Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Montana Hæve/sænkebord
Montana Hæve/sænkebord. Peter J. Lassen for Montana. Skrivebord, med hvid laminat plade samt stel af hvid lakeret metal. L. 139 cm. B 82 cm. Kabelbakke og kabelføring. Motor styring nedfældet i bordplade. Fremstillet af Montana. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3916724 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2015 14:16:20 DKK 1.700
Skrivebord, nøddetræ
Skrivebord, nøddetræ. Skrivebord fineret med nøddetræ, front med tre skuffer og to låger, bag hvilke udtræksskuffer. 1900'tallets første halvdel. H. 78 L. 136 D. 75 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder, stort kanthak og ridser. Varenr: 3900543 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2015 15:19:00 DKK 300
Lammhults, Sverige. Skrivebord.
Lammhults, Sverige. Skrivebord.. Lammhults, Sverige. Skrivebord af fyrretræ og blåt laminat. Front med skuffer. H. 72 cm D. 60 cm L. 171 cm. Alm. brugsslitage. Varenr: 3857499 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-07-2015 15:25:01 DKK 325
H.C. Andersen skrivebord af fyrretræ. Ca. 1890.
H.C. Andersen skrivebord af fyrretræ. Ca. 1890. . H.C. Andersen skrivebord af bemalet fyrretræ,båret på drejede ben. Front med 5 skuffer, gallerikant, . Ca. 1890. H. 77 med gallerikant 90 cm. L. 123 cm. D. 60 cm. Bordet fremstår med nyere bemaling og er limet og har afslag på søjle ved gallerikant, afskalning af maling. Varenr: 3910194 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-07-2015 19:33:00 DKK 300
4 dages byferie i Berlin på det 4-stjernede ROMANTIK HOTEL Kronprinz Berlin med candle light dinner og sekt, kun få skridt fra Kurfürstendamm, for 2 personer
4 dages byferie i Berlin på det 4-stjernede ROMANTIK HOTEL Kronprinz Berlin med candle light dinner og sekt, kun få skridt fra Kurfürstendamm, for 2 personer. 4 dages byferie i Berlin på det 4-stjernede ROMANTIK HOTEL Kronprinz Berlin med candle light dinner og sekt, kun få skridt fra Kurfürstendamm, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 3 x overnatning i elegant dobbeltværelse - Romantisk dekoreret værelse ved ankomsten 1 x ... Varenr: 3903091

DKK 3.917 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-07-2015 19:45:00 DKK 2.611
Glasskrivebord fra Galotti & Radice, Italien
Glasskrivebord fra Galotti & Radice, Italien. Glasskrivebord fra Galotti & Radice, Italien. Formgivet ca. 1970. Konstruktion af let grønligt sikkerhedsglas forbundet med elementer af messing. B. 167 cm, H. 73,5 cm, D. ca. 80 cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 3917274 DKK 4.476 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-07-2015 20:30:00 DKK 2.798
Kai Kristiansen, tilskrevet. Skrivebord af palisander
Kai Kristiansen, tilskrevet. Skrivebord af palisander. Fritstående skrivebord af palisander, plade med kehlet bagkant, front med seks skuffer, medeformet ben med synlige tapsamlinger. H. 72 L. 155 B. 75 cm. 1960'erne. Kai Kristiansen, tilskrevet. Fremstår med brugsspor, Kraftigt finèrafslag på kant af 1 skuffe, 1 skuffe med mindre kanthak samt ... Varenr: 3886292 DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 28-07-2015 20:49:00 DKK 1.950
Arne Wahl Iversen. Skrivebord af palisander, model 56
Arne Wahl Iversen. Skrivebord af palisander, model 56 . Arne Wahl Iversen. Skrivebord af palisander, model 56, overdel med skuffe og brevordnere, front med to skuffer, stivere af messing. Fremstillet hos Vinde Møbelfabrik. H. 85 B. 100 D. 70 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugspræg. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen ... Varenr: 3889345 DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-07-2015 20:50:00 DKK 5.800
Skrivebord, teak og eg
Skrivebord, teak og eg . Skrivebord med plade og skuffemodul af teak, stel af egetr. Front med to skuffer. Fremstår med brugsspor, mærke på plade samt plade delvis løst monteret på stel. H. 60 L. 120 D. 75 cm. Varenr: 3917670 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-07-2015 13:30:00 DKK 300
 Karl Andersson mm. Skrivebord samt sidebord  (2)
Karl Andersson mm. Skrivebord samt sidebord (2) . Karl Andersson mm. Skrivebord samt sidebord fineret med bøgetræ, front med to skuffer. Udført hos Karl Andersson & Sønner med label herfra. H. 74 B. 130 D. 70 og H. 52 B. 63 D. 42 cm. Fremstår med brugsspor og lille skramme på siden. Manglende nøgler. (2) Varenr: 3916286 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2015 14:54:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak med seks skuffer samt boghylder og klap på front. L. 130 cm D. 70 cm. H. 74 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3914970 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2015 15:36:55 DKK 325
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af palisander
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af palisander. Re:collection. Lille kassetteformet skrivebord af lakeret palisander med skråtstillede ben. Front med to integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 76 cm. L. 100 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Udstillingsmodel. Varenr: 3910794

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-07-2015 18:12:00 DKK 3.500
Re:collection. kassetteformet skrivebord af teak
Re:collection. kassetteformet skrivebord af teak. Re:collection. Kassetteformet skrivebord af lakeret eteaktræs finer med skråtstillede ben. Front med fire integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 78 cm. L. 170 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Udstillingsmodel Varenr: 3917218

DKK 5.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-07-2015 19:35:00 DKK 4.000
3 dages hotelophold i dobbeltværelse Comfort med wellness på ****Hanseatischer Hof i Lübeck for 2 personer
3 dages hotelophold i dobbeltværelse Comfort med wellness på ****Hanseatischer Hof i Lübeck for 2 personer. 3 dages hotelophold i dobbeltværelse Comfort med wellness på ****Hanseatischer Hof i Lübeck for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 2 overnatninger i et Comfort dobbeltværelse (med ædle møbler af kirsebærtræ, skrivebord, køleskab, tv, bad/WC, brus eller badekar, delvist balkon) - 1x ... Varenr: 3888956

DKK 2.238 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2015 20:00:00 DKK 1.231
Wolfgang C. R. Mezger, skrivebord fra Icon serien fremstillet hos Walter Knoll
Wolfgang C. R. Mezger, skrivebord fra Icon serien fremstillet hos Walter Knoll. Wolfgang C. R. Mezger, skrivebord fra Icon serien fremstillet hos Walter Knoll. Indstilleligt skrivebordsmodul, stel af aluminium med V-fødder og tværstøtte, skrivebordsplade af træ med mørkebrun bemaling, aluminiumsopbevaring med 3 skuffer i venstre side, aflåseligt, nøgle medfølger, og med ... Varenr: 3886352 DKK 4.476 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2015 20:07:00 DKK 1.492
Stort skrivebord, fra 1970/80'erne
Stort skrivebord, fra 1970/80'erne. Stort skrivebord, fra 1970/80'erne. Konstruktion af massivt, mørkt træ, betræk på pladen og containerne af mørkebrunt kunstlæder, containerne kan låses, med hver to skuffer. Mål: B. 210cm, H. 75cm, D. 94cm. Varenr: 3890376 DKK 4.476 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-07-2015 20:15:00 DKK 2.611
5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer
5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer. 5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 4 x overnatning i komfortabelt dobbeltværelse - inkl. stor morgenmadsbuffet hver dag ... Varenr: 3916656

DKK 4.103 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2015 20:30:00 DKK 2.238
Einar Larsen & Aksel Bender-Madsen. Fritstående skrivebord
Einar Larsen & Aksel Bender-Madsen. Fritstående skrivebord . Einar Larsen & Aksel Bender-Madsen. Fritstående skrivebord fineret med mahogni, front med tre skuffer og udtræksplade, bagside med skriveplade. H. 75 L. 180 B. 90 cm. Antagelig fremstillet hos snedkermester Willy Beck i 1900-tallets midte. Fremstår med mindre brugsspor, mindre revne ved greb på ... Varenr: 3918028 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-07-2015 20:32:00 DKK 5.000
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af teaktræ
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af teaktræ . Re:collection. Kassetteformet skrivebord af lakeret teak finer med skråtstillede brunlaseret ben. Front med tre integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 75 cm. L. 150 cm. D. 55 cm. Designet af Re:collection, Danmark Varenr: 3917221

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-07-2015 12:00:00 DKK 4.000
Fritstående skrivebord, teak
Fritstående skrivebord, teak. Fritstående skrivebord af fineret teak. På den ene side 3 + 2 skuffer, på den anden 3 rum. B. 150 cm, D. 77 cm, H. 70 cm. Svendestykke af snedker Robert Sørensen. Fremstår med mærker, ridser og afslag, et ben løst i samlingen. Lås mangler i skuffe. Varenr: 3920202 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-07-2015 12:44:00 DKK 300
Lammhults, Sverige. Skrivebord. . Lammhults, Sverige. Skrivebord af fyrretræ og blåt laminat. Front med skuffer. H. 72 cm D. 60 cm L. 171 cm. Brugsspor Varenr: 3918251 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 30-07-2015 15:28:00 DKK 300
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af Amerikansk valnød
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af Amerikansk valnød . Re:collection. Lille kassetteformet skrivebord af lakeret Amerikansk valnød finer med skråtstillede ben. Front med to integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 76 cm. L. 100 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Udstillingsmodel. Varenr: 3912572

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-07-2015 18:17:00 DKK 3.500
Re:collection. kassetteformet skrivebord af teaktræ
Re:collection. kassetteformet skrivebord af teaktræ. Re:collection, kassetteformet skrivebord af lakeret teak træs finer med skråtstillede ben. Front med tre integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 80,5 cm. L. 160 cm. B. 80 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Varenr: 3876269

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-07-2015 18:54:00 DKK 5.000
5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer. 5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 4 x overnatning i komfortabelt dobbeltværelse - inkl. stor morgenmadsbuffet hver dag ... Varenr: 3916657

DKK 4.103 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-07-2015 19:30:00 DKK 2.238
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ. Re:collection. Lille kassetteformet skrivebord af lakeret egetræ finer med skråtstillede ben. Front med to integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 76 cm. L. 100 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Varenr: 3912549

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-07-2015 19:35:00 DKK 3.500
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Skrivebord af mahogni, model 7624
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Skrivebord af mahogni, model 7624. Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Skrivebord fra Konge-Serien, fremstillet af mahogni. Sarg med to skuffer. Fremstillet hos Botium, model 7624. H. 73,5 cm. L. 185 cm. B. 92,5 cm. Fremstår brugsspor, skjolder på bordplade, ridser og mærker samt et greb afknækket - dette medfølger. Varenr: 3917422 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-07-2015 19:52:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, nøddetræ, 1950'erne
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, nøddetræ, 1950'erne. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fineret med nøddetræ, nyreformet plade, front med fire skuffer med greb af messing, jalousilåge, bag hvilken barindretning med spejl i form af drejelig rondel, herover drejelig skjult hylde, bagside med hylder, runde tilspidsede ben med sko af messing.... Varenr: 3918639 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-07-2015 19:57:00 DKK 525
Arne Vodder. Fritstående skrivebord af palisander, 1960'erne
Arne Vodder. Fritstående skrivebord af palisander, 1960'erne. Arne Vodder. Fritstående skrivebord af palisander, front med seks skuffer, bagside med hyldeindeling. 1960'erne. H. 70 cm, L. 144 cm, B. 74 cm. Fremstår med nuanceforskel på plade, mærker på skuffemodul samt enkelte finerafslag.Nøgler medfølger. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel ... Varenr: 3859497 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-07-2015 20:04:00 DKK 2.700
4 dages byferie i Berlin på det 4-stjernede ROMANTIK HOTEL Kronprinz Berlin med candle light dinner og sekt, kun få skridt fra Kurfürstendamm, for 2 personer. 4 dages byferie i Berlin på det 4-stjernede ROMANTIK HOTEL Kronprinz Berlin med candle light dinner og sekt, kun få skridt fra Kurfürstendamm, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 3 x overnatning i elegant dobbeltværelse - Romantisk dekoreret værelse ved ankomsten 1 x ... Varenr: 3903081

DKK 3.917 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-07-2015 20:15:00 DKK 2.611
Perry King & Santiago Miranda, skrivebord, model Vuelta fremstillet hos Akaba
Perry King & Santiago Miranda, skrivebord, model Vuelta fremstillet hos Akaba. Skrivebord, opbevaring på hjul + lille skab, model Vuelta, formgivet af Perry King & Santiago Miranda, fremstillet hos Akaba. Formgivet i 1980'erne. Stel af sortlakeret og forkromet metal, to ben er fremstillet af cykelforgafler. Plade med mørkt, stærkt året Alpifiner. Opbevaringsbeholderne har ... Varenr: 3919352 DKK 4.476 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-07-2015 20:15:00 DKK 2.238
 1 2  >>