Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tyg, Stina Wirsén, Småbrokiga, bomull, 10 m
Tyg, Stina Wirsén, Småbrokiga, bomull, 10 m. Tyg, Stina Wirsén, Småbrokia, 10 m. Bomull, bredd 150 cm, andrasortering. Rekommenderat butikspris 2450 kr Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3585577

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-11-2014 18:52:00 DKK 241
Golvljusstake i smide. Bolin Smide
Golvljusstake i smide. Bolin Smide. Golvljusstake i smide. Bolin Smide. Ljuskoppar i glas, 1 kopp saknas, 1 kopp med liten lagning. H: 93 cm. Varenr: 3633891 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-11-2014 15:01:59 DKK 241
Resväskor i bla. läder, 1900-tal. (4)
Resväskor i bla. läder, 1900-tal. (4). Resväskor i bla. läder, 1900-tal. Varierande storlekar där den minsta är 40x60x30 cm. Patina och slitage. Dammiga. Nycklar saknas. (4) Varenr: 3636714 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-11-2014 11:35:00 DKK 241
Tre kandelabrar (3)
Tre kandelabrar (3). Tre kandelabrar. Ett par kandelabrar i mässing samt en kandelaber i vitmetall. Höjd 35 cm. (3) Varenr: 3629223 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-11-2014 18:59:00 DKK 281
Kolonn med blomsterkorg
Kolonn med blomsterkorg. Kolonn med blomsterkorg. Plast. Korintisk kolonn, korg med hänkel. Total höjd 140 cm. Varenr: 3624487 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 27-11-2014 16:16:35 DKK 241
Uppspänt tyg på duk 70-tal Olof Landström
Uppspänt tyg på duk 70-tal Olof Landström. Uppspänt tyg på duk 70-tal Olof Landström.. Mått 85x126 cm. Någon smuts. Varenr: 3623374 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-11-2014 20:09:00 DKK 241
Lampe formet som græskar med påsat glas
Lampe formet som græskar med påsat glas. Lampe formet som græskar med påsatte flerfarvet glasmosaik, skal udført i gips. H. 45 cm Varenr: 3625043

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-11-2014 18:08:00 DKK 300
Skrin af moseeg med indlægninger af sterlingsølv.
Skrin af moseeg med indlægninger af sterlingsølv.. Skrin af moseeg med indlægninger af sterlingsølv. Bund med lille plaquette Denmark AS Sterling. 1900-tallets anden halvdel. H. 5. L. 21,5. B. 14,5 cm. Varenr: 3624377 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-11-2014 18:00:00 DKK 450
Jens Harald Quistgaard. Par stager, messing (2)
Jens Harald Quistgaard. Par stager, messing (2) . Jens Harald Quistgaard. Par stager af messing. H. 23,5 cm. Stemplet monogram JHQ. Fremstår med slitage og krakeleringer. (2) Varenr: 3631871 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-11-2014 16:20:00 DKK 350
Samling juleudsmykning. Georg Jensen og B&G.(9)
Samling juleudsmykning. Georg Jensen og B&G.(9). Samling juleudsmykning. Georg Jensen og B&G. Georg Jensen; To lysholdere, to uroer, to stjerner samt B&G; kop med underkop og tallerken, Jette Frölich for B&G.(9) Varenr: 3628804 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-11-2014 20:31:00 DKK 625
Skulptur af bronze forestillende thailandsk buddha
Skulptur af bronze forestillende thailandsk buddha. Skulptur forestillende thailandsk buddha, støbt i bronze. Monteret på sokkel af sortlakeret træ. H. 18 cm. Varenr: 3601002

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-11-2014 20:11:00 DKK 500
To gyngeheste af bemalet træ (2)
To gyngeheste af bemalet træ (2). To gyngeheste af udskåret og bemalet træ. H. 54-66, L. 52-80 cm. (2) Varenr: 3580681

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-11-2014 19:04:00 DKK 300
Otte store knager med sort læder 9,5 cm., model DOT i gaveæske (8)
Otte store knager med sort læder 9,5 cm., model DOT i gaveæske (8) . Otte button-up knager betrukket med sort læder. Knagerne er fremstillet som en stor knap og monteret på ophæng af hårdt kunstmateriale. Hver knap i gaveæske, komplette med ophæng. Ø ca. 9,5 cm. (8) Varenr: 3549649

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-11-2014 21:00:00 DKK 450
Knagerække med Paul Smith stof
Knagerække med Paul Smith stof. Hanger Knagerække Hvid. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595629

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-11-2014 19:25:00 DKK 600
Knagerække med Paul Smith stof. Hanger Knagerække sort. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595596

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-11-2014 20:13:00 DKK 600
Håndstøbt kat udført i patineret bronze
Håndstøbt kat udført i patineret bronze. Håndstøbt kat udført i patineret bronze, til dekoration. H. 22 cm Varenr: 3601131

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-11-2014 19:58:00 DKK 325
Skulptur forestillende Shiva
Skulptur forestillende Shiva. Skulptur forestillende Shiva, støbt i bronze. Monteret på sokkel af sortlakeret træ. H. 18 cm. Varenr: 3601063

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-11-2014 19:10:00 DKK 500
Brandspand/sprøjte samt gruekeddel  (2)
Brandspand/sprøjte samt gruekeddel (2). Brandspand/sprøjte af rødlakeret metal med sprøjte samt gruekeddel af kobber. 1900-tallets første halvdel. Ø 31-61 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. (2) Varenr: 3635212 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-11-2014 12:46:02 DKK 300
Ølreklamer (8)
Ølreklamer (8). Ølreklamer / Harley Davidson skilte af plast og bemalet træ. L. 43 - 71 cm. Fremstår med brugsspor. (8) Varenr: 3627526 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-11-2014 15:01:00 DKK 650
Lisbeth Dahl. Dekorationspynt, Halloween. (30)
Lisbeth Dahl. Dekorationspynt, Halloween. (30). Lisbeth Dahl. Dekorationspynt i Halloween tema bestående af 6 Græskar hoveder med udskårne ansigter, 8 edderkopper i sort & pink, 8 krager med spredte vinger samt 8 krager med foldede vinger. (30) Varenr: 3626896

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-11-2014 15:09:00 DKK 300
Reol formet som fuglebur udført i bemalet træ
Reol formet som fuglebur udført i bemalet træ. Reol formet som fuglebur udført i bemalet træ. Hvert lille rum måler 13,5 x 15 cm. Mål: 122 x 52 x 17 cm. Varenr: 3626893

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-11-2014 19:07:00 DKK 300
Palme af plast
Palme af plast. Palmetræ af plast. H. ca. 230 cm. Varenr: 3634911 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-11-2014 11:45:56 DKK 350
Lisbeth Dahl. Fire lanterner (4)
Lisbeth Dahl. Fire lanterner (4). Lisbeth Dahl. Fire lanterner, to store og to mindre i delvist hvidmalet jern med stjerner i rustikt look H. 70/55 B. 32/25 D. 23/16,5 cm. (4) Varenr: 3636717

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-11-2014 20:44:00 DKK 375
Lisbeth Dahl. To lysestageholdere (2)
Lisbeth Dahl. To lysestageholdere (2). Lisbeth Dahl. To lysestageholdere til 5 lys udført i for chromet metal dekoreret med prismer og blomster, H. 40 cm. Fremstår i original emballage. (2) Varenr: 3636757

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-11-2014 19:55:00 DKK 325
Krenit skål samt to skåle (3)
Krenit skål samt to skåle (3). Krenit skål samt to skåle. Den største med grå inderside, mørkerød yderside, Ø 25 cm. De to mindre med postkasserød og sort inderside, begge med sort yderside, Ø 20 cm. Fresmtår med brugsspor. (3) Varenr: 3633580 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-11-2014 16:07:00 DKK 300
Dørhåndtag med lås af messing
Dørhåndtag med lås af messing. Dørhåndtag med lås af messing, indikerende 'Fri' og 'Optaget'. Løse dele samt dørknop medfølger. Fremstår med aldersrelateret slitage, enkelte dele bøjet. Varenr: 3637000 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-11-2014 13:11:10 DKK 300
Skulptur af bronze forestillende thailandsk shiva
Skulptur af bronze forestillende thailandsk shiva. Skulptur forestillende thailandsk shiva, støbt i bronze. Monteret på sokkel af sortlakeret træ. H. 18 cm. Varenr: 3634344

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-11-2014 20:50:00 DKK 500
24 juletræslysholdere af messing. (24)
24 juletræslysholdere af messing. (24). 24 juletræslysholdere af messing. L. 15 cm. (24) Varenr: 3632904 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 27-11-2014 17:57:55 DKK 350
Jytte Demuth. Orientalsk bakke
Jytte Demuth. Orientalsk bakke. Jytte Demuth. Orientalsk bakke af rødlakeret metal med figurscenerier i guld. L. 72, B. 55 cm. Se alle auktionerne her Varenr: 3632748

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-11-2014 19:10:00 DKK 325
Hans Hansen. Lighter af palisander, prydet med indlægninger af sølv
Hans Hansen. Lighter af palisander, prydet med indlægninger af sølv. Hans Hansen. Lighter af palisander, prydet med indlægninger af sølv. Mærket under bunden Hans Hansen Sterling, Denmark. H. 10. Ø. 6 cm. Lette brugsspor. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal ... Varenr: 3351507 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 26-11-2014 19:28:00 DKK 300
 1 2 3 4 5  >>