Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Armring, guld 18 kt., med lapis lazuli og brillanter
Armring, 18 kt. guld, med lapis lazuli-applikationer og 38 brillanter, i alt ca. 1.60 ct. (30 x 0.04 ct. og 8 x 0.05 ct.), klarhed: VS, farve: Top Wesselton - Wesselton (G - H). Str.: B./H. 2,7 cm, omfang indvendig ca. 20,5 cm, vægt ca. 68 g, fremstår med brugsspor.
Varenr: 4860070
DKK 34.984 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
20:39:00
DKK 10.421
Armbånd i 750 kt. hvidguld med 35 rubiner og 70 brillanter
Armbånd i 750/- hvidguld med en sikkerhedslukning. Prydet med: 35 rubiner på ca. 1.75 ct. i alt, form: runde, slibning: facetteret 70 brillanter à ca. 0.06 ct, ca. 4.20 ct. i alt. Klarhed: VVS-SI (2 stk.) Farve: Top Wesselton (G). Længde 17,5 cm, bredde 6,8 mm, vægt ca. 21 gram. Fremstår ...
Varenr: 4859149
DKK 31.634 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
20:54:00
DKK 5.955
Armring 14 k guld diamanter
ARMRING, 14 k guld, princesslipade multifärgade safirer, 122 briljanter totalt ca 0,61 ct, innerdiameter 6,6 cm, vikt 25,7 g
Varenr: 4868073
DKK 6.950 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
21:10:00
Se mere
Georg Jensen 'Dune' bracelet with diamonds 0.27ct
Georg Jensen' Dune' bracelet in 18k yellow gold, hallmarked, with brilliant cut diamonds 0.27ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS Bracelet size in diameters: 6cm Weight: 8.7g Retail price: 2.675 euro
Varenr: 4781474

DKK 11.909 BE, Antwerpen 16-12-2017
21:34:00
DKK 8.188
Armband pansarlänk 18 k guld med diamanter
ARMBAND, 18 k vit/rödguld, pansarlänk, 84 briljanter totalt ca 1,26 ct, längd ca 18 cm, vikt ca 34,1 g
Varenr: 4868115
DKK 11.583 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 17-12-2017
11:00:00
Se mere
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k rhod. white gold with an amethyst 'Sweet drop pendant' acorn shaped. Pendant removable Light purple coloured leather bracelet included Bracelet length with out knot: 17cm Original Ole Lynggaard and velvet bag included REF: 29/A2633-302
Varenr: 4756747

DKK 7.443 BE, Antwerpen 17-12-2017
12:32:00
DKK 1.414
Smaragdarmband besetzt mit sambischen Smaragden
Armband gefertigt aus 925 Silber (rohdiniert/punziert), besetzt mit opaken sambischen Smaragden im Oval- und Tropfenschliff von ca.: 3,9 x 2,9 mm, 4,2 x 2,7 mm. Sowie mit Zirkonia im Brillantschliff mit einem Durchmesser von ca.: 1 - 2 mm. Länge ohne Verlängerungskette ca.: 18 cm, Breite ca.:...
Varenr: 4845375

DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17-12-2017
12:45:00
DKK 372
Armlænke af 18 kt. hvidguld, med 7 brillantbesatte cirkelformede charms
Armlænke udført i 18 kt. hvidguld, prydet med 7 større og mindre brillantbesatte cirkelformede led/ charms. Samlet ca. 1.50 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde ca. 16½ mm. Diam. Ø på de største cirkler til sammenligning 18 mm. Vægt ca. 12,6 gram.
Varenr: 4821129
DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-12-2017
13:06:00
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k rhod. white gold with brilliant cut diamonds approx. 0.12ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS . 'Sweet drop pendant' with flower motive in the bottom Pendant removable Blue coloured leather bracelet included Bracelet length with out knot: 17m ...
Varenr: 4759038

DKK 10.421 BE, Antwerpen 17-12-2017
14:13:00
DKK 372
Brillantarmbånd i 18 karat hvidguld med 238 brillanter
Armbånd i 18 karat hvidguld med 238 brillanter, ca. 47.19 ct. i alt. Legering: 750/000, materialevægt: 107,3 g Slibning: rund brillantslibning Farve: River/klarhed: IF-VVS Armbåndets længde: 19 cm, bredde: 2 cm.
Varenr: 4769542
DKK 655.019 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 17-12-2017
14:34:35
DKK 76.295
18 troldekugler med glasdekoration (18)
18 ass. Troldekugler udført i sterling sølv, med forskellig glasdekoration. (18)
Varenr: 4801708

DKK 1.400 DK, Kolding, Trianglen 17-12-2017
14:47:00
DKK 450
Armring prydet med en brillant og rubiner
Armring udført i 14 kt. guld (stemplet), prydet med 2 navetteslebne rubiner på hver især ca. 6 x 3 mm, i alt ca. 0.66 ct. (stemplet), og 1 brillant på i alt ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: VS2. Diameter ca.: 5,7 cm. Vægt ca.: 12 g. Armringen har en snaplukning, der sikres med en ...
Varenr: 4865928
DKK 4.838 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17-12-2017
15:00:00
DKK 1.861
Diamant armbaand i 18k
Diamant armbaand i 18k rhod hvidguld med bevaegelige diamanter 0.60 ct Farve : (F-G) Top Wesselton Klarhed VS1-VS2 Total vaegt: 4.47gr Total laengde: 17.50cm Vejl udsalgspris: 13.500
Varenr: 4838152

15:08:00
DKK 5.583
Armring prydet med smaragder og brillanter
Armring udført i 14 kt. hvidguld (stemplet), prydet med 6 navetteslebne smaragder på hver især ca. 5 x 2 mm og 5 brillanter på i alt ca. 0.31 ct. (stemplet), farve: Top Crystal (I), klarhed: SI1 - P1. Armringen har en snaplukning, der sikres med en ekstra lås. Diameter ca.: 5,8 cm. Vægt ca.: ...
Varenr: 4865933
15:10:00
DKK 372
Italiensk armbånd af 18 kt. Guld
Italiensk armbånd af 18 kt. Guld. Poleret samt mønster på fronten. L. ca. 18,5 cm, bredde ca. 1,6 cm. Ca. 33,4 gram.
Varenr: 4862839
DKK 8.600 DK, Herlev, Dynamovej 17-12-2017
15:39:00
DKK 6.600
Armband 18 k guld
ARMBAND, 18 k guld, Bismarck, 7 berlocker, Västerås Guldvaror, Arne Larsson, Västerås 1948, säkerhetskedja ej öppningsbar, vikt ca 18,8 g; en extra länkbit medföljer
Varenr: 4868202
DKK 4.247 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-12-2017
15:45:00
Se mere
Ole Lynggaard - Sweet Drop med brillanter, 18 kt. guld
Sweet Drop Charms udført i 18 kt. poleret guld, prydet med brillanter. Samlet ca. 0.12 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS. Vejl. pris er 18400,-
Varenr: 4762547

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-12-2017
15:58:00
DKK 7.200
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k rhod. white gold with a blue topaz and diamond 0.01ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS 'Sweet drop pendant' acorn shaped. Pendant removable Grey coloured leather bracelet included Bracelet length with out knot: 17cm Original Ole Lynggaard ...
Varenr: 4761025

16:14:00
DKK 2.419
Marianne Dulong bracelet in 18k with coral
Marianne Dulong bracelet in 18k yellow gold with coral Length bracelet: 18.5cm
Varenr: 4854634

DKK 6.327 BE, Antwerpen 17-12-2017
16:14:00
DKK 409
Bracelet in 14k yellow gold
Bracelet in 14k yellow gold Bracelet length: 18.5cm
Varenr: 4637365

DKK 1.265 BE, Antwerpen 17-12-2017
17:28:00
DKK 298
Armband 23 k guld
ARMBAND, 23 k guld, längd 15,5 cm, vikt ca 13,3 g
Varenr: 4868238
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-12-2017
17:45:00
Se mere
Bracelet in 14k yellow gold
Varenr: 4637372

18:06:00
DKK 335
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k rhod. white gold with brilliant cut diamonds approx. 0.06ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS . 'Sweet drop pendant' with flower motives Pendant removable Grey leather bracelet included Bracelet length with out knot: 18,5cm Original Ole ...
Varenr: 4759040

DKK 8.932 BE, Antwerpen 17-12-2017
18:22:00
DKK 447
Ole Lynggaard. 'My Little World' blomme-charm i 18 kt. rødguld
Ole Lynggaard. 'My Little World' blomme-charm i 18 kt. rødguld, monteret på sort justerbart bomuldsarmbånd med Ole L logo. Art. nr. A2806-401. Udstillingsmodel.
Varenr: 4864158

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-12-2017
18:48:00
DKK 1.200
Italiensk armbånd af 18 kt. Guld med charms
Italiensk armbånd af 18 kt. Guld prydet med 10 charms af 18 kt. Tre charms ustemplet men syretest foretaget. Samlet vægt ca. 32,4 gram.
Varenr: 4835820
DKK 8.800 DK, Herlev, Dynamovej 17-12-2017
19:18:00
DKK 6.200
Toftegaard. Armring af 14 kt. hvidguld med brillanter, 0.15
Toftegaard. Armring udført i 14 kt. hvidguld, front prydet med fem brillanter, på tilsammen ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Lås med sikkerhedshasp. Indvendig omkreds ca. 17,5 cm. Vægt ca. 11,5 gr.
Varenr: 4835575
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 17-12-2017
19:25:00
DKK 950
Hans Hansen, armlænke af sterling sølv
Hans Hansen, armlænke udført i sterling sølv, modernistisk design, i forn af sammensatte cirkelformede led, monteret med skruelukke. Længde ca.17 cm. Bredde ca. 1,8 cm. Vægt ca. 62,1 gram. Er stemplet HaH, 925s Denmark. Hans Hansen (1884-1940) stod i lære som sølvsmed hos Cohr i Fredericia fra...
Varenr: 4830116
19:30:00
Jens J. Aagaard, Armlænke med brillanter
Jens J. Aagaard, armlænke udført i 14 kt. hvidguld, lukke er prydet med brillanter. Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde ca. 19 cm. Vægt ca. 9,3 gram.
Varenr: 4811045

DKK 4.400 DK, Kolding, Trianglen 17-12-2017
19:33:00
DKK 1.200
Regitze Overgaard for Georg Jensen. Bred, moderne armring af sterlingsølv.
Georg Jensen. Bred, moderne armring af sterlingsølv, gennembrudt i grafisk cirkelmønster. Dessin nr. 466. Designet af Regitze Overgaard. Udført efter 1945. Str. L. Vægt ca, 68,4 gr. B. 4,5 cm. Indvendig Ø ca. 18,5 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4837417
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-12-2017
20:00:00
DKK 950
Mads Ziegler, Armring, model Capsule, 8 kt. guld, str. S
Mads Ziegler, Armring, model Capsule, 8 kt. guld, str. S, asymmetrisk design, prydet med en klar Cubic Zirkonia. Diam. Ø 52 mm. Vægt ca. 6,8 gram. Vejl. pris er 4850,-
Varenr: 4863799

DKK 2.400 DK, Kolding, Trianglen 17-12-2017
20:04:19
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>