Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit. Skrivbordslampa "Tolomeo", formgiven av Giancarlo Fassina & Michele De Lucchi, 2000-tal. Vitlackerat utförande med vitlackerad rund fot. Tillverkad för Artemide. Höjd 129 cm, fot diameter 23 cm, ljuskälla 1x100w med E27 skruvsockel (E27). I obrutet originalemballageNyproducerade varor värderas ... Varenr: 3593549

DKK 1.868 SE, Stockholm, Slakthusgatan 20-10-2014 20:00:00 DKK 1.178
Konvolut Schränke / Schreibtisch / Büromöbel (4)
Konvolut Schränke / Schreibtisch / Büromöbel (4). Konvolut Schränke / Schreibtisch / Büromöbel. Ausführung wohl 1950er Jahre. Set bestehend aus: Möbelstücke in verschiedenen Ausführungen, Materialien und Erhaltungszuständen, u.a., Buche furniert. 1x Schreibmaschinentisch einseitig m. Container/ Rolladen; 2x Aktenschrank 3türig. Mittlere Tür in ... Varenr: 3583886 DKK 1.117 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-10-2014 20:02:00 DKK 298
Konvolut Schränke / Rolladenschränke / Büromöbel (4)
Konvolut Schränke / Rolladenschränke / Büromöbel (4). Konvolut Schränke / Rolladenschränke / Büromöbel. Ausführung wohl 1950er Jahre. Set bestehend aus: 1x Schreibtisch. Platte wohl Kirschholz mit herausziehbaren Schubladen, diese mit Bakeliteinlagen. Versenkbare Türen. Beidseitig Schubladen; die anderen Möbelstücke in verschiedenen Ausführungen, ... Varenr: 3583885 DKK 1.117 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-10-2014 20:07:00 DKK 298
Skrivbord
Skrivbord. Skrivbord, 1940-tal, senare svartlackerade dörrar. Fristående modell. 1940-tal. Bredd 125 cm, djup 65 cm, höjd 77 cm. Framstår med bruksslitage. Varenr: 3573275 DKK 975 SE, Stockholm, Slakthusgatan 20-10-2014 20:10:00 DKK 264
Coph. Skrivebord af lakeret teak
Coph. Skrivebord af lakeret teak. Coph Furniture, skrivebord designet af Søren Stage. Udført i lakeret teaktræ med bemalede gennemgående skuffer i farverne orange, hvid, grå og gul, ben af poleret rustfri stål. Limited Edition nr. 0090, plakette i bunden. Fremstillet i Danmark. Mål H. 70, 160x71 cm. NB. modelfotos.Nyproducerede ... Varenr: 3577513

DKK 9.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-10-2014 20:15:00 DKK 7.000
Skrivebord af egetræ, Søborg Møbelfabrik
Skrivebord af egetræ, Søborg Møbelfabrik. Skrivebord af egetræ, tre skuffer i fronten, greb af metal, H. 72, 185 x 92 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker, defekt liste i ene side, nogle mindre finerafslag, sarg i front med huller efter tidligere montering. Varenr: 3586265 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-10-2014 20:20:00 DKK 300
Dansk møbelproducent; skrivebord med skydeplade i teak
Dansk møbelproducent; skrivebord med skydeplade i teak. Dansk møbelproducent; fritstående skrivebord med skydeplade i teak. Front med tappede skuffer, heraf 1 låsbar. Bagside med opbevaringsrum. Fremstår med brugsspor. Mål; B 105-146, D 68, H 74 cm. Varenr: 3587657 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 20-10-2014 20:33:00 DKK 1.500
Dansk møbelproducent. Fridtstående skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Fridtstående skrivebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Fridtstående skrivebord fineret med teaktræ, begge side med to hylder samt hylde, en side med udtræksplader. 1960'erne. H. 75 L. 125 B. 77 cm. Fremstår med lettere slitage og små skjolder. Varenr: 3586307 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-10-2014 20:39:00 DKK 3.500
Skrivebord af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent
Skrivebord af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. Skrivebord af fineret teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. Der medfølger ikke nøgle. Fremstår med brugsslitage. H. 73, 105 x 60 cm. Nogle ridser og skrammer. Varenr: 3589355 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2014 12:23:37 DKK 350
Dansk møbelproducent. Skrivebord, teak
Dansk møbelproducent. Skrivebord, teak. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af bejdset teak, front med skuffer, forside med rum og klap, tilspidsede ben. L. 130 cm B. 71 cm H. 73,5 cm. Fremstår senere bejdset. Varenr: 3590353 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 21-10-2014 12:25:00 DKK 375
Empire skrivepult af bemalet fyr, 1800-tallet
Empire skrivepult af bemalet fyr, 1800-tallet. Empire skrivepult af bemalet fyr, 1800-tallets 1. halvdel. Dekoreret med blomster og blade. Bemaling antageligt senere. Indvendigt med skuffer og hylde, flammet birk og bemalet træ. H. 130 cm. B. 74 cm. D. 66 cm. Brugs- og alderspræget. Varenr: 3587808 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2014 13:01:00 DKK 325
Skrivbord, mahogny, engelsk stil
Skrivbord, mahogny, engelsk stil. Skrivbord i mahogny med läderklädd skiva, engelsk stil, 1900-talets andra hälft. Fristående modell med två hurtsar samt skiva med lådor i sargen. Nycklar finns. Längd 153 cm, djup 92 cm, höjd 77,5 cm. Bruksspår, märken, repor. Varenr: 3589947 DKK 1.219 SE, Örebro, Aspholmen 21-10-2014 14:05:45 DKK 731
Møbelfabriken Trekanten. Skrivebord af fyr, højdejusterbart, 1970´erne
Møbelfabriken Trekanten. Skrivebord af fyr, højdejusterbart, 1970´erne. Dansk møbeldesign. Skrivebord af fyr, plade med grøn linoleum, højdejusterbart, 1970´erne. Fremstillet af Møbelfabriken Trekanten. L. 130, B. 69, H. ca. 65-100 cm. Varenr: 3588503 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2014 14:32:00 DKK 300
Bordlamper Holmegaard / Le Klint (2)
Bordlamper Holmegaard / Le Klint (2). Bordlamper Holmegaard / Le Klint. To bordlamper med korpus af henholdsvist grønt og blåt glas. H. 28/39 . Skærm med defekter. (2) Varenr: 3588049 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-10-2014 14:33:00 DKK 475
Kai Kristiansen. Skrivebord med jalousilåge og bar
Kai Kristiansen. Skrivebord med jalousilåge og bar . Kai Kristiansen. Skrivebord af finèret nøddetræ, nyreformet bordplade, front med fire skuffer samt jalousilåge bag hvilken barkarrusel hvorover karruselskuffe , bagside med hylder, stående på tilspidsede runde ben med sko af messing. H. 71 L. 137 D. 71 cm. Fremstår med brugsslitage såsom pletter ... Varenr: 3589106 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-10-2014 14:56:00 DKK 350
To skriveborde af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent (2)
To skriveborde af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent (2). To skriveborde af fineret teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. Der medfølger ikke nøgler. Fremstår med kraftig brugsslitage. H. 73, 121 x 60 cm og H. 68, 128 x 64 cm. (2) Varenr: 3589339 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2014 15:24:00 DKK 350
Fritstående Hepplewhiteform skrivebord, mahogni
Fritstående Hepplewhiteform skrivebord, mahogni. Fritstående Hepplewhiteform skrivebord, i fronten tre skuffer, bordplade ilagt læder med forgyldt prægning. 1900-tallets anden halvdel. H. 76 cm L. 153 cm B. 81 cm. Fremstår med brugsrelaterede spor; læder med randmærker. Varenr: 3589989 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 15:30:00 DKK 375
Hollandsk barokstil, Chartol i mahognifinér, 1900´tallet
Hollandsk barokstil, Chartol i mahognifinér, 1900´tallet. Hollandsk barokstil, Chartol i mahognifinér, skriveplade, bag hvilken skuffet med indlægt af rodtræ og intarsia i form af bladværk, 1900´tallet, H. 104, B. 112, D. 50 cm. Fremstår med aldersrelateret slid samt enkelte finérafslag, nøgle medfølger Varenr: 3588027 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 21-10-2014 15:58:00 DKK 475
Rud Thygesen & Johhny Sørensen. Skrivebord med sidebord og skuffemodul (3)
Rud Thygesen & Johhny Sørensen. Skrivebord med sidebord og skuffemodul (3). Rud Thygesen & Johhny Sørensen. Skrivebord med sidebord og skuffemodul fineret med egetræ med buet hjørner, skufemodul med tre skuffer. Fremstillet hos Magnus Olesen, Durup. H. 73 L. 200 B. 90, H. 65 B. 50 D. 83, H. 64 B. 124 D. 50 cm. Fremstår med lettere slitage. (3) Varenr: 3588673 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 16:35:00 DKK 300
Hæve / sænke skrivebord
Hæve / sænke skrivebord. Hæve / sænke skrivebord, plade beklædt med sort kunstmateriale, stel af børstet og sortlakeret stål. 200 x 90 cm. Fremstår med minimal slitage. Varenr: 3587947 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 16:46:00 DKK 2.300
Skrivebord af teak og stål, 1960'erne, dansk møbeldesign
Skrivebord af teak og stål, 1960'erne, dansk møbeldesign. Skrivebord af fineret teak , monteret med stel og greb af stål. 1960'erne, dansk møbeldesign. H. 75, 160 zx 85 cm. Brugsslitage; ridser og skrammer, bagbeklædning på ene skuffemodul fremstår løst. Varenr: 3589529 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2014 18:20:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Skrivebord samt stol (2)
Dansk møbelproducent. Skrivebord samt stol (2). Dansk møbelproducent. Skrivebord med plade fineret med teaktræ, stel af egetræ samt stol med sæde og kopstyk af formbøjet fineret teaktræ, stel af egetræ. 1960'erne. H. 73 L. 80 B. 42 cm. Fremsår med slitage og pletter. (2) Varenr: 3588549 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 18:45:00 DKK 575
Skrivebord af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. Skrivebord af fineret teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. Der medfølger nøgle. Fremstår med brugsslitage. H. 75, 105 x 60 cm. Nogle ridser og skrammer. Varenr: 3589356 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2014 18:46:00 DKK 325
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampa Tolomeo, vit. Skrivbordslampa "Tolomeo", formgiven av Giancarlo Fassina & Michele De Lucchi, 2000-tal. Vitlackerat utförande med vitlackerad rund fot. Tillverkad för Artemide. Höjd 129 cm, fot diameter 23 cm, ljuskälla 1x100w med E27 skruvsockel (E27). I obrutet originalemballageNyproducerade varor värderas ... Varenr: 3593551

DKK 1.868 SE, Stockholm, Slakthusgatan 21-10-2014 18:50:00 DKK 975
Bord i højglans orange
Bord i højglans orange. Bord i højglans orange til kontor, butik eller privatbrug. Kan bruges som fritstående skrivebord. Mål: H. 77 L. 150 B. 70 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 3588055 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-10-2014 18:56:00 DKK 325
Skrivebord med kongestol, eg, 1920-1930. (2)
Skrivebord med kongestol, eg, 1920-1930. (2). Skrivebord af eg med udskæringer, front med to skuffer. H. 74, 150 x 80 cm. Der medfølger ikke nøgle. Kongestol af eg med talrige udskæringer, sæde og ryg med stribet stof. Sædehøjde ca. 47 cm. Brugsslitage. 1920-1930. (2) Varenr: 3587621 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2014 19:31:00 DKK 1.600
Skrivbord och stol i ek klädd i Tyget Lotus(2)
Skrivbord och stol i ek klädd i Tyget Lotus(2). Skrivbord och stol i ek klädd i Tyget Lotus. Skrivbord 136x75, Höjd 78 cm. Stol bredd 63 cm, höjd 90 cm. Åldersrelaterat slitage.(2) Varenr: 3587454 DKK 2.031 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-10-2014 19:38:00 DKK 731
Peter J. Lassen. To Montana skriveborde. (2).
Peter J. Lassen. To Montana skriveborde. (2).. Peter J. Lassen f. 1930. To Montana skriveborde med bordplade af antrazitgrå laminat, stel af satinforkromet stål, højdejusterbar H. 72/82, L. 204, B.104 cm. Fremstår med brugsspor. (2). Varenr: 3586571 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 21-10-2014 19:52:00 DKK 350
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ . Re:collection. Lille kassetteformet skrivebord af lakeret egetræ med skråtstillede ben. Front med to integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 78 cm. L. 100 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Model fotos.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder,... Varenr: 3589533

DKK 5.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 20:22:00 DKK 3.500
Hollandsk skrivebord ca. 1900
Hollandsk skrivebord ca. 1900. Hollandsk skrivebord af mahogni og nøddetræ, rigt prydet med indlægninger af lyst træ i form af blomster, vaser og fugle, front med fire skuffer, svungne ben med claw and ball-fødder, ca. 1900. H. 75 cm. L. 154 cm. B. 100 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspatina, mindre finérskader og mærker.... Varenr: 3589007 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-10-2014 20:55:00 DKK 6.600
 1 2 3 4  >>