Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Snedklaffsekretär
Snedklaffsekretär . SNEDKLAFFSEKRETÄR med överdel, omkring 1800, furu, beslag smide samt mässing, överdel med hyllplan, höjd 189, 121x51 cm Varenr: 3811294 DKK 3.180 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 10:20:00
Se mere
Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte
Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte. Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte. Fineret. Brugs- og alderspræg, enkelte små kantafslag. H. 75. 70 x 135 cm. Varenr: 3812666 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 12:14:45 DKK 675
Skrivepult, fyrretræ
Skrivepult, fyrretræ. Skrivepult af fyrretræ, skråtstillede skriveplade, herunder skuffe. 1900'tallets første halvdel. H. 123 B. 78 D. 49 cm. Fremstår med brugsspor, hul på bund under skriveplade og leddeløs. Varenr: 3806904 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2015 14:07:00 DKK 325
Stort skrivebord fra 1930'erne/40'erne, antageligt Italien
Stort skrivebord fra 1930'erne/40'erne, antageligt Italien. Stort skrivebord fra 1930'erne/40'erne, antageligt Italien. Konstruktion af træ med finer i rodtræ, udstyret med to låger og en skuffe. En udtrækkelig del i hver af opbevaringsmodulerne. På undersiden antageligt betegnet med presset stempel. B. 176,5cm, H. 79cm, D. 85cm. Fremstår med lette ... Varenr: 3743660 DKK 5.223 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-04-2015 14:15:00 DKK 3.358
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teak
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teak. Dansk møbelproducent. Skrivebord af teak, skuffemodul med to skuffer. H. 74,5 L. 125 D. 63 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3813022 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-04-2015 15:05:00 DKK 375
Paustian. Hæve/sænke skrivebord, model A-One, kirsebær
Paustian. Hæve/sænke skrivebord, model A-One, kirsebær . Paustian. Hæve/sænke skrivebord, model A-One med plade af kirsebær, højdejusterbart stel af aluminium. L. 180, B. 90 cm. Fremstår med brugsmærker. Modelfoto. Varenr: 3815619 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2015 16:54:00 DKK 450
Skrivepult
Skrivepult. Skrivepult af bemalet træ, top med gallerikant, opklappelig plade. 1900-tallet. H. 118 B. 72 D. 76 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3806313 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-04-2015 17:09:00 DKK 475
Skrivbord, Kinnarps
Skrivbord, Kinnarps. Skrivbord, Kinnarps. Skrivbord med svängd front och frostat plexiglas, stålben och bordsskiva i björk. 2 st genomföringshål i skivan. L 185 D 80 H 72. Smärre bruksslitage. Varenr: 3769546 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-04-2015 18:50:00 DKK 239
Chatol af mahogni
Chatol af mahogni . Chatol af mahogni Chatol af mahogni, i fronten cylinderklap, hvorbag rum og små skuffer, herunder udtrækkelig skriveplade og tre skúffer, H. 98, B. 89, D. 42 cm. Fremstår med alders- og brugsspor; ridser og skjolder samt finerskade ved nøglehul. Nøgle medfølger. Varenr: 3811956 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 18:59:00 DKK 375
Knud Holscher. Arbejdsbord / skrivebord
Knud Holscher. Arbejdsbord / skrivebord. Knud Holscher: Arbejdsbord / skrivebord, stel af marineblåt lakeret stål; plade af sortlakeret MDF. Højdejustérbart L. 198 cm B. 99 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, ridser og mærker på stel og plade. Varenr: 3800477 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-04-2015 19:26:00 DKK 400
Skrivbord Bolia La Console design Mathias Van De Walle
Skrivbord Bolia La Console design Mathias Van De Walle. Skrivbord Bolia La Console design Mathias Van De Walle. Vägghängt. Mått Bredd 108 cm, djup 60 cm. Mindre bruksspår. OBS, Modellfoto. Varenr: 3812467 DKK 2.385 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-04-2015 19:49:00 DKK 914
Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord af mahogni egetræ
Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord af mahogni egetræ . Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord fineret med mahogni, front med skuffemodul med tre skuffer, synlige tapsamlinger. Fremstillet hos Munch Møbler. H. 72, 160 x 80 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med alm. lette brugsspor; ridser og mærker. Varenr: 3812323 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2015 19:52:00 DKK 325
Peter Lassen. Montana Skrivebord HA2 Work, hæve sænke-funktion
Peter Lassen. Montana Skrivebord HA2 Work, hæve sænke-funktion. Peter Lassen. Montana Skrivebord HA2 Work med hvid laminat plade samt hvidlakeret metal stel. H. 63,5-127 cm. 120 cm. Kabelbakke samt penbakke og kabelføring af aluminium Fremstillet af Montana L. 180 cm. B. 90 cm. Brugsspor. Varenr: 3811602 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 20:00:00 DKK 1.800
Jørgen Rud. Rasmussen/ Mogens Koch. Skrivepult i massiv elm / Nigerskind
Jørgen Rud. Rasmussen/ Mogens Koch. Skrivepult i massiv elm / Nigerskind . Jørgen Rud. Rasmussen/ Mogens Koch. Skrivepult i massiv elm / Nigerskind. Skuffe med greb designet af Mogens Koch og klassisk Rud. Rasmussen lås. Læderet på skrivepladen i naturgarvet Nigerskind. Model RR99290. Papirlabel fra Rud. Rasmussen. H. 120 B. 76 D. 55 cm. Enkelte brugsspor. Varenr: 3812749 DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 20:03:00 DKK 4.300
Engelsk stil skrivbord medläderklädd skiva
Engelsk stil skrivbord medläderklädd skiva. Engelsk stil skrivbord medläderklädd skiva.Skrivbord i klassiskt engelsk stil. Idegran. Olivgrönt skinn med gulddekorerad kant. Höjd ca 79 cm. Bredd ca 116 cm. Djup ca 60 cm. Nio lådor.Bruksslitage. Repor och mindre jack avskav färg förekommer. Nyckel saknas. Färgfläck på skinnklädd yta. Varenr: 3811012 DKK 1.193 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-04-2015 20:03:00 DKK 596
Skab af teak og bøg, 1950'erne, dansk møbeldesign
Skab af teak og bøg, 1950'erne, dansk møbeldesign. Skab af fineret teak med stel af massiv bøg, monteret med sko af massiv teak. Front med to låger; indrettet med hylder og bakker af massiv birketræ. Tre skuffer samt skriveplade. 1950'erne, dansk møbeldesign. H. 140, 115 x 44 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med naturlig patina og brugsspor; enkelte... Varenr: 3810972 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2015 20:06:00 DKK 1.000
Kunstnerskrivebord med stol (2)
Kunstnerskrivebord med stol (2). Kunstnerskrivebord med stol. Konstruktion af mørkbejdset træ, ornamenter på siden. Skrivebordet er udstyret med en container med to udtræksplader samt med en højtsiddende hylde. Stolen har en skuffe på bagsiden. B. 86/48,5 cm, H. 119/113,5 cm, D. 78/48 cm. Fremstår med brugsspor, på bagsiden af ... Varenr: 3803664 DKK 4.477 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-04-2015 20:10:00 DKK 2.611
Skrivepult i fyrretræ
Skrivepult i fyrretræ. En skrivepult i fyrretræ. H. 114 D. 54 B. 61 cm. Fremstår med kraftige brugsspor. Varenr: 3801298 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 20:12:00 DKK 300
Coph. Skrivebord af lakeret egetræ
Coph. Skrivebord af lakeret egetræ . Coph Furniture, skrivebord designet af Søren Stage. Udført i fineret lakeret egetræ med bemalede gennemgående skuffer i farverne orange, hvid, grå og gul, ben af poleret rustfri stål. Limited Edition nr. 0087, plakette i bunden. Fremstillet i Danmark. Mål H. 70, 160x71 cm. NB. modelfotos. Varenr: 3685737

DKK 9.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2015 20:18:00 DKK 7.000
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Fritstående skrivebord i kirsebær, fra Kongeserien
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Fritstående skrivebord i kirsebær, fra Kongeserien. Rud Thygesen. Fritstående skrivebord af kirsebær, fra Kongeserien. To skuffer i sarg, disse med inddeling. Fremstillet hos Botium. H. 73 cm. L. 185 cm. B. 92,5 cm. Fremstår med skjolder og ridser. Varenr: 3813158 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 20:20:00 DKK 825
Signalement. 'Tank', skrivebord, model 1.3,
Signalement. 'Tank', skrivebord, model 1.3,. Signalement. 'Tank', skrivebord, model 1.3 lakeret i hvid højglans, sarg med tre skuffer, indvendig gullakeret, to kabelrosetter af stål, indvendig med skjulte kabelrum. H. 76 L. 180 D. 90 cm. Fremstår med lakskade/tørsprækker på bordplade, afslag nederst ved ben samt en skuffe der binder. Varenr: 3810138 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2015 20:54:51 DKK 350
USM Haller. Spise-/skrivebord
USM Haller. Spise-/skrivebord. USM Haller. Spise-/skrivebord med wengefarvet bordplade, monteret med forkromet stålben og forkromet underkant. Måler: H .74 cm, L. 200 cm, B.100 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3810839 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-04-2015 20:56:00 DKK 475
Kasseskrivebord samt klismosstol (2)
Kasseskrivebord samt klismosstol (2). Kasseskrivebord af mahogni, plade med gallerikant, front med fem skuffer, herunder to låger, bag hvilke skuffer, greb af messing, nøgle medfølger. 1940'erne. klismosstol af egetræ, sæde betrukket med stribet uld. 1900-tallets begyndelse. H. 77 L. 125 B. 62 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, ... Varenr: 3812595 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 28-04-2015 14:45:00 DKK 400
Skrivebord af mahogni med opsats, 1800-tallets slutning
Skrivebord af mahogni med opsats, 1800-tallets slutning . Skrivebord med opsats af fineret mahogni og rodtræ, front med to skuffer, på drejede ben. H. 77/148 cm, B. 104 cm, D. 58 cm. Brugsslitage. Ben meget vakkelvorne Varenr: 3814074 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-04-2015 15:01:51 DKK 325
Hans J. Wegner. Skrivebord af egetræ
Hans J. Wegner. Skrivebord af egetræ. Hans J. Wegner. Skrivebord af fineret egetræ med H-formet stel, monteret med skuffesektion med to skuffer. Fremstillet ved Getama. H. 68 cm. L. 145 cm. D. 83 cm. Nøgle medfølger ikke; fremstår aflåst.. Fremstår med brugsslitage; lakslitage, nogle ridser og mærker. Varenr: 3813923 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-04-2015 15:49:00 DKK 350
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teaktræ, nyreformet
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teaktræ, nyreformet. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teaktræ, nyreformet plade, front med fire skuffer, drejelig udtræksbakke (cigarskuffe) og jalousilåge, bag hvilken drejlig minibar med spejl, På bagside hylder. Runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 75 L. 140 B. 47 cm. Fremstår med lette brugsspor. ... Varenr: 3810968 DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-04-2015 15:55:00 DKK 1.100
Skrivebord af mahogni - med 5 skuffer
Skrivebord af mahogni - med 5 skuffer. Skrivebord af fineret mahogni, front med 5 skuffer med messingbeslag. Mål: L. 121 cm. D. 60 cm. H. 80 cm. Fremstår med brugsspor, løse og mangledende liste.( der medfølger lidt af listen) Der medfølger ingen nøgle. Varenr: 3815208 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2015 16:41:56 DKK 325
Karlheinz Rubner for Wilkhahn. Palette skrivebord
Karlheinz Rubner for Wilkhahn. Palette skrivebord. Karlheinz Rubner for Wilkhahn. Palette 640 skrivebord med aftagelige ben af anodiseret aluminium, plade af lys mahogni. H. 73, L. 180, B. 90 cm. Inkl. 2 stk alu kabelgennemføring Varenr: 3809135

DKK 10.600 DK, Herlev, Dynamovej 28-04-2015 17:14:20 DKK 325
Oman jun. Reolskab / sekretær af palisander
Oman jun. Reolskab / sekretær af palisander. Oman jun. Reolskab / sekretær af palisander, underdel med to skuffer og to låger, overdel med hylder, herunder nedfældig skriveplade, bag hvilken skuffer og rum. H. 68-188, B. 120, D. 29-42 cm. En nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og nuanceforskel. Varenr: 3812309 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-04-2015 17:28:43 DKK 325
Fritstående skrivebord af palisander, dansk møbeldesign
Fritstående skrivebord af palisander, dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord fineret med palisander, front med fem skuffer, bagside med to låger, bag hvilke hylder, H. 75, 145 x 75 cm. Nøgle medfølger. Dansk møbeldesign, 1900-tallets midte. Fremstår med lettere alders- og brugspræg. Varenr: 3814941 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-04-2015 18:51:00 DKK 1.850
 1 2 3 4  >>