Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ole Lynggaard. X-armring af sølv.
Ole Lynggaard. X-armring af sølv.. Ole Lynggaard. X-armring af sølv, Mål ved åbning: 2,5 cm. Indv. mål: 4,2 x 5,6 cm. Smal Varenr: 4630924 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 10:24:00 DKK 700
Ole Lynggaard. Sweet drop og kvast armbånd (2)
Ole Lynggaard. Sweet drop og kvast armbånd (2). Ole Lynggaard Sweet drop armbånd af lys silke. Str. S. L.: ca 34 cm. Dertil Sort silkearmbånd prydet med kvast, monteret med dupsko. L.: ca 21 cm. Str. 3 (2) Varenr: 4635740

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 10:51:53 DKK 475
Bracelet with heart motives in 14k
Bracelet with heart motives in 14k. Bracelet with heart motives in 14k yellow gold hallmarked. Heart measurements: 10x5mm Bracelet length: 18.5cm Varenr: 4633466

DKK 2.045 BE, Antwerpen 25-04-2017 12:56:00 DKK 1.301
Bracelet in 14k yellow gold
Bracelet in 14k yellow gold. Bracelet in 14k yellow gold Bracelet length: 18.5cm Varenr: 4637380

DKK 2.231 BE, Antwerpen 25-04-2017 14:06:00 DKK 1.301
Bracelet with heart motives in 14k. Bracelet with heart motives in 14k yellow gold hallmarked. Heart measurements: 10x5mm Bracelet length: 18.5cm Varenr: 4633463

DKK 2.045 BE, Antwerpen 25-04-2017 14:55:00 DKK 1.301
Ankerkæde af guld
Ankerkæde af guld. S.V. Glymers Eftf. (Guldsmedie 1932-1982). Vintage Anker armlænke udført af 8 kt. guld. Monteret med kasselås samt to sikkerheds hasper. L. 21 cm. Vægt ca. 22,7 gram. Varenr: 4636422 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 15:03:07 DKK 1.450
X Jewellery. Armring af sterlingsølv med charms af sterlingsølv
X Jewellery. Armring af sterlingsølv med charms af sterlingsølv. X Jewellery. Armring af sterlingsølv med ca. 70 charms af sterlingsølv, nogle dekoreret med forgyldning, similisten eller perler. Indvendige måle på armring 6,5 x 5,5 cm. Samlet vægt ca. 180 gr. Enkelte charms med defekter. Varenr: 4635289 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 15:35:05 DKK 475
Armring med klaphængsel 835 sølv, forgyldt med 10 citriner
Armring med klaphængsel 835 sølv, forgyldt med 10 citriner. Armring med klaphængsel 835 sølv, forgyldt, vægt ca. 89,2 g, prydet med 10 smaragdslebne citriner, ca. 14,9 ct. i alt, 9 i bleggul farve og 1 hovedsten i kanariegult. Udformet med blomsterformer med akantus, armringens bredde ca. 22 mm, størrelse, når det bæres ca. 19,5 cm, lås med skydelås, ... Varenr: 4608491 DKK 3.718 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 18:20:00 DKK 2.602
Vintage armbånd af 14 kt. guld.
Vintage armbånd af 14 kt. guld.. Vintage armbånd af 14 kt. guld, monteret med kasse lås, to sikkerheds hasper. Længde 18,5 cm. Bredde. 23 mm. Vægt . 65 gram. Varenr: 4635424 DKK 12.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 18:39:00 DKK 8.200
Vintage armbånd af 18 kt. guld.
Vintage armbånd af 18 kt. guld.. Vintage armbånd af 18 kt. guld, monteret med "kasse lås" med en sikkerheds hasper. Længde ca. 18 cm. Bredde. 10 mm. Vægt . 22 gram. Varenr: 4636158 DKK 4.200 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 18:43:00 DKK 3.500
Brillantarmbånd, 9 kt hvidguld, 0.15 ct.
Brillantarmbånd, 9 kt hvidguld, 0.15 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillant armbånd udført af 9 kt hvidguld prydet med 27 stk. brillanter på i alt ca. 0.15 ct. Integreret kasselås monteret med sikkerhedshaspe. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed. P1-P2. Mål: B: 5,93 mm. L. 19,7 cm. Vægt ca. 5,2 gram. . Varenr: 4590825

DKK 3.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 19:03:00 DKK 3.100
Bernhard Hertz. Moderne armring i 8 kt. guld
Bernhard Hertz. Moderne armring i 8 kt. guld. Moderne armring i 8 kt. guld, lås med sikkerhedshaspe. Udført hos Bernhard Hertz. Omkreds 18 cm. Vægt 16,2 g. Varenr: 4632817 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 19:23:00 DKK 1.250
Armband med berlocker, sterlingsilver, Pandora
Armband med berlocker, sterlingsilver, Pandora. Armband med berlocker, sterlingsilver, Pandora. Halvstel modell Ormlänk med 6 integrerade olikaformade berlocker. Integrerat öppningsbart lås märkt Pandora. Längd ca 19,5 cm. Lättare bruksslitage. Varenr: 4635572 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-04-2017 19:34:00 DKK 252
Armbånd i 14 kt. hvidguld
Armbånd i 14 kt. hvidguld. Armbånd i 14 kt. hvidguld med stavformede led og lås med sikkerhedshasper. L. 19 cm. Vægt 6,8 g. Varenr: 4632808 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 19:45:00 DKK 825
Armbånd m/ ni charms, 14 kt guld, 40 gram
Armbånd m/ ni charms, 14 kt guld, 40 gram. 'Ankerkæde'. Stemplet Chr. V for Chr. Veilskov (1963-1986) samt 585. L. ca. 21,5 cm. Vægt ca. 40 gram . Charms uden stempler samt med 'buler'/ trykmærker. Varenr: 4635918 DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 19:48:00 DKK 4.000
Armbånd i 14 kt. guld med ametyster
Armbånd i 14 kt. guld med ametyster. Armbånd i 14 kt. guld med polerede perler af ametyst. L. 20 cm. Vægt 6,7 g. Varenr: 4632809 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 19:51:00 DKK 625
Ole Lynggaard. En 'Sweet Drops'-charm i 18 kt. hvidguld med onyx og brillant
Ole Lynggaard. En 'Sweet Drops'-charm i 18 kt. hvidguld med onyx og brillant. Ole Lynggaard. En 'Sweet Drops'-charm i 18 kt. hvidguld med cabochonsleben onyx, bund prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.015 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Art. nr. 2559-503. Medfølges af Ole Lynggaard kuvert. Vejl. udsalgspris: 7.950,- Varenr: 4576113

DKK 5.200 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 20:02:00 DKK 3.600
Anton Michelsen armbånd af 18 kt guld, 1950'erne
Anton Michelsen armbånd af 18 kt guld, 1950'erne. Anton Michelsen armbånd af 18 kt guld med håndlavede led. Kasselås med to sikkerhedshaspe. B. 3 cm. L. 20 cm. 1950'erne. Vægt ca. 59,7 gram. Varenr: 4622963 DKK 18.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 20:02:00 DKK 14.000
Ole Lynggaard. 'Dew Drops'-charm, lille, i sterlingsølv med onyx samt et læderarmbånd (2)
Ole Lynggaard. 'Dew Drops'-charm, lille, i sterlingsølv med onyx samt et læderarmbånd (2). Ole Lynggaard. En 'Dew Drops'-charm, lille, i satineret sterlingsølv med dråbeformet onyx. Art. nr. A2633-302. Endvidere rødt læderarmbånd str. S (L. ekskl. knude 36 cm). Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. (2) Samlet vejl. udsalgspris: 5.640,- Varenr: 4585806

DKK 3.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 20:04:00 DKK 2.600
Armbånd af 14 kt. hvidguld med safirer og brillanter
Armbånd af 14 kt. hvidguld med safirer og brillanter. Armlænke udført i 14 kt. hvidguld. prydet med skiftevis runde facetslebne safirer, samlet ca. 2.88 ct. Samt brillanter, samlet ca. 2.20 ct. Farve: Top Wesselton/G.- Wesselton/H. Klarhed: VS-SI. Lukke er monteret med sikkerheds hasp. Længde ca. 18½ cm. Vægt ca. 13,8 gram. Sikkerheds hasper lidt ... Varenr: 4601957 DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 20:06:00 DKK 8.200
Polsk guldsmed. Retro armlænke af 14 kt. rødguld, Warszawa 1960'erne
Polsk guldsmed. Retro armlænke af 14 kt. rødguld, Warszawa 1960'erne. Polsk guldsmed. Retro armlænke af 14 kt. rødguld, udført Warszawa 1960'erne. L. 19 cm. B. ca. 19,5 mm. Vægt: ca. 57,1 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4620624 DKK 16.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 20:14:00 DKK 12.500
Ole Lynggaard. Sweet drop armbånd med tre charms
Ole Lynggaard. Sweet drop armbånd med tre charms. Ole Lynggaard. Sweet drop armbånd af sort kalveskind. Længde ca 35 cm ( kort længde), Dertil tre Sweet drops, hhv en af sterling sølv med rillet mønster, en Sweet drop prydet med glatsleben onyx, prydet med lille brillant, ca 0,015 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed VS, en Sweet drop ... Varenr: 4635257 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 20:15:00 DKK 1.850
Ole Lynggaard. En 'Sweet Drops'-charm i sterlingsølv med grå månesten samt læderarmbånd (2)
Ole Lynggaard. En 'Sweet Drops'-charm i sterlingsølv med grå månesten samt læderarmbånd (2). Ole Lynggaard. En 'Sweet Drops'-charm i blankt sterlingsølv med cabochonslebet grå månesten. Art. nr. A2553-301. Endvidere blåt læderarmbånd str. L (L. ekskl. knude 40 cm). Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. (2) Samlet vejl. udsalgspris: 4.840,- Varenr: 4586698

DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 20:16:00 DKK 2.200
Brillant tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 3.00 ct. H/VVS-VS
Brillant tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 3.00 ct. H/VVS-VS. Brillant tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 40 brillantslebne diamanter, i alt ca. 3.00 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS1-VS1. Bagside med sikkerhedshasp. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 17 g. B. 0,42 cm. L. 18,2 cm. Varenr: 4616467 DKK 34.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 20:24:00 DKK 27.000
Bred retro armlænke af 18 kt. trefarvet guld, 1950-60'erne
Bred retro armlænke af 18 kt. trefarvet guld, 1950-60'erne. Bred retro armlænke af 18 kt. trefarvet guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, udført 1950-60'erne. L. 18,5 cm. B. 24,5 mm. Vægt: ca. 56,8 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4620789 DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 20:24:00 DKK 16.000
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm i form af fisk i 18 kt. guld
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm i form af fisk i 18 kt. guld . Ole Lynggaard. 'My Little World' charm i form af fisk i 18 kt. guld, monteret på sort justerbart bomuldsarmbånd med Ole L logo. Art. nr. A2807-401. Medfølges af Ole Lynggaard kuvert. Vejl. udsalgspris 5.350,- Varenr: 4551837

DKK 3.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 20:26:00 DKK 2.400
Ole Lynggaard. 'My Little World' fjer-charm af 18 kt. guld med brillant
Ole Lynggaard. 'My Little World' fjer-charm af 18 kt. guld med brillant. Ole Lynggaard. 'My Little World' charm af 18 kt. guld i form af fjer med 1 brillantslebet diamant på 0,02 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. L. charm 15 mm. Art. nr. A2811-401. Medfølges af Ole Lynggaard kuvert. Vejl. udsalgspris: DKK 4.850,- Varenr: 4551940

DKK 3.200 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 20:26:00 DKK 2.300
Sixtus Thomsen armring med 7 brillanter, ca. 0.70 ct
Sixtus Thomsen armring med 7 brillanter, ca. 0.70 ct . Sixtus Thomsen armring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 7 klare hvide brillanter, ialt ca. 0.70 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS, Omkreds ca. 17½-18 cm. Vægt ca. 12,7 gram. Fremstår med brugsspor, ridser og trykmærker. Varenr: 4629974 DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 20:26:00 DKK 6.000
Armlænke af 14 kt. guld
Armlænke af 14 kt. guld . Armlænke udført i 14 kt. guld, Lukke er monteret med sikkerheds hasper. Vægt ca. 12,4 gram. Længde ca. 18½ cm. Varenr: 4636626 DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 20:28:00 DKK 1.350
Tennis brillantarmbånd ca 2.86 ct
Tennis brillantarmbånd ca 2.86 ct. Armbånd af 18 kt. guld. Prydet med 52 brillantslebne diamanter, i alt ca 2.86 ct. Farve Top Wesselton (F-G). Klarhed VS1-P1. B. 3 mm. L. 18 cm. Vægt. ca. 16,4 gram. Varenr: 4625306 DKK 20.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 20:32:00 DKK 16.000
 1 2 3 4 5 6  >>