Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 60  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
2 melerede langhårede lammeskind (2)
To melerede langhårede bløde skandinaviske lammeskind - Mål henholdsvis ca. 88x68 cm. og 83x60 cm. Bemærk at stole medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. (2)
Varenr: 4742561

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 22-08-2017
08:26:00
DKK 525
To engelske vintage ringe af 18 kt. guld med diamanter og safirer. 1900-tallets første halvdel (2)
To engelske vintage ringe af 18 kt. guld bestående af diamantring med 5 diamanter, i alt ca. 0.16 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: SI-P. Samt Safir- og diamantring prydet med 3 ovale facetslebne safirer, flankeret af 8 små rosenslebne diamanter. Vægt i alt ca. 4,6 g. Ring B. 0,44 og 1 cm.
Varenr: 4728578
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-08-2017
09:14:00
DKK 1.450
To vintageringe af 18 kt. guld, vægt i alt ca. 10 g. (2)
To vintageringe af 18 kt. guld bestående af smaragdring prydet med tre runde smaragder og 4 små enkeltslebne hvide diamanter. Samt engelsk ring prydet to blå spineller og tre hvide facetslebne safirer. Vægt i alt 10 g. Ringstr. 53/16,75 og 58/18,7. Fremstår med brugsspor og hak i midterste ...
Varenr: 4728808
DKK 5.400 DK, Vejle, Dandyvej 22-08-2017
09:16:00
Stowa Flieger Automatic, herrearmbåndsur
Stowa Flieger Automatic, herrearmbåndsur i urkasse af stål med sort urskive med arabertal, minutmarkeringer samt tre visere. Uret har glasbagkasse med kig til mekanisk urværk med automatisk optræk og er motneret med læderrem med Stowa foldespænde af stål. Ø: 40 mm (ekskl. krone). Uret kommer med ...
Varenr: 4748269
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-08-2017
09:26:04
DKK 3.700
Klædeskab af teaktræ
Klædeskab af teaktræ, front med skydelåger bag hvilke hylder samt rum med stang til ophæng af tøj. B. 200 cm. H. 226 cm. D. 60 cm. Fremstår med finerskade ved bund, alm. brugsspor.
Varenr: 4748271
DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-08-2017
09:27:47
DKK 1.700
Figur brons Kina
FIGUR, brons, Kina, 18/1900-tal, i form av häst med hovman, grönpatinerad, höjd ca 26, längd ca 18 cm
Varenr: 4748092
DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-08-2017
10:00:00
Se mere
To bauhaus pendler af opalglas (2)
To bauhaus pendler af opalglas i ophæng af forkromet metal, Ø 40 cm. (2)
Varenr: 4748281
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-08-2017
10:02:33
DKK 500
Altansæt / Cafesæt – 3 dele - Pink
Smart Altansæt bestående af 2 stole og 1 bord. Alle 3 dele kan klappes sammen så det ikke fylder meget på altanen.
Varenr: 4742254

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
10:04:00
Et par solitaire brillantørestikker af 14 kt. guld, i alt ca. 0.60 ct. (2)
Et par solitaire brillantørestikker af 14 kt. guld hver prydet med to brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.60 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: SI-P1. Vægt i alt uden gummibagstikker ca. 0,6 g. Ø incl. fatning ca. 4,55 mm. (2)
Varenr: 4716951
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-08-2017
10:05:00
DKK 2.700
Byrå 1800-tal
BYRÅ, 1800-tal, 3-lådig, vitnbemålad, höjd ca 73, 101x41 cm
Varenr: 4748093
DKK 1.912 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-08-2017
10:07:00
Se mere
Samling 3 diamanter, i alt 0.98 ct. (3)
1 gammelsleben diamant, rund: 0.44 ct., Crystal (J) P2- Rondist beskadiget. 1 brillant: 0.31 ct., Crystal (J) SI - Rondist ikke poleret. 1 diamant 0.23 ct., Crystal (J) P2 - Stærkt beskadiget.
Varenr: 4747998
DKK 3.718 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-08-2017
10:11:19
DKK 744
Herrbetjänt Brevettato
HERRBETJÄNT, Brevettato, Italien, betsad bok, beslag i mässing, på hjul, höjd ca 105 cm
Varenr: 4748094
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-08-2017
10:14:00
Se mere
Gummibåd AQUARIB ADVENTUR 275 + Dykkermaske m/ kamera – 8 GB - HD720 (2).
Gummibåd uden køl med lamelbund. Denne type båd er den hurtigste at pakke ud og rulle sammen efter brug. Den flade bund gør den meget rolig og stabil på vandet. Denne bådtype er uden køl og kan derfor ikke anvendes til planende sejlads. En ideel båd til rolige ture på vandet. Perfekt valg til ...
Varenr: 4740084

DKK 4.700 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
10:18:00
Svenske melerede lammeskind grå (2)
Svensk melerede lammeskind. Grå. Stemplet: Scandinavian lamb/sheepskin. Ca. 110 x 70, 105 x 70 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Stol medfølger ikke.
Varenr: 4751494

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-08-2017
10:19:00
DKK 325
Vägglykta smide
VÄGGLYKTA, 1900-talets första hälft, smide, blyinfattat glas, ut från vägg ca 54, höjd ca 31 cm
Varenr: 4748095
DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-08-2017
10:21:00
Se mere
Håndvask af natursten, 'Grazioso'
Håndvask af natursten, 'Grazioso', i farven Menggu Black. Mål: 44 x 44 x 15 cm.
Varenr: 4742274

DKK 3.800 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
10:27:36
Vitrineskab, i to dele, træ, i retro stil (2)
Vitrineskab, i to dele, træ, i retro stil. 4 låger med glas og 4 hylder. I original emballage.B: 126 cm D: 39 cm H: 150 cm (2)
Varenr: 4735853

DKK 5.900 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
10:27:56
DKK 1.150
Gun Ernsjöö blandteknik
GUN ERNSJÖÖ (född 1944): Hundmotiv, a tergo signerad och daterad Gun Ernsjöö -14, blandteknik på pannå, ca 64x56,5 cm
Varenr: 4748096
10:28:00
Se mere
Fotostudio (8 dele)
Komplet fotostudio 8 dele. Få dit eget fotostudie til professionelle billeder til webshoppen, produktfremvisning, portrætter, familiefotografering m.m. Studiet består af: 2 x fotostativ-holdere 2 x fotolamper m/ tænd/sluk og justeringsfunktion 2 x sølv refleksskærme 2 x professionelle ...
Varenr: 4738420

10:28:11
DKK 950
Köpmansdisk
KÖPMANSDISK, 1900-talets första hälft, vitbemålad, 6-lådig, lådfronter med fasettslipat glas, dragbeslag i patinerad mässing, höjd ca 92, 142x51 cm
Varenr: 4748097
DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-08-2017
10:35:00
Se mere
HAY. Sæt på fire Hee Dining Chairs - stole grønlakerede (4).
HAY. Sæt på fire Hee Dining Chairs - stole grønlakerede. H. 78 cm., B. 44 cm. Velegnede til udendørs brug. Udstillingsmodeller der fremstår med lette håndteringsspor. (4)
Varenr: 4741927

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
10:38:14
ALU-Pram 300 incl. årer.
ALU-Pram 300 incl. årer. Stærk og og alsidig multi-funktionel fladbundet synkefri pram i aluminium, der er vedligeholdelsesfri. På grund af dens lave vægt er den let at søsætte og transportere - den vejer kun omkring 38 kg. Nem transport på trailer eller tagbøjler. Da jollen er ...
Varenr: 4707515

DKK 9.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
10:38:45
DKK 3.600
Peter Dahl färglitografi
PETER DAHL (född 1934): Interiör med självporträtt, signerad Peter Dahl, EA, färglitografi, bladmått ca 58x79 cm
Varenr: 4748098
DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-08-2017
10:42:00
Se mere
Charles Eames. Et par stole fra serien 'Aluminium Group' model EA-105 (2)
Charles Eames 1907 - 1978. Et par fra serien 'Aluminium Group' model EA-105 med fast stel af forkromet aluminium. Betræk af rødt læder. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. (2)
Varenr: 4714648
DKK 13.000 DK, Kolding, Trianglen 22-08-2017
10:51:00
DKK 5.600
Konvolut Literatur, Skandinavisches Glas, u.a. Glas in Schweden (3)
Konvolut Literatur, Skandinavisches Glas. Bestehend aus: Glas in Schweden 1915-1960, Hrsg. von Helmut Ricke und Ulrich Gronert, Katalog zur Austellung im Kunstmuseum Düsseldorf, Zürich und Stockholm. The Kosta Book of Glass, Kollektionskatalog Kosta, mit Farbabbildungen zahlreicher Entwürfe aus ...
Varenr: 4710084
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-08-2017
10:53:00
DKK 297
2 Allianceringe med brillanter
2 Alliancering udført i 18 kt. rhodineret guld, begge prydet med små brillanter hele vejen rundt. Samlet ca. 0.75 ct. Ringstr. Ø 18,75 mm. Samlet vægt ca. 2,6 gram. Ene er der en brillant der er faldet ud, men den medfølger.
Varenr: 4720359
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-08-2017
10:54:00
DKK 1.350
2 danske lammeskind, grå / grøn nuance (2)
2 danske lammeskind - indfarvede i en grå/grøn nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let) Man Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt og er ...
Varenr: 4680786

10:57:00
Samling erotiske figurer (6)
Samling erotiske figurer og fallosfigurer af bronze og sten. Enkelte små afslag. Mål på største: 13,5 x 14 x 3,5 cm.(6)
Varenr: 4734977
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-08-2017
10:57:30
DKK 450
Orientmatta
ORIENTMATTA, Tuiserkan, ca 317x160 cm
Varenr: 4748099
11:00:00
Se mere
Charlotte Rude & Hjördis Olsson-Une barnstol
CHARLOTTE RUDE & HJÖRDIS OLSSON-UNE, "Dino", barnstol, IKEA, 1970, blålackerad benställning, sits i grön galon, höjd ca 65, diameter 55 cm
Varenr: 4748100
11:07:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 60  >>