Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Bolig i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Snusdosa 1800-tal
Snusdosa 1800-tal. SNUSDOSA, 1800-tal, mässing, dekor i emaljarbete av blomster på guillocherad botten, längd ca 7,5 cm Varenr: 4276110 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-05-2016 20:33:00
Se mere
Flasköppnare Ducky
Flasköppnare Ducky. FLASKÖPPNARE, förkromad metall, Ducky, enligt uppgift Firma Svenskt Tenn, Stockholm, höjd ca 8 cm Varenr: 4277604 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-05-2016 19:24:00
Se mere
Paraplyställ, svartbemålad smide, 1900-tal.
Paraplyställ, svartbemålad smide, 1900-tal.. Paraplyställ, svartbemålad smide, 1900-tal. Dekor med bl a, hund och gevär. Höjd 52 cm. Slitage. Varenr: 4280180 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 30-05-2016 14:45:00 DKK 242
Tamburmajor i trä
Tamburmajor i trä. Tamburmajor i trä. Höjd: 176 cm. Bruksslitage, en krok fastlimmad Varenr: 4271903 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-05-2016 20:16:00 DKK 242
Spisani, Italien. Vas i plast, 1980-tal
Spisani, Italien. Vas i plast, 1980-tal. Spisani, Italien. Vas i veckad armerad glasfiber. Etikettmärkt. H: 37 cm. Varenr: 4282941 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 31-05-2016 17:30:13 DKK 242
Jens Harald Quistgaard. Ljusstake
Jens Harald Quistgaard. Ljusstake . Jens Harald Quistgaard. Ljusstake till sex ljus, i gjutjärn. H. 14 cm. Ø. 22 cm. Varenr: 4283795 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 31-05-2016 17:31:18 DKK 242
Julgransfot i gjutjärn, tidigt 1900-tal
Julgransfot i gjutjärn, tidigt 1900-tal. Julgransfot i gjutjärn, tidigt 1900-tal. Mått: 25 x 25 cm. Ålders relaterat slitage, rost Varenr: 4285112 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01-06-2016 20:35:00 DKK 242
Wilfa. Sæt dampstrygejern (3)
Wilfa. Sæt dampstrygejern (3). Wilfa. Sæt dampstrygejern med keramisk strygeflade. Strygejernet har bl.a. automatisk sluk, antidryp og antikalk funktion. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3) Varenr: 4270529

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-05-2016 17:09:00 DKK 375
Mælkejunger af blik (2)
Mælkejunger af blik (2) . Mælkejunger af blik, en med hane H. 36-40 cm. Fremstår med alderssvarende brugsspor (2) Varenr: 4285741 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-05-2016 17:11:00 DKK 300
Rug Solid plasttæppe, choko, str. 140X200 cm.
Rug Solid plasttæppe, choko, str. 140X200 cm.. Rug Solid plasttæppe. choko, str. 140X200 cm. Nypris 1499,- kr. Tæppet ligner umiddelbart et tætvævet bomuldstæppe, men har alle fordelene ved plast. Et slidstærkt og praktisk tæppe. Tæppet kan anvendes inde som ude. Varenr: 4279719

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-06-2016 16:00:00 DKK 300
Tine K Home - 6 pudebetræk. (6)
Tine K Home - 6 pudebetræk. (6). Tine K Home - 6 stribde cremefarvede og grøne nuancer - pudebetræk, 2 x ca. 75x50 cm. 4 stk. 40x40 cm. Bemæk at det er modelfotos, sofa og fyld/montering medfølger ikke. (6) Varenr: 4169180

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-05-2016 21:47:00 DKK 300
Par balinesiske indendørskrukker. (2)
Par balinesiske indendørskrukker. (2). Par balinesiske indendørskrukker i keramik med grøn dekor. H. 90 cm. D. 20 cm. Se stort udvalg af farverige balinesiske krukker. Bemærk kun til indendørs brug. Udstillingsmodel - håndteringsmærker kan forekomme. (2) Varenr: 4250874

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-05-2016 12:42:00 DKK 300
Par balinesiske indendørskrukker (2)
Par balinesiske indendørskrukker (2). Par balinesiske indendørskrukker i keramik.H. 84 c. Dia. Ø. 25 cm. H. 42 cm. Dia. Ø. 24 cm. Se stort udvalg af farverige balinesiske krukker. Bemærk kun til indendørs brug. Udstillingsmodel - håndteringsmærker kan forekomme (2) Varenr: 4259494

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-05-2016 13:00:00 DKK 300
Balinesisk indendørskrukke
Balinesisk indendørskrukke. Balinesisk indendørskrukke. H. 83 cm. Dia. Ø. 40 cm. Se stort udvalg af farverige balinesiske krukker. Bemærk kun til indendørs brug. Udstillingsmodel - håndteringsmærker kan forekomme. Varenr: 4262365

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-05-2016 11:17:07 DKK 300
Balinesisk indendørskrukke
Balinesisk indendørskrukke. Balinesisk indendørskrukke. H. 81 cm. Dia. Ø. 45 cm. Se stort udvalg af farverige balinesiske krukker. Bemærk kun til indendørs brug. Udstillingsmodel - håndteringsmærker kan forekomme. Varenr: 4262367

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2016 08:03:00 DKK 300
Balinesisk indendørskrukke
Balinesisk indendørskrukke. Balinesisk indendørskrukke. H. 85 cm. Dia. Ø. 43 cm. Se stort udvalg af farverige balinesiske krukker. Bemærk kun til indendørs brug. Udstillingsmodel - håndteringsmærker kan forekomme. Varenr: 4262371

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-05-2016 16:54:00 DKK 300
Seletti, Udstillings fuglebur
Seletti, Udstillings fuglebur. Fuglebur fra italienske Seletti, bur af guldbemalet metal og base af porcelæn. Kan bruges som udstillingsgenstand, eller frugtkurv etc. bur og base kan adskilles. H. 34 Ø 36 cm. Varenr: 4262673

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-05-2016 16:22:00 DKK 325
Balinesisk indendørskrukke
Balinesisk indendørskrukke. Balinesisk indendørskrukke i keramik. H. 82 cm. Dia. Ø. 38 cm. Se stort udvalg af farverige balinesiske krukker. Bemærk kun til indendørs brug. Udstillingsmodel - håndteringsmærker kan forekomme. Varenr: 4264342

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2016 14:30:00 DKK 300
Balinesisk indendørskrukke
Balinesisk indendørskrukke. Balinesisk indendørskrukke i keramik. H. 80 cm. Dia. Ø. 40 cm. Se stort udvalg af farverige balinesiske krukker. Bemærk kun til indendørs brug. Udstillingsmodel - håndteringsmærker kan forekomme. Varenr: 4264346

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2016 13:30:00 DKK 300
Tine k Home pudebetræk (8)
Tine k Home pudebetræk (8). Tine K Home - 8 pudebetræk af bomuld. 2 stk. m. frynser. Mål: 48x48 cm. 2 stk. Mål: 40x59 cm. 4 stk. m. striber Mål: 28x38 cm. Bemærk at det er modelfotos, sofa medfølger ikke, og de leveres uden fyld/montering. (8) Varenr: 4272251

Tina k. Home - pudebetræk (8)
Tina k. Home - pudebetræk (8). Tine K Home - 8 pudebetræk af bomuld/satin/hør. 2 stk. Mål: 40x60 cm. m. mønster. 4 stk. Mål: 49x49 cm. bottle green. 2 stk. Cream hør. Mål: l. 67. dia. Ø 23 cm. Bemærk at det er modelfotos, sofa medfølger ikke, og de leveres uden fyld/montering. (8) Varenr: 4272283

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-05-2016 13:59:00 DKK 300
Et par Fo hunde af sten
Et par Fo hunde af sten. Et par Fo hunde af sten. 1900-tallet. H. 22 cm. (2) Varenr: 4274865 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2016 12:26:38 DKK 400
To kinesiske bordlamper samt skål (3)
To kinesiske bordlamper samt skål (3). To kinesiske bordlamper af porcelæn, dekoreret med figur og landskabsscenerier i farver. H. 31 cm, excl. montering, samt skål, H. 16,5, Ø 36 cm. 1900-tallet. Skål med reparation på kant. (3) Varenr: 4277974 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2016 15:10:00 DKK 300
Richard Nissen, Isspand
Richard Nissen, Isspand. Isspand af stavlimet bøgetræ med låg. Spanden dekoreret med to sortmalede bånd. Indvendig foret med sort plast. I bunden stempel for Nissen Danmark, design; Richard Nissen. H. 25 cm. Brugsmærker, slitage Varenr: 4278165 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-05-2016 19:18:00 DKK 300
Kinesisk panel, 1900/2000-tallet
Kinesisk panel, 1900/2000-tallet. Kinesisk panel af udskåret sortlakeret træ, monteret med grønt relief. H: 40 cm. B: 25 cm. Varenr: 4278669 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2016 16:31:00 DKK 325
Diverse kinesisk porcelæn (7)
Diverse kinesisk porcelæn (7). Diverse kinesisk porcelæn, i form af to tallerkner dekoreret med florale motiver på rød bund, Ø 19 cm, fremstår med kantafslag, lågkrukke Ø 8 cm, 3 tallerkner Ø 13,5 cm samt tekop H. 5,5 cm. 1900-tallet. (7) Varenr: 4278790 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2016 16:37:15 DKK 300
2 stk. Rug Solid - hvide kludetæpper - Mål: ca. 140x200 cm. (2)
2 stk. Rug Solid - hvide kludetæpper - Mål: ca. 140x200 cm. (2). 2 stk. Rug Solid - hvide kludetæpper - Mål: ca. 140x200 cm. og 65x140 cm. (2) Varenr: 4279725

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-05-2016 11:32:00 DKK 300
Dantoft vægrelief, 1960/70'erne
Dantoft vægrelief, 1960/70'erne . Dantoft vægrelief, Danmark, af sortlakeret metal og farvet glas. 1960/70,erne. . ø. 60 cm. Varenr: 4279931 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-05-2016 19:41:00 DKK 300
Grete Prytz Kittelsen for Cathrineholm. To Lotus skåle emaljeret metal (2)
Grete Prytz Kittelsen for Cathrineholm. To Lotus skåle emaljeret metal (2). Grete Prytz Kittelsen for Cathrineholm. 'Lotus' to skåle af emaljeret metal Ø 18-24 cm. Fremstår med rustpletter (2) Varenr: 4282181 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2016 19:16:00 DKK 325
Dækketallerkener, messing (12)
Dækketallerkener, messing (12). Dækketallerkener af messing. Ø 28 cm. Fremstår med brugsspor. (12) Varenr: 4282928 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-05-2016 19:19:00 DKK 325
 1 2 3 4 5 6 7  >>