Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Luxman stereoanlæg (3)
Luxman stereoanlæg, best. af Turner T-1, Preamplifier C-02, amplifier M-02, medfølgende ledninger og kabler. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten (3)
Varenr: 4921238
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2018
15:07:26
DKK 3.800
Stereoanlæg National Panasonic model SG-1020L
Stereoanlæg National Panasonic model SG-1020L Med tuner, lp afspiller og båndoptager, forstærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4920048
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-02-2018
12:04:29
To Tandberg spolebåndoptagere Serie 6000X, Serie 9160X samt ca 33 bånd (35)
To Tandberg spolebåndoptagere Serie 6000X, Serie 9160X samt ca 33 bånd, manualer mm.Med brugsspor. lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4919993
12:24:22
DKK 500
Bang & Olufsen. Beocenter 2300
Bang & Olufsen. Beocenter 2300 med indbygget radio samt CD afspiller,Serie nr. 12909531 årgang 1997 medfølgende vægophæng.Serviceret hos autoriseret b&O forhandler. Fremstår med lette brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten
Varenr: 4922173
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-02-2018
18:00:00
DKK 950
Sonos Connect:Amp og par Scandyna Minipods (3)
Sonos Connect:Amp og par Scandyna Minipods, h: 46 cm. Fungerer, dog indestår Lauritz.com ikke for funktionaliteten. (3)
Varenr: 4921497
DKK 4.400 DK, Aalborg, Nibevej 21-02-2018
19:00:00
DKK 2.800
Bang & Olufsen. BeoSound Ouverture musikanlæg
Bang & Olufsen. BeoSound Ouverture musikanlæg med højtaler, CD-afspiller og radio, fjernbetjening og vægophæng medfølger. Fremstår med alm. brugsspor,. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)
Varenr: 4922259
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 21-02-2018
19:12:00
Bang & Olufsen. Stereoanlæg, 5500 serien
Bang & Olufsen. Stereoanlæg, 5500 serien. Inklusiv Beovox CX100 højttalere. Opsat på dedikeret 'rack'. Fremstår med brugsspor i form af mindre ridser og mærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten, og varen er ikke gennemgået for fejl og mangler.
Varenr: 4919251
DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-02-2018
19:27:00
BRAUN væganlæg, spolebåndoptager, højtalere, receiver, pladespiller, formgivet af Dieter Rams (7)
BRAUN AG, Frankfurt a.M., væganlæg bestående af to højtalere, en spolebåndoptager, en receiver, pladespiller og to lydbånd, formgivet af Dieter Rams, træ, kunststof, metal, mål højtalere ca. 47x10,5x28 cm, fremstår med normale brugsspor, urenheder, skrammer, oxideringsspor, delvise mangler og ...
Varenr: 4883892
DKK 44.660 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-02-2018
20:18:00
DKK 8.188
Fatman iTube Carbon Edition, rørforstærker, iPod Dock inkl. højttalerpar
Fatman iTube Carbon Edition, rørforstærker, iPod Dock inkl. højttalerpar, inklusive fjernbetjening, ledninger, iPod og betjeningsvejledning, mål: H. 12,5 cm, B. 37,5 cm, D. 13,5 cm, fremstår med brugsspor, ridser på materialet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4881377
DKK 4.466 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-02-2018
20:46:00
DKK 335
BRAUN Radio
BRAUN Radio, Konstruktion aus graufarbenem Kunststoff, mit Henkel und ausziehbarer Antenne, vorderseitig mit Herstellermarkierung, Maße: H. 22 cm, B. 23 cm, T. 7 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, Bestoßungen und Abrieb am Material, Kunststoff stellenweise mit Rissen, Gehäuse leicht lose, rückseitig ...
Varenr: 4883900
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-02-2018
20:51:00
DKK 298
BRAUN AG, zwei Boxen / Kompakt Lautsprecher L 46, anthrazit (2)
BRAUN AG, Frankfurt a.M., zwei Boxen / Lautsprecher L 46 in anthrazit mit silberfarbenen Frontgittern, Maß jeweils ca. 65x36x11 cm, allgemeine Gebrauchs- und Reibespuren, kleinere Verschmutzungen und Kratzer, minimale Fehlstellen und Bestoßungen. Lauritz.com übernimmt keine Garantie für die ...
Varenr: 4883897
DKK 2.605 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-02-2018
20:52:00
DKK 298
Boxen / Lautsprecher, Canton, LX 300, 30 / 45 Watt (2)
Paar Hifi-Lautsprecher von Canton, LX 300, 30 / 45 Watt, 4-8 Ohm, silberfarbene Boxen, Maße: H. 25 cm, B. 15 cm, T. 12 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer und Verschmutzungen. (2)
Varenr: 4703922
DKK 1.861 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-02-2018
20:53:00
DKK 298
BRAUN radioapparat RCS9 Stereo og to højttalere L 46 (3)
BRAUN radioapparat RCS9 Stereo og to højttalere L 46 i hvid, metal og kunststof, mål for hver højttaler ca. 36 x 11 x 11 cm, radioapparat mål ca. 28 x 21 x 57 cm, fremstår med generelle brugsspor, farveafskalninger, urenheder og skrammer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)
Varenr: 4883896
DKK 2.977 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-02-2018
21:00:00
DKK 335
Murphy Radio / Röhrenradio, England, 1930er Jahre
Murphy Radio, England, 1930er Jahre, Konstruktion aus braun lackiertem Metall, unterseitig mit Herstellermarkierung, Maße: H. 19 cm, B. 10 cm, L. 22 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, Bestoßungen und Abrieb am Material.Lauritz.com übernimmt keine Garantie für die Funktionalität.
Varenr: 4884273
21:03:00
DKK 298
BRAUN AG Stereo Röhrenradio / Radio TS 381
BRAUN AG, Frankfurt a.M., Stereo Röhrenradio TS 381, Holz und Kunststoff, Maß ca. 34x29x60 cm, allgemeine Gebrauchs- und Reibespuren, Verschmutzungen und Kratzer.
Varenr: 4883945
21:13:00
DKK 298
BRAUN AG, pladespiller TC 205 50 P/S og to højttalere/kompakt-højttalere L 46 (3)
BRAUN AG, Frankfurt a.M., sæt bestående af pladespiller TC 205 50 P/S og to kompakt-højttalere L 46 i antracit med sølvfarvede frontgitre, mål for hver højttaler ca. 36 x 65 x 11 cm, fremstår med generelle brugs- og slitagespor, små urenheder og ridser, minimale mangler og afslag. Lauritz.com ...
Varenr: 4883895
21:19:00
DKK 298
Pioneer PL-640 pladespiller
Pioneer PL-640 pladespiller med Pioneer pick-up. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Varenr: 4921004
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2018
12:36:00
Hans Gugelot & Dieter Rams, Phonosuper Modell SK 4 / 2 Schneewittchensarg für BRAUN
Phonosuper Modell SK 4 / 2 Schneewittchensarg, deutsches Design von Hans Gugelot & Dieter Rams für BRAUN. Entwurf von 1956. Konstruktion mit Seiten aus Rüster, Gehäuse aus Metall weiß lackiert, Abdeckung aus Plexiglas. Ausgestattet mit einem Radio und Plattenspieler. Unterseitig bezeichnet. Maße ...
Varenr: 4910423
DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-02-2018
14:15:00
DKK 409
Loewe SoundBox model 51202T inkl. Fjernbetjening
Loewe Soundbox model 51202T inkl. Fjernbetjening. Soundbox med afspilning af CD, Radio med USB kobling samt Iphone og phone stik.. Alu på top samt alu farvet beklædning. L.47 X. H.18,5 x D. 16 cm. Serviceret af autoriseret forhandler. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 4922415
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-02-2018
18:00:00
Bang & Olufsen. Beocenter 9300, Beovox 6631 samt to Beo 4 fjernbetjeninger (5)
Bang & Olufsen. Beocenter 9300 og par Beovox 6631 højttalere. H. 165 B. 36 cm. Beovox 6631 L. 76 cm. To Beo 4 fjernbetjeninger medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5)
Varenr: 4917038
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-02-2018
19:00:00
Thorens 321 med Alphason arm. Pladespiller,
Thorens 321 med Alphason xenon arm og Grado gold pickup. Kabinet af mørkt træ, H. 15 cm. L. 44 cm. D. 34 cm. Fremstår med brugsspor, hul i isolering på ledning, manglende strømforsyning og støvlåg. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4923153
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-02-2018
13:21:00
Bang & Olufsen, Beosound Century med 2 remote (4)
Bang & Olufsen. Beosound Century. Radio med cd-afspiller og kassettebåndoptager, type 2651. Vægbeslag og to fjernbetjeninger medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)
Varenr: 4917979
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-02-2018
18:49:00
Bang & Olufsen. Stereobænk / musikkabinet af palisander
Bang & Olufsen stereobænk / musikkabinet af (fineret) palisander. Indeholdende/medfølgende: Beovision 2000, Beocord 1500 De Luxe, Beomaster 3000. H. 78. D. 45. L. 166 cm. Små / lette brugsspor.
Varenr: 4925948
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-02-2018
12:14:07
Bang & Olufsen, anlæg (4)
Bang og Olufsen anlæg, Beomaster 900, Beogram 1000 samt Beovox 1000 højttalere Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for fuktionaliteten. (4)
Varenr: 4925759
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-02-2018
13:12:00
Bang & Olufsen Beocenter 2300 med CD stander
Bang & Olufsen. Beocenter 2300 H: 37 cm. B: 31,5 cm. med CD stander H: 60 cm. Strømkabel og vejledning medfølger. Anlægget virker på vurderingstidspunktet. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4922524
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-02-2018
14:44:00
DKK 900
Wega, Stereoanlage, Studio 3213 hifi
Wega, Stereoanlage, Modell Studio 3213 hifi, mit Abdeckung aus Kunststoff, rückseititg mit Herstellermarkierung, Maße: H. 20 cm, B. 70 cm, T. 32 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, Bestoßungen und Abrieb am Material. Lauritz.com übernimmt keine Garantie für die Funktionalität.
Varenr: 4923760
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-02-2018
19:39:00
DKK 298
Bang & Olufsen: radio - model Jet 505
Bang & Olufsen. JET-505 Radio, kabinet af mahogny. Lys ved test, ingen lyd. Lauritz.com garanterer dog ikke for funktionaliteten. B. 51 D. 24 cm. Fremstår med få brugsspor efter alder taget i betragtning.
Varenr: 4910182
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-02-2018
20:04:00
B&O. Beocenter 2
Bang & Olufsen. Beocenter 2 socket og panel, komplet system med radio, cd og dvd. Monteret på stander. Designet af David Lewis for B&O. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4923302
DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 26-02-2018
20:06:00