Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
6 dages afslapning i området, hvor Tysklands, Frankrigs og Schweiz' grænser mødes, på det 4-stjernede BEST WESTERN hotel i Breisach bei Freiburg, for 2 personer
6 dages afslapning i området, hvor Tysklands, Frankrigs og Schweiz' grænser mødes, på det 4-stjernede BEST WESTERN hotel i Breisach bei Freiburg, for 2 personer. 6 dages afslapning i området, hvor Tysklands, Frankrigs og Schweiz' grænser mødes, på det 4-stjernede BEST WESTERN hotel i Breisach bei Freiburg, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 5 x overnatning i komfortabelt dobbeltværelse - Stor morgenmadsbuffet, der gør dig fit til ... Varenr: 3916628

DKK 4.105 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-08-2015 13:00:00 DKK 2.239
Parti nye bordplader til hæve/sænke skrivebord (12)
Parti nye bordplader til hæve/sænke skrivebord (12). Parti nye bordplader til hæve/sænke skriveborde. Bordpladerne er af forskellige brands f.eks. 1 stk. FUMAC, 8 stk. DENCON, 2 stk. CUBE og 1 stk. Conset. Bordpladerne er udført i forskellige træ/finer sorter, ligesom der er tale om forskellige udskæringer. Bordpladerne er alle i original ... Varenr: 3911491 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-08-2015 13:41:00 DKK 300
Skrivebord, kontorstol og bogreol (2)
Skrivebord, kontorstol og bogreol (2). Skrivebord fineret med rødlasseret bøgetræ, sarg med to skuffer, medeformet ben, bagside med rum kontorstol betrukket med sort stof og bogreol fineret med egetræ, front med skuffer. 1900'tallets sidste halvdel. H. 71 B. 125 D. 63 og H. 152 B. 89 D. 30 cm. Fremstår med brugsslitage og reol med ... Varenr: 3908641 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-08-2015 14:34:20 DKK 300
Skrivebord, kontorstol samt jalousiskab, teaktræ (3)
Skrivebord, kontorstol samt jalousiskab, teaktræ (3). Skrivebord samt jalousiskab fineret med teaktræ, stel ag gråt og brunlakeret metal, jalousilåge bag hvilken, hylde og udtræksbakker af plast, skrivebord med tre skuffer, sæde og ryg betrukket med blåligt stof. 1970'erne. H. 95 L. 116 B. 46 og H. 74 L. 180 B. 90 cm. Fremstår med ridser, skjolder ... Varenr: 3908626 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-08-2015 14:45:43 DKK 800
Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord af egetræ
Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord af egetræ. Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord af egetræ, finéret bordplade, skuffemodul med skuffe samt arkivskuffe. H. 72 L. 160 B. 80 cm. Fremstillet hos Munch Møbler. Fremstår med ridser/mærker på bordplade. Varenr: 3938300 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-08-2015 14:51:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak og teakfinér. Front med to skuffemoduler, hver med to skuffer, bagside med rum og nedføldelig låge. H. 72 L. 130,5 D. 69,5 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder, små finérafslag samt ridser/mærker. Varenr: 3946666 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-08-2015 14:57:00 DKK 300
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af teaktræ
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af teaktræ. Re:collection. Lille kassetteformet skrivebord af lakeret teaktræs finer med skråtstillede brunlaseret ben. Front med to integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 76 cm. L. 100 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark Varenr: 3913873

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 19:19:00 DKK 3.500
5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer
5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer. 5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 4 x overnatning i komfortabelt dobbeltværelse - inkl. stor morgenmadsbuffet hver dag ... Varenr: 3916655

DKK 4.105 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-08-2015 19:30:00 DKK 2.426
Re:collection. kassetteformet skrivebord af valnød
Re:collection. kassetteformet skrivebord af valnød. Re:collection, kassetteformet skrivebord af lakeret valnøds finer med skråtstillede ben. Front med tre integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 78 cm. L. 160 cm. B. 80 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Varenr: 3917220

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 19:34:00 DKK 5.000
Hans J. Wegner: Skrivebord i eg/teak, model AT-305
Hans J. Wegner: Skrivebord i eg/teak, model AT-305 . Hans J. Wegner. Fritstående skrivebord med stel, sargkant og skuffer af egetræ, plade og klapper af teaktræ, sarg med en stor og to mindre skuffer. Fremstillet hos Andreas Tuck model AT-305. H. 72 B. 76. L. 136/232 cm. Litteratur: Dansk Kunsthåndværk, Juli 1953. Fremstår uden nøgle. Varenr: 3857065 DKK 35.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 19:36:00 DKK 28.000
Stort chefskrivebord fra 1960'erne/70'erne
Stort chefskrivebord fra 1960'erne/70'erne. Stort chefskrivebord fra 1960'erne/70'erne. Todelt konstruktion, understel med sidedele betrukket med læder og monteringer i aluminium, plade med året træfiner og indlagt skriveplade med læderbetræk. To udtræk i sargen. B. 238,5cm, H. 76cm, D. 99cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor, ... Varenr: 3947298 DKK 5.225 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-08-2015 20:10:00 DKK 3.359
Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina. Sæt bordlamper til montering på skrivebord.
Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina. Sæt bordlamper til montering på skrivebord.. Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina. Sæt bordlamper til montering på skrivebord med stel af forkromet metal, skærm af aluminium. H 60 - 120 cm. Fremstillet hos Artemide, model Tolomeo. Fremstår med lette brugsspor (2). Varenr: 3947020 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 28-08-2015 20:13:00 DKK 950
Designerskrivebord i metal og træ
Designerskrivebord i metal og træ. Designerskrivebord. Konstruktion af stålrør og stålplade, overflader i matgrå, hylde med skuffer i kirsebærfiner. De to hænder i siderne holder hver en lavvoltslampe. Skriveunderlag af brunt kunstlæder. B. 143 cm, H. 121/73 cm, D. ca. 61 cm. Fremstår med lette brugsspor, lamperne kunne ikke ... Varenr: 3940134 DKK 3.732 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-08-2015 20:22:00 DKK 2.239
Majongg, Holland, skrivebord, fra 1960'erne
Majongg, Holland, skrivebord, fra 1960'erne. Skrivebord fra 1960'erne, hollandsk design, fremstillet hos Majongg. Konstruktion med to containere med skuffer og hylder på bagsiden og en udtræksplade, overflader i mørk, året træfinér. Betegnet på undersiden med klistermærke. Mål: B. 180cm, H. 74cm, D. 83cm. Fremstår med aldersrelaterede ... Varenr: 3931583 DKK 4.478 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-08-2015 20:44:00 DKK 2.612
6 dages afslapning i Ostfriesland med en romantisk candle light dinner, pool og sauna på det 3-stjernede Superior Hotel Friesengeist, for 2 personer
6 dages afslapning i Ostfriesland med en romantisk candle light dinner, pool og sauna på det 3-stjernede Superior Hotel Friesengeist, for 2 personer. 6 dages afslapning i Ostfriesland med en romantisk candle light dinner, pool og sauna på det 3-stjernede Superior Hotel Friesengeist, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 5 x overnatning i dobbeltværelse med al til rådighed stående komfort - Stor morgenmadsbuffet hver dag - ... Varenr: 3923839

DKK 3.359 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-08-2015 21:00:00 DKK 2.239
5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer. 5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 4 x overnatning i komfortabelt dobbeltværelse - inkl. stor morgenmadsbuffet hver dag ... Varenr: 3916666

DKK 4.105 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-08-2015 13:30:00 DKK 2.239
6 dages afslapning i området, hvor Tysklands, Frankrigs og Schweiz' grænser mødes, på det 4-stjernede BEST WESTERN hotel i Breisach bei Freiburg, for 2 personer. 6 dages afslapning i området, hvor Tysklands, Frankrigs og Schweiz' grænser mødes, på det 4-stjernede BEST WESTERN hotel i Breisach bei Freiburg, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 5 x overnatning i komfortabelt dobbeltværelse - Stor morgenmadsbuffet, der gør dig fit til ... Varenr: 3916630

DKK 4.105 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-08-2015 14:00:00 DKK 2.239
Paustian. Hæve/sænke skrivebord, model A-One, kirsebær
Paustian. Hæve/sænke skrivebord, model A-One, kirsebær . Paustian. Hæve/sænke skrivebord, model A-One med plade af kirsebær, højdejusterbart stel af aluminium. L. 180, B. 90 cm. Fremstår med brugsmærker ridser/skrammer . Modelfoto. Varenr: 3935947 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-08-2015 19:57:00 DKK 1.150
Anders Lundquist. Elektronisk hæve/sænke skrivebord / arbejdsbord, arkivskab samt skuffesektion (3)
Anders Lundquist. Elektronisk hæve/sænke skrivebord / arbejdsbord, arkivskab samt skuffesektion (3). Anders Lundquist. Elektronisk hæve/sænke skrivebord / arbejdsbord med plade af sort softcoating og stel af sortlakeret metal. Fra GOS serien, fremstillet hos GUBI, København. L. 180 D. 90 cm. Tilhørende skuffemodul på hjul med tre skuffer, H. 58, 43 x 58 cm. Arkivskab med to låger alu beklædt ... Varenr: 3936388 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 30-08-2015 20:07:00 DKK 975
Anders Lundquist. Elektronisk hæve/sænke skrivebord / arbejdsbord, arkivskab samt skuffesektion (3). Anders Lundquist. Elektronisk hæve/sænke skrivebord / arbejdsbord med plade af sort softcoating og stel af sortlakeret metal. Fra GOS serien, fremstillet hos GUBI, København. L. 180 D. 90 cm. Tilhørende skuffemodul på hjul med tre skuffer, H. 58, 43 x 58 cm. Arkivskab med to låger alu beklædt ... Varenr: 3936347 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 30-08-2015 20:25:00 DKK 825
FDB skrivebord
FDB skrivebord. Skrivebord af fyrretræ, delvis bemalet. Skuffemodul med tre skuffer. H. 72 cm. Fremstillet hos FDB. Varenr: 3949491 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 14:03:00 DKK 300
Farstrup Stolefabrik. To skrivebordsstole af teak, med armlæn (2)
Farstrup Stolefabrik. To skrivebordsstole af teak, med armlæn (2). Farstrup Stolefabrik. To skrivebordsstole af teak, med armlæn, let tilspidsede ben, betrukket med skai. Stemplet under bunden "Nr. 213 Made in Denmark". H. 72 Sh. 43 cm. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 3949421 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 14:20:00 DKK 900
Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte
Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte. Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte. Fritstående. Front med 3 skuffer og udtræksplade. Plade med messingbøsningsforede huller til lamper. Fremstår med slitage og skrammer og ridser. H. 74,5. 90 x 180 cm. Varenr: 3927418 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2015 14:43:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, skrivebord, teak, 1960'erne
Dansk møbelproducent, skrivebord, teak, 1960'erne . Dansk møbelproducent, skrivebord fineret med teaktræ, front med 3 skuffer. Nøgle medfølger. 1960'erne. H. 73 B. 101 D. 55 cm. Fremstår med brugsspor i form af brændemærker på bordplade, skrammer og mærker. Varenr: 3951723 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 15:18:00 DKK 425
Rud Thygesen. Tre-delt skrivebord af mahogni (3)
Rud Thygesen. Tre-delt skrivebord af mahogni (3). Rud Thygesen. Tre-delt skrivebord af mahogni. H. 74, L. 200, B. 191 cm. Fremstår med brugsspor, mærker og skjolder. (3) Varenr: 3947824 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2015 17:03:00 DKK 350
Skrivebord, teak med jalousi og udtræksbakker, 1950'erne, dansk møbelproducewnt
Skrivebord, teak med jalousi og udtræksbakker, 1950'erne, dansk møbelproducewnt. Dansk møbelproducent. Lille fritstående skrivebord af finéret teak med jalousilåge, bag hvilken udtræksbakker. H. 76 B. 103 D. 50 cm. Nøgle medfølger. Varenr: 3949745 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2015 18:45:00 DKK 300
Skrivebord af fyrretræ
Skrivebord af fyrretræ. Skrivebord af hvidbemalet fyrretræ. Front med skuffe i sargen, løs uoriginal bordplade. H. 79 cm. Bordplade: 75 x 136 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3946707 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-08-2015 19:17:00 DKK 300
Justerbart skrivebord af teak
Justerbart skrivebord af teak. Justerbart skrivebord fineret med teak, bordplade med vendbare, udtræksplader til forlængelse, herunder to skydbare skuffemoduler, hver med tre skuffer. H. 72, L. 140-270, B. 80 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Nøgle mangler. Varenr: 3948476 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 19:26:00 DKK 325
Svend Aage Madsen. Fritstående skrivebord, palisander
Svend Aage Madsen. Fritstående skrivebord, palisander . Svend Aage Madsen. Fritstående skrivebord af fineret palisander, svungen plade med kehlet kant, front med otte skuffer, bagside med hylde og skab. Fremstillet hos H.P. Hansen. H. 72 B. 152 73 cm. Nøgle medfølger. Lette brugsspor. Varenr: 3949077 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2015 19:45:00 DKK 3.200
Arne Vodder. Skrivebord samt skænk, palisander (2)
Arne Vodder. Skrivebord samt skænk, palisander (2). Arne Vodder. Skrivebord med skænk fremstillet af fineret palisander. Skrivebord med to skuffer, bordplade med kehlet kant. H. 74, 180 x 80 cm. Skænk med tre skuffer og skydelåge bag hvilken hylder og udtræksbakker i forskellige farver, greb af aluminium og palisander. 165 x 40 cm. Fremstillet ... Varenr: 3908934 DKK 28.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2015 19:47:00 DKK 16.000
 1 2 3  >>