Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Bolig i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Klädställning i kromat stål
Klädställning i kromat stål. Klädställning i kromat stål. Monteras i vägg, kan också fästas i golv. Bruksslitage, repor, 1 låsskruv saknas (1 skruv medföljer). H: 175 cm. L: 153 cm. D: 31 cm. Varenr: 4366117 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24-08-2016 19:16:00 DKK 234
Klädställning i kromat stål
Klädställning i kromat stål. Klädställning i kromat stål. Monteras i vägg, kan också fästas i golv. Bruksslitage, repor, 1 låsskruv saknas (1 skruv medföljer). H: 175 cm. L: 163 cm. D: 31 cm. Varenr: 4366141 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25-08-2016 21:05:00 DKK 234
Klädställning i kromat stål
Klädställning i kromat stål. Klädställning i kromat stål. Monteras i vägg, kan också fästas i golv. Bruksslitage, repor. H: 175 cm. L: 133 cm. D: 31 cm. Varenr: 4366150 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-08-2016 16:15:00 DKK 234
Bricka Råström
Bricka Råström. ERIK RÅSTRÖM, bricka, nysilver, diameter ca 41 cm Varenr: 4373489 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-08-2016 16:08:00
Se mere
Paraplyställ, 1900-talets första hälft
Paraplyställ, 1900-talets första hälft. Paraplyställ, 1900-talets första hälft. Smide. Höjd 66 cm. Rostangripet. Bruksslitage. Varenr: 4376351 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 31-08-2016 20:46:00 DKK 234
Bricka i glas och vitmetall
Bricka i glas och vitmetall. BRICKA med handtag, glas med slipad dekor av stjärna, vitmetall, 1900-talets första hälft, längd med handtag ca 62x42 cm Varenr: 4373202 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-08-2016 17:08:00
Se mere
Stop tenn
Stop tenn. STOP, 2 st., tenn, 1800-tal, en graverad med monogram samt "Drick Min Wen", höjd ca 20-21 cm Varenr: 4373276 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-08-2016 21:27:00
Se mere
Paraplyställ sekelskiftet
Paraplyställ sekelskiftet. PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, omkring år 1900, dekor med delfiner, höjd ca 75 cm Varenr: 4373296 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-08-2016 10:45:00
Se mere
Bläckställ i agat
Bläckställ i agat. BLÄCKSTÄLL, agat och brons, 1800-tal, Frankrike, höjd ca 7 cm Varenr: 4373393 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-08-2016 19:12:00
Se mere
Spegel
Spegel . SPEGEL/HYLLA, omkring år 1900, med krokar samt hyllplan, ljusgrön bemålning, längd 96 cm, höjd 41 cm Varenr: 4377284 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-08-2016 17:12:00
Se mere
Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing. LJUSSTAKAR, 10 st., mässing, 18/1900-tal, varierande modeller, delvis höj- och sänkbara, höjd ca 5,5-16 cm. . PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm Varenr: 4373263 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-08-2016 20:48:00
Se mere
Kornischer
Kornischer. KORNISCHER, 1 par, 1900-tal, förgyllda, längd ca 162 cm Varenr: 4373324 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-08-2016 13:20:00
Se mere
Dukar och servietter linne
Dukar och servietter linne. DUKAR, 4 st, SERVIETTER, 6+4 st, linne, 18/1900-tal, dukarnas mått; 140x140-360x180 cm Varenr: 4373495 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-08-2016 17:00:00
Se mere
Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld.
Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld. . Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld. Et sæt bestående af ialt 2 x dynebetræk samt 2 x pudebetræk. Mål: L. 200. B. 140 cm. (4) Varenr: 4220044

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-08-2016 19:40:00 DKK 325
Interiør produkter fra Housestyle (27)
Interiør produkter fra Housestyle (27). Interiør produkter fra Housestyle bestående af 1 sengetæppe til dobbeltseng 256 x 256 cm. Tæppet er gennemvævet, quiltet bomuld med blåt ternmønster på begge sider. 6 dekorerede plastkrus, 3 stofbeklædte opbevaringsæsker (i tre størrelser), 1 papirbakke A4 str., 1 papirbakke A3 str., 1 ... Varenr: 4334057

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-08-2016 15:01:00 DKK 325
John Green for Seletti. Par magasin- / avisholdere af lakeret metal, Pantone farven 286 'Blå' og farven 672 C, 'Rosa' (2)
John Green for Seletti. Par magasin- / avisholdere af lakeret metal, Pantone farven 286 'Blå' og farven 672 C, 'Rosa' (2). Seletti. Par væghængte magasin- / avisholdere af lakeret metal i Pantone farven 286 'Blå' og farven 672 C, 'Rosa'. Designet af John Green. Fremstillet af Seletti, Italien. H. 51,5 B. 28 D. ca. 5,5 cm. Fremstår i original emballage. (2) Varenr: 4334275

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2016 20:03:00 DKK 300
John Green for Seletti. Par magasin- / avisholdere af lakeret metal, Pantone farven 165C, 'Arancione' / orange (2)
John Green for Seletti. Par magasin- / avisholdere af lakeret metal, Pantone farven 165C, 'Arancione' / orange (2). Seletti. Par væghængte magasin- / avisholdere af lakeret metal i Pantone farven 165C, 'Arancione' / orange. Designet af John Green. Fremstillet af Seletti, Italien. H. 51,5 B. 28 D. ca. 5,5 cm. Fremstår i original emballage. (2) Varenr: 4341403

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-08-2016 20:30:00 DKK 300
Damask Collection. Sengelinned i egyptisk bomuld. (4)
Damask Collection. Sengelinned i egyptisk bomuld. (4). Damask Collection. Sengelinned i egyptisk bomuld. Et sæt bestående af ialt 2 x dynebetræk samt 2 x pudebetræk. Mål: L. 200. B. 140 cm. (4) Varenr: 4357862

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2016 19:41:00 DKK 300
Fire indrammede kort, 1900-tallet
Fire indrammede kort, 1900-tallet. Fire indrammede kort, 1900-tallet. Rammemål: 45 x 52 cm. Senere tryk. Varenr: 4366959 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2016 12:27:00 DKK 325
Stelton, Arne Jacobsen, Cylinda-line (3)
Stelton, Arne Jacobsen, Cylinda-line (3). Stelton, Arne Jacobsen, Cylinda-line, Bestående af lille kaffekande, flødekande og sukkerskål, delene fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4370903 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-08-2016 19:15:00 DKK 350
Tine K Home - Seks pudebetræk (6)
Tine K Home - Seks pudebetræk (6). Tine K Home - Seks pudebetræk, 2 Beige Velour mål 50x50 cm. og 2 grønne pudebetræt med velourforside 50x50 cm. Samt 2 af olivengrønt hør 50x30 cm. Bemærk at det er modelfotos, de leveres uden fyld/montering. (6) Varenr: 4314824

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-08-2016 10:03:00 DKK 300
John Green for Seletti. Par magasin- / avisholdere af lakeret metal, Pantone farven 672C, 'Rosa' (2)
John Green for Seletti. Par magasin- / avisholdere af lakeret metal, Pantone farven 672C, 'Rosa' (2). Seletti. Par væghængte magasin- / avisholdere af lakeret metal i Pantone farven 672C, 'Rosa' . Designet af John Green. Fremstillet af Seletti, Italien. H. 51,5 B. 28 D. ca. 5,5 cm. Fremstår i original emballage. (2) Varenr: 4349696

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-08-2016 10:50:00 DKK 300
Kaffe- samt tekande med kolber af glas, montering af metal. (2)
Kaffe- samt tekande med kolber af glas, montering af metal. (2). Kaffe- samt tekande med kolber af glas, montering af metal. H. 24-28 cm. (2) Varenr: 4370315 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2016 19:28:00 DKK 300
Vægrelief af smedjern, 1960/1970'erne
Vægrelief af smedjern, 1960/1970'erne. Ubekendt kunstner. Vægrelief af smedjern. Lakeret og syrebehandlet jern opsat på plade. Antageligt 1960/1970'erne. L. 124. B. 51 cm. Varenr: 4371343 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-08-2016 21:30:00 DKK 325
Bogpresse af jern
Bogpresse af jern. Bogpresse af jern med håndtag af messing h. 29 x 38 x 32 cm. Varenr: 4372879 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-08-2016 15:57:00 DKK 300
Samling Stelton, Cylinda Line (7)
Samling Stelton, Cylinda Line (7) . Stelton Cylinda Line. Bestående af en kaffekande H. 20 cm. en flødekande, en sukkerskål og en plat-de-menage. Fremstår med brugsspor. (7) Varenr: 4373902 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2016 13:27:01 DKK 450
Amfora af hårdtbrændt ler på stand af jern. 20. årh.
Amfora af hårdtbrændt ler på stand af jern. 20. årh.. Amfora af hårdtbrændt ler på trefodet stand af jern. 20. årh. H. 93 cm. Varenr: 4377466 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 11:43:00 DKK 300
Fire dele cloisonné med stands af hardwood, 1900-tallet (4)
Fire dele cloisonné med stands af hardwood, 1900-tallet (4). Fire dele cloisonné med stands af hardwood, best. af: skål Ø 21 cm., tre vaser, H. 13-23 cm. 1900-tallet (4) Varenr: 4363666 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-08-2016 18:15:00 DKK 400
Georg Jensen. Damask dug, Square White
Georg Jensen. Damask dug, Square White. Georg Jensen Damask. dug model Square White, af hvid damask vævning med ornamentik. Mål: 140 x 270 cm. Ubrugt i original æske. Varenr: 4348593 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-08-2016 19:54:00 DKK 750
Wiggers. Sæt dækketallerkener af teaktræ (11)
Wiggers. Sæt dækketallerkener af teaktræ (11) . Wiggers. Sæt dækketallerkener af teaktræ, brændemærkede Wiggers, Denmark. Ø 28 cm. Stemplet Wiggers og Danmark. Brugsspor. (11) Varenr: 4376831 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2016 20:39:00 DKK 325
 1 2 3 4 5  >>