Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dameskrivebord samt stol 1800-tallet (2)
Dameskrivebord samt stol 1800-tallet (2). Dameskrivebord af fineret mahogni. Front med 3 skuffer med intarsia H 86 cm, B 98 cm, D 51 cm. Dertil armstol af bejdset træ H 85 cm, D 45 cm. Fremstår med brugsspor samt løse lister (nogle medfølger.). Fremstillet i 1800-tallet. (2) Varenr: 3628590 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-11-2014 20:00:00 DKK 500
Fritstående skrivebord, valnød
Fritstående skrivebord, valnød. Fritstående skrivebord fineret med valnød træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Varenr: 3494895

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-11-2014 19:00:00 DKK 525
Elektrisk hæve-/sænkebord model Dencon
Elektrisk hæve-/sænkebord model Dencon. Elektrisk hæve-/sænkebord model Dencon med plader af lakeret bøg. Stel af sort lakeret metal. H. 70 /120 L. 180 D. 110 cm. Fremstår med lettere brugsspor, bordplade ligger løs, skurer mangler. Model fotos. Varenr: 3634301 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-11-2014 19:25:00 DKK 300
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Emballage mål: 200x100x15 + 140x75x13 cm. Varenr: 3525845

DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-11-2014 20:03:00 DKK 525
Kai Kristiansen, skrivebord af eg - fritstående
Kai Kristiansen, skrivebord af eg - fritstående. Kai Kristiansen, skrivebord af eg - fritstående, front med skuffer. L. 155 cm. D. 55 cm. H. 72 cm. Fremstår med brugsspor, ridser ogs små skjolder. Varenr: 3622747 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-11-2014 12:42:00 DKK 850
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fineret med bejdset egetræ, front med fem skuffe og låge bagside med tre rum. 1970/80'erne. H. 73 L. 123 B. 63 cm. Nøgle medfølge. Få brugsspor. Varenr: 3624795 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-11-2014 12:59:00 DKK 325
Disk med skuffer
Disk med skuffer. Disk af oversøisk træsort, 24 skuffer, greb af metal. H. 80, L. 175, B. 35,5 cm. Alm. brugsspor. Varenr: 3628938 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-11-2014 13:38:00 DKK 375
Borek Sipek, skulpturelt skrivebord model Office, fremstillet hos Vitra
Borek Sipek, skulpturelt skrivebord model Office, fremstillet hos Vitra. Skulpturelt skrivebord model Office, formgivet af Borek Sipek, fremstillet hos Vitra. Formgivet omkring 1990. Flerdelt konstruktion med plader af træ og sort laminat, monteringer af forkromet metal og rustfrit stål. Udstyret med beholder, udtræk, telefonhylde og aftagelig papirkurv. B. ca. 265cm,... Varenr: 3606736 DKK 29.773 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-11-2014 14:25:00 DKK 17.864
Fritstående skrivebord af mahogni samt stol med knapsyet grønt kunstskind. (2)
Fritstående skrivebord af mahogni samt stol med knapsyet grønt kunstskind. (2). Fritstående skrivebord af mahogni, front med større og mindre skuffer med håndtag af messing, plade indlagt med grønt læder med guldtryk. 1900-tallets første halvdel. H. 79 cm. L. 136 cm. B. 76 cm. Samt norsk armstol med knapsyet grønt kunstskind, højdejustérbar fempasfod. Fremstår med lettere ... Varenr: 3600526 DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 24-11-2014 14:55:08 DKK 375
Skrivebord, teak, dansk møbelproducent
Skrivebord, teak, dansk møbelproducent. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af finéret teak med 6 skuffer. H. 73 L. 145 D. 71 cm. Brugsspor; nøgle mangler. Varenr: 3627895 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-11-2014 16:13:22 DKK 350
Rud Thygesen & J. Sørensen. Skrivebord samt tre reoler (4)
Rud Thygesen & J. Sørensen. Skrivebord samt tre reoler (4). Rud Thygesen & J. Sørensen. Skrivebord med sidebord, fremstillet af fineret mahogni. H. 70, 180 x 90 cm. H. 70, 105 x 50 cm. Ridser og skrammer.Tre reoler / skabe. H. 152, 65 x 44 cm. Nogle ridser og skrammer. (5) Varenr: 3627144 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-11-2014 16:13:42 DKK 350
Kai Kristiansen, tilskrevet. Fritstående skrivebord, palisander
Kai Kristiansen, tilskrevet. Fritstående skrivebord, palisander. Kai Kristiansen, tilskrevet. Fritstående skrivebord fineret med palisander, plade med kehlet bagkant, front med seks skuffer, bagside med hylde, medeformet stel. 1960'erne. H. 73 L. 155 B. 75 cm. Fremstår med mindre ridser og brugsspor. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU ... Varenr: 3572300 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-11-2014 17:25:00 DKK 900
Nyrokoko. Skrivebord og stol.
Nyrokoko. Skrivebord og stol. . Nyrokoko skrivebord af fineret nøddetræ, plade med indlæg sarg med tre skuffer. H. 74, B. 117 D. 64 cm. Stol betrukket med blomsteret møbelstof. Fremstår med brugsspor og uden nøgle. Varenr: 3628906 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-11-2014 17:57:00 DKK 350
Skrivebord af teak med armstol, 1950'erne, dansk møbeldesign (2)
Skrivebord af teak med armstol, 1950'erne, dansk møbeldesign (2). Fritstående skrivebord af fineret teak, monteret med hylder og skuffer. H. 72, 156 x 79 cm. Fremstår med brugsslitage; ridser og skrammer mm. Armstol af teak, monteret med skai. Sædehøjde ca. 44 cm. Skai med skrammer og mærker. 1950'erne, dansk møbeldesign. Nøgle medfølger. Ene ben fremstår ... Varenr: 3622487 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-11-2014 18:48:00 DKK 375
Skrivebord af rosentræ med forgyldte broncer
Skrivebord af rosentræ med forgyldte broncer. Skrivebord fineret med rosentræ, dekoreret med påsatte bronzer. H. 85 B. 167 D. 85 cm. Fremstår med skrammer. Varenr: 3605563 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-11-2014 19:07:00 DKK 700
Fritstående skrivebord, nøddetræ, 1940-1950, dansk møbeldesign
Fritstående skrivebord, nøddetræ, 1940-1950, dansk møbeldesign. Fritstående let buet skrivebord af fineret nøddetræ, plade med kehlet kant, front med tre skuffer; bagside med hylder. Monteret med sko af patineret messing. 1940-1950, dansk møbeldesign. Nøgle medfølger. H. 76, 165 x 70 cm. Nogle ridser og skrammer, lakslitage samt mgl. nøglebeslag. Varenr: 3627431 DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-11-2014 19:35:00 DKK 1.400
Severin Hansen. Skrivebord af palisander.
Severin Hansen. Skrivebord af palisander. . Severin Hansen: Fritstående skrivebord fremstillet af palisander, sarg med fire skuffer, let tilspidsede ben. Fremstillet på Haslev Møbelsnedkeri. H. 73 cm.L. 143 cm. D. 75 cm. Fremstår med skjolder, fugtskjolder og mærker på plade. Nøgle medfølger. Cites certifikat fra Naturstyrelsen ... Varenr: 3579094 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-11-2014 19:45:00 DKK 8.200
Martin Nyrup. Skab, skrivebord og reol af fyrretræ
Martin Nyrup. Skab, skrivebord og reol af fyrretræ. Skab, skrivebord med overdel samt reol fra Københavns rådhus, tegnet af arkitekt Martin Nyrup. Fremstillet af fyrretræ. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier.. Skab H. 225 cm. B. 93 cm. D. 46 cm. Skrivebord med overdel H. 154 cm. B. 162 cm. D. 81 cm. Reol H. 225 cm. B. 93 cm. D.44 cm. ... Varenr: 3630387 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-11-2014 19:50:00 DKK 1.200
Snedkermester Vagn Jacobsen. Skrivebord model 618 af teak og ibenholt
Snedkermester Vagn Jacobsen. Skrivebord model 618 af teak og ibenholt. Snedkermester Vagn Jacobsen. Skrivebord model 618 af teak med listeindlægning af ibenholt, front med tre skuffer med greb af ibenholt, skuffer indvendigt af eg. Udført hos Søborg Møbler. H. 73. L. 130. D. 70 cm. Varenr: 3599661 DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-11-2014 19:56:00 DKK 10.000
Buksepresse med jakkebøjle
Buksepresse med jakkebøjle. Buksepresse med jakkebøjle. Egefinér. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3629597 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-11-2014 19:57:00 DKK 300
Kai Kristiansen. Skrivebord af teak
Kai Kristiansen. Skrivebord af teak. Kai Kristiansen. Skrivebord af teak, finéret bordplade. Ene side med skuffer, anden med jaolusilåge, bagside med hylder. H. 75 L. 140 D. 75 cm. Nøgle medfølger. Varenr: 3630986 DKK 3.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-11-2014 20:00:00 DKK 1.950
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, ubehandlet egetræ
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, ubehandlet egetræ. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af ubehandlet fineret egetræ, front med syv, bagside med rum, tilspidsede ben. 1960'erne. Nøgle medfølger. H. 73 L. 135 B. 65 cm. Fremstår med lille gennemslibning på plade. Varenr: 3625363 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-11-2014 20:08:00 DKK 300
Nanna Ditzel. Skrivebord af palisander
Nanna Ditzel. Skrivebord af palisander . Nanna Ditzel 1923-2005. Fritstående skrivebord i palisander. Kassetteformet plade med tre skuffer, runde kegleformede ben. Formgivet 1958. Fremstillet hos Søren Willadsen Møbelfabrik. H. 74,5 cm. L. 145 cm. D. 75 cm. Fremstår bleget af solen, ellers minimale brugsspor. Cites certifikat fra ... Varenr: 3471891 DKK 25.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-11-2014 20:17:00 DKK 21.000
Antonio Citterio, stort skrivebord med opbevaring på hjul, model Spatio fremstillet hos Vitra (2)
Antonio Citterio, stort skrivebord med opbevaring på hjul, model Spatio fremstillet hos Vitra (2). Stort skrivebord med opbevaring på hjul, model Spatio, italiensk design af Antonio Citterio, fremstillet hos Vitra. Konstruktion med stel af forkromet, støbt aluminium, hvidlamineret plade med to huller til kabelføring og en stikdåseenhed, der kan drejes. Opbevaring på hjul af grålakeret ... Varenr: 3630971 DKK 5.955 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-11-2014 21:10:00 DKK 3.722
BG Design. Fritstående skrivebord i palisander, model Mantis Epsilon
BG Design. Fritstående skrivebord i palisander, model Mantis Epsilon. BG Design. Fritstående skrivebord udført i Santos-palisander, model Mantis Epsilon. Skråtstillet sarg med to skuffer. H. 72 cm. L. 168 cm. D. 62 cm. Fremstillet hos BG Design v. Bj. Green. Messingplakette herfra. Varenr: 3628267 DKK 12.000 DK, Kolding, Trianglen 25-11-2014 09:39:00 DKK 4.000
Skrivebord med hæve/sænkesystem
Skrivebord med hæve/sænkesystem . Elektrisk justerbart skrivebord med hæve/sænke system, bordben af stål og bordplade af fineret bøg, aftagelig tillægsplade. L. 202 cm B. 110/141 cm. Virker efter afprøvning. Brugspræg, mindre afslag, løs fjernbetjening Varenr: 3636789 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-11-2014 12:02:00 DKK 300
Peter J. Lassen - Montana skrivebord samt 2 moduler (3)
Peter J. Lassen - Montana skrivebord samt 2 moduler (3). Peter J. Lassen - Montana skrivebord samt 2 moduler, hvidlakeret MDF. Mål på skrivebord 160x60 cm. H. 77 cm. Mål på moduler til ophæng 70x70 cm. D. 30 cm. Der medfølger vægbelag. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 3627481 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-11-2014 14:23:11 DKK 1.700
Skrivebord samt to arkivskabe (3)
Skrivebord samt to arkivskabe (3). Skrivebord af fineret egetræ med arkiv modul, stel af bemalet metal. Mulighed for af juster højden. H. 65, L. 130, B. 40 cm.. To arkivskabe af fineret egetræ med jalousilåger. H. 60/70, L. 74/110, B. 31/41 cm.. Fremstår med brugsspor. Det ene skab med afslag på låge. (3) Varenr: 3631355 DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 25-11-2014 14:27:00 DKK 300
Sir Norman Foster & Partner, skrivebord fra Nomos System fremstillet hos Tecno Italy
Sir Norman Foster & Partner, skrivebord fra Nomos System fremstillet hos Tecno Italy. Skrivebord fra Nomos System, formgivet af Sir Norman Foster & Partner, fremstillet hos Tecno Italy. Formgivet i 1986. Understel af forkromet stålrør og aluminium, tværstøtter af sortlakeret stålrør, plade med sort belægning. B. 170 cm, H. 72 cm, D. 80 cm. Fremstår med brugsspor på pladen, en af ... Varenr: 3621332 DKK 4.466 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-11-2014 15:05:00 DKK 2.605
Arbejdsstation: Skrivebord med betonplade, reol og arkivskab (3)
Arbejdsstation: Skrivebord med betonplade, reol og arkivskab (3). Skrivebord med stel af, rektangulær plade af beton. H. 76 L. 160 D. 80 cm. Reol og arkivskab/skuffemøbel af egefinéret træ. H. 80 L. 121 D. cm. Arkivskab. H. 61 L. 62 D. 35 cm. Brugsspor, ridser og mærker, skuffemøbel med borede huller. Nøgle medfølger. (2) Varenr: 3632122 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-11-2014 15:19:02 DKK 300
 1 2 3  >>