Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i alle varer der slutter inden for 24 timer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 70  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kommode i metal med hjul
Kommode i metal med hjul. Kommode i metal med hjul. 6 skuffer og en stor trådkurv.l: 52 cm B: 41 cm, H: 104 cm. Varenr: 4653765

DKK 2.900 DK, Herning, Engdahlsvej 25-06-2017 23:18:22 DKK 675
2 danske lammeskind, grå / grøn nuance (2)
2 danske lammeskind, grå / grøn nuance (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en grå/grøn nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let) Man Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt og er ... Varenr: 4680788

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2017 08:35:00 DKK 800
Gotlandsk lammeskind
Gotlandsk lammeskind. Et Gotlandsk lammeskind. Mål ca. 100x75 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Varenr: 4675088

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2017 08:45:00 DKK 325
Orientalske / østasiatiske indskudsborde af udskåret træ, 20 årh (3)
Orientalske / østasiatiske indskudsborde af udskåret træ, 20 årh (3). Orientalske / østasiatiske indskudsborde af udskåret og lakeret træ, 20 årh. Sargstykker af lysere træ udskårne i relief med bjerge, træer, junker m.m. Plader med reliefudskårne blomsterborter. Enkelte stedvise mærker og ridser. Største: H. 68. 52 x 36 cm. (3) Varenr: 4688610 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2017 09:13:02 DKK 300
Art Deco, Spisestue, seks stole samt spisebord (8)
Art Deco, Spisestue, seks stole samt spisebord (8). Art Deco, Spisestue bestående af seks stole af bejdset birketræ med sæde af hestehår. Fremstår med aldersrelateret brugsspor samt enkle løse samlinger samt et sæde med hul i betrækket. H. 87 cm. Sh. 45 cm. B. 48 cm. Spisebord med ben af bejdset bøg samt bordplade af nøddetræ, én tillægsplade af ... Varenr: 4688625 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2017 09:26:39 DKK 325
BG Design. Fritstående skrivebord, model Zippo Line
BG Design. Fritstående skrivebord, model Zippo Line. BG design. Fritstående skrivebord i teaktræ, model 'Zippo Line'. Udført i gammel, udvalgt teaktræ. Front med tre skuffer, kantet med zippo mahogni. Hvilende på skråtstillede ben. H. 71 cm., L. 131 cm., B. 65 cm. Fremstillet hos BG Design v. Bjarne Green. Fremstår med minimale brugsspor. Nøgle ... Varenr: 4698183 DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 26-06-2017 09:37:00 DKK 3.200
Dansk møbelproducent. Sofabord af teak og eg med tremmehylde
Dansk møbelproducent. Sofabord af teak og eg med tremmehylde. Dansk møbelproducent. Sofabord af fineret teak og eg, i siderne afrundede klapper, under pladen tremmehylde, på drejede, let tilspidsede ben. H. 56 cm. L. 76/146 cm. B. 50 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og mærker. Varenr: 4700587 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-06-2017 09:39:00 DKK 575
Lisbeth Munch-Petersen, lille unika bordskål af lertøj. (cd)
Lisbeth Munch-Petersen, lille unika bordskål af lertøj. (cd). Lille unika bordskål af lertøj af Lisbeth Munch-Petersen (1909-1997), modelleret i kantet form, dekoreret med glasur i lys, gylden og grønne nuancer, indvendig med grøn glasur. Sign. LMP. H. 9,2 cm. Ø 14,3 cm. Varenr: 4664199 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-06-2017 09:40:00 DKK 4.300
Jon Gislason, olie og akryl på lærred, 'Sol og grønne skove'
Jon Gislason, olie og akryl på lærred, 'Sol og grønne skove' . 'Sol og grønne skove' af Jon Gislason (f. 1955), olie og akryl på lærred. Sign. J.G. samt sign. og dateret 2015-17 bag på lærredet. 117 x 156 cm. U.R. Varenr: 4690086 DKK 14.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-06-2017 09:50:57 DKK 4.200
Lysestager fra fabrikken Orrefors i Sverige (2)
Lysestager fra fabrikken Orrefors i Sverige (2). Lysestager fra fabrikken Orrefors i Sverige, efter en skitse af Lena Bergström, model: Cyrano. Mål ca.: lysestage, H. 32 cm, Ø 12,4 cm. bloklysestage, H. 30 cm, Ø 12 cm. (2) Varenr: 4669875 DKK 3.718 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-06-2017 10:00:00 DKK 335
Byrå 1900-talets mitt
Byrå 1900-talets mitt. BYRÅ, 1950/60-tal, fanérad i teak, svärtade handtag och fotavslut, höjd ca 76, 76x42 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen Varenr: 4699668 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2017 10:00:00
Se mere
Jeff Ibbo, olie på lærred, figurkomposition, cd
Jeff Ibbo, olie på lærred, figurkomposition, cd. Figurkomposition af Jeff Ibbo f. 1941, olie på lærred, sign. IBBO. 100x120 cm. U.R. Se kunstnerprofil her Varenr: 4688116 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2017 10:03:31 DKK 325
Rebecka oljemålning
Rebecka oljemålning. REBECKA (samtida): "Lea", signerad Rebecka och daterad -03, olja på duk, ca 160x154 cm. . . PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm Varenr: 4699669 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2017 10:04:00
Se mere
Jacob Ängman silverbestick Rosenholm
Jacob Ängman silverbestick Rosenholm. JACOB ÄNGMAN, bestick, 52 dlr., silver, modell "Rosenholm", bestående av: 12 matskedar, 12 bordsknivar, 10 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 6 kaffeskedar, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 1650 g Varenr: 4699670 DKK 3.824 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2017 10:08:00
Se mere
Hatthylla
Hatthylla . HATTHYLLA, förkromat stål samt aluminium, 1900-talets mitt, 10 ankarkrokar, modellen ursprungligen formgiven av Gunnar Bolin 1937, längd ca 78 cm Varenr: 4699671 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2017 10:12:00
Se mere
Oidentifierad konstnär olja
Oidentifierad konstnär olja. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): Landskap i snö, otydligt signerad A. ***borg, olja på duk, 71x86 cm Varenr: 4699672 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2017 10:16:00
Se mere
Byrå, gustaviansk stil
Byrå, gustaviansk stil. BYRÅ, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt, fanerad i huvudsakligen mahogny och flambjörk, intarsia i olika träslag, draghandtag och dekordetaljer i patinerad mässing, skiva i kolmårdsmarmor, nyckel medföljer, höjd 80, 108 x 49 cm Varenr: 4699673 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-06-2017 10:20:00
Se mere
Robert Reinhardt Leyh, cd. Mixed Media.
Robert Reinhardt Leyh, cd. Mixed Media.. Robert Reinhardt Leyh f. 1961, cd. Mixed Media. Installation af bemalet træ, ståltråd mm. Signeret Leyh på bagside, dat. '89. Mål ca. 54 x 64 cm. Varenr: 4618333 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-06-2017 10:23:20 DKK 300
Samling ældre papirklip(10)
Samling ældre papirklip(10). Samling indrammede papirklip, enkelte med sign. Mål med ramme fra 17,5x12,5 cm til 26x21 cm. Fremstår gulnede. Flere med skjolder / pletter, 1 stk. uden glas(10) Varenr: 4700121 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-06-2017 10:23:34 DKK 300
Maansten
Maansten. MAANESTEN, smycken, 19 dlr, bestående av: örhängen, 7 par, ringar, 8 st., halsband, 4 st Varenr: 4699674 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2017 10:24:00
Se mere
Ring af 14 kt. guld med jade og turkis
Ring af 14 kt. guld med jade og turkis. Ring af 14 kt. guld med punslet overflade, front med jade og turkis indfattet i stiliserede grene. Stemplet HS. Ringstr. 54/Ø 17,25 mm. Vægt ca. 15,0 gr. Varenr: 4698191 DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 26-06-2017 10:24:24 DKK 1.700
Orient herrearmbåndsur chronograph alarm.
Orient herrearmbåndsur chronograph alarm.. Orient herrearmbåndsur med urkasse af stål. Hvid skive med time, minut samt sekundviser. Indvendig tachymeter krans. Derudover chronograph samt alarm funktion. Datovisning. Lænke af rustfri stål. Ø. ca. eksklusiv krone 42 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer. Varenr: 4618026

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-06-2017 10:26:58 DKK 325
Jörgen Zetterquist oljemålning
Jörgen Zetterquist oljemålning. JÖRGEN ZETTERQUIST (1828-2013), självporträtt, signerad, daterad Jörgen Zetterquist -69, olja på duk, 110x80 cm Varenr: 4699675 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2017 10:28:00
Se mere
To Melerade Svensk lammeskind Hvide med grå (2)
To Melerade Svensk lammeskind Hvide med grå (2). To 'Melerade' svenske lammeskind , Hvid med grå nuancer. Tyk og blød lang håret med lette krøller kvalitet ca. 94 x 64 cm. Hvid med grå og strejf af brune nuancer Ca. 108 x 57 cm. Miljørigtigt produceret. Naturlig farve uden afblegning eller indfarvning. Der er ikke anvendt krom i garvningen,... Varenr: 4625355

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2017 10:31:23 DKK 550
Bertil Fridhagen sideboard
Bertil Fridhagen sideboard. BERTIL FRIDHAGEN, Bodafors, sideboard i teak, 3 dörrar med bakomvarande hyllinredning samt schatull, höjd ca 105, 155x42 cm Varenr: 4699676 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-06-2017 10:32:00
Se mere
Vapensköldar 1800/1900-tal
Vapensköldar 1800/1900-tal . VAPENSKÖLDAR, 15 st., 1800/1900-tal, enligt uppgift ur den Sonnenburgska samlingen, på träpannåer. Carl Freiherr von Wrangel, Adolf von Waldow, Georg von Leipzig, Herr Friedrich von Berg, Adolf von Arentschildt,. Baron von Drohmburg, Werner von Grawert, Herr Adolph Friedrich August von Waldow, He... Varenr: 4699677 DKK 6.118 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-06-2017 10:36:00
Se mere
Pigecykel
Pigecykel. Pigecykel. Brugsspor. Varenr: 4700345 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2017 10:38:32 DKK 300
Samling legetøj bl.a. brætspil m.m., 1900-tallet
Samling legetøj bl.a. brætspil m.m., 1900-tallet. Samling legetøj bl.a. brætspil Kvit eller Dobbelt, Eventyrspillet, Dinky Toys trafikskilte i æske m.m., 20. årh. Fremstår m/ brugsspor. Varenr: 4700351 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2017 10:39:58 DKK 300
Fat Quing 1700-/1800-tal
Fat Quing 1700-/1800-tal. FAT, 2 st., Quing, 1700-/1800-tal, porslin med dekor i underglasyrblått, ca 22 x 29-31 cm Varenr: 4699678 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-06-2017 10:40:00
Se mere
Samling sølvplet m.m. bl.a. plat-de-menage, opsatse, chiffòner m.m. (11)
Samling sølvplet m.m. bl.a. plat-de-menage, opsatse, chiffòner m.m. (11). Samling sølvplet m.m. bl.a. plat-de-menage, opsatse, chiffòner(indvendigt meget kalk) m.m., H. 7-36 cm, L. 30 cm & Ø 29-33 cm. Fremstår m/ brugspræg bl.a. kaviarskål manglende ben / tryk m.m. (11) Varenr: 4700355 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2017 10:40:59 DKK 450
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 70  >>