Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Bolig i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Stathmos, personvåg typ 304, 1960-tal
Stathmos, personvåg typ 304, 1960-tal. Stathmos, personvåg typ 304, 1960-tal. Utförd i grönlackerad metall. Nedfällbar fotplatta. Höjd: 100 cm. Etikettmärkt Stathmos-Lindell AB. Repor, färgbortfall. Varenr: 4645868 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2017 19:25:00 DKK 229
Fyra paneler med årstiderna, Thailand (4)
Fyra paneler med årstiderna, Thailand (4). Fyra paneler med årstiderna. Lack och pärlemoarbete från Thailand. Vardera mäter 49x19 cm. (4) Varenr: 4666107 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25-05-2017 10:41:57 DKK 229
Plastik / Objekt, Kürbis, Bronze
Plastik / Objekt, Kürbis, Bronze. Plastik / Objekt, flacher Kürbis aus Bronze, H.11 cm - D.39 cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren. Varenr: 4645482 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2017 19:54:00 DKK 298
Kamineisen, Guß, Metall
Kamineisen, Guß, Metall. Kamineisen, Guß, Fragment einer Kaminbekrönung in reliefierter Rocaille Form aus Eisen, Maße: L. 23 cm, B. 41,5 cm, starke Gebrauchsspuren, Oxidationsspuren, Kratzer, Verschmutzungen und partielle Risse am Metall, Rückseite ebenfalls mit starken Oxidationsspuren. Varenr: 4662782 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-05-2017 17:02:00 DKK 298
Georg Jensen, Weihnachtsmobiles, Design von Finn Noess- Schmidt 2002 und Regitze Overgaard 2008 (2)
Georg Jensen, Weihnachtsmobiles, Design von Finn Noess- Schmidt 2002 und Regitze Overgaard 2008 (2). Georg Jensen, Weihnachtsmobiles, bestehend aus: 1 'Weihnachtstrubel' in Gold mit verschiedenen Bändern, Design von Finn Noess- Schmidt 2002, original verpackt und verschweißt 1 Christrose in Gold mit zwei verschiedenen Bändern, Design von Regitze Overgaard 2008, Maße: L. ca. 8,5 cm, mit ... Varenr: 4668158

DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-05-2017 19:00:00 DKK 335
Kohleofen, 'Eibelshäuser Hütte', Ende 19. Jahrhundert / Anfang 20. Jahrhundert, Metall / Gusseisen
Kohleofen, 'Eibelshäuser Hütte', Ende 19. Jahrhundert / Anfang 20. Jahrhundert, Metall / Gusseisen. Kohleofen, 'Eibelshäuser Hütte', Ende 19. Jahrhundert / Anfang 20. Jahrhundert, rechteckiger Kohleofen aus Gusseisen auf vier geschweiften Füßen, mit Verzierungen im Metall, Maße: H. ca. 72 cm, B. 79 cm, T. 48 cm, starke Gebrauchsspuren, Oxidationsspuren, Verschmutzungen und Kratzer am Metall. Varenr: 4608125 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-05-2017 19:22:00 DKK 298
Topf / Kübel, Pflanzenkübel, Holz (2)
Topf / Kübel, Pflanzenkübel, Holz (2). Paar Töpfe / Kübel, Pflanzenkübel, Holz, Korbgestell auf drei-fach konkav eingezogenem Sockel mit kugelförmigen Füßchen, balusterförmiges Bein, H.69 cm - D.48 cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, stelleweise kleine Kratzer. (2) Varenr: 4664001 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2017 20:06:00 DKK 372
Tamburmajor
Tamburmajor. Tamburmajor, trä, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 180 cm. Bruksslitage. Varenr: 4651128 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-05-2017 17:20:00 DKK 229
Buddha stående i gjuten stenmaterial
Buddha stående i gjuten stenmaterial. Trädgårdsfigur i form av stående Buddha. Gjuten i stenmaterial. H: 90 cm, B: 25 cm. OBS! Lagning i fot. Patina, beläggningar. Varenr: 4662736 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-05-2017 20:55:00 DKK 248
Bordsset
Bordsset. BORDSSET, för exempelvis vinäger, höjd ca 40 cm Varenr: 4668407 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-05-2017 17:06:00
Se mere
Uppläggningsfat vitmetall fruktknivar
Uppläggningsfat vitmetall fruktknivar. UPPLÄGGNINGSFAT, 1900-talets mitt, Arus, vitmetall, med insats, FRUKTKNIVAR, 7 st, med skaft i sten, höjd 6, diameter 35 cm Varenr: 4668465 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-05-2017 19:54:00
Se mere
Ytterfoder, 3 st (3)
Ytterfoder, 3 st (3). Ytterfoder, 3 st. 19/2000-tal. Bemålad metall. 27x37 cm. Bruksslitage. En med skador på list. (3) Varenr: 4652361 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24-05-2017 16:06:00 DKK 229
Ljusstakar gustaviansk
Ljusstakar gustaviansk. LJUSSTAKAR, 1 par, 1900-tal, gustaviansk stil, tennlegering, dekor av pärlbård, höjd ca 27 cm Varenr: 4671604 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-05-2017 17:33:00
Se mere
Skulpturer
Skulpturer. SKULPTURER, 2 st, 1900-talets slut, varav en möjligen Haida, träskuren delvis bemålad dekor, höjd ca 37-51 cm Varenr: 4671600 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-05-2017 17:21:00
Se mere
Skrivställ jugend
Skrivställ jugend. SKRIVSTÄLL, sten, omkring 1900, jugend, för 2 bläckhorn, höjd ca 13, 34x19 cm Varenr: 4671583 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-05-2017 16:18:00
Se mere
Bläckhorn brons och förgylld metall
Bläckhorn brons och förgylld metall. BLÄCKHORN, 2 st, brons resp förgylld metall, 1900 resp 1800-tal, diameter ca 26 resp 20 cm Varenr: 4671500 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-05-2017 11:15:00
Se mere
Kuddar och skärmar Svenskt Tenn
Kuddar och skärmar Svenskt Tenn. FIRMA SVENSKT TENN, 3 kuddar, 5 skärmar, diameter 19,5-40 cm, klädda i Josef Frank tyg Varenr: 4671080 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-05-2017 20:44:00
Se mere
Bricka nysilver
Bricka nysilver. BRICKA, nysilver, med hänklar, på tassar, längd ca 69 cm Varenr: 4670756 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-05-2017 12:00:00
Se mere
Peberkværn af palisander, formgivet hos Nissen
Peberkværn af palisander, formgivet hos Nissen. Peberkværn af palisander, fremstillet hos Nissen. H. 18,5 cm. Minimale brugsspor Varenr: 4655508 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2017 20:42:00 DKK 375
Bøgelund-Jensen - bestik af sølvplet,
Bøgelund-Jensen - bestik af sølvplet,. Bøgelund-Jensen - bestik af sølvplet, bestående af: 2 knive l. 22 cm, 2 store skeer l. 22 cm, 2 skeer l. 20,5 cm, 4 skeer l. 17,8 cm, 1 gaffel l. 20,2 cm, 1 gaffel l. 17,5 cm, 6 små knive l. 16,9 cm, 1 serveringsske l. 25 cm, 1 kaffeske. Med slitage (20) Varenr: 4639852 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-05-2017 16:45:00 DKK 300
50 stk. stofbøjler (50)
50 stk. stofbøjler (50). Retro stofbøjler betrukket med hvidt stof, dokeret med blomster motiver samt sløjfe. (50) Varenr: 4496489

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-05-2017 20:00:00 DKK 300
Propel med tysk barometer
Propel med tysk barometer . Propel udskåret af mahogni, monteret med barometer. L. 90 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4670036 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-05-2017 14:03:17 DKK 300
Skulptur, bemalet metal, 1900-tallets slutning
Skulptur, bemalet metal, 1900-tallets slutning . Skulptur, bemalet metal, 20. Årh. slutning, plakette m/ signatur, H. inkl. sokkel 73 cm. Fremstår m/ brugsspor. Varenr: 4670184 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-05-2017 19:25:00 DKK 300
Olivenkrukker af ler (2)
Olivenkrukker af ler (2). Olivenkrukker af ler med glaseret inderside, begge med håndtag. H. 52-55 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. (2) Varenr: 4672700 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-05-2017 20:51:00 DKK 300
Bjørn Wiinblad for Rosenthal. Siena. Serverings bestik af stål & porcelæn (5)
Bjørn Wiinblad for Rosenthal. Siena. Serverings bestik af stål & porcelæn (5). Bjørn Wiinblad (1918-2006) for Rosenthal. Siena. Serverings bestik af stål & porcelæn, bestående salatbestik samt forskærersæt, L. 24, 27 & 33 cm. (5) Varenr: 4672033 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2017 12:16:00 DKK 325
M103/17 - L'oréal. Hydra energetic (58)
M103/17 - L'oréal. Hydra energetic (58). L'oréal. Hydra energetic. Anti-tiredness. Fremstår i uåbnet originalemballage. (58) Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Nordsjællands Politi Se alle auktionerne her Varenr: 4671846 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2017 20:49:00 DKK 325
Bord globus
Bord globus. Bord globus, stel og globe af hhv. messing og ilagt et look med stenarter i plast. H. 28 Ø 25 cm. Af nyere dato. Varenr: 4671369 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-05-2017 18:30:00 DKK 300
M102/17 - Colgate. Samling eltandbørster (77)
M102/17 - Colgate. Samling eltandbørster (77). Colgate. Samling eltandbørster. Fremstår i ubrudt originalemballage. (77) Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Nordsjællands Politi Se alle auktionerne her Varenr: 4670520 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2017 18:23:00 DKK 300
Flise med retro motiv
Flise med retro motiv. Nyproduceret flise med retro amerikaner motiv. 74,8 x 37,3 cm. Varenr: 4606255

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-05-2017 12:02:18 DKK 300
Dådyr med kid, figurgruppe af støbt materiale, af nyere dato
Dådyr med kid, figurgruppe af støbt materiale, af nyere dato. Dådyr med kid, bemalet figurgruppe af støbt materiale, af nyere dato, H. 28, B. 36, D. 25 cm. Enkelte ridser. Varenr: 4646372 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2017 14:47:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>