Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld . ARMBAND, 18 k guld, längd 18 cm, vikt 6,8 g Varenr: 4496002 DKK 1.365 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 11:48:00
Se mere
Armbånd af 14 kt. guld og granater
Armbånd af 14 kt. guld og granater. Armbånd af 14 kt. guld med granater, monteret med kasselås. Armbåndet er slidt i stykker i det ene led, og skal repareres. Længde: 19 cm. Vægt: 8,5 gram. Varenr: 4475277 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-12-2016 12:50:00 DKK 825
Bismark armbånd af 14 kt. guld 8.9 gr.
Bismark armbånd af 14 kt. guld 8.9 gr.. Bismark armbånd af 14 kt. guld monteret med kasselås med dobbelt sikkerhedshasp. L 17.5 cm. B 5,0 mm. Vægt 8.9 gram. Varenr: 4484932 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 13:18:00 DKK 975
Halskedja 18 k guld
Halskedja 18 k guld . HALSKEDJA, 18 k guld, flätad länk, karbinhake, längd 44 cm, vikt ca 29,1 g Varenr: 4496070 DKK 5.689 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 16:32:00
Se mere
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld. ARMBAND, 18 k guld, Stockholm 1948, längd 20 cm, vikt ca 19,6 g Varenr: 4496072 DKK 3.792 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 16:40:00
Se mere
Armbånd af 8 kt. guld. Genevemønster
Armbånd af 8 kt. guld. Genevemønster. Armbånd udført i 8 kt. guld, Genevemønster - med indstikslås med sikkerhedskroge. Længde: 19.5 cm. Vægt: 17.2 gram. Brugspræg. Varenr: 4494861 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 08-12-2016 17:15:00 DKK 1.050
Armband i 18K guld
Armband i 18K guld. Armband i 18K guld. Fantasimodell. Kistlås med dubbla säkerhetsåttor. Längd ca 20 cm. Bredd ca 12 mm. Vikt ca 33,4 gr Varenr: 4474607 DKK 9.102 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 08-12-2016 17:21:00 DKK 7.282
Kalevala Koru, Saint Bridget, Brons och silver. Brosch/hänge, hänge samt ett par örhänge (3)
Kalevala Koru, Saint Bridget, Brons och silver. Brosch/hänge, hänge samt ett par örhänge (3). Kalevala Koru, Saint Bridget, i brons och silver. Samtliga prydda med cabochonslipade granater. 1 st. Brosch/Hänge med kedja. Brosch diam. ca 4,8 cm. Kedja ca 60 cm. 1 st. Hänge diam. ca 2,2 cm. Kedja ca 44 cm. Ett par örhänge med stift och snurrebuss i 925 silver. Diam. ca 20 mm. ... Varenr: 4338094

DKK 1.517 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 08-12-2016 18:22:00 DKK 1.214
Armring med diamant, 14 kt. guld
Armring med diamant, 14 kt. guld. Armring udført i 14 kt. guld prydet med en diamant på ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: Si1. Vægt: 10 gram. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4494864 DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 08-12-2016 18:30:00 DKK 1.150
Armbånd af 14 kt. hvidguld med diamanthjerte
Armbånd af 14 kt. hvidguld med diamanthjerte. Armbånd udført i 14 kt. hvidguld med hjerte prydet med pavéfattede diamanter. Længde: 18 cm. Vejledende udsalgspris: kr. 5.995.- Varenr: 4496913

DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 08-12-2016 18:45:00 DKK 1.850
Armring med ciselering, 8 kt. guld
Armring med ciselering, 8 kt. guld. Armring med ciseleret mønster udført i 8 kt. guld. Indstikslås med sikkerhedsmontering. Vægt: 8.7 gram. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4494858 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 08-12-2016 18:55:00 DKK 1.100
39 armbånd (39)
39 armbånd (39). 39 modearmbånd, bestående af 10 elastiske armbånd med shellperler og mellemsledsperler, samt 29 elastiske armbånd med dekorerede perler af Fimo ler med simili-mellemled. Enkelte simili kan mangle og der ydes ingen garanti for løse similistene. (39) Varenr: 4395591

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 18:58:00 DKK 300
Bismarck armbånd med charms, 14 kt. guld
Bismarck armbånd med charms, 14 kt. guld. Bismarck armlænke af 14 kt. guld, med 6 chrams, Lukke er monteret med sikkerheds hasper. L. 21 cm. Vægt ca. 13,6 gram. Fremstyår med brugsspor, slitage på led. Varenr: 4497002 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 19:07:00 DKK 850
Armlænke af 18 kt rhodineret guld m/ Aquamarin, beryl, turmalin samt ametyst, 32 gram. IGI certifikat. (2)
Armlænke af 18 kt rhodineret guld m/ Aquamarin, beryl, turmalin samt ametyst, 32 gram. IGI certifikat. (2). Armlænke udført af 18 kt rhodineret guld prydet med smaragd sleben aquamarin, gul beryl, lys blågrøn beryl, grøn turmalin samt ametyst. Lænken er monteret med sikkerhedskæde, L. ca. 20 cm. Vægt ca. 32 gram. Oprindelig var armlænken af guld med ædelstenene fattet med grabber, senere tillavet med... Varenr: 4303654 DKK 11.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08-12-2016 19:26:00 DKK 8.200
Brillantarmbånd af hvidguld 18 kt., ca. 0.15 ct.
Brillantarmbånd af hvidguld 18 kt., ca. 0.15 ct. . Brillantarmbånd af delvis satineret hvidguld 18 kt., otte-kantede led, prydet med 26 brillanter på i alt ca. 0.15 ct., farve: Top Wesselton (G)- Wesselton (H), klarhed: VVS1 - VS1. Vægt 13,5 gr. L. 19,0 cm. Varenr: 4496393 DKK 7.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 08-12-2016 19:35:00 DKK 5.000
Bismarck armbånd af 14 kt. guld. Vægt: 49 gram
Bismarck armbånd af 14 kt. guld. Vægt: 49 gram. Bismarck armbånd udført i 14 kt. guld. Lås monteret med sikkerhedsanordning. Længde: 20.5 cm. Bredde: 12 mm. Vægt. 49 gram. Varenr: 4426321 DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 08-12-2016 19:35:00 DKK 7.000
Ole Lynggaard. 'Love' armbånd af 18 kt. guld
Ole Lynggaard. 'Love' armbånd af 18 kt. guld. Ole Lynggaard, "Love" armbånd udført i 18 kt. guld, 12 led. Længde: 18 cm. Vægt: 17 gram. Æske medfølger. Varenr: 4496948

DKK 18.000 DK, Aalborg, Nibevej 08-12-2016 19:47:00 DKK 15.000
Ole Lynggaard – Sweet Drop armbånd med Sweet Drop ” Dugdråbe” charms med ametyst og brillanter.
Ole Lynggaard – Sweet Drop armbånd med Sweet Drop ” Dugdråbe” charms med ametyst og brillanter.. Ole Lynggaard – Sweet Drop armbånd af håndsyet lysebrunt kalveskind, med Sweet Drop ” Dugdråbe” charms prydet med ametyst og 3 klare hvide brillanter. Samlet ca. 0.03 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS. Længde ca. 40 cm. (Omkreds ca. 20 cm.) Vejl pris 17190,- Varenr: 4474989 DKK 11.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 19:47:00 DKK 8.000
Armlænke af sterling sølv
Armlænke af sterling sølv. Leddelt armlænke udført af sterling sølv. L. ca. 18 cm, mål på led ca. 1,5 c 1,2 cm. Vægt ca. 42,1 gram. Varenr: 4495287 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-12-2016 19:50:00 DKK 675
Armbänder (2)
Armbänder (2) . Zwei Armbänder gefertigt aus 8kt. Gold (punziert). Ein Armband ist besetzt mit 3 synthetischen Spinellen in hellblauer Farbe im facettierten Ovalschliff von jeweils ca.: 4,4 x 2,5 mm. Länge ca.: 19 cm, Breite ca.: 3,6 mm. Das zweite Armband ist teilweise rohdiniert und mit 6 Diamanten im 8/8... Varenr: 4483025 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 19:50:00 DKK 1.116
2 barnearmbånd med beads (2)
2 barnearmbånd med beads (2). 2 Barnearmbånd af sterling sølv, med beads, ene med beads i brune nuancer, andet med beads i sorte nuancer. Længde ca. 15 cm. Men bemærk af beads fylder, sa man skal bruge en lidt større omkreds end normalt. (2) Varenr: 4498132 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 19:52:00 DKK 325
Armbånd af 14 kt. hvidguld med diamantbesat hjerte
Armbånd af 14 kt. hvidguld med diamantbesat hjerte. Armbånd udført i 14 kt. hvidguld med hjerte prydet med pavéfattede diamanter. Længde: 18 cm. Vejledende udsalgspris: kr. 5.995.- Varenr: 4496806

DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 08-12-2016 19:52:00 DKK 1.700
Takako Togo. Friendship armring af sølv og 18 kt med prasiolith
Takako Togo. Friendship armring af sølv og 18 kt med prasiolith. Takako Togo. Friendship armbånd af oxideret sterling sølv og 18 kt guld, prydet med en briolettesleben prasiolith. Indvendig ø ca 20 cm, mellem størrelse. Varenr: 4434891

DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 08-12-2016 20:04:00 DKK 1.900
Ole Lynggaard. Lille 'Dew Drops' charm i oxideret sterlingsølv med onyx
Ole Lynggaard. Lille 'Dew Drops' charm i oxideret sterlingsølv med onyx. Ole Lynggaard. Lille 'Dew Drops' charm i oxideret sterlingsølv med dråbesleben onyx. Art. nr. A2633-302. Lille stofpose medfølger. Vejl.udsalgspris: 3.650,- Varenr: 4496643

DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 08-12-2016 20:07:00 DKK 1.700
N.E. From armring af sterlingsølv
N.E. From armring af sterlingsølv. N.E. From. Moderne armring af sterlingsølv prydet med cabochonslebet rav. Indvendig omkreds ca. 16 cm. Vægt ca. 28,5 gr. Varenr: 4493861 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-12-2016 20:07:00 DKK 450
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm af 18 kt. satineret guld og sort guld
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm af 18 kt. satineret guld og sort guld . Ole Lynggaard. 'My Little World' charm af 18 kt. satineret guld og sort guld i form af agern med blad. Art. nr. A2819-401. Originalt armbånd af bomuldssatin samt tilhørende velourpose medfølger.Vejl. udsalgspris: DKK 7.950,- Varenr: 4475916

DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-12-2016 20:13:00 DKK 4.000
H.C. Hansens Guldsmedie. Leddelt atmlænke af 14 kt. guld
H.C. Hansens Guldsmedie. Leddelt atmlænke af 14 kt. guld. H.C. Hansens Guldsmedie. Leddelt atmlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "HCH 585". L. 18 cm. Vægt: ca. 26,8 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4465258 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-12-2016 20:15:00 DKK 6.000
Regitze Overgaard for Georg Jensen. 'Wrap cuff' armring af sterlingsølv
Regitze Overgaard for Georg Jensen. 'Wrap cuff' armring af sterlingsølv. Regitze Overgaard for Georg Jensen. 'Wrap cuff' bred armring af sterlingsølv med læderrem. B. 67 mm. Str. S. Originalt etui medfølger.Vejl. udsalgspris: DKK 5.500,- Varenr: 4486304

DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-12-2016 20:15:00 DKK 2.800
Armring af sterling sølv
Armring af sterling sølv. Åben "Romer" armring udført i sterling sølv, let buet profil. Omkreds ca. 16½-16 cm. Bredde ca. 20 mm. Vægt ca. 21,8 gram. Fremstår ubrugt. Varenr: 4497554 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 20:17:00 DKK 325
Per Borup. Armlænke af 14 kt. guld og hvidguld med brillantslebet diamant.
Per Borup. Armlænke af 14 kt. guld og hvidguld med brillantslebet diamant.. Per Borup. Armlænke af 14 kt. hvidguld og let satineret rødguld, kuglelås med brillantslebet diamant, ca. 0,009 ct. L. 19 cm. Vægt ca. 31,5 gr. Minimale håndteringsmærker. Vejl. udsalgspris: 35.600,- DKK Varenr: 4442027

DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-12-2016 20:25:00 DKK 18.000
 1 2 3 4 5 6 7  >>