Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kunstdruck nach einem Entwurf von Hundertwasser
Kunstdruck nach einem Entwurf von Hundertwasser, hinter Glas gerahmt. Bildmaß: 45 x 81 cm. Rahmenmaß: H. 74 cm. B. 113 cm. T. 3,5 cm. Altersgemäßer Zustand. Rahmen vereinzelt bestoßen.
Varenr: 4661493
DKK 2.603 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
10:59:06
DKK 1.153
Leonor Fini, Lithographie, ' Couple Femme '
Leonor Fini, Lithographie, ' Couple Femme ' , unten signiert und monogrammiert, hinter Glas gerahmt. Bildmaß: 64 x 49 cm. Rahmenmaß: H. 73 cm. B. 58 cm. T. 2,5 cm. Altersgemäßer Zustand, Rahmen vereinzelt bestoßen.
Varenr: 4661577
11:00:27
DKK 744
Mårten Andersson Seldon
MÅRTEN ANDERSSON (född 1934): "Seldon", signerad Mårten A, numrerad, litografi, ca 118x115 cm
Varenr: 4724563
DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-07-2017
11:18:00
Se mere
Astri Bergman-Taube litografier
ASTRI BERGMAN TAUBE (1898-1980): (2 st) "Flickan i Havanna", "Får jag lov lilla pappa", signerad Astri Bergman Taube, numrerade 141/210, färglitografier, bladmått ca 47x63 cm, oramade
Varenr: 4724567
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
11:30:00
Se mere
André Lanskoy, Farblithographie, ' Ohne Titel '
André Lanskoy, Farblithographie, ' Ohne Titel ', unten signiert und monogrammiert, hinter Glas gerahmt. Bildmaß: 74 x 48 cm. Rahmenmaß: H. 97 cm. B. 76 cm. T. 4 cm. Altersgemäßer Zustand. Rahmen mehrfach bestoßen.
Varenr: 4661589
DKK 2.975 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
12:11:44
DKK 1.487
Gunilla Mann
GUNILLA MANN (född 1947): 4 st. kompositioner, signerade och numrerade, konsttryck/affischer, ca 40x57 cm
Varenr: 4724577
DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
12:15:00
Se mere
Thor Lindeneg, tre litografier (3)
Tre kompositioner af Thor Lindeneg (f. 1941), litografier, den ene betitlet 'Psyke II', sign. og nummereret 1/250, 82/300 og 22/25, største blads mål 62,5 x 46 cm., det ene motiv monteret bag glas i ramme. (3)
Varenr: 4725325
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
12:19:00
DKK 325
Erling Steen. To kompositioner. Litografier E.A. (2)
Erling Steen (f. 1945). To kompositioner. Litografier E.A. Sign. og dat. Steen 92. 62 x 46 cm. Løsblad. (2)
Varenr: 4668865
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017
12:53:00
Petter Thoen färglitografi
PETTER THOEN (född 1943): "I had a terrible dream...", signerad Thoen, numrerad 9/30, färglitografi, ca 40x60 cm
Varenr: 4724594
DKK 1.912 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-07-2017
13:21:00
Se mere
Henrik von Garber Bubblegum
HENRIK VON GERBER (född 1970), Bubblegum machine, signerad och numrerad Gerber 24/90, digital print, ca 37x30 cm
Varenr: 4724598
DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-07-2017
13:33:00
Se mere
Gösta Werner,
Gösta Werner, "Visor av Evert Taube" med färglitografier. 14 st, färglitografier i två kassetter. Text av Evert Taube. Mått: 43 x 30. Ej fullständigt genomgången
Varenr: 4694408
DKK 4.589 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24-07-2017
13:55:26
DKK 554
Lis Zwick. Par litografier, 'Tvillingerne I & II', cd (2)
'Tvillingerne I' og 'Tvillingerne II', af Lis Zwick f. 1942, litografi 152/250, sign. og dat. Lis Zwick 1992. 61x44,5 cm (80x61,5 cm) (2)
Varenr: 4724891
14:05:27
DKK 675
Christian Lemmerz f. 1959. Litografi, cd
CHRISTIAN LEMMERZ Litografi 158/200, Komposition, sign. Lemmerz, 35 x 48 (52 x 65) cm. cd
Varenr: 4712790
14:07:10
DKK 1.450
Henri Matisse. Hvid palme på rød baggrund, serigrafi, cd
Henri Matisse. Hvid palme på rød baggrund, serigrafi. Signatur i trykket. cd. (51 x 41) cm.
Varenr: 4712795
14:07:54
DKK 875
Joakim Allgulander litografi Sommar
JOAKIM ALLGULANDER (född 1965): "Land", signerad samt provtryck, färglitografi, ca 34x75 cm
Varenr: 4724612
14:30:00
Se mere
Petter Thoen gigital print
PETTER THOEN (född 1943), " I asked for two carat but I got one ...", signerad Thoen, numrerad 32/250, digital print, ca 31,5x46 cm
Varenr: 4724624
15:21:00
Se mere
Joakim Allgulander färglirografi
JOAKIM ALLGULANDER (född 1965): White spot, signerad Joakim Allgulander, numrerad 71/210, litografi, bladstorlek ca 35,5 x 30 cm
Varenr: 4724627
15:30:00
Se mere
Reklameplakat for en togrejse hen over Mont Blanc, farvetryk på papir
Reklameplakat for en togrejse hen over Mont Blanc, farvetryk på papir. Plakaten er dubleret på lærred. Mål ca.: 106 x 76 cm. Plakaten fremstår i aldersrelateret stand med lette brugsspor.
Varenr: 4694881
DKK 3.569 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
15:35:24
DKK 2.789
Herbert Leupin, reklameplakat, Furka-Oberalp
Herbert Leupin, reklameplakat, Furka-Oberalp. Reklameplakaten er dubleret på lærred. Mål ca.: 102 x 64 cm. Plakaten fremstår i aldersrelateret stand med lette brugsspor.
Varenr: 4694884
DKK 4.090 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
15:35:34
DKK 781
Jean Rouille, farvetryk dubleret på lærred
Jean Rouille, farvetryk dubleret på lærred, 'Tie'. Plakaten blev fremstillet som reklame for en herreekviperingshandler, men det orange felt er frit. Offentliggjort af Avenir Publicite. Mål ca.: 160 x 120 cm. Billedet fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor.
Varenr: 4694879
DKK 3.346 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
15:35:44
DKK 1.078
Ove Carlson Sunday morning
OVE CARLSON (född 1950): Sunday morning, signerad och numrerad Carlson, 3/27, pigment ink print, ca 50x50 cm, oramad
Varenr: 4724629
15:36:00
Se mere
Jan Belat, Litographie, ' Familie '
Jan Belat, Litographie, ' Familie ', unten signiert und monogrammiert. Bildmaß: 36 x 42 cm. Rahmenmaß: H. 51,5 cm. B. 71,5 cm. T. 2 cm. Altersgemäßer Zustand.
Varenr: 4708934
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
15:42:52
DKK 297
Unbekannter Künstler, Litographie, ' Ohne Titel '
Unbekannter Künstler, Litographie, ' Ohne Titel ', oben unleserlich signiert, hinter Glas gerahmt. Bildmaß: 69,5 x 49,5 cm. Rahmenmaß: H. 72 cm. B. 51,5 cm. T. 3 cm. Altersgemäßer Zustand.
Varenr: 4708931
15:43:00
DKK 297
Lisa Rinnevuo färglitografi
LISA RINNEVUO (född 1972), "Monikas vals", signerad och numrerad Lisa Rinnevuo 52/260, färglitografi, ca 44x38 cm
Varenr: 4724632
DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-07-2017
16:00:00
Se mere
Mogens Andersen. Litografi samt to litografiske tryk (3)
Mogens Andersen. Litografi samt to litografiske plakater. Litografiet måler 69 x 56 cm , sign., dat. og num. Mogens Andersen '61, 420/500. Særtryk fra Politiken 1974, 59 x 42, samt litografisk tryk, usign. 42 x 37.5 cm. (3)
Varenr: 4723374
16:11:00
Angelica Wiik Uteliv
ANGELICA WIIK (född 1960): "Uteliv", signerad Angelica Wiik, färglitografi med glitter, EA, ca 59x40 cm, oramad
Varenr: 4724649
DKK 1.224 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
17:06:00
Se mere
Johannes Larsen / Ubekendt Kunstner, træsnit, sneppe /ænder (2)
Sneppe / ænder af Johannes Larsen (1867-1961) / Ubekendt Kunstner, indrammede træsnit, begge sign. 23,5x30,5 cm. (29,5x36,5 cm). 28x21 cm. (35x28,5 cm). Begge lettere guldnet samt ene med enkelte syrepletter. (2)
Varenr: 4725164
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
17:13:00
Lautrec Toulouse litografier efter
HENRI DE TOULOUSE LAUTREC (1864-1901): efter, 2 st, kompositioner med figurer, litografier, ca 25x20, resp. 20x20 cm
Varenr: 4724664
18:03:00
Se mere
Gösta Gustafsson. Färglitografi. Stockholms ström (BUS)
Gösta Gustafsson (1931-2008). Färglitografi. Måsar på Stockholms ström. Blyertssignerad. daterad 1968. Numrerad 262/350. Inramad bakom glas med passepartout. 40x50. (53x64)
Varenr: 4726379
DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-07-2017
18:28:00
DKK 229
Poul Pava, tryk på lærred, tre kompositioner, cd (3)
Tre figurkompositioner, af Poul Pava (f. 1967). Tryk på lærred, mål hhv. H. 80 B. 80 cm., H. 70 B. 100 cm. og H. 56 B. 70 cm. (3)
Varenr: 4722685
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
18:55:00
DKK 325
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>