Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Charlotte Borgen - 50 beads / charms i blå nuancer  (50)
Charlotte Borgen - 50 beads / charms i blå nuancer (50). Charlotte Borgen - 50 beads / charms i blå nuancer - med glaskerne og enten med glasdekoration, eller med Cubic Zirkonia eller ferskvands kulturperle (50) Varenr: 4374487

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 30-08-2016 11:36:00 DKK 325
Knud Hejl. Armbånd af 14 kt. guld med ametyst
Knud Hejl. Armbånd af 14 kt. guld med ametyst. Armring af 14 kt. guld, gennembrudt front med spids cabochonsleben ametyst, lås med sikkerhedshasp. Stemplet K. He for Knud Hejl, Randers. B. 6,2 cm. H. 6,5 cm. Vægt i alt ca. 11,2 gr. Varenr: 4375126 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-08-2016 13:27:00 DKK 1.350
Rav armbånd
Rav armbånd. Armbånd af runde mælkerav perler, ø ca 1,5 cm. Længde ca 19 cm. Vægt ca 30,2 gr. obs. Perlerne er sammensatte af ca tre ravstykker. Varenr: 4354810

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2016 13:35:00 DKK 2.100
Armbånd 14 kt guld. Genevemønster
Armbånd 14 kt guld. Genevemønster . Armlænke i 14 kt guld, fremstillet i Genevèmønster med indskudslås og dobbelt sikkerhedshasp. L.18,5 cm B. 1,3 cm. Vægt: 29,6 gr. Varenr: 4375149 DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-08-2016 13:44:00 DKK 4.000
From armbånd og ravstykke (2)
From armbånd og ravstykke (2). N.E.From leddelt armbånd i sterlingsølv monteret med fire polerede ravstykker. Monteret med kasselås l. 18 cm. Der medfølger et poleret ravstykke monteret som vedhæng h. 3.2 x 2 cm, vægt 7.2 gr. Totalvægt 49.6 gr. (2) Varenr: 4374288 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-08-2016 14:11:00 DKK 800
Gold fresh water pearl earrings (2) .<br>
Gold fresh water pearl earrings (2) .
. Gold fresh water pearl earrings (2) . 9kt yellow gold,hallmarked 375 Fresh water pearl: Size: Round bead shape pearls: 7.00-7.50mm Drop shape pearls: 8.50-9.50mm Colour: aubergine dark Surface:clean Lustre: strong Shape: drop and bead shape.Item will send in jewellery gift box Varenr: 4333250

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 30-08-2016 15:30:00 DKK 483
Armband med charms i 18K guld
Armband med charms i 18K guld. Armband med charms i 18K guld. Armband , modell ärtlänk prydd med 12 st charms. Bl.a tro, hopp och kärlek, elefant och nyckelpiga. Springlås. Längd ca 16,5 cm. Länken är av på ett ställe, behöver repareras. Vikt ca 14gr. Varenr: 4350300 DKK 3.511 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 30-08-2016 15:30:00 DKK 2.809
Leddelt guldarmbånd 14 kt. 9.3 gr.
Leddelt guldarmbånd 14 kt. 9.3 gr. . Armbånd/lænke i 14 kt. guld, delvis hvidguld rhodineret i blankt og satineret design. Med indskudslås monteret med sikkerhedshasp. L. 17.5 cm. B. 0.7 cm. Der medfølger to ekstra led. Vægt ialt 9.3 gr. Fremstår med brugsspor Varenr: 4375396 DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-08-2016 16:33:00 DKK 1.700
2 st. Ole Lynggaard armband (2)
2 st. Ole Lynggaard armband (2). 2 st. Ole Lynggaard armband. 1 st. Blonde armband i sterling silver monterat i ett brunt läderarmband. Design Charlotte Lynggaard. 1 st. Sweet Drops armband i svart läder. Strl. M. Ask och påse medföljer. (2) Varenr: 4375267 DKK 2.341 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 30-08-2016 17:51:00 DKK 1.873
Skrivers guldvarefabrik, Randers. Vintage armlænke af 14 kt. guld
Skrivers guldvarefabrik, Randers. Vintage armlænke af 14 kt. guld. Skrivers guldvarefabrik, Randers. Vintage armlænke af 14 kt. guld med bred murstensmønster, stemplet "SKR 585". L. 18,5 cm. B. 12,5 mm. Vægt: ca. 26,2 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4375119 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-08-2016 19:00:00 DKK 3.400
Tennisarmbånd, 18 kt. guld, med orangefarvede safirer
Tennisarmbånd, 18 kt. guld, med orangefarvede safirer. Tennisarmbånd, 18 kt. guld, ca. 13 g, med 56 orangefarvede safirer, i alt ca. 6.79 ct., B. ca. 3.2 mm, L. ca. 18.5 cm. Varenr: 4350807

DKK 14.873 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-08-2016 19:04:00 DKK 11.898
Charlotte Borgen - 50 charms / beads - Lavendel(50)
Charlotte Borgen - 50 charms / beads - Lavendel(50). Charlotte Borgen - 50 charms / beads, de fleste af sterling sølv kerne med glas eller emaljedekor, enkelte sterling sølv med Cubic Zirkonia. - Lavendel (50) Varenr: 4362936

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 19:14:00 DKK 300
Willy Junget, hvidguldsarmlænke med brillanter
Willy Junget, hvidguldsarmlænke med brillanter . Leddelt vintage hvidguldsarmlænke med silkematterede led af 18 kt. udført af guldsmed Willy Junget, København ca. 1970-80. Prydet i front med fem brillanter på tilsammen ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: vs1-2. Samlet vægt: 27,2 gram. Længde: 19 cm. Varenr: 4375168 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-08-2016 19:15:00 DKK 4.300
Charlotte Borgen - 10 armlænker af sterling sølv (10)
Charlotte Borgen - 10 armlænker af sterling sølv (10). Charlotte Borgen - 10 armlænker af sterling sølv, klassisk ankerkæde alle er monteret med sikkerhedskæde samt 2 aftagelige charms. Længde 16 cm. (10) Varenr: 4357375

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 19:41:00 DKK 350
Guldarmlænke 18 kt. - 41.4 gram
Guldarmlænke 18 kt. - 41.4 gram. Leddelt armlænke af 18 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshasper. L. 18 cm. B. 2,0 cm. Vægt: 38.4 gram. Der medfølger et ekstra led B. 1.8 cm. Vægt 2.7 gr. (2) Varenr: 4375137 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-08-2016 19:45:00 DKK 6.200
Snoet armring af sølv
Snoet armring af sølv. Svær armring af 830 sølv i snoet udformning. Bredde ca 9 mm. Indvendigt mål: ca 6,3 cm. Vægt: ca 64,6 gr Utydelig navnestempel. Varenr: 4375252 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2016 19:51:00 DKK 300
Armbånd, 18 kt. hvidguld, ca. 14 g
Armbånd, 18 kt. hvidguld, ca. 14 g. Armbånd, 18 kt. hvidguld, ca. 14 g. B. ca. 7 mm, L. ca. 20 cm. Varenr: 4345558

DKK 7.362 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-08-2016 19:56:00 DKK 6.135
Vintage armbånd prydet med vedhæng, 18 kt. guld
Vintage armbånd prydet med vedhæng, 18 kt. guld. Vintage leddelt armbånd af 18 kt. guld, med integreret kasselås samt ottetals sikkerhedshaspe. Prydet med detaljeret samt blank overflade. Italienske stempler. L. 18,5 cm. B. ca. 1,1 cm. Fremstår med brugsspor samt to mindre buler. Endvidere med påsat Italiensk vintage vedhæng af 18 kt. guld. ... Varenr: 4338042 DKK 6.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2016 20:00:00 DKK 3.700
Tennisarmbånd, 18 kt. rødguld, med brillanter
Tennisarmbånd, 18 kt. rødguld, med brillanter. Tennisarmbånd, 18 kt. rødguld, ca. 10 g, med 75 brillanter, i alt ca. 3.71 ct., klarhed: VS-P, farve: Crystal-Top Cape ( J-K ). B. ca. 2.3-3.7 mm (i let forløb). L. ca. 19 cm. Varenr: 4350794

DKK 43.132 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-08-2016 20:03:00 DKK 33.464
Tennisarmbånd, 18 kt. rødguld, med pink safirer
Tennisarmbånd, 18 kt. rødguld, med pink safirer. Tennisarmbånd, 18 kt. rødguld, ca. 9 g, med 83 facetterede pink safirer, ca. 3.05 ct., B. ca. 2.2 mm, L. ca. 18.5 cm. Varenr: 4350805

DKK 10.411 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-08-2016 20:04:00 DKK 8.552
Ole Lynggaard. Lille 'Dew Drops' charm i oxideret sterlingsølv med onyx
Ole Lynggaard. Lille 'Dew Drops' charm i oxideret sterlingsølv med onyx. Ole Lynggaard. Lille 'Dew Drops' charm i oxideret sterlingsølv med dråbesleben onyx. Art. nr. A2633-302. Lille stofpose medfølger. Vejl.udsalgspris: 3.650,- Varenr: 4370732

DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 30-08-2016 20:06:00 DKK 1.900
Allan Scharff for Georg Jensen. 'Alliance' armring af 18 kt. guld
Allan Scharff for Georg Jensen. 'Alliance' armring af 18 kt. guld. Allan Scharff for Georg Jensen. 'Alliance' armring af 18 kt. guld, dobbelt snoet af én enkelt guldtråd, str. M. Medfølges af originalt etui og kasse.Vejl. udsalgspris: 25.000,- Varenr: 4308391

DKK 16.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-08-2016 20:12:00 DKK 12.500
Guldvirke. Bred murstensarmlænke af 14 kt. guld
Guldvirke. Bred murstensarmlænke af 14 kt. guld. Guldvirke. Bred murstensarmlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "Guldvirke 585". L. 18 cm. B. 15,2 mm. Vægt: ca. 44,3 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4355311 DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-08-2016 20:14:00 DKK 9.000
Riviere-armbånd, 18 kt. hvidguld, med brillanter
Riviere-armbånd, 18 kt. hvidguld, med brillanter. Riviere-armbånd med hjerter, 18 kt. hvidguld, ca. 33 g, med 36 brillanter, i alt ca. 5.42 ct., klarhed: SI, farve: Top Wesselton-Wesselton ( G-H ). B. ca. 6.5 mm, L. ca. 18 cm. Varenr: 4350792

DKK 111.548 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-08-2016 20:15:00 DKK 74.365
Ole Lynggaard. Lille 'Dew Drops' charm i 18 kt. hvidguld med ametyst
Ole Lynggaard. Lille 'Dew Drops' charm i 18 kt. hvidguld med ametyst. Ole Lynggaard. Lille 'Dew Drops' charm i 18 kt. hvidguld med dråbesleben ametyst. Lille stofpose medfølger. Vejl.udsalgspris: 8.950,- Varenr: 4370792

DKK 5.500 DK, Vejle, Dandyvej 30-08-2016 20:16:00 DKK 4.500
Charlotte Borgen - 50 charms / beads - Beige (50)
Charlotte Borgen - 50 charms / beads - Beige (50). Charlotte Borgen - 50 charms / beads, de fleste af sterling sølv kerne med glas eller emaljedekor, enkelte sterling sølv med Cubic Zirkonia. - Beige(50) Varenr: 4364489

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 20:19:00 DKK 300
Armbånd med 78 brillantslebne diamanter 2,50 ct
Armbånd med 78 brillantslebne diamanter 2,50 ct. Armbånd i 14 k rhod. guld med 78 brillantslebne diamanter 2,50 ct Farve: (H) Wesselton Klarhed: VS2-SI2 Total længde: 17.20mm Samlet vægt: 8.34gr armbånd har en dobbelt spænde-lås. b1300 Varenr: 4348411

DKK 27.143 BE, Antwerpen 30-08-2016 20:21:00 DKK 19.335
Erika. Diamant tennisarmbånd med sorte diamanter, i alt ca. 2.00 ct
Erika. Diamant tennisarmbånd med sorte diamanter, i alt ca. 2.00 ct. Erika. Diamant tennisarmbånd sat med 88 sorte diamanter på tilsammen ca. 2.00 ct. Vægt ca. 7,8 g. B. 0,2 c. L. 19,5 cm. Varenr: 4349161 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-08-2016 20:22:00 DKK 6.400
Halskæde med perler og cubci zirconia
Halskæde med perler og cubci zirconia. Ferskvands perle og cubci zirconia halskæde Sterling sølv, stemplet Halskæde med runde/ovale perle alle individuelt knyttede Form: rund Farve: creme-rose. Størrelse: 9.00-10.00mm Halskæde længde: 44.00cm Halskæde har en lås i pæreform prydet med talrige cubic zirconia UP013 Varenr: 4335536

DKK 1.190 BE, Antwerpen 30-08-2016 20:24:00 DKK 930
Ove Norstedt Nielsen. Retro armring af 14 kt. guld, ca. 1970
Ove Norstedt Nielsen. Retro armring af 14 kt. guld, ca. 1970. Ove Norstedt Nielsen. Retro armring af 14 kt. guld, stemplet "OVE N 585". Indvendige mål: 55,6 x 61,8 mm. Vægt: ca. 19,7 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4355308 DKK 5.500 DK, Vejle, Dandyvej 30-08-2016 20:24:00 DKK 4.300
 1 2 3 4 5 6  >>