Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "Kai Kristiansen" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kai Kristiansen. FM kommode af palisander
Kai Kristiansen. FM kommode af palisander. Kai Kristiansen. FM kommode af palisander finér, front med fire skuffer, runde tilspidsede ben. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Feldballe møbelfabrik i 1960'erne. H. 76 B. 85 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor i form af småridser, lille afslag på bagkant og trykmærker. Varenr: 4699910 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2017 16:17:00 DKK 525
Kai Kristiansen. FM væghængt reolsystem af rio-palisander (17)
Kai Kristiansen. FM væghængt reolsystem af rio-palisander (17). Kai Kristiansen. FM væghængt reolsystem af finéret rio-palisander bestående af et skuffemodul med fire skuffer, et modul med jalousidøre, et modul med skydedøre, et modul med skydedøre af glas, otte hylder D. 18 cm. og fem hylder D. 28 cm. samt syv skinner. Fremstillet af FM Furniture. Modulernes... Varenr: 4697440 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2017 19:19:00 DKK 3.200
 Kai Kristiansen. Fire stole med stel af teaktræ, sæder og ryg betrukket med sort skai. (4)
Kai Kristiansen. Fire stole med stel af teaktræ, sæder og ryg betrukket med sort skai. (4). Kai Kristiansen. Fire stole med stel af teaktræ, sæder og ryg betrukket med sort skai. Fremstillet hos Korup Stolefabrik 1960'erne. H. 76/46 cm. Fremstår med brugsslitage og lille brud på et sæde, skai med defekter. (4) Varenr: 4700079 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2017 19:24:00 DKK 1.550
Kai Kristiansen. FM Reolsystem af fineret teaktræ (58)
Kai Kristiansen. FM Reolsystem af fineret teaktræ (58). Kai Kristiansen. FM Reolsystem af fineret og massiv teaktræ bestående af 5 vanger L. 200, 13 hylder 18 x 85 cm, 5 hylder 24 x 85 cm., 2 hylder 28 x 85 cm. Endvidere medfølger 32 bogstøtter. Udført på Feldballe Møbelfabrik. Fremstår med brugsspor i form af afslag og ridser. (58) Varenr: 4696746 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 26-06-2017 19:55:00 DKK 1.000
Kai Kristiansen. FM kommode, palisander
Kai Kristiansen. FM kommode, palisander . Kai Kristiansen. FM kommode fineret med palisander, front med fire skuffer. 1960'erne. Fremstillet hos Feldballe møbelfabrik. H. 51 B. 86 D. 41 cm. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker. Varenr: 4699110 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-06-2017 19:06:00 DKK 350
Kai Kristiansen. Tre-personers sofa model 123, palisander
Kai Kristiansen. Tre-personers sofa model 123, palisander. Kai Kristiansen. Tre-personers sofa af palisander model 123 fremstillet hos Magnus Olesen. H.70 x 167 x d.73 cm, Fremstår med brugsspor og mærker, manglende gjorde, små tørrerevner på sofaens forben ved armlæns samling, limet revne ryg. Varenr: 4702625 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-06-2017 14:47:54 DKK 875
Kai Kristiansen. Fire stole af palisander, model 42 (4)
Kai Kristiansen. Fire stole af palisander, model 42 (4). Kai Kristiansen. Fire stole af palisander, kopstykke og sæde betrukket med stof, ryglæn med vippefunktion. Formgivet 1956. Fremstillet hos Schou Andersen Møbelfabrik. Model 42. Sædehøjde ca. 45 cm. Varenr: 4702277 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 28-06-2017 19:12:00 DKK 4.200
Kai Kristiansen. FM væghængt reolsystem af palisander.
Kai Kristiansen. FM væghængt reolsystem af palisander.. Kai Kristiansen. FM væghængt reolsystem af palisander bestående af følg: En skænk med låge hvorbag udtræksbakker i grøn plast, H. 58, L. 85,5, D. 28 cm, en reol m/ hylder, H. 58, L. 85,5, D. 24 cm, fire hylder, L. 85,5, D. 24 cm, tre stk. med kantafslag, tre hylder, L. 85,5, D. 28 cm. en ... Varenr: 4702845 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-06-2017 20:04:00 DKK 300
Kai kristiansen, tilskrevet. Cirkulært spisebord af palisanter (3)
Kai kristiansen, tilskrevet. Cirkulært spisebord af palisanter (3). Kai Kristiansen, tilskrevet. Cirkulært spisebord af palisander, med udtræk H. 71 Ø 115 cm. To ilægsplader á 55 cm, heraf ene med sargkant. Fremstår med pletter/lakskader på plader. (3) Varenr: 4703154 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 13:25:00 DKK 325
Kai Kristiansen. Fem armstole model 42 (5)
Kai Kristiansen. Fem armstole model 42 (5). Kai Kristiansen. Fem armstole med stel af egetræ, ryg med vip, betrukket med brunt læder. H: 45/ cm. Formgivet 1956-1957. Fremstillet hos Schou Andersen Møbelfabrik, model 42. Fremstår med brugsspor og patinering på læder (5) Varenr: 4704194 DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 17:33:48 DKK 3.200
Duba, fire armstole samt Kai Kristiansen spisestol (5)
Duba, fire armstole samt Kai Kristiansen spisestol (5). Duba, fire armstole med ben af forkromet jernrør, betrukket med farvet møbelstof. Kai Kristiansen spisestol af fineret og massiv palisander, betrukket med grønlig møbelstof. Fremstår med tørt skum samt huller og slitage på polstring samt defekte gjorder. (5) Varenr: 4703689 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-06-2017 19:00:00 DKK 325
Kai Kristiansen, fristående skrivebord af teaktræ
Kai Kristiansen, fristående skrivebord af teaktræ . Kai Kristiansen. Fritstående skrivebord af fineret teaktræ, sko og greb af aluminium; i fronten seks skuffer, bagside med rum, H. 73 B. 155 D. 75 cm. Fremstår med brugsspor; pladen med ridser og skrammer; nogle steder med slibemærker. Varenr: 4698608 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2017 20:01:00 DKK 1.100
Kai Kristiansen, armstol i palisander
Kai Kristiansen, armstol i palisander . Kai Kristiansen. En stol af massiv palisander, sæde betrukket med stribe blåt stof. Ryg med vippefunktion. Formgivet 1956-1957. Fremstillet hos Schou Andersen Møbelfabrik, model 42. H. 74/46 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4704176 DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-06-2017 13:52:27 DKK 825
Kai Kristiansen. Tre stole i teaktræ (3)
Kai Kristiansen. Tre stole i teaktræ (3) . Kai Kristiansen. Tre stole af teaktræ, sæde og ryg betrukket med olivenfarvet møbelstof. Fremstillet hos Schou Andersen Møbelfabrik. H. 46/76 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser, pletter og mærker. (3) Varenr: 4705958 DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 01-07-2017 14:45:28 DKK 325