Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
SPOIL armbånd i brunt læder med 5 charms
SPOIL armbånd i brunt læder med 5 charms. SPOIL armbånd i brunt læder med 5 charms i forgyldt sterling sølv. Varenr: 3891404

DKK 1.300 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2015 10:55:00 DKK 900
Bacio, Italien. Armbånd samt to børnearmbånd, sterlingsølv (3)
Bacio, Italien. Armbånd samt to børnearmbånd, sterlingsølv (3). Armbånd af sterlingsølv med hjerteformet lås og 7 charms af sterlingsølv dekoreret med emalje og Swarovski-sten, udført hos Bacio, Italien. L. 18 cm. Samt to Bacio Junior børnearmbånd af sterlingsølv hver med 5 charms af sterlingsølv med emalje. L. 14 cm. Samlet vægt ca. 46 gr. (3) Varenr: 3903909

DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-08-2015 11:09:00 DKK 800
18kt Goldenpoint gold bracelet approx. 7.69gr
18kt Goldenpoint gold bracelet approx. 7.69gr. 18kt Goldenpoint gold bracelet approx. 7.69gr 18kt rhod.white gold, hallmarked Bracelet with oval curved links with cuff lock Total weight: 7.69 gr Measurements: 19.5 x 11.5 x 1.7mm Varenr: 3830818 DKK 4.478 BE, Antwerpen 29-08-2015 11:20:00 DKK 1.866
Diamond bracelet approx. 1.00ct
Diamond bracelet approx. 1.00ct. Diamond bracelet approx. 1.00ct Sterling silver, hallmarked 925 Diamond barcelet decorated with 252 single-cut round diamonds approx. 1.00ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: SI2-P1 Total lenght: 18.50cm Bracelet features a slide in buckle clasp Varenr: 3715281 DKK 5.598 BE, Antwerpen 29-08-2015 11:29:00 DKK 2.612
Kranz & Ziegler Story armbånd med 3 charms
Kranz & Ziegler Story armbånd med 3 charms. Kranz & Ziegler Story armbånd med 3 charms i sterling sølv. Varenr: 3888512

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2015 11:40:00 DKK 900
18K diamond bangle approx. 2.45ct HRD cert. inc..
18K diamond bangle approx. 2.45ct HRD cert. inc.. . 18K diamond bangle approx. 2.45ct HRD cert. inc.. 18kt rhod. white gold , hallmarked Diamond bangle decorated with 163 brilliant-cut diamonds approx. 2.45ct Colour: River-Top wesselton (E-F) Clarity: VS2-VS1 Strong brilliance Total weight: 13.58 gr Diameter: 6.00cm Bangle features a ... Varenr: 3939205 DKK 37.318 BE, Antwerpen 29-08-2015 11:45:00 DKK 24.630
De Hago. Tanzanit- og diamantring af 950 platin, i alt ca. 1.60 ct
De Hago. Tanzanit- og diamantring af 950 platin, i alt ca. 1.60 ct. De Hago tanzanit- og diamantring af 950 platin, prydet med større facetsleben blåviolet tanzanite, flankeret af 20 princess-cut diamanter, på tilammen ca. 1.60 ct. Farve. Top Wesselton (G). Klarhed: VVS1-VS1. Sign. DeHago. plat. samt London Hallmark stempler 2007. Vægt ca. 5,8 gr. Ringstr. ... Varenr: 3906283 DKK 9.500 DK, Vejle, Dandyvej 29-08-2015 11:47:00 DKK 7.400
14kt heart shape bracelet in bi-colour gold
14kt heart shape bracelet in bi-colour gold. 14kt heart shape bracelet in bi-colour gold 14kt bi-colour gold, hallmarked Bracelet decorated with different colour gold 5 heart shape dangles Total lenght: 18.50cm Varenr: 3819292

DKK 2.799 BE, Antwerpen 29-08-2015 11:50:00 DKK 1.679
Diamond and emerald bracelet in 18kt approx. 2.80ct
Diamond and emerald bracelet in 18kt approx. 2.80ct. Diamond and emerald bracelet in 18kt approx. 2.80ct 18kt yellow gold, hallmarked 750 Bracelet adorned with 14 brilliant-cut diamond approx. 2.80ct Also decorated with round-cut green emeralds approx. 2.00ct Colour: Top Wesselton - Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 Total weight: 20.40 ... Varenr: 3384636 DKK 27.989 BE, Antwerpen 29-08-2015 12:18:00 DKK 20.152
Wiwen Nilsson armband sterlingsilver
Wiwen Nilsson armband sterlingsilver. WIWEN NILSSON, armband, sterlingsilver, Lund 1948, rektangulära stavar och ringar, längd ca 19,5 cm, vikt ca 27,5 g Varenr: 3946077 DKK 3.916 SE, Stockholms Auktionsverk Online 29-08-2015 12:21:00
Se mere
18kt hand woven pearl and diamond bracelet 0.76ct
18kt hand woven pearl and diamond bracelet 0.76ct. 18kt hand woven pearl and diamond bracelet 0.76ct 18kt white gold, hallmarked hand woven light rose colour bracelet adorned with 6 fresh water pearls in cream colour with clean surface and good lustre approx. size 9.50-10.50mm Bracelet also decorated with 3 gold balls 1 decorated with pave ... Varenr: 3578388

DKK 20.152 BE, Antwerpen 29-08-2015 13:26:00 DKK 10.076
Diamond bangle in 18kt approx. 2.50ct
Diamond bangle in 18kt approx. 2.50ct. Diamond bangle in 18kt approx. 2.50ct 18kt yellow gold,hallmarked Diamond bangle adorned with brilliant-cut diamonds approx. 2.50ct Colour: Wesselton (H) Clarity: VS2-P1 Very good brilliance Total weight: 24.07 gr Diameter: 6.00cm Bangle features a slide in and buckle clasp for security Varenr: 3807363 DKK 26.123 BE, Antwerpen 29-08-2015 13:47:00 DKK 20.898
Bacio, Italien. Armbånd med 15 charms, sterlingsølv m.m. (3)
Bacio, Italien. Armbånd med 15 charms, sterlingsølv m.m. (3). Armbånd af sterlingsølv med 15 charms af sterlingsølv dekoreret med emalje og swarovski-sten, halskæde af sterlingsølv med similiperle, samt halskæde af bomuld, udført hos Bacio, Italien. Armbånd: L. 21 cm. Vægt ca. 48 gr. (3) Varenr: 3912375

DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 29-08-2015 14:05:00 DKK 800
Diamond and sapphire bracelet in 18kt approx. 2.80ct
Diamond and sapphire bracelet in 18kt approx. 2.80ct. Diamond and sapphire bracelet in 18kt approx. 2.80ct 18kt yellow gold, hallmarked 750 Bracelet adorned with 14 brilliant-cut diamond approx. 2.80ct Also decorated with round-cut blue sapphire approx. 2.00ct Colour: Top Wesselton - Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 Total weight: 21.00 ... Varenr: 3384637 DKK 29.108 BE, Antwerpen 29-08-2015 14:18:00 DKK 20.152
3 pieces of gem bracelet`s
3 pieces of gem bracelet`s. 3 pieces of gem bracelet`s all strechable bracelets 1 bracelet all in facetted rose quartz all the way 1 bracelet with polished rounf ball shape yellow citrine`s all the way 1 bracelet with polished ball shape orange sanstone all the way Varenr: 3872325 DKK 1.866 BE, Antwerpen 29-08-2015 14:35:00 DKK 299
2 armringe af sterling sølv (2)
2 armringe af sterling sølv (2). 2 moderne armringe udført i sterling sølv, begge kan åbnes, og er let svungne. Omkreds ca. 17-17½ mm. (2) Varenr: 3882528

DKK 2.300 DK, Odense, Kratholmvej 29-08-2015 14:40:00 DKK 1.100
Murstensarmlænke af 14 kt. guld
Murstensarmlænke af 14 kt. guld. Armlænke af 14 kt. guld i murstensmønster. L. 18 cm. Vægt ca. 19,2 gr. Fremstår med brugsspor samt skade i den ene ende. Varenr: 3921793 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-08-2015 14:42:00 DKK 3.000
Bacio, Italien. Armbånd med 7 charms, sterlingsølv m.m. (6)
Bacio, Italien. Armbånd med 7 charms, sterlingsølv m.m. (6). Tre armbånd og en halskæde af sterlingsølv hver med 7 charms af sterlingsølv dekoreret med bl.a. emalje og Swarovski-sten, en med hjerteformet lås, nogle dele forgyldt, udført hos Bacio, Italien. Armbånd: L. 18-21 cm. Halskæde: L. 42 cm. Vægt ca. 124 gr. Samt læderkæde og bomuldskæde. (6) Varenr: 3903922

DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 29-08-2015 14:46:00 DKK 1.900
Ring, rhodineret sterlingsølv
Ring, rhodineret sterlingsølv. Ring af rhodineret sterlingsølv fattet med 3,20 ct. ametyst samt talrige rubiner. Ringstørrelse 55, Ø 17,5 mm Varenr: 3902511

DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-08-2015 17:23:00 DKK 500
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds  0.24 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.24 ct . Bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.24 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Varenr: 3527520

DKK 5.971 BE, Antwerpen 29-08-2015 17:32:00 DKK 2.985
SPOIL armbånd i sort læder med 5 charms
SPOIL armbånd i sort læder med 5 charms. SPOIL armbånd i sort læder med 5 charms i oxideret sterling sølv. Varenr: 3891418

DKK 1.300 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2015 18:10:00 DKK 900
Akoyaperlearmbånd med guldlås
Akoyaperlearmbånd med guldlås. 2-radet perlearmbånd udført med akoyakulturperler med en lås og mellemstykker af 14 kt. guld. Akoyaperler Ø ca. 6,5-7 mm, farve: hvid, lustre: stærk, form: rund, længde ca. 18,5 cm. Varenr: 3917933

DKK 3.172 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-08-2015 18:56:00 DKK 2.426
Kranz & Ziegler Story armbånd med 5 charms
Kranz & Ziegler Story armbånd med 5 charms. Kranz & Ziegler Story armbånd med 5 charms i oxideret sterling sølv. Varenr: 3888442

DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2015 19:10:00 DKK 1.100
Wiwen Nilsson armring sterlingsilver
Wiwen Nilsson armring sterlingsilver. WIWEN NILSSON, armring, stämplad A.Nilsson, Lund 1934, vikt ca 15 g Varenr: 3946141 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 29-08-2015 19:15:00
Se mere
Handwoven bracelet in 18k black gold
Handwoven bracelet in 18k black gold. Handwoven bracelet in 18k black gold . 18kt black gold, hallmarked Hand woven black colour bracelet decorated with flower designed ball shape center piece Total lenght: adjustable16.00-22.00cm Also 2 golden flower designed pull pieces for adjusting the size Varenr: 3649745

DKK 6.344 BE, Antwerpen 29-08-2015 19:26:00 DKK 3.918
Pandora, Moments læderarmbånd og charms, 14 kt guld og sterling sølv (5)
Pandora, Moments læderarmbånd og charms, 14 kt guld og sterling sølv (5). Pandora Moments læderarmbånd og lås af sterlingsølv, smørblomst clip af 14 kt. guld og sterlingsølv, to ribbet clip af 14 kt. guld, charm af 14 kt. guld, i form af snoet guldtråd, monteret med syv guldrør, fattet med hver en brillant på ca. 0.02 ct. I alt ca. 0.14 ct. Farve: Wesselton (H). ... Varenr: 3925461 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-08-2015 20:37:00 DKK 3.000
Armring af sterling sølv
Armring af sterling sølv . Armring udført i sterling sølv, dansk design og arbejde, delvis snoet og oxideret sterling sølv. Omkreds ca. 21 cm. Vægt ca. 40 gram. Varenr: 3813150

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-08-2015 20:40:00 DKK 1.150
Armband 18 k guld x-länk
Armband 18 k guld x-länk. ARMBAND, 18 k guld, x-länk, Jo-Ans Guld AB, Köping 1968, längd 18 cm, vikt ca 23,5 g Varenr: 3946174 DKK 4.308 SE, Stockholms Auktionsverk Online 29-08-2015 20:45:00
Se mere
Love armbånd med brillanter.
Love armbånd med brillanter.. Love armbånd med brillanter. Designet med sammen flettede hjerter udført i 18 kt guld heraf fire prydet med brillanter i alt ca. 0.30 ct. Farve Wesselton-Top-Crystal/H-J Klarhed SI1-2. Længde ca. 18,2 cm. Lås med sikkerheds hasp. Vægt ca. 10,2 gram. Varenr: 3299832

DKK 11.500 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2015 21:00:00 DKK 9.200
Tennis bracelet in14k  with brilliant cut diamonds 7.50 ct
Tennis bracelet in14k with brilliant cut diamonds 7.50 ct. Tennis bracelet in14k white gold set with brilliant cut diamonds 7.50 ct Colour: (H-I) Wesselton-Top Crystal Clarity: VS2-SI2 a few p1 Strong Brilliance Total lenght: 18.50cm Varenr: 3927704 DKK 104.490 BE, Antwerpen 29-08-2015 21:28:00 DKK 53.738
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>