Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
A. Betz. Öl auf Karton. Signiert.
Andreas Betz (1910-1963, tätig in München). Moor in der Gegend von Aibling. Öl auf Karton. Rechts unten signiert. Maße ca. 10 x 21 cm. Gerahmt
Varenr: 4834969
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-11-2017
18:00:00
DKK 298
Tempera auf Bütten. A. Briere, 1962.
Italienische Landschaft. Tempera auf Büttenpapier. Rechts unten signiert und datiert. Maße ca. 24 x 38 cm. Gerahmt.
Varenr: 4841659
18:15:00
DKK 298
Iben Grünbaum, olie på lærred, 'Ved Havet' cd
'Ved Havet', af Iben Grünbaum f. 1964, sign. og dat./b. Iben Grunbaum 2004. 95x75 cm (99x79 cm)
Varenr: 4841468
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-11-2017
18:27:00
DKK 425
Marianne Høst, Fiskerbåde på strand. Olie på plade
Marianne Høst (1865-1943) Fiskerbåde på strand. Olie på plade. 1914. Sign. monogram 'MHøst 14' samt utydelig stedangivelse. 21x14 cm.
Varenr: 4842674
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-11-2017
18:43:00
DKK 1.300
Martin Gyldendahl. Akryl samt emalje på plade. 'Dance'
Martin Gyldendahl (født 1989). Akryl på plade. Komposition med titlen "Dance". Signeret i monogram MG, dateret 2017 samt titel på bagsiden. 62 x 59 cm (64 x 61 cm).
Varenr: 4844350
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-11-2017
18:50:00
Ubekendt kunstner sign 'PP 1909' Olie på lærred (2)
Ubekendt kunstner sign 'PP 1909' Olie på lærred. Partier fra slotspark. 17,5x26,5 cm (23,5x32,5 cm). Fremstår i rokoko-stil ramme med aldersvarende brugsspor.(2)
Varenr: 4843163
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-11-2017
19:00:00
Martin Gyldendahl. Akryl på plade 'Onlooker observes the Reach'
Martin Gyldendahl (født 1989). Akryl på plade. Komposition med titlen "Onlooker observes to Reach". Signeret i monogram MG, dateret 2017 samt titel på bagsiden. 60 x 60 cm (62 x 62 cm).
Varenr: 4844351
19:00:00
Bronzeskulptur, poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, poserende par, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 43 cm. B. 12 cm.
Varenr: 4633608

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-11-2017
19:00:00
DKK 900
Bronzeskulptur, poserende kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 43 cm. B. 12 cm.
Varenr: 4633618

19:00:00
Varenr: 4634276

19:00:00
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition
Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm)
Varenr: 4843813
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-11-2017
19:00:00
DKK 575
Henrik Krogsholm. Komposition. Akryl på lærred
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition. Akryl på lærred. Signeret på bagsiden. 80 x 140 cm. UR.
Varenr: 4838376
DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-11-2017
19:02:00
Marlene Jahn, 'Spanischer Garten II', 2002. Tempera
Marlene Jahn (1934-2016), 'Spanischer Garten II', 2002. Æggetempera på bøttepapir/træ. Signeret og dateret, nummereret og betegnet på bagsiden. Mål: 59 x 41 cm.
Varenr: 4784011
DKK 8.932 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-11-2017
19:06:00
DKK 782
Ubekendt kunstner. Skibsportræt
Ubekendt kunstner. Skibsportræt, teksten 'William Thomas of Sunderland; H. Robson commander'. 51 x 71 (62 x 82) cm.
Varenr: 4843184
19:10:00
DKK 375
Sven E. Jørgensen. Interiørparti med kvinde. Olie på lærred
Interiørparti med kvinde af Sven E. Jørgensen. Olie på lærred. Sign. Sven E. Jørgensen. 50 x 40 cm (62 x 52 cm).
Varenr: 4835518
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-11-2017
19:11:00
Louise Pascal cd, komposition med figurer, akryl på lærred
Louise Pascal f.1972 cd. Akryl på lærred. Komposition med figurer, signeret på bagsiden og dateret 2011. H.115,5 x 79,5 cm. UR.
Varenr: 4834347
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-11-2017
19:14:00
DKK 325
Bronzeskulptur, Papagøje
Bronzeskulptur, papagøje i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" Af nyere dato. H. 44 cm. B. 23 cm.
Varenr: 4630344

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-11-2017
19:15:00
DKK 1.800
Bronzeskulptur, poserende egyptisk kvinde
Bronzeskulptur, poserende egyptisk kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 36 cm. B. 16 cm.
Varenr: 4632402

DKK 2.900 DK, Odense, Kratholmvej 23-11-2017
19:20:00
DKK 725
Jimmy Jørgensen, Komposition, akryl (cd)
Jimmy Jørgensen født 1962. Komposition, akryl på papir, 7/8. Sign. Jimmy Jørgensen. 53 x 37 (67 x 49) cm.
Varenr: 4843698
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-11-2017
19:30:00
DKK 325
Martin Gyldendahl. Akryl på plade. 'De frygtløse'
Martin Gyldendahl (født 1989). Akryl, olie samt emajle på plade. Komposition med titlen "De frygtløse", dateret 2016. Signeret i monogram MG samt titel på bagsiden. 65,5 x 63,5 cm (67,5 x 66,5 cm).
Varenr: 4844349
19:30:00
Varenr: 4843820
19:30:00
DKK 500
Bodil Örn. Komposition, akvarel (cd)
Bodil Örn. Komposition, akvarel på japanpapir. Sign. Bodil Örn. 30 x 39,5 (41 x 51) cm.
Varenr: 4843708
19:40:00
Bronze skulptur af rovdyr
Skulptur af patineret bronze i form af rovdyr ved vandhul, monteret på sokkel af marmor. h. 16 cm l. 29 cm. Af nyere dato. Modelfoto
Varenr: 4841647

DKK 1.900 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-11-2017
19:45:00
DKK 825
Arling Gade, CD. Nøgen rygvendt kvinde. Olie på lærred
Nøgen rygvendt kvinde, af Arling Gade (1919-2011), CD. Olie på lærred. Sign. Arling Gade. 71 x 51 cm. (86 x 66 cm.)
Varenr: 4843146
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 23-11-2017
19:53:00
Marlene Jahn, 'Stromboli', 2011. Olie/æggetempera
Marlene Jahn (1934-2016),'Stromboli', 2011, 2008. Olie/æggetempera på bøttepapir/træfiberplade. Signeret, nummereret, dateret og betegnet på bagsiden. Mål: 60 x 50 cm.
Varenr: 4815510
DKK 13.398 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-11-2017
19:59:00
DKK 447
Varenr: 4843826
20:00:00
DKK 850
Ubekendt kunstner. Skulptur i form af mandehoved, lertøj
Ubekendt kunstner. Skulptur i form af mandehoved, lertøj, nummeret 248. Utydeligt sign. H. 16 cm.
Varenr: 4843732
20:00:00
DKK 325
Unbekannter Künstler. Mischtechnik auf Papier.
Unbekannter Künstler. Mischtechnik auf Papier, 2001. Signiert und datiert unten links. Rahmenmaß ca. 23 x 32,5 cm.
Varenr: 4842411
20:02:00
DKK 298
Marlene Jahn, 'Architektonischer Figur I', 2004. Olie-/æggetempera
Marlene Jahn (1934-2016), 'Architektonischer Figur I', 2004. Olie-/æggetempera på bøttepapir/træ. Signeret og dateret, nummereret og betegnet på bagsiden. Mål: 90 x 63 cm.
Varenr: 4815527
20:02:00
DKK 4.652
Marlene Jahn, 'Aufbruch/Blaue Figuration', 2002. Oliemaleri
Marlene Jahn (1934-2016), 'Aufbruch/Blaue Figuration', 2002. Olie på lærred. Signeret, nummereret og betegnet på bagsiden. Mål: 105 x 115 cm.
Varenr: 4784241
DKK 18.608 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-11-2017
20:05:00
DKK 6.141
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>