Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tyg, Stina Wirsén, Småbrokiga, bomull, 10 m
Tyg, Stina Wirsén, Småbrokiga, bomull, 10 m. Tyg, Stina Wirsén, Småbrokiga, 10 m. Bomull, bredd 150 cm, andrasortering. Rekommenderat butikspris SEK 2450. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3608820

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-11-2014 18:52:00 DKK 281
Skrivsätt 3 delar, kalksten. (3)
Skrivsätt 3 delar, kalksten. (3). Skrivsätt 3 delar, kalksten. Sverige 1930-tal. (3) Varenr: 3615530 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 01-12-2014 18:47:00 DKK 241
Uppspänt tyg på duk 70-tal Olof Landström
Uppspänt tyg på duk 70-tal Olof Landström. Uppspänt tyg på duk 70-tal Olof Landström.. Mått 85x126 cm. Någon smuts. Varenr: 3623374 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-11-2014 20:09:00 DKK 241
Skulpturer i metall och trä, häst (2)
Skulpturer i metall och trä, häst (2). Skulpturer i metall och trä, häst. H: 52 resp 63 cm.(2) Varenr: 3630262 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 03-12-2014 19:14:00 DKK 261
Smörask samt skrin, 17/1800-tal (2)
Smörask samt skrin, 17/1800-tal (2). Smörask i kalksten omkring år 1800. Höjd 9 cm, längd 15 cm. Bruksspår. Skrin, björk, bär datering 1774. Höjd 7 cm, längd 15 cm. Torrspricka i botten samt bruksslitage. (2) Varenr: 3632503 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 30-11-2014 16:00:00 DKK 261
Golvljusstake i smide. Bolin Smide
Golvljusstake i smide. Bolin Smide. Golvljusstake i smide. Bolin Smide. Ljuskoppar i glas, 1 kopp saknas, 1 kopp med liten lagning. H: 93 cm. Varenr: 3633891 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-12-2014 16:31:00 DKK 241
Bordsdekorationer, fåglar i vitmetall, 1900-talets första hälft / mitt (2)
Bordsdekorationer, fåglar i vitmetall, 1900-talets första hälft / mitt (2). Bordsdekorationer, fåglar i vitmetall, 1900-talets första hälft / mitt. Höjd 12,5 cm, längd 28 cm. (2) Varenr: 3644200 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-12-2014 16:18:00 DKK 241
Skolkarta över Afrika
Skolkarta över Afrika. Skolkarta över Afrika. 101x73 cm. Slitage. Varenr: 3640128 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01-12-2014 19:15:00 DKK 261
Jordglob, 1900-talets första hälft
Jordglob, 1900-talets första hälft. Jordglob, 1900-talets första hälft. Fot i betsat trä. Höjd 70 cm. Sprickor i globens skarver. Varenr: 3640158 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 02-12-2014 19:11:00 DKK 261
Kandelabrar för två ljus. Brons. Sign. E. Olsson
Kandelabrar för två ljus. Brons. Sign. E. Olsson. Kandelabrar för två ljus. Brons. Sign. E. Olsson. H16,5 cm. En ljuspipa lödad. Varenr: 3644707 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-12-2014 16:03:00 DKK 241
Vaxduk / Tyg, Maria Åström, Citrus Limon, 3 m
Vaxduk / Tyg, Maria Åström, Citrus Limon, 3 m. Vaxduk / Tyg, Maria Åström, Citrus Limon, 3 m. CTC-behandlad ekologisk bomull, bredd 150 cm, andrasortering. Rekommenderat butikspris SEK 1155. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3640763

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 04-12-2014 18:45:47 DKK 261
Spegel, 1 par lampetter, smide, 1900-tal
Spegel, 1 par lampetter, smide, 1900-tal. Spegel med 1 par tillhörande lampetter, smide, genombruten dekor. 1900-talets andra hälft. Spegel 45x35 cm. Lampett höjd 27 cm. Varenr: 3643717 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-12-2014 14:35:08 DKK 241
Tyg, Medaljong, Bomull, röd, 6 m
Tyg, Medaljong, Bomull, röd, 6 m. Tyg, Medaljong, röd, 6 m. Bomull, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3640536

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-11-2014 19:10:00 DKK 261
Resväskor i bla. läder, 1900-tal. (4)
Resväskor i bla. läder, 1900-tal. (4). Resväskor i bla. läder, 1900-tal. Varierande storlekar där den minsta är 40x60x30 cm. Patina och slitage. Dammiga. Nycklar saknas. (4) Varenr: 3636714 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-11-2014 11:35:00 DKK 261
Paraplyställ i gjutjärn 1800-tal
Paraplyställ i gjutjärn 1800-tal. Paraplyställ i gjutjärn 1800-tal. Höjd 76 cm, bredd 56 cm, djup 31 cm. Smuts Varenr: 3635589 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01-12-2014 19:28:00 DKK 261
Tyg, Malin Björklund, Grand, bomull/lin, 10,5 m
Tyg, Malin Björklund, Grand, bomull/lin, 10,5 m. Tyg, Malin Björklund, Grand, 10,5 m. Bomull/lin, bredd 150 cm, andrasortering. Rekommenderat butikspris SEK 4160. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3478152

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-12-2014 19:45:00 DKK 241
Georg Jensen. To udstillingsstandere. (2)
Georg Jensen. To udstillingsstandere. (2). Georg Jensen. To udstillingsstandere af bruneret metal. H. 70 cm. Brugspræg og ridser, manglende hylder. (2) Dette nummer er en del af oprydningen af loftet i forretningen Buus, Aarhus Varenr: 3548013 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-12-2014 12:13:00 DKK 300
Otte store knager med sort læder 9,5 cm., model DOT i gaveæske (8)
Otte store knager med sort læder 9,5 cm., model DOT i gaveæske (8) . Otte button-up knager betrukket med sort læder. Knagerne er fremstillet som en stor knap og monteret på ophæng af hårdt kunstmateriale. Hver knap i gaveæske, komplette med ophæng. Ø ca. 9,5 cm. (8) Varenr: 3549651

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-11-2014 21:00:00 DKK 450
Knagerække med Paul Smith stof
Knagerække med Paul Smith stof. Hanger Knagerække sort. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595598

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2014 20:13:00 DKK 625
Skulptur forestillende Shiva
Skulptur forestillende Shiva. Skulptur forestillende Shiva, støbt i bronze. Monteret på sokkel af sortlakeret træ. H. 18 cm. Varenr: 3601063

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-11-2014 19:10:00 DKK 500
Håndstøbt kat udført i patineret bronze
Håndstøbt kat udført i patineret bronze. Håndstøbt kat udført i patineret bronze, til dekoration. H. 22 cm Varenr: 3601131

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-11-2014 19:58:00 DKK 1.050
'Safir' varmepanel med transparent glas
'Safir' varmepanel med transparent glas. 'Safir' varmepanel fra Nobø Electro. Med transparent glas og ramme. Varmeelementet består af to elektro-konduktive glasplader som hver er 4 mm tykke. H. 140 cm, B. 0,40 cm, D. ca. 1 cm. Med lydløs funktion, termostat, temperaturindstiller og fjernbetjening. Varenr: 3626459 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-12-2014 20:36:00 DKK 300
Samling jule pynt fra Georg Jensen og Royal Copenhagen
Samling jule pynt fra Georg Jensen og Royal Copenhagen. Samling jule pynt fra Georg Jensen og Royal Copenhagen bestående af div jule-uroer, lyseholdere, m. m (15) Varenr: 3631436 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-12-2014 20:10:00 DKK 300
Palme af plast
Palme af plast. Palmetræ af plast. H. ca. 230 cm. Varenr: 3634911 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-11-2014 11:45:56 DKK 400
Otte store knager med sort læder 9,5 cm., model DOT i gaveæske (8) . Otte button-up knager betrukket med sort læder. Knagerne er fremstillet som en stor knap og monteret på ophæng af hårdt kunstmateriale. Hver knap i gaveæske, komplette med ophæng. Ø ca. 9,5 cm. (8) Varenr: 3549649

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-12-2014 11:25:00 DKK 450
To gyngeheste af bemalet træ (2)
To gyngeheste af bemalet træ (2). To gyngeheste af udskåret og bemalet træ. H. 54-66, L. 52-80 cm. (2) Varenr: 3580681

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-11-2014 19:04:00 DKK 300
Væg relief med udskåret Shiva
Væg relief med udskåret Shiva. Væg relief med udskåret Shiva. Udskåret relief i træ med sort, guld og sølvfarvet bemaling og påsatte spejle. Motiv i form af siddende Shiva. H: 59, B: 62 cm. Varenr: 3580821

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-12-2014 20:27:00 DKK 300
Knagerække med Paul Smith stof. Hanger Knagerække Hvid. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595631

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2014 19:25:00 DKK 600
Skulptur af bronze forestillende thailandsk buddha
Skulptur af bronze forestillende thailandsk buddha. Skulptur forestillende thailandsk buddha, støbt i bronze. Monteret på sokkel af sortlakeret træ. H. 18 cm. Varenr: 3600996

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-12-2014 20:00:00 DKK 500
Skulptur af bronze forestillende thailandsk buddha. Skulptur forestillende thailandsk buddha, støbt i bronze. Monteret på sokkel af sortlakeret træ. H. 18 cm. Varenr: 3601002

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-11-2014 20:11:00 DKK 500
 1 2 3 4 5  >>