Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Oscar af Hans Bølling, doneret af ARCHITECTMADE
Oscar af Hans Bølling, doneret af ARCHITECTMADE. ”Oscar” af Hans Bølling, doneret af ARCHITECTMADE Signeret af designeren Hans Bølling. Oscar blev tegnet i 1953 med Hans Bøllings karakteristiske glæde og sans for detaljer, hvilket gør den lille hund til et ægte symbol på, at kreativitet og kvalitet kan gå hånd i hånd. Oscar har, ligesom ... Varenr: 3559551 DKK 400 DK, Herlev, Dynamovej 06-10-2014 09:00:00 DKK 350
Oscar af Hans Bølling, doneret af ARCHITECTMADE - til fordel DIGNITY
Oscar af Hans Bølling, doneret af ARCHITECTMADE - til fordel DIGNITY. ”Oscar” af Hans Bølling, doneret af ARCHITECTMADE Signeret af designeren Hans Bølling. Oscar blev tegnet i 1953 med Hans Bøllings karakteristiske glæde og sans for detaljer, hvilket gør den lille hund til et ægte symbol på, at kreativitet og kvalitet kan gå hånd i hånd. Oscar har, ligesom ... Varenr: 3559589 DKK 400 DK, Herlev, Dynamovej 06-10-2014 15:12:00 DKK 400
Fem lampskärmar, by Rydéns, modell 'Venice' (5)
Fem lampskärmar, by Rydéns, modell 'Venice' (5). Fem lampskärmar, by Rydéns. Modell 'Venice', ovala skärmar i grått bomullstyg. Höjd 18 cm, bredd upptill 19 cm, djup upptill 16 cm. Oanvända i plast. (5)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, ... Varenr: 3567931

DKK 654 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-10-2014 13:17:55 DKK 266
Modern House by Martinsen. Kaffefilterhållare i stål (9)
Modern House by Martinsen. Kaffefilterhållare i stål (9). Modern House by Martinsen. Kaffefilterhållare i stål. Höjd 9,5 cm, bredd ca 17 cm, djup ca 7 cm. (9) Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer ... Varenr: 3568397

DKK 654 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-10-2014 17:28:00 DKK 245
Ljusmobil, spiralvriden ljusstake
Ljusmobil, spiralvriden ljusstake. Ljusmobil, spiralvriden ljusstake för upphängning i tak. Vitmetall. Höjd: 110 cm Varenr: 3560990 DKK 654 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-10-2014 18:40:00 DKK 776
Martinsen. Ett par vägglampetter 'Hammond' (2)
Martinsen. Ett par vägglampetter 'Hammond' (2). Martinsen. Ett par vägglampetter 'Hammond'. Metall samt trä. Höjd ca 56 cm. Förpackade i originalkartonger. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. ... Varenr: 3568961

DKK 654 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-10-2014 16:34:00 DKK 245
Babushka-dockor, Matryoshka, Ryssland (2)
Babushka-dockor, Matryoshka, Ryssland (2). 2 Stycken Babushka-dockor, Matryoshka, 5-delar, Rysslands presidenter, Lenin-Yeltsin samt traditionell kvinna dockor. Ryssland. Kvinna docka med invändig avslag på största dockan. Presidenterna omärkt, kvinnor märkt enligt bild. (2) Varenr: 3572329 DKK 654 SE, Örebro, Aspholmen 07-10-2014 13:28:10 DKK 245
Fat i ädelträrot
Fat i ädelträrot. Fat i ädelträrot, diam. 50 cm. Slitage. Varenr: 3570564 DKK 654 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 06-10-2014 16:15:00 DKK 245
Columbus, jordglob
Columbus, jordglob. Columbus, jordglob med belysning. H. 42 cm. Varenr: 3573707 DKK 654 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 08-10-2014 16:43:00 DKK 245
Samling textil, lin och bomull, 1900-tal (22)
Samling textil, lin och bomull, 1900-tal (22). Samling textil, lin och bomull, 1900-tal. Bestående av damastdukar, dukar samt lakan. Totalt 22 st delar. Bruksspår. (22) Varenr: 3574427 DKK 654 SE, Örebro, Aspholmen 08-10-2014 19:15:00 DKK 245
Mermaid af Hans Bølling, doneret af ARCHITECTMADE - Til fordel for DIGNITY
Mermaid af Hans Bølling, doneret af ARCHITECTMADE - Til fordel for DIGNITY. Mermaid af Hans Bølling, doneret af ARCHITECTMADE Signeret af designeren Hans Bølling. Hans Bølling fandt i 1954 inspiration til Havfruen i H.C. Andersens verdenskendte eventyr Den Lille Havfrue, der om noget må være essensen af danskhed. Havfruen repræsenterer Bøllings egen fortolkning af ... Varenr: 3560005 DKK 700 DK, Herlev, Dynamovej 06-10-2014 15:40:00 DKK 575
Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi' (2)
Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi' (2). Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi'. Lampa av metall och akryl, höjd 22 cm, diameter 13 cm. Vas i bronspatinerad metall, höjd ca 25 cm. Båda i originalkartonger. (2)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar ... Varenr: 3573460

DKK 736 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 08-10-2014 19:58:00 DKK 245
Paraplyholder af messing
Paraplyholder af messing . Paraplyholder af messing, rigt dekoreret. 1900-tallet. H. 97 Ø ca. 30 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3567140 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 06-10-2014 13:53:00 DKK 350
Georg Jensen Damask, dug samt servietter (13)
Georg Jensen Damask, dug samt servietter (13). Georg Jensen Damask, Bambus dug samt servietter, i original emballage. Dug 170 x 320 cm, servietter 52 x 52 cm. (13) Varenr: 3569561 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-10-2014 15:25:00 DKK 425
Knager, fyrretræ og metal (5)
Knager, fyrretræ og metal (5). Nummerede skole gymnastik knager af fyrretræ og metal. 1900-tallets midte. L. 46 - 65 cm. (5) Varenr: 3561932 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 07-10-2014 18:37:00 DKK 375
Samling trækasser (10)
Samling trækasser (10). Samling trækasser, heraf bl.a. fra Odense marcipanfabrik og Unicef. L. 27-81 cm. Fremstår med brugsslitage. (10) Varenr: 3572566 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 07-10-2014 14:46:17 DKK 425
Stor rejsekuffert
Stor rejsekuffert. Stor vintage rejsekuffert af lakeret kanvas med lister af formbøjet træ. H. 57, L. 102, B. 62 cm. Nøgle mangler. Fremstår med aldersrelateret slitage og defekte greb. Varenr: 3565265 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 02-10-2014 11:49:00 DKK 500
Vivi Haacke. Syv icollage i keramik. (6)
Vivi Haacke. Syv icollage i keramik. (6). Vivi Haacke. Syv icollage i keramik, ca. 13 x 13 m, nr. 450000, 450010, 450020, 450030, 450040, 450050. (6) Varenr: 3546160 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 03-10-2014 13:40:00 DKK 300
Børma vægmonteret blandingsbatteri.
Børma vægmonteret blandingsbatteri.. Børma vægmonteret blandingsbatteri. Vægplade i poleret stål. Vægplade måler 15,5 x 15,5 cm. Obs: kun blandingsbatteri og vægplade, selve vandhane medfølger ikke. Fremstår ny, ubrugt og i originalemballage. Varenr: 3543121 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 04-10-2014 13:24:00 DKK 325
Annica Vallin. Relieffer (2)
Annica Vallin. Relieffer (2). Annica Vallin. To Relieffer prydet med hjerte/hjerter, 20 x 20 cm. (2) Varenr: 3542911 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 04-10-2014 13:35:00 DKK 300
 A. Lervad & Søn m.fl. Samling teak i form af 11 tallerkner samt 2 serveringsfade med glasskåle (13)
A. Lervad & Søn m.fl. Samling teak i form af 11 tallerkner samt 2 serveringsfade med glasskåle (13). A. Lervad & Søn m.fl. Samling teak bestående af aflang bakke med 6 glasskåle, på bagsiden mærket ALSATEAK og A. Lervad & Søn. L. ca. 46 B. 15,5 cm. 6 tallerkner Ø. 28,5 cm. og 5 tallerkner Ø. 28 cm. alle umærkede, samt serveringsfade med par skåle af plast L. ca. 33 B. ca. 14 cm. uden mærke ... Varenr: 3571991 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 07-10-2014 16:53:00 DKK 325
Japansk figur af udskåret træ
Japansk figur af udskåret træ. Figur af udskåret træ i form af bjørn med fisk. Hokkaido, Japan. H. 22, L. 32 cm. Varenr: 3569376 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 03-10-2014 12:40:00 DKK 300
Afrikanske figurer af udskåret træ (5)
Afrikanske figurer af udskåret træ (5). Afrikanske figurer af udskåret træ. H. 25 - 50 cm. (5) Varenr: 3564294 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 07-10-2014 15:18:46 DKK 300
Samling bestik, palisander m.m. (58)
Samling bestik, palisander m.m. (58). Samling bestik med skæfter af palisander m.m., bestående af 21 middagsknive, otte gafler, seks steakknive, fire smørknive, otte middagsskeer, tre teskeer, proptrækker, ostehøvl samt seks andre middagsknive. Fremstår med brugsslitage. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden ... Varenr: 3501076 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-10-2014 20:01:00 DKK 300
Josef Frank, våda/gardinlängd 'Waves 02'
Josef Frank, våda/gardinlängd 'Waves 02'. Josef Frank, tyg 'Waves 02', producerad av Almedahls. Bomull och lin. Mönsterrapport 90 cm. B: 132, L: 276 cm. Lite blekt. OBS: Modellbild. Proveniens: Sydsvenskans huvudkontor på Krusegatan i Malmö. Varenr: 3553099 DKK 817 SE, Malmö, Baltzarsgatan 06-10-2014 19:45:00 DKK 245
Ljusstakar 2 st björkrot 1800-tal (2)
Ljusstakar 2 st björkrot 1800-tal (2). Ljusstakar 2 st björkrot 1800-tal. Höjd 16 cm. Varenr: 3571911 DKK 817 SE, Malmö, Baltzarsgatan 07-10-2014 18:40:00 DKK 245
Gardinstänger, pilar, järn, 3 stycken
Gardinstänger, pilar, järn, 3 stycken. Gardinstänger, järn, 3 stycken, i form av pilar. Medföljande väggfästen i järn. 1900-talets mitt. Mått L 2x140 cm, 1x160 cm. Bruksspår. Varenr: 3566131 DKK 817 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-10-2014 16:11:00 DKK 245
Martinsen. 'Henriette', ett par väggspeglar med krokar (2)
Martinsen. 'Henriette', ett par väggspeglar med krokar (2). Martinsen. 'Henriette', ett par väggspeglar med krokar. 78x5x39 cm. I originalkartonger. (2)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varenr: 3573440

DKK 817 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 08-10-2014 16:51:00 DKK 245
Rockhängare i gulmetall i äldre stil
Rockhängare i gulmetall i äldre stil. Rockhängare i gulmetall i äldre stil. Höjd 170 cm, Diameter 48 cm. Varenr: 3566311 DKK 817 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-10-2014 19:33:00 DKK 306
Partier med slaveskibe (træ) samt 2 tryk (4)
Partier med slaveskibe (træ) samt 2 tryk (4). Partier med slaveskibe, malerier på træplade, samt 2 tryk i rammer m. glas. 1900-tallets slutning. 54 x 65, 70 x 80, 36 x 42 cm. (4) Varenr: 3556391 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-10-2014 11:17:52 DKK 300
 1 2 3 4  >>