Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tyg, Anna Sörensson, Våg, vit, trevira satin, 4,5 m
Tyg, Anna Sörensson, Våg, vit, trevira satin, 4,5 m. Tyg, Anna Sörensson, Våg, vit, 4,5 m. Trevira satin, bredd 150 cm, andrasortering. Rekommenderat butikspris SEK 1238. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3675189

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-01-2015 16:06:46 DKK 239
Cocktailset (13)
Cocktailset (13). Cocktailset bestående av sifon, bricka, glas, skålar 'Fuga', drinkpinnar, flasköppnare samt proppar. Bruksspår. (13) Varenr: 3694403 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 30-01-2015 12:34:41 DKK 239
Doktorsväska, läder, 1900-talets första hälft
Doktorsväska, läder, 1900-talets första hälft. Doktorsväska, läder, 1900-talets första hälft. Lås i mässing. Längd 52 cm. Slitage / patina. Varenr: 3695624 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 28-01-2015 15:35:00 DKK 239
Koffert, Uni, 1900-talets första del
Koffert, Uni, 1900-talets första del. Koffert, Uni, 1900-talets första del. Beslag i mässing och bok, handtag i läder, invändigt med lös insats. Mått 35 x 90 x 51 cm. Märkt Uni. Repor. Varenr: 3695625 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 29-01-2015 19:16:00 DKK 279
Helle Damkjær, Todd Bracher för Georg Jensen. Skål 'Bloom' samt vas 'Flora' (2)
Helle Damkjær, Todd Bracher för Georg Jensen. Skål 'Bloom' samt vas 'Flora' (2). Helle Damkjær för Georg Jensen. Skål 'Bloom', designår 2001, rostfritt stål, matt, Ø: 26 cm, höjd 11 cm. Todd Bracher för Georg Jensen. Vas 'Flora', rostfritt stål, designår 2007, höjd 23 cm. (2) Varenr: 3698711 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-01-2015 17:35:00 DKK 299
Skulptur, trä, Tanzania, ca 1970-tal
Skulptur, trä, Tanzania, ca 1970-tal. Skulptur, trä, Tanzania, ca 1970-tal. Människofigurer. Höjd 60 cm. Varenr: 3690468 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 25-01-2015 20:43:00 DKK 259
Bache & Bendix Becker, Blumentopf / Vase und Schale aus der Botanica für Kähler Design
Bache & Bendix Becker, Blumentopf / Vase und Schale aus der Botanica für Kähler Design. Bache & Bendix Becker, Blumentopf / Vase und Schale aus der Botanica für Kähler Design. Blumentopf / Flowerpot: Steingut, graublau. Maße ca. Ø 22 cm, H. ca. 21 cm; Schale / flache Schlüssel / Fad: Steingut, graublau. Maße ca. Ø 40 cm. In den Originalverpackungen. Leichte Alters- und ... Varenr: 3694619 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-01-2015 20:35:00 DKK 298
Silo Studio, 6 Schüsseln / Schalen aus der Tela Serie, von Wrong für HAY (6)
Silo Studio, 6 Schüsseln / Schalen aus der Tela Serie, von Wrong für HAY (6). Silo Studio, 6 Schüsseln / Schalen aus der Tela Serie, von Wrong für HAY. Insgesamt 6 Schüsseln / Schalen in den Ausführungen Pink. Maße je H. ca. 7 cm, Durchmesser je ca. 13,5 cm. Aus mundgeblasenem Glas. In den Originalverpackungen. Leichte Alters- und Gebrauchsspuren (6) Varenr: 3694626 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-01-2015 20:35:00 DKK 298
Zwei Pfefferstreuer / Pfeffermühle Modell 'Tower' aus der Eclectic von Tom Dixon (2)
Zwei Pfefferstreuer / Pfeffermühle Modell 'Tower' aus der Eclectic von Tom Dixon (2). Zwei Pfefferstreuer / Pfeffermühle Modell 'Tower' aus der Eclectic von Tom Dixon. Material: gedrechseltes Buchenholz, in verschiedenen Farben lackiert - dänisches Keramik-Mahlwerk. Bezeichnet. H. ca. 36 cm. In den Originalverpackungen. Leichte Alters- und Gebrauchsspuren (2) Varenr: 3698223 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-01-2015 20:02:00 DKK 335
Ti plaider (10)
Ti plaider (10). Ti plaider af polyester. Mål: 180 x 220 cm. (10) Varenr: 3696622 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-01-2015 20:21:00 DKK 300
Bord globus
Bord globus. Bord globus, stel og globe af hhv. messing og ilagt et look med stenarter i plast. H. 18 cm. Ø19 cm. Af nyere dato Varenr: 3690690 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-01-2015 14:45:00 DKK 325
Knagerække med Paul Smith stof
Knagerække med Paul Smith stof. Hanger Knagerække Hvid. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595663

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2015 19:25:00 DKK 600
Knagerække med Paul Smith stof. Hanger Knagerække Hvid. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595659

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-01-2015 19:10:00 DKK 600
Skulptur forestillende Shiva
Skulptur forestillende Shiva. Skulptur forestillende Shiva, støbt i bronze. Monteret på sokkel af sortlakeret træ. H. 18 cm. Varenr: 3601061

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-01-2015 19:55:00 DKK 500
Tasco stjernekikkert med diverse tilbehør
Tasco stjernekikkert med diverse tilbehør. Tasco stjernekikkert model 58T med diverse tilbehør på justerbar trepasfod af bemalet træ. D. 60 mm, Focus: 700 mm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3675197 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2015 16:57:00 DKK 450
Staldvindue med indsats af spejl.
Staldvindue med indsats af spejl.. Staldvindue med indsats af spejl, rødmalet støbejern. Mål ca. H. 100. B. 68 cm. Varenr: 3687500 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-01-2015 16:36:00 DKK 300
Eva Solo bestik (18)
Eva Solo bestik (18). Eva Solo bestik af rustfrit, mat stål best. af: 4 middagsknive, 4 middagsskeer, 2 dessertskeer, 4 teskeer, 4 middagsgafler. (18) Varenr: 3688994 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-01-2015 18:42:00 DKK 300
Lisbeth Dahl. Boliginventar (ca. 40)
Lisbeth Dahl. Boliginventar (ca. 40). Lisbeth Dahl. Diverse boliginventar bestående af 2 store fletskåle af metal, 4 Lovely skåle, 1Lovely kande, 1 ovalt spejl, 2 rammer, 1 kageopsats, 4 adventstager, 2 paraplyer, 2 puder, 1 brevpresser, 1 hjerteformet skåle/skjuler, servietter, 1 salt/peber sæt, 3 små glasskrin, 2 neglefilsæt, ... Varenr: 3689604

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2015 15:50:00 DKK 900
Tappehaner til dekoration m.m. (7)
Tappehaner til dekoration m.m. (7). Fire ældre tappehaner af messing til dekoration monteret på plader af mahogni, plader 44 x 21 cm. Desuden læderforklæde (stift), tragt af kobber og 'propper' af træ. Brugsspor. Varenr: 3692431 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-01-2015 19:30:00 DKK 300
Elefant af hardwood
Elefant af hardwood. Elefant af udskåret hardwood på gyngebase. H. 47, L. 74 cm. Varenr: 3692706 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2015 12:34:00 DKK 525
Piedestal, alabast
Piedestal, alabast. Piedestal af alabast, kanneleret stamme på oktogonalt fodstykke. 20. årh. H. 98 cm Varenr: 3693077 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-01-2015 15:27:00 DKK 325
Fire skåle, to tobakskrukker samt fad, teaktræ mv. (7)
Fire skåle, to tobakskrukker samt fad, teaktræ mv. (7). Fire skåle, tre af teaktræ, ene af hardwood, Ø 15 - 33 cm.; to tobakskrukker med låg, af hhev eg H. 11 og teak H. 16 cm. Endvidere cirkulært fad af teak, Ø 38 cm. Fremstår med alm. alders- og brugsspor. (7) Varenr: 3693500 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-01-2015 19:19:00 DKK 300
Vipp. Tre skraldespande (3)
Vipp. Tre skraldespande (3) . Vipp. Tre skraldespande af metal, låg af rustfrit børstet stål. H. 47-56 cm. Fremstår med kraftige brugsspor. (3) Varenr: 3693852 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-01-2015 20:37:00 DKK 350
Rygebord samt krukke af messing (2)
Rygebord samt krukke af messing (2). Rygebord med sammenklappeligt stel af træ, monteret med bakke af messing. H. 53, Ø 57 cm., samt krukket af messing punslet med elefanter og palmer. H. 22, Ø 32 cm. (2) Varenr: 3694493 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-01-2015 17:14:00 DKK 300
Skjøde, Skjern. Par skåle, massivt wenge (2)
Skjøde, Skjern. Par skåle, massivt wenge (2). Skjøde, Skjern. Par skåle af massivt wengé. 1960'erne. H. 4 Ø 13 cm. (2) Varenr: 3695074 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-01-2015 19:38:00 DKK 325
Lisbeth Dahl. Boliginventar (ca. 45)
Lisbeth Dahl. Boliginventar (ca. 45). Lisbeth Dahl. Diverse boliginventar bestående af 1 smykkestativ, 2 stager, 2 kors, 1 brevpresser, 1 neglesæt, 2 stk. julepynt, 4 servietringe, 1 lyskæde, 1 frø/skrin, 1 tesi, 1 neglefilssæt, 1 pilleæske, 1 vinprop, 2 hjertekæde + to smykker, 1 kagefad, 1 flacon, 2 duftlys, 2 paraplyer, 2 x ... Varenr: 3695661

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-01-2015 15:30:00 DKK 800
Lisbeth Dahl. Boliginventar (ca. 40). Lisbeth Dahl. Diverse boliginventar bestående af 1 engel, 1 hue, 1 par vanter, 1 kagefad, 1 småkagesæt, 1 brevpresser, 2 tesier, 2 paraplyer, 1 smykkeskrin, 2 armbånd, magneter, 1 neglesæt, 3 x servietter, 1 bordfigur, 2 toilettasker, 3 små glasskrin, 6 skuffegreb, 1 flacon, 2 duftlys, 1 fad, 2 ... Varenr: 3695681

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-01-2015 19:38:00 DKK 475
Lisbeth Dahl. Boliginventar (ca. 40). Lisbeth Dahl. Diverse boliginventar bestående af Toile; 4 kopper med underkopper, 4 tallerkner, 2 små skåle, 1 stor skål, 1 sukkerskål, 1 flødekande, 1 smykkeskrin, 1 engel, 1 glasskål med låg, 4 servietringe, 1 lyskæde, cocktailpynt, 3 glasskrin, 1 pilleæske, 1 bogmærke, 2 rammer, 2 armbånd, 2 ... Varenr: 3695696

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-01-2015 14:47:00 DKK 575
Lisbeth Dahl. Boliginventar (ca. 40). Lisbeth Dahl. Diverse boliginventar bestående af 4 Birdie tallerkner, 1 tekande, 1 skål, 1 flødekande, 1 sukkerskål, 1 engel, 2 smykkeskrin, cocktailpynt, 1 glasskål med låg, 8 servietringe, 1 lyskæde, 1 flacon, 1 bogmærke, 3 rammer, 2 paraplyer, 1 tandbørstekrus, 2 duftlys, postkort, 1 ... Varenr: 3695715

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-01-2015 16:56:00 DKK 800
Lisbeth Dahl. Boliginventar (ca. 30)
Lisbeth Dahl. Boliginventar (ca. 30). Lisbeth Dahl. Diverse boliginventar bestående af 1 glasskål med låg, 2 lyskæder, 1 engel, 2 puder, 2 paraplyer, 1 frø/skrin, 3 x servietter, 6 madpinde, 2 duftlys, 1 vinprop, 1 flacon, 1 stage, 1 hjerteformet skål/skjuler, salt og peber sæt, 1 bogmærke, kagepynt, 2 læbepomader, 3 små glasskrin, 3... Varenr: 3695723

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-01-2015 16:03:00 DKK 750
 1 2 3 4  >>