Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vägglampa jugendstil, lykta koppar, fotogenlampa mm. (4)
Vägglampa jugendstil, lykta koppar, fotogenlampa mm. (4). Vägglampa jugendstil, lykta koppar, fotogenlampa och koppar ämbar för kol. Bruksslitage. Lauritz.com ansvarar ej för funktionaliteten. (4) Varenr: 3895720 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsgatan 07-07-2015 17:22:00 DKK 263
Skrin i trä med tassar
Skrin i trä med tassar. Skrin i trä med tassar. Mått 33x21 cm, höjd 12,5 cm. Smuts insida. Varenr: 3870971 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 06-07-2015 20:40:00 DKK 243
Paraplyställ i svärtat gjutjärn
Paraplyställ i svärtat gjutjärn . Paraplyställ i svärtat gjutjärn. Höjd 53 cm, bredd 33 cm. Varenr: 3872197

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 06-07-2015 17:13:00 DKK 243
Paraplyställ i svärtat gjutjärn . Paraplyställ i svärtat gjutjärn. Höjd 53 cm, bredd 33 cm. Varenr: 3872323

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 01-07-2015 17:13:00 DKK 243
Ljustake i svartlackerad metall, sju ljuspunkter.
Ljustake i svartlackerad metall, sju ljuspunkter.. Ljustake i svartlackerad metall, sju ljuspunkter. Mått: höjd 23 cm, bredd 47 cm, djup 37 cm. Varenr: 3877519

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 02-07-2015 19:13:00 DKK 283
Ljuslykta i förkromad metall och glas.
Ljuslykta i förkromad metall och glas.. Ljuslykta i förkromad metall och glas. Mått. 53 x 24 x 25 cm. Varenr: 3877571

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 01-07-2015 19:21:00 DKK 283
Korgar
Korgar. KORGAR, 2 st, 1900-tal, längd ca 80 resp 100 cm. PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna Varenr: 3892636 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-07-2015 20:45:00
Se mere
Fat i nysilver Dufva
Fat i nysilver Dufva. FAT med grepe, 1 par, Dufva, nysilver, genombruten dekor av meanderslinga, höjd 7, 22,5x29 cm Varenr: 3893918 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 05-07-2015 20:36:00
Se mere
Transistorradio
Transistorradio. TRANSISTORRADIO, 1960-tal, delvis i grön galon, höjd ca 19 cm Varenr: 3896021 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 09-07-2015 10:00:00
Se mere
Piedestal i form af søjle af udskåret træ
Piedestal i form af søjle af udskåret træ. Piedestal i form af søjle af udskåret træ, 20/21 årh. H. 77 cm. Fremstår nusset og med revne, enkelte afslag kan forekomme. Varelager efter ophørt kunsthandel. Varenr: 3892393 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-07-2015 11:23:00 DKK 350
Stor samling æsker, servietringe m.v. af palisander  (81)
Stor samling æsker, servietringe m.v. af palisander (81). Stor samling artikler til borddækning og pynt bestående af: Kuffert med servietringe og tændstikholdere prydet med ilagte borter, skrin med låg prydet med årstal og borter, foret med rødt fløjl og velour, papirkniv, øloplukkere, sparbøsser m.v. Alle artikler fremstår med alm. brugspræg. ... Varenr: 3755465 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2015 17:02:00 DKK 575
Tower. Globus
Tower. Globus . Globus på stand af nøddetræ. 1900-tallet. H. 41 cm. Fremstår med slitage og globen støder på holder ved rotering. Varenr: 3874300 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-07-2015 15:02:00 DKK 325
Figur af udskåret og bemalet træ i form af træstamme med påfugle
Figur af udskåret og bemalet træ i form af træstamme med påfugle. Figur af udskåret og bemalet træ i form af træstamme med påfugle, 20/21 årh. H. 129 cm. Fremstår nusset, enkelte afslag kan forekomme. Varelager efter ophørt kunsthandel. Varenr: 3890878 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-07-2015 10:59:00 DKK 350
ELAN. Gymnastik redskab: hest, 1900-tallets anden halvdel
ELAN. Gymnastik redskab: hest, 1900-tallets anden halvdel. ELAN. Gymnastik redskab: hest beklædt med cognacfarvet læder, top med par huller til brug for montering af bøjler. 1900-tallets anden halvdel. H. ca. 33 L. 102 B. 34 cm. Fremstår med patina uden ben og tilbehør. Varenr: 3896441 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-07-2015 19:07:00 DKK 325
Et par faraobuster af udskåret og bemalet træ (2)
Et par faraobuster af udskåret og bemalet træ (2). Et par faraobuster af udskåret og bemalet træ, 20/21 årh. H. 43 cm. Fremstår nusset, den ene med tørrevner, enkelte afslag kan forekomme. (2) Varelager efter ophørt kunsthandel. Varenr: 3892491 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2015 17:01:00 DKK 425
Koskind, brunt
Koskind, brunt . Koskind, brunt og lyst. 175 x 190 cm. Fremstår med enkelte små mærker/huller. Varenr: 3890171 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-07-2015 19:04:00 DKK 400
Hundefigur af udskåret træ
Hundefigur af udskåret træ. Hundefigur af udskåret træ, 20/21 årh. H. 112 cm. Fremstår nusset, enkelte afslag kan forekomme. Varelager efter ophørt kunsthandel. Varenr: 3890849 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-07-2015 11:50:00 DKK 325
Figur af udskåret træ i form af gris stående med bakke
Figur af udskåret træ i form af gris stående med bakke. Figur af udskåret træ i form af gris stående med bakke, 20/21 årh. H. 140 cm. Fremstår nusset, enkelte afslag kan forekomme. Varelager efter ophørt kunsthandel. Varenr: 3890843 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-07-2015 14:15:00 DKK 475
Gyngehest af bemalet træ
Gyngehest af bemalet træ. Gyngehest af udskåret og bemalet træ med løst monteret hale. H. 110. L. 120 cm. Fremstår nusset, afslag kan forekomme. Modelfoto. Varelager efter ophørt kunsthandel. Varenr: 3891171 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-07-2015 17:36:00 DKK 375
2 sæt LP905 pincode dørlåse (2)
2 sæt LP905 pincode dørlåse (2). 2 sæt LP905 pincode dørlåse. Med finish i henholdsvis gylden og sølvfarvet. Manualer m.v. medfølger. Fremstår ubrugte i original emballage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3892188 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 02-07-2015 15:08:01 DKK 525
Knagerække hvid med Paul Smith stof
Knagerække hvid med Paul Smith stof. Hanger Knagerække Hvid. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595638

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-07-2015 19:25:00 DKK 600
Kat langhalset H.50cm(3)
Kat langhalset H.50cm(3). Kat langhalset H.50cmDenne vare er en del af en samlet serie hos Lauritz.com i Herning, med Brugskunst og kunsthåndværk fra Thailand, Bali og Vietnam, i forbindelse med et virksomhedsophør. Se alle varer fra auktionen her (3) Varenr: 3836896

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-07-2015 20:03:00 DKK 300
Siamerserkat H.30cm., lys
Siamerserkat H.30cm., lys. Siamerserkat H.30cm., lysDenne vare er en del af en samlet serie hos Lauritz.com i Herning, med Brugskunst og kunsthåndværk fra Thailand, Bali og Vietnam, i forbindelse med et virksomhedsophør. Se alle varer fra auktionen her Varenr: 3836898

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-07-2015 20:14:00 DKK 300
Siamerserkat H.30cm.,natur 3 stk i 1 kasse (1)
Siamerserkat H.30cm.,natur 3 stk i 1 kasse (1). Siamerserkat H.30cm.,natur 3 stk i 1 kasse (1)Denne vare er en del af en samlet serie hos Laritz.com i Herning, med Brugskunst og kunsthåndværk fra Thailand, Bali og Vietnam, i forbindelse med et virksomhedsophør. Se alle varer fra auktionen her Varenr: 3837294

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-07-2015 21:05:00 DKK 300
Siamerserkat H.30cm.,natur 3 stk i 1 kasse (1). Siamerserkat H.30cm.,natur 3 stk i 1 kasse (1)Denne vare er en del af en samlet serie hos Laritz.com i Herning, med Brugskunst og kunsthåndværk fra Thailand, Bali og Vietnam, i forbindelse med et virksomhedsophør. Se alle varer fra auktionen her Varenr: 3837295

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 06-07-2015 21:05:00 DKK 300
Et par stager af jern, 1900-tallet (2)
Et par stager af jern, 1900-tallet (2). Et par stager af jern med tre lysarme hver, 1900-tallet. H. 35 cm. Fremstår med brugsspor såsom mindre pletter. (2) Varenr: 3844304 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2015 11:55:00 DKK 325
Arne Jacobsen. To dørgreb med samt diverse reservedele
Arne Jacobsen. To dørgreb med samt diverse reservedele. Arne Jakobsen, to dørhåndtag af massiv messing. Diverse dele medfølger: rosetter, vridere, løse greb. Smådefekter må påregnes. Formgivet til SAS hotel, København. L. 11,1 cm. Fremstår med brugsspor og smuds. Kan pudses op. BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra Lauritz.com Roskilde, ... Varenr: 3882524 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-07-2015 21:33:00 DKK 1.400
Et sæt på seks tallerkener af rosentræ.
Et sæt på seks tallerkener af rosentræ. . Et sæt på seks tallerkener af rosentræ, bund med stempel. 1960erne. Diam 29 cm. Varenr: 3890953 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2015 20:28:00 DKK 300
Gyngehest af bemalet træ
Gyngehest af bemalet træ. Gyngehest af udskåret og bemalet træ med løst monteret hale. H. 110. L. 120 cm. Fremstår nusset, afslag kan forekomme. Modelfoto. Varelager efter ophørt kunsthandel. Varenr: 3891172 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2015 16:37:00 DKK 325
Sæt vaser, 'Extrem origin' by Carine Tontini Paris (3)
Sæt vaser, 'Extrem origin' by Carine Tontini Paris (3). Sæt 'Extrem origin', af mørkt træ, by Carine Tontini Paris, H. 38 Ø. 12 cm, samt en skål H. 18 Ø. 32. Fremstår med almindelig brugsspor (3) Varenr: 3891665

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2015 18:36:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7  >>