Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Reeslev, flettet armbånd af sølv og onyx
Reeslev, flettet armbånd af sølv og onyx. Reeslev. Flettet armbånd af sort tekstil prydet med frontstykke af satineret sterling sølv, lukke prydet med to satinerede onyxperler. mål af frontstykke: ca 37 x 9 mm. L.: ca 19 cm. justerbar Varenr: 4695959 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-06-2017 13:19:00 DKK 325
Guldarmring ca 58 gr
Guldarmring ca 58 gr. Oluf C. Johansen ( guldsmedie 1934-1979) Armring af 14 kt guld i stiliseret løvmotiv. Bredde ca 23 mm. Indvendig ø ca 6,8 cm. Vægt: ca 56,9 gr Varenr: 4691615 DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-06-2017 13:57:00 DKK 7.000
Tennis bracelet in 9k with diamonds 2.00ct
Tennis bracelet in 9k with diamonds 2.00ct. Tennis bracelet in 9k rhod. white gold with brilliant cut diamonds 2.00ct Clarity: SI1-SI2 Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Bracelet length: 18cm Total weight: 7.5g TB217204 Varenr: 4684337

DKK 18.591 BE, Antwerpen 28-06-2017 14:04:00 DKK 9.667
Armbånd i 18 kt. rosaguld
Armbånd i 18 kt. rosaguld. Armbånd i 18 kt. rosaguld, ca. 1950, vægt ca. 90 gram, længde ca. 20 cm, bredde ca. 44,93 cm, højde ca. 4,34 mm, udført halvmassivt, skjult lås med 2 sikkerhedslukninger, Stempel = 750 240V Fremstår med brugsspor. Varenr: 4698520 DKK 24.540 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-06-2017 15:44:16 DKK 13.014
Tofarvet armbånd, 18 kt. guld
Tofarvet armbånd, 18 kt. guld. Armbånd, tofarvet, 18 kt. hvidguld og guld, vægt i alt ca. 65 gram, længde ca. 19,2 cm. Bredde ca. 24,08 cm, glat og matteret overflade, skjult lås med 2 sikkerhedslåse Stempler = 252 VI 750 Fremstår med brugsspor. Varenr: 4698517 DKK 18.591 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-06-2017 15:59:04 DKK 1.785
Armring af sterling sølv, åbent design
Armring af sterling sølv, åbent design. Åben "Romer" armring udført i sterling sølv, let buet profil. Omkreds ca. 16½-16 cm. Bredde ca. 20 mm. Vægt ca. 25,5 gram. Varenr: 4702487

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 28-06-2017 16:10:00 DKK 500
Jonette Jewelry Company. Samling broscher (7)
Jonette Jewelry Company. Samling broscher (7). Jonette Jewelry Company, JJ Jewelry USA. Samling broscher. Förgylld metall med dekor av stenar. 7 broscher med olika motiv. Samtliga märkta 'JJ'. Längd ca 4-8 cm. (7) Varenr: 4681282 DKK 1.530 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 28-06-2017 17:28:00 DKK 229
Svane Lührs Læder armbånd med charms.
Svane Lührs Læder armbånd med charms.. Svane Lührs Læder armbånd med forgyldt sterling sølv charms. bestående af : Berries, røg quartz, Rosa quartz, ametyst, hvid perle, Lemon, rød facet slibet sten, rosa prynita. Læder armbåndet er af lammeskin, med forgyldt lås prydet med sten. Længde på armbåndene 54-56 -72-cm. Varenr: 4693777

DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 28-06-2017 17:43:00 DKK 350
Pandora. Armbånd i sterlingsølv og læder. (20)
Pandora. Armbånd i sterlingsølv og læder. (20). Pandora. Armbånd i sølv, Oxyderet sterlingsølv og læder. Længde 16-17 cm (20) Varenr: 4694087

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 28-06-2017 17:48:00 DKK 525
Randers Sølv, armring af sterling sølv
Randers Sølv, armring af sterling sølv. Randers Sølv - Armring udført i sterling sølv, bredt blankpoleret let buet design. Omkreds ca. 19 cm. Bredde ca. 25 mm. Vægt ca. 45,5 gram. Varenr: 4703596

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 28-06-2017 19:00:00 DKK 500
GIFA. Armlænke i mustensmønster 14 kt. guld 9.1 gr.
GIFA. Armlænke i mustensmønster 14 kt. guld 9.1 gr.. Armlænke i murstensmønster i 14 kt. guld, med indskudslås med dobbelt sikkerhedshasp. L. 16.8 cm B. 0.5 cm. Med løshed ved lås. Fremstår med brugsspor/ridser. Vægt 9.1 gr. Stemplet 585 GIFA. Varenr: 4702445 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-06-2017 19:23:00 DKK 1.150
Guldarmbånd af 14 kt
Guldarmbånd af 14 kt. Armbånd i murstensmønster af 14 kt guld. Længde. ca 18,5 cm. Længde. ca 18,5 cm. Vægt: ca 15 gr Varenr: 4703180 DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 28-06-2017 19:31:00 DKK 1.700
Guldarmbånd med ametyst, turmalin, citrin og topas
Guldarmbånd med ametyst, turmalin, citrin og topas. J. Bjerring Sørensen ( guldsmedie 1952-1993). Vintage armbånd af 14 kt guld, prydet med ametyst, grøn turmalin, citrin og topas. Bredde ca 16 mm. Længde: ca 18 cm. Vægt: ca 50 gr Varenr: 4691624 DKK 14.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-06-2017 19:48:00 DKK 5.200
Astrid Fog for Georg Jensen. Sølvarmbånd
Astrid Fog for Georg Jensen. Sølvarmbånd. Astrid Fog for Georg Jensen. Vintage armbånd af sterlingsølv. Dess. nr. 193. L. ca.21 cm. Bredde ca 5,5 cm. Original æske medfølger. Georg Jensen efter 1945. Designet i ca. 1969. Varenr: 4691627 DKK 16.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-06-2017 19:51:00 DKK 7.000
Armbånd af guld 14 kt med brillanter i alt ca 1.04 ct
Armbånd af guld 14 kt med brillanter i alt ca 1.04 ct. Armbånd af guld 14 kt med brillanter i alt ca 1.04 ct. Farve: Wesselton Top crystal (H-I) Klarhed: P. Længde: 18,5 cm. Vægt: 12,1 gr. Varenr: 4672350

DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-06-2017 19:55:45 DKK 2.600
Panserarmbånd 3 stk. krysoprascabochoner, 14 kt. guld
Panserarmbånd 3 stk. krysoprascabochoner, 14 kt. guld. Panserarmbånd, 14 kt. guld med 3 krysoprascabochoner, mål i mm ca. 8,2 x 6,2 x 4, armbåndets længde ca. 18,5 cm, bredde 6 mm, kasselås med 2 sikkerhedslukninger, vægt ca. 20 gram. Varenr: 4552829 DKK 6.321 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-06-2017 19:57:00 DKK 2.603
Randers sølv, Armring af sterling sølv, snoet design
Randers sølv, Armring af sterling sølv, snoet design. Randers Sølv - snoet armring udført i sterling sølv. Omkreds ca. 17½ cm. Bredde ca. 7 mm. Vægt ca. 25 gram. Varenr: 4703597

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-06-2017 19:59:00 DKK 600
Armbånd med brillanter, månesten samt topas
Armbånd med brillanter, månesten samt topas. Hartmann's armbånd af 18 kt. hvidguld. Prydet skiftevis med seks cabochonslebet topas, ca 5.55 ct og seks cabochonslebne månestene, ca 5,52 cm. Flankeret med 168 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.25 ct. Farve Top Wesselton (G). Klarhed VVS-Vs. B. ca 6 mm. L. 17,5 mm. Total vægt ca. 19,1 gram.... Varenr: 4692399 DKK 14.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-06-2017 20:20:00 DKK 6.200
Bjarne Nordmark Henriksen. Ankerarmlænke af 14 kt. tofarvet guld
Bjarne Nordmark Henriksen. Ankerarmlænke af 14 kt. tofarvet guld. Bjarne Nordmark Henriksen. Ankerarmlænke af 14 kt. tofarvet guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "BNH 585". L. 20,5 cm. B. 8,5 mm. Vægt: ca. 69,2 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4690136 DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-06-2017 20:23:00 DKK 9.200
Pearl bracelet with south sea & tahiti pearls
Pearl bracelet with south sea & tahiti pearls. Pearl bracelet with 18k white & yellow gold and mulitcoloured south sea & tahiti pearls gold: 18k white & yellow pearl size: 8x9mm pearlshape: oval colour: white, green & gold size of bracelet are adjustable Varenr: 4704228

DKK 11.155 BE, Antwerpen 28-06-2017 20:24:00 DKK 5.391
Nirvana. Fletarmbånd med kranie og perler af sølv og onyx
Nirvana. Fletarmbånd med kranie og perler af sølv og onyx . Nirvana. Sort fletarmbånd, prydet i front med med kranie, endvidere to sølvperler med pavéfattede sorte cubic zirkonia, samt tre sølvperler prydet med nirvana logo, endvidere satinerede onyxperler. Længde: ca 17 cm, justerbar Varenr: 4672498

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 28-06-2017 20:25:00 DKK 650
Armbånd af titan/18 kt. guld, 1 brillant
Armbånd af titan/18 kt. guld, 1 brillant. Fladt panserarmbånd, massivt, med mellemstykke af titan og guld indføjet i titan Prydet med 1 brillant på ca. 0.14 ct., klarhed: ca. SI, farve: ca. Wesselton (H) Længde ca. 22,5 cm, bredde ca. 7,30 mm Mellemstykke ca. 43,6 x 10,4 mm, let buet Vægt ca. 43 gram. Stempel: TITAN mestermærke og... Varenr: 4674127 DKK 11.898 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-06-2017 20:32:00 DKK 892
Brdr. Bjørklund. Moderne bred armring af sterlingsølv. 1960'erne. Vægt ca. 115 g
Brdr. Bjørklund. Moderne bred armring af sterlingsølv. 1960'erne. Vægt ca. 115 g . Brdr. Bjørklund. Moderne bred armring af sterlingsølv. Stemplet Brd.B 1960'erne. B. 3,8 cm. Vægt ca. 115 g. Indvendig omkreds incl. åbning ca. 16,5 cm. Varenr: 4693567 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-06-2017 20:33:00 DKK 2.100
Moderne armring af sterlingsølv prydet med kugler
Moderne armring af sterlingsølv prydet med kugler. Moderne armring af sterlingsølv prydet med kugler. Indvendige mål ca. 6 x 6 cm. Vægt ca. 20 gr. Fremstår let bøjet og med enkelte buler på kugler. Varenr: 4702856 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-06-2017 20:43:00 DKK 350
Tennis bracelet in 18k  with brilliant cut diamonds 2.00ct <br>
Tennis bracelet in 18k with brilliant cut diamonds 2.00ct
. Tennis bracelet in 18k white rhod gold set with brilliant cut diamonds 2.00ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS2-Si1 a few SI2 Total lenght: 17.40mmItem will send in jewellery gift box Varenr: 4651194

DKK 28.258 BE, Antwerpen 28-06-2017 20:44:00 DKK 8.552
Bræmer Jensen. Massiv rund 'Anker' armlænke af 14 kt. guld
Bræmer Jensen. Massiv rund 'Anker' armlænke af 14 kt. guld. Bræmer Jensen. Massiv rund 'Anker' armlænke af 14 kt. guld, kasselås med dobbelt sikkerhedshasp. L. 21 cm. Vægt ca. 107,6 gr. Varenr: 4692176 DKK 25.000 DK, Kolding, Trianglen 28-06-2017 21:10:00 DKK 15.000
Diamantarmbånd
Diamantarmbånd . Armbånd udført af 18 kt. guld (stemplet), prydet med ca.: 72 enkeltslebne diamanter og brillanter på ca. 0.72 ct. i alt. Farve: Cape (L), klarhed: SI2-P1. Længde ca. 19,5 cm, bredde ca.: 6,8 mm. Vægt ca. 29,7 g. Armbåndet fremstår i aldersrelateret stand med få brugsspor, nogle sten har lette... Varenr: 4682641 DKK 8.180 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-06-2017 21:21:00 DKK 4.276
Bracelet  in 14k set with brilliant cut diamonds 2.50ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 2.50ct. Bracelet in 14k yellow gold set with 84 brilliant cut diamonds 2.50 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Length: 18cm Varenr: 4599507

DKK 27.143 BE, Antwerpen 28-06-2017 21:43:00 DKK 18.591
Italiensk brillantarmbånd af 18 kt. rhodineret guld
Italiensk brillantarmbånd af 18 kt. rhodineret guld. Italiensk brillantarmbånd af 18 kt. rhodineret guld, prydet med 23 små brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.23 ct. Farve: Top Cape- Champagne og Light Brown. Klarhed: VS- SI. Fremstår med brugsspor med slitage på rhodinering. Armbånd Ø 0.28 mm. L. 18 cm. Varenr: 4697585 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2017 11:48:00 DKK 1.200
Brillantarmbånd af 9 kt. guld, i alt ca. 3,00 ct
Brillantarmbånd af 9 kt. guld, i alt ca. 3,00 ct. Brillantarmbånd af 9 kt. guld, prydet med 98 små baguette,- og 126 prinsesseslebne diamanter, i alt ca. 3.00 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P. Vægt ca. 13,6 g. B. 0,65 cm. L. 16 cm. 1900-tallets anden halvdel. Fremstår ustemplet. Varenr: 4678341 DKK 13.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2017 11:55:00 DKK 1.050
 1 2 3 4 5  >>