Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ole Schmidt Sørensen, Helsemøbel, Mobilux elektrisk hæve/sænke skrivebord med pedalfunktion, model 918P
Ole Schmidt Sørensen, Helsemøbel, Mobilux elektrisk hæve/sænke skrivebord med pedalfunktion, model 918P. Ole Schmidt Sørensen, Helsemøbel, Mobilux elektrisk hæve/sænke skrivebord med pedalfunktion, model 918P, justerbar bordplade af MDF 2,5 cm. hårdt dampet bøgetræsfiner med udtræksbakke, sokkel og fod af grålakeret og forkromet stål monteret med sadel og pedaler på stel af bøgetræsfiner. Vinder af ... Varenr: 4596506 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 14:41:00 DKK 325
Skrivebord
Skrivebord. Skrivebord, eboniseret træ, 6 skuffer og en låge. Messingbeslag: Mål: H. 80 cm. B. 140 cm. D. 70 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor og kraftige afslag. Varenr: 4593264 DKK 5.577 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-03-2017 16:23:18 DKK 2.603
Dameskrivebord og stol - mahogni 1800-tallet (2)
Dameskrivebord og stol - mahogni 1800-tallet (2). Dameskrivebord og stol af fineret mahogni fra 1800-tallet. Skrivebord med tre skuffer i sarg, opklappelig skriveplade beklædt med grøn filt. H 77 cm, D 65 cm, B 120 cm. Dertil stol H 90 cm, SH 50 cm. Fremstår med brugsspor og finersafslag. Nøgle medfølger. (2) Varenr: 4591596 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-03-2017 19:11:00 DKK 1.650
M. Jensen, møbeletablissement. Fritstående skrivebord, 1920/30'erne
M. Jensen, møbeletablissement. Fritstående skrivebord, 1920/30'erne. M. Jensen, møbeletablissement. Fritstående skrivebord af fineret røget egetræ med udskæringer, front med to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, cabriole ben. 1920/30'erne. Nøgle medfølger. H. 76 L. 137 D. 71 cm. Fremstår med lettere brugsspor og lille brandmærke på plade. Varenr: 4602570 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-03-2017 19:31:00 DKK 525
COUZ Skrivebord. Hvidolieret eg.
COUZ Skrivebord. Hvidolieret eg.. COUZ Skrivebord. Udført i hvidolieret eg. Tilspidsede ben. Tre skuffer. Mål: L. 140 cm. D. 80 cm H. 76,5 cm Materiale: 20 mm massiv/fineret eg, massive egeben Skuffer: 3 stk med mål b. 45 cm, skuffedybede (indvendigt) 62,5 cm, indvendig højde 5,5 cm Skuffebund og rygstykke ... Varenr: 4606946

DKK 6.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 19:35:00 DKK 1.150
Dansk møbelproducent - fritstående skrivebord af palisander
Dansk møbelproducent - fritstående skrivebord af palisander. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af fineret palisander. Front med seks skuffer hvoraf to låsbare. Nøgler medfølger. Bagside med rum. H. 74 cm., B. 154 cm., D. 80 cm. Fremstår med brugsslitage herunder nuanceforskel, finerskader. Varenr: 4602998 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 24-03-2017 19:43:00 DKK 1.100
Skrivebord, teak og eg, dansk møbelproducent
Skrivebord, teak og eg, dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord med sarg og ben af fineret og massiv eg, plade, skuffefronter samt bagside af massiv og fineret teaktræ. I fronten fem skuffer, heraf en indrettet til arkivhængemapper, bagside med hylder samt jalousilukke, H. 74 L. 156 B. 77 cm. To nøgler medfølger. Dansk møbelproducent. ... Varenr: 4600182 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-03-2017 19:49:00 DKK 725
Hans J. Wegner, skrivebord model AT305
Hans J. Wegner, skrivebord model AT305. Hans. J. Wegner 1914-2007. Fritstående skrivebord med to endeklapper, model AT305, sarg med tre skuffer, stel og skuffefronter af massiv eg, bordplader af fineret teak. Fremstillet ved Andreas Tuck. H. 73 cm. L. 136/231 B. 76 cm. Fremstår med nyrenoveret med nyt finer på bordplade og skiftet ... Varenr: 4603000 DKK 15.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-03-2017 19:53:00 DKK 14.000
Lumina. Skrivebordslampe model 'Tangram'
Lumina. Skrivebordslampe model 'Tangram'. Lumina. Skrivebordslampe model 'Tangram'. Design Walter Monici 1992. Anodiseret aluminium. Totallængde 130 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. Varenr: 4602522 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-03-2017 19:56:00 DKK 400
 Omann Jun. Fritstående skrivebord af palisander
Omann Jun. Fritstående skrivebord af palisander . Omann Jun. Fritstående skrivebord af palisander, front med seks skuffer heraf to låsbare, bagside med opbevaringsrum samt én låsbar nedfældig klap.. H. 72, L. 156, B. 79 cm. Fremstår med brugsslitage, slitage på plade. Nøgler medfølger. Varenr: 4603351 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-03-2017 20:06:00 DKK 625
Skrivebord, valnød
Skrivebord, valnød. Skrivebord i finéret valnød og ben i gummitræ. Front med 2 skuffer. H. 75/83 cm. L. 120 cm. D. 60 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 127x67x29 cm. Varenr: 4598234

DKK 4.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-03-2017 20:20:00 DKK 2.600
Skrivebord/partners desk, teak, Ib Kofod Larsen, Faarup Møbelfabrik, Danmark
Skrivebord/partners desk, teak, Ib Kofod Larsen, Faarup Møbelfabrik, Danmark. Skrivebord træ/teak, formgivet af Ib Kofod Larsen, Faarup Møbelfabrik, Danmark, rektangulær bordplade på fire afrundede ben, fire aflåselige skuffer over hinanden i både venstre og højre side på fronten, med fremtrukne greb, den første skuffe i hver side med træplade som hylde, dybe skabsrum til ... Varenr: 4569555 DKK 9.667 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-03-2017 20:37:00 DKK 8.551
Fritstående skrivebord,  Vintage Design. Massivt elmetræ/ jern.
Fritstående skrivebord, Vintage Design. Massivt elmetræ/ jern.. Vintage Design: Fritstående skrivebord af massivt elmetræ samt patineret jern med to låger samt to skuffer, stel, låger, greb samt bagside af patineret jern. Mål: H. 87 cm, L. 170 cm, D. 60 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 4566513

DKK 4.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-03-2017 12:52:00 DKK 375
Lille skrivebordsstol af hvidmalet træ, 1900-tallet
Lille skrivebordsstol af hvidmalet træ, 1900-tallet. Lille skrivebordsstol af hvidmalet træ, 1900-tallets 1. halvdel. Rundt jerngevindfæstet sæde med højdeindstilling. Senere / yngre bemaling og gult sædebetræk. Alm. små brugsspor. Laveste sædeh. 42 cm. Varenr: 4602585 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-03-2017 15:03:00 DKK 300
Skrivebord samt skuffemodul (2)
Skrivebord samt skuffemodul (2). Sortmalet skrivebord, 97 x 97 cm. H 74 cm. Skuffemodul med front i kirsebærlaminat bestående af tre skuffer med greb. B 57, D. 37, H. 56,5 cm. Bordet passer til placering i hjørne med skrå forkant samt hul i bordpladen til ledninger. Bord fremstår usamlet, begge møbler er emballeret i kasser. (2) Varenr: 4595969

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 17:03:38 DKK 325
Skrivebordsstol, kubistisk
Skrivebordsstol, kubistisk. Skrivebordsstol, kubistisk, stel af hvidlakeret træ, polstret ryglæn og sæde, begge med sort stofbetræk, mål: H. 68,5 cm, siddehøjde 39 cm, B. 64 cm, D. 44 cm, fremstår med brugsspor, slitage, ridser og afslag på træet, repareret stofbetræk på ryglænet, slitage på stofbetrækket. Varenr: 4528538 DKK 3.346 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-03-2017 19:05:00 DKK 2.231
Skrivebord af træ - rustikt bondestil
Skrivebord af træ - rustikt bondestil. Skrivebord af træ i rustik bondestil. 3 skuffer H 85 cm. B 150 cm. D 70 cm. Varenr: 4362954

DKK 3.500 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 20:04:00 DKK 2.400
Dansk møbelsnedker, Organisk formet fritstående skrivebord, ca. 1950erne
Dansk møbelsnedker, Organisk formet fritstående skrivebord, ca. 1950erne. Dansk møbelsnedker, Organisk formet fritstående skrivebord, 1950erne. Nøddetræ. Front med 5 skuffer. Ene ende med konveks/konkav formet jalousilåge, hvor bag barindretning med hylde af glas. Bagside med hylde. Monteret på seks koniske ben. H. 74 cm., L. 137 cm., B. 70 cm. Fremstår med ... Varenr: 4602941 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-03-2017 20:52:00 DKK 425
Skrivebord samt skuffemodul (2). Sortmalet skrivebord, 97 x 97 cm. H 74 cm. Skuffemodul med front i kirsebærlaminat bestående af tre skuffer med greb. B 57, D. 37, H. 56,5 cm. Bordet passer til placering i hjørne med skrå forkant samt hul i bordpladen til ledninger. Bord fremstår usamlet, begge møbler er emballeret i kasser. (2) Varenr: 4595971

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-03-2017 16:33:20 DKK 325
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak.
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak.. Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak. H. 75. L. 135. B. 75 cm. Bordplade med enkelte skjolder. Nøgle medfølger. Varenr: 4603199 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-03-2017 19:55:00 DKK 350
Skrivebord af mahogni og rodtræ, rokoko stil
Skrivebord af mahogni og rodtræ, rokoko stil. Skrivebord af fineret mahogni og rodtræ i rokoko stil, 1900-tallet. Monteret med tre skuffer; plade med intarsia. H. 73/78. L. 100. D. 53 cm. Almindelige brugsspor. Nøgle medfølger. Varenr: 4602535 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-03-2017 20:07:00 DKK 350
Skrivebord på bukke af mørkt bejdset træ
Skrivebord på bukke af mørkt bejdset træ. Skrivebord på bukke af mørkt bejdset træ, skuffe under plade, og beslag af forkromet metal. Højdejusterbar 180 x 80 cm. Udgået fra Christine Callesen Interiør. Varenr: 4599955 DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-03-2017 21:07:00 DKK 350
Skrivebord samt skuffemodul (2). Sortmalet skrivebord, 97 x 97 cm. H 74 cm. Skuffemodul med front i kirsebærlaminat bestående af tre skuffer med greb. B 57, D. 37, H. 56,5 cm. Bordet passer til placering i hjørne med skrå forkant samt hul i bordpladen til ledninger. Bord fremstår usamlet, begge møbler er emballeret i kasser. (2) Varenr: 4605396

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2017 13:58:19 DKK 300
Henrik Tengler for One Collection. Bordplader (5)
Henrik Tengler for One Collection. Bordplader (5). Henrik Tengler for One Collection. Fem skrivebordsplader i sort laminat. Lednings og lampehuller dækket med rustfri stål. L. 200 B. 100 cm. Brugsspor, ridser og mærker; enkelte kantafslag og manglende stål dæksler. (5) Varenr: 4584804 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2017 17:05:05 DKK 300
Skrivebord af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent
Skrivebord af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. Skrivebord af fineret teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. H. 73, 127 x 64 cm. Nøgle medfølger. Alm. brugsslitage. Varenr: 4603075 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2017 19:23:00 DKK 325
Illum Wikkelsø, tilskrevet. Skrivebord af palisander
Illum Wikkelsø, tilskrevet. Skrivebord af palisander. Illum Wikkelsø, tilskrevet. Skrivebord af fineret palisander, front med seks skuffer, tilspidsede ben.Antagelig udført hos Mikael Laursen, Århus, 1960'erne. H. 73 L. 169 B. 82 cm. Fremstår med let solblegning samt enkelte mindre skrammer. Nøgle medfølger. Varenr: 4599855 DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2017 19:38:00 DKK 3.400
Stort chefskrivebord med sideboard fra 1960'erne/70'erne (2)
Stort chefskrivebord med sideboard fra 1960'erne/70'erne (2). Stort chefskrivebord med sideboard fra 1960'erne/70'erne. Frit indstillelig konstruktion med ramme af massivt træ, overflader med betræk af mørkebrunt læder. Mål på bordet: B. 210 cm, H. 75 cm, D. 95 cm. Mål på sideboard: B. 182 cm, H. 57 cm, D. 46 cm. Fremstår med lette aldersrelaterede ... Varenr: 4574968 DKK 6.321 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-03-2017 19:50:00 DKK 4.090
Albert Kongsbak, interiør, olie på plade
Albert Kongsbak, interiør, olie på plade. Albert Kongsbak, olie på plade Interiør med par ved skrivebord. Signeret og dateret A. Kongsbak 1910. Mål. 27 x 35 cm. (38 x 46). Varenr: 4603468 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2017 19:55:00 DKK 325
Dameskrivebord Mahogni.
Dameskrivebord Mahogni.. Dameskrivebord af fineret mahogni 1800-tallet. Skrivebord med tre skuffer i sarg, H 83 cm, D 53 cm, B 111 cm. Fremstår med brugsspor. Nøgle medfølger. Varenr: 4596713 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2017 19:58:00 DKK 325
Engelsk skrivebord / partnersdesk, kolonistil, 1900-tallet
Engelsk skrivebord / partnersdesk, kolonistil, 1900-tallet. Engelsk skrivebord / partnersdesk i kolonistil. Mahogni med præget brunligt læder på plade. Med i alt 6 skuffer, 3 på hver side. Skuffebeslag af messing. Stående på høje tilspidsede ben. H. 77 L. 162 D. 100 cm. Nøgle medfølger ikke til skuffer, er ulåste. Fremstår med brugsspor samt ledløshed i ... Varenr: 4605725 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2017 19:59:00 DKK 675
 1 2 3  >>