Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Georg Jensen Damask. Tre kimonoer med foer af blød frotté, str. XXL. (3)
Georg Jensen Damask Tre kimonoer af vævet 100% bomuld, med foer af blød frotté. Str. XXL. Mål efter vask i cm. ca. Længde, brystvidde, ærmelængde: LARGE/X-LARGE: 130 cm, 147 cm, 60 cm.
Varenr: 4869245
DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 16-12-2017
11:57:00
DKK 700
Varenr: 4871945
20:55:00
Cirrus m.m. To pilotjakker (2)
Cirrus m.m. To pilotjakker front med lynlås, spænder i halsen og indstikslommer. Str. 50. Fremstår med brugsspor / lettere brugsspor. (2)
Varenr: 4868813
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-12-2017
19:07:00
DKK 950
Patino. Bomberjakke str. ca. xxxl.
Patino. Bomberjakke af rulam/læder. Front med lynlås samt stiklommer. Mål: ærmelængde ca. 68 cm, brystvidde ca. 140 cm. længde ca. 80 cm. Str. ca. XXXL.
Varenr: 4866003
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2017
19:40:00
DKK 450
Harley Davidson, jacka st. L/XL
Harley Davidson, jacka st. L/XL Svart i vattenav-visande material, ärmslut med muddar. Rygg med HD logga. Obetydliga bruksspår.
Varenr: 4778383
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 18-12-2017
19:40:23
DKK 232
Högtidsdräkt i tre delar (3)
Högtidsdräkt i tre delar. Svart ull. 1880-tal. Slitage. (3)
Varenr: 4817808
19:41:43
DKK 232
Frack i tre delar (3)
Frack i tre delar. Ull. 1900-tal. Skräddarsydd. Bruksslitage.
Varenr: 4817806
19:42:41
DKK 232
Fjallraven. Herrejakke, str. XXXL.
Fjallraven. Sort herrejakke 'Yupik Parka' hydratio, str. XXXL.
Varenr: 4866005
DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2017
19:51:00
Burberry trenchcoat
BURBERRY, Brit, kort trenchcoat, 80% bomull, 20 % nylon, grön khaki, storlek S, längd ca 83 cm
Varenr: 4870027
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 19-12-2017
16:14:00
Se mere
Montblanc læderbælte, MB111336
Montblanc læderbælte, MB111336, L. 125 cm. Fra lukning af Uhrmageriet, Store Torv, Aarhus. Butikspris kr. 1.900,-. Opbevaringsboks medfølger
Varenr: 4870718

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-12-2017
19:14:00
DKK 650
Mister Paul & Joe. Jacka, storlek XL
Mister Paul & Joe. Jacka, angiven storlek XL. Dubbelknäppning. 100% bomull. Längd 85 cm, innerarmslängd 50 cm, midjemått ca 105 cm. Bälte saknas. Smärre fläckar, trasigt foder i fickor.
Varenr: 4838718
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 20-12-2017
16:08:00
DKK 232
Cirkus kostume fra Benneweis i form af jakkesæt
Cirkus kostume fra Benneweis i form af jakkesæt i form af jakke og buks monteret med af diverse similisten. Med brugsspor og mangler (2)
Varenr: 4675009
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 21-12-2017
17:05:50
Cirkus kostume fra Benneweis i form af jakkesæt (3)
Cirkus kostume fra Benneweis i form af jakkesæt i form af jakke,buks og vest monteret med af diverse similisten. Med brugsspor og mangler samt skjolder (3)
Varenr: 4674997
17:54:00
Burberry dobbeltradet herre trenchcoat, str. ca. 56/XL
Burberry. Dobbeltradet herre trenchcoat, front med knaplukke og stiklommer m. knaplukning samt justerbar bælte i taljen. Indvendig med ternet foer. Str. ca. 56/XL. Længde ca. 121 cm fra nakkesøm til kant. Raglan ærmer, indvendig mål 44 cm. Fremstår i pæn stand, minimale brugsspor.
Varenr: 4841666
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-12-2017
19:29:00
Encelada Rotor, manchetknapper
Encelada Rotor, manchetknapper. Reference EN1820. Fra lukning af Uhrmageriet, Store Torv, Aarhus. Butikspris kr. 4.300,-.
Varenr: 4872529

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-12-2017
20:00:00
Encelada Rotor, manchetknapper. Reference EN1816. Fra lukning af Uhrmageriet, Store Torv, Aarhus. Butikspris kr. 4.750,-.
Varenr: 4872539

DKK 1.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-12-2017
20:07:00
Sand, Armani. To jakkesæt, str. 46 (2)
Sand, Armani. To jakkesæt af uld, bestående af jakke med tilhørende bukser, str. 46. Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 4871396
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2017
19:38:00