Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "verner panton" i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Verner Panton, par krydsfinerstole, model 270F + bord / skammel, model 270 HF af krydsfiner (3)
Verner Panton, par krydsfinerstole, model 270F + bord / skammel, model 270 HF af krydsfiner (3). Par krydsfinerstole, model 270F + bord / skammel, model 270 HF, dansk design af Verner Panton, fremstillet hos Thonet. Formgivet i 1965/1966. Konstruktion af sort og orange lakeret krydsfiner. Mærket med Thonet label på undersiden. B. 58/58cm, H. 80/49cm, D. 49/49cm. Fremstår på armlænene med ... Varenr: 3462213 DKK 14.914 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-07-2014 14:30:00 DKK 8.949
Verner Panton, Panthella standerlampe
Verner Panton, Panthella standerlampe . Verner Panton 1926-1998. Pantella standerlampe af hvidt akrylplast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130 Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor, lette ridser og mærker, skævhed i stamme. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3493202 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 19:28:00 DKK 1.200
Verner Panton: 'Panton Chair's' Par stole i pink polypropylen. (2)
Verner Panton: 'Panton Chair's' Par stole i pink polypropylen. (2). Verner Panton. Par frisvinger stole 'Panton Chair's' i helstøbt pink polypropylen. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3487296

DKK 3.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2014 20:51:00 DKK 2.000
Verner Panton: 'Panton Chair's' Par stole i pink polypropylen. (2). Verner Panton. Par frisvinger stole 'Panton Chair's' i helstøbt pink polypropylen. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3487293

DKK 3.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2014 21:51:00 DKK 2.000
Verner Panton. Panthella standerlampe
Verner Panton. Panthella standerlampe. Verner Panton 1926-1998. Pantella standerlampe af hvidt akrylplast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130, Ø 50 cm. Varenr: 3494078 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 01-08-2014 19:54:00 DKK 2.600
Verner Panton, Stehlampe / Stehleuchte Modell Panthella, für Louis Poulsen
Verner Panton, Stehlampe / Stehleuchte Modell Panthella, für Louis Poulsen. Verner Panton, Stehlampe / Stehleuchte Modell Panthella, für Louis Poulsen. Entwurf von 1971, Ausgezeichnet mit dem Bundespreis 'Gute Form 1972'. Ausführung Louis Poulsen. Weißer Kunststoff und Metall. Bezeichnet mit Herstellerklebeetikett. H. ca. 130 cm, Ø ca. 50 cm. Leichte Alters- und ... Varenr: 3492334 DKK 2.237 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-08-2014 19:07:00 DKK 1.230
Verner Panton. Stol, 'Pantonic'
Verner Panton. Stol, 'Pantonic'. Verner Panton. Stol, "Pantonic" af lakeret formspændt bøgtræ, udskåret som figur. Produceret for Håg, Norge. Varenr: 3495408 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2014 15:27:00 DKK 350
Verner Panton: 'Panton Chair's' Sæt på seks stole i pink polypropylen. (6)
Verner Panton: 'Panton Chair's' Sæt på seks stole i pink polypropylen. (6). Verner Panton. Sæt på seks frisvinger stole 'Panton Chair's' i helstøbt pink polypropylen. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår ubrugte. (6)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3379387

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2014 15:32:11 DKK 7.000
Verner Panton, Flower pot, orangeemaljeret
Verner Panton, Flower pot, orangeemaljeret. Verner Panton, Flowerpot pendel af orangeemaljeret metal. Formgivet i 1967. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 22 cm. Fremstår med kraftig slitage og ridser. Varenr: 3499039 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-08-2014 19:11:00 DKK 300
Verner Panton. Panthella standerlampe. Verner Panton. Pantella standerlampe af hvidt akrylplast, afbryder på fod. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 130 cm. Fremstår med brugsspor og gulnet stamme nederst og øverst. Skærmmontering defekt samt manglende topskrue. Varenr: 3496021 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 06-08-2014 11:02:00 DKK 300
Verner Panton. Flowerpot bordlampe
Verner Panton. Flowerpot bordlampe . Verner Panton 1926-1998. Flowerpot bordlampe med fod stamme og skærm af orangelakeret metal. Fremstilet hos Unique Interieur, Copenhagen. H. 48 cm Diam. 23 cm. Fremstår med ridser. Varenr: 3497777 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 06-08-2014 19:51:00 DKK 350