Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Klaus Frahm, 'Flower Power', 1985. Mappe med 10 fotografier
Klaus Frahm, 'Flower Power', 1985. Mappe med 10 fotografier. Begrænset oplag på 10 + 1 fotografier. Komplet kassette med titelblad, indholdsbeskrivelse samt 10 farvefotografier i passepartout. Signeret og nummereret 7/10+1. De enkelte kopier er ligeledes signeret og nummereret. I original ...
Varenr: 4580994
DKK 29.770 DE, Hamburg, Große Elbstraße 18-10-2017
10:38:25
DKK 9.675
Roberto Matta, ætsning/akvatinte, 'Les Transeports' (cd 6)
'Les Transeports', grafisk serie af Roberto Matta (1911-2002), ætsning og farveakvatinte, alle num. 13/100. Edtions Sonet, Stockholm. Alle sign. Plademål 26 x 36 cm (47 x 60). Fremstår let gulnet (6)
Varenr: 4805466
DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-10-2017
20:10:00
DKK 3.500
Dmitry Savchenko, Canals of Amsterdam, Fotografie, 2017, Edition 50
Dmitry Savchenko (geb. 1970), Canals of Amsterdam, 2017, Ed. 3/50, Giclée-Druck. Handschriftlich signiert. Authentizitätszertifikat liegt bei. Maße 35x50cm, gerahmt mit Passepartout hinter Acryl-Glas 50x70cm. In seinem Werk komponiert der polnische Fotograf Dmitry Savchenko aus Motiven des ...
Varenr: 4807219
DKK 1.116 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 18-10-2017
20:57:00
DKK 298
Dimitry Savchenko, 'The Gothic Quarter. Barcelona', Fotografie / Druck, 2017, Edition 4 / 100
Dimitry Savchenko, 'The Gothic Quarter. Barcelona', Fotografie / Druck, 2017, Edition 4 / 100, Farbfotografie eines weiblichen Aktes in den Straßen von Barcelona, signiert, datiert und betitelt in Blei, im Passepartout und gerahmt hinter Glas, Authentizitätszertifikat beiliegend, Fotografiegröße ...
Varenr: 4807221
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 18-10-2017
20:59:00
DKK 484
Ewa Rudling Porträtt Dali fotografi
EWA RUDLING (född 1936): "Salvador Dali - Hotel Meurice Paris 1972", signerad Ewa Rudling, c-print, ca 30x42 cm;. . Ewa Rudling om SALVADOR DALI:. "- En mästerlig målare och en inspiration till otaliga konstnärer. "Salvador Dali sätter sig där Salvador Dali behagar", sa han. Då går jag hem. Där ä...
Varenr: 4807232
DKK 3.127 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-10-2017
10:16:00
Se mere
Jens Rosenfeldt cd. Fotografisk portræt
Fotografisk portræt s/h udført af og signeret af fotograf Jens Rosenfeldt. 24 x 18 (40 x 30) cm.
Varenr: 4807741
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-10-2017
15:16:00
Dimitry Savchenko, Fotografie / Druck, Mirage. Barcelona, 2017, Edition 2 / 20, Schwarz / weiß
Dimitry Savchenko (geb.1970), Fotografie / Druck, 'Mirage. Barcelona', 2017, Edition 2 / 20, schwarz-weiß Fotografie eines Frauenaktes einer Tänzerin, signiert, datiert und betitelt in Blei, im Passepartout und gerahmt hinter Glas, Fotografiegröße 50x35cm, Gesamtgröße 71x51cm. Mit Zertifikat. In...
Varenr: 4797200
DKK 2.605 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-10-2017
19:49:00
DKK 781
Dimitry Savchenko, Fotografie / Druck, Old Square. Barcelona, 2017, Edition 4 / 50, Schwarz / weiß
Dimitry Savchenko (geb.1970), Fotografie / Druck, 'Old Square. Barcelona', 2017, Edition 4 / 50, schwarz-weiß Fotografie einer Rückenansicht eines Frauenaktes, signiert, datiert und betitelt in Blei, im Passepartout und gerahmt hinter Glas, Fotografiegröße 50x35cm, Gesamtgröße 71x51cm. Mit ...
Varenr: 4797258
19:52:00
DKK 781
Rolf Adlercreutz fotografi
ROLF ADLERCREUTZ (född 1945): Lars Lerin, signatur samt numrering 2/20 a tergo, Lofoten 1999, fotografi, archival pigment print på bomullspapper, ca 29x39 cm
Varenr: 4808821
DKK 1.564 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-10-2017
20:20:00
Se mere
Rolf Adlercreutz fotografi
ROLF ADLERCREUTZ (född 1945), Ishotellet, Jukkasjärvi, 1999, fotografi, archival pigment print på bomullspapper, stämpel, signatur och numrering a tergo 1/20, 29 x 38,5 cm
Varenr: 4808822
20:22:00
Se mere
René Roalf. 'REAL XIIII, Ved Havet'. Fotografi
'REAL XIIII, Ved Havet' af René Roalf (f. 1962). Digital farve fotografi, print på lærred. Usign. 80 x 120 cm (82,5 x 122,5 cm). Prisbelønnet kunstfotograf René Roalf med Kunstnernes Påskeudstilling i 1989 bag sig og en del danske og udenlandske udstillinger bl.a. 'Seascape' på Danmarks ...
Varenr: 4733105

DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-10-2017
14:46:00
Varenr: 4738435

16:45:00
DKK 325
René Roalf. Sted i Grækenland. Fotografi 1/10
Sted i Grækenland af René Roalf (f. 1962). Digital farvefotografi, inkjet på velvet fine art paper 1/10. Sign.og dat. René Roalf 2017. 48 x 33 cm (59,5 x 44,5 cm). Prisbelønnet kunstfotograf René Roalf med Kunstnernes Påskeudstilling i 1989 bag sig og en del danske og udenlandske udstillinger ...
Varenr: 4731317

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-10-2017
16:39:41
Walter Hirsch, Utan titel - Mage
WALTER HIRSCH (1935-2012): Utan titel - Mage. stämplad på baksidan W Hirsch, gelatinsilverfotografi, ca 30x23 cm
Varenr: 4810384
DKK 1.564 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-10-2017
18:35:00
Se mere
Dimitry Savchenko, 'Early morning in Barcelona', Fotografie / Druck, 2017, Edition 9 / 100
Dimitry Savchenko, 'Early morning in Barcelona', Fotografie / Druck, auf Leinwand, 2017, Edition 9 / 100, Farbfotografie eines weiblichen Aktes im Profil in den Straßen von Barcelona, im Druck handschriftlich signiert und datiert, verso signiert, datiert und betitelt, Authentizitätszertifikat ...
Varenr: 4781799
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-10-2017
19:55:00
DKK 707
Dimitry Savchenko, 'Bridge in Amsterdam', Fotografie / Druck, 2017, Edition 3 / 50, schwarz / weiß
Dimitry Savchenko, 'Bridge in Amsterdam', Fotografie / Druck, 2017, Edition 3 / 50, schwarz / weiß, hinter Glas gerahmt, mit Passepartout, handsigniert 'Dimitry Savchenko', Authentizitätszertifikat beiliegend, Objektmaße: 71 cm x 51 cm, Bildmaß: 50 cm x 35 cm. In seinem Werk komponiert der ...
Varenr: 4775486
DKK 1.116 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-10-2017
20:14:00
DKK 298
Lord Lazze X. Triptyk. 'Julia Roberts - Three Days of Rain' I-III. Digital prints (3)
LORD LAZZE X (född 1959, alias Lazze Xerxes Eventhén). Triptyk. "Julia Roberts - Three Days of Rain", I-III. Digital prints. Blyertssignerade. Daterade 2017. Ett onumrerat blad, två blad numrerade 2/50 respektive 2/60. Inramade bakom glas med passepartout. 39x29. (53x42)
Varenr: 4758112
DKK 2.737 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-10-2017
20:15:00
DKK 235
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2)
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir nr. 1/50. Sign. 33 x 48,5 cm. Løsblad. (2)
Varenr: 4805981

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-10-2017
19:55:43