Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kai Kristiansen. Fem stole af teaktræ (5)
Kai Kristiansen. Sæt på fem stole med stel af teaktræ, sæde og ryg betrukket med grønt stof. Fremstillet hos Schou Andersen Møbelfabrik. SH. 45 cm. Brugsspor. (5)
Varenr: 4748815
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-08-2017
20:13:00
DKK 1.350
Kai Kristiansen. Seks stole af teaktræ (6)
Kai Kristiansen. Sæt på seks stole med stel af teaktræ, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Schou Andersen Møbelfabrik. SH. 45 cm. Brugsspor. (6)
Varenr: 4746102
DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
20:30:00
DKK 4.500
Kai Kristiansen, Fritstående skrivebord, palisander
Kai Kristiansen, Fritstående skrivebord fineret med palisander, front med seks skuffer med greb af aluminium, bagside med rum, ben med sko af aluminium. 1960'erne. H. 72 L. 155 B. 75 cm. Fremstår lettere / få brugsspor, dog lettere nuanceforskel på plade. Nøgle medfølger.
Varenr: 4748298
DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-08-2017
20:33:00
DKK 3.800
Kai Kristiansen. Nyreformet skrivebord af nøddetræ
Kai Kristiansen. Skrivebord af nøddetræ, nyreformet plade, front med fire skuffer, lille drejelig skuffe samt skab med jalousilåge og barindretning, bagside med hylder, runde tilspidsede ben med sko af messing. H. 76 cm, B. 138 cm, D. 70 cm. 1960'erne. Fremstillet hos Feldballe møbelfabrik. Nøgle...
Varenr: 4747732
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-08-2017
17:29:00
DKK 1.550
Kai Kristiansen. Lille kommode af palisander
Kai Kristiansen. Kommode af palisander . Front med fire skuffer, runde let tilspidsede ben. H. 39 cm, B. 85,5 cm, D. 45 cm. Fremstår med brugsspor, herunder huller på topplade.
Varenr: 4749946
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 23-08-2017
18:50:00
DKK 700
Kai Kristiansen FM reolsystem af palisander bestående af 18 dele. (18).
Kai Kristiansen FM reolsystem af palisander bestående af 4/ 144 cm vægskinner, 10 hylder B. 18 cm. 3 hylder B. 23,5 cm. 1 hylde B. 39 cm. (18).
Varenr: 4748374
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-08-2017
19:02:00
DKK 2.300
Kai Kristiansen. Fire stole model 42 (4)
Kai Kristiansen. Fire stole med stel af massivt bejdset træ, vipbar ryg og sæde betrukket med uldstof. Formgivet 1956-1957. Fremstillet hos Schou Andersen møbelfabrik, model 42. Pletter på hynde og en stol med reparation. (4)
Varenr: 4740481
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-08-2017
16:56:00
DKK 3.900
Kai Kristiansen. FM væghængt reolsystem af palisander.
Kai Kristiansen. FM væghængt reolsystem af palisander bestående af følg: En skænk med låge hvorbag udtræksbakker i grøn plast, H. 58, L. 85,5, D. 28 cm, en reol m/ hylder, H. 58, L. 85,5, D. 24 cm, fire hylder, L. 85,5, D. 24 cm, tre stk. med kantafslag, tre hylder, L. 85,5, D. 28 cm. en ...
Varenr: 4702845
DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2017
19:20:00
DKK 3.900
Kai Kristiansen. Fristående skrivebord af teak, model 70
Kai Kristiansen. Fritstående skrivebord fineret med teaktræ, front med to skuffesektioner, bagside med døre, medeformede ben. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Feldballe Møbelfabrik, model 70. H. 72, L. 172, B. 85 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.
Varenr: 4748991
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-08-2017
19:22:00
Kai Kristiansen. Sæt på seks stole med stel af teaktræ, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Schou Andersen Møbelfabrik. SH. ca. 45 cm. Lette brugsspor. (6)
Varenr: 4746779
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-08-2017
19:48:00
DKK 2.700
Kai Kristiansen. To stole, mahogni (2)
Kai Kristiansen. To stole med stel af mahogni, sæde og ryg betrukket med broderet sømbeslået stof. Fremstillet hos Schou Andersen Møbelfabrik. SH. 45 cm. Brugsspor. (2)
Varenr: 4751212
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2017
18:52:00
Kai Kristiansen. 6 armstole med stel af egetræ, ryg med vip, betrukket med blå uld (6)
Kai Kristiansen. 6 armstole med stel af egetræ, ryg med vip, betrukket med blå uld. H: 45/ cm. Formgivet 1956-1957. Fremstillet hos Schou Andersen Møbelfabrik, model 42. Fremstår med almindelige brugsspor. (6)
Varenr: 4752162
DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-08-2017
19:06:00
DKK 3.200
Kai Kristiansen. FM reolsystem af teak (24)
Kai Kristiansen. FM reolsystem af fineret teak bestående af:6 vanger á 200 cm. 9 hylder á 86 x 18 cm. 4 hylder á 86 x 24 cm. 5 hylder á 45 x 18 cm. Enkelte afslag. (24)
Varenr: 4749430
DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-08-2017
18:51:00
DKK 375
Kai Kristiansen. Fire stole af teak, model 42 (4)
Kai Kristiansen. Fire stole af teaktræ med vipperyg, betrukket med uldstof, sædehøjde ca. 44 cm. Fremstillet hos Schou Andersen Møbelfabrik, model 42. Ene med defekt rygstykke. (4)
Varenr: 4754439
DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-08-2017
20:08:16