Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "piet hein" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bruno Mathsson / Piet Hein matbord 'Superelipse'
Bruno Mathsson / Piet Hein matbord 'Superelipse'. Bruno Mathsson / Piet Hein matbord, Superelipse i vitt laminat samt spännben i rostfritt stål. Mått: 180x120 cm H 72 cm Tillverkat av Fritz Hansen, Danmark. Bruksslitage. Varenr: 3525323 DKK 3.244 SE, Malmö, Baltzarsgatan 31-08-2014 18:23:00 DKK 2.595
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse bord med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse bord med udtræk (3) . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. H. 70 L. 180/300 B. 120 cm. To tillægsplader á 60 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 2007. Fremstår med lettere ... Varenr: 3530547 DKK 25.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-08-2014 20:12:00 DKK 20.000
Piet Hein/Arne Jacobsen. Super Elipse bord, model A812
Piet Hein/Arne Jacobsen. Super Elipse bord, model A812 . Piet Hein/Arne Jacobsen. Super Elipse bord med plade af grå laminat, stjerneformet fod af forkromet stål og aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1985, model A 812. H. 70, L. 135, D. 90 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3526558 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-09-2014 12:31:00 DKK 1.950
Bruno Mathsson & Piet Hein, Superelips i trä med målad skiva
Bruno Mathsson & Piet Hein, Superelips i trä med målad skiva. Bruno Mathsson & Piet Hein, för Fritz Hansen. Superelips i trä med målad/rollad skiva samt spännben i rostfritt stål. Mått: 160x116 cm H 72 cm Tillverkat av Fritz Hansen, Danmark. Bruksslitage. Etikettmärkt under skiva. Skiva målad/rollad och lagning. Varenr: 3528070 DKK 2.027 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01-09-2014 19:22:00 DKK 324
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellise spisebord, Santos palisander
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellise spisebord, Santos palisander. Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellise spisebord med aluminiumskant spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Frits Hansen, 1986. Bordplade senere monteret med Santos palisander. H. 70,5 L. 150 B. 100 cm. Varenr: 3525809 DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-09-2014 19:43:00 DKK 2.700
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse bord (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse bord (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse bord, plade af hvid laminat med udtræk, to tillægsplader medfølger, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, 2001. H. 71 cm., L. 150/250 cm., B. 100 cm. Fremstår med brugsslitage, tillægsplader med afslag på laminat samt tryk på ... Varenr: 3524660 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-09-2014 20:15:00 DKK 1.300
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipsebord, hvidt
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipsebord, hvidt . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet 1979 hos Fritz Hansen. H. 70 cm. L. 180 cm. B. 120 cm. Fremstår med ridser i bordplade. Varenr: 3483402 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-09-2014 20:25:00 DKK 1.850
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med udtræk (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse bord med udtræk, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. H. 70, L. 180, D. 120 cm. To tillægsplader á 60 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lidt småridser på den ene tillægsplade. Varenr: 3529031 DKK 19.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 20:12:00 DKK 15.000
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein/Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Elipsebord med bordplade af hvid laminat med alukant, fire spændben af forkromet stål. H. 70 cm. L.180 cm. B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, brugspidser og mærker på kant. Varenr: 3527623 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-09-2014 20:21:00 DKK 950
Piet Hein & Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord, bøgetræ
Piet Hein & Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord, bøgetræ. Piet Hein & Bruno Mathsson. Kvadratisk spisebord med plade af fineret bøgetræ, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1997. H. 70 cm. L. 80 cm. D. 80 cm. Fremstår med slitage og skjolder på plade. Varenr: 3531298 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 17:11:00 DKK 300
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord . Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Elipse bord, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen 1993. H. 71, L. 240, B. 120 cm. fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3529631 DKK 7.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-09-2014 19:50:00 DKK 5.200
Arne Jacobsen / Piet Hein, kvadratisk bord
Arne Jacobsen / Piet Hein, kvadratisk bord . Kvadratisk bord af Arne Jacobsen og Piet Hein, fremstillet hos Fritz Hansen. Udført med plade af gråt laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret på firpasfod af aluminium og forkromet metal. 80 x 80 cm. H. 70 cm. Varenr: 3531854 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2014 19:59:00 DKK 300
Piet Hein / Bruno Mathsson. Sæt spændben til spisebord. Størrelse B4 i krom
Piet Hein / Bruno Mathsson. Sæt spændben til spisebord. Størrelse B4 i krom . Piet Hein / Bruno Mathsson. Sæt spændben til spisebord. Størrelse B4 i krom. Fremstår ubrugt og i original emballage. L. 68,5 cm. Monteringsplader medfølger ikke. Varenr: 3527619 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 03-09-2014 20:19:00 DKK 350
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, model B618, 150/250 cm (3)
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med to tillægsplader, model B618, 150/250 cm (3). Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 50 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B618. H. 72 cm. L. 150/250 cm. B. 100 cm. Varenr: 3531992 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 21:20:11 DKK 7.000
Arne Jacobsen / Piet Hein. Cafébord
Arne Jacobsen / Piet Hein. Cafébord. Arne Jacobsen / Piet Hein. Cafébord med plade af hvidt laminat med aluminiums-kantliste, firpasfod i aluminium og søjle af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen 1993. H. 70 Ø. 75 cm. Almindelige brugsspor. Varenr: 3533335 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-09-2014 19:45:00 DKK 300
Piet Hein/Bruno Mathsson Super Elipse bord med udtræk + to tillægs pl.
Piet Hein/Bruno Mathsson Super Elipse bord med udtræk + to tillægs pl. . Piet Hein & Bruno. Super Ellipse bord med brun laminat og to tillægsplader, listekant af aluminium, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70,5 cm. L. 150 cm. + 2x50 cm. B. 100 cm. fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 3532499 DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 04-09-2014 20:01:00 DKK 400
Piet Hein & Bruno Mathsson. Ellipsebord med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Ellipsebord med udtræk (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse bord med udtræk, plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. H. 71, L. 180, D. 120 cm. To tillægsplader á 60 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Varenr: 3529377 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-09-2014 20:16:00 DKK 4.400
Piet Hein. Sæt på to barstole, Model 50650 (2)
Piet Hein. Sæt på to barstole, Model 50650 (2) . Piet Hein 1905-1996. Sæt på to barstole, model 50650 med stel af forkromet stål, monteret på rund fod af aluminium. Sæde original betrukket med sort læder. H. 81 cm. Formgivet i 1961. Fremstillet hos Fritz Hansen. Litteratur: Noritsugu Oda. Danish chairs. Beskrevet og gengivet s. 76. (2) Varenr: 3532277 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-09-2014 10:21:00 DKK 550