Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling maritime pyntegenstande
Samling maritime pyntegenstande. Samling maritime pyntegenstande, 3 figurer på fod. Højeste måler ca. 32 cm. I petroleumslampe, samt Mobile. Denne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3506077

DKK 500 DK, Odense, Kratholmvej 24-08-2014 19:19:00 DKK 300
Weihnachtskranz Frankreich
Weihnachtskranz Frankreich. Sehr großer Weihnachtskranz, Girlanden auf 6 Ringe gezogen mit 2 Weihnachtsfahnen und Dekor, H. 195cm, Durchmesser: 130cm Varenr: 3409000 DKK 596 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-08-2014 19:47:00 DKK 298
Kista, flätad rotting, 1800-tal
Kista, flätad rotting, 1800-tal. Kista, flätad rotting, 1800-tal. Locket textilklätt med etikett 'Fraktgods från Hofors'. Höjd 59 cm, bredd 97 cm, djup 69 cm. Slitage. Varenr: 3522919 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-08-2014 19:41:00 DKK 244
Dörrstopp i gjutjärn
Dörrstopp i gjutjärn. Dörrstopp i gjutjärn. Tre katter i en korg. Höjd 17 cm, bredd 20 cm. Varenr: 3513449 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-08-2014 20:01:00 DKK 265
Sättungsplatta, 1800-tal. Gjutjärn
Sättungsplatta, 1800-tal. Gjutjärn. Sättungsplatta, 1800-tal. Gjutjärn. Dekor i relief av flankerande lejon, centrerad figur samt otydlig text. Höjd 73 cm, bredd 58 cm. Rostig, skador. Varenr: 3520815 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-08-2014 15:40:00 DKK 244
Stövelknekt i gjutjärn
Stövelknekt i gjutjärn. Stövelknekt i gjutjärn. L. 32 cm. Varenr: 3512870 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-08-2014 19:20:00 DKK 305
Eldhund i gjutjärn
Eldhund i gjutjärn. Eldhund i gjutjärn. L. 33 cm. Varenr: 3513436 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-08-2014 20:58:00 DKK 265
Liggande katt, skulptur
Liggande katt, skulptur. Katt i patinerad brons. L. 20 cm. Varenr: 3519255 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-08-2014 19:13:00 DKK 244
Reklamskyl i plast, 1950-tal
Reklamskyl i plast, 1950-tal. Reklamskyl i plast, 1950-tal. "Skånskans kaffe". 80x58x10 cm. Sprickor. Varenr: 3521236 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-08-2014 19:09:00 DKK 244
Tyg, Anna Sörensson, Våg, turkos, satin, 4,2 m
Tyg, Anna Sörensson, Våg, turkos, satin, 4,2 m. Tyg, Anna Sörensson, Våg, turkos, 4,2 m, satin, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, ... Varenr: 3504938

DKK 652 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-08-2014 17:10:00 DKK 244
Skrivmaskin, Remington Vertical Adder, Model 21, 1930-40-tal.
Skrivmaskin, Remington Vertical Adder, Model 21, 1930-40-tal.. Skrivmaskin, Remington. Vertical Adder Model 21. Tillverkad i USA. Svensk modell. 1930-40-tal. Mått:H. 31 cm, B. 60 cm, D. 45 cm. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3524827 DKK 652 SE, Örebro, Aspholmen 29-08-2014 15:26:12 DKK 244
Skrivmaskin Royal
Skrivmaskin Royal. Royal, Skrivmaskin. Tillverkad i USA. Svensk modell. Mått: höjd 25 cm, bredd 60 cm, D. 45 cm. Märkt Royal samt Åtvidabergs. Lauritz.com ansvarar ej för föremålets funktion. Varenr: 3524829 DKK 652 SE, Örebro, Aspholmen 29-08-2014 15:38:52 DKK 244
Wiggers. Otte dækketallerkener af teaktræ. (8)
Wiggers. Otte dækketallerkener af teaktræ. (8) . 8 Wiggers dækketallerkener af teaktræ, nr. 16. 6 stk. med Ø. ca. 27 cm. samt 2 med Ø. ca. 26,5 cm. Varenr: 3524119 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 28-08-2014 19:42:00 DKK 300
Akvarium, Sekskantet
Akvarium, Sekskantet. Akvarium, Sekskantet, Vægt uden vand: ca. 50 kg. Fremstår nyt og ubrugt i original emballage. H. 77 cm. Afhentes stående på lille palle. Varenr: 3509730 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-08-2014 19:01:00 DKK 325
Samling retrospejle (11)
Samling retrospejle (11). Samling retrospejle med rød plastkant. Ø 29 cm. Fremstår ubrugte i æsker. (11) Varenr: 3518087 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 25-08-2014 19:06:00 DKK 325
Stor Knapstrup gulvvase
Stor Knapstrup gulvvase . Stor Knapstrup Gulvvase med blå glasur. Stemplet med monogram for Knapstrup. H. 47 cm. Ø 20 cm. Fremstår med minimalt glasurafslag på kant. Varenr: 3515173 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2014 15:58:00 DKK 325
Orientalsk figur af udskåret træ, 1900-tallet
Orientalsk figur af udskåret træ, 1900-tallet. Orientalsk figur af udskåret og guldstafferet træ, H. 81 cm. 1900-tallet. Varenr: 3519846 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-08-2014 19:30:00 DKK 300
To thailandske buddhaer af bronze, 20. årh. (2)
To thailandske buddhaer af bronze, 20. årh. (2). To thailandske buddhaer af bronze, siddende med instrument. H. 19 cm. 1900-tallet. Fremstår med aldersrelaterede spor. Certifikater medfølger (2) Varenr: 3520930 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-08-2014 20:39:00 DKK 300
Arne Jacobsen for Stelton. Kaffekande og tekande samt askebæger (3)
Arne Jacobsen for Stelton. Kaffekande og tekande samt askebæger (3) . Arne Jacobsen for Stelton. Kaffekande og tekande H. 11-20 cm samt askebæger H. 8 cm af stål (3) Varenr: 3521621 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2014 19:51:00 DKK 800
Skulptur
Skulptur. Skulptur af støbt kunstmateriale og poleret aluminium, forestillende siddende mand og kvinde. H. 57 cm. Varenr: 3519053 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2014 13:14:00 DKK 350
To blomsterskjulere af kobber (2)
To blomsterskjulere af kobber (2). To marokkanske blomsterskjulere af kobber med dekoration af bemalet metal. H. 36, Ø 32 cm. Varenr: 3519046 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2014 14:21:00 DKK 350
Kaminskærm
Kaminskærm. Kaminskærm af sortlakeret metal, dekoreret med blomster og bladværk. 1900'tallet. H. 116 B. 57 cm. Fremstår med slitage og rust. Varenr: 3520790 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-08-2014 12:30:00 DKK 325
Vipp, toiletbørste væghængt
Vipp, toiletbørste væghængt . Vipp, væghængt toiletbørste af hvidlakeret metal. H. 33, Ø 9 cm. Fresmtår ubrugt og i originalemballage. Varenr: 3516576 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 22-08-2014 20:46:00 DKK 725
Propelflyver af bemalet træ
Propelflyver af bemalet træ. Propelflyver af bemalet udskåret træ. H. 31, L. 70 cm. Af nyere dato. Varenr: 3522285 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 29-08-2014 14:23:00 DKK 300
Kay Bojesen. To osteklokker (2)
Kay Bojesen. To osteklokker (2). Kay Bojesen 1886-1958. To smør- / osteklokker med bund af teaktræ og klokke af glas. Et stk. stemplet i bund; Kay Bojesen Denmark. H. ca. 10 og 11 cm. Træbund Ø 15,5 og 16,5 cm. Glasbunde Ø 11 cm. Fremstår med afslag samt hårrevner på glas. (2) Varenr: 3520134 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2014 11:47:00 DKK 325
Stelton. Skibslampe
Stelton. Skibslampe. Stelton. Skibslampe af satinpoleret rustfrit stål (18/8), art.nr. 1001, H. 43 cm, B. 27 cm. Design af: Erik Magnussen. Brændstof: Lampeolie/petroleum. Fremstår ubrugt og i originalemballage. Varenr: 3518788 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 29-08-2014 14:56:00 DKK 350
Samling Wiinblad, årsplatter, fad mm (14)
Samling Wiinblad, årsplatter, fad mm (14). Samling Wiinblad. Tolv månedsplatter januar-december, fade Ø ca. 27,5 cm. Enkelte platter fremstår med mindre afslag. (14) Varenr: 3496774 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 29-08-2014 14:23:00 DKK 300
Syv gulv- / bordlysestager af sort bemalet metal, 1950/60erne (7)
Syv gulv- / bordlysestager af sort bemalet metal, 1950/60erne (7). Syv gulv- / bordlysestager af sort bemalet metal, 1950/60erne. H. ca. 20 - 90 cm. Fremstår med brugsspor i form af afskalninger og rust. (7) Varenr: 3514571 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2014 15:16:00 DKK 300
Georg Jensen. Årsskeer (4)
Georg Jensen. Årsskeer (4). A. Michelsen for Georg Jensen. Årsskeer i sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv. Årsske og gaffel fra 1956 samt ske 1971 og 1976. Måler ca. 15,5-16 cm. (4) Varenr: 3464766 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2014 14:59:11 DKK 350
Stelton. Fonduesæt
Stelton. Fonduesæt . Stelton: Fonduesæt med skåle i rustfri stål på karussel i bøg, Ø. 50 cm. Seks fonduegafler medfølger. Fremstår med minimal brugsspor. Varenr: 3518135 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 29-08-2014 13:38:32 DKK 325
 1 2 3 4 5 6 7  >>