Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dameskrivebord samt stol (2)
Dameskrivebord samt stol (2). Dameskrivebord af bejdset træ, cabriole ben, front med tre skuffer fineret med palisander og intarsia, gallerikant med rocaille. H. 77, B. 100, D. 48. Nøgle medfølger. Samt stol, kraftigt udskåret med grene og bladværk, betrukket med broderet stof. 18/1900-tallet. Fremstår med lettere brugsspor. ... Varenr: 4569771 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-02-2017 19:04:00 DKK 475
Jørgen Kastholm og Preben Fabricius, konference-/skrivebord, fremstillet hos Kill International, 1970'erne, træ/aluminium
Jørgen Kastholm og Preben Fabricius, konference-/skrivebord, fremstillet hos Kill International, 1970'erne, træ/aluminium . Jørgen Kastholm og Preben Fabricius, konference-/skrivebord, fremstillet hos Kill International, bordplade af mørkt/kraftigt året, forseglet træ med finer, bordplade med to skuffer i sargen, stel af aluminium og træ, mål: H. 72 cm, B. 194 cm, D. 97,5 cm, fremstår med kraftige brugsspor, ... Varenr: 4545318 DKK 8.919 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-02-2017 19:15:00 DKK 5.946
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ. Re:collection. Lille kassetteformet skrivebord af lakeret egetræ finer med skråtstillede ben. Front med to integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 76 cm. L. 100 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Modelfoto Varenr: 4319214

DKK 2.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-02-2017 19:36:00 DKK 2.500
Møbelproducent. Skrivebord af teak
Møbelproducent. Skrivebord af teak. Møbelproducent. Skrivebord af fineret teak. Front med tre skuffer. Nøgle medfølger. H. 73,5 B. 118 D. 54,5 cm. Brugsspor, ridser og pletter; enkelte finer afslag. Varenr: 4569211 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 19:38:00 DKK 675
Arne Vodder. Fritstående skrivebord af palisander
Arne Vodder. Fritstående skrivebord af palisander. Arne Vodder. Fritstående skrivebord af fineret palisander. Front med to skuffemoduler hver med tre skuffer, bagside med og tre rum. H. 75 L. 145 D. 75 cm. Fremstår med brugsspor. Nøgle mangler. Cites certifikat fra Styrelsen for Vand- og Naturforvaltning (SVANA) til handel inden for EU ... Varenr: 4499614 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 19:38:00 DKK 1.950
Skrivebord af palisander, dansk møbelproducent
Skrivebord af palisander, dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af fineret palisander, tre skuffer, ene ende H. 72 L. 120/166 B. 60 cm. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsspor; finerafslag på plade ved klap. Varenr: 4567487 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-02-2017 19:42:00 DKK 1.750
Kai Kristiansen. Skrivebord af teaktræ
Kai Kristiansen. Skrivebord af teaktræ . Kai Kristiansen. Skrivebord fineret med teaktræ, nyreformet plade, front med skuffer samt skab med jalousilåge med barindretning, bagside med hylder, runde tilspidsede ben, H. 75 B. 136 D. 72 cm. Nøgle medfølger. 1960'erne. Fremstillet hos Feldballe møbelfabrik. Fremstår med brugsspor; ridser og ... Varenr: 4566621 DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-02-2017 19:57:00 DKK 7.400
Skrivebord, valnøddetræ, 1950'erne
Skrivebord, valnøddetræ, 1950'erne . Skrivebord, valnøddetræ, 1950'erne. Firkantet korpus på kantede fødder, med to låger i fronten, indrettet med 4 skuffer indvendigt i venstre side og 2 skuffer i højre side, skuffe i sargen, 2 nøgler medfølger. H. 77 cm, B. 160 cm, D. 70 cm. Fremstår med overfladiske ridser, afslag på kanterne, ... Varenr: 4540034 DKK 6.689 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-02-2017 20:04:00 DKK 1.375
Skrivebord i rokokostil, valnøddetræ
Skrivebord i rokokostil, valnøddetræ. Skrivebord i rokokostil, valnøddetræ/rodtræ/lyst træ, delvist med finer, 1800-/1900-tallet. Svejfet bordplade med rodtræ og lyse trådindlæg, hvorunder der befinder sig en udtrækkelig skriveflade med purpurfarvet filtbetræk, skuffe i sargen midtpå, i hver side er der placeret to skuffer over ... Varenr: 4540052 DKK 9.662 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-02-2017 20:04:00 DKK 4.088
DKU WoodWork. Plankeskrivebord, eg.
DKU WoodWork. Plankeskrivebord, eg. . DKU WoodWork. Plankeskrivebord udført i eg. Stående på skråstillede drejede egetræsben, mørk olieret. Brændemærket. H. 75 cm. L. 192 cm. B. 61/71 cm. Varenr: 4544618

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-02-2017 20:31:00 DKK 5.000
Møbelproducent. Skrivebord af teak. Møbelproducent. Skrivebord af fineret teak. Front med skuffer og låge, hvor bag hylde. Nøgle medfølger. H. 74 B. 134 D. 74 cm. Brugsspor, ridser og pletter; enkelte finer afslag. Varenr: 4569217 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 20:38:00 DKK 400
Sofabord samt skrivebord (2)
Sofabord samt skrivebord (2). Sofabord, Louis Seize stil, H. 56, L. 112, B. 65 cm. Samt skrivebord, Engelsk stil, H. 78, L. 120, B. 60 cm. Brugsslitage og løshed. Skrivebord med defekt / afslået ende. (2) Varenr: 4569972 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-02-2017 16:30:00 DKK 300
Dameskrivebord - mahogni
Dameskrivebord - mahogni. Dameskrivebord af fineret mahogni. Top med opklappelig skriveplade, front med 3 skuffer. Nøgle medfølger. H 81 cm, D 62 cm, L 113 cm. Fremstår med brugsspor, finerafslag mm. Varenr: 4570339 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-02-2017 19:20:00 DKK 300
Skrivebord af fineret teak, 1950'erne
Skrivebord af fineret teak, 1950'erne. Skrivebord af fineret teak, 1950'erne. Nøgle medfølger. H. 74, 120 x 60 cm. Plade med let gennemslid. Varenr: 4570332 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-02-2017 19:20:00 DKK 325
Christian Hvidt. Skrivebord af mahogni
Christian Hvidt. Skrivebord af mahogni. Christian Hvidt. Fritstående skrivebord af mahogni. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik . H. 72, B. 200, D. 94 cm. To nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor samt nogle skrammer. Varenr: 4570446 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-02-2017 19:45:00 DKK 425
Møbelproducent. Skrivebord af eg
Møbelproducent. Skrivebord af eg. Møbelproducent. Skrivebord af fineret egetræ, front med skuffer, monteret med messing greb. Nøgle medfølger. H. 76 B. 150 D. 74,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, slitage bordplade, én skuffe med defekt lås og beskadiget front. Varenr: 4569409 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-02-2017 19:50:00 DKK 300
SIS skrivebord, El justerbart med bordplade af birk laminat.
SIS skrivebord, El justerbart med bordplade af birk laminat.. Skrivebord, El justerbart produceret af SIS International. Bordet er fremstillet i står med elektrisk justerbar ben som giver en højde fra 61 - 130 cm. B. 115 x L 165 cm. Bordpladen er produceret i 25 mm MDF som derefter er belagt med birk laminat. Kanterne er monteret med Grå Abs kanter. Bordet ... Varenr: 4570744 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-02-2017 19:53:00 DKK 300
Marcel Breuer, Thonet, skrivebord, model 'S285', stålrør og træ
Marcel Breuer, Thonet, skrivebord, model 'S285', stålrør og træ. Marcel Breuer (1902-1981), fremstillet hos Thonet, skrivebord, model 'S285', formgivet i 1930, understel af forkromet stålrør, sortlakeret træ, seks skuffer, kan låses, ingen nøgle medfølger, mærket på undersiden med producentklistermærke. Mål: H. 73 cm - B. 163 cm - D. 77 cm, fremstår med ... Varenr: 4489521 DKK 26.014 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-02-2017 20:04:00 DKK 18.581
 Hans J. Wegner. Skrivebord, mørk poleret egetræ
Hans J. Wegner. Skrivebord, mørk poleret egetræ . Fritstående skrivebord tegnet af Hans J. Wegner, stel af mørk poleret massiv eg, fineret bordplade og skuffesektion med to skuffer. Fremstillet hos Getama. H. 68. B. 125. D. 70 cm. Nøgle mangler. Fremstår med brugsslitage overvejende på bordplade. Varenr: 4569948 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-02-2017 20:12:00 DKK 300
Svend Erik Andersen. Fritstående Unika kasette skrivebord i teak
Svend Erik Andersen. Fritstående Unika kasette skrivebord i teak . Svend Erik Andersen. Fritstående Unika kasette skrivebord i teak, bordplade med spejlskåret finer i teak, sarg af hvidlakeret egetræ, skuffer med skjulte greb og tappede samlinger samt i midten udtræksplade, skråtstillede tilspidsede ben i sort matlakeret massiv egetræ. Designet og fremstillet af... Varenr: 4571807 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 20:33:00 DKK 3.400
Kasseskrivebord af eg med grøn linoleum, 3-delt
Kasseskrivebord af eg med grøn linoleum, 3-delt. Kasseskrivebord af eg, plade indlagt med grønt linoleum. En nøgle medfølger. Fremstår med alderspræg og brugsslitage, samt huller i plade. Mål: 146x75 cm. H. ca. 80 cm. Varenr: 4553908 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-02-2017 15:26:00 DKK 300
Skrivebord samt skuffemodul (2)
Skrivebord samt skuffemodul (2). Sortmalet skrivebord, 97 x 97 cm. H 74 cm. Skuffemodul; tre skuffer monteret med greb. Front i bøgelaminat. B 57, D. 37, H. 56,5 cm. Bordet passer til placering i hjørne med skrå forkant samt hul i bordpladen til ledninger. (2) Varenr: 4571485

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-02-2017 17:06:00 DKK 300
Skrivebord - rustikt
Skrivebord - rustikt. Skrivebord af træ i rustik stil. H 85 cm. B 150 cm. D 70 cm. Midterste skuffe mangler. Varenr: 4362954

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-02-2017 17:10:11 DKK 300
Skrivebord af nøddetræ
Skrivebord af nøddetræ. Skrivebord af nøddetræ, front med tre skuffer og to låger nederst. Nøgle medfølger. H. 74 cm, L. 142 cm, B. 74 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4564238 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-02-2017 17:28:00 DKK 300
Dansk møbelproducent: Skrivebord - teaktræ (3)
Dansk møbelproducent: Skrivebord - teaktræ (3). Dansk møbelproducent: Skrivebord af fineret teaktræ. Front med 5 og 4 skuffer. (1 skuffe med løs front). H 73 cm, D 80 cm, B 140 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4541496 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-02-2017 18:45:00 DKK 300
Chr. Linneberg Møbelfabrik.Skrivebord i fineret palisander med 6 skuffer.
Chr. Linneberg Møbelfabrik.Skrivebord i fineret palisander med 6 skuffer.. Chr. Linneberg Møbelfabrik. Skrivebord fra 70ér fineret palisander som derefter er lakeret. Bordpladen er total nyrenoveret hos professionel møbel snedker. Bordet har 6 skuffer hvor skuffefronterne er udført i fineret palisander og skuffesider er udført i massiv bøg. Hvert sæt skuffer er med lås ... Varenr: 4494397 DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-02-2017 18:47:00 DKK 3.000
Skrivebord, valnød
Skrivebord, valnød. Skrivebord i finéret valnød og ben i gummitræ. Front med 2 skuffer. H. 75/83 cm. L. 120 cm. D. 60 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 127x67x29 cm. Varenr: 4566679

DKK 4.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-02-2017 19:19:00 DKK 2.500
Christian Hvidt. Skrivebord af mahogni, model SM-76
Christian Hvidt. Skrivebord af mahogni, model SM-76. Christian Hvidt. Fritstående skrivebord af mahogni. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik . H. 75,5, B. 200, D. 100 cm. Nøgler mangler. Fremstår med brugsspor samt nogle skrammer. NB: uoriginal opklodsning. Varenr: 4570447 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-02-2017 19:26:00 DKK 300
Anders Lundkvist for Gubi. Skrivebord
Anders Lundkvist for Gubi. Skrivebord . Anders Lundkvist for Gubi. Stort skrivebord fra GOS III serien, sort softcoated bordplade med to lednings udtag, monteret med kabelbakke underpladen, H. 72 B. 200 D. 100 cm. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker. Varenr: 4571472 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-02-2017 19:27:00 DKK 300
Skrivebord af teaktræ, dansk møbelproducent
Skrivebord af teaktræ, dansk møbelproducent. Skrivebord af fineret teak, front med skuffer, bagside med hylde, bordplade med let buet form, H. 75 B. 135 D. 74 cm. Nøgle medfølger. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker, enkelte minimale finerafslag. Varenr: 4571613 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-02-2017 19:28:00 DKK 300
 1 2 3  >>