Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Loose Old cut diamond 0.79ct
Loose Old cut diamond 0.79ct Colour: (K) Top Cape Clarity: P1
Varenr: 4816545
DKK 7.071 BE, Antwerpen 16-12-2017
18:17:00
DKK 2.233
Pink coloured Marquise cut diamond 0.05ct
Marquise cut natural light purplish pink diamond 0.05 ct Clarity: VS Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 4859808

DKK 3.722 BE, Antwerpen 17-12-2017
11:39:19
DKK 819
Loose brilliant cut diamond 0.97ct
Loose brilliant cut diamond 0.97ct Colour: (K) Top Cape Clarity:P2 Measurements : 6.27 x3.95mm
Varenr: 4816563
DKK 7.443 BE, Antwerpen 17-12-2017
12:17:55
DKK 1.861
Diamant oinfattad
BRILJANT, oinfattad, 2,13 ct, kvalité LB(O)/SI1
Varenr: 4868228
DKK 46.330 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-12-2017
17:15:00
Se mere
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.65ct
Earrings in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.65ctColour: (J) Crystal Clarity: VS-SI
Varenr: 4853181

DKK 9.676 BE, Antwerpen 17-12-2017
18:34:00
DKK 4.838
To uindfattede brillantslebet diamanter 0.16 ct
To uindfattede brillantslebet diamanter, á ca 0.08 ct stykket i alt ca. 0.16 ct. Farve: Wesselton - Top Crystal (H-I). Klarhed SI (2)
Varenr: 4863599

DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-12-2017
19:04:00
Brilliant cut diamond 0.51 ct
Brilliant cut diamond 0.51 ct accompanied by a IGI certificate Colour: (J) Crystal Clarity: SI1
Varenr: 4834604
DKK 8.932 BE, Antwerpen 17-12-2017
19:16:00
DKK 4.466
Loose brilliant cut diamond 1.33ct
Loose brilliant cut diamond 1.33ctColour: (H) Wesselton Clarity: P2 Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 4775420
DKK 19.353 BE, Antwerpen 17-12-2017
20:18:00
DKK 8.188
Pink coloured diamond 0.05ct
Princess cut fancy purplish pink coloured diamond 0.05ct Clarity: SI Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 4860125

DKK 4.466 BE, Antwerpen 17-12-2017
20:40:00
DKK 1.340
To uindfattede brillantslebet diamanter, i alt ca. 0.28 ct. (2)
To uindfattede brillantslebet diamanter, Diamant på ca: 0.13 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: SI. Diamant 0.15 ct. Crystal (L) Klarhed: Vs. I alt ca. 0.28 ct. (2)
Varenr: 4852987

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-12-2017
19:07:00
Løs brillant 0.34ct
1 løs brillant 0.34ct Farve: (G) Top Wesselton Klarhed: SI1 Ref: 10.4
Varenr: 4576874

DKK 5.583 BE, Antwerpen 18-12-2017
19:36:00
DKK 3.350
Stor vintage broche i form af blomsterbuket af 18 kt. guld. Ca. 1900. Vægt ca. 31,4 g. L. 9 cm
Stor vintage broche i form af blomsterbuket af 18 kt. guld prydet med to større facetslebne runde safirer, i alt ca. 1.16 ct flankeret af cabochon- og carréslebne rubiner og mindre rosenslebne diamanter. Ca. 1900. Vægt ca. 31,4 g. L. 9 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, ustemplet, testet...
Varenr: 4847488
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-12-2017
20:18:00
DKK 3.200
Samling uindfattede ædelsten og ametystvedhæng
Samling uindfattede ædelsten bestående af to facetslebne ametyster, samlet ca 52.6 ct, Tre facetslebne citriner, samlet ca 26.7 ct, og tre facetslebne topaser, samlet ca 15.7 ct. Dertil vedhæng af lys metal, prydet med ametyst. L.: ca 2,8 cm.
Varenr: 4863978
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-12-2017
20:19:00
Fem uindfattede Natural Fancy Intense Yellow diamanter, i alt ca. 3.48 ct.VS/SI. Hartmanns vurderingsbevis medfølger. (5)
Fem uindfattede ovale brillantslebne diamanter, i alt ca. 3.48 ct. Farve: Natural Fancy Intense Yellow. Klarhed: VS/SI. Hartmanns vurderingsbevis medfølger dateret 19-05 2017. (5)
Varenr: 4870692
DKK 100.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-12-2017
20:40:00
DKK 12.500
Uindfattet ametyst og lemon quartz (2)
En uindfattet lys lilla/lyserød ametyst ca 17,06 ct, 14x24 mm. En uindfattet lemon quartz ca 14,70 ct. Mål ca 11,5X33 mm. (2)
Varenr: 4868817
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-12-2017
20:49:00
Marquise cut light pink coloured diamond 0.06ct
Marquise cut light pink coloured diamond 0.06ct Clarity: SI Accompanied by a IGI certificate
Varenr: 4860135

DKK 3.722 BE, Antwerpen 19-12-2017
14:39:00
DKK 335
Saphir, ungefasst, facettiert,
Loser Saphir opak ca. 54 ct. im Ovalschliff, kleiner Abschlag Unterseite.
Varenr: 4862228
DKK 2.605 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-12-2017
16:10:51
DKK 298
Peridots lose (21) zus. ca. 12.90 ct
Lot loser Peridots ca. 12,90 ct. im Rund- und Ovalschliff.
Varenr: 4863883
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-12-2017
16:37:13
DKK 298
Saphir, lose (1) ca. 4 ct
Loser Saphir ca. 4,0 ct. im facettierten Ovalschliff. Maße ca. 10 x 8,1 mm
Varenr: 4863907
16:39:42
DKK 484
Safir, uindfattet, ca. 78 ct.
Mørkeblå safir, opak, mål: 24 x 33 mm, ovalslebet, på ca. 78 ct. Fremstår med ridsespor.
Varenr: 4863861
DKK 3.350 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-12-2017
16:58:02
DKK 409
Saphire (13), lose zus. ca. 5.80 ct
Lot Saphire (13) ca. 5,80 ct. im Cabochon- und Facettenschliff.
Varenr: 4863851
17:03:42
DKK 298
Saphire ungefasst zus. ca. 14.9 ct,
Lot Saphire ca. 14,9 ct. im facettierten Rundschliff.
Varenr: 4864073
17:15:51
DKK 335
Tsavorite ungefasst/lose zus. ca. 11.10 ct
Lot loser Tsavorite von ca. 11,10 ct. im Navetteschliff.
Varenr: 4864067
17:18:28
DKK 335
Saphir (1) Farbe rose, in Tropfenform, lose, zus. ca. 1.11 ct,
Saphir, (1) Farbe rose, lose, Tropfen im Cabochonschliff von ca. 1,11 ct., Maße: 5,1 x 7,2 mm.
Varenr: 4863873
DKK 1.117 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-12-2017
17:31:18
DKK 298
Saphire (6x) zus. ca. 5.20 ct, ungefaßt
Lot gelber Saphire (6) von ca. 5,20 ct. im facettierten Ovalschliff
Varenr: 4863840
17:37:09
DKK 372
Mandaringranate (2) lose
2 x Mandaringranate lose im facettierten Rundschliff von total ca. 1,20 ct.
Varenr: 4863856
DKK 1.489 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-12-2017
17:40:14
DKK 298
Uindfattede diamanter ca. 1.20 ct. (19)
Samling uindfattede diamanter, ca. 1.20 ct. 1 brillant på ca. 0.35 ct., farve: Top Cape (M), klarhed: P2 Samling uindfattede brillanter (heraf 2 baguetteslebne) på ca. 0.85 ct. i alt, farve: Top Wesselton (G) - brun, klarhed: VS - P2. (19)
Varenr: 4864087
DKK 3.722 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-12-2017
17:43:23
DKK 484
To uindfattede brillantslebet diamanter ca. 0.26 ct
To uindfattede brillantslebet diamanter, á ca. 0.13 ct ca 0.26 ct alt. Farve: Top Crystal - Crystal (I-J). Klarhed SI (2)
Varenr: 4863933

DKK 1.700 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-12-2017
19:34:00
To uindfattede brillantslebet diamanter ca 0.16 ct
To uindfattede brillantslebet diamanter, á ca 0.09 ct og 0.07 ct i alt ca. 0.16 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS (2)
Varenr: 4863996

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-12-2017
19:51:00
Loose fancy pink coloured brilliant cut diamond 0.17ct
Loose fancy purplish pink coloured brilliant cut diamond 0.17ct Colour: Fancy purplish pink Clarity: P Accompanied by a IGI certificat
Varenr: 4727415

DKK 5.955 BE, Antwerpen 19-12-2017
19:57:00
DKK 1.191
 1 2  >>