Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 16 gule brillanter, samlet ca 0.68 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3472755

DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-10-2014 19:27:00 DKK 5.000
Armbånd. Murstensmønster. 14 kt guld.
Armbånd. Murstensmønster. 14 kt guld.. Armbåndet er fremstillet af 14 kt guld, i 7-rækket murstensmønster. Monteret med indskudslås med dobbelt sikkerhedshasp. Bredde: 7 mm. Længde: 17,5 cm. Vægt: 17 gr. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 3600610 DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-10-2014 19:33:00 DKK 2.100
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 34 gule brillanter, samlet ca 1.43 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3472328

DKK 9.800 DK, Helsingør, Støberivej 30-10-2014 19:37:00 DKK 7.800
Ledarmbånd af guld med brillanter, i alt ca. 0.25 ct.
Ledarmbånd af guld med brillanter, i alt ca. 0.25 ct. . Ledarmbånd af guld med brillanter, i alt ca. 0.25 ct. Bevægelige led udførte af 14 kt. guld - stemplet, prydede med brillanter af i alt ca. 0.25 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: IF (lupklar), B. armbånd ca. 9,3 mm, L. armbånd ca. 19,3 cm, skjult lås med dobbelt sikkerhedslukning, vægt ca. ... Varenr: 3573816

DKK 24.570 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-10-2014 20:00:00 DKK 9.679
Brillantarmbånd af 18 kt. guld og hvidguld, i alt ca. 2.82 ct
Brillantarmbånd af 18 kt. guld og hvidguld, i alt ca. 2.82 ct. Brillantarmbånd af 18 kt. guld og hvidguld, prydet med 320 brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.82 ct. carat stemplet i smykket. Farve: Top Crystal - Cape ( I-N). Klarhed: SI1-P2. Vægt ca. 27,2 gr. L. 19 cm. Varenr: 3551036 DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-10-2014 20:05:00 DKK 13.000
Brillant og kulturperlearmbånd af 18 kt hvidguld, i alt ca. 2.10 ct
Brillant og kulturperlearmbånd af 18 kt hvidguld, i alt ca. 2.10 ct. Brillant og kulturperlearmbånd af 18 kt hvidguld, prydet med 75 brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.10 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: Vs2-P1, hvorimellem 52 små runde Akoya saltvandskulturperler. Monteret med S-lås, Italienske stempler. Perle Ø ca. 3.30 mm. B. 0,7 cm. L. 18 cm. Varenr: 3602754 DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-10-2014 20:08:00 DKK 7.000
Armbånd af South Sea perler
Armbånd af South Sea perler. Armbånd trukket med South Sea kulturperler og en kuglemagnetlås Ø 13 mm af 925 sterlingsølv - stemplet og forgyldt. Perler i størrelsen ca. Ø 10-10,5 mm, i tonet hvidt til champagnefarvet, med silkeagtig lustre, overvejende semirund form med naturrelaterede vækstmærker, L. armbånd ca. 20,5 ... Varenr: 3588738

DKK 13.402 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-10-2014 20:13:00 DKK 6.701
Armring af sterling sølv.
Armring af sterling sølv.. Randers Sølvvarefabrik. Armring af sterling sølv. Indvendig Ø ca. 6,5 cm, bredde ca. 0,5 cm, vægt ca. 49 gr. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere ... Varenr: 3575505

DKK 4.100 DK, Herlev, Dynamovej 30-10-2014 20:13:00 DKK 1.450
Pandora. Armlænke af 14 kt. guld med klemmelås samt to ekstra låse (3)
Pandora. Armlænke af 14 kt. guld med klemmelås samt to ekstra låse (3). Pandora. Armlænke af 14 kt. guld med klemmelås samt to ekstra låse, L. 16,5 cm. Vægt: ca. 20,9 gr. Fremstår med lettere brugsslitage. Varenr: 3601491 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-10-2014 20:16:00 DKK 3.100
Viggo Pedersen m.fl. Armlænke af 14 kt. guld med charms
Viggo Pedersen m.fl. Armlænke af 14 kt. guld med charms. Viggo Pedersen m.fl. Armlænke af 14 kt. guld, prydet med charms, bl.a. i form af Buddha, lanterne og tromme. L. ca. 17,5 cm. Vægt: ca. 20,3 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3600592 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-10-2014 20:17:00 DKK 3.300
Armbånd, Ole Lynggaard med Sweet Drop 18 kt hvidguld, med armbånd
Armbånd, Ole Lynggaard med Sweet Drop 18 kt hvidguld, med armbånd . Ole Lynggaard armbånd af auberginefarvet skind, med Sweet Drop vedhæng i 18 kt hvidguld. Armbåndet fremstår uden brugsspor, vedhænget med lette overfladeridser. Varenr: 3599330 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-10-2014 20:20:00 DKK 3.300
Guldarmbånd, ca. 34,8 g.
Guldarmbånd, ca. 34,8 g.. Armbånd udført af 18kt. guld, Ø indvendigt ca. 59,5 x 50,3 mm, skjult lås, tykkelse ca. 7,7 mm, vægt: ca. 34,8 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3576115

DKK 32.016 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-10-2014 20:22:00 DKK 14.147
Skønvirke armbånd af sølv i Georg Jensen-stil
Skønvirke armbånd af sølv i Georg Jensen-stil. Treradet skønvirke-armbånd af sølv med blade, der omfatter sølvperler. L. 18,5 cm, vægt ca. 72 g. Stemplet meget nedpudset og utydeligt. Et armbånd af lignende type ses i Janet Drucker: 'Georg Jensen. A Tradition af Splendid Silver' (2nd ed. 2001) s. 80. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3600981 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-10-2014 20:26:00 DKK 2.700
Armkæde med brillanter, ca. 0.74 ct.
Armkæde med brillanter, ca. 0.74 ct.. Armkæde med brillanter, ca. 0.74 ct. Armkæde udført af 18 kt. hvidguld - stemplet. 3 elementer prydede med 27 brillanter af i alt ca. 0.74 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: VS1. L. indstillelig op til ca. 19 cm. Vægt ca. 3,0 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder,... Varenr: 3514684

DKK 11.913 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-10-2014 20:30:00 DKK 5.212
Brillantarmbånd, ca. 0.36 ct. af hvidguld og guld
Brillantarmbånd, ca. 0.36 ct. af hvidguld og guld . Brillantarmbånd, ca. 0.36 ct. Udført af 14 kt. hvidguld og guld - stemplet, prydet på forsiden med brillanter af i alt ca. 0.36 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI1. B. armbånd ca. 10,9 mm, tykkelse ca. 4,6 mm, L. ca. 18 cm, skjult lås med dobbelt sikkerhedslukning, vægt ca. 52,9 g. ... Varenr: 3573818

DKK 40.951 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-10-2014 20:37:00 DKK 16.380
Armbånd, elfenben
Armbånd, elfenben. Armbånd af elfenben, prydet med udskæringer af drage. 1900-tallet. Ø. 10 cm. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for udlevering. Varenr: 3268868 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-10-2014 20:46:00 DKK 1.150
A.F. Rasmussen. Armlænke af 14 kt. delvist satineret hvidguld
A.F. Rasmussen. Armlænke af 14 kt. delvist satineret hvidguld. A.F. Rasmussen. Armlænke af 14 kt. delvist satineret hvidguld, "skjult" kasselås med dobbelte haspe, stemplet "AFR 750". L. 18,5 gr. Vægt: ca. 47,4 gr. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3602200 DKK 12.500 DK, Vejle, Dandyvej 30-10-2014 20:48:00 DKK 10.000
Armband, Sterling silver 925 med ametister
Armband, Sterling silver 925 med ametister. Armband, Sterling silver 925 med ametister. Ledad länk i form av bladranka med markasiter samt ametister. L 19. Varenr: 3597723 DKK 800 SE, Norrköping, Finspångsv. 30-10-2014 20:52:00 DKK 320
Armbånd med ametyster, sterling sølv.
Armbånd med ametyster, sterling sølv.. Armlænke af sterling sølv prydet med facetterede ametyster. Variabel længde fra 17,5-20,5 cm. Stemplet 925 satm BoG. Vægt ca. 19,5 gram. Varenr: 3590601 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-10-2014 20:57:00 DKK 325
David Morris. Brillantarmring af 18 kt hvidguld
David Morris. Brillantarmring af 18 kt hvidguld. David Morris. Oval oplukkelig brillantarmring af 18 kt hvidguld, front prydet med 20 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.00 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VVS1-VS1. Vægt ca. 16 gr. B. ca. 0.50 cm. Indvendig mål ca. 16 cm. Varenr: 3580077 DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-10-2014 20:58:00 DKK 10.000
Brillantarmbånd af hvidguld, ca. 3.20 ct.
Brillantarmbånd af hvidguld, ca. 3.20 ct. . Brillantarmbånd af hvidguld, ca. 3.20 ct. Udført af 18kt. hvidguld, prydet i pavé med talrige brillanter af i alt ca. 3.20 ct., stemplet, klarhed: VS1, farve: Top Wesselton (G), Ø indvendigt ca. 60,6 x 52,2 mm, skjult lås med knapper på siderne, vægt: ca. 39,6 g. Nyproducerede varer vurderes ... Varenr: 3581650

DKK 74.456 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-10-2014 20:58:00 DKK 32.761
20 Charms / Beads - Charlotte Borgen - Lilla
20 Charms / Beads - Charlotte Borgen - Lilla. 20 Charlotte Borgen emaljerede, eller glas beads med kerne af sterling sølv, dekoreret i lilla nuancer. Passer på både Pandora og Troldkuglearmbånd. (20).Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3551846

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-10-2014 21:21:00 DKK 325
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 15 gule brillanter, samlet ca 1.68 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: 18 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3472632

DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-10-2014 21:28:00 DKK 9.600
Armbånd med ædelsten og brillanter, ca. 0.25 ct.
Armbånd med ædelsten og brillanter, ca. 0.25 ct. . Armbånd med ædelsten, udført af 14 kt. guld - stemplet, prydet med 6 farvede ædelsten i rundslibning på ca. 3,0 mm: hhv. 2 safirer, rubiner, smaragder, 2 brillanten af tilsammen ca. 0.25 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: (IF) lupklar. B. ca. 6,8 mm. L. armbånd ca. 18 cm, vægt ca. 25,0 ... Varenr: 3570825

DKK 14.891 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-10-2014 21:34:00 DKK 6.329
Brillantarmbånd af guld, ca. 0.12 ct. stemplet
Brillantarmbånd af guld, ca. 0.12 ct. stemplet. Armbånd udført af 18kt. matteret guld, prydet med 1 princess-slebet diamant af ca. 0.12 ct., klarhed: VVS1, farve: Top Wesselton (G). Ø inderside ca. 60,8 x 52,0 mm, vægt: ca. 11,6 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3575375

DKK 13.030 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-10-2014 21:38:00 DKK 5.584
Snoet armring af sterling sølv, delvis oxyderet
Snoet armring af sterling sølv, delvis oxyderet. Snoet armring af sterling sølv, delvist oxyderet. Omkreds ca. 20½ cm. Vægt ca. 52 gram. Dansk design og arbejde. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3591658

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 30-10-2014 21:40:00 DKK 1.000
Armbånd, Ole Lynggaard med Sweet Drop sterlingsølv
Armbånd, Ole Lynggaard med Sweet Drop sterlingsølv. Ole Lynggaard, armbånd af sort skind, monteret med blomster Sweet Drop af sterlingsølv, prydet med en brillant ca 0.015 ct. Farve: Top Wesselton/G Klarhed VS2. Minimale/ingen brugsspor. Varenr: 3599333 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-10-2014 21:45:00 DKK 2.500
Brillantarmbånd af hvidguld, ca. 6.02 ct.
Brillantarmbånd af hvidguld, ca. 6.02 ct.. Brillantarmbånd af hvidguld, ca. 6.02 ct. Udført af 18kt. hvidguld prydet i pavé med talrige brillanter af i alt ca. 6.02 ct., stemplet, klarhed: VVS2, farve: Top Wesselton (G), Ø indvendigt ca. 60,8 x 52,9 mm, skjult lås med knapper på siden, vægt: ca. 68,1 g. Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3575695

DKK 186.140 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-10-2014 21:45:00 DKK 74.456
Armbånd med South Sea perler, ca. 11,2 x 9,7 mm
Armbånd med South Sea perler, ca. 11,2 x 9,7 mm. Armbånd med South Sea perler, udført af 18 kt. guld - stemplet, prydet med 2 South Sea perler, ca. 11,2 x 9,7 mm, farve: hvid, form: let dråbe, lustre: stærk, str. 60,5 x 52,1 ca.mm, vægt ca. 15,1 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær... Varenr: 3575871

DKK 21.592 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-10-2014 11:15:00 DKK 9.679
Turmalin Armband, ca. 79.70 ct.
Turmalin Armband, ca. 79.70 ct. . Armband mit polierten Turmalinrondellen von ca. 7,5 mm aufgezogen auf Elastikband.Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen Verkaufspreis oder dem Preis, zu dem die Ware im Einzelhandel angeboten wird. Lesen Sie mehr. Varenr: 3558852

DKK 1.489 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-10-2014 11:20:00 DKK 670
 1 2 3 4 5  >>