Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vintageguldarmbånd
Vintageguldarmbånd . Vintagearmbånd udført af 14 kt. guld (stemplet). Armbåndet er forsynet med en kasselås og 2 sikkerhedslukninger. Længde ca. 19 cm, bredde ca.: 1,5 cm. Vægt ca. 37,4 g. Armbåndet fremstår i aldersrelateret stand med lette brugsspor. Varenr: 4664332 DKK 7.442 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-05-2017 19:30:00 DKK 5.024
Armbånd og charms i sølv. Pandora
Armbånd og charms i sølv. Pandora. Tre Pandora armbånd i sølv, Dertil 43 tilhørende charms. Samt en påse med 40 charm af sølv. Ukendt designer. Varenr: 4631438 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-05-2017 19:30:00 DKK 2.300
Trefarvet guldarmbånd af 18 kt
Trefarvet guldarmbånd af 18 kt . Armbånd af 18 kt guld, rødguld og hvidguld, satineret i front. Længde: ca 19 cm. Bredde ca 15 mm. Et led er i stykker. Vægt: ca 40,4 gr. Varenr: 4664191 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2017 19:37:00 DKK 6.600
Helle Jørvad. Retro armring af 14 kt. guld, udført 1970'erne
Helle Jørvad. Retro armring af 14 kt. guld, udført 1970'erne. Helle Jørvad. Retro armring af 14 kt. guld, udført 1970'erne. Stemplet "JØRVAD 585". Måler ca. 53x60 mm. Kan åbnes. Vægt: ca. 37,9 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4645646 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2017 20:08:00 DKK 4.300
Ole Lynggaard. 'Sweet Drops'-charm i sterlingsølv med grå månesten samt to silkearmbånd (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drops'-charm i sterlingsølv med grå månesten samt to silkearmbånd (3). Ole Lynggaard. 1 'Sweet Drops'-charm i blankt sterlingsølv med grå månesten. Art. nr. 2553-301. Endvidere 2 silkearmbånd str. S. (L. ekskl. knude 36 cm). Medfølges af Ole Lynggaard-kuvert. (3) Samlet vejl. udsalgspris: 5.950,- Varenr: 4598519

DKK 3.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2017 20:12:00 DKK 1.100
Armlænke af 18 kt. guld med safirer, i alt ca. 5.00 ct
Armlænke af 18 kt. guld med safirer, i alt ca. 5.00 ct. Armlænke af 18 kt. guld med safirer, prydet med 5 ovale facetslebne safirer, i alt ca. 5.00 ct. Vægt ca. 20 g. L. 19,6 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4653837 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2017 20:13:00 DKK 2.800
Nina Koppel for Georg Jensen. 'Fusion' armring af guld, hvid- og rosaguld, 18 kt.
Nina Koppel for Georg Jensen. 'Fusion' armring af guld, hvid- og rosaguld, 18 kt.. 'Fusion' armring af guld, hvid- og rosaguld, 18 kt. Designet af Nina Koppel for Georg Jensen. Stemplet GJ. Vægt ca. 38,9 gr. Indvending omkreds 17,5 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4664017 DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2017 20:40:00 DKK 4.200
Italiensk armbånd af 18 kt. rundstrikket guld. Vægt ca. 47 g
Italiensk armbånd af 18 kt. rundstrikket guld. Vægt ca. 47 g. Italiensk armbånd af 18 kt. rundstrikket guld afslutte med carabinlås. Vægt ca. 47 g. Kæde Ø. 1,1 cm. L. 22 cm. Fremstår med små trykmærker og lette brugsspor. Varenr: 4653844 DKK 16.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2017 20:43:00 DKK 6.600
Ole Lynggaard. 'Filigran Sweet Drops' med sort onyx samt tre armbånd af silke. (4)
Ole Lynggaard. 'Filigran Sweet Drops' med sort onyx samt tre armbånd af silke. (4). Ole Lynggaard. 'Filigran Sweet Drops' charm af satineret og oxideret sterlingsølv, prydet med cabochonsleben sort onyx. Art nr. A2724-302. Tilhørende tre silkearmbånd med logo og logocharms i farverne grøn, gyldenbrun og vinrød. Str. S. Art nr. A2537-001, A2538-001 og A2444-001 Medfølges af Ole... Varenr: 4576178

DKK 5.400 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2017 20:43:00 DKK 625
Shamballa. Armbånd med brillantkugle, south sea perler og onyx
Shamballa. Armbånd med brillantkugle, south sea perler og onyx. Mads og Mikkel Kornerup for Shamballa. Onyx- og brillantarmbånd af sort knyttet snor prydet med en 'black diamond pavé' brillantkugle, Ø 10 mm, med 120 sorte brillanter på i alt ca. 1.90 ct., to kugler af hvidguld 18 kt., Ø 10 mm, hver med to hvide brillanter på i alt 0.16 ct., farve Top ... Varenr: 4640677 DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2017 20:51:00 DKK 13.000
Tennis-brillantarmbånd af 14 kt. rødguld, i alt ca. 1.05 ct
Tennis-brillantarmbånd af 14 kt. rødguld, i alt ca. 1.05 ct . Tennis-brillantarmbånd af 14 kt. rødguld prydet med 59 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.05 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI1-2. Vægt ca. 10,6 g. B. 0,12 cm. L. 19 cm. Varenr: 4588935

DKK 13.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2017 20:53:00 DKK 1.900
Halskæde med vedhæng i form af Kors med brillanter, ca. 0.25 ct
Halskæde med vedhæng i form af Kors med brillanter, ca. 0.25 ct. Halskæde med vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, i form af Kors prydet med 17 brillanter på tilsammen ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton. Klarhed: VS. Længde på kæden er ca. 41 cm. Korset måler ca. 23x16 mm. Samlet vægt ca. 4,6 gram. Varenr: 4660291 DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 23-05-2017 14:14:00 DKK 700
Armring af sterling sølv
Armring af sterling sølv. Randers Sølv, klassisk armring udført i sterling sølv, glat poleret rund profil som kan åbnes. Omkreds ca. 18 cm. Bredde ca. 12 mm. Vægt ca. 45 gram. Varenr: 4664888

DKK 1.050 DK, Kolding, Trianglen 23-05-2017 14:58:00 DKK 300
Nomination. Armbånd af stål og guld
Nomination. Armbånd af stål og guld . Nomination flexarmbånd af stål, prydet med detaljer af guld heraf flere med emalje. Længde ca. 20 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4661875 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-05-2017 16:44:32 DKK 300
Armlænke af sterling sølv
Armlænke af sterling sølv. Armlænke af sterling sølv, faste led, forreste led er buet og lidt bredere en bagtil. Længde 19 cm. Vægt ca.42 gram. Varenr: 4665711

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 23-05-2017 17:06:00 DKK 300
Armbånd i 14 kt guld
Armbånd i 14 kt guld. Kraftigt armbånd i 14 kt guld. Stemplet 585 BaG Bredde: 2,8 - 4,6 mm. Vægt: 57,8 gr. Indv. mål: 6,0 x 6,3 cm. Indstiks haspe af metal. Design: Charlotte Curden. Varenr: 4666173 DKK 9.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2017 19:24:00 DKK 6.600
Vintage armring med ciseleringer, 14 kt. guld 17.9 gr.
Vintage armring med ciseleringer, 14 kt. guld 17.9 gr. . Armring udført i 14 kt. guld, rigt dekoreret med ciseleringer hele vejen rundt. Lukke er monteret med sikkerheds hasper (ene def.) . Fremstår med buler og ældre rep. Indvendigt mål 5.8 x 5.2 cm. B. 1.1 cm. Vægt 17.9 gr. Varenr: 4665906 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2017 19:33:00 DKK 2.100
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm i form af blomsterbi af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm i form af blomsterbi af 18 kt. hvidguld . Ole Lynggaard. 'My Little World' charm i form af blomsterbi af 18 kt. hvidguld prydet med 10 pavéfattede, brillantslebne diamanter på i alt 0,1 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1. L. på bi: 11 mm. Originalt bomuldsarmbånd samt velourpose medfølger. Art. nr. A2821-501.Vejl. udsalgspris: ... Varenr: 4665836

DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2017 20:04:00 DKK 2.600
B.J.G. Sørensen, København. Vintage armlænke af 14 kt. guld, ca. 1940'erne
B.J.G. Sørensen, København. Vintage armlænke af 14 kt. guld, ca. 1940'erne. B.J.G. Sørensen, København. Vintage armlænke af 14 kt. guld, udført med stiliseret bladværk, ca. 1940'erne. L. ca. 17 cm. B. ca. 22,7 mm. Vægt: ca. 24,9 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4657629 DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2017 20:05:00 DKK 1.050
Armbånd af 14 kt guld med charms
Armbånd af 14 kt guld med charms . Armbånd af 14 kt guld i bismarckmønster. L.: ca 18,5 cm, monteret med 13 charms, bl.a. i form af nøgle, spillekort, krone, svamp, kamel. Vægt: ca 35,9 gr. Varenr: 4666007 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2017 20:14:00 DKK 4.200
Georg Jensen. 'Dune ' armlænke af 18 kt. roséguld med 1.92 ct. diamanter
Georg Jensen. 'Dune ' armlænke af 18 kt. roséguld med 1.92 ct. diamanter. Georg Jensen. 'Dune ' armlænke af 18 kt. roséguld, prydet med lysebrune diamanter på ialt 1.92 ct., monteret med karabinlås. L. 18,5 cm. Vægt: ca. 12,5 gr. Medfølges af originalt etui og kasse.Vejl.udsalgspris: DKK 39.975,- Varenr: 4666016

DKK 27.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2017 20:19:00 DKK 1.950
Vintage armbånd af 14 kt. guld
Vintage armbånd af 14 kt. guld . Vintage armbånd i blokmønster udført af 14 kt. guld. L. 19,5 cm, bredde ca. 1,2 cm. 26,5 gram Varenr: 4646900 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2017 20:20:00 DKK 2.000
Jørgen Smed. Armlænke med charms af guld, 14 kt. Ca. 1960'erne.
Jørgen Smed. Armlænke med charms af guld, 14 kt. Ca. 1960'erne.. Armlænke af guld, 14 kt., stavformede led, monteret med i alt 10 charms prydet med bl.a. slebet turkis og granat. Udført hos Jørgen Smed, Randers, ca. 1960'erne. Vægt ca. 17,6 gr. L. 20,5 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4664118 DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2017 20:21:00 DKK 1.050
Ole Lynggaard. 'My Little World' diamantcharm af 18 kt. hvidguld i form af stjerne
Ole Lynggaard. 'My Little World' diamantcharm af 18 kt. hvidguld i form af stjerne. Ole Lynggaard. 'My Little World' charm af 18 kt. hvidguld i form af stjerne, prydet med to brillantslebne diamanter på i alt 0,1 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Art. nr. A2812-501. Originalt armbånd af satineret bomuld samt velourpose medfølger.Vejledende udsalgspris: DKK 7.950,- Varenr: 4665843

DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2017 20:23:00 DKK 1.400
Armring fra fabrikken Schubart
Armring fra fabrikken Schubart . Armring fra fabrikken Schubart udført af 925 sølv (stemplet). Armringen er udført meget præcist og i høj kvalitet, profilen er rund. Indvendig diameter ca. 57 mm, udvendig diameter ca.: 97 mm. Tykkelse ca. 20 mm. Vægt ca. 173 g. Armringen fremstår i aldersrelateret stand med svage ... Varenr: 4649054 DKK 7.442 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-05-2017 20:25:00 DKK 558
Ole Lynggaard. 'Sweet Drops' charm af 18 kt. hvidguld med røgkvarts
Ole Lynggaard. 'Sweet Drops' charm af 18 kt. hvidguld med røgkvarts. Ole Lynggaard. 'Sweet Drops' charm af 18 kt. hvidguld prydet med carbochonslebet røgkvarts samt en brillantsleben diamant på ca. 0,015 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Original velourpose medfølger.Vejl. udsalgspris: DKK 8.950,- Varenr: 4665900

DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-05-2017 20:33:00 DKK 325
Randers Sølv, armring af sterling sølv
Randers Sølv, armring af sterling sølv. Randers Sølv - Armring udført i sterling sølv, bredt blankpoleret let buet design. Omkreds ca. 19 cm. Bredde ca. 25 mm. Vægt ca. 45,5 gram. Varenr: 4664816

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2017 14:31:00 DKK 300
Guldarmbånd
Guldarmbånd . Armbånd udført i 14 kt. guld (stemplet). Armbåndet har en kasselås, panserkæder i siderne. Indvendige mål ca. 49 x 58 mm, bredde ca.: 6,7 mm. Vægt ca. 24,4 g. Armbåndet byder på mulighed for navnegravering. Armbåndet fremstår i aldersrelateret stand med få brugsspor. Varenr: 4667996 DKK 6.326 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-05-2017 15:35:28 DKK 1.191
Bracelet in 18k with brilliant cut diamonds 2.25 ct
Bracelet in 18k with brilliant cut diamonds 2.25 ct. Bracelet in 18k white rhod gold set with 64 brilliant cut diamonds 2.25 ct Colour: (H-I) Wesselton -Top Crystal Clarity: VS1-SI1 Bracelet features a slid in and double buckle clasp for security Length: 18 cm b0126 Varenr: 4556441

DKK 27.165 BE, Antwerpen 24-05-2017 17:12:00 DKK 16.373
Ole Lynggaard. 'My Little World' diamantcharm af 18 kt. guld i form af fjer
Ole Lynggaard. 'My Little World' diamantcharm af 18 kt. guld i form af fjer . Ole Lynggaard. 'My Little World' charm af 18 kt. guld i form af fjer med 1 brillantslebet diamant på 0,02 ct. Farve: Top Wesslton (G). Klarhed: VS. L. charm 15 mm. Art. nr. A2811-401. Original velourpose samt æske medfølger. Fremstår ubrugt Varenr: 4665126 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-05-2017 19:28:00 DKK 750
 1 2 3 4 5  >>