Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Bolig i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fyra brickor (4)
Fyra brickor (4). Fyra brickor. Stor glasbricka, N.J Produkt, tryckt dekor med signatur Emma Åkerlind, 51x36 cm, skador på dekor. Rund plåtbricka, diam 38 cm. Oval bricka med träram, akvarell med dekor av puttis mm, längd 43 cm. Oval bricka med träram, textil med målad dekor av blåklint och vallmo, längd 35 cm. ... Varenr: 4326681 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 02-08-2016 19:26:00 DKK 236
Symaskin, tidigt 1900-tal, Singer
Symaskin, tidigt 1900-tal, Singer. Symaskin, tidigt 1900-tal, Singer. Underede i bjökr. Fungerar enligt uppgift. Varenr: 4330203 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 01-08-2016 12:51:00 DKK 236
Alessi Tablett mit Tragegriffen
Alessi Tablett mit Tragegriffen. Alessi Tablett mit Tragegriffen, rostfreier Stahl, runde Platte mit breitem Noppenrand mit zwei runden Tragegriffen aus Kunststoff, Durchmesser 48 cm. Partiell kleine Kratzer und Gebrauchsspuren. Varenr: 4349523 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-08-2016 16:56:57 DKK 298
Skål nysilver
Skål nysilver. SKÅL, nysilver, sekelskifte, med hänklar, höjd ca 17,5 cm Varenr: 4352086 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 05-08-2016 19:54:00
Se mere
Handtag smide
Handtag smide. HANDTAG, smide, 1900-tal, i form av ödla, signerat SS, längd ca 37 cm Varenr: 4352093 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 05-08-2016 20:15:00
Se mere
Sockerskål och fat
Sockerskål och fat. SOCKERSKÅL, FAT, nysilver, sekelskifte, höjd sockerskål ca 14, diameter fat ca 11 cm Varenr: 4352112 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 05-08-2016 21:12:00
Se mere
Seks balinesiske indendørskrukker (6)
Seks balinesiske indendørskrukker (6). Seks balinesiske indendørskrukker. Sort og hvid - H. 50 cm. Ø. 25 cm. Fire stk. H. 30 cm. B. 11x24 cm. Bemærk kun til indendørs brug. Udstillingsmodeller - håndteringsmærker og afslag kan forekomme (6) Varenr: 4315901

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2016 14:38:00 DKK 300
John Green for Seletti. Par magasin- / avisholdere af lakeret metal, Pantone farven 165C, 'Arancione' / orange (2)
John Green for Seletti. Par magasin- / avisholdere af lakeret metal, Pantone farven 165C, 'Arancione' / orange (2). Seletti. Par væghængte magasin- / avisholdere af lakeret metal i Pantone farven 165C, 'Arancione' / orange. Designet af John Green. Fremstillet af Seletti, Italien. H. 51,5 B. 28 D. ca. 5,5 cm. Fremstår i original emballage. (2) Varenr: 4334209

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-08-2016 20:18:00 DKK 300
Mogens Leander. Tre ikoner (3)
Mogens Leander. Tre ikoner (3). Tre ikoner af Mogens Leander (f. 1948), Concordia/ samarbejde, Sedulitas/ flid, Fortitudo/ tapperhed. mål 22 x 22 cm. Fremstillet af Rikki Tikki. Ikon/ 'Concordia' fremstår med mindre afslag på dekoration. (3) Varenr: 4335677 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 01-08-2016 15:40:00 DKK 300
Mirac, par knagerækker (2)
Mirac, par knagerækker (2). Mirac, par knagerækker af grålakeret og forkromet stål. L. 50 cm. Fremstår ubrugte og i original emballage. (2) Varenr: 4340779 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-07-2016 20:52:00 DKK 300
John Green for Seletti. Par magasin- / avisholdere af lakeret metal, Pantone farven 672C, 'Rosa' (2)
John Green for Seletti. Par magasin- / avisholdere af lakeret metal, Pantone farven 672C, 'Rosa' (2). Seletti. Par væghængte magasin- / avisholdere af lakeret metal i Pantone farven 672C, 'Rosa' . Designet af John Green. Fremstillet af Seletti, Italien. H. 51,5 B. 28 D. ca. 5,5 cm. Fremstår i original emballage. (2) Varenr: 4341396

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-07-2016 20:37:00 DKK 300
Påfugl, guldbemalet, af nyere dato
Påfugl, guldbemalet, af nyere dato. Påfugl, guldbemalet støbt materiale & m/ rep ved hals. Mål: H. 73 cm. B. 27 cm. Fremstår med smuds. Varenr: 4343308 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-08-2016 12:57:00 DKK 300
Arne Jacobsen / Stelton, Cylinda Line m.m. (5)
Arne Jacobsen / Stelton, Cylinda Line m.m. (5) . Arne Jacobsen, Stelton, tre dele Cylinda Line, bestående af sukkerskål, flødekande samt askebæger. H. 6 - 10 cm. Salatset fra Bodum medfølger. Fremstår med lette brugsspor. (3) Varenr: 4346721 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2016 13:48:30 DKK 350
Tre cabaret fade af teak
Tre cabaret fade af teak. Tre cabaret fade af teak med tilhørende skåle af glas hhv. 5, 6 samt 8 skåle. Ø fra 31,5 - 34,5 - 43 cm. Enkelte skåle med kantafslag. (3) Varenr: 4346917 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2016 19:57:00 DKK 425
BoConcept, vægure (24)
BoConcept, vægure (24). Firetyve vægure model 'Plastic' Fremstillet for BoConcept. Fremstår ubrugte i original emballage. (24) Varenr: 4347103

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-08-2016 20:38:00 DKK 325
Dannebrog flag
Dannebrog flag. Dannebrog flag. L. ca. 330 cm. B. 245 cm. Mindre brugsspor. Varenr: 4347638 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-08-2016 19:00:00 DKK 300
M168/16 Bosch strygejern og strygebræt (2)
M168/16 Bosch strygejern og strygebræt (2). Bosch strygejern og strygebræt. Home Professional strygebræt L. 153 cm, højdejusterbar, Bosch Sensixx B5 automatic strygejern. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Nordsjællands Politi Se alle auktionerne... Varenr: 4347734 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2016 11:52:17 DKK 550
Georg Jensen - 5 knager af stål (5)
Georg Jensen - 5 knager af stål (5). Georg Jensen - 5 knager af stål. Mål: 12x9½ cm. Fremstår med brugsspor. (5) Varenr: 4348326 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-08-2016 12:56:00 DKK 300
Piet Hein m.fl.. Brætspil  CON-TAC-TIX samt Auktionshuset, teaktræ
Piet Hein m.fl.. Brætspil CON-TAC-TIX samt Auktionshuset, teaktræ. Piet Hein. Brætspil "CON-TAC-TIX" af massivt teaktræ. Mrk. Piet Hein, Sjøde Danmark. samt Auktionshuset spillet. 58 x 32 cm. (2) Varenr: 4348436 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2016 19:15:00 DKK 300
Skolekort Danmark og Europa (2)
Skolekort Danmark og Europa (2). To skolekort Danmark H. 179, B. 197 cm og Europa H. 195, B. 190 cm, det ene kort med slitage (2) Varenr: 4349317 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2016 17:48:00 DKK 750
Arne Jacobsen. Stelton, Cylinda-line samt sifon (5)
Arne Jacobsen. Stelton, Cylinda-line samt sifon (5). Arne Jacobsen, Cylinda-Line for Stelton. Barsæt bestående af isspand med istang, bar- og ostekniv og tesi. Samt iSi sifon med patroner. Fremstår med brugsspor. (5) Varenr: 4350381 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2016 18:53:00 DKK 525
Ferm. Elektrisk strygerulle
Ferm. Elektrisk strygerulle . Ferm. Elektrisk strygerulle, model S2. H. 94, B. 88,5 D. 39 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4350640 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2016 19:23:00 DKK 300
Arne Jacobsen/ Georg Jensen. AJ bestik (13)
Arne Jacobsen/ Georg Jensen. AJ bestik (13) . Arne Jacobsen. AJ bestik af mat stål bestående af 2 middagsknive og 6 middagsgafler og 2 spiseskeer, 2 mokkeskeer. Fremstillet hos Georg Jensen. Fremstår med brugsspor. (13) Varenr: 4350854 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-08-2016 19:49:00 DKK 350
Bord globus
Bord globus . Bord globus, stel af messing og globe ilagt et look med stenarter af plast. H. 28 Ø 25 cm. Af nyere dato. Varenr: 4349296 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2016 19:38:00 DKK 350
Truhe mit exotischen Schnitzereien
Truhe mit exotischen Schnitzereien . Massive Truhe mit exotischen Schnitzereien von Elefanten und Löwen in Hartholz. Ein Scharnier ist lose. Maße ca.: H. 52 cm, B. 90 cm, T. 46 cm. Varenr: 4334098 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-08-2016 20:02:00 DKK 298
Samling spel. Suduko, Domino m.fl (6)
Samling spel. Suduko, Domino m.fl (6) . Samling spel. Suduko, Domino m.fl. Blandat parti spel med olika storlek, utförande och ålder. Smärre bruksslitage. Lauritz.com garanterar ej att varan är komplett. (6) Varenr: 4297470 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 03-08-2016 21:19:00 DKK 236
Gryta 1800-tal
Gryta 1800-tal. GRYTA, trefot, bronserat gjutjärn, diameter ca 32, höjd ca 31 cm Varenr: 4347325 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-07-2016 17:00:00
Se mere
Samling Vipp produkter (13)
Samling Vipp produkter (13). Samling Vipp produkter bestående af; en sort Vipp270 brødkasse, en CPH Green Vipp7 tandbørstekrus, en sort Vipp262 peberkværn samt ti sorte Vipp102 håndklæder (65x45cm). Håndklæder af 65% økologisk bomuld, 35% bambus. (13) Varenr: 4050022

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2016 15:09:00 DKK 725
Meleret langhåret svensk lammeskind
Meleret langhåret svensk lammeskind. Meleret langhåret blødt svensk lammeskind - ca. 80x60 cm. Bemærk at stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk ... Varenr: 4343757

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-07-2016 14:34:00 DKK 500
Samling reklameskilte/spejle (10
Samling reklameskilte/spejle (10 . Samling div reklameskilte/spejle bla. bestående af; Tetley Bitter 42x29 cm., Coca Cola 29x19 cm., Johannes Hoff 37x27 cm., Chivas Regal 29x20 cm., The Colt 29x19 cm., Squires 34x27 cm. Bell´s 26x19 cm., samt to verdenskort 26x17/19 cm. Fremstår med brugsspor. 1900 tallets slutning. Varenr: 4347772 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2016 13:14:00 DKK 550
 1 2 3 4  >>