Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skrivställ 1800-talets slut, metall och glas
Skrivställ 1800-talets slut, metall och glas. Skrivställ 1800-talets slut, metall och glas. H18 cm, B32 cm. Slipat glas och förnicklad metall. Patina. Varenr: 3669259 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-12-2014 15:02:00 DKK 236
Vega. 2 st. ljusfat på fot, borstad stål (2)
Vega. 2 st. ljusfat på fot, borstad stål (2). Vega. 2 st. ljusfat på fot, borstad stål. Repor och märken. H: 65 cm. Diam: 21 cm. Varenr: 3529962 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-12-2014 16:00:00 DKK 255
Fågel, bemålat trä, 1900-tal
Fågel, bemålat trä, 1900-tal. Fågel, bemålat trä, 1900-tal. Skuren dekor, polykrom färgställning. Höjd 74 cm. Smärre torrsprickor. Varenr: 3663862 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 30-12-2014 13:42:00 DKK 255
Tyg, Anna Sörensson, Våg, vit, trevira satin, 4,5 m
Tyg, Anna Sörensson, Våg, vit, trevira satin, 4,5 m. Tyg, Anna Sörensson, Våg, vit, 4,5 m. Trevira satin, bredd 150 cm, andrasortering. Rekommenderat butikspris SEK 1238. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3609349

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-12-2014 16:42:00 DKK 236
Julkrubba med figurer
Julkrubba med figurer. Julkrubba med figurer. Stall med belysning L 40 cm H 25 cm samt 10 figurer. Varenr: 3661533 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-12-2014 19:09:00 DKK 236
Nyckelskåp
Nyckelskåp. Nyckelskåp. Mörkbetsat trä. Invändigt krokar. Höjd 28 cm, bredd 26 cm. Varenr: 3663124 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-12-2014 18:59:00 DKK 236
Kandelabrar för två ljus. Brons. Sign. E. Olsson
Kandelabrar för två ljus. Brons. Sign. E. Olsson. Kandelabrar för två ljus. Brons. Sign. E. Olsson. H16,5 cm. En ljuspipa lödad. Varenr: 3668568 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-12-2014 14:33:00 DKK 236
Tulpanvas i blåvitt porslin, 1900/2000-tal
Tulpanvas i blåvitt porslin, 1900/2000-tal. Tulpanvas i blåvitt porslin, 1900/2000-tal. Med fem hål för blommor. H: 30 cm. Varenr: 3669492 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-12-2014 20:00:00 DKK 236
Oval marmorskiva, 100 x 62 cm
Oval marmorskiva, 100 x 62 cm. Oval marmorskiva, brunmelerad. Mått: ca 100 x 62 cm. Varenr: 3670076 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-12-2014 18:27:00 DKK 236
Korg 'Chaussures'
Korg 'Chaussures'. Korg 'Chaussures' (översättning från franska = skor). Omkring 1900. Längd 108 cm, bredd 36 cm, höjd 15 cm. Bruksslitage. Varenr: 3670093 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-12-2014 17:23:00 DKK 236
Skolplanscher, historiska bla Moses i vassen (4)
Skolplanscher, historiska bla Moses i vassen (4). Skolplanscher, historiska bla Moses i vassen. Mått 86x64 cm respektive 70x98 cm. Åldersrelaterat slitage, en hängkrom av.(4) Varenr: 3646163 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-12-2014 19:13:00 DKK 236
Förvaringskärl till lampskärmar.
Förvaringskärl till lampskärmar.. Förvaringskärl till lampskärmar. Papp och plåt. H69 cm, Diam.64 cm. Bruksslitage och patina. Varenr: 3668158 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-12-2014 15:20:00 DKK 236
To puder af islandsk fåreskind, grå-melange (2)
To puder af islandsk fåreskind, grå-melange (2) . To puder af langhåret islandsk fåreskind af økologisk opdræt. Farve: grå-melange. 40 x 40 cm. (2) Varenr: 3659249 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-12-2014 14:16:00 DKK 425
Reklameskilt. 'Tetley'
Reklameskilt. 'Tetley'. Håndmalet reklameskilt på træ, mrk. 'Tetley' og dekoreret på begge sider. H. 120, B. 89 cm. Beslag af jern. Fremstår med slitage samt uformet udskæring på topliste, ca. 3 cm. Varenr: 3656159 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-12-2014 15:17:00 DKK 300
Olielamper i kobber (2)
Olielamper i kobber (2). Olie lamper i kobber. Ø. 20 cm. Minimale brugsspor. (2) Varenr: 3658684 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-12-2014 11:06:02 DKK 325
Par potteskjulere af teaktræ, dansk design, 1950'erne (2)
Par potteskjulere af teaktræ, dansk design, 1950'erne (2). Et par potteskjulere på 3 ben med bånd og sko af messing. Dansk design, 1950'erne. Fremstår med alm. alders- og brugsspor. (2) Varenr: 3662282 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-12-2014 19:57:00 DKK 475
To kunstige planter (2)
To kunstige planter (2). To kunstige planter i potte på hjul. H. ca. 160 cm. (2) Varenr: 3668551

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-12-2014 15:35:00 DKK 325
Knagerække med Paul Smith stof
Knagerække med Paul Smith stof. Hanger Knagerække sort. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595589

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-12-2014 20:13:00 DKK 600
Knagerække med Paul Smith stof. Hanger Knagerække Hvid. Hanger med Paul Smith stof. 12 knager på holder. Mønstre kan variere fra billedet. L. 66 cm. H. 16 cm. Ø knagehoved 5,5 cm. Udstillingsmodel fremstår med enkelte ridser Varenr: 3595643

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-12-2014 19:25:00 DKK 600
Skulptur af bronze forestillende thailandsk buddha
Skulptur af bronze forestillende thailandsk buddha. Skulptur forestillende thailandsk buddha, støbt i bronze. Monteret på sokkel af sortlakeret træ. H. 18 cm. Varenr: 3601002

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-12-2014 14:36:00 DKK 500
CTO. Cactose. Vandfontaine af skifer
CTO. Cactose. Vandfontaine af skifer. CTO. Cactose. Vandfontaine af skifer. H. 42 B. 30 D. 24,5 cm. Transformator og løse sten medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3660429 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-12-2014 15:25:00 DKK 300
Lisbeth Dahl. Boligudstyr (ca. 27)
Lisbeth Dahl. Boligudstyr (ca. 27). Lisbeth Dahl. Boligudstyr bestående af 1 vægur, 1 bordur, 1 dåse med kageforme, 2 dekorationshjerter, 1 paraply, 1 flacon, 4 rammer, 1 x toilettilbehør, 3 glasskrin, lagekagelyseholder, 2 karafer, 2 toilettasker, 1 pose med tesi, 1 bordlampe med klips til bordkant, 1 lyseholder til fyrfadslys, 1 ... Varenr: 3660920

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-12-2014 20:39:00 DKK 825
Solingen. Bestik i kuffert til 12 personer (70)
Solingen. Bestik i kuffert til 12 personer (70). Solingen Breitenbach. Kuffert med bestik, bestående af: 12 gafler L. 2 cm, 12 knive L. 20 cm, 12 spiseskeer L. 20 cm, 12 theskeer L. 12 cm, 12 gafler L. 14 cm, samt div bestik. (70) Varenr: 3662771 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-12-2014 15:27:00 DKK 300
To gyngeheste af bemalet træ (2)
To gyngeheste af bemalet træ (2). To gyngeheste af udskåret og bemalet træ. H. 54-66, L. 52-80 cm. (2) Varenr: 3666429

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-12-2014 13:53:51 DKK 425
To gyngeheste af bemalet træ (2). To gyngeheste af udskåret og bemalet træ. H. 54-66, L. 52-80 cm. Varenr: 3666785

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-12-2014 19:21:00 DKK 375
Samling diverse bordtekstiler samt pianotæppe, 1900-tallets første halvdel/midte
Samling diverse bordtekstiler samt pianotæppe, 1900-tallets første halvdel/midte. Samling diverse bordtekstiler med dekoration i form af bl.a. blomster, bladranker med påsyede kantebånd, dug (115 x 115 cm.) samt pianotæppe (240 x 165 cm.), 1900-tallets første halvdel/midte. Fremstår med brugs- og aldersrelateredespor, nogle dele med pletter samt defekter. Varenr: 3669211 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 16:51:56 DKK 300
Egil Weiglin. Olja, komposition med hus 'Epletreet' (bus)
Egil Weiglin. Olja, komposition med hus 'Epletreet' (bus). Egil Weiglin, 1917-1997. Olja på pannå, komposition med hus. Signerad. 54 x 65 cm. Varenr: 3648083 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-12-2014 16:49:00 DKK 236
William Morris, tyg 'Chrysanthemum', Sanderson Fabric
William Morris, tyg 'Chrysanthemum', Sanderson Fabric. Textil 'Chrysanthemum' i bomull med tryckt mönster formgivet av William Morris, framställt av Sanderson Fabric. Längd 7 meter, bredd 110 cm. Varenr: 3663885 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 30-12-2014 15:20:00 DKK 236
Hest udført i patineret bronze
Hest udført i patineret bronze. Hest udført i patineret bronze, stående på integreret profileret sokkel. H. 32, L. 32 cm. Varenr: 3601196

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-12-2014 14:38:00 DKK 500
Jytte Demuth. Fire pyntepuder (4)
Jytte Demuth. Fire pyntepuder (4). Jytte Demuth. Fire runde pyntepuder med Jack Russel hundemotiv. Ø 40 cm. (4) Se alle auktionerne her Varenr: 3635800

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-12-2014 14:51:00 DKK 300
 1 2 3  >>