Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ole Lynggaard – Sweet Drop armbånd med 3 Sweet drops
Ole Lynggaard – Sweet Drop armbånd med 3 Sweet drops. Ole Lynggaard – Sweet Drop armbånd af håndsyet rødt silke, samt 3 Sweet Drop Charms udført i sterling sølv, ene med blomster, andet med sort onyx. Samt et Dew Drop med Røg Quartz og oxideret sterling sølv. Fremstår ubrugt. Vejl. Pris 13100,- Længde ca. 36 cm. ( omkreds 18 cm. ) Varenr: 4475001

DKK 9.500 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2017 14:38:00 DKK 6.600
 Ole Lynggaard- Sweet Drop armbånd med Sweet Drop med brillanter
Ole Lynggaard- Sweet Drop armbånd med Sweet Drop med brillanter. Ole Lynggaard, Sweet Drop armbånd af håndsyet gyldent silke. Dertil et Sweet Drop Charms udført i 18 kt. guld, prydet med klare hvide brillanter. Samlet ca. 0.12 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS. Længde ca. 36 cm. ( omkreds ca, 18 cm. ) Vejl. Pris er 18700,- Varenr: 4474943 DKK 12.500 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2017 16:37:00 DKK 8.600
Ankerarmlænke med 5 charms 14 kt. guld
Ankerarmlænke med 5 charms 14 kt. guld. Klassisk BNH ankerarmlænke udført i 14 kt. guld, monteret med kasslås, og er fattet med 5 charms. Længde ca. 19½ cm. Vægt ca. 40,1 gram. Varenr: 4453231 DKK 8.500 DK, Herning, Engdahlsvej 21-01-2017 17:01:45 DKK 7.000
Guld armlænke 14kt.
Guld armlænke 14kt.. Armlænke udført i 14 kt. guld, lukke er monteret med sikkerheds hasper. Længde ca. 20 cm. Bredde ca. 12 mm. Vægt ca. 25,1 gram. Varenr: 4415615 DKK 5.500 DK, Herning, Engdahlsvej 21-01-2017 19:37:39 DKK 4.300
Armband silver emalj David Andersen
Armband silver emalj David Andersen. DAVID ANDERSEN, armband, sterlingsilver, Oslo 1920-tal, större och mindre plattor i grön emalj, de mindre plattorna med stiliserat blommotiv, längd ca 22 cm Varenr: 4534548 DKK 1.568 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2017 21:51:00
Se mere
Armband, sterlingsilver med rodokrosit
Armband, sterlingsilver med rodokrosit. Armband, sterlingsilver med delvis slipad rodokrosit, dolt kistlås, längd ca 18,5 cm, vikt 74 g. Bruksslitage, fåtal repor, lås i behov av renovering. Varenr: 4528167 DKK 1.176 SE, Stockholm, Slakthusgatan 22-01-2017 18:25:00 DKK 235
Diamantarmbånd 18 kt. hvidguld med diamanter på ca. 3.95 ct. i alt
Diamantarmbånd 18 kt. hvidguld med diamanter på ca. 3.95 ct. i alt. Armbånd i rævehalemønster (i firkantet udførelse), 18 kt. hvidguld, 23 x brillanter ca. 3.25 i alt, 14 x baguetteslebne diamanter ca. 0.70 ct. i alt, klarhed: VVS 1 – VS 2, farve: Top Wesselton – Wesselton (F - H), vægt ca. 20 g, længde ca. 18 cm, midterdelen har en diameter på ca. 11,5 mm. Varenr: 4525602 DKK 37.198 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-01-2017 19:00:00 DKK 29.758
Tennisarmbånd, 14 kt guld, 1.00ct.
Tennisarmbånd, 14 kt guld, 1.00ct.. Tennisarmbånd udført af 14 kt. guld prydet med 76 stk. brillanter på i alt ca. 1.00 ct. Farve Top Wesselton- Wesselton (G-H). Klarhed SI1-2. Længde ca. 18,2 cm. Stemplet 585/ FHP for Frisenholm & Partners. Monteret med integreret kasselås med sikkerhedshaspe. Vægt ca. 6,4 gram. Varenr: 4479427

DKK 11.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2017 19:20:00 DKK 8.000
F. Filippini, Verona. Bred retro armlænke af 18 kt. guld
F. Filippini, Verona. Bred retro armlænke af 18 kt. guld. F. Filippini, Verona. Bred retro armlænke af 18 kt. guld, monteret med kasselås med sikkerhedshasp. L. 18 cm. B. ca. 18 mm. Vægt: ca. 34,2 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4493803 DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2017 20:10:00 DKK 8.400
Rasmussen & Lassen, København. Bred murstensarmlænke af 14 kt. guld
Rasmussen & Lassen, København. Bred murstensarmlænke af 14 kt. guld. Rasmussen & Lassen, København. Bred murstensarmlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, L. 18,5 cm. B. 10,9 mm. Vægt: ca. 27,5 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4434533 DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2017 20:33:00 DKK 5.400
Frederik Binder & Co. Kongearmlænke af 14 kt. tofarvet guld
Frederik Binder & Co. Kongearmlænke af 14 kt. tofarvet guld. Frederik Binder & Co. Kongearmlænke af 14 kt. hvid- og gulguld, monteret med karabinlukke, stemplet "FBM 585". L. 20 cm. Vægt: ca. 19,7 gr. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4461001 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2017 20:50:00 DKK 4.100
Bracelet in 18k set with brilliant cut diamonds 2.30 ct
Bracelet in 18k set with brilliant cut diamonds 2.30 ct . Bracelet in 18k white rhod gold set with 85 brilliant cut diamonds 2.30 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Varenr: 4502923

DKK 25.295 BE, Antwerpen 22-01-2017 20:54:00 DKK 14.507
Tennisarmbånd, 585 guld, med 44 brillanter, bærelængde ca. 17cm
Tennisarmbånd, 585 guld, med 44 brillanter, bærelængde ca. 17cm. Tennisarmbånd, 585 guld, vægt ca. 13,1 g, prydet med 44 brillanter, i alt ca. 1.32ct., farve: Wesselton H-Top Crystal I, klarhed: si2- I1, B. armbånd 3,75 mm, bærelængde ca. 17cm, skjult kasselås med 1 ekstra sikkerhedslukning, stemplet '585' (svært læseligt). Fremstår med aldersrelaterede ... Varenr: 4504291 DKK 11.159 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-01-2017 20:59:00 DKK 8.928
Armband, 585 hvidguld, med 1 akvamarin og 8 brillanter, bærlængde ca. 17cm
Armband, 585 hvidguld, med 1 akvamarin og 8 brillanter, bærlængde ca. 17cm. Armbånd, 585 hvidguld, vægt ca. 24,2 g, prydet med 1 smaragdsleben akvamarin, ca. 12.17ct. og 8 brillanter, i alt ca. 0.54ct., farve: Top Wesselton G, klarhed: VS1- 2, B. armbånd 14,75 mm, bærelængde ca. 17cm, kasselås med 2 ekstra sikkerhedslukninger, stemplet '585', 'VW' og graveret 'NTARATU ... Varenr: 4504302 DKK 13.019 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-01-2017 21:00:00 DKK 10.415
Armbånd, 750 guld, bicolor, med 62 brillanter, vægt ca. 63,5 g
Armbånd, 750 guld, bicolor, med 62 brillanter, vægt ca. 63,5 g. Armbånd, 750 guld, bicolor, vægt ca. 63,5 g, prydet med 2 brillanter (1x ca. 0.45ct. Wesselton H/SIi2 og 1x ca. 0.46ct. Wesselton H/ SI2) og 60 mêlée- brillanter, i alt ca. 0.40ct. B. armbånd ca. 10 mm, bærelængde min. 18cm, variabel, da armbåndet er fleksibelt. Stemplet '750'. Fremstår med ... Varenr: 4490344 DKK 36.826 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-01-2017 21:05:00 DKK 29.014
Tiffany Armband 925er Sterling Silber mit Herz- Anhängern
Tiffany Armband 925er Sterling Silber mit Herz- Anhängern. Tiffany Armband 925er Sterling Silber, Gewicht ca. 29,2 Gramm, mit 6 Herz- Anhängern, jeweils geprägt mit 'Tiffany & Co.', Verschluss Karabiner. Leichte Gebrauchsspuren, um 1990 Varenr: 4523430 DKK 1.637 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-01-2017 21:06:00 DKK 744
Samling hvide perlekæder, akoya-perler (3)
Samling hvide perlekæder, akoya-perler (3). Samling på tre hvide perlekæder: en kæde af akoya-kulturperler med knude mellem hver perle, rund form, farve creme-hvid, med rosa skinnende overfarve, Ø 7 mm, kuglelås udført af 18 kt. guld, længde i alt 760 mm; en kæde af akoya-saltvandskulturperler med knude mellem hver perle, rund form, farve ... Varenr: 4379262 DKK 3.497 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-01-2017 21:07:00 DKK 2.232
Armbånd, 750 guld, bicolor, med 62 brillanter, vægt ca. 70 g
Armbånd, 750 guld, bicolor, med 62 brillanter, vægt ca. 70 g. Armbånd, 750 guld, bicolor, vægt ca. 70 g, prydet med 2 brillanter (1x ca. 0.51ct. Wesselton H/ SI2 og 1x ca. 0.52ct. Wesselton H/ SI2) og 60 mêlée-brillanter, i alt ca. 0.40ct. B. armbånd ca. 10 mm, bærelængde min. 18cm, variabel, da armbåndet er fleksibelt. Stemplet '750'. Fremstår med ... Varenr: 4490345 DKK 40.174 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-01-2017 21:07:00 DKK 31.246
Armlänk, ankarlänk i 18K guld
Armlänk, ankarlänk i 18K guld. Armlänk, ankarlänk i 18K guld. Kistlås med dubbla säkerhetsåttor. Vikt ca 25,8 gr. Längd ca 19 cm. Varenr: 4528896 DKK 7.056 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-01-2017 11:51:04 DKK 5.645
Bismarck armbånd med charms, 14 kt. guld
Bismarck armbånd med charms, 14 kt. guld. Bismarck armlænke af 14 kt. guld, med 6 chrams, Lukke er monteret med sikkerheds hasper. L. 21 cm. Vægt ca. 13,6 gram. Fremstyår med brugsspor, slitage på led. Varenr: 4535975 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-01-2017 13:59:15 DKK 1.450
Armlänk, X-länk, 18K guld
Armlänk, X-länk, 18K guld. Armlänk, modell X-länk i 18K guld. Kistlås med dubbla säkerhetsåttor. Stämplad ÄSA, 18K, kattfot, M9 (1962). Längd ca 19,5 cm. Vikt ca 7,7 gr. Varenr: 4536085 DKK 1.725 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-01-2017 16:58:36 DKK 1.333
Bracelet with coral and cubic zirconia as links
Bracelet with coral and cubic zirconia as links. Bracelet with coral and cubic zirconia as links. Pearl colour: creme Pearl shape: round-oval Pearl size: 5.00x5.50mm Bracelet length: 18cm, adjustable Varenr: 4509318 DKK < 1.000 BE, Antwerpen 23-01-2017 16:58:37 DKK 298
Armband i 18K guld. Alton, Falköping
Armband i 18K guld. Alton, Falköping. Armband i 18K guld. Troligen Karl-Erik Palmberg för firma Alton, Falköping. Stämplad ALTON, F, Kattfot, 18K, samt T9 (1969). Lås med säkerhetsåttor och säkerhetskedja. Längd ca 18 cm. Vikt ca 25,0 gr. Varenr: 4536115 DKK 6.272 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-01-2017 17:01:44 DKK 5.174
Armlänk, manglad i 18K guld
Armlänk, manglad i 18K guld. Armlänk, manglad i 18K guld. Kistlås med säkerhetsåtta. En säkerhetsåtta fattas. Stämplad bl.a. 18K, X8 (1948) samt kattfot. Längd ca 20 cm. Vikt ca 12,15 gr. Varenr: 4536078 DKK 2.744 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-01-2017 17:58:00 DKK 2.195
Bismarck armbånd med charms, 14 kt. guld. Vægt: 16.7 gram
Bismarck armbånd med charms, 14 kt. guld. Vægt: 16.7 gram. Bismarck armbånd udført i 14 kt. guld, indstikslås med sikkerhedsmontering. Armbåndet har fem charms: træsko, terning, buddha, "tro, håb og kærlighed" samt agern. Længde: 19.5 cm. Vægt: 16.7 gram. Fremstår med brugspræg. Varenr: 4535381 DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 23-01-2017 18:50:00 DKK 1.800
Mursten armbånd i 14 kt. guld 8.5 gr.
Mursten armbånd i 14 kt. guld 8.5 gr. . Armlænke i 14 kt. guld med indskudslås monteret med sikkerhedshasp. L. 19.3 gr. Vægt 8.5 gr. Med slitage. Varenr: 4529490 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-01-2017 19:08:00 DKK 1.450
Ole Lynggaard. Sweet drop filigran charm med diamanter
Ole Lynggaard. Sweet drop filigran charm med diamanter. Ole Lynggaard. Sweet Drop filigran charm af 18 kt. hvidguld prydet med seks brillanter på tilsammen 0.04 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: VS. Gavepose medfølger. Fremstår med enkelte ridser. Varenr: 4526682 DKK 7.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-01-2017 19:36:00 DKK 3.600
Jørgen Smed. Blok armbånd af 14 kt guld 32.2 gr.
Jørgen Smed. Blok armbånd af 14 kt guld 32.2 gr.. Jørgen Smed (Randers). Leddelt bredt armbånd af 14 kt. guld, i form af Blok-/Murstens mønster. Med integreret kasselås samt to sikkerhedshasper. Stemplet "Jø.S 585" L. 18 cm B. 1.0 cm. Vægt 32.2 cm.Fremstår med brugsspor i form af ridser. Varenr: 4528733 DKK 5.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-01-2017 19:47:00 DKK 4.500
Ole Lynggaard. 'My Little World' armlænke i 18 kt. guld
Ole Lynggaard. 'My Little World' armlænke i 18 kt. guld. Ole Lynggaard. 'My Little World' armlænke i 18 kt. guld. L. 19 cm, vægt 9,5 g. Art.nr. C2012-403. Medfølges af originalt etui og kasse.Vejl. udsalgspris 21.900,- Varenr: 4473393

DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-01-2017 20:05:00 DKK 11.000
Hviid & Skriver, Randers. Bred blokarmlænke af 14 kt. guld
Hviid & Skriver, Randers. Bred blokarmlænke af 14 kt. guld. Hviid & Skriver, Randers. Bred blokarmlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "HV&SK 585". L. 19 cm. B. 21,8 mm. Vægt: ca. 37,7 gr. Fremstår med brugsspor, mærker. Varenr: 4535617 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-01-2017 20:05:00 DKK 7.800
 1 2 3 4 5  >>