Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Klassisk tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.70 ct. H/VS-SI. L 18 cm
Klassisk brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 56 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.70 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS- SI. Samlet carat er stemplet i armåndet samt GBL med Israelsk lyre. Vægt ca. 12,3 g. B. 0,33 cm. L. 18 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4805703
DKK 18.500 DK, Vejle, Dandyvej 17-10-2017
20:54:00
DKK 6.400
Armlænke af 14 kt. guld
Armlænke udført i 14 kt. guld, murstensmønster, med skiftevis glatte og dekorerede led. Armlænken er monteret med sikkerheds hasp og sikkerhedskæde ( sikkerheds kæde er en anele mere rosa end selve armlænken) Bredde ca. 8 cm. Vægt ca. 12,7 gram. Omkreds ca. 17½ cm.
Varenr: 4805073
DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
20:54:00
DKK 1.650
Murstens armbånd, 14 kt. guld
Murstens armbånd udført i 14 kt. guld, indstikslås med sikkerhedsanordning. Længde: 18.5 cm. Vægt: 15.9 gram. Brugspræg
Varenr: 4804218
DKK 2.200 DK, Herning, Engdahlsvej 17-10-2017
20:55:00
DKK 1.800
Klassisk brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.90 ct. H/VS-SI. L. 18,5 cm
Klassisk brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 49 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.90 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS- SI. Samlet carat er stemplet i armåndet samt GBL med Israelsk lyre. Vægt ca. 13,7 g. B. 0,39 cm. L. 18,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4805770
DKK 19.500 DK, Vejle, Dandyvej 17-10-2017
21:00:00
DKK 7.200
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k yellow gold with brilliant cut diamonds approx. 0.04ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS . 'Sweet drop pendant' with flower motives Pendant removable Cognac coloured leather bracelet included Bracelet length with out knot: 16cm Original Ole ...
Varenr: 4755667

DKK 8.187 BE, Antwerpen 17-10-2017
21:04:00
DKK 968
Multicolour armlænke af 18 kt. hvidguld
Multicolour armlænke af 18 kt. hvidguld, prydet ned hvide ferskvands kulturperler, ametyster, peridoter, topazer og citriner, samt 18 små brillanter. Samlet ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS/SI. Længde ca. 19½ cm. Vægt ca. 12,9 gram.
Varenr: 4781676
DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
21:14:58
Brillantarmbånd, 18 kt guld m/ variabel længde, 0.35 ct
Brillant armbånd udført af 18 kt guld prydet med 10 brillantbesatte blomster-led, samlet ca. 0.35 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton. Klarhed: SI. Armlænken er monteret med 'klemmelås' for variabel længde. Samlet længde ca. 24,5 cm, stemplet 750/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Vægt ca. 9,1 ...
Varenr: 4749661

DKK 12.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
21:20:00
DKK 5.800
Armring 18 k guld mabépärlor
KARL-ERIK PALMBERG, armring, 18 k guld, dekor med 2 mabépärlor, stämplad Pege, Firma Alton, Falköping 1966, innerdiameter ca 5,5 cm, vikt ca 23,6 g, etui . . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober.. . "Ingår i Jewellery & Important Watches"
Varenr: 4804842
DKK 3.909 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
21:44:00
Se mere
Armring Ateljé Borgila AB
ARMRING, silver, Ateljé Borgila AB Stockholm 1971, hamrad yta med dekor av kvadratisk järnmalm (randig blodstensmalm), längd ca 6,5 cm, vikt ca 92 g
Varenr: 4805926
DKK 1.173 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-10-2017
13:32:00
Se mere
Armband guld
ARMBAND, 18 k röd/vitguld, ankarlänk, Gustaf Dahlgren & Co Malmö 1968, längd 19 cm, vikt ca 19,8 g
Varenr: 4806026
DKK 3.909 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-10-2017
18:00:00
Se mere
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k yellow gold with a smoky quartz & with a brilliant cut diamond approx. 0.01ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS . 'Sweet drop pendant' in drop shape Pendant removable Khaki green coloured leather bracelet included Bracelet length with out ...
Varenr: 4761211

DKK 6.326 BE, Antwerpen 18-10-2017
18:03:41
DKK 3.907
Hans Hansen. Armring udført i sterling sølv
Hans Hansen: Armring udført i sterlingsølv med riflet mønster. Vægt: ca. 36 gram. Stemplet Hans Hansen samt 925S Denmark. Fremstår ny og ubrugt.
Varenr: 4801101
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 18-10-2017
18:29:00
DKK 525
To armringe af elfenben (2)
To armringe af elfenben og sølv. Indvendigt mål Ø6 samt 5x6 cm. B. 10-11 mm. CITES-certifikat fra Styrelsen for Vand- og Naturforvaltning (SVANA) til handel inden for EU medfølger. Ved handel uden for EU skal der søges eksport- / importtilladelse. CITES-certifikatet er genstandsspecifikt, det ...
Varenr: 4806702
DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 18-10-2017
19:11:00
Armring af sterling sølv, kvadratisk
Armring udført i sterling sølv, kvadratisk men med afrundede hjørner. Kan åbnes. Bredde ca. 20 mm. Vægt ca. 36 gram
Varenr: 4756574

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 18-10-2017
19:22:00
DKK 875
Armlænke af 18 kt guld. Elle Gioielli, 54,4 gram
Italiensk armlænke fra Elle Gioielli, Verona udført af 18 kt guld/ enkelt 'blomster' i armlænken er hvidgulds rhodinerede, Længde ca. 16,7 cm, B. 22 mm. Monteret med dobbelte sikkerhedshasper. Stemplet med navnestempel samt 750. Vægt ca, 54,4 gram. Gaveæske i læder med forgyldte hjørner ...
Varenr: 4806203
DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-10-2017
19:29:00
DKK 11.000
Armbånd af 14 kt. guld
Armbånd af 14 kt guld, integreret kasselås- Længde: ca 19,7 cm. Bredde ca 10 mm. Vægt: ca 35,1 gr
Varenr: 4806480
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-10-2017
20:20:00
DKK 3.700
Bent Larsen Design. Armring, 14 kt hvidguld
Bent Larsen Design. Armring af 14 kt. hvidguld, prydet med tre brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.09 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Indbygget kasselås samt monteret med ottetals sikkerhedshaspe. Indvendige mål 5,9 x 4,7 cm. Vægt ca. 13,5 gram. Fremstår med brugsspor og slør i ...
Varenr: 4803239
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-10-2017
20:23:00
DKK 1.350
Diamond bracelet with brilliant cut diamonds 2.25ct
Diamond bracelet in 14k white rhod gold set with 89 brilliant cut diamonds 2.25ct Colour(F-H) Top Wesselton -Weselton Clarity: VS length: 18cm
Varenr: 4723287

DKK 26.793 BE, Antwerpen 18-10-2017
20:27:00
DKK 1.079
Anker armbånd af 14 kt. guld, ca 68,7 gr
Armbånd i ankerkæde af 14 kt guld, monteret med kasselås med to ottetal. Længde. ca 21,5 cm. Bredde ca 9 mm. Vægt: ca 68,6 gr
Varenr: 4806473
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-10-2017
20:30:00
DKK 8.400
Brillantarmbånd af 18 kt hvidguld, ca 0.04 ct TW-VS
Armbånd af 18 kt hvidguld, prydet med en brillant, ca 0.04 ct., Farve: Top Wesselton (F), klarhed: VS. Længde: ca 18,5 cm. Nypoleret og rhodineret. Vægt: ca 7,5 gr
Varenr: 4778548
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-10-2017
20:34:00
Ole Lynggaard. 'My Little World' diamantcharm af 18 kt. hvidguld i form af stjerne
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm af 18 kt. hvidguld i form af stjerne, prydet med to brillantslebne diamanter på i alt 0,1 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Art. nr. A2812-501. Originalt armbånd af satineret bomuld samt velourpose medfølger.Vejledende udsalgspris: DKK 7.950,-
Varenr: 4750446

DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-10-2017
20:39:00
DKK 425
Edelstein Wickelarmband, 925 Silber
Edelstein Wickelarmband, mit 925er Silber-Verschluss mit Mondstein, Hämatit, Onyx, Achat. Länge: ca. 56 cm, Stärke: 9 mm, teils facettiert.
Varenr: 4743147
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 18-10-2017
20:57:00
DKK 298
Anette Kræn, unika armring af 14 kt. guld og hvidguld, cd
Anette Kræn. Unika armring udført i 14 kt. guld og hvidguld. I form af 6 svunge guldbånd, hvorimellem trekanter af hvidguld. Omkreds ca. 17 cm. Vægt ca. 40,7 gram. Ligger i org. æske. Fremstår med minimale brugsspor. Se tillige varenr. 4723838 for matchende ring.
Varenr: 4806820
DKK 12.500 DK, Odense, Kratholmvej 18-10-2017
21:06:00
DKK 4.200
Armband halsband örhängen ur Lapponia
BJÖRN WECKSTRÖM, 4 dlr, bestående av: armband, "Ceres", längd 16 cm, halsband, längd 38 cm, örhängen 1 par, höjd 3 cm, armbandsur, sterlingsilver, Lapponia, Finland, total vikt ca 96 g
Varenr: 4806125
DKK 3.127 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-10-2017
21:32:00
Se mere
Ole Lynggaard, Sweet Drop ” Dew Drop” charm udført i 18 kt. guld.
Ole Lynggaard. Sweet Drop ” Dew Drop” charm udført i 18 kt. guld og rosafarvet guld. Vejl. pris er 11400,-
Varenr: 4753837

DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-10-2017
21:44:00
Bracelet in 14k yellow gold
Bracelet in 14k yellow gold Bracelet length: 18.5cm
Varenr: 4678318

DKK 2.047 BE, Antwerpen 19-10-2017
11:03:00
DKK 298
Armbånd i 585/- guld
Armbånd i 585/- guld, stempel = 585, ca. 30 gram, længde ca. 19,5 cm, bredde ca. 14,80 mm, kasselås med 1 sikkerhedslukning Fremstår med kraftige brugsspor.
Varenr: 4794814
DKK 6.698 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-10-2017
11:20:26
DKK 2.419
Bismark. Halskæde i forløb af 14 kt. guld
Bismark. Halskæde i forløb af 14 kt. guld, monteret med kasselås og to ottetals sikkerhedshasper. Stemplet SAV 585. L 40 cm. B 3-6,1 mm. Vægt ca. 19 gram. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4805678
DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-10-2017
13:37:00
DKK 1.750
Ove Fogh Pedersen. Ankerarmbånd af 14 kt rødguld, ca 109,9 gr
Ove Fogh Pedersen. Ankerarmbånd af 14 kt rødguld, monteret med bidsellås. Længde: ca 22 cm. Vægt: ca 109,9 gr
Varenr: 4807986
DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-10-2017
13:45:00
DKK 9.800
Ankerarmbånd af 14 kt rødguld
Armbånd i ankerkæde af 14 kt rødguld, monteret med bidsellås. Længde ca 22 cm. Vægt: ca 108,7 gr Utydelig navnestempel.
Varenr: 4807922
14:15:00
DKK 9.600
 1 2 3 4 5 6 7  >>