Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skrivebord to reoler samt to stole
Skrivebord to reoler samt to stole. Kontor inderetning i laminat. Skrivebod H.70 B. 205 D. 115/105 cm. Stole H.90 B. 53 D. 60 cm Reoler H.120 B. 80 D. 30 cm. System B8 Fremstår som nyt. Varenr: 3699451

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-01-2015 17:03:24 DKK 850
Skrivbord med hurts, JOC (2)
Skrivbord med hurts, JOC (2). Skrivbord med hurts, JOC. Skrivbord i rödbetsat trä med ett tvärsgående fält med svart skinn. Benstomme svart och rödbetsat trä. Skivan har troligen en metallkärna. Längd 200 cm. Bredd 120 cm. Höjd 70 cm. >BR> Fristående hurts på hjul med tre lådor ingår. Översta lådan är låsbar, nedersta lådan ... Varenr: 3696813 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-01-2015 19:00:00 DKK 636
Skrivebord fra 1970'erne/80'erne i palisander
Skrivebord fra 1970'erne/80'erne i palisander. Skrivebord fra 1970'erne/80'erne. Konstruktion med overflader i palisanderfiner, udstyret med to containere med to skuffer hver, ekstra udtræksplade. B. 180 cm, H. 76,5 cm, D. 90 cm. Fremstår med lette, aldersrelaterede brugsspor, en container fremstår med et stødmærke på et hjørne, delvist ... Varenr: 3662300 DKK 4.466 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-01-2015 20:00:00 DKK 2.605
Skrivebord - eg
Skrivebord - eg. Skrivebord af finéret eg og ben af gummitræ. Front med 2 skuffer. H. 75/83. D. 60. L. 120 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage.Emballage mål: 127x67x29 cm Varenr: 3685765

DKK 4.500 DK, Aalborg, Nibevej 30-01-2015 20:19:00 DKK 1.800
Christian Dell, bordlampe model 6556 fremstillet hos Kaiser Idell og skrivebordslampe model 6751 fremstillet hos Kaiser Germany (2)
Christian Dell, bordlampe model 6556 fremstillet hos Kaiser Idell og skrivebordslampe model 6751 fremstillet hos Kaiser Germany (2). Christian Dell, bordlampe model 6556 fremstillet hos Kaiser Idell og skrivebordslampe model 6751 fremstillet hos Kaiser Germany. Model 6556. Formgivet af Christian Dell, 1933/34. Sort lakeret/emaljeret metal. Betegnet med producentprægning i kuplen. Kan indstilles på skærmen og foden, H. 43 cm, ... Varenr: 3677238 DKK 4.466 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-01-2015 20:35:00 DKK 3.722
Skrivebord fra 1960'erne/70'erne i nøddetræ og krom
Skrivebord fra 1960'erne/70'erne i nøddetræ og krom. Skrivebord fra 1960'erne/1970'erne. Konstruktion med ramme af forkromet metal, overflader i nøddetræsfiner, udstyret med to containere med aflåselige skuffer. B. 156 cm, H. 75 cm, D. 78 cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor, bordpladen er stedvist falmet. Nøgler medfølger. Varenr: 3689860 DKK 4.466 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-01-2015 20:35:00 DKK 2.605
Helos samt Gecos. To bordlamper (2)
Helos samt Gecos. To bordlamper (2). Helos samt Gecos. To bordlamper af sortlakeret metal. H. 44-48 cm. 1930'erne. Fremstår med aldersrelateret slitage. (2) Varenr: 3702273 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 18:55:00 DKK 925
Dansk møbelproducent. Skrivebord af nøddetræ
Dansk møbelproducent. Skrivebord af nøddetræ. Dansk møbelproducent. Skrivebord af nøddetræ, organisk form, mrd tre skuffer og cylinderformet skab. Sko og greb af messing. H. 72, L. 130, D. 63 cm. Fremstår med solblegning og brugsspor. Varenr: 3702049 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 19:22:00 DKK 325
Fritstående skrivebord, valnød
Fritstående skrivebord, valnød. Fritstående skrivebord fineret med valnød træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Emballage mål: 195x97x15 + 140x75x13 cm. Varenr: 3525797

DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-02-2015 20:03:00 DKK 1.250
Mogens Koch. Sjældent skrivebord
Mogens Koch. Sjældent skrivebord. Mogens Koch 1898-1992. Fritstående skrivebord med stel af egetræ, plade monteret med orig. læder, kant med liste af eg med messingskruer, sarg med fire skuffer. På runde ben med sko af børstet stål, hvorimellem sprosse. Formgivet 1938. Udført hos N.C. Jensen Kjær. H. 75. L. 188. D. 94 cm. ... Varenr: 3695481 DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-02-2015 20:34:00 DKK 25.000
Almuemalet skrivebord
Almuemalet skrivebord . Almuemalet skrivebord plade med gallerikant, front med skuffer. H. 84 B. 125 D. 61 cm. Fremstår med brugsslitage, en skuffe kan ikke åbnes. Varenr: 3701085 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-02-2015 13:16:00 DKK 350
Skrivebord samt armstol, eg, Barok form, ca. 1940 (2)
Skrivebord samt armstol, eg, Barok form, ca. 1940 (2). Skrivebord samt armstol fineret med egetræ. Barok form, ca. 1940. H. 73 B. 140 D. 80 cm. Fremstår med slitage, skjolder og med manglende nøgler. (2) Varenr: 3698974 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-02-2015 14:12:00 DKK 325
Skrivebord, mahogni med intarsia
Skrivebord, mahogni med intarsia. Skrivebord af mahogni og mahognifarvet træ, balusterformede ben. foroven cartonniere indrettet med skuffer og skydelåge. Omkr. 1900. H. 74 cm L. 101 cm B. 71 cm. Cartonniere H. 21 cm. Fremstår med alders- og brugsrelateret slitage; plade med pletter og randmærker. Nøgle medfølger. Varenr: 3699464 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-02-2015 15:37:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af teak, front med fire skuffer, tilspidsede ben, forside med klap og rum. Øverste skuffer låsbare - nøgle (1) medfølger. L. 130 cm. B. 69 cm H. 73 cm. Fremstår med brugspræg, greb på øverste højre skuffe med revne, og stykke mangler på greb på nedre ... Varenr: 3700744 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-02-2015 16:21:00 DKK 625
Elektrisk skrivebord med hæve- og sænkefunktion
Elektrisk skrivebord med hæve- og sænkefunktion. Elektrisk skrivebord med hæve- og sænkefunktion. B. 189, D. 70 / 98 cm. Ridser og skrammer. Varenr: 3702313 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-02-2015 18:32:00 DKK 350
Skrivebord af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent
Skrivebord af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. Skrivebord af fineret teak, stel af massiv teak, front med skuffer. Nøgle medfølger. 1950'erne, dansk møbelproducent. H. 73, 104 x 59 cm. Varenr: 3701696 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-02-2015 18:50:00 DKK 400
Skrivbord med skrivstol, jugend, 1920-tal
Skrivbord med skrivstol, jugend, 1920-tal. Skrivbord med skrivstol, ek, jugend, 1920-tal. Lös skiva på två hurtsar med utdragbara lådor. Mått 150x75 cm, H 76 cm. Bruksslitage, vissa skador. (2) Varenr: 3701470 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-02-2015 18:58:00 DKK 278
Posborg + Meyhoff. Kontormøblement (6)
Posborg + Meyhoff. Kontormøblement (6). Posborg + Meyhoff. Kontormøblement af palisander, bestående af skrivebord model Arco med to skuffer, plade ilagt med gråt læder. H. 73, L. 205, D. 100 cm. Sideboard med rum og fire skuffer, H. 60, L. 160, D. 50 cm. Skrivebordsstol på fempasfod af stål og palisander, sæde og ryg betrukket med gråt... Varenr: 3701963 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-02-2015 19:08:00 DKK 1.150
Fritstående skrivebord, valnød. Fritstående skrivebord fineret med valnød træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Varenr: 3705869

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-02-2015 19:10:00 DKK 725
Fritstående skrivebord, teak og eg, 1950'erne, dansk møbeldesign
Fritstående skrivebord, teak og eg, 1950'erne, dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord med plade og kabinet af fineret teak, monteret med stel af massiv eg. Front med fem skuffer, bagside med hylde. 1950'erne, dansk møbeldesign. Nøgle medfølger. H. 74, 160 x 84 cm. Varenr: 3701695 DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-02-2015 19:20:00 DKK 350
Elektrisk skrivebord med hæve- og sænkefunktion. Elektrisk skrivebord med hæve- og sænkefunktion. B. 189, D. 70 / 98 cm. Ridser og skrammer. Varenr: 3701297 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-02-2015 19:32:00 DKK 400
Coph. Skrivebord af lakeret eg.
Coph. Skrivebord af lakeret eg. . Coph Furniture, skrivebord designet af Søren Stage. Udført i lakeret egetræ med bemalede gennemgående skuffer i farverne orange, hvid, grå og gul, ben af poleret rustfri stål. Plade i bunden. Fremstillet i Danmark. Mål: 70x160x71 cm. Model Fotos. NB. leveres usamlet. Varenr: 3678492

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-02-2015 19:40:00 DKK 7.000
Fritstående Hepplewhiteform skrivebord, mahogni
Fritstående Hepplewhiteform skrivebord, mahogni . Fritstående Hepplewhiteform skrivebord, i fronten fem skuffer, bordplade ilagt grønt læder samt messingindlægning. H. 75 cm L. 135 cm D. 75 cm. Fremstår med brugsrelaterede spor. Varenr: 3700811 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-02-2015 19:47:00 DKK 625
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ
Re:collection. Kassetteformet skrivebord af egetræ . Re:collection. Lille kassetteformet skrivebord af lakeret egetræ finer med skråtstillede brunlaseret ben. Front med to integrerede skuffer i bordpladen, greb af messing. H. 78 cm. L. 100 cm. D. 60 cm. Designet af Re:collection, Danmark. Model fotos. Varenr: 3659513

DKK 5.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-02-2015 19:50:00 DKK 3.500
Switch hæve/sænke skrivebord
Switch hæve/sænke skrivebord. Switch hæve/sænke skrivebord med plade af hvidt laminat, plade med ledningsudtag, stel af forkromet metal. L. 180 D. 80/110 cm. Varenr: 3697956 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-02-2015 20:07:00 DKK 375
Skrivebord, valnød - Udstillingsmodel
Skrivebord, valnød - Udstillingsmodel. Skrivebord af finéret valnød og ben af gummitræ. Front med 2 skuffer. H. 75/83. D. 60. L. 120 cm. Fremstår samlet - Udstillingsmodel Varenr: 3670056

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-02-2015 20:10:00 DKK 525
Fritz Haller & Paul Schärer, skrivebord i marmor fremstillet hos USM Haller
Fritz Haller & Paul Schärer, skrivebord i marmor fremstillet hos USM Haller. Skrivebord, særfremstilling i marmor, formgivet af Fritz Haller & Paul Schärer, fremstillet hos USM Haller. Formgivet i 1965. Konstruktion af forkromede stålrør og firkantede stålrør delvist omsluttede af pladen i spansk marmor. Benene kan afmonteres vha. en skrue. B. 150cm, H. 74cm, D. 84,5cm. ... Varenr: 3703266 DKK 11.166 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 02-02-2015 20:44:00 DKK 7.072
Løvig Design: fritstående skrivebord i teak
Løvig Design: fritstående skrivebord i teak. Løvig Design: fritstående skrivebord i teak. Formgivet i 1950'erne / 1960'erne. Kan stilles frit i rummet, konstruktion af teaktræ, opbevaring med tre skuffer til højre og venstre, delvist aflåseligt, 1 nøgle medfølger, firkantet plade med kant, bagside med hylder. Betegnet med producentstempel ... Varenr: 3702306 DKK 6.700 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-02-2015 20:47:00 DKK 5.211
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak.
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak.. Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak. Seks skuffer monteret med stålgreb, to udtræksplader med løs glasplade. Fremstår med brugsspor, lidt falmet plade. Nøgle medfølger ikke. H. 74. L. 190. B. 90 cm. Varenr: 3699997 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-02-2015 13:10:49 DKK 325
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak
Dansk møbelproducent. Skrivebord i teak. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord i fineret teak. Front med fire skuffer. Bagside med rum/hylde. H. 73 cm, L. 130 cm, D. 66,5 cm. Fremstår med slitage, mindre afslag, samt gennemslibninger på bordpladen. Varenr: 3702042 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 03-02-2015 15:21:00 DKK 300
 1 2 3  >>