Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Frimærker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Frimærkesamling
Frimærkesamling. Frimærkesamling i pergamentsposer. Enkelmærker, 4 blokke, lidt 6 blokke og 10 blokke. Postfrisk, ustemplet og stemplet fra 1920 og frem. Det hele i lille cigaræske. Ca. 20 frimærkehæfter, dog med lidt mangler. Varenr: 4589806 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 17:10:00 DKK 475
Samling Danmark , Færø, Grønland, Island samt Åland.
Samling Danmark , Færø, Grønland, Island samt Åland.. Samling Danmark , Færø, Grønland, Island samt Åland. Indeholder DK. 8 Prestigehæfter stemplet. Åland årsmapper 2009 til 2016 postfrisk der mangler Afa:306-308, 320,380. dertil 3 kartoteker med Island, Grønland, Færø. Varenr: 4636488 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 20:15:00 DKK 650
Danmark årsmapper 2000 til 2013, samt Danske frimærker 2009
Danmark årsmapper 2000 til 2013, samt Danske frimærker 2009. Danmark årsmapper 2000 til 2013, samt Danske frimærker 2009. Høj pålydende samt stor katalog værdi. Varenr: 4637306 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 20:20:00 DKK 4.000
Samling Danmark postfrisk.
Samling Danmark postfrisk.. Postfrisk samling i 16 siders indstiks bog med bl.a. 85x-86x-87x-89x og 87y uden punkt efter postfrim med mag. nr.62-0. Samlingen har mange komplette sæt samt nogle varianter, går til afa 920 ikke komplet. Stor porto værdi samt katalog værdi. Varenr: 4633066 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 20:40:00 DKK 3.800
Samling Danmark postfrisk (1)
Samling Danmark postfrisk (1). Samlingen er på 32 sider med bl.a. Mag. 4-blokke med Fr.IX, Rigsvåben Ialt 16 sider med mag. 4-blokke., Bølgeline, samt diverse stålstik. Dertil løsmærker med Rigsvåben, Fr.IX, Bølgeline samt fra afa 651 til 927 samt et helark Varenr: 4637318 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 20:47:00 DKK 850
Norge
Norge. Norge. Stor flyttekasse med samlinger og lagerpartier, i 10 album, desuden løse mærker årsmapper m.m. Varenr: 4637544 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 19:46:00 DKK 950
Grønland
Grønland . Grønland. Stor flyttekasse med samlinger og lagerbøger, med mange mærker, set er bl.a Amerikaudgave, samt en del postfriske 4-blokke og ark m.m. Varenr: 4637546 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 20:00:00 DKK 1.600
Grønland  Dronning Margrethe II AFA nr. 283X
Grønland Dronning Margrethe II AFA nr. 283X . Grønland Dronning Margrethe II AFA nr. 283X (omvendt overtryk) mærkerne er postfriske.. Med Attest fra CAM. Varenr: 4632694 DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 20:11:00 DKK 1.650
Europa miniark/sammentryk  AFA 140000 (23)
Europa miniark/sammentryk AFA 140000 (23). Europa miniark/sammentryk, stor samling i 23 tykke specialalbum, med miniark/sammentryk kun fra de europæiske lande, meget samlet både postfrisk og stemplet, samlet AFA 140000 ifølge indleveren (13) Henstår i 3 flyttekasser Varenr: 4612584 DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 20:21:00 DKK 7.000
Samling frimærker i to flyttekasser, 33 album
Samling frimærker i to flyttekasser, 33 album. Samling frimærker i to flyttekasser, bestående af samlinger mm. i 33 album. Samlinger fra bla. Holland, Belgien, England, Schweitz, Østrig, Italien mm. Samt flere Oversø herunder Canadiske breve. Varenr: 4640374 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-04-2017 14:01:26 DKK 750
Norden (2)
Norden (2). Norden. Parti i 2 store flyttekasser, med samlinger og lagerbøger i 23 store album, set er bl.a. en del postfrisk materiale fra flere lande, også lidt ikke norden Varenr: 4637547 DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-05-2017 20:03:00 DKK 650
Postkort
Postkort. Postkort. Ældre tyk postkortalbum, med ca 300 kort, mange bedre motiver forefindes, se fotoudsnit Varenr: 4639124 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-05-2017 20:03:00 DKK 1.750
Samling postkort
Samling postkort. Samling postkort. Samling i 15 postkortalbum med flere bedre motiver, SE FOTO UDSNIT Henstår i flyttekasse Varenr: 4630009 DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-05-2017 20:14:00 DKK 2.500