Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 32  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tromblon stenlås, gevær, formentlig 1800-tallet, England
Tromblon stenlås, gevær, formentlig 1800-tallet, England, fremstillet af træ og metal, med datering 1811, mål: L. 90 cm, fremstår med brugsspor, træ med skrammer og afslag, metal med oxidationsspor.
Varenr: 4849755
DKK 11.165 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16-12-2017
19:59:00
DKK 2.419
Erik Kirkegaard armstol
Erik Kirkegaard. Armstol med stel af teaktræ, sæde og ryg betrukket med sort skai. 1950'erne. Fremstillet hos Høng Stolefabrik. Fremstår med brugsslitage bl.a. revner på sæde
Varenr: 4868572
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-12-2017
19:59:00
Vitrineskab, hvid antikbemaling
Vitrine/Skab af hvidt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med 2 glasdøre bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 cm B. 150 cm D. 45 cm. Modelfoto.
Varenr: 4754461

DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-12-2017
20:00:00
DKK 1.300
Sort markise 5.5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Sort markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 5.5 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i sort farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ...
Varenr: 4643890

DKK 6.200 DK, Helsingør, Støberivej 16-12-2017
20:00:00
DKK 1.200
Silbernes Zucker-Sahne-Set auf Tablett (3)
Silbernes Zucker-Sahne-Set auf Tablett, aus 800er Silber (punziert) gefertigt, bauchiges Kännchen mit runde Zuckerschale auf einem kleinem Fuß, dazu passend Ovaltablett, Maße ca.: L. 19 cm, D. 7-8 cm, H. 6 cm, Gesamtgewicht ca.: 190 g. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. (3)
Varenr: 4832279
DKK 1.489 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-12-2017
20:00:00
DKK 595
Peter Nyborg. Abstrakt komposition, olie på lærred, 2017
Peter Nyborg, født 1937. Abstrakt komposition 'Range to Reign', olie på lærred. Sign. samt dateret Peter Nyborg 2016. 170,5 x 60 (173 x 62,5) cm.
Varenr: 4865599
DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 16-12-2017
20:00:00
DKK 950
Large glass cabinet, white antiqued paint
Large glass cabinet, French country style. White antique painted wood, white-painted interior with shelves. Upper section with three barred glass doors. Lower section with three moulded doors and three drawers. Two sections. H. 200 cm, W. 165 cm, D. 42 cm. In two packages with the following ...
Varenr: 4856553

DKK 6.023 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 16-12-2017
20:00:00
DKK 3.706
Salongsgrupp i jugend
SALONGSGRUPP, jugend,1900-talets början, i mahognyfanér, dekor av blommor, bestående av soffa, 2 fåtöljer, 3 stolar, soffans längd 138 cm
Varenr: 4868038
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
20:00:00
Se mere
Flemming Bo Hansen for Rosendahl. Digital herre armbåndsur, model 'Watch II'
Rosendahl. Digital herre armbåndsur, model 'Watch II' 43107. Design: Flemming Bo Hansen. Æske og emballage medfølger.
Varenr: 4863400

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 16-12-2017
20:00:00
DKK 450
Hans Degner, komposition, akryl på lærred
Abstrakt komposition af Hans Degner født 1964. Akryl på lærred. Signeret på bagsiden, 100 x 100 cm.
Varenr: 4869250
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-12-2017
20:00:00
DULTON CO LDT. Standerlampe, forkrommet
DULTON CO LDT. Standerlampe. Fremstillet af forkrommet metal. Stativ med sammenklappelig fod samt justerbar i højde. Justerbar svingarm. H. 180 B. 65 cm.
Varenr: 4829536

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 16-12-2017
20:00:00
Henrik Krogsholm. Komposition
Henrik Krogsholm (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, sign. på bagsiden. 100 x 100 cm. UR.
Varenr: 4854486
DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 16-12-2017
20:00:00
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski. Akryl på lærred. sign. Mål H. 100 x 150 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/
Varenr: 4854836
DKK 3.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-12-2017
20:00:00
DKK 450
Heiring, 2 vedhæng, ene med topaz andet med ametyst (2)
Heiring, 2 klassiske vedhæng udført i 14 kt. guld, ene prydet med lys blå topaz andet med lilla ametyst (2)
Varenr: 4811037

DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 16-12-2017
20:01:00
Georg Jensen, Armbanduhr 345
Georg Jensen Armbanduhr "345" Design Jorgen Moller, Stahl, Lederarmband erneuert nicht Original, Quartzwerk, Datum auf Neun, Sekundenzeiger über das ganze Zifferblatt, Punktindizes, Silberfarbenes Zifferblatt. Saphirglas, Durchmesser ca. 36 mm, Dicke ca. 5,78 mm. Von 1990. Nr. 24092 Lauritz.com...
Varenr: 4868761
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
20:01:00
DKK 2.233
Kranie udført af forsølvet bronze
Kranie udført af forsølvet bronze h. 17 cm. Af nyere dato
Varenr: 4814860

DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-12-2017
20:02:00
DKK 700
Yoko Ono offset
YOKO ONO (Japan, född 1933): "We´re All Water", signerad, 2005, offset på papper, 40X29,5 cm.. PROVENIENS. Gallery 360*, Tokyo
Varenr: 4868039
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
20:02:00
Se mere
Hermances Geneve, Moonphase Model G116-10
Hermances Geneve herrearmbåndsur i 18 kt. rosegold plated urkasse med kratrig brun læderrem. Krone med blå sten. Hvid sølvtonet style urskive med romertal, time, minut og stor sekundviser. Små visere for ugedag og dato samt måne og solindikation. Diameter urkasse excl. krone 42 mm. 5 atm. ...
Varenr: 4857055

DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-12-2017
20:02:00
Husky ladcykel med syv gear.
Ladcykel model Husky med syv indvendig gear. Stel af aluminium, kassen af PE plast, hvilket gør at selve cyklen vejer omkring 31 kg. Fodbremse samt skivebremser monteret. I original emballage. Usamlet. Modelfotos.
Varenr: 4786591

DKK 11.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-12-2017
20:03:00
DKK 5.000
Persisk Ghashghai løber, 295 x 110 cm.
Persisk Ghashghai løber, syd Persien. Uld på uld. 295 x 110 cm.
Varenr: 4835335

DKK 3.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-12-2017
20:03:00
DKK 1.200
Herbert Lauer, bladguld/oliekridt på karton, nøgenstudie i blåt og guld, med lapis lazuli-blå passepartout (2)
Herbert Lauer, bladguld/oliekridt på karton, ’Akt in blau und gold’, med lapis lazuli-blå passepartout, signeret med titel og datering på bagsiden. ’2001, 2002', indrammet bag glas og passepartout. Billedmål ca.: 15,5 x 15,5 cm. Rammemål ca.: 54 x 54 cm. (2)
Varenr: 4839524
DKK 3.722 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-12-2017
20:04:00
DKK 819
Fågelplanscher Rapphöns 2 st Körner
FÅGELPLANSCHER RAPPHÖNS (2). KÖRNER, MAGNUS. Rapphöna, Dal-Ripa. 2 handkolorerade litograferade planscher, ca 1830-40. Ur Nilsson, Illuminerade figurer till Sveriges fauna. Ca 160x235 mm. 1 i passepartout.
Varenr: 4868040
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
20:04:00
Se mere
Baume & Mercier herreur
Baume & Mercier herreur, model Classima, i urkasse af blankpoleret stål, semi-openface two-tone urskive med romer- og arabertal, blå visere. Orig. optrækskrone med logo, delvis "åben" bagkasse, monteret med rem af sort krokopræget læder med original Baume & Mercier foldespænde. Safirglas. ...
Varenr: 4856371
DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 16-12-2017
20:06:00
DKK 3.800
Silver bägare gräddkanna
NILS ORSTEDT (Norrköping, 1745-1769), bägare, silver, förgylld insida, höjd ca 11 cm, vikt ca 101 g
Varenr: 4868041
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 16-12-2017
20:06:00
Se mere
Frances Mayer, Mischtechnik auf Papier, 'Abstrakte Landschaft'
Frances Mayer, Mischtechnik auf Papier, 'Abstrakte Landschaft', hinter Glas gerahmt. Bildmaße ca.: 32 x 43 cm. Rahmenmaße ca.: 57 x 68 cm. Altersgemäßer Zustand.
Varenr: 4844905
DKK 1.861 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-12-2017
20:07:00
DKK 298
Persisk Moud, 240 x 151 cm
Persisk Moud. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Rød bund rigt dekoreret med florale mønstre/ have-mønster. Mål ca. 240 x 151 cm
Varenr: 4607773

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-12-2017
20:07:00
Yoko Ono offset
YOKO ONO (Japan, född 1933): "We´re All Water", signerad, 2005, offset på papper 42X59,5 cm. PROVENIENS. Gallery 360*, Tokyo
Varenr: 4868042
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
20:08:00
Se mere
Arne Jacobsen. 'Svanen' lænestol, model 3320
Arne Jacobsen (1902- 1971). Lænestol, model 3320 'Svanen' betrukket med sort læder, monteret på drejelig firpasfod af aluminium. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 79 cm. B. 75 cm. Sh. 42 cm. Fremstår med brugsspor ...
Varenr: 4859315
DKK 20.000 DK, Aalborg, Nibevej 16-12-2017
20:08:00
DKK 14.500
Konvolut Puppen / Handpuppen, Dresdner Künstlerpuppen, Stoff (26)
Konvolut Puppen / Handpuppen, Dresdner Künstlerpuppen, Stoff, Handarbeit. Handgenähte Puppen, verschiedene Größen und Farben, Tier-, Menschen-, Kasperle- und Märchenpuppen. Teilweise mit Herstelleretikett. Altersgemäße Gebrauchsspuren, partiell Farbunterschiede. (26)
Varenr: 4795243
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16-12-2017
20:09:00
DKK 298
Par italienske industripendler af mærket ´iguzzini´ (2)
Par iguzzini industripendler af aluminium, skærm af plast. H. 39,5 cm, Ø 41 cm. Fremstår med brugsspor og snavs. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4805114
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 16-12-2017
20:09:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 32  >>