Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skrivepult, fyrretræ
Skrivepult, fyrretræ. Skrivepult af fyrretræ, skråtstillede skriveplade, herunder skuffe. 1900'tallets første halvdel. H. 123 B. 78 D. 49 cm. Fremstår med brugsspor, hul på bund under skriveplade og leddeløs. Varenr: 3851340 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-05-2015 12:03:26 DKK 300
Thomas Seloy, stort skrivebord
Thomas Seloy, stort skrivebord. Thomas Seloy, stort skrivebord af sortbejdset fineret asketræ, under pladen med integreret ophæng til taske. H. 76 cm, L. 200 cm, D. 81 cm. Fremstår usamlet. Skrivebordet er oprindeligt designet til Dansk Designcenter. Modelfoto. Varenr: 3840983 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2015 14:01:00 DKK 300
Ergo Made for Flexform-Stolehuset. Fem skriveborde (5)
Ergo Made for Flexform-Stolehuset. Fem skriveborde (5). Ergo Made for Flexform-Stolehuset. Fem skriveborde. Plade af sort laminat båret på stel af grålakeret metal afsluttet i begge ender med propper af plastik. Monteret i den ene ene med to hjul. Fremstår med brugsspor. OBS. Se også varenr. 3851185 - 3851183 - 3851187 (5) Varenr: 3851186 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2015 14:09:04 DKK 325
Skrivebord af egetræ, 1900-tallet
Skrivebord af egetræ, 1900-tallet. Skrivebord af delvist fineret samt massivt egetræ. Tredelt. Tre skuffer under plade hvilende på to underskabe med låger bag hvilket tre skuffer. Nøgle medfølger. H. 77 L. 130 d. 67 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3848701 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-05-2015 15:20:00 DKK 300
Skrivebord af palisander
Skrivebord af palisander. Fritstående skrivebord af fineret palisader, front med 6 skuffer. Fremstår med brugsspor, bla. ridser. Mål: 140x70 cm. H. 71 cm. Varenr: 3850924 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-05-2015 15:32:00 DKK 425
VOKO Büromöbelfabriken. Diplomat skrivebord i Rio palisander. L. 195 cm
VOKO Büromöbelfabriken. Diplomat skrivebord i Rio palisander. L. 195 cm. VOKO Büromöbelfabriken. Diplomat skrivebord i Rio-palisander. Understel af aluminium og Rio-palisander. Rektangulær plade med 2 skuffer i sargen. Formgivet 1968. Fremstillet for Works Design. Germany. 1970'erne. H. 74, 5 cm. L. 195 cm. D. 97, 5 cm. Fremstår med minimale brugsspor alderen taget i ... Varenr: 3840848 DKK 20.000 DK, Kolding, Trianglen 29-05-2015 15:36:00 DKK 15.500
Unilux skrivebordslamper (7)
Unilux skrivebordslamper (7) . Unilux skrivebordslamper 7 stk, udført i formstøbt sort plast, monteret med halogen pærer. Mål Max H. 66 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt skrammer. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (7) Varenr: 3851101 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2015 15:59:00 DKK 350
Paustian. Hæve/sænke skrivebord, model A-One, kirsebær
Paustian. Hæve/sænke skrivebord, model A-One, kirsebær . Paustian. Hæve/sænke skrivebord, model A-One med plade af kirsebær, højdejusterbart stel af aluminium. L. 180, B. 90 cm. Fremstår med brugsmærker. Modelfoto. Varenr: 3815627 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2015 16:54:00 DKK 825
Gärsnäs Sweden. Fritstående skrivebord, eg. mv. (3).
Gärsnäs Sweden. Fritstående skrivebord, eg. mv. (3).. Gärsnäs Sweden. Fritstående skrivebord af egetræ, H. 72 cm. 90/120 x 245 cm. Endvidere et tilhørende sidebord, H. 72 cm, 42 x 100 cm samt et skuffemodul på hjul. H. 66 cm. B. 42 cm. D. 50 cm. Fremstår med brugsspor; plade med mærke samt solblegning. Nøgle medfølger. (3) Varenr: 3832536 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2015 18:43:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af palisander
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af palisander. Dansk møbelproducent. Et fritstående skrivebord af palisander, front med seks skuffer samt tre rum på bagside. H. 72 B. 70 L. 140 cm. Fremstår med brugsspor. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal ... Varenr: 3851107 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-05-2015 20:18:00 DKK 550
Hæve / sænke skrivebord med skuffemodul samt kontorstol (3).
Hæve / sænke skrivebord med skuffemodul samt kontorstol (3).. Hæve / sænke skrivebord med stel af metal, sort MDF plade, med Linak motor L. 190 cm., B. 92 cm. Skuffemodul på hjul, med lås, af sort lakeret metal, tre skuffer, nøgler medfølger H. 62 cm., B. 38 cm., D. 54 cm. samt kontorstol fra Labofa model Ego multi action betrukket med sort stof. Sættet ... Varenr: 3851742 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 29-05-2015 20:20:00 DKK 700
Hæve / sænke skrivebord.
Hæve / sænke skrivebord.. Hæve / sænke skrivebord med stel af metal, sort MDF plade, med Linak motor L. 190 cm., B. 92 cm. Varenr: 3851787 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-05-2015 20:40:00 DKK 400
6 dages wellness-ferie i Baden-Baden (ved den vestlige udkant af det nordlige Schwarzwald) på det 4-stjernede Batschari Suite Hotel i en eksklusiv suite med forkælelsesmorgenmad og adgang til Caracalla Spa, for 2 personer
6 dages wellness-ferie i Baden-Baden (ved den vestlige udkant af det nordlige Schwarzwald) på det 4-stjernede Batschari Suite Hotel i en eksklusiv suite med forkælelsesmorgenmad og adgang til Caracalla Spa, for 2 personer. 6 dages wellness-ferie i Baden-Baden (ved den vestlige udkant af det nordlige Schwarzwald) på det 4-stjernede Batschari Suite Hotel i en eksklusiv suite med forkælelsesmorgenmad og adgang til Caracalla Spa, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 5 x overnatning i en eksklusiv ... Varenr: 3835725

DKK 4.845 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-05-2015 20:45:00 DKK 3.355
Skrivbord
Skrivbord. SKRIVBORD, omkring 1900, kädd skiva, nyckel skyltar i mässing, skuren dekor, 5 lådor, höjd 76, 121x62 cm, nyckel finns Varenr: 3852128 DKK 2.411 SE, Stockholms Auktionsverk Online 30-05-2015 14:20:00
Se mere
3 dages hotelophold i dobbeltværelse Comfort med wellness på ****Hanseatischer Hof i Lübeck for 2 personer
3 dages hotelophold i dobbeltværelse Comfort med wellness på ****Hanseatischer Hof i Lübeck for 2 personer. 3 dages hotelophold i dobbeltværelse Comfort med wellness på ****Hanseatischer Hof i Lübeck for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 2 overnatninger i et Comfort dobbeltværelse (med ædle møbler af kirsebærtræ, skrivebord, køleskab, tv, bad/WC, brus eller badekar, delvist balkon) - 1x ... Varenr: 3778270

DKK 2.236 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2015 19:45:00 DKK 1.379
5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer
5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer. 5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 4 x overnatning i komfortabelt dobbeltværelse - inkl. stor morgenmadsbuffet hver dag ... Varenr: 3835684

DKK 4.100 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2015 20:00:00 DKK 2.236
Hæve / sænke skrivebord med skuffemodul samt kontorstol (3).. Hæve / sænke skrivebord med stel af metal, sort MDF plade med ledningshuller, Linak motor L. 190 cm., B. 95 cm. Skuffemodul på hjul, med lås, af sort lakeret metal, tre skuffer, nøgler medfølger H. 62 cm., B. 38 cm., D. 54 cm. samt kontorstol fra Labofa model Ego multi action betrukket med sort ... Varenr: 3851803 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-05-2015 20:40:00 DKK 650
Ergo Made for Flexform-Stolehuset. Fem skriveborde (5). Ergo Made for Flexform-Stolehuset. Fem skriveborde. Plade af sort laminat båret på stel af grålakeret metal afsluttet i begge ender med propper af plastik. Monteret i den ene ene med to hjul. Fremstår med brugsspor. Et bord med finerskade på siden. OBS. Se også varenr. 3851185 - 3851186 - 3851187... Varenr: 3851183 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2015 14:12:00 DKK 300
Montana, elektronisk hæve/sænke skrivebord
Montana, elektronisk hæve/sænke skrivebord . Montana, elektronisk hæve/sænke skrivebord, plade med hvid laminat med sort kant, stel af sølvlakeret stål og aluminium. H. ca. 70-120 cm, L. 162 cm, B. 90 cm. Fremstår med brugsspor på kant og plade. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3841232 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2015 15:15:00 DKK 425
5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer. 5 dages byferie i og omkring Dresden: Oplev kunstskatte og kultur-highlights, indlogering i det moderne 3-stjernede hotel Superior Park Inn by Radisson, for 2 personer Opholdet indeholder følgende: - 4 x overnatning i komfortabelt dobbeltværelse - inkl. stor morgenmadsbuffet hver dag ... Varenr: 3850988

DKK 4.100 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-05-2015 17:30:00 DKK 2.236
Skrivbord
Skrivbord. SKRIVBORD med två hurtsar, mahogny, 1800-tal, höjd ca 57, 78x137 cm Varenr: 3852380 DKK 2.411 SE, Stockholms Auktionsverk Online 31-05-2015 19:42:00
Se mere
 Nani Prina og Vittorio Parigi, skrivebord 'Orix' fremstillet hos Molteni Italien
Nani Prina og Vittorio Parigi, skrivebord 'Orix' fremstillet hos Molteni Italien. Skrivebord 'Orix', Nani Prina og Vittorio Parigi fremstillet hos Molteni Italien. Formgivet i 1970. Formet, brungrønt kunststof, forkromet metal, glasplade, indstillelig lampe. 82 x 104 x 64 cm. Betegnet med klistermærke. Varenr: 3793593 DKK 6.709 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-05-2015 19:44:00 DKK 5.218
Preben Fabricius. Skrivebordsstol model BO782-786 B
Preben Fabricius. Skrivebordsstol model BO782-786 B. Preben Fabricius. Skrivebordsstol model BO782-786 B, firpasfod af støbt aluminium, armlæn af forkromet stål, betrukket med sort læder. Fremstillet af Bo-Ex. Nybetrukket Varenr: 3851518 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2015 20:00:00 DKK 1.600
Märklin spor H0. 3084 Damplokomotiv BR 050 med kabinetender, røgkompressor, analog
Märklin spor H0. 3084 Damplokomotiv BR 050 med kabinetender, røgkompressor, analog. Märklin spor H0. 3084 Damplokomotiv BR 050 med kabinetender, røgkompressor, analog. Br 050 er et tungt godslokomotiv med støbt metaloverdel og med træk på alle ti hjul, der er fordelt på to boogier, som gør at lokomotivet nemt kommer igennem kurverne. Der er tre projektører foran samt ... Varenr: 3848556 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-05-2015 20:30:00 DKK 800
Hans J. Wegner: Skrivebord i eg/teak, model AT-305
Hans J. Wegner: Skrivebord i eg/teak, model AT-305 . Hans J. Wegner. Fritstående skrivebord med stel, sargkant og skuffer af egetræ, plade og klapper af teaktræ, sarg med en stor og to mindre skuffer. Fremstillet hos Andreas Tuck model AT-305. H. 72 B. 76. L. 136/232 cm. Litteratur: Dansk Kunsthåndværk, Juli 1953. Fremstår uden nøgle. Varenr: 3857065 DKK 35.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-05-2015 20:53:00 DKK 28.000
Ystad Metall, skrivbordsuppsats, art deco (6)
Ystad Metall, skrivbordsuppsats, art deco (6). Ystad Metall, skrivbordsuppsats, art deco. Grön/brun-patinerad mässing. 6 delar: paret ljusstakar, kuvertståll, brevkniv, bläckhorn med glassinsats samt bricka. L 31 cm Smärre bruksspår. (6) Varenr: 3808866 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01-06-2015 19:20:00 DKK 241
Kunstnerskrivebord med stol (2)
Kunstnerskrivebord med stol (2). Kunstnerskrivebord med stol. Konstruktion af mørkbejdset træ, ornamenter på siden. Skrivebordet er udstyret med en container med to udtræksplader samt med en højtsiddende hylde. Stolen har en skuffe på bagsiden. B. 86/48,5 cm, H. 119/113,5 cm, D. 78/48 cm. Fremstår med brugsspor, på bagsiden af ... Varenr: 3803664 DKK 4.473 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-06-2015 20:10:00 DKK 2.609
Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord af teak
Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord af teak. Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord af teak, kasetteformet plade med fire skuffer, monteret på runde kegleformede ben. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Søren Willadsen, Vejen. H. 72 L. 175 B. 75 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3848699 DKK 35.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-06-2015 20:44:00 DKK 19.000
Fumac elektrisk hæve/ sænke skrivebord
Fumac elektrisk hæve/ sænke skrivebord. Fumac: Skrivebord. Elektrisk hæve- / sænkebord med plade af grålakeret mdf, stel af grålakeret stål. H. 71 L. 180 B. 100 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder, ridser og skrammer. Virker tilsyneladende ikke. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3851029 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-06-2015 13:09:12 DKK 325
Skrivbord i rokokostil
Skrivbord i rokokostil. SKRIVBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft, bemålat, lådor i sarg, svängda ben, höjd ca 74, 59x111 cm; nyckel finns Varenr: 3853263 DKK 2.411 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-06-2015 13:44:00
Se mere
 1 2 3  >>