Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "piet hein" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk bord
Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk bord. Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk bord med plade af hvid laminat, monteret med aluminiums kant samt spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 L. 140 B. 140 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; kanthak i aluminiumskant. Varenr: 4594475 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2017 15:49:00 DKK 325
Skrivbord med spännben
Skrivbord med spännben. Skrivbord / arbetsbord, rektangulär skiva i teakfanér. Monterat med fyra spännben av Bruno Mathsson / Piet Hein i förkromad metall. Längd 170 cm, djup 70 cm, höjd 71 cm. Framstår med visst slitage/fläckar. Varenr: 4604135 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-03-2017 18:58:00 DKK 234
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse bord, L. 240 cm
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse bord, L. 240 cm. Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Superellipse spisebord, plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. Tidlig model. H. 70 L. 240 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; ... Varenr: 4594141 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2017 19:23:00 DKK 700
Piet Hein og Bruno Mathsson. Superellipsebord med udtræk, plade af grå laminat (3)
Piet Hein og Bruno Mathsson. Superellipsebord med udtræk, plade af grå laminat (3). Piet Hein og Bruno Mathsson. Super Ellipsebord med udtræk, plader af lys grå laminat, monteret med stålspændben. To tillægsplader a 60 cm. medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 72,5 L 180 - 300 B. 120 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, enkelte minimale afslag ved midtersamling, Enkelte ... Varenr: 4603208 DKK 9.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-03-2017 20:41:00 DKK 5.400
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord. Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord med plade af grå laminat, monteret med spændben af forkromet stål, H. 71 L. 150 B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 4603957 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2017 13:29:00 DKK 650
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med bordplade af hvid laminat, kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. H. 71, L. 150, B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med løs kantliste samt fugtskade på plade. Varenr: 4596131 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2017 18:24:00 DKK 350
Piet Hein. Elipsebord samt fire Arne Jacobsen stole, model 3107. (5)
Piet Hein. Elipsebord samt fire Arne Jacobsen stole, model 3107. (5) . Piet Hein 1905 - 1996 & Bruno Mathsson 1907 - 1988. Super Elipse spisebord med plade af senere hvidlakeret laminat med alukant, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm, L. 150 cm, D. 100 cm, Arne Jacobsen. Sæt på fire stole 'Syveren' med skaller i ... Varenr: 4576141 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2017 18:56:00 DKK 7.400
Bruno Mathsson og Piet Hein. Supercirkulært spisebord
Bruno Mathsson og Piet Hein. Supercirkulært spisebord. Bruno Mathsson og Piet Hein. Supercirkulært spisebord med plade af hvid laminat, opsat på sekspasfod af aluminium, H. 71 Ø 145 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugssspor. Varenr: 4591087 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2017 19:17:00 DKK 6.000
Piet Hein. Bordlampe model Ra
Piet Hein. Bordlampe model Ra. Piet Hein. Bordlampe model Ra, Stamme og skærm af forkromet metal. Ø 40. H. 54 cm. Fremstillet hos Piet Hein A/S. . Varenr: 4603905 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-03-2017 19:46:00 DKK 1.350
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super cirkulært sofabord af bøgetræ
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super cirkulært sofabord af bøgetræ. Piet Hein & Bruno Mathsson. Super cirkulært sofabord, lakeret finéret bordplade af bøg, monteret med spændben af massivt bøgetræ. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 53 Ø 100 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 4605661 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2017 19:47:00 DKK 750
Piet Hein- Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein- Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med bordplade af hvid laminat, kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. H. 71, L. 150, B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen med mærkat herfra. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4606073 DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-03-2017 20:13:00 DKK 600
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord i bøg.
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord i bøg. . Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af lamineret bøgetræ monteret på forkormede spændben, H. 71 cm. L.150 cm. B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 4605369 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-03-2017 20:21:00 DKK 300
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af kirsebær
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af kirsebær. Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af kirsebær, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, H. 71 L. 150 B. 100 cm. Brugsspor, plade med enkelte skrammer. Varenr: 4585640 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2017 20:29:00 DKK 325
Piet Hein. Karlsvognen, lysestage af børstet stål
Piet Hein. Karlsvognen, lysestage af børstet stål . Piet Hein (1905-1996). Karlsvognen, lysestage af børstet stål med syv lysholdere. H. 63 cm. B. 45 cm. Varenr: 4607374 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-03-2017 18:59:00 DKK 650
Piet Hein. Ovalt bord samt fire Arne Jacobsen stole, model 3107. (5)
Piet Hein. Ovalt bord samt fire Arne Jacobsen stole, model 3107. (5). Piet Hein 1905 - 1996 & Bruno Mathsson 1907 - 1988. ovalt spisebord med plade af laminat med alukant, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm, Ø. 90 cm. cm, Arne Jacobsen. Sæt på fire stole 'Syveren' med skaller i formspændt krydsfinér, nylakerede hvide. ... Varenr: 4597480 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-03-2017 19:36:00 DKK 6.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med bordplade af hvid laminat og stålkant, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, 1976. H. 71 L. 135 B. 90 cm. Alm.bugsspor, små kanthak, ridser. Varenr: 4606798 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2017 20:26:00 DKK 375
Piet Hein & Arne Jacobsen. Cirkulært spisebord samt sæt på fire stole model 3107, 'Syveren' (5)
Piet Hein & Arne Jacobsen. Cirkulært spisebord samt sæt på fire stole model 3107, 'Syveren' (5) . Piet Hein 1905 - 1996 & Bruno Mathsson 1907 - 1988. Cirkulært spisebord med plade af senere hvidlakeret laminat og alukant, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen 1997 med label herfra. H. 70,5 cm, Ø. 120 cm, samt Arne Jacobsen. Sæt på fire stole model 3107 ... Varenr: 4533944 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2017 20:27:00 DKK 7.000
Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk bord. Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk bord med plade af hvid laminat, monteret med aluminiums kant samt spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 L. 140 B. 140 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; kanthak i aluminiumskant. Varenr: 4594476 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2017 15:49:00 DKK 325
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord med bordplade af hvid laminat med aluminiumskant, fire spændben af forkromet stål. H. 70 cm. L.150 cm. B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 1985. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 4607700 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-03-2017 19:18:00 DKK 325
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord med udtræk (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord med udtræk, plade med hvid laminat monteret med stålspændben. To tillægsplader 50 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 1983. H. 71 cm. L. 150/250 cm. B. 100 cm. Fremstår nylakeret dog med enkelt kanthak. Ben let anløbne. Varenr: 4589457 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-03-2017 19:19:00 DKK 10.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse bord, L. 240 cm. Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Superellipse spisebord, plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. Tidlig model. H. 70 L. 240 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; ... Varenr: 4594142 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2017 19:23:00 DKK 425
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med udtræk, plade med hvidt laminat, monteret med spændeben af forkromet stål. To tillægsplader á 50 cm medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1997. H. 71 L. 150/250 B. 100 cm. Fremstår med letter / få brugsspor, enkelte små mærker på ... Varenr: 4607890 DKK 14.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-03-2017 19:35:00 DKK 7.400
Piet Hein/ Arne Jacobsen. Superellipse spisebord
Piet Hein/ Arne Jacobsen. Superellipse spisebord. Piet Hein/ Arne Jacobsen. Superellipse spisebord/ konferencebord med plade af hvidt laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen 2013. H. 71 cm., L. 300 cm., B. 130 cm. Fremstår med lette brugsspor, enkelt lille hak/ridse i plade (ca. 2 mm.). Varenr: 4607690 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-03-2017 21:15:00 DKK 12.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse bord, L. 240 cm. Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Superellipse spisebord, plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. Tidlig model. H. 70 L. 240 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; ... Varenr: 4610404 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2017 11:18:19 DKK 325
Piet Hein, Arne Jacobsen & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein, Arne Jacobsen & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord. Piet Hein, Arne Jacobsen & Bruno Mathsson. Super Elipse bord med plade af hvidlakeret træ, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71, L. 240, B. 120 cm. Fremstår nylakeret. Varenr: 4611621 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2017 19:28:00 DKK 1.250
Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipse spisebord, sort
Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipse spisebord, sort . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Superellipse spisebord. Plade med sort laminat monteret med aluminiumskant samt spændben af forkromet stål. H. 71 L. 170 B 100 cm. Fremstillet ved Fritz Hansen, metalplakette herfra. Lette brugsspor. Varenr: 4613839 DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-03-2017 19:41:00 DKK 325
Piet Hein/ Bruno Mathsson/ Arne Jacobsen. Supercirkulært lounge sofabord
Piet Hein/ Bruno Mathsson/ Arne Jacobsen. Supercirkulært lounge sofabord. Piet Hein/ Bruno Mathsson/ Arne Jacobsen. Supercirkulært lounge sofabord med plade af hvid laminat med kantliste af matpoleret aluminium, firpasfod af aluminium med stamme af forkromet stål. Formgivet 1958. Fremstillet hos Fritz Hansen 1999, mærkat herfra. H. 46,5. 75 x 75 cm. Alm. brugsspor. Varenr: 4608683 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-03-2017 16:12:00 DKK 350
Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk bord. Piet Hein/Bruno Mathsson. Kvadratisk bord med plade af hvid laminat, monteret med aluminiums kant samt spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 L. 140 B. 140 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; kanthak i aluminiumskant. Varenr: 4594477 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2017 15:49:00 DKK 325
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse bord, L. 240 cm. Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Superellipse spisebord, plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. Tidlig model. H. 70 L. 240 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; hak i ... Varenr: 4594143 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2017 19:23:00 DKK 300
Piet Hein/ Arne Jacobsen. Rundt spisebord på sekspas søjlefod
Piet Hein/ Arne Jacobsen. Rundt spisebord på sekspas søjlefod . Piet Hein / Arne Jacobsen. Rundt spisebord med plade af grå laminat og aluminiumskant, monteret på sekspas søjlefod af aluminium. H. 72. Ø. 120 cm. lette brugsspor. Varenr: 4470673 DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 05-04-2017 13:17:00 DKK 6.000