Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. guld, ca. 1.08 ct.
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. guld, ca. 1.08 ct.. Tennis / brillantarmbånd fra FHP udført i 9 kt rhodineret guld. Integreret kasselås monteret med en sikkerhedshasp. Prydet med 71 brillanter på i alt ca. 1.08 ct. Farve Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed P1-P2. Længde ca. 18,5 cm. God brillans. Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3382608

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-08-2014 08:14:00 DKK 6.400
Samling Vintage armband i silver samt agat, bla. Sven-Erik Högberg, ca. 1930-1960-tal (3)
Samling Vintage armband i silver samt agat, bla. Sven-Erik Högberg, ca. 1930-1960-tal (3). Samling Vintage armband i silver samt agat ca. 1930-1960. Silver armband i länk stämplad SEH, Sven-Erik Högberg, Göteborg, S9 (1968), L. 23 cm. Armband i silver med stiliserad blommor och växter stämplad 830S, handarb, samt JT (Thunströms Guldsmedsverkstad) 1938-1940. L. 18,5 cm. Armband i silver... Varenr: 3495770 DKK 969 SE, Örebro, Aspholmen 02-08-2014 10:27:40 DKK 565
Ametyst- og diamant armbånd
Ametyst- og diamant armbånd. Ametyst- og diamant armbånd af 18kt guldbelagt sterling sølv prydet med 96 runde, facetslebne ametyster på i alt ca. 17.00 ct samt 16 små diamanter på i alt ca. 0.12 ct. L. ca. 19 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3366518

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 11:00:00 DKK 1.550
18kt handwoven diamond bracelet approx. 0.05ct.By Kapriss jewellery.
18kt handwoven diamond bracelet approx. 0.05ct.By Kapriss jewellery.. 18kt handwoven violet colour diamond bracelet approx. 0.05ct. 18kt rose gold, hallmarked Bracelet decorated with 3 gold ball shape links adorned with 1 brilliant-cut diamond approx. 0.05ct Colour: Top Crystal (J) Clarity: SI1 Size: strechableNew goods are valued according to the 'brand new ... Varenr: 3492651

DKK 15.100 BE, Antwerpen 02-08-2014 11:50:00 DKK 5.593
Bracelet in 14k gold  set with brilliant cut diamonds  0.37ct
Bracelet in 14k gold set with brilliant cut diamonds 0.37ct. Bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium corresponds to the recommended retail price or the price the item would... Varenr: 3418379

DKK 13.423 BE, Antwerpen 02-08-2014 11:52:00 DKK 4.288
Multicolour armbånd
Multicolour armbånd . Multicolour armbånd af sterling sølv prydet med 96 sten i form af ametyster, granater, citriner, peridoter og topaser på i alt ca. 12.00 ct. samt 16 små diamanter på i alt ca. 0.12 ct. L. ca 18.5 cm. br>Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3366506

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 13:59:00 DKK 1.500
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 10 gule brillanter, samlet ca 0.47 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3472775

DKK 7.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-08-2014 14:31:00 DKK 4.500
Panserarmbånd med brillanter, ca. 0.30 ct.
Panserarmbånd med brillanter, ca. 0.30 ct.. Panserarmbånd udført af 14 kt. guld - stemplet, front prydet med brillanter af i alt ca. 0.30 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: IF (lupklar), B. armbånd ca. 6,0 mm, tykkelse ca. 2,7 mm, L. ca. 19 cm, skjult lås med dobbelt sikkerhedslukning, vægt ca. 24,7 g. Nyproducerede varer vurderes efter... Varenr: 3451599

DKK 26.845 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-08-2014 16:45:00 DKK 8.948
Heart shape bangle in 18kt approx. 0.30ct
Heart shape bangle in 18kt approx. 0.30ct. Heart shaped bracelet in 18k white gold set with brilliant cut diamonds 18kt white gold, hallmarked Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2diameter: 6cm adjustableNew goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium ... Varenr: 3447609

DKK 16.033 BE, Antwerpen 02-08-2014 17:09:00 DKK 5.033
Armring i 18K guld
Armring i 18K guld . Stel tredelad öppningsbar armring i 18K guld. Innermått ca 6 x 5 cm. Bredd ca 1,0 cm. Vikt ca 22g . Varenr: 3484957 DKK 4.844 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 02-08-2014 18:10:00 DKK 3.875
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 34 gule brillanter, samlet ca 1.43 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3472328

DKK 9.800 DK, Helsingør, Støberivej 02-08-2014 19:42:00 DKK 7.800
Charlotte Borgen - 20 beads /Charms af sterling sølv med emalje
Charlotte Borgen - 20 beads /Charms af sterling sølv med emalje. 20 Charlotte Borgen emaljerede beads med kerne af sterling sølv, dekoreret i limegrønne nuancer. Passer på både Pandora og Troldkuglearmbånd. (20)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3482366

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-08-2014 19:48:00 DKK 300
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 10 gule brillanter, samlet ca 1.36 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3472384

DKK 9.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-08-2014 20:30:00 DKK 7.600
Toftegaard armring i sølv og 14 kt. guld.
Toftegaard armring i sølv og 14 kt. guld.. Toftegaard armring i sterling sølv og 14 kt. guld. str. 68x55 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3469410

DKK 20.200 DK, Helsingør, Støberivej 02-08-2014 20:44:00 DKK 16.000
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 10 gule brillanter, samlet ca 1.17 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3472379

DKK 8.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-08-2014 21:00:00 DKK 6.800
Charlotte Borgen - Tyve charms af sterling sølv med emalje - lilla
Charlotte Borgen - Tyve charms af sterling sølv med emalje - lilla. 20 Charlotte Borgen emaljerede beads med kerne af sterling sølv, dekoreret i lilla nuancer. Passer på både Pandora og Troldkuglearmbånd. (20). Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3460710

DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 02-08-2014 21:12:00 DKK 300
Charlotte Borgen - 20 Beads /Charms af sterling sølv med glas eller emalje
Charlotte Borgen - 20 Beads /Charms af sterling sølv med glas eller emalje. 20 Charlotte Borgen emaljerede eller glasbeads med kerne af sterling sølv, dekoreret i turkisblå nuancer. Passer på både Pandora og Troldkuglearmbånd. (20).Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3483817

DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 02-08-2014 21:13:00 DKK 300
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. guld, ca. 1.00 ct.
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. guld, ca. 1.00 ct.. Tennis / brillantarmbånd udført i 9 kt guld. Integreret kasselås monteret med en sikkerhedshasp. Prydet med 83 brillanter på i alt ca. 1.00 ct. Farve Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed P1. Længde ca. 18,5 cm. God brillans Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3470390

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2014 10:20:00 DKK 6.400
18kt handwoven colour diamond bracelet approx. 0.76ct.By Kapriss jewellery
18kt handwoven colour diamond bracelet approx. 0.76ct.By Kapriss jewellery. 18kt handwoven light brown colour diamond bracelet approx. 0.76ct. 18kt white gold, hallmarked Bracelet decorated with 1 gold ball shape links adorned with numerous brilliant-cut diamond approx. 0.76ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI1 few SI2 Size: strechableNew goods ... Varenr: 3492659

DKK 28.187 BE, Antwerpen 03-08-2014 11:50:00 DKK 10.440
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds  0.40ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.40ct. Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds Bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds Colour: (F-G) Top wesselton Clarity: VS1-SI1.Length: approx. 17.5cm. New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium ... Varenr: 3375534

DKK 15.660 BE, Antwerpen 03-08-2014 11:52:00 DKK 4.661
Brillantarmånd af hvidguld, ca. 3.58 ct.
Brillantarmånd af hvidguld, ca. 3.58 ct. . Brillantarmbånd udført af 18kt. hvidguld, svungen form, prydet med brillanter af i alt ca. 3.58 ct. - stemplet, farve: Top Wesselton ( G ), klarhed: VVS2, Ø indvendigt ca. 59,5 x 48,8 mm, skjult lås med sideholdere, vægt: ca. 38,0 g.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3451550

DKK 104.398 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-08-2014 16:17:00 DKK 41.759
Diamond and sapphire bracelet in 18kt approx. 2.80ct
Diamond and sapphire bracelet in 18kt approx. 2.80ct. Diamond and sapphire bracelet in 18kt approx. 2.80ct 18kt yellow gold, hallmarked 750 Bracelet adorned with 14 brilliant-cut diamond approx. 2.80ct Also decorated with round-cut blue sapphire approx. 2.00ct Colour: Top Wesselton - Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 Total weight: 21.00 ... Varenr: 3384637 DKK 35.048 BE, Antwerpen 03-08-2014 17:12:00 DKK 22.371
Cocktail diamant armbånd ca. 3.58 ct.
Cocktail diamant armbånd ca. 3.58 ct.. Cocktail diamant armbånd ca. 3.58 ct. Udført i 14 kt hvidguld og prydet med talrige diamanter i alt ca. 3.58 ct. Farve Top-Wesselton-.Top-crystal/G-I. Klarhed P3. Bredde ca. 2 cm. Længde ca. 18 cm. Vægt ca. 35 gram. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen ... Varenr: 3308515

DKK 55.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-08-2014 18:00:00 DKK 25.000
Charlotte Borgen - 20 beads / Charms af sterling sølv med glas eller emalje
Charlotte Borgen - 20 beads / Charms af sterling sølv med glas eller emalje. 20 Charlotte Borgen emaljerede eller glasbeads med kerne af sterling sølv, dekoreret i brune nuancer. Passer på både Pandora og Troldkuglearmbånd. (20).Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3483814

DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 03-08-2014 19:07:00 DKK 300
Toftegaard armbånd i sort oxideret sølv med guld mellemled
Toftegaard armbånd i sort oxideret sølv med guld mellemled. Toftegaard armbånd i sort oxideret sølv med guld mellemled længde ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3469454

DKK 10.200 DK, Helsingør, Støberivej 03-08-2014 19:23:00 DKK 8.000
Charlotte Borgen - 20 Beads med sterling sølv, emalje eller glas
Charlotte Borgen - 20 Beads med sterling sølv, emalje eller glas. 20 Charlotte Borgen emaljerede eller glas beads med kerne af sterling sølv, dekoreret i blå nuancer. Passer på både Pandora og Troldkuglearmbånd. (20)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3475054

DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2014 19:41:00 DKK 300
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 13 gule brillanter, samlet ca 0.73 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3472904

DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-08-2014 20:02:00 DKK 4.500
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 10.65 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 10.65 ct . Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 10.65 ct. 14kt yellow gold, hallmarked 585 Bracelet adorned with 42 briliant-cut diamonds approx. 10.65ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: VS1-SI2 few P1 Strong brilliance Total weight: 17.21 gr Total lenght: 18.50cm Bracelet ... Varenr: 3477417

DKK 197.611 BE, Antwerpen 03-08-2014 20:21:00 DKK 62.639
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 12 gule brillanter, samlet ca 0.20 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3472743

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 03-08-2014 20:25:00 DKK 3.000
Armbånd af guld
Armbånd af guld. Armbånd udført af 14 kt. guld - stemplet, struktureret og delvist satineret overflade. B. ca. 12,8 - 23 mm, indermål lukket ca. 53 x 60mm, samlet vægt ca. 50,8 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3424223

DKK 17.897 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-08-2014 20:29:00 DKK 8.948
 1 2 3 4 5 6  >>