Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Provdocka
Provdocka . Provdocka i plast, plåt och tyg. Höjden är inställbar. Utförd med 12 olika inställnings rattar för bestämning av storlek. Slitage. Varenr: 3789865 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 07-04-2015 18:10:00 DKK 242
Tittskåp med fotbollsmemorablia
Tittskåp med fotbollsmemorablia. Tittskåp med fotbollsmemorablia. H61 cm , B61 cm, D17 cm. Varenr: 3790627 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 07-04-2015 18:52:00 DKK 242
Koffert Paul U. Bergsströms AB, Stockholm, 1900-talets första del
Koffert Paul U. Bergsströms AB, Stockholm, 1900-talets första del. Koffert Paul U. Bergsströms AB, Stockholm, 1900-talets första del. Resegarderob med inredning. Blå med svartlackerade beslag. L 76, b 74, h 25. Bruksslitage. Varenr: 3780546 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-04-2015 16:44:32 DKK 262
Sigurd Persson
Sigurd Persson. SIGURD PERSSON, kammarljusstake, mässing, höjd 14, diameter bas ca 12,5 cm Varenr: 3784835 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 03-04-2015 16:48:00
Se mere
Ananas i mässing
Ananas i mässing. Ananas i mässing, sannolikt Italien, 2000-tal. Mått H 20 cm. Smärre bruksspår. Varenr: 3786441 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 04-04-2015 16:12:00 DKK 746
Spiskatt/dörrstopp i gjutjärn
Spiskatt/dörrstopp i gjutjärn. Spiskatt/dörrstopp i gjutjärn. H. 32 cm. Nyare tillverkning. Modellfoto. Varenr: 3786500 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 06-04-2015 16:52:00 DKK 262
Emaljskylt, AUTO-LITE, replika
Emaljskylt, AUTO-LITE, replika. Emaljskylt, AUTO-LITE, replika. H28,5 cm, L34 cm. Varenr: 3786549 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-04-2015 17:18:14 DKK 262
Jordglob
Jordglob. JORDGLOB, skyltmärkt "Den norske Amerikalinje" Varenr: 3787035 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 06-04-2015 21:12:00
Se mere
Bergsmansstake, Sandbergs Nora
Bergsmansstake, Sandbergs Nora. Bergsmansstake, Sandbergs Nora. 5 st ljushållare. Bemålat trä i allmogeblå och guldfärg. Höjd 33,5 cm. Märkt: Sandbergs Nora Stad Sweden. Framstår som ny och oanvänd. Hela beloppet går oavkortat till Nyckelfonden. Lauritz.com skänker således både köp- och säljprovision. Denna varan är en del av... Varenr: 3785789 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 08-04-2015 19:00:00 DKK 242
Ytterkruka glaserad 303L, Höjd 38 cm
Ytterkruka glaserad 303L, Höjd 38 cm. Ytterkruka glaserad 303L, Höjd 38 cm, diameter 40 cm. Bruksslitage. Varenr: 3762605 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-04-2015 19:31:00 DKK 242
Brasskärm 1800/1900-tal
Brasskärm 1800/1900-tal. Brasskärm 1800/1900-tal i metall. Höjd bredd 54 cm, höjd 104 cm. Åldersrelaterat slitage. Varenr: 3766871 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 10-04-2015 19:34:00 DKK 242
Zwei Ascher / kleine Standascher in Metall (2)
Zwei Ascher / kleine Standascher in Metall (2). Zwei Ascher / kleine Standascher in Metall. Klassisch reduzierte Konstruktion aus Metall, runde Standfläche mit Schaft. Unbezeichnet. Ein Ascher mit Glaseinsatz. Maße je H. ca. 51,5 cm, Durchmesser des Standfußes: ca. 18 cm, Durchmesser oben ca. 22 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und ... Varenr: 3682033 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-04-2015 10:49:00 DKK 336
Ilse D. Ammonsen. Skibsolielamper af messing med gyro-ophæng (2)
Ilse D. Ammonsen. Skibsolielamper af messing med gyro-ophæng (2). Ilse D. Ammonsen. Skibsolielamper af messing med gyro-ophæng. Designet for Daproma Denmark. H. 22 cm. Fremstår med lettere slitage (2) Varenr: 3781180 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-04-2015 14:00:00 DKK 375
Bjørn Wiinblad design. Bordug
Bjørn Wiinblad design. Bordug. Bjørn Wiinblad design: Borddug af cremefarvet bomuld med dekoration, trykt i gråblå nuancer. Tryksign. 210 x 145 cm. Varenr: 3789830 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 08-04-2015 19:09:00 DKK 325
Menu 'Flip Around' bord/skammel, samt kurv af læder (2)
Menu 'Flip Around' bord/skammel, samt kurv af læder (2). Menu 'Flip Around' table af ask med sort bakke. H. 46, Ø 35 cm. Kan bruges som skammel eller bord, samt opbevaring af sort løder med kåndtag, H. 35, L. 42, B. 29 cm. (2) Varenr: 3791359 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2015 13:49:00 DKK 300
2 stk. balinesiske figurer af træ, delvis guldbemalet. Long Neck Lady. H. 75 cm. (2)
2 stk. balinesiske figurer af træ, delvis guldbemalet. Long Neck Lady. H. 75 cm. (2). 2 stk. balinesiske figurer af træ, delvis guldbemalet. Long Neck Lady. H. 80 cm. (2)Denne vare er en del af en samlet serie hos Laritz.com i Herning, med Brugskunst og kunsthåndværk fra Thailand, Bali og Vietnam, i forbindelse med et virksomhedsophør. Se alle varer fra auktionen her Varenr: 3769523

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-04-2015 15:47:00 DKK 325
Verner Panton. Bladholder
Verner Panton. Bladholder . Verner Panton. Bladholder af forkromet stål med tre hylder, afsluttet på butterfly fod. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 160 B. 60 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3791401 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-04-2015 18:17:00 DKK 300
Et par kinesiske fohunde af porcelæn, 1900-tallet (2)
Et par kinesiske fohunde af porcelæn, 1900-tallet (2). Et par kinesiske fohunde af porcelæn, 1900-tallet. H. 25 cm. (2) Varenr: 3781753 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-04-2015 10:18:00 DKK 325
5-armet messing lysestage
5-armet messing lysestage. 5-armet messing lysestage hvor alle lyseholdere er på samme side. Måler: H. 51 cm, B. 26 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3781807 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-04-2015 22:24:00 DKK 300
Alexander den store. Buste
Alexander den store. Buste. Alexander den store. Buste af bemalet gips på fod af marmor. H. 39 cm. Varenr: 3782752 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-04-2015 15:56:00 DKK 300
Et par japanske vaser - 1900-tallet (2)
Et par japanske vaser - 1900-tallet (2). Et par japanske vaser af guldstafferet og hånddekoreret pocelæn. - 1900-tallet (2) Varenr: 3756322 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-04-2015 16:18:00 DKK 300
Skakspil
Skakspil. Skakspil af hvidt og grønligt marmor. 40 x 40 cm. Fremstår med revne på undersiden og afslag på en hvid springer. Varenr: 3758145 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 07-04-2015 15:41:00 DKK 300
Et par orientalske figurer af træ, 1900-tallet (2)
Et par orientalske figurer af træ, 1900-tallet (2). Et par orientalske figurer af træ, 1900-tallet. H. 53 cm. Den ene med knækket spids på hoved. (2) Varenr: 3770837 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-04-2015 19:48:00 DKK 300
A.W. Nilsson. Barnevogn
A.W. Nilsson. Barnevogn. Barnevogn, mrk. Aktiebolaget A.W. Nilsson, Malmö. Antageligt 1950'erne. H. 82 L. for kassen 85 cm. L. med håndtag ca. 110 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3779398 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 19:51:00 DKK 300
Skolekort over verdens klima- og plantebælter, 1951.
Skolekort over verdens klima- og plantebælter, 1951.. Skolekort over verdens klima- og plantebælter, 1951. Målestoksforhold: 1:25.000.000. Motivmål: 104 x 152 cm. Brugsslitage og pletter. Varenr: 3780985 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-04-2015 20:20:00 DKK 350
Brillestativer og vægophæng for brilller.
Brillestativer og vægophæng for brilller.. Brillestativer, 4 stk. H. 185 cm. og flere dele vægophæng for briller L. 121 / 134 cm. Medfølgende beslag i bærepose for vægophæng, mangler kan forekomme, eftersyn tilrådes. Varenr: 3781285 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-04-2015 12:30:00 DKK 300
Par stager af pletsølv
Par stager af pletsølv. Par stager af pletsølv med kanneleret stamme samt dekoreret fod og manchet, H. 45 cm. Af nyere dato. Varenr: 3785112 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2015 12:25:00 DKK 300
Wistoft købmandsvægte (2)
Wistoft købmandsvægte (2). Wistoft købmandsvægte af rustfrit stål den ene med ådrebemaling. 1900-tallet. H. 67 cm. og H. 82,5 cm. (2) Varenr: 3787417 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2015 12:34:00 DKK 350
Skolekort, danmark, grønland og færøerne
Skolekort, danmark, grønland og færøerne. Skolekort, danmark, grønland og færøerne, 1979, H. 210 B. 235 cm. Aldersrelateret brugsspr. Varenr: 3789246 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2015 17:08:00 DKK 325
Opbevaringdkurv sæt i 4 størrelser
Opbevaringdkurv sæt i 4 størrelser . Opbevaringdkurv sæt i 4 størrelser 46x35, 41x32, 37x28, 33x23 cm. I brun flet. Denne vare er en del af en samlet serie hos Laritz.com i Herning, med Brugskunst og kunsthåndværk fra Thailand, Bali og Vietnam, i forbindelse med et virksomhedsophør. Se alle varer fra auktionen her Varenr: 3774656

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 07-04-2015 11:46:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7  >>