Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Armbånd i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld. ARMBAND, 18 k guld, Stockholm 1850/60-tal, årsstämpel något otydlig, säkerhetskedja ej öppningsbar, vikt ca 28,2 g Varenr: 4602242 DKK 6.252 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-03-2017 13:00:00
Se mere
Vintagearmlænke af 14 kt. guld
Vintagearmlænke af 14 kt. guld. Vintagearmlænke udført i 14 kt. guld, lukke er monteret med sikkerheds hasp. Længde ca. 18½ cm. Bredde ca. 13 mm. Vægt ca. 26,5 gram. Varenr: 4603035 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 13:10:00 DKK 3.500
Bismarck armlænke af 8 kt. guld
Bismarck armlænke af 8 kt. guld. Bismarck armlænke af 8 kt. guld, monteret med sikkerheds hasper. Længde ca. 19 cm. Bredde ca. 12 mm. Vægt ca. 34,7 gram. Varenr: 4603277 DKK 3.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 14:00:00 DKK 2.700
Gianni Versace, armbånd samt hårspænde (2)
Gianni Versace, armbånd samt hårspænde (2). Gianni Versace, armbånd samt hårspænde af forgyldt metal. Længde på armbånd ca. 19,5 cm, længde på hårspænde ca, 5 cm. Original emballage medfølger. (2) Varenr: 4601272 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 14:07:00 DKK 400
Ole Lynggaard – Sweet Drop armbånd med 3 Sweet drops
Ole Lynggaard – Sweet Drop armbånd med 3 Sweet drops. Ole Lynggaard – Sweet Drop armbånd af håndsyet rødt silke, samt 3 Sweet Drop Charms udført i sterling sølv, ene med blomster, andet med sort onyx. Samt et Dew Drop med Røg Quartz og oxideret sterling sølv. Fremstår ubrugt. Vejl. Pris 13100,- Længde ca. 36 cm. ( omkreds 18 cm. ) Varenr: 4475001

DKK 9.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 14:11:00 DKK 6.600
Georg Jensen - Moonlight Grapes armbånd
Georg Jensen - Moonlight Grapes armbånd . Georg Jensen - Moonlight Grapes armbånd udført i sterling sølv. Armbåndet har en smuk snoretrækslås, der gør, at du kan justere armbåndets størrelse med op til 20,5 cm. MOONLIGHT GRAPES-kollektionen har sin oprindelse i Georg Jensen-design fra Art Nouveau-perioden i starten af 1900-tallet. ... Varenr: 4603328

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 14:24:00 DKK 1.500
Murstens armlænke af 14 kt. guld
Murstens armlænke af 14 kt. guld. Murstens armlænke udført i 14 kt. guld, lukke er forsynet med sikkerheds hasper. Længde ca. 19 cm. Bredde ca. 8 mm. Vægt ca. 21,3 gram. Varenr: 4603019 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 14:29:00 DKK 2.800
Ankerkæde af guld
Ankerkæde af guld. S.V. Glymers Eftf. (Guldsmedie 1932-1982). Vintage Anker armlænke udført af 8 kt. guld. Monteret med kasselås samt to sikkerheds hasper. L. 21 cm. Vægt ca. 22,7 gram. Varenr: 4601978 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 14:31:00 DKK 2.800
Vintage armlænke med Mikomoto Saltvands Kulturperler og broche med Akoya Saltvands Kulturperler
Vintage armlænke med Mikomoto Saltvands Kulturperler og broche med Akoya Saltvands Kulturperler. Vintage armlænke udført i 14 kt. guld, prydet med 12 japanske Mikomoto Saltvands Kulturperler. og broche med Mikomoto saltvands Kulturperler, Monteret med sikkerhedskæde. Omkreds ca. 17½ cm. Bredde ca. 15 mm. Vægt ca. 19,7 gram. Samt en vintagebroche udført i 9 kt. guld, prydet med 6 Akoya ... Varenr: 4603020 DKK 3.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 14:45:00 DKK 1.450
Armband 18 k guld lavakaméer
Armband 18 k guld lavakaméer. ARMBAND, 18 k guld, skurna kaméer av lava i olika färger föreställande klassiska kvinnoprofiler, stämplad Stockholm 1930/40-tal, års- och mästarstämplar otydliga, längd 18,5 cm, total vikt ca 45,9 g Varenr: 4602277 DKK 3.908 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-03-2017 15:00:00
Se mere
Armbånd samt broche af 14 kt. guld (2)
Armbånd samt broche af 14 kt. guld (2). Armbånd udført af 14 kt. guld L. ca. 20 cm, b. 0,6 mm vægt ca. 14,8 gram. Ene sikkerhedhaspe mangler. Samt Hugo Grün broche af 14 kt. guld prydet med mabé kulturperle. L. ca. 5,2 cm. 2 gram. (2) Varenr: 4601766 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 15:14:00 DKK 2.100
Murstens armlænke af 14 kt. guld. Murstens armlænke udført i 14 kt. guld, lukke monteret med sikkerheds hasper. Længde ca. 19 cm. Bredde ca. 7 mm. Vægt ca. 15,6 gram. Varenr: 4603284 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 15:15:00 DKK 2.200
Bracelet in 18k with brilliant cut diamonds 2.25 ct
Bracelet in 18k with brilliant cut diamonds 2.25 ct. Bracelet in 18k white rhod gold set with 64 brilliant cut diamonds 2.25 ct Colour: (H-I) Wesselton -Top Crystal Clarity: VS1-SI1 Bracelet features a slid in and double buckle clasp for security Length: 18 cm b0126 Varenr: 4556441

DKK 27.141 BE, Antwerpen 24-03-2017 15:37:00 DKK 16.359
Blok armbånd af 14 kt. guld
Blok armbånd af 14 kt. guld. Murstens armlænke udført i 14 kt. guld. Lukke er monteret med sikkerheds hasper. Længde ca. 18 cm. Bredde ca. 23 mm. Vægt ca. 54,9 gram. Varenr: 4603014 DKK 13.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 16:00:00 DKK 8.200
Georg Jensen - Moonlight Grapes armring
Georg Jensen - Moonlight Grapes armring. Georg Jensen. Moonlight Grapes armbånd udført i sterlingsølv, prydet med drueklaser samt bær og bladværk. Dessin nr: 551B, stemplet Georg Jensen 925S samt 551B. Denmark. Ø. ca. 6,2 cm. Vægt ca. 199 gram. Org smykkeæske medfølger. MOONLIGHT GRAPES er inspireret af fordums pragt og samtidig ... Varenr: 4603316 DKK 15.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 16:00:00 DKK 12.000
N.E. From. Armbånd, sterling sølv
N.E. From. Armbånd, sterling sølv. N.E. From. Armbånd af sterlingsølv, i form af ovale led, monteret med kasselås. L 18,5 cm. B 3 cm. Vægt ca. 49,3 gram. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4599031 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-03-2017 16:33:00 DKK 1.500
Klassisk sløjfearmbånd udført af platin
Klassisk sløjfearmbånd udført af platin . Klassisk sløjfearmbånd udført af platin (stemplet), prydet med ca. 126 enkeltslebne diamanter på ca. 2 ct. i alt. Farve: Wesselton (H ) - Cape (K), klarhed: SI1 - SI2. Samt med 27 brillanter på ca. 1.50 ct. Farve: Wesselton (H) - Crystal (J), klarhed: VSI - SI1. Armbåndet består af 9 ... Varenr: 4591986 DKK 14.872 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-03-2017 17:45:11 DKK 9.295
Georg Jensen - Archive armring med onyx
Georg Jensen - Archive armring med onyx . Georg Jensen - Vivianna - Archive armring udført i sterling sølv, prydet med cabochonsleben onyx, . Str. S. Varenr: 4603339

DKK 3.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 18:01:00 DKK 2.800
Pandora Charm
Pandora Charm. Pandora armbånd i sterling sølv med 13 charms og lås, Længde: 18 cm.Pandora armbånd i sterling sølv med 16 charms og lås, Længde: 19 cm. Varenr: 4600616 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-03-2017 18:25:00 DKK 450
Chanel sølv armring m/synt. sten
Chanel sølv armring m/synt. sten. Chanel sølv armring prydet med CC-logo samt synt. sten. Indv. omkreds 16,4 cm. Ø5,5 cm. Med indskudslås monteret med sikkerhedshasp. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4601291 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 24-03-2017 18:47:00 DKK 950
Zuchtperlenarmband, 3rhg. mit GG-Schließe und Brillanten
Zuchtperlenarmband, 3rhg. mit GG-Schließe und Brillanten. Zuchtperlenarmband, 3reihig, 90 x Zuchtperlen, Farbe: weiß, schönes Lüster, Durchmesser ca. 5,5 - 5,75 mm, mit einem Steckschloß in 14 kt Gelbgold, Maße in mm ca. 20 x 10,6Schließe mit 3 Brillanten besetzt zus. ca. 0.03 ct Reinheit: ca. Pique 1, Farbe: ca. Wesselton (H) Länge: ca. 19 cm, ... Varenr: 4594546 DKK 2.974 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-03-2017 19:00:00 DKK 1.153
Ole Lynggaard, sweet drop armbånd med Dew Drop vedhæng af guld med topas (2)
Ole Lynggaard, sweet drop armbånd med Dew Drop vedhæng af guld med topas (2). Ole Lynggaard. Sweet Drop armbånd af sort kalveskind med Dew Drop ' London Blue' charm af 18 kt guld. Prydet med en brillant på 0.015 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. Armbånd Str. Large (21 cm.). Originalæske samt pose medfølger. (2) Varenr: 4592855

DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-03-2017 19:05:00 DKK 3.400
Hermes Ckic H armbånd, palladium og emalje
Hermes Ckic H armbånd, palladium og emalje . Hermes Cklic H bracelet, Palladium belagt samt sort emalje. str. s/xs. Produceret i Frankrig, Mål: (udvendig) Ø. 5-6,2 B. 1,1 cm. Fremstår med brugspor. Varenr: 4602546 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-03-2017 19:19:00 DKK 1.150
Armbånd, 14 kt. guld/hvidguld
Armbånd, 14 kt. guld/hvidguld. Armbånd udført i 14 kt. guld/hvidguld, lås monteret med sikkerhedskroge. Længde: 19 cm. Vægt: 11 gram. Fremstår med brugspræg. Varenr: 4601339 DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 24-03-2017 19:25:00 DKK 1.150
Armbånd, 14 kt. guld/hvidguld
Armbånd, 14 kt. guld/hvidguld. Leddelt armbånd udført i 14 kt. guld/hvidguld, lås monteret med sikkerhedsanordning. Længde: 20 cm. Vægt: 12 gram. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4601337 DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 24-03-2017 19:26:00 DKK 1.300
From. Armring samt to vedhæng. sterling sølv (3)
From. Armring samt to vedhæng. sterling sølv (3). From. Armring og to vedhæng af sterlingsølv, prydet med lapis lazuli i kvadratiske fatninger. Indvendige mål armring 5,6 x 4,8 cm. Vedhæng 1,2 x 1,2 og Ø 2 cm. Samlet vægt ca. 33,0 gram. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4602474 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-03-2017 19:27:00 DKK 450
Armbånd af 14 kt. 26,6 gr.
Armbånd af 14 kt. 26,6 gr.. Armbånd af 14 kt guld stemplet OW "585". Længde: 19 cm. Bredde:10 mm. Vægt: ca. 26,6 gr. Varenr: 4597145 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-03-2017 19:33:00 DKK 4.300
Armbånd af 14 kt guld 28,4 gr.
Armbånd af 14 kt guld 28,4 gr.. Armbånd af 14 kt guld stemplet OW "585". Længde: 19 cm. Vægt: ca. 28,4 gr. Varenr: 4597140 DKK 5.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-03-2017 19:44:00 DKK 4.400
Armring med klaphængsel 585 guld med 9 ametyster
Armring med klaphængsel 585 guld med 9 ametyster. Armring med klaphængsel 585 guld, vægt ca. 21,7 gram, prydet med 9 ovalfacetterede ametyster, ca. 3.38 ct. i alt, armringens bredde ca. 10,8 mm, længde ca. 19 cm, lås i form af kasselås med ekstra sikkerhedskæde, stemplet ’585’. Fremstår istandsat, Tyskland omkring 1960. Varenr: 4559796 DKK 4.833 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-03-2017 19:50:00 DKK 3.718
Armbånd af 14 kt guld
Armbånd af 14 kt guld. Armbånd af 14 kt guld L. ca. 19 cm, B. ca. 0,5 cm. 9,2 gram. Varenr: 4601408 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 20:00:00 DKK 1.200
 1 2 3 4 5 6  >>