Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kulturperle- og brillant-halscollier af 18 kt guld
Kulturperle- og brillant-halscollier af 18 kt guld. Kulturperle- og brillant-halscollier af 18 kt guld, prydet med talrige runde saltvandskulturperler flettet med små Keshi saltvandskulturperler herimellem mindre guldperler, afsluttet med brillantlås sat med 25 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Runde ... Varenr: 4563639 DKK 6.800 DK, Vejle, Dandyvej 22-02-2017 11:52:00 DKK 5.400
Armband 18 k vitguld briljanter
Armband 18 k vitguld briljanter. ARMBAND, 18 k vitguld, delvis matterad länk, mittsektion med 13 briljanter i gradering totalt ca 2,23 ct, enligt gravyr, kvalité ca W(H)/VS, längd 17 cm, vikt ca 13,7 g Varenr: 4569031 DKK 15.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 12:18:00
Se mere
Belle Époque brillant og perlearmbånd af platin,  ca 3.75 ct, 1890-1910
Belle Époque brillant og perlearmbånd af platin, ca 3.75 ct, 1890-1910. Belle Époque brillant og perlearmbånd af platin, gennembrudt og prydet med 22 brillanter, samlet ca 1.75 ct, hvorimellem 11 hvide og gråbrune antagelig orientperler i forløb samt talrige mindre 8/8 og rosenslebne diamanter, samlet ca 2.00 ct, Farve:Top Wesselton (G), klarhed: VS- SI- P1.1890-1910... Varenr: 4558736 DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 15:38:00 DKK 24.000
 Armringe, onyx smykker mm af sterling sølv (6)
Armringe, onyx smykker mm af sterling sølv (6). Sølvsmykker: Bred armring stemplet HJ/ 925, Ø. 5,5 cm, B. 4 cm, vægt ca. 40 gram, smal armring, stemplet SAV/ 925, Ø. 6,5. Sæt med onyx: Ring, højde ca. 3 cm, 11 gram, ringstr. ca. 17,25 mm/ 54 samt vedhæng, H. 3,8 cm (incl. øsken), halskæde ca. 42 cm. Dertil øvrig ring , H. 3 cm. I alt 6 dele. Varenr: 4557530 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-02-2017 16:30:00 DKK 375
Armlænke af guld, mursten
Armlænke af guld, mursten. Murstens armbånd af 14 kt. guld. Kasselås og sikkerhedshasp. B. 7 mm. L. 19,5 cm. To led med reparation. Vægt ca. 15 gram. Varenr: 4569445 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 17:23:31 DKK 1.850
Ole Lynggaard armlænke af sølv
Ole Lynggaard armlænke af sølv. Ole Lynggaard. seksradet armlænke af sterling sølv monteret med dupsko til Ole Lynggaards låsesystem. L. ca. 18 cm. Varenr: 4569635 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 18:42:00 DKK 925
Armreif, 925er Sterling Silber mit Zirkonia, Kubisch Stabilisiertes Zirkoniumoxid
Armreif, 925er Sterling Silber mit Zirkonia, Kubisch Stabilisiertes Zirkoniumoxid. Klapp- Armreif mit Leopardenkopf, 925er Sterling Silber, rhodiniert. Gewicht 47,3g. Besetzt mit ca. 430 weißen, rund facettierten Zirkonia, Kubisch Stabilisiertes Zirkoniumoxid und zwei blauen Zirkonia im Navette-Schliff. Punziert '925'. Innenmaß 55x45 mm. Neuware, Deutschland, aktuell Varenr: 4546015

DKK 2.601 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-02-2017 19:30:00 DKK 1.301
Hermann Siersbøl. Samling smykker af sølv (4)
Hermann Siersbøl. Samling smykker af sølv (4). Samling sølvsmykker af Hermann Siersbøl, stemplet Sterling 925 Denmark H.S. Armbånd med bidsellås, 20,5 cm. tilhørende broche samt halskæde, 40 cm. Broche Ø3,3 cm. Alle dele prydet med sølvkugler. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 4566473 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 19:52:00 DKK 425
Spinning m.fl. Armbånd og charms, sterling sølv og 8 kt guld
Spinning m.fl. Armbånd og charms, sterling sølv og 8 kt guld. Spinning, bestående af, armbånd med kuglelåse samt 14 led af sterlingsølv samt to af 8 kt. guld, heraf flere fra Chanti, blandt andet nogle prydet med emalje, perler og diverse syntetiske sten. L 18 cm. Samlet vægt ca. 42,2 gram. Fremstår med brugsspor og enkelte led med afslidte stempler. Varenr: 4565221 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-02-2017 19:56:00 DKK 325
Armband 14 k guld
Armband 14 k guld. ARMBAND, 14 k guld, dekor med 8 fasettslipade ametister, längd 18 cm, vikt ca 14,3 g Varenr: 4569154 DKK 2.751 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 20:03:00
Se mere
Armbånd 585 guld, tofarvet, længde ca. 19 cm
Armbånd 585 guld, tofarvet, længde ca. 19 cm. Armbånd 585 guld, tofarvet, vægt ca. 10,6 g, prydet med 9 blå ovale, cabochonslebne glassten og 18 rundfacetterede zirkonia. Armbåndets bredde 3,75 mm, længde ca. 19 cm, stemplet '585', lås i form af kasselås med ekstra sikkerhedslukning. Fremstår istandsat. Varenr: 4530302 DKK 6.689 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-02-2017 20:03:00 DKK 5.203
Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med 200 princesseslebne diamanter, i alt ca. 5.00 ct
Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med 200 princesseslebne diamanter, i alt ca. 5.00 ct. Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med 200 princesseslebne diamanter, i alt ca. 5.00 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-SI1. Stemplet CK med London Hallmarks. Vægt ca. 23,2 g. B. 0,57 cm. L. 18 cm. Varenr: 4561671 DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-02-2017 20:04:00 DKK 24.000
Guldvirke. Bred armlænke af 14 kt. guld i bicellemønster
Guldvirke. Bred armlænke af 14 kt. guld i bicellemønster. Guldvirke. Bred armlænke af 14 kt. guld i bicelle-mønster, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "Guldvirke 585". L. ca. 19 cm. B. 17 mm. Vægt: ca. 31,9 gr. Fremstår med brugsspor, mindre mærker m.v. Varenr: 4561084 DKK 8.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-02-2017 20:05:00 DKK 6.400
Brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 3.24 ct
Brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 3.24 ct. Brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med 108 brillantslebne diamanter, i alt ca. 3.24 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-SI1. Stemplet med engelske hallmarks Sheffield 1972. Vægt ca. 26,8 g. B. 0,65 cm. L. 18 cm. Varenr: 4563655 DKK 24.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-02-2017 20:30:00 DKK 19.000
Bracelet in 18k with brilliant cut diamonds 2.25 ct
Bracelet in 18k with brilliant cut diamonds 2.25 ct. Bracelet in 18k white rhod gold set with 64 brilliant cut diamonds 2.25 ct Colour: (H-I) Wesselton -Top Crystal Clarity: VS1-SI1 Bracelet features a slid in and double buckle clasp for security Length: 18 cm b0126 Varenr: 4556441

DKK 27.129 BE, Antwerpen 22-02-2017 20:33:00 DKK 17.095
Scharnier- Armreif 925 Sterling Silber mit Bernstein- Plättchen
Scharnier- Armreif 925 Sterling Silber mit Bernstein- Plättchen. Scharnier- Armreif 925 Sterling Silber, Gewicht ca. 36,1 Gramm, besetzt mit 1 Bernstein- Plättchen, ca. 11,5 x 10,5mm, Breite des Armbandes 12mm, Tragegröße ca. 18,5cm, verstecktes Kastenschloß, punziert Herstellerpunze unleserlich, Auge und '925'. Neuware, Deutschland, aktuell Varenr: 4538399

DKK 1.858 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-02-2017 20:36:00 DKK 1.003
Armband 18 k  guld
Armband 18 k guld. ARMBAND, 18 k guld, dekor med 7 trappslipade ädelstenar, ametist, citrin, turmalin, akvamarin, almandingranat, bergkristall, prasiolit, längd 16,5 cm, vikt ca 29,2 g Varenr: 4569168 DKK 7.859 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 20:45:00
Se mere
Diamond bracelet in 18k approx. 0.78ct
Diamond bracelet in 18k approx. 0.78ct. Bracelet in 18k rhod. white gold set with brilliant-cut diamonds approx. 0.78ct 18K hallmarked. Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI1 Length: 17cm Total weight: 26g. Bracelet featured a pin clasp. Varenr: 4491608 DKK 14.493 BE, Antwerpen 22-02-2017 20:45:00 DKK 9.662
Lyckoarmband (3), La Chance by M.O.S.
Lyckoarmband (3), La Chance by M.O.S.. Lyckoarmband (3), La Chance by M.O.S. Porslinspärlor på elastisk tråd. Innerdiameter ca 6 cm. Obetydligt bruksslitage. Varenr: 4561550 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-02-2017 20:48:00 DKK 255
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld. ARMBAND, 18 k trefärgat guld s.k. trois couleurs, satinerat och blankslipat, troligen Italien, längd 18 cm, vikt ca 56 g, ask ej original medföljer Varenr: 4570146 DKK 13.360 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-02-2017 10:12:00
Se mere
Ole Lynggaard Sweet Drop Armbånd samt Sweet Drop ” Dew Drop” charm af 18 kt guld
Ole Lynggaard Sweet Drop Armbånd samt Sweet Drop ” Dew Drop” charm af 18 kt guld. Ole Lynggaard – Sweet Drop armbånd af håndsyet gråt kalveskind, med et Sweet Drop ” Dew Drop” charm udført i 18 kt. guld. Længde ca. 36 cm. ( omkreds 18 cm.) Vejl. Pris 13350,- Varenr: 4474994

DKK 9.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-02-2017 13:03:00 DKK 6.200
Rubinarmreif mit Brillanten
Rubinarmreif mit Brillanten. Armreif gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit 3 Rubinen im Rundschliff mit einem Durchmesser von ca.: 2,6 bis 3,3 mm. Sowie mit 4 Brillanten von gesamt ca.: 0.20ct. Farbe: Top Wesselton (H), Reinheit: vsi1. Der Armreif ist mit einer Sicherheitsacht gefertigt. Innendurchmesser ca.: ... Varenr: 4524711 DKK 2.601 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-02-2017 16:38:13 DKK 2.044
Designarmring af Bent Gabrielsen
Designarmring af Bent Gabrielsen. Designarmring af Bent Gabrielsen, udført af 14 kt. guld (stemplet). Prydet med 4 cabochonlebne safirer med en diameter på ca. 3,25 mm til 4,10 mm. Indvendig diameter ca. 65 x 55 cm. Vægt ca. 13,7 g. Armringen fremstår i aldersrelateret stand med svage brugsspor. Varenr: 4565372 DKK 3.716 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-02-2017 17:30:00 DKK 2.787
Safirarmring med perler
Safirarmring med perler. Armring udført af 14 kt. guld (stemplet), prydet med en ovalslebet safir med en diameter på ca. 5 x 7 mm. Samt med 18 cremefarvede seedperler i forløb på ca.: 1,9 til 3 mm. Indvendig diameter ca. 57 x 48 mm. Vægt ca. 10,4 g. Varenr: 4524709 DKK 3.345 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-02-2017 17:57:21 DKK 2.787
Armlænke af 8 kt. guld og halskæde med vedhæng af 14 kt. guld
Armlænke af 8 kt. guld og halskæde med vedhæng af 14 kt. guld. Armlænke af 8 kt. guld, gennembrudt mønster. Længde ca. 18½ cm. B. 1,7 cm. Vægt ca. 17,7 gram. Er stemplet JAK og 333, samt en halskæde med vedhæng af 14 kt. guld, vedhæng i form af "Sputnik" med turkisfarvede perler. Længde på kæden er ca. 49 cm. Vedhæng stemplet PC samt 585. Samlet vægt ca. 4,5... Varenr: 4570515 DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 23-02-2017 19:54:00 DKK 1.550
Armbånd. 'Bikube' mønster, 18 kt. guld, 58,8 gram
Armbånd. 'Bikube' mønster, 18 kt. guld, 58,8 gram. Armlænke i 'Bikube'-mønster udført af 18 kt guld, længde 19 cm, Bredde ca. 1,7 cm. Monteret med integreretkasselås med dobbelt sikkerhedshaspe. Stemplet ( utydeligt) samt syretestet til 18 kr. Ekstra led medfølger. Vægt ca. 58,8 gram. Varenr: 4557488 DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-02-2017 20:00:00 DKK 10.000
Dansk guldsmed. Bred armlænke af 14 kt. guld
Dansk guldsmed. Bred armlænke af 14 kt. guld. Dansk guldsmed. Bred armlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, L. ca. 17,5 cm. B. 12,8 mm. Vægt: ca. 32,2 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4564726 DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 20:05:00 DKK 7.000
Ole Lynggaard. 'My Little World' fjer-charm af 18 kt. sort guld med brillant
Ole Lynggaard. 'My Little World' fjer-charm af 18 kt. sort guld med brillant . Ole Lynggaard. 'My Little World' charm af 18 kt. sort guld i form af fjer prydet med brillantsleben diamant på i alt 0,02 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS. Monteret på sort justerbart bomuldsarmbånd med Ole L-logo. Model: A2810-402. Medfølges af Ole Lynggaard kuvert. Vejl. ... Varenr: 4551873

DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 20:09:00 DKK 2.400
Ole Lynggaard. To armbånd i sterlingsølv og læder med 1 vedhæng i sterlingsølv (3)
Ole Lynggaard. To armbånd i sterlingsølv og læder med 1 vedhæng i sterlingsølv (3). Ole Lynggaard. Armbånd i sort læder, L. 40 cm, med 'Sweet Drop' charm i oxideret sterlingsølv. Treradet armbånd i 'flettet' oxideret sterlingsølv, L. 17,5 cm, monteret med dupsko til Ole Lynggaards låsesystem. I originalt etui. Brugsspor. (3) Varenr: 4537345 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 20:14:00 DKK 3.000
Emil Christiansen, Odense. Bred armlænker af 14 kt. guld
Emil Christiansen, Odense. Bred armlænker af 14 kt. guld. Emil Christiansen, Odense. Bred armlænker af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "EC 585". L. 18,5 cm. B. 17 mm. Vægt: ca. 36,5 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4564738 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 20:15:00 DKK 8.000
 1 2 3 4 5 6  >>