Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fineret med teaktr, front med seks skuffer, bagside med hylder og klap. H. 74 L. 140 B. 75 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder, hjørne med løs kantliste, en skuffe med mindre finerafslag. Varenr: 3599166 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-11-2014 14:23:00 DKK 350
Omann Jun. Fritstående skrivebord, teaktræ
Omann Jun. Fritstående skrivebord, teaktræ. Omann Jun. Fritstående skrivebord fineret med teaktræ, front med seks skuffer, bagside med to hylder og én nedfældig klap. Model 75. H. 73 L. 154 B. 81 cm. Fremstår med let brugsslitage, minimalt hak i plade, enkelte skrammer på ben. Nøgle medfølger. Varenr: 3598623 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-11-2014 14:55:00 DKK 2.300
Skrivbord och stol i ek klädd i Tyget Lotus(2)
Skrivbord och stol i ek klädd i Tyget Lotus(2). Skrivbord och stol i ek klädd i Tyget Lotus. Skrivbord 136x75, Höjd 78 cm. Stol bredd 63 cm, höjd 90 cm. Åldersrelaterat slitage.(2) Varenr: 3602874 DKK 2.011 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01-11-2014 19:36:00 DKK 885
Mauser skrivebord
Mauser skrivebord. Mauser skrivebord. Stel af stålrør, container af metalplade, rødlakeret, med to skuffer, firkantet bordplade med antracitfarvet belægning, limede aluminiumskanter. H. 74 cm B. 134 cm D. 77 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, lette ridser og slitage, stedvist skjolder og aftryk på ... Varenr: 3566479 DKK 4.467 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-11-2014 15:58:00 DKK 2.792
Konvolut Schränke / Rolladenschränke / Büromöbel (4)
Konvolut Schränke / Rolladenschränke / Büromöbel (4). Konvolut Schränke / Rolladenschränke / Büromöbel. Ausführung wohl 1950er Jahre. Set bestehend aus: 1x Schreibtisch. Platte wohl Kirschholz mit herausziehbaren Schubladen, diese mit Bakeliteinlagen. Versenkbare Türen. Beidseitig Schubladen; die anderen Möbelstücke in verschiedenen Ausführungen, ... Varenr: 3583885 DKK 1.117 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-11-2014 09:49:00 DKK 298
Købmandsdisk med glastop
Købmandsdisk med glastop. M & Co Service; disk med glastop. Indeholder tappede skuffer af forskellig størrelse samt diverse opbevaringsrum. Mål; L 200, D 62, H 86 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 3593904 DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 03-11-2014 12:28:36 DKK 1.350
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord i teak, 1950'erne
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord i teak, 1950'erne . Dansk møbelproducent. Skrivebord udført i teak. H. 73 L. 140 B. 69 cm. 1950'erne. Fremstår med alm. brugsspor. (løs plade) Varenr: 3582007 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 03-11-2014 14:18:00 DKK 375
Kai Kristiansen : FM reoler af palisander (15+ vanger)
Kai Kristiansen : FM reoler af palisander (15+ vanger) . Kai Kristiansen. FM reolsystem af palisander bestående af : 4 bagbeklædningsplader H. 200 B. 80 cm. 4 moduler med skydelåger 2 x H. 36 L. 80 D. 34, 1 x H: 30 L. 80 D. 43 og 1 x H. 50 L. 80 D. 34 cm. 1 kommode med fire skuffer H. 50 L 80 D. 43 cm., 3 hylder L: 80 D.20/25 cm., En skriveplade med to... Varenr: 3561818 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-11-2014 14:28:00 DKK 375
Andreas Hansen. Fritstående skrivebord
Andreas Hansen. Fritstående skrivebord . Andreas Hansen. Fritstående skrivebord af massivt kirsebærtræ, overdel med små skuffer og rum, to opklappelige plader, under hvilke ruminddeling, skriveplade beklædt med lyst læder. H. 73/105 B. 146 D. 82 cm. Formgivet 1979. Fremstillet hos Hadsten Træindustri. Fremstår med lettere brugsslitage ... Varenr: 3602899 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-11-2014 14:30:00 DKK 6.200
Dansk møbelproducent; skrivebord i teak
Dansk møbelproducent; skrivebord i teak. Dansk møbelproducent; skrivebord i teak. Svævende plade. Front med tappede skuffer heraf nogle med lås og nøgle. Bagside med opbevaringsrum heraf et med nedfaldslåge. Fremstår med brugsspor. Mål; B 130, D 69, H 73 cm. Varenr: 3593908 DKK 1.600 DK, Kolding, Trianglen 03-11-2014 14:58:00 DKK 325
Barokform skrivebord
Barokform skrivebord. Barokform skrivebord af bemalt træ, balusterformede ben, hvorimellem sprosser, sarg med skuffe, Danmark, delvis 19. årh. Nyere bordplade. Senere bemaling. Fremstår med alder- og brugsrelaterede spor og mærker. Varenr: 3587425 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-11-2014 15:02:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fineret med teaktræ, front med fem skuffer med messing greb samt låge, bagside med hylde. 1960'erne. H. 73 L. 124 B. 63 cm. Fremstår med nuanceforskel og revne øverste på bagkant. Nøgle mangler. Varenr: 3601384 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 15:10:39 DKK 350
Military style skrivebord samt salonstol, mahogni (2)
Military style skrivebord samt salonstol, mahogni (2). Military style skrivebord af mahogni, plade ilagt grønligt, præget læder. I sargen to skuffer, greb og beslag af messing. Bukkeben. H. 75 cm L. 133 cm B. 69 cm. 1900-tallet. Salonstol af mahogni og mahognibejdset træ. Fremstår med aldersrelaterede spor. (2) Varenr: 3604715 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-11-2014 15:42:13 DKK 850
Dameskrivebord, mahogni. Danmark, 19. årh.s slutning
Dameskrivebord, mahogni. Danmark, 19. årh.s slutning. Dameskrivebord af mahogni, i sargen to skuffer, sideskab med låge, balusterformed ben. Danmark, 19. årh.s slutning. H. 75 cm L. 99 cm B. 54 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor; ujævn plade med tørrevne. Varenr: 3603761 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-11-2014 15:43:00 DKK 550
Engelbrechts, elektrisk hæve- sænkebord
Engelbrechts, elektrisk hæve- sænkebord . Engelbrechts Furniture. Elektrisk hæve- sænkebord. Bord med plade af fineret birketræ, stel af antrazitgrå-lakeret metal med perforeret afskærmningsplade. Bord L. 200 cm. D. 90 cm. Fremstår med mærker/skrammer/farveforskelle i træ. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. ... Varenr: 3596773 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-11-2014 15:45:00 DKK 300
Konvolut Schränke / Schreibtisch / Büromöbel (4)
Konvolut Schränke / Schreibtisch / Büromöbel (4). Konvolut Schränke / Schreibtisch / Büromöbel. Ausführung wohl 1950er Jahre. Set bestehend aus: Möbelstücke in verschiedenen Ausführungen, Materialien und Erhaltungszuständen, u.a., Buche furniert. 1x Schreibmaschinentisch einseitig m. Container/ Rolladen; 2x Aktenschrank 3türig. Mittlere Tür in ... Varenr: 3583886 DKK 1.117 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-11-2014 15:49:00 DKK 298
Dansk møbelproducent; skrivebord med skuffer
Dansk møbelproducent; skrivebord med skuffer. Dansk møbelproducent; skrivebord med front af filtede skuffer. Hvilende på tilspidsede og skråtstillede ben. Senere restaureret. Fremstår med brugsspor. Mål; L 146, D 70, H 76 cm. Varenr: 3604286 DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 03-11-2014 16:32:02 DKK 1.250
Skrivbord, björk, 1920/30-tal
Skrivbord, björk, 1920/30-tal. Skrivbord, björk, 1920/30-tal. Fristående modell. Betsad björk. Beslag i mässing. Höjd 75,5 cm, bredd 125 cm, djup 67 cm. Skiva med märken, ställvis blekt. Nyckelskylt sitter löst. Nyckel finns. Varenr: 3592881 DKK 644 SE, Örebro, Aspholmen 03-11-2014 16:41:36 DKK 241
Dansk møbelproducent: Fritstående skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent: Fritstående skrivebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af fineret teaktræ. Front med 6 skuffer. H 74 cm, D 77 cm, L 156 cm. Nøgle mangler. Fremstår med brugsspor samt ridser. Varenr: 3594012 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-11-2014 19:01:00 DKK 300
Skrivbord i mahogny
Skrivbord i mahogny. Skrivbord i mahogny, 1950-tal. Beslag av mässing. Jalusidörrar. Utdragbar skiva. H. 78 cm. L. 160 cm. D. 85 cm. Nyckel medföljer. Nyckel medföljer. Varenr: 3604033 DKK 3.218 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-11-2014 19:06:00 DKK 342
Hans J. Wegner. Reolsystem af egetræ, Ry 100
Hans J. Wegner. Reolsystem af egetræ, Ry 100. H. J. Wegner. Reolsystem af egetræ, model Ry 100 best. af: tre vanger á 205 cm.; modul / skrivepult m. nedfældig skriveplade, bag hvilken hylder og udtræksbakke, monteret med lys, H. 52, 36 x 100 cm.; 5 store hylder á 36 x 100, ene monteret med uoriginal lampe af messing; 1 hylde á 100 x 19 cm.;... Varenr: 3603172 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-11-2014 19:41:00 DKK 1.050
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, palisander
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, palisander. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fineret med palisander, front med tre skuffer, bagside med rum og nedfældig klap. 1960'erne. H. 72 L. 140 B. 82 cm. Fremstår med buet plade og kraftige ridser på plade. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. ... Varenr: 3552220 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 19:53:00 DKK 350
Omann Jun. Fritstående skrivebord, palisander
Omann Jun. Fritstående skrivebord, palisander. Omann Jun. Fritstående skrivebord fineret med palisander, front med seks skuffer, bagside med to hylder samt én nedfældig klap. Nøgler medfølger. H. 72 L. 156 B. 80 cm. Fremstår med lettere brugsslitage og nuanceforskel. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU ... Varenr: 3542149 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 20:30:00 DKK 1.100
Tove og Edvard Kindt-Larsen. Fritstående skrivebord, egetræ
Tove og Edvard Kindt-Larsen. Fritstående skrivebord, egetræ. Tove og Edvard Kindt-Larsen. Fritstående skrivebord af egetræ, plade med profileret kant, front med tre dybe skuffer. Fremstillet hos Thorald Madsens Snedkeri, København. Plakette indvendig i skuffe. H 73 cm D 75 cm L. 119 cm. Fremstår mindre mærker og nuanceforskel på plade. Varenr: 3600761 DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-11-2014 20:44:00 DKK 3.400
Kai Kristiansen. Skrivebord, teaktræ
Kai Kristiansen. Skrivebord, teaktræ . Skrivebord fineret med teaktræ med nyreformet plade, front med tre skuffer samt jalousilåge, bag hvilken drejlig barindretning med spejl, samt lille drejlig skuffe, bagside med hylder, runde tilspidsede ben af egetræ. Tegnet af Kai Kristiansen, fremstillet hos Feltballe møbelfabrik, 1960'erne. H.... Varenr: 3602989 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-11-2014 20:44:00 DKK 900
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord i teak, 1950'erne . Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord i teak. Front med seks skuffer, bagpå med rum. H. 74 L. 145 D. 70 cm. 1950'erne Varenr: 3605090 DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 04-11-2014 11:42:15 DKK 300
Davenport / skrivepult, ca. 1890.
Davenport / skrivepult, ca. 1890.. Davenport / skrivepult af mahogni og nøddetræ, front med attrapskuffe samt låge bag hvilken hylde, skriveplade beklædt med grøn læder, herunder rum og hylder, ca. 1890. H. 80 cm B. 72 cm D. 57 cm. Fremstår med mindre finérskader og aldersrelateret brugspræg. Varenr: 3605366 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-11-2014 12:40:00 DKK 450
Dansk møbelproducent; skrivebord i palisander
Dansk møbelproducent; skrivebord i palisander. Dansk møbelproducent; skrivebord i palisander. Front med to tappede skuffer. Renoveret plade med enkelte udbedrede skader hvilende på skråtstillede tilspidsede ben. Fremstår med brugsspor. Mål: B 152, D 56, H 75 cm. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. ... Varenr: 3529766 DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 04-11-2014 15:05:11 DKK 700
Skrivebord og stol, historicisme omkring 1900 (2)
Skrivebord og stol, historicisme omkring 1900 (2). Skrivebord og stol, historicisme omkring 1900, lakeret egetræ med snittedekor. Skrivebord på trykkede kuglefødder, sider med let hvælvede låger med blomsterbuketter og stiliserede blomsterdekorer, skuffe midtpå, H. 78, L. 170, D. 88 cm. Fremstår med slitage. Stol med armlæn, inddelt ryglæn, ... Varenr: 3608558 DKK 4.467 DE, Hamburg, Große Elbstraße 04-11-2014 15:22:00 DKK 1.489
Dansk møbelproducent. Skrivebord med armstol (2)
Dansk møbelproducent. Skrivebord med armstol (2). Dansk møbelproducent. Skrivebord med armstol af egetræ, sarg med tre skuffer, tilspidsede ben med udskæringer, armstol betrukket med mønstret stof. 1900-tallets første halvdel. H. 74 L. 150 B. 84 cm. Fremstår med lettere brugsspor og enkelte pletter på stof, armstol ledløs på et armlæn. (2) Varenr: 3601706 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 16:58:00 DKK 300
 1 2 3  >>