Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hjørneskrivebord, model Prima - udstillingsmodel
Hjørneskrivebord, model Prima - udstillingsmodel. Hjørneskrivebord, model Prima. Højdejusterbart stålstel.Mål; L 200, B 200, H 75 cm.Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør samt stol medfølger ikke. OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt lager i Haderslev og ... Varenr: 4686549

DKK 1.600 DK, Kolding, Trianglen 28-06-2017 11:28:00 DKK 300
Skrivebord af Rio-palisander, tre skuffer i sarg
Skrivebord af Rio-palisander, tre skuffer i sarg. Skrivebord af Rio-palisander med profileret kant, tre skuffer i sarg med håndtag af messing. Fremstår med enkle ridser samt aldersrelateret brugsspor. H. 73,5/62cm. D. 70 cm. L. 150 cm. CITES-certifikat fra Styrelsen for Vand- og Naturforvaltning (SVANA) til handel inden for EU medfølger. Ved ... Varenr: 4636961 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-06-2017 15:01:00 DKK 5.600
Omann Jun. Fritstående skrivebord af palisander
Omann Jun. Fritstående skrivebord af palisander . Omann Jun. Fritstående skrivebord af palisander, front med seks skuffer heraf to låsbare, bagside med opbevaringsrum samt én låsbar nedfældig klap. H. 72, L. 156, B. 79 cm. Fremstår med alm. brugsspor, småridser og skjolder på plade. Nøgle medfølger. Varenr: 4702136 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-06-2017 16:15:00 DKK 1.800
Anders Lundqvist for Gubi 'Go Desk Master', hævesænke bord, finéret ahorn
Anders Lundqvist for Gubi 'Go Desk Master', hævesænke bord, finéret ahorn . Desk Master', plade og skabsmodul af fineret og hvidpigmenteret ahorn med udtræk og indretning til skriveredskaber, medestel af rustfrit stål samt påmonteret skabsmodul. Justérbar højde, L. 200 D. 95 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Manglende ledning ... Varenr: 4694258 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-06-2017 18:31:00 DKK 325
Tilgmans keramik 50/60-tal (3)
Tilgmans keramik 50/60-tal (3). Tilgmans keramik 50/60-tal. Två bordslampor med havotiv och floral dekor. Höjd inkl lampfattning: 15-30 cm Skålfat med fågelmotiv L 25 cm Fotringen med litet nagg. (3) Varenr: 4672250 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 28-06-2017 18:46:00 DKK 229
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af fineret teaktræ, front med seks skuffer, bagside med rum/hylder, runde tilspidsede gennemgående ben. 1960'erne. Nøgle medfølger. H. 72 L. 153 B. 81 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og nuanceforskel på plade. Varenr: 4702507 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-06-2017 19:22:00 DKK 400
2 Christian IX dameskriveborde af nøddetræ, 1800-tallets slutning (2)
2 Christian IX dameskriveborde af nøddetræ, 1800-tallets slutning (2). 2 Christian IX dameskriveborde af finéret nøddetræ med indlægninger af eboniseret træ, sarg med skuffer, greb af messing. H. hhv. 122 B. 92-110 D. 48-50 cm. Alders- og brugsrelateret slitage; ene bord med defekt gevind på et ben, det andet bord med løs galleri/overdel. (2) Varenr: 4680737 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-06-2017 19:29:00 DKK 575
Dameskrivebord samt stol (2)
Dameskrivebord samt stol (2). Dameskrivebord fineret med mahogni, plade indlagt med grønt, guldtrykt skind, sarg med to mindre skuffer, tilspidsede ben med hjul samt stol med stel af mahogni, betrukket med stribet møbelstof. 1900-tallets midte. H. 74, B. 76, D. 45 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4702608 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-06-2017 19:37:00 DKK 475
Konferenz/ Schreib/ Esstisch von Brunner Möbel, Germany
Konferenz/ Schreib/ Esstisch von Brunner Möbel, Germany . Konferenz/ Schreib/ Esstisch von Brunner Möbel, Tischplatten aus Kunststoff in weiß. Auf beine. Gebrauchsspuren, Ausstellungsstück. Maße ca: H. 74 cm, 90 x 160 cm. Varenr: 4689341 DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-06-2017 19:38:00 DKK 297
Schreibtisch in Teak.
Schreibtisch in Teak.. Schreibtisch aus Teakholz, mit abschließbaren Schubladen, produziert in den 1960/70er Jahren. H. 77 x B. 120 x T. 60 cm. Varenr: 4689718 DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-06-2017 20:07:00 DKK 297
Italiensk design for Fantoni. Skrivebord (3)
Italiensk design for Fantoni. Skrivebord (3). Italiensk design. Ellipseformet skrivebord med tilhørende sidebord medgalvben af plast/plastlamineret træ. Plade af lakeret/bejdset træ i fugleøjemønster med nedfældet plade beklædt med sort læder. H. 65/75. B. 110/208. D. 50/104 cm. Samt tilhørende skuffemodel af sortlakeret metal. H. 57. B. 41.... Varenr: 4702251 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 28-06-2017 20:12:00 DKK 300
 Schreibsekretär im Barockstil, wohl 2. Hälfte des 19. Jahrhundert, Nussbaumwurzelholz
Schreibsekretär im Barockstil, wohl 2. Hälfte des 19. Jahrhundert, Nussbaumwurzelholz. Schrägklappensekretär im Barockstil, wohl zweite Hälfte des 19. Jahrhundert, Front in Nussbaumwurzelholz, Seiten in Nussbaum furniert, als Blindholz wurde Eiche verwendet, dreischübige, gewellte Front mit Schrägklappe, im Inneren zwei Schubladen, vier Ablagen, zwei Geheimfächer, Mittelteil mit ... Varenr: 4660566 DKK 1.487 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-06-2017 20:31:00 DKK 335
Paar Bistrotische, Bürotische, Tische von Brunner (2)
Paar Bistrotische, Bürotische, Tische von Brunner (2). Paar Bistrotische, Bürotische, Tische von Brunner Quadratische Tischplatte, HPL Oberfläche, Gestell Rundstahlrohr, verchromt. Maße: H. 75 cm, Tischplatte 80 x 80 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, teils bestoßen. Varenr: 4689567 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-06-2017 20:37:00 DKK 297
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ. Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ, front med fire skuffer samt to udtræksskuffer med greb af messing samt udtræksplade på bagsiden. H. 75 cm., L. 180 cm., D. 90 cm. Den ene nederste skuffe kan kun åbnes, hvis den øverste skuffe er åbent. Fremstår med brugsspor og nuanceforskelle. Nøgle ... Varenr: 4701766 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 28-06-2017 20:38:00 DKK 375
Severin Hansen. Fritstående skrivebord af riopalisander
Severin Hansen. Fritstående skrivebord af riopalisander. Severin Hansen. Fritstående skrivebord af fineret riopalisander, front med fire skuffer, lige tilspidsede ben med skrå samlinger. Fremstillet hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 73 cm, L. 143 cm, B. 75 cm. Brugsspor ridser og mærker, nuanceforskelle, rejst finer, store, størknede klumper. Alle skuffer ... Varenr: 4614225 DKK 18.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-06-2017 20:44:00 DKK 4.400
Paolo Piva, fremstillet hos Herman Miller, Executive Desk/skrivebord
Paolo Piva, fremstillet hos Herman Miller, Executive Desk/skrivebord. Paolo Piva, fremstillet hos Herman Miller, Executive Desk/skrivebord, stel af antracitfarvet, lakeret metal, læderbelægning med integreret skuffe og sider af bruyeretræ med finer, udvidelsesdel med to bevægelige opbevaringsmoduler, front med sort læderovertræk, skrivebord B. 210 cm x H. 71,5 cm x... Varenr: 4627475 DKK 17.104 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-06-2017 20:45:00 DKK 3.904
Skrivebord, massiv teak, samt Erik Kirkegaard armstol. (2)
Skrivebord, massiv teak, samt Erik Kirkegaard armstol. (2). Skrivebord udført i massiv teak. Svævende plade, tre skuffer i hver side hvor af øverste med låsefunktion. H. 70 cm. B. 162 cm. D. 74 cm. Ene skuffe kan ikke umiddelbart låses op. Erik Kiregaard armstol udført i massiv teak. Sæde samt ryg polsteret med sort skai. Fremstillet hos Høng Stolefabrik.... Varenr: 4701778 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-06-2017 20:48:00 DKK 1.500
Större skrivbord, kinesisk stil, 3 delar (3)
Större skrivbord, kinesisk stil, 3 delar (3). Större skrivbord, kinesisk stil, 3 delar. Utfört i gul- och svartlackerat trä med målad dekor i form av fåglar i träd. Fem lådor i sarg, två hurtsar. Höjd: 75 cm. Längd: 260 cm. Djup: 65 cm. Repor, bruksslitage. Varenr: 4695307 DKK 1.912 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-06-2017 20:54:00 DKK 841
Stort skrivebord af Rio Palisander, 1960´erne
Stort skrivebord af Rio Palisander, 1960´erne. Stort skrivebord af Rio Palisander, sarg med to skuffer. B.100 L. 200, H. 74 cm. Nøgle mangler, ridser og mærker, finerafslag på bordplade. CITES-certifikat fra Miljøstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Ved handel uden for EU skal der søges eksport- / importtilladelse. ... Varenr: 4646194 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 13:01:00 DKK 3.200
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak.
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak.. Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak. Seks skuffer, heraf en med nøgle/lås. Front med hylde samt barindretning. Fremstår med renoveret bordplade, område med gennemslibning. Brugsspor. H. 72. L. 150. B. 80 cm. Varenr: 4702839 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-06-2017 13:01:31 DKK 350
Büromöbel - Schreibtisch mit einem Bürostuhl und Bisley Schrank (3)
Büromöbel - Schreibtisch mit einem Bürostuhl und Bisley Schrank (3). Büromöbel - Schreibtisch mit einem Bürostuhl und Bisley Schrank Tischplatte aus Laminat, in grau. Maße: H. 76 cm, L. 160 cm, B. 90 cm. Bürostuhl mit Armlehnen, Stoff-Bezug in schwarz. Schubladenschrank, Metall creme/weiß lackiert. Sechsschübiger Korpus mit Bügelgriffen. Maße ca: H. 71cm, B. ... Varenr: 4674011 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-06-2017 14:05:00 DKK 297
Skrivebord af nød og nødderod med opsats, Christian VIII-stil
Skrivebord af nød og nødderod med opsats, Christian VIII-stil. Skrivebord af nøddetræ og nødderod med opsats, Christian VIII-stil, front med fem skuffer samt opsats, 1900-tallet, B. 126 cm., D. 65 cm., H. 79 cm. Brugsspor, ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke. Varenr: 4696624 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 15:07:00 DKK 325
Skrivebord, HC Andersen model, fyrretræ, 18/1900-tallet
Skrivebord, HC Andersen model, fyrretræ, 18/1900-tallet . Skrivebord`" HC Andersen model " af fyrretræ. Glallerikant på topplade. Front med 5 skuffer, skuffebeslag af messing. Stående på balüsterformede høje ben. H. 80 B. 117 D. 57 cm. Varenr: 4703167 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 15:24:00 DKK 325
Nipu. Spisebord / skrivebord af egetræ
Nipu. Spisebord / skrivebord af egetræ. Nipu. Spisebord / skrivebord af egetræ, stel med aluminium. L. 158 cm B. 79 cm H. 73 cm. Alm. brugsslitage. Varenr: 4704062 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-06-2017 16:31:00 DKK 300
Skrivebord af bemalet træ, 1900-tallet
Skrivebord af bemalet træ, 1900-tallet. Skrivebord af bemalet træ, 1900-tallet, front med låger på hver side, samt 3 skuffer. Mål: 160x80 cm. H. 80 cm. Der medfølger nøgle. Fremstår med alders og brugsslitage. Varenr: 4701563 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 17:29:32 DKK 300
Anders Lundqvist for Gubi 'Go Desk Master', hævesænke bord, finéret ahorn . Desk Master', plade og skabsmodul af fineret og hvidpigmenteret ahorn med udtræk og indretning til skriveredskaber, medestel af rustfrit stål samt påmonteret skabsmodul. Justérbar højde, L. 200 D. 95 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Manglende ledning ... Varenr: 4694259 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 17:31:00 DKK 325
Reol i fyrretræ med skrivebord, 1900 tallets midte
Reol i fyrretræ med skrivebord, 1900 tallets midte. Reol i fyrretræ med skrivebord, 1900 tallets midte. Front med låger, skrivebordsklap og boghyldeindretning. Skriveplade med grønt linoleum. H. 205 B. 81 D. 24/31/73 cm. Nøgle medfølger ikke. Varenr: 4703628 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2017 18:43:00 DKK 350
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fineret med teaktræ, front med seks skuffer, bagside med hylde, medeformede ben. 1960'erne. H. 73 B. 145 D. 75 cm. Fremstår med brugsspor herunder let nuanceforskel på plade. Varenr: 4703799 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 29-06-2017 18:44:00 DKK 900
Skrivebord, Amerikansk valnød
Skrivebord, Amerikansk valnød. Skrivebord med aflægningshylde i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 77/89 cm. L. 120 cm. D. 60 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 128x67x37 cm. Varenr: 4662113

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 19:00:00 DKK 1.650
Skrivebord, valnød
Skrivebord, valnød. Skrivebord i finéret valnød og ben i gummitræ. Front med 2 skuffer. H. 75/83 cm. L. 120 cm. D. 60 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 127x67x29 cm. Varenr: 4664964

DKK 4.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2017 19:27:00 DKK 675
 1 2 3  >>