Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Giotto Stoppino, skrivebord, model Maia i kunststof
Giotto Stoppino, skrivebord, model Maia i kunststof. Skrivebord, model Maia, italiensk design af Giotto Stoppino. Formgivet i 1969. Todelt konstruktion med understel af forkromet stålrør, overdel af sort, dybttrukket kunststof. B. 147cm, H. 74/94cm, D. 88cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor, delvist let slitage og skrammer. Varenr: 4487680 DKK 6.697 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 19:55:00 DKK 4.279
Gunni Omann. Fritstående skrivebord, palisander
Gunni Omann. Fritstående skrivebord, palisander. Gunni Omann. Fritstående skrivebord fineret med palisander, front med seks skuffer, bagside med to hylder samt nedfældelig klap. Fremstillet hos Omann Jun's. møbelfabrik, 1950/1960'erne. Nøgler mangler. H. 73 L. 154 B. 80 cm. Fremstår med brugsspor, plade med senere lakering små ridser og ... Varenr: 4496729 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-12-2016 19:55:00 DKK 2.900
Hans J. Wegner. Fritstående skrivebord af eg og teak model AT-305
Hans J. Wegner. Fritstående skrivebord af eg og teak model AT-305. Hans J. Wegner 19017-2007. Fritstående skrivebord af eg og teak, sarg med tre skuffer, monteret med klap i hver side. Fremstillet hos Andreas Tuck model AT-305. H. 72, L. 136/232, B. 76 cm. Litteratur: Dansk Kunsthåndværk, Juli 1953. Nøgle medfølger. Fremstår professionelt nyrenoveret. Varenr: 4497036 DKK 18.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 20:15:00 DKK 8.800
Klaus Wettergren. Fritstående skrivebord, valnødderod
Klaus Wettergren. Fritstående skrivebord, valnødderod. Klaus Wettergren, født 1943. Fritstående skrivebord af valnødderod, i midten trekantet skuffemodul med tre skuffer, greb og ben af forkromet messing. H. 73,5 B. 195 D. 80 cm. Fremstillet hos Q Furniture Production A/S. Fremstår med brugsslitage samt ridser og mærker på bordplade. Tilsvarende... Varenr: 4497150 DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-12-2016 20:15:00 DKK 3.300
Senempire skrivebord af mahogni ca. 1840
Senempire skrivebord af mahogni ca. 1840. Senempire skrivebord af mahogni, ottekantet plade og carnisbuede sarg med skuffe, på balusterformede ben med udskæringer, ca. 1840. H. 74. B. 126. D. 82 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, fødder med afslag i træet. Varenr: 4496852 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 08-12-2016 20:22:00 DKK 350
Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord af mahogni
Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord af mahogni . Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord af fineret, ene side med tre skuffer, H. 72 cm, B. 160 cm, D. 80 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstillet hos Munch Møbler. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker. Varenr: 4497107 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2016 13:11:00 DKK 300
Skrivebord samt stol (2)
Skrivebord samt stol (2). Skrivebord af palisander, bordplade og front med tre skuffer med intarsia. H. 75. B. 114. D. 61 cm. Samt armstol af mahogni, gennembrudt og udskåret ryg med intarsia. Sh. 42 cm. Brugsspor og småreparationer. (2) Varenr: 4496793 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 09-12-2016 17:31:00 DKK 825
Skrivebord samt stol, 1950'erne (2)
Skrivebord samt stol, 1950'erne (2). Skrivebord af delvis bemalet nøddetræ, sarg med tre skuffer, skråtstillede ben. H. 78 L. 135 D. 70 cm. Medfølgende stol af teak. Aldersrelateret slitage; skrammer, senere bemaling. (2) Varenr: 4497123 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 18:56:00 DKK 725
Skrivebordslampe, Frandsen lighting, model: Cliffhanger
Skrivebordslampe, Frandsen lighting, model: Cliffhanger . Skrivebordslampe af mat sort carbon og metal dele af børstet stål, skærm af sort stof samt gennemsigtig ledning, fremstillet af Frandsen lighting, model: Cliffhanger. Designet af Henrik Pedersen / 365°. Ø på skærm 23 cm. Lampens højde fra bord max. 117 cm. Lyskilde E27 max. 75 Watt. Fremstår i... Varenr: 4472270

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 19:09:00 DKK 300
Nissen & Gehl, 'Naver Collection'. Fritstående skrivebord, model AK 1340
Nissen & Gehl, 'Naver Collection'. Fritstående skrivebord, model AK 1340. Nissen & Gehl, 'Naver Collection'. Fritstående skrivebord af sortlaseret askefinér, front med fire skuffer, medeben af stål. H. 70, L. 170, B. 80 cm. Fremstillet hos Aksel Kjersgaard, Odder. Fremstår med brugsslitage; finérskader og mærker. Varenr: 4498260 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2016 19:25:00 DKK 550
Skrivebord med pc-rulleskab/opbevaringsmodul med multiplex-front fra tossa (2)
Skrivebord med pc-rulleskab/opbevaringsmodul med multiplex-front fra tossa (2). Skrivebord med pc-rulleskab/opbevaringsmodul med multiplex-front fra tossa. Korpus af multiplex, lyst, lagdelt træ. Enkel, aflang form. Med ledningsbøsning. Fra Tossa, signeret på undersiden. Underskabet kan rulles, rummet kan trækkes ud til siden med hylde til pc. Mål på bordet: H 75, B 160, D... Varenr: 4496603 DKK 3.348 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 20:30:00 DKK 1.860
Langt spisebord/bord af multiplex fra tossa
Langt spisebord/bord af multiplex fra tossa. Langt spisebord/bord af multiplex fra tossa. Korpus af multiplex, lyst, lagdelt træ. Enkel, aflang form. Fra Tossa, signeret på undersiden. Mål: H 75, B 280, D 89. Fremstår med lette brugsspor. Der findes stole, der passer til, under varenummer: 4495957. Der findes et skrivebord, der passer ... Varenr: 4495962 DKK 4.465 DE, Hamburg, Große Elbstraße 09-12-2016 21:07:00 DKK 2.232
COUZ Skrivebord. Olieret valnød.
COUZ Skrivebord. Olieret valnød.. COUZ Skrivebord. Udført i olieret valnød. Tilspidsede ben. To skuffer. Mål: L. 140 cm. D. 80 cm H. 76,5 cm Materiale: 20 mm massiv/fineret valnød, massive valnødben Skuffer: 2 skuffer med mål b. 67,5 cm , skuffedybede (indvendigt) 62,5 cm, indvendig højde 5,5 cm Skuffebund og rygstykke ... Varenr: 4473205

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-12-2016 19:48:00 DKK 3.600
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ. Re:collection. Lille kassetteformet skrivebord af lakeret egetræ finer med skråtstillede ben. Front med to integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 76 cm. L. 100 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Modelfoto Varenr: 4319203

DKK 2.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2016 19:36:00 DKK 2.500
Kinesisk bord / skrivebord
Kinesisk bord / skrivebord. Fritstående kinesisk bord / skrivebord af mørkbejdset træ, front med skuffer og underliggende hylder, bagside med udskæringer og gennembrudt mønster. 1900-tallet. H. 81. B. 154. D. 76,5 cm. Kan skilles ad. Varenr: 4496390 DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 11-12-2016 20:20:00 DKK 325
Helmut Magg, skrivebord fra 1950'erne for WK Möbel
Helmut Magg, skrivebord fra 1950'erne for WK Möbel. Skrivebord fra 1950'erne, tysk design af Helmut Magg, fremstillet hos WK Möbel. Formgivet i 1957. Konstruktion med V-formede sidedele, overflader i kirsebærfiner og sort resopal, udstyret med to skuffer og en boghylde. Betegnet i den ene skuffe. B. 125,5cm, H. 74,5cm, D. 75,5cm. Fremstår med ... Varenr: 4487563 DKK 10.418 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 11-12-2016 20:25:00 DKK 6.325
Lille skrivebord / telefonbord
Lille skrivebord / telefonbord. Lille skrivebord / telefonbord med topplade med udtræk betrukket med brunt præget læder, tremmestel af mahogni. 1900'tallets sidste halvdel. H. 69 B. 61 D. 50 cm. Fremstår med løs topplade. Varenr: 4501082 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2016 20:39:00 DKK 300
Amerikansk skrivebord af egetræ
Amerikansk skrivebord af egetræ. Amerikansk skrivebord af egetræ, top med jalousiklap, hvorunder hylder og skuffer, front med skuffe under plade samt 4 skuffer samt dør bag hvilken arkivindretning. Centrallås af messing. 1900-tallet. H. 135, L. 151, D. 91 cm. Fremstår med defekt skuffe under bordplade. Nøgler medfølger. Varenr: 4500279 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2016 13:06:00 DKK 300
Fritstående skrivebord af mahogni.
Fritstående skrivebord af mahogni.. Fritstående skrivebord af mahogni. Front med otte skuffer, to bakker, greb af messing. H. 74 B. 170 D. 85 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker, og plade solbleget. Nøgler medfølger. Varenr: 4499751 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2016 13:50:00 DKK 325
Skrivebord af laminat
Skrivebord af laminat. Skrivebord af laminat, to huller til ledninger i plade. H. 80,5/73,5 cm, L. 122,5, D. 64 cm. Brugsspor. Se også varenummer 4499909. Varenr: 4499912 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2016 15:00:00 DKK 300
Holmris. Elektrisk hæve/sænke skrivebord, model JO 7000
Holmris. Elektrisk hæve/sænke skrivebord, model JO 7000. Holmris/Linak. Elektrisk hæve/sænke skrivebord, model JO 7000. L. 150 D. 90 cm. Brugsspor. Varenr: 4497937 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-12-2016 19:44:00 DKK 350
Arne Vodder, skrivebord, fra 1960'erne, i teaktræ, fremstillet hos Sibast
Arne Vodder, skrivebord, fra 1960'erne, i teaktræ, fremstillet hos Sibast. Skrivebord, fra 1960'erne, dansk design, formgivet af Arne Vodder, fremstillet hos Sibast. Konstruktion med et stel af massivt teaktræ, overflader på plade og container i finér. Betegnet med klistermærke. Mål: B. 185,5cm, H. 72,5cm, D. 75,5cm. Fremstår med lette, aldersrelaterede brugsspor, med ... Varenr: 4501092 DKK 8.185 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 12-12-2016 20:11:00 DKK 5.209
Skrivebord med plade af glas, bagsiden hvid mat, på runde ben af stål.
Skrivebord med plade af glas, bagsiden hvid mat, på runde ben af stål.. Skrivebord med plade af glas, bagsiden hvid mat, på runde ben af stål. H. 76,5 cm L. 161 cm. Fremstår med skrammer på glaspladen Varenr: 4493764 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 13-12-2016 13:09:00 DKK 300
Galotti & Radice Italy, skrivebord, model President Senior
Galotti & Radice Italy, skrivebord, model President Senior. Skrivebord, model President Senior, fremstillet hos Galotti & Radice, Italy. Formgivet omkring 1970. Konstruktion af let grønligt sikkerhedsglas forbundet med elementer af forkromet metal. Mål: B. 129/206cm, H. 74cm, D. ca. 102cm. Fremstår med lette, aldersrelaterede brugsspor, delvist med ... Varenr: 4459430 DKK 10.418 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 13-12-2016 14:35:00 DKK 6.697
Dansk møbelproducent: Skrivebord - teaktræ
Dansk møbelproducent: Skrivebord - teaktræ. Dansk møbelproducent: Skrivebord af fineret teaktræ. Front med 2 x 3 skuffer, samt skuffe med lås i midten. Nøgle medfølger. H 75 cm, D 69 cm, B 130 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4502128 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13-12-2016 15:46:49 DKK 1.050
Bord/skrivebord, træ
Bord/skrivebord, træ. Bord/skrivebord, halvrund udformet konstruktion af træ, hvidlakeret, indfældet skrivefelt af orangefarvet læder, en skuffe med to greb, guldfarvet bemalet, skuffen flankeres af to dekorationselementer med reliefpræget blomstermotiv, guldfarvet bemalet, aftageligt system med to rum på bordpladen, ... Varenr: 4438412 DKK 5.953 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 13-12-2016 18:42:00 DKK 1.860
Four-Design : Hæve-sænke skrivebord
Four-Design : Hæve-sænke skrivebord . Four-Design. Hæve-sænke skrivebord, med sort plade, mål ca. L. 188 cm. B. 106 cm. Brugsslitage, enkelte ridser. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4501685 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 13-12-2016 19:05:00 DKK 300
Kai Winding. Dameskrivebord / chatol af palisander
Kai Winding. Dameskrivebord / chatol af palisander. Kaj Winding. Chatol udført af palisander, front med klap bag hvilken små skuffer og rum. Let tilspidsede firekantede ben hvorimellem sprosse. Nøgle medfølger. H. 104, B. 100, D. 47, Top D. 25,5 cm. Enkelte mindre skrammer. Varenr: 4498143 DKK 25.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-12-2016 19:33:00 DKK 1.800
Peter J. Lassen. Montana Skrivebord og skuffemodul (2)
Peter J. Lassen. Montana Skrivebord og skuffemodul (2). Peter J. Lassen. Montana skrivebord og skuffemodul på hjul af hvidlakeret MDF plade. H. 72 cm., L. 130 cm., B. 80 cm. Skuffemodul H. 59, B. 41, D. 47 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser, mærker, afslag og manglende nøgle. (2) Varenr: 4501395 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 13-12-2016 19:41:00 DKK 325
Jørgen Pedersen / E. Pedersen & søn. Skrivebord med skænk, palisander (2)
Jørgen Pedersen / E. Pedersen & søn. Skrivebord med skænk, palisander (2). Jørgen Pedersen design. Skrivebord af fineret palisander med sidebord/skænk. Stel og greb af stål. H. 73, L. 200, B. 100 cm. Sidebord/skænk med skuffe og skydelåge, monteret med stel af stål. H. 62, L. 182, B. 47 cm. Nøgle medfølger.Litt: Mobilia nr. 210/1972.Alm. brugsspor. (2) Varenr: 4450655 DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-12-2016 20:03:00 DKK 12.000
 1 2  >>