Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Herreure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Jaeger-LeCoultre. Vintage herreur i 14 kt. hvidguld med sølvfarvet skive, ca. 1950'erne
Jaeger-LeCoultre. Vintage herreur i 14 kt. hvidguld med sølvfarvet skive, ca. 1950'erne . Vintage herrearmbåndsur fra Jaeger-LeCoultre, cal. 417/3CW, i urkasse af 14 kt. hvidguld, sølvfarvet skive med stregindeks, separat sekundviser, riflet optrækskrone, plexiglas, monteret med senere læderrem med metalspænde, manuelt optræk. Ø. 33,6 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på ... Varenr: 4679495 DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-07-2017 20:39:10 DKK 3.700
Omega 'Seamaster Professional 300M'. Herreur i stål med blå skive, ca. 1999
Omega 'Seamaster Professional 300M'. Herreur i stål med blå skive, ca. 1999. Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional, ref.nr.:168.1607, cal. 1120, i urkasse af stål, bølget blå skive med streg- og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, optrækskrone med logo, monteret med original lænke af stål med foldespænde, safirglas, automatisk ... Varenr: 4722618 DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-07-2017 20:43:00 DKK 10.500
Breitling 'Colt Cockpit'. Herreur i stål med hvid skive med dato, 1990'erne
Breitling 'Colt Cockpit'. Herreur i stål med hvid skive med dato, 1990'erne . Herrearmbåndsur fra Breitling, model Colt Cockpit, ref.nr.: A17035, cal. 2824-2, i urkasse af stål, hvid skive med arabertal, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, justerbar lynette, safirglas, monteret med senere læderrem med original stålspænde, automatisk urværk. Ø. 38 mm. ... Varenr: 4717824 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-07-2017 20:50:00 DKK 6.200
Omega 'Seamaster Professional'. Herreur i stål med blå skive, ca. 2007
Omega 'Seamaster Professional'. Herreur i stål med blå skive, ca. 2007 . Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster, ref.nr.: 2220.80.00, cal. 2500, i urkasse af stål, blå bølget skive med punkt- og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, monteret med original lænke af stål, safirglas, automatisk co-axialt urværk. Ø. 41 mm. Fremstår med brugsspor, lænke nyligt ... Varenr: 4722665 DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-07-2017 20:53:00 DKK 12.500
Rolex 'GMT-Master'. Vintage herreur i 18 kt. guld med sort skive, ca. 1980
Rolex 'GMT-Master'. Vintage herreur i 18 kt. guld med sort skive, ca. 1980. Herrearmbåndsur fra Rolex, model GMT-Master, ref.nr.: 16758, i urkasse af 18 kt. guld, sort skive med punktindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar sort lynette med arabertal, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med jubilee-lænke af 18 kt. guld med foldespænde, automatisk ... Varenr: 4712223 DKK 145.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-07-2017 20:56:00 DKK 72.000
Longines 'Triple Date'. Vintage herreur i 18 kt. guld med lys skive, 1950'erne
Longines 'Triple Date'. Vintage herreur i 18 kt. guld med lys skive, 1950'erne. Vintage herrearmbåndsur fra Longines, cal. 72, i urkasse af 18 kt. guld, lys skive med arabertal og stregindeks, separat sekundviser, ugedag-, måneds- og datoangivelse, stopursfunktion, riflet optrækskrone, plexiglas, monteret med senere Longines læderrem med forgyldt spænde, manuelt optræk. Ø. ... Varenr: 4705735 DKK 50.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-07-2017 20:59:00 DKK 27.000
Tag Heuer 'Professional'. Herreur i stål med sølvgrå skive med dato, 1990'erne
Tag Heuer 'Professional'. Herreur i stål med sølvgrå skive med dato, 1990'erne. Herrearmbåndsur fra Tag Heuer, model Professional, ref.nr.: WF1111-0, i urkasse af stål, sølvgrå skive med streg- og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, mineralglas, monteret med original lænke af stål med foldespænde, quartz urværk. Ø. 38 mm. Fremstår med brugsspor, ... Varenr: 4700558 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-07-2017 21:00:00 DKK 3.100
Omega Quartz herrearmbåndsur af forgyldt stål
Omega Quartz herrearmbåndsur af forgyldt stål. Omega Quartz herrearmbåndsur af forgyldt stål, forgyldt urskive med timemarkeringer og stregindex, datoangivelse ved 3-markør, originalt glas. Urkasse Ø 3,5 cm. ekskl krone. Monteret med nyere rem af præget skind med Omega spænde af forgyldt metal. Fremstår med brugsspor. Batteriskift påkrævet. ... Varenr: 4720398 DKK 2.200 DK, Kolding, Trianglen 20-07-2017 21:19:00 DKK 1.100
Rolex Submariner herrearmbåndsur af stål, ref. 14060M.
Rolex Submariner herrearmbåndsur af stål, ref. 14060M.. Rolex Submariner herrearmbåndsur af stål, ref. 14060M, M-serie, mekanisk værk med automatisk optræk, safirglas, sort skive mrk. Rolex Oyster Perpetual Date, Submariner 1000ft-300m med time-, minut- og sekundviser, monteret på Oyster-lænke med flip-lock foldespænde af stål. Mål urhus Ø 40 mm. Uret... Varenr: 4723289 DKK 38.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-07-2017 21:30:00 DKK 35.000
Omega Seamaster Polaris Chronograph, herrearmbåndsur
Omega Seamaster Polaris Chronograph, herrearmbåndsur . Omega Seamaster Polaris Chronograph, herrearmbåndsur ref. 386.1231.1, serienummer 54294911, fra ca. 1990. Urkasse af stål med detaljer i guld. Sort urskive med logo, sub dials og visere til chronographfunktion. Quartz-mekanisk Omega urværk, kaliber 1670. Uret har integreret lænke i stål med ... Varenr: 4717388 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-07-2017 21:45:00 DKK 4.900
 Gucci 'Timeless' unisexarmbåndsur af delvis rosaforgyldt stål
Gucci 'Timeless' unisexarmbåndsur af delvis rosaforgyldt stål . Gucci 'Timeless' unisexarmbåndsur af delvis rosaforgyldt stål, quartz værk, beige skive mrk. Gucci, med timeindikationer, time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse, monteret på delvis rosaforgyldt stållænke med foldespænde. Mål urhus Ø 38 mm (ekls. krone). L. 21 cm. Model YA126447 ... Varenr: 4670211

DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-07-2017 13:07:00 DKK 2.100
Vintage Royce, armbåndsur
Vintage Royce, armbåndsur. Vintage Royce, armbåndsur i urkasse af forgyldt stål med ældre amerikansk mønt som urskive med logo samt to visere. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk og er monteret med kort lænke af forgyldt stål. Total længde: Cirka 16,5 cm. Ø: 29 mm (ekskl. krone). Uret kommer med æske og købsbevis ... Varenr: 4724030 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 15:36:12 DKK 650
Omega Genève herrarmbandsur
Omega Genève herrarmbandsur . OMEGA, armbandsur, Genève, stål, ca 1973, automatiskt urverk, plexiglas, datum, boettnr. 166.0118, refnr. ST 166.0118, serienr. 36443624, cal 1481, läderarmband samt spänne i stål (ej original), diameter 35 mm Varenr: 4723093 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-07-2017 16:12:00
Se mere
Konvolut Uhren / Armbanduhren für Herren, Cotebert, ZentRa und Anker, Handaufzug (3)
Konvolut Uhren / Armbanduhren für Herren, Cotebert, ZentRa und Anker, Handaufzug (3). Konvolut Uhren / Armbanduhren für Herren, Handaufzug. Konvolut bestehend aus einer Cotebert Incabloc, einer ZentRa Incabloc und einer Anker, Gehäuse jeweils aus Messing und Edelstahl, braune Lederarmbänder mit Dornschließe, Ø 30-32mm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren. (3) Lauritz.com ... Varenr: 4715188 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-07-2017 17:06:56 DKK 446
Eterna-Matic, model Centenaire, herrearmbåndsur, automatik, rustfrit stål, Grenchen, Schweiz, 1965
Eterna-Matic, model Centenaire, herrearmbåndsur, automatik, rustfrit stål, Grenchen, Schweiz, 1965. Eterna SA, Grenchen, Schweiz, herrearmbåndsur, ref.-nr. 1429U, urværk automatik, kaliber 1429U, rund urkasse, Ø ca. 34,5 mm, rustfrit stål, vægt ur i alt ca. 34 g, perlehvid urskive, betegnet Eterna-logo 'Eterna-Matic', 'Centenaire' og 'Swiss', sølvfarvede indekser, time- og minutviser, ... Varenr: 4696351 DKK 3.532 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-07-2017 17:14:00 DKK 1.190
Cartier Santos Ronde - armbåndsur kronograf
Cartier Santos Ronde - armbåndsur kronograf . Cartier Santos Ronde - armbåndsur kronograf med urkasse og armbånd i 18 kt. guld, delvist satineret - stemplet, delvist struktureret blå urskive med arabiske tal og romertal, angivelse af dato og kronograf, krone med facetteret safir, armbånd med foldelås. Kvartsurværk, urkassens Ø ca. 29 mm, ... Varenr: 4722676 DKK 44.618 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-07-2017 19:00:00 DKK 20.078
Jaeger Le Coultre, Memovox, automatic, 585 guld
Jaeger Le Coultre, Memovox, automatic, 585 guld. Jaeger Le Coultre, "Memovox" med alarm og datovisning. Automatic, urværk 916, 585 guld. Herrearmbåndsur fra 1970'erne. Skruet urkassebund, ikke originalt læderarmbånd. Urværket gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten og batteriets levetid. Varenr: 4722675 DKK 18.591 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-07-2017 19:00:00 DKK 5.763
Fire herrearmbåndsur. Emporio Armani, Pulsa, Lotus, Skagen (4)
Fire herrearmbåndsur. Emporio Armani, Pulsa, Lotus, Skagen (4). Emporio Armnani herrearmbåndsur. Blå urskive med streg index. visere for time og minut. Ø 41 mm. Fremstår nyt og ubrugt. Batteriskifte påbudt. Lotus herrearmbåndsur af stål. Lys urskive med guldfarvede arabertal. Datoangivelse samt visere for time, minut og sekund. Monteret med brun læderrrem. Ø... Varenr: 4719263 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-07-2017 19:43:00 DKK 500
Rolex Oyster Perpetual Superlative Chronometer model 114200 herreur fra 2016.
Rolex Oyster Perpetual Superlative Chronometer model 114200 herreur fra 2016.. Rolex, herrearmbåndsur, Oyster Perpetual Superlative Chronometer fra 09 - 2016 af stål. Model 114200 serial 59N28562. Purple farvet skive med stregindeks. Ø 34. Mekanisk Rolex urværk med automatisk optræk. Uret er monteret med original Rolex Oysterlænke af stål. Uret går. Fremstår ubrugt i ... Varenr: 4704063 DKK 32.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-07-2017 20:05:00 DKK 18.500
Cadillac. Vintage armbåndsur af 18 kt. guld med diamanter, custommade
Cadillac. Vintage armbåndsur af 18 kt. guld med diamanter, custommade. Cadillac. Vintage custommade armbåndsur udført i 18 kt. guld, urværk af mærket "Villereuse", cal. 6680. Skive med time- og minutvisere samt dekoration af flerfarvet emalje. Urkasse fattet med talrige diamanter - tilsammen ca. 0.74 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Ca. 35x32 mm. Monteret med ... Varenr: 4717226 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-07-2017 20:06:00 DKK 1.150
Police herreur
Police herreur. Police herrearmbåndsur med urkasse af matpoleret stål. Hvid urskive med time, minut samt sekundviser dag og datofunktion. Monteret med rem af sort gummi med indlæg af "kobber". 43 x 42 mm eksklusiv krone. Fremstår med få brugsspor og kommer med yderboks og manual. Varenr: 4713018 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-07-2017 18:08:00 DKK 300
Tissot Seastar. Vintage herrearmbåndsur
Tissot Seastar. Vintage herrearmbåndsur . Tissot Seastar. Vintage herrearmbåndsurRund urkasse af stålChampagnefarvet urskiveMekanisk værk med manuel optrækØ 33 mm ekskl. kroneKal. 781Serie nr. 5102271Nr. på bagkapsel 41505-42505-4SSenere monteret rem af brunt læder samt ekstra ubrugt rem af brunt læder medfølgerFremstår med brugssporUret... Varenr: 4704346 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-07-2017 20:04:00 DKK 425
Orient herrearmbåndsur.
Orient herrearmbåndsur.. Orient herrearmbåndsur med urkasse af stål. Skive med time, minut samt sekundviser. Dag, dato samt 24 timers funktion. Stållænke. Ø. ca. eksklusiv krone 47 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer. Varenr: 4709770

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-07-2017 20:42:39 DKK 600
Rolex 'Air-King Precision'. Herreur i stål, ca. 1996
Rolex 'Air-King Precision'. Herreur i stål, ca. 1996. Herrearmbåndsur fra Rolex, model Air-King Precision, ref.nr.: 14010, kaliber 3000 W-serie, i urkasse af stål, lys skive med stregindeks, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med oyster-lænke af stål med foldespænde, automatisk urværk. Ø. 34 mm. Fremstår med minimale brugsspor, let ... Varenr: 4690561 DKK 24.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-07-2017 20:47:36 DKK 8.800
Omega Genève Cal. 267, herrearmbåndsur, rustfrit stål, Biel, Schweiz, 1959
Omega Genève Cal. 267, herrearmbåndsur, rustfrit stål, Biel, Schweiz, 1959. Omega SA, Biel, Schweiz, herrearmbåndsur, ref.-nr. 2903-10, urværk med manuelt optræk, urværksnummer 16832798, kaliber 267, rund urkasse, Ø ca. 34 mm, rustfrit stål, urets vægt ca. 34 gram i alt, perlehvid urskive, betegnet med Omega-logo 'Omega’, ’Genève’ og ’Swiss Made’, sølvfarvede indekser, ... Varenr: 4666703 DKK 9.296 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 17:22:00 DKK 4.648
Rolex Explorer II, 'Cream Rail Dial'. Herrearmbåndsur
Rolex Explorer II, 'Cream Rail Dial'. Herrearmbåndsur. Rolex Explorer II, Cream Rail Dial. Herrearmbåndsur,. Urkasse samt Oysterlænke af stål med flip-lock foldespænde, creme rail dial urskive (hvid urskive med cremefarvede markeringer) med fluoriserende timeindikationer, time-, minut- og sekundviser samt med quick-set datoangivelse mrk. Rolex Oyster... Varenr: 4724754 DKK 70.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2017 19:32:00 DKK 36.000
Tag Heuer. Herrearmbåndsur model 'Link' Professional 200.
Tag Heuer. Herrearmbåndsur model 'Link' Professional 200.. Tag Heuer. Herrearmbåndsur model 'Link' Professional 200. Årgang 2000. Ref. nr. WT1110. Quartz urværk. Sort skive, kasse og lænke of børstet stål. Vandtæt til 200 m. Kasse diameter 41 mm. eksklusiv krone. Fremstår med brugsspor i form af aldersrelateret patina. Full Set, inderbox, yderbox, ... Varenr: 4721611 DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2017 19:43:00 DKK 2.000
Herrearmbåndsur. Longines, rødguld
Herrearmbåndsur. Longines, rødguld . Herrearmbåndsur. Longines i kasse af 18 karat rødguld med manuelt optræk, original krone. Ref. 810956, 1950'erne. Ø 35 mm. Uret går.Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4720582 DKK 3.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2017 19:44:00 DKK 1.850
Lotus, herrearmbåndsur af 18 karat guld
Lotus, herrearmbåndsur af 18 karat guld. Lotus, herrearmbåndsur i urkasse af 18 karat guld med lys urskive med logo, romertal, minutmarkeringer, to visere samt small seconds. Uret har schweizisk quartzværk og er monteret med lænke af 18 karat guld med ditto foldespænde. Bredde: 27 mm (ekskl. krone).Totalvægt: 112 gram. Uret har netop ... Varenr: 4724045 DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-07-2017 20:33:00 DKK 15.000
Emporio Armani herrearmbåndsur. Chronograph
Emporio Armani herrearmbåndsur. Chronograph. Emporio Armani herrearmbåndsur med urkasse i stål. Skive med romertal. Time, minut samt sekundviser. Dato. Chronograph funktion. 24 timers funktion. Ø. ca eksklusiv krone 42 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer. Varenr: 4709778

DKK 2.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017 20:41:00 DKK 850
 1 2 3 4 5  >>