Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 21  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ring guld med diamanter
Ring guld med diamanter. RING, 18 k guld, smaragdslipad diamant ca 0,30 ct, TCa(K)/VS2, 20 briljantslipade diamanter, totalt ca 0,60 ct, Ryssland 1958-, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 8,8 g Varenr: 4699461 DKK 9.177 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-06-2017 19:27:00
Se mere
Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd, brun kalveskind med charm i form af æg med brillanter
Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd, brun kalveskind med charm i form af æg med brillanter. Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd, udført i brunt kalveskind, med charm udført i 18 kt. guld, i form af æg med brillanter, samlet ca. 0.12 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS. Længde 36 cm. Fremstår ubrugt. Ligger i org æske fra Ole L. Varenr: 4675321 DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-06-2017 19:27:00 DKK 4.700
Kranie fra moskusokse, Grønland
Kranie fra moskusokse, Grønland . Kranie fra moskusokse (Ovibos moschatus) fra Grønland, B. ca. 68 cm. Varenr: 4690994 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-06-2017 19:28:00 DKK 725
Haglgevær Sauer Sohn s/s kal 12/70
Haglgevær Sauer Sohn s/s kal 12/70. Haglgevær Sauer Sohn s/s kal 12/70, våbennummer 217716, fabrikationsnummer 13/1. PL 76 cm, TL 116 cm, afstand aftrækker til kolbe 35 cm. Boringer 1/2 + 1/2. Doubletrigger. Fremstår med lidt slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 4699877 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2017 19:29:00 DKK 625
Arne Jacobsen. Par lænestole, 'Svanen', model 3320 (2)
Arne Jacobsen. Par lænestole, 'Svanen', model 3320 (2). Arne Jacobsen. Lænestol, model 3320, 'Svanen', originalt betrukket med lilla uld. Monteret på helstøbt fod i aluminium. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen. Litteratur: C Thau & K Vindum 'Arne Jacobsen'. Fremstår med ... Varenr: 4688537 DKK 19.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-06-2017 19:29:00 DKK 13.000
Strandkurv, model Hornbæk rød/hvid stribet
Strandkurv, model Hornbæk rød/hvid stribet . Strandkurv, model Hornbæk rød/hvid stribet, af træ og kunstflet, med plads til to personer. Indvendig beklædning samt hynder betrukket med markisestof. Flere detaljer i form af integreret fodstøtter, markise, mindre sidebord, samt regulerbart rygstøtte. H. 155 cm. B. 119 cm. D. 98 cm. Fremstår ... Varenr: 4639252

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-06-2017 19:30:00 DKK 1.850
Kolossal Terrazzo krukker til haven (2)
Kolossal Terrazzo krukker til haven (2). Kolossal havekrukker i sort terrazzo til haven. H. 100 cm. B. 45 cm. D. 45 cm. Frostsikker. Varenr: 4698579

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-06-2017 19:30:00 DKK 1.300
Sängbord
Sängbord. SÄNGBORD, 2 st, 1900-talets första hälft, björk, med ljusspräcklig marmorskiva och skåpsdel, låda i sargen, höjd 74, 40x40 cm Varenr: 4699462 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 19:30:00
Se mere
Verner Panton. Par lænestole, system 1-2-3 (2)
Verner Panton. Par lænestole, system 1-2-3 (2). Verner Panton (1926-1998). To spise stole model 1-2-3, overpolstret med brunt stof. Monteret på base i form af trompetfod i støbt aluminium. Formgivet 1973. Udført hos Fritz Hansen. Kommer fra Dronninglund Kunstcenter. Fremstår med brugsspor herunder slitage på stof samt porøs skum. Se også ... Varenr: 4665681 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-06-2017 19:30:00 DKK 875
Peter J. Lassen. Fem Montana moduler med sokler, hvid. (10)
Peter J. Lassen. Fem Montana moduler med sokler, hvid. (10) . Peter J. Lassen. Fem Montanamoduler af hvidlakeret MDF. Front med skydelåger hvorbag hylder, ene modul med skuffer bag ved skydelåger. To med låsefunktion, nøgle medfølger ikke, fremstår ulåst. Med sokler. Fremstår med brugsspor, b.la i form af småridser. Mål: 82x70x39 cm. Sokler H. 7 cm. (10) Varenr: 4692714 DKK 12.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-06-2017 19:30:00 DKK 10.500
Pendel, sort, industrielt design.
Pendel, sort, industrielt design.. Pendel i industrielt design. Mat sort. Kæde medfølger, som kan afkortes. Fatning E27. Pærer medfølger ikke. Lampen måler 35x55. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 61x48x48 cm. Modelfoto. Varenr: 4686668

DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-06-2017 19:30:00 DKK 800
Poul Henningsen. Par PH5 pendler, hvid (2)
Poul Henningsen. Par PH5 pendler, hvid (2). Poul Henningsen. Et par PH5 pendler med skærme af lakeret aluminium, Ø 50 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, ridser og buler. (2) Varenr: 4682707 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2017 19:30:00 DKK 1.400
Ring med spinel og brillanter
Ring med spinel og brillanter. Ring udført i 18 kt. rhodineret gul, prydet d med stor old mining Burma spinel på ca. 14.03 ct omkranset af brillanter. Samlet ca. 1.60 ct. Farve: Top Wesselton/G-Wesselton/H. Klarhed VS. Ringstr. Ø 16,25 mm. Vægt ca. 11 gram. Varenr: 4691888 DKK 18.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-06-2017 19:31:00 DKK 4.700
Vitrineskab, to-delt. Hvid bemalet. (2)
Vitrineskab, to-delt. Hvid bemalet. (2). Vitrineskab, to-delt. Hvid bemalet træ. Greb af patineret jern. Bund med tre skuffer, samt tre låger hvor bag tre hylder. Top med profileret top samt tre glaslåger med sprosser, hvor bag tre hylder. H. 200 cm. B. 157 cm. D. 40 cm. Modelfoto.(2) Varenr: 4655525

DKK 5.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-06-2017 19:31:00 DKK 2.900
Antoni Adamski f.1955 cd,  Akryl på lærred. Komposition med model.
Antoni Adamski f.1955 cd, Akryl på lærred. Komposition med model.. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Varenr: 4697108 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2017 19:31:00 DKK 675
Handknuten persisk matta 208 x 127 cm
Handknuten persisk matta 208 x 127 cm. Orientalsk, handknuten matta, 208 x 127 cm. Ull på bomullsvarp. Central medaljong, tätt mångfärgat mönster på röd botten. Bruksslitage, se bild. Proveniens: Hotel Mäster Johan, Malmö. OBS! Mattans färg varierar beroende på vilken vinkel man ser den ifrån Varenr: 4693266 DKK 2.294 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-06-2017 19:32:00 DKK 229
Svensk Gotland skind Hvid
Svensk Gotland skind Hvid. Svensk Gotland skind. Hvid. Lækker tyk kvalitet. stemplede: Scandinavian lamb/sheepskinCa. 94 x 62 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Stol medfølger ikke. Varenr: 4667789

DKK 1.100 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2017 19:32:00 DKK 400
Stig slas Claesson
Stig slas Claesson. STIG "SLAS" CLAESSON (1928-2008): Stockholmsmotiv, signerad Stig Claesson, 23/360, litografi, ca 44x59 cm Varenr: 4699463 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 19:33:00
Se mere
Jonas Lindvall, Stolab, stol 'Hundranian'
Jonas Lindvall, Stolab, stol 'Hundranian'. Stol 'Hundranian', formgiven av Jonas Lindvall. Vitlackerad med stoppad textilklädd sits. Tillverkad för Stolab. Stapelbar. Bredd 56 cm, djup 49 cm, höjd 80 cm och sitthöjd 45 cm. Varenr: 4684289

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-06-2017 19:33:00 DKK 249
To katana sværd med stand samt wakizashi (3)
To katana sværd med stand samt wakizashi (3). To katana sværd med stand samt wakizashi. Nyere dato. L. 103-69 cm. (3) Varenr: 4687668 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-06-2017 19:33:00 DKK 800
Dansk Miniériffel M. 1861, ex fransk M. 1822 transformée
Dansk Miniériffel M. 1861, ex fransk M. 1822 transformée. Dansk Miniériffel M. 1861, ex fransk M. 1822 transformée. PL. 75,5 TL. 115 cm. Fremstår med stram og velfungerende mekanik og aftræk. Fremstår i god stand set i forhold til alder. Dette våben er fremstillet før 1870 og kan derfor erhverves af enhver Varenr: 4688957 DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-06-2017 19:34:00 DKK 2.200
Barhocker von Brunner
Barhocker von Brunner. Barhocker von Brunner. Modell we_talk 9911. Design von Justus Kolberg. Standsäule und Fußstütze Rundstahlrohr, verchromt. Sitz aus Buchenformsperrholz und gepolstert mit hellem Stoff bezogen. Maße: H. 77 cm, B. 44 cm, T. 43 cm, SH. 77 cm. Ausstellungsstück. Varenr: 4687829 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 19:35:00 DKK 297
Drei Konferenzstühle von Brunner (3)
Drei Konferenzstühle von Brunner (3). Drei Konferenzstühle von Brunner. Modelle 1224/A. Design von Lepper Schmidt Sommerlade. Kufengestell, glanzverchromt. Sitzschalen aus Buchenformsperrholz. Korpus mit Armlehnen. Kunststoffgleiter. Verschiedene Farben, Stoffe und Polster. Mit Hypereinsatz. Maße: H. 83 cm, B. 56,5 cm, T. 57 cm, SH.... Varenr: 4688185 DKK 1.115 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 19:35:00 DKK 297
Will Spanier, Konvolut von drei Radierungen (3)
Will Spanier, Konvolut von drei Radierungen (3). Will Spanier (1894-1957), Konvolut von drei Radierungen - 1. Brücke, Maße: 26 x 31,5 (Rahmenmaße: 45 x 49 cm), 2. Reetdachhaus, Maße: 23 x 31,5 (Rahmenmaße: 44 x 54 cm),3. Rückenakt, Bildmaße: 33,5 x 25,5 ( Rahmenmaße: 48,5 x 40). Alle handsigniert. Zwei Blätter stark gebräunt. (3) Varenr: 4678301 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 19:36:00 DKK 297
Bokskåp
Bokskåp. BOKSKÅP med skrivinredning, sekelskifte 1900, 2-delad, vitbemålad, inredning med fack och lådor, skrivklaff med dold låda, underdel med inredning med hyllplan, höjd ca 228, 121x58 cm, nycklar medföljer Varenr: 4699464 DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 19:36:00
Se mere
Charles Eames, Lounge Chair med tilhørende fodskammel, høj model (2)
Charles Eames, Lounge Chair med tilhørende fodskammel, høj model (2). Charles Eames. Lounge Chair med tilhørende fodskammel. Sæde og ryg med skaller af mørk valnød, betræk af sort læder, monteret på drejefod af sort / poleret aluminium. Høj model, 86 cm. Formgivet 1958. Fremstillet hos Herman Miller. Fremstår uden brugsspor. (2) Varenr: 4695471 DKK 44.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-06-2017 19:37:00 DKK 35.000
Lovebed, model Toledo (3)
Lovebed, model Toledo (3). To-delt lovebed, med sort solskærm samt sofabord med glasplade.Udført i sort kraftig håndflettet polyrattan 4 linierflet. Solskærm af sort vandafvisende 310g polyester stof samt vandafvisende hynder med sort vaskbart betræk. Hyndetykkelse 8 cm .Stel af pulverlakeret aluminium. Solskærmen er ... Varenr: 4667551

DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-06-2017 19:38:00 DKK 1.350
KMO
KMO. SMYCKEN, 8 dlr, bestående av: halsband, armband, 4 st., örhängen, 3 par, design KMO Varenr: 4699465 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-06-2017 19:39:00
Se mere
Hvid markise 4 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise 4 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 4 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varenr: 4643875

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-06-2017 19:40:00 DKK 4.600
Panini grill samt fritøse, dobbelt(2)
Panini grill samt fritøse, dobbelt(2). Fritøse samt Panini grill i rustfrit stål. Fritøse med 2 stk. 11 Liters olietanke 67x45x35 cm. Panini grill med 2 grillflader 58x40x21 cm. Begge fremstår i original emballage. (2) Varenr: 4680937

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-06-2017 19:40:00 DKK 1.600
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 21  >>