Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd af sort kernelæder med Ametyst Sweet Drop
Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd af sort kernelæder med Ametyst Sweet Drop. Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd af sort kernelæder med Ametyst Sweet Drop af hvidguld 18 kt., Sweet Drop med brillant på 0.015 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. Str. Large (21 - 22 cm.). I tilhørende etui fra Ole Lynggaard Copenhagen. Varenr: 3841339

DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 26-05-2015 19:06:00 DKK 2.900
Armbånd, sterling sølv
Armbånd, sterling sølv. Armbånd af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige blå topaser. L 18 cm Varenr: 3821501

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 26-05-2015 19:12:00 DKK 750
Armbånd af hvidguldbelagt sterlingsølv
Armbånd af hvidguldbelagt sterlingsølv. Armbånd af hvidguldbelagt sterlingsølv fattet med talrige smaragdslebne topaser . variabel længde op til 21 cm. Varenr: 3843380

DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-05-2015 19:38:00 DKK 800
Armbånd, sterling sølv
Armbånd, sterling sølv. Armbånd af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige London blå topaser, i alt 19,04 ct. L 18 cm Varenr: 3821542

DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-05-2015 19:52:00 DKK 1.050
Fem armbånd med sølv og onyx kugler, Miranco Jewelry (5)
Fem armbånd med sølv og onyx kugler, Miranco Jewelry (5) . Fem armbånd af flettet silkesnor prydet hver med 3 sølv kugler eller forgyldt sølv. front med en kugle prydet med sorte cubic Zirkonia. flankeret af 8 eller 10 satinerede onyks kugler på hver side.2 størrelse S/M samt 3 Størrelse M/L. Størrelsen kan justeres. I original stofpose. Fremstår ... Varenr: 3845753 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2015 20:00:00 DKK 475
Steiner. Moderne armlænke af 14 kt satineret guld
Steiner. Moderne armlænke af 14 kt satineret guld. Steiner. Moderne armlænke af 14 kt satineret guld, med let svungne firkantede led. Stemplet Steiner samt 585. B. 1,2 cm. Vægt ca. 23,1 gr. L. 20 cm.)Vejledende udsalgspris: 22.700,- DKK Varenr: 3770209

DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2015 20:19:00 DKK 11.000
Hans Hansen, bidsel armring af sterling sølv
Hans Hansen, bidsel armring af sterling sølv. Hans Hansen bidselarmring af sterlingsølv, bestående af to halvdele sammenholdt af to øskner. 1960'erne. Indvendige mål ca. 6 x 6,5 cm. Vægt: 32,4 gram. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3842482 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-05-2015 20:30:00 DKK 2.000
Armbånd af hvidguldsbelagt sterlingsølv
Armbånd af hvidguldsbelagt sterlingsølv. Armbånd af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige mørkeblå safirer, L. 19 cm Varenr: 3843379

DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-05-2015 20:39:00 DKK 800
Jos. Kahn. Vintage armring af 14 kt. guld
Jos. Kahn. Vintage armring af 14 kt. guld. Jos. Kahn. Vintage armring af 14 kt. guld, stemplet "Jo.K". Ø. 7 cm. Vægt: ca. 25,7 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3846855 DKK 6.500 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2015 20:44:00 DKK 4.500
Armring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld
Armring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld. Armring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld med grønne granater (Demantoid) i alt 2.16 ct. derudover enkelt slebne diamanter i alt 2.98 ct. Dobbelt otte-tals lås Str. Ø: 55x60 mm. Varenr: 3631465

DKK 11.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-05-2015 20:50:00 DKK 9.000
Ole Lynggaard. 'Sweet drop' - vedhæng med Tahitiperle og brillant
Ole Lynggaard. 'Sweet drop' - vedhæng med Tahitiperle og brillant. Ole Lynggaard. "Sweet drop" vedhæng af 18 kt. hvidguld med rund grå Tahitiperle på ca. 12 mm. prydet med en hvid brillant i enden, ca. 0.015 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: VS1. Æske medfølger. Vejl. udsalgspris: 19.500,- kr. Varenr: 3692415

DKK 14.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-05-2015 20:55:00 DKK 9.000
Chopard 'Love'. Armlænke af 18 kt. hvidguld med brillanter
Chopard 'Love'. Armlænke af 18 kt. hvidguld med brillanter. Chopard Happy Diamond brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, treradet kæde monteret med små hvidguldshjerter, front med LOVE hvor bogstavet O er erstattet af et hjerte med Happy Diamond. I alt prydet med 75 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.60 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: Flawless - ... Varenr: 3819335 DKK 45.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2015 20:55:00 DKK 34.000
Victoriansk armbånd udført i 935 sølv. 1800-tallets slutning
Victoriansk armbånd udført i 935 sølv. 1800-tallets slutning. Victoriansk armbånd udført i 935 sølv, prydet med klare facetslebne sten, sikkerhedslukke.1800tallets slutning. Vægt ca. 36,1 gr. B. 2 cm. L. 20 cm. Varenr: 3794901 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2015 20:59:00 DKK 2.600
Armring af sterling sølv
Armring af sterling sølv . Armring udført i sterling sølv, dansk design og arbejde, glat trekantet profil. Omkreds ca. 19 cm. Vægt ca. 51 gram. Varenr: 3813145

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-05-2015 21:46:00 DKK 1.400
Armring 18 k guld
Armring 18 k guld. ARMRING, 18 k guld, cabochonslipad ametist, vikt ca 21,5 g Varenr: 3847170 DKK 5.659 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-05-2015 10:24:00
Se mere
Armreif aus Rochenleder mit silberner Applikation und Amethyst
Armreif aus Rochenleder mit silberner Applikation und Amethyst. Armreif gefertigt aus Rochenleder, rückseitig mit Kalbsleder unterlegt - Leder jeweils farbbehandelt, Rochenleder zusätzlich geschliffen. Vorderseitig ein Element aus 925 Sterlingsilber, besetzt mit einem Amethyst im rund facettierten Schliff, Durchmesser ca. 7,1 mm. Armreif Breite ca. 14,5 ... Varenr: 3798544

DKK 1.268 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-05-2015 11:09:00 DKK 895
Armbånd af guld
Armbånd af guld. Armbånd udført af 14 kt. guld, hvidrhodineret, skjult lås med dobbelt sikkerhedslukning, L. ca. 20 cm, vægt ca. 33,8 g. Varenr: 3819950 DKK 7.457 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-05-2015 11:15:00 DKK 4.847
14kt heart shape bracelet in bi-colour gold
14kt heart shape bracelet in bi-colour gold. 14kt heart shape bracelet in bi-colour gold 14kt bi-colour gold, hallmarked Bracelet decorated with different colour gold 5 heart shape dangles Total lenght: 18.50cm Varenr: 3788270

DKK 2.796 BE, Antwerpen 27-05-2015 13:34:00 DKK 1.678
Tennis Armbånd i guld med brillanter i alt 0.85 ct.
Tennis Armbånd i guld med brillanter i alt 0.85 ct.. Tennis Armbånd i 14 kt. guld med brillanter 0.85 ct.Farve: Wesselton(H), Klarhed: SI2-P1 Længde ca. 18,5 cm. Varenr: 3835701

DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-05-2015 13:42:44 DKK 8.200
Handwoven cultured fresh water pearl bracelet
Handwoven cultured fresh water pearl bracelet. Handwoven cultured fresh water pearl bracelet total 11 pearls in aubergine colour and 2 smaller pearls at the end approx. dia.: 10.00-10.50 and 8.00-8.50mm The bracelet is adjustable to any wrist Varenr: 3848258 DKK 1.454 BE, Antwerpen 27-05-2015 14:39:02 DKK 336
Armbånd af hvidguldsbelagt sterlingsølv. Armbånd af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige ametyster, L. 18 cm. Varenr: 3843378

DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-05-2015 14:40:00 DKK 800
Jørgen Jensen fire armbånd af tin (4)
Jørgen Jensen fire armbånd af tin (4). Jørgen Jensen armbånd af tin med sort mønster. Dessin nr 900, 902, 128 og 132 . Armring Ø ca 5-6 cm. B. ca 2,4-3cm. Fra 1970érne. Fremstår ubrugte. Stemplet Jørgen Jensen Pewter, Handmade Denmark 900, 902, 128 og 132. Let skeve. (4) Varenr: 3848879 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-05-2015 14:47:00 DKK 850
To armbånd samt papirkniv med sølvmønter (3)
To armbånd samt papirkniv med sølvmønter (3). Armbånd af sterling sølv prydet med 2 og 5 kroner mønter fra 1875, 1888, 1903,1916 og 1953. L. 20 cm. Et armbånd med 25 cent mønter fra Wilhelmina Koningin der Nederlanden, fra 1930/1940 érne. L. 20 cm. Brevkniv af sølv. Prydet med 1776 mønt, Gustavus III D G REX Sveciae, Fäderneslandet. L.17 cm.... Varenr: 3844239 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-05-2015 15:00:00 DKK 400
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.42 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.42 ct . Bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.42 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Recommended retail price 1,200 €. Varenr: 3529321

DKK 6.711 BE, Antwerpen 27-05-2015 15:26:00 DKK 3.356
Armbånd, sterling sølv
Armbånd, sterling sølv. Armbånd af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige marquiseslebne ametyster. L 18 cm Varenr: 3821527

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 27-05-2015 15:39:00 DKK 750
Charlotte Borgen - 30 beads/charms
Charlotte Borgen - 30 beads/charms. Charlotte Borgen - 30 beads/charms, sterling sølv kerne, dekoreret med emalje - Farve: Brun. (21) Varenr: 3798422

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 27-05-2015 16:34:00 DKK 300
Armbånd af hvidguldsbelagt sterlingsølv. Armbånd af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige periodot, i alt 15,36 ct. L 18 cm Varenr: 3842940

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 16:37:00 DKK 1.000
14kt heart shape bracelet in bi-colour gold. 14kt heart shape bracelet in bi-colour gold 14kt bi-colour gold, hallmarked Bracelet decorated with different colour gold 5 heart shape dangles Total lenght: 18.50cm Varenr: 3819291

DKK 2.796 BE, Antwerpen 27-05-2015 16:44:00 DKK 1.678
Armlænke fra Trollbeads med forskellige led
Armlænke fra Trollbeads med forskellige led. Armlænke fra Trollbeads med forskellige led I gummi og sterling sølv, længde ca. 21,5 cm. Vejl. udsalgspris 3.480,- Varenr: 3759262

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 27-05-2015 19:30:00 DKK 1.900
Troldekugler, armlænke med 7 led samt lås. (9)
Troldekugler, armlænke med 7 led samt lås. (9). Troldekugler, armlænke med 7 led samt lås. længde ca. 20 cm. Varenr: 3759301

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-05-2015 19:40:00 DKK 1.500
 1 2 3 4 5 6  >>