Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "piet hein" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piet Hein: Par Sinus 330 pendler (2)
Piet Hein: Par Sinus 330 pendler (2) . Piet Hein. Par Sinus 330 pendler af mat opalglas. Fremstillet hos Holmegaard. Ø 33 cm. Monteret med ca. 2 m. hvid stofledning samt hvid baldakin. (2) Varenr: 3559340 DKK 5.500 DK, Herlev, Dynamovej 01-10-2014 11:57:03 DKK 3.100
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipsebord, hvidt
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipsebord, hvidt . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70, L. 180, B. 120 cm. Fremstår med mærker / afslag på lakering. Varenr: 3563794 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-10-2014 12:15:00 DKK 575
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.
Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm.. Damask Collection. Tre duge samt tolv servietter. B.la til Piet Hein elipsebord m/ tillægsplader. 150 cm. Fremstillet af hvid bomuld. Mål for servietter: 37x41 cm. Mål for duge: B. 124. L. 170/220/270 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3549227

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-10-2014 19:21:00 DKK 750
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipsebord, hvidt . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet 1979 hos Fritz Hansen. H. 70 cm. L. 180 cm. B. 120 cm. Fremstår med ridser i bordplade samt hak og dyb rids på kant. Varenr: 3537365 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-10-2014 20:27:00 DKK 375
Piet Hein / Bruno Mathsson. Sort superellipsebord.
Piet Hein / Bruno Mathsson. Sort superellipsebord. . Piet Hein / Bruno Mathsson. Sort superellipsebord. Plade med sort laminat monteret med aluminiumskant samt spændben af forkromet stål. H. 71 L. 170 B 100 cm. Fremstillet ved Fritz Hansen, metalplakette herfra. Lette brugsspor. Varenr: 3564584 DKK 9.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-10-2014 20:27:00 DKK 3.200
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord . Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Superellipse spisebord, plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B614. H. 70 L. 240 cm. B. 120 cm. Modelfoto. Fremstår uåbnet i original ... Varenr: 3561281

DKK 18.500 DK, Kolding, Trianglen 02-10-2014 15:35:00 DKK 12.000
Piet Hein & Bruno Mathsson, Superellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson, Superellipse spisebord. Superellipse spisebord, Piet Hein & Bruno Mathsson, med plade af hvid laminat, kantliste af børstet aluminium, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 L. 150 B. 100 cm. Fremstår med lettere slitage og enkelte ridser i plade. Varenr: 3564162 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-10-2014 18:01:00 DKK 1.200
Bruno Mathsson & Piet Hein. Bord 'Superellipse' med iläggsskivor (3)
Bruno Mathsson & Piet Hein. Bord 'Superellipse' med iläggsskivor (3). Piet Hein & Bruno Mathsson. Superllipsebord med skiva av vit laminat och kant av mattpolerad aluminium, monterat med spännben av förkromat stål. Bordet har två tillhörande iläggsskivor. Formgiven 1968. Iläggsskivorna kan förvaras under bordet. Tillverkat av Fritz Hansen 2014. Mått 150 (250)x100 ... Varenr: 3566448 DKK 11.348 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-10-2014 19:54:00 DKK 8.511
Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk bord
Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk bord . Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk bord med plade af hvidt laminat med kant af aluminium, monteret med spændben i forkromet stål, monteret med beslag til stoleophæng. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70,5 cm L. 80 cm B. 80 cm. Fremstår med alm. brugsslitage Varenr: 3565867 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-10-2014 20:15:00 DKK 575
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord, hvidlakeret plade, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 L. 180 B. 120 cm. Bordplade fremstår med ridser og afskalninger samt rust på ben. Varenr: 3567390 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-10-2014 20:26:00 DKK 325
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, model B618, 150/250 cm (3)
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, model B618, 150/250 cm (3). Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 50 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B618. H. 72 cm. L. 150/250 cm. B. 100 cm. Varenr: 3568159 DKK 21.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-10-2014 20:40:00 DKK 17.000
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord. Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Elipse bord med plade af hvidt laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstår nylakeret. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71, L. 240, B. 120 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3568359 DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-10-2014 11:25:00 DKK 2.200
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord. Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Elipsebord med udtræk, bordplade i hvid laminat omkranset af aluminiumskant, monteret med spændben af forkromet stålrør. Tilhørende én tillægsplade. H. 70,5 L.150 (inkl. tillægsplade 200) B.100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3568362 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-10-2014 11:27:00 DKK 700
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, Model B619 . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B619. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 ... Varenr: 3568778

DKK 30.000 DK, Kolding, Trianglen 03-10-2014 13:36:53 DKK 22.000
Piet Hein Tårnspil / Tower Game, Kalaha samt Roulette (3)
Piet Hein Tårnspil / Tower Game, Kalaha samt Roulette (3). Piet Hein 1905 - 1996. Tårnspil, 'Tower Game' af massiv teak med tilhørende kugler. Formgivet 1966. Fremstillet hos Skjøde, Skjern. H. 22 cm. Desuden et Kalaha spil af teak med kugler 48 x 24 cm og Roulette spil også med plade af teak med indlagte symboler 25 x 25 cm. Alle fra Skjøde, Skjern. ... Varenr: 3570413 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-10-2014 20:03:00 DKK 775
Piet Hein & Bruno Mathsson Cirkulært spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson Cirkulært spisebord. Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Cirkulært spisebord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71, Ø 125 cm. Brugsspor, mindre ridser på pladen, malinafskalniger under aluminiumskant Varenr: 3569619 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2014 11:45:00 DKK 450
Piet Hein & Bruno Mathsson Superelipse bord med plade af hvid laminat.
Piet Hein & Bruno Mathsson Superelipse bord med plade af hvid laminat.. Piet Hein & Bruno Mathsson. Superelipse bord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz. H. 70 cm. L. 150 cm. B. 100 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3569617 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2014 19:44:00 DKK 300
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse bord med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse bord med udtræk (3) . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af satinforkromet stål. H. 70 L. 180/300 B. 120 cm. To tillægsplader á 60 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med ... Varenr: 3568152 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 09-10-2014 19:34:00 DKK 2.300