Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Calvin Klein. Armbandsur 'Light'
Calvin Klein. Armbandsur 'Light'. svart urtavla, boett och armring i förgyllt stål. Safirglas, quartz. Diam: 29 mm. Armring invändig bredd: ca 53 mm. Av försäkringsbolag inlöst vara, oanvänd, små märken / skönhetsfel kan förekomma. Funktion kontrollerad, Lauritz.com ansvarar ej för ...
Varenr: 4723264

DKK 2.033 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 20-10-2017
16:07:00
DKK 352
Victorinox. Armbandsur 'Maverick GS'
Victorinox. Armbandsur 'Maverick GS', strl. Small. Blå urtavla, datum, boett och länk med viklås i stål. Safirglas, quartz. Diam: 34 mm. Av försäkringsbolag inlöst vara, oanvänd, små märken / skönhetsfel kan förekomma. Funktion kontrollerad, Lauritz.com ansvarar ej för funktionen.
Varenr: 4723253

DKK 2.346 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 20-10-2017
16:42:00
DKK 1.056
Rolex 'Datejust'. Dameur i stål med brillantbesat skive
Damearmbåndsur fra Rolex, model Datejust, ref.nr. 69174, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med brillantbesat punktindeks originalt monteret hos Rolex, Klarlund. Dato ved 3" position, riflet lynette af hvidguld, skruekrone med logo, safirglas, monteret med jubilee-lænke med foldespænde af stål, ...
Varenr: 4809337
DKK 25.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-10-2017
19:17:00
DKK 12.500
Armbanduhr, 750/- Gelbgold mit Altschliffdiamanten
Armbanduhr in 750/- Gelbgold, Punze = 18 K, Frauenkopf, Nr. 180263, ca. 1915, das schwarze Alligatorenlederarmband mit vergoldeter Dornschließe ist neuzeitlich. 6 x Altschliffdiamanten zus. ca. 0.15 ct, Reinheit ca. Pique, Farbe ca. Top Crystal (J) Handaufzug, Ankerwerk, Form oval ca. 28 x 22 ...
Varenr: 4794901
DKK 2.977 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2017
10:52:11
DKK 335
Chopard armbåndsur i 750/- guld
Chopard armbåndsur i 750/- guld, stempel LUC L.U. CHOPARD & CIE. GENEVE, kvindehoved, 18 K 0,750, nr. 17588 5030 Manuelt optræk, krone prydet med en syntetisk safir, ankerværk, mål ca.: 72 mm x 24 mm, original Chopard læderurrem med forgyldt dornlås, romertal, beigefarvet urskive, urremmens ...
Varenr: 4794902
DKK 4.466 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2017
10:52:56
DKK 447
Konvolut 3 Ersatzglieder für Rado Damenarmbanduhr und Glasersatz (4)
3 Edelstahl /Gold Ersatzglieder für Damenuhr Rado und 1 Ersatzglas( Gebraucht , Maß:2 x 2 cm)
Varenr: 4745190
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-10-2017
14:25:25
DKK 298
Certina. Armbandsur 'Ds Stella'
Certina. Armbandsur 'Ds Stella'. Pärlemorfärgad urtavla, datum, boett och länk i stål, viklås. Safirglas, quartz. Diam: 31 mm. Av försäkringsbolag inlöst vara, oanvänd, små märken / skönhetsfel kan förekomma. Funktion kontrollerad, Lauritz.com ansvarar ej för funktionen.
Varenr: 4723256

DKK 1.564 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 21-10-2017
16:08:00
DKK 235
Victorinox. Armbandsur 'Alliance', Small
Victorinox. Armbandsur 'Alliance', Small. mörkblå urtavla, datum, boett och länk i stål, viklås. Safirglas, quartz. Diam: 30 mm. Av försäkringsbolag inlöst vara, oanvänd, små märken / skönhetsfel kan förekomma. Funktion kontrollerad, Lauritz.com ansvarar ej för funktionen.
Varenr: 4723259

DKK 2.189 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 21-10-2017
16:13:00
DKK 1.173
Armbåndsur, 585/- rødguld, art deco
Armbåndsur i 585/- rødguld, forgyldt optrækskrone, stempel = bispehue, egern, hane, 14 K, 0,585, 109 51, i inderkapslen = HIC og fyrtårn Art deco, ca. 1920, manuelt optræk, arabertal i sort på beigefarvet urskive, ankerværk, mål 37,24 mm x 20,54 mm Nutidig læderurrem med forgyldt dornlås, ...
Varenr: 4790736
DKK 3.349 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2017
19:52:00
DKK 781
TechnoMarine Cronograph model 713002
TechnoMarine Chronograph damearmbåndsur af stål, skive af perlemor, mrk. TechnoMarine med time- minut- og sekundviser, datoangivelse, urkassens bagside mrk. TechnoMarine, Stainless Steel, 20 ATM/660 FT, Japan Movement, monteret med urkasse Ø 34 mm. Leveres med rem-værktøj. Vejledende udsalgs ...
Varenr: 4809025

DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2017
21:09:00
Damearmbåndsur, fremstillet hos Ebel
Damearmbåndsur, fremstillet hos Ebel, udført af 18kt. guld (stemplet), prydet med ca. 18 brillanter af i alt ca. 0.90ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: si1. Manuelt optræk, sølvfarvet urskive og indekser, sorte visere, nr. 12312. Mål: ca. L. 17 cm, Ø 21 mm. Vægt ca. 40,3 g. ...
Varenr: 4811695
DKK 10.420 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-10-2017
12:12:00
DKK 372
Rolex Precision vintage dameur af 18 kt guld
Rolex Precision dameur med urkasse af 18 kt. guld. Urskive med guldfarvet stregindex samt. visere for time og minut. Manuelt urværk med automatisk optræk. Mål ca 16X23 cm. Dertil Italiensk lænk af 18 kt. guld. Med sikkerhedskæde. Vægt ca. 34,8 gram. L. ca 16,5 cm. Fremstår med ridser, trænger ...
Varenr: 4782175
DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-10-2017
16:45:00
DKK 4.100
Certina, två armbandsur varav ett i 14 k guld (2)
Certina, två armbandsur varav ett i 14 k guld. Quartz damur med boett i 14 k,. guldfärgad urtavla med streckindex och datumvisare, läderarmband med krokoprägling. Diameter utan krona 20 mm Mindre Certina damur, mekaniskt urverk, champangefärgad urtavla med streckindex, repigt glas. Dia 15 mm (2)...
Varenr: 4803773
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-10-2017
19:10:00
DKK 274
Roamer damarmbandsur i 18 k
ROAMER, damarmbandsur, 18 k guld, 1960-tal, manuellt uppdrag, safirglas, boettnr. 468 8622 004, länk i 18 k (ej original), diameter 16,5 mm, totalvikt ca 20,5 g
Varenr: 4810286
DKK 3.127 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-10-2017
21:30:00
Se mere
Skagen dameur
Skagen dameur af forgyldt stål. Urskive med streg index samt arabertal. Visere for time og minut. Lænk af brunt farvet stål. Justerbar længde. Uret fremstår med få brugsspor dog er kanten på urskiven let anløbet og trænger til batteriskifte.
Varenr: 4806864
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-10-2017
10:54:00
Vintage Omega Genève, damearmbåndsur
Vintage Omega Genève, ref. 535-014, damearmbåndsur i urkasse af forgyldt stål med lys urskive med logo, time- og minutmarkeringer samt tre visere. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk (cal. 630 - 29791XXX) og fungerer, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4811237
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
15:53:30
DKK 325
Gucci, damearmbåndsur
Gucci 'Pantheon', ref. 115.4, damearmbåndsur i urkasse af stål med urskive af perlemor med logo, Gucci, model 6800 L, damearmbåndsur i urkasse af forgyldt stål med urskive med logo og to visere. Bredde: 16 mm (ekskl. krone). Uret har schweizisk quartzværk og er monteret med Gucci lænke af ...
Varenr: 4811075
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
19:00:00
DKK 425
Vintage Ruhla 'Digital', herrearmbåndsur
Vintage Ruhla 'Digital', herrearmbåndsur i urkasse af stål med to ruder til "digital" tidsangivelse (timer og minutter). Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk og er monteret med brun gummirem med stålspænde. Bredde: 35 mm (ekskl. krone). Uret er produceret i det tidligere Østtyskland (GDR) ...
Varenr: 4811528
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
19:57:00
Tissot, damearmbåndsur
Tissot, damearmbåndsur i urkasse af forgyldt stål med lys urskive med logo og to visere. Uret har schweizisk quartzværk og har netop fået nyt batteri. Uret er monteret med lænke af forgyldt stål med butterflyspænde af ditto. Uret fungerer, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4811118
19:59:00
DKK 325
Tag Heuer 'Professional'. Dameur i stål med lys skive med dato - boks + cert. 1992
Damearmbåndsur fra Tag Heuer, model Professional, ref.nr.: 37.1.508, i urkasse af stål, lys skive med punktindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, mineralglas, monteret med original lænke af stål med foldespænde, quartz urværk. Ø. 28,5 mm. Indvendig L. ca. 17 cm. Medfølges af ...
Varenr: 4789314
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2017
20:07:00
DKK 1.150
Girard Perregaux dameur i 14 kt hvidguld med hvidguld
Girard Perregau armbåndsur af 14 kt. hvidguld, oval sølvfarvet urskive med streginddeling, urhus flankeret af 18 enkelslebne diamanter, Bredde urhus ca. 26,5 mm, monteret med integreret satineret lænke med let justérbar lås, længde ca. 17- 17,5 cm. Batteriskifte påbudt. Lauritz com. garanterer ...
Varenr: 4810653
DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-10-2017
20:08:00
Henning Koppel for Georg Jensen. Dame armbåndsur m/ diamanter
Henning Koppel for Georg Jensen. Dame armbåndsur. Perlemorsskive med diamanter, Georg Jensen urrem i grålig læder. Ref. 431. L. 23 cm. Ø. 30 mm. Gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com garantere ikke for varens funktion.
Varenr: 4788723
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2017
20:35:00
DKK 2.100
Cartier 'Baignoire'. Dameur i 18 kt. guld og stål med lys skive, 1990'erne
Damearmbåndsur fra Cartier, model Baignoire, ref.nr.: 8057910, i oval urkasse af 18 kt. guld, lys skive med romertal, optrækskrone prydet med cabochonsleben safir, plexiglas, monteret med original lænke af 18 kt. guld og stål med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Mål: 22,5 x 31 mm. Fremstår med ...
Varenr: 4812070
DKK 35.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2017
20:35:00
DKK 3.400
Rolex Oyster Perpetual Datejust, damearmbåndsur af 18 karat guld
Rolex Oyster Perpetual Datejust, ref. 68278, damearmbåndsur i urkasse 18 karat guld med guldfarvet urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med Rolex lænke af 18 karat guld med ditto foldespæde. Ø: 30...
Varenr: 4811145
DKK 35.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
20:56:00
DKK 16.000
Vintage damearmbåndsur af platin med diamanter
Hafis, vintage damearmbåndsur med urkasse af platin prydet med seks diamanter. Urværk med manuelt optræk. Nyere rem af sort silke. Mål på urkasse ca. 2,7 x 1,8 cm. Bagtil med gravering. Uret går ved test, men der er træghed ved optræk. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4811526
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2017
12:21:11
Dameur i 14/18 kt guld med diamanter
Ovalt dameur i 18 kt guld prydet med rosenslebne diamanter, vægt: 12,0 gr. Lænk i 14 kt guld. Længde: 17,5 cm. Arabertal . Art deco. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4812768
DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2017
18:52:00
DKK 650
Dameur Saint Georges i 585 guld med brillant-lynette
Dameur Saint Georges i 585 guld, ca. 41,5 g, med brillant-lynette: 40 brillanter, i alt ca. 0.24 ct., Wesselton (H) VS2. Værk kvarts ETA 976001, urkasse diameter: 23 mm, hvid urskive med romertal, armbånd bredde 10-12 mm, L. ca. 18 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4795039
DKK 8.931 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-10-2017
19:18:00
DKK 1.786
Gucci, armbåndsur
Gucci, ref. 126.4, armbåndsur i urkasse af forgyldt stål med guldfarvet urskive med struktur, logo, tre visere samt datoangivelse. Uret har schweizisk quartzværk og er monteret med Gucci lænke af forgyldt stål med butterflyspænde af ditto. Ø: 38 mm (ekskl. krone). Uret kommer med ekstra led, ...
Varenr: 4785692
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2017
19:36:00
DKK 825
Rolex Oyster Perpetual Datejust dameur
Rolex damearmbåndsur af guld 18 kt., ref. 69178, safirglas, mekanisk værk med automatisk optræk, quick-set datofunktion, blå emaljeskive mrk. Rolex Oyster Perpetual Datejust, med timeindikationer, time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse, monteret på Oyster President-lænke med ...
Varenr: 4795205
DKK 45.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2017
20:00:00
DKK 9.000
Vintage Rolex Oyster Perpetual Datejust, damearmbåndsur af 18 karat guld
Vintage Rolex Oyster Perpetual Datejust, ref. 6917, damearmbåndsur i urkasse af 18 karat guld med guldfarvet urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret er monteret med Rolex lænke af 18 karat guld med ditto foldespænde. Ø: 26 mm (ekskl. krone). Uret kommer ...
Varenr: 4813110
DKK 25.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2017
20:20:00
DKK 13.000
 1 2 3  >>