Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tre kandelabrar (3)
Tre kandelabrar (3). Tre kandelabrar. Ett par kandelabrar i mässing samt en kandelaber i vitmetall. Höjd 35 cm. (3) Varenr: 3609298 DKK 644 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 06-11-2014 15:20:46 DKK 241
Emsa, äggtermosar i plast
Emsa, äggtermosar i plast. Emsa, äggtermosar i plast, 1970-tal. Diam. 27 cm. Varenr: 3606553 DKK 644 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 05-11-2014 11:21:50 DKK 261
Georg Jensen Damask. Duk, 'Sct. Knuds Ørne'
Georg Jensen Damask. Duk, 'Sct. Knuds Ørne'. Georg Jensen Damask. Duk, 'Sct. Knuds Ørne'. 100% bomull. 270x160 cm. Fläckar. Varenr: 3602958 DKK 644 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-11-2014 19:32:00 DKK 322
Ram, nyrokoko, 1800-talets sista del
Ram, nyrokoko, 1800-talets sista del. Ram, nyrokoko, 1800-talets sista del. Förgylld ram med riklig dekor. Yttermått: 57 x 49 cm. Innermått: 45 x 36 cm. Med en del färgbortfall och sprickor Varenr: 3598012 DKK 644 SE, Norrköping, Finspångsv. 31-10-2014 18:51:00 DKK 261
Japansk dekoration/del av oljelampa i mässing
Japansk dekoration/del av oljelampa i mässing. Japansk dekoration/del av oljelampa i mässing, troligen Meji tiden. Ca 1858-1912. Motiv föreställandes Krysanthemum. B: 38,5 cm. Varenr: 3580937 DKK 644 SE, Malmö, Baltzarsgatan 31-10-2014 19:07:00 DKK 241
Samling Vipp produkter i farven Rising Red (9)
Samling Vipp produkter i farven Rising Red (9). Samling Vipp produkter, Vipp102, fire små håndklæder af 65% økologisk bomuld og 35% bambus, 65x45 cm, brødkasse Vipp270, sæt med opvaskebørste, stang til karklud og ekstra børstehoved samt salt/peber kværn med keramisk kværn, H. 11,5 cm. Alt i original emballage. Vejl. pris 2399kr.(9) Varenr: 3406159

DKK 700 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2014 22:00:00 DKK 425
Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi' (2)
Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi' (2). Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi'. Lampa av metall och akryl, höjd 22 cm, diameter 13 cm. Vas i bronspatinerad metall, höjd ca 25 cm. Båda i originalkartonger. (2)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar ... Varenr: 3573460

DKK 724 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 31-10-2014 16:38:00 DKK 241
Dansk stavbarometer af sortlakeret træ
Dansk stavbarometer af sortlakeret træ. Dansk stavbarometer af sortlakeret træ og messing. Mrk. H.P. Christensen, Randers. 1800-tallet. H. 88 cm. Varenr: 3606894 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-11-2014 19:03:00 DKK 300
Designrum: Fire puder og plaid (5)
Designrum: Fire puder og plaid (5). Designrum. Fire puder 40x60 cm, samt mohair/akryl plaid. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale brugsspor. (5) Varenr: 3606287 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-11-2014 19:50:00 DKK 300
Designrum: To puder mm (4)
Designrum: To puder mm (4). Designrum. To puder 50x45 samt 60x45 cm. Derudover to løse stykker moskusokseskind 45x45 beregnet til stolesæder. Udstillingsmodel, fremstår med mindre brugsspor. (4) Varenr: 3606259 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-11-2014 19:05:00 DKK 350
Designrum: Fire puder (4)
Designrum: Fire puder (4). Designrum. Fire puder 45x45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale brugsspor. (4) Varenr: 3606239 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-11-2014 17:08:57 DKK 325
Designrum: Fire puder (4)
Designrum: Fire puder (4). Designrum. Fire puder 40x60 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale brugsspor. (4) Varenr: 3606228 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-11-2014 16:54:36 DKK 325
Tyrkisk røgelseskar af messing
Tyrkisk røgelseskar af messing. Tyrkisk røgelseskar af messing. H. 95 Ø 60 cm. Varenr: 3600780 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2014 20:41:00 DKK 300
Afrikanske masker af træ (2)
Afrikanske masker af træ (2). Afrikanske masker af træ, H. 37-71,5 cm. Èn maske fremstår med raparation og en med mindre afslag. (2) Varenr: 3591297 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 05-11-2014 14:21:00 DKK 300
To gyngeheste af bemalet træ (2)
To gyngeheste af bemalet træ (2). To gyngeheste af udskåret og bemalet træ. H. 54-66, L. 52-80 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3580679

DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 31-10-2014 19:04:00 DKK 350
Halvsøjle af gips
Halvsøjle af gips. Halvsøjle af gips med bemalet dekoration. H. 91, B. 50, D. 32 cm. Fremstår med brud og defekter. Varenr: 3564929 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2014 17:14:00 DKK 300
Georg Jensen Damask. Nina Ferlov. Dug, mønster 'Barokhaven'.
Georg Jensen Damask. Nina Ferlov. Dug, mønster 'Barokhaven'.. Georg Jensen Damask. Nina Ferlov. Dug, mønster 'Barokhaven'. L 290 x B. 148 cm. Varenr: 3587141 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 05-11-2014 19:29:00 DKK 525
Dørhåndtag med lås af messing
Dørhåndtag med lås af messing. Dørhåndtag med lås af messing, indikerende 'Fri' og 'Optaget'. Løse dele samt dørknop medfølger. Fremstår med aldersrelateret slitage, enkelte dele bøjet. Varenr: 3559056 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 06-11-2014 11:29:46 DKK 300
Tre kirkestager af metal (3)
Tre kirkestager af metal (3). Tre kirkestager af metal, to H. 55 - H. 83 cm uden spyd, alle tre af nyere dato (3) Varenr: 3507017 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 06-11-2014 11:18:00 DKK 325
Teak træ: Spejle samt serverings bakker. (6)
Teak træ: Spejle samt serverings bakker. (6). To spejle samt fire serveringsbakker udført af teaktræ. Bakker: Par á 48 x 19 cm. samt par á 58,5 x 31 cm. Dertil to spejle, ca. mål: 77 x 41,5 cm. samt 52 x 33 cm. (6) Varenr: 3607139 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-11-2014 19:42:00 DKK 300
Æske med Fois Gras sæt, ostekniv, trøffeljern mm. (5)
Æske med Fois Gras sæt, ostekniv, trøffeljern mm. (5). Æske med Fois Gras sæt i form af spade og skærer med dekoration i form af gåsehoveder, Zwilling ostekniv L. 16 cm., INOX trøffeljern mm. (5) Varenr: 3602213 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 31-10-2014 13:37:55 DKK 475
Reklame Facade bogstaver
Reklame Facade bogstaver . Reklame Facade bogstaver af aluminium og plexiglas med stel af hvidlakeret jern, med indbygget lys. H. 103 B. 217 D. 25 cm. Fremstår med skrammer, lakafslag og lettere anløben og manglende stik. Varenr: 3601051 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 15:58:07 DKK 300
13 dækketallerkner af teak (13)
13 dækketallerkner af teak (13). 13 dækketallerkner af teaktræ. Ø 27,5 cm. (13) Varenr: 3605502 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-11-2014 19:44:00 DKK 300
Hindsgaul mannequiner (2)
Hindsgaul mannequiner (2) . To hindsgaul mannequindukker, damer, sko medfølger. H. 178 cm. Fremstår med lettere slitage og mindre skrammer. (2) Varenr: 3599443 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 20:00:00 DKK 475
Hindsgaul mannequiner (2)
Hindsgaul mannequiner (2) . To hindsgaul mannequindukker, damer. H. 178 cm. Fremstår med mindre skrammer. (2) Varenr: 3599442 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 14:59:08 DKK 475
Konisk papirkurv af palisander
Konisk papirkurv af palisander. Konisk papirkurv af palisander, stemplet Servex made in Sweden. H. 33 Ø 26 cm. Fremstår med lille afslag på kant. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for ... Varenr: 3604117 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-11-2014 12:43:10 DKK 375
Maria Berntsen for Georg Jensen. Christmas Nordica.  20 lyseholdere sasmt 2 juleuro.
Maria Berntsen for Georg Jensen. Christmas Nordica. 20 lyseholdere sasmt 2 juleuro.. Maria Berntsen for Georg Jensen. Christmas Nordica. 20 lyseholdere af stål i tre farver, blå, rosa og gul, fire stk af hver farve. I org. emb. samt 2 juleuro. (22). Varenr: 3602047 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-11-2014 19:37:00 DKK 400
Georg Jensen Damask. To duge samt 26 mundservietter (28)
Georg Jensen Damask. To duge samt 26 mundservietter (28). Georg Jensen Damask. To duge samt 26 mundservietter, duge L 300 x B 150 & L. 350 x B. 150 cm samt mundservietter 38 x 38 cm. Fremstår med brugsspor. (28) Varenr: 3575208 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-11-2014 19:31:00 DKK 375
Stort fuglebur
Stort fuglebur . Stor fuglebur. H. 92, L.81,5, B. 58,5 cm. Fremstår med brugsspor og afslag. Varenr: 3608327 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-11-2014 15:40:00 DKK 325
Fransk kirke / høst stage, messing
Fransk kirke / høst stage, messing . Fransk kirke /høst stage af messing, fem lysarme. 1900-tallet. H. 98 cm. Varenr: 3608265 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-11-2014 10:25:00 DKK 300
 1 2 3  >>