Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Marantz. Super Audio CD-Player, model SA-11S2
Marantz. Super Audio CD-Player, model SA-11S2. Design Ken Ishiwata. Tung, gennemført konstruktion. Fremstår i original emballage.Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4803649
DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 17-10-2017
19:50:00
Bang & Olufsen, Högtalare, Beovox CX100, 1 par
Bang & Olufsen, högtalare, Beovox CX100, 1 par. Typ 6343. Mått: H 32 cm, B 12 cm, D 20 cm. Lauritz.com garanterar ej funktionen.
Varenr: 4803213
DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 17-10-2017
20:31:00
DKK 274
Braun, förstärkare och radio, design Dieter Rams
Braun, förstärkare och radio, design Dieter Rams. Modell CEV 500. 1900-talets mitt. Serienr: 10303. Mått: 40x32x11 cm. Smärre bruksspår. Lauritz.com garanterar ej funktionen.
Varenr: 4803215
DKK 1.173 SE, Malmö, Baltzarsgatan 17-10-2017
20:33:00
DKK 977
Bang & Olufsen, Beosystem 5500 anläggning
Bang & Olufsen. Beosystem 5500 bestående av: Beomaster 5500, Beogram CD 5500, LP-spelare Beogram 5500, Beocord 5500, Master Control Panel 5500, samt fjärrkontroll. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Framstår med bruksspår.
Varenr: 4803203
DKK 1.564 SE, Malmö, Baltzarsgatan 17-10-2017
21:17:00
DKK 1.368
Harman Kardon, forstærker og cd/dvd-afspiller (2)
Harman Kardon, forstærker og cd/dvd-afspiller: DVD 30 og AVR 4550. Alm. små brugsspor. Ca. mål: 17 x 44 x 40 og 9 x 44 x 30 cm. Der medfølger ikke fjernbetjening. (2)
Varenr: 4806224
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-10-2017
11:43:00
DKK 425
Bang & Olufsen. Type 1521 radio samt en LL Capella radio, type 5812 (2)
Bang & Olufsen. Type 1521 radio samt en LL Capella radio, type 5812. Capellaen fungerer efter afprøvning. Capellaen med minimale brugsspor alderen taget i betragtning. (2)
Varenr: 4802131
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 19-10-2017
13:06:00
LK50 højttaler samt en Neutrofon fem-lamper fra 1926 (2)
LK50 højttaler samt en Neutrofon fem-lamper fra 1926. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4802124
DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 19-10-2017
14:09:00
DKK 325
Bang & Olufsen. Par Beolab 2000 samt Beo4 fjernbetjening (3)
Bang & Olufsen. Par Beolab 2000 og Beo4 fjernbetjening. Et vægbeslag samt to kabler medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4803780
DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 19-10-2017
19:40:00
DKK 450
Bang & Olufsen. BeoSound 9000 samt Beo4 fjernbetjening (2)
B&O. BeoSound 9000 musiksystem med plads til seks CD'er samt FM-radio. Desuden medfølger Beo4 fjernbetjening. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4803813
DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 19-10-2017
19:50:00
DKK 1.700
Rundfunkempfänger, Braunanlage RS 12 , Braun Frankfurt a.M. , 1961
Braunanlage RS 12, Braun Frankfurt a.M., 1961, Standgerät auf niedrigen Beinen, Fußgestell aus Stahl, abnehmbar, Holzgehäuse aus Nussbaum, drei Lautsprecher, eine Klappfront, innen mit drei Fächern, drüber aufklappbarer Plattenwechsler, Abmessungen: H: 72,5 cm, B: 105 cm, T: 38 cm, Bestoßungen ...
Varenr: 4807560
DKK 1.637 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-10-2017
20:01:00
DKK 856
Bang & Olufsen. Beosound 3000, Beolab 3500 højtaler samt beolab 2000
Bang & Olufsen. Beosound 3000 anlæg med CD. Beolab 3500 højtalere samt beolab 2000. Fjernbetjening medfølger ikke. Varen er serviceret hos specialautoriseret B&O værksted på Sjælland, og har 6 måneders garanti. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)
Varenr: 4792591
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 19-10-2017
20:03:00
DKK 2.900
Bang & Olufsen. Par Beolab 8000 højtalere samt Beosound Overture. (2)
Et par højtalere, BeoLab 8000, fremstillede hos Bang & Olufsen, i pibeformede kabinetter af poleret aluminium med sort frontstof. H. 132 cm. Beosound Overture med CD-afspiller, radio samt kasettebånd. Fremstår med lettere brugsslitage. Ledninger samt Beolink passive medfølger. Lauritz.com ...
Varenr: 4805822
DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-10-2017
20:36:00
Retro Radio von Mühlhausen
Retro Radio von der Elektronikfirma Mühlhausen. Das Gehäuse ist aus Holz gefertigt. Das Radio befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Zum Zeitpunkt der Begutachtung funktionierten das Radio, Lauritz.com übernimmt jedoch keine Garantie oder ...
Varenr: 4789274
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 20-10-2017
17:15:00
DKK 298
Bang & Olufsen mm. Samling hifi (8)
Bang & Olufsen. Samling hifi bestående af: 1 BeoGram 1000 / 2404 / 5000, 1 BeoMaster 1500 / 5000, 1 Beocord 5000, 1 Master control 5000 med manglende batteridæksel samt pladespiller fra Dual model 505-3. Fremstår med brugspor herunder ridser. Låg til Beogram 5000 kan ikke lukkes. Lauritz.com ...
Varenr: 4807699
DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 20-10-2017
19:00:00
Bang & Olufsen. Beosystem 2300 med Beo4 remote (2)
Bang & Olufsen. Beosystem 2300 med CD afspiller Beo4 fjernbetjening medfølger. Alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4805225
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-10-2017
19:52:00
DKK 900
Bang & Olufsen, forstærker og radio/cd-afspiller fra serie 4500 fra 1988, Danmark (2)
Bang & Olufsen, forstærker og radio/cd-afspiller fra serie 4500 fra 1988, Danmark. Konstruktion af sort plast, delvist med spejloverflader, betjeningspaneler af sort glas. Sæt bestående af Beomaster 4500, 220 V, ~ 50 - 60 Hz, 140 W, type 2961, serienr.: 08088911 og Beogramm CD 4500, 220 V, ~ 50 -...
Varenr: 4805327
DKK 4.466 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20-10-2017
20:25:00
DKK 1.005
AKAI, Tonbandmaschine, GX 2600 mit 11 Bändern
AKAI, Tonbandmaschine, Modell 'GX 2600' mit 11 Bändern. Holzkorpus rückseitig mit Herstellerstempel und bezeichnet. Lauritz.com garantiert nicht die Funktionalität.
Varenr: 4801050
DKK 2.605 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20-10-2017
20:47:00
DKK 298
DJ-Tech Vinyl USB 5C pladespiller
DJ-Tech Vinyl USB 5C pladespiller, remdrevet. Kan tilsluttes alm. anlæg med phonostik. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4811034
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
10:44:30
DKK 325
Philips Octode Super radio samt en Spuer Inductence
Philips Octode Super radio samt sjælden Spuer Inductence radio. Brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4792116
DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2017
13:33:00
Philips, model 638U Super Indoctence samt bispehuen, model 936A (2)
Philips, model 638U Super Indoctence samt bispehuen, model 936A. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4792126
DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2017
14:28:00
DKK 325
Sansui steroanlæg, Sony pladespiller samt Bose højttallere (7)
Stereoanlæg, bestående af: Sansui, Intergrated Amplifer AU-D, Compu-Equalizer SE-9 med mikrofon, Direct Drive Casette Deck D-550M, AM/FM Stereo Tuner TU-217, Sony pladespiller direct Drive PS-11 med Ortofon pickup, Bose 601 højttalere, Discwasher og diverse kabler medfølger. Fremstår med ...
Varenr: 4811326
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
17:30:00
DKK 525
Bang & Olufsen. DVD 2 med HDR 2 harddisk
Bang & Olufsen. DVD 2 med HDR 2 harddisk. Begge i børstet stål. DVD maskinen med låge foroven hvor bag skiven indsættes. B: 47 cm. H: 10 cm. D: 26,5 cm. Strømledninger til begge medfølger. Varen er serviceret hos specialautoriseret B&O værksted på Sjælland, og har 6 måneders garanti. Lauritz.com ...
Varenr: 4792596
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2017
20:55:00
Sonab OD-11 högtalare (2)
Sonab OD-11 högtalare, "Carlssonkuben", 1 par. Tvåvägsmonitorer konstruerade av Stig Carlsson och tillverkade under 1970-talet,. Svartlackerade. Originalskick, fungerar enligt uppgift. 26x26x26 cm. Enstaka repor. (2)
Varenr: 4786943
DKK 1.955 SE, Stockholm, Slakthusgatan 21-11-2017
14:56:21
DKK 235