Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "skrivebord" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kai Kristiansen. Skrivebord, 1960´erne
Kai Kristiansen. Skrivebord, 1960´erne. Kai Kristiansen. Skrivebord af af fineret teaktræ. L. 136, D. 71, H. 74 cm. Ridser og skrammer samt et finerafslag på kant af bordplade. Varenr: 3520986 DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-08-2014 17:56:26 DKK 2.900
Skrivbord
Skrivbord. Skrivbord med lådor och skåpdelar. L 152 D 65 H 74. Smärre bruksslitage. Varenr: 3441741 DKK 651 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-08-2014 18:02:00 DKK 244
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg
Fritstående skrivebord, mørkbejdset eg. Fritstående skrivebord fineret med mørkbejdset egetræ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3494918

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-08-2014 19:00:00 DKK 1.550
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Skrivebord samt reol (2)
USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Skrivebord samt reol (2). USM Haller/ Fritz Haller & Paul Schärer. Skrivebord med plade af hvid laminat med stel af forkromet metal, udtræksplade samt reol af forkromet og grålakeret metal. H. 74 B. 77 D. 51, H. 74 L. 150 B. 75 cm. Fremstår med lettere brugsslitage, et ben med manglende montage skjuler på top, et ben med ... Varenr: 3516415 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-08-2014 19:25:00 DKK 3.200
Fritstående skrivebord af wengetræ og forkromet stål. 1960/1970'erne
Fritstående skrivebord af wengetræ og forkromet stål. 1960/1970'erne. Fritstående skrivebord af wengétræ og forkromet stål. I Knoll stil. 1960/1970'erne. Bordplade med sarg. Sarg med 4 skuffer på fronten og 1 skriveplade på bagside. Skuffer med skjulte greb. Shakerformede ben af forkromet stål og wengetræ. H. 78 B. 185 D. 85 cm. Fremstår med slid og par afslag. ... Varenr: 3522505 DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-08-2014 19:44:00 DKK 350
H. J. Wegner. Århus Rådhus. Skrivebord
H. J. Wegner. Århus Rådhus. Skrivebord . Hans J. Wegner. Århus Rådhus. Skrivebord fineret med bøgetræ med fire skuffer og udtræksplade, håndtag og sokler af mahogny. Fremstillet hos Mikael Lauersen/Planmøbler, Århus ca. 1941. H. 75 L. 162 B 82 cm. Fremstår falmet og vandskade på gavl, afslag på et greb og lettere slitage. Nøgle mangler.... Varenr: 3516995 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-08-2014 19:50:00 DKK 1.700
Fritstående skrivebord, ibenholt
Fritstående skrivebord, ibenholt. Fritstående skrivebord fineret med ibenholt træ, monteret på stel af forkromet metal, kasetteformet plade med tre indfældede skuffer. H. 76. L. 190. B. 90 cm. Emballage mål: 200x100x15 + 140x75x13 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær... Varenr: 3525867

DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-08-2014 20:03:00 DKK 1.650
System B8 møbler. Skrivebord, skænk samt tre reoler (5)
System B8 møbler. Skrivebord, skænk samt tre reoler (5). System B8 møbler. Kontormøblement af bejdset finér med stel af aluminium, bestående af: skrivebord med to kassetter H. 72, L. 200, B. 100 cm., skænk H. 72, L. 160, D. 45 cm. samt tre reolmoduler H. 71, B. 80, D. 32 cm. Hertil tre sokler H. 16, L. 79, D. 29 cm. Nøgler mangler. Fremstår med slitage... Varenr: 3508487 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2014 20:35:00 DKK 325
Ovalt skrivebord i art deco-stil med 4 skuffer
Ovalt skrivebord i art deco-stil med 4 skuffer. Højglanslakeret, stærkt året finer, til højre skab med 4 skuffer, til venstre åbne, runde hylder, H. 80cm, B. 160cm, D. 70cm. Varenr: 3473231 DKK 5.218 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-08-2014 09:28:53 DKK 3.727
Christian Hvidt. Tre terminalborde af mahogni.(3)
Christian Hvidt. Tre terminalborde af mahogni.(3). Christian Hvidt født 1946. Tre terminalborde af mahogni med udtræk til tastatur. Model 434. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik. 2 hjørner med synlige sinker. Fast højde. H. 73, B. 80, D. 80 - 120 cm. Fremstår med brugsspor, bl.a. i form af let solbleget top, ridser etc. Observer at auktionen ... Varenr: 3523573 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-08-2014 14:30:00 DKK 300
Lille skrivepult indbygget i kasse
Lille skrivepult indbygget i kasse. Lille skrivepult indbygget i kasse, udvendig af finèr nøddetræ, indvendig mahogny, 15x30x23 cm, udslået 11x47x30 cm. Blækhus medfølger. Nøgle mangler. Fremstår med skade i form af revne. Varenr: 3518004 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 28-08-2014 14:37:55 DKK 300
Skrivepult
Skrivepult. skrivepult af mahogny, plade med gallerikant, opklappelig låge, bag hvilken små skuffer og rum, herunder låge. 1800-tallets slutning. H. 108 B. 63 D. 58 cm. Fremstår med brugsslitage, revne, låst skab samt manglende nøgleindsats. Varenr: 3523496 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 28-08-2014 15:01:00 DKK 400
Luxo. Par skrivebordslamper, model 'L-1P' (2)
Luxo. Par skrivebordslamper, model 'L-1P' (2). Luxo. Par skrivebordslamper, model 'L-1P' af grålakeret metal. Max H. 125 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2) Varenr: 3518632 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 28-08-2014 15:04:00 DKK 325
BG Design. Fritstående skrivebord i Rio palisander
BG Design. Fritstående skrivebord i Rio palisander . BG Design. Fritstående skrivebord i Rio palisander med skråtstillede ben. Skuffer med ruminddelling. L. 167 cm. B. 68 cm. H. 67 cm. Fremstillet hos BG Design, plakette herfra. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved... Varenr: 3524451 DKK 12.000 DK, Kolding, Trianglen 28-08-2014 17:53:35 DKK 15.500
Væghængt skrivebord
Væghængt skrivebord. Væghængt skrivebord med plads til PC. Inventar fra B&O butik. H 63 cm, D 53 cm, B 110 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3509062 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-08-2014 18:24:00 DKK 300
Bordsklocka / brevpress, glas, schweiziskt urverk
Bordsklocka / brevpress, glas, schweiziskt urverk. Bordsklocka / brespress i form av ett glasklot. Automatiskt urverk, märkt Swiss Made. 1900-talets första hälft. Diam. ca 12 cm. Vit urtavla med romerska siffror. Bruksspår. Fungerar vid test. Lauritz.com garanterar ej funktion. Varenr: 3520757 DKK 1.221 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-08-2014 19:34:00 DKK 692
Søren Rose. Milk Classic hæve / sænke skrivebord
Søren Rose. Milk Classic hæve / sænke skrivebord . Søren Rose. Hæve/sænke skrivebord med plade af hvid højglanslakeret MDF, højdejusterbart stel af hvidlakeret metal og aluminium, plade med rum, ledningsudtræk og kabelgennemføring. Fremstillet hos Holmris Office, model Milk Classic. H. 74 L. 140 B. 82 cm. Fremstår med enkelte mindre ridser og ... Varenr: 3523487 DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-08-2014 19:55:00 DKK 2.200
Ronan & Erwan Bouroullec, Copenhague skrivebord, model CPH 30 fremstillet hos Hay
Ronan & Erwan Bouroullec, Copenhague skrivebord, model CPH 30 fremstillet hos Hay. Ronan & Erwan Bouroullec, Copenhague skrivebord, model CPH 30 fremstillet hos Hay. Formgivet af Ronan & Erwan Bouroullec til Københavns Universitet. Ramme af sæbebehandlet egetræ, bordplade 18 mm krydsfiner med mørkegrønt linoleum. H. 74 cm B. 200 cm D. 90 cm. Fremstår med lette alders- og ... Varenr: 3523330 DKK 3.727 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-08-2014 20:07:00 DKK 1.565
Skrivebord af teak, 1950'erne, dansk møbeldesign
Skrivebord af teak, 1950'erne, dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af fineret teak, 'svævende' plade med kehlet kant. Forside med to skuffesektioner, bagside med hylder og barskab. 1950'erne, dansk møbeldesign. Nøgle medfølger. H. 76, 150 x 74 cm. Varenr: 3522845 DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-08-2014 20:09:00 DKK 2.200
Skrivebord fremstillet hos Castelli
Skrivebord fremstillet hos Castelli . Skrivebord fremstillet hos Castelli Moderne konstruktion med rørformet, forkromet metalstel og firkantet, sortlakeret bordplade. Betegnet med producentklistermærke på siden. H. 73 cm B. 210 cm D. 95 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, delvist skrammer og slitage, hist og her delvist ... Varenr: 3522795 DKK 9.318 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-08-2014 20:32:00 DKK 7.455
Disk / stå skrivebord af ca. 200 år gammelt rustikt elmetræ
Disk / stå skrivebord af ca. 200 år gammelt rustikt elmetræ . Disk / stå skrivebord af ca. 200 år gammelt rustikt elmetræ, oprindeligt kinesiske døre. Behandlet med lugtfri bivoks. Monteret på håndlavet jernstel. Mål L. 240 cm B. 90 cm H 81. Møbler lavet i genbrugstræ har hver især deres eget unikke udtryk. Hvert møbel er unikt og variationer samt ... Varenr: 3523296

DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-08-2014 10:35:00 DKK 1.400
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence. Skrivebord i fransk stil, model Fayence, i hvidbemalet træ. Udtrækshylde i sarg samt skuffe og låge. Mål: H. 76 B. 140 D. 60 cm. Udleveres i en kolli ca. 145x80x65 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3264959

DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2014 11:51:00 DKK 2.000
Skrivebord af eg
Skrivebord af eg. Skrivebord af egetræ med massivt plade, sarg med to skuffer. Nøgle medfølger. Bordplade med tørrevne. H. 76 cm, L. 160 cm, B. 72 cm. Varenr: 3521832 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-08-2014 12:05:00 DKK 350
Skrivebord af teak - fritstående
Skrivebord af teak - fritstående. Skrivebord af teak, fritstående, front med 6 skuffer, hvor 2 er låsbare, dog medfølger nøgle ikke. L. 135 cm. D. 65 cm. H. 75 cm. Fremstår med brugsspor, og ridser Varenr: 3524004 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 29-08-2014 12:12:44 DKK 375
Skrivebord af teak - Fritstående
Skrivebord af teak - Fritstående. Skrivebord af teak - Fritstående, front md 6 skuffer, én nøgle medfølger. L. 144 cm. D. 74 cm. H. 75 cm. Fremstår med brugsspor, samt ridser. Varenr: 3524007 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-08-2014 12:14:04 DKK 850
Just Andersen. Skrivebordssæt m.m. (3)
Just Andersen. Skrivebordssæt m.m. (3). Just Andersen. Skrivebordssæt nr. D 93, vase nr. 160 udført i diskometal samt skål af tin nr. 1239. Fremstår med brugsspor og ridser. (3) Varenr: 3518080 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 29-08-2014 14:06:06 DKK 300
Søborg Møbelfabrik. Hæve-sænke skrivebord model 216H af mahogni samt skuffemodul (2)
Søborg Møbelfabrik. Hæve-sænke skrivebord model 216H af mahogni samt skuffemodul (2). Hæve-sænke skrivebord model 216H med stel af sortlakeret stål og bordplade af mahogni, affaset/profileret kant, elektrisk hæve - sænke funktion. Medfølgende skuffemodul på hjul. Fremstillet af Søborg Møbelfabrik. Mål skrivebord H. 71 - 120 cm. L. 180 cm. B. 80 cm. Mål skuffemodul: H. 47 cm. B. 40... Varenr: 3356902 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-08-2014 14:12:00 DKK 625
Hans J. Wegner 1914-2007. Skrivebord/arbejdsbord
Hans J. Wegner 1914-2007. Skrivebord/arbejdsbord . Hans J. Wegner 1914-2007. Skrivebord/arbejdsbord af fineret eg, stel af rustfrit stål. H. ca. 70 cm. L. 164 D. 82 cm. Fremstillet hos Johannes Hansen. Fremstår med brugsslitage og mærker på bordplade. Varenr: 3524821 DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2014 15:55:00 DKK 725
Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af teak, 1960´erne
Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af teak, 1960´erne. Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af teak. H. 75, B. 74, L. 143 cm. Nøgle medfølger ikke. 1960´erne. Varenr: 3524106 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-08-2014 16:14:50 DKK 475
Dansk møbelproducent. Fridtstående skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Fridtstående skrivebord, teaktræ. Dansk møbelproducent. Fridtstående skrivebord fineret med teaktræ, front med srks skuffer, bagside med rum og hylde, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 73 L. 151 B. 76 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsslitage, ridser, finerafslag på skuffe. Nøgle medfølger. Varenr: 3518115 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-08-2014 16:29:00 DKK 300
 1 2 3  >>