Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ett par dragbeslag i brons och marmor (2)
Ett par dragbeslag i brons och marmor (2). Ett par dragbeslag i brons och marmor. L: 34 cm. (2) Varenr: 3486555 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 20:20:00 DKK 262
Paraplyställ i gjutjärn
Paraplyställ i gjutjärn. Paraplyställ i gjutjärn. H. 56 cm. Varenr: 3501041 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 07-08-2014 17:15:00 DKK 262
Parti koffertar samt sockerlåda, 1900-talets första hälft (3)
Parti koffertar samt sockerlåda, 1900-talets första hälft (3). Parti koffertar samt sockerlåda från Svensk Sockerfabriks Aktiebolaget, 1900-talets första hälft. Mått: koffert: H. 38-41 cm, L. 70-75 cm. Sockerlåda: H. 23 cm, L. 72 cm, B. 33 cm. (3) Varenr: 3497037 DKK 646 SE, Örebro, Aspholmen 07-08-2014 16:13:35 DKK 242
Ett par väggljusstakar i gjutjärn (2)
Ett par väggljusstakar i gjutjärn (2). Ett par väggljusstakar i gjutjärn. D. 20 cm. Varenr: 3496779 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 16:20:00 DKK 242
Ett par väggskulpturer (2)
Ett par väggskulpturer (2). Ett par väggskulpturer. Höjd 77 cm, bredd 41 cm. Bemålade i grått. Av nyare tillverkning. Saknar upphängning. (2) Varenr: 3502642 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 07-08-2014 17:10:12 DKK 262
Kornisch i gustaviansk stil
Kornisch i gustaviansk stil. Kornisch i gustaviansk stil. Bemålad i grått. Invändigt montering för gardinupphängning. Längd 260 cm, höjd 18 cm, djup 17 cm. Varenr: 3498977 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 06-08-2014 17:20:00 DKK 242
Renfäll
Renfäll. Renfäll, 125x110 cm. Framstår som ny och oanvänd men fäller. Varenr: 3499108 DKK 646 SE, Malmö, Baltzarsgatan 05-08-2014 18:37:00 DKK 283
Tyg, Anna Sörensson, Våg, turkos, satin, 4,2 m
Tyg, Anna Sörensson, Våg, turkos, satin, 4,2 m. Tyg, Anna Sörensson, Våg, turkos, 4,2 m, satin, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, ... Varenr: 3479549

DKK 646 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-08-2014 20:46:00 DKK 242
Michael Graves för Alessi, vattenkittel
Michael Graves för Alessi, vattenkittel. Michael Graves för Alessi, vattenkittel modell '9093'. Rostfritt stål med handtag och fågel-visselpipa i plast(polyamid) . Formgiven 1985. av H 22,5 Ø 22 Varenr: 3495778 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 19:39:00 DKK 283
Shiva med pilbåge
Shiva med pilbåge. Shiva med pilbåge. Patinerad brons. Höjd 25 cm. Varenr: 3486578 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 19:10:00 DKK 242
Dörrstopp i gjutjärn
Dörrstopp i gjutjärn. Dörrstopp i gjutjärn. Tre katter i en korg. Höjd 17 cm, bredd 20 cm. Varenr: 3494874 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-08-2014 19:03:00 DKK 262
Liggande katt, skulptur
Liggande katt, skulptur. Katt i patinerad brons. L. 20 cm. Varenr: 3486484 DKK 646 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-08-2014 18:30:00 DKK 262
19 tallerkener af teak, 1950'erne, dansk design (19)
19 tallerkener af teak, 1950'erne, dansk design (19) . Samling teak tallerkner, 12 stk. á 29,5 cm samt 7 stk. á 26,5 cm. 1950'erne, dansk design. (19) Varenr: 3496596 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-08-2014 20:01:00 DKK 350
Otte tallerkner af teaktræ, Illums Bolighus (8)
Otte tallerkner af teaktræ, Illums Bolighus (8). Otte tallerkner af massiv teak, Ø ca. 27 cm., 1950'erne. Udgået fra Illums Bolighus, med brændstempel herfra. Fremstår med brugspræg. (8) Varenr: 3497743 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2014 15:41:00 DKK 325
Borddekoration i form af par haner af pletsølv, 1900/2000-tallet (2)
Borddekoration i form af par haner af pletsølv, 1900/2000-tallet (2). Borddekoration i form af par haner af pletsølv, 1900/2000-tallet. H. hhv. 20 og 38 cm. Fremstår med brugsspor (2) Varenr: 3496446 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 05-08-2014 11:30:00 DKK 325
Just Andersen. Fad af bronze
Just Andersen. Fad af bronze. Just Andersen. Fad af patineret bronze. Mrk. Just Denmark B 1773. Ø 32 cm. Patinering delvist slidt af. Varenr: 3497326 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2014 16:21:19 DKK 300
Carl Auböck, tilskrevet. Tidskriftholder / avisholder
Carl Auböck, tilskrevet. Tidskriftholder / avisholder. Carl Auböck, tilskrevet: Tidsskriftholder med stel af sort metal, flet af peddigrør. Udført for Illums Bolighus. H. 46 cm. Alders- og brugsspor. Varenr: 3498154 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-08-2014 19:46:00 DKK 350
Indola hårtørrer
Indola hårtørrer. Indola hårtørrer af lakeret metal. Fremstår med brugsslitage, ridser/skrammer. Varenr: 3496628 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 07-08-2014 14:07:00 DKK 300
Skulptur
Skulptur. Skulptur af massivt udskåret træ, i form af ansigt. 116 x 44 cm. Varenr: 3489291 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 07-08-2014 13:09:00 DKK 300
Syv gulv- / bordlysestager af sort bemalet metal, 1950/60erne (7)
Syv gulv- / bordlysestager af sort bemalet metal, 1950/60erne (7). Syv gulv- / bordlysestager af sort bemalet metal, 1950/60erne. H. ca. 20 - 90 cm. Fremstår med brugsspor i form af afskalninger og rust. (7) Varenr: 3495240 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 01-08-2014 15:24:04 DKK 325
Enzo Mari for Danesa Milano. Tre pipeaskebægre (3)
Enzo Mari for Danesa Milano. Tre pipeaskebægre (3). Enzo Mari for Danesa Milano. Tre pipeaskebægre af plast H. 6,5 Ø 12,5 cm. Alle i original emballage. (3) Varenr: 3470834 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 06-08-2014 15:26:00 DKK 300
Skolekort/menneskekrop. 143 x 110 cm.
Skolekort/menneskekrop. 143 x 110 cm. . Skolekort/ menneskekrop. 143 x 110 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder. Varenr: 3473547 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 06-08-2014 15:20:00 DKK 350
Orientalsk kolossal vase
Orientalsk kolossal vase. Orientalsk kolossal vase af porcelæn. Rigt dekoreret. Måler H. 62 cm. Varenr: 3468724 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 06-08-2014 19:31:00 DKK 300
Majolicaplatte med putto.
Majolicaplatte med putto.. Majolicaplatte med sang de boeuf glasur, monteret med putto og bladværk af zink. Antagelig Tyskland omkr. 1900. Diam. 25 cm. Varenr: 3468077 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 06-08-2014 20:10:00 DKK 325
Anskuelsestavler (2)
Anskuelsestavler (2). Anskuelsestavler. 166 x 127 og 117 x 97 cm. Fremstår med lettere slitage. (2) Varenr: 3474878 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2014 13:48:00 DKK 300
Spiskatt/dörrstopp i gjutjärn
Spiskatt/dörrstopp i gjutjärn. Spiskatt/dörrstopp i gjutjärn. H. 32 cm. Varenr: 3501039 DKK 807 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 07-08-2014 20:20:00 DKK 242
Klädhängare i gjutjärn med hästmotiv
Klädhängare i gjutjärn med hästmotiv. Klädhängare i gjutjärn med hästmotiv och 7 krokar. H. 40. L. 80. D. 12 cm. Varenr: 3501044 DKK 807 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 07-08-2014 19:30:00 DKK 242
Acht Becher 'Fluted Contrast', von Royal Copenhagen und dreimal Becher 'Ole' im 2er-Set (14)
Acht Becher 'Fluted Contrast', von Royal Copenhagen und dreimal Becher 'Ole' im 2er-Set (14). Acht Becher 'Fluted Contrast', von Royal Copenhagen und dreimal Becher 'Ole' im 2er-Set Becher aus Porzellan und Silikon, 33 cl, in den Ausführungen Lavendel, Latte und Plum. Becher 'Ole' aus Porzellan, 31 cl. Design von Ole Jensen. In den Originalverpackungen. Leichte Alters- und ... Varenr: 3492381 DKK 932 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-08-2014 20:37:00 DKK 746
Möbeltyg, enfärgat, gult, 5 m
Möbeltyg, enfärgat, gult, 5 m. Möbeltyg, enfärgat, gult, 5 m. Bomull, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det... Varenr: 3494689

DKK 969 SE, Stockholm, Slakthusgatan 01-08-2014 20:28:00 DKK 242
Stelton. En samling effekter (35)
Stelton. En samling effekter (35). Stelton. En samling effekter af stål best. af: 10 flaskebakker, 6 smørknive, 2 osteknive, salt- og pebersæt, plat de menage, målebæger, boullionske, to flødekander, 1 petroleumslampe, 2 marmeladekrukker, 4 askebægre, 1 kaffekande, cocktailshaker, 3 lysestager. Varenr: 3497594 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-08-2014 19:33:00 DKK 600
 1 2 3 4 5 6  >>