Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Elfenbein Kugelarmbänder (3)
Elfenbein Kugelarmbänder jeweils besetzt mit einem Schraubverschluss. Länge und Durchmesser ca: 19 cm, 3,1 mm. Gesamtgewicht ca.: 4,7 g. Die Armbänder befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit sehr geringfügigen Tragespuren. (3)
Varenr: 4719138
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
10:52:12
DKK 297
Nirvana Flettet armbånd rosaguldbelagt sølvkugler
Nirvana Flettet armbånd prydet med seks rosaforgyldte sølvkugler, heraf to pavéfattede med cubic zirkonia, og otte grønne stenperler. Længde: ca 18,5 cm
Varenr: 4725340

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
11:26:47
DKK 325
South Sea kulturperle halscollier med hvide saltvandskulturperler. Perle Ø 9,23 - 10,60 mm. L. 52 cm
Kulturperle halscollier trukket med 48 ovale, boutonformede og delvis cerklerede hvide South Sea saltvandskulturperler, knude imellem hver perle afsluttet med kuglelås af 14 kt. guld. Lås Ø ca 12 mm. Perle Ø ca. 9,23 - 10,60 mm. L. 52 cm. Etui og sort satinpose medfølger.
Varenr: 4714713
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
11:48:00
DKK 2.700
Donnagemma. Bred armring af 18 kt. delvist satineret guld, 1960'erne
Bred armring af 18 kt. delvist satineret guld, udført hos Donnagemma, Vicenza, Italien. Omkreds 19 cm, B. 3,5 cm. Vægt: ca. 33,9 g. Fremstår med brugsspor og let bule.
Varenr: 4694136
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
12:00:00
DKK 7.400
Christian H. Lorenzen. Blokarmlænke af 14 kt. guld
Blokarmlænke af 14 kt. guld med satinerede led, lås med sikkerhedshasper. L. 21 cm. B. 1.2 cm. Vægt: ca. 30,2 g. Udført hos Christian H. Lorenzen, Charlottenlund. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4694129
DKK 8.500 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
12:10:00
DKK 6.800
Nirvana onyx og sølv armbånd
Nirvana. Flettet armbånd af facetslebne onyxperler, sølvkugle prydet med cubic zirkonia, samt fem glatte sølvkugler. Længde: 19,5 cm, justerbar
Varenr: 4725818

15:07:17
DKK 500
Randers Sølv, armring af sterling sølv
Randers Sølv - Armring udført i sterling sølv, bredt blankpoleret let buet design. Omkreds ca. 19 cm. Bredde ca. 25 mm. Vægt ca. 45,5 gram.
Varenr: 4703596

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
15:45:00
DKK 625
Randers sølv, armring af sterling sølv
Varenr: 4726329

16:00:00
DKK 1.050
Armband sötvattenspärlor
ARMBAND, 2-radigt, odlade vita sötvattenspärlor ca 10-11 mm, lås i förgyllt sterlingsilver, längd 20 cm
Varenr: 4724633
DKK 1.377 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
16:03:00
Se mere
Regitze Overgaard armring sterlingsilver
REGITZE OVERGAARD, "Sphere", armring, sterlingsilver, dekor med 3 onyxkulor, Georg Jensen, design nr 473, innerdiameter 5-5 cm, vikt ca 16,5 g
Varenr: 4724676
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
18:39:00
Se mere
Turkisarmbånd i 14 kt. guld
Turkisarmbånd i 14 kt. guld, længde ca. 19,5 cm, bredde ca. 17 mm, vægt ca. 30 g, 3 strenge samlet i kongekæde-mønster. Kasselås med sikkerhedslukning. Stempel = 585. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4721696
DKK 6.321 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2017
19:00:00
DKK 1.524
Italiensk armbånd i 18 kt. guld
Italiensk armbånd (Verona) udført af 18 kt. flettet satineret guld. L. 19 cm. Samlet vægt ca. 24,3 gram.
Varenr: 4725207
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
19:01:00
DKK 4.300
Murstens armlænke af 14 kt. guld
Murstens armlænke udført i 14 kt. guld. Lukke er monteret med sikkerheds hasper. Længde ca. 19 cm. Bredde ca. 10 mm. Vægt ca. 17,9 gram.
Varenr: 4725683
DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
19:30:00
Armbånd af 18 kt guld
Armlænke af 18 kt. guld. Kasselås og sikkerhedshasp. B. 11,5 cm. 19,5 cm. Vægt ca. 39,4 gram
Varenr: 4722834
DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2017
19:40:00
DKK 6.800
Armbånd af 14 kt. Guld
Anker armbånd udført af 14 kt. Guld. Kasselås monteret med to sikkerhedshægter. Længde ca. 19 cm. Bredde ca. 7 mm. Vægt ca. 41,3 gram.
Varenr: 4725212
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
19:48:00
DKK 4.900
Marianne Dulong. Armbånd af 18 kt. guld med charms
Marianne Dulong. Armbånd udført i 18 kt. guld med charms: Firkløver, måne prydet med grøn safir, globe - facetteret spinel, globe - Akoya saltvandskulturperle og sol prydet med safir. Længde: 18 cm. Æsker medfølger.
Varenr: 4718768

DKK 17.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017
20:04:00
DKK 12.000
Bredt armbånd i 9 kt guld
Engelsk armbånd af 9 kt guld. Ciseleret mønster. Skjult lås med sikkerhedshasp. B. 22 mm. Indvendigt mål. 5X6,2 cm. Vægt ca. 45,6 gram. Wax Filled. Fremstår med reparation ved hasp.
Varenr: 4721499
DKK 4.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2017
20:09:00
DKK 2.300
Hans Boile, København. Art deco armlænke af 14 kt. guld og hvidguld med diamanter, i alt ca. 1.00 ct
Hans Boile, København. Art deco armlænke af 14 kt. guld og hvidguld, front prydet med 3 større og to mindre diamanter med ældre slibninger på tilsammen ca. 0.84 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI1 flankeret af 10 små enkeltslebne, i alt ca. 0.16 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. ...
Varenr: 4721032
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
20:18:00
Tahiti kulturperle-halscollier. Perle Ø ca. 10-12,34 mm. L. 48 cm
Tahiti kulturperle -halscollier trukket med 36 semi-runde saltvandsperler i sorte og grå nuancer med changerende lustrer i doseredet forløb, knude imellem hver perle, overflade med naturlige vækstmærker. Afsluttet med en kuglelås af 18 kt. hvidguld. Ø ca. 10 mm. Perle Ø ca. 10-12,34 mm. L. 48 cm....
Varenr: 4714714
20:20:00
DKK 2.300
Brdr. Bjørklund. Moderne bred armring af sterlingsølv. 1960'erne. Vægt ca. 115 g
Brdr. Bjørklund. Moderne bred armring af sterlingsølv. Stemplet Brd.B 1960'erne. B. 3,8 cm. Vægt ca. 115 g. Indvendig omkreds incl. åbning ca. 16,5 cm.
Varenr: 4693567
20:22:00
Italiensk armbånd af 18 kt. guld
Italiensk leddelt armlænke af 18 kt. guld, lås med dobbelte sikkerhedshasper. L. 18 cm, vægt 28,4 g.
Varenr: 4723338
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
20:32:00
DKK 4.400
Aage Weimar. Diamant- og safirarmlænke af 18 kt. guld, ca. 1950'erne
Aage Weimar. Diamant- og safirarmlænke af 18 kt. guld, prydet med 11 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1. 20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Samt 11 runde facetslebne safirer, på tilsammen ca. 1.20 ct. Ca. 1950'erne. Vægt ca. 64,7 g. B. 2,1 cm. L. 18,5 cm.
Varenr: 4691059
DKK 25.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
20:36:00
DKK 18.500
Bræmer-Jensen. Bølgearmring af 14 kt. guld, vægt ca. 30,3 gr
Moderne oval Bræmer-Jensen bølgearmring af 14 kt. guld, vægt ca. 27,8 g. Front B. ca. 1,8 cm. Omkreds 16,8 cm. Brugsspor.
Varenr: 4723718
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
20:45:00
DKK 1.900
Venetiansk bredt armbånd udført af 18 kt. guld i gennembrudt mønster. L. 18 cm, bredde; 3,5 cm. Samlet vægt ca. 46 gram.
Varenr: 4725205
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
20:56:00
DKK 7.200
Art deco brillantarmbånd af platin med skjult ur, diamanter i alt ca. 8.85 ct
Art deco brillantarmbånd med skjult ur udført i 950 platin, prydet med 143 brillantslebne diamanter og syv større baguetteslebne diamanter, i alt ca. 8.85 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Front med skjult ur, manuelt optræk med én viser og sorte arabertal med schweizisk urværk med ...
Varenr: 4718754
DKK 70.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
21:10:00
DKK 19.000
Bracelet with black enamel in 21k
Bracelet with black and white enamels in 21k, tested. Bracelet diameter: 6.1cm Bracelet weight: 33.8g
Varenr: 4603124
DKK 16.360 BE, Antwerpen 24-07-2017
21:12:00
DKK 1.710
Armbänder besetzt mit Bernsteinen (2)
Armbänder besetzt mit Bernsteinen. Ein Armband ist gefertigt aus diversen unbehandelten Bernsteinen. Länge ca.: 17 cm. Armband gefertigt aus 835 Silber (punziert), besetzt mit geklärten Bernsteinelementen. Länge ca.: 19 cm, Breite ca.: 2,7 cm. Gesamtgewicht ca.: 65,3 g. Einige ...
Varenr: 4725894
21:16:00
DKK 372
Reeslev. Flettet armbånd af sølv og onyx
Reeslev. Flettet armbånd af mørkegråt tekstil, prydet med frontstykke af satineret sterling sølv. mål ca 3,7 x 8 mm, Længde: ca 17 cm Justerbart. .
Varenr: 4726340
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017
11:05:59
DKK 325
Armring af sterling sølv
Armring udført i sterling sølv, rund svungen profil. Omkreds ca. 19½ cm. Vægt ca. 21 gram.
Varenr: 4718645

DKK 1.050 DK, Kolding, Trianglen 25-07-2017
13:34:00
Rauff samt Jens J. Aagaard. Par armringe, sterling sølv (2)
Rauff samt Jens J. Aagaard. Par armringe af sterling sølv, heraf Rauff armring af seks tråde. Indvendige mål ca. 5,8 x 4,5 cm og 6,2 x 5 cm. Samlet vægt ca. 68,6 gram. Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 4719996
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-07-2017
14:03:54
 1 2 3 4 5 6  >>