Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Rederiskrivbord med rullklaff, 1800-talets andra hälft
Rederiskrivbord med rullklaff, 1800-talets andra hälft. Rederiskrivbord med rullklaff 1800-talets andra hälft. Skrivbordet har en stor uppsättning fack och lådor med bl a 3 porslinskoppar för bläck samt en låda med glasbotten. Låsbrickan på själva rullklaffen bär namnet på tillverkaren av skrivbordet "Wylie and Lochhead Ld", Glasgow". På skrivbordets ... Varenr: 3148620 DKK 24.629 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-04-2014 11:55:00 DKK 12.314
Kasseskrivebord af teak 1950'erne samt reol.
Kasseskrivebord af teak 1950'erne samt reol. . Kasseskrivebord af teak 1950'erne samt reol. Varenr: 3358542 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 24-04-2014 19:23:00 DKK 350
Let organisk udformet skrivebord fra 1950'erne
Let organisk udformet skrivebord fra 1950'erne. Let organisk udformet skrivebord fra 1950'erne. Bordplade med rød resopalbelægning. Understel af sortlakeret træ. To opbevaringsbeholdere med låge og fire skuffer. Skufferne er aflåselige. Mål: B. 169cm, D. 75cm, H. 77,5cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, skrammer og finerskader. Varenr: 3384902 DKK 3.733 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 20:15:00 DKK 411
Schreibtisch in Teak von Domino Møbler, Dänemark
Schreibtisch in Teak von Domino Møbler, Dänemark . Schreibtisch in Teak von Domino Møbler, Dänemark. Kastenförmige Konstruktion, vierbeinig, mit Schubladen, 2 abschließbar, 2 Schlüssel vorhanden. Große Schublade auf der rechten Seite Hängeregisterschrank (ohne Boden). Bezeichnet mit Herstellerklebeetikett. H. 73 cm B. 134,5 cm T. 58 cm. Alters- ... Varenr: 3381158 DKK 747 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-04-2014 20:20:00 DKK 299
Børge Mogensen. Skrivebord, teak og bøg, model 130
Børge Mogensen. Skrivebord, teak og bøg, model 130. Børge Mogensen. Skrivebord af teak- og bøgetræ. Front med fem skuffer, sko af teaktræ. Formgivet i 1952. Fremstillet hos Søborg Møbler, model 130. 146 x 73 cm. Varenr: 3295902 DKK 4.480 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-04-2014 20:52:00 DKK 1.045
Valdemar Mortensen, fritstående skrivebord, palisander
Valdemar Mortensen, fritstående skrivebord, palisander. Valdemar Mortensen, fritstående skrivebord af palisander, front med seks skuffer, bagside med hyldeinddeling og nedfældelig klap. 1960'erne. H. 74 L. 146 B. 75 cm. Fremstår med slitage, ridser og skjolder. Nøgle medfølger. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU ... Varenr: 3354208 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-04-2014 20:56:00 DKK 1.400
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence. Skrivebord i fransk stil, model Fayence, i hvidbemalet træ. Udtrækshylde i sarg samt skuffe og låge. Mål: H. 76 B. 140 D. 60 cm. Udleveres i en kolli ca. 145x80x65 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3264968

DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 24-04-2014 21:00:00 DKK 2.000
Coph. Skrivebord af lakeret eg.
Coph. Skrivebord af lakeret eg. . Coph Furniture, skrivebord designet af Søren Stage. Udført i lakeret egetræ med bemalede gennemgående skuffer i farverne orange, hvid, grå og gul, ben af poleret rustfri stål. Limited Edition nr 0070. Plade i bunden. Fremstillet i Danmark. Mål: 70x160x71 cm. Model Fotos.Nyproducerede varer ... Varenr: 3379404

DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2014 13:55:00 DKK 6.000
Svensk skrivebord, grønmalet stel
Svensk skrivebord, grønmalet stel . Svensk skrivebord af fyrretræ, grønmalet stel, sarg med skuffe og cabriole ben. H. 74, L. 124, B. 66 cm. Brugsspor. Varenr: 3383579 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2014 20:06:00 DKK 400
Skrivebord i grønbemalet metal.  Rustikt container look. Industrielt design
Skrivebord i grønbemalet metal. Rustikt container look. Industrielt design . Skrivebord i grønbemalet metal. Rustikt container look i industrielt design. Front med skuffe samt to låger bag hvilke hylder. H. 77 B. 129 D. 70. Modelfoto. Variationer i 'antik looket' må derfor forventes. Se også varenr. 3386838Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, ... Varenr: 3386747

DKK 9.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2014 19:15:00 DKK 325
Stefan Wewerka, spise-/ konference- eller skrivebord M 1, fremstillet hos TECTA
Stefan Wewerka, spise-/ konference- eller skrivebord M 1, fremstillet hos TECTA. Spise-/ konference- eller skrivebord M 1, formgivet af S. Wewerka, fremstillet hos Tecta. Formgivet i 1979. Konstruktion med asymmetrisk plade og rum i soklen, overflader i hvidlakeret asketræ. Fremstår med stærke, aldersrelaterede brugsspor, skrammer og finerskader på overfladen og farveslitage ... Varenr: 3384901 DKK 1.120 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-04-2014 20:05:00 DKK 299
Sir Norman Foster & Partner, receptionsdisk + skrivebord fra Nomos System, fremstillet hos Tecno Italy
Sir Norman Foster & Partner, receptionsdisk + skrivebord fra Nomos System, fremstillet hos Tecno Italy. Receptionsdisk og skrivebord fra Nomos System, formgivet af Sir Norman Foster & Partner, fremstillet hos Tecno Italy. Formgivet i 1986. Understel af forkromet stålrør og aluminium, tværstøtter af sortlakeret stålrør, plader med sort belægning, indlagt kabelforløb af sort kunststof. Udstyret med ... Varenr: 3296379 DKK 12.692 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-04-2014 20:32:00 DKK 8.959
Linak. Elektrisk hæve/sænke skrivebord af ahorn
Linak. Elektrisk hæve/sænke skrivebord af ahorn. Linak. Elektrisk hæve/sænke skrivebord med plade af ahorn, stel af grålakeret metal, hæve/sænke styring med memory til 2 højder. H. 70+ L. 200, D. 80 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. BEMÆRK: Pga. bordets høje vægt leveres varen til gadeplan, hvorefter ... Varenr: 3367142 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 28-04-2014 14:31:00 DKK 325
Dansk møbelproducent, skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent, skrivebord, teaktræ. Dansk møbelproducent, skrivebord af teaktræ, front med senere bemalet låge bag hvilken udtræksbakker med blålig front, skuffe ned senere gulig bemaling. 1960'erne. Nøgle medfølger. H. 75 L. 101 B. 55 cm. Fremstår med lettere brugsslitage. Varenr: 3381068 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-04-2014 20:04:00 DKK 375
Pult / talerpult fra 1950/'erne/1960'erne i palisander fremstillet hos VM Møbler
Pult / talerpult fra 1950/'erne/1960'erne i palisander fremstillet hos VM Møbler. Pult / talerpult fra 1950/'erne/1960'erne i palisander fremstillet hos VM Møbler. Konstruktion med understel af massivt palisandertræ, Kasse med stærkt flammet palisanderfiner. Skriveplade på kassen kan klappes op, indvendigt med to skuffer. Skriveflade i sort læder. Betegnet flere gange. B. ... Varenr: 3378447 DKK 9.706 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-04-2014 20:50:00 DKK 6.719
Antonia Astori De Ponti, komplet kontor fra Programma 1 System fremstillet hos Driade (5)
Antonia Astori De Ponti, komplet kontor fra Programma 1 System fremstillet hos Driade (5). Komplet kontor fra Programma 1 System, italiensk design af Antonia Astori De Ponti, fremstillet hos Driade. Formgivet i 1968. Samling bestående af skrivebord med separat opbevaringsbeholder, lille skænk og to highboards. Overflader betrukket med sort kunstlæder, monteringer af forkromet metal. ... Varenr: 3384921 DKK 4.480 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-04-2014 20:55:00 DKK 299
Andreas Hansen, fritstående chefskrivebord / skrivebord, model nr. 30
Andreas Hansen, fritstående chefskrivebord / skrivebord, model nr. 30 . Andreas Hansen, fritstående chefskrivebord / skrivebord, model nr. 30 af fyrretræ, profileret kantliste, plade med indlagt læder, front med otte skuffer, to udtræksplader, bagside med to skabe og udtræksplade med indlagt læder, synlig fingersamling i sammenføjningerne, bordplade med emblem med ... Varenr: 3362111 DKK 8.212 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-04-2014 11:38:00 DKK 4.480
Skrivebord, rosentræ
Skrivebord, rosentræ. Skrivebord af rosentræ, plade beklædt med læder, rigt indlagt med intarsia, dekoreret med påsatte messingornamenter. H. 85 B. 157 D. 79 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3379133

DKK 6.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-04-2014 13:58:00 DKK 300
Morten Voss og Christian Hedlund. 'GENESE by Holmris' skrivebord, hvid
Morten Voss og Christian Hedlund. 'GENESE by Holmris' skrivebord, hvid. Morten Voss og Christian Hedlund: 'GENESE by Holmris' skrivebord, el hæve-/sænkebord med plade i SOFTSTONE kompositmateriale. Front med skjult sortlakeret ark/papir-skuffe, bagside med skjult ledningsskuffe. Sortlakeret og forkromet understel. justerbar i højden, b. 90, L. 180 cm. Lauritz.com ... Varenr: 3362060 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-04-2014 14:30:00 DKK 700
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teak
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teak. Dansk møbelproducent. Asymetrisk skrivebord af teak med rundt skab indrettet med hylde. L. 130 cm. H. 71 cm. Varenr: 3386312 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 29-04-2014 15:39:00 DKK 425
Hans J. Wegner skrivebord
Hans J. Wegner skrivebord. Hans J. Wegner - skrivebord i eg med H-formet stel og skuffesektion med to skuffer. Fremstillet ved Getama. H. 67 cm. L. 164 cm. D. 84 cm. Fremstår afsleben med enkelte synlige slibespor, brugsmærker. Varenr: 3386603 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 29-04-2014 15:47:00 DKK 825
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak. Front med fire skuffer, nøgle medfølger ikke. Manglende liste ved venstre skuffeside. L. 131 cm. B. 65 cm. H. 74 cm. Varenr: 3386548 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 29-04-2014 16:23:00 DKK 325
Skrivebord samt stol, teaktræ, danske møbelproducenter (2)
Skrivebord samt stol, teaktræ, danske møbelproducenter (2). Skrivebord af teaktræ med tre skuffer i fronten, H. 73, 100 x 60 cm. Nøgle mgl. Endvidere stol med stel af teaktræ, sæde betrukket med sort skai, sædehøjde 44 cm. Danske møbelproducenter. Fremstår med spor af brug; plade med mindre ridser samt nuanceforskelle. (2) Varenr: 3387041 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-04-2014 17:24:00 DKK 325
Dansk møbeldesign. Skrivebord af teak, ca. 1970
Dansk møbeldesign. Skrivebord af teak, ca. 1970 . Dansk møbeldesign. Skrivebord af teak, front med fire skuffer. H. 72,5 cm, B. 60 cm, L. 136 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder/mærke på toppladen. Varenr: 3385913 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-04-2014 19:28:00 DKK 300
3-pers. sofa / 2-pers. sofa, model MH 2225, lænestol og lænestol med højt læn, model MH 62 med fodskammel fremstillede hos Mogens Hansen i teak og bøffellæder, endvidere sofabrod og hjørnebord fra Tarp Borde serien, model RT 65 og 67 (7)
3-pers. sofa / 2-pers. sofa, model MH 2225, lænestol og lænestol med højt læn, model MH 62 med fodskammel fremstillede hos Mogens Hansen i teak og bøffellæder, endvidere sofabrod og hjørnebord fra Tarp Borde serien, model RT 65 og 67 (7). 3-pers. sofa / 2-pers. sofa, model MH 2225, lænestol og lænestol med højt læn, model MH 62 med fodskammel fremstillede hos Mogens Hansen i teak og bøffellæder, endvidere sofabrod og hjørnebord fra Tarp Borde serien, model RT 65 og 67. Polstret trærammekonstruktion, mørkebrunt læderbetræk, ... Varenr: 3386813 DKK 11.199 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-04-2014 19:40:00 DKK 7.466
Skrivbord samt stol (2)
Skrivbord samt stol (2). Skrivbord samt stol. Mahognyfanér med inläggningar på stolens ryggbricka samt modulernas luckor. Bordets höjd 76 cm, 137x83 cm. Stolens höjd 96 cm, sitthöjd 45 cm, bredd 64 cm. Bruksslitage, färgskiftning på sidorna. Nyckel medföljer. (2) Varenr: 3383629 DKK 985 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-04-2014 19:42:00 DKK 246
Finn Juhl, to skuffersektioner, teak.  (2)
Finn Juhl, to skuffersektioner, teak. (2). Finn Juhl. 1912 - 1989. Skirvebordsophæng / skuffesektion af teak med farvede skuffefronter Skrivebord model BO 69. Fremstillet hos Bovirke. (2) Varenr: 3387132 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-04-2014 19:47:00 DKK 2.600
George Nelson, sjældent skrivebord, fremstillet hos Contura/ Herman Miller
George Nelson, sjældent skrivebord, fremstillet hos Contura/ Herman Miller. George Nelson, sjældent skrivebord, fremstillet hos Contura/Herman Miller. Formgivet omkring 1948. Lige konstruktion med hvid, lamineret plade. Udstyret med en opbevaringsdel der kan låses, af valnøddetræ, med tre skuffer, greb af poleret aluminium. Ben af stålrør. På indersiden betegnet med ... Varenr: 3384756 DKK 11.199 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-04-2014 20:07:00 DKK 8.959
Engelsk skrivebord i militarystil
Engelsk skrivebord i militarystil. Engelsk kasseskrivebord af mahogni. Front med skuffer, bordplade med skrivefelt af rødt patineret læder. H. 76,5 cm, B. 120,5, D. 65 cm. Fremstår med brugsspor, fremstillet i 1900-tallet. Varenr: 3371172 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-04-2014 20:33:00 DKK 300
Kasseskrivebord af eg med hyldeopsats, samt 2 stole af eg, 1900-tallet (3)
Kasseskrivebord af eg med hyldeopsats, samt 2 stole af eg, 1900-tallet (3). Kasseskrivebord af eg med hyldeopsats, samt 2 stole af afsyret eg, sæder nybetrukket med brunt kunstlæder. 1900-tallets 1. halvdel. Udskæringer i form af stiliseret bladværk samt kanneleringer, beslag i messing. Alm. brugs- og aldersspor. H. 79/127 cm. 65 x 130 cm. Sædeh. 48-49 cm. (3) Varenr: 3376407 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 13:00:00 DKK 300
 1 2  >>