Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "piet hein" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piet Hein & Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord . Super Ellipse spisebord af Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988), formgivet 1968, fremstillet hos Fritz Hansen i 1989. Udført med plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. H. 72 L. 150 cm. B. 100 cm. Brugsspor, blyantstreger, ... Varenr: 3490207 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2014 19:54:00 DKK 1.750
Piet Hein og Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord
Piet Hein og Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord . Super Ellipse spisebord af Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988). Udført med plade af brunt laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. L. 150 cm. B. 100 cm. H. 71 cm, To tillægsplader á 50 cm. medfølger. Lette brugsspor. Varenr: 3490383 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-07-2014 15:02:00 DKK 850
Piet Hein & Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord, udtræk, model B619
Piet Hein & Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord, udtræk, model B619. Super Ellipse spisebord, model B619 af Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988). Udført med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm. H. 72 L. 180/300 cm. B. 120 cm. Leveres i original ubrudt ... Varenr: 3492664

DKK 30.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-07-2014 15:30:00 DKK 12.500
Piet Hein & Bruno Mathsson, Super Ellipse spisebord. Super Ellipse spisebord af Piet Hein (1905-1996) & Bruno Mathsson (1907-1988), formgivet 1968, fremstillet hos Fritz Hansen i 1983. Udført med plade af hvid laminat, senere omlakeret, monteret på shakerformet stel af aluminium. L. 180 cm. B. 120 cm. H. 70 cm. Fremstår med ridser samt et ... Varenr: 3491124 DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-07-2014 16:41:00 DKK 475
Piet Hein. Tårnspil - Tower Game.
Piet Hein. Tårnspil - Tower Game.. Piet Hein 1905 - 1996. Tårnspil - Tower Game - i egetræ med tilhørende kugler. Formgivet 1966. Fremstillet hos Skjøde, Skjern. H. 22 cm. Fremstår med hakker/skrammer. Varenr: 3488543 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2014 17:09:04 DKK 300
Piet Hein. Tårnspil - Tower Game.. Piet Hein 1905 - 1996. Tårnspil, 'Tower Game' af massiv teak med tilhørende kugler. Formgivet 1966. Fremstillet hos Skjøde, Skjern. H. 22 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3488544 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2014 17:31:00 DKK 375
Bruno Mathsson / Piet Hein, runt bord i björk, 180 cm
Bruno Mathsson / Piet Hein, runt bord i björk, 180 cm. Bruno Mathsson / Piet Hein bord, cirkulärt i björkfaner samt expansionsben i rostfritt stål. Tillverkat för Bruno Mathsson International i Värnamo. Mått Ø 180 cm höjd 73 cm. Bruksslitage. Varenr: 3491087 DKK 2.444 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2014 17:49:35 DKK 244
Bruno Mathsson / Piet Hein, runt bord i björk, 180 cm. Bruno Mathsson / Piet Hein bord, cirkulärt i björkfaner samt expansionsben i rostfritt stål. Tillverkat för Bruno Mathsson International i Värnamo. Mått Ø 180 cm höjd 73 cm. Bruksslitage. Varenr: 3491084 DKK 2.444 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2014 18:47:00 DKK 244
Piet Hein / Bruno Mathsson, Superellipse bord med udtræk, sort (3)
Piet Hein / Bruno Mathsson, Superellipse bord med udtræk, sort (3) . Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af sort laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. H. 70 L. 180/300 cm. B. 120 cm. To tillægsplader á 60 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen, 2007. Fremstår med få ... Varenr: 3490511 DKK 15.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-07-2014 19:56:00 DKK 9.000
Bruno Mathsson / Piet Hein, runt bord i björk, 180 cm. Bruno Mathsson / Piet Hein bord, cirkulärt i björkfaner samt expansionsben i rostfritt stål. Tillverkat för Bruno Mathsson International i Värnamo. Mått Ø 180 cm höjd 73 cm. Bruksslitage. Varenr: 3491086 DKK 2.444 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2014 20:48:00 DKK 244
Piet Hein, kinaskak (4)
Piet Hein, kinaskak (4). Piet Hein. To forskellige spil, bl.a. Kinaskak. Brætspil af teak med to læderposer indeholdende brikker samt kugler af forskellige træsorter. Mærket Piet Hein Skjøde i bund. Fremstår med brugsslitage (4) Varenr: 3488565 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 31-07-2014 14:41:00 DKK 400
Piet Hein, Solitaire og snurrestop spil (3)
Piet Hein, Solitaire og snurrestop spil (3). Piet Hein. Solitaire og snurrestop spil af teaktræ. Brikker medfølger. Mærket Piet Hein, Skjøde i bund. Fremstår med brugsslitage (3) Varenr: 3488568 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 31-07-2014 16:48:00 DKK 450
Piet Hein. Maxi gulvstager, model Venus, Jupiter, Saturn (3)
Piet Hein. Maxi gulvstager, model Venus, Jupiter, Saturn (3). Piet Hein. Maxi gulvstager, model Venus, Jupiter, Saturn af børstet stål med aftagelig topring. Mrk. Piet Hein. H. 49-82 cm. (3) Varenr: 3486900 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2014 19:21:00 DKK 1.050
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord . Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super Elipse spisebord med plade af hvid laminat med aluminiumskant, monteret med spændben af forkromet stål. H. 70 L. 150 B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3493517 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2014 19:54:00 DKK 2.200
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipsebord, hvidt
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipsebord, hvidt . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet 1979 hos Fritz Hansen. H. 70 cm. L. 180 cm. B. 120 cm. Varenr: 3474011 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-07-2014 20:00:00 DKK 2.100
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord. (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord. (3). Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord med udtræk, plade med hvid laminat monteret med stålspændben. To tillægsplader á 50 cm. medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1995. H. 71, L. 150/250, B. 100 cm. Fremstår med brugspræg, herunder brandskade på den ene halvdel af pladen. (3) Varenr: 3493600 DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 31-07-2014 20:27:00 DKK 2.200
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord. (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord med udtræk, plade med hvid laminat monteret med stålspændben. To tillægsplader á 50 cm. medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1989. H. 71, L. 150/250, B. 100 cm. Fremstår med brugspræg. (3) Varenr: 3493596 DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 31-07-2014 21:40:00 DKK 2.000
Piet Hein/Bruno Mathsson. Fire bordben til elipsebord
Piet Hein/Bruno Mathsson. Fire bordben til elipsebord . Piet Hein/Bruno Mathsson. Fire bordben til Elipse-bord af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72 cm. Varenr: 3493541 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-08-2014 11:03:00 DKK 325
Piet Hein og Bruno Mathsson. Superellipse spisebord, hvid
Piet Hein og Bruno Mathsson. Superellipse spisebord, hvid. Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Superellipse bord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72 L. 180 B. 120 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3482030 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-08-2014 17:00:00 DKK 400