Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Bolig i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tamburmajor i trä
Tamburmajor i trä. Tamburmajor i trä. Höjd: 176 cm. Bruksslitage, en krok fastlimmad Varenr: 4210137 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-05-2016 19:28:00 DKK 242
Underlägg 12 st, bl a Josef Frank för Svensk Tenn 3 st. (12)
Underlägg 12 st, bl a Josef Frank för Svensk Tenn 3 st. (12). Underlägg 12 st, bl a Josef Frank för Svensk Tenn 3 st. Digsmed, Gense och 6 st med asiatiska motiv. Längder 22 - 57 cm. Slitage, smärre skador. (12) Varenr: 4237805 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 29-04-2016 15:54:00 DKK 242
Tesamovar, vitmetall med glaslock, tidigt 1900-tal
Tesamovar, vitmetall med glaslock, tidigt 1900-tal. Tesamovar, vitmetall med glaslock, tidigt 1900-tal. H. 43,5cm. Elen bör ses över. lauritz.com står ej för funktion. Varenr: 4242299 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-05-2016 20:31:00 DKK 242
Ett parti ramar (3)
Ett parti ramar (3). Ett parti ramar. Varierande storlek och form. Mått förgylld ram: 19 x 16 cm. Mått svart ram: 28 x 24,5 cm. Mått: brun ram: 40,5 x 35 cm. Åldersrelaterat slitage, färgbortfall. (3) Varenr: 4235682 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-05-2016 21:10:00 DKK 242
Vedkorg, modern tillverkning
Vedkorg, modern tillverkning. Vedkorg med bärhandtag, på fötter. Mässingsfärgad metall. Längd 53,5 cm, höjd 18 cm. Milda bruksspår. Varenr: 4254752 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-05-2016 17:30:53 DKK 242
Utebadkar / skållningstråg zink 1900-talets första hälft / mitt
Utebadkar / skållningstråg zink 1900-talets första hälft / mitt. Utebadkar / skållningstråg zink 1900-talets första hälft / mitt. L 182, största br 71 cm, h 51-55 cm. Slitage, något anlupen. Varenr: 4250382 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-05-2016 19:57:00 DKK 403
Fruktbestick
Fruktbestick. FRUKTBESTICK, nysilver, bestående av: 11 gafflar + 6 knivar; 6 udda fruktknivar medföljer Varenr: 4256914 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-05-2016 17:33:00
Se mere
Design House Stockholm, grön Julgransfot.
Design House Stockholm, grön Julgransfot.. Design House Stockholm, grön Julgransfot. Etikettmärkt. 2000-tal. Höjd 16 cm, bredd 64 cm. Bruksslitage. Varenr: 4237907 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 29-04-2016 16:02:00 DKK 262
Räucherschale / Hängeschale, Messing
Räucherschale / Hängeschale, Messing. Räucherschale / Hängeschale, Messing. Aufhängung an drei Ketten, Seite mit Gravur: 'Presented by Mr and Mrs L. Rosenthal im Memory of the late Mr. L. Estreich Mr & Mrs I. Rosenthal', Durchmesser 27, Hängelänge 60 cm. Patina, Flecken, eine Seitenkante mit Einrissen. Varenr: 4239580 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-04-2016 17:02:00 DKK 299
Sehr großer Kerzenständer aus Schmiedeeisen
Sehr großer Kerzenständer aus Schmiedeeisen . Überdimensional großer Kerzenständer aus Schmiedeeisen in schwarz gefasst. Durchmesser für Kerzen bis ca. 33 cm. Altersgemäße Gebrauchspuren und Wachsablagerungen. Maße ca.: H. 44 cm, D. 58 cm. Varenr: 4220160 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-05-2016 16:23:56 DKK 299
Ammunitions- og våbenkasser (2)
Ammunitions- og våbenkasser (2) . Ammunitions- og våbenkasser af rødt bemalet træ, beslag af metal. Stammer fra kronborg ifølge rekvirent. H. 56 cm. L. 114 cm. B. 46 cm. og H. 40 cm. L. 82 cm. B. 57 cm. (2) Varenr: 4250190 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 10:03:00 DKK 325
Læderbetrukket lille kuffert 18/1900-tallet
Læderbetrukket lille kuffert 18/1900-tallet. Lille kuffert, læderbetrukket træ. H. 18 B. 46 D. 25 cm. Antageligt tidl. instrumentkuffert. 18/1900-tallet Varenr: 4251350 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-05-2016 15:26:00 DKK 300
Figur i form af lille sort dreng med turban, ultimo 1900-tallet
Figur i form af lille sort dreng med turban, ultimo 1900-tallet. Figur i form af lille sort dreng med turban, bemalet træplade monteret med par hængsler og hyldeknægte hvorpå bakke / hylde kan monteres, ultimo 1900-tallet. Mærket 'Original Buttler Produkt, W. Germany. H. 101 cm. Fremstår med afslag på basen. Hyldeknægte og bakke / hylde medfølger ej. Varenr: 4251590 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-05-2016 20:08:00 DKK 325
Trådkurve og væg ur (4)
Trådkurve og væg ur (4). Trådkurve i gulmalet metal og væg ur Ø. 60 cm (4) Varenr: 4255111 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-05-2016 16:03:13 DKK 300
Tine K Home - Seks pudebetræk (6)
Tine K Home - Seks pudebetræk (6). Tine K Home - Seks pudebetræk, 2 Beige Velour mål 50x50 cm. og 2 grønne pudebetræt med velourforside 50x50 cm. Samt 2 af olivengrønt hør 50x30 cm. Bemærk at det er modelfotos, de leveres uden fyld/montering. (6) Varenr: 4138897

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2016 13:23:07 DKK 325
Seks pudebetræk fra Tine K. Home (6)
Seks pudebetræk fra Tine K. Home (6). Tine K Home - Seks pudebetræk, 2 stribede - mål 60x60 cm. og 2 pudebetræk med printet for og bagside 60x40 cm. Samt 2 af nugatfarvet velour 50x30 cm. Bemærk at det er modelfotos, de leveres uden fyld/montering. (6) Varenr: 4141777

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2016 19:04:00 DKK 300
To kinesiske silkemalerier, 1900-tallet (2)
To kinesiske silkemalerier, 1900-tallet (2). To kinesiske silkemalerier, gouche på silke. 1900-tallet. 40 x 50 cm. (2) Varenr: 4177302 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-05-2016 11:18:00 DKK 300
Tine K Home - 6 pudebetræk
Tine K Home - 6 pudebetræk . Tine K Home - 6 pudebetræk, 2 30x50 cm. og 2 "pølleformede" i cremfarvet hør, samt 2 grøntstribede ca. 45x40 cm. Bemæk at det er modelfotos, sofa og fyld/montering medfølger ikke. (6) Varenr: 4191727

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-05-2016 13:26:16 DKK 300
Damask Collection. Sengelinned i egyptisk bomuld. (4)
Damask Collection. Sengelinned i egyptisk bomuld. (4). Damask Collection. Sengelinned i egyptisk bomuld. Et sæt bestående af ialt 2 x dynebetræk samt 2 x pudebetræk. Mål: L. 200. B. 140 cm. (4) Varenr: 4220004

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-05-2016 19:50:00 DKK 300
Tine K Home - 6 pudebetræk. (6)
Tine K Home - 6 pudebetræk. (6). Tine K Home - 6 stribde cremefarvede og grøne nuancer - pudebetræk, 2 x ca. 75x50 cm. 4 stk. 40x40 cm. Bemæk at det er modelfotos, sofa og fyld/montering medfølger ikke. (6) Varenr: 4169180

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2016 19:57:00 DKK 300
Balkon Grill
Balkon Grill. Balkon Grill, altan/balkon/terrasse til udendørs madlavning og grill. Varenr: 4204543

DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-04-2016 11:35:52 DKK 300
Tine K Home - Seks pudebetræk (6). Tine K Home - Seks pudebetræk, 2 Beige Velour mål 50x50 cm. og 2 grønne pudebetræt med velourforside 50x50 cm. Samt 2 af olivengrønt hør 50x30 cm. Bemærk at det er modelfotos, de leveres uden fyld/montering. (6) Varenr: 4230022

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 20:40:00 DKK 300
Trådkurve og væg ur (4)
Trådkurve og væg ur (4). Trådkurve i gulmalet metal og væg ur Ø. 60 cm (4) Varenr: 4239269 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-04-2016 11:52:48 DKK 300
Trådkurve og væg ur (4)
Trådkurve og væg ur (4). Trådkurve i gulmalet metal og væg ur Ø. 60 cm (4) Varenr: 4239272 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-04-2016 11:49:08 DKK 300
Tine K Home - 6 pudebetræk af silkesatin (6)
Tine K Home - 6 pudebetræk af silkesatin (6). Tine K Home - 6 pudebetræk af silkesatin. Mål henhldsvis 50x50 og 50x30 cm. Bemærk at det er modelfotos, sofa medfølger ikke, og de leveres uden fyld/montering. (6) Varenr: 4242598

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 19:04:00 DKK 300
Balinesisk indendørskrukke
Balinesisk indendørskrukke. Balinesisk indendørskrukke i sort keramik med rødlige blade. H. 129. D. 44. Enkelte afslag.Se stort udvalg af farverige balinesiske krukker. Bemærk kun til indendørs brug..Udstillingsmodel - håndteringsmærker kan forekomme. Varenr: 4250888

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 13:30:00 DKK 325
Samling kandelaber femarmet og to trearmede (3)
Samling kandelaber femarmet og to trearmede (3). Samling kandelaber femarmet og to trearmede. Balusterformet kandelaber monteret på hvælvet sokkel, messing. H: 39 og 27 cm. (3) Varenr: 4252531

DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-05-2016 20:15:00 DKK 300
Samling kurve (6)
Samling kurve (6). Samling kurve. Filtkurve -Tre stk. med låg 20x30x40 cm. Og en uden 32x31x31 cm. Desuden medfølgende trækasse med metal håndtag. 26x34x20 cm. Samt fletkurv H. 41 B. 70 D. 45 cm. Varenr: 4228995

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-05-2016 15:30:00 DKK 300
kurve af gummiflet (6)
kurve af gummiflet (6) . kurve af gummiflet, flettet af gummi og stof. H. 37-33 cm. Ø ca 30-25 cm. (6) Varenr: 4238844 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-04-2016 11:51:28 DKK 300
Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld.
Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld. . Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld. Et sæt bestående af ialt 2 x dynebetræk samt 2 x pudebetræk. Mål: L. 200. B. 140 cm. (4) Varenr: 4220043

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-05-2016 19:05:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>