Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Förningskista, 1900-talets början
Förningskista, 1900-talets början. Förningskista, 1900-talets början. Kista i plåt med hamrad dekor, fem förvaringsfack. Daterad 1902. L 68 D 39 H 38. Varenr: 3552514 DKK 646 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-09-2014 19:25:00 DKK 242
Ett par ljusstakar i barockstil (2)
Ett par ljusstakar i barockstil (2). Ett par ljusstakar i barockstil. Skurna i trä med manschetter i metall. Höjd 23 cm. Varenr: 3548765 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 18-09-2014 16:34:00 DKK 283
Vega. 2 st. ljusfat på fot, borstad stål (2)
Vega. 2 st. ljusfat på fot, borstad stål (2). Vega. 2 st. ljusfat på fot, borstad stål. Repor och märken. H: 65 cm. Diam: 21 cm. Varenr: 3529962 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 18-09-2014 17:22:00 DKK 242
Två st hatthyllor, senare delen 1900-tal.
Två st hatthyllor, senare delen 1900-tal. . Två st hatthyllor, senare delen 1900-tal. I stål och furu. Nya träpinnar. Bredd ca 100 cm, djup 26 cm. (2). Varenr: 3549236 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 19-09-2014 17:31:00 DKK 363
Klädbetjänt, patinerad metall och trä, 19/2000-tal
Klädbetjänt, patinerad metall och trä, 19/2000-tal. Klädbetjänt, patinerad metall och trä, 19/2000-tal. Kroppsformad modell på rund fot. Höjd 170 cm. Varenr: 3556539 DKK 646 SE, Örebro, Aspholmen 24-09-2014 16:09:05 DKK 242
Babushka-dockor, Matryoshka, Ryssland (2)
Babushka-dockor, Matryoshka, Ryssland (2). 2 Stycken Babushka-dockor, Matryoshka, 5-delar, Rysslands presidenter, Lenin-Yeltsin samt traditionell kvinna dockor. Ryssland. Kvinna docka med invändig avslag på största dockan. Presidenterna omärkt, kvinnor märkt enligt bild. (2) Varenr: 3553405 DKK 646 SE, Örebro, Aspholmen 25-09-2014 13:09:00 DKK 242
Bjørn Wiinblad, duge (4)
Bjørn Wiinblad, duge (4). Bjørn Wiinblad duge med tryk. To hjemmesyede. Ca. 218 x 270, 140 x 286, 144 x 208 samt 145 x 180 cm. Fremstår med lettere slitage og enkelte pletter. (4) Varenr: 3557386 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 14:36:00 DKK 300
Ni store kræmmerhuse af messing, L. 90 cm (9)
Ni store kræmmerhuse af messing, L. 90 cm (9). Ni store kræmmerhuse af messing, L. 90 cm Ø. 39 cm. Fremstår med brugspræg. (9) Dette nummer er en del af oprydningen af loftet i forretningen Buus, Aarhus Varenr: 3547974 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 18-09-2014 20:27:00 DKK 750
Samling trækasser (10)
Samling trækasser (10). Samling trækasser, heraf bl.a. fra Odense marcipanfabrik og Unicef. L. 27-81 cm. Fremstår med brugsslitage. (10) Varenr: 3553740 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 13:54:00 DKK 325
Carl Auböck, tilskrevet. Tidskriftholder / avisholder
Carl Auböck, tilskrevet. Tidskriftholder / avisholder. Carl Auböck, tilskrevet: Tidsskriftholder med stel af sort metal, flet af peddigrør. Udført for Illums Bolighus. H. 46 cm. Alders- og brugsspor. Varenr: 3558262 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2014 14:43:41 DKK 300
Børma vægmonteret blandingsbatteri.
Børma vægmonteret blandingsbatteri.. Børma vægmonteret blandingsbatteri. Vægplade i poleret stål. Vægplade måler 15,5 x 15,5 cm. Obs: kun blandingsbatteri og vægplade, selve vandhane medfølger ikke. Fremstår ny, ubrugt og i originalemballage. Varenr: 3543121 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 18-09-2014 19:19:00 DKK 300
Annica Vallin. Relieffer (2)
Annica Vallin. Relieffer (2). Annica Vallin. To Relieffer prydet med hjerte/hjerter, 20 x 20 cm. (2) Varenr: 3542911 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 25-09-2014 13:35:00 DKK 300
Hest af udskåret træ. H. 90 cm.
Hest af udskåret træ. H. 90 cm.. Hest af udskåret og delvis bemalet træ H: 90 B: 23 L: 100 cm. Varenr: 3549210 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-09-2014 20:10:00 DKK 325
Folle. To tape dispensere samt visitkortholder, rustfrit stål (3)
Folle. To tape dispensere samt visitkortholder, rustfrit stål (3). Folle. To tape dispensere samt visitkortholder, rustfrit stål. Tape ruller medfølger til hver dispenser. Alle i original emballage. (3) Varenr: 3544811 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-09-2014 19:51:00 DKK 300
Trip Trap dele af teak (3)
Trip Trap dele af teak (3). Trip Trap dele af teak med aluminium, servietholder 17 x 17 cm, olielampe h.24 cm og sammenklappelig knagerække med bøjle 30 x 60 x d.7 cm, udslået d.32 cm. Alm. brugsspor. Varenr: 3537827 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-09-2014 20:02:00 DKK 325
Et par messing skjoldlampetter. (2)
Et par messing skjoldlampetter. (2). Et par skjoldlampetter i messing med enkelt lysarm. Fremstår med brugsspor, buler mv.. 1900-tallets første halvdel. H 39 cm. 1900-tallet. Udgået fra Vejerslev, Hyskenstræde. (2) Varenr: 3551364 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-09-2014 15:00:00 DKK 325
Jens Rosing Akvarel
Jens Rosing Akvarel. Jens Rosing Akvarel, fugl, sign. Jens Rosing Godthåb nov. 1977, samt med dedikation, 29 x 34 cm. Indrammet i passepartout. Varenr: 3551701 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2014 17:14:00 DKK 325
To manglebrædder samt valkebræt (3)
To manglebrædder samt valkebræt (3). To manglebrædder, et bemalet og med greb i form af hest, samt et af bejdset fyrretræ. Desuden et valkebræt af elmetræ. Start 1800-tallet. L. 63 - 74 cm. (3) Varenr: 3552302 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 11:58:36 DKK 300
Vivi Haacke. Syv icollage i keramik. (6)
Vivi Haacke. Syv icollage i keramik. (6). Vivi Haacke. Syv icollage i keramik, ca. 13 x 13 m, nr. 450000, 450010, 450020, 450030, 450040, 450050. (6) Varenr: 3546160 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 25-09-2014 13:40:00 DKK 300
Sättugnsplatta i gjutjärn, 1800-tal
Sättugnsplatta i gjutjärn, 1800-tal. Sättugnsplatta i gjutjärn, 1800-tal, Mått 63 x 81 cm. Stafsjö bruk. Åldersrelaterat slitage. Varenr: 3545643 DKK 808 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-09-2014 19:03:00 DKK 242
Josef Frank, våda/gardinlängd 'Waves 02'
Josef Frank, våda/gardinlängd 'Waves 02'. Josef Frank, tyg 'Waves 02', producerad av Almedahls. Bomull och lin. Mönsterrapport 90 cm. B: 132, L: 276 cm. Lite blekt. OBS: Modellbild. Proveniens: Sydsvenskans huvudkontor på Krusegatan i Malmö. Varenr: 3553099 DKK 808 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-09-2014 18:55:00 DKK 242
Arne Jacobsen, Stelton, kaffekanna och ishink (2)
Arne Jacobsen, Stelton, kaffekanna och ishink (2). Arne Jacobsen, Stelton, kaffekanna och ishhink i rostfritt stål. Kaffekanna H. 20 cm. Ishink H. 15 cm. Mindre bruksslitage. Varenr: 3552390 DKK 969 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-09-2014 16:54:00 DKK 283
Metalllådor för förvaring från Spikfabrik, 34x47cm (4)
Metalllådor för förvaring från Spikfabrik, 34x47cm (4). Metalllådor för förvaring från Spikfabrik, 34x47cm, Höjd 27 cm. Stapelbara. Smuts, bruksslitage (4) Varenr: 3545658 DKK 969 SE, Malmö, Baltzarsgatan 20-09-2014 19:12:00 DKK 384
Mobil i form av uggla samt vättar (3)
Mobil i form av uggla samt vättar (3). Mobil i form av uggla samt vättar. Mobilen i form av uggla, längd 30 cm. Vättar längd 30 cm. Åldersrelaterat slitage.(3) Varenr: 3540334 DKK 969 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-09-2014 19:40:00 DKK 262
Bricka samt brödkorgar, bemålad plåt, 1800-tal (3)
Bricka samt brödkorgar, bemålad plåt, 1800-tal (3). Bricka samt brödkorgar, bemålad plåt, 1800-tal. Blom- samt fågelmotiv i polykrom färgställning. Bricka mått 64x48 cm. Brödkorgar mått 25x34 cm. Något nött dekor. (3) Varenr: 3548595 DKK 969 SE, Örebro, Aspholmen 18-09-2014 19:21:00 DKK 363
Verner Panton. Tre Starlight lysestager af aluminium (3)
Verner Panton. Tre Starlight lysestager af aluminium (3) . Verner Panton. Tre Starlight lysestager af aluminium . Fremstillet hos Georg Jensen. H.12-23,5 cm. Brugsspor, mindste samt største stage med afslag på hjørne. (3) Varenr: 3547794 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2014 17:10:00 DKK 350
Japansk skolekort
Japansk skolekort. Japansk skolekort. 230 x 185 cm. Varenr: 3527963 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-09-2014 20:00:00 DKK 300
Vipp. Tre skraldespande (3)
Vipp. Tre skraldespande (3). Vipp. Tre skraldespande af hvidlakeret metal, låg af rustfrit børstet stål. Formgivet i 1939 af Holger Nielsen. H. 51 cm. Fremstår med brugsspor, herunder afskalninger. Enkelt spand med manglende håndtag i siden. (3) Varenr: 3552334 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 14:21:00 DKK 350
Skopusserkasse, indisk af træ og messing, 1900-tallet
Skopusserkasse, indisk af træ og messing, 1900-tallet. Skopusserkasse af indisk af træ og messing. H. 47 L. 74 B. 22 cm. 1900-tallet. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3548315 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 18:51:00 DKK 300
Skolekort. Tre Europakort (3)
Skolekort. Tre Europakort (3) . Europakort. To nyere á 175 x 175 samt et kort á 185 x 215 cm. Fremstår med brugs- og aldersrelateret sltage; ene kort med spor efter fugt. (3) Varenr: 3552961 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2014 11:27:00 DKK 325
 1 2 3 4  >>