Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Hus og have i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Piedestaler
Piedestaler. PIEDESTALER, 1 par, 1900-tal, i form av bevingade lejon, stenmassa, höjd 40 cm Varenr: 4634964 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 10:20:00
Se mere
Gueridon
Gueridon. GUERIDON, barockstil, 1900-tal, skuren polykromt bemålad, höjd ca 148 cm Varenr: 4634981 DKK 2.322 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 11:36:00
Se mere
Stor blomsterkrukke af lertøj med underskål i form af urtepotteskjuler. H. 125 cm.
Stor blomsterkrukke af lertøj med underskål i form af urtepotteskjuler. H. 125 cm. . Stor blomsterkrukke af lertøj med underskål i form af urtepotteskjuler. H. 125 cm. Diam. 125 cm. Fremstår med brugsslitage, revner og afslag. Varenr: 4635890 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 11:39:32 DKK 375
Karim Rashid vinkøler samt låg m/ våbenskjold af plet (2)
Karim Rashid vinkøler samt låg m/ våbenskjold af plet (2). Karim Rashid vinkøler / isspand m/ låg af rustfrit stål samt låg m/ våbenskjold af plet, H. 28 & L. 38 cm. Brugsspor bl.a. ridser m.m. (2) Varenr: 4635957 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 12:00:29 DKK 325
Trädgårdsskulptur stenmassa
Trädgårdsskulptur stenmassa. TRÄDGÅRDSSKULPTUR, stenmassa, 1900-tal, i form av sfinx, höjd ca 70 cm Varenr: 4634990 DKK 1.548 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 12:20:00
Se mere
Håndvask af natursten, 'Senza'
Håndvask af natursten, 'Senza'. Håndvask af natursten, 'Senza' i farven Beige travertine. Mål: 60 x 50 x 10 cm. Materiale: Italiensk marmor. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Varenr: 4583258

DKK 3.800 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 12:28:00 DKK 1.900
Trädgårdsskulpturer
Trädgårdsskulpturer. TRÄDGÅRDSSKULPTURER, 2 st, 19/2000-tal, Kina, stenart, förberedda för vattenledningar, höjd ca 49 cm Varenr: 4634997 DKK 2.322 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 12:44:00
Se mere
Eldrevet, leddelt garageport med linie i farven sort. Str. 240x214 cm
Eldrevet, leddelt garageport med linie i farven sort. Str. 240x214 cm. Eldrevet, leddelt garageport i sort (som foto 1). Str. 240x214 cm. Komplet garageport - eldrevet. Leddelt, med linie (som foto 2), samt 1 stk. fjernbetjeninger. PU-isoleret, el-motor, kædetræk og skinner af galvaniseret stål. Frihøjde: 21 cm. Porten er linie (som foto 2). Hulmål: Bredde ... Varenr: 4551822

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 12:54:00 DKK 3.200
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lyse lammeskind (2). 2 danske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ... Varenr: 4576057

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 13:15:00 DKK 750
Piedestaler
Piedestaler. PIEDESTALER, 1 par, 1900-tal, i form av kolonner, stenmassa, höjd 60 cm Varenr: 4635005 DKK 1.548 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 13:16:00
Se mere
Par sorte stenvaske, 60 x 40 cm. (2)
Par sorte stenvaske, 60 x 40 cm. (2). Par sorte stenvaske, halvcirkler. B 60, D 40 cm, H 15 cm. (2) Varenr: 4636181

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 13:20:07 DKK 300
BBQ Rygeskab & Bålplads Ø 60 cm i støbejern (2).
BBQ Rygeskab & Bålplads Ø 60 cm i støbejern (2).. Rygeskab til fisk, vildt m.m. udført i kraftig varmebestandig stål, forkromede riste, håndtag i sider, låger med magnetluk, lufttilførsel og returluft med manual indstilling, termostat, gribekroge, vægt ca. 12 kg. Mål: 100x54x50,5 cm. tykkelse 0,8mm. Bålplads Ø 60 cm i støbejern Kraftig ... Varenr: 4635933

DKK 2.600 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 13:20:37 DKK 1.550
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.. Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier af sortgrundet træ, plexiglas, langt "plante"bord og to skamler" medfølger. Tag med tagpap, 4 hjul m/bremser, to skydedøre. Mål: Højde 245 cm (inkl.hjul) x Bredde 180 cm x Dybde 130 cm. Leveres i 7 kasser: 195x221x8,5 cm - 46 kg + 128x221x8,5 cm ... Varenr: 4632657

DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 13:27:33 DKK 3.900
Samling krus af porcelæn 'Coffee' (72)
Samling krus af porcelæn 'Coffee' (72). Samling krus af porcelæn, glaseret og med skrift 'Coffee'. Mærke www.CoffeeBeansOnline.eu. (72) Varenr: 4615791

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 13:28:19 DKK 600
Orange Fire. Brændeovn model Nord2 / Alpera. Demomodel.
Orange Fire. Brændeovn model Nord2 / Alpera. Demomodel.. Orange Fire. Brændeovn model Nord2 / Alpera. Demomodel. Varenr: 4062793

DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 13:29:10 DKK 5.000
Paar Blumentöpfe (2)
Paar Blumentöpfe (2). Paar Blumentöpfe aus Gusseisen. (2) Maße: H. 32 cm. B. 30 cm. T. 25 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varenr: 4624272 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:31:29 DKK 297
Chinesischer Gartenhocker mit Mosaik Dekor
Chinesischer Gartenhocker mit Mosaik Dekor. Chinesischer Gartenhocker mit Mosaik Dekor, gefertigt aus Kunststoff. Der Korpus ist verziert mit Mäander Bordüren, schwarz gefasst. Maße ca.: H.46 cm, D. 28 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varenr: 4624418 DKK 1.338 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:36:29 DKK 297
Havetaburet i form som en elefant
Havetaburet i form som en elefant . Havetaburet i form som en elefant, udført af fajancekeramik, tykvægget keramik, håndstafferet, glaseret, overfladen er delvist krakeleret. H: 57 cm, B: 28 cm, D: 55 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med lette brugsspor (pladen har lette afslag). Varenr: 4578503 DKK 3.346 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:37:10 DKK 1.115
Havetaburet med kineserier
Havetaburet med kineserier . Havetaburet med kineserier, udført af fajancekeramik, tykvægget keramik, polykromt stafferet, glaseret. Korpusset er prydet med paladsscener. Mål ca.: Ø 33 cm, H. 49 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med lette brugsspor. Varenr: 4578479 DKK 4.833 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:37:27 DKK 1.338
2  danske lammeskind - Nuance: gammelrosa (2)
2 danske lammeskind - Nuance: gammelrosa (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en gammelrosa nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Man kan frit vælgfe i stakken med de rosa skind Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom ... Varenr: 4606077

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 13:57:00 DKK 800
Trädgårdsskulpturer
Trädgårdsskulpturer. TRÄDGÅRDSKULPTURER, 3 dlr, 1900-tal, i form av kolonn, klot, och pojke, stenmassa, höjd 35 - 52 cm Varenr: 4635020 DKK 1.548 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 14:12:00
Se mere
Havebænk, hvidlakeret træ
Havebænk, hvidlakeret træ. Havebænk produceret af hvidlakeret træ. H. 89 B. 150 D. 59 Siddehøjde 45 cm. Leveres i ''flatpack'' usamlet mål: 155x65x8 cm. Varenr: 4617363

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2017 14:41:00 DKK 1.500
Par havestole (2)
Par havestole (2). Par havestole. Stolene er fremstillet af FSC certificeret akacietræ, galvaniseret samt sort pulverlakeret. (2) Varenr: 4606058

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 15:08:31 DKK 1.800
To håndvaske af natursten, 'Innocente', i farven Grey Marble (2)
To håndvaske af natursten, 'Innocente', i farven Grey Marble (2). To håndvaske, 'Innocente', i farven Grey Marble. Ø42 cm, H 14 cm. Materiale: Tyrkisk marmor. Vaskene er udhugget af en Travertinblok og håndforarbejdet. Vaskene er klar til montering direkte ovenpå bordplade. (2) Varenr: 4635922

DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 15:26:00 DKK 3.200
Vinreoler, To stk. i smedejern (2)
Vinreoler, To stk. i smedejern (2). To stk vinreoler af smedejern i antikstil med aflåselig dør, rigt dekoreret med blade. Plads til 53 flasker pr reol. H. 150 cm. B. 44 cm.D. 35 cm. Lås medfølger ikke. Fremstår i original emballage. (2) NB. Kun en vinreol er afbilledet. Varenr: 4208272

DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 15:31:00 DKK 2.000
Jan Naliwajko altarskåp
Jan Naliwajko altarskåp. JAN NALIWAJKO (född 1939): Altarskåp, Madonna med barnet, olja på pannå, 3-delad, ihopfällbar, signerad och daterad J Naliwajko 1971, utfällt läge ca 42x58 cm Varenr: 4635041 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 15:36:00
Se mere
Badekar, fritstående, model Lugiani
Badekar, fritstående, model Lugiani. Fritstående badekar, model Lugiani i hvid komposit materiale. Ovalt med indbygget overløb, push-open bundventil samt vandlås. L. 158 cm. B. 82 cm. H. 59 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto. Armatur medfølger ikke! Varenr: 4635541

DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 15:43:19 DKK 3.900
Kandelabrar
Kandelabrar . KANDELABRAR, 1 par, 1900-tal, i form av ljusbärare, patinerad och bemåld metall, totalhöjd ca 73 cm Varenr: 4635049 DKK 4.645 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 16:12:00
Se mere
Servetter och handdukar linne
Servetter och handdukar linne. SERVETTER, 9 st, HANDDUKAR, 4 st, hellinne, handvävda, ca 50x50 resp. 60x65 cm Varenr: 4635051 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 16:20:00
Se mere
Stenvask 60 x 45,5 cm.
Stenvask 60 x 45,5 cm.. Firkantet vask af lys travertin med skråtliggende stenplade i bund. Mål 60 x 45,5 cm. H 15 cm. Varenr: 4616041

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 16:28:00 DKK 325
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>