Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Bolig i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Heatmax, värmeelement. 2 stycken (2)
Heatmax, värmeelement. 2 stycken (2). Heatmax, värmeelement. 2 stycken. Höjd 64 cm, bredd 42 cm. 1 hjul saknas. Fungerar vid kontroll. (2) Varenr: 4562928 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-02-2017 13:19:00 DKK 236
Ram av bronserat trä
Ram av bronserat trä. Ram av bronserat trä, pastellage. 177x97 cm, innermått ca 70x150 cm. Slitage, smärre färgbortfall, avslag. Varenr: 4570597 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24-02-2017 17:35:00 DKK 255
Tamburmajor, Ragnvald Torkelsson, Skånes Fagerhult
Tamburmajor, Ragnvald Torkelsson, Skånes Fagerhult . Tamburmajor, Ragnvald Torkelsson, Skånes Fagerhult. Mässing som är förgylld med 24K guld. Fyrdelad fot, 6 st hängare. Höjd ca 180 cm. Slitage. Varenr: 4570882 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24-02-2017 15:51:00 DKK 236
Ram jugend
Ram jugend. RAM, jugend, skulpterat trä, ramad planch "Den Svenska och Norska kungafamiljen", Carl Gleerup Malmö, innerrammått ca 40x50 cm Varenr: 4571332 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-02-2017 17:42:00
Se mere
Moccamaster. Techni Vorm, Clubline
Moccamaster. Techni Vorm, Clubline. Moccamaster. Techni Vorm, Clubline. Bruksslitage. Höjd 36 cm, bredd 32,5 cm. Lauritz.com garanterar ej dess funktion. Varenr: 4559809 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-02-2017 16:35:03 DKK 236
Balansvåg, gjutjärn, troligen Forserums Vågfabrik 5 kg, 1900-talets första del.
Balansvåg, gjutjärn, troligen Forserums Vågfabrik 5 kg, 1900-talets första del. . Balansvåg, gjutjärn, troligen Forserums Vågfabrik 5 kg, 1900-talets första del. Rödmålad.Vikter medföljer. Längd ca 51 cm. Slitage. Lauritz.com ansvarar inte för funktionen. Varenr: 4561726 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-02-2017 22:28:00 DKK 236
10 skifferplattor / underlägg (10)
10 skifferplattor / underlägg (10). 10 skifferplattor / underlägg till tallrikar. Ca 30x30 cm. Nagg, fläckar. (10) Varenr: 4540796 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 28-02-2017 17:15:00 DKK 236
Ragnvald Torkelson, Fagerhult, tamburmajor
Ragnvald Torkelson, Fagerhult, tamburmajor. Ragnvald Torkelson, Fagerhult, tamburmajor. Förgylld Ragnvald Torkelson, Fagerhult, tamburmajor, förgylld. 1900-talets andra hälft. Etikettmärkt. Höjd 180 cm. Slitage. Varenr: 4574930 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-02-2017 19:27:00 DKK 236
Holzobjekt
Holzobjekt. Holzobjekt, reifenförmige, konvex geformte, hohle Form, mit Holzgestell, H. 47,5cm. Varenr: 4497810 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-02-2017 20:00:00 DKK 297
by Lassen drei Blumentöpfe (3)
by Lassen drei Blumentöpfe (3). by Lassen drei Blumentöpfe. Ausführung in hellgrau, gelb und orange. Maße klein: H 20, Dm 18. Maße mittel: H 20, Dm 26. Ausstellungsstücke. (3) Varenr: 4546518 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-02-2017 18:32:00 DKK 297
by Lassen drei Blumentöpfe (3). by Lassen drei Blumentöpfe. Ausführung in hellgrau. Maße klein: H 20, Dm 18. Maße mittel: H 20, Dm 26. Maße groß: H 23, Dm 30. Ausstellungsstücke. (3) Varenr: 4546522 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-02-2017 12:21:45 DKK 297
Kamin-/ Ofenblech, Metall
Kamin-/ Ofenblech, Metall. Ofenblech, schwarz lackiertes Metall, stehende Konstruktion auf drei Klauenfüßen, Frontseite bemalt mit Vögeln und Häusern, H. 116 cm - B. 55 cm - T. 45 cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, stellenweise Lackabrieb. Varenr: 4473022 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-02-2017 20:20:00 DKK 334
by Lassen. Zwei Blumentöpfe (2)
by Lassen. Zwei Blumentöpfe (2). by Lassen. Zwei Blumentöpfe. Ausführung in hellgrau. Maße klein: H 23, Dm 30. Maße groß: H 32, Dm 40. Ausstellungsstücke. (2) Varenr: 4546510 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-02-2017 13:49:40 DKK 297
Ljusstakar tenn
Ljusstakar tenn. LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, 1900-talets början, höjd ca 25 cm Varenr: 4570218 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-02-2017 15:40:00
Se mere
Ljusstakar tallrikar teaterkikare kniv
Ljusstakar tallrikar teaterkikare kniv. LJUSSTAKAR, 1 par, TALLRIKAR, 1 par, flintgods, England, TEATERKIKARE, KNIV. . Proveniens: Rashammar Varenr: 4572577 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2017 12:21:00
Se mere
Skulptur
Skulptur. SKULPTUR, 1900-talets första hälft, föreställande badande kvinna, bemålad gips, höjd ca 56 cm Varenr: 4569120 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 18:15:00
Se mere
Henry Gustasson Lyftet
Henry Gustasson Lyftet. HENRY GUSTAFSSON (1943-2005): "Lyftet", skulptur, tenn och stenart, signerad Henry G, höjd inklusive sockel ca 9 cm Varenr: 4570191 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-02-2017 13:36:00
Se mere
Bordslampfot omkring 1900
Bordslampfot omkring 1900. BORDSLAMPFOT, omkring 1900, montering i förgylld brons, stomme i turkosfärgat glas, polykrom dekor av kvinnofigur, höjd ca 42 cm Varenr: 4570274 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-02-2017 19:42:00
Se mere
Vägglystrar gustaviansk stil
Vägglystrar gustaviansk stil. VÄGGLYSTRAR, 1 par, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängda med olikslipade prismor, höjd ca 43, bredd 32 cm Varenr: 4573173 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-02-2017 19:14:00
Se mere
Tamburmajor
Tamburmajor. TAMBURMAJOR, bok, svarvade delar, höjd ca 183 cm Varenr: 4573242 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-02-2017 21:32:00
Se mere
Dubbelkarotter
Dubbelkarotter. DUBBELKAROTTER, 2 st, nysilver, längd ca 20-25 cm Varenr: 4575373 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-02-2017 20:46:00
Se mere
Henning Koppel - Caravel salatskål samt bestik fra Georg Jensen
Henning Koppel - Caravel salatskål samt bestik fra Georg Jensen. Henning Koppel - Caravel salatskål samt bestik af rustfrit stål fra Georg Jensen. Skål H 14 cm. Ø 25 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4574100 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-02-2017 19:24:00 DKK 300
Tripiers. To urtepotteskjulere i form af liggende børn (2)
Tripiers. To urtepotteskjulere i form af liggende børn (2). To urtepotteskjulere i form af liggende børn, bemalet træ. H. 17-12 L. ca. 27 cm. Mærkat fra Tripiers Las' Cos. (2) Varenr: 4564678 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2017 12:53:51 DKK 300
Royal Copenhagen, Georg Jensen m.fl. Mega Mussel vase, fyrfadslys mm. (7)
Royal Copenhagen, Georg Jensen m.fl. Mega Mussel vase, fyrfadslys mm. (7). Royal Copenhagen. Mega Mussel vase samt par fyrfadslys i klart glas med mønster. Vase H. 17 cm. Fyrfadslys H. 7 cm. Georg Jensen. Skål samt par små lysetager af børstet stål. Lysestager H. 8 cm. Desuden medfølger vase af klart og brunt glas. H. 16 cm. Fremstår med brugsspor. (7) mm. ... Varenr: 4573359 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-02-2017 19:40:00 DKK 400
Dele til springvandskumme af porcelæn modelleret med heste
Dele til springvandskumme af porcelæn modelleret med heste. To dele til springvandskumme af porcelæn modelleret med heste, dekoreret med brune og gyldne farver. H. 99 Ø. 58 cm. Desuden medfølger mindre løs del, ligeledes modellet med heste, H. 28 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Pumpemekanik, slanger, beslag, bolte mm. medfølger ... Varenr: 4525980 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-02-2017 11:12:00 DKK 300
Woodline m.fl. Skål og dækketallerken af teak (16)
Woodline m.fl. Skål og dækketallerken af teak (16). En samling teak bestående af: 15 dækketallerkner Ø 27,5. Woodline skål Ø 35 (16) Varenr: 4576010 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2017 13:59:08 DKK 300
Bestik med skafter af palisander, 1960'erne (41)
Bestik med skafter af palisander, 1960'erne (41). Bestik med skafter af palisander, 1960'erne, bestående af 12 skeer L. 21,5 cm, 11 gafler L. 21,5 cm, 12 knive L. 22 cm, 5 pålægsgafler L. 19,5 cm, salatbestik L. 28,5 cm Brugsspor. (41) Varenr: 4575760 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2017 12:12:50 DKK 300
Et par ananasformede lågkrukker af pletsølv (2)
Et par ananasformede lågkrukker af pletsølv (2). Et par ananasformede lågkrukker af pletsølv med indvendig krus af plast, 1900-tallet, H. 15 cm. Ø 8 cm. Den ene ananastop løs. (2) Varenr: 4575740 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2017 12:05:55 DKK 325
Knagerække sort med Paul Smith stof
Knagerække sort med Paul Smith stof. Hanger Knagerække sort. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 4575639

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-02-2017 19:54:00 DKK 300
Engelsk banjo barometer i kasse af fineret palisander.
Engelsk banjo barometer i kasse af fineret palisander.. Engelsk banjo barometer i kasse af fineret palisander. Mrk. D, Fagioli GT Warner st. London. 19. årh. H. 106 cm. Varenr: 4575612 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2017 11:13:03 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>