Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fresh water pearl bracelet
Fresh water pearl bracelet . Fresh water pearl bracelet . Sterling silver, hallmarked. Fresh water bead shape pearls approx.7.00-8.00mm. Cream colour ,blemished surface and strong lustre. Total lenght: 17.50cm. Varenr: 3872724 DKK 1.679 BE, Antwerpen 04-08-2015 20:05:00 DKK 298
N. E. From armbånd og broche, sterling sølv (2)
N. E. From armbånd og broche, sterling sølv (2). N. E. From armbånd og broche af sterlingsølv, armbånd af led med cabochon slebet presset rav omkranset af blomster og blade, monteret med kasselås. Broche med cabochon slebet presset rav omkranset med blomster og blade, monteret med nål. L armbånd: 20 cm. Ø broche: 3,5 cm. Samlet vægt: ca. 47,7 ... Varenr: 3919103 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2015 20:10:00 DKK 850
Vintage armring af 14 kt. guld prydet med Akoya saltvandskulturperle
Vintage armring af 14 kt. guld prydet med Akoya saltvandskulturperle. Vintage armring af 14 kt. guld prydet med Akoya saltvandskulturperle, stemplet "JB 585". Mål: ca. 4,8 x 6,5 cm. Vægt: ca. 12,4 gr. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3842049 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 20:11:00 DKK 2.500
Armring af sterling sølv
Armring af sterling sølv . Armring udført i sterling sølv, dansk design og arbejde, kantet snoet profil, omkreds ca. 20 cm. Vægt ca. 42 gram. Varenr: 3813147

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2015 20:13:00 DKK 1.500
Pandora. Armbånd af sølv med guld og sølv charms med brillanter , Pandora
Pandora. Armbånd af sølv med guld og sølv charms med brillanter , Pandora . Pandora armbånd af sølv, lås af 14 kt guld, sikkerhedslukke i sterlingsølv med gulddetaljer. 10 charms af 14 kt. guld, overvejende prydet med smykkesten og brillanter. Ni charms i sterlingsølv med gulddetaljer samt to glas charms. Vægt ialt 82,6 gr. Varenr: 3914745 DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2015 20:13:00 DKK 8.400
Armband 3 st., guld 18 k
Armband 3 st., guld 18 k . ARMBAND 3 st, guld, 18 k, total vikt ca 17 gram Varenr: 3920822 DKK 2.755 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-08-2015 20:15:00
Se mere
Aagaard: Armlænke af 8 kt guld/ hvidguld, leddelt.
Aagaard: Armlænke af 8 kt guld/ hvidguld, leddelt.. Armlænke udført af 8 kt guld/ hvidguld, L. ca. 18 cm, stemplet JAa for Jens Aagaard samt 333. Vægt ca. 4 gram. Varenr: 3909287

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 20:18:00 DKK 800
Christian H. Lorenzen, Charlottenlund. Massiv ankerarmlænke af 14 kt. guld
Christian H. Lorenzen, Charlottenlund. Massiv ankerarmlænke af 14 kt. guld. Christian H. Lorenzen, Charlottenlund. Massiv ankerarmlænke af 14 kt. guld, monteret med sikkerhedslænke. L. ca. 23 cm. Vægt: ca. 61,2 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3920045 DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 20:22:00 DKK 7.000
Et par vintage armring af 14 kt. satineret guld (2)
Et par vintage armring af 14 kt. satineret guld (2). Et par vintage armring af 14 kt. satineret guld, stemplet "JB 585". Ø. ca. 6,4 cm. (ikke helt samme størrelse). Samlet vægt: ca. 19,1 gr. Fremstår med lettere brugsspor. (2) Varenr: 3842075 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 20:31:00 DKK 3.800
Pandora. Glat armring af 14 kt. guld
Pandora. Glat armring af 14 kt. guld . Pandora. Glat armring af 14 kt. guld, stemplet "ALE 585". Indvendig diameter: ca. 6,5 cm. Vægt: ca. 25,4 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3918244 DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 20:33:00 DKK 4.600
Armlænke af 14 kt guld, leddelt. 14,4 gram
Armlænke af 14 kt guld, leddelt. 14,4 gram. Leddelt armlænke udført af 14 kt guld stemolet PFe samt 585. Længde ca. 20 cm, Vægt ca. 14,4 gram. Varenr: 3914573 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 20:43:00 DKK 1.600
Josco. Fast brillantarmring af 18 kt. guld i alt 2.70 ct
Josco. Fast brillantarmring af 18 kt. guld i alt 2.70 ct. Rund fast brillantarmring af 18 kt. guld, prydet med 102 brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.70 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed VVS1-VVS2. Vægt ca. 15,5 gr. Josco etui medfølger samt diamantbeviser. Udvendig Ø 6,6 cm. Indvendig Ø ca. 6 cm. B 0,3 cm. Indvendig omkreds ca. 17,7 cm. Varenr: 3877006 DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 20:44:00 DKK 16.000
Karen Hørmann. Snoet armring af 14 kt. guld
Karen Hørmann. Snoet armring af 14 kt. guld. Karen Hørmann. Snoet armring af 14 kt. guld, stemplet "KHø 585". Indvendig diameter: ca. 6,5 cm. Vægt: ca. 17,3 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3918249 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 20:53:00 DKK 3.300
Dansk guldsmed. Vintage fireradet armlænke af 18 kt. guld
Dansk guldsmed. Vintage fireradet armlænke af 18 kt. guld . Dansk guldsmed. Vintage fireradet armlænke af 18 kt. guld, snoede guldtråde, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, uidentificeret mesterstempel. L. 19,5 cm. Vægt: ca. 79,1 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3905339 DKK 25.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2015 21:00:00 DKK 17.500
3 strand fresh water pearl mother of pearl bracelet
3 strand fresh water pearl mother of pearl bracelet. 3 strand fresh water pearl mother of pearl bracelet Sterling silver, hallmarked Necklace decorated with round to oval shape cultured fresh water pearls in cream-grey colour with good lustre and slight blemished surface with size approx. 7.00-8.00mm, also decorated in lady bust mother of pearl ... Varenr: 3845178 DKK 1.828 BE, Antwerpen 04-08-2015 21:47:00 DKK 298
Cocktail diamant armbånd ca. 4.20 ct.
Cocktail diamant armbånd ca. 4.20 ct.. Cocktail diamant armbånd ca. 4.20 ct. Udført i 14 kt hvidguld og i sløjfer prydet med talrige diamanter i alt ca. 4.20 ct. Farve Top-Wesselton-Wesselton/G-H Klarhed P3. Bredde ca. 4,20 cm. Længde ca. 18,9 cm. Vægt ca. 79,75 gram. Varenr: 3654545

DKK 48.000 DK, Helsingør, Støberivej 05-08-2015 10:00:00 DKK 38.000
Kranz & Ziegler Story armbånd med 4 charms
Kranz & Ziegler Story armbånd med 4 charms. Kranz & Ziegler Story armbånd med 4 charms i forgyldt sterling sølv. Varenr: 3888524

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 05-08-2015 10:50:00 DKK 1.200
Klassisk vintage diamant tennisarmbånd, i alt ca. 2.00 ct
Klassisk vintage diamant tennisarmbånd, i alt ca. 2.00 ct. Klassisk vintage diamant tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 65 brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.00 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS1-VS1. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 8,3 gr. B. 0,3 cm. L. 18 cm. Varenr: 3881177 DKK 17.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-08-2015 12:12:00 DKK 13.500
SPOIL armbånd i sort læder med 5 charms
SPOIL armbånd i sort læder med 5 charms. SPOIL armbånd i sort læder med 5 charms i forgyldt sterling sølv. Varenr: 3891417

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 05-08-2015 12:50:00 DKK 800
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.42 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.42 ct . Bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.42 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Recommended retail price 1,200 €. Varenr: 3529321

DKK 6.716 BE, Antwerpen 05-08-2015 13:57:00 DKK 3.358
Love armbånd med brillanter.
Love armbånd med brillanter.. Love armbånd med brillanter. Designet med sammen flettede hjerter udført i 18 kt guld heraf fire prydet med brillanter i alt ca. 0.30 ct. Farve Wesselton-Top-Crystal/H-J Klarhed SI1-2. Længde ca. 18,2 cm. Lås med sikkerheds hasp. Vægt ca. 10,2 gram. Varenr: 3299832

DKK 11.500 DK, Helsingør, Støberivej 05-08-2015 15:30:00 DKK 9.200
Børge Printzen Hejlund. Murstensarmlænke, 14 kt. guld
Børge Printzen Hejlund. Murstensarmlænke, 14 kt. guld. Børge Printzen Hejlund. Murstens armlænke af 14 kt. guld, stemplet "BPH 585". 12 gram. L. 19,5 cm. Varenr: 3923670 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-08-2015 16:20:00 DKK 1.250
Tennisarmbånd m. brillanter fra byfrisenholm, 9 kt. guld, ca. 0.99 ct.
Tennisarmbånd m. brillanter fra byfrisenholm, 9 kt. guld, ca. 0.99 ct.. Tennis / brillantarmbånd fra Diamonds By Frisenholm. udført i 9 kt rhodineret guld. Integreret kasselås monteret med en dobbelt sikkerhedshasp. Prydet med 52 brillanter på i alt ca. 0.99 ct. Farve Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed P1-P2. Længde ca. 18,5 cm. God brillans. Stemplet 375 FHP Varenr: 3382612

DKK 9.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-08-2015 16:49:00 DKK 6.800
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.14 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.14 ct . Cross motived bracelet in 14k rose gold set with brilliant cut diamonds 0.14 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Varenr: 3590495

DKK 3.917 BE, Antwerpen 05-08-2015 17:56:00 DKK 2.239
Demantoid-armbånd, sølv
Demantoid-armbånd, sølv. Armbånd, to-radet udført af sølv - forgyldt. Fatninger i forskellige former og størrelser, prydet med demantoider i forskellige farvenuancer, former, størrelser og slibninger. Mål ca. 15x12 - 13x19 mm. Satinerede mellemelementer, prydet med facetslebne demantoider. B. armbånd ca. 26 mm, L. ... Varenr: 3916771

DKK 7.089 DE, Hamburg, Große Elbstraße 05-08-2015 18:28:00 DKK 4.850
Cross-over armring af sterling sølv
Cross-over armring af sterling sølv. Cross-over armring udført i sterling sølv, dansk design og arbejde. Omkreds ca. 19 cm. Varenr: 3882324

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-08-2015 19:17:00 DKK 1.000
Rubin og brillantarmbånd
Rubin og brillantarmbånd. Rubin og brillantarmbånd, udført i 18 kt. guld, prydet med 12 runde facetslebne rubiner, ialt ca. 2.30 ct. Hvorimellem 36 brillanter. Samlet ca. 0.70 ct. Farve: Top Crystal/I. Klarhed: VS1-2. Lukke er monteret med sikkerheds hasp. L. 18 cm. Vægt ca. 10,3 gram. Varenr: 3901304 DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-08-2015 19:23:00 DKK 5.000
Armbånd af 14 kt guld, ankerkæde
Armbånd af 14 kt guld, ankerkæde. Armbånd af 14 kt. guld i ankerkæde monteret med kasselås og to sikkerhedshasper. Længde: ca 18,5 cm. Vægt: ca. 19,8 gr. Varenr: 3923279

DKK 4.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2015 19:24:00 DKK 3.500
Armring af guld med diamanter ca 0.20 ct.
Armring af guld med diamanter ca 0.20 ct. . Skivers armring af 14 kt hvidguld. Prydet med to brillantslebne diamanter. ca 0.20 ct. Farve Wesselton (H) Klarhed SI. Indvendigt mål 5,8X6,5 cm. Fremstår med indvendig gravering Varenr: 3923006 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2015 19:40:00 DKK 1.250
Diamond bracelet approx. 0.44ct
Diamond bracelet approx. 0.44ct. Diamond bracelet approx. 0.44ct.. Sterling yellow silver, Hallmarked 925. Bracelet with links set with 35 single-cut diamonds, total approx. 0.44ct. Colour: Crystal-Top cape (J-K) Clarity: SI2-P1-P2. Total weight: 7.60 gr. Total length: 17.50cm. The bracelet is with a slide in and double... Varenr: 3921365

DKK 6.716 BE, Antwerpen 05-08-2015 19:44:00 DKK 410
 1 2 3 4 5 6  >>