Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skrivebord, lampebord samt bakke af teak, 1960'erne (3)
Skrivebord, lampebord samt bakke af teak, 1960'erne (3). Skrivebord, lampebord samt bakke af teak, 1960'erne. Bord med indlagte fliser. Alm. brugs- og alderspræg, enkelte små kantafslag. H. 73. 70 x 146 cm. og H. 46. 55 x 55 cm. (3) Varenr: 3737277 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-03-2015 14:50:00 DKK 425
Fritstående kinesisk skrivebord af hardwood og rodtræ, 1800/1900-tallet
Fritstående kinesisk skrivebord af hardwood og rodtræ, 1800/1900-tallet. Fritstående kinesisk skrivebord af hardwood med paneler af rodtræ, indrettet med seks skuffer og to døre. Kina, 1800/1900-tallet. Nøgle medfølger. H. 82, L. 144, D. 70 cm. Ridser og mærker. Varenr: 3728530 DKK 35.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-03-2015 17:00:00 DKK 18.000
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak, 1950'erne
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak, 1950'erne. Dansk møbelproducent. Skrivebord udført i teak. Front med seks skuffer, bagpå med opbevaringsrum, ben i eg. H. 75 L. 135 D. 75 cm. 1950'erne. Fremstår med minimale brugsspor alderen taget i betragtning. Varenr: 3745756 DKK 2.200 DK, Kolding, Trianglen 05-03-2015 17:35:00 DKK 1.250
Svend Aage Madsen. Skrivebord, teaktræ
Svend Aage Madsen. Skrivebord, teaktræ . Svend Aage Madsen. Fritstående skrivebord fineret med teaktræ, letbuet front med seks skuffer, bagside med hylde og et skabe med nedklappelige låger, plade med kehlet kant, stel af egetræ. Fremstillet hos Sigurd Hansens Møbelfabrik. 1960'erne. H. 77 B. 140 D. 75 cm. Fremstår med brugsslitage, ... Varenr: 3740817 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-03-2015 17:46:00 DKK 2.700
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Emballage mål: 200x100x15 + 140x75x13 cm. Varenr: 3606882

DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-03-2015 19:02:00 DKK 400
Svend Aage Madsen. Skrivebord af teakbejset eg
Svend Aage Madsen. Skrivebord af teakbejset eg. Svend Aage Madsen. Skrivebord af teakbejset eg, front med to skuffer, kehlet bagkant. Fremstillet ved Matzform. H. 77, B. 100, D. 70 cm. Nøgle medfølger Varenr: 3724703 DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-03-2015 19:31:00 DKK 3.200
Chr. VIII sekretær af nøddetræ, 1800-tallets midte
Chr. VIII sekretær af nøddetræ, 1800-tallets midte. Chr. VIII sekretær af nøddetræ, front med fire skuffer og nedfældig klap, bag hvilken udtrækkelig skriveplade med grøn filt, syv skuffer samt en låge. H. 137, B. 107, D. 55 cm. 1800-tallets midte. To nøgler medfølger. Klap med tørrerevne. En knop på skriveplade samt fire nøglehulsindlæg mangler. Varenr: 3742934 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-03-2015 19:36:00 DKK 350
Arne Jacobsen. Stol, model 3207 'syveren', skriveplade i højre side af fineret teak
Arne Jacobsen. Stol, model 3207 'syveren', skriveplade i højre side af fineret teak. Arne Jacobsen 1902-1971. Stol, model 3207 'syveren' med skal af formspændt træ betrukket med lilla uld, monteret på centralsøjle med støttefod af forkromet metal, skriveplade i højre side af fineret teak. Fremstillet hos Fritz Hansen 1995 med etikette herfra. H. 80/44 cm. Fremstår med ... Varenr: 3743035 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 05-03-2015 19:42:00 DKK 800
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem af teak
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem af teak. Poul Cadovius. Væghængt reolsystem af teaktræ. Består af tre moduler H. 51 cm. D. 40 cm. L. 80 cm., skrivepult H. 10 cm. D. 44 cm. L. 80 cm. fem hylder 21x80 og 6 vanger. Fremstår med brugsspor i form af farveforskelle. Nøgle medfølger. Varenr: 3741146 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-03-2015 19:52:00 DKK 1.700
Dansk møbelproducent. Skrivebord i palisander
Dansk møbelproducent. Skrivebord i palisander. Dansk møbelproducent. Skrivebord i fineret palisander. Front med to skuffer, plade hvilende på skråtstillede, runde tilspidsede og bemalede ben. Senere restaureret. H. 73 cm, L. 150 cm, D. 58 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU ... Varenr: 3660572 DKK 6.000 DK, Kolding, Trianglen 05-03-2015 19:54:00 DKK 6.600
Perry King & Santiago Miranda, skrivebord, model Vuelta fremstillet hos Akaba
Perry King & Santiago Miranda, skrivebord, model Vuelta fremstillet hos Akaba. Skrivebord, opbevaring på hjul + lille skab, model Vuelta, formgivet af Perry King & Santiago Miranda, fremstillet hos Akaba. Formgivet i 1980'erne. Stel af sortlakeret og forkromet metal, to ben er fremstillet af cykelforgafler. Plade med mørkt, stærkt året Alpifiner. Opbevaringsbeholderne har ... Varenr: 3738119 DKK 8.200 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 05-03-2015 20:00:00 DKK 5.964
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teak samt Arne Jacobsen stol, model 3107. (2)
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teak samt Arne Jacobsen stol, model 3107. (2). Dansk møbelproducent. Skrivebord af teak, front med skuffer, greb af messing, tilspidsede ben. L. 135 cm B. 74 cm H. 72 cm. Samt Arne Jacobsen stol, model 3107, betrukket med læder, ben af forkromet stål. Fremstår med alm. brugspræg, stol med blød ryg. (2) Varenr: 3743388 DKK 3.500 DK, Vejle, Dandyvej 05-03-2015 20:14:00 DKK 1.000
House Doctor. Dobbelt skrivebord med overdel
House Doctor. Dobbelt skrivebord med overdel. House Doctor. Dobbelt skrivebord, overdel med rum, underdel med to låger, bag hvilke rum. L. 175 cm D. 61 cm H. 103 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 3607974

DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-03-2015 20:34:00 DKK 3.600
Hans J. Wegner, stol model CH 24 (Y-stol)/model nr. 24 Wishbone, fremstillet hos Carl Hansen & Søn, med skrivebord i egetræ fra Domino Møbler, Danmark (2)
Hans J. Wegner, stol model CH 24 (Y-stol)/model nr. 24 Wishbone, fremstillet hos Carl Hansen & Søn, med skrivebord i egetræ fra Domino Møbler, Danmark (2). Hans J. Wegner, stol model CH 24 (Y-stol)/model nr. 24 Wishbone, fremstillet hos Carl Hansen & Søn, med skrivebord i egetræ fra Domino Møbler, Danmark. Stol: Formgivet i 1950. Organisk udformet konstruktion af egetræ, sæde med papirsnoreflet. Betegnet med producentklæbeetiketter. Lit.: Noritsugu ... Varenr: 3730791 DKK 4.473 DE, Hamburg, Große Elbstraße 05-03-2015 20:40:00 DKK 3.355
Hjemmekontor / Kubus skrivebord / sekretær fra 1950'erne/60'erne
Hjemmekontor / Kubus skrivebord / sekretær fra 1950'erne/60'erne. Hjemmekontor / Kubus skrivebord / sekretær fra 1950'erne/60'erne. Konstruktion med overflader af egetræsfiner. Kontoret kan åbnes helt op med klapbord og en skuffe. B. 85-171,5cm, H. 115cm, D. 57/68cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, lette finerafskalninger på kanten, skjolder på ... Varenr: 3711981 DKK 5.218 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 05-03-2015 20:45:00 DKK 2.982
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fineret med teaktræ, front med skuffer, bagside med hyldeindeling. 1960'erne. H. 72 L. 134 B. 70 cm. Fremstår med brugsslitage, nuanceforskel og finerskader. Varenr: 3742155 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 06-03-2015 13:17:00 DKK 300
Jugend skrivebord
Jugend skrivebord. Jugend kasseskrivebord af mørkbejdset eg prydet med messingbeslag, 1900-tallets begyndelse. Fritstående. H. 77 B. 152 D. 98 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, enkelte manglende lister, manglende nøgle. Varenr: 3735594 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 06-03-2015 15:35:00 DKK 350
Christian IX dameskrivebord, nøddetræ og mahogni
Christian IX dameskrivebord, nøddetræ og mahogni. Christian IX dameskrivebord af nøddetræ og mahogni, i fronten tre skuffer; balusterformede ben. Ovedel indrettet med hylder. Danmark, 19. årh.s slutning. H. 76 (117) cm L. 88 cm B. 46 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor og mærker. Nøgle medfølger Varenr: 3744206 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 06-03-2015 15:48:00 DKK 375
Dansk møbelproducent; skrivebord i palisander
Dansk møbelproducent; skrivebord i palisander. Dansk møbelproducent; skrivebord i palisander. Front med to skuffer. Plade hvilende på tilspidsede og skråtstillede ben. Senere restaureret. Fremstår med brugsspor. Mål; L 171, B 64, H 71 cm. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg.... Varenr: 3668484 DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 06-03-2015 15:49:00 DKK 2.600
Nyrokoko dameskrivebord af rio palisander, ca. 1860
Nyrokoko dameskrivebord af rio palisander, ca. 1860. Nyrokoko dameskrivebord af finéret sortstafferet rio palisander udskåret med rocailler bladværk og drueklaser, opsats med fire låger, svungen sarg med skuffe, cabriole ben, ca. 1860. H. 155 B. 134 D. 62 cm. Aldersrelateret slitage; små finérskader, plade med skjolder. Varenr: 3745987 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-03-2015 16:47:00 DKK 1.950
Tecno. Skrivebord af metal og laminat (3)
Tecno. Skrivebord af metal og laminat (3). Tecno. Skrivebord af laminat og metal, hvidlakeret, H. 75, 200 x 80 cm. Fremstår med brugsspor; plade fremstår løs, beslag og skruer medfølger. (3) Varenr: 3742860 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-03-2015 19:50:00 DKK 300
Coph. Skrivebord af lakeret egetræ
Coph. Skrivebord af lakeret egetræ . Coph Furniture, skrivebord designet af Søren Stage. Udført i fineret lakeret egetræ med bemalede gennemgående skuffer i farverne orange, hvid, grå og gul, ben af poleret rustfri stål. Limited Edition nr. 0087, plakette i bunden. Fremstillet i Danmark. Mål H. 70, 160x71 cm. NB. modelfotos. Varenr: 3685737

DKK 9.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-03-2015 20:05:00 DKK 7.000
Skrivebord, valnød
Skrivebord, valnød. Skrivebord af finéret valnød og ben af gummitræ. Front med 2 skuffer. H. 75/83. D. 60. L. 120 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage.Emballage mål: 127x67x29 cm Varenr: 3701492

DKK 4.500 DK, Aalborg, Nibevej 06-03-2015 20:10:00 DKK 2.700
Løvig Design: fritstående skrivebord i teak
Løvig Design: fritstående skrivebord i teak. Løvig Design: fritstående skrivebord i teak. Formgivet i 1950'erne / 1960'erne. Kan stilles frit i rummet, konstruktion af teaktræ, opbevaring med tre skuffer til højre og venstre, delvist aflåseligt, 1 nøgle medfølger, firkantet plade med kant, bagside med hylder. Betegnet med producentstempel ... Varenr: 3702306 DKK 6.709 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-03-2015 20:10:00 DKK 4.473
Spisebord af mahogni
Spisebord af mahogni. Spisebord / skrivebord, bordplade af massiv mahogni, drejede ben af mahognibejdset bøg, sarg med to skuffer. H. 78, L. 183, B. 105 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte tørrevner i bordplade. Varenr: 3744606 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-03-2015 20:15:00 DKK 300
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Emballage mål: 200x100x15 + 140x75x13 cm. Varenr: 3648133

DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 07-03-2015 14:46:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Skrivebord i palisander. Dansk møbelproducent. Skrivebord i fineret palisander. Front med to skuffer. Plade hvilende på let skråtstillede og tilspidsede ben. Senere restaureret. H. 71 cm, L. 142 cm, D. 66 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. ... Varenr: 3660589 DKK 6.000 DK, Kolding, Trianglen 07-03-2015 15:04:00 DKK 4.500
7 dages luksusophold på Seychellerne i Det Indiske Ocean, på 5-stjernet hotel Savoy Resort & Spa, med halvpension, for 2 personer
7 dages luksusophold på Seychellerne i Det Indiske Ocean, på 5-stjernet hotel Savoy Resort & Spa, med halvpension, for 2 personer . 7 dages luksusophold på Seychellerne i Det Indiske Ocean, på 5-stjernet hotel Savoy Resort & Spa, med halvpension, for 2 personer (ekskl. fly og transfer) Rejsen indeholder følgende: - 6 overnatninger i dobbeltværelse Savoy Room Garden View (ca. 40 kvm) med balkon eller terrasse med udsigt ... Varenr: 3748657

DKK 14.909 DE, Hamburg, Große Elbstraße 07-03-2015 17:00:00 DKK 4.845
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence. Skrivebord i fransk stil, model Fayence, i hvidbemalet træ. Udtrækshylde i sarg samt skuffe og låge. Mål: H. 76 B. 140 D. 60 cm. Udleveres i en kolli ca. 145x80x65 cm. Varenr: 3264959

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 07-03-2015 19:15:00 DKK 1.500
Arne Wahl Iversen, skrivebord, model 56, teak
Arne Wahl Iversen, skrivebord, model 56, teak . Skrivebord, model 56. Formgivet af Arne Wahl Iversen, fremstillet hos Vinde Møbelfabrik. Danmark. Formgivet i 1961. Teaktræ. Overdel med skuffer og rum, front med to skuffer. Betegnet på undersiden: firmamærke, No. 56, Made in Denmark. B. 100 cm, H. 84 cm, D. 70 cm. Overflade med 2-3 vandrande, ... Varenr: 3695735 DKK 7.455 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 08-03-2015 19:45:00 DKK 7.268
 1 2 3 4 5  >>