Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "aalto" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Alvar Aalto, Iittala, tulpanvas
Alvar Aalto, Iittala, tulpanvas. Tulpanvas, formgiven av Alvar Aalto. Klarglas. Tillverkad för Iittala. Diameter 21 cm, höjd 16 cm. Smärre slitage. Varenr: 4697782 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-06-2017 19:30:00 DKK 249
Holmegaard m.fl.Tre bordlamper samt Alvar Aalto Savoy skål (4)
Holmegaard m.fl.Tre bordlamper samt Alvar Aalto Savoy skål (4). Holmegaard m.fl. Tre bordlamper af hvid glas, skærme med lyst stof. H. 39-54 cm. Samt Alvar Aalto Savoy skål af hvidt glas. Fremstillet hos Iittala. H. 16 cm. Fremstår med brugsspor på skærme. (4) Varenr: 4701920 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-06-2017 19:44:00 DKK 325
Alvar Aalto. Bænk samt Mike Meiré / Alvar Aalto. Skammel, Special edition (2)
Alvar Aalto. Bænk samt Mike Meiré / Alvar Aalto. Skammel, Special edition (2). Alvar Aalto. Bænk med ramme af hvidmalet træ, formbøjet stel H. 44 B. 112 D. 40 cm. Fremstillet hos Artek i 2008. Fremstår med brugsspor og mindre mærker. Samt Mike Meiré / Alvar Aalto. Skammel af hvid/pink bemalet træ samt birketræ. Special edition, 80 års jubilæum. Fremstillet hos Artek i 2013.... Varenr: 4701751 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-06-2017 20:17:00 DKK 550
Alvar Aalto 1 par bänkar
Alvar Aalto 1 par bänkar. Alvar Aalto, 1 par bänkar 153B i massiv björk med ribbade sitar för Artek. H 44, 72 x 40 cm. Bruksslitage. (2) Varenr: 4702505 DKK 1.147 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-06-2017 19:35:00 DKK 421
Alvar Aalto serveringsvagn Artek Finland
Alvar Aalto serveringsvagn Artek Finland. ALVAR AALTO, serveringsvagn, Artek, Finland, modell 901, formgiven 1936, stomme av björk, med svarta kakelplattor, flätad korg, gummiklädda hjul i vitt, höjd 58, skivan 90x62 cm Varenr: 4704543 DKK 6.118 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-06-2017 10:20:00
Se mere
Design Alvar Aalto
Design Alvar Aalto. ALVAR AALTO, karmstolar, 1 par, "Stol 45", Artek, Finland, björk, armlän i rotting, sadelgjord, sitthöjd ca 42 cm Varenr: 4704679 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-06-2017 20:03:00
Se mere