Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "piet hein" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piet Hein/Bruno Mathsson. Sort jubilæums super ellipsebord
Piet Hein/Bruno Mathsson. Sort jubilæums super ellipsebord. Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Sort jubilæums superellipsebord. Plade med sort laminat monteret med aluminiumskant samt spændben af satin forkromet stål. H. 72 L. 170 B. 100 cm. Fritz Hansen producerede i forbindelse med Piet Heins 100 års jubilæum 1000 nummererede ... Varenr: 3381070 DKK 12.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2014 19:27:00 DKK 6.400
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619 . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B619. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 ... Varenr: 3363567

DKK 30.000 DK, Kolding, Trianglen 28-04-2014 15:30:00 DKK 19.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipse spisebord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 L. 180 B. 120 cm. Alm. brugsspor og ridser/mærker. Varenr: 3380701 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-04-2014 19:40:00 DKK 2.500
Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipse Bord.
Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipse Bord.. Piet Hein / Bruno Matthsson. Superellipse bord. Plade af bøg, monteret på spændben af forkromet stål. H 70 L 150 B 100 cm. Fremstillet af Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor samt rustangrb på ben. Varenr: 3384387 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-04-2014 13:37:00 DKK 300
Fire løse spændben til Piet Hein-elipseborde (4)
Fire løse spændben til Piet Hein-elipseborde (4). Fire løse spændben til Piet Hein-elipseborde, udført af forkromet stål, H 68. Varenr: 3385757 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-04-2014 14:55:00 DKK 300
Piet Hein & Bruno Mathsson. Sofabord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Sofabord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Sofabord af mørkbejdset egetræ, spændben af træ, H. 52,5 cm, L. 135 cm, B. 90 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Plade med mærker og ridser. Varenr: 3387006 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-04-2014 17:15:00 DKK 300
Piet Hein & Bruno Mathsson Spisebord - Elipsebord
Piet Hein & Bruno Mathsson Spisebord - Elipsebord . Piet Hein & Bruno Mathsson Spisebord - Elipsebord af hvidlakeret træ, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71, L. 150, B. 100 cm. Fremstår nylakeret i hvid højglans. Varenr: 3378934 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-04-2014 13:18:00 DKK 425
Piet Hein & Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord, udtræk, model B619
Piet Hein & Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord, udtræk, model B619. Super Ellipse spisebord, model B619 af Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988), formgivet 1968, fremstillet hos Fritz Hansen. Udført med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. H. 72 L. 180/300 ... Varenr: 3387226

DKK 30.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2014 15:00:00 DKK 12.000
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super-ellipse spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super-ellipse spisebord. Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super-ellipse spisebord, plade af grå laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Alm. brugsspor. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71. L. 150. B. 100 cm. Varenr: 3387727 DKK 2.800 DK, Helsingør, Støberivej 30-04-2014 16:22:00 DKK 325
Piet Hein. Tårnspil - Tower Game - af teaktræ
Piet Hein. Tårnspil - Tower Game - af teaktræ . Piet Hein 1905 - 1996. Tårnspil - Tower Game - af massiv teaktræ med tilhørende kugler. Formgivet 1966. Fremstillet hos Skjøde, Skjern. H. 21 cm. Spilleregler i bunden. En ring med lille tørrerevne. Varenr: 3383661 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 30-04-2014 16:36:00 DKK 400
Piet Hein / Bruno Mathsson, soffbord i bok
Piet Hein / Bruno Mathsson, soffbord i bok. Piet Hein / Bruno Mathsson, soffbord. Skiva i bok, spännben i förkromad metall. Tillverkat av Fritz Hansen. Mått: 115x115 cm H 53 cm. Varenr: 3385218 DKK 2.055 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-04-2014 18:27:00 DKK 267
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super ellipsebord af mahogni
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super ellipsebord af mahogni. Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Superellipsebord med bordplade af mahognifinér, spændben af forkromet stål. H. 70 L. 180 B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen, 1995. Varenr: 3383060 DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-04-2014 19:53:00 DKK 400
Piet Hein. Rundt sofabord med plade af hvid laminat
Piet Hein. Rundt sofabord med plade af hvid laminat. Piet Hein. Rundt sofabord med plade af hvid laminat med alukant, monteret på tre spændben. H. 52 cm. Ø 90 cm. Fremstår med brugsspor og mærker på bordkant. Varenr: 3387089 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 01-05-2014 14:05:00 DKK 725