Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vintage diamant- rosetvedhæng af 9 kt. hvidguld
Vintage diamant- rosetvedhæng af 9 kt. hvidguld med integreret kæde, prydet med 8 enkeltslebne diamanter, i alt 0.16 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. 1900-tallets midte. Vedhæng Ø 0,65 cm. Kæde L. 40 cm.
Varenr: 4832990
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
11:30:00
Ketten besetzt u.a. mit Koralle, Bergkristall und Amethyst (2)
Ketten besetzt u.a. mit Karneol, Turmalin, Amethyst, Koralle und Süßwasserzuchtperlen. Länge ca.: 62,5 cm und 47 cm. Eine Kette besitzt einen zylinderförmigen Magnetverschluss. Die Ketten befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit sehr geringfügigen Tragespuren. (2)
Varenr: 4815266
DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-12-2017
11:40:00
DKK 298
Korallenketten (3)
Korallenketten u.a. besetzt mit Elementen aus Holz, Bronze und Karneol. Zwei der Ketten besitzen eine vergoldeten Verschluß aus 925 SIlber (punziert). Die Längen variieren von ca.: 44,5 cm bis 61 cm. Die Ketten befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit geringfügigen Tragespuren. (3)
Varenr: 4815274
11:45:00
DKK 298
Tre-radet halscollier med saltvandskulturperler, diamantlås af hvidguld i alt ca. 1.75 ct
Tre-radet halscollier med runde og semi-runde saltvandskulturperler, knude imellem hver perle, afsluttet med diamantlås af hvidguld, prydet med 50 større og mindre enkeltslebne og brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.75 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Lås ustemplet, testet til 8 kt. ...
Varenr: 4819444
DKK 19.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
11:48:00
DKK 6.200
Pendant in 18k with diamonds 0.21ct
Pendant in 18k white rhod gold set with numerous brilliant & single cut diamonds 0.21ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI Chainlength: 44cm
Varenr: 4861601

DKK 3.722 BE, Antwerpen 11-12-2017
12:08:00
DKK 670
Fresh water pearl necklace in 9kt white gold
Fresh water pearl necklace in 9kt white gold Pearls in round shapeSize: 6x7mmVibrant white colourgood lustre & clean surfaceTotal lenght: 45cmJewlery certificate and gift box included
Varenr: 4857105

DKK 2.047 BE, Antwerpen 11-12-2017
12:55:00
DKK 298
Necklace in 14k bicolour gold
Necklace in 14k bicolour gold (rhod. white gold & yellow gold) Necklace with rectangles & squares. Rectangles in rhod. white gold & squares and chain in yellow gold Necklace length: 44cm Total weight: 2.5g
Varenr: 4627237

DKK 3.163 BE, Antwerpen 11-12-2017
15:10:39
DKK 782
Collier 18 k guld med emalj
COLLIER, 18 k guld, dekor samt miniatyrporträtt i emalj, dekor av två hängande kläppar, 1800-talets mitt, längd ca 37 cm, vikt ca 6,8 g
Varenr: 4861128
DKK 3.861 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 11-12-2017
15:12:00
Se mere
4 ravkæder, 3 vedhæng samt broche med rav, samt ravperler
4 ravkæder, længde ca. 65 cm. Samlet ca. 198 gram. Samt 3 vedhæng samt broche med ravklump. Samlet vægt ca. 26 gram., samt samling ravperler samlet vægt for perler ca. 240 gram.
Varenr: 4862629
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
15:12:45
DKK 450
Wiwen Nilsson collier bergkristall
WIWEN NILSSON, collier, sterlingsilver, Lund 1946, rektangulär trappslipad bergkristall, höjd inkl. öglor 3,5 cm, kedja med stavar och ringar, längd 42 cm, total vikt ca 33 g
Varenr: 4861131
DKK 7.722 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
15:24:00
Se mere
The Earth Collection. Parti bijouteri, (ca. 1430 dele)
The Earth Collection. Parti bijouteri best. af; ca. 1030 halskæder; ca. 270 armbånd; ca. 130 par øreringe, hovedparten i poser. The Earth Collection bygger på bæredygtighed, hvor der i produktionen er taget størst mulig hensyn til mennesker og miljø. (ca. 1430 dele)
Varenr: 4851900
DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
15:58:00
DKK 625
Necklace with heart motive in 14k
Necklace with heart motive in 14k yellow gold hallmarked. Heart measurements: 21x15mm Necklace length: 42cm
Varenr: 4633258

DKK 1.303 BE, Antwerpen 11-12-2017
16:18:00
DKK 298
Ketten besetzt u.a. mit Amethyst und Bakelit (2)
Modeschmuckketten besetzt u.a. mit Karneol, Amethyst, Holz, Koralle, Malachit und Bakelit. Länge ca.: 51,5 cm und 58,5 cm. Die Bakelit Elemente besitzen einen Durchmesser von ca.: 43,3 mm. Die Ketten befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit sehr geringfügigen Tragespuren.
Varenr: 4815277
16:50:00
DKK 298
Vedhæng med rubin og brillanter
Vedhæng udført i 18 kt. hvidguld, prydet med 5 rørfattede brillanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Samt en dråbeformet facetsleben rubin. Længde ca. 3,5 cm. Vægt 2,5 gram.
Varenr: 4818683
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
18:02:08
Perlecollier og lås af 18 kt guld med brillanter. ca. 0.55 ct.
Perlecollier prydet med 37 akoya saltvandskulturperler. Diam: ca. 9 mm. Lås af 18 kt prydet med enkelslebne diamanter. ca. 0.55 ct Farve: Wesselton -Top crystal (H-I) Klarhed: Si. Længde: 40,5 cm.
Varenr: 4855058
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
18:13:00
DKK 2.300
Halskæde med vedhæng af 14 kt hvidguld og brillant
Halskæde samt vedhæng af 14 kt hvidguld. Vedhæng i form af et hjerte, prydet med en brilliantsleben diamant, ca 0.05 ct. Længde på kæden 38,5 cm. Vægt ca. 8 gram.
Varenr: 4862874
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
18:20:04
Rohdolith - Collier
Collier gefertigt aus 925 Silber (rohdiniert/punziert), besetzt mit ca.: 69 Rohdolithen Granaten in der Farbe pink rasberry von je ca.: 4 x 2,8 mm. Maße ca.: Länge 44,5 cm, Mittelteil 60 x 55 mm. Gewicht ca.: 21,4 g.
Varenr: 4845818

DKK 2.419 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-12-2017
18:25:00
DKK 595
Ole Lynggaard 'GLOBE ' goldlock
Ole Lynggaard goldlock in 18k white gold Weight: 8.8g Measures: 2.5cm in diameter
Varenr: 4783097

DKK 13.398 BE, Antwerpen 11-12-2017
19:01:00
DKK 1.563
Ring og halskæde i guld 18 kt med safir og brillanter (3)
Rosetring i 18 kt. guld prydet med en oval safir mål: 6,4 x 7,5 mm. Flankeret af 8 brillanter på samlet 0.56 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1 Ringstr. 50 ø 16 mm, samt med 6 hvide glassten.Tilhørende vedhæng i 18 kt. guld med brillanter samlet 0.54 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: P1. ...
Varenr: 4829988
DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
19:07:00
DKK 4.100
Pendant in 14k with a brilliant cut diamond 0.30 ct
Pendant in 14k white rhod gold set with a brilliant cut diamond 0.30 ct Colour: (G) Top Wesselton Clarity: SI Chainlength: 42cm p0734
Varenr: 4732132

DKK 6.327 BE, Antwerpen 11-12-2017
19:07:00
DKK 409
Gucci. Logo halssmykke udført i 18 kt. hvidguld
Gucci. Logo halssmykke udført i 18 kt. hvidguld med en brillant og integreret kuglekæde. Længde; 40 cm.
Varenr: 4847650

DKK 3.700 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2017
19:17:00
DKK 1.050
Jadekette
Kette gefertigt aus Jadekugeln besetzt mit einem Federring gefertigt aus 925 Silber. Die Kugeln sind poliert und geben der Kette ein glänzend grüne Optik. Die Jade ist von opaker Lichtdurchläßigkeit. Maße ca.: L. 54 cm, D. 10 mm. Gewicht ca.: 73,7 g.
Varenr: 4843794

19:35:00
DKK 930
Necklace with round pendant in 14k yellow gold hallmarked.
Necklace with round pendant in 14k yellow gold hallmarked. Pendant measurements: 16x16mm Necklace length: 42cm
Varenr: 4867245

DKK 1.489 BE, Antwerpen 11-12-2017
19:38:00
DKK 298
6 halskæder med ferskvands kulturperler mm (6)
6 halskæder med ferskvands kulturperler mm. bestående af 2 af mrk. Rabi´nowich med mix af perler. Længde henholdsvis 42 og 45 cm. Halskæde med kobberfarvede ferskvands kulturperler, perlediam. Ø 8,5 mm. L. 41 cm. Halskæde med sølvgrå flade barokke ferskvands kulturperler. L. 43 cm. Samt 2 ...
Varenr: 4860061
DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
19:39:00
Pärlcollier med guldlås
COLLIER, 2-radigt, doserat, odlade saltvattenspärlor, lås, 18 k guld, genombruten dekor av diamanter med rosenslipning samt gammalslipad diamant i centrum, bekransad med orientpärlor, 1800-talets andra hälft, längd ca 43 cm
Varenr: 4861203
DKK 2.703 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
19:52:00
Se mere
Akoya pearl necklace in 9kt yellow gold
9kt Akoya pearl necklace Akoya pearls in round shapeSize: 8x8.5mmbrillant white colourgood lustre & clean surfaceTotal lenght: 45cmJewlery certificate and gift box included
Varenr: 4857114

DKK 7.071 BE, Antwerpen 11-12-2017
19:56:00
DKK 298
Chopard, Happy Diamond vedhæng og kæde af 18 kt. hvidguld
Chopard. Happy Diamond vedhæng af 18 kt hvidguld prydet med en bevægelig diamant, ca 0.05 ct., farve: Top Wesselton, klarhed. Mål på vedhæng Ø 1 cm. Dertil original halskæde af 18 kt hvidguld. Længde ca 42 cm. Vedhænget er nummereret 79/3086. Certifikat medfølger.
Varenr: 4861547
DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
20:00:00
DKK 3.300
Brillantvedhæng, ca 0.63 ct med halskæde af 18 kt hvidguld
Vedhæng prydet med brillant, ca 0.63 ct., Farve: Top Crystal (I), Klarhed: P1, monteret på halskæde af 18 kt hvidguld. Længde: ca 45 cm.
Varenr: 4742910
DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
20:03:00
Hjertevedhæng af 14 kt. guld med brillanter, 0.48 ct.
Hjertevedhæng af 14 kt. guld prydet med 16 brillantslebne diamanter på tilsammen 0.48 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), klarhed: P. H. 1,8 cm. Vægt 1,6 g. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 4855758
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:03:00
DKK 650
Anytime. Alliance vedhæng af 14 kt. hvidguld med brillant
Anytime. Alliance vedhæng af 14 kt. hvidguld, prydet med brillantsleben diamant på 0.03 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Monteret med kæde af sterlingsølv, L. 48 cm.Vejl.udsalgspris: 2.295,- DKK
Varenr: 4858792

DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:05:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>