Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "piet hein" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619 . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B619. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 ... Varenr: 3657066

DKK 26.000 DK, Kolding, Trianglen 19-12-2014 14:45:37 DKK 23.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72,5 cm L. 180/300 cm B. 120 cm. To plader á 60 cm. Fremstår med brugsspor, mindre afslag. Varenr: 3643363 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-12-2014 19:29:00 DKK 10.500
Piet Hein/Bruno Matsson: Elipsebord af finéret egetræ
Piet Hein/Bruno Matsson: Elipsebord af finéret egetræ. Piet Hein/Bruno Matsson: Elipsebord af finéret egetræ, monteret med spændben af forkromet stålrør. H. 70,5 cm, L. 150 cm, B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1983. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3662253 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 19-12-2014 19:31:00 DKK 500
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med plade af lakeret bøgetræ, ben af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70, L. 150, B. 100 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder / mærker på plade. Varenr: 3660911 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-12-2014 19:40:00 DKK 2.500
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.. Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm. Fremstillet af hvid bomuld. Mål for servietter: 37x41 cm. Mål for duge: B. 124. L. 170/220/270 cm. Bemærk..!! Bord og pynt medfølger ikke. Varenr: 3576534

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-12-2014 20:06:00 DKK 750
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619 . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B619. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 ... Varenr: 3639546

DKK 26.000 DK, Kolding, Trianglen 20-12-2014 14:22:00 DKK 23.000
Piet Hein / Bruno Mathsson. Sæt ben til ellipsebord. (4)
Piet Hein / Bruno Mathsson. Sæt ben til ellipsebord. (4) . Piet Hein / Bruno Mathsson. Fire ben til ellipsebord. Fremstillet hos Fritz Hansen. L. 68 cm. Brugsspor. (4) Varenr: 3661040 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-12-2014 15:49:00 DKK 500
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord . Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Superellipse spisebord, plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B614. H. 70 L. 240 cm. B. 120 cm. Modelfoto. Fremstår uåbnet i original emballage. Varenr: 3582263

DKK 19.500 DK, Kolding, Trianglen 22-12-2014 14:13:00 DKK 16.500
Arne Jacobsen / Piet Hein. Superellipse spisebord, palisander
Arne Jacobsen / Piet Hein. Superellipse spisebord, palisander. Arne Jacobsen / Piet Hein. Superellipse spisebord med fineret plade af palisander, sekspasfod af forkromet metal og aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nyfineret. H. 70 L. 180 B. 120 cm. Varenr: 3646286 DKK 23.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:24:00 DKK 14.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse bord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse bord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse bord, plade af hvid laminat, kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen, 1988. Model D614. H. 70, L. 240, B. 120 cm. Fremstår med brugsspor samt proffessionelt reparation ved montage af et ben. Varenr: 3659964 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-12-2014 19:32:00 DKK 3.100
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619 . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B619. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 ... Varenr: 3635445

DKK 30.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-12-2014 20:00:00 DKK 23.000
Mathsson / Hein, matbord 'Superellips', björk, Fritz Hansen
Mathsson / Hein, matbord 'Superellips', björk, Fritz Hansen. Bruno Mathsson & Piet Hein, matbord i 'Superellips'. skiva i björk samt fyra spännben i kromat stål. Tillverkat av Fritz Hansen. Mått 180x120 cm, H 71 cm. Bruksslitage, skiva med märken. Varenr: 3662318 DKK 3.153 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-12-2014 21:33:00 DKK 256
Piet Hein. Superellipse spisebord
Piet Hein. Superellipse spisebord. Piet Hein. Superellipse spisebord med plade af hvidt laminat, spændben af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70, L. 238, B. 118 cm. Fremstår med brugsslitage, manglende kantliste, tilskåret plade plade med reparation. Varenr: 3665806 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-12-2014 18:08:00 DKK 300
Piet Hein/Bruno Mathsson. Rektangulært bord 180 x 80
Piet Hein/Bruno Mathsson. Rektangulært bord 180 x 80. Hein/Bruno Mathsson. Rektangulært bord, plade med hvidt laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Under plade monteret med stabiliserings tværbjælke. Fremstillet hos Fritz Hansen, mærket. H. 70,5. L. 180. D. 80 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3652819 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 25-12-2014 13:23:00 DKK 375
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 130 cm.
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 130 cm.. Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 130 cm. Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært spisebord med plade af hvidt laminat med kant af aluminium, monteret med spændben i forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, mærket heraf. H. 70,5 cm L. 130 cm B. 80 ... Varenr: 3627125 DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 25-12-2014 14:37:00 DKK 350
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipsebord med udtræk, højglanslak (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipsebord med udtræk, højglanslak (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord, med udtræk, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. Plader senere højglanslakerede. H. 71 L. 150/250 B. 100 cm. Brugsspor, nogle ridser og enkelte lakafslag, rust på ben. Varenr: 3647625 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-12-2014 20:00:00 DKK 375
Piet Hein / Bruno Mathsson, Superellipse spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson, Superellipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse bord med plade af hvidlakeret træ, monteret med fire ben spændben af forkromet stål. Bruno Mathsson International AB H. 70 cm. L. 240 cm. B. 120 cm. Brugsspor. Varenr: 3625348 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-12-2014 20:00:00 DKK 425
Piet Hein och Bruno Mathsson, bord, 'Superellips'
Piet Hein och Bruno Mathsson, bord, 'Superellips' . Bord 'Superelips' formgivet av Piet Hein och Bruno Mathsson. Framställt av Matsson International. Skiva i bok, ben i förkromat stål. Höjd 70 cm, bredd 90 cm, längd 150 cm. Etikettmärkt. Fläckar, slitage samt fanerresning. Varenr: 3664004 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 30-12-2014 16:33:00 DKK 236
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord med bordplade af hvid laminat med alukant, fire spændben af forkromet stål. H. 70 L.180 B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor og hak på underside af kanlist. Nb. Auktion forlænget. Varenr: 3663590 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-12-2014 20:01:00 DKK 400