Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Diamond gold plated bracelet approx. 0.73ct
Diamond gold plated bracelet approx. 0.73ct. Diamond gold plated bracelet approx. 0.73ct Sterling silver yellow ,gold plated, hallmarked 925. Bracelet with set with 119 single-cut diamonds, total approx. 0.73ct. Colour: Crystal Top Cape (J-K) Clarity: SI2-P1-P2. Total weight: 8.42gr. Total lenght: 19.50cm. The bracelet is with a ... Varenr: 3802341

DKK 7.088 BE, Antwerpen 18-04-2015 22:00:48 DKK 1.380
Bracelet in 14k set brilliant cut diamond 4.60 ct
Bracelet in 14k set brilliant cut diamond 4.60 ct . Bracelet in 14k set brilliant cut diamond 4.60 ct 14kt rhod. white gold,hallmarked Bracelet decorated with 54 brilliant-cut round diamonds Colour:(G-H-) Top Wesselton -Wesselton Clarity: VVS1-VS1 Total weight: 9.58gr Strong brilliance Bracelet features a slide in and buckle clasp ... Varenr: 3769431 DKK 65.654 BE, Antwerpen 19-04-2015 09:45:00 DKK 34.319
 Bracelet 14k set with brilliant cut diamonds 0.66 ct
Bracelet 14k set with brilliant cut diamonds 0.66 ct . Diamond bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.66 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Diameter: 61mm Varenr: 3789314

DKK 14.548 BE, Antwerpen 19-04-2015 10:00:00 DKK 7.274
18kt hand woven diamond bracelet 0.76 ct
18kt hand woven diamond bracelet 0.76 ct. 18kt hand woven diamond bracelet 0.76 ct 18kt white gold, hallmarked hand woven blue colour bracelet decorated with 1 gold ball decorated with pave setted diamonds approx. 0.76ct Colour: Top wesselton (G) Clarity: VS1-VS2 few SI1 Strong brilliance Bracelet diameter: adjustable from 5.00 to ... Varenr: 3726145

DKK 16.787 BE, Antwerpen 19-04-2015 10:26:00 DKK 10.072
Victoriansk armbånd udført i 935 sølv. 1800-tallets slutning
Victoriansk armbånd udført i 935 sølv. 1800-tallets slutning. Victoriansk armbånd udført i 935 sølv, prydet med klare facetslebne sten, sikkerhedslukke.1800tallets slutning. Vægt ca. 36,1 gr. B. 2 cm. L. 20 cm. Varenr: 3794901 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 19-04-2015 10:30:00 DKK 3.200
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.65 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.65 ct. Bracelet in 14k rose gold set with brilliant cut diamonds 0.65 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Varenr: 3529431

DKK 9.326 BE, Antwerpen 19-04-2015 12:01:00 DKK 5.782
18kt diamond and sapphire bracelet approx. 0.50ct
18kt diamond and sapphire bracelet approx. 0.50ct. 18kt diamond and sapphire bracelet approx. 0.50ct 18kt rhod. white gold, hallmarked Bracelet decorated with 24 brilliant-cut round diamonds approx. 0.50ct Colour: Top Wesselton-Wesselton Clarity: SI1-P1 Also adorned with 5 round-cut blue sapphire total approx. 2.00ct Total weight: 23.17 ... Varenr: 3742481 DKK 16.414 BE, Antwerpen 19-04-2015 12:16:00 DKK 13.056
Spegellampetter 1800-tal
Spegellampetter 1800-tal. SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1800-tal, för ett två vardera, förgyllda, dekor i pastellage, ljusarmar i mässing, ca 61x23 cm Varenr: 3801570 DKK 3.993 SE, Stockholms Auktionsverk Online 19-04-2015 12:28:00
Se mere
Armbånd af guld med brillanter, ca. 2.80 ct.
Armbånd af guld med brillanter, ca. 2.80 ct.. Armbånd udført af 18kt. guld og hvidguld, stemplet, prydet med 93 brillanter af i alt ca. 2.80 ct., farve: Top Wesselton - Wesselton ( G - H ), klarhed: VVS1-2, kasselås med sikkerhedslukning, mål inderside ca. 58,1 x 47,0 mm, vægt: ca. 26,9 g. Varenr: 3757518

DKK 26.112 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-04-2015 12:40:00 DKK 17.906
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.60 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.60 ct. Bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.60 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity :VS1-VS2. guld diamant Varenr: 3591625

DKK 10.445 BE, Antwerpen 19-04-2015 12:44:00 DKK 6.342
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds  0.24 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.24 ct . Bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.24 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Varenr: 3527499

DKK 4.849 BE, Antwerpen 19-04-2015 14:02:00 DKK 2.984
Armring m/ brillanter, 18 kt guld, rosaguld samt hvidguld, 22 gram
Armring m/ brillanter, 18 kt guld, rosaguld samt hvidguld, 22 gram. Armring m/ brillanter udført af 18 kt guld, rosaguld samt hvidguld, prydet med 70 mindre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.80 ct. Farve: Top Wesselton- Top Crystal (G-I). Klarhed: VVS2-VS2. Stemplet 750 samt FHP. Ø. ca. 6,3 cm. Vægt ca. 22 gram. Varenr: 3781607 DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 14:06:00 DKK 4.700
Bracelet in 14k with brilliant cut diamonds 0.40ct
Bracelet in 14k with brilliant cut diamonds 0.40ct. Bracelet in 14k rose gold set with brilliant cut diamonds Colour: (F-G) Top wesselton Clarity: VS1-SI1.Length: approx. 18cm. Varenr: 3375542

DKK 7.834 BE, Antwerpen 19-04-2015 14:30:00 DKK 5.036
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt guld, ca. 0.94 ct.
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt guld, ca. 0.94 ct.. Diamonds By Frisenholm. Tennis / brillantarmbånd fra FHP udført i 9 kt guld. Integreret kasselås monteret med dobbelt sikkerhedshasper. Prydet med 111 små brillanter på i alt ca. 0.94 ct. Farve Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed P1-P2. Længde ca. 18,5 cm. God brillans. Stemplet 375 FHP. Varenr: 3382611

DKK 7.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-04-2015 14:33:00 DKK 6.200
Diamond bangle, 18kt white gold. approx. 2.17ct.
Diamond bangle, 18kt white gold. approx. 2.17ct. . Bangle set with 72 brilliant cut diamonds. Colour: (F-G) Top Wesselton. Clarity: P1 -a few P2. Recommended retail price 6500 €.REF BG-180 Varenr: 3435441

DKK 32.827 BE, Antwerpen 19-04-2015 15:51:00 DKK 16.414
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.42 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.42 ct . Bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.42 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Varenr: 3529344

DKK 4.849 BE, Antwerpen 19-04-2015 16:09:00 DKK 3.357
Tennisarmbånd af guld, ca. 1.72 ct.
Tennisarmbånd af guld, ca. 1.72 ct. . Armbånd udført af 18kt. guld, prydet med 43 brillanter af i alt ca. 1.72 ct., farve: Top Wesselton ( F - G ), klarhed: VS1-2, kasselås med sikkerhedslukning, L. ca. 18,8 cm, vægt: ca. 17,4 g. Varenr: 3745936 DKK 14.921 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-04-2015 16:30:00 DKK 10.445
Handwoven bracelet in 18k rose gold
Handwoven bracelet in 18k rose gold . Handwoven bracelet in 18k rose gold . 18kt rose gold, hallmarked Hand woven grey colour bracelet decorated with flower designed ball shape center piece Total lenght: adjustable16.00-22.00cm Also 2 golden flower designed pull pieces for adjusting the size Guld -diamant Varenr: 3696522

DKK 6.342 BE, Antwerpen 19-04-2015 17:13:00 DKK 3.357
Bracelet in 14k  set with brilliant cut diamonds 0.14 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.14 ct. Cross motived bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.14 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Varenr: 3527653

DKK 3.917 BE, Antwerpen 19-04-2015 18:43:00 DKK 2.611
18K handmade Old and rose-cut diamond bangle bracelet  total approx. 2.60ct
18K handmade Old and rose-cut diamond bangle bracelet total approx. 2.60ct. 18K handmade Old and rose-cut diamond bangle bracelet total approx. 2.60ct 18K bicolor( rose-white) gold Total set with 1 Oval-rose-cut in the center approx. 0.80ct Color: wesselton (H) Clarity: VS2 Set with 10 Old square-cut diamonds approx. 1.00ct Color: light-to brown Clarity: ... Varenr: 3783735

DKK 14.175 BE, Antwerpen 19-04-2015 19:12:00 DKK 11.937
X by Trollbeads - 2 Troldekugle armbånd (2)
X by Trollbeads - 2 Troldekugle armbånd (2). X by Trollbeads - 2 Troldekugle armbånd, i form af sammesatte led af sterling sølv, og/eller kunststof. Længde 20 cm. man kan udskifte og bytte led ud. (2) Varenr: 3782791

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-04-2015 19:25:00 DKK 2.500
Armlænke med koral
Armlænke med koral. Vintage armlænke af 18 kt guld. I form af bladværk. Prydet med koral perler. Ø ca 11 mm. L. 20 cm. Vægt ca. 32.11 gram. Uidentificeret stempel. Guldprøve udført. Varenr: 3798943 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2015 19:30:00 DKK 2.200
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.60 ct . Bracelet in 14k rose gold set with brilliant cut diamonds 0.60 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity :VS1-VS2< Varenr: 3588062

DKK 9.326 BE, Antwerpen 19-04-2015 19:31:00 DKK 5.222
Diamond bracelet approx. 1.00ct
Diamond bracelet approx. 1.00ct. Diamond bracelet approx. 1.00ct Sterling silver, hallmarked 925 Diamond barcelet decorated with 252 single-cut round diamonds approx. 1.00ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: SI2-P1 Total lenght: 18.50cm Bracelet features a slide in buckle clasp Varenr: 3715283 DKK 5.596 BE, Antwerpen 19-04-2015 19:35:00 DKK 2.425
Ole Lynggaard. 'Hjerte' armlænke af 14 kt. guld prydet med brillanter
Ole Lynggaard. 'Hjerte' armlænke af 14 kt. guld prydet med brillanter . Ole Lynggaard. 'Hjerte' armlænke af 14 kt. guld (A1406-201), i form af hjerter i forløb med ét hvidguldshjerte pavéret med 15 brillanter på tilsammen ca. 0.27 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1. L.18,5 cm.Vejledende udsalgspris: 69.500,- DKK Varenr: 3798872 DKK 35.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-04-2015 19:45:00 DKK 24.000
Aagaard armring af 8 kt. guld, med Cubic Zirkonia
Aagaard armring af 8 kt. guld, med Cubic Zirkonia. Aagaard armring udført i 8 kt. guld, skulturelt overflade, prydet med Cubic Zirkonia. Omkreds ca.16,7 gram. Omkreds ca. 19 cm. Varenr: 3788264

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-04-2015 19:58:00 DKK 1.950
Armlænke af 14 kt. guld, bismarckmønster
Armlænke af 14 kt. guld, bismarckmønster. Armlænke af 14 kt. guld, bismarckmønster, med kasselås, stemplet 585 Ant.H. for Carl Anton Koch Hansen (København, aktiv 1952-1980). L. 19 cm. Vægt ca. 17,2 gr. Varenr: 3784647 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 19-04-2015 20:18:00 DKK 3.100
Armring af sterling sølv - klassisk design
Armring af sterling sølv - klassisk design. Randers Sølv - en klassisk massiv armring af sterling sølv, rund i form, blank afrundet profil. Omkreds ca. 18½ cm. Bredde ca. 1,5 cm. Vægt ca. 101 gram. Varenr: 3760366

DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 19-04-2015 20:22:00 DKK 1.000
 Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.66 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.66 ct . Diamond bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.66 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Diameter: 61mm Varenr: 3570058

DKK 10.818 BE, Antwerpen 19-04-2015 20:36:00 DKK 7.274
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 4.35 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 4.35 ct . Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 4.35 ct Diamond tennis bracelet decorated with 54 brilliant-cut round diamonds Colour: (H) Wesselton Clarity: VVS1-VS1 Very Strong brilliance Total weight: 9.00 gr Total lenght: 18.50cm Varenr: 3752938

DKK 93.259 BE, Antwerpen 19-04-2015 20:42:00 DKK 35.065
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>