Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ole Lynggaard. 'Dew Drop' charm af 18 kt. guld med månesten på silkearmbånd. (2)
Ole Lynggaard. 'Dew Drop' charm af 18 kt. guld i form af dråbesleben grå månesten. Art nr. A2634-401. På tilhørende Sweet Spot armbånd af vinrød silke. L. uden knude ca. 36 cm. 'Dew Drop' H. 2,7cm. Medfølges af etui. Samlet vejl. udsalgspris: 11.850,- (2)
Varenr: 4862237

DKK 7.600 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
11:55:00
DKK 3.100
Armbøjle (fleksibel) med kulturperler, med elementer i 585/- rød- og hvidguld og brillanter
Armbøjle med kulturperler (fleksibel), 2-radet, 40 kulturperler, form: rund, diameter ca. 6,8 mm, farve: hvid, god lustre (delvist mat), overflade med vækstmærker Sikkerhedskæde, lås og mellemled udført i 585/- rødguld Prydet med 4 dråbeformede prydelementer i 585/- hvidguld med 24 brillanter...
Varenr: 4834270
DKK 5.210 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-12-2017
12:10:15
DKK 3.163
Rubinarmbånd
Armbånd udført af 14 kt. guld (stemplet), prydet med 4 cabochonslebne rubiner hver på ca. 4,6 x 3,4 mm. Længde ca. 19 cm, bredde ca.: 5,2 mm. Vægt ca. 9,8 g. Armbåndet fremstår i aldersrelateret stand med svage brugsspor.
Varenr: 4822996
DKK 3.350 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-12-2017
13:35:00
DKK 2.419
Armband 18 k guld
ARMBAND, 18 k guld, doserad fantasilänk, delvis blankpolerat, Italien/Arezzo, en säkerhetsåtta, längd 19 cm, vikt ca 45,5 g
Varenr: 4861110
DKK 9.266 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
13:44:00
Se mere
7 armbånd (7)
7 armbånd, ene kraftigt sort læder med forgyldt stål. L. 18,5 cm. Et San, dobbelt læder med stållukke. L. 18½ cm. Et San dobbelt brunt med omviklinger og stål. L. 18/ cm. Samt et San dobbelt brunt læder med stål. L. 18 cm. Et flettet San med sterling sølv lukke. L. 18 cm. Samt et tynd læder med ...
Varenr: 4861724
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
13:48:00
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 1.00 ct
Bracelet in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds 1.00 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS Total weight: 3.64g Total length: 18cm b0404
Varenr: 4819638

DKK 12.282 BE, Antwerpen 11-12-2017
13:53:18
DKK 5.210
Bracelet with heart motives in 14k
Bracelet with heart motives in 14k yellow gold hallmarked. Heart measurements: 10x5mm Bracelet length: 18.5cm
Varenr: 4633335

DKK 1.303 BE, Antwerpen 11-12-2017
14:16:55
DKK 335
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k rhod. white gold with brilliant cut diamonds approx. 0.06ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS . 'Sweet drop pendant' with flower motives Pendant removable Grey leather bracelet included Bracelet length with out knot: 18,5cm Original Ole ...
Varenr: 4759040

DKK 9.304 BE, Antwerpen 11-12-2017
15:01:00
DKK 1.563
Smaragdarmband besetzt mit sambischen Zirkonia
Armband gefertigt aus 925 Silber (rohdiniert/punziert), besetzt mit opaken sambischen Smaragden im Oval- und Tropfenschliff von ca.: 3,9 x 2,9 mm, 4,2 x 2,7 mm. Sowie mit Zirkonia im Brillantschliff mit einem Durchmesser von ca.: 1 - 2 mm. Länge ohne Verlängerungskette ca.: 18 cm, Breite ca.:...
Varenr: 4845375

DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-12-2017
15:40:00
DKK 372
Armband förgyllt silver med safirer
ARMBAND, förgyllt silver, ovalt fasettslipad blå resp rosa safirer, 1800-talets mitt, profilerad floral dekor, innerdiameter ca 50 mm
Varenr: 4861143
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 11-12-2017
16:20:00
Se mere
Armband 18 k guld
ARMBAND, 18 k trefärgat guld, s.k. trois couleurs, Italien/Vicenza, dubbla säkerhetsåttor, längd 18,5 cm, vikt ca 85,5 g
Varenr: 4861164
DKK 19.304 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
18:00:00
Se mere
Pandora. To armbånd i sterling sølv med charms i 14 kt guld (3)
Pandora. To armbånd udført i sterling sølv, bestående af: leddelt armbånd L. 18,5 cm samt armbånd i sterling sølv med lås af guld til charms, led udført i 14 kt. guld prydet med Onyx. Armbånd L. 20,5 cm. Samlet vægt af sterlingsølv 26 gram samt 14 kt guld 2,4 gram. (3)
Varenr: 4850780

DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2017
18:22:00
DKK 1.150
Guldarmbånd
Armbånd udført i 14 kt. guld (stemplet). Armbåndet har en kasselås, panserkæder i siderne. Indvendige mål ca. 49 x 58 mm, bredde ca.: 6,7 mm. Vægt ca. 24,4 g. Armbåndet byder på mulighed for navnegravering. Armbåndet fremstår i aldersrelateret stand med få brugsspor.
Varenr: 4851427
DKK 6.327 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-12-2017
18:25:00
DKK 2.047
Armlænke. Ankerkæde udført i sterling sølv
Armlænke. Ankerkæde udført i sterling sølv. L. 20 cm, B. 9,5 mm. Vægt 57 gram. Utydelig stemplet. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varenr: 4858938
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2017
19:00:00
Bismark armlænke med charms udført i 14 kt guld
Bismark armlænke udført i 14 kt guld med kasselås med dobbelt sikkerheds hasper stemplet 585 samt JAa, prydet med ti guld charms, herunder dukkevogn, hjerte, hestesko prydet med granater, vifte. L 21,5 cm, B. 5,3 mm. Vægt ca. 19,6 gram. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varenr: 4860153
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2017
19:00:00
Christina Design London. Læderarmbånd med charms (14)
Christina Design London. Sort læderarmbånd med detaljer af sølv monteret med forgyldt magnetlås, Længde: ca 70 cm. Prydet med 13 charms af sterling sølv prydet med bla onyx, ametyst, topas, citrin samt safir. Ligger i original æske. (14)
Varenr: 4852036

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2017
19:21:00
DKK 725
Diamond bracelet in 18k 1.92ct
Diamond bracelet in 18k white rhod gold set with swisscut diamonds 1.92ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI Length: 18,5cm Weight: 24,3g
Varenr: 4859255

DKK 23.819 BE, Antwerpen 11-12-2017
19:31:00
DKK 819
Mads Ziegler, Dome armring str. M. med brillanter, ca. 0.07 ct
Mads Ziegler, fra Goldlabel kollektionen en "Dome" armring, str. M, udført i 14 kt. guld, prydet med talrige brillanter på tilsammen ca. 0.07 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Omkreds ca. 16 cm. Vægt ca. 13,7 gram. Vejl. udsalgspris er 17800,-
Varenr: 4822815

DKK 8.400 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2017
19:35:00
DKK 3.600
Bismark armbånd med charms, 8 kt
Bimark armbånd udført i 8 kt guld med syv charms, herunder firkløver, 'tro håb & kærlighed', hjerte samt hestesko. Stemplet 333 for 8 kt samt FBM. l. 17 cm, vægt 7,2 gram.
Varenr: 4862401
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2017
19:40:00
Armring 18 k röd/vitguld diamant
ARMRING, 18 k röd/vitguld, matterat och blankslipat, dekor med briljant 0,07 ct, enligt gravyr, innerdiameter 5,8 cm, vikt ca 17,5 g
Varenr: 4861198
DKK 4.633 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
19:42:00
Se mere
Armlænke med safirer og diamanter i Art Deco Stil
Armlænke med safirer og single-cut diamanter i Art Deco stil, ca. 1950erne. Prydet med fancy-cut og princess-cut blå safirer, samt talrige single-cut diamanter. Samlet ca. 1.25 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS/SI. Lukke med sikkerhedsanordning. Længde ca. 18 cm. Vægt ca. 13,7 gram. Mangler én ...
Varenr: 4856535
DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
19:52:00
DKK 1.700
Ole Lynggaard. Hyldeblomst armbånd med farvede brillanter
Ole Lynggaard. Hyldeblomst armbånd af 18 kt trefarvet guld. Armbåndet er sammensat af 28 hyldeblomster, fordelt i 18 kt rød-, hvid-, og gult guld. Prydet med klare og farvede brillanter i hver anden blomst. i farverne limegrøn, lilla og hvid. Samlet ca. 0.28 ct. Klarhed: VS1. Låsen lukkes på ...
Varenr: 4861865
DKK 17.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
20:00:00
DKK 13.000
Ole Lynggaard.'Sweet Drop' charm af 18 kt. hvidguld med cabochonslebet ametyst med brillant samt silkearmbånd (2)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. hvidguld prydet med cabochonslebet ametyst med en brillantsleben diamant på 0.01 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1. H. 2,2 cm. Endvidere Ole Lynggaard-armbånd i lilla silke, str. M (L. 39 cm). Art. nr. hhv. A2559-501 og A2542-002. Medfølges af ...
Varenr: 4862301

DKK 6.600 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:01:00
DKK 1.900
Ole Lynggaard. 'My Little World' frø-charm / vedhæng af 18 kt. rødguld
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm / vedhæng i form af frø af 18 kt. blankt rødguld. Totallængde: 1,2 cm. Art. nr. A2803-401. Vejl. udsalgspris: DKK 3.850,-
Varenr: 4836635

DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:03:00
Art deco armlænke af 14 kt. guld prydet med diamanter og naturlig perle, ca. 1920-30'erne
Art deco armlænke af 14 kt. guld, prydet med 40 rosenslebne diamanter samt antagelig naturlig saltvandsperle, udført ca. 1920-30'erne. L. ca. 16,5 cm. Vægt: ca. 10 gr. Fremstår med brugsspor, ustemplet (men syreprøvet til 14 kt.).
Varenr: 4857434
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:03:00
DKK 975
Ole Lynggaard. Sweet Spot 'Winter Frost' brillantcharm af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard. Sweet Spot 'Winter Frost' brillantcharm af 18 kt. hvidguld, prydet med 28 brillantslebne diamanter, i alt 0,43 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Design: Charlotte Lynggaard. Art nr. A2706-502. På tilhørende Sweet Spot armbånd af grøn silke med logo charm. L. uden knude ca....
Varenr: 4862276

DKK 15.500 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:06:00
DKK 3.700
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. hvidguld prydet med facetteret ametyst med brillant samt silkearmbånd (2)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. hvidguld prydet med facetteret ametyst med en brillantsleben diamant på 0.01 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1. H. 2,2 cm. Endvidere Ole Lynggaard-armbånd i blå silke, str. S (L. 36 cm). Art. nr. hhv. A2551-501 og A2541-001. Medfølges af Ole ...
Varenr: 4862273

DKK 6.800 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:08:00
DKK 2.100
Ole Lynggaard.Lille 'Dew Drops' charms af 18 kt. hvidguld med onyx samt silkearmbånd (2)
Ole Lynggaard. Lille 'Dew Drops' charms af 18 kt. satineret urhodineret hvidguld prydet med sort onyxdråbe. H. 2,2 cm. Art. nr. A2633-502. Endvidere Ole Lynggaard-armbånd i beige læder, str. M (L. 39 cm). Medfølges af Ole Lynggaard-æske. (2) Samlet vejl. udsalgspris: DKK 11.190,-
Varenr: 4862214

DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:13:00
Brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt 1.90 ct
Brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 49 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.90 ct. Samlet carat er stemplet i armbåndet. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-Si. Vægt ca. 13,1 g. B. 0,38 cm. L. 18 cm.
Varenr: 4854917
DKK 17.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:15:00
DKK 14.000
Ole Lynggaard. 'My Little World - Blonde'-charm i 18 kt. rødguld
Ole Lynggaard. 'My Little World - Blonde'-charm i 18 kt. blankt rødguld. H. 1,5 cm. Art. nr. hhv. A2825-402. Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. Vejl. udsalgspris: DKK 6.950,-
Varenr: 4862478

DKK 4.200 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:16:00
DKK 1.550
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>