Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak/eg, 1950'erne
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak/eg, 1950'erne. Dansk møbelproducent. Skrivebord udført i teak med stel og greb i eg. Front med tre skuffer. 1950'erne. H. 74 L. 120 B. 60 cm. Varenr: 3487862 DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 24-07-2014 17:31:12 DKK 500
Thorsman, skrivbord, höj- och sänkbart
Thorsman, skrivbord, höj- och sänkbart. Thorsman, skrivbord, höj- och sänkbart. Skiva i bok, underrede i lackerad metall. Reglerbar höjd. Bredd 190 cm, djup 120 cm. Bruksspår. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3481178 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 24-07-2014 17:32:00 DKK 243
Hans J. Wegner skrivebord og 2 stole (3)
Hans J. Wegner skrivebord og 2 stole (3). Hans J. Wegner. Skrivebord H 70 cm, L 107 cm, D 85 cm med skuffe i sarg samt 2 armstole H 79 cm, SH 46 cm. Fremstillet i egetræ. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 3487667 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-07-2014 18:03:00 DKK 600
Skrivbord samt sidobord och hurts
Skrivbord samt sidobord och hurts. Skrivbord samt sidobord och hurts, 3 delar, i lackad björkfanér, lådbotten med skinnklädsel. 2000-tal. Skrivbordets mått 185x92 cm, höjd 74 cm. Framstår med visst slitage. (3)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar ... Varenr: 3487615

DKK 648 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-07-2014 18:31:00 DKK 243
Re:collection, stort kassetteformet skrivebord af palisander
Re:collection, stort kassetteformet skrivebord af palisander. Re:collection. Kassetteformet skrivebord med skråtstillede ben. Udført af ubehandlet fineret palisander, ben af massivt asketræ. Front med tre integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 75 cm. L. 190 cm. B. 90 cm. Designet af Re:collection, Danmark.. Ubehandlet palisander. Bordet kan... Varenr: 3327534

DKK 18.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2014 18:55:39 DKK 6.200
Skrivbord med jalusi
Skrivbord med jalusi. Jalusiskrivbord med schatuller samt underdel med lådor. 1930/40-tal. Bredd 110 cm, djup 48 cm, höjd 95 cm. Bruksslitage. Varenr: 3486751 DKK 1.620 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-07-2014 19:03:00 DKK 243
Ovalt skrivebord i art deco-stil med 4 skuffer
Ovalt skrivebord i art deco-stil med 4 skuffer. Højglanslakeret, stærkt året finer, til højre skab med 4 skuffer, til venstre åbne, runde hylder, H. 80cm, B. 160cm, D. 70cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3473231

DKK 5.966 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2014 19:04:00 DKK 3.729
Skrivbord i Jakaranda, 1960-tal, okänd formgivare
Skrivbord i Jakaranda, 1960-tal, okänd formgivare. Skrivbord i Jakaranda, 1960-tal, okänd formgivare. Text under bordet H 544/Bali, två lådor. Höjd 72cm, längd 150, djup 79cm. Skiva med slitage och fläckar. CITES-intyg medföljer palisander/jakaranda möbler. Varenr: 3412105 DKK 2.025 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-07-2014 19:23:00 DKK 4.211
Samling skabe / jalousiskabe, bl.a. fra Soennecken
Samling skabe / jalousiskabe, bl.a. fra Soennecken. Samling skabe / jalousiskabe, bl.a. fra Soennecken. Formentligt fremstillede i 1950’erne. Sæt bestående af 1x skrivebord. Plade formentligt af kirsebærtræ med udtræksskuffer med bakelitindlæg. Lågerne kan forsænkes. Skuffer på begge sider; de andre møbler i forskellige fremstillinger, materialer ... Varenr: 3415641 DKK 5.966 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 19:39:00 DKK 3.729
Kai Kristiansen, reolsystem i jakaranda, f. 1929 (6)
Kai Kristiansen, reolsystem i jakaranda, f. 1929 (6). Kai Kristiansen, reolsystem i jakaranda, f. 1929, 2 skenor i metall 174 cm, Skrivpulpet i jakaranda med 2 lådor längd 85 cm, Djup 40 cm, Höjd 16 cm, 3 hyllplan varav 1 st 86 cm x 23,5 cm, 2 st 86 cm x 18 cm. CITES-intyg medföljer för jakaranda och palisander möbler. Varenr: 3408627 DKK 1.620 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-07-2014 19:47:00 DKK 344
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampor Tolomeo, 16 st
Fassina & De Lucchi, Artemide, skrivbordslampor Tolomeo, 16 st. Parti med 16 st skrivbordslampor modell Tolomeo", formgivna av Giancarlo Fassina & Michele De Lucchi, 2000-tal. Kromat utförande med kromad rund fot. Tillverkade för Artemide. Höjd 129 cm, fot diameter 23 cm. Framstår med slitage och skador, somliga lampor med skadad kontakt och kraftigare ... Varenr: 3484665 DKK 3.240 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-07-2014 20:04:00 DKK 4.373
Arco Design. Skrivebord, kirsebær
Arco Design. Skrivebord, kirsebær. Arco Design. Skrivebord af kirsebær. Udtræksplade til keyboard. H. 74,5 L. 195 B. 95 cm. Fremstillet hos Arco Design, mrk. herfra. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker samt løs plade. Varenr: 3486888 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2014 20:18:00 DKK 325
Skrivbord, jakaranda, läder, 1900-talets andra hälft
Skrivbord, jakaranda, läder, 1900-talets andra hälft. Skrivbord i jakaranda samt stål, med läderbeslag. 1900-talets andra hälft. Mått: 180x73x50 cm. Framstår med bruksspår, blekning och vissa fläckar. Varenr: 3487588 DKK 4.049 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-07-2014 20:22:00 DKK 1.701
Hans Könecke, chefskrivebord fra 1960'erne, fremstillet hos TECTA
Hans Könecke, chefskrivebord fra 1960'erne, fremstillet hos TECTA. Chefskrivebord fra 1960'erne, tysk design af Hans Könecke, fremstillet hos TECTA. Konstruktion med vinkel med sidebord og opbevaring, overflader af palisanderfiner, grebskanter med aluminium. B. 215,5 cm, H. 75 cm, D. 180/100 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, delvist mindre kantafslag,... Varenr: 3478901 DKK 5.966 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2014 20:25:00 DKK 3.356
Re:collection. Skrivebord af egetræ
Re:collection. Skrivebord af egetræ. Re:collection, kassetteformet skrivebord af egetræ med skråtstillede ben. Udført med fineret brunlaseret eg, ben af massivt asketræ. Front med tre integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 72,5 cm. L. 170 cm. B. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Udstillingsmodel. Varenr: 3395485 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 20:49:00 DKK 6.200
Fritstående skrivebord af mahogni
Fritstående skrivebord af mahogni. Fritstående skrivebord af mahogni, front med seks skuffer. H. 72 cm. B. 120 cm. D. 74 cm. Aldersrelateret brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 3488203 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2014 11:25:48 DKK 300
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence. Skrivebord i fransk stil, model Fayence, i hvidbemalet træ. Udtrækshylde i sarg samt skuffe og låge. Mål: H. 76 B. 140 D. 60 cm. Udleveres i en kolli ca. 145x80x65 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3264960

DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2014 11:51:00 DKK 2.000
Dansk møbelproducent; skrivebord i teak med skuffer
Dansk møbelproducent; skrivebord i teak med skuffer. Dansk møbelproducent; skrivebord i teak. Front med to skuffer. Plade hvilende på tilspidsede og skråtstillede ben. Fremstår med brugsspor. Mål: L 170, B 60, H 72 cm. Varenr: 3487461 DKK 4.500 DK, Kolding, Trianglen 25-07-2014 14:55:53 DKK 2.900
Dansk møbelproducent; skrivebord i teak med skuffer. Dansk møbelproducent; skrivebord i teak. Front med 3 tappede skuffer. Plade monteret på tilspidsede og skråtstillede ben. Fremstår med brugsspor. Mål: B 150, D 53, H 72 cm Varenr: 3487460 DKK 3.500 DK, Kolding, Trianglen 25-07-2014 15:24:31 DKK 2.200
Engelsk skriveskrin af mahogni
Engelsk skriveskrin af mahogni. Engelsk skriveskrin af mahogni, beslag og greb af messing, indrettet med oplukkelig skriveplade, ilagt grønt, præget læder; blækhus og pennerum; herunder 'hemmelig' rum. 19. årh. H. 16 cm L. 51 cm D. 26 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor, tørrevner; lås løstsiddende - medfølger. Monteret på ... Varenr: 3487976 DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2014 15:55:00 DKK 325
Kai Kristiansen, skrivebord, teaktræ
Kai Kristiansen, skrivebord, teaktræ. Skrivebord af Kai Kristiansen. Udført i teaktræ, ene side med skuffer, anden med jaolusilåge, hvorbag udtræk. L. 140 cm. D. 75 cm. H. 75 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3488907 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 17:02:41 DKK 1.350
Engelsk skrivebord
Engelsk skrivebord . Skrivebord i Engelskstil af mahogni finer, plade beklædt med grønt skind, front med skuffer, greb og beslag af messing. 1900-tallets sidste del. H. 76, L. 136, D. 75 cm. Fremstår med slitage og finérafslag samt skade på center skuffe. Nøgler medfølger. Varenr: 3487881 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2014 17:26:00 DKK 450
Skrivepult i mahogni år 1900
Skrivepult i mahogni år 1900. Skrivepult i mahogni. Under skriveklap små skuffer og rum. Hylde forneden. H. 110 x 79 x 60 cm. Fremstår med skjold, løs liste samt tørrevne ca. år 1900 Varenr: 3487952 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2014 19:00:00 DKK 350
Skrivebord, teaktræ
Skrivebord, teaktræ. Skrivebord i fineret teaktræ. Front med 2x4 skuffer. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor samt enkelte finerafslag. H 73 cm, D 80 cm, B 135 cm. Varenr: 3488144 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2014 19:00:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, skrivebord
Dansk møbelproducent, skrivebord. Dansk møbelproducent, skrivebord af egetræ med seks skuffer. H. 72 cm, L. 130 cm og B. 75 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder og farvenuance. Varenr: 3485586 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2014 19:20:00 DKK 775
Två skolbänkar (2)
Två skolbänkar (2). Två skolbänkar. 1900-talets mitt samt senare hälft. (2) Varenr: 3487831 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 19:23:00 DKK 283
Skrivbord, art deco, 1920/30-tal
Skrivbord, art deco, 1920/30-tal. Skrivbord, art deco, 1920/30-tal. Intarsiadekor. Fristående modell. Front med skåp samt låda, baksida med bokhylla. Rundad skiva. Höjd 77 cm, bredd 140 cm, djup 75 cm. Faner- samt lackskador. Två lådor saknas. Skåpets lås fungerar ej. Varenr: 3488231 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 25-07-2014 19:55:00 DKK 243
Omann Junior. Skrivebord af teak, model 75
Omann Junior. Skrivebord af teak, model 75 . Omann Junior. Skrivebord af teak, front med seks skuffer, bagside med rum samt nedfældelig klap. Fremstillet hos Omann Jun's Møbelfabrik, model 75. Mål. H. 73 cm., 153 x 80 cm. Fremstår med brugsslitage; nogle mærker og skjolder samt mangler bund til to skuffer. Varenr: 3488738 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2014 19:57:00 DKK 400
Skrivbord i Engelsk stil med skinn på ovansida
Skrivbord i Engelsk stil med skinn på ovansida. Skrivbord i Engelsk stil med skinn på ovansida, nyckel medföljer, 9 st lådor. Längd 122 cm, Djup 60 cm, Höjd 76 cm. Bruksslitage och lite repor. Varenr: 3486602 DKK 2.430 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-07-2014 19:58:00 DKK 850
Frandsen Lighting. Skrivebordslampe af egetræ, model 2132
Frandsen Lighting. Skrivebordslampe af egetræ, model 2132. Frandsen Lighting. Skrivebordslampe, stel og fod af egetræ, sort stofskærm. Lampearm forskydelig i lodret og vandret plan. E27 max. 60W. H. 58 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3476609 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2014 20:00:00 DKK 300
 1 2 3  >>