Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skrivbord med jalusi
Skrivbord med jalusi. Jalusiskrivbord med schatuller samt underdel med lådor. 1930/40-tal. Bredd 110 cm, djup 48 cm, höjd 95 cm. Bruksslitage. Varenr: 3486751 DKK 1.615 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-08-2014 18:44:00 DKK 242
Fagerhult, skrivbordslampor, 2 st
Fagerhult, skrivbordslampor, 2 st. Ett par bordslampor i vitlackerad metall med ledbar arm och rund skärm. Tillverkade för Fagerhults belysning. 2000-tal. Längd ca 105 cm. Bruksslitage. En plastplatta saknas vid bordsskruven. (2) Varenr: 3495789 DKK 646 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-08-2014 19:17:00 DKK 283
Frandsen Lighting. Skrivebordslampe af egetræ, model 2132
Frandsen Lighting. Skrivebordslampe af egetræ, model 2132. Frandsen Lighting. Skrivebordslampe, stel og fod af egetræ, sort stofskærm. Lampearm forskydelig i lodret og vandret plan. E27 max. 60W. H. 58 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3476618 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-08-2014 20:00:00 DKK 525
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3494626

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 19:00:00 DKK 625
Ronan & Erwan Bouroullec, Copenhague skrivebord, model CPH 30 fremstillet hos Hay
Ronan & Erwan Bouroullec, Copenhague skrivebord, model CPH 30 fremstillet hos Hay. Ronan & Erwan Bouroullec, Copenhague skrivebord, model CPH 30 fremstillet hos Hay. Formgivet af Ronan & Erwan Bouroullec til Københavns Universitet. Ramme af sæbebehandlet egetræ, bordplade 18 mm krydsfiner med mørkegrønt linoleum. H. 74 cm B. 200 cm D. 90 cm. Fremstår med lette alders- og ... Varenr: 3492330 DKK 3.729 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-08-2014 19:05:00 DKK 2.796
Skrivebord i sortbemalet metal. Rustikt container look. Industrielt design
Skrivebord i sortbemalet metal. Rustikt container look. Industrielt design. Skrivebord i sortbemalet metal. Rustikt container look i industrielt design. Indvendigt sortmalet. Front med skuffe samt to låger bag hvilke hylder. H. 77 B. 129 D. 70. Modelfoto. Variationer i 'antik looket' må derfor forventes. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, ... Varenr: 3421669

DKK 9.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2014 19:15:00 DKK 375
Mogens Kock skrivebord af eg
Mogens Kock skrivebord af eg. Mogens Kock skrivebord af eg Mogens Koch. Skrivebord af eg. Front med skuffe. H. 76 cm. B. 62 cm. L. 104 cm. Fremstår med brugsspor. Tegnet som en del af original inventaret til Statshospitalet i Sønderborg, som Mogens Koch tegnede i 1936. Varenr: 3489707 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 12:42:00 DKK 725
Mogens Koch. Skrivebord af eg oval
Mogens Koch. Skrivebord af eg oval. Mogens Koch. Skrivebord af eg oval Mogens Koch. Skrivebord af eg. Front med skuffe. H. 75 cm. B. 60 cm. L. 96 cm. Fremstår med brugsspor. Tegnet som en del af original inventaret til Statshopitalet i Sønderborg, som Mogens Koch tegnede i 1936 Varenr: 3489705 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 13:15:00 DKK 1.150
Christian VIII dameskrivebord, palisander samt stol, 1800-tallet (2)
Christian VIII dameskrivebord, palisander samt stol, 1800-tallet (2). Fritstående Christian VIII dameskrivebord af palisander med gallerikant, prydet med intarsia af frugttræ, sarg med 3 skuffer, drejede ben, ca. 1850. H. 82 B. 100 D. 50 cm. Medfølgende stol. H. 81, sædehøjde 42 cm. Bordplade med enkelte skjolder. (2) Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til... Varenr: 3496785 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2014 13:27:04 DKK 400
Davenport / skrivepult, 1880-1900
Davenport / skrivepult, 1880-1900. Davenport / skrivepult af nøddetræ og mahogni, monteret med dyb skuffe foroven, herunder låge, bag hvilken hylder. 1880-1900. H. 78, 74 x 48 cm. Top med kraftig slitage, ridser og skrammer. Varenr: 3497007 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2014 14:17:29 DKK 375
Mogens Koch. Skrivebord i eg
Mogens Koch. Skrivebord i eg. Mogens Koch. Skrivebord af lakeret eg, sarg med en skuffe. H. 76 cm, L. 116 cm, D. 70 cm. Fremstår med brugsspor. Tegnet som en del af original inventaret til Statshopitalet i Sønderborg, som Mogens Koch tegnede i 1936. Varenr: 3489696 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 15:11:00 DKK 1.300
Skrivepult
Skrivepult. skrivepult af mahogny, plade med gallerikant, opklappelig låge, bag hvilken små skuffer og rum, herunder låge. 1800-tallets slutning. H. 108 B. 63 D. 58 cm. Fremstår med brugsslitage, revne, låst skab samt manglende nøgleindsats. Varenr: 3495302 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2014 15:38:00 DKK 300
Duba møbelfabrik, skrivebord samt armstole, palisander (3)
Duba møbelfabrik, skrivebord samt armstole, palisander (3). Duba møbelfabrik, fritstående skrivebord fineret med palisander, front med skuffer samt armstol med stel af palisander, betrukket med grønt møbelstof. 1960'erne. H. 71 L. 205 B. 100 cm. Fremstår med lettere slitage samt nuanceforskel på plade. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel... Varenr: 3465034 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2014 16:22:00 DKK 375
Skrivbordsstol 1940-50 tal
Skrivbordsstol 1940-50 tal. Skrivbordsstol 1940-50 tal. Björk och järn. Ställbar rygg och sits i höjdled. H: 90, sitsens diam: 38 cm. Varenr: 3494630 DKK 646 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-08-2014 17:14:51 DKK 283
Skrivbord, 1900-talets början. Gustaviansk stil
Skrivbord, 1900-talets början. Gustaviansk stil. Skrivbord, 1900-talets början. Gustaviansk stil. Vitmålat, rak skiva, raka ben med kannelyrer. Två lådor i sargen. Skivan med slitage, lås saknas. Varenr: 3493932 DKK 1.615 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-08-2014 19:30:00 DKK 505
Disk / stå skrivebord af ca. 200 år gammelt rustikt elmetræ
Disk / stå skrivebord af ca. 200 år gammelt rustikt elmetræ . Disk / stå skrivebord af ca. 200 år gammelt rustikt elmetræ, oprindeligt kinesiske døre. Behandlet med lugtfri bivoks. Monteret på håndlavet jernstel. Mål L. 240 cm B. 90 cm H 81. Møbler lavet i genbrugstræ har hver især deres eget unikke udtryk. Hvert møbel er unikt og variationer samt ... Varenr: 3496680

DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2014 19:49:00 DKK 1.100
Frandsen Lighting. Skrivebordslampe af egetræ, model 2132. Frandsen Lighting. Skrivebordslampe, stel og fod af egetræ, sort stofskærm. Lampearm forskydelig i lodret og vandret plan. E27 max. 60W. H. 58 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3476619 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2014 20:00:00 DKK 325
Hæve/sænke skrivebord Conset
Hæve/sænke skrivebord Conset. Hæve/sænke skrivebord Conset af mærket, grålakeret stel, plade af fineret ask. Mål: B. 117 cm. D. 93 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3490143 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2014 20:00:00 DKK 425
Schreibtisch mit Armlehnstuhl in Teak
Schreibtisch mit Armlehnstuhl in Teak . Schreibtisch mit Armlehnstuhl in Teak Tisch: Kastenförmige Konstruktion, vierbeinig, links mit dreischübigem Container, rechts mit Tür, abschließbar, rechteckige Tischplatte, darunter und rückseitig Ablagen. Schlüssel vorhanden. H. 75,5 cm B. 155 cm T. 70 cm. Stuhl: Holzrahmenkonstruktion ... Varenr: 3492165 DKK 1.864 DE, Hamburg, Große Elbstraße 04-08-2014 20:05:00 DKK 336
Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord, mahogni
Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord, mahogni. Henning Jensen & Torben Valeur. Skrivebord af fineret og massiv mahogni. Front med skuffemodul med tre skuffer. Fremstillet hos Munch Danmark. H. 72 L. 160 B. 80 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser, mærker samt solbleget plade. Nøgle medfølger ikke. Varenr: 3497100 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 05-08-2014 10:15:00 DKK 300
Søborg Møbelfabrik. Hæve-sænke skrivebord model 216H af mahogni og stål
Søborg Møbelfabrik. Hæve-sænke skrivebord model 216H af mahogni og stål. Hæve-sænke skrivebord model 216H med stel af sortlakeret stål og bordplade af mahogni, affaset/profileret kant, elektrisk hæve - sænke funktion. Fremstillet af Søborg Møbelfabrik. H. 71 - 120 cm. L. 180 cm. B. 80 cm. Brugsspor, ridser og mærker. Varen kan ikke besigtiges i Herlev. Afhentning ... Varenr: 3477843 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2014 12:09:00 DKK 425
Søborg Møbelfabrik. Hæve-sænke skrivebord model 216H af mahogni og stål. Hæve-sænke skrivebord model 216H med stel af sortlakeret stål og bordplade af mahogni, affaset/profileret kant, elektrisk hæve - sænke funktion. Fremstillet af Søborg Møbelfabrik. H. 71 - 120 cm. L. 180 cm. B. 80 cm. Brugsspor, ridser og mærker. Varen kan ikke besigtiges i Herlev. Afhentning ... Varenr: 3358909 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2014 15:10:00 DKK 325
Dameskrivebord samt stol af bøg (2)
Dameskrivebord samt stol af bøg (2). Dameskrivebord af nød, front med tre skuffer i sarg H. 75 cm, B. 91 cm, D. 52 cm, tilhørende stol af bejdset bøg. 1800-tallets slutning. Fremstår med enkelte finer afslag. (2) Varenr: 3496156 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2014 15:17:00 DKK 350
Funkis fritstående skrivebord, 1940'erne
Funkis fritstående skrivebord, 1940'erne. Funkis skrivebord fineret med nøddetræ, frokanter af palisander, front med to låger bag hvilke udtræksbakke samt skuffe, bagside med hylder/rum, sokkel af sortlakeret træ. H. 75 L. 132 B. 69 cm. 1940'erne. Nrk. M. jensen, Randers. Nøge medfølger. Fremstår med brugsslitage og ridser samt små ... Varenr: 3498649 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-08-2014 16:41:00 DKK 550
Fritstående skrivebord, ibenholt
Fritstående skrivebord, ibenholt. Fritstående skrivebord fineret med ibenholt træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3494845

DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-08-2014 19:00:00 DKK 725
Skrivepult i mahogni 1800-tallet
Skrivepult i mahogni 1800-tallet. Skrivepult af mahogni med skrå skriveplade, ilagt stof stående på lige tilspidsede ben. Under skriveplade stort rum herunder skuffe. Nøgle medfølger. Fremstår med mærker på træværk. H. 135 x 113 x 58 cm. Varenr: 3497642 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2014 19:10:00 DKK 325
Dameskrivebord og salonbord  (2)
Dameskrivebord og salonbord (2). Dameskrivebord af mahogni med drejde ben, 2 skuffer og galleri hylde, håndtag af messing. H.103 x 95 x 46 cm. Ca.1880. brugsspor, tørrevne plade Mahogni salonbord med intarsia og cabrioleben, sarg og ben med udskæringer. H.73,5 cm Ø 81 cm. Ét ben limet, ca.1880-1900. Varenr: 3497617 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2014 19:56:00 DKK 400
Christian Dell bordlampe, model 6556, fremstillet hos Kaiser Idell og skrivebordslampe, model 6751 fremstillet hos Kaiser Germany (2)
Christian Dell bordlampe, model 6556, fremstillet hos Kaiser Idell og skrivebordslampe, model 6751 fremstillet hos Kaiser Germany (2). Christian Dell bordlampe, model 6556, fremstillet hos Kaiser Idell og skrivebordslampe, model 6751 fremstillet hos Kaiser Germany. Model 6556, Formgivet af Christian Dell, 1933/34. Sortlakeret / emaljeret metal. Betegnet med producentprægning på kuplen. Kaiser Germany, skrivebordslampe, model ... Varenr: 3498752 DKK 5.593 DE, Hamburg, Große Elbstraße 05-08-2014 20:07:00 DKK 4.474
Børge Mogensen. Skrivebord/spisebord
Børge Mogensen. Skrivebord/spisebord. Børge Mogensen. Skrivebord/spisebord med plade af teak, stel af stål. H. 71,5, L. 130, B. 80 cm. Formgivet i 1950érne, fremstillet hos Søborg Møbelfabrik. Litt. Den store danske møbelguide af Per H. Hansen og Klaus Petersen s. 236. Fremstår med manglende klapplade, plade med ridser og skjolder. ... Varenr: 3498415 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2014 20:44:00 DKK 1.500
Skrivebord / sidebord med udtræksplade af mahogni samt reolmodul (2)
Skrivebord / sidebord med udtræksplade af mahogni samt reolmodul (2). Skrivebord / sidebord af mahogni, front med med udtræksplade, bakker og rum. H. 71 B. 90 D. 49 cm. samt reolmodul af mahogni. H. 38 B. 90 D. 31 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. (2) Varenr: 3498719 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 06-08-2014 11:05:00 DKK 325
 1 2 3  >>