Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fresh water pearl bracelets (3)
Fresh water pearl bracelets (3). Fresh water pearl bracelets (3) . Pearl strechable bracelets Oval to drop shape cream,rose,and aubergine colour fresh water cultured pearls of 4.00-7.50mm size with good lustre and surface. Total lenght: 18.00cm.(strachable) Varenr: 3696192

DKK 1.082 BE, Antwerpen 28-02-2015 14:59:00 DKK 298
Toftegaard Armbånd  i guld og sterling sølv
Toftegaard Armbånd i guld og sterling sølv. Toftegaard Armbånd i 14 kt. guld og sterling sølv, længde ca. 19,5 cm. vægt 17,6 gram. Varenr: 3582921

DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-02-2015 15:06:00 DKK 4.500
Toftegaard Armbånd  i hvidguld
Toftegaard Armbånd i hvidguld. Toftegaard Armbånd i 14 kt. hvidguld, længde ca. 18 cm. vægt 13,1 gram. Varenr: 3582937

DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-02-2015 15:36:00 DKK 4.500
Tennisarmbånd m. brillanter, ca. 2.00 ct.
Tennisarmbånd m. brillanter, ca. 2.00 ct.. Tennis / brillantarmbånd udført i 9 kt rhodineret guld og prydet med 60 brillanter på i alt ca. 2.00 ct. Farve Top Crystal - Cape (I-L). Klarhed P2-P3. Længde ca. 18,5 cm Varenr: 3700841

DKK 7.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-02-2015 15:43:00 DKK 6.000
Armbånd, sterling sølv
Armbånd, sterling sølv. Rubin armbånd i hvidguldsbelagt sterling sølv fattet talrige rubiner, i alt 23,80 ct, L 19 cm Varenr: 3707669

DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 28-02-2015 16:08:00 DKK 1.200
Fresh water pearl bracelet
Fresh water pearl bracelet . Fresh water pearl bracelet . Sterling silver, hallmarked 925 round to oval shape different colour fresh water cultured pearls of 8.00-9.00mm size. Pearls individually knotted Total lenght: 18cm. Necklace features a slide in ball clasp Varenr: 3694603

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 28-02-2015 16:55:00 DKK 298
Diamond rose and old-cut diamond bangle in 14kt approx. 0.50ct
Diamond rose and old-cut diamond bangle in 14kt approx. 0.50ct. Diamond rose and old-cut diamond bangle in 14kt approx. 0.50ct 14kt white gold, tested and hallmarked Bangle bracelet decorated with 2 numerous rose-cut and diamonds approx. 0.50ct Colour: Wesselton-Top Cape (H-K) Clarity: SI2-P1 Total weight: 16.07gr Total lenght: approx. ... Varenr: 3374422 DKK 5.596 BE, Antwerpen 28-02-2015 17:00:00 DKK 4.477
Citrine, amethyst, green garnet & fresh water pearl bracelet
Citrine, amethyst, green garnet & fresh water pearl bracelet. Citrine, amethyst, green garnet & fresh water pearl bracelet . Sterling yellow silver, hallmarked 925. Bracelet adorned with small rock shape citrine, green garnet and amethyst also adorned with polished rock shape amethyst and oval to round brown/orange, cream colour fresh water ... Varenr: 3695613

DKK 1.231 BE, Antwerpen 28-02-2015 18:57:00 DKK 298
Armbånd af South Sea perler
Armbånd af South Sea perler. Armbånd trukket med South Sea kulturperler og en kuglemagnetlås Ø 13 mm af 925 sterlingsølv - stemplet og forgyldt. Perler i størrelsen ca. Ø 10-10,5 mm, i tonet hvidt til champagnefarvet, med silkeagtig lustre, overvejende semirund form med naturrelaterede vækstmærker, L. armbånd ca. 20,5 cm. Varenr: 3725421

DKK 9.700 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-02-2015 20:19:00 DKK 6.715
Cocktail diamant armbånd ca. 3.58 ct.
Cocktail diamant armbånd ca. 3.58 ct.. Cocktail diamant armbånd ca. 3.58 ct. Udført i 14 kt hvidguld og prydet med talrige diamanter i alt ca. 3.58 ct. Farve Top-Wesselton-.Top-crystal/G-I. Klarhed P3. Bredde ca. 2 cm. Længde ca. 18 cm. Vægt ca. 35 gram. Varenr: 3654522

DKK 32.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-02-2015 20:19:00 DKK 25.000
Cocktail diamant armbånd ca. 9.59 ct.
Cocktail diamant armbånd ca. 9.59 ct.. Cocktail diamant armbånd ca. 9.59 ct. Udført i 14 kt hvidguld og i talrige små hjerter prydet med diamanter i alt ca. 9.59 ct. Farve Top-Wesselton-Top-Crystal/G-I. Klarhed P3. Bredde ca. 4,4 cm. Længde ca. 19 cm. Vægt ca. 74,25 gram. Varenr: 3654528

DKK 52.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-02-2015 20:30:00 DKK 42.000
Per Borup. Armlænke af 14 kt. guld og hvidguld prydet med brillant
Per Borup. Armlænke af 14 kt. guld og hvidguld prydet med brillant . Per Borup. Leddelt armlænke af 14 kt. guld og hvidguld med blankpolerede og punslede led, monteret med kugleformet lås med en brillantslebet diamant på ca. 0.01 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS. Vægt 18,7 gr. L. ca. 22 cm. Varenr: 3732256 DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-02-2015 21:05:00 DKK 6.000
Armbånd af guld med perler og brillanter
Armbånd af guld med perler og brillanter. Armbånd udført af 18kt. guld, prydet med 1 safir i oval cabochonslibning på ca. 6,8 x 5,5 mm og 54 brillanter af i alt ca. 0.54 ct., farve: Top Wesselton - Wesselton ( G - H ), klarhed: VS1 - SI1, runde ferskvandskulturperler i hvidt med rosa overtoner på ca. 5,0 mm, meget stærk - stærk lustre og... Varenr: 3660500 DKK 8.954 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-03-2015 12:00:00 DKK 6.156
Halskæde, sterling sølv, rubiner
Halskæde, sterling sølv, rubiner. Halskæde af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige rubiner. L 46 cm Varenr: 3707670

DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 01-03-2015 12:09:00 DKK 2.000
Armbånd af rosaguld med rubiner og diamanter
Armbånd af rosaguld med rubiner og diamanter. Armbånd udført af 14kt. rosaguld, prydet med 7 rundslebne rubiner på ca. 3,5 mm, i alt ca. 1.0 ct. og 14 gammelslebne diamanter af i alt ca. 1.10 ct., farve: Top Wesselton - Wesselton ( G - H ), klarhed: VVS2 - VS2. Skjult lås med lille sikkerhedskæde, indvendige mål ca. 57,5 x 49,8 mm, vægt: ca.... Varenr: 3660501 DKK 14.923 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-03-2015 12:10:00 DKK 10.446
18kt diamond bracelet approx. 5.03ct
18kt diamond bracelet approx. 5.03ct. 18kt diamond bracelet approx. 5.03ct 18kt white gold, tested 4 strand bracelet adorned with 248 brilliant-cut diamonds approx. 5.03ct Colour: Top wesselton - Wesselton (G-H) Clarity: VVS2-VS1 Strong brilliance Total weight: 47.00 gr Measurements: 18 x 1.10 x 0.3mm Bracelet features a ... Varenr: 3694246 DKK 69.392 BE, Antwerpen 01-03-2015 12:13:00 DKK 47.754
Bracelet in 18k set with brilliant cut diamonds 0.60 ct
Bracelet in 18k set with brilliant cut diamonds 0.60 ct. Bracelet in 18k in rose gold set with brilliant cut diamonds 0.60 ctColour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Total weight: 4.34 gr Total lenght: 17.00cm Varenr: 3557689

DKK 14.550 BE, Antwerpen 01-03-2015 12:23:00 DKK 7.275
Diamond bracelet approx. 1.00ct
Diamond bracelet approx. 1.00ct. Diamond bracelet approx. 1.00ct Sterling silver, hallmarked 925 Diamond barcelet decorated with 252 single-cut round diamonds approx. 1.00ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: SI2-P1 Total lenght: 18.50cm Bracelet features a slide in buckle clasp Varenr: 3715269 DKK 5.596 BE, Antwerpen 01-03-2015 12:26:00 DKK 2.425
Toftegaard armring i sølv og 14 kt. guld.
Toftegaard armring i sølv og 14 kt. guld.. Toftegaard armring i sterling sølv og 14 kt. guld. str. 68x55 mm. Varenr: 3469410

DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-03-2015 13:42:00 DKK 6.000
25 Charlotte Borgen beads /charms med emalje (25)
25 Charlotte Borgen beads /charms med emalje (25). 25 Charlotte Borgen beads /charms, sterling sølv kerne, dekoreret med emalje (25) Varenr: 3678486

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 01-03-2015 13:46:00 DKK 300
 Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.66 ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.66 ct . Diamond bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.66 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 Diameter: 61mm Varenr: 3570052

DKK 14.550 BE, Antwerpen 01-03-2015 14:06:00 DKK 7.275
Handwoven bracelet with amethyst and crystals
Handwoven bracelet with amethyst and crystals . Handwoven bracelet with amethyst and crystals total 6 amethyst balls and 5 balls set with crystals and 2 black beads approx. dia.: 10.00-10.50 and 8.00-8.50mm The bracelet is adjustable to any wrist Varenr: 3694335

DKK 1.194 BE, Antwerpen 01-03-2015 14:32:00 DKK 298
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. guld, ca. 0.93 ct.
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. guld, ca. 0.93 ct.. Diamonds By Frisenholm. Tennis / brillantarmbånd udført i 9 kt rhodineret guld. Integreret kasselås monteret med dobbelte sikkerhedshasper. Prydet med 116 brillanter på i alt ca. 0.93 ct. Farve Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed P1-P2. Længde ca. 18,5 cm. God brillans. Varenr: 3382605

DKK 7.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-03-2015 14:49:00 DKK 6.200
18kt hand woven diamond bracelet 0.76 ct
18kt hand woven diamond bracelet 0.76 ct. 18kt hand woven diamond bracelet 0.76 ct 18kt white gold, hallmarked hand woven blue colour bracelet decorated with 1 gold ball decorated with pave setted diamonds approx. 0.76ct Colour: Top wesselton (G) Clarity: VS1-VS2 few SI1 Strong brilliance Bracelet diameter: adjustable from 5.00 to ... Varenr: 3726145

DKK 16.788 BE, Antwerpen 01-03-2015 14:57:00 DKK 10.073
Toftegaard armlænke i 14 kt. guld og hvidguld
Toftegaard armlænke i 14 kt. guld og hvidguld. Toftegaard armlænke i 14 kt. guld og hvidguld. Længde ca. 20 cm. Varenr: 3470071

DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-03-2015 15:14:00 DKK 4.500
Armring, sterling sølv
Armring, sterling sølv. Armring i form af kobraslange af hvidguldsbelagt sterlingsølv fattet med talrige rubiner, safir og smaragder. Varenr: 3740225

DKK 1.400 DK, Aalborg, Nibevej 01-03-2015 17:27:00 DKK 1.000
18kt. diamond bangle approx.1.94ct
18kt. diamond bangle approx.1.94ct. 18kt. diamond bangle approx.1.94ct. 18kt. yellow gold, hallmarked 750. Total adorned all around the bangle with numerous brilliant-cut diamonds. Colour: Top wesselton-wesselton (G-H) Clarity: P1-P2 Total weight: 8.78 gr. Diameter : 60mm. 15/3/10 Varenr: 3731812

DKK 15.669 BE, Antwerpen 01-03-2015 17:46:00 DKK 7.835
Hamsa diamond bracelet  in 18kt gold set wiith brilliant cut diamonds 0.20
Hamsa diamond bracelet in 18kt gold set wiith brilliant cut diamonds 0.20 . Hamsa diamond bracelet in 18kt gold set wiith brilliant cut diamonds 0.20 ct . Colour: (G-H) Top Wesselton-Wesselton Clarity: VS1-SI1Total weight: 1.66gr Total lenght: 17.00cm Varenr: 3580045

DKK 5.969 BE, Antwerpen 01-03-2015 19:05:00 DKK 2.985
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.60ct
Bracelet in 14k set with brilliant cut diamonds 0.60ct. Bracelet in 14k white gold set with brilliant cut diamonds 0.60 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-Si2The diamonds are moving in the center ( floating diamonds) Total lenght: 18.00cmRecommended Retail Price € 2,050. Varenr: 3375558

DKK 7.835 BE, Antwerpen 01-03-2015 19:10:00 DKK 5.410
Brillant 'tennis'armbånd af 18 kt. guld, i alt ca. 1.50 ct
Brillant 'tennis'armbånd af 18 kt. guld, i alt ca. 1.50 ct. Brillant 'tennis'armbånd af 18 kt. guld, prydet med 60 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.50 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: VVS1-VS2. 6,0 gr. L. 16,5 cm. Varenr: 3735800 DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:00:00 DKK 5.400
 1 2 3 4 5 6  >>