Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Fotokunst i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Peter Lik, Landskab, fotografi, 'Spirit Island' (cd)(3)
Peter Lik, Landskab, fotografi, 'Spirit Island' (cd)(3). Landskab, fotografi, 'Spirit Island', Maligne Lake, Alberta, Peter Lik, født 1959, sign. Peter Lik, 54/950, 48x148 cm (91x191) Certifikat medfølger, Minimale håndteringsspor (cd) Lister til ophæng medfølger. (cd)(3) Varenr: 4710932 DKK 18.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-07-2017 20:41:00 DKK 4.700
Per Åke Persson C-print Norr Mälarstrand
Per Åke Persson C-print Norr Mälarstrand. PER-ÅKE PERSSON (född 1950): Norr Mälarstrand-nyårsmorgon 2000, C-print, signerad och daterad Per-Åke Persson 2000, ca 63x99 cm Varenr: 4723133 DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-07-2017 19:45:00
Se mere
Harry Langdon fotografi
Harry Langdon fotografi. HARRY LANGDON (f. 1941): fotoprint "June Carter Cash", utgivet av "Agency for the performing arts", signerat av June Carter Cash, ca 25x20 cm Varenr: 4723140 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-07-2017 20:06:00
Se mere
Steve Diet Goedde. Fotografi, limiterad upplaga 2/10
Steve Diet Goedde. Fotografi, limiterad upplaga 2/10. Steve Diet Goedde (född 1965), USA. Svartvitt fotografi. I nätstrumpor vid ratten. Inramat bakom glas med passepartout. Signerat och numrerat 2/10 i nedre högra hörnet (döljs av passepartouten). 26x35. (40x48) Varenr: 4639498 DKK 3.824 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-07-2017 21:12:00 DKK 287
Dimitry Savchenko, Exaltation, Fotografie / Druck, 2017, Edition 4/ 25
Dimitry Savchenko, Exaltation, Fotografie / Druck, 2017, Edition 4/ 25. Dimitry Savchenko (geb. 1970), Exaltation, Fotografie/Druck, 2017, Edition 4/25, aus der Serie Giulia Mandelli, Berlin/Deutschland, handsigniert, Authentizitätszertifikat beiliegend, Maße 25 x 35cm, gerahmt 35 x 45cm. In seinem Werk komponiert der polnische Fotograf Dmitry Savchenko zumeist ... Varenr: 4710587 DKK 1.115 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-07-2017 17:09:00 DKK 297
Dimitry Savchenko, Evening in Berlin, Fotografie / Druck, 2017, Edition 8 / 25
Dimitry Savchenko, Evening in Berlin, Fotografie / Druck, 2017, Edition 8 / 25 . Dimitry Savchenko (geb. 1970), Evening in Berlin, Fotografie/Druck, 2017, Edition 8/25, aus der Serie Giulia Mandelli, Berlin/Deutschland, handsigniert, Authentizitätszertifikat beiliegend, Maße 35 x 45cm. In seinem Werk komponiert der polnische Fotograf Dmitry Savchenko zumeist aus Motiven ... Varenr: 4710605 DKK 1.115 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-07-2017 18:10:00 DKK 297
Kirsten Klein, cd. Fotografi 'Legind, Vejle'
Kirsten Klein, cd. Fotografi 'Legind, Vejle'. Kirsten Klein f. 1945. Fotografi 'Legind Vejle', sign. Kirsten Klein. 40 x 30 (65,5 x 55,5) cm. Indrammet bag glas; gulnet passepartout. Varenr: 4706349 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-07-2017 20:26:00 DKK 350
Kirsten Klein, cd. Fotografi 'Jorden varmes af forårssolen'
Kirsten Klein, cd. Fotografi 'Jorden varmes af forårssolen'. Kirsten Klein f. 1945. Fotografi 'Jorden varmes af forårssolen', sign. Kirsten Klein. (65,5 x 55,5) cm. Indrammet bag glas. gulnet passepartout med skjolder nederst samt skade på glas. Varenr: 4706348 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-07-2017 20:38:00 DKK 825
Kirsten Klein, cd. Fotografi 'Mo-ler skrænt'
Kirsten Klein, cd. Fotografi 'Mo-ler skrænt'. Kirsten Klein f. 1945. Fotografi 'Mo-ler skrænt', sign. Kirsten Klein. 30 x 40 (65,5 x 55,5) cm. Indrammet bag glas; gulnet passepartout. Varenr: 4706347 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-07-2017 20:48:00 DKK 325
Dimitry Savchenko, Artistry, Fotografie / Druck, 2017, Edition 2 / 50
Dimitry Savchenko, Artistry, Fotografie / Druck, 2017, Edition 2 / 50. Dimitry Savchenko (geb. 1970), Artistry, Fotografie/Druck, 2017, Edition 2/50, aus der Barcelona-Serie, handsigniert, Authentizitätszertifikat beiliegend, Maße 25 x 35cm, gerahmt 35 x 45cm. In seinem Werk komponiert der polnische Fotograf Dmitry Savchenko zumeist aus Motiven des klassischen ... Varenr: 4710580 DKK 1.115 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 17:05:00 DKK 297
Rolf Adlercreutz fotografi
Rolf Adlercreutz fotografi. ROLF ADLERCREUTZ (född 1945): Gary Moore, signatur samt numrering 2/20 á tergo, 1979, fotografi, archival pigment print på bomullspapper, ca 39x29 cm Varenr: 4724481 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 23-07-2017 18:48:00
Se mere
Dimitry Savchenko, Port Vell. Barcelona, Fotografie/Druck, 2017, Edition 1 / 50
Dimitry Savchenko, Port Vell. Barcelona, Fotografie/Druck, 2017, Edition 1 / 50 . Dimitry Savchenko (geb. 1970), Port Vell. Barcelona, Fotografie/Druck, 2017, Edition 1/50, handschriftlich signiert, Authentizitätszertifikat beiliegend, Maße 25 x 35cm, gerahmt 35 x 45cm. In seinem Werk komponiert der polnische Fotograf Dmitry Savchenko zumeist aus Motiven des klassischen ... Varenr: 4710575 DKK 1.115 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 19:05:00 DKK 297
Großes Foto / Infotafel zur Gründung der Deutschen Krebshilfe
Großes Foto / Infotafel zur Gründung der Deutschen Krebshilfe . Große Infotafel zur Gründung der Deutschen Krebshilfe im Jahre 1974, Offsetdruck der original Fotografie mit Infotext, gerahmt, Maße: H. 64 cm, B. 95,5 cm, leichte Abnutzungsspuren. Varenr: 4719091 DKK 1.115 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 19:15:00 DKK 297
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2)
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2). Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir nr. 1/50. Sign. 33 x 48,5 cm. Løsblad. (2) Varenr: 4653775

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-07-2017 20:18:00 DKK 300
Ralph Nykvist fotografi
Ralph Nykvist fotografi . RALPH NYKVIST (född 1944): Sicilien 1976, med signering och dedikation på baksidan "Leve den "dokumentära stilen" till vännen Stig T med mycke värme Ralf Nyqvist", gelatinsilverfotografi, ca 30x24 cm . PROVENIENS: Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015) Varenr: 4724545 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017 10:09:00
Se mere
Jeppe Zabel, skygger på en mur, foto på lærred, cd
Jeppe Zabel, skygger på en mur, foto på lærred, cd. Skyggyer på en mur af Jeppe Zabel, fotografi på lærred, nummereret 7 af 30 og signeret på bagsiden, 77 x 57 cm. (81 x 62 cm.). Varenr: 4725288 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017 12:51:00 DKK 300
Marco Plüss fotografi
Marco Plüss fotografi. MARCO PLÜSS (född 1934): (3) ur serien "Poltava med guds hjälp", signerad och daterad på passepartout Marco Plüss 1992, gelatinsilverfotografi, ca 36x29,5 cm. PROVENIENS: Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015) Varenr: 4724603 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017 14:03:00
Se mere
René Roalf. Sted i Grækenland. Fotografi 1/10
René Roalf. Sted i Grækenland. Fotografi 1/10. Sted i Grækenland af René Roalf (f. 1962). Digital farvefotografi, inkjet på velvet fine art paper 1/10. Sign.og dat. René Roalf 2017. 48 x 33 cm (59,5 x 44,5 cm). Prisbelønnet kunstfotograf René Roalf med Kunstnernes Påskeudstilling i 1989 bag sig og en del danske og udenlandske udstillinger ... Varenr: 4649970

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017 16:30:00 DKK 325
René Roalf.  'REAL XIIII, Ved Havet'. Fotografi
René Roalf. 'REAL XIIII, Ved Havet'. Fotografi . 'REAL XIIII, Ved Havet' af René Roalf (f. 1962). Digital farve fotografi, print på lærred. Usign. 80 x 120 cm (82,5 x 122,5 cm). Prisbelønnet kunstfotograf René Roalf med Kunstnernes Påskeudstilling i 1989 bag sig og en del danske og udenlandske udstillinger bl.a. 'Seascape' på Danmarks ... Varenr: 4649925

DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017 20:20:00 DKK 1.050
Marie Andersson, Anne, Charlotte, Emely
Marie Andersson, Anne, Charlotte, Emely. MARIE ANDERSSON (född 1962): "Anne, Charlotte, Emely", signerad, daterad och numrerad på baksidan Marie Andersson, 2008, 6/7, c-print, totalt inklusive ram, ca 42x78 cm Varenr: 4724708 DKK 7.648 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017 20:27:00
Se mere
Dimitry Savchenko, Canals of Amsterdam, Fotografie / Druck, 2017, Edition 2 / 50
Dimitry Savchenko, Canals of Amsterdam, Fotografie / Druck, 2017, Edition 2 / 50. Dimitry Savchenko (geb. 1970), Canals of Amsterdam, Fotografie/Druck, 2017, Edition 2/50, handsigniert, Authentitzitätszertifikat beiliegend, Maße 25 x 35cm, gerahmt 35 x 45cm. In seinem Werk komponiert der polnische Fotograf Dmitry Savchenko zumeist aus Motiven des klassischen Balletts, ... Varenr: 4710582 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017 20:28:00 DKK 297
Dimitry Savchenko, Autumn in the  castle, Fotografie / Druck, 2017, Edition 1 / 50
Dimitry Savchenko, Autumn in the castle, Fotografie / Druck, 2017, Edition 1 / 50. Dimitry Savchenko, Autumn in the castle, Fotografie/Druck, 2017, Edition 1/50, handsigniert, Authentizitätszertifikat beiliegend, Maße 25 x 35cm, gerahmt 35 x 45cm. In seinem Werk komponiert der polnische Fotograf Dmitry Savchenko zumeist aus Motiven des klassischen Balletts, modernen Tanzes ... Varenr: 4710583 DKK 1.115 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017 20:28:00 DKK 297
René Roalf. Landskabsparti ved Hald. Fotografi 4/10
René Roalf. Landskabsparti ved Hald. Fotografi 4/10. Landskabsparti ved Hald af René Roalf (f. 1962). Digital sorthvid infrarødt fotografi, inkjet på archival matte paper 4/10. Sign. og dat. René Roalf 2017. 32 x 32 cm (50 x 50 cm). Prisbelønnet kunstfotograf René Roalf med Kunstnernes Påskeudstilling i 1989 bag sig og en del danske og udenlandske... Varenr: 4650013

DKK 2.200 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017 20:35:00 DKK 325
René Roalf. 'REAL XIIII, Ved Havet'. Fotografi. 'REAL XIIII, Ved Havet' af René Roalf (f. 1962). Digital farve fotografi, print på lærred. Usign. 80 x 120 cm (82,5 x 122,5 cm). Prisbelønnet kunstfotograf René Roalf med Kunstnernes Påskeudstilling i 1989 bag sig og en del danske og udenlandske udstillinger bl.a. 'Seascape' på Danmarks ... Varenr: 4649931

DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017 20:45:00 DKK 1.150
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2). To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys' af Brian Bjeldbak. Fotografi på inkjet papir nr. 3/50. Sign. 33 x 48,5 cm. Løsblad. (2) Varenr: 4713204

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017 20:51:00 DKK 325
René Roalf. Landskab ved Dybbøl i Sønderjylland. Fotografi
René Roalf. Landskab ved Dybbøl i Sønderjylland. Fotografi. Landskab ved Dybbøl i Sønderjylland af René Roalf (f. 1962). Digital sorthvid infrarødt fotografi, inkjet på archival matte paper. Sign. og dat. René Roalf 2016. 32 x 32 cm (50 x 50 cm). Prisbelønnet kunstfotograf René Roalf med Kunstnernes Påskeudstilling i 1989 bag sig og en del danske og ... Varenr: 4649996

DKK 2.200 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017 20:55:00 DKK 950
Dimitry Savchenko, 'Walk in Pidhirtsi Castle', 2017, limitierte Edition 14 / 100
Dimitry Savchenko, 'Walk in Pidhirtsi Castle', 2017, limitierte Edition 14 / 100. Dmitry Savchenko (geb. 1970), 'Walk in Pidhirtsi Castle', Fotografie auf handgemachtem Papier, Druck auf Leinwand, 2017, limitierte Edition 14 / 100, handsigniert und nummeriert, Maße 25 x 35cm, gerahmt 35 x 45cm. Echtheitszertifikat vorhanden. Varenr: 4709331 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017 20:20:00 DKK 297
Dimitry Savchenko, Stateliness, Fotografie / Druck, 2017, Edition 3 / 100
Dimitry Savchenko, Stateliness, Fotografie / Druck, 2017, Edition 3 / 100. Dimitry Savchenko (geb. 1970), Stateliness, Fotografie/Druck auf Leinwand, 2017, Edition 3/100, aus der Serie The Zamoyski Museum in Koz³ówka, Polen, handsigniert, Authentizitätszertifikat beliegend, Maße 50 x 70cm. In seinem Werk komponiert der polnische Fotograf Dmitry Savchenko zumeist aus ... Varenr: 4710610 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017 20:37:00 DKK 297
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2). To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys' af Brian Bjeldbak. Fotografi på inkjet papir nr. 3/50. Sign. 33 x 48,5 cm. Løsblad. (2) Varenr: 4713226

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2017 13:32:00 DKK 300
Brian Bjeldbak. To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys'. Fotografi på inkjet papir (2). To kompositioner fra fotokunst-serien 'Havnens Lys' af Brian Bjeldbak. Fotografi på inkjet papir nr. 3/50. Sign. 33 x 48,5 cm. Løsblad. (2) Varenr: 4713237

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2017 15:06:12 DKK 300
 1 2  >>