Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Michael Kvium, kunsttryk/offset, figurkomposition (cd)
Figurkomposition af Michael Kvium f, 1955, indrammet kunsttryk/offset, uden sign. 100x74 cm. (125x96 cm).
Varenr: 4840121
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-11-2017
17:50:00
Michael Kvium cd. Litografi
OBS: Denne vare er en del af vores Black Friday tilbud. Købersalæret vil fremgå når du byder på varen, men er fratrukket på fakturaen når du skal betale. English: Please note: This lot is part of our Black Friday offer. The buyer's premium will be stated when you place your bid, but will be ...
Varenr: 4837919
DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-11-2017
20:30:00
DKK 7.200
Michael Kvium. 'Frk. Hvid' 1996, olie på lærred. (cd)
'Frk. Hvid' af Michael Kvium (f. 1955), olie på lærred, signeret, betitlet og dateret på bagsiden Kvium -96 'Frk. Hvid'. 40 x 40 cm. (46 x 46) Proveniens: Privatsamling, erhvervet hos Franz Pedersens Kunsthandel.
Varenr: 4843916
DKK 60.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-11-2017
20:08:00
DKK 52.000
Michael Kvium. 'En dansk følelse' 1999, olie på lærred. (cd)
'En dansk følelse' af Michael Kvium (f. 1955), olie på lærred, signeret, betitlet og dateret på bagsiden Kvium -99 'En dansk følelse'. 30 x 25 cm. (30 x 25) Proveniens: Privatsamling, erhvervet hos Franz Pedersens Kunsthandel.
Varenr: 4843919
DKK 50.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-11-2017
20:15:00
DKK 40.000
Michael Kvium. 'DNA 4', radering, 1987. (cd)
'DNA 4' af Michael Kvium (f. 1955), radering på lilla papir. (det er oplyst at det er et unica tryk på den farve papir). Sign. Kvium 87. Lysmål 17 x 14 cm. (32 x 26). Proveniens: Privatsamling, købt hos Franz Pedersens Kunsthandel.
Varenr: 4843921
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-11-2017
20:33:00
DKK 3.100
Michael Kvium 'Hair' Litografi 1997
''Hair' af Michael Kvium. f. 1955. En ud af en serie bestående af 3 litografier 'Hair I', 'Hair II' og 'Hair III', 5 . Sign. og daterede Kvium 97. 29 x 23 cm U. R. Litteratur: Michael Kvium: 'Det Trykgrafiske Værk 1979-2006', nr. EC 094, afb. s. 110-111.
Varenr: 4850406
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-11-2017
19:49:00