Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld. ARMBAND, 18 k guld, manglad pansarlänk, berlocker, säkerhetskedja, vikt ca 8,4 g Varenr: 4144934 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 09-02-2016 14:40:00
Se mere
Murstens armlænke af 14 kt. guld
Murstens armlænke af 14 kt. guld. Murstens armlænke af 14 kt. guld, lukke monteret med sikkerheds hasp. ( mangler en skkerhedskæde) Længde ca.16½ cm. B. 7 mm. Vægt ca. 10,7 gram. Varenr: 4140192 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-02-2016 14:41:10 DKK 1.450
Diamant armbaand i 14k med  diamanter  0.66 ct
Diamant armbaand i 14k med diamanter 0.66 ct. Diamant armbaand 14k rhod guld med brilliantslebne diamanter 0.66 ct. Farve : (F-G) Top Wesselton Klahred : VS1-VS2 Diameter: 61mm Varenr: 4102346

DKK 12.314 BE, Antwerpen 09-02-2016 14:45:00 DKK 7.276
BNH. Kraftig ankerfacet armbånd, 14 kt guld
BNH. Kraftig ankerfacet armbånd, 14 kt guld. BNH. Kraftig ankerfacet armbånd, 14 kt guld, monteret med kasselås og to ottetals sikkerhedshasper. L. 21,5 cm. B. 8 mm. Vægt. ca. 60 gram. Æske medfølger. Fremstår ubrugt. Varenr: 4138776 DKK 15.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-02-2016 14:45:22 DKK 12.500
Armband, 18K, X-Länk
Armband, 18K, X-Länk. Armband, 18K, X-Länk. Kistlås med dubbla säkerhetshaspar. Stämplad NSE 18K R10 (1991), samt kattfot. Längd 18,5 cm, bredd 2 cm Vikt 38 gram. Varenr: 4139255 DKK 7.245 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 09-02-2016 14:48:00 DKK 6.118
Bacio, Italien. Armbånd med 7 charms, sterlingsølv
Bacio, Italien. Armbånd med 7 charms, sterlingsølv. Armbånd af forgyldt sterlingsølv med 7 charms af sterlingsølv dekoreret med bl.a. glas og forgyldning, udført hos Bacio, Italien. L. 23 cm. Vægt ca. 32 gr. Bacio (udtalt Ba-tjo) betyder kys på italiensk, og i den italienske smykkeserie af dette navn findes hundredevis af forskellige charms / ... Varenr: 4077895

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-02-2016 14:48:00 DKK 700
Ole Lynggaard - My Little World - Luffer og fisk charm - samt armbånd
Ole Lynggaard - My Little World - Luffer og fisk charm - samt armbånd. Ole Lynggaard. My Little World "Luffer og fisk" charm monteret med 18 kt. rødguld og oxyderet sterling sølv, monteret på sort justerbar bomuldsarmbånd med Ole L logo. Kan monteres på guldarmbånd. Stemplet Ole L. Charm. L. 10 mm. Varenr: 4045044

DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-02-2016 14:49:00 DKK 1.950
Poul Warming. Moderne broche af 14 kt. guld, ca. 1970'erne
Poul Warming. Moderne broche af 14 kt. guld, ca. 1970'erne. Poul Warming. Moderne broche af 14 kt. guld, dessin nr. 80, udført Kirke Såby ca. 1970'erne. L. 6,2 cm. Vægt: ca. 7,7 gr. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4123727 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-02-2016 14:51:00 DKK 1.800
Safir og brillant armbånd i 9 kt. Rhodineret guld
Safir og brillant armbånd i 9 kt. Rhodineret guld. Safir og brillant armbånd i 9 kt. Rhodineret guld I alt 24 safirer, 11,5 ct og 44 brillanter i alt 0,44 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: P3 Længde ca. 20 cm. vægt 13,6 gram. Varenr: 4140368

DKK 5.500 DK, Helsingør, Støberivej 09-02-2016 14:51:00 DKK 4.400
Bacio, Italien. Armbånd med 7 charms, sterlingsølv. Armbånd af sterlingsølv med 7 charms af sterlingsølv dekoreret med bl.a. emalje og Swarovski-sten, hjerteformet lås, udført hos Bacio, Italien. L. 20 cm. Vægt ca. 24 gr. Bacio (udtalt Ba-tjo) betyder kys på italiensk, og i den italienske smykkeserie af dette navn findes hundredevis af ... Varenr: 4111779

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-02-2016 14:57:00 DKK 325
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm i form af blomsterbi af 18 kt. hvidguld med brillanter, 0,10 ct.
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm i form af blomsterbi af 18 kt. hvidguld med brillanter, 0,10 ct.. Ole Lynggaard. 'My Little World' charm i form af blomsterbi af 18 kt. hvidguld med ti brillantslebne diamanter på i alt 0,10 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1. Medfølges af armbånd af sort snor og original pose. Vejl. udsalgspris: DKK 12.900,- Varenr: 4127539

DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-02-2016 14:58:00 DKK 7.800
Ole Lynggaard. 'Sweet Spot' vedhæng med lilla emalje og 18 kt. guld med læderarmbånd. (2)
Ole Lynggaard. 'Sweet Spot' vedhæng med lilla emalje og 18 kt. guld med læderarmbånd. (2). Ole Lynggaard. 'Sweet Spot' vedhæng med træ af lilla emalje og 18 kt. guld. Formgivet af Charlotte Lynggaard monteret på vendbart brun/beige læderarmbånd med spænde af oxideret sterlingsølv. L. 36-40 cm. 'Sweet Spot' Ø 1,5 cm. Medfølges af satinpose. Samlet vejl. udsalgspris: 13.190,- (2) Varenr: 4132150

DKK 9.800 DK, Vejle, Dandyvej 09-02-2016 15:01:00 DKK 6.600
Bicelle armlænke af 14 kt. guld
Bicelle armlænke af 14 kt. guld. Bicelle armlænke udført i 14 kt. guld. lukke er monteret med dobbelt sikkerheds hasp. L 18½ mm. B. 34 mm. Vægt ca. 76 gram. Varenr: 4140187 DKK 14.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-02-2016 15:04:46 DKK 9.200
Armring af sterling sølv - dobbeltsnoet og oxideret
Armring af sterling sølv - dobbeltsnoet og oxideret. Armring udført i sterling sølv - dobbeltsnoet og delvist oxideret. Omkreds ca. 20 cm. Vægt ca. 33 gram. Varenr: 4138734

DKK 1.850 DK, Odense, Kratholmvej 09-02-2016 15:05:00 DKK 1.250
Hand woven rose quartz and aquamarine bracelet
Hand woven rose quartz and aquamarine bracelet. Hand woven rose quartz bracelet Hand woven pink ribbon Bracelet decorated all the way with 11 facetted ball shape rose quartz size 9.50mm also decorated with small rose quart size 8.00mm to adjust the lenght of the bracelet Total diameter: 5.5cm to 10.00cm Hand woven aquamarine ... Varenr: 4126596

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 09-02-2016 15:05:00 DKK 597
Ole Lynggaard armbånd. Dugdråbe vedhæng.
Ole Lynggaard armbånd. Dugdråbe vedhæng. . Ole Lynggaard. Armbånd med Dugdråbe vedhæng af sterlingsølv, Designet af Charlotte Lynggaard. Dertil dobbelt lavendelfarvet læderarmbånd. str. medium. Total L. 38 - 40 cm. Fremstår med få brugsspor. Smykkepose medfølger. Varenr: 4140423 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-02-2016 15:18:00 DKK 1.150
Vintagearmring af 14 kt. guld
Vintagearmring af 14 kt. guld. Vintagearmring udført i 14 kt. Guld, delvist hvidguld, Omkreds ca. 19 cm. Bredde ca. 15 mm. Vægt ca. 13,5 gram. Små brugsspor. Varenr: 4138717 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-02-2016 15:25:29 DKK 2.600
Skrivers - Armlænke af 14 kt. guld
Skrivers - Armlænke af 14 kt. guld. Skrivers - Armlænke udført i 14 kt. guld, Grafisk design, Lukke er monteret md sikkerheds hasper. Længde ca. 19 cm. Bredde ca. 7 mm. Vægt ca. 26,2 gram. Varenr: 4139871

DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-02-2016 15:32:00 DKK 8.000
Bismarck armlænke af 14 kt. guld
Bismarck armlænke af 14 kt. guld. Bismarck armlænke af 14 kt. guld, lukke er monteret med sikkerheds hasper. L. 20 cm. Vægt ca. 15 gram. Varenr: 4139965 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-02-2016 15:36:45 DKK 1.850
Handwoven bracelet in 18k black gold
Handwoven bracelet in 18k black gold. Handwoven bracelet in 18k black gold . 18kt black gold, hallmarked Hand woven black colour bracelet decorated with flower designed ball shape center piece Total lenght: adjustable16.00-22.00cm Also 2 golden flower designed pull pieces for adjusting the sizeItem will send in jewellery gift box Varenr: 4113300

DKK 5.149 BE, Antwerpen 09-02-2016 15:39:00 DKK 3.918
Svær Anker armlænke af sterling sølv
Svær Anker armlænke af sterling sølv. Svær Anker armlænke udført i sterling sølv. Massive afrundede led. Længde 21 cm. Vægt ca. 58 gram Varenr: 4138731

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 09-02-2016 15:53:00 DKK 1.550
Armbånd, 14 kt guld, Genevemønster.
Armbånd, 14 kt guld, Genevemønster. . Armbånd af 14 kt guld, fremstillet i Geneve mønster, med indskudslås med dobbelt sikkerhedshasp. Længde: 8,5 cm. Bredde: 7,6 mm. Fremstår med minimale brugspor. Vægt: 20,1 gr. Smykkeæske medfølger. Varenr: 4140205 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-02-2016 17:16:20 DKK 2.400
Dobbelt snoet armring af sterling sølv
Dobbelt snoet armring af sterling sølv. Dobbelt snoet armring udført i sterling sølv, omkreds ca. 19½ cm. Varenr: 4139233

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 09-02-2016 18:48:00 DKK 1.250
Ole Lynggaard. Sweet Drop armbånd med grøn kvarts Sweet Drop af hvidguld 18 kt.
Ole Lynggaard. Sweet Drop armbånd med grøn kvarts Sweet Drop af hvidguld 18 kt.. Ole Lynggaard. Sweet Drop armbånd af sort kalveskind med grøn kvarts Sweet Drop af hvidguld 18 kt., prydet med brillant på 0.015 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. Armbånd Str. Medium (20 - 21 cm.). I tilhørende etui fra Ole Lynggaard Copenhagen. Varenr: 4137989

DKK 4.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 09-02-2016 19:04:00 DKK 1.800
Armbånd af delvis satineret guld 18 kt. Italien.
Armbånd af delvis satineret guld 18 kt. Italien.. Armbånd af delvis satineret guld 18 kt. B. 1,7 cm. L. 18,5 cm. Vægt 34,6 gr. Armbåndet fremstår med små buler på bagsiden. Italien. Varenr: 4138923 DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 09-02-2016 19:25:00 DKK 6.400
Ole Lynggaard. Armbånd af sort snor med My Little World Blomme vedhæng af guld 18 kt.
Ole Lynggaard. Armbånd af sort snor med My Little World Blomme vedhæng af guld 18 kt.. Ole Lynggaard. Armbånd af sort snor med My Little World Blomme vedhæng af guld 18 kt. Tilhørende Ole Lynggaard etui og 'pouch' medfølger. Varenr: 4138054

DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 09-02-2016 19:28:00 DKK 1.200
Armlænke, vintage af 14 kt guld, 23,5 gr.
Armlænke, vintage af 14 kt guld, 23,5 gr.. Armlænke, vintage af 14 kt guld, murstens-mønster. Længde: 20 cm. Vægt: 23,5 gr. Stemplet: A&M 585 Varenr: 4145346 DKK 3.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-02-2016 19:29:00 DKK 2.800
Ole Lynggaard. Armbånd med Blonde drop med brillanter.
Ole Lynggaard. Armbånd med Blonde drop med brillanter. . Ole Lynggaard. Blonde vedhæng udført i 18 kt. guld og prydet med brillanter - tilsammen 0.11 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS-1. H: ca. 25 mm. inkl. øsken. Dertil mørk brun dobbelt læderarmbånd, Str medium. Længde 38-40 cm. Fremstår med minimale bruggspor. Smykkeæske medfølger. Varenr: 4137460 DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-02-2016 19:34:00 DKK 3.500
Armbånd af guld 14 kt., Bismarck. Vægt 21,5 gr.
Armbånd af guld 14 kt., Bismarck. Vægt 21,5 gr.. Armbånd af guld 14 kt., Bismarck. B. 8,0 mm. L. 19,5 cm. Vægt 21,4 gr. Varenr: 4141782 DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 09-02-2016 19:35:00 DKK 3.200
Bismarck guld armbånd
Bismarck guld armbånd. Bismarck armbånd af 8 kt. guld. Kasselås med 2 sikkerhedshasper. Længde ca. 19,2 cm. Bredde ca. 7,5 mm. Vægt ca. 13 gr. Varenr: 4139670 DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 09-02-2016 19:40:00 DKK 925
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>