Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "piet hein" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619 . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B619. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 ... Varenr: 3635451

DKK 30.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-02-2015 20:00:00 DKK 23.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord med udtræk og tillægsplader (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord med udtræk og tillægsplader (3). Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord med udtræk og to plader med hvid laminat monteret med spændben af forkrommet stål. Tillægsplader af 50 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71, L. 150/200, B. 100 cm. Alm. Brugsspor. (3) Varenr: 3700924 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-02-2015 18:40:00 DKK 8.000
Arne Jacobsen/Piet Hein/Bruno Mathsson. Sofabord
Arne Jacobsen/Piet Hein/Bruno Mathsson. Sofabord . Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Sofabord med hvidlakeret plade, monteret på spændben. H. 47 cm., 100 x 100 cm. Fremstår med brugspor; bordplade med ridser og skrammer. Varenr: 3701278 DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-02-2015 19:36:00 DKK 775
Piet Hein/Bruno Mathsson. Superellipsebord, mahogni, med to tillægsplader (3)
Piet Hein/Bruno Mathsson. Superellipsebord, mahogni, med to tillægsplader (3). Piet Hein/Bruno Mathsson. Superelipse bord af mahogni, spændben af forkromet stålrør, med udtræk og to tillægsplader. Fremstillet hos Fritz Hansen. To tillægsplader á 50 cm. H. 72 cm, L. 150-250 cm., B. 100 cm. Bordplade fremstår med brugsspor, nuanceforskelle. (3) Varenr: 3695080 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-02-2015 19:38:00 DKK 6.000
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.. Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm. Fremstillet af hvid bomuld. Mål for servietter: 37x41 cm. Mål for duge: B. 124. L. 170/220/270 cm. Bemærk..!! Bord og pynt medfølger ikke. Varenr: 3576610

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-02-2015 20:06:00 DKK 750
Piet Hein/Bruno Mathsson. Superellipsebord, mahogni, med to tillægsplader (3). Piet Hein/Bruno Mathsson. Superelipse bord af mahogni, spændben af forkromet stålrør, med udtræk og to tillægsplader. Fremstillet hos Fritz Hansen, 1992. To tillægsplader á 60 cm. H. 72 cm, L. 180 cm., B. 120 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 3700456 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-02-2015 20:10:00 DKK 3.700
Piet Hein. To tillægsplader, 50 x 100 (2)
Piet Hein. To tillægsplader, 50 x 100 (2). To Piet Hein tillægsplader med plade af hvidt laminat, kant med matpoleret aluminium. L. 100 cm. B. 50 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3700465 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-02-2015 20:18:00 DKK 375
Piet Hein/Arne Jacobsen. Cirkulært spisebord, hvidt
Piet Hein/Arne Jacobsen. Cirkulært spisebord, hvidt . Piet Hein/Arne Jacobsen. Cirkulært spisebord med bordplade af hvid laminat med alukant. Monteret på fempasfod af aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 Ø 145 cm. Fremstår med lette brugsspor, Obs. Bemærk ændret vurdering Varenr: 3699549 DKK 7.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-02-2015 21:00:00 DKK 4.400
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619 . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B619. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 ... Varenr: 3568790

DKK 26.000 DK, Kolding, Trianglen 03-02-2015 12:11:49 DKK 23.000
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 130 cm.
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 130 cm.. Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 130 cm. Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært bord. 80 x 130 cm. Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Rektangulært spisebord med plade af hvidt laminat med kant af aluminium, monteret med spændben i forkromet stål. ... Varenr: 3627115 DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 03-02-2015 15:00:00 DKK 1.200
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipsebord, nylakeret
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipsebord, nylakeret. Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Superellipsebord. Plade nylakeret og højglanspoleret, spændben af forkromet stål. H. 71, L. 180, B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Varenr: 3692687 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-02-2015 15:20:00 DKK 1.650
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsbord (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsbord (3). Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72,5 cm L. 180/300 cm B. 120 cm. To plader á 60 cm. Fremstår med brugsspor (3) Varenr: 3697078 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-02-2015 15:45:00 DKK 6.600
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord. Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord, plade af ahorn, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen år 2000. H. 72,5 L. 240 B. 120 cm. Fremstår med minimale brugsspor henset til alder. Varenr: 3703323 DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-02-2015 19:37:00 DKK 1.150
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse sofabord, Santos palisander
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse sofabord, Santos palisander . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse sofabord, plade af palisander finér, monteret med spændben af forkromet stål. H. 47 L. 150 B. 100 cm. Monteringshuller under bordplade fra tidligere stel. Fremstillet hos Fritz Hansen. Senere monteret med Santos palisander. Varenr: 3703642 DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-02-2015 19:45:00 DKK 500
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse spisebord. Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord med plade af gråt laminat med kant af matpoleret aluminium, ben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen 1995. H. 71 L. 240 B. 120 cm. Fremstår med overflade ridser på bordplade. Varenr: 3703046 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-02-2015 20:08:00 DKK 7.400
Piet Hein. To tillægsplader (2)
Piet Hein. To tillægsplader (2). To Piet Hein tillægsplader med plade af hvidt laminat, kant med matpoleret aluminium. L. 60/120 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3700461 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 03-02-2015 20:16:00 DKK 375
Arne Jacobsen, Piet Hein & Bruno Mathsson. Supercirkulært spisebord samt 6 syverstole (7).
Arne Jacobsen, Piet Hein & Bruno Mathsson. Supercirkulært spisebord samt 6 syverstole (7).. Piet Hein & Bruno Mathsson. Supercirkulært spisebord med plade af fineret egetræ, monteret med 5 spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm., Ø. 155 cm. Fremstår med slitage på plade og let anløbne på ben. Sæt på 6 stk. Arne Jacobsen, "Syver" armstole model 3207af ... Varenr: 3695424 DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-02-2015 20:32:00 DKK 4.900
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, bøg
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, bøg . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med plade af finéret bøgetræ, ben af forkromet metal. H. 70,5 L. 100 B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. NB: Mål ændret Varenr: 3699848 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 04-02-2015 15:10:00 DKK 350
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsbord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsbord . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72,5 cm L. 180 cm B. 120 cm. Varenr: 3698508 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-02-2015 19:44:00 DKK 1.100
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71cm, L. 135 cm, B. 90 cm. Plade med brugsspor. Varenr: 3703653 DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-02-2015 20:10:00 DKK 800
Piet Hein. Barstole Model 50650 (4)
Piet Hein. Barstole Model 50650 (4). Piet Hein 1905-1996. Barstole Model 50650, med stel af forkromet stål, monteret på rund fod af aluminium. Sæde betrukket med sort skind. H. 81 cm. Formgivet i 1961, fremstillet i 1999. Fremstillet hos Fritz Hansen. Litteratur: Noritsugu Oda. Danish chairs. Beskrevet og gengivet S. 76. Fremstår ... Varenr: 3704741 DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-02-2015 20:10:00 DKK 5.600
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord . Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord af hvidlakeret træ, monteret med fem stålspændben. Fremstillet hos Fritz Hansen. H 70 L 240 B 120 cm. Fremstår nylakeret, dog minimalt lille afslag. Varenr: 3704059 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-02-2015 20:56:00 DKK 6.400
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619 . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B619. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 ... Varenr: 3705787

DKK 26.000 DK, Kolding, Trianglen 05-02-2015 11:03:39 DKK 23.000
Piet Hein / Bruno Mathsson. Spisebord, Elipsebord (3)
Piet Hein / Bruno Mathsson. Spisebord, Elipsebord (3) . Piet Hein / Bruno Mathsson. Spisebord, Elipsebord med plade af hvid laminat med udtræk, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1995. H. 70, L. 150, B. 100 cm. Tillægsplader på 50 cm. medfølger. Fremstår med enkelte ridser og mærker. (3) Varenr: 3705036 DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-02-2015 11:52:00 DKK 3.400
Piet Hein & Bruno Mathsson. Sofabord af bøg
Piet Hein & Bruno Mathsson. Sofabord af bøg . Piet Hein & Bruno Mathsson. Sofabord med ben og plader af bøg. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 53, 80 x 80 cm. Brugsspor; ridser og enkelte mærker. Varenr: 3707298 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-02-2015 15:10:43 DKK 525
Piet Hein/Bruno Mathsson. Supercirkulært bord med plade af hvid laminat.
Piet Hein/Bruno Mathsson. Supercirkulært bord med plade af hvid laminat.. Piet Hein/Bruno Mathsson. Supercirkulært bord med plade af hvidt laminat, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 Ø 115 cm. Varenr: 3704805 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 05-02-2015 19:27:00 DKK 550
Arne Jacobsen/ Piet Hein. Cafébord med hvid laminat
Arne Jacobsen/ Piet Hein. Cafébord med hvid laminat . Arne Jacobsen/Piet Hein. Cirkulært café bord med plade af hvid laminat med alukant, stamme og firpasfod af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70. Ø 75 cm. Fremstår med brugsspor, mærker på pladen. Varenr: 3700554 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-02-2015 19:30:00 DKK 350
Piet Hein for Royal Copenhagen m.fl. Fire lysestager samt salt- og pebersæt (6)
Piet Hein for Royal Copenhagen m.fl. Fire lysestager samt salt- og pebersæt (6). Piet Hein. Fire lysestager af stål til små lys, H. 8-22 cm. samt Royal Copenhagen salt- og pebersæt af porcelæn med gruk, H. 5-8 cm. Saltbøsse med manglende prop. (6) Varenr: 3705223 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-02-2015 19:40:00 DKK 425
Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipse spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Ellipsebord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 L. 150 B. 90 cm. Varenr: 3700023 DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-02-2015 20:00:00 DKK 425
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, model B618
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, model B618 . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, hvidlakeret plade, med udtræk monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 50 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B618. H. 70 cm. L. 150/250 cm. B. 100 cm. Fremstår nylakeret af professionel lakerer, lettere ... Varenr: 3689639 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-02-2015 20:04:54 DKK 12.000
 1 2  >>