Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Weihnachtskranz Frankreich
Weihnachtskranz Frankreich. Sehr großer Weihnachtskranz, Girlanden auf 6 Ringe gezogen mit 2 Weihnachtsfahnen und Dekor, H. 195cm, Durchmesser: 130cm Varenr: 3409000 DKK 596 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-10-2014 11:05:07 DKK 298
Piedestaler, 2 st (2)
Piedestaler, 2 st (2). Piedestaler, 2 st. En piedestal i empirestil samt en piedestal i i rokokostil, förgyllda, skivor i marmor, höjd 66 cm samt 38 cm. Smärre färgbortfall. Varenr: 3591881 DKK 648 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-10-2014 19:44:00 DKK 263
Fem lampskärmar, by Rydéns, modell 'Venice' (5)
Fem lampskärmar, by Rydéns, modell 'Venice' (5). Fem lampskärmar, by Rydéns. Modell 'Venice', ovala skärmar i grått bomullstyg. Höjd 18 cm, bredd upptill 19 cm, djup upptill 16 cm. Oanvända i plast. (5)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, ... Varenr: 3587745

DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-10-2014 19:15:00 DKK 243
Ram, nyrokoko, 1800-talets sista del
Ram, nyrokoko, 1800-talets sista del. Ram, nyrokoko, 1800-talets sista del. Förgylld ram med riklig dekor. Yttermått: 57 x 49 cm. Innermått: 45 x 36 cm. Med en del färgbortfall och sprickor Varenr: 3598012 DKK 648 SE, Norrköping, Finspångsv. 31-10-2014 18:51:00 DKK 243
Japansk dekoration/del av oljelampa i mässing
Japansk dekoration/del av oljelampa i mässing. Japansk dekoration/del av oljelampa i mässing, troligen Meji tiden. Ca 1858-1912. Motiv föreställandes Krysanthemum. B: 38,5 cm. Varenr: 3580937 DKK 648 SE, Malmö, Baltzarsgatan 31-10-2014 19:07:00 DKK 243
Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi' (2)
Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi' (2). Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi'. Lampa av metall och akryl, höjd 22 cm, diameter 13 cm. Vas i bronspatinerad metall, höjd ca 25 cm. Båda i originalkartonger. (2)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar ... Varenr: 3573460

DKK 729 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-10-2014 20:01:00 DKK 243
Dørhåndtag med lås af messing
Dørhåndtag med lås af messing. Dørhåndtag med lås af messing, indikerende 'Fri' og 'Optaget'. Løse dele samt dørknop medfølger. Fremstår med aldersrelateret slitage, enkelte dele bøjet. Varenr: 3559056 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-10-2014 15:17:18 DKK 300
Georg Jensen. To udstillingsstandere. (2)
Georg Jensen. To udstillingsstandere. (2). Georg Jensen. To udstillingsstandere af bruneret metal. H. 70 cm. Brugspræg og ridser, manglende hylder. (2) Dette nummer er en del af oprydningen af loftet i forretningen Buus, Aarhus Varenr: 3548013 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 27-10-2014 12:28:00 DKK 300
Hans Hansen. Lighter af palisander, prydet med indlægninger af sølv
Hans Hansen. Lighter af palisander, prydet med indlægninger af sølv. Hans Hansen. Lighter af palisander, prydet med indlægninger af sølv. Mærket under bunden Hans Hansen Sterling, Denmark. H. 10. Ø. 6 cm. Lette brugsspor. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal ... Varenr: 3351507 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-10-2014 20:45:00 DKK 300
Harvey L. Peterson. Amerikansk skål/bordskåner af eg
Harvey L. Peterson. Amerikansk skål/bordskåner af eg. Harvey L. Peterson. Amerikansk skål/bordskåner af eg, sammenklappelig, mærkater under bunden. H. (som skål) 32 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3591733 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 27-10-2014 20:56:00 DKK 325
To gyngeheste af bemalet træ (2)
To gyngeheste af bemalet træ (2). To gyngeheste af udskåret og bemalet træ. H. 54-66, L. 52-80 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3580679

DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 31-10-2014 19:04:00 DKK 300
Herbert Krenzel, Krenit skål
Herbert Krenzel, Krenit skål. Herbert Krenzel, Krenit skål af rødemaljeret metal. Ø 25 cm. Fremstår med lettere slitage og enkelte små afslag. Varenr: 3595385 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-10-2014 14:13:03 DKK 300
Væg relief med udskåret buddha
Væg relief med udskåret buddha. Væg relief med udskåret Buddha. Udskåret relief i træ med sort, guld og sølvfarvet bemaling og påsatte spejle. Motiv i form af siddende Buddha H: 76, B: 55 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3580809

DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 28-10-2014 14:48:00 DKK 325
Afrikanske masker af træ (2)
Afrikanske masker af træ (2). Afrikanske masker af træ, H. 37-71,5 cm. Èn maske fremstår med raparation og en med mindre afslag. (2) Varenr: 3591297 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 28-10-2014 14:21:42 DKK 300
Olivetti ICO skrivemaskine
Olivetti ICO skrivemaskine. Olivetti ICO skrivemaskine. Rejseskrivemaskine i kuffert, grøn model. Poduceret fra 1932. Varenr: 3596952 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-10-2014 20:59:00 DKK 300
Seca badevægt
Seca badevægt . Seca badevægt af hvidlakeret metal. 1900-tallets midte. H. 102 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3596004 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-10-2014 10:48:00 DKK 325
Toilet garniture-sæt med børster og spejl (3)
Toilet garniture-sæt med børster og spejl (3) . Toilet garniture sæt i forgyldt metal med miniaturemaleri i form af Napoleon Bonaparte og Josephine bestående af: spejl H. 26 cm, samt tilhørende børster L. 24/16 cm. Frankrig 19. årh.s anden halvdel. (3) Varenr: 3596555 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-10-2014 13:52:00 DKK 300
Reol formet som fuglebur udført i bemalet træ
Reol formet som fuglebur udført i bemalet træ. Reol formet som fuglebur udført i bemalet træ. Hvert lille rum måler 13,5 x 15 cm. Mål: 122 x 52 x 17 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3580099

DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 30-10-2014 11:14:00 DKK 325
Halvsøjle af gips
Halvsøjle af gips. Halvsøjle af gips med bemalet dekoration. H. 91, B. 50, D. 32 cm. Fremstår med brud og defekter. Varenr: 3564929 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2014 17:14:00 DKK 300
Hindsgaul børne mannequindukker (2)
Hindsgaul børne mannequindukker (2) . Hindsgaul børne mannequindukker. 1900-tallets midte. H. 86 - 103 cm. Fremstår med slitage huller, skrammer, en manglende hånd, løst hår. (2) Varenr: 3591834 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 29-10-2014 14:06:00 DKK 325
E. S. Sørensen, 'Petrolux' petroleumslampe
E. S. Sørensen, 'Petrolux' petroleumslampe. E. S. Sørensen, 'Petrolux' petroleumslampe af messing. Fremstår ubrugt i original emballage. Varenr: 3592643 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 26-10-2014 19:55:00 DKK 400
Teak træ: Spejle samt serverings bakker. (6)
Teak træ: Spejle samt serverings bakker. (6). To spejle samt fire serveringsbakker udført af teaktræ. Bakker: Par á 48 x 19 cm. samt par á 58,5 x 31 cm. Dertil to spejle, ca. mål: 77 x 41,5 cm. samt 52 x 33 cm. (6) Varenr: 3594395 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-10-2014 19:00:00 DKK 325
Tyrkist røgelseskar af messing
Tyrkist røgelseskar af messing. Tyrkist røgelseskar af messing. H. 95 Ø 60 cm. Varenr: 3600780 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2014 20:41:00 DKK 300
Æske med Fois Gras sæt, ostekniv, trøffeljern mm. (5)
Æske med Fois Gras sæt, ostekniv, trøffeljern mm. (5). Æske med Fois Gras sæt i form af spade og skærer med dekoration i form af gåsehoveder, Zwilling ostekniv L. 16 cm., INOX trøffeljern mm. (5) Varenr: 3602213 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 31-10-2014 13:37:55 DKK 325
Efterstøbning af gammel ovnplade. Nyborg Jern.
Efterstøbning af gammel ovnplade. Nyborg Jern.. Efterstøbning af gammel ovnplade fra bilæggerovn. Motiv af Frederik IV og Lovisa i profil. Fremstillet på Fritzøe Værk. På bagsiden monteret med vægophæng. Samt indskrift: "Nyborg jern Made in Denmark" H. 58 x B. 49 cm. Varenr: 3590462 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 27-10-2014 15:09:20 DKK 300
Frigast, bestik, bronze (64)
Frigast, bestik, bronze (64). Frigast, bestik af bronze, bestående af 12 middagsknive, 12 middagssker, 12 dessertskeer, 12 teskeer, 12 middagsgafler, serveringsske, spade, serveringsgaffel samt øse. Fremstår med lette brugsspor. (64) Varenr: 3595050 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-10-2014 11:30:04 DKK 350
Martinsen. 'Henriette', ett par väggspeglar med krokar (2)
Martinsen. 'Henriette', ett par väggspeglar med krokar (2). Martinsen. 'Henriette', ett par väggspeglar med krokar. 78x5x39 cm. I originalkartonger. (2)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varenr: 3591908

DKK 810 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-10-2014 15:05:00 DKK 263
Vintage hatthylla, 1950/60-tal, L: 198 cm
Vintage hatthylla, 1950/60-tal, L: 198 cm. Vintage hatthylla, 1950/60-tal, L: 198 cm. Gjuten aluminium och stålrör. Varenr: 3597105 DKK 973 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 28-10-2014 16:49:00 DKK 284
Ett par golvljusstakar i gjutjärn.
Ett par golvljusstakar i gjutjärn. . Ett par golvljusstakar i gjutjärn. H. 64 cm. Varenr: 3598240 DKK 973 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 28-10-2014 15:35:35 DKK 365
Piet Hein, 'Karlsvognen' lysestage, sortlakeret metal
Piet Hein, 'Karlsvognen' lysestage, sortlakeret metal. Piet Hein. 'Karlsvognen', lysestage af sortlakeret metal med syv lyspiber. H. 63, B. 46 cm. Tilhørende stearinlys medfølger. Ubrugt samt i original emballage. Modelfotos. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Varenr: 3591815 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-10-2014 20:41:00 DKK 1.150
 1 2 3 4  >>