Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Röllakanmatta, signerad GS
Matta, röllakanteknik, signerad GS, ca 235 x 170 cm, slitage, fläckar
Varenr: 4800707
DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 18-10-2017
19:35:00
DKK 235
Samling orientalske knive, dolke, macheter (9)
Samling orientalske knive, dolke, macheter. Forskellige størrelser og former, delvist med skåle af træ, delvist med prægede klinger, fire stk. med skeder af læder, stof og metal, L. 28-58 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, delvist korrosion, afslag og små mangler. (9)
Varenr: 4807216
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 18-10-2017
20:55:00
DKK 298
Tre dörrstycken samt parti tofsar (12)
Tre dörrstycken i textil samt parti tofsar. Dörrstycke i tre delar, upphöjd dekor. Bredd 21 cm. Längd ca 240, 240, 97-122 (skarv), lösa sömmar, slitage. 9 tofsar av olika modeller och ålder, några i par. Slitage. (12)
Varenr: 4768506
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 19-10-2017
16:50:22
DKK 235
Patchwork, Indien, 256x203 cm.
Patchwork, Indien, rigt dekoreret med broderier. 256x203 cm.
Varenr: 4793424
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-10-2017
19:51:00
Patchwork, Indien, 246x196 cm.
Patchwork, Indien, rigt dekoreret med perler, palietter og broderier. 246x196 cm.
Varenr: 4793421
20:52:00
DKK 375
Møbelstof, ruller (10)
Møbelstof, ufarvet hør/polyester blanding. Cirka 20 m i hver rulle. L. 150 cm. (10)
Varenr: 4809290
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
13:54:31