Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bracelet with heart motives in 14k
Bracelet with heart motives in 14k yellow gold hallmarked. Heart measurements: 10x5mm Bracelet length: 18.5cm
Varenr: 4736865

DKK 1.117 BE, Antwerpen 24-02-2018
16:20:00
DKK 298
Marianne Dulong bracelet in sterling silver
Marianne Dulong bracelet in sterling silver. Bracelet size: 18cm Bracelet weight: 7.8g
Varenr: 4764970

DKK 6.327 BE, Antwerpen 24-02-2018
16:55:00
DKK 447
Sif Jakobs, Filline Chiuso armring med pavérede Cubic Zirkonia
Sif Jakobs, Filline Chiuso armring udført i rhodineret sterling sølv, prydet med pavéfattede Cubic Zirkonia. Armring kan åbnes og er forsynet med 2 sikkerheds hasper. Omkres ca. 18½ cm. Vejl. pris er 2499,- Dette er en vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vi ...
Varenr: 4925737

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-02-2018
18:32:00
Mads Ziegler, Armring model Barres med brillant på ca. 0.05 ct. Sterling sølv
Mads Ziegler, Silver label, armring af sterling sølv, model Barres med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Diam. Ø 55 mm. Vægt ca. 9,2 gram. Vejl. pris er 3250,-.
Varenr: 4897038

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 24-02-2018
18:33:00
Diamond bracelet in 18k 0.91ct
Diamond bracelet in 18k white rhod gold set with swisscut diamonds 0.91ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS-SI Length: 17,5cm Weight: 17g
Varenr: 4859238

DKK 14.887 BE, Antwerpen 24-02-2018
18:43:00
DKK 335
Berlockarmband 18 k guld
ARMBAND, 18 k guld, pansarlänk med berlocker, mestadels 18 k guld, bl at en fingerborg och en klöver, längd ca 18 cm, totalvikt ca 8,9 g
Varenr: 4924780
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-02-2018
19:06:00
Se mere
Randers Sølv, Anker armlænke af sterling sølv
Randers Sølv, Anker armlænke udført i sterling sølv, håndlavet. Længde ca. 20½ cm. Vægt ca. 42,5 gram.
Varenr: 4876431

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 24-02-2018
19:13:00
DKK 650
Georg Jensen Daisy armbånd, sterling sølv med hvid emalje
Georg Jensen Daisy armbånd i form af sort silkesnor med vedhæng/charms i form af marguerit udført i sterling sølv med hvid emaljedekor. Diam. Ø 18 mm. Str. er justebar. Ligger i gavepose fra GJ.
Varenr: 4883757

19:22:00
Bracelet in 14k yellow gold
Bracelet in 14k yellow gold Bracelet length: 18.5cm
Varenr: 4637368

DKK 1.675 BE, Antwerpen 24-02-2018
19:30:00
DKK 1.117
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k rhod. white gold with a brilliant cut diamond approx. 0.03ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS . 'Sweet drop pendant' with star motive Pendant removable Metallic cobber coloured leather bracelet included Bracelet length with out knot: 19,5cm ...
Varenr: 4880675

DKK 8.932 BE, Antwerpen 24-02-2018
20:57:00
DKK 2.419
Klassisk brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld med 56 brillantslebne diamanter
Klassisk brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 56 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.70 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS- SI. Samlet carat er stemplet i armåndet samt GBL med Israelsk lyre. Vægt ca. 12,3 g. B. 0,33 cm. L. 18 cm.
Varenr: 4875562
DKK 16.500 DK, Vejle, Dandyvej 24-02-2018
21:34:00
DKK 13.500
Sif Jakobs Bracelet and earrings with zirconia
A Sif Jakobs black leather bracelet studded with white zirconiaLength: 57cm - Can be wrapped three times around the wristEarrings: with black zirconiaLength: 2 cmRetail price: 1950 DKK
Varenr: 4865902

DKK 1.117 BE, Antwerpen 25-02-2018
09:55:00
DKK 298
Bracelet in 14k yellow gold
Varenr: 4637385

DKK 1.675 BE, Antwerpen 25-02-2018
11:48:00
DKK 1.117
Armring 18 k guld rubin smaragd diamanter
ARMRING, 18 k guld, öppningsbar mittdel med dekor av cobochonslipad smaragd resp. rubin, 62 briljanter totalt ca 1,50 ct, kvalité ca TW-W(G-H)/VVS-VS, räfflad sidodekor, italienska stämplar med importstämpel av Juvelerare Torndahls, Stockholm 1980/90-tal, innerdiameter ca 5,5 cm, vikt ca 24,9 g, ...
Varenr: 4924909
DKK 7.722 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2018
13:16:00
Se mere
Georg Jensen, Aria armring med onyx
Georg Jensen, Aria armring udført i sterling sølv, prydet med sort onyx. Omkreds ca. 17 cm. Bredde er ca. 20 mm. Vægt ca. 105 gram. Armringen kan åbnes. Ligger i gaveæske fra Georg Jensen. Vejl. pris 8300,-
Varenr: 4892300

DKK 3.600 DK, Kolding, Trianglen 25-02-2018
15:13:00
DKK 650
Randers Sølv, Anker armlænke udført i sterling sølv, facetterede led, med ankerformet lukke. Længde ca. 19cm. Vægt ca. 49 gram.
Varenr: 4914493

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-02-2018
17:37:00
Cecilia Johansson armband sterlingsilver
CECILIA JOHANSSON, armband, sterlingsilver, stämplad K-J Johansson, Göteborg 1974, längd ca 19,5 cm, vikt ca 36,6 g
Varenr: 4924970
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-02-2018
18:00:00
Se mere
Aagaard Kranz & Ziegler, armring med onyx, sterling sølv
Aagaard Kranz & Ziegler, armring udført i sterling sølv, prydet med sort onyx. Omkreds ca. 17 cm. Kan åbnes. Vejl. pris 2400,- Ligger i gaveæske. Dette er en vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vi blive solgt henover de næste mdr.
Varenr: 4927207

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 25-02-2018
18:03:00
Mads Ziegler, Armring med brillant på ca. 0.05 ct, model Barres
Mads Ziegler, Armring model Barres, prydet med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Str. Large. Diam. Ø ca. 60 mm. Vægt ca. 8,8 gram. Vejl. pris 11900,-
Varenr: 4896668

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 25-02-2018
18:48:00
Georg Jensen, Forget-Me-Knot armring af 18 kt. guld, str. M
Georg Jensen, Forget-Me-Knot armring udført i 18 kt. guld, str. M. omkreds ca. 17,1 cm. Vægt ca. 16 gram. Formgivet af Vivianna Torun Bülow-Hübe. Ligger i org. æske fra Georg Jensen. Vejl. pris er 29000,- Dette er en vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vi ...
Varenr: 4923852

DKK 18.000 DK, Kolding, Trianglen 25-02-2018
19:15:00
DKK 6.200
Rubin og brillantarmlænke
Armbånd udført i 18 kt. guld, sat med 27 facetslebne rubiner, Samlet ca. 14.40 ct. hvorimellem talrige mindre brillanter. Samlet ca. 0.64 ct. brillanter. Farve: Wesselton/H-Top Crystal/I. Klarhed: SI. Lukke monteret med sikkerheds anordning. Længde ca. 18½ cm. Vægt ca. 11,3 gram. Ligger i ...
Varenr: 4918774
DKK 14.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-02-2018
19:27:00
DKK 3.200
Jens J. Aaggaard, armring af 8 kt. guld
Jens J. Aagaard, en armring udført i 8 kt. guld, glat afrundet profil. Omkreds ca. 19½ cm. Bredde ca. 4 mm. Vægt ca. 4,2 gram. br> Dette er en vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vi blive solgt henover de næste mdr.
Varenr: 4923856

DKK 1.600 DK, Kolding, Trianglen 25-02-2018
19:48:00
DKK 850
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k yellow gold with a green quartz and diamond 0.01ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS 'Sweet drop pendant' acorn shaped. Pendant removable Khaki green coloured leather bracelet included Bracelet length with out knot: 17.5cm Original Ole ...
Varenr: 4910005

DKK 7.443 BE, Antwerpen 25-02-2018
19:57:00
DKK 968
Aagaard Kranz & Ziegler, armlænke af 14 kt. guld
Aagaard Kranz & Ziegler, armlænke udført i 14 kt. guld, satineret overflade. Længde ca. 19 cm. Vægt ca. 23 gram. Ligger i gaveæske. . Vejl. pris er 19500,- Dette er en vare er en del af konkursboet Guldsmed Mensel i Kolding Storcenter, som vi blive solgt henover de næste mdr.
Varenr: 4926485

DKK 11.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-02-2018
19:57:00
DKK 3.800
Brillant tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.50 ct
Brillant tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 39 brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.50 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 25,6 g. B. 0,5 cm. L. 20 cm. Etui medfølger.
Varenr: 4878146
DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-02-2018
20:16:00
DKK 5.200
Armring med pink safirer og brillanter
Armring udført i 18 kt. rhodineret guld, prydet med 11 ovale facetslebne pink safir, hvorimellem 20 brillanter. Samlet ca. 0.40 ct. Farve: Top Cape/K. Klarhed: P. Lukke er monteret med sikkerheds hasp. Omkreds ca. 16 mm. Vægt ca. 12,7 gram.
Varenr: 4918758
DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-02-2018
20:20:00
Vintage guldarmbånd, ca. 45,4 g
Vintage guldarmbånd i ankerkædemønster. L: ca 22,5 cm. Stemplet 90,5 %. Vægt: ca 45,4 g.
Varenr: 4925556
DKK 13.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-02-2018
20:22:00
DKK 6.400
Søren Jørgensen. Moderne armring af 14 kt. guld, 1990'erne
Søren Jørgensen. Moderne armring af 14 kt. guld, delvist satineret overflade, udført 1990'erne. Indvendige mål: ca. 47 x 58 mm. Vægt: ca. 14,8 gr. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4898583
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-02-2018
20:26:00
Doppelreihiges Amethystarmband
Doppelreihiges Amethystarmband gefertigt aus 925 Silber (punziert) und rhodiniert. Besetzt mit 80 Amethysten aus Uruguay im facettierten Rundschliff mit einem Durchmesser von ca.: 3,5 mm. Länge ca.: 19 cm. Breite ca.: 0,7 cm. Gewicht ca.: 23,5 g.
Varenr: 4905369

DKK 2.605 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-02-2018
20:30:00
DKK 298
Tre klassisk brillant-tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt 6.75 ct. (3)
Tre klassiske brillant-tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 225 brillantslebne diamanter i forskellige nuancer på hver ca. 0.03 ct., i alt ca. 6.75 ct. Farve: Top Cape (K) - Light Yellow (S-Z). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 17,9 g. Samlet B. 0,65 cm. Hver L. 17,2 cm. Etui medfølger. (3)
Varenr: 4901877
DKK 36.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-02-2018
20:30:00
DKK 5.200
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>