Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Georg Jensen samt Stelton. 2 delar. (2)
Georg Jensen samt Stelton. 2 delar. (2). Georg Jensen samt Stelton. 2 delar. Stormlykta och fyrarmad ljusstake med glasskål. Stormlykta, H: 18 cm, ljusstake D: 37 cm. Bruksslitage. (2) Varenr: 4144274 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 08-02-2016 19:56:00 DKK 242
Tamburmajor i trä
Tamburmajor i trä. Tamburmajor i trä. Höjd: 176 cm. Bruksslitage, en krok fastlimmad Varenr: 4118023 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 09-02-2016 19:40:00 DKK 242
Pimpernel. Glas- och tallriksunderlägg (20)
Pimpernel. Glas- och tallriksunderlägg (20). Pimpernel. Glas- och tallriksunderlägg med klassiska engelska tryckta motiv, filtklädda undertill. 8 st. tallriksunderlägg i 2 st. originalkartonger. 12 st. glasunderlägg varav 6 st. i originalkartong. (20) Varenr: 4129665 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 07-02-2016 18:47:00 DKK 262
Piedestal med ytterfoder
Piedestal med ytterfoder. Piedestal med ytterfoder. 19/2000-tal. Gipsmaterial. Delvis bemålat och bronserat. Kolonnformad piedestal. Total höjd 95 cm, ytterfodrets Ø 34 cm. Avlagringar. Varenr: 4135547 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 09-02-2016 16:40:53 DKK 242
Väggdekoration i form av putto
Väggdekoration i form av putto. Väggdekoration i form av putto. Skuret patinerat trä, Höjd 50 cm. Varenr: 4137591

DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 07-02-2016 09:37:00 DKK 262
Tre stycken skulpturer i form av änder (3)
Tre stycken skulpturer i form av änder (3). Tre stycken skulpturer i form av änder. Träskurna. Höjd 31, 44 59 cm Varenr: 4137603

DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 07-02-2016 09:32:00 DKK 242
Ribbstol i klarlackad furu
Ribbstol i klarlackad furu. Ribbstol i klarlackad furu. Monteras mot vägg eller i en ställning. Höjd ca 240, bredd 83 cm. Avsågade kanter nedtill, baktill. Varenr: 4141069 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 08-02-2016 16:07:00 DKK 242
Champagnekylare. Champagne Pommery & Greno
Champagnekylare. Champagne Pommery & Greno. Champagnekylare. Champagne Pommery & Greno. Vitmetall. Höjd ca 20 cm. Buckla på mynning. Varenr: 4141561 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 08-02-2016 19:42:00 DKK 242
Våg Strathmos, Sweden ca 40-tal i metall
Våg Strathmos, Sweden ca 40-tal i metall. Våg Strathmos, Sweden ca 40-tal i metall. Patina. Varenr: 4138436 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 11-02-2016 20:01:00 DKK 242
Stor mortel i malm
Stor mortel i malm. Stor mortel i malm. 1900-tal, gjuten, medföljer stöt. Dekor i relief ab girlanger, ansiktsmaskaroner samt accantusblad. Höjd ca 21 cm, diameter ca 5 cm, stötens längd 34 cm. Varenr: 4147854 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 11-02-2016 17:16:00 DKK 262
Fyra skolkartor. Omkring 1900-talets mitt (4)
Fyra skolkartor. Omkring 1900-talets mitt (4). Fyra skolkartor. Omkring 1900-talets mitt. Bland annat 'Växtgeografisk karta över Sverige', 'Commonwealth of Australia', centraleuropa mm. Bredd ca 95-175 cm. Slitage. (4) Varenr: 4148515 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 12-02-2016 11:29:00 DKK 242
Parti glasbrickor (7)
Parti glasbrickor (7). Parti glasbrickor. De flesta från 1900-talets första hälft. Längd 39-53 cm. Slitage. (7) Varenr: 4147649 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 13-02-2016 15:39:00 DKK 242
Skrin i björkfanér, 1800-tal
Skrin i björkfanér, 1800-tal. Skrin i björkfanér, 1800-tal. Handtag på lock av mässing, nyckelskylt saknas. Höjd ca 16 cm, 40x27 cm. Originalnyckel saknas. Slitage, repor. Varenr: 4148486 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 12-02-2016 11:20:00 DKK 242
Sex brickor i plåt, koppar samt nickel (6)
Sex brickor i plåt, koppar samt nickel (6). Sex brickor i plåt, koppar samt nickel. 1800- samt 1900-tal. Skador, slitage. Längd 47-65 cm. (6) Varenr: 4148559 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 12-02-2016 16:42:00 DKK 242
Ett par kuddar, Mulberrytyg (2)
Ett par kuddar, Mulberrytyg (2). Ett par kuddar, Mulberrytyg. Innerkudde fylld med dun, dragkedja. Ca 59x59 cm. (2) Varenr: 4141567 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 08-02-2016 16:39:00 DKK 543
Lejonhuvud, väggskulptur
Lejonhuvud, väggskulptur. Lejonhuvud, väggskulptur. Massa. Höjd ca 55 cm, bredd ca 55 cm. Varenr: 4138424 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 07-02-2016 19:16:00 DKK 604
Platzteller Edelstahl (6)
Platzteller Edelstahl (6). Platzteller Edelstahl, wohl Stelton (unbezeichnet), Durchmesser 32 cm, leichte Kratzer. (6) Varenr: 4148860 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-02-2016 20:33:00 DKK 299
Olav Joff. Norsk design. Skål, fad og lysestage af rustfrit stål(3)
Olav Joff. Norsk design. Skål, fad og lysestage af rustfrit stål(3). Olav Joff. Norsk design. Skål, fad og lysestage af rustfrit stål, dekorerede med geometriske mønstre, alle mrk. under bunden. Skål H. 7 cm, Ø. 13,5 cm. Fad Ø. 24 cm. Lysestage H. 12,5 cm.(3) Varenr: 4120950 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 11-02-2016 17:32:18 DKK 300
Tine K Home - Seks pudebetræk (6)
Tine K Home - Seks pudebetræk (6). Tine K Home - Seks pudebetræk, 2 Beige Velour mål 50x50 cm. og 2 grønne pudebetræt med velourforside 50x50 cm. Samt 2 af olivengrønt hør 50x30 cm. Bemærk at det er modelfotos, de leveres uden fyld/montering. (6) Varenr: 4138294

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-02-2016 11:02:00 DKK 300
Papegøje af udskåret bemalet egetræ
Papegøje af udskåret bemalet egetræ. Papegøje af udskåret og bemalet egetræ. Højde fra fod til næb 41 cm. Højde fra halespids til næb ca. 92 cm. Varenr: 4138357 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 10-02-2016 15:41:00 DKK 300
Seks pudebetræk fra Tine K. Home (6)
Seks pudebetræk fra Tine K. Home (6). Tine K Home - Seks pudebetræk, 2 stibede mål 60x60 cm. og 2 pudebetræk med printet for og bagside 60x40 cm. Samt 2 af nugatfarvet velour 50x30 cm. Bemærk at det er modelfotos, de leveres uden fyld/montering. (6) Varenr: 4139197

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-02-2016 19:58:00 DKK 300
Samling af hørduge og hørservietter. (21)
Samling af hørduge og hørservietter. (21). Samling af hørduge og hørservietter bestående af: 1 stk. hørdug, sandfarvet med blomsterbroderier, 120 x 177 cm. Fremstår med brugsspor og er ustrøget. 6 stk. servietter, sandfarvede med blomsterbroderier, 29 x 40 cm. Fremstår med brugsspor og er ustrøgede. 2 stk. bordløbere af hør, ... Varenr: 4115527 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 10-02-2016 17:10:40 DKK 300
Samling af knipling duge, mellemlægsservietter og servietter. (60)
Samling af knipling duge, mellemlægsservietter og servietter. (60). Samling af knipling duge og servietter bestående af: 2 stk. duge med maskinbroderet guldmønster, sandfarvede, 115 x 213 cm og 115 x 200 cm. Fremstår med brugsspor og er ustrøgede. 23 stk. knipling mellemlægsservietter, sandfarvede, Ø 22,5 cm. Fremstår med brugsspor, er lettere plettede, én ... Varenr: 4115362 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 10-02-2016 17:11:00 DKK 300
Knagerække sort med Paul Smith stof
Knagerække sort med Paul Smith stof. Hanger Knagerække sort. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3700270

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-02-2016 19:36:00 DKK 350
Knagerække hvid med Paul Smith stof
Knagerække hvid med Paul Smith stof. Hanger Knagerække Hvid. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595638

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-02-2016 18:45:00 DKK 600
Stafeli, bøgetræ (2)
Stafeli, bøgetræ (2). Stafeli af bøgetræ samt kuffert til malerudstyr. H. 175 - 230 cm. Fremstår med lettere slitage og malerpletter. (2) Varenr: 4144142 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-02-2016 18:10:00 DKK 300
Vipp. En Vipp14 pedalspand samt en Vipp11 toiletbørste, hvid (2)
Vipp. En Vipp14 pedalspand samt en Vipp11 toiletbørste, hvid (2). Én Vipp14 pedalspand samt en Vipp11 toiletbørste i farven hvid. Vipp skraldeposer medfølger. (2) Varenr: 4143517

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-02-2016 16:09:00 DKK 1.600
Børne mannequin på fod. H.112 cm.
Børne mannequin på fod. H.112 cm.. Børne mannequin på fod. Kan delvist adskilles. H. 112 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4144284 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-02-2016 20:16:00 DKK 325
Tine K Home - 6 pudebetræk af silkesatin (6)
Tine K Home - 6 pudebetræk af silkesatin (6). Tine K Home - 6 pudebetræk af silkesatin. Mål henhldsvis 50x50 og 50x30 cm. Bemærk at det er modelfotos, sofa medfølger ikke, og de leveres uden fyld/montering. (6) Varenr: 4145947

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-02-2016 14:55:00 DKK 300
Tine K Home - 6 pudebetræk
Tine K Home - 6 pudebetræk . Tine K Home - 6 pudebetræk, 2 30x50 cm. og 2 "pølleformede" i cremfarvet hør, samt 2 grøntstribede ca. 45x40 cm. Bemæk at det er modelfotos, sofa og fyld/montering medfølger ikke. (6) Varenr: 4146016

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-02-2016 13:39:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7  >>