Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Armbånd af 14 kt. guld
Armbånd af 14 kt. guld. Armbånd af 14 kt. guld, med integreret kasselås samt ottetals sikkerhedshaspe. L. 18,8 cm. B. 6 mm. vægt ca. 9,5 gram. Varenr: 4285629 DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 01-06-2016 12:36:48 DKK 1.250
Victor Jansson, armband, silver samt 18K guld, vikt ca 121 gr
Victor Jansson, armband, silver samt 18K guld, vikt ca 121 gr. Victor Jansson, armband, silver samt 18K guld, vikt ca 121 gr. Kraftig länk i bismarkstil i oxiderat silver. Lås i 18K guld. L 23. Varenr: 4283832 DKK 1.208 SE, Norrköping, Finspångsv. 01-06-2016 13:30:00 DKK 483
Ole Lynggaard. 8-talsArmlænke med kuglelås
Ole Lynggaard. 8-talsArmlænke med kuglelås . Ole Lynggaard. 8-tals armlænke af 14 kt. guld monteret med sikkerhedskæde, klassiske dupsko samt ciceleret kuglelås, dia. 11 mm Ø. Samlet længde ca. 17,5 cm. Varenr: 4282292 DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-06-2016 14:24:00 DKK 11.000
Brillantarmbånd af guld 18 kt. I alt 4.00 ct.
Brillantarmbånd af guld 18 kt. I alt 4.00 ct.. Brillantarmbånd af guld 18 kt. med 25 brillanter på i alt 4.00 ct., farve: Wesselton (H) - Top Cape (K), klarhed: SI1 - P1. Vægt 21,7 gr. B. 7,5 mm. L. 18,5 cm. Varenr: 4278876 DKK 28.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-06-2016 19:02:00 DKK 22.000
Hans Hansen. Moderne armlænke af sterlingsølv, ca. 1960'erne
Hans Hansen. Moderne armlænke af sterlingsølv, ca. 1960'erne. Hans Hansen. Moderne armlænke af sterlingsølv, afrundede firkantede led med gennembrudt midte, udført ca. 1960'erne. L. ca. 21 cm. Vægt: ca. 77,5 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4285284 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-06-2016 20:10:00 DKK 1.050
Armband 18 k guld Bismarck
Armband 18 k guld Bismarck. ARMBAND, 18 k guld, Bismarck, längd 18,5 cm, vikt ca 10,5 g Varenr: 4285018 DKK 2.013 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-06-2016 20:16:00
Se mere
Troldekugle armbånd, sterling sølv og glas (11)
Troldekugle armbånd, sterling sølv og glas (11). Troldekugle armbånd af sterlingsølv, bestående af stor fiskelås, fire led af sterlingsølv, heraf, tro håb og kærlighed, tre aber og løver m.fl. samt seks led af sterlingsølv og glas. L inklusiv lås. 19 cm. Samlet vægt. Ca. 35,9 gram. Fremstår med brugsspor. (11) Varenr: 4281158 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-06-2016 20:25:00 DKK 950
Murstens armbånd af 14 kt. guld
Murstens armbånd af 14 kt. guld. Dansk vintage murstens armbånd af 14 kt. guld, med integreret kasselås samt to ottetals sikkerhedshasper. Stemplet "CHL 585". L. 19 cm. B. 1,5 cm. vægt ca. 35,4 gram. Varenr: 4283829 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-06-2016 20:50:00 DKK 6.800
Armring, 8 kt guld
Armring, 8 kt guld. Armring af 8 kt. guld, hul med halvrund profil, indbygget kasselås, monteret med en ottetals sikkerhedshaspe. Indvendige mål. 5,4 x 6,1 cm. B. 11,7 mm. Tykkelse. 3,5 mm. Vægt. Ca. 16,8 gram. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4285788 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-06-2016 20:50:00 DKK 1.100
Armband med berlocker, sterlingsilver, Troldekugler
Armband med berlocker, sterlingsilver, Troldekugler. Armband med berlocker, sterlingsilver, Troldekugler. Fiskbensmönstrat armband kvadratisk form. 7 medföljande berlocker i Muranoglas eller med färgade stenar. Smyckat blom och bladhölstrat karbinlås. Originalbox medföljer. Längd ca 22 cm. Bruksslitage. Varenr: 4274332 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01-06-2016 21:46:00 DKK 382
Armlænke af 14 kt. guld
Armlænke af 14 kt. guld. Armlænke udført i 14 kt. guld. Lukke er monteret med sikkerheds hasper. Længde ca. 17½ cm. Bredde ca.- 6 mm. Vægt ca. 8,2 gram. Varenr: 4287188 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2016 12:15:50 DKK 725
Armring af sterling sølv
Armring af sterling sølv. Armring udført i sterling sølv, kan åbnes. Omkreds ca. 16½ cm. Bredde ca. 7 mm. Varenr: 4276655

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2016 12:17:00 DKK 325
Lise Aagaard. Armbånd m/ charms (18)
Lise Aagaard. Armbånd m/ charms (18). Lise Aagaard. Armlænke med 8 charms af sterling sølv samt 9 glascharms, armlænke med blomsterlås. Stemplet "LAA 925S", L. ca. 20 cm. cm. Samlet vægt: 68,2 gram. Varenr: 4287345 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-06-2016 14:03:26 DKK 350
Berlockarmband
Berlockarmband. ARMBAND, med 5 berlocker, 18 k guld, 1961, Bismarck, längd ca 20 cm, total vikt ca 11,2 g Varenr: 4286518 DKK 2.093 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-06-2016 14:06:00
Se mere
Armlænke af 14 kt. guld med Akoya Saltvands kulturperler
Armlænke af 14 kt. guld med Akoya Saltvands kulturperler. Armlænke udført i 14 kt. guld, prydet med 6 Akoya Saltvands kulturperler. Længde ca. 19 cm.Vægt ca. 3,5 gram. Varenr: 4286788 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2016 14:57:31 DKK 550
Armband guld
Armband guld. ARMBAND, 18 k guld, Bismarck, 1979, längd 18 cm, vikt ca 7,8 g Varenr: 4286543 DKK 1.449 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-06-2016 15:36:00
Se mere
Berlockarmband guld
Berlockarmband guld. ARMBAND, med 5 berlocker, 18 k guld, längd 18 cm, total vikt ca 10 g Varenr: 4286556 DKK 1.932 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-06-2016 16:30:00
Se mere
Armlänk i 18K guld, modell pansar.
Armlänk i 18K guld, modell pansar.. Armlänk i 18K guld, modell pansar. Manglad blank- och mattpolerad kedja. Haklås. Längd ca 19 cm. Vikt ca 21,1 gr. Varenr: 4286239

DKK 5.233 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 02-06-2016 18:56:00 DKK 4.186
Italienskt ciceleret armbånd af 18 kt guld med pink safirer.
Italienskt ciceleret armbånd af 18 kt guld med pink safirer.. Italienskt ciceleret armbånd af 18 kt guld prydet med syv pink safirer. Bredde: 8 mm. Vægt: 30,5 gr. Længde: 19 cm. Stemplet 585. Købt i Venedig 1957. Original etui medfølger. Et 8- tal mangler. Varenr: 4287388 DKK 5.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-06-2016 19:29:00 DKK 4.500
Berlockarmband guld
Berlockarmband guld. ARMBAND, med 4 berlocker, 18 k guld, x-länk, 1961, längd ca 19 cm Varenr: 4286612 DKK 2.093 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-06-2016 19:38:00
Se mere
Armband guld
Armband guld. ARMBAND, 2 st, 18 k guld, varav en ärtlänk, längd 19,5 resp 18,5 cm, vikt ca 8 g Varenr: 4286614 DKK 1.449 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-06-2016 19:42:00
Se mere
Armband guld
Armband guld. ARMBAND, 18 k guld, x-länk, 1973, längd 18,5 cm, vikt ca 13,9 g Varenr: 4286618 DKK 2.818 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-06-2016 19:50:00
Se mere
Georg Jensen. 'Daisy' armlænke i oxideret sterlingsølv
Georg Jensen. 'Daisy' armlænke i oxideret sterlingsølv. Georg Jensen. 'Daisy' armlænke i oxideret sterlingsølv. 7-radet armbånd med ankerkæder prydet med margueritter. L. 17 cm. Vejl. udsalgspris: 1.975,- Varenr: 4257755

DKK 1.300 DK, Vejle, Dandyvej 02-06-2016 19:51:00 DKK 1.000
Armbånd af guld, 14 kt, mursten
Armbånd af guld, 14 kt, mursten. Armbånd af guld 14 kt, murstens mønster. Længde: 19,5 cm. Bredde: 4,5 mm. Vægt: 11,4 gr. Varenr: 4283737 DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-06-2016 19:58:00 DKK 1.300
Christian Veilskov. Armlænke af 14 kt. guld prydet med charms
Christian Veilskov. Armlænke af 14 kt. guld prydet med charms. Christian Veilskov. Armlænke af 14 kt. guld, prydet med charms af 14 og 18 kt. guld, bl.a. udført som elefant, terning og hjerte. L. 18,5 cm. Samlet vægt: ca. 21,8 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4284426 DKK 5.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-06-2016 20:03:00 DKK 4.200
Armbånd 18 kt. guld ca. 52 g med turkiser
Armbånd 18 kt. guld ca. 52 g med turkiser. Fladt panserarmbånd, 18 kt. guld, ca. 52 g, med 4 turkiser i fin kvalitet. Bredde ca. 1 cm, længde ca. 18,5 cm. Varenr: 4232267 DKK 17.164 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-06-2016 20:15:00 DKK 12.687
Bismark armlænke i 8 kt. guld 14.4 gr.
Bismark armlænke i 8 kt. guld 14.4 gr. . Armlænke i 8 kt. guld i mismark mønster, med indskudslås og dobbelt sikkerhedshaspe l. 21.5 cm. Vægt 14.4 cm Varenr: 4280192 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-06-2016 20:18:00 DKK 1.200
To turkmenske armringe. (2)
To turkmenske armringe. (2). To turkmenske armringe af sølv prydet med karneoler og onyx, den brede delvis forgyldt med pålagt filigranarbejde og gennembrudte ender. 1800-1900 tallet. B. ca. 34 mm og 58. mm. (2). Varenr: 4286286 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 02-06-2016 20:20:00 DKK 375
Guldsmedenes indkøbsforening. Bismarck armlænke af 14 kt. guld med charms
Guldsmedenes indkøbsforening. Bismarck armlænke af 14 kt. guld med charms. Guldsmedenes indkøbsforening. Bismarck armlænke af 14 kt. guld, prydet med 8 charms af overvejende 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe. L. 19 cm. Vægt: ca. 16,5 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4285501 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-06-2016 20:24:00 DKK 3.200
Georg Jensen. Dune brillantarmbånd ca 1.80 ct
Georg Jensen. Dune brillantarmbånd ca 1.80 ct. Georg Jensen. Dune armbånd af 18 kt guld, prydet med talrige brillanter, samlet ca 1.80 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Længde: ca 19,5 cm. Smykket er brugt få gange. Original smykkeæske medfølger. Varenr: 4261422 DKK 35.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-06-2016 20:35:00 DKK 25.000
 1 2 3 4 5  >>