Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Dametøj i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Damrock Cerruti
Damrock Cerruti . CERRUTI, damrock i beige, IT storlek 46, längd ca 82 cm Varenr: 4634747 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 10:40:00
Se mere
Damtrench Burberry
Damtrench Burberry. BURBERRY, damtrench i beige bomull och polyesterblandning, foder i bomull och polyester, etikettmärkt, märkt i fickan Name: 10 R/MINI C96C, Order E219278/0, längd ca 94 cm Varenr: 4634831 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 16:04:00
Se mere
Klänningar Busnel
Klänningar Busnel . BUSNEL, 2 klänningar i rött resp marinblått, bomull, stl enl etikett 40, längd ca 88 cm, medföljande marinblåklänning från Jaeger, stl 16/14, längd ca 92 cm Varenr: 4634838 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 16:32:00
Se mere
Damrock Valentino
Damrock Valentino. VALENTINO, Miss V, damrock, smaragd grön ull/cashmere, stl enl etikett 44/10, längd ca 108 cm Varenr: 4634859 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 18:12:00
Se mere
Damkappa Claude Montana
Damkappa Claude Montana. STATE OF CLAUDE MONTANA, damkappa, syrenlila ullblandning, stl enl etikett 42/8, längd ca 90 cm Varenr: 4634861 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 18:20:00
Se mere
Salvatore Ferragamo cardigan samt Escada Sport
Salvatore Ferragamo cardigan samt Escada Sport. SALVATORE FERRAGAMO, cardigan, silkeblandning med påsydda paljetter, stl enl etikett L, längd 70 cm, ESCADA SPORT, marinblå samt vit topp, stl enl etikett M, längd ca 73 cm Varenr: 4634869 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 19:00:00
Se mere
Skuldertaske i sort skind med rød detalje med tilbehør
Skuldertaske i sort skind med rød detalje med tilbehør. Skuldertaske i sort skind med rød detalje og metalspænde.Indvendigt større og mindre rum. H. 23 x 30 cm. Med tilhørende støvler i str. 38. Hæl h. 7.5 cm (brugsspor) Bælte med stort metalspænde l. 110 cm B. 3 cm. Varenr: 4627024 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 19:20:00 DKK 325
Burberry tenchcoat dam
Burberry tenchcoat dam. Burberry, trenchcoat, beige med rutigt innerfoder. Byst 100 cm, midja 90 cm, rygglangd 110 cm. Obetydligt slitage. Varenr: 4620289 DKK 1.152 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-04-2017 20:01:00 DKK 230
'S Max Mara, blazer, svart
'S Max Mara, blazer, svart . 'S Max Mara, blazer, svart. Trekvartsärm. A-formad. Dubbelknäppning, fyra knäppar. Två fickor. Längd: 55 cm, innerärmslängd: ca 38 cm. Enligt etikett storlek 38 (SWE). Material: 73 % polyester, 27 % bomull. Minimalt bruksslitage. Varenr: 4609596 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-04-2017 20:02:00 DKK 230
Balenciaga figursydd jacka i vit o svart mohair
Balenciaga figursydd jacka i vit o svart mohair. BALENCIAGA, figursydd jacka i vit och svart mohairtweed med dold knäppning, IT storlek 38 Varenr: 4634904 DKK 1.536 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 20:10:00
Se mere
Burberry kilt
Burberry kilt . Burberry, kilt, 100% ull, rutig. Midja 84 cm, längd 72 cm. Visst bruksslitage. Varenr: 4620299 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-04-2017 20:28:00 DKK 250
Damkappa Valentino
Damkappa Valentino. VALENTINO, Miss V, damkappa, svart ull/mohair, stl enl etikett 42/8, längd ca 77 cm Varenr: 4634928 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 20:58:00
Se mere
Damkappa Ungaro
Damkappa Ungaro. UNGARO, damkappa, smaragdgrön ull/cashmere, stl enl etikett 42/8, längd ca 84 cm Varenr: 4634954 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 21:50:00
Se mere
Marni figursydd jacka i kittfärgad bomull
Marni figursydd jacka i kittfärgad bomull. MARNI, figursydd jacka i kittfärgad bomull, IT storlek 42 Varenr: 4634995 DKK 1.536 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 12:40:00
Se mere
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (3)
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (3). Parti bestående af tre vindtætte og vandafvisende softshell jakker med udvendige lommer: Blå herrejakke i str. M, blå damejakke i str. S, samt turkis damejakke i str. XS. Jakkerne er udført i polyester og spandex. (3) Varenr: 4514426

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 12:41:00 DKK 300
Lamberto Losani kortärmad klänning
Lamberto Losani kortärmad klänning . LAMBERTO LOSANI, kortärmad klänning med överstycke i ljusbeige linne- och ullblandning och kjol i grå och gul siden- och bomullsblandning, storlek M Varenr: 4635002 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 13:08:00
Se mere
Ivan Grundahl. Sort skindjakke, klaveskind.
Ivan Grundahl. Sort skindjakke, klaveskind. . Ivan Grundahl. Sort skindjakke, klaveskind meget blød, model medfrontlomnmer og ærmer med opsmøg. Lukkes med skindbestrukne knapper, L. 64 ærmelængde ca. 72 cm. Str. 42. Originalt mærke. Varenr: 4630528 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 13:36:00 DKK 425
Schumacher ärmlös klänning med fickor i sidorna
Schumacher ärmlös klänning med fickor i sidorna . SCHUMACHER, ärmlös klänning med fickor i sidorna med överstycke i beige siden med råa kanter och nederdel i signalröd ull, FR storlek 3 Varenr: 4635013 DKK 1.536 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 13:44:00
Se mere
Prada. Sort habitjakke str. ca. 38
Prada. Sort habitjakke str. ca. 38 . Prada. Sort habitjakke i vatteret kvalitet i 100 % nylon, foret med 100 % polyester. Front med 3 knapper, en brystlomme samt to lommer. "Art. 280805" Italiensk str. 44 svarende til str. ca. 38. L. 64 cm, brystmål ca. 100 cm, indvendig ærmelængde 47 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4615875 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 14:05:37 DKK 325
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (5)
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (5). Parti bestående af fem vindtætte og vandafvisende softshell jakker med udvendige lommer: Brun damejakke i str. L, rød damejakke i str. M, blå damejakke i str. M, sort damejakke med hætte i str. S samt hvid dame-/børnejakke i str. XS. Jakkerne er udført i polyester og spandex. (5) Varenr: 4606237

DKK 1.700 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 16:14:00 DKK 300
Prada ärmlös klänning i svart- o vitmönstrat
Prada ärmlös klänning i svart- o vitmönstrat. PRADA, ärmlös klänning i svart- och vitmönstrad ull- och sidenblandning med kjol med lagda veck, IT storlek 44 Varenr: 4635054 DKK 1.920 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 16:32:00
Se mere
Prada dräkt i ljusgrå beige o brun ulltweed
Prada dräkt i ljusgrå beige o brun ulltweed. PRADA, dräkt bestående av kavaj och kjol ljusgrå, beige och brun ulltweed med bruna stickningar och råa kanter, figursydd trekvartsärmad kavaj med fickor med skinnkanter och tryckknapp, IT storlek 42 resp. 44 Varenr: 4635071 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 17:44:00
Se mere
Jil Sander ärmlös klänning i gammelrosa polyster
Jil Sander ärmlös klänning i gammelrosa polyster. JIL SANDER, ärmlös klänning i gammelrosa polyster, FR storlek 40 Varenr: 4635074 DKK 1.536 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 18:00:00
Se mere
Kappa YSL
Kappa YSL. KAPPA, YSL Variation, leopardmönstrad, st enl etikett 44/12, längd ca 93 cm Varenr: 4635082 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 18:32:00
Se mere
Carlaine. Ullkappa. Storlek ca 40
Carlaine. Ullkappa. Storlek ca 40. Carlaine. Ullkappa, svart, rutmönster. Storlek ca 40. Längd 97 cm, innerarmslängd 42 cm, midjemått 84 cm. Varenr: 4601920 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25-04-2017 18:39:00 DKK 230
Lasse Spangenberg, selskabskjole, str. 38/40
Lasse Spangenberg, selskabskjole, str. 38/40. Lasse Spangenberg, stropløs selskabskjole af hvid taft med applikationer af sort velour. Bagtil med slæb samt skørt med talrige lag af tyl. Bryst. 100 cm, talje. 97 cm, L. 113/180 cm. Ca. str. 38/40. Lette brugsspor på slæb. Varenr: 4636040 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:22:00 DKK 350
Wolford Festa Bodysuit, str. medium
Wolford Festa Bodysuit, str. medium. Wolford Festa Bodysuit med aftagelig boa af strudsefjer, str. medium, i orig. emballage. Varenr: 4636070 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:31:00 DKK 350
Tre japanske kimonoer af silke (3)
Tre japanske kimonoer af silke (3). Tre japanske kimonoer af silke dekoreret med flora, den ene dekoreret med trækvogne. L. ca. 120-160 cm. Den grønne med bindebånd. (3) Varenr: 4632740 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:41:00 DKK 2.200
Damenschuhe, von verschiedenen nahmhaften Herstellern (10)
Damenschuhe, von verschiedenen nahmhaften Herstellern (10). 10 Paar Damenscheuhe, in den Größen 38 bis 39, verschiedene nahmhafte Hersteller, davon vier Paar von 'Carshoe' in verschiedenen farben, zwei Paar Satinpumps von 'Bally' und 'Bruno Magli', ein paar ballerinas von 'Miu Miu', Sommerballerinas von 'Emma Hope' und zwei paar Highheels von 'Prada' und ... Varenr: 4581300 DKK 1.632 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:16:00 DKK 593
Kleine Tod`s Handtasche, Grün
Kleine Tod`s Handtasche, Grün. Kleine Damenhandtasche von Tod's, grünes Glattleder, mit Henkeln und abnehmbaren Umhängegurt, made in Italy, Maße: H. 13 cm, B. 17,5 cm, T. 7 cm, leichte Tragespuren. Varenr: 4581312 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:17:00 DKK 297
 1 2 3  >>