Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "piet hein" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piet Hein og Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord med udtræk (2)
Piet Hein og Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord med udtræk (2). Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Enkelt tillægsplade á 50 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. Plader med skrammer, nogle hak og ridser. H. 71 cm. L. 150 x ... Varenr: 3919728 DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-07-2015 19:50:00 DKK 2.700
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord samt fire stole model 3107. (5)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord samt fire stole model 3107. (5). Piet Hein / Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen, . H. 70,5 Ø. 120 cm. Nylakeret af professionel lakerer. Arne Jacobsen. Sæt på fire stole 'Syveren' med skaller i formspændt krydsfinér, monteret med ... Varenr: 3832191 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-07-2015 19:53:00 DKK 8.000
Hein / Mathsson, superelips, soffbord
Hein / Mathsson, superelips, soffbord. Piet Hein & Bruno Mathsson, Soffbord i superelips med spännben. Vit skiva. Höjd 52,5 cm, längd 139 cm, bredd 70 cm. Etikettmärkt. Fanerskador på skiva. Varenr: 3919765 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2015 20:52:00 DKK 275
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipse bord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipse bord. Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipse bord, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. L. 150 cm. B. 100 cm. H. 71cm. Fremstår med få ridser. Brugsspor. Varenr: 3917842 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2015 10:21:00 DKK 2.200
Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipse bord med plade af sort højglans laminat. (3)
Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipse bord med plade af sort højglans laminat. (3). Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipse bord med plade af sort højglans laminat, spændben af forkromet stålrør, medfølgende to tillægsplader á 50 cm. Udført hos Fritz Hansen. H. 70 cm L.150 cm B.100 cm. Fremstår med brugsslitage på plade, mindre anløbninger på ben, mindre afslag ved samlinger, ... Varenr: 3579246 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 31-07-2015 11:44:00 DKK 8.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 Ø 120 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3911915 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2015 13:01:00 DKK 600
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord 120x80
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord 120x80 . Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært spisebord med plade af hvidt laminat med kant af aluminium, monteret med spændben i forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. L. 120 cm. B. 80 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3911888 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2015 13:46:00 DKK 475
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse spisebord, bøg
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse spisebord, bøg. Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse spisebord, bordplade af finéret bøgetræ, spændben af forkromet stål. H. 70 L. 150 B. 100 cm. Fremstår med brugsspor og lakslitage på bordplade. Varenr: 3920190 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-07-2015 14:08:00 DKK 475
Piet Hein og Bruno Mathsson. Super-Ellipse bord
Piet Hein og Bruno Mathsson. Super-Ellipse bord . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72,5 cm L. 180 cm B. 120 cm. Fremstår med ridse i bordplade. Varenr: 3919979 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2015 19:03:00 DKK 700
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, grå (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, grå (3). Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af lys grå laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2001, model B619. H. 70 L. 180/300 cm. ... Varenr: 3920389 DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2015 20:00:00 DKK 2.700
Piet Hein & Bruno Mathsson for Fritz Hansen. Super ellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson for Fritz Hansen. Super ellipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson for Fritz Hansen. Super Elipse spisebord, af bøgetræ, spændben af bøg. H. 70. L. 170 B. 120 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser. Varenr: 3919810 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2015 20:25:00 DKK 325
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen: Rektangulært bord, hvidlamineret plade
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen: Rektangulært bord, hvidlamineret plade . Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord med hvidlamineret plade. Forkromede stålspændben. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70. L. 180. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, ridser Varenr: 3919813 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2015 20:29:00 DKK 1.050
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord . Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med plade af hvid laminatmonteret med aluminiumskant og spændben af forkromet stål. H. 70 L. 180 B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen, 1993. Fremstår med alm. brugsspor; ridser på bordplade samt huller under bodplade ... Varenr: 3918849 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-08-2015 19:55:00 DKK 625
Piet Hein & Bruno Mathsson for Fritz Hansen. Super ellipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson for Fritz Hansen. Super Elipse spisebord, af bøgetræ, spændben af stål. H. 70. L. 170 B. 120 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser. Varenr: 3919811 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2015 15:25:00 DKK 300
Piet Hein & Bruno Mathsson for Fritz Hansen. Super ellipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson for Fritz Hansen. Super Elipse spisebord, af bøgetræ, spændben af bøg. H. 70. L. 170 B. 120 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser. Varenr: 3919812 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2015 18:26:00 DKK 375
Piet Hein og Arne Jacobsen. Ellipseformet spisebord
Piet Hein og Arne Jacobsen. Ellipseformet spisebord. Piet Hein/Arne Jacobsen. Ellipseformet spisebord, bordplade af hvid laminat med alukant, H. 71 Ø 100 cm., monteret med spændben. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3921241 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2015 19:45:00 DKK 400
Piet Hein & Bruno Mathsson for Fritz Hansen. Super ellipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson for Fritz Hansen. Super Elipse spisebord, af bøgetræ, spændben af bøg. H. 70. L. 135. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser Varenr: 3919809 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2015 20:22:00 DKK 325
Piet Hein & Bruno Mathsson, Superellipse spisebord.
Piet Hein & Bruno Mathsson, Superellipse spisebord. . Piet Hein & Bruno Mathsson, Superellipse spisebord med plade af brun laminat, kantliste af børstet aluminium, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1992. H. 73 L. 150 B. 100 cm. Varenr: 3922119

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2015 20:24:00 DKK 375
Soffbord, Piet Hein & Bruno Mathsson, Superelips
Soffbord, Piet Hein & Bruno Mathsson, Superelips. Soffbord, Piet Hein & Bruno Mathsson, Superelips. Soffbord, skiva i bok fanér samt spännben. H 52, skiva 135 x 90. Etikettmärkt samt brännmärkt. Framställt av Fritz Hansen. Framstår med slitage och fläckar på skiva. Varenr: 3906245 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 03-08-2015 20:55:00 DKK 256
Piet Hein/Bruno Mathsson. Fire bordben til elipsebord
Piet Hein/Bruno Mathsson. Fire bordben til elipsebord . Piet Hein/Bruno Mathsson. Fire bordben til Elipse-bord af lakeret bøg. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. ca. 68 cm. Brugsspor. (4) Varenr: 3875926 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 10:05:36 DKK 300
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 Ø 120 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3911916 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 13:01:00 DKK 325
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord 120x80 . Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært spisebord med plade af hvidt laminat med kant af aluminium, monteret med spændben i forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. L. 120 cm. B. 80 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3901492 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 15:24:00 DKK 325
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord 120x80 . Piet Hein & Bruno Mathsson. Rektangulært spisebord med plade af hvidt laminat med kant af aluminium, monteret med spændben i forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. L. 120 cm. B. 80 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3911889 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 15:46:00 DKK 325
Arne Jacobsen / Piet Hein. Rektangulært spisebord / arbejdsbord. 150 x 80 cm.
Arne Jacobsen / Piet Hein. Rektangulært spisebord / arbejdsbord. 150 x 80 cm. . Arne Jacobsen / Piet Hein. Rektangulært bord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromede stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen 1991. L. 150 cm B. 80 cm. H. 70,5 cm. Fremstår med brugsspor på plade. VENLIGST VÆR OPMÆRKSOM PÅ AT DENNE VARE BEFINDER SIG PÅ LAURITZ.COM HERLEV’S ... Varenr: 3838748 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 16:38:00 DKK 325
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord . Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super Elipse spisebord med plade af sortlaseret ask, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen med label. H. 70 L. 180 B. 120 cm. To tillægsplader a' 60 cm. medfølger. Fremstår med nogle brugsspor. Varenr: 3921327 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 18:56:00 DKK 400
Piet Hein & Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord . Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Kvadratisk spisebord med plade af hvid laminat, kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål, H. 70 cm. 80 x 80 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor; små ridser og mærker. Varenr: 3921570 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 04-08-2015 19:57:00 DKK 325
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord Ø. 145cm
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord Ø. 145cm . Piet Hein & Bruno Mathsson. Rundt spisebord med plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 cm. Ø 145 cm. Fremstår med brugsmærker på plade og kant, spor efter tape på plade, ben med mindre anløbninger. Varenr: 3924053 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-08-2015 12:54:22 DKK 325
Piet Hein og Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord med udtræk (3)
Piet Hein og Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord med udtræk (3). Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, plade med hvid laminat med stålkant, med udtræk, to tillægsplader medfølger, spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 L. 180/300 B. 120 cm. Lette brugsspor, to manglende skruer. ... Varenr: 3923445 DKK 15.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-08-2015 16:38:00 DKK 550
Piet Hein/ Bruno Mathsson. Superellipse spisebord
Piet Hein/ Bruno Mathsson. Superellipse spisebord . Piet Hein/ Bruno Mathsson. Superellipse spisebord med plade af hvidt laminat, kantliste af børstet aluminium, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, 1996. H. 70 L. 180 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsspor og mindre tryk ved kant. Varenr: 3921522 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-08-2015 17:49:00 DKK 350
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 120 cm.
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 120 cm.. Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært spisebord med plade af hvidt laminat med kant af aluminium, monteret med spændben i forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70,5 cm L. 120 cm B. 80 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3627121 DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 06-08-2015 13:40:00 DKK 300
 1 2  >>