Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "piet hein" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord, L. 240 cm
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord, L. 240 cm. Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af fineret santos palisander, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen H 70 L 240 B 120 cm. Fremstår nyfineret ved professionel møbelsnedker. Varenr: 4296662 DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 25-07-2016 15:22:00 DKK 12.000
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Kvadratisk bord, hvid laminat og metal
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Kvadratisk bord, hvid laminat og metal . Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Kvadratisk bord udført med plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret på firpasfod af aluminium og forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen . H. 70 cm, B og D. 80 cm. Fremstår med enkelte ridser. Varenr: 4330878 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2016 16:40:00 DKK 900
Piet Hein, stager, børstet rusfrit stål (6)
Piet Hein, stager, børstet rusfrit stål (6). Piet Hein, stager af børstet rusfrit stål. H. 14 / 21 / 48 / 65 cm. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 4341338 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2016 17:57:00 DKK 975
Piet Hein og Bruno Matsson. Super cirkulært spisebord
Piet Hein og Bruno Matsson. Super cirkulært spisebord . Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super cirkulært spisebord med plade af grå laminat, monteret med spændben af forkromet stål, H. 73 B. 100 L. 100 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, herunder ridser. Varenr: 4328415 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2016 19:24:00 DKK 1.200
Arne jacobsen og Piet Hein, Cafebord Ø. 90 cm
Arne jacobsen og Piet Hein, Cafebord Ø. 90 cm. Piet Hein 1905-1996, Arne Jacobsen 1902-1971. Cirkulært bord med plade af hvid laminat, monteret på stel af aluminium med firpas fod. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2008. H. 71cm., Ø 90 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 4341723 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2016 19:27:00 DKK 2.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse med udtræk, hvid laminat (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse med udtræk, hvid laminat (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse bord med plade af hvid laminat og udtræk, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70, L. 180, B. 120 cm. To tillægsplader. B. 60 cm. Med brugsspor (3) Varenr: 4342415 DKK 16.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2016 20:08:00 DKK 6.200
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål, H. 72 L. 180 B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med alm. brugspræg; ridser. Varenr: 4343518 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2016 20:15:00 DKK 1.850
Piet Hein/Arne Jacobsen & Bruno Mathsson. Superellipsebord med shakerstel
Piet Hein/Arne Jacobsen & Bruno Mathsson. Superellipsebord med shakerstel . Spisebord med shakerformet stel af Arne Jacobsen / Piet Hein og Bruno Mathsson. Stel af aluminium, superellipse-formet plade af fineret bejdset eg. Formgivet 1958 / 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 cm. L. 240 cm. D. 120 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4341663 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2016 20:16:00 DKK 2.200
Piet Hein super ellipsebord, to tillægsplader. (3)
Piet Hein super ellipsebord, to tillægsplader. (3). Piet Hein super ellipsebord med to tillægsplader. Bordplad af lysegrå laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader á 50 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. Mål ca.: H. 71 L. 150/250 cm. B. 100 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4334212 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 20:25:00 DKK 4.900
Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Kvadratisk bord, hvid laminat og metal . Piet Hein/Bruno Mathsson/Arne Jacobsen. Kvadratisk bord udført med plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret på firpasfod af aluminium og forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen . H. 70 cm, B og D. 80 cm. Fremstår med enkelte ridser. Varenr: 4343003 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 11:48:19 DKK 375
Arne Jacobsen / Piet Hein. Superellipse spisebord
Arne Jacobsen / Piet Hein. Superellipse spisebord . Arne Jacobsen / Piet Hein. Superellipse spisebord med plade af hvidt laminat, sekspasfod af forkromet metal og aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2007. H. 70 L. 150 B. 100 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4342395 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 15:59:00 DKK 425
Piet Hein/Bruno Mathsson: Superellipse bord, L .150. Nyfineret teak med tillægsplader
Piet Hein/Bruno Mathsson: Superellipse bord, L .150. Nyfineret teak med tillægsplader . Piet Hein/Bruno Mathsson. Superellipse bord med plade af lakeret teak finer, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. L. 150 cm. B. 100 cm. Tillægsplader 2x50cm. Fremstår omfineret, dog med små afslag i fineren ved samling.(3) Varenr: 4327712 DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2016 19:00:00 DKK 12.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Fire løse spændben (4)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Fire løse spændben (4). Piet Hein & Bruno Mathsson. Fire løse spændben af forkromet stål. H. 68 cm. Fremstår med rust. (4) Varenr: 4342127 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2016 19:17:00 DKK 350
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord (3). Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med oval plade med udtræk af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, to tillægsplader medfølger, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1987. H. 70,5 cm. L. 180-300 cm. B. 120 cm. Fremstår ... Varenr: 4339527 DKK 15.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2016 19:19:00 DKK 13.000
Piet Hein/Bruno Mathsson. Ellipsebord af bøgetræ. (3)
Piet Hein/Bruno Mathsson. Ellipsebord af bøgetræ. (3). Piet Hein/Bruno Mathsson. Ellipsebord af bøgetræ, plade med udtræk, to tillægsplader á 60 cm. medfølger, spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71, L. 180, B. 120 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, ben med anløbninger. (3) Varenr: 4343671 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2016 19:36:00 DKK 2.500
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk (3). Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål, H. 73 L. 180 B. 120 cm., medfølgende to tilllægsplader á 60 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor; ... Varenr: 4335586 DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2016 19:59:00 DKK 10.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål, H. 72 L. 180 B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugspræg, ridser, enkelt hak i bordplade samt tryk på aluside. Varenr: 4343515 DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2016 20:14:00 DKK 425
Hein / Mathsson, Fritz Hansen, bord Superellips, 240x120 cm
Hein / Mathsson, Fritz Hansen, bord Superellips, 240x120 cm. Matbord Superellips, formgivet av Piet Hein & Bruno Mathsson. I bok med fyra förkromade spännben. Höjd 70 cm, 240x120 cm. Tillverkat för Fritz Hansen, Danmark. Visst slitage, repor. Varenr: 4338467 DKK 1.570 SE, Stockholm, Slakthusgatan 27-07-2016 17:57:00 DKK 255
Hein / Mathsson, Fritz Hansen, bord Superellips, 180x120 cm
Hein / Mathsson, Fritz Hansen, bord Superellips, 180x120 cm. Matbord Superellips, formgivet av Piet Hein & Bruno Mathsson. I björk med fyra förkromade spännben. Höjd 70 cm, 180x120 cm. Tillverkat för Fritz Hansen, Danmark. Visst slitage, repor. Varenr: 4338470 DKK 1.570 SE, Stockholm, Slakthusgatan 27-07-2016 18:57:00 DKK 255
Piet Hein. Super390mm pendler - hvid (4)
Piet Hein. Super390mm pendler - hvid (4). Piet Hein. Fire Super390mm pendler af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Holmegaard. Ø 390 mm, H 30 cm. Fremstår med opbevaringsspor og buler. Ledninger medfølger. (4) Varenr: 4321929 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2016 19:44:00 DKK 300
Piet Hein Bord, Superellipse spisebord, Valnød
Piet Hein Bord, Superellipse spisebord, Valnød. Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord. Fremstillet hos Fritz Hansen. Med nyfineret plade af valnøddetræ, spændben af forkromet stål. H. 70 L. 180 B. 120 cm. Varenr: 4344160 DKK 14.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-07-2016 19:55:00 DKK 6.000
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med to tillægsplader (3)
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med to tillægsplader (3) . Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med udtræk, plade af hvid laminat, monteret med spændeben af forkromet stål. To tillægsplader á 60 cm medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen, H. 71 L. 180/300, B. 120 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4342381 DKK 16.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2016 19:56:00 DKK 15.500
Hein / Mathsson, Fritz Hansen, bord Superellips, laminat, 180x120 cm
Hein / Mathsson, Fritz Hansen, bord Superellips, laminat, 180x120 cm. Matbord Superellips, formgivet av Piet Hein & Bruno Mathsson. I vit laminat med aluminiumkant med fyra förkromade spännben. Höjd 70 cm, 240x120 cm. Tillverkat för Fritz Hansen, Danmark. Visst slitage, repor. Senare benställning från Bruno Mathsson international. Varenr: 4338472 DKK 2.356 SE, Stockholm, Slakthusgatan 27-07-2016 19:57:00 DKK 824
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord . Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellipse spisebord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål, H. 72 L. 180 B. 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med alm. brugspræg; ridser. Varenr: 4343517 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-07-2016 20:14:00 DKK 1.450
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord, teak. (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord, teak. (3) . Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super Elipse spisebord i fineret teak, monteret med spændben af forkromet stål. To tillægsplader. Fremstillet hos Fritz Hansen. L. 180/300 cm. B. 120 cm. H. 70 cm. Fremstår nyfineret ved professionel møbelsnedker. Fremstår med lidt luft imellem ... Varenr: 4320632 DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-07-2016 20:26:00 DKK 14.000
Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord, L. 240 cm . Piet Hein / Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af fineret teak, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen H 70 L 240 B 120 cm. Fremstår nyfineret ved professionel møbelsnedker. Varenr: 4320616 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-07-2016 20:45:00 DKK 9.600
Hein / Mathsson, bord Superallips, 195x100 cm
Hein / Mathsson, bord Superallips, 195x100 cm. Matbord Superellips, formgivet av Piet Hein & Bruno Mathsson. I björk med fyra förkromade spännben. Höjd 70 cm, 195x120 cm. Tillverkat för Bruno Mathsson International. Visst slitage, ett benfäste med skada. Varenr: 4338482 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-07-2016 17:57:00 DKK 236
Hein / Mathsson, bord Superallips, 180x125 cm
Hein / Mathsson, bord Superallips, 180x125 cm. Matbord Superellips, formgivet av Piet Hein & Bruno Mathsson. I masurbjörk med fyra förkromade spännben. Höjd 70 cm, 180x125 cm. Tillverkat för Bruno Mathsson International. Bruksslitage. Varenr: 4338524 DKK 2.356 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-07-2016 18:58:00 DKK 236
Arne Jacobsen / Piet hein / Bruno Mathsson. Par myrestole samt bord (3)
Arne Jacobsen / Piet hein / Bruno Mathsson. Par myrestole samt bord (3). Piet Hein/ Bruno Mathsson. Cirkulært bord. Piet Hein/ Bruno Mathsson. Cirkulært bord med plade af fineret eg, spændben af forkromet stål, H. 71 Ø 120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor; bordplade med brændemærker, nogle større kantafslag.Arne Jacobsen. Par 'Myren' stole, ... Varenr: 4344525 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2016 19:12:00 DKK 375
Hein / Mathsson, bord Superallips, 180x125 cm. Matbord Superellips, formgivet av Piet Hein & Bruno Mathsson. I masurbjörk med fyra förkromade spännben. Höjd 70 cm, 180x125 cm. Tillverkat för Bruno Mathsson International. Bruksslitage. Varenr: 4338526 DKK 2.356 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-07-2016 19:58:00 DKK 236
 1 2  >>