Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dimitri Jelezky, Maritime 02. Bleistift
Dimitri Jelezky, Maritime 02. Bleistift auf Papier. Verso signiert, datiert und bezeichnet. Maße: 38 x 28 cm. Dimitri Jelezky ist Künstler, Designer, Dozent und Autor. Aufgewachsen in einer Künstlerfamilie begann er schon sehr früh zu zeichnen, besuchte Kunstschulen und ist studierter ...
Varenr: 4735062
DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-08-2017
13:03:01
DKK 558
Dimitri Jelezky, Maritime 01. Bleistift
Dimitri Jelezky, Maritime 01. Bleistift auf Papier. Verso signiert, datiert und bezeichnet. Maße: 38 x 28 cm. Dimitri Jelezky ist Künstler, Designer, Dozent und Autor. Aufgewachsen in einer Künstlerfamilie begann er schon sehr früh zu zeichnen, besuchte Kunstschulen und ist studierter ...
Varenr: 4735061
18:35:11
DKK 372
Dimitri Jelezky, Alvar Aalto, Lounge Chair. Bleistift
Dimitri Jelezky, Alvar Aalto, Lounge Chair.. Bleistift auf Papier. Verso signiert, datiert und bezeichnet. Maße: 38 x 28 cm. Dimitri Jelezky ist Künstler, Designer, Dozent und Autor. Aufgewachsen in einer Künstlerfamilie begann er schon sehr früh zu zeichnen, besuchte Kunstschulen und ist ...
Varenr: 4735069
20:33:00
DKK 335
Dimitri Jelezky, Alvar Aalto, Armlehnsessel 'Panzer'. Bleistift
Dimitri Jelezky, Alvar Aalto, Armlehnsessel 'Panzer'. Bleistift auf Papier. Verso signiert, datiert und bezeichnet. Maße: 30 x 42 cm. Dimitri Jelezky ist Künstler, Designer, Dozent und Autor. Aufgewachsen in einer Künstlerfamilie begann er schon sehr früh zu zeichnen, besuchte Kunstschulen und ...
Varenr: 4735060
20:44:00
DKK 297
Dimitri Jelezky, Paul Mc Cobb, Lounge Chair. Bleistift
Dimitri Jelezky, Paul Mc Cobb, Lounge Chair. Bleistift auf Papier. Verso signiert, datiert und bezeichnet. Maße: 38 x 28 cm. Dimitri Jelezky ist Künstler, Designer, Dozent und Autor. Aufgewachsen in einer Künstlerfamilie begann er schon sehr früh zu zeichnen, besuchte Kunstschulen und ist ...
Varenr: 4735064
20:59:00
DKK 297
Alvar Aalto 1898 - 1976. Tre armstole
Alvar Aalto 1898 - 1976. Tre armstole, stel af lakeret birk, sæde og ryg af lakeret birkefinér. Tegnet i 1931- 1932. Stabelbar. Sh. 42 cm. Produceret af Artek, Finland. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4752380
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 25-08-2017
18:54:00
Alvar Aalto. Bænk
Alvar Aalto. Bænk af sortlakeret træ med stel af formbøjet lakeret metal. Længde: 112 cm. H: 45 cm. Fremstillet hos Artek. Udstillingsmodel, brugsspor i form af ridser/mærker.
Varenr: 4751063

DKK 5.400 DK, Herning, Engdahlsvej 25-08-2017
20:13:00
Per Lütken / Holmegaard. Provence skål samt Alvar Aalto. 'Savoy' vase (2)
Per Lütken / Holmegaard. Provence skål af glas. H. 20 Ø 32 cm. samt Alvar Aalto. 'Savoy' vase af blåt glas. H 12 cm. Fremstår med små ridser. (2)
Varenr: 4754275
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-08-2017
12:40:33
Alvar Aalto, bord
Alvar Alto. Bord af birk med hvid laminat på bordplade. H. 72 cm, L. 150 cm, B. 75 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4754779
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 28-08-2017
18:22:00
Alvar Aalto. Lænestol af formbøjet birk, model 401, grøn
Alvar Aalto. Lænestol med stel af formbøjet birketræ, polstret med grøn uld. Formgivet i 1933. Fremstillet hos Artek, model 401. Brugsspor og ridser i lak (2)
Varenr: 4754600
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-08-2017
20:17:00