Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Par børne armstole, guldbemalet træ
Par børne armstole af guldbemalet træ, sæde og ryg betrykket med guld farvet stof samt læder.. Fremstår med brugsspor i form af afskalninger, samt ene sæde med tryk mærke. H. 73 sædehøjde 33 cm.
Varenr: 4809139

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2017
15:15:04
DKK 325
Børne Chaiselounge, rokoko formet
Børne Chaiselounge rokoko formet stole sæde og ryg betrukket med guldfarvet plast stof. udskæringer på rygstykke. H. 67 L. 95 D. 46 cm sædehøjde 36 cm Fremstår med brugsspor sæde med ridse, rygstykke med bule.
Varenr: 4809120

15:23:00
DKK 325
Nanna Ditzel. Trisse barnestol af massivt oregon pine
Nanna Ditzel. Trisse barnestol af massivt oregon pine. Formgivet i 1962. Fremstillet hos Kolds Savværk. H. 35 cm. Fremstår med tydelige brugsspor og reparation.
Varenr: 4809426
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2017
18:50:00
DKK 450
Børne Chaiselounge rokoko formet stole sæde og ryg betrukket med sølvfarvet plast stof. udskæringer på rygstykke. H. 67 L. 95 D. 46 cm sædehøjde 36 cm Fremstår med brugsspor
Varenr: 4809117

20:10:00
Fire barstole af metal og teak (4)
Fire barstole med stel af bemalet metal samt sæde af teak. H. 79 cm. (4)
Varenr: 4812991
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2017
15:10:20
Foldebar kravlegård med tremmer af bøgetræ
Foldebar kravlegård med tremmer af bøgetræ. 1960'erne. H. 66, B. 96, D. 89 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4801062
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2017
16:38:40
Ben af Schulten for Artek barnestol
Ben af Schulten barnestol af rødlakeret formspændt finer og bøgetræ. Formgivet 1965. Fremstillet af Artek. H. 77 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, en afstands-knop løs
Varenr: 4799950
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2017
20:37:00
D. Klein & H. Zagatta, legesystem model Mobilix, fremstillet hos Top System, ca. 64 plader samt hjul og aksler
Legesystem model Mobilix, tysk design af Detlef Klein & Harald Zagatta, fremstillet hos Top System Burkhard Lübke, Gütersloh. Formgivet omkring 1972. Modulopbygget system af plast i forskellige farver, forbindelseselementer i hvidt plast, 53 kvadratiske plader, delvist med rundt hul, samt 16 hjul...
Varenr: 4729661
DKK 26.049 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-10-2017
21:00:00
DKK 372
Kinder Armlehnenstuhl von Rekord (Hamburg)
Kinder Armlehnstühl aus massiver Holz, handarbeit. Hergestellt vom Hamburger Produzenten 'Rekord'. Oberflächen geölt, klassische Formgebung.
Varenr: 4783014
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2017
09:34:41
DKK 298
Dacapo, reol og hylde til ophæng samt to opbevaringskasser i fyrre træ (4)
Dacapo, reol og hylde til ophæng samt to opbevaringskasser i fyrre træ . Reol 175 X 75cm. Hylde til ophæng 81,5 X 13,5 X 45cm. To opbevaringskasser med vendbare sider i gul og rød 36,5 X 39 X 51cm. Modelfoto, varen i original og uåbnet emballage.
Varenr: 4784245
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-10-2017
20:02:30
DKK 325
Baseball-formet stol
Baseball-formet stol. Betræk af lyst læder med sorte syninger og rød print. 2 små dup-sko mangler. Brugs- og aldersspor samt hul i bunden. H. 48. Ø. 60 cm.
Varenr: 4815463
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-10-2017
14:45:18
Playducate. Tastaturtæppe til børn
Playducate. Tastaturtæppe til børn med skridsikker bagside, 80x200 cm. Ubrugt.
Varenr: 4815456
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-10-2017
19:50:00
Skolbänkar 3 st med 2 st stolar, 1900-talets början (5)
Skolbänkar, 1900-talets början. Underrede i järn, träbänk med förvaring under locket. En vitmålad, rost, ålderspatina. Mått: 59x50 cm H 75 cm
Varenr: 4817003
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-10-2017
16:22:50
DKK 251
Grå bObles Design edition tumlemøbler i tre størrelser - Til fordel for Knæk Cancer 2017
Grå bObles Design edition tumlemøbler i tre størrelser: lille, mellem, stor og XL.Mål: Lille: h 12 x b 29 cm, mellem: h 24 cm, b 29 cm, stor: h 36 cm, b 29 cm. Samlet normalpris DKK 2.097. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2017. Lauritz.com donerer ...
Varenr: 4813122
DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 27-10-2017
18:20:00
DKK 525
Bambus Liegestuhl / Klappsessel für Kinder
Bambus Liegestuhl / Klappsessel für Kinder. Verstellbare Konstruktion komplett aus Bambus gefertigt. B. 43cm, H. 62cm, T. ca. 68cm. leichte Gebrauchsspuren, stellenwiese Kratzer.Bitte beachten Sie, dass der auf Foto Nr. 2 abgebildete Arne Jacobsen Stuhl nicht Bestandteil der Auktion ist, sondern ...
Varenr: 4804510
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-10-2017
18:55:00
DKK 298