Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence. Skrivebord i fransk stil, model Fayence, i hvidbemalet træ. Udtrækshylde i sarg samt skuffe og låge. Mål: H. 76 B. 140 D. 60 cm. Udleveres i en kolli ca. 145x80x65 cm Varenr: 3264963

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 21-12-2014 19:55:00 DKK 2.000
Fritstående skrivebord, valnød
Fritstående skrivebord, valnød. Fritstående skrivebord fineret med valnød træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Emballage mål: 195x97x15 + 140x75x13 cm. Varenr: 3525787

DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-12-2014 20:03:00 DKK 1.050
Skrivbord i körsbär
Skrivbord i körsbär. Skrivbord i körsbär. Hantverksmässigt utfört skrivbord i massivt körsbärsträ samt fanér. Lös benställning samt överdel med lådor/fack. Skrivskivan med förvaring under tre luckor. Mått: L 117 cm H 102 cm Dj 80 cm Lätta bruksspår Varenr: 3662844 DKK 9.437 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-12-2014 20:30:00 DKK 4.089
Stort skrivebord fra 1960'erne/1970'erne i palisander
Stort skrivebord fra 1960'erne/1970'erne i palisander. Stort skrivebord fra 1960'erne/1970'erne. Understel af forkromet og mørkegråt lakeret metal, plade i stærkt flammet palisanderfiner, udstyret med to skuffer. B. 201 cm, H. 72 cm, D. 101,5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, stødmærker på hjørnerne, der medfølger ingen nøgle. Varenr: 3614402 DKK 4.463 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-12-2014 13:05:00 DKK 2.604
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ . Re:collection. Lille kassetteformet skrivebord af lakeret egetræ finer med skråtstillede brunlaseret ben. Front med to integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 78 cm. L. 100 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Model fotos. Varenr: 3657546

DKK 5.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 14:17:00 DKK 3.500
Skrivebord samt to arkivskabe (3)
Skrivebord samt to arkivskabe (3). Skrivebord af fineret egetræ med arkiv modul, stel af bemalet metal. Mulighed for af juster højden. H. 65, L. 130, B. 40 cm.. To arkivskabe af fineret egetræ med jalousilåger. H. 60/70, L. 74/110, B. 31/41 cm.. Fremstår med brugsspor. Det ene skab med afslag på låge. (3) Varenr: 3631355 DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 15:29:27 DKK 300
Skrivebord af teaktræ, dansk møbelproducent
Skrivebord af teaktræ, dansk møbelproducent. Fritsående skrivebord af teaktræ, front med seks skuffer, greb af metal, bagside grønlakeret, H. 72, 120 x 60 cm. Nøgle medfølger. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsspor; små ridser og mærker. Varenr: 3665498 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 15:56:00 DKK 350
Stort skab m.m.
Stort skab m.m.. Stort skab, skrivebord, seng, spejl, sideborde/natbode samt sminkemøbel af bemalet- og udskåret træ. 1900-tallets slutning. Sminkemøbel: H. 74 B. 147 D. 43, Sidebord: 74 B. 58 D. 43, Spejl: 126 x 89, Skab/bunden: 305 x 63, sengegavl: 179 x 166 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, defekter, ... Varenr: 3666163 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 22-12-2014 16:14:00 DKK 1.600
Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord, egetræ
Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord, egetræ. Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord fineret med egetræ, kasetteformet plade med fire skuffer, monteret på runde kegleformede ben. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Søren Willadsen, Vejen. H. 74 L. 175 B. 75 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder, ridser og nuanceforskel. Varenr: 3661773 DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-12-2014 16:25:00 DKK 22.000
Christian VIII skrivebord af mahogni, 1800-tallets midte
Christian VIII skrivebord af mahogni, 1800-tallets midte. Christian VIII skrivebord af finéret mahogni med gallerikant, sarg med tre skuffer, drejede ben. 1800-tallets midte. H. 87 B. 117 D. 58 cm. Aldersrelateret slitage; skrammer og finérskader. Varenr: 3662895 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 16:34:00 DKK 300
H. J. Wegner. Skrivebord, egetræ
H. J. Wegner. Skrivebord, egetræ. Hans. J. Wegner. Skrivebord fineret med egetræ, front med to skuffer. Fremstillet hos Getama. 1960/70'erne. H. 68 L. 123 B. 70 cm. Fremstår med skjolder, et løst greb med reparation og mindre finerafslag på skuffer. Nøgle medfølger. Varenr: 3662072 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-12-2014 16:36:00 DKK 300
Skrivepult af mahogni
Skrivepult af mahogni . Skrivepult af mahogni, top med tre skråtstillede klapper, heraf en beklædt med læder, indvendigt rum og spejl. H. 76 x 112 x 57 cm. Fremstår med slitage og med mærker efter bordlampe. Varenr: 3664137 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 16:47:45 DKK 375
Skrivebord af teak, 1950'erne, dansk møbeldesign
Skrivebord af teak, 1950'erne, dansk møbeldesign. Skrivebord af fineret teak, 1950'erne, dansk møbeldesign. H. 75, 123 x 65 cm. Brugsslitage; brændemærker, ridser og skrammer. Varenr: 3664151 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 16:52:03 DKK 325
Skrivebord med stol og reol. Birk, 1930'erne, dansk snedkermester (3)
Skrivebord med stol og reol. Birk, 1930'erne, dansk snedkermester (3). Skrivebord af fineret birk, front med to skuffer. H. 75, 105 x 65 cm. Skrivebordsstol af eg, betrukket med naturlæder, delvis sømbeslået. Sædehøjde ca. 44 cm. Læder med patina og brugsspor. Reol, H. 101, 115 x 28 cm.1930'erne, dansk snedkermester. (3) Varenr: 3662227 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 19:03:00 DKK 550
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ. Lille kassetteformet skrivebord af lakeret egetræ finer med skråtstillede ben. Front med to integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 78 cm. L. 100 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Brændemærke herfra. Model fotos. Varenr: 3662088

DKK 5.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:51:00 DKK 3.500
Stort skrivebord med to containere (3)
Stort skrivebord med to containere (3). Stort skrivebord med to containere. Klassisk reduceret formgivning med sidestykker og bordplade af træ. Overgange/beslag af metal. Kasseformet container med låger, den anden har skuffer. På hjul. Lågerne kan aflåses, nøglen medfølger. 1 skuffe kan aflåses. Nøglen medfølger ikke, skuffen er dog ... Varenr: 3599919 DKK 4.463 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-12-2014 20:05:00 DKK 2.604
Art Noveau skrivebord af mahogni ca.1890-1900
Art Noveau skrivebord af mahogni ca.1890-1900. Art Noveau skrivebord af mahogni, front med tre skuffer, udskæringer, øverst rum med hylde, nøgle. H.101 x 104 x d.64 cm. Antagelig Frankrig ca.1890-1900. Fremstår med brugsspor, et bagben limet / repareret efter knæk, andre småskader og reparationer. Varenr: 3662883 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-12-2014 20:11:00 DKK 3.600
Hæve-sænke skrivebord model 216H
Hæve-sænke skrivebord model 216H . Hæve-sænke skrivebord model 216H med stel af sortlakeret stål og bordplade af mahogni, affaset/profileret. Fremstillet af Søborg Møbelfabrik. H. 71 - 120 cm. L. 180 cm. B. 80 cm. Brugsspor, ridser og mærker. Hæve/sænke funktion virker ikke Varen kan ikke besigtiges i Herlev. Afhentning kan ske... Varenr: 3665781 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-12-2014 11:54:00 DKK 300
Skrivebord med hæve/sænkesystem
Skrivebord med hæve/sænkesystem . Elektrisk justerbart skrivebord med hæve/sænke system, bordben af stål og bordplade af fineret bøg, aftagelig tillægsplade. L. 200 cm B. 110 cm. Virker efter afprøvning. Brugspræg, afslag, Varenr: 3668483 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-12-2014 12:21:00 DKK 300
Børge Mogensen & Grethe Meyer. Skab fra serien 'Boligens Byggeskabe'
Børge Mogensen & Grethe Meyer. Skab fra serien 'Boligens Byggeskabe' . Børge Mogensen & Grethe Meyer. Skab af oregonpine, front med nedklappelig skriveplade samt to låger. Fremstillet til serien 'Boligens Byggeskabe'. H. 204, B. 103, D. 36 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med slitage og mærker. Møbelhund medfølger ikke. Varenr: 3665777 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-12-2014 12:50:00 DKK 500
Louis Seize chatol af egetræ, 1700-tallets slutning
Louis Seize chatol af egetræ, 1700-tallets slutning. Louis Seize chatol af egetræ, front med tre skuffer, top med skråtstillet skriveplade, bag hvilken små skuffer samt en låge med intarsia i form af kompasrose, beslag af messing, sidegreb af jern. 1700-tallets slutning. H. 106, L. 120, D. 60 cm. To nøgler medfølger. Senere bagklædning. Fremstår ... Varenr: 3664090 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-12-2014 13:24:00 DKK 1.250
Skrivebord af teak front med seks skuffer på tilspidsede ben
Skrivebord af teak front med seks skuffer på tilspidsede ben. Skrivebord af teak front med seks skuffer på tilspidsede ben. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsslitage. H. 74. L. 122. B. 61 cm. Varenr: 3665242 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 23-12-2014 14:30:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, skrivebord i egetræ
Dansk møbelproducent, skrivebord i egetræ. Dansk møbelproducent, skrivebord i egetræ, front med fire skuffer. L. 172 cm, D. 86,5 cm, H. 72,5 cm. En nøgle og to løse låse medfølger. Varenr: 3665237 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-12-2014 14:55:07 DKK 300
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Fridtstående skrivebord fineret med teaktræ, front med syv skuffer, bagside med to rum, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 74 L. 130 B. 65 cm. Nøgle mangler. Fremstår med brugsspor, lille finerafslag og nuanceforskel på top. Varenr: 3663300 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-12-2014 15:43:00 DKK 300
Frits Henningsen. Fritstående skrivebord, eg
Frits Henningsen. Fritstående skrivebord, eg. Frits Henningsen 1889-1965. Fritstående skrivebord af eg med buede ben, to skabe og en skuffe. Har tilhørt Tårnby rådhus. H. 75 L. 153,5 D. 79 cm. Fremstår med brugsspor, manglende greb og pletter på bordplade. Varenr: 3662441 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-12-2014 18:24:00 DKK 325
Fritstående skrivebord, valnød. Fritstående skrivebord fineret med valnød træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Varenr: 3494901

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-12-2014 19:00:00 DKK 650
Antonio Citterio for Flos. Bordlampe model 'Kelvin Led'
Antonio Citterio for Flos. Bordlampe model 'Kelvin Led' . Antonio Citterio for Flos. Skrivebordslampe "Kelvin Led" sort udgave. L: ca 90 cm. Formgivet i 2009, Udført hos Flos. H. 55 cm. Fremstår i åbnet emballage Varenr: 3665720 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-12-2014 20:00:00 DKK 425
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Emballage mål: 200x100x15 + 140x75x13 cm. Varenr: 3525851

DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-12-2014 20:03:00 DKK 375
Alfred Müller, skrivebordslampe / bordlampe Quick fremstillet hos AMBA Basel. Fremstilling i messing
Alfred Müller, skrivebordslampe / bordlampe Quick fremstillet hos AMBA Basel. Fremstilling i messing. Alfred Müller, bordlampe Quick fremstillet hos AMBA Basel. Fremstilling i messing. Formgivet i 1930'ere. Højdeindstillelig konstruktion med stel og skærm af messing. Betegnet med klistermærke. H. ca 42 cm - ca. 52 cm, skærm Ø ca. 35 cm, fod Ø ca. 20 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, metal ... Varenr: 3643193 DKK 4.463 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 20:07:00 DKK 2.790
Skrivebord
Skrivebord. Skrivebord. Sort lakeret trækorpus med containere i siderne. 1 nøgle medfølger. Mål: H. ca. 74 cm, B. ca. 170 cm, D. ca. 77 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, ridser og slitage, delvist stødmærker, fornyet lakering/overlakeret. Varenr: 3621826 DKK 4.463 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 20:10:00 DKK 1.860
 1 2 3  >>