Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Børnemøbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Peter Opsvik. Ergonomisk justerbar barnstol, model 'Stokke Sitti'
Peter Opsvik. Ergonomisk justerbar barnstol, model 'Stokke Sitti'. Peter Opsvik. Ergonomisk justerbar barnstol, model 'Stokke Sitti' af hvidpigmenteret formbøjet bøgetræ. Fremstillet hos. H. 90 cm. Fremstår med slitage og ridser. Varenr: 4637612 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-04-2017 18:29:00 DKK 300
2 indfarvede danske lammeskind - rosa (2)
2 indfarvede danske lammeskind - rosa (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en rosa nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 93x55 cm. og 94x57 cm. Man Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt og er biologisk ... Varenr: 4553857

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2017 11:18:00 DKK 800
Docksäng samt dockvagn, 1900-talets första hälft (2)
Docksäng samt dockvagn, 1900-talets första hälft (2). Docksäng samt dockvagn, 1900-talets första hälft. Bemålat järn. Dockvagn med hjultrissor, höjd 65 cm, 51 x 37 cm. Klädsel med fläckar, skador. Docksäng, höjd 43 cm, 77 x 37 cm. Färgbortfall på båda. (2) Varenr: 4636921 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-04-2017 15:20:00 DKK 290
Gungstol samt stol till barn, 1940-tal (2)
Gungstol samt stol till barn, 1940-tal (2). Gungstol samt stol till barn, 1940-tal. Gungstol med flätad sits och ryggbricka, höjd 59 cm, lagning framtill. Trästol, höjd 53 cm. Bruksslitage. (2) Varenr: 4631460 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-04-2017 17:01:00 DKK 232
Peter Opsvik. Tripp Trapp  børnestol
Peter Opsvik. Tripp Trapp børnestol . Peter Opsvik. Tripp Trapp børnestol af massiv, blålaseret bøg. Stolen kan adskilles og har trinvis justerbart sæde og fodbrædt. Stolen blev lanceret i 1972. Fremstillet af Stokke. H. 79 cm. Fremstår med brugsspor og slitage. Hynder medfølger. Varenr: 4615840 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 18:41:00 DKK 300
Verner Panton, VP ONE ´Kids´Børnestol
Verner Panton, VP ONE ´Kids´Børnestol. Verner Panton 1926 -1998. VP 'ONE' barnestol i farven 'Lys blå'' med stel i rustfrit stål, sæde og ryg håndflettet med polyeurethan, forstærket med nylonkerne snore. Formgivet i 1955. H. 60 cm, B. 30 cm, sædehøjde 33,5 cm.Produceret af Montana.Udstillingsmodel. Varenr: 4439227 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-04-2017 18:08:00 DKK 350
Verner Panton, VP ONE ´Kids´ Børnestol
Verner Panton, VP ONE ´Kids´ Børnestol. Verner Panton 1926 -1998. VP 'ONE' barnestol i farven 'Olive green'' med stel i rustfrit stål, sæde og ryg håndflettet med polyeurethan, forstærket med nylonkerne snore. Formgivet i 1955. H. 60 cm, B. 30 cm, sædehøjde 33,5 cm.Produceret af Montana.Udstillingsmodel. Varenr: 4641761 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-04-2017 18:30:00 DKK 400
Verner Panton, VP ONE ´Kids´Børnestol. Verner Panton 1926 -1998. VP 'ONE' barnestol i farven 'Lys blå'' med stel i rustfrit stål, sæde og ryg håndflettet med polyeurethan, forstærket med nylonkerne snore. Formgivet i 1955. H. 60 cm, B. 30 cm, sædehøjde 33,5 cm.Produceret af Montana.Udstillingsmodel. Varenr: 4641749 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-04-2017 18:08:00 DKK 300
Verner Panton, VP ONE ´Kids´ Børnestol. Verner Panton 1926 -1998. VP 'ONE' barnestol i farven 'Olive green'' med stel i rustfrit stål, sæde og ryg håndflettet med polyeurethan, forstærket med nylonkerne snore. Formgivet i 1955. H. 60 cm, B. 30 cm, sædehøjde 33,5 cm.Produceret af Montana.Udstillingsmodel. Varenr: 4641762 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-04-2017 18:12:00 DKK 325
Stuhl / Kinderstuhl / Hochstuhl, Erbacher Erzeugnis, 1950er Jahre
Stuhl / Kinderstuhl / Hochstuhl, Erbacher Erzeugnis, 1950er Jahre. Stuhl / Kinderstuhl / Hochstuhl, Erbacher Erzeugnis, 1950er Jahre, Holz, Stuhlkonstruktion auf ausgestellten Rundstabbeinen und Holzplatte, Sitzschale aus Holz mit abwaschbarem dunkelblauen Bezug mit weißem Pünktchenmuster, Sitzschale mit herausnehmbarer runder Aussparung, darunter ist ein graues... Varenr: 4445074 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-04-2017 19:40:00 DKK 297
Stokke barneseng
Stokke barneseng . Stokke barneseng af hvidlakeret bøgetræ monteret på hjul. Original madras medfølger. Sengen kan adskilles til to stole. H. 85 L. 126 B. 74 cm. Med brugsspor i form af ridser, mærker samt manglende skruer. Varenr: 4642812 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 01-05-2017 15:39:05 DKK 325