Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk møbelproducent, fritstående skrivebord, nøddetræ
Dansk møbelproducent, fritstående skrivebord, nøddetræ. Dansk møbelproducent, skrivebord af nøddetræ, nyreformet, front med fire skuffer samt jalousilåge bag hvilken karusselbar med spejl, tilspidsede runde ben med sko af messing. 1960'erne. H. 76 L. 140 B. 71 cm. Fremstår med skjolder på plade og lugtgener. Varenr: 3374537 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-04-2014 15:27:00 DKK 1.500
Skrivepult af mahogni
Skrivepult af mahogni. Skrivepult af mahogni med skrå skriveplade, ilagt plade af grønt læder, lige tilspidsede ben. H. 127 B. 68 D. 50 cm. Enkelte mærker. Varenr: 3375643 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-04-2014 15:56:00 DKK 375
Skrivebord af teaktræ, dansk møbelproducent
Skrivebord af teaktræ, dansk møbelproducent . Fritstående skrivebord af teaktræ, front med skab og fire skuffer, bagside med hylde, H: 74, 150 x 76 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor; nogle mærker og ridser. Varenr: 3375648 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-04-2014 16:00:00 DKK 775
Ovalt skrivebord i art deco stil
Ovalt skrivebord i art deco stil. Højglanslakeret finer, hver side med 1 halvrund reol med 3 rum hver, H. 81cm, B. 128,5cm, D. 65cm. Varenr: 3325852 DKK 8.213 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 17-04-2014 17:52:00 DKK 3.733
Dansk møbelproducent, skrivebord, teak
Dansk møbelproducent, skrivebord, teak. Dansk møbelproducent, skrivebord af teaktræ, svævende plade, front med seks skuffer. 1960'erne. H. 72 B. 140 D. 70 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med lettere slitage og nuanceforskel på plade. Varenr: 3377015 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-04-2014 19:09:00 DKK 1.550
Dansk møbelarkitekt. Skrivebord i teak.
Dansk møbelarkitekt. Skrivebord i teak.. Dansk møbelarkitekt. Skrivebord med plade i teak monteret med nyere skråtstillede ben af træ. Bordet er tilvirket. H. 72. L. 158. B. 58 cm. Varenr: 3374174 DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-04-2014 19:52:00 DKK 2.300
Dansk Møbelsnedker, fritstående skrivebord, teak
Dansk Møbelsnedker, fritstående skrivebord, teak. Dansk Møbelsnedker. Fritstående skrivebord i teak med massiv plade, front med to skuffer samt udtræksbakke. Runde ben. 1960'erne. H. 73 L. 130 B. 70 cm. Nøgle mangler samt små finer afslag. Varenr: 3375140 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-04-2014 19:53:00 DKK 325
Stort skrivebord / chefskrivebord i palisander fremstillet hos Kondor
Stort skrivebord / chefskrivebord i palisander fremstillet hos Kondor. Stort skrivebord / chefskrivebord i palisander fremstillet hos Kondor. Kasseformet plade med sider, palisanderfiner, front af sarg med 4 skuffer og underinddelinger, aflåselig, nøgle medfølger ikke, men skrivebordet er ulåst. Bagside med udtræksrum / -plade. Betegnet med klistermærke. 'Kondor'. ... Varenr: 3342551 DKK 8.213 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-04-2014 20:02:00 DKK 5.973
Skrivbord samt stol, engelsk stil
Skrivbord samt stol, engelsk stil. Skrivbord samt stol, i mahogny, centralt skivparti klätt i grönt präglat läder. Lådor med metallbeslag. Engelsk stil, 1900-talets senare del. Mått skrivbord 120x60 cm, höjd 88 cm. Bruksslitage. Ett lådbeslag saknar skruvar och medföljer löst. (2) Varenr: 3374721 DKK 1.228 SE, Stockholm, Slakthusgatan 17-04-2014 20:04:00 DKK 307
Skrivebord af teak.
Skrivebord af teak. . Dansk Møbelproducent ca.1960. Fritstående skrivebord af teak H 73 B 61 L 121 cm. Front med 6 skuffer, 3 bagudvendte hylder. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3375968 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 17-04-2014 20:08:00 DKK 325
Svend Åge Madsen, Freistehender Schreibtisch in Teak für SH Møbler
Svend Åge Madsen, Freistehender Schreibtisch in Teak für SH Møbler. Svend Åge Madsen, Freistehender Schreibtisch in Teak für SH Møbler. Kastenförmige Konstruktion, vierbeinig, in Teak Front mit zwei Containern, jeweils dreischübig. H. 72 cm B. 175 cm T. 77 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Bereibungen und Kratzer, teils tiefer, teils Kantenstauchungen / minimalste... Varenr: 3370334 DKK 1.867 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-04-2014 20:12:00 DKK 336
Andreas Hansen, fritstående chefskrivebord / skrivebord, model nr. 30
Andreas Hansen, fritstående chefskrivebord / skrivebord, model nr. 30 . Andreas Hansen, fritstående chefskrivebord / skrivebord, model nr. 30 af fyrretræ, profileret kantliste, plade med indlagt læder, front med otte skuffer, to udtræksplader, bagside med to skabe og udtræksplade med indlagt læder, synlig fingersamling i sammenføjningerne, bordplade med emblem med ... Varenr: 3362111 DKK 8.213 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-04-2014 20:25:00 DKK 5.973
Schreibtisch / Amtstubenschreibtisch
Schreibtisch / Amtstubenschreibtisch. Schreibtisch / Amtstubenschreibtisch. Kastenförmige Holz-Konstruktion mit zwei Containern mit Rolläden, abschließbar, Schlüssel nicht vorhanden, jedoch unverschlossen. Rechte und linke Front mit herausziehbarer Platte, rechts mit Einsatz wohl aus Bakelit. Linker Container bezeichnet: 'Stehak'. ... Varenr: 3342566 DKK 1.120 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-04-2014 20:32:00 DKK 336
Skrivbord samt soffbord, memphis, 1980-tal.
Skrivbord samt soffbord, memphis, 1980-tal.. Memphisstil, Svenskt 1980-tal. Skrivbord samt soffbord i glas, dekor av tringlar. Socklar i svartlackerat trä. Smärre bruksspår. Varenr: 3374609 DKK 2.457 SE, Stockholm, Slakthusgatan 17-04-2014 20:46:00 DKK 246
Skrivebord i art deco stil
Skrivebord i art deco stil . Stærkt året finer, højglanslakeret, 4 skuffer med kugleformede metalknopper, cylinderformet søjlefod, H. 83cm, B. 159,5cm, D. ca. 76cm. Varenr: 3323560 DKK 8.213 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 18-04-2014 14:00:00 DKK 4.480
Conset hæve-/sænke skrivebord
Conset hæve-/sænke skrivebord . Conset hæve-/sænke skrivebord flytbare med hjul, plade med ledningsudtag, med plade af bøg, grålakeret stel. Mål 120x80 cm. Minimale brugsspor. Varenr: 3375594 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 18-04-2014 14:10:00 DKK 375
Skrivebord i art deco stil
Skrivebord i art deco stil . Højglanslakeret, stærkt året finer, 2 skuffer med hver 2 kugleformede metalknopper på medeformet svungne, åbne ben. H. 85cm, 130cm, D. 63cm. Varenr: 3323565 DKK 8.213 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 18-04-2014 15:01:00 DKK 4.480
Dansk møbeldesign. Skrivebord af teak, ca. 1970
Dansk møbeldesign. Skrivebord af teak, ca. 1970. Dansk møbeldesign. Skrivebord af teak med seks skuffer. H. 72,5, B. 60, L. 129 cm. Varenr: 3376672 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-04-2014 15:09:00 DKK 525
Børge Mogensen. Skrivebord model 131 af teak.
Børge Mogensen. Skrivebord model 131 af teak.. Børge Mogensen. Skrivebord model 131 af teak, front med tre skuffer, runde tilspidsede ben. Fremstillet på Søborg Møbelfabrik. H. 73. L. 100. D. 60 cm. Ridser, trykmærker og enkelte småafslag. Varenr: 3377205 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-04-2014 15:24:00 DKK 850
Omann Junior: Skrivebord af palisander, samt stol (2)
Omann Junior: Skrivebord af palisander, samt stol (2). Omann Junior: Skrivebord udført i palisander, front med skuffer, hvor de 2 øverste er låsbare. Der medfølger én nøgle. samt stol med rødt polster. Fremstår med brugsspor, plade med nuanceforskel. L. 154 cm. D. 81 cm. H. 72 cm. Certifikat fra Cites medfølger. Certifikat er genstandsspecifikt og ... Varenr: 3367903 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-04-2014 15:25:00 DKK 2.600
Haslev Møbelfabrik: Fritstående skrivebord i palisander
Haslev Møbelfabrik: Fritstående skrivebord i palisander. Haslev Møbelfabrik: Fritstående skrivebord i palisander. Front med skuffer. Plade med nuanceforskel. Fremstår med brugsspor. L. 148 cm. D. 72 cm. H. 73 cm. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og skal ikke ombyttes ved ... Varenr: 3354236 DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-04-2014 16:26:00 DKK 1.150
Conset hæve-/sænke skrivebord
Conset hæve-/sænke skrivebord . Conset hæve-/sænke skrivebord flytbare med hjul, plade med ledningsudtag, med plade af bøg, grålakeret stel. Mål 120x80 cm. Fremstår med 2 finerafslag på kanter. Varenr: 3375595 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 18-04-2014 17:09:00 DKK 325
Sir Norman Foster & Partner, receptionsdisk + skrivebord fra Nomos System, fremstillet hos Tecno Italy
Sir Norman Foster & Partner, receptionsdisk + skrivebord fra Nomos System, fremstillet hos Tecno Italy. Receptionsdisk og skrivebord fra Nomos System, formgivet af Sir Norman Foster & Partner, fremstillet hos Tecno Italy. Formgivet i 1986. Understel af forkromet stålrør og aluminium, tværstøtter af sortlakeret stålrør, plader med sort belægning, indlagt kabelforløb af sort kunststof. Udstyret med ... Varenr: 3296379 DKK 12.693 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 18-04-2014 19:15:00 DKK 8.960
Sekretær/chatol af teaktræ, dansk møbelproducent
Sekretær/chatol af teaktræ, dansk møbelproducent . Sekretær/chatol af teaktræ, øverst hylder, små skuffer, hvorunder udtrækkelig skriveplade samt tre skuffer. H. 117 cm., 85 x 45 cm. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsspor; mærker og ridser. Varenr: 3377669 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-04-2014 19:43:00 DKK 350
Skrivbord, tidigt 1900-tal, svartmålat
Skrivbord, tidigt 1900-tal, svartmålat. Skrivbord, fristående modell i svartbemålad furu. Jugend, tidigt 1900-tal. 152x73 cm, höjd 82 cm. Visst slitage. Ett beslag saknas. Varenr: 3376062 DKK 819 SE, Stockholm, Slakthusgatan 18-04-2014 19:57:00 DKK 266
3-pers. sofa / 2-pers. sofa, model MH 2225, lænestol og lænestol med højt læn, model MH 62 med fodskammel fremstillede hos Mogens Hansen i teak og bøffellæder, endvidere sofabrod og hjørnebord fra Tarp Borde serien, model RT 65 og 67 (7)
3-pers. sofa / 2-pers. sofa, model MH 2225, lænestol og lænestol med højt læn, model MH 62 med fodskammel fremstillede hos Mogens Hansen i teak og bøffellæder, endvidere sofabrod og hjørnebord fra Tarp Borde serien, model RT 65 og 67 (7). 3-pers. sofa / 2-pers. sofa, model MH 2225, lænestol og lænestol med højt læn, model MH 62 med fodskammel fremstillede hos Mogens Hansen i teak og bøffellæder, endvidere sofabrod og hjørnebord fra Tarp Borde serien, model RT 65 og 67. Polstret trærammekonstruktion, mørkebrunt læderbetræk, ... Varenr: 3376193 DKK 11.200 DE, Hamburg, Große Elbstraße 18-04-2014 20:00:00 DKK 7.467
Vitrinskåp, runt med stenskiva
Vitrinskåp, runt med stenskiva. Vitrinskåp, runt med stenskiva. 1900/2000-tal. Tillverkat i skuret trä belagt med slagmetall. Upptill skiva i marmor/kalksten. Svängda ben, två hyllplan. Höjd 145 cm, diameter upptill 51 cm. Låsmekanismen fungerar ej. Mindre slitage. Varenr: 3374370 DKK 4.095 SE, Stockholm, Slakthusgatan 18-04-2014 20:21:00 DKK 1.228
Omann Junior. Skrivebord af palisander.
Omann Junior. Skrivebord af palisander.. Omann Junior: Fritstående skrivebord af palisander, model 75, 1960'erne. Front med seks skuffer, bagside med boghylder og klap/rum. H. 73 cm B. 81 cm L. 154 cm. Fremstår med brugsspor; finerskade på skuffes underkant. ' CITES-certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU ... Varenr: 3328826 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 18-04-2014 20:30:00 DKK 400
Skrivebordssæt iform af forstørrelsesglas  og papirkniv (2)
Skrivebordssæt iform af forstørrelsesglas og papirkniv (2). Forstørrelsesglas/lup og papirkniv i messing med sort lædermontering l. 25-26 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3354002

DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-04-2014 20:31:00 DKK 400
Skrivebordssæt: Forstørrelsesglas og papirkniv
Skrivebordssæt: Forstørrelsesglas og papirkniv. Skrivebordssæt iform af holder til forstørrelsesglas/lup og papirkniv h. 30 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3353989

DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-04-2014 20:37:00 DKK 500
 1 2 3 4  >>