Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Fotokunst i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Carsten Ingemann, pigmenteret print, 'DOKK1'
Carsten Ingemann, pigmenteret print, 'DOKK1'. 'DOKK1' af Carsten Ingemann (f. 1952), pigmenteret print/inkprint på Hahnemühle 240g. Nr. 2/11. Blad med prægemærke. Sign. og nummeret certifikat medfølger. Bladmål 40 x 60 cm. U.R. Carsten Ingemann har i flere årtier og på flere kontinenter arbejdet som fotojournalist for Jyllands­Posten. Han ... Varenr: 4631735

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-04-2017 20:39:00 DKK 825
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2)
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2). Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir nr. 1/50 og 2/50. Sign. 33 x 48,5 cm. Løsblad. (2) Varenr: 4623273

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 13:17:00 DKK 300
Ryszard Solarz, fotografi, Ella Fitzgerald
Ryszard Solarz, fotografi, Ella Fitzgerald . Ryszard Solarz, f. 1953, fotografi, digitalprint, Ella Fitzgerald, Konserthuset i Stockholm, 1975 . Signerat samt numrerat 3/10. Ramat. Ca 30x40 cm Varenr: 4631707 DKK 1.536 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-04-2017 17:25:00 DKK 768
Alina Gross, digitalprint på alu-dibond, titel: Labyrinthe 7
Alina Gross, digitalprint på alu-dibond, titel: Labyrinthe 7. Alina Gross, digitalprint på alu-dibond, titel: Labyrinthe 7, limiteret 1/10. Signeret og nummereret på bagsiden: Alina Gross 1/10. Mål ca.: 75 x 100 cm. Billedet fremstår i aldersrelateret stand med afslag og ridser. Varenr: 4635671 DKK 5.933 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 18:20:00 DKK 4.450
Carsten Ingemann, pigmenteret print, 'ARoS'
Carsten Ingemann, pigmenteret print, 'ARoS'. 'ARoS' af Carsten Ingemann (f. 1952), pigmenteret print/inkprint på Hahnemühle 240g. Nr. 2/11. Blad med prægemærke. Sign. og nummeret certifikat medfølger. Bladmål 40 x 60 cm. U.R. Carsten Ingemann har i flere årtier og på flere kontinenter arbejdet som fotojournalist for Jyllands­Posten. Han ... Varenr: 4631719

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 18:30:00 DKK 825
Alina Gross, digitalprint på alu-dibond, titel: Labyrinthe 7. Alina Gross, digitalprint på alu-dibond, titel: Labyrinthe 7, limiteret 1/10. Signeret og nummereret på bagsiden: Alina Gross 1/10. Mål ca.: 75 x 49,5 cm. Billedet fremstår i aldersrelateret stand med afslag og ridser. Varenr: 4635664 DKK 5.191 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 19:19:00 DKK 2.966
Ryszard Solarz, fotografi, Percy Hedh
Ryszard Solarz, fotografi, Percy Hedh. Ryszard Solarz, f. 1953, fotografi, digitalprint, Percy Hedh, Stockholm, 1975 . Signerat samt numrerat 1/10. Ramat. Ca 30x40 cm Varenr: 4631706 DKK 1.536 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-04-2017 19:20:00 DKK 768
Ryszard Solarz, fotografi, Count Basie
Ryszard Solarz, fotografi, Count Basie. Ryszard Solarz, f. 1953, fotografi, digitalprint, Count Basie, Stockholm, 1975 . Signerat samt numrerat 3/10. Ramat. Ca 30x40 cm Varenr: 4631709 DKK 1.536 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-04-2017 19:39:00 DKK 768
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2). Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir nr. 1/50. Sign. 33 x 48,5 cm. Løsblad. (2) Varenr: 4623270

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 19:39:20 DKK 325
Ryszard Solarz, fotografi, Dizzy Guillespie
Ryszard Solarz, fotografi, Dizzy Guillespie. Ryszard Solarz, f. 1953, fotografi, digitalprint, Dizzy Guillespie, Stockholm, 1975 . Signerat samt numrerat 4/10. Ramat. Ca 30x40 cm Varenr: 4631690 DKK 1.536 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-04-2017 20:00:00 DKK 768
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2). Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir nr. 1/50. Sign. 33 x 48,5 cm. Løsblad. (2) Varenr: 4611761

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 20:02:00 DKK 300
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2). Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir nr. 1/50 og 2/50. Sign. 33 x 48,5 cm. Løsblad. (2) Varenr: 4623277

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 20:11:00 DKK 300
Alina Gross, digitalprint på alu-dibond, titel: Labyrinthe 6
Alina Gross, digitalprint på alu-dibond, titel: Labyrinthe 6. Alina Gross, digitalprint på alu-dibond, titel: Labyrinthe 6, limiteret 1/10. Signeret og nummereret på bagsiden: Alina Gross 1/10. Mål ca.: 49,5 x 74,5 cm. Billedet fremstår i aldersrelateret stand med afslag og ridser. Varenr: 4635651 DKK 4.450 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 20:19:00 DKK 2.225
Ryszard Solarz, fotografi, Oscar Peterson & Nils-Henning Pedersen
Ryszard Solarz, fotografi, Oscar Peterson & Nils-Henning Pedersen. Ryszard Solarz, f. 1953, fotografi, digitalprint, Oscar Peterson & Nils-Henning Pedersen, Stockholm, 1976 . Signerat samt numrerat 3/10. Ramat. Ca 30x40 cm Varenr: 4631703 DKK 1.536 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-04-2017 20:20:00 DKK 768
Ryszard Solarz, fotografi, Zoot Sims
Ryszard Solarz, fotografi, Zoot Sims. Ryszard Solarz, f. 1953, fotografi, digitalprint, Zoot Sims, Stockholm, 1975 . Signerat samt numrerat 1/10. Ramat. Ca 30x40 cm Varenr: 4631694 DKK 1.536 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-04-2017 20:45:00 DKK 768
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2). Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir nr. 1/50 og 2/50. Sign. 33 x 48,5 cm. Løsblad. (2) Varenr: 4611742

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 11:01:00 DKK 300
Carsten Ingemann, pigmenteret print, 'The Iceberg'
Carsten Ingemann, pigmenteret print, 'The Iceberg'. 'The Iceberg' af Carsten Ingemann (f. 1952), pigmenteret print/inkprint på Hahnemühle 240g. Nr. 2/11. Blad med prægemærke. Sign. og nummeret certifikat medfølger. Bladmål 40 x 60 cm. U.R. Carsten Ingemann har i flere årtier og på flere kontinenter arbejdet som fotojournalist for ... Varenr: 4631721

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-04-2017 18:32:00 DKK 825
Willy Ronis Galerie Camera Obscura Portfolio
Willy Ronis Galerie Camera Obscura Portfolio. WILLY RONIS (1910-2009): Komplett mapp Galerie Camera Obscura Portfolio i kassett, 12 prints(fototypi tryckta på Fabrianopapper), 237/290, bladmått ca 35x27 cm Varenr: 4638006 DKK 6.144 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-04-2017 10:36:00
Se mere
Sam Haskins färgfotografi
Sam Haskins färgfotografi. SAM HASKINS (1926-2009): Komposition, signerad och daterad a tergo samt på passpartout Sam Haskins -86 färgfotografi, ca 32x39 cm Varenr: 4638026 DKK 7.680 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-04-2017 12:04:00
Se mere
Carsten Ingemann, pigmenteret print, 'City Hall'
Carsten Ingemann, pigmenteret print, 'City Hall'. 'City Hall' af Carsten Ingemann (f. 1952), pigmenteret print/inkprint på Hahnemühle 240g. Nr. 2/11. Blad med prægemærke. Sign. og nummeret certifikat medfølger. Bladmål 40 x 60 cm. U.R. Carsten Ingemann har i flere årtier og på flere kontinenter arbejdet som fotojournalist for Jyllands­Posten. ... Varenr: 4631714

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2017 18:27:00 DKK 825
Joyce Tenneson pigmentprint
Joyce Tenneson pigmentprint. JOYCE TENNESON (1945)," Blushing bride", signerad och daterad 2006, 3/25, pigmentprint, ca 38x28 cm Varenr: 4638158 DKK 4.608 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-04-2017 20:30:00
Se mere
Marc Chagall litografi
Marc Chagall litografi. MARC CHAGALL (1887-1985): "Rahab et les espions de Jericho", färglitografi 1960, Mourlot 244, ca 35x26 cm Varenr: 4639610 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-04-2017 14:22:00
Se mere
Joachim Ladefoged. Reportagefoto - Albanske Skolebørn kigger ud på den delte by Mitrovica i Kosovo. Fotografi
Joachim Ladefoged. Reportagefoto - Albanske Skolebørn kigger ud på den delte by Mitrovica i Kosovo. Fotografi. Joachim Ladefoged (f. 1970). Reportagefoto - Albanske Skolebørn kigger ud på den delte by Mitrovica i Kosovo. Fotografiet er printet på EPSON Fine Art Paper ES 300. Sign. 58,5 x 80 cm. Signeret bog 'After my time' medfølger. Varenr: 4190323

DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-04-2017 15:07:00 DKK 1.900
Gunnar Wallin fotografi
Gunnar Wallin fotografi. GUNNAR WALLIN (född 1936): Smed, Athen 1963, signerad och numrerad på bakstycket Gunnar Wallin 17/20 stort, gelatinsilverfotografi, 39x29 cm Varenr: 4639634 DKK 2.304 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-04-2017 15:28:00
Se mere
Henrik Carl Arthur von Schoenfeldt fotografi
Henrik Carl Arthur von Schoenfeldt fotografi. HENRIK CARL ARTHUR VON SCHOENFELDT (1890-1971): "Remorse", silvergelatinfotografi, á tergo med påskrift "Rosita San Antonio Texas", motivet är föreställande sångerskan Rosita Fernandez i spanske guvernörens palats i San Antonio, Texas, ca 34x27 cm. . PROVENIENS: Fotot har varit utställt på The Ni... Varenr: 4639637 DKK 3.072 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-04-2017 15:34:00
Se mere
Carsten Ingemann, pigmenteret print, 'Moesgaard'
Carsten Ingemann, pigmenteret print, 'Moesgaard'. 'Moesgaard' af Carsten Ingemann (f. 1952), pigmenteret print/inkprint på Hahnemühle 240g. Nr. 2/11. Blad med prægemærke. Sign. og nummeret certifikat medfølger. Bladmål 40 x 60 cm. U.R. Carsten Ingemann har i flere årtier og på flere kontinenter arbejdet som fotojournalist for Jyllands­Posten. ... Varenr: 4631724

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-04-2017 18:32:00 DKK 800
Hans Hammarskiöld gelatinsilverfotografi
Hans Hammarskiöld gelatinsilverfotografi. HANS HAMMARSKIÖLD (1925-2012): Pojke London Towern, stämpelsignerad på baksidan Hans Hammarskiöld, gelatinsilverfotografi 25x20 cm Varenr: 4639703 DKK 4.608 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-04-2017 18:40:00
Se mere
Steve Diet Goedde. Fotografi. Limiterad upplaga, 2/10
Steve Diet Goedde. Fotografi. Limiterad upplaga, 2/10. Steve Diet Goedde (född 1965), USA. Färgfotografi. Tatuerade ben. Inramat bakom glas med passepartout. Signerat och numrerat 2/10 i nedre högra hörnet (döljs av passepartouten). 35x26. (48x40) Varenr: 4639496 DKK 3.840 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-04-2017 20:08:00 DKK 2.304
Steve Diet Goedde. Fotografi, limiterad upplaga 2/10
Steve Diet Goedde. Fotografi, limiterad upplaga 2/10. Steve Diet Goedde (född 1965), USA. Färgfotografi. Rödmålade naglar. Inramat bakom glas med passepartout. Signerat och numrerat 2/10 i nedre högra hörnet (döljs av passepartouten). 28x44. (42x57) Varenr: 4639494 DKK 3.840 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-04-2017 20:10:00 DKK 2.304
Steve Diet Goedde. Fotografi, limiterad upplaga 2/10 (BUS)
Steve Diet Goedde. Fotografi, limiterad upplaga 2/10 (BUS). Steve Diet Goedde (född 1965), USA. Färgfotografi. Strumpeband och höga klackar. Inramat bakom glas med passepartout. Signerat och numrerat 2/10 i nedre högra hörnet (döljs av passepartouten). 44x28. (57x42) Varenr: 4639483 DKK 3.840 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-04-2017 20:18:00 DKK 2.304
 1 2  >>