Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Armring af sterling sølv
Armring udført i sterling sølv, rund svungen profil. Omkreds ca. 19½ cm. Vægt ca. 21 gram.
Varenr: 4748556

DKK 1.050 DK, Kolding, Trianglen 22-08-2017
12:28:38
DKK 525
Armbånd af 14 kt. Guld
Vintage armbånd udført af 14 kt. Guld. Kasselås monteret med sikkerhedshaspe. Enkelt mangler. L. ca. 18 cm, bredde ca. 4 mm. 4,4 gram.
Varenr: 4747695
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-08-2017
13:25:57
DKK 650
Randers Sølv, snoet armring af sterling sølv, delvist oxideret
Armring af sterling sølv - massiv - snoet og delvist oxideret. Omkreds ca. 18 cm. Vægt ca. 62,8 gram.
Varenr: 4751045

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 22-08-2017
15:37:00
Armring i 18 kt. guld tricolor
Armring i 18 kt. guld tricolor, ca. 11 g, Ø ca. 64,95 x 58,18 mm, B. ca. 4,37 mm, stempel = stjerne 639 750. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4727690
DKK 4.090 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-08-2017
16:09:55
DKK 1.524
Armbånd i 14 kt. guld
Armbånd i 14 kt. guld, stempel = 585, længde ca. 19,5 cm, bredde ca. 13,64 mm, ca. 37 gram, kasselås med 2 sikkerhedslukninger, fremstår med brugsspor.
Varenr: 4741340
DKK 8.924 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-08-2017
17:08:45
DKK 4.276
Armring, 14 kt hvidguld
Armring af 14 kt. hvidguld, indbygget kasselås, monteret med ottetals sikkerhedshaspe. Indvendige mål ca. 6,1 x 5,2 cm. B 4,9 mm. Vægt ca. 8,4 gram. Fremstår med brugsspor og delvis afslidt rhodium.
Varenr: 4748508
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-08-2017
19:09:00
DKK 975
Guldsmed Boye. Brillantarmbånd, 14 kt. guld
Guldsmed Boye. Leddelt armbånd udført i 14 kt. guld prydet med elleve brillanter på tilsammen ca. 0.34 ct. Farve: Wesselton-Top Wesselton (H-G). Klarhed: VS-Si. Længde:18 cm. Vægt: 9.3 gram.
Varenr: 4746307
DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
19:10:00
To armringe i 14 kt guld
To armringe af 14 kt guld, indvendigt mål ca 6,5 cm, Vægt i alt: 37,3 gr. Bredde: 2,8 mm. (2)
Varenr: 4744856
DKK 6.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-08-2017
19:15:00
DKK 5.600
Armbånd af 14 kt guld, Fr.Binder & Co,Mønsheim
Armbånd af guld 14 kt, Fr.Binder & Co,Mønsheim. Bredde: 13 mm. Vægt: 40,3 gr. Længde: 19 cm.
Varenr: 4735847
DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-08-2017
19:16:00
DKK 4.200
Armring i guld 14 kt
Snoet armring af 14 kt guld, indvendigt mål ca 6,7 cm, Vægt i alt: 8,0 gr. Bredde: 2,2 mm. Stempel mangler, (Test viser 14 kt.)
Varenr: 4744858
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-08-2017
19:17:00
DKK 850
Bismark armbånd af 14 kt. guld,
Bismark armbånd af 14 kt. guld, monteret med kasselås og to ottetals sikkerhedshasper. L 19,5 cm. B mm. Vægt ca. 11,3 gram.
Varenr: 4739314
DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-08-2017
19:20:00
DKK 1.200
Murstensarmbånd af 14 kt. guld,
Murstensarmbånd af 14 kt. guld, monteret med kasselås og to ottetals sikkerhedshasper. L 20,5 cm. B 3 mm. Vægt ca. 6,9 gr.
Varenr: 4747441
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-08-2017
19:24:00
DKK 1.200
Ole Lynggaard, Sweet drop armbånd af kalveskind med Sweet drop med brillanter
Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd, udført i brunt kalveskind, med charm udført i 18 kt. guld, i form af æg med brillanter, samlet ca. 0.12 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS. Længde 36 cm. Fremstår ubrugt. Ligger i org æske fra Ole L.
Varenr: 4720707
DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-08-2017
19:26:00
DKK 3.700
Armbånd af 14 kt. hvidguld med diamanter
Leddelt armbånd udført i 14 kt. hvidguld prydet med talrige baguetteslebne diamanter. Farve: Crystal-Wesselton (J-H). Klarhed: Si-P. Længde: 18.5 cm. Vægt: 6.8 gram.
Varenr: 4746308
DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
19:30:00
DKK 1.550
Armring i 14 kt
Armring af guld 14K, Vægt: 9,8 gr. Oplukkelig. Indv. diam: 5,6 x 6,0 cm. Brugsspor.
Varenr: 4744909
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-08-2017
19:30:00
DKK 1.200
Armring i 18 kt, 23 gr.
Armring af guld 18K, Vægt: 23 gr. Oplukkelig. Indv. diam: 6,2 x 6,5 cm. Brugsspor. Bredde. 15 mm.
Varenr: 4744911
DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-08-2017
19:32:00
DKK 3.400
Hjerte armbånd med brillianter 0,40 ct.
Hjerte armbånd med brillianter udført i 18 karat hvidguld. Med faste led, hvert led prydet med hjerte i form af 3 klare hvide brillianter. Farve: top-crystal/crystal (I/J. Klarhed Si. Længde 18,5 cm. Lukke med dobbelt sikkerhedslås.
Varenr: 4748245
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-08-2017
19:35:00
DKK 450
Armreif 925/- Sterling Silber, rhodiniert
Armreif 925/- Sterling Silber, rhodiniert, Gewicht ca. 30 Gramm, tordierter Silberdraht, Ø ca. 5 mm, 2 facettierte Kugeln Grünachat, Ø ca. 10 mm Grünachat, Tragelänge ca. 18 cmAus dem Hause Anna von Bergmann.
Varenr: 4735674
DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-08-2017
19:51:00
DKK 297
Georg Jensen Servietkæde og et skønvirkearmbånd
Georg Jensen, en servietkæde med klemmer i Kongemønster. L. 46 cm. Vægt ca. 15,9 gram. Er stemplet Georg Jensen i perlestaf samt Sterling Denmark. Samt to C.A. Christensen´s Eft skønvirke armlænker udført i 830 sølv. Længde ca. 18½ cm. Bredde ca. 14 mm. Vægt ca. 26,3 gram og 17,3 gram. (3)
Varenr: 4741674
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-08-2017
19:53:00
DKK 1.050
Willy Junget. Armbånd af 14kt. guld
Willy Junget. Armbånd af 14kt. guld, overflade med leopardmønster, afsluttet med klunkelås,vægt ca 45,7 gr Stemplet '585 WJ'. L. 25 cm, justerbar. Købskvitering fra 1967, samt original æske fra Paul Bang medfølger.
Varenr: 4741248
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-08-2017
19:54:00
DKK 6.000
Armlænke af 14 karat guld
Armlænke af 14 kt. guld. Anker model. B. 6,6 mm. L. 20 cm. Vægt ca.42,9 gram. Stempel 585 og SVG.
Varenr: 4743682
DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-08-2017
19:56:00
DKK 5.600
Arnlænke af 14 kt. guld
Leddelt armlænke udført i 14 kt. guld, indstikslås monteret med sikkerhedsanordning. Længde: 18.5 cm. Vægt: 22.4 gram. Fremstår med brugspræg.
Varenr: 4748292
DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
20:07:00
Armring af 14 kt. Rødguld
Armring af 14 kt. Rødguld. Indvendig diameter ca. 6,4 cm. 16 gram.
Varenr: 4747709
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-08-2017
20:09:00
Armlænke af 18 kt. guld. Midten af 1900-tallet
Bred armlænke udført i 18 kt. guld med delvis matteret overflade prydet med dekoration. Indstikslås med sikkerhedsmontering. Længde: 20 cm. Bredde: 23 mm. Vægt: 58.4 gram. Æske medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugspræg.
Varenr: 4744335
DKK 14.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
20:09:00
DKK 8.200
Diamantarmbånd, art deco i 18 kt. hvidguld
Diamantarmbånd, art deco i 18 kt. hvidguld, stemplet = 750 ca. 7 gram, længde ca. 18 cm, stiklås med 2 sikkerhedslukninger, midterdel ca. 52,48 mm x 9,50 mm 33 enkeltslebne og gammelslebne diamanter ca. 0.60 ct. i alt (1 gammelslebet diamant ca. 0.10 ct.), klarhed ca. SI - Pique, farve ca. ...
Varenr: 4727689
20:09:00
DKK 2.603
GIFA. Murstensarmlænke af 14 kt. guld
Murstensarmlænke af 14 kt. guld med lås med dobbelte sikkerhedshasper. L. 19,7 cm, B. 0,7 cm, vægt 14,2 g. Brugsspor.
Varenr: 4748493
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-08-2017
20:12:00
DKK 3.100
Ramders Sølv, snoet oxideret armring af sterling sølv
Randers Sølv. Armring udført i sterling sølv, dansk design og arbejde, delvis snoet og oxideret sterling sølv. Omkreds ca. 20 cm. Vægt ca. 35,3 gram.
Varenr: 4717860

20:13:00
Ole Lynggaard. To små 'Dew Drop' charms med to silkearmbånd. (4)
Ole Lynggaard. To små 'Dew Drop' charms af oxideret sterlingsølv med henholdsvis grå månesten og sort onyx. Art nr. A2633-301 og A2633-302. Tilhørende orange og smaragdgrøn silkearmbånd med logo Sweet Drop logocharms. Art nr. 2543-001 og 2536-001. Str. S. Medfølges af Ole Lynggaard kuvert og sort...
Varenr: 4701901

DKK 5.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-08-2017
20:14:00
Geneve armbånd af guld
Armbånd af 14 kt guld. Model Geneve. B. 31 mm. L. 17 cm. Kasselås og sikkerhedshasp. Vægt ca 73 gram.
Varenr: 4746059
DKK 14.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-08-2017
20:15:00
DKK 8.400
Ole Lynggaard. 'My Little World' fjer-charm af 18 kt. guld med brillant
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm af 18 kt. guld i form af fjer med 1 brillantslebet diamant på 0,02 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. L. charm 15 mm. Art. nr. A2811-401. Medfølges af Ole Lynggaard kuvert. Vejl. udsalgspris: DKK 4.850,-
Varenr: 4715762

DKK 3.200 DK, Vejle, Dandyvej 22-08-2017
20:20:00
DKK 1.550
 1 2 3 4 5 6 7  >>