Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 13 gule brillanter, samlet ca 0.75 ct., Farve:Cape (L-M), klarhed: SI2-Pq Længde: ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3472880

DKK 7.500 DK, Helsingør, Støberivej 23-07-2014 19:15:00 DKK 5.000
Sølvarmring
Sølvarmring. Armring af sterlingsølv. Indvendigt mål: ca. 6,5 cm Bredde: ca 0,8 cm Vægt: ca. 44 gr Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her.Nyproducerede varer ... Varenr: 3485396

DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-07-2014 19:25:00 DKK 1.450
Tiffany & Co. To armbånd af sterlingsølv. (2)
Tiffany & Co. To armbånd af sterlingsølv. (2). Tiffany & Co. To armbånd af sterlingsølv 925. Vægt hhv. 23,8 gr. og 28,3 gr. L. hhv. 18,5 cm. og 19,0 cm. Vægt i alt 52,1 gr. Tilhørende Tiffany & Co. pouch og æske medfølger. (2) Varenr: 3483552 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2014 19:31:00 DKK 775
Brillantarmbånd af hvidguld 18 kt.
Brillantarmbånd af hvidguld 18 kt.. Brillantarmbånd af hvidguld 18 kt. med 37 brillanter på i alt ca. 1.10 ct., farve: Top Wesselton (G) - Top Crystal (I), klarhed: SI1 - P1. Vægt 20,4 gr. L. 18 cm. Varenr: 3471382 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2014 19:38:00 DKK 7.000
Cartier 'Juste Un Clou'. Moderne armring af 18 kt. hvidguld
Cartier 'Juste Un Clou'. Moderne armring af 18 kt. hvidguld. Cartier 'Juste Un Clou'. Moderne armring af 18 kt. hvidguld, udført som et søm (un clou), designet med udgangspunkt i Aldo Cipullo design fra 1971, stemplet "CARTIER 750 18" samt serienummer. Indvendige mål: ca. 47 x 56 mm. Vægt: ca. 29,6 gr. Fremstår med lettere brugsslitage. Varenr: 3477273 DKK 35.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-07-2014 20:20:00 DKK 25.000
TIRISI. Håndlavedet citrin armbånd af 18 kt. guld og hvidguld
TIRISI. Håndlavedet citrin armbånd af 18 kt. guld og hvidguld. TIRISI. Håndlavedet flettet citrin armbånd af 18 kt. guld og hvidguld, prydet med fire facetslebne gyldne citriner, i alt ca. 2.215 ct. Monteret med karabinlås. Model B9012CT(2T). Nr. 0014927. Vægt. ca. 34,02 gr. L.18,7 cm.) Uudfyldt certifikat samt etui med medfølger. Tirisi er en af europas ... Varenr: 3437001

DKK 36.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-07-2014 20:33:00 DKK 21.000
Brillantarmbånd af rosaguld, ca. 0.28 ct.
Brillantarmbånd af rosaguld, ca. 0.28 ct. . Brillantarmbånd udført af 18kt. rosaguld, prydet med brillanter af i alt ca. 0.28 ct. - stemplet, farve: Top Wesselton ( G ), klarhed: VS1, Ø indvendigt ca. 59,6 x 51,0 mm, skjult lås med sideholdere, vægt: ca. 16,5 g .Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3451582

DKK 21.624 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-07-2014 20:36:00 DKK 8.575
Cartier 'Love' armbånd af 18 kt. hvidguld prydet med brillanter
Cartier 'Love' armbånd af 18 kt. hvidguld prydet med brillanter. Cartier 'Love' armbånd af 18 kt.hvidguld, prydet med fire brillanter på ialt ca. 0,34 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VVS1 - VVS2, indvendig sign. "Cartier 750". Str. 16 (indvendige mål: 45,4 mm. x 53,9 mm.). Vægt: ca. 29 gr. Tilhørende skruetrækker samt certifikat. Cartier's kendte og ... Varenr: 3477271 DKK 45.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-07-2014 20:40:00 DKK 32.000
Ole Lynggaard. 'Sweet Spot' charm i 18 kt. rødguld og sølv med brillant samt armbånd
Ole Lynggaard. 'Sweet Spot' charm i 18 kt. rødguld og sølv med brillant samt armbånd. Ole Lynggaard. 'Sweet Spot' charm i 18 kt. rødguld og sterlingsølv, prydet med én brillantsleben diamant på 0.01 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS1 samt Sweet Spot armbånd i grå/sort læder, der kan vendes, med spænde af oxideret sterlingsølv, str. S (30-33 cm). Medfølges af original pose og ... Varenr: 3441096

DKK 11.200 DK, Vejle, Dandyvej 23-07-2014 20:47:00 DKK 8.800
Harald William Jensen  topasarmring samt ring af 14 kt. guld. (2)
Harald William Jensen topasarmring samt ring af 14 kt. guld. (2). Moderne oplukkelig oval armring af 14 kt. guld prydet med stor facetsleben topas på ca. 28,00 ct. Stemplet H.W.J. for Harald William Jensen Vejle 1956- 2001. Vægt ca. 48,5 gr. Samt ring med kugleformet facetsleben topas. Topas Ø ca. 9,92 mm. Ringstr. 55/17,5. Vægt ca. 5,3 gr. (2) Varenr: 3464956 DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-07-2014 20:58:00 DKK 8.000
Lovearmbånd fra Heartbeats.
Lovearmbånd fra Heartbeats.. Lovearmbånd fra Heartbeats. Et design armbånd fra Heartbeats udført i 14 kt guld i form af hjerter og stjerner, samt med blomster prydet med diamanter i alt ca. 0.24 ct. Bemærk låsen designet så den gemmes i en blomst. Længde ca. 17,2 cm. Sælger tilbyder gratis ændring i længden af armbåndet, ... Varenr: 3337644

DKK 14.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-07-2014 21:05:00 DKK 6.800
Bracelet in 14k set with  brilliant cut diamonds 3.26 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 3.26 ct . Bracelet in 14k set with 62 brilliant cut diamonds 3.26 ct Colour: (H-I) Wesselton-Top Crystal Clarity: VS1-SI1 a few SI2. very strong brilliance total lenght: 18.00cm b4401 New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium ... Varenr: 3460580

DKK 78.295 BE, Antwerpen 23-07-2014 21:05:00 DKK 20.133
Brillantarmbånd af guld, ca. 3.29 ct.
Brillantarmbånd af guld, ca. 3.29 ct.. Brillantarmbånd af guld, ca. 3.29 ct. Udført af 18kt. guld, prydet med brillanter af i alt ca. 3.29 ct., stemplet, farve: Top Wesselton ( G ), klarhed: VVS2, Ø indvendigt ca. 61,6 x 55,0 mm, skjult lås med sideholdere, vægt: ca. 35,8 g.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3451547

DKK 96.937 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-07-2014 21:33:00 DKK 38.775
Charlotte Borgen - 100 Beads /Charms sterling med facetsleben glas
Charlotte Borgen - 100 Beads /Charms sterling med facetsleben glas. Charlotte Borgen - 100 beads med kerne af sterling sølv, men facetsleben glas i ass. nuancer. Beadsne måler ca. 10 mm. Ø. hul i beads ca. 4 mm. Ø. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3468941

DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 24-07-2014 09:52:00 DKK 575
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4)
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4). Bangle: Lapis lazulli bangle in 18kt approx. 30.00ct 18kt yellow gold, tested Bangle decorated with 1 oval-cabouchone-cut blue lapis lazulli approx. 30.00ct Total weight: 45.00 gr Diameter: 56mm Bangle features a slide in and lock clasp Ring Lapis lazulli ring in 18kt approx. ... Varenr: 3384644 DKK 21.624 BE, Antwerpen 24-07-2014 11:45:00 DKK 14.913
2 Zuchtperlarmbänder mit Schließen in Silber ( 2 )
2 Zuchtperlarmbänder mit Schließen in Silber ( 2 ). Armband mit weißen, semirunden Süßwasserzuchtperlen von ca. 8 mm, Lüster: glänzend, leichte Wachstumsmerkmale, Schließe gefertigt in 925 Sterlingsilber, Länge ca. 21,5 cm. Armband mit weißen, boutonförmigen Süßwasserzuchtperlen von ca. 4,8 mm, Lüster: stark glänzend - glänzend, geringe ... Varenr: 3487424

DKK 671 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2014 12:00:00 DKK 298
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 13 gule brillanter, samlet ca 0.42 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3472767

DKK 7.500 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2014 13:12:00 DKK 5.000
Diamond bracelet charm with silk approx. 0.08ct by Kapriss jewelery
Diamond bracelet charm with silk approx. 0.08ct by Kapriss jewelery. Diamond bracelet charm with silk approx. 0.08ct 18kt rose gold, hallmarked Charm decorated with numerous single-cut diamonds approx. 0.08ct adorned with white silk ribbon Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI1 Total weight: 1.77 gr Total lenght: 17.50mm + ... Varenr: 3429745

DKK 4.660 BE, Antwerpen 24-07-2014 14:05:00 DKK 1.864
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 18 gule brillanter, samlet ca 0.76 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3472757

DKK 9.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2014 14:30:00 DKK 6.000
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 3.69 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 3.69 ct . Bracelet in 14k set with 52 brilliant cut diamonds 3.69 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-SI1 . very strong brilliance total lenght: 18.50cm b4400New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium corresponds to the ... Varenr: 3460601

DKK 78.295 BE, Antwerpen 24-07-2014 14:47:00 DKK 26.844
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds approx. 0.40ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds approx. 0.40ct . Bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds Colour: (F-G) Top wesselton Clarity: VS1-SI1.Length: approx. 18cm.New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium corresponds to the recommended retail price or the ... Varenr: 3375537

DKK 16.032 BE, Antwerpen 24-07-2014 14:52:00 DKK 1.230
Fresh water pearl and black onyx and antracite bracelet
Fresh water pearl and black onyx and antracite bracelet . Fresh water pearl and black onyx and antracite bracelet . Sterling silver round to oval shape cream colour fresh water cultured pearls of 7.00-8.00mm size. Between some pearl adorned with silver balls Diameter: 5.50 cm strechable. New goods are valued according to the 'brand new item' ... Varenr: 3462066

DKK 1.342 BE, Antwerpen 24-07-2014 15:10:00 DKK 373
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 66 gule brillanter, samlet ca 1.00 ct., Farve:Cape (L-M), klarhed: SI2-Pq Længde: ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3472895

DKK 7.500 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2014 19:10:00 DKK 5.000
Armbånd af guld 14 kt., 'Bismarck'. Vægt 30,9 gr.
Armbånd af guld 14 kt., 'Bismarck'. Vægt 30,9 gr.. Armbånd af guld 14 kt., 'Bismarck' med sikkerhedskæde. B. 0,9 cm. Vægt 30,9 gr. L. 20 cm. Varenr: 3471442 DKK 5.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2014 19:16:00 DKK 4.300
Diamond bracelet approx. 1.15ct
Diamond bracelet approx. 1.15ct. Diamond bracelet approx. 1.15ct Sterling silver gold plated , hallmarked 925 Bracelet adorned with 100 round single-cut diamonds approx. 1.15ct Colour: Crystal (J) Clarity: SI1-SI2-P1 Total weight: 22.75 gr Total lenght: 18.50cm Bracelet features a slide in and double buckle ... Varenr: 3457775

DKK 14.913 BE, Antwerpen 24-07-2014 19:30:00 DKK 708
Armbånd af afrikanske Trade Beads, ca 67 gram
Armbånd af afrikanske Trade Beads, ca 67 gram. Armbånd af 12 gule Trade Beads, trukket på nylon, sortet i forløb. Diameter fra 14-25 mm. Vægt: 67,36 gr. Varenr: 3479817 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2014 19:46:00 DKK 475
Armbånd af guld
Armbånd af guld. Armbånd udført af 14 kt. guld - stemplet, struktureret og delvist satineret overflade. B. ca. 8 - 16,5 mm, indermål (lukket) ca. 52 x 61 mm, samlet vægt ca. 30,9 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3403551

DKK 10.439 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2014 19:48:00 DKK 5.593
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 20 gule brillanter, samlet ca 0.56 ct., Farve:Cape (L-M), klarhed: SI2-Pq Længde: ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3472892

DKK 7.500 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2014 19:49:00 DKK 5.000
Armband, vitguld 18K, briljantslipade diamanter, 0,34 ct
Armband, vitguld 18K, briljantslipade diamanter, 0,34 ct. Armband i vitguld 18K, med 3 st briljantslipade diamanter, totalt ca 0,34 ct. Färg: Top Cape/K, klarhet: VVS2. Totalvikt 16,5 gram. Importstämplad. Längd ca 20 cm. Framstår med mindre bruksspår. Varenr: 3468128 DKK 4.041 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-07-2014 19:58:00 DKK 3.233
Cocktail diamant armbånd ca. 9.59 ct.
Cocktail diamant armbånd ca. 9.59 ct.. Cocktail diamant armbånd ca. 9.59 ct. Udført i 14 kt hvidguld og i talrige små hjerter prydet med diamanter i alt ca. 9.59 ct. Farve Top-Wesselton-Top-Crystal/G-I. Klarhed P3. Bredde ca. 4,4 cm. Længde ca. 19 cm. Vægt ca. 74,25 gram. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3414867

DKK 80.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2014 19:59:00 DKK 42.000
 1 2 3 4 5 6 7  >>