Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Have i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piedestaler
Piedestaler. PIEDESTALER, 1 par, 1900-tal, i form av bevingade lejon, stenmassa, höjd 40 cm Varenr: 4634964 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 10:20:00
Se mere
Stor blomsterkrukke af lertøj med underskål i form af urtepotteskjuler. H. 125 cm.
Stor blomsterkrukke af lertøj med underskål i form af urtepotteskjuler. H. 125 cm. . Stor blomsterkrukke af lertøj med underskål i form af urtepotteskjuler. H. 125 cm. Diam. 125 cm. Fremstår med brugsslitage, revner og afslag. Varenr: 4635890 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 11:39:32 DKK 375
Trädgårdsskulptur stenmassa
Trädgårdsskulptur stenmassa. TRÄDGÅRDSSKULPTUR, stenmassa, 1900-tal, i form av sfinx, höjd ca 70 cm Varenr: 4634990 DKK 1.548 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 12:20:00
Se mere
Trädgårdsskulpturer
Trädgårdsskulpturer. TRÄDGÅRDSSKULPTURER, 2 st, 19/2000-tal, Kina, stenart, förberedda för vattenledningar, höjd ca 49 cm Varenr: 4634997 DKK 2.322 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 12:44:00
Se mere
Piedestaler
Piedestaler. PIEDESTALER, 1 par, 1900-tal, i form av kolonner, stenmassa, höjd 60 cm Varenr: 4635005 DKK 1.548 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 13:16:00
Se mere
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.. Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier af sortgrundet træ, plexiglas, langt "plante"bord og to skamler" medfølger. Tag med tagpap, 4 hjul m/bremser, to skydedøre. Mål: Højde 245 cm (inkl.hjul) x Bredde 180 cm x Dybde 130 cm. Leveres i 7 kasser: 195x221x8,5 cm - 46 kg + 128x221x8,5 cm ... Varenr: 4632657

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 13:27:33 DKK 3.900
Paar Blumentöpfe (2)
Paar Blumentöpfe (2). Paar Blumentöpfe aus Gusseisen. (2) Maße: H. 32 cm. B. 30 cm. T. 25 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varenr: 4624272 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:31:29 DKK 297
Chinesischer Gartenhocker mit Mosaik Dekor
Chinesischer Gartenhocker mit Mosaik Dekor. Chinesischer Gartenhocker mit Mosaik Dekor, gefertigt aus Kunststoff. Der Korpus ist verziert mit Mäander Bordüren, schwarz gefasst. Maße ca.: H.46 cm, D. 28 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varenr: 4624418 DKK 1.338 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:36:29 DKK 297
Havetaburet i form som en elefant
Havetaburet i form som en elefant . Havetaburet i form som en elefant, udført af fajancekeramik, tykvægget keramik, håndstafferet, glaseret, overfladen er delvist krakeleret. H: 57 cm, B: 28 cm, D: 55 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med lette brugsspor (pladen har lette afslag). Varenr: 4578503 DKK 3.346 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:37:10 DKK 1.115
Havetaburet med kineserier
Havetaburet med kineserier . Havetaburet med kineserier, udført af fajancekeramik, tykvægget keramik, polykromt stafferet, glaseret. Korpusset er prydet med paladsscener. Mål ca.: Ø 33 cm, H. 49 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med lette brugsspor. Varenr: 4578479 DKK 4.833 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:37:27 DKK 1.338
Trädgårdsskulpturer
Trädgårdsskulpturer. TRÄDGÅRDSKULPTURER, 3 dlr, 1900-tal, i form av kolonn, klot, och pojke, stenmassa, höjd 35 - 52 cm Varenr: 4635020 DKK 1.548 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 14:12:00
Se mere
Trädgårdsskulpturer
Trädgårdsskulpturer. TRÄDGÅRDSSKULPTURER, 2 st, 19/2000-tal, Kina, stenart, förberedda för vattenledningar, höjd ca 49 cm Varenr: 4635063 DKK 2.322 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 17:12:00
Se mere
Kombisæt med stor kraftig motor på 43 ccm/1,4kw model PR-HT-0043 med 4 forskellige funktioner. Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. PROKRAFT model PR-HT-0043. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger, ... Varenr: 4213401

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 19:16:00 DKK 975
Enkeltlåge i sortlakeret aluminium, model YY-ALAM D07A (3)
Enkeltlåge i sortlakeret aluminium, model YY-ALAM D07A (3). Låge med spir og 2 stolper. Udført i sortlakeret aluminium. Nøgler til lås samt håndtag medfølger. Mål H. 150 cm. B. ca. 110 cm. incl. stolper.Emballage str. låge: 152x5x92 cm. Modelfoto. (3) Varenr: 4110793

DKK 2.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 19:42:00 DKK 1.550
Havekrukker med bladdekoration (2)
Havekrukker med bladdekoration (2) . Havekrukker af frostsikret bronzeret, støbt stenmateriale, dekoreret med bladværk, kvadratisk base. H. 50 cm. Vægt ca. 33 kg. pr. krukke. OBS!! - Køber står selv for håndtering. (2) Varenr: 4632036

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 19:52:00 DKK 575
Par havevaser/urner af patineret støbejern h. 30 cm (2)
Par havevaser/urner af patineret støbejern h. 30 cm (2). Par havevaser / urner af hvidpatineret støbejern h. 30 cm. Af nyere dato. Modelfoto (2) Varenr: 4636030

DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2017 19:55:00 DKK 800
Haveskulptur
Haveskulptur. Elektrisk haveskulptur / springvandsfigur af bruneret og grønpatineret bronze i form af nøgen kvinde. H. 141 cm. Fremstår med udenlandsk stik og brækket blad. Varenr: 4633389 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2017 20:00:00 DKK 1.150
Paar Teracotta Hocker mit Wächterlöwen (2)
Paar Teracotta Hocker mit Wächterlöwen (2). Paar Teracotta Hocker mit Wächterlöwen, durchgebrochener Korpus ist verziert mit floralem Dekor, hellbraun handstaffiert, glasiert, Oberfläche teilweise mit Craquelé. Maße ca.: H. 37 cm, D. 24 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren.(2) Varenr: 4624282 DKK 2.082 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 21:00:00 DKK 297
Terrakotta-Gartenhocker mit Blumenmotiv(2)
Terrakotta-Gartenhocker mit Blumenmotiv(2). Terrakotta-Gartenhocker mit Blumenmotiv, hellbraun gefasst, glasiert, Oberfläche mit Craquelé. Maße ca.: H. 29 cm, D. 31 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Varenr: 4624317 DKK 2.082 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 21:15:00 DKK 297
Trädgårdsskulpturer
Trädgårdsskulpturer. TRÄDGÅRDSSKULPTURER, 2 st, 19/2000-tal, Kina, stenart, fantasidjur, förberedda för vattenledningar, höjd ca 53 cm Varenr: 4635134 DKK 2.322 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 21:18:00
Se mere
Stor blomsterkrukke af lertøj med underskål i form af urtepotteskjuler. H. 125 cm. . Stor blomsterkrukke af lertøj med underskål i form af urtepotteskjuler. H. 125 cm. Diam. 125 cm. Fremstår med brugsslitage, revner og afslag. Varenr: 4637102 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 11:07:02 DKK 725
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.. Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier af sortgrundet træ, plexiglas, langt "plante"bord og to skamler" medfølger. Tag med tagpap, 4 hjul m/bremser, to skydedøre. Mål: Højde 245 cm (inkl.hjul) x Bredde 180 cm x Dybde 130 cm. Leveres i 7 kasser: 195x221x8,5 cm - 46 kg + 128x221x8,5 cm ... Varenr: 4460734

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 13:59:57 DKK 3.900
Støbejernsskål i kantharosform, formentlig 1700-tallet
Støbejernsskål i kantharosform, formentlig 1700-tallet. Skål i kantharosform, støbejern, formentlig 1700-tallet, sortlakeret, rund fod på kvadratisk plint, sammentrykket korpus med riflet relief, bladværk og æggestav, H. 34 cm, Ø (foroven): 50 cm. Lakeringen er fornyet/slidt/med mangler. Fremstår med forvitrings- og korrosionsspor. (2) Varenr: 4495830 DKK 5.205 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 18:16:00 DKK 3.346
Stor plantekrukke, Impruneta, terrakotta
Stor plantekrukke, Impruneta, terrakotta. Stor plantekrukke, Impruneta, terrakotta, uglaseret. Håndlavet og ifølge producenten frostsikker. Konisk korpus på rund fod med profileret sidevæg og vulstkant, trykprægning på fronten: 'IMPRUNETA. POGGI VGO', hul i bunden, vægt ca. 50 kg, H. 65 cm, indvendig diameter 80 cm, diameter i alt 90 cm.... Varenr: 4517595 DKK 5.577 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 18:45:00 DKK 2.602
Segmentformet plantekrukke, Impruneta, terrakotta, uglaseret
Segmentformet plantekrukke, Impruneta, terrakotta, uglaseret. Stor segmentformet plantekrukke, Impruneta, terrakotta, uglaseret. Håndlavet og ifølge producenten frostsikker. Halvkugleformet korpus med ringprofileret sidevæg og vulstkant, trykprægning på fronten: 'IMPRUNETA. POGGI VGO', hul i bunden, vægt ca. 40 kg, H. 65 cm, udvendig bredde 90 cm, indvendig... Varenr: 4510973 DKK 3.346 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 18:47:00 DKK 1.859
Kleine Granitpagode, mit sechseckigem Dach, in vier Teile zerlegbar
Kleine Granitpagode, mit sechseckigem Dach, in vier Teile zerlegbar. Asiatika, Kleine Pagode mit sechseckigem Dach aus Granit, in vier Teile zerlegbar, H. 39 cm, B. 26 cm, T. 29 cm, kaum Gebrauchsspuren, partiell Kratzer und Bestoßungen möglich. Varenr: 4623880

DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 18:50:00 DKK 892
Segmentformet plantekrukke, Impruneta, terrakotta, uglaseret. Stor segmentformet plantekrukke, Impruneta, terrakotta, uglaseret. Håndlavet og ifølge producenten frostsikker. Halvkugleformet korpus med ringprofileret sidevæg og vulstkant, trykprægning på fronten: 'IMPRUNETA. POGGI VGO', hul i bunden, vægt ca. 40 kg, H. 65 cm, udvendig bredde 90 cm, indvendig... Varenr: 4510972 DKK 3.346 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 19:12:00 DKK 2.045
Par skåle af støbejern i kantharosform, antageligt 1700-tallet (2)
Par skåle af støbejern i kantharosform, antageligt 1700-tallet (2). Par skåle i kantharosform, støbejern, antageligt 1700-tallet, sortlakeret, rund fod, trykket korpus med bladgreb og masker, mundingskant med omløbende frise. Mål: H. 42,5 cm, Ø (foroven): 40 cm. 1 greb er løst men medfølger. Lakeringen er fornyet, fremstår med slitage / med mangler. Fremstår med ... Varenr: 4495842 DKK 7.436 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 19:24:00 DKK 4.461
Enkeltlåge i sortlakeret aluminium, model YY-ALAM D07A (3). Låge med spir og 2 stolper. Udført i sortlakeret aluminium. Nøgler til lås samt håndtag medfølger. Mål H. 150 cm. B. ca. 110 cm. incl. stolper.Emballage str. låge: 152x5x92 cm. Modelfoto. (3) Varenr: 4504758

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-04-2017 19:32:00 DKK 1.500
Udendørs Barbeque gasgrill
Udendørs Barbeque gasgrill . Udendørs Barbeque gasgrill i rustfri stål. 3 stk. gasblus med ialt "33.000 BTU". Kabinet med et skab. Elektrisk tænding. Integreret brødrist, Fedtbakke. 2 sideborde. Termostat i låg. Fastmonteret gasslange, dog medfølger der IKKE regulator, 4 hjul, hvoraf 2 med stop. Dansk ... Varenr: 4346234

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-04-2017 19:35:00 DKK 1.450
 1 2 3 4  >>