Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
BG Design. Skrivebord, model 'Dynasty Tiger' af riopalisander
BG Design. Skrivebord, model 'Dynasty Tiger' af riopalisander. BG Design. Fritstående skrivebord, model 'Dynasty Tiger' af riopalisander, front med skuffe med kuglelås samt stråtstillede ben, H. 70 cm., B. 59 cm., L. 155 cm. Fremstillet af BG design v/Bj. Green, messingplatte herfra. Fremstår med minimale/ingen brugsspor. Cites certifikat fra Skov & ... Varenr: 4150624 DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 11-02-2016 09:37:00 DKK 8.600
Svend Erik Andersen. Fritstående Unika skrivebord i teak.
Svend Erik Andersen. Fritstående Unika skrivebord i teak.. Svend Erik Andersen. Fritstående Unika skrivebord i teak og bordplade med spejlskåret finer i teak, sarg af massiv teak, to grebsfrie skuffer med tappede samlinger, skråtstillede tilspidsede ben i sort matlakering. Designet og fremstillet af Svend Erik Andersen, Danmark. H. 72 cm. L. 140 cm. B. ... Varenr: 4150200 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-02-2016 14:15:00 DKK 4.900
Dameskrivebord med stol samt spejl. (3)
Dameskrivebord med stol samt spejl. (3) . Dameskrivebord med stol samt spejl, hvidlakeret med guldstaffering. Stol beklædt med stof. (3) Proveniens: Hotel Phoenix, Bredgade. VENLIGST VÆR OPMÆRKSOM PÅ AT DENNE VARE BEFINDER SIG PÅ LAURITZ.COM HERLEV’S EKSTERNE LAGER PÅ ROVSINGSGADE 68, 2100 KØBENHAVN Ø OG KAN UDELUKKENDE BESIGTIGES... Varenr: 4127126 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 11-02-2016 14:32:00 DKK 600
Skrivbord, engelsk stil
Skrivbord, engelsk stil. Skrivbord, engelsk stil. Rosewood. Skiva med grönt skinn. I sargen tre lådor. Två hurtsar med vardera tre lådor. L 121, b 61, h 77. Varenr: 4148771 DKK 1.208 SE, Norrköping, Finspångsv. 11-02-2016 15:01:00 DKK 403
Nordisk møbelproducent, hæve-sænkebord, bordplade med sort laminat
Nordisk møbelproducent, hæve-sænkebord, bordplade med sort laminat. Nordisk møbelproducent, hæve-sænkebord med blade beklædt med sort laminat. Elektrisk hæve-sænke-funktion, stel af metal. L. 160 cm. B. 90 cm. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Denne vare er en del af en tema-auktion med arkitekttegnede møbler, belysning, kunst og øvrigt ... Varenr: 4147966 DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-02-2016 15:46:00 DKK 1.200
Fritstående skrivebord af teaktræ, Dansk design 1960'erne
Fritstående skrivebord af teaktræ, Dansk design 1960'erne. Fritstående skrivebord af teaktræ, front med seks skuffer, bagside med rum. H. 72, L. 130, D. 70 cm. Dansk design 1960'erne. En nøgle medfølger. Fermstår med brugsspor og skjolder. Ben med løshed. Varenr: 4145642 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-02-2016 18:50:00 DKK 375
J. Svenstrup - AP Møbler. Fritstående skrivebord af teaktræ, 1960'erne
J. Svenstrup - AP Møbler. Fritstående skrivebord af teaktræ, 1960'erne. J. Svenstrup - AP Møbler. Fritstående skrivebord af teaktræ, front med seks skuffer, bagside med nedfældig låge og rum. H. 73, L. 130, B. 70 cm. 1960'erne. Nøgle mangler. Fremstår med brugsspor, kantmærker og mindre finérafslag på skuffer. Højre side med skjolder. Varenr: 4147813 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-02-2016 18:55:00 DKK 375
5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer
5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer. 5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 4 x overnatning i komfortabelt dobbeltværelse - inkl. stor morgenmadsbuffet hver dag ... Varenr: 4095848

DKK 4.105 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-02-2016 19:00:00 DKK 2.425
Skrivebord af teaktræ, 1900-tallets midte
Skrivebord af teaktræ, 1900-tallets midte. Skrivebord af teaktræ med ben af stål, skuffemodul med to skuffer. 1900-tallets midte. Fremstår med lakskade og mindre afslag. Varenr: 4147184 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-02-2016 19:07:00 DKK 375
Hans J. Wegner. Skrivebord af teaktræ og egetræ, model AT-305
Hans J. Wegner. Skrivebord af teaktræ og egetræ, model AT-305 . Hans J. Wegner. Fritstående skrivebord med stel, sargkant og skuffer af egetræ, plade og klapper af teaktræ, sarg med en tre skuffer. Fremstillet hos Andreas Tuck model AT-305. H. 72, L. 136/232, B. 76 cm. Litteratur: Dansk Kunsthåndværk, Juli 1953. Nøgle medfølger. Fremstår med ny lås til skuffe... Varenr: 3965766 DKK 22.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-02-2016 19:09:00 DKK 18.000
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Modul opbevaringssystem 'City Bureau' af mahogni. (5)
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Modul opbevaringssystem 'City Bureau' af mahogni. (5). Rud Thygesen og Johnny Sørensen: Modul opbevaringssystem 'City Bureau' af mahogni. Fem sektioner, heraf: 1 modul med to dør, hvor bag hylde, med sokkel. H. 74 B. 65 D. 34 cm. 2 åbne moduler, med vægbeslag. H. 74 B. 65 D. 34 cm. 1 åben modul, med vægbeslag. H. 38 B. 34 D. 34 cm. 1 ... Varenr: 4147630 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 11-02-2016 19:25:00 DKK 300
Børge Mogensen. Skrivebord af eg
Børge Mogensen. Skrivebord af eg. Børge Mogensen. Skrivebord fremstillet af fineret eg, monteret med tre skuffer. 1950'erne. Fremstillet hos Søborg. H. 73 L. 100 B. 60 cm.Fremstår med finerskader, plade med mærker. Denne vare er en del af en tema-auktion med arkitekttegnede møbler, belysning, kunst og øvrigt inventar fra ... Varenr: 4147953 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-02-2016 19:33:00 DKK 525
Gunni Omann. Fritstående skrivebord af teaktræ, model 75
Gunni Omann. Fritstående skrivebord af teaktræ, model 75 . Gunni Omann. Fritstående skrivebord af fineret teaktræ, 'svævende bordplade', front med seks skuffer, bagside med to hylder samt nedfældelig klap, H. 73 B. 154 D. 81 cm. Fremstillet hos Omann Jun's. Møbelfabrik, model 75, 1960'erne. Fremstår med brugsspor/skjolder på bordplade. To nøgler ... Varenr: 4141432 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-02-2016 19:39:00 DKK 4.300
Skrivebord af bemalet fyrretræ
Skrivebord af bemalet fyrretræ. Skrivebord af bemalet fyrretræ, i fronten to skuffer med greb af messing. H. 75,5 B. 98 D. 60,5 cm. Ca. 1900. Senere bemaling. Varenr: 4146617 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-02-2016 19:40:00 DKK 800
Timothy Oulton. Fritstående skrivebord 'Aviator Valkyrie Desk'
Timothy Oulton. Fritstående skrivebord 'Aviator Valkyrie Desk'. Timothy Oulton. Fritstående håndlavet skrivebord model 'Aviator Valkyrie' af aluminium i form af flyvinge, venstre side/ben med tre rum. Spitfire finnish. H. 78, L .205, D. 60-90 cm. Skrivebordet er opkaldt efter det amerikanske bombefly XB-70 Valkyrie, som blev brugt til test af overlydsflyvning... Varenr: 4137850 DKK 30.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-02-2016 19:57:00 DKK 20.000
Osvaldo Borsani, skrivebord Direzionali T 96, fremstillet hos Tecno
Osvaldo Borsani, skrivebord Direzionali T 96, fremstillet hos Tecno. Skrivebord Direzionali T 96, italiensk design af Osvaldo Borsani. Formgivet i 1965, fremstillet hos Tecno, Milano. Vinkelformet bordplade, dokumentbakke og skab med skuffer, der kan drejes frit, sortlakerede overflader. Stel af matforkromet stålrør med arme af aluminium. Indlagt skriveunderlag ... Varenr: 4138315 DKK 22.388 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 11-02-2016 20:00:00 DKK 17.164
Skrivbord Nordiska Kompaniet
Skrivbord Nordiska Kompaniet. NORDISKA KOMPANIET, skrivbord, fanérat i björk, brännmärkt NK, höjd ca 69, 85x51 cm, lös del till fotavslut finns att avhämta vid Utlämningen Varenr: 4148132 DKK 2.415 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-02-2016 20:14:00
Se mere
Kai Kristiansen. Fritstående skrivebord, riopalisander, 1960'erne
Kai Kristiansen. Fritstående skrivebord, riopalisander, 1960'erne. Fritstående skrivebord tegnet af Kai Kristiansen, fineret med riopalisander, front med skuffer med greb af aluminium, venstre skuffe med arkivindretning, bagside med rum, ben med sko af aluminium. 1960'erne. H. 72 L. 155 B. 75 cm. Fremstår med brugsspor, farvenuancer på bordplade, pletter, nøgle ... Varenr: 4128919 DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-02-2016 20:15:00 DKK 4.200
Bord/ Piedestal
Bord/ Piedestal. BORD/ PIEDESTAL, 2000-tal, konturerad form, träskuren och betsad mahogny, höjd ca 46, 60x45 cm Varenr: 4149682 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 12-02-2016 10:04:00
Se mere
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Skrivebord samt sidebord (2)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Skrivebord samt sidebord (2) . Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Skrivebord samt sidebord. Begge af bøg. Skrivebord med to skuffer i sarg. H. 74 cm, L. 185 cm, D. 92 cm. Sidebord H. 66 cm, L. 105 cm, D. 60 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4149152 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 12-02-2016 11:04:00 DKK 325
Sekretær af mahogni, empire stil ca. 1900
Sekretær af mahogni, empire stil ca. 1900 . Sekretær af mahogni, front med tre skuffer samt nedfældig skriveplade, bag hvilken skuffer og en låge. H. 158, B. 91, D. 51 cm. Empire stil ca. 1900. To nøgler medfølger. Aldersrelaterede brugsspor. Skuffer med nogle finérafslag. Varenr: 4150423 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-02-2016 12:56:11 DKK 300
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord i teaktræ
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord i teaktræ. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord i teaktræ, front med to senere bemalede skuffer og hylde, bagside med hylde samt bemalede runde tilspidsede ben, H. 80 cm., B. 67 cm., L. 116 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4145623 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 12-02-2016 15:21:00 DKK 1.750
Skrivebord af eg, 1950'erne, dansk møbelproducent
Skrivebord af eg, 1950'erne, dansk møbelproducent. Skrivebord af fineret eg, 1950'erne, dansk møbelproducent. H. 73, 134 x 65 cm. Fremstår med slitage; plade med skrammer. Varenr: 4148328 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-02-2016 18:49:00 DKK 300
Skrivbord med stol, engelsk stil (2)
Skrivbord med stol, engelsk stil (2). Skrivbord med stol, engelsk stil. Skrivbord i ek med läderklädd skiva. Mått: L 127 cm Dj. 65 cm H 76 cm Slitage på skivan. Stol på snurrfot, klädsel i läder. Saknade delar. (2) Varenr: 4146044 DKK 1.610 SE, Malmö, Baltzarsgatan 12-02-2016 19:04:00 DKK 745
Børge Mogensen. Skrivebord af eg. Børge Mogensen. Skrivebord fremstillet af fineret eg, monteret med tre skuffer. 1950'erne. Fremstillet hos Søborg. H. 73 L. 100 B. 60 cm.Fremstår med finerskader, plade med mærker. Denne vare er en del af en tema-auktion med arkitekttegnede møbler, belysning, kunst og øvrigt inventar fra ... Varenr: 4147954 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-02-2016 19:33:00 DKK 325
Två bordslampor i vitt porslin (2)
Två bordslampor i vitt porslin (2). Två bordslampor i vitt porslin. 1900-talets senare hälft. Höjd utan fattning 30-35 cm. (2) Varenr: 4148890 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 12-02-2016 19:46:00 DKK 262
Skrivepult, massivt teaktræ
Skrivepult, massivt teaktræ. Skrivepult fremstillet af massivt genbrugs teaktræ, skrå skriveplade, herunder rum. 1900'tallets sidste halvdel. H. 90 L. 110 D. 91 cm. Fremstår med brugsslitage og falmet/gråt teaktræ. Varenr: 4149177 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 12-02-2016 19:53:00 DKK 325
6 dages Mosel-fortryllelse på 3-stjernet Superior Themenhotel Lellmann ved Mosel med halvpension, for 2 personer
6 dages Mosel-fortryllelse på 3-stjernet Superior Themenhotel Lellmann ved Mosel med halvpension, for 2 personer. 6 dages Mosel-fortryllelse på 3-stjernet Superior Themenhotel Lellmann ved Mosel med halvpension, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 5 x overnatning i dobbeltværelse - Righoldig livsnydermorgenmad fra buffeten hver dag - 3-retters menu hver aften - 1 velkomstdrink pr. person -... Varenr: 4123333

DKK 7.090 DE, Hamburg, Große Elbstraße 12-02-2016 20:00:00 DKK 4.105
Kevi samt dansk møbelproducent, skrivebord og kontorstol (2)
Kevi samt dansk møbelproducent, skrivebord og kontorstol (2). Kevi kontorstol samt dansk møbelproducent, skrivebord fineret med teaktræ. 1960'erne. H. 72 L. 94 B. 63 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4151066 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 13-02-2016 12:46:18 DKK 350
Diverse skriveborde
Diverse skriveborde. Diverse skriveborde Varenr: 4141795 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 13-02-2016 12:59:22 DKK 300
 1 2 3 4  >>