställning i metall. 2000-tal. Mått B 160 cm, D 70 cm, H 75 cm. Smärre slitage. Varenr: 3581523 DKK 8.103 SE, Stockholm, Slakthusgatan 27-10-2014 20:50:00 DKK 4.862
Jeffrey Bernett, skrivbord '100% design', Ligne Roset,
Jeffrey Bernett, skrivbord '100% design', Ligne Roset,. Jeffrey Bernett, fristående skrivbord modell '100% design' i mörkbetsad ek, benställning i stålrör. Bordsskiva med tre stycken lådor, handtag i borstat stål. Formgivet 2002 för Ligne Roset, Frankrike. Mått bredd 136 cm, djup 70 cm, höjd 77 cm. Varenr: 3581521 DKK 4.862 SE, Stockholm, Slakthusgatan 27-10-2014 20:52:00 DKK 3.322
H. W. Klein, sideboard/highboard i teak fremstillet hos Bramin
H. W. Klein, sideboard/highboard i teak fremstillet hos Bramin. Sideboard/highboard, dansk design af H. W. Klein fremstillet hos Bramin Møbler. Formgivet i 1960'erne/70'erne. Firkantet konstruktion med to skydelåger, en skrivebordsklap og fire skuffer, overflader i teaktræsfiner, med mørke, fremhævede tværforbindere på de øverste hjørner, ben i massivt ... Varenr: 3597122 DKK 4.467 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-10-2014 21:10:00 DKK 2.606
Engelsk skrivebord samt armstol, mahogny (2)
Engelsk skrivebord samt armstol, mahogny (2). Engelsk skrivebord samt armstol af mahogny, rektangulær plade ilagt med brunt skind, sarg med tre med greb af messing, skuffer med tilspidsede ben, sæde betrukket med hesterhår. 1900-tallets midte. H. 76 L. 146 B. 76 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og afslag på liste på bagkant. (2) Varenr: 3586926 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-10-2014 14:54:58 DKK 375
Sir Norman Foster & Partner, skrivebord fra Nomos System fremstillet hos Tecno Italy
Sir Norman Foster & Partner, skrivebord fra Nomos System fremstillet hos Tecno Italy. Skrivebord fra Nomos System, formgivet af Sir Norman Foster & Partner, fremstillet hos Tecno Italy. Formgivet i 1986. Understel af forkromet stålrør og aluminium, tværstøtter af sortlakeret stålrør, plade med sort belægning. B. 170 cm, H. 72 cm, D. 80 cm. Fremstår med brugsspor på pladen, en af ... Varenr: 3586133 DKK 4.467 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-10-2014 15:05:00 DKK 2.606
Skrivebord af egetræ, Søborg Møbelfabrik
Skrivebord af egetræ, Søborg Møbelfabrik. Skrivebord af egetræ, tre skuffer i fronten, greb af metal, H. 72, 185 x 92 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker, defekt liste i ene side, nogle mindre finerafslag, sarg i front med huller efter tidligere montering. Varenr: 3586265 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-10-2014 15:49:00 DKK 325
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit. Skrivbordslampa "Tolomeo", formgiven av Giancarlo Fassina & Michele De Lucchi, 2000-tal. Vitlackerat utförande med vitlackerad rund fot. Tillverkad för Artemide. Höjd 129 cm, fot diameter 23 cm, ljuskälla 1x100w med E27 skruvsockel (E27). I obrutet originalemballageNyproducerade varor värderas ... Varenr: 3600794

DKK 1.864 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-10-2014 16:42:00 DKK 750
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit. Skrivbordslampa "Tolomeo", formgiven av Giancarlo Fassina & Michele De Lucchi, 2000-tal. Vitlackerat utförande med vitlackerad rund fot. Tillverkad för Artemide. Höjd 129 cm, fot diameter 23 cm, ljuskälla 1x100w med E27 skruvsockel (E27). I obrutet originalemballageNyproducerade varor värderas ... Varenr: 3602764

DKK 1.864 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-10-2014 16:53:00 DKK 628
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit. Skrivbordslampa "Tolomeo", formgiven av Giancarlo Fassina & Michele De Lucchi, 2000-tal. Vitlackerat utförande med vitlackerad rund fot. Tillverkad för Artemide. Höjd 129 cm, fot diameter 23 cm, ljuskälla 1x100w med E27 skruvsockel (E27). I obrutet originalemballageNyproducerade varor värderas ... Varenr: 3602760

DKK 1.864 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-10-2014 16:53:00 DKK 304
 1 2 3 4  >>