Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "piet hein" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med udtræk (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse bord med udtræk, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. H. 70, L. 180, D. 120 cm. To tillægsplader á 60 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lidt småridser på den ene tillægsplade. Varenr: 3529031 DKK 19.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 20:12:00 DKK 15.500
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Elipsebord med bordplade af hvid laminat med alukant, fire spændben af forkromet stål. H. 70 cm. L.180 cm. B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, brugspidser og mærker på kant. Varenr: 3527623 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-09-2014 20:21:00 DKK 2.700
Piet Hein & Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord, bøgetræ
Piet Hein & Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord, bøgetræ. Piet Hein & Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord med plade af fineret bøgetræ, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1997. H. 70 cm. L. 80 cm. D. 80 cm. Fremstår med slitage og skjolder på plade. Varenr: 3531298 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 17:11:00 DKK 325
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord . Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Elipse bord, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen 1993. H. 71, L. 240, B. 120 cm. fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3529631 DKK 7.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-09-2014 19:50:00 DKK 7.400
Arne Jacobsen / Piet Hein, kvadratisk bord
Arne Jacobsen / Piet Hein, kvadratisk bord . Kvadratisk bord af Arne Jacobsen og Piet Hein, fremstillet hos Fritz Hansen. Udført med plade af gråt laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret på firpasfod af aluminium og forkromet metal. 80 x 80 cm. H. 70 cm. Varenr: 3531854 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2014 19:59:00 DKK 375
Piet Hein / Bruno Mathsson. Sæt spændben til spisebord. Størrelse B4 i krom
Piet Hein / Bruno Mathsson. Sæt spændben til spisebord. Størrelse B4 i krom . Piet Hein / Bruno Mathsson. Sæt spændben til spisebord. Størrelse B4 i krom. Fremstår ubrugt og i original emballage. L. 68,5 cm. Monteringsplader medfølger ikke. Varenr: 3527619 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 03-09-2014 20:19:00 DKK 625
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, model B618, 150/250 cm (3)
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, model B618, 150/250 cm (3). Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 50 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B618. H. 72 cm. L. 150/250 cm. B. 100 cm. Varenr: 3531992 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 21:20:11 DKK 9.200
Arne Jacobsen / Piet Hein. Cafébord
Arne Jacobsen / Piet Hein. Cafébord. Arne Jacobsen / Piet Hein. Cafébord med plade af hvidt laminat med aluminiums-kantliste, firpasfod i aluminium og søjle af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen 1993. H. 70 Ø. 75 cm. Almindelige brugsspor. Varenr: 3533335 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-09-2014 19:45:00 DKK 450
Piet Hein/Bruno Mathsson Super Ellipse bord med udtræk + to tillægs pl.
Piet Hein/Bruno Mathsson Super Ellipse bord med udtræk + to tillægs pl. . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse bord med brun laminat og to tillægsplader, listekant af aluminium, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70,5 cm. L. 150 cm. + 2x50 cm. B. 100 cm. fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 3532499 DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 04-09-2014 20:01:00 DKK 1.350
Piet Hein & Bruno Mathsson. Ellipsebord med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Ellipsebord med udtræk (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse bord med udtræk, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. H. 71, L. 180, D. 120 cm. To tillægsplader á 60 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Varenr: 3529377 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-09-2014 20:16:00 DKK 7.400
Piet Hein. Sæt på to barstole, Model 50650 (2)
Piet Hein. Sæt på to barstole, Model 50650 (2) . Piet Hein 1905-1996. Sæt på to barstole, model 50650 med stel af forkromet stål, monteret på rund fod af aluminium. Sæde original betrukket med sort læder. H. 81 cm. Formgivet i 1961. Fremstillet hos Fritz Hansen. Litteratur: Noritsugu Oda. Danish chairs. Beskrevet og gengivet s. 76. (2) Varenr: 3532277 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-09-2014 10:21:00 DKK 1.250
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord . Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Elipsebord med bordplade af hvid laminat med alukant, fire spændben af forkromet stål. H. 70 cm. L.180 cm. B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med almindelige brugsspor. Varenr: 3534053 DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-09-2014 14:37:00 DKK 1.350
Piet Hein & Bruno Mathsson, Superelipse, stort matbord med två iläggsskivor (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson, Superelipse, stort matbord med två iläggsskivor (3). Piet Hein & Bruno Mathsson, Superelipse, matbord med två iläggsskivor. Skivor i vitt laminat, spännben i stål. Bruksslitage, repor. Smärre fanerskador. Mått: 180/300 cm (3) Varenr: 3526522 DKK 9.722 SE, Malmö, Baltzarsgatan 08-09-2014 19:16:00 DKK 4.861
Piet Hein / Bruno Mathsson.  Ellipse spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Ellipse spisebord . Ellipse spisebord, Piet Hein & Bruno Mathsson, plade fineret med hvidt laminat, kantliste af børstet aluminium, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, meget utydligt stempel. H. 70 L. 150 B. 100 cm. Fremstår med kraftig slitage små afslag på plade og senere bemalet, atypisk ... Varenr: 3529038 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-09-2014 19:46:00 DKK 300
Piet Hein & Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord, udtræk, model B619
Piet Hein & Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord, udtræk, model B619. Super Ellipse spisebord, model B619 af Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988). Udført med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 cm. Leveres i original ubrudt ... Varenr: 3522100

DKK 30.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-09-2014 20:14:00 DKK 22.000
Piet Hein/Bruno Mathsson. Elipse spisebord og fire syverstole model 3107 (7)
Piet Hein/Bruno Mathsson. Elipse spisebord og fire syverstole model 3107 (7). Piet Hein/Bruno Mathsson. Elipse spisebord af Wengé bejdset egetræ, plade med udtræk og to tilhørende tillægsplader, spændben af forkromet stål. (med lidt rust) Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 L. 150/250 B. 100 cm. Arne Jacobsen. fire stole, model 3107 (Syveren), af formbøjet lamineret ... Varenr: 3535422 DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-09-2014 19:05:00 DKK 675
Mathsson / Hein, bord 'Superellips', Fritz Hansen
Mathsson / Hein, bord 'Superellips', Fritz Hansen. Bruno Mathsson samt Piet Hein, konferensbord 'Superellips' skiva i vit laminat samt kantlist i aluminium. Tillverkat av Fritz Hansen, 1983. Mått L 240 cm, D 120 cm, H71 cm. Slitage, märken samt repor. Ett femte ben saknas för mittplacering. Varenr: 3534998 DKK 6.481 SE, Stockholm, Slakthusgatan 09-09-2014 19:12:00 DKK 263
Mathsson / Hein, bord 'Superellips', Fritz Hansen. Bruno Mathsson / Piet Hein, matbord modell 'Superellips', betsad björk. Tre iläggsskivor, varav två i ljus björk. Framställd av Bruno Mathsson International. Mått: 150x100x70 cm, ilägg: 75 resp. 50+50 cm. Enbart två resp. en av iläggskivorna i taget går i bordet. Kraftigt bruksslitage, skador, ... Varenr: 3534992 DKK 1.620 SE, Stockholm, Slakthusgatan 09-09-2014 19:35:00 DKK 243
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse bord med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse bord med udtræk (3) . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. H. 70 L. 180/300 B. 120 cm. To tillægsplader á 60 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med kraftige brugsspor,... Varenr: 3537524 DKK 12.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 09-09-2014 20:12:00 DKK 350
Piet Hein & Bruno Mathsson - Superellipse.
Piet Hein & Bruno Mathsson - Superellipse.. Superellipse spisebord, Piet Hein & Bruno Mathsson, med plade af hvid laminat, kantliste af børstet aluminium, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen med stempel herfra. H. 70 L. 150 B. 100 cm. Fremstår med alm/let brugspræg. Varenr: 3537376 DKK 4.800 DK, Herning, Engdahlsvej 09-09-2014 20:30:00 DKK 300