Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Grafik i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Joan Miro
Joan Miro. JOAN MIRO (1893-1983): Komposition, 1965, Mourlot 368, färglitografi, ca 37x27 cm. Varenr: 4634967 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 10:32:00
Se mere
Ida Bruun. Figurkompositioner. Linoleumssnit (2)
Ida Bruun. Figurkompositioner. Linoleumssnit (2). Figurkompositioner af Ida Bruun (født 1987). To linoleumssnit. Begge sign. Ida B. og nummereret. 21 x 30 cm. (32 x 42 cm.) og 30 x 20 cm. (42 x 32 cm.) (2) Ida startede på Kunstskolen Nordhøj i 2012 og har desuden en 3-årig STU uddannelse (Særlig tilrettelagt ungdomsuddannelse). Idas ... Varenr: 4573889 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 11:07:00 DKK 300
Joan Miro
Joan Miro. JOAN MIRO (1893-1983): Komposition, 1965, Mourlot 374, färglitografi, ca 37x27 cm. Varenr: 4634974 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 11:08:00
Se mere
Joan Miró färglitografi 1972
Joan Miró färglitografi 1972. JOAN MIRÓ, MIRÓ BRONZES HAYWARD GALLERY, 1972, färglitografi, Arte Paris, ca 90x56 cm Varenr: 4634979 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 11:28:00
Se mere
Lothar Oppermann, litografi samt Air France reklameplakat (2)
Lothar Oppermann, litografi samt Air France reklameplakat (2). Modelstudie af Lothar Oppermann (1939-1993), litografi, sign. Lothar-92, 120x80 cm. Air France reklameplakat, 61x98 cm. Ene med bukkede sider, begge med håndteringsmærker. U.R. (2) Varenr: 4570117 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 11:51:00 DKK 350
Astrid Mønster Tästesen. Kompositioner. Raderinger (2)
Astrid Mønster Tästesen. Kompositioner. Raderinger (2). Kompositioner af Astrid Mønster Tästesen (født 1988). To raderinger. Begge sign. Astrid. 20 x 15 cm. (42 x 30 cm.) (2) Astrid startede på Kunstskolen Nordhøj i 2011 og har desuden en 3-årig STU uddannelse (Særlig tilrettelagt ungdomsuddannelse). Astrids kunstneriske arbejde tager ofte afsæt i... Varenr: 4574165 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 12:27:50 DKK 325
Angelica Wiik färglitografi
Angelica Wiik färglitografi. ANGELICA WIIK (född 1960): "Rävboa", signerad Angelica Wiik, 136/290, färglitografi med glitter, 60x42 cm; oramad Varenr: 4634998 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 12:48:00
Se mere
Jan Leth, Allan Schmidt, mfl, samling grafik, div. motiver (16)
Jan Leth, Allan Schmidt, mfl, samling grafik, div. motiver (16). Samling grafik heriblandt Jan Leth, Allan Schmidt, Lars Swane, Finn Have og Seppo Mattinen, alle sign. og flere nummeret, mål på største og mindste 46x62 cm. 80x70 cm. Der kan forekomme enkelte med håndteringsmærker og bukkede hjørner. U.R. (16) Varenr: 4632028 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 14:04:42 DKK 325
Angelica Wiik litografi
Angelica Wiik litografi. ANGELICA WIIK (född 1960): "Pont Neuf", signerad Angelica Wiik, EA, färglitografi med glitter, ca 59x42 cm;. oramad Varenr: 4635021 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 14:16:00
Se mere
Astrid Mønster Tästesen. Portræt og opstillinger. Pastel og akvarel på papir (4)
Astrid Mønster Tästesen. Portræt og opstillinger. Pastel og akvarel på papir (4). Portræt og opstillinger af Astrid Mønster Tästesen (født 1988). Pastel og akvarel på papir. Alle sign. 30 x 20 cm. (32 x 23 cm.) - 30 x 22 cm. (42 x 32 cm.) (4) Astrid startede på Kunstskolen Nordhøj i 2011 og har desuden en 3-årig STU uddannelse (Særlig tilrettelagt ungdomsuddannelse). ... Varenr: 4573834 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:28:00 DKK 300
Carl-Jürgen Tohmfor, Litograophie, Ohne Titel
Carl-Jürgen Tohmfor, Litograophie, Ohne Titel. Carl-Jürgen Tohmfor, Litograophie, Ohne Titel unten signiert, monogramiert und signiert, Maße: H. 82 cm. B. 61 cm. T. 2 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Varenr: 4633547 DKK 1.115 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 15:07:29 DKK 297
Unbekannter Künstler, Seriegraphie, Ohne Titel
Unbekannter Künstler, Seriegraphie, Ohne Titel. Unbekannter Künstler, Seriegraphie, Ohne Titel unten signiert,datiert und monogramiert. Maße: H. 80 cm. B. 70 cm. T. 2 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varenr: 4633549 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 15:10:26 DKK 297
Joan Miró färgoffset 1978
Joan Miró färgoffset 1978. JOAN MIRÓ, FESTIVAL d´auomme á PARIS, 1978, färgoffset efter original av Joan Miró, ca 120x80 cm Varenr: 4635035 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 15:12:00
Se mere
Esben Hanefelt Kristensen. Tre plakater (3)
Esben Hanefelt Kristensen. Tre plakater (3). Tre plakater fra udstillinger med Esben Hanefelt Kristensens værker på Galleri Nordenvind, Sæby, hhv. 2 ekspl. af 'Mellem himmel og hav - engle, havfruer og andre rejsende' og 1 ekspl. af 'Esben Hanefelt Kristensen', 70 x 50 cm. (3) Varenr: 4630821 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 15:36:00 DKK 300
Nina Thorgeirsdottir, litografi (cd)
Nina Thorgeirsdottir, litografi (cd) . Nina Thorgeirsdottir, litografi (BUS) Nina Thorgeirsdottir f. 1967, litografi. 'Förhoppningsvåg'. Signeret samt nummereret. 40 x 30 cm. ( 47 x 37 cm.) Varenr: 4627416 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 16:03:37 DKK 300
Charles Natoire, To ældre tryk. (2)
Charles Natoire, To ældre tryk. (2). To ældre tryk efter Charles Natoire med motiver af Jupiter og Calisto samt Apollo og Clytia. Monteret i forgyldte rammer. 31 x 28 cm. Varenr: 4626762 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 16:10:52 DKK 300
Konvolut Lithographien von H.G von Lautner (1947-1991) (4)
Konvolut Lithographien von H.G von Lautner (1947-1991) (4). Konvolut Lithographien von H.G von Lautner (1947-1991), unten rechts signiert und unterschiedlich nummeriert, hinter Glas gerahmt. Bildmaß: 4 x 6 cm. Rahmenmaß: 13 x 20 x 14 x 21 cm. (4) Varenr: 4499638 DKK 1.859 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 17:20:51 DKK 744
Konvolut Lithographien von H.G von Lautner (1947-1991) (4). Konvolut Lithographien von H.G von Lautner (1947-1991), unten rechts signiert und unterschiedlich nummeriert, hinter Glas gerahmt. Bildmaß: 6 - 9 x 4 - 11,5 cm. Rahmenmaß: 16,5 x 27 x 11,5 x 23,5 cm. (4) Varenr: 4499635 DKK 1.859 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 17:20:59 DKK 744
Wella Werbeplakat
Wella Werbeplakat . Wella Werbeplakat hinter Glas gerahmt. Maße: H. 71 cm. B. 50,5 cm. T. 3 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varenr: 4633552 DKK 1.115 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 18:06:00 DKK 297
Peder Meinert f. 1951, To kompositioner, serigrafi begge unika tryk. (2)
Peder Meinert f. 1951, To kompositioner, serigrafi begge unika tryk. (2). Peder Meinert f. 1951, To kompositioner, serigrafi begge unika tryk. sign. og dat. P Meinert 87 og 89, 53x41 cm (72x58 cm) og 33x27 cm (51x41 cm) (2) Varenr: 4635200 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 18:06:00 DKK 300
Yngve Reidar Vold, Norge, färglitografi 'Midsommernatt' (bus)
Yngve Reidar Vold, Norge, färglitografi 'Midsommernatt' (bus). Yngve Reidar Vold, Norge, färglitografi 'Midsommernatt'. (f1949). Signerad samt numrerad 48/130. 44 x 65 cm (64 x 83 cm). (bus) Varenr: 4615221 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25-04-2017 18:15:00 DKK 232
Mordillo, Farblithographie, ' Ohne Titel '
Mordillo, Farblithographie, ' Ohne Titel '. Mordillo, Farblithographie, ' Ohne Titel ' unten signiert und datiert. Bildmaß: H. 66 cm. B. 47,5 cm. Rahmenmaß: H. 70 cm. B. 51 cm. T. 3 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Varenr: 4633564 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 18:54:00 DKK 297
Gunnar Norrman. Torrnålsgravyr. 'Natt i trädgården' samt tre böcker (BUS) (4)
Gunnar Norrman. Torrnålsgravyr. 'Natt i trädgården' samt tre böcker (BUS) (4). Gunnar Norrman (1912-2005). Torrnålsgravyr. "Natt i trädgården". Blyertssignerad och daterad 1997. Numrerad 1/15. Inramad bakom glas med passepartout. 10x9. (38x30). Medföljer gör även tre böcker om Gunnar Norrmans konst. (4) Ingår i temaauktionen KONST - VÅRENS MODERNA I MALMÖ Varenr: 4635575 DKK 1.161 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-04-2017 18:59:00 DKK 406
Wella Werbeplakat
Wella Werbeplakat . Wella Werbeplakat hinter Glas gerahmt. Maße: H. 71 cm. B. 50,5 cm. T. 3 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varenr: 4633551 DKK 1.115 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 19:07:00 DKK 297
Hans Meyer Petersen cd. To kompositioner, litografier (2)
Hans Meyer Petersen cd. To kompositioner, litografier (2). Hans Meyer Petersen f. 1937. To kompositioner. Sign Hmp. 95. Litografier XI/XVI og XIII/XVI. 57 x 78 cm. (77 x 98) cm. (2) Varenr: 4635789 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 19:11:00 DKK 450
Jack Kampmann. Landskab. Litografi (cd)
Jack Kampmann. Landskab. Litografi (cd) . Landskabsparti af Jack Kampmann (1914-1989). Litografi. Sign. og dat. Jack Kampmann 1984. 50 x 53 cm (65,5 x 69 cm). (cd) Varenr: 4622647 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 19:17:00 DKK 350
Lars Ravn cd. To kompositioner, serigrafi (2)
Lars Ravn cd. To kompositioner, serigrafi (2). Lars Ravn cd. To kompositioner. Sign. Lars Ravn 1987. Serigrafi. 64 x 90 cm. Indrammet bag glas. (2) Varenr: 4603158 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 19:22:00 DKK 325
Lars Huck Hultgren. Färglitografi (BUS)
Lars Huck Hultgren. Färglitografi (BUS). Lars Huck Hultgren (född 1931). Färglitografi. Dukat bord. Blyertssignerad. Numrerad 259/310. Inramad bakom glas. 51x44. Varenr: 4620660 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-04-2017 19:24:00 DKK 232
Robert Jacobsen, serigrafi, komposition (cd) (4)
Robert Jacobsen, serigrafi, komposition (cd) (4). Kompositioner af Robert Jacobsen (1912-1993), fire serigrafier nr. 26/40. Sign, i bly. Mål henholdsvis 18.5 x 14 cm og 14 x 18 cm (4) Varenr: 4630947 DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2017 19:25:00 DKK 1.150
Anders Appelkvist. Färglitografi (BUS)
Anders Appelkvist. Färglitografi (BUS). Anders Appelkvist (född 1958). Färglitografi. Räv i barrskog. Blyertssignerad. Numrerad 260/360. Inramad bakom glas med passepartout. 53x45. (68x58) Varenr: 4620667 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-04-2017 19:26:00 DKK 232
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>