Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Partners desk af eg, omkr. 1900
Partners desk af eg, omkr. 1900. Partners desk af eg, hvert modul monteret med skuffer, greb af metal, ca. 1900. H. 78 B. 145 D. 125 cm. Brugs- og aldersrelateret slitage; ridser og skrammer. Varenr: 3555697 DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2014 16:58:24 DKK 350
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spisebord/ skrivebord med skuffemøbel (2)
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spisebord/ skrivebord med skuffemøbel (2). USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spisebord/ skrivebord med plade af hvid laminat, stel af forkromet stål. H. 74 L. 200 B. 100 cm. Fremstår med lettere slitage. Dertil skuffemøbel (2) Varenr: 3553304 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-09-2014 19:34:00 DKK 2.100
USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spisebord/ skrivebord med skuffemøbel (2). USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Spisebord/ skrivebord med plade af hvid laminat, stel af forkromet stål. H. 74 L. 200 B. 100 cm. Fremstår med lettere brugsspor samt en knop på toppen af benet mangler. Dertil skuffemøbel (2) Varenr: 3553306 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-09-2014 19:42:00 DKK 2.100
Arne Vodder, skrivbord 1960-tal
Arne Vodder, skrivbord 1960-tal. Arne Vodder, skrivbord 1960-tal. Fritstående skrivbord fanèrat med teakträ, framsida med lådor och dörrar. 1960-tal. H. 73 B. 150 D. 82 cm. Slitage och nyansskillnad på framsida. Nyckel saknas. Varenr: 3525800 DKK 2.431 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-09-2014 19:53:00 DKK 1.296
Skrivebord med otte skuffer, 1940'erne, dansk møbeldesign
Skrivebord med otte skuffer, 1940'erne, dansk møbeldesign. Skrivebord af mørklakeret træ, front med fire skuffer i hver side, plade med kehlet kant. 1940'erne, dansk møbeldesign. To nøgler medfølger. H. 74, 151 x 75 cm. Lakslitage. Varenr: 3553363 DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2014 19:59:00 DKK 325
Kai Kristiansen. FM-reolsystem, teaktræ. (22)
Kai Kristiansen. FM-reolsystem, teaktræ. (22) . Kai Kristiansen. FM-reolsystem af teaktræ bestående af 13 hylder, en tidskrifthylde, en skriveplade samt fem vanger. Samt anden møbelproducent. Væghængt reol uden skydelåger. L. 205 cm H. 35 cm D. 31 cm. Vanger L. 202 cm. Hylder L. 86 cm Skriveplade D. 32 cm. Fremstår med flere afslag på hylder, ... Varenr: 3541020 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2014 20:18:00 DKK 2.700
Karl-Johan, Matbord / skrivbord, björk, 1800-tal
Karl-Johan, Matbord / skrivbord, björk, 1800-tal. Karl-Johan, matbord / skrivbord i patinerad björk, sarg med dubbla utdragbara lådor. 1800-tal. Mått 163x75 cm, H 76,5 cm. Smärre åldersrelaterat slitage. Nyckel saknas. Se även varunummer 3549883 Varenr: 3549888 DKK 1.621 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-09-2014 20:31:00 DKK 324
Dansk møbelproducent - Fritstående Teak-skrivebord.
Dansk møbelproducent - Fritstående Teak-skrivebord. . Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord fremstillet af teaktræ, front med skuffer. Plade kehlet kant. Fremstår med mærker på bordplade. B 125 D 62 H 75 cm. Varenr: 3551802 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-09-2014 20:33:00 DKK 300
Hugo Troeds, Bjärnum, skrivbord, ek samt teak
Hugo Troeds, Bjärnum, skrivbord, ek samt teak. Hugo Troeds, Bjärnum, skrivbord i ek samt fanerad teak, draghandtag i mässing. Tre utdragbara lådor, skiva med upphöjd sarg. 1900-talets mitt. Mått 140x78 cm, H 75 cm. Åldersrelaterat slitage, vissa märken samt repor. Varenr: 3555223 DKK 2.431 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-09-2014 20:46:00 DKK 506
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, låge, fire skuffer, brugsslitage
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, låge, fire skuffer, brugsslitage. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teaktræ, front med skuffer og låge, bagside med hylde og nedfældig klap. H. 75 L. 139 D. 69 cm. Fremstår med brugsslitage, malingrester, ridser, vakkelvorn. Varenr: 3520455 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-09-2014 13:33:00 DKK 375
Skrivebord af massiv eg, 1900-tallet
Skrivebord af massiv eg, 1900-tallet. Skrivebord, tredelt, af massiv eg. Plade med tre skuffer i sagkant hvilende på to sideskabe med hver 1 låge bag hvilket bakkeskuffer. H. 82 B. 142 D. 72 cm. Fremstår med mærker, pletter på plade, generelt med brugsslitage. Beslag på skuffer uoriginalt monteret. medfølgende nøgle passer ikke til ... Varenr: 3542616 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 14:30:56 DKK 300
HC. Andersen skrivebord, hvidmalet
HC. Andersen skrivebord, hvidmalet . HC. Andersen skrivebord af hvidmalet træ, front med fem skuffer med messing greb, plade med opsats, runde tilspidsede ben. 1900-tallets begyndelse. H. 115 B. 125 D. 68 cm. Fremstår med brugsslitage, skrammer og afslag/afskalninger. Varenr: 3555914 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 24-09-2014 14:34:00 DKK 325
Skrivbord/arbetsbord fällbart 4 st(4)
Skrivbord/arbetsbord fällbart 4 st(4). Skrivbord/arbetsbord fällbart 4 st. Underrede i metall, skiva i trä. Höjd 72, Längd 53 cm, bredd 128 cm. Underreden med rost, skivor med slitage. Varenr: 3503461 DKK 648 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-09-2014 18:53:00 DKK 263
Fritstående skrivebord, valnød
Fritstående skrivebord, valnød. Fritstående skrivebord fineret med valnød træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3494883

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 19:00:00 DKK 1.900
Montana. Skuffemodel samt ubekendt møbelproducent. Skrivebord (2)
Montana. Skuffemodel samt ubekendt møbelproducent. Skrivebord (2). Montana. Skuffemodel af hvidlakeret mdf, front med tre skuffer samt ubekendt møbelproducent. Skrivebord af hvidlakeret mdf med udtræk. H. 59 B. 42 D. 47, H. 76 B. 142 D. 80 cm. Fremstår med lettere slitage og mindre rider på plade. (2) Varenr: 3551307 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-09-2014 19:27:00 DKK 675
Fritstående skrivebord, mahogni, 1950'erne, dansk møbeldesign
Fritstående skrivebord, mahogni, 1950'erne, dansk møbeldesign. Fristående skrivebord af mahogni, i fronten to skuffer med greb af messing, ben med profileringer, H. 75, 125 x 70 cm. Dansk møbelproducent, 1950'erne i Kaare Klint stil. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor; plade med lakslitage samt nogle skjolder og ridser. Varenr: 3554361 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-09-2014 19:31:00 DKK 675
Dansk møbelproducent, fritstående skrivebord, teak
Dansk møbelproducent, fritstående skrivebord, teak . Dansk møbelproducent, fritstående skrivebord af teaktræ, front med fire skuffer, bagside med hylder og skab med klap. 1960'erne. H. 73 cm, L. 130 cm, B. 70 cm. Uaflåste skuffer. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med brugsspor og løse samlinger. Varenr: 3555575 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-09-2014 19:39:00 DKK 400
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Emballage mål: 200x100x15 + 140x75x13 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3525834

DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-09-2014 20:03:00 DKK 975
Ovalt skrivebord i art deco-stil med 4 skuffer
Ovalt skrivebord i art deco-stil med 4 skuffer. Højglanslakeret, stærkt året finer, til højre skab med 4 skuffer, til venstre åbne, runde hylder, H. 80cm, B. 160cm, D. 70cm. Varenr: 3473231 DKK 4.466 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-09-2014 20:08:00 DKK 3.350
Skrivebord af mahogni, Louis Seize stil
Skrivebord af mahogni, Louis Seize stil. Skrivebord af mahogni, Louis Seize stil, kannelerede ben, ornamenteringer af forgyldt træ, monteret med lille skab med spejl i fronten samt hylde. H. 78/125 B. 107 D. 61 cm. Fremstår med brugsspor; ornamenteringer med afslag (et afslag medfølger løst). Varenr: 3554354 DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-09-2014 20:11:00 DKK 600
Skrivebord/disk, dekoreret med det Amerikanske flag
Skrivebord/disk, dekoreret med det Amerikanske flag. Skrivebord/disk af hvidbemalet træ dekoreret med det Amerikanske flag. Med 1 skuffe samt låge bag hvilket rum. H. 83 B. 124 D. 66 cm. Fremstår med ridser/skrammer. Af nyere dato. Varenr: 3476139 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 20:20:00 DKK 300
Arbejdsbord med hjul og filebænk (2)
Arbejdsbord med hjul og filebænk (2). Arbejdsbord og filebænk, Arbejdsbord med hjul galvaniseret stel med rustfri stål bordplade. H. 85.5 cm. B. 60.5 cm. L. 100,5 cm. Filebænk i jern med kraftig bordplade i massivt træ, to skuffer samt underhylde. H. 85. B. 65. cm. L. 130. cm. Kraftig brugsspor. (2) Varenr: 3557427 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 25-09-2014 10:06:08 DKK 350
Re:collection, kassetteformet skrivebord af palisander
Re:collection, kassetteformet skrivebord af palisander. Re:collection. Kassetteformet skrivebord med skråtstillede ben. Udført af ubehandlet fineret palisander, ben af massivt asketræ. Front med tre integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 75. L. 160. B. 80 cm. Designet af Re:collection, Danmark.. Ubehandlet palisander. Bordet kan ... Varenr: 3306048

DKK 14.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2014 11:31:00 DKK 6.000
Skrivepult af fyrretræ.
Skrivepult af fyrretræ. . Skrivepult af fyrretræ med skrå skriveklap, under hvilken stort rum, tilspidsede ben, synlige samlinger på siden. H. 117 cm D. 75 cm B. 52 cm. Varenr: 3557380 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 13:02:00 DKK 300
Rud Thygesen & Johnny Sørensen, fuldt kontorsæt fra 'Kongeserien'.(7)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen, fuldt kontorsæt fra 'Kongeserien'.(7). Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Skrivebord, computerbord, 2 skuffemoduler på hjul, samt tre skabe på sokler. Alt af mahogni. Computerbord med udtrækbart tastaturplan, H. 73,5 L. 130 B. 60 cm. Skrivebord med 2 skuffer i sarg, H. 73,5, L. 185, B. 92,5 cm. Skabe, H. 116, B. 100,5, D. 36 cm. 1 stk. ... Varenr: 3556335 DKK 7.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-09-2014 14:35:00 DKK 675
Kai Kristiansen. skrivebord Udført i teaktræ
Kai Kristiansen. skrivebord Udført i teaktræ . Skrivebord af Kai Kristiansen. Udført af fineret teaktræ, ene side med skuffer, anden med jaolusilåge, bagside med hylder. Fremstår med brugsspor på plade. L. 140 cm. D. 75 cm. H. 75 cm Varenr: 3556192 DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2014 15:47:00 DKK 3.000
Einar Larsen & Aksel Bender-Madsen. Fritstående skrivebord
Einar Larsen & Aksel Bender-Madsen. Fritstående skrivebord . Einar Larsen & Aksel Bender-Madsen. Fritstående skrivebord fineret med mahogny, front med tre skuffer og udtræksplade, bagside med skriveplade, sko samt greb af mørkt træ. H. 75 L. 180 B. 90 cm. Fremstillet hos snedkermester Willy Beck i 1900-tallets midte. Fremstår med nuanceforskel på plade og ... Varenr: 3554475 DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 19:23:00 DKK 2.300
Skrivepult, bemalet fyr
Skrivepult, bemalet fyr. Skrivepult, bemalet fyr, todelt. 2 skuffer og skråstillet skriveklap. H. 119, B. 59, D. 47 cm. Fremstår tydeligt patineret. Varenr: 3547046 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-09-2014 19:45:00 DKK 325
Nissen & Gehl, 'Naver Collection'. Fritstående skrivebord, valnød, model AK 1340
Nissen & Gehl, 'Naver Collection'. Fritstående skrivebord, valnød, model AK 1340 . Søren Nissen & Ebbe Gehl. Fritstående skrivebord fineret med valnøddetræ. Front med fire skuffer i sarg, monteret med stel af børstet stål. Fremstillet hos Aksel Kjersgaard, Odder. 'Naver Collection'. H. 73, 170 x 80 cm. Fremstår med skjold på topplade. Varenr: 3550396 DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-09-2014 19:46:00 DKK 4.000
Skrivebord af fyrretræ, dansk møbelproducent
Skrivebord af fyrretræ, dansk møbelproducent. Skrivebord af fyrretræ, plade og sider med grøn linolium, front med tre skuffer, H. 69, 160 x 80 cm. Dansk møbelproducent. Mærkat fra 'Danish Furnituremakers Control' under pladen. Fremstår med brugsslitage; ridser, skrammer samt enkelte mindre finerafslag. Varenr: 3557061 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2014 19:53:00 DKK 300
 1 2 3  >>