Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Weihnachtskranz Frankreich
Weihnachtskranz Frankreich. Sehr großer Weihnachtskranz, Girlanden auf 6 Ringe gezogen mit 2 Weihnachtsfahnen und Dekor, H. 195cm, Durchmesser: 130cm Varenr: 3409000 DKK 597 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-07-2014 19:48:00 DKK 298
Gardinstång
Gardinstång. Gardinstång. Metall med stomme av trä, omkring 1900. Längd ca 190 cm. Varenr: 3471704 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-07-2014 17:25:55 DKK 243
Parti ramar (11)
Parti ramar (11). Parti ramar. Totalt 11 st. Bronserade och bemålade. Mått 36x29,5-85x79 cm. Ställvis dekorbortfall. En ram med lagningar. (11) Varenr: 3455046 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 28-07-2014 19:52:00 DKK 263
Cornisch med gardinstång
Cornisch med gardinstång. Cornisch med gardinstång. Gustaviansk stil. Längd 153 cm, djup 17 cm. Varenr: 3473711 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-07-2014 20:15:00 DKK 243
Förgylld ram, sent 1800-tal
Förgylld ram, sent 1800-tal. Förgylld ram, sent 1800-tal. Yttermått 84x69 cm, innermått 62,5x46,5 cm. Skador i form av bortfall av förgyllning. Varenr: 3491380 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 30-07-2014 10:33:00 DKK 243
Paraplyställ i gjutjärn
Paraplyställ i gjutjärn. Paraplyställ i gjutjärn. H. 56 cm. Varenr: 3486503 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 17:46:00 DKK 263
Dörrstopp
Dörrstopp. Häst i gjutjärn. H. 25 cm. Varenr: 3486493 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-07-2014 20:41:00 DKK 243
Ett par väggljusstakar i gjutjärn (2)
Ett par väggljusstakar i gjutjärn (2). Ett par väggljusstakar i gjutjärn. D. 20 cm. Varenr: 3486523 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 19:05:00 DKK 324
Ett par väggkonsoler i gjutjärn (2)
Ett par väggkonsoler i gjutjärn (2). Ett par väggkonsoler i gjutjärn. H. 30 cm. (2) Varenr: 3486517 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-07-2014 17:01:00 DKK 243
Liggande katt, skulptur
Liggande katt, skulptur. Katt i patinerad brons. L. 20 cm. Varenr: 3486484 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-07-2014 16:35:00 DKK 243
Badkar, Zink
Badkar, Zink. Badkar i zink, fristående modell på fötter. 1900-talets mitt. Längd 160 cm, bredd 66 cm, höjd 52 cm. Patina. Propp medföljer ej. Varenr: 3489417 DKK 648 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-07-2014 18:33:00 DKK 283
Ett par dragbeslag i brons och marmor (2)
Ett par dragbeslag i brons och marmor (2). Ett par dragbeslag i brons och marmor. L: 34 cm. (2) Varenr: 3486555 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-07-2014 15:09:00 DKK 243
Skulptur i gjutjärn
Skulptur i gjutjärn. Skulptur i gjutjärn. H. 40 cm. Varenr: 3486551 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-07-2014 20:13:00 DKK 243
Shiva med pilbåge
Shiva med pilbåge. Shiva med pilbåge. Patinerad brons. Höjd 25 cm. Varenr: 3486578 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 18:37:00 DKK 243
Dörrstopp i gjutjärn
Dörrstopp i gjutjärn. Dörrstopp i gjutjärn. Tre katter i en korg. Höjd 17 cm, bredd 20 cm. Varenr: 3486582 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 17:42:00 DKK 263
Fotskrapa
Fotskrapa. Fotskrapa i gjutjärn. Höjd 20 cm, längd 37 cm. Varenr: 3486543 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-07-2014 17:06:00 DKK 263
Konsolbord, rokokostil, 1900-talets mitt
Konsolbord, rokokostil, 1900-talets mitt. Konsolbord, rokokostil, 1900-talets mitt. Konsolbord med marmorskiva samt förgylld stomme i trä. L 50 D 30 H 70. Mindre färgbortfall. Varenr: 3489015 DKK 648 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-07-2014 20:38:00 DKK 243
Rökbord, orientaliskt, 1900-talets första del
Rökbord, orientaliskt, 1900-talets första del. Rökbord, orientaliskt, 1900-talets första del. Tvåarmat rökbord i mässing. H ca 70 cm. Bruksslitage. Varenr: 3489019 DKK 648 SE, Norrköping, Finspångsv. 28-07-2014 19:47:00 DKK 263
Underlägg, Svenskt Tenn (11)
Underlägg, Svenskt Tenn (11). Underlägg, Svenskt Tenn. 30x40 cm. Vissa etikettmärkta. Bruksslitage, fläckar. (11) Varenr: 3488315 DKK 648 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-07-2014 18:27:00 DKK 263
Brasskärm, 1895
Brasskärm, 1895. Brasskärm från 1895. Bronserat trä med baksida av zink och framsida av bemålad textil. Signerad AB 1895. H 111, B 65 cm. Bruksslitage, färgbortfall. Varenr: 3488198 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-07-2014 14:34:00 DKK 243
Litet staffli i rokokostil
Litet staffli i rokokostil. Litet staffli i rokokostil. Höjd 53 cm. Varenr: 3487000 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-07-2014 20:52:00 DKK 263
2 skulpturer, höna och tupp, brons (2)
2 skulpturer, höna och tupp, brons (2). 2 skulpturer, höna och tupp, brons. H: 19 / 26 cm. Varenr: 3486984 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-07-2014 17:48:00 DKK 283
Parti plåtlåda, trissa samt värmeplunta (3)
Parti plåtlåda, trissa samt värmeplunta (3). Plåtlåda (48x34x27 cm), marin trissa (höjd utan krokar ca 25 cm), värmeplunta i koppar (längd 27 cm). (3) Varenr: 3470021 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 15:07:04 DKK 243
Henning Koppel för Georg Jensen Skål
Henning Koppel för Georg Jensen Skål. Henning Koppel för Georg Jensen. Masterpieces collection skål af stål. Ø 28 cm. H. 8 cm. Med tillhörande förpackning. Mindre bruksslitage. Varenr: 3484443 DKK 648 SE, Malmö, Baltzarsgatan 31-07-2014 20:00:00 DKK 243
Ho. Järn med invändig emaljering
Ho. Järn med invändig emaljering. Ho. Järn, invändigt emaljerad. För hörnplacering på vägg. Höjd 25, 56x56 cm. Rost, slitage. Obs! tung! Varenr: 3493884 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 31-07-2014 14:34:00 DKK 243
Ytterfoder rotting och smide (2)
Ytterfoder rotting och smide (2). Ytterfoder i rotting med ställning i smide, höjd 92 cm, Ø 25 cm resp. höjd 120 cm, Ø 33 cm. (2) Varenr: 3489839 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 29-07-2014 09:58:27 DKK 263
Fyra hjul/drivhjul av trä (4)
Fyra hjul/drivhjul av trä (4). Fyra hjul/drivhjul av trä. 1900-tal. Bemålade. Diameter 70-125 cm. Slitage, färgbortfall. (4) Varenr: 3481182 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 18:20:00 DKK 263
Eldhund
Eldhund. Eldhund i gjutjärn. Längd 35 cm. Varenr: 3486581 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 17:37:00 DKK 263
Samling div. ølkasser af træ (5)
Samling div. ølkasser af træ (5) . Samling div ølkasser af træ fra bl.a. Tuborg, Carlsberg, variable mål ca. Fremstår med alders- og brugsspor. (5) Varenr: 3493312 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2014 17:35:00 DKK 300
To koskind (2)
To koskind (2). To koskind af brunt og sort broget. Ca. 210 x 190 cm. Fremstår med mærker på skind. (2) Varenr: 3490677 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-07-2014 15:46:00 DKK 350
 1 2 3 4 5 6 7  >>