Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "piet hein" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord med udtræk, plade med hvid laminat monteret med stålspændben. To tillægsplader medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 L. 150/250 B. 100 cm. Fremstår med brugsspor i form af enkelte mindre kanthak samt mindre ridser på plade og kantliste. Varenr: 3819488 DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-05-2015 19:50:00 DKK 9.600
Piet Hein & Bruno Mathsson, Ellipse spisebord + Arne Jacobsen. Fire stole, model 3107  (5)
Piet Hein & Bruno Mathsson, Ellipse spisebord + Arne Jacobsen. Fire stole, model 3107 (5). Ellipse spisebord af Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988). Plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Fire stole, model 3107, 'Syveren' af Arne Jacobsen (1902-1971), fremstillet hos Fritz Hansen. Udført med skal af formbøjet ... Varenr: 3823174 DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2015 19:55:00 DKK 5.600
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord. Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med bordplade af hvid laminat med aluminiumskant, fire spændben af forkromet stål. H. 71 cm. L.100 cm. B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder overfladeridser på plade. Public Admin2000 Picturesystem... Varenr: 3824760 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 06-05-2015 19:15:00 DKK 2.500
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk . Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk, bordplade af hvid laminat med kantliste af aluminium, L. 150 B. 100 cm. Spændben medfølger ikke. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lette brugsspor; små ridser; kantliste gaber en smule ved udtræk. Varenr: 3823970 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-05-2015 19:40:00 DKK 1.650
Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord
Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord. Piet Hein & Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord, plade med hvid laminat monteret med stålspændben. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 cm. 140x140 cm. Fremstår med brugsspor i form af overfalde ridser på plade og kantliste samt anløbet ben. Varenr: 3815932 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-05-2015 20:03:00 DKK 375
Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord. Piet Hein & Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord, plade med hvid laminat monteret med stålspændben. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 cm. 140x140 cm. Fremstår med brugsspor i form af overfalde ridser på plade og kantliste samt anløbet ben. Varenr: 3815931 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-05-2015 20:07:00 DKK 375
Arne Jacobsen / Piet Hein. Rektangulært spisebord / arbejdsbord. 150 x 80 cm.
Arne Jacobsen / Piet Hein. Rektangulært spisebord / arbejdsbord. 150 x 80 cm. . Arne Jacobsen / Piet Hein. Rektangulært bord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromede stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen 1991. L. 150 cm B. 80 cm. H. 70,5 cm. Fremstår med brugsspor på plade. Varenr: 3825256 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-05-2015 13:55:00 DKK 375
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.. Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm. Fremstillet af hvid bomuld. Mål for servietter: 37x41 cm. Mål for duge: B. 124. L. 170/220/270 cm. Bemærk..!! Bord og pynt medfølger ikke. Varenr: 3822565

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-05-2015 18:08:00 DKK 750
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader (3)
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 50 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 cm. L. 150/250 cm. B. 100 cm. Fremstår med brugsspor (3) Varenr: 3789972 DKK 23.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-05-2015 19:01:00 DKK 18.000
Poul Henningsen , Sinus 550 pendel
Poul Henningsen , Sinus 550 pendel. Piet Hein 1905-1996. Sinus 550 pendel af mat opalglas, til halogen. Transformer medfølger ikke. Fremstillet hos Holmegaard. Ø 55 cm. Lette brugsspor. Varenr: 3805908 DKK 4.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-05-2015 19:10:00 DKK 4.300
Piet Hein & Bruno Mathsson Superelipse bord med plade af hvid laminat
Piet Hein & Bruno Mathsson Superelipse bord med plade af hvid laminat. Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse bord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz. H. 70 cm. L. 150 cm. B. 100 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 3827087 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-05-2015 20:12:00 DKK 1.600
Bruno Mathsson & Piet Hein. Bord 'Superellips' med iläggsskivor(3)
Bruno Mathsson & Piet Hein. Bord 'Superellips' med iläggsskivor(3). Bruno Mathsson & Piet Hein. Bord 'Superellips' med iläggsskivor Matbord Superellips, formgivet av Piet Hein & Bruno Mathsson. Skiva i vit laminat och med kant av mattpolerad aluminium, monterat med spännben av förkromat stål. Bordet har två tillhörande iläggsskivor. Formgiven 1968. Tillverkat av ... Varenr: 3824594 DKK 14.394 SE, Malmö, Baltzarsgatan 07-05-2015 20:32:00 DKK 7.517
Piet Hein & Bruno Mathsson - Super Ellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson - Super Ellipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse spisebord med plade af hvid laminat, kant af børstet aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Mål på bord: 180x120 cm. H. 71½ cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3827358 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-05-2015 11:50:00 DKK 400
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619 . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B619. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 ... Varenr: 3635448

DKK 30.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-05-2015 13:59:43 DKK 16.500
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord . Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord af hvidlakeret træ, monteret med fem stålspændben. Fremstillet hos Fritz Hansen. H 70 L 240 B 120 cm. Fremstår nylakeret. Varenr: 3799119 DKK 12.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-05-2015 18:25:00 DKK 10.000
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord. Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipsebord. Spisebord med santos palisander finer, monteret med spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm., 180x120 cm. Fremstår ny fineret med lettere struktur i lakken. Varenr: 3799129 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-05-2015 18:27:00 DKK 7.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord 150x100 med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord 150x100 med udtræk (3). Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af poleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 50 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2006.(mærkat herfra) H. 70 cm. L. 150 cm. B. 100 cm. Lette ... Varenr: 3823868 DKK 14.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-05-2015 19:38:00 DKK 1.400
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse bord, 180 x 120 cm.
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse bord, 180 x 120 cm.. Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse bord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70, L. 180, B. 120 cm. Varenr: 3828993 DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-05-2015 19:52:00 DKK 550
Piet Hein. Sinus 550 pendel
Piet Hein. Sinus 550 pendel . Piet Hein 1905-1996. Sinus 550 pendel af mat opalglas, til halogen. Transformer medfølger. Fremstillet hos Holmegaard. Ø 55 cm. Let brugspræg. Varenr: 3710730 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-05-2015 20:17:00 DKK 7.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super elipsebord.
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super elipsebord. . Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipsebord. Spisebord med hvidlakeret bordplade, monteret med spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. 180x120 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, skrammer. Varenr: 3828460 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 11-05-2015 20:39:00 DKK 350
Piet Hein / Bruno Mathsson. Superelips bord i masurbjörk
Piet Hein / Bruno Mathsson. Superelips bord i masurbjörk. Piet Hein / Bruno Mathsson. Superelips bord i masurbjörk med spännben. H. 70 cm. 160 x 115 cm. Undertill benfästen med förstärkning, ett löst ben. Rostfläckar på ben samt avlackerad skiva. Varenr: 3828979 DKK 1.999 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 11-05-2015 20:40:00 DKK 240
Piet Hein. Super ellipsebord
Piet Hein. Super ellipsebord. Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipse bord, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. L. 180 cm. B. 120 cm. H. 71 cm. Fremstår med smuds, ridser og kanthakker samt brugsspor. Varenr: 3827206 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2015 11:37:09 DKK 300
Piet Hein. Super ellipsebord
Piet Hein. Super ellipsebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipse bord, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. L. 180 cm. B. 120 cm. H. 71 cm. Ene ben er defekt. Fremstår med smuds, ridser og kanthakker samt brugsspor. Varenr: 3827207 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2015 13:39:00 DKK 325
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 130 cm
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 130 cm . Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 130 cm. Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært spisebord med plade af hvidt laminat med kant af aluminium, monteret med spændben i forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, mærket heraf. H. 70,5 cm L. 130 cm B. 80 ... Varenr: 3829543 DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 12-05-2015 14:35:00 DKK 350
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spise/ konferencebord. L. 420 cm
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spise/ konferencebord. L. 420 cm. Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. To-delt Super Ellipse bord med plade af hvid laminat med alukant, ti spændben af forkromet stål. H. 70,5, L. 420, B. 140 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 2007. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3828838 DKK 18.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 12-05-2015 15:15:00 DKK 1.150
Piet Hein. Super ellipsebord
Piet Hein. Super ellipsebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipse bord, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. L. 180 cm. B. 120 cm. H. 71 cm. Fremstår med smuds, ridser og kanthakker samt brugsspor. Varenr: 3827212 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2015 15:40:00 DKK 300
Piet Hein/Bruno Mathsson konferencebord.
Piet Hein/Bruno Mathsson konferencebord.. Super Ellipse konferencebord af Piet Hein/Bruno Mathsson, med bordplade af hvid laminat med alukant, monteret med ti spændben af forkromet stål. H. 70,5 cm. L. 420 cm. B. 140 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Nylakeret af professionel lakerer. Fremstår med anløbet ben, stjerner på bordplade fra ... Varenr: 3815928 DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 12-05-2015 20:07:00 DKK 300