Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Rimowa, Reisekoffer der 60er/70er Jahre
Rimowa, Reisekoffer der 60er/70er Jahre. Rimova Reisekoffer aus Aluminium, verstärkte Kanten, blaues Innenfutter, 1 Seitenfutter auf einer Seite ausgerissen, mittig Zahlenschloss, 2 Schlösser, kein Schlüssel vorhanden, 1 Schloss klemmt, kann aber geöffnet werden, Übliche Gebrauchsspuren mit Kratzern und leichten Dellen, Maße ca. H. 51 ... Varenr: 3872179 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 05-08-2015 16:10:38 DKK 299
Fågelbur samt figurin föreställande en häst (2)
Fågelbur samt figurin föreställande en häst (2). Fågelbur samt figurin föreställande en häst. Trä. Skenade häst skuren i trä. H 50. Fågelbur med uppstoppad fågel. H 50. 1900-tal. Smärre bruksslitage. Varenr: 3897279 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 04-08-2015 10:47:00 DKK 236
Svenska fanèrkärlsfabriken kärl/burk i trä med dekor
Svenska fanèrkärlsfabriken kärl/burk i trä med dekor. Svenska fanèrkärlsfabriken kärl/burk i trä med dekor. Höjd ca 22,5 cm, diameter ca 37 cm. Slitage, skador. Varenr: 3914911 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 07-08-2015 19:36:00 DKK 236
Ljusstakar 1 par
Ljusstakar 1 par. LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets slut, höjd 21,5 cm, Varenr: 3919892 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 03-08-2015 21:33:00
Se mere
Ljusstake, 'Bergmansstake', Sandberg Art Center, Nora Stad
Ljusstake, 'Bergmansstake', Sandberg Art Center, Nora Stad . Ljusstake, 'Bergmansstake', Sandberg Art Center, Nora Stad. Bemålad i vitt / guld. Fem ljuspipor. Höjd 30 cm, bredd 26 cm. Märkt under foten. Bruksspår. Varenr: 3921830 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-08-2015 20:12:00 DKK 256
Carl-Arne Breger, Gustavsberg, vattenkanna, styrenplast
Carl-Arne Breger, Gustavsberg, vattenkanna, styrenplast. Carl-Arne Breger, Gustavsberg, vattenkanna, styrenplast, 1950/60-tal. Röd färgställning. Nederkant och botten med ytligt skadad plast. Varenr: 3923911 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 05-08-2015 19:04:00 DKK 236
Kakfat, aluminium, 3 våningar
Kakfat, aluminium, 3 våningar. Kakfat, aluminium, 3 våningar. Höjd: 52 cm Varenr: 3909932

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 03-08-2015 19:10:00 DKK 334
Karaff och ställ i smide och glas
Karaff och ställ i smide och glas. Karaff och ställ i smide och glas. Karaff med pip, smide dekorerat i form av blad, karaff etsad dekor. Varenr: 3912486 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 08-08-2015 19:37:00 DKK 236
Burk, plåt, Tivoli, Köpenhamn
Burk, plåt, Tivoli, Köpenhamn. Burk, plåt, Tivoli, Köpenhamn. Cylindrisk i form av trumma. Höjd 26 cm, Ø 23,5 cm. Bruksslitage. Varenr: 3916582 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 06-08-2015 19:55:49 DKK 236
Vävnad, kuddfodral, nomad
Vävnad, kuddfodral, nomad. Kuddfodral, kelim, ull, handvävd, avlång, semiantik. Mått 51x110 cm. Bruksspår. Varenr: 3917500 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-08-2015 21:15:00 DKK 236
Skulptur brons
Skulptur brons . DEKORATIV SKULPTUR, brons, okänd konstnär, signerad H Moberg 3/5, höjd ca 13 cm Varenr: 3918586 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-08-2015 18:40:00
Se mere
Ljusstake, 'Bergmansstake', Sandberg Art Center, Nora Stad . Ljusstake, 'Bergmansstake', Sandberg Art Center, Nora Stad. Bemålad i rött / guld. Fem ljuspipor. Höjd 33 cm, bredd 30 cm. Märkt under foten. Minimala färgbortfall. Varenr: 3921829 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-08-2015 16:03:00 DKK 295
Vikskärm/vikvägg sheshameträ
Vikskärm/vikvägg sheshameträ. Vikskärm/vikvägg i sheshamträ. Rikt skuren dekor i form av blommor och växtornament. Bredd, hopfälld 50,5 cm. Totalbredd 151,5 cm. Höjd 183 cm. Levereras i emballage, mått: 53 x 186 x 6 cm. Varenr: 3924019 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 05-08-2015 19:44:00 DKK 256
Sifon, England, 1930-tal
Sifon, England, 1930-tal . Sifon, England, 1930-tal. Glas och vitmetall, tillverkad för Sparklets, London omkring 1930. Rutmönstrad dekor i vitmetall. H 35. Extra gaspatroner medföljer. Varenr: 3925527 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-08-2015 20:32:00 DKK 236
Vinkylare Engelsk
Vinkylare Engelsk. VINKYLARE, pläterad, 1900-talets första hälft, England, hänklar, höjd ca 21 cm Varenr: 3920806 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-08-2015 19:12:00
Se mere
Spegel mahogny
Spegel mahogny. SPEGEL, Biedermeier-stil, 1900-tal, fanerad i mahogny, dekor i form av fleuroner, totalmått 119x80 cm Varenr: 3920826 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-08-2015 20:27:00
Se mere
Laboratorieutrustning i schatull
Laboratorieutrustning i schatull. LABORATORIEUTRUSTNING, i schatull av ek, 1900-.tal Varenr: 3920980 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 06-08-2015 20:33:00
Se mere
Servietter och duk linne
Servietter och duk linne. SERVIETTER, 2+2+6 st, DUKAR, 1+1 st, linne, vävt mönster av kläver, varierande mått varav största duken ca 175x270 cm Varenr: 3922309 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 07-08-2015 19:03:00
Se mere
Textilier
Textilier. SERVIETTER, 6, 5+6 udda, DUKAR, 6 st udda, NÄSDUKAR, 9 st, HANDDUKSFÖRHÄNGEN, 2 st, varierande mått varav största duken ca 160x230 cm Varenr: 3922319 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 07-08-2015 19:33:00
Se mere
Eldhund 'Djävul', gjutjärn
Eldhund 'Djävul', gjutjärn. Eldhund 'Djävul', gjutjärn. H 35 L 35. Varenr: 3906935 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 05-08-2015 19:22:00 DKK 236
Spegel Karl Johan
Spegel Karl Johan. SPEGEL, Karl Johan, mahognyfanér, ca 121x49,5 cm Varenr: 3919834 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 03-08-2015 16:40:00
Se mere
Ljusstake
Ljusstake. LJUSSTAKE, silver och plexiglas, slingrande orm, höjd ca 21 cm Varenr: 3919859 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 03-08-2015 19:54:00
Se mere
Skrin Mexico
Skrin Mexico. SKRIN samt FAT, Mexico, 1900-talets mitt, grön och blå sten med inslag av olika metaller, märkt Los Castillo, höjd ca 6,5, 19 x 11 cm, fatets diam ca 13,5 cm, enligt uppgift inköpt i Mexico 1968 Varenr: 3920855 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 05-08-2015 13:40:00
Se mere
Skrivmaskin
Skrivmaskin . SKRIVMASKIN, 1920-tal, Underwood, USA, No 3, svärtad metall, märkt "Underwood No 3 Underwood Standard Typewriter 11 In. Generalagent A.-B. Hadar Schmidt Stockholm", längd ca 43 höjd ca 25 cm Varenr: 3923514 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-08-2015 14:15:00
Se mere
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal. SPEGELLAMPETT, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, 2 ljusarmar, höjd ca 63 cm Varenr: 3923535 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 08-08-2015 19:18:00
Se mere
MUST DE CARTIER, tändare
MUST DE CARTIER, tändare. MUST DE CARTIER, tändare Varenr: 3924668 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 09-08-2015 12:00:00
Se mere
Ram 1800-tal
Ram 1800-tal. RAM, 1800-tal, rikt dekorerad med pastellage, yttermått ca 68x62 dagmått 37 x 31 cm Varenr: 3925871 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 10-08-2015 18:00:00
Se mere
Knagerække hvid med Paul Smith stof
Knagerække hvid med Paul Smith stof. Hanger Knagerække Hvid. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595651

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2015 19:25:00 DKK 600
To kakler monteret i rammer (2)
To kakler monteret i rammer (2). To kakler af delvist glaseret stentøj med blå dekoration, monteret i ramme af forgyldt og bemalet træ/mdf. 12,5x12,5 cm (25x25) (2) Varenr: 3913872 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-08-2015 12:39:47 DKK 300
Georg Jensen, Erik Bagger, Asmussen, J. H. Quistgaard. Stager samt skåle (12)
Georg Jensen, Erik Bagger, Asmussen, J. H. Quistgaard. Stager samt skåle (12). Georg Jensen, Erik Bagger, Asmussen, J. H. Quistgaard. Stager samt skåle af stål og forsølvet metal. H. 3-13 cm. Fremstår med brugsspor. (12) Varenr: 3918137 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-08-2015 19:23:00 DKK 325
 1 2 3 4 5  >>