Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Boligudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piedestaler, 2 st (2)
Piedestaler, 2 st (2). Piedestaler, 2 st. En piedestal i empirestil samt en piedestal i i rokokostil, förgyllda, skivor i marmor, höjd 66 cm samt 38 cm. Smärre färgbortfall. Varenr: 3591881 DKK 648 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-10-2014 19:44:00 DKK 263
Bokstöd, marmor, 1900-talets första hälft / mitt (2)
Bokstöd, marmor, 1900-talets första hälft / mitt (2). Bokstöd, marmor, 1900-talets första hälft / mitt. Mansfigur med armborst. Höjd 12,5 cm, längd 17,5 cm. Nagg. (2) Varenr: 3591407 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 23-10-2014 16:22:00 DKK 243
Japansk dekoration/del av oljelampa i mässing
Japansk dekoration/del av oljelampa i mässing. Japansk dekoration/del av oljelampa i mässing, troligen Meji tiden. Ca 1858-1912. Motiv föreställandes Krysanthemum. B: 38,5 cm. Varenr: 3580937 DKK 648 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-10-2014 19:46:00 DKK 243
Fem lampskärmar, by Rydéns, modell 'Venice' (5)
Fem lampskärmar, by Rydéns, modell 'Venice' (5). Fem lampskärmar, by Rydéns. Modell 'Venice', ovala skärmar i grått bomullstyg. Höjd 18 cm, bredd upptill 19 cm, djup upptill 16 cm. Oanvända i plast. (5)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, ... Varenr: 3587745

DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 22-10-2014 16:48:00 DKK 243
Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi' (2)
Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi' (2). Vas 'Argon' samt fönsterlampa by Rydéns 'Safi'. Lampa av metall och akryl, höjd 22 cm, diameter 13 cm. Vas i bronspatinerad metall, höjd ca 25 cm. Båda i originalkartonger. (2)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar ... Varenr: 3573460

DKK 728 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-10-2014 20:01:00 DKK 243
Harvey L. Peterson. Amerikansk skål/bordskåner af eg
Harvey L. Peterson. Amerikansk skål/bordskåner af eg. Harvey L. Peterson. Amerikansk skål/bordskåner af eg, sammenklappelig, mærkater under bunden. H. (som skål) 32 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3591733 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 27-10-2014 20:56:00 DKK 325
Efterstøbning af gammel ovnplade. Nyborg Jern.
Efterstøbning af gammel ovnplade. Nyborg Jern.. Efterstøbning af gammel ovnplade fra bilæggerovn. Motiv af Frederik IV og Lovisa i profil. Fremstillet på Fritzøe Værk. På bagsiden monteret med vægophæng. Samt indskrift: "Nyborg jern Made in Denmark" H. 58 x B. 49 cm. Varenr: 3590462 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 27-10-2014 15:09:20 DKK 300
Afrikanske masker af træ (2)
Afrikanske masker af træ (2). Afrikanske masker af træ, H. 37-71,5 cm. Èn maske fremstår med raparation og en med mindre afslag. (2) Varenr: 3591297 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 28-10-2014 14:21:42 DKK 300
Olivetti ICO skrivemaskine
Olivetti ICO skrivemaskine. Olivetti ICO skrivemaskine. Rejseskrivemaskine i kuffert, grøn model. Poduceret fra 1932. Varenr: 3596952 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-10-2014 20:59:00 DKK 300
Hans Hansen. Lighter af palisander, prydet med indlægninger af sølv
Hans Hansen. Lighter af palisander, prydet med indlægninger af sølv. Hans Hansen. Lighter af palisander, prydet med indlægninger af sølv. Mærket under bunden Hans Hansen Sterling, Denmark. H. 10. Ø. 6 cm. Lette brugsspor. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal ... Varenr: 3351507 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-10-2014 20:45:00 DKK 300
Toilet garniture-sæt med børster og spejl (3)
Toilet garniture-sæt med børster og spejl (3) . Toilet garniture sæt i forgyldt metal med miniaturemaleri i form af Napoleon Bonaparte og Josephine bestående af: spejl H. 26 cm, samt tilhørende børster L. 24/16 cm. Frankrig 19. årh.s anden halvdel. (3) Varenr: 3596555 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-10-2014 13:52:00 DKK 300
Seca badevægt
Seca badevægt . Seca badevægt af hvidlakeret metal. 1900-tallets midte. H. 102 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3596004 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-10-2014 10:48:00 DKK 300
Teak træ: Spejle samt serverings bakker. (6)
Teak træ: Spejle samt serverings bakker. (6). To spejle samt fire serveringsbakker udført af teaktræ. Bakker: Par á 48 x 19 cm. samt par á 58,5 x 31 cm. Dertil to spejle, ca. mål: 77 x 41,5 cm. samt 52 x 33 cm. (6) Varenr: 3594395 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-10-2014 19:00:00 DKK 325
E. S. Sørensen, 'Petrolux' petroleumslampe
E. S. Sørensen, 'Petrolux' petroleumslampe. E. S. Sørensen, 'Petrolux' petroleumslampe af messing. Fremstår ubrugt i original emballage. Varenr: 3592643 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 26-10-2014 19:55:00 DKK 375
To figurer af udskåret, eksotisk træ (2)
To figurer af udskåret, eksotisk træ (2). To figurer af udskåret, eksotisk træ i form af flodhest og vildsvin. L. 35 og 42 cm. Flodhesten fremstår med revne. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. ... Varenr: 3592559

DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2014 14:28:00 DKK 325
Afrikanske figurer af udskåret træ (5)
Afrikanske figurer af udskåret træ (5). Afrikanske figurer af udskåret træ. H. 25 - 50 cm. (5) Varenr: 3564294 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 15:49:00 DKK 300
Dørhåndtag med lås af messing
Dørhåndtag med lås af messing. Dørhåndtag med lås af messing, indikerende 'Fri' og 'Optaget'. Løse dele samt dørknop medfølger. Fremstår med aldersrelateret slitage, enkelte dele bøjet. Varenr: 3559056 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-10-2014 15:17:18 DKK 300
Tolv tallerkner af palisander (12)
Tolv tallerkner af palisander (12) . Tolv tallerkner af palisander, Ø 27 cm. Fremstår med alm. brugspræg. (12) Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for udlevering. Varenr: 3543879 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-10-2014 13:31:00 DKK 1.950
Hindsgaul børne mannequindukker (2)
Hindsgaul børne mannequindukker (2) . Hindsgaul børne mannequindukker. 1900-tallets midte. H. 86 - 103 cm. Fremstår med slitage huller, skrammer, en manglende hånd, løst hår. (2) Varenr: 3591834 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 29-10-2014 14:06:00 DKK 300
Vykortsställ i bläckplåt ca 1900
Vykortsställ i bläckplåt ca 1900 . Vykortsställ i bläckplåt ca 1900. Snurrfuntion. H: 90 cm. Slitage. Proveniens: Hökaren på lilla Torg i Malmö. Varenr: 3583125 DKK 809 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-10-2014 19:50:00 DKK 567
Martinsen. 'Henriette', ett par väggspeglar med krokar (2)
Martinsen. 'Henriette', ett par väggspeglar med krokar (2). Martinsen. 'Henriette', ett par väggspeglar med krokar. 78x5x39 cm. I originalkartonger. (2)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varenr: 3591908

DKK 809 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-10-2014 15:05:00 DKK 263
Tyg, Rydboholm, Tanger kontur, 6 m
Tyg, Rydboholm, Tanger kontur, 6 m. Tyg, Rydboholm, Tanger kontur, svart, 6 m. Bomull/satin, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat ... Varenr: 3585228

DKK 809 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-10-2014 17:29:00 DKK 243
Tyg, Ingela Westergaard, Skulptur, grå, 5 m
Tyg, Ingela Westergaard, Skulptur, grå, 5 m. Tyg, Ingela Westergaard, Skulptur, grå, 5 m. Bomullsrips, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat ... Varenr: 3591398

DKK 890 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-10-2014 18:10:00 DKK 263
Ett par golvljusstakar i gjutjärn.
Ett par golvljusstakar i gjutjärn. . Ett par golvljusstakar i gjutjärn. H. 64 cm. Varenr: 3598240 DKK 971 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 28-10-2014 15:35:35 DKK 243
Vintage hatthylla, 1950/60-tal, L: 198 cm
Vintage hatthylla, 1950/60-tal, L: 198 cm. Vintage hatthylla, 1950/60-tal, L: 198 cm. Gjuten aluminium och stålrör. Varenr: 3597105 DKK 971 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 28-10-2014 16:49:00 DKK 243
Piet Hein, 'Karlsvognen' lysestage, sortlakeret metal
Piet Hein, 'Karlsvognen' lysestage, sortlakeret metal. Piet Hein. 'Karlsvognen', lysestage af sortlakeret metal med syv lyspiber. H. 63, B. 46 cm. Tilhørende stearinlys medfølger. Ubrugt samt i original emballage. Modelfotos Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Varenr: 3591852 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 20:02:00 DKK 1.100
Piet Hein, 'Karlsvognen' lysestage, sortlakeret metal. Piet Hein. 'Karlsvognen', lysestage af sortlakeret metal med syv lyspiber. H. 63, B. 46 cm. Tilhørende stearinlys medfølger. Ubrugt samt i original emballage. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Varenr: 3591859 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-10-2014 20:04:00 DKK 1.050
Piet Hein, 'Karlsvognen' lysestage, sortlakeret metal. Piet Hein. 'Karlsvognen', lysestage af sortlakeret metal med syv lyspiber. H. 63, B. 46 cm. Tilhørende stearinlys medfølger. Ubrugt samt i original emballage. Modelfotos. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Varenr: 3591815 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-10-2014 20:41:00 DKK 1.050
Kvinde torso i mosaik
Kvinde torso i mosaik. Kvinde torso i spejlmosaik, hvert stykke måler ca. 1 cm2. H. 60 L. 32 B. 20 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3580156

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-10-2014 19:30:00 DKK 375
Tre store krukker, glaseret lertøj (3)
Tre store krukker, glaseret lertøj (3). Tre store blomsterkrukker af blåt glaseret lertøj. H. 52 Ø 60 cm. Fremstår med enkelte glasurafslag. (3) Varenr: 3596897 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-10-2014 19:45:00 DKK 300
 1 2 3 4  >>