Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "verner panton" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Reservedele til Panthella standerlampe. (3)
Reservedele til Panthella standerlampe. (3) . Reservedele til Panthella Verner Pantons standerlampe. Stander, topskrue og skærm af hvidt plast og metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med defekt ved skærmholder. (3) Varenr: 3700661 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-02-2015 19:28:00 DKK 800
Verner Panton. Par Topan Pendler (2)
Verner Panton. Par Topan Pendler (2) . Verner Panton. Par Topan pendler af poleret aluminium. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 19 cm. (2) Varenr: 3703216 DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-02-2015 16:45:13 DKK 550
Verner Panton  pendel VP-Globe
Verner Panton pendel VP-Globe. Verner Panton for Frandsen Lighting, pendel VP-Globe, designet i 1969. Bemalede aluminiumsskærme monteret i plexiglaskugle(løs). Verpan brochure medfølger. Ø 40 cm. Fremstår med brugsspor. Litteratur: Verner Panton The collected Works. Varen er en del af Lauritz.coms store temaauktion Light ... Varenr: 3702059 DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-02-2015 20:00:00 DKK 3.000
Verner Panton, Panthella bordlampe
Verner Panton, Panthella bordlampe. Verner Panton, Panthella bordlampe af hvidt akrylplast, afbryder på fod. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 70 cm. Ø. 50 cm. Lampen fremstår med gulnet fod, skærm med slagmærke samt lettere nusset. Varen er en del af Lauritz.coms store temaauktion Light Up The Dark, der sætter ... Varenr: 3701806 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-02-2015 20:03:00 DKK 625
Verner Panton. To kræmmerhusstole / Cone chair, sort læder
Verner Panton. To kræmmerhusstole / Cone chair, sort læder . Verner Panton 1926-1998. To kræmmerhusstole / Cone chair. Monteret på drejelig firpas fod. Betrukket med sort Savannelæder fra Arne Sørensen. Litteratur: Verner Panton The Collected Works. Gengivet og beskrevet S. 241. Fremstår nypolstret ved professionel møbelpolster. (2) Varenr: 3671077 DKK 18.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-02-2015 20:05:00 DKK 14.000
Verner Panton. To Panthella standerlamper (2)
Verner Panton. To Panthella standerlamper (2). Verner Panton 1926-1998. To Panthella standerlampet med stel og skærm af hvid plast og metal. H. 128 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor og ridser, en defekt lampe med gulnet fod og flækket skærm. (2) Varenr: 3699548 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 03-02-2015 14:50:00 DKK 800
Verner Panton. Panthella bordlampe
Verner Panton. Panthella bordlampe . Verner Panton. Pantella bordlampe af hvidt akrylplast, afbryder på fod. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 70, Ø. 50 cm. Fremstår med naturlige alders- og brugsspor, gulnet fod. Varenr: 3703977 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 03-02-2015 20:01:00 DKK 950
Verner Panton pendel, VP-Globe, Ø 40 cm.
Verner Panton pendel, VP-Globe, Ø 40 cm.. Verner Panton pendel, VP-Globe. Bemalede aluminiumsskærme monteret i plexiglaskugle. Formgivet 1969, fremstillet hos Verpan. Ø 40 cm. Fremstår i original emballage. Billede 1 er model foto. Varenr: 3704776

DKK 7.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-02-2015 20:30:00 DKK 6.000
 Verner Panton, Ilumesa lysbord / sofabord
Verner Panton, Ilumesa lysbord / sofabord . Verner Panton. Ilumesa lysbord af hvidt kunststof/plast. H. 37 cm Ø. 75 cm. Formgivet i 1969.. Litteratur: Verner Panton the collected works s. 254. Fremstår med alm. brugsmærker, Varenr: 3702208 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-02-2015 20:35:00 DKK 900
Verner Panton pendel, VP-Globe, Ø 50 cm.
Verner Panton pendel, VP-Globe, Ø 50 cm. . Verner Panton pendel, VP-Globe. Bemalede aluminiumsskærme monteret i plexiglaskugle. Formgivet 1969, fremstillet hos Verpan. Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor. Litteratur: Verner Panton The collected Works. Varen er en del af Lauritz.coms store temaauktion Light Up The Dark, der sætter spot på... Varenr: 3697545 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-02-2015 14:00:00 DKK 3.300
Verner Panton, 'Die Große Welle', 3 Mira-X (3)
Verner Panton, 'Die Große Welle', 3 Mira-X (3). Verner Panton, 'Die Große Welle', 3 Mira-X. Monterede på originale rammer. Velour, hvert 112 x 112 cm. 1 billed fremstår med indtrykt sted på en af kanterne, delvist lette misfarvninger og slitage på kanterne. (3) Varenr: 3704572 DKK 10.414 DE, Hamburg, Große Elbstraße 04-02-2015 14:52:57 DKK 5.951
Verner Panton. Frisvinger stol, 'Panton Classic Chair'
Verner Panton. Frisvinger stol, 'Panton Classic Chair' . Verner Panton 1926-1998. Frisvinger stol 'Panton Chair' i helstøbt rød glasfiber-højglans. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med enkelte lette brugsspor. Varenr: 3697845 DKK 3.500 DK, Kolding, Trianglen 04-02-2015 15:30:00 DKK 700
Verner Panton. Ilumesa lysbord/sofabord
Verner Panton. Ilumesa lysbord/sofabord . Verner Panton. Ilumesa lysbord af rød kunststof/plast. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Louis Poulsen, model 23600. Litteratur: Verner Panton the collected works s. 254. H 35 Ø 72 cm Fremstår med Brugsslitage, ridser Varenr: 3703981 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-02-2015 16:15:00 DKK 700
Reservedele til Poul Henningsen, PH-5 pendel samt Verner Panton, VP-Globe pendel (2)
Reservedele til Poul Henningsen, PH-5 pendel samt Verner Panton, VP-Globe pendel (2). Reservedele til Poul Henningsen, PH-5 pendel med skærme af hvidlakeret metal samt Verner Panton, VP-Globe pendel. Fremstår med kraftig slitage og defekt, ridser, skævhed, revner. (2) Varenr: 3704285 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-02-2015 16:41:00 DKK 475
Verner Panton. System 1-2-3 to-pers. sofa
Verner Panton. System 1-2-3 to-pers. sofa . Verner Panton. System 1-2-3 to-pers. sofa betrukket med hvidt skind, med samlings beslag og ben af forkromet metal. Formgivet i 1973-74. Fremstillet hos Fritz Hansen. B. 102 cm. Fremstår med alm. brugspræg og mangler par skruer i samlebeslag. Varenr: 3704562 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 04-02-2015 21:16:00 DKK 425
Verner Panton. Par Flowerpot pendler (3)
Verner Panton. Par Flowerpot pendler (3). Verner Panton. Par Flowerpot pendler af orange emaljeret metal. Ø 20 cm. Formgivet i 1967. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med minde afskalninger på alle pendler og mindre mærker. (3) Varenr: 3701834 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-02-2015 14:52:12 DKK 1.950
Verner Panton  pendel VP-Globe
Verner Panton pendel VP-Globe. Verner Panton for Frandsen Lighting, pendel VP-Globe, designet i 1969. Bemalede aluminiumsskærme monteret i plexiglaskugle(knapper limmet / løs/skæv). Verpan brochure medfølger. Ø 40 cm. Fremstår med brugsspor. Litteratur: Verner Panton The collected Works. Varenr: 3704951 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 05-02-2015 20:07:00 DKK 1.200
Verner Panton. 12 Flowerpot havelamper (12)
Verner Panton. 12 Flowerpot havelamper (12). Verner Panton. 12 Flowerpot havelamper med skærme af emaljeret orange metal, stamme af rustfrit stål. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 123 cm. Fremstår med afslag og rust på skærme.Varen er en del af Lauritz.coms store temaauktion Light Up The Dark, der sætter spot på belysning... Varenr: 3700561 DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-02-2015 19:40:00 DKK 7.000